PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 32. Hafta Programı Belli Oldu

Hüseyin İlkin
09.05.2009, 18:41
32. haftanın programı açıklandı!

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_05_SonDakika001.jpg

Turkcell Süper Lig'de gelecek haftanın proframı şimdiden açıklandı !.. Sivasspor ile Beşiktaş'ın aynı sahada oynayacak olmasından doğan karışıklık, maçların ayrı günlere konmasıyla giderildi !..

Bilindiği üzere gelecek hafta Sivasspor Hacettepe'ye, Beşiktaş ise Ankaragücü'ne konuk olacak. Her iki maçın da Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanması gerektiğinden TFF, Hacettepe-Sivasspor maçının cumartesi akşamı, Ankaragücü-Beşiktaş maçının ise pazar akşamı oynanmasına karar verdi.

Sivasspor'un rakibi Hacettepe'nin küme düşmesine kesin gözüyle bakıldığı, Beşiktaş'ın rakibi Ankaragücü'nün ise durumu diğer takımları ilgilendirdiği için, Yiğidolar'ın maçı tek başına oynanacak. Beşiktaş'ın maçı ise diğer tüm maçlarla aynı anda başlayacak.
İşte 32. haftanın programı:

16 MAYIS CUMARTESİ
20.00 Hacettepe-Sivasspor

17 MAYIS PAZAR
20.00 Ankaragücü-Beşiktaş
20.00 Trabzonspor-Bursaspor
20.00 Galatasaray-Gençlerbirliği
20.00 Antalyaspor-Fenerbahçe
20.00 İBB-Kayserispor
20.00 Gaziantepspor-Kocaelispor
20.00 Denizlispor-Ankaraspor
20.00 Konyaspor-Eskişehirspor

LigTv

Murat'
09.05.2009, 18:42
Neden Sivas cumartesi günü oynuyor...Şaka falan herhalde bu öyle değil mi...

Serdær
09.05.2009, 18:46

Çünkü Hacettepeyle - Ankaragücü aynı sahada oynuyor.

Beşiktaş ve Sivasspor ikiside aynı sahada oynayamaz herhalde :D

Gökhan KAN
09.05.2009, 18:49
Demekki Pazar 20,00 de yenmeye başlıcaz..

Murat'
09.05.2009, 18:49

Bunu bir şekilde halletmeleri lazım bence..Bu hafta herkes aynı saatte oynuyor...Haftaya da öyle olması lazım..Sivas çok rahat durumda olacak böylece..

Serdær
09.05.2009, 18:50
Bunu bir şekilde halletmeleri lazım bence..Bu hafta herkes aynı saatte oynuyor...Haftaya da öyle olması lazım..Sivas çok rahat durumda olacak böylece..

Sence nasıl halledebilirler.

Her iki takımda suni çimde oynamak istemiyor.

Senin kendince bir fikrin varmı :rolleyes:

tamuğ yamtar
09.05.2009, 18:51

Bilindiği üzere gelecek hafta Sivasspor Hacettepe'ye, Beşiktaş ise Ankaragücü'ne konuk olacak. Her iki maçın da Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanması gerektiğinden TFF, Hacettepe-Sivasspor maçının cumartesi akşamı, Ankaragücü-Beşiktaş maçının ise pazar akşamı oynanmasına karar verdi.

Sivasspor'un rakibi Hacettepe'nin küme düşmesine kesin gözüyle bakıldığı, Beşiktaş'ın rakibi Ankaragücü'nün ise durumu diğer takımları ilgilendirdiği için, Yiğidolar'ın maçı tek başına oynanacak. Beşiktaş'ın maçı ise diğer tüm maçlarla aynı anda başlayacak.

Murat'
09.05.2009, 18:53
Mesela Hacettepe'nin maçı Yenikent'te oynanabilir..

Tolun
09.05.2009, 20:48
sivasın veya beşiktaşın maçına bakmadan sadece 4/4 yapmamız lazım

1982tr
09.05.2009, 21:00
Fark 3 puan, BJK ankaragucu/gs maclarinda en az 3 puan birakir. Sivas da son mac deplasmanda Galatasarayi yenemeyecegi icin 3te3 sampiyonlugu getirir.Allah yardimcimiz olsun. Bu kez cok daha yakiniz mutlu sona be..

senol 6116
09.05.2009, 21:26
Fark 3 puan, BJK ankaragucu/gs maclarinda en az 3 puan birakir. Sivas da son mac deplasmanda Galatasarayi yenemeyecegi icin 3te3 sampiyonlugu getirir.Allah yardimcimiz olsun. Bu kez cok daha yakiniz mutlu sona be..

Biz bütün maçları kazansak bile BJK nın en az 4 puan kaybetmesi lazım.Averajları bizden iyi.Ersun Yanal dönemindeki, tek farkla zar zor kazandığımız maçlar yüzünden averajımız iyi değil.

Hüdai Pervaneli
09.05.2009, 21:49
Sivas haftaya deplasmanda ve aksam oyniyacak guzel ayni biz gibi

Bayramm61
09.05.2009, 22:15
Biz bütün maçları kazansak bile BJK nın en az 4 puan kaybetmesi lazım.Averajları bizden iyi.Ersun Yanal dönemindeki, tek farkla zar zor kazandığımız maçlar yüzünden averajımız iyi değil.

bjk ile ayni puana sahip olursak bire bir maclarin neticesine bakilmiyormu?

o durumda biz iyiyiz, cünkü inönüde gol attik biz

maskeli61
09.05.2009, 22:29
bjk yle ikili avaraj ne durumda ben hala anlamadım aynı puanlar olursak bizmi avantajlıyız onlarmı???

Hüseyin İlkin
09.05.2009, 22:33
bjk yle ikili avaraj ne durumda ben hala anlamadım aynı puanlar olursak bizmi avantajlıyız onlarmı???

Eşit.

Genel averaja bakılacak.

Deplasman golleri önemsiz yazıyordu geçen bir gazetede..

Harun-61
09.05.2009, 22:35

....................

Bayramm61
09.05.2009, 22:38

Benim bilgim sudur:

iki takim ayni puanda olursa aralarindaki maclara bakilir, Trabzonda 0-0 kaldik, inönüde 1-1. Disarda attigimiz gol sayesinde biz avantajliyiz...

üc takim ayni puanda olursa aralarindaki maclara bakilir, o maclardan en cok puan toplayan önde olur

gecen sezon sivasin genel avaraji iyi olmasina ragmen, biz feneri yenince hem fener hem besiktas hem sivas ayni puana sahipti, bu üclünün aralarindaki maclarda en kötü sivas oldugu icin uefaya direk gidemedi

Su durumda besiktasla ayni puana sahip olursak biz önce oluruz..
Eger besiktas ve sivasla ayni puana sahip olursak bu üclünün sonuncusu oluruz, cünkü bu maclardan toplam
3 puan alabildik.

TS - Bjk 0-0
Bjk - TS 1-1
TS - Sivas 0-0
Sivas - TS 3-0
Bjk Sivas 1-1
Sivas - Bjk 1-1

1. Sivas 6 puan
2. besiktas 4 puan
3. TS 3 puan

Bayramm61
09.05.2009, 22:57
bu sistem hala yürürlüktemi ? bilgisi olan yazarsa sevinirim

okg_53
09.05.2009, 23:00
bu sistem hala yürürlüktemi ? bilgisi olan yazarsa sevinirim
değil.
Artık deplasmanda çok gol atan avantajlı sayılmıyor.

Bayramm61
09.05.2009, 23:02
değil.
Artık deplasmanda çok gol atan avantajlı sayılmıyor.

peki su an hangi kriter siralamasi gecerli ?

bjk ile ayni puana sahip olma durumunda neye göre siralama yapilacak?

mashal61
09.05.2009, 23:05
Sivasla zaten ikili averaja baktığımızda aynı puana sahip olmamalıyız.

Beşiktaşla ikili averajda 1-1 beraberlik var ve bu durumda genel averaja bakılıyor. Genel averajda da bizden üstteler. Bu durumda Beşiktaşla da aynı puana sahip olmamalıyız.

Olmamalıyız diyorum çünkü averajla üst basamakları kaçırmak çok üzücü oluyor.

Sivas'ın bu hafta erken oynaması bizim için avantaj da olabilir. Eğer yenilirlerse 2. olma ihtimalimiz ortaya çıkacak ve maça o motivasyonla çıkacağız. Yenilmeleri çok da uzak bir ihtimal değil.

TheRapZoNe
09.05.2009, 23:11
Sivas'ın bu hafta erken oynaması bizim için avantaj da olabilir. Eğer yenilirlerse 2. olma ihtimalimiz ortaya çıkacak ve maça o motivasyonla çıkacağız.
Nice bu tarzda maç oynadık ama maalesef hiçbirinde elimize geçen şansı iyi kullanamadık.
İmşallah bu sefer aynısı olmaz..

28TS61
10.05.2009, 02:59
sanki ankarada baska stad yok, haksiz rekabet oluyor eger sivas cumartesi oynarsa.
gitsinler yenikentte oynasinlar.
yok hacettepe zaten ligten dusmusmus falan ne alaka

KERİM
10.05.2009, 03:10
sanki ankarada baska stad yok, haksiz rekabet oluyor eger sivas cumartesi oynarsa.
gitsinler yenikentte oynasinlar.
yok hacettepe zaten ligten dusmusmus falan ne alaka
o durumu federasyon ayarlıyamaz.eğer hacettepe isterse yenikentte oynıcaz diye ancak öyle olur

Murat Cömert
10.05.2009, 03:14
peki su an hangi kriter siralamasi gecerli ?

bjk ile ayni puana sahip olma durumunda neye göre siralama yapilacak?
Aynı puanda olursak 2.li puan durumuna bakılıyor ikili averajda ise deplasman golu sayılmadıgı için 2 takımın genel averajına bakılıyor.Eğer oda eşit ise kim daha fazla gol atmış ona bakılıyor..Az önce federasyonun sitesinden baktım..Eğer 3 takımın puan eşitliği durumu olursa bizim hiç şansımız kalmıyor..

28TS61
10.05.2009, 03:16
o durumu federasyon ayarlıyamaz.eğer hacettepe isterse yenikentte oynıcaz diye ancak öyle olur

federasyonun dedigi olur

kalavara
10.05.2009, 03:34
aslında olay o kadar net ki! 3 maçı alırsak şampiyonuz büyük ihtimalle...

KERİM
10.05.2009, 03:36
federasyonun dedigi olur
evet dediği olur ancak diyemezler
sonra federasyon sivasa düşman gibimlerinden fısıltılar dolaşır

Oruç
10.05.2009, 10:54
Yok ya adamlar bir gün öncesinden rahat rahat oynasınlar iyi valla. Dün gördük iste aynı saatte olunca stres yapıyorlar. Bu haftada öyle olmalı. Bu sivasın işine gelir. Itiraz etmek gerek

pReN@_61
10.05.2009, 10:56
Hakkımızda hayırlısı ;)

Murat'
10.05.2009, 11:05
Bence ne yapıp edilip 3 maçın da aynı günde ve aynı saatte oynanması lazım.

Muhammet
10.05.2009, 11:08
İyi olmamış Sivas'ın önceden oynaması da yapacak birşey de yok..

serkansdkasma
10.05.2009, 11:11
arkadaşlar birde söyle düşünün sivas puan kaybederse daha bir istekle arzuyla saldıracaktır trabzonsporumuzzzz !

iso_4939
10.05.2009, 11:13
acaba sıvas ist.bel.macına ne mazeret bulacak ..

Cagdas Topal
10.05.2009, 11:13

Ankarasporun sahasında oynansın bu nasıl bir sacmalıktır ya :(

Oruç
10.05.2009, 11:19
Yönetim itiraz etmeli. 8taş yönetimi de itiraz ederse aynı gün olur 3 takımın maçı. Olmaz böyle şey. Bizi de cumaya alsınlar o zaman. Suni çimde oynamak istemiyorlaşmış hanım evlatları. Biz niye oynadık orda? Acil bi şeyler yapılmalı.

iso_4939
10.05.2009, 11:22
biz olamıyoruz bari bjk olsun..

Ustaalioğlu
10.05.2009, 11:24
Benim bilgim sudur:

iki takim ayni puanda olursa aralarindaki maclara bakilir, Trabzonda 0-0 kaldik, inönüde 1-1. Disarda attigimiz gol sayesinde biz avantajliyiz...

üc takim ayni puanda olursa aralarindaki maclara bakilir, o maclardan en cok puan toplayan önde olur

gecen sezon sivasin genel avaraji iyi olmasina ragmen, biz feneri yenince hem fener hem besiktas hem sivas ayni puana sahipti, bu üclünün aralarindaki maclarda en kötü sivas oldugu icin uefaya direk gidemedi

Su durumda besiktasla ayni puana sahip olursak biz önce oluruz..
Eger besiktas ve sivasla ayni puana sahip olursak bu üclünün sonuncusu oluruz, cünkü bu maclardan toplam
3 puan alabildik.

TS - Bjk 0-0
Bjk - TS 1-1
TS - Sivas 0-0
Sivas - TS 3-0
Bjk Sivas 1-1
Sivas - Bjk 1-1

1. Sivas 6 puan
2. besiktas 4 puan
3. TS 3 puan

her türlü averajın sonuncusu oluyoruz o yüzden puan farkı ile öne geçmemiz gerekiyor...

bkandil
10.05.2009, 11:27
acaba sıvas ist.bel.macına ne mazeret bulacak ..
Bahane 1
Bülent UYGUN: Buradan Federasyona ve yetkililere sesleniyorum, neden biz gece maçı oynuyoruz. Maçlarımızı gündüz oynamak istiyoruz. Benim 2 oyuncumda (Musa ve Kamanan) gece körlüğü var. Bu akşam Federasyonun yüzünden 2 kişi eksik oynadık. (Hakem bizdendi ama yetmedi). Ayrıca önümüzdeki hafta hacettepe ile oynayacağız. Biz suni çimde maç yapmak istemiyoruz. (Mümkünse maç oynamadan 3 puanı bize versinler) Maçı da hem Cuma gününe vermişler,hem de saat 20:00'de. Daha önce "İstanbul'da Laila, burada La İlahe İllallah var" demiştim. Federasyon ne yapmak istiyor anlamış değilim. Cuma günü antrenman bile yapmıyoruz. Cemaatle namaza gidiyoruz. Balili bile gidiyor Camiye. Federasyon bize oyun oynuyor. Maçı da akşam saatine vermişler. Ben istiyorum ki maçımızı güneş etkisini kaybettikten sonra, iyice batmadan oynayalım. Yani ne gündüz maçı olsun, ne de gece maçı. Ama anlamak istemiyorlar beni. Anadolu'dan başarılı bir takımın!!! çıkmasını istemiyorlar.

Bahane 2
Mecnun ODYAKMAZ: Ben yaklaşık 1 ay önce bizi şampiyon yapmazlar demiştim. Adnan Polat'a katılıyorum. Tezgah var.

:D:D:D:D:D

Cagdas Topal
10.05.2009, 11:29
Ben ufak bir arastırma yaptım bu sivas ın macının neden 1 gün önce oynadıgına dair

Hem sivas hem bjk aynı statta oynayacaklar , yenikentin bos oldugunu TFF biliyor bir macı yenikente bir macı da diger stada vermek istemiş , yani bu şu demek oluyor biri sunicim de oynarken diger cim sahada mac yapacak sivas ve bjk böyle bir durumu kabul etmemişler .

Şimdi ikisi de sunicim de oynayacak ama gün farkıyla :cool:

CEMEFKER
10.05.2009, 11:31
Sence nasıl halledebilirler.

Her iki takımda suni çimde oynamak istemiyor.

Senin kendince bir fikrin varmı :rolleyes:

...................

Cagdas Topal
10.05.2009, 11:37
Yönetim itiraz etmeli. 8taş yönetimi de itiraz ederse aynı gün olur 3 takımın maçı. Olmaz böyle şey. Bizi de cumaya alsınlar o zaman. Suni çimde oynamak istemiyorlaşmış hanım evlatları. Biz niye oynadık orda? Acil bi şeyler yapılmalı.

Ben ufak bir arastırma yaptım bu sivas ın macının neden 1 gün önce oynadıgına dair

Hem sivas hem bjk aynı statta oynayacaklar , yenikentin bos oldugunu TFF biliyor bir macı yenikente bir macı da diger stada vermek istemiş , yani bu şu demek oluyor biri sunicim de oynarken diger cim sahada mac yapacak sivas ve bjk böyle bir durumu kabul etmemişler .

Şimdi ikisi de sunicim de oynayacak ama gün farkıyla :cool:

bekirguner
10.05.2009, 12:13
ikinciliğimiz kesin şamğiyonluğumuz garanti

KERİM
10.05.2009, 13:53
Bahane 1
Bülent UYGUN: Buradan Federasyona ve yetkililere sesleniyorum, neden biz gece maçı oynuyoruz. Maçlarımızı gündüz oynamak istiyoruz. Benim 2 oyuncumda (Musa ve Kamanan) gece körlüğü var. Bu akşam Federasyonun yüzünden 2 kişi eksik oynadık. (Hakem bizdendi ama yetmedi). Ayrıca önümüzdeki hafta hacettepe ile oynayacağız. Biz suni çimde maç yapmak istemiyoruz. (Mümkünse maç oynamadan 3 puanı bize versinler) Maçı da hem Cuma gününe vermişler,hem de saat 20:00'de. Daha önce "İstanbul'da Laila, burada La İlahe İllallah var" demiştim. Federasyon ne yapmak istiyor anlamış değilim. Cuma günü antrenman bile yapmıyoruz. Cemaatle namaza gidiyoruz. Balili bile gidiyor Camiye. Federasyon bize oyun oynuyor. Maçı da akşam saatine vermişler. Ben istiyorum ki maçımızı güneş etkisini kaybettikten sonra, iyice batmadan oynayalım. Yani ne gündüz maçı olsun, ne de gece maçı. Ama anlamak istemiyorlar beni. Anadolu'dan başarılı bir takımın!!! çıkmasını istemiyorlar.

Bahane 2
Mecnun ODYAKMAZ: Ben yaklaşık 1 ay önce bizi şampiyon yapmazlar demiştim. Adnan Polat'a katılıyorum. Tezgah var.

:D:D:D:D:D
:D:D:D hahaha

Muhammet*
10.05.2009, 14:12
Riskli bir program...

Vkgz
10.05.2009, 14:21
Ankarasporun sahasında oynansın bu nasıl bir sacmalıktır ya :(

her takımın bir stadı vardır oyle herkes istediği stadda maç yapamaz.

Mustafa Ayazoğlu
10.05.2009, 15:10
Sivas neden önce oynuyor?

28TS61
10.05.2009, 15:15
Sivas neden önce oynuyor?

cumartesi hava serin olcakmis, sivasli futbolcular havadan pek etkilenmicekmis böylece :)

saka bi yana, hacettepe ve ankaragücü ayni sahayi paylastiklari icin ve tff nin suni cim den dolayi bir baska stadda diger takimi oynatmadigi icin böyle yapiyorlar

oflu engin
10.05.2009, 16:38
her takımın bir stadı vardır oyle herkes istediği stadda maç yapamaz.

iyiya neden hacettepe kendi stadında oynamıyor ozaman.bu kararın alınmasındaki sebeb iki takımda şampiyonluğa oynadığı için aynı statda oynatıp haksızlık yapılmasın diyedir.yoksa 19 mayıs stadı hacettepenin stadı değil.kendi statları var zaten.bu durumda sorulması gereken trabzonsporun maçını neden zemini bozuk statda oynattınız.adalet dağıtıyorsalar adam gibi dağıtsınlar.bütün maçlar aynı saatte oynanmalı hacettepenin stadında biz oynadıysak onlarda oynamalı.