PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serhat Demirtas'dan Guzel Bir Yazi Daha ...

Cem Zırıh
15.04.2009, 21:16
Oncelikle sunu belirtmem gerekir ki bu basligin acilmasinin sebebinin istanbul basinindan bir yazar'in yazisi olmasi degildir bu vb. dusuncelerlede bagdaslastirilmamasini rica ediyorum..
Serhat demirtas gerçektende istanbul basinindan begendigim tek yazar diyebilirim gercekci ve cogu zaman yapici yazilariyla trabzonspor'umuz hakkinda tum fikirlerini acikca yerine getiriyor simdi izninizle bugun fanatik'de yayinlanan bir yazisini sizlerle paylasmak istiyorum...

Yiğidi öldür hakkını yeme

Trabzonspor 3 sezon sonra yeniden şampiyonluk savaşında. Camiada takıma sert eleştiriler olsa da yakın tarih ‘yarış yeni başladı´ diyor. Üstelik ‘başarılı´ sayılan ve 2. sırada bitirilen 2004-2005´te takım son 7 haftaya 9 puan geride girmişti!

Aslına bakılırsa ilk yarıdaki ‘Fırtına’, ikinci bölümde yerini ‘rüzgara’ bırakmasaydı ve bu puan toplama işi genele yayılsaydı o zaman tüm camia mutlu bile olabilirdi...
Çünkü ideal 11’indeki (Hüseyin, Serkan, Yattara, Umut hariç) 7 oyuncusu yeni, Avrupa’yı unutmuş, havası dibe vurmuş takımın sıralamada liderin 6, takipçisinin 5 puan gerisinde yer alması 7 hafta kala dövünülecek değil, coşkuyla peşinden gidilebilecek bir tablo tablodur.
Evet, bu takım zaman zaman en çok bizler tarafından eleştirilmiştir ama şimdi umutsuzluk zamanının olmadığını ise yakın tarih söylemektedir.
En son 2004-2005’te camiasını ‘heyecanlandıran’, ‘gönüllerin şampiyonu’ olan ve üstelik genellikle ‘başarılı’ sayılan Trabzonspor, 3 sezon sonra potadadır, şampiyonluk kovalamaktadır.
Asıl ‘umut’ olması gereken tablo ise 27. haftalar itibariyle daha net görülebilmektedir...
Enseyi karartmayın
O sezon ligi kıl payı ikinci olarak bitirip Devler Ligi vizesi alan Trabzonspor, 27. hafta sonunda zirvedeki Fenerbahçe’nin tam 9 puan gerisinde.
Yani bu sezon o dönemin 3 puan önünde!
Yani Bordo-Mavililer şu an itibariyle ‘son yılların övünç kaynağı’ 2004-2005’i de sollamış durumda.
Elbette bundan sonra da eleştirilmeli, hatalar söylenmeli. Ama yarışın şimdi yeniden başlayacağı düşünülüp enseyi karartmamalı!
Bu sezon Trabzonspor için Şampiyonlar Ligi’nin de önemli bir futbol ve ekonomi başarısı olacağı, kadro ve heyecan devamını, transferde rahatlığı sağlayacağı da unutulmamalı.
Ha unutmadan bir not daha; Trabzonspor geçen sezonu 49 puanla bitirirken, şimdiden 50’yi gördü!

Serhat DEMİRTAŞ

Fanatik Gazatesinden Alintidir!

Kazım Uzunboy
15.04.2009, 21:20
Evet doğruları açıkca yazmış.

Daha geçen hafta, Gs ve Fb bizle aynı puanda olmalarına rağmen onların şampiyonluk şansları varken, bizleri eleştirenlere inat güzel yazmış.

İskender Çakmak
15.04.2009, 21:31
bugün ben de okudum gerçekten çok güzel yazıydı ben de eleştiriyorum ama bazı şeyleri unutmamak gerekiyor

Kubilay ŞAHİN
15.04.2009, 21:32
Güzel Bir Yazı Olmuş...
Metinde Yazıldığı Gibi Yarış Şimdi Başlıyor..

Cem Zırıh
15.04.2009, 21:38
her cumlesine her kelimesine katildigim bir yazi gercekten serhat demirtas'dan onumuzdeki 7maçin 7sinide kazanmamiz halinde garanti sampiyon olacagimiza ben inaniyorum bu durumda biz taraftara duseninde takimi son degil ilk haftalardaki gibi er sartta sonuna kadar desteklemek oldugu kanaatindeyim fikstur avantaji bizden yana sivas'in fiksturu de bizimkine benzer bir fikstur fakat henuz yapilmamis bir sivas Trabzonspor maci var bu maci kazanmamis kosuluyla herseyin daha guzel olacagi kanaatindeyim ve bence once sivas'i daha sonra bjk yi geçeriz eger sampiyon olursak :)..

HAYRETTİN
15.04.2009, 21:55
Olmazzzzz gönderelim hocayı ! gelenek yerini bulsun hoca gitsin başkanda gitsin en az 10 futbolcuyuda gonderdikmi bu iştamam seneye şampiyonuz.

sifuni
15.04.2009, 22:20
bende okumustum cok yerinde bir yazi inanmaya devam 7 gelecek insallah

Emre GÜRDAL
15.04.2009, 22:43
gayet guzel bı yazı sınavadan sonra guzle geldı bu yazıyı okumak agzına saglık beklıoruz yedıyıııııııııııııııııııı7777777777777777

Muhammet*
15.04.2009, 23:30
güzel bir yazı.....

Lancet_61
15.04.2009, 23:52
bazılarının görmekte zorlandığı ama gayet açık ortada olan bi gerçeği dile getirmiş

iso_4939
16.04.2009, 00:13
normal bir yazı.....

kalavara
16.04.2009, 02:07
ya kardeşim herşey açık zaten, marsilya ligde kötü sezonlar geçirdi, lyon'un müthiş bir hakimiyeti vardı ligde, ama bu sene marsilya daha umut verici bir takım ve başkanı dedi ki yapmış oldupumuz 5 yıllık planın karşılığını görmeye başlıyoruz!! azcık anlayın da!!!

Napoli
16.04.2009, 02:43
Normal bir yazı,hepimizin bildiği şeyleri kaleme vurmus...

Sait Yıldız
16.04.2009, 09:10
bunları dile getirmesi güzel olmuş.

MeNdaKkaDukKa
16.04.2009, 09:19
Özellikle bu sene 2 yazarımız daha bir sevdim biri Ergün ATA diğeri Serhat Demirtaş her ikiside de ayrı ayrı teşekkürler gerçekten bu sene tek kelimeyle mükemmeldiniz hem yapıcı oldunuz sağ duyulu oldunuz...

Özellikle gerçekleri görmek açısından Ergün Atanın aşağıdaki yazısı bence 1 numaradır...
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/index.aspx?aType=YazarDetay&catid=35&articleid=130436&authorid=54

Marka değeri üzerine...

14 Nisan 2009

Adnan Polat: “Bu sene 18. şampiyonluğumuzu alıp rakiplerimizi geride bırakmak istiyoruz. Hangi şartlarda o kupaları kaldırdığımızı biliyorsunuz. Galatasaray’da o potansiyel var. Yönetim olarak, takım olarak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Mayıs ayının sonunda lig bittiğinde kimin nerede olacağını herkes görecek. Kimse de kendini şampiyon ilan etmesin.” (29 Mart 2009)
Adnan Polat: “Tamamıyla çok güzel bir tezgah ortaya konmuş. İki takım da ligden düşürüldü. Yetkilileri tebrik ediyorum. İkinci yarı başladığından beri senaryo gayet güzel uygulandı. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Türkiye’nin iki önemli takımı devre dışı bırakılmaya çalışılıyor ve başarılı da oluyorlar bana göre.”(12 Nisan 2009)
Sivasspor’un Ankara’da Gençlerbirliği’ni yendiği Hüseyin Göçek’in yönettiği karşılaşma sonrası yorumcu Metin Tokat’ın hakem değerlendirmesi: Maçın hemen başında kaleci Petkoviç’in, Dijite’ye yaptığı kontrolsüz hareketin karşılığı olarak penaltı vermeli, sarı kart göstermeliydi. Gençlerbirliği’nden Kerem’in attığı golün ofsayt gerekçesiyle iptali hatalıydı. (23 Aralık 2009)
Hürriyet’ten Sıddık Turgut, 2008-09 Futbol Sezonu’nun ara verilmeden önce oynanan 16 maçındaki hakem hatalarını mercek altına aldı. Buna göre; Trabzonspor’un 16 maçlık periyodu 5 puan farkla lider kapayacağı sonucuna ulaşılan araştırmada, bu hatalardan en karlı çıkan takımların başında Sivasspor’un geldiği saptandı. Zira bu süreci lider tamamlayan Yiğidolar, hakem hatalarından kaynaklanan 4 puanları olmasa 5. olacaklardı.(29 Aralık 2008)
Hüseyin Göçek’in yönettiği Antalya maçından sonra Sivasspor Antrenörü Toprak Kırtoğlu, Hakemin takdir haklarını rakipten yana kullandığını, ama rakibe gösterilen ikinci sarının gereksiz olduğunu dile getirdi. 11 Nisan 2009)
Kırtoğlu’nun sözünü ettiği bu kartla Ali Zituni 82. dakikada oyundan atıldı, Antalya 84. dakikada gol yiyerek yenildi.
“Başkan Mecnun Odyakmaz, Beşiktaş maçının hakemi Bülent Yıldırım ile dünkü karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek’e göndermede bulunarak, “Dün ve bugünkü maçları görünce bizi şampiyon yapmayacaklarını anladım. Bizi şampiyon yapmayacaklar. İnşallah yanılıyorumdur ama ben hislerimde yanıldığımı düşünmüyorum. Biz elimizden geldiği kadar bu yarışın sonuna kadar içinde yer alacağız” dedi.”(12 Nisan 2009)
Sonuç: “Türk futbolunun marka değeri yükseliyor”...muş!

Süleyman Sofu
16.04.2009, 09:20
Aynı bizim Trabzonsporluyum diyen cevat kolpa gibi barış gibi yazmış dimi arkadaşlar
ALLAH bizi menfaatçi TRABZONSPORlulardan korusun ne diyim helal olsun serhata adam işi biliyor...