PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TB2L l Beykoz 61 - 71 Trabzonspor l 15.04.2009 l Play Off 2. Tur 2. Maç

Sayfa : 1 2 [3] 4 5

Hüseyin İlkin
15.04.2009, 18:53
Bir ara fark azalıyordu, yine artışa geçmiş. Devamı de gelecek inşallah. Bu iş burada bitmemeli, bitmeyecek.. Daha çok yolumuz var.

Murat'
çanakkale 38-33 önde itü karşısında....

Alihan Ertürk
:tsbayrak: Bordoooooo Maviiiiiiii bekle bizi beko basketbol ligii :D :tsbayrak:

Cagdas Topal
43 -33 öndeyiz
ilk yarı bitti
ismail abi skorları ters söyleyince ben yanlış anladım

abi valla korktum ne yalan söyleyeyim :(

hAtes
15.04.2009, 18:54
niye almamışlar ya gerekçeleri neymiş?
O 50 kişi bile yetmiştir bizi temsil etmeye ama dışardakilerin günahı ne?

bordo61
ne kadar mola biri bu ara birazcık basketboldan anlatsın
hem zaman geçer hemde
artık beko 1. ligte takımımız var ayıp olur bilmemek
mesela bundada taç varmı
korner varmı
ofsaytin olmadığını biliyorum doğrumu
evet en iyi bilen ufak bir bilgilendirme lütfen

Basketbol, bütün dünyada en çok sevilen sporlardan biridir. Türkiye’de futboldan sonra en çok basketbol karşılaşmaları izlenir. Basketbol, 19. yüzyılın sonunda ABD'de oynanmaya başladı. Daha sonra Kanada, Fransa, İngiltere ve dünyanın öteki ülkelerine yayıldı. 1936'da Olimpiyat Oyunları arasında yer aldı.

Basketbol Saha Ölçüsü

Basketbol, çoğunlukla kapalı salonda oynanır. Dikdörtgen biçimindeki basketbol alanının tabanı sert tahtadan yapılır. Alanın boyutları değişiklik göstermekle birlikte, ideal boyutlar 26 m x 14 m’dir. Oyun alanı bir orta çizgiyle ikiye ayrılır. Bu çizginin tam ortasında, orta yuvarlak denen bir daire çizilidir. Basketbol alanının karşılıklı olarak kısa kenar çizgilerinde birer pota bulunur. Pota, kenar çizgisinden 1,2 metre içeridedir ve 1,8 m x 1,2 m boyutlarında bir sac levhadır. Pota üzerinde, yerden 3,05 metre yükseklikte bir sepet vardır. Sepet, 45 cm çapında demir bir çember ile buna asılı, alt kısmı açık, beyaz bir fileden oluşur. Basketbol elle oynanır ve atılan top yukarıdan çembere girip fileden geçerek aşağıya düşünce sayı olur. Basketbol topunun çevresi yaklaşık 75-78 cm, ağırlığı 600-650 gram kadardır.

Kurallar

Basketbol beşer kişilik iki takımla oynanır. Her takımın en çok yedi yedek oyuncusu bulunabilir. Oyuncu, oyunun durduğu herhangi bir anda değiştirilebilir ve oyuncu değiştirmede bir sınırlama yoktur. Genelde takımdaki beş oyuncunun ayrı ayrı görevleri vardır. Her oyuncu atış yapabilir ve karşı takımın hücumu sırasında da savunma yapması zorunludur. Oyuncular alanda, bir orta, iki ileri ve iki savunma oyuncusu olarak yerini alır. En uzun boylu oyuncu, genellikle orta oyuncusu olarak seçilir. Karşılaşma, oyunun ve her devrenin başlangıcında hakemin, topu orta yuvarlakta havaya atmasıyla başlar. Topun, iki takımdan birer oyuncu arasında, iki oyuncunun da sıçrayabileceğinden daha yukarıya atılması gerekir. Top en yüksek noktasına ulaştıktan sonra, iki rakip oyuncu sıçrayarak topu kendi takımına kazandırmaya çalışır. Topu kapan takım paslaşarak ya da top sürerek rakip takımın potasına doğru ilerler. Topa sahip olan oyuncu, takım arkadaşıyla paslaşmadan önce bir adım atabilir. Top sürme, her adımda bir topu yerde sektirerek yapılır. Top sürerek ilerleyen oyuncu durup topu tuttuktan sonra ya pas vermek ya da sepete atış yapmak zorundadır. Yeniden top sürerek oyuna devam edemez, devam ederse "çifte sürme" diye adlandırılan bir hataya yol açmış olur. Her takımın 24 saniyelik hücum süresi vardır.

Oyuncu topu potaya herhangi bir noktadan ve açıdan atabilir. Sıçrayarak topu doğrudan doğruya sepetin içine de bırakabilir. Savunma yapan oyuncu, atış yapanı, faul yapmadan engellemeye çalışır. Topun çemberden girmesine "basket" denir.Üç sayı çizgisi adı verilen yarım dairenin dışından yapılan isabetli atışlar üç sayı kazandırır. Üç sayı çizgisi içinden yapılan atışlar ise iki sayıdır. Sayıdan sonra karşı takım pota altından oyunu başlatır. Kenar çizgisinin dışında topu alan oyuncu, 5 saniye içinde alandaki takım arkadaşlarından birine atarak topu oyuna sokmak zorundadır. Topu alan oyuncunun ise, 8 saniye içinde topu karşı yarı alana taşıması gerekir. Bunu yapamazsa top rakip takıma geçer ve rakip takım topu yandan oyuna sokar. Bir takım topu rakip yarı alana geçirdikten sonra, topu bir daha kendi alanına geri taşıyamaz. Bunu yaparsa bir kuralı çiğnemiş olur.

Faul ve kural çiğneme

Basketbol oyununda fauller kişisel ve teknik faul olarak ikiye ayrılır. Karşı takımın oyuncusunu tutmak, itmek, çelme takmak gibi hareketler kişisel faullerdir. Kişisel fauller de üçe ayrılır. Kasten ve belirgin biçimde yapılmamış faullere olağan fauller denir. Rakip takımın iki oyuncusunun aynı anda birbirine faul yaparsa, karşılıklı faul olur. Bir takımın iki oyuncusunun karşı takımın bir oyuncusuna aynı anda faul yapması da çoklu faul olarak adlandırılır. Fauller, kenar çizgisinden oyuna sokulmak üzere topun karşı takıma verilmesi ya da karşı takımın serbest atışlar kullanması biçiminde cezalandırılır. Kasıtlı faullerde iki serbest atış hakkı verilir. Serbest atışta top çemberden geçerse, atışı yapan takım bir sayı kazanır. Serbest atışları, faul yapılan kişi kendisi kullanmak zorundadır. İki oyuncunun birbirine aynı anda faul yapması olan çifte faulde, top orta yuvarlaktaki hava atışıyla oyuna sokulur. Bir oyunda beş faul yapan oyuncu oyun dışı kalır.

Oyunu geciktirmek, potayı tutmak, sportmence olmayan davranışlarda bulunmak ya da aynı anda oyunda beşten fazla oyuncu bulundurmak gibi durumlarda, hakemler teknik faul verebilirler. Teknik faul için verilen serbest atışı cezasını, karşı takımdan herhangi bir oyuncu kullanabilir. Bu serbest atıştan sonra genellikle atışı yapan takım orta kenar çizgisinden topu oyuna sokar.

Kural çiğneme: Bir basketbol maçında, oyun kurallarına aykırı olan hafif hatalara kural çiğneme denir. Kural çiğneme durumunda top rakip takıma verilir. Serbest atış alanında üç saniyeden fazla kalma, çifte sürme, topu yere vurmadan birden fazla adım atma, topu tekmeleme ya da topa yumrukla vurma, kural çiğnemedir. Topa son dokunan oyuncu, topu alan dışına çıkardığında ya da top kendindeyken sınır çizgisine bastığında da kuralı çiğnemiş olur. Topa sahip olan takım 24 saniye içinde potaya atış yapmak zorundadır. Bu süreyi değerlendiremezse top karşı takıma geçer.

Oyun süresi ve hakemler

Basketbol karşılaşmalarını, iki ya da üç orta hakem, bir sayı hakemi, bir 24 saniye hakemi ve bir de saat hakemi yönetir. Bazen sayı hakemine bir yardımcı eşlik eder.

Basketbol karşılaşması, genellikle 10’ar dakikadan oluşan 4 periyottan ve 2 devreden oluşur. İki devre arasında 15 dakika ara verilir. Beraberlik durumunda beşer dakikalık uzatma devreleri oynanır. Topun kurallara uygun olarak oyuna girmesiyle ve bir oyuncunun topa değmesiyle karşılaşma saati işlemeye başlar. Herhangi bir nedenle oyun durduğunda, saat de durur. Hakemin kolunu yumrukla yukarı kaldırması faulü işaret eder. Açık elin ortasına dikilen işaret parmağı ise mola istendiğini gösterir. Mola, bir takımın koçunun istediği kısa aradır. Koç takımının oyuncularına taktik vermek için mola alır. Takımlar bir maç sırasında toplam altı mola (1.devre 2. üç mola ve 3.devre 4. üç mola)alabilir. Maç uzaması durumunda, her uzatma devresinde takımlara birer mola hakkı daha verilir.4 saniye arasında topu elinde tutamaz. Çünkü 3 saniyeyi geçerse maç baştan oynanır hangi takımın elindeyse o takım sayı kaybeder.Nba de ise periyotlar 12'şer dakikadan oluşur.

Akif Gür
ne kadar mola biri bu ara birazcık basketboldan anlatsın
hem zaman geçer hemde
artık beko 1. ligte takımımız var ayıp olur bilmemek
mesela bundada taç varmı
korner varmı
ofsaytin olmadığını biliyorum doğrumu
evet en iyi bilen ufak bir bilgilendirme lütfen

bu oyun biraz entel oyunu önce...en ufak bi dokunma faul...top oyundan çıktımı top oyuna çıktığı yerden taç atışı gibi sokulur ama topu belli bir kurala göre atmassın 5 saniye içinde hoplaya zıplaya istediğin gibi atarsın...korner filanda yok...

zafer6161
şimdi bu zafer kardeşinizi kırmassınız dimi hayde hep beraber bu tff mail atalım sivas maçını pazara aldıralım

burdan devam :D

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=13615

KemalEROĞLU5961
Bugüne kadar 3. periyotları hep kötü oynadık, aman diyim çocuklar, rehavet yok, getirin şu seriyi Trabzon'a...

Erdem Keser
15.04.2009, 18:55
İ.T.Ü 'nün ilk maçının skorunu bilen var mı?

Cagdas Topal
15.04.2009, 18:55
şimdi bu zafer kardeşinizi kırmassınız dimi hayde hep beraber bu tff mail atalım sivas maçını pazara aldıralım

abi pazara degil de cumartesi aksamına alınsın mac pazar sart degil :D

Badaloğlu
15.04.2009, 18:56
Valla bu işe en çok Saner Ayar sevinecek.Apdi İpekçi'deki yenildiğimiz maçta onun pota arkasında hakemlerin yanlış kararlarından sonra verdiği tepkileri görünce, şaşırmıştım.Beyfendi bir adam gitmiş, yerine sinirden ne yapacağını bilmeyen bir adam gelmişti.Korktuk bir şey olacak ona diye...

Maç sonrası ise efkesini hakemlerden iyice almişti.O hakem odasının dili olsada konuşsa :D

Akif Gür

seni kıracağıma kafamı kırarım abi...

zafer6161
abi pazara degil de cumartesi aksamına alınsın mac pazar sart degil :D

olmaz kardeşim,bana uymaz, :D

OnOuR
arkadaşalr 50 tane taraftarımız var içerde,hepsini polis çemberi içine almışlar,içeriye parca parca zar zor girmişler,dışarda 150 ye yakın taraftarımız kalmış,,yani anlayacağınız çok kötü muammele görmüşler

Bu ne terbiyesizliktir böyle yaa...

bordo61
Basketbol hakkında bir bilgilendirme yukarda Alıntıdır :D

Murat'
15.04.2009, 18:57

ilk maçı itü almıştı...skor önemli değil....:cool: 46-40 yeniliyor itü şu anda...

Özge
15.04.2009, 18:58
Valla bu işe en çok Saner Ayar sevinecek.Apdi İpekçi'deki yenildiğimiz maçta onun pota arkasında hakemlerin yanlış kararlarından sonra verdiği tepkileri görünce, şaşırmıştım.Beyfendi bir adam gitmiş, yerine sinirden ne yapacağını bilmeyen bir adam gelmişti.Korktuk bir şey olacak ona diye...

Maç sonrası ise efkesini hakemlerden iyice almişti.O hakem odasının dili olsada konuşsa :D
Koltukları tekmeliyordu Saner Ayar sinirden:D

KemalEROĞLU5961
15.04.2009, 18:58

İTÜ kazanmıştı Bornova gibi... Açıkçası Çanakkale Belediye evinde kazansa bile son maçta İTÜ evinde bu işi bitirecektir. Yalnız İTÜ'nün ve Bornova Belediye'nin bugün kaybetmeleri serilerinin uzamalarına neden olacağından onları bir nebze yoracaktır...

Çetin
15.04.2009, 18:59
adil olmayan hakemler, taraftarımıza yasa dışı davranışlar, oyunlar oyunlar oyunlar...

şu beykozu yenelim , haydi çocuklar

Badaloğlu
15.04.2009, 19:01
İTÜ kazanmıştı Bornova gibi... Açıkçası Çanakkale Belediye evinde kazansa bile son maçta İTÜ evinde bu işi bitirecektir. Yalnız İTÜ'nün ve Bornova Belediye'nin bugün kaybetmeleri serilerinin uzamalarına neden olacağından onları bir nebze yoracaktır...

İTÜ'de 2 tane adam var.Birisi İbrahim Kutluay, Diğeri Harun Erdenay... O yüzden İTÜ buraya kadar boşuna gelmedi.Geçen maçta sadece bu iki oyuncunun attıkları basket toplamı 50 idi:eek:

Emirhan Makul
Dinlemek için grafiğe tıklayınız ..

http://agacsevenkoyu.com/images//selamigrpnaron6akg0.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

Dinlmek Gerek Kopuyoruzzz...

Cagdas Topal
olmaz kardeşim,bana uymaz, :D

ozaman baska :D zaten biz kıbrıstan gelemeyiz :( pazara alınsın da siz gidin :D

Küçükalioğlu
ara sıra televizyonda denk geliyorum basketbol maçlarına bir maçta baktım spiker dediki hucum faulu dahada seyretmiyorum :D bünyeme aykırı ama hem Trabzonspor hemde çocukluk arkadaşım Umut Tınay olunca işin içinde olay değişiyor.

bestrafer
Aslında Beykoz'un sert oynamasından başka bir yeteneği yok. İlk maçta pisi pisine kaybetmiştik. İlk yarı 10 fark mükemmel. Tabi bunun 3. ve 4. çeyrekleri de var. Eğer rehavete kapılmadan aynı hevesle oynarsak ve ilk maçta yaptığımız hatalara düşmezsek maçı kazanabiliriz.

Murat'
15.04.2009, 19:02
İTÜ'de 2 tane adam var.Birisi İbrahim Kutluay, Diğeri Harun Erdenay... O yüzden İTÜ buraya kadar boşuna gelmedi.Geçen maçta sadece bu iki oyuncunun attıkları basket toplamı 50 idi:eek:

Şu anda da 53-48 öndeler ve ikisi toplam 28 sayı atmışş...İbrahim 18 Harun 10 sayı....İlk periyotta çok etkisizdi ama ağırlığını koymaya başladı...

Cagdas Topal
15.04.2009, 19:02
Aslında Beykoz'un sert oynamasından başka bir yeteneği yok. İlk maçta pisi pisine kaybetmiştik. İlk yarı 10 fark mükemmel. Tabi bunun 3. ve 4. çeyrekleri de var. Eğer rehavete kapılmadan aynı hevesle oynarsak ve ilk maçta yaptığımız hatalara düşmezsek maçı kazanabiliriz.

aynı oyuna devam edersek kazanırız :)

bordo61
15.04.2009, 19:03
Ben karadeniz oyunlarında sevdim basketbolu süperdi ya hele bir rusya maçı vardı resmen seyirci alıyordu maçı ama olmadı

DKaraduman

Yok yok aldırmayalım. O sırada ben uçakta oluyorum. Cumartesi iyidir iyi :D

Emirhan Makul
Dinlemek için grafiğe tıklayınız ..

http://agacsevenkoyu.com/images//selamigrpnaron6akg0.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

Dinleyelim Dinletelim.........

Selami Gürpınar
Radyo BMN' yi Media Player yada Winamptan dinlemek için,

http://radyo.bordomavi.net:8000/listen.pls

bordo61
15 dk bitmedi mi

Cagdas Topal
Şu anda da 53-48 öndeler ve ikisi toplam 28 sayı atmışş...İbrahim 18 Harun 10 sayı....İlk periyotta çok etkisizdi ama ağırlığını koymaya başladı...

ibrahim kutluay itü demi :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Berk Akçay
15.04.2009, 19:04
Ben karadeniz oyunlarında sevdim basketbolu süperdi ya hele bir rusya maçı vardı resmen seyirci alıyordu maçı ama olmadı

Kesinlikle...

bench
takımımız 2.yarıya da iyi başladı ve anda 34-51 öndeyiz 3.ceyrek 7:02

tsburak08
gelişim koleji:36 bornova:41

zafer6161
15.04.2009, 19:05
arkadaşlar maçta galiba olaylar var ismail abinin sesi zırıltıı çıkıyor

49 -34 öndeyiz

buarada beykoz taraftarı burası leş gibi hamsi kokuyor bağırıyordu :hırr

Cagdas Topal

tesekkürler bench :cool:

Akif Gür

müthiş haber bu

Akif Gür

49 -34 öndeyiz

bu tezahüratın cevabını illaki vermiştir bizimkiler:D

bordo61
Kesinlikle...

O maçta ordamıydınız ben unutamıyorum gerçek bir basketbol seyircisi vardı baskıdan ruslar bayağı süre basket atamadı fark kapanır gibi oldu bi ara ama sonra bizimkilerde atamayınca maçı kaybettik

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 19:06
rahat alacağız bence .

Mehmet Zeki

49 -34 öndeyiz

Abi kavga cikmasa macta...

Bekir
elersek rakip itu mü olcak??
bu mactan sonra 2 takım daha mı elememiz lazım

macka61
maçı takip edebileceğimiz link verebilirsiniz

bordo61

49 -34 öndeyiz

Adam olsunlar

Cagdas Topal

49 -34 öndeyiz

şerefsizler :( bi olay olmadan bizimkiler sag salim evlerine ulassa bari :( ben polislere de güvenmiyorum

a d bacan
bilğilendirmeler için çok teşekkür ederim
arkadaşlar
öğreneceğiz sayenizde

Sinan Ayaz
bizim takım rolantiye almadıgı sürece bu maçı kaybetmez

İHSAN
15.04.2009, 19:07
Beyler, sık sık skor güncellemesi yapabilir miyiz? Sayfa çok yoğun ve bu yüzden skor arkada kalıyor.

bu arada biz yenersek ya da yenilirsek risk ve avantajlarımız nedir?

bordo61

Link yok zafer abiyi takip edin

49 -34 öndeyiz

tsburak08
link varda o linkte sadece bizim maçı vermiyor

Cagdas Topal
elersek rakip itu mü olcak??
bu mactan sonra 2 takım daha mı elememiz lazım

4 lü final ligi olacakmıs öyle söylediler bana da

Abdülkadir Kılıç
İTÜ ve Bornova kendilerini göstermeye başladılar.

Hasan61
15.04.2009, 19:08

49 -34 öndeyiz

güzel sinirlenmeye başladılar saçmalamaya ve hataya devam edeceklerdir
biz bu tahriklere kapılmayalım yeter

Hasan ZAİMOĞLU
off ya sitede ndn yok ki

Çetin
link yok arkadaşlar. maçı şu an gsm!den takip ediyoruz :) tabi sadece bizim maçın yayınlanamamasına şaşırdık mı? hayır. neden şaşıralım. her türlü oyun çirkeflik bize reva nasılsa.

Berk Akçay
biz şayet Beykoz'u elersek rakibimiz kim olacak bilgisi olan var mı ?

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 19:09
bişe olmaz korkmayın .

Berk Akçay
link yok arkadaşlar. maçı şu an gsm!den takip ediyoruz :) tabi sadece bizim maçın yayınlanamamasına şaşırdık mı? hayır. neden şaşıralım. her türlü oyun çirkeflik bize reva nasılsa.

gsm ne çetin nereden takip ediyorsun anlamadım :)

Çetin
Beyler, sık sık skor güncellemesi yapabilir miyiz? Sayfa çok yoğun ve bu yüzden skor arkada kalıyor.

bu arada biz yenersek ya da yenilirsek risk ve avantajlarımız nedir?

yenersek 3. bir maç oynayacağız beykoz ile. daha sonra da 4 takım, play-off mücadelesi yapacak. ilk 2 sırayı alan takımlar beko 1. lige çıkacak.

Özge
Berk 4 takım kalacak ya 4'lü lig olacak.

Cagdas Topal

tur atlayan 4 takım final four u olusturacak ilk 2 yi alanlar cıkacakmıs bana da öle söylediler

Mehmet Zeki
15.04.2009, 19:10
Bir sorundan kaynakli talebiniz sunucu tarafindan islenemiyor!
Olasi sebepler arasinda;

Sunucunun baglanti yogunlugu,
Ulasmaya calistiginiz sayfada teknik bir sorun,
Sunucunun bakimda olma ihtimalleri olabilir.

Sorunun cozumu icin, lutfen talebinizi kisa bir sure sonra tekrar gerceklestiriniz!
TBF Ligler Direktorlugu

Galiba site kilitlendi.

anakonda09
4 lü final var daha sonra 3 maç yapacağız ilk 2 beko basketbol ligine çıkacak

bordo61

Rakip yok sanırım 4 takımlık lig işileyecek ilk iki çıkacak alınan bilgiler böyle

Berk

Beykoz'u elersek 4'lü finale kalıyoruz.4'lü finalde büyük ihtimalle Tofaş, Bornova ve İTÜ ile karşılaşacağız.her takımla ikişer kez oynayacağız.İlk 2'ye girersek TBL'deyiz..:)

Murat'

dörtlü final grubu var ona kalacağız....ordaki her takımla iki maç yapacağız...bu takımlar büyük ihtimalle tofaş,itü ve bornova olacak....ilk ikide yer alırsak beko basketbol ligindeyiz...

zafer6161
37-55

3. periyotta son 3 dk

Çetin
gsm ne çetin nereden takip ediyorsun anlamadım :)

telefondan takip ediyorlar ya ona istinaden söyledim :)

Berk
15.04.2009, 19:11
37-55

3. periyotta son 3 dk

Var mı arttıran?:D

zafer6161
ben bi sigara içimde gelim :D

tsburak08
hadİ gelİŞİm 43-45

Akif Gür
37-55

3. periyotta son 3 dk

müthişiz müthiş:D

Badaloğlu

Bende 1980'li yıllarda TRT'de yayınlanan ''Beyaz Gölge'' adlı dizi ile sevmiştim.Tıpkı tüm Türkiye'nin sevdiği gibi...

O yıllarda her mahallede basket potaları kuruluyordu, okullarda özellikle basketbola çok büyük bir ilgi vardı.1990 yıllarda ise Boston Celtıcs ve Los Angelas Lakers öne çıkıyordu. Bende Lery Bört hayranıydım. Tabi Los Angelas'da idolümüz ise Kerim Abdül Cabbar'dı.Bu ikili muhteşemdi...

leavemealone
Son durum nedir acaba ?

bordo61
37-55

3. periyotta son 3 dk

18 fark güzel devam

playa
İnşaalah alırız maçı

Cagdas Topal
37-55

3. periyotta son 3 dk

süper oldu :D tesekkürler zafer abi , ne dersin trabzonda 3. mac olacak gibi :p

Murat'
15.04.2009, 19:12
37-55

3. periyotta son 3 dk

ooo süper süper böyle devam çocuklar.....

Can
Bordooooooooooooooo :)

Recep Alkan
arkadaşlar 54-34 galibiz.

kaynak gamze bal :)

mehmetdoğan
yayın var mı nerden biliyosunuz skoru?

Kazım Uzunboy
Süper gidiyormuşuz, maçı nereden takip edebiliriz ? :)

MAAAVVİİİİİİİİİİİİİİİİİ

a d bacan
15.04.2009, 19:13
3. periyotta 20 fark istiyorum altını kabul etmem:rolleyes:

Badaloğlu
Burası MİS gibi HAMSİ kokuyor:D

playa
Hayde Uşaklar

hakankurt1967

49 -34 öndeyiz

yedİremİyorlar.maÇ baŞlamadan yaptiklari pİslİklere Şİmdİ taraftarlarida eklendİ.saĞolsun oyuncularimiz maÇ sonun da bİr kolbasti oynarda aĞizlarinin paylarini alirlar...

Mehmet Zeki
Bordooooooooooooooo :)

Maaaaaaaaaavvvvvvvvvvvvvvvviiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

Murat'
arkadaşlar 54-34 galibiz.

kaynak gamze bal :)

ooo bu daha da güzel......:D:D:D:D:D:D

Travelair
..............

bordo61
yayın var mı nerden biliyosunuz skoru?

Süper gidiyormuşuz, maçı nereden takip edebiliriz ? :)

MAAAVVİİİİİİİİİİİİİİİİİ

Zafer abiden öğreniyoruz

ahmetuzun12
başlıkta 112 aktif üye var

yürü be bordo mavi

Mustafa ÖZDEMİR
harika oldu bu.trabzonda ezerek yenecez inşallah

zafer6161
arkadaşlar skor ve dakika veriyorum bi dk ;)

OnOuR
Çok güzel yaa.. Sonuna kadar bu şekilde gidelim inşallahh.. ;)

bordo61
15.04.2009, 19:14
vay 20 sayııı

Çetin
haydi çocuklar bozmayın hiç.

34-54

Hüseyin İlkin
Ooooo skor çok iyi :)

bordo61
15.04.2009, 19:15
Bu Konuyu 119 Aktif Üye Görüntülüyor 119

Rekora gidiyoruz :D

Dk ve skor için bekliyoruz

Recep Alkan
biz bu takıma nasıl 1 fakla yenilmişiz anlamıyorum ki ???

onur-ts
işte buuuu..
beykozu eziyoruz.3. maçta Trabzonda seriyi 2-1 yapıp geçeceğiz.
bordooooo-maviiiiii

Cagdas Topal
Burası MİS gibi HAMSİ kokuyor:D

hamsi :D canım cekti valla mangal mı yapsak :D

.....
15.04.2009, 19:16
Bu maçı alacaz başka yolu yok!!!

Sinan Ayaz
bu iş 3 maça kaldı gibi gözüküyor insallah 4lü finale çıkıp bornovadan intikam alıcaz 2 yıldır basımıza musallat oluyolar

tsburak08
Gelişim Koleji:47
Bornova Belediye:45

Dayan gelişim..

Kazım Uzunboy
4. periyotta farkı daha açarız bence. :)

Mustafa
Bu maçı Trabzon'a götürdük mü tur kesin bizimdir.

Hüseyin İlkin
Beykoz'luları görmek isterdim şimdi :p:)

bordo61
Gelişim Koleji:47
Bornova Belediye:45

Dayan gelişim..

İlk maçı bornova almadı mı

Berk Akçay
15.04.2009, 19:17
Bu Konuyu 124 Aktif Üye Görüntülüyor 124 (124 Üye ve 0 Misafir)
Rekor git gide artıyor :)

Badaloğlu

Hakem faktörü Recep... O maçta çok aleyhimize teknik ve kasti faüller çalmışlar.Ama bu maç için basketbolcular için doping etkisi oldu haliyle.Trabzon'da salon o gün çok güzel bir atmosferi varmış.İnşaallah bu lige çıkarız.Trabzon'da zaten 5.000 kişilk kapalı spor salonu yapılıyormuş...

Mustafa ÖZDEMİR
saner ayarı dinlemedin galiba.zorla maçı beykoza verdi hakemler

Mehmet Zeki
47-47 oldu gelisim-bornova macinda.

unique
Trabzonspor ve Beko Basketbol Ligi çok şık duruyor; yıllardır hayalini kurduğum bir olay. Basketbol ligine de müthiş renk katarız; buna eminim:)

Murat'
maçın skoru ne yaaaaa....

mehmetdoğan
takip etmediğim için bilgim yok arkadaşlar yenince ne oluyo beko ligine mi çıkıyoz:mad:

Abdülkadir Kılıç
15.04.2009, 19:18
Biraz daha bekleyelim daha ne olacağı belli değil.

Berk
Gelişim Koleji 47-47 Bornova / 3.periyot sonucu..

Fatih Solmaz
http://212.174.96.214/TBF/netcasting/

Bir tek bizim maçı vermiyor adiler.

Kazım Uzunboy
Beko ligine çıkmaya biraz daha var.

Yenince seriyi 1-1' e getiriyoruz. Trabzon'da bir maç daha yapıp turu geçeceğiz.

Mertcan
hadi gelişim yen şu ezeli rakibimizi(:D) ya ....

bordo61
47-47 oldu gelisim-bornova macinda.

bornava maçına gitmiştim basketbolun feneri gibiler bu kadar çirkef bir takım çıkarken el hareketleri fln yapmışlardı bize neyse konuyu dağıtmaya gerek yok onlarda verecez derslerini

Mustafa ÖZDEMİR
yenersek 3. maç var ondada yenersek 4 lü finaller var

Berk
15.04.2009, 19:19
Dakika ve skor alalım..:)

Emre B.
Zafer Abi ses ver.Bitti mi 3. periyot?

playa
Hayde Uşaklar

bordo61
Bu Konuyu 124 Aktif Üye Görüntülüyor 124 (124 Üye ve 0 Misafir)
Rekor git gide artıyor :)

Bu Konuyu 127 Aktif Üye Görüntülüyor 124 (127 Üye ve 0 Misafir)

661 kişiye kadar yolumuz var :D

Mustafa ÖZDEMİR
15.04.2009, 19:20

bizim maçın skoru cihazlarını mı patlattı ne

Murat'
Bu Konuyu 135 Aktif Üye Görüntülüyor 135 (135 Üye ve 0 Misafir)

Mustafa K. Demirbaş
dükkanda net bağlantısı koptu :(
ben eve geldim Zafer az sonra skoru bildirirse bende yazarım);
yada o bi yerden yazar

Recep Alkan
3. periyot sonucu 46-59 öndeyiz arkadaşlar.

fark biraz azalmış gibi duruyor ama 4. periyotta açarız gene.

bu arada hakemler konusunda herhangi bir sıkıntı yokmuş. hakkaı ile maç yönettikleri sölendi. umarım bozmazlar.

bordo61
15.04.2009, 19:21
3. periyot sonucu 46-59 öndeyiz

Gökçebey
Son periyod başlamak üzere

Skor 46-59

İHTİLALL
131 ÜYE :Adını anmak istemediğim bazı kulüplere kapak olsun,şunları bir daha anmayın Allahaşkına!

bordo61
Bu Konuyu 144 Aktif Üye Görüntülüyor 144 (144 Üye ve 0 Misafir)

Vavvv

tsburak08
İlk maçı bornova almadı mı
evet..bu maç çok önemli eğer bornova alırsa kesin çıkıyolar

Cagdas Topal
3. periyot sonucu 46-59 öndeyiz arkadaşlar.

hangisi dogru ?

düzeltmişsiniz 40-59 yazıyordu da :D

x_man
bizim maçı neden canlı anlatmıyorlar

TS-FAN
Böyle devam edersek bu işi bitireceğiz.Fark olursa psikolojik olarak da bitecek rakip.

:tsbayrak::tsbayrak:

playa
Arkadaşlar skor ne durumda karar verin

Murat'
15.04.2009, 19:22

güzel sayılır ama farkı daha da açmamız lazım...son periyotta hep rehavete kapılıyoruz nedense...

Mustafa ÖZDEMİR
fark kapanmış biraz

Berk
Güzel güzel.Fark 10'dan aşağı düşmesin yeter..;)

playa
46-59 öndeyiz resimi site 3.periyot bitti

Erbay
Yeniyoruz oleyyy :)

tsburak08
hangisi dogru ?

düzeltmişsiniz 40-59 yazıyordu da :D
çağdaş ikiside aynı şeyi söylemişler:D

Berk Akçay

Salonda interneti kesmişle federasyon bile maçıveremiyor yok böyle birşey...

leavemealone
Futbolda alisigizda bari su basketbol 2 liginde rahat birakin bizi .. Adi federasyon ....

Mertcan
15.04.2009, 19:23
Pertevniyal :87-88: Tofaş

Çanakkale Bel. :58-67: İ.T.Ü.

Gelişim Koleji :49-49: Bornova Bel.

Mustafa K. Demirbaş
59-48 öndeyiz....

Murat'
Bu Konuyu 143 Aktif Üye Görüntülüyor 143 (143 Üye ve 0 Misafir)

rekor olacak rekor....

Mehdi
Bunlar görevlileri de içeri almamışlardır Allah bilir.Maç yayın listesinde var da tabela işlemiyor.Vardır bir hinlik.

Hekimoğlu
hangisi dogru ?

düzeltmişsiniz 40-59 yazıyordu da :Dikisi de. :)

Sefa
Biz tamamıyla deplasman takımıyız :D

playa
Çokiyi gidiyoruz Nazar değmesin.

Kaan
Pertevniyal 87 - 88 Tofaş
Çanakkale 58 - 69 İTÜ
Gelişim K. 51 - 52 Bornova

Murat'
15.04.2009, 19:24
59-48 öndeyiz....

nedir bu yaaaa fark kapanıyorr.....:mad::mad:

bordo61
59-48 öndeyiz....

Gör burayı TBF GELİYORUZZ

Kazım Uzunboy
Biz tamamıyla deplasman takımıyız :D

Kesinlikle, bu nedir yahu. :)

Hüseyin İlkin
Geçen maçtaki sayı kısırlığımızı yaşamıyoruz, maçın gidişatı serinin Trabzon'a geleceği yönünde. Çok güzel..

.....
Son periyot kaldı.hadi uşaklar. artık bu saatten sonra maç verilmez. ve sizin veermeyeceğinizi biliyoruz. Allahın izniyle alacaz b,u maçı

Koray
Arkadaşlar yanlış anlamayın da biz sitede kaç kişi olup olmadığını görüyoruz ikide bir yazıp durmayın merak eden alt tarafa bakar zaten...

Alihan Ertürk
burası mİs gibi hamsİ kokuyor:d

uyy aha trabzon :d:d

Hamdi Karamahmutoğlu
15.04.2009, 19:25
Hadi Uşaklar.
Sıkın dişinizi.
Üstesinden geliriz Beykoz'un.

Mertcan

Çanakkale Bel. :60-69: İ.T.Ü.

Gelişim Koleji :51-52: Bornova Bel.

leavemealone
Hoca mola almali sogutsun biraz rakibi . yoksa iyice azalcak fark .

diaspora6161
hadi 61 . sayı

playa
Şampiyon Trabzon'um Oleyyy :tsbayrak::tsbayrak:

Hüdai Pervaneli
Bu maci alicagiz Insallah

Kaan
149 üye oldu. :D

Yasin T.
15.04.2009, 19:26
son skorlar

Pertevniyal :87-88: Tofaş (bitti)

Çanakkale Bel. :60-71: İ.T.Ü.

bench
beykoz son ceyrekte iyi oynamaya başladı su anda 51-61 öndeyiz ve 7 dakika var ,beykoz oyunun sonlarına doğru bizi yakalayabilir ancak takımımız cidden iyi savaşıyor ve galibiyete yakın olan taraf biziz

Hekimoğlu
Arkadaşlar yanlış anlamayın da biz sitede kaç kişi olup olmadığını görüyoruz ikide bir yazıp durmayın merak eden alt tarafa bakar zaten...
150 üye kayda geçsin ama değil mi. :)

Hüdai Pervaneli

Çanakkale Bel. :60-69: İ.T.Ü.

Buarda Tofas Maci bitti Final gurubundalar

Mertcan
Pertevniyal :87-88: Tofaş-----------> Bitti.

Çanakkale Bel. :60-71: İ.T.Ü.

Mustafa ÖZDEMİR
beykoz trabzonda neye uğradığını şaşıracak

Murat'
15.04.2009, 19:27
itü de çıktı sayılır 11 sayı farkla öndeler...ama bu bornova yenilecek sanki...

Kara deniz
Hayde uşaklar!

Muhammet
Bu maçı alırsak bitmiyor mu?

Mertcan

Çanakkale Bel. :62-73: İ.T.Ü.

Gelişim Koleji :53-55: Bornova Bel.

Mustafa K. Demirbaş
61. sayı geldi:sevinç:

Murat'
skor kaç kaç mustafa yazsan daha iyi olmaz mı....biz de bilelim...

miaksoy

bitmiyor. Trabzonda bir mac daha yapacagiz kazanirsak

bordo61
Kötü ya bornava tofas TS itü olacak sanırım gruplar :D

Recep Alkan
ben telefonu direkt bağlayacğım da kapalıya gamzenin şarjı çok az. yoksa son 10 dakikayı canlı dinleyeceğim :) sizlere de aktaracağım ama işte şartlar

Emirhan Makul
15.04.2009, 19:28
....143....

bordo61

Bitmiyor trabzona geliyor

Nigdeli
nerdn takip ediyorsunuz link varmı

Mertcan

Çanakkale Bel. :63-73: İ.T.Ü

Gelişim Koleji :53-57: Bornova Bel.

Ufuk Bayraktar61
15.04.2009, 19:29
nerdn takip ediyorsunuz link varmı

yok abi telefon numarası var:D

Mertcan

Çanakkale Bel. :65-73: İ.T.Ü.----------> son 50 saniye

Kaan
İTÜ'de kazandı sayılır. :rolleyes:

Murat'
delireceğim maçın skoru ne yaaaa.....

diaspora6161
verin telefonu aktaralım size

machinist_61TS
15.04.2009, 19:30
maçtan ne haber

bordo61
4. periyot mu 3. periyot mu ?

Nigdeli
o zaman sık yazın ya merakta koymayın bizi

Murat'
Allah cezanı versin federasyon.....

Berk Akçay
61-46 skor

Mertcan

Çanakkale Bel. :68-73: İ.T.Ü.------->son 40 saniye

playa
Dakika ve Skor alalım.

kasila61
Suan skor kac kac

Murat'
4. periyot mu 3. periyot mu ?

şu anda 4. periyottayız.....ama skoru bilmiyoruz....haber gelmedi daha...

Özge
Skor kaç kaç açtık mı farkı tekrar?

x_man
15.04.2009, 19:31
bitmesine ne kadar var

Hasan61
skor kadar sürede önemli çok varmı maçın sonuna

Mustafa K. Demirbaş
son periyodda her zamn zorlanıyoruz ya:(
inşallah bi akslik olmaz

Mertcan

Çanakkale Bel. :68-73: İ.T.Ü.---------------> son 38

Murat'
kimseden ses çıkmıyor yaaaa ne iş....???

playa
çok iyi bravo çocuklar nazar değmesin

bordo61
15.04.2009, 19:32
...153...

Dk ve skor istiyoruz

Alihan Ertürk
61-46..kazandık aldık maçı plakayı da gördük ne de olsa ;)

Mustafa ÖZDEMİR
merak etmeyin yenecez

Ozzy
Kim önde arkadaşlar?Maç noldu noluyor?Merak içindeyiz : )

Nigdeli
yav 154 kişiden skor veren kimse yokmu

machinist_61TS
geçen maç son periyotta 13 sayı kapattık

Murat'
son periyodda her zamn zorlanıyoruz ya:(
inşallah bi akslik olmaz

mustafa kötü şeyler mi oluyor nedir....skoru söylesene....:(

diaspora6161
ya salondan bi telefon verin de arayıp öğrenelim.
pls.

Mertcan

Çanakkale Bel. :68-74: İ.T.Ü.

Gelişim Koleji :54-57: Bornova Bel.

Cihan
dakka skor alalım...:) ... söz sende istanbul ..

tunganyan
Allahım şu diğer maçları niye yazıp duruyorsunuz arkadaşlar yaa zaten kaç kere yapıştırılmış ayrıca bu skorlar sitede yazıyo zaten ....yeni skor diye açıp bakıorum sürekliii

Murat'
zafar abi nerelere kayboldun yaaa...

Ozzy
15.04.2009, 19:33

Deme be! Helal olsun !

Berk Akçay
3.periyot bitti 46-59 önde kapattık 4. peeiyot başlayacak...

Recep Alkan
61-46 skor

berk yukarılarda 61-51 vardı. güncelliği ne bunun ?

çatlayacam şimdi ortadan

bordo61
Yanlış hesaplamadıysam bitmek üzere maç skor yok mu

Murat'
zafar abi gitmiş yaaa...skoru alabileceğimiz kim kaldı şimdi...

Erkan
15.04.2009, 19:34
f5 tusu her an bozulabilir:) mac hayirli bir sekilde bitse artik ya:)

Nigdeli
yahu bırakın pertevniyal i falan bizden bi haber yokmu

kasila61
adama boyle plakayi yedirirler diyosun darisi rovansa insallah

Murat'
3.periyot bitti 46-59 önde kapattık 4. peeiyot başlayacak...

maç az sonra biter....4. periyotun sonlarıdır...

x_man
ses yok hayırdır inşaallah

zafer6161
66-55

son 5 dk

İHTİLALL
Sıkmayın canınızı,alacağız inşallah..

Mertcan

Çanakkale Bel. :68-76: İ.T.Ü.-------->son 34 saniye

Gelişim Koleji :55-57: Bornova Bel.

Seyit Hoca
55-66 son 4 dk

Muhammet
Yukarıda 59 yazıyor, ne oldu 2 sayımızı kim sildi?

Koray
15.04.2009, 19:35
Musti şuan bende telefon yok Nihal'i arasana..

Mustafa K. Demirbaş
zafar abi gitmiş yaaa...skoru alabileceğimiz kim kaldı şimdi...
yazar şimdi az önce telden konuştum ismail abiyi arıyodue şimdi

bordo61
66-55

son 5 dk

Skor geldi

Alperen Çakıroğlu
153 üyee...alıczz bu maçıı alıczz...

bench
son 4:19 takımımız kendinden gayet emin oynuyor ve ne yaptigini daha iyi biliyor,Beykoz da hafiften panik havası başladı 55-66 3:59 son çeyrek

Kaan
66-55

son 5 dk

Fark azalmış. :o

Murat'
66-55

son 5 dk

hımmm fark kapanıyor yaaaa...hem de çok var...can sıkıcı olmaya başladı...:(

ozcan_asanoglu
15.04.2009, 19:36
hadi aslanlarım haadiii...

TSKara61
Bu maci kazanirsak noluyor beyler?

Turu gecinec noluyor? Bilgilendiren olursa sevnirim. Maalesef Basketbol heyecanini playofflardan once yasiyamadim. :)

Mustafa K. Demirbaş
66-55

son 5 dk
......................................

Hüseyin İlkin
Hala uzun bir süre olmasına rağmen, bu maçı buradan vermeyiz diyorum :)

Kaan
....157....