PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir 10 Nisan Daha BMN de Sessiz Sedasız Geldi Geçti

Rıza ÇOLAK
13.04.2009, 23:32
Ya işte böyle.....
Kurda kuşa başlık açan arkadaşlardan maalesef hiçbirisi 10 Nisan ı hatırlamadı...:confused:

İslam Sezer
13.04.2009, 23:35
????
Acaba nedir nedir?

Kaya
13.04.2009, 23:36
Mareşal Fevzi Çakmak'ın ölüm yıldönümü...

Sadece BMN değil... Türkiye unutmuş durumda...

zafer6161
13.04.2009, 23:37
hımmmm,nedirki acaba ???
söylesekmi ;)

Mehdi
13.04.2009, 23:37
Polis Günü.

Şahsen özür dilerim,il dışındaydım diyerek yırtabilirim mi acaba:)

Adil ÖZGÜR
13.04.2009, 23:38
Emekli Polis Memuru olarak ben söyleyeyim.
10 Nisan Polis Günü,
Kimine göre Bayram,
Kimine göre Ayran,
Kimine göre Polis Günü,
22 senede ben ne olduğunu anlayamadan emekli oldum.
Galiba günah keçisi.

zafer6161
13.04.2009, 23:40
Polis Günü.

Şahsen özür dilerim,il dışındaydım diyerek yırtabilirim mi acaba:)

bravo mehdi :rolleyes:

googledemi araştırdın ççç
yanlış o değil,iyi hatırla bakım ;)

İslam Sezer
13.04.2009, 23:42
başlığı açan arkadaşın polis günü için açtığını zannetmiyorum çünkü çok sitemkardı.polis gününden ziyade Mareşal Fevzi Çakmak'ın ölüm yıldönümü için olabilir.
Allah rahmet eylesin hizmetleri mükemmeldi.bugünkü paşaları görünce değeri daha iyi anlaşılıyor.

zafer6161
13.04.2009, 23:44
tarihte bugün 10 nisan,10 nisanda neler oldu

--------------------------------------------------------------------------------

* 1845 - Türk Polis Teşkilatı kuruldu.
* 1919 - Meksika'lı devrimci lider Emiliano Zapata, hükümet güçlerince öldürüldü.
* 1926 - Türk uyruğunda bulunan her türlü şirket ve müesseselerde işlemlerin ve kayıtların Türkçe tutulması zorunluluğuna ilişkin yasa benimsendi.
* 1927 - Binaların numaralandırılmasına ve sokakların adlandırılmasına ilişkin yasa kabul edildi.
* 1928 - 'Türkiye devletinin dini İslamdır' cümlesi, Anayasa metninden çıkarıldı. Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı, yemin ederken 'vallahi' yerine 'namusum üzerine söz veririm' diyecek.
* 1931 - Ankara'da toplanan Türk Ocakları Olağanüstü Kurultayı, Türk Ocakları'nın feshine ve mallarının CHP'ye devredilmesine karar verdi.
* 1950 - Bursa Cezaevi'nde açlık grevine başlayan Nazım Hikmet, sağlık durumu bozulunca gizlice İstanbul'a getirildi. Şair açlık grevini erteledi.
* 1972 - İran'da, 7 şiddetinde deprem meydana geldi. Yaklaşık 5.000 kişinin öldüğü depremde Firuzabat ve Cehrum kentlerinde binalar yerle bir oldu.
* 1974 - Genel af yasa önerisi, TBMM'de kabul edildi.
* 1982 - Kapatılan CHP'nin eski Genel Başkanı Bülent Ecevit, Norveç'te yayımlanan bir gazeteye verdiği demeç gerekçesiyle gözaltına alındı. Ecevit 16 Nisan'da tutuklandı.
* 1998 - Kuzey İrlanda'da 29 yıllık savaşı bitiren antlaşma Belfast'ta imzalandı. Antlaşma, 22 Mayıs'ta referandumla kabul edildi.
* 1999 - Yedi TİP'linin ve DİSK genel başkanlarından Kemal Türkler'in öldürülmesi davalarında gıyabi tutuklu olarak yargılanan Ünal Osmanağaoğlu yakalandı.
* 2002 - Danıştay 10'uncu Dairesi, 'Devlet Sanatçılığı' unvanı verilmesine ilişkin düzenleme içeren yönetmeliği iptal etti.
* 2003 - İzmir'in Urla ilçesinde 5,6 şiddetinde bir deprem meydana geldi.
* 2007 - Pegasus Havayolları'na ait, içinde 178 yolcusu bulunan Boing 737-800 modelli Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçak, hava korsanı tarafından kaçırıldı.

Mareşal Fevzi Çakmak'ın ölüm tarihi 10 nisan değil galiba,:)

Kaya
13.04.2009, 23:45
tarihte bugün 10 nisan,10 nisanda neler oldu

--------------------------------------------------------------------------------

* 1845 - Türk Polis Teşkilatı kuruldu.
* 1919 - Meksika'lı devrimci lider Emiliano Zapata, hükümet güçlerince öldürüldü.
* 1926 - Türk uyruğunda bulunan her türlü şirket ve müesseselerde işlemlerin ve kayıtların Türkçe tutulması zorunluluğuna ilişkin yasa benimsendi.
* 1927 - Binaların numaralandırılmasına ve sokakların adlandırılmasına ilişkin yasa kabul edildi.
* 1928 - 'Türkiye devletinin dini İslamdır' cümlesi, Anayasa metninden çıkarıldı. Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı, yemin ederken 'vallahi' yerine 'namusum üzerine söz veririm' diyecek.
* 1931 - Ankara'da toplanan Türk Ocakları Olağanüstü Kurultayı, Türk Ocakları'nın feshine ve mallarının CHP'ye devredilmesine karar verdi.
* 1950 - Bursa Cezaevi'nde açlık grevine başlayan Nazım Hikmet, sağlık durumu bozulunca gizlice İstanbul'a getirildi. Şair açlık grevini erteledi.
* 1972 - İran'da, 7 şiddetinde deprem meydana geldi. Yaklaşık 5.000 kişinin öldüğü depremde Firuzabat ve Cehrum kentlerinde binalar yerle bir oldu.
* 1974 - Genel af yasa önerisi, TBMM'de kabul edildi.
* 1982 - Kapatılan CHP'nin eski Genel Başkanı Bülent Ecevit, Norveç'te yayımlanan bir gazeteye verdiği demeç gerekçesiyle gözaltına alındı. Ecevit 16 Nisan'da tutuklandı.
* 1998 - Kuzey İrlanda'da 29 yıllık savaşı bitiren antlaşma Belfast'ta imzalandı. Antlaşma, 22 Mayıs'ta referandumla kabul edildi.
* 1999 - Yedi TİP'linin ve DİSK genel başkanlarından Kemal Türkler'in öldürülmesi davalarında gıyabi tutuklu olarak yargılanan Ünal Osmanağaoğlu yakalandı.
* 2002 - Danıştay 10'uncu Dairesi, 'Devlet Sanatçılığı' unvanı verilmesine ilişkin düzenleme içeren yönetmeliği iptal etti.
* 2003 - İzmir'in Urla ilçesinde 5,6 şiddetinde bir deprem meydana geldi.
* 2007 - Pegasus Havayolları'na ait, içinde 178 yolcusu bulunan Boing 737-800 modelli Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçak, hava korsanı tarafından kaçırıldı.

Mareşal Fevzi Çakmak'ın ölüm tarihi 10 nisan değil galiba,:)

Zafer bu site nedir bilmiyorum ama onca tarihi notun içinde Fevzi Çakmak'ın bulunmaması Mareşal'imizin ne derece unutulduğunun bir göstergesidir...

Yazık...

Kaya
13.04.2009, 23:46
2007'de BMN'de hatırlamıştık komutanımızı ama 17 iletilik ilgi görmüştü... Bunun üzerine 2008'de başlık açmamıştım, şimdi olduğu gibi...

Mekanı cennet olsun.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6233&highlight=fevzi+%E7akmak

Selman
13.04.2009, 23:47
başlığı açan arkadaşın polis günü için açtığını zannetmiyorum çünkü çok sitemkardı.polis gününden ziyade Mareşal Fevzi Çakmak'ın ölüm yıldönümü için olabilir.
Allah rahmet eylesin hizmetleri mükemmeldi.bugünkü paşaları görünce değeri daha iyi anlaşılıyor.

Başlığı açan abimiz halen görevli bir polis memurudur.İsmini unuttum bağışlasın:o Yüksek ihtimal başlığı bu yüzden açmıştır.

zafer6161
13.04.2009, 23:47
evet şimdi başka sitelerede baktım,çoğunda bulamadım,ama ölüm tarihini yazınca öyle çıkıyor ;)
Rahmetle anıyoruz ...

Mehdi
13.04.2009, 23:49
Rıza abinin polis olduğunu bilmeyen haliyle haklı serzenişine anlam veremedi:)

Abi bütün polis teşkilatımızın günü kutlu olsun.İyiki varsınız.

Mayls
13.04.2009, 23:56
Polislerimizin günü kutlu olsun.

Mareşalimize Allah'tan tekrar rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

2 yeni bilgi edindim. Birisi önemli bir bilgi ama diğeri çok daha önemli, unutulmaması gereken bir bilgi.