PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Bence Başarılı ya Sizce?

leventturksoy
28.04.2009, 11:26
TRABZONSPOR BENCE BASARILI YA SİZCE? son 8 sezondur 2 kere sampiyonlarligi on eleme oynamısız
gerisi inter toto ligden dusme korkusu hedefsiz takım olarak dolasmısız busene toplanan 29 haftada 53 puan basarıdır 5
mac var 15 puan daha alınabilir bence ersun yanalın istifasıyla cok buyuk bir riske girmistir trabzonsporumuz hersene 2 .3 haca istikrar yok hersene aynı senery puan durumu orda inceleyin bakın 8 senede ne olmuş sanki hersene sampiyon olmusuz busene 3 luk bizi mutsuzmu etti durum ortada beyler inceleyin yigidin hakkını yigide verin.

biri gelmis gitmis sonra yine gelmis gitmis gelmiş istikrar sart iyi bir hocayla 3 senelik bir plan sart daha oncesine bakın buyrun
Trabzonspor'da son 11 sezonda görev alan teknik adamların ligde görevde kaldıkları süreler ise şöyle;
1997-98 Yılmaz Vural (9 maç), Özkan Sümer (15 maç), Ali Kemal Denizci (10 maç)
1998-99 Gordon Milne (34 maç)
1999-00 Ahmet Suat Özyazıcı (14 maç), Giray Bulak (20 maç)
2000-01 Giray Bulak (18 maç), Sadi Tekelioğlu (16 maç)
2001-02 Sadi Tekelioğlu (17 maç), Hans Peter Briegel (17 maç)
2002-03 Samet Aybaba (34 maç)
2003-04 Samet Aybaba (14 maç), Turgay Semercioğlu (5 maç), Ziya Doğan (15 maç)
2004-05 Ziya Doğan (14 maç), İhsan Derelioğlu (3 maç), Şenol Güneş (17 maç)
2005-06 Şenol Güneş (7 maç), Orhan Çıkırıkçı (1 maç), Vahid Halilhodziç (26 maç)
2006-07 Sebastiao Lazaroni (4 maç), Ziya Doğan (30 maç)
2007-08 Ziya Doğan (9 maç), Ersun Yanal (24 maç)
2008-09 Ersun Yanal (29 maç)

Serdær
28.04.2009, 11:27
Ersun Yanal ile başarılıydı.

Ersun Yanal'dan önce Ersun Yanal'dan sonra diye ayıracağız artık..

Hekimoğlu
28.04.2009, 11:28
Geçen seneye oranla başarılıdır takım.

Recep Alkan
28.04.2009, 11:28
Kulübümüz için başarı kriterini merak ettiğimden dolayı ben şahsen yorum yapmayacağım.

Cagdas Topal
28.04.2009, 11:29
01-02 sezonunda 60 gol yemişiz vay be :( 3 puanla ligde kalmısız

leventturksoy
28.04.2009, 11:32
01-02 sezonunda 60 gol yemişiz vay be :( 3 puanla ligde kalmısız

evet 3 puanla ligden dusmemisiz acı demi tablo

Ertuğrul ATALAY
28.04.2009, 11:33
1.biz hersene şampiyonluğa oynadığımız için
2.avrupa kupalarını sektirmediğimiz için
3.Takımız hersene seri galibiyetler aldığı için

Trabzonspor başarısızdır!!!!!!!!!!!!!!!!11111111

Cagdas Topal
28.04.2009, 11:34
evet 3 puanla ligden dusmemisiz acı demi tablo

o sezonu hatırlıyorum tam da o yıllarda trabzonspor u takip etmeye baslamıstım :) 5-0 lık bursa galibiyeti ve geride kalan 3 macta 3 galibiyet almıstık haminin de kolu bursa macında son dklarda kırılmıstı :) cok küfür etmiştim 5-0 ken ne hava topuna cıkarsın diye , demek ilk 3 macta okadar basarılı olmasaydık 2.lige düşmüş de olabilirdik :(

muratt
28.04.2009, 11:38
Keske sezonluk hedefler yapmayi birakip 5 yillik 10 yillik planlamalar yapsak, basariyi bu surelerdeki performanslarla olcsek.. Umitlenmistim Ersun Hoca'yla boyle bir doneme giriyoruz diye. Iyi de baslamistik..

TolsTToy
28.04.2009, 11:38
Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (Turgay Şeren)

Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (Rıdvan Dilmen)

Futbolculuk dönemimde Avni Aker'e çıkarken ayaklarım titrerdi. (Samet Aybaba)

Başarılı değiliz!!!!!

Keleşoğlu
28.04.2009, 11:43
sencesi bizcesi önemli değil padişahlar kararı verdi bi kere!

asimavi
28.04.2009, 11:46
Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (Turgay Şeren)

Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (Rıdvan Dilmen)

Başarılı değiliz!!!!!

...o dönemlerde formasının değerini bilen bu takımı bir futbol takımından öte seven hırsıyla mücadelesiyle eşi benzeri olmayan ...3 - 5 it e trabzonspor adını ezdirmeyen nadide bir futbolcu kadrosu vardı...para için değil forması için ölesiye oynayan ,,kalbi trabzonspor aşkıyla yanan ..avni aker i rakiplerine dar eden bir ruh vardı ...bunun zerresi şuan yok...tekrar olmasıda çok ama çok zor malesef...

.....evet futbolun gerçekleriyle olaya baktığımızda trabzonspor şuan başarılıdır....ama biz futbolun imkansızlıklarıyla şampiyonluklar yaşamış bir takımız ..onun için trabzonspor kendine göre şampiyon olmadığı sürece başarısızdır...

leventturksoy
28.04.2009, 11:47
sencesi bizcesi önemli değil padişahlar kararı verdi bi kere!

iyide bu padisah devrimi surcek hep boyle 10 yıl 20 yıl beklicekmiyiz cocuklara nedicez birgun mutlaka
sampiyon olcaz hikayemi anlatcaz

İHSAN
28.04.2009, 11:50
Başarılı tabiii.

"Lig başladı ve ilk 16 haftada Trabzonspor 28 puan toplayarak 5. oldu diyelim. Sonraki 13 haftada ise 25 puan toplasa ve şu andaki gibi 53 puanla üçüncü sırada olsaydı Yanal istifa etmek zorunda kalır mıydı? Üstelik UEFA kupası garanti ve Şampiyonlar ligi'ne gitme ihtimali Galatasaray'dan bile fazlayken."

Bu cümleler her şeyi anlatıyor.(alıntı)

leventturksoy
28.04.2009, 11:50
...o dönemlerde formasının değerini bilen bu takımı bir futbol takımından öte seven hırsıyla mücadelesiyle eşi benzeri olmayan ...3 - 5 it e trabzonspor adını ezdirmeyen nadide bir futbolcu kadrosu vardı...para için değil forması için ölesiye oynayan ,,kalbi trabzonspor aşkıyla yanan ..avni aker i rakiplerine dar eden bir ruh vardı ...bunun zerresi şuan yok...tekrar olmasıda çok ama çok zor malesef...

.....evet futbolun gerçekleriyle olaya baktığımızda trabzonspor şuan başarılıdır....ama biz futbolun imkansızlıklarıyla şampiyonluklar yaşamış bir takımız ..onun için trabzonspor kendine göre şampiyon olmadığı sürece başarısızdır...

ozaman 25 senedir basarısız demektir boyle devam ederse 25 sene daha basarızı olcak demektir

İlyas Özdemir
28.04.2009, 11:52
geçen sezon dibe vurmuştuk busene şampiyonluğa oynadık arada ciddi fark var çok başarılı sayılmazsakda başarısızda diyemeyiz

asimavi
28.04.2009, 11:53
....trabzonsporun başarılı olması için yönetimden ..tayfun gökhan ve umut konusundada aynı tepkiyi koymasını ve bu 3 kendini bilmezi göndermesini bekliyorum....bu 3 şahsın yerine 1 tane taner gülleri olsaydı şimdi şampiyonduk...

.....dikkat edin fatih tekke demiyorum ..yani o kadar büyük bi yeteneğe gerek yoktu bu yıl şampiyon olmak için ....

asimavi
28.04.2009, 11:55
ozaman 25 senedir basarısız demektir boyle devam ederse 25 sene daha basarızı olcak demektir

....yani nerden bakarsanız bakın durum bu ....bizim için ligi kaçıncı bitirdiğimiz değil ne yaptığımız önemlidir...2004 2005 de bile 2. olduğumuz 2 yılda bile avrupaya gidemedik....

....bizim için başarı kriteri önce şampiyonluk ...sonrada avrupa kupalarına katılmaktır.(yani guruplara kalmak

leventturksoy
28.04.2009, 11:56
....trabzonsporun başarılı olması için yönetimden ..tayfun gökhan ve umut konusundada aynı tepkiyi koymasını ve bu 3 kendini bilmezi göndermesini bekliyorum....bu 3 şahsın yerine 1 tane taner gülleri olsaydı şimdi şampiyonduk...

.....dikkat edin fatih tekke demiyorum ..yani o kadar büyük bi yeteneğe gerek yoktu bu yıl şampiyon olmak için ....

evet gokhan unalı bizzat baskan almıstır umut zaten eskiden kalan colman cale ersunun trasferidir alanda oyle ersunun trasferlerinden benim sahsen sıkıntım yok

cebcare
28.04.2009, 11:57
başarısızdır lig sralamasına bakmayın bütün istanbul takımları kötü bir sezon geçiriyor o yüzden biz şu an 3. sıradayız normal şartlarda 6. falandık eğer 3.lük başarı olarak görülüyorsa trabzonsporun kapısına derhal kilit vurulsun hiç olmasın daha iyi

leventturksoy
28.04.2009, 12:04
TRABZONSPOR BENCE BASARILI YA SİZCE? son 8 sezondur 2 kere sampiyonlarligi on eleme oynamısız
gerisi inter toto ligden dusme korkusu hedefsiz takım olarak dolasmısız busene toplanan 29 haftada 53 puan basarıdır 5
mac var 15 puan daha alınabilir bence ersun yanalın istifasıyla cok buyuk bir riske girmistir trabzonsporumuz hersene 2 .3 haca istikrar yok hersene aynı senery puan durumu orda inceleyin bakın 8 senede ne olmuş sanki hersene sampiyon olmusuz busene 3 luk bizi mutsuzmu etti durum ortada beyler inceleyin yigidin hakkını yigide verin.

size derimki su 8 yıl puan durumuna bakın oyle konusun

ugurTS1989
28.04.2009, 12:06
ne basarılısı kardesım yaa dıger takımlar vasat oynamasa bızım halımızı dusunemıyorum

cebcare
28.04.2009, 12:07
ya ben anlamıyorum iyiki bir sene küme düşmemekten son anda kurtulmuş ikide bir onu söylüyorlar peki şampiyonluğu kaçırdığımız seneleri neden örnek vermiyorsunuz kötü örnek alınmaz bunu bilinki amaç her zaman yukarda olmalıdır

Sadık Bıyık
28.04.2009, 12:19
Ersun Yanal ile başarılıydı.

Ersun Yanal'dan önce Ersun Yanal'dan sonra diye ayıracağız artık..

bu saate kadar başarıı görünüyordu. ama skor klüplüğüne geri döndük. artık başarısızdır.

tuncay1984
28.04.2009, 12:22
gecen seneyi hic saymayin hükmen malübiyet ve 6maclik ceza liigin ilk haftasi
bu seneyle kiyaslamayin basariliyiz diye

ozturk
28.04.2009, 12:24
yaşımın elverdiği ölçüde söylüyorum..

95-96 sezonundan başkası yalan..

ben Trabzonspor u 95-96 sezonunda tanıdım. o nedenle o seviyeye (futbol + skor) çıkmadığı müddetçe başarısız geliyor bana..

Hasan61
28.04.2009, 12:36
geçmiş sezonlara ve sene başı konan hedeflere göre başarılıyız

leventturksoy
28.04.2009, 12:43
yaşımın elverdiği ölçüde söylüyorum..

95-96 sezonundan başkası yalan..

ben Trabzonspor u 95-96 sezonunda tanıdım. o nedenle o seviyeye (futbol + skor) çıkmadığı müddetçe başarısız geliyor bana..

o sezonu saymıyorum zaten ama onun sonuda huzunlu bitti dun gibi ama iyi top oynuyorduk harbiden fenere 2.1 yenildik ama futboll oynuyorduk

Mustafa OK
28.04.2009, 12:49
konan hedef avrupa idi bu konuda başarılıyız ama bu hewdef konulurken bizden şampiyonluk değil iyi futbol bekleyin dendi ama 30 haftada bir fener maçı güzeldik oda onlar bizden daha ağır olduğu için geri kalan haftalar ecel terleri döktük bana sorarsanız istenen olmamıştır... üçüncülüğümüxde fener ve gs nin kötü oyunundan...

Sefa Murat Dokuz
28.04.2009, 12:52
Aslında bir arkadşın son 6-7 yıldaki liderle olan puan farkımızı gösteren bir tablo yapmıştı.
30-25-20 puan geride olduğumuz sezonlar oldukça fazla. Bu sezon ise 7 sadece.
Ersun Yanal başarılıydı. Avrupa paralosıyla yola çıktık. O hedefe emin adımlarla gidiyoruz Ama yönetim ş.ligi istiyordu belli etmeden ordan gelecek 10 milyon euro çok rahatlatacaktı bu sıkıntıda klübü Ersun Yanal paranın kurbanı oldu.

bordo61
Sezon öncesi Koyulan hedefe göre başarılı
Bir anda Şampiyonluğa giderken bu kadar kötü bir hezimet olunca filim koptu

MDanışmaz
Bu takımın en kötü hali bile ligi ilk 7'de bitiriyor.Bu tabloya göre iki sezon haricinde başarılı diyebiliyormusunz?

Emin Danışmaz
28.04.2009, 12:53
önceki senelerdeki puan tablolarını göstererek başarılıyız anlamını çıkarmayın lütfen..yani geçen seneki trabzonsporun topladığı puanı mı standart alıyorsunuz anlamış değilim eğer siz trabzonspor'un standardını öyle görüyorsanız başarılıyız demeye devam edin...ersun yanal ile ilgili eleştiriler içinse diyeceğim şudur ki ; kimse ersun yanal'ı saha sonuçlarıyla değerlendirmiyor takımdaki oynama isteğine,arzusuna ve temposuna bakıyorlar..yani ben 15 sene profesyonel futbol oynadım müsaade edinde birkaç şey söyleyeyim ve başkalarıda söylesinler ayrıca bunları söyleyenlere karşı üslubunuza dikkat edin basit yazılar yazmayın..

yunus6109
28.04.2009, 12:56
Otekı sezonlara gore basarılıyız..Ama gorursunuz Ersun Yanal yerıne guzel td gelırse daha basarılı oluruz!!!

ümit akyıldız
28.04.2009, 13:03
yapboz gibi olcak yine yeni teknik direktör yeni transfer birsürü gereksiz hikaye seneyede yeni teknik direktörün uyum süresi falan filan biz bu kafayla şampiyonluk göremeyiz

ANTİ- GÖKHAN ÜNAL

hooligans61
28.04.2009, 13:10
ersun yanal olmasaydı bu takım nasıl buraya gelcekti ligde sakat olmayan tek takım biz değilmiyiz kötü olan gökhan ve umuttu hatta songdu umut gökhan girdiği pozisyonları atsaydı şimdi birinciydik ve bunları konuşmuyorduk
Yazık oldu hemde çok

Tahir
28.04.2009, 13:12
yazık çok yazık biz şampiyon filan olamayız. sezon başı kim üçünçülüğü kbul etmezdi veya ikinci olmayı ama hoca gönderildi.

zenolu
28.04.2009, 13:15
uefa kupası garanti değil ki bu yıl sadece 3.gidiyor diye biliyorum

Sefa Murat Dokuz
28.04.2009, 13:28
Başarılı değiliz.Bu kadar zayıf rakibin olduğu bir ligde şampiyon olamamak başarısızlıktır.

Sen ne kadar güçlüsün bunu düşündün mü?
Zayıf bir lig dediğin bir takım Gs

De Santic-Sylva
H.Balta-Cale
E.Asık-Song
Servet-Egemen
Sabri-Serkan ?
M.Topal-Hüseyin
Keweel-Alanzinho
Lincoln-Colman
Ayhan-Selçuk ?
Arda-Yattara
Baros-Umut+Gökhan

Benim kıyaslamam bu. Dersin ki bu adamlardan bazıları sakat. E oda Ersun Yanal'ın artısı. Antremanlarda değerleri bilgisayarla ölçen de Ersun Yanal. Fazla zorlanmayı da önleyen Ersun Yanal. Ayakkabılarının içine bilekleri ısıtma sistemini getiren de Ersun Yanal.

Bu adamlar bizden geride. Ayrıca çok büyük bir artıları var Baros gibi.
Ligde herkes kötü sanki sen çok iyisinde şampiyon olacaksın.
Sezon öncesi madem o kadar iyiydik şampiyonluk olurdu hedef. Ama Avrupa dediler.

Oğuzhan Fidan
28.04.2009, 13:50
gs ve fb bukadar olay yaşamasaydı ve bjk sezon başından beri kovalasaydı şimdi %100 herkez ciddi başarısızlık var dicekti. görmek istediğiniz gibi görmeyin bu trabzonspor bu sene çok rahat şampiyon olmalıydı olurduda kaybedilen maçlara bi bakın kesinlikle başarı söz konusu bile değil

İsmail Narmanlı
28.04.2009, 13:57
Vayy be Ne hallere düşmüş Trabzonum bir zamanlar 2 kupayı 3 kupayı begenmeyen trabzonum 3lükle başaralı sayıyor kendini helal olsun...

Oğuzhan Fidan
28.04.2009, 13:59
Vayy be Ne hallere düşmüş Trabzonum bir zamanlar 2 kupayı 3 kupayı begenmeyen trabzonum 3lükle başaralı sayıyor kendini helal olsun...
ufkumuz körelmiş arkadaş artık kulüp herhangi bi takım gibi görülüyo saltanat elden gidiyo 3.cülük başarı sayılırmış hemde bu kötü ligte!!!!!! ben geleyim ben yapayım olayları hat safhada ts bu günleri görmemeliydi çok yazık

Onur Civelek61
28.04.2009, 14:01
Başarılı tabi.Puan durumuna göre çok başarılı hatta.Ama futbol olarak başarısız.O da zamanla düzelicekti.2-3 takviyeyle herşey güzel olucak diye bekliyorduk ki..........
Şimdi tekrar para dökmezler umarım satıcağımız 3-4 adam alacağımız yine 3-4 adamdır.Fazlası zarar ziyan olur...

samsunlu1
28.04.2009, 14:09
ARkadaslar gEcen Sene Kim VArdi Baska Baskan ve Ayni TD Ersun Hoca

Bu Sene Eger Basri Yakaladiysa Takim Bunuda Yeni Gelen Yönetim Yapmisdir

Kolay Degil Tum TAkim Degisdi

ve Bu TAkimi Hangi Hocaya VErseniz ODa Bu Takimi Ilk 3 e Sokardi

Bence Hoca Degisikligi ligin 2. Yarisinda Olmasi LAzimdi

eGer ozaman Olsaydi Suan KEsin 10 Puan Fark la Sampiyonduk...

SAygilar

Gökhan Süleymanoğlu
28.04.2009, 14:17
arkadaslar sizleri bilemem ama benim için takım şampiyon olmadıkca basarılı sayılamayız. yasım 24 şampiyonluk gormedım bugune kadar gelen her yonetım her teknık adam ılerıye yonelık hareketlerde bulunduklarını ıkı yada uc sene ıcınde sampıyonlugun gelecegını belırtıp durdular bana oyle gelıyokı bu buyuk taraftar uyutulup durdu 24 senedır ersun yanal için bende gıtmesını uygun gormedım dıyebılırım ama bu kadar buyuk bı duşüsede bırısının son vermesı gerekyodu ve de benım teknık adamdan daha cok guvendıgım bır dıger ısım baskanımız sadri şener boyle uygun gordu dıye dusunuyorum bu sene şampiyonluğu resmen elının tersıyle cevırmış oldu takım inşallah gelecek sene şampiyon oluruz...

A.Ali Karanis
28.04.2009, 14:19

Başarılı değiliz!!!!!

Tüm sorun burda zaten.Eskiyi aramak..

Ömer Kaya
28.04.2009, 14:38
bence başarılı değil fener ve cimbomu olmadıgı ligde başarılı değilix kendinizi kandırmatın

Berk
28.04.2009, 14:45
Son 7 sezonun 5'inde şuan ligin bitimine 5 hafta kala ulaştığımız puana ulaşamamışız.Bu önemli bir istatistik.Ama şu da bir gerçek ki rakiplerimizin bu sezon yokları oynadığı bu ligde şuan bulunduğumuz puanın çok üzerinde olmamız gerekiyordu..

leventturksoy
28.04.2009, 14:53
Son 7 sezonun 5'inde şuan ligin bitimine 5 hafta kala ulaştığımız puana ulaşamamışız.Bu önemli bir istatistik.Ama şu da bir gerçek ki rakiplerimizin bu sezon yokları oynadığı bu ligde şuan bulunduğumuz puanın çok üzerinde olmamız gerekiyordu..

olayı birde soyle dusun gs fb bjk sivas iceride dısarıda yeniyordu bizi puan farkı oluyordu bjk 4 ekle yine puan farkı 10 uzerine cıkıyor 2 kere beraber kaldık 4 puan ileri gidemediler

Külünkoğlu
28.04.2009, 14:54
Hedefi alçak tuttuğunuzda vasatın üstü herşey başarıdır.

Selçuk Çetin
28.04.2009, 14:55
hedefi alçak tutumakmı o ne demek ?

leventturksoy
28.04.2009, 14:56
bence başarılı değil fener ve cimbomu olmadıgı ligde başarılı değilix kendinizi kandırmatın

iyide neden yok anadolu takımları gucleniyor ondan bundan sonra unutun 25 galibiyet falan 17 .18 galibiye 4.5 beraberlik alan takımlar sampiyon olur o eskidendi na maglup sampiyonlar işi

reisoğlu61
28.04.2009, 14:57
bu kadar para harcandi 3.lük basari degil, en azindan sampiyonlar ligine katilmaliyiz bu kadar harcamadan sonra

Cengiz Çubukcu
28.04.2009, 14:59
ister 3. olalım ister 5. olalım hiçbir rakibimizi ya da kalbur üstü takımı yenemedik, başarısızlık budur...

leventturksoy
28.04.2009, 15:00
Yanal kalmalıydı"
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Yanal'ın gidişinin erken olduğunu savundu. Yılmaz "Yanal sezon sonuna kadar kalmalıydı. Alınan bu karar bence biraz aceleye geldi" diye konuştu.

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Trabzonspor’daki değişimi Best FM’den Özkan Öztürk’e değerlendirdi. Yılmaz, futbolda alışılmadık bir sezon yaşandığını belirterek, “Bu sene çok anormal bir lig oluyor. Çünkü hiçbir kulüp istenen performansı gösteremiyor. Hemen her takımın hayali suya düştü. Takımlar fazla puan kaybetti ve görünene göre şampiyon olacak takım fazla puan da toplayamayacak” dedi. Bu sezon Anadolu takımlarının güçlendiğini belirten Yılmaz, “Büyük takımlar da bence diğer rakiplerini iyi etüt edemedi. Bu tablo sürer inşallah. Bu sayede diğer takımlar da zirvede söz sahibi oldular” dedi.

Futbolda bazen hesapların tutmadığını da ifade eden Yılmaz, “ Bence Ersun Yanal işi aceleye geldi. Bana sorsalar ‘hoca ile devam’ derdim. Çünkü zaten sezon bitmiş. Artık hayırlısı olsun diyoruz. Ancak yeni sezon için doğru bir isim şart artık. Değişim hep risktir. Bence çok dikkatli olunmalı. Galatasaray ve Fenerbahçe de hoca değiştirecek gibi görünüyor. Demek ki bunlar olabiliyor” dedi. Yılmaz yeni hocanın yerli ya da yabancı olmasının da yönetimin tasarrufunda olduğunu sözlerine ekledi.

kaynak:http://www.ligtv.com.tr/Takim.aspx?r=1&t=11&hid=55790

ergin cesit
28.04.2009, 15:09
hocamız karekterli ve dürüsttü ama yalnızca bunlar yetmiyor yeteri kadar kendini ve takımı geliştiremediği için istifa etmek zorunda kaldı.bana göre sonunu kendi hazırladı.yolu açık osun herşey için teşekkürler

Yasin T.
28.04.2009, 15:12
ahh o 2003-04 ve 04-05 sezonu.çok iyidik aslında o zamanlar

MuratJ
28.04.2009, 15:16
Bu kadar para harcandı. Tarihimizde ne zaman görülmüş. Büyük takımız diyoruz bu kadar para harcadık. Şampiyonlar liginin dışında isen başarısızsındır. 2.lik teselli olurdu.

Transfer politikamızda başarısız oldu.

Takımımız bana göre başarısızdır. Hem bulundugu konumdan hemde ortadaki futboldan dolayı başarısızdır.

Mira_61
28.04.2009, 15:18
Ayar oluyorum yahu her olaydan sonra MAY'ın şöyle olsun,böyle olsaydı laflarına.
Bilirkişi mübarek.Düş yakamızdan.

cengizbdn32
28.04.2009, 15:26
unutmayalım yönetimin hedefi avrupa kupasıydı.. bana göre ersun hoca ve takım şimdiye kadar başarılıydı... kötü maçlarımız oldu çok kızdım ama bence başarılı sayılır.

Muhammed Ayaz
28.04.2009, 15:41
fena değiliz çünkü yeni takımız

mehmet yıldırım
28.04.2009, 15:46
o kadar transfere rağmen ilk 7 içerisinde hiçbir takımı yenememiş,galip geldiği maçlarda güçbela 3 puan almış,şampiyonluk gemisi ufukta görünmüşken kendi sahasında denizli-konya-belediye maçlarından 1 puanı zor koparabilmiş hoca başarılı ise pes diyorum yani pes

trabzon hiç transfer yapmasaydı yine ligi 4 yada 5 nci bitirirdi zaten

macka61
28.04.2009, 16:04
bence başarılıyız yeni kurulmuş bir takım çok iyi işler yaptı ve yine başarıssız çünkü 3 büyüklerin çok kötü olduğu ligi açık ara lider bitirmeliydi

Yavuz Hasan
28.04.2009, 16:05
galatasaray ve fenerbahçenin olmadığı bir ligde trabzonspor da yoksa bunun neresi başarı

leventturksoy
28.04.2009, 16:31
galatasaray ve fenerbahçenin olmadığı bir ligde trabzonspor da yoksa bunun neresi başarı
iyide kardesim fb gs neden yok yeniliyorlar bjk yeniliyor sivasta ts de bir bursa antep ankara spor yok saymayın bunları anadolu takımları artık iyi trasferler yapıyor eses de var bunların arasında bunlardan dolayı yok fb gs

selimatal
28.04.2009, 16:34
Şayet A.Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Şenol Güneş, Breems, Leekens, Halilhodzic,... dönemlerinde 10 derbi maçı oynayıp 1 galibiyet alınsaydı bu hocalar için "başarılı mı" diye bir başlık açmaya kim cesaret edebilirdi?

İlk 6 sıradaki takımlara galibiyet sayın "0", mağlubiyet "3" ayrıca.

En azından A.Suat Özyazıcı, Özkan Sümer'e ihanettir bu başlık.

leventturksoy
28.04.2009, 16:44
Şayet A.Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Şenol Güneş, Breems, Leekens, Halilhodzic,... dönemlerinde 10 derbi maçı oynayıp 1 galibiyet alınsaydı bu hocalar için "başarılı mı" diye bir başlık açmaya kim cesaret edebilirdi?

İlk 6 sıradaki takımlara galibiyet sayın "0", mağlubiyet "3" ayrıca.

En azından A.Suat Özyazıcı, Özkan Sümer'e ihanettir bu başlık.

sorun zaten mazide takılıp kalmakdan kaynaklanıyor masal anlatmak istemiyorum bugunki basarı onemli son 25 yıl gecmis ustunden ogunleri soyluyorsun son sampiyonlugu hatırlıyan ben 33 yasıma giriyorum ve 25 senedir bir sampiyonluk gormek icin beklliyorum basarı istiyorum istikrar istiyorum

krdnz
28.04.2009, 16:49
Ersun YANAL'ın kazandığı tek derbi geçen sezonun son maçı (FB) idi.

Başarı kriterleri arasında gösterilir mi?bilmiyorum ama ben derbi maçında gülmek istiyorum artık.

selimatal
28.04.2009, 16:51
sorun zaten mazide takılıp kalmakdan kaynaklanıyor masal anlatmak istemiyorum bugunki basarı onemli son 25 yıl gecmis ustunden ogunleri soyluyorsun son sampiyonlugu hatırlıyan ben 33 yasıma giriyorum ve 25 senedir bir sampiyonluk gormek icin beklliyorum basarı istiyorum istikrar istiyorum

Senin o mazi dediğin şey olmasaydı bugün kimse sana "büyük" demeyecekti unutma.

Yarınlarda yine büyük kalacaksak 10 derbide 1 galibiyeti, "TS başarılı mı" diyerek sunmazdık.

Utanıyorum resmen.

leventturksoy
28.04.2009, 16:58

Yarınlarda yine büyük kalacaksak 10 derbide 1 galibiyeti, "TS başarılı mı" diyerek sunmazdık.

Utanıyorum resmen. hala buyuklumuzu tartısıyorlar kimine gore 3 buyuk kimine gore 4 buyuk 4 buyuk lafını busene duymaya basladım daha cok takım biraz hareketlendi diye oda gecen senefaln kimse demiyordu bahsi edilmiyordu
bu sene dery dedigin bir gs yenildik tolganın kaleyi gs acmasıyla bir gs macındamı utandın gecenseneler avni akerde yenildiginde utanmıyormuydun.?

mkmsas
28.04.2009, 17:03

Utanıyorum resmen.

Evet, onlar olmasaydı bize kimse büyük demeyecekti, doğru..

Ama bu onların mazi olduğu gerçeğini değiştirmez..
Yoksa, koyardık takımın başına, her derbiyi kazanır bizi şampiyon yaparlardı değil mi?
Bugün Mustafa Denizli, bir tane büyük maç kazanamadan, herkes tarafından başarılı görülüyor.. Ya da ilk altı sıradaki takımlardan birini yenebilme başarısını gösteren Hacettepe küme düşüyor.. O zaman Hacettep bizden başarılı mı yani?
Kaldı ki siz, iç saha mağlubiyetlerinde, Denizli ve Konya maçından sonra taraftarla ilgili çok güzel bir başlık açmış ve hatanın çoğunu taraftarda -ki bence doğru tespitlerdi- aramıştınız.. Hoca o zaman da bir tek büyük maç kazanamamıştı.. Bir tek Sivas maçı, bir hoca ve takım hakkındaki fikirleri bu kadar değiştirememeli, bence..

selimatal
28.04.2009, 17:41
hala buyuklumuzu tartısıyorlar kimine gore 3 buyuk kimine gore 4 buyuk 4 buyuk lafını busene duymaya basladım daha cok takım biraz hareketlendi diye oda gecen senefaln kimse demiyordu bahsi edilmiyordu
bu sene dery dedigin bir gs yenildik tolganın kaleyi gs acmasıyla bir gs macındamı utandın gecenseneler avni akerde yenildiginde utanmıyormuydun.?

Yanlış anlamışsın. Utanmaktan yenilgileri kastetmedim. 10 maçta 1 galibiyeti başarılı mı diye sorgulamak utanç verici. FB-GS-BJK taraftarları aynı durumda bu soruyu sormazdı bile. Utanç verici olan bu. Büyüklüğe yakışmıyor.

Evet, onlar olmasaydı bize kimse büyük demeyecekti, doğru..

Ama bu onların mazi olduğu gerçeğini değiştirmez..
Yoksa, koyardık takımın başına, her derbiyi kazanır bizi şampiyon yaparlardı değil mi?
Bugün Mustafa Denizli, bir tane büyük maç kazanamadan, herkes tarafından başarılı görülüyor.. Ya da ilk altı sıradaki takımlardan birini yenebilme başarısını gösteren Hacettepe küme düşüyor.. O zaman Hacettep bizden başarılı mı yani?
Kaldı ki siz, iç saha mağlubiyetlerinde, Denizli ve Konya maçından sonra taraftarla ilgili çok güzel bir başlık açmış ve hatanın çoğunu taraftarda -ki bence doğru tespitlerdi- aramıştınız.. Hoca o zaman da bir tek büyük maç kazanamamıştı.. Bir tek Sivas maçı, bir hoca ve takım hakkındaki fikirleri bu kadar değiştirememeli, bence..

Sivas maçıyla hiçbirşey değişmedi. Çok daha öncesinde yazdıklarıma bakmanı tavsiye ederim.

Bir hoca ve futbolcuya görevli olduğu sürece A.Akerde destek vermek gerektiğini söylemekle, saha dışında eleştiri yapmanın ne alakası var?

sanatik
28.04.2009, 17:43
trabzonspor bence basarisiz cunkü rakiplerin cok kötü ve bu firsati degerlendiremeyip en azindan sampiyonlar ligine gidemiyorsan hatta 5 mac sonra kimbilir uefadan bile olabileceksen basarisiz sayarim.

İskender YILMAZ
28.04.2009, 17:53
Başarısız .. Tatmin ediyorsa şu anki konum laf yok tabi .. Heleki şampiyonluğa oynayan takımlar bu haldeyken ..

mashal61
28.04.2009, 18:13
3.lüğe Trabzonspor için başarı da denemez. Başarısızlık da.

Faik Yılmaz
28.04.2009, 18:26
En güzel yalan istatistikle söylenen yalandır....

Sezonu 4 . bitirdik desek bu iyi bir sonuçmuş gibi görünebilir....

Ancak Bu senenin özel durumun ve son maçlarda aldığımız rezil sonuçları düşündükçe hiçte başarılı olduk diyemeyiz......

keles76
28.04.2009, 18:29
daha ucuncu olamadik ondan konusmak icin erken ama bence basarisizdir

Cafer Bulur
28.04.2009, 18:29
Sezonu ilk 2 de bitirirsek basaridir.

Diger sonuclar tek kelime ile basarisizliktir.

AKSOY_61
28.04.2009, 18:47
iş sadece vasat anadolu takımlarını yenmekle bitiyorsa tabiki başarılıyız.

kimse bu takımı ersun hoca 3. yaptı demesin lig daha bitmedi ve kalan maçlardan 4 tanesi tabiri caizse boru gibi maçlar.
şu bizim bir türlü 3 puan alamadığımız maçlar yani.

alt sıradaki rakibimiz zorlu rakiplerden 2 tanesiyle yapmış ve sadece 1 puan altımızda.yani çok büyük olasılıkla ersun hoca gitmeseydi bu takım ligi zaten 4. bitirecekti.
(bursanın bizden daha kolay fikstüründen ve hedefi olmasından dolayı bizi geçebileceği göz önünde bulundurmadan tabi)

şimdi hocanın istediği o kadar transferden sonra hazırlık fortis dahil bir sürü lig maçında aynı kadroyla çıkan bir takımın kalan maçlarını da göz önünde bulundurarak bu kadar puan toplaması veya ligi 4. bitirmesi başarı mıdır?
bu takım asansör takım mı veya ligi hep 10...15. sıralar arasında bitiren bir takım mı ki buna başarı dicez?

Hotaman
28.04.2009, 18:49
Bunca travmaya rağmen 25 yıldır bu takım ayakta. Bence 25 yıldır başarılıyız!

boztepeliyasin
28.04.2009, 18:54
bence 25 senedir başarısız. hala daha bu başarısızlık veya beceriksizlik devam ediyor. ne zaman şampiyonluğu görürsek veya avrupada iyi bir seviyeye yükselirsek o zaman başarılıyız derim.

senol 6116
28.04.2009, 18:59
geçen seneki kadroya göre başarılı,fakat bu seneki kadroya göre(yanal ın onbiri değil sadece, oynaması gerekip de oynamayanlarla birlikte )asla başarılı değil.Üstelik de FB ve GS T:direktör hataları ile bu kadar geride kalmışken.

hatice_61
28.04.2009, 19:32
takımımız şu anda başarılı gayette iyi yalnızca gol yollarımızda sıkıntı var o kadar

hamucera
28.04.2009, 20:20
birileri puan kaybedecek ki birileri yukarı çıksın. bjk diğer takımlar puan kayvbetmese o kadar yukarı çıkamzdı yani bu sene büyükler kaybetti biz neden kaybettik deme lüksümüz yok.

bence başarıdır. örnek isteyenlere de AZ Alkmaar

simavii
28.04.2009, 21:16
boş başlık açmayın

Fanatik28
29.04.2009, 00:40
Trabzonspor´un ligi bu kadroyla ilk 3´te bitirmesi basaridir. Bunu Devrearasinda cok yazdim buraya, malum takimda forvet yok. Bu ligte gol atip kazanana puan veriyorlar!

Insallah yeni sezonda ayni hatalari bir daha tekrarlamayiz ama...

Öztürk Adem
29.04.2009, 00:42
Basarılıdır . Tabıkı de ondan supemız yok

Fatih
29.04.2009, 00:45
Aylar önce söyledim.

Büyük takımların en kötü sezonların birini geçirdiği bir sezonda İlk 2 başarı 3.lük ise başarısızlıktır.

Unutmadan 3. olacağımız bile garanti değil.

Caner Dikan
29.04.2009, 00:54
Kesinlikle başarısız.Geçen senelere göre daha çok puan toplamamız başarılı olduğumuzu göstermez.Geçen senelerde yapılan büyük yanlışlıkları gösterir..

ugurozturk
29.04.2009, 02:47
basarili olmak; neyle kiyaslandigina; nerden geldigine; nereye gittigine; kim olduguna gore degisir.

Mesela kocaelispor basarilimidir; bence basarilidir; borc bataginda yuzen; yabancilari kacan; ikinci yariya yeni bir 11'le baslayan bir takim; toplam maliyeti alanzinyo etmeyen bir takim; ikinci yarida TS kadar puan toplamissa basarilidir.

TS; 60 trilyonla tarihinin transfer rekorunu kirmis; dost dusman herkese kendini kabul ettirmis bir kadro kurmus; Feneri evinde aldigi beraberlige sevinecek hale getirmis'ken; kocaeli 12 macta 15 puan toplamasi; hicbir donemle kiyaslanamayacak tarihi bir basarisizliktir. Ve bence bu basarisizlikta en buyuk pay Ersun Yanalin sonra da baskanindir. Baskani da sucluyorum cunku ersuna mudahale edebilmeliydi; inatlasmasina; kulubeyi isyan ettirmesine izin vermemeliydi.

only ts
29.04.2009, 03:46
bu ligi şampiyonda bitirsek oynadıgımız futbola bakarsak bence yine basarısız olurduk... ha netice güzel olurdu o ayrı ama kendimizi kandırmıs olurduk..

Sefa Murat Dokuz
29.04.2009, 05:13
Büyük takımları kötü olmaya iten nedenler seni de kötü olmaya itiyor. Onlar kötüyken sen hep iyi olamazsın. Bjk fb gs bu kadar kötüyken diye bir saçmalık olamaz. Bu sene iyi top oynayan yok ki.
Kimse hak etmiyor o zaman şampiyonluğu.
Başarılıydık.

psikopat_hamsi
29.04.2009, 05:28
Aylar önce söyledim.

Büyük takımların en kötü sezonların birini geçirdiği bir sezonda İlk 2 başarı 3.lük ise başarısızlıktır.

Unutmadan 3. olacağımız bile garanti değil.

trabzonspor taraftarı bile artık böyle diyorsa biz kaybetmeyi hakediyoruz demektir. eğer dediğin gibi onlar büyük takımsa ve biz ikisinin üstündeysek başarılıydık ama doyurucu bir futbol yoktu ve bunda forvetlerin formsuzluğu sebepti. bana göre vasat bir 29 hafta geçirdik ne iyi ne kötü.

hamucera
29.04.2009, 08:39
bu ligi şampiyonda bitirsek oynadıgımız futbola bakarsak bence yine basarısız olurduk... ha netice güzel olurdu o ayrı ama kendimizi kandırmıs olurduk..

şampiyonluğu bile başarı sayamıyorsak varın gerisini siz düşünün. büyük takımsan kötü oynayarak ta kazanmalısın. senin anlayışına göre biz büyük takım değiliz ki başarıdan söz edelim.

magicyattara
29.04.2009, 09:08
Öncelikle başarılı veya başarısız diyebilmek için ligin sonunu beklemek lazım.

Sivas maçında takımın çöküşünü izledik.Takım bu çöküşün altından kalan 5 maçta kalkabilir mi.

Arkamızda 1 puan gerimizde gs, ve 5'er puan gerimizde bursa ile fb var,bu 5 maç sonunda ligi 6. bitirme olasılığımız bile var.
Oynayacağımız maçlara bakarsak işimiz zor gibi görünüyor.
O zamana kadar bekleyip ondan sonra konuşmak lazım.

efulim67
29.04.2009, 09:12
Son sekiz seneye göre kıyaslama yaparken bir çok şeye dikkat etmek gerekir.
Öncelikle bizim kadro yapımıza, sonra sekiz seneki rakiplerimizin puan değerlerine.
Bu yıl başarılıyız diyebilmek çok çok zor. Sekiz seneye göre bu yıl hiçbir takım başarılı değildir.
Biz hiç değiliz. Heyecan yaşamamızın dışında güzel şeyler olmadı.

efulim67
29.04.2009, 09:15
2005 de aldığımız puanı 2004 de amış olsaydık şampiyon olmuştuk.

leventturksoy
29.04.2009, 10:25
2005 de aldığımız puanı 2004 de amış olsaydık şampiyon olmuştuk.

2005 deki ligle simdiki lig cok farklı bizmim
2005 deki aldımız puanı busene sampiyon olcak takım alamıcak

leventturksoy
29.04.2009, 10:50

basarısızlıgın toblosu bu

Trabzonspor'da son 11 sezonda görev alan teknik adamların ligde görevde kaldıkları süreler ise şöyle;
1997-98 Yılmaz Vural (9 maç), Özkan Sümer (15 maç), Ali Kemal Denizci (10 maç)
1998-99 Gordon Milne (34 maç)
1999-00 Ahmet Suat Özyazıcı (14 maç), Giray Bulak (20 maç)
2000-01 Giray Bulak (18 maç), Sadi Tekelioğlu (16 maç)
2001-02 Sadi Tekelioğlu (17 maç), Hans Peter Briegel (17 maç)
2002-03 Samet Aybaba (34 maç)
2003-04 Samet Aybaba (14 maç), Turgay Semercioğlu (5 maç), Ziya Doğan (15 maç)
2004-05 Ziya Doğan (14 maç), İhsan Derelioğlu (3 maç), Şenol Güneş (17 maç)
2005-06 Şenol Güneş (7 maç), Orhan Çıkırıkçı (1 maç), Vahid Halilhodziç (26 maç)
2006-07 Sebastiao Lazaroni (4 maç), Ziya Doğan (30 maç)
2007-08 Ziya Doğan (9 maç), Ersun Yanal (24 maç)
2008-09 Ersun Yanal (29 maç)

ilteriş
29.04.2009, 10:53
ligin sonunu görüp öyle konuşalım bence.üçüncülük hatta dördüncülük bile tehlikede.bu arada en son ne zaman kupa kaldırdık hatırlayan var mı?

leventturksoy
29.04.2009, 10:56
ligin sonunu görüp öyle konuşalım bence.üçüncülük hatta dördüncülük bile tehlikede.bu arada en son ne zaman kupa kaldırdık hatırlayan var mı?

avatarımın ustunde bilet var o son kupanın bileti tarihede bakabilirsin

Bekir
29.04.2009, 10:57
ligin başı sonu yok kesinlikle başarısız bi sezon gecirdik..

leventturksoy
29.04.2009, 11:46
Lig TV Genel Müdürü Şansal Büyüka, Dobra Dobra'da

KEŞKE SEZON SONUNDA YOLLAR AYRILSAYDI"
"Ersun Yanal’ın görevden ayrılmasını doğal karşılıyorum ama keşke sezon sonunda yaşansaydı. Ben bu düşüncenin Ersun hocanın kafasında birkaç haftadır yer aldığını düşünüyorum. Belki o da yönetimden gelen bir şey sezdi. Sadri Şener, sezon başında “hedef Avrupa kupaları” demişti. Avrupa Kupaları neredeyse garanti, Şampiyonlar Ligi ihtimali bile var. Onun için Ersun Yanal’ın başarısız olduğunu ben kabul etmiyorum. Trabzonspor’da görevini yaptı diye düşünüyorum. Trabzon’un yerel basınını da takip ediyorum, taraftarların tepkilerini de izliyorum o yüzden beklenen bir ayrılıktı. Bu ayrılık Trabzon’a ne fazla bir şey getirir ne de fazla şey götürür. Yönetimde Şenol Güneş’i isteyenler var, yabancı hoca isteyenler de var. Umarım ve dilerim ki önümüzdeki sezon Trabzonspor Ersun Yanal’ı aramaz."

leventturksoy
29.04.2009, 12:03
DAHA ÇOK ERKEN"
Trabzonspor’un eski futbolcusu Şota, basında yer alan iddiaların aksine bordo-mavili kulübün başına geçme düşüncesinde olmadığını belirtti. Şota “Benim düşüncem, Trabzonspor takımına daha tecrübeli hoca gerekiyor. Ben daha bir senedir hocalık yapıyorum. Bu benim için mutluluk verici tabii. Trabzonspor’u takip ediyorum. Bu senede şampiyon olamadı. Bence daha tecrübeli bir hocaya ihtiyaçları var. Benim o kadar tecrübem yok. Ama adımın geçmesi çok mutlu ediyor beni. Şampiyonluğa oynayan böyle büyük bir takımın daha tecrübeli bir hocaya ihtiyacı var. Onun için sıcak bakmıyorum. Bence yanlış olur” dedi.

Arif Timurcioğlu
29.04.2009, 13:08
Ligin başında koyduğumuz hedefe göre istediğimiz yerdeyiz fakat şampiyonluk yolundaki takımların berbat durumu ve elimize geçen fırsatları gei tepmemiz pekte başarılı olduğumuzu göstermez.

Adil ÖZGÜR
29.04.2009, 19:42
T.S. puan olarak başarılı bir yerde,

Ancak futbol olarak başarısız gönüllerde.

Hasan Habip Özbay
29.04.2009, 19:45
neye göre değerlendirme yapıyoz ona bakmak lazım kaç yıldır bu heyecanı yaşamamıştık unutmayın bunları hiç yoktan heyecan vardı bence başarılıyız saol ersun hoca

hodlu
29.04.2009, 19:58
Başarıdan ne anlıyoruz ona bakmak gerekli. Sivas,Beşiktaş,galatasaray,G.Antep, gibi ligin üst düzey takımlarını iki maçta da yenemedik.Kupada hiç olmadık.Belki kaçan gollerin 4'de 1'i gol olsaydı böyle olmazdı ama onuda hoca görecek ve diyecekki bana F.Tekke gibi birini alın diyecek.Yoksa Umut-Gökhan ikilisinin birgün takır takır golleri atmasını beklersek ne ersun ne de yönetim kalabilir...

murat karahasan
29.04.2009, 20:11
kesınlıkle basarılıdır bu kadro ıyı bır takım olma yolunda ılerlıyor hoca kalsaydı huseyının yerıne cabuk ve adam gecen bırı sagbek ve fatıh tekke ıle banko sampıyon olurduk fırsat kactı onumuzdekı sene bu seneyı ınsallah aramayız

Mellih
29.04.2009, 21:17
Kesinlikle Başarısız

Trabzonspor bu sezon Tarihinin en pahalı takımını kurdu. Sonuçta önceki sezonlara göre yol kat edememesi, Avrupa kupalarına katılmama riskinin hala bulunmasından dolayı Başarısızdır..

Başarılıdır diyenler Resmi Siteye girip Geçen Sezon Bu Haftayı okuyanlardır

Tabiki bunlar Futbol anlamında
TSclub - Kombine kart - Diğer Projeler (HES...) Bunlar oldukça sağlam adımlar

tisan61
29.04.2009, 21:38
kesinlikle başarısız
bu puan ufak tefek takviyelerle de toplanabilirdi
kimse geçen yılı baz alarak değerlendirmemeli
hangi üst düzey maçı kazandı ??????????

Cem Zırıh
29.04.2009, 21:47
basarili olsa ne fayda ?

abdus061
29.04.2009, 21:55
Başarıdan ne anlıyoruz ona bakmak gerekli. Sivas,Beşiktaş,galatasaray,G.Antep, gibi ligin üst düzey takımlarını iki maçta da yenemedik.Kupada hiç olmadık.Belki kaçan gollerin 4'de 1'i gol olsaydı böyle olmazdı ama onuda hoca görecek ve diyecekki bana F.Tekke gibi birini alın diyecek.Yoksa Umut-Gökhan ikilisinin birgün takır takır golleri atmasını beklersek ne ersun ne de yönetim kalabilir...
cok haklısınız bende aynı kanıdayım.tablo olarak basarı gorunebılır ama goze hoş gelen bır oyun anlayısı yok.futbol oynanıpta basarı gelmezse buna kımse sıtem edemez cunku ortada yanlıs gorunecek bırsey olmaz

xunutulmazx
29.04.2009, 22:10
bence başarısız.ilk sıradaki takımları yenememişiz ve sivas gibi bir takım şampiyonlık naraları atıyorsa nasıl trabzonsporu başarılı sayılabilsin ki.

hodlu
29.04.2009, 22:23
Bu yıl kazandığımız maçların bence 1-2 maç hariç hepsini tesadüfen kazandık.Mesela 4-0 yendiğimiz İBB maçı ilk yarı 3-4 net gol kaçırdılar.Yani şeyle eze eze bir maç olmadı...

hodlu
29.04.2009, 22:24
Ama en azında 2. olabilseydik en kötüsü de o...

leventturksoy
30.04.2009, 10:40
ergun ata bence cok iyi bir analız yapmıs okumanızı tavsiye ederim

Trabzonspor için bilindik ama bir o kadar da çözümden uzak aynı senaryo tekrarlandı yine...
Toplumsal tatminsizliğin had safhaya ulaştığı bu coğrafyanın tek eğlencesi takıma, bir teknik adam daha veda etti. Özetle, büyük umutlarla ve destekle başlayan hikaye sayısız benzerlerinden farksız bir sonla tamamlandı.
Bu serüven elbette Türkiye’deki Yanal gerçeğini yok etmeyecek ama hırpalayacağı kesin ve birilerine göre büyük takım deneyimini başarısızlıkla kapatmış sayılacaktır. Ancak bize göre bu yorum verilen tüm emeklere ve yapılan çalışmalara karşı ciddi bir haksızlık olur ki biz bunu yapamayız.
Yanal’ın, yönetimin tüm riskleri alarak oluşturduğu, neredeyse tamamı yenilemiş bir kadroyla, Trabzonsporlular’a yeniden liderlik keyfini yaşatması, görevi bırakana kadar takımı zirvede yarıştırması, küllenerek umutsuzluğa yüz tutan eski heyecanları depreştirmesi, hiç de azımsanacak bir hizmet değildir.
İnsanoğlunun en ciddi sorunlarından biri olarak gördüğümüz unutkanlık hastalığı Trabzon’da yıllardır etkisini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Çok değil neredeyse bir yıl öncesinde bu kentte nelerin yaşanıp tartışıldığını unutan zihinler, şu günlerde sanki yeni kurbanın kimliği üzerinde fikir jimnastiği yapıyor. Yarın da başkan ve yönetime gelecek sıra.
Yanal bize göre Trabzonspor dokusuyla en iyi uyuşacak teknik direktörlerden biriydi. Bu konudaki fikrimizde herhangi bir değişiklik söz konusu değil.
Şampiyonluğun uzun ve zor bir yoluculuk olduğu yönündeki haklı değerlendirmesinin ardından, zirve mücadelesinin içerisinde yer alan bir takım oluşturacağı, geleceğe yönelik sağlam temeller atacağı yönündeki detay hedeflerini genelde gerçekleştirdi Yanal...
Sınırları biraz tartışılır olsa da oyuncularıyla seviyeli ve anlayışlı bir diyalog geliştirdi,
Yönetimle uyumu bir an olsun elden bırakmadı. Ağır eleştiriler aldığı medyaya genelde kopuk olsa da eşit mesafede durdu. Doğru, spekülatif olmayan, gerçekçi mesajlar verdi.
Yedek kulübesindeki neredeyse tamamı bir şekilde milli olan oyuncuları hazır tutamaması, kadro seçiminde tartışılan tercihleri ve oynanan futbolun çok kaliteli değil, sadece Süper Lig düzeyinde (!) olması dışında, uzun vadede sonuç verecek bu kadar doğrusunu saydığımız bir teknik adam neden mi gitti?
Futbolu evinden her seyredenin yapabileceği kısır yorumlar yüzünden: “O niye oynadı, bu neden oynamadı?”
Tabii bir de: “Neden şampiyon olamadık?” Sanki 25 yıldır olunuyormuş gibi...

leventturksoy
30.04.2009, 11:15
gecen seneyi hic saymayin hükmen malübiyet ve 6maclik ceza liigin ilk haftasi
bu seneyle kiyaslamayin basariliyiz diye

Kızınız Londra’da, oğlunuz İstanbul’da Bordo Mavili formalarla dolaşıyorlarmış, eşiniz gittiği her yere Trabzonspor formaları ve lisanslı ürünler götürüyormuş ne gam? Siz “Elin Bucalısısınız ve onlar daha çok renk değiştirir.”

hocam be harcadılar seni. cok uzgunum

leventturksoy
30.04.2009, 11:17
Özak, "Ersun Yanal'ın gönderilmesine karşıyım. Bir yerde istikrar olursa başarı da olur. Ben Ersun Yanal'ın ligde 5 maç varken gönderilmesini doğru bulmuyorum. Sezon başında bize 30. haftada 3. sırada olacaksınız dense kabul ederdik. En başta ben kabul ederdim. Yönetimlerin her şartta teknik adamların arkasında durması gerekir" dedi.

Beşiktaşlı eski futbolcu Sergen Yalçın da, Trabzonspor'un Ersun Yanal'ı göndermesinin doğru olmadığını söyleyerek, "Bu konuda erken karar verildi. Şimdi olan oldu, yapılacak vizyonu olan kalıcı bir antrenör bulmak. Bizim ülkemizde antrenör yaratmak kolay değil. Çünkü kolayca harcıyor ve yıpratıyoruz. Bu yüzden antrenörlük yapmaktan korkuyorum. Bence yabancı hayranlığını bırakmazsak bir yerlere gelemeyiz" ifadelerini kullandı.

leventturksoy
01.09.2009, 01:55
beyler basbas bagırdık basarılıyız iyi gidiyoruz yok oyleydi boyleydi
ne oldu rengimiz soldu daha 4 haftada biz bu kafayla basarılı olamayız iyi bir teknik adam 4 sene kimse sampiyonluk beklemicek
baskı yapmıcak alt yapıdan ve iyi yabancı alarak 3 yabancı alcamıza marka bir yabancı hersene bir yıldız alcaz hersene alt yapıdan bir yıldız cıkarsak 4 senede bu iş olur

cipses
01.09.2009, 07:32
beyler basbas bagırdık basarılıyız iyi gidiyoruz yok oyleydi boyleydi
ne oldu rengimiz soldu daha 4 haftada biz bu kafayla basarılı olamayız iyi bir teknik adam 4 sene kimse sampiyonluk beklemicek
baskı yapmıcak alt yapıdan ve iyi yabancı alarak 3 yabancı alcamıza marka bir yabancı hersene bir yıldız alcaz hersene alt yapıdan bir yıldız cıkarsak 4 senede bu iş olur

4 sene başarı beklemeyecek misin?

siz fazla ingiltere ligi izliyorsunuz

o dediğiniz bu topraklarda değil

geçen sene mustafa denizli sonradan geldi takıma, niye 4-5 sene beklemediler?

ARAF
01.09.2009, 11:15
geçen yıl 3. olduk ama başarısız fb ve gs varken
demekki onlarda iyi olsaydı 5. ancak olabilirdik
yanılttı bizi geçen yılki 3.lük demekki

Sinem Yılmaz61
01.09.2009, 14:53
Bence pek basarili sayilmayiz simdilik...O kadar mac kayip ettik yada beraberlik aldik ve birtanesini kazandik...Basarili olmak icin tabi her maci almamiz lazim, zor iste...

Sefa Murat Dokuz
01.09.2009, 15:23
Geçen sene Ersun Hoca ile başarılıydık. Şimdi ise çok başarısızız

Sefa Murat Dokuz
01.09.2009, 15:25
geçen yıl 3. olduk ama başarısız fb ve gs varken
demekki onlarda iyi olsaydı 5. ancak olabilirdik
yanılttı bizi geçen yılki 3.lük demekki

böyle saçma mantık mı olur, besiktaş başarısız olsaydı son maçı kazansaydık o zaman şampiyonduk.
Bu sene Fb ve Gs,
Trabzon Bjk ve Sivas başarısız diye mi ilk 2 sırada
Kimsenin başarıszlığı nedeniyle yukarda olmazsın kendin başarılıysan olursun.

cipses
01.09.2009, 16:50
böyle saçma mantık mı olur, besiktaş başarısız olsaydı son maçı kazansaydık o zaman şampiyonduk.
Bu sene Fb ve Gs,
Trabzon Bjk ve Sivas başarısız diye mi ilk 2 sırada
Kimsenin başarıszlığı nedeniyle yukarda olmazsın kendin başarılıysan olursun.

bu mantık pek doğru değil
herkes başarısızsa, sen daha az başarızsızsan, sadece görece başarılı olursun

yoksa başarılı olamazsın.

bunu da zaten hem biz hem sivas avrupadaki ilk maçımızda gösterdik.

başkan da seninle aynı mantık hatasına düştü

geçen seneki kadroyu aynen korursak şampiyon olabileceğimizi düşündü

daha 4 hafta geçti, umutlar 0a indi.

neden?

4 puanımız var, hiç bir şey kaybetmiş değiliz, ama umutlar azaldı

neden biliyor musun?
çünkü ligin geçen seneki gibi olmayacağı şimdiden belli oldu
2 takım çok az puan kaybıyla ligi götürecek görünüyor ve biz şimdiden baya kaybettik.

he uefa başarı mı

evet uefaya gene gideriz

ama bu kendini başarılı gören zihniyetle 2 maç yapar eve döneriz.

cipses
01.09.2009, 16:52
T.S. puan olarak başarılı bir yerde,

Ancak futbol olarak başarısız gönüllerde.

puan olarak başarılı mı?

nasıl bir ölçütün var merak ettim.

gs ya da fbli misin?

Burçak
02.09.2009, 01:49
başlık eski olduğu için anlamını yitirdi bence

http://img220.imageshack.us/img220/8186/hattibil.png

titanic
02.09.2009, 01:57
henüz erken,ama şu tabloya başarılı kelimesi uymuyor

bordoylamavi
02.09.2009, 11:17
başarılı mı o ? o kadar düşürdük mü çıtayı. tabelaya bakalım elin takımıları 4 te 4 yapıyor bşzde nerdeyiz.

mete61bordomavi
02.09.2009, 12:53
Trabzonspor bir misyonun takımıydı, uzun zamandır da misyonundan uzakta!
İstanbul hacimlilerine benzemeye çalışıyoruz.
Halbuki izim kendimize, yöremize özgü bir futbol stili, felsefemiz vardı!
Şimdi o felsefenin tozu yok!
Trabzonspor özbeöz Trabzon çocuklarından kurulu bir takımdı.
Ama şimdi kozmopolit, sıradan bir takım hüviyetinde...

Hekimoğlu
02.09.2009, 12:55
Başlık geçen sene açılmış o yüzden görüşler bu seneyi kapsamıyor başlık kilitlenmeli.

iso_4939
02.09.2009, 13:25
bu yönetin ersun yanalı cok arar arrda havasını alır...dayanamdılar ayıptır be resmen perısan olduk...rezıl olduk..

Sinem Yılmaz61
02.09.2009, 14:20
Tekne batmak üzeri, eger acil birsey yapilmasa...

M.Kılıç50
02.09.2009, 14:28
neden yine herkes Ersu nYanal´i ariyor oldu....
gönderdigildiginde kolbasti oynayanlarda sizdiniz onu öylezende siz...

mahmuter61
02.09.2009, 14:37
Elbette Trabzonspor başarılı.Samimi ve mantıklı olmak lazım arkadaşlar,ahkam kesmekle ağıt yakmakla biyere varılmaz.Trabzonspor bu yönetimle 3.olabilmişse başarılıdır busenede küme düşmez ligi ilk 10 da bitirir dediğim gibi butip ufak beyinli yöneticiler olduğu müddetçe netür başarı bekliyoruz bunu ele alalım şampiyonlukmu?bu hayalden öte değil bunu bırakalım ilk 5 e girsek büyük başarıdır.

oflu engin
02.09.2009, 15:04
takımın adı başka olsa evet başarıdır.ama adı Trabzonspor ise saçmalıktır.uefa binasında trabzon şehrinin ışığını yakan geçmişe hakaret sayarım ben bu başarısızlığı.dokuz yılda altı şampiyonluk kupalar cabası üç ikincilik ve sayısız başarılara imza atan bu takımı yönetenler ve oynayanlar ne başarısı yaptıda başarılı diyelim.hep sapla samanı karıştırıp bizi yenilgileri normal görme gafletine düşmeyelim.bunun adı başarı deği belki başarıya ilk adım diyebilirdik.onuda bir inat uğruna paramparça ettiler.ne başarısı.geçen sene bir başarı öyküsü varsa oda taraftarın duruşudur.

Barış Kaptanoğlu
02.09.2009, 15:17
trabzonspor şampiyon olmadığı ve ya son haftalara kadar şampiyonluğu kovalamadığı zaman başarılı değildir

Erdinç Dilek
02.09.2009, 15:23
bu sene ki mutsuzluğumuz geçen sene ki umut vaad eden takımın beklenen sıçramayı yapamaması üstüne üstlük hem alt ligden gelen takımlara hemde avrupaya erken havlu atmasından kaynaklanıyor, futboldur tabi ki olur ama kabullenemez insan, takımın şu arayı gerçekten çok iyi bir şekilde değerlendirmesi ve en azından 2-3 tane hazırlık maçı yapması hem kondisyon hemde sakatların ve yenilerin uyum sorununu aşmasında yarar sağlayacağı görüşündeyim.

bordoylamavi
02.09.2009, 21:21
hakkaten başlığı açan arkadaşa biraz ayıp ettik. kendisi geçen sene açmış. bizde bu seneye göre knouşyoruz acilen kapanmalı başlık

cipses
02.09.2009, 21:58
evet arkadaşlar
başlık geçen seneki 3.lük üzerine açılmış
başlığı gören dalga geçildiğini düşünüp hiddetle gelip tepki gösteriyor
kapatılmalı

ölümüne61
02.09.2009, 22:17
başarılı kavramı göreceli bir kavram
türkiyede başarılı sayılabilmen için şampiyon olmak gereklidir eğer şampiyon değilde ikinci olursan başarısızsın demktir tabi bu dört büyükler için geçerlidir
aslında bu son derece yanlış bir düşünce
örneğin sır alex ferguson m. unıtedı her sene şampiyon yaptıdamı hala takımın başında hayır arsen venger rafeel benıtez vb daha bir sürü örnek verilir
ama türkiyede durum tamamen tersidir mustafa denizli feneri ve beşiktaşı şampiyon yaptı ama üç beraberlik alındı diye yuhalandı daum yine aynı mustafa denizli gibi oldu zico ersun yanal yine şenol güneş milli takımın başındayken aynı şey oldu
önemli olan taraftarın sabırlı olması ve desteğini kötü zamandada göstermesidir

ilhan
02.09.2009, 22:35
Başlık arkadaşların söylediği gibi geçen sene açılmıştı ve geçtiğimiz sezonu kapsıyordu. Bu yüzden başlık miyadını doldurmuştur. İzninizle başlığı kapatıyorum.