PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005-2006 l Transfer Dosyası

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

gerçekefsane
22.07.2005, 19:37
<TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=150 align=right>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=10 align=center bgColor=#000000>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff>http://www.ajansspor.com/resim/fatihsungur_imza01.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<DIV =lineStory align=left>Feridun Sungur Trabzonspor'da..</DIV>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>Trabzonspor, eski futbolcusu ve Olimpik Milli Takim'in 21 yasindaki sag kanat oyuncusu Feridun Sungur ile 5 yillik sözlesme imzaladi..</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>ajansspor.com

bordoomavii
22.07.2005, 19:37
burasi yeri degil ama herkez burda diye buraya yaziyorum.tribün kisminda tezehuratlarimiz diye bir bölüm war yeni tezahuratlar i olanlar oraya yazarlarsa çok sevinirim.bu sezon en büyük is tribüne düsecek.

falcon61
22.07.2005, 19:38
Arkadaslar kusura bakmayinda kendinizimi avutuyosunuz anlayamadim bu takima santrafor lazim fatih tekke nereye kadar sadece 1 kisi üzerine oynayamayiz liverpool lig basinda cisse ve barostan yoksun nasil mücadele verdi ne yedekler vardi gördünüz tamam biz liverpool degiliz ama büyümek için alternatifli bi takim lazim yada söyle sölim Fatih terim uefada takimi oynatirkenki kadrosunu hatirlayan varmi 2 haftada bi degistirirdi ligde ayri avrupada ayri lig kupa avrupa dürüst olun takim buna dayanabilicekmi?

AyhanPe
22.07.2005, 19:40
IBRE DÖNDÜ TARDELLI'YE

Brezilya'daki bu sok gelisme üzerine Trabzonspor hayeti C planini devreye sorarak hemen Obina'nin alternatifi Tardelli'ye döndü. Sari, Flamengo kulübünün son anda ortaya çikardigi krizin maliyetle alakali olmadigini belirterek *Sadace taraftar baskisi korkutuyor. Dün geceki tribündeki protestolar ve Obina'ya gösterilen ilgi Flamengo yöneticilerini korkutuyor"seklinde konustu.

yilan hikayesi bu yaa.neyse kim gelirse gelsin farketmez.biri alinsada su sampiyonlar ligine adam gibi bir forvetle ciksak.
Edited by: tigin

bordoomavii
22.07.2005, 19:41
fatih disinda bir golcü alicagiz zaten.yedektede mehmet yilmaz,ali güzeldal gibi oyuncular war.

falcon61
22.07.2005, 19:44
Iyi ali güzella mehmet yilmaz feridunda geldi bu sene hem sampiyon olcaz hemde kupayi alicaz da kulaga pek hos gelmiyo

sanatik
22.07.2005, 19:46
botafogo ( jeffersonun eski kulübü ) ankaraspordan Asprilla´yi transfer etmis !!! KAYNAK (http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1000309-4276,00.html)

bizim hakkimizda hic bir haber göremedim henüz.

bordoomavii
22.07.2005, 19:47
Iyi ali güzella mehmet yilmaz feridunda geldi bu sene hem sampiyon olcaz hemde kupayi alicaz da kulaga pek hos gelmiyo benim kulagima çok hos geliyo.bizim takim zaten süper.takviyelerle dahada güçlendi.en büyük sorunumuz kale artik saglam.birde forvet aldik mi bizi kim durdurabilecek???

The Londoner
22.07.2005, 19:50
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#9f3944>
<T>
<TR>
<TD =general2 width=568>Haberler</TD>
<TD>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/t_s.gif</TD></TR></T></TABLE>

<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Feridun Sungur Trabzonspor?da
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza.jpgTakimimizin Elazigspor?dan transfer ettigi, Olimpik ve Ümit Milli Takim?in genç defans oyuncusu Feridun Sungur bugün Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri?nde 5 yillik sözlesme imzaladi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Futbola Trabzonspor altyapisinda baslayan ve 2002 yilinda profesyonel olan Feridun, o sezon iki maç oynadiktan ertesi sezon sirasiyla Akçaabat Sebatspor ve Karsiyaka?da top kosturdu. Geçen sezon basinda Elazigspor?a transfer olan 21 yasindaki oyuncu, oynadigi 25 maçtaki basarili futbolla dikkatleri çekiyordu.

Altyapidan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Birinci basin toplantisinda yaptigi konusmada Feridun?un oynayacagi futbolla takima layik bir oyuncu olacagina inandigini belirterek, ?Küçük yasta Trabzonspor altyapisinda futbola baslayan Feridun, daha sonra Akçaabat Sebatspor ve Elazipspor?da oynayip tecrübe kazandi ve tekrardan yuvasina döndü.? diye konustu.

Feridun ise söyle dedi: ?Trabzonspor camiasina döndügüm için sevincimi kelimelere sigdiramiyorum. Transferimde emegi geçen herkese çok tesekkür ediyorum. Çok çalisip formayi almaya çalisacagim.?

<CENTER>
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza1.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza2.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza3.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza4.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/220705imza5.jpg
</CENTER>
</TD></TR></T></TABLE>

sanatik
22.07.2005, 19:51
bordomaviii bizi kim durdurabilecek diye sordun.

biz kendi kendimizi durdurmayi birakalim hersey mümkün olur.

falcon61
22.07.2005, 19:51
tamam güzel kardesim bende ondan bahsediyorum ya yanlis kelimeler kullandim sanirim tabiki takim oturmus ama mutlak takviye lazim dogrusu simdiye kadar fena degildik ama forvet konusu o kadar uzadiki çildirmamak elde degil ya türkiyenin en iyi forvetine sahibiz sampiyonlar ligindeyiz teknik direktör bi deha takimin kalanida süper yanlizca 1 yabanci forver ve mümkün olursa türk stoper bu kadar zor olmamali kaç aydi ugrasiyo bu sari zurowskiden baslasak 7 ay oldumu?

bordoomavii
22.07.2005, 19:58
<DIR>

biz kendimizi durdurmayiz.isallah rakiplerde durdurmaz.</DIR>

sanatik
22.07.2005, 20:00
alinabilecek birde denis marquese var Atletico PR de oynayan ancak ismi hic gecmedi bizde. PSG ve monaco ilgilendiyor son günler. Transfer bedelini merak ettim ama hic bir bilgi bulamadim.

Tardelli ismi gazetelerin uydurmasi diyelim. Bir kac defa bunu takimi satmayacagini aciklamis denildi konuda. cok yüksek bonservis istenir denildi bu acidan.

Kahe den isede vazgecilmisdi ve simdi yine gündeme geldi. Neden vazgecildigini bilmek isterdim ama info bulamadim. Kim kimden vazgecdi ?Edited by: sanatik

CECEN61
22.07.2005, 20:00
arkadaslar ben kafayi yemek üzereyim.biraktim artik kimi alirsa alsinlar.bizim nasil taraftar oldugumuzu çok iyi biliyorlar.biz bi maç küseriz ikinci maç yine tribünlerdeyiz. bunca sene sampion olamamis takimin böylesi bi taraftari dünyanin hangi takiminda var.bizim sevgimiz apayri.biz renklerine asigiz.o formayi kim giyerse giysin hakkini vermek zorundadir.ama bizim derdimiz iyi bi transfer yapipta sokakta caddede gögsümüzü kabarta kabarta gezmek.kahvede orda burada spor muhabbeti açildimi afedersin öyle salak gibi bakakaliyoruz. ner yapalim bizim kaderimiz böyle.dogdugumdan beri sampiyonluk görmedim.bi dogdugium sene süpheleniyorum kendimden acaba suç bendemi. hayirlisi olsun arkadaslar. kefenini bile boro mavi isteyen baska bi taraftar varmi. bizler herseyimizle seviyoruz kardesim.lanet olsun !!!

AyhanPe
22.07.2005, 20:02
basbakan lemi hala brezilyadami acaba arkadaslar yoksa o döndümü?valla böyle giderse brezilya vatandasi olacaksmileys/smiley1.gifonlarda
adam gibi bi basbakan görsün.belki ekonomileri düzelir biraz.neyse ya
cokta fark etmemesi lazim kimi alacaklari.sonucta bizimkiler oraya
gitmeden önce kimi taniyorduk.simdi su yildiz oraya bu yildiz
buraya.getirecekleri adam kim olursa olsun bence takima faydasi
dokunacakta tek bir problem var oda cok gec kaldilar!!!

irfanköse276
22.07.2005, 20:03
zaten fatih hem kendi oynayip hemde partnerini oynatan bi golcü. biz gidin bi fatih daha alin demedikki azicik son vurusu olan azicikta hizli

hakanh
22.07.2005, 20:05
Arkadaslar,

Basindan okuduklarimiza goreObina'nin transferi askiya alinmis ve simdi tekrardan Kahe ile ilgileniyormus yoneticilerimiz.

Bundan iki gün önce, Obina ile anlastigimizda, Sayin Bozoglu ve Sayin Sari, Deivid de Souza'nin menajerinin, kendilerini arayip, fiyati istedigimiz seviyeye cektiklerini, fakat kendilerinin de cevap olarak, artik cok gec oldugunu ve Obina ile anlastiklarini kendilerine belirttikleriniaciklamislardi.

Eger bu soylenenler dogruysa ve gercekten Deivid'in fiyati istedigimiz seviyelere cekilmisse;

Neden Deivid de Souza'nin isi bitirilmiyor ki ??

AyhanPe
22.07.2005, 20:06
bitirilemez cünkü adamin isini baskalari bitirmissmileys/smiley4.giflissabon a gitmis

BDiler61
22.07.2005, 20:07
insallah snumuz hayir olurda bir forvet aliriz

Emir BAYRAK
22.07.2005, 20:09
Arkadaslar,

Basindan okuduklarimiza goreObina'nin transferi askiya alinmis ve simdi tekrardan Kahe ile ilgileniyormus yoneticilerimiz.

Bundan iki gün önce, Obina ile anlastigimizda, Sayin Bozoglu ve Sayin Sari, Deivid de Souza'nin menajerinin, kendilerini arayip, fiyati istedigimiz seviyeye cektiklerini, fakat kendilerinin de cevap olarak, artik cok gec oldugunu ve Obina ile anlastiklarini kendilerine belirttikleriniaciklamislardi.

Eger bu soylenenler dogruysa ve gercekten Deivid'in fiyati istedigimiz seviyelere cekilmisse;

Neden Deivid de Souza'nin isi bitirilmiyor ki ??

+1967 Souza pismandi iste alin pismanligi geçsin smileys/smiley5.gif

falcon61
22.07.2005, 20:09
Bu takim adami verem eder yaaa bende dogdugumdan beri sampiyonluk görmedim ama yönetimin biraz kendisini toplamasi lazim 96daki hataya düsmemek lazim bu kadroyu seneye tutmak imkansiz gibi fatih giderse onun gibisini 10 trilyona alamayizki zaten 3den fazlasini veremiyoruz söylediginiz gibi sadece biraz becerikli bi partner yeterli ama yöneticilerde karadenizli inat insanlar iste anlamiyolarmi beceremiyolarmi yoksa parami yok anlamadik ne is bu yaaa

Keleşoğlu
22.07.2005, 20:13
nasi alamiyolar ya bi adami delirecem yaw hani bitmisti obina?!smileys/smiley7.gif

irfanköse276
22.07.2005, 20:13
1987 dogumluyum. senede bir maç izleyebiliyorm(malatya)...krali olsa yönetm fatihi seneye tutamaz... bende okudum o açiklamayi alsinlar de souza'yi

TrabzonStorm
22.07.2005, 21:07
TESEKKÜRLER YÖNETIM

Sayenizde iki üç ay gibi kisa bir sürede Portekizce, Lehce ve Ukraynacayi sökerek, akici bir halde kullanabilir duruma geldim..Ben ve benim gibi birçok taraftara bu yabanci dillerin ögrenilmesi konusunda gösterdiginiz azim ve emege tesekkür ederim..Seneye Nijeryaca, Ganaca ve Romence kurslarinin açilacagini duydum dogru mu? Önümüzdeki yil için Brezilya ve Polonya pazarindaki transfer çalismalarina katilabilecek düzeye geldim, bana bu konuda destek olabilir misiniz? Tesekkürler...

Bu arada transfer derslerini kaçiranlar için asagida özetleri sunuyorum:

Meu coração pede para eu ficar até o fim da Deivid nao futebol turco minha carreira na seleção brasileira. Não tomei decisão alguma, ainda tenho um ano para a próxima Copa e muita coisa pode acontecer pode deixar no Trabzonspor(Portekizce)

Türkçesi: Bilader biz kafaya koyduk bu topçuyu Trabzonspora kazandiracagiz. Paraysa para, kariyerse kariyer, Brezilya'da bulamadigin imkanlari biz sana sunuyoruz.Hadi Deivid topla bavulunu Türk futbolu seni bekliyor..

Polski Zurawskiego Piłki Nożnej po przeanalizowaniu tego meczu i po rozmowach z piłkarzami Pogoni, którzy nadal czują się pokrzywdzeni, doszedł do wniosku, że w Krakowie mogło dojść do naruszenia prawa i dlatego skierował sprawę do prokuratury. Trwają czynności sprawdzające.(Polonyaca)

Türkçesi:Polonyali Zurawski, önce egonu bastir sonra klübün Krakow'a..Biz seni bedavaya olursa almayi düsünüyoruz, böylece sen de kardesin Szymek'e kavusursun.Böyle firsat ele geçmez, tramvay kapida hadi gel gidelim.

Ya hatchu tiebya Tolga nah potzelevatz primsky, odin, dwa, tres.( Ukraynaca)

Türkçesi: Ya bacim postalini bile satmiyoruz Tolga'nin, sizinki artik yüzsüzlük biraz...Hadi bir,ki,üç..

immortal_TS
22.07.2005, 21:12
trabzonstorm alemsin abi çok güzel bir yere degindin valla tebrik ederim çevirilerinde smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley2.gif

TrabzonStorm
22.07.2005, 21:19
Tesekkürler..Abi fazla ciddi olmamak lazim su saatlerde yoksa kafayi yiyecez..Kisa süre içinde bi haber gelecegini ümit ediyorum Brezilya cephesinden.( Umarim nihai ve sevindirici)..Bu arada gerilmis olan ortam biraz yumusasin istedim..

angaralits
22.07.2005, 22:11
bisey sorucam?neden feridun için yeni bir baslik açilmadi?

tigin
22.07.2005, 22:14
açildi futbolcular basliginda.sakin kimse açmaya kalkmasin fururum

TrabzonStorm
22.07.2005, 22:22
Arkadaslar asagidaki linkde anladigim kadariyla Obina transferi kapanmadi..Biz 1.75 i menajere, 1.25 i klube toplam 3 milyon dolar öneriyoz, klüp ise yari yariya paylasilmak üzere 3.5 istiyor (taraftar yorumlarindan)

http://www.flamengorj.com.br/atualidade/noticia.asp?codigo=8 (http://www.flamengorj.com.br/atualidade/noticia.asp?codigo=8843) 843

sanatik
22.07.2005, 22:24
TrabzonStorm dünki haberdede 3 milyon önerdigimiz yaziyordu. Yeni bir gelisme degil sanirim bu acidan.

------------------

karadenizgazete.com

Yolumuza kimse tas koyamaz

HEDEFE KILITLENDIK
Yönetim olarak iki konuda gerekli basariyi gösteremediklerini söyleyen Bozoglu, "Brezilya'da transferi zamaninda bitiremedik. Keske bu oyunculari zamaninda kampa götürebilseydik. Ama kalitenin pesinde oldugumuz için bu duruma düstük" derken D'Haene ve Petkoviç'in transferinde de hatali olduklarini söyledi. Bozoglu, "Bu oyunculardan para kazanabilirdik. Transferlerimiz gecikince, elden çikarmak için sözlesmelerini karsilikli feshedip para kazanamadik" dedi. Bozoglu, artik önlerindeki bütün engelleri bir bir asacaklarini belirterek, "Hedefe kilitlendik, yolumuza kimse tas koyamaz" dedi.

BREZILYA'DA BÜYÜK ATILIM
Bozoglu, Brezilya'da gelecege yönelik çalismalar da yaptiklarini anlatan Bozoglu, "Brezilya'da çok yetenekli gençler var. Ama bunlarin 1-2 sezon daha yetismesi gerekir. Gelecek vaad eden oyuncular belirledik. Bonservislerini alip, kendi liglerinde oynatarak tecrübe kazandiracagiz, sonra da getirecegiz" dedi. Bozoglu, eskiden Avni Aker'in atesinin en büyük silahimiz oldugunu hatirlatarak, rakiplerin ayaklarini yeniden titretmek için Taraftar Dernekleri ile görüseceklerini söyledi.

JEFFERSON VE ELLER SÜPER
Yeni transferler için keyifli konusan Murat Bozoglu, "'Aldigim paranin 5 katini size kazandiracagim' diyen Jefferson bu sezon biz transfer edene kadar 8 hafta oynadi, 8'inde de haftanin karmasina seçildi. Fabiano Eller oynadigi takimlarda kaptanlik yapan milli oyuncu. Ona defansin lideri diyorlar" diye konustu. Forvet Deivid'in, menajerinin oyununa geldigini söyleyen genç yönetici Bozoglu, "Sonra yöneldigimiz Obina, geçen sezon 19'u ligde toplam 35 gol atti. Ancak kulübünde problem var. O olmasa bile kaliteli bir golcü mutlaka alinacak" derken, Sambacilar için, "Brezilya'da kis, burada yaz. Uyum sorunu asildiginda bu oyunculari görün" hatirlatmasinda bulundu.

Edited by: sanatik

Atinuri
22.07.2005, 22:25
obinayi bosverelim tekrar kaheye dönelim nasil olsa sl ilk maçinda oynayamayacak.haydi yönetim haydi kahe

TrabzonStorm
22.07.2005, 22:29
Haber çok yeni degil, ancak alttaki yorumlar güncel, en son yerel saatle 15:06. Hatirladigim kadari ile Ömer Sari'nin Obina'da problem parasal degil seklinde bir açiklamasi vardi...Tamam paramiz az da eger oyuncuya güveniyorsak artik parayi fazla düsünmememiz lazim bu kadar az vakit kalmisken..

SDanışmaz
22.07.2005, 22:55
Bu saatten sonra taraftarLar oLarak hep yaptigimiz bir seyi yapacagiz.BEKLIYECEGIZ...

sanatik
22.07.2005, 23:03
ya bu Ibrahima Bakayokonun frikigine bayildim.

http://img102.imageshack.us/img102/1328/ommerde6zr.gif

uy önceden rugby oynamis bu sanirim

bunu gören yönetici acaba ne yapar smileys/smiley1.gifEdited by: sanatik

zahido
22.07.2005, 23:08

bunu gören yönetici acaba ne yapar smileys/smiley1.gif

Hatirlarsan biara bu adami istiyoduk.. bundan yaklasik 4-5 sene evvel

angaralits
22.07.2005, 23:12

alternatif olarak düsünebilirsmileys/smiley5.gif

Oğuzhan Görkan
22.07.2005, 23:22
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

nuri45
22.07.2005, 23:25
<DIV ="fL tx_vrd" style="WIDTH: 507px">Sexta-feira, 22/07/2005, 17h03m | Atualizado às 17h06m </DIV><BR clear=all>
<DIV =pT6>
<DIV></DIV></DIV>
<DIV id=fio_news style="WIDTH: 594px">
<DIV></DIV></DIV>
<DIV ="tx_red pT10 tx_22">Fla com problemas para escalar ataque</DIV>
<DIV ="pT6 tx_vrd tx_14">Atacante Obina deixa o campo chorando e está com lesão na coxa esquerda</DIV>
<DIV =pT8>
<DIV></DIV></DIV>
<DIV id=fio_news style="WIDTH: 594px">
<DIV></DIV></DIV>

<DIV ="fL tx_not_2 tx_10" style="WIDTH: 417px">Fonte: Das agências de notícias [/B]</DIV>
<DIV ="fL tx_not_2 tx_10">Tamanho do texto http://globoesporte.globo.com/Portal/esportes/globoesporte/img/tx_not_tamanho.gif</DIV>< name=><AREA shape=RECT alt="" coords=26,0,51,28 href="java&#115;cript mudaFonte'mais'" target="_blank"><AREA shape=RECT alt="" coords=1,0,27,23 href="java&#115;cript mudaFonte'menos'" target="_blank"></>
<DIV =fL style="WIDTH: 400px"><!-- <div ="fL" style="width:160px;padding:0px 6px 0px 3px;">

<div style="width:160px;height:30px" ="bg_leg tx_10"><div ="pT2 mL5">Lorem ipsum dolor net amet opsus victum</DIV></DIV>
</DIV> --></DIV>
< = =text/>
var tam=10;
function mudaFonte(tipo){
if (tipo=="mais"){
tam+=5;
}else{
tam-=5;
}
do cument.getElementById('tx').style.fontSize=tam;
}

<DIV align=left>

RIO DE JANEIRO - O Flamengo está com dificuldades para escalar a dupla de ataque para o jogo contra o Coritiba no próximo domingo, Obina está fora da partida contra o Coxa na capital paranaense. O atacante deixou o campo chorando nesta quinta-feira, durante a partida contra o Juventude, com fortes dores na coxa esquerda. Nesta sexta-feira, foi diagnosticada uma lesão no músculo posterior da coxa.

E para piorar a situação do rubro-negro,o substituto direto de Obina,Fabiano Oliveira, foi convocado para a seleção sub-18 e não poderá ser opção para Celso Roth. Com isso a disputa pela vaga de companheiro de ataque de Jean na equipe carioca fica entre Fellype Gabriel e Bruno Mezenga,atacante de apenas 17 anos.

galiba Obina dünkü oynadiklari macta sakatlanmis.

Sunu bi tercüme eden biri varmi yeni bi habere benzio. Yada maksatli böle haberler cikariyolar.</DIV>

immortal_TS
22.07.2005, 23:25

bune ya smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsanatik bu zor durumda beni güldürdün ya ALLAH razi olsun.

sanatik
22.07.2005, 23:30
immortal buna BAKAYOKO frikigi derler - bakdinki top yok olmus smileys/smiley1.gif

@ nuri45

sakatlikdan ve flamenonun forvet sorunundan bahsediyor. Genc bir oyuncu oynatma imkanlari kalmis.Edited by: sanatik

hakanh
22.07.2005, 23:34
sanatik,

Allah razi olsun. 2 dakikadir kendimi tutamadan güldüm. smileys/smiley36.gif

Frikikde Super,,, Rugby esprinde Super...

Bu transfer, alindi-alinmadi sikintisi, srtesi arasinda çok iyi geldi.

Bakayoko'ya talip oldugumuz zamanlaribende hatirliyorum..

Tekrar tesekkurler,

cınar#7
22.07.2005, 23:40
niyestoper almak icin forvetin bitmesini bekliyolar alin da defanstaki sorun gitsin en azindan.obina olmazsa artik alternatif kaldimi ya

The Londoner
22.07.2005, 23:43
Bazi arkadaslar forumu dikkatli okumadigi icin ayni seyleri sorup duruyorlar. Yaklasik 5 saat once aktarmis oldugum bir haberi (okuma zahmetinde bulunursaniz eger) tekrar alintiliyorum. Evet, Obina dunku maci sakatlanarak terketti. Ikincisi, Obina transferi bizim icin % 99 kapandi!!!

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="96%" align=center><T><T><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="textoBranco">

22/07/2005

</TD></TR>
<TR>
<TD ="subtitulo">Problems for the game against the Coritiba</TD></TR>
<TR>
<TD ="textoBranco"></TD></TR>
<TR>
<TD ="textoBranco">

In the defeat of yesterday for Youth, the lateral-right Leonardo Moura was still banishes in the first time and the Obina aggressor left the field feeling many pains. (dunku macta Obina sahayi acilar icinde terk etmis!)

...

The player still commented on its possible transference for the European soccer.

- I talked with the president of the Turkish club. The Flamengo did not accept the proposal of them and I accept the decision of the club. I continue working here to help the teams to leave this situation (Obina transferiyle ilgili sunlari soyluyor: Turk kulubunun baskaniyla (!) gorustum. Flamengo tekliflerini kabul etmedi. Ben de kulubun kararina uyarim. Burada oynamaya devam edecegimve kulubu icinde bulundugu durumdan kurtarmaya calisacagim.)

..............

Bu site ne kadar guvenilir bilmiyorum ama oyuncunun ifadelerinden bu transferin kesin olarak kapandigi anlasiliyor. Yoneticiler de durustluk ornegi gosterip - aldik, alacagiz demek yerine - bu transfer su nedenden olmadi dese kendi adlarina cok daha akillica olmaz mi?

</TD></TR></T></T></T></T></T></TABLE> Edited by: The Londoner

angaralits
22.07.2005, 23:45
bizim yöneticiler obina maçta saktlanirsa yaptigimiz ön sözlesmeyi iptal ederiz gibisinden laflar etmisler ya belki o yüzden numara yapmistir.

immortal_TS
22.07.2005, 23:48
ya nolmussa olmus beyler kapanmis sa kapanir bizimkiler yeni bitane bulur önprotokol imzalanir ayagi kaydi düstü adam derler almazlar,ondan sonra baska bitane daha bulurlar vsvs. bizde burada her futbolcu için yorum yapariz artik heeeey sayin yöneticiler artik biktik daaaaaa arastirma yapmaktan. Edited by: immortal_TS

sanatik
22.07.2005, 23:58
yöneticilerin aciklamalarina göre biz cokdan KAHE yi transfer etmemiz gerekiyordu. Hersey tamam, tek deivid bekleniyordu. O olmayinca obinaya girisdik ama yine kahe gündeme geldi.

sonu ne olacak derseniz. olmuyacak derim cunkü adamlar lider durumda ve en cok gol atmis oyuncularini ucuza kaptirmak istemezler. Ucuza diyorum cunkü 5 isterseler biz 3 diyecegiz böylece bu isde yatacak.

Denis Marques hakkinda olumlu yorumlar okudum ve PSG ile monaco ilgilendigi yaziyordu. 24 yasinda. Atletico Paranaense de oynuyor. Edited by: sanatik

Harun
23.07.2005, 00:04
Bu saatten sonra Brezilya'da futbolcu aramanin mantigi yok diye düsünüyorum.

Berat
23.07.2005, 00:07
Recep çok ileri görüslüymüsün, seni tebrik ediyorum ve müsaadenle imzani kullaniyorum:

Trabzonspor Transfer Komitesi: Hep makara, tam makara...smileys/smiley32.gif(!)smileys/smiley32.gif(!)smileys/smiley32.gif(!)

drss
23.07.2005, 00:09
biraz once ntv sporda obinayi almak icin yonetimin fiat arttirma karari aldigi soylendi

Emir BAYRAK
23.07.2005, 00:10
Bu saatten sonra Brezilya'da futbolcu aramanin mantigi yok diye düsünüyorum.

Bence biraz riske girilmesi gerekir..Gençlere yönelelim..Ergin Keles ti sanirim adi genç milliden...Tabiki Bresilya'dan adam alamazsak...

The Londoner
23.07.2005, 00:10
Forvet transferine gercekten 5 Milyon $ayrilmissa bir aralar adi gecen Halil Altintop rahatlikla transfer edilebilir. Bildigim kadariyla gelmek de istiyordu.

Brezilya dizileri izlemekten daha iyidir en azindan...

drss
23.07.2005, 00:12
birde kahe ile her konuda anlasilmis ama flamengonun fiyat artirimindan sonraki karari beklenecekmissmileys/smiley5.gif

sanatik
23.07.2005, 00:14
3 milyon dollar önermisiz obinaya ve 3,5 ödenmesi gerekiyor yaziyordu. Son haberlerde bu mikdar ödenince alinabiliyordu. Peki bu adam simdi sakatlandi. Gelse kac hafta hastanede yatacak.

gercekden brezilya dizisiEdited by: sanatik

cınar#7
23.07.2005, 00:15
forvet alamazsak bu is mehmet yilmazla yurumez biraz paraya kirin ya sampiyonlar ligi ne girersek verdiginiz paranin 5 katini alirsiniz bi daha sampiyonlar ligini ruyamizda goruruz eger sampiyon olamazsak tabi.seneye 2.de heralde uefaya gider her yil fenerin yuzunden turkiyenin puani dusuyosmileys/smiley7.giftransfer sart!!

The Londoner
23.07.2005, 00:18
birde kahe ile her konuda anlasilmis ama flamengonun fiyat artirimindan sonraki karari beklenecekmissmileys/smiley5.gif

Kahe C plani Obina E planiydi. Madem C planindaki oyuncuyla her konuda anlasildi, hala neden E`nin fiyatini artiriyorlar.

Haber balon!!!

hakanh
23.07.2005, 00:19
Emir BAYRAK,

Ergin'i Sebatspor'a kiraladik yanlis bilmiyorsam.

cınar#7
23.07.2005, 00:19
halil altintop icin alman kulubu kaisersulaten 2 milyon dolar istiyodu yanlis hatirlamadiysan kendisi de gelmek istiyodu

t-mac
23.07.2005, 00:21
forvet için 5 milyon dolar ayrilmis falan hep hikaye. bizim yönetim o kadar parayi bir oyuncuya vermez, ancak taraftari uyutma politikalari iste, korkarim tolgayi satmasaydik transfer bile yapmazlardi! gerçi onu da planlamislardir tolgayi sat onun parasiyla transferi kapat..

bu arada bir arkadas risk alinip ergin keles oynatilmali demis, ben buna özellikle bu yil katilmiyorum, bu kadro daha hazir ve kaliteli takviyelerle sampiyonluga oynamali oynatilmali diye düsünüyorum ama gel görki brezilyadan transfer yapmak çok zor!!!!! demek o 6 aylik çalismada yapilmasaydi ne halde olurduk.

forvet oyuncu konusunda artik bekliyecegiz nasilsa ilk öneleme maçinda oynamiyacak, önlerinde bolca zaman var daha rahat hareket edip hatasiz bir transfer yaparlar! neyseki mehmet yilmazin hazirlik kampi ve maçlarindaki performansi umut verici idi..

sanatik
23.07.2005, 00:22

Kahe C plani Obina E planiydi. Madem C planindaki oyuncuyla her konuda anlasildi, hala neden E`nin fiyatini artiriyorlar.

Haber balon!!!

F planida Junior Pereira !!!

32 yasinda, cokdan anlasilmisdi ve bizi bekliyor havaalaninda.Edited by: sanatik

Berat
23.07.2005, 00:25
Metin Abi Allah muhafaza yaa, adini anmayalim lütfen onunsmileys/smiley5.gifEn bastan beri içimde bir korku var Fabio Junior Parreira gelecek diye..Adami hiç izlemedim ama 28 yasinda 10. ya da 11. transferini yapmis olacak eger bize gelirse..Böyle bir futbolcudan hayir gelmez bana göresmileys/smiley5.gifInsallah içimdeki kötü his gerçege dönüsmez de pek muhterem transfer komitesi üyelermiz Fabio Junior Parraira ile dönmezler..Oldu ki döndüler, umarim adam iyi çikar da ben yanilirim..

hakanh
23.07.2005, 00:26
The Londoner,

Halil Altintop'un seneye anlasmasi bitiyor ve bonservisi elinde, serbest kaliyor.

Tahminimce, Bizimkiler de, Fenerbahce de bu sebepten bu sene fazla bir bonservis ucreti odemeye yanasmiyorlar Halil icin.

sanatik
23.07.2005, 00:26
diyorum yaa berat. havaalaninda yatip kalkiyormus bile smileys/smiley1.gif

The Londoner
23.07.2005, 00:33
diyorum yaa berat. havaalaninda yatip kalkiyormus bile smileys/smiley1.gif

Bu bizim yoneticiler o kadar mahirdir ki,Pereiria`yi bile uzerinden buyuk para kazanilacak, gelecegi parlakgenc yetenekdiye satmaya kalkarlar bu taraftara... Hatta gider Pele`nin de olumlu referansini alirlar (!)Ne de olsa Bozoglu`nun uzaktan amcasi sayilir. Yardimini esirgemez herhalde!!!

hakanh
23.07.2005, 00:35
Allah Korusun...

Fabio Junior Parreira- Adam hiçbir kulupte 1 seneden fazla kalmamis ama her oynadigi kulupte de 1 golunu atmis :) .

Avrupa tecrubesi;

Italya-Roma'da bir sezonda 1 gol.

Portekiz-Guimaraes'de bir sezonda 1 gol.

Japonya'da bile ancak 1 sezon kalabilmiº.

Bende umarim yoneticilerimiz O'nunla donmezler Turkiye'ye. Fakat olurda donerlerse, bir mucize icin ben de duaciyim..

cınar#7
23.07.2005, 00:44
Allah korusun fabio junior olmasin onun yerine ben japonyada oynasam 2 tane atmistim zaten

sanatik
23.07.2005, 00:55
junior pereira nedenlistede ve denis marques den bahsedilmiyor bilmek isterim.

TOPSCORER (http://globoesporte.globo.com/ESP/0,,EEL0-4276,00.html)Edited by: sanatik

hakanh
23.07.2005, 01:10
sanatik,

Marques'in yasi 32 olarak gozukuyor. Belki sebep odur.

Fakat ben Atletico Mineiro'lu Marques'in bu sezon 13 macta 4 golu var diye goruyordum, su site'den;

http://www.soccerbot.com/frames.htm(burada Brazil'i tikla)

http://www.soccerbot.com/brazil/results/branat05x.htm?Team=A (http://www.soccerbot.com/brazil/results/branat05x.htm?Team=Atletico%20Mineiro) tletico%20Mineiro

Colakoglu
23.07.2005, 01:36
abi bizim suan en cok forvete ihtiyacimiz varken forvet transferi öneleme macina 4 gün kala hale daha yapilmadi.. yuhhh yani.

obina,deivid,pareire,kahe,zurawski ve daha bir sürü kisinin ismi gecti suan K planindan yada M planindan gidiyoruz ...smileys/smiley5.gif

gerçekefsane
23.07.2005, 01:46
Forvette rota Kahe ve Junior

Golcü arayislarini sürdüren ve önceki gece Obina'da sok yasayan Trabzonspor'da, rota Kahe ve Junior'a döndü. Flamengo'nun imza asamasinda Obina'yi vermekten vazgeçmesi Brezilya'da bulunan Asbaskan Ömer Sari'yi çilgina çevirdi. Obina'yi sildiklerini belirten Sari, "Kahe ve Fabio Junior'la yeniden görüsmelere basladik" dedi.
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=210 align=right>
<T>
<TR>
<TD vAlign=center align=middle></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=210 colSpan=2>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=210 bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>http://www.tercumangazete.com/i/1_pix_trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=10></TD>
<TD width=200 background=/i/nav_gri_kesikkesik.gif></TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD width=10></TD>
<TD align=left></TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD vAlign=center align=right width=10></TD>
<TR>
<TD>http://www.tercumangazete.com/i/1_pix_trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=center align=right width=10></TD>
<TR>
<TD>http://www.tercumangazete.com/i/1_pix_trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD width=10></TD>
<TD width=200 background=/i/nav_gri_kesikkesik.gif></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

http://www.tercumangazete.com/2005/07/23/sam/im/A529E05379B1364AA94291A4b.jpg

tercumangazete.com

vizarian
23.07.2005, 01:51
Tam manasiyla sikandal....!!!

Bizi düsünen kimse yok.. Bu ne biçim is kardesim deliye döndük yaa..

gerçekefsane
23.07.2005, 01:54
Obina komedisi
http://www.takagazete.com/haberresim/22.07.05/fla.jpg
Aktug, Obina'nin alinmasi talimatini verdi, Asbaskan Sari ?O defteri kapattik' dedi Murat Bozoglu'nun devreye soktugu menajer Uram, sartlari Trabzon-spor lehine çevirmesine ragmen, Asbaskan Ömer Sari, transfere karsi çikti
Aktug, talimat verdi
FLAMENGO'nun santrforu Obina'da önceki gün yasanan gelismeler üzerine Trabzonspor yönetimi harekete geçti. Asbaskan Sari'nin önce ?Obina'yi aldik' demesine karsin, ardindan Baskan Aktug'u arayarak ?Transfer gerçeklesmiyor, Flamengo futbolcuyu vermiyor' demesi üzerine, Aktug, yönetimi harekete geçirdi. Aktug'un Murat Bozoglu'na ?bu isi bitir' talimati verdigi ögrenildi.
Menajer devreye girdi
BOZOGLU'nun önceki gece Fabiano Eller'in de menajerligini yapan Obina'nin menajeri Eduardo Uram'i arayarak, Obina'nin transferinin gerçeklestirilmesini istedigi bunun üzerine Flamengo ile irtibata geçen menajer Uram'in, isi büyük olasilikla Trabzonspor lehine çevirdigi ileri sürüldü. Ancak Asbaskan Ömer Sari'nin, "Obina istese de bu futbolcuyu almayiz" demesi isi yine karistirdi.
Prestijimiz zedelendi
OBINA'nin, kalan bazi pürüzlerin giderilmesi halinde Trabzonspor'a imza atacagi iddia edilirken, taraftarlar, yöneticilerin, ?futbolcuyu transfer ettik' yönündeki kesin açiklamasina ragmen isin çikmaza girmesini ciddiyetsizlik olarak yorumladi. Bazi taraftarlar, ?Bu is Trabzonspor'un imajini ve prestijini zedelemistir. Yöneticiler bir an önce bu durumu düzeltmelidir" yorumunu yapti.

http://www.takagazete.com/haberresim/23.07.05/sari.jpg
Trabzonspor Asbaskani Ömer Sari'nin elini attigi transferler ya uzun ve sikintili görüsmelere sahne oldu ya da büyük sorunlarla noktalandi
ÖNCE EMRAH VE TOLGA
? Bordo-Mavili kulübün transfer komitesinde yer alan isimlerden biri olan Asbaskan Ömer Sari'nin, bu sezon el attigi transferlerde hep sorun yasandi. Sari, önce Emrah transferini üstlendi. Emrah ile gergin bir diyalog kuran Sari, bu futbolcunun görüsme masasini terk etmesine neden oldu. Ancak araya giren isimler, Emrah'in G.Saray'in kapisindan son anda takima dönmesini sagladi.

SIMDI DE OBINA OLAYI
?Tolga transferinde de etkili olan Sari, bu futbolcunun Shakhtar Donetsk'e transferinde öncü rol üstlendi. Uzun ve sikintili görüsmelerin ardindan Tolga 3.750 milyon dolara Ukrayna kulübüne verildi. Sari, son olarak Brezilyali Obina'nin transferini üstlendi ancak ne gariptir ki, bu transferde de pürüz yasandi. Simdi Trabzonspor bu sorunu gidermeye çalisiyor.
takagazete.com

61trabzonomer
23.07.2005, 02:03
Kahe çok iyi bildigim kadariyla ya o olsun yada obina ikiside çok iyi ama obina herhalde zora girmis offf dertler bir degilki..........

Colakoglu
23.07.2005, 02:04
ya simdide butun suc ömer sarida oldu ne alaka yaaaa...

gerçekefsane
23.07.2005, 02:09
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV =subject>Trabzon Kahe?yi getiriyor</DIV>
23 Temmuz 2005 Cumartesi</DIV>
<DIV =>Haftaya gelecek
Dis transfer çalismalarini Brezilya?da sürdüren ve Flamengolu Obina?dan vazgeçen Trabzonspor, ilk gözdelerinden Ponte Pretali Kahe ile anlasmaya vardi. Futbolcunun menajeriyle dün bir araya gelen asbaskan Ömer Sari, ön protokol yaptiklarini, transferin pazartesi günü resmilesecegini söyledi. Bordo-mavili yönetimin daha önce ?agir? oldugu gerekçesiyle vazgeçtigi Kahe hakkinda bir açiklama yapan asbaskan Sari, ?Kahe?nin önceki gün Rio?da maçini izledik. Benim kanaatim Kahe iki Obina eder. Bizim aradigimiz tipte pivot santrfor. Brezilya Ligi?nde lider takimda oynuyor ve 8 golü var. Yasi genç, aradigimiz özellikte bir golcü? dedi.

Lemi begendi
Sari, antrenör Lemi Çelik?in bastan beri Kahe konusunda israr ettigini belirterek, ?Ben Kahe?nin maçini TV?den izlemistim ve agir bulmustum. Baskana da ?Ikinci bir Lange vakasi yasayabiliriz? raporunu verdim. Bu yüzden Obina?ya yönelmistik. Lemi ise hâlâ Kahe için israr ediyordu. En son önceki gün maçini izledikten sonra Lemi?den defalarca özür diledim. Baskana da Kahe hakkinda olumlu rapor verdim. O da benim hatamdan tereddüte düstü ve hafta sonu son kez maçini izlememizi söyledi. Biz ön protokolümüzü yaptik. Hafta sonunda maçini izleyecegiz. Kanaatimizde bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Kahe?yi alip Trabzon?a gelecegiz.? dedi. </DIV>
<DIV =></DIV>
<DIV =>turkiyegazetesi.com.tr</DIV>

Colakoglu
23.07.2005, 02:12
<div style="margin-top: 10px; margin-bottom: 5px;">
<div ="subject">Trabzon Kahe?yi getiriyor</div>
23 Temmuz 2005 Cumartesi</font></div>
<div ="">Haftaya gelecek
Dis transfer çalismalarini Brezilya?da
sürdüren ve Flamengolu Obina?dan vazgeçen Trabzonspor, ilk
gözdelerinden Ponte Pretali Kahe ile anlasmaya vardi. Futbolcunun
menajeriyle dün bir araya gelen asbaskan Ömer Sari, ön protokol
yaptiklarini, transferin pazartesi günü resmilesecegini söyledi.
Bordo-mavili yönetimin daha önce ?agir? oldugu gerekçesiyle vazgeçtigi
Kahe hakkinda bir açiklama yapan asbaskan Sari, ?Kahe?nin önceki gün
Rio?da maçini izledik. Benim kanaatim Kahe iki Obina eder. Bizim
aradigimiz tipte pivot santrfor. Brezilya Ligi?nde lider takimda
oynuyor ve 8 golü var. Yasi genç, aradigimiz özellikte bir golcü? dedi.

Lemi begendi
Sari, antrenör Lemi Çelik?in bastan beri Kahe
konusunda israr ettigini belirterek, ?Ben Kahe?nin maçini TV?den
izlemistim ve agir bulmustum. Baskana da ?Ikinci bir Lange vakasi
yasayabiliriz? raporunu verdim. Bu yüzden Obina?ya yönelmistik. Lemi
ise hâlâ Kahe için israr ediyordu. En son önceki gün maçini izledikten
sonra Lemi?den defalarca özür diledim. Baskana da Kahe hakkinda olumlu
rapor verdim. O da benim hatamdan tereddüte düstü ve hafta sonu son kez
maçini izlememizi söyledi. Biz ön protokolümüzü yaptik. Hafta sonunda
maçini izleyecegiz. Kanaatimizde bir degisiklik olacagini sanmiyorum.
Kahe?yi alip Trabzon?a gelecegiz.? dedi. </div>
<div =""></div>
<div ="">turkiyegazetesi.com.tr</div>

inanmiyorum artik hicbi habere imzayi atarken fotografini getirsinler.. brezillyada cekip fakslan bmnye yollasinlar

TrabzonStorm
23.07.2005, 02:19
FLAS HABER !!!

Forvet sorunu çözüldü...

Trabzonspor Brezilya dan Ömer Sari yi getiriyor...Tüm pürüzler giderildi...Sari beraberinde menajeri L .Çelik ve tercumani (uzun süredir yurtdisinda olmasi nedeni ile dil sorunu oldugu belirtiliyor) ile birlikte önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek..Sari'nin eski takim arkadasi M. Bozoglu ile iyi bir ikili olusturacagi ve uyum sorunu yasamayacagi kaydedildi..Bu arada bordo mavili taraftarlarin da sürpriz bir karsilama töreni hazirladigi ögrenildi.

Ne söylenir, ne edilir bilemiyorum ki..Yönetim kendi kendini bitirecek galiba...Yazik...

Yönetici transfer edebilecegimiz bir yer var mi? B Bloktaki apartman yöneticisine iyi diyorlar...

TRABZONLU_TS
23.07.2005, 02:21
FLAS HABER !!!

Forvet sorunu çözüldü...

Trabzonspor Brezilya dan Ömer Sari yi getiriyor...Tüm pürüzler giderildi...Sari beraberinde menajeri L .Çelik ve tercumani (uzun süredir yurtdisinda olmasi nedeni ile dil sorunu oldugu belirtiliyor) ile birlikte önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek..Sari'nin eski takim arkadasi M. Bozoglu ile iyi bir ikili olusturacagi ve uyum sorunu yasamayacagi kaydedildi..Bu arada bordo mavili taraftarlarin da sürpriz bir karsilama töreni hazirladigi ögrenildi.

Ne söylenir, ne edilir bilemiyorum ki..Yönetim kendi kendini bitirecek galiba...Yazik...

Yönetici transfer edebilecegimiz bir yer var mi? B Bloktaki apartman yöneticisine iyi diyorlar...

alemsiniz haa:))

sanatik
23.07.2005, 02:25
...Futbolcunun menajeriyle dün bir araya gelen asbaskan Ömer Sari, ön protokol yaptiklarini, transferin pazartesi günü resmilesecegini söyledi.

Kanaatimizde bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Kahe?yi alip Trabzon?a gelecegiz.? dedi.

sorunalinti yapip isaretledigimcümlelerde !!!

resmilesebilir ve getirebiliriz yetmiyor.

FLAS HABER !!!

Forvet sorunu çözüldü...

zubihiihiuu smileys/smiley36.gifEdited by: sanatik

AyhanPe
23.07.2005, 02:32
bakim rumlarla yapacagimiz mac cok gergin ve zor gececek.takimin
konsantresi sifir.rumlar hayatlarinin macina cikacaktir.eger ilk 20 dk
da gol yersek hezimete bile ugrayabiliriz bu oturmamis defansla.evet
normal sartlarda adamlarla 10 mac yapsak tümünü kazaniriz ama simdi
bulundugumuz durum pek ici acici degil.tek umudum senol hoca.umarim
takimin motive eder.acikcasi cekiniyorum isimiz mehmet yilmaza
kalmissa.hayirlisiyla iyi bi sonucla dönsek.fark atmayi düsünmek yanlis
olur

TrabzonStorm
23.07.2005, 02:42
Demek ki 6 aydir izlemiyormusunuz..Yahu evirip çevirmenin ne geregi var..Kimse sizden artik açiklama beklemiyor..Futbolcu getirin yeter, Kahe'nin yaninda da biraz kahve getirirseniz biraz taraftara,40 yil unutmazlar sizi artik..

Kahe'nin Obina'dan daha iyi oldugunu bu siteyi takip edenler zaten biliyor.Adam öbürünün iki kati kadar gol atmis (Sari'nin hesabi dogru bir kat obinaya bir kat bu binaya; iki kat eder).Ben de bastan beri Kahe nin alabileceklerimizin en iyisi oldugunu önceki yazilarimda belirtmistim.

Brezilya forumlarindan arkadaslarin aldigi haberlerde de Kahe, Tardelli ile birlikteDeivid'den sonra Obina ve yanilmiyorsam Tuta dan önce siralanmisti.Hatta Obina için tamam sonuçta golcü ama, geriden iyi toplarla beslenmesi gerekiyor, kendi becerisi az yönünde yorumlar vardi hatirlarsaniz.

Ben raziyim Kahe'ye,

Obina da kim,vurun kahpeye!!!

Colakoglu
23.07.2005, 02:45
FLAS HABER !!!

Forvet sorunu çözüldü...

Trabzonspor Brezilya dan Ömer Sari yi getiriyor...Tüm pürüzler
giderildi...Sari beraberinde menajeri L .Çelik ve tercumani (uzun
süredir yurtdisinda olmasi nedeni ile dil sorunu oldugu belirtiliyor)
ile birlikte önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek..Sari'nin eski
takim arkadasi M. Bozoglu ile iyi bir ikili olusturacagi ve uyum sorunu
yasamayacagi kaydedildi..Bu arada bordo mavili taraftarlarin da sürpriz
bir karsilama töreni hazirladigi ögrenildi.

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif gecenin bu yarisi güldürdünya beni helal olsun sana... üstelik bide sinirlerim bozuktu smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sanatik
23.07.2005, 02:48
Demek ki 6 aydir izlemiyormusunuz..Yahu evirip çevirmenin ne geregi var..Kimse sizden artik açiklama beklemiyor..Futbolcu getirin yeter, Kahe'nin yaninda da biraz kahve getirirseniz biraz taraftara,40 yil unutmazlar sizi artik..

Kahe'nin Obina'dan daha iyi oldugunu bu siteyi takip edenler zaten biliyor.Adam öbürünün iki kati kadar gol atmis (Sari'nin hesabi dogru bir kat obinaya bir kat bu binaya; iki kat eder).Ben de bastan beri Kahe nin alabileceklerimizin en iyisi oldugunu önceki yazilarimda belirtmistim.

Brezilya forumlarindan arkadaslarin aldigi haberlerde de Kahe, Tardelli ile birlikteDeivid'den sonra Obina ve yanilmiyorsam Tuta dan önce siralanmisti.Hatta Obina için tamam sonuçta golcü ama, geriden iyi toplarla beslenmesi gerekiyor, kendi becerisi az yönünde yorumlar vardi hatirlarsaniz.

Ben raziyim Kahe'ye,

Obina da kim,vurun kahpeye!!!

29.06.2005

Trabzonspor'un transferde kadrosuna katmaya çalistigi isimlerden Botafogo'nun savunma oyuncusu Rafael Marguez Pinto ve Santos Takimi'nda oynayan David Souza'ya alternatif olan Ponte Preta'nin forvet oyuncusu Kahe'nin maliyetleri nedeniyle daha ön planda oldugu kaydedildi.

Futbolcularin menajer ve kulüpleri ile görüsme halinde olan yöneticilerin bu transferleri her an sonuçlandirabilecekleri belirtildi.

03.temmuz.2005

Samba stratejisi

Trabzonspor, Brezilyali Kahe ile anlasti ancak 2 gün süre istedi. Bu süre diger sambaci Deivid'in kulübü Bordeaux'yu ikna etmek için kullanilacak.

10.temmuz. 2005

% 95 BITMISTI AMA ÇIKMAZA GIRDI...
Trabzonspor'da sok yasaniyor. Brezilya'da bulunan transfer komitesi üyeleri Ömer Sari ve Murat Bozoglu, % 95 oraninda anlasmaya vardiklari Ponte Preta'nin golcüsü Kahe'nin sürekli yeni taleplerde bulunmasi transferi çikma sürükledi. Brezilya liginin en golcü isimlerinden olan Kahe'ye rest çekip 2 gün süre taniyan Bordo-Mavili yöneticiler, pazartesi günü dönmeye hazirlaniyor. Edited by: sanatik

TrabzonStorm
23.07.2005, 02:52
Son durumu % 96 olarak hesapliyorum..

%95 + bir ihtimal daha var = %96

gerçekefsane
23.07.2005, 02:53
Kahe geliyor

http://www.milliyet.com.tr/2005/07/23/spor/resim/spo04.jpg
Trabzonspor'da, Flamengo Kulübü'nün Obina'yi verme konusunda geri adim atmasi üzerine gözler 23 yasindaki Kahe'ye çevrildi. Bu futbolcunun menajeri ve kulübü Ponto Prita ile yapilan görüsmelerde büyük oranda anlasmaya varildigi kaydedildi. Bordo - Mavili yöneticilerin Kahe konusunda son pürüzleri gidermeye çalistigi, golcü oyuncunun bu aksam ya da yarin Türkiye'de olabilecegi bildirildi. Trabzonspor'un Kahe'ye ilk sezon için 400 bin dolar ödeyecegi ve her sezon 50 bin dolar artis yapilacagi da vurgulandi. Trabzonspor, Elazigspor'un 21 yasindaki Ümit Milli futbolcusu Feridun Sungur ile 5 yillik sözlesme imzaladi.

milliyet.com.tr

sanatik
23.07.2005, 02:56
Son durumu % 96 olarak hesapliyorum..

%95 + bir ihtimal daha var = %96

eller forvet oynarsa olmazmi ?

ponte preta hakkinda su anda sadece frontini ismindeki forvetini santosa kiralayacaklari haberi geciyor. Edited by: sanatik

TrabzonStorm
23.07.2005, 03:01
Ellerin herseyi var..

Bizim bi forvetimiz eksik. Eller aldi forveti...

Ellere var bize yok mi? Kahe aglayip Kahe gülecek miyiz yani?

TheCrow
23.07.2005, 03:02
Arkadaslar,Ömer Sari gerçekten televizyondan adami izleyip de "ulan bu adam agirmis,bosverin yahu" demisse,bu ciddiyetsizliktir,nasil bir futbolcu izleme isidir bu ey transfer komitemiz???Yok eger dememisse de"Kahe Obina'dan çok iyi canim,Obina da kimmis" diye çevir kazi yanmasin yapiyorlarsa,bu da taraftara saygisizliktir...Her iki durumda da yaptiklari ayiptir,savunulacak veya hosgörülecek bir tarafi yoktur...

sanatik
23.07.2005, 03:05
ponte preta haberleri - gelismleri takip edebileceginiz SAYFA (http://www.p&#111;ntepreta.net/agenciap&#111;nte.php)

TheCrow
23.07.2005, 03:07
Ali Güzeldal A.Sebat'ta
Trabzonspor'un genç yetenegi Ali Güzeldal'in, 1 yilligina kiralik olarak Akçaabat Sebatspor'a verildigi ögrenildi. Ali'nin, Sebat'in Bolu Kampi'na katilacagi bildirildi.
(Takagazete)
Zaten forvette bir bolluk bir kalabalik var ki,sormayin gitsin...

TheCrow
23.07.2005, 03:15
Asbaskan Ömer Sari, Obina'dan tamamen vazgeçtiklerini ve Kahe ile anlastiklarini söyledi. Sari, "Kahe, Obina'dan daha iyi. Futbolcu ve kulübü ile her konuda anlastik. Sadece pazar günü bir kez daha Fluminense ile oynayacaklari maçta izleyecegiz ve el sikisacagiz" dedi.

(pasfotomaç)

Allah'im aklimiza mukayyet ol Yarabbim...NIYE IZLIYORSUNUZ KARDESIM BIR KERE DAHA,NIYE???

AyhanPe
23.07.2005, 03:19
acaba jeffersonu dami sebat a versek arkadaslar.adam cok genc bizim takimin agirligini tasiyamazsmileys/smiley17.gifneyse ben hami yi forvet oynatalim diyorum.bence cok faydali olur.en azindan sut ceker belki fileyi bile delersmileys/smiley4.gif

sanatik
23.07.2005, 03:23
http://globoesporte.globo.com/ESP/Home/foto/0,,3346076,00.jpg

fluminese baskani bizim fabiano eller´in gelmesinde bir cok cabaya ragmen sadece 6 ay kalmasini vetakimdan ayrilmasinielestiriyor bu haberde. (http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1000727-4276,00.html)

TrabzonStorm
23.07.2005, 03:32
Burda bir haber var Kahe ile ilgili ama üyelik istiyor

http://noticias.busca.uol.com.br/uol/index.html?q=kahe&amp;i (http://noticias.busca.uol.com.br/uol/index.html?q=kahe&amp;id=1&amp;rd=1&amp;skin=news) d=1&amp;rd=1&amp;skin=news

sanatik
23.07.2005, 03:41
gelecek fluminese maci ve santosa kiralanan frontini ile ilgili haber. icerigi bende okuyamadim, linkdeki kisa bölümü tercüme ettirdim sadece. Kahe özelliklerinde olan frontini anlamina geliyor kisa bölüm.

hakanh
23.07.2005, 03:45
Kahe'yi satacak bir takimin ayni ozelliklere sahip bir baska futbolcusunu kiralamasi size neyi dusunduruyor ?

sanatik
23.07.2005, 03:46
edit: seni yanlis anladim. sorry.

frontini kiralik haberi KAYNAK (http://esportes.terra.com.br/futebol/brasileiro2005/interna/0,,OI601650-EI4847,00.html)1 &amp; KAYNAK 2 (http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1000754-4276,00.html)Edited by: sanatik

hakanh
23.07.2005, 04:00
sanatik,

Tamam, bende ayni seyi kastettim ve demek istedigim;

Eger gercekten (bizim yoneticilerin soylendigi gibi) Kahe'yle ve takimiyla her konuda anlasmis olsaydik ve Kahe'yi bize vermis gibi olsalardi, hic ayni ozellikteki ikinci bir futbolcularini da gozden cikartip kiralarmiydi Ponte Preta ?

Kisaca;

Eger ayni ozellikteki futbolcularini kiraya verdilerse, Kahe'yi bize vermezler.

Eger Kahe'yi bize vermeye karar vermis olsalardi, en azindan ayni ozelliklere sahip digerfutbolcusunu (Frontini'yi) takimda tutmayi dusunmezler miydi ?

IX MARKURIS
23.07.2005, 04:05
Bay Informasyon konustu yine

Herr Stasi!

sanatik
23.07.2005, 04:11
kesinlikle tutarlar. Frontini ayni özelliklerde forvet oldugunu uol sitesindeki müsade edilenkisa bölümden anlasiliyor.

cok enteresan gelismeler olacak gibi yine.

transfer bedeli acaba bizim obinaya vermeye hazir oldugumuz 3 milyon dollarin ne kadar üstünde olacak ? Son kahe ile gelismelerde sanki bir yazida 5 milyon okumusdum, emin degilim ama arada iki milyon belki daha az olacakfark bir iki gün icinde kapanip asilabilmez gibi geliyor. Kisa sürede bu transferin bitmeyecegini, hatta hicde olmayabilecegini tahmin ediyorum son haftalardaki gelismelere dayanarak.

Inschallah yanilirim ve kahe transferi gerceklesir.

sanatik
23.07.2005, 04:17
IX MARKURIS

bu niki niye kullaniyorsun ?

Stasi esas sensin - anladin sen anladin.

----------------------------------------------

kahenin yedegi olan Frontiniyi santos kiralamak istiyor haberi bu yeni kaynakdada mevcut (http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1000754-4276,00.html)Edited by: sanatik

hakanh
23.07.2005, 04:22
IX MARKURIS,

Ne demek istedigini anlamadim ??

IX MARKURIS
23.07.2005, 04:26
demek istedigim acik ve net dogu almanyanin istihbarat sefi gibisin dedim sanatik'e bunun neresinde kötülük var

IX MARKURIS
23.07.2005, 04:33
aslinda benim gercek nickim avulot hani Los Garpos bombasini patlatan varya arkadaslar iki hafta no post cezasi yedim

hayret birsey millet saka yapiyor yok Zurawski kampi terketti diye biz haril haril arastiriyoruz meger yalan onlar niye ceza yemiyor beni hemen postaliyorlar

ulan ezik mi demediler internet travestisi demediler niyemis yok neden senin e-mail adresinde aslan yaziyor arkadasim benim soyadim aslan

Anlamayanlar icin tekrarliyorum ben köprübasi ilcesinin fidanli mahallesindenim ve iddia ediyorum hic kimsenin olamayacagi kadar TRABZONLUYUM TRABZONSPORLUYUM

kimbilir belki de yine no post yerim belli olmaz

sanatik
23.07.2005, 04:34
9:00 - 11temmuz 2005

Wagner Ribeiro Türklerin Kahe ile ilgilendigini dogruluyor.

PSG den sonra Trabzonspor Kahe ile ilgileniyor. Kahenin manajeriWagner Ribeiro gecen cumartesi türk yöneticiler ile görüstügünü ancak.. ( bu kismini tam anlayamadim acik birakiyorum ).

kahenin sezon ( yil ) sonuna kadar anlasmasi devam ediyor vebonserviside paysahibleri PALMEIRAS ve menejeri Wagner Ribeiro.

kaynak (http://esportes.terra.com.br/futebol/brasileiro2005/interna/0,,OI587087-EI4847,00.html)

12:00 -11.temmuz 2005

25 % bonservis sahibi Ponte Preta Kaheyi türklere birakmiyor.

Bonservis sahipleri 25 % Palmeiras ve 50 % Menejeri Wagner transferini onayliyor ancak 25 % pay sahibi ve kirada oynadigi PONTE PRETA kabul etmiyor. Baska oyunculari kayib etmisler bundan önce ve kahe nin kalmasini istiyorlar.

kaynak (http://esportes.terra.com.br/futebol/brasileiro2005/interna/0,,OI587369-EI4847,00.html)

------------------

Fiorentina, Atletico Madrid2004´de Carlos Eduardo de Souza |Kahé yi transfer etmek istemis.Edited by: sanatik

yakup midi
23.07.2005, 04:47
sampiyonlar ligi maçlarinda oynatamayacaksak niye forvet transferi yapacagizki artik anlamadim ben.

IX MARKURIS
23.07.2005, 04:49
kimse yok mu canim SIKILDI

hakanh
23.07.2005, 04:51
sanatik,

Bu habere sevinsek mi, uzulsek mi anlayamadim ?

Menajerin ve Palmeiras'in (yani bonservis sahiplerinin) satmak istemesi guzel de,

acaba Kahe'yi sezon sonuna kadar kiralamis olan Ponte Preta'nin vermek istememesi bu isi ne kadar engeller ?

hakanh
23.07.2005, 04:55
yakup midi,

Eger Pazartesi gunune kadar bildiremezsek, sadece Anorthosis macinda oynatamayacagiz.

Daha sonraki Sampiyonlar Ligi maclarinda degil.

sanatik
23.07.2005, 05:05
Paris Saínt German 01.temmuz 2005 de 1,2 milyon dollar bonservis bedeli teklif etmis !!

KAYNAK (http://www.allpsg.com/ftopic-7095.html)( <A name=202749></A>piloujonage | Posté le: Ven Juil 01, 2005 9:14 pm )

---------------

kahe hakkinda forumlardan iki yorum ( kaynak (http://www.xtratime.org/forum/showthread.php?t=137052) )

"Kahê is a bit more powerful(bigger at least) ( than Vagner Silva de Souza )and might even complement the team even better seems very good at headers too."

"Kahe is good but he's mostly a target-man... if Palmeiras' midfield fails to deliver the ball to him, he doesn't seem to have have Vagner's ability to create his own chances. But he does look like a good young prospect."

ve bu cok enteresan( kaynak (http://www.semananews.com/news.php?nid=1269) ): kahe en yetenekli gencler arasinda !

"In Brazil it emphasizes Kahe, attacker of 22 years pertaining to the Palmeiras and whose appearance has been sudden;"

http://terceiroanel.weblog.com.pt/superliga/estoril/kahe.jpg

http://globoesporte.globo.com/ESP/Home/foto/0,,3433795,00.jpg

PONTE PRETA NEWSTICKER (http://www.p&#111;ntepreta.net/agenciap&#111;nte.php)

sonhaberde antrenörleri santosa kiralanacak olan yedek forvet fronitinin gitmesini istemedigini, geriye sadece 2 forvet kalacagina kiziyor !!!

bir tane forvet geri kalacagini ögrenirse neler olacak bakalim smileys/smiley1.gif

http://www.p&#111;ntepretaesportes.com.br/images/capa/foto-semana-grande23.jpg
<DIV align=center>http://www.p&#111;ntepretaesportes.com.br/images/imprensa/galeria/galeria25/P&#111;ntePretaXFigueirense031.jpg</DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center>KAHE GOLÜ ICIN TIKLA (http://gmc.globo.com/GMC/0,,2465-p-M330813,00.html)| VIDEO | SAMBA SAMBA smileys/smiley1.gif
Sonra asagida KAHE kelimesi ile arama yapin, tüm kahe gollerini izleyin.</DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center>SAMBA SAMBA SAMBA her golünden sonra SAMBA</DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center>HEMEN GELSiN.
LÜTFEN.</DIV>
<DIV align=center>Ayaklarinada, kafasinada hakim. Yeterince Hizli, genc, uyum saglasin kendimizden haric kimse tutamaz bizi.
Gelirse Sampiyonlar Liginede kaliriz, Sampiyonlugumuzu bilesimdiden ilan ederim.</DIV>
<DIV align=center>YÖNETIM ne yap yap kahe´yi getir. </DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center>Mail adressi: yonetim@trabzonspor.org.tr</DIV>Edited by: sanatik

IX MARKURIS
23.07.2005, 05:13
süper yasmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ts@dc
23.07.2005, 07:59
gonderilecekler listesi: bozoglu, lemive sari

gelecekler listesi: TSsayesinde(olanaklari ile)profosyonel futbolcutuccari olmaya calismayan, daha once bu isi bitirmis, deneyimli bir grup insan.

arakop
23.07.2005, 08:49
Bu kahenin 4-2 lik maçta attigi golde cidden banada agir geldi.ama yinede faydali olacagina eminim de bu adamlar daha önce olmadi denen adami simdi nasil alacaklar.Vallahi Ömer sari nin açiklamasi özürü kabahatinden büyük dedirtiyor

immortal_TS
23.07.2005, 09:16
sanatik abi vizir vizir çalisiyosun helal olsun sana yaaaaa türkiyede olsan sen bu isi bitirirdin valla EN BÜYÜK ARASTIRMACI GAZETECI SANATIKsmileys/smiley4.gifbu arada herkese günaydin.Edited by: immortal_TS

Tmac61
23.07.2005, 09:20
sanatik ne desek yine bossmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Umut Uzunoglu
23.07.2005, 10:24
Ben Trabzonspor gönül vermis biri olarak son yasanan transfer olaylarindan dolayi çok üzgünüm takimimiz sezonu en erken açan takim ama transferde en sona kalmis bir takim olmasini anlayabilmis degilim dünya kubü olma parolasiyla yola çikan bir kulübün profesyonel transfer ekibi nasil olmaz samyonlar ligi maçina forvetsiz çikma gibi bir lüksümüz yoktur ya rum takimi bizi elerse ne olacak 6 aydir bir transfer nasil bitirilemez bugüne kadar hep bekledim ama olmadi 1 kaleci 1 stoper transferi bu takim için yeterli degildir yöneticilerimiz iyi niyetlerinden süphem yok ama bu senede basariz olursak hesabi kim verecek olan gene bize cefakar fedakar taraftara bu takima gönül verenlere olacaktir.Lütfen biraz ciddiyet lütfen

akdin
23.07.2005, 10:25
günaydin,bence artik kimseyi almasinlar,aldiklari futbolcunun çok kisa zamanda kendisini kanitlamasi lazim,hep kusku ile bakilacak......Meksika'dan Borgetti'de düsünülebilirdi.

Harun
23.07.2005, 10:43
Zuro'yu alamayinca Deived ondan iyi oyuncu oldu,onu alamayinca Obina ondan iyi futbolcu oldu,Obinayi'da alamayinca simdide en iyisi Kahe oldu.Madem en iyisi Kahe idi neden bu kadar ugrastik anlamaladim.Korkuyorum Kahe den iyi va alamadigimiz futbolcu kimsmileys/smiley11.gif

Sevgi
23.07.2005, 10:49
acaba Ingiliz alfabesine geçermiyiz.smileys/smiley11.gif

orhanaydin1969
23.07.2005, 10:50
daha öncede yazmisdim bu yönetimden bisey olmaz transfer komitesinde fitboldan anlayan adam yok bana simdi lemi dersiniz baskanin beyanati bunu cürütür lemiyi akcaabat düsünürken trabzona sordu baska leminin kulüble resmi hiçbirbaginin olmadigini söyledi madem öyle sen amme hizmetimi yapiyorsun 6 aydir trabzon adina futbolcu takip ediyorsunuz ya elinizde daha bisey yok siz brezilyaya giderken hani elinizde alternatifli liste vardi anlasma yapmaya gidiyordunuz ne oldu

bobmarley
23.07.2005, 10:56
arkadaslar resmi sitede son karar kahe oldu die bi yazi çikti....bizim resmi sitede...sasirmayin...

sanatik
23.07.2005, 10:59
SON KARAR KAHE OLDU (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/haber.asp?PID=449&amp;HID=1&amp;haberID=29866)

arkadaslar artik birakalim son günlerde yasananlarida yönetime KAHE transferistegimizi iletelim. Gerekirse bir hafta daha kalsinlar orada ama getirsinler. Kisaca bir mail atmaya deger arkadaslar.

Mail adressi: yonetim@trabzonspor.org.tr (y&#111;netim@trabz&#111;nspor.org.tr)

bobmarley
23.07.2005, 11:01
ya resmi sitede son karar kahe oldu die bi yazi var zaten...kaç kere yazicamsmileys/smiley1.gif..bizim resmi site bu transfer konusunda kolaykolay yazi güncellemez herkes biliyo bunu...bunu yazdiklarina göre kahe oldu demektir..

bobmarley
23.07.2005, 11:05
saçmaliga bakarmisin resmi sitedeki haberin altinda fotomaç yaziyo ya...

sanatik
kardes yinede bir mail yazmak yanlismi olur ?

ciddiye alsina bu transferi.

taraftardestegi önemli degilmi simdi ?

yöneticiler yanlis yapmis hata yapmis sorununu görüsmek hic birsey getirmez bize. En son adami getirsinler. Kahe olursa hernekadar üzüldüysek forvet icin simdiye kadar sevinecegimizi düsünüyorum iyi bir secim olacagindan.

owenank
Tahmin ettigim gibi, gazeteden alinan haberi klupten haberler yerine yani yanlis yere koymusler resmi sitede.

The Londoner
23.07.2005, 11:10
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV ="subject">Bordo-mavili yönetimin daha önce ?agir? oldugu gerekçesiyle vazgeçtigi Kahe hakkinda bir açiklama yapan asbaskan Sari, ?Kahe?nin önceki gün Rio?da maçini izledik. Benim kanaatim Kahe iki Obina eder. Bizim aradigimiz tipte pivot santrfor. Brezilya Ligi?nde lider takimda oynuyor ve 8 golü var. Yasi genç, aradigimiz özellikte bir golcü? dedi.

Lemi begendi
Sari, antrenör Lemi Çelik?in bastan beri Kahe konusunda israr ettigini belirterek, ?Ben Kahe?nin maçini TV?den izlemistim ve agir bulmustum. Baskana da ?Ikinci bir Lange vakasi yasayabiliriz? raporunu verdim. Bu yüzden Obina?ya yönelmistik. Lemi ise hâlâ Kahe için israr ediyordu. En son önceki gün maçini izledikten sonra Lemi?den defalarca özür diledim. Baskana da Kahe hakkinda olumlu rapor verdim. O da benim hatamdan tereddüte düstü ve hafta sonu son kez maçini izlememizi söyledi. Biz ön protokolümüzü yaptik. Hafta sonunda maçini izleyecegiz. Kanaatimizde bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Kahe?yi alip Trabzon?a gelecegiz.? dedi. </DIV></DIV>
<DIV =""></DIV>
<DIV ="">turkiyegazetesi.com.tr</DIV>

Arkadaslar, yukaridaki celiskili ifadelerinden sonra Omer Sari gercekten durustve kendisine saygisi olan bir insansa "ben bu isi beceremiyorum, Trabzonspor`u kucuk duruma dusuruyorum, yonetimden ve taraftardan ozur diliyorum" diyerek istifa etmelidir.

Bu kulubun idaresi ve transfer isleri ayni kisiyle ilgili kanaatleri, kisa bir zaman zarfinda180 derece degisebilen bir adaminsorumlulugndaysa kulup buyuk kaos icindedir.O zaman "Allah bizi daha buyuk musibetlerden korusun" diye dua etmemiz gerekir.

6 aydir izledigimiz oyuncuyla ilgili nihai hukmu, Omer Sari`nin bir mactaki kanaati ile veriyorsak; sirf bu amacla defalarca Brezilya`ya gitmis, raporlar vermis, haftalardir daorada bulunan Lemi`nin israri nedendikkate alinmaz dakoca Trabzonspor`un kaderi isabetli karar aldigi oldukca tartisilir bir yoneticin agzindan cikacak 2 kelimeye teslim edilir. Sari`nin teknik bilgisi ne kadardir, neden Lemi`nin degil de onun soyledikleri esas aliniyor? Lemi`nin kanaati onemli degilse, neden bu kadar masraf yaptirilip oralara gonderilmistir? Yoksa dostlar alisveriste gorsun diyip taraftarin gozunu boyamak icin mi?

Bunca pot kirmaya, bunca celiskiye ragmen baskanAtay Aktug nasil hala bu adama (adamlara)sabredebiliyor.Bu fecaati nasil olupta sineye cekiyor? Boyle giderse bu isin sorumlulugunun kendi uzerinde kalacagini fark edemiyor mu?

Bir onceki sayfadaki haberde bahsedilen "baskanin israrina ragmen, Omer Sari`nin meseleyi gurur meselesi yapip tekrar gorusmek istememesi" hangi akil ve mantiga sigar? Bu ne buyuk curet ve pervasizliktir? Yoksa bu kulupte her yonetici kendi basina bir kral midir? Bu yonetimde otorite kimdir, karar alma mekanizmasi nasil isler?Trabzonspor`da kararlar yoneticilerinkaprisleri ve duygusal refleksleri dogrultusunda mi aliniyor?

Soruyoruz ve taraftar olarak cevap bekliyoruz!

.........

Son soz: Arkadaslar, Kahe ile ilgili soylenenlere (on protokol imzladik, haftaya geliyor vb.) itibar edip burayi mesaj seline vermeyin lutfen. Oyuncu Trabzon`a inip, resmi imza atmadikca temkinli olun. Cunku "ayinesi istir kisinin, lafa bakilmaz".Sampiyonlar liginde bu turuMehmet Yilmaz`la atlamak zorunda oldugumuz gercegini de artik kabullenelim ve kendisine simdiden destek olalim.

Nihat Güneş
23.07.2005, 11:16
arkadaslar ben dedim demeyi sevmem ama ....takip eden arkadaslar bilirler...ömer sari hakkindaki endisemi sizlere bildirmistim......bu günkü takagazeteyi okuduysaniz nekadar hakli oldugumu anlamissinizdir...emrah transferinde sorun ...obina da sorunn...artik basaka bir yöneticini transferde yetkilendirilmesi lazim..hatta bu isi profosyonel bi insan yapmali....obina transferine izin vermemis....kahe ye yönelmisiz...haydi hayirlisi...artik bi arkadas demisti...ya ...parasütle indiririz...anartosis maçina yeni transferi

arakop
23.07.2005, 11:16
Tahmin ettigim gibi, gazeteden alinan haberi klupten haberler yerine yani yanlis yere koymusler resmi sitede. Resmi sitede yayinlanmasi neyi ifade eder.Biz ne resmi agizlardan açiklamalar duyduk.smileys/smiley19.gif

t-mac
23.07.2005, 11:18
aynen katiliyorum bu kadar çeliskiye düsmüs bir yöneticinin sözüne inanmak yine hayal kirikligi getirir.

hani aylarca izlenmisti david ve alternatifleri, nasil oluyorda aylarca izlenmis bir oyuncuyu tvden izledigin bir maçta agir bulup almaktan vazgeçiyorsun! ben cidden transfer komitemizi inandirici bulmuyorum. umarim bu sefer dediklerini gerçeklestirirler.

halil ibo
23.07.2005, 11:23
Ben artik Ömer Sari'nin Allah bir dediginden de süphe duyacagim.Adam önce ''buradan oyuncu almadan dönüyoruz'' dedi.Ardindan oyuncu transferi gerçeklesti.Sonra ''Obina tamam'' dedi.Simdi de Kahe konusunda kiviriyor.Adam hem yönetici,hem futbolcu izleme komitesi,hem dans.. Ne yöneticilerimiz varmis !...

AyhanPe
23.07.2005, 11:24
resmi sitede transferle ilgili hicbirsey yazmiyor.trabzonsporla ilgili
gazete haberlerine fanatikteki haber eklenmis.bence belki kimseyi
almadan dönebilir bunlar.rum maci cok zor gececek.umarim erken bir gol
yemeyiz.zaten konsantre de zor olur futbolcular

bobmarley
23.07.2005, 11:27
oyuncu almadan dönebiliriz dedi...dönüyoruz demedi..ya beceriksizler yada gerçekten ince eleyip sik dokuyolar..buyil maçlarda görücez bunu..ama zaman konusunda herkesle hemfikitim..geç kaldilar..bu yilda onlara tecrübe olmustur...

Özkan Erdem
23.07.2005, 11:42
haklisin amayeri burasi degil ofaruk34, bunun için bir topic vardi.. Ayrica Kahe'ye agir diyenler var?? Bu mu agir?? Bana pek öyle gelmedi..

Özkan Erdem
23.07.2005, 11:50
Konunun yeri Milli takim'dir.. Ayrica Obina transferinden vazgeçtik.. Insallah Kahe'yi alacagiz..kadromuzdakiforvet fazlaligindan dolayiheraldeAli güzeldal'i sebat'a veriyormusuz.. Nedir bu sebattan çektigmiz be.. Ergin'i aldin iste Emre Aygün ü aldin.. 3. forveti napicaksin.. Biraz da baska yerden al..Edited by: QuakeviL61

Nihat Güneş
23.07.2005, 11:51
arkadaslar simdi söyleyeceklerimde ciddiyim.....ya bukadar dil döktük transfer falan 9lmadi..bu saatten sonra da zor....almayalim arkadaslar forvet falan güvenelim gençlere...aliyi ben baya begendim....ilhan i animsatti bana...ufukhan topa hakim teknik hava topalrina hakim...bir defans oyuncusu izlenimi verdi..güvenelim bu arkadaslara...bu yönetimden bize hayir yok....transfer de istemiyorum artik...

bobmarley
23.07.2005, 11:56
obinayi izlemedim...kahe de fena sayilmaz..

sanatik
23.07.2005, 11:59
nerde bu topic hem biz obinayi almadikmi nerden çikti kahe

ikisinide aliyoruz !

haberin yokmu daha ?

haklisin angut.com da yazmamislardi daha. Istersen sen git yaz.

bobmarley
23.07.2005, 12:00
bir görüntüye bakarak söylüyorum tabi bunlari...pek dogru sayilmaz..smileys/smiley1.gif..neyse...

andrei07
nerde bu topic hem biz obinayi almadikmi nerden çikti kahe

ikisinide aliyoruz !

haberin yokmu daha ?

Haklisin hep angut tam angut smileys/smiley7.gif

haklisin angut.com da yazmamislardi daha. Istersen sen git yaz.

arakop
arkadaslar simdi söyleyeceklerimde ciddiyim.....ya bukadar dil döktük transfer falan 9lmadi..bu saatten sonra da zor....almayalim arkadaslar forvet falan güvenelim gençlere...aliyi ben baya begendim....ilhan i animsatti bana...ufukhan topa hakim teknik hava topalrina hakim...bir defans oyuncusu izlenimi verdi..güvenelim bu arkadaslara...bu yönetimden bize hayir yok....transfer de istemiyorum artik... Gençlere güveniyoruzda Senol pek güvenmez.Ali yi herkes begenmisken ne diye sebata verirsin .Kadro sanki çok siskin .Dursun be kardesim,kaynassin kadroyla iyice alissin Süper ligin havasinida solusun.Ya sebatta oynayamazsa kaybolup gidecek Ali.Senolun milli takimdan yardimcisiydi Kulaksizoglu.Tamam yardimci ol ona,sebata ama bu kadarda degil canim

halil ibo
23.07.2005, 12:08
Angutlarin DIKKATINE ! Kendi igrenç çöplügünüze dönün.Sonrada elin gavurundan 6 yememek için neler yapmaniz gerektigini tartisin.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

halil ibo
23.07.2005, 12:09
CUK OTURDU YAAAAsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Atinuri
23.07.2005, 12:14
arkadaslar galiba 314. sayfaydi ben kaheyi alalim demistim galiba kahe olacak inslallah kahe gelir gol kralliginda üst siralarda biri

sanatik
23.07.2005, 12:15
Angutlarin DIKKATINE ! Kendi igrenç çöplügünüze dönün.Sonrada elin gavurundan 6 yememek için neler yapmaniz gerektigini tartisin.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

APOAGA ne oldu - geldimi - omu kurtaracak sizi http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

tavuk iste kus beyinli 8 milyona gagaladilar yine. Sezon ortasinda analka ile birlikde bursaspora verirsiniz ikisini. sonrada gökdeniziyine almaya calisirsiniz, kurtar bizi yine sifir cekdik, baska caremiz kalmadi diye.

ama bizi satin alamazsiniz tavuk.

Emin
23.07.2005, 12:18
333 sayfadir yaziyoruz 3 tane yabanci alamadik....

halil ibo
23.07.2005, 12:21
BIZIM FILOZOF'UN BIR LAFI VARDIR: ''DEGERI OLAN PARAYI KAZANIR,PARASI OLAN HER DEGERI SATIN ALAMAZ''

BU TAVUKLAR IÇIN MI SÖYLENMIS ! HOS ONLAR HIÇBIR DEGERI SATIN ALAMAZ YA ...

halil ibo
23.07.2005, 12:22
OLSUN BE EMIN KARDES BIZIM ONURUMUZ VAR.GURURUMUZ VAR.HIÇBIR KÖPEK SITESINE GIDIP YORUM YAPTIGINI HATIRLIYOR MUSUN ?

zinos_zon
23.07.2005, 12:23
brezilya daki futbol piyasasi realitesini bilmeden, yöneticilerimizi kücük düsürücü yazilar kaleme almayalim derim..

bekara kari bosamak kolay..biraz daha sabrederlim ki; elestiri hakkimiz baki kalsin..

The Londoner
23.07.2005, 12:25
Emre Aygun, Ergin Keles, Muhammet, Ali Guzeldal. 3`u altyapidan yetismis gelecek vaad eden yildiz adaylarimiz. Yaslari 20 civarinda ve kendilerine guvenilmiyor ve kiralaniyorlar. Hatalari varsa, mental olarak buyuk takimda oynamaya hazir degillerse bunu cozmek hocanin isi... Cozumu ise guvenmek, firsat tanimak, oynatmak... Avrupa`da takimlarin yas ortalamasi surekli olarak dusuyor. Oyuncular 17-18 yaslarinda A takimda oynamaya basliyor ve 20-21 yaslarinda onemli transferler yapabiliyorlar artik. Bizde ise 20 yasindaki oyuncaya hala cocuk muamelesi yapiliyor. Bu Turkiye`deki sistemin genel sorunu. Lakin en azindan kucuk yastan beri alinip alt yapidan yetisen oyuncularimizin mental/zihinsel olarak A takimda oynayacak duzeye getirilmesi gerekir.

Simdi bu genclerimizden 4`unu degilsebileen az ikisini kadroda alternatif olarak tutmanin ne zarari var. Su an itibariyle yedek kulubesinde oturacak forvet alternatifi kalmadi. Yabanci golcu bile gelmis olsa, baska transfer yapilmadigi takdirde bir sezon boyunca kenarda sadece Mehmet Yilmaz`a bel baglamak zorunda kalacagiz. Hicbir oyuncumuzun sakatlanmamasi ve cezali duruma dusmemesini varsayiyoruz tabii ki. Aksi halde yedek kulubesinde de kimse kalmayacak vemazallah Hasan Ucuncu`yu Adem`i ya da Ibrahim Ege`yi kurtarici forvet (!) olarak oyuna sokacagiz.

Allah sonumuzu hayir etsin. "Hocanin bir bildigi vardir" diyip isin icinden siyrilmak da mumkun olmuyor. Allah hepimizin ruh ve akil sagligini korusun!!!

osman__61
23.07.2005, 12:26
ACELE ETMEYIN HELE BI ELENELIM SAMP. LIGINDEN ALIRIZ GOLCÜ.

Salih61
23.07.2005, 12:29
Beyler Kahe kesinmis...Ama son kere izleyip getireceklermis...smileys/smiley5.gif

akdin
23.07.2005, 12:30
Arkadasim,ne sabirsizligi,geçen ocak ayindan bu yana forvet alacagiz,Zurawski'ye evrak hazirlayan biz degilmiyiz,alim satimin temel kurallarini uygulamayan,hedef belirlemeyen,plansiz insanlar yöneticilik yapmasin.......

Harun
23.07.2005, 12:38
Beyler Kahe kesinmis...Ama son kere izleyip getireceklermis...smileys/smiley5.gif

Bu adamlar 6 aydir izlenmiyormuydu?Of offfffffff valla artik gülüyorum yawsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

neXX
23.07.2005, 12:40
strese girmeyin arkadaslar...alirlar herhalde bir golcü.

ilk sl-eleme macina yetismeyecegi kesin gibi gözüküyor ama zaten önemli olan ikinci maca adami yetisdirmek. ben ümitliyim.

hem sonra bence acele edip fazla para harcanacagina iyi düsünüp yararli ve fiyati uygun bir transfer yapmak daha iyi.

misal olarak bjk'ye bakin...32 yasinda bir futbolcuya 3.5m euro vermek iyimi yani ? bence degil...para harcamakdan baska birsey degil.

yani strese girmeyin ve bekleyin :)

osman__61
23.07.2005, 12:44
strese girmeyin arkadaslar...alirlar herhalde bir golcü.

ilk sl-eleme macina yetismeyecegi kesin gibi gözüküyor ama zaten önemli olan ikinci maca adami yetisdirmek. ben ümitliyim.

hem sonra bence acele edip fazla para harcanacagina iyi düsünüp yararli ve fiyati uygun bir transfer yapmak daha iyi.

misal olarak bjk'ye bakin...32 yasinda bir futbolcuya 3.5m euro
vermek iyimi yani ? bence degil...para harcamakdan baska birsey degil.

yani strese girmeyin ve bekleyin :)

bunun daha acelesimi kalmis?? smileys/smiley19.gif kaç haftadir sabrediyoz. en sabirli taraftar biziz heralde. smileys/smiley32.gif

sanatik
23.07.2005, 13:01
Emre Aygun, Ergin Keles, Muhammet, Ali Guzeldal. 3`u altyapidan yetismis gelecek vaad eden yildiz adaylarimiz. Yaslari 20 civarinda ve kendilerine guvenilmiyor ve kiralaniyorlar. Hatalari varsa, mental olarak buyuk takimda oynamaya hazir degillerse bunu cozmek hocanin isi... Cozumu ise guvenmek, firsat tanimak, oynatmak... Avrupa`da takimlarin yas ortalamasi surekli olarak dusuyor. Oyuncular 17-18 yaslarinda A takimda oynamaya basliyor ve 20-21 yaslarinda onemli transferler yapabiliyorlar artik. Bizde ise 20 yasindaki oyuncaya hala cocuk muamelesi yapiliyor. Bu Turkiye`deki sistemin genel sorunu. Lakin en azindan kucuk yastan beri alinip alt yapidan yetisen oyuncularimizin mental/zihinsel olarak A takimda oynayacak duzeye getirilmesi gerekir.

Simdi bu genclerimizden 4`unu degilsebileen az ikisini kadroda alternatif olarak tutmanin ne zarari var. Su an itibariyle yedek kulubesinde oturacak forvet alternatifi kalmadi. Yabanci golcu bile gelmis olsa, baska transfer yapilmadigi takdirde bir sezon boyunca kenarda sadece Mehmet Yilmaz`a bel baglamak zorunda kalacagiz. Hicbir oyuncumuzun sakatlanmamasi ve cezali duruma dusmemesini varsayiyoruz tabii ki. Aksi halde yedek kulubesinde de kimse kalmayacak vemazallah Hasan Ucuncu`yu Adem`i ya da Ibrahim Ege`yi kurtarici forvet (!) olarak oyuna sokacagiz.

Allah sonumuzu hayir etsin. "Hocanin bir bildigi vardir" diyip isin icinden siyrilmak da mumkun olmuyor. Allah hepimizin ruh ve akil sagligini korusun!!!

cok önemli bir konuya degindin. maalesef yazilar arasinda biraz sonra kayip olup gidecek. Hernekadar bu gencleri daha erken kadroya almakda ilerlesekde, bu cok daha gelismesi gerek.

umarim forvet olarak bir yedek alinma düsüncesi vardir en azinda yoksa banada gercekden cok mantiksiz geliyor misal forvet gönderilmesi. O kadar ümitlendikden sonra hayal kirikligina ugradim diger acikladigin isimler ilede ilgili. Gercekden baya sevinmisdim bu konuda örnek olmakda gurur verici bir durum olacakdi ancak simdi yine pek örnek alinacak durum kalmadi gibi.

Böyle önemli konularda yönetim ile dialoga gecilmesinden yanayim. Bunu yapabilmek icin bir cok imkan varoldugu kesin. Ister sadece bir yazi hazirlansin ve desteklensin ister bir topik yaratilip bunun linki iletilsin. ne biliyim görüsleri iletme durumu olsun ve belki bizimde yanlis düsündügümüz ve bilmedigimiz seyleri ögrenmis oluruz, fikirlerimizi iletmekle birlikde.

transfer konusuna tekrar gelince KAHE konusunda yönetimin caymamasi icin bu isiminden mail gönderilmesinden yanayim. yönetimi elestirme yerine su anda bu transferin yapilmasini ele almak istiyorum. Imza attikdan sonra elestiri mecburen, tekrar böyle bir durum ile karsi kalmamak gelecek. Transfer konusundada taraftar ile dialogun önemini anlatmak isterim.

gerçekefsane
23.07.2005, 13:07
arkadaslar,

ali güzeldal ile resmi sözlesme imzalandi mi?

resmi sitede ali güzeldal ile resmi sözlesme imzalandigina dair herhangi bir haber ve fotograf yok. Tff resmi sitesinde oyuncular bölümünde ali güzeldal haricinde diger oyuncularimizin lisans islemleri tamamlanmis gözüküyor. ali güzeldal konusunda bilgisi olan, bildigini paylasabilir mi ?

Atinuri
23.07.2005, 13:10
the londoner in söylediklerine aynen katiliyorum.bu gençlere böyle yapilirsa gökdeniz,fatih,hüseyin gibi futbolcular çok zor yetisir trabzonsporda

tunganyan
23.07.2005, 13:12

yaa kardes ne acelesi. adamlar 1 senedir orda.artik acelesimi kalmis...

Analyzer
23.07.2005, 13:13

Senol Günes mi gençleri takima monte edecek? Adami güldürmeyin yahusmileys/smiley36.gif

tswonder
23.07.2005, 13:29
arkadaslar,

ali güzeldal ile resmi sözlesme imzalandi mi?

resmi sitede ali güzeldal ile resmi sözlesme imzalandigina dair
herhangi bir haber ve fotograf yok. Tff resmi sitesinde oyuncular
bölümünde ali güzeldal haricinde diger oyuncularimizin lisans
islemleri tamamlanmis gözüküyor. ali güzeldal konusunda bilgisi olan,
bildigini paylasabilir mi ?

ne kadar dogru bilmem ama iki haberden iki alinti:</span>

Ali Güzeldal A.Sebat'ta

Trabzonspor'un genç yeteneği Ali Güzeldal'ın, 1 yıllığına kiralık
olarak Akçaabat Sebatspor</span>'a verildiği öğrenildi. Ali'nin, Sebat'ın Bolu
Kampı'na katılacağı bildirildi.

....

Feridun geri döndü

TRABZON, 3 yıl önce bedelsiz gönderdiği Feridun?u parayla geri
aldı. Elazığ?da gösterdiği performansla dikkat çeken genç oyuncu için
250 milyar ödendi ve Feridun dün 5 yıllık imza attı. Bu arada 4
hazırlık maçında oynayan Ali henüz sözleşme yapmadı.</span>

...

BDiler61
23.07.2005, 13:38
ya biz allah korusun anorthisis karsisinda golcü eksikliginden elenirsek bunu hesabini yönetim nasil verir.

halil ibo
23.07.2005, 13:46
O kadarda degil.Rum takimini kesin geçeriz de Sonraki turda gerçekler gün yüzüne çikacak.

Bazi arkadaslarin gençler için söylediklerine katilamiyorum.Hakedenler Ufukhan gibi 18'de yer bulurlar.Gidenler kendilerini gelistirirse ve Trabzonspor'luysa Feridun gibi geri dönerler.Durum bundan ibaret kiralik giden gençler için agit yakmanin anlami yok.Burada onlara methiyeler dizen arkadaslar,o gençlerin en küçük basarisizliginda eminim ilk elestirenler olurlar.Büyük hedeflere kosarken o gençleri kaybedemeyiz.Bizde yedek kalmaktansa,yakinda bir yerlerde (Sebat,Ordu,Giresun vb.gibi) kiralik olmalari hem onlarin,hemde Trabzonspor'un yararinadir.Ben böyle düsünüyorum.Bilgilerinize sunarim.

masinga
23.07.2005, 14:21
feridun canavar top oynuyordu elazigda

yönetimi yaptigi ender güzel seylerden birisiEdited by: masinga

gerçekefsane
23.07.2005, 14:25
BURAK GIRISIMI
Bu arada yönetimin iki senedir üzerinde durulan, Antalyaspor?un genç milli oyuncusu Burak için de harekete geçecegi tespit edildi. Basarili futbolcunun babasi olan kaleci antrenörü Fikret Yilmaz, tercihini Trabzonspor? dan yana kullanacagini açikladi. Teknik Direktör Senol Günes?in görüsünün de Burak konusunda etkili olacagi yorumlari yapildi.

gunebakis.com.tr</DETAILS>Edited by: gerçekefsane

BLUE-RED KIT
23.07.2005, 14:26
Ufukhanida yakinda ofspora kiraya verirler biraz pissin diye. Genc oyunculari yaktigimizin farkinda deyiliz biraz pisirecegiz diye.

hakanh
23.07.2005, 14:29
Onceden okudugum bir haberde, Burak'in bu yil alinip, Antalyaspor'da birakilacagi ve seneye Trabzonspor'a gelecegi yaziyordu.

Yani Ergin Keles veya Ali gibi, anlasma yapilacak ve Antalyaspor'a kiralik verilmis gibi bu sene Antalya'da kalmaya devam edecek.

Özkan Erdem
23.07.2005, 14:30
Ali Güzeldal Sebata verildi haberlerini okuduk birlikte.. Resmi sitemizden 23 temmuz 2005 tarihli idman fotografinda Ali hala takimla çalisiyor, bu haberlerinyalan olma olasiligi yüksek bence..

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/230705idman2.jpg

hakanh
23.07.2005, 14:38
Arkadaslar bu genc oyuncularin, surekli oynayabilecekleri takimlara kiralanmasini neden bu kadar cok elestiriyorsunun ki ?

Hatirlamiyor musunuz, Mehmet Yilmaz bile gecen sene oynayamadigindan bu kadar rahatsizken, Ali veya Ergin kac macta, kac dakika oynayabilecekler ( Hele bir de yeni bir Brezilya'li santrafor (Insallah)gelirse ? )

Kiraya verilenler mutlaka ki izlenecekler ve hazir olduklarinda geri alinacaklardir.

Birde olaya soyle bakin; Eger bu gencler Trabzonspor'da bir sezon boyunca yedek oturup, bir sene sonra kiralik veya satilik olarak gitselerdi. O zaman daha cok yazik olmayacakmiydi ?

Salih61
23.07.2005, 14:41
Ufukhanida yakinda ofspora kiraya verirler biraz pissin diye. Genc oyunculari yaktigimizin farkinda deyiliz biraz pisirecegiz diye. Az pistiler zaten ya...smileys/smiley5.gif

BLUE-RED KIT
23.07.2005, 14:48
Lee gibi bir adamin takimda tutulupta genc yeteneklerin saga sola peskes cekilmesi beni uzuyor. Muhammed reis leeden dahami kotu. Leenin adi muhammed,muhammedin adi lee olsaydi muhammed kiraya veririlirmiydi.

HerYerde
23.07.2005, 14:51
valla bence ufukhan dursun bi kenarda.zaten forvet alamoyoz bari çocuk 0-0 giden maçlarda son 10 dakika girer bi frikik atar maçi çevirir.bence zaten trabzonun aradigi forvet duran top ustasi biri olmali 89 dakika oynamasin 1 frikik atsin yeter ha bi de iyi de penalti kullansa daha da iyi olur

hakanh
23.07.2005, 15:12
HerYerde,

Kahe, takiminin ayni zamanda penalticisi.

Yanlis bilmiyorsam, bu sezon attigi 8 golun 2veya3'u penaltidan.

HerYerde
23.07.2005, 15:15
çok güzel iste penalti kullaniyosa o zaman trabzonspor rahat 7 golü var.peki frikik kullanabiliyor mu?

hakanh
23.07.2005, 15:22
Zannetmiyorum.

sanatik'in verdigi adresten PontePreta'nin gollerine bakarsan frikikleri baskasi kullaniyor takiminda.

HerYerde
23.07.2005, 15:24
tüh....Neyse artik ufukhan atar frikikleri ya da gokdeniz zaten mükemmel kullaniyosmileys/smiley36.gif

sanatik
23.07.2005, 15:25
penaltilarini gördüm ( tabiiki kacirdiklari varmi bilemem ) 3 üde tam isabet, kurtarilmasi icin 2,5 boyunda kaleci gerek smileys/smiley1.gif

ben gollerini izledikden sonra baya heyecanlanmaya basladim zaten. kahe ile ilgili son yazimdada belli oluyordur smileys/smiley9.gifher golden sonra samba yapmasihemen segirciye kosmasi, sevdim.

bizim jeffersonun bir macdaki kurtarislarinida izleyebildim - nazar degmesin maasallah smileys/smiley1.gifEdited by: sanatik

gerçekefsane
23.07.2005, 15:30
sanatik

Eksigimiz çok

Sakatligi nedeniyle Sampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçlari'nda forma giyemeyecek olan Fatih Tekke, "Takima ikinci bir Yattara sart. Anorthosis bize göre daha hazir" açiklamasini yapti..

takvim.com.tr

falcon61
23.07.2005, 15:34
Anorthosis tabiki Trabzonla boy ölçüsemez ama bizde ayagimizi denk almaliyiz futbol bu ne olacagi bilinmezbu gibi örneklerde çok dikkatli olmazsak sonumuz iyi olmaz ki o moral bozukluguyla ligdende kopariz buda bizim için felaket olur bu forvet isi takiminda moralini bozuyo bian önce bitirip takimi motive etmek lazim

te4cher
23.07.2005, 15:35
Yönetim çok geç kaldi..çoktan alip gelmeleri lazimdi 1 forvet...

insallah pazar günü gelir forvet oyuncumuz...

Oruç
23.07.2005, 15:39
Yaziklar olsunyaw! Surda öneleme maçina 4 gün kaldi ve bizim yönetim bir tane forvet bile almadi!!!

Valla bu sene basarili olunmazsa bunun hesabi sorulacaktir,bu böyle biline!!!

FATIH SULTAN TEKKE

poetricus
23.07.2005, 15:39
Herkese Merhaba;

Yabanci transferinin bitecegini, ümit ettigimiz 15 Temmuz 2005'e kadar yazi yazmamaya ahdetmistim. Hem gelismeleri biraz daha sakin kafayla, olaylarin akis mantigi ve yöneticilerimizin hareket tarzini, transfer anlayisini daha sagikli bir çözümleme ve degerlendirmeye tâbi tutup haksiz bir hüküm vermemek hem de agir ve yorucu bir yariyilin yorgunlugunu kismen de olsa üzerimden atabilmek için her seyden kisa bir süreligine el çekmeye karar vermistim. Forumu bütün ziyaretlerim yazilari okumakla sinirliydi. "Bahtsiz bedeviyi çölde kutup ayisi öper." diye bir söz vardir. Bu seneki transfer maceramizda kutup ayilatinin yanisira fok baliklari, mavi balinalar, hasili cümnle kutup hayvanlari çöl ortasinda ziyaretimize gelip unutulmaz fantaziler yasadilar sayemizde. PC basinda internetteki bütün linkleri kolaçan ederek, evde TV basinda arabada, eyir halinde kulagim radyodaki spor haberlerinde gelecek bir iyi haber intizarinda günler ve saatler geçirdim ki sanirim bu forumu ziyaret eden herkes bunun nasil bir cehennem azabina denk oldugunu yakinen bilir. Zaten Gürgentepe Yolu'nda radyodan dinledigim böyle bir haberle, üzerime seridini asirmis bir kamyonun gelmesi bir oldu. Neyse ki Allah korudu da 2.000 YTL'lik maddi hasar ve burnum kirilarak kurtuldum. Bir takimin sansi taraftarina ancak bu kadar sirayet eder.

Dün aksamdan beri transfere ayrilmis bu topici bastan sona hiçbir yaziyi atlamadn okumaya basladim ve nihayet bugün, 334. sayfasina varilan noktada bitirdim. Cenab Sahabettin'in dedigi gibi: "En geveze kus ümittir; kalbimizde hiç susmaz."Bu topici en güzel özetleyen söz bu galiba. Önceki yazilarimin birinde Trabzonspor'un son yillardaki en büyük transferinin yeni taraftar jenerasyonu oldugunu yazmistim. Burada yazilanlari okudukça tesbitim ne kadar yerinde oldugunu gördüm. Bunun için burada yazi yazan herkese minnetarim. Bence bu topici "Bir Taraftar Kitlesinin Zirveye Tasidigi Takim Birkaç Yönetici Sayesinde Nasil Rezil Edilir" alt basligi ile kitap haline getirip Bordo Mavi Net Yayinlari'nin ilkyayini olarak çikaralim. Türkçe ve Portekizce olarak yayinlanmasi Brezilya'daki yöneticilerimize de bir jest olur. Yaklasik yedi ayi mütecaviz bir zamandir devam eden transfer çalismalari(!), ortalikta dolasan yerli ve yabanci onca isim ve sonuç tam bir fiyasko. Aslinda Murat Bozoglu ve Ömer Sari'nin sovundan baska birsey yok ortada. Yillardir yapilandan farkli bir yol takip etmediler ama entrika, kivirma ve ustaca yalan söylemedegelmis geçmis bütün yönetimlerden daha becerikli olduklarini teslim etmemiz gerekiyor kanaatimce. Önce basina sizdirilan isimler, ardindan sikça tekrarlanan: "Klübümüze uyunm saglayabilecek, dengeleri bozmayacak, hazir, ileriye dönük,ucuz ve kaliteli, genç ve tecrübeli oyunculari bünyemize katacagiz" palavralari. Ortaya atilan her ismin alternatifi, her alternatifin de baska bir alternatifi var. Görünen o ki yönetimimiz bünyesinde "Transfer Komitesi" kurulmakla iktifa edilmemis, "Alternatif Futbolculari Izleme Komitesi", "Alternatiflerin "Alternatiflerini Izleme Komitesi", "Her Ihtimale Karsi Önceki Alternatife Dönme Komitesi" gibi birimler olusturulmus, ayrica planlarda harf sirasini sasirmamak için bir de "Alfabe Komitesi" kurulmus. Adi transfer listemizde yer alan her futbolcuya Juventus, Deportivo, Arsenal, Valencia gibi takimlarin talip olmasina bakilirsa Avrupa'nin büyük klüplerinin de dünyada futbol oynanan her bölgeyi tarayip hazir ve istikbal vaad eden oyunculari izleyecek komiteler kurarak onca masraf etmek yerine daha karli bir yol tutarak "Murat Bozoglu ve Ömer Sari'yi Takip Komitesi" kurduklarini düsünüyorum. Bu ikili ne zaman bir futbolcuyla ilgilense hemen Avrupa'nin ünlü klüpleri pesine düsüyor. Bir de Brezilyali futbolcularin Bukalemunlarin renk degistirmesi gibi nitelik ve kalite degistirmeleri çok dikkat çekici geldi bana. Mesela Daivid De Souza ile pazarlik yaparken - sayet yapilmissa- "Büyük Futbolcu", "Kaliteli Golcü", "Tam Aradigimiz Adam" gibi iltifatlar, sitayisler medhüg senalar havalarda uçusuyor, ama anlasilamayinca alternatif futbolcu ondan en az iki ya da bes gömlek üstün oluyor. Daha da ilgnç tarafi o futbolcuyla da anlasma saglayamayip tekrar basa dönüldügünde eski futbolcu tekrar ayni ifadelere övülmeye baslaniyor. Anlam vermekte zorlandigim bir husus da yöneticilerimizin "alti ay" ya da "bir seneden beri" takip ettirdikleri futbolcularin son birkaç ay oynayip oynamadigini, sakat olup olmadigini bilmemeleri, anlastiklarini söylediklerini bir maç daha seyretmeye kalkmalari. Bu arada Brezilya'daki iki yöneticimizin el sikismayi çok sevdigini görüstükleri her futbolcunun kendisi, menajeri ve bilcümle akraba ve taallukatiyla el sikistiklarini da ögrenmis bulunuyoruz. Transfer çalismalarindan edindigim son intiba ise iki yöneticmizin Brezilya'daki çalismalarinin hem ulusal hem de uluslararasi dengeleri etkiledigi. Zira bu iki mümtaz sahsiyetin oradaki transfer çalismasi, pekçok teknik direktörü yönetimle karsi karsiya getirdi, taraftarlarin ayaklanaerak klübü basmalarina, ülkede iç karisiliklara, borsanin çökmesine; siyasi ve ekonomik krizlere,Birlesmis Milletler ve IMF'nin olaya el atmasina sebep oldu."Cihân tükenir yalan tükenmez".Geçen sene yasadigimiz Sampiyonlar Ligi macerasini unutan var mi içinizde? Hiç zannetmiyorum. Zaferin kiyisindan döndügümüz o bozgun kissasindan hepimiz çikardigi sonuç ayniydi. "Kadro zaafi yüzünden elendik ve bu yüzden büyük bir prestij ve para kaybina maruz kaldik. O yüzden bir daha ayni talihsizligi yasamamak için bu takima direkt oynayabilecek kaliteli oyuncularin katilmasi ve alternatif olabilecek genç ve yetenekli oyuncularin alinmasi sart." Yönetim bile bizimle ayni fikirdeydi ya da öyle oldugunu deklere ediyordu. iyi bir stoper, kaliteli bir forvet, iyi bir orta saha oyuncusu ve çok iyi bir kaleci alacaklarini, üstelik bu trannsferleri sezon öncesi hazirlik kampina yetistireceklerini vaad ediyor, kesin tarih olarak da 15 Mayis 2005'e kadar bütün transferlerin tamamlanacagi sözünü veriyorlardi. Temmuz sonundayiz Sampiyonlar Ligi ön eleme maçina bir haftadan daha az bir süre kaldi ve biri ne idügü belkirsiz iki yabanci transferi ile ortadayiz. Takimdan kimse birakilmadigi halde bize dört, en az üç transfer lazim oldugu halde iki adam gönderip yerine ayni mevkileere iki adam aldik. Ben matematik profesörü degili; alanim edebiyat ve güzel sanatlar, hatta matematigimin iyi oldugunu da söyleyemem ama -2 ile +2'nin toplaminin 0 ettigini biliyorum. gerçi Petkoviç'in yerine alinan genç kaleci Jefferson kalite ve nitelik olarak üst düzey oldugu varsayilir vegenç kalecimiz Tolga'nin üstün formu göz önüne alinirsa kismenkazançli oldugumuz kabul edilebilir ama sorarim bu takimin ihtiyaç duydugu transfer bu kadar ve bu sekilde mi olmaliydi. Eller ve Jafferson için görüslerimi ilgili topiclerde dile getirecegim için burada da bu iki oyuncudan bahsetmeyi zail ü zaid addeyiyorum.

Içimden bir ses fena halde kandirildigimizi ve böyle giderse daha da kandiralacagimizi söylüyor. Transferde adi geçen futbolcular hakkinda bi topictedi arkadaslarin çok kisa sürede ulastiklari bilgileri görünce aylardir Brezilya'da kamp kuranlarin acemilik ve cehaleti beni kahrediyor. Galiba oyalaniyoruz arkadaslar. geçen seneki senaryonun farkli bir versiyonu vizyona konmus vaziyette. Bu saatten sonra alacagimiz oyuncuyu SL ön eleme turlarini geçmeden oynatamiyoruz. Liste zaten UEFA'ya gitti. Sadece taraftar baskisini tolere etmek ve zaman kazanmak için yalan söylüyorlar.

"Ümide, sevgiye bir öyle ihtiyaç var ki
Yüzüncü kez dahi aldatsalar yine aldaniriz."

Mantik degismedi SL'ye girelim transfer yapariz mantigi geçerli hala. Ayrica ez kaza SL'ne girsekte bu takim nasil olsa basarili anlayisiyla transfer ya hiç yapilmayacak ya da beles bir topçu aramaya kalkisacaklar. Yöneticilerimizin hazirlik maçlarina bakis açisi beni her zaman büyülemistir. Maglup olursak bu bir hazirlik maçi, eksikliklerimizi gördük, lig için ölçü olmaz" bahanesine siginarak transferden uzak dururlar. Galip gelirsek bu sefer takimin iyi olduguna hükmedilerek yine transfer yapilmaz. Hem mantalite, hem taraftar takim bütünlügü açisindan, saha içi ve saha disi unsurlarin kaynasmasi açisindan Sampiyonluga ve SL'ne bu kadar yaklastigimiz böyle bir dönemde birkaç kisinin sovunun bedelini bakalim kim ödeyecek. Eldeki mevcut kadronun nicelik ve nitelik olarak ne kadar degerli oldugunu elbette biliyorum. Ama bu kadronun degil Sampiyonlar Ligi, Türkiye Kupasi ve Sampiyonluk Mücadelesi gibi üç ayri cephede cereyan eden mücadeleleri kaldirmasi sadece lig maratonunu kaldirmasi bile güç. Eger mevcut durumda bir degisiklik olmaz; gerekli yerli ve yabvanci takviyeler yapilmaz veya gençler takima katilarak eksiklikler giderilmez ise bu takim fizik, maneviyat ve moral olarak en fazla 8-10 hafta dayanabilir. O formayi giyenler insan; biyoçiplerden yapilmis androitler ya da fütürist filmlerde örneklerini gördügümüz akilli makineler degil.

Transfere para harcamak istemiyorsak niçin bu takimin alt yapisindaki gençlere imkanlar verilmiyor? Senol Günes'in bazi maçlarin son dakikalari disinda genç futbolculara pek sans vermedigi, tercihini daha ziyade hazir oyunculardan yana kullandigi hepimizin malumudur. Hoca kendi açisindan tutarli da olabilir. Ama Casilias'in 18 yasindayken Real Madrid kalesine geçtigini, Ünal Karaman'in 17 yasinda A Milli Futbol Takimi formasi altinda Wembley'e çiktigini, Hami Mandirali'nin 18 yasinda Bordo mavili formayi giydigini bilmeyen var mi? Bu örnekleri çogaltmak mümkün. Daha birkaç sayfa önce bir arkadasimizin da yazdigi gibi artik pekçok ülkede 17-18 yasinda futbolcular kendilerini ispatlayabiliyor 20-21 yaslarinda büyük transferler yapabiliyorlar. Niçin biz de bu gerçeklesmiyor? Içimden bir reklamdan alinti yaparak: "Çünkü biz inegiz" diyesim geliyor ama neyse...

Yazimin uzadiginin farkindayim ama bir Trabzonspor taraftari olarak o inkisar-i hayalle o kadar dolu ve o kadar gamliyim ki içimi dökebilecegim hem-dertleri bir tek burada bulabildim.

Allah her seyi hayra tebdil eylesin!

Baki selam, hürmet ve meveddetle!..Edited by: Poetricus

hakanh
23.07.2005, 15:40
falcon61,

Sana kesinlikle katiliyorum.

Iki takim arasinda kalite farki ne kadar fazla olursa olsun, bunun futbol oldugu ve suprizlere acik oldugu unutulmamali.

Bunu unutacak son kisinin de Hoca'miz Senol Gunes olacagini zannediyorum (ve umuyorum).

Ozellikle Letonya tecrubesinden sonra...

falcon61
23.07.2005, 15:41
Tam Trabzonumun insani iste insallah masallah basimiza bisi gelmedikçe sesimiz çikmiyo gelincede dagi tasi inletiyoruz millet korkuyo bi ayarimiz yok :)

Çagman
23.07.2005, 15:43
Feridun sungur u aLdikta Samet Hoca Doneminde Bizde dgeiLmiydi bu ?benmi yalnis hatirliyorum smileys/smiley9.gif

ayrica ali güzeldalda süper Topcu olacak insallah ALi sen Kandile benzetiyorum onu onun gibi olmaz insallah

Lazrail_76
23.07.2005, 15:46
Arkadaslar ben böyle bir transfer anlayisi görmedim, böyle acemilik
görmedim. Ben belcikadan thijs alinirken, Genkin Baskani ayni
anda da benim patronum oluyor. Burada basina verdigi bir demecte
bu yönetimin acizligini ortaya koyuyor. Kullandigi cümleler aynen
böyle :

BEN ÖMRÜMDE BÖYLE AMATÖR YÖNETICILER GÖRMEDIM ! ! !

Bizimkiler sanki manavdan ya da pazardan meyve sebze aliyor. Ya
eger bir futbolcuyu begendiysen ve fiyati 5 milyon avro ysa o
futbolcuya kilitlenmenin anlami yoktur. Sen o oyuncuyu 2,5
milyona ALAMAZSIN !!!!

Ama eger mutlak aradigin bir oyuncuysa ve bir 500 BIN DOLAR yuzundende
vazgeciyorsan ne kadar ACIZ VE BECEREKSIZ BIR YÖNETIM OLDUGUNUNUZ
GÖSTERIR !! Gecen seneler paraniz yoktu onu anladik, ya bu sene
icin BAHANENIZ NE ??? Tolgadan da 4 milyon gelmis.
ya sen 1 milyona futbulcu ariyorsan o zaman git ya kendi genclerine yer
ver ya da git Brezilyanin amatör takimlarindan oyuncu begin.
Sümerin kiloyla futbolcu aldigi gibi sende kiloyla futbolcu al.

YAZIK BU TARAFTARA YAZIK, OGLUM 6 YASINDA ! ONA TRABZONSPOR
SEVGISI ASILIYORUM. Ama onunla yasit olan fenerli arkadaslari
sevinirken o kendini EZIK hissediyor. OGLUMUN SUCU NE, SORARIM
SIZE SUCE NE ????

poetricus
23.07.2005, 15:58
Yazik, bu taraftara yazik! Oglum 6yasinda! Ona Trabzonspor sevgisi asilyorum. Ama onunla yasit olan Fenerli arkadaslari sevinirken o kendiniezik hissediyor. Oglumun suçu ne,sorarim size suçu ne?

Dostum ayni kaderi paylasiyoruz. Ama bundan utanmasi gerekenler biz degiliz. Eger birazcik onurlari varsa ya bizi ikna edecek bir açiklamalari ya da adam gibi icraatlari olur. En azindan özür dileyip istifa ederler ama nerde!...Insan Allah'tan korkmuyorsa kuldan utanir. Yarin bu takim bir krize girerse bu iki zat-i muhteremden biri çare olarak baskan adayi olur. Ar perdesi yirtilinca her sey mübah ve mümkün!Edited by: Poetricus

Can basten
23.07.2005, 16:25
Feridun sungur u aLdikta Samet Hoca Doneminde Bizde dgeiLmiydi bu ?benmi yalnis hatirliyorum smileys/smiley9.gif

ayrica ali güzeldalda süper Topcu olacak insallah ALi sen Kandile benzetiyorum onu onun gibi olmaz insallah

Dogru Feridun Trabzondaydi zaten bizim altyapidan yetisme... Ancak 2-0 yenildigimiz ve ikinci golübunun kendi kalesine attigi Elazig maçindan sonra, gol attigi(!) içintakim otobüsünde "maçi 2-0 kazandik" gibihödüksel bir espri yapmasi sonucu samet tarafindan gönderilmisti.Sonra da elaziga gitti. Her neyse umarim akillanmistir, sag tarafta Emrah'a alternatif lazim.

Bu aradabizimistenen ölçüde transfer yapamadigimiz dogru ama Istanbulgeyikleride pek iyi degil. Besiktasin transfer ettigi 32 yasindakimandayavrususüper bi transfer sayilmaz. Bir de dün gazetede appiah denen tip açiklama yapmis güya rüyada gibiyin diye. Ulan yalan haberin de bi siniri var. Juve'den fenere gelen hangi insan evladi rüyada gibi olur...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Oflumehmet
23.07.2005, 16:27
Bence Feridun'u almak çok akilli bir hareketti..

falcon61
23.07.2005, 16:31
Juvenin sallamadigi adami bas taci yaparlarsa adamda kendini bi halt zanneder tabi zaten bizim insanimizda yabnci sempatisi olmasi gerekenden asiri fazla bi Fatih Tekke 50 ailtona bedel ama farkinda degiliz

nezih
23.07.2005, 16:33
Appiah in dili sürçtü Kabus diyecekti de yanlislikla rüya dedi...

falcon61
23.07.2005, 16:35
Lazrail_76 bende dogdugumdan beri sampiyonluk görmedim daha öncede söledim bu sevgi insani verem eder yinede sonuna kadar haklisin Türk futbolunda serefle namusla ve bilek güüyle sampiyon olmak imkansiz ötesi ama bigün bizde sevinicez o gün geldginde kutlamaninda futbolunda taraftarliginda ne oldugunu Türkiye ye göstericez insallah

Keleşoğlu
23.07.2005, 17:25
bunlarin transfer yapacagi yok!!!smileys/smiley7.gif

arakop
23.07.2005, 17:25
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Dogru Feridun Trabzondaydi zaten bizim altyapidan yetisme... Ancak 2-0 yenildigimiz ve ikinci golübunun kendi kalesine attigi Elazig maçindan sonra, gol attigi(!) içintakim otobüsünde "maçi 2-0 kazandik" gibihödüksel bir espri yapmasi sonucu samet tarafindan gönderilmisti.Sonra da elaziga gitti. Her neyse umarim akillanmistir, sag tarafta Emrah'a alternatif lazim.

Bu aradabizimistenen ölçüde transfer yapamadigimiz dogru ama Istanbulgeyikleride pek iyi degil. Besiktasin transfer ettigi 32 yasindakimandayavrususüper bi transfer sayilmaz. Bir de dün gazetede appiah denen tip açiklama yapmis güya rüyada gibiyin diye. Ulan yalan haberin de bi siniri var. Juve'den fenere gelen hangi insan evladi rüyada gibi olur...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

arakop
23.07.2005, 17:28
smileys/smiley4.gif
Appiah in dili sürçtü Kabus diyecekti de yanlislikla rüya dedi... smileys/smiley17.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

sultantekke
23.07.2005, 17:32
smileys/smiley18.gifmerak ektmeyin birgünbu saltanatlarida yikilacak gerçek nedir su yüzüne çikacaksmileys/smiley18.gif

halil ibo
23.07.2005, 17:55
Vakit yakin kardes,bu yönetime ragmen...

HerYerde
23.07.2005, 18:04
valla kafayi yiyecem yaaaa.günde 14 saat trabzonspor düsünüyorum(10 saat uyuyorumsmileys/smiley36.gif)yahu üni. puanim geldi gelecegimi beliryecem hiç umrumda degil varsa yoksa trabzon.bugun internete 4.girisim ve toplamda 5 saate yakin oluyor hala transfer yok.yaw kafayi yememek elde degil var ya artik hulalulu adalarindan mi alacaklar aborojin mi getirecekler ne getirirlerse getirsinler ayaklarini yikiyacam ya.ya benim psikolojimle benim gelecegimle kimsenin oynamaya hakki yoksmileys/smiley36.gif

FORVET ISTERIZ FORVET ISTERIZ

Çagman
23.07.2005, 18:05
Bu gun Zaman Gazetesinin Spor Sayfasinda Turkey de BegeniSmeyip Kovulan Veya alinmayan TopcuLar vardi smileys/smiley36.gif

<A =koyubaslik>Türkiye'de yüzlerine bakilmadi Avrupa'da birer yildiz oldular</A>

http://www.zaman.com.tr/2005/07/23/yildiz.jpg Simdilerde Avrupa?da dillerden düsmeyen ve oynadiklari futbolla parmak isirtan futbolcularin, bir dönem yollarinin Türkiye?ye düstügü ve begenilmedikleri için gönderildikleri ortaya çikti.

Bu isimlerin basinda Andriy Shevchenko, Zlatan Ibrahimoviç, Sami Hyppia, Milan Baros ve Stephen Appiah geliyor.

Fenerbahçe?nin bir dönem Galatasaray?in altyapisindan adeta kovularak gönderilen Ganali yildiz Appiah?i Juventus?tan 8 milyon Euro ödeyerek transfer etmesi gözleri bir dönem Türkiye?ye gelip begenilmeyen yildizlara çevirdi. Juventuslu Zlatan Ibrahimoviç ve Liverpoollu Milan Baros?un Besiktas ve yine Liverpoollu Sami Hyppia?nin Samsunspor?da begenilmeyip, transfer edilmedikleri ögrenilirken, Milanli Shevchenko?nun da Trabzonspor?a çok az bir rakam yüzünden gelmedigi bildirildi. Bu futbolculari ellerinden kaçiran Türk kulüpleri ise simdi, ?Kaçan balik büyük olur? diye hayiflaniyorlar.

Fenerbahçe?nin önceki gün Sari-Lacivertli formayi giydirdigi Ganali Appiah, 1996 yilinda G.Saray?in altyapisina getirilen sekiz Ganali?dan sadece biriydi. Florya Metin Oktay Tesisleri?nde iki ay yatip kalkan Appiah, G.Saray altyapisina yasinin büyük oldugu gerekçesiyle alinmadi. Daha sonra Gana?ya dönen Appiah, menajerinin vasitasiyla 17 yasinda Italya?nin Udinese takimina transfer oldu. Çizme?de bir anda sivrilen Appiah, son dönemlerde Juventus formasiyla yildizlasti.

Dört büyüklerden Besiktas da sonradan Avrupa?da yildizi parlayacak isimleri elinden kaçirmis. Euro 2004 Avrupa Sampiyonasi?nda parlayan Juventus?un Bosnak asilli golcüsü Zlatan Ibrahimovic ve Liverpoollu Milan Baros, 2000 yilinda Besiktas?in kapisindan dönmüs. O günlerin canli tanigi Besiktas?in eski yöneticisi Ibrahim Altinsay, iki futbolcunun teknik direktör Scala yüzünden alinmadigini söylüyor. 2000 yilinda genç yildizlari aramak için Avrupa?yi karis karis dolastigini ifade eden Altinsay, ?Besiktas?in dis transferinden sorumluydum. Begendigim genç futbolcular arasinda Baros ve Ibrahimoviç de vardi. Liverpool, Baros?u çok genç diye oynatmak istemiyordu. Bize alin diye teklif geldi. Scala, Baros?un 17 yasinda olmasini bahane ederek bu futbolcuyu almadi. Aynisini Isveçli forvet Ibrahimoviç için de yapti. Bu futbolcular, Scala onay verseydi Besiktas formasini giyeceklerdi. Simdi onlari izledikçe büyük bir firsat kaçirdigimizi görüyorum.? dedi.

Liverpool?un Finlandiyali yildizi Sami Hyypia?nin da yolu bir zamanlar Samsunspor?a düstü. 1995-1996 sezonu öncesi Türkiye?ye gelen Hyppia, Samsunspor?un Gerede kampindan takimla birlikte antrenmanlara çikmisti. Ancak Kirmizi-Beyazli ekibin Rumen Teknik Direktörü Gigi Multescu, Hyypia?yi begenmeyerek ülkesine gönderdi.

Avrupa futbolunun en pahali yildizlarindan Ukraynali Andriy Shevchenko da Dinamo Kiev?de oynadigi yilllarda Trabzonspor?un yakin takibine girmisti. Bordo-Mavili yöneticiler 1997-1998 sezonunda kadroya iki kaliteli yabanciyi katmak için kollari sivadilar. D.Kiev?le Rebrov ve Shevchenko için görüsen Trabzonsporlu yöneticiler Selahattin Bahadir ve Hasim Sayitoglu, Ukrayna kulübünün istedigi parayi vermeyince transfer gerçeklesmedi

Sheva Keske Alinsaydi Deivid de Para icin alinamadi sonradan ah cekermiyiz smileys/smiley5.gif

HerYerde
23.07.2005, 18:10
trabzonspor sonunda transfer bombasini patlatti.trabzonspor uzun zamandir pesinde oldugu ve adini sir gibi sakladigi forvet meger w planininda adi geçen ve yildizi kocaelispor parlayan ahmet meteymis.ahmet mete bugün tesislere gelerek resmi sozlesmeyi imzalamis.basina verdigi demeçte ahmet mete büyük bir kulübe geldim artik sayemde trabzonsporun temeli saglam demis.trabzonsporun bogaziçi kandilli spora bonservis olarak ne verdigi açiklanmadi ancak bize gelen bilgilerde trabzonspor bogaziçi rasathanesine yangin sondurme takimi almis.....

(KUSURA BAKMAYIN VALLA SINIRLERIM BOZULDU)

Oruç
23.07.2005, 18:15
Adamlar bugünkü gibi yavas davraninca tabii Sheva alinamaz,tipki bugünlerde Deividin alinamamis olmasigibi...

FATIH SULTAN TEKKEEdited by: thepatfhinder

Çagman
23.07.2005, 18:22
Bu gun Zaman Gazetesinin Spor Sayfasinda Turkey de BegeniSmeyip Kovulan Veya alinmayan TopcuLar vardi smileys/smiley36.gif

<A ="koyubaslik">Türkiye'de yüzlerine bakilmadi Avrupa'da birer yildiz oldular</A>

http://www.zaman.com.tr/2005/07/23/yildiz.jpg Simdilerde Avrupa?da dillerden düsmeyen ve oynadiklari futbolla parmak isirtan futbolcularin, bir dönem yollarinin Türkiye?ye düstügü ve begenilmedikleri için gönderildikleri ortaya çikti.

Bu isimlerin basinda Andriy Shevchenko, Zlatan Ibrahimoviç, Sami Hyppia, Milan Baros ve Stephen Appiah geliyor.

Fenerbahçe?nin bir dönem Galatasaray?in altyapisindan adeta kovularak gönderilen Ganali yildiz Appiah?i Juventus?tan 8 milyon Euro ödeyerek transfer etmesi gözleri bir dönem Türkiye?ye gelip begenilmeyen yildizlara çevirdi. Juventuslu Zlatan Ibrahimoviç ve Liverpoollu Milan Baros?un Besiktas ve yine Liverpoollu Sami Hyppia?nin Samsunspor?da begenilmeyip, transfer edilmedikleri ögrenilirken, Milanli Shevchenko?nun da Trabzonspor?a çok az bir rakam yüzünden gelmedigi bildirildi. Bu futbolculari ellerinden kaçiran Türk kulüpleri ise simdi, ?Kaçan balik büyük olur? diye hayiflaniyorlar.

Fenerbahçe?nin önceki gün Sari-Lacivertli formayi giydirdigi Ganali Appiah, 1996 yilinda G.Saray?in altyapisina getirilen sekiz Ganali?dan sadece biriydi. Florya Metin Oktay Tesisleri?nde iki ay yatip kalkan Appiah, G.Saray altyapisina yasinin büyük oldugu gerekçesiyle alinmadi. Daha sonra Gana?ya dönen Appiah, menajerinin vasitasiyla 17 yasinda Italya?nin Udinese takimina transfer oldu. Çizme?de bir anda sivrilen Appiah, son dönemlerde Juventus formasiyla yildizlasti.

Dört büyüklerden Besiktas da sonradan Avrupa?da yildizi parlayacak isimleri elinden kaçirmis. Euro 2004 Avrupa Sampiyonasi?nda parlayan Juventus?un Bosnak asilli golcüsü Zlatan Ibrahimovic ve Liverpoollu Milan Baros, 2000 yilinda Besiktas?in kapisindan dönmüs. O günlerin canli tanigi Besiktas?in eski yöneticisi Ibrahim Altinsay, iki futbolcunun teknik direktör Scala yüzünden alinmadigini söylüyor. 2000 yilinda genç yildizlari aramak için Avrupa?yi karis karis dolastigini ifade eden Altinsay, ?Besiktas?in dis transferinden sorumluydum. Begendigim genç futbolcular arasinda Baros ve Ibrahimoviç de vardi. Liverpool, Baros?u çok genç diye oynatmak istemiyordu. Bize alin diye teklif geldi. Scala, Baros?un 17 yasinda olmasini bahane ederek bu futbolcuyu almadi. Aynisini Isveçli forvet Ibrahimoviç için de yapti. Bu futbolcular, Scala onay verseydi Besiktas formasini giyeceklerdi. Simdi onlari izledikçe büyük bir firsat kaçirdigimizi görüyorum.? dedi.

Liverpool?un Finlandiyali yildizi Sami Hyypia?nin da yolu bir zamanlar Samsunspor?a düstü. 1995-1996 sezonu öncesi Türkiye?ye gelen Hyppia, Samsunspor?un Gerede kampindan takimla birlikte antrenmanlara çikmisti. Ancak Kirmizi-Beyazli ekibin Rumen Teknik Direktörü Gigi Multescu, Hyypia?yi begenmeyerek ülkesine gönderdi.

Avrupa futbolunun en pahali yildizlarindan Ukraynali Andriy Shevchenko da Dinamo Kiev?de oynadigi yilllarda Trabzonspor?un yakin takibine girmisti. Bordo-Mavili yöneticiler 1997-1998 sezonunda kadroya iki kaliteli yabanciyi katmak için kollari sivadilar. D.Kiev?le Rebrov ve Shevchenko için görüsen Trabzonsporlu yöneticiler Selahattin Bahadir ve Hasim Sayitoglu, Ukrayna kulübünün istedigi parayi vermeyince transfer gerçeklesmedi

Sheva Keske Alinsaydi Deivid de Para icin alinamadi sonradan ah cekermiyiz smileys/smiley5.gif

bumepaf
23.07.2005, 18:27
www.takagazete.com'da (http://www.takagazete.com'da) Trabzonspor'un Brezilya'da transfer gerçeklestirmek için bulunan yöneticisi Ömer Sari hakkinda güzel bir haber var. Ben yerel gazeteleri çok severim. Çünkü yerel gazetelerde çikan spor haberleri haberin kaynaginda hatta habere konu olan kahramanin agzindan gelir. Bu Ömer Sari tam olarak hatirlamiyorum ama günebakis gazetesinde onun bir Fenerbahçeli oldugu hakkinda bir haber çikmisti. tam olarak hatirlayamiyorum ama daha sonra ulusal medyaya yansimayan ama yerel medyada çikan haberlerde Ömer Sari kendisinin Fenerbahçeli olmadigini inkar etmemisti. Ama kendisinin Trabzonspor'a hizmet edecegini söylemisti. Hatta ve hatta bir ve Fenebahçeli yazar bir televizyon programinda bu sahsi Trabzonspor'a katkilarindan dolayi tebrik etmisti.

ts@dc
23.07.2005, 18:30
Lazrail_76 is size dusuyor. Oglunuza gercek taraftarligi siz ogreteceksiniz.

Iyi gun taraftariolan milyonlarca insan var. Insanlara kufreden, oyunucu dovmeye kalkan, koltuklari soken, camlari taslayan yiginla insan var ulkemizde.

Ben en 84 oncesi sampiyonluklari pek net hatirlamiyorum. Ama Trabzon hastaligim 75'te basladi. Evet TS'a Sampiyon oldugu icin takildim o yasta. O nedenle onemli sampiyon TS'yi yaratacak transferleri yapmak.

Ama TS'nin misyonu Istanbul'dakilerden farkli. Daha fazla taraftar bizde sorunu degil bizim sorunumuz. Futbolcu yetistirebiliyor muyuz? Elimizdeki degerleri maksimize edebiliyor muyuz? Gencleri oraya buraya kirayarak-gondererek, bu arada Lee gibi bir futbol fakiri kareteciyi israrla takimda tutarak-dogru mu yapiyoruz? Ulusal takima kac oyuncu kazandirdik? TR'ye futbol adina ornek olduk mu? Klup olarak daha ciddi ve profosyonel miyiz?

Bu arada Sari ve Bozoglu'nu elestirmeye fazlasiyla hakkimiz var. Bizi kanser ettiler. Basarili olduklarini da soyleyemem. Bundan sonra kimi getirseler zedelenen imajlarini kurtaramazlar.

Yonetime bir cift soz: Finansal acidan klubu iyi yerlere getirdiginiz tartisilmaz bir gercek. Tesekkurler. Ama bu cimrilik isini biraz abartmiyor musunuz? Para vermemek icin herseyi yaptiniz. Bircok transfer adayi elden kacti. SL'ne kalirsak da transfer yapacaginizi zannetmiyorum. Niye bir aciklama yapmiyorsunuz? Trabzonspor'un transfer politikasi, felsefesi nedir? Aslina, var mi boyle birsey?

Not: Guzelim Kappa'lar da gitti bu arada. UmarimFB'n'n de daha once denedigi ve biraktigibu method bir ise yarar.

emre81
23.07.2005, 18:30
Arkadaslar gençlerden bahsedildi bence kiralanmalari çok dogru bir seçim ama hepsi sebata mi gönderilmeliydi bu tartisilir. Alisen 2 sene önce yildiz olacak deniliyordu simdi piyasada yok eger mantikli bir program dahilinde iyi hocasi olan bir klube kiralansaydi simdi takimda rahat 11 oynardi Emre aygün'ü yozgat maçlarinda seyretti bir kaç defa hayal krikligina ugradim insallah kötü maçlarina denk gelmisimdir. Bence Selim bir kaç seneye bizim savunmada direk oynayacak eger iyi çalisirsa Muhammet çok iyi bir ön libereo ama kiralik verilmesi iyi oldu çünkü Hüseyin,Adem,Ibrahim gibi isimlerin arkasinda oynamadan sezon bitecekti. Ergin'de süper bir forvet olacak Raul gibi stili var.

Transfere gelince Kahe iyi bir forvet hava toplari ve vurus teknigi iyi, ama bence bir türk defans ile teknik oyun kurucu özelligi olan bir futbolcu daha alinmali Altan bence bunun için biçilmis kaftandi ama olmadi, baska alternatif olarak ise çok isime sinmese de Malatya'dakiBilal hücuma dönük orta saha olarak alinabilir duran toplarda da etkili olur.

Umarimbu üç mevkiye biran önce Transfer yapilir datakim artik hedeflerine konsantre olup tam manasiyla çalismaya baslar.

emre81
23.07.2005, 18:35
Arkadaslar bir önceki sene Bursa deplasmanina gittik bilet bulamadik maça 15 dakka vardi Ömer Sari yeni yönetim kuruluna seçilmisti, yanina gittik durumu anlattik tam o arada telefonu çaldi annesi aradi 'anne bize dua et habu maçi kazanalim' dedigini duydum bu adam fenerli olamaz arkadaslar. Bahsini ettigin yazinin asli ise su Ömer Sari' nin bir arkadasi yönetime girdi onun fenerli oldugu davasi çikmisti o zaman.

bumepaf
23.07.2005, 18:42
Aslinda sen yanlis hatirliyorsun bana kalirsa. Bu haberler çok çikti yerel gazetelerde. Bence www.takagazete.com'da (http://www.takagazete.com'da) çikan haberler ise neyin ne oldugu belli ediyor. Isterse fenerli olmasin ama bugün 100 milyar gibi rakamlarin gülünç bulundugu transfer piyasasinda emrah bu yüzden nerdeyse galatasaraya imza atiyordu. bu olayda basrolde sari vardi. Allahtan bozoglu girdi devreye ve olay tatliya baglandi. simdi yattara olayi var. kimse fark etmiyor ama yattara aldigi paradan dolayi huzursuz. simdi bu olay gündemde ve önümüzdeki günlerde bu olay tatliya baglanmazsa trabzonspor basi çok agiracak. futbolcular at gibidir. yemini suyunu verirsen verim alirsin.

gerçekefsane
23.07.2005, 18:55
Transfer edilen oyuncularla ilgili bir memnuniyetsizligi oldugu iddiasinin gerçegi yansitmadigini söyleyen Günes, ?Eger alinmasi düsünülen oyuncu durumu ve maliyeti itibariyle kulüp için uygunsuz ise alinmasina karsi çikarim.? dedi ve transfer konusunda dün imza atan Feridun Sungur disinda kesinlesen baska bir transfer olmadigini da belirtti.

trabzonspor.org.tr

TSlimetin08
23.07.2005, 18:59
Transferde son gelismeler ne ???

FANATIK61
23.07.2005, 19:12
Trabzonspor'da, Flamengo Kulübü'nün Obina'yi verme konusunda geri adim atmasi üzerine gözler 23 yasindaki Kahe'ye çevrildi. Bu futbolcunun menajeri ve kulübü Ponto Prita ile yapilan görüsmelerde büyük oranda anlasmaya varildigi kaydedildi. Bordo - Mavili yöneticilerin Kahe konusunda son pürüzleri gidermeye çalistigi, golcü oyuncunun bu aksam ya da yarin Türkiye'de olabilecegi bildirildi. Trabzonspor'un Kahe'ye ilk sezon için 400 bin dolar ödeyecegi ve her sezon 50 bin dolar artis yapilacagi da vurgulandi. Trabzonspor, Elazigspor'un 21 yasindaki Ümit Milli futbolcusu Feridun Sungur ile 5 yillik sözlesme imzaladi.

Oruç
23.07.2005, 19:22
Transferde son gelismeler ne ???

Gelisme mi dedin sensmileys/smiley5.gif

Ne gelismesi abi bunun adi -Gelismeme-

FATIH SULTAN TEKKE

sanatik
23.07.2005, 19:29
arkadaslar bu haberde ponte preta nin bir oyuncusuna bir japon kulübü istegi geldigini anladim ve ne yazildigini cözemedim, tercüme cok karisik ve anlamsiz seyler üretiyor. Kahe ile alakali degil bu haber ancak onun yedegi frontini ismide geciyor ( santos kiralik olarak gidecek olan ).

TICHLA (http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1000869-4276,00.html)

-----------

bence bugün, hatta yarinki maca kadar bir gelisme olmayacak aciklamara bakacak olursak. Son defa mac izlenip harekete gecilecekmis. Macda yarin olduguna göre bugün veya macdan önce transfer haberleri cikma ihtimali düsük olur derim, fakat kahenin ve kulübun durumunu takip ederek gelismeler transfer ihtimalini kestirmemize faydali olabilir.Edited by: sanatik

Muhalif
23.07.2005, 19:30
brezilya daki futbol piyasasi realitesini bilmeden, yöneticilerimizi kücük düsürücü yazilar kaleme almayalim derim..

bekara kari bosamak kolay..biraz daha sabrederlim ki; elestiri hakkimiz baki kalsin..

Yöneticilerimiz kendi açiklamalari ve eylemleriyle kendilerini küçük düsürdüler yahu... sanki 6 aydir Brezilya'da biz adam izledik, sanki mayis 15 de transfer bitecek sözünü biz verdik.. sanki geçen yildan ders aldik bu sene kamp dönemine kadar gerekli tüm transferleri yapacagiz diyen bizdik...

Ayrica elestri hakkimiz ne zaman kadar daha baki kalmali sizce? bir tarih verin de ona göre susalim!

TheCrow
23.07.2005, 19:52
Hele bi dur bakalim,önce CL'den elenelim,sonra ligde ikinci olalim da ondan sonra elestiririz...

Emorfo
23.07.2005, 20:03
Aslinda sen yanlis hatirliyorsun bana kalirsa. Bu haberler çok çikti yerel gazetelerde. Bence www.takagazete.com'da (http://www.takagazete.com'da) çikan haberler ise neyin ne oldugu belli ediyor. Isterse fenerli olmasin ama bugün 100 milyar gibi rakamlarin gülünç bulundugu transfer piyasasinda emrah bu yüzden nerdeyse galatasaraya imza atiyordu. bu olayda basrolde sari vardi. Allahtan bozoglu girdi devreye ve olay tatliya baglandi. simdi yattara olayi var. kimse fark etmiyor ama yattara aldigi paradan dolayi huzursuz. simdi bu olay gündemde ve önümüzdeki günlerde bu olay tatliya baglanmazsa trabzonspor basi çok agiracak. futbolcular at gibidir. yemini suyunu verirsen verim alirsin.

Belliki yalnis hatirliyorsun. Bahsettigin kisi Ömer Sari degil Metin Akbasoglu'dur...

UğurB
23.07.2005, 20:07
Sadece genel olarak dile getirilen bir yanlisi dile getirmek istedim. Anorthosis maçlarinda oynatabilmek için UEFAya oyuncu bildirme süresi P.tesi aksami saat 18:00'de doluyor (25 Temmuz).Eger alacagimiz oyuncu ve ya oyunculari bu tarihe kadar bildirirsek 1. maçta olmasa bile 2.maçta forma giyebilir. 3. ön eleme turu maçlari için ise yine ilk maçi oynayacagimiz günden 1 gün önce. S.L ligi için ise son tarih 31 Agustos.Yani Kahe ile (insallah olur artik) p.tesi sözlesme imzalanirsa ismiuefaya bildirilebilir. Ve ikinci maçta forma giyilebilir.

angaralits
23.07.2005, 20:30

Belliki yalnis hatirliyorsun. Bahsettigin kisi Ömer Sari degil Metin Akbasoglu'dur...

bu ne ya,bence bu isin suyu çikmaya basladi,evet m.akbasoglu febe nin altyapi kurucularindandir,diye bissey duymustum,ne kadari dogrudur ne kadari yalandir bilemem,ama bildigim bisey var burada yazan arkadaslar iyiden iyiye saçmalamaya baslidilar.ne yani transfer geçikti diye bu kadar da sallanmazki..eger transferler bu güne kadar bitirilmis olsaydi bunlarin hiçbiri konusulmucakti,bmn de herkes paranoyak olmaya basladi.bence ayip oluyor.

sultantekke
23.07.2005, 20:49
arkadaslar birakinda transferlerden bahsedinyaa

hakanh
23.07.2005, 21:17
Arkadaslar,

Hepimiz burada forvete ihtiyacimiz olduguna ve forvettransferine takilip kaldik.

Stoper ihtiyacimizi ise gozden kaciriyoruz veya o konuyu sadece "Alpay alinsin mi, alinmasin mi? " gibi kisir bir sorunun icine sikistiriyoruz.

Ben de katiliyorum- bir forvet ihtiyacimizin olduguna.

Fakat stoper sorunumuzda onumuzdeki sezon basarili veya basarisiz olmamizda son derece etkili ve hayati olabilir.

TrabzonStorm
23.07.2005, 21:19
Arkadaslar Ponte'nin teknik direktörü de ayriliyor..Frontini Santos'a gitti.Bu sartlarda Kahe'yi alabilecek miyiz acaba?

http://esportes.terra.com.br/futebol/brasileiro2005/interna/ (http://esportes.terra.com.br/futebol/brasileiro2005/interna/0,,OI601909-EI4847,00.html) 0,,OI601909-EI4847,00.html

Salih61
23.07.2005, 21:19
Ya abi Transferi bitirdigimiz zaman adak adadim kurban kesicem...smileys/smiley5.gif

Özkan Erdem
23.07.2005, 21:22
Arkadaslar,

Hepimiz burada forvete ihtiyacimiz olduguna ve forvettransferine takilip kaldik.

Stoper ihtiyacimizi ise gozden kaciriyoruz veya o konuyu sadece "Alpay alinsin mi, alinmasin mi? " gibi kisir bir sorunun icine sikistiriyoruz.

Ben de katiliyorum- bir forvet ihtiyacimizin olduguna.

Fakat stoper sorunumuzda onumuzdeki sezon basarili veya basarisiz olmamizda son derece etkili ve hayati olabilir.

Erdinç - Özgür - Tayfun - Eller - Ufukhan.. Bu bölgeye bir oyuncu daha alinacak..
Forvet ise sadece Fatih(sakat) - Mehmet Yilmaz- Ali (gitmezse)..

Bence en önemli ihtiyacimiz bir golcü oyuncu fakat en sona kaldi bu transfer...

AyhanPe
23.07.2005, 21:23
ya sonucta bi adamla dönecek bunlar.hangisini taniyoruzki bu
futbolcularin.yada biz talip olmadan önce taniyorduk.ha su ha bu ne
fark eder.gec kaldilar transferde ama onlarda ellerinden geleni
yapiyorlardir.adam gibi demec verseler sorun yok ama onlarda baski
altinda bi bakima.

herneyse bu kadar kafa yormaya degmez.gecen sen ne kadar cok problem
vardi.üstelik alinan yabancilarda fos ciktiydi.yinede zirveye
oynadik.ne olursa olsun yine oynariz ama bazilarini daha esit oldugu bi
sistemde trabzonumuzun basarisi icin kenetlenmeliyiz.ufak seylerden
dolayi birbirimizi kirmayalim ayip oluyor

TrabzonStorm
23.07.2005, 22:05
TRANSFERDE SON GÖRÜSMELER!!!

Ponte Pretali Yönetici: _Sinyor Sari, malumunuz teknik direktörümüzü Japonlara, golcümüz Frontini'yi de Santos'a verdik..Ama kasamizda hala biraz açigimiz var...Kahe'yi de size verelim mi?

Ö.Sari: _Nao Sinyor (olmaz bilader), yarinki maçta oynatin adami, kazasiz belasiz atlatin bakalim su maçi bi..

Ponte Pretali Yönetici:_Peki ya adam sakatlanirsa?

Ö.Sari:_Düsündügün seye bak sinyorum..Sizin klubün alternatif atacantelerinin (forvetlerinin) hepsiyle zaten anlastim..Beclettinho dünden hazir bekletiyoruz...Veremettinho ile anlastik sayilir...Daha Beterini ... ee ..hmm onunla ön protokol yapmistik..Childirtirson ile görüsüyoruz...Önümüzdeki sezon için Gelemezson ile baglanti halindeyiz..Yani biz Brasileiro ya demir attik senin anlayacagin sinyorum, heheeey babam ne diyon sen..Hiç olmadi bizim Lemilson Brezilya vatandasi oldu onu götürürüm da!!!

hakanh
23.07.2005, 22:12
QuakeviL61,

"Erdinç - Özgür - Tayfun - Eller - Ufukhan " 'dan, Eller'i banko tutarsak, Erdinç'i hangisi zorlayacak ilk11 için ?

Yarin birgun Erdinç'in yoklugunda (sakatlik, cezali olma, formsuzluk gibi- ki su anda sakat), onumuzdeki sezon oynayacagimiz zorlu ve stresli maclarin yukunu kaldirmakta zorlanacagi kanaatindeyim Özgür, Tayfun veya Ufukhan'in.

Insallah iclerinden biri cikar ve yarin ilk11'in degismezi olur. Fakat su an ki goruntuleri pek de oyle gozukmuyor.

Ozgur hazirlik maclarinda (hazirlik maclari olmasina ragmen) cok heyecanli gozuktu.

Tayfun ise bence stoper mevki icin Ozgur'den daha hazir ve uygun durumda. Hatirlarsaniz Tayfun, gecen sezon basinda Tolga ve Erdinc'in sakat oldugu donemde deuzun bir sure D'Haene ile birlikte defansta gorev yapmisti.

Ufukhan'in yetenekli oldugu konusunda bende herkesle hemfikirim. Fakat O'nu da sadece butun mac boyunca kalemize 2 defa gelebilen Dinamo Batum karsisinda izleyebildik.

Unutmayalim ki, yarin oynayacagimiz muhtemelen rakipler;Monaco, Villareal, Inter, Celtic, Manchester United gibi takimlar.

Onlara karsi deplasmanda 70-80 Bin kisinin onunde maclar yapilacak. Sizce bu tur atmosferleri kaldirmayatecrube olarak hazirlarmi; Ozgur, Tayfun veya Ufukhan ?

Eger buna cevabiniz yine "evet" olursa, ben desunu soylemekisterim; Elimizde Fatih Tekke, Mehmet Yilmaz, Ergin Keles, Ali var. Bunlar bize yeter. Baska bir santrafor gerekmez.

Sonuc olarak soylemek istedigim; Evet iyi, yetenekli ve tecrubeli bir forvete bence de ihtiyacimiz var. Fakat bana gore, ayni sekilde iyi, yetenekli ve tecrubeli bir stopere de ihtiyacimiz var.

Lutfen buradan benim, Ozgur, Tayfun ve/veya Ufukhan'i kotuledigim, kucumsedigim gibi bir sonuc cikartmayin.

Ucunun de yeteneklerine ben de guveniyorum. Fakat onumuzdeki yogun sekilde oynayacagimiz mac yukunu dogrudan kaldirmaya hazir olmadiklarini dusunuyorum.

Ayni,cogumuzun ve benim Ergin Keles'in ve/veya Ali'nin forvet yukunu kaldirmaya su an icin hazir olmadiklarini dusundugumuz ve bir forvet transferinin gerekli oldugunu dusundugumuz gibi.

sanatik
23.07.2005, 22:13
resmi siteden alinti: (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&amp;PID=449&amp;HaberID=29871)

Alpay?in Trabzonspor?a transferi ile ilgili çikan haberlere deginen Teknik Direktörümüz, söyle konustu: ?Alpay çok iyi bir oyuncu. Türk olmasi da bizim için bir avantaj. Eger sartlari bize uyarsa bakariz, degerlendiririz. Takviye olarak alinacak oyuncuya kesinlikle karsi çikmam. Zaten beraber çalisamazsak yollarimizi ayiririz.

ajanspordan alinti: (http://www.ajansspor.com/futbol/haber.asp?HaberID=116337)

Senol Günes, transfer edilen hiçbir futbolcudan rahatsiz olmadigini, hepsini kullanacagini ifade ederek, ''Bizim sahaya çikacak 11'imiz var. Bu konuda bir sikintimiz yok. Alpay ile bir görüsme oldu. Kendisiyle ben de görüstüm. Türkiye'ye gelmek istemiyor. Inaniyorum ki gelmek istese Trabzonspor'u tercih eder. Ama bazi problemleri nedeniyle gelmeyi düsünmüyor'' dedi.

---------------------------------------------

Bunlarin ikisideayni gün yapilan aciklama degilmi ?

Nasil oluyorda birinde öyle Birinde böyle söyleniyor ?

Anlamadim ben lütfen Anlatin bana !Edited by: sanatik

kutoz
23.07.2005, 22:18
Sanatik, sende benim gibi yap dostum. TV.de imza atarken görmedigim hiç bir transfere, transfer söylentisine muteber etmiyorum artik. Ferudun'un dünkü imza töreni gibi bir tören olursa, tamam aldik derim. Gerisi fasa fiso...

Basima agrilar giriyor, tarnsferleri okurken. Forvet transferimizde, tam Brezilya Dizisi oldu yaaaa.

hakanh
23.07.2005, 22:32
TrabzonStorm,

Madem PontePreta'nin antrenoru istifa etmis, bence Kahe'nin bize gelme ihtimali artti demektir. :)

Hatirlarsan, Botofago da, Jefferson bize gelmeden once liderdi (ayni su an da PontePreta'nin oldugu gibi) ve transferden sonra antrenorleri istifa etmisti.

Umarim PontePreta'nin antrenorunun istifa sebeblerinin arkasindada sadece Frontini transferi degil de, ayni zamanda daha bizlerin ve basinin ogrenemedigi- Kahe'nin bizimle anlasmis olmasi olsun. Insallah...

TrabzonStorm
23.07.2005, 22:39
Nasil isterim bi bilsen kardes..

Resmi sitede anlasma imzalarkenki resmini görsem, Brezilya'dan futbolcu hediye edecegim yönetime...

Oğuzhan Görkan
23.07.2005, 22:39
hadi bakalim insallah olursmileys/smiley32.gif

TrabzonStorm
23.07.2005, 22:43
Düsünsenize Kahe, Sarinho ve Lemilson uçaktan birlikte iniyorlar Trabzon Havaalani'na!!

sanatik
23.07.2005, 22:44
kutoz uyku girmiyor gözlerime - hafta sony oldu resmen smileys/smiley1.gif

TrabzonStorm futbolcu hediye etme fikri hosuma gitti. Netde böyle bir transfer sitesi olmali derim üstelik.

onlinetransfer.com

ebay gibi acik artirmada olabilir. en cok veren alsin. o kadar cok futbolcu varki ebaydeki gibi görmeden alirsalar kimler satilmazki kimler smileys/smiley9.gifEdited by: sanatik

Özkan Erdem
23.07.2005, 22:51
QuakeviL61,

"Erdinç - Özgür - Tayfun - Eller - Ufukhan " 'dan, Eller'i banko tutarsak, Erdinç'i hangisi zorlayacak ilk11 için ?

Yarin birgun Erdinç'in yoklugunda (sakatlik, cezali olma, formsuzluk gibi- ki su anda sakat), onumuzdeki sezon oynayacagimiz zorlu ve stresli maclarin yukunu kaldirmakta zorlanacagi kanaatindeyim Özgür, Tayfun veya Ufukhan'in.

Insallah iclerinden biri cikar ve yarin ilk11'in degismezi olur. Fakat su an ki goruntuleri pek de oyle gozukmuyor.

Ozgur hazirlik maclarinda (hazirlik maclari olmasina ragmen) cok heyecanli gozuktu.

Tayfun ise bence stoper mevki icin Ozgur'den daha hazir ve uygun durumda. Hatirlarsaniz Tayfun, gecen sezon basinda Tolga ve Erdinc'in sakat oldugu donemde deuzun bir sure D'Haene ile birlikte defansta gorev yapmisti.

Ufukhan'in yetenekli oldugu konusunda bende herkesle hemfikirim. Fakat O'nu da sadece butun mac boyunca kalemize 2 defa gelebilen Dinamo Batum karsisinda izleyebildik.

Unutmayalim ki, yarin oynayacagimiz muhtemelen rakipler;Monaco, Villareal, Inter, Celtic, Manchester United gibi takimlar.

Onlara karsi deplasmanda 70-80 Bin kisinin onunde maclar yapilacak. Sizce bu tur atmosferleri kaldirmayatecrube olarak hazirlarmi; Ozgur, Tayfun veya Ufukhan ?

Eger buna cevabiniz yine "evet" olursa, ben desunu soylemekisterim; Elimizde Fatih Tekke, Mehmet Yilmaz, Ergin Keles, Ali var. Bunlar bize yeter. Baska bir santrafor gerekmez.

Sonuc olarak soylemek istedigim; Evet iyi, yetenekli ve tecrubeli bir forvete bence de ihtiyacimiz var. Fakat bana gore, ayni sekilde iyi, yetenekli ve tecrubeli bir stopere de ihtiyacimiz var.

Lutfen buradan benim, Ozgur, Tayfun ve/veya Ufukhan'i kotuledigim, kucumsedigim gibi bir sonuc cikartmayin.

Ucunun de yeteneklerine ben de guveniyorum. Fakat onumuzdeki yogun sekilde oynayacagimiz mac yukunu dogrudan kaldirmaya hazir olmadiklarini dusunuyorum.

Ayni,cogumuzun ve benim Ergin Keles'in ve/veya Ali'nin forvet yukunu kaldirmaya su an icin hazir olmadiklarini dusundugumuz ve bir forvet transferinin gerekli oldugunu dusundugumuz gibi.

kardes ii güzel söylemissin ancak dedigim gibi defansa bir takviye daha yapilacak zaten Alpay ve ya Lee gönderilip yerine bir yabanci alinacak.. Bence bu defans sorun olmaz..
Forvet konusunda durum senin yazdigin gibi olsa belki haklisin derdim ancak Forvet oyuncularimiz arasinda gösterdigin Ergin Keles bu sezon A. Sebat' a kiralik verildi.. Ali Güzeldal'in da yine Sebat a verilmesi gündemde.. Alinmasi muhtemel bir brezilyali santrafor var tamam ama 3 oyuncu çok yetersiz ve bu nedenle su an için benim gözümde forvet transferi daha önemli..

hakanh
23.07.2005, 22:54
sanatik,

Ayni sey benim icin de gecerli.

Sabahlari 4'e, 5'e kadar butun gazetelerin site'lerini guncellemesini ve hayirli bir haber icin bekliyorum.

Sabahlari ilk kalktigimda da "Karadeniz Gazetesi" gibi gec guncelleme yapan gazete sitelerini aciyorum yine hayirli bir haber icin...

Umarim bekledigimiz hayirli haberlerin gelisi yakindir....

kutoz
23.07.2005, 22:55
Pazartesi ancak aliriz bir haber. Malum, Pazar günü de maçlari var Brezilya liginin.

TrabzonStorm
23.07.2005, 23:02
ARKADASLAR BEN FORVET TRANSFER ETTIM.

CEFAKAR TRABZONSPOR TARAFTARINA TAKDIMIMDIR;

Uzun zamandir gizlice yürüttügüm transfer görüsmelerinin meyvesini aldim...Bir resmini asagida huzurlariniza arzettigim forvet oyuncusu ile birlikte bu aksam 23:00 uçagi ile geliyorum..Kendisi gelecek vaadeden bir oyuncu (Bana gelecegini vaad etti)...Mehmet Yilmaz'a iyi bir yedek olacagini ümit ediyorum..Bu seneA.Sebat'a kiralanip önümüzdeki yil kadroya tekrar katariz diye düsünüyorum..

Fotografta futbolcunun yaninda kale arkasindayim-biraz flu çikmisim, taraftarlar endise etmesinler o nedenle.

http://images.google.com/imagesq=tbn:1ZIthSOG7XAJ:i.a.cnn.net/cnn/2004/SPORT/football/03/12/cnn.top10/story.henry.afp.jpg (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://i.a.cnn.net/cnn/2004/SPORT/football/03/12/cnn.top10/story.henry.afp.jpg&amp;imgrefurl=http://editi&#111;n.cnn.com/2004/SPORT/football/03/12/cnn.top10/&amp;h=242&amp;w=220&amp;sz=9&amp;tbnid=1ZIthSOG7XAJ:&amp;tbnh=104&amp;tbn w=95&amp;prev=/images%3Fq%3Dhenry%26hl%3Den%26lr%3D&amp;oi=imagesr&amp;st art=1)

hakanh
23.07.2005, 23:02
QuakeviL61,

Ergin ve Ali'nin kiralandigini ben de biliyorum.

Seninle de genel olarak ayni fikirdeyiz zaten.

Tek fark; Bana goreonumuzdeki, cokyogun gececek sezon icin,bir Stoper takviyesi de, en az Forvet takviyesi kadar onemli.

Amacim; Stoper takviyesinin de su an icin gerekli ve onemli oldugunu vurgulamakti.

Yoksa, "Forvet takviyesi mi daha onemli, Stoper takviyesi mi daha onemli" tartismasi yaratmak degildi.

hakanh
23.07.2005, 23:05
tv8 bu hafta hangi maci yayinlayacak bilen var mi ?

PontePreta'nin maci olabilir mi ?

nuri45
23.07.2005, 23:20
evt pontenin macini veriyolar yarin TSI 0.10 da

Kaynak:http://64.77.87.5/sport/

Özkan Erdem
23.07.2005, 23:25
QuakeviL61,

Ergin ve Ali'nin kiralandigini ben de biliyorum.

Seninle de genel olarak ayni fikirdeyiz zaten.

Tek fark; Bana goreonumuzdeki, cokyogun gececek sezon icin,bir Stoper takviyesi de, en az Forvet takviyesi kadar onemli.

Amacim; Stoper takviyesinin de su an icin gerekli ve onemli oldugunu vurgulamakti.

Yoksa, "Forvet takviyesi mi daha onemli, Stoper takviyesi mi daha onemli" tartismasi yaratmak degildi.

Yazilarindan bilmiyorsun gibi anladim, kusura bakma.. Stoper konusunda sonuna kadar haklisin aslinda çünkü Erdinç'in Senol Günes ile bir problem yasadigina dair söylentiler var zaten, geçen gün sanirim günebakis gazetesinde okumustum.. O yüzden stoper mevkiine kesinlikle bir oyuncu daha alinmali.. Ayrica Eller için de agir bir oyuncu deniliyor.. Karisik isler yani..
Forvet konusunda da Ali de verilirse sadece 2 forvetimiz kalacak.. Bu da Sampiyonlar ligine girmek isteyen bir takim için ancak ve ancak gülünecek bir durum..

sanatik
23.07.2005, 23:27
Benim anlayamadigim, anlamak istemedigim tek bir sey kaldi artik.

Oda Alternativ olarak belirledigin KAHE yi daha niye segredeceksin ?

kac haftadir brezilyada segredilmedimi halen lemi tarafindan.

Simdi birisi onaymi vermesi gerekiyor halen ?

kahe simdi pazar günü kötü oynar ve gol atamazsa vazmi gececekler haftalar önce karar kildiklari oyuncudan ?

Vazgecilirse bu kahe nin oyununami baglanmali, yoksa yine 500 bin dollar daha ucuz olsun diye pazarlik yapanlarami ?

dün gece paris saint germain takiminin bu ay basinda kahe icin 1,2 milyon dollar önerdigini iletmisdim ( geri sayfalarda kaynak mevcut ). Bunlar icinde kahe bir alternativ oldugunu forumlarindaki transfer topiklerinin bir kisimini okudugumdan biliyorum. Yani alternativide saglama almak durumu yoklamak, ne kadar mümkün olup olmadigini ögrenmek istediler, diger oyuncuda pürüz cikacak olursa gerceklestirebilmesi icin.

Olurmu olmazmi yaniti alip almadiklarini bilmiyorum. Belki 25 % ponte preta, 50 % Menejeri ve 25 % hak sahibi olan palmeiras rakami az bulmus olabilirler ancak bizim önerdigimiz rakami 25 % hak sahibibulunan veoyuncu kiralamis olarak oynatan ponte preta kabul etmemis yine dün gece ilettigim (geri kalan sayfalarda kaynak ile okuyabileceginiz ) haberlerden. Obina transferile ilgili bir cok haberleriokuma ve tercüme ettigimizden bunlardan iki haberde bizim3,5 milyon dollar istenilince ( 2,25 milyon dollardan artirilip ) 3 milyon dollar önermisiz veflamengo kabul etmemis bugünlere gelmisiz.

Umarim Kahe bonservisi 3 milyon dollari gecmez ve 3 pay sahipleri yeterli bulurlar rakami. Yoksa bu oyuncudan vazgecersek ( ki su ana kadar en cok istedigim oyuncu oldu - birden olsa bile - daha önce görüntüleri izlememis, bilgi edinmemistim hakkinda hic ) üzüntüden yazi yazacak halim kalmaz.

Kahe nin yavas olmasini elestirenler önce kendi transferyapma hizini elestirsinler !

iyi geceler.

AyhanPe
23.07.2005, 23:40
icinizi rahat tutun kahe olmazsa diger planlar derhal devreye sokulur.sonucta 31 augustosa kadar zaman varsmileys/smiley4.gifya
bu brezilyada hic vize sorunu olmazmi kac aydir ordalar.bizimkileri
brezilya liginde gözlemci olarak atasinlar tüm maclari izliyor zatensmileys/smiley4.gif

hakanh
23.07.2005, 23:46
sanatik,

Bizim yoneticilerin yaptigi "bir kez daha izleyecegiz" aciklamasi bana da sacma geliyor.

Fakat ben soyle dusunuyorum (daha dogrusu, oyle olmasini umuyorum);

Gercekten Kahe icin anlasma saglanmistir. Fakat yarin ki macta taraftar protestosu olmasin diye (PontePreta'nin istegi dogrultusunda) mactan once aciklama yapilmiyordur.

Fakat bu gelismeleri bilen antrenor, ligde iyi giden ve lider olantakiminin en buyuk silahinin verilmesinden dolayi, cani sikilmis veistifa etmistir.

Gercekten de yazmis oldugun senaryo tam bir Brezilya Dizisi Bolumu gibi oldu smileys/smiley1.gif

Ama Insallah olaylar yazdigim gibi gelismistirrr....

TrabzonStorm
23.07.2005, 23:46
Sábado, 23 de julho de 2005, 17h05
Colombiano Viveros recusa proposta da Turquia

O colombiano Alexander Viveros, do Nantes, da França, recusou uma proposta do futebol turco.

O volante disse que está disposto a deixar o clube francês, mas somente se a proposta for interessante, caso contrário cumprirá seu contrato.

"Estou disposto a sair, mas para isso tem que surgir uma boa oportunidade", disse Viveros.

O colombiano, que não realizou uma boa temporada na Primeira Divisão francesa, ainda tem mais um ano de contrato com o Nantes

Hangi takim acaba?

kutoz
23.07.2005, 23:53
31 Agustosa kadar zaman var ama, 25 Temmuza kadar transferi bildirmezsek, ikinci elemenin ikinci maçinda transferi oynatamiyoruz. Böyle bir sorunumuz var.

TrabzonStorm
23.07.2005, 23:58
Sorun sayilmaz o fazla!!

Kahe'yi oynatamazsak kafayi oynatiriz...

hakanh
23.07.2005, 23:58
kutoz,

Kahe isinin olup olmayacagi, yarin ki mactan sonra, yani Pazartesi gunu belli olmus olur zaten. Insallah olumlu olur.

TrabzonStorm,

Yazdigin haberde hangi takimin talip oldugu belirtilmemis. Sadece Turkiye'nin teklifi denmis. Teklifi yapanin bizim oldugumuza emin misin ?

nuri45
23.07.2005, 23:59
istatistiklerine baktim bu futbolcu orta saha oyuncusu.

Kaynak:http://www.fussballdaten.de/spieler/viverosalexander/(almanca)

TrabzonStorm
24.07.2005, 00:00
Ya gerçeklessin artik su Kahe olayi..Bana bizim Tolunay'i hatirlatiyo, biraz da Ronaldo'yu fizik olarak, üstelik heybetli de duruyo rakip defansin moralini de bozar..

TrabzonStorm
24.07.2005, 00:03
Hangi takim bilmiyorum zaten, hizli bir internet turu yaptim baska haber bulamadim, ama adam defans oyuncusu imis..Istanbul takimlarindan defans oyuncusu arayan var mi?