PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor Deplasmanında "İNSAN" Olmak...

Sayfa : [1] 2

Çetin
26.04.2009, 02:58
Evime az önce giriş yaptım. Yaşadıklarıma bir anlam vermeye çalışıyorum. Ne Ersun Yanal’ın istifa edip etmeyeceği, ne futbolcularımızın mücadeleci olmaları ne de başka bir sportif olay. İnsan olmayı sorguluyorum sadece. Renklerin ya da sıfatların bağımsız değişkenler olmadığı sürrealist hayatlara istinaden…

Hayatımda gittiğim ilk deplasman maçıydı. Her şey güzel başlamıştı. Trabzon’dan tamamen kendi imkânlarımız ile güle oynaya yola koyulduk sabahın 5’inde. Sabahın erken vaktinde bizi uyandırması, bize neşe vermesi için çaldığımız ve dönüş yolculuğunda da çalmayı umduğumuz kolbastı ile yola koyulduk. Yolda kimi yerde mola verip flamalarımızı, bayraklarımız açıp kendimizi gökyüzünün kollarında bulduk. Yol boyunca oluşan neşeli ve umut dolu atmosfer ile kendimizi Sivas şehrinin girişinde bulduk. Daha önce “misafir takım için satılan” ve “Sivasspor’un gişelerinden” temin ettiğimiz biletler ile stadyumun yolunu tuttuk. Takımımızı destekleyebilmek adına duyduğumuz heyecan, kendi umutlarımızla birleşip stadyumun kapısına kadar ayaklarımız havada götürdü bizi. Stadyumun kapısına vardığımızda ilk şoku yaşadık; Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarında olan bir etkinliğe, nüfusunda Trabzon yazanların alınmayacağı,

-Trabzonlular içeri giremeyeceksiniz bekleme yapmayın

şeklinde nazik(?) bir ifadeyle bize bildirildi. Hayatımda hiç bu kadar şaşırmamıştım, yıllardır kitaplardan okuduğum Hitler, Mussolini hayata bakış biçimini karşımda bulmuştum. Kendi ülkemde, sahip olduğum kimliğim nedeniyle, bir etkinliğe katılmamı “bazıları” yasaklamıştı. Tamamen yasal bir satış yerinden alınıp, tamamen nizami kurallar çerçevesinde stadyuma girmek isteyen ben ve arkadaşlarım “kimliğimize” bakılıp içeri alınmıyorduk. Daha sonra misafir takım kısmına gittik orda derdimizi anlatmak için fakat orda da sevgili polisimizden benzer tepkileri aldık. Diğer taraftar arkadaşlarla birleşip protesto etmek için şeref tribünü olduğunu düşündüğüm yerin önüne gidip protesto eyleminde bulunduk, bunun üzerinde bizlere biletlerimizle girebileceğimiz omzunda yıldız ve ay bulunan bir polis tarafından söylendi. Biz de biletlerimizde yazan tribüne gittik, orada sabretmemizi bizi içeri alacaklarını söyleyen polislerle karşılaştık. Bu karmaşa esnasında bir şekilde kapının bulunduğu kısma girdik. Sivaslı dostlarımız(?) sağ olsunlar en güzel biçimde bizi karşılayıp çeşitli küfür ve sataşmalarla dostluklarını gösterdiler. Tabi her şey karşılıklı oldu maalesef. Oradan polis tarafından çıkartılıp misafir takım kısmına yollandık. Hala içimizde olan umut ile tekrar oraya gittik. O esnada bir gariplik dikkatimi çekti, kapıdaki polisler bizi içeri almakta bu sefer bir sorun çıkartmadı ve içeriye girdik. Megafonu eline alan omzunda yıldız ve ay bulunan başka bir polis ” arkadaşlar hoş geldiniz, bileti olan herkes stadyuma alınacaktır, sakin olalım lütfen” anonsu yaptı. Daha sonra bizi yaklaşık 100 metre uzunluğunda ve 15-20 metre genişliğinde bir kulvarda “hapsettiler”. Kapı ile aramızda da bir polis barikatı kuruldu. Megafondan sürekli olarak arkadaşlar “sakin olalım” anonsları yükseliyordu. Barikattaki polis miktarının git gide arttığını fark ettim. Megafonu elinde tutan polis göz ucuyla bizim önümüzde olan barikata, orda ki polis sayısına bakıyordu sürekli. Derken birden barikattaki polis sayısı iyice arttıktan sonra anons değişti ve “misafir taraf bileti olanlar içeri alınacaktır” şeklinde oldu. Tabi o ana kadar stadyum etrafında birkaç tur atmak zorunda bırakılan taraftardan yuh sesleri yükselmeye başladı. Az önce “hoş geldiniz” diyen polisler birden hareketlenmeye, taraftarları itmeye başladılar. Evet, taraftar da içeri girebilmek için bastırıyordu ama taraftarın ne copu, ne kalkanı vardı. Çok çok birkaç saçma denemeden sonra yuh seslerinin artması ile sonuçlanacak bir eylemdi. Derken beklenmedik bir şey oldu, polisler ellerinde cop ve biber gazlarıyla (sonradan öğrendim biber gazı olduğunu o sıktıkları şeyin) insanların arasına daldılar. Ben arkada olduğum için, olayları kalabalığın beni ezmemesi için kaçmaya başlamadan önce yaklaşık bir 5 saniye izleme fırsatı buldum. Polisler copları insanların yüzlerine, karın boşluklarına, boyunlarına aklınıza gelebilecek neresi varsa oraya doğru savurarak; kadın, yaşlı, çocuk demeden “acımasızca” savurarak müthiş bir hızla ilerledi. Yere düşenler bile kendisini kurtaramadı bu darbelerden. Kendimi diğer bir grup polisin içine atarak bu “orantılı güç” gösterisinden(!) sakındım kendimi. Saçı başı dağılmış kadınlar, üstü başı kir pas içinde kalmış çocuklar, kafası kanayan insanlar… Tüm bunların sebebi neydi peki? Parasını verip aldığımız biletlerle stadyuma alınmamak. Birkaç dakika sonra içeriye 2 otobüs dolusu üzerlerinde plastik kalkanvari şeyler bulunan polisler geldi. Taraftar sıfatı altında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yasal haklarından yararlanmak isteyen kitle, sindirilmiş ve tüm heyecanı alınmış bir biçimde orda kaldı. Polislerin attıkları “dayaktan” sonra rahatlamış olmalarından olsa gerek “gençler biz de emir kuluyuz” tandansında ki sözleri inanın ki devletin üniversitesinde yetişmekte olan “ben” ve benim gibi onlarca genç için son derece mutluluk verici ifadelerdi(?). Olaylar esnasında balkonlardan bizim dayak yememize “gülen” çok sevgili Sivaslı dostlarımızı da burada bir kez daha saygı ile andığımı belirtiyorum.

Yenilen 2 gol sonrasında “evimizin” yolunu tutmaya karar verdik. Nasılsa stadyuma alınmamıştık. Gitmeden evvel hakkımızı yasal yollardan aramak için misafir takım girişinin hemen karşısındaki polis merkezine uğrayıp bir tutanak tutturmak istedik arkadaşlarla. Kapıya gidip derdimizi söyledik her polis bizi bir başkasına yönlendirdi ve en sonunda yine omzunda yıldız ve ay olan bir polise yollandık. Oranın amiri o imiş. Kendisine derdimizi anlattık. En ufak bir ses yükselmesi olmadan en ufak bir saygısız söz olmadan en ufak bir ima olmadan… Yaşadığımız onca şeyin ardından bile bir Anadolu insanının “delikanlı” ve “efendi” tavrıyla. Aldığımız cevap ise, polisin yandaki tüfekli polisi korkutma amacıyla göz ucuyla göstermesi esnasında söylediği

-yürüyün lan yürüyün

oldu. Ne kanunlara karşı geldik ne de kanun dışı bir şey istedik, sadece hakkımızı aramak istedik ve aldığımız cevap… Hayatımda kendimi en aciz hissettiğim an o andı, silahlı memurunu gösteren bir polis ve karşısında bir şey diyememe “hakkı”.

Spor yorumu falan yapmayacağım, Sivasspor’un şampiyonluğunu şimdiden kutlarım. Sahada olan olaylarla maalesef bir alakamız olamadı. O kısmı maçı izleme şerefine nail olan arkadaşlara bırakıyorum. Bizi orda gerçek manada “yalnız” bırakan yönetimimize, başkanımıza teşekkür ediyorum. Kimseden ne para ne kayrılma ne de ufak bir çıkarımız olan bir şey istemedik istemeyiz de. Kimliğimizde “Trabzonspor” yazıyorsa ve biz bu yüzden parasını verdiğimiz bir şey için resmi yoldan “gasp ediliyorsak” ve orda polis hala aklıma geldikçe gözlerimi yaşartan “yürüyün lan yürüyün” diyerek taraftarı silah zoruyla korkutma çabalarına giriyorsa ve benim babam, annem, dayım, halam, eniştem “mühim biri” değilse orda bizimle kim ilgilenecek? -Bizim orda ki kimliğimiz tıpkı her yerde olduğu gibi Trabzonspor zira.- İlgilenmekten kastım sadece şu, başkanımız 1(bir) tane kameraman alıp o taraftarın yanına gelse, orda ki kadın, erkek, genç, yaşlı sayıları 600 civarında olan kişi dayak yemese çok bir şey mi yapmış olurdu kulübümüz? Bunu bir taraftarın istemesi hak değil de ne? Bir de üstüne hala dostluk mesajları veriliyor anlamak mümkün değil!? Dostluk dediğin şey karşılıklı olur. Sen onları yanına alıp maç izlerken onların sana su şişeleri fırlatmaları değil!! Benim derdim ne para ne o kadar gittiğim yol ne de başka maddi bir olgu… O polisin “yürüyün lan yürüyün” diyerek hepimize insanlık dışı muamele yapması hem de ne için? Anayasal hakkımızı engellediklerini kendilerine hatırlatmamızdan dolayı. Şu anda tek istediğim şey yıllardır her şeyimin önüne koyduğum, her zaman canım olan kulübümün beni ve arkadaşlarımı yapılan bu muamele karşısında yalnız bırakmaması. N’olur bir kere ulaşın halimi hatrımı sorun, nasıl olduğumu sorun, canımı sıkan bir şey olup olmadığımı sorun. Lütfen büyük kulübüm lütfen…

Kaya
26.04.2009, 03:04
Büyük geçmiş olsun...

Hatta yazıklar olsun!..

Hüseyin İlkin
26.04.2009, 03:05
Fazla konuşmak istemiyorum, sadece "yazıklar olsun".

MuratJ
26.04.2009, 03:06
öncelikle geçmiş olsun.

yazıklar olsun lanetler olsun ne diyebilirimki!

Bu yazıyı klube yollamalıyız. Sivas şehrinde(!) taratarımızın yaşadıklarından herkesin haberi olmalı ve ayrıca kesinlikle gereği yapılmalı sahipsizmiyiz ulan!!

Cem Akyüz
26.04.2009, 03:07
yazıklar olsun daha ağır şeyler yazacağımda kendime yakıştıramıyorum

Kubilay ŞAHİN
26.04.2009, 03:09
Vallahi Geçmiş Olsun..

Sivasmı Yazıklar Olsun Misafirsever Anadolu Şehiri..

Gamze
26.04.2009, 03:10
Geçmiş olsun arkadaşlar...
Yazıklar olsun size bu muameleyi layık görenlere de!

garaj55
26.04.2009, 03:13
Abi gecmis olsun demekten baska bi carem yok sana sivasin nekadar assalik bi kulup oldugunu ben hep soledim trabzondaki olaylarin bas mimarida onlar dusunun ben yedek kaleci akin vardar la konustum adam bana kufur etti vede tum TRABZONSPOR lulara kaldiki TURK polisi ne yapsin taraftar ne yapsin sadri baska surekli dostca mesajlar veriyo ne mesaji adam anamiza sovuyo ne dostlugundan bahsediyosun sen mecnun sana sovmedigi icin suan dostsunuz ama disarda kan govdeyi goturuyo ben dedin suan ki tabloda biz olamiyosak 8tas olsun sivas olursa bizim zararimiza olur vede kanima dokunur cunku 8tas zaten 4 buyuk kulupten bir tanesi bize fazla dokunmaz ama sivas olursa cok kotu olur insallah sivas olmaz...

Enes
26.04.2009, 03:16
Geçmiş olsun..
Sorumluların utanacak olduklarını bilsek söylenecek çok şey var aslında

Erdal
26.04.2009, 03:18
Çetin, geçmiş olsun...Bu konuda ne yapılabiliri konuşmak lazım. Ancak kanunen pek bir hakkımız yok. İl güvenlik kurulu kararları tüm yetkiyi polise veriyor. gs maçında tribünden çıkarıldığımızda ben hukuki girişimde bulunduğumdan biliyorum...Diğer meseleyi Türkiye'nin gündemine taşımak lazım...Deneyeceğim...Elimden ne gelirse...

HAYRETTİN
26.04.2009, 03:21
Bu sekilde davranmalarını sebebi kimse hakını mahkemede aramamasından kaynaklanıyor bence dava ac yanlarına karkalmasın keşke en yakın karakola gitseydin zabıt tutmak için ama yinede elinden geleni yapbence boşvercilik olmazzz

Suha
26.04.2009, 03:27
efendi adam olmuyacaksın bu ülkede suç çünkü illa birileri tarafndan eziliyosunn..çok ağır konuşasım ar kendime saklıyorumm..büyük geçmiş olsunn..

Recep Alkan
26.04.2009, 03:28
Sivasspor taraftarı hafta içinde kustukları kini o kadar trabzonspor taraftarını gördükten sonra ne yazkki reelde kusamamış ve öc alma işlemini yönetimininde katkısı ile devletin polisine yaptırmıştır.

Bizler AVNİ AKERİ cehennem yaptık ama sizin gibi polis copu ile değil futbolumuz ile.

KARDEŞİM BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN. Trabzonspor taraftarına bu cezayı hak görenler ALLAH larından bulsun. En üzüldüğüm konu ise gitmiş olduğun ilk deplasman maçında bunlarla karşılaşman.

Allah tekrarını nasip etmesin.

kuman
26.04.2009, 03:30
Çetin Bey size ve tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun,deplasmanlarda defalarca anlattığınız olaylara maruz kalmış biri olarak sizi çok iyi anlıyorum...

Erdal
26.04.2009, 03:31
Bir de sıkıntı şu ki böyle durumlarda tribüncü önce suçlu ilan edilir...Deplasman tribüncüsü iseniz sizi kimse dinlemez...

kuman
26.04.2009, 03:35
Bir de sıkıntı şu ki böyle durumlarda tribüncü önce suçlu ilan edilir...Deplasman tribüncüsü iseniz sizi kimse dinlemez...

Ama İstanbul takımı taraftarları gözaltına alındığında İçişleri Bakanı bile devreye sokulur bıraktırılır.

Erdal
26.04.2009, 03:40
Ama İstanbul takımı taraftarları gözaltına alındığında İçişleri Bakanı bile devreye sokulur bıraktırılır.

Çok öyle değil Kuman...Bahsettiğin bir kaç istisna...Grup gidilen hemen her deplasman polisle sıkıntı demektir ve siz her zaman potansiyel suçlusunuzdur...

kuman
26.04.2009, 03:43
Çok öyle değil Kuman...Bahsettiğin bir kaç istisna...Grup gidilen hemen her deplasman polisle sıkıntı demektir ve siz her zaman potansiyel suçlusunuzdur...

Ben o farkı sahip çıkma açısından söyledim,İstanbul taraftarlarıda tabii ki deplasmanda çok polis dayağı yedi ama suçlu olduklarında dahi sahip çıkılıp serbest bıraktırıldılar hem de siyasiler devreye sokularak

abdullah6134
26.04.2009, 03:45
büyük gecmiş olsun valiye gitseydiniz diycem de sivas valisi de Veysel dalmaz silahla korkutan polisten daha tehlikeli olur sanırım..ama medyada haber yer alsa 3-5 gazeteciyi yanına alıp emin ol sana gecmiş olsun demeye gelir sonra da gerekli işlem yapılacak der..gerekli işlemi sorarsan da olay medya gündeminden düştükten sonra o polisin terfisidir. ahhh militarist ülkem ahh...

asimetrik
26.04.2009, 03:53
Güzel ülkem benim.

Düşünen adamın heykelinin tımarhaneye, gerçeğinin ise hapishaneye konduğu yerde
taraftarın biletlisi dışarıda , piskopatı bedava içeride olmuş kimin umurunda..

Ali Can Salihoglu
26.04.2009, 04:09
Malesef 3. dunya dunya ulkesi olmak boyle bir sey iste. Cetin hocam yasadigin olayin bir benzerini bende istanbulda yasamistim zamaninda, elindeki silahla kendini devletin bir numarali koruyucusu sanan ahmaklarin yaptigi terbiyesiz muameleyi unutmadim unutmaycagim, ayrica diger bir arkdasin dedigi gibi, o artislikleri anca bulduklari dogru duzgun temiz vatandaslara yaparlar, karsilarin gercek suclu oldumu eminim ordan uzaklasmayi tercih ederler. Yaziklar olsun hepsine. Hocam yasadigin haksizligin pesini birakma elinden geldigince, keser doner sap doner, biz trabzonluyuz, her zman beraberiz , butunuz. Moralini yuksek tut, bir kac capulcunun seni uzmesine izin verme. Ayrica yonetim bu durumlardan haberdar ise ve buna karsin hicbirsey yapmamis ise onlarada yaziklar olsun.

POYRAZ
26.04.2009, 05:23
Devleti temsil eden, ayni zamanda davranislariyla devletten insanlari nefret ettirmeye calisan insanlarin Allah belasini versin.
Korkutulmusluk, sindirilmislik, bastirilmislik, hakkini arama hakkinin verilmemesi, cebindeki parani harcamana ragmen istedigini alamama, saygisizlik, terbiyesizlik, giydigi üniforma ile kendini hasa Allah sanmak, hayvani ruha sahip olmak.
Yahu bu ülkenin polisi hic mi degismeyecek? Ortada inanilmaz bir celiski var.
Teröristler kursun sikarlar karsilik vermezler, mac izleme hakkini kullanmak isteyen taraftarlara ise dayak atarlar, kanuni hakkini aramaya kalktigi zaman ise tehdit ederler.
Malesef Türkiye acik hava timarhanesi olma yolunda hizla ilerliyor.
Biz eskiden böyle bir ulus degildik. Bizi planli ve sistemli sekilde resmen hayvanlastirdilar.
Gecmis olsun kardesim. Moralinin ne kadar bozuk oldugu mactan hic bir sey bahsetmemenden belli. Benim de moralim en az senin kadar bozuldu. Cünkü insanlarin haklarina yapilan tecavüzlere cok kiziyorum.

Bir tarafta Almanya'da Türk polis meslektasinin yüzüne tükürdügü icin meslekten temelli atilan komiser adayi bir polis, bir tarafta her insan gibi mac izlemeye hakki olan erkekleri, kadinlari ve cocuklari dövüp kanlarini akitan, üstlerini baslarini yirtan ve sikayet hakkini kullanmak isteyen insanlari resmen tehdit eden bizim polisimiz.
Dünyaya adaleti ögreten biz, bir damla adalete köpekler gibi muhtac birakilmisiz.
Hak etmeyenin istedigi her seyi aldigi, hak edenin hakkini alamadigi bir ülkede yasiyoruz.
Emniyetin icindeki cahil cühela, salvar zihniyetli, rüsvetci, namussuz, medeniyet nedir bilmeyen, herkesi aldigi hayvani aile kültüründen sanan, hic birsey görmemis pisliklerden temizleyecekleri yerde sayilarini arttiriyorlar.
Allah islah etsin böyle canavar ruhlu pisikopatlari.
Not: Görevini layiki ile yapan polis kardeslerimizi tenzih ederim. Onlarin gönlümüzdeki yeri ayri.

Anıl Caner
26.04.2009, 07:28
Evime yeni vardım. Yayında ve yapımda emeği geçen sivas valiliğini de, emniyetini de, camiasını da, taraftarını da, yol boyunca 40 km hızı geçmeyen otobüs şöförümüzü de Allah'a havale ediyorum.

Yenmek yenilmek önemli değil, bu insanlık dışı tutumları her şehirde de yapsalar biz bu sevdanın peşinden ömrümüz yettiğince gideceğiz.

Bu zulmü yapanlar başkalarıymışçasına ellerinde çiçeklerle tribünümüze gelen o sporcu müsvettelerine gösterilen tepkiden dolayı belki kötü olan biz olduk.

Ben başka bir kulüp görmedim ki bu kadar fazla tahrik unsuru kullanıp, bu kadar sahte dostluk gösterileri yapan.

Üzüldüğüm bir diğer nokta, trabzonspor'un son 10 yıldaki en iyi tribününü yapacak potansiyel mevcutken bunu göstermemize imkan vermeden herkesi al aşağı eden takımımız.

Sağlık olsun.

Mustafa K. Demirbaş
26.04.2009, 07:33
sivasa girdiğimiz andan itibaren hayatımda ilk defa gördüğüm uygulamalarla karşılaştım tüm sivas emniyetiyle taraftarıyla bir olmuşlar
sehir girişinde bekletilirken yemek ihtiyacımızı görmek için bizi herhangi bi yere götürmediler bekleyin bekleyin diyip durdular neyse biz bi yolunu bulup oradan gittik de birçok arkadaşımız oarada kaldı bizim biletlerinmiz misafir tribünü olduğundan orada sorun yaşamadık
şimdi herkese soruyorum bir polisin polis otobüsü içersinden bize 3 işareti yapması ne demek
yeter artık yeter bırakın yakamızı gelmeyin üzerimize bizi sınamayın
yazacak çok şey varda çok yorgunum

GULER
26.04.2009, 08:18
Sivasin milleti afedersin zaten Bo.tan. Buyuk gecmis olsun

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 09:57
böyle bir şehir ..böyle bi takım şampiyon olacak he?...kader gösterecek elbet cilvesini...yazık ...

Eren Karaahmetoğlu
26.04.2009, 10:07
...Ne denir ki? Taraftarımıza bunları yaşatanlar insan mı? Ama polisler ya,insan olduklarını unutmuşlardır,polis onlar!Şu tarz polisler İNSAN FALAN OLAMAZ.Hayvan bunlar,başka söylücek bişey yok.Tabi hepsi için geçerli diil bu.Görevini adam gibi yapan varsa canıma minnet. Peki Çetin abinin de dediği gibi,neden yönetimimiz falan hiç bi müdahale yapmadı:( Sivaslılar güldü demek bizim dayak yememize? Artık ben dostluk falan istemiyorum sivasla,kimse de kusura bakmasın. Trabzon'a gelirse sivaslılar seneye, en iyi şekilde karşılanıp stada sokulmadan dostça uğurlanmalı(!) Sivas şehrinden de sivasspordan da, bi elin parmaklarını geçmicek olan taraftarlarından da, öyle iğreniyorum ki...

sessizkral_1
26.04.2009, 10:37
sivastan iğreniyorum...dostum hepinize çok geçmiş olsun.....

zisinoli
26.04.2009, 10:43
Emniyetin keyfi uygulamalaına maruz kalıyoruz çoğu zaman. Güzel arkadaşım tutanak için polise gitmenize gerek yoktu. Kendi aranızda da tutanak tutabilirsiniz. Hatta kameraya çekebilir, elinizdeki biletleri ve akabinde yaptınız tutanağı ve uygun birimlere verebilirsiniz. Cumhuriyet başsavclığına dilekçe, tutanak ve eldeki kamera kaydı ile başvuru yapılabilir. Hatta oradaki polis bozuntusunun sözünü de yaptığı muameleyi de tutanaklarınıza geçirebilirsiniz. Hakkınızı arayabilirsiniz. Belki sonuca ulaşmak daha çok yorar ama en azından onlarda uğraşmış olacak. Adam olma yolunda bir adım atmak zorunda kalacak zorla da olsa. Yoksa bunlardan adam olmaz. İstanbul takımlarının birinin fanatiğidir belki polis ve eline fırsat düşmüşken vurmaya çalışıyordur. Her zaman böyle olmuştur. Onlala onların dilinden konuşmak gerek. Aramzda avukat, hakim arkadaşlar var ve bence bir eylem planı yapmak gerekli. Sadece bu konu ile ilgili değil. Yarın ki muhtemel deplasman organizasyonlarmız ile ilgili.
HANGİ DURUMLADA NE YAPILMASI GEREKİYOR?
NE YAPMALIYIZ VE HANGİ ŞEKİLDE YAPMALIYıZ?
NEREYE BAŞVURMALIYIZ?

Bu sorunu birlikte çözmeliyiz ve bu işi bilen arkadaşları göreve çağırıyorum. He deplasmanda polisler tarafından itilip kakılmaktan bıktık ve biliyoruz ki buna hakları yok...

Yazdıklarımda çok ciddiyim birisi bunun planını yapsın, işi bilen birisi. Ve şu sorunu artık çözelim. Yoksa bu ve bunun gibi sitelerde kendin yaz kendin okudan öteye gidemeyiz maalesef....

Haluk Pehlivan
26.04.2009, 10:51
Emeği geçen herkese yazıklar olsun !

Zafer BİLGİN
26.04.2009, 10:53
Arkadaşlar bu konuda elinde kamera görüntüsü olan varsa bana özelden ulaaşsın.

Polisin kötü muamelesiyle alakalı,cep telefonu olur,foto olur,görüntüsü olanvarsa ulaşsın bana.

EmrahYalçınalp
26.04.2009, 10:54
Ferhat'ın vurmaya çalıştığı kişi kimdi, bilgisi olan var mı? Sivassporlu biri mi bizim topçulara küfretmiş de bizimkiler otobüsten inmişler? Az önce Lig TV'de verdi ama sonuna yetiştim, birşey anlamadım.

bordo61
26.04.2009, 11:00
Fındıkları geri atan geri zekalılardan ne bekliyorduk ?
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/findik.jpg

littlebighorn
26.04.2009, 11:00
Geçmiş olsun. Maalesef ülkemizin her yerinde karşılaşılabilecek bir durum. Ne zaman düzelir(iz) bilinmez. Ama benim yaş itibarı ile bunu göremeyeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Çocuklarımız için uğraşmak lazım artık.
Haksızlığa maruz kalınır sonra hakkına aramaya kalkınca daha da büyük haksızlıkla karşılaşılır- bu döngü kolay kolay kırılamaz. Haksızlık yapanların da yanına kar kalır. Kimi kime şikayet edeceğini bilemezsin zaten öyle bir yer de yok bu ülkede. Aslında kağıt üzerinde hukuk devletiyiz.

ilhan
26.04.2009, 11:01
Arkadaşlar, tüylerim ürperdi. Çok büyük geçmiş olsun.

Mustafa, o polisin 3 yaparken ki fotoğrafını çekemediniz mi abi? Çekseydiniz görürdük o 3'ü, o da görürdü.

Hotaman
26.04.2009, 11:02
Büyük geçmiş olsun.
Lamı cimi yok. Bu adamlara bu ligi dar etmeliyiz!

karatasof
Taraftara yazık olmuş gerçekten.Hem o kadar yolu dişinmden tırnağından artırdığın para ile gitmeye çalış hemde insanlık dışı olaylara maruz kal.İllerin emniyet amirleri zaten fanatizmin en önemli odakları.Suçu başka bir yerde aramaya gerek yok.Uzun yıllardır stadlara maç izlemey gittiğim yok,çünkü gittiğim ilk stad denememizde anarşist muamelesi görmeyi kendime yedirememiş polislerle tartışmıştım.Zannederim bu muamaleye Trabzon dışında herhangi bir başka stadta maça giden tüm taraftarlarımız yaşamıştır.Ancak bunlar ne ilk ne de son olacak.Birileri başını kumdan çıkartmadıkça bu üniformalı terör devam edip gidecektir böyle...

Gökçebey
Çetin bu konuyu yerel basında haber yaptırmalıyız. Aynı zamanda bu yazıyı kulübe de yollamalıyız. Hala "tık" olmayacaksa kombine kartımı kulübün önünde kırmaya hazırım. İnek gibi sağılmaktan bıktım.

magicyattara
26.04.2009, 11:03
Söyleyecek o kadar çok şey var ki.

Ama hepsi de kötü cümlelerden oluşuyor.Fazla bir şey söylemek istemiyorum.

Sadece "Anadolu'da pusu kültürü vardır" diyen Hıncal Uluç'a selamlarımı gönderiyorum.

Dışarda kalan taraftarlarımıza geçmiş olsun.

bordo61
26.04.2009, 11:04
Haber yapılmalı artık hakkımızı almalıyız gerekenler gerekli cezayı görmeli

evrents
26.04.2009, 11:05
Maçtan sonra sivaslılar takım otobüsümüzün önünü kesip hareketler yaptılar sonra da bizim futbolcular otobüsten indiler ayıp böyle şeyler dün akşam maratonda gösterdi

Travelair
26.04.2009, 11:07
Geçmiş olsun. Yapılan çok yanlış. Bu tür durumlarda maalesef bir cep telefonu kaydı bazen hakkını aramada çok daha etkili olabiliyor

unique
26.04.2009, 11:08
Sivasspor, bu ülkenin en çirkef camiasıdır; üç kız kardeşler bile bunlardan daha sempatik geliyor artık bana. Yakın zamanda bunlar düşecek ocağımıza merak etmeyin; bir tokatla bunları amatöre kadar olan yolculuklarına uğurlayacağız inşallah. Trabzon'un şampiyonluğunu ne kadar istiyorsam, bu davaroların şampiyon olmamasını ve ilerleyen yıllarda küme düşmesini o kadar çok istiyorum.

EmrahYalçınalp
26.04.2009, 11:09
Konu Trabzonspor'a da, devletin üst kademelerine de kesinlikle iletilecektir. Elimden gelen herşeyi yapacağım. Video, fotoğraf falan yok mu hiç?

Celâl Emre Samancı
26.04.2009, 11:10
bir haftadır sınavlarla boğuşuyorum.. dün matematik sınavımdan çıkınca büyük bir rahatlıkla maçı seyretmek için hazırlanıyorum.. maç bittikten sonra karın ağrılarıyla bir geceyi zoraki bitiriyorum.. uyandığımda bu yazıyı okuyorum ve sonra gözlerim doluyor.. sözün bitti yerdir burası.. yazıklar olsun bizeki hayvanların arasında insan olmak için özel bir çaba harcıyoruz.. yazıklar olsun onlaraki insanlara karşı hayvandan daha aşşağı olabilmek için özel çaba harcıyorlar..

kardeşim büyük geçmiş olsun.. taraftarımızın yaşadığı bu acı günü unutmayacağım..

abdus061
26.04.2009, 11:12
gecmiş olsun abı.ınan yazını okurken sınırden gozlerım yasardı.ama bunu bılerek hırs yapıpta sahada ghosteremeyen futbolcuların Allah belasını versın.sene boyunca bızı kandırmaya calıstılar.Onlara Trabzona gırmek haram olmalı baskanımdan bunu ıstıyorum.

Keleşoğlu
26.04.2009, 11:25
"biz olamazsak sivas olsun"cular bunlar hakkındaki fikirlerini değiştirmiştir umarım! yapılan bu terbiyesizliklerin hesabını sormazsak yazık olsun bizim büyüklüğümüze

zisinoli
26.04.2009, 11:28
Bu şu demek; deplasman maçlarında çekilen bordo mavi sayısı kadar kameramız da çekecek. Hr olumsuzluğu her çirkefliği çekeceğiz. Çektikten sonrası kolay. Yalnız yapılması gerekenlerle ilgili şu sıralama işini yani huhuki bilgiyi net olarak yazlım. Bırakalım klüp yetkililerini onlardan birşey olmaz. Olsa bile bireysel olur.
Önce elimizde hukuksal bilgi gerek. Yani hakların bilinmesi, herkesin ne yapacağını bilesi. Bunu es geçmiyoruz. Ben de gerekli araştırmayı yapar hukukçu arkadaşlarla görüşürüm. Şu sorunu çözmeliyiz. Her deplasmanda aynı sıkıntıyı çekiyoruz, dönem dönem farklı arkadaşlar ve en çok üzülenlerimiz paylaşıyor bazen bunu bizimle. İnanın yarında başkaca bir arkadaşımız aynı problemi yaşayacak daha önce benim de bir çok kez yaşadığım ve söylemesi ayıptır ama aslında onların ayıbıdır! Bir telefon ile özür dileyip çıkardılar bizi karakolden bir çok kez ve üstelik özür dileyerek. Biz şey sanmıştık, nomal taaftara sanmıştık diyerek! Telefon açtırmak zorunda değiliz. İçeri alınmak, köpek muamelesi görmek zorunda da değiliz. Yani sözün özü arkadaşlar bireysel, sıralı çözümleri tartışmayalım bence. Tekrar yazıyorum. Bu işin hukuksal hak arama boyutu ile ilgili sıralama yapmalı ve burada açıklamalıyız. Ben sapa bir yerdeyim, bir kaç hukukçu arkadaşım var onlarla da görüşürüm. Ama biliyoum içimizde hukukçu arkadaşlarımız var ve açıklama yapacak yol haritasını çizeceklerdir....

karatasof
26.04.2009, 11:28
Taraftara yapılanlara acımakla beraber TS takım otobusune yönelim sivaslı taraftarın maç sonu yaptıklarıo muameleyi anlayamadım.Adeta takım halinde Sivas spor için çalışan onların şampiyonluğu için ellerinden geleni ardına koymayan dünkü takımı değil protesto etmek alkışlamaları lazımdı diye düşünüyorum.Sakın ola Sivasspor taraftarı maç sonu kendilerine yaptıkları kyak nedeniyle ts'lu futbolcu kardeşlerini ve teknik heyeti tebrik etmeye gitmiş olmasınlar? Emin miyiz gerçekten?

Kul
26.04.2009, 11:29
Yazık vallahi yazık billahide yazık.. Elinde görüntü olan arkadaşlar bunları sadece basına değil yönetimimize kadar ulaştırmalıdırlar.. Yapılan uygulamanın Trabzon versiyonu üzerinde çalışmalar yapılmalıdır..

Ben ki Werner Lorant döneminde Trabzon'daki 0-0 biten maçı görmüş biriyim..

Trabzon'da başka hiçbir maçta görmediğim birşeyi bu maçta görmüştüm.. Maçın ilk yarısı bitmiş bir avuç Sivas taraftarı bizim taraftarların arasına geçerek atkı bayrak alışverişinde bulunarak maçı beraber izlemişlerdi.. O yıl rakip takım yol tarafı kale arkasında izliyordu ve Trabzonspor bulvarından minibüsle geçerken kimse küfür dahi etmiyordu.. Polisimiz maçın devre arasında ne birjop kullanmış ne de zor durumda bırakılmıştı..

Trabzon deplesmanında 'İNSAN' olmak ile Sivas deplesmanında 'İNSAN' olmak arasındaki en büyük fark bu olması gerek..

Bundan sonra yönetimimizin Sivas ile olan bağlarının gözden geçirmesini istiyorum. Resmen 3 maymunu oynuyorlar.. :(

evrents
26.04.2009, 11:31
Konu Trabzonspor'a da, devletin üst kademelerine de kesinlikle iletilecektir. Elimden gelen herşeyi yapacağım. Video, fotoğraf falan yok mu hiç?
Vallaha dün akşam maratonda gösterdi ama sitesinde bulamadım.Ligtv'ye mail falan atsak belki koyarlar sitelerine 3 ist. takımına olsaydı çoktan koymuşlardı.

Rahman Gümüş
26.04.2009, 11:32
Bütün rezillikleri arkadaşlar özetlemiş ama anlamadığım bir nokta da şu;

maç bitiminde staddan otobüslerimiz toplu halde polis eskortlarıyla çıktı.hemen az ilerde sivaslı bikaç taraftar bizim 3-4 otobüs önümüzdeki bir otobüsün yanındaydı.Sanırım tahrik eden sivaslılar vardı..o otobüste kapısını açmıştı ve haddini bildireceklerdi.o esnada polisler oraya üşüştü ve bir polis otobüsü tekmeliyordu!!! zannedersem çılgınların otobüsüydü... polis nasıl otobüsü tekmeler yaa..sonra otobüsler hareket etti hemen inmemize fırsat bile kalmadı!

ErtuGrul
26.04.2009, 11:36
Trabzonspor'un sampiyon olamamasindan daha cok bu gurescilerin sampiyon olabilme ihtimallerine kahroluyorum....

Rahman Gümüş
26.04.2009, 11:40
Ya daha anlatacak o kadar çok şey varki! Bi uyuyayım kendime geleyim yazıcam buraya.. Normalde çok sert konuşmam lazım ama kendimi tutuyorum...

kalavara
26.04.2009, 12:03
biz trabzonlular eşeğiz de bu yaşananlar ondan geliyor başımıza...bakalım nereye kadar gidecek!!

zeki gursoy
26.04.2009, 12:06
kızmışlarmı paşalarım...
niye alınmışlarki..
onlarda alınacak ruhmu var..
profosyonel onlar..
haketmişler...sonuna kadar haketmişler..

Maçtan sonra sivaslılar takım otobüsümüzün önünü kesip hareketler yaptılar sonra da bizim futbolcular otobüsten indiler ayıp böyle şeyler dün akşam maratonda gösterdi

Cagdas Topal
26.04.2009, 12:09
laflarına dikkat et ben de sadece bunu diyorum...

laflarına dikkat etmezsen ne olur yani ? ben de sonuna kadar destekliyorum ...

gecmiş olsun ne denebilir ki :(

aseld
26.04.2009, 12:10
onları böyle yapan Trabzonspordan başkası değildir. kimseye kızmak yok bence iti afkurtana bakacaksın. 3-5 ezik insanın agzına sakız olduk.

İHSAN
26.04.2009, 12:10
Bu tutum ve davranışın yüzlerce km ötelerden gelmiş taraftara yapılmış olması ayrı bir garabet. En başta biz orada misafir takım seyircisiyiz, "MİSAFİRİZ!!!" sizin misafiriniz. Sizin evsahibi, misafirperverlik anlayışınız buysa bravo size, Türkiyeye kendinizi tanıtma babında önemli mesafe katettiniz. Bravo, sizleri alkışlıyorum.

burada suçlu merciyi iyi tahlil etmek lazım. Oradaki tüm Polis teşkilatını ve sivassporluları aynı kefeye koymak doğru değildir. Sözümüz bu muameleyi yapanlara, yaptranlara, yapılmasına göz yumanlara. Yoksa bizim Polisle, Sivassporlularla ve hatta kimseyle bir sıkıntımız yok, olamz da.

Bu tip manzaralara deplasmanlarda sıkça şahit olduğumuzu biliyoruz. Bunca zaman kendi kendimizie kızdık durduk, sineye çektik; insan olmalarından ötürü hoşgörmeye çalıştık; onlar ise hep aynı tutum ve davranışlarını sürdürmeye devam ettiler. Artık bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Arkadaşlar, bu konu sessiz sedasız geçiştirilmemeli, bu olay ilk değil ve sessiz kalınırsa son da olmayacak gibi. Gerekli makamlarda gerektiği gibi gündeme taşınmalı, BMN olarak bu konunun ses getirmesini sağlayabilmeliyiz. Trabzonporun ve Trabzonsporlunun hakkını her türlü platformda savunmak bizim başlıca vazifelerimizdendir. Haydi BMN, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını gösterelim.

toksoy61
26.04.2009, 12:13
olaylara hep tek taraflı bakmak gibi bir alışkanlığımız var. hep biz trabzonlular olarak haklıyız, karşı taraf hep haksızdır. yıllardır hep böyle.
1- kardeşim sivas size kanunlara uygun olarak %5 kapasite verdi mi? EVET
2- Bilet fiyatlarını 5 ytl den bize sattımı? EVET
peki biz ne yaptık adamların arasından bilet aldık? peki hangi akılla, hangi hukukla? senin ne işin var sivaslıların içinde?
fenerin maçı olsa trabzonda sen bilet verecekmisin kendi yanında? niye olaylara tek taraflı bakıyorsunuz anlamıyorum. adamlar haklı. trabzona ayrılan yer belli. eğer orası dolmuşsa stada giremezsin kardeşim.
efendim nüfus kağıdımıza bakıyormuş. çok haklılar bakacaklar tabii. orda bir kavga çıksa birbirinizi linç etseniz acaba çok daha mı iyi olacak?
efendim sivaslılar bizle dalga geçti. geçerler. hakları. adamlar takır takır top oynadı ezdi geçtiler. futbolun içinde bunlar var. sen yenseydin dalga geçmeyecekmiydin. daha maç başlamadan forumlarda hakaretler, dalga geçmeler, sivası kaale almamalar, 3-4 atacaz ezecez, geçecez diyenler sizler değilmiydiniz? ee ne oldu. demek maç sahada kazanılıyormuş. öyle kağıt kalemle olmuyor bu işler. sahaya yüreğini koyan, takır takır top oynayan sivası tebrik edin. adamlar bize ders verdi.

Adil ÖZGÜR
26.04.2009, 12:14
Sevgili arkadaşım, o stadın kapısında yaşadıklarını hem İÇ İŞLERİ BAKANLIĞINA, Hem EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE, Hemde SİVAS VALİLİĞİNE yazmanda yarar görüyorum. Bu haklı bir hak arama yoludur.

Fatih Özkan
26.04.2009, 12:21
Bunları başımıza biz çıkarttık...
Yazıklar olsun!

Yalçın Ulusoy
26.04.2009, 12:22
Kutsal topraklar Trabzon'da tüm hamidoları bekliyoruz!!!

Onur Şeref
26.04.2009, 12:26
Hiç mi resim,video yok bu olaylar hakkında neredeydi basın?Neredeydi bizim gıkımız çıktığında hemen damlayan basın?

Adil ÖZGÜR
26.04.2009, 12:29
Helal Onur kardeş, bu olaylara maruz kalan arkadaşların cebinde telefon yokmuydu, hemen çek, git herhangibir valinin önüne bırak,
Bak o zaman çıkacak sese, Neden bir fotosunu çekmemişler, kamera kayıta almamışlarki, deplasmanlarda bu işler çok önemlidir. Gazetecinin kameraya almasına gerek yokki, sen al, gerekli yetkiliye ver.

Serap
26.04.2009, 12:33
gelde haftaya maça git...

Berk Akçay
26.04.2009, 12:37
Yazacak birşey diyemiyorum. Okuduklarım karşısında hiç şaşırmadım olacağını düşündüğüm şeyler olmuş...

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 12:37
olaylara hep tek taraflı bakmak gibi bir alışkanlığımız var. Hep biz trabzonlular olarak haklıyız, karşı taraf hep haksızdır. Yıllardır hep böyle.
1- kardeşim sivas size kanunlara uygun olarak %5 kapasite verdi mi? Evet
2- bilet fiyatlarını 5 ytl den bize sattımı? Evet
peki biz ne yaptık adamların arasından bilet aldık? Peki hangi akılla, hangi hukukla? Senin ne işin var sivaslıların içinde?
Fenerin maçı olsa trabzonda sen bilet verecekmisin kendi yanında? Niye olaylara tek taraflı bakıyorsunuz anlamıyorum. Adamlar haklı. Trabzona ayrılan yer belli. Eğer orası dolmuşsa stada giremezsin kardeşim.
Efendim nüfus kağıdımıza bakıyormuş. çok haklılar bakacaklar tabii. Orda bir kavga çıksa birbirinizi linç etseniz acaba çok daha mı iyi olacak?
Efendim sivaslılar bizle dalga geçti. Geçerler. Hakları. Adamlar takır takır top oynadı ezdi geçtiler. Futbolun içinde bunlar var. Sen yenseydin dalga geçmeyecekmiydin. Daha maç başlamadan forumlarda hakaretler, dalga geçmeler, sivası kaale almamalar, 3-4 atacaz ezecez, geçecez diyenler sizler değilmiydiniz? Ee ne oldu. Demek maç sahada kazanılıyormuş. öyle kağıt kalemle olmuyor bu işler. Sahaya yüreğini koyan, takır takır top oynayan sivası tebrik edin. Adamlar bize ders verdi.

sence biz bu sivas trÜunden bilerk mi bilet aldik? Bize ordan bilet verdiler misafir diey ordan alinacagimiz soylendi hem bu 3 kİİs degİl 5 kİİs degil 600 kisi sen konuyu iyi bi analiz et bakim arkadasim.

Muhalif
26.04.2009, 12:38
2-3 hafta önce Antep deplasmanında da maç çıkışında insanları gereksiz yere yarım saatten fazla tuttular statta. Hastayım diyen, karısıyla çocuğuyla gelmiş olan bile kurtulup geçemedi. Amaçsızca ve sırf polis amirinin keyfine göre yapıldı bu olay.

Şimdi bir benzeri Sivas'ta yapılmış. Belki Trabzon'a gelen rakip taraftarlar için de yapılıyordur benzerleri ve yaşayan taraf biz olmadığımız için bilmiyoruz. Asker veya polis bizden yanaysa en büyük asker, en büyük polis bizim polis. Yok karşımızdaysa kahrolsunlar. Bu hep böyle maalesef. O polis seni gelip geçici görüyor, diğeriyle her gün aynı şehirde yaşıyor. Amirleri aynı şehirde yaşadığı valiyle, belediye başkanıyla, kulüp başkanıyla, şehrin ileri gelenleriyle iyi geçinmeli, seninle değil. Maalesef ki bu bir ülkemiz gerçeği. Ha hakkımızı aramayalım mı? Arayalım ama sonuç çıkmaz. Tarafsız bir şekilde şunu ifade etmeliyim ki Sivas'ta 37 insan yakıldı da bir şey çıkmadı şimdi 3-5 polisin yönlendirmeli veya keyfi davranışından dolayı jop kullanmış olmasından mı sonuç çıkacak? Sanmam... Ha bu durum Sivas'lılar ın hoşuna gitmiş ve karşı balkonlardan gülüyorlarmış. Hatırlarsanız bir zamanlar Trabzon'a gelen rakip taraftarların bayrak-flama-pankart v.b şeyleri polis tarafından toplanırdı ve kuzu kuzu oturup maç izler giderlerdi. Hepimizin hoşuna gitmez miydi bu? Hala daha kaçımız dayanabiliyoruz stadımızda rakip takımın bayrağını görmeye? Bunlar da psikolojik boyutu olayın işte.

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 12:39
helal onur kardeş, bu olaylara maruz kalan arkadaşların cebinde telefon yokmuydu, hemen çek, git herhangibir valinin önüne bırak,
bak o zaman çıkacak sese, neden bir fotosunu çekmemişler, kamera kayıta almamışlarki, deplasmanlarda bu işler çok önemlidir. Gazetecinin kameraya almasına gerek yokki, sen al, gerekli yetkiliye ver.

adİl abİ Üzel dİyosunda dun bizi asil satan sayin faruk Özak oldu ya bi elin sivas valisne soz gecirtemedi ya rezilolduk ya bakan valiye sÖz gecİrtemiyo ya ayiptir ayip

Murat Hızal
Bu şu demek; deplasman maçlarında çekilen bordo mavi sayısı kadar kameramız da çekecek. Hr olumsuzluğu her çirkefliği çekeceğiz. Çektikten sonrası kolay. Yalnız yapılması gerekenlerle ilgili şu sıralama işini yani huhuki bilgiyi net olarak yazlım. Bırakalım klüp yetkililerini onlardan birşey olmaz. Olsa bile bireysel olur.
Önce elimizde hukuksal bilgi gerek. Yani hakların bilinmesi, herkesin ne yapacağını bilesi. Bunu es geçmiyoruz. Ben de gerekli araştırmayı yapar hukukçu arkadaşlarla görüşürüm. Şu sorunu çözmeliyiz. Her deplasmanda aynı sıkıntıyı çekiyoruz, dönem dönem farklı arkadaşlar ve en çok üzülenlerimiz paylaşıyor bazen bunu bizimle. İnanın yarında başkaca bir arkadaşımız aynı problemi yaşayacak daha önce benim de bir çok kez yaşadığım ve söylemesi ayıptır ama aslında onların ayıbıdır! Bir telefon ile özür dileyip çıkardılar bizi karakolden bir çok kez ve üstelik özür dileyerek. Biz şey sanmıştık, nomal taaftara sanmıştık diyerek! Telefon açtırmak zorunda değiliz. İçeri alınmak, köpek muamelesi görmek zorunda da değiliz. Yani sözün özü arkadaşlar bireysel, sıralı çözümleri tartışmayalım bence. Tekrar yazıyorum. Bu işin hukuksal hak arama boyutu ile ilgili sıralama yapmalı ve burada açıklamalıyız. Ben sapa bir yerdeyim, bir kaç hukukçu arkadaşım var onlarla da görüşürüm. Ama biliyoum içimizde hukukçu arkadaşlarımız var ve açıklama yapacak yol haritasını çizeceklerdir....

Ben ve bir kaç avukat arkadaşım daha, hukuki olarak ''ne yapabilirizin'' tartışmasını yaparak yardımcı olmak isteriz.

Yıllarca öğrenciyi,işçiyi,sağ-sol fikir üreten adamları,taraftarı döven sevgili polis teşkilatımız nedense,bir buçuk ay önce genç biz kızın kafasını keserek öldüren soyguncu garipoğlu familyasının bir eniğini bulamıyor.

Polise verilen yetkiler yapılacak yasal düzenlemelerle kısıtlanmadıkça polisin keyfi uygulamalarının önüne geçemezsin.Her geçen gün yapılan yeni düzenlemelerle polis devleti sıfatımız dahada güçleniyor.

Yaptığım iş sebebiyle çok kereler polislerle karşı karşıya gelmiş ve polislerin hukuka aykırı ve keyfi tutumlarınının önüne geçmek için hukuk mücadelesi yapmış biri olarak,bu ülkede öncelikle savcılık makamını işgal eden sayın savcılarımızın hukuka saygılarını yeniden kazanarak, bu işlerin üzerine gitmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Ufuk Bayraktar61
kardeşim geçmiş olsun.

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 12:41
2-3 hafta önce Antep deplasmanında da maç çıkışında insanları gereksiz yere yarım saatten fazla tuttular statta. Hastayım diyen, karısıyla çocuğuyla gelmiş olan bile kurtulup geçemedi. Amaçsızca ve sırf polis amirinin keyfine göre yapıldı bu olay.

Şimdi bir benzeri Sivas'ta yapılmış. Belki Trabzon'a gelen rakip taraftarlar için de yapılıyordur benzerleri ve yaşayan taraf biz olmadığımız için bilmiyoruz. Asker veya polis bizden yanaysa en büyük asker, en büyük polis bizim polis. Yok karşımızdaysa kahrolsunlar. Bu hep böyle maalesef. O polis seni gelip geçici görüyor, diğeriyle her gün aynı şehirde yaşıyor. Amirleri aynı şehirde yaşadığı valiyle, belediye başkanıyla, kulüp başkanıyla, şehrin ileri gelenleriyle iyi geçinmeli, seninle değil. Maalesef ki bu bir ülkemiz gerçeği. Ha hakkımızı aramayalım mı? Arayalım ama sonuç çıkmaz. Tarafsız bir şekilde şunu ifade etmeliyim ki Sivas'ta 37 insan yakıldı da bir şey çıkmadı şimdi 3-5 polisin yönlendirmeli veya keyfi davranışından dolayı jop kullanmış olmasından mı sonuç çıkacak? Sanmam... Ha bu durum Sivas'lılar ın hoşuna gitmiş ve karşı balkonlardan gülüyorlarmış. Hatırlarsanız bir zamanlar Trabzon'a gelen rakip taraftarların bayrak-flama-pankart v.b şeyleri polis tarafından toplanırdı ve kuzu kuzu oturup maç izler giderlerdi. Hepimizin hoşuna gitmez miydi bu? Hala daha kaçımız dayanabiliyoruz stadımızda rakip takımın bayrağını görmeye? Bunlar da psikolojik boyutu olayın işte.

sana su konuda katılmıyorum orası sıvas orda dıger buyuk takımların formalarıyla rahat rahat gezılıyo ama burasıda trabzon burda baska takım forması gıymek kolay olmuyo

Ayhan Yüksek
26.04.2009, 12:43
Bir takım bütün hatlarıyla ancak bukadar çirkef olabilir,bu nasıl şehirdir nasıl bir camiadır,inşallah en kısa zamanda layık oldukları yere amatöre kadar düşerler,sivasın şampiyon olmasımı Allah korusun ne şampiyonluğu sürünsün şerefsizler.bu arada geçmiş olsun kardeşim.

Bahattin Aydın
26.04.2009, 12:45
dünkü maçta tirübünlerinide gördük onların..orada 1000 kişiye yakın olan biz tüm sivas stadından daha iyi bağırdık bizim sesimizi bastırmak için ıslık çalmaktan başka bişey yapamayan insanlar !!! topluluğu..çirkefler yobazlar özentiler daha ne denebilirki bunlara?maçtan sonra tüm arabalar kolbastı çalmış caddede.Ayrıca maçtan sonra balkonlarındaki bayraklarıda kaldırdılar.İşte taraftarlıkları bu kadar onların.
Dışarda kalan taraftarımıza yapılan haksız uygulamalar cabası.Gün olur kervan döner keser olur sap döner !!!

pReN@_61
26.04.2009, 12:46
Gittiğim birçok deplasmanda benzeri şeylere maruz kalmış biri olarak durumunu çok iyi anlıyorum...biber gazı..coplar...deplasmancı oluyorsan suçlusun arkadaş !

Büyük geçmiş olsun...

Travelair
26.04.2009, 12:47
olaylara hep tek taraflı bakmak gibi bir alışkanlığımız var. hep biz trabzonlular olarak haklıyız, karşı taraf hep haksızdır. yıllardır hep böyle.
peki biz ne yaptık adamların arasından bilet aldık? peki hangi akılla, hangi hukukla? senin ne işin var sivaslıların içinde?
fenerin maçı olsa trabzonda sen bilet verecekmisin kendi yanında? niye olaylara tek taraflı bakıyorsunuz anlamıyorum. adamlar haklı. trabzona ayrılan yer belli. eğer orası dolmuşsa stada giremezsin kardeşim.
efendim nüfus kağıdımıza bakıyormuş. çok haklılar bakacaklar tabii. orda bir kavga çıksa birbirinizi linç etseniz acaba çok daha mı iyi olacak?
efendim sivaslılar bizle dalga geçti. geçerler. hakları. adamlar takır takır top oynadı ezdi geçtiler. futbolun içinde bunlar var. sen yenseydin dalga geçmeyecekmiydin. daha maç başlamadan forumlarda hakaretler, dalga geçmeler, sivası kaale almamalar, 3-4 atacaz ezecez, geçecez diyenler sizler değilmiydiniz? ee ne oldu. demek maç sahada kazanılıyormuş. öyle kağıt kalemle olmuyor bu işler. sahaya yüreğini koyan, takır takır top oynayan sivası tebrik edin. adamlar bize ders verdi.

Kardeş sen harcanıyorsun buralarda. Ne işin var bu kadar "Ezik, kapak isteyen, doğru konuşmayan, haklı olarak dalga geçilen, hadsiz vs" insanın arasında?

Onur Şeref
26.04.2009, 12:52
Bildiğim bütün spor sitelerine bakdım 1 tane resim,video yok maç öncesi olaylar hakkında.

robinhood61
26.04.2009, 12:56
şimdi habınları fuyan topçular ne kadar haysiyetsiz ki ruhsuz oynuyolar

hüseyin1975
26.04.2009, 13:02
Maç sonrasında gergin dakikalar yaşandı. Bir grup Sivasspor taraftarı Trabzonspor otobüsünün önünü kesti. Bordo-mavili futbolcuların otobüsten inmesiyle sözlü sataşmalar yaşansa da olay büyümeden önlendi.

--------------------

Bu Serefsiz Takimin Sampiyon olmasini isteyen Trabzonsporlu olmasin!

tstafi
26.04.2009, 13:03
mustafada bızım arabadaydı herseyden cok bana koyan sey polıs otobusunden bıze 3 ısaretının yapılmasıydı serefsızler adiler.ne kadar cok zorunuza gıdıyoruz sızın yaa..

artık hala da sıvas bızım dostumuz yok aanadoludan yok bılmmem nerden olan varmı...varsa trabzonspporlulugundan suphe ederım...sıvas bızım asıl dusmanımızdır bundan sora sıvas amblemı olan bıse daha gormım hepsıyle goruscez delıkanlılarsa trabzonada gelır..bu işler sıvasdan evın balkonundan bır kıızın fener formasını sallamasıyla olmuyo..otobusten ındıgımızde kacmalarıyla olmuyo....he bu arada sampıyonluk yolunda beşiktasa basarılar

Gökçebey
26.04.2009, 13:04

Çok talihsiz bir açıklama olmuş.

cngz
26.04.2009, 13:07
BÜyÜk takim olmak, bÜyÜk takimin taraftari olmak, bÜyÜk takimin yÖnetİcİsİ olmak bunlarin sandiĞi gİbİ 2 senede olacak İŞler deĞİl, kolay deĞİl o kadar. Acemİlİklerİnİ, gÖrgÜsÜzlÜklerİnİ, daha yemelerİ gereken 40 firin ekmek olduĞunu herkes gÖrdÜ. DÜnyanin hİÇbİryerİnde dÜnkÜ uygulamarin hİÇbİrİsİ henÜz gÖrÜlmedİ. Ezelİ rakİbİmİz fenerbahÇe bİle bunlarin yaptiini yapmadi. İŞte fenerde olsa sonuÇta bÜyÜk takim nerde nasil davranmasi gerektİĞİnİ bİlİyorlar, gÖrmÜŞler geÇİrmİŞler. Ama sİvasin kÜÇÜk bİr takim olduĞunu ve Şampİyon olsalarda asla bÜyÜk takim olamayacaklarini hep bİrlİkte gÖrdÜk. Bİze deĞİl onlara geÇmİŞ olsun, sinavi geÇemedİler

Mustafa K. Demirbaş
26.04.2009, 13:29
@SUngur61
bilmeden yaşamadan konuşmak kolay ne biliyosunda ne konuşuıyosun yüzde 5 i hadi geçtik diyorizki elinde misafir takım bileti olan taraftarımızı bile saatlerce bekletiiler yemek yemeye ihtiyacımızı görmeye gidecek yer yoktu hatta bi renkdaşımız ben bayılıyorum açlıktan ambulans çağırın o zaman dedi ppoliste tamam biz seni getircz dedi ama bu sözde kaldı gidin petrolden alın dedi petrolde bisküviden başka bişey yoktu biz baktık ki olacak gibi değil arabayı bıraktık orda 5 kişi gittik sivasın merkezine ordan stada geçtik stadda da aynı şeyler devam etti en az 4 kapıdan geçirdiler bizi içerde bazı gerizekalı sivaslılar akıllarınca hareket çektiler küfür ettiller ya düşünebiliyormusunuz 60 yaşındaki adam bile el kol hareketi yapıyor bunlar ne biçim insanlar şimdi bunlar için ceza almak istemiyorum bunlar için söylenecek çok söz varda kendi meydanlarında fb kaşkolu ve forması gıyenlere ne denir ki
tayfunun dediği gibi biz çıkışta onların otobüsle arabamızı bıraktığımız yere kadar giderken polis otobüsünden 3 işareti yapıyodu polis bide gülüyodu sivası çıkarken yanımızdan geçen bir arabadaki zavallı.gereizekalı bi sivaslının bi hareket yapmasından sonra bi kaç otobüsten taraftarımız artık dayanamadı aşağıya indi ama sivaslı kendi memleketinde geri vites yaptı o kadar şey oldu bizim yönetimden kimse ortalıkta gözükmedi
son söz sivasa siz istediniz bu işin Trabzonu da var

robinhood61
26.04.2009, 13:33
ne olur bunun bir kabus olduğunu söyleyin

macka61
26.04.2009, 13:38
çok geçmiş olsun rezillikten başka şey değil yazıklar olsun böyle zihniyete

OLCAY ÇAKIR
26.04.2009, 13:42
Çok geçmiş olsun.

ümit akyıldız
26.04.2009, 13:45
böyle olacağı geçen haftadan belliydi. yönetim taraftar polis ortak olarak herşeyi yaptılar buna bizim yönetim nasıl bile bile bir önlem alamadı ama problem değil biz büyük camiayız sivas sadece şampiyon olur ama asla büyük olamaz sadece yeni bir kin ve nefret yarattılar işte okadar

Koray
26.04.2009, 13:46
Başkanlık ve yöneticilik sadece protokol tribündeki konforlu koltuklarda oturmakla olmuyor...

ölümüne61
26.04.2009, 13:51
bu zihniyeti trabzonda nasıl karşılarsan karşıla sivasa gittiğin zaman yine sana yapılmadık bırakılmıyo o zaman sende daha beterini yapcanki azcık karşıdakini anlasınlar anlasınlarda bir daha yapmasınlar

ümit akyıldız
26.04.2009, 13:54
trabzona sivas taraftarı gelmezki adamlarda taraftarmı var sanki deplamana gitcek

Emin Danışmaz
26.04.2009, 13:55
laflarına dikkat et ben de sadece bunu diyorum...

Dostum yazılan yorumları okudun mu ve yaşadıklarını?Belki polis teşkilatından olabilirsin ve yazmış olduğu sözler sana ağır gelebilir lakin ben senin yerinde olsam SİVAS da polislerin TRABZON taraftarına yaşatmış olduklarından ötürü bir ÖZÜR dilerdim.Sende BÜYÜRDÜN .Beş parmağın beşide bir değildir,bu halka baskı ile ve özellikle sende bunu çok iyi bilirsin ki (TRABZON lu) insanlara baskı göstererek hiçbir sonuç alınamayacağı gerçeğini.Taraftar maç izlemeye gidiyor,peki bunun sonuçları ne olacak bunu düşünemiyormu sevgili polis! arkadaşlar ne zaman bitecek bu şiddet,aynısını bu taraftarın onlara uygulamacağını.
Hep şiddete HAYIR dedim burada fakat okuduklarım içimi acıttı,yüreğimi burktu,spor dostluk barış kardeşlik YALAN.HİKAYE anlatmasın kimse.Kim ne yaptı ise karşısında aynısını bulmalıdır.GÜL VERDİ İSE GÜL KÖTÜLÜK ETTİ İSE KÖTÜLÜK BULMALIDIR Kİ ne yaptığının anlamını kavrasın.

Kusura bakma arkadaşım.Sana hiç hak vermiyorum.

SAYGILAR.

Fatih BALTA
26.04.2009, 13:57
O kadar saçma uygulamalarla karşılaştık ki.Ama hepsini bir galibiyet unuttururdu.O gol sesini dışarda dinleyen yüzlerce taraftarımızın yıkılışını hiç unutmuyacağım.
Bu Sivas halkı kadar ezik insan görmedim ,göreceğimide düşünmüyorum.Şehrin içinde 2 saat gözlerinizin içine baka baka dolaştık.Satadın önünde polis barikat kurunca mı aklınız başınıza geldi.Bizim 18 yaşındaki kızlarımız bile size meydan okumayı becerdiler orada.Sizin kızınızın balkondan bize neresini gösterdiğini oradaki arkadaşlarım anladılar.

bordo61
26.04.2009, 14:04
Eğer bir suç varsa cezası da olmalı haklı yollardan haklarını aramalı arkadaşlarımız

ümit akyıldız
26.04.2009, 14:05
bunlar camia falan olamaz bu eziklikle ilk defa bir istanbul takımının şampiyon olmasını istiyorum bu adiler sayesinde mecnun odyakmaz bülent uygun hep mağduru oynar delikanlıyı oynar ama turk futbolundaki en karaktersiz insan profili olmakdan ileriye gidemezler hiçbir zaman çicek atmalarıda çirkefliklerini örtme çabasından başka birşey değil

Caner Dikan
26.04.2009, 14:06
sivas her şeyiyle çirkef.yönetimi, hocası, futbolcuları, taraftarı, polisi vs..hiç şaşırmadım yani..
Yanarım yanarım da geçen sezonun ilk haftasında bunları AVNİ AKER'in çimlerine gömmedik; ona yanarım..
Bize düşense her zamanki gibi ''KARŞILIKSIZ SEVMEK...''

bordo61
26.04.2009, 14:08
Bu olaylar Trabzonda olsa dünya başımıza yıkılırdı ya trabzon öyle trabzon böyle yeter artık ya
Hep biz mi ezilecez bizim mi hakkımız yenecek

Kaan Dilek
26.04.2009, 14:08
Cok büyük gecmis olsun kardesim..
Herkes yaptinin karsiligini bulur , sira sivasa'da gelecek elbet..
Söylenecek aslinda okadar cok sey varki , bukadarini söylemekte yarar var..

ümit akyıldız
26.04.2009, 14:10
arkadaşlar yeri değil belki burası ama yeni bir sayfa açıp bizim futbolcularıda tartışalım özellikle gökhan ünal bukadar isteksiz umursamaz özverisiz ciddiyetsiz bir futbolcu seneye bu takımda kalmamalı bu sezon birçok maçı kazanamadık sayesinde içim yanıyo bu adam seneye olmamalı formayı hakedenlere vermeli..

TSelif
26.04.2009, 14:10
"...2- Bilet fiyatlarını 5 ytl den bize sattımı? EVET
peki biz ne yaptık adamların arasından bilet aldık? peki hangi akılla, hangi hukukla? senin ne işin var sivaslıların içinde? ..."

Doğru aynı şeyi fb, gs, bjk yapabilir yani onlar sivaslıların içinde oturabilir ama biz oturamayız ...

Kimse o arkadaşların yaşadıklarını anlayamaz . Çok öfkeliyim dün Serapla maçı izlerken bir türlü maça konsantre olamadık aklımız çocuklardaydı teller elimizde kalmıştı ...
Lanet olsun ve de yazıklar olsun. Her kim ve kimler bu işte sorumlu ise !!!

Hasan ZAİMOĞLU
26.04.2009, 14:13
eminim hala içimizden bazıları biz şampiyon olamıyorsak sivas şampiyon olsun diye düşünüyordur ben en çok onlara acıyorum....

Dursun Kaplan
26.04.2009, 14:14
Yazılanları neredeyse ağzım açık okudum. :S

Evet şimdi Sivas şehrinden ve insanından soğudum. Bu işin Trabzon kısmıda var. Yetkililere duyurulur.

TolsTToy
Bu çirkefler bizi fenerle karıştırdılar topladılar bizi şehrin dışında bi benziliğe toplama kampı gibi.neymiş maç saati sadaece biletli olanları salcaklarmış..yok yaaa Trabzon taraftarıda bekler ya..otobüslerin bagajlarındada olsa koltukların altlarındada olsa girdik içeri

Emre GÜRDAL
O kadar saçma uygulamalarla karşılaştık ki.Ama hepsini bir galibiyet unuttururdu.O gol sesini dışarda dinleyen yüzlerce taraftarımızın yıkılışını hiç unutmuyacağım.
Bu Sivas halkı kadar ezik insan görmedim ,göreceğimide düşünmüyorum.Şehrin içinde 2 saat gözlerinizin içine baka baka dolaştık.Satadın önünde polis barikat kurunca mı aklınız başınıza geldi.Bizim 18 yaşındaki kızlarımız bile size meydan okumayı becerdiler orada.Sizin kızınızın balkondan bize neresini gösterdiğini oradaki arkadaşlarım anladılar.

fatih kardesım gorduk neresını gosterdıgını onada ben seslen dım oda gosterdi.o tas atanlarad coculuk coccuk uzkatan bagırıp cagırıyıyolar ama sokkta okadar yanımızdan gectıler ses yok acap nedendir

ümit akyıldız
26.04.2009, 14:15
ilk defa istanbuldan şampiyon çıksın diyorum sivas utansın

Recep Alkan
26.04.2009, 14:19
Bu olaylar Trabzonda olsa dünya başımıza yıkılırdı ya trabzon öyle trabzon böyle yeter artık ya
Hep biz mi ezilecez bizim mi hakkımız yenecek

Kardeşim bu olaylar trabzonda olsa dünya gerçekten başımıza yıkılırdı. Kendi stadımızda kendi çocuğumuzun kafası fenerliler tarafından yarıldığında bile bizler çağ dışı insan olarak gösterildik. Burda bile çirkefliği yapanlar başkaları ama gene insanlıktan çıkan bizler oluyoruz.

Hatırlarmısınız kıbrısa rumlarla maç yapmaya gittiğimizde adamlar kalkmış bizi papuçlarımıza kadar aramışlardı. Şimdi sivas önetimi bunu yaparken acaba RUMLARDAN ne farkı kaldı.

Her fırsatta her yerde popolarını yırtan biz dedğil siz istanbul uşağınsınız diyen sözde yiğidolar dün sizlerin anlatımı ile de ne kadar istabul yalakası olduklarını bir kez daha gösterdiler. Forumlarında sıkıyorsa cumhuriyet meydanın gezin bakalım diyen man kafalılar bizim bordo mavi rensklerimizi sokaklarında gördüklerinde kafalarını nerelere çevirceklerini şaşırmışlar.

Taraftarın bu uygulaması ile ben bursa maçında da karşılaştım. Allah kalbimi biliyor ya inşallah bursa ve sivas yaptıkları bu şerefszliğin cezasını trabzonda fazlası ile çeker.

Zaten yapsak da yapmasak da her türlü bu memleketin adi basını bizim üstümüzde alıyor nefesini. O zaman trabzondaki arkadaşlarım size her yol mubahtır. Geleni ezin gönderin.

Artık ne içimden başka bişi geçiyor nede ağzımdan başka bişi çıkıyor.

The Legend
26.04.2009, 14:22
Büyük geçmiş olsun kardeşim..bunlara ne kadar saysan az..kendi taraftarına sahip çıkamayan yönetim ve başkanda bir tek bizde olur zaten.

Fatih BALTA
26.04.2009, 14:22
Dünün en beni etkileye anlarından biride maç bittikten sonra sayıp söven arkadaşlarımın.2-3 saat geçtikten sonra yolda Kocaeli ye nasıl gideriz,kaç kişi oluruz diye zemin yoklamalarıydı.Bu da karşılıksız sevginin en güzel örneklerinden biri olsa gerek.Öyle bir taraftar kitlemiz varki o sinir ve üzüntü halinde bile yine takımını yanlız bırakmamanın planlarını yapıyor.

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 14:28
gıdıyozmu fatıh kocaelıye kardesım bız renklerın sevgılsıyız futbolcunun yada t.d degıl bılıosun olumunu bordomavi

Fatih BALTA
26.04.2009, 14:30
Gideriz Emre.Nasıl olsa taraftardan başka kimsenin umrunda değil bu takım.

FANATIK61
26.04.2009, 14:34
Iyi niyetli ola ola bu hallere geldik zaten. Eski taraftar kirip atip dökerdi ve adam yerine konulurdu simdi ise efendi olman saygili davranman hic bir ise yaramiyor bu arenada. Demekki sende aynisi yapacaksin bak seneye Sivas'da nasil stada aliyorlar seni pasa pasa.

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 14:41
beterin beteri varmış! ist. takımlarından bile beterler...böyle bi takımmı anadoluyu umutlandırıcak..böyle bi takımmı devrim yapıcak..böyle bi takım mı şampiyon olucak!:(

Uğur GEMİCİOĞLU
26.04.2009, 14:43
Büyük geçmiş olsun.
Arkadaşlar benim düşüncem artık sivas ve TRABZONSPOR arasında mazisi "3-5" yıla dayanan bir ezeli rekabet ? başlamıştır.Bunu kimse saklayamaz.Seneye varımı yoğumu ortaya koyup sivas maçında Trabzonda olmak istiyorum.Bu kendini insan sanan admaların yaptıkları yanlarına mı kalacak.Benim düşüncem seneye sivas taraftarlarını güzel güzel stada alınıp daha sonra bir güzel dövülmesidir.Stad da kapansın ceza da verilsin umrumda değil.Ama onlara orda bir dayak atmak lazım.
yemin ederim arkadaşın yazdıklarını okuyunca ağlayasım geldi.LÜTFEN SENEYE BİR ŞEYLER YAPILSIN ŞU ADAMLARA.YETER ARTIK.

firidin61
26.04.2009, 14:44
Öncelikle çok geçmiş olsun . Birçok maça gittiğim için az çok sözde güvenlik görevlilerinin insanın doğduğunda kazanması gereken haklardan olan insanca muamele görme hakkını hiçe saydıklarına gördüm . İşin ülkem adına dahada acı yanı iş kolu direk insanla ilgili olan Polislerin bu hakkın varlığından dahi bir haber olması ! Ali Sami Yen de polislerin karga tulumba dövülmesi , Beşiktaş ta polislerin kemiklerinin kırılması nın ve yine aynı grubun Polis haftasında kollarında 10 yaşında çocuklarla stad da yürürken polislere gösterdikleri muamaleyi hatırlıyorum ardından Ankarspor deplasmanında Trabzonspor taraftarının Çevik Kuvvet ve Jandarma için yaptığı olumlu tezahuratları yan yana getiriyorum . Ne demişler insan hak ettiğini yaşarmış ! Ellerine job verilip '' Vur '' emri bekleyen polisler ya neye vurduklarının farkında değiller yada ne olduklarının ! Şikayet e gelince ; Arkadaşlar , İlk kez Şenol GÜNEŞ ten duyguğım '' Gücün Hukukumu , Hukuğun Gücümü '' cümlesi tam bu konuyla ilgilidir ... Daha da açmayacağım ...

Teker Teker Tekrar Geçmiş Olsun .

İlgili ille ilgili hiç yorum yapmayacağım !

Saygılarımla

Bera Algün
26.04.2009, 14:45
herkes seciyesinin icabını yapar

bordox
26.04.2009, 14:57
Büyük geçmiş olsun arkadaşlara,yönetimin de ayıbı olanbitenler tabi.
Kendi kendime soruyorum da güveniğimizi! sağlamakla yükümlü olanlar neden yasaların onlara sivillerden ayrılması ve güvenliği sağlaması için verdiği üniforma ve silahlara sahip olunca farklı bir boyuta gidiyor.
Taraftar olunca insan olumuyor mu?Veya haksızlığa uğradığını inandığın zaman gidip yapılan haksızlığa karşı hak arayınca kötü vatandaş mı olunuyor.İşin daha acısı da bunu yapanların birbirlerine bu yaptıklarını marifetmiş gibi güle oynaya anlatıyor olması,şahit olduğumdan biliyorum.
Ve sonra altı üstü bir spor müsabakası için yaşanan bir durumu Türkiye geneline ve diğer konulara taşıyıp derin düşüncelere dalıyorum.
Eğitim şart,özellikle güvenlik güçlerine.

Cagdas Topal
26.04.2009, 14:58
harbi lanet olsun mac falan umrumda degil ama taraftarımıza yapılanlar karsısında yönetimin hiçbirşey yapmaması cok üzdü beni , sadri baskan cok sessiz degil mi gercekten ?:(

EyüpKILIÇ61
26.04.2009, 15:03
Şu Otobüsde gülerek dönmek vardı muhabbet ederek döndük. Keyif çısından çokda bişe fark etmedi sizlerle olmak güzeldi.

Stada girene kadar yaklaşık 3 defa arandık ve ben içeri çakmak bozuk para taş ne bulursam soktum ordaki tutumu ve çektirilen eziyeti düşünün. Utanmadan birde gelip bize çiçek vermezlermi kafalarına yediler:D

Yaptıklarımız ayıpdı belki ama hak etiler Trabzona gelmeden öle lise sınıfmaçları gibi tezahurat yaparak büyük takım olunmaz. koltukları kırdık evet (61 numaralı koltuğa kimse dokunmadı) kafalarını yardık evet pişmanmıyım hayır bidah olsa yine gider aynı hareketlere karşı aynı tepkileri veririm.

Yayında ve yapımda emeği geçen herkesden Allah razı olsun.Katılan ve takımımızı destekleyen herkesinde yüreğine sağlık.

Not: Takıma hiç destekde bulunmayan ve maç bittikden sonra Ersun Yanal istifa diye bağıran SEYİRCİLERE lanet olsun.

Harunun yukarda dediğine çok çok haklı ve yerinde bir tespit. Emniyet güçleri tam bir fiyaskoydu.Olay çıkmasın diye uğraşırken aslında yaptıkları ortamı germekten başka bir şey değildi.Emniyet güçleri taraftarımızı defalarca aradı içeri almadı dödü geri yolladı. olaybundan ibarettir.

Dün orada Sivaslıların başına bir şey geldiyse, orada bir olay çıktıysa, orada ne halt olduysa bunun tek sebebi vardı o da ortamı geren emniyet güçleriydi. Yazıklar olsun. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Orada bizim emniyetimizi sağlamaya çalışan(!) görevlilerin bizi İnsan yerine koymaması ne kadar haysiyetsiz olduklarının bir göstergesidir.

Bir çok deplasmana gittim. Antalya deplasmanından sonra Antalya Polisine teşekkür mailleri yazdık. Kimse art niyet aramasın yazdıklarımda. Sivas Emniyeti birilerinin emirleriyle hareket etti dün...

Harun Karadeniz
26.04.2009, 15:03
Dışarda kimse kalmadı kalmamasınada yaptıkları....... bizim uşakları almadılar yanımızdaki trübüne orasını boş bırakdılar yakın diye kafalarını yardığımız adamlar daha yakındı bize.

Madem almicaksın neden bilet satarsın trabzonspor forması olanlara Sivas tarafının biletini. Onların aldıkları biletler Sivaslıların içinde değildi o biletlerin bulunduğu tribün maç boyunca boş kaldı.

Ama eğer allah verede Sivaslılar Trabzona gelir ve çiçeklerle karşılanırsa topraklarıma hakkımı helal etmem.

Edit:Karakolun stad karakolu olmasıda düşündürücüydü.

Recep Alkan
26.04.2009, 15:07
sivasta insan olmadığı için deplasmanda ki insanlara başka bakıyorlar.

Bahattin Aydın
26.04.2009, 15:10
Yazık kmlerce yol yap uykusuz aç gel oraya içeri almasınlar.Gerçekten üzücü bir olay.Yalnız Trabzonspor formasıyla sivaslı yalamaların arasına giren 1 kişiyi gördüm ve gururlandım :)

ahamitokutan
26.04.2009, 15:12
bu yaşananları gördükçe bu adilere en iyi cevabı sahada gerekli şekilde veremeyen ve ezmesi gerekirken ezilenlere sevgilerimi gönderiyorum.okurlar mı bu arkadaşlar bunları acaba.niye okusunlar ne ilgisi var onlar jipleriyle gezip villalarda eğlenmeyi bilirler sadece.

Recep Alkan
26.04.2009, 15:13
Yazık kmlerce yol yap uykusuz aç gel oraya içeri almasınlar.Gerçekten üzücü bir olay.Yalnız Trabzonspor formasıyla sivaslı yalamaların arasına giren 1 kişiyi gördüm ve gururlandım :)

Eğer gözlerim beni yanltmadıysa televizyondan bende galatasarayın turuncu forması ile karşı tribünde sivaslıların arasında bir adam gördüm.

Gerçi gözlerin yanılsa da bişi farketmez. Adamlar maç sonucunu fener formaları ile kutlamışlar.

Harun Karadeniz
26.04.2009, 15:16
resmini çektim ama hiç bişey anlaşılmıyordu. Trabzondaki olaylı 8jk maçındaki gibi bi pankart vardı 4 Eylülde.

Giresunlu Çotanaklar Sivasspora Başarılar diler.

Yazıklar olsun!!!

samway
26.04.2009, 15:18
bu yazılanları cogu deplasmanda yasadıgım ıcın bılırım ama burda polıs e suc atmak dogru deıl cunku ona o emrı verenler klup yetkılılerıdır agzımızı acmadıgımız cok deplasmanda sadece bulunmamız nedenı ıle karakolda sabahladık cogu kez bunlar klasık olaylar ama nufus kagıdında sıvas yazan bır vatandasın trabzon a gelmesı bundan sonra kabir azabı seklınde olcagını dusunuyorum bunlara gereken ders trabzon da verılırse ne demek ıstedıklerımızı anlarlar heeee şimdi bısey dıcem bunlar bu sene sampıyon olamıcaklar seneye hersey geçip gidicek ama bu gunlerı unutan TRABZON lu olursa yazıklar olsun 10 kişide gelse trabzon a 10 u da hakettıgı ılgılıyı gorcekler kı ozaman nerde durulmasını TRABZON un kım oldugunu gorcekler...

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 15:19

abicim ne yazık ki baştan aşağı yazdıklarının hepsinde haksızsın...diğer maçlarda sivasta ne kadar bilet satıldığını hepimizi biliyoruz...dahası dalga geçen kitlenin içinde polisler de olunca iş başka yerlere gidiyor haliyle...

Yunus Emre SEYHAN
26.04.2009, 15:20
Hayvanlar diyeceğim ama hayvanlara hakaret etmiş olurum.
Tanımlanamayan mahlukatlar..

Harun Karadeniz
26.04.2009, 15:26

Abicim çok ama çok haksızsın.

Gelseydin oraya ve yaşadıklarımızı yaşasaydın anlardın neden öyle şeyler olduğunu.

Ayrıca bilet sattığın adamı oraya almak zorundasın üzerinde Trabzonspor formasıyla aldılar biletleri ve sivaslıların arasında değildi biletler bir trübini komple aldılar yani maç boyu orası boşdu bizim olduğumuz yer balık istifi gibi şimdi bu durumda ne beklersin sen bu taraftardan bizde çiçek götürüp çiçekler atlaıydık onlara haklısın.

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 15:26
sungur61 kınanıyorsun tum bmn tarafından haberın olsun her sayfayı actıgımda senı terslıyolar nedne acaba

zeki gursoy
26.04.2009, 15:32
yapılanları şerefsizlik olarak adlediyor, şiddetle kınıyorum...
maça girseydik de yenilecektik belki çünkü sahaya TS forması adı altında kimse çıkmamıştı..
ama orda yapılanlar özellikle polisin TS taraftarını pusuya düşürmesi inanlılr gibi değil..
ben iki yıldır diyorum Sivasspor kadar itici adi bir takım yok benim gözümde diye..
istanbul eziklerine kucak açan bize sıra gelince efelik yapan bayağı mahluklardır..
birde maç öncesi çiçek atmalar falan..ne kadar sahte..yedimi bunu bizim yönetim..
ya yerim centilmenliğini, hep bizden diyorlar centilmen olun, yok fair pley falan..
bu bitek bizemi geçeli, başka takıma değilmi..
bunu protesto etmeyen yönetimide kınıyorum..
sahada varmı yokmu belli olmayan topçulara ruhsuzluklarından dolayı, ezilmelerine isyan etmediklerine, aşşağılanmalarına, karşı çıkmadıklarına bu maçın ikinci 96. faciası gibi olduğunu anlamadıkları için şiddetle kınıyorum..
önümüzdeki sene gökhanı, umutu bu takımın forvetinde görmek istemiyorum..
5 trilyon verilipte alınan bir .... yüzünden uykularım kaçıyor..
utanmazlar sürüsü..
yeniliyosan yenil, ama az bi çaba göster be..
kenser ettiniz milleti..
taraftarın sizin oyununuz için çektiği çileyi biliyomusunuz ruhsuzlar!

Ali_Aydın_29
26.04.2009, 15:32
Bordo mavi sevdaları için hiçbir art niyetleri olmadan sivasa takımımızı desteklemeye giden yüreği güzel insanlar hepinize geçmiş olsun.Bu olaylar sonucunda sivas çok büyük bir düşman edinmiştir ve bundan kendileri zararlı çıkacaklardır.Seneye Trabzondaki maçta oraya gelmeye cesaret edecek olan şerefsizlere gereken cevabın layıkıyla verilmesi gerekir.Şimdi kimse bana kalkıp futbol dostluk barış ve kardeşliktir demesin.Yemişim böyle dostluk ve kardeşliği.herkes safını belirlesin kimin nerde durduğunu bilelim bizde ona göre davranalım.Sakın ola bu olaylar unutulmasın çünkü bizler yapılanları malesef çok çabuk unutuyoruz.

İskender Çakmak
26.04.2009, 15:42
böyle emniyete yazıklar olsun

wolf_TS61
26.04.2009, 15:46
Bende içeri giremeyenlerden biriydim ve bir kaç kişiye buradan teşekkür! etmek istiyorum.

1-yüzlerce km uzaktan size destek olmaya gelen 850 si içerde 500-600 ü dışarda olmak üzere yaklaşık 1500 taraftara bu futbolu izleten futbolcularımıza teşekkür ediyorum.

2-bizi korumakla yükümlü olan fakat görevinin bizi korumak olduğunu bilmeyen,3-4 saat yol kenarında bekleten maç sonunda da joplarla, biber gazlarıyla ve 3 işaretleriyle bizi uğurlayan sivas emniyetine teşekürlerimi sunuyorum.

3-size en ufak küfür etmeyen insanlara ana bacı küfreden misafirperver sivas halkına teşekkür ediyorum.

4-en büyük teşekkürü de yönetim kurulumuza ve bizi orada desteklemeye gelen büyüklerimize ediyorum.

Adil ÖZGÜR
26.04.2009, 15:49
adİl abİ Üzel dİyosunda dun bizi asil satan sayin faruk Özak oldu ya bi elin sivas valisne soz gecirtemedi ya rezilolduk ya bakan valiye sÖz gecİrtemiyo ya ayiptir ayip

Bir bakan Vali'ye söz geçirir, Faruk ÖZAK konusundan haberim yok, ancak kafaya oynayan iki takımın taraftarıda 1.000 km uzakta yanlız değilsiniz tutkusu ile kulüp tarafından desteklenmelidir.

Sonuçta bir tane Türkiye var. O da çok büyük değil. Sınırları ancak 1400 km.

LazAnisT
26.04.2009, 15:57
Trabzonsporun biraz iddaasının olduğu İstanbuldaki tüm maçlarda maçlarda bu tip olayları yaşıyoruz.Bilet verilmiyor,biz diğer takımın biletlerini alıyoruz ,stada alınmıyoruz alınsakta sonradan çıkartılıyoruz vs vs .Burda en büyük hata emniyet güçlerinin takındığı tavırdır..Fakat bazı arkadaşlarında dediği gibi orda görev yapan kişiler bizleri potansiyel suçlu görüyor.Sicilde bozuk olunca adamlar kudurmuş gibi saldırıyorlar..

Fakat olaylara birazda rakip camia olarak bakmamızda fayda var.Ben adım gibi eminimki mevcut şartlarda aynı durumda Trabzonspor olsa biz çok daha fazlasını yapardık.

Osman Pervaneli
26.04.2009, 16:01
Gecmis Olsun...

Sivasa Yaziklar olsun !...

Kamil Çakmak
26.04.2009, 16:06
Geçmiş olsun arkadaşlar. Sivas taraftarıyla polisiyle ne biçim insan olduklarını göstertiler.
Allah onlara şampiyonluk sevincini yaşatmasın.

Koray
26.04.2009, 16:12
Allah razı olsun Sedat Tunalı'dan taraftarı anlayan yazarlarımızın olduğunu görmek çok güzel...
İnşallah bizim yöneticilerden bazılarına da gider bu yazı.

Mustafa Yüksek
26.04.2009, 16:13
maç öncesi baya görüntü alınmıştı...o görüntüler yayınlandı mı?haberi olan var mı? yazı için de teşekkür ederiz..

metinbay61
26.04.2009, 16:15
çok geçmiş olsun ilk sayfadaki yazını hemen klube gönder bence ne kadar trabzonlu yazar varsa mail at ve klupten ses çıkmazsa o zaman işte çok yazık olur taraftarımıza

Erdinç Dilek
26.04.2009, 16:22
laflarına dikkat etmezsen ne olur yani ? ben de sonuna kadar destekliyorum ...

gecmiş olsun ne denebilir ki :(
ben polislik yapan biriydim 3 sene görev yaptım birçok vatandaştan teşekkür ve rıza aldım, kardeşim hakkaride polis görevini sürdürüyor, amcam aydın ilinde polislik yapıyor, ben yağmurda yere düşmüş ıslanan ve hiçbir vatandaş tarafından el sürülmeyen mahallenin akıl hastasını battaniyeye sarıp evine birlikte çıkaran, üstünü kurulayıp elbiselerini değiştiren ve ayağındaki iki çift çoraptan birini çıkarıp o akıl hastasının ayağına giydiren POLİS ALİ ARSLAN' ın devresiyim..! polislere sahtekar denilecek ben de susacam öyle mi, kusura bakmayın ama laflarınıza dikket edin evet edin ki tüm polisleri burda karalamayın....

Tunga
26.04.2009, 16:24
http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=1885

Gökçebey
26.04.2009, 16:24
Ben burada Ali Arslan ve devrelerine sahtekar denildiğini okumadım. Sahtekara sahtekar denilecek tabiki. Bundan rahatsız olmamalısınız, sahtekarsa sizde sahtekar diyebilmelisiniz.

İHSAN
26.04.2009, 16:26
Bu olayların bizi kamçılaması gerekirken, bizim futbolcular sahada ruh gibi dolaşıyorlar. işte bu beni bitiriyor.

Görün ulan, sizi kilometrelerce öteden desteklemeye gelen taraftarınıza yapılanları ve de sizin nasıl ruhsuz oynadığınızı. Ayıp değil mi yaptığınız! Kimse kusura bakmasın, bu işin Sivas cephesi olduğu gibi, bir de bizim açımızdan olan yönü var. Şu hor görülen taraftardaki gururun zerresi futbolcularda olsaydı, dünkü maçta canını dişine takar oynardı.

fetih aydın
26.04.2009, 16:30
Bu konunun kesinlikle basına yansıması lazım.Bugün yayınlanacak bütün spor programlarına mail atalım.Sivasın sadace bizim gördüğümüz yüznü başkalarıda görsün...!

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 16:32
hem niye televizyonda bu görüntüleri göstermediler bizde en ufak bir olayda abartarak gösteriyorlar.biz kac kişiyle mücadele ediyoruz böyle valla biz bu kadar kişiye göre şampiyon olursak rekorlar kitabına girmesi lazım.

Uğur GEMİCİOĞLU
26.04.2009, 16:35
resmini çektim ama hiç bişey anlaşılmıyordu. Trabzondaki olaylı 8jk maçındaki gibi bi pankart vardı 4 Eylülde.

Giresunlu Çotanaklar Sivasspora Başarılar diler.

Yazıklar olsun!!!

bir Giresunlu olarak aşırı derecede üzüldüğümü belirtmek isterim :(

saido
26.04.2009, 16:40
orda galibeti alacaktıkda gösterecektik nası yakardık sivasııı
trabzona gelecekler elbek görürsünüz gününüzü

abdullah6134
26.04.2009, 16:44
Yapmayın arkadaşlar giresunlu olup takımımızı destekleyen çok sayıda tarafatarımız var...insanları şehirlerine göre değerlendirmeyelim.bizim gözümüzde Türkiye'nin tüm şehirleri aynı yerdedir.(kardeşim ne kadar böyle yazsak da 61 in yeri başka:)) )

alicengiz
26.04.2009, 16:44
Burda en büyük hata emniyet güçlerinin takındığı tavırdır..Fakat bazı arkadaşlarında dediği gibi orda görev yapan kişiler bizleri potansiyel suçlu görüyor.Sicilde bozuk olunca adamlar kudurmuş gibi saldırıyorlar..

evet maalesef,polis zaten trabzonspor maçlarına başka düşüncelerle geliyor,daha öncede yaşadık alisamiyende inönüde hepsinde oldu bizim damarımıza bastılar bizde olay çıkarttık sorada suçlu olduk.adalet yok bu memlekette,yok abi bizi savunacak yönetimde yok çünkü güvenmiyorki olay çıkartmıştır bunlar der.okurken gözlerim doldu eski yaşadıklarım geldi aklıma.yüzde yüz haklısın ve allahın dağından gelmiş kendini bişe zanneden polis denen malukatlara bişe yapamıyosun.
Trabzonspor taraftarı durduk yere hiçbişey yapmaz bundan çok eminim,harbidir,delikanlıdır,o yüzden haklı olduğumuza inanıyorum.
eleştiren arkadaşlarıda anlamıyorum ben istediğim yerden bilet alırım ha olay çıkarsa tamam copla veya sivaslılar çıksın dışarı yada güvenliği sağla.bokyiyenin polisi sen ne iş yaparsın orda.çok darlandım gene ya.trabzon olarak ayrılsak şu memleketten memleket diye bişe kalırmı kim savunur sizi lan.kim o kadar şehit verir lan.bizi türk diye saymıyolar zaten laz diyolar .kuralım lazistanı o zaman.ooffff ooffffff
sonuç olarak sivas denen insanlar istanbul yalakılığını yapmış olup,onlardan aldıkları öğütlerle bu tür oyunları hazırlamışlardır.çünkü bizi başka durduramazlar,zaten ülkede polis var !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

UtopyaTs
26.04.2009, 16:45
Şimdiki dileğim Bjk'nin şampiyon olması.Bu Sivas şampiyon olursa iyice bişey sanıcak kendini gerçi şampiyon olursa da eğlenceli olucak şampiyonlarr liginde 8-0 falan ama işte orda da Türkiyenin punları gidicek yazıık

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 16:46
gazatelere cıkmısm elımde bılet gosterıyorum dun ergun ata abımıze dedım kı sıvata oda ızlıyo ordan abı dedım yaz bunları yazmamıs

Ömer Kaya
26.04.2009, 16:47
arkadaşlar stad girerken duvarlarda gfb giresunyazıyordu belliki fenerliler yazmış böyle bikaçkişi çıkıyor işte.......

Gökçebey
26.04.2009, 16:49
Sayın Gökçebey, ben laflarına dikkat et diye bu arkadaşın bu mesajına istinaden dedim, üstüne de gitmedim, bu mesajı sizede rapor ettim, zira cezayı hangi mercii verecekse o mercinin devrede olması gerektiğine inanlardanım, şu renklerle belirtmiş olduğum cümleler sizce bir gruba mı yoksa bir tüm bir topluluğa mı mal edilmiş... ayrıca konuyu açan arkadaşın düşmüş olduğu durumu tasnif etmedim okursanız bu konudaki tüm mesajları kendisi aleyhinde bir tek mesaj bulamazsınız... ve merak etmeyin gördüğüm olumsuzlukları adamın suratına diyen biriyim ben kendi meslektaşım dahi olsa

Sayın Erdinç Dilek, öncelikle ben bu forumda yönetici değilim. İl temsilcisiyim sadece, bunun için raporladığınız mesajlarla ilgili bir bilgim yok. Haklıymışsınız, o ifade bütün teşkilatı kapsıyor. Hata benim. İfade yanlış olsa da konu içerisinde ve yaşanılanlar düşünüldüğünde hangi duydularla yazılmış olabileceğini tahmin ediyorum. Fakat bu, kelimelerin haklılığını göstermiyor. Teşekkürler.

amour_61
26.04.2009, 16:50
Büyük geçmiş olsun, zaten onlarada bu yakışırdı başka bir halt beklenmez fair playmiş ,centilmenlikmiş hepsi ağızda. Yazıklar olsun başka bir şey söylemiyorum ama ilahi Adalet yukarıda ''gün olur devran döner''. Allah nasip etmesin bize türlü oyunlarla haram ettikleri kupayı kaldırmayı çirkeflere.
Bülent Uygun denen kasıntıya sözüm bir Devrim yapmak istiyoruz diyorsun ama o devrimi yıllar önce 1975-1976 sezonunda yokluklar içinde bir takım Trabzonspor ve hocası Ahmet Suat Özyazıcı yapmıştır.Sen o dönemlerde zigot bile değildin aklını başına al bir şey söylemeden önce tarihe bak.

Umut Şeref
26.04.2009, 16:51
bu şerefsizler bidahaki nasıl avni akere gelicek nasıl! ?

Erdinç Dilek
26.04.2009, 16:54
kimisi gece devriyesinden çıkar yazıldığı maç görevi için yeni görev yerine intikal eder, kimi ayrılacağı iznin ikinci bir emre kadar iptal edilidiğini öğrenir maç görevine gider, kimisi tutmadığı oruç için verilen 9 günlük ramazan bayramı için bilmem nere giderken oruç tutan polisim bayramı maçta diğer görevde kutlar... maçtaki güvenliği sağlamak polisten kesinlikle alınmalı, bi ara gündeme geldi ama raflara kalktı gitti ya da emniyet genel müdürlüğü sadece sportif müsabakalarda görevlendrirlmek üzere yeni bir birim açmalı...

Mustafa GÜLAY
26.04.2009, 16:56
ben plan yapmaya başladım bunlara ne yapacağımızın planını böle bişey olmaz yah trabzona gelemiyolarya orda artistlik yapaylar

TRABZONLU_TS
26.04.2009, 16:56
Allah topunun belasini versinn. KImse kusura bakmasin arkadaslar . Daha agir cümleler kurmak istiyorum ama formun havasini bozmak istemiyorum...

hamucera
26.04.2009, 17:00
çok görmemek lazım yönetimin tavrını. maç başlamadan önce mecnunun sadri başkana yaptıklarını ve gol sonrası harketlerini görünce protokolde dahi yer almadığını görünce bizim yönetimin ne kadar pasif kaldığını tekrar gördüm. 50 trilyonluk transfer yaptınız sayın başkan ama haklarımızı savunamadınız.

renkdaşım çok geçmiş olsun. şimdi ben dua ediyorum fikstür çekilirken inşallah seneye sivas ile yapılacak olan 2. maç trabzonda olur. o maça bırak stad girişine gelmeyi adamları trabzona dahi sokmamak lazım. yoksa bunlar adam olmayacak.

oradaki emniyet güçleri o ay yıldızlı herif benim verdiğim vergilerden senin maaşına düşen payımıda helal etmiyorum. haram olsun sana.

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 17:02
Polis bunu bize her zaman yapıyor , bölücü örgüte böyle muamele yok geçen sene f.b , bjk maçlarına gidenler bilirler ..
Sonra Trabzon taraftarı 2 3 tane polise azıcık zarar verse hemen holigan damgasını yiyoruz .. Geçmiş olsun kardeşim elbette bunun bir sonraki seneside var o zaman bizde onları hakettikleri şekilde dostça ! ağırlarız ..

samway
26.04.2009, 17:03
yonetım gelecek sezon sıvas a gıtmesın trabzonda da sıvas yonetıcılerıne kımlık kontrolu yapsnlar...

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 17:05
bunlara biz seneye pasaport kontrolu yaptıralım :Dtürk vatandaşı olmayanları almayalım.yapancıları girmesin güzel olur

Mustafa GÜLAY
26.04.2009, 17:10
eskisi gibi yapacaksın abi keseceksin maç çıkışında beşikdüzünde atacaksın bi ton dayak bak o zaman ne oluo seslerini çıkartılarmı bunlar kimle uğraştıklarını bilmiyolarhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

61viya
26.04.2009, 17:12
Büyük olduklarını iddia edenlerin,nüfüs cüzdanında Trabzon yazmasına gerek olunmadan Trabzonsporlu olmayı algılayamamaları,kendi adlarına ne büyük utnaç!

Çok geçmiş olsun arkadaşlar.

Yazıklar olsun!

Hiç mi çoluğunuz çocuğunuz evladınız yok be!

Harun Karadeniz
26.04.2009, 17:12
eskisi gibi yapacaksın abi keseceksin maç çıkışında beşikdüzünde atacaksın bi ton dayak bak o zaman ne oluo seslerini çıkartılarmı bunlar kimle uğraştıklarını bilmiyolarhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

:alkış::alkış::alkış:

Fair play dediler tribünmüzün taraftarımızın içine ettiler.

bırakın abi fair play ligi olnların olsun bu kadar önemliyse...

saido
26.04.2009, 17:14
hesap werecekler trabzonda bunlar ödlerini koparacaz bu iş burda bitmicekkkk

Rıza ÇOLAK
26.04.2009, 17:14
Gerçekten bu güne kadar Polis için çok şey yazıldı söylendi bu forumda.Bir çoğunda arkadaşlarımızın haklı tepkileri vardı.Dün yapılanlarda da muhakkakki haklı tepkileri olabilir ve vardırda.Ancak bu forumda birisi (hemde 6 bin küsür mesaj yazan) bütün Poliş Teşkilatına açıkça ŞEREFSİZ GERİZEKALI derse, bir diğeri de onu tastik ederze ve hiç kimse buna müdahale etmezse işte asıl buna teşkilat mensubu olarak çok üzülürüm. Burdan o arkadaşlara çok şey demek isterdim ancak terbiyem ve mensubu olduğum ŞEREFLİ teşkilatım buna izin vermiyor.Yazıklar olsun o arkadaşlara...KANUNDIŞI UYGULAMALARI DA ASLA TASVİP ETMİYORUM.YAPANLARIDA KINIYORUM

samway
26.04.2009, 17:19
Gerçekten bu güne kadar Polis için çok şey yazıldı söylendi bu forumda.Bir çoğunda arkadaşlarımızın haklı tepkileri vardı.Dün yapılanlarda da muhakkakki haklı tepkileri olabilir ve vardırda.Ancak bu forumda birisi (hemde 6 bin küsür mesaj yazan) bütün Poliş Teşkilatına açıkça ŞEREFSİZ GERİZEKALI derse, bir diğeri de onu tastik ederze ve hiç kimse buna müdahale etmezse işte asıl buna teşkilat mensubu olarak çok üzülürüm. Burdan o arkadaşlara çok şey demek isterdim ancak terbiyem ve mensubu olduğum ŞEREFLİ teşkilatım buna izin vermiyor.Yazıklar olsun o arkadaşlara...KANUNDIŞI UYGULAMALARI DA ASLA TASVİP ETMİYORUM.YAPANLARIDA KINIYORUM

sana katılıyorum ama bazı noktaları da anlatman gerekıyo ıcerı alındıktan sonra ıcerde o ınsanları tuvalete bıle gondermıyolar susuz bırakılıyolar bunu bızzat yasadım ama sunu solıyım bu olaylarda yaptırım polıslere deıl kuluplere aıt yanı orda o emrı veren kulup ardından validir sonra en son iş polıse düşer yanı sız orda kenarda köşede otursanızda emır alan polıs sıze bıber gazını da sıkar jop da vurur

Cafer KILIÇSOY
26.04.2009, 17:19
Arkadaşlar çok çok geçmiş olsun. Okurken insanın kanı donuyor. Hele hele polisin yaptıklarına bir anlam veremiyorum.

Türk polisi hakkındaki düşüncelerimi yazmayacağım, keza kimseyi zor durumda bırakmak istemem. Ama askere gideceğim gün ailemin binbir zorlukla denkleştirip de bana verdiği 20 liraya göz diken ve bunu elimden hiç utanmadan alan bu oluşuma Türk Polisi de olsa saygı duymuyorum!!

Çetin arkadaşımın yazdıklarını iletebilecek olduğum bütün birimlere ileteceğim.

Gönül isterdi ki bizleri sadece maçlarda ve kombine satarken hatırlayan yönetimimiz bu konuda bizlere sahip çıksın.

Ama olsun, canları sağolsun.

Mustafa GÜLAY
26.04.2009, 17:21
abi kime diyorsun bilmiyoruz ama bizim polislerden ayrı sivas taraftarına tepkimiz.Her zaman yapıyolar alttan alıyoruz diyoruz oldu bir seferlik ama yeter da yeter ben yazıyı okudum giriş sayfasındaki hala ellerim titriyo sinirden böle şey olmaz seneye bende giderim samsundan daha oo maça trabzona bakalım kaç kişi gelecekler.Artık derlerki seneye kardeş trabzon bilmem ne.Abilerimiz onları trabzonda ne güzel karşılardılar hatamı ettiler yani

innocence
26.04.2009, 17:22
öncelikle çok geçmiş olsun.değer verdiğimiz yönetimimize,sayın bakanımıza da buradan selam ediyor,saygılarımı sunuyorum..

Ama kocaman bir YAZIKLAR OLSUN demeden de kendimi alıkoyamıyorum.Trabzonspor un her kademesinde görev almış ve sonunda Bakanlığa kadar yükselmiş Faruk Özak neden böyle durumlarda takımın yanında olmaz? Camiayı yeniden ayağa kaldıran çok değerli başkanımız Sayın SAdri Şener neden bu olayları görmezden gelir? Hatırlayın daha bir kaç ay önce Pilot takımımıza yapılanları o zamanda sesimizi fazla çıkart(a)madık.o zamanda gerekeni yap(a)madık.

Sayın Faruk Özak Madem ki Siz bakansınız o zaman görevinizi değil; sadece yapılması gerekeni yapınız.bu suça sizde göz yummayınız.

Sayın Sadri Şener madem ki Siz bu kulübün Başkanısınız o zaman sizde TARAFTARINIZIN YANINDA OLUNUZ.onlar ki yağmur,çamur demez takımlarının yanında olur SİZDE ONLARIN YANINDA OLUNUZ.

(not:sinirle biraz saçmalamış olabilirim.anlayış gösterin.aklı selim düşünemiyorum)

Rıza ÇOLAK
26.04.2009, 17:23
Arkadaşlar çok çok geçmiş olsun. Okurken insanın kanı donuyor. Hele hele polisin yaptıklarına bir anlam veremiyorum.

Türk polisi hakkındaki düşüncelerimi yazmayacağım, keza kimseyi zor durumda bırakmak istemem. Ama askere gideceğim gün ailemin binbir zorlukla denkleştirip de bana verdiği 20 liraya göz diken ve bunu elimden hiç utanmadan alan bu oluşuma Türk Polisi de olsa saygı duymuyorum!!

Çetin arkadaşımın yazdıklarını iletebilecek olduğum bütün birimlere ileteceğim.

Gönül isterdi ki bizleri sadece maçlarda ve kombine satarken hatırlayan yönetimimiz bu konuda bizlere sahip çıksın.

Ama olsun, canları sağolsun.
Böyle bir şahısa bende saygı duymuyorum buna emin olabilirsin.

@miafoi
Arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi biliyorlar.YAzılan mesajları kaldırmışlar.Haklı tepkilerinde kimseyi kınamıyorum.Yeri geldiğinde bende kanuni yollardan tepkimi ortaya koyarım.Ama kimseye hakaret etmem.

samway
26.04.2009, 17:26
http://www.youtube.com/watch?v=ZWuxqeBi5ks

sunu bı dınleyın arkadaslar sınırler gergın bıraz yumusayalım :)

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 17:26
Yazıyı Ergun Ata'ya ulaştırabilirmiyiz..

Mustafa GÜLAY
26.04.2009, 17:29
kusura bakma bunlar sinirden oluyor napalım abi olanları sende okudun

Cafer KILIÇSOY
26.04.2009, 17:29
Ulaştırdım zaten;)

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 17:31
Ulaştırdım zaten;)

Bizim sesimizi en iyi o duyuruyor ..

Koray
26.04.2009, 17:33
http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=77809973414&ref=mf

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 17:38
ve bunların yaptığı olaylara hiçbir basın ağzını acmıyor helal olsun valla bizim bizden başka dosttumuz yokmuş ya

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 17:41
ve bunların yaptığı olaylara hiçbir basın ağzını acmıyor helal olsun valla bizim bizden başka dosttumuz yokmuş ya
bu basının ne zaman hayrını gördükki...hele kaç aydır el bebek gül bebek yetiştirdikleri öv öv bitiremedkileri sivasa karşı mı savunacaklar bizi?:(

ts_tuncay_ts
26.04.2009, 17:41
bu gibi durumlarda şimdiki başkanın hacıosmanoğlu olduğunu düşünürsek ne olurdu acaba....

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 17:43
http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=77809973414&ref=mf
sivas trabzona nasıl gelicek :mad:

mcpcpc
26.04.2009, 17:45
evet biz sahipsiziz klup taraftarına azıcık değer verse yönetimden biri çıkar basına bununla ilgili bir demeç verirdi hani nerde kimsenin haberi yok ne önemi varkiiii biz nasıl sa birdaha ki maça yine gideriz demi klubüm

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 17:46
sivas trabzona nasıl gelicek :mad:
gelmesine gelirlerde nasıl cıkacaklar onu merak ediyorum:D

61viya
26.04.2009, 17:48

Adamın,bizim sesimizi ulaştıracağım diye,almadığı tehdit kalmadı zaten.

İyi ki varsın Ergun abim,ne mutlu Trabzonspor'a ki,ona gönül veriyorsun :)

Emre GÜRDAL
26.04.2009, 17:50
Adamın,bizim sesimizi ulaştıracağım diye,almadığı tehdit kalmadı zaten.

İyi ki varsın Ergun abim,ne mutlu Trabzonspor'a ki,ona gönül veriyorsun :)

ergun abı dun bu olayların hemen yanıdnaydı ve ona bagırdım ergun abı yaz bunları dıye o da tamm dedı ama yazmadı bugun gazatesınde

Barış Mayda
26.04.2009, 17:51
bunlar şerefsiz başlarında birde bir fenerli başkan olursa birde teknik adamı fenerli olursa daha ne diyeyim maça gidin herkese geçmiş olsun sivas klüp'üne yazıklar olsun

61viya
26.04.2009, 17:52
ergun abı dun bu olayların hemen yanıdnaydı ve ona bagırdım ergun abı yaz bunları dıye o da tamm dedı ama yazmadı bugun gazatesınde

Biraz beklemek gerke belki,belki canı sıkkındır bazı şeylere,belki gıcık kapıyordur bu adamdan birileri,bekleyelim bakalım.Bir eşkilde söyeleyecektir kendi köşeisnde bunalrı,bir zaman ;)

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 17:53
Biraz beklemek gerke belki,belki canı sıkkındır bazı şeylere,belki gıcık kapıyordur bu adamdan birileri,bekleyelim bakalım.Bir eşkilde söyeleyecektir kendi köşeisnde bunalrı,bir zaman ;)
ben de güveniyorum ergun abiye;)

alicengiz
26.04.2009, 18:08
trabzona gelseler bizim yonetim çiçek verir onlarabiz yapsak medya terörist ilan eder bizi..biz o şampiyonlukları nasıl elde ettik.başkanından taraftarına kadar herkes birlik beraberlik içinde sert mizaçlı idi,çok entel olduk çok.iyi niyetimizden kandırdılar,cesaretimizden sömürdüler bizi,dünyada bazı şeyler nasıl değişmiyorsa bu olaylar da hep böyle sayfalarda kalacakaradan 500 yıl geçsede aynı olaylar yine olacak.olan yine bize olacak..

alexpopov
26.04.2009, 18:12
sivas sonunun başlangıcı oldu bence. bikac yıl içinde sivasın esamesi okunmaz bile. bitarafları cok erken kalktı nedense oda bize karşı oluyor. zaten hangi takım biraz kafaya oynasa hep bize biyerleri kalkıyo sonrada silinip gidiyor buda bole olacak. ama trabzonspor ve buyuk taraftarı hep payidar kalıcakdır.

Cafer KILIÇSOY
26.04.2009, 18:13
Hayır o değilde ilk yarıdaki Trabzon'daki maçta Sivas'ı havaalanında karşılayıp, çicek verip ''Asker Bülent'' sloganlarıyla karşılayanlar ne düşünüyorlardır acaba çok merak ediyorum!!!

UtopyaTs
eevvet beşiktaş da yendi 2-0 iyi olduu.Umarım Çirkefspor şampiyon olamaz.

Osman Küçük
anlatılan olayları yaşayan arkadaşlarımıza büyük geçmiş olsun...

bu yapılanları elbet unutmayacağız herşeyin bir zamanı var...

Osman Küçük
26.04.2009, 18:15
arkadaşlar birde yaptığım analizler sonucu çu kanıya vardım beşiktaş-galatasaray maçının sonucu 0 bitmediği taktirde ikisinden biri şampiyon oluyor yani sivas en iyi 3.

UtopyaTs
26.04.2009, 18:17
arkadaşlar birde yaptığım analizler sonucu çu kanıya vardım beşiktaş-galatasaray maçının sonucu 0 bitmediği taktirde ikisinden biri şampiyon oluyor yani sivas en iyi 3.

Umarım oyle olurr vallaha haftaya bjk-fb maçını bjk nin alması lazıım gaziantepten çıkamazsa Sivas lider olur bjk dusdugumuz hale bakk yaa.

kayihang
26.04.2009, 18:18
Sivasspor un gerçek yüzü..

http://www.internetspor.com/teknik-direktor-farki-writer359.html

kayihang
26.04.2009, 18:19

orhan42
26.04.2009, 18:25
Bunlar şampiyon olurlarsa futboldan soğuyacağım..Ama şampiyonlar ligine katılıp gruplara kalmalarını istiyorum..Ahh bir de barca ,MU, Liverpool gibi takımların grubuna düşerlerse belki onlara karşı duyduğum nefret bir parça geçer...

İHSAN
26.04.2009, 18:25
Rahat olunuz beyler, haftaya Sivas yenilmeye başladımı tepetaklak olur , bizim işimiz belli olmaz. Antep bile yener biz yenemeyiz. Görün bakın.

alicengiz
26.04.2009, 18:34
Rahat olunuz beyler, haftaya Sivas yenilmeye başladımı tepetaklak olur , bizim işimiz belli olmaz. Antep bile yener biz yenemeyiz. Görün bakın.

antep sivası yenemez yenmez !!,onlar bizim maçlarda oynarlar bize kalkar kç...ları ,futbol şehri trabzonu yenmek çok gurur verir onlara asılırlar maça.sivas maçına asılmazlar.veya diğer maçlara onlarıda prim için kazanırlar.sivastan sora tüzüğünü sevmediğim bir takım antep.

alicengiz
26.04.2009, 18:43
bişe daha soyleyeyim biraz analiz gibi; iki senedir her hafta sivasa beddua ederim aha bu maç işte, aha şu maç işte yenilecek hiç bişe olmadı.taraftarlarıyla tartıştım hafta sonu yine onlar güldü üç büyükler yener sizi dedim gene puan aldılar .bizim maç o kadarda inanmıştık yine olmadı.sonunda anladım bunları biz yaptık bole sanane sivastan senin rakibin değilki ne konuşuyosun futbolu onlarla.onlar yüzünden fenere olan düşmanlığım azalıyoki hiç istemem.neyse bu bir tespit dahada kaale almıcam onları..zaten kalıcı diiller buralarda..

onur-ts
26.04.2009, 18:52
yazdıklarını okuyunca gerçekten duygulandım...bir Trabzonsporlu olarak renktaşlarımın orada çektikleri beni çok üzdü.sivasa olan sinir halim ise artarak devam ediyor.Sadri başkan seni hep taktir ediyorum.hadi bir kez daha taktir edilecek davranışta bulun, koy ağırlığını ve taraftaralarını sahipsiz bırakma.sivasa sıra gelince...sizle meselemiz bitmez...

UmutBaykan
26.04.2009, 19:06
Yaşanılanlar ibretlik,sivas ilinin yönetimi emniyeti herşeyiyle zekadan yoksun insanlarmış..yaşanılan olaylar çok üzücü, bizim taraftarımız kadar onurlu başka takım taraftarı tanımıyorum ben.herkes kendi emeğiyle kendi yüreğiyle kulüp yardıımı almadan gidiyor deplasmanlara.kim bunlar Trabzonspor taraftarları.Klübümüz bari tarafta sahip çık az sesini yükselt pasif kalma..

Emniyete gelince her polisi işin içine atmıyorum ama bu kadarıda pes,bunlara emir verenlerin kafalarını ezeceksin.

Biz de çok dayak,biber gazı yedik Zonguldakspor maçlarında. hemde kendi ilimizde,hemde kendi ilimizin polisinden,çok koydu suçsuz yere dayak yemek ama sesimizi de çıkartamadık.Polis ne emir verilirse onu kaba kuvvetin en felaket duygularıyla yapar,yani polis aynı polis.

Muhammet
26.04.2009, 19:16
Bir yazı yazmıştım bu başlığa. İçinde bazı sıfatlar vardı. Bu sıfatları genele itham ettiğim düşünüldü. Halbuki ben gerek görmemiştim bu sıfatları görevini kötüye kullanlar, silahlı memurunu gösterip vatandaşa artistik yapanlar "yürüyün lan yürüyün" diyenler, kadın erken çocuk demeden copunu biber gazını acımasızca kullalanlar, önce gireceksiniz deyip sonra giremeyeceksiniz diyerek elinde bileti olan vatandaşı yalan söyleyerek kandıranlar için kullandığımı. Bahsi geçen olaylar için kullandığımı. İnsanların da bunu anlayacağını düşünmüştüm. Yine de özür dilerim yanlış anlaşılmalar olduysa.

Şimdi bana "onlar da stresli, işleri zor, emir kulu" vs vs yakınmaları yapmasın kimse. Vatandaşa yalan söylemeye, acımasızca uygulamalar yapmaya kimsenin hakkı yok. İşi sebebiyle gergin olabilir. Ama insanlıktan çıkamaz. Çetin Abi'nin yazdıklarını bir daha okuyun derim.

Ben de yazardım burada amcamın polis olduğunu, bilmem kaç tane üstün hizmet madalyası plaketi olduğunu, sokaklarda sahte plakalar kullanarak şoruşturmalar yaptığını, dağlara çıkıp araştırmalar yaptığını, hem de ballandıra ballandıra yazardım.

İşini iyi yapanlara terbiyesizlik etmedim. Etmem de. Bahsi geçen uygulamaları yapanlar için kullandığım bu sıfatları yine kullanırım yine olursa. Bunu mesleklerine değil, kendilerine kullanırım. Bunu ayırt edelim önce.

erdem gür
26.04.2009, 19:18
her şey bir yana medyanın olduğu yerdede koşarak trabzon tribününe çiçek vermeye gelmeleri sahte centilmenlikleri de bir başka yana gerçi çiçekleri yedirecektik onlara ama tam olmadı

Alper Beyazay
26.04.2009, 19:18
Bir tane sivassporlu çıksın karşıma.Nefret ediyorum şerefsizlerden.Çok güzel kaşınmak istiyorlar.E biz de isteklerini yerine getireceğiz tabi ki.

Ba®ış
26.04.2009, 19:20
çiçek vermek için geçen seneki olaylarda başrollerden birine sahip olan Musa Aydın'ın gelmesi provakasyona tam teşviktir.

SeRHaD
26.04.2009, 19:23
Ne anadolusu beyler.bunlar anadolulu ise ben değilim.anadolu gibi yüzyıllara şahitli etmiş bir yer ile bu KANSIZ,SEREFSİZLER'in olduğu topraklar aynı fakat zihniyet farklı..Onlar HAYVANLAŞMIŞ,HATTA HAYVAN olmuşlar...Sivaslıları Zaten Sevmezdim Artık Sevmemek Değil Nefret Ediyorum...Başkanı,Valisi,Haklı,Futbolcuları ve Her Şeyiyle Tiskiniyorum Sivastan...
Macı Televizyondan izlememe rağmen o kadar çok sinirlendim ki Sivastaki Renkdaşlarımın ne halde olduklarını tahmin edibliyordum..
Sadece..
Kanı bozuk,şerefsiz,haysiyetsiz,ahlaksız,hayvanlar diyebiliyorum bu platformda..Buda yasaksa;OLSUN..
Az bile söylüyorum..fazlasını dünden beri beynimde sürekli söylüyorum...

Birde bunlar şampiyon felan olamayacak..Neyse yazdıkca ben kendimi banlatacagım galiba yazmayayım en iyisi...

GEÇMİŞ OLSUN SİZLEREDE...

Selim Turan
26.04.2009, 19:25
Bu sivaslılar bizim burda Fatihte 3 tanesi kahveye gelmiş gole sevinmişler... Kahveci burayı terkedin yoksa kötü şeyler olacak demese onlara linç edileceklerdi...

Üstüne üstük. Sivasta taraftarımıza yapılanları da okuyunca kinim kat be kat artttı.

kolbastı61
26.04.2009, 19:30
Geçmiş olsun arkadaşım ama bu anlattıklarının sivasla bir alakası yok tamamen güvenlik güçleriyle oluşan bir durum söz konusu.. Bu tür gergin maçlarda doğaldır böyle şeyler

Faruk KILIÇ
26.04.2009, 19:31
kim ne derse desin bu taraftarın bu duruma düşme sebebi acık ortadadır bizde bjk seyircisi gibi polisin kafasını caddelere sürtsek bakalım bize bu şekilde davranırlarmı biz iyi niyetli davrandıkca hep kötülük gördük dah fazla üzerimize gelmeye başladılar ya kardeşim iyi olmak işe yaramıyor sivas polisinin yaptıklarını herkes gördü.Valisini, başkanını, yöneticilerini,milletvekillerini, trabzon milletvekillerini ve bakanımızı allaha havale ediyorum.

Acaba sivas gişelerinden satılan 600 kadar biletin hesabını sormak için Trabzonspor yönetimi ve TFF acaba ne yapacak merak ediyorum.

Ömer Kaya
26.04.2009, 19:39
Hafta sonu Trabzonspor ile karşılaşacak olan Sivasspor, Trabzon’a geldi.

Turkcell Süper Ligi’nin 12. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Sivasspor, bu akşam geldiği Trabzon’da çiçeklerle karşılandı.
Trabzon Havalimanı’nda Sivasspor kafilesini karşılayan Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Sivasspor Genel Koordinatörü Faruk Taşseten ve Teknik Direktör Bülent Uygun’a çiçek verdi.
Bir grup Bordo-mavili taraftar da Bülent Uygun’a Bordo-mavi kaşkol ve çiçek verirken bir süre de tezahürat yaptı. Sivasspor kafilesi daha sonra geceyi geçirmek üzere Novotel’e haraket etti.

demekki yanlıs yapmısız demekki eskisi gibi olacakmısız
BURASI TRABZON BURDAN CIKIŞ YOK...

murat hoca
26.04.2009, 19:42
bu başlığı acan kimse allah razı olsun sivas da kendimi sanki bu ülkenin vatandaşı değilde bu ülkeye müldeci gelmiş idilip kalkılan afrikalılar gibi hisssettim saatlerce grubum ve diğer gruplar aç kaldı baskı en kralı üzerimizde idi maça girerken montumu bile yırttılar ayıp be ayıp bu ülkeyi bu kadar seven bizlere güvenlik güçlerinin yaptığı hiç mi vicdan kalmadı sizde
vakfıkebirliler grubu başkanı murat günaydın

alicengiz
26.04.2009, 19:46
BURASI TRABZON BURDAN CIKIŞ YOK...[/QUOTE]

heh şunu bileydik maç kazanmalar sahada olmuyor artık.butun imkanlarını kullanacsksın devlet bakanlarını bile''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Faruk KILIÇ
26.04.2009, 19:47
Hafta sonu Trabzonspor ile karşılaşacak olan Sivasspor, Trabzon’a geldi.

Turkcell Süper Ligi’nin 12. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Sivasspor, bu akşam geldiği Trabzon’da çiçeklerle karşılandı.
Trabzon Havalimanı’nda Sivasspor kafilesini karşılayan Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Sivasspor Genel Koordinatörü Faruk Taşseten ve Teknik Direktör Bülent Uygun’a çiçek verdi.
Bir grup Bordo-mavili taraftar da Bülent Uygun’a Bordo-mavi kaşkol ve çiçek verirken bir süre de tezahürat yaptı. Sivasspor kafilesi daha sonra geceyi geçirmek üzere Novotel’e haraket etti.

BURASI TRABZON BURDAN CIKIŞ YOK...

artık hiçbir takıma insanlık yok çiçek de yok çıkışını bırak girişi bile olmasın eleştirilirsek eleştirilelim yazılıp cizilirse cizilsin fark etmez Trabzona artık rakip taraftar sokmayalım

unaLLLsahiNNN
26.04.2009, 19:52
Peki seneye gelmeyecekler mi Trabzon'a? ..

alpozan61
26.04.2009, 19:53
http://www.facebook.com/group.php?gid=94785380024

Sait Yıldız
26.04.2009, 19:55
geçmiş olsun...
yapılanlara yazıcak bişey bulamıyorum

Uğur Aydın
26.04.2009, 20:02
Anadolulu değil Karadenizliyiz,aradaki fark bu,şimdi buradan bana,olurmu canım,bölücülük yapmayın falan diyecekler,yazdığım kelimenin bölücülükle alakası yok,aşağı yukarı tüm Aanadolunun kültürü,folkloru birbirine benziyor,ancak horon sadece bizde yani Karadenizde var,yemeklerdede durum aynı,şivedede durum aynı,hatta insan tiplerinde bile,birbirimizi kandırmayalım,anadolu insanı bizi sevmez,çekemez,bu kültürel farklılıktan ileri geliyor,kaç tanemiz sorulduğunda ben anadoluluyum diyoruz veya benimsiyoruz,biz Karadenizliyiz diyoruz,bahsettiğim konu bu,yoksa tüm ülke tabiiki birdir,ancak kültürel yönden çok farklıyız,bununlada gurur duyuyoruz

Osman Pervaneli
26.04.2009, 20:05
ne ekersen onu bicersin...
sivas trabzona gelmiyecekmi

Oğuuz
26.04.2009, 20:14
:(

........................

TSelif
26.04.2009, 20:20
Ya böyle işte gördük yiğidoların ( hepsi değil ) ne yiğido! olduklarını ...
ts_mania arkadaşımızın yazdıkları ise insanın kanını donduran cinsten..yuh diyorum !

Rahman Gümüş
26.04.2009, 20:21
bu başlığı acan kimse allah razı olsun sivas da kendimi sanki bu ülkenin vatandaşı değilde bu ülkeye müldeci gelmiş idilip kalkılan afrikalılar gibi hisssettim saatlerce grubum ve diğer gruplar aç kaldı baskı en kralı üzerimizde idi maça girerken montumu bile yırttılar ayıp be ayıp bu ülkeyi bu kadar seven bizlere güvenlik güçlerinin yaptığı hiç mi vicdan kalmadı sizde
vakfıkebirliler grubu başkanı murat günaydınmurat abi aynen dediğin gibi dönüş yolunda giderken otobüste biz de bunu düşündük sanki biz bu ülkenin çocuğu değil de mülteiydik.öyle muamele gördük...

Oğuuz
26.04.2009, 20:32
dondu benimde kanım dondu...
dua ederek girdim tuzbuz olmus hayallerimi yeniden yesertsin bu maç diye..
bi oyun yalnızca basit bi oyun bi tane topu üç direğin arasına gecirmek gibi bi amacı olan lanet bi oyun işte..
bunun için güzel ülkemin güzel iki kentinin güzel insanlarının ağzından neden böylesi sözler çıkar ki..
dua ettiğim gibi basladı, busene şampiyon anadoludan tezahuratı vardı ilk maç önünde, bu tezahurata katılsın Trabzonsporumun taraftarı diye öyle iç geçirdimki olmadı..

kanım dondu bu lanet oyun yuzunden uzatılan çiçeklerin geri sahaya fırlatılmasından..
kanım dondu bu lanet oyun yuzunden duyduğum küfürlerden..
kanım dondu kafamıza yağan koltuk parcaları yuzunden stadı terkedemeyişimizden..
kanım dondu maç izlemeye gelen taraftara kimlik kontrolü yapılması gerektiğinden..
kanım dondu misafirime misafirperverliğimi gösteremediğimden..

bu Sivas bu değil ve bu Trabzonda bu değil..

hep senin yüzünden lanet futbol..

"sevmiyorum seni"

:(

ts_tuncay_ts
26.04.2009, 20:34
Peki seneye gelmeyecekler mi Trabzon'a? ..

bu lafları geçen seneden hatırlıyom beşiktaş maçı sonrasında bi kaç taraftarın bıçaklanmasından sonrada böyle laflar duymuştum ama gün geldi beşiktaş trabzona geldi ama hiç bişey olmadı....

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 20:36
bu lafları geçen seneden hatırlıyom beşiktaş maçı sonrasında bi kaç taraftarın bıçaklanmasından sonrada böyle laflar duymuştum ama gün geldi beşiktaş trabzona geldi ama hiç bişey olmadı....

O Maçtan sonra beşiktaş taraftarlarını taşıyan otobüse neler oldugunu ben biliyorum :) kaldırım parçalarını fırlatmıştık :)

Gökçee'
26.04.2009, 20:36
bi insan bu kadar ahlakksız ve terbıyesız olabılır.. bunların yaptıklarını kımse yapmaz.. bide yendıklerinde kolbastı oynamaya calısmakları dalga gecmelerı acıkcası biraz üzücü ve sankı aynı milletın vatandası degılde baska ülkenın vatandasıymısız gibi davranılması gercekten üzücü.. bide hersey dostluk , kardeslıkti.. yazıklar olsun böle sivasa..!

Özge
26.04.2009, 20:41
Geçmiş olsun arkadaşlar.Onlarda öyle bir kavram(insan) olmadığını biliyorduk şimdi de kanıtladık.

unique
26.04.2009, 20:45
Bunlar yiğido filan değil, bildiğin hamido, davaro...

anılkaradeniz61
26.04.2009, 20:47
istediğimizi alamadık ama her türlü çirkefliğe ve eziyete rağmen büyüklüğümüzü gösterdik.başta hiçbir çıkarı olmayan MURAT HOCAmız olmak üzre tüm VAKFIKEBİRLİLER grubuna sonsuz teşekkürler..iyi ki varsın MURAT HOCA..

Cihan
26.04.2009, 20:57
bunlara artık hamido diyelim .... bunların adı hamido.. davaro .. salako ... .. ınako

Fatih Solmaz
26.04.2009, 21:01
kanal d haberde gösterdiler. 30 tane sivaslı 4 tane trabzonluya vuruyordu.
sonra birisi çıktı güya trabzonsporlu üzerinde de bir grubun poları, hiç öyle bilmezdim onları. yanına almış bir sivas formalı bir denyoyu açıklama yapıyor diyor ki trabzonsporlu "biz kardeşiz biz dostuz 4 kişi karıştırdı ortalığı"

o dört kişinin yanında olacaksın senin gibi trabzonluya ne diyeyim ben! yuh ulan yuh be !

TSelif
26.04.2009, 21:01
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/findik.jpg

tekrar hatırlatalım !

murat hoca
26.04.2009, 21:02
istediğimizi alamadık ama her türlü çirkefliğe ve eziyete rağmen büyüklüğümüzü gösterdik.başta hiçbir çıkarı olmayan MURAT HOCAmız olmak üzre tüm VAKFIKEBİRLİLER grubuna sonsuz teşekkürler..iyi ki varsın MURAT HOCA..
sende saol anıl elimden geleni yapmaya çalıştım

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 21:04
kanal d haberde gösterdiler. 30 tane sivaslı 4 tane trabzonluya vuruyordu.
sonra birisi çıktı güya trabzonsporlu üzerinde de bir grubun poları, hiç öyle bilmezdim onları. yanına almış bir sivas formalı bir denyoyu açıklama yapıyor diyor ki trabzonsporlu "biz kardeşiz biz dostuz 4 kişi karıştırdı ortalığı"

o dört kişinin yanında olacaksın senin gibi trabzonluya ne diyeyim ben! yuh ulan yuh be !

Ahhh ulan o sivaslılar Trabzon'a gelmeyecekler mi ..

Yasin T.
26.04.2009, 21:05
gerizekalılar davarolar.ayı fındıktan ne anlar?

murat hoca
26.04.2009, 21:05
ama bize sahip çıkmayan yönetimimiz ve bizi rezil eden futbolcularımız hesabını verecek yönetimler neden vardır ki

murat hoca
26.04.2009, 21:10
şimdi arkadaşlar genellme yapmayalım bizi karşılayanlar da oldu sohbet ettik derneklerinde muhsin yazıcıoğlunun evine gittik başsağlığı için tabi ama şunu anlayalım bunlar cahil taraftar yontulmamış anlamıyorlar ne taraftarlıktan ne de futboldan hanzo gibi olanı çok ya kızdığım futbolun f sini bilmeyen bu adamlar belki şampiyonluk yaşayacaklar bizler gibi bu işin özünü bilenler baka kalacaklar ne acı

MDanışmaz
26.04.2009, 21:11
Geçmiş olsun ama etme bulma dünyası bu elbet onlarda gelecek trabzon'a tabi yiyorsa

Fatih Solmaz
26.04.2009, 21:12
şimdi arkadaşlar genellme yapmayalım bizi karşılayanlar da oldu sohbet ettik derneklerinde muhsin yazıcıoğlunun evine gittik başsağlığı için tabi ama şunu anlayalım bunlar cahil taraftar yontulmamış anlamıyorlar ne taraftarlıktan ne de futboldan hanzo gibi olanı çok ya kızdığım futbolun f sini bilmeyen bu adamlar belki şampiyonluk yaşayacaklar bizler gibi bu işin özünü bilenler baka kalacaklar ne acı
murat abi olayın olduğu anı gösterdiler bi de bunları. valla utandım abi.
sivasmış bundan sonra can düşmanlarım hepsi. kim karşılıyorsa karşılasın onları çiçeklerle şimdi.

Mustafa K. Demirbaş
26.04.2009, 21:14
tribünlerde yaptıkları çocukca hareketler seviyelerini gösteriyordu zaten bişey biildkleri bişeyden anladıkları yokki bunlara bi IQ testi yapılsa çoğu 0-24 aralığında çıkardı buna eminim maçtan sonra bi akarykıt istasyonundan yakıt alırken oradaki görevlinin hayırdır önemli bir maçmıydı şampiyonluk maçımıydı bu demesi bunların şampiyoonluğa ne kadar hazır olduklarını gösteriyordu
futblun f sinden anlaıyosalar ben bu işi bırakırım bunların alayı ....

Selman
26.04.2009, 21:15
Bazıları da sivas şampiyon olsun diyor.

Geçmiş olsun arkadaşlar, gün gelecek hesabını göreceğiz elbet.

Erdinç Dilek
26.04.2009, 21:16
Bir yazı yazmıştım bu başlığa. İçinde bazı sıfatlar vardı. Bu sıfatları genele itham ettiğim düşünüldü. Halbuki ben gerek görmemiştim bu sıfatları görevini kötüye kullanlar, silahlı memurunu gösterip vatandaşa artistik yapanlar "yürüyün lan yürüyün" diyenler, kadın erken çocuk demeden copunu biber gazını acımasızca kullalanlar, önce gireceksiniz deyip sonra giremeyeceksiniz diyerek elinde bileti olan vatandaşı yalan söyleyerek kandıranlar için kullandığımı. Bahsi geçen olaylar için kullandığımı. İnsanların da bunu anlayacağını düşünmüştüm. Yine de özür dilerim yanlış anlaşılmalar olduysa.

Şimdi bana "onlar da stresli, işleri zor, emir kulu" vs vs yakınmaları yapmasın kimse. Vatandaşa yalan söylemeye, acımasızca uygulamalar yapmaya kimsenin hakkı yok. İşi sebebiyle gergin olabilir. Ama insanlıktan çıkamaz. Çetin Abi'nin yazdıklarını bir daha okuyun derim.

Ben de yazardım burada amcamın polis olduğunu, bilmem kaç tane üstün hizmet madalyası plaketi olduğunu, sokaklarda sahte plakalar kullanarak şoruşturmalar yaptığını, dağlara çıkıp araştırmalar yaptığını, hem de ballandıra ballandıra yazardım.

İşini iyi yapanlara terbiyesizlik etmedim. Etmem de. Bahsi geçen uygulamaları yapanlar için kullandığım bu sıfatları yine kullanırım yine olursa. Bunu mesleklerine değil, kendilerine kullanırım. Bunu ayırt edelim önce.
Muhammet neden o çoşkulu mesajı yazdım biliyormusun(hani şu ali arslanlı olanı-sanırım sende amcam polisi oynadın hamle olarak),neyse niye yazdım biliyormusun, polisi görünce havalara giren gençlerimiz varya hani erkekliğini polise artistik yaparak ispatlayan genclik hah işte onlarda biri çıktı senden sonra karşıma o cümlelelri yazdım, hava atmak veya birilerine ödün vermek için değil, özrünü ettin eyvallah ama balçıkla sıvamaya devam etme... hayata bakarsan her meslek dalında başı bozuklar çıkacaktır, olacaktır, vatandaş olarak hangimiz 4-4lüğüz, Lokman hekimin bir cümlesiyle bitireyim "insanlara nasihat ederken kendini unutma,Mum gibi olma;mum insanları aydınlatırken kendini yakar" bu saddce sana değil bu bana bu sana bu herkese...

Muhammet
26.04.2009, 21:18
Muhammet neden o çoşkulu mesajı yazdım biliyormusun(hani şu ali arslanlı olanı-sanırım sende amcam polisi oynadın hamle olarak),neyse niye yazdım biliyormusun, polisi görünce havalara giren gençlerimiz varya hani erkekliğini polise artistik yaparak ispatlayan genclik hah işte onlarda biri çıktı senden sonra karşıma o cümlelelri yazdım, hava atmak veya birilerine ödün vermek için değil, özrünü ettin eyvallah ama balçıkla sıvamaya devam etme... hayata bakarsan her meslek dalında başı bozuklar çıkacaktır, olacaktır, vatandaş olarak hangimiz 4-4lüğüz, Lokman hekimin bir cümlesiyle bitireyim "insanlara nasihat ederken kendini unutma,Mum gibi olma;mum insanları aydınlatırken kendini yakar" bu saddce sana değil bu bana bu sana bu herkese...

Doğru diyorsun abi.

melâl
26.04.2009, 21:20
Eşeğin anlamadığı tek şey hoşaf değil malesef...
Sivas ömründe kaç maçta böyle bir kalabalık görmüş ki nasil davranacağını bilsin...

SS Deplasmanında İnsan olmak...

Biz İnsandık...

bir Sivaslıdansa; böyle bir beklentimiz yoktu zaten...

güvençelik
26.04.2009, 21:22
murat hocam en iyi lafı sen demişsin.bunlar futboldan anlamazlar ,sadece bir meslekleri var ülkemizde onu biliyolar

cihayan
26.04.2009, 21:22
murat abi aynen dediğin gibi dönüş yolunda giderken otobüste biz de bunu düşündük sanki biz bu ülkenin çocuğu değil de mülteiydik.öyle muamele gördük...

Bu bahsettiginiz muamele degil multeciye hic bir insana, canliya yapilmaz. Ayiptir, yaziktir. Buyuk gecmis olsun.

kayihang
26.04.2009, 21:23