PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Papila dogru söyle kaç para aldin!..

Emir BAYRAK
03.05.2005, 22:09
Kansizin birisi Fenerbahce - TRABZONSPOR maci sonrasi telegolde 24:00 gibi baslicak program kansiz neler dicek??!!! neler soylicek??? hangi yuzuyle cikiyo programa...SORU YAGMURU YAPALIM ARKADASLAR...ALT YAZIDA NUMARALARI GECICEK PROGRAM BASLAYINCA LUTFEN!!!! Edited by: Emorfo

sanatik
03.05.2005, 22:14
hangi tavuk bu ?

Hünkar
03.05.2005, 22:16
kim bu kansiz ya

Kul
03.05.2005, 22:17
Cem Papila Liverpool maçindan sonra telegoldeymis... Evet beyler Bakti sehir ayaklandi kendini affettirmek için sahneye çikiyor...

Birde bu telegol genelde pazar günü olurdu acaba bu star televizyonu federasyonla anlasarak ortamimi yumusatmaya çalisiyor?? Ama ne olursa olsun bu yola bas koyduk indirecegiz Ne Biçakçi kalacak Ne Papila...

Mollasalihoğlu
03.05.2005, 22:21
papila çikista bana gel!!!

Alptuğ
03.05.2005, 22:22
ne saniyo kendini neler zirvalicak bakalim

sanatik
03.05.2005, 22:28
sorulacaklari siralayim suraya:

- ilk goldeverilen frikigi niye yan hakemin devam et bir sey yok bayragina uymayarak foul olarak belirledi. Serkanin ayagina dokunmasi ile birlikde kendisini yere firlatti frikik kazanmalari icin.

- ardindan iki kere offsayt olan lucianoyu niye görmek istemedi ?

- niye sürekli oyunumuzu kesdi ?

- niye yan hakemler offsayt caldilar gol pozisyonlarimizda sürekli ( milimetrikhesaplar ). Lucianonunilk goldeki offsayt?

- niye fatih tekkeye yapilan insafsica foulleri görmek istemedi ?

- niye 3 penaltimizi calmadi ?

- aurelionun topu eli ile vurmasina niye penalti calmadi ?

- nobrenin söylemesine uyarak niye ele degilde karina degen topa frikik veriyor ?

- nobrenin yapdigi pislikleri niye görmemezlikden geldi - dili mac boyu disardaydi nerdeyse pisligin ?

- kimden korkdun ? Kim tehdit etti ?

- Yoksa parami verdiler ? Ne kadar ?

- mac ne zaman tekrarlanacak ?

- ne zaman istifa edecek ?

- digerlerinide siz ekleyinEdited by: sanatik

Çagman
03.05.2005, 22:29
Sms iLe Soru aLacakLar HerhaLde Programa Sms Yahgdircam!

A.Hilal Çakıroğlu
03.05.2005, 22:32
pazar aksami söylemislerdi telegolde. cem papila kisa bir zaman sonra konuk olacak diye. bu sali günü de olabilir haftaya da olabilir demislerdi.

ayni zamanda saniyorum serhat ulueren'di onun cem papilayla arasi iyi galiba geçen programdan onu anladim. tlf. görüsmesi yapmis, cem papila art niyeti olmadigini ve programa katilacagini söylemis

sanatik
03.05.2005, 22:34
macdaki hatalarini itiraf etsin.

istifa etsin.

mac tekrarlansin.

Bu kadar hataolmaz bi macda.

onuhata yap diyemi secdiler o mac icin ?

Edited by: sanatik

Kul
03.05.2005, 22:37
Öyle her hakem istedigi gibi programlara katilamiyor biliyorum... Yani MHK veya Fenerasyondan birinden izin alinmadan programa çikmalari yasak... Eger bildigim gibiyse yarin ki yürüyüsten önce ortami yumusatmaya çalisacaklar...

Bu programi iyi izleyin arkadaslar çünkü Papila'yi daha ekranlarda göremeyeceksiniz...

ozgur
03.05.2005, 22:38
birde sorun tamam insandir hata yapmistirda, niye bu 17 hatanin 17side bizim aleyhimizdedir. Hatalar ble dogal olarak adil dagilir. Zaten herif sezonu kapatti 4 hafta dinlendirilecek. Zaten gelecek sezona kadarda biz bunlari unuturuz. Oyle yagma yok papila efendi bu isi serefiyle biraksin. Ali aydin bir sari karti unutdu azize heirifi pismaniyeye cevirdi. Yok arkadasim bu adama hakemligi biraktirirsak diger uyuzlarada ders olur.

kobra_61
03.05.2005, 22:38
hahaaa görecek o gününü veya gecesini mi diyelim karartacaz onun hayatini o bizimkini nasil kararttiysa

hangi yüzle oraya çikacak hangi yüzle konusacak onda yüz yokkiii tabi unutmusum basacam sms i yarin okul var ama bosveeer bunun yaninda neki hesabini verecek !!!!!

Harun-61
03.05.2005, 22:42
ben sunu sorardim:

Mahserde nasil cevap verceksin, bu kadar insan senden sikayetci olacak...smileys/smiley5.gif

sanatik
03.05.2005, 22:48
birde sorun tamam insandir hata yapmistirda, niye bu 17 hatanin 17side bizim aleyhimizdedir. Hatalar ble dogal olarak adil dagilir. Zaten herif sezonu kapatti 4 hafta dinlendirilecek. Zaten gelecek sezona kadarda biz bunlari unuturuz. Oyle yagma yok papila efendi bu isi serefiyle biraksin. Ali aydin bir sari karti unutdu azize heirifi pismaniyeye cevirdi. Yok arkadasim bu adama hakemligi biraktirirsak diger uyuzlarada ders olur.

kesinlikle.

ama hic bir itirafda bulunmaycagida kesindir. Cunkü itiraf ederse istifa etmesi gerekecek.

Gökhan Kutlu
03.05.2005, 22:50
ben sunu sorardim:

Mahserde nasil cevap verceksin, bu kadar insan senden sikayetci olacak...smileys/smiley5.gif aynen

Gökhan Kutlu
03.05.2005, 22:51
bizim takim tff'Ye basvurursa bu maç tekrarlanmaz ama insan haklari mahkemesine bile giderim demisti atay baskan eger is oraya giderse kesin tekrarlanir maç ama o zaman ihtilal gibi bise olur türkiyede olursa olsun a.... allah'tan baska kimseden korkmayiz

sanatik
03.05.2005, 22:53
kayit eden varmi telegolu ?

en azindan ses kayidi yapalim.

netdeki canli yayina baglanamiyorum.

Kul
03.05.2005, 22:57
Tv karti olan varsa kayit tutsun agzindan yanlislikla bisey kaçirir... Sanatik bosuna ugrasma burdan baglanamazsin...

no NAME
03.05.2005, 23:06
dostlar biri bana yardim ederse kayit yapabilirim. msn adresimi vereyim...... bana ulasin. çünkü geçen aksam senol hocanin konusmasini kaydetmeye çalistim ama görüntü ve konusma çok agirdi. akici degildi Edited by: no NAME

Eddy
03.05.2005, 23:20
serefsiz hangi yüzle çikacak tv ye?!?

61trabzonomer
03.05.2005, 23:23
Ula bakacam ne diyecek yüzsüz insan haysiyetsiz serefsiz..

Punisher-61
03.05.2005, 23:23
Bu cok iyi olacak..Bizim Yöneticiler kesin telle baglanacak Programma...

insallah Ibrahim Sahin ve Baskanimiz telle baglanir

sanatik
03.05.2005, 23:32
Ula bakacam ne diyecek yüzsüz insan haysiyetsiz ºerefsiz..

ne söylecegi belli kardes.

adam gibi mac yönettim diyecek.

tepemizi cok cok daha attiracak.

yani cumartesti macindan beri sinirini KAT KAT artiracak simdi söylecekleri.

millete ne kadar hakli ne kadar dürüst hakem oldugunu göstermek icin cikacak oraya.

sinirlerinize hakim olun !Edited by: sanatik

Harun-61
03.05.2005, 23:48
babam :

ya istifa eder, ya istifa eder !!!! diyor smileys/smiley32.gif

Berat
03.05.2005, 23:49
bu adam Star stüdyolarinda mi katilacak programa..??? Eger orda katilacaksa gece bi güzellik yapmak lazim alsinda ama bu saatte sonra nasil organize olunacaksmileys/smiley5.gifeger program Star binasindaysa; Ikitellide tarafinda oturan arkadaslarin 5-10 kisilik bi grup olusturma imkanlari varsa program çikisini ziyaret etmelerini rica ediyorum...

Berat
03.05.2005, 23:59
Program basliyor! Istanbul stüdyolarinda!!! Ikitelli civarinda beni duyan birileri varsa duyurulur... Pazar günü avukatligini yapiyodu Serhat Ulueren,, heralde bu programda aklamaya çalisacaklar...

sanatik
04.05.2005, 00:00
babam :

ya istifa eder, ya istifa eder !!!! diyor smileys/smiley32.gif

aynen kardes.

babalar haklidir smileys/smiley1.gif

Berat ona bir kiside yeter - gruba gerek yok bile smileys/smiley18.gifEdited by: sanatik

olimpus
04.05.2005, 00:00
sorular ve görüsler için ; 0542 5424545 nolu tlf ye msg atabiliyoruz...

bravets61
04.05.2005, 00:03
Basarili bir maç yönettim diyor adam!Bu ne yaaaaaa!!!!!

olimpus
04.05.2005, 00:04
Adam daha pozisyonu görmeden, kesinlikle faul diyorsmileys/smiley7.gif

61trabzonomer
04.05.2005, 00:05

valla kardes bende anlamadim du bakalim biraz daha izleyelim daha çok sey yumurtlayacak ibne..

bravets61
04.05.2005, 00:12
Aurelionun pozisyonunda elle oynama yok çarpma var diyor...YUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!

olimpus
04.05.2005, 00:14
aurello nun elle oynama pozisyonu için dogru karar vermismis (!) vicdani rahatmis...

olimpus
04.05.2005, 00:15
varya bu adam katiksiz serefsiz... hata yapmis olabilirim bizde
insaniz türü söylemler yapacagina ortami germek için herseyi yapiyor...

61trabzonomer
04.05.2005, 00:16
yav ne deyelim kardesler mesaj atiyorum acaba okunurmu yav ne deyeyim allahindan bulsun...

sanatik
04.05.2005, 00:22
PAPILANIN yorumlari:

serkan balcinin hareketine net faul dedi

yan hakeme b.k atiyo

gol ofsayt ama yan hakem görmeliydi diyor

Aurelio'nun pozisyonuna eline çarpti dedi

Aurelio 'non pozisyonu penalti degil diyo...

Anelka'nin pozisyonu çok net penalti...

Ofsayt pozisyonlari için de "Gökdeniz ofsaytti, Fatih'inki tartismali bir pozisyon" dedi.

ftunsal
04.05.2005, 00:32
PISKIN BU I.NE....2 GÜN EPEYCE TALIM YAPTIRMISLARDIR.

Berat
04.05.2005, 00:33
<UL>
<LI>basarili bi maç yönettigine inaniyomus, maçtan sonra soyunma odasina gittiginde yönetiminden memnunmus...</LI>
<LI>Serkan'a yapilan tartismasiz faulmüs....o pozisyonda penalti vermesi gerekirmis</LI>
<LI>ilk gol ofsaytmis.. (hayret,itiraf ettismileys/smiley5.gif) yardimci hakem Luciano pasif alanda oldugu için ofsayti kaldirmamissmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif</LI>
<LI>Aurelio nun pozisyon penalti degilmis,eminmis,ayni pozisyon olsa yine penalti vermezmis...</LI>
<LI>Tehdit almis...ama Trabzon camiasindan ayri tutyomus...</LI>
<LI>Zonguldakta da çevresinde çok Trabzonlu varmis,,Trabzon insanini iyi tanirmis, çok severmis.. Trabon sehri futboldan çok iyi anlayan bi sehirmis..</LI>
<LI>kimsenin emegini çalmazmis, emegin baskentinden geliyomus.. smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif(Zonguldak maden ocaklarini kastediyo emegin merkezi derken)</LI>[/list]

simdiye kadar dediklerinin özeti...

ftunsal
04.05.2005, 00:39
ANKARAGÜCÜ MAÇINI HAKEMI DAHA AZ NOT ALMIS.

CEM PAPAZI BU MAÇTA NE YI EKSIK BIRAKTIDA O HAKEMDEN AZ BUÇUK FAZLA ALABILDI..

YADA ÖBÜRÜ ,TARAF OLDUGU TAKIMA BI DE GOL MÜ ATIVERDI?

CEM NEYI DOGRU YAPTIDA BU KADAR PUAN VERDILER...
YOKSA ALENEN DE OLSA SONUÇTA FEBE YE KAZANDIRDIGI IÇIN MI ALDI BU PUANI????

Harun-61
04.05.2005, 00:50
cokmu yükleniyoruz bu adama yaaa :)

BDiler61
04.05.2005, 00:59

adam hakli basarili bir maç yönetti bende katiliyorum.Görevini yerine harfiyen getirdi ve febe kazandi.Cem papila kusursuzdu tek kelimeyle.Buna febe kazansin demisler ve febe kazandi siz ce basarili degilmi?smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

ftunsal
04.05.2005, 01:00
birde sorun tamam insandir hata yapmistirda, niye bu 17 hatanin 17side bizim aleyhimizdedir. .

SEN DE ADAMIN GÜNAHININI ALMA KARDES 18 HATADA SADECE 17 SI ALEHIMIZE YANI 100DE100 HATALI SAYILMAZ BU IB.smileys/smiley7.gif

olimpus
04.05.2005, 01:01
sahada adalet dagitiyorum diyor (!) adalet anlayisi bu kadar kit bir kisilik nasil avukatlik yapabiliyor ?

61trabzonomer
04.05.2005, 01:04
abi birakin bu .....................tv8 ahmet agaoglu var onu izleyin...

ftunsal
04.05.2005, 01:05

adam hakli basarili bir maç yönetti bende katiliyorum.Görevini yerine harfiyen getirdi ve febe kazandi.Cem papila kusursuzdu tek kelimeyle.Buna febe kazansin demisler ve febe kazandi siz ce basarili degilmi?smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

IYI YÖNETTILER
BENDE KATILIYORUM.ANCAK BU KADARINI YAPABILIRDI.

DAHA NE YAPI VERECEKTI.TRIO HALINDE SEREF TÜRIBÜNÜNE ÇIKIP, YALACAK HALI YOKTU YANI smileys/smiley7.gif

ftunsal
04.05.2005, 01:06
YOK SA YAPSAMIYDI YAW smileys/smiley9.gif smileys/smiley9.gif smileys/smiley9.gif

mahir_kuzey
04.05.2005, 01:07
iste simdi kizdim. diyorki papila: ben emegin baskentinden geldim, kimsenin emegini çalmadim. ulan bizim degerlerimizi agzina alma. yuh ulan daha ne olsun. birak emegi insanlarin hayallerini bile çaldin serefsiz.

Ayrica su kesin artik. Federasyon bu kadar tepkiyi beklemiyordu. Tepkileri azaltmak için birinin kellesi feda olacakti, bu da cem papilla. Bikaçgün sonra papila istifa edecek göreceksiniz. Bizlerin tepkisini azaltmaya çalisiyorlar. Ama biz bu sezon toptan iptal edilmedikçe ve gelecege dair garantilerimizi alana kadar devam edecegiz.

Atay baskan papilanin banka hesaplarini ve telefon görüsmelerini incelenmesi için resmi yazi götürmüs federasyona. Bundan büyük assagilanma olabilirmi. Koçum baskanim.

sanatik
04.05.2005, 01:09
telegol@startv.com.tr (telegol@startv.com.tr)e-mail adressini protesto mail formuna ekliyorum :-)

http://www.startv.com.tr/?bolum=iletisim

olimpus
04.05.2005, 01:09
soru ve yorumlar için tlf verdiler. onca soru yolladim bu seref yoksunlarinasmileys/smiley7.gif

Kul
04.05.2005, 01:10
Hocam bu besiktas maçinda 5 kirmizi kart verdiniz bu sizi bozmus olabilir mi?

Evet beyler sizce bozmus olabilir mi?

Bence Tüm Trabzon cevabini yarin verecek...

ftunsal
04.05.2005, 01:10
ULAN HAKEM 3 LÜ DINGILLERI NIYE CIKIP BIRDE YALAYI VERMEDINIZ HAA... smileys/smiley7.gif smileys/smiley7.gif smileys/smiley7.gif YOKSA O ISI SIZIN ADINIZA VE BIZZAT KENDI ADINA BIÇAKÇI MI YAPTI...

Punisher-61
04.05.2005, 01:11
Bu Adam ne kadar serefsiz yaaasmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Sucunu kabul etmiyor...

Maci kötü yönettim demiyor ama iyi yönettimde diyemiyor ne sapik adammis bu..smileys/smiley7.gif

Berat
04.05.2005, 01:12
TV8'de Ahmet agaoglu,Onur Belge ve Mustafa Çulcu var... Onur Belge Serefsizi diyo ki; ilk goldeki ofsatin kaçmasi normalmis, çok karisik bi pozisyonmussmileys/smiley7.gifAhmet agaoglu döktürüyo ama yinesmileys/smiley32.gif

Punisher-61
04.05.2005, 01:13
Unutmadan bu sunucu kimdi ya??

Gözüme girdi bu sunucu sanki trabzonsporluymus gibi konustu her seferinde papilayi zor durumda birakmaya calisti....

belliydiki sunucunun söyledikleri PAP(AZ)ilanin hosuna gitmedi

Mollasalihoğlu
04.05.2005, 01:14
çok serefsiz ve yüzsüz bi adam.bir de karadenizliyim dio ulan içtigin sulardan utan.

TS-Karadeniz
04.05.2005, 01:17
cok kotu seyler olacak... trabzonspor sahipsiz degil bunu ii
yoldan anlarlar umarim yoksa bir patlarsak o aziz denen hiyar dedigi
gibi olur "vururuz serefsizleri" tobe tobe...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Harun-61
04.05.2005, 01:17
Unutmadan bu sunucu kimdi ya??

Gözüme girdi bu sunucu sanki trabzonsporluymus gibi konustu her seferinde papilayi zor durumda birakmaya calisti....

belliydiki sunucunun söyledikleri PAP(AZ)ilanin hosuna gitmedi

adi: serhat ulueren , reyting pesinde olan bir sunucu, Trabzonumuza programinda hiiiiic yer ayirmayan ve büyük ihtimal GS taraftari olan birisi...!!!! smileys/smiley7.gif

Eddy
04.05.2005, 01:22
sehat ulueren gsli ama burada kimin haksiz olduunu iyi biliyor...tabiiki reyting pesinde kosacak ama zaten star ezikbahçenin en büyük düsmani adam da ezikbahçenin köpegi papilayi sikiyo iste camli yayinda...

TolsTToy
04.05.2005, 01:23
hincal uluç bile bizi savunuyor.bu istanbul medyasi tam bir sahtekarsmileys/smiley7.gif

Punisher-61
04.05.2005, 01:27
Agaoglu TV8de ne diyor biri buraya yazsa iyi olur...ben su an izleyemiyorum

Harun-61
04.05.2005, 01:29
Agaoglu TV8de ne diyor biri buraya yazsa iyi olur...ben su an izleyemiyorum

pazar günü telegolde güzel bir aciklama yapti mac sonunda:

böyle pozisyona penalti vs. verirler, alsitirirlar bunlari-avrupaya gidince ikinci sinif takimlari yenemezler, edirnenin disina cikamazlar gibi cümleler kurdu, acaip hosuma gitti.!!! smileys/smiley32.gif

Berat
04.05.2005, 01:29
Bir örnekle açiklayayim;

Onur Belge dedi ki; Senol Günes yattarayi neden ilk 11 oynamadi da Adem i oynatti...

Ahmet Agaoglu; 1 hafta önce Ankaragücü'nü kim dagitti.. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Hüseyin Çümen
04.05.2005, 01:30
papilla ya hakemligi biraktirmak lazim kesinliklesmileys/smiley7.gif

no NAME
04.05.2005, 01:32
yahu bu adamin konustugundanne anladiniz . ben seyrettim ve sunu anladim" esegi kaziga bagladim kosturuyorum" . ayni lafin etrafinda "dön baba dönelim rep rep" ( cem babayada ALLAH rahmet eylesin bu arada) misali. adam baslarda kendini saglam kaziga baglayana kadar her iki kelimede bir "yani" dedi. kazigi saglamlastirincada lafi dolandir dur. hak, hukuk,gak, guk , guguk,adalet, emek, demokrasi, estlik, tarafsizlik, arada Atatürk (laf sikisinca) alavere dalavere anlayin iste langur lungur bir muhabbet.

not: programi kaydedemedim. pcye program yüklenmesi lazimmis. A-LEECOOL'A tesekkürler. zaman ayirdi.onla yaptigimizugras bile programdan daha atesliydi.smileys/smiley2.gifEdited by: no NAME

Kul
04.05.2005, 01:37
Saol abim benim görmeden bu kadar yardimci olabildim...Eger yardimci olabildiysem ne mutlu bana...

sanatik
04.05.2005, 01:41
Telegol hem reyting hem gs icin hazirladi bu programmi.

gelecek günlerde gs nin isine yarayacakdir hakemlerin zor durumda kalmasi ve fb maclarinda daha dikkatli ve kimbilir fazla dikkatli olacaklardir ( tahmin ederim ).

Bu programmda papilanin evet ben o gün isimi gerekdigi gibi yapmadim ve bir sürü hatali karar verdim demesini beklememiz yanlisdi zaten. Biz hernekadar baski kursakda papila istifa etmeyi aklinin ucundan bile gecirmiyor. Niye gecirsinki - maci kayipeden fener degildiki trabzondu sadece.

Düsünebiliyormusunuz cumartesi trabzon o maci kazanmis olsa ( tüm aleyhimize calan düdükler bizim lehimize calsaydi ) neler olacakdi cem papila ile ?

Evet o zaman kesinlikle istifa etmesi gerekecekdi, ettirilecekdi.

Fenerin Denizli macinda ve ardinda neler yapdigini ( 100 % haksiz olmalarina ragmen ) herkes gördü.

Papila Fenere maci vermisdir. Göt korkusu yüzünden vermisdir. Mesele bu !Edited by: sanatik

Berat
04.05.2005, 01:45
Abi sana %100 katiliyorum... Program baslamadan önce, Serhat Ulueren'in Pazar günkü programda yaptigi yorumlara bakarak Cem Papila'yi aklamaya çalisacaklarini düsünmüstüm.. Ama simdi anliyorum ki Serhat Ulueren, Cem Papila'nin programa gelmesini saglamak için Pazar günü yalakalik yapmis.. ve bu programin dedigin gibi tek amaci vardi; febe maçlarinda görev alacak hakemleri baski altina alarak gese ye avantaj saglamak...

KaiserSoza
04.05.2005, 02:02
cem papilanin dediklerine inanmak istiyorum!!!

soyledikleri bana pek gak guk konusmasi gibi gelmedi.

nitekim fenerin ilk golunun ofsayty oldugunu da itiraf etti.

ama ne yazik ki spor camiasi o kadar hilebaz ,sig ve basibos bi düzen
üzerine kurulu ki adalet,isini layikiyla yapma,onuruyla mücadele etme
gibi en inandigim degerlerin bile bu çarpik yapida amacina
hizmet etmedigin görüyor ve maalesef bu yüce degerlerin
bile yalan -dolan ,üçkagitla güce ulasmis büyüklerin ve özellikle
fenerin menfaati için dejenere edildigine sahit oluyorum. keske
cem papilanin dürüstlügüne ve anlattiklarina içimde süphe duymadan
inanabilsem...

allah kahretsin futboldan ve spordan sogutuluyor ve uzaklastiriliyoruz...

sanatik
04.05.2005, 02:17
cem papila uyana cem papila buyana.

Tavuklarin yerindeBizi düsünün sadece.Sadece bunu düsünün ve ardindan türkiyede neler olacagini düsünmeyi size birakiyorum....

TAVUK : HOROZmacinda 100 % haksiz olanTavuklar mac icinde ve ardinda yapdiklarini hatirlamak yeterli. Birde düsününki o macda tavuklar yerine Horozlar finale kaliyordu. Sadece düsünün.

Bugün Türkiyede neler olacakdi ?

Ayni haksizliklara böyle sevineceklermiydi ?

Iyi Fatihin golüne ofsayt vermediler. Edited by: sanatik

DeAgLeMaNyAq
04.05.2005, 02:45
Ahmet Agaoglu bu sene bizi medyada temsil eden isimlerin basinda geliyor. Kendisinin yorumlarini büyük bir begeniyle takdir ediyorum...

Ziya Dogan
04.05.2005, 03:03
Abi sana %100 katiliyorum... Program baslamadan
önce, Serhat Ulueren'in Pazar günkü programda yaptigi yorumlara bakarak
Cem Papila'yi aklamaya çalisacaklarini düsünmüstüm.. Ama simdi
anliyorum ki Serhat Ulueren, Cem Papila'nin programa gelmesini saglamak
için Pazar günü yalakalik yapmis.. ve bu programin dedigin gibi tek
amaci vardi; febe maçlarinda görev alacak hakemleri baski altina alarak
gese ye avantaj saglamak...

mesajina yüzde yüz katiliyorum.

serhat ulueren medyadaki en azili gese'lilerden biridir.

hatirlarsaniz sadece saban'i milli takima takima almadi diye ersun
yanal aleyhinde kaset hazirlamis ve bu kasedi tam 3 ay sonra -asrin
sikesi adi altinda- yayinlamistir. hepimiz son günlerde sadece
cem papila ve febe üzerine odaklandik ama hatirladigim kadariyla 16.
haftada oynanan gese-febe derbi macinida cem papila yönetmisti. macta
ayhan 1 metre öteden cem papila'ya ana avrat küfür etmist ama hakem
kirmizi kart cikarmamisti. ayni macta luciano direk kirmizi kart görmüs
(hakli yada haksiz hatirlamiyorum) yani eger papila febe'li
olsaydi o maci gese 1-0 kazanmazdi. bana sanki biz bir hepimiz
febe'nin üzerine odaklanmisken burdan istifade edecek 1. takimin gese
oldugu gibi bir izlenim var

ne dersiniz ??

sanatik
04.05.2005, 03:05
http://www.students.itu.edu.tr/~tekinoz/saibe.jpg

TS 61
04.05.2005, 03:08
Bu serefsizin yapabilecegi açiklama da buydu..

Ne olursa olsun yumusamadan bu olayin üzerine gitmeliyiz..

Çikip bütün kararlarim yanlisti dese ne olurdu ki..

gitmis bizim 3 puanimiz..

Guests
04.05.2005, 07:53
aslinda yukaridaki resim çok güzel olmus

dün telegolde bende izledim habu hakemi. kivirdi durdu yazdi durdu. burak bu isleri papila. hatta hakemligi birak.

saniyenin 10da1 inde düsünüyoruz diyorsun tamam. ama 4 gün geçmesine ragmen yattaranin ortasina hala penalti degil diyorsun

allah belasi versin ben daha ne diyim

CAFER ÖZER
04.05.2005, 08:32
Program yapicisina tesekkür ediyorum hele hele o sordugu o son soru SIZ Trabzonsporun sampiyonlugunu Sampiyonlar ligini engelleyerek 10 milyon usd gibi bir kazncin kaybedilmesine neden olsunuz ÖZÜR dileyecekmisiniz Ttrabzonspor camiasindan gibi sorular.

AMA kansiz serefsiz köpek ne özrü ben iyi maç yönettim diyor.Utanmadan gol ofsaymis diyor ulan tüm hatalari geçtim zaten gol tek basina yetmiyormu maçi katlermek için

aydingursoy
04.05.2005, 08:35
ona göre bir sey yok serrefsiz bizi birak sampiyonluktan sampiyonlar liginde ettin...

bu ülkede emege karsilik yok

augustus
04.05.2005, 08:47
Programi izlemedim, ama su aurelionun pozisyonuna nasil penalti degildi denir aklim, mantigim almiyor.adam ellerini havaya kaldirmis vetopa çarpmak suretiyle kendine avantaj sagliyor.aurelionun eli kalça hizasinda (yani olmasi gereken yerde) olsaydida top çarpsaydi, o zaman amenna der ,penalti degil derdik.ama adamin elleri havada havada ve topa degerek kendine avantaj sagliyor ,o orta eline gelmeyip direk ceza sahasina girse gol olmayacaginin garantisini cem papila mi veriyor.su pozisyona penalti degildi diyenler kesinlikle islerine geldigi için öyle diyorlar.baska hiçbir izahi yok...

TSelif
04.05.2005, 09:06
Köpeklere attigim mesajlarin birini o yaratiga okutsalardi eminim kudurup yollara düserdi ama serefsizler bosuna vermisler o numarayi...

BEN CE SEN KÖPEK DÜDÜGÜNÜ DEGIL DE KANDINI AS TA TEMIZLENSIN BU ÇIRKEF

Guests
04.05.2005, 09:12
benim en çok hosuma giden spikerin manali manali sordugu sorulardi. papile hemen kivirip hakemler böyle konusamaz gibi yorumlar yapti. golde durdugu pozisyon dogruymus fifa öyle emir vermis. birak bu isleir papile fifa ele çarpmalarada penalti diyor. 5 metre ilerideki adamada ofside çalin diyor. hade hade yeme bizi

o numaraya bende su soruyu gönderdim. papile ve yardimcilari aldiklari ve gerçekten hakettikleri parayi açiklamasini istedim. ama sormadilar

$FIRTINA61$
04.05.2005, 09:15

masalah bu ne dostluk gözlerim yasardi köpeksmileys/smiley7.gif

zafercalikoglu
04.05.2005, 09:19
Fenerbahce, al desem alirmisin ,sen ne biçim kanaryasin

Tümü serefsiz bunlarin,

bravets61
04.05.2005, 09:21
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=464 align=center><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0><T><T>
<T>
<TR>
<TD>Hayali'den müthis suçlama </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Hüsnü Hayali, Mosturoglu için sok bir iddiada bulundu: Kendisi Papila'nin sinif arkadasi. Çiksin açik yüreklilikle dogrulari söylesin </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 ="PX11000000"><T><T>
<T>
<TR>
<TD>04.05.2005</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE></TD>
<TD vAlign=top width=10>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD vAlign=top width=122>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=122 align=center><T><T>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#aaaaaa colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1 bgColor=#aaaaaa>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD vAlign=center width=122>
<T>
<TR>
<TD colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD width=122>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#e5e5e5 colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1 bgColor=#e5e5e5>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD width=120 height=150>http://www.e-kolay.net/fanatik/images1/futbol/trabz&#111;n/hayali0405.jpg</TD>
<TD width=1 bgColor=#e5e5e5>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#e5e5e5 colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD>
<TD width=1>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD>
<TD width=1 bgColor=#aaaaaa>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#aaaaaa colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</DIV>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=464 align=center><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=212 align=right><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom>[/url]</TD></TR></>
<TR>
<TR>
<TD>[url="http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=315&amp;HID=3&amp;HaberID=283039#"] (http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=315&amp;HID=3&amp;HaberID=283039#)</TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD vAlign=top></TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD vAlign=top></TD></TR></T></T></T></TABLE>Kamuoyu?nda Fenerbahçe-Trabzonspor maçiyla ilgili tartismalar sürerken, Türkiye Futbol Federasyonu?nde geçtigimiz dönem yöneticilik yapan Hüsnü Hayali müthis bir iddia ortaya atti. Hayali, Futbol Federasyon Asbaskani Sekip Mosturoglu?nun hakem Cem Papila ile iliskisini açiklarken ?Mosturoglu ve Papila?nin iliskilerini, arkadasliklarini ve dostluklarini 7 yildir en iyi bilenlerden biri benim. Ikili sinif arkadasidir. Fenerbahçe Kulübü, Mosturoglu?nu federasyonda asbaskanliga getirerek böyle haller için kullandigi artik açikça ortadadir. Papila geçen sezon Besiktas-Samsunspor maçiyla baslayan hatalar zincirinin son halkasini Fenerbahçe-Trabzonspor karsilasmasinda tamamlamistir. Bu katliama Türk halki artik ?dur? demelidir. Çünkü Türk futbolu yokedilmeye çalisiliyor. Mosturoglu güvensiz birisidir. zira kendisi, son yapilan seçimler öncesi Baskan Haluk Ulusoy?a çektigi telefon mesajinda ?Adamligimi anlayacaksin? seklinde haber göndermis ancak Ulusoy?u sirtindan vurmustur. Ardindan yeni yönetimde yine istifa edip, Fenerbahçe?nin talimatiyla göreve devam etmistir? seklinde kizgnligini dile getirdi. Ünlü futbol adami ayrica, ?Ben Mosturoglu?na simdi soruyorum: Trabzonspor gibi büyük bir camianin önü neden kesilmeye çalisiliyor. Sampiyonlar Ligi?ne gidemeyecek olan Bordo-Mavililer?in kaybini kim telafi edecek? Fenerbahçe?nin sampiyon olmak için sizin gibi insanlara mi ihtiyaci vardir?? diyerek sözlerine son verdi. </TD></TR></T></T></T></TABLE>Edited by: bravets61

bravets61
04.05.2005, 09:23
Burnuma pis kokular geliyor!!!Papila programda Mosturogluuyla samimiyetim yok dedi kesinlikle!!!Biz de inandikkk...

Naim
04.05.2005, 09:27
Ezik bahçenin golu ofsayit ti demis

o ofsayt bayraklari senin .................................................. ........

ibrahimaYATTARA
04.05.2005, 09:32
zaten bu herk onuda belli neyin kokusu kaldiki daha her zorlu maçta papila hakem ve her maçlarinda da fener yirtiyor 1-0 gibi skorlarla olmadi penalti ile oluyor vede alexi de penaltilarela gol yaoiyor. mosturoglu papilayi fenere çalismasi için hakem ligini saglamis. ve ulusoyun papilanin ne bok oldugunun farkina varinca ve ligdeki pislikileri temzileme çalismasini baslatinca onunda basini yaktilar.

aydingursoy
04.05.2005, 09:33
bunlar moskofun çocuklari bu kadar yanlis hareketi sende baktin gördün EYYYY FEDARASYON NE DURUYORSUN MAÇI YENIDEN TEKRARLATSANA ...

LazAnisT
04.05.2005, 10:05
sinirimden sabaha kadar uyuyamadim..http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifbu adam için farkli bir seyler yapmaliyizyahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

bravets61
04.05.2005, 10:21
Ali Aydina nasil GS camiasi düdügünü astirdiysa bu serefli!ye de biz düdügünü onca hatadan ve piskinlikten sonra astiramazsak burada fazla konusmanin bi manasi yok!!!Lafla peynir gemisi yürümez...Icraata geçmek lazim.Mesela Konya maçinda tribünleri full dolduruyomuyuz!!!iste bu da bir icraattir ve bu serefli!lere verilecek en güzel cvplardan biridir....

madmastis
04.05.2005, 11:28
eyyyy gidi cem papila eyyyy gidi biçakciii eyyy gidi azize piçi CAMI DUVARINA ISEDINIZ HABERINIZ YOK..!

hakankar
04.05.2005, 11:42
HEPSI SEREFSIZ BIZIM ÖNÜMÜZÜ KESEBILECEKLERINI SANIYORLAR. GÜN BIRLIK GÜNÜ DOSTLAR

Trapzone
04.05.2005, 12:04
Adam tv'e çikip piskin piskin kararlar benim yorumumdur maçi iyi yönettigime inaniyorum dedi yaaa.... A.K serefsizi beni deli etti dün aksam bu adam yaaa bitecey ya bitecek baska yolu yok artik.

A.Hilal Çakıroğlu
04.05.2005, 12:07
o saate kadar bekledim o kadar sms attim sorularimizi bile yayinlamadilar. adam resmen kivirdi.

bu arada serhat uluerenle arasira görüstüklerini ve çok da iyi anlastiklarini biliyoruz DANISIKLI DÖGÜS oldu. herkesi yerden yere vuran, sikistiran serhat ulueren, bazen papilaya karsi da biraz sert görünsede hiç üstüne gitmedi.smileys/smiley7.gif

Trapzone
04.05.2005, 12:08
Evet mosturoglu açiklamasinida duydum ama ayni piskinlikle hayir iliskim yok eski sinif arkadasimdir dedi... Ulan senin gibi serefsizinede ilk defa rastladim dogrusu anladik avukatsin agzin iyi laf yapiyoda bu yalanlari kimse yutmaz serefsiz satilmis köpek.

Hünkar
04.05.2005, 12:49
la adam ozur bile dilemedi hadi ozrunden gectik cunku o bile bizi tatmin edemezdi bunun yaninda bide iyi bir mac yonettigime inaniyorum dedi ya hep beynimi yedim sinirimden .serhat ulueren denen adamida pek sevmem ama yine de sikistiracak sorular sordu hani su maci sattim de der gibi .su papila denen serefsiz ankara da oturuyormus onu yolda goren arkadaslarimizin sevgi(...........) gosterilerinde bulunmalarini bekliyorum

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
04.05.2005, 13:18
it ulumakla kurt olmaz...

özür dilese ne bu serefsiz..
yakti iste canimizi...
sessiz kalirsak daha da çok yakarlar...
elden ne geliyorsa herkes sarilsin kaleme, kilica...
zaman isyan zamani...

Ziya Dogan
04.05.2005, 13:45
su papila denen serefsiz ankara da oturuyormus onu
yolda goren arkadaslarimizin sevgi(...........) gosterilerinde
bulunmalarini bekliyorum

gecen sene beceka-samsun macindan sonra beceka sitesinde okumustum

hatirladigim kadariyla cem papila zonguldak'da avukatlik yapiyor ve
ayni anda beceka dernegininde kurucusu ve baskaniydi. 1. lig
hakemligine basladiginda dernekten ayrilmisti. samsun macinda (bence
hepsinde yüzde yüz hakli ) 5 kirmizi kart gösterdikten sonra ofisine,
kendine ve ailesine yogun tehditler aldi. zonguldak'tan kacarak
ankara'ya yerlesmis demek

Crazy_OfLu61_
04.05.2005, 13:47
Yok vicdani rahatmis, yok hatasiz maç yönetmis, yok taraf tutmamis bu serefsiz utanmadan bide çikip kendini savunuyor insanlar bu kadar yüzsüzmü olmus yarabbim!!!

Salih61
04.05.2005, 13:48

masalah bu ne dostluk gözlerim yasardi köpeksmileys/smiley7.gif SEREFSIZ...KANSIZ...ALLAHSIZ...ZÜRRIYETSIZ...DAHA KÖTÜ SEYLER YAZARDIM...AMA BAYAN ARKADASLARA VE ABILERIME AYIP EDERIM...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

LazAnisT
04.05.2005, 13:49
papilalar bitmez.batakligin kurutulmasi gerek.hedef federasyon olmali

Salih61
04.05.2005, 14:07
papilalar bitmez.batakligin kurutulmasi gerek.hedef federasyon olmali LEVENT BIÇAKÇI...SEKIP MOSTUROGLU...DAVUT DISLI...DERHAL ISTIFA ETMELILERDIR...GEREKIRSE UEFA...FIFA VE AVRUPA INSAN HAKLARI MAHKEMESINE BASVURU YAPILMASI GEREKIR...smileys/smiley7.gif

gultekinsurul
04.05.2005, 14:11
ya birakin artik papilayi .mina, .ötüne çakayim papilanin o sadece bi piyon. herkes su protesto meselesine odaklansin. neler yapabiliriz hadi usaklar protesto konularinda görüs ve önerileri bekliyoruz.ses getirecek bir seyler bulalim. çalistiralim kafamizi.

Ziya Dogan
04.05.2005, 14:24
tekrar hatirlatayim biz papila'ya odaklanmisken

pazar günkü macta malatya ve özellikle kaptanlari mert korkmaz maci resmen sattilar gese'ye.

gese'nin kazandigi ama atamadigi penalti zaten beles

birde son dakkalarda malatya'nin attigi nizami golü vermedi serefsiz
bck'li hakem serdar tatli. eger gese berabere bitseydi aramizdaki puan
farki 3'de kalacakti ve eger febe gese'yi yenerse hic olmazsa ligi 2.
bitirecektik

gese lehine ayni hatalar gecen hafta diyarbakir macindada olmustu

(belese penalti attilar, diyarbakir*in attigi nizami gol iptal edildi)

febe hakem hatalariyla sampiyon yapilirken gese'de hakem hatalariyla 2. yapilacak gibi arkadaslar

sanatik
04.05.2005, 14:31
Programi izlemedim, ama su aurelionun pozisyonuna nasil penalti degildi denir aklim, mantigim almiyor.adam ellerini havaya kaldirmis vetopa çarpmak suretiyle kendine avantaj sagliyor.aurelionun eli kalça hizasinda (yani olmasi gereken yerde) olsaydida top çarpsaydi, o zaman amenna der ,penalti degil derdik.ama adamin elleri havada havada ve topa degerek kendine avantaj sagliyor ,o orta eline gelmeyip direk ceza sahasina girse gol olmayacaginin garantisini cem papila mi veriyor.su pozisyona penalti degildi diyenler kesinlikle islerine geldigi için öyle diyorlar.baska hiçbir izahi yok...

yattara orta yapacagini görüyor ve elini havaya kaldiriyor. Carpma degil bu. El topa gidiyor.

Birde volkanin Serkani tunnelleyip yanindan gecdikden sonra serkan ceza sahasinda onun üzerine ziplamasina ne diyecek ?

Anelkaya caldigi penaltiyi hadi tamam hüseyin ona dokundu oda havaya zipladi. Yaaa serkanin volkanin üstüne ziplamasandan niye bahsetmiyor ? Hatirladinizmi pozisyonu. Bakin tekrar.

izmir
04.05.2005, 15:19
Bir de "Kem papila" Serkan?n faul pozisyonunda
ayag?n?n ucuna basildi diyor . Birincisi ayag?n?n
ucuna basilan biri nas?l yerden iki metre z?play?p 5
metre ileri duser. Bunu bana anlatabilir mi?
Penalt?y? bu yüzden vermemi?, çünkü serkan?n
ayaginin ucuna bas?lm?? (Bence orda faulün bile cok
agir bir karar oldugunu biliyordu ve o kadar cesareti
yoktu)
serkan?n ayag?n?n ucuna bas?ld?g?n? görebilen biri,
nas?l nobrenin yapt?g? aç?k faulleri görmez! O kadar
pozisyonu görmez!

Bu maçta art niyet yoksa, ben bugüne kadar futbol
maçlar? diye hep golf seyretmisim!

metehan
04.05.2005, 15:32
Cem Papila'nin açiklamalari hakkinda fazla yoruma gerek yok. Ama belli ki Papila'nin, ön plana çikmaya gayretli bir yapisi var. Konusmalarindan bunu çikarmak mümkün. Bülent Yavuz'un dedigi gibi biraz adi duyulunca da bocalamaya basladi. Programa savunma amaçli çiktigi belli. Verecek cevabi olmayan konulari geçistirdi. Içinde olan pekçok seyi de söyleyemedi. Belli çizgilerin disina çikmamak için gayret gösterdi. Elestirilere karsi biraz sertlesseydi bunun aleyhine dönecegini bildigi için gayet politik davrandi.

Ama olay Cem Papila, Ahmet veya Mehmet meselesi degil. Bugün Papila, yarin baskasi. Bu sistem, kendine uygun insanlari ön plana çikariyor zaten. Kisacasi degismesi gereken bu zihniyet, kisiler degil. Yoksa bundan önce oldugu gibi bundan sonra da birileri çikacaktir. Hata yapan elbette cezasini çekecektir. Ama asil olan batakligi kurutmak.

sanatik
04.05.2005, 16:58
telegol programminin ses kayitlari| 6 MB|TIKLA - INDIR (http://www.madeinmetin.com/papazila.zip).

chiffre: sampiyontrabzon

Murat'
04.05.2005, 17:13
bu adam avukat ama adamda adillik duygusu yok ne yüzle çikiyor bilmiyorum

sanatik
04.05.2005, 17:13
<DIV =lineStory align=left>Aktug: "Papila muhatabimiz degil"</DIV>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>"Biz bu maçi hakem hatasi olarak geçistirmek istemiyoruz. Muhatabimiz hakem degil, Futbol Federasyonu'dur" diyen Trabzonspor Baskani Atay Aktug, saha disindaki olaylara savas açtiklarini söyledi..

AK Parti Trabzon Merkez Ilçe Teskilati Baskani Ergin Aydin ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzonspor Kulübü'nü ziyaret ederek, baskan Atay Aktug ile bir süre görüstü.

Aydin, ziyarette yaptigi konusmada, Fenerbahçe maçinda Trabzonspor'a haksizliklar yapildigini savunarak, ''Her mecrada kulübümüze destek vermeye haziriz. Haksiz davranisa karsi Trabzon olarak tek vücut olacagiz ve kulübe destek verecegiz. AK Parti olarak üzerimize düseni yapmaya haziriz'' dedi.

Trabzonspor Kulübü Baskani Atay Aktug ise AK Parti Merkez Ilçe Baskani ve yöneticilerinin kendilerine verdigi destege tesekkür ederek, ''AK Parti hükümeti kadar futbol ile ilgilenen hiçbir hükümet olmadi. Futbol kulüplerinin bir takim sikintilarini çözecek yasalar çikardilar. Onun gayreti içindeler. Spordan sorumlu devlet bakanimiz, basbakan bu isle çok ilgili'' dedi.

Sporun ahlak ölçülerinde yapilmasina inanan bir kulüp olduklarini ifade eden Aktug, söyle konustu:
''Futbolun sahada baslayip bitmesini istiyoruz. Futbolda güzelliklerin ön plana çikmasini arzuluyoruz. Eminim ki bütün Trabzonsporlular ve Türkiye bu görüstedir. Maalesef sahanin disinda bir takim oyunlar olabiliyor. Türkiye'de bu yeni degil. Bunlarin sonlandirilmasi için Trabzonspor, gerek futbol adamlariyla gerek seçilmis milletvekilleriyle, tüm degerleriyle mücadele etme karari almistir. Gerekirse yeni görüslerle Türkiye'de futbolu güzellestirme yönünde adim atma karari almistir.''

Aktug, Fenerbahçe maçinin hakemi Cem Papila'nin ligdeki en büyük hakemlerden biri olarak gösterildigini kaydederek, ''Herkesin gördügü ofsayti çalmadi. Maçin kirilma noktasiydi. Yardimci hakemin hatasina bagladi. Biz bu maçi hakem hatasi olarak geçistirmek istemiyoruz. Muhatabimiz hakem degil, Futbol Federasyonu'dur. Bu konuda sorusturma açilmasi için de yazi yazdik. Onlarin bu isi düzeltmesini istiyoruz'' diye konustu.

sametaydin
04.05.2005, 17:15
dün gece telegol özel programinda serefsiz cem papila usta standupcilara tas cikartacak sekilde sov yapti. cem papila aciklama yaptikca kendimi her seferinde daha degisk haleti ruhiye içinde buluyordum. gülsem mi?aglasam mi? yoksa bu bi saka mi diye de düsündügüm oldu.

aurello nun elle topu kestigi pozisyonu yorumlarken aynen söyle dedi:

TELEVIZYONDA DEGISIK GÖZÜKÜYOR.

mac içinde yasanmis olay televizyonda nasil degisik gözükür? yoksa tv sahipleri teknolojinin nimetlerinfden yararlanarak pozisyonu bilgisayar yardimiyla midegistirdiler?

bir diger olay da cem papila nin "saygi duyuyorum" cümlesini en az yüz defa kulanmasiydi. bu cümleyi kullanarak ekranlari basinda onu izleyen milyonlarca izleyicinin bilinç altinda olusturmak istedigi "saygili ve ciddi" imajini yutturmaya calismasiydi. ama biz salak degiliz cem papila. git bunu baskalarina yap. biz hakkimzi sonuna kadar aramaya devam edecegiz.

Murat'
04.05.2005, 17:17
amam bence bi hakemin isini bitirmek de mantikli degil

Murat'
04.05.2005, 17:18
ki ama bence bu hakemin baska birileri yönlendirdi kesinlikel öle bence

Hüda Topaloğlu
04.05.2005, 17:31
diyosunuz hincal uluç, serhat ulueren bizleri ii savundu, bu adamlar tam GS yawasgi, kendi maçlarindaki saibeyi ortbas etmek için, fenerin elinden sampiyonlugu alamadiklari için TS yi kullaniyorlar akli sira, SEREFSIZ PUSTLAR, sizin desteginize ihtiyacimizmi war lan bizim, hepiniz eziksiniz, öyle biz TRABZONSPORLA kardesiz ayaklarina yatmasinlar, sonra kardesin kardese yapmadigini ben onlara yaparsam yazik olur!!!!!!

HEPINIZ ayni b.ksunuz, biz kendimize savunmasini biliriz, adilere ihtiyacimiz yok!!!

+ geçen STV deki spor zamaninda agaoglu bi laf atti, ezikler o lafa kadar birbirine zit giderken birden birlestiler ve AGaoglu lafi yapistirdi, "ISIN ICINE MENFAAT GIRINCE NASILDA BIRLESIYORSUNUZ, KENETLENIYORSUNUZ" dedi, 3 ezikte birden sustu reklam arasi girdi konu kapandi, o programi izlemeliydiniz zaten interntten çok net bir sekilde izleniyor...

sanatik
04.05.2005, 17:38
agantha ben izleyemedim stv daki konusmlari.

online bakmak istiyorum simdi - programm ismi nedir ?

Hüseyin Çümen
04.05.2005, 17:40
eger bu hakem aurelio nun pozisyonunda penalti verilmesi gerekyigini bilmiyosa zaten o hakem degildir ve hakemligine son verilmelidir haksizmiyim sevgili kardeslerim?

ozgur
04.05.2005, 17:52
bu aurelio olayinda artik bu adamlar fizik kurallarininda otesine gectiler ya. Ne demek top ele carpmis. Birincisi aurelionun eli omuzuna 45 derece acida iken top gelirken asagi iniyor yani adam topdan kacmiyor, bilhassa topa dogru elini geitiriyor. top ele carpsaydi bir kere oyle voleybol smaci yemis gibi yere dogru degil saga veya sola dengesizce dusmesi gerekirdi. Ulan akil var mantik var bu herif bizi keriz mi zannediyor ya? Fatih'in ofsayt pozisyonunda dangalak yan hakem tereddutde ise o zaman fifa ne diyor, suphen varsa oynat. Nitekim rustun'nun krampon izi bizim kaptan'in bacagindaydi o pozisyonda. Normalde rustuye kirmizi kart ve penalti olmasi gerekiyor. Bu it tartisilir bir pozisyon diyor. Herif yuzune esek derisi gerdirmiski tukursen yarabbi sukur yagmur yagiyor diyor. Ben evvelden beridir merak ederdim bu kadikoy'e yagan yagmurlarin icindeki o yapiskan sey ne diye. Acaba ne?

Birde fb nin listlerinde Senol hocaya"cumle kurma ozurlu" diyen itlere ulan adam almanca ogretmeni isterseniz sizin it dauma iki kelime turkce ogretsin, okuz 5 yildir turkiyede merhaba diyemiyor. Bunlar ne utanmaz arlanmaz insanlar kardesim hepsinin.....

zinos_zon
04.05.2005, 18:06
cem papila'yi ben de izledim

yorumum su;

efendisi olan insanlarin söyledikleri hiçbir deger tasimaz. bizim derdimiz onun "sahipleriyle". papila bir kaat mendil, çekerler burunlarini atarlar..onun yeri çöp sepetidir, malum.

biz trabzonuz; tarih boyunca "efendilere" baskaldirdik, papila nam kapi köpeklerine degil, o kim ola ki!

"kabakçi divani" nedir bilenler, daha iyi anlar sözlerimi.

Oruç
04.05.2005, 18:15
ADAM RESMEN AURELIONUN POZISYONUNA PENALTI DEGIL DIYOR HERHALDE BU ADAM HAKEMLIGI BILMIYOR! HA BURDA PAPILANIN HAKEMLIGI BIRAKMASI BU ISIN ÇÖZÜME ULASMASINI SAGLAMAZ ÇÜNKÜ SORUN HAKEMDE DEGIL SENOL HOCAMIN DA DEDIGI GIBI ''SISTEM DEGISMELI'' AMA NERDEEEEEEEE!!!

FATIH SULTAN TEKKE !http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

objek
04.05.2005, 18:26
Simdi cem papila kendisi itiraf ediyor ilk gol ofsayt burada herkes ayni kanida benim merak ettigimpapila ve yan hakemlerinbuofsayt golu devre arasinda bir sekilde goruntu veya 4,uncu hakem tarafindanmi kendilerine ulastirildi?....! yoksa mac bittikten sonraki tv goruntulerindenmi?... eger devre arasinda golun ofsayt oldugunu orta ve yan hakemler bilerek ikinci devreye cikip tum takdir haklarini karsi tarafa verdiyseler suclari iki kat daha fazla sayilir!

metehan
04.05.2005, 18:45
Objek, öyle birsey oldugunu sanmiyorum. Adam daha merak edip maçin tamamini bile izlememis. Neymis efendim, tüm pozisyonlar aklindaymis zaten. Türkiye ayaga kalkti, beyimiz merak edip de maçin kasedini henüz izlemedi. Programi çok yogunmus. Bir de, "Ülkede adalet düzgün dagitilamiyor, buna katki yapabilmek için hakem" oldum demiyor mu? Gel de çik isin içinden.

Bir de su yorum meselesi var. Futbol yorum isiymis. Bir seyi dogru yorumlamak için iyi bilmek gerekir. Cem Papila'nin futbol bilgisi bu kadarina elveriyor. Zira Aurelio'nun pozisyonunda "top ele çarpti" yorumunun baska izahi yok.O zaman ceza sahasinda futbolcularelleri yana dogru açik veya havada dolassin bundan sonra. Top çarparsa da, "Ne yapalim top çarpti." derler smileys/smiley1.gif "Top ele çarpti" diyen adam, o elin neden orada oldugunu düsünmekten aciz. Dogru, futbol yorum isi, bildigin kadar yorumlarsin dogal olarak.

sanatik
04.05.2005, 18:48
ADAM RESMEN AURELIONUN POZISYONUNA PENALTI DEGIL DIYOR HERHALDE BU ADAM HAKEMLIGI BILMIYOR! HA BURDA PAPILANIN HAKEMLIGI BIRAKMASI BU ISIN ÇÖZÜME ULASMASINI SAGLAMAZ ÇÜNKÜ SORUN HAKEMDE DEGIL SENOL HOCAMIN DA DEDIGI GIBI ''SISTEM DEGISMELI'' AMA NERDEEEEEEEE!!!

tavuklar ulusoyu nasil indirip bicakciyi oraya getirdiler ?

ulusoya küfür etmeyi birak, sise atmayi birak, adama binlerce tavuk tükürdü maclarda.

biz böyle yapmayiz elbette ama istedikleri kuklayi oraya nasil getirdiklerini gördük biliyoruz.

Tepkisizlik bu mevcut kukla düzeninin devami demek olacak.

Picakci domuzu ve onu yönetenler bizi hedef aldiklari ve engelledikleri kesindir.

Yeterince ispati var bunun artik.

Hüseyin Çümen
04.05.2005, 18:49
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=237>
<T>
<TR>
<TD align=left>Cem Papila: Iyi maç yönettim</TD></TR>
<TR>
<TD height=10></TD></TR>
<TR>
<TD>Fenerbahçe-Trabzonspor maçindaki kararlariyla gündeme gelen hakem Cem Papila, ?Iyi bir müsabaka yönettigimi düsünüyorum? dedi.</TD></TR>
<TR>
<TD height=10></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=center align=right width=237>Istanbul
NTV-MSNBC VE AJANSLAR</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=612>
<T>
<TR>
<TD colSpan=4 height=5></TD></TR>
<TR>
<TD width=100> </TD>
<TD width=20> </TD>
<TD vAlign=top align=left width=472>

4 Mayis 2005? Fenerbahçe?nin ilk golünde ofsayt oldugunu, Aurelio?nun ceza alani içinde eliyle müdahalesinin de kesinlikle penalti olmadigini belirten Cem Papila, ?Hakem olarak iyi maç yönettigimi düsünüyorum ama yardimci hakemden kaynaklanan hata da benim hatamdir? dedi.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=607>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=361>Papila, ?Bir müsabakanin hakem yönetimini ayri, yardimci hakem yönetimi ve genel yönetimini ayri olarak degerlendirmek lazim. Hakem olarak ben iyi bir müsabaka yönettigimi düsünüyorum. Ama her zaman yardimci hakemimin yapmis oldugu hatalardan da kendimi sorumlu tutarim. Bu ayri bir seydir. Yardimcimin hatasi da benim hatamdir. Bunu böyle degerlendiriyorum.
Gözlemci de böyle degerlendirdi. Gözlemcinin raporunu henüz görmedim. Benim 5 ile 10 arasinda not almaya, gözlemcinin de not vermeye hakki var. Verilmis nota saygi duymam gerekir. Hakem olarak iyi maç yönettigimi düsünüyorum ama yardimci hakemin hatasindan kaynaklanan hata da benim hatamdir? dedi.

?KISILIGIMLE OYNAMAYA HAKLARI YOK?
Cem Papila, ?Benim kisiligimle oynamaya kimsenin hakki yok? dedi.
Cem Papila, geçen sezonki Besiktas-Samsunspor ve bu sezonki Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarindaki yönetimlerinin ligin kaderini degistirdigi iddialariyla ilgili bir soruya, medyada çalisan herkese saygi duydugunu, herkesin isini elinden geldigince iyi yapmaya çalistigini, kimseye de isini ögretecek konumda olmadigini vurgulayarak, ?Ama kimsenin de FIFA hakemi olmus birisine hakemligi ögretecek konumda olmadigini düsünüyorum. Ben su anda Türkiye?de bu isi uygulayan en üst seviyedeki 7 hakemden birisiyim. </TD>
<TD width=53></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=right width=34></TD>
<TD vAlign=top align=left width=136>Cem Papila?nin konusmasi sirasinda zaman zaman ses tonunu yükseltmesi ve gazetecileri elestirmesi üzerine, jüride yer alan bazi gazetecilerin, ?dövseydin bari? diyerek tepki gösterip, toplanti salonunu terk ettigi gözlendi.

</TD>
<TD vAlign=top align=right width=23></TD>
<TD vAlign=top align=left width=361> Basin mensuplarina saygim var ama bana müsabakada nerede duracagimi ögretmeye çalisilmasina ben saygi duymuyorum. Bana duracagim yeri gösteriyorlar. Benim yaptigim ise saygi göstermeleri gerekiyor. Benim de basin mensubunun isine saygi göstermem gerekiyor ve bana yapilacak elestirilerin de sadece elestiri düzeyinde kalmasi gerekiyor. Benim kisiligimle oynamaya kimsenin hakki yok? dedi.

?BUNLAR TAMAMEN HIKAYE?
Cem Papila, geçen sezon ve bu sezon verdigi kararlarla ligin kaderini belirledigi seklindeki iddialarla ilgili olarak da ?Bunlar tamamen hikaye. Böyle bir sey yok? dedi.
Süper Lig ve Ikinci Lig A Kategorisi?nde üst üste son 8 haftada yönettigi maçlari tek tek siralayan Cem Papila, ?Bu maçlarin hangisi kolay maç? Hangisi siradan maç, çekirdek maç. Ama bazi maçlar daha zordur, dogrudur. Bir hakem için yönetecegi ilk maç, en önemli maçtir. Ben bu ciddiyetle bakiyorum. Elimden geldigince bu ciddiyetle maç yönetmeye çalisiyorum.
Bu sezon 16 tane Süper Lig maçi yönettim. Bu 16 maçin 4 tanesi Galatasaray, 4 tanesi Fenerbahçe, 4 tanesi Trabzonspor, 1 tanesi de Besiktas maçi. 16 maçin 13 tanesi dört büyüklerin maçlari. Eger sampiyonluga bu takimlar oynuyorsa, bu maçlarda birileri yenecek, birileri yenilecek. Simdi bu istatistikler olmadan, bir müsabakadan önce bütün basin tarafindan ?Cem Papila bu maça atanmasi gereken hakem? olarak takdim edildikten sonra ve maçi elimden geldigi kadar iyi yönettikten sonra birilerinin çikip beni karalamaya hakki yok.?

?BIRAKMAMI SADECE 3 KISI ISTEYEBILIR? </TD>
<TD width=53></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=right width=34></TD>
<TD vAlign=top align=left width=136>?Hakemligi, Futbol Federasyonu baskani, MHK baskani, esim birakmami isterse, birakirim. Bunun disinda kimse, kendi istegimin disinda bana hakemligi biraktiramaz.?

</TD>
<TD vAlign=top align=right width=23></TD>
<TD vAlign=top align=left width=361> Papila, geçen sezonki Samsunspor maçinin ardindan Besiktas, bu sezon da Fenerbahçe maçinin ardindan Trabzonspor camiasindan yogun tepki almasinin hatirlatilmasi üzerine söyle konustu:
?Ben buraya tirnaklarimla kaziyarak geldim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalisiyorum. Türk futbol camiasinda 2 tane kulüp yok. Süper Lig ve Ikinci Lig A Kategorisi?nde 18?er kulüp, IkinciLig B Kategorisi ve Üçüncü Lig?de kulüpler var. Yani burada futbol kamuoyunun, Kulüpler Birligi?nin düsüncesi benim için önemli.
Büyük kulüp, küçük kulüp ayrimi yapmam. Herkes kendince büyük. Benim, hakemligi birakmami söyledikleri zaman dinleyecegim 3 kisi var: Futbol Federasyonu baskani, MHK baskani, esim birakmami isterse, birakirim. Bunun disinda kimse, kendi istegimin disinda bana hakemligi biraktiramaz.?
</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Hüseyin Çümen
04.05.2005, 18:51
MEYDAN OKUYO GALIBA BU SEREFSIZ BIZE BIZ BIRAKTIRAMAZMISIZ ONA GÖREVI SEN KURALLARI BILMIOSUN ESSEK GIBI BIRAKICAKSIN AURELIO NUN POZISYONUNDA PENALTI YPK DIYEN HAKEM BIRAKACAK GÖREVI KARDESIM

sanatik
04.05.2005, 18:52
telegol programminin ses kayitlari| 6 MB|TIKLA - INDIR (http://www.madeinmetin.com/papazila.zip).

chiffre: sampiyontrabzon

yazimi farketmeyenler, dün konusmalari dinleyemeyenler icin !

------------------------------------

ve su yaziyi ekliyorum:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>MUSTAFA BAYRAKTAR </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>FUTBOL DISI HAMLELER </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Ha-kem hatasidir geçistirelim diyerek bu isi örtbas etmek yanlisina kimse kapilmasin. Bunun sonu iyi gitmiyor.

Büyük camianin kaderiyle bir hakem oynayamaz.

Hakemi elestirin ama arkasindaki güç odaklarini ortaya çikartmadiktan sonra her zaman bir 'Kurban' seçilir.

Futbol Trabzon'da yasama biçimi.

Trabzonspor bir model bir simgedir.

Basari ya da basarisizlikta öz elestiri yapabilecek kadar da medeni bir kenttir.

Küçük sehirden büyük düsünce ve basari çikinca birileri rahatsiz oluyor.

Rahatsiz olmalari normal de bunu kin ve nefrete dönüstürmek dogru olmaz.

Maalesef Türk Futbolunu yönetenler ve siyasilerde bu isin içinde.

Federasyon Baskani'nin, Haluk Ulusoy takintisi ve Gürcistan maçinda yasananlarin faturasini Trabzon camiasina ödettirme plani adim adim uygulaniyor.

Levent Biçakci, Trabzon'u yanina degil karsisina aliyor. Avrupa Sampiyonasi için belirlenen iller arasina Trabzon'u aldirmamasi bardagi tasiran son damla oldu.

Yaptigi bu hamlelerle Türk futbolunun mihenk tasi olan bir camiayi köreltecegini, sindirecegini saniyorsa yaniliyor.

Dün oldugu gibi Trabzon'u, Trabzonlu'yu özel kilan en önemli neden dayanisma ve birliktelik duygusudur ve bu bugün de sürüyor.

Siyasi Parti Il Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Il ve Belediye Meclis Üyeleri ve Taraftar Dernekleri'nin tepkisine kayitsiz kalmak ya da hakeme göz boyayici ceza vermek yeterli olmaz.

Trabzonspor camiasinin hakli serzenisinin ardinda Federasyon ve tüm kurullarinin yillarca sistematik sekilde uyguladigi futbol disi hamleler vardir.

Buna dur demedikten sonra gelecek çok daha karanlik olacak.

Hiç kimsenin Trabzon ve Trabzonlu'nun duygulariyla oynamaya hakki yok.

Bu nedenle Spordan Sorumlu Devlet Bakani sayin Mehmet Ali Sahin'i göreve davet ediyoruz.
</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: sanatik

augustus
04.05.2005, 18:55
bundan sonra savunmacilarimiz 1-2 metre mesafelik ikili mücadelelerde iki ellerini havaya, yana açsinlar.basketbolda alan savunmasi yapar gibi...nasil olsa top ele çarpacak, bu da serbestmis...öyle diyorlar.

EmrahYalçınalp
04.05.2005, 19:18
Adamin onuruyla ilgili endiseler yerini futbol bilgisiyle ilgili endiselere birakiyor... gergedan kadar anla su futboldan be adam...

Ya da cidden süzmeymissin...Edited by: perhaps

Gargamel
04.05.2005, 19:30
o maçi ben o adamdan daha iyi yönetmezsem fenerli oliim ya....seni oraya hakem diye çikartanin allah belasiniwersin...sana 6.90 not veren ellerin ben a...k... seni açiga almayan federasyonu ben .......hatta görevden almayan federasyonu.....aldiin paralar kursaginda kalsin insallah serefsiz...Boyle bir maç yönetiminin altinda bi bit yenigi aramayan federasyonun bentaaaa içinesi.ç..m

Kiraly
04.05.2005, 19:30
Söyleyecek birsey bulamiyorum,bu adam hala iyi mac yönettigini iddia ediyorsa birkez daha yaziklar olsun.

emegin baskentinden geldigini söyleyen emek hirsizi cem papila,

Hukuk okudugunu ,avukatlik yaptigini söyleyen adaletsiz cem papila

Kendisinin de karadenizli oldugunu aciklayan namkör cem papila

Vicdaninin rahat oldugunu söyleyen vicdansiz cem papila

Trabzonlu ve Trabzonsporlularin oldugu yerde ,adam diye dolasamayacaksin birdaha cem papila..............................

sanatik
04.05.2005, 19:36
Cem Papila

Geçen sezon yönettigi Besiktas-Samsunspor müsabakasi ile adini duyuran ve gündeme bomba gibi düsen Hakem Cem Papila bu hafta yönettigi Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakasindaki yönetimiyle birakin gündeme bomba gibi düsmeyi, sampiyonlugu tayin eden hakem elestirisiyle karsi karsiya kaldi.

Besiktas-Samsunspor maçindaki yönetimiyle Hakem Cem Papila tarafli tarafsiz tüm futbol kamuoyunun (Besiktas hariç) takdirini almis adeta Türk hakemliginin yükselen yildizi olmustu ve geçen süre Hakem Cem Papila'ya Uluslararasi Hakem unvanini da getirmisti. Artik o bir FIFA hakemiydi. Yani Dünya ve Avrupa'da Türk hakemligini temsil edecek unvana sahipti. Peki neydi Cem Papila'ya çok kisa bir sürede bu unvani getiren temel nedenler. Bu nedenleri asagidaki maddelerde siralayabiliriz:

1- Esitlik

2- Güven

3- Iletisim

4- Özgüven duygusu

5- Kurallarin yorumlanmasi

6- Hakem, yardimci hakem is birligi

7- Dogru kararlar

8- Baski altinda kalmama

9- Fiziki yeterlilik

10- Yüksek kondisyon

Yukaridaki maddeler Cem Papila'yi Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakasina da tasimisti. Cem Papila'nin bu müsabakadan sonra futbol kamuoyunda ' Sampiyonlugu tayin eden hakem ' elestirisine maruz kalmasinin sebebi de yukaridaki maddelerin büyük bölümünün müsabaka esnasinda Cem Papila tarafindan uygulanmamasi olarak tezahür etmesidir.

Cem Papila'nin bu müsabakada verdigi kararlarin tamamina yakini tartisilir hale gelmis ve Cem Papila tabiri caizse dar agacina çekilmistir. Cem Papila elde ettigi unvanini bu derbi maçta zedelemistir.

Cem Papila'nin kisiligiyle ilgili hiç bir endisem ve kuskum yok. Ancak Fenerbahçe-Trabzonspor maçindaki yönetim tarzina asiri güvenin ve yeterli hazirligin yapilmadigini degerlendiriyorum. Bir müsabakanin basarilmasi yüksek konsantrasyon ve ekip çalismasina baglidir. Cem'de ne konsantrasyon vardi, ne de ekip çalismasi. Maçin teknik analizini yapacak durumda degilim ancak Cem Papila'ya bir tavsiyem var, maçin kasedini alsin seyretsin. Bir defa yetmez! Bes defa... Hatta 20 defa seyretsin. Neler yaptiklarinin, neler yapamadiklarinin görüntülerini görsün. Esitlik adina, kurallarin yorumlanmasinda dogruluk adina, baski altinda kalmama ve en önemlisi müsabakanin neticesinin tayininde hak ettigi unvanina halel getirip, getirmedigine karar versin. Sanirim bu onun gelecekteki hakemlik sürecine önemli hatta çok çok önemli isik tutacak bir ders olacaktir.

Bülent Yavuz

------------------------------------------------------------ ---

SDanışmaz
04.05.2005, 19:39
Ben izLemdim ama babamin dedigine göre yine ayni maç oLsa,yine ayni pozisyonLar oLsa ayni kararLari veririm demis smileys/smiley7.gif

Bu ne demek ya.Biz istifasini bekLiyoruz bu ne diyor.Bi de utanmadan federasyonun en iyi hakemLerinden biriyim diyor.smileys/smiley7.gif

Emir BAYRAK
04.05.2005, 20:01
Evet febe yanlisi bi mac yonettigini tamamen anladik..2 yanlis 1 dogru etmiyo!!! Artik uyanin...dün bjk nin önünü kesti (5 kirmizi) bugun bizim onumuzu kesti (17 hatali duduk) :smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

düdükler senin ....... girsin...

jackal61
04.05.2005, 21:31
o serefsiz haysiyetsiz yüzsüz herif utanmadan bir de televizyona çikip maça iyi yönettim diyebiliyo allah onu nasil biliyosa öyle yapsin dün aksam izlerken tüylerim diken diken oldu sinirimden az daha televizyonu kiracaktim bu kadar yüzsüzlük olmaz be kardesim...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Hasan Cubukcu
04.05.2005, 23:14
Not:

Serefsiz diyor ki zonguldakliyim

hayir onun babasi trabzonlu zamaninda göc etmisler zonguldaga babsini adi necati papila ist.il müfettisimi neymis abisini adi da serdar necati, benim tanidigim bir gazeteci bana söyledi ,kendisi de zonguldakli iyi taniyormus serefsizleri.

Punisher-61
05.05.2005, 00:00
zonguldaktan ankaraya tasindi...

benim aklima su takildi..Ankara bölgesindeki hakemler istanbul ve karadeniz takimlarininmaclarini yönetiyor..bunu papila kendisi söyledi telegolde...

acaba bu adam bilerekten mi ankaraya tasindi??

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.05.2005, 00:01
anasini babasini bosverin...
kendi serefsiz olabilir ama ailesine dil uzatmak bize yakismaz..smileys/smiley5.gif
azcik dikkat lütfen

mahir_kuzey
05.05.2005, 00:33
Evet febe yanlisi bi mac yonettigini tamamen anladik..2 yanlis 1 dogru etmiyo!!! Artik uyanin...dün bjk nin önünü kesti (5 kirmizi) bugun bizim onumuzu kesti (17 hatali duduk) :smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Cem papila besiktasin önünü kesmedi ki. 5 kirmizi kart verdi ama hepsinde hakliydi. o maçi çok güzel yönetmisti gerçekten. çok adil yönetmisti. Kasti bize idi. yapti iste.

sanatik
05.05.2005, 00:55
Not:

Serefsiz diyor ki zonguldakliyim

hayir onun babasi trabzonlu zamaninda göc etmisler zonguldaga babsini adi necati papila ist.il müfettisimi neymis abisini adi da serdar necati, benim tanidigim bir gazeteci bana söyledi ,kendisi de zonguldakli iyi taniyormus serefsizleri.

hayret birsey yaaa.

baska bir sey yazacak halim yok.

ozgur
05.05.2005, 01:12
Cem papila penaltiyi verirken Acaba burada bizim futbolcular ne soyluyohttp://www.milliyet.com.tr/2005/05/04/s&#111;n/resim/ts.jpgrdu degerli(!) hakem arkadasin arkasindan. Hic merak ettim

Barış
05.05.2005, 01:25
Ofsayttasuçu yardimci hakeme atti.

Hiç bi pozisyonda hata yapmamis olsan bile(smileys/smiley5.gif) bu, maçin kaderini etkiledi.Gol oldu dostum o pozisyon goool! ssss alo!!!smileys/smiley7.gif

61-firtina
05.05.2005, 14:58
smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifanti cem papila

tamer__61
05.05.2005, 15:46
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Cem Papila'ya Sebat destegi</TD></TR></T></TABLE>

A.Sebatspor Baskani Veli Sezgin, Cem Papila'nin hakemligi birakmasinin dogru olmadigini söyledi. Sezgin, Papila'nin çok sansiz bir maç yönettigini belirterek, "Trabzonspor magdur oldu. Fakat Papila'nin hakemligi birakmasi dogru olmaz. Bir maçi kötü yönetti diye hakemligi birakilirsa maç yönetecek hakem bulamayiz. Hakemlerimize sahip çikmaliyiz'' dedi.

iste dost hançeri arkadasalar

fotomaçtan alinti

tsmaniac
05.05.2005, 17:47
TRABZONSPORUN TRABZONSPORDAN BASKA DOSTU YOK HERZAMAN SÖYLÜYORUZ ISTE SEBATTA IST.KÖPEGI ANLAYIN ARTIK

tsmaniac
05.05.2005, 17:50
BU ARADA PAPILAYA BEDDUA ETME KAMPANYASI BASLATIYORUM HEP BERABER
BEDDUA EDELIM KI BIRI TUTSUN INSALLAH ÇOLUGU ÇOCUGU ÖLSÜN AGZINDAN KAN
GELEREK GEBERSIN SEREFSIZ OGLU SEREFSIZ ADI ÇANAK YALAYICI DEVAM
ETTIRIN LÜTFEN

Punisher-61
05.05.2005, 17:54
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Cem Papila'ya Sebat destegi</TD></TR></T></T></TABLE>

A.Sebatspor Baskani Veli Sezgin, Cem Papila'nin hakemligi birakmasinin dogru olmadigini söyledi. Sezgin, Papila'nin çok sansiz bir maç yönettigini belirterek, "Trabzonspor magdur oldu. Fakat Papila'nin hakemligi birakmasi dogru olmaz. Bir maçi kötü yönetti diye hakemligi birakilirsa maç yönetecek hakem bulamayiz. Hakemlerimize sahip çikmaliyiz'' dedi.

fotomaçtan alinti

Buda nesi oluyor simdi??? Dünya Tersine döndüsmileys/smiley7.gif

POYRAZ
05.05.2005, 18:00
<T>
<TR>

fotomaçtan alinti

Arkadasim, bazi Fener yalamasi gazetelerin tuzagina düsmüssün.

Fotomac dedigin gazete, Fenerbahce'nin 1 numarali yalamasidir. Gündemi degistirmek icin bu tür yalanlari yazdiklarini anlayamadin mi? O serefsiz gazete daha önce de Fatih'i bir cok kez Fener'e satmisti sanki Fatih söylemis gibi gönlüm Fener'de mutlaka Fenere transfer olmak istiyorum gibi serefsizce yalanlar uydurmustu.

Orasi Türkiye, oradaki medyaya kulaginla duymadiktan sonra inanmayacaksin. Bunlarin yani medyanintopu serefsiz insanlardir.

Fotomac'a verdiginiz her kurus para Trabzonspor düsmanligi olarak karsimiza cikti ve aynen böyle cikmaya devam edecektir.

Bu tür yalan haberlere prim vermeyin ve inanmayin, Akcaabat'in öyle bir sey söylemesi mümkün degil !!!

sanatik
05.05.2005, 21:15
Bir zamanlar, ben henüz suya "bu" derken, bir teknik direktör vardi. Adi Molnar. Macar'di hazret; ikide bir Türkiye'ye gelir, Fenerbahçe'yi çalistirir, zaman zaman sari-lacivertlileri sampiyon yapar, sonra da "Ben var gelmek Finibaççe olmak kampiyonat" diye demeç verirdi gazetelere. Bu yil ligde ayni demeci verecek çok kisi var. Örnegin Cem Papila. Cem Papila da "Ben var düdük çalmak, Finibaççe olmak kampiyonat" diyebilir. Sonra sayin Levent Biçakci, o da "Ben var federasyon koltuguna oturmak, Finibaççe olmak kampiyonat" dese kim karsi çikabilir. Ya da efendime söyleyeyim Merkez Hakem Kurulu... Onlar da topluca bir agizdan "Biz var bu koltuklara oturmak Finibaççe olmak kampiyonat" deseler ne gam! Öyle kalkip uzun hesaba kitaba durmaya gerek yok, alin son Trabzon maçini. Bugüne degin nerede görülmüstür bir hakemin 18 hata yapip da bunlarin tümünü bir takimin lehine tecelli ettigi? Cem Papila dogru düzgün yönetse maçi Trabzon 2-1 galip gelecek, ligin seyri degisecek bir anda.

------------

Finibaççe olmak bu sefer 2.ligde kampiyonatEdited by: sanatik

Beytullah
05.05.2005, 23:02
<T>
<TR>

fotomaçtan alinti

fotomactan ne beklenirdi adamlar ener yalakasi bee ..

sanatik
07.05.2005, 00:09
Caryl Chessman Papila!

Geçmisin biraz derinliklerini yasayanlar iyi hatirlayacaklardir; Amerika'da "seri bir katil" ortaya çikmisti. Daha çok sayfiye yerlerinde arabalarini mehtabi seyretmek için kuytu yerlere çeken genç sevgililere musallat olan katil, önce kiza tecavüz ediyor, sonra ikisini de öldürüyordu.

Bütün Amerika polis teskilati ayaga kalkmisti. Uzun ugraslar sonu CARYL CHESSMAN adinda birisi yakalanmis ve sorguya alinmisti. Çok ilginçtir, adam gözönüne alindiktan sonra "sevgililere yönelik seri cinayetler" sona ermisti ama Chessman "Ben degilim" diye direniyordu.

Caryl Chessman tam 11 yil direndi. Hem de kendi savunmasini kendisi yaparak direnmisti. Hücresini disaridan getirttigi hukuk kitaplari ile doldurmustu. Okumus okumus "benim" diyen hukukçudan daha iyi hukuk bilen birisi olmustu. Bütün deliller aleyhineydi. Onun içeri alinmasiyla seri cinayetler sona ermisti. Karsisinda da çok güçlü hukukçulardan kurulu bir "hukuk ordusu" çikmasina ragmen, Chessman tam 11 yil ayakta kaldi. Hatta yaptigi savunmalarla kamuoyundan da müthis bir destek almaya baslamisti. Insanlar sokaklara dökülüyor "Chessman'i birakin" diye pankartlar tasiyorlardi. Ama "hukuka" karsi "hukuk savasi" yaparak ancak 11 yil hayatta kalabilmis, sonra idam edilmisti.

Yerli Chessman
Benzetmek gibi olmasin ama bizim de simdi bir 'Caryl Chessman'imiz var. Ona söyle denebilirdi; Chessman Papila! Yalniz bizimki ile ruhu Amerika'da dolasan Caryl Chessman arasinda 2 önemli ayrilik vardi:

1. Bizim Chessman Papila, kuytularda mehtap seyreden asik gençleri degil, milyonlarca insanin "aski" olan futbolu öldürüyor, kurallarin irzina geçiyordu.

2. Bizim Chessman Papila, Amerikali seri katil gibi hücresini "hukuk kitaplari" ile doldurup sonradan "hukukçu" olmamis, meslegini icra etmeye baslamadan hukukta okuyup, avukat olmustu.

Vukuatlari arasinda geçen sezon oynanan Besiktas-Samsun maçinda öylesine bir "katil plani" hazirlamisti ki katledilen Besiktas bile daha yeni yeni kendisine gelip olayin üstündeki sis perdesini dagitmaya çalismaktaydi. Besiktas Baskani Yildirim Demirören, TBMM'de kurulan arastirma komisyonuna verdigi ifadede "Kirlenmede bir sonuca ulasmak istiyorsaniz, Besiktas'in geçen sezon önünün nasil kesildigini ortaya çikartin" demisti.

Trabzon pesinde
Son F.Bahçe-Trabzon maçindaki "katil olayi" kimbilir kaçinci olayiydi. Ama galiba onu "eleveren" en büyük olaydi. Trabzon'un lehine olmasi gereken futbolun bütün kurallarinin irzina geçmis, futbolun ve Trabzonspor'un ümitlerini katletmisti. Bu sadece Trabzon cephesinin iddiasi degil, futbolun yorumunu yapan bir grubun da iddiasiydi.

En fanatik F.Bahçeliler bile kare kare gösterilen "futbol cinayet sahnelerine" fazla itiraz edemiyor "Hakem de insan, hata yapabilir" diyor, daha önce F.Bahçe için yapilmis yanlislari ortaya koyarak isi sulandirmaya çalisiyorlardi. Ama su sorunun yanitini asla veremiyorlardi:

"Trabzon için çalinan ya da çalinmayan düdüklere F.Bahçe muhatap olsaydi da kaybetseydi, bugün acaba neler olurdu?"

Hiçkimsenin süphesi olmasin, Chessman Papila'yi savunmasina bile firsat vermeden kamunun "haçina" çiviler, karsisina geçip tasa tutarlardi.

Delikanli savunma!
Trabzon'un öfkesi istedigi kadar devam etsin, olayin üzerine rüzgâr esmeye baslayinca bizim yerli Chessman Papila da bir TV ekranina çikti "11 yil ölüme direnen Caryl Chessman'dan" daha etkili olan savunmasini yapti.

Kendisini elestiren Erman Toroglu ve Ahmet Çakar gibi yillarca FIFA kokarti tasimis eski hakem agabeyleri futbolu bilmiyorlardi! Daha düne kadar kurslarda hakemlik dersi aldigi Bülent Yavuz agabeyi de "futbol cahili" olmaliydi! "F.Bahçeli oldugunu" iddia eden yillarin gazetecisi Hincal Uluç ise dedikodu yazarligi yapmaktaydi!

Hukukçuydu, kendisini savundu, "infazini" durdurdu. Hatta ona inanmaya hazir (!) kamuoyunun büyük bölümü "delikanli hakem" diye sempatik bulmaya da basladi.

Ama unutmayalim; Caryl Chessman hukukla 11 yil savasabildi. Gerçeklerle savasmak o kadar kolay olmamali.

Bakalim bizim Chessman Papila'nin avukatligi kendisini ne zamana kadar ayakta tutacak.

---------------------------------------------------

sucu tamamen papilaya yikmaya calisiyorlar. Islerine geliyor tabiiki.

Atay Aktug Baskan dedigi gibi muhatabimiz degil cem papazila. Onu öyle yapdiran istifa edecek.Edited by: sanatik

tamer__61
07.05.2005, 14:24
arkadaslaar bu alintiyi internetten yaptim

ve bu sezginden hersey beklenir

hatirlarsaniz sebatin febe macindan once azizeye iltifat ustune iltifat etmisti

yok yusufu bedava vermis yok sezon sonu kadikoy stadinin eski cimlerini vercekmis azize sezgine falan filan

insallah o cimleri oturup yer veli bey biz guzelim sehrimize artik ve kotu mal istemiyoruz sana afiyet olsun veli sezgin bey

yaniii fotomaca bende inanmam ama daha onceki demeclerini bildigim icin velinin inandirici geldi bana

zanoylu
07.05.2005, 14:56
Biçakçi Papila nin ipini çekti....(stara çikti diye)

ALLAH'in izniyle onunda ipini biz çekecez

zanoylu
07.05.2005, 16:04
Haysiyeti olsa idi çikmazdi

Badaloğlu
07.05.2005, 16:22
BU ARADA PAPILAYA BEDDUA ETME KAMPANYASI BASLATIYORUM HEP BERABER BEDDUA EDELIM KI BIRI TUTSUN INSALLAH ÇOLUGU ÇOCUGU ÖLSÜN AGZINDAN KAN GELEREK GEBERSIN SEREFSIZ OGLU SEREFSIZ ADI ÇANAK YALAYICI DEVAM ETTIRIN LÜTFEN

Kardes, bu nasil bir tesvik seklidir?Bunu kabül edemem,çolugunun çocugunun ne kabahati var?Hem beddua etmek dinimizcede dogru degildir.Beddua isini fazla abattin,bagir,çagir,fikir üret,pankart as,istifa deama adamin yaptigi yanlislari araya Allahi'da katarak intikam almak istemen dogru degildir.

Bu arada Veli Sezgin, gündemmi olmak istiyor?Merak etmesin zaten onun sayesinde Cumhuriyetle yasit Sebatspor tarihe Veli Sezgin ismi ile geçmistir.Hiç saga sola atlamasin,medet ummasin...Sebati bu beceriksiz adam küme düsürmüstür.Selami yardimin mirasini 2 senede yemis bitirmistir.Simdi küme düsme kaldirilsin diye mahkemelere basvuran bu adam ne yapacagini sasirmistir.

Emorfo
07.05.2005, 16:33
Papila dogru söyle Papila dogru söyle kaç para aldin, kaç para aldin

Papila dogru söyle Papila dogru söyle kaç para aldin, kaç para aldinEdited by: Emorfo

bodozlama
07.05.2005, 16:57
Talay Erker'in dünkü yazisi Papilla'nin tam tarifini yapmis....

Caryl Chessman Papila!

Geçmisin biraz derinliklerini yasayanlar iyi hatirlayacaklardir; Amerika'da "seri bir katil" ortaya çikmisti. Daha çok sayfiye yerlerinde arabalarini mehtabi seyretmek için kuytu yerlere çeken genç sevgililere musallat olan katil, önce kiza tecavüz ediyor, sonra ikisini de öldürüyordu.

Bütün Amerika polis teskilati ayaga kalkmisti. Uzun ugraslar sonu CARYL CHESSMAN adinda birisi yakalanmis ve sorguya alinmisti. Çok ilginçtir, adam gözönüne alindiktan sonra "sevgililere yönelik seri cinayetler" sona ermisti ama Chessman "Ben degilim" diye direniyordu.

Caryl Chessman tam 11 yil direndi. Hem de kendi savunmasini kendisi yaparak direnmisti. Hücresini disaridan getirttigi hukuk kitaplari ile doldurmustu. Okumus okumus "benim" diyen hukukçudan daha iyi hukuk bilen birisi olmustu. Bütün deliller aleyhineydi. Onun içeri alinmasiyla seri cinayetler sona ermisti. Karsisinda da çok güçlü hukukçulardan kurulu bir "hukuk ordusu" çikmasina ragmen, Chessman tam 11 yil ayakta kaldi. Hatta yaptigi savunmalarla kamuoyundan da müthis bir destek almaya baslamisti. Insanlar sokaklara dökülüyor "Chessman'i birakin" diye pankartlar tasiyorlardi. Ama "hukuka" karsi "hukuk savasi" yaparak ancak 11 yil hayatta kalabilmis, sonra idam edilmisti.

Yerli Chessman
Benzetmek gibi olmasin ama bizim de simdi bir 'Caryl Chessman'imiz var. Ona söyle denebilirdi; Chessman Papila! Yalniz bizimki ile ruhu Amerika'da dolasan Caryl Chessman arasinda 2 önemli ayrilik vardi:

1. Bizim Chessman Papila, kuytularda mehtap seyreden asik gençleri degil, milyonlarca insanin "aski" olan futbolu öldürüyor, kurallarin irzina geçiyordu.

2. Bizim Chessman Papila, Amerikali seri katil gibi hücresini "hukuk kitaplari" ile doldurup sonradan "hukukçu" olmamis, meslegini icra etmeye baslamadan hukukta okuyup, avukat olmustu.

Vukuatlari arasinda geçen sezon oynanan Besiktas-Samsun maçinda öylesine bir "katil plani" hazirlamisti ki katledilen Besiktas bile daha yeni yeni kendisine gelip olayin üstündeki sis perdesini dagitmaya çalismaktaydi. Besiktas Baskani Yildirim Demirören, TBMM'de kurulan arastirma komisyonuna verdigi ifadede "Kirlenmede bir sonuca ulasmak istiyorsaniz, Besiktas'in geçen sezon önünün nasil kesildigini ortaya çikartin" demisti.

Trabzon pesinde
Son F.Bahçe-Trabzon maçindaki "katil olayi" kimbilir kaçinci olayiydi. Ama galiba onu "eleveren" en büyük olaydi. Trabzon'un lehine olmasi gereken futbolun bütün kurallarinin irzina geçmis, futbolun ve Trabzonspor'un ümitlerini katletmisti. Bu sadece Trabzon cephesinin iddiasi degil, futbolun yorumunu yapan bir grubun da iddiasiydi.

En fanatik F.Bahçeliler bile kare kare gösterilen "futbol cinayet sahnelerine" fazla itiraz edemiyor "Hakem de insan, hata yapabilir" diyor, daha önce F.Bahçe için yapilmis yanlislari ortaya koyarak isi sulandirmaya çalisiyorlardi. Ama su sorunun yanitini asla veremiyorlardi:

"Trabzon için çalinan ya da çalinmayan düdüklere F.Bahçe muhatap olsaydi da kaybetseydi, bugün acaba neler olurdu?"

Hiçkimsenin süphesi olmasin, Chessman Papila'yi savunmasina bile firsat vermeden kamunun "haçina" çiviler, karsisina geçip tasa tutarlardi.

Delikanli savunma!
Trabzon'un öfkesi istedigi kadar devam etsin, olayin üzerine rüzgâr esmeye baslayinca bizim yerli Chessman Papila da bir TV ekranina çikti "11 yil ölüme direnen Caryl Chessman'dan" daha etkili olan savunmasini yapti.

Kendisini elestiren Erman Toroglu ve Ahmet Çakar gibi yillarca FIFA kokarti tasimis eski hakem agabeyleri futbolu bilmiyorlardi! Daha düne kadar kurslarda hakemlik dersi aldigi Bülent Yavuz agabeyi de "futbol cahili" olmaliydi! "F.Bahçeli oldugunu" iddia eden yillarin gazetecisi Hincal Uluç ise dedikodu yazarligi yapmaktaydi!

Hukukçuydu, kendisini savundu, "infazini" durdurdu. Hatta ona inanmaya hazir (!) kamuoyunun büyük bölümü "delikanli hakem" diye sempatik bulmaya da basladi.

Ama unutmayalim; Caryl Chessman hukukla 11 yil savasabildi. Gerçeklerle savasmak o kadar kolay olmamali.

Bakalim bizim Chessman Papila'nin avukatligi kendisini ne zamana kadar ayakta tutacak.

SDanışmaz
07.05.2005, 17:31
Adam dogruLari yazmis ama PapiLanin kendini savunmasi o kadar uzun sürmez.

Crazy_OfLu61_
07.05.2005, 17:47
Bu adamin bu maçi sattigina dair bir deilil bulmaliyiz yoksa hersey bosa gidecek eger bu bulunursa lig iptal edilebilir.

Crazy_OfLu61_
07.05.2005, 17:48
<T>
<TR>

fotomaçtan alinti

Kansiz serefsiz.

Mayls
07.05.2005, 18:15
delil bulmak zor ama deneyelim

allah'tan ümit kesilmez...

61trabzonomer
07.05.2005, 20:22
yok ya bulsalarda kapatilir üssü hemen ...

imported_erdogdulu61
08.05.2005, 00:04
papila papazinin ne aldigi önemli degil ne verdigi önemli bunu bir arastirin bakin ne vermis

Sacit
08.05.2005, 11:05
ulan kizmayacaz dogru soyle hadismileys/smiley7.gif

Crazy_OfLu61_
08.05.2005, 13:43
yok ya bulsalarda kapatilir üssü hemen ...

Önemli olanda bu biz o kadar güçlü insanlara sahip bir bölgeyiz iste onlar su asamada devreye girmeli. Buna izin vermemeliler.

POYRAZ
08.05.2005, 15:49
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/070505mac14.jpg

Trapzone
08.05.2005, 16:38
Serefsiz heryerde serefsizdir bunu tv proramindada gördük.

Beytullah
08.05.2005, 23:45
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/070505mac14.jpg

GERÇEKLER GÖZ ARDI EDILEMEZDIIIsmileys/smiley7.gif

Mayls
09.05.2005, 14:39
<DIV>Allah yardimcimiz olsun</DIV>

calypso
09.05.2005, 16:38
http://www.ntvmsnbc.com/news/191568.jpg

Isik Sigorta dan Cem Papila'ya ödül geldi..

marna
09.05.2005, 18:41
www.cempapila.com (http://www.cempapila.com) güzel bir site, tavsiye ederim..

sanatik
09.05.2005, 19:27
www.cempapila.com (http://www.cempapila.com) güzel bir site, tavsiye ederim..

Futbol, sahalarda oynanip; sahalarda bitmeli,
Haklari BIÇAK...! gibi kesilmemeli...<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>

smileys/smiley1.gif

mesaj attim bir tane hedef 100.000 Lütfen istifa online mail formuna katilim icin. Bunu hemen ilk sayfada bildirmek uygun olur.Edited by: sanatik

Emorfo
12.05.2005, 12:25
http://www.koelntrabz&#111;nspor.de/mediac/400_0/media/CemPapila.jpg

Edited by: Emorfo

Beytullah
12.05.2005, 17:40
http://www.koelntrabz&#111;nspor.de/mediac/400_0/media/CemPapila.jpg

walla süper bu yaaasmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

61-firtina
12.05.2005, 23:09
bence bu müsvette en az 500 milyar almistir en az oda

$FIRTINA61$
14.05.2005, 12:25
spor3.com da yazior cem papila comda ki protestomuz

Barış
16.05.2005, 16:19
Ulan Papila yaktin bizi.smileys/smiley7.gif

Bu arada www.cempapila.com (http://www.cempapila.com) da ki forum bölümünü izlerken The Godfather(Baba) film müzigini dinleyin bence.smileys/smiley7.gifAcayip gazageldim.smileys/smiley4.gif

POYRAZ
16.05.2005, 16:26
Ulan Papila yaktin bizi.smileys/smiley7.gif

Bu arada www.cempapila.com (http://www.cempapila.com) da ki forum bölümünü izlerken The Godfather(Baba) film müzigini dinleyin bence.smileys/smiley7.gifAcayip gazageldim.smileys/smiley4.gif

Acaba PAPILA papazina bir gönderme mi yapilior ?smileys/smiley36.gif

sanatik
20.05.2005, 10:58
SENOL YÜKSEK
DELIKANLI , KARA.....IZLI CEM PAPILA
Aradan 15-20 gün geçmesine ragmen bu konu hakkinda kendi kendimle sürekli kavga halindeyken bakdim olmuyor bosa koyuyorsun dolmuyor,doluya koluyorsun almiyor mecburen tekrar kaleme döküldüler .Türkiyede ki spor tutkunlarinin hemen hemen çogunun izledigi açik oturum ve aklama programlarinda canli röpertaj ve yayinlarla cem papila kendisini dogruluk abidesi ilan etdirdi ve bu olayin üzeri kapatilmaya çalisildi.Ben star tvdeki canli röportaji çok sakin ve çok dikkatli izledim.
Spiker soruyor : (bence orta yol bulunsun sende artik dillerde dolasma politikasi idi.Ama bizimki delikanli ya , Karadenizli ya .)
-Bu gol olan pozisyon ofsayit degil mi?
Cevap:
- Evet bariz ofsayt.
Soru:
-Peki bu hatami ?
Cevap:
-Evet hata.
-Bariz hata mi ?
-Evet hata.
-Öyleyse Trabzonlulardan özür dileyecek misin?
Konu baska taraflara çekiliyor
Sunucu tekrar
-Trabzonspora,Trabzonlulara bir özür borçunuz var bana göre diyor,tekrar tekrar ama .

Hasmetde öyle bir durus varki , öyle kendinden eminki , öyle bilgili? Öyle düzgün düdük çaldi ki ? kili kipardamiyor.sanki dalga geçercesine , sanki 17 hatali düdük çalmamiscasina , sanki arkasina 20 milyon taraftari alarak ;benim dayim saglam siz nederseniz deyin dercesine tüm diger futbol takimlarina , futbol ailesine karsi durus gibi basi dimdik , gögsü gergin ve delikanlica
ÖZÜR DILEMEK:Bu herkesin anladigi ve bildigi anlamiyla , bilerek veya bilmeyerek yapilan bir hatanin üzerine söylenen bir terimdir.Bu yasamin,dilin,konusmanin,düzenin,toplumda yasamanin ilk kuralidir.Ve de tartisilmaz.Tartisilirsa belki ilkel yasamlarda tartisila bilir.
ÖZÜR DILEMEK BÜYÜKLÜKDÜR.
ÖZÜR DILEMEK OLGUNLUKTUR .
ÖZÜR DILEMEK EFENDILIKTIR.
ÖZÜR DILEMEK ERDEMLILIKTIR.
ÖZÜR DILEMEK YÜREKLILIKTIR .
ÖZÜR DILEMEK KARSISINDAKI INSANA INSANCA YAKLASMAKDIR.
ÖZÜR DILEMEK TOPLUM YASAMININ EN ÖNEMLI DÜZENIDIR.
ÖZÜR DILEMEK BIR ARADA VE MUTLU YASAMANIN TEK ÖGESIDIR.
Ve özür dilemek çok zor istir özür dileyen kisi kendiyle barisik,toplum içinde yasamasini bilen , demokrasiye , insan haklarina saygili ve sevgili vede kendinden emin vede büyük insandir.
Peki simdi ne oldu ? Tepedekiler öyle istedi,TV lerde bu istege çanak tutarak haksizligi hakli durumami getirdi ? Insanin aklina çok sey geliyor ama kalemin ucu sakinligi yeg tutuyor .
Beyler hep birlikte hem fikirmiyiz ? Tarabzonspor bu yil (daha önceki çogu yillarda oldugu gibi ) en güzel futbolu oynadi mi ? Trabzonspor gönüllerin sampiyonu mu ? Trabzonspor türk futboluna çok cevherler kazandirdi mi ? Su anda Türkiye de bir isatatislik yapilirsa Trabzon dogumlu , kökenli futbolcu sayisi neredeyse % 20 - % 30 civarindadir.
Peki beyler simdi bu adaletle , bu düzenle, bu düdüklerle ,bu futbol felsefesiyle ,bu çirkin oyunlarla ,bu tezgahlardan düzgün mamul elde edile bilir mi? Bu feryatlar sikintilarin giderilmesi için çikan çigliklardir. Çifte sitandarta karsi olan haykirislardir. Örnegin : Ibrahim Yattara ilk maçta gol sevincinden gördügü kart , Lusyanna nin bilinçli olarak formasini çikarip gördügü kart ve karsinizda TAHKIM KURULU.Iste bariz örnegi.Daha sonra digerlerine de deginilecek,bu sutünlarda.Taki futbolda adelet saglanana kadar.Bir dahaki yazida bulusmak üzere hosçakalin.

-------------------

smileys/smiley32.gifEdited by: sanatik

sanatik
26.05.2005, 19:23
yan hakem ADIL SINEM yer aliyor listede ( digerinin ismi neydi ? ):

27 Mayis Cuma:
20.00 Konyaspor-Fenerbahçe:
Metin Tokat, Hayati Dogan, Ufuk Sepik

28 Mayis Cumartesi:
19.00 Galatasaray-Denizlispor:
Selçuk Dereli, Bülent Gökçü, Ekrem Kan
16.30 Kayserispor-Büyüksehir Belediyesi Ankaraspor: