PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor 3 - 0 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:14
bu maçı alalım esesde bjkyi yener :):) ya heyecan bastı:):)

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:15
arkadaşalr bjk olamaz gs olur bjk olamaz çok zor fikstür rahat olun :)

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:15
şampiyon biziz allahın izniyle

lazfather61
22.04.2009, 01:16
bu maçı yenelim başka hiç bişi istemiyorum.en nefret ettiğim takım sivas

hacı nefret yazmıyalım ya, bende sevmem sivasli futbolcuların cogunu sedat bayrak, petkovic, abdulrahman haric ama nefret cok agır kelime bence sevmiyorum demek daha iyi olur bence ama genede sen bilirsin.

yanbeyi61
22.04.2009, 01:16
fener maçını yenelim şampiyon olmayalım misali berabere bile kalamadan şampiyonluk verdik....taraftar eğer bu maç yenmeyi çok arzu edip şampiyon olmak istemiyorsa...24 muydu kaçç yıl daha bekleriz. acaba

Erdal
22.04.2009, 01:18
BJK Eskişehirde kaybederse artar bile.

Ama beraberlikte tek sorun var: 3 lü avrajı kaybederiz. Puan farkı gerekir.

Bu üçlü averaj çok salakça yahu :)...Düşünsenize son maç biz fb yi yeniyoruz, bjk ile aynı puandayız...Sivas gs yi yenerse bizle aynı punada oluyor ve Sivas ı yenmişsek 3 lü averajdan biz şampiyon oluyoruz:)...Yani aman Sivas arkada kalmasın diyeceğiz:)))

Selçuk Demircioğlu
Yahu şu maç bi oynansa geçse, yoksa gözüme uyku girmeyecek sabahlara kadar..Bi insan uyandığından beri sivas maçını düşünür mü....

Ömer Kaya
arkadaşlar sallıyo yendimi zaten şampiyonuz onalrda biliyor:)

Emre ÖZTÜRK
sivas maçının alıp şampiyonluk yolunda büyük bir adım atmak zorundayız ve bunuda başaracak güce sahibiz....Saldır TRABZON um

Y-DRMS
şu sivası yenin allah aşkına kupadanda elendiler bi darbede bi zburalım seneye küme düşmemeye oynasınlar hadi çocuklar yenelim şunları

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:19
Taraftar çıldırdı şampiyonluk istiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Yalçın Ulusoy
22.04.2009, 01:19
Sivası yenelim şampiyonluktan vazgeçtim

Y-DRMS
22.04.2009, 01:20
ikili averajda beşiktaşran öndeyiz çünkü deplasmanda gol attık sivas ile gol atarsak yine üstünüz galiba boşverelim üçlü 2 tek bi zolalım lider yeter :)

Erdal
22.04.2009, 01:21
Anlaşıldı Selim abi sen kuralları arkadaşlar için baştan bir yaz bence...

Medallion
22.04.2009, 01:24
Taraftar çıldırdı şampiyonluk istiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Taraftar gaza gelmis anlasilan :)

Sivas tan 3 puan alamazsak sampiyonluk ihtimali %0.61 in altina duser...

Sivas tan 3 puan alirsak sampiyonluk ihtimali BJK ye bakar. Ben BJK nin FB ve GS yi yenecegini dusunuyorum.

Bu hafta biz Sivas i yener, Es Es te BJK yi yenerse sampiyonluk ihtimali %61 e cikar :)

Erdal
22.04.2009, 01:25
Bu arada İzmir de bornovadan Karşıyaka otoyoluna girerken solda balkonda büyükçe bayrağı asan Trabzonspor lu arkadaşa selam olsun her kimse...Yanımda arabayı kullanan arkadaşa tam Trabzonspor'un başkalığını anlatıyordum ki bak soluna sende göreceksin deme şansım oldu:)))...Trabzonspor sen çok büyüksün...

lazfather61
fener maçını yenelim şampiyon olmayalım misali berabere bile kalamadan şampiyonluk verdik....taraftar eğer bu maç yenmeyi çok arzu edip şampiyon olmak istemiyorsa...24 muydu kaçç yıl daha bekleriz. acaba

tam anlamadım ama o sene sansızlıga verdik, sampiyonlugu, o macı cok iyi hatırlıom tek kaleydi, herseyi taraftara baglama olayını bıraksak sevinecegim, trabzonsporda oynuyosan baskıyı kabul edeceksin. buyuk takımın oyuncususun, sampiyonluk bekleyen taraftarın oyuncususun kepezsporun degil, halısaha macı degil bu, bizim sayemizde dunyanın parasını kazanıyorsun, duygularımıza saygı gostermek zorunda futbolcu, formsuz futbolcuyu oynatıp yerıne koyabilecek oyuncu varkende koymuyorsan goz gore gore, ben elestiririm nedenlerinini cevabını alana kadar sorarım, bana mantıksız ve cogu kisiye mantıksız gelen birseyi acıklaması gerekmezmi, ben ersun hoca gitsin demiyorum, ama artık sacmalamayı kessin,

selimatal
Bu üçlü averaj çok salakça yahu :)...Düşünsenize son maç biz fb yi yeniyoruz, bjk ile aynı puandayız...Sivas gs yi yenerse bizle aynı punada oluyor ve Sivas ı yenmişsek 3 lü averajdan biz şampiyon oluyoruz:)...Yani aman Sivas arkada kalmasın diyeceğiz:)))

Daha komiğini söyleyeyim:

Diyelim Sivası yendik. Sonra öyle oldu ki son haftaya Sivas ile aynı puanda girdik ve Sivasın averajı bizden iyi diye şöyle bir puan sıralaması var:

1.Sivas 68
2.TS 68
3.BJK 66

Son maçlarda Sivas GS ile biz de FB ile berabere kaldık ve BJK yendi ve ilk 2 yi yakaldı.

Ve iş 2li averajdan 3 lü averaja döndü:

İşte o zamaki Puan durumu
1.TS 69
2.BJK 69
3.Sivas 69

Yani sırf BJK ilk 2 yi puan olarak yakaladı diye averajımız kötü olmasına rağmen şampiyon oluyoruz.:) Son haftaya1. giren Sivas UEFA ya gidiyor.

Sivas maçının belkide en önemli özelliği bu 3 lü averaj işi.

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:26
sivasın dağlarına çakacaz yollarına:)

yanbeyi61
22.04.2009, 01:27
İsmin yıldıracak
Taraftar şanını koyacak
Gök yüzünü Maviye
Allah boyayacak
Utanacaksın hocam
yüzün bordo olacak
Trabzon sensiz şampiyon Olacak

Medallion
22.04.2009, 01:29
Yine bir maca cok mana yukluyoruz. Ne zaman boyle yapsak strese giriyoruz ve biz zararli cikiyoruz. Tek korkum bu...

Strese girmesi gereken taraf varsa o da Sivasspor dur. Kontrollu bir oyun oynar, sabirli olursak 3 puani alir doneriz. Stres bize yaramaz...

yanbeyi61
22.04.2009, 01:33
Sabır yenilecek taş değil...

eğil başım secdeye eğil

Bir değil iki kere eğil

Bu bile sabır değil

eğil eğl eğil....taraftara secde değil saygıyla önunu kapa....sana saygı duyan onlar....saygın yoksa taraftara sabrın yok hocam.

Yalçın Ulusoy
22.04.2009, 01:34
Sivas'mı yener?
M.Yıldız golmü atar?
Hayır!!!
Bülent Uygun büyük takımız der.
Bu üçüne önce YATTARA işler.
Sonra Gökhan çakar...
Bu geyik Umut'u bayar..
Bu geyiğe dayanamayan Balili göçer..
Yıllar sonra bunlar
TARİH olur..
Bu mesajı 100 Sivaslıya gönder
Duaları kabul olsun..
Sivas'ın büyüklüğüne
Ancak 80 lik nenem inanır

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:37
Sivas'mı yener?
M.Yıldız golmü atar?
Hayır!!!
Sonra Gökhan çakar...
Bu geyik Umut'u bayar..
Yıllar sonra bunlar
TARİH olur..
Duaları kabul olsun..
Sivas'ın büyüklüğüne
:):D:)ççç:meşale1:

The_Storm
22.04.2009, 01:40
Normalde Sivas'ı havada karada yenmemiz lazım ama Yanal'ın başında olduğu takıma ne yazık ki güvenemiyorum.

Yıllar sonra, 2008-2009'u hatırladığımızda, muhtemelen "vay be ne zamanlarmış, Sivasspor birinci ligdeymiş ve şampiyonluğa oynuyormuş..." diyeceğiz.

yanbeyi61
22.04.2009, 01:42
Kim bilir Anadolu Çırağı ustasını geçer belki...

Anadolu Ustasının Usta olduğuna inanıyorsanız...TRABZONSPOR USDADIR Anadolu ve Tüm YURTTA....Fatiha değil Yasin okuyun Mehmmetcik nöbette HUdutta.

selimatal
22.04.2009, 01:43
Sivas maçına ben farklı bir gözle bakıyorum. Aksal Yavuz'un yazısı nedeniyle "Yenin şu Sivas'ı" başlığına yazdığım yazıyı buraya koymam sanırım en iyisi. Bu maça "ölüm-kalım" maçı olarak bakanlar okusun özellikle. Bu maç kesinlikle "ölüm-kalım" maçı değil. Kaybedersek cepten hiçbirşey gitmeyecek. Kazanırsak cep dolacak... İyisimi okuyun...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet, kesinlikle..
Gün bu gündür..
Gün bu gündür..
Gün kesinlikle bu gündür..

Olursa ne olur?.. Bir çok şeyi çok erkene alırız. Üniversiteyi daha erken kazanmak, daha erken mezun olmak, umduğumuzdan daha önce araba-ev-iş sahibi olmak gibi... Bir çoğumuza göre bunlardan bile önemli.. Ama bazı şeylere daha erken kavuşuruz.

Şayet okuyan olursa futbolcu kardeşlerime bir şeyi anlatmak istiyorum:

Yıllarca önce İstanbul'da bir taksi şöförü ile sohbet ederken Trabzonlu olduğumu öğrendiğinde muhabbete başlamıştık. Üniversite öğrencisiydim o zamanlar. 23-24 sene öncesiydi..

Konu hemen TS umuza geldi. Son şampiyonluğumuzu alalı sadece 1-2 sene olmuştu. Evet sadece 1-2 sene. Taksi şöförü o sene şampiyon olamamanın hüznüyle ve aynadan görebildiğim buğulu gözleriyle bana şunu söylemişti: "Hemşehrim, canımdan çok sevdiğim babam ölse bu kadar üzülmezdim. Neticede ölüm hak, kabulleniyor insan. Ama TS umu başarısız görmeyi asla kabullenemiyorum."

Belki ben o şoförden çok daha fazla maça gitmiştim. Bir gece evvelden sabaha kadar Taksimi-Beyoğlu'nu arşınladığımız, stad kapılarında seyirci rekoru kırılan maçlar için sabahladığım da çoktu. Sadece İstabul değil, neredeyse tüm deplasmanlara da gidiyordum. Ama şoförün o sözleriydi TS luluğun ne olduğunu bana tam olarak anlatan. Bazı şeyleri o gün anladım. TS un başarısızlığı şayet bu kadar üzüyorsa, başarısının emsalsiz sevince boğduğunu, tüm hayatımızı her yönüyle ne derece etkilediğini tam olarak o gün anladım. TS lu olmanın, günün 24 saatini ve bir ömrün her gününü etkileyen bir olgu olduğunu o gün anlayabildim.

1-2 yıl şampiyon olamadık diye bu derece üzülen o taksi şoförü hayattaysa şimdi ne yapıyodur bilemiyorum. Belki de küsmüştür. Milyonların küstüğü gibi. Belki "bardağı taşıran son damla" hüvviyetindeki bir maçımızın sonrasında milyonların yaptığı gibi maç seyretmemeye "yemin edenlerdendir". Belki çoğumuz farkında değiliz ama gerçekten o yeminlerine yıllardır sadık olan milyonlarca TS lu var. Bir yemine ancak bu kadar sadık kalınabilir ve böyle bir yemini de ancak TS sevgisi ettirebilir insana. İnanın o insanlar yıllardır TV bile seyretmiyorlar. Futbolun "f" sini bile duymak istemiyorlar. Onlar zor zamanda kaçıp gidenler değil. Yüreği en çok yaralı olanlar... Dayanamayanlar... Dayanamadığı için uzak duranlar.. Hem de en çok sevdikleri şeyden uzak duranlar...

Şimdi önümüzde bir Sivas maçı var. Şampiyonluk falan umurumda değil. İnanıyorum ki inşallah önümüzdeki seneden itibaren bu takım zirveye yine eskisi gibi kayıtsız-şartsız-mazeretsiz "ambargo" koymaya başlayacak.

Ama erken istiyorum. Kim için biliyormusunuz? O dayanamayıp uzaklaşanlar ve hayatı o günden beri eksik yaşayanlar için. 1 yıl daha erken dönsünler istiyorum. Babaları öldüğünde ağlamadıkları kadar hüngür hüngür ağlayarak geri dönsünler diye. Ve 1 yıl daha fazla yaşasınlar şu kısa hayatı...

Bizi büyük yapan sadece başarılarımız değildir. Bizi asıl büyük yapan kaybettiğimizde döktüğümüz göz yaşını taşıyabilecek bir nehir yatağı bulunmamasıdır şu yer yüzünde. Biz şımarık sevinçlerimizle değil, "asil üzüntülerimizle" büyüğüz. Kaybedersek bu sene geçiş senemiz diye o kadar üzülmeyeceğiz, yıkılmayacağız elbette. Ama kazanırsak, 3 puandan ve şampiyonluktan çok daha fazlasını kazanacağız.

Yıkılmamak için değil, bazı şeyleri erkene almak için kazanmalıyız... Sadece bu...

Bunu iyi anlayın futbolcu kardeşlerim. Kendinizi asla baskı altında hissetmeyin. İşte sizin böyle bir taraftarınız var. O taraftarın sizlere zaman zaman bağırıp çağırması hep bu yüzden. Bu durum sizin için baskı unsuru olmasın, tam tersi arkanızdaki gücü bilin. O güç değilmidir çok "dev" i "cüce" yapan. Şayet bunu tam olarak anlarsanız, belki 5 topumuz direkten döner, şanssız bir golle de maçı kaybedebiliriz. Ama rakip kim olursa olsun "EZERSİNİZ". Ve bu taraftar sizden skordan çok "EZMENİZİ" bekliyor.

Ve şunu da asla unutmayın:
"Yenilgi, mağlup olmak değil, mağlubiyeti kabul etmektir"

Sizler mağlubiyeti asla kabul etmeyen bir taraftarın takımının futbolcularısınız. Ve çok ama çok özelsiniz! Yenersiniz, yenilirsiniz, berabere kalısınız... Bunu bilemem... Ama bildiğim tek şey şayet anlarsanız, kesinlikle EZERSİNİZ!

Bu maç hiçbir şeyin sonu olmayacak. Ama çok şeyin başlangıcı olabilir.
------------------------------------------------------------------------------------------

Kısacası bu maç için gerilmemize hiç gerek yok. Ama iştahlanmamız için geçerli sebep var. Kaybedersek de asla ve asla 1996 ile benzerliği olmayacak.

O takım 4-5 yılın meyvesini alacak bir takımdı.

Bu takım ise henüz bir fidan.. Daha sepet sepet çok meyve verecek inşallah.

Ömer Kaya
22.04.2009, 01:45
arkadaş heyecandan uyuyamıyomrumyha:):)

TS-FAN
22.04.2009, 01:46
Daha komiğini söyleyeyim:

Diyelim Sivası yendik. Sonra öyle oldu ki son haftaya Sivas ile aynı puanda girdik ve Sivasın averajı bizden iyi diye şöyle bir puan sıralaması var:

1.Sivas 68
2.TS 68
3.BJK 66

Son maçlarda Sivas GS ile biz de FB ile berabere kaldık ve BJK yendi ve ilk 2 yi yakaldı.

Ve iş 2li averajdan 3 lü averaja döndü:

İşte o zamaki Puan durumu
1.TS 69
2.BJK 69
3.Sivas 69

Yani sırf BJK ilk 2 yi puan olarak yakaladı diye averajımız kötü olmasına rağmen şampiyon oluyoruz.:) Son haftaya1. giren Sivas UEFA ya gidiyor.

Sivas maçının belkide en önemli özelliği bu 3 lü averaj işi.

Sivas'ı yenmemiz halinde ve lig sonunda aynı puanda olduğumuzu varsaydığınız ilk sıralama yanlış.Biz o varsayıma göre 1.oluruz.
2.Maddenin a bendine göre yanılıyorsunuz.

2008 – 2009 SEZONU
TURKCELL SÜPER LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ
MADDE 11- PUAN USULÜ VE AVERAJ:
1. Turkcell Süper Lig müsabakalarında kazanan takıma 3 (), berabere kalan takıma 1 (bir), kaybeden takıma 0 (sıfır)
puan verilir.
2. Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puanı kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ve................ olarak sıralanır. 2008 - 2009 Sezonunda aynı puana sahip ilgili takımlar arasında asağıda belirtilen esaslar uygulanır.
a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne
bakılır.
b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan esitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi
aralarındaki maçlarda atılan gollerde esitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) FMT’nin
10.maddesinin son paragrafı hükmünce;
c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol esitliği devam ediyorsa, Genel puantaj da ki gol averajına
bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da esit ise daha fazla gol atmıs olan takım üstün sayılır.
d) Bu sartlara rağmen esitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
e) Bütün bu sartlara rağmen esitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında
yapılacak tek malı eleme usul müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonu alınır.
f) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet iki takımın puan esitliği varsa iki takımın kendi arasındaki
müsabakalardaki skorlara göre yukarıda bahsedilen hususlar uygulanır.
g) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet puan esitliği 3 ve daha fazla takım arasında var ise;
1- Öncelikle bu takımların kendi aralarında yapmıs oldukları müsabaka skorlarına göre bir puan cetveli
yapılır.
2- Bu puan cetvelinde öncelikle takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır. Puan esitliği var ise yine
aynı puan cetvelindeki gol averajına bakılır. Gol averajı da esit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
Bütün bu sartlara rağmen yani takımların puanları ve attıkları ve yedikleri gol sayısı esit ise genel
puan cetvelindeki averaja bakılır.
3- 3 ve daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardan yapılan puan cetvelinde
puanlar ne olursa olsun ikili averaja değil 3 veya daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları
müsabakalardan olusan puan cetveli sıralamasına bakılır.
f) Turkcell Süper Ligi’nde puan cetveli 34 ncü hafta müsabakaları tamamlandıktan sonra yani bütün müsabakalar
bittikten sonra takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalara gre puan cetveli olusturulacak olup, 1-33 haftaları
arasında puan cetveli genel averaja göre yapılacaktır.

Napoli
22.04.2009, 01:46
Yenersek devam ederiz yenilirsek Buraya kadarmış deriz.

İleli
22.04.2009, 01:48
millet yenmekte var yenilmekte fazla kasmayalim derim yoksa bi maglubiyette baya moralimiz bozulur, yani herseye hazirlikli olalim..

selimatal
22.04.2009, 01:59
Sivas'ı yenmemiz halinde ve lig sonunda aynı puanda olduğumuzu varsaydığınız ilk sıralama yanlış.Biz o varsayıma göre 1.oluruz.
2.Maddenin a bendine göre yanılıyorsunuz.
.

:)
Bu hesabı dün yatım ama Sivasın yerinde BJK vardı. Ezberden Yazınca Sivas yazmışım.:)
Zahmet etmişsin ama sadece hata desen yeterdi. Durum çok açık.

Neticede 3lü averaj geçen sene son haftada sıralamayı değiştirdi ve bu sene de buna aday.

seyduna_efil
22.04.2009, 02:02
1-trabzonspor 69
2-beşiktaş 69
3-sivasspor 69

bugün vizelere çalışırken içime doğan lig sonu tablosu.hatta bi ara dalmışım şampiyonluk hayaline, kendime geldiğimde notlarımın üstüne bu sıralamayı karaladığımı farkettim..böyle olursa allahın izniyle şampiyonuz..inşallah allah nasip ederde bi' şampiyonluk görürüz ömrü hayatımızda

TS-FAN
22.04.2009, 02:03
Bu hesabı dün yatım ama Sivasın yerinde BJK vardı. Ezberden Yazınca Sivas yazmışım.:)
Zahmet etmişsin ama sadece hata desen yeterdi. Durum çok açık.

Neticede 3lü averaj geçen sene son haftada sıralamayı değiştirdi ve bu sene de buna aday.
Yanlış anlamayın lütfen.
Ben sayfada olan ve olacak olan herkes için talimatı koydum sayfaya.
Sadece hataydı zaten,başka bir şey değil..:)

sessizkral_1
Normalde Sivas'ı havada karada yenmemiz lazım ama Yanal'ın başında olduğu takıma ne yazık ki güvenemiyorum.

Yıllar sonra, 2008-2009'u hatırladığımızda, muhtemelen "vay be ne zamanlarmış, Sivasspor birinci ligdeymiş ve şampiyonluğa oynuyormuş..." diyeceğiz.

Bizim forvetlere güvenemiyorum demekten niye çekiniyoruz ve bu yükü Ersun Yanalın üstüne yıkıyoruz merak ediyorum..

UtopyaTs
eevt yaa demek kimse heycandan uyuyamıyor şimdiden bu boyleyse cuma gecesi herkes sabahlıyacak herhalde

OnOuR
22.04.2009, 02:20
Sivas'mı yener?
M.Yıldız golmü atar?
Hayır!!!
Sonra Gökhan çakar...
Bu geyik Umut'u bayar..
Yıllar sonra bunlar
TARİH olur..
Duaları kabul olsun..
Sivas'ın büyüklüğüne

:D:D Aslında mail adresine gönderilen onca saçma sapan şeyin arasında bununda yeri olması lazım. İlk fitili benmi yaksam acaba :D:D

Kemhacıoğlu
22.04.2009, 02:21
eevt yaa demek kimse heycandan uyuyamıyor şimdiden bu boyleyse cuma gecesi herkes sabahlıyacak herhalde

büyük ihtimalle...:D:D:D

Serhat
22.04.2009, 02:52
Mahvoldum .. bittim yav :(

Pazar günü sınavım var ... daha bugünden hatta geceden uyku felan hep kaçtı...

Bekle bizi Sivas ... Bekle...

Anadolunun Ağabeyi; Türkiyenin Babası geliyor...

Bu FIRTINA Sizide Saracak ;)

only ts
22.04.2009, 02:56
bu saatte hala daha buradaysam artık siz düşünün... inanın bunu tüm samimiyetimle söylüyorum şu sivasspordan NEFRET ediyorum nedenleri ise gerçekten çok açık onların çirkeflikleri kendilerini bişey sanmaları anadolunun abisiyiz demeleri anadolunun ilk şampiyonu olacaklarını beyan etmeleri ( biz neyiz peki ?? ) buzlu zeminde milleti kandırmaları anadolu takımlarının onlara yatmaları hakemlerin faullerıne kartlarına göz yummaları bir zamanlar fbli gsli bjk lı olan taraftar cogunlugunun son 2 yılda sivaslı olmalarıı daha bir çok neden ...... sormak lazım örnegın bu aksamkı fb macında bir sivaslı farzedinki bu sivaslı önceden fbliydi maçta nasıl hissediyordur kimi tutuyordur ??? gercekten merak ediyorum

yıllar sonra onlar diplerde olurken yada 2. ligte olurken hala daha böyle konusabileceklermi sunu hala bilmiyorlarmı kadrolarında kayda deger birileri varsa mutlaka büyüklere gidecek kadro bozulacak sıradan olacaklar düşünemiyorlarmı gelecek seneleri neden peki bu abilik tavırları biz en kötü sezonumuzda bu ligte 5. 6. olduk ama onlar 2 sene önce neredeydiler ???

varsa şu yazımı okuyan bir sivaslı sözüm ona bu anadolunun bir abisi varsa o da bizizdir abi olmanız için 6 lig şam. gecmeniz ligte yıllarca kalmanız ve 10 larca kupamızı müzenize koymanız gerek sokun bunu o dar kafanıza !!!

ve yine sözüm ona bize kendi sitelerinde yok rumlara yenildi yok rumlara yenildik yok ligten çekilmeleri gerek demişssiniz neymiş biz rummuşuz !!! bundan 3 4 sene önce trabzonda bildiri dagıtmaya çalışan vatan hainlerini ne hala getirdiğimizi hiç görmedinizmi hiç tv izlemedinizmi ??? varsa en milliyetçi bir şehir o da trabzondur ama bunu siz bilemezsiniz ...!!!

son sözümde şudur cumartesi görüşecez öyle bir görüşecezki o gün verdiğiniz yalan yanlış beyanların bize yönelttiğiniz adice suclamaların herşeyden önemlisi gecen senenin hesabı görüşülecek !! ABİ KİMMİŞ GÖRECEKSİNİZ ...

Hüseyin İlkin
22.04.2009, 04:25
Samsun'da izlediğim maçlarda istatistiğim iyi. Bir ofsayt golüyle yenildiğimiz Bursa maçında mağlubiyet almıştık. Gerisinde çoğunluk galibiyet, beraberlikte var. Fb-Bjk maçları. Deplasmandakiler... Hakemleri konuşmayacağımız bir maç olur umarım. Hakemler düzgün bir yönetim gösterirse, sahadan galip ayrılacağımızı düşünüyorum...

Muhammet
22.04.2009, 04:59
Bizi çok zor, stresli, gıcık bir maç bekliyor. Bol faul yapılacak, oyuncularımıza sert müdahaleler olacak, hakem bunları es geçecek, tribünler küfür edecek vs vs vs.. Sinir harbi geçireceğimiz bir 2 saat bekliyor bizi.

Ben birçok kişinin aksine, çok zorlanacağımıze ve büyük ihtimalle puan kaybedeceğimizi düşünüyorum. Büyük ihtimalle beraberlik çıkacak maçtan. Çoğu kişinin aksine böyle düşünüyorum ben. Umarım yanılırım da kazanırız.

servet nuh
22.04.2009, 07:48
sivası öyle bi çarpacağız ki,aleme kapak olacak....

----------------kaleci---------------------
song-------giray---------egemen-------cale
----------------hüseyin-------------------
----serkan------------------colman-------
----yattara----------------alanzinho-------
----------------g.ünal---------------------

bu tertiple çıkalım 2-0 cepte

Faik Yılmaz
22.04.2009, 08:23
10 kişi feneri yenemeyen bırakın yenmeyi 1 gol bile atamayan sivası evire çevire yenmeliyiz......

magicyattara
22.04.2009, 08:59
4 Maçtır gol yemiyor Sivasspor, son 7 maçında sacece 2 gol yedi.. Trabzonspor ise son 3 maçında 1 gol yedi 6 gol attı..

En son kendi evinde 3 - 5 Galatasaray'a kaybetti ! Sivas o maçı kazansa şampiyon !

İlginç bir maç olacak ! Sivasspor'a bu yıl ilk yaşatabiliriz !

Sivas gol yemiyor doğru ama bayağı da pozisyon veriyor.

Tuhaf bir takım,nasıl oluyor anlamıyorum özel bir çalışmamı yapıyorlar acaba;kaleci çıkartıyor yetmiyor kaleciyi geçenleri defans çıkartıyor.

Sezon başında bizim pozisyon vermediğimiz maçlar geliyor aklıma,tek pozisyonla gol yiyoruz.
Biraz da futbol şansı olacak yanınızda.

ugur_52
22.04.2009, 09:05
Yenmek var yenilmek yok!!!! Benim takıma değil formanın ruhuna inancım var.

Tunga
22.04.2009, 09:34
Eli işte, gözü oynaşta fenerbahçe tarih yazıyormuş. Öyle diyor tüm basın. Finale kalmışlar!

Maçtan sonra da Anadolu'daki temsilcileri ile karşılıklı mesajlaşmışlar: "Bu sene şampiyon Anadolu'dan!"

Ben Konya'yı daha çok sevdim. "Sevgili Sivas, olamazsın şampiyon!" :)

Eee, ne demişler? "Gez dünyayı, gör Konya'yı" :)

bordo61
22.04.2009, 09:37
Bakan Özak ve Atal Göreve
22 Nisan 2009 / 09:08
Bayındırlık Bakanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi'nin uyanık olmaları istendi

Merhum Hasan Doğan'ın listesinde Trabzonspor ve Karadeniz kulüplerinin temsilcisi olarak Futbol Federasyonu yönetimine giren Süleyman Atal'a, Sivasspor maçı öncesi büyük görevler düşüyor.

Hem Bordo-Mavili kulübün haklarının korunmasında, hem de Karadeniz kulüplerine karşı olumlu yaklaşımıyla geçer not alan Atal'ın, Sivasspor maçında çirkin bir senaryonun oynanmaması için özel çaba harcaması gerektiği vurgulanıyor.

Süleyman Atal'ın özellikle hakem atamaları ve Sivas'ta maçın adil koşullar altında oynanması için üzerine düşeni yapması bekleniyor. Atal dışında siyaset sahnesinin güçlü ismi Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın da bu karşılaşmaya duyarlı olması, Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesine izin vermemesi gerektiği uyarısı yapılıyor

bordo61
22.04.2009, 09:38
'Çirkin Tezgahı Bozalım''
22 Nisan 2009 / 09:03
Sivasspor birçok maçta korunmasına rağmen mağdur rolü oynayıp yeni senaryolar sahneliyor
Trabzonspor'un bu haftaki rakibi Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz ve Teknik Direktörü Bülent Uygun'un uygulamaya koştuğu sinsi taktiğin, camia tarafından engellenmesi istendi Sivasspor kurmayları, bu sezon uygulamaya koyduğu taktikle birlikte şampiyonluğu hakem hatalarıyla ve Federasyon desteğiyle elde etmek istediğini gösteriyor. Bu doğrultuda da başkan Mecnun Odyakmaz ile teknik direktör Bülent Uygun ilginç taktikler uyguluyorlar. Sivasspor bu sezon en az 15 puanı hakem hatalarıyla cebine indirirken, puan kaybettikleri her maçtan sonra ortalığı ayağa kaldırdılar. Odyakmaz ve Uygun, “Bizi şampiyon yapmazlar” diye bir palavrayı tüm kamuoyuna kabul ettirdiler. En son Konyaspor'dan bir puan alırken, hakem Yeşil-Beyazlı takımın bir mutlak penaltısını vermemesine karşın Mecnun Odyakmaz, “Gelecek haftalarda şike olabilir” derken, Teknik Direktör Bülent Uygun da, “Bizi şampiyonluğa layık görmeyenler var. Üç hafta içinde tabloyu görürsünüz. Önemli bir tezgah olacak” demesi dikkat çekti.

Durumları 'Yavuz Hırsız' Örneği
Bu sezon, hakem hatalarıyla birlikte en çok puan kazanan takım olan Sivasspor, Trabzonspor maçı öncesinde adeta 'Yavuz Hırsız'ı oynuyor. Maçın hemen öncesinde 'şike' ve 'tezgah' söylemlerinde bulunarak, olası bir yenilgiye kılıf aramaya çalışırken, diğer yandan da Futbol Federasyonu ile birlikte maçı yönetecek hakemi etki altına almaya çalışıyor. Kamuoyunu tamamen kendilerine yönelik haksızlıklara hazırlayan Kırmızı-Beyazlı kulübün Başkanı Mecnun Odyakmaz ile birlikte Teknik Direktör Bülent Uygun'un bu çirkin tezgahının bozulması gerektiğinin altı çiziliyor. Trabzonspor gibi Türk futbolunun bugün en güçlü camialarından birinin, daha dün futbol piyasasının içine girmiş olan Mecnun Odyakmaz ve Bülent Uygun'un sürekli mağduru oynamaya çalışan basit ve çok kolay açık edilebilecek oyununu bozması isteniyor.

Tüm Camia Bugün Kenetlenmeli
TFF Merkez Hakem Kurulu'nun, karşılaşmayı yönetecek hakemi belirlerken şaibe çağrışımı yapmayacak bir ismi atamasını sağlamak gerekliliğine işaret ediliyor. Maçın adil koşullar altında oynanması, hakemin iki takıma da eşit mesafede durmasının sağlanması isteniyor. Bu noktada Trabzonspor camiasının da tüm güçlerinin ayağa kalkması gerekliliğine işaret ediliyor. Her vesileyle, “Trabzonspor'un neferiyiz' diyen tüm dünyaya yayılmış kulübün önde gelen isimlerinin tam da devreye girerek, futbolun patronlarına gerekli uyarıyı yapma zamanı olduğuna dikkat çekiliyor. Başkan Sadri Şener ve yönetim başta olmak üzere, politikada etkili olmuş, Trabzonspor ismiyle birlikte büyümüş insanların ve Bordo-Mavi renklere gönül verdiğini söyleyen herkesin destek vermesi, gücünü göstermesi ve büyüklüğünü bir kez daha hatırlatmaları bekleniyor.

7 AHMET 7
22.04.2009, 09:58
titre sivas geliyoruz. tezgahınız futbol oynayarak bozacağız. adam gibi şampiyon nasıl olunur herkese göstereceğiz. titre sivas sşampiyon geliyor!!!

kalavara
22.04.2009, 10:05
eğer colman ve selçuk iyi oynarsa bu maçı kaybetme ihtimalimiz yok! yattara, song, egemen ve cale kendi vasatını yakalasın, selçuk ve colman da iyi top oynasın bu maçı almamız yüksek ihtimal...sezonun 6-7. hafasından beri şikayet ettiğimiz selçuk iyi oynarsa sivasın hiç şansı yok bence ki selçuk'un bunu yapabileceğini düşünüyorum! o kötü formuna rağmen bir çok asisti olan bir futbolcu selçuk ve sanırım biz de biraz fazla üstüne gittik!! mücadelesini yapsın yeter de artar bile!!

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 10:25
son 2 maçında gol atamayan sivasa yenilirsek çok acı olur.

eksik fenerle berabere kalan sivasa yenildiğimizi düşünmek bile istemiyorum.

Keleşoğlu
22.04.2009, 10:37
gol atabilirsek kazanacağımızı düşünüyorum.. ama büyük ihtimal bu maç 0-0 a kitlenir..

theo
22.04.2009, 10:37
sivas top falan oynamıyor...biz oynadığımız futbola kötü diyoruz ama sivasın futbolu iyiyse biz barça gibi oynuyoruz onların yanında...sadece şanslılar ve hoyrat değiller...bi de hakemler koruyor zavallıları!!!

Cengiz Çubukcu
22.04.2009, 10:45
Dün akşam da gördük ki Sivas çok formsuz , defansları kötü buna bilica da dahil hücumda da kötüler Mehmet Yıldız çok bitik geriye tek çareleri var defanstan seken toplara orta saha oyuncularının atacağı şutlar bu konuda sezer badura dikkat etmek lazım...orta sahada yapacağımız baskıyı maç boyunca hiç bırakmadan defanslarına yüklenmeli topu ön alana taşımalarına engel olmalıyız....

yeneceğimizi düşünüyorum ama bu bile beni tatmin etmez en az 2 fark olmalı...

agasaro
22.04.2009, 10:48
Bu maçla alakalı tek söyleyeceğim şey şudur: Trabzonspor oyuncuları ve taraftarları o maçta Anadolunun ağabeyi gibi davranmalılar. Sahada oyuncular tribünde taraftarlar. Unutmayın, Sivasspor'un tam anlamıyla bir taraftar kitlesi yok. Onların hemen hepsi Fenerli, BJK'li ya da GS li. Sadece memleketleri Sivas olduğu için tribünde olacaklar. Henüz taraftar kültürleri yok. Daha 3 yıldır süper lig heyecanı yaşıyorlar ve aslında maça gidecek arkadaşlarım tribünlerde sadece Sivasspor'a gönül vermiş Sivaslılar değil, 3 İstanbul takımının taraftarları ile de mücadele edecekler. Bu maçı alırsak dün akşam Fener'i alkışladıkları gibi bizi de alkışlamayacaklardır buna eminim ama biz ağabey olarak onlara maçtan sonra elimizi öptürecek ağır başlılıkta olmalıyız. Bana bundan birkaç yıl önce Sivas maçımız var, çok heyecanlıyım deselerdi, o kötü kadromuzla bile ezer geçeriz derdim. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Bu balonu bu hafta patlatacağız.

Badaloğlu
22.04.2009, 10:49
Arkadaşlar,

Bakın burada bazı arkadaşlarımız futbol'a ve Trabzon şehrine başka anlamlar kazandırmaya çalışıyorlar.Bunu neden yapıyorlar? Efendim hafta sonu oynayacağımız rakibimizin taraftar sitelerinde Trabzon şehri için şöyle diyorlar, böyle diyorlar, yok Anadolu'nun ağabeyi bizi diyorlar, yok Trabzonspor en son şampiyonluğunu M.Ö kazandı v.s...

Arkadaşlar, bu tip polemik oluşturacak saçmalıklarla uğraşmaya değmeyeceğini anlamanız için ne yapmamız lazım? Ya da Trabzonspor'u, Sivas'lılara anlatmak için bu kadar gerilmenize gerek var mı? Trabzonspor'un futbol adına bu ülkede neler yaptığını çok merak eden varsa açar Trabzonspor'la ilgili internetten sayfaları okur.Sizin yazmanızla bu adamların bir şey anlayacağı yok.Zira, onlar için önemli olan Trabzonspor'un büyüklüğü, ya da ülke futbolunda işgal ettiği yerin önemi değildir.Çünkü, Sivasspor tarihinde ilk defa ligin zirvesini bu kadar meşgul etmiştir.Hal böyle olunca Sivasspor'lular bir anda kendilerini dev aynasında görmeye başladılar.Ancak unuttukları bir şey varki onuda biz kendilerine hafta sonu sahada hatırlatacağız.

Futbol haricinde diğer saçma ve zırvalıkları buraya taşımayınız.Yani orada şöyle yazdılar, burada şöyle diyorlar, küfür ediyorlar, rum diyorlar v.s. bunlar boş işler ve çocukaca işler... Enerjinizi ve desteğinizi takımınız için kullanmaya bakın.Sivasspor şampiyonluk yarışında bu sene bizim rakibimiz.Hepsi bu olmalı, onun haricinde Sivas şampiyon olmasın, o olacağına x bir takım olsun laflarına katılmamda mümkün değildir.Bunun doğrusu sadece ve sadece şu olmalıdır.

TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLAMIYORSA, KİM OLURSA OLSUN BENİ İLGİLENDİRMİYOR...

Neden böyle düşünmemiz lazım? Çünkü bir başka sezon ise şampiyonluk yarışında x bir takımla yarışırsak, o zaman ne diyeceğiz? X takım olmasın öteki y takım olsun mu diyeceğiz? Bu çok saçma bir düşüncedir. Bir önceki sene şampiyon olmasını istediğiniz takım bir sene sonra sizin rakibiniz olursa o zamanda küfür mü edeceğiz?

Biliyorum, Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olaylardan sonra bu takıma herkesin haklı olarak antipatisi oluştu.Bu doğru ama bunu sür git etmek bize yakışmaz, o zaman yaşananlar doğrusuyla, yanlışıyla orada kaldı.Bunları unutalım demiyorum ama sadece ders alalım diyorum.Biz ne zaman geçmişle yaşadık hep acı çektik.O yüzden önümüze bakmalıyız ve haftasonu kazanmamız gereken sadece bir MAÇ olduğunu aklımızdan çıkarmamaız gerektiğini unutmayalım.

Allah korusun bu maçta istediğimiz sonucu alamasak dahi bu yarış sezon sonuna kadar devam edecek.Yok sezon sonuda olmadı önümüzdeki senede devam edecek.Erdal'ın dediği gibi: ''birisi Trabzon şampiyon olamazsa 10 yıl geriye gider'' lafı tamamen saçmalıktı ve bizde bu saçmalıklara yıllarca kandık.Kendi potansiyelimize bakmadık.Bu şehir bu saçmalıklarla yeterince vakit kaybetti arkadaşlar.Artık uyanalım ve bilinçli taraftar olmak için takımımıza sonuna kadar destek olalım.

Sivasspor'u yeneceğimize inanıyorum, ama şartlar bizden yana olmasa bile yenilmeyeceğimizi düşünüyorum.Rakımı yüksek bir şehir olmasına rağmen, bahar ayının ve sahanın çim olması bizim lehimizedir.Kışın olsa zorlanırdık ama takımdaki bazı teknik oyuncularımız oyuna ağırlığını koyabilirseler bu maçı alıp döneriz.Özellikle Yattara ve Alanzınho'ya sert müdaheler yaparak onları yıldırmak isteyeceklerdir.Bunlar beklenilen oyun tarzıdır.Ama iş burada Yattara ve Alnazinho'ya kalıyor.Bu tarz müdahelerden pes etmemeleri ve sinirlerine hakim olmaları gerekmektedir.

Sivasspor'un oyunu fizik gücüne dayalı.Orta sahada Tum'a dikkat etmekte fayda var.Bu adam hem çok güçlü, hemde ileri geri çalışan bir oyuncu.Yani Bilica'nın önünde emniyet sübabı gibi çalışıyor.Bülent Uygun'un bu maçta açık oynayacağını düşünmüyorum.O da kaybetmemek için oynayacaktır.Zira fikstür avantajını o da görüyordur.Önce beraberlik diye düşünüyordur.Çünkü Trabzonspor-Sivas'ın şampiyonluk yolunda rakibi.Sivasspor ile aramızda 4 puan fark var.Bu farkı koruyabilirsem Trabzonu kendime yaklaştırmam diyede düşünüyordur.Beşiktaş'ın hafta sonu Eskişehir ile çok zorlu bir maçı da var.BUnuda görüyordur.Haftaya'da Beşiktaşın derbi maçı var.Yani Bülent hoca bu maçı berabere bitirmek için elinde bir çok neden var.Maç kolay olmayacak ama kazanacağımızı düşünüyorum.Çokca pozisyonlara giriyoruz bunlardan yarım tanesini gol yaparsak,3 puan bizim olur...

Dış faktörler ve hakem bu maça etki etmezse, adil bir yönetim gösterirse 3 puan bizimdir...Ama ısrarla da söylüyorum, Sivasspor'un hocası ve futbolcusu bu maçın kesinlikle berabere bitmesi için oyun planlarını yaptıklarını düşünüyorum.Onlar için öncelikle bu maçın sonucu berabere bitmesi yönünde olacaktır.Maçın sonunda skorborda baktığımızda dengeler bir takım için değişecekse, bu Trabzonspor adına değişecektir...

Bahattin Aydın
22.04.2009, 10:57
Şu maç günü gelsin artık sivasa gitmek için acaip sabırsızlanıyorum :)

Uğur Karataş
22.04.2009, 10:59
Artık bunların hadlerini bildirmek lazım.

Paksoy
22.04.2009, 11:01
Yattara’nın Gençlerbirliği’ne attığı gol Avrupa’da haftanın golü seçildi. imscouting.com, Gine’nin Ronaldinho’su yakıştırması yaptığı Yattara’nun attığı golü,
“Orta sahadan aldığı topu, üzerine gelen rakiplerden okyanusta sörf yapar gibi geçerek kaçırdı. Sonra da bir anda şimşek gibi çaktı ve ağlara gönderdi” diye yorumladı.:)
sörf yapar gibi :D

Paksoy
22.04.2009, 11:03
hayde trabzon yiğidi öldür hakkınıda ver:D

Keleşoğlu
beraberliğin sivasın işine geleceği çok açık çünkü bana göre bizden sonra puan kaybedebileceği tek maç son hafta gs maçlarıdır o haftaya kadarda gs icin hersey bitmiş olabilir sivas rahat bir maç oynar yenilgide iddaamız biter beraberlikte süpriz beklerim galibiyet halinde ise şampiyonluk için tek bekleyeceğimiz gs ve fbnin bjk den puan alması

Cemalettin Taşkın
mhk bu maça hangi hakemi atarsa kendi düşüncesini de ortaya koymuş olacaktır.

yunus yıldırım verilirse maçı en azından berabare bitirmeye çalışıyorlardır.

bülent yıldırım olursa belki kazanma ihtimalimiz olabilir.

başka da bir hakem verileceğini düşünmüyorum.

agasaro
22.04.2009, 11:10
Bu hafta özellikle Hüseyin Çimşir'in futbolu çok öenmli olacaktır. Geçen haftaki maçta olduğu gibi savunmanın içine gömülürse orta saha ile forvet arasındaki mesafeyi 56-60 metreye çıkarır ve adamlar orada istedikleri at oynatırlar. Ersun hoca bu maçta cesur bir oyun oynatmalı. Bu maç sakinleştirilip son dakikalarda atılacak bir golle kazanılacak bir maç değil. Bu maç kazanmak için herşeyi yapmak gereken bir maç. Kazanmak için yediğimden çok gol atmak gereken bir maç. İki takım oyuncuları da maçtan sonra 1 hafta yorgunluktan kendilerine gelemeyecekleri bir maç.

Paksoy
22.04.2009, 11:20
fiksturumz çok iyi sivası yenersek eğer çok büyük vantaj yakalarız..bjk, nin fikstürü çok zor sivası saf dışı bırakırsak,süper olır

Travelair
22.04.2009, 11:34
Sivasspor başkanı ve teknik direktörü verdikleri demeçlerle haftalardır Sivasspor taraftarlarını gerip provoke ediyorlar (Şampiyon yapmazlar, tezgah var, İstanbul'da Laila Sivas'ta La ilale illallah vs). Aslında böyle bir durumda Sivas il güvenlik kurulu toplanıp bu insanları uyarması lazım

Murat Acar
22.04.2009, 12:01
TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLAMIYORSA, KİM OLURSA OLSUN BENİ İLGİLENDİRMİYOR...

Habunu anlatamıyorum işte ama buraya gelip burda Sivasın şampiyon olmasını yeğlerim öbürü şu olsun bu olsun BİZ OLACAĞIZ OLAMIYOSAK GERİSİNDEN BİZENE...

ilhan
22.04.2009, 12:03
Biz topla oynamayı seviyoruz. Topu iyi saklayan Selçuk var. Topu iyi noktalara bırakan Colman var. Hüseyin bu maçta sadece topu bu iki adama oynasın. Savunmaya döndüğü toplar tehlikeli olabilir. Çünkü ileride iyi basıyorlar. Adamların orta sahası hiç yok. Bu maçta kalabalık tutacaklardır. Yattara ve Alanzinho gibi dikine çok iyi top taşıyan ve yer yüzünde bire birde geçemeyecekleri adam olmayan iki adamımız var.

Gökhan bu maçta gol atar. İlk golü atarsa çok gol atar.

yanbeyi61
22.04.2009, 12:10
Trabzon olmazsa kim olsun ...Tabiki sivasspor olsun

Hiç bir Türk azarbeycan varken ....Ermeni olsun demez misali

Ya da ben şöyle kendimce misal vereyim

Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir.Onlardan hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz...hadis....Trabzonsporun yıldızları hep Anadolu Takımları olmuşdur.

Murat Acar
22.04.2009, 12:11
Sivas maçına ben farklı bir gözle bakıyorum. Aksal Yavuz'un yazısı nedeniyle "Yenin şu Sivas'ı" başlığına yazdığım yazıyı buraya koymam sanırım en iyisi. Bu maça "ölüm-kalım" maçı olarak bakanlar okusun özellikle. Bu maç kesinlikle "ölüm-kalım" maçı değil. Kaybedersek cepten hiçbirşey gitmeyecek. Kazanırsak cep dolacak... İyisimi okuyun...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet, kesinlikle..
Gün bu gündür..
Gün bu gündür..
Gün kesinlikle bu gündür..

Olursa ne olur?.. Bir çok şeyi çok erkene alırız. Üniversiteyi daha erken kazanmak, daha erken mezun olmak, umduğumuzdan daha önce araba-ev-iş sahibi olmak gibi... Bir çoğumuza göre bunlardan bile önemli.. Ama bazı şeylere daha erken kavuşuruz.

Şayet okuyan olursa futbolcu kardeşlerime bir şeyi anlatmak istiyorum:

Yıllarca önce İstanbul'da bir taksi şöförü ile sohbet ederken Trabzonlu olduğumu öğrendiğinde muhabbete başlamıştık. Üniversite öğrencisiydim o zamanlar. 23-24 sene öncesiydi..

Konu hemen TS umuza geldi. Son şampiyonluğumuzu alalı sadece 1-2 sene olmuştu. Evet sadece 1-2 sene. Taksi şöförü o sene şampiyon olamamanın hüznüyle ve aynadan görebildiğim buğulu gözleriyle bana şunu söylemişti: "Hemşehrim, canımdan çok sevdiğim babam ölse bu kadar üzülmezdim. Neticede ölüm hak, kabulleniyor insan. Ama TS umu başarısız görmeyi asla kabullenemiyorum."

Belki ben o şoförden çok daha fazla maça gitmiştim. Bir gece evvelden sabaha kadar Taksimi-Beyoğlu'nu arşınladığımız, stad kapılarında seyirci rekoru kırılan maçlar için sabahladığım da çoktu. Sadece İstabul değil, neredeyse tüm deplasmanlara da gidiyordum. Ama şoförün o sözleriydi TS luluğun ne olduğunu bana tam olarak anlatan. Bazı şeyleri o gün anladım. TS un başarısızlığı şayet bu kadar üzüyorsa, başarısının emsalsiz sevince boğduğunu, tüm hayatımızı her yönüyle ne derece etkilediğini tam olarak o gün anladım. TS lu olmanın, günün 24 saatini ve bir ömrün her gününü etkileyen bir olgu olduğunu o gün anlayabildim.

1-2 yıl şampiyon olamadık diye bu derece üzülen o taksi şoförü hayattaysa şimdi ne yapıyodur bilemiyorum. Belki de küsmüştür. Milyonların küstüğü gibi. Belki "bardağı taşıran son damla" hüvviyetindeki bir maçımızın sonrasında milyonların yaptığı gibi maç seyretmemeye "yemin edenlerdendir". Belki çoğumuz farkında değiliz ama gerçekten o yeminlerine yıllardır sadık olan milyonlarca TS lu var. Bir yemine ancak bu kadar sadık kalınabilir ve böyle bir yemini de ancak TS sevgisi ettirebilir insana. İnanın o insanlar yıllardır TV bile seyretmiyorlar. Futbolun "f" sini bile duymak istemiyorlar. Onlar zor zamanda kaçıp gidenler değil. Yüreği en çok yaralı olanlar... Dayanamayanlar... Dayanamadığı için uzak duranlar.. Hem de en çok sevdikleri şeyden uzak duranlar...

Şimdi önümüzde bir Sivas maçı var. Şampiyonluk falan umurumda değil. İnanıyorum ki inşallah önümüzdeki seneden itibaren bu takım zirveye yine eskisi gibi kayıtsız-şartsız-mazeretsiz "ambargo" koymaya başlayacak.

Ama erken istiyorum. Kim için biliyormusunuz? O dayanamayıp uzaklaşanlar ve hayatı o günden beri eksik yaşayanlar için. 1 yıl daha erken dönsünler istiyorum. Babaları öldüğünde ağlamadıkları kadar hüngür hüngür ağlayarak geri dönsünler diye. Ve 1 yıl daha fazla yaşasınlar şu kısa hayatı...

Bizi büyük yapan sadece başarılarımız değildir. Bizi asıl büyük yapan kaybettiğimizde döktüğümüz göz yaşını taşıyabilecek bir nehir yatağı bulunmamasıdır şu yer yüzünde. Biz şımarık sevinçlerimizle değil, "asil üzüntülerimizle" büyüğüz. Kaybedersek bu sene geçiş senemiz diye o kadar üzülmeyeceğiz, yıkılmayacağız elbette. Ama kazanırsak, 3 puandan ve şampiyonluktan çok daha fazlasını kazanacağız.

Yıkılmamak için değil, bazı şeyleri erkene almak için kazanmalıyız... Sadece bu...

Bunu iyi anlayın futbolcu kardeşlerim. Kendinizi asla baskı altında hissetmeyin. İşte sizin böyle bir taraftarınız var. O taraftarın sizlere zaman zaman bağırıp çağırması hep bu yüzden. Bu durum sizin için baskı unsuru olmasın, tam tersi arkanızdaki gücü bilin. O güç değilmidir çok "dev" i "cüce" yapan. Şayet bunu tam olarak anlarsanız, belki 5 topumuz direkten döner, şanssız bir golle de maçı kaybedebiliriz. Ama rakip kim olursa olsun "EZERSİNİZ". Ve bu taraftar sizden skordan çok "EZMENİZİ" bekliyor.

Ve şunu da asla unutmayın:
"Yenilgi, mağlup olmak değil, mağlubiyeti kabul etmektir"

Sizler mağlubiyeti asla kabul etmeyen bir taraftarın takımının futbolcularısınız. Ve çok ama çok özelsiniz! Yenersiniz, yenilirsiniz, berabere kalısınız... Bunu bilemem... Ama bildiğim tek şey şayet anlarsanız, kesinlikle EZERSİNİZ!

Bu maç hiçbir şeyin sonu olmayacak. Ama çok şeyin başlangıcı olabilir.
------------------------------------------------------------------------------------------

Kısacası bu maç için gerilmemize hiç gerek yok. Ama iştahlanmamız için geçerli sebep var. Kaybedersek de asla ve asla 1996 ile benzerliği olmayacak.

O takım 4-5 yılın meyvesini alacak bir takımdı.

Bu takım ise henüz bir fidan.. Daha sepet sepet çok meyve verecek inşallah.
Geride kalsın istemedim süper yazmış okurken çok duygulandım Sivasa inşallah bu duygularla gideceğiz ve gittiğimizde maç skoru ne olursa olsun maç sonu takımımızı alkışlarla ranbzona uğurlayacağız...

yanbeyi61
22.04.2009, 12:13

Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir.Onlardan hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz...hadis....Trabzonsporun yıldızları hep Anadolu Takımları olmuşdur.

Sen bu maçı Alırsın Şanlı TRABZONSPOR:alkış:

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 12:14
maçın ilk yarısı birbirini yoklayan ve ortada geçecek bir maç olacaktır. ama maçta trabzonspor ilk yarıda gol bulamazsa korkarım sonu hüsran olur. sivasspor sabırlı ve sistem takımı dakikalar geçtikçe trabzonsporda stres ve panik başlayacaktır. bu da sivassporun ekmeğine bal sürecektir. benim tahminim bu doğrultuda ve sivas maçı net bir skorla alacaktır. bu sene şampiyon anadoludan.

evet ilkyarı gol bulumazsak hatta 70. dakikaya kadar 0-0 giderse maç son dakikalarda golü yiyebiliriz. özellikle balili sonradan girerse mutlaka gol atar diye düşünüyorum.

onun için ilk dakikalarda gol atmalıyız.

OLCAY ÇAKIR
22.04.2009, 12:15
Sivas'a beraberlik yarıyormu ki?

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 12:15

o zaman sivasa yatalım adamlar şampiyon olsun !!!

Uğur Karataş
22.04.2009, 12:16
Biz olmuyorsak şampiyon sivassporda olmasın. Şampiyon olmadan bukadar havalanıyorlarsa olduktan sonra ne olcaklar Allah bilir.

magicyattara
22.04.2009, 12:20
maçın ilk yarısı birbirini yoklayan ve ortada geçecek bir maç olacaktır. ama maçta trabzonspor ilk yarıda gol bulamazsa korkarım sonu hüsran olur. sivasspor sabırlı ve sistem takımı dakikalar geçtikçe trabzonsporda stres ve panik başlayacaktır. bu da sivassporun ekmeğine bal sürecektir. benim tahminim bu doğrultuda ve sivas maçı net bir skorla alacaktır. bu sene şampiyon anadoludan.

Tam tersi olacaktır.

Dakikalar ilerledikçe sinirlenen ve panikleyen takım sivas olacaktır.

Yani davut sen kendini avut...

yanbeyi61
22.04.2009, 12:23
24-25 yıl İstanbul takımları için mi yattık.............?

Ben bu maç yatalım demedim ....saptırmayın.....Trabzon şampiyon olmazsa... ben Anadoludan sivasın olmasını isterim ...nekadar Havalanırsa Havalansın Sivasspor Buna layık derim.

Gs.Fb.BJk Yıllardır havalanıyo daha dün gaziantep bizi 4 Büyük arasına koymuyodu....Zaten istanbul basını ve de takımları 3 büyük diyor...

Ama Trabzonspor Şanıyla ŞAMPİYONLUKLARIYLA havalanıyor....

tek yıldızlı teymeni hor görme...er sivası ben övmeden övme.

Travelair
22.04.2009, 12:25
Sivasspor şampiyon olsun mu değil başlık. Maçı tartışalım lütfen

Caner Dikan
22.04.2009, 12:27
kardeş sivasspora beraberlikte yarıyor bu doğrultuda sivasın sinirleneceğini pek sanmıyorum. maçu mutlak kazanması gereken takım trabzonspor.
Pardon ama neyin kardeşliği???

OLCAY ÇAKIR
22.04.2009, 12:27
Anlamadım,.?
kardeş sivasspora beraberlikte yarıyor bu doğrultuda sivasın sinirleneceğini pek sanmıyorum. maçu mutlak kazanması gereken takım trabzonspor.

steelturkTS
22.04.2009, 12:28
bu maçın kazanılması şart onun dışında hangi skor olursa olsun havlu attık demektir.fikstüre göre hala diğer rakiplere göre daha anatajlı biziz.tek yol galibiyet..

yanbeyi61
22.04.2009, 12:29
Trabzonspor Orta alanda pas kaybı yapmaz sa sonuca çabuk ulaşır...eğer orta alanda top kaybı fazla olmaya başlarsa yine kalede bocalayan keleci veya kaleci olmaya çalışan futbolcuları göreceğiz....Kim bilir heyecandan ya taraftar kaleyi korumak ister ya da bir basın mensubu.

ilhan
22.04.2009, 12:30
Beşiktaş'ta Sivasspor'a beraberlik yarıyor diyor zaten. Beraberlik Beşiktaş'tan başka kimseye yaramaz. Biz oraya bir puan için çıkmıyoruz. Biz futbol oynuyoruz. Bizim başkanımız bol keseden herkese sallamıyor, bizim hocamız kulübe tekmelemiyor, bizim futbolcumuz rakibin ayağına vurup ben bir şey yapmadım demiyor.

Maçı yöneten hakem Cüneyt Çakır gibi kolay bir kart gösteren hakem olur inşallah. O zaman görürüz hangi takım sinirleniyor, hangi takım sinirlenmiyormuş.

Gökhan Süleymanoğlu
22.04.2009, 12:30
maçı mutlak kazanacak takım da tabıykı trabzonspor sen ısersen mactan sonrada gel yıne konusalım bu konuları... bu macı trabzonumuz alacak aksını iddaa eden varsa yorumlarını bu ortamda dıılde baska bır ortamda dıle getırsınler bence.

MetiN08
22.04.2009, 12:31
Biziden ne kadar ödlek varmis allah askina ya, biraz kendinize gelin biz Trabzonsporuz onlar Sivas, biz arkadan geliyoruz onlar lider, onlarin kalan maclari bizimkilerden daha zor, onlar kaybedeceyi daha cok sey var bizden, bizdeki bireysel oyuncular daha iyi onlarinkinden, bence rahat alicaz maci, biz Sampiyon olamazsak kim olursa olsun bize ne. Arkadaslar biraz güvenin Takima tamam belki biz iyi top oynamiyoruz ama her hafta en az 2-3tane net pozisyona giriyoruz, bide onlara bakin onlarda top filan oynamiyor sanza bir gol atiyorlar isi götürüyorlar, burdaki bazi yazilan seyleri bizim oyuncular okursa ne düsünürler, Sivasi cok büyütdünüz unutmayinki biz Trabzonsporuz onlar korksun bizden

magicyattara
22.04.2009, 12:32

Bence beraberlik sivas dışında her takıma yarayacak.

Gs bile potaya girer o halde.

Son hafta sivas galibiyet çıkaramaz gs'den ve sivasın düşme adayı takımlarla kritik maçları var içerde.

Bizim kalan maçlarımız aşağıyla yukarıyla ilgisi olmayan takımlarla.

ozcan_asanoglu
22.04.2009, 12:32
Dakikalar geçtikçe Sivas yorulacaktır, bu kaçınılmaz..Hala maç kopmadıysa Ersun Hoca'nın çok akılcı bir değişiklik yapması lazım.

Defansif zaafiyet oluşturmadan, önde basıp, top tutabilecek, güçlü ve son vuruş yapabilecek birini sokması lazım. Benim aklıma gelen İsaac.

Aynı nedenle de yattara-alan ikilisini maçın sonuna kadar oyunda tutmalı. Ta ki, yürüyecek halleri kalmayana kadar, ancak o zaman çıkarmalı. Bu ikisiyle 90 artılarda bile gol bulabiliriz.

Caner Dikan
22.04.2009, 12:34
kardeş derken sana hitap etmiştim araya virgül koymamışım pardon
O zaman başka..
Allah razı olsun..

yanbeyi61
22.04.2009, 12:36
Eevet gol bulmak için golculer sonuna kadar oynatılmalı....

Çanakkalede seyit onbaşının Topu namluya sürmesi gibi.....golu ağlara atacak yılmayacak ruhu ve bedenini son siperane kullanacak...işde TRABZONSPOR lu bu dedirtecek golculer.......Bakalım kim detirtecek o sözü....yıldızlara güveniyorum.

steelturkTS
22.04.2009, 12:37
şuraya bak yaw.belki yılın en iyi en güzel maçlarından bir tansi oynanacak,maçın saatine bakarmısınız 16,15 yuhhhhhhh!!!
gerçi sivas stadında akşam maçları oynanıyomu?oynanıyosa bu maçı 16:15 e almak büyük bir terbiyesizliktir....

ilhan
22.04.2009, 12:40
Yapacak bir şey yok. Federasyon, Sivasspor'u 16:15'de yenmemizi istiyor.

Taner Gündoğdu
22.04.2009, 12:41
bu sene kazanmamız gereken maçları bir türlü kazanamadık. umuyorum ki bu sefer ilk olacak ve şampiyonluk yolunda büyük bir adım atacağız.

dün akşam fb karşısındaki sivas gerçek sivas değildi bu aşikar. ama sezon boyunca baktığımızda da bundan çok daha fazlasını yapan bir sivas yok. birkaç önemli özellikleri var. mesela 90 dakika rakibi kontrol edebiliyorlar ve oyunun temposunu onlar belirliyorlar. takım oturmuş ve ayağa iyi pas yapıyorlar. en büyük dezavantajları hücum bölgesinde sürekli mehmet yıldızı arıyorlar. eğer güreşçi bozması gölcülerini iyi marke edebilirsek hücumda etkisiz kalıyorlar. kalede ise tanıdık bir isim petkoviç. nedense onu her görüşümde aklıma erman güraçar-pancu paslaşması ve 40 metreden yediği gol geliyor. gözlerinde problem var sanırım uzağı göremiyor :) bu durumda yattara-gökhan-selçuk kaleyi uzaktan görmeliler...

Travelair
22.04.2009, 12:47
Sivasspor'u yenmemiz için ya çok iyi pas yapıp onların müdaheleci presini kıracağız, ya da biz de müdaheleci pres yapıp pas trafiklerini keseceğiz. Bence 2. ihtimal şu anki yapımıza daha uygun. Fakat yakın pres yetmez, bunun yanında topa ilk hamleleri yapıp kazanmamız lazım. Hakemin sert oyuna izin vereceğini zannediyorum fakat bize daha "Hassas" hakemler, onun için elden geldiğince temiz müdaheleler yapmalıyız

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 12:48
şuraya bak yaw.belki yılın en iyi en güzel maçlarından bir tansi oynanacak,maçın saatine bakarmısınız 16,15 yuhhhhhhh!!!
gerçi sivas stadında akşam maçları oynanıyomu?oynanıyosa bu maçı 16:15 e almak büyük bir terbiyesizliktir....

dün akşam sivas-fener maçı saat 20.00 de oynandı.

steelturkTS
22.04.2009, 12:49
bu maçta bence umut değil gökhanla başlaması lazım.son iki hafta da tek forvet olarak umut çok etkisiz kaldı.sanırım ersun hoca bi yere kadar tahammül ediyordur.eğer gene umut ısrarı devam ettirse saç baş yolmaya devam.ee gökhanın da pek aşşağı kalır yanı yok ama umuta nazaran gökhan daha iyi bir altetnatiftir....

İskender66
22.04.2009, 12:55
Yazdığın mesajlardan hislerim beni yanıltmıyorsa sanki Sivassporlu taraftarmışsın gibi geldi bana:) Daha dün kayıt olmuşsun. Günahını da almak istemiyorum. Neyse yakında çıkar kokusu :)

UğuR
22.04.2009, 12:56
Bu maçda uzaktan şut çekmeliyiz.Bilirsiniz ki Petkoviç uzaktan şutlarda zayıf.Gerçi yan toplarda da zayıf idi ama biraz kendini geliştirmiş.Vurun uşaklar korkmayın...Selçuk,Colman korkmadan vurun....

10 numara
22.04.2009, 12:56
bence mümkünse 2 forvetle çıkalım hatta 3 forvet ancak o zaman yeneriz...

Alpayer
22.04.2009, 12:57
Maçı 16.17 de oynatsınlar ya daha fantastik olur.

GERONIMO35
22.04.2009, 12:59
her sivas maçı birşeyler oluyor hakem federasyon yada aziz karışmasın alırız biz bu maçı:)
Birde bizim mutlak alıması gerek maçları alamama hastalığımıza bu maçta bir son vermmemiz lazım:)

a d bacan
defans diyorum başka bişey demiyorum
defans sağlam defans yaparsa yattarada alanzinyoda
rahat oyun oynarlar çok dikkatli olmamız lazım

oyunun gidişatına göre taktik ve oyuncu değişikliği yapılması lazım (70. dakika geldiği için değil)

galibiyetimizin hayalini bile heyecendan kuramıyorum
mağlubiyeti aklımdan bile geçirmiyorum...

UğuR
ilk öncelikle centilmence bir maç geçer inşallah sivasspor kendi evinde yenilmeyen bir takım bu maçında büyük bir ihtimalle net bir skorla geçecektir. sivas - trabzon elele şampiyonlar liğine

Tahminimce senin en çok sevdiğin şarkı , " Sivas'ın yolarına " dır...

halil ibo
Bende maçın 2.yarının başındaki fener maçı gibi olacağını düşünüyorum.Yani futbol olarak ezeceğiz onları.O maçtan tek farkı bunları tabelada da ezeceğiz.
Futbol oynamak yerine oynatmamayı,arada fırsatını bulursa gol atmayı düşünen,oynayan rakibini tekmelerle sinirlendirmeye çalışan bir rakip bekliyorum.Allah futbolcularımıza sabır versin özellikle Alanzinho,Colman ve Yattara'ya.
Türk futbolunda çirkef fenere çok yakışan bir tabirdir.Maç sonunda el öperde bazıları bu sıfata maruz kalmazlar umarım.

cyberentalpi
22.04.2009, 13:00
Macta hedef orta saha olmalı. Ersun bir saskınlık yapmayıp ortadan colman soldan alanzinho sagdan yattara ile hedefe kilitlenmeli. Bol sut cekmeliyiz. ( selcuk ve colman ozellikle )İlk golu atarsakta İs yine yattara ve alanzinhoda. Sivas ilk golden sonra panik yapıp ikinciyi yiyecek bir takım. Ama mutlaka 3 lu orta saha.
Mehmet Yıldız ve Kamanan denen inzan azmanlarına dikkat. Gokhan in en iyi yonu ters kosu ve diriplingleri bunu sık yapmalı.

Ömer Kaya
22.04.2009, 13:02
arkadaşlar en rahat sivası yeneceğiz içimde his var:)

Sadık Bıyık
22.04.2009, 13:04
çok büyük ihtimalle bizim maça beraberlik için çıkacaklar. ve bizi hata yapmaya zorluyacaklar. bence onları kendi silahıyla vurmaya çalışmalıyız. bizim hızlı adamlarımız onlarınkine nazaran süper kalitede. o yüzden üzerine çek ve ani ataklarda bulun taktiği bence işe yarar

Can AYDIN
22.04.2009, 13:06

Bir eziklik,burukluk havası var sende arkadaş...

Travelair
22.04.2009, 13:14
Beni endişelendiren, feybe gibi güçlü bir rakiple oynadıktan sonra bizim maça çıkmaları. Dirençleri yüksek olacak. Bunu da umarım erken atacağımız bir golle aşarız

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:18
bence maçın hakemi maça 1gün kala açıklansın böylece hakemi etki altına almaya çalışmaz bazı uyanıklar ve yine mümkünse bu maça cüneyt çakır atansın sivasın orman kaçkınlarını anca cüneytin kartları durdurur gerçi antep maçında bizi doğramıştı ama yinede sertliğe göz yummayan bi hakem verilmeli bu maça aksi taktirde bi iki kişi sakatlanabilir...

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:23
öyle bi maçki aklıma aston villa geliyor öyle bimaçki aklıma lyondaki yenilmez ruh geliyor öyle bi maçki aklıma şeftali kurdundan kıyma yapan takım geliyor öyle bir maçki maçtan sonra şampiyonuz ulan demek geliyor öyle bi maçki içimden coşkudan biray uyumamak geliyor bilmiyorum acaba bu aralar çokmu şey istiyorum ben?...

MetiN08
22.04.2009, 13:25
bence maçın hakemi maça 1gün kala açıklansın böylece hakemi etki altına almaya çalışmaz bazı uyanıklar ve yine mümkünse bu maça cüneyt çakır atansın sivasın balta girmemiş hanzolarını anca cüneytin kartları durdurur gerçi antep maçında bizi doğramıştı ama yinede sertliğe göz yummayan bi hakem verilmeli bu maça aksi taktirde bi iki kişi sakatlanabilir...

Abi biraz konusma tarzini degissen iyi olur, nedemek allah askina balta kirmemis hansolar

Murat Acar
22.04.2009, 13:25
He anadoludan çıkacak ama kuzeyinden adıda belli TRABZONSPOR Bu kadar kasma kendini geliyoruz oraya karşıla bbizi orda tanisalim kardeş sivasi gezdir bize ne dersin :):)):

Mehmet_Mercanlı
22.04.2009, 13:26
Türkcell Süper Lig lideri Sivasspor taraftarı, bağırıyor: İ. federasyon, o... çocuğu. hakemler...
Peki, nasıl bu haftaya kadar lider olarak gelebildiler, bu federasyon ve bu hakemlerle! Aleyhine en az hakem hatası oluşan takım değil mi Yiğidolar! Yine, lahana turşusu, perhiz durumu ve acınak halleri insanımızın, futbolumuzun. Baştan kokar ya balık! Başkanı var bu işin, teknik adamı var, futbolcusu var; taraftara gelene kadar...
Belki de, dört günde 7 gol yedikleri Fenerbahçe’yi yarım yamalak yakalamışken silip-süpürme hevesinin getirdiği bir durum bu. Yarım yamalak halini bile silip-süpürememenin yarattığı bir sinir ya da! Bir de çok daha önemli Trabzonspor maçından önce, oldukça moral bozucu bir durum olsa gerek Sivassporlular için. Öyle ya, en önemli oyuncularından yoksun Fenerbahçe’yi bile yenemezken bir yarı final maçında, Trabzonspor gibi tam kadro bir takımı yenmek nasıl mümkün olabilir, gerçek bir final maçında!

TAMER BAĞLAR
fanatik

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:28
Abi biraz konusma tarzini degissen iyi olur, nedemek allah askina balta kirmemis hansolar

doğru diyosun aslında direk orman kaçkını desem daha iyi olurdu

Sercan Yaylı
22.04.2009, 13:30
selçuk ile umut oynamasın yeneriz...

MetiN08
22.04.2009, 13:31
doğru diyosun aslında direk orman kaçkını desem daha iyi olurdu

Abi bize yakismiyor öyle seyler ondan dedim sade ama sen bilirsin yinede sana kalmis tabi ne dersen de tabi banane kusura bakma yine rahatsiz etdim seni :)

Can AYDIN
22.04.2009, 13:32
Nasıl yani?Hadi Umut'u anladık diyelim Selçuk neden oynamıyormuş..İyisi mi sen kadro kurma arkadaşım teknik direktörümüz var Allahın izniyle ona inan yeter.Kaldı ki başka seçeneğin de yok..

BALKAN 06
22.04.2009, 13:34
en sevmediğim ve nefret ettiğim takım febe idi
sanki sivas onları geçecek gibi,acayip gicik oluyorum bu takıma

eğer sivası sivasta yenip heveslerini kursaklarına tıkayamazsak çok üzülürüm çoook.

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:35
Abi bize yakismiyor öyle seyler ondan dedim sade ama sen bilirsin yinede sana kalmis tabi ne dersen de tabi banane kusura bakma yine rahatsiz etdim seni :)

Kardeşim ne demek tabiki uyaracaksın bundan rahatsız olmam ben saol uyardığın için bence soraki yazdığım normal bi kelime ama ilk yazdığım biraz ağırdı bunu söyledin diyede rahatsız olacak değilim aksine arkadaşlarımızın bizi dikkate alması en azından beni mutlu eder...

Sercan Yaylı
22.04.2009, 13:37
umutla selcuga verilen sans isaac e verilseydi açık ara liderdik ve isaaci küstürmemiş olurduk
ersun yanal bütün futbolcuları küstürdü...

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 13:37
bence maçın hakemi maça 1gün kala açıklansın böylece hakemi etki altına almaya çalışmaz bazı uyanıklar ve yine mümkünse bu maça cüneyt çakır atansın sivasın orman kaçkınlarını anca cüneytin kartları durdurur gerçi antep maçında bizi doğramıştı ama yinede sertliğe göz yummayan bi hakem verilmeli bu maça aksi taktirde bi iki kişi sakatlanabilir...

maçın hakemi bu akşam açıklanır.

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:38

İtiraf ediyorum Gençler maçında 2.golün asistini Selçuk değil ben yaptım bu maçtada selçuk değil ben oynamalıyım:)
Kardeş fikrine saygı duyalım duymasınada SELÇUK tek kalemde silincek adam değil bence ama umut için sonuna kadar yanındayım...

Sercan Yaylı
22.04.2009, 13:39
İtiraf ediyorum Gençler maçında 2.golün asistini Selçuk değil ben yaptım bu maçtada selçuk değil ben oynamalıyım:)
Kardeş fikrine saygı duyalım duymasınada SELÇUK tek kalemde silincek adam değil bence ama umut için sonuna kadar yanındayım...

bırak o asistide yapsın artık bende 25 haftada bir asist yaparım ki sende yaparsın hadi cıkıp oynayalım :))))

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:40
umutla selcuga verilen sans isaac e verilseydi açık ara liderdik ve isaaci küstürmemiş olurduk
ersun yanal bütün futbolcuları küstürdü...

Valla ben idmanları elimden geldiği kadar takip ediyorum gerek siteden gerek burdan bana öyle kimsenin küsmüş bi hali varmış gibi gelmedi hayret

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:41
bırak o asistide yapsın artık bende 25 haftada bir asist yaparım ki sende yaparsın hadi cıkıp oynayalım :))))

şu sivası bi ezelim ondan sonra valla bir ay oynayalım

Alihan Ertürk
22.04.2009, 13:44
Alanzinho, hayranı Uygun'a karşı!
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/4/18_251640_alanzinho.jpg

Bordo-Mavililer’in devre arasında Alanzinho’yu 4 milyon Euro gibi önemli bir bonservis bedeliyle renklerine bağlaması Türk spor kamuoyunda hayli ses getirmişti. Kimileri bu ücretin çokluğundan bahsederken, Trabzonsporlular’ı rahatlatan ifadeler Sivasspor cephesinden gelmişti. Yiğidolar’ın hocası Bülent Uygun Brezilyalı oyuncu için, “Biz de kendisini uzun süredir izliyorduk. Çok kaliteli bir futbolcu. Ancak limitlerimizi aştığı için alamadık” değerlendirmesini yapması Alanzinho’ya gösterilen tepkileri azalttı. Şimdi ikilinin karşılaşması merakla bekleniyor.

Sercan Yaylı
22.04.2009, 13:44
bence sivas macına fizik yönünden güçlü futbolcularla cıkabilirsek daha iyi olur adamlar sanki kavga ediyor gibi oynuyorlar

Mehmet_Mercanlı
22.04.2009, 13:49
ankara spor - 2. gol asıstı
ankaragücü - 2. gol asıstı
hacetepe - 1 ve 3. gol asısti
gençler - 2. gol asıstı

2. yarıda oynadığımız 11 maçta atılan 15 golun - 5 asıs selcuk
zaten 3 maçta gol atamadık

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:51
selçuk oynamasın diyen arkadaşa duyurulur

sifuni
22.04.2009, 13:51
ankara spor - 2. gol asıstı
ankaragücü - 2. gol asıstı
hacetepe - 1 ve 3. gol asısti
gençler - 2. gol asıstı

2. yarıda oynadığımız 11 maçta atılan 15 golun - 5 asıs selcuk
zaten 3 maçta gol atamadık

fener macindada iki tane gollük asisti vardi kacirilmasaydi daha fazla assistleri olabilirdi

Süleyman Sofu
22.04.2009, 13:53
zafere çıkacağımız maça 3gün 2 saat 21dk. kaldı

steelturkTS
22.04.2009, 13:53
alanzinho colman yattara formda olsun allahın izniyle gerisi gelir.bence gökhanla başlayacak erseun hoca gökhan için bençe çok ama çok önemli bir fırsat.(kahraman olması açısından)

ilhan
22.04.2009, 13:55
Son maçta Yattara'nın attığı golde de asisti Selçuk yapmıştı. :)

Süleyman Sofu
beyler resmi sitedeki videoyu bi izleyin bence...

GERONIMO35
en sevmediğim ve nefret ettiğim takım febe idi
sanki sivas onları geçecek gibi,acayip gicik oluyorum bu takıma

eğer sivası sivasta yenip heveslerini kursaklarına tıkayamazsak çok üzülürüm çoook.

sivasla febe nin ne farkı varki kankalr ya yöneticileri febeli değilmi Mehmet yıldız açıklama yapmamışmıydı bizim şampiyonluğumuz fenerin şampiyonluk şansına bağlı diye Şimdi febe şampiyon olamayacak kesinleşti iyice. febe bütün kulis faaliyetlerini bütün baskılarını gücünü sivas için seferber etti bile
Bu hakemlerden çok korkuyorum ben çooook yine şampiyonluğumuzu doğramasınlar

Caner Dikan
22.04.2009, 13:56
Sylva - Serkan, Song, Egemen, Cale - Hüseyin, Selçuk, Colman - Yattara, Alanzinho - Gökhan
Ersun Hoca bu kadroyla çıkacak.Her iddaa'sına varım ;)

ilhan
22.04.2009, 13:58
beyler resmi sitedeki videoyu bi izleyin bence...

Süper, süper. :) Çocuklar çok şeker yahu. Ufak çocuk Gençler maçında gol bekliyorum diyor yanlış duymadıysam. :)

Sercan Yaylı
22.04.2009, 14:00
bu istatistikleri onun mevkisinde oynayanlar kat kat fazlasını yapıyor kendimizi kandırmaktan başka bir sey yapmıyoruz neyse kimseyle tartışmak istemiyorum etrafımda yüzlerce tsli var biri sizin gibi selcugu savunmuyor demekki intternet kullanıcısı olan tsliler seviyor selçugu:)

Süleyman Sofu
22.04.2009, 14:02
hem gol hemde forma istiyor kereta yattaranın çocukla türkçe konuşmasıda ayrı bi güzellik hala kimliğini vermeyenlere kapak olsun artık

ilhan
22.04.2009, 14:02
Selçuk'un direkt sonuca ve skora ettiği katkıları görmemezlikten gelen o arkadaşlarınıza şu istatiki bilgileri verin o zaman. Sezon başından bu yana direkt sonuca etki eden gollük pasları ve hazırladığı pozisyonlar sonucunda kaç puan kazanmışız. O arkadaşlarınızla bir araya gelip umarım bunun hesabını yaparsınız.

Yoksa internet kullanıcılarının iki dakikasını almaz bunları öğrenmek, göstermek. ;)

Ayhan Yüksek
22.04.2009, 14:03
Son haftalarda Colmanın formunda bir düşüş var gibi geliyor bana çok silik oynuyor, o adrese teslim paslarını göremez olduk,gerçi bunda son zamanlarda defanstan şişirme toplarla ileri çıkma huyumuz başgösterdi ki nefret ediyorum bu durumdan,Colman bu maçta yapabileceğinin en iyisini yapar inşallah, Gençlerbirliği maçında orta sahayı onlara kaptırmıştık, bunda Hüseyininde berbat oluşunun da payı var bu anlamda bu maçta Hüseyinin performansıda çok önemli,çok diri olmalı ve o meşhur hatalı paslarını yapmamalı bu maçta,Sezer Badur ve Tum orta sahada tehlikeli isimler onlara kaptırmamalıyız hakimiyeti.

ErtuGrul
22.04.2009, 14:04
bu istatistikleri onun mevkisinde oynayanlar kat kat fazlasını yapıyor kendimizi kandırmaktan başka bir sey yapmıyoruz neyse kimseyle tartışmak istemiyorum etrafımda yüzlerce tsli var biri sizin gibi selcugu savunmuyor demekki intternet kullanıcısı olan tsliler seviyor selçugu:)

Senin etrafindaki Trabzonspor'lular internet kullanamiyorsa bunda Selcuk'un ne kabahati var...

Süleyman Sofu
22.04.2009, 14:07

ya bak devamlı sana cevap veriyorum yanlış anlama öncelikle ,ama senin etrafındaki trabzonlular sevmiyor olsada ben selçuğu hermaçta sahada görmekten mutlu oluyorum selçuğa kadar bu takımda olmaması gereken kaç kişi var burda olayı kişisel olmaktan çıkarmalısın bence selçuğun en az on haftadır sarı kart sınırında oynadığını unutma bu görünüşte basit gelebilir sana ama insana inanılmaz bi sıkıntı verir bu olay hem maç oynayacaksın hemde sarı kart görmemeye uğraşacan bence cezalı duruma düşse o hafta anlarsınız selçuğun değerini oda rahtlar sizde...

Sercan Yaylı
22.04.2009, 14:10
ya bak devamlı sana cevap veriyorum yanlış anlama öncelikle ,ama senin etrafındaki trabzonlular sevmiyor olsada ben selçuğu hermaçta sahada görmekten mutlu oluyorum selçuğa kadar bu takımda olmaması gereken kaç kişi var burda olayı kişisel olmaktan çıkarmalısın bence selçuğun en az on haftadır sarı kart sınırında oynadığını unutma bu görünüşte basit gelebilir sana ama insana inanılmaz bi sıkıntı verir bu olay hem maç oynayacaksın hemde sarı kart görmemeye uğraşacan bence cezalı duruma düşse o hafta anlarsınız selçuğun değerini oda rahtlar sizde...

keşke cezalı duruma düşsede bir hafta görsek neler olacagını baska türllü kesmez ersun yanal ögrencisini :)
herkese hüseyine yukleniyordu adam bir hafta oynamadı gördük neler olugunu :)

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 14:13
Selçuk daha iyi olacak buna emin olabilirsiniz !

ilhan
22.04.2009, 14:16
Selçuk'un en son oyundan alındığı Hacettepe maçında gördük içler acısı durumumuzu. Daha fazla gerek yok Selçuk'un yeterliliği ya da yetersizliğini konuşmanın. :)

Sivas'ı orta sahamızla yeneceğiz. Selçuk, Colman ve Hüseyin. Önemli ve kilit adamlar olacak. ;)

Deniz-
22.04.2009, 14:17
yerden top yapan oyunu hızlı oynayan, orta sahada sürekli pas yapan takımlara karşı sivasspor takımı hiçbirşey yapamıyor.yattara ve alanzinho gününde olurlarsa yorgun sivası rahat geçeriz.

Ümit Tekşan
22.04.2009, 14:18

keşke cezalı duruma düşsede bir hafta görsek neler olacagını baska türllü kesmez ersun yanal ögrencisini :)
herkese hüseyine yukleniyordu adam bir hafta oynamadı gördük neler olugunu :)

Güzel kardeşim sen Selçuk'u beğenmiyorsun peki onun yerine kim oynasın istiyorsun ? Sence mantıklı düşünürsek onun yerine orta sağada oynayacak altarnatifi şu an kadromuzda mevcutöu. Bence değil eee ozaman Selçuğun oynamasında bence hiç bir sorun yok kaldıkı Selçuk iki haftadır asist yapıyor güzelde top oynuyor. Yani her hafta da iyi oynayacak diye bişey yok.

Hüseyine gelince bizim takımın kötü oynadığı bir hafta Hüseyin kart cezalısıydı dolayısıyla takım yenildi fatura hüseyine kesilmiş oldu ancak hiç alakası yok belki hüseyin oynasaydı da yenilecektik. Yani demek istediğim Hüseyinin kapasitesi belli bence bu takımda oynamayı hak etmiyor ama herkes Hüseyine saygı duyuyor ve hüseyinin her ayağına gelen topta hepimizin yüreği ağzına geliyor Hüseyin böyle bir oyuncu napalım bizde idare ediyoruz. Seneye muhtemelen Hüseyinde yedek kalacak.

Süleyman Sofu
22.04.2009, 14:19
Trabzonspor'un forvet oyuncusu Gökhan Ünal, Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmaları halinde şampiyonluğun en güçlü adayı olacaklarını ve kendilerini kimsenin durduramayacağını söyledi.

Gökhan Ünal, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, ligin bitimine 6 maç kaldığını belirterek, ''Aslında şampiyonluk yarışında en favori takım bizdik. Ancak hiç beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Bunlarda şanssızlık da etkili oldu. Son iki haftadır galip geliyoruz. Rakiplerimiz de puan kaybedince tekrar şampiyonluk şansımızı artırdık'' dedi.

Şimdi önlerinde Sivasspor ile yapacakları maçın bulunduğunu ifade eden Gökhan Ünal, ''Bu maçı kazanırsak şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Kısacası Sivasspor maçından 3 puan alırsak bizi kimse durduramaz. Bu maçtan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Artık bizim için zor günler geride kaldı. Sivasspor maçının bizim için dönüm noktası olduğunu biliyoruz ve ona göre hazırlanıyoruz. Çok umutluyum. İnşallah 3 puanla Trabzon'a döneceğiz'' diye konuştu.

-''TEKRAR HAVA YAKALANDI''-
Gökhan, Trabzonspor'un son şampiyonluğunun ardından yıllar geçtiğine dikkati çekerek, ''Uzun süre sonra tekrar bir hava yakalandı. Ama şunu belirtmeliyim, bu takım yeni kuruldu. Kimse sezon başında şampiyonluk beklemiyordu. İlk 3 takım arasında ligi tamamlayıp gelecek sezon şampiyon olmamız hedefleniyordu. Futbolda pas yüzdeniz ne kadar iyi olursa o kadar başarılı oluyorsunuz. Zaman zaman bizim hatalarımız olabilir. Eğer sabır gösterilirse bu takım çok büyük işler başaracaktır'' dedi.

-''YEDEKLİK OLUMLU YANSIDI''-
İki haftadır yedek kalmasının kendisini olumlu etkilediğini vurgulayan Gökhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ersun hocayla konuştuğumuzda beni dinlendireceğini söyledi. Yıprandığımı o da fark etti. Gol atamadığım için tepkiler gelmeye başlamıştı. Yedek kalmak beni motive etti. Uzun zamandan sonra ilk defa yedek kaldım. Kayserispor'da sorunlu dönem hariç hep oynadım. Her dönem gol atsam da atmasam da oynuyordum. Şimdi yedeklik iyi geldi diyebilirim. Gençlerbirliği maçında sonradan oyuna girerek gol attım. Bu da güvenimin yerine gelmesini sağladı. Zaten önemli olan benim yedek kalmam değil, takımın kazanması. Takım kazandıktan sonra yedek kalmak sorun değil.''

Gökhan Ünal, 109 gün aradan sonra Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gol atmasının kendisini mutlu ettiğini kaydederek, ''Sahamızda gol atamama şanssızlığını kırdım. Pozisyona giriyordum ama bir türlü gol olmuyordu. Artık bundan sonraki haftalar her şey daha iyi olacak'' diye konuştu.

Psikolojik olarak biraz yıpranmış durumda olduğunu belirten Gökhan, ''Psikolojimin böyle olması sonucu bir türlü sahada istediklerimi yapamıyorum. Rahatlıkla atacağım goller kaçıyor. Bunun bir baskısı var üzerimde. Neden olduğunu ben de araştırıyorum ama bulamıyorum. Belki buradaki ilk senem olmasından kaynaklanıyordur. Alışma dönemini biraz uzatmış olabilirim. Ama her sene böyle olacak diye bir şey yok. Çünkü ben Kayseri'deki ilk yılımda da 9 gol atmıştım ve ondan sonra gol kralı olmuştum'' dedi.

-HEDEFİ 18 GOL-
Ligde 11 golü bulunan Gökhan, gol kralı olma hedefinin hala devam ettiğini kaydederek, ''Bu hedef son ana kadar devam edecek. Önümüzde 6 maç var. Her şey olabilir. Önemli olan iyi bir seri yakalamak. Ama benim hedefim ligi 18 golle tamamlamak. Bu sezon için iyi bir rakam. Ama seneye bambaşka olacak. Takımdaki herkes birbirine alışacak. Uyum sorunu olmayacak. Böyle olunca da takımın başarı grafiği daha da yükselecek'' diye konuştu.

Gökhan, Trabzonspor ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından Avrupa'ya gitmek istediğini ifade ederek, ''Bu belki de bir yıl önce veya sonra da olabilir. Ama önce burada mutlaka şampiyonluk yaşamak istiyorum. Elbette şartların ne olacağını önceden bilemezsiniz'' dedi.

-''DÜNYA KUPASI'NA GİDEBİLİRİZ''-
İspanya Milli Takımı ile oynadıkları maçları da değerlendiren Gökhan, sözlerini şöyle tamamladı:

''İspanya'da oynadığımız maça çok iyi başladık. Biraz şansımız yanımızda olsa oradan galibiyetle dönebilirdik. Nihat ve Semih önemli pozisyonlara girdiler. İspanya bir pozisyona girip gol attı. Ardından gardımız düştü. Türkiye'de iyi oynadık. İki maçta 7-8 net fırsat yakaladık. Herhalde hiçbir takım İspanya'ya karşı bu kadar net fırsatlar bulamamıştır. Olmayınca olmuyor. Rakibimiz çok iyi bir takımdı. Hiç acele etmiyorlar. Kontrollü ve pas ağırlıklı olumlu bir futbol oynuyorlar. Şimdi önümüzde 4 maç var. Bu maçlardan istediğimizi alırsak Dünya Kupası'na gidebileceğimizi düşünüyorum.''

fehmi burnaz
22.04.2009, 14:20
her oyuncunun zamana ihtiyacı var.. bu oyuncular geleli daha bi sezon gecmedi.. bunlar yıldız değil yıldız adaya sadece biraz daha sabırrr..
zamanla cok daha ii olacaklarr..

OLCAY ÇAKIR
22.04.2009, 14:23
İnanın ben ''Selçuk'ta inanılmaz form düşüklüğü var'' denilen dönemlerde dahada dikkatle izledim uşağı.

Gayet iyiydi.

Ağzıyla kuş tutamadı ama.
Bunu bende epeydir farkediyorum:).

Ya bırakın uşağın yakasını..

Adam 90 dk.koşuyor,asistte yapıyor.Golde atıyor.

Çok iyi adam almışız valla.

Gökhan Süleymanoğlu
22.04.2009, 14:23
bu baslıgın gecmıs sayfalarından bırındede yazdıgım gıbı ben bu macda selcuktan bır gol beklıyorum hemde ne gol oyle uzaklardan mukemmel bı gol atacak bak gorursunuz demedı demeyın

ErtuGrul
22.04.2009, 14:24
Selcuk'un kiymetini kusturulup kacinca anliyacaklar ama....

Mehmet_Mercanlı
22.04.2009, 14:24
dun trt3 bizim macın tekrarını verdi sakin ve dikkatli bir bicimde izledim

en iyi 3
1 yattara
2 selcuk
3 sylva

en kötü 3
1 umut
2 hüseyin
3 colman

mhayri
22.04.2009, 14:25
İnanın ben Selçuk'ta inanılmaz form düşüklüğü var denilen dönemlerde dahada dikkatle izledim uşağı.

Gayet iyiydi.

Ağzıyla kuş tutamadı ama.
Bunu bende epeydir farkediyorum:).

Ya bırakın uşağın yakasını..

Adam 90 dk.koşuyor,asistte yapıyor.Golde atıyor.

Çok iyi adam almışız valla.

Yanındaki adamceğiz biraz daha hakiki bir orta saha olsa süper bir selçuk izleyeceğiz
lakin ne mümkün...Hep geri hep yana hep rakibe ...Dimi hüseyin :)

Emre7
o taraf bu taraf. taraftar 2 ayrilmis. yazik size yazik.

Muhammet
Bak şimdi! Demek Selçuk he..

Daha iyisi gelene kadar Selçuk bu takımda hep ilk 11 çıkacaktır.

!

Süleyman Sofu
22.04.2009, 14:30
Okutan'lar Sivas maçını bekliyor
22 Nisan 2009 / 13:10
Trabzonspor –Sivas maçının bu heyecanın Trabzon Valisini de sardığını, Vali Okutan'ın eğitim ve öğretime verdiği değeri sporda da gösterdi.
Trabzonspor –Sivas maçının bu heyecanın Trabzon Valisini de sardığını, Vali Okutan'ın eğitim ve öğretime verdiği değeri sporda da gösterdi.
Trabzonspor'un ligdeki en hayati maçı öncesi şehirdeki heyecan, Trabzon Valisi Nuri Okutan'ın da konutuna sıçradı.

Maçı bekleyen bütün Trabzonspor taraftarları gibi Vali Okutan da minik oğlu koyu bir Trabzonspor taraftarı olan Ahmet Alp maçın havasına girdi.
Vali Okutan oğlu Ahmet Alp İle birlikte Sivas maçı için geri sayım başladığı son üç günde, her gün konutta, Trabzonspor forması giyerek, maçı yorumluyor, karşılaşma ile ilgili olarak kendilerini de maça hazırlıyorlar. Okutan, Trabzonspor'un Sivas'daki maçını izleyeceğini belirtirken “İlk kez maçı kim kazanırsa, bir Anadolu takımının şampiyonluğu garantilenmiş gibi olacak. Beni de sevindiren bu” dedi. Okutan, Trabzonspor'un birçok ilki gerçekleştirdiğini Sivas'ın da Trabzonspor'un izinden gittiğini belirterek “Elbette iyi oynayan kazansın. İyi oynayan da Trabzonspor olsun” diyerek maçı bekliyor…

selimatal
22.04.2009, 14:40
Selçuk'ta haftalar süren bir form düşüklüğü olduğu bir gerçek. Ama son 2 haftadır Yattara-Alanzinho ile birlikte Selçuk en hızlı çıkış yapan 3 futbolcumuz. Eskisi gibi çok faydalı oynamaya başladı.

Selçuk formsuzken dinlendirilse hem kendisi hem de hoca yıpranmayacaktı. Ama geçti gitti ve Selçuk şimdi yine vazgeçilmezimiz.

Tartışmaya bile gerek yok bence.

Selçuk Demircioğlu
22.04.2009, 14:49
Selçuk gençler maçında kötü değildi..Çok çok da iyi değildi..Fakat kötü bir colman seyrettik..E ikisinden biri kötü olunca hüseyinde kötü gözüküyor...Selçuk ve colman ın ikisinin de vasatın altına düşmemeleri gerek ki hüseyinde verimli olabilsin...Colman son maçta kötü oynama hakkını doldurdu bence...Selçuk da önceki maçlarda bu hakkını kullanmıştı...

Badaloğlu
22.04.2009, 14:49

Yahu ne alakası var kardeşim.Ben hayatımda kusura bakma ama böyle saçma bir benzetme görmedim. Olaya Ermeni meselesinide dahil etmişsiniz, Peygamberimizide... Yazık yani, yahu alt tarafı yeşil sahaya çıkıp 90 dakika bir maç oynayacağız.Maç sonucunda ya kazanacağız, ya da kaybedeğiz olmadı berabere bitme ihtimali olan bir maç.Tıpkı her maçta olduğu gibi bu maçın sonucuda 3 ihtimalli... Hepsi o kadar... Bir maça bu kadar değişik anlamlar yüklenir mi? Peygamberimiz, Ashab ne alaka???

Maç sonunda kaybeden takımın hocası ve oyuncuları dinini değiştirmeyecek.Kimse dindende çıkmayacak.O zaman bu benzetme de neyin nesi?

Keza aynı şekilde olayı Azerbaycan'a bağlayıp, neredeyse Karabağ sorununuda bu şekilde çözüyördun ya, ne diyeyim? Helal olsun sana...

Geçen sene Trabzon'daki olaylardan sonra yaşanan süreç içinde, Sivasspor içinde aynı şeyleri düşünüyormuydunuz? Trabzonspor'un yıldızı diye bir şey yok! Trabzonspor kendi halinde yıldızdır.Hemde Şimal Yıldızı... Bizim kimseden bir beklentimiz yok, ne Anadolu'dan ne de İstanbul'dan.

biltrabzon
22.04.2009, 14:51
yerden top yapan oyunu hızlı oynayan, orta sahada sürekli pas yapan takımlara karşı sivasspor takımı hiçbirşey yapamıyor.yattara ve alanzinho gününde olurlarsa yorgun sivası rahat geçeriz.

o dediklerinin hicbirini trabzonspor yapamiyor.birak ortasahayi lig bitti, oyunun hicbir yerinde pas yapamiyoruz.

Muhammed Ayaz
22.04.2009, 14:53
selçukkkkkkkkk inannnnnnnnnnnn destekkkkkkk

bu maç bizim allahın izniyle

Cenk Zihni
22.04.2009, 15:10
selçuk,yattara,colman ve alanzinho'nun bu maç kendilerini aşması lazım. Tek forvet oynayacağımızı umarak bu adamlardan yüksek performans bekliyorum.

Bülent uygun pes taktiği ile oynatacak takımını yine, direk dibine bir adam,tersten uzun ortalar vs.
Sivas bize gol atacak bir takım değil. Yeter ki biz golle bulusalım.

İlk yarı oyunu kilitlemeye, boğmaya calısacaklar her zamanki gibi. İlk yarı bir gol bulursak bu maç 2-3 olur.

Ve ek olarak;
Oyuncularımızın verdiği demeçler,yaptığı roportajlar beni cok umutlandırıyor. Suni bir hırs yok gözlerinde. Tamamen inanmışlık var. Buna çok güveniyorum.

Koray
22.04.2009, 15:13
Bak şimdi! Demek Selçuk he..

Daha iyisi gelene kadar Selçuk bu takımda hep ilk 11 çıkacaktır.

!

Biraz zor gelir Muhammet :)
Türkiye'de Selçuk'un bölgesinde ondan iyisi yok,kıymetini bilmemiz lazım bu adamın...

Süleyman Sofu
22.04.2009, 15:18
bencede selçuk inan süper topçu ama insanlar selçuktan ne bekliyolarda beğenmiyolar hayret doğrusu bu adam asist yapar defans yapar orta yapar gol atar şut çeker pres yapar pardonda yapmadığı ne var

SERDAR-61
22.04.2009, 15:18
konumuz selçuk değil fakat selçuk has uşaktır yerli fabregas
yeni ünal karamanımız olacak İNŞALLAH maç hakkında %50 beraberlik
%30 sivas %20 TRABZONSPOR

Süleyman Sofu
22.04.2009, 15:21
bence selçuğu tartışmayı bırakıp maça dönelim elin alman hocası olan skibbeye sormuşlar türkiyede en beğendiğiniz futbolcu kim adam net cevap vermiş SELÇUK İNAN TÜRKİYEDE takımımda enfazla görmek istediğim futbolcu o demiş bu adamlar alman topçunun iyisinden anlarlar tabi anlayana...

Serdær
22.04.2009, 15:26
Bjk için aynı şeyleri maalesef söyliyemiyorum,

Kabul edelimki bjk bizden çok daha iyi top oynuyor,üstelik ara transferde kadrolarına kattıkları oyuncuda yap bozun tamamlayıcı parçası gibi,bu yarış bjk ile aramızda geçecektir ama bizim artımız ise bjk nin oynıyacağı nur topu gibi 2 derbisi bulunması,eğerki biz yolumuza kayıpsız devam edersek bjk yide çok rahatlıkla altımıza alabiliriz,

Görünen köy kılavuz istemiyor,yeterki biz yolumuzdaki engelleri aşmasını bilelim :)

Bu arada BJK - FB kupa finali olması bizim için avantaj oldu.

BJK - FB lig maçında bu hırs olacaktır.

Süleyman Sofu
22.04.2009, 15:29
demek buda olurmuş resmen haftaya feneri tutacaz :)

Süleyman Sofu
22.04.2009, 15:30
8taş içerde birkere daha berabere kalırsa o zaman görecem ben o çarşının kılçıklarını...

Ömer Kaya
22.04.2009, 15:38
evet haftaya fenerlıyız:)

Onur Civelek61
22.04.2009, 15:41
zivası maçından başka bişey düşünemiyorum.Bi yenelim şunları gerisi gelicek.

oktay61
22.04.2009, 15:46
tıpkı gs maçı öncesi ve hatta 1996 daki gibi bir hava oluştu. Zaten futbolcular kimsenin gıkı çıkmasa bile bu maça yeterince motive olacaklar ama bakıyoruz eski başkanlar, valiler, milletvekilleri, dernek başkanları, medya aşırı bir yüklenme var... ben bunu olumsuz olarak görüyorum ve aşırı baskı negatif tesir etmesinden korkuyorum. evet çok önemli maç ama sivas bizim kadar düşünmüyor ve konuşmuyor bu maçı. trabzonda önüne mikrofon uzatan görüş bildiriyor. taraftar ayrı dert zaten. Sanki bu kadar adam konuşmasa takım sivasa gazozuna maç oynamaya gidecek. Yenilirsek bizi sivas değil maalesef kendi kendimizi yenmiş olacağız.

GERONIMO35
22.04.2009, 15:48
zivası maçından başka bişey düşünemiyorum.Bi yenelim şunları gerisi gelicek.

aynen öyle sivası bir yenlim şampiyonluk kesin ahanda şuraya yazıyorum Beşiktaş ta mustafa denizli şansı ile maç kazanıp gevrek gevrek nereye kadar gülecek daha

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 15:53
beraberlik garanti gibi.

ona göre mi hesap yapsak acaba?

a f s
22.04.2009, 16:00
Şampiyonluk ve kupa iddaamız olduğu sezon Gençlerbirliği ile ilgili bizimle ilgili yapılmayan şaibe kalmadı. İş Fener Sivas dostluğuna gelince kimsenin sesi çıkmıyor.

Ne dediler ne demeliler başlığına şaka diye yazdım fakat bunların kendi aralarında bu tür paslaşmalar yapacak karakterde olduklarını görüyor, biliyoruz.

Paylaştığım yazı şuydu:

"Avrupa'ya erken veda eden, ligde şampiyonluk umutları tükenen Fenerbahçe, son şansını Türkiye Kupası'nda iyi kullandı ve Sivasspor'u eleyerek finale çıktı. İstanbul'da elde ettiği 3-1'lik skorun avantajıyla Sivas'a giden Sarı-Lacivertliler, kötü oynadığı maçtan golsüz beraberlikle ayrılarak finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Maç sonrası:

Yıldıvım: Mecnun işi iyi ayarladık kupa bizim lig sizin
Mecnun: Siz nasıl uygun görürseniz başkanım. Sizden daha çok seviniyorum Fenerin 25 sene sonra kupa alacak olmasına. Tüpçüyü nasıl ikna ettiniz?
Yıldıvım: Kupayı bize verin, ligdeki maçı size veririz dedim, kabul ettiler
Mecnun: Son hafta Trabzon'u da yenersiniz değil mi başkanım?
Yıldıvım: Önce sen yen bakalım, o kadar kolay mı?
Mecnun: Doğru ya, kupa sevincine o kadar dalmışım ki. Durun hemen ortalığı karıştıracak bir iki demeç vereyim
Yıldıvım: Aferin işi öğrenmeye başladın, hakem işini ne yaptın?
Mecnun: İki sezondur sağ olsunlar bir dediğimizi iki etmiyorlar.
Yıldıvım: Aman, aman iyi iyi. Şu kötü sezonu da kupa ile bitirip avrupaya gidicez ya bvavo bize! "

İki sezondur garip bir şekilde korunan Sivasspor'un şampiyonluğunun ne Türkiye'nin tanıtımına, ne Türk futboluna, ne de Sivas'a katacağı hiçbirşey yoktur.

Trabzonsporumuz aslanlar gibi mücadelesini verip bu maçı alacak güçtedir. Allah yardımcımız olsun. Sivas'ı da yenince önümüzdeki engellerden birini daha geçmiş olacağız ve sonraki maçlar birbirinden önemli hale gelecek.

Şampiyonluk gelecek, inanıyorum.

Sırada 7. şampiyonluk var!

halil ibo
22.04.2009, 16:03
aynen öyle sivası bir yenlim şampiyonluk kesin ahanda şuraya yazıyorum Beşiktaş ta mustafa denizli şansı ile maç kazanıp gevrek gevrek nereye kadar gülecek daha

Bilmem hatırlar mısın ? Dürülülü Mustafa Alemania Ahen'in başına geçmişti.Takım birkaç maç zirve yaptıktan sonra tepetaklak olmuştu.Kargalarda da aynı akıbeti bekliyorum.Bursa ile başladı Es esler ile devam edecek çöküşleri.
İş biz kazanalım.Sivas'ta onlarla aynı kaderi paylaşacaktır.

ilhan
22.04.2009, 16:09
Biz pas yapamıyoruz diyen renkdaşları görünce çok şaşırıyorum. Yahu daha geçtiğimiz Cuma akşamı gördük nasıl paslaşabileceğimizi. Attığımız ikinci gol. Selçuk topu alıyor dönüyor Isaac'e, Isaac iki ilerliyor tekrar Selçuk'a, Selçuk sürüyor, dönüyor Gökhan'a ve gol. Ofsayt kısmı beni pek ilgilendirmiyor. Bu takım pas yapamıyor görüşüne katılmıyorum. Çok iyi pas yapıp, hücum ediyoruz.

BALKAN 06
22.04.2009, 16:10
geçmişi deşelemek fayda getirmeyecek biliyorum ama evimizdeki konya-denizli ve ibb maçlarında kaybettiğimiz 8 puanı düşündükçe aklıma mukayyet olamıyorum.
sivas gıcığına çok daha rahat gider,stressiz bir maç oynar kazanır gelirdik
şimdi haliyle çok gerginiz...

Orhan Aydın
22.04.2009, 16:10
puan farkı 3 olsaydı keşke de yenince direk üstlerine çıksaydık.sene başından beri oynanan en çekişmeli maç olacak galiba.ben sivasın 1 puana yatmaya çalışacağını düşünüorum.

Murat Acar
22.04.2009, 16:11
tıpkı gs maçı öncesi ve hatta 1996 daki gibi bir hava oluştu. Zaten futbolcular kimsenin gıkı çıkmasa bile bu maça yeterince motive olacaklar ama bakıyoruz eski başkanlar, valiler, milletvekilleri, dernek başkanları, medya aşırı bir yüklenme var... ben bunu olumsuz olarak görüyorum ve aşırı baskı negatif tesir etmesinden korkuyorum. evet çok önemli maç ama sivas bizim kadar düşünmüyor ve konuşmuyor bu maçı. trabzonda önüne mikrofon uzatan görüş bildiriyor. taraftar ayrı dert zaten. Sanki bu kadar adam konuşmasa takım sivasa gazozuna maç oynamaya gidecek. Yenilirsek bizi sivas değil maalesef kendi kendimizi yenmiş olacağız.
Ben seninle aynı fikirde değilim açıkçası o dedigin gs maçına hiç dönmedi çünki orda bilinçli olarak bizim motivasyonumuzu bozdu o gsli pislikler yok şampiyon TRABZONSPOR olsun isteriz yok şöyle yok böyle deyip bizim motivemizi bozdular ansıl olsa yeneceğiz asılmayacklar havasında çıkıldı o maça ama bu maç öyle değil futbolcualrda neyin ne olduğunu biliyolar zaten onlarda çokda baslkı yok üstlerinde şampiyonluk konusunda sivas bizden çok daha stresli kupadan elendielr şimdi birde bize yenilirlerse geçen seneden pek bi farkları kalmayacak bunu bildikleri için stresleri daha çok onların VE SON OLARAK YENECEĞİZ BİZ

Fatih Öztürk
22.04.2009, 16:23
dün sivasın macını 90 dakka izledim 2-3 uzun topla gol aramaya çalışıyorlar.
cok ofsayta düşmelerinin sebebi neticeye cabuk gitmek için panik yapıyor olmaları.
bizim maçta sabırlı oynayacakları kesin.
en azından 1 puana yatıp kalkar dua ederler.
benim kanımca kesinlikle alanzinho bu macta oynamamalıdır.
sol acığa umut bulut sağdan yattara tek forvet gökhan ünal sonuca daha sabırlı ve ayakları yere sağlam basarak gidebiliriz.
cok faul yapıyorlar,hepimizin bildiği gibi hakemler oldukca göz yumuyor bunlara.
onun için bilhassa hüseyin çimşirin gününde olması cok önemli.
hüseyinin sonuca büyük faktör olacağına inanıyorum.
tabiki yattara ve gökhan ünalın gününde olması macı lehimize cevirecek diğer etkenlerdir.

Recep Alkan
22.04.2009, 16:47
Birincisi sol açığa konulacak umut alanzinho kadar kesinlikle faydalı olamaz. İkincisi eğer sivas çok fazla foul yapan bir takımsa alanzinho kesinlikle oynamalıdır. Çünkü sürati ve tekniği sayesinde ceza sahası çevresinde fazla foul atışı kullanabiliriz. Bir diğer konu ise vivut geliştirme yapan sivasspor oyuncuncuları ile birebirde mutlaka dirayetli mücadelelere girilmelidir. Diğer maçlarda yaptığımız gibi defans oyuncularımız çok fazla gol arama amaçlı ileri çıkmamalıdır.

ilhan
22.04.2009, 16:49
Sylva
Serkan-Song(Giray)-Egemen-Cale
Selçuk-Hüseyin-Colman
Yattara-Alanzinho
Gökhan

Şu kadroya kimse itiraz etmez sanırım. :)

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 16:50
maçın hakemi

cüneyt çakır

ccd6167
22.04.2009, 16:50
arkadaşlar sivasa zonguldaktan gelecek arkadaşlarım var 5 tane bilet lazım şimdilik ücreti verilecektır biletlerin nasıl temın edebılırım ben biletleri.istanbulda yaşıyorum şimdi.eğer fazladan bilet olcaksa otobuste kaldırabılırız zonguldaktan..biletlerin ücretleri verilcektır onu soylıyım..acil donebilecek olan var mı?

Cemalettin Taşkın
22.04.2009, 16:51
şimdi umutlandım işte.

cüneyt çakır diğer hakemlere göre bize daha şanslı gelen bir hakem.

ayrıca kayseri-sivas maçında bülent uygunun cüneyt çakır ile ilgili tepkileri vardı.

Recep Alkan
maçın hakemi

cüneyt çakır

Hayırlı olsun. Açıkcası çok şaşırmadık bu karara. beklediğim bir hakemdi. Umarım o da maçta kendini şaşırmaz.

Demiştim verilecek hakem tff ve mhk nin şampiynu kimin yapmak istediğinin aynası diye. Bu maç sankim beraberlik kokuyor :)

ilhan
maçın hakemi

cüneyt çakır

Şu "ben demiştim" lafından nefret ederim. Ama günler öncesinden dedim bu maçı yönetecek isim Cüneyt Çakır olacaktır diye.:)

Murat Acar
22.04.2009, 16:57
arkadaşlar sivasa zonguldaktan gelecek arkadaşlarım var 5 tane bilet lazım şimdilik ücreti verilecektır biletlerin nasıl temın edebılırım ben biletleri.istanbulda yaşıyorum şimdi.eğer fazladan bilet olcaksa otobuste kaldırabılırız zonguldaktan..biletlerin ücretleri verilcektır onu soylıyım..acil donebilecek olan var mı?
Keşke bir iki gün önce deseydin Ama bakalım bir araştıralım ekleyelim sizide listeye haber veririm özelden ayda haber verirler size ulaşırız...

28TS61
22.04.2009, 17:00
Kritik maç Cüneyt Çakır'ın

Turkcell Süper Lig'in 29. haftasında görev yapacak hakemler açıklandı. Merkez Hakem Kurulu, şampiyonluk yarışını çok yakından ilgilendiren Sivasspor-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır'ın yöneteceğini açıkladı. Çakır son olarak Bank Asya 1. Lig'deki Karşıyaka-Manisaspor maçında düdük çalmıştı.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=55549

bu maca bu hakem bir skandaldir, daha pazartesi aksami karsiyaka-manisa macini katletmisti

Mustafa Calik
22.04.2009, 17:02
Cüneyt Cakir nasil bir hakem ? Bizim maclarda nasildi ?

Fatih Öztürk
22.04.2009, 17:03
Birincisi sol açığa konulacak umut alanzinho kadar kesinlikle faydalı olamaz. İkincisi eğer sivas çok fazla foul yapan bir takımsa alanzinho kesinlikle oynamalıdır. Çünkü sürati ve tekniği sayesinde ceza sahası çevresinde fazla foul atışı kullanabiliriz. Bir diğer konu ise vivut geliştirme yapan sivasspor oyuncuncuları ile birebirde mutlaka dirayetli mücadelelere girilmelidir. Diğer maçlarda yaptığımız gibi defans oyuncularımız çok fazla gol arama amaçlı ileri çıkmamalıdır.

arkadaşım alanzinhoyu sivasta resmen döverler.
döverleri iyide keşke hakemler diğer takımlar kadar sivasada kart verseler!
vermeyecekleri için alanzinhonun yerine o bölgede ciğerci umut bulutu monte etmek en yararlı cözüm gibi geliyor insanın aklına.
bizde biliyoruz sol acıkta alanzinho umuttan daha verimli olur ancak sivasta sürekli baskı yapan takım kazanacak.
buda inşallah biz olacağız.

Mehmet Zeki
22.04.2009, 17:07
Cüneyt Cakir nasil bir hakem ? Bizim maclarda nasildi ?

G.Antep 3-2 Trabzonspor macinda hakemdi..

I.B.B 0-4 Trabzonspor macinda hakemdi

Trabzonspor 2-0 Ankaraspor macinda hakemdi

Recep Alkan
22.04.2009, 17:08
arkadaşım alanzinhoyu sivasta resmen döverler.
döverleri iyide keşke hakemler diğer takımlar kadar sivasada kart verseler!
vermeyecekleri için alanzinhonun yerine o bölgede ciğerci umut bulutu monte etmek en yararlı cözüm gibi geliyor insanın aklına.
bizde biliyoruz sol acıkta alanzinho umuttan daha verimli olur ancak sivasta sürekli baskı yapan takım kazanacak.
buda inşallah biz olacağız.

Arkadaşım döverler diye bişi yok. Ağır adamların arasına topu kontrol edip dönmesi 1 dakikayı bulan umudu koyarsan zaten felç olan sol açığın artık yerdn kakmaz hal alır. Eğer bir topçu 4 milyon euro alıyorsa dayak da yiyrecek o zaman. Alanzinho sayesinde ceza sahası çevresinde beklemediğimiz kadar foul kazanabiliriz, yeter ki bunları akıllı kullanalım, Her yazdığım yazıda tekrarlıyorum, artık futbol dirençli bir orta saha ile kazanılıyor, seninde dediğin gibi koşan pres yapan bir takım ile.

Ki çalım atan, dikine ilerleyen, şut çeken, ne kadar fiziği yeterli olmasa da pres yapan bir alanzinho, çalım yeteneği olmayan, şut çekmeyen ve sırtı devamlı kaleye dönük uutla kıyaslanmamalı bu maçta.

Alaninho bu maçta olmalı.

vaslat
Bence bu maçta sivasın puan kaybetmesi gs ve fb ninde işine geleceğinden alehimize çok büyük bir hakem hatası yapılacağını sanmıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
Cüneyt Çakır diğer hakemlere göre bu maça atanması normal ! Karşıyaka - Manisa maçından sonra bu maça verilmesi enteresan !

GAZİANTEPSPOR 3-2 TRABZONSPOR
BELEDİYE 0-4 TRABZONSPOR
TRABZONSPOR 2-0 ANKARASPOR

ANKARAGÜCÜ 0-2 SİVASSPOR
KAYSERİSPOR 0-0 SİVASSPOR
SİVASSPOR 3-0 GAZİANTEPSPOR
ANKARASPOR 2-0 SİVASSPOR

Yunus Emre SEYHAN
22.04.2009, 17:09
Cüneyt Cakır Bu yıl 3 macımızı yönetmiş.
TS - Ankara
İBB- TS
Gaziantep - TS

Rakiblerimize 6 sarı kart Bize 7 Sarı kart cıkarmış. Bizim lehimize 2 penaltı vermiş. (gaziantep,İBB)
Ts-Ankaraspor macındada Theo weeks'e kırmızı kart göstermişti.

Anlaşılan Bol kartlı maç olacak.

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 17:14
Cüneyt Çakır

Karşıyaka 1 - 1 Manisaspor
20.04.2009

7 sarı kart 2 kırmızı kart !

Alpayer
22.04.2009, 17:14
Cüneyt Çakır en çok kırmızı kart gösteren hakem, en son hatırladığım kırmızı kart ortalaması 1in üzerindeydi?

ilhan
22.04.2009, 17:15
Bu ligin en rahat kart gösteren hakemi. Çok rahat kartlarına hükmediyor. Sivasspor gibi sert oynayan takımların maçlarını yönetecek hakem bu. ;) Bu maç için en iyi isim yine kendisiydi. Çok kırmızı kart çıkar. Ama bizden kimse yemez.

Samet Yildirim
22.04.2009, 17:17
cüneyt cakir bu maca uygun bir hakem

Süleyman Sofu
22.04.2009, 17:19

Turkcell Süper Lig'in 29. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. Sivasspor'un Trabzonspor ile Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynayacağı maçta Cüneyt Çakır görev yapacak.

İçime doğmuş abi yaa ben bugün öğlende yazmıştım bu maç cüneyt çakırın olmalı diye ve açıklandı haklı çıktım şimdide diyorumki bu maç bizim hemde 3-1 tutmaz belki ama ya tutarsa...

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 17:20
Cüneyt Çakır

Bu yıl ki karnesi !

9 maç Ev sahibi takımları

6 maç Deplasman takımları

5 maç Beraberlik

Mustafa Calik
22.04.2009, 17:20
G.Antep 3-2 Trabzonspor macinda hakemdi..

I.B.B 0-4 Trabzonspor macinda hakemdi

Trabzonspor 2-0 Ankaraspor macinda hakemdi

Cüneyt Cakır Bu yıl 3 macımızı yönetmiş.
TS - Ankara
İBB- TS
Gaziantep - TS

Rakiblerimize 6 sarı kart Bize 7 Sarı kart cıkarmış. Bizim lehimize 2 penaltı vermiş. (gaziantep,İBB)
Ts-Ankaraspor macındada Theo weeks'e kırmızı kart göstermişti.

Anlaşılan Bol kartlı maç olacak.

Hic fena degil vallahi. Desenize bol bol kartlar cikacak ve Sivas büyük ihtimal kirmizi yiyecek bu macta .. cok sert oyniyorlar diye.

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 17:22
Bizde potansiyel kart alacaklar var Hüseyin ve Serkan aman dikkat !

OFLU
22.04.2009, 17:22
Cuneyt Cakir olmasi iyi oldu bence. Sivas dusunsun simdi kac kart yiyecegini

Yunus Emre SEYHAN
22.04.2009, 17:24
Bizde potansiyel kart alacaklar var Hüseyin ve Serkan aman dikkat !
Maç gergin geçerse, Egemen'in Kırmızı görme olasılığı yüksek..

Süleyman Sofu
22.04.2009, 17:25
iyidir iyi çakır kart konusunda acımasız sivasın dilinden anlar ama egemen ve selçuk dikkat etmeli yoksa bizide çarpar bu çakır herne olursa olsun bence hakemden yana sıkıntı olmaz...

Koray
22.04.2009, 17:26
Maçın hakeminin Cüneyt Çakır olmasına sevindim,ligin en sert ve çamur futbolunu oynayan Sivas'a bu konuda tolerans göstermeyeceğine eminim...

OFLU
22.04.2009, 17:28
Alanzinho basini dondurur Sivasin o sira 1 kirmizisi var diyorum Yigidolarin.

msukas
22.04.2009, 17:32
Sivası yendikten sonraki gayseri maçını düşünemiyorum nasıl olur aceba herhalde statda yer yerinden oynar

ccd6167
22.04.2009, 17:36
Sivası yendikten sonraki gayseri maçını düşünemiyorum nasıl olur aceba herhalde statda yer yerinden oynar
ben trabzonda stadın hiç yerinden oynadıgına sahit olmadım valla..

Napoli
22.04.2009, 17:37
DÜŞTÜK YİNE YOLLARINA SEVDAMIZI HAYKIRMAYA SENİN İÇİN HER CEFAYA KATLANIRIZ BİZ TRABZONUMM CANIMIZ FEDA UĞRUNA oooOOO OOOoooo DEĞİŞMEYİZ SENİ ASLA aaaAAAA AAAaaaa

ilhan
22.04.2009, 17:37
Yattara ve Alanzinho gibi adamlarımız her ne kadar en büyük kozumuz olsada inşallah bir sakatlık vs. yaşamazlar. Ligde en çok dövülen futbolcular. Hele Alanzinho her maç en az 1 kırmızı kart yedirir. Ama çok fazla da tekme yer.

Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım. Kazanalım ama sakatlık olmasın. :)

Emre ÖZTÜRK
22.04.2009, 17:38
sivas maçını aldıktan sonra bülent uygun un neler söyleyeceğini merak ediyorum.Acaba yine şov yapıp suç benim falan mı diyecek.Yaw bu adamdan gercekten nefret ediyorum.Yolda görsem dalarım o kadar gıcığım buna

.....
22.04.2009, 17:39
Bu maçı almamız lazım. İlk iki için para için sart :)

Napoli
22.04.2009, 17:40
SEVDAMIZI ANLATMAYA GİDİYORUZ sivasa !

Napoli
22.04.2009, 17:42
Yenersek Devam Yenilirsek Tamam...

Bu sene için Takımımıza Teşekür Ederiz.Ama sene Çok ama çok süper top oynayan takım göreceğimize sonuna kadar inanıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 17:43
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_fd_CuneytCakir004.jpg

Cüneyt Çakır

Bu yıl ki karnesi !

9 maç Ev sahibi takımları
6 maç Deplasman takımları
5 maç Beraberlik

Karşıyaka 1 - 1 Manisaspor
20.04.2009

7 sarı kart 2 kırmızı kart !

BELEDİYE 0-4 TRABZONSPOR

ANKARAGÜCÜ 0-2 SİVASSPOR
ANKARASPOR 2-0 SİVASSPOR

Muhammed KOÇ
22.04.2009, 17:43
çok kırmızı göstermesi iyi..alanzinho sadece çalımlayarak adam eksiltmeyecek anlaşılan :D

Serdær
22.04.2009, 17:48
Maçın ağırlığını kaldırabileceğini düşünemiyorum.

Dolayısıyla baya sıkıntılı bir yönetim olacaktır..

ugurozturk
22.04.2009, 17:50
Cüneyt Çakır diğer hakemlere göre bu maça atanması normal ! Karşıyaka - Manisa maçından sonra bu maça verilmesi enteresan !

BELEDİYE 0-4 TRABZONSPOR

ANKARAGÜCÜ 0-2 SİVASSPOR
ANKARASPOR 2-0 SİVASSPOR

Sivasin sertligine musadee etmeyecek tek hakem Cuneyt Cakirdir; super olmus. ben cok sevindim...

Özge
22.04.2009, 17:53
Olması gereken bir hakemdi bence.Umarım yanlış kararlar vermez.

Orhan Aydın
22.04.2009, 17:58
sivasın lehine sonuca etki edecek bi karar verebileceğini sanmıorum

Samet Yildirim
22.04.2009, 17:59
Gökhan oynayacagi kesinlesti bence cünkü umut bugün yine antremana cikamadi...öyle gözüküyor su an

gerisi ayni kalir

Recep Alkan
22.04.2009, 18:03
Valla forvetlerimiz aynı olduğu için ben kimin çıktığına pek karışmıorum düşünmüyorum da. Arkaları aynı olduktan sonra forvette kimin oldğu önemli değil. Umarım kanat adamlarımız gününde olur.

Napoli
22.04.2009, 18:05
eyvahlar olsun ki ne eyvahlar katledilecez bu maça nasıl cüneyt çakir verilir ulan nasil!! eyyamci herif
cüneyit çakir-selçuk dereli allah biim maça nasip etmesin onlari demiştim,cüneyit çakir geldi eyvaah eyvaah katledildik şimdiden

zaten sivas deliler gibi kolaniyor,bide ekstra bu adam veridli,tamam kolanacak diyordum bizim maçta bankoydu kolanmasi,ben kolnamsinada raziydim,ama cüneyit çakir ile ekstra 2-3 kat daha kolanacak

yeter ulan !

Napoli
22.04.2009, 18:06
çiksin Başkan bence konuşsun,itiraz etsin,belki maçta ozaman gördüğünü çalarbu eyyamcı insan

hakan88ts
22.04.2009, 18:09
Hakemin maçı iyi yöneteceğini düşünüyorum.ONLAR sivassa BİZDE TRABZONSPORUZ YANİİ.BU SENEKİ BAŞKANIMIZDA İYİ.HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ.BİZ İYİ OYNAYALIM YETER.BU MAÇ BİZİM İNŞALLAH

Muhammed KOÇ
22.04.2009, 18:10
bence hakenm sivası kesecek bakın görün.. bizi sevdiği için değil o ayrı tabi..

Erdal
22.04.2009, 18:10
Yahu millet nasıl bu kadar emin...Korkun şu maçtan korkulacak maç...

hakan88ts
22.04.2009, 18:13
Onlar sİvassa bİzde trabzonsporuz yaa

bİz İyİ oynayalim yeter. Colman alanzİnho yattara gÖkhan sİvasta varmi bÖyle oyuncular
futbolcular gÜnÜnde olsun yeter 1-3 maÇ bİzİm :)

lazzz61
22.04.2009, 18:13
forumda egemenle foto cekılım dedım adamın belını tuttum bı de ne göreyiimm silahh elınde de bir tespihh tamm piskopat yhaa :) adam da trabzonlu ruhu var resmenn

hakan88ts
22.04.2009, 18:14
forumda egemenle foto cekılım dedım adamın belını tuttum bı de ne göreyiimm silahh elınde de bir tespihh tamm piskopat yhaa :) adam da trabzonlu ruhu var resmenn

varsa paylaŞŞsana burda :)

Recep Alkan
çiksin Başkan bence konuşsun,itiraz etsin,belki maçta ozaman gördüğünü çalarbu eyyamcı insan

forumda bu hakem hakkında bu kadar itiraz eden ilk ve tek insansın? bizim görmediğimiz neyi gördün kardeşim bir açıklayabilir misin ? Biz hakemi savunmuyoruz ama sen ne gördün merak ediyorum ?

Ömer Kaya
arkadaşlar umut sakatmış büyük ihtimasl gokhan ünal oynucakmış ilerde hadi hayırlısı

kamer
22.04.2009, 18:15
onları kart manyagı yapacagız emın olun ardından gol manyagı:)

Napoli
22.04.2009, 18:16
Bu cüneyit çakırdan nasıl bukadar eminsiniz?

zaten sivas kollanıyor,şimdi ekstra kolanacak,adam eyyamcı,ev sahıbı takımlara geçtiği kıyaklarla bilinir,Rıskli maçlarda herzaman Öne çıklan maçtan çok konusulan insan olmustur yapmayın allah aşkına...

Napoli
22.04.2009, 18:19
forumda bu hakem hakkında bu kadar itiraz eden ilk ve tek insansın? bizim görmediğimiz neyi gördün kardeşim bir açıklayabilir misin ? Biz hakemi savunmuyoruz ama sen ne gördün merak ediyorum ?

Cüneyit çakır iyi hakem öylemi,yapma Allah aşkına..Biraz araştır,Cüneyit çakırın,yonettiği riskli maçlara bir bakarmısın lütfen ineternette mevcut.Maçtan Çok Hep Kendisi Konuşulur

selçuk dereli ve cüneyit çakır,hakem falan değil,Oğuz Sarvanın bir numaralı adamları..
İnsallah ben yanılırım bakıcaz ama zerre bu iki isime guvenmem

TS-Tiryaki
22.04.2009, 18:20
Ben bu ligte hicbir hakeme güvenmiyorum.

Mustafa Ayazoğlu
22.04.2009, 18:21
Cüneyt Çakır olması şu açıdan sevindirici, golsüz ve kartsız bitmeyecek bu maç !

Cüneyt Çakır ev sahibi felan dinlemez, hangi takım iyi oynuyorsa o tarafa yönlendirir maçı !

İyi oynarsak kazanırız !

Napoli
22.04.2009, 18:21

Sonuna kadar katılıyorum Erdal abi...Bu takım oyle yada boyle maçları kazanıyor (hakem destekli kazandığı maç fazla olsada)Ama çantasa keklik asla değil heleki bize devamlı ters gelen bir takım...

Kolay maç değil hemde hiç değil,onlarda sitres olurmusee bizde olmazmı ölüm kalım maçına resmen dondu maç

lazzz61
22.04.2009, 18:23
varsa paylaŞŞsana burda :)
resımde silahı görunmuyo arkadasınn nete gırmesını beklıyorum resmim oonda çünküü..

Selçuk Demircioğlu
Vallahi erdal abi bi fırtına var herkesi önüne katıp götürüyor.:D
Gel sen de katıl...Korkuyla yaşamaktansa umutla yaşamayı seçtik en azından maç sonuna kadar:)

hakan88ts
Kazanılmayacak bir maç değil. YA SİVASI YENECEĞİZ BAK BURDA YAZIYORUM İNŞLLAH BU MAÇ BİZİM

Recep Alkan
22.04.2009, 18:27
Cüneyit çakır iyi hakem öylemi,yapma Allah aşkına..Biraz araştır,Cüneyit çakırın,yonettiği riskli maçlara bir bakarmısın lütfen ineternette mevcut.Maçtan Çok Hep Kendisi Konuşulur

selçuk dereli ve cüneyit çakır,hakem falan değil,Oğuz Sarvanın bir numaralı adamları..
İnsallah ben yanılırım bakıcaz ama zerre bu iki isime guvenmem

yazılanları biraz dikkatli okur musun kardeşim. Sana özellikle hakemi savunmuyorum dedim. Sadece bildiklerini bizlerin göremediklerini paylaş dedim. Nerdeyse bizi adamın oğlu yapacaksın. Daha dikkatli okursan sevineceğim.

Bu maça kimse collinayı beklemiyordu zaten. Her trabzonspor maçı olduğu gibi buna da dengesiz bir hakem bekliyorduk. Ama inan bu maçı yönetmeye aday olacak hakemler içinde en iyisi verildi diyebilirim. (fırat aydınus hariç)

Tek diyeceğim bekleyip göreceğiz. Ki adamın yönettiği sivas maçlarında da sivasın kaybettiği puanlar, ve uygunun hakem için demeçleri ortada. Umarım bunlara da tezgah demeyeceksin.

Bu arada erdal abi bende rahat değilim. Ama benim rahatsızlığım takımımın zor bir deplasmana çıkıyor olmasından. Dış etkenlerden değil.

semihkilic61
22.04.2009, 18:27
allah yaredıcıız olsun çok öneli şapiyonluk için olak yada olaak açı ruhunu katarsa uşaklar galip döneceğiz ve ozaman başka bi heves çökecek yüreğe olacak bu sefer bu şanssızlık kırılacak allahın izniyle kalbi yüreği seninlke trabzonum milyonlar arkanda seni zaferini bekliyorlar..haydeeeee...

Orhan Aydın
22.04.2009, 18:32
[QUOTE=Napoli;2162011]Bu cüneyit çakırdan nasıl bukadar eminsiniz?

zaten sivas kollanıyor,şimdi ekstra kolanacak,adam eyyamcı,ev sahıbı takımlara geçtiği kıyaklarla bilinir,

bu ev sahibi takımlardan rakibi istanbul eziği olan anadolu takımı var mı:)