PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı İçin Umut Işığı Doğdu!

Bekir
08.05.2009, 14:54
Trabzonspor Kulübü Amatör Branşlar Sorumlusu Celil Hekimoğlu, Beko Basketbol Ligi'nde bir takımın ekonomik nedenlerle ligden çekileceği yönünde kendilerine bilgi geldiğini, bu durumda dörtlü finalde 3. olan takımlarının Beko Basketbol Ligi'ne yükselme ihtimali olduğunu söyledi.

http://www.ajansspor.com/resim/ts_basket_0409.jpg

Hekimoğlu, yaptığı açıklamada, devam eden küresel ekonomik krizin spor kulüplerini de olumsuz yönde etkilediğini belirterek, ''Bu sıkıntıyı Beko Basketbol Ligi'ndeki spor kulüplerinin de yaşadığı, bir kulübün ekonomik gerekçelerle ligden çekileceği yönünde bize bilgi geldi. Böyle bir durumda, dörtlü final serisinde 3. olan takımımız Beko Basketbol Ligi'ne yükselecek'' dedi.

Bu durumun, iki hafta sonra ligin bitmesiyle tam olarak nelik kazanacağını ifade eden Hekimoğlu, ''Biz de eğer Beko Basketbol Ligi'ne çıkarsak kadromuzda güçlendirme yapacağız. Bazı oyuncularımızla devam edip bazılarıyla yollarımızı ayıracağız. Teknik kadromuzdan da çok memnunuz. Ayrıca yabancı oyuncu transferini de düşüneceğiz'' diye konuştu.

Hekimoğlu, böyle bir durumun olmaması halinde ise gelecek yıl yine Beko Baketbol Ligi'ne yükselmek için mücadelelerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor, Türkiye Basketbol İkinci Ligi (TB2L) Final Grubu müsabakalarında dün karşılaştığı Tofaş'a, 71-56 yenilerek, Beko Basketbol Ligi'ne çıkamamıştı. Trabzonspor, ilk iki takımın Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiği grupta, 3. olmuştu.

galiba bir takım ligden cekilcekmiş..

Bekir
08.05.2009, 14:58
Trabzonspor'a TBL yolu!

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi Play - Off grubunda Antalya'da dün akşam oynadığı karşılaşmada TOFAŞ'a 71 - 56 mağlup olarak, grupta üçüncü sırada yer alan ve Beko Basketbol 1. Ligi'ne yükselme şansını kaybeden Trabzonspor'a, yeni bir umut ışığı doğdu. Beko Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden bir takımın ekonomik imkansızlıklar nedeniyle ligden çekilme kararı alma aşamasında olduğu ve bu nedenle Trabzonspor'un grup maçlarında üçüncü olduğu için bu takımın yerine Beko Basketbol Birinci Ligi'ne alınma ihtimalinin çok yüksek olduğu öğrenildi."BİR ÜST LİGE ÇIKMA İHTİMALİMİZ ÇOK YÜKSEK"
Trabzonspor'un Basketbol Şubesi'nden sorumlu yöneticilerinden Celil Hekimoğlu, bu ihtimalin gerçekleşme olasılığının çok yüksek olduğunu belirterek, "İlk yılımızda Beko Basketbol Ligi'ne bu kadar yaklaşmakta bizim için büyük başarıydı. Ancak grup maçlarında üçüncü olduğumuz için Beko Basketbol Birinci Ligi'nden bir takımın ligden çekilmesi durumunda onun yerine lige çıkacağız. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Gelecek sezon birinci ligde mücadele etme ihtimalimiz oldukça yüksek" dedi.
"ALAADDİN YAKAN İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"
Hekimoğlu, Beko Basketbol Birinci Ligi'ne çıkmaları durumunda Antrenör Alaaddin Yakan ile yollarına devam etmek istediklerini de belirterek, "Eğer bir üst lige çıkarsak sponsor olarak anlaşmayı düşündüğümüz firmaların katkılarıyla güçlü bir takım kuracağız. Kadromuzda bulunan genç oyuncuların dışındaki bir çok basketbolcu ile yollarımızı ayırmayı düşünüyoruz" diye konuştu. Hekimoğlu, çıkamamaları durumunda da gelecek sezon ikinci ligde iddialı bir takım kuracaklarını sözlerine ekledi.

bu da sporx in haberii...

LazAnisT
08.05.2009, 14:59
İnşallah doğru değildir.

sessizkral_1
08.05.2009, 15:03
İnşallah doğru değildir.

Gerek maddi gerek manevi olarak 1. ligi hakettiğimizi düşünüyorum.Herşeyden önce maçlarda taraftarı olan lige renk katacak bir klüp olduğumuzu düşünüyorum.Kadro olarak yetersiz olabiliriz ancak bu zamanla aşılabilecek birşeydir.

Eğer böyle bir imkan varsa 1. ligte bir çok gerekçeden tutunamayan takımların ligden ayrılma istemesi sonucu bize böyle bir fırsatın doğmasının nesi yanlıştır?Bu ne şike ne haksız kazançtır bence.Ve Trabzonspor her yönden 1. ligde olmayı hakediyor.Ayrıca unutmayınki böyle birşey olursa bile bu bedavadan olmaz,bu okadar maç yapıp grubumuzu 1. bitirip playooflara kadar çıkıp orda 3. olmamızın emeğinin karşılığı olur.

Saygılar.

Cengiz Çubukcu
08.05.2009, 15:04
bence irdelenmesi gereken söz budur...''Kadromuzda bulunan genç oyuncuların dışındaki bir çok basketbolcu ile yollarımızı ayırmayı düşünüyoruz''

Hekimoğlu demek istiyor ki ''takım 1. lige çıkamazsa bazı oyuncular gidecek, bazılarını da biz göndereceğiz.'' yani seneye yeni takım , böyle birşey herşeye yeniden başlamak olur..

Gökhan KAN
BBL ye Bosvel le beraber çıkmayalım mümkünse...

Emirhan Ömeroğlu
bende erken olduğunu düşünüyorum 1.lige çıkma konusunda. en azından bir sene daha bekleyebiliriz.

Ali İhsan Dönmez
08.05.2009, 15:08
Üst lige çıkmak mı çıkarılmak mı?Böyle bir uygulama varsa da umarım gerçekleşmez.Hakkımızla bir üst ligde olmalıyız diye düşünüyorum.O zaman neden bu dörtlü finaller yapıldı.Zaten hemen hepimiz böyle bir açıklama geleceğinin tahmin ediyorduk.BBL de bu sene oynarsak ben desteğimi kesinlikle esirgemeyeceğim fakat açıkçası bu şeklide üst lige yükselirsek içim buruk olacak.Biz farklı bir takımız ve bu şekillerde hedeflerimize ilerlemek bize yakışmaz diye düşünüyorum

Bekir
08.05.2009, 15:08
bence bornovadan da tofastan da ve ligdeki bircok takımdan da hem seyirci potansiyeli hem madi durum olarak yuksegiz hatta ligde en yuksek seyirci ortalamasıyla oynuyan takım bile olabiliriz...bbl ye renk katıcagımızı ve sampiyonluk yarısı içinde bulunup ligin zevkini artırcagımızı dusunuyorum..
1. ligi ligdeki cogu takımdan cok hakediyoruz..

MuratJ
08.05.2009, 15:10
Üst lige çıkmak mı çıkarılmak mı?Böyle bir uygulama varsa da umarım gerçekleşmez.Hakkımızla bir üst ligde olmalıyız diye düşünüyorum.O zaman neden bu dörtlü finaller yapıldı.Zaten hemen hepimiz böyle bir açıklama geleceğinin tahmin ediyorduk.BBL de bu sene oynarsak ben desteğimi kesinlikle esirgemeyeceğim fakat açıkçası bu şeklide üst lige yükselirsek içim buruk olacak.Biz farklı bir takımız ve bu şekillerde hedeflerimize ilerlemek bize yakışmaz diye düşünüyorum
böyle birşey gerçekleşirsede hakkımızla çıkmış olacagız 3. olduk hakkımızla böyle bir durum olursa hakkımızla 3. oldugumuz için hakkımızla bir üst lige cıkacagız. Ne yapılsın yani 1 takım eksikmi kalsın yukarısı.

Öncelikle temennim zor durumda olan klup inşallah toparlar da ligden çekilmezler, eğer toparlayamazlarsa da çıkarız!

Hazır degiliz lafınada katılmıyorum. Hele bi lige çıkalım zaten o zaman hazırlayacagız kendimizi. Genç oyuncular hariç herkes gidecek lige göre kadro kurulacak zaten.
Not: lige çıkarsak bizim takımımız bu olmayacak zaten, lige göre kurulacaktır kadro. Onun için çıksak düşeriz gibi cümleler kurmayın.

ApoCaN28
08.05.2009, 15:12
1. ligi hak ediyoruz ama çok amatörce hatalar yapıyoruz bunları halletmez isek çıksak bile çabuk düşeriz...

Ama onun haricinde mücadelemiz ile hak ettiğimizi düşünmüyor değilim...

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 15:16
bu final serisini oynamadan böyle bir çıkarılma durumu olsaydı bazılarınız gibi düşünürdüm erken diye..ama finallerde oynanan (tofaş maçı hariç) oyunu gördükten sonra ki biz bu oyunu ilk 5 imizden 3 eksikle oynadık. (ufuk umut ve scoot) gayette iyi oynadık. ki 1.lige çıkarsak bana göre, basketbol 1.liginde (nerdeyse sınırsız olan) yabancı transfer hakkı da doğacak. ki Trabzonspor gibi büyük bir kulup Alaaddin hocanın eşliğinde büyük işlere imza atacak bir takımdır...BİZ ORAYA YAKIŞIRIZ

Mehmet Dinç
08.05.2009, 15:17
Sakatlıklar olmasa bugün başka şeyleri konuşacaktık belkide..Nasip değilmiş ama... Ben bu ihtimalin gerçekleşeceğini pek düşünmüyorum çünkü böyle birşey olsa bile BBL'den düşen takımlarda o zaman tekrar BBL'ne çıkmak için başvurabilirler

Harun_ayar_ts
08.05.2009, 15:22
emegin ile çıkmadıktan sonra hiç çıkma daha iyi o boswell den de basketçi falan olmaz

Muhammet*
08.05.2009, 15:24
Beko basketbol liğinde müessese takımlarının yerini şehir takımlarını görmek isterim.
İyi bir sponsor bulabilirsek neden olmasın.......

Harun Karadeniz
08.05.2009, 15:25
İnşallah doğru değildir.

Kesinlikle katılıyorum külüp olarak maddi olarak manevi olarak hak etsek bile biz orayı oyun olarak hak etmedin ve bunun yükünü ben şahsen taıyamam.

Biri gelip ban derseki yalandan çıktınız lige diye savunamam bile takımımı ve bu canımı çok yakar.

Sadık Bıyık
08.05.2009, 15:25
herşeyden önce oraya cıkarsak, yapılan takviyeler ve seyirci desteğiyle iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum. keşke bu sene çıkabilseydik ama nasip seneye. ben ligden kimsenin çekileceğini düşünmüyorum. basketbol iddaaya girdikten sonra artık klüplerin ekonomizi rahatlamaya başladı. seneye tbf süper ligdeki gibi gaibiyet primini yükseltirse takımlar ekonomik açıdan sıkıntıya düşmezler.

bkandil
08.05.2009, 15:34
1. lige yükselmenin oynadığımız oyunla ve bileğimizin hakkıyla olmasını isterim. Sonuçta 4'lü final oynadık ve 3. olduğumuz için yükselme hakkını elde edemedik.
Her zaman başkaları tarafından malzeme edilmeye müsait bir durumla 1. lige yükselmek çok cazip gelmiyor bana...

Hüseyin İlkin
08.05.2009, 15:36
Gelişmeleri takip edeceğiz anlaşılan. :)

1.lige çıkarsak, iyi olur...

Ufuk Bayraktar61
Arkadaşlar "bizim oraya hakkımızla çıkmadıktan sonra çıkmayalım" düşüncesinde olan arkadaşlar için bu yazıyı araştırdım bulddum...işte TBL liginin talimatı..çıkarılma diye bir olay değil..mecburiyet !!!

Herhangi bir nedenle ligde yer alacak takımların sayısında bir azalma
olması durumunda, Erkekler Basketbol İkinci Ligi’nin son sezon TBL’ye
çıkamayan en yukarı sıradaki takımı ( YANİ BİZ ) TBL’ye katılmak üzere davet edilir. Birden
fazla takımın eksilmesi veya İkinci Ligde sırası gelen takımın TBL’ye katılmayı

kabul etmemesi durumunda, İkinci Ligde o ana kadar Birinci Lige çıkma hakkını

elde edemeyen en üst sıradaki takıma davet yapılır. TBL’ye davet yapılan
takımlar, TBL’nin gerektirdiği idari ve mali şartları yerine getirmelidir. Her
durumda davet edilip, davete icabet eden takımların TBL’ye katılımı TBF Yönetim
Kurulu kararıyla gerçekleşir.

Cemalettin Taşkın
bileğimizin hakkıyla çıksaydık daha iyiydi.

MuratJ
08.05.2009, 15:43
ya şu yazdıgınız hak emek olayını bir türlü anlayamadım.

arkadaşlar kural var dimi kural. Adam ligde zor durumdaymıs kapanacakmıs. Ligden 1 takım eksiliyor. Ee çıkmak için mucadele veren en iyi 4 takım vardı. İlk 2si zaten çıktı ligde bu aksi durum oluştugu için lige bir takım gelmesi gerekiyor. Buda kim olacak hakkı ile bu 4 takım arasına girmiş hakkı ile 3. olmuş Trabzonspor olacak.

Benm anlamadıgım hak emek diyenler biri çıkacak bu ligde 1 takım eksik oynanmaz o lig. Kim çıkacak bizden başka ya itümü!

ya sanki final four'a kalamamışızda direk bizi öylesine lige alıyolar

Adem Erdoğan
08.05.2009, 15:43
Çıkarsak yine bilek hakkıyla olacak, sonuçta ortada kurallar var.Daha öncede olmuştu bu tür durumlar.:)

Fakat takım 1 sezon daha 2. ligde kalsa iyi olur, 1. lig için yetersiz görünüyor.

MuratJ
08.05.2009, 15:46
Çıkarsak yine bilek hakkıyla olacak, sonuçta ortada kurallar var.Daha öncede olmuştu bu tür durumlar.:)

Fakat takım 1 sezon daha 2. ligde kalsa iyi olur, 1. lig için yetersiz görünüyor.
abi takım yeterli 2. ligdeydik ona göre yeterliydi.

1.lige çıkarsak zaten ona göre takım kurulacak. Lige yetersiziz gibi cumleler kurmayın artık. Şu takımda yetenekli gençler hariç herkes gidecek yeni üst seviye yabancılar, yerliler falan gelecek işte. Bulundugun konuma göre revizyon olacak.

Takımımız bu değil yani lige çıkarsak.

reisoğlu61
08.05.2009, 15:46
beko basketbol liginde asansör takim olmamak icin ikinci ligde bir yil daha gecirsek iyi olur aslinda.

İHTİLALL
08.05.2009, 15:47
Çıkmayalım diyen arkadaşlara katılmıyorum
Beko liginde sponsor olmadan hiçbir takım ayakta duramaz
Sponsorsuz doğru dürüst yabancı alamazsınız.
Tüm takımların popüler sponsorları var,bazıları zaten müessese takımı.
İki yıl önce gs düşüyordu,ülker kurtardı
Bizimde en önemli sponsorumuz ülker ve çıkınca bizde destek alacağız.
Yoksa zaten bu lig Efes ve diğerleri olarak kalır.

Metin Ural
08.05.2009, 15:48
emegin ile çıkmadıktan sonra hiç çıkma daha iyi o boswell den de basketçi falan olmaz

3. olmak emegin sonucu degil yani? yapmayin lutfen ya, itu'nun ustunde yer aldigimiz icin biz cikacagiz boyle bir durumda. federasyon trabzonspor'a teklif getirecek tbl icin. biz ise "yok arkadaslar biz almayalim" mi diyecegiz. onun yerine ligde onune gectigimiz itu'nun tbl'ye cikmasina goz yumacagiz. boyle bir absurdluk nerede gorulmus?

MuratJ
08.05.2009, 15:50
3. olmak emegin sonucu degil yani? yapmayin lutfen ya, itu'nun ustunde yer aldigimiz icin biz cikacagiz boyle bir durumda. federasyon trabzonspor'a teklif getirecek tbl icin. biz ise "yok arkadaslar biz almayalim" mi diyecegiz. onun yerine ligde onune gectigimiz itu'nun tbl'ye cikmasina goz yumacagiz. boyle bir absurdluk nerede gorulmus?
bunu zaten insanların bazıları neden anlamıyor hiç ama hiç anlamıyorum. bundan daha doğal bir durum olabilirmi!

birde takım yetersiz cümlesi varya bunuda hiç anlamıyorum. kardeşim lige çıkarsan ona göre kadron kurulacak zaten ya sapına kadar lig için yeterli oluruz

Metin Ural
08.05.2009, 15:52
1. lige yükselmenin oynadığımız oyunla ve bileğimizin hakkıyla olmasını isterim. Sonuçta 4'lü final oynadık ve 3. olduğumuz için yükselme hakkını elde edemedik.
Her zaman başkaları tarafından malzeme edilmeye müsait bir durumla 1. lige yükselmek çok cazip gelmiyor bana...

besiktas ne zaman malzeme edilmistir boyle bir konuya?

eksisozlukten alintidir:

"yanılmıyorsam 1997-98 sezonunda play-out maçları sonucu küme düşüp kendisinin yerine lige yükselen takımın (sanirim ortakoy idi) çekilmesiyle kendisini yeniden ligde bulmuş,o zamandan beri form grafiği kesinlikle belli bir seviyenin altına düşmemiş son yılların en başarılı kulüp takımlarından biri."

İHTİLALL
08.05.2009, 15:56
Ayrıca beko liginin haricindeki en iyi takımların üçüncüsüyüz ve orayada merdivenle çıkmadık.Bir yıldır takımımız didinip duruyor,sağolsunlar bizlere heyecanlar ve bazen keyifli dakikalar yaşattılar.Birde hepi topu 15 sayı fazla atınca tofaşı yenecektik,o zaman aynı takım için destanlar yazacaktık.Tıpkı 96 daki Van maçında direkten dönen 4 namussuz toptan sonra 13 yıldır kahrettiğimiz gibi.
Birinci sırayla,ikincisi arasındaki fark bazen o kadar küçük ki..

Mira_61
08.05.2009, 15:56
Eğer ligden çekilen olmazsa takım mı satın alacağız son çare olarak?
Benim anlamadığım şey takım satın almak bu kadar basit bir şey mi?
Kulübün ekonomisi kötü diyorlardı ne derece etkiler bilmek lazım bence.İçime pek sinmiyor benim bu şekilde lige çıkmak.Dün çok üzülmüştüm maçtan sonra ama takım satın alarak falan çıkarsak pek sevinebileceğimi sanmıyorum.:S

Metin Ural
08.05.2009, 15:59
Kesinlikle katılıyorum külüp olarak maddi olarak manevi olarak hak etsek bile biz orayı oyun olarak hak etmedin ve bunun yükünü ben şahsen taıyamam.

Biri gelip ban derseki yalandan çıktınız lige diye savunamam bile takımımı ve bu canımı çok yakar.

peki ya averajla cikamasaydik? o zaman hakeder miydik?

su turnuvayi objektif gozle izleyen herkes su dort takimindan da tbl'ye cikmayi hakettigini soyleyecektir. biraz kendinizi dusuneceginize sezon basindan beri emeklerini ortaya koyan basketbolculari, teknik heyeti, yoneticileri dusunun.

Mert67
08.05.2009, 16:02

Eminim o birinin tuttuğu takım ismini satmıştır.
Savunma yapmanıza gerek yok zaten kurallar bunu gerektiriyo.Haksızlığın olduğu birşey yok.Zaten biz play off'lara yatarak gelmedik.

Gökhan Bilgin
08.05.2009, 16:04
ne demek haketmiyoruz ya...
bu takım liginde 1. olmadımı?
bu takım play of oynayıp 3. olmadımı?
sanki hiç bişe yapmadan çıkacakmışız gibi konuşuyorsunuz..

Cagdas Topal
08.05.2009, 16:11
cıkarılma durumu yok arkadaslar , bu düşünceyi kafanızdan silip atın !

Metin Ural
08.05.2009, 16:13
Eğer ligden çekilen olmazsa takım mı satın alacağız son çare olarak?
Benim anlamadığım şey takım satın almak bu kadar basit bir şey mi?
Kulübün ekonomisi kötü diyorlardı ne derece etkiler bilmek lazım bence.İçime pek sinmiyor benim bu şekilde lige çıkmak.Dün çok üzülmüştüm maçtan sonra ama takım satın alarak falan çıkarsak pek sevinebileceğimi sanmıyorum.:S

bu sene alpella'yi satin alarak ikinci ligde mucadele etmeye basladik. yoksa bu sene oldugu gibi gecen sene de bornova'ya elenerek ikinci lige yukselememistik. (yanlisim varsa duzeltin lutfen)

alpella ise fenerbahce'nin ulkeri satin almasindan sonra ortaya cikan bir takimdi. ulker'in ve fenerbahce'nin altyapisindaki oyuncularla alpella kurulmustu. yani aslinda alpella ulkerspor'un devamiydi. trabzonspor ise alpella'nin devami. bir baglamda ulkerspor'un devamiyiz. ulker'in 2005-2006 sezonunda sampiyon olan kadrosundan sadece can ozcan su anda oyuncumuz. o sezon sadece 2 mac oynamis can.

2006-2007 senesinde tbl'deki ilk senesini geciren alpella'da volkan incekara, can ozcan, ogun sevinc, burak yonder, birkan batuk ve cogumuzun fenerbahce'den tanidigi omer asik forma giyenler arasindadir.

2007-2008 sezonunda da benzer bir kadroyla mucadele eden alpella o sene ikinci lige dusmustur. bunun uzerine trabzonspor alpella'yi satin alarak iki kulubun oyuncularin bir araya gelmesiyle trabzonspor olusmustur.

f1bekir
08.05.2009, 16:18
Kardeşim kural var nizam var. federasyon bize teklif yapacak, kabul edecez. bi tarafımızı yırtmıycaz bizi alın diye. kabul etmezsek itüye teklif yapacak onlar kabul edecek. sonra kendimizi aptal gibi hissetmiyecez mi? komik olmayın...

hani böyle bişey olsa. ama hangi takım çekilecekmiş? aliağanın durumu iyi değilmiş galiba. onlar da düşmek üzereymişler zaten. düştükten sonra çekilmiş çekilmemiş ne farkeder. yukarılardan maddi açıdan durumu kötü olan bi takım var mı acaba?

Selim Turan
08.05.2009, 16:21
inşallah gerçekleşir Beko Basketbol ligine çıkarız.

Emre EFENDİOGLU
08.05.2009, 16:24
Bence olursa çok güzel olur. Hakkımızla çıkmış olucaz yine, ne var ki bunda?

TheDayAfter61
08.05.2009, 16:25
Kendi kendinizi sıkıtıya sokmaktan başka birşey değil sanki takım sayısını arttırdık yada biz düşüreceğiz o takımı yada biz 4. oldukta 3. hakkını yiyoruz.

Burak
08.05.2009, 16:25
Kabul edılmemesı ıcın bır neden yok, kurallar dahılınde cıkacagımız her sekılde kabuul edılmelı bu davet.

İHTİLALL
08.05.2009, 16:26
Aslında TRABZONSPOR camiasının ismi,büyüklüğü,markası,taraftarı,görkemi bekodada isteniyor.
Salonlarda ambiyans isteniyor
Salonlarda rekabet isteniyor
Bu ülkenin 80 vilayetinin hiçbirinde olmayan renklerimiz isteniyor
Bordo-mavi isteniyor
Salonlarda kolbastı,horon isteniyor
El cevap:İstemezük
......
Bence Trabzonspor'un bu kadar istenmesi büyüklüğünün ve gücünün bir göstergesidir
Gurur duymalıyız.
Çıksakta,çıkmasakta:alkış::alkış::alkış::alkış::al kış:

Ali Tunahan Güllü
08.05.2009, 16:28
inşallah gerçekleşir ve unutmayalım ki play-offlardaki maçlarda çıkmayı bix haketmiştik...

UğuR
08.05.2009, 16:29
Eğer böyle bir şey olursa hakede ede çıkmış oluruz.3. kim?

Hotaman
08.05.2009, 16:30
Zaten 2. lige de böyle gelmedik mi? Bunu alışkanlık yapmak ne derece doğru bilemiyorum. Ancak verilen bir hak varsa bu elbette kullanılacaktır.
Lakin beni endişelendiren kulübün bu duruma tam olarak hazır olmaması. Hala daha yeterli bir alt yapımız yok. Hazıra dağ dayanmaz, sadece transferle bu işin altından kalkılabileceğini sanmıyorum.

bkandil
08.05.2009, 16:31
besiktas ne zaman malzeme edilmistir boyle bir konuya?

eksisozlukten alintidir:

"yanılmıyorsam 1997-98 sezonunda play-out maçları sonucu küme düşüp kendisinin yerine lige yükselen takımın (sanirim ortakoy idi) çekilmesiyle kendisini yeniden ligde bulmuş,o zamandan beri form grafiği kesinlikle belli bir seviyenin altına düşmemiş son yılların en başarılı kulüp takımlarından biri."
Basketbolu çok fazla takip eden birisi değilim. O yüzden başkalarının malzeme konularını bilmem. Fakat şunu da hatırlatırım sana bu ülkede bir faulden "Arap-İsrail Savaşı" bile çıkarılabiliyor.

Bir söz de teknik heyetin ve oyuncuların emeği ile ilgili yorum yazan arkadaşlara;
Hepsinin emeği için kendilerine teker teker teşekkür ederim. Fakat bu sezon takımın kapasitesi yeterli değilmiş ki 4'lü final sonucunda ilk 2'ye giremedik.
Son olarak;
Trabzonspor'un BBL'de bulunmasını tabiki isterim. Fakat ilk 2'ye girerek olmasını tercih ederdim...

Serdær
08.05.2009, 16:36
Turkcell Super Lig'de 2.olsak ,

Şampiyon olan takım bir sebepten dolayı ligden ihraç edildiği zaman.

Biz,kusura bakmayın haketmedik şampiyon olmayalım mı diyeceğiz ?

Bu yüzden böyle bir imkan varsa çok iyi bir durum söz konusu olur.

1 sene boyuncu tekrar 2.ligte oynayacağımıza direk 1.lige çıkıp sponsor ücretleriyle dahil iyi bir para kazancağız.

Varsın 3.olalım ama BBL liginde olalım..

Orhan Aydın
08.05.2009, 16:39
hayırlısı olsn

Emirhan Ömeroğlu
08.05.2009, 16:39
ben 1 sene daha pişmemiz gerektiğini düşündüğüm için çıkmayalım diye düşünüyorum ama gelen teklifi geri çevirmek aptallık olur :)

Hak etmedik diye bir şeyde söz konusu olamaz buda çok saçma .

Serdar Ersoy
08.05.2009, 16:41
hakederek kazanılmış başarıdır 1 sene bunun için uğraştı çocuklar ligde 1. oldular play offda 3. oldular kurallar 3. çıkacak diyorsa bu hakedilmemiş başarı mı demek ?

mefum
08.05.2009, 16:45
haketmedik, sindiremem ne alaka?
evvela bu yükselme gayet nizami kurallar içerisinde ve çoook daha önceden kurallarıyla belirlenmiş bir şekilde olacak (tabi olursa)
hani Ankaragücü'nün 1. lige çıkabilmesi için sonradan yürürlüğe sokulmuş (tabir-i caiz ise uydurulmuş) bir kural yok ki ortada

neyi niye sindiremiyoruz anlayamıyorum
"işimiz böylesine bir kurala kalmamalıydı (buraya kadarını gönülden dilerdim ama olmadı), ilk ikiye girip çıkamadıysak çıkmayalım" diyenlerin içinden olayı daha da abartarak
"bu takım da aslında Alpella, biz yeni takım kurup amatörden doğru başlamalıyız, böyle kumbaradan çıkar gibi TB2L'de oynamak ne haddimize" diyen de çıkar mı acaba?

ayrıca bu takım çıkarsa kesin düşer diyenlere: bu takım 1. lige çıkınca transfer falan yapamıyor mu? öyle bir yasak mı var?
hayır öyleyse seneye çıkınca ne değişecek ki? isterseniz bekleyelim bütün gençlerimiz iyice pişsin ondan sonra çıkalım BBL'ye
BBL'de tutunmak çok basit şeklinde de algılanmasın bu dediğim, tabi ki bunun için de epeyce emek sarfedilmesi gerekecek...

Cafer Bulur
08.05.2009, 16:51
Ben beko basketbol ligi icin cok da hevesli degilim.

Tamam ciksak iyi olurdu ama cikamadiktan sonra sartlari zorlamaya gerek yok.

Trabzonsporun genel borcunun yaninda basketbolun bütcesinin bizi asacagina inaniyorum.80 mlyon tl ye dayanan borcumuz var,buna basketbolu da eklerseniz bizim icin cok iyi olmazdi.

Bize futbolda basari yeter.:)

onur-ts
08.05.2009, 16:53
öncelikle hayırlısı olsun diyorum.üst ligden çekilen bir takım yerine 3.olarak çıkmak hak ettiğimiz bir durumdur.hak etmeden çıkıyoruz diye düşünmeyin.ne yani hak etmiyoruz diye lig az kişi mi oynanacak.olmaz.biz 3. olarak bu durumda hak ediyoruz ki çıkıyoruz...
üst lige çıkınca takım maddi manevi olarak gelişecektir.kadro güçlenecektir.o ligin şartlarına uygun hale gelecektir.bu yüzden de çıkmayalım demek mantıksızca.çıkarız aslan gibi gelişir mücadelemizi veririz...

bordo61
08.05.2009, 16:58
Herhangi bir hak söz konusu değil ne yani bir takım eksik mi oynanacak lig biz olmasak başka takım çıkar bu kadar basit ama takımın güçlendirmesi gerekli

bordo61
08.05.2009, 17:03
Sanki bizim çıkmamız için kural uyduruldu da bizi zorla çıkarıyorlar olan prosedür işliyor yani

Cafer Bulur
08.05.2009, 17:03
Herhangi bir hak söz konusu değil ne yani bir takım eksik mi oynanacak lig biz olmasak başka takım çıkar bu kadar basit ama takımın güçlendirmesi gerekli
80 milyona dayanan borcumuz var,bu güclendirmeler hangi imkanlarla yapilacak?

Futbolda mutlak sampiyonluk bekliyoruz seneye,bir de basketde beko ya cikarsak bu durum bizi asabilir.

Bence beko ligi zorlanmamali ve kulübün mali yapisi oturtulana kadar basketbola asiri yatirim yapilmamalidir.

Metin Ural
08.05.2009, 17:04
Ben beko basketbol ligi icin cok da hevesli degilim.

Tamam ciksak iyi olurdu ama cikamadiktan sonra sartlari zorlamaya gerek yok.

Trabzonsporun genel borcunun yaninda basketbolun bütcesinin bizi asacagina inaniyorum.80 mlyon tl ye dayanan borcumuz var,buna basketbolu da eklerseniz bizim icin cok iyi olmazdi.

Bize futbolda basari yeter.:)

iste asil tartisilmasi, kafa patlatirmasi gereken konu bu. hakettik - haketmedik muhabbeti degil.

bordo61
08.05.2009, 17:06

Futbolda mutlak sampiyonluk bekliyoruz seneye,bir de basketde beko ya cikarsak bu durum bizi asabilir.

Bence beko ligi zorlanmamali ve kulübün mali yapisi oturtulana kadar basketbola asiri yatirim yapilmamalidir.

Hekimoğlu, Beko Basketbol Birinci Ligi'ne çıkmaları durumunda Antrenör Alaaddin Yakan ile yollarına devam etmek istediklerini de belirterek, "Eğer bir üst lige çıkarsak sponsor olarak anlaşmayı düşündüğümüz firmaların katkılarıyla güçlü bir takım kuracağız. Kadromuzda bulunan genç oyuncuların dışındaki bir çok basketbolcu ile yollarımızı ayırmayı düşünüyoruz" diye konuştu. Hekimoğlu, çıkamamaları durumunda da gelecek sezon ikinci ligde iddialı bir takım kuracaklarını sözlerine ekledi.

Ayrıca 120 milyon borcumuz var ;)

bordo61
08.05.2009, 17:07
Bu ligte bedava oynanmıyor heralde elbet bir getirisi vardır gelir gider ayarlandı mı tamamdır bu iş

Cengiz Çubukcu
08.05.2009, 17:07

bir Gökhan Ünal bonservisiyle koca basket takımı kurulabilir... o kadar uçmaya gerek yok...ayrıca senelerdir büyük paralar harcanarak alınan oyunculardan fayda mı gördük? ortada sivas örneği var...

bordo61
08.05.2009, 17:09
Bize bir tek futbol yeter baskete karşıyım diyenlere katılmıyorum basketbol bize yeni vizyonlar yeni heyecan kattı futbol üzerindeki stresi bir bakıma aldı

Cengiz Çubukcu
08.05.2009, 17:12
Bir de futboldan başka spor istemeyen arkadaşlar Trabzonsporu değil Trabzonfutbolu mu tutuyorlar ? Trabzonun kalkınması, Türkiyede ve Dünyada kendine bir yer edinebilmesi için spor kenti olması lazım...lütfen Barcelona örneğine biraz bakın...

Badaloğlu
08.05.2009, 17:16
Trabzonspor Kulübü Amatör Branşlar Sorumlusu Celil Hekimoğlu, Beko Basketbol Ligi'nde bir takımın ekonomik nedenlerle ligden çekileceği yönünde kendilerine bilgi geldiğini, bu durumda dörtlü finalde 3. olan takımlarının Beko Basketbol Ligi'ne yükselme ihtimali olduğunu söyledi.

http://www.ajansspor.com/resim/ts_basket_0409.jpg

Hekimoğlu, yaptığı açıklamada, devam eden küresel ekonomik krizin spor kulüplerini de olumsuz yönde etkilediğini belirterek, ''Bu sıkıntıyı Beko Basketbol Ligi'ndeki spor kulüplerinin de yaşadığı, bir kulübün ekonomik gerekçelerle ligden çekileceği yönünde bize bilgi geldi. Böyle bir durumda, dörtlü final serisinde 3. olan takımımız Beko Basketbol Ligi'ne yükselecek'' dedi.

Bu durumun, iki hafta sonra ligin bitmesiyle tam olarak nelik kazanacağını ifade eden Hekimoğlu, ''Biz de eğer Beko Basketbol Ligi'ne çıkarsak kadromuzda güçlendirme yapacağız. Bazı oyuncularımızla devam edip bazılarıyla yollarımızı ayıracağız. Teknik kadromuzdan da çok memnunuz. Ayrıca yabancı oyuncu transferini de düşüneceğiz'' diye konuştu.

Hekimoğlu, böyle bir durumun olmaması halinde ise gelecek yıl yine Beko Baketbol Ligi'ne yükselmek için mücadelelerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor, Türkiye Basketbol İkinci Ligi (TB2L) Final Grubu müsabakalarında dün karşılaştığı Tofaş'a, 71-56 yenilerek, Beko Basketbol Ligi'ne çıkamamıştı. Trabzonspor, ilk iki takımın Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiği grupta, 3. olmuştu.

galiba bir takım ligden cekilcekmiş..

Geçen sene bizi Beko basketbol ligine davet etmişlerdi ama biz istememiştik.Bu sene ise çıkmak için neredeyse çıldıracaktık... Basketbol çok zevklidir ama bir o kadarda kahreder adamı:eek:

bordo61
08.05.2009, 17:18
Bir de futboldan başka spor istemeyen arkadaşlar Trabzonsporu değil Trabzonfutbolu mu tutuyorlar ? Trabzonun kalkınması, Türkiyede ve Dünyada kendine bir yer edinebilmesi için spor kenti olması lazım...lütfen Barcelona örneğine biraz bakın...

Süper bir yaklaşım

serturkmen
08.05.2009, 17:18
bbl'ine bu şekilde haksız olarak çıkacağımızı düşünen arkadaşlara hatırladığım kadarıyla şunu söylemek istiyorum.gese basketbol takımı bbl den düştükten sonra bir takımın ligden çekilmesi sonucu tekrar bbl de mücadele etme hakkını elde etmişti.

Özge
08.05.2009, 17:20
Hadi bakalım hayırlısı:)

Kazım Uzunboy
08.05.2009, 17:22
Basketbol takımımızın kuruluşunda da böyle bir durum söz konusuydu sanırım.

1 Ligden başlayacaktık ama olmamıştı. Bu yıl 4lü finalde yarıştık ama başaramadık. Umarım seneye hakederek çıkabiliriz.

macka61
08.05.2009, 17:25
basketbol takımının kulübe bütçe etkisi yokki şuan 1 milyon euro değerinde bütçemiz ve tamamen sponsorlarla oluşturulmuştur başkanımız borçlarımız için ödeme konusunda bir sıkıntımız olmadığını söylüyor başkana mı inanacaksınız yoksa başkalarına mı basketbol takımının bütçeside fazla bir şey tutmaz hemde biz bir spor kulübüyüz futbol kulübü değil başka branşlarda da olmalıyız Ahmet abi biz Bekoya davet almadık benim bildiğim 2.lig için Nuri Albayrak döneminde davet aldık ve kabul etmedik eğer bahsedilen kulüp ligden çekilirse neden kabul etmeyelim biz kabul etmessek başkası kabul eder mesela itü bunda kötü ne var takım çekiliyor ve lige bir takımın katılması lazım çok fazla abartılıyor bizde her şey

ÜNAL
08.05.2009, 17:26
Bizi çıkarmaz bunlar ;)

Hasan61
08.05.2009, 17:43
eğer bir takım çekilirse bir şey diyemem ama takım satın alarak çıkmayı istemiyorum
bazı şeyler parayla değil başarıyla elde etmemiz gerek

_SeRKaN_
08.05.2009, 17:46
Sevindirici haber inşallah Beko Basketbol liginde mücadele ederiz...

Cafer Bulur
08.05.2009, 17:50
Trabzonsporu Trabzonspor yapan futbol takimidir.

Biz büyüklügümüzü futbolda kazandik,futbolda da devam ettirmeliyiz.

Fb,gs ve bjk gibi kulüpler bile basketbolu ancak güclü sponsorlarla yürütebilirken biz bunu nasil basaracagiz?

Bana sadece sponsorlar karsilayacak demeyin,hicbir bransta sadece sponsorlarla ayakta duramazsiniz.

Futbolda bize verilen paralar ortada iken basketbol da nasil sadece sponsorlar ile ayakta kalinabilecek?

Cafer Bulur
08.05.2009, 17:54
Süper bir yaklaşım
Barcelona ve Trabzonspor.:rolleyes:

Bir yanda sponsorlara bile ihtiyac duymayan süper bir güc,diger yanda dogru dürüst forma geliri bile olmayan bir Trabzonspor.

Bundan daha carpik bir örnek olamazdi herhalde.

Kimse yanlis anlamasin,Trabzonsporu kücümsemiyorum.Sadece imkanlarimizi hatirlatmak istedim.

Hasan61
08.05.2009, 17:55
Trabzonsporu Trabzonspor yapan futbol takimidir.

Biz büyüklügümüzü futbolda kazandik,futbolda da devam ettirmeliyiz.

Fb,gs ve bjk gibi kulüpler bile basketbolu ancak güclü sponsorlarla yürütebilirken biz bunu nasil basaracagiz?

Bana sadece sponsorlar karsilayacak demeyin,hicbir bransta sadece sponsorlarla ayakta duramazsiniz.

Futbolda bize verilen paralar ortada iken basketbol da nasil sadece sponsorlar ile ayakta kalinabilecek?
basketbolda avrupa kupalarına katılacak bir takım yaklaşık 5-6 milyon
gökhana verdiğimiz para 6milyon
işte basketbol doğru idare edilirse bu kadar ucuz bir spor
sadece sponsorlarda karşılamayacak naklen yayın gelirleri,reklam gelirleri vs.. de var bu işte

Samet Yildirim
08.05.2009, 17:57
böyle bir sans varsa cikalim...

Cengiz Çubukcu
08.05.2009, 18:11
yahu lütfen artık şu futboldan başka spor tanımayan düşünce yapısını değiştirin, biz bir kentin çehresini, vizyonunu değiştirecek spor dallarından bahsediyoruz...2011'deki gençlik olimpiyatlarını düşünün ve Trabzonsporu ona göre hayal edin....

Bekir
08.05.2009, 18:12
sadri sener basketbol bransına yatırım yapılırken cebimden tek kurus harcamam demişti...basketbolla saner ayar ilgileniyor eminim en iyi sponsorları bulucaktır bulamazsa da cebinden oder..
basketbol yuzunden Trabzonsporun kasasından para cıkmaz rahat olun...

Cafer Bulur
08.05.2009, 18:14
sadri sener basketbol bransına yatırım yapılırken cebimden tek kurus harcamam demişti...basketbolla saner ayar ilgileniyor eminim en iyi sponsorları bulucaktır bulamazsa da cebinden oder..
basketbol yuzunden Trabzonsporun kasasından para cıkmaz rahat olun...
Cebinden harcamayacak ki baskan,kulübün kasasindan harcayacak.:)

Trabzonspor kulübü basketbola kasasindan tek kurus cikarmiyor,bana bu hic de inandirici gelmiyor.

TS-Tiryaki
08.05.2009, 18:16
Vaybe. Adamlar bize, gelin birinci lige cikin diyor, biz ise elimizin tersi ile itmek istiyoruz. Enteresen bir olay.

Cagdas Topal
08.05.2009, 18:17

Trabzonspor kulübü basketbola kasasindan tek kurus cikarmiyor,bana bu hic de inandirici gelmiyor.

1.ligdeki gelirler sponsorlar yeter , kulübümüzün kasasından para cıkacagını sanmıyorum :cool:

Cengiz Çubukcu
08.05.2009, 18:18
Trabzonsporun cebinden baskebol için de voleybol için de hatta senkronize yüzme için de para çıksın :) ....gençlerimiz spor yapsın sadece futbol olmasın...Trilyonlar her sene boşa gideceğine bir işe yarasın....

KERİM
08.05.2009, 18:20
hayırlısı ne ise o olsun

Bekir
08.05.2009, 18:22

bak abicigimm şoyle diyim sana..
oncelikle basketbol futbol kadar pahalı bi spor degil maksimim yılda 6 7 milyon dolar harcanarak yukarılara oynucak bi takım kurulabilir..ayrıca basketbol da sponsorlar cok onemli(gs cafe crown,fb ulker) yani kulupten para cıkmasına gerek kalmadan sponsorlar takımın giderlerini karsılıyo bunun yanında ek reklamlar federasyon yayın geliri falan derken kazanca bile gecebiliyosun ve suan sponsor aramaya kalksak eminmki bir suru firma sponsorumuz olmak isticektir sponsor sorunu kesinlikle cekilmez...

hadi her şeyi gectik basketbol kulupleri cok buyuk ekonomik sıkıntıya sokuyo: sadri sener neden kulupten para harcamam dedii??hadi onu da gectik absketbolun içinde olan saner ayar neden para harcanmıcak dedi??
biz cok biliyoz da onlar bişi bilmiyo mu??bırakın da para konusunu yoneticiler halletsin..

Samet Yildirim
08.05.2009, 18:23
celil hekimoglu sponsorlarla kuracagiz diyor ama bakalim...

magicyattara
08.05.2009, 18:24
Bazı idealist arkadaşların mesajlarını okuyunca gözlerim yaşardı.:)

Muhammet
08.05.2009, 18:25
Cengiz Abi'ye katılıyorum bu konuda.

Cafer Bulur
08.05.2009, 18:26
Bazı idealist arkadaşların mesajlarını okuyunca gözlerim yaşardı.:)
Evet,ben idealistim,gercekciyim.

Trabzonspor basketbola da yatirim yapsin,borcumuz kaf dagini assin mi demeliydim?

Burada fikir üretiyoruz,iskembeden sallamiyoruz.

Bekir
08.05.2009, 18:26
Trabzonspor (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzonspor/), geçen sezon Beko Basketbol (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/beko-basketbol/) 1. Ligi`nden düşen Alpella`nın tüm haklarını satın aldı.

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/hayrettin-hacisalihoglu/), kulüp başkan yardımcısı Saner Ayar (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/saner-ayar/) ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı ve Trabzon (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzon/)`daki bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, yeni oluşturulan basketbol takımı hakkında bilgiler verildi.
Başkan yardımcısı Saner Ayar (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ayar/), sözünde duran bir yönetim kurulu olduklarını belirterek, ``Önümüzdeki yıl Trabzonspor`a yakışır basketbol takımı olsun ve 2. ligde mücadele ettikten sonra birinci lige çıksın amacındaydık. Bu doğrultuda Ülker (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ulker/) grubu ile çalışma yaptık. Murat Ülker (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/murat-ulker/) ve Aydın Acun (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/aydin-acun/)`un desteğiyle geçen sezon birinci ligde mücadele eden ve ikinci lige düşen Alpella`nın tüm haklarını satın aldık`` dedi.
İkinci ligde Trabzonspor adıyla mücadele edeceklerini ifade eden Ayar, ``Alpella`nın kadrosundan oyuncular da kadromuzun içinde olacak. Ülker grubuna basketbola yaptıkları katkı ve Trabzonspor`a sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz`` diye konuştu.
Trabzonspor`a yarışmanın yakıştığını ancak kaybedildiği zaman mutlu olamadıklarını dile getiren Ayar, şöyle devam etti:
``Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzonspor-basketbol-kulubu-dernegi/) olarak basketbolda da 4 büyük kulüpten biri haline gelmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl ikinci ligde mücadele edeceğiz. Gelecek yıl ise birinci ligde mücadele etmek istiyoruz. İkinci ligde şampiyonluk kovalayacak bir kadro oluşturduk. İlk yıl Allah korusun büyük bir ``trafik kazası`` veya büyük sakatlıklar yaşanmadığı takdirde şampiyonluk istiyoruz.``
Alt yapıya da önem vereceklerini ifade eden Ayar, ``3 yıl içerisinde kulübü oyuncu fabrikası haline getirmek istiyoruz. Anadolu`da basketbolun kalbi olmayı arzuluyoruz. Trabzon`da basketbol kitlesini arttırıcı çalışmalar yapıyoruz. Karadeniz Teknik Üniversitesi (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/karadeniz-teknik-universitesi/)(KTÜ (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ktu/)) ile entegre programlar geliştirerek 40 bin kişilik öğrenci hedef kitlesini basketbolun parçası haline getirmek istiyoruz. Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği`nin hem kurumsal hem de algı açısından bir marka olmasını sağlamaya çalışacağız`` diye konuştu.
Ayar, yeni takımı oluştururken 1 doların bile Trabzonspor`un kasasından çıkmadığını ve sponsor yardımıyla bunu gerçekleştirdiklerini belirtti.

bu haber yeterli olur galiba yeterli olmazsa sadri senerin kulupten para cıkmaz dedigi acıklamaları bulayım??

Bekir
08.05.2009, 18:27

Trabzonspor basketbola da yatirim yapsin,borcumuz kaf dagini assin mi demeliydim?

maalesef fikir falan uretmiyosun işkembeden sallıyosun hadi burda bu kadar kişi basketboldan anlamıyo hadi bu kadar kişi gercekleri konusmuyo neden saner ayar ve sadri sener para harcanmıcak diyor?neden şimdiye kadar hiçbir kulup basketbol yuzunden borc batagına girmedi??

Cafer Bulur
08.05.2009, 18:30
maalesef fikir falan uretmiyosun işkembeden sallıyosun hadi burda bu kadar kişi basketboldan anlamıyo hadi bu kadar kişi gercekleri konusmuyo neden saner ayar ve sadri sener para harcanmıcak diyor?neden şimdiye kadar hiçbir kulup basketbol yuzunden borc batagına girmedi??
Onlar bu sezon icin para harcanmayacak dediler,beko ligine cikinca durumlar degisir.

Biz zaten borc batagindayiz,basketbol 1.lige bizi ek bir yük olur diyorum.

Bu iskembeden sallamak oluyorsa ,evet ben salliyorum.

Mayls
08.05.2009, 18:31
Trabzonsporun cebinden baskebol için de voleybol için de hatta senkronize yüzme için de para çıksın :) ....gençlerimiz spor yapsın sadece futbol olmasın...Trilyonlar her sene boşa gideceğine bir işe yarasın....
Tamamen katılıyorum.
Her profesyonel spor liginde bir Trabzonspor olsun :).

Lancet_61
08.05.2009, 18:31
hepimiz üzüldük dün tofaşa yenilince,şimdi de 1 sene daha kalsak daha iyiydi gibi yorumlar görüyorum..ilginç taraftarız vesselam:)

magicyattara
08.05.2009, 18:32

İyi de senin mesajlarını kast ederek söylemedim bunu.

Çıkarsak hakkımızla çıkalım diyenlereydi sözüm.
:)

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 18:32

cafer bey anlamada neden bu kadar diretiyorsunuz anlamaıyorum..şurayı mutlaka okuyun bilmeyenler olabilir..basketbolda harcanak olan para hiç bir zaman futbol kasaından ödenemez. bu yasak.. basketbol için ayrı bir planlama yapmak zorundasın..senin basket takımın batsa bile sen futbol bütçenden oraya para aktaramassın. her bütçe özerk olmak zorunda eğr olmassa seni oraya almıyolar...BU 1

ikinci olarakda bu dediklerimin çerçevesinde iş sponsorlara kalıyo..senin futbolda başkanın para verdiğine inanmıyosun anladığım kadarıyla kulüpden çıkıyo diyosun..ve doğru diyosun..aynısıda basketbolda oluşturulacak..nasıl futbolda TV ve İDDAA gelirleri varsa aynısı Basketbolda da olacak..nasıl Futbolda Avea senin resmi sponsorunsa burda da bir sponsor bulunacak..Alpellayıda devradlığımız için büyük ihtimalde ülker olabilir...bakın gsın sponsoru cafe crown ( ülker markası ) bjknın sponsoru cola turka ( ülker markası ) ve fenerbahçe ülker ( direk ülker ) ..bizimkiside Trabzonspor T- Max ( bir ülker markası, bizim ismimize uyuyo diye böle dedim :) ) olabilir..zaten çoktan bana göre 2 milyon doları topladık.. ve bunun haricinde gene bir çok sponsor bulunur..siz sıkıntı yapmayın.sen Trabzonsporsun ligdeki efes pilsenden bile daha büyüksün isim olarak bunu unutma..zaten Alaaddin hocamız ne dedi..6 mmilyon dolar bizi avrupada rahat oynatır...bence de eğer çıkarsak bu parayı rahat toplarız.

magicyattara
08.05.2009, 18:35
Bu arada Hentbol'de Türkiye'de önemli bir konuma sahibiz.
Alt yapımızda var.
Trabzonspor Hentbol'e neden el atmaz anlamak güç.
Yalıspor,24 Şubat ve Trabzon Belediyespor,bir aralar beraberce 1. ligdeydiler yanlış hatırlamıyorsam.

Bekir
08.05.2009, 18:40
Onlar bu sezon icin para harcanmayacak dediler,beko ligine cikinca durumlar degisir.

Biz zaten borc batagindayiz,basketbol 1.lige bizi ek bir yük olur diyorum.

Bu iskembeden sallamak oluyorsa ,evet ben salliyorum.
bak abicigim şuan galaatasay cafe crown anlasmasından dolayı yılda 5 milyon doların ustunde para alıyor bu yılda belki 7 olur belki 8 en az 5 milyon...
besiktas, cola turka ile 4 yıl için 21 milyon dolara anlastı bu ne demek yılda 5 milyon doların ustunde gelir demek..

turkiyedeki basketbol takımları genelde bonservis bedeli odemez..
10 tane basketbolcu yılda ortalama 750 milyara oynasa 7.5 trilyon eder bu da 5 milyon doların altında bi rakam..hee ben 7.5 dedim ama bu cok yuksek bi para basketbol için...
tabi sen şimdi muhalefet olarak bunların yol masrafı antreman esyaları masrafı yok mu diceksin ama bu takımın yayın geliri bilet geliri ek reklam geliri ve daha bircok geliri olcak...
hala kulup batar diye ısrar ediyosan işkemden sallamaya devam..

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 18:49
bak abicigim şuan galaatasay cafe crown anlasmasından dolayı yılda 5 milyon doların ustunde para alıyor bu yılda belki 7 olur belki 8 en az 5 milyon...
besiktas, cola turka ile 4 yıl için 21 milyon dolara anlastı bu ne demek yılda 5 milyon doların ustunde gelir demek..

turkiyedeki basketbol takımları genelde bonservis bedeli odemez..
10 tane basketbolcu yılda ortalama 750 milyara oynasa 7.5 trilyon eder bu da 5 milyon doların altında bi rakam..hee ben 7.5 dedim ama bu cok yuksek bi para basketbol için...
tabi sen şimdi muhalefet olarak bunların yol masrafı antreman esyaları masrafı yok mu diceksin ama bu takımın yayın geliri bilet geliri ek reklam geliri ve daha bircok geliri olcak...
hala kulup batar diye ısrar ediyosan işkemden sallamaya devam..

kardeşim o paralar futbol kulupleri için ödenen paralar yanlış anlatmayalım..Türkiyede hiç bir sponspor o paraları baskete aktarmaz...ama dediğim gibi benim yazıyı okusun cafer bey yeter ama anlayarak okusun..bir yerde bir açık aramadan.

Bekir
08.05.2009, 18:52
kardeşim o paralar futbol kulupleri için ödenen paralar yanlış anlatmayalım..Türkiyede hiç bir sponspor o paraları baskete aktarmaz...ama dediğim gibi benim yazıyı okusun cafer bey yeter ama anlayarak okusun..bir yerde bir açık aramadan.
Cola Turkahttp://www.maxicep.com/virgul.gif Beşiktaş'a sponsor

ÜLKER Grubu'na bağlı Cola Turkahttp://www.maxicep.com/virgul.gif 21 milyon dolar karşılığında Beşiktaş'a sponsor oldu. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirörenhttp://www.maxicep.com/virgul.gif 2. Başkan Murat Aksu ve Kıvanç Oktay ile Ülker Başkanı Ali Doğan'ın yaptıkları görüşmedehttp://www.maxicep.com/virgul.gif taraflar 21 milyon dolar karşılığında 4 yıllık göğüs reklamı konusunda anlaştı. Siyah beyazlılarhttp://www.maxicep.com/virgul.gif önümüzdeki sene Cola Turka amblemli formalarla mücadele edecek.

ben hiçbir şeyi yanlıs anlatmıyom ben haberleri okuyorum yukarıdaki yeterli olur mu??anlasma detaylarını arastırıyım mı??
ya da gs nin anlasmasını da bulabilirim istersen

Bekir
08.05.2009, 18:54
GALATASARAY BASKETBOL TAKIMINA SPONSOR

Galatasaray, basketbolda Ülker ile büyük bir sponsorluk anlaşması imzalamaya hazırlanıyor. Kendisine ait bir basketbol takımı da olan Ülker'in, Cola Turka için Beşiktaş ile yaptığına benzer bir sözleşme, Cafe Crown için de Galatasaray'la yapılacak. Sarı-Karmızılı takımın adının yanına Cafe Crown eklenecek ve bu isim, ayrı bir şube olarak lige böylece tescil edilecek. Anlaşmanın en az 5 milyon dolar artı çeşitli ürünlerin reklam haklarının kullanılmasını içereceği de söyleniyor.

kaynak: gshaber

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 18:57
Cola Turkahttp://www.maxicep.com/virgul.gif Beşiktaş'a sponsor

ÜLKER Grubu'na bağlı Cola Turkahttp://www.maxicep.com/virgul.gif 21 milyon dolar karşılığında Beşiktaş'a sponsor oldu. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirörenhttp://www.maxicep.com/virgul.gif 2. Başkan Murat Aksu ve Kıvanç Oktay ile Ülker Başkanı Ali Doğan'ın yaptıkları görüşmedehttp://www.maxicep.com/virgul.gif taraflar 21 milyon dolar karşılığında 4 yıllık göğüs reklamı konusunda anlaştı. Siyah beyazlılarhttp://www.maxicep.com/virgul.gif önümüzdeki sene Cola Turka amblemli formalarla mücadele edecek.

ben hiçbir şeyi yanlıs anlatmıyom ben haberleri okuyorum yukarıdaki yeterli olur mu??anlasma detaylarını arastırıyım mı??
ya da gs nin anlasmasını da bulabilirim istersen

tamam doğru diyosunda bu futbol için ödenen para ve 4 yıl öncesinin haberi...dediğim gibi kimse baskette bu parayı sponsor olarak vermez..vermezzz

f1bekir
08.05.2009, 18:58
Adamlar isimlerinin yanına eklettiler bu markaları. sadece göğüs reklamından ibaret değil yani anlaşmalar. yıllık 5 milyon gibi rakamlar normal bence. biz de çıkarsak benzer rakamlara ulaşırız rahatlıkla.

f1bekir
08.05.2009, 19:01
tamam doğru diyosunda bu futbol için ödenen para ve 4 yıl öncesinin haberi...dediğim gibi kimse baskette bu parayı sponsor olarak vermez..vermezzz

Yani basket takımı cafe crownla anlaşıyor ama para gs futbol takımına gidiyor öyle mi? adamların isimleri artık bu markalarla anılıyor. ben de Trabzonspor'un yanına bir marka ekleteceksem, yıllık 5 milyondan aşağı razı olmazdım açıkçası.

ÖmerFarukYılmaz
08.05.2009, 19:04
Hadi hayırlısı..

Bekir
08.05.2009, 19:04
ya ne farkeder adımız Trabzonspor biskrem(salladım) olsun..yeter ki yıllık 5 milyon dolara yakın gelsin..

bjk anlasmasına futbol klubu için diyen arkadas acaba galatasarayın ki de mi futbol seyi acaba galatasaray futbol kulubunun yanında cafecrown mu yazıo:S

Hotaman
08.05.2009, 19:08
Trabzonspor formasının her branşta mücadele etmesini isterim. Büyük camia lafla olunmuyor. Basketbol takımının da bize maddi külfet değil, maddi ve manevi değer getireceği kanaatindeyim. NBA'ya bir "Fatih Tekke" gönderirsek herkes Saner Ayar'dan duacı olur.

f1bekir
08.05.2009, 19:08
ya ne farkeder adımız Trabzonspor biskrem(salladım) olsun..yeter ki yıllık 5 milyon dolara yakın gelsin..

bjk anlasmasına futbol klubu için diyen arkadas acaba galatasarayın ki de mi futbol seyi acaba galatasaray futbol kulubunun yanında cafecrown mu yazıo:S

Aynı şeyi söylüyoruz işte kardeşim :)

her Trabzonspor lafı geçtiğinde yanında biskrem de geçecek. bu az buz bi reklam değil yani. yıllık 5 milyon gibi rakamlar normal bence de.

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 19:10
yaa arkadaşım o haberde 4 yıl öncesinin haberi o zamanki dolar kuruyla 5 trilyon ediyo..şimdiki ekonomik krizde bu miktar paralar verilmez.verilemezzz.daha bişe demiyorum..ama biz bu ligde rahat oynarız, oynamayaz diyenlere inat :)

Bekir
08.05.2009, 19:11
Aynı şeyi söylüyoruz işte kardeşim :)

her Trabzonspor lafı geçtiğinde yanında biskrem de geçecek. bu az buz bi reklam değil yani. yıllık 5 milyon gibi rakamlar normal bence de.
ama gel de anlat..
burda gelip kulup zarar eder şu olur bu olur diyenler neye dayanarak soyluyolar onu aklım almıyor..

f1bekir
08.05.2009, 19:19
ama gel de anlat..
burda gelip kulup zarar eder şu olur bu olur diyenler neye dayanarak soyluyolar onu aklım almıyor..

Bişey anlatmaya gerek yok ki. yukarda arkadaşın da açıkladığı gibi futbol ve basketbol şubeleri birbirinden ayrıdır. futbol kulübümüzün basket takımı yüzünden zarar etmesi diye bişey söz konusu olamaz. ha becerip 1. ligde kalamayabiliriz, o ayrı bişey, bişey diyemem. ama orda oynamadan neler yapabileceğimizi de asla öğrenemeyiz değil mi?

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 19:20
cafer bey anlamada neden bu kadar diretiyorsunuz anlamaıyorum..şurayı mutlaka okuyun bilmeyenler olabilir..basketbolda harcanak olan para hiç bir zaman futbol kasaından ödenemez. bu yasak.. basketbol için ayrı bir planlama yapmak zorundasın..senin basket takımın batsa bile sen futbol bütçenden oraya para aktaramassın. her bütçe özerk olmak zorunda eğr olmassa seni oraya almıyolar...BU 1

ikinci olarakda bu dediklerimin çerçevesinde iş sponsorlara kalıyo..senin futbolda başkanın para verdiğine inanmıyosun anladığım kadarıyla kulüpden çıkıyo diyosun..ve doğru diyosun..aynısıda basketbolda oluşturulacak..nasıl futbolda TV ve İDDAA gelirleri varsa aynısı Basketbolda da olacak..nasıl Futbolda Avea senin resmi sponsorunsa burda da bir sponsor bulunacak..Alpellayıda devradlığımız için büyük ihtimalde ülker olabilir...bakın gsın sponsoru cafe crown ( ülker markası ) bjknın sponsoru cola turka ( ülker markası ) ve fenerbahçe ülker ( direk ülker ) ..bizimkiside Trabzonspor T- Max ( bir ülker markası, bizim ismimize uyuyo diye böle dedim :) ) olabilir..zaten çoktan bana göre 2 milyon doları topladık.. ve bunun haricinde gene bir çok sponsor bulunur..siz sıkıntı yapmayın.sen Trabzonsporsun ligdeki efes pilsenden bile daha büyüksün isim olarak bunu unutma..zaten Alaaddin hocamız ne dedi..6 mmilyon dolar bizi avrupada rahat oynatır...bence de eğer çıkarsak bu parayı rahat toplarız.

anlamak istemeyen anlamasın

bordoylamavi
08.05.2009, 19:22
kadro değiştikten sonra sorun olmaz tecrübe. bnce iyi olur büyük renk olur lige

Bekir
08.05.2009, 19:23
inşallah bi takım ligden cekilir de yerine girer sampiyon oluruz...
ayrıca aliaga belediye ile kepez ligde kalma mucadelesi veriyormus eger aliaga ligde kalırsa ligden cekilebilirmiş borcları 1 trilyona yaklasmıs ve yabancı oyuncuları falan kulubu terketmiş..
buyuk ihtimalle ligde kalırsa ligden cekilen aliaga olcak ama baska takımlar da cekilir bence..

Mert67
08.05.2009, 19:24
anlamak istemeyen anlamasın
Dediğiniz doğru olabilir fakat Bjk ülker'in basket için verdiği parayı futbol'a harcıyo.Hatta birkaç kez Bjk'li basketçiler para alamadıkları için antremanlara çıkmamışlardı.
Yanlış anlaşılmasın ben basket takımımızın beko'ya çıkmasını istiyorum.

Mustafa OK
08.05.2009, 19:25
bence katılmamız iyi olur lige renk katarız biraz deplasman görür baket takımları...

Bekir
08.05.2009, 19:25
Dediğiniz doğru olabilir fakat Bjk ülker'in basket için verdiği parayı futbol'a harcıyo.Hatta birkaç kez Bjk'li basketçiler para alamadıkları için antremanlara çıkmamışlardı .
evet bunu bende biliyorum besiktaslı basketbolcuların paraları odenmiyordu ama bu onların yanlıs yoneticiliginden kaynaklanıyor biz de boyle bi yanlıs olmaz..ayrıca kulup istedikten sonra futbolun parasını baskete basketin parasını futbola dolaylı yoldan aktarır...

f1bekir
08.05.2009, 19:27
Bizde şans olmaz, kesin küme düşecek olan takım çekilmeyi düşünüyodur. ama yöneticiler açıklama yaptığına göre vardır bi bildikleri. bence hiç bu açıklamayı yapmasalar daha iyi olurdu, direk sonuç ortaya çıktıktan sonra açıklasalardı işte. şimdi yine bir umut, bekle bekle, sonra hüsran. inşallah bu sefer sonuç iyi olur.

playa
08.05.2009, 19:28
bbl ye çıkarsak 2 oyun kurucu 3 lüğü iyi olan 2 de pivot olması lazım.

playa
08.05.2009, 19:29
Bizde şans olmaz, kesin küme düşecek olan takım çekilmeyi düşünüyodur. ama yöneticiler açıklama yaptığına göre vardır bi bildikleri. bence hiç bu açıklamayı yapmasalar daha iyi olurdu, direk sonuç ortaya çıktıktan sonra açıklasalardı işte. şimdi yine bir umut, bekle bekle, sonra hüsran. inşallah bu sefer sonuç iyi olur.
Katılıyorum.:alkış:

Osman Yavuz
08.05.2009, 19:30

Hekimoğlu en doğru olanı söylemiş.:alkış::alkış::alkış:

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 19:50
Dediğiniz doğru olabilir fakat Bjk ülker'in basket için verdiği parayı futbol'a harcıyo.Hatta birkaç kez Bjk'li basketçiler para alamadıkları için antremanlara çıkmamışlardı.
Yanlış anlaşılmasın ben basket takımımızın beko'ya çıkmasını istiyorum.

sen benim yazımdan ne çıkarttın acaba merak ediyorum..bende takımızın 1.ligde rahat oynayabileceğini söylüyorum yazımda..

Travelair
08.05.2009, 19:54
Aslında 1. lige çıkmamız fena olmaz, değişiklik olur taraftar için de. Fakat pazarlıkla yukarıya çıkmak pek hoş birşey değil. Gerçekten ligden çekilmeye niyetli bir takım olsa bile tarihte bu böyle yazacak

Mustafa K. Demirbaş
08.05.2009, 19:57
hadi hayırlısı....

Mertcan
08.05.2009, 20:53
biraz daha faz la bütçe ayrılsa 1-2 tane kaliteli oyuncu alsak düşmeden orda mücadele edebiliriz...

yani kapağı atsak düşmeyiz ama kaliteli transferlerle üst sıraları gelecek yıllarda zorlayabiliriz

hüseyin1975
08.05.2009, 21:09
Aslında 1. lige çıkmamız fena olmaz, değişiklik olur taraftar için de. Fakat pazarlıkla yukarıya çıkmak pek hoş birşey değil. Gerçekten ligden çekilmeye niyetli bir takım olsa bile tarihte bu böyle yazacak

Eger cekilirlerse otomatik olarak biz cikiyoruz.
Pazarlik yapib cikmiyoruz?

Yanlismi anladim olayi?

Emre Dumangöz
08.05.2009, 21:36
Herkez herşeyi dogru yada bilincli yolda kazanmıyo bu dunyanın kanunu bişeler kazanabilmen için hile yapman lazım ama bizimkisi hile ile alakası yok herşeyin bi kuralı var adamlar cekiliyosa hak 3.cu takıma kalıyo kural böle napabilirsinki

hüseyin1975
08.05.2009, 21:37
Herkez herşeyi dogru yada bilincli yolda kazanmıyo bu dunyanın kanunu bişeler kazanabilmen için hile yapman lazım ama bizimkisi hile ile alakası yok herşeyin bi kuralı var adamlar cekiliyosa hak 3.cu takıma kalıyo kural böle napabilirsinki

Olay budur.
HAK deniyor buna.
3. Hak ediyor.

Biz 3. ve HAK ediyoruz.
Hile hurda yok bunda.

İskender Çakmak
08.05.2009, 21:41
yaa hak hukuk ile ne alakası var bir takım ligden çekilecek bir takım davet edilcek ilk davet edilecek takımda biziz hakkımızla üçüncü olduk çıkamadık doğru ama tbl ye de haksızlık ile çıkmayacağız bunu iyi kavrayalım

_SeRKaN_
08.05.2009, 21:51
İTÜ'nün böyle bir imkanı olsa sevinmezmiydi acaba...Birde bizim düşündüklerimize bakın...Böyle bir şansımız var ve bu direk bizi ilgilendiriyorsa neden karamsar oluyoruz...

MuratJ
08.05.2009, 21:52
şu konuyu uzatanlar neden anlamıyor olayın ne oldugunu yahu ne alakası var haksızlıkla!

o zaman lig 1 takım eksik kalsın buda olmayacagına göre bizde cıkmıyoruz hak emek ustaları istemiyor ya itü çıksın o zaman yada baska bir takım.

kardeşim kural var kural! adam diyorki çekilmek zorundayım federasyonun kurallarını yerine getiremiyor. O zaman bir takım daha gelmeli lige. Buda rasgele bir takım olmayacak. Alt ligin en iyi 4 takımı olarak hakkımızla o turnuvada mucadele ettik. En iyi 2 takım çıkıyor zaten ligin bir takıma daha ihtiyacı var Allah aşkına kim olacak bizden başka "hakkımızla" en iyi 4 takım arasında 3. olmuşuz.

bunda anlamayacak ne var hiç ama hiç anlamıyorum

senol 6116
08.05.2009, 21:54
Basketbol liginden çekilen takım çok oldu son senelerde.Tofaş bile 2 sene üst üste şampiyon olduktan sonra kadroyu dağıtmıştı.Basketbol maalesef ülkemizde kulüplere para kazandırmıyor.Bazı müessese takımları bir süre reklamlarını yapıp çekilme yoluna gidebiliyorlar.
Bu durumu "haketmeden çıkmak" ve/veya "pazarlık yaparak çıkmaya çalışmak"olarak değerlendirenler haksızlık yapıyor.

Fatih KIRAN
08.05.2009, 22:11
Play off a katılma hakkını bileğimizin gücüyle haketmedikmi bornovaya 6 sayı fazla atsaydık biz şu an çıkmış olacaktık bileğimizin hakkı 6 sayıylamı ölçülüyor yapmayın arkadaşlar lütfen yani takımımız elinden gelenin en iyisini yapıp bu duruma gelmiştir alnının teri ve bileğinin gücüyle eğer böyle bir olay varsada bu hakkımızdır.Zaten TS basket takımı kurma işi çok geç kalınmış bir olaydır biz sadece iyibir futbol klübü olmakla kalmayıp iyibir spor klübüde olmalıyız bu yolda beko liginden geçer zaten çok geç kaldığımız bi spor kolunda bu durunma gelmişken daha iyisi için destek olmalıyız.

Saltuk Buğra
08.05.2009, 22:15
biz zaten hakettik 1.ligi.. bu play off işi gs düşmesin diye çıktı. şerefsizler eğer bunu yapmasaydı biz direkt çıkıyoduk. 2.ligi lider bitirdik sonuçta en fazla hakeden biziz...

Emre Dumangöz
08.05.2009, 22:18
Acaba nezaman belli olur ligten cekilip cekilmiyeceyi bu arada cekilme tehlikesi bulunan takım kim hangi takım

monokotilodon
08.05.2009, 22:22
bu şekilde çıkmak bence pek hoş olmaz

MuratJ
08.05.2009, 22:24
yok usta siz anlamak istemiyosunuz başka açıklaması yok çünkü, bu konu hakkında daha konuşmayacagım!

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 22:38
Arkadaşlar şu forum sayfalarında lütfennnn!!!! ilk mesaja bakıp gelip buraya yorum yapmayalım en az 2 sayfa gerisini bir okuyun yaaa..bakın bakalım bu millet ne demiş ne dememiş 100 küsür tane mesaj yazılmış niye yazılmış..hala çıkmak pek hoş olmaz diyosunuz....böyle diyenlere başka bir soru yöneltimmm....

Senin takımın TRABZONSPOR ligi 2.bitirmiş..1.başka bir takım olmuş.. o takımın o sezon şike yaptığı belli olmuş ve 2.lige düşürülmüş..ee mecburen 1.kim olacak 2.olan yani Trabzonspor..şimdi çoğumuz bunu da kabul etmez..ama inter bile buna ne kadar çok sevinmişti şampiyon olduk diyeee..bizde bir yerlerde çok problem varr..

Lancet_61
08.05.2009, 22:38
ya bi kişi ters bi yorum yapıyor..sonrakiler de ona dert anlatmaya çalışıyor:)...ne kadar dürüstsünüz ya:)biz bunu türk basketbolu için yapıcaz arkadaşlar(inş. olur tabi) 1 takım eksik mi kalsın orası:D

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 22:39
Acaba nezaman belli olur ligten cekilip cekilmiyeceyi bu arada cekilme tehlikesi bulunan takım kim hangi takım

bence bir daha ki sezonun başına kadar beklerler..

cebcare
08.05.2009, 22:41
böyle bir kural varsa bile biz bu kurala uymayarak farklılığımızı göstermeliyiz

Karadağ06
08.05.2009, 22:43
Eğer çıkarsak basketbol takımımız da futbol takımımız gibi bizi kanser edeceğe benziyor...

Emre Dumangöz
08.05.2009, 22:44
beyler maddi acıdan sebeb ligden cekilme kararı alabilcek takım hangisi bilen varmı

Ufuk Bayraktar61
08.05.2009, 22:45

çççççççççne diim dahaaa

Travelair
08.05.2009, 22:48
Hak/haksızlık öyle birşey demedim. Yalnız pazarlık olursa bu bize yakışmaz dedim. Onu da şunun için dedim: Son maçlarda hakem hataları olunca sanırım Saner Ayar, gerekirse Alpella'yı aldığımız gibi 1. ligden bir takım alır 1. lige çıkarız demişti. O sözler aklıma geldi. Eğer maddi imkansızlıklar etkiliyse ve kurallar bizi işaret ediyorsa elbette buna lafım olamaz

Emre Dumangöz
08.05.2009, 22:49
beyler ligten cekilme ihtimali olan takım hangi takım bilen yokmuu allah aşkına ya

hüseyin1975
08.05.2009, 22:53
Hak/haksızlık öyle birşey demedim. Yalnız pazarlık olursa bu bize yakışmaz dedim. Onu da şunun için dedim: Son maçlarda hakem hataları olunca sanırım Saner Ayar, gerekirse Alpella'yı aldığımız gibi 1. ligden bir takım alır 1. lige çıkarız demişti. O sözler aklıma geldi. Eğer maddi imkansızlıklar etkiliyse ve kurallar bizi işaret ediyorsa elbette buna lafım olamaz
:alkış:
Isin özeti budur

fındıkoğlu
08.05.2009, 22:55
Bende çok isterim beko basketbol ligini fakat bu yolla değil....
anlımızın teriyle gitmek bize yakışır...

Emre Dumangöz
08.05.2009, 22:56
zaten anlımızn teriyle 3.cü olduk bu hakda 3.cüye kaldı için hiç bi rahatsızlık duymuyorum

uyum61
08.05.2009, 22:59
surada yazan bazi yorumları okuyorum da acaba baska bi dunyada mi yasiyorum diye dusunuyorum. bu sezon tb2l basladiginda birinci lige kim cikacak dendiginde herkes net bir sekilde itu diyordu. arkasindan gelecekler siralandiginda bu forum disinda hic kimse trabzon'a net bir sekilde sans vermiyordu. cunku gercekten yetersiz bir kadroydu bu kadro. ki yetersizligi kisalardan ziyade son macta karsilastigimiz tofas'taki ilkan-18 yasinda bir cocuk- gibi bir oyuncuya bile sahip olmamiz idi.

lig bitti ve biz disarida kaldik. altimiza kimi aldik peki ? herkesin kesin cikacagini soyledigi birinci lig tecrubesi olan harun, ibrahim kutluay, tolga tekinalp ve serdar caglan'li itu! elestirmeden once biz mi basarisiz yoksa ustumuzdekiler mi cok iyi diye bi sorun kendinize! biraz baska kaynkalara da bakin. kendi takimini bu kadar hakir goren baska taraftar dunyanin hicbir yerinde bulunmaz herhalde!

asimetrik
08.05.2009, 23:08
1992 Avrupa Şampiyonu Danimarka, finallere (iç savaş bunalımı yaşayan) Yugoslavya’nın yerine iştirak etmiş ve UEFA’nın bu kararından -şampiyonanın başlamasına sadece 11 gün kala- haberdar olmuştu.

Eğer savaşı Danimarka çıkarmadıysa analarının ak sütü gibi helal bir şampiyonluk.

hamucera
08.05.2009, 23:14
neden hoş olmuyor açıklarmısın.

zaten bu farklı taraftar profiline 1. lig fazla.

Bende çok isterim beko basketbol ligini fakat bu yolla değil....
anlımızın teriyle gitmek bize yakışır...

alın teriyle çıkacak zaten takım. bu yolla diye birşey yok. maddi imkansızlıklardan dolayı takımlar çekilir. bu basketbol liginde ilk olan birşey değil. Biz normalde bu sene 2. lige çıkmak için mücadele edecek ve onu konuşacaktık. o zaman alpellayı satın almasak ve alttan devam etsek sizin mantığınıza göre.

bari basketbolu futbol ile karıştırmayın. İTÜ bile 1. lige çıkamamış, biz çıkamamışız çok mu yani. adamlar bizden çok daha iyi. İbrahim kutluay bizim takımın tamanı desek yeridir. Ama bizim taraftar futbolu en iyi bilen taraftar olduğu gibi şimdide basketbolu en iyi bilen taraftar haline gelmeye başladı

cebcare
08.05.2009, 23:20
neden hoş olmuyor açıklarmısın.

zaten bu farklı taraftar profiline 1. lig fazla.

alın teriyle çıkacak zaten takım. bu yolla diye birşey yok. maddi imkansızlıklardan dolayı takımlar çekilir. bu basketbol liginde ilk olan birşey değil. Biz normalde bu sene 2. lige çıkmak için mücadele edecek ve onu konuşacaktık. o zaman alpellayı satın almasak ve alttan devam etsek sizin mantığınıza göre.

bari basketbolu futbol ile karıştırmayın. İTÜ bile 1. lige çıkamamış, biz çıkamamışız çok mu yani. adamlar bizden çok daha iyi. İbrahim kutluay bizim takımın tamanı desek yeridir. Ama bizim taraftar futbolu en iyi bilen taraftar olduğu gibi şimdide basketbolu en iyi bilen taraftar haline gelmeye başladı
ewet play-off ta bornovaya kaybettik ve bornova 2.lige yükseldi biz yükselemedik alpella oldu trabzonspor yine karşımızda bornova yendi ve çıktı beko basketbol ligine biz yine kaldık

başkalarının yaptığı ve eleştirdiğimiz şeylerin aynısını biz yapmayalım lütfen

Emre Dumangöz
08.05.2009, 23:44
beyler ligten cekilcek takım kim beko basketbol liginde hangi takım maddi sıkıntı yşıyo bilen yokmu

Muhammed KOÇ
08.05.2009, 23:56
nasıl çıkarsak çıkalım ben sevinirim. bu sene çok şartladırmıştım kendimi bekoya inş. gerçekleşir bu olay

Oğuzhan Fidan
09.05.2009, 00:01
beko baskete çıkmak mesele değilde orada büyük takımlarla karşılaşınca ne yapıcamız tofaş karşısındaki oyunu sergilemezler heralde ama bordo-mavi forma hezimete uğrayamaz kanımca. bunu yapmak içinde para lazım umarım sponsor felan sağlam ayarlanırda oradan çıkartılır. saner beyin basket sevdası için futbol takımından kısıp baskete aktarılmaz heralde yoksa yanılıyomuyum !!!

uyum61
09.05.2009, 00:23
cekilecek takimlar sadece tbl'den olmuyor. mesela bornova eger sponsor bulamazsa buyuk olasilikla cekilecektir.

Muhammed KOÇ
09.05.2009, 00:25
cekilecek takimlar sadece tbl'den olmuyor. mesela bornova eger sponsor bulamazsa buyuk olasilikla cekilecektir.
niye çekilsin bornova çıkmak için elinden geleni yaptılar alla allaa :D

Burçak
09.05.2009, 00:44
x bir takım ligden çekilirse kurallar gereği final four un 3. takımı çıkar. beko ligi bir eksik takımla oynanack değilya.
ha bizim yönetim derseki biz hakkımızdan feragat ediyoruz o ayrı.
çok kulüp var sporcusuna maaşını ödeyemeyen takımı fes eden. yada satan.
biz herşeyimizle bu lige renk katarız. basketbol futbol gibi değil. bi kaç kaliteli adam aldıkmı orda estiririz. bugüçde bizde fazlasıyla var.
ama para gücü olan çok takımın taraftarı bile yok.
bizim herşeyimiz var...

İsmail Alkan
09.05.2009, 00:50
Trabzonspor'a TBL yolu!

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi Play - Off grubunda Antalya'da dün akşam oynadığı karşılaşmada TOFAŞ'a 71 - 56 mağlup olarak, grupta üçüncü sırada yer alan ve Beko Basketbol 1. Ligi'ne yükselme şansını kaybeden Trabzonspor'a, yeni bir umut ışığı doğdu. Beko Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden bir takımın ekonomik imkansızlıklar nedeniyle ligden çekilme kararı alma aşamasında olduğu ve bu nedenle Trabzonspor'un grup maçlarında üçüncü olduğu için bu takımın yerine Beko Basketbol Birinci Ligi'ne alınma ihtimalinin çok yüksek olduğu öğrenildi."BİR ÜST LİGE ÇIKMA İHTİMALİMİZ ÇOK YÜKSEK"
Trabzonspor'un Basketbol Şubesi'nden sorumlu yöneticilerinden Celil Hekimoğlu, bu ihtimalin gerçekleşme olasılığının çok yüksek olduğunu belirterek, "İlk yılımızda Beko Basketbol Ligi'ne bu kadar yaklaşmakta bizim için büyük başarıydı. Ancak grup maçlarında üçüncü olduğumuz için Beko Basketbol Birinci Ligi'nden bir takımın ligden çekilmesi durumunda onun yerine lige çıkacağız. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Gelecek sezon birinci ligde mücadele etme ihtimalimiz oldukça yüksek" dedi.

Bu mevzu ben Antalyadayken konuşuldu ancak basın tarafından manşet haber gibi verilmesinide pek anlamadım çünkü bu takım BBL yi kılpayı kaçırmış,maddi imkansızlıkla eğer bir takım çekilecekse tabiiki ilk çıkacak olan Trabzonspordur,bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Ayrıca bu şekilde BBL ye çıkılsın/çıkılmasın tartışmasınıda anlamsız buluyorum,yani şimdi BBL bir takım eksiklemi oynayacak,veya biz istemezük kardeşim deyip İTÜ nün önünümü açacağız,veya bu takım başarızımı olduki haketmiyoruz BBL yi,

Ben size farklı bir bilgi vereyim,Celil bey BBL den bir takımı satın alabileceklerini söyledi ve bu konuda ciddi düşünceleri var,ben ise buna karşı çıktım,bakalım zaman ne gösterecek.

Eğer karşı durulacaksa bence takım satın alınmayla BBL ye çıkılmasına karşı durmalıyız,Alpellanın alınıp 2 nci ligden başlanması mantıklıydı çünkü Trabzonspor basketbol takımının bir şekilde ciddi olarak bu işe yatırım yapması gerekiyordu ve bu yatırım Alpella satın alınarak yerine getirildi,bundan sonrası ise başarıyla olacaktır,satın alınmalarla değil.

BBL den bir takımın çekilmesi sonucu bizim yükselmemiz anamızın ak sütü gibi helaldir,buna kimse leke konduramaz.Bu takım BBL yi hakettiği halde kılpayı kaçırmıştır.

Bizim asıl konuşmamız gereken nokta,yukarıdaki alıntıda bold yaptığım bölümle alakalı olan kısım,yani önümüzdeki sezonun sağlıklı bir planlamasıdır.
Bu yıl bize çok ciddi tecrübe oldu,varsa hatalarımız görmesi gerekenler gördü,bu hatalar ve eksiklikler giderilerek yolumuza devam edeceğiz.
Bu konuyu basketbol genel bölümünde tartışmaya açacağız.

NOT : Aynı konu basketbol genel bölümündede konuşuluyor,ayrı başlık açılmasınada gerek yoktu aslında.

Şenol Altunsoy
09.05.2009, 00:56
Bencede tartışılacak hiçbir şey yok gayet normal bir prosedür olur bu

Samet Yildirim
09.05.2009, 01:15
seneye bekoda olalim süper olur

Hasan ZAİMOĞLU
09.05.2009, 01:34
kuralların gereği ise orada olmamız gerek ama birde bunca emek var final fourda 4 takımdan hangisi hak etmedi ki o oyunla BBl yi kaderin cilvesi bu yapacak bir şey yok ..

sedatmert61
09.05.2009, 01:40
ya abi bizim taraftar potansiyeline bakarmısın..böyle düşünen taraftarlarla hiç bir dalda başarıya ulaşamayız..adamlar anlamamak için direniyor ya..sanki başkasının hakkını gaspediyoruz zaten adam diyorki eğerki takım çekilirse 3.çıkıyor bizde 3. olduk diyor itü 3. olsa itü çıkıyor ya bunu anlamak bu kadar zormu ya allahını severseniz siz Trabzonsporlumusunuz ya hadi değilsiniz diyelim göz var nizam var ya insanda azıcık allah korkusu olur eleştiricem diye saçma sapan yorumlar yapmayın kardeşim..:mad::mad::mad:

sedatmert61
09.05.2009, 01:44
bu şekilde çıkmak bence pek hoş olmazal bitane daha abi yazmıyayım diyorum duramıyorum .. bu şekilde çıkmak hoş olmazmış..sanki biz diyoruz öbür takıma sen ligden çekil diye..abi sizden tek bi ricam var siz Trabzonsporu tutmayın mümkünse uzak durun..ben böyle rastgele saçma sapan abuk subuk görüşlere saygı duymuyorum utanıyorum..ayıp be..

sedatmert61
09.05.2009, 01:45
beko baskete çıkmak mesele değilde orada büyük takımlarla karşılaşınca ne yapıcamız tofaş karşısındaki oyunu sergilemezler heralde ama bordo-mavi forma hezimete uğrayamaz kanımca. bunu yapmak içinde para lazım umarım sponsor felan sağlam ayarlanırda oradan çıkartılır. saner beyin basket sevdası için futbol takımından kısıp baskete aktarılmaz heralde yoksa yanılıyomuyum !!!
bak işte süper abi bu...arkadaş çok doğru şeyler söyleiş bunu demek zor olmasa gerek:alkış:

Osman Pervaneli
09.05.2009, 05:50
dogrusu beko basketbol ligini pek takib etmiyorum, ordaki takimlarin nasil oynadigini bilmiyorum
ama trabzonsporumuzun böyle amatörce hatalarla beko basketbol liginde basarili olucagindan süpheliyim
bu durumda 1 sene daha ikinci ligde kalip seneye cikmak daha dogru olmazmi ?

Mayls
09.05.2009, 08:54
dogrusu beko basketbol ligini pek takib etmiyorum, ordaki takimlarin nasil oynadigini bilmiyorum
ama trabzonsporumuzun böyle amatörce hatalarla beko basketbol liginde basarili olucagindan süpheliyim
bu durumda 1 sene daha ikinci ligde kalip seneye cikmak daha dogru olmazmi ?
Baktık yapamıyoruz düşüp yeniden çıkarız :).

onur-ts
09.05.2009, 09:11
1 sene 2.ligde kalıp sonra çıkmayı düşünmek saçmalıktır bence.bikere 2.ligde takımı geliştireceğine 1.ligde geliştir.ne fark ederki.hatta 1.ligde durmak daha faydalı.hem ekonomik kazancı daha fazla hem rekabeti hem kalitesi.yani 2.ligde 1 sene daha kalalım mantığı mantıksızlıktır.

ispiroğlu
09.05.2009, 10:23
cikarsak eger bu "trabzonspor" , "zengin takim" , "lobisi güclü takim" olmamizdan kaynaklanmayacak.

haksizlik denebilmesi icin, en az bir takimin daha bbl ye cikma hakki/talebi olmaliydi ve biz basketboldaki basarimiz haricindeki imkanlarimizla diger alternatif takimi geride birakmis olmaliydik. böyle bir durum yok.

dedigim gibi "trabzonspor" , "zengin, parali takim" , "lobisi güclü takim" gibi sifatlarla degil "play-offlalarda hakkiyla ücüncü olan takim" sifatiyla cikacagiz.
yani aktif olarak cikmak icin birsey yaptigimiz olmadigindan bir sorun görmüyorum. basarimizin sonucu olarak cikacagiz.
bu takimin adi "erdogdu esnafspor" da olabilirdi, ayni konumda olsaydi yine cikardi.
haksizlik yapmayalim, dogru. ama isin ölcüsünü kacirip, hakkimiz olani da kendimize haram görmeyelim.

Karadağ06
09.05.2009, 10:45
bencede burda hiç bir haksız durum yok
mesela ankaragucu lıgden dusupte seneye ankaraspor la bırlesıp adını felan degıstırıyo gıbı bır durum olsaydı(böyle birşeye de zaten ankaragucu taraftarı musahede etmez) haksız olurdu..

majesty_61
09.05.2009, 12:51
çıkarsak nerede oynayacaz 19 mayısta mı .....bu salon trabzonumuza yakışmıyor....2011 olimpitayları için pelitlide yapılacak salonun inşaatına hemen başlanıp bitirilmelidir

10 numara
09.05.2009, 12:53
beko basket ligini azda olsa takip ediyorum yazılanları tam olarak okumadım ancak sanırım beko liginden bir takım maddi sebeplerden dolayı çekilebilirmiş ve playoff'ta 3. olan takım yani biz :) beko ligine alınabilirmişiz..bu prosedür daha önceki senelerdede yaşanmıştı tam olarak bilmiyorum ama maddi yetersizliği olan takım sanırım mutlu akü selçuk takımı..

Tolun
09.05.2009, 13:03
umarım böyle birşey olur da TBL'de de Trabzonsporumuzu görürüz fakat kadromuza yeterli sayıda takviye yapılmaz ise sonumuz çıktığımız sezon küme düşmek olabilir

Çetin
09.05.2009, 13:03

Bu kadar yüzeysel taraftar profilimiz olduğuna inanmak istemiyorum. Hayır "saner beyin basket sevdası" ne demek açıklar mısın? Trabzon'da oynanan her maça gittim ve her maçta o salon tamamen doluydu. Şimdi bunu ne ile açıklayacaksın? Bizi de "saner bey sevdalısı" yapın da tam olsun. Lütfen yorum yaparken yaptığımız yorumlarda bir derinlik olsun, derinlik olsun ki bir farkımız olsun.

Emre
09.05.2009, 13:06
inşallah gerçekleşir çok istiyorum bekoda olmayı

Murat'
09.05.2009, 13:07
Arkadaşlar bazılarımız bilmeden görmeden yorum yapıyorlar...Trabzon2daki maçları görmeyen izlemeyen arkadaşlarımız var aramızda...Bence Beko Basketbol ligine çıkarsak bu taraftar bu takıma gerekli desteği verir...Bu kadar destekten sonra bir sene daha 2. ligde oynamak bence kötü olur..Eğer böyle bir fırsat elimize geçerse kesinlikle değerlendirmeliyiz...

Kadro konusuna gelecek olursak...Eğer Beko'da mücadele edersek iyi sponsor bulabileceğimize inanıyorum...Bunların başında Ağaoğlu var...Bu takım kurulurken Ali Ağaoğlu'ndan yardım alınmış...Bir şekilde isim sponsoru da bulunur...Bu konuda Ülker kesinlikele ön plana çıkacaktır..Yeter ki biz Beko Basketbol ligine çıkalım...Sponsor işi kolay...

Emre
09.05.2009, 13:08
çok sevindim şimdi ya eğer gerçekleşmezse çok üzülürüm eğer çıkarsak 2 tane yabancı alırlar gibime geliyor tyrusu yollarlar

macka61
09.05.2009, 13:54
bugün sabahta bu takımın bornova olduğunu yazıyordu

tamuğ yamtar
09.05.2009, 14:25
beyler ligten cekilcek takım kim beko basketbol liginde hangi takım maddi sıkıntı yşıyo bilen yokmu

Aliağa Belediyesi'nden bahsediliyor.

Ama onların lig de kalıp-kalmayacağı bu hafta belli olacak.

Erdemir'i yenerlerse ve diğer maçların sonuçlarına göre ligde kalabilirler.

Ertan 51
09.05.2009, 14:31
demekki kısmet değilmiş diye yazmıştım Tofaş maçından sonra,
en kısa zamanda,demekki kısmetmiş diye yazarım inşallah:)

Adem ERTUĞRAL
09.05.2009, 14:36
avantaj bizdeyken iki maçta da mağlup olmak;ardından başka bi takımın ligden çekilmesini ummak

tuhaf doğrusu inşallah olr yine de:)

Cengiz Çubukcu
09.05.2009, 14:52
ligden çekilmeyi düşünen takım aliağa belediyesi ve küme düşme ihtimali var...eğer düşmez ve çekilirse bize yer açılır...onun dışındaki seçenekler bence biraz uzak....

Mehmet S. Pervan
09.05.2009, 14:56
güzel bir haber

Hüseyin İlkin
09.05.2009, 14:56
İ.Badem:"Final Gruplarının Ardından"

Yıllardır, basketbol misyoneri olarak Türkiye?yi dolaşırken, basketbolun Türk gencinin sporu olduğuna inanıyorum. Bu satırları sizlere yazarken Batman?dayım.

12 Dev Adam Basketbol Okulları için geldik. Basketbolun Anadolu?da çok sevildiğini görmek nasılda gurur veriyor. Ah bin kere ah bir de büyüklerimize yani bürokratlarımıza sporu ve basketbolu özellikle sevdirebilsek ne kadar mutlu olurdum. Laf aramızda Garanti Bankası?nın halktan aldığını halka verme projesi içinde desteklediği 12 Dev Adam Basketbol Okulları, ardına nasıl bir misyon yüklendiğini görmek için bizlerle buralarda bu gençlerle birlikte yaşamanız gerekli. Neyse ben konumuza döneyim. Panellere devam ediyoruz. 1478 olacak.

Ama biraz buruk, biraz üzgün ve oldukça kırgınım. Sebebine gelince Trabzon Basketbol takımının yaşadığı kötü günler! Basketbol Anadolu?da en çok yakıştığı şehirlerden birisi kayıtsız şartsız Trabzon?dur. Beklenen onca günün sonunda yüzüp yüzüp kuyruğuna gelinmesine rağmen, birinci lige çıkılmaması çok kötü oldu.

Maçları seyrettikçe en kötü organize olan takımın Trabzon olduğunu görünce içim sızladı. Ben bu organizasyonda tarafsız değilim. Allah için söylemeliyim ki, Türk Basketbolunun Anadolu?ya yayılması için Trabzon?un mutlaka küme geçmesini istiyordum. Ama yaşananlar hiç de beni mutlu etmedi. İçim acıdı. En kötü basketbolu Trabzon oynadı!

En iyi basketbolu Bornova Belediye oynarken, en disiplinli takım Tofaş?tı.

Antrenör Alaeddin Yakan?ı kardeşim gibi severim ama sen antrenör olarak ?Şampiyonluğu mutlaka isteyen Trabzon halkına bu mahcubiyeti yaşatmamalıydın!!? Umut Tınay sakatlandı! Mazereti geçerli değil! Koskoca takım bir kişiye mi, endeksli olmalı! Eli yüzü düzgün son senelerde yetişen iyi oyuncuların çoğunda emeği olan Yakan hocanın şampiyon değil sevdiği çocuklar, yıllanmış Engin ve çok sıradan ABD?li oyuncu ile sergiledikleri, başıbozuk oyun hayal kırıklığı yaşattı. Neymiş büyük yıldız adayı Ogün denen genç oyuncu topu alacak ve istediği yerden istediği anda topu rakip potaya fırlatacak! Hadi canım sende! Bu takımın hiçbir hücum seti yok mu ?

Basketbol takımının sezonun ilk gününden itibaren kendini şampiyonluğa küme geçmeye hazırlayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yönetim ve vefakar Trabzon halkına yaşattığı hayal kırıklığı kahretti. Belki o takım çıkmayacak, belki bu takım kapanacak ve Trabzon lige çıkacak! Ne olursa olsun bu günkü acı hafifler mi ?

Bornova Belediye Başkanı baştan ?Ben birinci lige çıkmak istemiyorum? dedi. Ama Aclan Kavasoğlu ve öğrencileri başkanı tekzip edercesine çatır çatır bileklerinin hakkı ile lige çıktılar helal olsun. Bu çocukları başkan ödüllendirip lige çıkmazsa çok yazık olur!

Tofaş, iyi bir organizasyonun eseri. Nihat İziç prensiplerinden ödün vermeden yarattığı takımı seyretmek büyük keyif verdi. Son düdük çalıncaya kadar hayranlıkla izlediğim ?İşte basketbol bu? dediğim günler geride kaldı. Efe Aydan, Coşkun Teziç ve tüm camiayı kutlarım. Bakalım her zamanki gibi, para yatırmadan bebelerle mi, oynamayı deneyecekler! Bence artık küçük düşünmekten vazgeçmeleri gerekli. Asansör takım olmak yakışmaz Tofaş?a onlar efsane olarak beyinlerimize kazındı. Haydi Koç ailesi pamuk eller cebe. Eski Tofaş?ımızı istiyoruz.

İsmet Badem

Turnuva ardından genel bir yazı kaleme almış İsmet Badem.

Hüdai Pervaneli
09.05.2009, 15:12
Ölme essegim ölme

Busene bence ikinci ligde kalmaliyiz dah acook tecrübe gerkiyor biz BBL icin

Sümeyye Şahin
09.05.2009, 15:26
hayırlısı neyse o olsun:)

Cengiz Çubukcu
09.05.2009, 15:30
şu anda beko basketbol liginde küme düşme adayı takımların maçları oynanıyor..1,5-2 saat içinde kimin küme düşeceği belli olacak, dua edelim de Aliağa gençlik küme düşmesin...

Oğuzhan Akyıldız
09.05.2009, 15:38
bosvel gitmeli kazmaninho ya engin algında gitmeli çok yaşlandı hiç 3lük atamıyo birkan volkan ve ogün iskeleti olmalı takımı ama ogün çok dehşet oyuncu 3lükleri süper birazda geliştirmeli ama inşallah çıkarız seneye telekom maçında oluruz

Çetin
09.05.2009, 15:41
bosvel gitmeli kazmaninho ya engin algında gitmeli çok yaşlandı hiç 3lük atamıyo birkan volkan ve ogün iskeleti olmalı takımı ama ogün çok dehşet oyuncu 3lükleri süper birazda geliştirmeli ama inşallah çıkarız seneye telekom maçında oluruz

gerçekten harika yorumlar, basketbolu çok fazla takip ettiğiniz belli. bence biraz dinlenip sonra yeniden takip edin :)

mashal61
09.05.2009, 16:06
Kardeş zaten Alaaddin hoca Engin'i 3 lük atsın diye oynatmıyor.

Tolga_61
09.05.2009, 17:29
Aliağa Erdemiri 86 - 81 yenmiş .İddaa edilen takım Aliağa idi sanırım...

http://www.mackolik.com

Adem ERTUĞRAL
09.05.2009, 17:38
mutlu akü ligden düştü:rolleyes:

elimizdeki şansı verdik şimdi milleti bekliyoruz:)

haydi aliağa çekil ligden biz gelelim:D

Muhammed KOÇ
09.05.2009, 17:39
çekilecek takım aliağa mı ?

Adem ERTUĞRAL
09.05.2009, 17:45
Aliağa Belediyespor kulüp yönetimi Basketbol şubesinin kapatılıp ligden çekileceği haberlerine bir basın toplantısı ile cevap verdi ve haberlere açıklık getirdi. Basketbol Takımının sponsoru ENKA’nın kulüpten desteğini çekmesi sonucu basketbol takımının kapatılıp ligden çekileceği iddialarına, Aliağa Belediyesi Kapalı Spor Salonunda bir basın toplantısı ile cevap veren kulüp yönetimi ENKA’nın sponsorluktan çekildiğini doğrularken takımın yoluna kendi imkanlarıyla devam ettiği ifade edildi.
Aliağa Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Özkurt yaptığı açıklamada ENKA yetkililerin kendilerini arayarak bu sene sponsor olamayacaklarını beyan ettiklerini söyleyerek “Kulüpte futbol takımı, Hentbol takımı, Voleybol takımı neyse Basketbol takımı da odur. Basketbol takımımız yoluna devam etmektedir.” Dedi. Sponsorluk konusunda ENKA’ nın aldığı kararın kendilerini etkilemeyeceğini belirten Özkurt şöyle konuştu: “ Kulüp yönetimimiz, hocalarımız ile bir toplantı yaptık. Basketbolcularımızın haklarının korunması ve haklarını kaybetmemeleri için bu sezon devam etme kararı aldık. ENKA yetkililerinin 7 Eylül Tarihinde yani tam sezon öncesi bize bu sezon sponsor olamayacaklarını bildirmesi doğrusu bizi olumsuz etkilemiştir. Şayet daha önceden bize bu konuda bilgi vermiş olsaydılar bizde ekonomik durumumuzu ve finansal kaynaklarımızı daha farklı açıdan değerlendirir ve önlemlerimizi alırdık. Yine de bu olumsuz durum sporcularımıza destek vermeyeceğimiz ve onları yalnız bırakacağımız anlamına gelmiyor. Biz bu sezonda şampiyonluk için mücadele edeceğiz ve şampiyonlukta iddialıyız. Aliağa Belediyespor büyük bir kulüptür. Voleybol, Futbol, Hentbol, Basketbol takımlarımız ile tüm liglerde iddialıyız .ENKA olmadan da yolumuza devam edebilecek kapasitede ve büyüklükteyiz. ENKA yöneticilerinin de yaptığı bu son dakika yaptığı kötü sürprizini unutmayacağız.”
Aliağa Belediyespor ikinci başkanı be Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Güngör de yaptığı açıklamada kulüpte parasal sorun olmadığını kaydederek tüm branşlar da zirveyi hedeflediklerini belirtti. İrfan Güngör “ Basketbolcularımız paralarını alacaklar. Şimdi 1 Ekim de ödenmesi gereken maaşlarını biz bugün itibari ile ödedik. Onlara şu an itibari ile borçlu değiliz. Ama bundan sonrası için onlardan biraz fedakarlık bekliyoruz. Paralarını belki 3-5 gün sonra alacaklar ama muhakkak alacaklar. Fedakarlıktan kastımız budur. Hiç kimsenin hiç bir sporcunun kulübümüzde parası kalmaz.”dedi.

http://www.gunaydinaliaga.com/news_detail.php?id=52

İsmail Alkan
09.05.2009, 18:02
Aliağa Belediyespor kulüp yönetimi Basketbol şubesinin kapatılıp ligden çekileceği haberlerine bir basın toplantısı ile cevap verdi ve haberlere açıklık getirdi. Basketbol Takımının sponsoru ENKA’nın kulüpten desteğini çekmesi sonucu basketbol takımının kapatılıp ligden çekileceği iddialarına, Aliağa Belediyesi Kapalı Spor Salonunda bir basın toplantısı ile cevap veren kulüp yönetimi ENKA’nın sponsorluktan çekildiğini doğrularken takımın yoluna kendi imkanlarıyla devam ettiği ifade edildi.
Aliağa Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Özkurt yaptığı açıklamada ENKA yetkililerin kendilerini arayarak bu sene sponsor olamayacaklarını beyan ettiklerini söyleyerek “Kulüpte futbol takımı, Hentbol takımı, Voleybol takımı neyse Basketbol takımı da odur. Basketbol takımımız yoluna devam etmektedir.” Dedi. Sponsorluk konusunda ENKA’ nın aldığı kararın kendilerini etkilemeyeceğini belirten Özkurt şöyle konuştu: “ Kulüp yönetimimiz, hocalarımız ile bir toplantı yaptık. Basketbolcularımızın haklarının korunması ve haklarını kaybetmemeleri için bu sezon devam etme kararı aldık. ENKA yetkililerinin 7 Eylül Tarihinde yani tam sezon öncesi bize bu sezon sponsor olamayacaklarını bildirmesi doğrusu bizi olumsuz etkilemiştir. Şayet daha önceden bize bu konuda bilgi vermiş olsaydılar bizde ekonomik durumumuzu ve finansal kaynaklarımızı daha farklı açıdan değerlendirir ve önlemlerimizi alırdık. Yine de bu olumsuz durum sporcularımıza destek vermeyeceğimiz ve onları yalnız bırakacağımız anlamına gelmiyor. Biz bu sezonda şampiyonluk için mücadele edeceğiz ve şampiyonlukta iddialıyız. Aliağa Belediyespor büyük bir kulüptür. Voleybol, Futbol, Hentbol, Basketbol takımlarımız ile tüm liglerde iddialıyız .ENKA olmadan da yolumuza devam edebilecek kapasitede ve büyüklükteyiz. ENKA yöneticilerinin de yaptığı bu son dakika yaptığı kötü sürprizini unutmayacağız.”
Aliağa Belediyespor ikinci başkanı be Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Güngör de yaptığı açıklamada kulüpte parasal sorun olmadığını kaydederek tüm branşlar da zirveyi hedeflediklerini belirtti. İrfan Güngör “ Basketbolcularımız paralarını alacaklar. Şimdi 1 Ekim de ödenmesi gereken maaşlarını biz bugün itibari ile ödedik. Onlara şu an itibari ile borçlu değiliz. Ama bundan sonrası için onlardan biraz fedakarlık bekliyoruz. Paralarını belki 3-5 gün sonra alacaklar ama muhakkak alacaklar. Fedakarlıktan kastımız budur. Hiç kimsenin hiç bir sporcunun kulübümüzde parası kalmaz.”dedi.

Aliağa belediyesi ve yetkililerini ; benimde lüleburgazda 2 yılımı geçirdiğim ENKA firmasının sponsorluktan çekilmesine rağmen diğer branşlarda olduğu gibi Basketbol şubesine devam kararı almalarından dolayı kendilerini yürekten kutluyorum.

Belki biz, "ligden çekilselerde biz bbl ye çıksak" mantığıyla bakıyoruz ama sonuç itibariyle basketbol branşında bir sürü sporcu,teknik heyet ve diğer çalışanlar ekmek yiyorlar,belki altyapılarında ilerisini hedefliyen,hayal eden onlarca genç çocuk vardır,onun içindirki hiç bir kulübün faaliyetine son vermesi kadar kötü bir travma olamaz.

ENKA yetkililerinide başta Şarık Tara olmak üzere kınıyorum,kınama mesajımıda kendilerine ilettim.

Tekrardan kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum.

NeoTs
09.05.2009, 18:07
Bitti mi şimdi umutlar

Murat'
09.05.2009, 18:08
Aliağa zaten ligden düşecek....Çekilmeleri birşeyi değiştirmez..

Oğuzhan Akyıldız
09.05.2009, 18:10
aliağa yenmiş hayırlı olsun

Oğuzhan Akyıldız
09.05.2009, 18:16
gerçekten harika yorumlar, basketbolu çok fazla takip ettiğiniz belli. bence biraz dinlenip sonra yeniden takip edin :)

valla destek olduğunuz için çok teşekkürler basketbola daha play offlar öncesinde meraksalan bir kişiye çok iyi motive ediyorsun:D

tamuğ yamtar
09.05.2009, 18:22
Aliağa Erdemir'i yenip ligde kaldı.

Selçuk Üniversitesi ligden düşen takım oldu.

Aliağa'nın kararı beklenecek şimdi.

Murat'
09.05.2009, 18:56
Karar belli ligden çekilmeyecekler işte..

_SeRKaN_
09.05.2009, 22:43
Açtık ağzımızı bekliyoruz varmı böyle bir iş biri lige devam etmesede biz çıksak diye yaşadığımız çırpınmaya bakarmısınız...

ÖmerFarukYılmaz
09.05.2009, 22:45
Aliağa düşmedi ligden...:)

mashal61
09.05.2009, 22:58
Başkalarının üzüntüsü bizim sevincimiz olmamalıydı. Nitekim Aliağa kulübü de böyle bir karar almış. Kendilerini tebrik ediyorum. Sponsorsuz nasıl devam edeceklerini de merak ediyorum.

iso_4939
09.05.2009, 23:05
yav kardesım bu oyunla bunlar 1.ligde nasıl oynayacaklar sasırıyorum valla..

boztepeliyasin
09.05.2009, 23:38
1. lige yükselen takımlar gerçekten bileklerinin hakkıyla yükseldi. bizimkilerde oynamadan çıkarız sandılarki son 2 maçta hem bornovaya hemde tofaşa malüp oldular. şimdide bekliyeceğiz bir takım çekilsede yerine biz çıksak.böyle bir şey gerçekleşseydi içime sinmezdi ama 1 sene daha beklemekte zor geliyor. yükselmemiz trabzona ve ts ye çok şey katacaktı.

Çetin
09.05.2009, 23:46

yahu haberin tarihine bir tek ben mi baktım?

2005-09-10 23:49:09

4 yıl öncesinn haberi bu, ayrıca haber metninde 2. ligde şampiyonluk ibaresi bulunuyor

Çetin
09.05.2009, 23:47
valla destek olduğunuz için çok teşekkürler basketbola daha play offlar öncesinde meraksalan bir kişiye çok iyi motive ediyorsun:D

o zaman bilmeden yorum yapmayalım :) yorum yapyalım ki yaptığımız yorumlar havada kalmasın

cihatöztürk
10.05.2009, 00:34
aliağa sıkıntın varsa çekil ligden işte ne gerek var :D

biz çıkalım da

Öztürk Adem
10.05.2009, 00:43
Ya super olur ya bız zaten bır senelık takım olmamıza ragmen haketmıstık bence de umarım olur

Acar Altan
10.05.2009, 01:00
Umarim bu haber dogrudur.Trabzonspor gibi cok büyük bir külübün muhakkak birinci ligde olmasi gerekir.

playa
10.05.2009, 10:42
İnşallah çıkarız

playa
10.05.2009, 10:43
Ama takviyesiz hemen düşeriz

pReN@_61
10.05.2009, 11:15
Son durum nedir?

hamucera
10.05.2009, 11:43

niye çekilsin bornova çıkmak için elinden geleni yaptılar alla allaa :D

üstte de yazıyor sponsor bulamazlarsa. çünkü maddi sıkıntılar yaşıyorlar.

playa
10.05.2009, 12:28
bbl den çekilecek takım ne zaman belli olacak.

zafer6161
11.05.2009, 12:49
ismail abi ne derse o
demekki çekilmeyecekler
hayallerde bitti demek
bir sene daha 2.lige mahkum olacağız,sonra final four yine elen yine bekle,ölme eşşeğim ölme

Alihan Ertürk
11.05.2009, 15:16
Son durum nedir çıkıyormuyuz BBL'ye ??

Cengiz Çubukcu
11.05.2009, 15:17
Bu yaz olacak bu iş , er ya da geç....

Hekimoğlu
11.05.2009, 15:36
Haber 2005 yılına ait ve o sırada 2. ligdeler !!

Emre Dumangöz
17.05.2009, 14:25
büyük ihtimalle seneye bekodayız dademin lig tv de izledim cemil hekimoğlu klup devrealma işleminde sona yaklaşıldı flan dedi buyuk ihtimalle o takımı devralıp bekoda olucaz dedi yarın toplantı yapacaklarmıs ozmn belli olucakmış ama yöneticilerin vermekten yana oldunu sölediler ayriyetten klubun sahibi sürmeneliymiş :)

Hasan Habip Özbay
17.05.2009, 15:27
inşallah ama kadroyu güçlendirmemiz lazım tecrübeli ve iyi 2 amerikalı şart

Mehmet Fırat
17.05.2009, 15:39
Beko'dan takım çekilecekse, yerine geçecek takım olmamızı isterdim. Çünkü haketmiştik.

Ama takım devralma pek içime sinmedi.

ilhan
17.05.2009, 15:41
Takım alacaksak istemiyorum Beko basketbol ligini. Kaç defa takım alacağız? Alpella'yı da aldık zaten.

Acar Altan
17.05.2009, 15:46
Haber61.netin haberine göre beko basketbol liginden ismi aciklanmayan bir takimi satin almak icin girisimlerimiz sürüyormus.Görüsmeler olumlu geciyormus.Bir hafta icinde belli olacakmis.

Acar Altan
17.05.2009, 15:55
Biz bü güne kadar geldigimiz her yere bilegimizin hakkiyla geldik.kulup satin alarak degil.böyle hazir isler bize göre degil.

bordo61
17.05.2009, 15:57
Takım alma işini istemiyorum fakat birisi ligten çekilirse onun yerine geçeriz

leavemealone
17.05.2009, 18:57
Madem bekodan takim alacaktik ne diye alpellayi alip 1 sene kaybettik ?

UmutBaykan
17.05.2009, 18:58
Hep çıkar böyle haberler..

Abdülkadir Kılıç
17.05.2009, 19:08
Takım alınsa bile bazı oyuncular takımda tutlmalı.

Emre Dumangöz
18.05.2009, 14:59
büyük ihtimalle bekodayız :) sanırım duydum kadarıyla almaya çalıştıkları takımı satmışlar trabzona

Emre Dumangöz
18.05.2009, 15:01
Beko'dan takım çekilecekse, yerine geçecek takım olmamızı isterdim. Çünkü haketmiştik.

Ama takım devralma pek içime sinmedi.

anlamıyosunuz sanırım :) takım flan cekildihi yok takımı satın alıyo trabzon

lazzist
18.05.2009, 15:01
büyük ihtimalle bekodayız :) sanırım duydum kadarıyla almaya çalıştıkları takımı satmışlar trabzona

ayıptır sormasıda kaynak ?
yanlış anlama emin olmak için soruyorum

Emre Dumangöz
18.05.2009, 15:03
bu kulubun baskanı bnm arkadasın dayısı satcaklarmış öle dedi banada ztn baskan sürmeneli anladn :)

lazzist
18.05.2009, 15:07
hayırlısı ozaman yakında duyurlur
hangi takım bu?
bi de bu basket takımlarının fiyatları ne oluyor?

Emre Dumangöz
18.05.2009, 15:13
takım ismini veremem :)

Orhan Aydın
18.05.2009, 15:14
mutlu akü selçuk felan diyolardı doğruysa

erolizmts
18.05.2009, 15:18
takım ismini veremem :)

Aliağa Petkim..

tsliyim
18.05.2009, 15:34
haber kesin mi uşaklar? gerçekten satın almış mıyız?

Emre Dumangöz
18.05.2009, 15:34
kesin diyilde söylenenlere göre öle

nuhoglu
18.05.2009, 23:34
hayırlısı ozaman yakında duyurlur
hangi takım bu?
bi de bu basket takımlarının fiyatları ne oluyor?
ne oldu satınmı alacan :)

Mehmet Fırat
18.05.2009, 23:35
anlamıyosunuz sanırım :) takım flan cekildihi yok takımı satın alıyo trabzon

Farklı birşey mi söyledim? :)

Devralmayı istemiyorum. ;)

lazzist
19.05.2009, 00:11
ne oldu satınmı alacan :)

uygun bişiyse alırım valla:cool:

playa
19.05.2009, 10:12
İnşallah dediğin doğrudur takım aliğa petkim mi?

playa
19.05.2009, 23:42
Gelişmeler neler