PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bostancı'da Kanlı Çatışma

TAHSİN 61
27.04.2009, 10:16
Bostancı'da Gösteri Merkezi'nin karşısında bulunan Emanet sokakta çatışma çıktı. Olayda en az 7 polis de yaralandı.
Saldırgan, AKP ve 1.Ordu saldırısının faili (http://haber.mynet.com/detay/guncel/Saldirgan-AKP-ve-1-Ordu-saldirisinin-faili/27Nisan2009/X1240814841578)
60 ayrı noktaya operasyon yapıldı (http://haber.mynet.com/detay/guncel/60-ayri-noktaya-operasyon-yapildi/27Nisan2009/X1240814047500)
NTV muhabiri kulağından vuruldu (http://haber.mynet.com/detay/guncel/NTV-kameramani-Ilhan-Kandaz-kulagindan-vuruldu/27Nisan2009/X1240815003843)
Anadolu yakasında trafik durdu (http://haber.mynet.com/detay/guncel/Anadolu-Yakasi-nda-trafik-durdu/27Nisan2009/X1240814752015)
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre hücre evi PKK'ya ait. Özel tim ekiplerinin de katıldığı operasyon hala sürüyor. Teröristin teslim olması için ikna çalışmaları sürüyor. Bir diğer operasyon ise Bağcılar'da. Polis Bağcılar'da bir hücre evine operasyon düzenliyor. Bölgeden silah seslerinin yanı sıra patlama sesleri yükselmeye devam ediyor. İstanbul Valisi Muammer Güler, 60'a yakın noktada 10'un üzerinde gözaltı olduğunu söyledi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve takviye ekip istenirken, polis helikopterlerinin de operasyona havadan destek verdiği görüldü. Bu arada Özel Harekat ekipleri de bölgeye yönlendirilirken, 1 polis memurunun şehit düştüğü yönündeki ilk iddialar daha sonradan resmi makamlarca yalanlandı. Makineli silahların kullanıldığı çatışmada 6 polis memurunun yaralandığı ve çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirildi.

Öte yandan yapılan son açıklamalarda çatışmanın yaşandığı yerin PKK'ya ait bir hücre evi olduğu iddia ediliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah da olay yerine giderek, operasyonu yerinden yönetiyor. Çatışma halen devam ederken, bölgeyi kordon altına alan polis ekipleri, çatışmanın yaşandığı olay mahalline kimseyi yaklaştırmıyor.

Olası bir patlama olayına karşı olay yerine İGDAŞ ekipleri ve Bomba İmha ekipleri çağırıldı.
Güvenlik önlemleri çerçevesinde polis telsizlerinin kapatıldığı belirtildi.

Çevre yolların da trafiğe kapatılması nedeniyle Bostancı'da ciddi bir trafik sorunu yaşandığı da bölgeden gelen haberler arasında.

Ne oluyor ya ne kadar kötü bir haftasonu ve hafta başı

Nihal Ayvaz
27.04.2009, 10:20
Az önce olayları izleyen bir vatandaş başından vuruldu.Hepsini canlı olarak gösteriyor televizyonlar.
Sürekli bomba sesleri geliyor.
Off çok kötü bi durum.Ne zaman ne olcağı belli olmuyor.Umarım daha fazla uzamadan biter.:(
Allah'ım yardım et ordakilere,polisimize..

Muhammet
27.04.2009, 10:22
Yaralanlara acil şifalar diliyorum.

Yaralayanlara da beddua ediyorum.

TAHSİN 61
27.04.2009, 10:23
Allah yardım etsin görevli polislere ne bu ya ortalık yine karıştı...

Dursun Kaplan
27.04.2009, 10:26
Azdı itler gene. Yaz geldi azdı şerefsizler.

Allah yardımcıları olsun vatandaşlarımızın.

TAHSİN 61
27.04.2009, 10:32
İbrahim TONYALI yaralanan polis memuru

TAHSİN 61
27.04.2009, 10:36
Kadıköy Bostancı'da çıkan çatışmada yaralanan 4 polis, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

Hastanedeki polislerin isimleri

İbrahim Tonyalı (1964)
Ayhan Kıraslan (1967)
Arif Buran (1975)
Muammed Gültekin (1967)

Ali Yerlikaya
27.04.2009, 10:38
Son cirpinislar Allahin izniylen göleri kurucak serefsiz itlerin, bu ne yaaa Türkiyemiz bi türlü böyle serefsizlerden kurtulamiyor.
Ama eppeyi azaldiklari asikar israrlar üstlerine gdince ins. sonlari gelicek.

Harun-61
27.04.2009, 10:44
Güler: içerine çok sayıda patlayıcı olabilir!

İstanbul'daki çatışmalarla ilgili bilgi veren İstanbul Valisi Muammer Güler, dün gece başlatılan operasyonlarda 60'a yakın noktaya baskın yaptıklarını ve gözaltına alınan 10 kişi ile birlikte çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini söyledi.

Operasyon düzenlenen hücra evinin de aranacak noktalardan olduğunu belirten Güler, "Buradan polise bomba atıldı ve bu nedenle de operasyon çatışmaya dönüştü. Hücre evinde çok sayıda cephane olabilir." dedi.

Güler'in konuşla ilgili açıklaması şöyle:

İstanbul polisi çeşitli hücre evlerine baskınlar düzenlendi. Şu an yapılan operasyon da bir hücre evi. Önümüzdeki günlerde eylem hazırlığı içinde olduğu bilinen ve takip edilen örgüt elemanlarından biri olduğu söylendi. Bomba atarak karşılık verdi. 3 polis yaralandı. Patlayıcı madde atıldı daha sonra ve orada da 4 arkadaşımız yaralandı.

Şu anda 7 polis memurumuz yaralı. Elinde çok sayıda cephane olduğunu söylüyor. Çok miktarda cephane olduğunu söylüyor. Arkadaşlarımız sabırla bu kişiyi etkisiz hale getirmek için çabalıyor.

İl emniyet Müdürümüz bizzat operasyonu yönetiyor. Bir netice alınacağını umuyorum.

İçeride çok sayıda patlayıcı olabilir. Geceden beri yapılan operasyonlarda eylem hazırlığını gösteren hazırlanmış bombalar ele geçirildi. Bu hücre evinde de benzeri maddelerin olduğu ve içerideki kişinin örgütün sorumlularından biri olduğu söyleniyor.

Geceden beri 60'a yakın nokataya operasyon düzenlendi ve şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı.

Bu hücre evinden silahla karşılık verildi. Aşırı sol örgütlere ve bölücü örgütlere yönelik operasyon vardı, bu ev de bunlardan bir tanesiydi.

Daha önce takibi yapılan ve eylem planladığı bilinen örgütlerden bir tanesi. Önümüzdeki günlerde eylem hazırlığı içinde olduklarını biliyoruz. Her yeri kullanır terör örgütü. Bunları önlemeye

Serdær
27.04.2009, 10:51
İstanbul Bostancı'da çıkan çatışmada yaralanan Mazlum Şeker adlı genç vatandaş hayatını kaybetti.

Dursun Kaplan
27.04.2009, 10:53
Bir başkomserimizde şehit olmuş. :(

tuncay1984
27.04.2009, 10:54
[QUOTE=Serdær;2178536]Olayı takip eden biri hayatını kaybetti.[/QUOTE

öyle yerde dikilip izlemiyecen hemen uzaklasmak lazim silahlarin patladigi yerde olacagi buydu

macka61
27.04.2009, 11:55
bence operasyonda zaaf var böyle operasyon yapılmaz polis önlem alamamış bir kere oraya özel harekatçılarla girlmesi lazım ve kimsenin yaklaştırılmaması lazım çatışmalar sabah 5:30 da başlamış muhabir gördüğüm kadarıyla daha sonra vurulmuş nasıl önlem alınamıyor anlamış değilim başkomiserimize ve vatandaşımıza Allahtan rahmet diliyorum inşallah o şerefsizlerde geberir

LazAnisT
27.04.2009, 16:17
Devletimin bakanı zanlılları bir aydır takip ediliyorduk diye açıklama yapıyor.Sonuç bir aydır takip ettikleri adam 2 kişiyi öldürüyor 6 polisi yaralıyor.

Gamze
27.04.2009, 17:47
Bütün gün sınavlarla boğuştum, neler olmuş böyle?
Başımız sağolsun. :(

Sadullah KAPICIOĞLU
27.04.2009, 17:59
Böyle bir halde bile kinayeli konuşanları esefle kınıyorum. Sorumsuzca cümlelerdir.. Çatışmada yaralananlara acil şifa diliyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.. Allah rahmet eylesin. Başarısı sorgulanamayacak büyük türk güvenlik güçlerine sonsuz şükranlar.

Mayls
27.04.2009, 19:31
Yaralılara acil şifalar diliyorum.
Yaralayanlara da Allah'tan belalar diliyorum...

Kubilay ŞAHİN
27.04.2009, 19:39
Başımız Sağolsun..
Yazılacak Şeyler Varda Şuan Değil..

Muhammet
27.04.2009, 19:51
:(

Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

:(

Hüseyin İlkin
27.04.2009, 19:53
Allah rahmet eylesin.

Emrullah
27.04.2009, 20:22
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Ayşe Aygün
27.04.2009, 20:45
Köpekleri meclise sokar,üstüne maaş verirsek böyle kudurmuş köpek gibi silah sıkarlar polisimize.Az önce haberlerde malum partının milletvekilikankustu seçimlerde kürdistan sınırının çizldiğini 86 yıllık esartein yıkıldığını bağıra bağıra köpek gibi söyledi.Haberi dinlerken o an ruhsatlı silahımı ağzına sokup vatan öyle bölünmez ama böyle korunur demeyi çok istedim.Allah hepsinin belasını versin.İstanbulun göbeğinde meydan okuma.Reziller.

hatice_61
27.04.2009, 21:07
ölenlere Allah rahmet eylesin ailelerinin başı sağolsun

MehmetGÜRSOY61
28.04.2009, 10:42
Ölenlere allahtan rahmet yakınlarına bağsağlığı diliyorum üzücü bir olay :(

pReN@_61
28.04.2009, 20:43
Allah rahmet eylesin

İlyas Özdemir
29.04.2009, 10:06
Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum

terorist camdan ateş açıyor tvler canlı yayında yoldan arabalar vızır vızır geçiyor bu nasil iş anlamadım birde Milletimiz çok meraklı sanki film çevriliyor kaçın kardeşim kaçın ya ölmeyi bayılmak sanıyorlar galiba

LazAnisT
30.04.2009, 13:59
Bu çatışmada ölen polisin çocuklarının emniyetteki cenaze törenindeki camın arkasından babalarına bakışlarını unutamıyorum.Devlet büyüklerimizden ricam allahınızı seviyorsanız o çocuklara sahip çıkın.

Dursun Kaplan
30.04.2009, 14:03
Dün şehit olan kahraman askerlerimizin ailelerine acı haberler verilirken onları izleme gafletinde bulundum. O kadar perişan oldumki. Bir daha izlemeyeceğim böyle birşey. Allah sabır versin.

Erkan
30.04.2009, 14:10
Bir kere de yetkililer hatali olduklarini kabul etseler, bir kere fazla degil. Bu tur hatalarin neden hep gerceklestiginin aciklamasi budur, hatani kabul etmessen bir daha olmasini engelleyemessin.