PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor 3 - 0 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Trabzonizm
23.04.2009, 02:10
tekrar tekrar yineliyorum 31 mayis gecesi SAMPIYONUZ aksi tarafi olmayacak
olursa cok afedersiniz essek gibi bagiririm

Napoli
23.04.2009, 02:22
Uçak Biletimi aldım şimdi Maç Biltinde.. Bu sene İstanbul Harici 3.deplasmanım İnsallah Hayırlısı olur...

Saldır Trabzonum

OnOuR
23.04.2009, 03:03
Sayılı gün çabuk geçer derlerdi ama artık o söze inanmıyorum :D
Ahh bi gelse şu gün'de Sivas'ıda Trabzon'a cevirsek...

POYRAZ
23.04.2009, 06:00
Sivasspor'u yenecegiz. O kadar.

Mertcan
23.04.2009, 07:16
2-4 biter maç !

Mertcan
23.04.2009, 07:16
goller: colman(2), alanziho(2)

Mertcan
23.04.2009, 07:17
sivasın gollerinide şu kafasını kaldırmayan hanzo atar

Bekir
23.04.2009, 08:46
stepanovun sozlesmesi 2 sene sonra bitiyo song artık yaşlandı seneye sampiyonlar liginde ya da uefada mucadele edicegimizi dusunerek geniş bi kadro lazım bence stepanov alınmalı...inşallah yonetim harekete geçer alır stepanovu..

Süleyman Sofu
23.04.2009, 08:59
stepanovun sozlesmesi 2 sene sonra bitiyo song artık yaşlandı seneye sampiyonlar liginde ya da uefada mucadele edicegimizi dusunerek geniş bi kadro lazım bence stepanov alınmalı...inşallah yonetim harekete geçer alır stepanovu..

gazetedeki haberi gördün dimi arkadaşım boşver inanma bence hem gitse bile tolga gibi olur hatırladın dimi tolgayı gittide ne oldu

magicyattara
23.04.2009, 08:59
Gazetelere bakıyorum da sivas kendinden o kadar emin ki.

Maçı oynamadan kazanmış havalarındalar.

magicyattara
23.04.2009, 09:01
Uçak Biletimi aldım şimdi Maç Biltinde.. Bu sene İstanbul Harici 3.deplasmanım İnsallah Hayırlısı olur...

Saldır Trabzonum

Bizim içinde bağır Napoli.

Yolunuz açık olsun.Galibiyetle dönün inşallah.

Süleyman Sofu
23.04.2009, 09:02
alırlar kardeşim alırlar dua etsinler sitede bayan arkadaşlar var yoksa ben verirdim cevabını ama saygısızlık olmasın şimdi bayan kardeşlerimize....

Süleyman Sofu
23.04.2009, 09:04
ya bu arada mesaide başlamış hiçhaberim yok valla havada bozuk içim daralıyor ya geçsede şu 2gün çıksak şu cenge...

Keleşoğlu
23.04.2009, 09:10
arkadaşlar bu maçta en fazla 2 gol olur 0-0 , 1-0, 1-1 , 1-2

SERDAR-61
23.04.2009, 09:14
YENEBİLİRİZ yenilebiliriz önemli olan küsmemek takımımıza sonuna kadar destek olmak:alkış:

carizma61
23.04.2009, 09:17
"Ezilmemenin, başkaldırışın, gururun tarifidir TRABZON, rengidir BORDO MAVİ.
Üç istanbullunun tek anadolu derbisidir TRABZON.
Rakipler fikstüre bakarken yanına soru işareti koyduğu takımdır TRABZON."

Ey Sivaslı.Evet biz 25 yıl şampiyon olamamışızdır.Ama dönüp o 25 yıla bakarsan bir çok şampiyonluk mücedelesi verdiğimiz, bunun yanında kupalar kazandığımız dönemleri sıkça göreceksin.Bizim büyüklüğümüzün, önderliğimizin bir nedenide budur aslında.Bu yarışın içinde kötü olduğu sezonlar olmuştur TRABZONUN.Ama hiç bir zaman büyüklük vasfını kaybetmemiştir.Şimdi sana düşen o olduğun ve oturduğun yeri hazmetmek.Biz o koltukta çok oturduk sivaslı.Ama otururken anadolunun önderi olduğumuzuda unutmadık.Ona göre davrandık ve ona göre hareket ettik.Sen orda otur ama saygıyla otur.Senin kendini bizle kıyaslaman çok ama çok erken sivaslı.Bize yaptığın saygısızlıklar için TRABZONUN kalbi kırılmıştır ama şundan emin olki ileride dara sıkıntıya ve zora gireceğin dönem ve dönemlerde TRABZON seni yalnız bırakmaz.Tarihin verdiği o görevle yine sana abiliğini yapar.Yine senin yanında olur." Bazı sivaslıların TRABZON hakkında yaptığı bazı yorumların yorumuda aslında tüm TRABZONLULAR için yorumsuzdur."Biz onlara şimdi yorum yapmayalım sivaslı.TRABZON tarihin akışı içinde elbette bunu yorumlayacaktır.Şimdi oturun ve bizimle şampiyonluk mücadelesine girdiğiniz için gururlanın.Bu sizin hakkınız.Bunu içinizde yada hayal kurarak doya doya yaşayın.Kimbilir size TRABZON böyle bir hakkı bir daha vermez belki......

Recep Alkan
23.04.2009, 09:43
Ahmet abi trabzonspor taraftarı akıllı olduğu kadar duygusal ve çabuk gaza gelen insanlardır. Bizim sitemizin adları verilerek sivas forumlarında seviyeleri düşük yöneticileri bile küfrediyor diyerek konuşuluyor. Daha dün var olan insanların bu gün böyle konuşmaları ve kafa tutmaları insnın içini kabartıyor. Begüm arkadaşımıza neler söyledikleri gün gibi aşikar. Bu güne kadar hangi trabzonspor taraftarı bu şekilde bir terbiyesizlik ile gelmiştir insanların karşısında ki hele de trabzonda.

Kimsenin formu bizim de umrumuzda değil. Afkurur susarlar. Onlara en iyi yanıt takımımızdan gelecek.

Yukarı da da dedim, En çok üzüldüğüm konu gerçek svaslıların içlerinde ki eziklere kapılıp bize kafa tutmalarıdır.

S.DEMİRCİ
23.04.2009, 09:49
futbol sadece futbol değildir.. buradaki birçok kişi gibi hayatımın merkezinde hep TRABZONSPOR oldu.... nefretimde de sevgimde de ölçü TRABZONSPORdur....

Saltuk Buğra
23.04.2009, 09:52
benimde..biz ölümüne trabzonsporluyuz sivasın böyle tarftarı yok..

ilhan
23.04.2009, 10:04
Gelin sadece futbolu konuşalım arkadaşlar. Sadece futbolu..

OFLU
23.04.2009, 10:08
Ya Ilhan kardesimiz anlattigi olayi resmen zihnimde yasaim,sinirden aglayasim geldi, O sirada biz olsaydik ya bize deselerdi utanmiyomusun onu takmya diye?

ilhan
23.04.2009, 10:10
Ya Ilhan kardesimiz anlattigi olayi resmen zihnimde yasaim,sinirden aglayasim geldi, O sirada biz olsaydik ya bize deselerdi utanmiyomusun onu takmya diye?

Yaşandı bitti diyelim. Her yerde oluyor böyle şeyler. Gerçi bunları söyleyen KTÜ'de okuyan bir Sivaslıymış. :) Maça gelmiş.

Dediğim gibi, kapatalım artık ve sadece futbolu konuşalım. Cumartesi akşamı zaten galibiyetin tadını çıkarırken aklımıza gelmeyecek olumsuzluklar.

Saltuk Buğra
23.04.2009, 10:16
ya adamlar 58 i çalmış bizden ya 61 kutluyoruz onlarda 58 i kutluyo valla ne söliyim çaldılar ama daha iyi kutluyolar çünkü tam 58 olduğunda bütün stad kalkıp tezahürat yapıyo.. biz tezahüratın t sini beceremiyoruz daha..

MetiN08
23.04.2009, 10:18
Arkadaslar onlar ne yaparlarsa yapsinlar bu mac bizim ins., bu saatden sonra önümüze kendini birsey sana sivas degilde juventus ciksa onu bile yeneceksin bu hirsla bukadar

ilhan
23.04.2009, 10:19
ya adamlar 58 i çalmış bizden ya 61 kutluyoruz onlarda 58 i kutluyo valla ne söliyim çaldılar ama daha iyi kutluyolar çünkü tam 58 olduğunda bütün stad kalkıp tezahürat yapıyo.. biz tezahüratın t sini beceremiyoruz daha..

Bizim 61'de yaptığımız şovu Anadolu takımları bir araya gelip tribün doldursa yapamaz. O konuda için rahat olsun.;)

Saltuk Buğra
23.04.2009, 10:20
sana sonuna kadar katılıyorum...

Erdal
23.04.2009, 10:22
Yukarıdaki mesaj bırakın forumu Türk ceza kanunu göre suçtur...Bir yönetici siliversin bir zahmet... Kim öğretiyor size bu milliyetçiliği,ne okuyorsunuz bilmiyorum ama bize öğretilen milliyetçilik bu değil...Bize öğretilen Trabzonsporluluk da bu değil...

Erdal
23.04.2009, 10:24
Hepsini geçtim senden 10 yaş hatta 11 yaş büyük birine "badaloğlu kardeş" demeni nereye koyalım....

28TS61
23.04.2009, 10:25
maca kadar bunu dinlicegim

M0E5b2g6JmM

galib geldikten sonrada bunu insallah

eGX6DoPHMUw

KuTs@L__pLaK@61
erdal abicim bir insana kardeşim demenin ne tür bir sakıncası var izah edermisin mantıklı bişey sölersen bi daha bu siteyede girmeyeceğim söz veriyorum

Napoli
Bizim içinde bağır Napoli.

Yolunuz açık olsun.Galibiyetle dönün inşallah.

Eyvallah Kardesim,Ne demek 90 dakkika susmak yok,Malum Bizim Deplasman Tribünümüz 1 numara Susmak Yok 90 Dakkika,Maçı herzaman İzleriz,Desteği sadece O 90 Dakkika lazım...

ALLAH UTANDIRMASIN BİZLERİ.

ilhan
KuTs@L_pLaK@61,

Forum kurallarını okuman için sana özelden link atacağım. Umarım tamamını okursun. Burada hiçbir şekilde argo ve hakarete yer yok, burası Bordomavi.net. Kaldı ki senin o yazdığın mesajın bir benzerini başkası yazsa yine silinirdi. Ne yazdığınıza dikkat edin biraz. Çocuklarda takip ediyor bu siteyi.

Forum kuralları linkini yollayacağım. Tamamını okursan sevinirim.

Hüseyin İlkin
23.04.2009, 10:27
Gazetelere bakıyorum da sivas kendinden o kadar emin ki.

Maçı oynamadan kazanmış havalarındalar.

Böyle olmaları daha güzel Murat abi. Maç saati hatırlatırız gerekenleri :)

Samet Başdağ
23.04.2009, 10:28
işe geldim çalışasım yk vallahi 1 saattir forumu okuyorum (:

Sümeyye Şahin
23.04.2009, 10:32
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1613-6K3W3V6I.jpg
şu sevinç...maç sonu inşallah..

Suha
23.04.2009, 10:32
şu sivasın balonunu söndürelim artık..hale bakın anadolunun tek büyüğü hatta türkiyenin büyüğü biziz ama malesef bazı basın yayın özellikle istanbul kanadı bzii yok sayıyolar..ulan arkamızdaki gs.yi potaya katıyolar bizi hesaba katmıylar..alah rızası için şu maçı alaım herkese kim olduğumuz gösterelim..yeter artık.

Erdal
23.04.2009, 10:34
erdal abicim bir insana kardeşim demenin ne tür bir sakıncası var izah edermisin mantıklı bişey sölersen bi daha bu siteyede girmeyeceğim söz veriyorum

Tam tersi bu siteye gir...Sürekli gir..Ama Allah aşkına başkalarının yazdıklarını da oku ve anlamaya çalış...Küfre eyvallah var bizde küfür...Küfür ederiz biz, küfürlü konuşuruz...Hatta sakallı dedelerimiz de küfürlü konuşur...Hoş değil ama vakıa...Gerçek yani...

Ama bizden büyüklere abi deriz...Ağabey deriz...Ve kime karşı yapılırsa yapılsın kalleşçe saldırıyı övmeyiz....Kavga ederiz kolay kavga ederiz ama kalleş değiliz...Hele savunmasız bir adamı arkadan vuranı hiç övmeyiz...

Saltuk Buğra
23.04.2009, 10:34
bende her sabah uyanıp stadda bi gelişme olmuş mu bi marşımız olmuş mu diye umutla açıyorum ama bi değişiklik olmuyo :)

Suha
23.04.2009, 10:36
mehmet yıldız fener maçından sonra, trabzonla kıran kırana bir maç olucak dedi..bu adamlar her türlü çirkefliği yapacak buraya yazıyorumm..inşalhh şöle 2-3 tane atarısda lig sonuna kadar kendilerine gelemesinler..birde gaziantep dene adıan yakışmayan taraftar dene toplukuk bizm maçlarmızda aslan kesilirler bakalım haftaya napacaklar, 2005 ylında şampiyonluğa koşrken statlarında açtıklrı fener bayrağında unutmadım..bunlar anodolu insanımı bee...

Murat TONBUL
23.04.2009, 10:37
defans oyuncularımıza çok iş düşüyor bu maçta.topu kaptıktan sonra özellikle song uzun oynamayı daha çok tercih ediyor.ayağa pas yapıp hızlı hücumu denemeliyiz.sivas fener maçında defanta çok açık verdi.gerçi hakem ofsayt olmayan pozisyonları ofsayt diye kesti ama olsun.ersun hocanın bunu değerlendireceğini düşünüyorum.burda selçuk ve colmana büyük iş düşüyor.öldürücü paslar atarak gökhan,yattara ve alanzinhoyu kaçırmaları lazım.ilk golü bizim atmamız lazım.ondan sonra çözülür zaten bunlar.

Saltuk Buğra
23.04.2009, 10:37
malesef evet...

Suha
23.04.2009, 10:38
kesinlikle ilk golü bizm bulamızs şart..golü bulursak bşzsda dişimiz sıkarsak..bu iş tamadır..

antagonist
23.04.2009, 10:40
İnşallah futbolcular forumdaki ruh haletine sahip değildir...Ki olmadıklarını zannediyorum...

Murat TONBUL
23.04.2009, 10:40
bi de hüseyine değinmeden geçemiyecem. :) nolur hüseyin gözünü sevim basit oyna ayağında topu 2 saniyeden fazla tutma nolur.:)

bordo61
23.04.2009, 10:41
Cumartesi görüşürüz MECNUN!
23 Nisan 2009 / 10:16
Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz, "şampiyonluk yarışında Beşiktaş ve Galatasaray ile yola devam edeceğiz" diye konuştu.

Lider Sivasspor, Turkcell Süper Lig'in 29. haftasında sahasında oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarına başladı. Teknik Diretör Bülent Uygun, 4 galibiyet ve 1 beraberlik almaları halinde şampiyon olacaklarını söyledi.

Vali Lütfi Bilgin Spor Tesisleri'nde Bülent Uygun idaresinde çalışmalara başlayan Sivasspor'un idmana, düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Futbolcular daha sonra şut çalışması yaparken, futbolcularda pas çalışması yaptı. Antrenmanda kaleye geçen Mehmet Yıldız'a, Balili ve kaleci Petkoviç de şut çekti.

Antrenmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bülent Uygun, Sedat, Mustafa ve Kanfory Sylla'nın sakatlığının bulunduğunu belirterek Hayrettin'in ise maçı oynayabileceğini söyledi. Sivasspor'da her şeyin güzel gittiğini ifade eden Uygun, "Zorlu periyotlarla halinde maçlarımız oldu. Sivasspor'un, Fortis Türkiye Kupası'nda yarı finale gelmesi güzel bir başarı. Gurur duyuyorum. Trabzonspor ile Cumartesi günü karşılaşacağız. Kazanmak için mücadele edeceğiz. Her zamanki gibi rakiplerimizi karanfillerle karşılayıp alkışlarla uğurlayacağız" dedi.

"13 PUAN BİZİ ŞAMPİYON YAPAR"
Şampiyonluk şansını da değerlendiren Uygun, "4 galibiyet ve 1 beraberlik bizi şampiyon yapar. Trabzon maçı önemli. 8 günde üç zorlu maça çıkan Sivasspor her zamanki gibi yine mücadele edecektir" diye konuştu.
Fenerbahçenin Sivas'a eksik bir kadro ile gelmesiyle ilgili bir soru üzerine Uygun, "Fenerbahçe'nin burada sahaya sürdüğü ilk 11, bir dönemin en iyileriydi. Biz eleştiri yapmak için eleştiri yapanların eleştirilerine açık değiliz. Sadece kendi taraftarına sevimli gözükmek için yazılan yazıları kabul etmiyoruz. Benim yaptığım her şey ortadadır" şeklinde cevap verdi.
Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ise bir senenin semeresini alacakları bir maça çıkacaklarını ifade ederek, "Bizim için önemli bir maç. Trabzonspor maçını kazanırsak, Şampiyonlar Ligi'ne dev bir adım atmış oluruz. Geleneksel olarak her takımı misafir etmekte özen gösteriyoruz. Trabzonspor'u da aynen karşılayacağız" dedi.

Şampiyonluk şanslarını da değerlendiren Odyakmaz, "İkincinin 1 puan önündeyiz. Avantajlı durumdayız. Trabzon maçı önemli bir maç zaten. Fenerbahçe, şampiyonluktan uzaklaştı. Fikstüre bakılırsa görünüyor ki, şampiyonluk yarışında Beşiktaş ve Galatasaray ile yola devam edeceğiz" diye konuştu.

Murat TONBUL
23.04.2009, 10:45
TRABZONSPOR u misafir edeceklermiş !!! onun için bütün otelleriniz fiyatlarını 2 ye 3 e katladı di mi.bırakın bu işleri ALLAH aşkına.siz misafir etseniz nolur etmeseniz nolur.

Jester
23.04.2009, 10:51
Bülent Uygun yaptığı puan hesabıyla Trabzon maçında mutlak galibiyet stresinden kurtarmayı hedefliyor takımını.
Kendi adına da doğru yapıyor.
Zaten ben Sivas'ın son derece temkinli, önce 1 puan anlayışıyla oynayacağını düşünüyorum.

Biz de oyunculara 'UEFA zaten garanti, kendimize yakışır şekilde oynayalım, hedef Şampiyonlar Ligi' mesajı vermeliyiz.

"Mutlak galibiyet, ölümüne saldıralım, tek hedef şampiyonluk" mesajlarını kaldırabilecek tecrübede bir kadromuz yok.

Üstelik maç berabere biterse hala çok ciddi şekilde yarışa devam ediyor olacağız, unutmayalım.

KuTs@L__pLaK@61
23.04.2009, 10:58
şu sivası yenelimde şampiyon olmasakta gam yemeyeceğim anadolu ayaklarına yatıp hakemlerle maç almaları yokmu deli ediyor beni

Yunus Emre SEYHAN
Sivas'ta 5 Sakat

Trabzonspor maçı öncesinde rakip Sivasspor'da 5 sakat futbolcu var. Trabzonspor'un hafta sonundaki rakibi Kırmızı beyazlı ekipde Sedat Bayrak, Musa Aydın, Onur Tuncer, Hayrettin Yerlikaya ve Kanfory Sylla'nın sakatlıkları devam ediyor. Bu futbolcuların tedavilileri sürerken Trabzonspor'a karşı forma giyip giyemeyecekleri maç saatinde belli olacak

Elinde sakatlığı olan Hayrettin' ise Trabzonspor'a karşı forma giyebilecek..

SPOR61

fatsalıdeniz
biz değilmiyiz yensek te yenilsekte bu takıma bu camiaya hep destek tam destek olmaya söz vermedik mi bizim ts ye olan sevgimiz takım tutma sevgisinin üstünde değilmi
ben istiyorum ki çıkalım sahaya top nasıl oynanır , taraftar nasıl olur onu kendini bir halt zannetmeye başlayam sivaslı toy delikanlılara gösterelim.
ben sivaslı topcuları , teknik traktörünü,ve başkanını mütavazi bulmuyorum

Murat TONBUL
23.04.2009, 10:59
maçtaki olası beraberlik ya da mağlubiyet şampiyonluk şansımızı çok ama çok asgariye indirir.Hayırlısı olsun bekleyecez ve görecez.

lazfather61
23.04.2009, 11:00
az once istatistik incelemesi yaptim, huseyin' le umut'un istatistikleri rezalet, huseyin tum hucum istatistikleri 0 asist ve gol atmayan tek orta saha oyuncusu belkide, umutun asisti yok, 10 golu var, mehmet topuzun istatistiklerine baktim adamin 11 gol 3 asisti var top calmasida essek gibi onu sayamadim, sunu demek istyorum biri orta saha oyuncusu biri forvet ama hangisi daha faydali zaten gozukuyor, huseyin sezon basindan beri 0 uzeri 0 hucum yapiyorsa bir orta saha oyuncusu hicbirsey diyemiycem, bazi maclarda adamin tum istatistikleri 0 ve 90 dakika oynamis, bence bu macta artik huseyin ve umutu oynatmasin nedir bu adamlardan cektigimiz, ayrica gokhan unal ve selcukun istatistiklerinede baktim kotu degildi, ikisinide mehmet topuz kadar vardi hemen hemen, mehmet topuz ts de olsa cok kral olur ama cok pahali,

Napoli
23.04.2009, 11:02
başkan şampiyon olduğunuzda silahları toplatma kararında çok haklıymış :D

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1074757961251&ref=nf

Mertcan
23.04.2009, 11:05
kesinlikle yeneceiz

oguzhann
23.04.2009, 11:12
Bülent Uygun yaptığı puan hesabıyla Trabzon maçında mutlak galibiyet stresinden kurtarmayı hedefliyor takımını.
Kendi adına da doğru yapıyor.
Zaten ben Sivas'ın son derece temkinli, önce 1 puan anlayışıyla oynayacağını düşünüyorum.

Biz de oyunculara 'UEFA zaten garanti, kendimize yakışır şekilde oynayalım, hedef Şampiyonlar Ligi' mesajı vermeliyiz.

"Mutlak galibiyet, ölümüne saldıralım, tek hedef şampiyonluk" mesajlarını kaldırabilecek tecrübede bir kadromuz yok.

Üstelik maç berabere biterse hala çok ciddi şekilde yarışa devam ediyor olacağız, unutmayalım.
bence hiç bir şey garanti değil diyerek bu sene şampiyon olmamızın ne kadar önemli olduğunu aşılamak gerekir.sonuçta bu ligde yer alıyorsak şampiyon olmak ilk hedefimiz olmalı.kadromuz artık "baskı" gibi sorunlar yaşamz tahminimce!

Ertan 51
23.04.2009, 11:13
Sivasspor'un bizim dengimiz olmadığını göstermemiz lazım,haddini bildirmek açısından iyi bir fırsat.
25 yılın özlemi,şanssızlıklar,dönen dolaplar derken hevesim kırılıyor ama umutsuzda yaşanmıyor.
Yattara-Alanzinho
Gökhan
ve diğer 8 cesur oyuncumuzla bu maçı alacağız diyorum,
Allah yardımcımız olsun.

Ömer Kaya
23.04.2009, 11:13
biletler 10 milyondanmı satılıyormuş

Uğur Karataş
23.04.2009, 11:15
sivasa gıdıoruzz İstanbuldan detaylı bılgı ıcın www.gurbetcigencler.net (http://www.gurbetcigencler.net/) gelmek ısteyenler adınıı lısteye yasdırsın

Lancet_61
23.04.2009, 11:15
Sivas'ta 5 Sakat

Trabzonspor maçı öncesinde rakip Sivasspor'da 5 sakat futbolcu var. Trabzonspor'un hafta sonundaki rakibi Kırmızı beyazlı ekipde Sedat Bayrak, Musa Aydın, Onur Tuncer, Hayrettin Yerlikaya ve Kanfory Sylla'nın sakatlıkları devam ediyor. Bu futbolcuların tedavilileri sürerken Trabzonspor'a karşı forma giyip giyemeyecekleri maç saatinde belli olacak

SPOR61

tam takım olsunlar..hatta kendilerini klonlasınlar..

Eymen
23.04.2009, 11:19
maça son 2 gün 4 saat 56 dakika 38 saniye 94 salise sivasa gömmemize

Eren Karaahmetoğlu
23.04.2009, 11:20
Biletler satışa çıktı mı? Ne durumda sivas gişeleri? :)

lazfather61
23.04.2009, 11:21
su macta huseyin ve umut oynamassa cok rahat aliriz, cok kosuyor denilen umut sezon basindan beri 14 top calma ile oynamis, gokhan unal 12 top calmayla oynamis cok kosuyor denilen umut bence cok bos kosuyor. su macta ersun yanal dogru durust bir kadro cikarirsa bence bu maci cok rahat aliriz. bakip gorecegiz.

Varlıbaş61
23.04.2009, 11:22
Önce bu maçla sonra diğer 4 maçla ve son haftaki fb maçı ile birlikte adalet yerini b-u-l-a-c-ak...

lazfather61
23.04.2009, 11:29
------------tony---------
tayfun-----song---egemen-------cale
---------serkan------selcuk---------
yattara------colman----------alan
-------------gokhan------------

hocam yalvariyorum bu kadroyla cik bu takim kazanmassa bende futbolu bilmiyorum diye burda aniracagim.

ayrica tayfunu elestirenlere ben katilmiyorum eski tayfun olsa neyse diyecegim ama bu sene hakikaten cok gelistirmis kendini belli ediyor.

Ertan 51
23.04.2009, 11:36

hocam yalvariyorum bu kadroyla cik bu takim kazanmassa
bende futbolu bilmiyorum diye burda aniracagim.

ayrica tayfunu elestirenlere ben katilmiyorum eski tayfun olsa neyse diyecegim ama bu sene hakikaten cok gelistirmis kendini belli ediyor.
:)
renktaşlar alemsiniz valla,seviyorum takımımı ve taraftarını:)

mehmetdoğan
23.04.2009, 11:36

hocam yalvariyorum bu kadroyla cik bu takim kazanmassa bende futbolu bilmiyorum diye burda aniracagim.

ben de kendini geliştirmesine katılmıyorum..arkaya adam kaçırma,çok çabuk çalım yeme ve penaltı yaptırma konusunda kendini fazlaca geliştirmiş

Ömer Kaya
23.04.2009, 11:37
ben de kendini geliştirmesine katılmıyorum..arkaya adam kaçırma,çok çabuk çalım yeme ve penaltı yaptırma konusunda kendini fazlaca geliştirmiş
:d:d:d:d:)

Saltuk Buğra
23.04.2009, 11:39
bu maçı yenersek eğer büyük oranda kolaylaşacak işimiz.. bu 2 hafta üst üste kocaeli kaybederse bzimle oynayacakları maçta düşmüş çıkacaklar karşımıza zorlanmayacağız. eskişehirde 3 hafta kazansın bizim karşımıza bi iddiası olmadan çıksın onuda yeneriz. fenerbahçede kupayı alırsa bize verir maçı işte o zman şampiyon oluruz.. Allah yardımcımız olsun..

lazfather61
23.04.2009, 11:42

abi ben cok iyi oldu demiyorum ama bence huseyin den daha faydali olur. adamin golu var asistide var, huseyin 0 ya 0 hucum, ben elimizdeki mevcut cikabilecek en iyi kadroyu yazdim, tabiki benim gonlumde orta sahada goksunun oynmasi sagda serkanin oynamasi var ama goksuyu oynatmiyacagi kesin ondan sebep belki bu kadroyu oynatir umutu var icimde, neyse bakip gorecegiz ama umut ve huseyin beraber oldumu kadroda benim macin basinda boyle isteksizlik oluyor izlerken en azindan birini kessin :D

Recep Alkan
23.04.2009, 11:46

Kusura bakma biraz ironi yapacağım ama futbolu bilmiyorsun demektir :) öncelikle bu maç hüseyine ihtiyacımız olmadığı kadar ihtiyacımız olacak emin ol. Orta sahada dirençli, vucut yapısı ile kolay devrilmeyecek, yılmayacak, ikili mücadelelerde hafif olan taraf olmamalıyız. Bu yüzden hüseyin bu maçta olmalı. Eğer hüseyin oynarsa da senin kurduğun kadroda tayfun boşa çıkar serkan oynar. Sağ kanadı yattara ile olumlu kullanabilen serkan bu maçta olmalı.

Bu maçı kazanmak istiyorsak kesinlikle onları, onların silahı ile vurmalıyız. Durmaksızın koşmak ve pres.

ceserdar
23.04.2009, 11:46
Bir maçı ne zaman bu kadar heyecanla beklediysek hep sonu hüsranla bitti son senelerde. İsterse Sivasspor PAF takımı ile sahada mücadele etsin; yeneriz, 3 tane atarız gibi lafları bırakalım. Çünkü ne zaman gaza geldik, heyecanlandık; sonumuz hüsran oldu.

mehmetdoğan
23.04.2009, 11:48
abi ben cok iyi oldu demiyorum ama bence huseyin den daha faydali olur. adamin golu var asistide var, huseyin 0 ya 0 hucum, ben elimizdeki mevcut cikabilecek en iyi kadroyu yazdim, tabiki benim gonlumde orta sahada goksunun oynmasi sagda serkanin oynamasi var ama goksuyu oynatmiyacagi kesin ondan sebep belki bu kadroyu oynatir umutu var icimde, neyse bakip gorecegiz ama umut ve huseyin beraber oldumu kadroda benim macin basinda boyle isteksizlik oluyor izlerken en azindan birini kessin :D
umut ve hüseyin konusunda aynı fikirdeyim sizinle ama sağbek serkan olursa hüseyinin yerine ceyhunu oynatabilir.ceyhun hem hava toplarında etkili hem de şut çekebilen özellikleri var..ben tayfunun oynarsa baliliyi hep arkadan takip etmesinden korkuyorum :Dtabi fikrinize saygı duyarak abicim

ceserdar
23.04.2009, 11:49
Kusura bakma biraz ironi yapacağım ama futbolu bilmiyorsun demektir :) öncelikle bu maç hüseyine ihtiyacımız olmadığı kadar ihtiyacımız olacak emin ol. Orta sahada dirençli, vucut yapısı ile kolay devrilmeyecek, yılmayacak, ikili mücadelelerde hafif olan taraf olmamalıyız. Bu yüzden hüseyin bu maçta olmalı. Eğer hüseyin oynarsa da senin kurduğun kadroda tayfun boşa çıkar serkan oynar. Sağ kanadı yattara ile olumlu kullanabilen serkan bu maçta olmalı.

Bu maçı kazanmak istiyorsak kesinlikle onları, onların silahı ile vurmalıyız. Durmaksızın koşmak ve pres.

Aynen katılıyorum. Bu başlığın ilk sayfalarında da yazmıştım. Tekrar yazıyorum. Bu maçın kilit adamı bizim adımıza Hüseyin'dir. Hüseyin o bildiğimiz cengaver yönünü sahaya yansıtırsa bu maç rahat kazanılabilir. Ne Yattara, ne Alanzinho ne Selçuk bu maçı kazandırsa kazandırsa Hüseyin kazandırır.

Umut Şeref
23.04.2009, 11:51
onu bunu bırakın sız hakemı dusunun
Trabzon'un Çakır korkusu

Sivasspor-Trabzonspor maçı için Cüneyt Çakır'ın görevlendirilmesi kafaları karıştırdı. Bordo-Mavililerin özellikle şampiyonluk mücadelesi verdiği dönemlerde birçok maçta hakem terörüne kurban gitmesi nedeniyle bu kez de aynı senaryonun yaşanmaması istendi. Trabzonspor'un şampiyonluğa çok yaklaştığı 1995-96 sezonunda Metin Tokat tarafından adeta biçilmişti. Yine 2003-2004 sezonunda zirve yarışındaki Bordo-Mavililerin önü hakemler tarafından kesilmişti. Hakemlerin katliamlarına son örnek ise yine şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ile büyük çekişme yaşandığı 2004-2005 sezonundaki Cem Papila hançeriydi. Papila hem Gaziantepspor maçında Trabzonspor'un bir penaltısını vermemiş, hem de korner olan pozisyonda auta hükmetmiş ve 2-1 önde olan ekibimizin 3-2 yenilmesine zemin hazırlamıştı. Aynı Cem Papila, Fenerbahçe ile İstanbul'da oynanan maçta 20'nin üzerinde kader hatası yapmış, Trabzonspor'u katletmişti.
AYNI SAHNELER YAŞANMASIN
Cem Papila, Trabzonspor'un farklı kazanacağı maçı, Fenerbahçe'nin lehine 2-1 tescil edilmesinde başrol oynamıştı. O maçtan sonra Trabzonspor camiası ayaklanmış, 40 bin kişinin katıldığı yürüyüş tertip edilmiş, Futbol Federasyonu ve Cem Papila sayısız etkinlikle protesto edilmişti. Papila'nın hakemliği de bitirilmişti ama tüm bunlar hiçbir anlam ifade etmemişti. Çünkü Trabzonspor uzun aradan sonra ilk kez bu kadar yaklaştığı şampiyonluğu Fenerbahçe'ye teslim etmişti. Trabzonspor 4 sezon aradan sonra yeniden şampiyonluk mücadelesi verirken kırılma maçını da Sivasspor'a karşı oynayacak. Futbol Federasyonu'na yakın bazı kaynaklar, bu sezon Sivaspor veya Beşiktaş'ın şampiyon olmasının istendiğini iddia ediyorlar. Bu iddianın gerçek olup olmadığı ise önümüzdeki 6 haftada oynanacak olan maçları yönetecek hakemlerin yönetimleri gösterecek.
CÜNEYT ÇAKIR ÇOK YAKTI
Bu iddialar ortada dolaşırken, Sivasspor'un hakem hatalarıyla 15'e yakın puan kazanmasının akıldan çıkarılmaması gerektiğinin de altı çiziliyor. Trabzonspor kurmayları ve camianın önde gelenlerinin, maçta yaşanacak katliamlardan sonra ayağa kalkmalarının, tepki göstermelerinin anlamının olmayacağı gerçeğini bir kez daha dikkatlere sunmak istiyoruz. Trabzonspor'u sevdiğini söyleyen tüm güçlü bireylerin maçtan önce ağırlıklarını koyarak karşılaşma için Merkez Hakem Kurulu tarafından atanan Cüneyt Çakır'ın adil bir yönetim sergilemesini sağlamaları gerekiyor. Çakır'ın daha önce Trabzonspor'u birçok önemli maçta yaktığı da biliniyor. Bu konuda başta Sadri Şener yönetiminin çok uyanık olması, Futbol Federasyonu ve MHK'deki Trabzon temsilcisinin ağırlığını koyması, politika sahnesindeki Trabzonsporluların da sürece müdahil olması gerektiği belirtildi.
KATLIAMLARI UNUTMADIK!..
Hakemlerin, Sivasspor ile oynanan son 3 maçta Trabzonspor'un ekmeğine adeta kan doğradıkları unutulmadı. Geçen sezon, A.Aker'deki maçta orta hakem Hakem Bülent Demirlek 90 dakika Bordo-Mavilileri sindirmiş, 90+3'ncü dakikada sahaya inen bir taraftarı bahane edip, maçı tatil etmişti. Ve kazandığımız bir maçı Federasyon marifetiyle 3-0 hükmen mağlup kapatmıştık. Trabzonspor 5 maç da seyircisiz oynama cezası da almıştı. Yine geçen sezonun ikinci yarısında Sivas'ta bu kez Selçuk Dereli sahne almıştı. -24 derecede maçı oynatmış ve 90 dakika boyunca da Sivasspor'u okşayarak 2-0 kazanmasını sağlamıştı. Bu sezonun ilk yarısında da aynı Selçuk Dereli, A.Aker'de Umut'un Hayrettin tarafından altı pasta biçilmesine seyirci kalmış, hem penaltıyı 'es' geçmiş, hem de Hayrettin'e kırmızı kart göstermemişti. Dereli 90 dakika rakibin sert futbolu ve oyunu yavaşlatmasına da seyirci kalarak karşılaşmanın 0-0 sona ermesinde aş rol oynamıştı.

Recep Alkan
23.04.2009, 11:52
umut ve hüseyin konusunda aynı fikirdeyim sizinle ama sağbek serkan olursa hüseyinin yerine ceyhunu oynatabilir.ceyhun hem hava toplarında etkili hem de şut çekebilen özellikleri var..ben tayfunun oynarsa baliliyi hep arkadan takip etmesinden korkuyorum :Dtabi fikrinize saygı duyarak abicim

serkan baliliyi rahatlıkla durdurabilecek bir futbolcu. Ama inanın takımımızda selçuk, gökhan, alan, yattara ve colman şut çekme konusunda çok iyiler. Yeter ki çeksinler, ama ne yazıkki bunu son haftalarda göremiyoruz. Yani sadece şut için bu önemli maçta tercih ceyhundan yana kullanılmamalı. Çünkü geçen hacettepe maçında oyuna girdiğinde çok kısa sürede çok top kaybetti. Bu maçın stresi farklı olacak. Hüseyin olmalı ısrarla söylüyorum. Belki pasları oyunu ile bizi çıldırtacak ama gene de oynamalı.

ilhan
23.04.2009, 11:58
Cüneyt Çakır bu maç için en uygun hakemdir bana göre. Neden mi? Çok kolay kart gösteriyor. Gördüğü pozisyonu atlamıyor ve hemen kartla cezalandırıyor. Bu Sivassporlu futbolcular için büyük handikap. Çünkü ayaklarının ayarı yok :)

Bol kartlı bir maç bekliyorum. Bizden atılan olmaz diye düşünüyorum. Tabii Egemen'in damarına basmazsalar :)

magicyattara
23.04.2009, 12:06
serkan baliliyi rahatlıkla durdurabilecek bir futbolcu. Ama inanın takımımızda selçuk, gökhan, alan, yattara ve colman şut çekme konusunda çok iyiler. Yeter ki çeksinler, ama ne yazıkki bunu son haftalarda göremiyoruz. Yani sadece şut için bu önemli maçta tercih ceyhundan yana kullanılmamalı. Çünkü geçen hacettepe maçında oyuna girdiğinde çok kısa sürede çok top kaybetti. Bu maçın stresi farklı olacak. Hüseyin olmalı ısrarla söylüyorum. Belki pasları oyunu ile bizi çıldırtacak ama gene de oynamalı.

İlk cümleyi "Serdar Bali'yi rahatlıkla durduracak bir futbolcu" diye okudum.:)

Bu maçta Colman'ın yerinde Serkan Balcı oynamalı bence.

mehmetdoğan
23.04.2009, 12:07
kağıt üzerinde tabi ki hüseyin oynamalı.hatta bana göre türkiyenin en iyi defansif ön liberolarından biri ama hüseyinin bu yıl iyi maçı yok defansif anlamda da yani o bildiğimiz kesici özelliğini de neredeyse bu sene hiç göremedim yani artık topu da kesmiyo ve zaten hucumu da frenliyo..

tabi ''iyi'' oynarsa bence de tercih hüseyinden yanadır tam onun istediği gibi mücadelesi yüksek ve ağır sahada ona ihtiyacımız var dediğim gibi inşallah iyi oynar ve iyi oynarsa bence de maçın adamı olabilir

Murathan
23.04.2009, 12:10
Sivas'ta 5 Sakat

SPOR61

Kaşke giyemeseydi ama musa , sedat ve sylla iyi adamları onlar yok çok iyi çok :D

lazfather61
23.04.2009, 12:11

ya sivas kim allaskina ts de oynamasini istediginiz bir tane sivassporlu futbolcu soylermisin bana, ayrica top caldigi kadar top kaybeden bir futbolcunun bana faydasini soylermisin, su takimda huseyinin yerine ernst veya mehmet topuz olsaydi kesin sampiyon olurduk bence serkan daha faydali olur orta sahada huseyinden, huseyinden daha cok kosuyor ve daha cok hizli huseyinin tek iyi ozelligi var oda toplara mudahelede timingi cok iyi, neyse sonuc olarak gene senin dedigin olacak huseyin ilk 11 de oynayacak, egemenin bile 2 asisti var huseyin 0, neyse seneye zaten buyuk ihtimalle kurtulacagiz 6 mac daha sabrediyim :D

B.Yiğit
23.04.2009, 12:16
ya sivas kim allaskina ts de oynamasini istediginiz bir tane sivassporlu futbolcu soylermisin bana, ayrica top caldigi kadar top kaybeden bir futbolcunun bana faydasini soylermisin, su takimda huseyinin yerine ernst veya mehmet topuz olsaydi kesin sampiyon olurduk bence serkan daha faydali olur orta sahada huseyinden, huseyinden daha cok kosuyor ve daha cok hizli huseyinin tek iyi ozelligi var oda toplara mudahelede timingi cok iyi, neyse sonuc olarak gene senin dedigin olacak huseyin ilk 11 de oynayacak, egemenin bile 2 asisti var huseyin 0, neyse seneye zaten buyuk ihtimalle kurtulacagiz 6 mac daha sabrediyim :D
+++++++++++

lazfather61
23.04.2009, 12:17
İlk cümleyi "Serdar Bali'yi rahatlıkla durduracak bir futbolcu" diye okudum.:)

Bu maçta Colman'ın yerinde Serkan Balcı oynamalı bence.

colamni gb maci ve 2-3 mac haric kotu oynadigini gormedim orta sahada en iyi pasorumuzu cikarmak bence intihar olur.

magicyattara
23.04.2009, 12:23
colamni gb maci ve 2-3 mac haric kotu oynadigini gormedim orta sahada en iyi pasorumuzu cikarmak bence intihar olur.

Colman kötü demiyorum ama bu aralar çok formsuz.

Gücü yok ve top kazanamayınca veya kaptırınca olmayacak fauller yapıyor.Sivas orta sahasının mücadeleci yanını düşünürsek tez sinirlenen Colman bizi yakabilir.
Serkan ise bayağı diri göründü son maçta.İyi de top taşıyor.Ayrıca top da kapabiliyor.

Orta sahayı ve ileri ucu şöyle şekillendiriyorum kafamda;Alanzinho-Yattara-Serkan-Selçuk ve Gökhan.

İyi bir kontratak timi bence.

Saltuk Buğra
23.04.2009, 12:24
bencede colman kazandırcak bizi bu maçta

ceserdar
23.04.2009, 12:24
ya sivas kim allaskina ts de oynamasini istediginiz bir tane sivassporlu futbolcu soylermisin bana, ayrica top caldigi kadar top kaybeden bir futbolcunun bana faydasini soylermisin, su takimda huseyinin yerine ernst veya mehmet topuz olsaydi kesin sampiyon olurduk bence...

Ağabey, zaten sorunda burada. Avrupa'nın önde gelen takımlarının oynadığı modern futbol artık takım oyununu işaret ediyor. Yetenekli futbolcular da fantastik hareketlerini takım oyununa direk etki edecek şekilde yapıyorlar. Koşmayan, mücadele etmeyen, sahayı parsellemeyen takımların başarılı olma şansları kalmadı.

Şu Sivasspor'da oynayan Abdurrahman ve Sedat Süper Lig'de iken Akçaabat Sebatspor'da forma giyiyorlardı. Trabzonspor'un tenezzül edip izlemeyeceği bu futbolcuların olduğu takımı sen bugün yenmek için futbolcularına gerekirse ölün diyorsun.

Sivasspor'un kadrosunda bulunan futbolcular, Kocaelispor'da Taner aslında yetenekli futbolcular olduklarını, ama bu yeteneklerini bir takım bütünlüğü içersinde sahaya yansıtabileceklerini göstermiştir. Artık modern futbolda Lincoln'lerin Delgado'ların 80 model Mercedes-Benz'den farkları yok.

mehmetdoğan
23.04.2009, 12:25
Cüneyt Çakır bu maç için en uygun hakemdir bana göre. Neden mi? Çok kolay kart gösteriyor. Gördüğü pozisyonu atlamıyor ve hemen kartla cezalandırıyor. Bu Sivassporlu futbolcular için büyük handikap. Çünkü ayaklarının ayarı yok :)

Bol kartlı bir maç bekliyorum. Bizden atılan olmaz diye düşünüyorum. Tabii Egemen'in damarına basmazsalar :)
bence bizim için de kartlar konusunda epey riskli bir maç..çünkü maçın çok gergin ortamda oynanacağı aşikar.egemen gibi colman gibi hırslı oyuncularımızın seyircinin de etkisi olacağını düşünürsek dikkatli olması lazım

İskender Çakmak
23.04.2009, 12:28
sivas macında faullere çok dikkat etmemiz lazım adamlar bir düştüğü zaman 10 dakika geçiyor sağlam girelim faulsüz

KuTs@L__pLaK@61
23.04.2009, 12:28
fazla konuşmanın bi anlamı yok bence c.tesi günü allahıın izniyle direkler ağlayacak trabzonsporum ezer geçer sivası yeter ki hakem amcaları taraflı olmasın sivas trabzonun rakibi hiç bir zaman olmamıştır olamazda istatistiklerede aldanmayın o galibiyetleri nasıl aldıklarını allah ta biliyor dünya aldemde sıkmayın canınızı 3 tane sallar geliriz

AKSOY_61
23.04.2009, 12:32
song son zamanlarda rakibe müdehalede yavaşlamaya başladı.song geçildiğinde daha sonradan topu alması zor oluyor.
bunu gençlerbirliği maçında da görmüşsünüzdür illaki.ben bu maçta girayın oynamasından yanayım.
balili kamanan hızlı futbolcular.

bodozlama
23.04.2009, 12:33
Ben bu sakatlar konusuna inanmıyorum numara yapıyor bence Bülent Uygun..görün bakın hepsi oynayacak.Sedat Konya maçında kesin yoktu güya.Musa da idmanda idi bu hafta..Sylla ise oynasa mutlu olurum ben şahsen

irfanb
23.04.2009, 12:44
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/4/13_251532_iceri242333.jpg

Bülent Uygun`un Kangal köpegi korkusuyla tellere tirmanan futbolculari asagiya inmis mi haberiniz varmi ? :) :)

Muhammed KOÇ
23.04.2009, 12:46
bence alanzinho gol atacak.. bizim için son zamanlarda en olumlu şey yattara-alanzinho kapışması..;) yattaranın golünden sonra alanzinho atar bi tane diyorum :)

Adulyan7
23.04.2009, 12:46
gökhanın golü var 0-2 veya 1-2

bulls61
23.04.2009, 12:47
yav arkadaşlar bakıyorumda 94 sayfadan gidiyor bu yorumla ama bu sivas için bence değmez zaten bu takımı kaaale almamız büyük bir hata kimm yaa bu sivass kimdir 2 kere zirveye oynamakla adam olunsaydı lig adamlıktan geçilmezdi bırakın Allah askına böle şeyleri bizimkiler gidip onların belini kırıp dönecekler ve bunu herkeste görecek herkese saygıla sevgiler.... Şans bizimle olur İnşallah...

Mehmet_Mercanlı
23.04.2009, 12:51
Sedat Bayrak, Musa Aydın, Kanfory Sylla

bizim maçta oynamayacaklar

hakan88ts
23.04.2009, 12:56
arkadaşlar maç zor olacak ama biz bu maçı alacağız.inancım sonsuz.biz trabzonsporuz ya :)

ceserdar
23.04.2009, 12:57
Song'un yerine Giray oynamalı. Song oynarsa bizi yakacak en az bir hata mutlaka yapacaktır. Çünkü Sivasspor o bölgede yüksek oynuyor. Song son maçlarda takımı 11'e tamamlamaktan başka birşey yaptığı yok.

only ts
istediğimiz sadece adil bir maç hakem ne bize nede onlara kıyak geçsin gördüğünü çalsın !! bizim tek isteğimiz bu sivasa verilen kıyaklar artık son bulsun lakin bulmazsa sivaslılar şunu unutmasın sadece kendilerini kandırmıs olacaklar avrupada ise hüsran yaşayacaklar orada kendilerine kıyak geçecek bir hakem bir federasyon bulamayacaklar... tek isteğimiz adil bir hakem !!!

KuTs@L__pLaK@61
sivas için bu kadar yazışma değmez kendileri sıradan bi köy takımı trabzon sivasa 40 gömlek üstün gelir

Fatih Öztürk
23.04.2009, 13:00
gökhan ünal iyi demiş''sivası yenersek bizi kimse durduramaz''diye!
iyi oyna gollerini sırala o zaman durduramasınlar bizi gökhanım!

Hüseyin İlkin
Sedat Bayrak, Musa Aydın, Kanfory Sylla

bizim maçta oynamayacaklar

Sedat'ın oynamaması iyi oldu. Bilica ile daha iyi bir ikili oluşturuyordu... Musa ikinci devre neredeyse tamamen formsuz. Ama mikser özelliği var. Her an karıştırabilirdi sahayı... Sylla, oyun olarak Sivas'a bir şey verdiği söylenemez, bence. Ama o da tam bir mikser, aynı Musa gibi... Yine de hala mikserleri var ellerinde. Hadi bakalım, az bir zaman kaldı. Heyacanımız giderek artıyor...

servet nuh
---------------tolga---------------
song------giray-------egemen----cale
--------------hüseyin---------------
------serkan------------colman-----
yattara---------------------alanzinho
-------------g.ünal------------------

bu tertible oynayalım,eğer en az 2 farkla galibiyet almazsak beni meydanda asın.....

UmutBaykan
23.04.2009, 13:01
Maç her gece rüyama giriyo kafayı sıyırdım:D

aktan61
23.04.2009, 13:01
130 bilet satışa çıktı ve bitti
bir kişiye en fazla 10 bilet verildi

hakan88ts
23.04.2009, 13:02

bu tertible oynayalım,eğer en az 2 farkla galibiyet almazsak beni meydanda asın.....

---------------svyla---------------
serkan------giray-------egemen----cale
------selçuk------------colman-----

bence böyle daha iii yanii

robinhood61
23.04.2009, 13:03
Allahım bize bi güzellik yap ne olur

bulls61
23.04.2009, 13:03
bence bu yine bülentin palavralarından birisi bu adam hep böle yapıyor yok o oynamıcak yok bu oynamıcak oynamıcaksa oynamıcak bize ne söylüyorsun adamsan adamlığını bil bu kadarda olmaz ortamı germeye calısıyor sahtekar çirkefler ama biz bu tahriklere kanmayalım

servet nuh
23.04.2009, 13:04
Allahım bize bi güzellik yap ne olur
aynı duayı sivaslı kullarda yapıyosa noacak şimdi :)

.....
23.04.2009, 13:04
Slyva
serkan-song-egemen-cale
-------huseyin---------
yattara-selçuk-colman-alanzinho
-------umut(gökhan)---------

Bence böyle bir kadro ile çıkarız.

servet nuh
23.04.2009, 13:05
---------------svyla---------------
serkan------giray-------egemen----cale
------selçuk------------colman-----

bence böyle daha iii yanii

saygı duyarım fikrine ama serkan ortada daha iyi,song sağbekte serkandanda tayfundanda iyi oynar bence ve selçuk inanın takıma katkısı yok...ben benim kadromu daha uygun görüyorum

Colakoglu
23.04.2009, 13:06
Varya sivasi yenersek ondan soraki hafta avni akeri düsünemiyorum.. :D

hakan88ts
23.04.2009, 13:07

svyla varken tolgaya ihtiyaç yk
songunda sağ kanatta oynadığını bugüne kadar hiç görmedm

bulls61
23.04.2009, 13:08
Varya sivasi yenersek ondan soraki hafta avni akeri düsünemiyorum.. :DAllah nasip kısmet ederse avni akerde o gün kıyamet kopar ciddiyim o gün avni akerde kalp krizinden 10 u askın taraftar hastaneye kaldırılır bunun ıcınde bende olabılırım mac sonunda sılahlar havada ucusur gıbıme gelıyor :=D :) :alkış::alkış:

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:09
yıkılır yıkılır stat yıkılır be sşimdiden Avni AKERİ hazırlamaya başlasınlar:D

hakan88ts
23.04.2009, 13:10
Allah nasip kısmet ederse avni akerde o gün kıyamet kopar ciddiyim o gün avni akerde kalp krizinden 10 u askın taraftar hastaneye kaldırılır bunun ıcınde bende olabılırım mac sonunda sılahlar havada ucusur gıbıme gelıyor :=D :) :alkış::alkış:

O kadar olacağını sanmıyorum.TRABZONUM BUNDAN DAHA BÜYÜK MAÇLARI ATLATTI.SİVASI YENERSEK KAYSERİ MAÇINDA ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ.GOL HEMEN GELMEYİNCE SORUN OLUYOR.SONUNA KADAR DESTEK.UNUTMAYALIM

hakan88ts
23.04.2009, 13:11
Ama Şu sİvsada yenİlmek olmaz yaa
hadİ trabzonsporum
o gÜn statta olacak 840 taraftarimizin ne yapacaĞini merak edİyorum.
840 kİŞİ Şu sİvaslilarin sesİnİ keessİn ya

Ayhan Yüksek
23.04.2009, 13:12
saygı duyarım fikrine ama serkan ortada daha iyi,song sağbekte serkandanda tayfundanda iyi oynar bence ve selçuk inanın takıma katkısı yok...ben benim kadromu daha uygun görüyorum

Bende senin fikrine saygı duyarım ama Selçuk'un takıma katkısı yok dersen orada dur derim işte, nasıl katkısı yok ya attığı goller ve yaptığı asistler ve mükemmel bitirici paslar bunları sen veya ben yapmadık heralde, ya da şöyle diyeyim herkesin direk ilk 11 inde olan Hüseyinden daha az değildir heralde takıma katkısı.

Colakoglu
23.04.2009, 13:13
Bugün kalktigimda ilk dedigim sey (hala daha persembedemiyiz ya) oldu,zaman gecmiyo..

Ayhan Yüksek
23.04.2009, 13:14
Ayrıca Tony dururken Tolga tercihine anlam veremedim Servet kardeş neden Tolga.

hakan88ts
23.04.2009, 13:14
Zaman geÇmİyr gerÇekten .Şu an trabzonsporumuz ne yapiyor bİlen var mi

Fatih Öztürk
23.04.2009, 13:15
artık tolga molga bu kaleye gecemez bıraksın tolgacılar bu mevzuyu.
ligin en kaliteli tecrübeli maç kazandıran kalecisi bizde.boş tartışmalara meydan vermeyelim.

robinhood61
23.04.2009, 13:15
aynı duayı sivaslı kullarda yapıyosa noacak şimdi :)

hacı 30 sene oldu nerdeyse şampiyon olamadık Allah bizi görmeyecek te sivas kangallarını mı görecek. Allahım mazur gör ve şu aciz kulunu sevindir yaw..
amin...

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:16
bu hafta benim için cok uzun oldu ya gecmek bilmiyor bir türlü.Cumartesi hep birlikte ya kafayı yiyeceğiz yada hep beraber milli bir bayram yaşayacağız.

Oğuzhan Turhan
23.04.2009, 13:16
Abartmaya gerek yok yahu, Sivası yenersek sonraki hafta Avni Aker neden yıkılsın !!!

Hadi lider olsak anlayacamda...

sifuni
23.04.2009, 13:17
sadece 840 kisi mi aldilar:eek: vay .....ler ortami germeye calisyorlar bence sivas maca raberlik icin cikar tüm cirkefligi yapar ilk yaridaki mac gibi ama insallah gol veya goller buluruz.

Furkan Akyıldız
23.04.2009, 13:18
Aman Berabere Bitmesin Gözünü Seviyim Trabzonum Bee Yen Şu sivası ...

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:18
Abartmaya gerek yok yahu, Sivası yenersek sonraki hafta Avni Aker neden yıkılsın !!!

Hadi lider olsak anlayacamda...
macımız Cuma günü tabiki lider olacağız.http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Colakoglu
23.04.2009, 13:19
alanzinho oynarsa berabere bitmez bu mac

Gökhan Süleymanoğlu
23.04.2009, 13:20

sivası yenersek ben asıl son hafta oynıcamız fener macında avni akeri düşünemıyorum.:rolleyes:

Berk Eren
23.04.2009, 13:25
cüneyt çakırın telefonunu veya mailini bilen var mı??

Colakoglu
23.04.2009, 13:27

niye napicaksin :D

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:28
evet ne yapcan hal hatırınımı sorcanhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Berk Eren
23.04.2009, 13:31
evet ne yapcan hal hatırınımı sorcanhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

mantıklı bi konusma yapacam sadece..

dış baskılardan etkilenmemesini,adil olmasını isticem..yıllardır beklediğimiz zafere bu kadar yakınken yapacagı tek hatanın kaç tane çoçugun gözyaşına sebeb olacagını bilsin..bizim lehimize çalmasını değil yeterki adil olmasını istiyecem..

Malum sivasspor tekem tokat oynayan takım hakem göz yumarsa işiiz daha zor olacak..

Colakoglu
23.04.2009, 13:31
Cüneyt cakirin lakabini buldum arkadaslar (Sacit) Avrupa yakasinda oynayan sacit varya bukadarmi benzerlik olur kardesim ya.

Saltuk Buğra
23.04.2009, 13:32
bencede bi sormakta yarar var :D

magicyattara
23.04.2009, 13:33
Zaman geÇmİyr gerÇekten .Şu an trabzonsporumuz ne yapiyor bİlen var mi

Biraz önce Tayfun'la konuştuk.

Gayet rahatlar.Umarım bu rahatlık galibiyet olarak dönecektir bize.

Sivas yolculuğu yarın akşam.

Engin Türkyılmaz
23.04.2009, 13:39
Bütün programımı Trabzonsporun maçlarına göre yapıyorum vallaha iple cekiyorum suan sivas maçını

Mehmet S. Pervan
23.04.2009, 13:47
http://img403.imageshack.us/img403/507/yeniresim1.png
http://img403.imageshack.us/img403/5400/yeniresim.png

Bu maçta hakem Cüneyt Çakır'a çok iş düşücek. Umarım Sivas tribünlerinin etkisinde kalmaz. Adil bir maç olması dileğiyle ...

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:47
cumartesi dünyala ilişkimi koparacağım kendimi sadece maca hazırlayacağım

ilhan
23.04.2009, 13:48
Maçın hakemini konuşabileceğimiz başlık maç başlığıdır Mehmet. Ayrı başlıklara gerek yok.

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 13:49
düşünüyorumda bu mac İstanbul olimpiyat statında olsaydı yer bulabilirmidik.tarihi bir kalabalık olurdu

robinhood61
23.04.2009, 13:50
Bu cÜneyt Çakir tam pİskopat yaw İnŞallah sİvasi tutmaz

Erdem Keser
23.04.2009, 13:51
Bende senin fikrine saygı duyarım ama Selçuk'un takıma katkısı yok dersen orada dur derim işte, nasıl katkısı yok ya attığı goller ve yaptığı asistler ve mükemmel bitirici paslar bunları sen veya ben yapmadık heralde, ya da şöyle diyeyim herkesin direk ilk 11 inde olan Hüseyinden daha az değildir heralde takıma katkısı.
Bence çok takılmayın.Tolga'nın Sylva'dan daha iyi olduğunu iddia eden bir düşünce yapısının , Selçuk'un takıma verdikleri noktasında aynı paralelde değerlendirme yapması çok normal.Eğer aksini iddia etmiş olsaydı o zaman gerçekten kendimizi sorgulamamız gerekirdi.:)Yani enazından kendi içerisinde tutarlılık gösteriyor:D

robinhood61
23.04.2009, 13:54
CÜNEYT ÇAKIR
Turkcell Super Lig KarnESİ

Sezon Y. MaçDerbi Sarı Kırmızı
2001-2002 3 - 16 2
2002-2003 7 - 14 2
2003-2004 12 - 59 6
2004-2005 13 - 42 10
2005-2006 20 2 91 6
2006-2007 16 1 62 9
2007-2008 18 - 85 3

ABİ HERİF 13 MAÇTA 10 KIRMIZIMI GÖSTERDİ BEN ANLAMADIM YAW

Cenk Zihni
23.04.2009, 13:55
Bu maçta hakem Cüneyt Çakır'a çok iş düşücek. Umarım Sivas tribünlerinin etkisinde kalmaz. Adil bir maç olması dileğiyle ...

Sivasda tribün varmı ki? :)

Eren Karaahmetoğlu
23.04.2009, 14:02
Sivasda tribün varmı ki? :)

90 dk hakeme küfür etmeyi başarabilen bi tribünleri var. Halbu ki her içerdeki maçta hakem onlara yardım ediyo,haberleri yok.

marfat61
23.04.2009, 14:09
ıst maç organızasyonu yokmu ya her yer gıdıyor bordomavı net ıst yonetıcılerı uyumayalım lutfen

ilhan
23.04.2009, 14:12
ıst maç organızasyonu yokmu ya her yer gıdıyor bordomavı net ıst yonetıcılerı uyumayalım lutfen

Ayrılan biletler kısıtlı zaten arkadaşlar. Sivas çevresinden başta olmak üzere Bordomavi.net'in Ankara, Samsun ve Trabzon temsilciliklerinden de ilgi zaten büyük. Yani oraya giden arkadaşlarımız Bordomavi.net'i temsilen orada olacaklar.

marfat61
23.04.2009, 14:16
ya tek basımızıda gıtsek bılet bulmak yıne sorun olcak yanı hıc bı sekılde stada gıremıcez oylemı

TolsTToy
23.04.2009, 14:18
cuma gecesi çıkcaz biz yola gel sende ;)

28TS61
23.04.2009, 14:21
Biletler satışa çıktı mı? Ne durumda sivas gişeleri? :)

10 liraya satilan biletler heralde stadi full cektirir. kapasitesi sanirim 12-15 bin sivasin

yanbeyi61
23.04.2009, 14:21
Futbolda bir ilk
Başımız dim dik
Trabzonsporum
Seninle sevindik

Bordo mavi bayrağın dik
Rakiplerin bak didik didik
Trabzonsporum
Seninle sevindik

Şampiyon olunca
Kupaları alınca
Son düdük çalınca
Trabzonsporum
Ölürüzzzz sensiz kalınca

28TS61
23.04.2009, 14:22
butun trabzonlular sivasa akin etmeli. bileti olmayanlar stad cevresinde takimimiza destek oluruz

Dursun Kaplan
23.04.2009, 14:32
Bu forumu takip eden yiğido sıfatına bürünmüş böcükler olabilir aramızda. Biz ilaçlama yaptık,cumartesi de karantinaya alacağız. İlgililere duyurulur. :)

lazzz61
23.04.2009, 14:51
mecnun beyy trabzonu sampıyounluk yolunda hesaba katmıyormuss cumartesı gorursecez mecnun beyyy

ÜNAL
23.04.2009, 14:56
Taraftar bu kadar kenetlenmişken,inanmışken galibiyet hakkımız değil mi :rolleyes:

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 14:58
mecnun beyy trabzonu sampıyounluk yolunda hesaba katmıyormuss cumartesı gorursecez mecnun beyyykatmasın bakiyim cumartesi ağlarken görüyüz televizyonda mecnun teyzemizi

Orhan Aydın
23.04.2009, 14:58
alacağımız 3 puan yokmuşuz gibi davranmak suretiyle bizi deli edenlere en güzel cevap olacak.

sessizkral_1
23.04.2009, 15:00
10 liraya satilan biletler heralde stadi full cektirir. kapasitesi sanirim 12-15 bin sivasin

gerek yok zaten bazı yerlerde okuduğum kadarıyla sivasda sahaya girenlerin %50 si biletsiz alınıyor.

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 15:01
alt tarafı sivas denen bir takımı bu kadar konuşuyoruz ya valla zoruma gidiyor şunların cumartesi günü bir havasını söndürsek'te bir daha ötmeseler.

Sufyu_41
23.04.2009, 15:13
arakdaşlar çeşke yensek ama futbol oynanmadan kazanılmıyor inşallah yeneriz.belki sivasta bişi yoktur herkez yeneriz diyor bende inş. yeneriz diyorum.çnkü konya denizli ibb kaybettiğimz puanlar ortada .bu macı almak istiyorsak savaşmalıyız inşallah alıcaz.. inşalllah

Murat Acar
23.04.2009, 15:15
butun trabzonlular sivasa akin etmeli. bileti olmayanlar stad cevresinde takimimiza destek oluruz

Düzeltme yapayım dedim müsadenle BÜTÜN TRABZONSPORLULAR olacak

Adulyan7
23.04.2009, 15:24
Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 25 Nisan Cumartesi günü saat 16.15’de Sivas'ta oynayacağımız Sivasspor maç günü havanın çok bulutlu, en yüksek sıcaklığın ise 14 derece olması bekleniyor.

7can61
23.04.2009, 15:33
Trabzonspor taraftarı;
Evet bu maçı hepimiz çok istiyoruz, biliyoruz ki alırsak yıllardır hasretini çektiğimiz şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacağız. Bu forumdaki her trabzon taraftarının bu maçı büyük bir heyecanla çektiğini gelsin artık şu cumartesi diye kendi kendini yiyip bitirdiğinide biliyoruz.
Evet ,Sivasspor geçen sene canımızı çok yaktı, haketmediğimiz bir yenilgi aldık ve bu maçı almayı şampiyonluktan bile daha fazla ister hala geldik. Sivasın forumlarına bile girip neler olup bittiğine baktım.
Evet biz böyleyiz, yapımız böyle haksızlığa bir türlü dayanamıyoruz tıpki geçmiş yıllarda yaşanan fenerbahçe maçları gibi.
Bugün forumda “Trabzona mektup” başlığındaki yazıyı okudum ven inanın artık hiç umrumda bile değil Sivas. Bu yazıyı okuduktan sonra bizim ne kadar büyük olduğumuzu bir daha düşündüm.
Evet kazanırsak büyük sevinç yaşayacağız ama kaybedersekte kaybedelim arkadaşlar. Bunun bizden götüreceği birşey yok!
Farkında olmadan Sivası kendimize rakip gibi görüyoruz, onlarla atışıyoruz bunları neden yapalım?
Bu maç sadece şampiyonluk yolunda çok önemli bir maç hepsi bu. Bu maçı intikam veya başka türlü şeylere sokmayalım.

Unutmayalım onlar geçici bir yel, biz koskoca bir dağız!

Mehmet_Mercanlı
23.04.2009, 15:33
bazı arkadaşlar

sivas spor ve sivas halkı arasındaki farkı daha anlamamış

lütfen... olayi başka yerlere cekmeyin
mecnun gider , kerem gelir; kerem gider, ferhat gelir.
ama
biz hep burdaydık ve hep burda olucaz
bir kaç kendini bilmezin şans eseri aynı dönemde sivas spor catısı altında olması olayları bu konuma getirdi.
İNŞALLAH sivas spor'u eze eze yenip bu sene hasrete son vericez ve biz o kupayı kaldırdığımızda sivas'li kardeşlerim bizi alkışlıyacaklardır.

mhayri
23.04.2009, 15:43
Colman'a dikkat...
Son birkaç maçtır hiç kendinde değil...
Aslında ona en uygun sistemle oynamaya başladı takım...
Forvetin arkasında en değerli mevkide oynuyor ama sahada geziyor adeta...
Eğer gününde olursa bu maçı bizden kimse alamaz...
Haydi Colman diyorum..Haydi...

Samet Yildirim
23.04.2009, 15:50
Bu mac icin insallah
----Heso---
Selcuk-Colman

cünkü bazi arkadaslar colman forvet arkasi diyip duruyor bana göre colman bu mevki icin uygun bir isim degil...colman geriden gelerek oynamasi gereken bir isim...insallah öylede olacakdir..

lazekom_61
23.04.2009, 15:54
hayde trabzonum senin forman beraberliğeyeter içindekilerde oruhu taşırsa çokrahat alırız maçı

Ali Haydar
23.04.2009, 15:55
sivası ve feneri yenersek şampiyonuz.

Çetin
23.04.2009, 15:59
bazı arkadaşlar

sivas spor ve sivas halkı arasındaki farkı daha anlamamış

lütfen... olayi başka yerlere cekmeyin
mecnun gider , kerem gelir; kerem gider, ferhat gelir.
ama
biz hep burdaydık ve hep burda olucaz
bir kaç kendini bilmezin şans eseri aynı dönemde sivas spor catısı altında olması olayları bu konuma getirdi.
İNŞALLAH sivas spor'u eze eze yenip bu sene hasrete son vericez ve biz o kupayı kaldırdığımızda sivas'li kardeşlerim bizi alkışlıyacaklardır.

fark neymiş anlatırsan biz de bilmiş oluruz :) o forumlarda falan yazanlar hani ilin vatandaşları :)

Sinan FİDAN
23.04.2009, 16:02
:tsbayrak:Maça 2 Gün 0 S. 14 Dk. Kaldı:tsbayrak:

magicyattara
23.04.2009, 16:12
fark neymiş anlatırsan biz de bilmiş oluruz :) o forumlarda falan yazanlar hangi ilin vatandaşları :)

Gerçekten de öyle.İçlerinde sağduyulu sivaslılar olsa da forum yöneticilerinin alayı Trabzonspor düşmanlığını kışkırtıyor.

Bir de galip geleceklerinden o kadar eminler ki bizi adam yerine koyan yok.

Son gülen iyi güler demişler.
Du bakalım.

zeki gursoy
23.04.2009, 16:14
hiç bişey mutlu edemez beni sivası dümdüz etmek kadar...
ne yapıp edip bu maçı almalıyız..
hiç bir mazeret olmaksızın..
bu maç alınacak...
ama öyle ama böyle..bu maçı almaktan başka hiç bir ihtimalimiz yok..
bu sezonun en önemli maçı..
alın bu maçı artık alın!!!
bu maç alınacak ulaaaaannnnn!

Semih
23.04.2009, 16:15
Murat Abi ,

Ben de şöyle bir göz gezdirdim forumlarında.

Çer çöp başlıklarla dolu resmen. Aynı başlıktan üç dört tane açmışlar:)

İlginçtir ki her başlıkta bize dokundurmalar eksik olmuyor.

Şu maçı bir alalım hele, bir alalım...

lazekom_61
23.04.2009, 16:15
ya şimdi cinlencenm ha kim lan bunlar bunları adam yerine koyupta gelip burda tartışmayın alayının sülalesini ........

Cagdas Topal
23.04.2009, 16:22
onların sitesine girmek anlamsız biz zaman zaman rakiplerimizi yerden yere vurmuyormuyuz ? onlar da yapacak tabiki ...

cumartesi gelsin artık

Erdal
23.04.2009, 16:23
Gerçekten de öyle.İçlerinde sağduyulu sivaslılar olsa da forum yöneticilerinin alayı Trabzonspor düşmanlığını kışkırtıyor.

Bir de galip geleceklerinden o kadar eminler ki bizi adam yerine koyan yok.

Son gülen iyi güler demişler.
Du bakalım.

Yahu hocam hadi gençler heyecanlı siz bari yapmayın Allah aşkına...Biz nasıl yenneceğimizden emin isek onlarda olur, olabilir...Bunun "adam yerine koymamakla" ne ilgisi var...

Onlar böyle dedi biz küfür ettik...Onlar şunu yaptı biz küfür ettik...E nedir bunun sonu...Girmeyin sitelerine olur biter...

Tabiki şehirle o forumdaki 100 adamı bir tutamazsınız...Benim çok sevdiğim arkadaşlarım var Sivas lı hepsi de adamoğlu adamdır....Meseleyi getirdiğimiz noktaya bakın Allah aşkına...Bir aklı selim olun bir sakin olun yahu...

Mehmet_Mercanlı
23.04.2009, 16:25
fark neymiş anlatırsan biz de bilmiş oluruz :) o forumlarda falan yazanlar hani ilin vatandaşları :)

orda yazan salaklara bakıp tüm sivaslılar hakında olumsuz duşunmuyorsun umarım :confused:

Cagdas Topal
23.04.2009, 16:26
@ erdal abi anlatmak istedigimi anlatmıssın :) biraz sakin abilerim , arkadaslarım ...

Erdal
23.04.2009, 16:27

Yahu böyle bir geneleme nasıl yaparız...Sahiden herkesin aklı tutulmuş...Bu nedir böyle...

Muhammet
23.04.2009, 16:28
Futbol bölücü ayırıcı bir etken artık, sanki.

Erdal
23.04.2009, 16:32
Ağır olacak ama yazacağım...

Gece gündüz Sivas'la yatıp Sivas la kalkan sonrada Sivas kim ki diye soran arkadaşlar son 200 senedir bu milletin yaşadığı sendromu yaşıyor...Dünya devletleri ile uğraşacak gücü bulamayınca Yunanlı yı düşman bellemek..Suriyeyi düşman bellemek İran ı düşman bellemek...Sonra da tüm kamuoyunu bu küçük düşmanlar karşısında birleştirmek...Kolaydır bu...Sonuçta tükürsek boğarız Yunan ı...Geçmişimizle döveriz...Aynı şeyi yaşıyoruz ne yazık ki...Sivas ı kupalarımızla döveriz....Dolayısıyla madem asıl mücadele ettiklerimizle başa çıkamıyoruz hücum Sivas a...

Kolay rakip bulmanın dayanılmaz çekiciliği...Ama farkında değilsiniz asıl bu düşünce küçültür bizi...

Cagdas Topal
23.04.2009, 16:32
günlerdir foruma ugrayamıyordum yogun bir sınav maratonuna girmek üzereyim , yoruldukca dinlenmek için geliyorum buraya ama sivastan konusuluyor sürekli bırakın arkadaslar sivası konusmayı biz bizi konusalım , mektuplar dısında beni heyecanlandıran bir olay olmadı bmn de biz de mi benligimizi kaybediyoruz ? hani nerde TRABZONSPORluluk ruhu ?

Muhammet*
23.04.2009, 16:33
Sabırsız bir şekilde maçı bekliyorum

Çetin
23.04.2009, 16:34
Yahu böyle bir geneleme nasıl yaparız...Sahiden herkesin aklı tutulmuş...Bu nedir böyle...

forumda 1 (bir), 2(iki), 3(üç) kişi değil yüzler(100) binler (1000) yazıyor :) oranın insanlarını ne yansıtıyor o zaman? sizin tanıdığınız birkaç kişi mi? eğer öyleyse benim de tanıdığım birkaç sivaslı arkadaş var, 2 tanesi çok adam insanlar, 1 tanesi de 5 para etmezin teki şimdi ne düşüneyim ben? gördüğümüz üzere bir değerlendirme yapabilmek için kitlelerin buluştuğu forum gibi yerlerden daha iyi değerlendirme aracı yok, en azından şimdilik yok :)

magicyattara
23.04.2009, 16:37
Yahu hocam hadi gençler heyecanlı siz bari yapmayın Allah aşkına...Biz nasıl yenneceğimizden emin isek onlarda olur, olabilir...Bunun "adam yerine koymamakla" ne ilgisi var...

Onlar böyle dedi biz küfür ettik...Onlar şunu yaptı biz küfür ettik...E nedir bunun sonu...Girmeyin sitelerine olur biter...

Tabiki şehirle o forumdaki 100 adamı bir tutamazsınız...Benim çok sevdiğim arkadaşlarım var Sivas lı hepsi de adamoğlu adamdır....Meseleyi getirdiğimiz noktaya bakın Allah aşkına...Bir aklı selim olun bir sakin olun yahu...

Hocam dur yahu biz de genç sayılırız hatta genciz yahu.:)

İnternet işte,böyle otururken insanın eli kayıyor.

Dikkat çektiğim nokta;tahrik edici mesajların forum yöneticilerinden geliyor olması.
Normal üyeler çok ılımlı mesajlar yazıyorlar.

Gerçi forum yöneticileri de oldukça genç sayılabilecek yaşlarda.

Adam yerine konmama meselesi ise genel bir bakış açısı için söylenmiştir;sivas taraftarı galibiyetten emin.En az 2 atarız diyorlar.İstatistiklerimiz Trabzon'a karşı iyi falan yazmışlar.
"Trabzon mu 2 atarız" gibi olmuş tüm mesajları.

Erdal
23.04.2009, 16:37
forumda 1 (bir), 2(iki), 3(üç) kişi değil yüzler(100) binler (1000) yazıyor :) oranın insanlarını ne yansıtıyor o zaman? sizin tanıdığınız birkaç kişi mi? eğer öyleyse benim de tanıdığım birkaç sivaslı arkadaş var, 2 tanesi çok adam insanlar, 1 tanesi de 5 para etmezin teki şimdi ne düşüneyim ben? gördüğümüz üzere bir değerlendirme yapabilmek için kitlelerin buluştuğu forum gibi yerlerden daha iyi değerlendirme aracı yok, en azından şimdilik yok :)

Kusura bakma ama hadi sosyoloji bilmiyorsun...İstatistik de bilmiyorsun matematikte....

Hayatında kaç kere Sivas a gittin...Bir bölgenin sosyolojisi hakkında yorum yapmak futbol forumunda yazılanlarla helede böyle bir maç öncesi yazılanlarla mümkün olurmu...

Ne haliniz varsa görün...Pes yahu pes...

lazekom_61
23.04.2009, 16:39

Gece gündüz Sivas'la yatıp Sivas la kalkan sonrada Sivas kim ki diye soran arkadaşlar son 200 senedir bu milletin yaşadığı sendromu yaşıyor...Dünya devletleri ile uğraşacak gücü bulamayınca Yunanlı yı düşman bellemek..Suriyeyi düşman bellemek İran ı düşman bellemek...Sonra da tüm kamuoyunu bu küçük düşmanlar karşısında birleştirmek...Kolaydır bu...Sonuçta tükürsek boğarız Yunan ı...Geçmişimizle döveriz...Aynı şeyi yaşıyoruz ne yazık ki...Sivas ı kupalarımızla döveriz....Dolayısıyla madem asıl mücadele ettiklerimizle başa çıkamıyoruz hücum Sivas a...

Kolay rakip bulmanın dayanılmaz çekiciliği...Ama farkında değilsiniz asıl bu düşünce küçültür bizi...
aynen reis aynen

Cenk Zihni
23.04.2009, 16:40
Alınan sonuçlar yüzünden bursaspor ve ankaragücü taraftarları bile aleyhlerinde tezahuratlar yapmaya başladılar.Biliyoruz ki can ciğer kuzu sarmasıydı bu insanlar.
Sonuç olarak sivaslı,oralı buralı şu insan demeye gerek yok. Takımımızın kazanmasını istiyoruz, sivastan mutlu dönmek istiyoruz. Hepsi bu kadar. Kardeş takım söylemleri çoktan eskidi zaten. Gereksiz bir yakınlığa da ihtiyaç yok. Lakin bunun yanında aşırı düşmanlığa da.

lazekom_61
23.04.2009, 16:42
bırakın artık şu
............

Saltuk Buğra
23.04.2009, 16:44
açıkçası sivaslılar hakkında ileri geri konuşumayız tamam bize ihanet ettiler vs. ama bunu yapan tüm şehir değil sonuçta ordaki masum insanlarıda düşünmeliyiz..

lazekom_61
23.04.2009, 16:44
ya arkadaşlart bazen trabzonspor oldumuzu unutuoyoz bizim sivaslı o9lupta trabzonsporuı tutan çok tyaraftarımızvar enaz ben 5.6 tane tanıyom

Çetin
23.04.2009, 16:45
Kusura bakma ama hadi sosyoloji bilmiyorsun...İstatistik de bilmiyorsun matematikte....

Hayatında kaç kere Sivas a gittin...Bir bölgenin sosyolojisi hakkında yorum yapmak futbol forumunda yazılanlarla helede böyle bir maç öncesi yazılanlarla mümkün olurmu...

Ne haliniz varsa görün...Pes yahu pes...

Evet gerek matemetiği gerek de sosyolojiyi bilmiyorum maalesef :) Keşke biraz bilebilseydim, ya da algıların verilerden bağımsız olmadığı bir toplum jargonunda söylediklerimin değerlendirilmesi de yine bu şekilde olmasaydı ama işte insan ömründe keşkeler bitmiyor. Konuya dönecek olursak sosyolojiyi iyi bilen sizin toplumların tepkilerinin genel-geçer kuramlardan çok, o toplumların özdeğerleriyle devreye girdiğini bildiğinizi varsayarak eğer 1800'lü yıllarda yaşasaydım bir toplumu anlamak için sadece oraya gitmenin gerek ve yeter şart olduğuna katılırdım fakat günümüzün iletişim çağından böyle bir değerlendirmeye nasıl vardığınızı da anlamak zor :) Neyse uzun lafın kısası şudur; burası bir forum ve insanlar bilgi harmanlarından geçen "fikirlerini" kurallar çerçevesinde yazıyor, salt bilginin olduğu bir platformda yazmak isteseydim vikipedia ya da ekşi sözlük gibi platformlarda yazardım buraya yazacaklarımı, o yüzden de bir başkasının fikrini ya da söylediği şeyi eleştirmek demek o kişinin alt planındaki bilgi dağarcığını ölçmek demek değildir diye de ekleyeyim.

Bülent AKBULUT61
23.04.2009, 16:46
neymiş len bu sivas ulen bu takımı bu kadar tartışcağıma giderim köy takımını tartışırım benim için bu takım alt tarafı bir sivas takımı cumartesi gideriz yeneriz geliyiz o kadar.gerisini onlar düşünsün

Erdal
23.04.2009, 16:47
Onlar onu dedi onlar bunu dedi...

Biz demeyeceğiz...Çünkü onlar acemi, futbol kültürleri yok...Bir çoğu tasvip etmiyor Bülent in açıklamalarını ama buna tepki verecek bir kültürleri yok...Yeniler daha...Hasbelkader bir takım yakaladılar geçen sene bu senede üstüne koymayı başardılar ve bunu hazmedemiyorlar...Hazmedemedikleri için de farkında olmadan antipatik oldular üstelik sadece bize değil giderek tüm Türkiyeye...

Ama bunlar başka şey adamlara Kangal demek başka şey...

Yahu vazgeçtim hepsinden Sivas yakaldığı bu çıkıştan sonra hangi Trabzonspor yöneticisi "İstanbul takımları ile mücadele etmek çok zor çünkü onlar kadar paramız yok" diyebilir...Hadi dedi hangimiz hak veririz...Demezmiyiz elin oğlu üstelik futbol altyapısı yokken, taraftarı futbol kurallarını yeni öğreniyorken yaptı biz nasıl yapamayız diye...Sadece bu bile adamlar için iyi niyetli bir bakışı haketmiyor mu?...

Trabzonspor taraftarı rakibine en sevmediği rakibine karşı bile vicdanı elden bırakmaz diye biliyorum....Umuyorum diliyorum...

Bülent AKBULUT61
ya arkadaşlart bazen trabzonspor oldumuzu unutuoyoz bizim sivaslı o9lupta trabzonsporuı tutan çok tyaraftarımızvar enaz ben 5.6 tane tanıyom
savaşı onlar başlattı yapacak bir şey yok bizim küçük görürlerse yapacağımız bir şey yok yaşın yanında kuru'da yanarmış Atalarımız öyle demişler.

TAHSİN 61
İnanın çocuklar inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler
4 eylülde sivası devireceğiz
trabzonda kolbastı oynayacağız
inanın çocuklar inanın çocuklar...

Erdal
23.04.2009, 16:50
Çetin, şimdi bir de "fikir" ne demek yargı ne demek ön yargı ne demek tartışması yapmamız gerekecek...Benim literatür bilgime göre senin ilk yazdığın cümle fikir değil...Çok ben ben ben diyor olacağım ama bennnn sahiden fikre değer veririm...

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2009, 16:50

Sivasspor'u çekememe nededi şampiyon olacaklar korkusu ! Sonrasında 4 büyüklük tartışılacak ! Bütün endişemiz Sivasspor'un başarısından !

Sivasspor ise Trabzonspor efsanesini 20 li hatta 30 lu yaşlar bilmezler. 40 lı yaş gruplarının saygısı sonsuzdur.
Şampiyon olmadan bu saygıyı beklemek hata olur. Sivasspor'da şampiyon olmadan bu saygıyı beklemesin bizden !

Mustafa Calik
23.04.2009, 16:52
Inanin cocuklar - Cocuklar inanin
Sivas'i "Sivas 4 Eylül" Stadinda devireceguz
sonra sampiyonluk sarkilari söyleceguz !!

MuratJ
23.04.2009, 16:56
Laflarımızı söylerken Sivaslılara degil Sivassporluların bazılarına karsı söylemeliyiz. Sivaslı cok Trabzonspor'lu var 4 tane arkadaşım var benim tanıdıgım en azından. Bizim sıkıntımız bazı Sivasspor'luların hayal aleminde olmaları ve bize karşı kötü sözler söylemeleri.
Cumartesi günü yeneceğiz onları zaten bi sıkıntı yok!!! :)

zafer6161
sağdan soldan ortadan köşeden 90 dan kornerden penaltıdan atta gel TRABZONUM!

colman selçuk yattara paslaşsın umut gökhan verkaç yapsın
TRABZONUM sivasta şahlansın!

yattara alanzinho şow yapsın asist yapsın gol yapsın
bu maçı alda gel TRABZONUM!

Meydan 08
Bir adam var kapkara derler ona yattara bu sene şampiyonuz söz verdik uşaklara:))
ya arkadaşlar buraya video eklenio mu? çayeli türksünün müziğiyle bi beste yaptık ama nasıl etsek de koysak buraya

Çetin
Çetin, şimdi bir de "fikir" ne demek yargı ne demek ön yargı ne demek tartışması yapmamız gerekecek...Benim literatür bilgime göre senin ilk yazdığın cümle fikir değil...Çok ben ben ben diyor olacağım ama bennnn sahiden fikre değer veririm...

O zaman her şeyi kanıtıyla konuşmak gerekiyor sizi inandırabilmek için; şimdi bakalım fikir neymiş :)

http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF437673 4BED947CDE&Kelime=fikir

Peki düşünceler nasıl oluşur? Gözlem yapıp kendi süzgeçimizden geçirerek bu süzgeç herkes için farklı olduğundan benim çıkarttığım sonuç o cümlem idi. Bu tamamen benim süzgeçimle ilgili bir şey yani :) Sizin düşünceleriniz de sizin sügeçinizle alakalı, burda farkı yaratacak şeyler gözlermler. Siz birkaç arkadaşınızdan bahsettiniz ben de binlerce üyesi olan bir forumdan, şimdi subjektiklik konusunda değerlendirme yaparken değelerin büyüklüklerine göz atmanızı temenni ediyorum :)

Uğur Ö.
23.04.2009, 17:07
şimdi bir tsli sivas taraftarına küfür etse sonra sivaslılar bunların hepsi böyle dese hoşunuza gidermi gerçekten inşallah haftasonu biz yeneriz hadii aslanlarım

ozcan_asanoglu
23.04.2009, 17:10
Arkadaşlar bizim büyüklüğümüz başkalarının başarısızlığı üzerine inşa edilmemiştir. Bizatihi ihtilallerle, kupalarla, vakar duruşla, mücadele ile kazanılmıştır. Sivas, o, bu şampiyon olursa bu bizden birşey götürmez. Sivas yokken de zaten bizi tartışan gene tartışıyor.

Bunları engellemenin yolu başkalarının şampiyon olmaması değil, senin şampiyon olmandır. Olmasan bile bu adaletsiz arenada asaletli mücadelendir.

Ama tabiki Sivas'ın şampiyonluğunu istememek en doğal hakkımızdır, istemeyebiliriz o ayrı. Bunu yaparken komple bir kenti bir ismi karalamak, onlara hakaret etmek bize ne kazandırır?

Cevap verelim.sonuna kadar ok. Ama bir ili karalamaya, onlara hakaret etmeye hakkımız yok, bizim asil, vakarlı duruşumuza yakışmaz...

lazekom_61
size maçtan öncew bişe dim maça umut damga vuracak kaçırdı gollerle görürsünüz

Badaloğlu
savaşı onlar başlattı yapacak bir şey yok bizim küçük görürlerse yapacağımız bir şey yok yaşın yanında kuru'da yanarmış Atalarımız öyle demişler.

Üstad, ne savaşı yahu? Alt tarafı bir maç yapacağız diyoruz.Bizi küçük gördüler diye küçük mü oluyoruz? Yahu ne takılıyorsunuz bu saçmalıklara.İnternet çıktı böyle oldu, bunun daha ötesi yok işte.Çoluk çocuk klavye başında yazıyor.Ne yapalım yani onlar bize yanlış yapıyor diye bizde onlara mı uyacağız?

Erdal
Çetin, harika oldu bu :)...Bu üslup olduğu sürece sabaha kadar her şeyi konuşurum...İşlerimi de bitirdim :)

Şimdi baştan alalım istersen; Mehmet mealen demişki; Arkadaşlar Sivaslıların forumlarında yazılanlar ile tüm sivas halkını itham etmek olmaz? Doğru anlamışım umarım...

Sen demişsin ki fark ne?...Her ne kadar soru gibi görünüyorsa da sormamışsın fark yok demek istemişsin..Umarım bunu da doğru anlamışımdır?

Ben diyorum ki...İstanbul ve gurbettekilerle 3 milyon u bulan bir nüfus hakkında toplasanız 200 ( bu rakamdan eminim) farklı kişi mesajına bakarak yargıya varamazsınız...Bu işin istatistik kısmı...Diğer bir konu bir şehir ahalisi hakkında bir yargıya varmak için çoğunluğu 30 yaş altı hatta 25 yaş altı delikanlıların üstelik gerilimli bir maç öncesi yazdıkları ile bir şehri yargılayamazsınız...

Şimdi soru varsa alayım ve yine bilimsel üslubun için teşekkür edeyim:)

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:11
bu tartısmaya bir son verelim arkadaslar sizin yazılarınızı okuyorum , nezaman tartısma basladı konuyu aktif olarak görüntüleyenlerin cogu baska konulara gitti ...

Lütfen bırakalım sivaslılar söyle böyle demeyi , futbol için bölünmeye gerek var mı ?

magicyattara
23.04.2009, 17:12
Onlar onu dedi onlar bunu dedi...

Biz demeyeceğiz...Çünkü onlar acemi, futbol kültürleri yok...Bir çoğu tasvip etmiyor Bülent in açıklamalarını ama buna tepki verecek bir kültürleri yok...Yeniler daha...Hasbelkader bir takım yakaladılar geçen sene bu senede üstüne koymayı başardılar ve bunu hazmedemiyorlar...Hazmedemedikleri için de farkında olmadan antipatik oldular üstelik sadece bize değil giderek tüm Türkiyeye...

Ama bunlar başka şey adamlara Kangal demek başka şey...

Yahu vazgeçtim hepsinden Sivas yakaldığı bu çıkıştan sonra hangi Trabzonspor yöneticisi "İstanbul takımları ile mücadele etmek çok zor çünkü onlar kadar paramız yok" diyebilir...Hadi dedi hangimiz hak veririz...Demezmiyiz elin oğlu üstelik futbol altyapısı yokken, taraftarı futbol kurallarını yeni öğreniyorken yaptı biz nasıl yapamayız diye...Sadece bu bile adamlar için iyi niyetli bir bakışı haketmiyor mu?...

Trabzonspor taraftarı rakibine en sevmediği rakibine karşı bile vicdanı elden bırakmaz diye biliyorum....Umuyorum diliyorum...

Söylediğin kadar donanımsız değiller.

Toplama takımla sağladıkları bir başarı var ortada.
Lakin 25 yıldır şampiyon olamamış,olacakken de şampiyonlukları masa başı oyunlarıyla elinden alınmış bir takımın taraftarlarıyız,bu yolda resmen çile çekiyoruz,bir yerde önümüze set çekiliyor.Diğer taraftan Anadolu'dan başka bir takım önünde ki engeller kaldırılarak yerimize kondurulmaya çalışılıyor.

Taraftarın isyanı bunadır.

Bunun planlı programlı şekilde yürütüldüğünü düşünüyorum.
Haklı olduğumu Cumartesi günü göreceksiniz.

Sivas belki şampiyon olacak ama ben alkışlamayacağım.

Şurda Semih'in,Begüm'ün yazılarını okuyunca 1 şampiyonluk dahi görmemiş genç taraftarımız için yüreğim parçalandı.

Bu ülkede Adalet olsaydı Trabzonspor 84'ten sonra 3 şampiyonluk kazanırdı.

Pırıl pırıl kadrolar kurduk.
Biz hakemleri de yenip ilerlerken onlar peşimize hakemle federasyonla düşürüldü.
Şampiyonluklarımız çalındı,bugün bir başkasına hediye edilmeye çalışılıyor.

Dediğin gibi altında ne altyapı var ne kültür var ne de eğitim,başka şeyler var.

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:12
Üstad, ne savaşı yahu? Alt tarafı bir maç yapacağız diyoruz.Bizi küçük gördüler diye küçük mü oluyoruz? Yahu ne takılıyorsunuz bu saçmalıklara.İnternet çıktı böyle oldu, bunun daha ötesi yok işte.Çoluk çocuk klavye başında yazıyor.Ne yapalım yani onlar bize yanlış yapıyor diye bizde onlara mı uyacağız?

abi futbol oyununun içine savas kelimesini de soktular , amerika amacına ulasmıstır herhalde :) bu arkadaslar da bmn ye özgürlük getirecek galiba savas kelimesiyle :D

Koray
23.04.2009, 17:13
Sivas forumu muhabbeti baydı artık...

Tolunay Abdioğlu
23.04.2009, 17:13
Bundan sonra ne derseler desinler :)
Futbolcularımız inşallah Sahada gerekeni yaparlar ..

Erdal
23.04.2009, 17:14
Az önce Bülent Uygun un açıklamalarını dinledim ( Sevmeyiz kendisini, sevmem... )

Özetle diyor ki Trabzonspor Türkiye'nin 4 büyük takımından biri ve şampiyonluk yarışında. Sivasspor da iki senedir önemli bir çıkış yakaladı. Bu iki takımın maçı muhtemelen şampiyonu belirleyecek maçlardan biri bir anlamda derby yani...Bu maçı cumartesiye almak niye? O zaman böylesine önemli bir maçı ve iki takımı federasyon önemsemiyor demektir bu......

Şimdi bu açıklamanın altına imza atmayacak varmı?....Oysa bu açıklama beraber yapılmalıydı...Cambaza bakıyoruz...

Cenk Zihni
23.04.2009, 17:17
Bazı büyüklerimiz daha temkinli yaklaşabiliyor konuya,
ama benim gibi 20 yıldan fazladır şampiyonluk görmemiş olanlar için yıllarca bu renklerin verdiği çabayı,Türk futboluna katkılarını görmezden gelerek 2 yılda bir takımı şişiriyorlar.Bu zoruma gidiyor ve bu nedenden ötürü hic ama hic sempati duymuyorum sivasspora.

violentia
23.04.2009, 17:19
Bu nedir ya futbol yerine insanlar sosyoloji psikoloji bilmemneloji konuşuyor. Futbolun içinde olan şeylerdir bunlar. Maç öncesi atışmalar, yaşanan bu tarz gerginlikler doğru denilmese bile futbolun gerçekleri.. Sivas'ın forumunda adamlar bize küfretmiş yok biz onlara küfretmişiz yok Sivaslılar iyi insanlardır vs. vs. Ben kendimi bildim bileli İstanbul takımlarından nefret ederim. Her maçta söverim, yeri gelir taraftarına da söverim ama maç biter o sövdüğüm topluluktaki bazı insanlarla normal hayattaki yaşamıma devam ederim. İstanbul'da yaşıyorum arkadaşlarımın yüzde 90'ı fb gs bjk takımlarını destekliyor ama maç esnasında yaşadığım adrenalin ya da öfke onlardan nefret etmemi gerektirmiyor.

Bunlar naçizane düşüncelerim. Bu forumda FB maçlarından evvel taraftarlarına küfredilmese bile hakarate varılacak mesajlar atılmıyor mu atılıyor. Ama bu mesajı atanların bir çok fenerli arkadşının olduğuna eminim. Aynı şu anda Sivas'a maçın stresiyle söven arkadaşların da Sivas'lı dostlarının olduğu gibi. Sözün özü işi Sivas'lılar iyidir kötüdür, forumda şunlar küfretmiş yok çoğu gençmiş yok istatistik şuymuş vs.. Olayı buralara getirirseniz bu başka bir forumun konusu olur fikrimce.

Önümüzde çok kritik bir maç var günlerdir arada bu maçı düşünüyorum fakat oldu da Sivas'a yenildik üzüntüm maks. 1 gün sürer sonrasında rutin yaşamıma geri dönerim. Dönemeyenler ya da bu maçtan dolayı bazı kesime nefret besleyenler, gerçek yaşamda öç almak isteyenler oalyı futbol dışı bazı pis işlere götürmek isteyenler varsa bir pskiyatriste danışmalarını öneririm.

Erdal
23.04.2009, 17:20
Bu ülkede futbol adına adalet olmamasının sebebi Sivaslılar değil magicyattara hocam:) Bizim şampiyonluklarımız masa başında giderken Sivas falan yoktu... Kimse Sivas ı alkışlayın da demiyor...Neyse uzatmayayım sıkıldı arkadaşlar...

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:21
sivasspor forumuyla ilgili herhangi bir cevap daha yazmayın gercekten bu konu cok sıktı ..

Çetin
23.04.2009, 17:23
Çetin, harika oldu bu :)...Bu üslup olduğu sürece sabaha kadar her şeyi konuşurum...İşlerimi de bitirdim :)

Şimdi baştan alalım istersen; Mehmet mealen demişki; Arkadaşlar Sivaslıların forumlarında yazılanlar ile tüm sivas halkını itham etmek olmaz? Doğru anlamışım umarım...

Sen demişsin ki fark ne?...Her ne kadar soru gibi görünüyorsa da sormamışsın fark yok demek istemişsin..Umarım bunu da doğru anlamışımdır?

Ben diyorum ki...İstanbul ve gurbettekilerle 3 milyon u bulan bir nüfus hakkında toplasanız 200 ( bu rakamdan eminim) farklı kişi mesajına bakarak yargıya varamazsınız...Bu işin istatistik kısmı...Diğer bir konu bir şehir ahalisi hakkında bir yargıya varmak için çoğunluğu 30 yaş altı hatta 25 yaş altı delikanlıların üstelik gerilimli bir maç öncesi yazdıkları ile bir şehri yargılayamazsınız...

Şimdi soru varsa alayım ve yine bilimsel üslubun için teşekkür edeyim:)

ilk olarak soru benim sorumun kaynağı şu idi

"bazı arkadaşlar

sivas spor ve sivas halkı arasındaki farkı daha anlamamış"

ben de fark nedir dedim? şimdi Trabzon halkı ile Trabzonspor taraftarları arasındaki fark nedir desem ben birine ne cevap alırım? aynı benim sorumu sorarlar :) şimdi bir insan -ki bu ben oluyorum- sivaslılar hakkında bir fikir sahibi olmak istese ne yapar? ulaşabileceği materyallere bakar ve bir fikir sahibi olur. benim de fikrimin sebebi orada gördüğüm insanların yazdıkları, bakın az üstte bir yönetici abimiz ne güzel fikrini belirtmiş ve insanları sağduyulu olmaya davet etmiş, işte bizim farkımız burda. yöneticiler gelip "haydi vurun kırın hurrraaaa" demiyor. orda yazılanları alıntılasak farkı daha iyi anlarız zaten. neyse devam edecek olursam ben gözlemim sonucunda bir yargıya vardım ayrıca o forumda 50 yaşında da üye var 18 yaşında da, ha tabi ki tam homojen bir yer olduğunu iddia edemem ama en azından bir toplum kesimi olduğunu iddia ederim. bu arada siz eğer o 3 milyon kişiden en az 1.5 milyon 1 kişiyi tanıyorsanız ve "arkadaşlar böyle insanlar değillerdir" diyorsanız tüm dediğim lafları geri aldığımı belirtiyorum :)

arkadaşlar burda bir kavga gürültü ortamı yok herkes kurallar çerçevesinde fikirlerini belirtiyor, neden buna sorun olarak bakıyoruz anlamıyorum. herkes aynı şeyi mi düşünmek zorunda? ya da ben maç başlığında illa ki "abi kalece şu oynasın defansta bu oynasın kesin 5 atıyoruz" tandanslı mesajlar mı yazmak zorundayım :) düşüncelerden korkmayalım, bizi rahatsız etmesinler zira düşünceler nihayetinde insana bir yol açar yürümesi ya da geri dönmesi insanın elinde olan ;)

neyse yine de rahatsızlık vermiş olmayalım insanlara yazdıklarımızı okutarak :)

lazekom_61
23.04.2009, 17:26
işte kadro silva song egemen cale serkan hüseyin colman selçuk alanzinho yattara gökhan

Erdal
23.04.2009, 17:27
Hadi biri bana Çetin le yazışmalarımızın bir futbol forumuna ve futbola ne gibi yanlışlıklar doğuracağını izah etsin...Violentia mümkünse sen yap bunu...Sonra da mümkünse maç içinde sövdüğün adamlara maçtan sonra nasıl arkadaşım dediğini anlat..Söz daha sonra pskiyatr olan arkadaşıma müracaat edeğim...Öyle ya madem sorun bende görünüyor yapmalıyım bunu...

leavemealone
23.04.2009, 17:28
Allahim sen bize bu hafta sonu sivassporu yenmeyi nasip et .

Sivas'i "Sivas 4 Eylül" de 4 lük yapmak en güzeli olurdu ama 1-0 da yeter yeterki yenelim allahim .

Erdal
23.04.2009, 17:30
Her mesajı okumayın...Okumak zorunda değilsiniz..Ben sahiden bellediğim bazı arkadaşların mesajlarını okumuyorum...Yazma falan da demiyorum...Yazma dedğim arkadaşlar da mesajlarını okuduğum arkadaşlar...Nazım geçtiği için yani...Şimdi kızdım sabaha kadar Çetin le futbol sosyolojisi tartışacağım var mı itirazı olan?...Hey Allahım sen sabır ver

lazzz61
23.04.2009, 17:30
arkadaslar konuyla alaksı ama fenerbahce trabzonda okull acacakmıss duydunuz mu :)

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:32
Hadi biri bana Çetin le yazışmalarımızın bir futbol forumuna ve futbola ne gibi yanlışlıklar doğuracağını izah etsin...Violentia mümkünse sen yap bunu...Sonra da mümkünse maç içinde sövdüğün adamlara maçtan sonra nasıl arkadaşım dediğini anlat..Söz daha sonra pskiyatr olan arkadaşıma müracaat edeğim...Öyle ya madem sorun bende görünüyor yapmalıyım bunu...

erdal abi lütfen ? yazdıgınız hersey ne kadar dogru da olsa bunu bir baskasını hedef göstererek yapma , yaklasık 30 dkdır konusulanları sadece izliyorum en mantıklı yorumlar cetin abi ve sana ait ama ne olursa olsun daha fazla uzatmayalım bu konuyu :cool:

kamyonetçi
23.04.2009, 17:32
http://www.youtube.com/watch?v=hbd6FB3tNOA

Güzel bir çalışma yapmış uşaklar,günün anlam ve ehemmiyetine binaen.:)İzleyin.

lazekom_61
23.04.2009, 17:33
arkadaslar konuyla alaksı ama fenerbahce trabzonda okull acacakmıss duydunuz mu :)
o okula giden vatan hainidir

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:35
o okula giden vatan hainidir

hayda her laf bazen bizi basladıgımız noktaya götürür , ama bu laf bizi cok gerilere götürdü ... Ne alakası var bunun vatan hainligiyle ?

vatan hainliginin anlamı degişti herhalde biraz mantıklı konusalım

Erdal
23.04.2009, 17:35
Ne istiyorsunuz buraya gelip ben bordo diyeyim Çetin mavi desin diğeri şampiyon bir diğeri de Trabzon mu desin...Ya da bilmem ne Sivas yazayım...Bu mudur yani?...Üşenmedim döndüm yazdıklarımı tekrar okudum yanlış bir şeymi yazdım diye...Yok..O halde derdiniz nedir?

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2009, 17:37
Bülent Uygun 4 Galibiyet, 1 Beraberlik 70 puan ile şampiyon olmayı düşünüyor. Yani 1 mağlubiyet elde tutuyor. Bu hakkı sanırım Galatasaray için düşünüyor. Trabzonspor ise 6 galibiyet ile 71 puan elde edebilir.

Anlaşılan o ki Bülent Uygun bu maçı berabere bitirmeyi düşünüyor. Skor da son 2 maçında ki gibi 0 - 0 olabilir. Bülent Uygun'un bu planını bozalım.

Koray
23.04.2009, 17:38
Erdal abi@

Kızma Erdal abi valla mesajım sen ve Çetin'e değildi :D

Sadece ikinizin mesajları altına denk geldi benim attığım mesaj,her sayfada Sivas forumu hakkında muhabbetler var sende dikkat ettiysen,şunu yazmışlar şunu etmişler falan filan,lafım benim bu söylediklerimi sürekli yapanlara...

Eğer sen üstüne alındıysan kusura bakma,sen ve Çetin'e değildi o mesaj...

Muhammed KOÇ
23.04.2009, 17:40
kaçınız bana katılırsınız bilmem ama bana en az 2 fark atacakmışız gibi geliyor..

KuTs@L__pLaK@61
fenerbahçe trabzonda okul mokul açamaz o okulu başına yıkarız gerekirse molotof kokteyi atarız akıllı olsun ist bul misyoner gibi trabzonumun kimyasını kimse bozamaz alçakça

violentia

Ben başlıktaki mesajların çoğunu okuyup ona göre düşüncelerimi yazdım. Kimseyi hedef almadım. Sadece forumda bu kadar uzun uzadıya bu konuları konuşmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca son paragrafımda yazdıklarımın sizin düşüncelerinizi destekler nitelikte olduğunu düşünüyorum. Kısacası işi Sivas Trabzon savaşına çevirecek adamlar varsa doktora gitsinler dedim. Anlatabilmişimdir umarım.

Ayrıca ben maç izlerken hırçınlaşırım adrenalinim artar söverim yeri geldimi aynı toplumumzun elit denilen bazı zümresinin de maçlarda tanınamaz hale geldikleri gibi bazı kötü durumlara düşebilirim. Açık yüreklilikle bunu burada söylüyorum. Bununla gurur duyduğum filan da yok merak etme. Ben bunun doğru olmadığını söyledim zaten. Futbolun ruhunda adrenalin ve yeri geldimi şiddet var. Tekrarlıyorum bu şiddet doğru olmayabilir ama insanları cezbeden; futbola, destekledikleri takımlara bu kadar tutkuyla bağlanmalarının sebebi de belki bu şiddet unsurudur. Bu konunun bu kadar uzatılmasını istemeyen biri olarak, psikolojik değerlendirmelerde bulunup kendime tezat düşmemek için burada kesiyorum.

Tekrar belirteyim pskiyatriste gitmesi gereken insanlara örnek olarak sizi değil sizinde daha önceki mesajlarınızda tanımladığınız bence de son derecede azınlıkta kalan bazı kesimler için söyledim ki bu forumda öyle birilerinin olduğunu sanmıyorum.

Forumu sürekli takip edip, mesajları okuyup, Trabzon sevgisini görüp; sevinen, gururlanan biri olarak önceden yaptığım gibi sadece mesajları okumaya devam edeceğim. Lütfen cevap hakkı doğuracak bir mesaj atmayın.

Saygılar.

lazekom_61
hayda her laf bazen bizi basladıgımız noktaya götürür , ama bu laf bizi cok gerilere götürdü ... Ne alakası var bunun vatan hainligiyle ?

vatan hainliginin anlamı degişti herhalde biraz mantıklı konusalım
bunun ilerisi gerisiyok fener gelipte okul açacak bizum uşaklarda oraya gidecek la o uşakları gul affetse allah affetmez

taroMİSAKİ
http://www.youtube.com/watch?v=hbd6FB3tNOA

videoyu izleyelim arkadaşlar

Cenk Zihni
23.04.2009, 17:41
kaçınız bana katılırsınız bilmem ama bana en az 2 fark atacakmışız gibi geliyor..

ilk yarı sivas bildiğimiz sivas olacak. Bir gol bulabilirsek neden 2 fark olmasın.

Hasan61
23.04.2009, 17:41
okul açmayı ancak düşünür uygulayamaz.......

karaman6106
23.04.2009, 17:42
---------------silva---------------
--------------selçuk---------------

5 atmazsak...ben yazıyordum. ilk defa ssongu sağ beke yazdı arkadaşlar. giray mutlaka oynamalı.sivas havadan oynuyo çünkü. selçuk da ön liboş

karaman6106
23.04.2009, 17:44
kurum içi futbol turnuvası t.direktörlüğünde ikinciliğim var!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erdal
23.04.2009, 17:44
Bülent Uygun 4 Galibiyet, 1 Beraberlik 70 puan ile şampiyon olmayı düşünüyor. Yani 1 mağlubiyet elde tutuyor. Bu hakkı sanırım Galatasaray için düşünüyor. Trabzonspor ise 6 galibiyet ile 71 puan elde edebilir.

Anlaşılan o ki Bülent Uygun bu maçı berabere bitirmeyi düşünüyor. Skor da son 2 maçında ki gibi 0 - 0 olabilir. Bülent Uygun'un bu planını bozalım.

Sivas'ın baştan sona baskılı oynayabildiği hiç bir maçı yok...Beraberliğe oynamak iyi becerdikleri iş...Üstelik böylece rakip açıkta veriyor...Ne olursa olsun bekler kontrollü çıkmalı...Berbaerlik bizim için de felaket değil...Sabırla açık vermelerini beklemeli takım...

Ayrıca en iyi adamları Bilica baskı yiyince çok hatalı pas yapıyor...Bu anlamda Umut lazım :)

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2009, 17:46
---------------silva---------------
--------------selçuk---------------

5 atmazsak...ben yazıyordum. ilk defa ssongu sağ beke yazdı arkadaşlar. giray mutlaka oynamalı.sivas havadan oynuyo çünkü. selçuk da ön liboş

fena değil yani song un hava toplarında etkisiz olduğunu düşünürsek

Erdal
23.04.2009, 17:47
En kolay gol bulabileceğimiz anlar pas hatası yaptıklarında Alan ve Yattara'nın topla buluşma anları...Umarım bir kaç tane olur..bjk maçında kaptığı gibi 2 top kapsa Yattara ve bu kez forveti ofsayta düşürmeden verebilirse bulacağımız "bedava"gol morallerini de bozar...

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:48
bilica nın sürekli üstüne oynanması lazım , üzerine oynandıgı zaman cok ciddi hatalar yapabilir onu yormak da gerekecek umut bu mac ne olursa olsun oynamalı

Koray
Bencede Song'un yerine Giray oynamalı,Song hava toplarında çok zafiyet gösteriyor bunun örneklerini geçmişe bakarak görebiliriz...

Giray hem hava toplarında iyi hemde Song'dan daha hızlı oyun stili olarak...

KuTs@L__pLaK@61
colman ve selçuk gününde olurda hızlı toplarla gökhanı beslerlerlse tabi yattara ve alansinhoda kanartlardan bindirme yapacak garanti verebilirrim sivası yeneriz

Erdal
23.04.2009, 17:50
violnetia, bilmukabele...Öyle görünüyor ki ben de daha maç başlamadan geriliyorum...Eyvallah...

Cagdas Topal
23.04.2009, 17:51
Bencede Song'un yerine Giray oynamalı,Song hava toplarında çok zafiyet gösteriyor bunun örneklerini geçmişe bakarak görebiliriz...

Giray hem hava toplarında iyi hemde Song'dan daha hızlı oyun stili olarak...

bence de ...

silva-serkan-giray-egemen-cale-yattara-selcuk-hüseyin-colman-alanzinho-umut

benim kadrom bu

A.Gökhan AKIN
23.04.2009, 17:51
biz hangi maçı kolay aldık bu sezon? cevap: hiçbir maçı
Bu maçı alamazmıyız? cevap: alabiliriz
Nasıl alırız? cevap: çok zor alırız....