PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Futbolcu Nelere Mal Oluyor

Adil ÖZGÜR
23.04.2009, 22:25
Evet başlığımız bu, soruyorum size,

1- Kaliteli futbolcunu satarsın, yerine daha kalitelisini alırsın veya alamazsın, alamazsan o futbolcunun beşine Rusyaya kadar gitsen de, Kulüp Başkanı hayır satamam, zira ben Şampiyonluğa oynuyorum, oturmuş bir takımda bir futbolcuyu asla satmam cevabını alıyorsun,

2- Aynı kalitede olupta hala takımımızda olan bir futbolcumuz geçmişte Galatasaray Maçında şimdiki futbolcumuz Song'a bir haraket çekiyor o takımı perişan edenlerin aynı haraketi Sivas'ta da yapacağını tahmin ediyorum.

3- Sonra aklıma Vugrineç, Fatih Tekke, Olsen, Aurello geliyor, bunları şahsi karakterleri ile düşünüyorum, yaptıklarını göz önüne getiriyorum. Sonra yine bu tek kişinin yaptığına EFSANEDEN örnek verilim; F.B. maçında Turgay'ın olağan üstü çapası ile 1-0 maçı alıyoruz, halbuki uçakta ("Golü ben atarak 1-0 galip geleceğiz") demişti Turgay,

Bunlar olumlu taraftarı,

Olumsuz taraftarına da örnekler çoktur. Ancak bize yararlı olacak, OLUMLU taraflarını bulalım, iyileri hatırlayarak !"Bir futbolcu nerelere mal olacağı" tartışalım. Kaliteyi yakalayalım.

Bu yıl ben Şampiyonluk yolunda Gökdenizi çok özlüyorum.

Cafer Bulur
23.04.2009, 22:44
Adil abi hakli olabilirsin ama gökdeniz satilmasaydi belki de bu kadro kurulamayacakti,ise biraz da bu yönden bakmaliyiz.

Adil ÖZGÜR
23.04.2009, 22:54
Adil abi hakli olabilirsin ama gökdeniz satilmasaydi belki de bu kadro kurulamayacakti,ise biraz da bu yönden bakmaliyiz.

Ben sadece örnek verdim, Evet bu takımın oluşumunde Gökdenizin payı çok, eğer o olmasaydı bu takım belki de böyle dizilmezdi, işte bu yönü de başlığa bir örnektir.

Mesela Ünal KARAMAN, ferdi olarak neler yapabiliyordu. Şimdi ise o bölgelerde onun şahsiyetine mal ettiği kariyerine bizim Takımımızın ne kadar da ihtiyacı var.

A.Gökhan AKIN
23.04.2009, 23:55
Şöyle geriye doğru baktıkça kimleri özlemiyorumki ben hangisini saysam diğerine haksızlık olur.. ama en çokda Tekke işte onun yeri hiç dolmadı dolmayacakta..

since1967-61
23.04.2009, 23:59
Şu takımda bir aurelio bir tekke olması bizi çok rahat şampiyon yapardı
işte bu biraz da doğru ekibi doğru zamanlamayla yakalamakla alakalı
buna jenerasyonda diebiliriz
biz maalesef ya defansta eksik kaldık
ya da hücumda
ikisinin de iyi olduğu bir takımı inş önümüzdeki senelerde yakalıcaz

Yunus Emre SEYHAN
24.04.2009, 06:19
Fatih Tekke'nin sözleşmesinin bitimine 1 yıl vardı, Yüksek bonservis teklifi gelince verildi. Gökdeniz için gelen teklif sonrası Başkanımız " Gökdeniz yıldız değil " Demişti.
Türkiye'de hiç bir takımın yerli futbolcusuna 8-9 milyon euro gibi gelen bir teklifi reddetme gücü yok, Hele bizim takımın ekonomik durumu ortada...
Örneğin Sene başında o kadar transfer yapıldı,yönetimin büyük cabası oldu. Yattara'ya gelen 10 milyon euro bonservis teklifiyle, Yatttara Katar'a gidecekti.

magicyattara
24.04.2009, 09:29
2- Aynı kalitede olupta hala takımımızda olan bir futbolcumuz geçmişte Galatasaray Maçında şimdiki futbolcumuz Song'a bir haraket çekiyor o takımı perişan edenlerin aynı haraketi Sivas'ta da yapacağını tahmin ediyorum.

Burda ne anlatmak istedin Adil Abi?

Erdem Keser
24.04.2009, 09:42
Ben sadece örnek verdim, Evet bu takımın oluşumunde Gökdenizin payı çok, eğer o olmasaydı bu takım belki de böyle dizilmezdi, işte bu yönü de başlığa bir örnektir.

Mesela Ünal KARAMAN, ferdi olarak neler yapabiliyordu. Şimdi ise o bölgelerde onun şahsiyetine mal ettiği kariyerine bizim Takımımızın ne kadar da ihtiyacı var.
Çok merak ediyorum , Ünal Karaman Malatyaspor'dan geldiği ilk sezonunda nasıl bir performans sergiledi.Her maç aynı standardında mı oynardı ? Kaç tane büyük maç kazandırdı ? Yada Tolunay , Abdullah v.s Hatırlıyor musunuz ? Ben yaşım gereği hatırlamadığımdan dolayı soruyorum.

Bu isimler gelir gelmez mi Trabzonspor'la bütünleştiler yoksa aradan belli bir zaman geçtikten sonra mı ?

Diğer bir pencereden de bakabiliriz ; Galatasaray'da oynadığı dönemde ilk 11'de forma şansı bulamayan , tek top oynadığı için sorumluluktan kaçtığı yönünde Türk basınının ulemaları tarafından sert eleştirilere maruz kalan Tugay Kerimoğlu neden 39 yaşında Premier Ligin tozunu yutuyor hala.

Biz kendi elimizdeki oyunculara gereken değeri ve zamanı verdik mi sizce ? Erman Özgür , Adem Koçak , Ali Güzeldal v.s

Erdal DİLEK
24.04.2009, 10:13
Adil abiden beklenmeyen zamanda beklenmeyen bir başlık olarak değerlendiriyorum, şaşırmadımd esem yalan olur

Fatih Öztürk
24.04.2009, 10:46
Çok merak ediyorum , Ünal Karaman Malatyaspor'dan geldiği ilk sezonunda nasıl bir performans sergiledi.Her maç aynı standardında mı oynardı ? Kaç tane büyük maç kazandırdı ? Yada Tolunay , Abdullah v.s Hatırlıyor musunuz ? Ben yaşım gereği hatırlamadığımdan dolayı soruyorum.

Bu isimler gelir gelmez mi Trabzonspor'la bütünleştiler yoksa aradan belli bir zaman geçtikten sonra mı ?

Diğer bir pencereden de bakabiliriz ; Galatasaray'da oynadığı dönemde ilk 11'de forma şansı bulamayan , tek top oynadığı için sorumluluktan kaçtığı yönünde Türk basınının ulemaları tarafından sert eleştirilere maruz kalan Tugay Kerimoğlu neden 39 yaşında Premier Ligin tozunu yutuyor hala.

Biz kendi elimizdeki oyunculara gereken değeri ve zamanı verdik mi sizce ? Erman Özgür , Adem Koçak , Ali Güzeldal v.s

ünalın ayağından cıkan pasların şiddetini görsen kaymaklı kadayıf yanında ağlardı!
bir futbolcuda ne kadar istikrar ararsın ünal karaman türk milli takımla beraber trabzonsporun istikrar abidesiydi.
malatyasporla olan dostluğumuzun nişanesi olarak bize geldi.
istanbul takımlarınında o dönemde en gözde transferiydi.

ogün temizkanoğlunun orta yuvarlağa gelmeden top ayağında kafasını kaldırıp sahaya ne kadar hakim olduğunu daha pası vermeden gösterirdi.
tabiri caizse vucut dili konuşuyordu ogünün.türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi ön libero futbolcusudur.
türk futbolu trabzonsporlu iskenderden sonra sol kanat oyuncusu gelmeyeceği kanaatine vardığı zamanlar abdullah ercan hem milli takımın hemde trabzonsporunun sol sigortasıydı. türkiyenin tereyağından en iyi kıl ceken futbolcusuydu!bilenler bilir...
onun oynadığı dönemde ve sonrası bugünlerde bir adet sol ayaklı sıfıra inip adam gibi orta kesecek futbolcu biliyor veya görüyormusun?
hakan şükür milli takımda gol kralı olduysa buda abdullah ercanın nefis ortaları sayesindedir.
kısacası o dönemin tolunayı abdullahı ogünü ünalı hamisi vugrineci birde yanlarında bugünün kaleci tony silyvasıyla yattarası olsa avrupanın cok canını yakardı.
anlayan anladı!

Halil Atalay
24.04.2009, 11:42
http://www.ligtv.com.tr/

arkadaşlar yeri değil ama oylamaya katılın trabzonspor çok düşük durumda

hadi arkadaşlar Şampiyon Trabzonspor

Erdem Keser
24.04.2009, 18:17
@Fatih Öztürk

Anlatmak istediğim anlaşılmadı sanırım.Benim bahsettiğim bu oyuncular geldiği ilk sezonunda istenen performansı kusursuz bir şekilde ortaya koydular mı , yoksa belli bir süreçten sonra mı bu isimler "Ünal" , "Tolunay" , "Abdullah" oldular ?95-96 sezonundaki o kadro 3 senenin sonunda bir istikrar sağladı. Aynı Ünal , Abdullah , Hami , Orhan , Ogün , Hamdi 1992 kadrosununda oyuncularıydı.

Diğer bir çok başlıkta ilk sezon kurduğumuz şu mevcut kadroda şunlar gitsin , bunların yerine bir başkalarını transfer edelim söylemlerine çokça rastladığım için sordum , Tugay örneğinide ondan dolayı verdim.

sifuni
24.04.2009, 19:08
chovy e hakveriyorum onlarda ilk geldiklerinde Ünal degillerdi Hami degilerdi herhalde ben hatirlamiyorum yasim yetmiyor ama belirli bir süre lagzim olduguna katiliyorum.

selcuk
24.04.2009, 19:53
@Fatih Öztürk

Anlatmak istediğim anlaşılmadı sanırım.Benim bahsettiğim bu oyuncular geldiği ilk sezonunda istenen performansı kusursuz bir şekilde ortaya koydular mı , yoksa belli bir süreçten sonra mı bu isimler "Ünal" , "Tolunay" , "Abdullah" oldular ?95-96 sezonundaki o kadro 3 senenin sonunda bir istikrar sağladı. Aynı Ünal , Abdullah , Hami , Orhan , Ogün , Hamdi 1992 kadrosununda oyuncularıydı.

Diğer bir çok başlıkta ilk sezon kurduğumuz şu mevcut kadroda şunlar gitsin , bunların yerine bir başkalarını transfer edelim söylemlerine çokça rastladığım için sordum , Tugay örneğinide ondan dolayı verdim.

apo saaten yari cocuk olarak gelmisdi trabzona

istanbul sokak larinda bulundu derdi babam
yani bi kulübin amatör macinda bi td miz bulup getirdi

gaysaray li olsaydik bizim altyapimizdan cikti derdik ;)

hamide 17 yasinda ilk macina cikmis gercekden altyapimizdan yetisen bi trabzonlu ve ilk sezonunda ilk 11 de oynamaya basladigina göre evet aninda bekleneni getirdi diyebiliriz
orhanin da hikayesi baska degildir

ogün de genc bi transfermis yani pisme süresi gecirmis
tolunay okadar istikrarli hicbizaman oldugunu zanetmiyorum cünkü bizdeki son yillarini biraz hatirliyorum ve ben onu umut a benzetiyorum , herzaman savasirdi ama istedigi herseyi yapamazdi
ama yani ünal üzerine daha hic yanlis sey duymadim

iso_4939
24.04.2009, 22:18
bu takımın bo...nu yıyen albayrak ve yonetımıdır....bütün as futbolcuları sattılar sonra kümeden zor kurtulduk bu takımın parasını gızlıden yıyenlerın allah bogazından gecırmesın....

ftunsal
24.04.2009, 22:41
abdullah takıma ilk gediğnde doğrudan giremedi ama çok olumlu sinyaleri zaten veriyordu.hatta bir gazete yorumunda ünal iyi abdullah süper diye bir yorum okumuştum. o sezon fazla şans bulamadı bu da uzun yıllar faydalanma açısından yerinde oldu.

ogün gelir gelmez takıma girdi. milli takıma çağrılınca kendide inanamadı.ona söylendiğinde kafa yapılıyor zannetmiş.

ünal hazır geldi.sakatlık müstesna genelde aynı topu oynadı.

hami 17 sinde girdi ara ara oynadı.şimdiki barış gibi.her ikiayağınıda aynı hale getirmesi çok çalışması onu efsaneler arasına soktu

tolunay tranferini ünal çözdü diye yazmıştı gazteler. hazır olarak geldi.birkaç maçtan sonra hemen adapte oldu
milli oldu belli seviyen den aşağıda düşmedi

orhanı kimse bilmiyordu.sürati ile ilk haftalarda attığı 9 golle kendini herkese kabul ettirdi.

blacksilva
24.04.2009, 22:59
ya da hücumda
ikisinin de iyi olduğu bir takımı inş önümüzdeki senelerde yakalıcaz
ben inaniyorumki bunu en kisa zamanda yakalicaz cünkü sadri baba bu isleri iyi anliyor. senye gümbür gümbür takim yaratacagiz. su anki onbirden 4 futbolcunun kaliteli futbolcuyla degismesi lazim.hüseyin,serkan,gökhan,umut. bunlarin yerine yabanci 2 golcü getir afrikadan veya brezilyadan, digerlerini türkiye liginden...

irfanb
24.04.2009, 23:48
F.B. maçında Turgay'ın olağan üstü çapası ile 1-0 maçı alıyoruz, halbuki uçakta ("Golü ben atarak 1-0 galip geleceğiz") demişti Turgay,

Bu sözün sahibi Turgay degil , Dobi Hasan`di Adil abi. :)

fD0P_LmRWuQ

oguzhann
25.04.2009, 09:50
tolunay,ünal ikilisi şota,tekke,hami üçlüsünden ikisi olsa şampiyonluğu ilân ederdik 2 hafta sonra

Adil ÖZGÜR
25.04.2009, 15:44
Bu sözün sahibi Turgay degil , Dobi Hasan`di Adil abi. :)

fD0P_LmRWuQ

Turgay uçaktaki röportajında söylemişti

Vkgz
25.04.2009, 18:20
saçma yazılar bunlar.

mete61bordomavi
04.06.2009, 05:09
ya da hücumda