PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas Maçı Sonrası Medyada Çarpıklıklar...

abdullah6134
26.04.2009, 15:22
Anlam veremiyorum bu kadar Trabzon düşmanı gazeteciliğe.....Hayri Beşler'in yazısından bir kaç satır:

" Karşılaşma başlamadan önce takımların futbolcuları tribünlere çiçek atıyor. Tam 'ne zarif bir hareket' diye düşünürken, Trabzonsporlu bazı taraftarların kendilerine atılan çiçekleri, Sivassporlu futbolculara geri fırlatılışıyla irkiliyoruz. Bu ne azgın fanatikliktir yahu. Yuh ki, binlerce defa yuh. "

Sivasspor taraftarının sahaya geri yolladığı fındıklarla ilgili resimler forumda var ama bu yazıda ne hikmetse onlardan bahsedilmemiş. O yuh dediği taraftarın çok centilmence dediği saha öncesi şartlarda çektiklerinden haberi yok zaten araştımaya da gerek yok oturduğun yerde maçı yorumlamak taraftara yuh çekmek çok kolay.ne gereği var gazeteci gibi davranmaya daha mı fazla maaş alcak gazeteci gibi davranınca di mi...yazıklar olsun diyorum..
yazının tamamını okumak isteyenlere: http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=841753

İskender Çakmak
26.04.2009, 15:31
güzel bir mail yazdım bu herife inşallah karşılık yazarda bir mail daha döşerim ona

abdullah6134
26.04.2009, 15:34
ben de yazdım bir mail okuyan herkesin bir cevap atıp tepki koyması gerekiyor...kendimizi savunuyoruz çünkü Trabzonspor taraftarlığını savunuyoruz. umarım tek tek bize cevap veremiyceği kadar fazla tepki maili gider de yarın yeni bir yazıyla özür diler biraz araştırdıktan sonra...

ergin cesit
26.04.2009, 15:39
şerefsiz ne olucak

Emrullah
26.04.2009, 15:40
Hayri Beşer iyi bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur. Söylediklerinde yanlış birşey yok. Taraftarımızın yaptığı yanlışı belirtmiş o kadar. Burda konu başlığı olarak açılacak birşey değil. Abartmayın bazı şeyleri. Biz işimize Trabzonspor'a bakalım.

bordo61
26.04.2009, 15:41
Onlar öyle bakmak zorundalar işleri o

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 15:46
Hayri Beşer iyi bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur. Söylediklerinde yanlış birşey yok. Taraftarımızın yaptığı yanlışı belirtmiş o kadar. Burda konu başlığı olarak açılacak birşey değil. Abartmayın bazı şeyleri. Biz işimize Trabzonspor'a bakalım.

taraftar yanlış falan yapmadı...olayların bütününe bakarsan mevzu tam anlamıyla kışkırtma...bir gazeteci olarak az çok haberi vardır olanlardan...yaptığı karaktersizlik...

abdullah6134
26.04.2009, 15:50
İyi bir trabzonuysa eğer iyi bir gazeteci değil derim sadece. çünkü forumu biraz takip edenler Trabzon taraftarının sivasta karşılaştığı zorlukları gayet iyi biliyor. bunu biraz araştırarak öğrenebilir.Türkiye'nin en çok satan gazetelerinden birinde yazıyosan yazdığın konuyu biraz araştırıcaksın taraftara yuh çekmek kolay iş tabii. trabzon taraftarının sahaya attığı çiçeklerden rahatsız olcaksın Sivaslıların attığı fındıktan rahatsız olmuycaksın yok böyle iyi Trabzonluluk. Yanlışını farkedip bunu ifade etmediği sürece de tepki mailleri atılmalıdır.

biltrabzon
26.04.2009, 15:53
her seye herkese tepki vermekle ne kazanacagiz.bu bizim son cirpinislarimiz.oynasinlar yensinler bunlarda konusmasin.birakin bu isleri.ben hayatimda büyük maclarda bu kadar erkenden teslim olan bir takim görmedim allah belasini .....

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 15:57
her seye herkese tepki vermekle ne kazanacagiz.bu bizim son cirpinislarimiz.oynasinlar yensinler bunlarda konusmasin.birakin bu isleri.ben hayatimda büyük maclarda bu kadar erkenden teslim olan bir takim görmedim allah belasini .....

yani takım oyun oynamazsa taraftarı 'azgın fanatik'tir öyle mi?

abdullah6134
26.04.2009, 15:59
burda savunduğumuz şey sahaya çıkıp mükemmel futbol oynadığını iddia ettiğimiz Trabzonsporlu futbolcular değil savunduğumuz şey binbir türlü cefaya karşın gösterdikleri vefakarlıkla Türkiye'nin farklı illerinden oraya gidenlerdir. Kendimizi savunmuycaksak neyi savunucaz.

Emrullah
26.04.2009, 16:00
Yahu biraz obejektif olalım. Zaten bütün taraftarlar dememiş bazı taraftarlar atılan çiçekleri geri yolladı diyor. Bizim oyuncularımız rakip takım seyircilerine çiçek atıp rakip seyirci geri fırlatsaydı ne diyecektiniz. Atılan çiçek neden geri atılıyor onuda anlamış değilim. Önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor. "Bizim taraftarımızın yaptığı her şey doğrudur." anlayışı külliyen yanlış bir anlayıştır.

Emrullah
26.04.2009, 16:02
burda savunduğumuz şey sahaya çıkıp mükemmel futbol oynadığını iddia ettiğimiz Trabzonsporlu futbolcular değil savunduğumuz şey binbir türlü cefaya karşın gösterdikleri vefakarlıkla Türkiye'nin farklı illerinden oraya gidenlerdir. Kendimizi savunmuycaksak neyi savunucaz.

Tamam da söyleyen Trabzonlu ve Trabzonsporlu olmasa idi art niyet arardım, ama söyleyen Trabzonlu ve Trabzonsporlu. Adamı düşman ilan ettiniz. Yapılan yanlışı söylemekte mi hata.

Harun Karadeniz
26.04.2009, 16:03
Yahu biraz obejektif olalım. Zaten bütün taraftarlar dememiş bazı taraftarlar atılan çiçekleri geri yolladı diyor. Bizim oyuncularımız rakip takım seyircilerine çiçek atıp rakip seyirci geri fırlatsaydı ne diyecektiniz. Atılan çiçek neden geri atılıyor onuda anlamış değilim. Önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor. "Bizim taraftarımızın yaptığı her şey doğrudur." anlayışı külliyen yanlış bir anlayıştır.

Yaptıkları tamamen göz boyamak, futbol dünyasına sempatik görünmek, olduğu için o çiçekler ger atıldı. ligtv.com.tr de ki haberleri inceleyerek okursan bunuda başardıklarını görürsün.

abdullah6134
26.04.2009, 16:03

abiciğim anlamamakta ısrar ediyosun dediğimiz şey gayet net diyosun ki bizim oyuncularımız çiçek atsaydı onlar da geri atsaydı ne diycektiniz bu zaten oldu aynı maçta..bizim futbolcuların attığı fındık da geri atıldı.resimleri de var biçok yerde.

abdullah6134
26.04.2009, 16:05
ayrıca adamı düşmen etmişliğimiz "vurun kahpeye" dediğimiz de yok. sadece tepkimiz koyalım olayı iki taraflı değerlendirsin öyle aktarsın herkese diyoruz...yazdığın yer sadece trabzon taraftarının okuduğu bir yer değil ki okuyup aaa yanlış yapmışız süzeltelim desin.Tüm Türkiye'de okunuyosun.bunu da düşünmek gerekiyo..ligin en centilmen taraftar kitlelerinden birine sahibiz bence ama bi anket yap bakalım ülkede en çirkef kaçıncı taraftar seçiyolar seni..bizim taraftarımıza kimsenin bu kötü imajı dayatmasına izin veremeyiz.yazan trabzonluysa tepki koymayalım diye birşey olamaz..

mehmet yıldırım
26.04.2009, 16:08
hayri beşeri yakından tanırım.iyi bir trabzonlu ve trabzonsporludur...biz eleştirilemezmiyiz arkadaş ??? be ne alınganlık....bizi her eleştiren trabzonspor düşmanımıdır !!! bu paranoyadan kurtulalım...uzun sokakta bacı-teyze hala aldırış etmeden koro halinde küfürler eden serseri tipleri hiç görmediniz mi ???bunlar maçlarada geliyor.bi maça oğlumuda götürdüm,bin pişman oldum...tabi bu tipler her takımda oluyor ama bu aralar bizde sayısı baya arttı....herkesi yuhlarlar,takıma köstek olurlar v.s....önce kendimizi düzeltirsek umarım cenab-ı hak bizlere de sevinçler yaşatacaktır

dellalpi
26.04.2009, 16:10

Tek başına bu olayı ele alırsa söylediklerine katılabilirdim ama dün sivas deplasmanında yaşadıklarımdan sonra "ben de olsam aynısını

yapardım" diyebiliyorum. İstersen ' Sivas deplasmanında "insan olmak" ' başlığına bir göz at ve neler yaşadığımızı, ortamın bilinçli ya da

bilinçsiz nasıl gerildiğini bir gör. Bir basın mensubu da (adı geçen yazarı tanımıyorum ne kadar trabzonsporlu olduğunu da bilmiyorum) tanık

olduğu olayın önünü arkasını incelemeli ve ona göre değerlendirme yapmalıdır.

abdullah6134
26.04.2009, 16:10
hayri beşeri yakından tanırım.iyi bir trabzonlu ve trabzonsporludur...biz eleştirilemezmiyiz arkadaş ??? be ne alınganlık....bizi her eleştiren trabzonspor düşmanımıdır !!! bu paranoyadan kurtulalım...uzun sokakta bacı-teyze hala aldırış etmeden koro halinde küfürler eden serseri tipleri hiç görmediniz mi ???bunlar maçlarada geliyor.bi maça oğlumuda götürdüm,bin pişman oldum...tabi bu tipler her takımda oluyor ama bu aralar bizde sayısı baya arttı....herkesi yuhlarlar,takıma köstek olurlar v.s....önce kendimizi düzeltirsek umarım cenab-ı hak bizlere de sevinçler yaşatacaktır

cevapta bu yazıda gizli sevgili abim.biz eleştirilebiliriz hayri beşler de trabzonlu olsa da eleştirilebilir. tüm yazılanları okursan derdimizi çok net anlıycaksın..saygılarımla..

mashal61
26.04.2009, 16:11
Eğer Sivaslı futbolcuların attıkları çiçekler geri atılmışsa bu yanlıştır. Sivaslılar fındıkları geri atmış yazmış başlığı açan arkadaş. O da doğruysa o da yanlıştır. Bu yazıda yanlış olan ne anlayamadım doğrusu. Biraz objektif bakın. Size atılan çiçeği geri atmanın savunulabilecek yanı yoktur.

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 16:11
yahu ben o maçtaydım...ortamın mükemmeliğini bozan taraf biz değildik...siz adamı tanıyorsunuz diye adam 'yanlış yazamaz' diye bi kural mı var? madem öyle siz de destek maillerinizi yollarsınız arkadaşa sevgili renkdaşlarım...

fetih aydın
26.04.2009, 16:13
Tabi o basın tribününde rahat rahat maçı izlediği için anca çiçek mevzunu bilir...!

suat kalkan
26.04.2009, 16:16
sen öyle bir takım yapacaksın ki sivas taraftarını da medyada ki bu silahşörleride diğer takımlarıda susturacaksın
çıkıp ruhsuzlar gibi sahada dolaşıp hem kendi taraftarını kahredeceksin hemde düşmanlarına bayram ettireceksin.adamlar haklı sen onlara bu fırsatı verdikten sonra onlar hep ensede boza pişirmeye devam edecekler.sırtına formayı geçirip trilyonları alıp yatan o ruhsuz ordusu ile başlarındaki komutanı eleştirin bırakın hayri beşer i erman toroğlunu

Emrullah
26.04.2009, 16:19
Ben yazdığı şeyler tamamıyla doğrudur demiyorum ama burada konu başlığı edilip protesto edilecek bir durum söz konusu değil bana göre. Çünkü altında art niyet yok. Olaya birazda buradan bakalım.

Birde bizim ruhumuzda mı ne var. Önce kendimi eleştiririm arkadaş. Banane başkasının tarftarından, kendi yanlışlarımızın üzerinde durmanın hiç bir sakıncası yoktur, aksine yanlışları görmemezlikten gelmenin sakıncaları vardır. Sivaslı seyircilerin yaptığı terbiyesizliği bizimde yapmamız gerekmiyor. Bizim farkımız burada meydana çıkmalı. Hani biz hiçbir seyirci kitlesine benzemiyorduk ve benzememeliydik? Sembolik de olsa, Sivaslılar attıkları çiçekte samimi de olmasalar bizim o çiçekleri onlara atmamızın hiç bir anlamı yok.

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 16:21
keşke o deplasmanda aramızda olsaydınız...şimdi olduğunuz gibi 'objektif' kalacaktınız eminim...daha da dert anlatmaya çalışmam...bırakın tepki göstermek isteyen yollasın mailini...

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 16:29
ben böyle şerefsiz basının ALLAH kahretmesin şunların hepsini alacaksın idam edeceksin.töbe töbe

abdullah6134
26.04.2009, 16:40
arkadaşlar hakaret etmeden tepki maillerimizi gönderirsek bu başlık amacına ulaşmış olucak...lütfen tepki maillerimizi yollayalım ama kişisel ya da kurumsal hakaretlere girmeden..

abdullah6134
26.04.2009, 17:18
benim yolladığım mail:
selamlar Hayri bey, Gazeteci olmak çok zor meslek hakkaten ama bazen öyle kolaylaştırılıyor ki...Yanlış anlamayın 25 yaşında hiçbir tecrübeye sahip olmayan bir siyaset bilimi öğrencisiyim size gazetecilik dersi verebilcek değilim ama bu son yazınızda en azından bu kolaycılığa kaçtğınızı düşünüyorum...Trabzonspor'lu bazı taraftarların kendisine atılan çiçekleri geri fırlatışıyla irkildiğinizi söyleyerek içten bir hatta bin yuh çekmişsiniz.evet işin kolaycılığına kaçan bir gazeteci için çok kolaydır bu yargıya sahip olmak ve tüm okurlarına bu yargısını gönül rahatlığıyla sunmak.ama hakiki gazeteci bence sorgulamalıdır bu taraftarın maç öncesi maruz kaldığı "centilmen"muameleleri, parasıyla sivasspor kulübünden aldığı bilete rağmen stada kimliğinde Trabzon yazanların alınmayacakları anonsundan sonra binbir türlü polis şiddetinin peşine stada alınmasını şikayet edenlerin sivas emniyetinde "yürüyün lan burdan" diyerek silahla korkutulduğunu öğrenmeden yazmamalıdır bunları.statta taraftara çiçek atmak çok basit bir centilmenlik goruntusudür nitekim bütün kameralar ordadır.ama centilmenlik kameraların olmadığı yerde misafir taraftara bunu sunabilmektir. hepsini bir kenara bırakarak saha dışındaki olayları görmediğinizi,araştırma zahmetine girmediğinizi dolayısıyla bir artniyet olmaksızın bu yazıyı yazdığınızı düşünmek istiyorum.peki sahada Trabzonlu futbolcuların sivas taraftarına gönderdiği ve aynı şekilde sahaya dönen fındıkları da mı görmediniz.bu görüntiden hiç rahatsız olmadınız da sahaya atılan çiçekler mi rahatsız etti sadece sizi..yazık diyorum sadece...

Emrullah
26.04.2009, 17:48
benim yolladığım mail:
selamlar Hayri bey, Gazeteci olmak çok zor meslek hakkaten ama bazen öyle kolaylaştırılıyor ki...Yanlış anlamayın 25 yaşında hiçbir tecrübeye sahip olmayan bir siyaset bilimi öğrencisiyim size gazetecilik dersi verebilcek değilim ama bu son yazınızda en azından bu kolaycılığa kaçtğınızı düşünüyorum...Trabzonspor'lu bazı taraftarların kendisine atılan çiçekleri geri fırlatışıyla irkildiğinizi söyleyerek içten bir hatta bin yuh çekmişsiniz.evet işin kolaycılığına kaçan bir gazeteci için çok kolaydır bu yargıya sahip olmak ve tüm okurlarına bu yargısını gönül rahatlığıyla sunmak.ama hakiki gazeteci bence sorgulamalıdır bu taraftarın maç öncesi maruz kaldığı "centilmen"muameleleri, parasıyla sivasspor kulübünden aldığı bilete rağmen stada kimliğinde Trabzon yazanların alınmayacakları anonsundan sonra binbir türlü polis şiddetinin peşine stada alınmasını şikayet edenlerin sivas emniyetinde "yürüyün lan burdan" diyerek silahla korkutulduğunu öğrenmeden yazmamalıdır bunları.statta taraftara çiçek atmak çok basit bir centilmenlik goruntusudür nitekim bütün kameralar ordadır.ama centilmenlik kameraların olmadığı yerde misafir taraftara bunu sunabilmektir. hepsini bir kenara bırakarak saha dışındaki olayları görmediğinizi,araştırma zahmetine girmediğinizi dolayısıyla bir artniyet olmaksızın bu yazıyı yazdığınızı düşünmek istiyorum.peki sahada Trabzonlu futbolcuların sivas taraftarına gönderdiği ve aynı şekilde sahaya dönen fındıkları da mı görmediniz.bu görüntiden hiç rahatsız olmadınız da sahaya atılan çiçekler mi rahatsız etti sadece sizi..yazık diyorum sadece...

Böyle bir mail gönderdiğin için kutlarım. Hakarete elbette gerek yoktu ve sen böyle yaptın. O da eminim göremedikleri için hayıflanacaktır.

alpozan61
26.04.2009, 19:53
http://www.facebook.com/group.php?gid=94785380024

Erdal
26.04.2009, 19:57
Hayri Trabzonludur. Trabzonsporlumudur? Emin değilim...İlk yazısında bir düzeltme yapacaktır...Belki Trabzonsporlu değildir ama kesinlikle objektif olmaya çalışır...Hatta bu tür yazıları daha ziyade objektif görünme kaygısından kaynaklanmaktadır...

otuken55
26.04.2009, 20:01
Hayri Trabzonludur. Trabzonsporlumudur? Emin değilim...İlk yazısında bir düzeltme yapacaktır...Belki Trabzonsporlu değildir ama kesinlikle objektif olmaya çalışır...Hatta bu tür yazıları daha ziyade objektif görünme kaygısından kaynaklanmaktadır...
abi objektif görünme kaygısı insanı bu denli taraf eder mi?
herkesin yanlış olduğu yerde yanlış olmazsan doğru derler mi adama.
o da o kafada devam etsin
doğruları yazsa para daha mı çok kazanacak daha mı çok popülarite sahibi olacak
tabiki hayır
bari trabzonsporlu yazar olarak anılmasın bu adam

Erdal
26.04.2009, 20:04
Trabzonspor'lu yazar olarak anılmayı istediğini sanmıyorum. Ama yazdıklarında tarafgirlik yapmadığına eminim diyebilirim. En azından niyeti o değildir. Ama mutlaka düzeltmeli...En azından her iki tarafında sunulan güzellkileri iade etmeyi tercih ettiğini yazmalıydı....

ugurTS1989
26.04.2009, 20:39
sıvas ts arasındakı gergınlıgın ve dusmanlıgın ana sebebi gecen senekı macta cıkan olaylardır...ve bundan sonra 3 puanımızın sılınmesı saha kapatma ıle dahada koruklenmıstır...cok dogru bır karardır...sonrada dıyoruzkı neden bızım dostumuz yok hıc, olmaz tabı sen adamları trabzonda dov sonrada dusman kesıl yokyaaa ... bence SIVAS SAMPIYON olsun bu lıgde hakedıyolar dunku mucadelelerını cok begendım acıkcası bjk olmasında sıvas olsun dıyorum..belkı bır cok bmn uyesı ıstemeyebılır ama bence olsunlarrr..(ersun yanal ıstıfa)

İHSAN
26.04.2009, 20:40
HaYRi beşerin yazılarını kaçırmamaya çalışırım, bilhassa bizle ilgili olanlarını. Dikkate değer analizler yaparak gündemi iyi yorumlamakta. Eleştiri yapılacak kurumları da hastası olduğu trabzonspor da dahil olmak üzere acımasızca eleştirebiliyor.

Trabzonlu ve trabzonsporlu olan hayri beşerin eleştirilecek en son yazar olduğunu söylemek yanlış olmaz herhalde. Medyada biz taraftarı aşağılayan o kadar çok yazı var ki, bu yazı yanında solda sıfır kalır. Ayrıca sivaslıların attığı çiçeklerin geri fırlatılması hoş bir davranış değil, ama yine de yuhalamasını gerektirmezdi.

Abartmaya gerek yok, sadece haklı eleştirisinin dozu biraz kaçmış.

Gökçee'
26.04.2009, 20:42
yaa medyanın hangi yazdıgı dogru oluyor kı bu olsun.. bırakın yaa.. ne derlerse desın.. bizim asaletımız bellii.. ;)

Muhammed KOÇ
26.04.2009, 20:47
her takım taraftarının yaptığı şeyi sadece trabzonspor taraftarı yapıyor gibi göstermesine kızdım..

ts_tuncay_ts
26.04.2009, 20:48
ben şunu anlamıyorum bu yönetim iyi işler yapıyo ancak neden medyada olsun federasyonda olsun sözünü geçiremiyo...

Mesela gündüz maçlarına mesela medyaya mesela federasyona.....

Bu kadarda yumuşak olunmazki ama...

Yok çiçek veriyolar yok fındık dağıtıyolar geri sana yumruk olarak geri dönüyo....

abdullah6134
26.04.2009, 21:03
her takım taraftarının yaptığı şeyi sadece trabzonspor taraftarı yapıyor gibi göstermesine kızdım..

evet bütün mesele bu zaten...Trabzonsporlu taraftar çirkeftir imajı yaratılmış bu ülkede bi kere ve bunu destekleyen yazıları yazan Trabzonlu'da olsa eleştirilmelidir.tepkiler koyulmalıdır.umarım ilk yazısında bu yanlışı düzeltir. bizim taraftarımız sahaya girince aldığımız cezayı hatırlıyoruz ve bir de galatasaray taraftarı girince aldıkları cezayı hatırlıyoruz. bunları taraftarmızın yaptığı yanlışları savunmak olarak algılamayın bizim yanlışlarımız kamoyunun gozune sokulurken başkalarının yanlışları gizlenerek oluşturulmaya çalışılan imajı değiştirmek zorundayız. bunun yollarından biri de bu tip olaylarda tepkimizi koymaktır..

Emre7
26.04.2009, 21:44
Turkun turkten trabzonlununda trabzonludan baska dostu yoktur lafi burdan gelir, biz farkli degil aykiriyiz. Sevgimiz birilerindeki sak sak degil olumsuz ama olumdur. Sevgi hasta adamin dahi yataginda maci sorabilecegi onunla tebessum bulacagi bir sey. Arkadaslar bizi buralara getiren basta baskandan ersun hocamiz dahil herkeze tesekkur edecez. sezonun eksisini artisini yazip toplayacaz. ne yapilmasi gerekiyorsa simdi yapacaz. o bunu demis bu bunu demis bizi ilgilendirmez. biliyoruzki onlar oyle bi gun gelecekki bizd yaranmak icin simdikinden daha yavsayarak bize alkis tutacak. birakalim arkadaslar saldirmayalim dunden daha bir olup cozume gidelim. yoksa trabzonluyu trabzonsporluyu asiligin haykirisi susacak. bugun cocuklar sokakta sivas diye bagiriyorsa hataliyiz.toparlanalim ve mutlu olalim...

Muhammet
26.04.2009, 21:56
O yana da bu yana da salla...

tuncay1984
26.04.2009, 22:01
güzel bir mail yazdım bu herife inşallah karşılık yazarda bir mail daha döşerim ona

mail yerine mermi atsak nasil olur ikiside m ile baslio:)

abdullah6134
26.04.2009, 22:58
yolladığımız maillere geri atılan çiçekleri görürken görmediği bu fındıkların rsmini de eklemek lazımmış aslında...

karatasof
26.04.2009, 23:18
Zaman gazetesi geçen seneki olaylı maçtan sonrada Sivas'lıları mağdur gösterme hevesindeydi zaten.Sivas'ın Mecnur Başkanı basit bir fauldan arap-israil savaşı çıkartmasına nazire yaparcasına onlarda genel basın gibi Yahudi Muhibbisi kesilmekte bir beis görememişlerdi.Hayri Beşer'i tanımam,ve maalesef abonesi olduğum zaman gazetesinde yazılarını umumiyetle beğendiğim spor yazarlarından birisi olması dışında ilgilenmemde.Burada bazı arkadaşlar Trabzonlu olabileceğini iddaa etmişler.Doğrudur ancak bir Trabzonlu TS'u tutmuyor ise TS'luya bu kadar kin besleyebilir.Ne demek yani...Ben nasıl unuturum geçen sezon yaşananları,o madrabazlar yüzünden silinen üç puanı,6 maç kapatılan stadı tribüne atılan üç beş çiçekle af mı edecektik yani...Git işine be Hayrii,sen ve senin gibileri biz çoooooook gördük.

Lancet_61
26.04.2009, 23:35
ben şunu anlamıyorum bu yönetim iyi işler yapıyo ancak neden medyada olsun federasyonda olsun sözünü geçiremiyo...

Mesela gündüz maçlarına mesela medyaya mesela federasyona.....

Bu kadarda yumuşak olunmazki ama...

Yok çiçek veriyolar yok fındık dağıtıyolar geri sana yumruk olarak geri dönüyo....

lanet olsun böyle düzene...yönetimin efendiliğini de eleştirir hale getiriyor bizi

Kubilay ŞAHİN
26.04.2009, 23:44
Vurun Vurun Tam Zamanı..

Caner Dikan
27.04.2009, 00:19
Bu sivas'ı 2007'de AVNİ AKER'e gömmedik ya adamlar artık ne yapsa haklı!!!
Ama and olsun bu hesap burda bitmez!!!!!

Serap
27.04.2009, 00:33
yolladığımız maillere geri atılan çiçekleri görürken görmediği bu fındıkların rsmini de eklemek lazımmış aslında...

ben ekledim "Gözünüz gönlünüz yerlere atılan çiçekleri görürken bu fındıklar atıldığında neredeydii acaba??? ""diye başlayan mailimle birlikte.:rolleyes:

dll.AxpY*
27.04.2009, 00:45
Bu haysıyetsız adama aynen su maılı attım.......

Baslık GAZETECI MUSFETTESI AKLINI BASINA AL....

"Karşılaşma başlamadan önce takımların futbolcuları tribünlere çiçek atıyor. Tam 'ne zarif bir hareket' diye düşünürken, Trabzonsporlu bazı taraftarların kendilerine atılan çiçekleri, Sivassporlu futbolculara geri fırlatılışıyla irkiliyoruz. Bu ne azgın fanatikliktir yahu. Yuh ki, binlerce defa yuh. "

bu yazdıgın sacma msj ı okudumda sana sadece guluorum ne kadar basıt ne kadar satılmıs gazatecıler oldugunuzu sımdı daha da ıyı anlıorum....

sen adam gıbı bı gazetecı olmus olsan ılk once trabzonspor taraftarı mactan once nelere maruz kaldıgını bı arastırırdın ve sonra bu yazıları yazardın sen orda bızım taraftarımızı dovuosun hırpalıosun ve sonra yok neymıs cıkcek vermıs bız gerı atmısız dua etsınler atmakla kalmısız baska seyler yapmadık orda.....

2.nedense sıvas taraftarının yaptıgı ıslerden hıc bhsetmıorsunuz sızler yanı satılmıs gazetecıler...bızım futbolcularımız onlara fındık atıor ve sıvas taraftarı o fındıkları sahaya gerı fırlatıor pekı bu olay senın yazında nerde yer alıor acaba merak edıorum yoksa yazıorda bız mı gormuoruz...hee belge ıstıorsan az arastırma yap bulursun hee usenıorsanda ben sana solım.... bordomavi.net e gir orda bulursun o resmı....heee ondanda usenıorsan buyur sana resım....

http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=3101&d=1240775855 (http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=3101&d=1240775855)

bıraz tarafsız gaztecılık yapın bıraz haysıyetınız bıraz gururunuz olsun be sızler nasıl gazetecılersınız sızlere sadece bırtek sey soluorum senın lafını sana ıyade edıorum....

YUH KI YUH BINLERCE DEFA YUH.......

Ömer Kaya
27.04.2009, 00:46
iple çekiyorum 2009 2010 trabzondaki sivas maçını

Ömer TOPAL
27.04.2009, 01:18

:alkış:
:alkış:
aynen abi bakalım cvp gelicekmi

Y-DRMS
27.04.2009, 01:28
Yazdığım e-Mail "

Elime 10 yılda bir aldığım zaman gazetesini alıyorum ne saçmalamışlar yine diğer gazeteler gibi diye okuyorum birde bakıyorum ki Hayri BEŞER diye bir köşe yazarı TRABZONSPOR taraftarı hakkında atıp tutuyor eee tabiii kolay değil istanbul takımlarının taraftarı hakkında atıp tutmak neden mi ? onları yağla balla okşamassan eğer gazeten satılmaz muhaliflik ve doğru haber anlayışı yalanı sağlamak içinde TRABZONSPOR taraftarına saldır diğer takımlara hoş görün sizin gazeteciğiniz bu kadar.

TRABZONSPOR Taraftarı Senin Hayellerinde Bile Kadar Göremeyeceğin Büyüklükte Bir Taraftar Ara Sıra TRABZONSPOR Taraftar Forumlarına Girde Yorum Nasıl Yazılırmış Bir Öğrenin Hemde Taraftsızca."

Ömer TOPAL
27.04.2009, 01:32
geri atılan karanfilleri gördün yazdın...ee geri atılan fındıkları görüp yazmamakta bence mantıklı...
şöylemi yazaydın....Trabzonsporlu futbolcuların attıkları fındıkları sahaya geri atan Sivaslı taraftarlar siz ne anlarsınız fındıktan o agız fındıkmı görmüş ömründe...! e böyle yazamayacagına göre vur Trabzonspor taraftarına...Cenabı Allah görüyor biliyor ya sizden medet uman kim ki...

Buda benim meilim

Enes
27.04.2009, 01:40
Gerekli Mail atıldı

mehmet yıldırım
27.04.2009, 12:13
Elime 10 yılda bir aldığım zaman gazetesini alıyorum ne saçmalamışlar yine diğer gazeteler gibi diye okuyorum birde bakıyorum ki Hayri BEŞER diye bir köşe yazarı TRABZONSPOR taraftarı hakkında atıp tutuyor eee tabiii kolay değil istanbul takımlarının taraftarı hakkında atıp tutmak neden mi ? onları yağla balla okşamassan eğer gazeten satılmaz muhaliflik ve doğru haber anlayışı yalanı sağlamak içinde TRABZONSPOR taraftarına saldır diğer takımlara hoş görün sizin gazeteciğiniz bu kadar.

TRABZONSPOR Taraftarı Senin Hayellerinde Bile Kadar Göremeyeceğin Büyüklükte Bir Taraftar Ara Sıra TRABZONSPOR Taraftar Forumlarına Girde Yorum Nasıl Yazılırmış Bir Öğrenin Hemde Taraftsızca."[/QUOTE]

23 yıllık zaman gazetesi abonesiyim.lütfen gazeteme çamur atma renktaş...yazara kızdıysan yazara sataş....ayrıca hayri beşer hatalı cümle yazmış olabilir ama kendisi yomralıdır ve 96 senesi şampiyon olamadığımız sene saatlerce ağlamış bir trabzonsporludur.....diğer mesele ise sen trabzonspor taraftarının yüzde yüzünün yaptığı her hareketi söylediği her cümleyi onaylıyormusun ??? bizim taraftarımız arasında hiç mikrop yok mu ???bizim taraftarın çoğu adam olsaydı bu hallere düşmezdik zaten....

ugurTS1989
27.04.2009, 12:54
23 yıllık zaman gazetesi abonesiyim.lütfen gazeteme çamur atma renktaş...yazara kızdıysan yazara sataş....ayrıca hayri beşer hatalı cümle yazmış olabilir ama kendisi yomralıdır ve 96 senesi şampiyon olamadığımız sene saatlerce ağlamış bir trabzonsporludur.....diğer mesele ise sen trabzonspor taraftarının yüzde yüzünün yaptığı her hareketi söylediği her cümleyi onaylıyormusun ??? bizim taraftarımız arasında hiç mikrop yok mu ???bizim taraftarın çoğu adam olsaydı bu hallere düşmezdik zaten....[/QUOTE]
supersın :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

onur_alabuga_61
27.04.2009, 12:58
Yazdığım e-Mail "

TRABZONSPOR Taraftarı Senin Hayellerinde Bile Kadar Göremeyeceğin Büyüklükte Bir Taraftar Ara Sıra TRABZONSPOR Taraftar Forumlarına Girde Yorum Nasıl Yazılırmış Bir Öğrenin Hemde Taraftsızca."

süpersin :alkış::alkış::alkış:

abdullah6134
27.04.2009, 21:26
arkadaşlar küfürlü mailler lütfen yollamayalım başlığımız amacndan uzaklaşmasın....gerçekten samimi trabzonlu ve trabzonsporlu olabilir yazar tanımıyoruz ama bizim istediğimiz yaptığı yanlışın farkına varması ve en azından bir düzeltme yapması....

ÇaGaTaY
27.04.2009, 21:39
Gereken yapıldı..

Emirhan Makul
28.04.2009, 17:09
Anlam veremiyorum bu kadar Trabzon düşmanı gazeteciliğe.....Hayri Beşler'in yazısından bir kaç satır:

" Karşılaşma başlamadan önce takımların futbolcuları tribünlere çiçek atıyor. Tam 'ne zarif bir hareket' diye düşünürken, Trabzonsporlu bazı taraftarların kendilerine atılan çiçekleri, Sivassporlu futbolculara geri fırlatılışıyla irkiliyoruz. Bu ne azgın fanatikliktir yahu. Yuh ki, binlerce defa yuh. "

Sivasspor taraftarının sahaya geri yolladığı fındıklarla ilgili resimler forumda var ama bu yazıda ne hikmetse onlardan bahsedilmemiş. O yuh dediği taraftarın çok centilmence dediği saha öncesi şartlarda çektiklerinden haberi yok zaten araştımaya da gerek yok oturduğun yerde maçı yorumlamak taraftara yuh çekmek çok kolay.ne gereği var gazeteci gibi davranmaya daha mı fazla maaş alcak gazeteci gibi davranınca di mi...yazıklar olsun diyorum..
yazının tamamını okumak isteyenlere: http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=841753

Zaman Gazetesi mi ...

Ah Efendiler...İstişare Beyler...İstanbul'un Çekiciliğine Kapılan İnsanlar.

TheRapZoNe
28.04.2009, 17:41
Medyada Trabzonspor hakkında yazılan onca provakatif yazı varken, Hayri Beşler'in yazısından bir bölüm sunarak bir şeyler yapmaya çalışmak son derece gereksiz. Zira bana göre doğruyuda söylemiş. Kendisine çiçek verilen birisi çiçeği geri atmaz.

abdullah6134
28.04.2009, 18:45
Medyada Trabzonspor hakkında yazılan onca provakatif yazı varken, Hayri Beşler'in yazısından bir bölüm sunarak bir şeyler yapmaya çalışmak son derece gereksiz. Zira bana göre doğruyuda söylemiş. Kendisine çiçek verilen birisi çiçeği geri atmaz.

Bizim gözümüze bu yazı çarptı bunu koyduk sende benzer bi yazıyı bu başlığa koyarsan ona da tepkimizi belirtelim. biz taraftarımızın yaptığı doğruydu niye eleştiriliyor demiyoruz olaylara tek taraflı bakılmasından şikayetçi oluyoruz ve bir düzeltme bekliyoruz..tekrar söylüyorum derdimiz bir kişiyi ya da kurumu karalamak değil yapılan bir yanlışı düzeltmöeleri için tepki koymak...Trabzonspor imajına zarar veren çarpıklığı düzeltmek...

ankara kartalı
06.05.2009, 00:51
Elime 10 yılda bir aldığım zaman gazetesini alıyorum ne saçmalamışlar yine diğer gazeteler gibi diye okuyorum birde bakıyorum ki Hayri BEŞER diye bir köşe yazarı TRABZONSPOR taraftarı hakkında atıp tutuyor eee tabiii kolay değil istanbul takımlarının taraftarı hakkında atıp tutmak neden mi ? onları yağla balla okşamassan eğer gazeten satılmaz....

onur alabuga,
evet onların aleyhinde yazarlarsa trajları düşer ama, nerede Trabzonlunun dayanışması?
Bu gün Türkiyede bu gazeteleri satın alan en aşağı 5 milyon Trabzonlu ve Trabzon kökenli var.
ee neden protosto etmiyorlar Trabzonspor aleyhinde yazı yazan o gazeteleri satın almayarak.
Devamlı almamalarına da gerek yok. ihtar için 3 gün almıyoruz desinler bakın daha Trabzon ve Trabzonspor aleyhinde yazarlar mı?
Trabzonluların, ofluların, sürmenelilerin, çaykaralıların, vakfıkebirlilerin, maçkalıların vs nin o kadar güçlü dernekleri var ki, Bilgisayar
ortamında, ve bize muhalefet yapmayan gazetelere de ilan vererek, bu gazetelerin alınmaması için mesaj versinler (tabii o gazetelerin alınmaması açıktan söylenmez. verilen mesajı da Trabzonlu da o kadar saf değil ya anlar ve o gazeteleri satın almaz. )Bırakın almamalarını böyle bir ilandan sonra bile o gazeteler biraz zor yazarlar Trabzonsporun aleyhinde..
peki o istanbulun 3 kulübünün taraftarı takımlarının aleyhinde yazı yazan gazeteleri almıyor da bizim Trabzonlular o gazeteleri neden protosto etmiyor ve para verip alarak okumaya devam ediyor?

RaİSTLİN610
06.05.2009, 22:35
ne alaka dogruyu demiş adam işine geldiği gibi konusmus dayak olayından niye bahsetmemiş veya stada alınmadaki sorunlardan hayret bişi Trabzon luysa dogruyu yazsın arkadas biz hatalıysak yeri geldiğinde özur dilemeyi cok iyi biliriz:Biz hosgoruluyuz centilmeniz Tff nin centilmen takımlar sırasına baktıgında bunu gayet iyi goreceksin

uzzun
08.05.2009, 09:27

ne demesini bekliyoruz ki yani...ne güzel yaptınız keşke koltukların hepsini kırsaydınız onlarıda futbolcuların başına indirsydiniz...böylece haklılığınızı ispatlardınız mı diyecek adam..işin doğrusunu söylemiş...herkes gibi davranırsan herkes olursun!!! farklı birşey yaparsan büyük olursun...ben de o maçtaydım ve gittiğime gideceğime pişman oldum..

uzzun
08.05.2009, 09:32
Bizim gözümüze bu yazı çarptı bunu koyduk sende benzer bi yazıyı bu başlığa koyarsan ona da tepkimizi belirtelim. biz taraftarımızın yaptığı doğruydu niye eleştiriliyor demiyoruz olaylara tek taraflı bakılmasından şikayetçi oluyoruz ve bir düzeltme bekliyoruz..tekrar söylüyorum derdimiz bir kişiyi ya da kurumu karalamak değil yapılan bir yanlışı düzeltmöeleri için tepki koymak...Trabzonspor imajına zarar veren çarpıklığı düzeltmek...

Trabzon imajına zarar veren bu davranışlardır..arkadaşın birisi yazara "şerefsiz" diye hitap etmiş...

Soruyorum o şerefli !!! arkadaşa; şerefsiz dediğin bu adam Trabzonspor için kaç yılını verdi, kaç yıldır Trabzonsporlu, bu camia için hiç sıkıntı çektimi çekmedimi?...

Sivas maçını 90. dakikada veren zihniyet bu zihniyettir...çooook başımız ağrır bu ziniyetle..kimseye koyun olun demiyorum ama bazı kelimeleri yazarken aynada önce kendinize bakın...bir sizmisiniz Trabzonsporlu olan yani...Kaç yılın Trabzonsporlusuna ve Trabzon yazarına şerefsiz demek başlı başına bir ayıptır...yuh!!!!!!

ibzolist
08.05.2009, 10:59
vay be çok değil daha 2 sene öncesine kadar sivassporlu taraftarlarla avni akerde üzerlerinde kendi takımlarının formalarıyla yanyana maç izlediğimiz günler , inşallah en yakın zamanda tekrarlarız

Yavuz Hasan
10.05.2009, 11:42
Takım elbiseli bir adam düşünün; üzerinde şık bir ceketi var, pantolon tamam, ayakkabılar kıvamında ama gömlek uyumsuz, üstelik ütülü değil. Trabzonspor'u takım olarak işte böyle bir beyefendiye benzetebiliriz.
Kalecisi sayesinde sahada 11 değil, 12 kişi gibi duruyor. Çünkü Toni Sylva, oyunu gözleriyle müthiş okuyor. Elleriyle adrese teslim paslar atıyor arkadaşlarına. Bilhassa kenarları çok iyi çalıştırıyor. Orta sahanın işlevselsizliğini aklıyla, sezgileriyle ve elleriyle kapatıyor.
Şimdi takımın merkez oyuncusu Colman'a biraz kapak atalım: Bu oyuncuya sanki belli bir hız ve mücadele sınırı çizilmiş. Asla fazlasını vermek gibi bir kaygı taşımıyor. Sözün özü şu: Trabzonspor'un Anjantinli'den çok daha iyi bir merkez oyuncuya ihtiyacı var. Hüseyin'e bakıyorum. Geçtiğimiz haftaki hırs ve çalışkanlığının çok gerisinde. Kendisini 'kesicilik' koğuşuna hapsetmiş. Çıkıp avluda şöyle bir volta atmaya hiç yeltenmiyor. Söyler misiniz bana Hüseyin'in kaç asisti var bu sezon? Onun gibi bir oyuncu sadece defansif formasyona nasıl hapseder kendini. Hem o, hem de teknik heyet bu işe kafa yormalı. Bana göre bu takımın geldiği yer mevcut orta saha kalitesine bakıldığı zaman çok büyük başarı.
Trabzonspor'un çok eleştirilen forveti ise Gökhan Ünal özelinde söylüyorum son derece meziyetli. İlk yarıda beni en çok etkileyen hareketlerin faili oydu. Umut'un golündeki ortası tam bir top kondurma ustalığıydı. Kalabalık savunma arasındaki arkadaşının kafasına topu zamkladı adeta. Umut da ikinci vuruşta golü buldu. İkinci golde ise Gökhan'ın soğukkanlılık ve ince işçilik gösterisini izledik. Ayrıntılarda sörf yaparken ortanın solunda görev yapan Serkan'a ayrı bir parantez açmamak olmaz. Bütün takımın hırsını kantara koysanız Serkan'ınkinden ağır basmaz. Çok çalışıyor, boş alanlara paytak paytak seğirterek kendini aşan bir ofansif üretkenlik sergiliyor. İsabet ayarı düşük olsa da şut denemeleri yapıyor. Yattara ise maç içindeki iniş çıkışları bir tarafa gollük ortalarıyla dikkat çekiyor. Ne var ki Umut'un hava toplarındaki yetersizliği onun asistlerini boşlukta bırakıyor. Trabzonspor ilk yarıda 2-0'ı bulmasına rağmen ikinci yarıda epey zorlandı. Çünkü ev sahibi takım bu bölümde daha yüksek bir motivasyonla oynadı. Maçın 80. dakikadan sonrası ise tam bir Alanzinho gösterisiydi. Attığı müthiş gol bir tarafa Messi'den esintiler sunan bu özel yeteneği kondisyon olarak hazırlamak teknik heyetin misyonu olmalı. Çünkü futbol böyle oyuncularla güzel.

10 Mayıs 2009, Pazar
zaman- hayri beşer in bugün kü yazısı

Yavuz Hasan
10.05.2009, 11:43
http://galeri.milliyet.com.tr/spor.asp

bide şu millyet in yaptığına bakın

tuncay1984
10.05.2009, 12:05
http://galeri.milliyet.com.tr/spor.asp

bide şu millyet in yaptığına bakın

taka haber61 fanatik benim haber merkezlerim
büyük bi olay olamdiktan sonra bi hirryet mürrriyette bakmiyorum
ayrimcilik yapiyo bu gazeteler

bordo61
10.05.2009, 12:13
Artık bunlarla uğraşmıyalım tüm enerjimizi kalan 3 maça verelim

iso_4939
10.05.2009, 12:18
bırakın sunu ya bosverın adam tabi yalakalık yapacak arkadaslar onun işi bu...