PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçmiş Dönemlerdeki Transfer Yanlışları

Sayfa : 1 [2]

Zeki Akyol
21.05.2010, 18:57
tomas jun :)))),tjıkuzu ,sylva (ceza bıle ödiycez ,ama bı arada cok iyiydi hakkını yemeyelım sadece yanlış polıtıka )

Mellih
23.05.2010, 23:43
teofiloda yanlış transferdir..

bazı arkadaşlar yuh adam daha 10dk oynadı filan demişler.. ee 10 dk oynayan adam yanlış transferdir, hiç alınmasa daha iyimiş, oynatmayacağın adamı niye alıyosun.. yanlış transfer

seneye inşallah bu seneyi unuttur; umut-teo-3.yeni forvet iyi bir 3'lü oluşur.. buna fazlasıyla ihtiyacımız var..

Adil ÖZGÜR
28.05.2010, 10:10
Teonun yanlışlığı tartışılır.

gurbetci-uni-ts
28.05.2010, 14:04
ooo saymakla bitmez tomas jundan baslayalım alban bushi rune lange den devam ederim birde haminin son snesinde bulgar bir savunmacımız vardı oda boş bir transferdi adını unuttum ama :D ardian djokay da bunların yanına ilave edilebilir ama :D

Adem CAKIR
28.05.2010, 14:49
Umut Bulut
ve Sadri Senerin HHyi yönetime transfer etmesi :D

Umut Bulut'a katılmamam ama HH için kesinlikle haklısın...

Bera B.
28.05.2010, 15:30
Bence başlığın adı değişmeli.

"Göz göre göre yaptığımız transfer yanlışları"

"Şu anda yapmakta olduğumuz transfer yanlışları"

"Acaba hiç akıllı transfer politikasi izleyecek miyiz?"

Bunlar benim önerilerim.

Bayram Derya
28.05.2010, 17:10
Bence başlığın adı değişmeli.

"Göz göre göre yaptığımız transfer yanlışları"

"Şu anda yapmakta olduğumuz transfer yanlışları"

"Acaba hiç akıllı transfer politikasi izleyecek miyiz?"

Bunlar benim önerilerim.

başlık isimleri çok güzel arkadaşım ama hepsinin cevabı üzülerek sölüyorum aynı malesef kendine çalışan bir yönetim olduğu sürece hiç adam akıllı transfer yapılmıcak

Adem CAKIR
28.05.2010, 17:25
İsimlere takılıp kalmamak lazım,
geçmiş yıllarda da bu yılda aynı hatayı yapıyoruz.

Yıllardır şu şu mevkilere şöyle oyuncular alırsak şampiyon oluruz diyoruz ama ...

Sözde izleme komitemiz, anadolu takımlarıyla iyi ilişkilerimiz, Trabzon'da çalışmış/oynamış yabancılardan oluşan fahri gönüllülerimiz var.
Ama her sene aynı şey. Menajerlerin önerisiyle transfer yapıyoruz.
Hal böyle olunca hüsran kaçınılmaz oluyor.

1 kerede ihtiyaçlarımızı önden tespit etsek, 1-2 ayda değilde ihtiyacımız olan bölgelere adayları bir sezon boyunca takip etsek, karar verilen oyuncularla sezon bitmeden temasa geçsek kimseler kapmadan işi bitirsek. Evet yaa çok istiyorum....

Sevdamız_Bir
28.05.2010, 18:51
Bana göre Trabzonspor adına son dönemin en büyük transfer yanlışı Teofilo'dur. Kolombiya gibi uzak diyarlardan özellikle ligin ikinci yarısında bize kısa sürede katkı sağlaması için alınana bir oyuncunun uyum sorunu yaşayacağı çok açıktı. Yanı başımızda Fatih Tekke gibi özelliklerini iyi bildiğiimiz kaliteli bir oyuncu varken, üstelik de maliyeti Teofilo'dan daha uygun iken Kolombiya'dan bir "piyango bileti almak" çok aptalca bir işti.

Teofilo ülkesinde nasıl bir performans ortaya koyuyordu bilmiyorum. Kendisinin gollerini gördüm ama forma giydiği ligden hiç maç izlemedim. Burada şunu söylemek gerekir ki Teofilo, süper ligde oynanan futbolun kendi ülkesine göre daha süratli, daha dikine ve daha fazla fizik güzüne dayalı olduğunu itiraf etti. Buradan anlıyoruz ki bizim ligimizin kalitesi Kolombiya liginden daha üst bir düzeyde. Şu durumda ben Teofilo transferinin birçok yönüyle hatalı olduğunu düşünüyorum.

Önümüzdeki sezon Teofilo nasıl bir performans ortaya koyar??? Bunu zaman gösterecek. Ancak benim tahminim kendisinin Tomas Jun transferinde olduğu gibi çok da ileri gidemeyeceği yönünde. Süper ligde forma giydiği tüm maçlarda izledim. Maalesef pozisyonlarda ayakta duracak gücü bile yok. Kimse basmasa top ayağında kalıyor, teknik bir oyuncu olduğu gözüküyor :)) Fakat böylelerinden Türkiye'de bir yığın var. Trabzonspor'a hücum hattında rakip bassa bile ayağında top tutabilecek, sık sık verkaça girebilecek, kafa toplarında etkili ve golü koklayan bir adam lazım. Bitiriciliğin gerekli olduğunu söylememe bile gerek yok zaten. İşte bu saydığım özelliklerin hiçbiri Teofilo'da yok. En azından şimdiye kadar ben görmedim. Onun için kimse bu oyuncudan fazla birşey beklemesin. Fatih Tekke, takımdaki tüm golcüleri toplasanız hepsinden ağır basardı. Ama her nedense yöneticiler onu alma konusunda çok ama çok isteksiz davrandılar. Belki de olası bir şampiyonluktan ettiler bizi.

Bakalım önümüzdeki sezon için yine bize hüsran mı yaşatacaklar...

Egemen
29.05.2010, 03:55
atay aktuğ döneminde alınmayan defans oyuncusu,

daha sonra alınmayan zurawski,

bu sezon başında alınmayan tekke..

genç61
29.05.2010, 15:30
ızlem komıtesının soyledıgı begendıgı adamlar alınmazsa menajer kazıgı cok yersek senelerce devam eder bu yanlıslar

sethfilo
12.06.2010, 18:10
Geçmiş ve halen olan en büyük transfer yanlışlarımız seçtiğimiz adamlardan çok onları seçen adamlar, saçma sapan transfer komiteleri ve yolladığımız bakkal zihniyetli yöneticiler!

uzunismail
13.06.2010, 01:09
Bunların başarısız olmalarında taraftarın da çok büyük payı var.unutmamak lazım. Futbolcuyu çok rahat baskı altına alabiliyoruz.Avni akerde yuhlanan futbolcudan maça motive olmasını beklemeyin.Futbolcudur bu gerekerse bir maçta 10 gol kaçırır. Altyapıdanda futbolcu bu yüzden çıkmıyor.Trabzonspor taraftarı futbolcusunu oyundan düşürüyor.Kimse polemiğe girmesin, bu doğruları Türkiye biliyor siz inkar etmeyin..Tabi sağduyulu taraftarlarımızda çok, onların hakkını yemeyelim.Avni akerde yalvarıyorlardı oyundan düşürmeyin yapmayın diye.. Tribünde farklı bir küfür eden baş tacı yapılıyor.Zaten bu küfürlerin çoğu bizim oyunculara yapılıyor.. Bilinçsiz taraftarın kralı bizde. Biraz da yaş ile alakası var tabi.. Tribünlerin çoğu yaş olarak çok genç. Çoğu tribünde yaptığı şeylerin sonucunu kestiremiyor. Futbolcununda insan olduğu, oyundan düşebileceğini ve motive olamayacağını düşünmüyor..

Enes Başkaya60
13.06.2010, 02:15
FATİH TEKKE Sultanın alınmaması en büyük transfer yanlışıdır alınsa Şanpiyonduk....

Ömür Karadeniz
16.06.2010, 14:15
bu yonetımın yaptıgı tum transferler bence yanlıstır.bu yanlısların ıcınden selcuk girayı cıkarabilir.hele yabancıların tuumu fiyasko

oflu engin
17.06.2010, 11:49
transfer hatalarından daha çok bu yönetimin taraftara takındığı tavır ile ve kadrodaki kişilere topculara yaptıkları ile başlı başına hatanın ta kendisidir.tek yürek olalım hareketini başlatan bu yönetim aslında dahada dağılma durumuna önayak olmuştur.başkan dış cehreler tarafından sempatik görülmesine rağmen kendi taraftarı tarafından itici bir duruma gelmiştir.yaptığı yersiz açıklamalarla taraftara yaptığı yakıştırmalarla birbirini tutmayan açıklamaları ile ilk zamanlardaki sevimliliğini ve sevgimizi kaybetmiştir.her ne olursa olsun fatih konusunda yaptığı açıklamaları ,yaptıklarını bir Trabzonsporlu olarak içime sindiremiyorum.başta yaptığı doğru tespitleri (eski yönetimin yaptığı hatalar) on katına çıkartarak yapmasını kabul edemiyorum.gökdenize yıldız değildir demesini kabul edemiyorum.yattara olayını içime sindiremiyorum.zafer yelen politikasını yapanlar tarafından yönetilmemizi hazmedemiyorum.
oy alana kadar sessimizi duyupta kazandıktan sonra bulara ne oluyor bunu hiç anlamıyorum.şu anki yönetim bugüne kadar gelmiş bütün yönetimlerden daha rahat daha paralı daha destekli bir ortamda iken başarısız olmalarını anlayamıyorum.
şampiyon olmak için bahane kalmamasına rağmen eksikler herkesce bilinmesine rağmen lig bitmeden transfer çalışmalarına başlanmasına rağmen bu kadro yeterlidir saçmalığını kabul edemiyorum.

transfer hatasımı dediniz bizim daha büyük sorunlarımız ve hatalarımız var.

Erdinç Barutçu
17.06.2010, 12:52
Tomas Jun konusuna asla ama asla katılmıyorum.Yerli, yabancı oyuncuya sabredilmesi kıstası bir kenara Umut BULUT'a sabreden ve sabrettirilen bizler ve umut'a tanınan şansın ne kadarı Tomas jun'a verildi de yerden yere vurabiliyoruz...Aynı şey şimdi Teofilo için geçerli.Hala hayran olduğumuz Şota bile Teofilo konusunda yalnış yapıldığını oynatılması gerektiğini düşünürken biz nasıl oluyor da Teofilo için kötü düşünebiliyoruz?Sonuçta kaleci ve forvet mevkileri tehlikeli,bıçak sırtında olan görevler.Atamazsın,tutamazsın bu kadar basittir size yapıştırılan beceri beceriksizlik değerlendirilmesi.Defans,kanat veya ortasaha için geçerli olmadığını düşünüyorum.Sonuçta beğenilmeyen oyuncularımızın çoğu ya kaleci yada forvet...

SEDER
28.06.2010, 11:22
bence en yanlış transferimiz umut bulut..daha yanlışı tarihinmizde hiç olmadı..bizi şampiyonlar ligi kapısından döndürdü..ayrıca birde şampiyonlukltan etti..yılda 1 milyon 600 bin euro alıyor bu adam...

bahadır2561
28.06.2010, 13:12
Tomas Jun konusuna asla ama asla katılmıyorum.Yerli, yabancı oyuncuya sabredilmesi kıstası bir kenara Umut BULUT'a sabreden ve sabrettirilen bizler ve umut'a tanınan şansın ne kadarı Tomas jun'a verildi de yerden yere vurabiliyoruz...Aynı şey şimdi Teofilo için geçerli.Hala hayran olduğumuz Şota bile Teofilo konusunda yalnış yapıldığını oynatılması gerektiğini düşünürken biz nasıl oluyor da Teofilo için kötü düşünebiliyoruz?Sonuçta kaleci ve forvet mevkileri tehlikeli,bıçak sırtında olan görevler.Atamazsın,tutamazsın bu kadar basittir size yapıştırılan beceri beceriksizlik değerlendirilmesi.Defans,kanat veya ortasaha için geçerli olmadığını düşünüyorum.Sonuçta beğenilmeyen oyuncularımızın çoğu ya kaleci yada forvet...

:alkış: :alkış: +1967

Süleyman Eruyar
28.06.2010, 13:18
bence en yanlış transferimiz umut bulut..daha yanlışı tarihinmizde hiç olmadı..bizi şampiyonlar ligi kapısından döndürdü..ayrıca birde şampiyonlukltan etti..yılda 1 milyon 600 bin euro alıyor bu adam...

en talihsiz yorum.

seref_ts6177
28.06.2010, 13:20
Kiki Kizito Musampa diye bi adam aldık adamın piyasası senelik 300 bin dolar adam trabzona ilk geldi 50 bin dolar yüzünden anlaşamadık aradan kısa bir süre geçti adamı yıllık garanti para 1.1 dolara aldık adam kısa bir süre sonra deniz kenarında yaptığı bir röportajda ben buraya gezmeye geldim diye müthiş bir açıklama yaptı doğrusu helal olsun valla çok açık sözlü bi adammış.....

Jeferson Galvao diye taklacı bi kaleci aldık brezilyanın kalesinde marcos varken 3. kaleciydi biz adamı alırken kulüplerini taraftarları bastı bize geldi bide baktık ki adamın kale çizgisinden ileri çıkıp açı kapatma gibi bi alışkanlığı yok kaleciyle karşı karşıya kalıyolar adamla adam ceza sahasına giriyo ilerliyo bizim kaleci halen çizgide adam ilerliyo ilerliyo nerdeyse kaleye girecek bizimki hala kale çizgisinde daha sonra adam koca 7.32 kaleye nereye vursa gol oluyo tabi bizimkide anca k topun gittiği yöne doğru atlama niyetinde bulunuyodu herhalde antrenmanlarda minyatür kale maçlarında bu kalenin önünde durup kaleyi kapatıyodu ordan kalma bi alışkanlık galiba......

Ne varsa hayran olduğumuz bu belçikada Sommersi almıştık adam fena değildi hakkaten durup dururken adamı yolladık ertesi 1-2 sene içinde sanki bütün kırmızı kafalar çok iyi futbolcu oluyor hissi uyandı galiba gittik yine belçikadan Bern Thijs diye bi adam aldık 1 asistinden başka oyunda varmıydı yokmuydu saçları siyah olsa hiç anlamazdım doğrusu.....

Yine belçikadan defansa Karel D'haene diye birini aldık ilk maçında sağ bek oynadı 2 de gol attı adam herhalde sağ bek gol atarmı diye bi daha sağ bek oynatmadık stoperde görev yaptı süt kuzusu gibi bi adamdı hiçbişeye karışmaz kendi halinde iyi bi adamdı aslında........

seref_ts6177
28.06.2010, 13:38
Pendikspordan yanlış hatırlamıyorsam Cem Demir diye bi forvet aldık 4 haftalık büyük hocamız Lazaroninin prensi oldu o gitii onla beraber o da nereye gitti halan bilmiyorum.........

ESER
28.06.2010, 13:49
moslovoi bugun geldi yarin gelecek ha geldi ha gelecek , aa o da ne.. misse misse diye bir dunya stari imza toreninde,,

makedon ligini spor stari oliviera,

menajer kankiler tarafindan nijeryali unlu milli futbolcu diye kulube cakilan ama nijerya kaptani uchenin bile tanimadigi shaka, (saka degil gercek)

yazanesinde kasetden futbolcu begenen baskan familyasinin temsilcilerinden bir baskanimiza super maestro diye kakalanip , sonra fos cikinca 3 te bir fiyatina bile geri satamadigimiz kalitvinchev,

sergenlerin, oktaylarin oynadigi donemde super sol ayak diye alinan ancak sol ayagini yurumek icin kullanan ve tonla parayi aldiktan sonra solak degil sagak oldugu anlasilan polonyali iwan,

dunyaya catir catir futbolcu servis eden azeri liginden!! aldigimiz gardas futbolcu lickin..

serafimoski ne is yapardi , yada suan ne isle mesgul oldugunu bilmedigim icin yorum yapmiyorum..

tabi liste basi lange , jun, musampa .. onlar bas tacimiz..

bi kac tane de yerli rezil transfer yazmak lazim..

istanbuldan cikma topcu transferinin ilk temsilcileri unlu takoz recep, fethi..

30 yildir zihniyet ayni oldugu icin yonetenlerin isimleri farkli olsa da yapilan yanlislarda iyi bir istikrar yakalanmis.

Adem CAKIR
29.06.2010, 15:46
Yazılanları okuyunca hakikaten insan dumur oluyor,
hata yapma konusunda ne kadar istikrarlı, ne kadar disiplinliyiz şaşılacak iş doğrusu.

Başkanlar değişmiş, yönetimler değişmiş, TD'ler değişmiş ama isteyerek yada istemeyerek bu insanlara bu kadar bariz hatalar yaptıran transfer sistemi, hiç değişmemiş. Sanırım değişmeyecekte... :(

Egemen Yılmaz
29.06.2010, 21:18
Transfer doğrularını yazsak daha iyi.

Birtan Karaman
30.06.2010, 10:53
Kiki Kizito Musampa diye bi adam aldık adamın piyasası senelik 300 bin dolar adam trabzona ilk geldi 50 bin dolar yüzünden anlaşamadık aradan kısa bir süre geçti adamı yıllık garanti para 1.1 dolara aldık adam kısa bir süre sonra deniz kenarında yaptığı bir röportajda ben buraya gezmeye geldim diye müthiş bir açıklama yaptı doğrusu helal olsun valla çok açık sözlü bi adammış.....

Jeferson Galvao diye taklacı bi kaleci aldık brezilyanın kalesinde marcos varken 3. kaleciydi biz adamı alırken kulüplerini taraftarları bastı bize geldi bide baktık ki adamın kale çizgisinden ileri çıkıp açı kapatma gibi bi alışkanlığı yok kaleciyle karşı karşıya kalıyolar adamla adam ceza sahasına giriyo ilerliyo bizim kaleci halen çizgide adam ilerliyo ilerliyo nerdeyse kaleye girecek bizimki hala kale çizgisinde daha sonra adam koca 7.32 kaleye nereye vursa gol oluyo tabi bizimkide anca k topun gittiği yöne doğru atlama niyetinde bulunuyodu herhalde antrenmanlarda minyatür kale maçlarında bu kalenin önünde durup kaleyi kapatıyodu ordan kalma bi alışkanlık galiba......

Ne varsa hayran olduğumuz bu belçikada Sommersi almıştık adam fena değildi hakkaten durup dururken adamı yolladık ertesi 1-2 sene içinde sanki bütün kırmızı kafalar çok iyi futbolcu oluyor hissi uyandı galiba gittik yine belçikadan Bern Thijs diye bi adam aldık 1 asistinden başka oyunda varmıydı yokmuydu saçları siyah olsa hiç anlamazdım doğrusu.....

Yine belçikadan defansa Karel D'haene diye birini aldık ilk maçında sağ bek oynadı 2 de gol attı adam herhalde sağ bek gol atarmı diye bi daha sağ bek oynatmadık stoperde görev yaptı süt kuzusu gibi bi adamdı hiçbişeye karışmaz kendi halinde iyi bi adamdı aslında........

Süper değerlendirme. :D:alkış:

socrates
02.07.2010, 16:32
alan ın bonservisine verilen yüksek rakam

Yiğit Gayretli
12.07.2010, 02:11
Lange vardı maalesef.Sonra ortasahay Kurt van de Paar diye bir adam almıştık.Adam bir sakatlandı sanki öldü mübarek geldiği gibi gitti.Bir de Risp vardı iyi oynadı sakatlık geçirdi sonra anlam veremediğim bir şekilde yollandı takımdan.

Trapezunda
17.07.2010, 15:15
Ali Agaoglunun TS´den kopartilmasi, adam basimizda olsa sen gör ne olur, TS birak TSL´i auvrupada bize Sampiyonlar liginde en az 1/4 Final göstermese, ne dersen de!

unique
17.07.2010, 15:57
Bu kadar transferde yanlış yapılmasına, milyon dolarların havaya saçılmasına rağmen hala kulübün kapısına kilit vurmamamız, ne kadar büyük bir takım olduğumuzu gösteriyor:) Şaka bir yana, her yönetimin istikrarla transfer fiyaskolarına devam etmesi, aslında bizi yönetenlerin dünya futbolunu takip etmekten ne kadar aciz olduğunu gösteriyor. Menajer tavsiyesiyle transferler devam ettiği, kendi oyuncu gözlem ekibimizi çok etkili kullanmadığımız müddetçe de bu hatalar devam edecektir.

titanic
19.07.2010, 17:23
İsim isim yazmaya gerek yook,Bize gelen yabancıların hemen hepsi birer transfer yanlışıdır.Çoğu zaten ihtiyaç olmayan bölgeye alınırlar süs gibi,alınan transferler nedense uyum sorunu yaşar,birkaç tane yerinde transferin dışında çoğu hamleler y7anlıştı.Şöyle dönüp bakıyorumda aldığımız ucuz yabancı futbolcu yok,hiçbir zaman transfer kurnazı olamamışız hep pahalı elemanları getirmişiz.Sonra ucuz ucuz dağıtmışız gidecekleri yerlere.
Hasılı yabancılardan ne takımda verim alabildik ne de ucuza alıp pahalı satıp para kazanabildik.Keşke hiç transfer yapmasaymışız

azdiha
21.07.2010, 00:04
İsimlere takılıp kalmamak lazım,
geçmiş yıllarda da bu yılda aynı hatayı yapıyoruz.

Yıllardır şu şu mevkilere şöyle oyuncular alırsak şampiyon oluruz diyoruz ama ...

Sözde izleme komitemiz, anadolu takımlarıyla iyi ilişkilerimiz, Trabzon'da çalışmış/oynamış yabancılardan oluşan fahri gönüllülerimiz var.
Ama her sene aynı şey. Menajerlerin önerisiyle transfer yapıyoruz.
Hal böyle olunca hüsran kaçınılmaz oluyor.

1 kerede ihtiyaçlarımızı önden tespit etsek, 1-2 ayda değilde ihtiyacımız olan bölgelere adayları bir sezon boyunca takip etsek, karar verilen oyuncularla sezon bitmeden temasa geçsek kimseler kapmadan işi bitirsek. Evet yaa çok istiyorum....

Çünkü takımın başarısını isteyen bir yönetim yok. Sadece kendi çıkarlarını düşünen yönetimler geldi. Bırakın Trabzonsporluyu herhangi bir takım taraftarına sorun Trabzona ne lazım diye söyediği mevkilere vasat üzeri transferler yapın başarı gelir. Bunu bizim sivri zekalı yöneticiler bilmiyor mu sanıyorsunuz.

Elbette biliyorlar. Ama öncelikleri TRABZONSPOR değil. Bunu böylece biliniz. Biraz önce TEO gelmeden once yapılan yorumları okudum. Ocak 2010 . okuyunuz lütfen. Basknın açıklaması var. Bize Teo yu SOTA önerdi diyor.

Allah aşkına bu kadar para alan adamar ve teknik dediğimiz elemanlar var ve SOTA bizim takıma adam öneriyor ve biz alıyoruz. İyi kötü tartışmıyorum. Ben usule karşıyım. Bir futbolcu cok iyi olabilir ama sisteme uymuyorsa ne anlamı var. SOTA su an trabzonun sistemini nerden biliyor ki adam onerdi diye alınıyor.

Ve başkan giderken ucakta cok zorluk çekmiş vs.....50 saatte gitmişler vs...

Çoook üzülüdk sayın başkan. Zahmet oldu... Çok uzaksa Trabzon içindekileri neden görmüyorsun orasıd a çook yakın mı geliyor.

Son Söz: Takımı düşünen, başarıyı isteyen, kafayı takım için yoran , futboldan anlayan, anlamıyorsa yanına anlayanları alan, eski futbolcu kalıntılarını değil gerçekten bu işi bilenlerle çalışan bir yönetim başarı getirir. Şampiyon Olmasa bile beni tatmin eder. Basarı sadece sampiyonluk değildir.

Not: Çok sevip beğenmeme rağmen artık şu Fatih Tekke saplantısından kurtulalım. takımı kişilere bağlamayalım. Hizmet etmiştir. Yeni hizmet edeceklere fırsat verelim.

ysfemr
27.07.2010, 13:28
sezer badur da giderek bu listeye girmeye aday oysakı ılk macını canlı ızlediydim ıyı oynamısta ama rakıp denızlı bld. idi :)

Alihan Ertürk
27.07.2010, 13:30
Hiç doğru transfer yaptığımız oldu mu ki bizim ..?

Mustafa Umut
27.07.2010, 14:37
tony sylva , jun

_SaMeT_
30.07.2010, 11:51
Teo Filo Gutierrez.

ApoCaN28
30.07.2010, 12:13
İhtiyacımız Dışında Yaptığımız bütün Transferler . . .

Adem CAKIR
03.08.2010, 19:18
Son Söz: Takımı düşünen, başarıyı isteyen, kafayı takım için yoran , futboldan anlayan, anlamıyorsa yanına anlayanları alan, eski futbolcu kalıntılarını değil gerçekten bu işi bilenlerle çalışan bir yönetim başarı getirir. Şampiyon Olmasa bile beni tatmin eder. Basarı sadece sampiyonluk değildir.

Not: Çok sevip beğenmeme rağmen artık şu Fatih Tekke saplantısından kurtulalım. takımı kişilere bağlamayalım. Hizmet etmiştir. Yeni hizmet edeceklere fırsat verelim.

Dediğin gibi bir yönetimi yakın gelecekte ihtimal dahilinde görmüyorum.
Öncelikle klübü rant, gelir, prestij kapısı olarak görenler olduğu ve bu insanlar prim yaptığı sürece işimiz çok zor.

Fatih Tekke konusunda bir saplantı varsa buna yine malum şahıslar sebep olmuştur. Transfer etmeyerek değil, klübün önemli bir değerine büyük bir saygısızlık yaparak...

xunutulmazx
04.08.2010, 15:50
senelerden beri yüzlerce transfer yapıldı ama geriye dönüp baktığımızda sadece bir kaç kişinin aklı hafızalarımızda gerisi sıradan oyuncular..belkide trabzonsporun en büyük kaybı sıradan topçuları kulübe almakla oluyor..

halil ibo
04.08.2010, 16:05
İşte mevcut yönetimimiz hem kendisinin hemde kendinden önce yapılan transfer yanlışları yüzünden bir arpa boyu yol alamıyor.Halbuki özeleştiri yapmak ve işi bilenlerden alınacak destekle transfer yapmak bu kadar zor olmasa gerek.
Biliyorum bana da dokunuyor Bursa'dan örnek vermek ama bizim geçmiş yıllarda başardığımızı bir defa yaptılar ve İstanbul takımlarının durumu gözönüne alındığında tekrarlayabileceklerinede inanıyorum.
İhtiyaçlarını belirleyip transferlerini bitirdiler.
Bizim ihtiyacımız ise 3 sene önceden beri belli bitirici,son vuruş becerisi gelişmiş bir golcü.
Bende ne kadar safım bu kadro kurulduğu sene devre arası Yusuf'u bile alabilmiş olsalardı belki de şampiyon bizdik ve devamıda gelecekti adım gibi eminim.
Neyse nereden nereye geldim ama durum böyle...

melihkuzey
04.08.2010, 16:07
- hasan vezir gibi bir golcüyü biraz fazla para istedi diye elden çıkarılması. 1 yıllık rizespor macerasından sonra hasan vezir'in fb ve gs'de patlama yapması. şota gelene kadar hasan vezir gibi bir forveti bir daha bulamayışımız.
- 2 sene önce hiç yoktan yere yusuf şimşek'i bjk'ya kaptırmamız ve yusuf şimşek'ın gidip bjk'yı şampiyon yapması
- geçen sene devre arası Fatih Tekke'yi transfer etmeyerek şampiyonluğu bursaspor'a hediye etmemiz.

Adem CAKIR
04.08.2010, 16:15

Yok yahu o kadarda uzun boylu değil.
Sorun şuki yanılma payımız, doğru payımızdan çok daha büyük :)

ilhan
04.08.2010, 16:18

Szymek :)

Mevcut kadrodan;
Colman,
Selçuk,
Onur...

Hasan YAYLI
04.08.2010, 16:18
Fatih Akyel :mad: bu adam bizim takımda oynadı ya.........

Murathan
04.08.2010, 16:21
tony sylva , jun
Sylva he :rolleyes:
İlk sezon yaptığı kurtarışları iyi hatırlıyorsunuzdur umarım..

Sefaenes
04.08.2010, 16:23
sylva 1 sezon iyidi ama yönetim onu yalniz birakmasi yüzünden moralsiz oynati. Yönetim tek bizi degil onada yalan atti

Murat Hızal
04.08.2010, 16:23
Szymek :)

Mevcut kadrodan;
Colman,
Selçuk,
Onur...

İlhan ben bunlara gönül rahatlığıyla Barış Ataş'ı Egemen Korkmaz'ı da eklerim.

JUVESAM
04.08.2010, 16:27

serkan.... ;)

Cihad Varlı
04.08.2010, 16:30

Barış'ı bir görelim abi , Bismillah .

ilhan
04.08.2010, 16:31

Ben bir çırpıda söyledim abi. :)

Murat Hızal
04.08.2010, 16:31
Barış'ı bir görelim abi , Bismillah .

Ben inandığım için onu yazıyorum.

Bana göre Barış, bize uzun yıllar faydası dokunacak bir topçudur.

Harun-61
04.08.2010, 16:32
Lickin ve Seferamovski

Burak
04.08.2010, 16:33
serkan.... ;)

Ek olaraktan

http://www.turkspor.net/images/news/umut_bulut_ts.jpg

JUVESAM
04.08.2010, 16:45
Ek olaraktan

tartışılır, ama fenacukda değil :D

Adem CAKIR
04.08.2010, 18:57
Ek olaraktan

Kesinlikle tartışılır :)

uftinci
05.08.2010, 12:51
Bence gelmiş geçmiş en kötü transferler Agustin ve Tomas Jundur.

Otrifikasyon
15.08.2010, 22:59
Tomas Jun !

Burak TOSUN
15.08.2010, 23:26
Az gerilerde Teofilo ile ilgili ne gadada güzel mesajlar var:D:D

Hakan Karadirek
16.08.2010, 00:38
Tomas Jun, Augustine, Musampa, Moawad. Aklima gelen bunlar.

Sefa Murat Dokuz
16.08.2010, 01:05
Shota haklıydı. Teofilo yanlış değildi 2 sayfa arkada Teoyu eleştirenler şimdi kör sağır oldular.

Burak_Bora
02.10.2010, 15:33
beyler başta en büyük transferimiz teknik direktör hugo broostur

BALKAN 06
03.10.2010, 11:40
Az gerilerde Teofilo ile ilgili ne gadada güzel mesajlar var:D:D
bu başlığa cevap alanzinho diyorum,
inşallah 2-3 sayfa sonra bende dumur olanlardan olurum ;)

ilhan
04.09.2012, 12:37
Cech, Vittek, Barış Özbek...

~UniCef~
04.09.2012, 12:38
Cech, Vittek, Barış Özbek...

Cech ilk baslarda müthis bir oyuncu idi, ama ne oldugunu bende anlamadim.

Atakan
04.09.2012, 12:54
Brozek kardeşleri tek geçerim.

lazibere
04.09.2012, 15:17
Lange'yi diyen olmuştur herhalde:)

Erdal DİLEK
04.09.2012, 18:34
menejerlerle yapılan her transfer

orhan42
04.09.2012, 19:53
Hangisini sayalım:
Lichkin,Moawad,B.Özbek,Brozek BrotherS,Lange,Cech,henruiqe,Vittek,Jun,Misse misse,Eduardo Suisio (Aureilo'nun tayfadandı)....Uzar gider bu liste kısacası..

lazibere
04.09.2012, 19:56
Geçmişi konuşmaya gerek yok, Bu zamanda yapılan yabancı transferlerini konuşalım ve nasıl çöplük olduğumuzu görelim

Samayer61
24.12.2012, 15:59
Bir çok kötü transfer var ama bunların çoğunluğu Sadri Şener döneminde ve brozek kardeşler birinci sırayı alır

Ilelioglu
24.12.2012, 23:58
Sirf ayni tip Forvetler almak.

Baris Özbek, Baris Atas gibi gereksiz Transferler.

..

Faik Yılmaz
25.12.2012, 08:41
Mevcut Yönetim görev süresince yaklaşık gelen giden 100 oyuncu transferi yaptı...

Bunlardan rahat 3 takım çıkartacak kadar boş transfer yapmıştır....

Tarihimizin en fazla ve en boş yabancı transferleri açık ara Sadri Şener döneminde yapılmıştır.....

Samayer61
25.12.2012, 21:42
Mevcut Yönetim görev süresince yaklaşık gelen giden 100 oyuncu transferi yaptı...

Tarihimizin en fazla ve en boş yabancı transferleri açık ara Sadri Şener döneminde yapılmıştır.....

Ve yapılan transferlerin çoğu menfaat transferleridir.

Yaşar
25.12.2012, 23:01

Yapılan transferleri dönem dönem değerlendirirsek bu tezi çürütmüş oluruz.
Öyle ki 2008-2009 sezonunda yapılan transferlerin oluşturduğu kadro şampiyon bile oldu.
Öncesi ve sonrası gerek düzgün bir izleme komitemiz olmamasından, gerek teknik direktörlerin transfer yetersizliğinden tutmadı...

Doğukan Uçan
22.06.2023, 08:29
ahmet ağaoğlu döneminde çok gereksiz transfer yapıldı. kasımpaşa dan alınan oyuncuların hepsi kötü ve maliyetli. kulüp hiç bir türlü geçmişten ders almıyor. geçen sene transfere harcanan parayla sıfırdan şampiyonluğa oynanacak kadro kurulurdu herhalde.