PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksik Bölgelerimiz, Bu Bölgeler İçin Önerileriniz..

Sayfa : [1] 2 3 4 5

Sefa
28.04.2009, 23:17
Eksik görüdüğümüz mevkilerimiz ve buralar için önerilerimizi buradan yapabiliriz..

Mustafa Calik
28.04.2009, 23:31
1. Sag bek .. Abdurrahman Dereli
2. Ön libero .. Biglia yada Murat Ceylan
3. Forvet .. bilemiyorum
4. Sag kanat .. Özer Hurmaci
5. Kadro Genisligi .. Caglar Birinci

cahoe
28.04.2009, 23:33

Bjk ile anlaştı.

Ba®ış
28.04.2009, 23:36

Bjk ile anlaştı.
eğer Çağlar Denizli-Bursa maçındaki gibiyse isabet olmuş bjk ile anlaşması.resmen yoktan var etti Bursanın ilk golünü

Muhammet
28.04.2009, 23:38
3 forvet, bir de ön libero lazım en azından.

Ama önce kafa lazım zihniyet lazım!

Mustafa Calik
28.04.2009, 23:41
Bjk ile anlaştı.

Geçtiğimiz hafta içinde Eintracht Frankfurt'un ön liberosu Michael Fink'e imza attıran Beşiktaş yönetimi, bu kez de Denizlispor'un başarılı sol beki Çağlar Birinci için Yeşil -Siyahlı yönetimle yürüttüğü transfer görüşmelerinde son aşamaya geldi. Denizlispor'a 2011'de sözleşmesi bitecek olan milli oyuncu için 1 milyon Euro'nun yanı sıra bir de futbolcu teklif edildiği belirtildi. Ancak Denizlispor'unsa 1 milyon 250 bin Euro ve iki futbolcu istediği öğrenildi.

yani tam olarak anlasmamislar daha.

Kubilay ŞAHİN
28.04.2009, 23:43
Forvet, Orta Saha, (Yedekde Olabilir..), Önlibero..
Alınması Gereken Mevkiilerin En Önemlileri..

Ba®ış
28.04.2009, 23:45
Hakiki sağbek te lazım bu takıma

AYYILDIZ
28.04.2009, 23:49
Sağ bek
Önlibero
Forvet

Halit Aydın
28.04.2009, 23:52
Kulübeye teknik adam lazım

RaİSTLİN610
29.04.2009, 00:01
sag bek orta saha beyın forvet

kalavara
29.04.2009, 00:45
öncelikle seri bir defansif orta saha oyuncusu, sonra adam akıllı bir forvet lazım bu takıma. şöyle düşünün, fatih tekke ve biglia ile nasıl bir takıma dönüşebileceğimizi düşünün...fatih tekke konusunda yönetimin hiç istekli olmadığını da biliyorum ya örnek diye söyledim..

sessizkral_1
29.04.2009, 00:55
Türkiye Liglerinden Alınabilecek Oyuncular

*Volkan Şen
*Mehmet Topuz
*Özer Hurmacı
*Tabata
*Sercan Yıldırım
*Sivasdan Abdurrahman ya da Hayrettin
*Birde bulduğunu atacak tipte forvet lazım örneğin yaşlı olmasına rağmen 1-2 yıl iş yapabilecek Taner Güleri var Fatih Tekke olabilir ancak gelirmi bilmiyorum bu tipte bir forvete ihtiyacımız var.

İlk aklıma gelenler.Bunun dışında Eskişehirin 21 yaşındaki kalecisini bjk maçında çok beğendim.adı Sinan Ören gelecek vadediyor.

hakantpl
29.04.2009, 01:18
Öncelikle İki Tane Forvet lazım, Umut ve Gökhan Satılması İkisinin Ederine Bir Forvet alınmalı en azından
Hüseyin e Talip varsa direk satalım ön libero mevkine Hüseyinden Daha kalitelilerini bulabiliriz. Bjk Ernst i aldı Oyunları Düzeldi. Bir ön liberonun takıma katkısı böyle olur

Forvet ve ön libero şart

Muhammet
29.04.2009, 01:29
Kafada eksik olduğu konusunda ısrarcıyım.

Rama61
29.04.2009, 01:42
sag bek mehmet topuz,orta saha tabata,forvet Di Vaio,sol acik Dembele,TS-Karadenizden Ismail,Fatih ve sami

since1967-61
29.04.2009, 02:40
Oyunun her iki yönünü oynayabilen bir önlibero
Top tutma özelliği iyi hava toplarına hakim ve son vuruşları iyi olan bir forvet..Taner Güleri bile olabilir şu anki şartlarda.Tekkenin alınamayacağını düşünürsek.
Çakma olmayan bir sağbek
Ve kesinlikle geri dönüşleri ve kademe anlayışı iyi ve hızlı bir stoper !
Bunlar alınmalı mutlaka ve en önemlisi

Gerçek bir 10 numara !!!

Toplamda 5 transfer önlibero,sağbek,forvet,stoper ve 10 numara !! Bu transferleri yaparken Türkiye ligini düşünerek fizik güçlerini de hesaba katmalıyız !!

Misina
29.04.2009, 02:55
Sağ Bek Abdurrahman Dereli Ön Libero Özer Hurmacı Forvet Fatih Tekke.

HAYRETTİN
29.04.2009, 02:59
2. Ön libero .. Biglia yada Murat Ceylan
3. Forvet .. bilemiyorum
4. Sag kanat .. Özer Hurmaci

Özer hurmacı fenerbahceyle anlaştı

Timur Öztürk
29.04.2009, 05:18
sağ bekte hem fikir oldugumuz nokta trabzonlu abdurrahman dereli.
ön libero ihtiyacımıza gelince..ben trabzonumu klasik ön libero ile değilde oyunu iki yönüyle oynayan orta saha ile görmek istiyorum
oyunun her iki yönünü oynayan oyuncu tarzına ayhan akman gibi oyuncuları örnek verebilirim.tabi türkiye standartıydı bu örnek:>
forvet kesinlikle gereklidir ve bence adres fatih tekkedir.
bence savunma asıl sorunumuz.biz genelde kontrada yakalanan bir takımız.düz bir mantıkla hızlı defans oyuncularına ihtiyacımız var.yani songun tecrübesinden yararlanılabilir.ama 7-8 maçı geçmemeli.giray artık yerini almalı..

oguzhann
29.04.2009, 07:43
sağ bekte,ömer aysan barış da düşünülebilir

BALKAN 06
29.04.2009, 08:28
olmazsa olmazlar
*Gökhanın yanına yabancı kaliteli bir forvet
*Orta sahaya en az bir Szymek kalitesinde yabancı

derinlik açısından
*Sağ bek
*Sol bek

en önemlisi
Yattara nın mevkisi,
oynayacağım içiniz rahat olsun dalga-dümen işlerini bıraktım derse sorun yok
ama aynı çizgide devam edecekse sağ açığada bir adam şart...

Kadir
29.04.2009, 10:07
Gökhan , Hüseyin , Tayfun , Tolga ve Umut satılmalı .
İsaac,Brüls,Boffin kiralık olarak gönderilmeli.Eğer orta sahaya kaliteli bir isim alınırsa mesela Mehmet Topuz gibi bir isim Colman gönderilebilir.Sözleşmesi bitecek olan Serkan'la eğer uygun maddi koşullarda anlaşılırsa alternatif olarak bekleyebilir.
Yattara iyi bir teklif gelirse satılabilir .

Bir sağ bek şart . Yerli olarak Orhan Şam ve A.Dereli akla geliyor .
Papy oynamayacaksa bir ön libero şart .
Orta sahaya alternatif oyuncular düşünülebilir .
Alternatif sol bek olarak Karadenizspor'da ki İsmail düşünülebilir .
Forvete çok kaliteli bir yabancı ve Fatih Tekke düşünülmeli .

Sylva
Yabancı sağ bek-Giray-Egemen-Cale
Yabancı ön libero
Topuz-Selçuk
Alan
Fatih-Yabancı golcü

Onur,Zeki ,Serkan,Ceyhun,Song,İsmail,Papy,Ferhat,Göksu, Barış,Eren,Hasan.

Travelair
29.04.2009, 11:32
1 tane üst kalite sağ bek,
1 tane üst kalite güçlü towering (Hareketli pivot) santrafor,
1 tane üst kalite hareketli hızlı santrafor
2 üst kalite ortasaha göbek,
1 üst kalite ön libero (Box-to-box / İleri geri etkin),
1 tane üst kalite forvet arkası

Bunlar üst kalite olanlar. Bir bu kadar daha da orta kalite oyuncu lazım asları zorlayacak

Gitmesi muhtemel isimler: Yattara, Cale, Song, Sylva, Colman, Tayfun, Hüseyin, Serkan, Tolga, Umut, Ferhat, Isaac

Buna göre de gidenlerden daha iyi isimler getirilmesi lazım. Tabi bu söylediklerim ideal olanı. Bütçe ile sınırlı olduğundan bunun tasarrufunu elbette kulübün yapması lazım

Umarım özellikle ortasahada; presten etkilenmeyen, gerçek pres yapabilen, soğukkanlı, top çalan, hızlı, çabuk, top saklayabilen, her koşulda pas yapabilen, güçlü, dayanıklı, akıllı oynayan oyuncular transfer edilir. Türk futbolu için kilit nokta burası

sessizkral_1
29.04.2009, 11:36
Özer hurmacı fenerbahceyle anlaştı

2 yıldır anlaşıyorlar valla :) resmi olmayan haberlere inanmayın derim

7 AHMET 7
29.04.2009, 11:40
şu anda transfer edilmesini en çok istediğim iki oyuncu özer ve f.tekke

Mollasalihoğlu
29.04.2009, 11:48
Lucas Rodrigo Biglia gelsin ama başındaki hoca da önemli :)

Mehmet Ç.
29.04.2009, 11:49
Ben gelcek sezon Gökhan'dan bir patlama bekliyorum....

Onun yüzünden satis listem'de yok.

Satis:
- Song
- Hüseyin
- Serkan
- Colman (Cog kisi niye Colman'da Selcuk degil diyecekdir, ama yabanci kontenjani icin, zaten ikisi de ayni stil oyuncu.)
- Umut
- Sylva
- Yattara

3 1/2 yabanci 3 1/2 yerli (Yattara yüzünden)

Alis:
- Mehmet Topuz
- Fatih stilinde Forvet
- Defansa yedek (Ediz yada Eren gibi)
- Sag bek

Ilk 11:
Onur
xxx - Giray - Egemen - Cale
Baris - Ceyhun - Topuz - Alan
Gökhan - xxx

mehmetali61_55
29.04.2009, 12:04
çok fazla transfer yapıp takımın dengesini bozmaya grek yok bence en fazla 4 transfer yapılmalı sağ bek ön libero forvet bunlar ihtiyac kadro zenginliği içinde 1-2 adam alınabilir

Ömer Kaya
29.04.2009, 12:22
bir libero bir sağbek 3 ortasaha 2 forvet

28TS61
29.04.2009, 12:50
teknik kadro eksikligimiz var

Halit Aydın
29.04.2009, 12:56
Hayrettinle sivas maçı olaylarından önce anlaşmıştık fakat olaylar çıkınca vazgeçmiştik.

Muhalif
29.04.2009, 12:59
Forvet: Nikola Zigic(Racing)-Llorente(A.Bilbao)
Ortasaha: Juninho(O.Lyon)-Biglia(Anderlecht)
Defans Alternatif: Eren(Kayserispor)
Ortasaha Sağ-Sol: Özer
Forvet Yedek: Ersen-Veysel falan filan

macka61
29.04.2009, 13:01
songu neden satıyoruz anlamış değilim bide her sene takım değiştirmek ne forvete iyi bir golcü lazım bir tane yedek gerekli

inprise
29.04.2009, 13:24
Song, Serkan, Tayfun, Hüseyin, İsacc, Yattara, Umut artık misyonlarını dolduran yol verilmesi gereken oyuncalar.

Transfer olarak aşağıdakiler düşünebilinir.

Sağ Bek : Bekir (Gaziantep)
Ön Libero : Murat Ceylan (Gaziantep)
Forvet : Fatih Tekke (Zenit), Turgay (Kayseri)
Stoper : Biliga (Sivas)

Osman Yavuz
29.04.2009, 13:26
Ben gelcek sezon Gökhan'dan bir patlama bekliyorum....

Onun yüzünden satis listem'de yok.

Satis:
- Song
- Hüseyin
- Serkan
- Colman (Cog kisi niye Colman'da Selcuk degil diyecekdir, ama yabanci kontenjani icin, zaten ikisi de ayni stil oyuncu.)
- Umut
- Sylva
- Yattara

3 1/2 yabanci 3 1/2 yerli (Yattara yüzünden)

Alis:
- Mehmet Topuz
- Fatih stilinde Forvet
- Defansa yedek (Ediz yada Eren gibi)
- Sag bek

Hepsni anladık da Tony Sylva,Song,Colman ve Yattara niye gidiyor anlayamadım valla.

7 oyuncu gönderdin ama 4 transfer yaptın.Süpersin valla:D

Arif Timurcioğlu
29.04.2009, 13:28
Takımı fazla bozmaya gerek yok 3 tane takviye yaptıkmı eksik bölgelere yeterlidir. Eksik bölgelerde belli forvet, forvet arkası sağbek.

BALKAN 06
29.04.2009, 13:31
bende Cale-Colman ve özellikle Sylva neden gidecek onu anlamadım
uzun zamandan sonra ilk defa bir kalecimzi oldu diye sevinirken,
gitmesini düşünmek biraz garip geldi bana.

61KaleArkasi
29.04.2009, 13:56
Satilcaklar:
Yattara (7.000.000)
Hüseyin Cimsir (2.000.000)
Umut (2.000.000)
Isaac (Takas)
Tolga Zengin (1.000.000)
Ferhat Cökmüs (Takas)
Serkan Balci (bedava)
bu oyuncularin Satisindan 12.000.000 Mio gelir

Kiralik:
Göksu, Faty ve Hasan Ahmet Sari (Karadenizspora)

Alincaklar:
Mehmet Topuz (4.500.000+Isaac)
Orhan Sam (Genclerbirliginden 1.500.000+Ferhat Cökmüs)
Ermin Zec (HNK Sibenikden 3.500.000)
Keisuke Honda (VVV Venlodan 2.500.000)
Fabián Andrés Vargas Rivera (Boca Juniorsdan bedava)
Eren Görür (Karadenizspordan)
Mehmet Öztonga (Kocaelispordan)
Deniz Yilmaz (Bayern Münih)
Ismail Özeren(Karadenizspor)
Abdullah Karmil (Karadenizspor)
Ziya Sakar (Karadenizspor)

Toplam Harcama: 12.000.000 €

Kadro:

------------Tony--------------
Orhan---Giray---Egemen---Cale
-------Vargas-----Selcuk------
Mehmet----Alanzinho----Honda
---------Ermin Zec------------

Yedekler:
Onur, Ziya( 3. Kaleci), Song, Tayfun, Ceyhun, Abdullah, Ismail, Baris, Ziya Sakar, Colman, Mehmet Öztonga, Gökhan, Eren, Deniz Yilmaz,

böyle bir kadro seneye görmek isterdim!!!!:alkış:

Oğuzhan Fidan
29.04.2009, 14:00
eksik değilde yetersiz bölgeler olarak düşünürsek forvete takviye önlibero değişmeli ve ortasahanın ortasına top çeviricek yönlendirip pas atıcak birisi yani 10 numara dedikleri bi oyuncu şart .arkadaş güzel tespis Fabián Andrés Vargas Rivera bu adam bedavaysa düşünmeden alınmalı

Oğuzhan Fidan
29.04.2009, 14:05
Forvet: Nikola Zigic(Racing)-Llorente(A.Bilbao)
Ortasaha: Juninho(O.Lyon)-Biglia(Anderlecht)
Defans Alternatif: Eren(Kayserispor)
Ortasaha Sağ-Sol: Özer
Forvet Yedek: Ersen-Veysel falan filan
lorente zigic mi :D dalgamı geçiyon üstad sezon başlamadan şampiyonsun o zaman 20 milyon euro para verilirmi sence?? düşün bakalım

Mehmet Ç.
29.04.2009, 14:12
Hepsni anladık da Tony Sylva,Song,Colman ve Yattara niye gidiyor anlayamadım valla.

7 oyuncu gönderdin ama 4 transfer yaptın.Süpersin valla:D

Zaman tasarruf devri:)

Onlardan cacik bile olmaz

senol 6116
29.04.2009, 14:48
Forvete A.Bielefeld den Wichniarek.Bielefeld in 23 golünden 12 sini atmış.

TolgaTopçu61
29.04.2009, 15:39
Forvete Paok'da oynayan Bosnali Muslimovic,buldugunu atabilen bir oyuncu,en zayif oldugumuz bölge'yi düzeltirdi...

Kadir
29.04.2009, 15:43
Bu sezon toplam da 30 maçta 10 gol atmış Musliovic .

Gürkan
29.04.2009, 15:46
Zihniyet.

Zihniyet transfer edebilirmiyiz.

TolgaTopçu61
29.04.2009, 15:48
Bu sezon toplam da 30 maçta 10 gol atmış Musliovic .
Benim izledigim maclarda basariliydi sut teknigi üst düzeyde,suanki forvetlerimizin en büyük sorunu da o...
Takimimiza büyük yarar sagliyabilcek bir oyuncu bence...

ErtuGrul
29.04.2009, 15:59
Forvete Paok'da oynayan Bosnali Muslimovic,buldugunu atabilen bir oyuncu,en zayif oldugumuz bölge'yi düzeltirdi...
Tribune cagirmasida kolay Muslum baba Muslum baba...

Alihan Ertürk
29.04.2009, 17:02
Lucas Rodrigo Biglia gelsin ama başındaki hoca da önemli :)

Biglia + Taner GÜLLERİ yada Fatih TEKKE alınmalı..

Birtan Karaman
29.04.2009, 18:01
Lucas Biglia Ön Libero'da Paşalar Gibi Oynar .

Ama Eksik Bölge İçin Önerim ; Tolunay Kafkas'dır ;)

Ahmet Karadeniz
29.04.2009, 19:55
ön libero-sağbek-orta saha(oyunun kilini acabilen ve pas alsıverini duzenleyen biri) ve pivot sanrofor mevcut takıma 3 bolgeye iyi transferlerle sampiyonluga oynar

Samet Yildirim
29.04.2009, 20:28
Sag bek(abdurrahman olabilir), 1 tane ön libero(murat ceylan olabilir), 1 tane ofansif orta saha(tabata olabilir), 1 tanede orta da alternatif isim(mustafa sarp gibi), 1 tane aciklarda oynaa bilen birii(özer,volkan sen, aydin karabulut vs.) 1 tanede golcu(yabanci)

toplam 6 isim

Gidecekler;
Hüseyin, Isaac, Serkan(olabilir), ferhat kiralik, faty papy kiralik, brüls kiralik,

Serhat
29.04.2009, 20:42
Forvet : Fatih TEKKE

Ön Libero : Lucas Biglia, Murat Ceylan

Sağ Bek: Abdurrahman Dereli

Sol Bek: Cağlar Birinci

Oyun Kurucu Olarak Tabata veya Özer ....

Şimdi herkes kalkar ayağa naptin diye...
Seneye Üç kulvar var...

Fortis Türkiye Kupası, UEFA, Süper Lig. Şuanki kadro Sadece Ligi kaldıramadığını göz önünde bulundurursak Geniş bir kadro kurmamız kaçınılmaz... Kurarız, kuramayız bilemem ama eksik mevkiler kesinlikle Forvet, Önlibero, Alternatif Sağ ve Sol bek. ;)

serturkmen
29.04.2009, 20:43
öncelikle 2 tane adam gibi ön libero(gattuso,appiah tipi mücadele gücü yüksek,rakibi orta saha ısıran,agresif aynı zamanda ofansif oynayabilen),çok iyi bir santrafor(semih tipi-ilerde top topabilen,sırtı kaleye dönük oynayabilen),tabiki bir sağ bek,yattara satılacaksa bir sağ açık.bana göre 4 transfer yeterli,dediğim gibi yattara satılacaksa bu sayı 5 olmalıdır.
gitmesi gerekenler ise;
tolga,serkan,hüseyin,umut,ısaac yeterlidir.

Muhammet*
29.04.2009, 21:26
sag bek - Orhan şam

Burak Çakır
29.04.2009, 21:26
sol bek cane
ön libero
santrafor

Semih Aydın
29.04.2009, 21:54
Forvet'e Marc Janko iyi gider :)

Muhalif
29.04.2009, 21:55
lorente zigic mi :D dalgamı geçiyon üstad sezon başlamadan şampiyonsun o zaman 20 milyon euro para verilirmi sence?? düşün bakalım

yoo sen buralarda yenisin sanırım:) A.Bilbao ile eşleştiğimiz Uefa kupası maçları öncesi forumdaki yorumları oku bir bak. Herkes A. Bilbao'dan büyük kulüp olduğumuzu iddia ediyor orada. Öyleyse parayı basıp daha ufak kulüpten oyuncu alabilmeliyiz değil mi? Ha bana sorarsan Famagusta kadar bile değiliz zira adamlar şampiyonlar ligine katıldı hiç değilse, biz daha hayatımızda görmedik şampiyonlar ligi nedir ve bu gidişle göremeyeceğiz.

Neyse bir Juninho ve bir Zigic'e 20 milyon saysan geri kalan adamlar da ortalama kalitede olsa bile Türkiye'de şampiyon olursun diyorum. 20 milyon verip 30 tane ortalama adam almaktan iyidir geçen yıl yaptığımız gibi!

Dogan
29.04.2009, 22:47
Sağbek: Orhan Şam

Ofansif orta saha: Tabata yada Özer

Defansif orta saha: Bigglia yada Murat Ceylan

Forvet: Tekke

Gönderilmesi gerekenler: Hüseyin, Umut, Song, Ferhat, Tolga

Alihan Ertürk
29.04.2009, 22:58
Forvet | Fatih Tekke # Taner Gülleri

Solbek | İsmail Köybaşı # Çağlar Birinci # Vederson

Önlibero-Orta Saha | Lucas Biglia # Murat Ceylan # Taison # Özer Hurmacı

Gidecekler:Hüseyin,Yattara(yabancı kontenjanı yüzünden ve yüksek miktar bonservis ücreti ile gidebilir)Isaac,Barış(kiralık),Tolga,Gökhan Ünal

antagonist
29.04.2009, 23:08
"Zihniyet bölgesi"nde eksiğimiz var, nasıl doldurulur bilemiyorum...

Travelair
29.04.2009, 23:25
Bilica
Tabata
Orhan Şam
Ömer Toprak
İsmail Köybaşı
Papa Gueye
Bruno Mezenga
Fredy Montero
Mehmet Ekici
Jem Karacan
Sezer Badur
Semir Stilic
Marek Sapara
Ivan Obradovic
Gökhan Süzen
Murat Ceylan
Abdullah Durak
Adem Koçak
Elyasa Süme
...

Aslında bizimkilerin şimdiden isimleri belirlediğini düşünüyorum ( İnşallah öyle olmuştur )

Travelair
29.04.2009, 23:27
Geçen, Alman liglerinden 2 golcü gurbetçi ismi söyleniyordu. Forvet transferi için onlar da düşünülebilir

asilhamsi
29.04.2009, 23:43
cok ilginc colman,song,cale,tony gidecek adem kocak gelecek.............

Sanırım biraz hafıza tazelemekte yarar var song un tek basına aldıgı macları tony nin yıllar sonra kalemizde güven vermesini...Ve yine uzun zaman sonra ters kademeye girebilen bir sol bekimizin olmasına duydugumuz mutlulugu...

Biraz daha güclenirse cok iyi bir 10 numara olacagını düsündügümüz colmanın attıgı 40-45 metrelik gol paslarını.....

Bence Ersun yanal hoca cok iyi bir kadro bırakmıstır..Karadenizspordaki oyuncuları göz ardı etmeden yapılacak 3 takviye bir sonraki sezon icin yeterlidir...

Travelair
29.04.2009, 23:54
Evet onları ben dedim. Gönül işi değil daha çok birtakım değerlendirmeden geçirdikten sonra tahmin olarak yazdım bunu. Yabancılarımız sandığımız kadar iyi değil. Kontenjan açmak, daha çabuk, daha diri, daha iyi vs futbolcular alma adına yabancı kontenjanı açılacaktır diye tahmin ediyorum. En azından birkaç tanesi. Adem Koçak ise izlediğim maçlarda kendisini geliştirmiş göründü. Fakat alınsın amacıyla yazmıyorum daha çok dikkat çekmek amacıyla yazıyorum. O işi yetkililer değerlendirir

Osman Pervaneli
29.04.2009, 23:57
öncelikle 10 numara kesinlikle sart
bu mevkiiye FC Zürichde oynayan Almen Abdi (http://transfermarkt.de/de/spieler/9966/almen-abdi/profil.html) yi uygun görüyorum

Emo91
30.04.2009, 00:17
sag bek : abdurrahman dereli (sivasspor)
kesinlikle cok iyi oyuncu ve tam bize göre, hem ileriye hem arkaya calisiyor ve etkili. trabzonlu olup olmamasi beni pek ilgilendirmiyor

sol bek : ??????
sadece bir sol bekimiz var, bence cale cok iyi oynuyor ama yinede yedegi omali, süper bir isim olmasi gerekmiyor ama birisi olmali.

oyun kurucu : tabata (gaziantep)
hem gol atiyor, hemde gol attiriyor, hem paslari cok iyi, hemde futbolu gercekden biliyor.
bazen defansif bir taktikden ofansif bir taktige gecerken böyle hüseyini cikarip tabatayi oyuna alabiliriz! mutlaka ilk 1 de oynayacak diye bir sey yok, ama lazim, o kesin. bazen selcuk formsuzkey veya sakatken oynayabilir. forvetleri iyi paslar ile besleyebilecek bir adam! ayrica gelecegi var!

Oğuzhan Fidan
30.04.2009, 00:25
yoo sen buralarda yenisin sanırım:) A.Bilbao ile eşleştiğimiz Uefa kupası maçları öncesi forumdaki yorumları oku bir bak. Herkes A. Bilbao'dan büyük kulüp olduğumuzu iddia ediyor orada. Öyleyse parayı basıp daha ufak kulüpten oyuncu alabilmeliyiz değil mi? Ha bana sorarsan Famagusta kadar bile değiliz zira adamlar şampiyonlar ligine katıldı hiç değilse, biz daha hayatımızda görmedik şampiyonlar ligi nedir ve bu gidişle göremeyeceğiz.

Neyse bir Juninho ve bir Zigic'e 20 milyon saysan geri kalan adamlar da ortalama kalitede olsa bile Türkiye'de şampiyon olursun diyorum. 20 milyon verip 30 tane ortalama adam almaktan iyidir geçen yıl yaptığımız gibi!
senin kadar eski değilimdir tabi =) her kulüp ivme katetti ama biz hep yerimizde kaldık seneye bu başarı devam etmesi için dediğin doğru llorente gibi juninho gibi adamları aldıktan sonra önüne bakar şampiyon olursun ama çok kolay değil

Volkan
30.04.2009, 00:44
sag bek
ön libero
orta alana 2 oyuncu
forvet 1 veye 2 tane

b_m_61
30.04.2009, 01:08
Trabzonspor'un hava toplarında etkili, top saklayabilen bir forvete ihtiyacı var kesinlikle. Elimizde Yattara, Alanzinho, Barış, Colman, Isaac gibi çizgiye inebilen oyuncular varken bu tip bir forvet olmazsa olmaz.

kalavara
30.04.2009, 03:42
yabancı sayısını dikkate almadan nasıl bir sürü yabancı transfer edebiliyoruz acaba?
sylva,song,cale,colman,alanzinho,isaac,yattara şu an ki yabancılar, hadi yattara türk vatandaşı oluyor gelecek sezon yine 6 yabancımız var...isaac yedek desek oldu 5. yani sadece bir yabancı transfer hakkımız var ilk 11 için...tabi sylva,song,cale,colman ve alan ilk 11 de oynarsa...
benim önerim kısaca şu, forvet için alabileceğimiz en iyi yerli kim, ft....
orta alanda hüseyin'in yerine iki yönlü ve mutlaka "çabuk" bir oyuncu ki bunun yabancı olması daha iyi olur...olmadı, o zaman orta alana murat ceylan'ı alırsınız, forvete de adam gibi bir santrafor bulursunuz. bununla beraber özer mutlaka bu kadroya dahil edilmeli derim...

kalavara
30.04.2009, 03:44
sag bek : abdurrahman dereli (sivasspor)
kesinlikle cok iyi oyuncu ve tam bize göre, hem ileriye hem arkaya calisiyor ve etkili. trabzonlu olup olmamasi beni pek ilgilendirmiyor

sol bek : ??????
sadece bir sol bekimiz var, bence cale cok iyi oynuyor ama yinede yedegi omali, süper bir isim olmasi gerekmiyor ama birisi olmali.

oyun kurucu : tabata (gaziantep)
hem gol atiyor, hemde gol attiriyor, hem paslari cok iyi, hemde futbolu gercekden biliyor.
bazen defansif bir taktikden ofansif bir taktige gecerken böyle hüseyini cikarip tabatayi oyuna alabiliriz! mutlaka ilk 1 de oynayacak diye bir sey yok, ama lazim, o kesin. bazen selcuk formsuzkey veya sakatken oynayabilir. forvetleri iyi paslar ile besleyebilecek bir adam! ayrica gelecegi var!
tabata 28 yaşında :)) geleceği gelmiş yani...

F.Erdem
30.04.2009, 08:58
sağbek-abdurrahman (galiba sivasla hala sözleşmesini yenilemedi)

ön libero-tek başına ön libero oynayabilecek kapasitede bir oyuncu 4-1-3-2 sistemi oynanırsa.papy'i görmedik bilemiyorum bu kapasitesi ve tecrübesi var mı?

10 numara-tabata olabilir ama maliyeti yüksek,colman 10 numara oynayabilir mi? tartışılır.

sağ açık-yattara satılır büyük bir ihtimalle,elimizde kalırsa da artık disipline edilmeli,atakları yavaşlatıyor ve bireysel oynuyor.

forvet-fatih tekke,taner gülleri (forvetin çok yetenekli olmasına gerek yok çalım atabilen bir sürü oyuncumuz var,bitirici olsun kafa topuna çıkabilsin yeter.)

tek ön libero oynarsa sağ açık sol açık ve bir 10 numara oyun kurucu ile ve 2 forvet ile oynanabilir.

fantazi olsa da forvette tayfun denenebilir : )

halil ibo
30.04.2009, 09:08
İsim ne desek boş.Ancak geçen seneki transferlerde olduğu gibi (Song,Egemen,Selçuk,Giray) alındığı zaman düşündüğümüz isimler olmasını istiyorum.Mevkiilerine gelince :

1- Sağ bek
2- Ön libero (deneyimli mümkünse Avrupa tecrübeli)
3- Sol açık
4- Forvet ( Avrupa görmüş )

En az 4 transfer.

BALKAN 06
30.04.2009, 10:34
İsim ne desek boş.Ancak geçen seneki transferlerde olduğu gibi (Song,Egemen,Selçuk,Giray) alındığı zaman düşündüğümüz isimler olmasını istiyorum.Mevkiilerine gelince :

1- Sağ bek
2- Ön libero (deneyimli mümkünse Avrupa tecrübeli)
3- Sol açık
4- Forvet ( Avrupa görmüş )

En az 4 transfer.
bence de 4 transfer bizi uçurur ama düzgün-kaliteli kendini kantlamış 4 transfer
ama Sol açık yanlış yazdın galiba abi Sağ açık olmasın istediğin...

Kadir
30.04.2009, 10:37
Abdurrahman Dereli(Sivasspor)
İsmail Özeren(Karadenizspor)
Gojko Kacar(Hertha)
Mehmet Topuz(Kayserispor)
Jajá Coelho(Metalist)
Fatih Tekke(Zenit)
Eren Görür(Karadenizspor)

Harun-61
30.04.2009, 10:51
Yunan Milli Takim sagbeki "Seitaridis", Maniche ile birlikte Takim'dan kovulmus.

Seitaridis iyi adam, düsünülebilir aslinda ?

.

Emre ÖZTÜRK
30.04.2009, 10:58
forvet için kesinlikle bu sene boyunca takip ettiğim ALMEİRA lı ALVARO NEGREDO alınabiliyorsa alınsın

mehmetali61_55
30.04.2009, 11:06
bigligiayı fenerde istiormuş o adamın talibi çok alınması zor ama alınırsa çok iyi bir transfer olur ama 7 milyon avro civarında bir rakama maal olur

Serdær
30.04.2009, 11:25
http://futbolmania12.files.wordpress.com/2009/03/167.jpg

http://www.almeriaunion.com/media/galeria/1/0/2/0/0/n_almeria_alvaro_negredo_sanchez-20.jpg

Álvaro Negredo

Almeria'da oynayan forvet oyuncusu bu sene 17 gol attı.

Gerçekten son vuruş beceresici olarak üst düzeyde olan oyuncu asist yönüylede dikkat çekiyor.

Bu hafta oynanan maçta 1 gol 2'de çok iyi asist yaptı.

Bu haftaki maçın görüntüleri.

Video : http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1238887713&archive=&start_from=&ucat=41 (http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1238887713&archive=&start_from=&ucat=41)&

Dikkatle izlemenizi tavsiye derim.

Doğum Tarihi : 1985 Madrid doğumlu.

Fabio Capello'nun keşfidir.

http://img18.imageshack.us/img18/8817/adszdtn.jpg

İleride adından çok söz ettirrecektir.

Gollere ve Asistlere Devam Ediyor.

Ertan 51
30.04.2009, 12:37
isim bilmem,bilsemde yazmam hayalden öte gitmez
ama eksik olarak gördüğüm mevkiler(yada yetersiz diyelim),

3 tane çok kaliteli transfer bize yetecektir,kesinlikle gelecek vaad eden istemiyorum:rolleyes:

bitirici yabanci bir golcü(30 yaş civarı)
kaliteli bir orta saha(30 yaş civarı)
iyi bir sağ bek

paran varsa ve illa gelecek vaad eden topçu alacağım dersen
sol beke alternatif,sağ açığa alternatif alınabilir.

sonrası
Hocaya 26 senedir sahip çıktığın gibi değilde başka bir türlü sahip çıkarsan sırtından harçeri saplamazsan
ŞAMPİYONLUK

Birtan Karaman
30.04.2009, 12:47
Bence Sağ Bek Alınmalı Önerim , Abdurrahman Dereli .

Cale'ye Alternatif Olarak Önce İsmail'in Son Durumu Formu Gözlenmeli , Olmazsa Denizlispor'dan Çağlar Birinci .

Ön Libero İlk Adayım Lucas Biglia . Ernst'in Yaptığı Katkının Dah Fazlasını Katacaktır Takıma .

Ahmet Suat Özyazıcı Geçenlerde Katıldığı Programda (Ersun Yanal İstifa Etmeden Önce ) Demişti ki ; Ersun Hoca Alanzinho'yu 10 Numara Görevinde Kullanacak , Gelecek Sene İçin Sol Açık Arıyorlar , Demişti .

Yeni Bir Hoca Geldimi Sanırsam Bu Mentalite Değişir . Forvet Lazım Öneri Vermiyorum Ama Tecrübeli Olması Şart .

Mustafa ÖZDEMİR
30.04.2009, 18:08
En bÜyÜk eksİk forveeeeeeeeeet .Önerİm İse fatİh sultan tekkeeeeeeee.(kraaaaaaaaaallll)...

ccd6167
30.04.2009, 18:27
caleyı sat kardesım cagları oraya monte et bı kere.kontejyanı bosalt.mıkemmel bı bek fızıgıde mukemmel gıdıyor kesıyor savunması ıyı kafa topları ıyı teknıgı ıyı.kademesı de cok ıyı.
saga orhan samı al abıcım fızıklı adam.artık bek ouncuları fızıklı kalıplı olmalı kademeye gırmelı.ramos gıı danıe alves gıbı mesela.
orta sahaya al erman kılıcı.
yabancı su anda dıyemem.pıyasaya hıc bakmadım turkıyede cagla orhan ozer erman 4 u kesınlıkle alınmalı

Ali Tunahan Güllü
30.04.2009, 18:37
10 numara

ön libero

sağ bek!!!!!!!!!!!!!!!

Mustafa Calik
30.04.2009, 19:23
caleyı sat kardesım cagları oraya monte et bı kere.kontejyanı bosalt.mıkemmel bı bek fızıgıde mukemmel gıdıyor kesıyor savunması ıyı kafa topları ıyı teknıgı ıyı.kademesı de cok ıyı.
saga orhan samı al abıcım fızıklı adam.artık bek ouncuları fızıklı kalıplı olmalı kademeye gırmelı.ramos gıı danıe alves gıbı mesela.
orta sahaya al erman kılıcı.
yabancı su anda dıyemem.pıyasaya hıc bakmadım turkıyede cagla orhan ozer erman 4 u kesınlıkle alınmalı

Cale kalsin ve Caglar gelsin. Kadro genisliginide düsünmeliyiz :)

cerasus
30.04.2009, 20:07
Herkes begendigi kisileri görmek istiyor takimimizda, ama Trabzonsporun neyi eksik diye bakmiyor.

Kadro derinligi disinda bize tek lazim olan ORTA SAHA.

Forvetlerimiz bekleneni veremese bile biri 11 digeri 10 gol atti ve bir cokta asist yaptilar ve kalitesiz oyuncu degiller. Ama ücüncü adam olarak muhakkak Isaacin yerine biri lazim, misal Taner Güleri. Yani ücüncü, bankta otura bilecek bir saglam futbolcu.

Arkada bir eksigimiz yok. Arkadaslarimiz Calenin ne kötülügünü gördüde göndermek istiyorlar anlamiyorum. Ha alternativ olarak genc bir oyuncu olursa olur, yoksa lazim degil.

Bizim sorunumuz orta saha.
Bakin dünya futboluna, eger bir takimin forveti iyi gününde degilse, yani gol atamiyorsa, o zaman bu yükü orta sahasi kaldiriyor. Yani bakin Galatasaraya, Baros tamam cok gol atiyor ama, atmadigi maclardada iste orda devreye orta sahasi giriyor. Lincoln (simdi tabi disiplinsiz ama ilk yariyi düsünün), Kewell, Arda, Sabri veya Ayhan, Baris bunlar hep gol yükünü hafifleten, mac alan futbolcular.

Yani biz gol atmak icin sadece Gökhan ile Umuta bagliyiz, baska gol atacak oyuncumuz yok sahada. Yattara kirk yilda bir gol atacakta, Colman vuracakta, Selcuk kesecekte, Hüseyin kafa atacakta, vs. vs. Bakin bu oyuncular kac gol atmis ve kac gol pasi vermisler... Bütün yük ilerde, o yüzden orta sahaya en az 2 takviye lazim.

Tabi atiyorum Fatih Tekke kücük bir mevlaya gelirse hayir demem ama ihtiyacimiz olan bir futbolcu degil o. Arkaya Tayfunun yerinede biri olur, onada bir sey demem ama dedigim gibi orta sahamiz is yapmiyor!

Orta sahada kim cikmali derseniz, bir Selcuk iki Hüseyin. Alanzinhoyu ise kazanmaliyiz cün ki onda gol atacak ve attiracak potansiyele sahip olan tek futbolcumuz.
Tabi Yattarada var ama kendisinin keyfi gelicekte ooo.
Colman ise cok kosuyor ve cok mücadele ediyor, arti milimetrik paslar atiyor, onuda orta sahanin ortasinda oynatirsak cok yararlaniriz diye düsünüyorum, yani Selcugun yerine.

Oktay AKKUŞ
30.04.2009, 23:27
Orta Sahada Mücadele Eksikliği Var Diye Düşünüyorum > Mehmet Topuz.

Mehmet Ç.
01.05.2009, 00:11
Imzam'da hepsi.

Transfer alis:

M. Topuz / Kayserispor / Yas: 25 / 5.700.000 €
Bekir / Gaziantepspor / Yas: 25 / 1.300.000 €
F. Tekke / Zenit / Yas: 31 / 2.800.000 €
Biglia / Anderlecht / Yas: 23 / 7.000.000 €

Toplam: 17 Milyon € alinabilir.

Transfer Satis:

Song
Umut Bulut
Yattara
Tony Sylva
Colman

mehmetali61_55
01.05.2009, 00:15
Imzam'da hepsi.

Transfer alis:

Transfer Satis:

Song
Umut Bulut
Yattara
Tony Sylva
Colman
bu kadroya ben özeride eklemek istiyorum yattra satılırsa ama genel olarak beğendim ama zor gerçekten özellikle bigliga süper bir topçu

cerasus
01.05.2009, 01:25
Imzam'da hepsi.

Transfer alis:

Transfer Satis:

Song
Umut Bulut
Yattara
Tony Sylva
Colman

Iste diyorumya siz istediklerinizi burda görmek icin adam istiyorsunuz, eksiklerimizi gidermek icin degil.

Bir kere hepsini anlasam bile en sonunda güvenilir bir kaleci bulmusken nasil olurda onu satis listesine koya biliyorsunuz?
Ayrica Song gibi top süpüren, tecrübesi cok olan bir futbolcuyu Bekirin yerine tercih etmenizde bana göre cok yanlis. Song hem kac para aliyor ki? Ilk Girayin hakki o mevki, hatta Girayin hakki olmasa bile Giray Bekirden daha iyi bir futbolcu.
Sonra Isaac yerine futbolcu bakacaginiza, Umutu göndermeye calisiyorsunuz.
Yattara ile Colmani anlarim normalde ama onlarin yaninda Hüseyin ve Selcuk gibi futbolcular oynamamis olsaydi.

Kisacasi transfer yapacagim derken takimi dagitmis oluyorsunuz arti hic bir pozitiv yönü yok öyle transfer yapilsa.

Tabi ki bunlar kendi görüsüm ama dedigim gibi, eksiklerimize bakalim hayallerimize degil.

ccd6167
01.05.2009, 01:33
Cale kalsin ve Caglar gelsin. Kadro genisliginide düsünmeliyiz :)
hayir kalmasin kardesim caglar gelsin ismail yada sami yedegi olsun orhan sam gelsin tayfun yedegi olsun seneye gobekte giray egemen
orta sahada selcuk ozer alanzinho vede bi tane saglam yabanci orta saha alinmli colmani sat gitsin.ayrica erman kilic mukemmel yedek olacaktir.
forvette gokhanin yanina soyle minyon tipli rooney tevez zarate miccoli gibi pesine adam takabilecek forvet alinmali yabanci..
yattarayi satsinlar colmanida caleyide song kalsin

Mehmet Ç.
01.05.2009, 01:34
Iste diyorumya siz istediklerinizi burda görmek icin adam istiyorsunuz, eksiklerimizi gidermek icin degil.

Bir kere hepsini anlasam bile en sonunda güvenilir bir kaleci bulmusken nasil olurda onu satis listesine koya biliyorsunuz?
Ayrica Song gibi top süpüren, tecrübesi cok olan bir futbolcuyu Bekirin yerine tercih etmenizde bana göre cok yanlis. Song hem kac para aliyor ki? Ilk Girayin hakki o mevki, hatta Girayin hakki olmasa bile Giray Bekirden daha iyi bir futbolcu.
Sonra Isaac yerine futbolcu bakacaginiza, Umutu göndermeye calisiyorsunuz.
Yattara ile Colmani anlarim normalde ama onlarin yaninda Hüseyin ve Selcuk gibi futbolcular oynamamis olsaydi.

Kisacasi transfer yapacagim derken takimi dagitmis oluyorsunuz arti hic bir pozitiv yönü yok öyle transfer yapilsa.

Tabi ki bunlar kendi görüsüm ama dedigim gibi, eksiklerimize bakalim hayallerimize degil.

Imzama bakmadin herhalde.... Bekir sag bek oynuyor uzun zamandir.

Song ve Tonynin buseneki katkilari nedir? Tamam fazla, ama onu yerlilerde yapar...

Isaac Umut'dan yetenekli ve iyi.. Bikac mac oynasa görecegiz...

Colman ve Yattara konusu'da... Yattara hic bise yapmadi ve yapmayacak artik... Cok kötü bir sezon gecirdi... Colman ise Trabzonspor gibi bir Takimin oyuncusu degil, yavas ve agir kaliyor pozisyonlarda...

Hüseyin ve Selcuk... Selcuk, Colmanin yapdigini yapiyor... Türk Futbolunu biliyor... Trabzonspor ne demek biliyor... Hüseyin'in sözlesmesi bittigi icin yazmadin, yani o'da satis serkan gibi...

Timur Öztürk
01.05.2009, 03:32
yahu biglia biglia diye yazıp duruluyor.tamam çok ii,geleceği olan bir futbolcu ama lütfen trabzona GELEBİLECEK futbolcular yazalım..trabzona her iyi futbolcu gelseydi ne cale ye nede colmana bu paraları vermezdik..biglia artık yıldız bir oyuncudur.bize ise yıldız olma aday adayı oyuncular ancak gelebiliyor.üzgünüm ama böle

hasancebi81
01.05.2009, 05:55
hayir kalmasin kardesim caglar gelsin ismail yada sami yedegi olsun orhan sam gelsin tayfun yedegi olsun seneye gobekte giray egemen
orta sahada selcuk ozer alanzinho vede bi tane saglam yabanci orta saha alinmli colmani sat gitsin.ayrica erman kilic mukemmel yedek olacaktir.
forvette gokhanin yanina soyle minyon tipli rooney tevez zarate miccoli gibi pesine adam takabilecek forvet alinmali yabanci..
yattarayi satsinlar colmanida caleyide song kalsin

Tabi canim hepsini satalim. Seneye yeni bir kadro kuralim bastan baslayalim, sora sen sezon sonu yine butun futbolculari sat, biz yine yeni bir kadro kuralim, boyle surup gitsin. Akilla mantikla konusan transfer isteyen birileri yokmu burda. Yabanci sayimizi hesap ederek, mali durumumuzu goz onunde bulundurarak.

Suanda o satalim dedigin adamlari teklif gelmeden biz kendimiz satisa koyarsak 1 gram para alamayiz. Almak istediklerinede oyle ziplarsan milyon eurolari vermen lazim. Ki bukadar borcun icinde zor oda. Sen nekadar Caleye ve Colmana sinir olmussun. Bas harfleri C ile basliyor diyemi. Yada adamlar her mac varlarini yoklarini koyup bir Trabzonludan daha cok Trabzonlu gibi oynuyorlar diyemi.

Bu takima saglam bir onlibero
Bitirici bir forvet
Birde bu adamlari oynatacak, genclere gercekten sans verecek bir hoca lazim.

Geriye kalan takviyeler zaten geliyor. Bruls gelirse Karadenizden Eren ve Samiyide alirsak Fatih Altundag ile birlike iyi ve genis bir kadroya kavusmus oluruz.
Ama alinacak olan onlibero cok onemli. Ernst tipi bir adam olursa sezonda 12 puani var garanti. Ekleyin simdiki puanimiza kesin sampiyonduk.
Gelen oyuncuda gelecek vaadedecek yada yildiz adayi filan olmasin lutfen, kendini kanitlamis, belli bir duzeyin uzerinde iynayan bir adam olsun.

onur-ts
01.05.2009, 09:28
bu forumda Tony'nin tartışılmasını saçma buluyorum.onun yaptığı katkıları yerli de yapar diyenler ne düşünüyor bilemem ama onun gibi bi kaleci ne yerli ne yabancı TS de görmedim ben.o adam emekli olana kadar bu takımda 1 numara olarak kalsın, gerisi boş tartışmadır...
bize adam gibi bir forvet lazım.ısaac gönderilmeli yerine yabancı bir golcü alınmalı.umut-gökhandan birisi o alınacak forvetin yanında oynar diğeri yedek bekler.ortasahaya hüseyin gönderilecekse ki sanmıyorum bir önlibero lazım.tek amacı top kesmek değil, aldığı topu iyi değerlendirebilecek bir önlibero.tamam hüseyin top kesiyo, iyi hoş da değerlendiremiyo.sağ bek için de düşünülebilir birisi...defans hattı ve kaleciye hiç gerek yok.1 forvet 1 ortasaha ve ihtiyaca göre 1 tane daha transferle bu iş olur...

oguzhann
01.05.2009, 11:00
Yunan Milli Takim sagbeki "Seitaridis", Maniche ile birlikte Takim'dan kovulmus.

Seitaridis iyi adam, düsünülebilir aslinda ?

.eğer öyle bir şey varsa asıl maniche harika olur takıma toplar orta sahayı

gustavo_colman
01.05.2009, 11:09
2. Ön libero .. hüseyin satılsın(aek alır) yerine bjkden cisse alınsın 3. Forvet .. yüreğim fatih tekke diyor ama gelmez heralde umut satılsın yerine güzel bir takipten sonra bir forvet alınmalı 4. Sag kanat .. Özer Hurmaci veya İbrahima Bangouro
5. yedek olabilecek orduspordan bruno alınmalı

unique
01.05.2009, 11:14
2. Ön libero .. hüseyin satılsın(aek alır) yerine bjkden cisse alınsın 3. Forvet .. yüreğim fatih tekke diyor ama gelmez heralde umut satılsın yerine güzel bir takipten sonra bir forvet alınmalı 4. Sag kanat .. Özer Hurmaci veya İbrahima Bangouro
5. yedek olabilecek orduspordan bruno alınmalı

Hüseyin'in yerine Cisse alınacaksa Hüseyin kalsın bence. Bruna'ya da karşıyım, yedek olarak yabancı almak çok saçma.

hasancebi81
01.05.2009, 11:45
Hüseyin'in yerine Cisse alınacaksa Hüseyin kalsın bence. Bruna'ya da karşıyım, yedek olarak yabancı almak çok saçma.

Huseyinin yerine Cisse. Ne anladik bu isten. Tamam Huseyinden iyi ama Trabzona katki yapmaz. Kesinlikle Cisse olmamali.

Birtan Karaman
01.05.2009, 11:56
Biglia'yı Yavaş Yavaş Unutsak İyi Olur Premier Lig'Den İyi Teklifler Var .

cerasus
01.05.2009, 15:41
Imzama bakmadin herhalde.... Bekir sag bek oynuyor uzun zamandir.

Song ve Tonynin buseneki katkilari nedir? Tamam fazla, ama onu yerlilerde yapar...

Isaac Umut'dan yetenekli ve iyi.. Bikac mac oynasa görecegiz...

Colman ve Yattara konusu'da... Yattara hic bise yapmadi ve yapmayacak artik... Cok kötü bir sezon gecirdi... Colman ise Trabzonspor gibi bir Takimin oyuncusu degil, yavas ve agir kaliyor pozisyonlarda...

Hüseyin ve Selcuk... Selcuk, Colmanin yapdigini yapiyor... Türk Futbolunu biliyor... Trabzonspor ne demek biliyor... Hüseyin'in sözlesmesi bittigi icin yazmadin, yani o'da satis serkan gibi...

Tonynin yaptigi verdigi güveni hangi yerli kaleci veriyor? Milli takimin kalecisi Volkan mi? Yoksa Tolga Zengin mi? Imzanizda Onuru kaleye koymussunuz, Trabzonun kalesini nasil daha mac yapmamis bir kaleciye vere biliyorsunuz anliyamiyorum. Önce bir Slyvanin yaninda pissin, ögrensin, Tony gittikten sonra IDEAL bir kaleci olur, ama siz olmamis meyveyi dalindan koparirsaniz, sonucu belli...

Songun yaptigi katkiyi hangi yerli yapar? Son 3-4 macta kötü oynadi diye hemen adami bir köseye koyuyorsunuz. Ha ama Girayi Songun yerine oynatirsaniz bir sey demem ama Song muhakkak bu takidma durmali!

Isaac in yetenegine bir sey demiyorum, ama Isaacin bize verdigi hic bir sey olmadi bu sezon, o yüzden ilk forvetten gidecek biri olursa Isaac olmali. Yeni gelen Forvet iyi bir forvet olursa Umut onun yedegi ola bilir ama siz Umutu gönderip Isaaci birakirsaniz, yeni gelecek olan forvet Isaacten daha mi kötü olucak? Bunun ihtimali cok düsük, yani Isaac yine yedekte duracak... Bence en iyisi onu kiralamaktir ,yani ilk gidecek forvet o.

Size Colman ve Yattara icin hak verirdim demistim yukarida bir sart ile, yanlarinda Hüseyin ve Selcuk oynamamis olsalardi. Yani Hüseyin ile Selcuk bu futbolculardan dahada kötü oldugu icin ilk onlarin gitmesi gerek ki ondan sonra Yattara ile Colmani gönderelim.
Ayrica Selcuk mu Colmanin isini yapiyor????
Yahu arkada, yanda, her yerde oynuyan futbolcu Colman. Selcuk ise forvetlerin arkasinda agac gibi dikilmesini becere biliyor sadece.
Bana allah askina sadece bir mac gösterin ki, Colman kadar kostugunu veya Colman gibi defanstan top cikardigini. Yani defansa katkisi sifir bu oyuncunun. Onu gectim ileriyede cok az denilecek katkisi var, kac gol atmis kac gol pasi vermis bir bak istersen... Colman bile onun kadar gol atti ve pas verdi halbuki Colman mücadele ediyor, top kazaniyor, iyi pas/orta atiyor iki yönlü oynuyor. Tek eksigi ise cok top kaybetmesi, yani adam eksiltmek isterken toplarin cogunu kayip ediyor.
Ve son olarak Serkanin satilmasida cok yanlis olur. Herkesin istedigi bir sag bek, sol bek hayali vardir. Hani Ramos/eski Carlos felan gibi kanattan ileri hücum etmek, iste bunu Serkan yapiyor. Cün ki cok hizli ve cok kosuyor, hic mücadele etmememzlik yapmiyor. Yattara onun önünde oynuyor ama Serkan sifira ondan daha cok iniyor nerdeyse. Yani Serkanin yerine biri alinirsa bir sey demem ama önce Tayfunun yollanmasi lazim Serkandan önce.

asilhamsi
01.05.2009, 15:56
kale icin tony,onur ve zeki ayvaz tolga gönül rahatlıgıyla gönderilebilir.

sag bek almak yarine göksu da ısrar edilmeli.Tayfun göksu o bölgeyi kapatır..ferhat oynatılmayacaksa gönderilmeli keza serkan cok para isterse o da gönderilmeli..

Solbek cale ve ismail başka adam gerekmez...

tandem giray,song,egemen,ceyhun bu bölgeye adam lazım degil...

sag acık yattara gitmek isterse tutulmasın yerine kaliteli bir adam alınsın mesela özer.. bruls o bölge de denenebilir.Bruls süratli ve teknik gözüküyor..

Sol acıkta barış ve yanına genç bir sol açık alınmalı..Barış önümüzdeki sezon mutlaka 11 de düşünülmeli...

orta sahanın ortasında selçuk,colman,faty bir tane çok kaliteli(ernst) ortasaha oyuncusu alınmalı...

Forvet hattında isac kiralanabilir..Gökhan,umut,eren görür ve bir tane santrafor alınmalı...

Ve alanzinho mutlaka forvet arkası oynamalı...

----------------tony------------
göksu----giray---------egemen---cale

-------selçuk--------colman---------

----bruls------alanzinho-----barış----
-----------gökhan--------------------

hatta hic transfer yapılamadan su kadronun bile sampiyonlugu kovalayabilecegini düsünüyorum..

futbalski60
01.05.2009, 16:00
Forvet mevkiine ayağında top tutabilen hava toplarını indirebilen bir oyuncu alınması gerekli diye düşünüyorum hücum hattında tıkanıklık yaşamamızın en önemli sebeplerinden biri de bu.
Bu mevki için öncelikli olarak aklıma Fatih Tekke geliyor aradığımız tüm özellikler onda var ve bu sorunu çözeceğimizden şüphemiz yok.Bunun dışında,

Bryan Ruiz-Gent

Havadan, yerden çok iyi işler yapıyor hem kendisini pozisyona sokabildiği gibi takım arkadaşlarını da pozisyona sokmakta başarılı.Celtic,Glasgow,Fulham,Anderlecht gibi kulüplerin transfer listesinde.

Milivoje Novakovic- FC Köln

Köln'ün gol umudu olan Novak, bu sene Bundesliga'da çok iyi işler yaptı Köln'ün her şeyi desek yeridir.

http://www.sporza.be/polopoly_fs/1.475152!image/2362768795.jpg

Jaime Alfonso Ruiz-Wasterlo

Belçika Ligi'ni bu sene sallayan diğer bir isim de Jaime Ruiz.Wasterlo'nun üst sıralara çıkmasındaki en büyük pay sahibi şüphesiz onun.Fiziğini etkili kullanan ve çok etkili şutları olan bir golcü şuan gol krallığında zirvede ve Kolombiya Milli takımında da boy gösteriyor.

Mehmet Ç.
01.05.2009, 17:10
Tonynin yaptigi verdigi güveni hangi yerli kaleci veriyor? Milli takimin kalecisi Volkan mi? Yoksa Tolga Zengin mi? Imzanizda Onuru kaleye koymussunuz, Trabzonun kalesini nasil daha mac yapmamis bir kaleciye vere biliyorsunuz anliyamiyorum. Önce bir Slyvanin yaninda pissin, ögrensin, Tony gittikten sonra IDEAL bir kaleci olur, ama siz olmamis meyveyi dalindan koparirsaniz, sonucu belli...

Songun yaptigi katkiyi hangi yerli yapar? Son 3-4 macta kötü oynadi diye hemen adami bir köseye koyuyorsunuz. Ha ama Girayi Songun yerine oynatirsaniz bir sey demem ama Song muhakkak bu takidma durmali!

Isaac in yetenegine bir sey demiyorum, ama Isaacin bize verdigi hic bir sey olmadi bu sezon, o yüzden ilk forvetten gidecek biri olursa Isaac olmali. Yeni gelen Forvet iyi bir forvet olursa Umut onun yedegi ola bilir ama siz Umutu gönderip Isaaci birakirsaniz, yeni gelecek olan forvet Isaacten daha mi kötü olucak? Bunun ihtimali cok düsük, yani Isaac yine yedekte duracak... Bence en iyisi onu kiralamaktir ,yani ilk gidecek forvet o.

Size Colman ve Yattara icin hak verirdim demistim yukarida bir sart ile, yanlarinda Hüseyin ve Selcuk oynamamis olsalardi. Yani Hüseyin ile Selcuk bu futbolculardan dahada kötü oldugu icin ilk onlarin gitmesi gerek ki ondan sonra Yattara ile Colmani gönderelim.
Yahu arkada, yanda, her yerde oynuyan futbolcu Colman. Selcuk ise forvetlerin arkasinda agac gibi dikilmesini becere biliyor sadece.
Bana allah askina sadece bir mac gösterin ki, Colman kadar kostugunu veya Colman gibi defanstan top cikardigini. Yani defansa katkisi sifir bu oyuncunun. Onu gectim ileriyede cok az denilecek katkisi var, kac gol atmis kac gol pasi vermis bir bak istersen... Colman bile onun kadar gol atti ve pas verdi halbuki Colman mücadele ediyor, top kazaniyor, iyi pas/orta atiyor iki yönlü oynuyor. Tek eksigi ise cok top kaybetmesi, yani adam eksiltmek isterken toplarin cogunu kayip ediyor.
Ve son olarak Serkanin satilmasida cok yanlis olur. Herkesin istedigi bir sag bek, sol bek hayali vardir. Hani Ramos/eski Carlos felan gibi kanattan ileri hücum etmek, iste bunu Serkan yapiyor. Cün ki cok hizli ve cok kosuyor, hic mücadele etmememzlik yapmiyor. Yattara onun önünde oynuyor ama Serkan sifira ondan daha cok iniyor nerdeyse. Yani Serkanin yerine biri alinirsa bir sey demem ama önce Tayfunun yollanmasi lazim Serkandan önce.

Bu kadro gelecek sezon icim.. Tonyn'in katkisi büyük, ama Onur'un gelecegi cok acik.... Bence artik oynamali, yada baska takim'a kiralanmali....

Song tecrübe icin kalsin, ama oynamadan kalmayi kabul edmez, bana göre...

Isaac Umut kadar kosa bilir, ama bikac mac oynamali...

Selcuk yedek kulübesine gecmeli... Zaten kendi pozisyonunda oynamiyor... O Orta Saha pas trafig icin alinmis, Forvet arkasinda durmak icin degil....

Herkesin ayri düsünceleri vardir, ama bence Colman gibi oyuncular icin yabanci kontenjanini doldurmamak gerek.

Ali Tunahan Güllü
01.05.2009, 17:20
Forvet mevkiine ayağında top tutabilen hava toplarını indirebilen bir oyuncu alınması gerekli diye düşünüyorum hücum hattında tıkanıklık yaşamamızın en önemli sebeplerinden biri de bu.
Bu mevki için öncelikli olarak aklıma Fatih Tekke geliyor aradığımız tüm özellikler onda var ve bu sorunu çözeceğimizden şüphemiz yok.Bunun dışında,

Bryan Ruiz-Gent

Havadan, yerden çok iyi işler yapıyor hem kendisini pozisyona sokabildiği gibi takım arkadaşlarını da pozisyona sokmakta başarılı.Celtic,Glasgow,Fulham,Anderlecht gibi kulüplerin transfer listesinde.

Milivoje Novakovic- FC Köln

Köln'ün gol umudu olan Novak, bu sene Bundesliga'da çok iyi işler yaptı Köln'ün her şeyi desek yeridir.

http://www.sporza.be/polopoly_fs/1.475152!image/2362768795.jpg

Jaime Alfonso Ruiz-Wasterlo

Belçika Ligi'ni bu sene sallayan diğer bir isim de Jaime Ruiz.Wasterlo'nun üst sıralara çıkmasındaki en büyük pay sahibi şüphesiz onun.Fiziğini etkili kullanan ve çok etkili şutları olan bir golcü şuan gol krallığında zirvede ve Kolombiya Milli takımında da boy gösteriyor.

özellikle bryan ruiz çok iyi...

ApoCaN28
01.05.2009, 17:25
Bek(Sağ) Libero ve Forvet ...

TS-FAN
01.05.2009, 19:29
1-sağ bek
2-sol açık
3-libero
4-santrfor

Erdem Keser
01.05.2009, 20:54

Uzun ve boş bir yazı olmuş bana göre.En komik ve saçma yanıysa alıntı yaptığım kısmı.Burada onlarca kez Selçuk'un attığımız gollerin başındaki adam olduğunu ve skora yaptığı somut katkıyı görmezden gelenlerin onlarca kez gözlerine sokarcasına yazdım örneklerle (3 gol 9 asist) ama anlaşılan anlaşılmamış.Sorun değil idrak edemeyenlere yine yazarız. Yine aynı şekilde Selçuk tarafından yaratılan ama değerlendirelemeyen onlarca somut örnek ve videolarda ekledim.E madem öyle , hadi karşılaştıralım kim ne yapmış kim ne yapmamış.

Tanju
01.05.2009, 21:02
.............tony.........
tayfun..giray..egemen..cale
........ernst tipi..selçuk.....
yattara...colman.....alanzinho------(bu 3lü fizik kondisyon canavar gibi olması lazım, yoksa berbat oluruz)
.........Uzun fizik gücü süper son vuruş ustası......

ümit akyıldız
01.05.2009, 22:08
sağa orhan şam alınabilir solbek içinde çağlar en az cale kadar oynar adamın kendi takım arkadaşlarına pası yok

mehmetali61_55
01.05.2009, 22:23
ben çağlar diyinlerin neye göre dediğinide pek anlamıyorum milli takımda gördük nasıl biri olduğunu bence büyük takım topçusu değil bizdeki cale ondan çok daha iyi bir topçudur karadenizspordan birisi calenin alternatifi olabilir parayı ordan ziyade ön libero sağ bek ve forvete harcamak daha mantıklı geliyor bana

ccd6167
01.05.2009, 22:24
sağa orhan şam alınabilir solbek içinde çağlar en az cale kadar oynar adamın kendi takım arkadaşlarına pası yok
dogrusun cale bu sene bi tane orta kesemedi oyle bi yetenegide yok gibi.
caglar kesinlikle alinmali orhan samda..erman kilic ibrahim akin ibbden alinmali.ozer hurmaci da alinmali..bana kalsa alanzinho yattara colman cale gonderilmeli.ben inaniyorum ki caglar caleden iyi olacaktir..ozer yattardan daha kaliteli olacaktir..colmanin yerine erman kilici yada yada troisi olmali..
onur( slyva)
orhan sam giray egemen caglar
selcuk troisi
ozer hurmaci sol acik
gokhan yabanci forvet
benim kadrom bu.baris song ceyhun faty papy isaac bruls erman kilic bu kadro iyi olcaktir

Rama61
02.05.2009, 00:50
alanzinho seneye ligi sallayacak göreceksiniz

cerasus
02.05.2009, 00:51
Uzun ve boş bir yazı olmuş bana göre.En komik ve saçma yanıysa alıntı yaptığım kısmı.Burada onlarca kez Selçuk'un attığımız gollerin başındaki adam olduğunu ve skora yaptığı somut katkıyı görmezden gelenlerin onlarca kez gözlerine sokarcasına yazdım örneklerle (3 gol 9 asist) ama anlaşılan anlaşılmamış.Sorun değil idrak edemeyenlere yine yazarız. Yine aynı şekilde Selçuk tarafından yaratılan ama değerlendirelemeyen onlarca somut örnek ve videolarda ekledim.E madem öyle , hadi karşılaştıralım kim ne yapmış kim ne yapmamış.

Arkadasim burda kimin seyi uzun kimin seyi kisa diye bakmiyorum. Kim daha hakli kim daha haksizada bakmiyorum, yani bir taraf secmiyorum kendime sizin yaptiginiz gibi. Ben objektiv kalmaya calisiyorum. Yani Colman amcamin oglu felan degil yada baska bir oyuncu.
Ikincisi Selcuk gözle görülür sekilde tek yönlü oynuyor, yani cagimiza göre oynamiyor ki oynadigi tek yönde cok etkisiz kaliyor bana göre.
Dogru forvetler attigi paslarin cogunu kacirdi ama ayni sey diger orta atanlar icinde gecerli. Arti Selcuk duran toplarin cogunu kullandi, yani o duran toplardan kac tane gol cikti veya güzel orta?
O zaman istatistik olarak ne kadar kosmus, kac orta atmis ve isabetli gelmis, kac top kazanmis/kaybetmis vs. gibi istatistikleri tüm futbolcular icin bula bilirseniz yazin buraya. Görtüntülüde isterseniz defanstan kac top cikarmis onuda alalim, arti attigi ortalarin tüm görüntülerinide.
Eger sizin dediginiz gibi cikarsa, sizden özür dilemesinide bilirim ayrica ve ne kadar "komik ve sacma" yazilar yazdigimida kabul ederim. Hicte üzülmem, hatta Selcugun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu görmüs olurum ve sevinc duymus olurum bu durumundan. Ama bu kafalar degismedikce daha cok cekeriz, neyse...

Rama61
02.05.2009, 00:53
Bir takimda 5 seneyi dolldurmus bir yabanci yani yattara mutlaka satilmali,kaliteli bir orta saha,sag bek,sol acik,fizigi ve teknigi cok güclü bir forvet alinmali

Erdem Keser
02.05.2009, 01:08
Arkadasim burda kimin seyi uzun kimin seyi kisa diye bakmiyorum. Kim daha hakli kim daha haksizada bakmiyorum, yani bir taraf secmiyorum kendime sizin yaptiginiz gibi. Ben objektiv kalmaya calisiyorum. Yani Colman amcamin oglu felan degil yada baska bir oyuncu.
Ikincisi Selcuk gözle görülür sekilde tek yönlü oynuyor, yani cagimiza göre oynamiyor ki oynadigi tek yönde cok etkisiz kaliyor bana göre.
Dogru forvetler attigi paslarin cogunu kacirdi ama ayni sey diger orta atanlar icinde gecerli. Arti Selcuk duran toplarin cogunu kullandi, yani o duran toplardan kac tane gol cikti veya güzel orta?
O zaman istatistik olarak ne kadar kosmus, kac orta atmis ve isabetli gelmis, kac top kazanmis/kaybetmis vs. gibi istatistikleri tüm futbolcular icin bula bilirseniz yazin buraya. Görtüntülüde isterseniz defanstan kac top cikarmis onuda alalim, arti attigi ortalarin tüm görüntülerinide.
Eger sizin dediginiz gibi cikarsa, sizden özür dilemesinide bilirim ayrica ve ne kadar "komik ve sacma" yazilar yazdigimida kabul ederim. Hicte üzülmem, hatta Selcugun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu görmüs olurum ve sevinc duymus olurum bu durumundan. Ama bu kafalar degismedikce daha cok cekeriz, neyse...
Ziyanı yok , gerçekten kafalar değilde , o kafaların içinde beyinlerin değişmesi gerek.Buna çokca şahit oluyorum.Maç içerisinde Selçuk'un o mücadelesini görmezden gelircesine yapılan eleştirileri , hiç sıkılmdan hücuma katkı yapmıyor cümlelerini okudukça yazık diyorum ama nafile.Mesela iki oyuncuyu yanyana koyuyorum olmuyor...Bi Colman'a bakıyorum , tamam kaliteli bir oyuncu , koşuyor mücadele ediyor iyi top dağıtıyor ama Selçuk'la nasıl aynı kalibrede kıyaslanabiliyor gerçekten anlayamıyorum.Yönetici Külünkoğlu nickli Metin abi dün Selçuk'a yaptığı eleştirilerden dolayı özür dilediğini , maçı tekrar seyrettiğinde aslında Selçuk'un hem oyunun defansif hemde ofansif yönünde neler yaptığına bir kez daha şahit olduğunu çıktı ve açık yüreklilikle söyledi.Ben Trabzonspor taraftarının futbola bakışını beğenmiyorum , çokta önemli değildir başkaları için ama spikere endeksli bir tutum var taraftarda.Eğer spiker bir oyuncunun ismini ne kadar çok zikrederse o oyuncu o kadar iyi oynamıştır düşüncesi hakim o beyinlerde.Ama dedikya nafile , birşeylerin değişmesi gerek.
Ben tutmadım bu istatistiği Metin bey tutmuş ; açın bakın.Ayrıca sizden özür falanda beklemiyorum , yanlış anlaşılma olmasın , zerre umurumda olmaz da , insanları salak yerine koymayın.

Okumayacaklarını bildiğim için bir de böyle koyalım, belki bir faydası olur. Ne yalan söylüyeyim ben Selçuk İnan görüşlerimde faydasını gördüm.

Bu sefer bir değişiklik yapacağız. Sadece Kaptan Hüseyin'in değil, Colman ve Selçuk İnan'ında ne yaptıklarına bakacağız. Mesela ben Selçuk İnan'ın bu maçtaki performasını beğenmemiştim. Fakat tekrar ve özellikle dikkat edince Selçuk İnan'ın nasıl birşeyler yapmak için çabaladığını gördüm. Aksi yorum yapmamıştım ama ilk golde hatası da olsa kendisinden özür diliyorum.

1 Selçuk ceza sahasına gelen topu uzaklaştırdı.
2 Selçuktan Colman’a pas
3 Selçuk sol kanattan gelen topa zamanlama hatası yaptı topa müdahale edemedi ve golü yedik.
4 Selçuk kafayla Yattara’ya pas.
5 Selçuk Murat’dan çalımı yedi faul yaptı.
6 Selçuk kafayla Egemen’e pas
7 Selçuk’dan Alanzinho’ya pas.
8 Selçuk’dan Serkan’a yan pas.
9 Selçuk’dan Hüseyin’e Hüseyin’den Alanzinho’ya.
10 Selçuk rakipten topu kaptı Alanzinho’ya oynadı.
11 Selçuk Yattara’ya oynamak isterken topu kaptırdı.
12 Selçuk serbest vuruş kullandı.Bu vuruştan sonra kontra taç ve golu yedik.
13 Selçuk’dan Cale’ye yan pas.
14 Selçuğa faul yapıldı.
15 Selçuk Cale’den aldığı topu kaptırdı.
16 Selçuk Egemen’den aldığı topu kontrol edemedi taca çıktı.
17 Selçuk İbrahim’in ayağından topu söktü aldı.
17 Selçuk’dan Yattara’ya pas
18 Selçuk’dan Gökhan’a dikine pas.
19 Selçuk’dan Egemen’e geriye pas.
20 Selçuk’dan Egemen’e geriye pas.
21 Selçuk’dan Colman’a yan pas.
22 Selçuk’dan Yattara’ya yan pas. Yatara topu kaptırdı.
23 Selçuk’dan serbest vuruş Hüseyin sırtı kaleye dönük olmasına rağmen kafayla topu kaleye gönderiyor top Sivaslılara çarpıyor.
24 Selçuk’dan taca gitti.
25 Selçuk’dan topuk pası Serkan’a
26 Selçuk’dan Yattara’ya kafa pası.
27 Selçuğa çizgide giderken faul yapıldı.
28 Selçuk’dan orta.
29 Selçuk’dan Yatara dikine pas.
30 Selçuk’dan Cale’ye yan pas.
31 Selçuk topu kaptırdı. Akabinde Hüseyin topu rakipten Colman’a aktardı.
32 Selçuk topu kaptırdı.
33 Selçuk’dan Yattara’ya yan pas.
34 Selçuk topu kaptı kendisine faul yapıldı.
35 Selçuk’dan Yattara’ya dikine pas.
36 Selçuk Musa’yı bozdu Tayfun topu aldı.
37 Selçuk’dan Yattara’ya pas.
38 Selçuk Hüseyin’le beraber orta sahada topu kaptırdılar.
39 Selçuk kafayla kesti.
40 Selçuk’dan Hüseyin’ Hüseyin’den Yattara’yaYattara’dan Colman’a Colman topu kaptırdı.
41 Selçuk’dan pas araya Sivas defansı giriyor.
42 Selçuk Topu kaptırdı.
43 Selçuk’dan serbest vuruş Egemen ile Hüseyin çıkıyor Egemen vuruyor gol oluyor fakat ofsayt.
44 Selçuk’dan Gökhan’a pas.
45 Selçuk’dan kafayla geriye Song’a pas.
46 Selçuk’dan serbest vuruş, kaleciye gitti.
47 Selçuk Serbest atış kullandı top doğrudan auta gitti.
48 Selçuk’dan Umut’a pas. Umut kaleyi karşıdan görmesine rağmen adam çaptırdı.
49 Selçuk’dan şut auta.
50 Selçuk faul yaptı.

51 Hüseyin kontra hücuma çıktı rakip ceza sahasının önünde topu kaptırdı.
52 Hüseyin kafayla dikine Yattara’ya indirdi.
53 Hüseyin orta sahada topu kesti dikine Colman’a verdi
54 Hüseyin orta sahada topu kesti ileri çıkan Serkan Balcı’ya verdi.
55 Hüseyin orta sahada topu kesti, dikine Yattara’ya pas.
56 Hüseyin Serkan’dan aldı ceza sahası önündeki Colman’a oynadı. Colman topu kaptırdı.
57 Hüseyin orta sahada yatarak Diallo’nun ayağından topu aldı çapraz Yattara’ya oynadı.
58 Hüseyin kesti Yattara’ya dikine pas.
59 Hüseyin’den sivas ceza sahası önünde Colman’a Colman’dan Hüseyin’e, Hüseyin’den Alanzinho’ya Alanzinho’dan Selçuğa Selçuk ortalıyor Egemen’in korner itirazı.
60 Hüseyin’den kafayla Alanzinho’ya dikine pas.
61 Hüseyin ceza sahasına gelen topu kafayla uzaklaştırdı.
62 Hüseyin’den Alanzinho’ya çapraz pas
63 Hüseyin’den Gökhan Ünal’a dikine pas.
64 Hüseyin Murat’ı engelledi top auta çıktı.
65 Hüseyin Silva’dan gelen topu Yattara’ya indirmek istedi araya sivassporlular girdi.
66 Hüseyin Thum’la kafaya çıktı aldı.
67 Hüseyin’den Cale’ye yan pas
68 Hüseyin’den Gökhan’a dikine pas
69 Hüseyin’den Cale’ya çapraz pas.
70 Hüseyin’den Selçuğa geriye pas.
71 Hüseyin’den Cale’ye Cale’den Colman’a Colman topu kaptırdı.
72 Hüseyin’den Selçuğa dikine pas.
73 Hüseyin’den ileri çıkan Cale’ye pas
74 Hüseyin’den Serkan’a Serkan’dan orta.
75 Hüseyin rakip sahada iki sıkıştırma geldi ve topu kaptırdı.
76 Hüseyin korner’den gelen topu uzun kafa vuruşu ile Gökhan Ünal’a kazandırdı.
77 Hüseyin Thum’la kafa topuna çıktı Selçuğa indirdi.
78 Hüseyin’den Colman’a Colman’dan Yattara’ya.
79 Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
80 Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
81 Hüseyin kaleciden gelen topu kafayla Gökhan’a kazandırdı.
82 Hüseyin’den Gökhan Ünal’a uzun dikine pas.
83 Hüseyin’den Umut’a dikine pas.
84 Hüseyin’den Selçuğa pas.
85 Hüseyin Thum’la Hayretinin arasından topu aldı.. Colman’a verdi.
86 Hüseyin’den taç Selçuğa, Selçuk’dan Yattara’ya.
87 Hüseyin’den Selçuğa çapraz pas.Selçuk’dan Hüseyin’e.
88 Hüseyin’den Umut’a dikine pas.
89 Hüseyin’den ileri çıkan Cale’ye pas.
90 Hüseyin Thum’dan topu kaptı Gökhan’a dikine oynadı.
91 Hüseyin’den Colman’a pas.
92 Hüseyin’den ileri çıkan Cale’ye Cale’ye faul yapıldı.
93 Hüseyin’den kafayla Egemen’e.
94 Hüseyin’den kafayla Gökhan’a pas.
95 Hüseyin’den Colman’a pas.
96 Hüseyin’den Colman’a aşırtarak pas.
97 Hüseyin’den ileri çapraz Yattara’ya.

101 Colman Cale’den aldığı topu kaptırdı.
102 Colman iki kişinin arasına girdi kaptırdı.
103 Colman Murat’dan topu çaldı. Colman’a faul yapıldı.
104 Colman Cale’den aldığı topu kaptırdı.
105 Colman’dan Serkan’a yan pas
106 Colman köşe vuruşu kullandı Umut altı pasta kafayla vurdu dışarı attı.
107 Colman Musa’ya faul yaptı.
108 Colman’a faul yapıldı. Faul’u Hüseyin hemen kullandı Yattara’ya verdi.
109 Colman kafayla rakip atağı kesti.
110 Colman’dan Yatara’dan Selçuğa ceza sahası önünde paslaşmalar.
111 Colman’dan Cale’ye Cale’den Hüseyin’e Hüseyin’den Colman’a dikine pas.
112 Colman Musa Aydın’ı engelledi top auta çıktı.
113 Colman’dan Selçuğa çapraz pas.
114 Colman Sezer Badur’a faul yaptı.
115 Colman’dan Umut’a pas.
116 Colman 3 kişinin arasına girdi kaptırdı.
117 Colman topu kaptırdı.
118 Colman Murat’dan topu kaptı kendisine faul yapıldı.
119 Colman’dan Hayrettin’e faul.
120 Colman topu kaptırdı.
121 Colman’dan Selçuğa Selçuk’dan kaleye şut, aut.
122 Colman 3 kişiyi geçti Umut’a verdi.
123 Colman’dan şut aut.
124 Colman’dan yan pas Selçuğa. ...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8174&page=324

ceserdar
02.05.2009, 01:42
Sağ bek sorunu halledilmek zorunda. Sol bekte alternatif yaratılmalı ve Erman Kılıç mutlaka takıma katılmalı. Bir de Kocaelispor'da ortasahada forma giyen siyahi bir oyuncu var. Şu ana kadar izlediğim maçlarda çok iyiydi. Kumaşı çok iyi. Takıma katılırsa hiç değilser alternatif olabilir diye düşünüyorum.

İsa
02.05.2009, 01:54
Kalede tony güven veriyodu ilk geldiği zmanlarda ama çok fazla hatalı gol yemeye başladı son zmanlarda açıkcası kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı ama daha iyi bi alternatifim yok kalmalı.sağ bek kesinlikle bi tane alınmalı fakat ligde çok da kaliteli sağbekler göremiyorum bence tayfun o mevkide çok da sırıtmıyor ligimize bakarsak.Belki orhan şam alınabilir onunda tayfundan daha iyi olduğunu düşünmüyorum.Solbekte cale bu sne sol kulvarda tek başına oynadı önünde iyi bi sol açıkla iyi işler yapabilir ve şu anki performannsını katlaabilir.Antep te oynayan ismail gerçekten geleceği çok parlak bi futbolcu maliyeti azsa kesinlikle alınmalı.göbekte song sezon sonu muhtemelen gönderilecek giray ve egemen bence ligimiz için yeterli stoperler.kayseriden eren ve sivastan bilica sezonun en iyi stoperleri mümkünse ikisinden biri mutlaka takıma kazandırılmalı özellikle eren çok iyi bi transfer olur.Bilicayı bu saatten sonra almak cok zor bence.Bizim takımın yıllardan beri en büyük problemi üretken olmayan orta sahalar.Aslında selcuğa bakıyorum 3 gol 10asist ama yeterince insiyatif almıyor takımda takımda kalmalı.Colman harika paslar atan bi adam bence ligin en iyi pasörü ama fizik gücü çok çok yetersiz güçlenmesi gerek kalmalı.Hüseyin gönderilmeli artık.Alınabilirse orta sahaya topuz ve biglia alınmalı senye geniş bi kadroya ihtiyacımız var papy,ceyhun,brüls hakkında yyorum yapamıyorum eğer bunlar yeterli ise topuz veya bigliadan biri alınsada yeter.Serkan sezon sonunda kontratı yenilenmeden gönderilmeli.Yattara sezon sonu mutlaka satılmalı artık heyacanını yitirmiş durumda.Alanzinho gelecek sene patlama yapıcağını düşündüğüm bi oyuncu ama onunda güçlenmesi gerek.forvettte umut ve ısaac satılmalı yerlrine tekke+ taner yada ersen den biri alınmalı.

Paksoy
02.05.2009, 02:01
____________onur_____________

göksu____giray___egemen__cale_

_________faty________________

m topuz___colman__tabata_alanzınho

__________fatih tekke___________

hayalimdeki kadro :)

İsa
02.05.2009, 02:23
Benim bu sene izlediğim kadarıyla alınması gereken oyuncuları
1-eren kayseriden(alındığı takdirde 10 yıl oynar)
2-bilica(bence alınması cok zor sivas şampiyonlar ligine giderse)
3-ismail köybaşı(gelceği çok parlak)
4-Murat ceylan
5-furkan Kayseriden
6-sercan bursaspor
bunlar izledğim gen oyuncular.
6-mehmet topuz
7-biglia(2 maçını izledim sadece ama cok iyiydi o maçlarda)
8-taner gülleri
9-mustafa sarp
10-tabata(antep başkanı satmayacağını açıkladı sattığı zman paranın yarısı menejerine gitcek çok kar etmeyeceğini düşündüğü için satmayacak satması için 8 milyon verilmeli en az onuda kimse vermez)
11-ersen martin yedekte iyi bi isim olur.
Tabi bunların hepsini alalım demiyorum ama gençler malitleri azsa alınmalı diğerlerinden de bir kaçı.
Transfer için italya seri b yi iyi araştırırsak çok iyi futbolcular çıkartabilirz ordan

cerasus
02.05.2009, 02:56
Simdi bu yazdiklarinizdan ne cikarayim chovy?
Ben mi insanlari salak yerine koyuyormusum? Bunu mu cikardiniz yazdiklarimdan?
Kafalarin degismesi gerektigini SIZE söylemistim ama siz yine bir taraf tutup "millet spikere bakiyor, ama Selcuga bir ben bakiyorum" diyorsunuz.
Ayrica Külünkoglu nickli Metin bey ne demisse banane? Burda bir sey yazdigini göremedim ben, ayrica onun yazdiklarinin daha fazla mi agirligi var diger kisilerden?
Onu gectim o istatistikler hangi macla ilgili? Son Sivas maci ise ben o maci izlemedim sinirden (ikinci gole kadar izledim).
Ve hangi mac olursa olsun yinede o istatistik hem yanlis tutulmus hemde gecerli görülmez. Istatistik dedigin genel anlamda, bir cok bilgiyi toplayip, ortalamasini gösteren bir tür göstergedir ama siz bir maci kale alirsaniz e o zaman bende Hüseyinin veya Colmanin iyi oynadigi bir maca bakarim...
Yanlis istatistik tutuldugunuda söyle acikliyayim.
Ilk olarak bir futbolcunun sadece kac pas attigina/atmadigina bakarsak ooo. O paslar nasil atiliyor, affedersin kazma gibi atarsam, pasi alicak olan tabi topu kaybeder, yani o hata o zaman pas atana yazilmasi lazim. Hadi onu gectim, bu kisiler ne kadar kosuyor, topu alip vermeyi bende beceriyorum ama top bende degilken baski kuruyormuyum, kosuyormuyum ve ne kadar yapiyorum bunlari digerlerine göre?
Sonra diger istatistikler de var, top calma, ikili mücadele kazanma vs. Sonra her faul yanlis bir faul degildir...
Hadi bunlarida gectim, istatistikleri gecerli sayalim ve bakalim:

Selcuk

Pas: 15
Geri/Yan Pas: 10
Dogru: 8
Hata: 17 (2 goldede hata)
Serbest atis: 5 (bunlarin ücü kötü ikisi iyi)
Orta: 1
Sut: 2 (biri serbest atistan)

Hüseyin

Pas: 30
Geriye/Yan Pas: 5
Dogru: 9
Hata: 2

Colman

Pas: 6
Geriye/Yan Pas: 2
Dogru: 5
Hata: 9
Sut: 1
Orta: 1 (kornerden dogru bir orta)

Yazilan istatistikleri dogru varsayarsak bu tablo ortaya cikiyor.
Burda Pas öne atilmis paslar anlamina geliyor (oyun kurma anlaminda). Geriye/Yan Pas ise anlami üstünde, ayrica Sut ve Ortada ayni magnada.
Dogru ise futbolcunun pozitiv anlamda oyuna sagladigi katki, misal faul kazanmak gibi, top calmak gibi. Hata isede misal top kaybi, faul yapmak.

Bu tabloya bakarsak en verimli oyuncu Hüseyin imis, 30 pas ve 9 dogru hareket ile.
Selcuk ise 10 kere geriye atmis, 17 hata yapmis, önde oynamasina ragmen 1 sutu ve 1 ortasi var.
Colman ise sadece 6 pas atabilmis ayrica 9 hata yapmis.

Bunlardan simdi ne cikariyoruz?
Colmanin 3 haftadir formsuz oldugunun kaniti, cok kötü oynamis.
Selcuk ise sizin dediginize göre cok is yapmis 2 golde hatasi oldugu halde.
O caliskan futbolcu, forvetlerin arkasinda oynuyan futbolcu 1 sut ve 1 orta atmis, serbest atislari saymazsak.
Hüseyin ise cok iyi oynamis gözüküyor. Dogrusu cok ve digerlerine göre cok ama cok pas atmis. Tabi ayaginda top tutamadigindan olmasin bu? Zaten adam orta sahanin en gerisinde oynuyor, yani önünde 5 futbolcu var, yani aldigi topu zaman kaybetmeden hemen veriyor (+defamstan alip).

Bu sadece 1 mac ama aslinda herseyi anlatiyor dedigim gib, kendimi alintilayayim:

Yani biz gol atmak icin sadece Gökhan ile Umuta bagliyiz, baska gol atacak oyuncumuz yok sahada. Yattara kirk yilda bir gol atacakta, Colman vuracakta, Selcuk kesecekte, Hüseyin kafa atacakta, vs. vs. Bakin bu oyuncular kac gol atmis ve kac gol pasi vermisler... Bütün yük ilerde, o yüzden orta sahaya en az 2 takviye lazim.

hasancebi81
02.05.2009, 08:22
caglar kesinlikle alinmali orhan samda..erman kilic ibrahim akin ibbden alinmali.ozer hurmaci da alinmali..bana kalsa alanzinho yattara colman cale gonderilmeli.ben inaniyorum ki caglar caleden iyi olacaktir..ozer yattardan daha kaliteli olacaktir..colmanin yerine erman kilici yada yada troisi olmali..
onur( slyva)
selcuk troisi
ozer hurmaci sol acik
gokhan yabanci forvet
benim kadrom bu.baris song ceyhun faty papy isaac bruls erman kilic bu kadro iyi olcaktir

Sana helal olsun.Butun takimi satmissin, biraz mantikli olalim dedikce insanlar vurup parcaliyor. Arkadasim klubun birton borcu var diyoruz sen 5 milyon Euro verdigimiz bir adami satalim diyorsun. Kaca satacaksin bunu satsan 2 bile vermezler suanda. Yattara Colman Calede gitsin diyorsun. Bastan asagi yeni bir takim olusturalmi yani. Sebep ne, bu sene 25 hafta boyunca sampiyonluga oynadi diyemi satalim bu adamlari.

Calenin orta kabiliyeti yokmus. Adam sezon boyunca tek basina sol kanadi aldi goturdu. Kac tane orta yaptiki zaten sezon boyu. Cikmadi cikamadi, cunku cuktiginda onun acigini kapatacak ne baska bir sol kanadimiz nede o tip bir onliberomuz vardi. Buna ragmen adam canla basla sol kanatta mucadele etti.

Brulsu daha izlememissin dogru durust, ya Colmandan kotu cikarsa, Orhan Sam, Caglar, Ibrahim Akin bu adamlar kimdir ya. Okadar iyi olsalardi bizden once birileri kapardi. Ha iyide olabilirler ama kucuk takimda oynayan adamlar senin takimina geldiginde ayni performansi gostermezler emin ol.
Ibrahim Akin bir ara Besiktasta degilmiydi simdi neden IBB de. Orhan Sam geldiginde Serkandan yada Tayfundan cok daha iyimi oynayacak. Yada Caglarin milli macta nasil bir performans sergiledigini gorduk, hemde Ermenistana karsi. Boyle sunu alalim bunu alalaim, o sundan iyi. Gelince gorursunuz ancak. Sora ertesi senede bunu satalim sunu alalim.

takim oyle kurulmaz. Suankinin uzerine ekleme yaparsin. Ya tutmadi senin Caglarin, Orhan Samin, Ibrahim Akinin ne olacak. Suanda elinde bir takim var. Alirsin Caglarida alabiliyorsan, getirirsin Brulsu, alirsin birde forvet bakarsiniyisini kadroya koyar kotusunu gonderirisin. sen daha Trabzonda nasil oynayacagini bilmedigin adami getirip bizim adamlari gonderiyorsun.
Hayirlisi bakalim.
Baskanim en iyisini bilir diyorum ben.

Birtan Karaman
02.05.2009, 08:47
Dün Orhan Şam'ı İzledimde , Hakkaten İyi Adammış .

Erdem Keser
02.05.2009, 09:41
Tamamdır cerasus , senin dediğin.

oguzhann
02.05.2009, 11:07
Huseyinin yerine Cisse. Ne anladik bu isten. Tamam Huseyinden iyi ama Trabzona katki yapmaz. Kesinlikle Cisse olmamali.
sorunlu bir adam ama ilk yarıda en fazla top kesen adamdı cisse yanlış istatistik yapmadılarsa.hüseyinden iyi ama bizde oynar mı tartışılır

bmfırtına
02.05.2009, 13:20
bonservis parası vermeden cisse yi alırsak iyi iş yapmış oluruz

Birtan Karaman
02.05.2009, 13:32
Ön Libero Cisse , Sağ Bek Abdurahman , Sol Bek Çağlar Veya İsmail Ö.

Erdem Keser
02.05.2009, 13:38
sorunlu bir adam ama ilk yarıda en fazla top kesen adamdı cisse yanlış istatistik yapmadılarsa.hüseyinden iyi ama bizde oynar mı tartışılır
Hüseyin'den bir şekilde o mevkiyi kurtarmamız gerek.Cisse'den ziyade Ernst tipinde bir adam alıp Selçuk'un yanına monte etmeli , kaptanada teşekkür edilmeli , ama bir şekilde seneye gitmeli.Bizim iyiliğimiz için.Eğer göbeği iki oyuncudan oluşturmamız gerekiyorsa Selçuk'un yanındaki isim Colman olmaz. Çünkü orada oynayan oyuncunun minimum top kaybıyla oynaması ve seri olması gerek.Ama Türkiye'de bu sisteme henüz geçiş yapan takım olmadığı için bizimde 3'lü oynamamız kuvvetle muhtemel , böylece Colman da orada iyi bir alternatif olur.Kadroları kurarken birçoğumuz Colman'ı on numara olarak değerlendirmemiz gerektiğini söylüyor ama olamayacağına bir çok defa şahit olduk.Colman kendini geliştirir ve top kayıplarını azaltıp daha basit oynarsa iyi bir göbek oyuncusu olur , bunda herkes hemfikirdir.En iyi örnekte Ankaraspor maçıdır.Bunların yanında ilerde top tutan bir forvete mutlak ihtiyacımız var.

İsa
02.05.2009, 15:16
bonservis parası vermeden cisse yi alırsak iyi iş yapmış oluruz
Cisse iyi top tekniğini sahip ama çok ruhsuz oynuyor adam mücadele etmiyor hiç bence kesin alınmamalı

Alihan Ertürk
02.05.2009, 15:18
Cisse iyi top tekniğini sahip ama çok ruhsuz oynuyor adam mücadele etmiyor hiç bence kesin alınmamalı

Hamsi yediği zaman öğrenir mücadele etmesini..;)

Osman Yavuz
02.05.2009, 15:37
onur( slyva)
selcuk troisi
ozer hurmaci sol acik
gokhan yabanci forvet
Seni tebrik ediyorum kardeş.Sıradan bir Anadolu takımı nasıl kurulur bunu bize izah ettin.:alkış:

Birtan Karaman
02.05.2009, 15:45
CCD6167

Kurduğun Kadro'nun Başına Erdoğan Arıcayı Koyarsak Tam Süper Olur :)

asilhamsi
02.05.2009, 16:07
caglar-cale hala anlamıs degilim su calenin ne eksigi var..Hadi onu gectim cagları cok abartmıyormusunuz..Cale gitsin derseniz yerine gelecek adamın ondan cok daha iyi olması gerekir..

Özer yetenekli adam dogrudur bir kac farklı pozisyonda oynayabilir dogrudur ama eger kafası rahat bir yattaranın yaptıgı katkıyı yapacagını söylüyorsanız orada durun derim..Gökhan-umut felaketine ugramasa yattara bu sezon yine en cok asist yapan adam olurdu..

alanzinho hakkında herkez ne cabuk karar verdi..Alanzinho benim türkiye liginde gördügüm en teknik en kolay adam gecen oyuncularından..Bu kısa sürede bu kadar hazırlıksız bu ısıgı verdiyse seneye coook iyi seyler yapacagından eminim...

belki daha önce de yazdım ama lütfen colmanın attıgı 40-45 metrelik pasları bir kez daha gözden gecirin ve her mac 10 km kosmasını..Benim defans önündeki favori ikilim selçuk-colman..

malesef

-----------------selçuk----colman------------
-------yattara----------alanzinho------barış

düzenini izleme şansımız olmadı ve olmayacak....

takım savunmasında sorunlar olabilecek bir dizilim gibi duruyor ama top oynamayı bilen adamlara savunma yapmayı ögretmek yanlızca top kesmeyi bilen adamlara top oynamayı ögretmekten cok daha kolaydır..

orhan sam iyi bir sag bek dogrudur ama eger sabredilirse ve ısrar edilirse ondan cok daha iyi olacak göksu ve bence ona cok yakın meziyetleri olan tayfun var elimizde..

10 numara
02.05.2009, 16:47
Leandro González (born October 14 1985 in Pihué (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Pihu%C3%A9&action=edit&redlink=1), Buenos Aires (http://en.wikipedia.org/wiki/Buenos_Aires_Province)) is an Argentine (http://en.wikipedia.org/wiki/Argentina) football (http://en.wikipedia.org/wiki/Football_%28soccer%29) forward currently playing for Racing Club (http://en.wikipedia.org/wiki/Racing_Club_de_Avellaneda).
González started his playing career in 2005 with Olimpo de Bahía Blanca (http://en.wikipedia.org/wiki/Olimpo_de_Bah%C3%ADa_Blanca), the club were relegated to the Argentine 2nd division (http://en.wikipedia.org/wiki/Primera_B_Nacional) in 2006, but they bounced straight back, winning both the Apretura and Cluasura championships in 2006-07. The following season they were relegated again, prompting González to join Racing Club in 2008.
González can play as a second forward or wide on the right or left wing.

http://transfermarkt.de/de/spieler/54345/leandro-gonzalez/default/2008/leistungsdaten.html

sağ bek solbek ,forvet forvet arkası heryerde oynar tek geçiyorum...

Muhammed
02.05.2009, 18:02
Hüseyin'den bir şekilde o mevkiyi kurtarmamız gerek.Cisse'den ziyade Ernst tipinde bir adam alıp Selçuk'un yanına monte etmeli , kaptanada teşekkür edilmeli , ama bir şekilde seneye gitmeli.Bizim iyiliğimiz için.Eğer göbeği iki oyuncudan oluşturmamız gerekiyorsa Selçuk'un yanındaki isim Colman olmaz. Çünkü orada oynayan oyuncunun minimum top kaybıyla oynaması ve seri olması gerek.Ama Türkiye'de bu sisteme henüz geçiş yapan takım olmadığı için bizimde 3'lü oynamamız kuvvetle muhtemel , böylece Colman da orada iyi bir alternatif olur.Kadroları kurarken birçoğumuz Colman'ı on numara olarak değerlendirmemiz gerektiğini söylüyor ama olamayacağına bir çok defa şahit olduk.Colman kendini geliştirir ve top kayıplarını azaltıp daha basit oynarsa iyi bir göbek oyuncusu olur , bunda herkes hemfikirdir.En iyi örnekte Ankaraspor maçıdır.Bunların yanında ilerde top tutan bir forvete mutlak ihtiyacımız var.

Bir futbolcuyu övmek için diğerlerini kötülemeye gerek yok. Selçuk dökülürken bu takımın orta sahasında tek savaşan adam colmandı 2. yarıda. Ne çabuk unutuyoruz herşeyi 3-5 hafta formsuzluk geçirdi diye adamı attık gitti. Bu arada selçukda colmanda cok değerli oyunculardır. İkiside gelecek sene 3 lü orta sahanın 2 oyuncusu olmalı fakat bunların tam ortasına gercekten cok sağlam bir oyuncu alınmalı.

cerasus
02.05.2009, 19:41
Tamamdır cerasus , senin dediğin.

Ha iste tipik cok bilmis cümlesi. Kesip atip güya aklinca bana laf sokuyorsun.
Hani istatistikler üzerinde konuscaktik, hani tek tek bana anlatacaktin, ne oldu? Ben kendi görüsümü anlata bildigim kadar anlatmaya calistim ve calisiyorum, gecenin bir saatinde kafa yoruyorum burda konusmak, tartismak ve bilgi paylasmak icin. Ama diyorumya, isinize gelmedi mi hemen vur-kac taktigi uygulaniyor. Ya hakketen degmez sizin gibilerle konusmak. Insani kale bile almiyorsunuz isinize gelmeyince. Neyse degerli zamaninizi harcadigim icin kusura bakmayin, ilerde Selcugu begendigimde gelip konusuruz o zaman.

İskender YILMAZ
03.05.2009, 10:13
Ön libero : Tjikuzu, Mustafa Sarp ..
Sağ bek : Abdurrahman ..
Forvet : Fatih Tekke, Ersen Martin, Troisi ..

+ Özer Hurmacı, Volkan Şen, Sercan Yıldırım .. =))

Travelair
03.05.2009, 11:35
Mevkilerinin adamlarını istiyorum. Hepsi mevkileri konusunda uzman olsun yeter. Elbette iyi altyapı özellikleri olan ve güçlü olan oyuncular

İsa
03.05.2009, 12:11
Dün maçta görüldeki bu takıma mutlaka bi sağ bek,bi ön libero ve bi sol kanat oyuncusu olmazsa olmaz yattara giderse yerine topuz ve forvet arkası bi adam belki olabilir

Birtan Karaman
03.05.2009, 13:00
Gelecek Sene Alanzinho Bu Takımda 10 Numara Görevini Üstleneceği İçin Bir Sol Açık Alınacaktır .

mashal61
03.05.2009, 15:22
____________________Sylva_____________________
Orhan Şam_____Giray________Egemen_________Cale
Eboue_____Mehmet Topuz____Selçuk______ Luciano Zauri
___________Tomas Rosicky_______________________
__________________________Fatih Tekke___________

Orhan Şam: 2 milyon euro desek
Fatih: 3 milyon euro desek
Mehmet Topuz: 6 milyon euro desek
Eboue, Rosicky ve Zauri kontratı haziran ayında bitecek futbolcular.

Yattara: 7 milyon euro desek

Toplam transfer maliyeti 11-7=4 milyon euro

Hayalimdeki kadro seneye için bu olurdu.

Anıl C
03.05.2009, 15:34
Hayalimdeki kadro seneye için bu olurdu.

kardes bence hayal değil
akıllı transfer politikaları yurutulurse neden olmasın???

mashal61
03.05.2009, 15:42
kardes bence hayal değil
akıllı transfer politikaları yurutulurse neden olmasın???
Keşke olsa ama o malum kontratı biten 3 futbolcu Türkiye ligine gelmezler.

İskender YILMAZ
03.05.2009, 18:46
Keşke olsa ama o malum kontratı biten 3 futbolcu Türkiye ligine gelmezler.

Rosicky, Eboue hayali bile komik :)

futbalski60
03.05.2009, 19:15
Stoper

Defanstan oyun kurabilen topa basan bir defans oyuncusuna ihtiyacımız var.Defans oyuncularımız kaptığı tüm topları bilinçsiz bir şekilde uzaklaştırıyor ve bu toplarda genelde rakibe gidiyor.Bu açığımızı kapatırsak hem rakiplerişn baskısını atlatmış oluruz hem de ofansla iyi bir pas bağlantısı sağlamış oluruz.

Ön Libero

Oyunu çift yönlü oynayabilen bir ön libero eksikliği yıllardır takımın sorunları arasında yer alıyor.Defansla ofans arasındaki pas bağlantısını sağlıklı bir şekilde yapan oyuncu almamız şart.

Ofansif Ortasaha

Yattara'nın yerine sağ açıkta ve sağ içte yani bir Figo tarzı oyuncuya ihtiyacımız var, oyunu sağ taraftan yönlendiren gerektiğinde içeri de giren skorer yönü iyi olan bir oyuncu ihtiyacımızı görür.

Forvet

Mevcut forvetlerimiz topa basan, ayağında top tutan oyuncular değil ortasahayla da yeterince iletişim sağlayamıyolar böyle olunca da ilerde tıkanıklık yaşıyoruz.Hava toplarında etkili, top yapabilen ortasahyla da alışverişi olabilen bir forvet şart.

The Legend
03.05.2009, 19:28
----------Slyva----------

serkan--giray--egemen--cale

--------faty papy--------
--barış--colman--alanzinho

-----gökhan--tekke(c.)---

Yattara Out--->
F.Tekke <----In
bu kadro bana göre yeterlidir ayrıyetten sağ bek ve ön libero alınırsa alternatifli süper bi kadromuz olur.

since1967-61
04.05.2009, 06:16
stoper

defanstan oyun kurabilen topa basan bir defans oyuncusuna ihtiyacımız var.defans oyuncularımız kaptığı tüm topları bilinçsiz bir şekilde uzaklaştırıyor ve bu toplarda genelde rakibe gidiyor.bu açığımızı kapatırsak hem rakiplerişn baskısını atlatmış oluruz hem de ofansla iyi bir pas bağlantısı sağlamış oluruz.

Ön libero

oyunu çift yönlü oynayabilen bir ön libero eksikliği yıllardır takımın sorunları arasında yer alıyor.defansla ofans arasındaki pas bağlantısını sağlıklı bir şekilde yapan oyuncu almamız şart.

ofansif ortasaha

yattara'nın yerine sağ açıkta ve sağ içte yani bir figo tarzı oyuncuya ihtiyacımız var, oyunu sağ taraftan yönlendiren gerektiğinde içeri de giren skorer yönü iyi olan bir oyuncu ihtiyacımızı görür.

forvet

mevcut forvetlerimiz topa basan, ayağında top tutan oyuncular değil ortasahayla da yeterince iletişim sağlayamıyolar böyle olunca da ilerde tıkanıklık yaşıyoruz.hava toplarında etkili, top yapabilen ortasahyla da alışverişi olabilen bir forvet şart.

bilica,eren,sedat

saĞ bekİ atlamiŞsin orhan Şam abdurrahman

biglia murat tosun

tabata ,ÖZER, TOPUZ

tekkeeeeeeeeeeeeeeee

Yalçın Ulusoy
04.05.2009, 06:52
Fatih tekke , Marco Aurelio ,Çağlar bu üçü gelsin yeter fazla bir şey istemiyorum:D

Muhammet
04.05.2009, 07:22
Önlibero ve forvet. Öncelik sırasını bilmem ama mevkiileri bunlar olmalıdır. Forvet transferi 1'den fazla olmalı.

Yalçın Ulusoy
04.05.2009, 07:25
Eger sizin dediginiz gibi cikarsa, sizden özür dilemesinide bilirim ayrica ve ne kadar "komik ve sacma" yazilar yazdigimida kabul ederim. Hicte üzülmem, hatta Selcugun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu görmüs olurum ve sevinc duymus olurum bu durumundan. Ama bu kafalar degismedikce daha cok cekeriz, neyse...Selçuk 35 Maçta 32 kez forma giydi. Ortalama 85 Dakika Oyunda Kaldı.3 GOL 9 ASİST yaptı.3sarı kart gördü.Hiç kırmızı kart görmedi.Çıktığı 32 maçta Trabzonspor 16 galibiyet 8 beraberlik 8 mağlubiyet aldı.Kupa maçlarıda dahil bu istatistiklere.
Colman 34 maçta kupa maçları dahil oynadı.Ortalama 84 dakika oyunda kaldı.5 gol attı.2si penaltıdan olmak üzere 7 assit yaptı.Gustavo Colmanlı 34 maçta Trabzonspor 17 galibiyet 9 beraberlik 8 mağlubiyet aldı.5 sarı kart gördü.Hiç kırmızı kart görmedi:D

Travelair
04.05.2009, 12:33
Ortasaha elemanlarına yönelmeliyiz. Ortasahada ileri geri çalışan, pas yapma, top saklama, top çalma, gol yapma özellikleri üst düzey olan hırslı ve güçlü oyuncularla çok güçleniriz

mehmetali61_55
04.05.2009, 12:36
nokta transferlerden sonra bonservisi olmayan yerli oyuncular alınabilir kadro zengnliği için ama elimizi çabuk tutmamız lazım diğer takımlar anlaşmaya varıyor diyor haberler

Bekir
04.05.2009, 12:52
takımda sag bek,on libero ve forvet sıkıntısı var...sag beke orhan sam,on liberoya lucas biglia,forvete fatih tekke alınabilir...yattarayı satıp da ozeri de alırsak hem bu futbolcuların maliyetini cıkarmıs oluruz hem avrupada boy gostercek bi takım oluruz..ayrıca biglia 2 sene sonra avrupanın en iyi on liberosu olur,orhan sam da turkiyenin en iyi sag beki bana gore..

Can basten
04.05.2009, 13:43
Golcü: Fatih Tekke

Sağ bek: Abdurrahman Dereli

Ön libero: Lucas Biglia - Murat Ceylan

Oyun kurucu: Özer Hurmacı ya da Mehmet Topuz

Takımın alternatiflendirilmesi için: Çağlar Birinci, Sedat Bayrak, Ediz (Ankaraspor), Mustafa Pektemek (Gençlerbirliği), Ahmet Arı (Antep)

7 AHMET 7
04.05.2009, 13:45
Golcü: Fatih Tekke/ Bryan Ruiz

Sağ bek: ???????????????????

Ön libero: Lucas Biglia/Murat Ceylan

Oyun kurucu: Özer Hurmacı

tuncay1984
04.05.2009, 13:56
troise isaac in yerine
orta sahada defansif yönü iyi has bi adam

Samet Yildirim
04.05.2009, 15:29
-Sag bek(apo olabilir)
-Ön libero(murat ceylan olabilir, emerson(milanla mukavelesini fehsetti))
-Ofansif orta saha(tabata olabilir)
-Alternatif orta saha(cift yönlü, mustafa sarp vs.)
-Golcu(yabanci/yerli)
-Aciklarda oynaya bilcek bir isim(özer, volkan sen, aydin karabulut)

Sefa
04.05.2009, 15:32
Valla önlibero'ya Biglia zor ama Murat Ceylan kesin alınmalı..

mehmetali61_55
04.05.2009, 16:03
arkadaşlar mustaf sarp için wikipendide gs nin formasını giyecek yazıyor
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Sarp

cerasus
04.05.2009, 16:09
Selçuk 35 Maçta 32 kez forma giydi. Ortalama 85 Dakika Oyunda Kaldı.3 GOL 9 ASİST yaptı.3sarı kart gördü.Hiç kırmızı kart görmedi.Çıktığı 32 maçta Trabzonspor 16 galibiyet 8 beraberlik 8 mağlubiyet aldı.Kupa maçlarıda dahil bu istatistiklere.
Colman 34 maçta kupa maçları dahil oynadı.Ortalama 84 dakika oyunda kaldı.5 gol attı.2si penaltıdan olmak üzere 7 assit yaptı.Gustavo Colmanlı 34 maçta Trabzonspor 17 galibiyet 9 beraberlik 8 mağlubiyet aldı.5 sarı kart gördü.Hiç kırmızı kart görmedi:D

Yani Selcugun toplamda 12 katkisi var, ve Colmaninda aynen 12.
Simdi farkli olan seylere bakalim.
Selcuk nerede oynuyor, Colman nerede oynadi?
Ben Selcugun hic yer degistirdigini görmedim. Colman ise cok yer dolasdi, genelde solda oynatilmaya calisiliyor ama göbegede kayiyor, forvetlerin arkasinada kayiyor bazen veya stoper olarak is yapiyor. Selcugun hic sagdan/soldan bindirdigini gören var mi veya Hüseyine yardim ettigini? Olmadi defanstan top cikardigini?
Bunlari gectim 9 assisti var. Peki forvetlerin arkasinda oynuyan bu kisi kac sut cekmis mac basina? Yada o 9 assistin cogu duran toplarin 70% o kullandigindan olmasin sakin? Tamam arada bir muhtesem defans arkasina top atiyor ama onuda 5 macta 1 yapiyor. Yani effektiv degil kendisi maalesef.
Neyse, misal tabatayi ala bilirsek ve o Selcugun yerine oynarsa o zaman orda nasil oynancagini görürüz belki.

aurora
04.05.2009, 16:21
Forvete Yönelik ortasaha İçin Kesinlikle G.Birliğinden James Troisi , SolKanat içinse Lazio dan Pasquale Foggia

Travelair
04.05.2009, 18:18
Selçuk'un bir sakatlıktan muzdarip olduğundan bahsetti Gökmen Özdenak. Aynı sorunu gs'li futbolcular da yaşamış

futbalski60
04.05.2009, 18:28
saĞ bekİ atlamiŞsin orhan Şam abdurrahman

Sağbek konusunda fazla sıkıntı yaşadığımızı sanmıyorum evet bu sene kanatlardan çok gol yedik bunun en önemli sebepleri de mevcut sistemimiz ve beklerin önünde oynayan oyuncuların defansif anlamda oyuna katkı sağlamamalarıdır.

Saydığınız isimler mevkilerinde başarılı isimler ama elimizdeki oyuncularından pek fazla artıları yok bizim sağbeklerin önünde çift yönlü oynayabilen oyuncular olsa onlar da daha az hatayla oynarlardı.

Yalçın Ulusoy
04.05.2009, 19:22
Yani Selcugun toplamda 12 katkisi var, ve Colmaninda aynen 12.
Simdi farkli olan seylere bakalim.
Selcuk nerede oynuyor, Colman nerede oynadi?
Ben Selcugun hic yer degistirdigini görmedim. Colman ise cok yer dolasdi, genelde solda oynatilmaya calisiliyor ama göbegede kayiyor, forvetlerin arkasinada kayiyor bazen veya stoper olarak is yapiyor. Selcugun hic sagdan/soldan bindirdigini gören var mi veya Hüseyine yardim ettigini? Olmadi defanstan top cikardigini?
Bunlari gectim 9 assisti var. Peki forvetlerin arkasinda oynuyan bu kisi kac sut cekmis mac basina? Yada o 9 assistin cogu duran toplarin 70% o kullandigindan olmasin sakin? Tamam arada bir muhtesem defans arkasina top atiyor ama onuda 5 macta 1 yapiyor. Yani effektiv degil kendisi maalesef.
Neyse, misal tabatayi ala bilirsek ve o Selcugun yerine oynarsa o zaman orda nasil oynancagini görürüz belki.
sende ömer üründülün geçtin adam 40 yıldır kolektif futbol diyo sende efektif futbola takıl dur;)

oguzhann
05.05.2009, 12:02
ön libero için fransa ligi ideal düşecek ve orta halli takımlarda harika oyuncular var.

7 AHMET 7
05.05.2009, 12:11
ali güzeldal ın attığı gol neydi öyle kimse bahsetmiyor . gururlandım bi an.

mehmetali61_55
05.05.2009, 12:18
ali güzeldal ın attığı gol neydi öyle kimse bahsetmiyor . gururlandım bi an.
arada sırada o tarz goller atılıyor çağlarda attı ama ben çağların futbolunu beğenmiyorum ali gerçi ondan biraz dah iyi mevkileri ayrı gerçide bizdeykende pek oynamadı ama hazırlık maçlarında filan bir şeyler yapıyordu

7 AHMET 7
05.05.2009, 12:21
ali güzeldal , eren görür , erhan küçük, ibrahim şahin gibi oyunculardan birine kadroda yer verilmeli lazım olabilir. bu sene çok lazım oldu mesela

Jester
05.05.2009, 17:17
Sağbeke Orhan
Solbeke Çağlar
Orta sahaya Ceylan+Özer+Brüls
İleriye çok iyi bir yabancı golcü+Ömer Şişmanoğlu

Hüseyin, Yattara, Umut, Tayfun, Tolga, Serkan, Isaac'a da verdikleri hizmetler için teşekkürler.

Ertan 51
05.05.2009, 18:00
orta saha ve forvete çok kaliteli kendisini ıspatlamış 2 tane yabancı olmazsa olmazımız,

sağ bek ve sol bek e ise 2 tane alternatif,fazla maddi külfeti olmayan tabii.

sonra
sabır-destek-hoş görü=ŞAMPİYONLUK

Mehmet Ç.
05.05.2009, 19:00
Alis:
Sag Bek: Bekir Irtegün / Yas: 25 / BEDAVA (Sözlesmesi bitiyor!)
Ön Libero: Murat Ceylan / Yas: 21 / 2.5 Miliyon Euro'ya bizim olur
Cif yönlü Orta Saha: Mehmet Toput / Yas: 25 / 7.5 Miliyon Euro
Forvet: Fatih Tekke stilinde hemen uyum saglayabilecek Forvet / 5 Miliyon Euro

Not: Bekir defansiv her bölgede oynayabiliyor.

Toplam: 15 Milion Euro!!! Bu Trabzonspor gibi bir Kulüp icin Transfer Döneminde harcana bilecek bir miktar!!

Satis:
Yattara / 8 Miliyon Euro

= 7 Milyon TS icin

--- Kadro

------------TONY------------
BEKIR--GIRAY--EGEMEN--CALE
-----MURAT--COLMAN--------
--BARIS--TOPUZ--ALANZINHO-
----------FORVET------------
.............(Gökhan)................

Bu Kadro cok basarili olacakdir...

Yönetim Kadro genisligi icin'de oyuncu alirsa, tam isabet olur...

mehmetali61_55
05.05.2009, 19:04
ben topuza 7 milyon şahsen vermem avrupadan o paraya kralını alırsın türkiyede çok para topçu heleki brezilyadan arjantinden 3-4 milyon avrolara ne topçular alınır araştırılıp

Birtan Karaman
05.05.2009, 19:04
Bazı Arkadaşlar Brüls'ü Hemen Gelecek Sene ki Kadrolarına İlk 11'e Yazmışlar .

Bence Brüls Karadenize Gider . Mutlaka Ön Libero Almalıyız .

seref_ts6177
06.05.2009, 03:53
defansın ortasına kuvvetli yıldırıcı özellikte hava toplarını süpürecek bir isim şart sağbeke mevkisini oyuncusu alınmalı çakma sağbek yaratılmamalı ön liberoya sert futbol oynayan iyi bi kesici ve pasör bir oyuncu şart yıllardır hiç olmayan sol kanada bir oyuncu ve bitirici ve pasör bir pivot santrafor şart derin bir kadro içinde sol beke orta sahanın sağına alternatif genç oyuncular alınabilir....başlarınada trabzonsporumuza yakışacak hırçın istekli akıcı kaybetse bile heyecan veren bir takım yaratıcak bir hoca istiyoruz...

Serhat
06.05.2009, 04:23
Forvet : Tekke

Şağ Bek: Abdurrahman veya Bekir veya Orhan Şam... Şahsen Bekir'i tercih ederim çok yönlü olduğu için...

Sol bek: Alternatif ve rekabet açısından Çağlar birinci olabilir...

Yattara gidici sanırım ... Yerine Özer büyük ihtimalle gelir...

Oyun Kurucu: Tabata'yı tek geçerim...

Ön Libero: Murat Ceylan veya Biglia...

Üç Kulvarda yarışacağımızı Göz Önünde Bulundurmalıyız... Alacağımız oyuncuların farklı mevkide oynama ve sistem değişikliğine uygun olmaları şart... Ayrıca Seneye yapılacak takviyelerle kurulacak kadroda FATİH TEKKE olmazsa olmazımdır... Fatihsiz Eksiğiz ve Eksik Oynamaya devam edeceğiz...

cerasus
06.05.2009, 06:11
sende ömer üründülün geçtin adam 40 yıldır kolektif futbol diyo sende efektif futbola takıl dur;)

Yani beni zekasi muz kabugu degerinde biri ile karsilastiriyorsunuz ya, helal olsun.
Ben burda yüzeysel konusmuyorum burda konusan 90% kisi gibi veya Üründül gibi. Ben bilgiler ve kanitlar üzerinde konusuyorum, yani konusmaya calisiyorum.

Misal bakiyorum herkes bize sag/sol bek aliyor, ihtiyacimiz var mi diye kimse sormuyor. Su an en fazla alternativimiz o bölgelde: Tayfun, Cale, Ferhat, Serkan. Baska hic bir mevkide bu kadar alternativimiz yok, yani oynuyan oyunculara bakarsak.

Ama diyorumya, herkes türkiyede begendigi futbolcuyu satin aliyor ihtiyaca bakmadan.
Tamam alternativ olarak hic birine ihtiyacimiz yok demem, ama siz gerekli olan yerleri gidermeden alternativ bakiyorsunuz.
Baska bir örnek daha vereyim.
Fatih Tekke. Herkes Fatihin gelmesini istiyor, ilk isim olarak bu kisi yaziliyor, neden???
En basta olan ihtiyac o mevkide mi?

http://i40.tinypic.com/nn1qna.png

Yukardaki gol siralamasina dikkatlice bakin, hangi takimin 2 tane forveti siralamanin en üst tarafinda?

Penaltisiz bir kez daha siralamayi vereyim (17. siraya kadar):

Gol - Forvet:
16 Milan Baros
15 Taner Güleri
12 Gökhan Ünal
11 Umut Bulut
11 Mehmet Yildiz
10 Mert Nobre
10 Sercan Yildirim
9 Mehmet Cakir
8 Youla
8 Bobo
8 Roberts

Görüldügü gibi bizim 2 tane forvette en üstte, hemde acayip cok gol kacirmalarina ragmen. Birde kacirmasalar ne olurdu?
Bjkninda 2 forveti "idare ediyor" ama GS ile SS nin acil 2. bir saglam forvet bulmasi lazim, fenerin ise durumu dahada kötü...
Burdanda görüldügü gibi, neden Tanerin bize ücüncü forvet olarak gelmesini istedigimi anlarsiniz... Maaliyeti düsük, biraz yasli ama icraati süper! Tabi Tekkede olur ama onun maaliyeti cok yüksek ayrica kac kez dedigim gibi ve asagida gösterecegim gibi ilk olarak orta sahaya takviye lazim!

Gol - Orta Saha
9 Alex
8 Lincoln
8 Holosko
7 Tabata
6 Jaba
6 Mehmet Topuz

Gördügünüz gibi bu listede bizden bir futbolcu yok. Besiktasin hem 2 tane saglam forveti var hemde saglam bir ofansiv orta saha oyuncusu. Simdi Selcuk ile Holoskoyu bir karsilastirin bakalim...
GS ve FB ninde bir oyunculari var.
Iste dedigim gibi forvetlerin kötü gününde maci alicak orta sahaya ihtiyac vardir her ligte ve takimda. Yani cagimizin futbolu böyle. Ama bizde birakin gol aticak, sut aticak orta saha oyuncusu yok, alanzinho disinda oda tutarsa. Onuda gectim bu futbolcular iki yönde oynamasi lazim, yani sadece gol atmayla olmuyor, misal holosko topu nerden aldi fener macinda ve nasil gol atti?
Burdanda göre bilecegimiz gibi bizim icin en ideal futbolcu Tabatadir ofansiv anlaminda. Yani forvetlerin yükünü hafifletecek oyuncular lazim bir, defansa katkida bulunacak orta saha oyuncusu lazim buda iki!

magicyattara
06.05.2009, 11:50
Gol - Orta Saha
9 Alex
8 Lincoln
8 Holosko
7 Tabata
6 Jaba
6 Mehmet Topuz

Gördügünüz gibi bu listede bizden bir futbolcu yok. Besiktasin hem 2 tane saglam forveti var hemde saglam bir ofansiv orta saha oyuncusu. Simdi Selcuk ile Holoskoyu bir karsilastirin bakalim...
GS ve FB ninde bir oyunculari var.
Iste dedigim gibi forvetlerin kötü gününde maci alicak orta sahaya ihtiyac vardir her ligte ve takimda. Yani cagimizin futbolu böyle. Ama bizde birakin gol aticak, sut aticak orta saha oyuncusu yok, alanzinho disinda oda tutarsa. Onuda gectim bu futbolcular iki yönde oynamasi lazim, yani sadece gol atmayla olmuyor, misal holosko topu nerden aldi fener macinda ve nasil gol atti?

Yerinde tespitler yapmışsın.
Orta saha adamlarımız maalesef skor manasında takımın yanında değiller.Sadece ilk yarıda ki Hacettepe maçını Colman'ın golüyle kazanmışız.

Şampiyonluğa oynayan takımlar bazı maçları orta saha hatta defans adamlarının golleriyle kazanmalıdırlar.Bizim defansın tek kritik golü bile yok.

cerasus
06.05.2009, 14:03
Yerinde tespitler yapmışsın.
Orta saha adamlarımız maalesef skor manasında takımın yanında değiller.Sadece ilk yarıda ki Hacettepe maçını Colman'ın golüyle kazanmışız.

Şampiyonluğa oynayan takımlar bazı maçları orta saha hatta defans adamlarının golleriyle kazanmalıdırlar.Bizim defansın tek kritik golü bile yok.

Tabi ki defanstan gol beklemek ilk olarak yanlis olur, ben o yüzden bu durum ile ilgili bir sey demedim, yoksa haklisiniz. Defans isini iyi yapsa, yani gol yemese yeter, ki bence harika bir defansimiz var. Orta sahada oynuyan oyuncular o kadar hata yapmasalardi, o kadar cile cekmezdik.
Mesela bir 3:2lik Antalya/Konya maclarina bakin yada son Sivas macina (aslinda cogu maca bakabiliriz). Orta sahanin topu kaybetmesiyle hep yemisiz golleri, yani bir nevi kontradan (bu orta sahanin defansiyle ilgili bir sey degil). Yani demek istedigim yedigimiz gollerin yarisinda bana göre defansin hatasi yok, kötü yakalandiklari icin yediler.

Ayrica neden defansin gol atamadiginida söyleyeyim, cünki bunuda kac kere belirttim:
Duran toplardaki atilan ortalar yüzünden defansimiz gol atamiyor.
Yani Gökhan Zanlar, Luganolar vs. bunlar giden mac esnasinda mi gol atiyorlar? Hayir. 90% ya kornerden yada frikikten. Bana hic orta atipta gol attigimiz bir mac söyleye bilirmisiniz (93. dakkada ankaragücünce attigimiz gol disinda) ? Ortalari atan kim? Selcuk, yada Yattara. Selcuk acayip kötü ortaliyor, hep kisa düsüyor. Yattara ise topu bir acayip kestigi icin cogu zaman defans karsiliyor onun toplarini. Bence en iyi ortayi Colman atiyor ama en az duran top kullanan o maalesef.

Yani burdan sunu cikariyoruz, orta sahamiz acayip kötü bence.

Ertan1982
07.05.2009, 09:56
Defansin Sag tarafina yabanci olarak River Plate den Paulo Ferrari.Kontrati 2009 un sonuna kadar.Ucuza alabiliriz yasi da 27 bir Futbolcu icin en iyi yas.

Yerli olarak Antalyaspor lu Ugur Kavuk.Onun da Kontrati bittiyor.

Hüseyinin yerine da Schachtjor Donezk den Tomas Hübschman.Onun da Kontrati bittiyor.

Ahmet Faruk
07.05.2009, 10:02
Hüseyinin oynadığı yer eksik bölge...
Buraya takım içinden bir oyucu öneriyorum ben: Selçuk.

Sağbek de eksik. Buraya da Hacettepeden Orhan Şam.
Forvette Umutun oynadığı yere Umuttan daha yetenekli bir oyucu bulmak lazım. Ama kim olur bilemiyorum.
Sağ açık bu sezon eksik gibi gözüktü, buraya önerim de Barış.

Kadir
07.05.2009, 10:06
Uğur Kavuk düşünülebilir , katılıyorum :)

Yaşı biraz ilerlemiş olsada iyi bir futbolcu .

Emirhan Makul
07.05.2009, 10:47
Sağ Beg, Sol Beg, Orta Saha, Forvet, Defans.

Onur Civelek61
07.05.2009, 10:54
Özer,Tabata,Murat Ceylan,Beto,Erman Kılıç,İsmail,Çağlar

En az 2 si alınması gerekir.

mashal61
07.05.2009, 18:42
Abdurrahman Dereli
Mehmet Topuz
Murat Ceylan
Fatih Tekke
Özer Hurmacı

Fanatik28
08.05.2009, 04:16
Yurticinden bir sagbek

Stoper ve Önlibero---yabanci nokta transferler

Forvete---Fatih Tekke

Ortasahaya Özer alinmali...+++gönlümden gecen Daniel Pranjic

Yattara büyük ihtimal satilabilir...eger Türk statüsünde oynayacaksa???

Aslindan Hirvat Pazarina yogunlasmaliyiz

PS: Tabi bu transferler büyük ihtimal ligi kacinci bitirecegimizle alakali

Sampiyonlar Ligi kadrosu:

----------------------------------Silva----------------------------------
??????-------------??????---------------------Egemen(Giray)---------Cale
---------------------------------??????---------------------------------
--------------------Özer----------------------Selcuk(Colman)-----------
-----Alanzinho-------------------------------------------------Pranjic---
------------------------------Fatih Tekke-------------------------------

machi_61
08.05.2009, 12:34
Sağ bek,sağ açık ve forvet alınırsa yeterli olur bence.

........................Sylva..................... ........

.....???......Song......Giray(Egemen).....Cale...

......Özer.....Colman........Selçuk.......Alan.... .

...............?????...........Gökhan............. .....

Mustafa Gegüç
08.05.2009, 12:53
Onur Recep Kıvrak
Barış Memiş-Milan Stepanov-Egemen Korkmaz-Hrvoje Cale
Mehmet Topuz-Lucas Biglia-Rodrigo Tabata-Alanzinho
Fatih Tekke-Gökhan Ünal

Teknik Direktöre bile ihtiyacı olmayacak bu kadro ile başarısız olunursa gelin kafama sıkın :D

Birtan Karaman
08.05.2009, 13:05
Onur Recep Kıvrak

Fatih Tekke-Gökhan Ünal

Teknik Direktöre bile ihtiyacı olmayacak bu kadro ile başarısız olunursa gelin kafama sıkın :D
Şu Takımın Orta Sahası Varya . Ligi Talan Eder :)

canna52
08.05.2009, 13:22
......................T. SILVA.....................

..BEKIR......STEPANOV....EGEMEN...CALE.

..............SELÇUK.......CEYHUN.............

.ALANZINHO......COLMAN...VICENTE.......
SANCHEZ (SCHALKE 29 YAŞ)

.................F. TEKKE..........................

vıcente sanchez için
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/53060/vicente-sanchez/profil.html

sametaydin
08.05.2009, 13:39
Sağ bek şart bu abdurrahman olabilir. Stopere çok güçlü hava toplarına hakim bir oyuncu olmalı. Önliberoya kesinlikle çok savaşan iyi bir pasör oyuncu gerekiyor 2 tane de olabilir. Sol açık mevkiine de sıfıra inip orta açabilecek türden oyuncu lazım. yattara giderse yeri özer hurmacyla doldurulmalı, gitmese de zaten alınmalı. :) Çok iyi golcu bir forvet alınmalı. Bir de tabata alınmalı.

Mustafa Gegüç
08.05.2009, 14:09
Alıntı:
mcshadow tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2221102#post2221102)

Onur Recep Kıvrak

Fatih Tekke-Gökhan Ünal

Şu Takımın Orta Sahası Varya . Ligi Talan Eder :)

:dvl::sevinç::tsbayrak::sevinç::dvl:

Erbay
08.05.2009, 16:18
Kaliteli bir forvet şart. Topu ileride tutabilen, hava toplarında etkili ve olursa da tecrübeli bir golcü olsun. Elimizdeki forvetlerde bu özellikler yok.

Sefa
08.05.2009, 16:20
Onur Recep Kıvrak

Fatih Tekke-Gökhan Ünal

Sağ beke daha iyi biri en azından mevkisinin adamı olabilirdi. :rolleyes:

Barış sağbek mi ?

Abdurrahman yap onu ;)

mehmetali61_55
08.05.2009, 16:23
Sağ beke daha iyi biri en azından mevkisinin adamı olabilirdi. :rolleyes:

Barış sağbek mi ?

Abdurrahman yap onu ;)
benimde dikkatimi o çekti ama iyi bir hava yaratılmış sölemeyim dedim :) apo sözleşme imzalamış ben olsam almam onu gerçekten ts li olsa imzalamazdı orhanı alalım

Alihan Ertürk
08.05.2009, 16:48
İlk11;
---------------------------Sylva-----------------------------

Abdurrahman------Giray--------Egemen----------Hrvoje Cale

----------------Lucas Biglia-----Gustavo Colman----------------

Özer Hurmacı------------Mehmet Topuz--------------Alanzinho

-----------------------Fatih Tekke-------------------------

Yedekler;

---------------------Onur Recep Kıvrak ------------------

Serkan-------------Song---------Ceyhun---------İsmail Köybaşı

----------------Murat Ceylan-----Faty Papy----------------

Göksu Alhas------------Cristian Brüls--------------Barış Memiş

-----------------------Gökhan Ünal-------------------------

Bu kadro kurulsun seneye önümüzde hiçkimse duramaz hakemler bile..
Ligde şampiyon olur , şampiyonlar liginde de çeyrek final oynar bu takım ;)

Ali Tunahan Güllü
08.05.2009, 16:52
İlk11;
---------------------------Sylva-----------------------------

Abdurrahman------Giray--------Egemen----------Hrvoje Cale

----------------Lucas Biglia-----Gustavo Colman----------------

Özer Hurmacı------------Mehmet Topuz--------------Alanzinho

-----------------------Fatih Tekke-------------------------

Yedekler;

---------------------Onur Recep Kıvrak ------------------

Serkan-------------Song---------Ceyhun---------İsmail Köybaşı

----------------Murat Ceylan-----Faty Papy----------------

Göksu Alhas------------Cristian Brüls--------------Barış Memiş

-----------------------Gökhan Ünal-------------------------

Bu kadro kurulsun seneye önümüzde hiçkimse duramaz hakemler bile..
Ligde şampiyon olur , şampiyonlar liginde de çeyrek final oynar bu takım ;)

valla alihan ilk 11 olsun yeter yedeklere gerek kalmaz:D

Alihan Ertürk
08.05.2009, 16:56
valla alihan ilk 11 olsun yeter yedeklere gerek kalmaz:D

Yedek kulübemiz de zengin olsun ;)

Yedeklerden ;

Fatih >> Gökhan

Giray >> Song

Colman >> Murat Ceylan

Cale >> İsmail değişiklikleri uygun olur maça göre biri ilk11'e girer..

mehmetali61_55
08.05.2009, 16:57
idare eder diyecem herkes bana hucum edecek burdan :) ama oluşturması çok zor olmasada olmaz heralde çok bir para gitmez bu takıma yattarada satılıyor ben mehmet topuzu bu sene çok göremedim ligde adından çok bahsettirmedi sakatlık problemi filan yaşamış heralde

Alihan Ertürk
08.05.2009, 17:04
idare eder diyecem herkes bana hucum edecek burdan :) ama oluşturması çok zor olmasada olmaz heralde çok bir para gitmez bu takıma yattarada satılıyor ben mehmet topuzu bu sene çok göremedim ligde adından çok bahsettirmedi sakatlık problemi filan yaşamış heralde

Yattara'yı 10-13 milyon €'ya satarsak
Biglia'yı 7-8 milyon €'ya alırız desek,Özer fazla pahalı olmaz onu hallederiz
Fatih Tekke'yi de 2 milyon €'ya alsak,Abdurrahman bedavaya olur heralde sözleşmesi bitmesi lazım onun,Murat Ceylan ve İsmail'de takas ve 2-3 milyon € harcasak 10-14 milyon € harcamış oluruz..Sadece Mehmet Topuz'da sorun çıkar bence fiyatı konusunda ondan vazgeçebiliriz ;)

bordomavi5561
08.05.2009, 17:39
Ben ön liberoya tjikuzu' nun transfer edilmesini istiyorum. Bu hafta sivas maçında hep beraber izleyelim. Tam bizim adamımız.

Mustafa Gegüç
08.05.2009, 18:03
Fatih Tekke'yi de 2 milyon €'ya alsak,Abdurrahman bedavaya olur heralde sözleşmesi bitmesi lazım onun,Murat Ceylan ve İsmail'de takas ve 2-3 milyon € harcasak 10-14 milyon € harcamış oluruz..Sadece Mehmet Topuz'da sorun çıkar bence fiyatı konusunda ondan vazgeçebiliriz ;)

Yattara'yı bırak avrupa klüplerinin 10-13 Milyon €'ya satın almasını, Arap klüplerine bile o fiyata satamazsın :D o dediklerin ancak Championship Manager'de olur :D

Alihan Ertürk
08.05.2009, 18:05
Yattara'yı bırak avrupa klüplerinin 10-13 Milyon €'ya satın almasını, Arap klüplerine bile o fiyata satamazsın :D o dediklerin ancak Championship Manager'de olur :D

Satılır satılır çok güzel satılır ;)

10-13 milyon € olmasa bile en azından 8-9 milyon € verirler..:cool:

Mustafa Gegüç
08.05.2009, 18:13
Satılır satılır çok güzel satılır ;)

10-13 milyon € olmasa bile en azından 8-9 milyon € verirler..:cool:

8-9 milyon €'ya satılabilmesi için de Yattarayı bir ay evinden uzak tutacaksın; vereceksin fındığı-fıstığı-anzer balını.. bir ay sonra sahaya çıkartacaksın, Allahıma adam tek maçta gol kralı olur, sonrada senin dediğin olur :D:D

Alihan Ertürk
08.05.2009, 18:15
8-9 milyon €'ya satılabilmesi için de Yattarayı bir ay evinden uzak tutacaksın; vereceksin fındığı-fıstığı-anzer balını.. bir ay sonra sahaya çıkartacaksın, Allahıma adam tek maçta gol kralı olur, sonrada senin dediğin olur :D:D

Buluruz bir enayi :D

Şaka bir yana Yattara son zamanlarında eskiyi aratsada o çok kötü bir futbolcu değil..

Ve bu bonservis bedellerini kulübe kazandırıp gitmesi lazım ;)

Birtan Karaman
08.05.2009, 18:42
Ben Yattara'ya O Teklifin Bir Daha Geleceğini Zannetmiyorum .

Gelecek Teklif En Fazla 8 Veya 7 Milyon Olur .

mehmetali61_55
09.05.2009, 10:51
abdurrahman sözleşme imzalamış 1 yıl daha ben onu almam şahsen ama yattarayı o paraya satsk bulurda adam alırız ama bu ara petrol fiyatları düşmüş araplar veremez o kadar para :)

Oktay AKKUŞ
09.05.2009, 11:41
Yattara Futbolu TrabzonSpor'da Bırakmak İstediğini Söyledi Sizler Satıyonuz Adamı.

Bence Özer Mehmet Topuz ve Sağlam Bir Santrafor İle Takviye Olabilir. Umut Satılırsa Şahet 2.5m Diyorlar Rakam Olarak 1m'de Biz Koyar Alırız Sağlam Bi Santrafor ve Bi de Sol Bek(Alternatif)

İskender YILMAZ
09.05.2009, 12:11
İsmail Özeren, Tjikuzu, Özer, Fatih Tekke alınsın, transfer kapatılsın .. :)

mashal61
09.05.2009, 16:42
Başkanın 1-2 transfer yapacağız diye açıklaması vardı. Mehmet Topuz ve Fatih Tekke alınsa yeter aslında.

Hüseyin İlkin
09.05.2009, 16:51
Sağ bek, ön libero, forvet.

Bunlara öncelik vermeliyiz.

Tabii bunlar dışında iki-üç takviye daha yapılırsa, iyi olur...

İsa
09.05.2009, 22:21
Son macımızı ızledıkten sonra eksık bolgemız neresı karar vermekte zorlandım gercekten artık ıkı tane yıldız alalım nereye alırsak alalım

Acar Altan
10.05.2009, 01:52
Iyi bir ortasaha ve Fatih Tekke alinmali

İleli
10.05.2009, 05:40
orta sahaya appiah ernst tipi cok kosan pres yapan pas alis verisini iyi yapan bi adam sart..
birde FATIH TEKKE tabiki..

Oktay AKKUŞ
10.05.2009, 10:28
orta sahaya appiah ernst tipi cok kosan pres yapan pas alis verisini iyi yapan bi adam sart..
birde FATIH TEKKE tabiki..

Mehmet Topuz:)

tsliyim
10.05.2009, 15:21
Forvet = Damianoviç 16 maçta 12 gol FC Seul fiyat yıllık 900 bin avro

Orta Saha = Nuno Maniche 28 maçta 4 gol, bonservisi elinde fiyat yıllık 1.5 milyon avro istiyormuş

Hüseyinin yerine = Verdu sezon sonu serbest ispanyada oynuyor ernst tipi orta saha fiyat 2 milyon euro

fazla adama gerek yok bu üçü alındımı seneye kesin şampiyonuz

teknik direktör = Jurgen Klinsmann, Lüxemburgo, Hector Cuper, Claudio Ranieri (şu an interde ama sözleşme uzatmayacakmış), Frank Rijkaard şu an boşta seç beğen al

bize düşen şampiyonluk hazırlıkları yapmak, bu takım 1-0 avans bile verir rakibe

sifuni
11.05.2009, 15:20
http://img514.imageshack.us/img514/1323/spielfeld.jpg

mehmetali61_55
11.05.2009, 15:23
http://img514.imageshack.us/img514/1323/spielfeld.jpg
bence çok güzel özetledin 3 nokta transfer bu işi çözer kulubeyede 1-2 kişi alınabilir

Mustafa Calik
11.05.2009, 15:24
sifuni

Kadro'da 12 kisi var :)

Alihan Ertürk
11.05.2009, 15:25
sifuni

Kadro'da 12 kisi var :)

Yanlış saydın galiba kadro doğru (11)

Alihan Ertürk
11.05.2009, 15:28
Sağbek olarak Orhan Şam yada Abdurrahman olabilir..Hatta bursalı Veli için ne dersiniz ??

Önliberoya Biglia'da halâ ısrar ediyorum,onu alamazsak ki öyle olacak Murat Ceylan mutlaka alınmalı..Forvete de Taner ve Fatih Tekke ;)

Mustafa Calik
11.05.2009, 15:37
Yanlış saydın galiba kadro doğru (11)

Pardon dogru dedi Alihan :)

Selcuk ve Colman'in arkasina bir oyuncu'da alinsin diye okumusum :D

Bize bir tane ön libero lazim, yani Biglia yada Murat Ceylan gibi bir oyuncu. En önemli yer burasi ve bundan sonra bana göre bir sag bek ve bir sag kanat lazim eger Yattara gitmeyecekse.

Dursun Vural
11.05.2009, 20:42
arkadaşlar iii şeyler sölüonuzda bence yattaraya o kadar para vermezer 3e 4 e gidecek adamda değil mehmet topuz büyük ihtimal fenerle anlaşmış zaten maliyeti yüksek onun yerine özeri alırsak mevcut forvetlere taner ve fatih tekke gelirse çok çok ii olur ıssac de kiralanması lazım gelecek için kesinlikle 11 oynıyacak bir sağbek lazım abdurrahman sivasla tekrar imzalamış die duydum kim olur bilemiorum ama kesin 11e bi sağ bek lazım birde ön libero lazım faty nin fiziği yetersiz olmasa ceyhunla ikisinden biri oraya monte edilebilir eğer onlar oynatılmayacaksa hüseyin bi sezonu daha kaldıramaz acil transfer lazım o bölgeyede bunlardan sonra alacağımız adamlar yedek klubesine alternatif olur karadeniz spordanda bi kaç adam kazandırmalıyız takıma mesela fatih altundağ

sifuni
11.05.2009, 22:46
bence çok güzel özetledin 3 nokta transfer bu işi çözer kulubeyede 1-2 kişi alınabilir

bence klübeye gelecek oyuncular Karadenizspordan alinmali yoksa yine klübeye ekstradan adam almaya gerek yok.Böylece Karadenizsporda islevini görmüs olur.

Abdülkadir Kılıç
11.05.2009, 22:51
Biglia falan Türkiye'ye kolay kolay gelmez. Öyle yetenekli Türk oyuncular var ki. Sağ için Orhan Şam, ön libero için Murat Ceylan iyi tercihler.

Bekir
12.05.2009, 12:41
Forvet = Damianoviç 16 maçta 12 gol FC Seul fiyat yıllık 900 bin avro

Orta Saha = Nuno Maniche 28 maçta 4 gol, bonservisi elinde fiyat yıllık 1.5 milyon avro istiyormuş

Hüseyinin yerine = Verdu sezon sonu serbest ispanyada oynuyor ernst tipi orta saha fiyat 2 milyon euro

fazla adama gerek yok bu üçü alındımı seneye kesin şampiyonuz

teknik direktör = Jurgen Klinsmann, Lüxemburgo, Hector Cuper, Claudio Ranieri (şu an interde ama sözleşme uzatmayacakmış), Frank Rijkaard şu an boşta seç beğen al

bize düşen şampiyonluk hazırlıkları yapmak, bu takım 1-0 avans bile verir rakibe
eger maniche yıllık 1.5 milyon euro istiyorsa kesinlikle alınmalı..
bu teknik direktorlere gelirsek yılda 5 milyon eurodan asagısını istemezler..

Serhat
12.05.2009, 13:03
Sağ bek denince aklıma hep habu uşak geliyor...

http://transfermarkt.de/de/spieler/31182/beck-andreas/profil.html

Sadece bek değil iyi bir kanat oyuncusu... Çok hızlı ve kuvvetli...

Sağ Kanadı koridor gibi kullana biliyor... Çağdaş futbol sadece bek görevi yapabilmenin yanında hucüm gücünüde istiyor... Beck bizim sağ kanadımızı yıllarca götürür... Gelecği çok parlak... Bence alınabilirlik sıkıntısı sadece bonservisinde yaşanır... Trabzonspor'umuza yakışır cinsten bi sağ bek istiyorsak Beck mükemmel tercih olurdu yada o ayarda birisi ...

Bekir
12.05.2009, 13:11
eger sampiyonlar ligine gidersek sag beke hoffenheimimdan andreas becki almalıyız transfermarktte degeri 5 milyon euro olarak gozukuyor hoffenheim bu sene avrupa kupalarına katılamıcak buyuk ihtimalle bu oyuncuyu elden cıkaracaktır galatasarayın ilgilendigi falan yazıyor ama gs o kadar para verip alamaz bu oyuncuyu daha 21 yasında almanyada buyuk ihtimalle yılın 11 inde sag bekte olucak...oyun tipine gelince defansif olarak calenin aynısı diyebilirim hiçbir farkları yok ama ofansif olarak sag bekte oynamasına ragmen turkiyedeki en iyi sag acıktan bile daha iyidir cok iyi bindirmeler yapıyor hemen geri donuyor 90 dk dinamo gibi konusyor sampiypnlar ligine katılırsak bize gelmek isticektir s.ligi için iyi bi takım kurmak istiyosak iyi bi sag bek lazım 5 6 milyon euroyu gozden cıkarıp bu oyuncuyu alabiliriz seneye de avrupada istemeyen kalmaz..

Andreas Beck

http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/533k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/533/tsg-1899-hoffenheim/uebersicht/startseite.html) TSG 1899 Hoffenheim (http://www.transfermarkt.de/de/verein/533/tsg-1899-hoffenheim/uebersicht/startseite.html) http://www.transfermarkt.de/bilder/flaggen/40.gif (http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/L1/1-bundesliga/uebersicht/startseite.html) 1. Bundesliga (http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/L1/1-bundesliga/uebersicht/startseite.html) Aktueller Nationalspieler: http://www.transfermarkt.de/bilder/flaggen/40.gif Deutschland (http://www.transfermarkt.de/de/nationalmannschaft/3262/deutschland/uebersicht/startseite.html)
Weiterblättern zu: Matthias Jaissle (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/40673/matthias-jaissle/profil.html)
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_31182_2008_1.jpg Foto: 1899 ... (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/default/quelle/rechte/fotos.html)
Geburtsdatum: 13.03.1987 Alter: 22 Größe: 1,80 Nationalität: http://www.transfermarkt.de/bilder/flaggen/40.gif Deutschland Status: Lizenzspieler Fuß: rechts Homepage: www.andi-beck.de (http://www.andi-beck.de/)

burda da attıgı 1 gol var
http://www.youtube.com/watch?v=I4YBTM9Je4s

Bekir
12.05.2009, 13:12

Sağ Kanadı koridor gibi kullana biliyor... Çağdaş futbol sadece bek görevi yapabilmenin yanında hucüm gücünüde istiyor... Beck bizim sağ kanadımızı yıllarca götürür... Gelecği çok parlak... Bence alınabilirlik sıkıntısı sadece bonservisinde yaşanır... Trabzonspor'umuza yakışır cinsten bi sağ bek istiyorsak Beck mükemmel tercih olurdu yada o ayarda birisi ...
hehe aynı anda aynı oyuncuyu yazmısız..10 dakikadır bu adamla ilgili bilgi yazıyorum kendi yazımı yazınca senin de yazdıgını gormek cok sevindirici oldu..

Bekir
12.05.2009, 13:35
.........slyva..........
beck...egemen...giray...cale
.........colman....biglia...........
...... ozer...............alanzinho
...........tekke gokhan......

sampiyonlar ligine katılan tek turk takımı olursak 16 milyon euro alırız 2 turk takımından biri olursak 11 milyon euro alırız tabili hiç maç kazanamazsak bu paralar mac kazandıkca daha fazla gelir elde etcez bunun yanında reklamlar sponsorlar yayın gelirleri bi suru ek kazanc olucak..ama hem lig hem avrupada mucadele etmek için geniş kadro lazım...

gelecek oyuncular:beck(5 milyon euro)
ozer(2 milyon euro)
tekke(1.5 milyon euro)
biglia(5 milyon euro)
orhan sam(1.5 milyon euro)

15 milyon euro ediyor bu oyuncular bunlar sampiyonlar liginden gelecek ek gelirlerle karsılanabilir ya da elimizde iyi para edicek huseyin ve yattara gibi oyuncular var bunlar elden cıkarılabilir ozer ve orhan samı alırken ısaac tayfun takasta kullanılabilir(bunlar sadece benim goruslerim)

Hüseyin Gündoğdu
12.05.2009, 23:36
sağ bek: orhan şam
ön libero: tjikuzu
forvet: taner gülleri

İsa
12.05.2009, 23:38
.........slyva..........
beck...egemen...giray...cale
.........colman....biglia...........
...... ozer...............alanzinho
...........tekke gokhan......

sampiyonlar ligine katılan tek turk takımı olursak 16 milyon euro alırız 2 turk takımından biri olursak 11 milyon euro alırız tabili hiç maç kazanamazsak bu paralar mac kazandıkca daha fazla gelir elde etcez bunun yanında reklamlar sponsorlar yayın gelirleri bi suru ek kazanc olucak..ama hem lig hem avrupada mucadele etmek için geniş kadro lazım...

gelecek oyuncular:beck(5 milyon euro)
ozer(2 milyon euro)
tekke(1.5 milyon euro)
biglia(5 milyon euro)
orhan sam(1.5 milyon euro)

15 milyon euro ediyor bu oyuncular bunlar sampiyonlar liginden gelecek ek gelirlerle karsılanabilir ya da elimizde iyi para edicek huseyin ve yattara gibi oyuncular var bunlar elden cıkarılabilir ozer ve orhan samı alırken ısaac tayfun takasta kullanılabilir(bunlar sadece benim goruslerim)
Hüseyin mi para eder kontratı bitiyor zaten yaşıda bayagı oldu bence kımse almaz yanı para vererek

Bekir
13.05.2009, 11:31
Hüseyin mi para eder kontratı bitiyor zaten yaşıda bayagı oldu bence kımse almaz yanı para vererek
şuan huseyini isteyen olursa direk bizle gorusur huseyin bize para kazandırmadan gitmez ve en az ruslar 2 3 milyon euro verir...

AKSOY_61
13.05.2009, 13:57
ya çoğu kişi şampiyonlar liginden gelecek paraya bakıyor.
bu para direk katılanlara veriliyor diye biliyorum biz büyük olasılıkla elemelere kalıcaz.
elemelerdeki takımlar da tabiri caizse boru gibi takımlar.yani bu para bize bayağı bayağı uzak.

benim tek umudum yattaradan gelecek olan para.

macuka
13.05.2009, 14:07
Topu dan dun ileri vurmayacak bir STOPER ve bu topu stoper den aldiktan sonra kullanabilecek bir ORTA SAHA oyuncusu

Sefa Murat Dokuz
13.05.2009, 14:12
ya çoğu kişi şampiyonlar liginden gelecek paraya bakıyor.
bu para direk katılanlara veriliyor diye biliyorum biz büyük olasılıkla elemelere kalıcaz.
elemelerdeki takımlar da tabiri caizse boru gibi takımlar.yani bu para bize bayağı bayağı uzak.

benim tek umudum yattaradan gelecek olan para.

Yattara nereye gidiyor?
Daha yeni burda bırakacam demedi mi?

AKSOY_61
13.05.2009, 14:20
Yattara nereye gidiyor?
Daha yeni burda bırakacam demedi mi?

o hikaye bence.
her sene öyle söylemleri oluyor yattaranın ama her sene gidecekken kılpayı bizde kalıyor yine.

EmreTS61
14.05.2009, 09:10
ön lıbero ya lucas bigliaa forvete fatih tekke sağ beke de orhan şam gelsin yeter trabzona....

İskender YILMAZ
14.05.2009, 09:42
sağ bek: orhan şam
ön libero: tjikuzu
forvet: taner gülleri

Çok mütevaziyiz bakıyorum :) Orhan Şam, Tjikuzu, Özer, Volkan Şen, Fatih Tekke .. : ))

Ertan1982
14.05.2009, 09:55
Bir aralar Anas Sharbini ismi forum da dolasiyordu.Simdi onun ismi Köln len aniliyor ve bonservisi yaklasik 2 Mio Euro mus.Köln ün bütün transferler icin ayirdigi para yaklasik 7-8 Mio Euro yani biz araya girsek alma sansimiz cok yüksek.Böyle bir oyuncu icin 2 Mio fazla degil.

Kendiside bu sezon sonu takimin dan ayrilacagini söyledi.

Dogan
14.05.2009, 14:41
Eksik bölgelerimiz: Sağ bek, defansif orta saha, ofansif orta saha, forvet
Bu bölgeler için öneriler: Orhan, Murat Ceylan, Özer Hurmaci, Fatih Tekke.

Sefa
14.05.2009, 18:13

Bu adam Galatasaray'la anlaştı.

demir
14.05.2009, 18:23
yattara satılacakken ortalıgı bırbırıne katan bızler sımdı yattaranın satısı uzerınden plan yapıyor ??? cok ılgınc

mashal61
14.05.2009, 18:30
yattara satılacakken ortalıgı bırbırıne katan bızler sımdı yattaranın satısı uzerınden plan yapıyor ??? cok ılgınc
Evet çok ilginç. Ama ilginç olan plan değil Yattara'nın bu sezonki performansı.

oguzhann
14.05.2009, 19:42
Hürriyet Güçer:Ankaraspor'lu futbolcu. 1981 yılında Ankara`da doğdu. 2.Lig'den Süper Lig'e çıkan Ankaraspor'un önemli oyuncularından birisiydi. Yüksek top tekniği ve profesyonelliğiyle Milli Takımlar Başsorumlusu Fatih Terim (http://tr.wikipedia.org/wiki/Fatih_Terim)'in de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Futbol kariyerini Ankaraspor'da sürdürmektedir.
Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri :ANKARA Doğum Tarihi :25 Ekim 1981 Uyruk:TC Futbolcu Temsilcisi:Lisans Bilgileri Lisans No : 681275 Kulüp : ANKARASPOR A.Ş. Sözleşme Başlangıç T. : 8 Ağustos 2007 Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2010

Alika87
14.05.2009, 20:57
Bu adam Galatasaray'la anlaştı.

oyunculan anlastilar ama külüble anlasmadiktan sonra ne ise yarar??? hoffenheim onu 3,5milyona almis ve bu sezon süper oynamis ve mille bile olmus, ayrica hoffenheimin bir sürü sorunlari var ama bir sorunlari yok, o da para, yani GS en azindan 10milyon euro basmasi lazim, hoffenheim becki satsin diye.

Sefa
14.05.2009, 21:04
oyunculan anlastilar ama külüble anlasmadiktan sonra ne ise yarar??? hoffenheim onu 3,5milyona almis ve bu sezon süper oynamis ve mille bile olmus, ayrica hoffenheimin bir sürü sorunlari var ama bir sorunlari yok, o da para, yani GS en azindan 10milyon euro basmasi lazim, hoffenheim becki satsin diye.
O zaman bizim takımla hiç anmayın adını :rolleyes:

Alika87
14.05.2009, 21:18
O zaman bizim takımla hiç anmayın adını :rolleyes:
ben sucsuzum, bir kere bile anmadim :D

MuratJ
15.05.2009, 15:51
sağ bek: orhan sam, beck(alınsa süper olur ama gerçekten zor)
sol bek: çağlar(alternatif eksikliğini giderir)
ön libero: murat ceylan
ortasaha: mehmet topuz, özer hurmacı, tabata(bizde harika top oynar)
forvet: fatih tekke(alınamazsa taner gülleri sağlam alternatif olur) gökhan ve umut var zaten.

yattara yı kadrolarını yazmayan, satılacak diyen zihniyeti hiç ama hiç anlamıyorum sadece gülüp geçiyorum. bu takımın en büyük silahı yattara dır seneyede bu böyle olacak daha sağlam kadroyla daha süper bir yattara izleyeceğiz.

------------------tony---------------------
--------giray--------------egemen---------
-orhan-----------------------------cale----
-------------------------------------------
---------------murat ceylan----------------
-----topuz------------------colman--------
-------------------------------------------
--yattara----------------------tabata------
-------------------------------(alanzinho)--
-----------------TEKKE--------------------

tabata ve topuz çok yönlü oyuncular bu tarz bir kadro mukemmel ötesi olur. yeri geldiginde colman falan formsuz oldugunda tabatayı oraya cekersin sol öne alanzinhoyu koyarsın. yattara formusz oldumu topuzu sağ öne çekersin ortasahaya tabatayı koyarsın sol öne alanzinhoyu koyarsın. yani herşeyin birsürü sağlam çözümü olur. bunlarda benim görüşlerim.

bordomavi5561
16.05.2009, 10:35
sağ bek için yabancı transferi yapmamız daha doğru bence. orhan şam çok ilgi görüyor forumda. iyi uşak ama yabancı hakkımızı sağ bek için kullanmalıyız.