PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005-2006 l Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

TheCrow
18.06.2005, 21:36
Demek ki fiyat k?rma politikas? her zaman i?e yaram?yormu?,adamlar 3 milyon Euro dediler,sonunda da 3 milyon Euro'ya satt?lar,ben takdir ettim...Zaten 6 ay boyunca fiyat indirmeyen tak?m?n bundan sonra da fiyat indirmeyece?ini hepimiz anlam??t?k,yöneticiler anlamam??t?,?imdi anlad?lar.

Utku061
18.06.2005, 21:59
Yönetim ders al?r geçen ara trasnfer döneminden dedik dedik ama ders al?nm??a benzemiyor! Hadi hay?rl?s? umar?m bu tip haberler Kombine sat??lar? etkilemez.

Medallion
18.06.2005, 22:04
Internetspor dan son haber:

Trabzonspor'un devre aras?ndan beri transfer etmek için çaba verdi?i Polonya'n?n Wisla Krakow Tak?m?'nda forma giyen Maciej Zurawski'nin, ?skoçya'n?n Celtic Kulübü ile anla?t??? bildirildi.

Bordo-mavili yöneticilere, bugün, Wisla Krakow'un, Celtic Kulübü ile 3.4 milyon Avro'ya anla?t???, futbolcunun da, bu transferden 1 milyon 250 bin avro alaca?? bilgisinin geldi?i ö?renildi.

Kulüp yönetim kurulu üyesi Metin Akba?o?lu, AA muhabirine yapt??? aç?klamada, Celtic Kulübü'nün futbolcunun transferi için kendilerinden daha fazla bir rakam verdi?ini belirterek, ''Biz de kulübün ekonomik
menfaatleri do?rultusunda hareket ettik. Bu transferin gerçekle?memesi bizi üzdü'' dedi.

Zurawski'nin, pazartesi günü Celtic Kulübü ile resmi sözle?me imzalayaca??n? kaydeden Akba?o?lu, ''Bizim de alternatif oyuncular?m?z var. Teknik direktörümüzün karar? do?rultusunda transfer gerçekle?tirece?iz. Zurawski'nin yerine aslanlar gibi oyuncu getiririz. Kimse merak etmesin'' diye konu?tu.

Zurawski'nin transferi için bordo-mavili kulüp, Wisla Krakow Kulübü'ne 2,5 milyon Avro önermi?ti.

Celtic Kulübü'nün, Polonya kulübü ile bir hafta önce anla?t??? ve bunun gizlendi?i de kaydedildi.

28 yasin bir forvet icin en ideal yas olduguna inaniyorum. Hem tecrubeli, hem de olgun. Bize de boyle adam lazimdi kritik on elemelerde.Kacan balik icin artik geriye bakmaya gerek yok.Sadece Sizmek'in performansini etkiler diye korkuyorum. Yonetimden yildiz transfer sozunu tutmalarini bekleyecegiz artik. Allah hepimize sabir versin.

#10 Fietra
18.06.2005, 22:15
Valla belki alamad?k ama ben art?k rahatlad?m

ts_fan
18.06.2005, 22:20
1'de 1smileys/smiley7.gif te?ekkürler yönetim, o kadar git gele yap?lan masraf? teklif etti?imiz rakama ekleseydik biz bu transferi devreye Celtic girmeden bitirmi?tik bile...yürekten helal olsun size...smileys/smiley7.gif

mahir_kuzey
18.06.2005, 22:21
ben imza at?lana kadar beklerim arkada?. emrahta gitmi?ti...

haa transferi olmazsa da dünyan?n sonu de?il...

ts_fan
18.06.2005, 22:29

senin sinirlerin al?nd? galiba yani bu kadar git-gelden sonra, yap?lan onca masraftan sonra yaz?k olmam?? m?d?r bu transfer celtic lehine sonuçland?ysa???evet dünyan?n sonu olmayacak bir transfer için Trabzonspor gündemini aylard?r bu isim üzerinde yo?unla?t?rd?...yürü be yönetim kim tutar sizi???smileys/smiley7.gif

Harun-61
18.06.2005, 22:44
nasip...

ts_fan
18.06.2005, 22:59
celtic daha dini bütünmü?, onlara nasip oldu...smileys/smiley2.gifne nasibi yaa paray? veren düdü?ü çald? i?tesmileys/smiley7.gifnet ifadesi budur bu olay?n...

Guests
18.06.2005, 22:59
valla yol yemek otel cart curt paras?na brezilyal? getirmi?tik ha.

ayr?ca adamda herkesi kand?rd? ha hem zaten iyi oyuncu de?ildi. ben smeke arkada? olsun diye istiyordumsmileys/smiley4.gif

Harun-61
18.06.2005, 23:05
zurawski yi alamadik ya, baslar bizim cemaat yine...

ahh atay baskan ahhhh, birak- bilmiyorsun sen bu isi diye...smileys/smiley5.gif

ts_fan
18.06.2005, 23:10
dettitmemek laz?m, icraat laz?m...

Muhalif
18.06.2005, 23:16
Zurawski ile yat?p kalkan tüm bmn üyelerine sayg?lar?m? sunuyorum... 1 y?l boyunca u?ra??p alamayan yönetim kar??s?nda, 3 gün izleyen Celtic in almas?na da sayg? duyuyorum... Trabzon'daki Ts-fb maç?nda Alex bizim thijs'i bir o yana bir bu yana sallayarak geçmi?ti.. tam o s?rada Aziz Y?ld?r?m kahkahalara bo?ulurken Atay Aktu? somurtarak bak?yordu ekrana.. o kareyi seneye de izleyece?iz.. ?imdiden al??maya çal???nderim ben...

Barış
18.06.2005, 23:21
Zurawski ile yat?p kalkan tüm bmn üyelerine sayg?lar?m? sunuyorum... 1 y?l boyunca u?ra??p alamayan yönetim kar??s?nda, 3 gün izleyen Celtic in almas?na da sayg? duyuyorum... Trabzon'daki Ts-fb maç?nda Alex bizim thijs'i bir o yana bir bu yana sallayarak geçmi?ti.. tam o s?rada Aziz Y?ld?r?m kahkahalara bo?ulurken Atay Aktu? somurtarak bak?yordu ekrana.. o kareyi seneye de izleyece?iz.. ?imdiden al??maya çal???nderim ben...

Pardon ama sen hangi tak?m? tutuyosun?smileys/smiley5.gif

ts_fan
18.06.2005, 23:29

sordu?un saçma soruyu geri çek ve soruyu sordu?un arkada??navatar?n?n alt?ndaki Trabzonspor üyeli?ine bak...smileys/smiley7.gifEdited by: ts_fan

Guests
18.06.2005, 23:30
Muhalif
uzun zamand?r yoktun özledik besmileys/smiley4.gif

#10 Fietra
18.06.2005, 23:30

Yan tarafta TS üyesi yaz?yor yanl?? görmüyorsam

Barış
18.06.2005, 23:32

Yan tarafta TS üyesi yaz?yor yanl?? görmüyorsam

Eyvallah

Barış
18.06.2005, 23:33

sordu?un saçma soruyu geri çek ve soruyu sordu?un arkada??navatar?n?n alt?ndaki Trabzonspor üyeli?ine bak...smileys/smiley7.gif

smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Nick Muhalif diye her olay? olumsuz de?erlendirmek zorunda de?il diye dü?ünüyorum.

Muhalif
18.06.2005, 23:36
tamam yahusmileys/smiley17.gifüstteki mesaj?m? görmezden gelin ne diyeyim.. oflu abi sen akdar olmasak da az buçu ts sempatizan?y?z i?te.. ben diyorum ki yönetimin bu transfer politikas?yla bir yere varamay?z.. yerlilerimiz en iyisi bütün tak?mlar içinde. .ama yabanc? faktörüyle ipimizi çekiyorlar.. buna da k?z?yorsan?z ne deyim yahu...

Barış
18.06.2005, 23:39
tamam yahusmileys/smiley17.gifüstteki mesaj?m? görmezden gelin ne diyeyim.. oflu abi sen akdar olmasak da az buçu ts sempatizan?y?z i?te.. ben diyorum ki yönetimin bu transfer politikas?yla bir yere varamay?z.. yerlilerimiz en iyisi bütün tak?mlar içinde. .ama yabanc? faktörüyle ipimizi çekiyorlar.. buna da k?z?yorsan?z ne deyim yahu...

Bu forumda kimseye hangi tak?m? tutuyosun diyecek kadar geri zekal? de?ilim.Sadece "saçma bi yorum" manas?nda yazd?m.

ANLAYAN ANLADI KARDE??M.smileys/smiley7.gif

ts_fan
18.06.2005, 23:42

Bu forumda kimseye hangi tak?m? tutuyosun diyecek kadar geri zekal? de?ilim.Sadece "saçma bi yorum" manas?nda yazd?m.

ANLAYAN ANLADI KARDE??M.smileys/smiley7.gif

üslubuna dikkat et, hata yapt?n hatan? kabul et, söyledi?in ?eyi sa?a sola çekip olaydan s?yr?lmaya çal??ma, sonuçta ortam? daha fazla germe...

Barış
18.06.2005, 23:44
Muhalif in yorumunu be?enmedim.

Özet...

Muhalif
18.06.2005, 23:46
oflu144 sen hakl?s?n ben bir hata ettim özür dilerim.. seneye ?ampiyonuz...

toshiba
18.06.2005, 23:46

Cemaatin elinde koz var bu sefer. Aylardir gundemimizi mesgul eden birisini elimizden kacirdik. Bakalim kimi laarak affettirecekler kendilerini?

Barış
18.06.2005, 23:48
oflu144 sen hakl?s?n ben bir hata ettim özür dilerim.. seneye ?ampiyonuz...

?üphe yok.smileys/smiley4.gif

Harun-61
18.06.2005, 23:54

Cemaatin elinde koz var bu sefer. Aylardir gundemimizi mesgul eden birisini elimizden kacirdik. Bakalim kimi laarak affettirecekler kendilerini?

kacirdiysak kacirdik...

sonuna kadar bu yönetimin arkasindayiz !!!!!!!!!!!!!!!!!

peja
19.06.2005, 00:15
<DIV>Kaybetti?imiz bir futbolcu de?il itibar.Bu transfer böyle bitmemeliydi hiç de?ilse ç?kmaza girdi?ini anlad?klar? zaman kesip atsayd? bizim yönetim daha iyi olurdu.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Taraftar aras?nda merakla beklenen zurawski gelseydi kombine sat??lar?n? artt?r?rd? diye dü?ünüyorum.?imdiden sonra zurawskinin yerine gelecek forveti kimseye be?endiremeyecektir yönetim.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ön elemede celticle e?le?sek çok sevincem ben.Elersek zuro anlayacak ne kaç?rd???n?elenirsek biz.</DIV>
<DIV></DIV>

toshiba
19.06.2005, 00:18
<DIV>Kaybetti?imiz bir futbolcu de?il itibar.Bu transfer böyle bitmemeliydi hiç de?ilse ç?kmaza girdi?ini anlad?klar? zaman kesip atsayd? bizim yönetim daha iyi olurdu.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Taraftar aras?nda merakla beklenen zurawski gelseydi kombine sat??lar?n? artt?r?rd? diye dü?ünüyorum.?imdiden sonra zurawskinin yerine gelecek forveti kimseye be?endiremeyecektir yönetim.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ön elemede celticle e?le?sek çok sevincem ben.Elersek zuro anlayacak ne kaç?rd???n?elenirsek biz.</DIV>
<DIV></DIV>

Boyle bir eslesme olmasi halinde Avni Aker'de nasil bir tepki verilir Zurawski'ye? Alkislanir mi, yoksa klasik method mu?smileys/smiley1.gif

Emir BAYRAK
19.06.2005, 00:19
B?terse b?ts?n bas?ndan ber? soyluyorum adam ya?l?yd? ve2.5 AVRO vermek sacmal?kt?...Sambac? get?r?n sambac?..Golcumu yok...

Emir BAYRAK
19.06.2005, 00:19
S?md? S.liginde Celtic c?ks?n ?st?yorum :D

tamer__61
19.06.2005, 00:22
yaa arkadaslar durun birbirinizi kirmayin

hani bu adam rest cekmisti TS den baska takima gitmem diye

demekki sozunun eri degilmis

gayet normal bizim yonetimin yaptigi bekliyecekti tabiki futbolcunun da gonlu bizdendi

olsun be gitsin bizim donek kisilerle isimiz olmaz

hadi be yonetim artik yeter bekletmeyin bizi noluuur

transferi bitirin ama artik

mahir_kuzey
19.06.2005, 01:00

senin sinirlerin al?nd? galiba

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif ÇOK ?Y? ÖZETLED?N RECEP... TRABZONSPORLU OLMANIN B?R?NC? ?ARTI ??TE BU. EVET SENDE YAVA? YAVA? P???YOSUN, Ö?REN?YOSUN OLAYI,

?aka bi yana sakin olmakta fayda var. öyle an?nda as?p kesmek bizlere yak??maz.gerçi karadenizlili?in bir gere?i olarak tezcanl?y?z hepimiz ama olsun sakin olal?m biz genedesmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

mahir_kuzey
19.06.2005, 01:19

kacirdiysak kacirdik...

sonuna kadar bu yönetimin arkasindayiz !!!!!!!!!!!!!!!!!

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

??TE B?ZE EN ÇOK LAZIM OLAN ?EY : SA?DUYU.

AVN?AKER KARDE??M ?Y?K? VARSIN YA.

Berat
19.06.2005, 01:44
"Kaç?rd?ysak kaç?rd?k, yönetimin arkas?nday?z!!!"

Bence bu mant?k yanl??.. Ben de yönetimin arkas?nday?m, birçok icraatlerini olumlu buluyorum ama sezon öncesi transferlerinde ba?ar? sa?layamad?klar? gerçek.. Ne de olsa devre aras?nda iyi transfer yapar?z diye mi dü?ünüyorlar acaba diye dü?ünmeden edemiyorum..smileys/smiley5.gif

Demek istedi?im; yapt??? yanl??lardan, transferde geç kalmas?ndan dolay? yönetimi ele?tirmek demek yönetimin arkas?nda durmamak demek de?ildir..

Utku061
19.06.2005, 02:09
Yönetim ?uana kadar yapt?klar? ile (Transferden bahsediyorum) hayal k?r?kl??? ya?atm??t?r taraftara..Ne dediler ne yapt?lar;May?s ay?nda tüm trasnferlerimiz bitecek dediler! ?lk yar? sonunda ha anla?t?k anla?aca??z dedikleri topçuyu elinden kaç?rd?lar. Diyenler olabilir 3,4 milyon avro para fazla bir oyuncu için,bende ?unu cevap olarak veriyim,?L girip bunun kar??l???n? almak ta vard?! Forma sat???ndan belkide tüm maliyeti ç?kartmak vard? ama hala bizim yönetimimiz bu konulardatransfer politikalar?nda hala kurumsalla?amad?lar! Yani i? bilen bunun klube getirisini kestirecek yönetici laz?m bu konu da en iyisi dü?ünce baz?ndan A.A?ao?lu olsa gerek!Önceki sayfalarda yazm??t?m in?allah Kombine sat??lar?n? etkilemez diye,hatta eski yönetici abilerimizden birisine de bu konuyu açm??t?m bana da aynen taraftar sab?rl? bir ?ekilde bekliyor! demi?ti..Ya sab?r! Baz? arkada?lar diyor i?te ben sadece Ts ye gidece?im falan filan hikaye abi adam profesyonel ald??? paraya bakar,Celtic ad?na hay?rl? u?urlu olsun;in?allah ?L elemelerinden kar??la?ma f?rsat?m?z olmaz! Son sözüm deMurat Bozo?luna olacak madembu transfer i?leri paraya bak?yor,hafta içerisinde aç?klad???gibi Emre transferini kendisi bitirecekse hemen bitirsin(Maddiyat? kendisi kar??layacakt? ya) E?er bunu da yapmaz ise kendisi hakk?nda yerel medyada ç?kan dedikodulara inanmak zorunda kalaca??m.. Bekleyip görece?iz ama her zaman ki gibi bir çuval inciri yüzümüze gözümüze bula?t?rd?k,biz ne zaman bir adama talip olup da2-3 güniçerisinde imza att?racak dönemleri görece?iz! Bence göremeyece?iz..

?unu ekleyeyim ?ayet ?L kalamazsak bunun tek sorumlusu Yönetim olur ve bunun alt?nda ezilirler..

Edited by: Utku61

My
19.06.2005, 02:13
Celtik 3.4 milyon avro vermi?, bu paran?n üstüne ç?kmam?z imkans?zd? zaten.Her i?te bi hay?r vard?r. Geçen senede Zuraw Zuraw derken ?imek geldi, san?r?m herkeste memnun. Bu adam?n üzerine bu kadar dü?ülmesi ister istemez taraftar?da ?artland?rd?. Elbette olumsuz bu geli?menin ard?na homurdanmalar olacakt?r. Bunca ?artland?rman?n ard?nada çok normal geliyor bana (tabii abartmamak laz?m). Yaln?z transfer politikam?z beni korkutmuyor diil hani. Yerli oyuncu ismi ?imdiye kadar bi Güven vard? oda garip bi ?ekilde sonuçland?. San?r?m benim gibi herkesinde kafas?n?n kar??t?? nokta, bunca zamand?r yap?lan ara?t?rmalar vard? amahala ortada somut bi geli?me yok.Hala beklemedeyiz, bakal?m n'olcak. ?n?allah geçen seneki gibi olmaz.

#10 Fietra
19.06.2005, 02:17
Yönetim bari transfer yap iyi kötü yeni bi yüz görelim ya

Muhalif
19.06.2005, 02:26
iyi kötü yeni bi yüz görmek isteyen gökyüzüne baks?n der ?imdi biri ç?k?p dasmileys/smiley17.gif

#10 Fietra
19.06.2005, 02:27
iyi kötü yeni bi yüz görmek isteyen gökyüzüne baks?n der ?imdi biri ç?k?p dasmileys/smiley17.gif

Hangi tak?ml?s?n sensmileys/smiley7.gifsmileys/smiley36.gif

Barış
19.06.2005, 02:31

Kör müsün

#10 Fietra
19.06.2005, 02:37

Kör müsün

Aa niye öyle diyon Fenerbahçe kongresi üye olup Trabzonsporu tutanlar yok mu bu arkada? da TS üyesi olup FB yi tutabilirsmileys/smiley5.gif

Barış
19.06.2005, 02:39

Kör müsün

Aa niye öyle diyon Fenerbahçe kongresi üye olup Trabzonsporu tutanlar yok mu bu arkada? da TS üyesi olup FB yi tutabilirsmileys/smiley5.gif

?lk söyledi?im cümleyi anlamad?n ve olay? buraya kadar çektin.Ya??n? ve zeka seviyeni merak ediyorum.

#10 Fietra
19.06.2005, 02:44

Kör müsün

?lk söyledi?im cümleyi anlamad?n ve olay? buraya kadar çektin.Ya??n? ve zeka seviyeni merak ediyorum.

?lk söyledi?in cümledeki tarz? anlay?p olay? buraya çektim.Ya??m? sen hesapla 1989 do?umluyum zeka seviyem hakk?nda çe?itli rivayetler var ben daha ölçtürmedim.

Valla oflu144 sende çok merak ediyon arkada??n tak?m?n? benim ya??m? zekam? dindir biraz merak?n?

Barış
19.06.2005, 02:46

Kör müsün

?lk söyledi?in cümledeki tarz? anlay?p olay? buraya çektim.Ya??m? sen hesapla 1989 do?umluyum zeka seviyem hakk?nda çe?itli rivayetler var ben daha ölçtürmedim.

Valla oflu144 sende çok merak ediyon arkada??n tak?m?n? benim ya??m? zekam? dindir biraz merak?n?

Dalga geçmeye de?mezsin.

#10 Fietra
19.06.2005, 02:48

Kör müsün

Dalga geçmeye de?mezsin.

Dalga geçmeksmileys/smiley18.gifKim kaybetmi?smileys/smiley36.gif

#10 Fietra
19.06.2005, 03:23
@Oflu144

Senin için IQ Testi buldum netten.Güvenirli?i tart???l?r.Yapt?m üzgünüm ama senin sand???n seviyenin üstünde ç?kt? san?r?m.

mahir_kuzey
19.06.2005, 04:14
U?aklar yapmay?n etmeyin yav. Hepimiz ayn? görü?te olmak zorunda de?iliz. Taban tabana da z?t olabiliriz. Ama kimsenin kötüniyetli oldu?unu sanm?yorum. Birbirimizi k?rmaya de?mez, komu?um zurawskinin .....bo?verin üzmeyin tatl? can?n?z?, karde? olal?m birlik olal?m...

andrei07
19.06.2005, 05:03
EDIT EDIT EDIT smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Barış
19.06.2005, 07:22
@Oflu144

Senin için IQ Testi buldum netten.Güvenirli?i tart???l?r.Yapt?m üzgünüm ama senin sand???n seviyenin üstünde ç?kt? san?r?m.

Uzatmak isteseydim bi önceki mesaj?na cevap yazard?m...

Uzatma...

Harun
19.06.2005, 08:51
Sadece transfer gerçekle?memi? olsa yine iyi. Gerek forma sat??lar?,gerek kulup üyeli?i,gerek konbine sat??lar?n? do?rudan etkiyecek bir hayal k?r?kl??? oldu.Yine isimsiz kahramanlara kald?k.Yattara tuttu,?imek tuttu.Çekirge bir s?çrar iki s?çrar...

Guests
19.06.2005, 09:01
santosun golcüsü gelsin formas?n? almayan harun abi gibi olsun

Akın NAZİFOĞLU
19.06.2005, 09:30
aaaaahhhhhh aaaaahhhhhhh

beceripte bir adam alamad?lar

kampta ba?l?yor iki gün sonra

gerçi ba?kan?m?za göre kadroyu koruduk(!) ama...

büyüklerimiz ne güzel demi?ler

"kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez"

500 bin euro için belkide 10 milyon euroyu teptik.

umar?m (in?allah) yan?l?r?m.

Akın NAZİFOĞLU
19.06.2005, 09:34
Amoah ilk s?rada
Polonya?dan al?nan kötü haber Trabzonspor Yönetimi?ni de hareketlendirdi. Zurawski transferine kesin gözüyle bakan Bordo - Mavililer, B plan?n? devreye soktu. Bu paralelde daha önce de gündeme gelen Hollanda?n?n Vitesse Kulübü?nün 25 ya??ndaki futbolcusu Amoah??n listenin ilk s?ras?nda oldu?u ö?renildi. Büyük mali kriz içerisinde olan Hollanda temsilcisinin Ganal? golcü için 1.5 milyon Euro istedi?i, ancak bu rakamda pazarl?k pay?n?n da oldu?u dile getirildi.

bilgi lütfen(kim bu herif yaaaaaa)

Barış
19.06.2005, 09:47
Amoah ilk s?rada
Polonya?dan al?nan kötü haber Trabzonspor Yönetimi?ni de hareketlendirdi. Zurawski transferine kesin gözüyle bakan Bordo - Mavililer, B plan?n? devreye soktu. Bu paralelde daha önce de gündeme gelen Hollanda?n?n Vitesse Kulübü?nün 25 ya??ndaki futbolcusu Amoah??n listenin ilk s?ras?nda oldu?u ö?renildi. Büyük mali kriz içerisinde olan Hollanda temsilcisinin Ganal? golcü için 1.5 milyon Euro istedi?i, ancak bu rakamda pazarl?k pay?n?n da oldu?u dile getirildi.

bilgi lütfen(kim bu herif yaaaaaa)

Çok isim ç?kar bundan sonra.Hepsine bakma sen.

Guests
19.06.2005, 10:00
1,5 milyon avro daha fazla vericektik yani 3,5 milyon avro ve zurawski bizi cl'ye sokucakt? öylemi. b?rak?n bu i?leri.

http://img291.echo.cx/img291/3718/adsz7vb.th.png (http://img291.echo.cx/my.php?image=adsz7vb.png)trabzonhaber hala ?oktan ç?kamad?smileys/smiley4.gifEdited by: ÖzGüReisEsenLer

andrei07
19.06.2005, 10:36
Zurawski olay?n? 6 ayd?r gündemde tutup insanlar? beklenti içine sokmak hatayd?!! Halledememeleri ayr? bir konu ancak ortada bir prestij kayb? ve amatörlük oldu?u a?ikar.Umar?m gönüllerin ?ampiyonlu?u ünvan? hep üzerimizde kalmaz!!

worldmaster
19.06.2005, 11:00
91 Saysad?r konu?uyoruz hala bi transfer yok .Geçen senenin tekrar?n? ya?ayaca??z galiba .Transferi b?rak?n ald???m?z? bile geri veriyoruz(Güven)

Barış
19.06.2005, 11:05
91 Saysad?r konu?uyoruz hala bi transfer yok .Geçen senenin tekrar?n? ya?ayaca??z galiba .Transferi b?rak?n ald???m?z? bile geri veriyoruz(Güven)

Yönetimin yava? hareket etmesi bizi s?k?nt?ya sokuyor ama Be?ikta? gibi de olmak istemeyiz tabii.

imported_Tandogan
19.06.2005, 11:24
Bu i?ten en karl? ç?kan kulüp Wisla Krakov kulübü oldu.Bence Wisla'n?n bu i?ten karl? ç?kmas?n?n ve bu kadar para kazanmas?n?n en büyük nedenlerinden biri de biz olduk.Bizim 6 ayd?r süren ?srarlar?m?z ve gide gele adeta Polonya yollar?n? a??nd?rmam?z sayesinde Zurawski sürekli gündemde kalan bir oyuncu oldu.

Daha önce kamp ba?layana kadar transfer konusunda ele?tiri yapmayaca??m demi?tim ama görünen o ki; kampa kadar pek bir ?ey olaca?? yok.Yönetim transfer sezonunda geçen sezon oldu?u gibi bu sezon da vaad etti?i tarihe kadar transferleri gerçekle?tiremedi.Bu sitede yönetim bir çok kez yapt??? olumlu davran??larla tebrik edilip alk??land?.Ama insanlara baz? konularda bir tarih veriyor vebu tarih bitene kadar bu i?i gerçekle?tiremiyorsan?z, bunun ele?tirilmesi son derece normal...Bu ele?tirilerde bulunulmas? bundan sonra yönetimin ve tak?m?n arkas?nda olunmayaca?? anlam?na gelmez.Yönetimin de art?k bu saatten sonra, bu Zurawski olay? olmad???na göre bir an önce di?er alternatiflere ve di?er ihtiyaç olan mevkiilere yönelmesi laz?m.

Son olarak da; ben ?ahsen art?k y?lan hikayesine dönen bu Zurawski meselesinin öyle ya da böyle bir ?ekilde sonuçlanmas?na sevindim diyebilirim.Gerçi sonuçland?ysa...Daha Celtic'e imza att? m? atmad? m?,yar?n ba?ka geli?meler olur mu olmaz m? o konuda da bir ?ey diyemiyorum.Çünkü bu i? tam 3 bilinmeyenli denklem gibi oldu.Bir gün öteki güne uymuyor.

Punisher-61
19.06.2005, 12:59
Gecmis olsun.. bizim yönetim amma cimri beee..kardesim sampiyonlar ligine gecen sene neden gidemedik??

simdi her hafta yeni bir isim medyada cikar...ön elemeye kadar 1 Futbolcu alsak iyi vallasmileys/smiley7.gif

BDiler61
19.06.2005, 13:06
Ben çok ?a??rmad?m tacrübeliyiz bu konuda bu ne ilk nede son olacak gibi gözüküyor

selcjK
19.06.2005, 13:15
yönetim politikalar?n?n meyvelerini topluyoruz.ama adamlar hakl? transfer yap?p cl ye kalamay?nca diyecek bahaneleri olmayacakt?. ?imdi ?ampiyonlukta,?ampiyonlar ligide gitse k?s?tl? kadromuz felan derler

Colakoglu
19.06.2005, 13:18
Millet ben yine diyorum takima sahip cikmak ayri bisey yönetimin transfer politikasini elestirmek ayri bisey elestirecegiz tabiki.Sampiyonlugu kil payi kaciriyoruz bikac senedir ve size sunu söylim en gec önümüzdeki 2 sene sampiyon olduk olduk olamadik acayip dagiliriz yine. Ozaman yine düseriz 5. 6. siraya. Simdi nolucak hele bide 2. öneleme macinda celticlen eslestik diyelimZurawskide geldi atti 2 mactada iki gol ve sampiyonlar liginden elendik diyelim.ozaman olacak olanlari tahmin bile etmek istemiyorum....

Punisher-61
19.06.2005, 13:24
zurawskiye sadece biz talip olsaydik Yönetim beklemekte dogru yapti derdim, ama görüyorsunki CSKA Moskova ve Celticte bu Oyuncuya talip nasil karar bekleye bilirsinki??? ne bicim trsnfer politikasi bu??

yattara11
19.06.2005, 13:25
her ?eyi bir kö?eye koydum... bu i?in bir de prestiji var... Zurawski Trabzonspor'a gelseydi herkes istese de istemese de psikolojik olarak etkilenecekti... ama ?imdi gelecek olan oyuncu yine kapal? kutu...

hay?r i?in kötü taraf? insanlar? bu psikolojiye yönetim soktu... madem almayacaks?n b?rak da adam gündemden dü?sün... sen de ba?ka oyuncularla ilgilen...

ama olan oldu... çok komik bir ?ekilde oyuncu elimizden gitti... hangi futbolcu için alt? transfere u?ra??l?r bilmiyorum...

neyse... biz yönetime güvenmek zorunday?z... ?n?allah iyi oyuncular bulup getirirler...Edited by: yattara11

Muhalif
19.06.2005, 13:44
Zurawski devre aras?nda bize imza atm??t?.. san?r?m senelik 800 bin euro gibi bir rakama.. devre aras? banka teminat? krizi ya?and?.. Bozo?lu, Akba?o?lu gibi ki?isel servetleri bu transfere rahatça yetecek yöneticilerimiz bir teminat veremediler.. hadi diyelim ki Wisla da uyuzluk yapt?.. ama adam sana imza atm?? hatta tff listesinde bile ad? vard? Zurawski nin.. sen de sene sonuna kalmadan gidip Wisla ile i?i bitirecektin.. 3 milyon euroydu fiyat? bu arada.. teminat m? ne vereceksen 3-4 ayda bulunup verilirdi herhalde.. ha ne oldu sezon sonu wien ve celtic girdi devreye i? rekabete döküldü ve Wisla istedi?inden daha fazla bir fiyata satt? adam?.. oyuncu aç?s?ndan dü?ünürsek de.. 29 ya??nda ve cl hasreti çeken bir adam.. celtic 1.250 milyon euro veriyor bizden 500 bin fazla ve celtic ?l elemelerinde seri ba??.. eh transfer mevsimi gelende öz be öz trabzonlu olan futbolcular?m?z 3 kuru? daha fazla para almak için pazarl?klarda di?er kulüplerin ad?n? kullan?yor, Trabzon la uzaktan yak?ndan alakas? olmayan bir adam elbette ?l için daha avantajl? ve daha iyi para veren bir tak?m? seçecek tabii olarak..

bir de i?in psikolojik boyutu var tabi.. daha düne kadar gerede kamp?na gelmeyi dü?ünüyordum.. ?u an karars?z?m.. neden? yeni bir yüz görmek, yeni bir heyecan ya?amak istiyor insan.. ama yok.. yine daha düne kadar Trabzondaki bir akrabama kombine bilet hediye etmeyi dü?ünüyordum.. ama ?imdi vazgeçtim.. ister duygusall?k deyin ister ba?ka bir ?ey.. 60 ytl ye adam gibi bir arkada??mla yemek yerim içerim daha iyi diyorum ?imdi.. mesele 60 ytl de de?il.. mesele yönetimin taraftar kadar büyük dü?ünmemesi.. ya da risk almamas? diyelim.. ?u transfer gerçekle?se psikolojik olarak taraftar?n ne kadar havaya girece?ini hesap etseler pazarl?k konusu ettikleri 200 bin euronun bunun yan?nda devede kulak kald???n? görürlerdi..

neyse.. 3 brezilyadan 1 tane iyi yakalam??t?k bir ara.. 2 tane al?p gelsinler bakal?m.. 1 i iyi ç?ksa yine bu kadroyla seneye de ba? alt?na oynar?z..

Uluhan
19.06.2005, 14:13
Kaçm??sa kaçm?? ne yapal?m beyler Zurawski.Türkiye liginin en kaliteli yerli kadrosu bence bizde. Yapaca??m?z2transfer bizim için yeterli olacakt?r.Onlar?da yapaca??m?z konusunda benim ?üphem yok.Yönetim geçen sene yapt??? hatay? tekrarlamaz ve tekrarlamamal?.Zira yönetim kurulunda transfer i?ini bitirecek kapasitede isimler mevcut.Ama ?unu dü?ünüyorumki yabanc? transferle fazla u?ra?mam?z yap?labilecek yerli transferler konusunda bizi yan?lt?r. U?ur boral ve fatih sonkayay? ben tak?mda görmek isterdim..Bide bu sene Ergin,ufuk,selimtak?ma kazand?r?lmal?..

Ben yönetim kuruluna vehocam?za güveniyorumsmileys/smiley32.gif

tamer__61
19.06.2005, 14:17
bu arada hadi zurawski cok pahali dediler ve alamadilar.

o halde takima uyum saglayabilecek sota

neden alinmadi adamin bonservis ucreti bile yoktu

gitti kicikirik az alkmaara imza atti 2 yilligina

bekliyoruuuuuuz

insallah hayirlisi gelir

Guests
19.06.2005, 14:34
Zurawski'nin ba?ka bir tak?mla anla?mas?na bordo-mavili taraftarlar?n çok üzülmemesini istediklerini ifade eden Bozo?lu, ''Zurawski'nin en büyük alternatifi ?u an Brezilya'n?n Santos Tak?m?'nda oynayan David De Souza. Bu futbolcu da Brezilya'n?n Fatih'i. Fatih ile mükemmel bir uyum sa?layaca??n? dü?ünüyoruz'' diye konu?tu.
Sal? günü gidece?i Brezilya'da art?k forvete de yo?unla?aca??n? kaydeden Bozo?lu, ?öyle konu?tu:
''David De Souza'y? isteyen ?spanya tak?mlar? var ancak bizim bu transferde Türkiye'ye gelmesini sa?layacak baz? art?lar?m?z var. Bunu ?imdilik söylemek istemiyorum. Bu transferi gerçekle?tirmeye çal??aca??z. Ancak olmamas? halinde yine tespit etti?imiz iyi oyuncular var. ?u an önümüzde acilen bir forvet ve bir kaleci aray??lar?nda bulunuyoruz. Bunlar? sonuçland?rmak istiyoruz.'' Bu arada, Hollanda'n?n Vitesse tak?m?nda forma giyen Amoah'?n bordo-mavili kulübe tavsiye edildi?i ancak buna olumsuz bak?ld??? ö?renildi.

bozo?lu ba?kan davidi getir bize

peja
19.06.2005, 14:56
<DIV>Muhalifönceki sayfadayazd?klar?yla transferin olumsuz sonuçlanmas?n?n nas?l etki yarataca??n? aç?klam??.Kendi dü?üncesi gibi gözüksede taraftar?n genel dü?üncesini yans?tm??.Oyüzden 'gelmediyse gelmedi neyapal?m' ayaklar?n? b?rakal?m sorun futbolcu de?il.

(iki sayfa öncekiat??man?n konuyla ne alakas? var! daha önceden ba?ka bir tak?m? örnek göstererek yorum yapanlar?n mesaj?n? 'konuyla ne alakas? var' diyerek silen mod. yaz?lanlar? daha görmedi san?r?m) </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>(yeni sayfada aç?lmas?ndan dolay? baz? yerleri de?i?tirdim edit oyüzden yani)</DIV>
<DIV></DIV>Edited by: peja

ftunsal
19.06.2005, 16:02
[QUOTE=ÖzGüReisEsenLer]

&lt;FONT face=Arial&gt;Zurawski'nin ba?ka bir tak?mla anla?mas?na bordo-mavili taraftarlar?n çok üzülmemesini istediklerini ifade eden Bozo?lu, ''Zurawski'nin en büyük alternatifi ?u an Brezilya'n?n Santos Tak?m?'nda oynayan David De Souza. Bu futbolcu da Brezilya'n?n Fatih'i. Fatih ile mükemmel bir uyum sa?layaca??n? dü?ünüyoruz'' diye konu?tu.

brezilyan?n fatihi oldu?u do?ruysa b?rakal?m real e barcaya milana falan gitsin smileys/smiley2.gif

FANATIK61
19.06.2005, 16:10
Abi bu oyuncu da elden gidecek bizimkiler hala fiyati asaga cekmem icin ugrasiyorlar. Celtic geldi 3 gün icinde hatta 400.000 Dolar fazla vererek 3.4 Milyona imza attiriyorlar istedigi Futbolcuya. Bugün ucacaksin Breziyaya alacan oyuncuyu odaya, koyacan önüne Formulayi, attiracaksin imzayi ve Trabzona getireceksin. Bu kadar kolay. Ben anlamiyorum bizim öbürkilerden ne ekzigimiz var.

Oğuzhan Görkan
19.06.2005, 17:15
bence bu i? cok uzad? kampa oyuncu yeti?meyecek lig ba?lar 3.hafta oyuncu gelir bizde bole

mahir_kuzey
19.06.2005, 17:30
Gecmis olsun.. bizim yönetim amma cimri beee..kardesim sampiyonlar ligine gecen sene neden gidemedik??

simdi her hafta yeni bir isim medyada cikar...ön elemeye kadar 1 Futbolcu alsak iyi vallasmileys/smiley7.gif

Ayn? soruyu ben sana soruyorum, neden giremedik ?ampiyonlar ligine ?

Kadro mu eksik ti, ukraynada ayn? tak?m? eze eze yenende ayn? kadro de?ilmiydi ?

Niye ?ampiyon olam?yoruz 2 senedir, kadro mu eksik yoksa ba?ka oyunlarm? dönüyor.

Bizim kadromuz Türkiyedeki en iyi iki kadrodan biri, çok fazla eksi?imiz yok. O yüzden panik yapmayal?m derim...

Punisher-61
19.06.2005, 17:36

Ayn? soruyu ben sana soruyorum, neden giremedik ?ampiyonlar ligine ?

Kadro mu eksik ti, ukraynada ayn? tak?m? eze eze yenende ayn? kadro de?ilmiydi ?

Niye ?ampiyon olam?yoruz 2 senedir, kadro mu eksik yoksa ba?ka oyunlarm? dönüyor.

Bizim kadromuz Türkiyedeki en iyi iki kadrodan biri, çok fazla eksi?imiz yok. O yüzden panik yapmayal?m derim...

ilk macta Trabzonsporun kaybedecegi bisey yoktu cünkü favori Kievdi...o yüzden Trabzonspor rahatlikla istedigi fubolu oynayip maci kazandi..Ikinci macda ise tabiki Favori bizdik ve büzün yük Bizim Futbolcularin üstündeydi..bu yükü bizim futbolcular tecrübesizligin yüzünden kaldiramadi

Gökhan Kutlu
19.06.2005, 18:00
yönetimin hatas?bi tane adam? transfer edemediler ve de hala ç?k?p indirim yap?n adam gitti celtic'e kimi alcan bakal?m transfer olarak aha 1.5 ay sonra ön elemeler ba?l?yo hala bi ses yok bjk'ye bak?n adamlar kaç adam ald?lar bakal?m daha ne olcak daha kaç adam? kaç?rcaz smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

hauptstrasse
19.06.2005, 18:01
gorünen o ki hepimiz biraz hayalkirikligi yasiyoruz ! dogrusu ya oyuncuyu trabzonda gormedne hayallere girmeninde manasinin oladigindan desturla cokta umursamiyorum bu transferin olmamasini!

herseyden once teknik kadrodan uc kusu yonetimden bir iki kisi butun sezon guney amerikayi ve brezilyayi mesken tuttular! eminim ki taraftarda olusan bu tatsiz yada nahos durum burdna gelecek iki oyuncuyla giderilecektir! ben yonetime cok kizamiyorum cunku anlayabiliyorum bu insanlari!

ve sizleride cok iyi anliyorum! sizler oyle bir ulkede yasiyorsunuz ki alismissniz bos vaatlerin altini bir sekilde dolduran politikacilarin ve iszi yönetenlerin yönetme bicimine? oyle ki bu ülkede saglik ve emekliliksistemi cokmusken insanlar 40 yaslarind emekli olabilme sansini yakaladilar bir kararnameyle yada bu ülkede ceza yiyenler cezalarinin hafifleyecegini yada afla saliverileceklerini bilerek islediler o suclari ve yonetenler hep affetti onari! bankalar batirildi ceremesini sizler cekiyorsunuz hala! ve maca gidebilmek icin uc bes kurusu bazen bulamayanlarimiz oluyor! dilerdim ki onlarin boyle sorunlari olmasin ama var iste!

simdi butun bunlarin bizim yonetimle baglantisi ne diye soracaksiniz! var ! hemde oyle bir var ki!

trabzosporun yakin tarihide buna benzer bir yapisal sistem arzediyor! verlieln sozler getirilen milyon marklik oyuncular-lange,vugrinec,campel- ve onlairn biraktigi izler,etkiler kulubun bunyesinde!

bu kulup degilmiydi kendisini sadece may da kurtarmakla kalmayip onun ve ona benzer yoneticilerin yarattigi yaralari iki yil oncesine kadar sarmaya ugrasan! simdi hepiniz diyorsunu ki borsadan para geldi hadi har vurup harman savuralim!

hayir! tamda burda hayir demesi gerekenler bu takimin gercek sahipleri yani bizler ama bizler yangina korukle gitmeye alis-tiril-misizya burda aksi beklenmez zaten! neyseki akli selim arkadaslar olya daha farkli yaklasabiliyorlar!

O VERMEDIGIMIZ BIR MILYON EURO BIZE EMIN OLUN COK SEY KAZANDIRDI BENCE: sadece zamana birakmayi ogrenmeliyiz herseyi!

bazilari hemen 22 yillk sampiyonluk vs baslayacaklar ama zaman en iyi ilactir sorunlarin cozumunde ve bizim boyle sorunlarimiz oluversin! transfer edecegimiz bir oyuncunun baska takima gitmesi vs. emin olun bunlar cok bait sorunlar ve cozumleri mevcut! zurawski yoksa gelemiyor,gelmiyorsa o zaman baska biri gelir!

olayi buyutmenin anlami yok gibi me geliyor! bu sadece bizi daha fazla beklentiye sokuyor ve beklentilerimiz karsilanmayincada hayal kirikligimiz buyuyor! insan kendi elini diger eliyle tutup atese uzatir mi! cevabiniz hayir degil mi!

eee! neden hala o elinizi diger elinizle tutup bu yaz sicaginda atese yoneltmeye calisiyorsunuz!

birakin icinizi birza rahat tutun,gevseyin arkadaslar! yasam sandigimiz kadar karmasik yada sikintili degil ama o kadarda rahat degil! aradaki dengeyi bulabilmek bütün mesele. o zaman yasam bize basari icin gerekli tum olanaklari zaten sagliyor...

saglicakla kalin...

tunganyan
19.06.2005, 19:21
zaaten iyice gev?edik bizim sorunumuz zuurawski yada ba?kas? de?il aslanlar gibi kadromuz var ama yönetimin yapt??? zorumuza gidiyor..(yaani ?ahsen benim öyle)1 sene önceden ara?t?rmalar yap?l?yor...50 sefer yurtd???na gidiliyor menejerler yard?mc? antrenörler......trabzon futbolcu av?nda 4 koldan futbolcu taramas? yap?l?yor vs.....vss.......sonuç= 0...kamp 3 gun sonra ba?l?yo hala bizimkiler yurt d???nda ...(hani bizim bi transfer politikam?z varyaa)hauptstrasse kardes saolas?n yaazm??s?n o kadar okudum do?ru da diyosun ama bu kadar u?ra??p da hiçbi?e yapamamak da biraz beceriksizliik ve daha öncede böyle cok tecrübemiz oldu?u için..yine mii??dememkten kendimi alam?yorumm....zoruma gidiyo...bi taraftanda yok atay ba?kan fatihe söz verdik gidebilir gibi sözler...söz verdiysen gider tabi ama bu ortamda bunlar? söyledi?i zaman ba?kan?m?z,moral s?f?ra iniyoo..futbol bi tak?m oyunu ama fatihi bu tak?mdan c?kar?rsakk bizim oynad???m?z tak?m oyunu olmazz...ba?ka bi?e olur,e?ri oturup do?ru konu?al?m..tabi ben fatihin gidece?inede inanm?yorum ama...????????

61trabzonomer
19.06.2005, 19:22
yönetimin hatas?bi tane adam? transfer edemediler ve de hala ç?k?p indirim yap?n adam gitti celtic'e kimi alcan bakal?m transfer olarak aha 1.5 ay sonra ön elemeler ba?l?yo hala bi ses yok bjk'ye bak?n adamlar kaç adam ald?lar bakal?m daha ne olcak daha kaç adam? kaç?rcaz smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif ted smileys/smiley36.gifne ele?tiriyon bizimkileri bjk yapar yine 10 transer olur 4 .5. b?rak sen bizde yapavaz bekle biraz ne acaele ediyon...

mahir_kuzey
19.06.2005, 19:46
gorünen o ki hepimiz biraz hayalkirikligi yasiyoruz ! dogrusu ya oyuncuyu trabzonda gormedne hayallere girmeninde manasinin oladigindan desturla cokta umursamiyorum bu transferin olmamasini!

herseyden once teknik kadrodan uc kusu yonetimden bir iki kisi butun sezon guney amerikayi ve brezilyayi mesken tuttular! eminim ki taraftarda olusan bu tatsiz yada nahos durum burdna gelecek iki oyuncuyla giderilecektir! ben yonetime cok kizamiyorum cunku anlayabiliyorum bu insanlari!

ve sizleride cok iyi anliyorum! sizler oyle bir ulkede yasiyorsunuz ki alismissniz bos vaatlerin altini bir sekilde dolduran politikacilarin ve iszi yönetenlerin yönetme bicimine? oyle ki bu ülkede saglik ve emekliliksistemi cokmusken insanlar 40 yaslarind emekli olabilme sansini yakaladilar bir kararnameyle yada bu ülkede ceza yiyenler cezalarinin hafifleyecegini yada afla saliverileceklerini bilerek islediler o suclari ve yonetenler hep affetti onari! bankalar batirildi ceremesini sizler cekiyorsunuz hala! ve maca gidebilmek icin uc bes kurusu bazen bulamayanlarimiz oluyor! dilerdim ki onlarin boyle sorunlari olmasin ama var iste!

simdi butun bunlarin bizim yonetimle baglantisi ne diye soracaksiniz! var ! hemde oyle bir var ki!

trabzosporun yakin tarihide buna benzer bir yapisal sistem arzediyor! verlieln sozler getirilen milyon marklik oyuncular-lange,vugrinec,campel- ve onlairn biraktigi izler,etkiler kulubun bunyesinde!

bu kulup degilmiydi kendisini sadece may da kurtarmakla kalmayip onun ve ona benzer yoneticilerin yarattigi yaralari iki yil oncesine kadar sarmaya ugrasan! simdi hepiniz diyorsunu ki borsadan para geldi hadi har vurup harman savuralim!

hayir! tamda burda hayir demesi gerekenler bu takimin gercek sahipleri yani bizler ama bizler yangina korukle gitmeye alis-tiril-misizya burda aksi beklenmez zaten! neyseki akli selim arkadaslar olya daha farkli yaklasabiliyorlar!

O VERMEDIGIMIZ BIR MILYON EURO BIZE EMIN OLUN COK SEY KAZANDIRDI BENCE: sadece zamana birakmayi ogrenmeliyiz herseyi!

bazilari hemen 22 yillk sampiyonluk vs baslayacaklar ama zaman en iyi ilactir sorunlarin cozumunde ve bizim boyle sorunlarimiz oluversin! transfer edecegimiz bir oyuncunun baska takima gitmesi vs. emin olun bunlar cok bait sorunlar ve cozumleri mevcut! zurawski yoksa gelemiyor,gelmiyorsa o zaman baska biri gelir!

olayi buyutmenin anlami yok gibi me geliyor! bu sadece bizi daha fazla beklentiye sokuyor ve beklentilerimiz karsilanmayincada hayal kirikligimiz buyuyor! insan kendi elini diger eliyle tutup atese uzatir mi! cevabiniz hayir degil mi!

eee! neden hala o elinizi diger elinizle tutup bu yaz sicaginda atese yoneltmeye calisiyorsunuz!

birakin icinizi birza rahat tutun,gevseyin arkadaslar! yasam sandigimiz kadar karmasik yada sikintili degil ama o kadarda rahat degil! aradaki dengeyi bulabilmek bütün mesele. o zaman yasam bize basari icin gerekli tum olanaklari zaten sagliyor...

saglicakla kalin...

Hauptstrasse arkada??m?z bu yaz?s? son günlerde ya?ad???m?z transfer tart??malar?n? en iyi ?ekilde özetledi san?r?m. Bunun üzerine art?k bi?ey söylenmez...

The Londoner
19.06.2005, 20:07
Diger topikteki yazmis oldugum yazinin asil yerinin burasi oldugunu dusunerek asagiya tekrar kopyaliyorum:

Ehliyet emniyetten onemlidir.

Trabzonspor`u yonetenlerin hem durust ve namuslu hem de-daha onemlisi-isini bilen, is bitiren insanlar olmasi gerekiyor. "Ne yapalimyoneticilerimiz cok hata yapiyorlar ama Allah var cok iyi niyetli adamlar" soylemi 21. yuzyilda asla gecerliligi olmayan ve asla buyuk takim vizyonu icermeyen bir soylemdir.

O koltuklarda oturanlarin sorumlulugu cok buyuktur. O koltuklarda oturanlarin hepimizden daha fazla vizyon, basiret ve ferasete sahip aksiyoner adamlar olmasi gerekiyor. Trabzonspor siradan bir takim degil. Siradan sekilde yonetilemez. Trabzonspor`un basindakiler soyledikleri her sozun, yaptiklari her vaadin bilinciyle hareket etmek zorundalar. Sezon icinde olmadik vaadlerde bulunup sonra da "ne yapalim olmadi" demek kolayciligi acizlik iceren bir tavirdir ve bize yakismaz. Bu tur sapmalar her seyden once Trabzonspor`un itibarini zedeler.

Artik kabul edelim Zurawski`nin (bu baska bir oyuncuda olabilirdi) transferinin gerceklesmemesi bir fiyaskodur, hatta skandaldir! Ve sorumlulari bellidir. Bunu bu saatten sonra tartismak abesle istigaldir. Komik savunma mekanizmalariyla durumu ortbas etmeye calisarak kendimizi kandirmayalim.

Yoneticiler de bizim gibi etten kemikten insanlardir. La yuhti (hata yapmaz) olmadiklari gibi la yus`el (sorgulanamaz) de degillerdir. Bunedenle, yonetim hata yapsa daarkasindayiz mantigi problemli bir mantiktir. Herseyden once, yoneticelereyapilacak en buyuk kotuluktur. Elestiriyi sadece negatif anlam iceren bir kavram olarak algilayip her turlu elestiriye olumsuz bir gozle bakma yanlisina da dusmememiz lazimdir. Dogru yapani takdir etmek kadar, yanlis yapani uyarmak da bir erdemdir.

Bu meseleyicok guzel aciklayan bir ornekle bu uzun yorumu tamamlamak istiyorum: Bir Cuma namazinda Halife Hz. Omer hutbe de cemaate, "ey cemaat basinizdaki yonetici olarak ben yanlis yaparsam ne yaparsiniz" diye sorar. Cematten biri o an ayaga kalkar ve "seni kilicimla duzeltirim ya Omer" der. Bu sarsici cevap karsisinda Hz. Omer ellerini kaldirir ve "Sana sukurler olsun Ya Rabbi" der.

Bunun uzerinedaha baska birsey soylemeye gerek var mi, bilmiyorum.

tunganyan
19.06.2005, 20:33
''David De Souza'y? isteyen ?spanya tak?mlar? var ancak bizim bu transferde Türkiye'ye gelmesini sa?layacak baz? art?lar?m?z var. Bunu ?imdilik söylemek istemiyorum. Bu transferi gerçekle?tirmeye çal??aca??z. Ancak olmamas? halinde yine tespit etti?imiz iyi oyuncular var.''eywahlarr olsunnn....art?lar?m?z varm?? söylemek istemiyormu?uzzz..gerçekle?tirmeye cal??omu?uz transferii..Ancak olmamas? halinde yine tespit etti?imiz iyi oyuncular varm??....TS TRANSFER formulune gore(ücret formülü:istenilen fiyat-2 milyon avrotransfer taaruz formulu:görü?melerx50+1 y?l)yaani bidahaki seneye %20ihtimalle labiliriz....art?k i?in iyice b.......ç?kt??..yeter yaaaaaa...yapm?caz transfer deyin rahatl?yal?m...b?rak?n yaa yeter bize oyun cular?m?z daha biriyle görü?ülüyoo da yok o olmassa elimizde oyuncu var da yok bilmem nee....kamp ba?l?yo bundan sonra ald???n?z adam sezon ortas? ancak oynamaya ba?lar...kotu oynay?nca da idman eksi?i var falan daha %40 performansla oyunuyo vb...uyutma taktikleri.i....art?k hepsini ezberledik biliyoruzzz....b?rak?n bu i?lerii yaaaaaa...

tunganyan
19.06.2005, 20:45
bu arada dikkatimi çekti arkada?larr tamm 92 sayfa olmu? gerçi ben daha yeni yzamaya ba?lad?m ama maalum öss bide yds var benm haftaya pazar..neysee 92 sayfa transfer formu doldurmu?uz yaani yazm???z butun fikirleri olumlu olumsuz ele?tirileri ama sonuca bakt????m?z zaaman al?nan oyuncu say?s? 0.......yok kadroyu korudukk laflar???..korkuyorum art?k karde?lerimm...çünkü gecen sezon da en iyi transferlerimiz fatih ve gokdenizdi..tamam mukemmel bi?ey ama onnar zaten trabzonun evlatlar??? yaani bunu ba?ar? saymas?nlar..onnarda yürek oldu?u için kald?larr..trabzonlu olmasalarr..de?il anla?mak görü?me bile yapamazd?k onlarla...çünkü fatih ve gokdenizin fiyatlar? a?a?? cekilemeyecek kadar yüksekkk...sonuc olarak kadroyu korumak hiçbir?eye yaram?yor...bööyle bekleriz biz daha 20 sene...84 do?umluyum hiç ?ampiyonlluk gormedm böyle gidersee...

tunganyan
19.06.2005, 20:50
bi?e sormak istiyorum mehmet y?lmaza 1 trilyon verene kadar bu paray? kat?p zurawski yada deivid yada kaleci vieray? alsak daha iyi olmazm?yd??..o kadar dengeleri korumaya cal???olar butun sezon hiç bi?eye yarammayan futbolcuya 1 trilyon veriyorlar bu nas?l i?tir yaaa..nas?l bi transfer politikas? ya ben bu i?i bilmiyorum yada bi terslik var bu i?tee????????????????????????????????

Beytullah
19.06.2005, 21:02
yönetimin hatas?bi tane adam? transfer edemediler ve de hala ç?k?p indirim yap?n adam gitti celtic'e kimi alcan bakal?m transfer olarak aha 1.5 ay sonra ön elemeler ba?l?yo hala bi ses yok bjk'ye bak?n adamlar kaç adam ald?lar bakal?m daha ne olcak daha kaç adam? kaç?rcaz smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

bjk dikkat edersen geçen sende 20 tane topc ald? ne oldu f?sss..önemli olan cok transfer yapmak degil tak?ma yarar? olacak futbolcu transfer etmek bunun içinde acele etmemek laz?m

Duman
19.06.2005, 21:18
Zurawski devre aras?nda bize imza atm??t?.. san?r?m senelik 800 bin euro gibi bir rakama.. devre aras? banka teminat? krizi ya?and?.. Bozo?lu, Akba?o?lu gibi ki?isel servetleri bu transfere rahatça yetecek yöneticilerimiz bir teminat veremediler.. hadi diyelim ki Wisla da uyuzluk yapt?.. ama adam sana imza atm?? hatta tff listesinde bile ad? vard? Zurawski nin.. sen de sene sonuna kalmadan gidip Wisla ile i?i bitirecektin.. 3 milyon euroydu fiyat? bu arada.. teminat m? ne vereceksen 3-4 ayda bulunup verilirdi herhalde.. ha ne oldu sezon sonu wien ve celtic girdi devreye i? rekabete döküldü ve Wisla istedi?inden daha fazla bir fiyata satt? adam?.. oyuncu aç?s?ndan dü?ünürsek de.. 29 ya??nda ve cl hasreti çeken bir adam.. celtic 1.250 milyon euro veriyor bizden 500 bin fazla ve celtic ?l elemelerinde seri ba??.. eh transfer mevsimi gelende öz be öz trabzonlu olan futbolcular?m?z 3 kuru? daha fazla para almak için pazarl?klarda di?er kulüplerin ad?n? kullan?yor, Trabzon la uzaktan yak?ndan alakas? olmayan bir adam elbette ?l için daha avantajl? ve daha iyi para veren bir tak?m? seçecek tabii olarak..

bir de i?in psikolojik boyutu var tabi.. daha düne kadar gerede kamp?na gelmeyi dü?ünüyordum.. ?u an karars?z?m.. neden? yeni bir yüz görmek, yeni bir heyecan ya?amak istiyor insan.. ama yok.. yine daha düne kadar Trabzondaki bir akrabama kombine bilet hediye etmeyi dü?ünüyordum.. ama ?imdi vazgeçtim.. ister duygusall?k deyin ister ba?ka bir ?ey.. 60 ytl ye adam gibi bir arkada??mla yemek yerim içerim daha iyi diyorum ?imdi.. mesele 60 ytl de de?il.. mesele yönetimin taraftar kadar büyük dü?ünmemesi.. ya da risk almamas? diyelim.. ?u transfer gerçekle?se psikolojik olarak taraftar?n ne kadar havaya girece?ini hesap etseler pazarl?k konusu ettikleri 200 bin euronun bunun yan?nda devede kulak kald???n? görürlerdi..

neyse.. 3 brezilyadan 1 tane iyi yakalam??t?k bir ara.. 2 tane al?p gelsinler bakal?m.. 1 i iyi ç?ksa yine bu kadroyla seneye de ba? alt?na oynar?z..

?syan?nda hakl?s?n Sevgili Cenk,ama Trabzonspor olarak sadece bu adama bel ba?lamamak gerekir.Madalyonun birde öteki taraf?ndan bakarsak dedi?in gibi bu adam 29 ya??nda,bize toplam maliyeti bonservisi ve 3 y?l için alaca?? para ile5-6 milyon euroya mal olacakt?.Ve 3 y?l sonra 32 ya??na geldi?inde bu adam?n elimizde patlama ihtimali de var.Bir fener kadar paray? çarçur edecek tak?m olmad???m?z için,Anderson gibi Zurawski'nin de bizden emekli olmas? bize pahal?ya patlard?.

Bence biraz daha sabredelim,?u an ligde adam gibi transfer yapan tak?m da yok.Mutlaka yönetim 2-3 adam alacakt?r.Ümidimiz bu oyuncular?n da Szymkowiak ya da Yattara gibi iyi ç?kmas?.6 ayd?r Brezilya'da oyuncu izleyen yetkililer bu a?amadan sonra hata yapmamak zorunda. Biz yine kombinelerimizi al?p e?e-dosta hediye edelim. Daha önce yedi?imiz içti?imiz gibi yine bir araya gelip yer içeriz.?n?allah bunu da ?ampiyonlar ligine girerek yapar?z...

Analyzer
19.06.2005, 21:57
Geçen sene Fatih ve Gökdeniz'in sözlemelerinde iyile?tirmeler yap?ld?. Bu y?lki enflasyon zamm? ile beraber 1 er trilyon 850 ?er milyar lira para al?yor bu iki oyuncu. Hakediyorlar haketmiyorlar tart??mas?na hiç girmiyorum. Sadece rakamlar? yaz?p bir resim ç?kartmaya çal??aca??m. Mehmet Y?lmaz'?n ücreti y?ll?k 900 milyar liraya ç?kar?lm??. Emrah da bunun gibi bir para al?yor. Yattara'n?n ücretinin Fatih'le Gökdeniz'e yakla?t?r?laca?? söyleniyor. ?brahim Ege'nin bile y?ll?k ücreti 550 milyar tl'ye yükseltilmi?. ?enol Güne? önümüzdeki sezon kadronun 24 ki?iye ç?kart?laca??n? aç?klam??t?. Bu rakamlardan yola ç?karak, futbolcu ba??na ortalama 700 milyar gibi bir ödeme yapacak kulüp. 700 milyarx 24 = 16 trilyon 800 milyar lira eder. Ödenecek olan vergileri de hesaplay?n. %15 gibi bir oran yan?lm?yorsam. 19 trilyon 350 milyar lira.Y?ll?k naklen yay?n gelirimiz 10 milyon dolar. 14 trilyona yak?n bir para. Naklen yay?n gelirimizin, y?ll?k gelirimizin %60 ? oldu?unu hesaplarsak, kulüp olarak y?ll?k gelirimiz 23 trilyon lira eder. Eh zaten futbolculara ödenen parad???nda pek bir gider kalemimiz de yok. Bu hesaplara bak?l?nca transfer yapmak için yakla??k 5 trilyon gibi bir rakam kal?yor elimizde. Bu da hiç yat?r?m yapmad???m?z? hesaplarsak yani. Transferde titiz davranmam?z?n en büyük nedeni de bu bence.

Gelelim bu bilgiler ?????nda yönetimin transfer politikas?na. Geçen seneyi ?öyle bir hat?rlarsak, kendi saham?zda 10 ki?ilik Dinamo Kiev'e at?lamayan bir golle en7 trilyonluk bir gelir kap?s? olan ?ampiyonlar liginden olmu?tuk. Risk almay?p kaliteli bir kaçtransfer yapmad???m?z için elendik. Devre aras?nda Zurawski al?nm?? olsa, bana göre ligi ?ampiyon bitirirdik. Ve ?ampiyonlar ligine direk kat?l?rd?k. 3 milyon euro riske girip 5 milyon euro veya daha fazlas?n? direk kazanabilirdik.

?imdi bu sezona bakal?m. Transfere ihtiyaç duydu?umuz mevkiler belli. Çocuklar bile biliyor art?k. Bir kaleci, bir stoper, bir orta sol ve de bir forvete ihtiyac?m?z var. Parasal s?k?nt?m?z nedeniyle stoper ve orta sol u eliyoruz mecburen ve mutlak transfer gereken iki bölgeye kaleye ve forvete iki adam almak istiyoruz. Olay bu kadar basit asl?nda. ?yi bir kaleci ve iyi bir forvet alaca??z hepsi bu. Atla deve de?il. Zurawski'yi 200 bin euronun hesab?n? yaparken kaç?rd?k ve büyük bir skandala imza att?k. At? alan Glasgow'u geçti. ?imdi bir kaleci ve bir forvetin kampa yeti?tirilmesini bekliyoruz. Umar?m yalan adamlar al?nmaz Thijs, D'Haene Van De Paar gibi. ?yi bir kaleci ve iyibir forvet. Bu kadar zor mu bu? 92 sayfa oldu ba?l?k.

Muhalif
19.06.2005, 22:19
Sevgili O?uz.. mesele bildi?in gibi kombine i?i de?il.. mesele enayi yerine koyulmak.. sen de biliyorsun.. kulübe üye olduk kredi kart?ndan 5 taksidi çektirene kadar göbe?im çatlad?.. adamlara haz?r para veriyorsun onu da becerip alam?yorlar.. sonras?nda may?s ay?nda 3 tane ayr? ayr? kargo paketiyle dergi geldi i?yerime bunu da biliyorsun.. kimsenin kimseden haberi yok dergiye üyeyiz diye önüne gelen yollam?? 1 tane.. topu topu senelik 45 ytl verdik dergiye 3 kargo ve dergi paras?n? hesapla ne kadar eder.. öyle böyle geçen sene 300 ytl den fazla katk?m?z oldu kulübe... hadi geçen sene borçlar falan vard? diye transfer olmad? v.s.. ama bu sene de paraya k?yamad?lar gitti Zurawski.. yukar?da Sevgili Sava?'?n hesab? da ortada.. ?idmi gidip brezilyadan bilinmedik 2 adam al?p gelecekler ve oturup dua edece?iz iyi ç?ks?nlar diye..

konu?urken mangalda kül b?rakmayanlar? i? ba??nda pek öyle göremiyoruz nedense.. onu b?rak ?u Ergin Kele? olay? bile kulübün nas?l yönetildi?ini az çok gösteriyor.. güya TSA? olduk profesyonelle?tik falan.. hikaye yahu.. sonra altyap?dan adam yeti?miyor diye feryad-? figan ediyoruz.. yeti?en adam? da ba?? bo? b?rakm??lar efendiler.. ?imdi pat diye diyelim ki fb imza att?rsa çocu?a ne diyecekler?

Akba?o?lu kendisi demi?ti yan?lm?yorsam bu vakitten sonra ronaldo yu getirsek taraftar? tatmin etmez zurawski olmazsa diye.. güzel laft?.. her zamanki gibi.. neyse..

khe3461
19.06.2005, 23:14
giden gitti abiler

bize ba?ka futbolcu mu yok

gerçi uydurdu?um yalana ben bile anananmad?m ama n'apars?n

art?k ilerisini dü?ünmemiz laz?m

in?allah yerine iyi bir oyuncu ve tabi kalede kaleci gibi duracak biri al?n?r

Mollasalihoğlu
19.06.2005, 23:23
dinamo kiev'e transfer yapmad?k diye mi elendik??

o ilk maçta kaçan golleri nas? aç?klayacaks?n?z??alaca??m?z adam fatih tekke'den iyi mi olacakt??

dinamo kiev'e ?ans?m?z olmad??? için elendik.

zurawski olay?na gelirsek ben yönetimi ne olursa olsun hakl? buluyorum.biz ancak 2.5 milyon verebiliriz dedilero paraya olmay?nca da b?rakt?lar.

700.000 dolar çok para m? diye soran bir çok taraftar maç bileti 5 yerine 10 ytl olunca maça gitmiyor.herkes ?apkas?n? önüne koymal?...Edited by: oflee61

Harun-61
19.06.2005, 23:37
ah $uraya yaziyorum, 100. sayfaya gelmeden yönetim transfer yapacak...smileys/smiley32.gif

tunganyan
20.06.2005, 01:14
200e gelmeden hiçbi?e yaapamayzzzz ?imdi brezilyal?yla gorü?meye ba?ladkkk 1 ay? var vazgecmek içinn o arada fiyat? a?aa? cekmeye cal??cazzzz soora da ???????????????

TheCrow
20.06.2005, 01:30
Dinamo Kiev'e tabi ki transfer yapmad???m?z için elendik,ne ?anss?zl????..Defans?n göbe?inde en zay?f halka dehayde ile sa?bek Tayfun oynayacak,forvette f?rt?na agustine kurtar?c? olarak girecek,sonra da 19 yabanc?s?n?n hepsi birbirinden iyi olan Dinamo Kiev seni eleyince ?ans olacak,b?rak?n bu i?leri...?ki transfer yüzünden hem ?ampiyonlar ligi gitti,hem geçen sene hem de ondan önceki sene ?ampiyonluk gitti...Yap?lmayan iki transfer yüzünden,yaz?k de?il mi?..

Analyzer
20.06.2005, 01:40
Dinamo Kiev'e tabi ki transfer yapmad???m?z için elendik,ne ?anss?zl????..Defans?n göbe?inde en zay?f halka dehayde ile sa?bek Tayfun oynayacak,forvette f?rt?na agustine kurtar?c? olarak girecek,sonra da 19 yabanc?s?n?n hepsi birbirinden iyi olan Dinamo Kiev seni eleyince ?ans olacak,b?rak?n bu i?leri...?ki transfer yüzünden hem ?ampiyonlar ligi gitti,hem geçen sene hem de ondan önceki sene ?ampiyonluk gitti...Yap?lmayan iki transfer yüzünden,yaz?k de?il mi?..

Budur. Bravo Kaan.

selcjK
20.06.2005, 08:03
?u an 3 brezilyal?n?n pe?indeymi?iz, ama zurawskiye 3milyon euro vermeyen yönetimimiz en dü?ü?ü 3.5 milyon euro olan bu futbolcular? nas?l alacak bilemiyorum, zaten gazetelerde cok pahal? onlar, ayn? kalitede ucuz ar?yoruz demi?ler. benden bir koca bravoo yu daha hakettiler.smileys/smiley32.gif

selcjK
20.06.2005, 08:23
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Rogerio pahal? yeni rota Lobont</TD></TR></T></TABLE>

Trabzon, Brezilyal? kalecinin bonservisinde indirim yapt?ramay?nca Ajax'?n Rumen kalecisini gündeme ald?. Son karar? Güne? verecek.

Trabzonspor, Sao Paulo'nun kalecisi Rogerio Ceni'nin fiyat?nda indirim yapt?ramay?nca Ajax'ta forma ?ans? bulamayan kaleci Lobont'u gündemine ald?. Yönetici Murat Bozo?lu'nun menajer Joan Becali ile yapt??? görü?mede Rumen kalecinin de Trabzonspor'a s?cak bakt??? ö?renildi.
Ajax ile 2008 y?l?na kadar sözle?mesi bulunan Lobont'? Trabzon'un kiral?k olarak da alabilece?i söyleniyor. Petkoviç'i kampa ça??r?p 1 y?l daha onunla devam edece?i söylenen teknik patron ?enol Güne?'in kaleci transferi için son karar?n? Murat Bozo?lu ile yapaca?? toplant?da verecek.

off ya offf

EmrahYalçınalp
20.06.2005, 08:31
Müneccimcilik oyanamaya gerek yok. Dinamo Kiev'e Trabzon'da yolda gezen 11 tane adam ç?kartsan 150 maçta bir kez o skor olurdu. Ben daha çok ZD'ye ba?lam??t?m. Sonuçta elendik i?te...

Benim için aslolan Trabzonspor'dur ve Trabzonspor'u yöneten adamlar?n kulubü benden daha az sevip benden daha az ba?ar? istediklerine inanm?yorum. GS büyük transfer yapt? da ne oldu, adama bilmem kaç gün ödeme yapamad?lar diye ?ebek oldular ?imdi... Dolay?s?yla temel olan sürdürülebilirliktir. Henüz vakit var. Kald? ki kaleye Hasan Üçüncü'yü koysalar yine de ben g?rtla??m? patlat?r?m "en büyük Trabzonspor" diye. Herkesin de böyle yapaca??ndan ku?kum yok ama hat?rlatmaktan da zarar gelmez...

Ayr?ca Wisla'n?n forumunda uzuuuun zamand?r yaz???yoruz bi kaç arkada? daha... E?er wisla kulübü de taraftarlar? gibiyse Szymek'i nas?l ald?k diye hayret etmemek elde de?il...Edited by: perhaps

zafercalikoglu
20.06.2005, 08:59
hay?rl?s? olsun

Guests
20.06.2005, 09:05
arkada?lar madem öyle ayarlay?n bir yaz? yönetimi istifaya davet edin. hatta kombine almamak, maça gitmemek, lisansl? ürün kullanmamak, gitti?iniz maçlarda yönetime küfür edip istifaya davet etmek, klübü bas?p camlar? k?rmak. siz bir?eyler yapmak isteyin ben size daha çok ?ey sayar?m. yazmayla kalmas?n her?ey, nas?l olsa yönetim bizi rezil etti, bu ay?b? temizlemeli dimi.

allah allah sanki ronaldo owen adriano gelmedi.

aradaki yakla??k 1 milyon avro'ya az diyenler acaba ?imdiye kadar klübe kaç paral?k katk? yapt?? yada memnun de?ildiniz niye bu yönetimi yeniden seçtiniz? yada kaç ki?i oy verdiki burda?Edited by: ÖzGüReisEsenLer

zisinoli
20.06.2005, 09:50
Onu bunu ?unu bilmem. Zurawski al?nmal?yd?.Yönetim a??r kald?. Celtic sonradan devreye girdi. Evet onlar?n verdi?i paray? veremeyiz do?rudur. Ancak bu Transfer 2 ay önceden 250 bin dolar fazladan verilerek bitirebilirdi. Neyse çok önemli de?il. Zurawski daha önce de hayat?m?zda yoktu. Gelseydi o kazan?rd?. Ci?er-kedi-mundar meselesi deyip kapatal?m konuyu!!!Bu arada Celtic san?r?m muhtemel rakiplerimiz aras?nda in?allah bize ç?kar:)

Ancak bu tak?ma transfer ?art. Mutlaka 11 de oynayacak 3 adam al?nmal? ve kadro korunmal?. Yoksa ?ampiyonlukta ?L de hayal olur. Allah yard?mc?m?z olsun.

Yönetimin yan?nday?z. Onlar?n samimiyetine güveniyoruz. Bu yönetim tak?m? en az bizim kadar seviyor ve ellerinden geleni yapacaklar?na eminim.S?kmay?n can?n?z? gençler.

smileys/smiley36.gif?man gücüyle oynamak zorunday?z:) yoksa ba?edemeyiz zaten bu gerçek.

Burhan61
20.06.2005, 09:58
arkada?lar

mesele zurawski'nin gelip gelmemesi de?il. e?er ligin bitmesine bir kaç hafta kala yönetimimiz ç?k?pta '' bizim kadromuz yeterlidir, ts ba?ar?y? altyap?dan gelen oyuncularla kazan?r ve biz altyap?dan bir kaç oyuncuyu a tak?ma ç?karaca??z'' türünden bir aç?klama yapsayd? san?r?m bir ço?umuz buna bir ?ey demezdik.

ancak aylarca polonya senin brezilya benim gez ara?t?r ama kamp ba?lamas?na ra?men ortada bir sonuç yok. taraftar?n umutlar? da yönetime olan güveni de ister istemez sars?l?yor.

bu saatten sonrayap?lacak acele bir transerin de katk? yapaca??n? dü?ünmüyorum.

mevcut kadrodan özgür,ali?en,i.ege,lee,m.y?lmaz'?n bu y?l patlama yapmas?n? beklemekten ba?ka çaremiz kalmad?. agustine'i de çok beklemi?tiksmileys/smiley1.gif

Guests
20.06.2005, 10:00
santoslu

Deivid - Ricardinho- Robinho üçlüsü de?erlendirilmeli, en az ikisi al?nmal? bence.

Burhan61
20.06.2005, 10:05
özgür

robinho konusunda ciddi misin?smileys/smiley36.gif

Guests
20.06.2005, 10:12
bu o robinho de?il smileys/smiley4.gif

Burhan61
20.06.2005, 10:14
smileys/smiley4.gifamma robinho varm?? yahu

tunganyan
20.06.2005, 10:17
haalaa bizim yönetim zirve yap?yor biri gidipte haber verse ?unlara kamp ba?lad? diye...smileys/smiley7.gifhala murat bozo?lu brezilyaya gidece?ini söylüyor...ooohh git gel git gell...yaa eminim ?u verdi??imiz git gel ye iç yat paralar?yla bi transfer yapard?k...ALLAAH ALLAAAAAHH...ALLAAH ALLAAHHHHHsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifBU KAÇINCI Z?RVE BU MURAT BOZO?LUNUN KAÇINCI YURT DI?INA G?D???

tunganyan
20.06.2005, 10:20
KLUP HERLADE PASO FALAN ÇIKARDI B?Z?M YÖNET?C?LERE...YA DABREZ?LYADA B? BELED?YE BUNNARA MAV? KART VERM??T?R YOKSA BUKADAR EKONOM?K POL?T?KASI OLAN B? KLÜP BU KADAR G?T GEL YAPMAZZ...YAW D?YORUM BIRAK BU ??LER? YÖNET?MMM ALMIYORUZ DE KEND? OYUNCULARIMIZLA ASLANLAR G?B? OYNARIZ DE SENDE RAHATLA B?ZDE...EN AZINDAN B? TRANSFER BEKLENT?S? OLMAZZZZZZZ

seyyahali
20.06.2005, 11:14
yönetimin cebinde kaç para var bilen varm?. bizim borcumuz yok deniyor. tamam da gelen oparalar nerde tak?m?n bu kadar iyi olmu?ken neden sa?lam bir iki transfer yap?lam?yor. elimizi att???m?z futbolcunun fiyat? bir anda iki kat?na ç?kyor hala ben bunu anlayamad?m

mahir_kuzey
20.06.2005, 11:38

o ilk maçta kaçan golleri nas? aç?klayacaks?n?z??alaca??m?z adam fatih tekke'den iyi mi olacakt??

zurawski olay?na gelirsek ben yönetimi ne olursa olsun hakl? buluyorum.biz ancak 2.5 milyon verebiliriz dedilero paraya olmay?nca da b?rakt?lar.

700.000 dolar çok para m? diye soran bir çok taraftar maç bileti 5 yerine 10 ytl olunca maça gitmiyor.herkes ?apkas?n? önüne koymal?...

arkada?lar madem öyle ayarlay?n bir yaz? yönetimi istifaya davet edin. hatta kombine almamak, maça gitmemek, lisansl? ürün kullanmamak, gitti?iniz maçlarda yönetime küfür edip istifaya davet etmek, klübü bas?p camlar? k?rmak. siz bir?eyler yapmak isteyin ben size daha çok ?ey sayar?m. yazmayla kalmas?n her?ey, nas?l olsa yönetim bizi rezil etti, bu ay?b? temizlemeli dimi.

allah allah sanki ronaldo owen adriano gelmedi.

aradaki yakla??k 1 milyon avro'ya az diyenler acaba ?imdiye kadar klübe kaç paral?k katk? yapt?? yada memnun de?ildiniz niye bu yönetimi yeniden seçtiniz? yada kaç ki?i oy verdiki burda?

Panik halindeymi? gibi yap?lan yorumlardan s?k?ld?m valla. Özgür sen bol bol yaz karde?im, ula sanki dünyan?n sonu geldi, sanki ligdeki rakiplerimiz transferleri bitirdi bi biz kald?k. Sanki çok adama ihtiyac?m?z var. ?yiki ben yönetimde de?ilim valla bilet fiyatlar?n? 30-40 ytl'den a??a?? tutmazd?m. Stad bo? oluncada hesap sorard?m taraftara hani transfer döneminde konu?uyosunuz ?imdi nereyesinuz diye. ?enol hocaya bask? yapard?m ?u ali ?en kandili sol kanatta oynayabilecek ?ekle sok diye. Mehmet y?lmaz? satar o parayla gider bi brezilyal? ufak tefek romario tipinde bi topçu getiridim. Adem koça??n, ibrahim ege ninkula??n? çekerdim akl?n?z? ba??n?za al?n futbol hayat?n?z? bitiririm sizin diye. Valla dua edin ben yönetici de?ilim...

Emorfo
20.06.2005, 12:00
Özgürün yaz?s?na bir imza da benden... Ulan sanki dünyan?n sonu geldi... 2.5 milyon avro Zurawski için çok para. Trabzonspor'un alaca?? futbolcu giderken kulübe para kazand?rmal?. Enaz?ndan yabanc?lardan zarar etmemeliyiz.

?n?allah Brezilya'dan bir sonuç ç?kar. ismi geçen güney amerikal? futbolcular al?n?rsa süper olacak... Yönetim art?k bombalar? patlats?n yoksa elimizde patlayacak transfer i?leri..

Harun
20.06.2005, 12:00

700.000 dolar çok para m? diye soran bir çok taraftar maç bileti 5 yerine 10 ytl olunca maça gitmiyor.herkes ?apkas?n? önüne koymal?...

1-Kiev maç?n? transfer yapamad???m?z için kaybettik.?ans?zl?k diye bir ?ey söz konusu dahi de?il.Tamamen tecrübesizlikten kaynaklanan bir kay?pt?.ve bunun nedeni ise ?l liginde bize tecrübesiyle katk?da bulunacak transferlerin olmay???yd?.
2-Zurawski olay? tamamen yönetimin suçudur.Maden paran yok bundan iki üç ay öncesine taraftar? umutland?rmaya ve sonrada hüzne bo?maya hakk?n yok.Ama ileri görü? s?f?r oldu?uiçin bunada bir?ey diyemiyorum.700,000 dolar daha vererek bu paray? formadan kombineden reklamdanrahatl?kla ç?kar?labilirdi.
3-Trabzon'daki seyircinin maçlara biletlerin ucuz olmas?na ra?men gitmemesine bende isyan ediyorum.Ama olaya birde ?u yönle bakmak gerekir.Sen yap birkaç y?ld?z transfer ,yap reklam?n? insanlar? çek tribüne bunlar? bizim mi söylememiz laz?m.Futbol bir show dur.Her taraftar tak?m?nda y?ld?z ve yeni yüzler görmek ister ve insan? tribüne çeken en önemli faktörde yap?lan transferlerdir.Heleki bu taraftar ?ampiyonlu?a aç bir taraftar ise.

Guests
20.06.2005, 12:04
maça gitmek kombine almak için y?ld?z isteyenler, fatih, gökdeniz, smek, hüseyin, yattara için als?n kombine gitsin maça.

Analyzer
20.06.2005, 12:09
Yahu hadi transfer yapam?yorsunuz, bari do?ru dürüst aç?klamalar yap?n da en az?ndan olan bitenden haberimiz olsun. Taraftar?n burada meraktan çatlad???n?, 5 ya??ndaki çocuklar?n bile fark?nda oldu?u eksiklerimizin giderilmesi için sab?rs?zland???n? bilmiyor mu yönetim? Kurumsal ileti?im departman? diye bir birim kulüpte i?e ba?lad?. Resmin internet sitesinden de sorumluymu?. En az?ndan resmi siteden bir?eyler duyurun, Wisla Krakow yapabiliyorsa biz de yapabiliriz de?il mi?

Ayr?ca Dinamo Kiew maç? yüz y?lda bir olur geyiklerini de bir kenara b?rakal?m art?k. O maçtan sonra bunu deseydiniz tamam derdim de, içeride oynad???m?z Fener ve GS maçlar?na ne demeliyiz? ?ampiyonluk için çeki?ti?imiz rakiplere kendi saham?zda tek gol atam?yoruz. Üstelik biri 60 dakika 10 ki?i oynad??? halde. Dinamo Kiew de 45 dakika 10 ki?i oynam??t?. Tabi o maçlar da yüz y?lda bir olur de?il mi? Siz de hakl?s?n?z.

Harun
20.06.2005, 12:09
maça gitmek kombine almak için y?ld?z isteyenler, fatih, gökdeniz, smek, hüseyin, yattara için als?n kombine gitsin maça.

?yi o zaman bunlar elimizden ç?k?ncaya transfer yapmayal?m.nede olsa bunlarla kaç?rd?k ?ampiyonlu?u...smileys/smiley11.gif

Guests
20.06.2005, 12:10
y?ld?z farkl? tak?ma yarayan oyuncu farkl?. smek tolga celaleddin y?ld?zm?yd?.

Emorfo
20.06.2005, 12:15
Transfer yapmad?k demeyin ilk transferimiz..

Bak?rköyspor'dan transfer edilen Ali Güzeldal...smileys/smiley17.gifEdited by: Emorfo

Emorfo
20.06.2005, 12:16
FUTBOL A.?. ASBA?KANI MURAT BOZO?LU:
- "KAR?YER? ÜST SEV?YEDE OYUNCULAR ALACA?IZ"
- "1 SAAT ?Ç?NDE OYUNCU GET?R?R?Z; AMA B?Z?M ARZUMUZ; TAKIMDA BANKO OYNAYACAK VE SES GET?REN OYUNCUYU TRABZONSPOR'A GET?RMEK"
- "ANLA?TI?IMIZ OYUNCULAR B?ZDEN HABER BEKL?YOR"
- "2006 YILI TRABZONSPOR'UN ?AMP?YONLUK YILI OLACAK"

Trabzonspor Futbol A.?. Asba?kan? Murat Bozo?lu, yurt d???nda yapt?klar? geni? çapl? oyuncu ara?t?rmas?n?n meyvesini mutlaka alacaklar?n? belirterek, üst seviyede iyi oyuncu almak için u?ra?t?klar?n? söyledi.
2006 y?l?n?n '?ampiyon Trabzonspor' y?l? olaca??n? ve bunun için de kampanya ba?latacaklar?n? belirten Bozo?lu, "Yurt d???nda bulundu?um s?ralarda bu konu üzerinde çal??malar?m oldu. 2 sezondur k?l pay? kaç?rd???m?z ?ampiyonlu?u art?k ya?amak istiyoruz. Buna olan inanc?m?z ve azmimiz tamd?r. Bütün camiam?z?n da buna inanmas?n? istiyoruz. Trabzonspor'un tarihindeki en geni? oyuncu ara?t?rmas?n? yapt?k. Taraftarlar?m?z merak etmesin, bu çal??malar?m?z?n meyvesini mutlaka alaca??z. Acele edip Trabzonspor'u zora sokmak istemiyoruz. 1 saat içinde Türkiye'ye oyuncu getiririz; ancak biz s?radan oyuncular? Trabzonspor'a getirmek istemiyoruz. S?radan al?nan oyuncuya da ben transfer demem, mühim olan iyi oyuncular? getirmek. Görü?tü?ümüz ve almak istedi?imiz oyuncular hepsi kariyerli ve Milli Tak?m düzeyinde oynayan oyuncular onun için aceleci davranmak istemiyoruz. En iyisinin en iyisini almak için u?ra??yoruz" dedi.
Polonyal? oyuncu Zurawski'nin Celtic Kulübü ile anla?mas?n?n ard?ndan bu oyuncunun transferinin netlik kazand???n? belirten Bozo?lu, "Zurawski'nin Celtic Kulübü ile anla?mas?yla birlikte bu oyuncunun transferi netlik kazand?. Trabzonspor olarak az maliyeti olan kaliteli oyuncular almak istiyoruz. Taraftar?m?z Zurawski'nin Celtic Kulübü ile anla?mas?na üzülmesin, Zurawski'nin alternatiflerini üretmi?tik. Bu oyuncudan daha kaliteli oyuncularla görü?üyoruz. Önümüzdeki hafta içi de transfer konusu netlik kazanacak. Getirece?imiz oyuncular Trabzonspor'da banko oynamas?n? ve Türkiye'de ses getirecek oyuncularla görü?melerimiz sürüyor. Bu konuda çok mesafe ald?k" diye konu?tu.
?ampiyon olmak için Be?ikta? ve Galatasaray gibi 100. y?llar?n? beklemeyeceklerini dile getiren Murat Bozo?lu, "Bu sezon Trabzonspor'un ?ampiyonluk y?l? olacak ve bunun için de bir kampanya ba?lataca??z. '2006 ?ampiyon Trabzonspor'a Destek Kampanyas?' ad? alt?nda olacak. Kampanyayla bütün taraftarlar?m?z? ?ampiyonlu?a inand?rarak desteklerini bekliyoruz. 2 y?ld?r ?ampiyonlu?un kap?s?ndan dönüyoruz. Art?k bunu de?i?tirmek istiyoruz. Bu bizim kaderimiz olmamal?, 'ben Trabzonspor'luyum' diyen herkesin bu kampanyaya destek vermesini sa?layaca??z" dedi.
Dün gece geç saatlerde Türkiye'ye dönen Murat Bozo?lu'nun, önümüzdeki günlerde baz? oyuncularla görü?mek için tekrar yurt d???na ç?kmas? bekleniyor.

------------------------------------------------------------ ---

TRABZONSPOR, KALEC? VE FORVET ARAYI?INI SÜRDÜRÜYOR

Polonyal? oyuncu Zurawski defterini kapatan Trabzonspor, Brezilya'da listesine ald??? forvet oyuncular? ile masaya oturmaya haz?rlan?yor.
Brezilya, Urugay ve Arjantin'de aray??lar?n? kaleci ve forvet üzerine yapan Trabzonspor, Zurawski defterinin kapanmas?n?n ard?ndan listesinde yer alan oyuncular için masaya oturma haz?rl??? yap?yor. Önümüzdeki hafta içi baz? oyuncular?n transferine netlik kazand?rmas? beklenen Trabzonspor, kaleci Petkoviç'i kampa ça??rmas?na ra?men, kaledeki aray???n? sürdürüyor. Norveç Milli Tak?m?'n?n kalecisi Thomas Myhre'ye teklif götüren Karadeniz temsilcisi, bu oyuncudan bu hafta içinde haber bekliyor. Bordo-mavili yönetimin, Flemengo'nun kalecisi Diego ile de görü?tü?ü belirtiliyor.
Önümüzdeki hafta için tekrar Brezilya'ya gidecek olan transfer komitesinin öncelikli hedefi, Deivid De Souza olacak. Avrupa'dan da teklif alan bu oyuncuyu Trabzonspor ikna etmeye çal??acak. Forvet mevkiinde elinde bir çok alternatif bulunan Trabzonspor'un Flemengo tak?m?n?n forvet oyuncus Jeane Obino, Santos tak?m?nda forma giyen Deivid De Souza'n?n tak?m arkada?? William Lima Souza, Palmeiras'da forma giyen Marcel Washington, Parana'da forma giyen Alxes Barges ve Fluminense tak?m?n?n forvet oyuncusu Leandro e Tuto, gibi forvet oyuncular?n? listesinde bulunduruyor.
Transfer çal??malar?na Brezilya'da a??rl?k veren Trabzonspor transfer komitesinin Avrupa'n?n çe?itli ülkelerinde aray??lar? bulundu?u belirtildi.
Bu arada, bir dönem Trabzonspor'da da forma giyen Fenerbahçe'nin Brezilyal? oyuncusu Marco Aurelio, bordo-mavili tak?m?n ilgilendi?i Brezilyal? futbolcular için "Hepsi birer y?ld?z" yorumunu yapt?.

Muhalif
20.06.2005, 12:27
zaten görü?lerimizi yazd?k.. bir mant??? sakat buluyorum onu belirtmek isterim.. rakiplerimiz ?u ana kadar hangi transferi yapt? ki? bu savunma de?ildir.. biz i?imize bakal?m rakiplerden bize ne? hem hangisi ?l ön eleme maç? oynayacak 1 ay sonra? gs dünyay? alsa adam olmaz.. fb nin eksi?i belli defans?n göbe?i ve ortasaha.. ama gider tribünler ?enlensin diye bir forvet daha al?rlar ayr?.. gelecek y?l en güçlü tak?m bjk olacak gibime geliyor.. r?za n?n klasik çok ko?an sava?an ve 1-0 c? mant???(ayn? ziya do?an gibi) tr de i? yapar.. sadece büyük maçlarda i?e yarar m? görece?iz.. yani rakiplerimiz olarak gördü?üm fb ve bjk nin de çok büyük eksi?i yok.. bizim de yok asl?na bakarsan?z.. yani bu kadro yine ilk 2-3 e oynar.. ama istiyoruz ki ?l ye girelim, ama istiyoruz ki 22 y?ll?k hasret bitsin.. o halde rakiplerin kimi ald???ndan bize ne.. i?imize bakal?m..

Harun
20.06.2005, 12:30
Taraftar?m?z Zurawski'nin Celtic Kulübü ile anla?mas?na üzülmesin, Zurawski'nin alternatiflerini üretmi?tik. Bu oyuncudan daha kaliteli oyuncularla görü?üyoruz. Önümüzdeki hafta içi de transfer konusu netlik kazanacak. Getirece?imiz oyuncular Trabzonspor'da banko oynamas?n? ve Türkiye'de ses getirecek oyuncularla görü?melerimiz sürüyor. Bu konuda çok mesafe ald?k" diye konu?tu.
.

Çeli?kiye bakarm?s?n?z.Zurawsikye 700.000 dolar veremeyen yönetim bundan daha kaliteli oyuncular? almaya çal???yor.Bundan daha kaliteli, olanlar daha ucuz heralde yoksa benmi yanl?? okuyorum yaz?lar?smileys/smiley11.gif?kinicisi maden Zurawsiken daha kaliteliler var neden önce kaliteli olanlardan ba?lamad?k.Eee tabi ''kedi uzanamad??? ci?ere m?ndar dermi?''E?er Zurawsi ?uan bizim oyuncumuz olsayd? en kalitesi o olacakt?.Transfer yapamad?lar ?imdi ondan kalitelileri ç?kt?.

Taner Uykuçeken
20.06.2005, 12:32
2.5 milyon avro Zurawski için çok para. Trabzonspor'un alaca?? futbolcu giderken kulübe para kazand?rmal?. Enaz?ndan yabanc?lardan zarar etmemeliyiz.

??te ne kaybediyorsak bu dü?ünceden kaybediyoruz malesef yönetimdekilerin bu küçük olsun bizim olsun anlay??? taraftarlarada sirayet etmi? 2,5 m. avra zuraya çok diyosunuz adamlar 3,4 m avro verdi çünkü o paray? ç?kartmak için neler yap?lmas? gerkti?ini biliyorlar adam oynad??? sürece tak?ma neler kazand?r?p o paray? geri getirece?inin fark?ndalar ama bizde yok o adam? sat?nca o paran?n altonda satar?z yada satamay?p elimizde kal?r zarar ederiz gibi küçük dü?üncelerlerle hery?l oldu?u gibi bu y?lda havanda su döveriz küçük olsun bizim olsun dü?üncesindekilere art?k söylenecek söz kalm?yo ne diyelim sizlerismileys/smiley32.gif

tunganyan
20.06.2005, 12:33
--- al?rlar o brezilyal?lar? ucuz ve kaliteli alcaklar ......... al?rlar..millet enayiydiya hem süper hemde ucuz verecek futbolcuyu...?imdi herkes szymeki örnek verecek....onuda nas?l ald??m?z? gördükk.1.5 senede ald?kk..ziya do?an sezon ba?lamadan izlemi?ti..?enol güne? ald??...yaani kimse görmezse biz al?yoruzzz.wisla art?k mecbur kald??? için verdi bize allaah raz? olsun o da olmasa ne yapard?k..yönetimin de elindee hiç koz kalmazd? eminim bu seneyi szymek i transfer ettik en büyük kazanc?m?z diyerek geçirecekler..... Edited by: murat

tunganyan
20.06.2005, 12:39
deivid de souza ?u an ülkede göze batan bi futbolcu fatih türkiyede nas?lsa o da öyle bi nevi efsane gözüyle bak?l?yoo..bizim transfer politikam?za uymuyo yaanii...biz ucuz ve dandik futbolcu ar?yoruzz.ama yönetim taraftar?n nas?l uyutulaca??n? bildi?i için brezilyaya gidip geliyoo..bak?n metin bozo?lu önümüzdeki günlerde bi daha brezilyaya gidip görü?melerde bulunacakm??..buda demektirki daha bikaç sefer daha yap?lacak bikaç futbolcuyle daha görü?ülecek..çünkü eminim deividin ve s?radaki futbolcunun bonservisleri bizim bütçeye uymazzz..ulan siz ona 4 milyon avro versenizz taraftar?n alaca?? formaaa kombine ..reklam gelirleri..?ampiyonlar ligii vs..vs..o para rahat c?kacak ama bizim yönetim sadece ellerinde kalan parayla hayatlar?n?n sonuna kadar ya?ayacaklar?n? zannedio heralde

andrei07
20.06.2005, 12:41
<CENTER>Trabzonlu futbolcular sa?l?k kontrolünden geçti... </CENTER>

Trabzonsporlu futbolcular?n bir bölümü bugün sa?l?k kontrolünden geçti.
KTÜ T?p Fakültesi'ndeki sa?l?k kontrolüne Emrah, Mehmet Y?lmaz, ?brahim Ege, Tayfun, Hasan Sönmez, Volkan, Tolga Zengin, Celaleddin, Lee Eul Yong, Hasan Sönmez, Ali ?en ve Bak?rköyspor'dan transfer edilen Ali Güzeldal olmak üzere 12 futbolcu kat?ld?.
Trabzonspor'un bu sezonki tek d?? transferi olan Ali Güzeldal ile prensipte anla??ld??? ve resmi sözle?me imzalanaca?? kaydedildi.
Bordo-mavili futbolcular?n bir k?sm?n?n da yar?n sa?l?k kontrolünden geçece?i bildirildi.

Bu mutlu haberi ben vereyim istedim.Herkese hay?rl? u?urlu olsun.?L için çok büyük katk? yapacakt?r!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

zinos_zon
20.06.2005, 12:44
transferde esas olan verimliliktir. ben zurowsky kardesimizin sanildigi kadar "iyi" olduguna hic inanmadim , zira avrupa nin göbegindeki "iyi" oyuncu farkedilmek icin 29 yasina kadar beklemez, gecelim..

ben santoslu oyunculari canli olarak izledim, eger yönetim adi gecen üclüden birini bile alabilirse zuro yu 3 macta unuturuz..

sonsöz; kirici olmayalim...elestiriye evet, ama sonradan pismanlik duyabilecegimiz söylemlere hayir! bu takim hepimizin...yöneticilerimizin görevi, ne olursa olsun transfer yapmak degil, kulübün menfaatlerini korumak. gecmiste yapilan hatalarin yaratacagi baskiya bir de bizim "gereksiz" baskimiz eklenirse yöneticilerimiz asil o zaman takima zarar vermis olurlar.

herkese selam.

Guests
20.06.2005, 13:01
ula zurawskide ne adamm?? ha. a??tlar yak?ld? arkas?ndan

Barış
20.06.2005, 13:05
"Teklifimizi sunduk BEKL?YORUZ" mant???ndan vazgeçsek bence yapar?z bi ?eyler.

zanoylu
20.06.2005, 13:06
transferde esas olan verimliliktir. ben zurowsky kardesimizin sanildigi kadar "iyi" olduguna hic inanmadim , zira avrupa nin göbegindeki "iyi" oyuncu farkedilmek icin 29 yasina kadar beklemez, gecelim..

ben santoslu oyunculari canli olarak izledim, eger yönetim adi gecen üclüden birini bile alabilirse zuro yu 3 macta unuturuz..

sonsöz; kirici olmayalim...elestiriye evet, ama sonradan pismanlik duyabilecegimiz söylemlere hayir! bu takim hepimizin...yöneticilerimizin görevi, ne olursa olsun transfer yapmak degil, kulübün menfaatlerini korumak. gecmiste yapilan hatalarin yaratacagi baskiya bir de bizim "gereksiz" baskimiz eklenirse yöneticilerimiz asil o zaman takima zarar vermis olurlar.

herkese selam.

Görü?lerine kat?lmamak mümkün de?il biraz daha sa? duyulu olal?m arkada?lar göreceksiniz herkezi memnun edecek transferler yap?lacat?r

Ayr?ca Zurawsk? nin okadar iyi bir topcu oldu?unu zannetmiyorum li? maçlar?n?n ço?unlu?unu seyrettim öyle ah?m ?ah?m bir numaras? yok

Herkez sakin olsun

mahir_kuzey
20.06.2005, 13:07

Bizim istanbullu eziklerle istanbulda oynad???m?z üç maç?n öncesindede forumlar?na göz atm??t?m. Adamlar birbirlerini maça ça??r?rken motivasyon olsun diye GEL?N YATTARA'y? ?ZLEYEL?M diyorlard?. Yine ayn? tak?m?n gazetecileri bi çok kez itiraf ettiler YATTARA B?ZDE OLSA SIRF ONUN FANAT?KLER? OLU?UR, SADECE ONU ?ZLEMEK ?Ç?N B?NLERCE ADAM GEL?R STADA diye. Ha benim dedi?im sadece yattara de?il di?er oyuncularda ( fatih-gökdeniz-syzmek vs.) çok kaliteliler ama göze ho? gelen hareketlerinden dolay? örnek verdim yattara'y?. Türkiyedeki en kaliteli 4-5 oyuncu da bizde, ?u saatten sonra adriano'yuda getirsen forma sat??? tribün geliri ?u ankinden üste ç?kmaz. Kendimizi kand?rmayal?m...

BDiler61
20.06.2005, 13:11

Tak?mda szymek ve bir forvet daha olsa elenirmiydik?

Muhalif
20.06.2005, 13:12

fatih de 27-28 ya??nda me?hur oldu ona bakarsan?z.. daha yeni ba?lad? millit tak?mda sürekli oynamaya.. ha sakatl?k derdi falan vard? geçmi?te ayr? konu.. ama tam anlam?yla profesyonel oldu?u son 2 sezona rastlar yani 28 ya? civar?na... hem Zurawski iyi adam olmasa Celtic almazd? herhalde diyorum ?ahsen.. neyse a??t yakmayal?m ama çamur da atmayal?m bence..

mahir_kuzey
20.06.2005, 13:12
<CENTER> Trabzonspor'un bu sezonki tek d?? transferi olan Ali Güzeldal ile prensipte anla??ld??? ve resmi sözle?me imzalanaca?? kaydedildi.
Bu mutlu haberi ben vereyim istedim.Herkese hay?rl? u?urlu olsun.?L için çok büyük katk? yapacakt?r!!smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif
</CENTER>

Emre abi dalga geçiyorsun da ben 2 sene önce ?brahim AKIN derken ( ki altay 2. ligdeydi ) herkes gülmü?tü. Hasan kabze galatasarayda ribery ile birlikte en iyisiydi gsnin o da dardanelden geldi. Bak?rköydeki Ali için istanbul kulüpleride giri?imde bulundular bu sene, bo? adam de?il. Bizimkiler devre aras?nda bitirmi?lerdi i?i san?r?m, yoksa ali'yi bjk de izler iç çekerdik.

Not: Ali'de benim gibi Samsun do?umlu. Bizden bo? adam ç?kmaz içiniz rahat olsun..Ya? 19 bu arada...

TEBR?KLER YÖNET?ME...Edited by: mahir_kuzey

yattara11
20.06.2005, 13:13
1- anla??lmayan bir nokta var... asl?nda kimse zurawski'ye e?i bulunmaz futbolcu' gözüyle bakm?yor... ama herkesin tepkisi yönetimin yapt??? bu i?e... hadi aylarca u?ra?t?n oyuncuyu alamad?n... hiç bir?ey olmam?? gibi davranma... 'zaten olmazsa olmaz de?ildi' görü?ünü ileri atma... çünkü o zaman taraftar sana brezilya'dan alaca??n oyuncular için de güvenmez...

2-ayr?ca tabi ki 'rakiplerimiz de henüz transfer yapmad? ki' gibibir savunma olamaz... sonra fenerbir haftada üç tane adam al?r... sen dearkas?ndan bakars?n... sen hala 700bin dolar?n indirimiyle u?ra??rs?n...

3-brezilya'l? futbolculara kar?? maalesef ön yarg?m oldu ama e?er al?rlarsa tabi ki deste?imiz sonsuz...

Zafer Keskin
20.06.2005, 13:19
BU YÖNET?M? ANLAMI? DE??L?M ANLAYAN BANADA ANLATSIN TRANSFERDE bir kez daha çötük diye bilirim birde ç?km?? b plan?m?z var diyorlar hadi bakal?m siz dewam edin bizim u-20 milli tak?m?nda oynayan futbolcumuz bile bu sene ?enol hoca beni kadroya almazsa yurt içi ve yurt d??? tekliflere bakaca??m diyor yaw böle bir ?ey olabilirimi ayr?ca diyorki e?er beni kadroya al?rsa sözle?medeki hiç bir ?eyde para dert etmem diyor para ne olursa olsun ben profesyonel olarak a tak?mda oynamak istiyorum diyor yaa....

olimpus
20.06.2005, 13:20
Aya??n? yorgan?na göre uzatacaks?n...

Zurawski transferinde -elindeki imkanlar dü?ünüldü?ünde-
TRABZONSPOR'umuzun yapt??? teklif fazlas? ile iyi idi. 700 000
Euro fark için bu futbolcu kaç?r?lmazd? diye dü?ünen arkada?lar, birkaç
y?l önceki halimizi ya da Gs nin ?u an bulundu?u durumu bir
dü?ünsünler. E?er elimizde olmayan bir para ile bu denli transferler
yaparsak ilerki y?llarda yeniden borç bata??na dü?eriz. Bu durumu
TRABZONSPOR'lu hiçbir arkada??m?n isteyebilece?ini sanm?yorum...

<div style="text-align: left;"> Burada dü?ünülmesi gereken,
elimizde ard arda iki y?l dünya liseler aras? futbol turnavas?nda final
oynayan,
B gençler katagorisinde Ülkemizi yurt d???nda temsil etmeye hak kazanan
bir gençli?in var oldu?udur. ?u a?amada tak?ma takviye gerekti?i gün
gibi a?ikar. Lakin, Zurawski ye 700 000 Euro fazla vermektense
gençli?e yat?r?m yapmam?z gelece?imizi garantilememiz demektir...

Gururlanmam?z? sa?layan yak?n tarihli bir kaç haber ba?l???;

<div style="text-align: center;">B Gençlerimiz ?ampiyon 13.06.2005</span>

</div>

<div style="text-align: center;">A Minikler Finale kald? 16.06.2005

</span>
<div style="text-align: center;">Genç Ergin’e PSV talip
17.06.2005</span>

</div>

</span></div>

</span>

</div>

<div style="text-align: center;">
<div style="text-align: left;">

</span></div>
</div>
<table align="center" border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" width="400">
<t><tr><td ="general">

</td><td>

</td><td ="general">

</td></tr></t>
</table>

Mollasalihoğlu
20.06.2005, 13:22

Tak?mda szymek ve bir forvet daha olsa elenirmiydik?

ya siz beni anlamak istemiyosunuz herhalde...

yunanistan'?n kadrosu mu süperdi de finalde portekiz'i yendi??ya da galatasaray arsenal'i yendi arsenal'in hangi mevkiisine topçu laz?md???

bi d.kiev maç?d?r gidiyo...tamam ben de bay?lm?yorum transfer yap?lmam?? olmas?na ama öyle bi hava esiyo ki transfer yapmazsak dü?memeye oynayaca??z sanki.

en üzüldü?üm ise bas?n paray? al?n zihniyeti.mehmet ali y?lmaz'? neden ele?tiriyodunuz o zaman!!?

The Londoner
20.06.2005, 13:31
Bazi arkadaslar yonetimi elestirmekle yonetime karsi olmak/dusman olmakarasindaki cizgiyi farkedemiyorlar. Bu yuzden de yonetime en ufak elestiride bulunan herkese karsi kisir ve yuzeysel (yonetim arkandayiz, benim yonetimim isini bilir, hata yapsan da buyuksun, digerleri ne yapti ki, kadromuz yeterlidir, siz ne verdiniz ne bekliyorsunuz gibi abzurd turden savunmalar ustelik) bir yonetim savunmasina giriliyor. Aslinda, elestirenlerin neden elestirdiklerini biliyorlar da bunlari kabul etmek islerine gelmiyor. Cunku mevcut yanlislar gercekten rahatsiz edici turden ama bu arkadaslar bu hatalarin gormezden gelinmesiyle/yadsinmasiyla ortadan kalkacagina inaniyorlar (?!)

Ben de dahil yonetimi elestiren arkadaslarin cogunun bu elestirileri yikici olmak maksadiyla degil bizzat yonetim Trabzonspor adina daha iyi isleryapsin niyetiyle yaptiklarina inaniyorum.

Biz burada tutarli bir mantik isletiyoruz; yonetimi vaatleri ve soz verip yapamadiklariyla elestiriyoruz. Onlardan bizi Avrupa Sampiyonu yapmalarini bekledigimiz icin degil.

Biz bu yonetimi yaptiklari pozitif icraatlardan dolayi takdir ediyoruz ve destekliyoruz.

Biz bu takimin ligin en iyi kadrolarindan biri oldugunu ve 4 milli oyuncusuyla en iyi yerlilerine sahip oldugunu biliyoruz. Ama bu kadronun mimarinin sadece bu yonetim olmadigini da biliyoruz. Biz Szymkowiak transferinin tamamen Wisla`nin basiretinin baglanmasiylave Allah`in lutfuyla (!) gerceklestigini de biliyoruz.

Son olarak bizTrabzonspor`un (Turkiye`de) Sampiyonlar Ligi oncesinde 2 oneleme turuoynayacak tek takim oldugunu, bu nedenle rakiplerin transfer hiziyla karsilastirilmamasi gerektigini ve detransferlerin coktan yapilmis olmasi gerektigini de biliyoruz.

Edited by: The Londoner

tunganyan
20.06.2005, 13:33
HAH ??TE ?UNU HERKES ANLASA DAB? GÖRÜ? B?RL???NE VARILSA!!

B?Z ZURAWSK?N?N MERAKLISI DE??L?Z YA DA BA?KASI... ÖNEML? OLAN YAPILAN ?? 2 SEN U?RA?IP ALAMAMAK PROBLEM..GECEN SENE TH?JS G?B? APTAL B? FUTBOLCUYU B?LE 50 KERE GÖRÜ?TÜKTEN SONRA ALAB?LM??T?K..YA H?Ç U?RA?MAYIN YADA G?D?N 1-2 KERE ?ZLEY?N 2 TANE DE GÖRÜ?ME YAPIN SONRADA YA TAMAM DEY?N YA DA OLMADI DEY?NN.HER FUTBOLCUYLA 3 AY U?RA?INCA ?STER ?STEMEZ ?NSAN S?N?RLEN?YO..B?Z? APTAL DURUMUNA KOYUYORLAR..YOK DEY?N ALMIICAZ DEY??NN.AMA ALCAKSANIZ DA CABUK OLUN VE ADAM G?B? ?AMP?YNLR L?G?NE YAKI?IR OYUNCU ALIN OLMUYORSA DA KISA KES?N DAND?K(TH?JS)G?B? ADAM ALMAYINN!!!!!!!!!

Mollasalihoğlu
20.06.2005, 13:35
y?k?c? olmak istemeyen nas?l yazd???na da dikkat edecek.sözüm meclisten d??ar?...

Taner Uykuçeken
20.06.2005, 13:46
Bazi arkadaslar yonetimi elestirmekle yonetime karsi olmak/dusman olmakarasindaki cizgiyi farkedemiyorlar. Bu yuzden de yonetime en ufak elestiride bulunan herkese karsi kisir ve yuzeysel (yonetim arkandayiz, benim yonetimim isini bilir, hata yapsan da buyuksun, digerleri ne yapti ki, kadromuz yeterlidir, siz ne verdiniz ne bekliyorsunuz gibi abzurd turden savunmalar ustelik) bir yonetim savunmasina giriliyor. Aslinda, elestirenlerin neden elestirdiklerini biliyorlar da bunlari kabul etmek islerine gelmiyor. Cunku mevcut yanlislar gercekten rahatsiz edici turden ama bu arkadaslar bu hatalarin gormezden gelinmesiyle/yadsinmasiyla ortadan kalkacagina inaniyorlar (?!)

Ben de dahil yonetimi elestiren arkadaslarin cogunun bu elestirileri yikici olmak maksadiyla degil bizzat yonetim Trabzonspor adina daha iyi isleryapsin niyetiyle yaptiklarina inaniyorum.

Biz burada tutarli bir mantik isletiyoruz; yonetimi vaatleri ve soz verip yapamadiklariyla elestiriyoruz. Onlardan bizi Avrupa Sampiyonu yapmalarini bekledigimiz icin degil.

Biz bu yonetimi yaptiklari pozitif icraatlardan dolayi takdir ediyoruz ve destekliyoruz.

Biz bu takimin ligin en iyi kadrolarindan biri oldugunu ve 4 milli oyuncusuyla en iyi yerlilerine sahip oldugunu biliyoruz. Ama bu kadronun mimarinin sadece bu yonetim olmadigini da biliyoruz. Biz Szymkowiak transferinin tamamen Wisla`nin basiretinin baglanmasiylave Allah`in lutfuyla (!) gerceklestigini de biliyoruz.

Son olarak bizTrabzonspor`un (Turkiye`de) Sampiyonlar Ligi on elemesi oynayacak tek takim oldugunu, bu nedenle rakiplerin transfer hiziyla karsilastirilmamasi gerektigi ve transferlerin coktan yapilmis olmasi gerektigini de biliyoruz.

smileys/smiley32.gifBABA BÜYÜKSÜNsmileys/smiley32.gif

andrei07
20.06.2005, 13:57

Son olarak bizTrabzonspor`un (Turkiye`de) Sampiyonlar Ligi on elemesi oynayacak tek takim oldugunu, bu nedenle rakiplerin transfer hiziyla karsilastirilmamasi gerektigi ve transferlerin coktan yapilmis olmasi gerektigini de biliyoruz.

+1967

Ciddiyet istiyoruz transfer de?il!!

The Londoner
20.06.2005, 15:09
Puslu havayi biraz dagitalim.

Yonetim transferde sag gosterip sol vurmaya calisiyormus. Brezilya seferleri gostermelik (?) olabilir. Polonya dizisinin yeni bolumleri her an baslayabilir. Kaynak mi ? Wislakrakow.com

Bu Polonyalilarbize Zurawski`yi satmadilar ama yakamizi da birakmis degiller. Metin Akbasoglu`nun agzindan verilen habere gore Trabzonspor Legia Varsova`nin forveti Jednak Saganowski`yle coktan anlasmis ama Senol Gunes`in onayini bekliyormus. Bonservis bedeli olarak kulubune 1,2 Milyon Euro verilecekmis, oyuncu ise alacagi ucreti sorun yapmiyormus, cok daha dusuk bir bedele imza atacakmis.

Sakin bizim yoneticilerin Zurawski`den daha iyisi var dedigi adam bu olmasin? Ne yalan soyleyeyim, 3-4 milyon Euro`danbahsedilen Brezilyali transferleri yaninda bu ihtimal daha inandirici geliyor bana...

Ha bu arada Akbasoglu Zurawski`ye Celtic`de basarilar dilemis (?!)

<TABLE cellSpacing=4 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>
<DIV =txt2 align=right>20. czerwca 2005, 10:41 | skomentuj (java&#115;cript displayWindow'/inc/komentarze.php?id=8856&amp;a=wpisz', '420', '350') </DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>http://www.wislakrakow.com/pictures/zurawskim.jpg</TD>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" vAlign=top>
<DIV =tit1>Jednak Saganowski?</DIV>
<DIV =txt1>Wszystko wskazuje na to, ¿e Trabzonspor definitywnie zrezygnowa³ z pozyskania Macieja ¯urawskiego. - ¯yczymy powodzenia w Celtiku, a jak nie to mo¿e w Realu Madryt - mówi z przek¹sem z ?Przegl¹du Sportowego? wiceprezes tureckiego klubu, Metin Akbasoglu.
</DIV></TD></TR>
<TR>
<TD style="TEXT-ALIGN: justify" vAlign=top colSpan=2>
<CENTER>

</CENTER>
<DIV =txt1>Aktualnie Turcy s¹ bli¿ej pozyskania Marka Saganowskiego z warszawskiej Legii. Napastnik sto³ecznej dru¿yny ju¿ dogada³ warunki indywidualnej umowy z Trabzonsporem. - Bardzo szybko doszli?my do porozumienia - nie kryje Grzegrorz Bednarz, menad¿er pi³karza.

Do ustalenia pozosta³a jeszcze kwota odstêpnego. Saganowski ma w kontrakcie zapisan¹ sumê odstêpnego, opiewaj¹c¹ na 1,2 miliona euro, jednak najprawdopodobniej zawodnik trafi do Turcji za mniejsz¹ sumê. - Rozbie¿no?ci s¹ nieznaczne - dodaje Bednarz.

Ostateczn¹ decyzjê podejmie jednak trener Senol Gunes. - Je?li Senol zaakceptuje transfer Saganowskiego, wówczas sprawy potocz¹ siê bardzo szybko - koñczy wiceprezes Trabzonsporu.
</DIV></TD></TR></T></TABLE>

mahir_kuzey
20.06.2005, 15:12
Aya??n? yorgan?na göre uzatacaks?n...

Zurawski transferinde -elindeki imkanlar dü?ünüldü?ünde- TRABZONSPOR'umuzun yapt??? teklif fazlas? ile iyi idi. 700 000 Euro fark için bu futbolcu kaç?r?lmazd? diye dü?ünen arkada?lar, birkaç y?l önceki halimizi ya da Gs nin ?u an bulundu?u durumu bir dü?ünsünler. E?er elimizde olmayan bir para ile bu denli transferler yaparsak ilerki y?llarda yeniden borç bata??na dü?eriz. Bu durumu TRABZONSPOR'lu hiçbir arkada??m?n isteyebilece?ini sanm?yorum...

<DIV style="TEXT-ALIGN: left"> Burada dü?ünülmesi gereken, elimizde ard arda iki y?l dünya liseler aras? futbol turnavas?nda final oynayan, B gençler katagorisinde Ülkemizi yurt d???nda temsil etmeye hak kazanan bir gençli?in var oldu?udur. ?u a?amada tak?ma takviye gerekti?i gün gibi a?ikar. Lakin, Zurawski ye 700 000 Euro fazla vermektense gençli?e yat?r?m yapmam?z gelece?imizi garantilememiz demektir...

Gururlanmam?z? sa?layan yak?n tarihli bir kaç haber ba?l???;

<DIV style="TEXT-ALIGN: center">B Gençlerimiz ?ampiyon 13.06.2005
</DIV>
<DIV style="TEXT-ALIGN: center">A Minikler Finale kald? 16.06.2005

<DIV style="TEXT-ALIGN: center">Genç Ergin?e PSV talip 17.06.2005
</DIV></DIV>
</DIV>
<DIV style="TEXT-ALIGN: left"></DIV>
<DIV style="TEXT-ALIGN: left">i?te son günlerde okudu?um en iyi yaz?lardan biri. smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif</DIV>

Emorfo
20.06.2005, 15:20
Jednak Saganowski hakk?nda k?sa bir künye alabilir miyiz?

Kaç ya??ndad?r, kaç maç oynad? kaç gol att?. Geçmi? senelerdeki performans? nas?l yani devaml?l??? olan biri mi..

XhAn
20.06.2005, 15:41
De Sousa diolar buaralar ya. ?n?allah olur. Cm de iyiydi.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

The Londoner
20.06.2005, 16:08
Jednak Saganowski hakk&#253;nda k&#253;sa bir künye alabilir miyiz?

Kaç ya&#254;&#253;ndad&#253;r, kaç maç oynad&#253; kaç gol att&#253;. Geçmi&#254; senelerdeki performans&#253; nas&#253;l yani devaml&#253;l&#253;&#240;&#253; olan biri mi..

Legia takiminda asagida bilgileri olan Marek Saganowski (Jednak degil) diye bir oyuncu var. 27 yasinda, 1.78 boyunda.Bu sene ligde 14 gol atmis.

<TABLE borderColor=#e5e5e5 cellSpacing=10 cellPadding=2 width="90%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=center align=left width=150>http://www.legia.pl/img/druzyna/saganowski_m.jpg (#)</TD>
<TD vAlign=center align=left>
<TABLE borderColor=#e5e5e5 cellSpacing=0 cellPadding=2 border=1>
<T>
<TR =txt>
<TD vAlign=center colSpan=2>10 - Marek Saganowski</TD></TR>
<TR =txt>
<TD>Data ur.:</TD>
<TD>1978-10-31</TD></TR>
<TR =txt>
<TD>Miejsc ur.:</TD>
<TD>Łódź</TD></TR>
<TR =txt>
<TD>Wzrost:</TD>
<TD>178 cm</TD></TR>
<TR =txt>
<TD>Waga:</TD>
<TD>78 kg</TD></TR>
<TR =txt>
<TD>Pozycja:</TD>
<TD>napastnik</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

.................................................. .....

8-0`lik Azerbaycan macinda 2 gol atmis. Milli takimda Zurawski`nin yedegi...

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="90%">
<T>
<TR>
<TD =livematchteam width="40%"></TD>
<TD =livematchscore width="20%">8 - 0</TD>
<TD =livematchteam width="40%">Azerbaijan</TD></TR>
<TR vAlign=top align=middle>
<TD =livematchlabel1 colSpan=3>Finished</TD></TR>
<TR vAlign=top align=middle>
<TD =livematchlabel1>Frankowski11'
Hajiev15' *(o.g.)
Kosowski41'
Frankowski63'
Frankowski67'
Krzynowek72'
Saganowski 82'
Saganowski 89'
</TD></TR></T></TABLE>

.......................................

Haberin teyidi Lig Tv`nin sitesinde....

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=466>
<T>
<TR>
<TD width=47 height=32>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/ligbarsol.gif (http://www.ligtv.com.tr/tvprog/)</TD>
<TD width=267 background=/LT_IMG/ligbarback.gif><!--<div style="margin-top:1px"></DIV>< style="text-align:justify; padding:10px; width:100%; font-size:11px; font-family:verdana" height="27" directi&#111;n="up" scrollamount="1" ="this.stop()" ="this.start()"><center>LigTV'de Bugün</center>
09.30-10.00Nostalji Futbol
10.00-11.00Günayd?n Futbol (C)
11.00-12.30Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Galatasaray-A.Sebatspor 11.H)
12.30-13.00Süper Goller
13.00-13.30Prof.Dr.Burhan Uslu ?le Sporcu Sa?l???
13.30-14.00Sar? Kanarya
14.00-15.00Futbol Gündemi (C)
15.00-15.15Futbol Komedi
15.15-15.30Efsaneler
15.30-16.00Kara Kartal
16.00-17.30Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Trabzonspor-Diyarbak?rspor 11.H)
17.30-18.00Futbol Dolu Anadolu (Manisa)
18.00-18.30Haber (C)
18.30-19.00Aslan Cim Bom
19.00-20.30Artistik Futbol (Sezonun En ?yileri)
20.30-21.00Ana Haber (C)
21.00-22.30Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Be?ikta?-Fenerbahçe 11.H)
22.30-23.15Transfer Borsas? (C)
23.15-00.00Ya?as?n Tatil
00.00-00.30Haber (C)
00.30-02.00Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Galatasaray-A.Sebatspor 11.H)
02.00-02.30Haber
02.30-03.30Transfer Borsas?
03.30-04.00Ya?as?n Tatil
04.00-04.30Haber
04.30-06.00Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Trabzonspor-Diyarbak?rspor 11.H)
06.00-07.00Futbol Gündemi (T)
07.00-07.30Haber
07.30-09.00 Süper Ligde Sezonun Maçlar? (Be?ikta?-Fenerbahçe 11.H)
</> -->http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/3BG.gif (http://media.digiturk.tv/haftaningolu/index.php) </TD>
<TD width=12>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/ligbarsag.gif</TD>
<TD width=7></TD>
<TD width=148>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/digiturkover.gif (http://www.digiturk.tv/)</TD></TR></T></TABLE>
<DIV style="MARGIN-TOP: 5px"></DIV>
<DIV align=right>
<T>
<TR>
<TD width=5>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/tabbarsol.gif</TD>
<TD background=/LT_IMG/tabbarback.gif>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD width=150>Haberler</TD>
<TD></TD>
<TD align=right>20.06.2005 16:02:33</TD></TR></T></TABLE></TD>
<TD width=6>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/tabbarsag.gif</TD></TR></T></TABLE></DIV>
<DIV align=right>
<T>
<TR>
<TD width=12 height=12>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/ictabsolust.gif</TD>
<TD width=442 background=/LT_IMG/tabbarustback.gif height=12></TD>
<TD width=12 height=12>http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/ictabsagust.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=12 background=/LT_IMG/tabbarsolback.gif height=12></TD>
<TD width=442 height=12>Saganowski Sürprizi

http://www.ligtv.com.tr/LT_IMG/haberresim/senolgunes.gif Trabzonspor yönetimini uzun süredir kadrosuna katmay? istedi?i Wislaw Krakow tak?m? forveti Miroslav Zurawski transferinden yüksek fiyat nedeniyle net bir sonuç elde edemeyince rotay? ba?ka bir Polonyal? forvete çevirdi. Bordo Mavililer Legia Var?ova`n?n golcü futbolcusu Marek Saganowski`yi transfer listesine ald?.

Trabzonsporlu yöneticilerin Polonya Milli Tak?m?`nda Zurawski ile birlikte yan yana oynayan Saganowski için Legia Var?ova yöneticileriyle transfer görü?melerine ba?lad??? belirtildi. 27 ya??ndaki futbolcu bu sezon Polonya Ligi`nde 13 gol kaydeden Saganowski`in de transfere s?cak bakt??? bildirildi. Haluk AYYILDIZ

................................................

Ne tesaduf ki (!)kendisiyle, kader arkadasimiz Austria Wien`de ilgileniyor. 7 Haziran tarihli habere gore onlar da 1,2 Milyon Euro vermeye hazirlarmis... (Legia Varsova`nin sitesinde cikan bir haber).

Saganowski in Austria Wien?Monday, 2005-06-07 11:48
<DIV =live align=justify><BT>http://www.legia.net/img/saganowski_marek.jpgYesterday's Legia encounter with Groclin was observed by the owner of Austria Wien Frank Stronach and the team manager Peter Stoeger. Both arrived to talk to Legia forward Marek Saganowski. After the match the player quickly left the locker room and was led upstairs in the club building, where he was awaited by the Austrian visitors who are ready to pay a transfer fee of 1,2 million Euro. The results of the talks are still unknown.
</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV>

andrei07
20.06.2005, 16:09
Saganowski gelir Agustine 2 olur ve gider!!

Özkan Erdem
20.06.2005, 16:12
Austria ve Ts ilgileniyorsa yar?n celtic al?r gidersmileys/smiley36.gif

The Londoner
20.06.2005, 16:18
Saganowski ile ilgili biraz nostalji!!!smileys/smiley1.gifsmileys/smiley2.gifHaber 1996 yilina ait! Tercumesi soyle:

The Hamburger Morgenpost`un haberine gore Arsenal Polonya futbolunun harika cocugu 17 yasindaki forvet Saganowski`nin pesinde. Hamburg "Avrupa`da son yillarda yetisen en buyuk yetenegi"ucuza kapatmak uzereyken devreyeArsenal ve Ajax`in yaninda birkac Alman takimi girmis...

Mon 5th August, 1996- Marek SAGANOWSKI
<DD>The Hamburger Morgenpost report today that "Arsenal London" is chasing Polish "Wunderkind" Marek Saganowski (17-year old forward). Apparently he's " the biggest talent in Europe since ages" (blah,blah...). It's in the Hamburg press, 'cause the Hamburger SV nearly had him for nothing, but now Ajax, Arsenal and other German teams trying to snap him away. </DD>Edited by: The Londoner

The Londoner
20.06.2005, 16:27

Saka degil gercek!!!smileys/smiley1.gifAsagida belgesi :

Celtic`in yeni hocasi Gordon Strachan Polonyali ucluye gozunu dikmis (Ucun birini aldi simdiliksmileys/smiley36.gif) Celtic, Legia Varsova`nin milli takimda da oynayan kalecisi Artur Boruc`la birlikte, takim arkadasi Saganowski ve Wisla`nin forveti Zurawski`nin pesindeymis (???)

HOOPS BOSS EYES POLISH TRIO
Celtic boss Gordon Strachan has been hard at work searching for reinforcements for his newly inherited squad and is now reportedly on the verge of capturing Legia Warsaw's Poland international goalkeeper Artur Boruc as well as teammate Markek Saganowski, who plays in midfield and Wisla Krakow striker Maciej Zurawski. Strachan said: "Boruc is a good young keeper. Will he play for us next season? Maybe, because we are looking for a new keeper."Edited by: The Londoner

Salih61
20.06.2005, 16:27
Saganowski iyi bir futbolcu...Umar?m bu haber do?rudur...

Sayg?lar?mla...

Muhalif
20.06.2005, 16:29

smileys/smiley36.gifbi de bana muhalif dersinizsmileys/smiley36.gif

Punisher-61
20.06.2005, 16:36
Bu Futbolcuyu galiba aldik arkadaslarsmileys/smiley32.gif

Legia resmi sitesinden alinti...ne yazdigini pek anlamadimsmileys/smiley4.gif

Saganowski prawie w TrabzonsporzePoniedzia³ek, 2005-06-20 01:39
<DIV =live align=justify><BT>http://www.legia.net/img/saganowski_marek.jpgMarek Saganowski bêdzie pi³karzem Trabzonsporu. W sobotê pi³karz Legii ustali³ warunki indywidualnego kontraktu z wicemistrzem Turcji, a ju¿ nied³ugo porozumienie powinny osi¹gn¹æ kluby. - Skoro Maciej ¯urawski, nasz cel numer jeden, wybra³ siê do Glasgow, to musieli?my szukaæ innego rozwi¹zania - powiedzia³ Metin Akbecoglu, wiceprezes Trabzonsporu. - Saganowski spodoba³ siê trenerowi Gunesowi w trakcie meczu Polska - Azerbejd¿an, kiedy w 10 minut strzeli³ dwa gole.

Napastnik Legii jest na wakacjach na Krecie, ale w sobotê nie odpoczywa³, a negocjowa³ przez telefon wysoko?æ swoich zarobków w Turcji. Strony szybko dosz³y do porozumienia. Sprawê pilotuje Grzegorz Bednarz, który umie?ci³ w Trabzonsporze Miros³awa Szymkowiaka.

Po tym jak Turcy dogadali siê w sprawie indywidualnego kontraktu "Sagana", zwrócili siê do Legii z zapytaniem o warunki transferu. Saganowski ma w umowie sumê odstêpnego 1,2 miliona euro, ale tyle warszawianie nie dostan¹.

- Saganowskiemu za rok koñczy siê kontrakt, i wtedy by³by do wziêcia za darmo. Dlatego Polacy s¹ sk³onni do negocjacji - mówi Akbecoglu.</DIV>

doda³: Adam Dawidziuk
?ród³o: Super Express

The Londoner
20.06.2005, 16:40
Bir baska acidan Saganowski !!!smileys/smiley1.gif

<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
<T>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%">
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#336699>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff colSpan=3></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" height=514>http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/06/01/images/s17.jpg Trabzonspor yönetimini uzun süredir kadrosuna katmay? istedi?i Wislaw Krakow tak?m? forveti Miroslav Zurawski transferinden yüksek fiyat nedeniyle net bir sonuç elde edemeyince rotay? ba?ka bir Polonyal? forvete çevirdi. Bordo Mavililer Legia Var?ova'n?n golcü futbolcusu Marek Saganowski'yi transfer listesine ald?.

Trabzonsporlu yöneticilerin Polonya Milli Tak?m?'nda Zurawski ile birlikte yan yana oynayan Saganowski için Legia Var?ova yöneticileriyle transfer görü?melerine ba?lad??? belirtildi. 27 ya??ndaki futbolcu bu sezon Polonya Ligi'nde 13 gol kaydeden Saganowski'in de transfere s?cak bakt??? bildirildi.</TD></TR></T></TABLE>

Emin
20.06.2005, 16:41
Zurawski olmad? yerine mutlaka daha sansasyonel birinin bulunmas? ?art. Yönetim bu transferi gerçekle?tiremeyerek büyük prestij kaybetti. ?n?allah kan kaybetmeden iyi bir kaç adam alabiliriz...

Hüseyin Çümen
20.06.2005, 16:44
yönetimimiz bizi iyi kand?rd? futbolcular? erkenden al?p uyum sorununu ya?amak istemiyoruz demi?tiler yakla??k 2 ay önce

her sene ayn? hikayeleri dinliyoruz yönetim hep beklior ve ucuza kapatmay? dü?ünüor belki birazdaha ucuza al?yor oyuncular? ama kaybetiklerinin fark?nda de?iller belki biraz daha pahal?ya al?nacak oyuncu erken form tutucak ve trabzonsporumuzun ?amp. ligine kat?lmas? için büyük katk? yap?cak malesef geç kat?lacak futbolcularla ?amp. ligi rüyas? bizim için hep rüya olucakt?r 3. turda muhtemelen avrupan?n dev bir tak?m? bize ç?k?cak ve neyaz?kki biz onlar? bu kadroyla eleyemeyiz

yönetim 2 milyon euro fazla vermi? olucak oyunculara ama ?amopiyonlar liginden gelicek 10 milyon euro dan olucak bu da en büyük hatam?z

bazen risk almak gerekir risksiz ba?ar? kesinlikle gelmiyecektir

Hüseyin Çümen
20.06.2005, 16:50
bizim yönetim ?imdide kafay? takt? polonyal?lara ak?llar? s?ra zurawski yi mi unutturacaklar bize anlamad?m polonya futbolu neki neolduu belirsiz polonyal?lara takt?k kafay? zurawski ve szymekl ayr? futbolcular onlar sivrilmi? çok yetenekli futbolcular ?imdi zurawski gitti böle dandik transferler yapmas?nlar zatwskizikimikivski al?n gelin kand?r?n bizi bakal?m ben yönetimi çok hatal? buluyorum

hem 2 transfer yapsayd?k kombineler de biterdi hemde ts clupler dolup ta?ard? içimizdeki heyecan maalesef böyle dsurumlarla kayboluyo

Barış
20.06.2005, 16:55
Transfer görü?melerine yeni ba?lad???m?z futbolcular? da art?k 4-5 sene sonra al?r?z.

Hüseyin Çümen
20.06.2005, 17:17
kand?r?lmaktan b?kt?m art?k nediyorlar hep tak?ma destek olun maçlara gelin senetleri al?n ürünlerimizi al?n transferler ozaman yap?l?r

1 milyar verdik senet ald?k her sene 100 lerce milyonluk al?veri? yapt?k tsclup lardan s?naw?m?z olmas?na ramen maçlara gittik dergimizin bir say?s?n? bile kaç?rmad?k s?rf borsadan 25 milyon dolar geldi bunu büyük trabzonspor taraftar? verdi bu paray? neden verdi taraftar trabzonsporu rakiplari ne ezilmesin treansfer yaps?n ?ampiyon yaps?n diye kusurta bakmay?n arkada?lar ama yönetim böyle yaparsa bende onu en a??r ?ekilde le?tiririm ben yemiyim tak?m?ma milyarlar yat?ray?m onlar hiç bi?ey yapmas?nlar ben yapt???m fedekarl?klarla yönetimi ele?tirme hakk?na sahip oluyorum trabzonspor kötü yönetiliyor diorum bunu nereye cdayanarak söylüyorum bukadar paralar ak?t?l?yor trabzonspora taraftarlar?ndan ve havuzdan da büyük paralar geliyor trabzonspora buna ramen orta da hiç bi?ey yok bu paralar noluyor

anadolu klüplerini belki 100 kat? para giriyor kasam?za ama ald??m?z f?utbolcular onlardan nekadar iidir tart???l?r dehan var bu tak?mda yattara çok ucuz geldi bu tak?ma kalecimiz rezalet alt yap?m?z? sayesinde ayaktay?z alt yap?dan gelen futbolcular bizi ayakta tutuyor

bu yönetim içimizde ki heyacan? yok ediyor çok tehlikeli bi durum

imported_Oguz
20.06.2005, 17:25
Güvenilir bir kaynaktan ald???m habere göre Brezilyal? golcü Santos ile, Uruguayl? kaleci Viera ile anla?ma sa?lanm??. Ufak pürüzler hariç, transfer neredeyse bitmi?. Brezilyal? olmaz ise, yukar?da ismi geçen Polonyal? transfer edilecekmi?..

Yine ayn? kaynaktan, Fatih Tekke'nin Deportivo'ya gitmesinin kuvvetle muhtemel oldu?unu, ?enol Güne? d???nda herkesin bu transfere s?cak bakt??? haberini ald?m.

Hadi hay?rl?s?..

The Londoner
20.06.2005, 17:26
Bu Futbolcuyu galiba aldik arkadaslarsmileys/smiley32.gif

Legia resmi sitesinden alinti...ne yazdigini pek anlamadimsmileys/smiley4.gif

Saganowski prawie w TrabzonsporzePoniedzia³ek, 2005-06-20 01:39
<DIV align=justify ="live"><BT>http://www.legia.net/img/saganowski_marek.jpgMarek Saganowski bêdzie pi³karzem Trabzonsporu. W sobotê pi³karz Legii ustali³ warunki indywidualnego kontraktu z wicemistrzem Turcji, a ju¿ nied³ugo porozumienie powinny osi?gn?æ kluby. - Skoro Maciej ¯urawski, nasz cel numer jeden, wybra³ siê do Glasgow, to musieliœmy szukaæ innego rozwi?zania - powiedzia³ Metin Akbecoglu, wiceprezes Trabzonsporu. - Saganowski spodoba³ siê trenerowi Gunesowi w trakcie meczu Polska - Azerbejd¿an, kiedy w 10 minut strzeli³ dwa gole.

Napastnik Legii jest na wakacjach na Krecie, ale w sobotê nie odpoczywa³, a negocjowa³ przez telefon wysokoœæ swoich zarobków w Turcji. Strony szybko dosz³y do porozumienia. Sprawê pilotuje Grzegorz Bednarz, który umieœci³ w Trabzonsporze Miros³awa Szymkowiaka.

Po tym jak Turcy dogadali siê w sprawie indywidualnego kontraktu "Sagana", zwrócili siê do Legii z zapytaniem o warunki transferu. Saganowski ma w umowie sumê odstêpnego 1,2 miliona euro, ale tyle warszawianie nie dostan?.

- Saganowskiemu za rok koñczy siê kontrakt, i wtedy by³by do wziêcia za darmo. Dlatego Polacy s? sk³onni do negocjacji - mówi Akbecoglu.</DIV>

doda³: Adam Dawidziuk
Ÿród³o: Super Express

Zurawski`nin transferinin gerceklesmemesi uzerine, Cumartesi gunu telefon gorusmesiyle taraflar (Trabzonspor ve Saganowski) tum sartlarda anlasmis. Ek bilgi: Saganowski`nin meneceri ayni zamanda Szymkowiak`in da meneceri. Kuluplerin de anlasmasi an meselesiymis. Konusulan rakam 1,2 Milyon Euro.

selcjK
20.06.2005, 17:26
bu adam bana iyi gelmedi, umar?z al?r?z da iyi ç?kar.. ama kötü ç?kma olas?l??? daha fazla gibi.

andrei07
20.06.2005, 17:27
Saganowski gelir ve agustine 2 olur geri gider!!Asl? dururken taklitlerini istemiyoruz!!Biri 13 gol atm?? kaç?rd???n adam 30 gol!! Kand?rmay?n bizi.Alacaksan?z faydal? birini al?n almayacaksan?z bo?a para veripte 3 gün sonra yedek bekleyecek yabanc? almay?n.Her maç 90 dakika oynatsan Mehmet Y?lmaz en az 20 gol atar.B?rak?n saganowskiymi? hemen döndünüz hani Polonyan?n en iyisi zurawskiydi!!?nanm?yorum art?k!!Brezilyal? bile alamayaca??z al?rsakta 3. s?n?f adamlarla u?ra?aca??z!!

Ciddiyet istiyoruz!!!!

Emorfo
20.06.2005, 17:30
andrei karde? sen en iyisi transfer ba?l???na yazma bir süre... transfer sezonu bitti?i zaman ele?tirilerinizi toptan alal?m. ayn? ?eyleri yaz?p duruyorsunuz...

imported_Oguz
20.06.2005, 17:31
Panik yok arkada?lar. Gerginli?e de gerek yok. ?htiyac?m?z olan mevkilere, gerekli ve kaliteli takviyeler yap?lacak..

Vektra58
20.06.2005, 17:34
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

selcjK
20.06.2005, 17:46
Saganowski in Austria Wien?Monday, 2005-06-17 11:48 <BT>
<DIV =live align=justify>http://www.legia.net/img/saganowski_marek.jpgYesterday's Legia encounter with Groclin was observed by the owner of Austria Wien Frank Stronach and the team manager Peter Stoeger. Both arrived to talk to Legia forward Marek Saganowski. After the match the player quickly left the locker room and was led upstairs in the club building, where he was awaited by the Austrian visitors who are ready to pay a transfer fee of 1,2 million Euro. The results of the talks are still unknown</DIV>
<DIV =live align=justify></DIV>
<DIV =live align=justify>susuyorum abi bu benim bitti?im noktad?r , ya harbi komik lanet olsun ya. off</DIV>

selcjK
20.06.2005, 17:48
<TABLE width=630 align=left>
<T>
<TR>
<TD =menu1 borderColor=white align=left width="5%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">10. (http://www.legianet.com/bl_pilkarz.php?id=463)</TD>
<TD =menu1 borderColor=white align=left width="25%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">Marek Saganowski (http://www.legianet.com/bl_pilkarz.php?id=463)</TD>
<TD =menu1 borderColor=white align=left width="30%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">1978-10-31 Lodz</TD>
<TD =menu1 borderColor=white align=middle width="10%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">93/50</TD>
<TD =menu1 borderColor=white align=middle width="15%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">178 cm/78 kg</TD></TD>
<TD =menu1 borderColor=white align=left width="15%" bgColor=#f1f1f1 height=1 border="1">2006-06-30</TD></TR></T></TABLE>

93 maçta 50 gol atm?? fena de?il, legia warsaw ?n 10 numaras?.

Punisher-61
20.06.2005, 17:50
simdi söyle bi durum var..zurawskiyi alamadik ve taraftarin üzgün ve o kadarda kizgin oldugunu yönetim biliyor...mesela bu sagarowski hic hesapta yoktu ve Yönetim sakin Trafatarin moralini yükseltemek icin bir transfer olmasin...yani zurawskinin 1 sene pesinden kos alma..ve saganowski ile bir gecede anlas bana tuaf geldi

bilmem anlata bildim mi

selcjK
20.06.2005, 17:53
bu arada siteyi kurcal?yorum biraz saganowskinin gollerini felan ar?yorum bi tane buldum buyrun kornerden gelen topu kafayla a?lara yolluyor..

http://www.legia.net/video/05cracovia_sagan.zip

bu arada abicim biz türkiyede ki stadlar? be?enmiyoruz, ama polonyada ki stadlar mahalle stad? gibi, ?ükretmek gerek :)

Ferşat Balcı
20.06.2005, 17:53
SENEYE HAKEMLER? DE YENEB?LEN B?R TAKIM YARATACA?IZ....

ben ibrahim ?ahinin bu sözünü ilk söyledi?inden beri hiç unutmad?m.

Yönetime bu konuda hiç olmad??? kadar fazla güveniyorum.onlar kesinlikle trabzonspor için en iyisini ve en hay?rl?s?n? yapacakt?r...

Burhan61
20.06.2005, 17:56
Güvenilir bir kaynaktan ald???m habere göre Brezilyal? golcü Santos ile, Uruguayl? kaleci Viera ile anla?ma sa?lanm??. Ufak pürüzler hariç, transfer neredeyse bitmi?. Brezilyal? olmaz ise, yukar?da ismi geçen Polonyal? transfer edilecekmi?..

Yine ayn? kaynaktan, Fatih Tekke'nin Deportivo'ya gitmesinin kuvvetle muhtemel oldu?unu, ?enol Güne? d???nda herkesin bu transfere s?cak bakt??? haberini ald?m.

Hadi hay?rl?s?..

o?uz

?ahsi olarak alma ama zurawski'nin geli?iyle ilgili olarak da güvenilir kaynaktan bilgiler gelmi?ti. o yüzden güvenilir kaynaklara da güvenemiyorum art?k. hay?rl?s?..bakal?m.

andrei07
20.06.2005, 17:59
andrei karde? sen en iyisi transfer ba?l???na yazma bir süre... transfer sezonu bitti?i zaman ele?tirilerinizi toptan alal?m. ayn? ?eyleri yaz?p duruyorsunuz...

Benim dü?üncelerim bunlar.?l ve Lig ba?lad???nda her ba?ar?s?zl?kta bahane üretmeyen bir Trabzonspor arzuluyoruz.Kusura bakmay?n ama ben bu tak?m?n ?ampiyon oldu?u y?llar? oldukça net hat?rlayan biri olarak bu kadar kayg?l? olay?m.Çünkü tarihimizde olmad???m?z kadar ekonomik gücümüz ve 10 y?ld?r olmad??? kadar inanc?m?z var ?ampiyonlu?a.Trabzonspor A? kuruldu ve ticari bir boyuta geldi i?ler.Ticaret riske girip yat?r?m yapmak de?ilmidir??Ayr?ca yönetimimiz kim ne derse desin transfer olay?n? çok fazla dillendirip y?lan hikayesine çevirerek yanl?? yapm??t?r ve i?in borsa k?sm?na ise hiç girmek istemiyorum.

E?er yazmam? istemiyorsan?z yasaklayabilirsiniz ancak ele?tiriyorum diye benim Trabzonsporlulu?umu kimseye tart??t?rmam.

k_o_m_a_n_d_o
20.06.2005, 18:06
Arkada?lar yönetime bu konuda ben çok güveniyorum.Ama bizde taraftar olarak onlardan art?k transfer konusunda kesin olarak bi?eyler bekliyoruz. gs gibi bir tak?m UEFA 'da oynayacak transfer konusunda bizden daha ataklar.Biz ?ampiyonlar liginde oynayacaz.Bunun bilincinde olunmal?.Ben yönetimden çok fazla transfer beklemiyorum.Sadece ihtiyaç duyulan yerlere kaliteli futbolcular al?nmas?n? istiyorum.Yöneticilerimizden de biraz daha aceleci olmalar?n? bekliyorum.Çünkü öneleme maçlar?na az bir zaman kald?.bizde sab?rs?zl?kla bunu bekliyoruz.

imported_Oguz
20.06.2005, 18:07
Germeyin ortam? arkada?lar. Hepimiz merakla bekliyoruz geli?meleri. Umutsuzluk, isyan, ele?tiri olunca transferler gerçekle?ecek mi? Sezon ba?lamadan, transfer dönemi bitmeden bu kadar agresif olanlar?n, transferler yap?ld?ktan sonra ki ruh hailini merak ediyorum. Ve y?llard?r edindi?im tecrübelerden yola ç?karak ?unu biliyorum ki, yönetimin günah?n? alm???m, onlar? basiretsizlikle suçlam???m, özür diliyorum" diyen olmayacak. Ve hatta, "biz burada onca ?ey yazmasayd?k, onlar?n transfer yapaca?? yoktu" gibi yorumlar yap?lacakt?r. Y?llard?r oldu?u gibi.. Szymkowiak gelmeden önce, forum üyelerinden kaç tanesi onu tan?yordu.. Peki kaç ki?i "Szymkowiak kim yahu? Millet Anelka'y? al?yor, biz kimleri al?yoruz" dedi?

Efendim..?

andrei07
20.06.2005, 18:12
E?er yukar?daki yaz?n?n muhatab? bensem üzerime al?nmad???m? söyleyebilirim.Eminim bu yaz?y? beni hiç tan?mayan benimle hiç sohbet etmemi? birisi yazd?.

murat
20.06.2005, 18:17
herkes birbirini sulcamayi ve her laftan alinmayi biraksin artik! herkes dusuncesini terbiye sinirlari icinde yazabilir!

selcjK
20.06.2005, 18:17
Germeyin ortam? arkada?lar. Hepimiz merakla bekliyoruz geli?meleri. Umutsuzluk, isyan, ele?tiri olunca transferler gerçekle?ecek mi? Sezon ba?lamadan, transfer dönemi bitmeden bu kadar agresif olanlar?n, transferler yap?ld?ktan sonra ki ruh hailini merak ediyorum. Ve y?llard?r edindi?im tecrübelerden yola ç?karak ?unu biliyorum ki, yönetimin günah?n? alm???m, onlar? basiretsizlikle suçlam???m, özür diliyorum" diyen olmayacak. Ve hatta, "biz burada onca ?ey yazmasayd?k, onlar?n transfer yapaca?? yoktu" gibi yorumlar yap?lacakt?r. Y?llard?r oldu?u gibi.. Szymkowiak gelmeden önce, forum üyelerinden kaç tanesi onu tan?yordu.. Peki kaç ki?i "Szymkowiak kim yahu? Millet Anelka'y? al?yor, biz kimleri al?yoruz" dedi?

Efendim..?

abicim niye kelime oyunlar? yap?yorsunuz? güvenilir bir kaynaktan alm??s?n haberi? söylermisin gizli kayna??n neresi veya kim ? bizde rahatlayal?m, bu arada saganowskiye bak?yorum adam paso 70 den sonra oyuna girmi? . wisla ile yapt?klar? iiki maça bakt?m birini 4-1 di?erini 5-1 (bu maçta maç 5-0 ken zuro nun at???? mukemmel gol http://shell.infomark.com.pl/~gringol/sezon0405/leg-wis/5-1 (http://shell.infomark.com.pl/~gringol/sez&#111;n0405/leg-wis/5-1.avi). avi) yenmi?ler ama bu adam o 2 maçtan 80 den sonra girmi?, ilginç.

andrei07
20.06.2005, 18:26
herkes birbirini sulcamayi ve her laftan alinmayi biraksin artik! herkes dusuncesini terbiye sinirlari icinde yazabilir!

Burada terbiyesizlik yapan birisimi oldu acaba?

selcjK
20.06.2005, 18:32
Oguz güvenilir kayna??n? söylermisin çok merak ediyorum. e?er bu dediklerin do?ruysa yönetimimiz umar?m sadece oyuncularla anla?may?p tak?mlarlada anla?m??t?r. yoksa vay halimize allah korusun fiyat verip beklemeye ba?larsalar i?imiz var..

Egemen
20.06.2005, 19:42
yöneticilerin gittikleri yerleri dü?ünüyorum da, gidip gelmelerdeki harcad?klar? paralarla iki zurawski bi de milli kaleci alm??lard? :):):):):):)

#10 Fietra
20.06.2005, 19:50
?u an durum bizim için kara gözüküyor

CaMoKa
20.06.2005, 20:02
ali güzeldal kim ya

murat
20.06.2005, 20:18

Burada terbiyesizlik yapan birisimi oldu acaba?

Neden boyle birsey yaziyorsun anlamiyorum? benim gordugum kadariyla oyle bisi yapan yoksimdilik amagecmiste yapanlar oldu! Genel birsey yazdim ve yazimdada dedimki herkes terbiye sinirlari icinde yazabilir. Yani ister yonetimi elestirir ister over bu terbiye sinirlari icinde oldugu muddetce serbesttir. Lutfen artik cevap yazmayin yazima..

Mollasalihoğlu
20.06.2005, 20:29
Trabzonspor A.?. oldu ve ticarette risk al?nmal?d?r diyorsunuz ama Trabzonspor A.?.'nin iflas edebilmek gibi bir lüksü yoktur.Bir transfer olmay?nca yönetimi topa tutan taraftarlar? kulüp iflas ederse ben hayal bile edemiyorum...

O yüzden her i?i i?in sahibine b?rakmakta fayda var diye dü?ünüyorum...

Egemen
20.06.2005, 20:36
ali güzeldal kim ya

aga bak?rrköyden al?nd? ama kimdir nedir nerde oynar tam bilmiyorum. genc yetenek hesaaab?:):):)

#10 Fietra
20.06.2005, 20:44

fatih de 27-28 ya??nda me?hur oldu ona bakarsan?z.. daha yeni ba?lad? millit tak?mda sürekli oynamaya.. ha sakatl?k derdi falan vard? geçmi?te ayr? konu.. ama tam anlam?yla profesyonel oldu?u son 2 sezona rastlar yani 28 ya? civar?na... hem Zurawski iyi adam olmasa Celtic almazd? herhalde diyorum ?ahsen.. neyse a??t yakmayal?m ama çamur da atmayal?m bence..

Valla kat?l?yorum.Ayr?ca bu oyuncuyu 7-6 aydan beri izliyoruz yönetimimiz iyi olup olmad???na bu süre içinde 20 kez var?rd? varm??larki istemi?iz

CaMoKa
20.06.2005, 20:49

Valla kat?l?yorum.Ayr?ca bu oyuncuyu 7-6 aydan beri izliyoruz yönetimimiz iyi olup olmad???na bu süre içinde 20 kez var?rd? varm??larki istemi?iz

kat?l?yorum adam bo? adam de?il ancak herkesin kafas?n? gol ortalamas? bu kadar yüksekken nas?l oluyorda bu gune kadar transfer edilmedi?i kurcal?yor ama bence de kalitesinden ?üphe olmamal? üstelik symekle beraber olsayd? dahada verimli olurdu

Beytullah
20.06.2005, 21:08
neden herkes isyanlarda ya anlam?yorum transfer sezonu bitti biz transfermi yapamad?k anlamd?m gitti.adamlar manavdan karpuz alm?yorlarki karde?im iyi ucuz kaliteli futbolcu ar?yorlar.sizce yönetim nagarya transfer yapsa mutlu olacakm?s?n?z.ben sadece transfer olsun diye futbolcu al?nams?n? istemiyorum al?caklarsa öz ama iyi futbolcu olsunve ben inan?yorum yönetimimiz gerçekten iyi futbolcular alacak.

Utku061
20.06.2005, 21:21
Tolga Seyhan art?k Shaktar Donekts'li...!!! Art?k birde defans oyuncusu alaca??z,3,8 milyon $ kar??l???nda anla??ld?..Tolga çok istiyordu gitmeyi art?k ona ukraynada ba?ar?lar dilerim..

Egemen
20.06.2005, 21:25
utku nerden ö?rendin ?aktar?n sitesinden mi???

Berat
20.06.2005, 21:25
Tolga Seyhan art?k Shaktar Donekts'li...!!! Art?k birde defans oyuncusu alaca??z,3,8 milyon $ kar??l???nda anla??ld?..Tolga çok istiyordu gitmeyi art?k ona ukraynada ba?ar?lar dilerim..

Transfer yapamad?k ama en az?ndan firemiz yok diyordukçç ??te ilk firemiz.. tolga bu sene kalsayd? ve sözle?meyi yenilemeseydi seneye serbest kalaca?? için bu sene 4,5 Milyon dolara oynam?? gibi olacakt?.. Bu bak?mdan ak?ll? bi i? yapt? yönetim ama yerini doldurabilmek kayd?yla.. Yerine adam haz?r olmasa satmazlard? diye dü?ünüyorum.. ymnetim riske girdi, bakal?m kazanacak m? yoksa ... ???

Oğuzhan Görkan
20.06.2005, 21:43
in?allah hay?rl?s? olur ama dhane ve petkovic elimizde halen onlar?n sat?lmas? halinde kalitelileri gelecektir tolga konusunda ise her?ey kesin degil bence belik anla?abiliriz tekrar tolga gibisinibu fiyata bulamay?z yönetim ?ampiyonlaar ligine girmeningaranti olaca??n? bilse oradan gelecek paradanhemen tolga için para ay?r?rd? ama belli degil in?allah hay?rl?s olur bu arada forvet içindavid de souza dü?ünülüyormu?tany?n bilen var m? santos luymu?

Beytullah
20.06.2005, 21:53
kesin olarak gittimi?_

Barış
20.06.2005, 21:53
Tolga y? Shakthar formas?yla görmeden kesinlikle inanmam.

Guests
20.06.2005, 21:56
in?allah gitmi?tir, bizden y?ll?k 1,6 trilyon istiyordu bunu ona veremeyiz zaten, ayr?ca çok iyi paraya gitti. rota song yada tomas al?nabilir.

bordoomavii
20.06.2005, 22:00
Tolga Seyhan art?k Shaktar Donekts'li...!!! Art?k birde defans oyuncusu alaca??z,3,8 milyon $ kar??l???nda anla??ld?..Tolga çok istiyordu gitmeyi art?k ona ukraynada ba?ar?lar dilerim.. ne deyisun.essehten gittimi tolga.

Punisher-61
20.06.2005, 22:05
Tolga Seyhan art?k Shaktar Donekts'li...!!! Art?k birde defans oyuncusu alaca??z,3,8 milyon $ kar??l???nda anla??ld?..Tolga çok istiyordu gitmeyi art?k ona ukraynada ba?ar?lar dilerim.. ne deyisun.essehten gittimi tolga.

ben basari dilemiyorum cünkü onu biz adam ettik milli futbolcu yaptik... simdi ise 3 kurus fazla almak icin Ukrayna gibi Ligde oynamaya bile göz önüne aliyorsmileys/smiley7.gifbu adam ruhunu bile satar

The Londoner
20.06.2005, 22:16
<DIV align=left>Iste bu iyi haber!!! (yalan degilse tabi)</DIV>
<CENTER></CENTER>
<CENTER>Sivasspor, Trabzonspor'un yabanc?lar?na göz dikti </CENTER>

Yerli ve yabanc? birçok oyuncuyla görü?melerinin sürdü?ünü belirten Ünsal, ?unlar? kaydetti:
''Trabzonspor'un kalecisi Petkoviç ve defans oyuncusu D'Haene ile Brezilyal? Revato, Anderson ve Fabio, Polonya'dan Yidarda, Bosna Hersek Milli Tak?m?'ndan Tolya, Danimarkal? orta saha oyuncusu Olviç, ?ngiltere'den Hemilton, Bosna'da top ko?turan genç milli futbolcu Bar??, Kayserispor'dan Müslüm Can ve Mersin ?dmanyurdu'ndan Ula? ile görü?melerimiz son a?amaya geldi.'' Fikret Ünsal, bu oyunculardan anla?ma sa?lad?klar?n?n 23 Haziran'da Sivasspor Tesisleri'nde ba?layacak ilk etap kamp çal??malar?na kat?lacaklar?n? da bildirdi. (???)

Bizde kampa cagirdik bunlari. Bakalim hangi kampa gidecekler ?

Muhalif
20.06.2005, 22:17
Efendim vard?r bir hay?r.. tela? etmeyin.. sakin olun.. hay?rl?s? olsun.. bir tolga gider bin tolga gelir yahu.. yönetimin vard?r bir bildi?i... ?enol hoca ve yönetimin sonuna kadar arkas?nday?z..

i?te budur bir sayfa dolusu alk?? isterimsmileys/smiley2.gif

ts_fan
20.06.2005, 22:19
Efendim vard?r bir hay?r.. tela? etmeyin.. sakin olun.. hay?rl?s? olsun.. bir tolga gider bin tolga gelir yahu.. yönetimin vard?r bir bildi?i... ?enol hoca ve yönetimin sonuna kadar arkas?nday?z..

al karde?im sana alk??lar...hakettin yanismileys/smiley1.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

bordoomavii
20.06.2005, 22:24
yaa hiç biyer bahsetmiyo tolga gidiyor diye.

The Londoner
20.06.2005, 22:25

Cenk bu kara mizah isinde bayagi bir mesafe aldin bu arada!smileys/smiley2.gif

Özkan Erdem
20.06.2005, 22:53

Sat?ls?n tabi.. D'haene var kap? gibi !!!smileys/smiley7.gif

Kaynak nedir bu arada?

tsmaniac
20.06.2005, 23:17
seneye hakemleride yenen bir tak?m yaratacaklarm?? aliylemi veliylemi
güvenlemi mehmet y?lmazlam? art?k polonyal?lardan da bahsetmeyin yahu
zaman?nda be?yüzbin yuro yüzünden adam? kaç?rd?lar onlar istiyorlarki
bele? olsun iyi olsun oooh eyvallaaaaah kesin kümede kal?r?z ya
gerçekten o kadar ümitleniyoruz ama foooooos art?k ümidi kestim bu
arada e?er tolga gittiyse bizi satan? bizde satar?z o kadar ulan
gitti?ide sanki çok ünlü bi tak?m lan barselonaya gitse anl?ycam ?aktar
ne lan! yönetimin bomba dedi?i sansasyon dedi?i transfer olsa olsa yok
dardanelden ruhi yok kas?mpa?adan sezai yok pazarsipordan nuri en iyisi
biz ikinci lig b kategorisine gidelim orada bu kadroylan çok iyi i?ler
yapar?z smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif yine gidip uyduruk tinercileri getirecekler o ?erefsizlerde fenere gitmek için bizim tak?m? kulllan?yolar

Utku061
21.06.2005, 00:46
Mesaj? yazd???m saatlerde ö?rendim bu haberi bir dostumdan! ?smi bana kals?n,ayn? saatlerde Ntv de NBA bant yay?n? s?ras?nda da bu haber alt yaz? olarak geçti.Ayr?ca 30 dakika sonra da Fla? haber olarak yerel kanallar da bu haberi geçtiler!

selcjK
21.06.2005, 00:48
abi anlam?yorum (muhtemel müthi? bir tehdit alacam ama gerçeklerden bahsedelim) yorumlara bak?yorum tolga gitti eyvahh naapcaz gibisinden laflar bak?yorum bu arkada?lar genelde trabzon d???ndan, ?imdi ben 2 y?ld?r aral?ks?z maçlara giden biri olarak diyorum. tolga ve erdinç ikiside s?radan futbolcular benim kan?mca kesinlikle ts ye yak??m?yorlar. ikiside a??r? yava? yan toplarda adam payla?am?yorlar birebirde kolay oyundan dü?üyorlar vs.. yönetimi takdir ettim karl? i? yapt?, ancak yerine kim al?nmal?? bence istanbulsporlu yalç?n hemen al?nmal? bu adamda muthi? bir yetenek var ts ye gelirse 1-2 y?lda milli tak?m?n de?i?mezlerinden olur. tabi trabzon d???nda ki arkada?lar?n sadece derbileri izleme imkan? olduklar? için ve 1-2dk l?k özetler d???nda maç izlemedikleri için oyuncular?m?z? tam anlam?yla izleyemiyorlar. yine ben gökdenizin ö?renmesi gereken çok ?ey var dedi?imde tepki alm??t?m ama do?ruydu söylediklerim gerçi onunda pek sucu yoktu sonucta ortasaha futbolcusunu santrafor yapt?lar. neyse uzatmayal?m hay?rl?s? olsun, önümüzde ki 1 hafta çok önemli bu 1 haftada transferler gerçekle?mezse ?ampiyonlar liginde çok çok zorlan?r?z yeni gelen oyuncular?n adapte olmas? ve dil problemi yüzünden. neyse hadi bakal?m..

Medallion
21.06.2005, 00:49
Tolga nin sozlesmesine Turkiye de baska takimda oynamama sarti konulabilir mi? Hukuki olarak mumkunmu?

selcjK
21.06.2005, 00:50
benim as?l korkum, fatihin tolgan?n gitmesiyle gitmekte ?srar etmesi, zurawskiyi alamad???m?z için fatih en az 1 sene daha gitmemeli..

selcjK
21.06.2005, 00:51
Tolga nin sozlesmesine Turkiye de baska takimda oynamama sarti konulabilir mi? Hukuki olarak mumkunmu?

evet ama bunu tolgan?nda kabul etmesi gerek, hami schalkeye gideren, türkiyeye dönerse ts den ba?ka klüpte oynayamaz maddesi vard? sözle?mesinde, ayn? olay hakan?n torinoya gitti?inde de oldu, ama art?k böyle ?eyleri a?mam?z gerek diye dü?ünüyorum..

Utku061
21.06.2005, 01:04
benim as?l korkum, fatihin tolgan?n gitmesiyle gitmekte ?srar etmesi, zurawskiyi alamad???m?z için fatih en az 1 sene daha gitmemeli..

Bu konuda endi?elenmene gerek yok,fatih ve tolgan?n durumlar? farkl?! Tolga geçen hafta ba?? yapt??? aç?klamalarla yönetimde de tepki uyand?rd? ama yönetim ses ç?karmad?.Tolga 1 sene daha oynasa bizden bedava elini kolunu sallaya sallaya ayr?laca??n? bas?na da aç?klama??t?.Sözle?me konusunda da çok uç de?erlere kaç?nca kendisi anla?mazl?k ç?kt? ve yönetimde bir defans oyuncusu için verilecek olan para çok yüksek olunca bu i?i noktalad?.

Geçen sene de fatih-gökdeniz konusunda ya?ananlar ile bunu bir kar??la?t?r?n bak?n öz de?erlerimizin hep el üstünde tutulmas? gerekti?ini bir kez daha anlam?? oluruz.

Özkan Erdem
21.06.2005, 01:20
Yönetim Tolga'n?n yerine bir yabanc? oyuncuyla anla?abilirse sat?lacak demi?..

kaynak :ntv

Colakoglu
21.06.2005, 01:30
ben artik bu transfer konusundan sikilmaya basladim.. bizim derdimiz bitmicekmi ya lig boyunca dert (cema papila biyandan,levent bicakci biyandan) lig biter transferler bi dert...smileys/smiley5.gifsimdi bide sampiyonlar ligine giremessek tamam artik abi gecen sene trabzondaki kiew macindan sora 3 gün evde kimseyle konusmadim ya artik bizde gülmek istiyoruz be kardesim ........

mahir_kuzey
21.06.2005, 02:28
ben basari dilemiyorum cünkü onu biz adam ettik milli futbolcu yaptik... simdi ise 3 kurus fazla almak icin Ukrayna gibi Ligde oynamaya bile göz önüne aliyorsmileys/smiley7.gifbu adam ruhunu bile satar

BU YORUMA H?ÇB??EY D?YEM?YORUM. DEM?YORUM DE??L D?YEM?YORUM. ?NANAMIYORUM. ALLAHIM AKLIMA MUKAYYET OLYARABB?M...

Utku061
21.06.2005, 02:33
Tek transfer Ali Güzeldal
Trabzonspor?un ligin devre aras?nda anla?maya vard??? Bak?rköyspor?un genç oyuncusu Ali Güzeldal sessiz - sedas?z ?ehre geldi. Önceki yönetimin 85 bin dolar bonservis bedeli kar??l???nda anla?maya vard??? genç oyuncu dün yeni tak?m arkada?lar?yla tan??t?. Tesislerde kalan oyuncunun önümüzdeki günlerde resmi imzay? ataca?? belirtildi. U 20 Milli Tak?m formas? alt?nda oynad??? futbolla herkesin be?enisini toplayan Sezer Öztürk?ün ise geçen sezon bordo-mavililerle sözle?me imzalad??? ortaya ç?kt?. Ancak ailesinin, ?Daha çok genç, bir y?l sonra gelsin? diyerek kar?? ç?kmas?n?n ard?ndan Sezer?in sözle?mesinin iptâl edildi?i belirtildi.

<DIV align=center>Metin AKBA?O?LU, Polonyal? y?ld?z ile söz kesti</DIV>
<DIV align=center>Polonya'da Zurawski'yi Celtic'e kapt?ran Trabzonspor, Legia'n?n santrforu Saganowski'yi renklerine ba?lamak üzere. Legia ile
anla?ma sa?lan?rsa futbolcu birkaç güne kadar imzaya gelecek</DIV>
<DIV align=center>

TEKL?F? KABUL ETT?

LEG?A War?ova'n?n süper santrforu Marek Saganowski'nin Trabzonspor'la her konuda anla?ma sa?lad??? ö?renildi. Legia War?ova'n?n 26 ya??ndaki golcüsü ile Metin Akba?o?lu'nun önceki gün yapt??? görü?mede anla?maya vard??? belirtilirken, futbolcunun birkaç güne kadar Trabzonspor'da olaca?? iddia edildi. Akba?o?lu'nun bu hafta sonuna kadar bu transferi bitirmesi

14 KEZ M?LL? OLDU

YÖNET?ME yak?n kaynaklardan edinilen bu bilgi, Legia War?ova'n?n internet sitesinde de do?ruland?. Sitede, 'Saganowski büyük ihtimalle Trabzonspor'da' ifadeleri kullan?l?rken, 14 kez milli formay? giyen Saganowski konusunda Legia yöneticileriyle yeniden görü?mek istediklerini belirten Akba?o?lu'nun, Polonya kulübü ile anla?ma sa?lad?ktan sonra futbolcuyu Türkiye'ye getirece?i dile getirildi.
GÜNE?, ONU ?ST?YOR
ÖTE yandan Teknik Direktör ?enol Güne?'in Polonya'n?n Azerbaycan'? 8-0 yendi?i maçta 6 dakikada 2 gol atan Saganowski'yi izledi?i ve futbolcuyu be?endi?i ö?renildi. Güne?'in, Saganowski'nin al?nmas? konusunda ?srarc? oldu?u da gelen haberler aras?nda. Trabzonsporlu yöneticiler Legia War?ova yöneticileriyle Saganowski konusunda anla?mak için yeniden görü?me talebinde bulundular.
<DIV align=center>Polonya'n?n BECKHAM'I
FEYENOORD'DA OYNADI </DIV>
<DIV align=center>

FARKLI ST?L?YLE TANINIYOR

MAREK Saganowski, ülkesinde 'Sagan' ismiyle biliniyor. 26 ya??ndaki oyuncu, profesyonel ya?am?na 1995-96 sezonunda Lodz'da ba?lad?. 1996'da Feyenoord'da oynayan Sagan, 1997'da Hamburg'ta top ko?turduktan sonra, 200 y?l?na kadar yeniden Lodz formas?n? giydi. Sagan, 2000-2001 sezonunda da Orlen Plock, 2001-2002 sezonunda Odra'da oynad?ktan sonra, 2002 y?l?nda Legia'ya transfer oldu. Saganowski, 2002 y?l?ndan beri Legia War?ova tak?m?nda top ko?turuyor.
1.78 boyunda ve 78 kiloda olan 1978 do?umlu oyuncu, bu sezon oynad??? toplam 67 maçta rakip fileleri 42 kez havaland?rd?. Ligde 26, kupada 12 UEFA Kupas? maçlar?nda da 4 gol atan Saganowski, Legia Var?ova tak?m?n?n ve Polonya liginin en golcü oyuncular?ndan biri. Saganowski 3701 dakika ile tak?m?nda bu sezon en uzun süre forma giyen oyuncu olarak da istikrar?n? gösterdi. Uzun saçlar?yla kendine özgü stili olan Saganowski, ülkesinde 'Polonya'n?n Beckham'?' olarak tan?n?yor. smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif
</DIV>

</DIV>

selcjK
21.06.2005, 09:14
bize artist de?il futbolcu gerek, bakal?m al?r?z ih?allah da iyi ç?kar..

andrei07
21.06.2005, 09:57
Ele?tiri yapt???m için sinirlenen arkada?lar Ergun ATA n?n yorumlar?na ne diyeceksiniz?

OKUYUNUZ (http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=1961&amp;HID=11&amp;HaberID=295235)

andrei07
21.06.2005, 10:00

Al sana alk?? ay?ps?n.Bu arada A plan? uygulamak için A tipi yönetici gerekiyormu?!!!

alone_61
21.06.2005, 10:05
tolga i?i galiba kesinle?ti. kendisine hizmetleri için te?ekkür edip ba?r?lar diliyorum. kendisine hain diyenlere de bize 400.000$ a geldi.

3.800.000$ a gitti. do?ru tolga bizde tolga oldu ama 3.400.000$ kazand?r?p gidiyor. ?aktar kim diyen arkada?a da ?unu söylemek isterim. rusyadaki sistem de?i?ikli?inden sonra yasad??? yollarla zengin olan mafya babalar? paras?n? futbolda akl?yor ve futbolcular?n akl?n? ba??ndan alacak ücretleri veriyor. sonuçta ilk tercih para. abramaoviçin serveti chelsea'yi ald?ktan sonra 3'e katland?. en basit örne?i maniche, costinha ikilisi 20 milyon avroya cska moskovaya(tak?m yaln?? olabilir ama rus tak?m? oldu?una eminim) gitti.brezilyada corinthians 20 milyon avroya carlos tevezi ald? geçen y?l. tahmin edin sahibi kim. abramovich!!.bizim yapmama?z gereken tolgan?n yerine ta? gibi stoper almak. bizden her f?rsattaFatih'i Gökdeniz'i isteyen, Tomas'? elimizden alan geseye ve böyyük Trabzonlu!!! ergun gürsoya güzel bi cevapolarak Tomas'? veya Song'u almak.acil olarak forvet, stoper, kaleci ve kadro geni?li?i için de solkanat, sa?bek,genç olarak da bir forvet bir de stoper ?art..in?allah ?ampiyon kadroyu olu?tururuz. hay?rl?s? diyelim bekleyelim destekleyelim...

Sacit
21.06.2005, 10:30
bende darland?m bu transfer de ya alacaksak alal?m yoksa aglayal?m art?k b?se olsun smileys/smiley19.gifsmileys/smiley2.gif

selçukabi
21.06.2005, 11:09
öncelikle Tolgan?n transferini çok yerinde buldu?umu belirtmek istiyorum.Ancak bizim yönetimimiz o kadar beceriksiz ki bu oyuncunun yerini dolduracak bir "yerli" oyuncu bulma-arama-ara?t?rma zahmetine bile katlanm?yorlar.Yok yerine yabanc? oyuncu alacakm???z.Yahu kimi kand?r?yorsunuz.Yabanc?y? zaten D'haene'inin yerine alaca??z o sizin boynunuzun borcu.Tolgan?n yerine onun yerini dolduramasa bile alternatif olabilecek Kenan Yelek, Bekir ?rtegün, Emre gibi isimlerle neden temas kurulmad?.Ben size ne olaca??n? söyliyim.Erdinç sezon ba??nda sakatlan?r, yabanc? da uyum sa?layamaz, biz onlar?n yerine tayfun veya özgürü oynat?r?z ve geçen seneki gibi ön elemede elenerek milyonlarca dolara el sallar?z.Bizim eski ?efin bir laf? vard? o geldi akl?ma:

?? B?LMEYEN ÇAVU?LAR B?RB?R?N? AVUÇLAR

andrei07
21.06.2005, 11:11
öncelikle Tolgan?n transferini çok yerinde buldu?umu belirtmek istiyorum.Ancak bizim yönetimimiz o kadar beceriksiz ki bu oyuncunun yerini dolduracak bir "yerli" oyuncu bulma-arama-ara?t?rma zahmetine bile katlanm?yorlar.Yok yerine yabanc? oyuncu alacakm???z.Yahu kimi kand?r?yorsunuz.Yabanc?y? zaten D'haene'inin yerine alaca??z o sizin boynunuzun borcu.Tolgan?n yerine onun yerini dolduramasa bile alternatif olabilecek Kenan Yelek, Bekir ?rtegün, Emre gibi isimlerle neden temas kurulmad?.Ben size ne olaca??n? söyliyim.Erdinç sezon ba??nda sakatlan?r, yabanc? da uyum sa?layamaz, biz onlar?n yerine tayfun veya özgürü oynat?r?z ve geçen seneki gibi ön elemede elenerek milyonlarca dolara el sallar?z.Bizim eski ?efin bir laf? vard? o geldi akl?ma:

?? B?LMEYEN ÇAVU?LAR B?RB?R?N? AVUÇLAR

Ay?p yahu bu kadarda ele?tirilmezki!!

+1967 smileys/smiley32.gif

selcjK
21.06.2005, 11:21
anlam?yorum ya ?STANBULSPORDA YALÇIN D?YE B? ADAM VAR adam 1-2 y?l sonra banko miili tak?mda oynucak ya inanm?yorum ya ver 100 milyar al ya komik mi bu yönetim lanet olsun ya param?z var onu bile harcamay? beceremiyoruz. ergun ata do?ru söylemi?. bknz ;

A Plan?, A tipi yöneticilerle yap?l?r!

selcjK
21.06.2005, 11:40
YA LANET OLSUN CILDIRICAM KAFAYI YIYORUM YA RESMEN P?NT?Y?Z YA PARA VERM?YORUZ, YA ?U AN NERDEN BAKSAK 15 M?LYON $ PARA VAR KASADA AMA B?Z HALA 100.000$ DOLARIN 100 M?LYARIN HESABINI YAPIYORUZ YA KARDE??M BABANE BASTIR PARAYI AL YA NE BU B?Z?M Ç?LEM?Z SONRA A?LAYACAKSIN SEZON ORTASINDA KISITLI KADROMUZ NAPALIM. LANET OLSUN YAA LANET OLSUNN

Berat
21.06.2005, 11:44
YA LANET OLSUN CILDIRICAM KAFAYI YIYORUM YA RESMEN P?NT?Y?Z YA PARA VERM?YORUZ, YA ?U AN NERDEN BAKSAK 15 M?LYON $ PARA VAR KASADA AMA B?Z HALA 100.000$ DOLARIN 100 M?LYARIN HESABINI YAPIYORUZ YA KARDE??M BABANE BASTIR PARAYI AL YA NE BU B?Z?M Ç?LEM?Z SONRA A?LAYACAKSIN SEZON ORTASINDA KISITLI KADROMUZ NAPALIM. LANET OLSUN YAA LANET OLSUNN

selJK karde?im, tamam ben de ele?triyorum yönetimi ?u an, bence de kampa kadar transfer i?ini halletmeleri gerekirdi ama ortal??? bu kadar da velveleye vermeye gerek yok.. Yönetimi bu kadar yerin dibine sokuyorsun, yar?n öbür gün trasfer yap?ld???nda buraya hangi yüzle yazacaks?n çok merak ediyorum.. Nedir bu "paray? bast?r?n,al?n!" sevdan?z anlamad?m gitti.. Trabzonspor tarhihinden hiç mi ders alm?yorsunuz... Bizim tarz?m?z farkl?.. Sab?rl? olal?m...Edited by: Berat Tekke

andrei07
21.06.2005, 11:57
Tamam Berat bekleyelim .Ben kendim için söz veriyorum bu topi?e ?L maçlar? bitene kadar yaz? yazmayaca??m.Ayr?ca hepimizi mutlu edecek transferler oldu?unda özürde dileyece?im.Ancak unutmay?n sevmek ayn? zamanda ele?tirebilmektir.Hepimizin tek kayg?s? ba?ar?l? olmak de?ilmidir.Lütfen ele?tiri yapan arkada?lara biraz daha anlay??l? yazal?m.?imdiiyi bir transfer yap?l?rsa o insanlar üzülecekmi??Yanl?? yönlere çekiyorsunuz tart??may?.Bende derimki o zaman ilk ba?ar?s?zl?kta kimse ele?tirmesin tak?m?.

Sayg?lar?mla ve ba?ka topiclerde görü?mek üzere....

bobmarley
21.06.2005, 11:58
iki ?ey sormak istiyorum...deivid de souza zurawskiyle k?yaslan?rsa hangisi?..ikinciside..Jared Borgetti...bu oyuncuyu tan?yan varm?....??

selcjK
21.06.2005, 12:02

selJK karde?im, tamam ben de ele?triyorum yönetimi ?u an, bence de kampa kadar transfer i?ini halletmeleri gerekirdi ama ortal??? bu kadar da velveleye vermeye gerek yok.. Yönetimi bu kadar yerin dibine sokuyorsun, yar?n öbür gün trasfer yap?ld???nda buraya hangi yüzle yazacaks?n çok merak ediyorum.. Nedir bu "paray? bast?r?n,al?n!" sevdan?z anlamad?m gitti.. Trabzonspor tarhihinden hiç mi ders alm?yorsunuz... Bizim tarz?m?z farkl?.. Sab?rl? olal?m...

karde?im futbolcuyu be?endin mi? tamam be?endik? iyi oynuyor mu ? iyi de oynuyor? tamam bunda da hem fikiriz. tak?ma yararl? olacak m? ? olacak. bundada hem fikiriz? O ZAMAN DAHA NE BEKL?YORSUN PARAN VAR MI VAR? O ZAMAN BASTIR AL PARAYI YA!?! ne demek bizim tarz?m?z farkl? o zaman tarz?m?zdan bahsedeyim. Bizim tarz?m?z transfer yapmamakt?r, sonra gelecek ba?ar?s?zl??a k?l?f haz?rlamakt?r, tamam yabanc? transferi pahal?? HAN? ALTERNAT?FL? B?R KADRO KURUCAKTIN? N?Ç?N YERL? OYUNCU ALMIYORSUN?? 1 haftada millet bele?e gitti ba?ka tak?mlara örne?in okan y?lmaz malatyaya gitmi?? biz alamazm?yd?k onu? güveni ald?k b?rakt?k tam bir komedi allah?m, yalç?n diye bir canavar var almad?k , huseyin 200 milyar fazla erdinç 100 milyar fazla istiyor klup vermiyor bu nedemk ya ? NE DEMEK YA OFFF , yazd?kça s?n?rden oluyorum varya lanet ediyorum nas?l i? lan bu.. evet devam edelim kadro kuramay?z sonra ba?ar?s?zl?k gelince 2. lik bizim içni ba?ar? say?l?r derler kadromuz k?s?tl? derler, hakemlere federasyon kötü derler, bahane bol olur tak?m iyi gitmeyince.. of kafay? yiyorum ya lanet olsun ben tv yi al?nca yok bjk gs fb ?unu ald?diyenleri izlemek istemiyorum ya!?!?!?!?!?!?! tv yi aç?nca ts dünyaca unlu y?ld?z? sonunda kadrosunu katt? demek istiyorum ya. bizim mant???m?z nas?l bir mant?kt?r ya, zurawskiyi kaç?rd?k ?imdi diyoruz ki ayn? kalitede daha ucuz oyuncu ar?yoruz bu ne demektir allah a?k?na biri aç?klas?n bana ya lütfen ya yalvar?yorum aç?klay?n bana bunlar? kimse bana bu olaylardan sonra gelip bekleyelim, yönetim ba?ar?l?d?r demesin ya PARAMIZ VAR AMA HARCAMAYI BECEREM?YORUZ.. BRAVO BRAVO BRAVO smileys/smiley32.gifsmileys/smiley7.gif

selçukabi
21.06.2005, 12:06
iki ?ey sormak istiyorum...deivid de souza zurawskiyle k?yaslan?rsa hangisi?..ikinciside..Jared Borgetti...bu oyuncuyu tan?yan varm?....??

Böyle sorular sorarak lütfen akl?m?z? buland?rma BOB, buoyuncular?n hiçbirini biz alamay?z.( Sn.Murat Bozo?lu devid de souza hakk?nda türkiye gelmesi konusunda baz? avantajlar?m?z var ama ?u an aç?klayamam demi?ti smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif?uraya k?çla gülme ikonu ekleyin dedim ama bizi dinleyen yok) çünkü bu oyunculara bizden ba?ka ve dolay?s?yla daha zengin kulüpler de talip.Bu arada Sn.Bozo?lu ve Sn.Akba?o?lu konu?tuklar? kadar icraat sergileselerdi heralde taraftar?n gönlü ?u an daha rahat olurdu.

TSunami
21.06.2005, 12:08

zurawski yi bilmiyorum ama deiwid oldukça iyi. borgetti ise 2002 dünya kupas?nda italyay? elerken meksikan?n y?ld?z? idi. o dönemde bize gelmesi gündemdeydi hatta anla?t?lar gibi bi haber ç?kt? ama sonuç yine ayn? oldu malesef.

selcjK
21.06.2005, 12:11
bu arada wisla forumlar?nda saganowskinin zurawski ve frankowskinin yar?s? kadar bile olmad??? söyleniyor, ama yok ayni kalitede ucuz oyuncu yönetim biliyor

TSunami
21.06.2005, 12:15
muhtemelen tolgay? verip shaktar dan bi-iki yabanc? al?r?z, sonra polonya yada ukraynadan bi iki topçu daha sonra bak?rköyspor,bulancakspor ve salihlispordan iki üç transfer. olsun buna da raz?y?z ama as?l merak etti?im o kadar d??lanan (taraftar tepkisi haricinde yönetim teknik kadroca da) petkoviç bu tak?mda nas?l oynayacak. yar?n bi gün ilk hatal? golde emin olun en masum ki?i petko olacak.
?enol hocay? severim ama daha iyisini bulursak petkoviçi gönderece?iz aç?klamas? bence çok amatörce idi.

bordoomavii
21.06.2005, 12:16
polonya liginin gol kral? frankowski mi saganonwski mi?

selcjK
21.06.2005, 12:19
saganowski ne ya adam maçlar?n yar?s?nda nerdeyse sonradan giriyo, frankowski gol kral?, zurawski 2. saganowskide 13 gol atm?? bu sezon

ERCAN_TS
21.06.2005, 12:19
ya üzlüyorum sadece taraftara bizi bo? bo? oyal?yolar..geçen sezon istanbulspordan sonra en az transtfer yapan tak?md?k..bu sene de öyle olacak..yönetim genel anlamda ba?ar?l? ancak transfer konusunda tam bir fiyasko 200 bin dolar yüzünden zurawski gitti , ?imdi souzan?n pe?indeler..ama yönetim taraftar?n üzülmesini istemiyo, souza da olamssa iyi alternatifler varm??...çok üzücü gerçekten...ben demiyorum bozo?lu söylüyo...

bordoomavii
21.06.2005, 12:25
geçen sezon en az transfer yapan bizdik belki ama 1. oluyorduk federasyon engellemeseydi.be?ikta?ta o kadar transfer yapt? halini gördük.2. yar? biraz toparland? ama genede 4. oldular.marifet öylesine transfer olsun diye transfer de?il.en güzelini bulmaya çal???yorlar.belki biraz zaman alacak ama ben en iyisini yapacaklar?na inan?yorum.

selcjK
21.06.2005, 12:30
-----------edit-------------Edited by: murat

Punisher-61
21.06.2005, 12:32
biz istedigimiz Futbolcuyu alamayiz cünkü yönetim cok cimri..

Istedigini alamazsa ALTERNATIF Futbolculara dönüyorlar cünkü bizde alternatif her zaman hazir...

Sampiyonlar Ligine gitmenin iki Yolu var...

Ya Sampiyon olup Sampiyonlar Ligine direk katilirsin...

ALTERNATIFi ise ikinci olup ön eleme oynarsinsmileys/smiley7.gif

Oruç
21.06.2005, 12:33
?urda eleme maçlar?na bir aya yak?n bir zaman var ama maalesef bizim tak?mdan henüz bi ses seda yoksmileys/smiley5.gifbugün kampta ba?l?yor! biz transfer yap?p ne zaman oynataca??z bunlar?! al?nacak adam kampta arkada?lar?yla tan??madan m? maçlara ç?kacak çok merak ediyorum do?rusu! hadi be yönetim elinizi biraz çabuk tutun LÜTFEN!

FATIH SULTAN TEKKE

Berat
21.06.2005, 12:40
selJK karde?im, tamam ben de ele?triyorum yönetimi ?u an, bence de kampa kadar transfer i?ini halletmeleri gerekirdi ama ortal??? bu kadar da velveleye vermeye gerek yok.. Yönetimi bu kadar yerin dibine sokuyorsun, yar?n öbür gün trasfer yap?ld???nda buraya hangi yüzle yazacaks?n çok merak ediyorum.. Nedir bu "paray? bast?r?n,al?n!" sevdan?z anlamad?m gitti.. Trabzonspor tarhihinden hiç mi ders alm?yorsunuz... Bizim tarz?m?z farkl?.. Sab?rl? olal?m...

Alt? çizili yerleri birdaha okuyun.. O k?s?m i?inize gelmedi?i için atlam???n?z galiba.. Öyle yorumlar yazm???n ki (özellikle selJK) sanki ben yönetimi körü körüne savunuyorum.. Ben de k?zg?n?m yönetime ama benim derdim olumlu bir sinerji olu?turabilmek.. Buray? yang?n yerine çevirmek istesem ben de çok güzel(!) yaz?lar yazabilirim... Bu forumda yaz? yazarken her türlü ele?tirinimizi yapal?m,ama insanlar? yönetim aleyhine k??k?rtmamaya, galeyana getirmemeye özen gösterelim..LÜTFEN!...

bobmarley
21.06.2005, 12:40
ben okadar kötümser bakm?yorm..zoruma giden ?eyler olmad? deil..ama sevindirici bikaç haber gelicek gibi bekliyorum..buyuk olas?l?klada gelicek..üzülüp,sinirlenmesin hiçkimse..zurawskiyi biz ve metin akba?o?lu büyüttü..?ahsen ben tan?m?yodum daha önce..smileys/smiley1.gif..deividi o yüzden sordum..borgettiyide baya övüyolar...fatihle birlikte tozunu att?r?rlarm?? al?n?rsa..ne biliyim..bu tip ?eyler..eninde sonunda ho? bi?eyler olucak gibi geliyo bana..smileys/smiley2.gif

bordoomavii
21.06.2005, 12:45
?imdi bize birtek kaleci laz?m birde defans.kimi kesipde oynat?caks?n tak?mda bir orta saha oyuncusu al?nca yada bir forvet.bizim kadro zaten müthi?.?uan bize bir kaleci birde tolgan?n yerine adam laz?m.ama forvete ve de ortasahan?n soluna bir adam al?nabilir.

bobmarley
21.06.2005, 12:50
tolgadan gelen parayla güzel ?eyler yaparlar umar?m...bakal?m hay?rl?s?...smileys/smiley1.gif...ben daha çok ismi geçen adamlar?n nas?l olduklar?n? merak ediyorum...deivid de sozua,kaleci viera..sonra bu borgetti...

Guests
21.06.2005, 12:52
-----------------Edited by: murat

Zafer Keskin
21.06.2005, 12:56
berat abiya kat?l?yorum arkada?lar lütfen dikkatli olal?m bu yönetimle biz bu yerlere geldik...

transfer konusu arkas?nda neler var kimse bilemez onu belki wisla ba?kan? bir tats?zl?k ç?kard? ... hiç kimse ne oldu?unu bilemez bir ?ekilde zurawski trabzonspora gelmeyecek bunu kabullenin ba?ka bir ?ey yapamayacaklar?ndan alternatifimiz var diyorlar ne desinler transfer sezonunu kapatt?k yapmayaca??z diyincemi rahatl?caks?n?z...

Ömer SEVİNÇ
21.06.2005, 13:00
Öfff...
<UL>
<LI>Neden her sene bu çileyi çekmek zorunday?z ki?</LI>
<LI>Neden her sene B plan?na geçmek zorunday?z ki?</LI>
<LI>Neden her sene yapm?? olmak için transfer yapmak zorunday?z ki?(2.ligden gelen adamlar)</LI>[/list]

Neden???

Taner Uykuçeken
21.06.2005, 13:10
<TABLE border=0 cellPadding=0 cellSpacing=0 height="100%" id=HB_Mail_C&#111;ntainer width="100%" UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD background="" height=250 id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" UNABLE="off">
Son duyumlar tolgan?nda gitti?ini yönünde ama hala HEP DESTEK TAM DESTEK slogan?ndan hareketler yönetimin bu yanl??lar?n?n yan?nda olanlar var gibi merak ettim de yar?n öbür gün kaptan?da yollarsalar (demedi demeyin) yine ayn? dü?üncedemi olacaklar yine bir fatih gider di?eri gelir mi diyecekler ?ampiyonluk yine kaçt???nda senin bu adaletsiz arenada vermi? oldu?un mücadele yeter deyip kendimiz kand?rmaya devam m? edece?iz kald?k? vaad eden onlar hakemleride yenecek bir tak?m yarataca??z diye ama görünen köy hiçte öyle de?il ?imdi diceksiniz ki yar?n transfer yap?l?nca ne diyeceksiniz tren perondan ç?kt?ktan sonra trene yolcu yeti?tirmeye çal??man?n hiçbir anlam? yoktur bu saatten sonraki transferler in?allah beklentileri kar??larda bizde pi?man oluruz dü?ünün bir i?ten ç?k?p ba?ka bir i?yerine girdi?inizde ne kadar zorluk çekiyorsunuz bu insanlar ülke de?i?tirecek farkl? bir dine mensup ülkeye gelicek ama genede in?allah gelir gelmez tak?ma katk? sa?larlarda ?l terni bu sefer kaçmaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD height=1 style="FONT-SIZE: 1pt" UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Emorfo
21.06.2005, 13:13
Yorumlar? okudukça sinir kat say?m art?yor. Lütfen gereksiz yere of puff bunlar?n transfer yapaca?? yok, yönetim bu i?i bilmiyor gibi gereksiz mesajlar atmayal?m... Sa?l?kl? yap?c? ve seviyeyi dü?ürmeden yorumlar yapal?m. G?nah geldi ayn? ?eyleri okumakta. Foruma yazarken d??ardan okundu?u unutmay?n biraz düzenli ve düzeyli olal?m...

Salih61
21.06.2005, 13:23
Yorumlar? okudukça sinir kat say?m art?yor. Lütfen gereksiz yere of puff bunlar?n transfer yapaca?? yok, yönetim bu i?i bilmiyor gibi gereksiz mesajlar atmayal?m... Sa?l?kl? yap?c? ve seviyeyi dü?ürmeden yorumlar yapal?m. G?nah geldi ayn? ?eyleri okumakta. Foruma yazarken d??ardan okundu?u unutmay?n biraz düzenli ve düzeyli olal?m... Kat?l?yorum...smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Tmac61
21.06.2005, 13:25
Sab?r Karde?lerim....Bu tak?m altyap?s?yla biryerlere geldi...D'heanenin yeri selim oynas?n...Böyle mant?kla bakmak laz?m...Yani kendi elimizde zaten yetenekli bi dolu oyuncu var...Kaliteli yabanc? almam laz?m...