PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009/2010 Sezonunun Kombineleri Erkenden Satışa Çıkabilir mi?

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 19:56
bu sezon bütün stadı kombineli yapmalıyız

Kazım Uzunboy
15.04.2009, 20:02
Kombineye artık karşıyım.

Maça gidecek olan, bilet çıktığı zaman gitsin alsın yahu.

Ya da kombine satışlarında, maça gidecek ve destek verecek olanları bir şekilde ayırsınlar.

Bütün maraton boş boş maç izlemesin. Erdoğdulular ( Sadece örnek ) bilet sıkıntısı yüzünden maça gidememezlik yapamasınlar.

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:04
Kombineye artık karşıyım.

Maça gidecek olan, bilet çıktığı zaman gitsin alsın yahu.

Ya da kombine satışlarında, maça gidecek ve destek verecek olanları bir şekilde ayırsınlar.

Bütün maraton boş boş maç izlemesin. Erdoğdulular ( Sadece örnek ) bilet sıkıntısı yüzünden maça gidememezlik yapamasınlar.

niye kombine almiolar :rolleyes:

.....
15.04.2009, 20:04
Kombine konusunda bilgim yok. tek bildiğim adam gibi tek ağızdan 90 dakika susmayacak seyirci istediğim. Taraftarıda düzeltirsek bizde hiç bir sorun kalmaz

Kazım Uzunboy
15.04.2009, 20:07

Orda takıma sonunakadar destek veren, sesleri kısılsa bile bağırmaya çalışanlara sor bakalım, kaç tanesi 200 lirayı aynı anda harcayabilmiş.

Hiçte abarttığımı sanmıyorum.

Mustafa K. Demirbaş
15.04.2009, 20:08
eğer bu seneki gibi yapılacaksa kombineye bende karşıyım
bu sene çektiğimiz sıkıntıları çeken bizler bilir

Çetin
15.04.2009, 20:09

helal olsun. soru budur işte. neden kombine almıyorlar? 10 taksit yapılıyor. tekrar yazıyorum 10 (on). gerçek taraftar biletini alır.

Koray
15.04.2009, 20:10
İnşallah bu sezon 5 binden fazla kombine satıl(a)maz...
Bu sene satılan kombinelerin fazlalığından dolayı dilimiz epeyce yandı,kombine alan stadı kendisinin sanıyor...

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:11
Orda takıma sonunakadar destek veren, sesleri kısılsa bile bağırmaya çalışanlara sor bakalım, kaç tanesi 200 lirayı aynı anda harcayabilmiş.

Hiçte abarttığımı sanmıyorum.

bende onu bunu bilmem orda neler yasandini ama taraftarda kombine olmali benim kanatimdir budur

Kazım Uzunboy
15.04.2009, 20:12
Stada giren taraftar, ve stada gidemeyen taraftar olarak 2 ye ayırıyorum bu başlıktaki yazıları.

Yanlış anlaşılmasın, sadece biraz daha öğrenmek açısından.

Muhammet
Erkenden çıkmasın. Zaten taraftar biraz da, maalesef, takımın durumuna bakıyor kombine almak için.

Bu seneki gibi abartı bir rakam da olmaz umarım kombinelerde, tatile gidiyoruz Trabzon'a, maça gidelim diyoruz, kuyruk yarıya gelmeden bilet bitiyor.

Mustafa K. Demirbaş
bu başlık çok tartışmalara yol açar
hele ben bi yazmaya bşlarsam sonu gelmez o yüzden ben susuyorum

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:13
renkdaslarim herkez sikintidan bahsedior .....bana anlata bilirmisiniz ne sikintisi ????maraton cekirdekci olmus dogrudur ama bu kombineler ayni zamanda cikmadi mi hekrezin alma sansi yok muydu vardi eeeee ozm alsaydik ve orayi kimsenin tapulu malli yapmasaydik

Mustafa K. Demirbaş
15.04.2009, 20:14
renkdaslarim herkez sikintidan bahsedior .....bana anlata bilirmisiniz ne sikintisi ????maraton cekirdekci olmus dogrudur ama bu kombineler ayni zamanda cikmadi mi hekrezin alma sansi yok muydu vardi eeeee ozm alsaydik ve orayi kimsenin tapulu malli yapmasaydik
arkadaşım rica ediyorum bilmeden konuşmayın grupların çoğu bekledi maratondan kombine almak için fakat yönetim maratonda grupa izin vermiyoruz dedi sonuçtada kale arkalarından da olduk sayılır kimse yeterince bilet alamadı

Koray
15.04.2009, 20:14

Aldık zaten Vural ne diyorsun anlamıyorum,yukardaki yazılarından da bişey anlamadım zaten...

Anlatmaya çalıştığın tam olarak nedir ?

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:16
bu yönetimle beles stada giren kisilerde kalkti külüp önlem aldi verdi kombineleri cekirdekcilere buda dezavantaj oldu insallah bidaki sene belesciler belescili birakirlar ve alilar kombinelerini

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 20:17
çok doğru söyledin .zamanında maratondan alırsınız orayı bağırtırsınız maçlarda

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:17
arkadaşım rica ediyorum bilmeden konuşmayın grupların çoğu bekledi maratondan kombine almak için fakat yönetim maratonda grupa izin vermiyoruz dedi sonuçtada kale arkalarından da olduk sayılır kimse yeterince bilet alamadı
tmm tskler bunu bilmiodum ögrendim

Aldık zaten Vural ne diyorsun anlamıyorum,yukardaki yazılarından da bişey anlamadım zaten...

Anlatmaya çalıştığın tam olarak nedir ?

koray niye üstüne aliniosun kombineni almisin benim lafim kombine almiyanalra yaaaa

Kazım Uzunboy
15.04.2009, 20:18
@Vural Kuyumcu

Kardeşim, maratondan neden kombine alamadı taraftar biliyor musun ?

Hem Korayhan' ın dediği gibi yönetim vermedi, hemde aynı zamanda o kadar parayı kim nereden bulsun ? Yanlış anlama ama herkes o parayı bulamıyor istediği zamanda. Ayrıca bilmem kimin aldığı toplu kombineler taraftarlara değil, maça gelmeyecek olan, gelse dahi desteklemeyecek olan kişilere veriliyor.

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 20:19
@Vural Kuyumcu

Kardeşim, maratondan neden kombine alamadı taraftar biliyor musun ?

Hem Korayhan' ın dediği gibi yönetim vermedi, hemde aynı zamanda o kadar parayı kim nereden bulsun ? Yanlış anlama ama herkes o parayı bulamıyor istediği zamanda. Ayrıca bilmem kimin aldığı toplu kombineler taraftarlara değil, maça gelmeyecek olan, gelse dahi desteklemeyecek olan kişilere veriliyor.

kazim yönetim kombine icin kac para isdedi söylermisin .......taksit sansi vermedi mi yönetim ödemek icin ????:rolleyes:

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 20:20
ben bu sene kombinelerin 2 bomba transfer sayesinde biteceğini düşünüyorum .mesela fatih tekke

Yalçın Ulusoy
15.04.2009, 20:26
Ben şimdi yazacağım olayı Trabzonspor Galatasaray maçında yaşadım.Kombine biletliler Destek vermeye çalışana da engel oluyor.Çoğu yaşlı başlı adamlar adamlara karşıda gelemiyorsun. Biri ayağa kalksa arkadan işaret edip otor otur diyor adam kimin yanında bunlar rakip takımın mı? Bu artık bir gelenek oldu Avniaker'de bi,z bundan şikayetçiyiz. . Almışsın konbineyi gelmişsin atmışsın bacak bacak üstüne bir elinde çekirdek diğerinde sigara karşıda bir avuç genç yırtınsın sen maç izle. Rezaletten başka bir şey değil. Gelmeyin o zaman kardeşim evde izleyin maçınızı ister oturarak izlersiniz isterseniz ayağa kalkarak. Biletlerinizi de Trabzonspor'a destek verecek kişilere verin.

Muhammed KOÇ
15.04.2009, 20:29
stadın yarısından fazlasının kombineli olmasına karşıyım

Mustafa K. Demirbaş
15.04.2009, 20:31
bu sene yönetimin yapacağı iş önce gruplara bilet satmak olmalıdır daha sonra normal seyirciye satış yapılmalı yoksa çok daha yazaıp çizilir taraftar niye bağırmıyor diye

TSelif
15.04.2009, 20:33
Ömrümün en işkence dolu 90 dakikalarını bu yıl kale arkasında geçirdim(k).. bi daha tövbe olsun !!!

Hekimoğlu
15.04.2009, 20:41
Kombinelerin erkenden satışa çıkmasına gerek yok zaten stadyumun çoğu kombine olarak satıldı kombine sahiplerinin çoğu da kombinelerini yenileyecektir kalanlar da az olur ve satılır.

Ufuk Bayraktar61
15.04.2009, 21:01
Arkadaşlar bence kombine almayın diyenler çok yanlış düşünüyo..gerekiyosa tüm stadı kombine yapalım. bu en önemli olaydır. sadece yanlış olan geçen seneki saçma valilik ve memur uygulamasıydı. bu sene bu olmasın yeter. ve şimdiden de söylim. bu sene kale arkası için en az 200 diyorum. biletli maçlarda da ne sıkıntı çektiğimi benim gibi burda 100lerce kişi bilir herhalde. gidersin sıraya girersin ha çıktı çıkacak ha çıktı çıkacak bilet çıkmaz bi bakarsın bilet bitti denir. bi bakarsın bilet bitti dendiğinde adamın biri girmiş içeri gazate kağıdına sarmış bir koçan bilet çıkmış dışarı. o soğukta yarındası gün sınav var ben orda ee noluyodu ne bilet alıyoduk ne bişe oluyodu soğuğu yiyoduk yazılıya çalışamıyoduk basıyoduk küfürü bwncw bu güzel bir şey değil :D

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 21:15
kalae arkalarında maçı ayakta izlemek serbest olmalı .bu uygulamayı türkiyede yapan ilk takım olmalıyız.bütün avrupada böyle

Samet Yildirim
15.04.2009, 21:23
Eger FaRUK ÖZAK dedigi gibi 33 bine cikacaksa stadin kapazitesi ozaan aynen devam yok böyle kalacaksa kapazite ozaman 10 bin(sinir olur mesela) yaparsin ama daha pahali olmasi lazim mac basi öyle 6-7 tl olmaz...erkenden baslatmak lazim sonra yine sorunlar cikmasin

Hüdai Pervaneli
15.04.2009, 21:23
Vural Bu sene BAsinda Ankaraspor Macina gidicektim Ama bilet Bulamadim Serkan Abi saolsun Mehdiyi arada bana iki tane bilet Buldular Allah razi olsun onlardan

Abim 75 Milyon verdi kapalida mac izleyecekti Bu olayi köyde konusurken bir arkadas dedi bilete niye para veriyorsunuz gelin ben hepinizi 5 Milyona stata sokam dedi kapilardan 2 ser 2 ser geciyorlarmis
Kale arkasi Deniz tarafina girdi arkadas 5 milyon a ve Bedavadan kaskol aldi

Biletler ister kombine olsun olmasin yine de kacak sokuyorlar herkesi

hAtes
15.04.2009, 21:27
bence kombine satılacaksa satılsın ama ücreti eşit olan 2 farklı tribün yapılsın.cafe tribün ve taraftar tribün gibi.Yerleri de düzenlensin.Herkese baştan söylensin.Taraftar tribünü bağıracaklar içindir diye.ve taraftar tribününe 35 yaş sınırı konulsun...
Cafe tribünde isteyen istediğini yapar.Belediyeye falan da kombine verilcekse cafe den verilsin...
Böylelikle çeşitli tribün şovlar da bu bölgeler de olabilir...

Kubilay ŞAHİN
15.04.2009, 21:28
Erken Çıkması Daha İyi Olur Sanırım..
Hem Yoğunluk Bakımından, Hemde Karmaşa Olmaması Bakımından..

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 21:40
bence kombine satılacaksa satılsın ama ücreti eşit olan 2 farklı tribün yapılsın.cafe tribün ve taraftar tribün gibi.Yerleri de düzenlensin.Herkese baştan söylensin.Taraftar tribünü bağıracaklar içindir diye.ve taraftar tribününe 35 yaş sınırı konulsun...
Cafe tribünde isteyen istediğini yapar.Belediyeye falan da kombine verilcekse cafe den verilsin...
Böylelikle çeşitli tribün şovlar da bu bölgeler de olabilir...
tribün fükrine katılıyorum

Fatih BALTA
15.04.2009, 21:51
Daha düzenli bir kombine sistemi gerekiyor acilen.Kişi ben kombinemi şuradan alırsam bu şekilde maç izleyeceğim bunu bilerek kombinesini almalı.Yönetimde buna bir şekilde destek vermeli.

Burçak
15.04.2009, 21:58
işin kötü yanı, öncelik eski kombine sahiplerine veriliyor.
böyle oluncada muhtemelen önemli kısmı eski yerlerini alacaklar. ve bir arada olma şansı yine azalacak.

Vural Kuyumcu
15.04.2009, 22:55
Vural Bu sene BAsinda Ankaraspor Macina gidicektim Ama bilet Bulamadim Serkan Abi saolsun Mehdiyi arada bana iki tane bilet Buldular Allah razi olsun onlardan

Abim 75 Milyon verdi kapalida mac izleyecekti Bu olayi köyde konusurken bir arkadas dedi bilete niye para veriyorsunuz gelin ben hepinizi 5 Milyona stata sokam dedi kapilardan 2 ser 2 ser geciyorlarmis
Kale arkasi Deniz tarafina girdi arkadas 5 milyon a ve Bedavadan kaskol aldi

Biletler ister kombine olsun olmasin yine de kacak sokuyorlar herkesi

ben iste bu belescilige karsiyim gerekiorsa 75 mio da veririm :mad::mad::mad:bende o mactdaydim mahmut ben rizeden erken yola ciktim ve mac günü buldum yani bilet maratondan

ApoCaN28
15.04.2009, 23:07
Tüm stat kombine olmsın bence bi de eskilere öncelik verilmesin...Gruplara grup şeklinde kombine verilsin amigoları anlaşsın tek bir ağızdan tezahürat yaptırsın... Sonra....:D

Bunlar olsa bile büyük yol alırız...

magicyattara
15.04.2009, 23:08
işin kötü yanı, öncelik eski kombine sahiplerine veriliyor.
böyle oluncada muhtemelen önemli kısmı eski yerlerini alacaklar. ve bir arada olma şansı yine azalacak.

Maraton'da direkler olduğu zaman iyi kötü yer ayrımı vardı.
Şimdi olacağını zannetmem.Maraton'un her tarafı sahayı çok güzel görüyor.Belki de geçen yıllarda direkler kesmiyor diye alt bölümden alanlar şimdi üstlere çıkacaklar.

Yalnız taraftar gruplarından biri maratona alınmalı.
Maraton'da ki seyircinin organizesi için bu yapılmalı.

lazzist
15.04.2009, 23:11
valla sizi bilmem ama kombine mis gibi sıkıntı yok bişi yok son 5 dk önce maçına rahat girersin yerin belili sağında solunda kimlerin olduğunu bilirsin sohbetini yaparsın maçını izlersin yemeğini yersin keyfini çıkarırsın maç izlemek böyle bişi keyif neden bu işi bilet alma derdine düşerek berbat ediyimki neymiş bilet kalmamış neymiş bilet kuyruguymu bide arkadaşlar elalem kombine satmak için yırtınmalarına rağmen satamazken sizde diyorsunuz sınır koyalım hayret bişeysiniz, satılsın hepsi satılsın dünyanın her yerinde böyle, siz sannediyorsunuz bilet olarak satılsa herkes bağıracak 6 senedir giderim bu maçlara düzenli ben böyle bişey göermedim yok yani hep boş tribünlere oynadık

şunu kabüllenmek lazım dolu tribünler görmek istiyorsak kombine şart en az %70 oran lazım yoksa deriz burdan insanlar niye stada gidmiyor diye

hayal kurmayalım bizim taraftarımız hiçbir zaman düzenli bir şekilde toplu olarak bağırmadı

Rahman Gümüş
15.04.2009, 23:49
Bu sene ki gibi olacaksa olmasın kombine falan... Bilet çıksın bizim stadımız yine dolar...

POYRAZ
16.04.2009, 03:54
Eger bütün stad kombine olursa hapi yuttugumuzun resmidir.
Sezon basinda 20 küsür bin kombine satildiginda sevinmistim.
Tabi kisa süre sonra malum sebeplerden ötürü sevincimiz kursagimizda kaldi.

Faik Yılmaz
16.04.2009, 09:04
Önümüzdeki 100 ytl değil 10 ytl bile olsa kale arkasından kombine almayacağım.....

giderim kahvede sigara kokuları arasında maç izlerim daha.....

yanlış anlaşılmasın. tribün mükemmel yapılmış sahaya çok yakın ama....

maç boyunca oturunda maç izleyeceğim diyenlerden.....

insan şekline bürümüş sürü psikolojisiyle saldıran içlerinden gram delikanlılık olmayan kadına bile el kaldııacak kadar aşağılaşmış kendilerine hayvan denilmesi hayvanlara hakaret olacak canlılardan......

90 dakika boyunca yanlarında önlerinde bayan olmasına aldırmadan en gaiz küfürleri edenlerden.....

bıktım usandım artık....

dediğim gibi güzel bir yerden grupça kombine alınırsa olabilir ama yanlız ve kale arkası olursa şahsım adına kombine almayacağım...... bedava bile olsa....

Mehmet Zeki
16.04.2009, 09:11
Önümüzdeki 100 ytl değil 10 ytl bile olsa kale arkasından kombine almayacağım.....

giderim kahvede sigara kokuları arasında maç izlerim daha.....

yanlış anlaşılmasın. tribün mükemmel yapılmış sahaya çok yakın ama....

maç boyunca oturunda maç izleyeceğim diyenlerden.....

insan şekline bürümüş sürü psikolojisiyle saldıran içlerinden gram delikanlılık olmayan kadına bile el kaldııacak kadar aşağılaşmış kendilerine hayvan denilmesi hayvanlara hakaret olacak canlılardan......

90 dakika boyunca yanlarında önlerinde bayan olmasına aldırmadan en gaiz küfürleri edenlerden.....

bıktım usandım artık....

dediğim gibi güzel bir yerden grupça kombine alınırsa olabilir ama yanlız ve kale arkası olursa şahsım adına kombine almayacağım...... bedava bile olsa....

Aynisi bende de olmustu. 2 sene once Kapali da otururken babam ve kardesimle. Arkamda bir abi vardi ama adam gol attigimizda bile kufur ediyordu. Sonra bir macta daha. Stad operatorlerinden Bordo deniliyor herkes mavi diyor yanimda biri; boyle sey olurmu falan filan. Adam kolunu kirdi sonra. Butun orasi kan oldu? Niye eliyle tasa vurmus...

krdnz
16.04.2009, 09:39
Gruplar birleşip tek vücüt olsun biz burdan maddi destek sağlayalım alsınlar kombineleri.

Maraton gümbür gümbür olsun.

Çok mu zor?

Bizde burdan maç izlerken tribünlerin sesi niye çıkmıyo,bak abi avuç gsli daha çok bağırıyor diye hayıflanmayalım.

bordo61
16.04.2009, 10:49
Böyle bir fikir vardı ama kötü sonuçlar sonucu kaldırıldı

toksoy61
16.04.2009, 11:30
Kale arkalarına sadece gruplara bilet satılmalı. Gruplar dışında kalanlar ise kombine olmamalı. yıl içinde maça gelmek isteyenler burdan alıp takımını destekler. kale arkalarında 40-50 yaşında adamın işi olmamalı.
bu sene ayrıca valiliğe bilet verilmemeli. memur adamlar zorunluluktan bilet alıyorlar yada beleş bilet alıp maça geliyorlar. trabzonspordan bi haber adamlar maça geliyor hatta trabzonsporu tutmayan memurlar maça geliyor. o yüzden valilik bu sene işe karışmasın diyorum. maratonda kombine parasını verip bilet alabilecek grup varsa olabilir.

AKSOY_61
16.04.2009, 11:42
bence kale arkaları kesinlikle taraftar gruplarına verilmeli.böylece bu iki tribündeki sorun çözülür.
diğer iki tribünde ise bunlardan da destek gelmesi için bazı bölümlere 35 yaş sınırı koyulmalı.yani 35 yaşına kadar olanlar bi yere 35 yaş üstü bi yere.

bir de ben ben şunu anlamıyorum konbinenin takım açısından parayı bi kerede sezonun başında almanın dışında ne getirisi var.
kombineler sudan ucuza gidiyor neredeyse normal biletin fiyatı daha yüksek olmaz mı?
ayrıca zaten transferler felan uzun vadeli kredilerle felan yapılmıyor mu bunlar konbine değil de sezon boyunca bilet satışlarından da ödenebilir gibi geliyor bana.

kombinesi olan adam stad kendinin sanıyor buna deli oluyorum ben.

Sezgin61ts
16.04.2009, 12:23
Arkadaşlar önümüzdeki sezon kale arkaları 2 kat olacak tüm statın üzerleri kapatılacak demi ktü de proje felan çiziliyodu bunun için....

Kazım Uzunboy
16.04.2009, 12:26
Henüz söylenen birşey yok. Sadece projeler çiziliyor ve inceleniyor.

Sezgin61ts
16.04.2009, 12:28
Henüz söylenen birşey yok. Sadece projeler çiziliyor ve inceleniyor.

Ama olacak avrupa kupalarına katılırsak kapalı park yeri felanda olması gerekiyo sanırım statta

Kazım Uzunboy
16.04.2009, 12:32
Konuyla ilgili başlık burada ;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8165

Mustafa ÖZDEMİR
16.04.2009, 20:32
inşallah 2 kat olur kale arkaları ve sadece gruplara verilir

Keleşoğlu
16.04.2009, 22:32
maratona 45 yaş üstü yasaklansın .. hepsi kapalıya :D

Ali Yerlikaya
16.04.2009, 22:36
Evet yaaa bu kombine olayi hic hosuma gitmiyor maalesefk atesli genc ve dinamik taraftarimiz nakit sikintiis cekdigi icin en iyi ihtimalle kale arkasini alabiliyor ve tek isliyen blümnde orasi yani.
Biseyler yapmak lazim cogu abiler tiyatro seyretmeye gidiyor sanki yani stadyumdaki yapilanmayi cok etkiliyor kombine isi bence aceleci davranmaya gerek yok.

only ts
16.04.2009, 22:38
haa stat full kombıne olmus ha stat bombos olmus ıkısıde aynı ama ben 2. sını tercıh ederım en azından futbolcular stress altında oynamazlar .....bızdekı kuru kalabalık icraat yapmayan herkesın teknık dırektor oldugu boş bır kalabalık yada kısacası tıyatro ..

Burak_52
17.04.2009, 01:04
ah be şöyle paralı pullu birisi olsaydım varya stadın %90 nın kombinesini alır gençlere dağıtırdım
o zaman kalıyomu bakalım çarşı marşı

Mustafa ÖZDEMİR
18.04.2009, 10:34
ah be şöyle paralı pullu birisi olsaydım varya stadın %90 nın kombinesini alır gençlere dağıtırdım
o zaman kalıyomu bakalım çarşı marşı
öyle adamlar var ama sadece çıkarları olduğu zaman devreye girerler