PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor 3 - 0 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29

salihismet
26.04.2009, 01:39
ben o para mevzunu örnek verdim ama tek sorun arkasında durmadık araya girmedik bu yani Trabzonun başında iken bunu dioyurum o bi örnek ama onda da destek verilmeliydi??????

Tamam anladim galiba.

Oğuuz
26.04.2009, 01:39
Açıkçası sizin yerinizde olmak istemezdim. Şimdi yalnızca öfkeli ve üzgününm ama siz muhtemelen karışık duygular içindesinizdir. Kendi memleketinin takımın şampiyonluğa koşuşuna tam anlamıyla sevinememek acı olsa gerek.

karısık ilginç, aslında adı da yok duyguların..

maçtan sonra cıvıl cıvıl coşku içindeki sivas caddelerinde idim her yer kırmızı beyaz, inanmıs bir takım inanmıs insanlarının şampiyonluk provolarına katıldım rakip kim kimi yendi sivasspor unutmusum, bu heyecanı bir yerlerden hatırlıyorum 13 sene sonra aynı duygular yürekte, bu sefer renkler farklı olsada..

karısık ilginç, adı yok duyguların..

aşığınım Trabzonspor, verdiğin bu puanlar hayır olsun diyorum sadece, bu sefer büyütülmüş ufaklara gitmesin hayallardeki mutluluk, benzer duyguların sonu benzer buruklukla bitmesin, bu maçta beraber soylenmesini çk istediğim tezahurat gercek olsun, ey buyuk Rabbim bu sene şampiyon anadoludan çıksın..

aşığınım Trabzonspor..

...

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 01:40
BUgün param calindi sonra telefonumu kayip ettim, sonra son umut maci seyredeyim dedim oda malum, birde izledigim kahve sivasli doluydu oda cabasi.

Benden daha kötü gün geciren var mi?
gecmiş olsun kavga etmedin demi

selimatal
26.04.2009, 01:40
selim abi yazın çook güzel okurken inan eskiye gittim F tekke den falan bahsedince acaba bi sonraki satırda ne yazmış die merak etmeye başladım
tek şikayetim şu trabzonlu oyunculara yönelebilinir ama bu Engin Çaglar olmamalı 2 side iyi düzeyde deil

Gökdeniz F Tekke Özer alınmalı Barış Göksu ilede bi şekilde konusulup kendilerini düzene vermeleri lazımdır bence sen ne diyosun bu konuda???

Doğruyu söylemek gerekirse Çağlar Cale'den, Engin de Selçuk'tan daha iyi futbolcular. Seneye kulübemizle ilk 11 imiz aynı kalitede olmalı. Sivasın yedekleri bizim 11 den daha iyi ve hazır. Çünkü her maç uzun sürelerle oynuyorlar, hep hazırlar. Bizim yedekler kulübede bitirildi bu sene. Sakatlık, kart cezası, formsuzluk gibi handikaplar başlayınca da kulübedeki tüketilmiş futbolcuların hiçbir katkısı olmadı. Daha da kötüsü Barış, Göksu, Faty gibi hiç oynatılmamışlar da var.

Onlar Sivasta olsaydı çok sayıda maç oynayacaklarından ve hep hazır olacaklarından hiç şüphesi olan var mı? İşin özeti budur.

Çağlar ve Engin gibi savaşan futbolcuların ağırlıklı olduğu kadrolar şampiyonlukta her zaman ön plana geçer. Bizde iyi futbolcu eksiği yok. Savaşan futbolcu eksiğimiz had safhada!

Recep Alkan
26.04.2009, 01:41
Ersun Hocanın istedikleri yapılmadı mı Erdal Abi?

Ersun Hoca Trabzonspor'a gelmiş en şanslı hocadır benim gözümde.

neden şanslıdır kardeşim.

33 lük song transferi için mi ?
bitmiş bir hüseyin ile karşılaştığı için mi *
Ömründe bu kadar basiretsiz bir ileri uç ile çalıştığı içi mi ?
Yoksa 15 tane 18 yaşında genç alındığı için mi ?

mcpcpc
bende kredi kartımı kaybettim formamı giyip kadıköy e maçı izlemeye gittim benim izlediğim yerdede gooooolll diye bağıranlar vardı dönerkende otoparka yürüyene kadar yolda 5 - 6 kişi dalga geçti bıyık altından

salihismet
Ersun Yanal mutlu degil... ben Ersun Yanal'in gözlerindeki o tebessümü okuyamiyorum artik..

Kamp fotograflarindaki o tatli gülüs yok artik...

Bu durumda gülmesi biraz ayip kacmaz mi?

Erdal
Ersun Hocanın istedikleri yapılmadı mı Erdal Abi?

Ersun Hoca Trabzonspor'a gelmiş en şanslı hocadır benim gözümde.

Sezona başlarken ne dedik? Bu sezon en azından yarışta var olan bir takım ve Avrupa kupaları...Başkan dedi bunu Fatih...Hadi başkan politik olarak dedi...Ben bizzat bakanın ağzından duydum...Yani 2 yıllık bir plandı bu...Yarım kalmasın derim ben...

josehakan
26.04.2009, 01:42
Doğruyu söylemek gerekirse Çağlar Cale'den, Engin de Selçuk'tan daha iyi futbolcular. Seneye kulübemizle ilk 11 imiz aynı kalitede olmalı. Sivasın yedekleri bizim 11 den daha iyi ve hazır. Çünkü her maç uzun sürelerle oynuyorlar, hep hazırlar. Bizim yedekler kulübede bitirildi bu sene. Sakatlık, kart cezası, formsuzluk gibi handikaplar başlayınca da kulübedeki tüketilmiş futbolcuların hiçbir katkısı olmadı. Daha da kötüsü Barış, Göksu, Faty gibi hiç oynatılmamışlar da var.

Onlar Sivasta olsaydı çok sayıda maç oynayacaklarından ve hep hazır olacaklarından hiç şüphesi olan var mı? İşin özeti budur.

Çağlar ve Engin gibi savaşan futbolcuların ağırlıklı olduğu kadrolar şampiyonlukta her zaman ön plana geçer. Bizde iyi futbolcu eksiği yok. Savaşan futbolcu eksiğimiz had safhada!

abi şu güzel yazın için seni yordum çünkü bu sorunun cevabını almak istedim teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım....:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alk ış::alkış:

Erdogan
26.04.2009, 01:43
gecmiş olsun kavga etmedin demi

sagol, yok kavgaolmadi ama icimde neler oldu bir ben bilirim :)

irfanb
26.04.2009, 01:44
BUgün param calindi sonra telefonumu kayip ettim, sonra son umut maci seyredeyim dedim oda malum, birde izledigim kahve sivasli doluydu oda cabasi.

Benden daha kötü gün geciren var mi?

Var Ersun Yanal . :)

Erdal
Selim abi, Engin Selçuk mukayesesi pek olmamış...Bir de bazı transferler ilk yılında bekleneni vermeyebilir. Hemen harcamayın uşağı...

Adem Erdoğan

Yapması gereken tek şey Alanzinho geldiği andan itibaren tek forvete dönüp Umut'u ilk 18den atıp gençlere daha fazla şans vermesiydi.;)

Takıntılarının kurbanı oldu.İnatçı olmayacaksın.

Kendisine verilen destek hiçbir t.d. e verilmedi.

CEMEFKER
Bu sezononun bize anlattıkları ve önümüzdeki sezon hazırlıkları:

1-Bu kadro zirvede olduğunda boyundan büyük iş yapmış bir kadrodur. Gerçek yeri şu anki konumudur

2-Ersun Yanal zirveye her zaman çıkma şansı olan ama asla zirvede durmayı beceremeyen bir hocadır

3-Sivassporun sağ beki Abdurrahman ve sol beki Hayrettin'in hem bizim oyuncularımızı tutup hem de gol attığı maçta bizim defansımız amatör küme futbolcuları gibi oynamış, forvetimiz ise hiç oynamamıştır. Pahalı transferlere şahsen benim sevinme dönemim bitmiştir. "Yararlı" futbolcu kavramı çok daha önemlidir.

4-Sivas'ın en yeteneksiz ve kesici özellikli futbolcusu bile "pas yapmayı" bilirken, bizim takımımızda ne yazıkki pas yapmayı bilmeyen çok sayıda futbolcu vardır. Bu yüzden de çoğu maçta baskı yedik ve yemeye devam edeceğiz. Seneye orta saha ve forvetimizde "pas yapmayı bilmeyen" bir tek oyuncu bile kalmamalıdır.

5-Bu seneki kadromuzda şu isimlere mutlaka tşekkür edilerek gönderilmelidir: Yattara, Umut, Hüseyin, Song

Yattara:
Artık "erken yaşlılık ve doygunluk" sendromuna girmiş olup, son birkaç senedir sürekli geriye gitmektedir. Uzun bir futbol ömrü kalmamıştır. Örneğin F.Tekke'yi 40 yaşında bile futbol oynarken düşünebiliyorum ama Yattara 3 yıl sonra futbolu mutlaka bırakacaktır. 5 maçta bir büyük oynaması yüzünden sürekli umut vermekte ama asla devamlılığı olmamaktadır. 6 yıldır olmayan şey bundan sonra asla olmayacağına göre Yattara paraya çevrilmeli ve yeni bir skandala izin vermeden kalbimizde öyle kalmalıdır.

Umut:
Kişiliği ve atletik yapısıyla çok şeyler beklediğim Umut, "üzerine koyma" adına hiçbir umut vermemektedir. Bu haliyle de TS un formasını giydirerek hem TS a hem de ona yazık etmemelidir. İnsan olarak belki de en sevdiğim futbolcu Umut'tur. Ama kişilik çok önemli olsa da yeterli değildir.

Hüseyin:
İyi zamanlarında en beğendiğim futbolculardan biri olmuştur. O da artık yaşlanmıştır. Bu sene sonu Hüseyin hem kendisi kazanmalı ve hem de TS a kazandırarak mutlaka transfer olmalıdır. Teşekkürler emektar kaptan.:alkış:

Song:
Bu takımın kuruluş senesinde başlangıçta büyük işler yapmıştır ve hakkı ödenmez. Ancak günümüzün dinamik forvetleri karşısında o da "yaşlılık" handikapı yaşamıştır. Bu büyük profesyonel tıpkı diğer "yaşlı" oyuncularımız gibi özellikle sene sonu yaklaşınca yorgunluğun esiri olmuştur. Dinamik gençlerin önünü kapamamaları için mutlaka gönderilmelidir. Çünkü onlar kulübe futbolcuları olamazlar. Ayrıca yabancı kontenjanı Song ile doldurulmamalıdır. Küçük bir olasılık ama şayet seneye kulübede oturmaya sıcak bakarsa fazla yorulmayacağı için çok daha faydalı olabilir ve daha büyük katkı yapar. Ama sanmıyorum...

Serkan, Tayfun, Selçuk, Ceyhun, İsaac, G.Ünal:
Mevkilerine göre bu oyuncularda sadeleşmeye gidilmelidir. Şayet F.tekke gibi bir usta alınırsa G.Ünal kalmalıdır, çok gol atar. Asist özelliği olmayan bir forvet alınacaksa G.Ünal da gönderilmelidir. Zira tek başına bir şey yapacak özelliği olmayan bir futbolcudur. Diğer oyuncuların tamamı sadeleştirildikten sonra yedek kulübesi için düşünülmelidir.

6-Takımda "ateşleyici" karakterde futbolcu eksiği vardır. Mutlaka bu açık kapatılmalıdır. Tuncay Şanlı gibi mağlubiyeti asla kabullenmeyen bir oyuncu gidince FB nin düştüğü durum ortadadır. Bizim için bu ateşleyici "F.Tekke" olabilir. Üstelik fiyatı 2 milyon Eurodur. Kendisi de gelmek için can atmaktadır. Çünkü Trabzonda kalan çocuklarının özlemine artık dayanamamaktadır. (Bu bilgi F.Tekke'nin abisi kaynaklıdır)

7-Ligin tek kanatsız oyun yapısıyla oynatan hocası "Ersun Yanal" ciddi şekilde tartışılmalıdır. Kanatsız oyun yapısının takımımızı nasıl "sıradan" bir görüntüye soktuğu çok açıktır. Zira etkili kanat akını yapmak için kanat oyuncusu da şart değildir. Ayrıca komik goller yeme geleneğine Sivas maçında "taç atışından" yediğimiz gol eklenince Ersun Hoca'nın sene boyunca futbolcularına "profesyonellik" adına hiçbir şey vermediği ve hatta bildiklerini de unutturduğu ortadadır. Ersun Hoca bilgisayarı ile başbaşa bırakılmalı ve kendisine teşekkür edilmelidir. Zira önümüzdeki sene beklentiler çok daha yüksek olacaktır. İlk 7 sıradaki takımlara bir kez bile galip gelemeden 2 maçı 3-0 lık skorlarla kaybetmesi herşeyi açıklamaktadır. Küme düşme hattındaki takımlar bile en az 1 kere zirvedekileri yenmiştir.
Pilotaj kusuru ve yetersizliği çok açık ve tartışmasızdır! İleriye dönük bir umut da yoktur.

"Ersun Hoca ne yapsın" türü bir savunma da geçerli değildir. Bu takımı o kurmuştur. Şayet kabahat futbolcularda ise futbolcu seçimi nedeniyle de yine bütün suç ondadır.

Aynı hataya 2. kez düşülerek TS un geleceği ipotek altına alınmamalıdır.

8-A.Akerdeki maraton tribüne mutlaka geçen senelerdeki gibi taraftar grupları yerleştirilerek bu seneki rezaletin tekrarlaması engellenmeli, maraton ve kale arkası tribünlerin üzeri mutlaka kapatılarak A.Aker eski havasına büründürülmelidir. Seneye asla 18.000 kombine bilet satılmamalıdır. Hediye biletlerle maça gelen birkaç bin kişi bu takıma çok zarar vermiştir.

9-Transferlerde Trabzonlu oyunculara öncelik verilmelidir. Özer Hurmacı, Engin Baytar ve Çağlar mutlaka alınmalı ve "savaşan takım" ın çekirdeği oluşturulmalıdır. Şayet bu oyuncular alınırsa, Alanzinho ve Colman gibi oyuncular yeteneklerini çok daha fazla sahaya yansıtma şansına sahip olacaklardır. Ayrıca Brülls de mutlaka sezon başı hazırlık kadrosunda olmalıdır.

10-Karadenizspor'a alınan hiçbir oyuncu satılmamalıdır. Şayet TS a gelemedi diye gitmek isteyen oyuncu olursa, kesinlikle satılmamalı, yarışmacı bir takıma "kiralanmalıdır". 2 sene önce A.Sebatta iken bedava olan Abdurrahman için şu anda trilyonlar istendiği gerçeği unutulmamalıdır. Bu tip futbolcuların TS da forma şansı bulamaması kaybedilmelerini gerektirmez. Anadolu takımlarına kiralık verilirlerse TS un yedek kulübesinde bekleecekleri süreçten çok daha hızlı gelişim gösterecekleri kesindir.

11-Önümüzdeki sene, çok tehlikeli bir sezondur. İstanbul takımlarının bu seneki durumu nedeniyle lig çok daha zorlu bir hal alacaktır. Bizim için de bu sene başında yapılan büyük yatırımın meyvelerinin bekleneceği sene olacaktır. Başta hoca ve transfer konusu olmak üzere önümüzdeki senenin planlaması çok acil olarak tartışmaya açılmalıdır. Zira transfer için sanıldığı gibi birkaç ay değil sadece birkaç haftalık bir süreç vardır.

Ve önce Hoca konusunda karar verilerek işe başlanılmalıdır.

Valla şu yazıyı nedendir bilmem Slow Motion modda, Baba film serisinin ilk filminde Don Carleone karakterindeki Marlon Brando sesi ile okudum/dinledim resmen......( Kendinden emin bir ses , tecrübe çiçeği kokularının etrafı sardığı, AA haber kaynağı güveni gibi birşey ............)

mcpcpc
26.04.2009, 01:45
eve gelene kadar hep forumdaki arkadaşları düşündüm sivas tan dönen arkdaşları düşündüm..Bizi bizden başka kimse düşünmez

Can basten
Yorulmuş olabilir, ki şehir yorar adamı...Teklif olabilir ki sezon ortasında en azından nabız yoklandı ve ne yazık ki duyuldu bu...Sebep çok Can...Bir de kendisi başarısız olduğunu düşünebilir...Başarısız mı? Böyle bir maçta hiç bir varlık gösteremeyen takımın hocası başarısızdır. Ama ben yine de devam diyorum. Devam etmeliyiz...1 sene daha...Mutlaka...

Valla Erdal abi, Ersun Yanal hocalığı bırakmayı düşünmüyorsa ya da hala geleceğe dönük ihtirasları varsa, "Sıradan değil büyük takımlar çalıştıracağım" diyorsa Trabzonspor'dan ayrılmayı düşünmez. Niye ayrılsın ki, Türkiye'de daha üst bir nokta mı var? Kaldı ki bu tablodan sonra İstanbul'dan kendisine teklif gelir mi artık? Maddi olarak da daha tatmin edici bir yer bulamaz galiba.

Eğer bırakıp da Yılmaz Vural gibi bir Anadolu takımları Evliya Çelebisi olmayı göze alamıyorsa Trabzonspor onun için bulunmaz nimettir.

josehakan
Ersun hoca aynı 11 e bindirdi yükü bak M.Denizliye her maç farklı adam tamam belki oturması lazım ama kadrounun oyuncununda kesilcem korkusunu bilmesi lazım song gökhan selcuk en fazla 1 maç yedek oturur dogrumu??

2incisi yedekdekilerde ne kadar biz hazırız deselerde ''oyuna girince hepsi yeni gelmiş gibi'' çook enterasan ama kondisyon sorunu varmı yok mu anlamıom yada maçına göre kondisyon var biri bunu cevaplasın belki sakin biri vardır FOrumda:D

Bülent AKBULUT61
bencede ersun hoca şimdiye kadar gelmiş hocaların içinde en şanşlısıdır.gencinden tut tecrubelisinden tut her türlü futbolcu alındı bunu hiç kimse inkar edemez.ama ersun hoca bazı oyuncularda israr etmeseydi şimdi bu durumlarda olmazdık.

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 01:46
Trabzonspor'un hocası şehrin ileri gelenidir. Dolayısıyla şehri ilgilendiren bir merasime katılması tabidir. Bunu diyenler Kazım'ın cenazesine gitmesini niçin eleştirmiyor. Her ikisini de eleştirmem. 2 Gün hoca takımın başında olmadığı içinmi kaybettik yani...Bu şehrin iki ciddi problemi var; Dedikodu ve küfür...İkisi de zor çözülür...
Tabiki 2 günle kaybetmedik yanlız hatırladığım o günler takım için bayağı önemli ve kritik günlerdi ama yönetime karşı niye bukadar sessiz kaldığı sorusu var hala her zaman dersin ya bu şehir çok farklı bir şehir bizi büyük yapanda bu o zaman yönetime karşı sessiz kalmasında şehirdeki başka yönlerinmi etkisi oldu oralara uzağım bilemem o kadarını neyse İnşşallah Ersun hocayla Devam ederizde bu yazdıklarımda havada kalır tabi Ersun Hocamda bazı takıntılarından vazgeçmeli tabi..

Harun-61
26.04.2009, 01:46
Yapması gereken tek şey Alanzinho geldiği andan itibaren tek forvete dönüp Umut'u ilk 18den atıp gençlere daha fazla şans vermesiydi.;)

Takıntılarının kurbanı oldu.İnatçı olmayacaksın.

Kendisine verilen destek hiçbir t.d. e verilmedi.

budur...........:alkış:

asikaplan
26.04.2009, 01:47
benim en çok merak ettiiğim sivasa koycas sivası yences fark atcaz unutamıcakları maç olcak diyen saygıdeğer bordo mavi net üyeleri ne yapıyor acaba neymiş rakibini asla küçümseme neymiş büyük konuşma neymiş herşeyin zamanını bekle acele etme

Adem Erdoğan
Karşında haftada 3. maçına çıkacak Sivas maçında futbolcular ölü gibi duruyorsa artık olay bitmiştir.

Güleryüze futbolda puan yok.

StyLe
Hala beklenen haber gelmedimi dostlar? (Ersun Yanal'ın istifası)

josehakan
26.04.2009, 01:48
İnanın o sivas taki taraftarlarımızın gitme çabalarını çook iyi biliyorum ne zorluklarla gittiklerini bende gidicektim ama bilete takıldık karabük UniTs başkanımız çook ugrastı ankara ugrastı gidemedik ama ankara gitti bmn de gitti ne zorluklarla gidildigini biliyorum zaten o anı yaşagıdım için kızıyorum kardeşlerimizin emekleri boşa gitti ule biraz savaşsalardı yha goller futbol da olan goller deildi zaten:S

TS-FAN
26.04.2009, 01:49
Valla şu yazıyı nedendir bilmem Slow Motion modda, Baba film serisinin ilk filminde Don Carleone karakterindeki Marlon Brando sesi ile okudum/dinledim resmen......( Kendinden emin bir ses , tecrübe çiçeği kokularının etrafı sardığı, AA haber kaynağı güveni gibi birşey ............)

Selim abinin yazısını ben de iki defa okudum.
Hatta okuyacağım daha.
Yazıyı tarifin en az yazı kadar güzel..:alkış::alkış:

josehakan
26.04.2009, 01:49
Bu maçın kadrosunu sorum ama kimse yazmadı lütfen şu maça hangi kadro ile çıkardınız

ErseN_MaRTiN_61
26.04.2009, 01:50
Bu maçın kadrosunu sorum ama kimse yazmadı lütfen şu maça hangi kadro ile çıkardınız

Kadrosuna tüküreyim sen hangi ruhla çıkardınız diye sorsana bide ..

Paksoy
ne desek boş .. şenol güneşle şota getirilsin beraber... istikrar için isim değil, isim için istikrardan yanayım bence şenol güneş yaptıklarıyla güven veren bir trabzonlu bukadar,

mcpcpc
Hep kendi evlatlarımız bizi yıkıyo bülent trabzonlu abdurrahman trabzonlu yakında yanalın dışladıgı bence gelecegin yıldızı barış memiş ve göksu alhas gibi gençler 5 yıl sonra gine bi taraftan çıkar karşımıza ya bu işe biri el atsın fener altyapısında bile milli bi gencimiz var..pilot takım ve altyapıdaki oyuncularımıza biraz daha deger vermeliyiz yoksa 3 yada 5 yıl sonra bi yerlerden çıkıyo bu adamlar...

ayyyynen öle guzel kardeşim benim anlamadıgım bunu sen görüyosun ben görüyorum bu yönetim nasıl görmüyo ?? görmemesi mümkün mü ? bence değil !!!!!!

Fatih

Yönetim ve taraftar sonuna kadar arkasında durduğu için mesela.

Selçuk,Colman,Cale,Alanzinho vs vs adamları transfer ettirebildiği için mesela.

Hiçbir yöneticinin işine karışmamasından dolayı mesela.

30 Trilyona yakın para hiçbir T.D döneminde harcanmamıştır.Ersun Hoca çıksın bu futbolcular benim istediğim futbolcular değildi desin.Diyemez çünkü çoğu onun fikri alınarak takıma kazandrılmıştır.İleri uçataki adamların yetersizliğini taraftar anladı Ersun Hoca anlayamadı mı?Bitmiş Hüseyin'e tahammül etmek zorunda mıydı?Madem bitmiş Hüseyin vardı devre arasında 4.5 milyon avroya fiziksel olarak bitmiş Alanzinho'yu neden aldırdı?

Kim ne derse desin böyle bir yönetim hiçbir hocaya nasip olmamıştır.Nasip olan da değerini bilememiştir.

Bilâl ÇOBAN
kelle avcısı değilim, bunu baştan belirteyim, fakat kazım koyuncu'nun da dediği gibi, bu formayı giyiyorsan, o klubede td sıfatı ile oturuyorsan bunun hakkını vereceksin. forman son ilmeğine kadar terden su olacak. üzüldüğüm sadri başkan ve bu taraftar...

istifa mı olur ( olsa da olur olmasa da) ceza mı kulak çekme mi bilmem, fakat önce futbolculardan sonra da teknik ekipten hesabı sorulmalı...

Özkan Erdem
26.04.2009, 01:51
...
5-Bu seneki kadromuzda şu isimlere mutlaka tşekkür edilerek gönderilmelidir: Yattara, Umut, Hüseyin, Song

6-Takımda "ateşleyici" karakterde futbolcu eksiği vardır.

9-Transferlerde Trabzonlu oyunculara öncelik verilmelidir.

...

Yazı uzun diye hepsini alıntılamadım ancak tümüne katıldığımı belirteyim. Yukarıdaki maddeler için söylemek istediğim birkaç şey var;

MADDE 5 :Gönderilecek oyuncular konusunda iskelet kadroyu bozmak gibi bir yapılanma hatasına düşülmeden fayda/maliyet analizi uygulanmalı bence. Yattara, Umut, Song, Hüseyin ve Serkan ile yollar ayrıldığında hem ciddi bir maaş yükünden kurtulur hem de içlerinden sözleşmesi sürenlerin satışından iyi bir para elde ederiz.

MADDE 6: Sivas maçında inanın gözlerim sahada deli gibi savaşan Ayman'ı aradı. Yada şu Ziya Doğan'lı sezonda geriye düştüğümüz maçları çeviren Ersen Martin'i, Çağdaş Atan'ı... Yetenek kadar yürek de önemli. Takımı ateşlemek kaptanın işidir derler, bizimkisi gol yediğimizde el çırpıyor sadece.

MADDE 9: Bu taraftarın görmek istediği mücadele için sahada içimizden birileri olması şart. Ama sırf Trabzon'lu diye değil, gerçekten yetenekli olan biri. Engin Baytar bu bencil futboluyla zor ama Özer ve Çağlar bu formaya yakışacak isimler diye düşünüyorum. Ayrıca altyapıdan A takıma daha çok oyuncu kazandırılmalı.

josehakan
Hala beklenen haber gelmedimi dostlar? (Ersun Yanal'ın istifası):alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

bu akşam bekleme bence git yat:D bu akşam olmaz şimdi evinde rahatça uyur ersun bey :mad::mad::mad:

Erdal
Tabiki 2 günle kaybetmedik yanlız hatırladığım o günler takım için bayağı önemli ve kritik günlerdi ama yönetime karşı niye bukadar sessiz kaldığı sorusu var hala her zaman dersin ya bu şehir çok farklı bir şehir bizi büyük yapanda bu o zaman yönetime karşı sessiz kalmasında şehirdeki başka yönlerinmi etkisi oldu oralara uzağım bilemem o kadarını neyse İnşşallah Ersun hocayla Devam ederizde bu yazdıklarımda havada kalır tabi Ersun Hocamda bazı takıntılarından vazgeçmeli tabi..

Taner hatırlamıyormusun o günleri..İki yönetici transferde küçük abdest yarışına girmiş...Ne deseydi yani ne yapsaydı istifa mı etseydi?...Ayrıca atlıyoruz Anorthosis maçına çıkarken tüm takım Gökdeniz soruşturmasını biliyordu. Sadece biz bilmiyorduk....

mcpcpc
26.04.2009, 01:53
benim en çok merak ettiiğim sivasa koycas sivası yences fark atcaz unutamıcakları maç olcak diyen saygıdeğer bordo mavi net üyeleri ne yapıyor acaba neymiş rakibini asla küçümseme neymiş büyük konuşma neymiş herşeyin zamanını bekle acele etme

Bizim yüzümüzden mi yenildik yani.. Biz hala burada birşeylere inanmaya çalışıyoruz.. Bu dediklerimizi futbolcularda deseydi bugun bunları konusuyo olmazdık!

Bülent AKBULUT61
benim en çok merak ettiiğim sivasa koycas sivası yences fark atcaz unutamıcakları maç olcak diyen saygıdeğer bordo mavi net üyeleri ne yapıyor acaba neymiş rakibini asla küçümseme neymiş büyük konuşma neymiş herşeyin zamanını bekle acele etmeal biride daha ya arkadaş ne zevk alıyorsunuz TRABZONSPOR taraftarıyla uğraşmayı.bunlardan biri benim merakını gideriyim macdan sonra bir güzel hocaya yüklendim sonra kafamı toparlamak için bir kac saat uyudum sonra tekrar buralardayım.merakın gitmiştir inşallah.http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon12.gif
arka sayfalarda'da senin gibi merak eden bir kac kişi vardı onların'da merakını giderdim.yapmayın arkadaşlar yapmayın

josehakan
Yazı uzun diye hepsini alıntılamadım ancak tümüne katıldığımı belirteyim. Yukarıdaki maddeler için söylemek istediğim birkaç şey var;

MADDE 9: Bu taraftarın görmek istediği mücadele için sahada içimizden birileri olması şart. Ama sırf Trabzon'lu diye değil, gerçekten yetenekli olan biri. Engin Baytar bu bencil futboluyla zor ama Özer ve Çağlar bu formaya yakışacak isimler diye düşünüyorum. Ayrıca altyapıdan A takıma daha çok oyuncu kazandırılmalı.

bende az önce onu demek istedim ENGİN çook bencil....
ama alısın derim gerideyken dikine adam gerekir illaki geriye düşeriz bu sene oldugu gibi bu sene çogu maçı geriden getirdin ite kaka:

josehakan
26.04.2009, 01:55
Maç sonrasında gergin dakikalar yaşandı. Bir grup Sivasspor taraftarı Trabzonspor otobüsünün önünü kesti. Bordo-mavili futbolcuların otobüsten inmesiyle sözlü sataşmalar yaşansa da olay büyümeden önlendi.

josehakan
26.04.2009, 01:56
Yazıklar olsun!..

Sivasspor'u ve taraftarını kutluyorum. Bir kutlama da Sivasspor yönetimine, böyle bir takım kurdukları için... Şimdi gelelim Trabzonspor'a... Çabuk oynayan bir rakip karşısında bu takım her zaman pozisyon verip gol yer demiştim, yine oldu! İşte dünkü maçta Murat, Musa ve Mehmet zaman zaman da Tum ofans döneminde Trabzonspor kalesini yerle bir ettiler. Sivasspor attığı kadar da kaçırdı diyebilirim. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takım böyle mi olmalı? Skora üzülmüyorum. Trabzonspor taraftarının kötü oyun yüzünden maç boyunca tribünde suskun ve sessiz kalması üzücüydü. Aslında Trabzonspor sahaya çıkarken kadrosunda futbolcu tercihini yanlış yaptı. Bana göre Alanzinho ile değil, Umut ile başlanılmalıydı. Kulübede üç teknik adamsınız, hadi biriniz olayı çözemedi ya diğer ikisi ne yaptı?

Farkı beklemiyordum
İşin bir gerçeği de Trabzonspor zaten böyle final maçlarını hiç kazanamıyor. Ama sonucun da bu kadar farklı olacağını beklemiyordum. Sivaslılar da bu kadar kolay kazanacağını tahmin etmemişlerdir. Attıkları her golden sonra şaşkınlık yaşayıp şok oldular. Trabzonspor'da üç yıldızı hak edecek bir tek futbolcu yoktu. Orta saha evlere şenlikti. işleri sadece orta sahada Sivasspor'un geliştirdiği ataklarda trafik polisliği yapmaktı. Sadece bunu yaptılar. Defans ise ıssız adaya terk edilmiş insanlar giydi. Ataklarda kaderleriyle baş başa kalıp, bariz hatalar yaptı. Forvette Gökhan Ünal var mıydı, yok muydu belli değil. Sanki güneşlenmeye çıkmış film artistleri gibiydi. Hani başı derde girmesin diye hiçbir şeye karışmayanlar için "Etliye-sütlüye dokunmayan adam" nitelemesi yapılır ya... Yattara da onlar gibiydi. Gineli yıldız, üstü başı tozlanmasın diye her pozisyondan kaçtı.

Sizce kim yazdı bunu arkadaşlar....

KERİM
26.04.2009, 01:56

1-Bu kadro zirvede olduğunda boyundan büyük iş yapmış bir kadrodur. Gerçek yeri şu anki konumudur

2-Ersun Yanal zirveye her zaman çıkma şansı olan ama asla zirvede durmayı beceremeyen bir hocadır

3-Sivassporun sağ beki Abdurrahman ve sol beki Hayrettin'in hem bizim oyuncularımızı tutup hem de gol attığı maçta bizim defansımız amatör küme futbolcuları gibi oynamış, forvetimiz ise hiç oynamamıştır. Pahalı transferlere şahsen benim sevinme dönemim bitmiştir. "Yararlı" futbolcu kavramı çok daha önemlidir.

4-Sivas'ın en yeteneksiz ve kesici özellikli futbolcusu bile "pas yapmayı" bilirken, bizim takımımızda ne yazıkki pas yapmayı bilmeyen çok sayıda futbolcu vardır. Bu yüzden de çoğu maçta baskı yedik ve yemeye devam edeceğiz. Seneye orta saha ve forvetimizde "pas yapmayı bilmeyen" bir tek oyuncu bile kalmamalıdır.

Yattara:
Artık "erken yaşlılık ve doygunluk" sendromuna girmiş olup, son birkaç senedir sürekli geriye gitmektedir. Uzun bir futbol ömrü kalmamıştır. Örneğin F.Tekke'yi 40 yaşında bile futbol oynarken düşünebiliyorum ama Yattara 3 yıl sonra futbolu mutlaka bırakacaktır. 5 maçta bir büyük oynaması yüzünden sürekli umut vermekte ama asla devamlılığı olmamaktadır. 6 yıldır olmayan şey bundan sonra asla olmayacağına göre Yattara paraya çevrilmeli ve yeni bir skandala izin vermeden kalbimizde öyle kalmalıdır.

Umut:
Kişiliği ve atletik yapısıyla çok şeyler beklediğim Umut, "üzerine koyma" adına hiçbir umut vermemektedir. Bu haliyle de TS un formasını giydirerek hem TS a hem de ona yazık etmemelidir. İnsan olarak belki de en sevdiğim futbolcu Umut'tur. Ama kişilik çok önemli olsa da yeterli değildir.

Hüseyin:
İyi zamanlarında en beğendiğim futbolculardan biri olmuştur. O da artık yaşlanmıştır. Bu sene sonu Hüseyin hem kendisi kazanmalı ve hem de TS a kazandırarak mutlaka transfer olmalıdır. Teşekkürler emektar kaptan.:alkış:

Song:
Bu takımın kuruluş senesinde başlangıçta büyük işler yapmıştır ve hakkı ödenmez. Ancak günümüzün dinamik forvetleri karşısında o da "yaşlılık" handikapı yaşamıştır. Bu büyük profesyonel tıpkı diğer "yaşlı" oyuncularımız gibi özellikle sene sonu yaklaşınca yorgunluğun esiri olmuştur. Dinamik gençlerin önünü kapamamaları için mutlaka gönderilmelidir. Çünkü onlar kulübe futbolcuları olamazlar. Ayrıca yabancı kontenjanı Song ile doldurulmamalıdır. Küçük bir olasılık ama şayet seneye kulübede oturmaya sıcak bakarsa fazla yorulmayacağı için çok daha faydalı olabilir ve daha büyük katkı yapar. Ama sanmıyorum...

Mevkilerine göre bu oyuncularda sadeleşmeye gidilmelidir. Şayet F.tekke gibi bir usta alınırsa G.Ünal kalmalıdır, çok gol atar. Asist özelliği olmayan bir forvet alınacaksa G.Ünal da gönderilmelidir. Zira tek başına bir şey yapacak özelliği olmayan bir futbolcudur. Diğer oyuncuların tamamı sadeleştirildikten sonra yedek kulübesi için düşünülmelidir.

6-Takımda "ateşleyici" karakterde futbolcu eksiği vardır. Mutlaka bu açık kapatılmalıdır. Tuncay Şanlı gibi mağlubiyeti asla kabullenmeyen bir oyuncu gidince FB nin düştüğü durum ortadadır. Bizim için bu ateşleyici "F.Tekke" olabilir. Üstelik fiyatı 2 milyon Eurodur. Kendisi de gelmek için can atmaktadır. Çünkü Trabzonda kalan çocuklarının özlemine artık dayanamamaktadır. (Bu bilgi F.Tekke'nin abisi kaynaklıdır)

7-Ligin tek kanatsız oyun yapısıyla oynatan hocası "Ersun Yanal" ciddi şekilde tartışılmalıdır. Kanatsız oyun yapısının takımımızı nasıl "sıradan" bir görüntüye soktuğu çok açıktır. Zira etkili kanat akını yapmak için kanat oyuncusu da şart değildir. Ayrıca komik goller yeme geleneğine Sivas maçında "taç atışından" yediğimiz gol eklenince Ersun Hoca'nın sene boyunca futbolcularına "profesyonellik" adına hiçbir şey vermediği ve hatta bildiklerini de unutturduğu ortadadır. Ersun Hoca bilgisayarı ile başbaşa bırakılmalı ve kendisine teşekkür edilmelidir. Zira önümüzdeki sene beklentiler çok daha yüksek olacaktır. İlk 7 sıradaki takımlara bir kez bile galip gelemeden 2 maçı 3-0 lık skorlarla kaybetmesi herşeyi açıklamaktadır. Küme düşme hattındaki takımlar bile en az 1 kere zirvedekileri yenmiştir.
Pilotaj kusuru ve yetersizliği çok açık ve tartışmasızdır! İleriye dönük bir umut da yoktur.

"Ersun Hoca ne yapsın" türü bir savunma da geçerli değildir. Bu takımı o kurmuştur. Şayet kabahat futbolcularda ise futbolcu seçimi nedeniyle de yine bütün suç ondadır.

8-A.Akerdeki maraton tribüne mutlaka geçen senelerdeki gibi taraftar grupları yerleştirilerek bu seneki rezaletin tekrarlaması engellenmeli, maraton ve kale arkası tribünlerin üzeri mutlaka kapatılarak A.Aker eski havasına büründürülmelidir. Seneye asla 18.000 kombine bilet satılmamalıdır. Hediye biletlerle maça gelen birkaç bin kişi bu takıma çok zarar vermiştir.

9-Transferlerde Trabzonlu oyunculara öncelik verilmelidir. Özer Hurmacı, Engin Baytar ve Çağlar mutlaka alınmalı ve "savaşan takım" ın çekirdeği oluşturulmalıdır. Şayet bu oyuncular alınırsa, Alanzinho ve Colman gibi oyuncular yeteneklerini çok daha fazla sahaya yansıtma şansına sahip olacaklardır. Ayrıca Brülls de mutlaka sezon başı hazırlık kadrosunda olmalıdır.

10-Karadenizspor'a alınan hiçbir oyuncu satılmamalıdır. Şayet TS a gelemedi diye gitmek isteyen oyuncu olursa, kesinlikle satılmamalı, yarışmacı bir takıma "kiralanmalıdır". 2 sene önce A.Sebatta iken bedava olan Abdurrahman için şu anda trilyonlar istendiği gerçeği unutulmamalıdır. Bu tip futbolcuların TS da forma şansı bulamaması kaybedilmelerini gerektirmez. Anadolu takımlarına kiralık verilirlerse TS un yedek kulübesinde bekleecekleri süreçten çok daha hızlı gelişim gösterecekleri kesindir.

11-Önümüzdeki sene, çok tehlikeli bir sezondur. İstanbul takımlarının bu seneki durumu nedeniyle lig çok daha zorlu bir hal alacaktır. Bizim için de bu sene başında yapılan büyük yatırımın meyvelerinin bekleneceği sene olacaktır. Başta hoca ve transfer konusu olmak üzere önümüzdeki senenin planlaması çok acil olarak tartışmaya açılmalıdır. Zira transfer için sanıldığı gibi birkaç ay değil sadece birkaç haftalık bir süreç vardır.

şuanki durumu çok güzel ve net bir şekilde ifade etmişsin.
Teşekkürler

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 01:57
Hüseyin,Yattara,Umut konusunda büyük çoğunluk hemfikirdir herhalde ama Song yedek kalmayı pek sorun etmez sanki parasını aldıktan sonra Song takıma ağabeylik yapmak için bile kalmalı İsaac bekleneni veremedi zaten kendiside gitmek istiyor Gökhan ve Selçuk 1 yılı daha hakkediyorlar bence Tayfun Serkan yerine doldurulacak oyuncular bulunur TKsporda oyuncumuz bie onlar kadar oynar Trabzon patentli oyuncularında artık takımla buluşturulmalı ama onlardan önce profesyonelliği bir kenara bırakmaları söylenmeli bu takımı şehri seviyorlarsa amatör ruhla düşünüp önce para dememeli ( ne kadar doğru bilemiyorum Abdurrahmana yapılan teklifte önce alacağım üzreti konuşalım istemiş galiba sadece duyum)

StyLe
Valla ben şu kadarını söylicem, eğer Trabzon Kayseri maçına Ersun ile çıkarda, Trabzonda da Kayseriye yenilirse, işte o zaman taraftar desteğini gösterecek Ersun Yanal'a. Bu Ersun Yanal büyük takım çalıştırdığının hala farkında değil, orası TRABZON ya başarılı olursun, yada yok olursun.

mcpcpc
yahu hiç istifa edermi o zaman takıma iyilik etmiş olur :) baksana adam takımı öle bi hale getirdiki artık yedekler bile bi işe yaramıo kökten kurutmuş ::):) ya ben ersun hoca nın kötü niyetli olduguna pek inanmak istemiyorum ama içimden bi ses de..

Suayb
26.04.2009, 01:58
Bu durumda gülmesi biraz ayip kacmaz mi?

:) Yok yok, böyle bir macta degilde.. Kazandigimiz maclarda
bile yüz ifadesi baya bir gergindi... Áragones'i bile
daha fazla gülerken yakaladim..

mcpcpc
26.04.2009, 01:58
Yazıklar olsun!..

Sivasspor'u ve taraftarını kutluyorum. Bir kutlama da Sivasspor yönetimine, böyle bir takım kurdukları için... Şimdi gelelim Trabzonspor'a... Çabuk oynayan bir rakip karşısında bu takım her zaman pozisyon verip gol yer demiştim, yine oldu! İşte dünkü maçta Murat, Musa ve Mehmet zaman zaman da Tum ofans döneminde Trabzonspor kalesini yerle bir ettiler. Sivasspor attığı kadar da kaçırdı diyebilirim. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takım böyle mi olmalı? Skora üzülmüyorum. Trabzonspor taraftarının kötü oyun yüzünden maç boyunca tribünde suskun ve sessiz kalması üzücüydü. Aslında Trabzonspor sahaya çıkarken kadrosunda futbolcu tercihini yanlış yaptı. Bana göre Alanzinho ile değil, Umut ile başlanılmalıydı. Kulübede üç teknik adamsınız, hadi biriniz olayı çözemedi ya diğer ikisi ne yaptı?

Farkı beklemiyordum
İşin bir gerçeği de Trabzonspor zaten böyle final maçlarını hiç kazanamıyor. Ama sonucun da bu kadar farklı olacağını beklemiyordum. Sivaslılar da bu kadar kolay kazanacağını tahmin etmemişlerdir. Attıkları her golden sonra şaşkınlık yaşayıp şok oldular. Trabzonspor'da üç yıldızı hak edecek bir tek futbolcu yoktu. Orta saha evlere şenlikti. işleri sadece orta sahada Sivasspor'un geliştirdiği ataklarda trafik polisliği yapmaktı. Sadece bunu yaptılar. Defans ise ıssız adaya terk edilmiş insanlar giydi. Ataklarda kaderleriyle baş başa kalıp, bariz hatalar yaptı. Forvette Gökhan Ünal var mıydı, yok muydu belli değil. Sanki güneşlenmeye çıkmış film artistleri gibiydi. Hani başı derde girmesin diye hiçbir şeye karışmayanlar için "Etliye-sütlüye dokunmayan adam" nitelemesi yapılır ya... Yattara da onlar gibiydi. Gineli yıldız, üstü başı tozlanmasın diye her pozisyondan kaçtı.

Sizce kim yazdı bunu arkadaşlar....

serdar bali mi :D

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 01:59
neyse artık yatıyım belki yarın güzel haberler alıyım.

Adem Erdoğan
Sahada yere sağlam basan ve iki top yapan her takım bu sezon ağzımıza etti.
Gs, antep, bjk, kayseri vs.
Ersun hoca böyle oynayan takımlar karşısında hiçbir ilerleme kaydedemedi.

Erdal
Taner,Selçuk alacağı ücreti konuşunca Yattara konuşunca hoca konuşunca haklı Abdurrahman konuşunca haksızmı?...Hayır bilmiyorum doğruluk derecesini ama bunda tabi olmayan ne ki?...

Tayyip Bosnalı
26.04.2009, 02:00
Gayet Dindar Bir Aileden Gelmem Hasebiyle Hayatta
Ağzıma İçki Koymadım. Her Ne Kadar Yapamayacak Olsamda :D:D
Şu An Tek İstediğim Şey İçip İçip Unutmak :D:D

Haram Olmayıpta Hafızayı Resetleyi :D Başka Bir
Yoldan Sağlayan Bir Madde Bileniniz Var Mı Arkadaşlar ? :D

Çok Berbat Gelmeye Başladı Bu Hayat Bugünlerde
Napmalı Nerelere Çekip Gitmeli Acep :(

Bizi Çernobil Değil Bu Takım Kanser Etti Gerçekten :(

Ne Desem Ne Yazsam Boş :(
Liverpoolla Çok Benzeşiyor Kaderimiz Galiba
Ama Onların En Azından Son Dönemlerde Teselli Olacakları
Bir Çok Avrupa Başarıları Var Yinede :(

mcpcpc
26.04.2009, 02:01
bende bu sayfalara gelip taraftara fırça atma çabasına bürünenleri hiç anlamıorum ya ne zevk alıo eline ne geçio allahım yarabbim.. yok ben demiştim yok öle dediniz böle dediniz.. dedik kardeşim senin cesaretin yokmuş söleyememişsin içinden geçenleri demek ki sora da ben demiştim . yoksa hangi trabzonspor taraftarının içinde yangınlar yanmıyor ki

Adem Erdoğan
Hüseyin,Yattara,Umut konusunda büyük çoğunluk hemfikirdir herhalde ama Song yedek kalmayı pek sorun etmez sanki parasını aldıktan sonra Song takıma ağabeylik yapmak için bile kalmalı İsaac bekleneni veremedi zaten kendiside gitmek istiyor Gökhan ve Selçuk 1 yılı daha hakkediyorlar bence Tayfun Serkan yerine doldurulacak oyuncular bulunur TKsporda oyuncumuz bie onlar kadar oynar Trabzon patentli oyuncularında artık takımla buluşturulmalı ama onlardan önce profesyonelliği bir kenara bırakmaları söylenmeli bu takımı şehri seviyorlarsa amatör ruhla düşünüp önce para dememeli ( ne kadar doğru bilemiyorum Abdurrahmana yapılan teklifte önce alacağım üzreti konuşalım istemiş galiba sadece duyum)

Ne zaman verecekti bekleneni? Yedek klübesinden rovaşata çekerekmi?

Kalan 5 haftada fulltime oynamalı.Ona göre gitmeli yada kalmalı diye karar verilmeli.

Fatih
Sahada yere sağlam basan ve iki top yapan her takım bu sezon ağzımıza etti.
Gs, antep, bjk, kayseri vs.
Ersun hoca böyle oynayan takımlar karşısında hiçbir ilerleme kaydedemedi.
Adem üşenme Ligtv.com.tr den Antep ve Sivas maçında yediğimiz gollere bak nasıl ders alınmadığını göreceksin.:)

Recep Alkan
26.04.2009, 02:02
neyse artık yatıyım belki yarın güzel haberler alıyım.

mesela 25 nisan şakası yaptık maç aslında bugündü gibi mi abi :D

selimatal
26.04.2009, 02:02
Selim abi katılmıyorum size...Ersun hoca ile 1 yıl daha devam edilmeli...Ziya Doğan bile istediklerimi yapmadılar diyor. Bir kişi de şunu demeden diyemeden gitsin artık şu şehirden...

60 trilyon daha mı harcayıp anlayacağız bunu Erdal?

Mesele açıkça ortada. Adam kayıran ve takıntıları olan hocalar asla başarılı olamazlar. Urbain Breem' dan büyük hoca gelmedi bu takıma. Sadece şampiyon yapamadı ama çok şeyler kazandırdı. Avrupada en büyük yürüyüşümüz onunla oldu. 4. tura kadar çıktık ve Danimarka takımına kılpayı elendik. Yoksa 5. tura çıkacaktık ve kimbilir neler yapacaktık. Ama Breems'in en kötü şartlara sahip olmasına rağmen kazandırdıklarından en önemlisini söyleyeyim sana:
1-Defans ve orta saha dışında bir yerde oynamayan K.Hamdi'den gol kralı yaptı. Ondan başka hiçbir hoca keşfedemedi bunu
2-Ogün diye 20 yaşındaki bir çocuğu türk futboluna kazandırdı
3-Abdullah diye 19 yaşındaki bir futbolcuyu Türkiye'nin en iyi sol açığı yaptı.
4-Şimdikilerden çok daha az yeteneklere sahip olan İsmail, Şehmuz, Hamdi gibi adamlarla O.Lyon'a üstelik deplasmanda yediğinden bir fazla atacak bir yürek verdi takımına.
5-İlk maçı Bursada hakem faciasıyla 3-0 kaybeden TS'un kupa finalinin son maçında 5 gollü zaferi için futbolcularına "yürek" verebilmeyi bildi. Üstelik o maça da gol yiyerek başladık ve 4 gol daha gerekiyordu.

"Yürek" hoca işidir. Kuzu gibi hocaların talebeleri "aslan" gibi oynamazlar. Hocamız bu ve asla değişmeyecek. Oyuncu değişikliği yapacak diye korkar olduk çoğu maçta. Oyunu kurma becerisi olmadığı gibi "okuma" yeteneği de ne yazık ki sıfır.

Kabul etmek gerekir ki bugün Sivas ve TS arasındaki oyuna ve skora yansıyan büyük fark sadece ve sadece hocalarından kaynaklanıyor. Bülen Uygun Alanzinho'yu çok istemiş ama alamamış. Şayet Alanzinho bugün sahada Sivas forması giyseydi maçın yıldızı olurdu emin ol.

Şampiyonluk çok farklı faktörlerin bileşimini gerektirir. A.Suat Özyazıcı bile yıllar sonra tekrar hoca olduğunda takımı defansa çektiği ve 1-0 önde olduğumuz bir Bursa maçında 30.000 kişi tarafından yuhalanarak istifa ettirilmemiş miydi?

Ersun Yanal ya bu sene sonunda gidecek, ya da önümüzdeki sene sezon ortasında. İşte bunun için hemen gitsin ve yeni hoca transferleri yapsın diyorum.

Bunu da bir kenara yazıyorum. Ömrümüz olur da kalırsa seneye çıkaracam ortaya.:)

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 02:04
Trabzon'da futbolcular ne cabuk yaslaniyormus.
Yattara yaslanmis, Song yaslanmis, Hüseyin yaslanmis...

mcpcpc
26.04.2009, 02:04
maçı izlerken bir ara dedimki acaba rüya mı görüyorum dün gece hiç uyumamıştım ya tokat attırdm kendime

Ömer TOPAL
26.04.2009, 02:05
geliş iyiydi sabah 7 de samsundan cıktık 2 de sivastaydık..dura dura resim çekerek geldik..kolbastı oynadık içimizdeki heyecan bizi yiyordu...o kadar saat direksiyon salladım...3 tane yedikten sonra o lanet yol bitmedi...7 saatte geldiğimzi yolu 3,5 saatte geri geldim..gaz pedalından aldık tüm hırsımızı..ee tabi biz moralman çökük kimse kimseyle konusmaz kelle koltukta giderken birileri uçağına bindi gitti evine coktan duşunu almış ayaklarını uzatıp yatıyordu..olan yine tüm gülen yüzlere parlayan gözlere oldu ya ona bunalıyorum

Fatih

Mesele açıkça ortada. Adam kayıran ve takıntıları olan hocalar asla başarılı olamazlar. Urbain Breem' dan büyük hoca gelmedi bu takıma. Sadece şampiyon yapamadı ama çok şeyler kazandırdı. Avrupada en büyük yürüyüşümüz onunla oldu. 4. tura kadar çıktık ve Danimarka takımına kılpayı elendik. Yoksa 5. tura çıkacaktık ve kimbilir neler yapacaktık. Ama Breems'in en kötü şartlara sahip olmasına rağmen kazandırdıklarından en önemlisini söyleyeyim sana:
1-Defans ve orta saha dışında bir yerde oynamayan K.Hamdi'den gol kralı yaptı. Ondan başka hiçbir hoca keşfedemedi bunu
4-Şimdikilerden çok daha az yeteneklere sahip olan İsmail, Şehmuz, Hamdi gibi adamlarla O.Lyon'a üstelik deplasmanda yediğinden bir fazla atacak bir yürek verdi takımına.
5-İlk maçı Bursada hakem faciasıyla 3-0 kaybeden TS'un kupa finalinin son maçında 5 gollü zaferi için futbolcularına "yürek" verebilmeyi bildi. Üstelik o maça da gol yiyerek başladık ve 4 gol daha gerekiyordu.

"Yürek" hoca işidir. Kuzu gibi hocaların talebeleri "aslan" gibi oynamazlar. Hocamız bu ve asla değişmeyecek. Oyuncu değişikliği yapacak diye korkar olduk çoğu maçta. Oyunu kurma becerisi olmadığı gibi "okuma" yeteneği de ne yazık ki sıfır.

Kabul etmek gerekir ki bugün Sivas ve TS arasındaki oyuna ve skora yansıyan büyük fark sadece ve sadece hocalarından kaynaklanıyor. Bülen Uygun Alanzinho'yu çok istemiş ama alamamış. Şayet Alanzinho bugün sahada Sivas forması giyseydi maçın yıldızı olurdu emin ol.

Şampiyonluk çok farklı faktörlerin bileşimini gerektirir. A.Suat Özyazıcı bile yıllar sonra tekrar hoca olduğunda takımı defansa çektiği ve 1-0 önde olduğumuz bir Bursa maçında 30.000 kişi tarafından yuhalanarak istifa ettirilmemiş miydi?

Ersun Yanal ya bu sene sonunda gidecek, ya da önümüzdeki sene sezon ortasında. İşte bunun için hemen gitsin ve yeni hoca transferleri yapsın diyorum.

Bunu da bir kenara yazıyorum. Ömrümüz olur da kalırsa seneye çıkaracam ortaya.:)
Harfiyyen katılıyorum.

Trabzonspor'a böyle bir hoca lazım yoksa bir 25 yıl daha bekleriz.

StyLe
Ya Tayfun Cora'ya ayar oldum maç öncesinde ya, zaten uyuzdum daha beter uyuz oldum, yedek klübesinde takmış kulağına kulaklığı MP4 dinliyor.

Sanki takım 10 15 puan farkla lider, bu maçında hiç bir önemi yok o kadar rahat ki Tayfun Cora. Bu yetmedi Ersun Yanal da bu adamı oyuna alıyor. :D

Umut Bulut desen kaçırdığı gol, gülmekten koltukdan düştüm.

Ya arkadaşlar zaten bu Umut, Hüseyin, Tayfun falan bunlar varya kendileri bile inanamıyor Trabzonspor da ilk 11'e girdiğine... Eminim şunu diyorlardır kendilerine bakarak "Ben bumuyum gerçekten" diye. :D

Milyonlar televizyon başında takımın bu oyununa saç baş yoluyor. Ersun Yanal maçı canlı canlı gözünün önünde görüyor. Kollarını bağlamış (takımın kısmetinide bağladı.) yedek klübesinin direğine yaslanmış, yanında kim varsa artık onla muhabbet ediyor.

Ersun Yanal'ın artık zerre kadar iyi niyetine inanmıyorum. Ben Ersun Yanal'ın bu maçı sattığını bile düşünmeye başladım. Bakın böyledir demiyorum, düşünüyorum dedim. Ama insanların kafasında bu düşünceleri bile uyandırmalarını sağlamaları daha tehlikelidir.

Ersun Yanal Trabzonspor'un başına gelmiş geçmiş en büyük felaketdir. Değerli yöneticilerimizde bu felaketden Trabzonspor'umuzu en kısa zamanda kurtarmaları dileğiyle...

Erdal
26.04.2009, 02:06
Söylediklerine itiraz etmek kolay değil. (En azından bu akşam:))...Peki o zaman konuşalım ( konuşmanın zararı yok en azından şu günlerde) Kim gelmeli?

M.S.SOFU
Gayet Dindar Bir Aileden Gelmem Hasebiyle Hayatta
Ağzıma İçki Koymadım. Her Ne Kadar Yapamayacak Olsamda :D:D
Şu An Tek İstediğim Şey İçip İçip Unutmak :D:D

Haram Olmayıpta Hafızayı Resetleyi :D Başka Bir
Yoldan Sağlayan Bir Madde Bileniniz Var Mı Arkadaşlar ? :D

Çok Berbat Gelmeye Başladı Bu Hayat Bugünlerde
Napmalı Nerelere Çekip Gitmeli Acep :(

Bizi Çernobil Değil Bu Takım Kanser Etti Gerçekten :(

Ne Desem Ne Yazsam Boş :(
Liverpoolla Çok Benzeşiyor Kaderimiz Galiba
Ama Onların En Azından Son Dönemlerde Teselli Olacakları
Bir Çok Avrupa Başarıları Var Yinede :(
git bi yerden hap bul,bulamazsan esrar çek,bulamazsan alkol bul,yine bulamazsan kolanyayla suyu karıştır,kör olmaktan korukuyorsan,sigara iç,yok alışamam diyorsan tiner ya da bali çek,ciğerimi yakar bunlar beni bozar diyorsan süt iç,yoğurt ye,uykun gelsin uyu,yok yine gelmiyorsa uyku hapı,kas gevşetici v.s. yut...
ama bana sorarsan bu yanıcı ve yakıcı maddelere bulaşmadan uyumakta fayda var....

Suayb
Babam hem teknik direktorlük lisansi olan, hemde hakemlik yapmis bir adamdir... Sözlerine itibar ederim..

Ve hele hele ikinci golde muazzam kizdi.. Birinci gol dedi neysede... :) Ikinci gol... Tac atiliyor ve golde inanilmaz
kötü bir durumda yakalaniyoruz.. Aynisi GS macindada olmustu.. Faul beklerken gol yedik...

Normalde bu tip seylerden ders almamiz gerekirken, hala boyle goller yememizde hic iyi degil... Gol yersin, yersinde... Rakip sen uyurken tac atmis kalenize gelmis iken, hala uyanmamanizda.. Nebilim...

üzüldüm yah... Boyle bir macta, böyle bir oyun sonrasi.. Hani yenilsek, ama savassak, diyeecegim tamam.. Bu takim bu sene olmazsa, seneye olur.. Ama böyle bir futbolda ayip oldu ya

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 02:07
Taner,Selçuk alacağı ücreti konuşunca Yattara konuşunca hoca konuşunca haklı Abdurrahman konuşunca haksızmı?...Hayır bilmiyorum doğruluk derecesini ama bunda tabi olmayan ne ki?...
Abi, bana söyleyen bir müşterimizim genel müdürü Trabzonlu bir abim hatta Serdar Bali Okuldanmı Mahalledenmi ne arkadaşlar söylemiştide unuttum, Bu oyuncuyla konuşmaya gidilince tabi olur önce parayı konuşalım demiş kapıyıda 2 trilyondan açmıştı bana söylenen buydu ben onlardan boş mukaveleyi imzalamasını beklerim benim fikrim yönetim onları mahçup etmez eminim

Fatih Özkan

Katılıyorum!
Ersun Yanal'ın takımı ateşleyen bir yanı yok...
Artık gitmeli!

mcpcpc
nese ben gidiyorum son olarak en ağırıma giden maç sonunda sivassporlu futbolcuların sahanın ortasına gelip yattaranın formasını sallayarak kolbastı oynamaya çalışıp bizi alaya almalarıydı...Sonra bir kişi tv de bir kişi de yolda gördüm bunu yapan yandık artık..
ha birde unutmadan ikinci en çok zoruma gidense abdullah ın kızının minicik badisinde 61 yazmasıydı..
herkese ii geceler

krdnz
26.04.2009, 02:08
@ selimatal

Ben pek Ersun hocanın gönderilmesi taraftarı değilim ama evet"Yürek" hoca işidir.Gidebilir,yerine dediğiniz kalitede hoca gelecekse.

selimatal
Söylediklerine itiraz etmek kolay değil. (En azından bu akşam:))...Peki o zaman konuşalım ( konuşmanın zararı yok en azından şu günlerde) Kim gelmeli?

Sadece kimin gelmemesi gerektiğini söyleyeyim şimdilik. Sen anladın onu...:)

Fatih
Bunun cevabını sen ver Erdal Abi.

Kimlerin isimleri geçiyor ilk etapta?

mcpcpc
26.04.2009, 02:09
geliş iyiydi sabah 7 de samsundan cıktık 2 de sivastaydık..dura dura resim çekerek geldik..kolbastı oynadık içimizdeki heyecan bizi yiyordu...o kadar saat direksiyon salladım...3 tane yedikten sonra o lanet yol bitmedi...7 saatte geldiğimzi yolu 3,5 saatte geri geldim..gaz pedalından aldık tüm hırsımızı..ee tabi biz moralman çökük kimse kimseyle konusmaz kelle koltukta giderken birileri uçağına bindi gitti evine coktan duşunu almış ayaklarını uzatıp yatıyordu..olan yine tüm gülen yüzlere parlayan gözlere oldu ya ona bunalıyorum

Çok haklısın arkdaşım çok üzülüyorum gerçekten bugun sizin gibi insanlar için ağladım ama nolur böyle hız yapmayın bugun sahadakiler uğruna ölünecek insanlar değildi sizin gibi değerli taraftarlarımızı kaybetmenin acısını bize yaşatmayın.. Bana göre bugunden sonra en önemli değer taraftardır

Erdal
26.04.2009, 02:11
Sadece kimin gelmemesi gerektiğini söyleyeyim şimdilik. Sen anladın onu...:)

Geleceğini sanmıyorum. En azından eşofman giymeyecektir...

mcpcpc
26.04.2009, 02:11
aragones geliomuş :D ay gidemiyorum

Erdal
26.04.2009, 02:12
Olmaz, şık olmaz...Benim için her zaman yeridir ama olmaz...Bunca sene konuşulduktan sonra hiç olmaz...Olmamalı...

Fatih
26.04.2009, 02:13
Geleceğini sanmıyorum. En azından eşofman giymeyecektir...
Çok güzel biryerden yakaladın Erdal Abi.Bu konuda senle hemfikirim.:)

mcpcpc
26.04.2009, 02:14
kim ya banada bi söleyin de gidiyim

Travelair
Şenol Güneş federasyonla hala davalıyken nasıl gelecek söyler misiniz? Kaldı ki o da bu takıma yumuşak kalır. Bu takıma sert bir hoca lazım. Trapattoni'yi getirtebiliyorsanız mesela İrlanda'dan hay hay kovalım hocayı. Örnek...

Fatih Özkan
Ben çözemedim bu olayı ?

josehakan
serdar bali mi :D
necmi perekli:D

Suayb
Ersun Yanal devam ederse, o etmeli..
Sayet olmazsa

Ertugrul Saglam'i severim :)

Adem Erdoğan
26.04.2009, 02:15
Tolunay Kafkas...

only ts
şu umutu acıyorum vallahi acıyorum yaww adam kendini yiyo hırpalıyo olmuyor :(( cocugada uzuluyorum takımada kendımede..

Erdal
Çocuklar bunda anlaşılmayacak ne var Allah aşkına..Ne zaman hoca aranırsa Şenol hoca gelir akla bizde böyle...Ama bu sefer gelmez... Başka bir görevle belki ama o şekilde gelmez...

Fatih Özkan
26.04.2009, 02:16
Tolunay Kafkas...

Kesinlikle!
Döve döve oynatır topçuları!
Bugün arkadaşa da aynısını söyledim!

StyLe
26.04.2009, 02:16
Sert adam arıyorsanız.

ÖZKAN SÜMER derim.

Teknik direktör olduğu zamanlarda ki Trabzonda idmanlarını izledim Hami'ye bile nasıl sövüyordu. :D

daredevilts
26.04.2009, 02:17
bu takımda selçuk ile song u bu saatten sonra oynatan teknik ekibin allah cezasını versin ya... kaç haftadan beri defansimız kötü diyoz hala aynıu adamları oynatıyoz anlamıyomki... bide yattara olayı var tabi geçen hafta herkes adamı bulutlara ucurdu ne oldi bugün o yattara ya söylermisiniz? 30 maç yatıp 4 maç kazandıran bi adamı bu takımda istemiyorum ben...

Erdal
26.04.2009, 02:17
Tartışıyoruz...Ben biraz hislerimle düşünmeyi severim. Şenol hoca Futbol şubesine Tolunay takımın başına gibi olabilirmi?

salihismet
26.04.2009, 02:18
Şenol Güneş federasyonla hala davalıyken nasıl gelecek söyler misiniz? Kaldı ki o da bu takıma yumuşak kalır. Bu takıma sert bir hoca lazım. Trapattoni'yi getirtebiliyorsanız mesela İrlanda'dan hay hay kovalım hocayı. Örnek...

Hocam, bu Trapattonoinin devri hala kapanmadi mi?

Fatih
Eşofman demişken maçlarda eşofman değil takım elbise giyen hoca istiyorum.

daredevilts
aykut kocaman veya eğturul sağlam...

irfanb
26.04.2009, 02:19
Sert adam arıyorsanız....

Yilmaz Vural :) :)

Mustafa Ayazoğlu
Trabzonspor

josehakan
Sert adam arıyorsanız.

ÖZKAN SÜMER derim.

Teknik direktör olduğu zamanlarda ki Trabzonda idmanlarını izledim Hami'ye bile nasıl sövüyordu. :D

bence özkan hoca olmalı inan bunları sopayla sahaya çıkarır Halilodzic nasıldı:D:D

daredevilts
Eşofman demişken maçlarda eşofman değil takım elbise giyen hoca istiyorum.
fatih terim giyor diyemi? giyince ne oluyor söylermisin? alex ferguson kaç yıldan beri eşofmanlı maç izliyor kötü teknik direktörmü?

Erdal
Avrtarımda Ersun hoca varken takıma hoca arıyor olmak ironik bir durum kabul..Ama bu akşam her şeyi konuşmalıyız. Bu ızdırap konuşularak unutulur...

kudu_61
4. büyük sivas arkadaşlar, bükemediğin eli öpeceksin. (tek büyük trabzon demeyin lütfen)
yürü git işine adem nasıl gerdin gece gece beni yenilgiyi bıraktım senin bu yazdıklarını düşünüyorum senin büyüklük kıstasın ne hemşerim sen öp adem sivası elini benim işim olmaz nefeslerini şimdilik ratah alsınlar ben onların en son gideceği yeri biliyorum 2.lige düşerken de biz bi ara büyüktük diyecekler bak göreceksin buna eminim

OnOuR

Helal olsun Ömer abi... Benimde üzüldüğüm nokta oraya gidip delicesine destek vermemize karşılık bir oyunun sergilenmeyişi...

mcpcpc
Ersun Yanal devam ederse, o etmeli..
Sayet olmazsa

Ertugrul Saglam'i severim :)

ya ertuğrul sağlam ın bjk yi yenememesi beni sarstı wala..hırssız demek ki

efulimyoq61
ArkadaŞlar benİ dİnleseler Şampİyon olacaz her defasinda yaziyorum bu İŞ hÜseyİnle tayfunla serkanla selÇukla umutla olacak İŞ deĞİl her sene hÜsran ben sİvas maÇinda 1 puan belkİ dedİm herŞey ortada Şu takimdan umut hÜseyİn ferhat tayfun gÖkhan isaac serkan derhal gİtmesİ lazim yoksa daha Çok beklerİz 17 senedİr kizip baĞirmaktan baŞka ne yaptik sesİm kalmadi artik tÜkendİm hala Üst siralardan bİ takim yenemedİk sİvas bjk gs fb bursa kayserİ antep 24 puan ankara gerİ kalan puan ordan burdan bu sene Şampİyon olacak hİÇbİr artimiz yok...yazik Çok yazik

selimatal
Ben de sanmıyorum. Kesinlikle yabancı hoca olmalı. Bu sene de çok para harcayacağımızın işaretleri var. Takımımız çok genç. Şayet Song ve Hüseyin gönderilirse ligin en genç kadrosu oluyor.

Böylesi kadrolara Breems gibi bir adam lazım. Önce "baba" olacak. Sonra "öğretmen". Sonra rakip taç atarken gol yememekten başlayacak işe. Sonra Gol sevinci yaşarken kalemizde gol tehlikesi yaşamamanın yollarını anlatacak. Daha sonra da alan paylaşımı, kademe, paslaşma gibi konuları..

Breems çok kısa bir sürede önce bunları öğretmişti. Bizim hocamız ise bunların bilindiği varsayımı üzerinde saray kurmaya çalışıyor.

Öğreten birini bulacağız. Kesinlikle yabancı. Ünlü olması şart değil. Yoksa bu takıma daha çok İsaacler, Ceyhunlar, Barışlar, Göksular gelir ve geldiklerinden daha kötü futbolcular olarak giderler.

Fatih
Tartışıyoruz...Ben biraz hislerimle düşünmeyi severim. Şenol hoca Futbol şubesine Tolunay takımın başına gibi olabilirmi?
Gelirken Abdullah,Furkan ve Mehmet Topuz'u getirir mi dersin Erdal Abi.:)

Bu arada şahsi fikrim Lucescu'dur.

daredevilts
26.04.2009, 02:20
Bekara karı boşamak kolay, sallayın isimleri. Toto loto oynayın. Şampiyonluk gitmiş Millet işin gırgırında.

pardon kardeş şampiyonluk şimdi gitmediki... 2-0 denizli mağlubiyetinde gitmişti...

Adem Erdoğan
Şenol Güneş defteri daha uzun süre açılmaz kanımca.

Tolunay hem Trabzzon'u ve insanının yapısını bilen bir insan ayrıca hırslı, istikrar denemesi yapacaksak onunla yapalım.

Erdal
Bekara karı boşamak kolay, sallayın isimleri. Toto loto oynayın. Şampiyonluk gitmiş Millet işin gırgırında.

Ayazoğlu, ne bu şimdi...Yahu...Tamam haklısın...

mcpcpc
Sert adam arıyorsanız.

ÖZKAN SÜMER derim.

yaaa bende kesinlikle özkan sümer i isterim varya hemde çok

Harun-61
26.04.2009, 02:21

Senol Hoca Futbol Subesi
Sota teknik Menejer
Hami veya Tolunay TD

:alkış:

josehakan
Yilmaz Vural :) :)

abi gece gece nerden aklından geçti :D inan kopardın beni:D:D allah uzun ömür versin abi sana
Yılmaz vural he :D:Dbunlar o zman bitti be :D top falan oynayamazlar dayaklardan sonra:D:D

salihismet
Sert adam arıyorsanız.

ÖZKAN SÜMER derim.

Hocada aranan özellikler; sövecek ve sert olacak, istikrari böyle yakalariz diyorsun. Denesek mi acaba? Yada Ersun hocaya sövmesini ögretelim.

irfanb
26.04.2009, 02:22
Aradiginiz adam Leekens olmasin :)

Mustafa Ayazoğlu
Trabzonspor

selimatal
Avrtarımda Ersun hoca varken takıma hoca arıyor olmak ironik bir durum kabul..Ama bu akşam her şeyi konuşmalıyız. Bu ızdırap konuşularak unutulur...

Avatarı değiştir hemen. Resimdekinden daha antipatik görünüyorsun böyle. :)

Adem Erdoğan
Ayazoğlu sen şizofrenmisin?

İsmail Narmanlı
26.04.2009, 02:23
futbolcular yataklarında mısıl mısıl uyuyor bizler burda bu takım nsl daha iyi olur onu tartısıoz bu saat olmuş uyuyamıyoruz üstelik biz onlar gibi milyonlarca dolarda almıyoruz 7 bitirdi bizi bu trabzon sevdası...

Suayb
ya ertuğrul sağlam ın bjk yi yenememesi beni sarstı wala..hırssız demek ki

Aksine... Okadar hirsliydiki, takim enerjiyi 45 dakikada
bitiriverdi..

önemli bir istatistik --> Galiba Ertugrul Saglam Bursaya geldikten
sonra en cok puan toplayan teknik direktorlerden biri.. Bir yerlerde okumustum.. ondan ziyade, karakterli.. Ve sonucta karadenizde, Samsunda
top oynamis, karadenizi bilen birisi.. Tabi, Samsun ve Trabzon kiyasladigimdan degil.. Ama en azindan karadenizde görev yapmis bi rinsan
ve bizleri taniyan bir insan..

Unutmayin.. Trabzonspor'a saygi duyanda bir insan.. Sonucta TS macinda, avni akerden puan aldigi zaman, bunun nekadar onemli oldugunuda istifasinda soyleyen bir insan..

Yapar gibime geliyor..

Ama benim BIR NUMARALI adayim.. GUUS HIDDINK..

:) Varya, o gelse muhtesem olurdu.. Ama zanetmiyorum... Sonucta nereye
giderse gitsin, kendini adapta edebilen bir teknik direktor.. kore olsun, Rusya olsun vesayre.. Müthis bir teknik direktör..

Ama uzun lafin kisasi..

Ersun Yanal ile devam edilmeli

Taner Uykuçeken
Aykut kocaman Ve Ertuğrul Sağlam şehrin sert yapısını kaldıracak sertlığe sahip değiller çabuk pes ederler bence ama Tolunay olabilir şehri bilen biri onada sabredermiyiz bilmiyorum 1-2 mağlubiyette yok tecrübe yok deneyim çok genç diye yemeyiz İnşallah

josehakan
Gelirken Abdullah,Furkan ve Mehmet Topuz'u getirir mi dersin Erdal Abi.:)

Bu arada şahsi fikrim Lucescu'dur.
valla gelirken TOPUZ 'u getirsin hastayım ona trabzonun baskısını kaldırır he o siniriyle sinirli adam trabzonda iş yapar :cool:;)
luce ile geçenlerde sözleşme uzatıldı

alınsize hoca ERİC GERETS nasıl:D

ÖZAY AKSOY
26.04.2009, 02:24

Selim Bey tespitlerinize %100 katılıyorum. Urbain Braems'in Jupp Derwall'le birlikte ülkemize gelmiş en önemli hocalar olduğunu düşünüyorum. Galatasaray o yıllarda Derwall'in yanına Mustafa Denizli'yi vererek Türk futboluna hem bir td kazandırmış hem de Mayıs 2000'de UEFA kupasını kazanmakla neticelenen uzun bir yürüyüşe başlamıştır.
Yazık ki biz Braems gibi bir hocanın yanında kendi Mustafa Denizlimizi yetiştiremedik. Sadri Şener'in Braems ve Leekens ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu biliyoruz. Hatta geçen sene bu zamanlarda Leekens'in takımın başına geçeceği bile söylendi. Sizin td hakkındaki görüşünüzü öğrenebilir miyim? Sizce yeni td yerli mi, yerlinin yerlisi mi, yoksa yabancı mı olmalı?
İyi geceler

Muhammet
Ayazoğlu sen şizofrenmisin?

Sorulması gereken bir soru. Neyse, önce takımı konuşalım.

Mustafa Ayazoğlu
Trabzonspor

StyLe
26.04.2009, 02:26
Özkan Sümer teknik direktör olacak takım böyle oynayacak he? :)

Yemin ediyorum, idmanlarda analarından emdiği sütü burunlarından getirir. Haftaya öyle bir hale sokarki Trabzon'u sahada Brazilya milli takımı var sanarsın, ama Özkan Sümer'de yaşlandı artık. Ha yapar mı? Ersun Yanal'dan 1000 kat daha iyi iyi yapar takımı Özkan Sümer

Ersun Yanal'ın ne olduğunu Erman Toroğlu Maraton da söyledi. "Futbolculara canım, cicim çok yapıyor. Arasıra okşicaksın "Höyt" yapacaksın. Oda Ersun Yanal da yok" demişti.

mcpcpc
belki onlarda üzülüyodur dicem ama o zaman nie oynamadınız be kardeşim..

Suha
maçın ardından satler geçtii..maçtan sonra bi yakınımızn nikahı vardı goller üst üste gelince kendimi kaybetmişim kimseyi tanımadım sağa sola küfürler..böyle futbool olurmu allh sizi bildiği gibi yapsınn..birileri bedel ödeyecekse bu biz değilizs..hayatımda hiç bu kadar madara olmamıştım. çarşambanın gelişi perşembeden belidir..bn ersun hocanın bir b planı olduğunada inanmıyorum..alanzinyoya kefil olsu ama malesef takımı kendi dinamitledi..artık hocanın suyu ısındıı..malefess kaldırıyomuu..bu takımda kayrılan adamlar varr..colman, selçuk bu adamları çk yedeğe bak daha kötü oynarmı..colman top oynayacağına adamın kafasına ağağını aksten geçiriyoo...iddaaa ediyorummm 25 yıldır şampiyonluk haram olduu..bu kafaylan 100 yılda geçse bi olmzss..haysiyetsiz onursuz savaşçılar..

Erdal
26.04.2009, 02:27
Hoca kalmak istiyormu?...Bunun cevabını sahiden merak ediyorum...

josehakan
Beşiktaş maçında sakatlanarak sezonu erken kapatan golcü futbolcunun, Sarı-Kırmızı ekiple yaptığı görüşmelerde transfere olumlu baktığı belirtildi. Sarı-Kırmızılılar’ın Körfez ekibiyle sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Taner için bonservis bedeli ödemeyecek olması da, transferde ısrarcı olmasına neden oldu.

acaba işimize yararmı ??? yaşlı ama bitirici ayagı var ne dersiniz??

selimatal
Bence yabancı hoca olmalı.

Şayet Türk olacaksa Türkiyede 2 adam tanırım. Biri sürünen bair takımı ayağa kaldırmakla kalmayan futbol dersi veren Kocaelispor'un hocası. (İsmini bile bilmiyorum)

Diğeri de puan olarak iyi olsa da ligin en kötü futbolunu oynayan Bursasporu alan ve üstelik en önemli oyuncusu Yusufu kaybeden Ertuğrul Sağlam. Bu ikisi gerçekten hoca ve sonuçlarla deği oynattıkları futbolla yeni takımlarını 3 gömlek yukarıya taşıdılar.

Ama ben yine de Breems gibi bir yabancı hoca diyorum.

mcpcpc
26.04.2009, 02:28
Öncelik Özkan Sümer e tabiki de.. Kim olursa olsun Trabzon doğumlu olsun da taştan çamurdan olsun

Adem Erdoğan
26.04.2009, 02:29

Yemin ediyorum, idmanlarda analarından emdiği sütü burunlarından getirir. Haftaya öyle bir hale sokarki Trabzon'u sahada Brazilya milli takımı var sanarsın, ama Özkan Sümer'de yaşlandı artık. Ha yapar mı? Ersun Yanal'dan 1000 kat daha iyi iyi yapar takımı Özkan Sümer

Bu da denize düşen yılana sarılır hesabı oldu biraz.
Özkan hocayı severim fakat belli bir yaştan sonra insanlara hatalarını kabul ettiremezsin o ne yaparsa doğrudur.

efulimyoq61
ArkadaŞlar benİ dİnleseler Şampİyon olacaz her defasinda yaziyorum bu İŞ hÜseyİnle tayfunla serkanla selÇukla umutla olacak İŞ deĞİl her sene hÜsran ben sİvas maÇinda 1 puan belkİ dedİm herŞey ortada Şu takimdan umut hÜseyİn ferhat tayfun gÖkhan isaac serkan derhal gİtmesİ lazim yoksa daha Çok beklerİz 17 senedİr kizip baĞirmaktan baŞka ne yaptik sesİm kalmadi artik tÜkendİm hala Üst siralardan bİ takim yenemedİk sİvas bjk gs fb bursa kayserİ antep 24 puan ankara gerİ kalan puan ordan burdan bu sene Şampİyon olacak hİÇbİr artimiz yok...yazik Çok yazik

Cem Akyüz
Hoca konusu sene sonuna kadar çözülmez her kafadan bir ses çıkar

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 02:30

Bende futbolcuların Hoca'nın kalması konusunda ne düşündüğünü.

mcpcpc
ya bide bi ibrahim i neden hakem atmadı bariz ikinci sarıyı yedi adam.. atsada biz yenemezdikde.. gün gelmiyor ki sivasın hakem hatasız tek bi maçı geçmesin

josehakan

Ersun Yanal'ın ne olduğunu Erman Toroğlu Maraton da söyledi. "Futbolculara canım, cicim çok yapıyor. Arasıra okşicaksın "Höyt" yapacaksın. Oda Ersun Yanal da yok" demişti.
şu yazını okurken gülmekten alamadım
yha abicim ilerleyen saatlerde yazarak stresleri atıyoruz nerlerden nerelere geldik az daha yazarsak ersun gider :D:D:D
bir anlat hele biraz şu özkan hoca zamanını küçüktüm ben daha:S:S:S

selimatal
Selim Bey tespitlerinize %100 katılıyorum. Urbain Braems'in Jupp Derwall'le birlikte ülkemize gelmiş en önemli hocalar olduğunu düşünüyorum. Galatasaray o yıllarda Derwall'in yanına Mustafa Denizli'yi vererek Türk futboluna hem bir td kazandırmış hem de Mayıs 2000'de UEFA kupasını kazanmakla neticelenen uzun bir yürüyüşe başlamıştır.
Yazık ki biz Braems gibi bir hocanın yanında kendi Mustafa Denizlimizi yetiştiremedik. Sadri Şener'in Braems ve Leekens ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu biliyoruz. Hatta geçen sene bu zamanlarda Leekens'in takımın başına geçeceği bile söylendi. Sizin td hakkındaki görüşünüzü öğrenebilir miyim? Sizce yeni td yerli mi, yerlinin yerlisi mi, yoksa yabancı mı olmalı?
İyi geceler

Bir önceki mesajda düşüncemi yazdım sevgili kardeşim.
Ama "Yazık ki biz Braems gibi bir hocanın yanında kendi Mustafa Denizlimizi yetiştiremedik." tespitini alkışlıyorum. :alkış::alkış::alkış:

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 02:31

Arayip sorsan? Söyler belki...

mcpcpc
ya neden kimse benle konuşmuyo tek basıma deli gibi konusuyorum :( nese gidiom ya

irfanb
Bende futbolcuların Hoca'nın kalması konusunda ne düşündüğünü.

Ben de yönetimin Ersun hoca ile devam edip etmeme konusunda ne düşündüğünü :)

h@msi61
26.04.2009, 02:32
Ama "Yazık ki biz Braems gibi bir hocanın yanında kendi Mustafa Denizlimizi yetiştiremedik." tespitini alkışlıyorum. :alkış::alkış::alkış:

Abi Mustafa Denizli orta mali, yetistirmeye gerek yok, bjkyi sampiyon yapsin kosa kosa gelir istersek :)

Erdal
Hoca'nın gol attıktan sonra Gökhan a sarılması geliyor aklıma...Ama sonra da gazetecilere bir kahvaltı bile vermemesi de geliyor...Hoca bir ilişki problemi yaşıyor...Gökhan ı çok istemediği geliyor aklıma...Ama sonra Özer e şart değil demesi geliyor...

StyLe
Bugün yaşlı bir amca babamın misafiriydi evde, diyor ki maç oynanırken "Eyyyy gidi Ali Kemal, eyyy gidiiiiiii sana söverdum gol atamaduğun zaman, eyyyy gidi Allahum habulari izliyirumda nelere kaldukkkk Ali Kemalll" :)

h@msi61
26.04.2009, 02:33
Hoca'nın gol attıktan sonra Gökhan a sarılması geliyor aklıma...Ama sonra da gazetecilere bir kahvaltı bile vermemesi de geliyor...Hoca bir ilişki problemi yaşıyor...Gökhan ı çok istemediği geliyor aklıma...Ama sonra Özer e şart değil demesi geliyor...

Abi teknik olarak da ilk 7 takimdan hicbirini yenemedigimiz geliyor mu?

Mustafa Ayazoğlu
Trabzonspor

mcpcpc
ÖZkan Hoca nın zamanı mı :D ben sana ne diyeyim evladım .. diye başlayan bir cümlesi vardır ki... kırar geçirir :D

josehakan
26.04.2009, 02:34
Bugün yaşlı bir amca babamın misafiriydi evde, diyor ki maç oynanırken "Eyyyy gidi Ali Kemal, eyyy gidiiiiiii sana söverdum gol atamaduğun zaman, eyyyy gidi Allahum habulari izliyirumda nelere kaldukkkk Ali Kemalll" :)
ha pugün gidecegum öteki tarafa da:D:D abi sen bugun beni göndercen anlaşıldı :D:D:alkış::alkış:

Çetin
Dayak yedik, aşağılandık ve maça biletimiz olduğu halde giremedik. Yaşasın dostluk.

Adem Erdoğan

Kaç haftadır süregelen 'hata'lardan belli olmadımı cevabı abi.:)

ÖZAY AKSOY

Ben mesajımı yazarken siz hoca konusundaki görüşlerinizi belirtmişsiniz. Belki de Braems bize kendi gibi bir kurt hoca bulur ne dersiniz?

Erdal
Özer e Engin e hatta Abdurrahman a şart değil demesinin sebeplerini düşünüyorum sonra...Hoca'nın akıl hocaları yanlış diyorum...

selimatal
26.04.2009, 02:35

Bu iş Hüseyinle, Selçukla, Tayfunla mı olmadı sanıyorsun?

Bu iş Yattarayla, Songla, Egemenle, Sylvayla, Alanzinhoyla, Colmanla, G.Ünalla olmadı. Tayfunla nasıl olsun?:)

Mesele daha derin. Meseleyi dönüp dolaşıp Tayfuna, Hüseyine çevirirseniz daha çok tartışırız. Bugün çökerten golleri Serkanın kanadından yedik. Tayfun girince Thum bitti. Hala Tayfun derseniz iyi niyetinizden şüphelenirim. Maçı hepimiz seyrettik.

Suha
26.04.2009, 02:35
insanda birzs onur varsa istifa eder..bu takımda ersunun işi yok..yönetim ipini çeksin daha ne bekliyorrr..rezil olduk cümle aleme..bize esklier anlatırdı tranzonda oynayan takımların dizi titrer yarı sahayı geçemezdi.bugün sivasın karşısında biz ttiredik yarı sahayı geçen kaç topçumuz vardıı..ulann bu kadar ezikkk kalınırrr..

mcpcpc
26.04.2009, 02:36

Yılın cevap ı bu bence..

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 02:37
Trabzonspor

StyLe
Şimdi arkadaşlar şuanda herşey kötü Ersun Yanal ile Kayseri maçına çıkıldı diyelim. Yine herzaman ki klasik kadrosunu ve taktiğini sürdü diyelim sahaya, ve Kayseride bizi yendi.

Şimdi bu taraftara sitem eden arkadaşlara özellikle soruyorum.

Bu taraftar Ersun Yanal'a ve bu futbolculara plaket mi vermesi gerekiyor?

Yok yani yuhaladığı zaman, istifaya davet etdiği zaman suçlu taraftar oluyor ya. Ondan bir sorayım dedim.

mcpcpc
Arkadaşlar hepinize iyi geceler allah hepimizin akıl ve ruh sağlığını korusun.Bize büyük sabırlar versin.

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 02:38
"Tayfun girince Thum bitti. Hala Tayfun derseniz iyi niyetinizden şüphelenirim. Maçı hepimiz seyrettik."

Maci izlediginizden emin misiniz?

Suha
26.04.2009, 02:38
Arkadaşlar hepinize iyi geceler allah hepimizin akıl ve ruh sağlığını korusun.Bize büyük sabırlar versin.

aminnnnnnnnn..

salihismet
26.04.2009, 02:39

Kesinlikle hoca ya kendi gidecek yada gönderilecek, eger bir hoca Trabzonda tartisilmaya baslaniysa ve bu tartisma git gide yükseliyorsa, o hoca orada duramaz. ha durursa ne olur? Sezonu bitiremez, bu olur.

daredevilts
valla arkadaşlar hoca sene sonunda giderse herşey en başa döncek gelen adam dicek ki zaman gerek yeni bir kadro yeni bir takım cart curt olcak yani 1 sene daha veba olcak... alex fergusan manc u. geldikden 6 sene sonra şampiyon oldu... chelsea 55 yıl sonra oldu... liverpool kaç yıldan beri olamıyor... bence biraz daha zaman lazım... 94-95 de takım yeni oluşmuştu kötü bi sezondu ama 95-96 dı şampiyonluğa oynamıştı o iskelet kadro üzerinde 1-2 değişikşik lazım...

Emre Emiroğlu
Birileri sivasta dayak mı yedi ?

kuman
Bence yabancı hoca olmalı.

Şayet Türk olacaksa Türkiyede 2 adam tanırım. Biri sürünen bair takımı ayağa kaldırmakla kalmayan futbol dersi veren Kocaelispor'un hocası. (İsmini bile bilmiyorum)

Diğeri de puan olarak iyi olsa da ligin en kötü futbolunu oynayan Bursasporu alan ve üstelik en önemli oyuncusu Yusufu kaybeden Ertuğrul Sağlam. Bu ikisi gerçekten hoca ve sonuçlarla deği oynattıkları futbolla yeni takımlarını 3 gömlek yukarıya taşıdılar.

Ama ben yine de Breems gibi bir yabancı hoca diyorum.

Selim Bey Breams'ı ben de çok severim ama onu överken yazdıklarınızda bazı maddi hatalar var.Ayrıca Dervall-Denizli modeli o dönemlerde uygulanmak istendi ama (Leekens-Şenol Güneş) sonra şehrimizin bazı kelle avcıları o süreci erken bozdu.O olayda Şenol Hoca'ya iyilik değil kötülük yaptılar,hem Şenol Hoca hiç haketmediği halde kuyu kazıcı gibi gösterildi ve ismi tartışılır hale geldi 1997!de ayrılana kadar da bu tartışmalar bitmedi.Oysa sabredilip ikisi birlikte çalışsalar Şenol Hoca içinde Trabzonspor içinde daha iyi olacaktı.

selimatal
Ben mesajımı yazarken siz hoca konusundaki görüşlerinizi belirtmişsiniz. Belki de Braems bize kendi gibi bir kurt hoca bulur ne dersiniz?

Leekens ve Breems bu takımın en saygın yabancı hocaları oldular. Ve TS da yaşadıkları güzelliği Trabzon halkının sıcaklığını hiçbir zaman unutmadılar. Onlar gönülden TS lu. İkisinde de danışılmalı.

Belçikalı turist gördüğümde ve TS konusu açılınca hemen Leekens ve Breems'ın adını söylüyorlar ve Türkiyede TS taraftarı olduklarından behsediyorlar.:) Bu samimiyet değerlendirilmeli mutlaka. Onlar her türlü samimi yardımı yapacaktır fikir konusunda.

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 02:41
Forumda "lobi calismalari" baslamis. Kolay gelsin.

selimatal
26.04.2009, 02:41
Selim Bey Breams'ı ben de çok severim ama onu överken yazdıklarınızda bazı maddi hatalar var.Ayrıca Dervall-Denizli modeli o dönemlerde uygulanmak istendi ama (Leekens-Şenol Güneş) sonra şehrimizin bazı kelle avcıları o süreci erken bozdu.O olayda Şenol Hoca'ya iyilik değil kötülük yaptılar,hem Şenol Hoca hiç haketmediği halde kuyu kazıcı gibi gösterildi ve ismi tartışılır hale geldi 1997!de ayrılana kadar da bu tartışmalar bitmedi.Oysa sabredilip ikisi birlikte çalışsalar Şenol Hoca içinde Trabzonspor içinde daha iyi olacaktı.

Maddi hataları söylemeni isterdim. Yanlışımız varsa düzeltelim diye.

Ama Ş.Güneş'i tanımıyorsunuz. O müthiş bir kaleci ve kaptandı. Ama şahsi menfaati her zaman TS un üzerinde gelir. Bunu kimse unutmasın.

StyLe
26.04.2009, 02:43
Yarın istifa haberini yada Ersun Yanal'ın görevine son verildiği haberini duymak dileğiyle herkese iyi geceler.

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 02:43
Trabzonspor

salihismet
26.04.2009, 02:44
Ersun Yanali diriltmek icin Sadri Sener gibi 5 kisi daha bulmamiz lazim, onuda bulamiyacagimiza göre....

Mehmet Sarigül

Ama Ş.Güneş'i tanımıyorsunuz. O müthiş bir kaleci ve kaptandı. Ama şahsi menfaati her zaman TS un üzerinde gelir. Bunu kimse unutmasın.

Anlatin ve taniyalim.

Erdal

Bu ağır bir itham...Bunun ölçüsü nedir? Mesela Trabzonspor 1 milyon dedi o 1.5 istedi diyelim. Bu şahsi menfaati önce gelir demek için yeterli sebepmidir? Girmeyelim bu mevzuya...

asimetrik
Arkadaşlar yapmayın, geçmişe dönmeyelim, bir takım biraz çıkış yaptı diye hocasını övmek filan doğru değil, yıllarca yaptık bunu. O mantıkta gidersek Abdullah Avcı, Nurullah Sağlam bir çok isim sayarız takımlarının performanslarına göre. İlk yarı itibarıyla da en büyük hoca Ersun Yanal'dı.

Yabancı olsun demek de pek yüzeysel bir bakış. Yabancı olsun da kim olsun mesela..?

İsimler üzerinde konuşulabilir elbette ama bence Ersun Yanal en az 1 yıl daha kalmalı fakat kendisinden hesap sorabilmeyi beceren (bilgisiyle, vizyonuyla) bir futbol şubesi başkanı veya teknik menejer görevlendirilmek kaydıyla.

Şenol Altunsoy
Saatlerdir okuyorum burda yazılanları çok arkadaşımızın aylardır akıllarından geçenleri böyle "muhteşem" bir fırsat bulduklarında yazıya döktüklerini görüyorum ve gene görüyorum ki sorun Ersun Yanal falan değil herhalde bu koca ülkede sadece ve sadece bize mahsus şişkin egolarımız saatlerce okuduğum yazıların içinde kocaman kocaman yapılan tespitler ve itidalli davranıp tartışalım deyip kısa sürede fikir değiştiren yazılar dahil dişe dokunur çok az yazı okuyabildim isimler üzerinden tartışıyorsak neden kızıyoruz ki yanbeyi nickli kişiye gerçekten tartışmak istiyorsak yöntemi tartışalım kişileri değil ama yapmayız bunu o şişkin egolarımız o çok bilmişliklerimiz izin vermez buna bırakın hocayı futbolcuları allasen gelin nasıl iyi bir kulüp olunur onu tartışalım nasıl iyi taraftar olunur bunu tartışalım ama burda şunu gördüm ki çoğumuz iyi gün dostuyuz ZOR DOSTUM ZOR

Fanatik28
26.04.2009, 02:45
Hadi Hüseyin ile umut´u gönderenleri anlarimda Tayfun´´ u gönderenleri anlamam...son yillarda kendini az cok gelistirmis birini nasil gönderirsiniz anlayamiyorum dogrusu. Niye mi? Cünkü bu takimda gol bölgesinde Gökhan ve Umut´tan daha da iyi biri oldugu icin ben bir Tayfun savunucusuyum.

Ersun Yanal´in en büyük hatasi Sivas macina Tayfun´la baslamamasi, keza Sivas´in solkanadi öyle ahim sahim degilken, duran toplarda en önemli gol silahlarindan birini yedekte birakarak yine taktik bir hata yapti.

Tayfun´u savunuyorum cünkü bu adami ligde 3 takim haric istemeyecek bir takim yok. Ve bu adam her takimda banko oynar, yeterki ona güvenin, kayseri macerasi buna sadece bir örnek

kuman

Şenol Güneş'i çok iyi tanıyorum zaaflarını da çok iyi biliyorum ama o olayda Şenol Hoca'nın suçu yoktu.Hatta Lekkens'e verilen veda yemeğinde ona sarılıp ağladığında ben oradaydım.Şenol Hoca'nın zaafları hataları vardır bunlarıda çok iyi biliyorum ama menfaatleri Trabzonspor'un üzerindedir demek çok yanlış.

OnOuR
Vallaha bugün sahadaki futboldan bişi anlamadım... Pekde takip etmedim zaten ama edilecekte bişey yokmuş hani... Tek üzüntüm şu ''çamur'' adamların ağızlarına bizi sakız yapmaları....

Erdal
26.04.2009, 02:46
Forumda "lobi calismalari" baslamis. Kolay gelsin.

Memhet, bu dokundurmalardan nefret ediyorum. Kimse için kulis yapmadım. Şu ana kadar da herhangi bir kulis içeren mesaj görmedim. Ayrıca emin ol Trabzonspor'un hocası halen forumlarda kulis yaparak belirlenmez...Bayılıyoruz kurtlar vadisi oynamaya...

Erdal
26.04.2009, 02:47
Şenol Güneş'i çok iyi tanıyorum zaaflarını da çok iyi biliyorum ama o olayda Şenol Hoca'nın suçu yoktu.Hatta Lekkens'e verilen veda yemeğinde ona sarılıp ağladığında ben oradaydım.Şenol Hoca'nın zaafları hataları vardır bunlarıda çok iyi biliyorum ama menfaatleri Trabzonspor'un üzerindedir demek çok yanlış.

Eyvallah Yemek olayını şimdi yazacaktım...

Adem Erdoğan
26.04.2009, 02:47
"Benim ismim tartışılmaz" cümlesi hangi kaba sığar acaba egolar muhabbetine girmişken.

selimatal
26.04.2009, 02:48
Sivasspor sol kanattan çok çalışıyor. 2 - 0 Galatasaray maçını izleyin Fenerbahçe maçını ve daha bir çok maç sol kanadı iyi kullanıyorlar taktikleri bu.

Buna itirazım yok. Ama Tayfun ne yaptı ki bugün? Futbol zaten sıfırdı, oyun tutturamadık. Egemen ve Tayfun en azından canlarını dişine takıp mücadele eden 2 futbolcumuzdu. 3. sü de yoktu.

Bu iş Tayfunla olmaz lafına uyuz oluyorum. Kimse bu işin Yattarayla olmadığından bahsetmiyor. Sanki diğerleri "kuş konduruyor".

Bizim çoluk çocukla da daha iyi oynadığımız zamanlar olmuştur. Sorunumuz "pilotaj hatası" dır.

selimatal
Eyvallah Yemek olayını şimdi yazacaktım...

Yaz walla. Ben bıktım anlatmaktan. Ama benim anlattığım yemek olayını yaz cesaretin varsa.:)

asimetrik
Abi teknik olarak da ilk 7 takimdan hicbirini yenemedigimiz geliyor mu?

Yapmayın Ankarasporu 2 maçta da yenmesek şu an 5. olurlardı. Bu nasıl bir veri..
ilk 7 dekileri yenseydikde şimdi ilk 7 de olmazlardı..

Sivası, Bjk yi yenemedik deseniz daha anlamlı olacak..

josehakan
26.04.2009, 02:49
Yarın istifa haberini yada Ersun Yanal'ın görevine son verildiği haberini duymak dileğiyle herkese iyi geceler.

:D:D:D:D:D abi sana özellikle teşekkür ederim gülmek zor alıyom kendimi beddua gibi geldi bana:D:D:D

efulimyoq61
26.04.2009, 02:49
güsel arkadaşım 1 2 maç istisnaları geç senelerdir bu böle tayfun serkan kimdir ya serkan kaç kez gol attı bu takımda o saymadığım topçular ne yaptıkları ortada hiç yoktan diğerlerini geç kandırmayalım kendimizi eski gibi hırslı tutkulu avni akere gelen tırsan takım olmadıkça oda çok zor şimdiki topçular eskisi gibi değil sıkıntı yokluk görmemişler internet çocukları olmuş serdar bali geldi anlattı bize eskiden futbol nasıldı 1 kramponumuz vardı soba vardı camımız kırıktı üşürdük daha neler neler.....

Ahmet Kuru
26.04.2009, 02:50
Bu saatte kadar bilerek foruma girmedim...
Sırf içimdeki kini ve nefreti kendi içimde atabileyim...
Evet..
Bugün utandım...
Yerin dibine girdim...
Biz bugün yenilmedik,resmen ezildik...
1 haftadır iple bu günü bekledik,sabırla,inançla...
Bütün sezonun yapılan hatalarını bir kalemde silmenin vakti gelmişti..
Sivas'da hemşerilerimize yapılan küstahsızlığın,terbiyesizliğin cevabını sahada verecektik ümidi ile 16:15 i bekledik...
Bizim inancımızın %1 lik kısmı bile sizde yokmuş...
Sahada iki pas yapamayan,her pası hata kokan amatörce hatalar yapan,yedikleri gollerin eşine halısahalarda bile zor raslanan bir takım izlettiniz...
Ve...
birde suçu taraftara atıp,üzerinizdeki baskıdan bahsediyorsunuz...
Bu utancın sorumlusu bunun hesabını verecek....
Son olarak;
Bizi tüm Türkiye'ye rezil ettiğiniz için sizi tebrik ediyorum!!!

Mustafa Ayazoğlu
Sadri Şener: Mağlubiyeti hocaya sorun

Trabzonspor'un deplasmanda Sivasspor'a 3-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından Trabzonspor Başkanı Sadri Şener kısa ve öz konuştu.

Maçın ardından bir hayli üzgün ve sinirli olduğu gözlenen Sadri Şener basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine "Biz yönetim olarak elimizden geleni yaptık. Mağlubiyeti gidin hocaya sorun" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11513477.asp

Trabzon yönetiminin bu mağlubiyetin ardından olğanüstü toplanacağı ve bazı kararlar alacağı öğrenildi.

Erdal
Saatlerdir okuyorum burda yazılanları çok arkadaşımızın aylardır akıllarından geçenleri böyle "muhteşem" bir fırsat bulduklarında yazıya döktüklerini görüyorum ve gene görüyorum ki sorun Ersun Yanal falan değil herhalde bu koca ülkede sadece ve sadece bize mahsus şişkin egolarımız saatlerce okuduğum yazıların içinde kocaman kocaman yapılan tespitler ve itidalli davranıp tartışalım deyip kısa sürede fikir değiştiren yazılar dahil dişe dokunur çok az yazı okuyabildim isimler üzerinden tartışıyorsak neden kızıyoruz ki yanbeyi nickli kişiye gerçekten tartışmak istiyorsak yöntemi tartışalım kişileri değil ama yapmayız bunu o şişkin egolarımız o çok bilmişliklerimiz izin vermez buna bırakın hocayı futbolcuları allasen gelin nasıl iyi bir kulüp olunur onu tartışalım nasıl iyi taraftar olunur bunu tartışalım ama burda şunu gördüm ki çoğumuz iyi gün dostuyuz ZOR DOSTUM ZOR

Daha açık yazın...En azından muhatabınızı yazın ki arkadaşlar anlasın. Ben anladım muhatabınız benim ama onlarda anlasın...Ayıp ediyorsunuz...Allah şahittir bu güne kadar Trabzonspor'la ilgili tek mesajımda pazarlık yapmadım. Bu anlamda yaptığınız niyet okuyuculuğunu da Allah a havale ediyorum...

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 02:54
Memhet, bu dokundurmalardan nefret ediyorum. Kimse için kulis yapmadım. Şu ana kadar da herhangi bir kulis içeren mesaj görmedim. Ayrıca emin ol Trabzonspor'un hocası halen forumlarda kulis yaparak belirlenmez...Bayılıyoruz kurtlar vadisi oynamaya...

Adim Mehmet. Trabzonspor'un hocasinin forumlarda kulis yaparak belirlenmediginden eminim. "Kutlar vadisini" hic izlemedim.

selimatal

Arkadaşlar,

Şenol Güneş futbolcu iken ne ise bugün de odur. Konuşturmayın beni. Oynarken dünyanın en iyi kalecilerinden biriydi. TS un da efsane isimlerinin başında gelir.

Ama şu anda saat 02.51 ve sabah oluyor. Biz hala buradayız. Üstelik keyifli değiliz. Ne için buradayız?

Şenol gönülden TS ludur. Ama şahsi menfaatle TS için fedakarlık karşı karşıya gelse daima şahsi menfaati galip gelir. Onun kişiği bu. Ve asla değişmez. 30 yıldır değişmedi.

Futbolcuyken neredeyse görüştüğü arkadaşı yoktu desem ne dersiniz mesela?

Suha
ersun hocanın denizli maçından başlayan çöküşü sonumuz getirdi..hayatımda bu kadar rezil bir oyun görmedimm tek sebebi var ersun yanall..onurluysa yarın yada p.tesi istifasını verir..bn hocanım bir b lanı olduğunada inanmıyorm ..olsaydı denzili maçndan sonra oygulardı..kaç mç geçtii..başkanın baskısıyla tek forvete döndüü..bizz aleme madar ettilerrr.yazıklar olsunn..ersun hoca son söznün istifa olsun..

Erdal
Yaz walla. Ben bıktım anlatmaktan. Ama benim anlattığım yemek olayını yaz cesaretin varsa.:)

Bahsettiğiniz şahsi menfaat değil komitacılıktır. Trabzonspor ve tüm kulüplerde komitacılık vardır. Ekipçilik de diyelim buna...Mehmet Ali Yılmaz'ın Trabzonspor u yönetemeyeceğine kani olup onu devirme planları yapmak şahsi menfaati düşünmek değildir...

Söz konusu Trabzonspor olduğunda her duyduğumu yazmamayı yeğlerim abi...Bu Şenol hoca için geçerli olduğu kadar Ersun hoca için de geçerlidir...Şenol abi son cümlem size idi...

asimetrik
26.04.2009, 02:56

Sevgili renkdaşım ne olur şu medya denen acayip yerlerdeki adamların yaptıklarını yapma, ne olur. En gıcık olduğum şeydir. Yuvarlak konuşma şekli. Hepimizi burada zan altında bırakma.

josehakan
26.04.2009, 02:56
fotospor Artık Gid'ERSUN diye başlık atmış????

Suha
26.04.2009, 02:57
Bu saatte kadar bilerek foruma girmedim...
Sırf içimdeki kini ve nefreti kendi içimde atabileyim...
Evet..
Bugün utandım...
Yerin dibine girdim...
Biz bugün yenilmedik,resmen ezildik...
1 haftadır iple bu günü bekledik,sabırla,inançla...
Bütün sezonun yapılan hatalarını bir kalemde silmenin vakti gelmişti..
Sivas'da hemşerilerimize yapılan küstahsızlığın,terbiyesizliğin cevabını sahada verecektik ümidi ile 16:15 i bekledik...
Bizim inancımızın %1 lik kısmı bile sizde yokmuş...
Sahada iki pas yapamayan,her pası hata kokan amatörce hatalar yapan,yedikleri gollerin eşine halısahalarda bile zor raslanan bir takım izlettiniz...
Ve...
birde suçu taraftara atıp,üzerinizdeki baskıdan bahsediyorsunuz...
Bu utancın sorumlusu bunun hesabını verecek....
Son olarak;
Bizi tüm Türkiye'ye rezil ettiğiniz için sizi tebrik ediyorum!!!

kesinlikle haklısnn..birileri bedel ödeyecekse bu biz değilizs...bizi aleme madara ettilerr..yerin dibine girdimm resmen..

Ahmet Kuru
26.04.2009, 02:59
fotospor Artık Gid'ERSUN diye başlık atmış????
Her türlü başlık mübah...
rencide mi olur diye düşünüyoruz yoksa?
beni bugün milletin diline düşünler,tüm Türkiye'nin diline düşsün umrumda mı?

Erdal
Adim Mehmet. Trabzonspor'un hocasinin forumlarda kulis yaparak belirlenmediginden eminim. "Kutlar vadisini" hic izlemedim.
Neyin kulisini kim yapıyor Mehmet? Söyle de bilelim o zaman...Ben Şenol hocayı çok severim. Bunu her zaman yazdım. Ama bu takımın başına hoca olarak gelmez. Gelmemeli...Nerde kulis...Bu akşam ne konuşmalıyız...Sivas a küfür mü etmeliyiz? Trabzonspor u çok sevdiğim için mi burdayım? Hayır uyuyamadığım için burdayım. Benim gibi uyuyamayan arkadaşlarla konuşup sancı hafifletmek için burdayım. Kutsal görevim falan yok....Kaldı ki bunu açıkça yazarsan bunu da konuşuruz. Ama imalar göndermeler bunu hakedecek neyimi gördünüz...

selimatal

Olaya ortadan balıklama dalmışsın. Hiç te saatlerce okumuş gibi şeyler yazmamışsın kardeşim. Üstelik bu yazılanlar bugünün işi de değil. Eleştirdiğin kişiyi savunmak bana düşmez ama binlerce mesaj yazmış birini bu şekilde eleştirmen de hiç hoş değil.

Fikrin varsa söyle yararlansın herkes. Eleştirdiğin konu varsa onu da açık açık yaz ki anlayalım. "Ego" gibi laflar komik kaçıyor. Saat 03.00 olmak üzere. "Ego" için bu saatte kim burada durur?

kuman
26.04.2009, 03:00
Arkadaşlar,

Şenol Güneş futbolcu iken ne ise bugün de odur. Konuşturmayın beni. Oynarken dünyanın en iyi kalecilerinden biriydi. TS un da efsane isimlerinin başında gelir.

Ama şu anda saat 02.51 ve sabah oluyor. Biz hala buradayız. Üstelik keyifli değiliz. Ne için buradayız?

Şenol gönülden TS ludur. Ama şahsi menfaatle TS için fedakarlık karşı karşıya gelse daima şahsi menfaati galip gelir. Onun kişiği bu. Ve asla değişmez. 30 yıldır değişmedi.

Futbolcuyken neredeyse görüştüğü arkadaşı yoktu desem ne dersiniz

mesela?

Futbolcuyken arkadaşları ile arsını olmadığını ben de biliyorum bu da zaten zaaflarındandır ama menfaatlerini takımın üstünde tutar demek başka şey yoksa ben de onun bir sürü zaafını söylerim.

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:01
Daha açık yazın...En azından muhatabınızı yazın ki arkadaşlar anlasın. Ben anladım muhatabınız benim ama onlarda anlasın...Ayıp ediyorsunuz...Allah şahittir bu güne kadar Trabzonspor'la ilgili tek mesajımda pazarlık yapmadım. Bu anlamda yaptığınız niyet okuyuculuğunu da Allah a havale ediyorum...

Erdal ben asla niyet okuyuculuğu yapmam eğer muhatapları yazsam sanırım yazımın iki katı kadar bir liste olurdu evet bu muhataplarında biri de sendin (ben hala daha samimiyetimiz olduğunu düşünürek sen diyorum) istersen bu akşam yazdığın yazıları başından beri bir oku belki ne demek istediğimi daha iyi anlarsın o zaman senle ilgili fikrimi çok daha açık söyliyim ne insanlığından ne Trabzonsporluluğundan ne de samimiyetinden zerre kadar kuşkum yok ama seni uzun zamandan beri takip eden biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim Trabzonlu bir Trabzonsporluluğun var yöntem tartışalım derken de bunu kastetmiştim model önerelim bu ayıp değil ama bunu da güne göre yapmıyalım niyetim (okuyuculuğum değil)dün sen haklıydın bugün ben gibi sonuca bağlı tartışmalar yerine yapısal sorunlarımızı tartışalım yoksa bu böyle devam edecek

küçük bir eleştiri lütfen kendi kendinize anlam çıkarmadan ne demek istediğimi bana sorun

Cem Akyüz
26.04.2009, 03:04
Neyin kulisini kim yapıyor Mehmet? Söyle de bilelim o zaman...Ben Şenol hocayı çok severim. Bunu her zaman yazdım. Ama bu takımın başına hoca olarak gelmez. Gelmemeli...Nerde kulis...Bu akşam ne konuşmalıyız...Sivas a küfür mü etmeliyiz? Trabzonspor u çok sevdiğim için mi burdayım? Hayır uyuyamadığım için burdayım. Benim gibi uyuyamayan arkadaşlarla konuşup sancı hafifletmek için burdayım. Kutsal görevim falan yok....Kaldı ki bunu açıkça yazarsan bunu da konuşuruz. Ama imalar göndermeler bunu hakedecek neyimi gördünüz...

Edal Hocam bir kişinin yazdığı yorumdan dolayı sinirlenmeyin biz biliyoruz sizin nasıl biri olduğunuzu

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:05
Olaya ortadan balıklama dalmışsın. Hiç te saatlerce okumuş gibi şeyler yazmamışsın kardeşim. Üstelik bu yazılanlar bugünün işi de değil. Eleştirdiğin kişiyi savunmak bana düşmez ama binlerce mesaj yazmış birini bu şekilde eleştirmen de hiç hoş değil.

Fikrin varsa söyle yararlansın herkes. Eleştirdiğin konu varsa onu da açık açık yaz ki anlayalım. "Ego" gibi laflar komik kaçıyor. Saat 03.00 olmak üzere. "Ego" için bu saatte kim burada durur?

Arkadaşım sizin dilinizi biliyorum yazdıklarınızıda uzun uzun zamanlardan beri takip ediyorum ama sizin diliniz bana ağır onun için sizinle tartışmaya girmek istemem üstte ne niyetle yazdığımıda anlattım o arkadaşımıza

Saygılar

Suha
26.04.2009, 03:07
trabzon medeniyetin merkezii..biz onlara çiçek verdik onlar bize taş attıı..toptan anlamayan bir avuç neyse adamlara maskara oldukk..ulannn bu kadar madar olunurr..ayıptır bee...tabi siz ne anlarsınzıs gurbette yaşamanın ne olduğunu ne alnasınızs..bir sivaslıya rezil olmak sizce ne ifade eder..ne çilmizs varmışş allhımmmmm....

josehakan
26.04.2009, 03:07
Her türlü başlık mübah...
rencide mi olur diye düşünüyoruz yoksa?
beni bugün milletin diline düşünler,tüm Türkiye'nin diline düşsün umrumda mı?

inan bugün yerin dibine girip bir daha çıkmak istemedim kahvedeki o halim ne sen sor nede ben söleyim tarzındaydı nyse saglık olsun diyemedim çünkü o kadar inandımki heryere ama yere dedim alcaz 3-0 iddada 1 verdirmedim alt verdirmedim niemi Trabzonspor'um çok farklı kazanacaktı inan bugun 1-0 a razı oldum be:S:mad::mad::eek:

josehakan
26.04.2009, 03:08
Haftaya Kayseri maçında Stad nasıl olur düşünen varmı??? (düşünen varmı derken kötü değil nasıl olcak ruh hali olarak)

TS-FAN
26.04.2009, 03:08
Arkadaşlar,

Futbolcuyken neredeyse görüştüğü arkadaşı yoktu desem ne dersiniz mesela?
Abi,
Şenol Güneş'in Trabzonsporluların kalbinde ayrı bir yeri var.
Bu yazdıklarınızı karşılıklı konuşurken söylerseniz tamam da, burda bildiğiniz gibi binlerce insan tarafından okunuyor.
Yine de siz bilirsiniz.

asimetrik
26.04.2009, 03:09
küçük bir eleştiri lütfen kendi kendinize anlam çıkarmadan ne demek istediğimi bana sorun

Peki soruyum, bu son cümleyi anlamadım. Açıklarmısınız?
Samimi bir soru olduğundan şüphe etmeyin. Gerçekten anlamadım.

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:10
Peki soruyum, bu son cümleyi anlamadım. Açıklarmısınız?
Samimi bir soru olduğundan şüphe etmeyin. Gerçekten anlamadım.

Erdal arkadaşa yönelikti bu cümle

MuratJ
26.04.2009, 03:12
trabzon medeniyetin merkezii..biz onlara çiçek verdik onlar bize taş attıı..toptan anlamayan bir avuç neyse adamlara maskara oldukk..ulannn bu kadar madar olunurr..ayıptır bee...tabi siz ne anlarsınzıs gurbette yaşamanın ne olduğunu ne alnasınızs..bir sivaslıya rezil olmak sizce ne ifade eder..ne çilmizs varmışş allhımmmmm....
o şehrin futbol takımı evet tam bir futbol takımı.
şehrine gelirse bu ülkede futbolu hakedecek bence en son şehirlerden biridir. her yönüyle.
Ancak hocalarıyla yönetimleriyle iyi iş yaptılar takım oldular. Sivasspor futbol takımına lafım yok ancak bulundugu şehir işte bu ulkede futbolu hakedecek en son yerlerden biri bana göre.

Ki o futbol takımı bize top göstermedi bugun. Sahada ne istediginden ne yaptıgından haberi olmayan oyuncuların hepsi bizdeydi. Böyle olursan bu sonucu alırsın hakettiler bu sonucu. Hocasıda dahil.

Hocaya gelince büyük camiaları kaldıramadıgı artık çok açık. Evet bizde biliyoruz istikrar olmalı cok onemli evet bizde istiyoruz sonuna kadar istikrar demeyi. Ama bu hoca ile olmaz ciddi eksiklikleri var takımı hazırlama, motive etme...vs suan aklıma gelenler. Hırslı büyük camiaları kaldırabilecek tecrübede kaliteli teknik adama ihtiyaç var.

Bu takımdan gitmesi gerekende birsürü oyuncu var.

Bunlar benim görüşlerim
...

Erdal
26.04.2009, 03:12
Erdal ben asla niyet okuyuculuğu yapmam eğer muhatapları yazsam sanırım yazımın iki katı kadar bir liste olurdu evet bu muhataplarında biri de sendin (ben hala daha samimiyetimiz olduğunu düşünürek sen diyorum) istersen bu akşam yazdığın yazıları başından beri bir oku belki ne demek istediğimi daha iyi anlarsın o zaman senle ilgili fikrimi çok daha açık söyliyim ne insanlığından ne Trabzonsporluluğundan ne de samimiyetinden zerre kadar kuşkum yok ama seni uzun zamandan beri takip eden biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim Trabzonlu bir Trabzonsporluluğun var yöntem tartışalım derken de bunu kastetmiştim model önerelim bu ayıp değil ama bunu da güne göre yapmıyalım niyetim (okuyuculuğum değil)dün sen haklıydın bugün ben gibi sonuca bağlı tartışmalar yerine yapısal sorunlarımızı tartışalım yoksa bu böyle devam edecek

Bununla ilgili somut bir yazınız oldumu abi?...Selim abi'nin hoca'nın gitmesi gerektiğine dair uzun mesajına sahiden en azından bu maçın ertesinde yani maç, hoca değişiklikler aklımdayken verebilecek tek bir cevabım yoktu. Yerlilik konusunda hiç değişmedim. Özevlatçıyım ben...Ama Tolunay da özevlattır benim için...Bu biraz dünya görüşümle de örtüşüyor belki...Yerli lafını seviyorum...Futbolu oyun olarak görmüyorum...Ama anlamaya çalışıyorum en azından...Dün Ersun hoca kalsın mutlaka kalmalı diyenlerdenim. Ama şehri dinlesin de dedim..Şehir derken evet o kitleyide yani sürekli şikayet ettiğmiiz derin Trabzon u da kasdediyorum...Yani değişen ne var anlamadım. Bu akşam hoca hatta yönetim dahil her şey konuşulmalı...Çünkü sahada bir takım yoktu...Kenarda da hoca...

asimetrik
26.04.2009, 03:15
Erdal arkadaşa yönelikti bu cümle

Erdal'la senli benli (ki kendisinin iznine sığınarak bende öyle konuşuyorum) konuşup sonunda çoğula dönünce bende aceba bir hata ettik laf bize mi diye, alınıyım mı diye sordum. Görüyorsun açık yazmayınca alınıyoruz ayrıca da hassas bir günde daha hassas oluyoruz. Sadece bu yüzden daha açık yazsan ne güzel olur. Neyse sonunda anlayabildim.:)

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 03:15

Kimin ne yazdigini sende görüyorsun. Bende Senol hocayi severim, bunu cok yazmasamda. Gelmesini bende istemem. Neden Sivas'a küfür edelim ki, anlamadim? Ben bu aksam Trabzonspor'u cok sevdigim icin uyuyamiyorum. "Kusal görev" diye birsey yazmadim. Yazilarinin cogunu begenerek okuyorum, (kusura bakma) ama bu gece biraz fazla "duygusalsin" gibi...

Tayyip Bosnalı
26.04.2009, 03:20
Bu Ali Kemal Anısını Anlatan Arkadaşa Çok Teşekkürler
Bugün Belkide Rastladıgım Tek Güzel Şeydi
Harun Abi Takip Ediyorsa Yada Diğer Modlar Lütfen
Yeniden Çıkaracagımız Kitap İçin Kayıt Etsinler Bu Anıyı

Renkdaşlar Ortamı Germeyelim Lütfen
Erdal Abi Rica Ediyorum Sende Alıngan Olma Lütfen :)
Seni Bilen Biliyor Zaten Abi. Şahsına Yönelik Bir
İthaf Olsada Kolay Kolay Kabul Görmez Bu 1
2 side Bu Forumda Allah 1 Harici Yazdıgın Her Cümle Eleştirilir
Buda 2 :) ki Sen Bunu Bizden Çok Daha İyi Bilirsin :)

Ben Şenol Güneşin Geleceğini Düşünmüyorum
Ersun Yanal Gitme Taraftarı Değilse Bu Kadar Eleştiriden
Sonra Gitmeyi Kafasına Koymadıysa HEYECANLI OLMAK
ve takıma HEYECAN KATMAK ŞARTIYLA KALSIN
bunun dışında eksik birşey yok gibi çünkü he 2 forvet
bide sağbek eksik oda ayrı konu ama futbol kadrodan
çok yürek ve inanç işi her ne kadar 2 sinide sevmesemde
Bülent Uygun ve zamanındada Fatih Terim bunu gösterdiler

Ersun Gidecekse Mutlaka Yabancı Hoca Gelsin. Alman veya İngiliz
Kökenli Sisteme Önem Verecek Ama Mümkünse Ziya Doğan
Felsefesinde MANTELİTE aşkında olmayan :D biri olsun

Hani Hep Anlatırlar ya Bjknin Efsane Hocasını : Hakkı Babayı
Tatlı Sert Ortayı Bulabilen Bir Adam Olsun
Ne Ziya Doğan Kadar Dövsün :) Ne Ersun Yanal Kadar
Sevsin ve Şımartsın :)

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:22
Erdal somut yazım olmadı belki ama daha önceki konuşmalarımızda ipuçları vermiştim düşüncelerimle iligili valla biraz garip olacak ama mikromilliyetçilik değil ama şehir takımı olup ordan ülkeyi kucaklamak benim dünya görüşümlede uyuşuyor ziyadesiyle ama Trabzonsporu Trabzonlular yönetmeli mantığı da doğru gelmiyor bana eğer bu takım bu ülkede ihtilal yapmışsa ve birçok insan buna sahip çıkmışsa azcık daha dışarı açılsak kazanır mıyız kaybeder miyiz? ama izin verilmiyor buna kolay kolay verilceğede benzemiyor
son bir not Ersun Hoca nın takıntılarından bende bıktım ama sorun burda değil yani isimlerde değil

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:23
Erdal'la senli benli (ki kendisinin iznine sığınarak bende öyle konuşuyorum) konuşup sonunda çoğula dönünce bende aceba bir hata ettik laf bize mi diye, alınıyım mı diye sordum. Görüyorsun açık yazmayınca alınıyoruz ayrıca da hassas bir günde daha hassas oluyoruz. Sadece bu yüzden daha açık yazsan ne güzel olur. Neyse sonunda anlayabildim.:)

Haklısın dostum senle başlayıp sizle bitirmişim :)

Uğur Cira
26.04.2009, 03:27

Yattara:

Umut:

Hüseyin:

Song:

ön taraflara alayım yorumu dedim.baştan sona kadar okudum. mükemmel bir yorum.

Erdal
26.04.2009, 03:29
Herkes birbirini anladıysa mesele yok. Tamam ben bu aralar fazla alıngan olabilirim...Ha bu arada başkana aşkolsun...Kötü oynadık yenildik de başkanım. Hocaya sorun deme..Hocaya sen soracaksın çünkü...

selimatal
26.04.2009, 03:29
Abi,
Şenol Güneş'in Trabzonsporluların kalbinde ayrı bir yeri var.
Bu yazdıklarınızı karşılıklı konuşurken söylerseniz tamam da, burda bildiğiniz gibi binlerce insan tarafından okunuyor.
Yine de siz bilirsiniz.

Canım kardeşim,
TS a hoca seçmek kızını kocaya vermekten daha az önemli değildir sanırım sabahın bu saatinde burada olanlar için.:) Kızını verirken mutlaka araştırırsın vereceğin çocuğu değil mi?

Efsaneler asla zarar görmez. Onlar olmasa neyi konuşacaktık bugün? Ama biz geçmişten değil gelecekten bahsediyoruz. Seneye ve ondan sonraki seneler Sivas maçından sonra sabaha kadar çok daha mutlu ve güzel içerikli mesajlar yazabilelim diye.

Şenol bizim canımız. Diğerleri gibi. Ama deik ya kızı kocaya verecez. O zaman herşeyi açıkça sorgulamalıyız.;)

asimetrik
26.04.2009, 03:30
Haklısın dostum senle başlayıp sizle bitirmişim :)

Bu vesile ile bir şey daha söyleyeyim, bu dikkatim gramer amaçlı değil, sadece nefret ettiğim ulusal kanalların spor programlarını, asla seyretmeyerek, buradaki sizler gibi Ts sevdalıları değerli arkadaşların Trabzonspor ile ilgili neler düşündüğünü anlamak için ,yazılarını dikkatle okumamdandır.

Şenol Altunsoy
26.04.2009, 03:34
Herkese iyi geceler her ne kadar bu kafayla uyuycak olamasakda

Bilâl ÇOBAN
elimizdeki malzeme iyi fakat ruhsuz. özkan sümer - şenol güneş - ersun yanal karışımı bir hoca istiyoruz :)

Cem Akyüz
Erdal Hocam tamamen kişisel merakımdan soruyorum siz şu anda başkan olsaydınız alacağınız karar yada kararlar neler olurdu

asimetrik
26.04.2009, 03:35
Herkes birbirini anladıysa mesele yok. Tamam ben bu aralar fazla alıngan olabilirim...Ha bu arada başkana aşkolsun...Kötü oynadık yenildik de başkanım. Hocaya sorun deme..Hocaya sen soracaksın çünkü...
Erdal daha önce de yaptı bunu başkan, eleştirildi ama neresinden bakarsan çok zekice ve doğru bir cevap. Soru teknik bir soru muhatabı Teknik direktör. İyi oyun olsada aynı cevap geçerli. Hep derler ya başkan teknik işlere karışmasın diye, karışmıyor :) Bunun yanında senin dediğini de yapıyor, hocaya da sormuş oluyor.

Erdal
26.04.2009, 03:37
Erdal Hocam tamamen kişisel merakımdan soruyorum siz şu anda başkan olsaydınız alacağınız karar yada kararlar neler olurdu

Ersun hoca ile 5 saatlik baş başa mümkünse Trabzon dışında bir sohbet yapardım...Sonra ona garanti para olarak mevcut sözleşmenin yarısı prim olarak da 1 katı teklif edip gerçekten inanıp inanmadığını anlardım....Gerçekten inanıyorsa transfere bu günden başlar, gidecekleri bu günden pazarlamaya çalışırdım...

selimatal
26.04.2009, 03:38
Arkadaşım sizin dilinizi biliyorum yazdıklarınızıda uzun uzun zamanlardan beri takip ediyorum ama sizin diliniz bana ağır onun için sizinle tartışmaya girmek istemem üstte ne niyetle yazdığımıda anlattım o arkadaşımıza

Saygılar

Her şeyden önce yaşınızın 47 olduğunu yeni gördüm. Acayip te sevindim abi diyecek birini buldum diye.:)

Aslında dilim ağır değil ama keskindir zaman zaman. Erdal önemli biri bu forumda. Kalmaz bu saatlere ama görev çıktı mı kalır.;) Hassasiyetim bunaydı.

Üzdüysek affola elbette. Ama tek sorumlusu Sivas bunların.:)

Bu Sezonun Dersleri ve 2009-2010 Sezonuna Hazırlık... diye bir başlık açtım ama 1 saattir giremedim bile buraya ve özele cevap yetiştirmekten. Bence ayrıntıları sonraya bırakıp önce "ana unsurlarda" ortak bir görüşe varmalıyız.

Sivas maçı sadece bir maçtı. Ama açıkça görünüyor ki tek tek hiçbir maçın önemi yok. Mesele "çatı" da. Çatı akarsa ne boya kalır ne de eşya. Seneye çatı akmamalı. Ve bu tamir bugünden başlamalı. Kalan 5 maç umurumda bile değil. Bir mucize olacak ve şampiyonlar ligine gideceksek te bu gerçekten mucize olur ve buralarda yazmakla hiçbir ilgisi olmaz.

Seneyi ve daha sonraki seneleri düşünelim, planlayalım, yönetimimizle ve tüm TS lularla paylaşalım. Hem de hemen...

only ts
26.04.2009, 03:39
saat 4 e gelecek nerdeyse 18 aktif üye .... hala daha içimizi rahatlatamadık hala daha sinirimizi yazılarımızla gidermeye calısıyoruz merak ediyorum acaba futbolcularda içlerinde azıcıkda olsa bir rahatsızlık olmusmudur yani diyorlarmıdır yaa yazık oldu bu taraftara gercekten merak ediyorum...
bu takımında basına tolunay kafkas yada ertugrul saglam da olabılır ancak ben sert birini istiyorum tolunay gelsin bence !!

only ts
26.04.2009, 03:43
şu üstteki kazım koyuncunun sözüne bakın aslında hersey orda saklı.. YÜREK ULAN YÜREK !!

Mehmet Sarigül
26.04.2009, 04:00
Erdal daha önce de yaptı bunu başkan, eleştirildi ama neresinden bakarsan çok zekice ve doğru bir cevap. Soru teknik bir soru muhatabı Teknik direktör. İyi oyun olsada aynı cevap geçerli. Hep derler ya başkan teknik işlere karışmasın diye, karışmıyor :) Bunun yanında senin dediğini de yapıyor, hocaya da sormuş oluyor.

Zekice oldugu kesin ama hic dogru bulmuyorum. Hedef gösteriyor, acik ve net.
Buna benzer aciklamalar Yattara'nin Katar'a transferinin gündeme geldiginde de yapilmisdi.

Bu takimin iyi futbol oynamamasinda yönetimin ve baskanin en az Ersun Yanal kadar "katkisi" var, bence.

Bilâl ÇOBAN
26.04.2009, 04:06
Bu takimin iyi futbol oynamamasinda yönetimin ve baskanin en az Ersun Yanal kadar "katkisi" var, bence.

oldu olacak bir de taraftarı azarla tam olsun...

Karadeniz_37
26.04.2009, 05:11
Ikinci golu izlemeyen arkadaslar mactan soora ozetten izlesinler.. Resmen kahroldum.. Bukadar mi kolay Trabzonspora gol atmak..

Sayfa 182.Bu sayfaya kadar gercekleri gören bir taraftar olmamasi cok üzücü.

Ersun Yanala laf sögleyen kimseler bu gole baksin.(Digerleride bunu aratmiyor ama bu kadarida pes)

Bu topicde anladimki cogu kimse burda futbolun F anlamiyor.
Vatan Millet Sakarya gdiyor.

Ersun Yanal egerki önümüzdeki seni kalsin vede Alex benzeri bir orta sahaya kimse alalim vede lugano gibi defans adami olsun ligin son 5 haftasinda tur atariz.

Karadeniz_37
26.04.2009, 05:14
oldu olacak bir de taraftarı azarla tam olsun...

Ben taraftari azarladim o konuda icin rahat olsun :)

Bu ara profilindeki REISIN resmi cok anlami.

MEKANI CENNET OLSUN

28TS61
26.04.2009, 05:19
butun gun zor tuttum kendimi mactan sonra arkadaslarin yaninda aglamim diye, icimden hep dua ettim futbol muhabbeti acilmasin diye. neden hep biz diyede sordum kendi kendime

Muhammet
26.04.2009, 05:36
Bu maçı, en azından, kazanamayacağımızı biliyordum, yani öyle düşünüyordum. Ama böyle bir oyun beklemiyordum. Çok üzüldüm açıkçası.

POYRAZ
26.04.2009, 05:40
.................................................. .

TsClub41
26.04.2009, 06:40
[/B]

her zaman sÖyledİm gene sÖylÜyorum. Ersun hoca babamin uŞaĞi deĞİl.

Ama aĞir olun yavaŞ gelİn. Burasi İnsanlari aŞalayabİleceĞİz, İstedİĞİnİz gİbİ atip tutabİleceĞİnİz İÇİnİzdekİ kİnİ pervasizca boŞaltabİleceĞİnİz bİr yer deĞİl. Akilli yorumlar yapin. Kİmsenİn kİŞİlİĞİne, karakterİne,adamliĞina laf atmayin. Sevmİyorsaniz sinirlari İÇİnde eleŞtİrİn.

Ama adam akilli yorumlar yapin.

Ne anlatıyosun sen ya..!istiyosan gibip bide elini öpelim.Ersun Hocam çok güzel mağlubiyet aldırdın bize..Allah sende razı olsun diyelim.Bu kadar insanı bir hoca üzüyosa burda onu eleştirmek bizim en doğal hakkımız.Bu adam bi daha ki sezonu göremez.Sözleşmesi bitsin defolup gider...

hasancebi81
26.04.2009, 06:41
Sayfa 182.Bu sayfaya kadar gercekleri gören bir taraftar olmamasi cok üzücü.

Ersun Yanala laf sögleyen kimseler bu gole baksin.(Digerleride bunu aratmiyor ama bu kadarida pes)

Bu topicde anladimki cogu kimse burda futbolun F anlamiyor.
Vatan Millet Sakarya gdiyor.

Ersun Yanal egerki önümüzdeki seni kalsin vede Alex benzeri bir orta sahaya kimse alalim vede lugano gibi defans adami olsun ligin son 5 haftasinda tur atariz.

Senin nekadar anladiginda belli. Real oyle bir gol yermiydi, sebebi oyuncularimi.
Allah askina Serkan o pozisyonda nerede, neden en hizli adamini geride birakmiyorsun. Cale tamam gerekenide yapti koy yanina birde Serkani, bunu oyuncumu dusunecek. Senin savundugun teknik direktorunun sahanin kenarina kadar kosup bagirip alooo Serkan kos geride bekle hizli hucum yemeyelim demesi lazim degilmi. O boyuyla golmu atacakti Serkan kose vurusunda.

Ersun Yanalin eline Alexi Luganoyu verseler onlarida bitirir. Colmanin bu duruma gelmesinin sebebi Ersundur. Adam kendini gelistirecegine daha kotuye gidiyor.

Sebep: Uzum uzume baka baka kararir. Yattara dedigimiz takimin yildizi, vedari iftiharimiz, super oyuncu, muthis yetenek aldigi her topta 3 kisiyi gecmeden pas atmiyor. gecen hafta gorduk 2 pas ve 5 saniye icerisinde cokta rahat gol atilabiliyor. Ama yattara gibi bir adaminiz varsa bu mumkun degil. Sezon boyunca sag kanatta Serkan ile beraber oynadi adama verdigi pas ya 5 tir yaa 6. Colmanda bakiyor bu takimda pas atani degil, oyun kurani degil, oyunu acip rahatlani degil, calim atip goze hos gelen futbol oynayani seviyolar, adamda 4 haftadir bunu yapmaya calisiyor.

Yattarayi kazanmak icin Isaaci, Barisi ve simdide Colman ve Alanzinhoyu kaybetmek uzere olan hocadir bunlarin sorumlusu. Sen nesini savunuyorsun ben hala anlamadim. Yada gercekten futbol bilgin bizden cok yuksek oldugu icin biz anlayamiyoruz.

Aman benim eksigim sol kanat bana bir sol kanat llazim, gozunuzu seveyim bana sol kanat alin, sol kanadimiz olursa kesin sampiyonuz deyip bir adama 4 milyon euro verdikten sonra adami dogru durust oynatmayan hocadir sorun. Oynattigi zamanlarda sol kanat oynatamayan, sagli sollu atak yaptigimiz bir mac izletemeyen hocadir sorun. Gol atamadigimizin ve gol atmadan mac kazanamayacagimizi anlamayan hocadir suclu olan. Sol kanat alacagina forvet isteseydin be hoca.

Yedek klubesindeki direklere birisi tutkalmi koymus ne yapmis, adam sirtini oradan alamiyor. Melun melun bakiyor, ne yapsam ne yapsam, koskoca bir sezon ole bakti.Oyun taktigi ve anlayisi 0 adamda. sadece kondusyon yukler ve antreman yaptirir. 1 yildir 4-4-2, cift forvet tek kanat, sisirme toplar, belli bir sistem yok, mucadele et, olursa olur.

Yok yok senin futbol bilgin bizden daha iyi. Ersun hoca super, butun suc yonetimde, oyuncularda ve taraftarda.

Baris, Isaac, Ceyhun, Giray, Faty bu adamlara sans vermeyen kazanmaya calismayan hocadir suclu. oki kullanmayacaksin enden aldin. Klubede otursunlar diyemi. Bende gelir otururdum orda. Ne farki var butun mac kicini izlerdik bizde.

gokmavi
26.04.2009, 07:35
Saat 5:45. Uyku tutmadı, oturdum bilgisayarın başına.
Yaş yolun yarısını geçmeye yüz tutunca, kaybettiğinde hissettiğin duygu öfkeden çok üzüntü oluyor.
Bir hafta boyunca içim içime sığmadı bu maçı beklerken. Her sabah işe gittiğimde oradaki tek Türk meslekdaşım ve yakın dostum Giresun'lu bir abimize söylüyordum 'Abi 5 gün kaldı maça, abi 4 gün kaldı, abi şu maç günü bir gelse'.
Maç günü geldi çattı, çok önceden verdiğim bir söz sebebi ile ilk devre esnasında yoldayız. Gayet gerginim, ufak tefek şeyler yüzünden eşime sarıyorum. Neyse, sözümüz olan arkadaşlara varınca içeri fırtına gibi dalıp hemen soruyorum 'Abi sende uydu vardı, değil mi? Gözünü seveyim aç şu TRT Radyo-1'i de maçı dinleyeyim'. Arkadaş hemen buluyor kanalı, reklamlar. Oturuyorum koltuğa, heyecanla, pür dikkat bekliyorum skoru öğrenmeyi. Etrafta çocuk sesleri, hanımların hararetli muhabbeti gırla gidiyor, sesini biraz daha açıyorum radyo/televizyonun. Sonunda reklamlar bitiyor ve spikerin sesi geliyor. Gürültünün arasında 'ilk yarıda sahada iki gol vardı' ve 'Abdurrahman''ı seçiyorum. Kalbim sızlıyor. Bu durumda, Abdurrahman kendi kalesine atmadıysa :), bizim önde olmamıza imkan yok. En kötü ihtimalse 2-0 aleyhimize. 'Yok yahu' diyorum kendi kendime, 'O kadar da değil'. Az sonra salon boşalıyor, ortalık sessizleşiyor, spiker skoru söylüyor ... İkinci yarının başlaması ile tak, üçüncü golü yiyoruz ... Arkadaş içeri gelip skoru soruyor (FB'li kendisi). '3-0 yeniliyoruz' diyorum suratımı ekşitip. 'Olsun lan' diyor, 'Biz olamazsak Anadolu'dan biri, Sivas olsun' diyor. 'Abi biz neyiz ?' diyorum, 'Oğlum 20 küsur seneden beri olamamışsınız ' diyor. İçimden dilimin ucuna 'Hay topunuzun' demek geliyor ama içimden bile demiyorum, küskün bir halde büzülüyorum koltuğumda. Sivasspor' a hiç sempatim yok. Futbol sadece futbol değildir. İlk yarıyı kaçırdığım için takımınn halde olduğunu bilmiyorum ve bu yüzden hala umutluyum. 'Honorary' bir Laz olduğum için, 50. dakika itibarı ile, 4 atıp kazanacağımıza inanıyorum. Ama dakikalar ilerledikçe bu inanç hayal kırıklığına dönüşüyor. Ersun Hoca'nın 26. dakikada Alanzinho'yu çıkardığını dinliyorum. Şaşırıyorum ama sadece o kadar. Hoca teknik-taktik ne yapmış onu eleştiren bir taraftar değilim, onun benim işim olmadığını düşünüyorum. Dakikalar geçiyor ve sahada hiçbir üstünlüğümüz yok. Kopuyorum artık maçtan, gerçek dünyaya dönüyorum. Egemen bir ara duran toptan gelen ortayla gol atıyor, ofsayt. Maç bitiyor. Arkadaşa soruyorum, 'İçecek bir şey var mı?'. Radyodan TV'ye geçiriyor ekranı,CNN Türk maçtan sonra röportaj yapıyor. Futbolcular, yöneticiler. Antipatik başkanlarından sonra antipatik TD'lerinin sırıtarak anlattıklarını ifadesiz bir yüzle dinliyorum. Anlamını bilmediği her halinden belli bazı kelimeleri kullanarak bir şeyler anlatıyor. 'Kurmaylarım' diyor, 'Ne ulan, general misin sen ' diyorum. 'Bilimsel antrenman, performans' gibi bir şeyler zırvalıyor sırıtarak, bense boş boş bakıyorum... TV' yi kapatıp bahçeye çıkıyorum çocukların yanına, iki yaşındaki kızıma bakıyorum, 'Bu kıza bir forma almanın zamanı geldi ' diye düşünüyorum ve nereden okuduğumu hatırlamadığım bir söz aklıma geliyor: 'Önemli olan düşmek değil düştüğünde elinde bir avuç toprakla ayağa kalkmaktır.'

serdar avcı
26.04.2009, 08:30
yenmiyorsan yenilme bari sen olmuyorsan oda olmasın çık beraberliğe oyna hiç çıkmasanız daha iyi olurdu 3-0 hükmen yenik sayılırdı hemde o formayı kirletmezdiniz....tek sorumlu sadri şener ve ekibidir....

BALKAN 06
26.04.2009, 08:48
ne desek ne anlatsak boş
Hocaya felan sallamaya gerek yok,
ya bu takımın kapasitesi bu,yada oyuncularımızda ruh yok
sivası yenemedikten sonra valla şampiyon olmayalım hiç bir zevk vermez,
biraz Trabzonspor olmak lazım,rakibi ezmek lazım,büyüklüğünü zorla kabullendirmen lazım
yoksa burda bir avuç gerçek taraftarın desteği ile,gayreti ile,duasıyla oluyor olmuyacak gibi
yinede takımımdan gurur duyuyorum Allahım gör bizi güldür yüzümüz yarabbim...

hasancebi81
26.04.2009, 08:54
yenmiyorsan yenilme bari sen olmuyorsan oda olmasın çık beraberliğe oyna hiç çıkmasanız daha iyi olurdu 3-0 hükmen yenik sayılırdı hemde o formayı kirletmezdiniz....tek sorumlu sadri şener ve ekibidir....

Sen nasil bir insansin, nasil bir trabzonsporlusun. Senelerdir yapilamayan , kurulamayan takimi kurdu. 96 sonrasi ve Fatih-gokdeniz-yattara-syzmek li kadrodan sonra yine iyi bir kadro kuruldu, sen kalkmis sadri sener baskanimiza laf atiyosun. Senin trabzonsporlulugundan suphe ederim. Trabzonspor icin bu yatirimlari yapmis, Hes projeleriyle gelecegini guvence altina almis, pilot takim kurarak altyapiyi ve genc oyunculardan daha fazla faydalanmaya calismis, takimdaki futbolcu musbettelerini temizlemis bir yonetime nasil laf ediyorsun annamadim. Senin gibilere Erdincli, Mustafa Kecelili, Musali, Jabili bir takim lazim.

Furkan Dündar
26.04.2009, 09:18
Sanırım kötü oyunla birlikte rezil olduk ... :(

ultrafanatik61
26.04.2009, 09:32
oooooooofffffffffffff offffffffffffffffffffffffffffffff

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 09:37
yorumsuz bi maç..kahrolası bi haftasonu...ve kocaman bi niye? niye biz bu kadar isterken futbolcularımız normal maç havasında...niye:( off off

coolgent
26.04.2009, 09:39

Hala Sadri şenere laf ediyorsun ya pes doğrusu ,adam daha ne yapsın sadece futbolcular için 55-60 milyar tl harcadı ,çıkıp kendimi gol atsın yahu ...

İskender Çakmak
26.04.2009, 09:42
yattarayı poh pohlaya poh pohlaya çıkardık kafamıza dünkü maçı bana alsaydı ya delikanlı yattara göreyim onu sonra

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 09:45
bi an olaylı maç canlandı gözümde...ve keşke bi olay olsa.. sahaya atlasa ... ama yok dedim sonra bziim futbolcularımız çirkeflikte geçemez sivası ... maç bitmek bilmedi sanki... sinirli olduğum zamanlar yanlış bişeylerdense yazmıyorum yorum ama takip ediyorum yorumlarınızı tek tek... of off şu sivası yenseydik diğer m açlar umrumda değil diyodum ne kadar kendimi kandırsam da..ama sivası yenmeliydik off off:(

BALKAN 06
26.04.2009, 09:45
tek sorumlusu Sadri Şener ve ekibi demek bence günaha girer;)
benim yaş gurubumdan birisi bunu yassa anlarımda 31 yaşındaki birinin bu yorumu yapmasıda ayrı bir üzüntü kaynağı...

Eren Karaahmetoğlu
26.04.2009, 09:46
Otobüse taciz

Maç sonrasında gergin dakikalar yaşandı. Bir grup Sivasspor taraftarı Trabzonspor otobüsünün önünü kesti. Bordo-mavili futbolcuların otobüsten inmesiyle sözlü sataşmalar yaşansa da olay büyümeden önlendi.

fotomaçın bugünkü haberi. Ntvspor veya fotomaç, ikisinden biri yanlış biliyo demek ki.

Mustafa AYDIN
26.04.2009, 09:46
Sussam çare değil
Ağlasam çare değil
Beynimi uyuşturdu
Haykırsam çare değil

arifberkay
26.04.2009, 10:01
bence hoca veya futbolcuların gönderilmesi yanında başkanın arkasında sadece medya maymunlugu yapan ve bıze hıcbır katkısı olmayan sözümona yöneticilerin de değişmesi gerekir

TAHSİN 61
26.04.2009, 10:10
Bu maç hakkında neredeyse sayfalarca yazılan yorumları okudum, anladığım kadarıyla herkez Sivas'lılara karşı ezildiğimiz için sinir küpü yanlız sen böyle maçları kazanamıyorsan bizden hiç bir cacık olmaz.... Yazık yollara dökülen onca taraftara..

karatasof
26.04.2009, 10:27
Bize böyle bir rezaleti yaşattıkları için bütün teknik heyet ile futbolculara TAKDİRLERİMİ sunuyorum.Yönetiminde bu rezalette payı olmadığını kimse iddaa edemez,Sayın Şener maçın sonunda ;'' Hezimeti teknik direktöre sorun '' diyerek yükü kolayca üzerinden atacağını düşünüyor ise yanılıyor.Bu hezimette en az teknik heyet kadar yönetiminde kusuru var.

Süleyman Sofu
26.04.2009, 10:34
Kimsenin unutmaması gereken birşeyi hatırlatayım geçen senede böyle fırtına koparan bu sivas sene sonunda intertotaya gidebilmişti ama bu sezon nerelere geldi dikkat edin,bence hocayı göndermek birşeyi çözmez basamakları tek tek çıkacaz ben buna inanıyorum bu sivas geçen yıl kendi sahasında fenerden 4 yemişti gsden bildiğim kadarıyla 5yemişti bu sene hangisine yenildi bi fenere oda deplasmanda bakın beyler kabullenmek istemesekte sivas olmuş önemli olan bizimde bu yolda devam edip bunu başarmamızda bence bu yolda bu kadro ve hocayla yola devam etmekle başarılabilir öfkeyle kalkanlar daima zararla oturmaya mahkumdur bize lazım olan bir menajer oda bence ÜNAL KARAMAN...

serdar avcı
26.04.2009, 10:36
Sen nasil bir insansin, nasil bir trabzonsporlusun. Senelerdir yapilamayan , kurulamayan takimi kurdu. 96 sonrasi ve Fatih-gokdeniz-yattara-syzmek li kadrodan sonra yine iyi bir kadro kuruldu, sen kalkmis sadri sener baskanimiza laf atiyosun. Senin trabzonsporlulugundan suphe ederim. Trabzonspor icin bu yatirimlari yapmis, Hes projeleriyle gelecegini guvence altina almis, pilot takim kurarak altyapiyi ve genc oyunculardan daha fazla faydalanmaya calismis, takimdaki futbolcu musbettelerini temizlemis bir yonetime nasil laf ediyorsun annamadim. Senin gibilere Erdincli, Mustafa Kecelili, Musali, Jabili bir takim lazim.----------------------------------------------------------------------ben hasta trabzonsorsporluyum sadece 3-0 hazmedemiyorum bu ekibi kuranlar sadri şener yönetimi ve ersun hocadır sorumlularıda onlardır.

BEYTEKİN61
26.04.2009, 10:39
adamlar herşeyiyle maça hazırlanmışlar. helal olsun. 1 topa 3-4 kişi ve 70-80 m den basıyorlar. hiç antreman yapmamışlar ama bizi iyi ezberlemişler. pskolojik olarak çok iyi hazırlanmışlar. top toplayıcı çocuklarla konuşmuşlar. biz ne yaptık? nerde mücadele Trabzonspor ruhu?

Sümeyye Şahin
26.04.2009, 10:43
Otobüse taciz

fotomaçın bugünkü haberi. Ntvspor veya fotomaç, ikisinden biri yanlış biliyo demek ki.
haber 61 dede var bu haber

Futbolcularımıza el kol hareketi yaparak tahrik eden bir grup Sivasspor taraftarı, 5 futboolcumuzun otosü durdurarak, taraftarların üzerine yürmesi ile olay yerinden kaçtılar. Böylece olay büyümesine de izin verilmedi.

Travelair
26.04.2009, 10:46
Sert hoca derken otoriteden bahsediyorum. Küfür etmesi lazım değil. Zico bence otoriter bir hocaydı fakat futbolcu ilişkileri de iyiydi. Eğer Özkan Sümer hocamız küfrederek adam etmeye çalışıyorsa yanlış yapıyor. Küfrün tutulacak tarafı yoktur

Şu maç öncesi veya maç sırasında mp3 mp4 herneyse dinlenmesine tamamen karşıyım. Hem disiplini hem konsantrasyonu bozuyor.

Eskiden 3 farkla gol atamadan yenileceksin kıyamet kopardı. Şimdi alışmışız bir de centilmeniz ya Sivasspor'u tebrik edip şampiyonluk yolunda destek veriyoruz. Bu arkadaşları da tebrik ederim (!) Meğer biz ölmüşüz de ağlayanımız yok. 3-0 yenilmişiz. Bize ne Sivasspor'dan?