PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni MHK atandi, olan Trabzonspor?a oldu

Emorfo
05.05.2005, 17:18
Evet Cumhurbaskan'i Sezer'in yeni yasayi onaylamasi ve resmi gazetede yayinlanmasindan sonra Biçakci denen hödük yeni MHK baskanini atadi. Yeni MHk baskani Ufuk Özeltem olarak açiklandi. Yasal geçerliligi olmayan Sabri Çelik MHK'si gider ayak Trabzonspor'umuzun önünü kesmis belkide Trabzonspor'a tarihinin en önemli zararini vermistir. Yasal dayanagi olmayan eski MHK'nin kararlari da yasal degildir bu nedenle ligin tescili nasil olacak merak ediyorum.

Kulübümüz bu konuda itiraz da bulunmayacak mi. Trabzonspor'umuzun gasp edilen haklari planli programli bir is birligin ürünü gibi görünmektedir... Yangindan mal kaçirir gibi Trabzonspor'umuzun maçina katil bir hakem ataniyor maçi katlediyor. Onu atayan MHK baskani bu gün görevi birakiyor. Oyun içinde oyun. Bu oyunu da bozmak boynumuzun borcudur.Edited by: Emorfo

halil ibo
05.05.2005, 17:24
YAZIKLAR OLSUN HUKUKÇU CUMHURBASKANIMIZA,

YAZIKLAR OLSUN DOMUZCUK LEVENT VA AZIZ KÖPEGINE,

GEREGI YAPILMALI !...

metehan
05.05.2005, 17:25
Eger tatmin edici birseyler yapilmazsa sanirim biz de bu konuda itirazda bulunuruz. Milliyet'te Ercan Güven yazmisti. Eger ligin tescil edilmemesini isteyenler kervanina TS'da katilirsa federasyonun bu isin içinden çikamayacagini iddia ediyor kendisi. Bakalim gelismeleri birlikte görecegiz.

Punisher-61
05.05.2005, 17:35
edit...Edited by: Punisher-61

Emorfo
05.05.2005, 17:36
ula yalnis anladin bi daha oku.. ve mesajini editle..

ozcan_asanoglu
05.05.2005, 17:37
sabri çelik'in MHK'si bizim oyumuzla gelmisti, biçakçi'nin ekibinden degildi..buna ragmen infaz edildik...simdi ise tamamen biçakçi'nin ekibi geldi....kuklanin kuklasi yani...isimiz çok daha zor...her türlü pislige, igrençlige hazirlikli olun....

Salih61
05.05.2005, 17:40
Arkadaslar daha hersey bitmedi...Bunu Mahkemesi var..UEFAsi var...FIFAsi var...Yani her yolu denemeliyiz...

Saygilarimla...

Emorfo
05.05.2005, 17:40
Futbolda bunun yerini nedir bilmiyorum ama hangi taraftarimizla konussam dokunsan patlayacak gibi. Bu ayak oyunlarini haksizligi Trabzonsporlu kaldiramaz. Dolayisiyla oflu hocaya sormak lazim biçakcinin azizenin topuklarina sikmak caiz midir diye. Olay oraya dogru gidiyor. Birileri çikip bu adamlarin topuklarina sikirsa hiç sasirmam.

Punisher-61
05.05.2005, 17:44
mesaji editledim...ama su ATANDI ne demek oluyor yaa?? Biz Gurbetciler herseyi bilmiyoruz unutmayinsmileys/smiley2.gif

ama bizim icin iyi haber olmadigini anladim

yattara11
05.05.2005, 17:45
Futbolda bunun yerini nedir bilmiyorum ama hangi taraftarimizla konussam dokunsan patlayacak gibi. Bu ayak oyunlarini haksizligi Trabzonsporlu kaldiramaz. Dolayisiyla oflu hocaya sormak lazim biçakcinin azizenin topuklarina sikmak caiz midir diye. Olay oraya dogru gidiyor. Birileri çikip bu adamlarin topuklarina sikirsa hiç sasirmam.

bundan böyle biz de kuralina göre oynicaaz...

birisi topuklarina siksin LÜTFEN!

metehan
05.05.2005, 17:48
Bu MHK degisikligi bir zorunluluktu. Zira mahkeme karari var. Dolaysiyla federasyon da yeni bir MHK atamak zorunda kaldi. Bu durumun kalici olacagini sanmiyorum. Zaten bu federasyon sallanmis durumda, fazla uzun ömürlü olacagini sanmam. Bence federasyon ve MHK seçimleri en kisa zamanda yenilenmeli. Gerçi "Yenilense daha iyi mi olacak?" sorusuna su an olumlu bir cevap vermesem de kötünün gitmesi gerekiyor. Iyisini bulmak sonraki adim.

Bence ligin tescil edilmemesine dair açilacak davalardan olumlu sonuç çikma ihtimali kuvvetli. Seçimi sayal olmayan bir kurulun icraatlarinin yasal sayilmasi beklenemez. Ortalik toz duman olabilir.

sanatik
05.05.2005, 17:54
inschallah ortalik toz duman olur.

inschallah.

calypso
05.05.2005, 18:13
Halil Ibo arkadasimCumhurbaskanimiza nasil böyle dersin inanilir gibi degil!

Sürekli diyorum eger bir hukuki bosluk varsa bu MHK den dolayi açalim dava lig sampiyonui tescil edilmesin.. Kimse gidemesin Sampiyonlar Ligine. Kisasa Kisasa arkadas. Yok öyle trilyonlari sen götür, ben gönüllerin sampiyonu olayim. Açsin kulüp dava.. belki bu adamlara tazminat davasi açamaz yani kabul edilmez ama radikal bir tavir takinip öyle bir sonuç almaliyiz ki kimse bir daha buna cesaret edemesin bir daha.

Crazy_OfLu61_
05.05.2005, 18:40
Bunlarin hepsi ayni hepsi TRABZON ve TRABZONSPOR düsmani ama onlarida yenicez.

Hünkar
05.05.2005, 18:45
BENCEDE KURALINA GORE OYNAMALIYIZ ARTIK

POYRAZ
05.05.2005, 18:48
Cumhurbaskanimiz sagolsun Almanya'ya gelmisti ve iki kelimeyi bir araya getirip konusamamisti.

Ligin tescil edilmemesi icin Trabzonspor da harekete gececek.

Hasan Cubukcu
05.05.2005, 19:21
Emorfo ayaklara sikmak olmaz sikdinmi tam sikacan anlarsin yani.

böyleleri tam temizlenmesi lazim yoksa gerisi mantar gibi cikiyor .

sanatik
05.05.2005, 19:58
UFUK ÖZERTEN militan galatasarayli oldugu söyleniyor - dogrumudur ?

Mecelle
05.05.2005, 20:33
Evet Cumhurbaskan'i Sezer'in yeni yasayi onaylamasi
ve resmi gazetede yayinlanmasindan sonra Biçakci denen hödük yeni MHK
baskanini atadi. Yeni MHk baskani Ufuk Özeltem olarak açiklandi. Yasal
geçerliligi olmayan Sabri Çelik MHK'si gider ayak Trabzonspor'umuzun
önünü kesmis belkide Trabzonspor'a tarihinin en önemli zararini
vermistir. Yasal dayanagi olmayan eski MHK'nin kararlari da yasal
degildir bu nedenle ligin tescili nasil olacak merak ediyorum.

Kulübümüz bu konuda itiraz da bulunmayacak mi. Trabzonspor'umuzun
gasp edilen haklari planli programli bir is birligin ürünü gibi
görünmektedir... Yangindan mal kaçirir gibi Trabzonspor'umuzun maçina
katil bir hakem ataniyor maçi katlediyor. Onu atayan MHK baskani bu gün
görevi birakiyor. Oyun içinde oyun. Bu oyunu da bozmak boynumuzun
borcudur.

Peki bu konuda yapilan nedir? Mahkemeye bas vurulacakmi? Bir girisim varmi???

Mecelle
05.05.2005, 20:38
UFUK ÖZERTEN militan galatasarayli oldugu söyleniyor - dogrumudur ?

Ciddimisin???

Mehmet Alemdar
05.05.2005, 21:04
Insallah lig tescil edilmezde Azize yildirima bir kazik girerde anlar kazik nasil birsey oldugunu...

Emir BAYRAK
05.05.2005, 21:37
insallahhh!!

yattara11
05.05.2005, 22:06
Insallah lig tescil edilmezde Azize yildirima bir kazik girerde anlar kazik nasil birsey oldugunu...

Insallah... ama bana biraz zor geliyo...

Beytullah
05.05.2005, 23:00
ya bunlar hep bizemi denk geliyor anlamadim ne zaman sampiyonluga yaklassak hakkimizi yiyorlar.bu nasil adalet..http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Nytre
05.05.2005, 23:01
arkadaslar

isi oldu bittiye getiriyorlar ..

bu isin pesini birakmayalim

KARA PERSEMBEYI DE UNUTMAYALIM

EmrahYalçınalp
06.05.2005, 11:04
Türkiye'de ligi tescil etmeyecek bir babayigit... Burada düsüncesi bile en azindan bizde bir kipirdanma oldugunu gözler önüne seriyor da... Geçen seneki lig niye tescil edildi ? Denizli'de %5'lik deplesman seyircisi kotasi asilmamis miydi ?

Topunun cani cehenneme, kendi isimizi kendimiz görecegiz... 5 tane atacaksin, en fazla 2 tanesini sayamayacak köpekler...

metehan
06.05.2005, 11:45
Zaten Senol hocanin son beyanatlari da hep bu yönde. Düzen bu, bunu degistirmeye gücümüz yetmez. O halde bu düzenin sartlarina uymamiz gerekiyor. Bundan çikacak anlam, bizim de onlar gibi olmaya çalisacagimiz degil elbette. Ama rakip güçlüyse sen de güçleneceksin baska yolu yok. Ne kadarini basaririz bilemiyorum ama biz elimizden geleni yapacagiz.

Külünkoğlu
06.05.2005, 12:25
Ufuk özerten'i bilmeyen yok fanatik galatasarayli

Digeri ise oguz sarvan oda tescilli bir fenerbahçeli hatirlamayanlar olabilir hani 95-96 12 maç yönetmis 11 fener maçi 11'dede fenerbahçe galip gelmisti.Hani karsiyaka -fb maçinda 90+5'de 6 metre ofsayttan gol atilmasina izin veren hakem, Hani ayni sezonaltayfeneri 1-2yeniyorken saffet akbas kaleci gibi atlayip topu tokatlamasidan sonra saffet akbas soyunma tüneline giderkengeri çevirip korner veren hakem.maçi da 3-2 bitirtiren hakem...

Guests
06.05.2005, 12:29
ben her zaman dedim gene diyorum. futbolu uefa fifa yönetsin.

yattara11
06.05.2005, 13:04
dün aksam yerel kanalda Akçaabat Sebatspor asbaskanini dinledim... ismini yanlis hatirliyorsam affedin 'Baki Eyüboglu'...

Dedi ki:

''Sebatspor olarak bugün çok iyi bir avukata danisarak ligin tescil edilmemesi için resmen girisimlerimize basladik... ama sonucu ne olur bilemem... vs..........''

yattara11
06.05.2005, 13:06
ben her zaman dedim gene diyorum. futbolu uefa fifa yönetsin.

onu ben de diyorum ama fifa'nin bizi duydugu yok...

sanatik
06.05.2005, 15:42
<DIV =lineStory align=left>Ulusu'dan bombalar!</DIV>

MHK seçimlerini iptal ettiren isim Kemal Ulusu'dan bombalar! Yeni MHK'nin siyasi güçlerin elinde olacagini söyleyen Ulusu, geride kalan MHK'nin de tüm uygulamalarinin geçersiz oldugunu söyledi...

-''GERIDE KALAN MHK'NIN TÜM KARARLARI GEÇERSIZDIR''
Kemal Ulusu, mahkeme karari sonucu görevi birakmak zorunda kalan Sabri Çelik baskanligindaki MHK'nin tüm uygulamalarinin geçersiz oldugunu savunarak, söyle konustu:
''Geride kalan MHK'nin görevde iken aldigi tüm kararlar, oynatilan tüm maçlar, hakem klasmanlari ve FIFA listesi geçersizdir. Ben burada artik taraf degilim. Sadece örnek bir hukuk mücadelesi yaptim ve kazandim. Sanirim bazi kulüpler simdi dava açmaya hazirlaniyorlarmis. Ben sadece bu yolu açtim, gerisi onlara kalmis.''

-''MALI GENEL KURUL'DA YÖNETIM DE DEGISEBILIR''-
Bundan sonraki Futbol Federasyonlarinin alacaklari kararlarda hukukun ne kadar önemli oldugu üzerinde artik duracaklarina inandigini ifade eden Ulusu, sunlari söyledi:
''Türkiye Futbol Federasyonu'na karsi kusku ve güvensizlik var. Ben, Federasyon'un istifa edecegini sanmiyorum, bunu herkes yapamaz. Istifa güç ister. Bu Federasyon'un ömrü bitmistir. 1 Haziran 2005'te yapilacak Olagan Mali Genel Kurul'da, olaganüstü bir genel kurulla Futbol Federasyonu baskan ve yönetim kurulunun seçilme ihtimalinin çok büyük bir yüzdeyle gündemde oldugunu bilmenizi istiyorum. Bunun yapilmasi gerektigine de sahsen inaniyorum. Türk futbolu hukuksuzluk ve adaletsizlikle yönetilemez. Senes Erzik, Ayhan Bermek, Özkan Olcay gibi bu isi çok iyi yapabilecek kisiler var. Insallah Türkiye Futbol Federasyonu, layik oldugu baskan ve yönetimi 1 Haziran'da bulacaktir.''

-''YENI MHK TAMAMEN SIYASIDIR''-
Kemal Ulusu, mahkeme kararina ragmen istifa etmeyen MHK'nin Futbol Federasyonu tarafindan sonuna kadar kollandigini iddia ederek, simdi ise mevcut Ufuk Özerten baskanligindaki MHK'da eski hiçbir ismin bulunmadigina dikkat çekip, söyle devam etti:
''Futbolu kaosa götürme pahasina, arkalarinda duran Futbol Federasyonu, simdi hepsini birden kesti atti. Madem bu kadar sahip çiktin, içlerinde hiç mi ise yarar kimse yoktu? Yeni MHK için konusmak istemiyorum ve onlara basarilar diliyorum. Çünkü Türk futbolunun güçlü bir MHK'ya çok ihtiyaci var. Ama ben Futbol Federasyonu'nun bu MHK'yi seçtigine inanmiyorum. Siyasi güçlerle içeri girmis arkadaslarimizi açik seçik hepimiz görüyoruz. Insallah siyasi güçlerin elinde oyuncak olmayacak bir MHK'yi izleriz ve zaman beni yaniltir.''

----------------------------------------------

1.Haziran smileys/smiley5.gif

zanoylu
06.05.2005, 16:00
Açaabatsebat,istanbul ve trabzonspor ligin tesçil edilmemesi için mahkemeye basvurmuslardir.MHK seçimlerinin illegal oldugu ve atadigi hakemlerinde hukuki bir geçerliliginin olmadigi buna dayanarak ligin su ana kadar oynanan maçlarin yetkisiz kisiler tarafindan yönetildigi yönünde....vs

Sizce bundan bir sey çikarabilirmiyiz eger çikarsa valla ihtilal gibi bir sey olur lig seneye 21 takimla oynanir sampiyonluk tesçil edilemez düsünsenize ortalik toz duman..

Size birsey söyleyeyim hakki bu ama bunun böyle olmasina kim müsade eder hukukun üstünlügümü ha ha ha güldürmeyin beni bir sekilde kilifina uydururlar nede olsa basbakanimiz,komutanlarimiz,hukukçu federasyonumuz,illegal mhk miz hepsi fenerli degilmi bir yolunu bulup kilifina uydururlar........

Çünkü bunlarda;ne ar nede namus kavrami mevcut hepiniz sak sak çisiniz mutlular çünkü fb CAM PIYON hayirli olsun

sanatik
06.05.2005, 16:35
Öyle tartismalar olmus ki, kurulun iki Galatasaraylisi Baskan Haluk Ulusoy ile Ufuk Özertem toplantiyi terketmis. Sonra bir daha toplanmislar ve 5 yabancida karar kilmislar.

http://www.radikal.com.tr/1999/01/15/yazarlar/guvtan.html

--------------------------
<H2>Santajcinin son marifeti
http://www.milliyet.com.tr/1998/05/23/spor/spo06a.html</H2>Edited by: sanatik

Hünkar
06.05.2005, 17:18
arkadaslar ligin tescil edilmesi maalesef imkansiz cunku tepedeki insanlarda istifa edecek yada ligi tescil etmeyecek seref olsa zaten bu skandal yanlislar yapilmaz

61-firtina
06.05.2005, 20:28
BUNLARIN BIRI FENERLI OLUR BIRI GSLI OLUR ETRAFTA HIÇ TARAFSIZ ADAM YOK MU YA ILLA BIRINE YARANACAKLAR YA ONDAN HERHALDE

ozgur
06.05.2005, 21:52
Zehir zemberek
Buda Senol Hoca'nin aciklamalari
Trabzonspor gelecek sezon sadece futbol oynayan bir takim olmayacak. Hakemlere daima destek verdim ama artik yabanci hakem gelsin diyorum. Cem Papila hata yapmadigini söylüyor. Ayiptir, bizimle alay etmesinler

http://www.milliyet.com.tr/2005/05/06/spor/resim/spo04.jpg ADNAN SUNGUR/DHA

Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes sonunda patladi. Tecrübeli hoca, düzenledigi basin toplantisinda gündemi sarsacak sok açiklamalar yapti. Son derece sinirli oldugu gözlenen Günes, Süper Lig'de bir oyun oynandigini ileri sürerek, bunun figürani olmak istemediklerini söyledi. Sabirli davrandiklarini belirten Bordo - Mavili takimin hocasi, "Bizim için sürekli 'en iyi futbol oynayan takim' diyorlar. Bu bize ne kazandiriyor? Trabzonspor gelecek sezon sadece futbol oynayan bir takim olmayacak. Bunun rumlusu da biz olmayacagiz. Bu söylediklerimden kim ne anliyorsa anlasin" dedi.

'Içimiz kan agladi'
Senol Günes bugüne kadar hakemlere en zor günlerinde destek verdiklerini vurguladi. Tecrübeli teknik adam, "Büyük hayaller kurduk. Bunlari hayata geçirmek istedik. Anlayisimizla gençlere örnek olarak geleceklerine katki yapmaya çalistik. Karakterle, kabiliyetle bir yere gelinebilecegine, sahada güzelliklerin olacagini, güzelliklerin yasanacagini, futbolun toplumlari bir araya getirdigine inanarak hareket ettik. Içimiz kan aglarken, duygularimizi bastirarak karsilasmalarimizda hata yapan hakemi bile korumaya çalistik. Allah'a ve adalete olan inancimiz geregi bunlari yaptik. 40 yildir futbolun içindeyim. Hakemlerin 5. sinif insan muamelesi gördügü dönemlerde bile onlara sahip çiktim. Orhan Erdemirleri, Ayhan Yücebilgiçleri, Galip Bitigenleri gördük, haksizliklarini yasadik. Bugüne kadar yabanci hakeme hep karsi çiktim ama artik yabanci hakeme ihtiyaç var diyorum. Bunu ilk kez söylüyorum. Çünkü bu ülkede adaleti dagitmasi gerekenler, adil olmasi gerekenler hata yapiyorsa, herkes kendi bildigi yoldan adalet, hak, hukuk aramaya baslar'' diye konustu.

Papila'ya bombardiman
Günes, Fenerbahçe maçinin hakemi Cem Papila'yi da sert bir dille elestirdi. Trabzonspor'un hocasi, "Dünya Kupasi sonrasinda Haluk Ulusoy'a 'sen teksin, büyüksün, iyisin' diyenlere, bu övgüleri düzeceginize herkes isini yapsin dedim. Ama isimden oldum. Ne yazik ki kisilere yaranmadan is yapma anlayisi yikilmis. Herkesin onuru serefi var. Biz maç sonrasi Papila'yi sahiplenmek istedik. Ama o hiçbir sey yapmamis gibi rahat konusuyor. Eger hakem hata yapmamissa, onlari kasti yapmistir. O zaman bu ülkeyi karanliga götürüyor demektir. Kendi sorumlu kurulu hata yaptigini söylüyor, o ise tersini. Adam, Türklük'ten bahsediyor. Onun bu sovenist anlayisina göre Daum'u degil, beni korumasi gerekir ki böyle bir seyi asla kabul etmem, benim için leke olur" ifadesini kullandi.

'Kriterler uygulansin'
Senol Günes söyle devam etti: "Tüm bunlari sineye çekiyoruz ama bizimle alay etmeyiniz, dalga geçmeyin. Ayiptir, günahtir. Insanlarin akli, zekasi var. Bunlari herkes görüyor. Cem Papila'yi konusturanlara sesleniyorum. Maçin kasetini alsinlar, UEFA'ya göndersinler. Takimlarin da kim oldugunu belirtmesinler. Bakalim ne olacak? Gülerler size. Aslinda bu yapilanlara kizmak degil, gülmek gerekir. Haksizliklar karsisinda kiziyoruz. Isimizi iyi yapmaya çalisiyoruz. Oysa karsi taraf bir oyun oynuyor. Bu oyuna gelmeyecegiz. Hirsimiz aklimizin önüne geçmeyecek. Sogukkanli olmaliyiz. Türkiye'de UEFA kriterleri acimasizca uygulanmali. Bunu da mevcut federasyon yapamaz. UEFA'nin ülke futbolunu denetlemesi gerekir

imported_Suha
06.05.2005, 22:00
türkiye ligi dünyanin en saibeli liig artik..gelde mücadele et sahadaaasmileys/smiley5.gif

ozgur
06.05.2005, 22:00
Benim bildigime gore oyle hakemler kanal, kanal gezip konusamaz. Bu it kimin onu arkadan destekledigini soylesin. Neden diger hakemler konusamiyorda bu serefsiz heryerde. Cunku biliyor emekliligi yaklasti nasilsa tetikciliginide yapti. Ortaligi bulandirip gidecek serefsiz. Bu yapilan pustluklara sessiz kalirsak bu bicakci herhalde birgun gelip bize arkanizi donun diyecek. Bir o kaldi yapmadigi pislik herifin.

Birde emekciymis, Turkmus filan filan yesinler senin turklugunu papila. Ne alakasi var turklukle hatali mac yonetmenin anlamadim. Birde emekciymis, heh, heh dogru yilda 50 milyar gelir elde et emekci say kendini. Bu herif asgari ucret ne kadar biliyor mu acaba? Bir kere sen emekci olsan bu kadar kolay hak yiyemezsin pislik herif. Artik ne yazalim ki bu herife herifin yuzunde essek derisi gerili herhalde, tukursen bile kayip gidiyor.

imported_erdogdulu61
06.05.2005, 22:18
baskan galatasarayli yard1mc1s1 rezilbahçeli anlamadigim turgay güdünün orda ne isi var yaziklar olsun belki ikincilik sansimiz vardi o da gitti MHK degil GFK bunlar gerçekten tam çete

sonuna kadar eylem inadina eylem bunlar yikilana kadar eylem futbolun gerçek sahipleri oralara gelene kadar eylem sonuç ne olursa olsun artik gemileri yaktik dönüsü olmayan yola girdik hep beraber hedef MHK hedef TÜRKIYE FUTBOL FENERASYONU

LazAnisT
07.05.2005, 13:53
ya arkadaslar hadi buda gitsin diyelim.gelen kisi trabzonlumu olacak.aziz yildirim serfsizi fenerbahçenin basinda oldugu sürece hep birilerinin adamlari gelip durur.

Trapzone
08.05.2005, 16:45
Asil komedi bundan sonra basliyo mhkyida ele geçirdi bu serefsizler.Ben bitek sey söyleyecem bu devlete helal olsun fenerasyon için muazzam çalisiyolar dogrusu...

sanatik
08.05.2005, 16:47
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD =yBaslik>Fener?den GS?ye 100. yil kazigi</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>

100.Yil ve MHK?nin görevden alinmasi gölgesinde gelisen ligde, bu sezon, söyle agiz tadiyla izledigimiz bir maç ve futbol kalitesi göremedik.

Hepimizin katildigi ?100.Yil nedeniyle sampiyonluk Galatasaray?a verilir?? ?Fener Galatasaray?a ikramda bulunacak?? ?Federasyon GS?yi kollayacak?? tartismalari gölgesinde tatsiz tuzsuz kalan bu ligin sonunda sampiyonluk inanin çok fazla mutluluk vermeyecek kimseye. Maçlari çogunlukla 1-0 gibi skorlarla kazanan, saçma sapan yenilgiler alan, Anadolu takimlarinin ürkekligi yüzünden 3 puanlari cebine koyan ne Fener ne de Galatasaray hak etmedi bu ligi. Hele hele böylesi bir Trabzonspor ve bunca saibe varken?

Bu sütunlarda defalarca bu sezon lig sampiyonlugunu en çok hak eden takimin Trabzonspor oldugunu söylemistim. Sezon sonu eger Avrupa macerasi olmasaydi, Trabzon ilk haftalardan itibaren arayi bile açabilirdi.

Böylesi bir ligde son üç haftaya giriliyor. Çarsamba günü de bir kupa maçi var. Bu maçlarin ne derece kaliteli geçecegi süpheli. Bir Chelsea-Barcelona tadi bulamayacaksiniz. Ya da bir PSV-Milan tadi. Kendilerine sorsaniz ?Çoktan Avrupali oldu? beyzadeleremiz ama ne Galatasaray ne de Fener bu görüntüyle Avrupa?nin kiyisindan bile geçemez.

Sizler bu ortamda sampiyonlugun heyecanini gerçekten de yasiyoruz diyorsaniz, sasarim.

Bu kadar saibenin, bu kadar dedikodunun, spekülasyonun bulundugu bir ligde neyin tadi olabilir ki.

10 tane Federasyon Baskani, 20 tane MHK, 150 futbolcu degistirseniz ne olur ki? Bu kafalar degismedikçe, bir halt olmaz.

Bir çok spor yazarinin maasa baglandigi, siyasilerin volta attigi, torpilin en üst düzeye yükseldigi, önüne gelenin futbol profesörü gibi ahkam kestigi, futbolun lime lime edildigi bu ülkede, derbi olsa n?olur, olmasa n?olur? Istanbul?a sikisip kalan lig kupasinin kulbu kimlere batiyor bilmiyorum ama, Anadolu böylesine dislanmaya devam edilirse, kaynagini buradan alan Istanbullular da kalmayacak.

Gelecek karanlik. Gelecek görünmüyor. Edirne?den öte gidemiyoruz. Siz zil takip da sampiyonlugu kutluyorsaniz. Buna ne denir? Ardini siz koyun.

Ha, Galatasaray Ankaragücü?nü, Fener Diyarbakir?i yenmis? Bayraminiz o?la ?..

Hakan Yagcioglu (http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=687)</TD></TR></T></TABLE>

SDanışmaz
08.05.2005, 17:12
HeLaL oLsun Hakan YagciogLuna.DogruLari yazmis...

poetricus
08.05.2005, 22:01
Bu arada bilmeyenlere küçük bir bilgi: Yeni MHK baskani Ufuk Özertem Ergani/Diyarbakirli veAziz Yildirim'in akrabasi olur birazcik... Edited by: Poetricus

Mayls
08.05.2005, 22:26
<DIV>ne gerekirse yapariz</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>ne de olsa bu takim hepimizin!</DIV>

Tandogan
09.05.2005, 12:04
Bu arada bilmeyenlere küçük bir bilgi: Yeni MHK baskani Ufuk Özertem Ergani/Diyarbakirli veAziz Yildirim'in akrabasi olur birazcik...

Yeni MHK Baskani'ni dün gece saat 2.30'a kadar Star'da Telegol programinda canli yayinda izledim.Adam Galatasaray'li oldugunu açik açik itiraf etti.Dobra bir yapisi var denilebilir ama çok amiyane bir tarza sahip.Lan li manli ve kaba saba konusuyor.

kuzey_lee
09.05.2005, 18:12
mhk üyeleri arasinda trabzonlu eski hakem turgay güdü de bulunuyor..yalniz güdüyü trabzonspor önermemis mhkye.turgay güdü fenerbahçenin daha dogrusu nihat özdemirin önerisi ile mhk'ya girmis..bu turgay güdü fbdenizlispor kupa maçinda luciano'nun tükrügünü görmeyen,o maçtaki küfürleri duymayan (raporunda duymadim yazmis.uzaktim demis) kisi...

bu turgay güdü'nün en büyük özelligi ne biliyormusunuz?bu güdü'nün abisi nihat özdemirin karadeniz sahil yolu ihalesinde sadece trabzon geçisinde ihale alamayan LIMAK firmasinin biraz üst düzey çalisani...mhk'ye tavsiye eden de nihat özdemir..ne kadar hos dimi

sanatik
09.05.2005, 19:50
<DIV =lineStory align=left>Özerten'den dobra dobra bombalar!</DIV>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>TFF Baskani Levent Biçakci, eski MHK Baskani Sabri Çelik ve yeni baskan Ufuk Özerten'le medyanin karsisina geçti ve merak edilen her konuya açiklik getirildi.. Toplantida, "G.Sarayliyim" diyen Özerten'in dobra açiklamalari bomba gibi patladi..

Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakci, yeni Merkez Hakem Kurulu (MHK) Baskani Ufuk Özerten ve üyeleri, yönetim kurulunun oybirligiyle bu göreve atadigini söyledi.

MHK Baskani Ufuk Özerten'in Lütfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi'nda düzenledigi ilk bilgilendirme toplantisina eski MHK baskani Sabri Çelik ile birlikte katilan Biçakci, yasa degisikliginden sonra geçen Persembe günü olaganüstü toplanarak yeni MHK baskani ve üyelerini atadiklarini ifade ederek, ''Oybirligiyle bu karari aldik. Özerten futbol ailesinin degerli bir mensubudur. Federasyonda çok önemli görevler üstlenmistir. Yeni MHK üyeleri de son derece degerli kisilerdir'' dedi.

MHK eski baskani Sabri Çelik'e de tesekkür eden Biçakci, söyle devam etti:
''Geçtigimiz dönemlerle kiyaslanmamayacak sekilde performans gösterildi. Daha az hatalar yapilir duruma geldi. Ama amacimiz bu çitayi daha yukariya çekmek yepyeni bir hakem ortami yaratmak. MHK atamayla geldi. Ancak diger yan kurullarimizdan farkli olarak görev süremiz süresince görevde olacaklar. Kendileri üzerinde görevden alma ve degisiklik yapma imkanimiz yok. Özerk bir kurul olacak.''

-YENI BASKAN ÖZERTEN: ''AMACIMIZ ÇITAYI YÜKSELTMEK''-
MHK'nin yeni baskani Ufuk Özerten, ''Enkaz devraldik'' edebiyati yapmayacagini, amaçlarinin çitayi daha yukari çikarmak oldugunu söyledi.

Türk hakemlerine güvendiklerini vurgulayan Özerten, ''Hakemlerimizin yeteneklerine inaniyoruz. Kendi kisiliklerini ortaya koyduklari taktirde maçlari en iyi seklide yöneteceklerdir. Hakemlerimiz bundan böyle hiçbir zaman yanlis yapmayacaklardir ama hata yapacaklardir. Hatasiz kul olmaz. Hatali hakemlerimizin hiç kimse tarafindan rencide edilmemesini diliyorum'' dedi.

Ufuk Özerten, kamuoyunda çesitli spekülasyonlarin yapildigini ifade ederek, söyle konustu:
''Sabri Çelik ile 20 senedir tanisirim, agabey-kardes gibiyiz. Kimseyle hiçbir problemimiz yoktur. Bugün bütün futbol camiasini kucaklayan bir yapiyla geliyoruz. Hakemlik çok zor bir sanat. Degisik seyler düsünüyorum. Sizlerle hakemleri bir maç yaptirmayi düsünüyorum. Bu sefer firildagi hakemler yapacak. Sizler onlara hakemlik yapacaksiniz, el mi yaman bey mi yaman onu herkesin görmesini istiyorum. Hakem ile hakim arasinda sadece bir harf var ama hakimin karar vermek için bazen 5 senesi oluyor. Hakem kardeslerimiz saniyeden de az zamanda karar verdikleri oluyor. Bu konularda herkesin anlayisli olmasini rica ediyorum.''

-''ATAMALARI ÇELIK'IN MHK'SI YAPTI''-
Bu hafta yapilan maçlarin hakemlerini Sabri Çelik'in MHK'sinin atadigini açiklayan Özerten, ''Niye onlar atadi. Kanunla ve zamanlamayla ilgili bir yaris içinde oldugumuz bir süreçte ilk toplantimizi Sabri ve Muhittin ile beraber yaptik. Kendileri zaten gerekli çalismayi yapmislardi. Bize sundular. Biz emege saygili insanlariz. O arkadaslarimizin emegini kendi imzalarimizla sunduk. Basari varsa Sabri Çelik ve arkadaslarinin, problem varsa sorumluluk bize aittir. Ama olaganüstü güzel bir hafta geçirdik'' diye konustu.

Türkiye'de yaklasik 5 bin kulüp oldugunu anlatan Ufuk Özerten, her kulübe esit mesafede olacaklarini söyledi. Kendisinin ve Gazanfer Dogu'nun hakem camiasinin içinden gelmedigini dile getiren Özerten,
''Ilk MHK toplantisinda arkadaslarima (Sizlerin eski kavgalari olabilir, beyaz sayfa açin, kimseye karsi kin güdülmeyecek kimsenin hakki yenmeyecek) dedim. Hakemlerin hakkini kimseye de yedirmeyiz. Bu konuda herkese esit mesafede adil davranilacak. Biz hakemligi en alttan en yukariya dogru elden geçirmeyi düsünüyoruz. Hakemin hakkini biz yemezsek sahadaki hakem de hiçbir kulübün hakkini yiyemez'' dedi.

Ufuk Özerten, kendisine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin itirazlari olmadigini anlatarak, söyle devam etti:
''Ben MHK'yi ve federasyonu güçlü kilmak için yönetim kurulu üyeligimin de devam etmesini istedim. Ama birkaç arkadas uygun olmayacagini söyledi. Kimi atarsa atasin bundan sonra bu sorumluluk federasyon ile bagdastirilacaktir. Federasyon ile hiçbir seyi bagdastirmayin her seyin sorumlusu biziz. Hesap verilecekse de biz veririz, hesap sorulacaksa da biz sorariz. Bu görev benim için tenzili rütbedir. Ama biz gerçekten Türk hakemligine hizmet için geldik.''

-''KÜÇÜK YASTAN BERI GALATASARAYLIYIM''-
Ufuk Özerten, bir gazetecinin sorusu üzerine küçük yastan beri Galatasarayli oldugunu, bunun sorun olacagini düsünmedigini söyledi.

Herkesin futbolu çok sevdigi bir ülkede bu isin yöneticiligine soyunan insanin bir takimi tutmasinin normal oldugunu kaydeden Özerten, konusmasina söyle devam etti:
''Bunu söylememek sahtekarliktir. Ben küçük yastan beri Galatasarayliyim. Herkesin sirtinda bir takim formalar olabilir. Önemli olan bunu çikarip görev yapmak. Ben ayni zamanda Gençlerbirligi Kulübü üyesiyim. Koltugum degisti diye karekterim de mi degisecek. Bize herkes güvenmek zorunda. Güveninize layik oldugumuzu gösterecegiz. Türkiye bu konuda bize uyacak. Galatasarayliyim ve Gençlerbirligi üyesiyim. Bunu herkes bilecek. Buraya benim yerime baskasini getirdikleri zaman Milanli mi olacak uzayli mi olacak? Insanin rengi icraatlarindan belli olur.''

Ufuk Özerten, bir gazetecinin, ''Görev süreniz ne zaman doluyor, yasada belirtilmemis?'' seklindeki sorusu üzerine, ''Bizden Türk futbolunun kurtulmasi zor görünüyor. Çünkü kanunda süre yok. Biz buraya kimseye taviz vermeden federasyonun tam destegiyle geldik. Adam gibi geldik, adam gibi görev yapacagiz. Gerektiginde de adam gibi gidecegiz'' dedi.

Kimsenin yükünün altina girmeyeceklerini belirten Özerten, tüm kulüp baskanlarinin da destegini aldiklarini ifade etti.

Ufuk Özerten, her konuda açik oldugunu belirterek, ''Herkes konussun ama seviyeli, karakterli, belden asagi vurmadan, basin seref ve haysiyetine yakisir sekilde'' diye konustu.

Özerten, 11 Mayis Çarsamba günü üst klasman orta ve yardimci hakemlerle Istanbul'da tanisma toplantisi yapacaklarini söyledi. Özerten'in toplantida MHK üyelerini de tanitarak, onlarla birlikte basina fotograf verdi.

-ESKI BASKAN ÇELIK: ''GÖREVI BASIMIZ DIK TESLIM EDIYORUZ''-
MHK eski Baskani Sabri Çelik ise Biçakci'nin daveti üzerine bu toplantiya geldigini belirterek, ''Basimiz dik görevi teslim ediyoruz'' dedi.

Çelik, görev sürelerince hakem tayinlerinde kimsenin tesiri olmadigini, hiç kimsenin hakem isteyemedigini belirterek, ''Dürüsttük, seffaftik, cesurduk, kimseye diyet ödemedik. Namusumuzla ve serefimizle görev yaptik. Basimiz dik gidiyoruz. Yeni MHK'ye basarilar dilerim. Umarim uzun dönem görev yapar ve düsüncelerini gerçeklestirme firsati bulurlar'' diye konustu.

Levent Biçakci ve Sabri Çelik, açiklamalarinin ardindan toplantidan ayrildi.
--------------------------------------

yeter yaaa. ismini gördügüm yerde kan beynime fiskiriyor artik.

61trabzonomer
10.05.2005, 00:02
ooooffff ne zaman adalettli bir yönetim olacak herhalde hiç bir zaman...

Tunga
10.05.2005, 04:27
UMUMI HELA!

Biçakçi: 1 YTL

Azize: 2 YTL

S..tiginiz b..un üstüne bi de GAYse'li sos yaptiniz yani..smileys/smiley7.gif

Tunga
10.05.2005, 04:33
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T>
<T>
<TR>
<TD ="yBaslik">Fener?den GS?ye 100. yil kazigi</TD></TR>
<TR>
<TD ="txt">

</TD></TR></T></T></TABLE>

Hocam imzandaki "PisLig istemiyoruz!" harika, bu senin kesfin mi?

smileys/smiley20.gif

#10 Fietra
10.05.2005, 11:06
Bakalim bu MHK'da neler görecez kimisi çok iyi MHK diyor kimisi hata diyor

sanatik
10.05.2005, 11:15
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="yBaslik">Fener?den GS?ye 100. yil kazigi</TD></TR>
<TR>
<TD ="txt">

</TD></TR></T></T></T></TABLE>

Hocam imzandaki "PisLig istemiyoruz!" harika, bu senin kesfin mi?

smileys/smiley20.gif

Fenerasyon kelimeside aslinda benden ama sonra netde gezerken yillar önce Besiktaslilarinda bu kelimeyi kullandigini gördüm.

Söyledeolabilir --&gt; Süper PisLig smileys/smiley1.gif

LazAnisT
10.05.2005, 12:19
ya bu nasil is anlamiyorum.adam seçildi ikinci gün ben gs liyim diyor.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifkendimi onun yerine koyuyorum ne olursa olsun ts için asla tarafsiz olamam gibime geliyor ya

Zafer Keskin
10.05.2005, 15:22
bencede bakalikm bu ne kadar adil olacak hiç umudum yok ama bekleyip görecez......

Cemalettin Taşkın
10.05.2005, 15:34
bas bas galatasarayliyim diyen adam nasil tarafsiz hakemler atayacak?

nasil bir ülkeyiz ya. fanatik taraftari mhk baskani yapiyorlar.

mircemal
10.05.2005, 20:33
ismini vermek istemedigim bir tv kanalindaki bir programda yeni mhk baskani göz göre göre Gs li oldugunu soyledi. tamamen özerk olan bu federasyonun bu kurumuna yakisir mi arkadaslar

SKY-GUARD
11.05.2005, 09:21
Bizim disimizdaki olaylari yönledirebilme sansimiz olmadigina göre, klüp ve camia olarak bizim güçlenmemiz, futbolun yönetildigi bu gibi kurumlari en azindan Trabzon'a karsi adil davranmalarini saglayacaktir.

Bunun için de klübün özellikle maddi yönden güçlenmesi için üyelerin imkanlari ölçüsünde klübü desteklemeleri gerekmektedir....

Emorfo
11.05.2005, 10:12
Yeni MHK'nin olusumunda Atay Aktug'dan direk bilgi ve öneri almislar.

Bu MHK federasyonun etkisi altinda kalmazsa basarili olabilir ancak federasyonun atagi bir adam federasyonun etkisinde kalmamasi çok zor. Hele bizim gibi bir 3. dünya ülkesinde bu çok zor...

PisLig Istemiyoruz.......