PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mardin'de Düğüne Saldırı - 45 Ölü 6 Yaralı

Berat
05.05.2009, 00:19
Sebep henüz açıklanmadı ama bölücüler olması yüksek ihtimal.. Allah rahmet eylesin..Resmen katliam.. Diyecek söz bulamıyor insan..

Düzeltme: Sebep kan davası gibi gözüküyor diyorlar..

Gökçebey
05.05.2009, 00:20
Mardin'in Sultanşehmuz Köyü Kırkçeşme Mezrası'nda bir düğüne kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıda 41 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Yetkililer, ölü sayısının artabileceğini belirtti.
Edinilen bilgilere göre saldırı 21:30 sularında meydana geldi. Saldırıda bombalar ve uzun namlululu silahlar kullanıldı. Yaralılar ambulanslar ile Mardin Devlet Hastanesi'ne getirildi.
Hayatını kaybedenlerin yakınları, Mardin Devlet Hastanesi'ne akın etti. Polis hastane çevresinde geniş güvenlik tedbiri aldı. Olay yerine çok sayıda jandarma birliği sevk edildi.
Mardin İl Emniyet Müdürü Serdar Meriç, hastaneye gelerek bilgi aldı. Mardin Valisi Hasan Duruer'in de devlet hastanesine gelmesi bekleniyor.
Mardin Vali Yardımcısı Mehmet Beşir Ayanoğlu; olayda 41 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayanoğlu, saldırının terör saldırısı olarak görünmediğini kaydetti.

CİHAN

Gökhan KAN
05.05.2009, 00:21
Bende 1 saat önce duydum haberi...yapanların Allah Belasını versin..

Burçak
05.05.2009, 00:22
bütün haberler veriyor du Berat. inanılmaz bişi yaa :S

Cem Akyüz
05.05.2009, 00:28
47 kişi mi resmen katliam yaşanmış

Miraç Atalay Çiftçi
05.05.2009, 00:29
Böyle bir ilkellik yok, böyle bir anlayış...
Nasıl bir kavgadır bu, nasıl bir anlayışsızlık, nasıl bir beladır!
42 can, belki daha da fazlası...
Ölenlere rahmet, olaya sebebiyet verenlere, engelleyemeyenlere, ateşleyenlere de nalet!

Tuğba ÖZTÜRK
05.05.2009, 00:31
Bu işin içinde bir terör örgütü var gibi.Allah ıslah etsin yapanları :@

Harun-61
05.05.2009, 00:33
aman Allah'im........nedir bu :(

Allah rahmet etsin, herkese sabir versin

Icisleri Bakanligi olaya el koymus.

Erdinç Barutçu
05.05.2009, 00:34
Şimdi TRT de haberi veriyorlar.Terör saldırısı olmadığını aileler arası bir husumetten kaynaklandığını bildirdiler.Ama bomba ve uzun namlulu silahlar da kullanılmış.

MuratJ
05.05.2009, 00:34
katliam bu resmen katliam Türkiye vatan topraklarının içinde yapılan bir katliam.

pkk olması gayet yüksek ihtimal. O silahlar başka kimde olacak nasıl temin edilecek ya.?
Bu olayları aydınlatmak suçluların biran önce tespit edilip gereginin yapılması devlete düşüyor. inşallah bazı davalarla yeterince gereginden cok fazla meşgul edilen bu ülkede, bu vahşet olayada o davalara gösterilen degerin aynısı gösterilir.

bazı şeylerden hiç bir şekilde taviz verilmemesi gerekiyor, görüyoruz olanları

Kubilay ŞAHİN
05.05.2009, 00:42
Yuh Yuh Yuh...

Kadir
05.05.2009, 00:44
Ha terör ha kan davası ..

Sorunun kaynağı cehalet .

Terör olayı olursa bir nebze anlayacağız zaten alıştık(!) ama kan davası gibi malca bir olaysa yazık ülkemizin haline .

Hüseyin İlkin
05.05.2009, 00:46
Of,of,of. :S

Çok üzücü bir haber.

FANATIK61
05.05.2009, 00:50
Yazik benim memleketimin haline cok üzülüyorum. Ölenlere Allah rahmet eylesin, ailelerine bas sagligi diliyorum.

Selçuk Demircioğlu
05.05.2009, 00:59
Aşiretler arası bir çatışma gibi gözüküyor...
Ordaki aşiretler ordu gibiymiş zaten..
İllaki terör örgütü ile bağlantılı olmasına gerek yok...
Sanki afrikanın iki kabilesi çatışmış 41 ölü ne demek!!

Devlet destekli aşiretler ya da devleti destekleyen aşiretler..Bunun bir sonu gelmesi gerek ama terör yüzünden çokça tavizde verilmekte bu tip aşiretlere...

Ölenlere Allah tan rahmet dilemekten başka birşey gelmiyor elimizden..

Gökhan KAN
05.05.2009, 01:32
Şimdi TRT de haberi veriyorlar.Terör saldırısı olmadığını aileler arası bir husumetten kaynaklandığını bildirdiler.Ama bomba ve uzun namlulu silahlar da kullanılmış.
Bu nasıl iş ya..Bu silahları nereden buluyor bunlar...Bu silahlar korucuların olabilir..Değilse bu aşiretlerin Terörle bağlantısı kesin vardır...Gerçeği bilsem üzülüp üzülmeyeceğime karar vereceğim ama..

Enes
05.05.2009, 01:42
Bu zamanda olanlara bak vay bee.
ALLAH rahmet eylesin ölenlere..

Erkan
05.05.2009, 01:55
Bu devirde asiretmi olurmus, ya allahim ... ne tuhaf bir dunyada yasiyoruz....Buarada olu sayisi 44 e cikmis ve olayi namaz kilinirken gerceklestirmisler... Kadinlar ve Erkekler namaz kilmak icin ayri ayri odalara giderken ilk once erkekleri vurmuslar sonra kadinlari... Ve bir sure kontrol etmisler yasayan varmi yokmu diye sonra gitmisler. Sans eseri kurtulan birisi anlatmis..

Nihal Ayvaz
05.05.2009, 08:59
Yazık yaaa 44 ölü nedir :S Katliam resmen..Allah'ım nereye gidiyoruz..

Faik Yılmaz
05.05.2009, 09:03
Son rakamlar 45 ölü.....

Resmenkatliam bu benim aklıma terörden başka ihtimal gelmiyor....

İlyas Özdemir
05.05.2009, 09:32
Devlet terör saldırı değil diyor ama belli olmaz terör saldırısı olsa bile ilk etapda terör diyemezler zaten

Kazım Uzunboy
05.05.2009, 09:36
Eğer iki tarafında terörle alakası var ise yesinler birbirlerini !

Ama eğer sadece ve sadece kan davası ise gerçekten çok yazık.

Fatih Yücel
05.05.2009, 09:54
sana geliyorum yarabbim bu nedir yaa....

peker61
05.05.2009, 10:37
Çok yazık çoluk çocuk katletmişler bunlar insan olamaz ..

Selçuk Yılmaz
05.05.2009, 10:48
Bunlara söylenecek söz yok vallaa nedir bu kin insanlık dahi yok adamlarda ..47 kişi bunun vebalını nasıl ödeyeceksiniz ?Allah'sız bunlar Allah korkusu olmayan insanlar...

Allah yapanların belalarını versin....

Cengiz Çubukcu
05.05.2009, 10:57
İdam cezası mutlaka olmalı artık...45 kişinin katli müebbetle bile olmamalı...

MehmetGÜRSOY61
05.05.2009, 11:19
Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlıgı diliyorum yaralılara allah acil şifalar versin vahşet ya :(

Ayşe Aygün
05.05.2009, 11:25
Bir düğünü basmak,eğlenen onca masum ,savunmasız insanın üzerine mermi yağdırmak.İnsalıkla asla bağdaşmaz.Bunun hiç bir açıklaması ve mazereti olamaz.Bu nedir ya.Gel bas ,öldür ve gitti.Bakalım arkasından ne gibi bir şeyler çıkacak.Yazık çok yazık İnsan olmak onlarla aynı sıfatı taşım aktan utanıyorum.

hatice_61
05.05.2009, 12:27
bence bu çağna bunlar biraz acayip ya kan davası için insan birbirini öldürür mü? herkesin yaşama hakkı var bunu nasıl insanlar el koyarlar ya

tuncay1984
05.05.2009, 12:31
dövbe dövbe bu ne yaaa

Miraç Atalay Çiftçi
05.05.2009, 12:38
Canilik hiç bu kadar can yakmamıştı bu ülkede. Böyle bir katliam daha yaşandımı benim hatırım almıyor. Eğlence'nin, düğünün, aynı aile fertlerince basılması, katledilmesi ne kadar hazin, acı, iğrenç!
Olayın terörün kol gezdiği bölgede yaşanması vicdanlarda bir "Acaba?" sorusunu doğuruyor, ya bu canilik İzmir'de, Ankara'da olsaydı?

Faik Yılmaz
05.05.2009, 12:48
İdam cezası geri gelmeli....

bir köyü katleden adamları 5000 sene mahpusta saklasan ne olurki.....

İdam geri gelmeliki bu gibi suçları yapanlar için caydırıcı olsun...

Canpolat Demirhan
05.05.2009, 12:57
yazık ya yazık bebekler bile ölmüsh :S

Hekimoğlu
05.05.2009, 13:00
Bu ne yahu resmen katliam rastgele sağa sola ateş et herkesi öldür bilgisayar oyunu mu lan bu??Şerefsiz adiler.

Faik Yılmaz
05.05.2009, 13:37
Gerçi olay aydınlanmadı henüz ama bir çok noktada terör şüphesi geliyor akıla....

1- Köy korucu köyü hemen hemen bütün erkekler operasyona gitmiş. Daha önceden örgüt korucu köylerine baskın vermişti. Bu intikam ve yıldırma taktiğidir.

2- Öldürülenlerin yakın mesafeden kafalarına ateş edilmiş. Ölüp olmedikleri kontrol edilmiş. Buda terör örgütlerinin kullandığı sigorta atışı dediği bir yöntemi akıla getiriyor.

3- Odaya doldurup öldürmekte pkknin eylem tarzıdır...

4- Ayrıca çapraz ateşe tutmalarıda olay faiilerinin organize oldukları şüphesini doğuruyor....

5- Olayın olduğu gün kum fırtınası vardı ve kısa zamanda askeri yardım gelmesi mümkün değildi bu olasılıkta hesaplanmış olabilir.

6- Camideki imamaı bile vurmaları meselenin kan davası olduğu konusunda şüpheler doğuruyor ayrıca camiye ateş etmeleri marksist bir örgüt olan Pkknın işine benziyor...

7- Kan davalarında genellikle erkek öldürülür kadın ve çocuk öldürülmez....

8- Son dönemlerde köşeye sıkışan Pkknın bu tip sansasyonel eylemler peşinde olabileceğide göz ardı edilmemlidir.

_SeRKaN_
05.05.2009, 13:38
Yok böyle bir olay Mardin'i Texas'a çevirmişler...Bu nasıl vurdumduymazlık anlamış değilim...Savaş olsa bu kadar can gitmezdi...

Mert67
05.05.2009, 13:52
Allah rahmet eylesin.
Cehalet gerçekten.

Mira_61
05.05.2009, 13:59
Bu nasıl bir zihniyettir Allahım?
Hangi insanın kendi akrabalarını,el kadar bebeği katledecek kadar gözü döner.
Bunlar insan değil!
Ölen vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin.

Serdar Ersoy
05.05.2009, 14:11
ölenlere allahtan rahmet diliyorum yakınlarınada başşağlığı :(:(:(

a f s
05.05.2009, 14:12
Acı, gerçekten çok acı,

Bu hain saldırıda yakınlarını kaybeden ailelerin acılarını yürekten paylaşıyorum.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, yaralılara acil şifa diliyorum.

Saldırganların ve tüm sorumluların bir an önce adalet önüne çıkarılmasını temenni ediyorum.

bordox
05.05.2009, 14:53
Her şey yalan gerçek bu işte.45 masum insanı öldürecek kişi ve kişileri nasıl bir ortam yaşatır?Bir kişi yapsa hani son zamanlarda üniversite baskınları gibi cinnet hali dersin en azından bu kişinin nasıl olupta şimdiye kadar fark edilmediğini tartışırsın ama 5 kişi planlı bir şekilde el bombası ve makineli tüfekle gelip çoçuk,kadın ve de silahsız erkekleri en ufak bir tereddüt göstermeden öldürebiliyor.
Kan davası vakası olamaz bu,bu kadar profosyonelce ve soğukkanlılıkla işlenemez bence.Eğer kan davası ise gerçekten durum vahim,insan öldürmeyi veya insanlara hükmetmeyi televizyonda izledikleri bir şey mi sanıyorlar.
İçişleri bakanlığı olayın faillerini en kısa sürede bulup ortaya çıkarmalı,Türkiye için de artık bazı şeylerin iyice tartışılması gerekiyor.
Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.İnanılmaz bir acı hepimiz için.

zafer6161
05.05.2009, 15:08
ölenlere ALLAH rahmet eylesin,yapanlar ister terörüst olsun ister kan davası,sonuçta böyle bir saldırıyı ancak terörüstler yapar :hırr

Bekir
05.05.2009, 15:12
ne kadar pkk nın işi gibi gorulse de
olenlerin soyadları ile oldurenlerirn soyadları aynıymıs...
ayrıca teror orgutu yapsaydı failler yakalanmazdı bence...

TAHSİN 61
05.05.2009, 15:14
Aşiretler arası bir çatışma gibi gözüküyor...
Ordaki aşiretler ordu gibiymiş zaten..
İllaki terör örgütü ile bağlantılı olmasına gerek yok...
Sanki afrikanın iki kabilesi çatışmış 41 ölü ne demek!!

Devlet destekli aşiretler ya da devleti destekleyen aşiretler..Bunun bir sonu gelmesi gerek ama terör yüzünden çokça tavizde verilmekte bu tip aşiretlere...

Ölenlere Allah tan rahmet dilemekten başka birşey gelmiyor elimizden..

Bölge hakkında bilgiye sahip biri olarak Aşiretler hep korucudur devlet tarafından mühimmatları verilir en fazla kalabalık olan aşiret güc demektir, kan davasıda vardır. Hiç bir zaman bitmez, Allah sabır versin...

macka61
05.05.2009, 15:27
ölenler Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun yazacak çok şey var aslında ama en iyisi herhalde yazmamak

zafer6161
05.05.2009, 15:36
Köylüler: Katliam kız yüzünden

Mardin'de 44 kişinin öldürüldüğü kanlı baskının sır perdesi aralanıyor...

Mardin'de 44 kişinin can verdiği kanlı baskının ardındaki sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. İlk gelen bilgilere göre, olay kan davası yada arazi anlaşmazlığı yüzünden işlenmedi. Türkiye'yi şoka sokan katliamın ardında kız meselesi var. Nişan evini basanlar, nişanlanan genç kızı kendi oğulları ile evlendirmek istiyordu. Bu talepleri geri çevrilince cezalandırmak istedi.

Adalet Bakanı Ergin'le birlikte Mardin'e giden İçişleri Bakanı Beşir Atalay,"Olay yerine Cumhuriyet savcısı, mülki idare amirleri, jandarma bölge komutanı ve diğer yetkililer intikal etmişlerdir ve gerekli çalışma başlatılmıştır.

Olayın hemen ardından konuyla ilgili bilgimiz olmuştur. Sayın Başbakanımız MYK toplantısındaydı. Kendisine bilgi arz ettim. İlgili arkadaşları, Emniyet Genel Müdürünü ve Jandarma Komutanını çağırdım ve gece boyu, gerekli talimatları verdim. Olaya Cumhuriyet Savcısı el koydu. İlk tespitlere göre, köy içinde aile arasında ihtilaf ve husumetler sonucu gelişen bir olay olarak değerlendirilmektedir" dedi.

SALDIRININ SEBEBİ KIZ MESELESİ

Saldırganların, nişanlanan Sevgi Çelebi’nin köydeki bir yakınlarıyla evlenmesini istediklerini, taleplerinin yerine getirilmemesi ve kızın başkasıyla evlendirilmek istenmesi üzerine olayın meydana geldiği iddia edildi.

AA muhabirinin görüştüğü Bilge köylülerinden bazıları, dün akşam meydana gelen silahlı saldırıyı yapanların nişan töreni düzenlenen Sevgi Çelebi’nin kendi yakınları olan bir kişiyle evlenmesini istediklerini ve bu talebin kızın ailesince kabul edilmediğini ifade ettiler. Köylü vatandaşlar, şöyle konuştular:

"Saldırganların ailesiyle damadın mensup olduğu Arı ailesi arasında 20 yıl öncesine dayanan bir husumet bulunuyordu. Saldırganlar bu nedenle Sevgi Çelebi’nin Habip Arı ile evlenmesine karşı çıkıyorlardı. Bu konuda bir süre önce saldırganların mensup olduğu aile bireyleri ile gelinin ailesi arasında tartışma yaşandığını öğrenmiştik. Saldırı olayının nedeninin bu olduğunu düşünüyoruz."

BAKANLAR BİLGE KÖYÜNDE İNCELEME YAPTI

Bakanlar Atalay, Ergin ve Eker, beraberinde Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Mardin Valisi Hasan Duruer ile Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi gören yaralı Murat Çelebi'yi ziyaret etti.

Ardından Şeyhan Özel Tip Jandarma Karakol Komutanlığı'na gelen Atalay, Ergin ve Eker, burada Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan ile görüşerek, olayla ilgili bilgi aldıktan sonra Bilge Köyüne geçtiler. Köyde olayın
meydana geldiği Cemil Çelebi'nin evinde bir süre incelemede bulunan bakanlar, burada olay yeri inceleme ekibinden, devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Köyde yakınlarını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileğinde bulunan Bakan Atalay, "Türkiye bir hukuk devletidir, hiç bir suç cezası kalmaz. Yapılan
saldırı insanlık dışıdır. Hastanedeki cenazeler otopsinin ardından toprağa verilecek" dedi.

8 YAKININI KAYBEDEN NİNE

Bilge Köyü'nde oturan ve olayda 2 oğlu, 2 kızı, 3 gelini ve bir torunun kaybettiği için ağıt yakan 75 yaşındaki Sultan Çelebi, saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediğini belirterek, "Benim ocağıma ateş düşürenlerin ocağına da ateş düşsün. En ağır ceza verilsin. Hepimizi mahvettiler" dedi. Bakanlar daha sonra köyden ayrılarak, Mardin'e geri döndüler.

OLCAY ÇAKIR
05.05.2009, 15:39
Resmen katliam.
Allah sabır versin.
Allah rahmet eylesin.

Dursun Kaplan
05.05.2009, 16:09
Eğer bu olay gerçekten kız meselesi yüzünden olduysa vay halimize.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

M.S.SOFU
05.05.2009, 16:16
başımız sağolsun...

Halil Atalay
05.05.2009, 16:35
ben bu kürt insanı anlamıyorum adam giderde kendi akrabasını kızı vermedi diye vururmu?

allah akıl fikir versin

Mehmet Zeki
05.05.2009, 16:40
Tovbe tovbe o kadar olu

Berk
05.05.2009, 17:03
İnsanlık dışı bir olay.Cehalet, cehalet, cehalet..

Dursun Kaplan
05.05.2009, 17:51
Ölü sayısı 47'ye yükselmiş. Ve ölen kadınlardan 3'ünün hamile olduğu ortaya çıkmış. :(

Muhammet
05.05.2009, 17:54
Allah akıl fikir versin diyorum.. Başka birşey diyemiyorum. Ne desem boş olacak...

leavemealone
05.05.2009, 18:54
Herseyi gectim su pis olay yüzünden yine dünyaya rezil olduk .
Allah rahmet eyleisn ...

Mert Zaman
05.05.2009, 19:16
Yuh Ya Bende Demin Gördüm Yazık Kadınlardan 3 ü Hamileymis Yakınını Kaybetmeyen Kalmamıs Köyde :S

esirgolge
05.05.2009, 19:26
töreniz, agalariniz, asiretleriniz batsin. insana kiymayi ne mesru gösteriyorsa bunu yapan canilere, hepsi yerin dibine gecsin. Bu tabloyu hic birsey acıklayamaz, mesru gösteremez.

Cafer KILIÇSOY
05.05.2009, 19:46
Sebep ne olursa olsun, insan hayatı bu yaa!!

ALLAH'ın vermiş olduğu canı alıyorsun...

Bu bizi yaradana isyandır.

Ne suçu vardı o kadar insanın?

Ne suçu vardı o daha doğmamış çocukların?

Hay sizin törenizinde...!! kan davanızında...!!

Cafer KILIÇSOY
05.05.2009, 19:55
İdam cezası mutlaka olmalı artık...45 kişinin katli müebbetle bile olmamalı...
Aman abi ne yaptın sen(!) Şimdi şeriat yanlısı diye sorgular seni dünyadan haberi olmayan malukatlar!!

Bu insanlara ölüm az. Ayağından bağlayıp asacaksın Beyazıt meydanına... Her sabah 9'da bir kurşun!!! 10 günde öldüreceksin... O zaman anlarlar öldürdükleri canların acısını.

Arabistan'da hırsızlık olmaz, gece milletin dükkanları kapanmaz, niye? İlk yakalandığında sağ kolun, ikincisinde de sol kolun gider. Ondan sonra bütün dünya senin, çal çalabilirsen!!

Hüdai Pervaneli
05.05.2009, 19:59
Yazik Cok yazik

Adem Erdoğan
05.05.2009, 20:05
El kol kesilmesi konusunda Cafer abiye katılıyorum.
En fazla birkaç ay barbar derler.Zaten diyorlar.

bestrafer
05.05.2009, 20:10
Bu Türkiye kadar karışık bir ülke yok. Yahu diyorum dünya insanı mı azdı ne oldu? diye, hayır abiler, Türkiye'de yaşayan insana bir şey oluyor. Hergün bir cinayet haberi, hergün bir katliam haberi, hergün bir çatışma haberi. Bir insan bunu hakediyor mu? İnsan insana nasıl kıyar anlamıyorum arkadaş. Sen kimsin de Allah'ın verdiği canı almak istiyorsun? Ya bir de yanlış anlaşılacak belki ama bizim halkımız da bu konularda baya uzman ya. Cebinde ya bıçak taşır, ya kesici, delici alet, ya da ateşli silah. En ufak bir şeyde lank sokar bıçağı karşındakine. A sen benim kızıma baktın, a sen bana bunu dedin onu dedin. Yazık abiler yazık.

Sadullah KAPICIOĞLU
05.05.2009, 20:26
Cumhurbaşkanımız: "Mardin'in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde dün gece bir düğün evine yapılan silahlı saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu 44 vatandaşımızın acımasızca katledilmesi hepimizi derinden sarsmıştır. Milletçe acımız büyüktür.
Böyle bir ilkellik, vicdanlarda derin yaralar açan bu vahşet, hiçbir şekilde izah edilemez.
Yaşadığımız çağda, töre, kan davası ve husumet gibi kavramların insan hayatının önüne geçiyor olması, toplum olarak herkesin ciddi şekilde düşünmesi ve sorgulaması gereken bir konudur.
Bir daha böyle acıların yaşanmaması için, gerek bireysel, gerek kurumsal olarak her düzeyde gayret gösterilmesi gerekmektedir.
Bu menfur saldırıda yakınlarını kaybeden ailelerimizin acılarını yürekten paylaşıyorum.
Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifa dileklerimi iletiyorum.
Saldırganların ve tüm sorumluların bir an önce adalet önüne çıkarılmasını temenni ediyorum."

Öztürk Adem
05.05.2009, 20:27
Allah rahmet eylesın :( yaralılarada acıl sıfalar

Dursun Kaplan
06.05.2009, 09:01
Şimdi bu Türkiye'yimi AB'ye alacaklar ? Almasınlar abi istemiyorum vallahi.

Mustafa ÖZDEMİR
06.05.2009, 12:58
bu kafayla biz daha çok ağlarız

Mollasalihoğlu
06.05.2009, 13:18
Töre adı altında cehalet..
Ağa düzeni..

:S

LazAnisT
06.05.2009, 13:24
Akşamki haberlerde tüm ailersini kaybeden çocuğu izlediğimden beri bende kendimde değilim.Allah Geride kalanlara sabırlar versin.

İskender66
06.05.2009, 18:10
Allahım aklımıza mukayet ol. Bu ne canilik. Bir kız yüzünden bu kadar insana kıyılır mı? Allahın aldığı canı almak kimin haddine? Bu katliamı yapanların Allah belasını versin! Devletin verdiği silahlarla köyü koruyacaklarına birbirlerini vuruyorlar :(

Fatih BALTA
06.05.2009, 21:57
Nasıl bir gözü dönmüşlüktür bu aklım almıyor.
Allah rahmet eylesin ölen vatandaşlarımıza.

ÜNAL
06.05.2009, 21:58
İnsanlık nereye gidiyor . . .

SDanışmaz
07.05.2009, 11:19
Bunu yapanlar insan olamaz. Hayvan desem hayvanlara hakaret olur :mad:

zafer6161
07.05.2009, 18:37
http://www.youtube.com/watch?v=feGcO4xuYsc

Kereşenli
07.05.2009, 19:01
Şerefsizler, böyle köpekleri kendi ellerinle boğacaksın.

Özkan
07.05.2009, 19:18
Söz konusu üzücü olaydan, vahşetten sonra göz altına alınan korucular olayla ilgilerinin olmadığını söylediler ve ifâdeleri birbirleriyle tutarlı görünüyor. Balistik incelemelerden sonra gerçek suçluları anlayacağız.

Umarım koruculuk sistemi bu olay yüzünden kaldırılmaz.

Great White
07.05.2009, 19:27
Yaşanan son derece acı olayın dışında özellikle şu Ermeni sorunsalının had safhada olduğu dönemlere denk gelmesi de hiç iyi olmadı..

Zaten büyük bir iştah ile açığımızı kollayan Avrupa' ya ve Ermeni Diasporası' na da Türk lokumu gibi bir malzeme verdik..

"Bunlar kendi kanından akrabasını bile katlediyorsa düşmanına kimbilir ne yapar" hesabı..

Utancımızdan insanlık adına rezil olduğumuza mı yansak, yoksa TV kameralarının önünde "Bizden ne istediler" diye hıçkıra hıçkıra ağlayan o çocuklara mı:S

İşin daha kötüsü, ortada bir pişmanlık da yok hala..

Hayvanlıklarını o derece kanıksamışlar ki normal geliyor bu demek ki..

Gerçi hayvanlar bile karnını doyurmak için öldürüyor, böylesine sığ bir hesaplaşma adına değil..

Yazık ki ne yazık..

İskender66
07.05.2009, 20:29
Bu tür zorbaların yaptıkları yüzünden dünya bizlere barbar gözüyle bakıyor ne yazık ki :( Töre,namus, intikam yada bilmem ne cinayeti adı ne olursa olsun. Eğitimsizlikten dolayı bu tür vahşet yaşanıyor ülkemizde malesef :(

ceserdar
08.05.2009, 01:16
...Eğitimsizlikten dolayı bu tür vahşet yaşanıyor ülkemizde malesef :(...

İnsanlara eğitimle merhamet duygusu verilemez bence.

Gökhan KAN
08.05.2009, 02:33
İnsanlara eğitimle merhamet duygusu verilemez bence.
Başbakanda aynı şeyi söyledi bugün..Eğitim Şart...

28TS61
08.05.2009, 02:34
ben bildim bileli "egitim sart" diyorlar ama egitim icin yaptiklari bisey yok

İskender66
08.05.2009, 20:48
Forumun başlığında 45 ölü yazıyor. Halbuki ölü sayısı 16 bayan, 22 erkek, 6 çocuk olmak üzere 44 kişi. Hamile bayanlar 3 kişi. Doğmamış bebekleri de sayarsak 47 yapıyor. Saymazsak 44. Bütün haberlerde 44 olarak geçiyor. Çok önemli değil belki ama aklıma gelmişken söyleyim dedim.

Ahmet Başkaya
08.05.2009, 21:27
Sen binlerce şehit vermemize sebep olan bir örgütün liderini hala asamıyorsan.....O insanın cinsel isteklerini insan hakları (!) diye gündeme getiren bir millet oluyorsan....Allah korkusu olmayan eğitimsiz cahil kesimdeki insanlar bunları yapar....NAMUSU SAVUNUP BÖYLE BİR NAMUSSUZLUK YAPARLAR....
O sekiz kişiyi tüm Türkiye önünde asamıyorsan....Yaparlar elbet neyden korksun o adamlar...İlerde onların da cinsel hayatını konuşuruz insan hakları var sonuçta...

Şu mitinglerde yeşil bayrak sallayanı atacaksın kodese...Onun yanına kırmızı yı koyanı vuracaksın gör bakalım 2.sini yapabiliyorlar mı ama insan hakları varya olmaz....

Teröriste terörist demeyeni almayacaksın o meclise ama demokratik ülkedeyiz demi...Elin oğlu Bayram günü adam asar...Biri girer başka ülkeye kadın çocuk demeden vurur ırzına geçer ....Ama sen bunu yapan afedersiniz or.spu çocuklarını alıpta asmıyosan ...Yarın biride çıkar 50 kişi öldürür...Aman neyse sonçta insan hakları var....