PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Deplasman Daha Geride Kaldı!.. Ama nasıl ?

Recep Alkan
10.05.2009, 13:31
BİR DEPLASMAN DAHA GERİDE KALDI…

Evet arkadaşlar daha dün şampiyonluk umudu ile başlayan ligimiz bugün son 3 haftasına girdi. Son üç haftasına girdi ama ne üç hafta. Kimin şampiyon olacağını kimin düşeceğini kestirmek nerdeyse imkansız. Bizler de durumlarımız el verdiğince takımımızı desteklemek için o nereye biz oraya gidiyoruz.

Gidiyoruz gitmesine ama her deplasmanda çok farklı olaylar ile karşılaşıyoruz. Sivas ta yaşananları geçenlerde bir arkadaşımız uzun bir yazı ile o kadar güzel anlattı ki nerdeyse üzerine yorum yapmak bile imkansız. Bende dün geceki Kocaeli maçında yaşadıklarımız ve gördüklerimiz ile ilgili bir şeyleri burada sizler ile paylaşmak istiyorum.

Dün biletlerimiz ile stada girdikten sonra inanılmaz olaylar ile karşılaştık. Sahaya girmesi bu kadar kolay olan bir statta güvenlik önlemleri nerdeyse sıfır. Maç başlayana kadar yaklaşık 1.5 saat içerisinde 2 bine yakın taraftarımız saha içerisinden kale arkasına alındı. Resmen Rusya yı işgal etmeye giden Osmanlı ordusu gibi tezahüratlarla taraftarımız bizlerin yanına getirildi. Burda ilgi çekici ve enteresan olan başka bir olay ise karşı kale arkasında bulunan Trabzon taraftarı şeref tribünü önünden getirilmeyerek Hodri Meydan denilen grubun önünden bizim tarafa getirildi. Yani adamların tam dibinden. Görebildiğimiz kadarı ile sözlü sataşmalar çok fazla oldu. Ordan sahaya inen Kocaelisporlu taraftarların bizim taraftara saldırmayacağını kim garanti edebilirdi? Resmen tilkinin önüne kuzu atar gibi taraftarımızı ordan yürüttüler. Neyse ki bu sırada çok da olay çıkmadan bütün taraftarımız yerine alınabildi.
İlerleyen dakikalarda karşı tribün gene karıştı. Sonra anladık ki Kocaeli taraftarı arasına girip maç izlemek isteyen Trabzonlu taraftarları Kocaeli taraftarı arasında istememesi imiş olay. Zaten bunu burası İzmit Trabzon değil tezahüratları ile de çok rahat gösterdiler. Taraftarımız da yine ordan çıkarak bizim tarafa geçirildi.

Ama işin en ilginç yanı o kale arkası tribünün kaç kişi alacağı Kocaeli yönetimi tarafından biliniyordu. Neden bu kadar insana bilet satıldı, ya da madem bu kadar bileti verdin bize neden daha fazla yer ayırmadın. Aslında bu olayların buraya gelmesinin nedenlerinden biri ve en önemlisi kesinlikle Kocaeli yönetiminin düşerken parayı kırma istediğidir.

Tribünler rahatladıktan ve herkes yerine geldikten sonra gözüme çarpan diğer olay ise takımımız sahaya çıkarken bile tribündeki taraftarlarımıza Kocaeli şeklinde tezahürat yaptırmaya çalışan insanlardı. Bizler ne kadar onlar için bağırtılmaya çalışıldı isek onlarda o kadar bizlere el hareketleri ve aksi tezahüratlar ile yanıt verdi. Ama önde oturan 7-8 kişilik grup belki de Kocaeli tribünlerindeki yerini daha da sağlamlaştırabilme adına inatla buna devam etti. Düşünün takımımız sahaya çıkıyor ama 4-5 bin kişilik taraftarımız hala Körfez sen bizim kardeşimizsin nidaları ile bağırtılmaya çalışılıyor. Neyse ki taraftarımız bunu erken fark etti ki tezahüratları kesit. (yaklaşık 1 saat bağırdıktan sonra)
Maç içerisinde yaşananlar aslında çok da takdir ettiğimiz olaylar değildi. Yani Trabzonlu bir kardeşimizin stat çatısına çıkması orda sağa sola doğru koşuşturması, daha sonra Kocaeli taraftarlarının oraya gelmesi ve yukarıda yaşananlar. Hiç gerek olmayan ve neden yapıldığı da belli olmayan hareketlerdi bunlar. Tabi biraz da tansiyonu yükseltici hareketler !!! Ama polislerin o çocuğu alabilme adına gösterdikleri çabaya ise hayran kaldım. Resmen başına ödül konmuş kaçak muamelesi yapıldı kendisine.

Asıl anlaşılmayan ise hemen yanımızda bulunan tribündeki Kocaeli taraftarlarının devamlı olarak küfür etmesi su şişesi fırlatması ve ortamı germe çabaları idi. Arada polis kordonu olmamasını iyi değerlendiren Kocaeli taraftarı bizi çok güzel suladı. Bu özellikle ikinci yarı şiddetle devam etti. Bu iki tribün maç boyunca birbiri ile uğraştı. Adamlar kendi takımlarını desteklemek için değil bizle uğraşmak için gelmişlerdi sanki.

Maçın bitiş düdüğü ile hemen solumuzda ki tribün ile Kocaeli tribünü birbirine girdi. Kırdıkları koltuklar bizim tarafa gelmeye başlayınca aynı düzen bizim tarafta da devam etti ve koltuklar uçuşmaya başladı. İyice hareketlenen tribünler Trabzon taraftarının Kocaeli tarafına yavaş yavaş geçmesi ve onları kovalaması ile devam ederken en sonunda polis olaya müdahale edebildi !!!
Asıl şaşırtıcı olaylar zinciri maç sonu yaşanmaya başladı. Kendi çapımızda türkiyenin çeşitli illerinde deplasmanlara gittim. Ama ilk kez 10 dakika ara ile bütün taraftarların stattan çıkarıldığını gördüm. Evet nerdeyse Kocaeli taraftarı ile beraber çıkarıldı taraftarımız. Polisler artık evlerine gitmek istemiş olacaklar ki hiç bekletmediler bizi. Saha için de yaşananları en güzel görenler onlardı. Ama neden Kocaeli taraftarlarının tamamen dağılmasını beklemeden bizleri çıkardılar inanın hala anlamış değilim.

Tek amacı vardı taraftarımızın maç sonu. O da çıkışta kemençe eşliğinde horon ve kolbastı oynamak idi. Ama sinir seviyesi üst seviyede olan polisler buna da izin vermedi. İterek kakarak elleri devamlı üzerimizde bizleri tamamen caddeye atabilme çabalarında idi kendileri. Aslında bizler de çıkmak ve kimse ile muhatap olmak istemiyorduk. Özellikle de DEVLETİN POLİSİ ile. Çünkü her hareketlerinden bizim devletimizin polisi olmadığı belli idi. Stat bahçesinden de çıkacağız çıkmasına ama küçücük bir kapı ve çıkması gereken binlerce insan var. Kapı kalabalık kenara geçtik arkadaşım ile bekliyoruz kapının boşalmasını. Hemen yanımızda hücum yeleği, silahı ve robokop elbisesi ile beliren bir polis fark ettik.

- Çıksanıza lan
- Görmüyor musun kalabalık !!!!
- Sizle mi uğraşacaz olum basın gidin
- Bizde burada yatmayacağız gideceğiz herhalde

Hemen itilerek zorla kapıya doğru gönderildik. Bu arada bizden biri (isim vermeyeceğim) bahçe de bulunan profillerden birini kırdı ve bir kapı açtı. Sıkılan taraftar ordan da çıkmaya başladı ki o arkadaşımızı polisin hemen kapakladığını gördüm. Ben de ileri doğru atılarak o kardeşimi aralarından almak istedim ama başka bir polis profillere iterek s… r git sende kaşınma dedi. Biraz ağız dalaşına girdik memur bey ile bu arada arkadaşımız polis tarafından yakasından tutulmuş profillere çarpılarak cezalandırılıyordu. En son kafamı çevirdiğimde bırakılmıştı. Bende daha fazla uzatmadım ve İstanbul bmn nin yanına vedalaşmaya gittim. Bu sırada yine arkadaşlarımızdan biri polis tarafından tartaklanmış. Buna şahit olmadım ama gören ve müdahale eden abim yolda bana durumu anlattı. Şiddete maruz kalan arkadaşımız polisler ile ikili diyaloğa girmiş ve sonunda da polis şiddetine maruz kalmış. Araya giren abim

- Arkadaşlar yapmayın bende polis çocuğuyum verin genci gidelim
- Bas git lan size müstehak
- Memur bey yaptığı bişi yok verin uşağı gidelim
- Lan gitsene

O sırada ba komiser gelmiş ve

- Başlarım lan polis çocuğuna uza git

Demesi ile birkaç polis tarafından tartaklanarak uzaklaştırılmış. Arkadaşımızın akibetini daha sonra öğrendik. Şükürler olsun ki sorun yok. Gayet iyi.
Evet belki çok ayrıntılı konuşmaları ile de anlattım ama dün gördüğümüz muamele pek de normal değildi. Maç bittikten sonra horon tepmek galibiyeti kutlamak için uğraşan taraftarımıza gösterilen nedensiz tepki, ne yazık ki maçın bitimi ile sahaya dalan bize doğru koşmaya başlayan Kocaeli taraftarına uygulanmadı. Polis onlara müdahale etmek yerine bizim önümüze barikat kurdu. Zaten yetersiz olan güvenlik önlemleri bir kez daha kendini şiddetli bir şekilde gösterdi.

Polisimizin ne kadar zor şartlar altında çalıştığını biliyoruz. Ama lütfen onlarda unutmasın ki bizler de oraya onlarla kavgaya değil eğlenmeye takımımızı desteklemeye geliyoruz. Lütfen uygulamalarını sadece deplasman takımlarına değil, hak edene uygulasınlar.

Maçtan akılda kalan güzel görüntüler ise, 61. Dakika kutlamalarımız, olaylardan sonra iki Kocaeli taraftarının bize çiçek vermesi idi.

HERŞEYE RAĞMEN KAZANDIK VE EVİMİZE ÖYLE DÖNDÜK.

Hüseyin İlkin
10.05.2009, 13:36
Sivas'ta hadi neysede, Kocaeli'nden böyle şeyleri beklemezdim.
Bizim bir kaybımız olmaz.
Kendileri düşünsün.

Polisler statlarda olmalı.
Olmalı da.
Onlarda değişik şeyler yapıyorlar.

Ne bileyim, bir resim koymuştum ben geçenlerde.
Yakalanmış Beşiktaş taraftarına arkadan gelip geçiriyordu.
Zaten elinde, daha ne vuruyorsun?

Recep Alkan
10.05.2009, 13:42
Şunu da sizlerler paylaşmak istiyorum. Bir abim sitemizden ve çok sevdiğim bir insan. Bir olay anlatı dün bana.

Maça biletsiz olarak gelmişler stad çevresinde buluruz diye. Son çare bağırmaya başlamış bileti olan varmı parası ile alalım diye. anına polis gelmiş bilet 30 lira demiş. 2 tane çıkarmış. Abim de demiş ki biz 3 kişiyiz 3 bilet lazım. Polis memuru sen gel ekip arabasın demiş. korktum diyor acaba içeri mi alacak beni diye. Gitmiş polis 3. bileti de orda vermiş. Toplamda 3 bilet için polise 90 lira verilmiş.

Görevi korsanı önlemek olan polisimizin durumu. Karaborsa polisten sorulur :)

Mustafa K. Demirbaş
10.05.2009, 13:43
bizlere bunları yapanlardan Diyarbakır da Şırnak ta Hakkari de de aynı şeyleri yapmasını beklıyoruz....

tekrar tekrar diyorum sayın yöenticilerimiz taraftarınıza sahip çıkınız bu iş can sıkmaya başladı

Muhammet
10.05.2009, 13:44
Robocoplar sardı dört bir yanımızı yahu. Vuruyorlar bağırıyorlar küfür ediyorlar. Neyse yahu birşey demeyeceğim. Tek dileğim bunları polis yaparken kafalarının içini açın bakın beyin var mı? Eğer varsa da sonra bakın kontrol edin insanlar mı?

Ama bundan önce şunu söylemeliyim. O çatının üstüne çıkan gerizekalıyı da hep iyi anacağım(!). Çıktı, salaklığını yaptı, sonra sıvıştı kayboldu, polis onu almak istedi tabi. Ben olsam verirdim. Neden masum insanlar orada polisten cop yedi itildi kakıldı? O salak yüzünden. Ver sabahlasın nezarette! Belki de polisi geren, sinirlendiren o idi.. Ama sanmıyorum böyle olduğunu. Gözümüzün önünde tercüman Halil'i pataklıyorlardı neredeyse. Neden? Sahaya giren ts taraftarı sandılar diye. Peki Halil "Tercümanım" diyordu ama anlamadı robocoplar ısrarla. O neden? Art niyet gibi geldi bana..

agahozlu
10.05.2009, 13:44
Maçtan önce Kocaeli'yi alkışlayalım vs. diye istekler vardı. Tabi normaldir olabilir ama bu isteklerini bize yaptıkları her davranıştan sonra göz önüne almaları gerekir. Dün Kocaelinde yapılanları herkes gördü. Benim düşüncem ve sonuna kadarda arkasında duracağım tek düşünce Trabzonspor'un Anadolu takımlarından hiç biri dostu değildir. Hiç biri Trabzonspor'a sempati ile bakmaz. Bireysel olarak taraftarlar arasından Trabzonspor'u seven olabilir yalnız kitlesel olarak veya isim vermek gerekirse hiç bir zaman bir kocaeli taraftar topluluğu Trabzonspor'u sevmez veya bir denizli veya bir ankaragücü.

Hasan ZAİMOĞLU
10.05.2009, 13:45
bazen şu polisleri düşünüyorumda onlara yapılanlar müstahak ya

Adem Erdoğan
10.05.2009, 13:47
Bilet aldığımıza pişman olduk.Hiç gerek yoktu.

Recep Alkan
10.05.2009, 13:50
Şunu da sizlerler paylaşmak istiyorum. Bir abim sitemizden ve çok sevdiğim bir insan. Bir olay anlatı dün bana.

Maça biletsiz olarak gelmişler stad çevresinde buluruz diye. Son çare bağırmaya başlamış bileti olan varmı parası ile alalım diye. anına polis gelmiş bilet 30 lira demiş. 2 tane çıkarmış. Abim de demiş ki biz 3 kişiyiz 3 bilet lazım. Polis memuru sen gel ekip arabasın demiş. korktum diyor acaba içeri mi alacak beni diye. Gitmiş polis 3. bileti de orda vermiş. Toplamda 3 bilet için polise 90 lira verilmiş.

Görevi korsanı önlemek olan polisimizin durumu. Karaborsa polisten sorulur

Geride kalsın istemiyorum.

Great White
10.05.2009, 13:55
Geride kalsın istemiyorum.

Henüz geride kalmamıştı be Recep:)

Bir sonraki sayfaya kadar sabret bence;)

Bu arada başlık bir nevi "Polis teşkilatını topyekün linç etme" eylemine dönüşmese iyi olur bence..

Emre HIZAL
10.05.2009, 13:56

Biz 6 bilet aldıkta noldu girişte hiç birine bakılmadı eee bakılmaz tabi biletli seyirciyi içeri almassan sonra bu duruma deliren taraftar kapıyı kırıp içeri girerse neye bakıcaksın.

ceserdar
10.05.2009, 14:03
Kimse bana polis zor şartlar altında çalışıyormuş falan demesin. İçlerindeki çürük elmalar o kadar çok ki, artık kokudan küfelerinin yanlarına bile yaklaşılmıyor. Bizim bu maçımızda masum taraftara aslan kesilen polislerimizi, Gazi Mahallesi'nde de görmek isteriz. (Ben doğduğumdan beri G. O. P.'da oturuyorum.) Gazi Mahallesi'nde milletin dükkanın camını kıran, arabasını yakan 20 kişilik guruplara dahi mühadahele etmeye korkan! polislerimiz, staddan çıkan masum insanlara artislik! yapmayı o kadar iyi becerebiliyor ki.

Muhakkak hepsi böyle değildir. İyilerini ayırıyorum. Birde bizim bu kadar çok haksızlığa maruz kalmamızı, ben gösterdiğimiz yüksek egoya bağlıyorum. Cidden bu herkesin asabını bozuyoruz. Horonsa horon, kolbastıysa kolbastı, takımsa takım hepsi var. Maça götürdüğüm Malatyalı arkadaşım bana "Malatya maçlarında hiç bu kadar genç taraftar göremezsin. Valla çok garip bu Trabzonlular." diye bir tespitini söyledi. Doğma büyüme İzmit'liler Kocaelispor'u tutmuyorlar ama ömründe hiç görmediği, belkide göremeyeceği bir kentin takımına aşık bu kadar insanı gören İzmitliler veya başkaları kıskanıyor bu olayı. Ben böyle düşünüyorum.

Hüseyin İlkin
10.05.2009, 14:07
http://www.tribundergi.com/forum/download/file.php?id=10229&t=1

İki arkadaşın yakalamış zaten adamı.
Sen gelip arkadan geçiriyorsun.

:alkış:

ceserdar
10.05.2009, 14:11

Bu polislerin üstleri, üstüne vazife olmayan o kadar çok konu içindeki bu ülkede, maalesef bu tip hareketlere ayırabilecek vakitleri yok.

Napoli
10.05.2009, 14:12
Dün stadyum panayır alanıydı rezaletti allaha skına maç bittiğinde o yeşil zemin içindeki insanların ne işi var..

Kocaeli Stadyumu bence bir an once yıksın cezaevi gibi kapılar daracık çıksan çıkamasın gırsen gıremessin.

Barış Kaptanoğlu
10.05.2009, 14:13
biz trabzonspor olarak hep anadolu tkımlarının yanında olduk.düşene bi tekmede biz vuralım demedik...ama doğanın kanunu bu arkadaşlar bakın bu anadolu takımları bizle maç yapınca hep bunlar oluyor..karadenizin tüm takımları bizle rekabet ediyor istanbul takımlarına abi diyorlar alın 2 günlük sivas fenerin pilot yakımı olmuş,bursa malum daha ne diyeyim ki...Artık bizde aklımızı başımıza alalım sadece kendi başarımızı düşünelim ne halleri varsa görsünler

28TS61
10.05.2009, 14:15

sadece ayagi sürtmüs olur okadarcik ;)
tamam bazilar gercekten hak ediyor böyle davranilmaya ama nedense cogu zaman haksizlari buluyor bu olaylar

Napoli
10.05.2009, 14:20

bu tekmenin savunulacak hiç bir yanı yok,Bastılrmış duygular eziklik piskolojisi başka hiç birşey değil.Devletimizin verdiği üni formayı çıkarsın geçsin karsıma bakalım o tekmeyı neresine yerleştirıyorum.

Kadir
10.05.2009, 14:24
Polis bu tarz olaylarda her türlüğü tahriğe karşı sakin olmalı ama olmuyor işte ..

Ali_Aydın_29
10.05.2009, 14:32
Eline bir tane jop beline bir tane silah alıp kendilerini kabadayı sanıyorlar.Güvenliğimizden sorumlu olması gereken kişilerin masum ve savunmasız insanlara hayvanca muamele yapmalarını kimse tasvip etmemeli.Bir arkadaş çok güzel belirtmiş madem o kadar cesaretliler Doğudaki olaylarda neden polis abilerimizi bu kadar cesur göremiyoruz.Stat çıkışında savunmasız Trabzonspor taraftarına saldırmak kolay tabiiii...

kudu_61
10.05.2009, 14:35
18 yaşını dolduran birisini polis yapıyorsun polis okulunda 2 sene sindiriyorsun ve çevik kuvvet yapıp sokağa salıyorsun elbise giymenin havasıyla ne yapacağını bilmeyen askerlik yapmamış polis de kendini kabadayı zannediyor bir polis olarak dün yaşanan olay bana göre tamamen bir rezillik ti ama bunun sebebi kesinlikle ve kesinlikle stad ta güvenliği sağlatması gereken polis müdürüydü bizim taraftar tribünde bekletilecek çingene körfez taraftarı tamamen dağıtılacak ve bize çıkış verilecekti resmen bizi yem olarak attılar dışarı bu hatalı uygulamanın sebebi tamamen polis müdürü dür 20 lik çevik kuvvet değil dün ben bile kaça kaça eve gittim gebzeen geliyordum derince arabasına bindim onunla derinceyi yeni kenti gezdim ortalık sakinleşince emniyet önünden ebze koop lara bindim ama dün ki uygulama baştan aşağı tam bir fiaskoydu (şunu da bilmenizi isterimdün sahaya polis kesinlikle alınmayacaktı ama iş bilmez para kazanma için öğretmeden milleti soyan özel güvenlik şirketi sahada güvenliği sağlayamayacağını söyledikten sonra süpriz bir şekilde polis sahaya alındı bu da polisimizin sinirlerini germiş olabilir yani anlayacağınız herkes yapabileceği işi yapacak ama şunu da bilin sportmen bir karşılşmada POLİSİN YERİ OLAMAZ VE OLMAMALI)polisin asli görevi kesinlikle bu değil

Kadir
10.05.2009, 14:35
Eline bir tane jop beline bir tane silah alıp kendilerini kabadayı sanıyorlar.Güvenliğimizden sorumlu olması gereken kişilerin masum ve savunmasız insanlara hayvanca muamele yapmalarını kimse tasvip etmemeli.Bir arkadaş çok güzel belirtmiş madem o kadar cesaretliler Doğudaki olaylarda neden polis abilerimizi bu kadar cesur göremiyoruz.Stat çıkışında savunmasız Trabzonspor taraftarına saldırmak kolay tabiiii...

Bölücülerin çıkardığı olaylarda polisi etkin görmek istiyorsan siyasi iradeye bakacaksın ..

Geçenlerde bir bölücü bebeye vurdu diye adamın hayatı kaydı hayatı ..

Kubilay ŞAHİN
10.05.2009, 14:36
Hiç Beklemezdim Hiç..
Ailemin Çoğu Polis Olmasına Rağmen Kınıyorum.. Gerçekten O Düşüncedeki Varlıkları Kınıyorum..

Bir İnsana Çık Diye Tekme Atılırmı Durup Dururken.. Muhammet Dedi Üstte Bunu Yapanları Açıp Bakacaksın Beyin Varmı Diye..

Napoli
10.05.2009, 14:40
Dün Otelde Takımla beraberdim,Otobüsün arkasından bayrağı çıkarıp konvoy yapıyordum yunus geldi durdu kaputa vurdu sabah farektim arabanın kaputu ezilmiş,araba kaskolu olmasaydı ben bulurdum o polisi.. sen kimsin benim arabama vuryorsun!!!!biz yasadışı birşeymi yapıyoruz tey allahım

KERİM
10.05.2009, 14:42
Şunuda söylemeden edemicem

Aslında Trabzon sempatik takım çoğu yerde.Örneğin benim sınıfta tek ben TS liyim vede sempatik buluyorlar.Bu grubu kapsamayanlar ise takımını fanatik derecede tutanlar.Zaten maça gidenlerin çoğuda fanatik taraftarlardan oluşmakta.
Daha önceki gün bi fb lii arkadaşa maç sonrası kolbastı görüntülerini izlettirdim çok sempatik buldu.

Birde bu açıdan bakmak gerekli.Çoğu fanatik taraftar sadece kendi takımını istiyor,sadece o takım başarılı olsun istiyor.Ama olaya bide geniş yönden bakan taraftarlar ise Trabzon ve sivası sevimli buluyorlar.Fanatik taraftar hep ben hep ben derken geniş yönden bakan arkadaşımız ise biz olamassak TS yada sivas olsun diyor.

Napoli
10.05.2009, 14:46
Şunuda söylemeden edemicem

Aslında Trabzon sempatik takım çoğu yerde.Örneğin benim sınıfta tek ben TS liyim vede sempatik buluyorlar.Bu grubu kapsamayanlar ise takımını fanatik derecede tutanlar.Zaten maça gidenlerin çoğuda fanatik taraftarlardan oluşmakta.
Daha önceki gün bi fb lii arkadaşa maç sonrası kolbastı görüntülerini izlettirdim çok sempatik buldu.

Birde bu açıdan bakmak gerekli.Çoğu fanatik taraftar sadece kendi takımını istiyor,sadece o takım başarılı olsun istiyor.Ama olaya bide geniş yönden bakan taraftarlar ise Trabzon ve sivası sevimli buluyorlar.Fanatik taraftar hep ben hep ben derken geniş yönden bakan arkadaşımız ise biz olamassak TS yada sivas olsun diyor.

Dediğin doğru Ben beşiktaş köy içinde oturyorum çoğu esnafı ve trbundeki elamanlar çoçukluk arkdaslarımdır ama hepsi sivasa küfür edıyor biz olamasak Trabzon olsun dıyrolar...Keza Gs trbunlerindede Bizim olmamızı ısteyen çok insan var.. hatta fenerliler bile dıyor ne sıvası ya Trabzon olucaksa olsun.

bordo61
10.05.2009, 14:48
Bu arada başlık bir nevi "Polis teşkilatını topyekün linç etme" eylemine dönüşmese iyi olur bence..

Katılıyorum Malesef son dönemde çıkan polisleri gördükçe nereye gidiyor bu teşkilat diyorum gerçekten herkes polis olmaya kalkışmış biraz kalıplı olan kurtlar vadisine meraklı olan hemen yazılıyor polislik sınavına

Bunun üzerinede ağır çalışma şartları alınan paranın azlığı yüklenince iyice patlak veriyor.Buna acil çare bulunmalı...!

Ayrıca arkadaşlar gördüğünüz bir yanlış varsa gidin şikayet edin burda konuştukça bunlar daha çok gerçekleşir şikayet etmeden bunlar bitmez

bordo61
10.05.2009, 14:52
Polis bayıltan ceza
Alanya'da Savcı ile takışan polis, kelepçeli olarak Adliye binasına getirildi. Silahı alınan ve 8 saat sonra gece yarısı 02.00'da Nöbetçi Mahkemeye çıkartılan polis, aldığı cezayı duyunca şok oldu.

Polis bayıltan ceza
ANTALYA
07.05.2009 13:53:12

http://images.iha.com.tr/i//2009/05/07/maintopheadline/IHA_20090507_52831.jpg

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, Alanya Adliyesi'nde görev yapan Savcı B. G. ve ve Ağır Ceza Üyesi olan Hakim eşi G. G. G., Çevre Yolu üzerinde araçları ile yavaş gittikleri ve trafiği tehlikeye düşürdükleri iddiasıyla polis tarafından durduruldu.

Savcı ve görevli polis Durmuş Ali Türkmen arasında münakaşa çıkması üzerine olay Adliye'ye yansıdı. Savcı B. G.'nün durumu Nöbetçi Savcıya bildirmesi üzerine, 17 yıllık polis memuru Durmuş Ali Türkmen, mevcutlu (kelepçeli) ve silahtan arındırılmış olarak arkadaşları tarafından saat 18.30 sıralarında Alanya Adliyeye'sine getirildi.

Polis memuru Durmuş Ali Türkmen, Nöbetçi savcıya verdiği ifadede, söz konusu kişinin aracı ile Çevre Yolu üzerinde çok yavaş gitmesi üzerine sellektör yaparak ve siren çalarak uyardıklarını, tüm uyaralıra cevap vermeyince Telekom Kavşağı'nda aracını önünü keserek durdurduklarını söyledi.

Türkmen ifadesinde ayrıca şunları söyledi, "Savcı beyi tanıyamadım. Aracının camları filimli idi. Araçta bulunanlardan ehliyet ve ruhsat istedim. Ancak camın arkasından daha sonra savcı olduğunu öğrendiğim şahıs banan eşine ait hakim kimliğini uzattı. Sonra aracından inerek hakaret etmeye başladı.

Bunun üzerine bende cep telefonumu çıkartarak yapılanları görüntülemek istedim. Bu hareketim savcı beyi daha fazla sinirlendirdi. Bunun üzerine Hakime hanım aracından indi ve eşini araca bindirdi. Savcı bey benden adımı soyadımı istedi. Kalemi olmadığı için ben kendisine kalemimi verdim ve adımı soyadımı bir kağıda yazdı. Sonra araçlarına binip gittiler. Bir süre sonra telsizden anons edildim ve Nöbetçi Savcı tarafından mevcutlu olarak Adliyeye getirilmem istendi." dedi.

Savcı B. G.'nin ifadesinde, polis memurunun kendisine hakaret ettiğini, hatta silahını çektiğini söylediği öğrenildi. Savcının ifadesi hakkında tam bilgi alınımızken, 8 saat aradan sonra gece yarısı 02.30 sıralarında Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen Türkmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Nöbetçi Mahkeme tarafından 17 yıllık polis memuru Durmuş Ali Türkmen'in ehliyetine el konulurken Silahı alınarak Adli emanete teslim edildi, ışıklı ve sesli cihazların kullanması yasaklandı, üzere kamu araçlarına binmesi yasaklandı, Denetim Serbestlik Cezası verilerek her gün 3 kez Adliye'ye gelerek imza atması cezasına çarptırıldı.

Kararın ardından serbest kalan polis memuru Durmuş Ali Türkmen, arkadaşlarının kolları arasında ddışarı çıktı. Adliye merdivenlerini inerken fenalaşan Türkmen, bir anda yere yığıldı. Polis arkadaşları tarafından resmi araca bindirilen Türkmen, Alanya Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Hastaneye gelen Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, memurunun sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Alanya'da savcı ve polis arasında yaşanan olayda, polis memuru Durmuş Ali Türkmen, görevini yaptığı için suçlandığını iddia etmişti.

Savcı: Üzerime yürüdü

Savcı Burhan Güngör ise şikayet dilekçesinde, eşi ile birlikte Çevre Yolu üzerinde 50 kilometre hızla gittiklerini ve sol yöne dönmek için sinyal verdiklerinde arkadan gelen polis aracının direksiyon kırarak birden önlerini kestiğini ifade etti. Savcı'nın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Polis aracı birden önümüzü kesti ve araçtan çıkan bir polis hızla gelerek bağırmaya başladı. Bunun üzerine kimliğimi göstererek savcı olduğumu söyledim. Bu kez polis memuru 'Savcı isen ne olmuş ver bakalım evraklarını' dedi. Kendisini uyardığım halde hakaretlerine devam etti ve bunun üzerine araçtan indim. Eşim de inmiş.

Böyle şeylerde oluyor sırf karşındaki savcı olduğu içinde beklide görevini yaparken görevinden oluyor olayın aslı astarı nedir bilinmez..!
Video
http://www.iha.com.tr/haber/video/Guncel/4364-V-O-11/Polis-bayiltan-ceza

tstafi
10.05.2009, 14:53
butun polıslerden nefret edıyorum...haksızlık yapan haksızca vuran ALLAH ından bulsun

Ali_Aydın_29
10.05.2009, 14:58

Geride kalmasın...

Mustafa Ayazoğlu
10.05.2009, 14:59
Kocaelispor taraftarını kınıyorum maç boyunca küfür ettiler. Beşiktaş maçında haksız yere penaltı karşısında sessiz kalan seyirci Trabzonspor'a aslan kesildi. Seyircimizi tebrik ediyorum, iyi sabrettiler.

Tribünün üstüne çıkan seyircimizide ayıplıyorum.

Çagman
10.05.2009, 15:00
bizlere bunları yapanlardan Diyarbakır da Şırnak ta Hakkari de de aynı şeyleri yapmasını beklıyoruz....

tekrar tekrar diyorum sayın yöenticilerimiz taraftarınıza sahip çıkınız bu iş can sıkmaya başladı

Bıraksana kardeş ben yüksekovada askerlik yaptım bunlar anca cocuklara erkeklik yapıyor oralarda uniformalı polis cırrrt en ufak seyde bizi cagırıyorlardı kendileri bas edemiyor olay cıktıgında asker gelir bunlar sadece ufak tefek seylere bakar doguda sivilleri ve eski ozel harekatcıları saymıyorummm

Bülent AKBULUT61
10.05.2009, 15:01
bütün takımlardan beklerdim ama kocaelinden asla ama demekki TRABZONSPORUN hiç bir zaman dostu yokmuş.bu vakitten sonra kocaeline bank asya liginde bile başarılar dileyemiyorum

İskender66
10.05.2009, 15:03
Ya bizim hiç mi dostumuz yok ve olmayacak. Nedir bizlere olan bu tür kinleri anlamıyorum. Her yerde bizlere bu şekilde tepki veriyorlar. Küfür ediyorlar. Bizim bizden başka dostumuz yok gibi :(

Mustafa Ayazoğlu
10.05.2009, 15:07
Ya bizim hiç mi dostumuz yok ve olmayacak. Nedir bizlere olan bu tür kinleri anlamıyorum. Her yerde bizlere bu şekilde tepki veriyorlar. Küfür ediyorlar. Bizim bizden başka dostumuz yok gibi :(

Olmaz, olamazda. Trabzonspor dışında hiç bir şehirde tek takımı tutan taraftar bulamazsın !

4 büyük kavramı içi boş bir kavram değil. Diğer taraftar grupları çift takım tutar. Dost takım beklemeyin.

KERİM
10.05.2009, 15:26
Kimin dostu var ki?

3 eziklerinmi? sivasınmı?
Sivaslılar bile maç sonrasında normal oynayan takımlar bize gelince aslan kesiliyor diyerek öyle bişey olsa dahi o ihtimalide kaldırıyor ortadan.

Şu yazımda arkada kalmasın.Okumanı tavsiye ederim.

[ Şunuda söylemeden edemicem

Birde bu açıdan bakmak gerekli.Çoğu fanatik taraftar sadece kendi takımını istiyor,sadece o takım başarılı olsun istiyor.Ama olaya bide geniş yönden bakan taraftarlar ise Trabzon ve sivası sevimli buluyorlar.Fanatik taraftar hep ben hep ben derken geniş yönden bakan arkadaşımız ise biz olamassak TS yada sivas olsun diyor. ]

cihatöztürk
10.05.2009, 15:33
kahrolsun polisler :D

Emre GÜRDAL
10.05.2009, 15:33
ben 22 senedır koaelındeyım su bı gercektır kı sahırde gezerım formmlan sorun olmuyo ama stada gıırıyoruz sorun cıkıyor bu hep bole olmustur ızmıtte trabzonsporlulara bıse yapamazlar

Burak DERELİ
10.05.2009, 15:45
ewt gerçektende TRABZONSPOR un TRABZONLULARDAN başka seven yok .nere gitsek kufur. kocaeliden beklemezdim bu küfürleri .

oflu engin
10.05.2009, 15:57
dün kocaelispor taraftarı rezillik adına ne varsa hepsini yaptı.trabzonspor taraftarı efendilik adına ne varsa yaptı.küfürlerine ve trabzon.olamassın şampiyon tezahuratlarına rağmen.sükunetini korudu.bizim yaptığımız güzellik adına tezahüratımızın karşılığı futbolcularımıza atılan şişelerle karşılık buldu.bundan sonra çatıya çıkan taraftarımızıda kınamıyorum.yapmaması gerekirdi ama unutulmamalıki,oda genç ve bu kadar çirkeflik karşısında duygularına hakim olamayabilir.ve öyle oldu.bu maçta konuşulacak en son şeyde bu olması gerekirken gazeteler sadece bunu haber etmeside manidardır diye düşünüyorum.stat görevlilerinin yaptığı saçmalıktan başka birşey değildi.trabzonspor taraftarını karşıya alacağına bir avuç kocaeli taraftarını maratona ve kapalıya alması daha kolay olurdu.yedibin insanı bir yere koyarak bize zulüm etmeleri karşı türübünün bomboş olmasının stat yöneticiliği ile hiç alakası yok.zaten bu düşünce ile yönetilen kocaelinin düşmesi normal.umarım bir daha çıkamazlar.bank asyada başarılar dilemiyorum.beter olsunlar.

Ahmet Başkaya
10.05.2009, 16:06
Aramızda polisler de var polis çocuklarıda var (ben) Yorumlarınız aklı selim yorumlar olsun....

Recep abicim geçmiş olsun diyorum....Bunu yapan polislerin sizlere yaptıkları hayvanlıktan başka bişey değil (Genelleme yapmdan) boşverin ...Siz görevinizi yaptınız..Tebrikler bmn...

Emre Dumangöz
10.05.2009, 16:12
Beyler unutmayın biizm dosta ihtiyacımız yok nedemişler ne gelirse arkadastan gelir biz kendi ayaklarımız ustunde durmayı bilen takımız gerisi yalan tek dostumuz trabzon gerisi yalan

İskender66
10.05.2009, 16:26
Oradaki bazı kendini bilmez polisler yüzünden tüm polislerimizi suçlayacak şekilde genelleme yapmak doğru olmaz.

Recep Alkan
10.05.2009, 17:18
Arkadaşlar bu başlığı açma sebebimiz başımıza gelenleri bizlerin görmediği ama yaşanılmış olanları bu sayfada paylaşmaktı. Amacımız kesinlikle kolluk güçlerimizi aşağılamak onlardan nefret edilmesini sağlamak değil. Sonuçta onlarda bizlerin iyiliği için orada.

Ama şu da bir gerçek arkadaşlar; trabzondaki polisleri hemşericilik yapmakla suçlayan insanlar 2 haftadır deplasmanlarda polisler tarafından nelere maruz kaldığımızı görsünler artık. Polisin dün gece hiçbir şekilde ii niyeti yoktu. Tek kelime edemiyorsunuz. Hemen ya tersliyolar yada şiddet. Anlaşmazlıkta burdan çıktı çoğu zaman zaten.

Ama inanın şampiyonluk bu kadar zorlukla gelirse inanın yaşaması ve kutlaması da bir o kadar güzel olur :)

Mertcan
10.05.2009, 17:25
mesajım silinmiş sanırım

ilhan
10.05.2009, 17:29

Hüseyin,

Bu olayların başlama nedeni olan olayları biliyor musun Hüseyin? Maç öncesi güvenliği sağlamak için orada bulunan polislerden kaç tanesinin yaralandığından haberin var mı? Şu resmini eklediğin maçın medyaya yansımayan ve polise karşı yapılan saldırılardan ne kadar haberin var?

Bunlar hakkında ne kadar bilgin varsa paylaşmanı istiyorum. Şu fotoğrafa bakıp yorum yapmak çok kolay. Ee görünmeyen yüzü ne olacak?

onur-ts
10.05.2009, 17:29
anlamadığım olay bunların küme düşerken bize karşı böyle davranmalarının maksadı nedir.ne yaptık onlara ki bize böyle davranma gereği duydular.ama bunun sonucunda zararlı çıkan onlar olur.
anlaşılıyor ki bize dost-kardeş takım yok.bize her yer Trabzon diyerek her yerde dostumuz kardeşimiz kendimiz olacağız...

Selman
10.05.2009, 17:30
mesajım silinmiş sanırım

Evet güzel kardeşim silindi.Neden silindiğini sen daha iyi biliyorsundur.

Recep Alkan
10.05.2009, 17:35
anlamadığım olay bunların küme düşerken bize karşı böyle davranmalarının maksadı nedir.ne yaptık onlara ki bize böyle davranma gereği duydular.ama bunun sonucunda zararlı çıkan onlar olur.
anlaşılıyor ki bize dost-kardeş takım yok.bize her yer Trabzon diyerek her yerde dostumuz kardeşimiz kendimiz olacağız...

Kardeşim bütün hafta konuşuldu, kocaelispor taraftarı ligden düşerken süper lig de bir iz bırakmak istedi. Bunu aslında yıkarak kırarak dökerek yapmak istemiyorlardı. Ama bizm tribünümüzde kocaeli sevdalısı bazı insanlar devamlı onlarla tezahürat yapmak isteyince onlarda sıkıldı.

Aslında onlara hak veriyorum. Düşünsenize kendi evinizde deplasman takımı durumuna düşüyorsunuz. Sesiniz duyulmama noktasına geliyor. Onların asıl muhatabı ve kafa tuttukları yönetimleri. Ama sonuç gene rakip taraftara geliyor.

Olayların hiçbirini masum karşılamıyoruz. Ama baş sorumlusu da kesinlikle düşme potasına girmiş takımının sırtından ne koparırsam kardır diye uğraşan kocaeli yönetiminindir??

ccd6167
10.05.2009, 17:37

ama buna az bile bence:D:D

Ahmet Başkaya
10.05.2009, 17:37
ARKADAŞLAR SON KEZ UYARIYORUM BENDE SİVAS DEPLASMANINA GİTTİM BENİM de canım yandı yanıyorda...Ama biri çıkar polisten nefret eder biri gider kahrolsun polisler derse yarın biride çıkar sen Nasıl trabzonlusun karolsun Trabzonlular der...Senin yüzünden ben yanmak istemiyorum kusura bakma benim babam polis çok şükür daha bi günden bi güne ne cebine haram girmiştir ne de tek bir insan pataklamıştır...Oraya resim atmışsınız...Güzel mi hayır değil ama kendimden örnek vereceğim babam çalışmadığı zaman kızlara tacizde bulunan iki kişiyi uyardı diye dövüldü...Ve ağzında tek diş kalmadı belki sadece bir olay ama daha onlarca oluyo sen çıkıp benim babama laf atarsan ben atmam sana ama başkası çıkar atar...YETER ARTIK ŞURADA YORUMLARINIZI ADAM AKILLI YAPIN...Bende Sivasa gittim bende gördüm olayları suçsuz yere benim kardeşimi döven polisde allahından bulsun bunu da diyorum ama tekrar diyorum ...GENELLEME YAPMAYIN SEN VE SENİN GİBİLER TÜM BMN DEĞİL .....

POYRAZ
10.05.2009, 17:39
Katılıyorum Malesef son dönemde çıkan polisleri gördükçe nereye gidiyor bu teşkilat diyorum gerçekten herkes polis olmaya kalkışmış biraz kalıplı olan kurtlar vadisine meraklı olan hemen yazılıyor polislik sınavına

Bunun üzerinede ağır çalışma şartları alınan paranın azlığı yüklenince iyice patlak veriyor.Buna acil çare bulunmalı...!

Ayrıca arkadaşlar gördüğünüz bir yanlış varsa gidin şikayet edin burda konuştukça bunlar daha çok gerçekleşir şikayet etmeden bunlar bitmez

Sivasspor deplasmaninda gördükleri insanlik disi muame icin sikayetci olmak üzere gittikleri emniyette taraftarlarimiza verilen cevap "Yürüyün lan yürüyün" oldu.

Erdal DİLEK
10.05.2009, 17:39

butun polıslerden nefret edıyorum...haksızlık yapan haksızca vuran ALLAH ından bulsun

ve hiç birşey demiyorum
:confused:

Ahmet Başkaya
10.05.2009, 17:41
ve hiç birşey demiyorum
ERDAL ABİ RİCA EDİYORUM ŞU ALINTILARI SİL GÖRDÜKÇE MİDEM BULANIYOR BUNU YAZANLARDAN BEN onlar adına inan senden özür diliyorum....

Enes Ünal Kaya
10.05.2009, 23:19
BİR DEPLASMAN DAHA GERİDE KALDI…

Trabzonlu taraftarları Kocaeli taraftarı arasında istememesi imiş olay. Zaten bunu burası İzmit Trabzon değil tezahüratları ile de çok rahat gösterdiler. Taraftarımız da yine ordan çıkarak bizim tarafa geçirildi.

Bizde çok net bi cevap verdik zaten karşılığında... Unutmuşlardı Sanırım
Bize Her Yer Trabzon !

Sezer Soykan
10.05.2009, 23:38
Koaelini alkışlayalım başlığını açan bendım ama ben bile şaşırdım bızdeki kocaeli sevdasına basıt bı şekılde sevgımızı gostermek için basıt bı alkış olarak duşunmuştum ama bız alkışlarken onların bıze ısrarla kufur etmelerıni gördükten sonra ben bıle pışman oldum açtığıma.

Ama olaya bıde şu açıdan bakarsak biz orada centilmenliğizi göstermek istedik şayet bızde maçda agresif davransaydık onlar gibi olsaydık ınanın bugun tüm türkiye kocaelinde olan olayları konuşuyo olurdu. maçdaki güvenlik önlemlerını hepimiz gördükk tam bı rezalettı bizde onlar gibi davransaydık çok büyük olaylar çıkabilirdi.

UmutBaykan
10.05.2009, 23:40
Her polis aynı değildir genel olarak konuşulmasın..

Acar Altan
11.05.2009, 00:23
Arkadaslar lütfen ülkemizin polislerine dil uzatmayalim.Bize hic yakismiyor.Hele yapilan bazi yorumlar gercekten cok cirkin.Biz Tabzonspor taraftariyiz.Biz her zaman polisimizin,askerimizin yanindayiz.Lütfen bir sey yazarken bunlari düsünerek yazin.

_SeRKaN_
11.05.2009, 00:33
Biz vatanını seven milliyetçiliğimizle övünen karadenizliğimizle parmakla gösterilen bir halk olarak bu yorumları yapabiliyorsak yazıklar olsun bize başka şey söylemek istemiyorum...Ciddiyeti elden bırakmadan laubali yorumlar yazmayalım...Biz bunları yazıp satırlara dökebiliyorsak ciddi yada gırgır başkaları ne yapsın...

babafingo61
11.05.2009, 03:29
(Tribünler rahatladıktan ve herkes yerine geldikten sonra gözüme çarpan diğer olay ise takımımız sahaya çıkarken bile tribündeki taraftarlarımıza Kocaeli şeklinde tezahürat yaptırmaya çalışan insanlardı. Bizler ne kadar onlar için bağırtılmaya çalışıldı isek onlarda o kadar bizlere el hareketleri ve aksi tezahüratlar ile yanıt verdi. Ama önde oturan 7-8 kişilik grup belki de Kocaeli tribünlerindeki yerini daha da sağlamlaştırabilme adına inatla buna devam etti. Düşünün takımımız sahaya çıkıyor ama 4-5 bin kişilik taraftarımız hala Körfez sen bizim kardeşimizsin nidaları ile bağırtılmaya çalışılıyor. Neyse ki taraftarımız bunu erken fark etti ki tezahüratları kesit. (yaklaşık 1 saat bağırdıktan sonra)))

merhaba arkadaşım burada açmış olduğun yazıya cevap vermek istedim.Bilmediğin konu ile ilgili yanlış beyanda bulunmuşsun.
kocaeli diye bağırmış olmamız seni niye dar boğaz etti anlamış değilim.kocaeli tribünün liderleri maçtan önce bizleri çok güzel karşılamışlardır.böyel bir karşılamanın bmndeki sevdiğim kardeşlerimizde biliyorlar.bizim tribündeki yaptığımız jestin kocaeli tribünün yüzde 80 i el kol hareketi yapmaları onların ayıpı! seni neden bu kadar rahatsız ediyor.tribündeki yerimizi sağlamlaştırma derken neyi kast ettin?bizim kimseye bir şeye ispat etmemiz gerekmiyor sende bu varsayıma girme sakın.5 bin renkdaşıma bir şey yaptırma zorunluğumuz yok.zaten kocaelinde yaşayan renkdaşlarımız trabzonspor gibi takım gelmiş gözleri bordo maviye bir bürünmüş.böylebir taraftara ne yaptırabilirizki.
ayrıca birde yalan söylüyorsun 1 saat zorla bağırtmışız.ben 20 yıllık tribün tarihimde trabzon tarafatarını 1 saat devamlı bağırırken görmedim.sen gördünmü? kırıcı olmamışımdır inşallah.allaha emanet!!

Ahmet Pulusoğlu
11.05.2009, 05:45
Ya bi gidin allahını seversen. Bir olay yüzünden bütün polislere veryansın ediyorsunuz .Şimdi bişey derdim ama benden büyük abileriin yanında ayıp olur. Bende Polis çocuğuyum ve utandım bazı Trabzonlu Hemşerilerimin Tüm teşkilata dil uzatmasına allahınızdan bulun ne diyim. İlk kez bu sitede bi habere canım sıkıldı. Yarın öbürgün Allah Muhafaza Bişey olduğunda 155 i aramaya nasıl vicdanın el vericek merak ediyorum. Binlerce kez yazıklar olsun..

Recep Alkan
11.05.2009, 08:59
(Tribünler rahatladıktan ve herkes yerine geldikten sonra gözüme çarpan diğer olay ise takımımız sahaya çıkarken bile tribündeki taraftarlarımıza Kocaeli şeklinde tezahürat yaptırmaya çalışan insanlardı. Bizler ne kadar onlar için bağırtılmaya çalışıldı isek onlarda o kadar bizlere el hareketleri ve aksi tezahüratlar ile yanıt verdi. Ama önde oturan 7-8 kişilik grup belki de Kocaeli tribünlerindeki yerini daha da sağlamlaştırabilme adına inatla buna devam etti. Düşünün takımımız sahaya çıkıyor ama 4-5 bin kişilik taraftarımız hala Körfez sen bizim kardeşimizsin nidaları ile bağırtılmaya çalışılıyor. Neyse ki taraftarımız bunu erken fark etti ki tezahüratları kesit. (yaklaşık 1 saat bağırdıktan sonra)))

merhaba arkadaşım burada açmış olduğun yazıya cevap vermek istedim.Bilmediğin konu ile ilgili yanlış beyanda bulunmuşsun.
kocaeli diye bağırmış olmamız seni niye dar boğaz etti anlamış değilim.kocaeli tribünün liderleri maçtan önce bizleri çok güzel karşılamışlardır.böyel bir karşılamanın bmndeki sevdiğim kardeşlerimizde biliyorlar.bizim tribündeki yaptığımız jestin kocaeli tribünün yüzde 80 i el kol hareketi yapmaları onların ayıpı! seni neden bu kadar rahatsız ediyor.tribündeki yerimizi sağlamlaştırma derken neyi kast ettin?bizim kimseye bir şeye ispat etmemiz gerekmiyor sende bu varsayıma girme sakın.5 bin renkdaşıma bir şey yaptırma zorunluğumuz yok.zaten kocaelinde yaşayan renkdaşlarımız trabzonspor gibi takım gelmiş gözleri bordo maviye bir bürünmüş.böylebir taraftara ne yaptırabilirizki.
ayrıca birde yalan söylüyorsun 1 saat zorla bağırtmışız.ben 20 yıllık tribün tarihimde trabzon tarafatarını 1 saat devamlı bağırırken görmedim.sen gördünmü? kırıcı olmamışımdır inşallah.allaha emanet!!

Kocaeli diye bağırmamız beni asla rahatsız etmez. Neden etsin ki. Kocaeli benim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir takım ve taraftar oluşumu. Hatta forumlarına da üyeyim. Fakat biz bağırdıkça onların yanlış yaklaşımı insanı kızdırıyor, sinirlendiriyor. Benim takımım sahaya çıkıyor, ben hala körfez kardeşimiz diye bağırmaya çalışıyoruz. 1 saat bağırdık derken bunu senden başka kimse devamlı bağırdık olarak algılamadı. Ben sahaya 17:15 de girdim ve saat 18:00 e doğru kocaeliye bağırmaya başladık. Ben bunu anlatmak istedim. Bu arada binlerin şahit olduğu bir olay için beni yalancılıkla suçlaman da pek hoş bir davranış değil.

Burda kırıcılık olmaz. Gördüklerimiz anlattık.

Sizde ALLAH'a emanet olun.

yusufyilmaz
11.05.2009, 09:01
birinci golden sonra sevinen taraftar olarak kamera direk bana odaklanmış.pazar gününden beri telefonlarım durmuyor.
maç başından beri selman iki sıra önümdeydi ama nasıl olduysa ilk gol esnasında orası bi karıştı selman yoktu sanıyorum yanındaki taraftarların arasında sıkıştı.:)
arkadaşlar göbeğim sayesinde tüm ekranı kaplamışım.kollarımı da acınca ilgi cekmemek imkansız.

Külünkoğlu
11.05.2009, 09:15
Bir saniye bir saniye...

Birincisi Emniyet teşkilatından bahsederken kırıcı olmamaya ve genelleme yapmamaya özen göstermelisiniz.

Emniyet Müdürünün bizim taraftara ne kadar sabrettiğin canlı şahidiyim. Polisler kaç kez bizim taraftara vurmaya yeltendi hepsinde engelledi. O da yetmiyormuş gibi adamla tam konuşuyorken kafasına koltuk geldi. Yine de sabretti bir şey demedi. Bir sefer biber gazı sıkıldı, aynı Müdür biber gazı sıkanlara da kızdı. Doğruya doğru bir insan ancak bu kadar sabrederdi. Ve yine de Çevik Kuvveti tribunlere sokmayarak bir koltukta 3 kişi oturan bizlere en büyük iyiliği yaptı. Düşünün o kargaşada izdihamda neler olacağını.
Stadlarda polis olmayacak diyeceksiniz. Sonra da maça saatler kala 5 yıl bu kanunun ertelendiğini söyleceksiniz. Herkesin kafası karışacak. Hal böyle olunca ister istemez bir güvenlik zafiyeti oluşur. Oluştu da.

Tekrar tekrar söylüyor ve teşekkür ediyorum, Kocaelinde son yıllarda gördüğüm en sabırlı en iyi niyetli polisleri gördüm.

Külünkoğlu
11.05.2009, 09:28
Kocaeli seyricisinin yaptığına gelince.
Maçtan önce bizim tribunun önde gelenleri ile "beraber oturalım yemek yiyeyim çay içelim muhabbet edelim" teklifi onlardan geldi. Hem sen gelin dostluk mostluk diyeceksin ondan sonra da böyle dümen yapacaksın.

Maç öncesi bizim tezahuratlarımıza vermiş oldukları yada vermemiş oldukları tepki tamamen onları ayıbı ve terbiyezsizliğidir.

Emirhan Ömeroğlu
11.05.2009, 09:34
Polisleri ufakken severdim büyüdüm gördüklerim duyduklarım yüzünden pek sevmem. Ama Nefret etmem vs.

- Bizim bi polis abimiz vardı anlatıyordu:
Ben 8 saat çalışmışım akşam eve gidicem bir haber geliyor olay var haydaaa giyoruz robokop elbiseleri olay yerine şimdi ben bu sinirle vurmuyumda napıyım? diyordu :)

- Kurallara uymak önemlidir. İnsanların sabır sınırlarını zorlayıp ondan sonrada dokunma bana diyemessin.

Erdinç Barutçu
11.05.2009, 10:08
Polisleri ufakken severdim büyüdüm gördüklerim duyduklarım yüzünden pek sevmem. Ama Nefret etmem vs.

- Bizim bi polis abimiz vardı anlatıyordu:
Ben 8 saat çalışmışım akşam eve gidicem bir haber geliyor olay var haydaaa giyoruz robokop elbiseleri olay yerine şimdi ben bu sinirle vurmuyumda napıyım? diyordu :)

- Kurallara uymak önemlidir. İnsanların sabır sınırlarını zorlayıp ondan sonrada dokunma bana diyemessin.
Çok ama çok saçma bir savunma sebebi...Polisler her zaman kendilerini kanun koyucu sanıyorlar ama kanun koyusu değil koruyucu olmalılar....Kocaelinde Ankarada polislerden gördüğümüz muameleyi inanın "art niyetli kişilere" yapmıyorlar.Belkide onlardan çıkaramadıkları hırsı bizden çıkarmaya çalışıyorlar....Ben çok gördüm taraftara artistlik yapıp amirinden fırça yiyen polis...Ama onların hepsi göz boyamak....

Adem Erdoğan
11.05.2009, 10:12
[B][FONT=Arial]Tekrar tekrar söylüyor ve teşekkür ediyorum, Kocaelinde son yıllarda gördüğüm en sabırlı en iyi niyetli polisleri gördüm.

Katılıyorum.

Stadın kapılarını kapatmışlardı demirlerin üstünden atlarken ilk başta engellediler sonradan dialog kurunca birşey demediler.

İçerde ise sahada kolbastı oynarken polisler bile tempo tuttu.

Çatıya çıkan hıyar yüzünden oldu olanlar.

Emirhan Ömeroğlu
11.05.2009, 10:12
Erdinç abi zaten ben adam haklı demiyorum böyle demesine gülüyorum işte. Polisleri pek sevmem zaten. :)

Reha
11.05.2009, 10:17
Bana POLİS demeyin...

Erdinç Barutçu
11.05.2009, 10:20
Erdinç abi zaten ben adam haklı demiyorum böyle demesine gülüyorum işte. Polisleri pek sevmem zaten. :)
Yok Emirhan'ım bende aynı şeyi dedim...Polislerin içinde iyiside kötüsü de vardır.Ama nedense bize hep kendini rambo raky balboa sananlar denk geliyor :)

Emirhan Ömeroğlu
11.05.2009, 10:21
Evet abi haklısın :)

UğuR
11.05.2009, 10:21
Çatıya çıkıp show yaparsan göz altına alınmayı hatta jop yemeyi de gözüne alacaksın.O arkadaş Trabzonspor tribününe geri döndü.Ne kadar iyi niyetli olduklarını anlayın...

Adem Erdoğan
11.05.2009, 10:23
Önümüzdeki sene olmayacaklar zaten.61. dk.da bir kısım taraftar sahaya girer bir kısımda çatıya çıkar.Müthiş bir şov olur.:D

Recep Alkan
11.05.2009, 10:23
ben polislerşn geneli için birşey diyemem. Ama kocaeli de polis güçleri gerçekten art niyetli idiler. Belki statta meydana gelen olaylar onları biraz çileden çıkardı ama gene de sabırlı olmaları gerekiyordu.

Ben iletişimine sonsuz güvenen biri olarak polisler ile tek kelime konuşmayı başaramadım. Her sarfettiğim laftan sonra ya LAN yada BASIN GİDİN gibi aşağılayıcı kelimler ile karşılaştım. Özellikle komiser tarzı rütbelerde bulunan memurlar daha bir başka hareketler içerisinde idi.

İlk yazımda da dediğim gibi en çok şaşırdığım konu da kocaeli taraftarı ile birlikte stattan çıkarılmamızdı.

Kazım Uzunboy
11.05.2009, 10:31
Kocaeli emniyeti bence çok amatörce davranmıştır.

Bir kısmı başka çalışıyor diğer kısmı başka..

İzin alıyoruz sahaya giriyoruz, diğeri geliyor başlıyor bağırmaya !

Tamam, çok teşekkürler. Sahaya girmemize daha hangi polis izin verebilir ki ? Elbette teşekür etmemiz gerekir ama biririnizden haberiniz olsun yahu! Biriniz sağ derken diğeriniz sol demeyin !

Maç sonunda zaten bir coştular ki görülmeye değerdi. Tamam benim yediklerimi kesinlikle lafım yok. Olaylardan sonra birkaç çevik kuvvet görevlisiyle de görüştüğüm gibi ben haksızdım ama herşeyin bir sonu var ! Bunlar bir başladı sonunu getirmiyorlar !

bordo61
11.05.2009, 10:40
Hüseyin,

Bu olayların başlama nedeni olan olayları biliyor musun Hüseyin? Maç öncesi güvenliği sağlamak için orada bulunan polislerden kaç tanesinin yaralandığından haberin var mı? Şu resmini eklediğin maçın medyaya yansımayan ve polise karşı yapılan saldırılardan ne kadar haberin var?

Bunlar hakkında ne kadar bilgin varsa paylaşmanı istiyorum. Şu fotoğrafa bakıp yorum yapmak çok kolay. Ee görünmeyen yüzü ne olacak?

Çok doğru ilhan kardeşim tıpkı 1 mayısta yapılanlar gibi kaldırım taşlarını kafalarına yiyen gösterilmiyor ama bir polisin göz altına aldığı az önce delikanlık taslayan ama sonra kıvırtan acitasyon yapanlar yerlere yatmaya çalışanlar milletin gözüne gözüne sokuluyor Olayların hep arka yüzleri saklanıyor yokmu hata yapanlar çok hele yeni nesilde bolca var o zaman şikayet edeceksin polisten bilet alacağına çaktırmadan alacaksın bilgilerini gidip emniyet genel müdürlüğüne şikayet edeceksin o zaman görecek şuça ortak olursan suç bitmez

bordo61
11.05.2009, 10:44
Sivasspor deplasmaninda gördükleri insanlik disi muame icin sikayetci olmak üzere gittikleri emniyette taraftarlarimiza verilen cevap "Yürüyün lan yürüyün" oldu.

Seni sana şikayet etsem ne dersin ;)

toksoy61
11.05.2009, 11:46
Yıllardır hep aynı tantana. Her maçta, her olayda hep haklıyız. Haksız olan hep rakip taraftarlardır ve polistir. Kusura bakmayın arkadaşlar ama trabzon insanı kadar agresif, kavgacı, kıran döken bir taraftar profili Türkiyede belkide dünyada yok.

her maça gidiyorum trabzonda nerdeyse. her maçta kavga var. insanlarımız değil rakiple kendileriyle bile kavga ediyorlar. kendi takım taraftarıyla kavga eden bir seyirci, rakiplemi kavga etmeyecek yada polislemi takışmayacak? iddia ediyorum en iyi geçindiğimiz futbol kulübünün taraftarını bizim taraftarın yanına koyun, iddialı bir maçta 2 dakika içinde kavga çıkartırız, biribirimize gireriz.

Deplasmana giden taraftarımız her gittiği yeri trabzon sanıyor. acaba bizim deplasmanda yaptığımız hal ve hareketleri trabzonda yapsalar ne derdik bir düşünün? yani bursalı biri bizim stadın üstüne çıkacak, el kol hareketleri yapacak, bayrak sallayacak. o adamı orda linç ederlerdi.

Polis her maça dışardan gelen taraftara pek iyi davranmaz. adamların zaten hafta sonu senin maçın yüzünden rezil olmuş. sabahın köründen gece geç saatlere kadar maç yüzünüzden ordalar. buna rağmen adamlar ne mesai nede başka bir ek gelir alıyorlar. adamların psikolojileri elbette bozuluyor. belki rakip taraftar gelmese çok rahat edecekler. o yüzden polislerede fazla yüklenmeyin diyorum.

ÇaGaTaY
11.05.2009, 12:28
Polis milletinden zaten nefret ederdim nefretim daha da arttı.. Maç çıkışı şuursuzca saldırıyolardı. Bense olabildiğince ortamdan kaçmaya uzaklaşmaya çalışıyordum çünkü adamlar yakınlardaki her nesneyi tekmeliyolardı.Sanki savaşa girmişler. Ki orada olay diyebileceğimiz de hiçbirşey olmadı.Zaten yenmişiz mutlu mesuduz iki dakka horon oynayıp gitmek tek amaç.

Bize yani Bmn ye yakışmayan tek nokta o kapıların tekmelenmesiydi.Bizler en bilinçli taraftar topluluğuyuz özellikle bizim daha sağduyulu olmamız gerekiyordu. Yine de Trabzon taraftarı maç öncesi jestleriyle de maç sonrası da centilmenliğini ortaya koymuştur.

abdullah6134
11.05.2009, 12:45
kocaeli emniyetine sovmek değil de teşekkür etmek gerekir..emniyet sahaya girmeden olanları hep beraber gorduk statta.emniyetin cocukları alıp sahada oturtması etrafına güvenlik çemberi oluşturması alkışlanıcak şeyler.Bizim çocukların saha kenarında kolbastı,horon oynamasını da büyük keyifle bazen tempo tutarak izlediler..ama aralarından illaki farklı olanları çıkacaktı nitekim horon oynayan arkadaşlara polislerin izin vermesine rağmen kıl bi polis gelerek kotu muamelede bulundu.ama bu kadarı bizimde içimizden çıkmıyor mu? çatıya çıkan arkadaşı bile polisler serbest bıraktı tribune geri dondu.bunları gozden kacırmayalım.trabzon düşmanlığını bu kadar kolay çıkarmayın bu hareketlerden.

Hüseyin İlkin
11.05.2009, 13:44
Hüseyin,

Beşiktaş taraftarının toplu yürüme kararı olayların başlangıcıdır.
Polisler bunu engellemek istemiş, bazı "sarhoş" Beşiktaş taraftarıda bir şeyler atmışlar.
Sonra joblar, biber gazları, tekmeler ve diğer taraftanda şişeler, taşlar.
Benim bildiğim bu.

Biber gazından rahatsız olup Dolmabahçe'ye kaçmak isteyenlerde vardı. Tabii giremediler, orası ayrı.

Beşiktaş taraftarı sütten çıkmış ak kaşık değil.
Onlarında yanlışı var tabii.
Görüyoruz, izliyoruz.

Beşiktaş taraftarının, ya da herhangi başka taraftar grubunun içinde olduğu gibi polislerdede var, şov yapmaya çalışanlar. Ben böyle yorumluyorum. Şov yapıyorlar.

O fotoğraf doğru mu?
Yanlış mı?

Adam senden kaçmaya çalışır, yakalamaya çalışırken indirirsin tekmeyi.
Ama burada öyle bir şey yok.
Yakalanmış adam.
Sen arkadan gelip, geçiriyorsun.
Arkadaşlarından biri bu ne yapıyor diye bakıyor.

Yakalamışsın, götür merkeze.
Vurdu mu sana?
Arkadaşlarını mı yaraladı?
Devlet memuruna hareketten görsünler işini.

Bu arada, her polisi böyle gördüğüm zannedilmesin.
Her tarafta olduğu gibi buradada var işini doğru yapamayanlar.

Erdal DİLEK
11.05.2009, 14:13
polis=cevik kuvvet değildir

cevik kuvvet= o tekme atan polis memuru da değildir. . .

steelturkTS
11.05.2009, 15:07
bence kocaeli emniyeti bize gerçekten töleranslı davranmıştır .kaç klüp tarafatrı deplasmana gidip sahanın içine girip kendilerine has oyunları oynadı.devre arası maça gidenler bilir sahaya inip kolbastı ve horon oynadık emniyet güçleri ne yaptı bizi jopladımı hayırr.hatta orda bulunan emniyet amiri alkışladı ve kibarca(maçın ikinci yarısı başlamaya yakın)elindeki höporlerle yerimize oturmamızı söyledi.3.golden taraftar olarak hepten kontrolden çıktık sahanın içine girmeye kadar götürdük işi,ne bekliyorduk polis buyrun girin mi diyecekti.tabikii güvenliği sağlamak için seni beni durduracaktı ama sen kalkıp sahte delikanlılık yapıp polise tekme tokat dalmaya çalışırsan bunun bedelini ödersin kardeşim.

Celal Demir
11.05.2009, 15:18
kocaeli de oturuyorum fanatik bir TRABZONSPOR luyum kocaeliyi kardeş takım olarak bilirdim ama artık kocaelispor benim için bitmiştir beter olsunlar...

tanjueren
11.05.2009, 15:58

Recep abi benim de bileti alışım ilginç bir olay sonucu oldu.Bir gün önce gittim Kocaeli'ye Bmn'den ayrı olarak orda bilet bulacağıma emindim.Maç sabahı biletlerin ilk satıldığı Kocaeli Store tırına gittim.Daha açılmamıştı 20 kadar ts'liydik.Adam geldi 4000 bilet ayrıldı 1200'u yonetime gitti ve gerisi dün satıldı burda dedi.İnanmadım ben tabi .2800 biletin bir günde Kocaeli store'dan satılmış olması bence mümkün değildi.Neyse son dakikaya kadar bizim tribüne bilet almak için beklemeye karar verdim.Ordaki diğer Trabzonspor'lulara göz göre göre maraton ve diğer kale arkasının bileti satıldı.Ve zaten herkes orayı alıyor orasıda sizin gibi olacak fazla küfür falan etmezseniz sorun olmaz dendi.Neyse ben ve ikna ettiğim bir abi bir saat kadar bekledik.Beklemekten sıkılıp son kez biletlerin stad gişesine gidip gitmeyeceğini sormak için tıra girdik.Tam o sırada dışarıdan gelen bir adam abi bizim emanetler vardı diyince bende jeton düştü.Gözümüzün önünde karaborsaya gideceği belli olan biletler adama verildi.Sonra bunu gördüğümüzü anlayınca adam çıkarıp bize de bilet satmak zorunda kaldı.Numaralılara karışmış falan diye de kıvırmaya çalıştı.Biz bilet alırken gelenlerle beraber 20- 30 bilet sattı bize ve kimseye söylemememizi tembih etti.Bizde tabi bileti almanın sevinciyle tepki koyamadık.Şimdiki aklım olsa saatlerce orda bekler gelenlere biletin satılıp satılmadığını kontrol ederdim.Bizim taraftarımıza elindeki onlarca bileti satmayıp diğer tribüne bilet satan şahıs Kocaeli store'un tek çalışanı!Klubte ve şehirde etkin olduğuysa konuşmalarından belli oluyordu.Gazetede falan yazıyormuş.Neyse sonuç olarak bizim biletleri karaborsaya salıp,taraftarlarımızı rakip tribünlere yolladılar bir de üstüne maç içinde büyük bir kargaşaya sebep oldular.2000 kadar taraftarın kendi tribününden ayrılıp bize gelmesiyse Kocaelilileri ve Hodri Meydan'ı da delirtti tabi.Ortamın gerilmesinin ve maç içindeki olayların önemli sebeplerinden biri bu baştaki tribün değiştirme olayıdır bence...

SDanışmaz
11.05.2009, 15:59
Bu iş halletmek için BJK taraftarlarıyla birlikte hareket etmek lazım... Biz ve BJK taraftarları son haftalarda sevincimizi gösterirken durduk yere tartaklandık... Artık buna dur deme zamanı gelmiştir...

EmreTS61
11.05.2009, 18:17
bnde kocaeliyi desteklıodum bızım mactan once lıgden düşmesın diee ama sımdı ne hallerı varsa gorsunler ısterse 3. lige düşsünler umurumda deıl zaten dusmeselerdi seneye avni akeri cehennem ederdik onlara....

zarha6155
12.05.2009, 00:04
Kardeşim sizde kalabalıksınız zaten. alacaktınız elinize taşlarını bak o zaman nasıl hizaya geliyorlardı.

POYRAZ
12.05.2009, 05:43
Seni sana şikayet etsem ne dersin ;)
Suclu olanin mutlaka cezasini cekmesi gerektigini söylerim. Bu ben olsam bile !!!
Biz koskoca Padisahi bile siradan bir insan gibi mahkemeye cikartmis bir neslin devamiyiz.
Her ne olursa olsun adalet düzgün islemeli. Islemedigi icin ülkenin hali ortada.;)

Canpolat Demirhan
12.05.2009, 10:20
arkadaşlar maçtan önce acılan topiclerde koc aeliyi alkıslıyalım deniliyordu;)

Ben sahsım olarak gebzede oturuyorum ağzımı bir kere bile acmadım kocaeli için nie çünkü onlar bize yapmaz yapmadıda:....

Aralardan ufaktan sivas sesleri yapmıslar 5 er 10 ar kişi sora zTn .... Trabzon olamassın şampiyon ;)

:Maç güzeldi Ama kocaeli spor taraftarının yaptığı aşırı yanlıstı ;)

Trabzonlu bayan lara da küfür ettiklerini duydum 1 2 trabzonlu arkadasımdan Ama tam bilmiyoruM...

Neyse buda böyle geçti güzel gündü her anlamdan Maça gidişim gelişim ordaki atmosfer bilet için ordan oraya kosusumuz :D

bu Bilgiyi nerden aldım die soraraSanız:Hodrimeydan da Sözü geçen bir abim söyledi ;)

TAHSİN 61
12.05.2009, 11:40

Her ne kadar rakip olsakta Tribün emekçilerinin bu şekilde dayak yemesini kınıyorum Bu Polis'in psikolojik sorunlu olduğunu düşünüyorum..

Adem Erdoğan
12.05.2009, 11:45
Çarşı grubundansa haketmiştir.Bunlar başka türlü adam olmaz.

Kazım Uzunboy
12.05.2009, 11:55
Bende Tahsin gibi düşünüyorum.

Rakip taraftarda olsa, öyle tekme yemeyi hakettiğini sanmıyorum.

Bize vururlarken fotoğrafımız çekilseydi de buraya konulsaydı, yine haketmişti denilecekmiydi acaba.

tstafi
12.05.2009, 11:59
polisler baskalarına yapamadıklarını bıze yapıyolaar..1 mayıs da onları taslayanlara yaklasamıyolar bıle..ama bızde bı kufur ettıgınde bıle onunde polıs elınde kamera senı cekıyo ve cıkısta alıyolar..alsalarda cezzanı verıp gonderseler ıyı bı dayak atıyolar..bunların hepsının kafadan problemı var egolarını tatmın edıyolar..ıcerde kendı sahamızdada polısten dayak yıyoruz deplasmanlardada yıyoruz farketmıyor

Adem Erdoğan
12.05.2009, 12:04

Bize vururlarken fotoğrafımız çekilseydi de buraya konulsaydı, yine haketmişti denilecekmiydi acaba.

Fotoğrafın arka tarafında neler olup bittiğini bilmiyoruz.

Polis durduk yere neden tekme atsın.

Sonuçta o da bir insan.

Çarşı grubunun üyelerinin genel tavrına göre haketmiştir dedim.

Celal Demir
12.05.2009, 12:11
maçtan sonra bizim taraftarların arabasınıjn camını patlattılar çenesuyundaki kaşığın etrafına gizlenen 20 kadar kocaeli taraftarı evine giden bir TRABZONSPOR luyu evire çevire dövdüler bu nasıl taraftarlık burda hiçmi polis yoktu inanın aklım almıyor kim bilir bizim bilmediğimiz daha neler oldu.

Kazım Uzunboy
12.05.2009, 12:14
Fotoğrafın arka tarafında neler olup bittiğini bilmiyoruz.

Polis durduk yere neden tekme atsın.

Sonuçta o da bir insan.

Çarşı grubunun üyelerinin genel tavrına göre haketmiştir dedim.

Evet, arka tarafta ne olup bittiğini bilmiyorum.

Ama polis durduk yere neden tekme atsına katılmıyorum işte.

Polis durduk yere dayak atabiliyor. Veya şöyle diyelim, polis veya çevik kuvvet, dinlemeden, yanlış kişiye dayak atabiliyor.

Napoli
12.05.2009, 12:32
Samiyendeyiz,İnsan kalabalğı kapılar açılmadı 2 sene once mayıs ayı idi boğuluyoruz üstümüzdeki filelerin kesildiği maç sıkıştım kapının orada ölüuyorum resmen darlandım onumde ufak kız çoçuğu polis bile bile kapıyı açmıyor en azından açsa o kalablıkr ahtlıycak,dayanmadım gittim orada bir polisin yanına.. bu nasıl bir rezalet memur bey dedim insanlar eziliıyor ? cevap süperdi beyin yaşını açıklayan cinstendi;banamı sordunuz gelirken.. neyse sonra çıktım dışarda 3 yıldız polis vardı boyle boyle dedim ilerde sorun olur dıye adam bana teşekür etti,bence alt seviyedekierinin çoğunun bi eziklik kopleksi var..
Beşiktaş,Fenerbahça,Ve diğerleri hangi tarftar olursa olsun hayvan mumamlesi yemeyı hak etmıyor,Trbun emekçilerinin..biz onlar siz diye ayırmak ayıp..bizde çok kez suçsuz yere jop yedik başkalrıda yedi bu malesef var Turkiyede.Beşiktaşlılar meşale yakmıstı 2-3 hafta once beşiktaşta bende orada oturdum için o meşale yakan beşiktaşlılara koprunun üzerinde hiiç birsey yokken çat pat polis daldı sonra olaylar büyüdü..Şimdi diyecezki yakmasalrdı mesela,biz hava limanında 100-200 tane yaktık bize polis saldırsaydı durduk yerde bizede yakmasaydınız kardesim mi diyecekdiniz?Olaya Trabzonspor ve diğer Takımlar diye bakmamak gerek bu bütün Trbünlerin ortak sorunu

Ahmet Başkaya
12.05.2009, 12:47

Tek bir şey soracam senin yanında senin arkadaşlarına birşeyler atılsa veya senin arkadaşının kafasına çakmak falan atsalar ve tut ki bir tarafı yaralandı ..Hemde senin korumak için görevli olduğun biri tarafından bu oluyorsa ne yaparsın dediğimiz gibi olayın akabini bilmiyoruz ve böyle yorum yapmak saçma bence....

polisler baskalarına yapamadıklarını bıze yapıyolaar..1 mayıs da onları taslayanlara yaklasamıyolar bıle..ama bızde bı kufur ettıgınde bıle onunde polıs elınde kamera senı cekıyo ve cıkısta alıyolar..alsalarda cezzanı verıp gonderseler ıyı bı dayak atıyolar..bunların hepsının kafadan problemı var egolarını tatmın edıyolar..ıcerde kendı sahamızdada polısten dayak yıyoruz deplasmanlardada yıyoruz farketmıyor
Şu 1 Mayıs olayında biraz bilgili konuşmanı rica ediyorum...Hiçbir polis o gün orda görevli olmak istemez üzerin taş motonof kokteyli atılsın istemez...Hiçbiri savaş gibi bir olaya katılmak istemez...Millet üzerlerine taş yağdırıyo polislerin polis iki vursa insan hakları bayramı rezil ettiler oluyo sen şimdi çıkıp onlara yapamadıklarını bize yapıyolar diyorsun....

Evet, arka tarafta ne olup bittiğini bilmiyorum.

Ama polis durduk yere neden tekme atsına katılmıyorum işte.

Polis durduk yere dayak atabiliyor. Veya şöyle diyelim, polis veya çevik kuvvet, dinlemeden, yanlış kişiye dayak atabiliyor.

Ya Kazım Allah rızası için biz bile şurda birbirimizi yanlış anlayıp kalp kırıyoruz...Adamlar orda 3000 kişiyi kontrol etmekle yükümlü şimdi sen hepsini dinlemesini ona göre hareket etmesini mi istiyorsun...Elbet sana yapılanlar yanlış olabilir..Ama onunda amiri onu dinlemeden yargılıyo ve arkadşlarının arasında afedersiniz it gibi azarlıyo ...Sen şimdi o azarı işiten polisin sağduyulu olmasını mı istiyorsun...İnsaftır yahu....

Kazım Uzunboy
12.05.2009, 12:54
Ahmet, Ben polis yanlış yapıyor demiş miyim ??

Ben sadece, taraftar için öyle dayak yemeyi haketmiyor diyorum.

Polis işini yapıyor, belki vurmazsa amirinden azar işitiyor ama diğer yandan da taraftar, öyle tekme yemeyi haketmiyor.

Adem Erdoğan
12.05.2009, 12:59
Kazım anladığım kadarıyla sen Kocaeli maçını baz alarak polisin yanlış yaptığını düşünüyorsun.

Fakat bence de polis Kocaeli maçında çok müsamaha gösterdi.

Biz maça 5 dk. kala yetişebildik kapılar kapalıydı duvarlardan atlamak zorunda kaldık ilk başta engellediler sonradan durumu izah edince birşey demediler.Hatta kuzenim bağırıp çağırdı polise fakat sonradan adamakıllı konuşunca bir problem çıkarmadılar.

Stadın içinde ise uşaklar girdi sahaya kolbastı oynadılar horon oynadık polis bizle tempo bile tuttu yani.

Ama sen gider adamın yüzüne karşı ana avrat söversen kusura bakma dayağın en okkalısını haketmişisndir.Olmadımı.O da oldu.

Kazım Uzunboy
12.05.2009, 13:08

Tamam, çok teşekkürler. Sahaya girmemize daha hangi polis izin verebilir ki ? Elbette teşekür etmemiz gerekir ama biririnizden haberiniz olsun yahu! Biriniz sağ derken diğeriniz sol demeyin !

Maç sonunda zaten bir coştular ki görülmeye değerdi. Tamam benim yediklerimi kesinlikle lafım yok. Olaylardan sonra birkaç çevik kuvvet görevlisiyle de görüştüğüm gibi ben haksızdım ama herşeyin bir sonu var ! Bunlar bir başladı sonunu getirmiyorlar !

Adem abi, polisin yaptığı güzelliklerin farkındayım.

Bunu, buradaki ilk yazımda da yazmıştım.

Sahaya izin alarak bende girdim, horon oynadım, kolbastı oynadım.

Maç sonunda tribüne girseler çıkmayanları zorla çıkartacaklardı ama rica ettim ve çıkmayanları uyarılarla ben çıkardım. O tribünden en sonda ben çıktım.

Sen gider adamın yüzüne karşı küfür edersen elbette döver ama böyle bir durum olacağını sanmıyorum. Eğer böyle birşey olduysa da haberim yok.

Adem Erdoğan
12.05.2009, 13:20
Polisin ordaki tutumunu çatıya çıkan elemana bağlıyorum.Ondan sonra baya karışmıştı o taraflar.

Kazım Uzunboy
12.05.2009, 13:28
Umarım bir daha olmaz bu tür olaylar.

RaİSTLİN610
12.05.2009, 13:29
insallah bir daha olmaz

Mehmet Alemdar
12.05.2009, 23:11
maçtan sonra eve giderken 20-25 kişik bir grub bizde 4 kişiyiz adamlardan yerden pirket taşlarını söküp bize attılar oradan kaçmasak linç edeceklerdi bizi ben kocaelide oturuyorum ama kocaelispor u o günden sonra nasıl fb-gs-bjk ye gıcıksam kocaeliyede öyle gıcığım herkes layık olduğu yere...

Uğur GEMİCİOĞLU
12.05.2009, 23:18
Arkadaşlar onlarda devletin memuru onlarında üstleri var.Tamam biraz fazla tepki gösterebiliyorlar ama onlara da hak vermek lazım.Her gün bin tane serseriyle uğraşıyorlar.Onlar emir kulu.ONlardan bu dayak olayının yapılmasını isteyen bizzat en üst kademedekidir.Yani polisleri suçlamayın.ARada 3-5 çürük elma çıkabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz.

Ahmet Başkaya
12.05.2009, 23:19
Ahmet, Ben polis yanlış yapıyor demiş miyim ??

Ben sadece, taraftar için öyle dayak yemeyi haketmiyor diyorum.

Polis işini yapıyor, belki vurmazsa amirinden azar işitiyor ama diğer yandan da taraftar, öyle tekme yemeyi haketmiyor.
Tamam kardeşim anladım ikimizde aynı şeyleri savunuyoruz sanırım umarım birdaha karşılaşmayız böyle durumlarla;)

Metin Ural
12.05.2009, 23:46
sadece ayagi sürtmüs olur okadarcik ;)
tamam bazilar gercekten hak ediyor böyle davranilmaya ama nedense cogu zaman haksizlari buluyor bu olaylar

hicbir insanoglu boyle davranilmayi haketmiyordur. bu tarz soylemlerin burada olmasi beni gercekten uzuyor.

Adil ÖZGÜR
12.05.2009, 23:49

Hüseyin,

ERDAL ABİ RİCA EDİYORUM ŞU ALINTILARI SİL GÖRDÜKÇE MİDEM BULANIYOR BUNU YAZANLARDAN BEN onlar adına inan senden özür diliyorum....

Bir saniye bir saniye...

Birincisi Emniyet teşkilatından bahsederken kırıcı olmamaya ve genelleme yapmamaya özen göstermelisiniz.

Emniyet Müdürünün bizim taraftara ne kadar sabrettiğin canlı şahidiyim. Polisler kaç kez bizim taraftara vurmaya yeltendi hepsinde engelledi. O da yetmiyormuş gibi adamla tam konuşuyorken kafasına koltuk geldi. Yine de sabretti bir şey demedi. Bir sefer biber gazı sıkıldı, aynı Müdür biber gazı sıkanlara da kızdı. Doğruya doğru bir insan ancak bu kadar sabrederdi. Ve yine de Çevik Kuvveti tribunlere sokmayarak bir koltukta 3 kişi oturan bizlere en büyük iyiliği yaptı. Düşünün o kargaşada izdihamda neler olacağını.
Stadlarda polis olmayacak diyeceksiniz. Sonra da maça saatler kala 5 yıl bu kanunun ertelendiğini söyleceksiniz. Herkesin kafası karışacak. Hal böyle olunca ister istemez bir güvenlik zafiyeti oluşur. Oluştu da.

Tekrar tekrar söylüyor ve teşekkür ediyorum, Kocaelinde son yıllarda gördüğüm en sabırlı en iyi niyetli polisleri gördüm.

Bana POLİS demeyin...

ben polislerşn geneli için birşey diyemem. Ama kocaeli de polis güçleri gerçekten art niyetli idiler. Belki statta meydana gelen olaylar onları biraz çileden çıkardı ama gene de sabırlı olmaları gerekiyordu.

Ben iletişimine sonsuz güvenen biri olarak polisler ile tek kelime konuşmayı başaramadım. Her sarfettiğim laftan sonra ya LAN yada BASIN GİDİN gibi aşağılayıcı kelimler ile karşılaştım. Özellikle komiser tarzı rütbelerde bulunan memurlar daha bir başka hareketler içerisinde idi.

İlk yazımda da dediğim gibi en çok şaşırdığım konu da kocaeli taraftarı ile birlikte stattan çıkarılmamızdı.

Polis milletinden zaten nefret ederdim nefretim daha da arttı.. Maç çıkışı şuursuzca saldırıyolardı. Bense olabildiğince ortamdan kaçmaya uzaklaşmaya çalışıyordum çünkü adamlar yakınlardaki her nesneyi tekmeliyolardı.Sanki savaşa girmişler. Ki orada olay diyebileceğimiz de hiçbirşey olmadı.Zaten yenmişiz mutlu mesuduz iki dakka horon oynayıp gitmek tek amaç.

Bize yani Bmn ye yakışmayan tek nokta o kapıların tekmelenmesiydi.Bizler en bilinçli taraftar topluluğuyuz özellikle bizim daha sağduyulu olmamız gerekiyordu. Yine de Trabzon taraftarı maç öncesi jestleriyle de maç sonrası da centilmenliğini ortaya koymuştur.

SENDEMİ DOKTORUM ???

polisim
Alıntı:
alkan61 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2228606#post2228606)

Alıntı:
Mustafa K. Demirbaş tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2228608#post2228608)

Alıntı:
nemesis61 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2228621#post2228621)

Alıntı:
tstafi tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2228836#post2228836)

Alıntı:
cihatöztürk tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2228957#post2228957)

ve hiç birşey demiyorum

Bende Emekli Polisim;

Önce bu fotoğrafın T.S. ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, Kocaelispor karşılaşmasında çekilen bir foto değil sanırım.

Mesleki açıdan bu fotoğraf bir faciadır. Çünkü; Yıllar yılı her hafta maça gittim, çok çok zaruri olmadıkça, (getirmeyene ceza verilecek konusu olduğunda) maça jop ile gitmedim, götürmedim, zorunlu getirdimsede kimseye bir jop vurmadım, vuramadım.

Nedeni; T.S. maçına gittiğim ilk maçımda bir polis jopu yemiştim, her jopta maçta o yediğim jop aklıma gelirdi.

Şimdi ise bu tekmeyi o polis vurmamalıydı. Kocaelinde o kadar serbest bir taraftar topluluğu gördümki, anlatamam. Zira Kazım (Yoksa Kaya mı idi) bile tel örgülerin üzerinde saha içinde horon oynayanlara, fotoğraf çekmedimi? x

Soruyorum, saha içine girip horon oynamak varmı? Cevap; Hayır sahaya giremezsin. Bunlar oldumu, evet oldu, hatta küçük kızlar bile sahada tel örgüden öteye oyun oynadılar.

Bunlar güzel, ancak bir kişi bir yerde tekme vurdu diye bütün polisler zan altında kalamaz, kalmamalı, vicdan rahatsız olur.

Sonra ikinci bir olayı anlatayım, o kemençeye horon oynamanın sahada yanlış olduğunu söyleyen saha güvenliğinden sorumlu, Özel Güvenlik görevlisi geldi, müdahale etti, türübüne yollanırken, benim yanımda duran orta yaşlı saçları beyaz bir seyircimiz, devletin komiser yardımcısına ana avrad singaf etti, bunu duydum ve o küfür edene dedimki o komiserin hatasını öğrenebilirmiyim, bende o teşkilattan ekmek yedim, emekliyim, ancak sorumlu Özel Güvenlik ondan yardım istedi, o da duruma haklı olarak müdahale etti. Etmese üstü tarafından ceza alırdı, o küfür edene böyle konuşunca abi haklısın dedi.

Demekki tezahüratta hislerle haraket etmemek lazım. Sonra o dama çıkan frensiz kişiye bir ara destek veren türübündeki bağıranlara bende yüksek sesle dedimki, oraya çıkmaya nasıl tezahürat yaparsınız, iyi birşeymi yaptı, onlarda benim ikazıma saygı duydular ve tezahüratı kestiler. Demekki biryerlerde yanlışlık yapılıyor, işte bu yanlışlıklar neticesi her zamanki gibi GÜNAH KEÇİSİ olarak seçilen POLİS oluyorsa ben hayır diyorum.

Sevgili Alkan 61 kardeşimi çok severim, diyaloğumda iyidir, ancak başlığın gidişatını tehlikeli görüyorum, TOPLUMAN HUZURU İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN, İÇİNDE GERÇEKTEN ÇOK SAYGIN KİŞİLER OLAN bir teşkilatın karalanmısını yukarıdaki geçmiş yorumlardan, bu yorumların hepsi düşmanca olmasa bile olduğunca alt alta dizilince bence hoş ifadelere ihtiyaç duyulduğunu Sevgili Külünkoğlu kardeşimde ifade etmektedir. Ricam bu gidişin polis nefretine dönüşmemesidir.

Başlığın kapatılmasını uygun görüyorum.

Ahmet Başkaya
12.05.2009, 23:52
Başlığın kapatılması bencede hayırlı olacaktır.....

Hasan Habip Özbay
13.05.2009, 05:24
biz polislerin tamamı kötüdür demiyoruz ama kötüleri görüpte ayıklamayanları kınıyoruz ve asıl önemlisi görevi suç ve suçluyu engellemek olan polis teşkilatının içindeki art niyetli olan arkadaşların hala bulunması yazık çok yazık

Recep Alkan
13.05.2009, 07:51
Adil abi yazını bir çırpıda okudum. Ama sayfalar içerisinde belirtmeye çalıştım. Bizim amacımız kesinlikle sayısı yüzbinleri bulan bu teşkilatı kötülemek dedil. içlerinde çok iyileri de var. Benim de ailemde onlarca polis memuru var. Ben sadece kocaeli maçında ki özellikle de çıkışta polisin taraftarımmıza karşı art niyetli olduğunu belirtmek istedim.

Bu gerçekten de böyle idi. Bizi caddeye dökene kadar ağzılardından küfür eksik olmadı.

Yukarı da da belirttim bu maç için en şaşırtıcı örnek kocaeli taraftarı ile birlikte salınmamız idi. Bunun sonucunda kocaeli merkez istikametine giden trabzonsporlu arkadaşlarımızdan bir tanesi otobüs durağında otobüs basılarak feci halde sarhoş kocaelispor taraftarları tarafından dövülüştür. Neden Türkiye'nin her deplasmanında bu kapılar açılmak için 1 saat bekleniyorken burda hemen çıkaraıldık.

Yada örneğini verdiğim polisten karaborsa bilet alma olayı. Ben bunları dile getirmek için bu başlığı açmıştım. Ve söylediklerimde tamamen kocaeli polisi içindi. Ama görüyorum ki başlık gerçekten polislere lanet okuma yerşne yavaş yavaş dönüyor.

Uygun görülmişse kapanabilir.

Külünkoğlu
13.05.2009, 08:36
Taraftar olarak bizim yerimiz saha içerisi değil tribunlerdir.
Bu kural her ne sebeble olursa olsun bozulamaz bozulmamalı.

Herkes konumuna ve görevine göre davransa sorun olur mu ? olmaz.

Bundan sonraki maçlarda umarız hem Emniyet teşkilatımız hem de taraftarımız daha dikkatli olur.

Başlık kitlenmiştir.