PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor 3 - 0 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29

bocek
25.04.2009, 23:57
senin aklına sadri şenermi geliyor hemen sadri şener gibi bir başkan varmı söylesene sadri başkan ne diyorsa hepsine amenna ama bu rda bazı saygısız trabzonsporu agzına laf yapıyorya benim canımı o sıkıyor hem bugün nekadar yeni üye var bu başlıkta ya ilginç valla sivas yenilgisi sonunda yeni cıktı bu üyeler daha önce nerdeydiler acaba merak ettim

demek istediğim herkesin canı yanmış tepkisini dile getiriyor. başkanımız bile getirmiş. hemen karaborsacı mı oluyoruz? üyeleri bilmiyorum ama trabzon dışında olan insanlar anlar halimizi, hiç sallamadığın insanlar bile gelip dalga geçmeye kalkışıyo bırak da tepkisini getirsin herkes.

Muhammet
Sivas taraftarını kovalıyordu Hüseyin.

El kol hareketi yapıp küfür etmişler maç sonu bizimkilerde otobüsden inip kovalamışlar.

Ciddi oldu mu böyle birşey?

OFLUTS61
takimin futbolu her nekadar berbatsa burdaki kücük beyinli sözde taraftarlarin yazilari küfür icerikli sacmaliklari hic farki yok, herseyi ortaya koyuyor.

Tunga
Bu sezon iki maçı tam anlamıyla kaybetmiştik. İkisi de Gaziantep'deki maçlarımızdı.

Bu maç da üçüncüsü oldu. Tam anlamıyla kaybettik. Yetemedik. Aklı ve psikolojisi yerinde olmayan bir takım vardı sahada.

Öyle ki, tribünlerimiz bile 2-0'ken tezahüratı bırakmadı; ama takım oyunu çoktan bırakmıştı. Bu maça yazık olmadı çünkü sonuna kadar hakedilen bir mağlubiyetti. Sivas da sonuna kadar haketti. Yazık olan onca yol giden ve hüsran yaşayan taraftarlarımıza oldu.

Cümleten geçmiş olsun. Çok istedik (bizler)... Olmadı.

bocek
25.04.2009, 23:58
Trabzonsporlu olan nasıl bilmez.çok tartışıldı burda bir ara.hayert etim.şaşdım.mektubu dahi vardı.

hayırdır esprimi bu şimdi?

Onur Şeref
25.04.2009, 23:59
Ciddi oldu mu böyle birşey?

Olmuş Muhammet olmuş.Az önce Telegolde gösterdi.www.haber61.net de de haberi var.

Trabzonspor 61
Tırroların şampiyon olmasını isteyenler var.Bunlar şampiyon olursa kahrımdan ölürüm ben.Galatasaray ve Beşiktaş'a allah güç kuvvet versin.Şampiyon Galatasaray, 2. ise Beşiktaş olacaktır bana göre.Çirkefspor ilk darbeyi G.Antep deplasmanında yer ve geriside çorap söküğü gibi gelir...

OZDEN61
Takımın Trabzon dönüşü ne zaman. eger döndüysel karşılanış videoları yada resimleri varmı acep..

S.DEMİRCİ
26.04.2009, 00:00
umarım bu ruh hali yönetimide etkilemez.. herşeyi yıkıp yeniden yapmaya kalkışmazlar....

ölümüne61
26.04.2009, 00:01
http://forum.bordomavi.net/bmnforum.jpg

TS-FAN
26.04.2009, 00:02
Bu sezon iki maçı tam anlamıyla kaybetmiştik. İkisi de Gaziantep'deki maçlarımızdı.

Bu maç da üçüncüsü oldu. Tam anlamıyla kaybettik. Yetemedik. Aklı ve psikolojisi yerinde olmayan bir takım vardı sahada.

Öyle ki, tribünlerimiz bile 2-0'ken tezahüratı bırakmadı; ama takım oyunu çoktan bırakmıştı. Bu maça yazık olmadı çünkü sonuna kadar hakedilen bir mağlubiyetti. Sivas da sonuna kadar haketti. Yazık olan onca yol giden ve hüsran yaşayan taraftarlarımıza oldu.

Cümleten geçmiş olsun. Çok istedik (bizler)... Olmadı.

Benim de en büyük derdim bu..
Tam yenilmek.
Ve kabullenemediğim bu,kabullenemiyorum.
Canın çıksın ama yenil..Ona kabul.
Bunu kabul edemiyorum.

Erdal
Önce şu kimin şampiyon olması gerektiği mesajları en azından bu başlıkta bir son bulsun...Herkesin farklı sebeplerle farklı tercihi olabilir. Birbirimizle kavga vesilesi aramayalım...

yanbeyi61
hayırdır esprimi bu şimdi?
Temel le ataturk karşılaşır ataturk temele evladım hamsi balıklarını avlamazssanız ekonomi düzelmez der.temel de sayın atam gelin sizle bir anlaşma imzalayalım der.Ataturkde neden evladım.Temel biz ekonomiye katkı edeceğuk.sizi de trabzonsporlu...Atam da olur evladım.getir anlaşmayı yapalum der...ataturkde avladum bundan bir tek temelun haberi olacak der.bu devlet sırrıdur.temel de uyyy atam imza atmadan nereye cideysun.Trabzonspor şehit edildiğinde imzamı bir temel atar der.

firidin61
26.04.2009, 00:03
Ben yanında değil Arkasındayım...Ersun gitmiyen Traktordur bende itiyorum.Sizin gibi kibar feyzolara bitiyorum.:alkış:

Bu da kendi küçük dünyanızca aşağılama şekli mi :) Yıllardır bu klubun önünde olan taş , siz gibi örümcek bağlamış düşünceye sahip olanlar . Sizin bir kişiyle anlaşabilir olmanız için küfür etmeniz veya yemeniz gerekiyor sanırım ;) Kendinizi bu şekilde TATMİN edebiliyorsunuz anladım :) İnanın o dilide gayet iyi biliyorum . Ama kullanmayacağım . Bayağı olmak onur duyulacak bir durum değil çünkü ;) Sende kendi küçük varoş dünyanda küçük memati küçük polat olarak devam et bakalım ... Ben olgunlaşmanın zamanla olabilceğini düşündüm ama yaşlada olacak gibi değil anlaşılan . Neyse var git o küçük dünya na ...

Ayrıca düşüncelerimide kendinizce kanalize etmeyede hakkınız yok . Ben hiçbir platformda Ersun Yanal = Trabzonspor demedim . Bunu aksini ispatlayamazsanız İFTİRACISINIZ !

İyi Akşamlar :)

Ahmet Faruk
26.04.2009, 00:03
Daha hala takım olamamışız ona üzülüyorum.
Yani halısaha maçlarında bile yapılan ufak verkaçlar, topun gelmesi muhtemele alanlara hareketlenmeler yok...
Herkes ayağıma gelsin ayaklarında.
Bu iş böyle olmaz ki...

Bu takım neye çalışıyor onu da anlamıyorum.

Barış Mayda
26.04.2009, 00:04
demek istediğim herkesin canı yanmış tepkisini dile getiriyor. başkanımız bile getirmiş. hemen karaborsacı mı oluyoruz? üyeleri bilmiyorum ama trabzon dışında olan insanlar anlar halimizi, hiç sallamadığın insanlar bile gelip dalga geçmeye kalkışıyo bırak da tepkisini getirsin herkes.
takım kötü oynamış olabilir kaybetmiş olabilir ama takımı ersun yanalı bu kadar eleştirmek yakışmıyor bizlere sezon başı ne denildi bizim hedefimiz şampiyonluk degil avrupa kupalarına katılmak demediler mi kime sorarsanız sorun bu sene ilk beşte bitirelimde yeter demedimi bu taraftar eeeeeeee daha ne bu eleştiriler tamam haklısınız alınan netice herkesi üzdü ama daha 5 hafta var ligin bitmesine asıp kesmekle 25 sene geçti tepkiler erken hem eleştirseniz ne olacak bir şeyler degişecek mi ?

Travelair
26.04.2009, 00:05
Yok yok tam tersi...Asıl sorunumuz bu bizim...Burdaki yansıması ben vaktiyle Hüseyin kötü dediysem kötüdür...Hoca kötü dediysem kötüdür şeklinde...Yaş ilerleyip yönetime girildiğinde benim istediğim adam alınmadıysa kötüdür e dönüyor...Bu bir mesele...Ciddi bir mesele...Başkalarına da kendimize de şahsiyetimizi ispat vesilesi yapıyoruz Trabzonspor u ....Zarar veriyoruz...Slogan atmadan düşünelim... Bu düşünmenin içinde hoca gitsin de olur...Hatta başkan gitsin de olur...Ama slogan atmadan...Sahiden karşımızdakini anlamaya çalışarak ve sahiden düşünerek yazarak her şeyi konuşalım...Ama önce samimi olalım...Burası para vermeden dejarj olunan bir tribün olmasın önce...

Herkesin düşüncesi vardır. Saygı duymak gerek. Hüseyin bence kötüdür sizce değil. Bence kötü bir futbolcu. Sizce iyi olabilir. Ama elbette bunu saygı çerçevesinde, inada bindirmemek lazım. Ben ben ben diyenlerle demeyenleri, bilenlerle bilmeyenleri ayırmak lazım. Burası forum, olur böyle şeyler

S.DEMİRCİ
takımın eksikleri belli... yeniden yapılanırken ilk seneyi zaten kayıp yıl olarak düşünmek lazım.. eğer kararlı şekilde devam edilirse gelecek güzel olacak..

Erdal
Elbetteki bu mağlubiyetin sebebi hocaya sorulmalıdır. Ben gs maçının sebebini hocaya sormazdım. Konya, Denizli mağlubiyetlerinin sebebinide sormazdım. Ama bu gün sahiden istedikmi bu maçı diye hocaya sorardım...

OZDEN61
26.04.2009, 00:06
Bu arada sivasın 2. golü derslikti. nasıl top hızlı oyuna sokulur ve neden hızlı sokulurun cevabıydı. bizimkilerin verdiği derste kornerin nasıl kendi kalene gol oldugu.

erol-61
26.04.2009, 00:06
"defol" kültürü bizi bugünlere getirdi.Defedilm peki ama kimi getirelim şu ortamda.Yabancılarla istatistiğimiz ortada ve halhazırda yerli bir alternati görünmezken, amaç"olağan şüpheliyi"takımın başına getirmekse bit pazarına nur yağdırmanın bir anlamı yok.

Alternatifsiz kadronun kurbanı olduk bir anlamda.Bütün sezonun 12-13 oyuncuyla buraya kadar ancak gelmesi çok normal.düşüşler başladığında kenara baktığımızda pek kimseyi göremedik,dinlendirileceklein kalitesine yakın.En az 8-9 oyuncu fortis kupasıyla beraber 30 maçın üzerine çıkmış olacak yıl sonunda...Pek kolay değil bu kadar maç benzer çizgi,özellikle yaşı ilerlemiş oyuncular(song gibi)için.

Takımdan gönderilecek oyuncu olduğunu düşünmüyorum,barış memiş'in karadenizspora kiralanmasından başka...yapılacak şey şu an 11 de oynayan en az 4-5 oyuncuyu yedek kulübesine gönderecek,dolayısıyla yedek kulübesindekileri tribüne gönderecek, bir anlamda kulübeyi revize edecek transfer stratejisi...Kulübede Selçuk,Song,Umut,Alanzinho gibi oyuncuları görebilecek transferler yapabilirsek seneye mutlu soa ulaşırız diye düşünüyorum

ya kardeşim alternatifsiz kadro diyosunda bu takımın kadrosu 25 kişi sen inad edip yada kendine prens yaratıp ( şelçuk,song,hüseyin ,serkan ) geridekileri soğutursan olacağı budur

soğuyanlarmı GİRAY-CEYHUN-ISAAK-BARIŞ-GÖKSU ve geri gönderdiklerin karedenize verdiklerin EVET YA SEN HAKLISIN 12-13 OYUNCUDAN BAŞKASI YOK BU TAKIMDA

TAKIMIMI KİEMANET EDECEZ ŞENOL-TOLUNAY- ÜNAL- HAMİ -LEMİ hepsine birden hatda TURGAY TUNCAY NECATİ lere

Erdal
26.04.2009, 00:07
Önce hocaya sorulacak sahiden devam etmek istiyormusun diye? Zira ben sahiden devam etmek istediğinden emin değilim hocanın...

bocek
26.04.2009, 00:07
takım kötü oynamış olabilir kaybetmiş olabilir ama takımı ersun yanalı bu kadar eleştirmek yakışmıyor bizlere sezon başı ne denildi bizim hedefimiz şampiyonluk degil avrupa kupalarına katılmak demediler mi kime sorarsanız sorun bu sene ilk beşte bitirelimde yeter demedimi bu taraftar eeeeeeee daha ne bu eleştiriler tamam haklısınız alınan netice herkesi üzdü ama daha 5 hafta var ligin bitmesine asıp kesmekle 25 sene geçti tepkiler erken hem eleştirseniz ne olacak bir şeyler degişecek mi ?

futbol umut vermiyor sorun burda... bu futbolla 5 sene daha ilk 5 e oynarız biz.

S.DEMİRCİ
26.04.2009, 00:09
Önce hocaya sorulacak sahiden devam etmek istiyormusun diye? Zira ben sahiden devam etmek istediğinden emin değilim hocanın...
tabiki hoca istemiyorsa konuşacak bir yok o zaman..

yanbeyi61
Bu da kendi küçük dünyanızca aşağılama şekli mi :) Yıllardır bu klubun önünde olan taş , siz gibi örümcek bağlamış düşünceye sahip olanlar . Sizin bir kişiyle anlaşabilir olmanız için küfür etmeniz veya yemeniz gerekiyor sanırım ;) Kendinizi bu şekilde TATMİN edebiliyorsunuz anladım :) İnanın o dilide gayet iyi biliyorum . Ama kullanmayacağım . Bayağı olmak onur duyulacak bir durum değil çünkü ;) Sende kendi küçük varoş dünyanda küçük memati küçük polat olarak devam et bakalım ... Ben olgunlaşmanın zamanla olabilceğini düşündüm ama yaşlada olacak gibi değil anlaşılan . Neyse var git o küçük dünya na ...

İyi Akşamlar :)
Gel ozaman benim ebedi dünyama Hamd et Allaha...Ama hamd edene de sen gerici dersin...örümcek kafalı çok gördüm ben..

Peygamberimize o örümceği benim gibi örümcek kafalılar örer...sizin gibi İLAH sevdalıları değil....senin gözünde ersun ilahlaşmış.

TS-FAN
Bu arada sivasın 2. golü derslikti. nasıl top hızlı oyuna sokulur ve neden hızlı sokulurun cevabıydı. bizimkilerin verdiği derste kornerin nasıl kendi kalene gol oldugu.

O golü unutmak mümkün mü?
Maçtan beri aklımda.
Ve böyle mesajları gördükçe sinirim kabarıyor.
Trabzonspor gibi bir takım nasıl yer?
Yiyemez!!

cebcare
26.04.2009, 00:10
seneye bursa antep kayseri eskişehirle uğraşacağız ayrıca fb gs ve bjk bu sene gibi olmaz sivasta var biz daha maalesefki şampiyon olamayız

Ahmet Faruk
26.04.2009, 00:10
Yediğimiz gollerin 3 de klasik Sivas golü...
Yahu nasıl çalışmışsınız anlamıyorum ki. Tamam sen kendi oyununu oyna, oynamaya da çalıştık, ama ekstra önlem almadan nasıl hazırlık bu...

Mehmeti tut, sağa sola top dağıtmasına müsade etme... Olay bu yahu...

Hocaya bu zamana kadar bir maç sonunda hiç kabahat bulmamıştım ama bu maç sonunda kabahat buluyorum.

Tunga
26.04.2009, 00:11

Aslında maç içinde gol olmayan pek çok başka ders daha vardı. Sivas ahım şahım bir takım değil ama oynadıkları maçın farkındaydılar. Biz ise anlamsız bir şekilde bugün oyunda değildik. Hiç bir anında hem de. Tek tek tüm kadronun çok kötü olduğu bir gündü bugün. İnanılmaz acemilikler, hatalar yaptık. Mesela o ders niyetine ikinci golde, Song veya Serkan nasıl olur da taçı atacak adamın önünde durmaz. Bunu U-15'lerde bile yapıyorlar.

Aynı acemiliği Denizli maçında yediğimiz ikinci golde de yapmıştık. Her ikisini de bizden başka hiç bir Süper Lig takımı yemezdi. Anlamak zor.

Neden, ne oynadığımızın farkında değildik bugün?

ceserdar
26.04.2009, 00:11
Bir de hep gündüz maçlarını kötü oynuyoruz. Hatta oynayamıyoruz. Oyuncularımızda sanki hani sabahın erken saatinde kalkıp okula gitmesi gereken öğrencinin yataktan kalkıp ayağa dikilmesi olur ya, aynı öyle sahada dikiliyolar. Herşeyi geçtim ama bu gündüz sendromundan kıllanmaya başladım. Akşamları sanki şans da bizden yana oluyor.

sanatik
26.04.2009, 00:12
Yanal-Uygun farkı!

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın zor duruma düştüğü, Beşiktaş’ın fırsatları değerlendirmekte zorlandığı 2009’da, elindeki kadroyla şampiyonluğa en yakın ekiplerden biri olan Trabzonspor, bir daha bu kadar verimli bir zemini ne zaman yakalayacak merak ediyorum.

İşte futbolda her şeyin cevabının istatistiklerde olmadığının kanıtı:
Trabzonspor’un 21 ortası var, Sivas’tan 8 fazla.
Trabzonspor’un 451 pası var, Sivas’tan 170 fazla.
Trabzonspor’un 334 isabetli pası var, Sivas’tan 167 fazla.
Trabzonspor’un hücum pası 18, Sivas’tan 1 fazla.
Trabzonspor’un topla oynama yüzdesi 60, Sivas’ın 40.
Trabzonspor’un topla oynadığı süre 26:36, Sivas’ın 9 dakika.
Trabzonspor’un 5 korneri var, Sivas ile aynı.
Trabzonspor’un yaş ortalaması 27.3,Sivas’tan 1 yıl genç.
Trabzonspor’un hiç ofsaydı yok, Sivas’ın 2.
Trabzonspor’un 13 şutu var, Sivas’tan bir eksik.
Trabzonspor’un hiç golü yok, Sivas’tan 3 eksik.

Sonuç:
Trabzonspor’un istatistik uzmanı Ersun Yanal’ın karşısında, oyuncularına ağabeylik-kardeşlik yapan Sivas’ın Bülent Uygun’u ve O'nun elde ettiği zafer...

KAYNAK (http://www.htspor.com/spor-yazilari/10322-yazar-Yanal_Uygun_farki_.aspx)

M.S.SOFU
26.04.2009, 00:12
utanın yakışıyor mu bu oyun trabzonspor gibi bir efsaneye.böyle dalga geçerler işte...
sizinle dalga geçmeleri normal ama bu taraftar bunu hak etmiyor...
içinizde biraz ar,utanma duygusu olsaydı bu gün 3 tane golü 45 dakkada yemezdiniz...hadi yediniz bu ne lakayıtlık...

TS-FAN
26.04.2009, 00:13
Ligin ilk maçlarında övündüğümüz defansımız şimdi leblebi gibi gol yiyor.
Nasıl olur bu kadar düşüş.
Ben haftaya Giray'ı dört gözle bekliyorum mesela.
Sağ tarafta da değişiklik bekliyorum.
Umarım..

Erdal
26.04.2009, 00:13
futbol umut vermiyor sorun burda... bu futbolla 5 sene daha ilk 5 e oynarız biz.

Konuşmak lazım bunuda...Bu gün ortada futbol falan yoktu. Gençlerbirliği maçında da yoktu. Hatta Hacettepe maçında da... Ama ne bileyim 3-0 yenildiğimiz gs maçında vardı. Sivas'la Trabzon'da oynadığımız maçta vardı. fb ile İstanbul'da oynadığımız maçta vardı. Ankaraspor maçında vardı. bjk kupa maçında vardı...O zamanlar olanlar şimdi neden yok diye sormak lazım? Mesela bu Sivas'ın 2 bjk nin 0 pozisyon bulduğu Konya ya karşı biz 8 pozisyon bulduk...

Avartarıma bakmayın kimseyi savunmuyorum. Çünkü gün kimseyi savunacak gün değil...Konuşacağız. Üzgünüz üzüntümüzü paylaşacağız...Birbirimize arkadaş olacağız. Çünkü bu gün bizi bizden başka kimse anlamaz...

Erdal
26.04.2009, 00:14
Gel ozaman benim ebedi dünyama Hamd et Allaha...Ama hamd edene de sen gerici dersin...örümcek kafalı çok gördüm ben..

Peygamberimize o örümceği benim gibi örümcek kafalılar örer...sizin gibi İLAH sevdalıları değil....senin gözünde ersun ilahlaşmış.

Hocam Allah aşkına bir dur ama...Allah aşkına...

mhayri
26.04.2009, 00:15
Şu karadenizspor neden kuruldu acaba...
O takımdan bu takımda oynayacak hiçkimse yok mudur?
Eğer yok ise o takıma ve o kadar paraya ne gerek vardı...
Bilen birileri cevaplarsa sevinirim...

Fatih
26.04.2009, 00:16
Sivas maçında yediğimiz goller Antep maçında yediğimiz gollerin tıpkısının aynısı.

ceserdar
26.04.2009, 00:17
Konuşmak lazım bunuda...Bu gün ortada futbol falan yoktu. Gençlerbirliği maçında da yoktu. Hatta Hacettepe maçında da... Ama ne bileyim 3-0 yenildiğimiz gs maçında vardı. Sivas'la Trabzon'da oynadığımız maçta vardı. fb ile İstanbul'da oynadığımız maçta vardı. Ankaraspor maçında vardı. bjk kupa maçında vardı...O zamanlar olanlar şimdi neden yok diye sormak lazım? Mesela bu Sivas'ın 2 bjk nin 0 pozisyon bulduğu Konya ya karşı biz 8 pozisyon bulduk...

Avartarıma bakmayın kimseyi savunmuyorum. Çünkü gün kimseyi savunacak gün değil...Konuşacağız. Üzgünüz üzüntümüzü paylaşacağız...Birbirimize arkadaş olacağız. Çünkü bu gün bizi bizden başka kimse anlamaz...

Ya birisi ya birisi olmuyor. Ben dikkat ettim iyi futbol oynadığımız bütün maçlarda güneş ışığı yoktu. Ya hava kapalıydı ya da akşam saatleriydi. Ama bunu çürüten bir Gaziantepspor maçı var. Demek sorun güneş ışınlarında da değil.

Harbiden bu sorun nerede? Buna Ersun Hoca da hayret ediyordur muhtemelen ve işin içinden çıkamıyordur.

sozveren
Ersun Yanal maalesef geldiği günden beri oyunu okuma ve taktiksel anlamda Trabzonspor’da bir türlü istenileni veremedi. Niye diye düşünüyorum ama cevabı bir türlü bulamıyorum. Acaba elindeki kadro yetersizde ondanmı, yoksa Hocanın kapasitesi bu kadar mı? Bu sorulara evet cevabı da veremiyorum. Gerçekten aklım almıyor. Yedek oyuncuları hazırlayıp oyuna dahil etme de yok. Bize iyi bir taktisyen lazım. Sivasspor'u tebrik ediyorum. Adamlar Salı günü ciddi bir maç yapıyor ve Ctesi hiçbir yorgunluk belirtisi göstermeden müthiş bir mücadele, hırs. Peki ya biz? Deli olacağım. Ersun Hoca'dan ricam takımımızı mu maça nasıl hazırladı, bunu bir açıklasın lütfen...
Sayın Başkanımıza gelince. Siz hiç tereddüt etmeyin, gaza fazla mı bastık diye. Az bile bastınız. Bu camianın çok daha fazlasına ihtiyacı var, daha fazla yatırım, daha fazla gelir, daha fazla büyüme. Gazı diple başkanım diple , sonuna kadar destekçiniz. Saadece saha sonuçlarına bakarak seni yalnız bırakacağımızı mı sandın? ASLA! Bu şampiyonluk denen şey er geç gelecek inşallah. Siz, biz yeterki daha fazla çalışalım. Sevgili arkadaşlarımdan ricam bazı art niyetli kişilere bu yenilgileri kullanıp canımız başkanımızı ve yönetimimizi yani Trabzonspor'umuzu yıpratmalarına izin vermemeleridir.

Travelair
Herkesin kendine sorması gerek: Futbolcusu, yöneticisi, taraftarı... Biz 25 senedir şampiyon olamıyoruz. Acaba gerçekten şampiyon olmak istiyor muyuz? Çünkü 25 sene normal değil bu camia için. En azından başka takımlara bakınca onlarca futbolcu için "Evet iyi oyuncu, ama bizim takımda oynayamaz" demeli taraftar. Veya ne bileyim yönetici "Bu takımı şampiyonlar ligine sokmak için başka ne yapabilirim" diye her gün dört dönmeli takımın etrafında. Birebir, toplu halde ne gerekiyorsa dertleri, tasaları, sorunları... Şu beğenmediğimiz Sivasspor'un bile mentoru var. Bizim var mı? Aklımızda mı? Şampiyon olacağız gelecek sezon... Çırpınıyor muyuz herkes sorsun kendine. Motivasyon için gerekirse kapılarında yatacaktık. yöneticilerin futbolcuların. Şimdiki usta tiyatrocular ustalarından eğitim almak için kapılarında beklemiş... Biz de haftadan haftaya ilgilenmeyecektik. Hergün çırpınacaktık katkı için. Hepimiz hatalıyız

adem73
İçimiz yansa da soğukkanlı olmamız lazım. Bu takım bizim, bu oyuncular bizim. Dik durmak lazım. Her takım bazen çok kötü sonuçlar alır. Hakaretler, istifa söylemleri bizi ne yüceltir ne de ileri götürür. Doğrusu, bu sonuçların neden alındığının sorgulanması, hataların bulunmasıdır. Bunu yapacak olan da (karşılıksız Trabzonspor'u sevenlerin eleştirileri ışığında) yönetimdir.Bu sene yapılanma yılı dedik (içimiz yansa da ) öyle devam edelim.

Bence bu yıl oynadığımız 2 maç çok dikkatle incelenmeli. Bugün oynadığımız Sivas maçı ve bu sezon 3 defa oynayıp yenemediğimiz G.Antep (lig) deplasman maçı. Sadece bu iki maç, gidişatımız konusunda önemli ipuçları verdi bana göre. Yoksa diğer maçlar için sorun aksayan gol vuruşu veya o günkü kişisel defans hataları vs. idi.

Bana göre bugün, ne hırsından tek başına tüm rakibi geçmeye çalışan Colman, ne görevi defansken gol atmaya çalışan Egemen ne de diğerleri sonuca isyan etmemekle suçlanabilir.Hepsi terini sonuna kadar akıttı. Sorun saha içindeki kargaşa ve armoni bozukluğu sorunudur.

Yönetimin bulması gereken cevapta bu sorunun kaynağının teknik kadro yetersizliği ve veya tecrübesizliği mi?, oyuncu yetersiziliği mi? yeni takım olmanın getirdiği dezavantaj mı olduğunu bulmaktır.
en begendigim mesaj .aynen bir armoni bozuklugu var.futbolcular tam olarak hala birbirini taniyamamakta gözü kapali pas atamamakta kimse nasil kademe yapacagini bilmiyor.bir kargasa var sahada ruh olayi ileaciklanamaz sadece,colman pasi birakti bütün defansi calimlamaya calisiyordu,yattara mücadele etti.ama olmuyo var bi yerde yanlis.sadece özellikle hüseyini seyrettim.ataklari baslamadan bitirdi.napsin kapasite o kadar,asiri motivasyon ve gelen gol panik ardindan sahalarda ender görülebilecek bir gol yedik.kimse gercek mevkisinde oynamiyo,selcuk ön liberodur,hüseyin i oynatacagin mevkide selcuk oynamali.selcuk kaldiramaz ortasahayi.kimse asli yerinde oynamayinca takim bocaliyo.devsirme sagbekimiz var serkan maddenin ruhuna aykiri gollerde sagdan geldi zaten cunku gercek bir sagbekimiz yok,song yaslandi bünye kaldirmiyor artik giray oynamali.armoni bozuklugu kimsenin gercek yerinde oynamamasindan kaynaklaniyor.

Erdal
Şu karadenizspor neden kuruldu acaba...
O takımdan bu takımda oynayacak hiçkimse yok mudur?
Eğer yok ise o takıma ve o kadar paraya ne gerek vardı...
Bilen birileri cevaplarsa sevinirim...

Karadenizspor öncelikli olarak Bankasya ligine çıkmak zorunda. Yabancı oynatamıyorsunuz halihazırda...Kaldı ki bu gün itibariyle işe yarayıp yaramadığını 2 sene sonra anlayabiliriz...

Barış Mayda
Aslında maç içinde gol olmayan pek çok başka ders daha vardı. Sivas ahım şahım bir takım değil ama oynadıkları maçın farkındaydılar. Biz ise anlamsız bir şekilde bugün oyunda değildik. Hiç bir anında hem de. Tek tek tüm kadronun çok kötü olduğu bir gündü bugün. İnanılmaz acemilikler, hatalar yaptık. Mesela o ders niyetine ikinci golde, Song veya Serkan nasıl olur da taçı atacak adamın önünde durmaz. Bunu U-15'lerde bile yapıyorlar.

Aynı acemiliği Denizli maçında yediğimiz ikinci golde de yapmıştık. Her ikisini de bizden başka hiç bir Süper Lig takımı yemezdi. Anlamak zor.

tunga abi 2 yarıda oynadıgımız maçlarda yedigimiz gollere bakarsak çogunda yada hepsinde song imzası var.hacettepe maçında girayı oynattı ersun hoca ve bugün yedigimiz gol'de song hatası vardı.neden bilerek görerek ersun hoca lades diyor.song da diretiyor girayı boşunamı aldık biz giray hep song'un hasta olmasını bekleyecek.

Onur Şeref
26.04.2009, 00:18

Abicim bu akşam ben senin derdini anlamadım.Hele şu yazdığın yorumu hiç anlamadım.Bu yorumundan da görüldüğü gibi örümcekleşmişsin veya sadece bu akşama özel bu durumun.

Allah'dan İlahdan bahsediyorsun fakat Ersun ilahlaşmış derken Allah'a şirk koştuğunun farkında değilsin sanırım.

Ahmet Faruk
26.04.2009, 00:19
Sonuç:
Trabzonspor’un istatistik uzmanı Ersun Yanal’ın karşısında, oyuncularına ağabeylik-kardeşlik yapan Sivas’ın Bülent Uygun’u ve O'nun elde ettiği zafer...

KAYNAK (http://www.htspor.com/spor-yazilari/10322-yazar-Yanal_Uygun_farki_.aspx)

Şu siyah yere katılmam kesinlikle mümkün değil...
Bülent Uygunun oyuncularına nasıl sövdüğünü, evet evet sövdüğünü birçok kişi görmüştür.
Mesela ben Trabzondaki maçta görmüştüm....

Sınırları zorlamanın bir anlamı yok bence... Herşeyi olduğu gibi ortaya koymazsak ister ister aşırı uçlarda toplanmalar olacaktır.
Aslında Ersuncuları antiErsuncular, antiErsuncuları da Ersuncular çıkartıyor meydana...

firidin61
26.04.2009, 00:20

Allah a şükür Müslümanım . Ama bu da sizi ilgilendirmez üstelik konumuzlada hiç ilgisi yok ! Kimseyi inandıkları için yargılamadım . Mesela siz gibi ön yargılarada sahip olmadım . Kaçırdım sanıyorsanız yanılıyorsunuz , Atatürk te bu yola çıkarken koskoca bir devlet tarafından dışlanmıştı . Yani savaş kazanması tahmin edebidiğiniz kadar erken olmadı :rolleyes:

Önce Ersun Yanal = Trabzonspor düşüncesine sahip olduğumu sonra Müslüman olmadığımı ve Ersun YANAL ı ilah gibi gördüğümü ima ettiniz . Bunun aksini ispatlayamazsanız İFTİRACISINIZ - Müfterisiniz ! Aksini ispatlayamazsanızda Hakkımı Helal Etmiyorum . Madem müslümansınız bunun ne anlama geldiğinide gayet iyi bilirsiniz .

Saygılarımla

Kaya
26.04.2009, 00:20

Ben de emin değilim Erdal abi; daha sezon başında kendisine şüpheli gözlerle bakan pek çok adam vardı karşısında; şimdi ise tepesindeler...

Körü körüne Ersun Yanal'ı savunan biri değilim. Hataları muhakkak var. Barış, Göksu, Giray gibi oyuncuları neden oynatmadığı sorulabilir ve takıma kazandırılmaları istenebilir...

Fakat bir de geçmiş sezonla bu yıl kıyaslanmalıdır.

Ersun Yanal'ı da gönderirsek; Trabzonspor'da hiç bir hoca 2 yıl üst üste görev yapamaz... (Şampiyonluk kazandıranlar hariç...)

biltrabzon
26.04.2009, 00:21
önceden takimimiz arada sirada derbi maci kazanirdi,ersun yanal geleli birakin derbiyi ligin az güclü takimlarini bile yenememeye basladik.

OFLUTS61
26.04.2009, 00:22
hadi millet uyku saati gelmistir, kafaya yameden yallah yataginiza.... bu kadar sacmalik yorumlar bir arada okumamistim gercekten ruh hali yerinde olmayan insanlar bu forumdan uzak dursun.

yanbeyi61
26.04.2009, 00:22
Abicim bu akşam ben senin derdini anlamadım.Hele şu yazdığın yorumu hiç anlamadım.Bu yorumundan da görüldüğü gibi örümcekleşmişsin veya sadece bu akşama özel bu durumun.

Allah'dan İlahdan bahsediyorsun fakat Ersun ilahlaşmış derken Allah'a şirk koştuğunun farkında değilsin sanırım.
İlahlaşdırılmışdır demek şirk değildir.
İnsanlar şarkıcılara ilah diyor peşinden gidiyorsa bu şirkdir...Ha yanında gidiyosa peygamberle karışdırır kendini...

Şeytanın yeveri sanar...neyse derin meseleler.Allah için sus dedi bende susmuşdum.

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 00:23
Trabzonspor

Ayhan Yüksek

Hocam,sağduylu yaklaşımın için teşekkürler,inan bu mesajın yumuşattı beni,toparlamaya başladım kendimi daha sağlıklı düşünebiliyorum,evet neden bu durumlara geldik bunu irdelemek lazım, son haftalarda kazandığımız maçlarda dahil hızlı bir düşüş içerisindeyiz bu anlamda Ersun Yanalı eleştirebiliriz ama sınırları aşmadan Hocanında kendisini sorgulaması lazım futbolcularında, ben seneye bu futboolcularla bu teknik adamın kalmasından yanayım mesela,üzerine 3-4 kaliteli takviyeyle geniş ve iyi bir kadroya sahip olacağımız düşüncesindeyim, herşeyi yıkıp baştan başlamanın bize birşey kazandıracağına inanmıyorum bilakis kaybettireeceğini düşünüyorum.

Sinan Ayaz
yazıklar olsun yaa bu kadar ruhsuzluk olmaz

magicyattara
26.04.2009, 00:24

Sivas ahım şahım bir takım.

Takım gibi takım.

Tabiri caizse ezildik bugün.Sivasın yanında şampiyonluğu hiç haketmediğimizi gördük.

Şöyle söyliyim şu sivas takımıyla 100 maç yapsak hepsini kaybederiz.

Tunga
26.04.2009, 00:24
Hepimizin sinirleri bozuk. Tahammül sınırımız düşük.

Lütfen böyle anlarda, değerlerimizi bu tartışmanın içine sokmayalım.

Zaten sinirlerimiz gergin.

Lütfen.

biltrabzon
26.04.2009, 00:25
Maçtan önceki yazımda şunu belirtmiştim. Sivasspor savaşan bir takım. Trabzonspor da kazanmak istiyorsa sahada savaşmalı…
Bordo mavililerin kadrosunu görünce var olan kazanma umudumu tamamen yitirdim. Ligin en az gol yiyen savunmasının karşısına Gökhan gibi bir oyuncu ile tek santrafor çıkmak…
Kimse kusura bakmasın ama bilgisizlikten başka bir şey değildir. Yanında kimler mi var? Yattara ve Alenzinho…Bu iki oyuncu da ikili mücadeleden kaçan oyuncular. Rakiplerinin fizik güçleri karşısında tekniklerinin hiç bir işe yaramayacağı belli. Yarramadı da. Bunlara bir de Gökhan gibi mücadeleden yoksun, rakibi rahatsız etmeyen biri eklenince bu takım nasıl hücumda etkili olabilirdi ki. Bırakın hücumda etkili olmayı, kaptırdıkları toplarla hücüma çıkan rakiplerini bile kavalayamayacak kadar fizik kapasiteleri düşük bu oyuncularla sahaya çıkmak teslimiyetçilikten başka bir şey değldi.
Yattara’nın kaptırdığı toplar nedeniyle Serkan bunaldı. Alenzinho’nun kaptırdığı toplarla da Cale sıkıntılar yaşadı. Ve ilk yarıdıa iki tane, amatör takımların bile yemeyeceği golleri gördüler kalelerinde. Biri de taç atışından!
Diploması olan bu işi iyi bildiği için kulübede görev almıştır. Ama diplomayı bırakın birazcık futboldan anlayan biri Trabzonspor’un sahaya yanlış bir kadro ile çıktığını anlayacaktır. Ersun hoca yaptığı hatayı ancak 2-0 yenik duruma düşünce farketti.
İş işten geçmişti hocam, eserinle artık övünebilirsin. Sezon başından beri bu takım şişirme toplarla futbol oynamaya çalıştı ve kazandı. Bu takım sahada futbol adına yapılması gerekenleri bir, belki de iki maçta yaptı. Sen ve ekibin bu takıma futbol adına hiç bir şey veremediniz. Trabzonspur’u komik durumlara düşürdünüz. Rakibe gore takım kadrosu kurmadınız. Aynı kadro ile bugüne kadar geldiniz. Kulübedeki oyuncular örümcek bağladı.
Ev sahibi ekip dersini iyi çalıştı. Trabzonspor’a sahanın her yanında pres uygulayarak top yaptırmadı. Tatlı sert futbolu ile de özellikle yıldız!oyuncuların işini bitirdi.Bu pres Trabzonspor’u şok etti. Yanlış kadro ile sahaya çıkmanın bedelini ilk yirmi dakikada kalesinde gördüğü iki golle gören Trabzonspor’un bu görüntüsü ile maçı çevirmesi imkansızdı. Yapılan oyuncu hamleleri geç kalınmıştı.
Sivasspor’un kulübesinde dünkü antrenör Bülent Uygun…Yaptığı takımı gördünüzmü? Ya siz..Milli takım antrenörlüğü bile yapmışsınız. Bilimsellik ve diplomadan bahsedip dururdunuz. Hani nerde kariyeriniz. Dünkü çocuk sizi Sivas’ta bitirdi. Hem de bileğinin hakkı ile.
Demek ki bu iş diploma ile, para ile olmuyor. Bu iş yürekle oluyor. Bir Gökhan ve Selçuk sevdan nedeniyle koskoca bir camiayı yaktınız.
Sakın mazeret arama. Bu kent insanı sana kendi evladına göstermediği toleransı tanıdı.Ve sen bu şansı iyi kullanamadın.
Şimdi olmadı, başaramadık der çeker gidersin.Belki başka bir kulüpte iş bulup yaşantını sürdüreceksin ama Trabzonspor senin dönemindeki kadtar kötü bir futbol hiç oynamadı.
Bir kaç sözde yönetime. Bu yenilgiden sonra Ersun hoca ile devam edip etmeyeceğinizi elbette Masaya yatıracaksınız. Bana gore ilk işiniz Ersun hocaya güle güle demeniz, ikincisi ise yıldız oyuncularla maçların kazanılmadığını , sahada savaşçı oyuncu sayasının fazla olması gerektiğini bilerek yeni sezon için transfer yapılanmasına gitmenizdir.
Sivasspor’u galibiyetinden dolayı kutluyor şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum. Beni Trabzonspor’un 1974’lü yıllarına götürdüler. Takım oyunu mükemmel, sahanın her yerinde rakibe pres mükemmel ve savaşçılık ruhu üst seviyede.
Ama Trabonspor’da orta sahaverimsiz ve üretimsiz olunca, sağ ve sol açık oynayan oyuncular ne hücumda ne de savunmada oyunda olmazlarsa ne yapsın Egemen…Ne yapsın Song… Ne yapsın Silva…
Belki Trabzonspor aynı teknik ekiple yoluna devam edecek ama ben bu ekibe inancımı tamamen yitirdim. Bu nedenle yazımın başlığını Güle güle hocam koydum.

yanbeyi61
26.04.2009, 00:25
Allah a şükür Müslümanım . Ama bu da sizi ilgilendirmez üstelik konumuzlada hiç ilgisi yok ! Kimseyi inandıkları için yargılamadım . Mesela siz gibi ön yargılarada sahip olmadım . Kaçırdım sanıyorsanız yanılıyorsunuz , Atatürk te bu yola çıkarken koskoca bir devlet tarafından dışlanmıştı . Yani savaş kazanması tahmin edebidiğiniz kadar erken olmadı :rolleyes:

Önce Ersun Yanal = Trabzonspor düşüncesine sahip olduğumu sonra Müslüman olmadığımı ve Ersun YANAL ı ilah gibi gördüğümü ima ettiniz . Bunun aksini ispatlayamazsanız İFTİRACISINIZ - Müfterisiniz ! Aksini ispatlayamazsanızda Hakkımı Helal Etmiyorum . Madem müslümansınız bunun ne anlama geldiğinide gayet iyi bilirsiniz .

Saygılarımla

müfteri demek sövmeden farkı olmayan bir şey demekdir.zaten sövdünüz de ...ben ersunun arkasındayım itiyorum dedim yanında değilim dedim....

trabzonsporlu Trabzona sahip çıkar ersna değil...müslüman değerlerine sahip çıkar.ben değerimden bahsederken sen beni susturdun.senin müslümana müslümanlığa saygın bu.benim saygım ve saygısızlığım sadece futbolaydı futbol içindekilereydi.:confused:

ceserdar
26.04.2009, 00:26
Şu siyah yere katılmam kesinlikle mümkün değil...
Bülent Uygunun oyuncularına nasıl sövdüğünü, evet evet sövdüğünü birçok kişi görmüştür.
Mesela ben Trabzondaki maçta görmüştüm....

Sınırları zorlamanın bir anlamı yok bence... Herşeyi olduğu gibi ortaya koymazsak ister ister aşırı uçlarda toplanmalar olacaktır.
Aslında Ersuncuları antiErsuncular, antiErsuncuları da Ersuncular çıkartıyor meydana...

Küfüre bu kadar uzaylı muamelesi yapmayalım :). Çünkü bu topraklarda küfür her zaman olmuştur. O küfür ettiği oyuncu da çıkıp hocamdır döver de sever de dedi. Alan razı satan razı durumu bir bakıma.

Ersuncu ya da değilcileri şöyle değerlendirmek gerekir. Tartışmalar Ersun Hoca'nın şahsında yapılmıyor bence. Ersun Hoca bir sembol oldu. Ersun kelimesi çek al herkesin arasından. Birbirimize bön bön bakarız. Herkesin içi doldu. Taşacak mecralar arıyor. Herkesden klavyenin başına geçince 40 yıllık romancı gibi davranmasını beklemeyiz. Kimisi dökemez duygularını direk kalayı basar. Kimisi de şiir yazar.

Tunga
Tekrar ediyorum. Bence Sivas ahım şahım bir takım değil.

Biz kötüyüz. Ama onlar da ahım şahım bir takım değil. Takım olmak başka bir şey.

Şöyle söyleyeyim: İyi olmanın ilk şartı takım olmak; ama yeterli değil.

İkinci golü konuştuk da, ilk golü de atlamayalım. O golü halı saha maçlarında görürüz sadece. Bir de biz yedik.

Sencer Bulut
her seyi kabul ederim ama kendinle dalga gecittirilen ruhsuz bir futbolu asla...Ne takım vardı nede mac.Sivasta biraz daha kaliteli futbolcular olsa gol atan kaleye oynayacaklardı.Yazık oldu...

mcpcpc
Bir arkadaşımız fatih tekke için açlık grevimi yapsak demiş...Zaten bu takım için bir açlıktan ölmediğimiz kalmıştı onuda yaparız gerekirse..Hoş trabzonun köylerinde maça gidebilmek için aç kalma uğruna ineğini satan çok köylü duydum..biz hep grevdeyiz ztn bu yenilgi beni 1 ay tok tutar..

Erdal
26.04.2009, 00:27
Kaya, hoca ben profesyonelim diyor. Yani pazarlık masasına oturduğunda sizin şartlarınız, kulübün içinde bulunduğu durum beni ilgilendirmez diyor...En azından geçen sene bunu dedi...Trabzonda herkese şüpheli gözlerle bakılır bakılacak...Ersun hocaya şüpheli gözlerle bakanlarında kendilerine göre haklı gerekçeleri vardır. Her şey bir yana biz 3-0 mağlupken ve halen poziyon üretemiyorken 3. değişiklik hakkını kullanmıyor olmamızı kabul edemiyorum...

StyLe
Sizce Sadri Şener bu açıklamalarından sonra nasıl bir karar alır? Bunları konuşalım artık.

Ahmet Faruk
Bugün takımın bir oyun düzenine alıştığımızı fark ettim.
Bence bizdeki düşüşün sebebi bu düzeni değiştirmeye çalışmaktan kaynaklanıyor.

Umut-Gökhan bir arada oynadığı zaman hep daha baskılı olduk. Ama ne zaman birisini tercih etmek zorunda kaldık, afalladık.
Takım yeni şeylere açık değil, nedenini irdelemek lazım.

Gamze
26.04.2009, 00:28

Ben de şöyle diyeyim izniniz olursa;

Şu Trabzonla 100 maç yapsalar hepsini kazanırlardı.

'Şu Trabzon' ne hedeflere, ne ligdeki konumuna ne de geçmişine yakışmadı hiç.

reisoğlu61
maglubiyetin tek sorumlusu bugün macin önemini anlayamayan futbolcular ve tabikide inatla yine formsuz oyunculara yer veren ersun dadir

OFLUTS61
Sivas ahım şahım bir takım.

Takım gibi takım.

Tabiri caizse ezildik bugün.Sivasın yanında şampiyonluğu hiç haketmediğimizi gördük.

ahim sahim degil, ama takim gibi takim???? buda nedemek..
önemli olan da zaten takim oyunu oynamak futbolda bir takim oyunudur....

mcpcpc
Tekrar ediyorum. Bence Sivas ahım şahım bir takım değil.

Biz kötüyüz. Ama onlar da ahım şahım bir takım değil. Takım olmak başka bir şey.

Şöyle söyleyeyim: İyi olmanın ilk şartı takım olmak; ama yeterli değil.

İkinci golü konuştuk da, ilk golü de atlamayalım. O golü halı saha maçlarında görürüz sadece. Bir de biz yedik.

Bence ise tam tersi..Oynadıkları futbol kalitesiz ok. ama Sivasspor un başarısının tek nedeni herşeyden önce çok çok iyi bir TAKIM olmaları..

Recep Alkan
Bak bilader; şahsi görüşlerin olur, şikayetlerin, serzenişlerin, duyurmak istediklerin olur eyvallah. Ama kalkıp onudan şahsiyetten adamlıktan dem vurdun mu iş değişir. Kişilik haklarına girersin ayıtır, günahtır. Sanmıyormusun burdaki binlerin senin kadar canı yanmadı, şurda saatlerdir tek kelime yazmadan yazılanları okuyan insanlar var. Nedir bu kadar düşmanlığa varacak hakaretler anlamıyorum ki.

Herkes kalkmış ondan bundan dem vuruyor. Kardeşim o zaman bir delikanlı da çıksın desin ki;

Biz yattaranın bizi satmasından dolayı onlarca puan kaybettik, o yoktu yanımızda ddeğildi puan kaybına uğradık, bizi sattı, şimdi son 5 maça gelinmiş gönlümüz almaya pardon avrupaya gitmnin yolunu ayarlamaya çalışıyor.

Hadi la var mı içinizde böyle bir delikanlı. Bu kadar net konuşacak. Adamlıktan haysiyetten dem vuranlar buyrun. diyebilecek misiniz ? Bu takımın en zor günlerinde en büyük kozu gitme sevdasına bizi sattı kaybedilen puanların bir kısmı neden bu paşadan sorulmuyor ????

Bekliyorum beylerr.

bundan 6 sayfa önce yazdıım bir yazı. Herkes hocanın ne haysiyetini bıraktı ne adamlığını ne onurunu. Yıllardır bizim uşağımız olan insanın bize yaptıkları ne çabuk unutuldu. Siz sanıyor musunuz ortada kaçan bir şampiyonluk varsa bunun yegane sorumlusu ersun hocadır.

Sinan Ayaz
sylvanın iyi kaleci olmadıgını 5 haftadır bas bas bagırıyorum ama herkes iyi diyor kalexcilik yapan biriyim ve slyva bence kalecilikten çakmıyor çok istkrarsız adam ne yapcagı belli olmayan bi adam

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 00:29
şimdi şu sivası şampiyon yaptık ya helal olsun valla şimdi beklede bunlar mac kaybetsin.

Sinan Ayaz
26.04.2009, 00:30
yedigimiz 3 golde fiyasko

Onur Şeref
26.04.2009, 00:30
müfteri demek sövmeden farkı olmayan bir şey demekdir.zaten sövdünüz de ...ben ersunun arkasındayım itiyorum dedim yanında değilim dedim....

trabzonsporlu Trabzona sahip çıkar ersna değil...müslüman değerlerine sahip çıkar.ben değerimden bahsederken sen beni susturdun.senin müslümana müslümanlığa saygın bu.benim saygım ve saygısızlığım sadece futbolaydı futbol içindekilereydi.:confused:

Bu akşam burayı din kültürü ve ahlak bilgisi dersine çevirdin maçdan bahsetsek ilerde neler olması gerektiğinden bahsetsek daha iyi değil mi?

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 00:31
Bir arkadaşımız fatih tekke için açlık grevimi yapsak demiş...Zaten bu takım için bir açlıktan ölmediğimiz kalmıştı onuda yaparız gerekirse..Hoş trabzonun köylerinde maça gidebilmek için aç kalma uğruna ineğini satan çok köylü duydum..biz hep grevdeyiz ztn bu yenilgi beni 1 ay tok tutar..
valla ben hemen hemen bu macı düşünmekten doğrudürüst uyuyamadım ne yapalım gerekirse aclık grevi'de yaparız yeterki takımımız şampiyon olsun

Ahmet Faruk
26.04.2009, 00:32
Kaderde böyle bir takımın böyle bir taraftarı olmak varmış...
Birşeyler değişine kadar uğraşmaya devam :)
Ben kendi adıma, yanlış gördüğüm zihniyetin değişmesi için her fırsatta çabamı ortaya koyuyorum.

mcpcpc
Sahadakiler formsuz klubedekiler ise oynamaya oynamaya formsuzlaşıyor..Barış örümcek ağı tuttu klubede..Çocuklar futbola küsüyordur özgüvenlerini kaybediyordur..Zaten trabzonda yıllarca altyapı oyuncuları kaybedildi... Bugünde sivasspor da bizim altyapımızdan gelen ve bir kez bile A takımında oynama şansı verilmeyen bir cengaver yönetime çok iyi bir ders verdi

Bülent AKBULUT61
arkadaşlar din işlerini karıştırmayalım lütfen bu biraz abartılı oluyor.

Erdal
Evet ortada karşılıklı bir güvensizlik hali var. Hoca yönetimin kendisiyle devam etmek istediğinden emin değil. Yönetim hoca'dan emin değil. Ben bir yönetimin hoca dahil tüm hamlelerde özgür bırakılması taraftarıyım. Şahsi fikrim Ersun hoca ile mutlaka 1 yıl daha şeklindedir. Ancak Trabzonspor başkanı bir karar verdiğinde bana düşen başkanın kararından sonra yeni gelene sahip çıkmaktır....Dağınık yazıyoruz kafamız dağınık...Kötü olduk... Ben yenilgiye çok üzülmem, imzamdan da bellidir....Ama yenilgi yenilgi olmalı....

bocek

bahsettiğin maçlar ligin ilk yarısında oynanan maçlar (fb ve ank maçı hariç). ama sonra felaket başlıyor. "biz demiştik ersunun 20 haftalık pili var" diyor herkes (ts li olmayanlar).

avatarla ilgilenmem. evet haklısın kimse anlamaz, ama üzülmekten de bıktık artık.

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 00:34
Kaderde böyle bir takımın böyle bir taraftarı olmak varmış...
Birşeyler değişine kadar uğraşmaya devam :)
Ben kendi adıma, yanlış gördüğüm zihniyetin değişmesi için her fırsatta çabamı ortaya koyuyorum.
bence ilk önce avatanı değiştirmekle başla http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif kızma ha şaka yaptım.

Sezgin61ts
26.04.2009, 00:35
Bu adem kaz mıdır nedir atıldı mı arkadaşlarlar monitörü kıracaktım sinirden ...tbve tvbe

yanbeyi61
Bu akşam burayı din kültürü ve ahlak bilgisi dersine çevirdin maçdan bahsetsek ilerde neler olması gerektiğinden bahsetsek daha iyi değil mi?
Maçdan bahsettik.ersun bu takımı sattı dedik....medyaya oynadı dedik.saçmaladığımı söyleyenlere örnek verdik...senin örneğin odeyessa halmet ise.benim örneğim din ve ahlak dersinden.boş ver

TS-FAN
Kaya, hoca ben profesyonelim diyor. Yani pazarlık masasına oturduğunda sizin şartlarınız, kulübün içinde bulunduğu durum beni ilgilendirmez diyor...En azından geçen sene bunu dedi...Trabzonda herkese şüpheli gözlerle bakılır bakılacak...Ersun hocaya şüpheli gözlerle bakanlarında kendilerine göre haklı gerekçeleri vardır. Her şey bir yana biz 3-0 mağlupken ve halen poziyon üretemiyorken 3. değişiklik hakkını kullanmıyor olmamızı kabul edemiyorum...

Hay sen çok yaşa..
Hep bir şey unuttum diyordum hatırlattın.
3.değişikliği yapmamak da ne demek?
Gerçekten anlayamadım ne yapmaya çalıştı hoca.
Aragones bile 3.hakkını kullanıyor yahu.
Aaahh..ah.

Sinan Ayaz
26.04.2009, 00:36
ersun yanala çok kızıyorum ama bence devam edilmeli ersun yanal ile yeni bi antrenör yeni bi alışma dönemi demek

mcpcpc
26.04.2009, 00:36
bugün burda yenildikten sonra herkes köpürdü seneye demekten bıktık diye . Pardon arkdaşlar bu yeni mi aklımıza geldi :D zaten başkan bunu basına karsı geçenlerde açıklamıştı... İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya bizimkiler yarıya bile gelemedi

bocek
26.04.2009, 00:37
Evet ortada karşılıklı bir güvensizlik hali var. Hoca yönetimin kendisiyle devam etmek istediğinden emin değil. Yönetim hoca'dan emin değil. Ben bir yönetimin hoca dahil tüm hamlelerde özgür bırakılması taraftarıyım. Şahsi fikrim Ersun hoca ile mutlaka 1 yıl daha şeklindedir. Ancak Trabzonspor başkanı bir karar verdiğinde bana düşen başkanın kararından sonra yeni gelene sahip çıkmaktır....Dağınık yazıyoruz kafamız dağınık...Kötü olduk... Ben yenilgiye çok üzülmem, imzamdan da bellidir....Ama yenilgi yenilgi olmalı....

yönetim emin olmamakta son derece haklı. ama hoca sözleşmesi gereği bitene kadar maksimum verimi vermeli. yönetim de nasıl uzatabiliriz sözleşmesini diye düşünmeli. ersun hocayı yeterince özgür bıraktı yönetim. ağzından çıkan her lafı yerine getirmek için uğraşmadımı başkan? yerine getirdi de. ama bakıyoruz takım belli bir süre sonra dökülmeye başlıyor.

ahamitokutan
26.04.2009, 00:38
sylvanın iyi kaleci olmadıgını 5 haftadır bas bas bagırıyorum ama herkes iyi diyor kalexcilik yapan biriyim ve slyva bence kalecilikten çakmıyor çok istkrarsız adam ne yapcagı belli olmayan bi adam

hocam o zaman sen geç kaleye kaleciymişsin madem

Recep Alkan

kardeşim tony nin bugün yediği gollerdeki hatalarını bana sayabilir misin ?

1. golde adam ne yapabilir sol kanattan adam bağırdı resmen içeri giriyorum gol atacağım dedi bizim adamlar ayılamadı. o pozisyonda ön direği bırakıp adama giremez di herhalde tny değil mi ?

2. golde 3 e 1 yakalandık resmen. Adam kalede tek başına karşısında 3 tane sivaslı akın akın geliyor. Ne yapabilir di sence o pozisyondayken tony.

3. golde kendimi zorlarsam belki kabahat bulabilirim ama aslında onda da bişi çıkaramıyorum ya.

Bence bizim acilen her maçtan sonra yaptığımız bu adam gitsin sohbetleri bitsin.

toksoy61
sivasa takımdan saymayan, 3-4 atacaz diyenler, ezecez geçecez diyenler acaba şimdi hangi düşünceleri taşıyorlar. büyük ihtimal hocaya yükleniyorlar.
öncelikle rakibine saygı duyacaksın. sivas bizden çok daha fazla şampiyonluğu hak diyor. helal olsun onlara. iyi oynadılar iyi mücadele ettiler. futbol nasıl oynanır bizim takıma ve taraftara gösterdiler. demekki şov adamlarıyla, çalım atmayla maç kazanılmıyor. sahada 11 tane koşan mücadele eden, yüreğini koyan adamlar lazım.
öylede sanal alemde asıp kesmeklede maç kazanılmadığını anlasın bazıları.

yanbeyi61
Ersun hocanın bu takımı bir gün satabileceğini bu forumda söylemişdim...satmak parayla değil bir amaçla dadeğil.

İnsan bildiğini sanarak bilmediği şeyi satar...şampiyonluğu bilmez ersun hoca.bende dini bilmem ama satarım.bak benimde ersunla bu nokdam var işde.

Kaya

Ben yapılan ilk değişikliğe bile anlam veremedim Erdal abi ama bu hocanın kendi kararıdır. Fakat Sivasspor maçını sadece ve sadece hocanın ilk 11 kararı ve yaptığı ya da yapmadığı değişiklikler yüzünden kaybetmedik. Bu gece sahadaki oyuncularımızdan bir kaçına bile kızamıyoruz çünkü ekibimiz topyekun sahada çökmüştür. 1-0 geriye düşüyoruz takım hemen beraberliği sağlamak adına kıpırdamıyor. 2. yarı belki bir futbol mucizesi olur mu diye içimizden geçerken daha maçın başında yine kalemizde golü görüyoruz.

Özellikle Sivasspor maçı itibariyle kırgınlığımın %80'i oyuncularımıza aittir.

Ersun Yanal'a şüpheli gözlerle bakanların gerekçeleri arasında maalesef onun yerinde gözü olanlar var bence... :)

Şu aşamadan sonra gelecek adına yönetimin atacağı adım belirleyici olacaktır. Kimimiz olumlu, kimimiz olumsuz karşılayacaktır verilen kararı...

Fakat yapmamız gereken her türlü destek vermektir...

Sürekli "sil baştan" yapmaktan sıkıldım ben...

StyLe
26.04.2009, 00:39
Şu benim güldüğüm ezikbahçe bile şu Sivas ile eksik kadrosu ile 0-0 berabere kaldı. 3 tane yemedi hiç olmazsa şu benim güldüğüm ezikbahçe, eksik kadrosuna rağmen...

Sadri başkanım, Allahına kurban olduğum hani demiştin ya Ligtv'de Trabzonspor taraftarı cebinde ki 3 lirasıyla ekmek almıyor, Trabzonspor maçına geliyor, bu insanları üzmeyin demiştin, bu insanları kırmaya hakkınız yok demiştin.

Sadri başkanım, haftalardır bizi ısrarla üzen, kahreden, boynumuzu büken bu sahada zorla oynayan futbolcuların, oyun esnasında takıma hiç bir katkısı olmayan, sadece yedek klübesinin direğine yaslanıp maç seyreden, oyuna yaptığı müdahalelerde de saç baş yolduran bu Ersun Yanal'ın siz değerli başkanımızı ve bu cefakar Trabzonspor taraftarını, dünyada eşi benzeri olmayan bu büyük taraftarı böylesine üzmeye ne hakkı var?

Sadri başkanım sizi çok seviyoruz ve en doğrusunu senin yaptığını ve yapacağını inanıyorum, inanıyoruz.

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 00:39
ne bitmez senelermiş seneye diye diye bi bakmışın seneler bitmiş.ben kendimi bildim bileli seneye inşallah diyoruz gelsin artık o sene.bakalım kendimizi daha nereye kadar kandırcaz.

Sinan Ayaz
26.04.2009, 00:40
hocam o zaman sen geç kaleye kaleciymişsin madem
kardesim ben geçicem diye demiyorum sadece kalecilik yaptıgı soyluyorum amatör kaleciyim ama slyvanın maç içinde aldıgı pozisyonlar çok yanlıs bunu ilk golde gördüm daha önceki maçlardada bunu yapıyo kalede hep yanlıs yeri alıyo sadece bunu belirtmek istedim

ceserdar
Biz yattaranın bizi satmasından dolayı onlarca puan kaybettik, o yoktu yanımızda ddeğildi puan kaybına uğradık, bizi sattı, şimdi son 5 maça gelinmiş gönlümüz almaya pardon avrupaya gitmnin yolunu ayarlamaya çalışıyor.

Futbolcular bölümünde Yattara başlığına yazmıştım bu adamın hareketlenmesinin ardında birşeyler vardır diye. Sonra Marsilya haberleri düştü internet sitelerine.

Benim görüşüm sezon sonunda ister talibi olsun ister olmasın Yattara'ya teşekkür edilip takımdan gönderilmesidir. Eğer dengeli bir takım kuracak isek Yattara kesinlikle gönderilmeli. Oynasa bir dert oynamasa bir dert. Hakan Şükür gibi oldu takımda. Herkes Hakan olduğu zaman ona geriden şişirir. Yattara olunca da herkes orta yapsın çalım atsın diye bekliyor.

Yattara konusunsa çok haklısın alkan61 ağabey.

firidin61

Müfteri demek '' karalayıcı '' demektir . Hiç gocunmadım sizin için en net bilgileri sağlayabilecek Türk Dil Kurumu nun ( Resmi bir kurumdur ) internet sitesinden tam manasına ulaştım . Link Altaki gibidir ; http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF3FB36B 5C02E7607F&KELIME=m%C3%BCfteri ( Not : Toplum yararına olduğu için adminlerden link için anlayış bekliyorum ) Aklınız sürekli sövmekte acaba neden ... :rolleyes:

Ben hiçbir şekilde ne değerlerinize ne de değerlerinizi savunurken ki cümlelerinize bir atıfta bulunmadım , bulunmamda . Bu Forum Trabzonspor için açılmış bir forumdur ve konuyla ilgili mesajlar yazarım .

Şimdi tekrar ediyorum ; Söylediğiniz söylemleri 30 bin kişinin hatta daha fazla kişinin okuduğu bu forumda ispat edemezseniz İFTİRACINIZ ve Müfteri siniz . Hakkımı da helal etmiyorum aksi taktirde !

Rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dilerim . Şahsıma yapılan bir iftira olduğu için ve şahitleri sizler olduğunuz için sizide dahil etmek durumunda kaldım .

Saygılarımla

pReN@_61
Çok yazık oldu çook..

İskender Çakmak
bu yenilgiyi unuturumda o sivas taraftarının bağırmalarını unutmam işte fener düşmanıydım şimdi buna sivasta eklendi.Trabzonu bu sene nerdeyse her maçını izledim ama bu kadar kötü oyun kurgusu olamayn herkesin çalım atmayı düşündüğü bir Trabzonu izlemedim bu maçta bir tek futbolcuyu suçlamak doğru değil ama Serkan Balcı en kötü maçını oynadı herkesin oynadığı maçlarda oynayıp gelip bu maçta oynamazsan altında bir şey ararım

Erdal
Ersun hoca medyaya hiç oynamadı. Hatta keşke daha sık konuşsa...Basınla kahvaltı yapsa, yemek yese vesaire...Mahalli medya dahil kimse düşman değil. Serdar Bali de düşman değil...Yanbeyi nasıl fridin 61 in düşmanı değilse öyle değil...Sadece böyle bir konuşma üslubu var bu şehrin...Hoca ile şehir ilişkisini oturtamadık ne yazıkki...Kim oturtmalıydı bilmiyorum...Ama bu kopukluk giderilmeli...

yanbeyi61
26.04.2009, 00:42
Müfteri demek '' karalayıcı '' demektir . Hiç gocunmadım sizin için en net bilgileri sağlayabilecek Türk Dil Kurumu nun ( Resmi bir kurumdur ) internet sitesinden tam manasına ulaştım . Link Altaki gibidir ; http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF3FB36B 5C02E7607F&KELIME=m%C3%BCfteri ( Not : Toplum yararına olduğu için adminlerden link için anlayış bekliyorum ) Aklınız sürekli sövmekte acaba neden ... :rolleyes:

Ben hiçbir şekilde ne değerlerinize ne de değerlerinizi savunurken ki cümlelerinize bir atıfta bulunmadım , bulunmamda . Bu Forum Trabzonspor için açılmış bir forumdur ve konuyla ilgili mesajlar yazarım .

Şimdi tekrar ediyorum ; Söylediğiniz söylemleri 30 bin kişinin hatta daha fazla kişinin okuduğu bu forumda ispat edemezseniz İFTİRACINIZ ve Müfteri siniz . Hakkımı da helal etmiyorum aksi taktirde !

Saygılarımla

Ersunun bu maçı satmadığını ispatlarsan bende hakkımı helal ederim...müfteriyim iftiracıyım derim.

ahamitokutan
26.04.2009, 00:42
sivasa takımdan saymayan, 3-4 atacaz diyenler, ezecez geçecez diyenler acaba şimdi hangi düşünceleri taşıyorlar. büyük ihtimal hocaya yükleniyorlar.
öncelikle rakibine saygı duyacaksın. sivas bizden çok daha fazla şampiyonluğu hak diyor. helal olsun onlara. iyi oynadılar iyi mücadele ettiler. futbol nasıl oynanır bizim takıma ve taraftara gösterdiler. demekki şov adamlarıyla, çalım atmayla maç kazanılmıyor. sahada 11 tane koşan mücadele eden, yüreğini koyan adamlar lazım.

evet yaptık bir hata oyuncularımıza güvenerek.onları da kendimiz gibi düşündük.hırs yapacaklarını yüreklerini bir maçlık dahi olsa bu taraftar için sahaya koyacaklarını düşündük.ama yanılmışız.sivas iyi falan oynamadı.sadece YÜREKlerini sahaya koydular.hepsi birkaç kişilik oynadı.eee bizimkiler de durunca haliyle böyle bir sonuç ortaya çıktı.eğer bizimkiler en az onlar kadar hırs yapsaydı 3-4 atardık hiç şüphem yok...

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 00:43
Trabzonspor

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 00:44
öylede sanal alemde asıp kesmeklede maç kazanılmadığını anlasın bazıları.valla ne yalan söylüyeyim onlardan biride benim ilk başta hocaya yüklendim sonra sakinleşince hiç bir şey yapmadım.şunu'da söyliyim hoca hakkındaki fikrim değişmedi şampiyon'da olsak değişmez merakın gitmiştir inşallahhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon12.gif

ceserdar
26.04.2009, 00:44
Ersun hoca medyaya hiç oynamadı. Hatta keşke daha sık konuşsa...Basınla kahvaltı yapsa, yemek yese vesaire...Mahalli medya dahil kimse düşman değil. Serdar Bali de düşman değil...Yanbeyi nasıl fridin 61 in düşmanı değilse öyle değil...Sadece böyle bir konuşma üslubu var bu şehrin...Hoca ile şehir ilişkisini oturtamadık ne yazıkki...Kim oturtmalıydı bilmiyorum...Ama bu kopukluk giderilmeli...

Abi bu noktada Hayrettin Hacısalihoğlu'nu tartışmak gerekmez mi? Valla bu tarz konularda tecrübesizim ama bu işleri onun oturtması gerekmez mi?

yanbeyi61
26.04.2009, 00:45
Ben de şöyle diyeyim izniniz olursa;

Şu Trabzonla 100 maç yapsalar hepsini kazanırlardı.

'Şu Trabzon' ne hedeflere, ne ligdeki konumuna ne de geçmişine yakışmadı hiç.
Ersun yanal bu takıma hatır için geldi.Hedef için gelmedi.hatır bukadar götürür bu takımı.

Travelair
26.04.2009, 00:45

Erdal üstad hoca konusunun artık netlik kazanması lazım dediğin gibi. Ben de diyorum aynı şekilde en az bir sezon daha. Hatta diye diye dilimde tüy bitti. Bu bir zihniyetin yıkılması adına. Hocaya bayıldığımdan değil. Zaten başarısızlık serisi de hocanın sözleşme meselesinin su yüzüne çıkmasından sonra başladı. Belirsizlikten dolayı güzel giden işler ikilemde kaldı. Herkes belirsizliğe düştü. Yalnız işler öyle bir yokuşa gidiyor ki haftalardır, bu kadar ısrarla bu fikri savunuyorum, fakat senin avatarı artık her gözucuyla görüşümde Ersun hoca pastaya limon sıkıyor görüntüsünü algılıyorum. İlla dikkatli bakmam lazım

Recep Alkan
26.04.2009, 00:46
Futbolcular bölümünde Yattara başlığına yazmıştım bu adamın hareketlenmesinin ardında birşeyler vardır diye. Sonra Marsilya haberleri düştü internet sitelerine.

Benim görüşüm sezon sonunda ister talibi olsun ister olmasın Yattara'ya teşekkür edilip takımdan gönderilmesidir. Eğer dengeli bir takım kuracak isek Yattara kesinlikle gönderilmeli. Oynasa bir dert oynamasa bir dert. Hakan Şükür gibi oldu takımda. Herkes Hakan olduğu zaman ona geriden şişirir. Yattara olunca da herkes orta yapsın çalım atsın diye bekliyor.

Yattara konusunsa çok haklısın alkan61 ağabey.

inan kardeşim haklılık haksızlık hiç önemli değil umrumda da değil. Ama zoruma giden ne biliyor musun kardeşim; burda bas bas bağırıp ersun gitsin diye yırtınan ve olası şampiyonluğun gtmesinde yegane etken olarak ersun hocayı gören zihniyet varya bunları göremiyor ona üzülüyorum. Bu adamsız kaç maç oynadık, bize kaprisleri nelere mal oldu herkes biliyor ama işte bizim zihniyetimiz bu kadar, bir günah keçisi arıyoruz ya, onu da bulduk ersun yanal.

Verin veriştirin ola gün doğdu hepinize. Hala bizi asıl yiyen bitirenleri görmeyin siz. Eyy gidi emleketimin insanı eyyyy

mcpcpc
26.04.2009, 00:46

Eeeee ? yani ne demek istedin şimdi ben anlamadım :) ya kardeşim şu taraftara laf etmeyi bırakın allah aşkına ya bırakın taraftar ne istiyosa onu yapsın bari. Sivas bize çok mu saygı duyuyor ? Bugün sahada maç sonunda yattaranın formasını sallayarak kolbastı oynayan sivassporlular bize çok mu saygı duydu ? taraftarlarıda onlardan görmüş sokaklarda dalga geçerek kolbastı oynuyor.Trabzonspor taraftarına ne sebeple olursa olsun laf etmeyelim

kuman
26.04.2009, 00:48

Erdal Bey, Hoca şehir ilişkisini yönetim oturtmadı bence ki bu konuda somut bildiklerimde var.Eğer o ilişki oturtulsaydı yerel basının tavrıda çok değişecekti eminim.

Recep Alkan
Ersun yanal bu takıma hatır için geldi.Hedef için gelmedi.hatır bukadar götürür bu takımı.

ya baba etmeyeceğim diyorum, karışmayacağım diyorum ama yok içimde kalacak yoksa. Sen ya bu işlerin içindesin on numara bilgin var alttan alttan yazıyorsun, ya bizle kafa buluyorsun, yada inan burda ortalık karıştırmak istiyorsun. bu üçünden başka bişi olamaz bu. Olmayacak yerlerde olmayacak laflar ile çıkıyorsun. Bir dur da biraz sakin. Bi yat dinlen kafan rahatlasın ya

ahamitokutan
kardesim ben geçicem diye demiyorum sadece kalecilik yaptıgı soyluyorum amatör kaleciyim ama slyvanın maç içinde aldıgı pozisyonlar çok yanlıs bunu ilk golde gördüm daha önceki maçlardada bunu yapıyo kalede hep yanlıs yeri alıyo sadece bunu belirtmek istedim

ben de bunu anlamıyorum.silva gördüğümüz görebileceğimiz en iyi kaleci ve hala ufak tefek şeylerle eleştirilebiliyor.ya ben silva kaleye geçtikten sonra top kalemize yaklaşırken acaba demekten kurtuldum.biz daha ne istiyoruz.cech falan mı gelecek bize?jeferson tolga felaketlerini ne çabuk unuttuk...

Erdal
26.04.2009, 00:49
Hoca ile devam etmek zor. Ama yönetimin bu zoru denemesi gerektiğini düşünüyorum. Hoca böylece şehrin sürekli kendisine tuzaklar kurduğu vehminden kurtulmuş olur. Tavsiye edilen futbolcuları daha bir can kulağı ile dinler. Bu ilişkiyi yönetebilmeli...Bu sadece Trabzon için geçerli değil...Kensinin kariyeri adına da gerekli bu...

Sinan Ayaz
bu maçta slyva ile ilgili hiçbişe soylenmemsine şaşırıyorum kalede tolga olsa herkes ates püskürürdü

yanbeyi61
Ersun hoca Takımı satmışdır.Gerkçesi Anadolunun tek Şampiyonluğuna son vermekdir...Bunu Kendi başına da yapmadı medyayla yapdı....
medya sivası abarttı...hakmeler ve diğr faktorleri de kullandı...sezonun tüm maçları tek tek izlensin....

Eğer dediklerim yanlışsa o zaman satılmadı denir....Ersun yanal Hangi deplasmanda bukadar ezik oynattı bu takımı bukadar pskolojisiz bir oyun oynattı

reisoğlu61
bu maçta slyva ile ilgili hiçbişe soylenmemsine şaşırıyorum kalede tolga olsa herkes ates püskürürdü
ersun dan futbolculara henüz sira gelmedi

İskender Çakmak
26.04.2009, 00:51
ersun hoca buraya kadar getirdi yaptıkları için sonsuz teşekkürler ama bu takımı daha ileri götüreceğini düşünmüyorum yerine yabancı bir hocayla devam edilmeli en iyisini bu zamana kadar doğruları yapan yönetim bilir ama ersun hocayla bu sezon sonu yollar ayrılmalı

Sinan Ayaz
ben de bunu anlamıyorum.silva gördüğümüz görebileceğimiz en iyi kaleci ve hala ufak tefek şeylerle eleştirilebiliyor.ya ben silva kaleye geçtikten sonra top kalemize yaklaşırken acaba demekten kurtuldum.biz daha ne istiyoruz.cech falan mı gelecek bize?jeferson tolga felaketlerini ne çabuk unuttuk...
slyvanın kalede güven verdigini nasıl düşünüyorsun anlamıyorum vallahi adam yedigi gollerde topa bile atlamıyo yanına gelenleri herkes çıkarıyo slyvabnın iyi oldugu felan yok tolganın kötülügünden herkese iyi geliyo

reisoğlu61
ersun hoca maci satti falan laflari cok komikce ve gereksiz.
maglubiyetin tek sorumlusu formsuz oyunculari oynatan ve takimi bu maca motive edemeyen ersun yanaldadir, ama asla satma olayi olmaz olamaz

hodlu
Bizim yapmamız gereken şey kurulan kadroyu gözden geçirmek.

Sinan Ayaz
26.04.2009, 00:52
ersun dan futbolculara henüz sira gelmedi
6 dk bi kaleci saçma sapan gol yerse ersunun yapabilecegi bişe kalmıyo

yanbeyi61
ya baba etmeyeceğim diyorum, karışmayacağım diyorum ama yok içimde kalacak yoksa. Sen ya bu işlerin içindesin on numara bilgin var alttan alttan yazıyorsun, ya bizle kafa buluyorsun, yada inan burda ortalık karıştırmak istiyorsun. bu üçünden başka bişi olamaz bu. Olmayacak yerlerde olmayacak laflar ile çıkıyorsun. Bir dur da biraz sakin. Bi yat dinlen kafan rahatlasın ya
Muhterem kardeşim inan çok rahatım.Ne karışdırmak gibi fikrim var ne ajanlığım....buraya yani bu foruma düşen basın karıştırıcılarını ve trabzonsporlu olmayanları ayrışdırmaya geldim....

Trabzonsporlu olmak ...ersuncu olmak değildir...inadına ersun yanal demek değildir...trabzonsporlu olmak taraftarıyla yenilgisiyle herşeye katlanmak demekdir......

Siz daha bana katlanamadınız benim gibi diğer temellere nasıl katlanacaksınız ki....

mcpcpc
istatiktisçiyim diyede uyuttu o zaman milleti :D millet karışmayalım istatistik bunu gösteriodur die bişe diyemedi iyi taktik :D

uzzun
ben demedimmi sana İbrahim, bu sivası fazla hafife alıyoruz diye...
geçmiş olsun...işin yoksa bekle şimdi bir yıl daha..
offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffffffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magicyattara
26.04.2009, 00:53
Bu orta saha ile seneye de farklı bir şey olmayacak.Hatta forvet ile ve hatta defans ile.

Fazla umutsuzluğa kapılan bir adam değilim ama şu takımdan seneye 3 adam bırakamıyorum.

Yetenekli adam yok.

Takımın en yeteneklisi Yattara onu da hoca istemiyor.

Sadece Kaleci ve Cale belki Egemen.

Gerisi Trabzonspor takımında oynayabilecek kapasitede değil.

Bülent AKBULUT61
bizim forumda TRABZONSPOR taraftarlarını kötülemek moda e şu şunu demişti şimdi ne diyecek bu bunu yapmıştı şimdi ne yapacak ALLAH aşkına bırakın TRABZONSPOR tarftarıyla uğraşmayı bırakın millet ne derse desin ulen hayat boyu eziyet'mi çekicez ya millet birbirinin kuyusunu kazmayı ne kadar cok seviyor bu forumun amacı ne herkes nizamı şekilde aşırıya kacmadan küfür etmeden fikirlerini söylemek o zaman buraya girmemize gerek yok.yapmayın birbirinize saygı gösterin arkadaşlar lütfen

Recep Alkan
Ersun hoca Takımı satmışdır.Gerkçesi Anadolunun tek Şampiyonluğuna son vermekdir...Bunu Kendi başına da yapmadı medyayla yapdı....
medya sivası abarttı...hakmeler ve diğr faktorleri de kullandı...sezonun tüm maçları tek tek izlensin....

Eğer dediklerim yanlışsa o zaman satılmadı denir....Ersun yanal Hangi deplasmanda bukadar ezik oynattı bu takımı bukadar pskolojisiz bir oyun oynattı

YUHHHHHHHHH

habu lafı dedikten sonra daha edecek tek kelimem yok sana. Nasıl bir mantık ile yaşıyorsun şaşırıyorum be. Asıl bu zihniyete yazıklar olsun.

İşte ben bugün utandım taraftarımdan.Belki de hayatımda ilk kez.

YAZIKLAR OLSUN.

Kubilay ŞAHİN

Abi Sen Bi Git Yat Uyu.. Böyle Kuzuları Koyunları Atlat Çitden Sabah Gel Yaparsın Yine Yorum..
İllede Yorum Yapacaksın Git bi Soğuk Duş Al Öyle Yorum yap..

Erdal
26.04.2009, 00:54
Erdal Bey, Hoca şehir ilişkisini yönetim oturtmadı bence ki bu konuda somut bildiklerimde var.Eğer o ilişki oturtulsaydı yerel basının tavrıda çok değişecekti eminim.

Kuman özelden yazarsan sevinirim...

TS-FAN
Hoca ile devam etmek zor. Ama yönetimin bu zoru denemesi gerektiğini düşünüyorum. Hoca böylece şehrin sürekli kendisine tuzaklar kurduğu vehminden kurtulmuş olur. Tavsiye edilen futbolcuları daha bir can kulağı ile dinler. Bu ilişkiyi yönetebilmeli...Bu sadece Trabzon için geçerli değil...Kensinin kariyeri adına da gerekli bu...

Başkanımızın maçtan sonra"yenilgiyi hocaya sorun" açıklamasından sonra bence de devam etmemiz zor.
Bence de zoru denemeliyiz.
Ama şu Ersun Yanal'ın can kulağı ile dinlemesi konusu ne olur?Önemli bir soru işareti.

mcpcpc
ne mi yapılmalı altyapıdan oyuncular daha a takımında oynatılmadan sağa sola satılmamalı bu nası bilinçsizlik bu nası bi düşmanlıktır! yedekte küf bağlayan oyunculara şans verilmeli ama artık çok geç..verilmeliydiki şimdi değiştirecek adamı olsun. o şansı kaybetti kendi eliyle artık sahaya alcak kondisyonu yuksek adam kalmadı

asimetrik
26.04.2009, 00:55
Bu maçta (ve G. antep maçlarında) sonucu oyunculara yüklemek hiç mantıklı gelmiyor bana. Egemen niye çıkıyor, Serkan niye yerinde yok, Gökhan niye topla buluşamıyor vs.. gibi eleştirileri yapmak demek bu oyuncuların kafasına göre oynadığını söylemek demektir. böyle bir şey mümkün mü?

Erdal
26.04.2009, 00:56
Yanbeyi, Allah aşkına dedik hocam yahu...Herkes üzüldü ama...

Samet Yildirim
mac öncesi yenilecegiz diyordum ama baya ezildik yakismadi..

sylva hata yapmadi gollerde...

en kötü orta saha hele heso-colman inanilmaz berbatlardi...

selimatal
Bu sezononun bize anlattıkları ve önümüzdeki sezon hazırlıkları:

1-Bu kadro zirvede olduğunda boyundan büyük iş yapmış bir kadrodur. Gerçek yeri şu anki konumudur

2-Ersun Yanal zirveye her zaman çıkma şansı olan ama asla zirvede durmayı beceremeyen bir hocadır

3-Sivassporun sağ beki Abdurrahman ve sol beki Hayrettin'in hem bizim oyuncularımızı tutup hem de gol attığı maçta bizim defansımız amatör küme futbolcuları gibi oynamış, forvetimiz ise hiç oynamamıştır. Pahalı transferlere şahsen benim sevinme dönemim bitmiştir. "Yararlı" futbolcu kavramı çok daha önemlidir.

4-Sivas'ın en yeteneksiz ve kesici özellikli futbolcusu bile "pas yapmayı" bilirken, bizim takımımızda ne yazıkki pas yapmayı bilmeyen çok sayıda futbolcu vardır. Bu yüzden de çoğu maçta baskı yedik ve yemeye devam edeceğiz. Seneye orta saha ve forvetimizde "pas yapmayı bilmeyen" bir tek oyuncu bile kalmamalıdır.

5-Bu seneki kadromuzda şu isimlere mutlaka tşekkür edilerek gönderilmelidir: Yattara, Umut, Hüseyin, Song

Yattara:
Artık "erken yaşlılık ve doygunluk" sendromuna girmiş olup, son birkaç senedir sürekli geriye gitmektedir. Uzun bir futbol ömrü kalmamıştır. Örneğin F.Tekke'yi 40 yaşında bile futbol oynarken düşünebiliyorum ama Yattara 3 yıl sonra futbolu mutlaka bırakacaktır. 5 maçta bir büyük oynaması yüzünden sürekli umut vermekte ama asla devamlılığı olmamaktadır. 6 yıldır olmayan şey bundan sonra asla olmayacağına göre Yattara paraya çevrilmeli ve yeni bir skandala izin vermeden kalbimizde öyle kalmalıdır.

Umut:
Kişiliği ve atletik yapısıyla çok şeyler beklediğim Umut, "üzerine koyma" adına hiçbir umut vermemektedir. Bu haliyle de TS un formasını giydirerek hem TS a hem de ona yazık etmemelidir. İnsan olarak belki de en sevdiğim futbolcu Umut'tur. Ama kişilik çok önemli olsa da yeterli değildir.

Hüseyin:
İyi zamanlarında en beğendiğim futbolculardan biri olmuştur. O da artık yaşlanmıştır. Bu sene sonu Hüseyin hem kendisi kazanmalı ve hem de TS a kazandırarak mutlaka transfer olmalıdır. Teşekkürler emektar kaptan.:alkış:

Song:
Bu takımın kuruluş senesinde başlangıçta büyük işler yapmıştır ve hakkı ödenmez. Ancak günümüzün dinamik forvetleri karşısında o da "yaşlılık" handikapı yaşamıştır. Bu büyük profesyonel tıpkı diğer "yaşlı" oyuncularımız gibi özellikle sene sonu yaklaşınca yorgunluğun esiri olmuştur. Dinamik gençlerin önünü kapamamaları için mutlaka gönderilmelidir. Çünkü onlar kulübe futbolcuları olamazlar. Ayrıca yabancı kontenjanı Song ile doldurulmamalıdır. Küçük bir olasılık ama şayet seneye kulübede oturmaya sıcak bakarsa fazla yorulmayacağı için çok daha faydalı olabilir ve daha büyük katkı yapar. Ama sanmıyorum...

Serkan, Tayfun, Selçuk, Ceyhun, İsaac, G.Ünal:
Mevkilerine göre bu oyuncularda sadeleşmeye gidilmelidir. Şayet F.tekke gibi bir usta alınırsa G.Ünal kalmalıdır, çok gol atar. Asist özelliği olmayan bir forvet alınacaksa G.Ünal da gönderilmelidir. Zira tek başına bir şey yapacak özelliği olmayan bir futbolcudur. Diğer oyuncuların tamamı sadeleştirildikten sonra yedek kulübesi için düşünülmelidir.

6-Takımda "ateşleyici" karakterde futbolcu eksiği vardır. Mutlaka bu açık kapatılmalıdır. Tuncay Şanlı gibi mağlubiyeti asla kabullenmeyen bir oyuncu gidince FB nin düştüğü durum ortadadır. Bizim için bu ateşleyici "F.Tekke" olabilir. Üstelik fiyatı 2 milyon Eurodur. Kendisi de gelmek için can atmaktadır. Çünkü Trabzonda kalan çocuklarının özlemine artık dayanamamaktadır. (Bu bilgi F.Tekke'nin abisi kaynaklıdır)

7-Ligin tek kanatsız oyun yapısıyla oynatan hocası "Ersun Yanal" ciddi şekilde tartışılmalıdır. Kanatsız oyun yapısının takımımızı nasıl "sıradan" bir görüntüye soktuğu çok açıktır. Zira etkili kanat akını yapmak için kanat oyuncusu da şart değildir. Ayrıca komik goller yeme geleneğine Sivas maçında "taç atışından" yediğimiz gol eklenince Ersun Hoca'nın sene boyunca futbolcularına "profesyonellik" adına hiçbir şey vermediği ve hatta bildiklerini de unutturduğu ortadadır. Ersun Hoca bilgisayarı ile başbaşa bırakılmalı ve kendisine teşekkür edilmelidir. Zira önümüzdeki sene beklentiler çok daha yüksek olacaktır. İlk 7 sıradaki takımlara bir kez bile galip gelemeden 2 maçı 3-0 lık skorlarla kaybetmesi herşeyi açıklamaktadır. Küme düşme hattındaki takımlar bile en az 1 kere zirvedekileri yenmiştir.
Pilotaj kusuru ve yetersizliği çok açık ve tartışmasızdır! İleriye dönük bir umut da yoktur.

"Ersun Hoca ne yapsın" türü bir savunma da geçerli değildir. Bu takımı o kurmuştur. Şayet kabahat futbolcularda ise futbolcu seçimi nedeniyle de yine bütün suç ondadır.

Aynı hataya 2. kez düşülerek TS un geleceği ipotek altına alınmamalıdır.

8-A.Akerdeki maraton tribüne mutlaka geçen senelerdeki gibi taraftar grupları yerleştirilerek bu seneki rezaletin tekrarlaması engellenmeli, maraton ve kale arkası tribünlerin üzeri mutlaka kapatılarak A.Aker eski havasına büründürülmelidir. Seneye asla 18.000 kombine bilet satılmamalıdır. Hediye biletlerle maça gelen birkaç bin kişi bu takıma çok zarar vermiştir.

9-Transferlerde Trabzonlu oyunculara öncelik verilmelidir. Özer Hurmacı, Engin Baytar ve Çağlar mutlaka alınmalı ve "savaşan takım" ın çekirdeği oluşturulmalıdır. Şayet bu oyuncular alınırsa, Alanzinho ve Colman gibi oyuncular yeteneklerini çok daha fazla sahaya yansıtma şansına sahip olacaklardır. Ayrıca Brülls de mutlaka sezon başı hazırlık kadrosunda olmalıdır.

10-Karadenizspor'a alınan hiçbir oyuncu satılmamalıdır. Şayet TS a gelemedi diye gitmek isteyen oyuncu olursa, kesinlikle satılmamalı, yarışmacı bir takıma "kiralanmalıdır". 2 sene önce A.Sebatta iken bedava olan Abdurrahman için şu anda trilyonlar istendiği gerçeği unutulmamalıdır. Bu tip futbolcuların TS da forma şansı bulamaması kaybedilmelerini gerektirmez. Anadolu takımlarına kiralık verilirlerse TS un yedek kulübesinde bekleecekleri süreçten çok daha hızlı gelişim gösterecekleri kesindir.

11-Önümüzdeki sene, çok tehlikeli bir sezondur. İstanbul takımlarının bu seneki durumu nedeniyle lig çok daha zorlu bir hal alacaktır. Bizim için de bu sene başında yapılan büyük yatırımın meyvelerinin bekleneceği sene olacaktır. Başta hoca ve transfer konusu olmak üzere önümüzdeki senenin planlaması çok acil olarak tartışmaya açılmalıdır. Zira transfer için sanıldığı gibi birkaç ay değil sadece birkaç haftalık bir süreç vardır.

Ve önce Hoca konusunda karar verilerek işe başlanılmalıdır.

mcpcpc
Hoca ya mı sorun ? Başkan şampiyonluğa inanıyormuydu ki seneye şampiyonuz diyodu.. hedefimiz şampiyonlar ligine gitmek diyodu hedefe bak.pehhhh.. hiç hoca üstüne baskı kurdumu takıma baskı kurdumu.. sen öle geniş geniş konusursan ohoo...
hoca osuranda cemaat sıçar die bi laf var bizim köyde

Recep Alkan
26.04.2009, 00:57
Muhterem kardeşim inan çok rahatım.Ne karışdırmak gibi fikrim var ne ajanlığım....buraya yani bu foruma düşen basın karıştırıcılarını ve trabzonsporlu olmayanları ayrışdırmaya geldim....

Trabzonsporlu olmak ...ersuncu olmak değildir...inadına ersun yanal demek değildir...trabzonsporlu olmak taraftarıyla yenilgisiyle herşeye katlanmak demekdir......

Siz daha bana katlanamadınız benim gibi diğer temellere nasıl katlanacaksınız ki....

Ama ne hikmetse bu takım yattara ve yattaraspor oluyor herşeye rağmen. Neden çünkü bizi istediği gibi oynatıyor, neden çünkü 10 yatıp daha sonra bir iki şık hareketle gönlümüzü alabiliyor.

Bu zihniyete teknik direktör dayanmaz baba haberin ola ?

Sezgin61ts
Allahım sen sabır ver ya yuh yuh yuh hoca takımı sattı diyo ya bırak bu işleri git yat uyu sen şimdi çıkar dersin sadri şenerde maçı saattı diye yürü git işine

Fatih
Bu orta saha ile seneye de farklı bir şey olmayacak.Hatta forvet ile ve hatta defans ile.

Fazla umutsuzluğa kapılan bir adam değilim ama şu takımdan seneye 3 adam bırakamıyorum.

Yetenekli adam yok.

Takımın en yeteneklisi Yattara onu da hoca istemiyor.

Sadece Kaleci ve Cale belki Egemen.

Gerisi Trabzonspor takımında oynayabilecek kapasitede değil.
Olayı futbolcu kalitelerine indirgersek yanılırız.Sivas'ın futbolcuları çok mu yetenekliydi?

Ersun Hoca ile Trabzonspor'un frekansı uyuşmuyor zorlamaya gerek yok.

yanbeyi61
Abi Sen Bi Git Yat Uyu.. Böyle Kuzuları Koyunları Atlat Çitden Sabah Gel Yaparsın Yine Yorum..
İllede Yorum Yapacaksın Git bi Soğuk Duş Al Öyle Yorum yap..
uyudum uyandım ben çok hayaller gördüm
arkamdan sövene o anlar.....ben gene allah islah etsin diyorum.

hodlu
26.04.2009, 00:58
Takımda sağ-bek yok.Sol-açık yok.Gol atabilen forvet yok.Orta alanda ayağında top kontrol edebilen oyuncu yok.Ön libero oynayan oyuncumuza zaten söyleyecek söz yok...

Taner Uykuçeken
Wallaha yazdıklarınızı okuyorum da, başkanın bu günkü maç sonu beyanatıda var Hoca gelecek sonu olamayacak gibi inşaallah öyle bir hata yapmazlarda devam edilir, ama devam edilmezse Umarım Sayın Faruk Özak'ın aklındaki isme yönelmeyiz...

Erdal
Selim abi, parça parça yaz şunları be abi...Yorgunuz da etma :)

Bülent AKBULUT61
Takımda sağ-bek yok.Sol-açık yok.Gol atabilen forvet yok.Orta alanda ayağında top kontrol edebilen oyuncu yok.Ön libero oynayan oyuncumuza zaten söyleyecek söz yok...
takımda oyuncu kalmadıhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

mcpcpc
26.04.2009, 00:59
zirvede kalmamız bizim başarımız değil diğerlerinin başarısızlığı abi kimse kendini kandırmasın yeter kandırmayın kendinizi yeter ya
bu sezon bana göre başarı maşarı yok gittikçe cılızlaşan güçsüzleşen bi takım var birde seneye demiyomuyuz sezon sonunda elimizde ne kalacak ki

Sezgin61ts
26.04.2009, 00:59
Yönetici renkdaşlar şu forma küfür yazan, ortalıgı karıştırmak isteyenleri ya uyarın yada atın gitsin...

mcpcpc
26.04.2009, 01:00
bordomavi net ten ayağına hakim fanatik kişilerden takım kurulsun şampiyon olmassak allah benim belamı versin

Bülent AKBULUT61
Wallaha yazdıklarınızı okuyorum da, başkanın bu günkü maç sonu beyanatıda var Hoca gelecek sonu olamayacak gibi inşaallah öyle bir hata yapmazlarda devam edilir, ama devam edilmezse Umarım Sayın Faruk Özak'ın aklındaki isme yönelmeyiz...
kimmiş bu merak ettim yoksa ziyamı birden söyleme kalpten giderim :D gercekten kim o

Gamze
Ama ne hikmetse bu takım yattara ve yattaraspor oluyor herşeye rağmen. Neden çünkü bizi istediği gibi oynatıyor, neden çünkü 10 yatıp daha sonra bir iki şık hareketle gönlümüzü alabiliyor.

Burdan çıkarmamız gereken sonuç;

Yattara Teknik Direktör olmalı!

Anca ona sabrederiz belki. :)

Yanbeyi61 abi, burda herkes sabır gösteriyor ama onun da bir sınırı var bence zorlamamak lazım.
Ne demek hoca sattı maçı?
Nasıl bir komplo teorisidir bu?
Kanıtlamak zorundasınız böyle bir iddia ortaya atıyorsanız.
Yok kanıtlayamıyorsanız ve devam ederseniz buna, hocaya böyle ağır bir suçlama yapmaktan ve zan altında bırakmaktan ceza alacaksınız forumda.
Üzgünüm.

Sezgin61ts
26.04.2009, 01:01
kimmiş bu merak ettim yoksa ziyamı birden söyleme kalpten giderim :D gercekten kim o
şenol güneş olsa gerek...

yanbeyi61

Bak kardeşim ben illada gitsin desemde .benim dediğimin olmayacağını bilen biriyim...sen saygı duyarsın veya duymazsın.ben bugunde yazdım.gitsin gelsin o da yaptığı hatayı anlar döner gelir...

sizin saygınız bumu.

bu benim fikrim ya saygı duyarsın ya görmemezlikden gelirsin...

tartışacaksak devam ederiz.

bakın ben yıne diyorum devam edilecek olur sa hüsran olabilir....bu husran çok da ağır olur...

şapmiyonluk olur diyorsanız ...ona da saygı duyarım.
Ben başarılı olmadığını söyledim...ne kupa ne lig ...bi de avrupa olmaz sa...boyle çok teknik adam bulunur Türkiyede.

magicyattara
Ben hoca'nın Gökdeniz satıldığı gün bırakacağını düşünmüştüm bırakmadı.Başka vaatler almış olmalı.

Tekke satıldığı gün Lazaroni "bana böyle söylememişlerdi" demişti.

Biz ne yaptık Lazaroni ile dalga geçtik.

"Yapmak zor yıkmak kolaydır" sözü vardır.Özkan hoca'nın bizlere hediye ettiği taş gibi takımı işten anlamaz yönetimlere bırakıp tuzla buz ettik.

Bundan sonrası için uzun yıllar,başarılı olabilecek bir takım beklemiyorum.

Ta ki alt yapımızdan yeni bir jenerasyon bulana kadar.

Cümleden geçmiş olsun...

Kubilay ŞAHİN
26.04.2009, 01:02

Ümit Abi O Kadarda Değil..:) Yine Sol Açık Var Sayılır..:)

Samet Yildirim
26.04.2009, 01:02
Sivassporu hic sevmem bu gercek ama onlarin kadrosu genislik anlamda bizden daha iyi bu bir gercek...

sivasa bakyiorum kamanam-balili-sylla-murat s.-sedat-faruk bayer-muhammet-sergio vs. vs. bide bizimkilere bak 3 tane adam zor bulursunuz

kadro yeterziz

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 01:03
hoca sattı kelimesi cok ağır oldu be abi tamam bende sevmem hocayı ama bu biraz aşırıya kactı.

yanbeyi61
26.04.2009, 01:04
Burdan çıkarmamız gereken sonuç;

Yattara Teknik Direktör olmalı!

Anca ona sabrederiz belki. :)

Yanbeyi61 abi, burda herkes sabır gösteriyor ama onun da bir sınırı var bence zorlamamak lazım.
Ne demek hoca sattı maçı?
Nasıl bir komplo teorisidir bu?
Kanıtlamak zorundasınız böyle bir iddia ortaya atıyorsanız.
Yok kanıtlayamıyorsanız, hocaya böyle ağır bir suçlama yapmaktan ve zan altında bırakmaktan ceza alacaksınız forumda.
Üzgünüm.
Benim isbatım bugune kadar oynattığı futboldur...deplasman futbolu.

siz aksini ispatlaya bilirmisiniz...

Bakın bilim adamı tezini atar ispatlamaz diğerlerine kalır...(ispatım diğer deplasman maçları,şimdiki maçı)

yeni teori atın neden yenildik bugun herkes ersun hoca yanlış yaptı diyor zaten beni destekliyor.

josehakan
kadro konusunda haklısın ama kalite olarak çook iyiyiz ama oda işe yaramıyor iş kafada bitiyo bunlar akıllarına sokmamışlar galibeti topa vurcak dermanları yok

mcpcpc
belkide arada şampiyon olsak bu kadar peşinden koşmayız ne diyim

hodlu
takımda oyuncu kalmadıhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Varmı kardeşim.Yazdıklarım gündüz gibi apaçık ortada.Takım kadrosu çok eksik ve dengesiz.Hoca da malesef adil olamadı...

CEMEFKER
26.04.2009, 01:05
Ersun hocanın en büyük hatası takım kurgusu üzerindeki yanılgılar.Ukalalık olmasın , elbette ondan daha fazla bildiğimiz yok , iddiamızda yok.Futbol bilgisi Denizli ile birlikte ligin en iyi iki hocasından bir tanesi ama bazı şeyleri hesaplayamadı düşüncesindeyim.

Sezon başından beri söylüyorum , ve böyle düşünüyorum.Colman ve Selçuk'lu ortasaha hattında Hüseyin olmamalı.
Ersun hocayla istikrara evet diyorum , kendisini ve katkılarını takdir ediyorum ama - bana göre - eleştirilerede kulak vermeli hocamız.Bugünkü maça bakalım ;

Sivasspor'un ortasahası 5 kişi.Kim bunlar ; İ.Dağaşan , Sezer Badur , Murat Erdoğan , Musa Aydın , Herve Tum.Hepsi mücadele gücü yüksek , tempolu oynamayı seven güçlü oyuncular.Birisi yerini kaybetti mi diğeri o alanı o kadar güzel kapatıyor ki anlaşılmıyor .Kademeli ve ortasahada kalabalık oynadıkları için sahayı inanılmaz parselliyorlar.Mehmet Yıldız'a bir top , arkadan Musa , Tum ve Sezer , geride İbrahim kalıyor.

Bizde ise Selçuk , Colman ve Kaptan.Olmuyor. Nedeni basit , ileride ayağında top tutup oyunu rahatlatacak bir oyuncumuzun olmayışıda en önemli etken.İleride top kaybı yaşadığımız zaman aynı süratle geri dönmek zorunda oldukları için , bu adamların rakiplerine oranla daha fazla efor sarfetmesiylede 60'tan sonra kopuyoruz ortasaha olarak.

Hüseyin'i saymıyorum , zira yakın markajda zaten yok , toplu oyunun içerisinde de sıfır. Bugün tek ayakta kalan ve takımı oynatmaya çalışan oyuncumuz Selçuk'tu ama Colman da olmayınca beşe bir kalıyor adam , yazıktır.Kanat oyuncularımızında yardım etmemesi sonucu bu sorunla hemen her maç karşı karşıya kalıyoruz.Eğer Colman bu tempoyla devam edecekse seneye iyi bir alternatif varlığında bu takımın ilk 11'inde oynaması zor görünüyor.

Yapmamız gereken ya Selçuk'un yanına onun tipinde bir oyuncu alıp iki tane aktif kanat oyuncusuyla takım kurgumuzu komple değiştirecez yada Colman'ında içinde bulunduğu ve aktif bir defansif ortasaha + en az bir tane top tutabilen Baros , Fatih tarzında bir hücumcu alacaz.

Fakat 4-4-2 için Selçuk - Ersnt tipinde bir göbek , yanlarında iki tane tempolu kanat oyuncusu.Ne yazık ki hocamız bu durumun böyle olacağını kestiremedi , kestirmeliydi ama.Muhtemelen Ceyhun'un sene başındaki transfer politikasında arkayı toparlayabilecek düzeyde olduğunu düşündü ve ekstra maliyete sebep olacağından deneme yoluna gitti ama tutmadı.Bundan sonrasını en iyi yine kendisi düşünecektir/yapacaktır umudumu halen koruyorum , inşallah seneye çok daha iyi bir takım oluruz.

Güzel tespitler...........burdaki her görüşe saygımız sonsuz, ancak ele avuca gelen bir yazı okudum yarım saatten beri..........

Benim ekleyeceklerim ise bu tespitlere;

-Eğer 4-4-2 oynayacaksak orta göbek ikilinin de kanatlarla birlikte tempolu ( ecnebi futbol tabiri ile -box to box -koşacak adamlar lazım.Örnek: sağda Mehmet Topuz- Hamit Altıntop, eskilerden Rıza Çalımbay, yabancılardan Zambrotta....vb ideal olur, solda olsa da izlesek Abdullah Ercan, eskilerden gs'li İsmail yine Semih tarzı, yabancılardan Riise ........vb ideal olur) olması gerekir, eldeki adamlara bakarsak kanatlarda ne Yattara ne de Alan bu görevi yapamaz, göbekte ise Selçuk dışında oynayacak adam bu tür oyun tarzına gelemez. Gelirse de bu şekilde olur ancak............

-4-3-2-1 gibi bir sistemde ise orta sahada oynayacak 3'lünün biri iyi bir kesici olur ( Bu adam Hüseyin olmaz artık miadını doldurdu bana göre........) yanında iki koşan orta saha ( Selçuk ve Colman olur) ilerde sağda Yattara, solda Alan, santrafor ise artık tuttuğunu atan bir forvet olursa iyi olur.( Ve bu versiyonu 4-2-3-1'e de çok çabuk adapte edebilirsiniz.)

Yani sonuç olarak 4-4-2'li bir sistem diyorsak orta sahaya artı 3 adam lazım bir de eldeki Selçuk (Colman ve Hüseyin böyle bir orta sahada olmaz) , diğer 3'lü forvet sistemlerinde ise kesici olarak Hüseyin'in yerine alınacak bir adam ile orta saha sorunu en ucuz şekilde halledilir. Her iki sistemde ve mevcut kadroya bakarsak artı bir forvet gerekiyor......Ve ben 4-4-2 gibi orta dörtlüsü de aynı tarz, koşan mücadele gücü yüksek bir sistemi tercih ederdim.

Neyse başlığın konusunu fazlası ile işgal ettik, artık kusura bakmayın...........

oflu_ömer
yazik yazik yazik altiklari paraya yazik diyorum ve ekliyorum
bu takimda yeri olmayan oyunculari görmek isdemiyoruz
1-huseyin
2-serkan
3-selcuk
4-egemen
5-gökhan

cok merak ediyorum bu olayi nasil kabadacaklar artik özürlerini kabul etmiyoruz

burda su egemen hayranlarina hayret ediyorum oyuncu deil ondan olsa olsa oduncu olur

ersun hocam yanimda olsa su soruyu sorarim ona sen hangi takdikle sivas macina cikdin
sayin baskanim bu külübü senmi yönediyorsun yoksa faruk üzakmi
seneye sampiyonluga oynayacagiz diyorsun her seferinde
bizleri sen aptal yerine koyma ltf bizler her sene sampiyonluga oynayan 4 buyukler den biri deilmiyiz yoksa senin elinde sihirli bir deynekmi var
ARTIK TARAFTARI KANDIRMAYIN LTF TARAFTAR BU SEZON ÜZERINE DÜSENI YAPTI YA SIZLER NE YAPDINIZ 35MILYON EUR TRANSFERE HARCADINIZ SONUC HUSRANNNNNN HER SENE OLDUGU GIBIIIIIIIII

AMA UNUTMAYIN BU KÜLÜB SAHIB SIZ DEILDIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
ÜZÜLMEYIN GENCLER BENIM YASIM 44 BEN BU SENARYOLARI COK YASADIM SIZLERDE ALISIRSINIZ BEN SIZLERIN YERINDE OLSAM ÖNÜMÜZDEKI MACA GITMEZDIM BIZLER NE KADAR TAKIMIN YANINDA OLDUKSA ONLAR BIRDIGINI YAPIYOR BIR TAKIM YENILIR AMA BÖYLEDE OLMAZ BEEEEEEEE DOSTLAR OLMAZZZZZZZZZZZZ YA OLMAZZZZZZ

Erdal
Sivassporu hic sevmem bu gercek ama onlarin kadrosu genislik anlamda bizden daha iyi bu bir gercek...

sivasa bakyiorum kamanam-balili-sylla-murat s.-sedat-faruk bayer-muhammet-sergio vs. vs. bide bizimkilere bak 3 tane adam zor bulursunuz

kadro yeterziz

:) Bütün bunları bu gün söylemek çok anlamlı değil. Sivas'ın kadrosu iyi falan değil. Haftaya daha sonraki haftaya ve daha sonraki haftaya göreceksiniz bunu :)....

Maçtan önce konuştuk. Sivas'ın ne yapacağı belli..Bizim değil...Ne yapacağımız seneye belli olur.

ibrahimkaya
Ben trabzonluyum.

4. büyük olmamızın sebebi, şu ana kadar onu gerçekleştiren bir takımın çıkmamasıydı.

Artık var. Kabul edelim. Hepmiz beşiktaş şampiyon olsun diye dua ediyoruz.
sen bu insanların ,hatta kendinin bile bu takımı neden tuttuğunun (süpheli)farkına varamamıssın....

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 01:06
şenol güneş olsa gerek...

Sayın bakanımızın kafasındaki tek isim

yanbeyi61
hoca sattı kelimesi cok ağır oldu be abi tamam bende sevmem hocayı ama bu biraz aşırıya kactı.
Sattı demiyelim...hedaye etti diyelim.

selimatal
Selim abi, parça parça yaz şunları be abi...Yorgunuz da etma :)

Her cozutan için her sayfaya koyacam.:)

Gamze
26.04.2009, 01:07
Benim isbatım bugune kadar oynattığı futboldur...deplasman futbolu.

siz aksini ispatlaya bilirmisiniz...

Bakın bilim adamı tezini atar ispatlamaz diğerlerine kalır...(ispatım diğer deplasman maçları,şimdiki maçı)

yeni teori atın neden yenildik bugun herkes ersun hoca yanlış yaptı diyor zaten beni destekliyor.

Onun bugüne kadar oynattığı futbol sayesinde sen şimdi Sivas maçına için şampiyonluk hedefiyle çıkabildin.
Demek Ersun hoca o kadar zeki ve o kadar sadist ki önce şampiyonluğu ucundan gösterdii bize sonra da sattı.
Bu mudur abi?

josehakan
bu sivas belki bize destek olabilir destek derken öle aklınızdan geçen deil

hani bizimkiler sivas yapıyoda biz niye yapamıoz diyipte seneye bomba gibi giripte şampiyon oluyozmu :D o zman görün siz:D:D
çook hayalciyim ben yha:D:D:D

Serhat
Fatih Tekke için ufak bi not...

Uefa kriterlerine göre 32 yaşına basmış oyuncular 1 yıllık alacaklarını klübüne vermeleri halinde bedelsiz transfer olma hakkına sahipler... Bi Manada yıl sonunda Fatihin Bonservisi elinde ... Sözleşmesindede butip bi maddenin olduğunu RadyoSpor'da dinlemiştim...

Yarın Sınavım var hala uyuyamadum :(

josehakan
26.04.2009, 01:08
hafta arası basket maçına giden olcakmı:D

hodlu
26.04.2009, 01:08
Hocamız haftalardır Egemen ile Song'un her atakta başıboş ileri çıkmasını engelleyemedi, bence bu onun için çok büyük hata.Bugün sağbek mevkiimiz ortada yok ama bu geçen haftadan belli alınan önlem yok.

Erdal
26.04.2009, 01:09
Ben hoca'nın Gökdeniz satıldığı gün bırakacağını düşünmüştüm bırakmadı.Başka vaatler almış olmalı.

Tekke satıldığı gün Lazaroni "bana böyle söylememişlerdi" demişti.

Biz ne yaptık Lazaroni ile dalga geçtik.

"Yapmak zor yıkmak kolaydır" sözü vardır.Özkan hoca'nın bizlere hediye ettiği taş gibi takımı işten anlamaz yönetimlere bırakıp tuzla buz ettik.

Bundan sonrası için uzun yıllar,başarılı olabilecek bir takım beklemiyorum.

Ta ki alt yapımızdan yeni bir jenerasyon bulana kadar.

Cümleden geçmiş olsun...

Yok artık daha neler...Hocam ne münasebet yahu..Bal gibi elimizde fena bir kadro yok...Bakın bu mesajınızı hatırlatırım seneye:)

ceserdar
selimatal Ağabey'in yazısını çok hoş. Ama şöyle bir durum var. Zaman vermediğimiz kararlar için aleyhimize işlemiyor mu? Ersun Hoca kalacaksa bu hafta bu iş uzatılmadan sözleşme uzatılmalı. Ama gönderilecekse de karşılıklı konuşulup anlaşılmalı. Öf Allah'ım ya. Bu denklemin ne kadar çok bilinmeyeni var.

josehakan
Fatih Tekke için ufak bi not...

Uefa kriterlerine göre 32 yaşına basmış oyuncular 1 yıllık alacaklarını klübüne vermeleri halinde bedelsiz transfer olma hakkına sahipler... Bi Manada yıl sonunda Fatihin Bonservisi elinde ... Sözleşmesindede butip bi maddenin olduğunu RadyoSpor'da dinlemiştim...

Yarın Sınavım var hala uyuyamadum :(

sinirden uyunmaz ben denedim bi kaç kere ama olmuyo :D Football manager oynuyom uyuyamadım bende:D

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2009, 01:10
Trabzonspor

Erdal
Sayın bakanımızın kafasındaki tek isim

Taner, Ersun defolsun demekle bakan'ın aklındaki isim gelmesin demek arasında hiç bir fark yok...Kusura bakma ama yok..

josehakan
valla tüm bu sıkıntılar bu yüzden oldu ersun hoca nasıl olsa gidecem dio boşver oynarlarsa alırlar dio sallamadan sevinmlere yapıyo hepsi düzmece ŞENOL HOCA gelsin bir top oynayak ama bu sefer herkes destek olsun şenol hocamıza sahip çıkamadık zaten:S

salihismet
Hoca nasil satti maci yani? Zaten degisik bir sey yapmadi ki.

Suayb
Babamla konusuyorduk...

Kendisinin düsünceleri.. biz bugün kazansaydik, ve kazanmaya devam etseydik.. Besiktas muhakkak takilacagi
ve sampiyon olacagimizdir...

Kendisi Sivasspor'un sampiyon olacagina dair düsüncede oldugunu soyledi.. Malumunuz, yakalanan hava...
Sivasspor bunu verirse delidir..

Benim dusuncem ise: Besiktas'in sampiyon olacagindan yana.. Malum nekadar sevmesemde
tecrübeli hocalari var, bu bir gercek.. Ki bakiniz bu zamana kadar soyledikleride tuttu.. Serdar Bali aslinda
bazi seyleri dogru soyluyor.. Ersun Yanal'a y ardim edilmesi lazim, tecrübe eksikligi var diye...

Bu arada --> Bilmiyorum hatirlarmisiniz? Bu forumda bir arkadas vardi.. Besiktas BESINCI iken, BJK nin sampiyon
olacagini BELIRLEMISLER diye bir yazi yazdi.. herkes güldü.. o yaziyi okumustum ve not etmistim..

Malumunuz --> durum bu.. :)

Osman Pervaneli
26.04.2009, 01:11
kadromuz bana göre iyi sadece teknik direktörümüz tayif
bu mactada gördük zaaten

biltrabzon
Futbol yürekli adamların işidir. Yüreksizlerin değil. Futbol mücadele, hırs, arzu, ister bunlar varsa güzeldir ve başarı gelir. Bunlar yoksa sadece hayaller yıkılır. Sivasspor ile Trabzonspor arasında da işte bu fark vardı dün Dört Eylül Stadı’nda.
Bir tarafta kısıtlı bütçesiyle kocaman yürüklerini ortaya koyanların aslanlar gibi mücadelesi, diğer tarafta ise bahanecilerin pısırık ve korkakça kaçışı.
Trabzonspor daha maçın başında kaybetti aslında bu maçı. Sözde final maçı oynuyorsun ve sahaya 7 kişi ile çıkan bir takım. Hiç bu takımın kazanma şansı olur mu!
Evet evet yalnız okumadınız. Trabzonspor dün sahaya 7 kişi çıktı. Üç kişi 10 saniye sonra geldi. Yattara 20 saniye sonra çıktı. Sivasspor ise el ele geldi, yedekleriyle toplandı, yemin etti ve birbirine sarılıp seyircisine siz merak etmeyin mesajı verdi. Türkiye’nin en sert, en mücadeleci, ve en istekli takımına karşı Alanzinho, Yattara ve Gökhan ile oynarsanız ve onlarda her zamanki gibi vurdum duymaz olursa hiçbir şey ortak olamaz ve kazanamazsın.
Ya Allah aşkına. Taçtan gol yiyen bir takımın ne işi var şampiyonluk yarışında... Ne işi olabilir ki Şampiyonlar Ligi ile. Nasıl bir taktik verilmiş ki rakibin hem sağbeki, hem de sol beki sana gol atıyor, sende seyrediyorsun. Zaten bu işin bir yerinde bir yanlışlık var. Bu takımın 53 puan toplaması futbol ardına abeste iştigal.
Yazık çok yazık.
Bu takıma bu kadar inanıp akın akın Sivas’a gelenlere yazık.
Televizyonları başında utanıp ağlayanlara yazık.
Harçlıklarından artırıp Trabzonspor’u izleyen şampiyonluk görmeyenlere yazık. Trabzon dışında yaşayıp Pazartesi günü okullarına gidecek Trabzonsporlu öğrencilere yazık.
Bu takıma her türlü fedakarlığı yapan yönetime yazık.
Ama bu tabloyu yaratanlara ise yazık değil, yazıklar olsun.
Uğurlarına akan göz yaşları haram olsun.
Evet bu sene şampiyon Anadolu’dan ama o bildiğiniz renkler ve o bildiğiniz takım değil....

baris yurduseven

yanbeyi61
galeci attı beke
Orta düşdü teke
Yıldız aldın yedekde
birinci gol gerdekde

santra yaptın
çimende yattın
gideni gene arattın
2.golde sattın

Topu dikdirdin havaya
El açdın mevlaya
Trabzonspor seneye şampiyonluğa
3.gol çıksın sivasspor doruğa
Sizz yine yobaz deyin benim gibi moruğa...
Teknikdirektor bakar bir dahaki senenin yolluğa

Özkan
Bu sezononun bize anlattıkları ve önümüzdeki sezon hazırlıkları:

1-Bu kadro zirvede olduğunda boyundan büyük iş yapmış bir kadrodur. Gerçek yeri şu anki konumudur

2-Ersun Yanal zirveye her zaman çıkma şansı olan ama asla zirvede durmayı beceremeyen bir hocadır

3-Sivassporun sağ beki Abdurrahman ve sol beki Hayrettin'in hem bizim oyuncularımızı tutup hem de gol attığı maçta bizim defansımız amatör küme futbolcuları gibi oynamış, forvetimiz ise hiç oynamamıştır. Pahalı transferlere şahsen benim sevinme dönemim bitmiştir. "Yararlı" futbolcu kavramı çok daha önemlidir.

4-Sivas'ın en yeteneksiz ve kesici özellikli futbolcusu bile "pas yapmayı" bilirken, bizim takımımızda ne yazıkki pas yapmayı bilmeyen çok sayıda futbolcu vardır. Bu yüzden de çoğu maçta baskı yedik ve yemeye devam edeceğiz. Seneye orta saha ve forvetimizde "pas yapmayı bilmeyen" bir tek oyuncu bile kalmamalıdır.

5-Bu seneki kadromuzda şu isimlere mutlaka tşekkür edilerek gönderilmelidir: Yattara, Umut, Hüseyin, Song

Yattara:
Artık "erken yaşlılık ve doygunluk" sendromuna girmiş olup, son birkaç senedir sürekli geriye gitmektedir. Uzun bir futbol ömrü kalmamıştır. Örneğin F.Tekke'yi 40 yaşında bile futbol oynarken düşünebiliyorum ama Yattara 3 yıl sonra futbolu mutlaka bırakacaktır. 5 maçta bir büyük oynaması yüzünden sürekli umut vermekte ama asla devamlılığı olmamaktadır. 6 yıldır olmayan şey bundan sonra asla olmayacağına göre Yattara paraya çevrilmeli ve yeni bir skandala izin vermeden kalbimizde öyle kalmalıdır.

Umut:
Kişiliği ve atletik yapısıyla çok şeyler beklediğim Umut, "üzerine koyma" adına hiçbir umut vermemektedir. Bu haliyle de TS un formasını giydirerek hem TS a hem de ona yazık etmemelidir. İnsan olarak belki de en sevdiğim futbolcu Umut'tur. Ama kişilik çok önemli olsa da yeterli değildir.

Hüseyin:
İyi zamanlarında en beğendiğim futbolculardan biri olmuştur. O da artık yaşlanmıştır. Bu sene sonu Hüseyin hem kendisi kazanmalı ve hem de TS a kazandırarak mutlaka transfer olmalıdır. Teşekkürler emektar kaptan.:alkış:

Song:
Bu takımın kuruluş senesinde başlangıçta büyük işler yapmıştır ve hakkı ödenmez. Ancak günümüzün dinamik forvetleri karşısında o da "yaşlılık" handikapı yaşamıştır. Bu büyük profesyonel tıpkı diğer "yaşlı" oyuncularımız gibi özellikle sene sonu yaklaşınca yorgunluğun esiri olmuştur. Dinamik gençlerin önünü kapamamaları için mutlaka gönderilmelidir. Çünkü onlar kulübe futbolcuları olamazlar. Ayrıca yabancı kontenjanı Song ile doldurulmamalıdır. Küçük bir olasılık ama şayet seneye kulübede oturmaya sıcak bakarsa fazla yorulmayacağı için çok daha faydalı olabilir ve daha büyük katkı yapar. Ama sanmıyorum...

Serkan, Tayfun, Selçuk, Ceyhun, İsaac, G.Ünal:
Mevkilerine göre bu oyuncularda sadeleşmeye gidilmelidir. Şayet F.tekke gibi bir usta alınırsa G.Ünal kalmalıdır, çok gol atar. Asist özelliği olmayan bir forvet alınacaksa G.Ünal da gönderilmelidir. Zira tek başına bir şey yapacak özelliği olmayan bir futbolcudur. Diğer oyuncuların tamamı sadeleştirildikten sonra yedek kulübesi için düşünülmelidir.

6-Takımda "ateşleyici" karakterde futbolcu eksiği vardır. Mutlaka bu açık kapatılmalıdır. Tuncay Şanlı gibi mağlubiyeti asla kabullenmeyen bir oyuncu gidince FB nin düştüğü durum ortadadır. Bizim için bu ateşleyici "F.Tekke" olabilir. Üstelik fiyatı 2 milyon Eurodur. Kendisi de gelmek için can atmaktadır. Çünkü Trabzonda kalan çocuklarının özlemine artık dayanamamaktadır. (Bu bilgi F.Tekke'nin abisi kaynaklıdır)

7-Ligin tek kanatsız oyun yapısıyla oynatan hocası "Ersun Yanal" ciddi şekilde tartışılmalıdır. Kanatsız oyun yapısının takımımızı nasıl "sıradan" bir görüntüye soktuğu çok açıktır. Zira etkili kanat akını yapmak için kanat oyuncusu da şart değildir. Ayrıca komik goller yeme geleneğine Sivas maçında "taç atışından" yediğimiz gol eklenince Ersun Hoca'nın sene boyunca futbolcularına "profesyonellik" adına hiçbir şey vermediği ve hatta bildiklerini de unutturduğu ortadadır. Ersun Hoca bilgisayarı ile başbaşa bırakılmalı ve kendisine teşekkür edilmelidir. Zira önümüzdeki sene beklentiler çok daha yüksek olacaktır. İlk 7 sıradaki takımlara bir kez bile galip gelemeden 2 maçı 3-0 lık skorlarla kaybetmesi herşeyi açıklamaktadır. Küme düşme hattındaki takımlar bile en az 1 kere zirvedekileri yenmiştir.
Pilotaj kusuru ve yetersizliği çok açık ve tartışmasızdır! İleriye dönük bir umut da yoktur.

"Ersun Hoca ne yapsın" türü bir savunma da geçerli değildir. Bu takımı o kurmuştur. Şayet kabahat futbolcularda ise futbolcu seçimi nedeniyle de yine bütün suç ondadır.

Aynı hataya 2. kez düşülerek TS un geleceği ipotek altına alınmamalıdır.

8-A.Akerdeki maraton tribüne mutlaka geçen senelerdeki gibi taraftar grupları yerleştirilerek bu seneki rezaletin tekrarlaması engellenmeli, maraton ve kale arkası tribünlerin üzeri mutlaka kapatılarak A.Aker eski havasına büründürülmelidir. Seneye asla 18.000 kombine bilet satılmamalıdır. Hediye biletlerle maça gelen birkaç bin kişi bu takıma çok zarar vermiştir.

9-Transferlerde Trabzonlu oyunculara öncelik verilmelidir. Özer Hurmacı, Engin Baytar ve Çağlar mutlaka alınmalı ve "savaşan takım" ın çekirdeği oluşturulmalıdır. Şayet bu oyuncular alınırsa, Alanzinho ve Colman gibi oyuncular yeteneklerini çok daha fazla sahaya yansıtma şansına sahip olacaklardır. Ayrıca Brülls de mutlaka sezon başı hazırlık kadrosunda olmalıdır.

10-Karadenizspor'a alınan hiçbir oyuncu satılmamalıdır. Şayet TS a gelemedi diye gitmek isteyen oyuncu olursa, kesinlikle satılmamalı, yarışmacı bir takıma "kiralanmalıdır". 2 sene önce A.Sebatta iken bedava olan Abdurrahman için şu anda trilyonlar istendiği gerçeği unutulmamalıdır. Bu tip futbolcuların TS da forma şansı bulamaması kaybedilmelerini gerektirmez. Anadolu takımlarına kiralık verilirlerse TS un yedek kulübesinde bekleecekleri süreçten çok daha hızlı gelişim gösterecekleri kesindir.

11-Önümüzdeki sene, çok tehlikeli bir sezondur. İstanbul takımlarının bu seneki durumu nedeniyle lig çok daha zorlu bir hal alacaktır. Bizim için de bu sene başında yapılan büyük yatırımın meyvelerinin bekleneceği sene olacaktır. Başta hoca ve transfer konusu olmak üzere önümüzdeki senenin planlaması çok acil olarak tartışmaya açılmalıdır. Zira transfer için sanıldığı gibi birkaç ay değil sadece birkaç haftalık bir süreç vardır.

Ve önce Hoca konusunda karar verilerek işe başlanılmalıdır.Selim abi, konuyu müthiş özetlemişsiniz. Ellerinize sağlık.

Bülent AKBULUT61
26.04.2009, 01:12
Sattı demiyelim...hedaye etti diyelim.
evet abi bu daha güzel

Recep Alkan
Bak kardeşim ben illada gitsin desemde .benim dediğimin olmayacağını bilen biriyim...sen saygı duyarsın veya duymazsın.ben bugunde yazdım.gitsin gelsin o da yaptığı hatayı anlar döner gelir...

sizin saygınız bumu.

bu benim fikrim ya saygı duyarsın ya görmemezlikden gelirsin...

tartışacaksak devam ederiz.

bakın ben yıne diyorum devam edilecek olur sa hüsran olabilir....bu husran çok da ağır olur...

şapmiyonluk olur diyorsanız ...ona da saygı duyarım.
Ben başarılı olmadığını söyledim...ne kupa ne lig ...bi de avrupa olmaz sa...boyle çok teknik adam bulunur Türkiyede.

bak abi (saygımızı burdan da grebilirsin her yorumuna rağmen hala abi)

Bu forumda hoca hakkında herkes atıyor tutuyor, birşeyler sallıyor. Bilende de var bilmeyende. Bizde hocayı savunurken çok birşey biliyoruz da mı savunuyoruz. Ama sen kalkıyorsun binlerin takip ettiği, yenilgiden dolayı herkesin çılgına döndüğü bir forum da ERSUN HOCA MAÇI SATTI gibi akla mantığa düşünceye hiçbir sağlıklı kafa yapısına sığmayacak bir görüşü ortaya atıyorsun. Gamze çok güzel özetlemiş, demiş ki bunu ispatla yada ispatlayamayacaksan buraya yazma. Bunu hangi mantığa dayalı dedin. Ersun hocanın anadoludan şampiyon çıkıp çıkmaması ile ne gibi bir bağlantısı olabilir. Sen resmen Irak da çıkacak bir savaş ile dünyanın öbür ucu avusturalyayı bağdaştırdın.

Ersun hoca bu takımın başında bu sene var yarın yok, trabzonsporu şampiyon yapmak o adama neler katar biliyor musun ? o adam bunun sayesinde nelere ulaşır farkındamısın ? Ama olamazsın neden biliyor musun ? gözünün önünde seni yıllardır satan insanları hala alkışladığın için bilmiyorsun.

Devam edilecekse hüsran dan bahsetmişsin. Ne hüsranı. Bu takım sanki 10 senedir şampiyonluğu kimseye bırakmamışta bu sene alamazsak biteriz moduna girmişsin.

Ve biliyor musun senn mantığında ki taraftarlarda hep eleştirecek birşeyler vardır. Kazanırsın ii top oynamaz taım, ii oynarsın çok gol atamaz, çok gol atarsın hakem şampiyon yapmaz, ama bunda hep sizin sihniyetinizde HOCALAR suçludur.

Her zaman söylüyoruz ya bu kafa ile biz ömrü bitiririz.

Erdal
Serdar, Kayserispor maçından sonra netleşir her şey..Şampiyonlar ligi ihtimali düşünülür sanırım şimdi...Bana kalırsa uzamamalı...Her ne olacaksa bir an evvel olmalı...

Bu arada Taner rahat olacaksan söyleyeyim. Bakanın aklındaki isim şu ortamda gelmez...Ama önce hayır demenin mantığını analayabilmiş değilim..

firidin61
Ersunun bu maçı satmadığını ispatlarsan bende hakkımı helal ederim...müfteriyim iftiracıyım derim.

Bu yorumu yapmak bana düşmez . Aksini veya aynını konuşmak tartışmak o insanın hakkına gasptır ilk önce . Bunun aksini kanıtlayıcı delilleriniz var mı ? Bence Yok . O zaman bence sizde üzerinde durmayın ! Çünkü büyük bir yanlış içerisindesiniz . '' Yanlışta ısrar felakete götürür '' . Ayrıca bu konuda bana hakkınızı helal etmeniz gereken bir durumda yoktur zira hakkınızı gasp etmedim . / İsterseniz buradan sonrayı okumayabilirsiniz . Asıl meseleye yani Trabzonspor uma geri dönüyorum ...

Trabzonspor kötü oynamıştır kabul ! Kötü giden ve 2 - 0 yenik olduğumuz bir maçta dak.30 da çift santraforunu almıştır . Yine ilk 2 gölün içinde olan ve 3 . gol de m.yıldız ın arkasında yer alan Serkan oyundan çıkarılmıştır . Yine Bu lig de birçok takım 28 maçın enaz 5 inde kötü oynamıştır . sivas tarafından bakarsak bu maçlardan biride Trabzon da olan TRABZONSPOR maçıdır . Biz herzamanki gibi atamadık onlar herzamanki gibi attı . Trabzonspor un bu sezon ki en büyük baş ağrısı iyi veya kötü oynamak değil gol atamamaktır . Gol atamayınca takım savunmasıda hücum yapmak istiyor ve arka alanda boşluklar bırakıyoruz . Kaybedilen puanların % 90 ı bu nedenle . Hatırladığım 2 Gaziantep ve 1 sivas maçı hariç . Üstelik Bursa da ve sivas maçında ( Trabzon daki ) çok bariz hakem hataları yapılmıştır . Milan Baros % 50 ye yakın gol ortalamsıyla oynarken golcülerimiz Gökhan ve Umut % 30 a ulaşamamıştır . Gökhan ın girdiği gol pozisyonları 50 yi bulurken M.Baros un 30 un biraz üzerindedir . Şimdi biz bu takımlarla yarışıyoruz ve tek suçlu bu veriler dahilinde Ersun Yanal demek vicdansızlık olur .

Trabzonspor um bu kadronun üzerine birkaç takviyeyle lig de fırtınalar estirir . Bunu çok rahat söylebilirim . Benim görüşüm Seneye Giray , Song un yerine dahil olacaktır . Göksu aynı performansıyla devam ederse sol bek ( hücumda yapabilen ) veya orta sol oyuncusu olacaktır . Göbekte Hüseyin yerine iyi bir yerli ( ben G.antep deki Murat Ceylan ı beğeniyorum ) ve en önemlisi bunca iyi hücum yapabilen orta sahaya sahipken topu hücum bölgesinde muhafaza edip oyuncuların tehlike bölgesine yaklaşmasını sağlayacak , tek vuruşlarda bitirici ve kafa toplarına hakim C.CAREW gibi bir oyuncuyla başlanmalı . Bu yapılırken benim şahsi görüşüm Ersun Yanal ile devam edilmeli . Yanlış anlamalar olabiliyor diye yazmak istiyorum ; Ersun Yanal gitsede Trabzonspor umun gözümdeki değeri zerre azalmaz ! Ben Ersun Hocayı sadece sevdamı iyi yerlere taşıyabilecek potansiyelde gördüğüm için destekliyorum ! Bazı kişiler akıllarınca Ersunizm gibi bir saçmalık yapıp bizi ona mürit de yapabilirler . O , o kişilerin kişilikleriyle ilgili şahsi sorunlarıdır .

Sayg.

yanbeyi61
26.04.2009, 01:13
onun bugüne kadar oynattığı futbol sayesinde sen şimdi sivas maçına için şampiyonluk hedefiyle çıkabildin.
Demek ersun hoca o kadar zeki ve o kadar sadist ki önce şampiyonluğu ucundan gösterdii bize sonra da sattı.
Bu mudur abi?

xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx

Oğuuz
ey benim şanlı Trabzonsporumun ruhu, şampiyonluk istemiyorum;

"DÖN GEL YETER"

hodlu
Bu takıma zaten Fatih Tekke alınmassa ben bu transferi yapmayanlara lanet okuyacağım.Kim ki kişisel çıkarları uğruna F.Tekkeyi aldırmassa ona da lanet okuyacağım.Görün artık gerçekleri ve alın şu F.Tekkeyi...

magicyattara
26.04.2009, 01:14
Babamla konusuyorduk...

Kendisinin düsünceleri.. biz bugün kazansaydik, ve kazanmaya devam etseydik.. Besiktas muhakkak takilacagi
ve sampiyon olacagimizdir...

Kendisi Sivasspor'un sampiyon olacagina dair düsüncede oldugunu soyledi.. Malumunuz, yakalanan hava...
Sivasspor bunu verirse delidir..

Benim dusuncem ise: Besiktas'in sampiyon olacagindan yana.. Malum nekadar sevmesemde
tecrübeli hocalari var, bu bir gercek.. Ki bakiniz bu zamana kadar soyledikleride tuttu.. Serdar Bali aslinda
bazi seyleri dogru soyluyor.. Ersun Yanal'a y ardim edilmesi lazim, tecrübe eksikligi var diye...

Bu arada --> Bilmiyorum hatirlarmisiniz? Bu forumda bir arkadas vardi.. Besiktas BESINCI iken, BJK nin sampiyon
olacagini BELIRLEMISLER diye bir yazi yazdi.. herkes güldü.. o yaziyi okumustum ve not etmistim..

Malumunuz --> durum bu.. :)

Sivasın şampiyonluğu hayırlı olsun diyorum.
Bundan sonra vermeleri imkansız gibi bir şey.
Bjk-gs maçı da var ki bu bjk yarın eses'e puan kaybedecektir.

krdnz
26.04.2009, 01:14
:) Bütün bunları bu gün söylemek çok anlamlı değil. Sivas'ın kadrosu iyi falan değil. Haftaya daha sonraki haftaya ve daha sonraki haftaya göreceksiniz bunu :)....

Maçtan önce konuştuk. Sivas'ın ne yapacağı belli..Bizim değil...Ne yapacağımız seneye belli olur.

Sivasta isimlere tek tek baktığımızda hep vasat ve vasatın altında oyuncular.Zaten iyi oyuncu olsalardı transfer dönemrinde isimlerini duyardık.

OZDEN61
26.04.2009, 01:15
Yediğimiz goller derslik gollerdi... defansımıza sardırıp sardırp izletmek lazım...

yanbeyi61
26.04.2009, 01:16
Bu yorumu yapmak bana düşmez . Aksini veya aynını konuşmak tartışmak o insanın hakkına gasptır ilk önce . Bunun aksini kanıtlayıcı delilleriniz var mı ? Bence Yok . O zaman bence sizde üzerinde durmayın ! Çünkü büyük bir yanlış içerisindesiniz . '' Yanlışta ısrar felakete götürür '' . Ayrıca bu konuda bana hakkınızı helal etmeniz gereken bir durumda yoktur zira hakkınızı gasp etmedim . / İsterseniz buradan sonrayı okumayabilirsiniz . Asıl meseleye yani Trabzonspor uma geri dönüyorum ...

Trabzonspor kötü oynamıştır kabul ! Kötü giden ve 2 - 0 yenik olduğumuz bir maçta dak.30 da çift santraforunu almıştır . Yine ilk 2 gölün içinde olan ve 3 . gol de m.yıldız ın arkasında yer alan Serkan oyundan çıkarılmıştır . Yine Bu lig de birçok takım 28 maçın enaz 5 inde kötü oynamıştır . sivas tarafından bakarsak bu maçlardan biride Trabzon da olan TRABZONSPOR maçıdır . Biz herzamanki gibi atamadık onlar herzamanki gibi attı . Trabzonspor un bu sezon ki en büyük baş ağrısı iyi veya kötü oynamak değil gol atamamaktır . Gol atamayınca takım savunmasıda hücum yapmak istiyor ve arka alanda boşluklar bırakıyoruz . Kaybedilen puanların % 90 ı bu nedenle . Hatırladığım 2 Gaziantep ve 1 sivas maçı hariç . Üstelik Bursa da ve sivas maçında ( Trabzon daki ) çok bariz hakem hataları yapılmıştır . Milan Baros % 50 ye yakın gol ortalamsıyla oynarken golcülerimiz Gökhan ve Umut % 30 a ulaşamamıştır . Gökhan ın girdiği gol pozisyonları 50 yi bulurken M.Baros un 30 un biraz üzerindedir . Şimdi biz bu takımlarla yarışıyoruz ve tek suçlu bu veriler dahilinde Ersun Yanal demek vicdansızlık olur .

Trabzonspor um bu kadronun üzerine birkaç takviyeyle lig de fırtınalar estirir . Bunu çok rahat söylebilirim . Benim görüşüm Seneye Giray , Song un yerine dahil olacaktır . Göksu aynı performansıyla devam ederse sol bek ( hücumda yapabilen ) veya orta sol oyuncusu olacaktır . Göbekte Hüseyin yerine iyi bir yerli ( ben G.antep deki Murat Ceylan ı beğeniyorum ) ve en önemlisi bunca iyi hücum yapabilen orta sahaya sahipken topu hücum bölgesinde muhafaza edip oyuncuların tehlike bölgesine yaklaşmasını sağlayacak , tek vuruşlarda bitirici ve kafa toplarına hakim C.CAREW gibi bir oyuncuyla başlanmalı . Bu yapılırken benim şahsi görüşüm Ersun Yanal ile devam edilmeli . Yanlış anlamalar olabiliyor diye yazmak istiyorum ; Ersun Yanal gitsede Trabzonspor umun gözümdeki değeri zerre azalmaz ! Ben Ersun Hocayı sadece sevdamı iyi yerlere taşıyabilecek potansiyelde gördüğüm için destekliyorum ! Bazı kişiler akıllarınca Ersunizm gibi bir saçmalık yapıp bizi ona mürit de yapabilirler . O , o kişilerin kişilikleriyle ilgili şahsi sorunlarıdır .

Sayg.
ersunun bu imkanları vardı yönetim herşeyi sağladı.taraftar da bugun ağladı.sonuç bu işde.

Erdal
Yanbeyi, yeter artık...Bu ne yahu...

mcpcpc
96 da şampiyonluğu şenol yuzunden kaybettik şimdide...bilmiyorum bilemiyorum

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 01:17
Taner, Ersun defolsun demekle bakan'ın aklındaki isim gelmesin demek arasında hiç bir fark yok...Kusura bakma ama yok..
Abi, çok özür dilerim ama ne demek istediğini anlayamadım maç sonucu bir yandan kafamın takılı olduğu birkaç konu varda dikkat dağınıklığı yaşıyorum ben keşke devam etseler diyorum Ersun Hocamla ama olaki etmediler 3. geri dönüşe pek taraftar değilim.

Serhat
26.04.2009, 01:18
Sinirden mi hayal kırıklığındanmı neden dersen de...

Beni asıl yıkan takımın savaşmaması, Ruhsuz sahada dolaşması, Bir sene başına bakıyorum bir sene sonuna... Arada çok Fark var... Hani nerde o "AÇ" takım ??

2 önerim olacak ...

Birincisi Mutlaka ama mutlaka işin erbabı hali hazırda iyi bi profesyonel psikoloji uzmanına ihtiyacı var Takımımızın; ki bu öyle ihtiyaç duyulduğu zaman değil her zaman takımla beraber olmalı. Bi manada kendileriyle yakından ilgilenmeli...

İkincisi de "Trabzonspor Kulübünü, Trabzonu ve Taraftar Baskısını" kaldırabilecek menajere ihtiyacımız var ... Profesyonel anlamda iyileştirmelerle kendisi ilgilenmeli ...

Seneye atılacak adımlardada takımı ateşleme adına ruh ve kimyaya sokabilecek oyuncu olması şart... Bu Kulübü farklı görüşlü her taraftarın sahiplendiği gibi yedeği ilk onbiri aynı anda sahiplenerek bir bağ oluşturmalı. Bunlarıda bir araya getirip kaynaştırmada Menajerin ve Psikoloji Uzmanının büyük e tkisi olacağı kanaatindeyim ki, Günümüz futbolunda hemen hemen bütün büyük ingiliz ve alman klüplerinde bu olay mevcut :)

yanbeyi61
26.04.2009, 01:18
Yediğimiz goller derslik gollerdi... defansımıza sardırıp sardırp izletmek lazım...
derslik goller sonuca gitmek isteyen teknik adamdan kaynaklanır.Ersun hoca sonuca oynatan biri değil.dam dum bam bum çok yıldız aldum.

ceserdar
26.04.2009, 01:19
Ersun hoca Türk kızı gibidir.Koklatır ama vermez...önce sözlenelim.nişanlanalım.sonra düğün belki.der.....kusura bakma şimdi sana da satşma oldu sayacaksın....Başka türlü izah edememki

yanbeyi61 yaşından utan ya. Ersun'a istediğin kadar salla. Ama sallamak için o kadar gerildin ki artık foseptik çukuruna düştün.

hodlu

Şu kaçan şampiyonluğu artık Güneş'e bağlamaktan vazgeçin.Suç onun değil tüm camianındır...

ErseN_MaRTiN_61
Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:
Gol: Trabzonspor: 0 – Sivasspor: 3
Toplam Şut: Trabzonspor: 12 - Sivasspor: 13
İsabetli Şut: Trabzonspor: 2 - Sivasspor: 6
İsabetli Orta: Trabzonspor: 4 - Sivasspor: 2
Faul: Trabzonspor: 13 - Sivasspor: 25
Korner: Trabzonspor: 5 - Sivasspor: 5
Ofsayt: Trabzonspor: 0 - Sivasspor: 2
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 60 - Sivasspor:% 40

Allah allah başka maç mı seyrettik

Suayb
Bu arada..

Bence Sadri baskan ile Ersun hoca artik herseylerini ortaya döküp bir karara varmalari Trabzonspor'un yararina olur.. Bence devam etmeleri daha iyi olur.. Unutmayin, BU teknik direktordu, GB de kisitli imkanlarla
uefa kupasinda catir catir mac oynayip, sahayi Valenciaya dar eden... Ki Valencia o sene tek GB ile uzatma oynamisti uefa kupasi yolunda..

Bazen dönüp bakiyorumda diyorum: yahu, o günle bu gün arasinda ne fark var... Noldi bu adama?

Bence zoru secip, Ersun Yanal ile devam edilmeli.. Kadro oturtulmali.. Gelecek sene UMUT BULUT, KESIN gitmeli, ayni zamanda Gökhan ünal ve yerine Drogba stilinde bir forvet oyuncusu alinmali... Ve ayni anda Isaac'ten faydalanmali.. Adama futbolu unutturduk.. Yahu, umutla oynayan her futbolcu futbolu unutuyor.. bkz. Tomas Jun, Gökhan Ünal, Isaac Promise... :) FB ye kiziyorduk, ama bizde harcamaya basladik..

Hüseyin takimda kalmali, ama yedek.. Yerine iyi bir kesici arti passör alinmali.. ve iyi bir sag bek.. Cale gibi bir adam.. Alanzinho takima monte edilmeli.. Song, Sylva kalmali.. Ve en onemlisi Yattara, gidermi, kalirmi bilinmez.. Ama giderse, sag tarafada Alanzinho stylinde bir oyuncu alinmali... EN AZINDAN cift y onlu oynayabilmeli..

Bu tespitler eminim cok kisi tarafindan zaten yapilmistir.. Ama benim sahsi kanaatimce EN AZi yapilmasi gerekenler bunlar..

Olaki simdiki hocamiz ile devam etmeyeceksek.. MUTLAK surette, tecrübeli bir hoca sart.. Takimi oldugu gibi kabul etmeli ve dagitilmamali..

Trabzonspor eski hastaligina, yani takimi dagitma, ortami yikma, bütün emekleri heba etme hastaligina kapilmamali...

magicyattara
26.04.2009, 01:20
Yok artık daha neler...Hocam ne münasebet yahu..Bal gibi elimizde fena bir kadro yok...Bakın bu mesajınızı hatırlatırım seneye:)

Seneye sonra ki seneye ve daha sonra ki seneye...bu iş uzar gider.

Bildiğim bir şey varsa bu adamlarla yola çıkılmaz.Yani takviye ile de düzelecek gibi durmuyor.

Sezon başından beri kadroyu ve yönetimi eleştiriyorum.
Bu konuda kesinlikle haklı çıkmak istemem ama durum beni haklı çıkaracak gibi.

Benim bu kadroya inancım yok Erdal.

josehakan
26.04.2009, 01:20
selim abi yazın çook güzel okurken inan eskiye gittim F tekke den falan bahsedince acaba bi sonraki satırda ne yazmış die merak etmeye başladım
tek şikayetim şu trabzonlu oyunculara yönelebilinir ama bu Engin Çaglar olmamalı 2 side iyi düzeyde deil

Gökdeniz F Tekke Özer alınmalı Barış Göksu ilede bi şekilde konusulup kendilerini düzene vermeleri lazımdır bence sen ne diyosun bu konuda???

Turgay 6161
26.04.2009, 01:21
Hala daha inanamıyorum sivas kim biz kimiz.bizi bu duruma düşürenler utansın. sahada hiçmi mücadele olmaz.yinede herşeye rağmen bu sene yeni kurulan bir takım için canını dişine katan futbolculara teşekkürlerimi sunarım.iyi günündede kötü günündede her zaman seninleyim bordo mavim Trabzonsporum.

yanbeyi61
26.04.2009, 01:21
96 da herkes feneri yenelimde şampiyon olmayalım dedi...beraberliği kimse isteediki....herkes farkla kazanalım dedi....

Van maçı bizi bitirmişdi..pskolojik olarak.

oflu_ömer
26.04.2009, 01:22
heppiniz allahc.c. emanet olun

günesli bir günde
her birimiz bir yerde

yakdin bizi ersun hoca
dünyamiz döndü dersine

baska kelimeye gerek yok-- ayakda duracak halimde yok --giydikleri formanin---- hakkini verende yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ulan yokkkkkkkkkkkkkkkkoffffffffffffffffffffffffffffff offffffdeli olacagimmmmmm

yanbeyi61
yanbeyi61 yaşından utan ya. Ersun'a istediğin kadar salla. Ama sallamak için o kadar gerildin ki artık foseptik çukuruna düştün.
uşağum seni de almuşum yanıma.şimdi nasıl çıkacağuk.:D

Recep Alkan

96 da şampşyonluk milyon dolarlara gitti beyler boşuna almayalım şenol hocanın günahını ;)

Mehmet Sarigül
Umarim, Sivas maci "Yattara cikinca biz sag kanatimizdan sürekli baski yiyoruz" diyenlere bir ders olmusdur.

Birileri haftalardir dökülen sagbek Serkan'i ve Yattara'nin "özelliklerini" iyi görmüs.
Aslinda Sivas maci iyi bir ders oldu, ama biz her zaman oldugu gibi hatalara bakmiyoruz.
Bir suclu ilan etmek cok daha kolay. Sagolsun, baskan adresi gösterdi...

josehakan
26.04.2009, 01:23
valla o istatistik heralde TONY in ayagına gelen topar galiba sahip olma:D:D

Özkan
ey benim şanlı Trabzonsporumun ruhu, şampiyonluk istemiyorum;

"DÖN GEL YETER"Açıkçası sizin yerinizde olmak istemezdim. Şimdi yalnızca öfkeli ve üzgününm ama siz muhtemelen karışık duygular içindesinizdir. Kendi memleketinin takımın şampiyonluğa koşuşuna tam anlamıyla sevinememek acı olsa gerek.

Vural Kuyumcu
96 icin ben sadece mehmet ali yilmaz diorum

Taner Uykuçeken
26.04.2009, 01:24
Bu arada Taner rahat olacaksan söyleyeyim. Bakanın aklındaki isim şu ortamda gelmez...Ama önce hayır demenin mantığını analayabilmiş değilim..
Bu yazını yeni gördüm abi, Sayın Hocamızın İlk gelişindeki kaybedişimizi anlıyorum o yıl neler döndüğü malum ama papilalı sezondan sonraki sezon hakemleri bile yenecek kadro kurulacak beyanlarından sonra transferde o kadar sessiz kaldıkı ben anlam veremedim transfer gelmeyince elini masaya vurmalıydı ben o sezon şu oyuncukarı isterim dediğinide duymadım hocamızın ama takımın antremanlarını bırakıp otoban açılışlarına gittiğini hatırlıyorum.

mcpcpc
Şu kaçan şampiyonluğu artık Güneş'e bağlamaktan vazgeçin.Suç onun değil tüm camianındır...

suç maç 1-1 ken ( bize yetiyordu) saha kenarından fener i yenmeden şampiyon olcaksanız olmayın diye bağırıp defansı bile gol atmaya yollayan Şenol Güneş indir

Recep Alkan
96 da herkes feneri yenelimde şampiyon olmayalım dedi...beraberliği kimse isteediki....herkes farkla kazanalım dedi....

Van maçı bizi bitirmişdi..pskolojik olarak.

Yaptığın yorumlardan dolayı trabzonsporlu olmadığın kanaatne varmıştım. Ama gel gelelim bu son yorumların ile birlikte artık bizim edep ve adabımızı da almadıını çok rahat görüyorum. Burda bizler hala sana yaşında ötürü abi diyebiliyorsak sende bir bayana karşı nasıl konuşacağını bilecesin kardeşim.

Saygı görmek istiyorsan saygı göstereceksin. Ama ne yazıkki bazı insanlara bazı konular monte edilse de durmuyor. Bunu burda bu akşam bir kez daha gördük.

Ömer Kaya
varya tek kelimeyle yazıklar olsun bizi orda küçük düşürmeye hakkınız yoktu bukadar rezil birfutbol amatörde görmedim şimdi eve ayak bastım bize yazık değilmi 24 saattir uyumuyoruz stada girmek işkence stadannada cıkmak işkence yazıklar olsun başka birşey demiyorum ordaki taraftara yazıktı be nekadarda umutluyduk

cobts28
Hep kendi evlatlarımız bizi yıkıyo bülent trabzonlu abdurrahman trabzonlu yakında yanalın dışladıgı bence gelecegin yıldızı barış memiş ve göksu alhas gibi gençler 5 yıl sonra gine bi taraftan çıkar karşımıza ya bu işe biri el atsın fener altyapısında bile milli bi gencimiz var..pilot takım ve altyapıdaki oyuncularımıza biraz daha deger vermeliyiz yoksa 3 yada 5 yıl sonra bi yerlerden çıkıyo bu adamlar...

josehakan
26.04.2009, 01:25
ŞENOL HOCANIN arkasında duramadık O hocamızı savunamadık çook iyi taktik bilgisi olan bi hocaydı inanın 1-0 alırdık ama karşı takım bize baskı koyamazdı ikincisi millitakım dan parasını alamadı yha o bana çook koydu işte orda araya gircekti TRABZON büyükleri senin kaç sene kaleni korudu rekorlar şampionluklar gördü bizse sahip çıkamadık çook üzgünüm çook şenol hoca gelsin derim ama nasıl:????

Erdal
Ben hoca ile devamdan yanayım. Mutlaka 1 sene daha diyorum. Ancak yönetimin takdiri ne ise aynı gün her kimle anlaşılırsa ben onun arkasında olurum.

ceserdar
selim abi yazın çook güzel okurken inan eskiye gittim F tekke den falan bahsedince acaba bi sonraki satırda ne yazmış die merak etmeye başladım
tek şikayetim şu trabzonlu oyunculara yönelebilinir ama bu Engin Çaglar olmamalı 2 side iyi düzeyde deil

Gökdeniz F Tekke Özer alınmalı Barış Göksu ilede bi şekilde konusulup kendilerini düzene vermeleri lazımdır bence sen ne diyosun bu konuda???

Özer bence Fenerbahçe formasını giyecektir önümüzdeki sezon. Engin ve Çağlar usta ellerde işlenirse sol kanadımızda elmas gibi parlarlar bence.

KERİM
Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:
Gol: Trabzonspor: 0 – Sivasspor: 3
Toplam Şut: Trabzonspor: 12 - Sivasspor: 13
İsabetli Şut: Trabzonspor: 2 - Sivasspor: 6
İsabetli Orta: Trabzonspor: 4 - Sivasspor: 2
Faul: Trabzonspor: 13 - Sivasspor: 25
Korner: Trabzonspor: 5 - Sivasspor: 5
Ofsayt: Trabzonspor: 0 - Sivasspor: 2
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 60 - Sivasspor:% 40

Allah allah başka maç mı seyrettik

gerçekten ilginç.

pReN@_61
26.04.2009, 01:26
Gönderdiğimiz Mehmet Yılmaz bu sene bizde olsaydı neler değişecekti acaba...

mcpcpc
26.04.2009, 01:27
bu arada benden trabzonspor a bir şarkı gitsin : Ah, bile bile yine yanıyorum , göz göre göre ateşe yürüyorum..YEnildim hayata lafta yaşıyorum. Zaafım var sana susuyorum..

KERİM
26.04.2009, 01:28
Yukarıdaki istatislikler sivasın sadece taktik takımı olduğunu kanıtlıyor.

Erdal
26.04.2009, 01:28
Bu yazını yeni gördüm abi, Sayın Hocamızın İlk gelişindeki kaybedişimizi anlıyorum o yıl neler döndüğü malum ama papilalı sezondan sonraki sezon hakemleri bile yenecek kadro kurulacak beyanlarından sonra transferde o kadar sessiz kaldıkı ben anlam veremedim transfer gelmeyince elini masaya vurmalıydı ben o sezon şu oyuncukarı isterim dediğinide duymadım hocamızın ama takımın antremanlarını bırakıp otoban açılışlarına gittiğini hatırlıyorum.

Trabzonspor'un hocası şehrin ileri gelenidir. Dolayısıyla şehri ilgilendiren bir merasime katılması tabidir. Bunu diyenler Kazım'ın cenazesine gitmesini niçin eleştirmiyor. Her ikisini de eleştirmem. 2 Gün hoca takımın başında olmadığı içinmi kaybettik yani...Bu şehrin iki ciddi problemi var; Dedikodu ve küfür...İkisi de zor çözülür...

Ayşe Aygün
26.04.2009, 01:29
Canım sıkkın,bu saat uyuyamıyorum.Sorun yenilmiş olman değil ,sorun sadece yüreğin ile oynamamış olman.ve sorun sivaslıları öyle bağırtman.Haftaya kötü girdik gene.Genede Canın sağolsun Trabzonsporum diyorum.

josehakan
arkadaşlar bi kadro kursanıza şu maç için bakalım kim maçı dogru izlemiş inanın okadar güveniomki kendime herkes aklımdaki kadroya 1 2 oyuncu haric yazcaklar_?

salihismet
ŞENOL HOCANIN arkasında duramadık O hocamızı savunamadık çook iyi taktik bilgisi olan bi hocaydı inanın 1-0 alırdık ama karşı takım bize baskı koyamazdı ikincisi millitakım dan parasını alamadı yha o bana çook koydu işte orda araya gircekti TRABZON büyükleri senin kaç sene kaleni korudu rekorlar şampionluklar gördü bizse sahip çıkamadık çook üzgünüm çook şenol hoca gelsin derim ama nasıl:????

Kardes, sen galiba köy ihtiyar heyetiyle trabzon büyüklerini karistiriyorsun, milli takimdan parasini almasi icin Trabzonun büyüklerine niye ihtiyac duysun ki? mahkemeye gitse daha iyi deyil mi?

Fatih
26.04.2009, 01:30
Sivas şampiyonluğa gidiyor harap olmuş Fb kupada final oynuyor biz hala istikrar diyoruz.

mcpcpc
26.04.2009, 01:30
Yaptığın yorumlardan dolayı trabzonsporlu olmadığın kanaatne varmıştım. Ama gel gelelim bu son yorumların ile birlikte artık bizim edep ve adabımızı da almadıını çok rahat görüyorum. Burda bizler hala sana yaşında ötürü abi diyebiliyorsak sende bir bayana karşı nasıl konuşacağını bilecesin kardeşim.

Saygı görmek istiyorsan saygı göstereceksin. Ama ne yazıkki bazı insanlara bazı konular monte edilse de durmuyor. Bunu burda bu akşam bir kez daha gördük.

Bencede yaa ne alaka şimdi dediği şeye bak herkes demişki feneri yenelim şampiyon olmayalım daha neler :)))))

irfanb
26.04.2009, 01:31
Gönderdiğimiz Mehmet Yılmaz bu sene bizde olsaydı neler değişecekti acaba...

Degisen bir sey olmayacakti emin ol.
Bizdeyken birsey degismedigi gibi.

josehakan
26.04.2009, 01:31
Kardes, sen galiba köy ihtiyar heyetiyle trabzon büyüklerini karistiriyorsunß

Peki o zaman söle bilgi eksikligim varsa ???

AYYILDIZ
26.04.2009, 01:32
Üzütümün tek sebebi Kazım Koyuncu'nun yukarıda söylediği sözü futbolcularımızın benimsememeleri.

mcpcpc
26.04.2009, 01:32
ya yok abi ya ben duramıyorum yazmadan. bugun bizimkiler neden böle yaptı neden oynamadılar ya resmen oynamadılar

josehakan
26.04.2009, 01:33
Canım sıkkın,bu saat uyuyamıyorum.Sorun yenilmiş olman değil ,sorun sadece yüreğin ile oynamamış olman.ve sorun sivaslıları öyle bağırtman.Haftaya kötü girdik gene.Genede Canın sağolsun Trabzonsporum diyorum.

Aynen dedigin gibi abla inan şu takım kora kor oynasaydı yenilseydi kimse bişiy demezdi ???bi fb maçı gibi oynasaydı tamamdı kimse bişiy demedi örnek o maçta sadece forvetlere kabahat bulundu bugun belki 2 3 pozisyon ya var ya yok Umutun kafası hatırlıom o kadar

Erdal
26.04.2009, 01:33
Önce Ersun hoca'nın sahiden çalışmak istediğinden emin olmalıyız. Ben emin değilim.

Ömer Kaya
26.04.2009, 01:34
aynen öyle bukadar küçük duruma düşmeye hakkımız yoktu okadar yol gitmişken

Ömer TOPAL
taktik takımı evet sivas...orta sahayı nasıl geçtiklerini hepimiz gördük..
bizim geçişimiz...... song egemene egemen songa, song hüseyine hüseyin selcuga..selcuk kendi ekseninde bir kere dönüp colmana colman selcuga orda ya kaptır yada cılız bir atak....hoca hoca...sen bunları nasıl görmezssin benim gibi bir angaz görürde

Fanatik28
suç maç 1-1 ken ( bize yetiyordu) saha kenarından fener i yenmeden şampiyon olcaksanız olmayın diye bağırıp defansı bile gol atmaya yollayan Şenol Güneş indir
Sana tek tavsiyem o maci bir daha seyret, adamlar 2 kisiyle gelip 5 kisinin arasindan bize golü atti, sen ve senin gibiler hala súc Senol Günes´in dir de dur!!!
Buna tek diyecegim kismet, Van macinda 9,32 lik kaleye girmeyen o sutlar, Fb macinda kacirilan onca pozisyyon ama bundan ders alamayip takimin dagilmasina sebeb olan herkes, kendisiyle bir hesaplassin!!!

Sonuc: Futbol bir takim oyunudur, futbolcusuyla, teknik Adamiyla ve taraftariyla

Can basten
26.04.2009, 01:35
Önce Ersun hoca'nın sahiden çalışmak istediğinden emin olmalıyız. Ben emin değilim.

Niçin istemesin ki?

TS-FAN
26.04.2009, 01:35
Trabzonspor sahada savaşacak!
Başka bir açıklama beni tatmin etmez.
Bu maç için "şöyleydi,böyleydi" açıklamalarını anlamam.
Savaşmadık.

Erdal
26.04.2009, 01:36
Selim abi katılmıyorum size...Ersun hoca ile 1 yıl daha devam edilmeli...Ziya Doğan bile istediklerimi yapmadılar diyor. Bir kişi de şunu demeden diyemeden gitsin artık şu şehirden...

mcpcpc
Dalında başyapıt olabilecek bir film çekmeye değer bir camiamız var. gerçekten mesela bir futbol filmi çekilse Trabzonspor çok uygun. Ama düşünsenize sonu yok..böyle filmlerin sonunda genelde söz konusu takım şampiyon olur

josehakan
Kardes, sen galiba köy ihtiyar heyetiyle trabzon büyüklerini karistiriyorsun, milli takimdan parasini almasi icin Trabzonun büyüklerine niye ihtiyac duysun ki? mahkemeye gitse daha iyi deyil mi?

ben o para mevzunu örnek verdim ama tek sorun arkasında durmadık araya girmedik bu yani Trabzonun başında iken bunu dioyurum o bi örnek ama onda da destek verilmeliydi??????

Fatih
26.04.2009, 01:38
Selim abi katılmıyorum size...Ersun hoca ile 1 yıl daha devam edilmeli...Ziya Doğan bile istediklerimi yapmadılar diyor. Bir kişi de şunu demeden diyemeden gitsin artık şu şehirden...
Ersun Hocanın istedikleri yapılmadı mı Erdal Abi?

Ersun Hoca Trabzonspor'a gelmiş en şanslı hocadır benim gözümde.

Erdogan
BUgün param calindi sonra telefonumu kayip ettim, sonra son umut maci seyredeyim dedim oda malum, birde izledigim kahve sivasli doluydu oda cabasi.

Benden daha kötü gün geciren var mi?

KERİM
261. sayfadayız sevinç mesajları atmak isterdim ama olmuyorrrrr

Suayb
26.04.2009, 01:39
Ersun Yanal mutlu degil... ben Ersun Yanal'in gözlerindeki o tebessümü okuyamiyorum artik..

Kamp fotograflarindaki o tatli gülüs yok artik...

Erdal
26.04.2009, 01:39
Niçin istemesin ki?

Yorulmuş olabilir, ki şehir yorar adamı...Teklif olabilir ki sezon ortasında en azından nabız yoklandı ve ne yazık ki duyuldu bu...Sebep çok Can...Bir de kendisi başarısız olduğunu düşünebilir...Başarısız mı? Böyle bir maçta hiç bir varlık gösteremeyen takımın hocası başarısızdır. Ama ben yine de devam diyorum. Devam etmeliyiz...1 sene daha...Mutlaka...