PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor: 4 - Kayserispor: 1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

Erdal DİLEK
03.05.2009, 00:45
selamın aleyküm. . .

Mehdi
03.05.2009, 00:46
4 olurmu bu maç ?

Tebrik ediyorum seni kardeşim:)

Süper oldu hemde:)

vuralkara
03.05.2009, 00:48
selamın aleyküm. . .

aleyküm selam

Erdal DİLEK
03.05.2009, 00:49
bende radyodan dinledim maçı en çok ferhatın ismini duydum:)
rakip takım en zayıf orayı gördü abi ondan hep oardan saldırdılar ondandır. .

SARI61
03.05.2009, 00:51
egemenın uclu tek kelımeyle super olmus renkdaşlar

yatara
03.05.2009, 00:53
mac sirasinda .....allah belani versin bagrioydudular kimin icindi o
bide sivas tezahrütati yapiyodular nasildi o???

mac sonu 3lü len kolbasti viedosunun linki varmi sagolun

İsmail Alkan
03.05.2009, 00:54
Tebrik ediyorum seni kardeşim:)

Süper oldu hemde:)
............:U

Emo91
03.05.2009, 00:55
buyrun egemenin 3lügü!!!
http://www.facebook.com/video/video.php?v=72872278193&oid=17088199330

ne manyak bi milletiz bu görüntülerden eblli! geleni de bizim gibi yapiyoruz, bakin alanzinho vs. colman kolbasti oynuyorlar, cale isi cözdü!!

harbi dünyanin hangi bir kösesinde var böyle birsey, trabzonda var ama arkadasim!!!
laz akli dedikleri bu olsa gerek, doyamiyoruz trabzonspora! basariya aciz!!
verdigimiz tepki de saten cogu zaman ersun hocanin dedigi gibi asiri sevgiden geliyor!! onu da bi kontrol edebilsek..... aaaaah aah!

yendikmi her sey güzel oluyor ama, buna diyecek lafim yok!
harbi yendikmi herkez cosuyor!!
dedigim gibi egemenin 3lügü ve oyuncularin kolbastisi herseyin belgesidir!!

Ümit Küçük
03.05.2009, 00:56
bisey diyecemde demek istemiyorumda genede diycem egemenin üçlüsünden sonra bizim taraftar üçlü çekmeyi bilmiyor.1 den sonra trabzona baglıyor hemen

selimatal
03.05.2009, 01:03
mac sirasinda .....allah belani versin bagrioydudular kimin icindi o
bide sivas tezahrütati yapiyodular nasildi o???

mac sonu 3lü len kolbasti viedosunun linki varmi sagolun

Ersuncular kızacak ama Ersun Hocaya.:)

Tasvip edilecek bir bağırış değildi elbette ama bazıları hala bu takıma gereksiz yere çektirilen 29 maçlık eziyete isyanın farkında değiller.

Farklı ne yaptı Ahmet hoca?

Hücuma hızlı kalkıldı, dan-dun uzun topları belliki yasakladı, topu yere indirdik, ve en önemlisi etkili kanat organizasyonları yapıldı.

Bizim kadromuz kesinlikle iyi bir kadro.

Bir sağbek, bir de F.Tekke alınsa bile şampiyonluğa yeter. Orta sahaya Aurello tarzında bir adam da alınırsa UEFA da bile ses getirir.

sanatik
03.05.2009, 01:05
Valla bravo,güzel tesbit.

Alan'ın oyun stilini okuyabilecek ve onun toplarını koklıyabilecek golcüler lazım bize,işte o zaman bu iş çözülecek.

Yıllardır Mevcut durumumuz ve oyun sistemimiz ne ?

Yattara topla buluşacak,topu kesecek,golcülerimizde yattaradan gelecek hava topuna göre pozisyon alacak,olursada gol olacak,

Varmı başka bir oyun sistemimiz ?

İşte Alan bu soruna ilaçtır,artık top Alanın ayağına geçtiği zaman bu çocuğu koklıyabilecek şekilde pozisyon almalı golcülerimiz.

Colman cok benzer ara pas atiyor bu ikili bu sezon bile daha verimli olabilirdi inschallah olacak hücum sadece yattara olmayacak hatta gökhanda iyi pas veriyor 19 dakikada topu önüne almasi enteresan istedigim gökhan bu iste hamiyi hatirlatti bana

Mehdi
03.05.2009, 01:06
............:U
Gücenmece darılmaca yok abi.Sen 3-0 demiştin:)

Müthiş bir akşamdı.Maçın bir anından sonra taraftar da kendine geldi.Herkesi tebrik ediyorum.

Kaymaklı kadayıf tadında bir hafta oldu.Barçam'da yenmiş:)

Yaşasın bordo mavi.:D

Onur Civelek61
03.05.2009, 01:07
Kazandığımız zaman herşey güzel...

Mehdi
03.05.2009, 01:08

Tövbe bismillah.İftira:)

Mecnun Odyakmaz Allah belanı versin dediler.

Zaten Sivas'a bağırmaktan kayseriye odaklanamadık.

Bize ilk yarı maçta ib... Trabzon olamazsın şampiyon diyen kayseriye ''kümeye'' diye bağırmak isterdim.Ama nasip:)

Erdal DİLEK
03.05.2009, 01:09
tayfunun yerine giray oaynamlıydı, niye tayfun anlamdım,
ferhatı hiç beğenmedim, kötü oynadı bence, rakip takım her geldiğinden gecti gitti,
yattara gol pasını verdi yattı, serkana atttığı bir top varki serkan pozisyona girmesin diye elinden geleni yaptı acıkcası

ayrıca colmanın penaltısı mükemmeldi

güzel bir 3 puan. . .

sanatik
03.05.2009, 01:10
ya birde 36 inci dakikda nerdeyse golü yiyorduk defans arkasina atilan top ama sylva da kaldi forvet kaldirsa üstünden gololacak. Böyle pozisyonlar vermek korkutuyor. Böyle basit olmamali kaleci ile karsi karsiya kalabilek.

Cafer Bulur

Tasvip edilecek bir bağırış değildi elbette ama bazıları hala bu takıma gereksiz yere çektirilen 29 maçlık eziyete isyanın farkında değiller.

Hücuma hızlı kalkıldı, dan-dun uzun topları belliki yasakladı, topu yere indirdik, ve en önemlisi etkili kanat organizasyonları yapıldı.

Bir sağbek, bir de F.Tekke alınsa bile şampiyonluğa yeter. Orta sahaya Aurello tarzında bir adam da alınırsa UEFA da bile ses getirir.
Söylediklerine kismen katiliyorum ama bu maci ölcü olarak görmek yanlistir kanimca.

Sansimizinda yardimiyla erken gelen goller bizi rahatlatti,yoksa yine sisirme futbola devam edebilirdik.

Takimin sorunlarinin degil 1 hafta 5 hafta icinde hallolmasi mümkün degil.

Gercek ölcü geri kalan 4 hafta olacaktir ahmet özen icin.Ben sahsen bu maclarda iyi futbol beklemiyorum.

Ahmet özenin yapmasi gereken takimi sonuca endeksli olarak oynatmasidir,daha fazlasini zaten kimse beklemiyor.

serasker
Dün, 15:26 #8895 (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2200153&postcount=8895) serasker (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=29970)

oynar ve gol atar....

Bu gün saat 15.26 da umutu istemeyenlere karşılık, oynar ve gol atar demişiz.

Bir gol attı. bir de bizi rahatlatan penaltı yaptırdı.

Tunga
03.05.2009, 01:11
Tamamen dağınık, ama stresi üzerinden atmış görünen bir oyun oynadı takım.

Kayseri maçın başında bizi iyi sıkıştırıyordu ki, üst üste iki gol maçın tansiyonunu düşürüverdi.

Her şeye rağmen kazanmak güzel.

Acar Altan
03.05.2009, 01:12
Böyle bir galibiyete ihtiyacimiz vardi.Moral oldu.

Caner Dikan
03.05.2009, 01:15
Güzel galibiyet.Ama yine de karın ağrıları çekilerek kaznılmış bi galibiyet.
2. yarının başından 3. golümüze kadar yine baya stres yaşadık.
Her şeye rağmen galibiyet güzel.4 gollüsü bi başka güzel...

sanatik
03.05.2009, 01:17
yukarıda altını çizdiğim ve kalınlaştırdığım kelimenin doğrusunu kullanırsan sevinirim, ya da kullanmazsın olur biter ama kullanacaksan da "inşallah" diye yaz, internet mantığı ile yazılabilecek-oynanabilecek bir kelime olmaması lazım, öyle değilmi??

Ben almanyadayim s yaziyorum yinede dogru sadece almancilar okuyabiliyor dikkat etmemisim. Mesaj ilede iletebilirsin böyle seyleri. Merci.

Taner Uykuçeken
03.05.2009, 01:18
Skorun güzelliği cezbetmiş herkesi ama ben özellikle son 15-20 dakikadaki ciddiyetsizliğe taktım sezonun bir çok maçında vardı bu durum skor üstünlüğünü ele alınca takım rehavete giriyor topu alan bugün yeniçeri akıncısı gibi yürüyordu kayserinin üstüne daha farklı alabileceğimiz maçı neredeyse veriyorduk ki Hüseyinin bir pozisyonu var penaltı verebilirdi hakem. Bugünkü Real barca maçını seyretsin bizimkiler

selimatal
03.05.2009, 01:20
Maçın hareketi için de anket yapılmalı.

Alanzinho'nun pası bence.:)

Gürkan
03.05.2009, 01:21
Bu kadroyu ilk defa bu kadar stressiz gördüm.

zahido
03.05.2009, 01:21
Ersun hoacada en fazla bukadar oynatiyordu bu takimi.. Demekki fazla para vermenin bi anlami yok :) biri 2 milyon avro biri 100 bin tl..

İsmail Alkan
03.05.2009, 01:22

Buda nereden çıktı ?

Tribünlerin zaman zaman verdiği tepki tamamen sivasa yönelikti,Ersun hocaya tribünlerde iki kişinin bireysel muhabbetlerinin haricinde topluca yapılan bir tepki veya tezarrühat olmamıştır.

serasker
03.05.2009, 01:22
Trabzonspor ezdi geçti

Turkcell Süper Lig'in 30. haftasında şampiyonluk yarışından uzaklaşan Trabzonspor, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Kayserispor'u 4-1'lik skorla mağlup etti.
(VAKİT GAZETESİ)

Evet şampiyonluk yarışından uzaklaştı diyebilirsin sadece.
ama şansı yok diyemezsin elbette.

Hüseyin İlkin
03.05.2009, 01:23
Buda nereden çıktı ?

Tribünlerin zaman zaman verdiği tepki tamamen sivasa yönelikti,Ersun hocaya tribünlerde iki kişinin bireysel muhabbetlerinin haricinde topluca yapılan bir tepki veya tezarrühat olmamıştır.

Bende duymadım ama, duyanlar olmuş Tv'den.

Ne duyduklarınıda özelden yazacağım şimdi abi.

Ba®ış
03.05.2009, 01:24
İsmail Abi,

malesef tv den duyuldu bazı şeyler

Bilâl ÇOBAN
03.05.2009, 01:25

ersun hoca kısmına karışmıyorum. ersuncu ya da antiersuncu ilan edilmeye niyetim yok, ben sadece Trabzonsporcu'yum hamdolsun.

abi demek ki tek böyle düşünen ben değilmişim, gerçekten göze hoş gelen bir futbol oynadık, sağ bek ve Fatih Tekke yanında, biglia'yı da görürsek, gerçekten 10 numara bir kadromuz olur...

yaşasın bordo mavi...

oguzkoc
03.05.2009, 01:29
bugünkü maçın böyle bitme sebebi stressiz oyundan kaynaklandı. şampiyonluktan zaten uzaklaşmış bir takımız biz. ve iddaa ediyorum aynı sivas bugün olsaydı yenerdik. şampiyonluk stresi olmadan yani... yada biz lider sivas altta olsaydı maç gene bizimdi. bu işler birazda psikolojik; ersun yanalın istifasıyla hiç alakası yok.

Ümit Küçük
03.05.2009, 01:33
arkadaslar ersun hoca aleyine tezahurat olmadı mecnun odyakmaz denen kişilige tezahurat edildi ona Allah belanı versin diye bagırdılar
bu arada mehmet ereni begendim kayseriden ama bencil biraz bizden de gökhanı ikinci kez böyle arzulu gördüm eşkisehir macından sonra

serasker
03.05.2009, 01:33
Şunu da itiraf edeyim ki, ben Kayserisporun oynadığı oyunu çok beğendim.
Top teknikleri yüksek, kombine atakları ve toplu savunmaya geçişleri ile beğendim.
güzel de oynadılar. ama 4-1 kaybettiler.
İşte bu takım, tolunay kafkas ile devam ederse gelecek yıllar, ilave futbolcular ile çok işler başarır. zira ümit dolu bir takım.
Futbolcularının tekniklerine ve çok çabuk olmalarına hayran kaldım.
İşte böyle bir takım üretmiş hoca ile istikrar derim.

Erdem Keser
03.05.2009, 01:36
Doğru olabilir ; Mecnun'u Ersun diye duyduk muhtemelen.

yatara
03.05.2009, 01:37

fatih len sagbek den önce bu takimdan hüseyin gitmesi lazim...mehmet topuzu forvet arkasi alanzinhoyu sol yattarayi sag kanat gökhan fatih forvet colman mustafa sarp orta sahanin ortasi savunma giray egemen cale kaleci tony he biligayi ala bilirsek mustafa sarpin yerine biliga oynar müthis kadro olurdu:D

yatara
03.05.2009, 01:42
Ersun hoacada en fazla bukadar oynatiyordu bu takimi.. Demekki fazla para vermenin bi anlami yok :) biri 2 milyon avro biri 100 bin tl..

ersun yanal böyle oynatsaydi sen ne isterdin ersun yanalin zamaninda hüseyinin 2 kisi gecdigini ve sorada hava pasi yattayaya atdigini hic görüdnmü bu macda yapdi iste

POYRAZ
03.05.2009, 01:43
Kazandigimiz icin mutluyum. Sezon sonuna kadar mac kaybetmemeliyiz.

TheRapZoNe
03.05.2009, 01:46
Diyebilirimki sezon başından beri oynadığımız maçların en keyiflisiydi her ne kadar stadyumda biraz ıslansakta.
Daha önceden de demiştim lig henüz bitmedi. Sezon başında hedefimiz avrupa kupalarına katılmaktı. Umarım bu şampiyonlar ligi olur.
Allah(c.c) yardımcımız olsun

sanatik
03.05.2009, 01:46
bugünkü maçın böyle bitme sebebi stressiz oyundan kaynaklandı. şampiyonluktan zaten uzaklaşmış bir takımız biz. ve iddaa ediyorum aynı sivas bugün olsaydı yenerdik. şampiyonluk stresi olmadan yani... yada biz lider sivas altta olsaydı maç gene bizimdi. bu işler birazda psikolojik; ersun yanalın istifasıyla hiç alakası yok.

hayir. Ersun yanal futbolcularini yanlis etkiledi veya etkilemedi sivas maci a dogru dürüst hazirlanmadi oysa berabere bile kalmasi süper olacakdi bunu oyuncularina anlatip stresi yok edebilirdi a
Vantaj bizdeydi sivasa verdik. Ersun sucsuz degildir

yatara
03.05.2009, 01:48
benim tek korkum gene egemenin hafataya sari kart görmesi durumunda gene bi bursa macinda oyniyamamasi:(

trabzona seneye Iskender Büyük gibi bi adam lazim ve tüm yerel bide istanbul medyalarinin yazdiklarini begenmedimi trabzonspor hakinda onu degistirmesi lazim:D

Erdem Keser
03.05.2009, 01:52
ersun yanal böyle oynatsaydi sen ne isterdin ersun yanalin zamaninda hüseyinin 2 kisi gecdigini ve sorada hava pasi yattayaya atdigini hic görüdnmü bu macda yapdi iste
ççç :D:D:D

Ersun , Hüseyin'e yasaklamıştı bunları yapmasını:D

İsmail Alkan
03.05.2009, 01:53
İsmail Abi,

malesef tv den duyuldu bazı şeyler

Taktım ben bu işe,

20 bin kişi bağırır duyulmaz,50 gs li stadı inlerken duyar tv başındakiler :),

Ersunla ilgili tek tezarrühat olmaz,Ersuna bela okurken duyar tv başındakiler :)

Bir dahaki Avni Akerde oynanacak olan ilk maçı bende tv den seyredecem,bakacamki tvden nasıl duyuluyor :)

yatara
03.05.2009, 01:56
Taktım ben bu işe,

Ersunla ilgili tek tezarrühat olmaz,Ersuna bela okurken duyar tv başındakiler :)

Bir dahaki Avni Akerde oynanacak olan ilk maçı bende tv den seyredecem,bakacamki tvden nasıl duyuluyor :)

haha:D
bende ersun yanal anladim
bide bi ara sivas trabzona nasil gelecek tezahrütarti vardi

Ba®ış
03.05.2009, 01:58
Taktım ben bu işe,

yukarıdaki bi arkadaşın mesajını okuyunca bende de jeton düştü,Mecnun u Ersun olarak duymuş olabiliriz,hatta maçı beraber izlediğimiz arkadaşlarımızın ilk tepkisi de "Ersun Hoca'ya mı bağırıyorlar" oldu.

ama gs maçında hakikaten yarım saat gslilerin sesi geldi :)

Gürkan
03.05.2009, 01:59
Taktım ben bu işe,

Temelin bir fıkrası vardır (buraya yazılmaz) sonunda adam "demek ki buradan öle görünüyor " der aklıma birden o geldi.

Ahmet Kuru
03.05.2009, 01:59
Garip bir maçtı..
İzlerken hiç strese girmedim,muhtemelende futbolcularda öyle düşünerek oynadılar...
Takımda aşırı derecede değişen birşey yok..
Takım aynı sadece biraz şans vardı..
4-1 in ardına saklanmayalım bence...

RepLay
03.05.2009, 02:00
Ya bırakıp giden takımı terkeden hocayı daha niye savunuruz anlam veremiyorum. Muhtemelen Cevat Kol Ersun Yanalın istifa ettiği haberini yaptığı zaman istifasını sunmuştu Ersun Yanal. Ne yani kimse topcuya hocaya küfür etmiyecekmi zannediyordu edilmesin isterim ama edileceğini herkez gibi kendide biliyordu.

Gelelim maçaa. Ben skordan memnunum Oyundanda kısmen memnunum iyi yaptığımız şeyler var.

Gökhan KAN
03.05.2009, 02:00
Hakem Barışın penaltısını verseydi Kaleciyede Kırmızı vermesi gerekiyordu..Bence hakem oyunu durdurup penaltı vermeliydi...

demir
03.05.2009, 02:07
bızdekı kadar cok taraftar gurubunun oldugu ve her macta her gurubun baska sesle bagırdıgı baska bır kulup yok yaa aradan bır gurup cıkıp abuk subuk bır tezahurat yapıyor bu butun taraftara mal edılıyor hemen gurupların acıl olarak kapatılıp tek catı altında toplanması gerekıyor yoksa budurum gızlı mıhraklar tarafından 25 yıldır kullanıldıgı gıbı yıne kullanılmeye devam edecek bu arada ben hala macın ozetını bulamadım ewet lıg tv de gol goruntulerı var ama ben gol goruntulerını degıl macın ozetını ıstıyorum :S :(

OnOuR
03.05.2009, 02:07
Vallaha skor memnun edici.. Şans'ın yanımızda olmasıda ayrıca memnuniyet verici :) İnşallah devamı gelir yani...

asimetrik
03.05.2009, 02:08
ı
Hakem Barışın penaltısını verseydi Kaleciyede Kırmızı vermesi gerekiyordu..Bence hakem oyunu durdurup penaltı vermeliydi...

Avantaj ve gol her zaman önemlidir.Tuhaflık olduğu fikrine katılıyorum. Yaptığı yanına kar kalmış gibi oldu. Bence de devam ettirip golü vermeli, kaleciye de golden sonra sarı vermeliydi. Bariz gol şansını engelleyemediği ama centilmenlik dışı hareket ve-veya kasıtlı faul yapmaktan. Sarıyı engelleyen nedir anlamadım.
Yine de kurallara bakmak lazım.

yatara
03.05.2009, 02:09
ben iddaa ediyorum sivasspor yarin puan kaybedecek
hadi arkadaslar ben yatiyom iyi geceler size yarin sivas macindan sora yüzümüz gülerek görüsürz insh.:D

demir
03.05.2009, 02:11
ı

Avantaj ve gol her zaman önemlidir.Tuhaflık olduğu fikrine katılıyorum. Yaptığı yanına kar kalmış gibi oldu. Bence de devam ettirip golü vermeli, kaleciye de golden sonra sarı vermeliydi. Bariz gol şansını engelleyemediği ama centilmenlik dışı hareket ve-veya kasıtlı faul yapmaktan. Sarıyı engelleyen nedir anlamadım.

macın ozetını zıleyemedım ama gol goruntulerıne bakılırsa sankı barıs avantajı kaybettıgı ıcın kendısı takıp atmıs gıbı geldı bana ayrıca 3-1 ondeyız kırmızı verse ne olur vermese ne olur zaten gol oldu avantaj oldugu ıcın hakem kendı taktır hakkını kullanmıs bence normal ;)

Gürkan
03.05.2009, 02:13
Maç sonu kolbastıdan sonra futbocular içeri giderken egemen geri çağrıldı taraftar tarafından ama lig tv reklama girdi olayı stadta izleyen oldu mu?

Turgay 6161
03.05.2009, 02:15
Maç sonu kolbastıdan sonra futbocular içeri giderken egemen geri çağrıldı taraftar tarafından ama lig tv reklama girdi olayı stadta izleyen oldu mu?

Lig tvde daha sonra gösterdiler.yine mükemmeldi

asimetrik
03.05.2009, 02:17
macın ozetını zıleyemedım ama gol goruntulerıne bakılırsa sankı barıs avantajı kaybettıgı ıcın kendısı takıp atmıs gıbı geldı bana ayrıca 3-1 ondeyız kırmızı verse ne olur vermese ne olur zaten gol oldu avantaj oldugu ıcın hakem kendı taktır hakkını kullanmıs bence normal ;)

Kaleci net olarak, çalımı yiyince ayağını kaldırarak çelme taktı. Net penaltı.
Kalecinin kart görmesi veya görmemesi elbette önemsiz. Hatta iyi oldu severim Süleyman'ı. Sadece kuralın doğrusu nedir acaba anlamında bir mesajdı.

Hüdai Pervaneli
03.05.2009, 02:17
Takimimiz Ikinci golü hazirlani olarak ve vurus olarak cok guzeldi

TAkimimizi Kutluyorum

İsmail Alkan
03.05.2009, 02:18
Maçın ,kayseri kalecisinin attığı golle beraber en güzel anıydı bence,müthiş bir görüntü ve müthiş bir tribün liderliği var bu egemende :)
Önce huhh yaptırması,ardından üçlü,futbolun güzellikleri olan bu gibi görüntüleri vermeyip reklama giren Lig Tv yide şiddetle kınıyorum.

Gürkan bu görüntüleri bir arkadaş facede paylaşmıştı,arka sayfalarda linki olacak ;)

Şenol Altunsoy
03.05.2009, 02:19
ı

Bildiğim kadarıyla sarıyı engelliyen iki ceza birden verilmez mantığı yani vuruş gol olmasaydı o zaman sarı ya da kırmızı birde penaltı ama gol olunca kart çıkmıyor yani gol zaten ceza oluyor

Gökhan KAN
03.05.2009, 02:20
ı

Öylede olabilir..Kaleci ceza almalıydı...

demir
03.05.2009, 02:22
Kaleci net olarak, çalımı yiyince ayağını kaldırarak çelme taktı. Net penaltı.
Kalecinin kart görmesi veya görmemesi elbette önemsiz. Hatta iyi oldu severim Süleyman'ı. Sadece kuralın doğrusu nedir acaba anlamında bir mesajdı.

heee anladım :D ewet bu konuda haklı olabılırsın ama ben hala macın ozetını bulamadım ve bulana kadarda her mesajımda yazacam :S yada 1500 ytl kıyıp gıdıp bır tv alacam :S :D :D

Emre EFENDİOGLU
03.05.2009, 02:22
Ersun Hocaya bela okunmadığına sevindim, kusura bakmayın o zman.
Mecnun, Ersun
ikisi benziyor birbirine ses az geldiği için o sandık demek.
Yani taraftarımız mükemmel değil ama bu kadarda berbat olamaz diye düşünüyordum Allahtan değilmiş :)

demir
03.05.2009, 02:24
bu arada kalecıye carpıp gıren golde o gol gokhana yazılması gerekmıyormuydu ? en son sutu ceken gokhan sonucta ne yani kalecının elıne carpıp gırse gol kalecıyemı yazılacaktı yanlısmı bılıyorum ben ???

Kubilay ŞAHİN
03.05.2009, 02:25
Gökhana Yazıldı Sanırım..

ugurozturk
Arkadaşlar bu takımdan Ferhat,hüseyin,tayfun ve isaac gitmesi lazım.Bu adamlar tam bir ıskarta.

Huseyin ve Tayfun defansin en iyileriydi bugun.

ugurozturk
Gökhana Yazıldı Sanırım.. suleymanuya kendi kalesine yazildi.

demir
03.05.2009, 02:27
Huseyin ve Tayfun defansin en iyileriydi bugun.

ligin basından beri ilk defa bır macı kacırdım ızleyemedım oda kahroluyorum yaww :S :S huseyın ve tayfunun ıyı oynadıgı bır macı nasıl kacırırım ben ahhhhh ahhhh kafayı duvara vurma avatarı olsa gusel olurdu yaww :D

demir
03.05.2009, 02:29
suleymanuya kendi kalesine yazildi.

iyide neden bu barız kalye bir şut ve dırekten donup kalecıye carpıyor soyle dusunelım sol acıktan bır futbolcu gelıyor (alanzinho nun gs attıgı gol gıbı dusunelım ) sut cekılıyor kalecının elıne carpan top kaleye gırıyor gol sımdı kalecıyemı yazılacak top kalecıye carpıp dırege carpıp yıne kalecıye carpıp gırse bence gol yıne gokhana yazılmalı degılmıydı bunun kuralı nerede yazıyor acaba ??

Erdal
03.05.2009, 02:31
Tayfun iyi idi diyemeyiz... Hatta kötüydü diyebiliriz....Hüseyin bir ara sahiden kendini aştı...

Fatih BALTA
03.05.2009, 02:31
Ersun hoca aleyhine bağırılmadı."Mecnun nerdesin Allah belanı versin" şeklinde tezahürat oldu belli bir süre.Onun dışında bol bol sivas aleyhine tezahüratlar yapıldı.Maç sonu Egemen klasiği üçlü günün en güzel anlarından biriydi.

demir
03.05.2009, 02:32
Tayfun iyi idi diyemeyiz... Hatta kötüydü diyebiliriz....Hüseyin bir ara sahiden kendini aştı...

yav ağlacam sımdı heee macı 4-1 kazandık dıye boole dusunmuyorsunuz degılmi hakıkatten ıyı oynadık yaniii lıgın basından berı oynadıgıumızı dusundugum tek mac fener macı ıdı ondada gol atamadık

Can basten
03.05.2009, 02:33
bu arada kalecıye carpıp gıren golde o gol gokhana yazılması gerekmıyormuydu ? en son sutu ceken gokhan sonucta ne yani kalecının elıne carpıp gırse gol kalecıyemı yazılacaktı yanlısmı bılıyorum ben ???

Oyuncunun şutu kalecinin eline çarpıp içeri giriyorsa gol şutu çekene yazılıyor çünkü futbolcu da aynı doğrultuda vurmuş oluyor. Fakat eğer top kalecinin müdehalesiyle yön değiştiriyorsa o zaman kaleciye yazılıyor.

is_mail61
03.05.2009, 02:33
ya egemenin 3lüyü nerden bulucam arkadaşlar

Hüdai Pervaneli
03.05.2009, 02:34

Ben sahsen cok sasirdim

Bugun kendi gercektende asmisti

İsmail Alkan
03.05.2009, 02:34
Erman bile öyle anlamış...Hatta güya telefon etmiş ve çok küçük bir azınlık demişler...Duyurmak lazım bunu...İtiraf edeyim ben de öyle anladım:)
Doğru diyorsun Erdal,

Şimdi bunu çok güzel kullanırlar,önlem almakta fayda var.

Erdal
03.05.2009, 02:35
Hayır iyi falan oynamadık..Sadece biraz şanslı biraz da becerikli idik...İyi oynamadık derken her zamankinden farklı değil...Trabzonspor bu sene 3 maç hariç her maçı kazanabilir her maçı kaybedebilir bir top oynadı...Bu da onlardan biri idi..

cihayan
Ersun Hocaya bela okunmadığına sevindim, kusura bakmayın o zman.
Mecnun, Ersun
ikisi benziyor birbirine ses az geldiği için o sandık demek.
Yani taraftarımız mükemmel değil ama bu kadarda berbat olamaz diye düşünüyordum Allahtan değilmiş :)

Ben de oyle zannedip uzulmustum. Yani ne olursa olsun uc gun oncesine kadar senin hocan olan birisine Allah belani versin diye tezahurat yapmayi kendimize hic yakistiramamistim. Ama olayin dogrusu anlasildi simdi.

İsmail Alkan
ya egemenin 3lüyü nerden bulucam arkadaşlar
Arka sayfalara bir göz atarsan linkini paylaştı arkadaşlar.

demir
03.05.2009, 02:40
vaybeee gokhanda busene cok kazmalastı ama bırazda sansızlıkda var bızım cocuklarda yaww

uğur BULUT
03.05.2009, 02:41
öyle böyle yendik kayseriyi hadi hayırlısı 2.olalım bari şampiyonlar ligine gidelim

asimetrik
03.05.2009, 02:43
Bildiğim kadarıyla sarıyı engelliyen iki ceza birden verilmez mantığı yani vuruş gol olmasaydı o zaman sarı ya da kırmızı birde penaltı ama gol olunca kart çıkmıyor yani gol zaten ceza oluyor

Gol bir ceza değil. Öyle olsaydı gol sonrası ortsahadan ceza vuruşu olurdu. Oysa ki başlama vuruşu.

Çoğu kez şöyle olmuyor mu?
Mesela ortasahada atak yapan takım oyuncusuna sert bir faul sonrası, top kaybedilemmişse atak kesilmeyip daha sonra oyun durduğunda oyuncuya sarı kart (sertliğine göre kırmızı).
Bu pozisyonun farkını anlamadım. Aynısı. Belki hareketi kartlık yorumlamamıştır.

OnOuR
03.05.2009, 02:43
Ersun hoca aleyhine bağırılmadı."Mecnun nerdesin Allah belanı versin" şeklinde tezahürat oldu belli bir süre.Onun dışında bol bol sivas aleyhine tezahüratlar yapıldı.Maç sonu Egemen klasiği üçlü günün en güzel anlarından biriydi.

Ohh ohh iyi olmus... Gecen hafta cektiklerimizi iyi bi şekilde haykırsaydılar ki bunuda iyi şekilde yapmışlardır zaten.. :) Vallaha maçı izledigimiz ortamdan dolayı ben pek duyamadım yada algılayamadım ama Trt3'deki tekrarında can kulagıyla dinlicem bakim nasıl orjinal seyler cıkarmıslar... :D

Ahmet Başkaya
03.05.2009, 02:44
2.olan takım elemede kimlerle oynar tahminen yani biz olursak ve o ilk elemede elenirsek ne olur?Uefa mı yoksa yallah mı?

ugurozturk
03.05.2009, 02:46
iyide neden bu barız kalye bir şut ve dırekten donup kalecıye carpıyor soyle dusunelım sol acıktan bır futbolcu gelıyor (alanzinho nun gs attıgı gol gıbı dusunelım ) sut cekılıyor kalecının elıne carpan top kaleye gırıyor gol sımdı kalecıyemı yazılacak top kalecıye carpıp dırege carpıp yıne kalecıye carpıp gırse bence gol yıne gokhana yazılmalı degılmıydı bunun kuralı nerede yazıyor acaba ??

yani bence de sence.. amam hakem kime yazarsa onundur. Gokhan da mactan sonra iki gol attim cok mutluyum; hakemin kime yazdigi beni ilgilendirmez dedi. senin dediklerine benzer aciklamalar yapti.

demir
03.05.2009, 02:47
2.olan takım elemede kimlerle oynar tahminen yani biz olursak ve o ilk elemede elenirsek ne olur?Uefa mı yoksa yallah mı?

ya dur ne elemesı sende basladın hemen hesaplara....!!!!

bız sampıyon olacaz zeten oyuzden eleme yok bıze :D :D :D

Şenol Altunsoy
03.05.2009, 02:49
Gol bir ceza değil. Öyle olsaydı gol sonrası ortsahadan ceza vuruşu olurdu. Oysa ki başlama vuruşu.

Çoğu kez şöyle olmuyor mu?
Mesela ortasahada atak yapan takım oyuncusuna sert bir faul sonrası, top kaybedilemmişse atak kesilmeyip daha sonra oyun durduğunda oyuncuya sarı kart (sertliğine göre kırmızı).
Bu pozisyonun farkını anlamadım. Aynısı. Belki hareketi kartlık yorumlamamıştır.

Valla ben bir vakitler buna benzer bir pozisyonda Erman Toroğlundan dinlemiştim onun yalancısıyım :)

Ahmet Başkaya
öyle böyle yendik kayseriyi hadi hayırlısı 2.olalım bari şampiyonlar ligine gidelim
Yok şu mesaja hitaben dedim....Zaten biliyorum şampiyon olacağımızı sadece 2.için soruyorum renkdaşım;)

demir
yani bence de sence.. amam hakem kime yazarsa onundur. Gokhan da mactan sonra iki gol attim cok mutluyum; hakemin kime yazdigi beni ilgilendirmez dedi. senin dediklerine benzer aciklamalar yapti.

adam haklı bence bu pozısyon kesınlıkle gokhana yazılmalı yıllar once aynısı hakan şukure oldu sılıp hakana yazdılar golu

Özkan
Ersun Yanal forvetlerimizi hayırla anmıştır bugün. Özellikle Umut'un attığı gol kendisinden beklenmeyecek birşeydi. Ersun Yanal teknik direktörken bu tip pozisyonlar taca ya da tribünlere gidiyordu.

selimatal
Taktım ben bu işe,

Maçı ve sonrasını tekrar izledim. Şansal ve Toroğlu bile Ersuna küfürü farketti ama geçiştirdiler çocuk falan diye.

Biz de geçiştirelim. Kalsaydı "anti-ersun" taraftar grubunun sesi A.Akerde çok duyulduğu için iyi olmayacaktı. Ersuncular ise A.Akerde çıt çıkarmıyorlar.

Ya da buldum: Ersuncuların hiçbiri maça gelmiyorlar A.Akerde ve onun için ersuncu oldular.:)

demir
03.05.2009, 02:50
Yok şu mesaja hitaben dedim....Zaten biliyorum şampiyon olacağımızı sadece 2.için soruyorum renkdaşım;)

:D :D :D ahhh ahhhh yedin ömrümüzü trabzonum yediinnnnn kendı elımızle hedıye ettık su guselım maclarımızı kacırdıklarımızı sadece toplasak bızı 3 yıl sampıyon yapardı su lıgde bee :D:D

demir
03.05.2009, 02:52
Ersun Yanal forvetlerimizi hayırla anmıştır bugün. Özellikle Umut'un attığı gol kendisinden beklenmeyecek birşeydi. Ersun Yanal teknik direktörken bu tip pozisyonlar taca ya da tribünlere gidiyordu.

kacan gollerıde ersun hocaya bagladınya :) :D sen benı guldurdun allahda senı guldursun mesela sampıyon olalım oole gul emii :D :D

selimatal
03.05.2009, 02:53

Doğrusu şu olmalıydı:

Hakem penaltıyı görür ama pozisyon devam ettiği için avantaja bırakır. Gol olursa golü verip kaleciye sarı kart gösterir.

Gol olmazsa penaltı verir ve kırmızı kart gösterir.

Hakem devam ettirmekle doğru olanı yaptı ama kaleciye sarı kart göstermedi.

ugurozturk
Maçı ve sonrasını tekrar izledim. Şansal ve Toroğlu bile Ersuna küfürü farketti ama geçiştirdiler çocuk falan diye.

Biz de geçiştirelim. Kalsaydı "anti-ersun" taraftar grubunun sesi A.Akerde çok duyulduğu için iyi olmayacaktı. Ersuncular ise A.Akerde çıt çıkarmıyorlar.

Ya da buldum: Ersuncuların hiçbiri maça gelmiyorlar A.Akerde ve onun için ersuncu oldular.:)

mac 3-1den sonra bi ara ligtv taraftarin sesini kistilar; muhtemelen Ersuna kufur ediliyor diye dusundum. stadda olan var miydi?

Özkan
kacan gollerıde ersun hocaya bagladınya :) :D sen benı guldurdun allahda senı guldursun mesela sampıyon olalım oole gul emii :D :DTamam, Ersun Yanal'ın gönderilmesini isteyenlerdendim ama alıntı yaptığınız iletide kendisinin ne kadar şanssız olduğunu vurgulamaya çalışmıştım.

asimetrik
03.05.2009, 02:55
Valla ben bir vakitler buna benzer bir pozisyonda Erman Toroğlundan dinlemiştim onun yalancısıyım :)

Bir gün denk gelir bir yerde de öğreniriz:)

Bizim mahalle maçlarında bu kadar karışık değildi durum. Giren gol penaltı olmaz deyip, bir de sert girene bir kaç küfür biterdi iş..

Seviyorum futbolu :)

demir
03.05.2009, 02:57
Tamam, Ersun Yanal'ın gönderilmesini isteyenlerdendim ama alıntı yaptığınız iletide kendisinin ne kadar şanssız olduğunu vurgulamaya çalışmıştım.

valla özkan kardesım keyfım okadar yerındekı bugun macı ızleme bıle ızleyemedım herkes ıllellah ettı bende cok sınırlı ve agresıftım skoru 10,30 gıbı oorendım sevıncten hala havalara ucuyorum azım kulaklarımda gordugun gıbı :D :D oyuzden sana sadece sunu solemek ıstıyorum ıster ersun ıster ahmet ıster mehmet bız mac kazanalımda ısterseler teknıktrektorumuzu uzaydan getırsınler farketmezz :D :D :D

tahabatur
03.05.2009, 02:58
arkadaşlar bugün tvnet diye bir kanala rastgeldim. tam 1 saat trabzon konuşuldu.konuşan da kemal belgin. gayet güzel yorumlar yapıyor. programın adını unuttum ama hafta sonları iki gün de varmış

selimatal
03.05.2009, 03:01
Hayır iyi falan oynamadık..Sadece biraz şanslı biraz da becerikli idik...İyi oynamadık derken her zamankinden farklı değil...Trabzonspor bu sene 3 maç hariç her maçı kazanabilir her maçı kaybedebilir bir top oynadı...Bu da onlardan biri idi..

Katılamıyorum.

Maçı tekrar seyrettim. Topla oynama oranı Kayseri % 51 , TS % 49

Bu maçta topu rakibe bıraktık bazen ama kaptığımız anda gol aradık.

Ayrıca şunu farketmeni beklerdim senden Erdal: Tam 29 hafta sonra topu yere indirdik. Ahmet hoca ilk iş şişirme 60 metrelik topları yasaklamış. Bir kere şişirildi onda da penaltı kazandık.:)

Yani elimizdeki teknik oyuncuları topları şişirerek zora sokmaktan tam 29 maç sonra kurtulduk. Top yere inince Umut ve Gökhan bile hiç alışmadığımız ataklar yaptılar hatta estetik çalımlar attılar.

Sene başından beri şişirme toplar yüzünden bütün oyun dengemizin bozulduğunu söylüyordum. Allah'a çok şükür son 5 maçta o eziyeti görmeyeceğiz.

Çok iyi oynamamış olabiliriz ama asla kötü değildik. Ligin en az gol yiyen takımına 4 gol atmak şansla falan açıklanamaz. Golü doğru yerlerden aradık bugün.

Ve göreceksiniz kalan 4 maçta beklenmedik bir gol sayısına ulaşacağız. Umalım ki mucize olsun da şampiyonlar ligine yetsin.

ugurozturk
03.05.2009, 03:14
Katılamıyorum.

Ayrıca şunu farketmeni beklerdim senden Erdal: Tam 29 hafta sonra topu yere indirdik. Ahmet hoca ilk iş şişirme 60 metrelik topları yasaklamış. Bir kere şişirildi onda da penaltı kazandık.:)

Yani elimizdeki teknik oyuncuları topları şişirerek zora sokmaktan tam 29 maç sonra kurtulduk. Top yere inince Umut ve Gökhan bile hiç alışmadığımız ataklar yaptılar hatta estetik çalımlar attılar.

Sene başından beri şişirme toplar yüzünden bütün oyun dengemizin bozulduğunu söylüyordum. Allah'a çok şükür son 5 maçta o eziyeti görmeyeceğiz.

Çok iyi oynamamış olabiliriz ama asla kötü değildik. Ligin en az gol yiyen takımına 4 gol atmak şansla falan açıklanamaz. Golü doğru yerlerden aradık bugün.

Ve göreceksiniz kalan 4 maçta beklenmedik bir gol sayısına ulaşacağız. Umalım ki mucize olsun da şampiyonlar ligine yetsin.

bu macla ilgili okudugum en guzel yorum.. :alkış:

bir not: 29 macta 21 gol yemis bir takima bir macta 4 gol atmak; "sans" kelimesiyle izah edilemez. Ayrica Serkan ilk yarida sol kanatta; daha once oynamamasina ragmen guzel isler yapti; uzun aradan sonra 4-4-2 bir mac izledik.

josehakan
03.05.2009, 03:15
Öncelikle İyi akşamlar Hepimize hayırlı Olsun....

Öncelikle T D tercihinde TOLUNAY gelsin diyen varmı(bende TOLUNAY diyorum) :) FİKİR ALAYIM ABİLERİM ve KARDEŞLERİM :)

KERİM
03.05.2009, 03:15
Katılamıyorum.

güzel tespit.Katılıyorum yazdıklarına.

Bu arada durmadan İYİ TOP Oynamıyoruz diyenlere sözüm var.
Hangi takım iyi oynuyor?

Sivasmı?
Asla değil bizle oynadıkları maç dışında saddece fiziksel özellikleri var

Anıl Caner
03.05.2009, 03:16
Geçen 30 haftada ilk kez maçımızı izlemedim. Gene rahat bir maç izleyememiş olduk. Hayırlısı :)

KERİM
03.05.2009, 03:19
Öncelikle İyi akşamlar Hepimize hayırlı Olsun....

Öncelikle T D tercihinde TOLUNAY gelsin diyen varmı(bende TOLUNAY diyorum) :) FİKİR ALAYIM ABİLERİM ve KARDEŞLERİM :)
katılıyorum ancak T.D lik olarak değil yardımcı olarak.

Hami,Şota,tolunay ve diğerleri hepsi bizden birileri ancak tecrübesizler.Eğer takımın başına gelirlerse şuandaki gs deki Bülent Korkmaz gibi sonuç ortaya çıkar.Onun için yardımcılıktan başlamaları hem bizim hemde onlar için daha iyi.

selimatal
03.05.2009, 03:21
Selim bey,
Avni Akerdemiydiniz ? Eğer öyleyse siz Avni Akerde böyle bir tezarrühat duydunuzmu,duydunuzsa hangi gurup bağırdı söylermisiniz Allahınızı severseniz.

Tamam Ersunu sevmiyorsunuz,size saygı duyarım ama olmayan bir şeyide bir yanlış anlaşılmadan sebep varmış gibi göstererek Ersuna kin kusmanız size ne kazandırıyor acaba.

Varsayalımki böyle bir tazarrühat olsa,medeni bir şekilde ayrılan bir hocaya bu şekilde topluca hitap etmek biz karadenizlilere yakışırmıydı acaba,bunumu savunuyorsunuz ?

Aşağıda TV de yanlış anlaşılmanın izahatları var,görülüyorki şansalla ermanda yanlış anlamışlar,kaşımanın anlamı yok bence.

Lütfen kendinize geliniz. Kim ersuna kin kusuyor. İnsan olarak seviyorum ama gitmesi gerekiyordu dedim hep. Bunun neresi kin kusmak?

Maçtaydım evet.. Deniz tarafı kale arkasından geldi ses. Arkadaşlarla doğru mu duyduk diye gözgöze geldik. Ben duymadım sadece yani.

Sesin geldiği yerden 70-80 metre uzakta olduğum ve yağmur olayı göz önüne bulundurulursa "mecnun" sesinin gelirken "ersun" haline dönüşmesi de mümkün. Bu forumda neler mümkün değil ki. Hele benim daha önceki bir mesajda bu sesi "çirkin" olarak nitelememe rağmen yukarıda yazdıklarınızı okuduktan sonra.

Konuyu şöyle bağlayalım o zaman: "Mecnun" dediler ama ses havada gelirken "ersun" oldu ve biz yanıldık.

Ve ben mesaj yazıyorum ama internet kablo ağından size kadar gelirken yazdıklarım değişiyor.

Hava kötüydü bugün, ondandır. Hava muhalefeti.;) Takılmayalım bence.

Selçuk Demircioğlu
03.05.2009, 03:24
Kayseri takımı kendini fazlada sıkmadı aslında...Defanslarının al da attır dediği topu umut yattaranın pasında gole çevirince öne geçtik...Sonra da sahalarda az görülen bir gol seyrettik...Ama öncesinde colmanın mahareti büyük..O nasıl bir oyun kurma ve zekaydı hayran kaldım...
İkinci golden sonra bildik oyunumuza döndük..Ta ki alanzinhonun girişine kadar...Yattarayı daha önceden çıkarabilirdi hoca..Bugün yaptığı asistten sonra oynamak istemedi sanki...
Bugün karşımızda ciddi oynayan bir takım olsa çok zorlanırdık...Ama bugün şanslıydık..Daha önce ne goller kaçıran gökhan ve umut bugün ne goller attı...

Yalnız bir gerçek de var ki takımın el freni inmiş gibiydi...Bu ersun hocanın gidişinden mi kaynaklandı bilemiyeceğim ama bir tahminime göre ersun hoca bu maçta takımın başına çıksaydı bizim bu maçı alma olasılığımız daha düşük olacaktı...
Bu kadro kalan 4 maçı da alacaktır...Gerisi bjk ve sivasa kalmış...

demir
03.05.2009, 03:30
ya arkadaslar suankı hocamızın neyını begenmedınızde tolunayı bıle teknık trektor olarak getırıyorsunuz :D bugune kadar duydugum hocaların hıc bırısı suankı teknık trektorumuzden ıyı degıl

Selçuk Demircioğlu
03.05.2009, 03:32
Foruma gece ancak girebildiğim için dikkatimi çeken bişey oldu acaba kaçırdığım birşey mi var acaba diye de soruyorum kendime...
Neden çokça selçuk inan avatarı var forum da bu gece ...yoksa bana mı öyle geliyor...
Selçuk oynamadıda bu gece hastaymış geçmiş olsun...

selimatal
03.05.2009, 03:36
Foruma gece ancak girebildiğim için dikkatimi çeken bişey oldu acaba kaçırdığım birşey mi var acaba diye de soruyorum kendime...
Neden çokça selçuk inan avatarı var forum da bu gece ...yoksa bana mı öyle geliyor...
Selçuk oynamadıda bu gece hastaymış geçmiş olsun...

Ersun resmi koymaya utananlar manevi oğlu Selçuk resimlerine dönmüştür.:)

Şaka bir yana da en sevdiğim adamların başında Selçuk. Ah Ersun Hoca ah!

En çok ta bu çocuğu hırpaladın. Kötüyken 2-3 maç dinlendirseydin taraftarın önüne atmayacaktın onu.

demir
03.05.2009, 03:36
sana oyle gelmıs her futbolcumuz gıbı selcuk unda sevenı var sevmeyenıde aslında sevmeyenı yokda ersunla ılıskılendırıldıgı ıcın bazıları tepkı gosterıyor selcukda herkesın sevdıgı bır futbolcumuz suan hıc oynamıyor olu gıbı dedıgımız halı ıle son dort macta 3 asıst yaptı ınsallah duselecek ama sana oyle gelmıs gribal enfeksıyon oldugu ıcın oynayamamıs benım sahsı gorusum oynamaması kotu oldu ewet bu aralar formsuz ama bır oynarsa bır takımın canını fena yakacak ınsallah ersunun gıdısı onu etkılemez sahsen ben onu sevıyorum ozellıklede kafasını tamamen futbola verebılırse cok gusel olacak

Selçuk Demircioğlu
03.05.2009, 03:43
Ersun resmi koymaya utananlar manevi oğlu Selçuk resimlerine dönmüştür.:)

Şaka bir yana da en sevdiğim adamların başında Selçuk. Ah Ersun Hoca ah!

En çok ta bu çocuğu hırpaladın. Kötüyken 2-3 maç dinlendirseydin taraftarın önüne atmayacaktın onu.
Vallahi kimsenin işine karışmam ama ben futbolcu resmi koysaydım bugün avatarıma gustavo colman ı koyardım..:)

kalavara
03.05.2009, 03:49
maçın hemen başında ferhat iki kişinin arasından bir pas vermeye çalıştı ve kaptırdı, hemen hay senin ayaklarına şeklinde bir tepki verdim, hemen ardından aklıma geldi ki bizi bu hale düşüren işte bu yaklaşımdı! bir topçumuz farklı birşeyler deneyim yanlış yaptığında biz tüm taraftarların tepkisi ne oldu, bu tepkiden sonra aynı topçu başka bir pozisyonda ekstra bir şeyler yapmayı deneyebildi mi? arkadaşlar hep unutuyoruz, futbol kendine güven oyunudur aslında, biz taraftarlar (kendimi farklı görmüyorum) hep hatasız oyun yönünde baskı uyguladık topçulara, niyetimiz o olmasa bile topçular öyle anlıyor en azından. ilk defa bu maçta da gördüm ki aynı şeyi ferhat bir iki defa daha denedi, bir kaç defa tehlikeli şekilde top kaptırdı...bu çok önemli, muhtemelen ahmet hoca denemekten korkmamaları yönünde telkinde bulunmuş, bu çok belliydi maç içinde...ha maçı kazanırken şansımız yardım etti, ama 2-1 iken bir ara rakip alana yığılıp top yaptık ya o bitirdi beni :)

josehakan
03.05.2009, 03:50
Avatarıma Koyacagım Tek Futbolcu UMUT ve EGEMEN'dir her maçta hırs özveri istek olan tek 2 oyuncu He atamaz şans yetenek olmaz ama bu futbolcular kadar koşan basan isteyen görmüyom sahada kim bu yoruma nederse desin EGEMEN ve UMUT derim ben ;)

kalavara
03.05.2009, 03:54
ya şunu da eklemeliyim mutlaka, serkanın orta alana gelmesiyle o bölge biraz tempo kazandı ve ilk 30 dakka iyi baskı yaptık,yani o bölgede üç tane ağır adam olması dönüşlerde ve çıkışlarda bizi hep eksik bırakıyordu. bir de ilk 5 dakka defanstan top çıkaramadık ve sürekli pas hatası yaptık o bölgede, başka takım affetmez, bu işi biz görmüyorduk ama selçuk yapıyordu, eksikliği bu anlamda çok hissedildi!!

demir
03.05.2009, 03:56
canlarım benım ben hepsını cok sevıyorum :D :D bızım dunyadakı butun takımlardan farkımız su bızım sevgımız ewlat sevgısı gıbı futbolcular bunu anlayamıyor bır hafta boyunca onların haberlerı goruntulerı ıle yatıp kalkıyoruz artık onların ıcınden bırısı gıbı oluyoruz sınırımız kızmalarımız anlıktır bugun sahada umutu yerden yere vururuz ama bır mac sonra bır gol atar ondan daha cok sevınırız bırısı bu ftbolculara bunu anlatmalı bızler onların babası kardesı abisi ablası annesı gıbıyiz umuta gokhana hatta kaptanımız huseyıne kızmayan bır trabzonspor taraftarı varmıdır bence kesınlıkle yok ama ne baskasına laf soyletırız nede posterlerını odamızdan ındırırz bu renkeler bızım sevdamız futbolcularda askımızdır

Fatih Bayrakdar
03.05.2009, 03:59
maçın hemen başında ferhat iki kişinin arasından bir pas vermeye çalıştı ve kaptırdı, hemen hay senin ayaklarına şeklinde bir tepki verdim, hemen ardından aklıma geldi ki bizi bu hale düşüren işte bu yaklaşımdı! bir topçumuz farklı birşeyler deneyim yanlış yaptığında biz tüm taraftarların tepkisi ne oldu, bu tepkiden sonra aynı topçu başka bir pozisyonda ekstra bir şeyler yapmayı deneyebildi mi? arkadaşlar hep unutuyoruz, futbol kendine güven oyunudur aslında, biz taraftarlar (kendimi farklı görmüyorum) hep hatasız oyun yönünde baskı uyguladık topçulara, niyetimiz o olmasa bile topçular öyle anlıyor en azından. ilk defa bu maçta da gördüm ki aynı şeyi ferhat bir iki defa daha denedi, bir kaç defa tehlikeli şekilde top kaptırdı...bu çok önemli, muhtemelen ahmet hoca denemekten korkmamaları yönünde telkinde bulunmuş, bu çok belliydi maç içinde...ha maçı kazanırken şansımız yardım etti, ama 2-1 iken bir ara rakip alana yığılıp top yaptık ya o bitirdi beni :)

Çok güzel bir pozisyondu söylediğiniz , olmadığı halde alkışladım şahsen defans oyuncularının milimetrik paslar atmaları avrupa ligleri dışında pek nadir maalesef ..

Bir kaç dakika sonra benzer pozisyonda adrese teslim bir top attı Ferhat bilgilerinize ;)

sahinsoy
03.05.2009, 04:15
şu bir gerçekki maçın başında gelen şok goller maçı çevirdi öyle sanıyorumki ilk yarı gol olmasaydı sıkıntı bir maç olurdu.ayrıca orta sahayı çok rahat geçtiler ama şok goller onlarında gardını düşürdü bişey yapamadılar.yattara ne yapmak istiyor bir türlü anlamadım.hatta bir pozisyonda umutun yanından geçen adama değilde pas atmayan arkadaşlarına bağırmasını hiç yakıştıramadım pozisyon geçmiş yanından adam geçiyo sen hala dır dır..

Osman Pervaneli
03.05.2009, 05:56
ligin en iyi savunmasina 4 gol attik vay bea bizim futbolcularda is var ya
demek is t. direktörde vede motivasyonda bitiyormus

Mustafa Yüksek
03.05.2009, 06:23

abi kusura bakma biri alıntılamıştı...ben de gördüm...ben bu sezon ilk kez evimizde oynuyoruz dedim içimden...o rahatlığı yaşattı bana takım...baskı kuran yerden oynayan bir takım...senin dediğin gibi şansımız da vardı...gene de ben bugünkü oyundan memnunum..:rolleyes:

EmrahYalçınalp
03.05.2009, 07:52
1- Ben basın tribününün hemen solunda oturuyorum. Yani kale arkasına yakın olan tarafta. Kimse Ersun'a falan sövmedi. "Mecnun nerdesin" diye başladılar. Yanımdaki arkadaşım da "Ersun'a gydiriyorlar" dedi, yani yanlış anlamaya müsait bir durumdu. Sonra onlar da fark etmiş olacaklar ki, soyadı ile yaptılar aynı şeyi.

2- Hüseyin'in futbolculuğunu beğenmem. Ama dün bir kere daha anladım ki, adam yetenekleri sınırlı biri olabilir, ama mesela santrançta takımın hepsini yener. Takım bundan önce niye uzun şişirme top oynuyordu da dün yapmadı acaba? Bunları yazınca Hüseyin'i savunuyorum sananlar olacaktır, o yüzden hemen "umarım seneye o bölgede çok iyi bir adam olur" diyeyim. Ama bugünlerde bir topçunun her topu alışını sayarak istatistik yapmaya çalışanlar da yakında anlarlar kralın çıplak olduğunu.

3- Nispeten iddiasız oluşumuzdan mıdır bilmem... Hayatımın en kahkaha atarak seyrettiğim maçıydı. 2-1 olduğunda bile.

Muhammet
03.05.2009, 08:09
Yanlış anlaşılma olmuş o zaman. Bir çok kişi öyle anlamış duymuş tv başında.

Ertan 51
03.05.2009, 08:13
Ferhatla maça mı başlanır
Alanzinho yu yedek bırakıp sonradan oyuna sokan hocadan ne beklenir
yine çift forvet oynadık tek başlayıp orta daha kalabalık olmalıydı
Barış gibi bir yetenek neden son 5 dakika oyuna sokulur
her şey bir yana Ahmet hoca hemşerisine torpil yaptı gelir gelmez Tayfunu kadroya aldı
yani uzun lafın kısası
AHMET ÖZEN İSTİFA

(eğer Ahmet hocanın 5 maçlık olduğunu bilmesek olacaklar yukardaki gibidir,seneye lig başında bunlar olacaktır,ama düzelme umudu yüzdesi düşük olsa bile ben umutla bekleyeceğim takımımın sağlam bir zeminde şampiyonluğa gidişini)

galibiyet güzel şey
Teşekküler Ersun Hocam
Teşekkürler Ahmet Hocam
Teşekkürler sahadaki oyuncularımız

mustafakaya
03.05.2009, 09:29
ersun hocanın kurduğu iskelet takım bahtın yanında olmasıyla iyi bir galibiyet aldı.

temel_yilmaz
03.05.2009, 09:49
sevgili hüseyin abimi eleştirmiyim diyorum ama duramıyorum(genle alakalı herhalde) ilk 30 dakika acaip bir güven topu sağa sola milimetrik paslar ortadan top alıp ileri taşıma ve 30 dakikadaki muazzam trabzonspor .

yavaş yavaş eski formunu yakalayan hüseyin ve bildiğimiz trabzon bence hüseyininyerinde ısrarla selçuğun olmasıdır .
hüseyin yruldukça kendini geriye çok yaslıyor stoper oluyor birden bire topu rakip yarı alana götürdüğümüz vakit hucumcularımız çok cılız kalıyor.ısrarla selçuk o bölgeye kazandırılmalıdır şut atabilen pas yapabilen biri olmalı o bölgede .
biri bize saha içi yardımlaşmayı antrene etmesi gerekiyor saha içi yardımlaşmamız yok denecek kadar az herkes ayağına istiyor topu..

son cümlem colman ve cale için colman bence bu maçtaki serbest oynaması gerekiyor colmanda garip birşey var adam bir şekilde topu defanstan alıp ileri götürüyor vede bir şekilde pozisyonların içinde oluyor bir kaç pozisyonda geride ki colmana çıkarabilse belki daha farklı olabilir trabzonsporun bence bir dahaki sene medya ile yeni başbelası olabilir zira katardan ispanyaya avrupaya gider gelir colman :)
caleye gelince bence en yerinde transferimiz hani derler ya istikrar abidesi belki göze hoş gelen bir futbol ortaya koymuyor ama ligin ilk haftasında nasıl oynuyorsa son haftalarında da aynı oynuyor calenin müthiş bir solbek olduğunu göremiyoruz çünki önünde iyi bir sol açık yok önünde bir sol açık olsa calenin meziyetlerini daha iyi görebiliriz.hırvatistan dünya kupasına gidince cale bence o formayı alır bizde de pek fazla durmaz gibi geliyor bana .teşekkürler cale teşekkürler trabzonspor.
takım yenince bütün dertlerimi unutuyorum iş ,sıkıntı stres sanki kilometrelerce uzakta kalıp gidiyor

Yazici_61
03.05.2009, 09:52
Benim dün macda beyendigim bi sey vardi oda kanatlardan oynadimizdi! Bunu ondan önce ki maclarda hic yapmadik dogru düzgün ama bu macda kanatlari cok iyi kulandik, buda skoru sagladi. Kanatlari topda kulanmak cok önemli bisey dir, onu yapmiyorduk ondan önce, bu macda cok güzel kulandik helal olsun Ahmet Özene!

Eren Karaahmetoğlu
03.05.2009, 10:15
Güzel skor:) O kadar iyi oynamadık ama 4-1 hoş:) İnş önümüzdeki 4 maçı da kazanıp en iyi şekilde bitiririz. Erman ve şansala,alayına inat da seneye şampiyon oluruz yeni teknik direktörümüzle.

Eren Karaahmetoğlu
03.05.2009, 10:15
Bu arada Egemen üçlüsü paylaşıldı mı link falan varsa alabilir miyim:)

majesty_61
03.05.2009, 10:16
colmanı gerçek yerinde takımada yürekli ve cesur bir futbol oynnattığın için teşekkürler ahmet hoca

Ahmet Faruk
03.05.2009, 10:21
Maçı izlemedim...
Pas sayılarını ve pas yüzdesini de bilmiyorum...

Ama topa sahip olma oranımızı göz önüne alırsak, önceden çok yop şişiriyoduk, şimdi top yere indi güzel oynadık fikrine katılamıyorum...

Biz hep topa hakim olan takım olmaya çalıştık, şişirme denilen 60 metrelik paslarla goller bulduk ki, Colman ve Selçuk atıyordu topları.
Adamları isabetli uzun top atma kabiliyeti var, ve kullanılıyordu...

Netice de çok güzel bir sonuç.
Umarım bundan sonraki en kötü maçımız böyle olur.

EveRgLaDe
03.05.2009, 10:24
Ferhatla maça mı başlanır
Alanzinho yu yedek bırakıp sonradan oyuna sokan hocadan ne beklenir
yine çift forvet oynadık tek başlayıp orta daha kalabalık olmalıydı
Barış gibi bir yetenek neden son 5 dakika oyuna sokulur
her şey bir yana Ahmet hoca hemşerisine torpil yaptı gelir gelmez Tayfunu kadroya aldı
yani uzun lafın kısası
AHMET ÖZEN İSTİFA

(eğer Ahmet hocanın 5 maçlık olduğunu bilmesek olacaklar yukardaki gibidir,seneye lig başında bunlar olacaktır,ama düzelme umudu yüzdesi düşük olsa bile ben umutla bekleyeceğim takımımın sağlam bir zeminde şampiyonluğa gidişini)

galibiyet güzel şey
Teşekküler Ersun Hocam
Teşekkürler Ahmet Hocam
Teşekkürler sahadaki oyuncularımız

hee sen herseyi gördün de orada ki hoca göremedi , ne alakasi var ... adam senin gibi gazetelerden takip ettikleriyle degil oyuncularin maca cikma performanslarini idmanlarda gözleriyle gördükleriyle degerlendiriyor.bence ferhat orada gayet iyi oynadi . ama yinede giray in oynamasi lazimdi diye düsünüyorum bende. baris son 5 dakika mi oynatilir dedin. cocuk 2 mac a cikti U 21 le . 90 dk mi oynatacakti? burdan asip kesmek kolay , az akil mantik cercevesinde yorum yapin ... su surekli elestiren memnun olmayan trabzonspor taraftari profilini de birakin artik

Yunus Emre SEYHAN
03.05.2009, 10:38
Colman her ne kadar ikili mucadelelerde cok fazla güçlü olmasa bile inanılmaz şekilde 90 dk full koşuyor.. Attıgımız 2. golu iyi izleyin.. Topu alıyor Cale'ye bırakıyor, Cale'den topu alıyor Gökhan'a verdigi pas..

Bu takımda ki oyuncual malesef organize olamıyorlar Colman ve Alanzinho'ya ayak uydurabilen yok.

Teknik direktör degişikliginin verdigi gaz mı bilmiyorum ama dün takım mucadele etti.. Aynı futbolcular bir hafta önce yürüdü.. Aynı gökhan ve Umut kale dibinde goller kaçırdı.. Şimdide gökhan cezasahası dışından gol atıyor.. Ya da takımın üzerinde stres olmayınca böyle oluyor..

Onur Civelek61
03.05.2009, 10:43
Bizim takım zora gelemiyor.Rahat çıktığımız maçta farka gittik.Genç oyuncular baskıyı kaldıramıyorlar demek.Aslında fb,gs maçlarında iyi oynamıştık ama skora yansımamıştı.O maçları alsak yine şampiyonluğa oynuyorduk...

savas avci
03.05.2009, 10:50
Sezon başından beri ilk defa İlk 11 iyle oyuncu değişiklikleriyle farklı bir takım seyretme olanağı bulduğumuz için yönetimimize ve Ahmet Özene teşekkür etmek gerekiyor.Sıkılmıştık yattara dışarı alanzinho içeri her maçta aynı oyun şablonu ve değişikliklerden.
Skor 2-1 e gelmesine rağmen Ahmet Özen Serkan-Alanzinho değişikliği yaptı.Ersuna kalsaydı yattara dışarı gelirdi ve rakip daha rahat gelirdi takımın üstüne iyi ki ersun yoktu da maçı kazandık.

TSKara61
03.05.2009, 11:01
Ne ilginctir. Bu maci Ersun hocayla kazansaydik burda oyuncu degisiklikleri, takimin 2-0 dan sonra bile rahat oynayamamasi tartisilir olacakti.

Ama simdi Ersun hoca'ya ragmen nasil takimin motive oldugu konusuluyor. Ilginciz vallahi.

Yunus Emre SEYHAN
03.05.2009, 11:20
Bir ara 'Sivasspor' tezahuratı mı vardı ben mi yanlış duydum ?

Trabzonspor 61
03.05.2009, 11:26
Bir ara 'Sivasspor' tezahuratı mı vardı ben mi yanlış duydum ?

Ananın a........... Sivasspor.:)

Trabzonspor 61
03.05.2009, 11:26
Gökhan Ünal şov yapacak...

Koçum Gökhan...

Alp Yavuz 13
03.05.2009, 11:27
egemen'in üçlüsü paylaşıldımı ya :D:D

hasancolak
03.05.2009, 12:09
ılkkez takım bukadar pas yaptı guzel galıbıyettı bırazda şansımız yardımettı

muratt
03.05.2009, 12:09
Benim gordugum tek fark Ersun Yanal doneminde kaleciyle karsi karsiya kalan forvetlerin ayaklari titrerken dun aksam 30 metreden yapilan cok sik bir sutun kalecinin kafasindan iceri girmesi..

Yani futbolcularin stresi gitmis, bahtsizligi gitmis yerine gol vuruslarindaki rahatlik ve sans gelmis..

Peki bunun nedeni Hoca'nin gidisi mi yoksa sampiyonluk iddaasinin kalmayisi mi onu cozemedim..

Öztürk Adem
03.05.2009, 12:22
Bu arada 2. golu Gokhan a yazdılar .

Kadro sıradısıydı en cok da ferhatın ve de serkanın solda oynaması benı cok ama cok sasırttı. Gıray artık oynamalı barısa daha onceden sans tanınmalı. Her seye ragmen kazanmak guzel ve galıbıyette kı en onemlı rol de oyuncuların rahatlıgın vermıs oldugu o havayla galıp geldıler.

Hocayı da ıstemedıklerını bır kere daha kanıtladılar

İlhan Atalay
03.05.2009, 12:28
Geride yaptığımız hatalara rağmen güzel bi maçtı...Devamını bekliyoruz :)

Mustafa Ayazoğlu
03.05.2009, 12:31
Trabzonspor 4 -1 Kayserispor

Turkcell Süper Lig'in 30. hafta karşılaşmasında Trabzonspor, Kayserispor'u 4-1 yendi. Maçta Trabzonspor'un golleri Umut (Dk. 5), Gökhan (Dk. 7 ve 90+3) ve Colman'dan (Dk.77 Penaltı) gelirken, Kayserispor'un golü Cangele'den (Dk. 45+2 Penaltı) geldi.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/e45cc3fe0b2a46da9e8ebca2eb116800.jpg

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=6958

Harun
03.05.2009, 12:34
BU işler hep böyledir. KÖtü olan bir çok şeyin arkasına iyi bir şey geldiğinde herşeyin düzeldiği yada değiştiği sanılır.Dünkü TRabzonspor ile Yanal'lı Trabzonspor arasındaki tek fark şanslı olmamızdı.

Şanslıydık çünkü ilk gölü kendi çabamızla değil rakibin bireysel hatası ile attık.
Şanslıydık çünkü gölü çok erken bulduk.
Şanslıydık çünkü ikinci gölümüzde şansdı ve erken geldi.

Sahada olmayan bir Yattara, ne yaptığını bilmeyen Ferhat,Acemi Tayfun'a rağmen şansımızla kazandığımız bir maç oldu.Hüseyin zaman zaman bizi şaşırtan çıkışlar yapsada pas atma yeteneği iyice körelmiş durumda. Fakat sahada o ana kadar izlediğim en etkili kişi Serkan oyundan alınıyor Hüseyin hala oyunda kalıyor.Ve daha bir çok yanlış...

Tüm bunlara rağmen bu maçı kaznıyorsak şanstır.Ne hoca değişikliği ne futbolcuların iyi olması.Boşa kimseyi eleştirmeyin ve kimseyide övmeyin.

salihismet
03.05.2009, 12:48
BU işler hep böyledir. KÖtü olan bir çok şeyin arkasına iyi bir şey geldiğinde herşeyin düzeldiği yada değiştiği sanılır.Dünkü TRabzonspor ile Yanal'lı Trabzonspor arasındaki tek fark şanslı olmamızdı.

Şanslıydık çünkü ilk gölü kendi çabamızla değil rakibin bireysel hatası ile attık.

Sahada olmayan bir Yattara, ne yaptığını bilmeyen Ferhat,Acemi Tayfun'a rağmen şansımızla kazandığımız bir maç oldu.Hüseyin zaman zaman bizi şaşırtan çıkışlar yapsada pas atma yeteneği iyice körelmiş durumda. Fakat sahada o ana kadar izlediğim en etkili kişi Serkan oyundan alınıyor Hüseyin hala oyunda kalıyor.Ve daha bir çok yanlış...

Tüm bunlara rağmen bu maçı kaznıyorsak şanstır.Ne hoca değişikliği ne futbolcuların iyi olması.Boşa kimseyi eleştirmeyin ve kimseyide övmeyin.

Eger sansla alinan mac buysa, Hüseyini her mactan sonra masaya yatirma aliskanligimiz devam ediyor, onun isabetli pas atamadigini herkes biliyor
kestigi toplarida kesecek baska biride yok takimda. Dikkatli bakarsaniz her takimda asagi yukari Hüseyine benzeyen bir futbolcu var mutlaka.
Tayfun ise uzun zamandir o mevgide ilk defa oynadi bocalamasida cok normaldi. Benim gördügüm takimda bir rahatlama vardi, bu rahatlikta sikora
yansidi dogal olarak, yani sansla fazla alagali deyil. Futbol hatalar oyunudur, rakip hata yapti biz degerlendirdik, fakat kendi hazirladigimiz
pozisyonlarida gole ceviremdigimiz olmustur, sizin gözünüzü sirf rakibin hatalari taklildi galiba.

EmrahYalçınalp
03.05.2009, 12:53
Maçı izlemedim...
Pas sayılarını ve pas yüzdesini de bilmiyorum...

Ama topa sahip olma oranımızı göz önüne alırsak, önceden çok yop şişiriyoduk, şimdi top yere indi güzel oynadık fikrine katılamıyorum...

Biz hep topa hakim olan takım olmaya çalıştık, şişirme denilen 60 metrelik paslarla goller bulduk ki, Colman ve Selçuk atıyordu topları.
Adamları isabetli uzun top atma kabiliyeti var, ve kullanılıyordu...

Netice de çok güzel bir sonuç.
Umarım bundan sonraki en kötü maçımız böyle olur.
Şişirme topla pas arasındaki farkı anlayabilecek kapasitede kişilerin burada olduklarını düşünüyorum. O 60 metrelik toptan kasıt Selçuk ve Colman'ın değil, daha çok Song ve Egemen'in yaptıkları. Zaten Selçuk ve Colman'ın önünde 60 m ya var ya yok.
-----
Topa sahip olma konusu eskiden beri çok tartışılır. Önemli olan topa nerde ve ne şekilde sahip olunduğu. Sivas'tan 6 saniyede gol yedik biz, top hep bizde olsa ne olacaktı? Benzer biçimde her pozisyonumuzun, ilk golün dahi, oldukça mantıklı ve organize olduğunu düşünüyorum. Bunu Ersun Hoca'nın gidişine bağlamıyorum, muhteşem olduğumuz da söylenemez. Ama bal gibi etkili oynadık ve 2-1 olduğunda bile şen-şakrak maç seyrettik. Nedenini bulmak benim işim değil, durum tespiti bunlar. Ferhat bile Agohowa'ya kaptırdığı top haricinde kötü gözükmedi. Yattara'yı eleştirmenin anlamı yok, çünkü bazıları hala Yattara'nın "gerçek kimliğini" sahaya yansıtmasını beklemekle ömür geçiriyorlar. Adam futbolu bırakacak yahu :) Yattara budur, bu kadar oynar. Dün de bir gol attırmıştır, benim için de bu yeterlidir. Sezonda 4-5 tane iyi maç oynar, onları da alır zaten. Bu da bana yetiyor. Adamın üzerine gitmenin anlamı yok. Kapasitesi bu kadar, verimli kullanabilmek lazım.

Harun
03.05.2009, 12:56
Eger sansla alinan mac buysa, Hüseyini her mactan sonra masaya yatirma aliskanligimiz devam ediyor, onun isabetli pas atamadigini herkes biliyor
kestigi toplarida kesecek baska biride yok takimda. Dikkatli bakarsaniz her takimda asagi yukari Hüseyine benzeyen bir futbolcu var mutlaka.
Tayfun ise uzun zamandir o mevgide ilk defa oynadi bocalamasida cok normaldi. Benim gördügüm takimda bir rahatlama vardi, bu rahatlikta sikora
yansidi dogal olarak, yani sansla fazla alagali deyil. Futbol hatalar oyunudur, rakip hata yapti biz degerlendirdik, fakat kendi hazirladigimiz
pozisyonlarida gole ceviremdigimiz olmustur, sizin gözünüzü sirf rakibin hatalari taklildi galiba.

Demek istediğim anlaşılmadı galiba. İlk defa hata yapan rakiple karşılaşmıyoruz. Fakat ilk defa bu hataları affetmeyen bir takımı izledik dün. UMut daha önceki maçlarda da buldu o tür pozisyonlar ama saç baş yoldurmaktan başka birşey yapmadı. Attığımız ikinci gole zaten şans demeyen yoktur herhalde. Bu kadar kısa zamanda 2-0 öne geçmek takımı mutlaka rahatlatacaktır tabiki.

Suayb
03.05.2009, 13:01
Ah Gökhan Ünal... Colman sana ne güzel pas atti öyle.. Sende ne güzel vurdun..

Az daha alcaktan vursaydinda, direkt kaleye girseydide.. Bu güzel gol ve hazirlanisina SANS diyenler
utansa..

:) Yahu.. Onca mac Gökhan Ünal'in toplari direklerde patladi.. Birsey demedik... Girmesi gereken yerlerde
girmedi, puanlar kaybettik..

Birakinda bir seferde boyle girsin...

oflu_ömer
03.05.2009, 13:05
dünkü maci hakimizin bileginle altik sansda bu oyunun kurallari icinde olan bir seydir ama orta sahamizda ve tefansdan egemenin kesdigi bütün toplar canli birer bomba oluyor colmanin yanina huseyin deil de bas yüzdesi yuksek olan colman gibi kosan biri lazim gol bölgelerinde rakibi yikan bir oyuncu vardi o da umut du sahada basmadigi yer yokdu
ya onun yaninda oynayan kazmaya ne demeli bu katroda yeri olmayan 3- 4 oyuncu daha var
1-egemen yapanci bir hoca gelsin katroya bile giremez iii oduncu olur ondan
2-huseyin artik iii bir alternatif olur kusura bakma kaptan
3-serkan bize bir iki maclik oyuncu lazim deillll
4-gökhan burasi kayseri deil bu formayi giyen her oyuncu büyüklügünü bilecek

Cagdas Topal
03.05.2009, 13:13
Bu arada 2. golu Gokhan a yazdılar .

Kadro sıradısıydı en cok da ferhatın ve de serkanın solda oynaması benı cok ama cok sasırttı. Gıray artık oynamalı barısa daha onceden sans tanınmalı. Her seye ragmen kazanmak guzel ve galıbıyette kı en onemlı rol de oyuncuların rahatlıgın vermıs oldugu o havayla galıp geldıler.

Hocayı da ıstemedıklerını bır kere daha kanıtladılar

gökhana yazmaları lazımdı zaten , ayrıca hakem raporlarına gökhan ünal diye not etmişse lig tv x kişi yazsa bile gol gökhan ünal ' a verilir ;)

Samet Yildirim
03.05.2009, 13:16
Dünkü mactaki fark sudur gökhan-umut gelen ilk firsati degerlendirmesidir yoksa fazla fark yoktu...

kadroya baktim serkan sol kanat inanamadim ! song-giray varken tayfun stoper onada inanamadim ! ferhat tam süpriz oldu...

bu kadroyu ersun sürseydi su an agir elestiriler olurdu dahada saka gibi olan skor 2-1 ve 3 hucumcu sahada serkan cikiyor alanzinho giriyor bence bu tam skandal gibiydi...

YANI yanlis kadro 3 puan, demeki her yanlis kadro yenilmen gerektigi anlamani tasimaz...

SKORA GÖRE KONUSMAYI BIRAKALIM !!

Saltuk Buğra
03.05.2009, 13:16
bence song la giray oynamalı defansta. orta sahamız çok kaliteli aslında. colman ve yattara çok iyi oynuyor. seneye takım değişmemeli sadece takviye yapılmalı

oflu_ömer
03.05.2009, 13:17
burdan altyapi hocamizi da kutlar yaptigi oyuncu degisikliklerinde sahada da bir seylerin deyisdigini bizler bile farkina vardik (SIVAS MACINDAN SONRA VE SAHASINDA 9 MACDA 13 PIAN TOPLAYAN KATRODA HEM OYUN SISTEMINDE HEMDE OYUNCULARDA BU DEGISIKLIGI YAPMAK CESARET ISDER BENDE ONU BU CESAREDIN DEN DOLAYI KUTLAR VERDIGI EMEKLER ICIN ONA SUNU DIYORUM INADINA HOCAM INADINA BILDIKLERINDEN FAZ GECME ALLAH YOLUNU ACIK ETSIN

Melek
03.05.2009, 13:18
Son haftalarda izlediğim en rahat maçtı...

pReN@_61
03.05.2009, 13:21
Kazanmak güzel...

Cagdas Topal
Dünkü mactaki fark sudur gökhan-umut gelen ilk firsati degerlendirmesidir yoksa fazla fark yoktu...

kadroya baktim serkan sol kanat inanamadim ! song-giray varken tayfun stoper onada inanamadim ! ferhat tam süpriz oldu...

bu kadroyu ersun sürseydi su an agir elestiriler olurdu dahada saka gibi olan skor 2-1 ve 3 hucumcu sahada serkan cikiyor alanzinho giriyor bence bu tam skandal gibiydi...

YANI yanlis kadro 3 puan, demeki her yanlis kadro yenilmen gerektigi anlamani tasimaz...

SKORA GÖRE KONUSMAYI BIRAKALIM !!

skora göre konusan yok , iyi mücadele iyi oyun vardı sahada onu konusuyoruz . Kadro yanlısmıs bırakın böyle boş lafları ersun ' a karısarak gönderilmesine sebep olmadınız mı ? yine bu oyunlara devam mı ediyorsunuz ? şuan teknik direktörümüz görevinin basındaysa kimse kadroyla ilgili sorgulayamaz onu

Ali Tunahan Güllü
golü gökhana yazdılar....

oflu_ömer
03.05.2009, 13:25
Ben burda bir seyi halen anlamis deilim arkadaslar hocalar oyuncular gelir gider kalici olan sevdamizdir diyorum
erson hocayada allah yolunu acik etsin diyorum
hic bir oyuncu veya hoca trabzonkÜlÜbÜnden buyuk deildir bizler trabzonspor kÜlÜbÜnÜn taraftarlariyiz ersun hocanin deil kabadin bu dosyayi artik cikar icin deil sevdamiz icin kÜlÜbe ve yÖnedime sahib cikalimmmm

Cagdas Topal
03.05.2009, 13:29
Hüseyin, Tayfun kalpten oynuyormuş da falan filan..

dün hüseyin ' i begenmediniz mi gercekten ? adam daha ne yapsın insaf ya

yunus6109
03.05.2009, 13:32
Son 1 ayda en rahat mac buydu....cok rahat yendık....

Uğur Gündüz
03.05.2009, 13:33
dün hüseyin ' i begenmediniz mi gercekten ? adam daha ne yapsın insaf ya

Yok yok dün Hüseyin en iyi maçlarından birini oynadı. Ben SB'nin onların adını kullanarak saçma bir şeyler kanıtlamaya çalışmasına kızdım. Hüseyin dün kendi sınırlarının üstünde dolaştı.

Sevdamız_Bir
03.05.2009, 13:34

Sayın abim. Her maçta şans faktörü önemlidir. Bunu kimse inkar edemez. Ancak şu da bir gerçek ki o şans dediğiniz olayı meydana getirecek aksiyonun-hareketin olması lazım. Yani şans dediğiniz şey kendi başına doğan birşey değildir.

Ben dün akşamki Kayseri maçında Ersun hoca döneminde görmediğim bir şeyi gördüm. Tıpkı eski günlerdeki gibi özellikle şampiyon olduğumuz dönemlerde yaşamış abilerimizin bize anlattığı gibi maça çok hızlı ve baskılı başladık. Daha 10 dakika dolmadan iki golü bulduktan sonra rahatladık ve maçı rölantiye aldık. Kontra ataklarla gol aradık. Elde ettiğimiz avantajlı skoru korumasını bilerek galip geldik. İşte Ersun hoca döneminde bunlar yoktu. Yani maça çok hızlı ve baskılı başlayamıyorduk. Dolayısıyla bizim galip gelmemize vesile olacak şans faktörünü de yanımıza alamıyorduk. Olay budur. Ersun Yanal'ın pas yapmasını, futbol oynamasını unutturduğu Trabzonsporumuzu, Ahmet hoca gayet akıllı bir taktikle galip getirmesini bilmiştir. Üstelik 4 golle... Ahmet hocayı canı gönülden tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim.

butthead
03.05.2009, 13:37
Ben burda bir seyi halen anlamis deilim arkadaslar hocalar oyuncular gelir gider kalici olan sevdamizdir diyorum
erson hocayada allah yolunu acik etsin diyorum
hic bir oyuncu veya hoca trabzonkÜlÜbÜnden buyuk deildir bizler trabzonspor kÜlÜbÜnÜn taraftarlariyiz ersun hocanin deil kabadin bu dosyayi artik cikar icin deil sevdamiz icin kÜlÜbe ve yÖnedime sahib cikalimmmm
abi tartışılan zaten ersun hocanın TSden büyüklüğü degilki,gitmesi faydalı oldumu olmadımı davası ki bunu tek maçta anlamak zor 3-4 maç sonra ersun hocanın olayı neymiş anca anlaşılır. bu arada kÜLÜb nece abi :D

Fatih
03.05.2009, 13:40

Şans oynayanın yanındadır.

Konya ve Denizli maçlarında çok gol kaçırmış olabilirsin ama futbol adına ortaya hiçbirşey koyamadığın maçlardı.

Kayseri maçında çok iyi oynamadık ama sezonun geneline bakarsak iyi futbol oynadığımızı söyleyebilirim.Bunu Ersun Yanal'ın gidişine bağlamak yanlış olur ama oynamayan oyunculara şans vermek onların morallerini yüksek tutmak da önemli bir şeydi bu da Ahmet Hoca sayesinde hayat buldu.

Ferhat ne yaptığını bilmeyen bir futbol oynamadı buna katılmak mümkün değil.Ferhat uzun zamandır oynamamasına rağmen sağbek mevkinde Serkan'dan çok daha iyi savunma yaptı.Sağ kanatı tek başına savundu Aghahowa ve Toledo'nun tüm çabalarına rağmen.

Tayfun penaltı pozisyonu dışında çok iyidi.Bu adamın beğenilmesi için daha ne yapması gerekiyor anlamıyorum.

Hüseyin orta sahada çok iyi işler yaptı.Pas dağıttı,kademeye girdi,her zamankinin aksine sorumluluk aldı,rakip atakları karşıladı bunun yanına süper mücadelesini eklersek eleştirelecek bir nokta göremiyorum.Serkan ikinci yarı zaten yorulmuştu çıkması çok doğru bir hamleydi.

Ve daha birçok yanlış derken neyi kastediyorsun bilmiyorum.Bildiğim birşey var o da 4-1 güzel bir galibiyet.

Cagdas Topal
03.05.2009, 13:47
Yok yok dün Hüseyin en iyi maçlarından birini oynadı. Ben SB'nin onların adını kullanarak saçma bir şeyler kanıtlamaya çalışmasına kızdım. Hüseyin dün kendi sınırlarının üstünde dolaştı.

efsane kadro kadar basına taş düşsün :) dün erman ' a da uyuz oldum biz bütün karadeniz takımlarının kellesini falan ucurmusuz da :( ama Serdar bali güzel cevap verdi :alkış: kızsakta serdar bali bazen içimizden gelenleri söylüyor ( yanlıs anlasılmasın bazen dedik :D )

serasker
03.05.2009, 13:53
4-1 lik maç şans ile alınmış. bir değil, iki değil, 3 değil tam 4 gol ve şans ile alınmış,

ama aynı arkadaşların 29 maçta alınan 53 puanın 40 ının şansla alındığından hiç bahsettiklerini görmedim.

samway
03.05.2009, 14:00
4-1 lik maç şans ile alınmış. bir değil, iki değil, 3 değil tam 4 gol ve şans ile alınmış,

ama aynı arkadaşların 29 maçta alınan 53 puanın 40 ının şansla alındığından hiç bahsettiklerini görmedim.

çok super tespit ellerine sağlık

Mollasalihoğlu
03.05.2009, 14:00

Konyaspor maçında kaçan pozisyonları bir de dün kalecinin kafasına çarpan topu yanyana getir ondan sonra da vicdanın ile başbaşa kal, varsa tabi :)

hamucera
03.05.2009, 14:01
maçın başında o gol olmasa ve hemen 1 dakika sonra şans golü gelmese biz kayseriyi zor yenerdik. bunu kabul edelim. kayseri 2-1 i yakaladıktan sonra bakılı oynadı. zorladı da bizi.
taraftar kendisini bu defada fanatik gazetesinin anketinde yattarayı maçın yıldızı göstererek yaptı. yatta bu maçın yıldızı olabilir ama sahada gezen yıldız olabilir.

Cagdas Topal
03.05.2009, 14:02
çok super tespit ellerine sağlık

alttaki post seni de ilgilendiriyor ;)

Konyaspor maçında kaçan pozisyonları bir de dün kalecinin kafasına çarpan topu yanyana getir ondan sonra da vicdanın ile başbaşa kal, varsa tabi :)

serasker
03.05.2009, 14:03
efsane kadro kadar basına taş düşsün :) dün erman ' a da uyuz oldum biz bütün karadeniz takımlarının kellesini falan ucurmusuz da :( ama Serdar bali güzel cevap verdi :alkış: kızsakta serdar bali bazen içimizden gelenleri söylüyor ( yanlıs anlasılmasın bazen dedik :D )

yav arkadaşlar bu erman toroğlu ne rezil bir adamdır yav.

karadeniz takımlarını biz küme düşürmüşüz.

Rize, ordu, giresun, samsun ile yaptığımız maçlarımızı hatırlayın.

Biz bunlarla aldığımız beleş puanlarla şampiyon olduk diyecek kadar

utanmazlık yapmıştır erman ve üstelik de bizi bu takımları küme düşürmekle suçlamıştır. ki bize yenilerek düşmüşler ise, yani erman bize niye şike yapmadınız mı demek istiyor. Bu adam kafayı yedi herhalde. Yahut bunadı.

la erman. şampiyonluk kovalayan ve olan bir takım nasıl bunlara al sana puan hediye ediyorum der. veya orta sıralarda olsa dahi nasıl şike yapar?
sen de varmı salaklık. Bu nasıl yorum.

ve utanmadan bize karşı gerek rize, giresun, ordu ve samsunsporlu taraftarları kışkırtıyor.

yanında da var bir pişekar. o da karagöz gibi bu salak ermanı tastik eder.

Ben bu proğramı fazla seyretmem, arada bir açarım bakalım bu karagöz hacivvat neler yumurtluyorlar biraz güleyim diye.

Dün akşam ki ermanın yorumlarını gördünüz. dakika saniye bir önce söylediğinin biraz sonra terslerini söyledi.

lig tv herhalde izleyicilerle dalga geçmek istiyor ki:

ben bunları pişekar ile kavuklu, yahut karagöz hacivvat, lorel hardy,
şarlo ya benzetiyorum.

tavsiye ediyorum. gülmek isteyenler bunları seyretsinler..

Cagdas Topal
03.05.2009, 14:07
kimin ne oldugunu herkes biliyor ;)

hem biz karadeniz takımlarını küme düşürmüşüz ona göre , hem de trabzon - zonguldak macında bazı seylerin döndügünü ve kendi takımının ( ankaragücü ) ' nün küme düştügünü iddia ediyor , hem kendisiyle celişiyor hem de şerefini ortaya koyuyor tabi varsa ;)

abdullah6134
03.05.2009, 14:11

Olay şans meselesi değil çünkü ileride yapılan presler ve oyunun kayseri cezasahasına yıkılması hataya zorladı karşı takımı. bireysel hatadan önce de gayet net pozisyonumuz var.

Olay şans meselesi değil çünkü golü erken bulmakla şanslı olmak aynı şey değildir.bazen erken gol oyunu kendi sahanızda kabul etmeye yol acar ama bu handikapa düşmedi bizim takım.

Olay şans meselesi değil çünkü ikinci golümüzde kaleciye carpıp donmesi ne kadar şanssa Gökhanın mükemmel şutunun direkten donmesi o kadar şanssızlıktır.

ve en önemlisi 4-1 lik bir galibiyetin şansla açıklanması herşeye rağmen tüm güçleriyle mücadele eden Trabzonspor lu futbolcuların emeğine saygısızlıktır.....

serasker
03.05.2009, 14:14

hayır kardeş, gol gökhanın dır.
aksi saçma olur.

S.DEMİRCİ
03.05.2009, 14:16
garip bir zihniyetimiz var.. aynı şekilde çok maç kazandık.. şans olmadı ama ersun hocadan sonra bu maç şans oldu..
zihniyete karşı çıkalım tamam da ersun hoca içinde takıma sallamayalım..

Onur Şeref
Hakemin raporunda yazdığı sayılır.Hakemde raporunda golü atanı Gökhan Ünal diye yazmış bu yüzden gol Gökhan'ın.

samway
alttaki post seni de ilgilendiriyor ;)

benı trabzonspor ılgılendırıyo artı bu ersunculuk oynayan arkadaslar seneye ersun gerı gelsın dıye naralar atıcagınızı düşünüyosanız yanılıyosunuz çünkü seneye bu takım süper top oynıcak neyse siz ersunculuğa dewam edın bız seneye takımımızı desteklerken sız ersun yanal der durursunuz gelecek sene başarılar dılerım sızlere ...

ınadına yönetimin arkasındayız BÜYÜK BAŞKANIMIZ var olduğu sürece kararlarının arkasındayız hep

samway
03.05.2009, 14:18
Hakemin raporunda yazdığı sayılır.Hakemde raporunda golü atanı Gökhan Ünal diye yazmış bu yüzden gol Gökhan'ın.

gol bence colman a yazılsın cok şık pas attı :)

S.DEMİRCİ
03.05.2009, 14:21
bu kadro bu kadar oynar.. eksiklikler artık belli..seneye nokta transferler yaparak çok daha iyi bir takım oluruz...

Cagdas Topal
03.05.2009, 14:24
benı trabzonspor ılgılendırıyo artı bu ersunculuk oynayan arkadaslar seneye ersun gerı gelsın dıye naralar atıcagınızı düşünüyosanız yanılıyosunuz çünkü seneye bu takım süper top oynıcak neyse siz ersunculuğa dewam edın bız seneye takımımızı desteklerken sız ersun yanal der durursunuz gelecek sene başarılar dılerım sızlere ...

ınadına yönetimin arkasındayız BÜYÜK BAŞKANIMIZ var olduğu sürece kararlarının arkasındayız hep

kusura bakma ama sen daha bazı seyleri kavrayamamıssın , hiç kimsenin görüşlerinde herhangi kişi veya kurum TRABZONSPOR ' un önüne gecemez , gectigini anladıgımız anda da gerekeni yaparız ;) ersuncu anlayısı da anlamıs degilim evet ersun hocayı seviyorduk güzel günlerin onunla gelecegine inanıyorduk şimdi ersun yok diye takımımız şampiyon olamayacak mı ? ersun yok diye yeni sezona başlarken içimde şampiyonluk duygusu olmayacak mı ? kusura bakma ama cok boş konusuyorsun ! :cool:

senin bu söyledigin cümleler senin ne kadar küçük düşündügünü kanıtlıyor , biz de başkanımızın her zaman yanındayız biz de her zmaan destekleyecegiz takımı ama senin gibi düşünenler vardır muhakkak onlar da senin gibi dar görüşlü ;)

KÖKSAL AYDIN
03.05.2009, 14:25
Haftaya zor bir maçımız var ama çıkmadık candan ümit kesilmez.

Bu arada bir şey hatırlatayım.

Şimdi haber7 ye baktım.Bu istanbul medyası kadar .........bir basın olamaz.Oraya trabzonspor haberiyle ilgili bir resim koymuşlar.2 yıl öncesine ait.Böyle şerefsizlik olmaz yaa.

Muhammed Ayaz
03.05.2009, 14:26

kardeş attığımız ilk gole bişey diyemem 2. gol dünyada eşi bezeri yok zaten kalecinin kafaya filan çarptı 3.gol penaltıdan hadi onada bişi demiyorum 4. golüde zorlayarak atabildik ancak taki 2.yarının başında yine baskı yedik orda ferhatın hata yaptığı pozisyon gol olsa maç 2-2 yani yine brazda olsa skıntıya girdik....

samway
03.05.2009, 14:29
kusura bakma ama sen daha bazı seyleri kavrayamamıssın , hiç kimsenin görüşlerinde herhangi kişi veya kurum TRABZONSPOR ' un önüne gecemez , gectigini anladıgımız anda da gerekeni yaparız ;) ersuncu anlayısı da anlamıs degilim evet ersun hocayı seviyorduk güzel günlerin onunla gelecegine inanıyorduk şimdi ersun yok diye takımımız şampiyon olamayacak mı ? ersun yok diye yeni sezona başlarken içimde şampiyonluk duygusu olmayacak mı ? kusura bakma ama cok boş konusuyorsun ! :cool:

senin bu söyledigin cümleler senin ne kadar küçük düşündügünü kanıtlıyor , biz de başkanımızın her zaman yanındayız biz de her zmaan destekleyecegiz takımı ama senin gibi düşünenler vardır muhakkak onlar da senin gibi dar görüşlü ;)

de get yalan dunya ...

Cagdas Topal
03.05.2009, 14:31
de get yalan dunya ...

sen de haklısın gercekleri duymak hele bunlar acı gerceklerse zor olur onlara alısmak :)

exelance
03.05.2009, 14:32
Serdar Bali'nin bugün kü yazısında ve maç içind de zaten söylediği şey,maçta bazı futtbolcuların Ersun Hıcanın ayrılışı neticesinde oynamak istemeyişleri sözü idi..sizce bu futbolcular kimler?
gerçekten oyunda böyle bir intiba bıraktılar mı?
Bali'nin konuyla ilgli yazısı şu:

İstifanın gölgesinde başlayan maçta, oynamak ve oynamamak arasında gelip giden futbolcular seyrettik. Kayseri maça iyi başlamasına rağmen bir anda kalesinde iki gol görünce oyun düzeni bozuldu. O gollerle morallenip, daha iyi oynaması gereken Trabzon’da ise dakikalar ilerledikçe isteksizlik had safhaya çıktı. Tayfun, Hüseyin ve Umut’un gayreti; Gökhan Ünal, Ferhat ve Yattara’nın onlara biraz ayak uydurmasıyla, Trabzonspor sahada futbol oynamaya çalıştı.

Sevdamız_Bir
03.05.2009, 14:33
kardeş attığımız ilk gole bişey diyemem 2. gol dünyada eşi bezeri yok zaten kalecinin kafaya filan çarptı 3.gol penaltıdan hadi onada bişi demiyorum 4. golüde zorlayarak atabildik ancak taki 2.yarının başında yine baskı yedik orda ferhatın hata yaptığı pozisyon gol olsa maç 2-2 yani yine brazda olsa skıntıya girdik....

Kardeşim... Olasılıklar üzerinden konuşulacaksa bu işler, bitmez tükenmez bir hazine var Ersu n hoca döneminde. Mümkün olduğunca "şöyle olsaydı böyle olurdu" muhabbetine girmemek lazım. Bu mantık üzerinden savunduğunuz şeye delil getiremezsiniz.

Burak Akçay
03.05.2009, 14:33
arkadaşlar biz neden birbirimizle uğraşıyoruz anlamıyorum. ersun hoca geldi ve gitti. iyi idi kötü idi gidişi iyi oldu kötü oldu bu ayrı bir olay. bitmiş bir mesele üzerine birbirimizi üzmenin ne alemi var... şu anda yapılacak şey takıma destek olmaktır. takımımız 4-1 lik sezonun en farklı galibiyetlerinden birini alıyor ve bizim halen takımı yeren arkadaşlarımız var. ayrıca yattara kötü oynamadı bilakis oynasa bile yattara her zaman elittir ve töleransı vardır. bir maç kötü oynayabilir iki maç da kötü oynayabilir. ama biz biliyoruz ki yattara oynadığı zaman onun üstüne futbolcu yok. daha iki hafta önce onun kendi çabası ve füzesi ile aldığımız maçı ve ondan önce yaptığı asistleri ne çabuk unuttuk. lütfen takımımıza sahip çıkalım..

yatara
03.05.2009, 14:35
ligin basından beri ilk defa bır macı kacırdım ızleyemedım oda kahroluyorum yaww :S :S huseyın ve tayfunun ıyı oynadıgı bır macı nasıl kacırırım ben ahhhhh ahhhh kafayı duvara vurma avatarı olsa gusel olurdu yaww :D

tayfun nerd iyi oynadi ya penaltiyi o yaptirdi

samway
03.05.2009, 14:36
sen de haklısın gercekleri duymak hele bunlar acı gerceklerse zor olur onlara alısmak :)

hala burda mısın sen delikanlı ????

exelance
03.05.2009, 14:37
Tayfun iyi oynadı diyemem..
Tayfun'un yerine Giray İlk 11 de başlamalıydı..

MuratJ
03.05.2009, 14:39
Ersun gitti mucadele gördüm istek gördüm hırs gördüm. Ohh be mutluyum kac hafta sonra

samway
03.05.2009, 14:39
topalçağdaş ozelden mesaj atıcak kadar ozel bı ınsan deılsın ne yazıcaksan burda yaz ...

Cagdas Topal
03.05.2009, 14:44
@samway

bız seneye takımımızı desteklerken sız ersun yanal der durursunuz gelecek sene başarılar dılerım sızlere ... demiştin

tayfun bu takımdan gitmedikçe hiçbir maça gitmeyeceğim. bu da senin imzan

anlıyorum takımı nasıl destekleyecegini , boş konusarak burda kendini ispatlamaya calısmak cok güzel devam et ;)

selimatal
03.05.2009, 14:46
Ne ilginctir. Bu maci Ersun hocayla kazansaydik burda oyuncu degisiklikleri, takimin 2-0 dan sonra bile rahat oynayamamasi tartisilir olacakti.

Ama simdi Ersun hoca'ya ragmen nasil takimin motive oldugu konusuluyor. Ilginciz vallahi.

Ersun Hoca olsa maç 2-1 olduğunda Yattarayı veya Colmanı ya da Umut'u çıkarıp bir savunmacı alırdı oyuna. Bu şekilde oyunu dengeleyebileceğini zannediyordu hep. Ya da değişiklik için golü yememizi bekliyordu.

Oysa Ahmet hoca ne yaptı? Serkan yoruldu diye onu çıkarıp Alanzinho'yu aldı. Yani rakibe "üzerime gelirsen yakarım" mesajı verdi. Bizim futbolcularımıza da "saldırın" mesajı. Sahadaki futbolcular için yapılan oyuncu değişiklikleri çok önemlibir mesajdır. Futbolcularımız mesajı çok net aldılar dün.

Ersun Hocayı gönderen süreç sahaya çıkan 11 lerden ziyade kritik anlardaki oyuncu değişiklikleri oldu bence. Maçı seyreden milyonlarca TS lunun düşündüklerinin tam tersini yaptı genelde.

Oysa dünkü maçta daha 50-55 inci dakikalarda benim bulunduğum yerde herkes "Serkan çok yoruldu, yerine Alanzinho girmeli. Kayseri artık üzerimize dengesiz geliyor ve 3. golü bulmalıyız" diyordu. Ahmet hoca da aynısını yaptı.

Taraftar istedi diye değil, doğrusu bu olduğu için yaptı.

Taraftar da Kayseri üzerimize geldiği dakikalarda bile hiç toplu olarak homurdanmadı. Çünkü takımımız şişirme toplardan vazgeçmişti. Ataklarımız bilinçliydi ve asla panik yoktu. Saha içerisinde "bu takım gol atar" havası vardı.

Ve taraftardaki bu hava aynen futbolcularda da vardı. Çünkü 29 maç sonra topu yere indirmiştik ve Colman-Alanzinho'nun şiir gibi taşıdığı toplara Hüseyin gibi tekniği olmayan bir oyuncu bile ayak uydurmuştu. Artık teknik oyuncularımız kendileri için gökyüzündeki bulutları yakalamak kadar zor olan "sürekli hava topları için zıplamak" tan kurtulmuşlardı. Bildikleri işi yapıyorlardı. Yani, transfer edilirlerken hangi özellikleri beğenildi ise o özelliklerini sahaya yansıtacak şekilde oynuyorlardı.

Gökhan-Umut bile hayatlarının çalımlarını attılar. Çalımları başarılı oldukça "zor asistler" peşinde koşmadılar, top en uygun noktaya kadar gelene kadar beklediler. Kendilerine güvenleri geldi. Karambol peşinde koşmadılar. Saç-baş yoldurmadılar.

Ve en önemlisi hızlı oynadılar. TS A.Akerde durarak ve ayağa pasla ya da şişirme hava toplarıyla oynadığı sürece hep sıkıntıya girecekti. Nitekim sahamızda 3 kolay maçta 8 puanı bu yüzden verdik. Şayet Denizli-Konya-İBB maçlarında da topu yere indirseydik şimdi 8 puanımız daha vardı ve bu hafta farkı açma haftası olacaktı.

Ben Ahmet Hocanın bugün değil ama gelecekte mutlaka faydalanılması gereken biri olduğunu düşünüyorum. Futbolun basit gerçeklerinden taviz vermeyen hocalar daima başarılı olurlar. Van Gaal-Şota ikilisinin gelmesini ve Ahmet Hocanın da onlarla birlikte çalışarak geleceğe hazırlanmasını çok isterim.

Ahmet hoca "oyunu okuma" konusunda çok iyi izlenimler bıraktı. O geldiğinde kalan 5 maçı da alırsak kimse şaşırmasın demiştim. Ama onu seneye takımın başında görme fikri onu kaybetmeyle sonuçlanır. 3 sene kadar Van Gaal gibi birinin yanında iyice pişmeli. Sonra A.Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer efsanelerinin yanına Ahmet Özen ismi de eklenecektir.

Sadece "doğru isim" önemli değil. Onun kadar "doğru zaman" da önemli ve birbirinden asla ayrılamaz ikilidir bu kavramlar. Umarım un-yağ-şeker'e fazlasıyla sahipken popülizme kurban gitmeyiz.

Not: Bazı arkadaşlar Gökhan'ın direkten dönmesine rağmen gol olan şutuna bağlamışlar galibiyeti. O zaman atılan 4 golü onutsunlar bu arkadaşlar. 4 golün dışında Gökhan ve Umut'un yaptıklarına baksınlar. Geçen 29 maçın hangisinde bu kadar güzel işler yapmışlardı. Bu da mı tesadüf?

Şayet tesadüf diyeceksek Gökhan'ın görerek ve mükemmel attığı şutun direğe vurması tesadüftür. O top normalde direkt içeri girmeliydi diyorum ben de.;)

samway
03.05.2009, 14:48
yakısıklı kardesım benım senden bunları öğrenmıyım bırak da olur mu kuzum ????

kal sağlıcakla bak keyfıne fazla da dalaşma sağa sola anlıyorum gençsin fevri haller içindesin ama sağlam bir taşa daha çarpmamışsın o yuzden sallıyosun rahat rahat .)

Mert'
03.05.2009, 14:56
Güzel maçtı , tebrikler TS.

A.Ali Karanis
03.05.2009, 15:02
yav arkadaşlar bu erman toroğlu ne rezil bir adamdır yav.

karadeniz takımlarını biz küme düşürmüşüz.

Rize, ordu, giresun, samsun ile yaptığımız maçlarımızı hatırlayın.

Biz bunlarla aldığımız beleş puanlarla şampiyon olduk diyecek kadar

utanmazlık yapmıştır erman ve üstelik de bizi bu takımları küme düşürmekle suçlamıştır. ki bize yenilerek düşmüşler ise, yani erman bize niye şike yapmadınız mı demek istiyor. Bu adam kafayı yedi herhalde. Yahut bunadı.

la erman. şampiyonluk kovalayan ve olan bir takım nasıl bunlara al sana puan hediye ediyorum der. veya orta sıralarda olsa dahi nasıl şike yapar?
sen de varmı salaklık. Bu nasıl yorum.

ve utanmadan bize karşı gerek rize, giresun, ordu ve samsunsporlu taraftarları kışkırtıyor.

yanında da var bir pişekar. o da karagöz gibi bu salak ermanı tastik eder.

Ben bu proğramı fazla seyretmem, arada bir açarım bakalım bu karagöz hacivvat neler yumurtluyorlar biraz güleyim diye.

Dün akşam ki ermanın yorumlarını gördünüz. dakika saniye bir önce söylediğinin biraz sonra terslerini söyledi.

lig tv herhalde izleyicilerle dalga geçmek istiyor ki:

ben bunları pişekar ile kavuklu, yahut karagöz hacivvat, lorel hardy,
şarlo ya benzetiyorum.

tavsiye ediyorum. gülmek isteyenler bunları seyretsinler..

Bize Her Yer Trabzon kitabımızda bu iddia çürütülmüştür,kulak asmayalım lütfen. :)

İlk 5dk kötüydük,zira o dakikalarda bir gol yeseydik maç değişik bitebilirdi.Ama Umut'un akıllı vuruşu,ardından Gökhan'ın ekstrem golü,maçı 2. beşinci dakikasında bitirdi.

Gökhan ÖZDEMİR
03.05.2009, 15:03
Güzel maçtı.

Mollasalihoğlu
03.05.2009, 15:15

kimin inadına yönetimin arkasındasınız..

Hey Allahım ya :)

OZDEN61
03.05.2009, 15:26
skor taraftarlıgını bırakmadıgınız sürece bi 25 sene daha beklersiniz. dunku macın kadrosunu ersun hoca yapsaydı burdakilerin cogu demedigini bırakmazdı. hocanın ismi onemli degil ama istikrar lazım artık. yeter artık 25 senedir hoca degistirip durduk. son 10 senedir her sezon trabzonu 2 oynatmıs. bazı seneler 3 bile. yazık degilmi.
gelelim dunku maca evet bazı oyuncular hırs lı oynadılar, gecen haftaki sivas maclarında ayaklarını suruyenler bu hafta (ne kadar yeteneksizde olsalar) biraz futbolcu gibi gozukmeye calıstılar. defans ta egemen ve cale dısındakiler kolay calım yedi. aynı sekilde orta sahadanda rakip cok rahat geldiler. serkanın olda oynaması tam komedi. ve yeteneksiz golculerimiz sanslarıyla gol attılar. ligtv nin sitesinde gokhan bile demis eger erken gol bulamsaydık yine stres yapardık diye. dunku macla oooo bizim takım neymis yaa diyenler acaba hangi mac izledik. bunun adı skor taraftarlıgıdır. skor taraftarıda iyi sonucta hocasına sahip cıkar, kotu skorda kufurla hocayı gonderir. tıpki senol, samet, lazaroni,vahid, ersun gibi. bu her zaman trabzonda tekerrur etmeyece devam edecek tir. bizdeki zihniyet degismedigi surece.

worldmaster
03.05.2009, 15:38
Ersun Hoca olsa maç 2-1 olduğunda Yattarayı veya Colmanı ya da Umut'u çıkarıp bir savunmacı alırdı oyuna. Bu şekilde oyunu dengeleyebileceğini zannediyordu hep. Ya da değişiklik için golü yememizi bekliyordu.

Oysa Ahmet hoca ne yaptı? Serkan yoruldu diye onu çıkarıp Alanzinho'yu aldı. Yani rakibe "üzerime gelirsen yakarım" mesajı verdi. Bizim futbolcularımıza da "saldırın" mesajı. Sahadaki futbolcular için yapılan oyuncu değişiklikleri çok önemlibir mesajdır. Futbolcularımız mesajı çok net aldılar dün.

Ersun Hocayı gönderen süreç sahaya çıkan 11 lerden ziyade kritik anlardaki oyuncu değişiklikleri oldu bence. Maçı seyreden milyonlarca TS lunun düşündüklerinin tam tersini yaptı genelde.

Oysa dünkü maçta daha 50-55 inci dakikalarda benim bulunduğum yerde herkes "Serkan çok yoruldu, yerine Alanzinho girmeli. Kayseri artık üzerimize dengesiz geliyor ve 3. golü bulmalıyız" diyordu. Ahmet hoca da aynısını yaptı.

Taraftar da Kayseri üzerimize geldiği dakikalarda bile hiç toplu olarak homurdanmadı. Çünkü takımımız şişirme toplardan vazgeçmişti. Ataklarımız bilinçliydi ve asla panik yoktu. Saha içerisinde "bu takım gol atar" havası vardı.

Ve taraftardaki bu hava aynen futbolcularda da vardı. Çünkü 29 maç sonra topu yere indirmiştik ve Colman-Alanzinho'nun şiir gibi taşıdığı toplara Hüseyin gibi tekniği olmayan bir oyuncu bile ayak uydurmuştu. Artık teknik oyuncularımız kendileri için gökyüzündeki bulutları yakalamak kadar zor olan "sürekli hava topları için zıplamak" tan kurtulmuşlardı. Bildikleri işi yapıyorlardı. Yani, transfer edilirlerken hangi özellikleri beğenildi ise o özelliklerini sahaya yansıtacak şekilde oynuyorlardı.

Gökhan-Umut bile hayatlarının çalımlarını attılar. Çalımları başarılı oldukça "zor asistler" peşinde koşmadılar, top en uygun noktaya kadar gelene kadar beklediler. Kendilerine güvenleri geldi. Karambol peşinde koşmadılar. Saç-baş yoldurmadılar.

Ve en önemlisi hızlı oynadılar. TS A.Akerde durarak ve ayağa pasla ya da şişirme hava toplarıyla oynadığı sürece hep sıkıntıya girecekti. Nitekim sahamızda 3 kolay maçta 8 puanı bu yüzden verdik. Şayet Denizli-Konya-İBB maçlarında da topu yere indirseydik şimdi 8 puanımız daha vardı ve bu hafta farkı açma haftası olacaktı.

Ben Ahmet Hocanın bugün değil ama gelecekte mutlaka faydalanılması gereken biri olduğunu düşünüyorum. Futbolun basit gerçeklerinden taviz vermeyen hocalar daima başarılı olurlar. Van Gaal-Şota ikilisinin gelmesini ve Ahmet Hocanın da onlarla birlikte çalışarak geleceğe hazırlanmasını çok isterim.

Ahmet hoca "oyunu okuma" konusunda çok iyi izlenimler bıraktı. O geldiğinde kalan 5 maçı da alırsak kimse şaşırmasın demiştim. Ama onu seneye takımın başında görme fikri onu kaybetmeyle sonuçlanır. 3 sene kadar Van Gaal gibi birinin yanında iyice pişmeli. Sonra A.Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer efsanelerinin yanına Ahmet Özen ismi de eklenecektir.

Sadece "doğru isim" önemli değil. Onun kadar "doğru zaman" da önemli ve birbirinden asla ayrılamaz ikilidir bu kavramlar. Umarım un-yağ-şeker'e fazlasıyla sahipken popülizme kurban gitmeyiz.

Not: Bazı arkadaşlar Gökhan'ın direkten dönmesine rağmen gol olan şutuna bağlamışlar galibiyeti. O zaman atılan 4 golü onutsunlar bu arkadaşlar. 4 golün dışında Gökhan ve Umut'un yaptıklarına baksınlar. Geçen 29 maçın hangisinde bu kadar güzel işler yapmışlardı. Bu da mı tesadüf?

Şayet tesadüf diyeceksek Gökhan'ın görerek ve mükemmel attığı şutun direğe vurması tesadüftür. O top normalde direkt içeri girmeliydi diyorum ben de.;)
Düşüncelerinizi saygıyla karşılamakla beraber, dunku galibiyeti ve oyunu gereginden fazla abarttığınızı düşünüyorum.Sonuçta teknik direktör değiştiren her takım gibi bizde farklı bir oyun ve farklı bir skor aldık.Bence takıma ve hocaya bu kadar methiyeler dizmekte çok acele etmişsiniz.şayet gelecek hafta berbat bir futbol sonrası olasi bir mağlubiyette de ayni düşünceler içerisinde olabilecek misiniz?Hasılı ben derim ki bu galibiyeti fazlaca abartmamak lazım.Zira karsimizdaki takım hedefsiz ve en iyi oyuncusundan yoksun çıktı, üstüne 7 dk'da 2 gol geldi.Bence bunlar rakibin gardını fazlasıyla dusurdu...

Gürkan
03.05.2009, 15:57

4 gol şans golü olamaz size göre ama 40 puan şansa alınabilir. bu da demek ki 13-14 dan fazla gol şans olabilir.

Elbette 4 golün 4 ü de şans değildi ama 2. gol başta olmak üzere ilk iki golde şans olmadığını kimse söyleyemez. ilk golde rakibin topu yattaraya atması dışında bence umutun golü atış şeklide eski vuruşları göz önüne alınca bence şanstı. Bir sezondur şansla maç alan bir takım bir t.d. gidişi ile bunu bırakıp oyunu ile maç alması büyük değişimdir veya bunu böyle yorumlanması mı demeliyim ?

ÜNAL
03.05.2009, 16:12
Kalan maçlarımızda artık futbola bakmamak lazım.

Skor sevindirici.Artık futbol değil skor;)

selimatal
03.05.2009, 16:14
Düşüncelerinizi saygıyla karşılamakla beraber, dunku galibiyeti ve oyunu gereginden fazla abarttığınızı düşünüyorum.Sonuçta teknik direktör değiştiren her takım gibi bizde farklı bir oyun ve farklı bir skor aldık.Bence takıma ve hocaya bu kadar methiyeler dizmekte çok acele etmişsiniz.şayet gelecek hafta berbat bir futbol sonrası olasi bir mağlubiyette de ayni düşünceler içerisinde olabilecek misiniz?Hasılı ben derim ki bu galibiyeti fazlaca abartmamak lazım.Zira karsimizdaki takım hedefsiz ve en iyi oyuncusundan yoksun çıktı, üstüne 7 dk'da 2 gol geldi.Bence bunlar rakibin gardını fazlasıyla dusurdu...

Skora hiç takılmam. Gerekler yapıldığı sürece kim yaptıysa beğeni kazanılacaktır.

Kendi sahamızda 14 maçta yapılamayanlar bu maçta yapıldıysa bence siz bazı şeyleri küçümsüyorsunuz derim.

Daha çok eksiklerimiz var. Ama 14 iç saha maçında verilemeyen umut dünkü maçta verildi açıkça. Takımın futbol mantığı çok değişmiş.

Haftaya yenilirsek değil, bu hafta sahada gçrdüğümüz doğrulardan vazgeçersek eleştiririm hocayı.

Elbette abartıdan kaçınalım ama küçümseyerek asla gelişemeyiz, bunu da unutmayalım.

Kayserinin yediği 2 golle gardının düştüğüne de katılamıyorum. Kayseri bizi şayet zorladıysa o da maç 2-0 olduktan sonra olmuştur. Yani amaçsız bir takım bile 2-0 geriye düşünce maçı bırakmadı.

Peki amacı olan TS sezonun en önemli maçında Sivasta 20 dk da 2 gol yemedi mi? Hadi taçtan gelen golü bizim Kayseriye attığımız 2. gole benzetelim. Sonra ne oldu? "Amaçlı" takımımız "mahalle takımı" havasına büründü. Skor 3-0 idi ama oyun 10-0 oldu maalesef.

Ayrıca Ersun Yannallı dönemde ligin zirvesinde bulunan ilk 6 daki "amaçlı" takımlara karşı bir tek galibiyetimiz yokken 3 mağlubiyetimiz var, değil mi? Küme düşmeme mücadelesi veren 3 takımdan A.Akerde 3 maçta sadece 1 puan alabildiğimiz de ortada olduğuna göre, demekki şimdiye kadar topladığımız puanları "ligin amaçsız" takımlarına karşı almışsız gerçeği ortaya çıkıyor. Bunun başarı olarak görülmesi mümkün değil.

Demekki dünkü maçta sadece TS dan değil, Kayseri gibi "amaçsız" bir takımdan bile alınacak dersler var.

Alihan Ertürk
03.05.2009, 16:17
Maçın hakemi 2.golü Gökhan'a yazmış..

selimatal
03.05.2009, 16:30

Ya gol yazacaktı ya da asist.

Gol daha çok yakıştı.;)

Cenkhan
03.05.2009, 17:24

Ferhat'a 90 dakika dayanmak, Alanzinho'yla başlamamak, onu oyuna sokarken de sol açık Serkan'ı almak hataydı.

Forumun gözdesi Giray, Göksu, Faty, Ceyhun'un oyunda olmaması büyük-inanılmaz-ölümcül bir hataydı.

Barış'ın yine 84. dakikada girmesi felaketti.

Ortasahanın olmaması rezaletti.

Futboldan anlayan sevgi kelebeği taraftarın takım için hiçbir şey değişmemişken yüzünde güller açması... Alışılmış subjektifliğin en güzel örneğiydi.

futbalski60
03.05.2009, 17:33
Bu maçı fazla ölçü olmamak lazım erken bulduğumuz 2 gol rakibi tamamen çökertti zaten Kayserispor gol bulmakta zorlanan bir takım bunun üstüne Mehmet ve Saido gibi takımın ataklarını yönlendiren isimler olmayınca rahat bir maç kazandık.Sahaya çıkan ilk 11 yanlış bir 11'di bu konuda Hocanın dikkat etmesi lazım.

UZLU
03.05.2009, 17:38
Ben almanyadayim s yaziyorum yinede dogru sadece almancilar okuyabiliyor dikkat etmemisim. Mesaj ilede iletebilirsin böyle seyleri. Merci.

buraya yazdığım için ve dikkate aldığın için buradan TEŞEKKÜR EDEYİM istedim, teşekkürler ve iyi günler...

EmrahYalçınalp
03.05.2009, 17:40
Ferhat'a 90 dakika dayanmak, Alanzinho'yla başlamamak, onu oyuna sokarken de sol açık Serkan'ı almak hataydı.

Forumun gözdesi Giray, Göksu, Faty, Ceyhun'un oyunda olmaması büyük-inanılmaz-ölümcül bir hataydı.

Barış'ın yine 84. dakikada girmesi felaketti.

Ortasahanın olmaması rezaletti.

Futboldan anlayan sevgi kelebeği taraftarın takım için hiçbir şey değişmemişken yüzünde güller açması... Alışılmış subjektifliğin en güzel örneğiydi.
1- Ferhat 45 dakikası önümde olmak üzere 90 dakika vasatın altında oynamadı. Bir top kaptırdı, az daha yiyorduk. Bunun dışında ilerde de birkaç yanlış pas yaptı. Selçuk'un Gençler maçında aynı bölgede kaptırdığı toptan daha fahiş değildi. Ferhat'ın topçuluğunu genel olarak beğenmem, Trabzonspor'da olmazsa da kayıp olarak görmem ama, subjektiflik adamın adına bakıp yorum yapmaktır. Ben hayatta Song ve Giray dururken böyle bir hamle yapmazdım ama yapana da saygı duymak ve aksamadığını kabul etmek lazım. Alan'la başlanan maçlarda gs dışında birşey yapamadı ki, bu mu yani objektif yorum?

2- Forumun gözdelerini oynatınca hata yapmak olmuyor, öyle mi? :) Ben de Faty'i çok merak ediyorum mesela ama, adam kendi getirdiği adamı da 18'e almıyorsa bir bildiği olmalı.

3- Barış'ın kendisi maçtan sonra "bu sene çok kötüydüm, heba ettim, hoca da ancak 10 dakika oynattı" diyor, adamın fanları hala onu savunuyorlar. Şaka gibi.

4- Ortasahamız "harika" deperlendirmesi yapılan fb maçındakinden bile daha ayağa pas yaptı, hızlı çıktı, hiç bir maçta olmadığı kadar da dikine top attı.

Tamam, abartmayalım ama, gözümüz de görüyor çok şükür. Dünkü maçta bence sağ ve sol kanatın çalışmaması saçma sapan bir kısır döngü oluşturdu, tüm pozisyonları Colman, Alan'ın getirdiği toplarla arar olduk. Tayfun bile 60 m top attı yanlış hatırlamıyorsam.

Dün için ortasahaya "yoktu" demek insafsızlık.

furkan şahin
03.05.2009, 17:41
Mac gercekten guzeldi uzun zaman sonra bu kadar keyif aldim

zahido
03.05.2009, 17:41

Dogrusuda buydu bence.. Kaleciye carpiyo top kaleci isteyerek vurmuyor topa dogal olarak gol gokhanin olmasi lazimdi :)

Harun CAN
03.05.2009, 17:47
erken gelen 2 gol ve kayserinin bozulan morali , üstüne topuz ve saidoo nun olmayışı bu maçı lehimize çevirdi, onun haricinde tamamen yanlış futbolcularla çıktık sahaya... ferhattan bu takım oyuncusu olmayacağı , esas yeri stoper denilen tayfundan hayatta stoper olamayacağı, hüseyinin bu takım ane kadar zarar verdiği , ortasahamızın olmayışı bu maçta açıkca gözler önüne serilmiştir... ceyhun,papi,barış,göksu,isaac gibi adamları kullanmamak da işin cabası... gökhan ve umut adına çok iyi bir maç buna sevindim birde maç sonu taraftar futbolcu bütünleşmesine... fakat bu kadro ve futbolla ölüm hattındaki eskişehir deplasmanı , içerdeki bursa maçı oldukça zor geçer, fener zaten derbi , kocaeli de hernekadar ligden düşecek olsada bizi pekala zorlar diye düşünüyorum , hoca belki haftaya daha derli toplu bi 11 le başlar ve kaza yaşamayız inşallah !

jako13
03.05.2009, 18:32
erken gelen 2 gol ve kayserinin bozulan morali , üstüne topuz ve saidoo nun olmayışı bu maçı lehimize çevirdi, onun haricinde tamamen yanlış futbolcularla çıktık sahaya... ferhattan bu takım oyuncusu olmayacağı , esas yeri stoper denilen tayfundan hayatta stoper olamayacağı, hüseyinin bu takım ane kadar zarar verdiği , ortasahamızın olmayışı bu maçta açıkca gözler önüne serilmiştir... ceyhun,papi,barış,göksu,isaac gibi adamları kullanmamak da işin cabası... gökhan ve umut adına çok iyi bir maç buna sevindim birde maç sonu taraftar futbolcu bütünleşmesine... fakat bu kadro ve futbolla ölüm hattındaki eskişehir deplasmanı , içerdeki bursa maçı oldukça zor geçer, fener zaten derbi , kocaeli de hernekadar ligden düşecek olsada bizi pekala zorlar diye düşünüyorum , hoca belki haftaya daha derli toplu bi 11 le başlar ve kaza yaşamayız inşallah !

4-1 şaşırtmasın....Takım her zamanki gibi oyuna kötü başladı.Kayseri ilk dakikalarda daha iyiyken erken gelen golle oyununu bozdu...! Alanzinyonun topu ayağına alışı,onla yürümesi,gol pası bu oyuncunun ne kadar değerli olduğunu gösterdi..... Serkan, Hüseyin ve Ferhat yeterli oyuncular değiller... bu oyun yanıltmasın ....! Rakiplerimizin puan kaybetmesi umarım bizi şampiyonlar ligine taşır...!!!!!!

Fanatik28
03.05.2009, 18:37
Şans oynayanın yanındadır.
Kayseri maçında çok iyi oynamadık ama sezonun geneline bakarsak iyi futbol oynadığımızı söyleyebilirim.Bunu Ersun Yanal'ın gidişine bağlamak yanlış olur ama oynamayan oyunculara şans vermek onların morallerini yüksek tutmak da önemli bir şeydi bu da Ahmet Hoca sayesinde hayat buldu.

Ferhat ne yaptığını bilmeyen bir futbol oynamadı buna katılmak mümkün değil.Ferhat uzun zamandır oynamamasına rağmen sağbek mevkinde Serkan'dan çok daha iyi savunma yaptı.Sağ kanatı tek başına savundu Aghahowa ve Toledo'nun tüm çabalarına rağmen.

Tayfun penaltı pozisyonu dışında çok iyidi.Bu adamın beğenilmesi için daha ne yapması gerekiyor anlamıyorum.

Hüseyin orta sahada çok iyi işler yaptı.Pas dağıttı,kademeye girdi,her zamankinin aksine sorumluluk aldı,rakip atakları karşıladı bunun yanına süper mücadelesini eklersek eleştirelecek bir nokta göremiyorum.Serkan ikinci yarı zaten yorulmuştu çıkması çok doğru bir hamleydi.

Ve daha birçok yanlış derken neyi kastediyorsun bilmiyorum.Bildiğim birşey var o da 4-1 güzel bir galibiyet.
hele sükür Objektif bir yorum görebildim...dün macin yildizi Colman dendi ama en az onun kadar o rütbeyi hakeden biri vardi... o da dakikalar 80´i-90´i gösterirken hala ileride pres yapan, her topa yatan Hüseyin!!!
Tayfun ise gecen sezon takimda defansin sigortasiydi...ha gerci ben maca Tayfun´la degil Giray´la baslardim. Serkan´in solacik oynamasini niye yadirgiyorsunuz? bundan öncede o bölgede oynamis biri. Yattara´ya bu kadar sebretmezdim ve daha 50. dakikada yerine Alanzinho´yu alirdim oyuna.

Burada herkes Ersun Hoca´dan böyle rotasyonlar beklerken iyide, bunu baska biri yapinca mi kötü olyuro???

Murat Keçeci
03.05.2009, 18:57
galip gelmek güzel futbolcuların üzerindeki stres azalınca ayaklarına daha rahat hükmettiler colman güzel işler yaptı 2.golü gökhan attı golün yarısı colmana ait orta sahadan çok güzel paslaşarak geldi gökhana bıraktı penaltı golüde klasdı aynen devam colman. gökhan umutta attıkları gollerle morallenince maç boyunca güzel oynadılar hüseyinde kanatlara topu iyi açtı tek top oynadı alanzınhoda çok kaliteli 2 tane ara pası attı ahmet hocada sol kanatta serkanı koyarak ordan rakibin kalesine gidemesemde en azından rakipde benım kaleme gelmesin mantıgıyla oynattı sağ kanadıda bazen yattaranın geri gelmesiyle bazen hüseyinle yardımcı oldu kanatlarda açık vermeyince çok pozisyonda vermedik ama uzun lig maratonunda bu orta saha her maçı kaldırmaz colman dışında gol atacak oyuncu yok umut gökhan gol atamayınca orta sahadan defanstan birileri çıkıp gol atmalı seneye kanatlara ve orta sahaya takviye şart

serdar61
03.05.2009, 19:39
aha iki kehanetim biri biraz sinirli ve alaycı ama olsun :)

kayseri yi yeneriz bence sponucu bilmiyorum. bir etkisi olmayacak ama sivasın antepe 2 puan bırakacağını hissediyorum.

bu maçta gökhan ve umut patlama yapar 4 sıfır kazanırız. goller: hüseyin, song, selçuk, ve ayzek ten gelir. ha bide umur ve gökhanda gol atar. umutunki ofsayt, gökhanınki de faul olur ama olsun çok iyi oynayacaklar:s

şimdid üçüncü kehanetim ligin son fener maçında şampiyon yada 2. olucaz çok garip :s

asilhamsi
03.05.2009, 20:07

sanırım farklı maclar izledik..Tamam tayfun zamanlama hatası ile bir penaltıya sebep oldu ama ben onun dısında hatasını görmedim..Aksine iki tane cok kritik müdahelesini ve simdiye kadar hic bir stoperimizin yapamadıgı kadar topla defanstan akıllı paslarla cıkmasını(simdiye kadar hep sisirme toplarla cıkardık) gördüm...

Bence ferhat kaptırdıgı top dısında vasatın üzerindeydi yerini neredeyse hic kaybetmedi ki yattara gol pası dısında neredeyse yoktu yinede o kanadı iyi idare etti..

Serkan sol acıkta cok üretken degildi dogru ama kanımca oynatılması uretken olması icin degil ortasaha direncli olması icindi ki buda amacına ulastı...

Alanzinhonun oyuna alınısı güzel hamleydi tam kayseri baskısı iyice artmıstıki alanzinhonun dripling ve ara topları hem rakip baskıyı kırdı hem de takımı gol ppozisyonlarına ve gole ulastırdı....

Vel hasıl ahmet hoca hem cıkardıgı kadro hem oyuna müdahelesi hem de sagladıgı motivasyonla beni memnun etti...Allah utandırmasın..

asilhamsi
03.05.2009, 20:08
bu arada hüseyin bence sahanın en iyisiydi hüseyini bu mactan sonra da elestirmek en basitinden insafsızlık olur..

Mehmet Sarigül
03.05.2009, 21:30
sanırım farklı maclar izledik..Tamam tayfun zamanlama hatası ile bir penaltıya sebep oldu ama ben onun dısında hatasını görmedim..Aksine iki tane cok kritik müdahelesini ve simdiye kadar hic bir stoperimizin yapamadıgı kadar topla defanstan akıllı paslarla cıkmasını(simdiye kadar hep sisirme toplarla cıkardık) gördüm...

Bence ferhat kaptırdıgı top dısında vasatın üzerindeydi yerini neredeyse hic kaybetmedi ki yattara gol pası dısında neredeyse yoktu yinede o kanadı iyi idare etti..

Serkan sol acıkta cok üretken degildi dogru ama kanımca oynatılması uretken olması icin degil ortasaha direncli olması icindi ki buda amacına ulastı...

Alanzinhonun oyuna alınısı güzel hamleydi tam kayseri baskısı iyice artmıstıki alanzinhonun dripling ve ara topları hem rakip baskıyı kırdı hem de takımı gol ppozisyonlarına ve gole ulastırdı....

Vel hasıl ahmet hoca hem cıkardıgı kadro hem oyuna müdahelesi hem de sagladıgı motivasyonla beni memnun etti...Allah utandırmasın..

Senin görmemen yapmadi anlamina gelmiyor,...
Sadece bir tanesini söyleyeyim; Zamanlama hatasi yapip sari kart gördügü pozisyon, mesela...

asilhamsi
03.05.2009, 22:23
Biraz daha olumlu bakmayı ogrensek mesela defanstan topu kısa ve ayaga cıkarması tayfunun...

ama olmaz tayfun oggggg kaka oyuncu..

ileri cıkıp orta yapsa defansta acık verdi ileri cıkmasa kanat oyuncusu bindirme yapar...

kısaca tayfun gitsin biz onu begenmiyoruz deyin..Ne bileyim tipini begenmiyoruz deyin......

sonrada kayseriye gidildiginde yapılan gibi ulan bizde olsa keske ne güzel oynuyor deyin.....

Bir kez olsun elimizdeki oyuncuların kıymetini bilelim...

tayfun takımda kalması gereken joker oyuncudur...Ve bir cok oyuncunun aksine kendini gelistirmektedir..

Fanatik28
03.05.2009, 23:07
Biraz daha olumlu bakmayı ogrensek mesela defanstan topu kısa ve ayaga cıkarması tayfunun...

ileri cıkıp orta yapsa defansta acık verdi ileri cıkmasa kanat oyuncusu bindirme yapar...

kısaca tayfun gitsin biz onu begenmiyoruz deyin..Ne bileyim tipini begenmiyoruz deyin......

sonrada kayseriye gidildiginde yapılan gibi ulan bizde olsa keske ne güzel oynuyor deyin.....

tayfun takımda kalması gereken joker oyuncudur...Ve bir cok oyuncunun aksine kendini gelistirmektedir..
Iste kisa ve Öz...dogru söze ne denir:)

Mehmet Sarigül
03.05.2009, 23:16

Tayfun'un topu yerden ayaga oynamaya calisdigini, bunu zaman zaman iyi yaptigini bende gördüm. Bunun olaya olumlu bakmakla ilgisi yok.

Sana bir soru soracagim; Biz hangi takimlarla yarismak istiyoruz?
F.Bahce mi, yoksa Bursa mi?...G.Saray mi, yoksa Hacettepe mi?...

Tayfun Bursa'da oynar, tipki M. Keceli gibi...
Tayfun Hacettepe'de oynar, tipki T. Seyhan gibi...

Tayfun Trabzonspor'da, F.Bahce'de, G.Saray'da oynayamaz...

Dünkü gibi Song'a, Giray'a ragmen israrla oynatilirsa,...oynar.

Tayfun'a objektif bir gözle bakarsan, göreceksin ki,...

Tayfun büyük zamanlama hatalari yapiyor (Dün macin basinda sari kart gördügü pozisyon, bana göre sari ve kirmizi arasi bir faul). Tayfun kademe hatalari yapiyor, Tayfun ne zaman topa basacagini, ne zaman uzak duracagini bilmiyor (Dünkü penalti pozisyonu veya Antalya'daki penalti'yi hatirla). Tayfun mental anlamda büyük (stresli) maclari kaldiramiyor (3-0'lik GS macini hatirla).

Simdi diyeceksin ki, "Tayfun kendini gelistiriyor, daha 26 yasinda, zamanla daha iyi olacak."

Ben Tayfun'un yillar önceki Famagusta macini hatirliyorum,...Tayfun ne yazik ki, futboluna fazla birsey katamadi.

Bende isterim; Tayfun bir Fatih Tekke,...bir Gökdeniz,...bir Hami olsun.

Seyit Hoca
03.05.2009, 23:29
Avni Aker'de seyrettiğim maçlar içinde en rahat aldığımız ve oynadığımız maç bu oldu . Kayseri'de de bizde de bir rehavet ki , baharın etkisidir diye mi algılasak ne ?
Dünkü Kayseri ile 78 maç yapalım , tamamını alırız hani.

asimetrik
04.05.2009, 00:13
Avni Aker'de seyrettiğim maçlar içinde en rahat aldığımız ve oynadığımız maç bu oldu . Kayseri'de de bizde de bir rehavet ki , baharın etkisidir diye mi algılasak ne ?
Dünkü Kayseri ile 78 maç yapalım , tamamını alırız hani.

Hocam dünkü maça gittin sanırım. Merak ettiğim bir şey sorayım. Malum tv den tam duyulmuyor. Cangele bizim taraftardan tepki aldı doğal olarak. Sonra iyi oyununa rağmen Tolunay değiştirdi. daha sonra bizim taraftar Tolunay diye bağırdı. Kaçırdığım bir yer var mı?

asilhamsi
04.05.2009, 00:34
Tayfun'un topu yerden ayaga oynamaya calisdigini, bunu zaman zaman iyi yaptigini bende gördüm. Bunun olaya olumlu bakmakla ilgisi yok.

Sana bir soru soracagim; Biz hangi takimlarla yarismak istiyoruz?
F.Bahce mi, yoksa Bursa mi?...G.Saray mi, yoksa Hacettepe mi?...

Tayfun Bursa'da oynar, tipki M. Keceli gibi...
Tayfun Hacettepe'de oynar, tipki T. Seyhan gibi...

Tayfun Trabzonspor'da, F.Bahce'de, G.Saray'da oynayamaz...

Dünkü gibi Song'a, Giray'a ragmen israrla oynatilirsa,...oynar.

Tayfun'a objektif bir gözle bakarsan, göreceksin ki,...

Tayfun büyük zamanlama hatalari yapiyor (Dün macin basinda sari kart gördügü pozisyon, bana göre sari ve kirmizi arasi bir faul). Tayfun kademe hatalari yapiyor, Tayfun ne zaman topa basacagini, ne zaman uzak duracagini bilmiyor (Dünkü penalti pozisyonu veya Antalya'daki penalti'yi hatirla). Tayfun mental anlamda büyük (stresli) maclari kaldiramiyor (3-0'lik GS macini hatirla).

Simdi diyeceksin ki, "Tayfun kendini gelistiriyor, daha 26 yasinda, zamanla daha iyi olacak."

Ben Tayfun'un yillar önceki Famagusta macini hatirliyorum,...Tayfun ne yazik ki, futboluna fazla birsey katamadi.

Bende isterim; Tayfun bir Fatih Tekke,...bir Gökdeniz,...bir Hami olsun.

biz galatasarayla beşiktaşla yada herhangibir takımla daha önce nasıl yarıştıysak yine öyle yarışırız...Buda sadece mücadele ile olur..Yıldız kavramını trabzonspora Ali kemal getirdi o efsane kadroda baska yıldız yoktu...Ama azim mücadele disiplin vardı....

Tayfun hatalar yapıyor olabilir ama hata yapmayan defans oyuncusu bu yasıma kadar hic izlemedim..Ayrıca yarısacagımız takımlarda emin ol tayfundan cok daha yetersiz oyuncular var(ki bana göre tayfun yetersiz degil)..Dünyanın sayılı defans oyuncularından puyolu defalarca izledim..Puyolu bu denli iyi yapan yetenekleri degil hırsı ve mücadeleci oyunu..Ben tayfunda bunu görüyorum..Ben 11 de oynayabilecegini düsünüyorum oda olmazsa kadronun zenginlesmesi icin önemli bir oyuncu..
Disiplinli profesyonel ona yapılan yuhlama baska oyuncuya yapılsa bir daha top oynamak istemezdi..Ama o kulaklarını kapatıp yetenekleri olcusunde isini yapmaya devamö etti..Hic kapris yaptıgını da görmedim..Ha diyeceksin ki bunlar yeterli degil yetenek lazım kusura bakma ama bizim off ne kadar yetenekli defans oyuncusu diye agzımızın suyu aka aka izledigimiz oyunculara yakın yetenekleri var..

Alp Yavuz 13
04.05.2009, 01:05
egemen'in üçlüsünün linki paylaşıldımı varmı yada

Kazım Uzunboy
04.05.2009, 01:08
BMN Video | Hepsi Burada (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7271&page=16)

Burada bulabilirsin.

Vkgz
04.05.2009, 02:02
maç öncesinde, teknik adamı kovulan her takımda olan çıkısın bizdede olacağını zaten kayserili topçuların sezonu bitirdiğini söylemiştim, öylede oldu. tebrik ederim takımımızı kocaeli maçıda galibiyetimizle bitecektir. Şampiyonlar ligi göz kırptı ama öpücük verecekmi bilmem.

Faik Yılmaz
04.05.2009, 08:38
Bu maçta geçen maçta ne büyük bir fırsat kaçırdığımızı bir defa daha gördük.....

Az ayağa pas yapınca az da adam gibi oynayınca Sivası evire çevire yenip bugün liderliğimizi kutluyor olurduk.....

Ama dedikya biz Uefaya katılmak için başladık sezona fırsat mırsat hikaye topta patlasa taşta çatlasa Uefaya katılacağız.....

Dün Ersun Hocanın gitmesine bir kez daha üzülmedim.....

Ertan 51
04.05.2009, 08:59
nesine.com SUNAR deyince bende Kocaeli maçı zannettim meğer Kayseride takılıp kalmışız.

şans yanımızdaydı ama dediğim gibi kazanmak çok güzel.

Murat Acar
04.05.2009, 09:19
Yazamadım İki gündür...Aslına bakarsanız tek bir değişiklikle ideal bir kadro olabilir bu Serkanın Sola çekilmesi çok iyi fikirdi ilk yarım saatte çokda güzel işler yaptı kanımca..Ama ferhatın bu takımda işi yok onun yerine girey oynamalı sağada Tayfun çekilmeliydi.O durumda çojkda güzel bir kadro olurdu.Selçuk ve Colman ikisi birden lüks kaçıyor Takıma Hüseyin ve Colman ikisi bu işi götürür gibi...Ama bu demek değilki Selçuk silinsin Seneye çok daha fazla lazım olacak bize ...Ah Sivas Ah ne diyeyim gene ofsayttan golu atıp üstüne yatacaktın ama Gaziantep tüm fikirlerimi sildi Özür diliyorum Tüm Gazianteplilerden.Yatar demiştim ama Sağolsunlar beni yalancı çıkardılar ...

UğuR
04.05.2009, 10:14
2. golümüz Gökhan a mı yazıldı yoksa kendi kalesine atmış mı saydılar ??

Cengiz Çubukcu
04.05.2009, 10:14
2. golümüz Gökhan a mı yazıldı yoksa kendi kalesine atmış mı saydılar ??

hakem gokhana yazmis

ilteriş
04.05.2009, 10:18
ilk defa ik on dakikada bir golü bırak iki gol bulduk.ve avni akerde 4-1 gibi farklı kazandık.şimdi kocaeli maçına konsantre olmalıyız.biz bütün maçlarımızı kazanalımda ligin sonunda kaçıncı olursak olalaım.

Murat TONBUL
04.05.2009, 11:20
gene umutlandık.offff yanarımda içerde kaçırdığımız puanlara yanarım.

Gürkan
04.05.2009, 11:47
hakem gokhana yazmis

Bence de gökhana yazılmalı idi.

Travelair
04.05.2009, 12:45
Hala olacak, olacak dediğimiz isimler var :)

Siz böyle dedikçe bu isimler de takımda kalır. Birisi sumo güreşçiliğine, diğeri pas özürlülüğüne devam eder. Ha daha iyileri gelmeyecek mi? O zaman şampiyonluktan söz etmeyin. Herkes memnun olsun her sene ligi 5. bitirmeye

Samet Yildirim
04.05.2009, 14:15
Galibiyeti daha önce yorumladim ama fazla büyütmemek lazim yok pas yapmissiz bilmem ne..

kayseride ragip gönderildi-saidoo yok--olembe beklenen gibi olmadi...ozaman heralde pas yaparsin artik bide m.topuzda yok...

bu ilk 11 ile yürümez...

Selçuk Demircioğlu
04.05.2009, 15:51
Bu arada yazan oldumu bilmiyorum ama bu sezon ilk sekiz sıra içerisinden ilk defa bir takımı yenmeyi!! başardık..(ankaraspor şu an dokuzuncu)...
Tebrikler ahmet özen...Birileri ders almıştır umarım...En azından farklı şeyler denemeye çalıştı...

Mustafa Calik
04.05.2009, 15:56
Barcelona kadro'su gibi cikalim sahaya :)

__________________SYLVA__________________
GÖKSU_________GiRAY___EGEMEN_________CALE
_________________HÜSEYiN__________________
_____________COLMAN__SELCUK______________
________________ALANZiNHO_________________
______________GÖKHAN_UMUT_______________

NeoTs
04.05.2009, 15:57
Barcelona kadro'su gibi cikalim sahaya :)

__________________SYLVA__________________
GÖKSU_________GiRAY___EGEMEN_________CALE
_________________HÜSEYiN__________________
_____________COLMAN______________________
__________________ALANZiNHO_______________
_____________GÖKHAN__UMUT_______________
1 kişi eksik de dağıtırız biz herkesi diyosan olur:D

Mustafa Calik
04.05.2009, 15:58
1 kişi eksik de dağıtırız biz herkesi diyosan olur:D

Düzeltdim :) Tayfun olmasinda kim olursa olsun 10 kisi'ylen bile dagitiriz ozaman :)

Mustafa Calik
04.05.2009, 16:00
üff yeni farkina varmisim .. yanlis baslik'a yazmisim kadro'yu :D

cendelsahinov
05.05.2009, 02:24
GOL KRALLIĞI Gol
1BarosGalatasaray19
2Taner GülleriKocaelispor16
3Mehmet YıldızSivasspor14
4Gökhan ÜnalTrabzonspor13
5TabataGaziantepspor11
6Umut BulutTrabzonspor11
7YoulaEskişehirspor11
8AlexFenerbahçe10
9NobreBeşiktaş10
10Sercan YıldırımBursaspor10

ilginç bir istatistik,
10 ve üzeri gol atan bir takımdan iki oyuncu yok,
trabzonspor hariç,
her ne kadar iki oyuncumuzu eleştirsekte...
eleştirmek kolay kabullenmek zordur...

**

ayrıca kayseri maçındaki ikinci golü hakem gökhana yazmış,
ligtv yanılıyor kaleciye yazmışlardı,
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=73338

Emrullah
05.05.2009, 06:23
Evet TFF ikinci golü Gökhan'a yazmış.

cendelsahinov
05.05.2009, 19:09
ilginç bir istatistik,
10 ve üzeri gol atan bir takımdan iki oyuncu yok,
trabzonspor hariç,
her ne kadar iki oyuncumuzu eleştirsekte...
eleştirmek kolay kabullenmek zordur...

Fatih Özkan
05.05.2009, 19:17
Takım açısından çok önemli bir maçtı...
Almamız gerekiyordu!
Gerekeni yaptık!

Recep Alkan
05.05.2009, 22:25
Takım açısından çok önemli bir maçtı...
Almamız gerekiyordu!
Gerekeni yaptık!

özellikle de rakiplerin kaybettiği hafta da .