PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 2 - 0 Gençlerbirliği

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

Cengiz Çubukcu
18.04.2009, 09:00
Kötü oynadığımız bir maçı daha ite kaka zor da olsa kazandık, en çok maçın başından itibaren bu kadar kötü oynayan orta sahaya Ersun Hocanın müdahale etmemesine kafayı taktım. eğer ben Ceyhun Gülselam olsam hoca beni niye oynatmıyor diye kendi kendimi yerdim. yine Ersun Hocanın geçen hafta Egemenle uyumlu görünen Girayı değil de yorgun ve formsuz songla oyuna başlaması da doğru değildi, takım tek santraforla oynayacaksa bunun Umut değil Gökhan olacağını anla be hocam...

kudu_61
18.04.2009, 09:02
maalesef görüşlerinize katılmıyorum. önce şunu söylesem sanırım yanlış olmaz, kurduğunuz orta alan tam da sizin eleştirdiğiniz şeyi yapacak bir orta saha. çünkü ne ceyhun ne de ferhat önde basan gençlerbirliği orta sahasını aşacak top atabilir ne de o bölgeyi kendisi driplingle geçebilir. geçen onca haftanın ardından kesin olarak anladığım bir şey var ki o da ceyhun'un bir orta saha oyuncusu olma ihtimali çok zayıf. müdahalelerde o kadar yavaş ki vasat bir oyuncu tek hamleyle ceyhun'u ekarte ediyor, ferhat ise top tekniği konusunda son derece zayıf! orta alanda bu kadro içinde ne olursa olsun şu an kullandığımız oyuncular zaruridir! bu konuda hocayı eleştirmek bence çok yanlış! forvet konusunda haklısınız kesinlikle demek isterim ancak muhtemelen yattara ve alan ile oynarken o bölgeye bir de savunma yapmayan gökhan'ı koymak istememesi normal (bence de koymalı ama yaptığı şeyi doğru kılan bakış açıları da var) ki bu konuda hocanın kararına saygı duymak zorundayız. ne ersunsporcu olalım ne de anti-ersuncu! adam bence şimdilik işini yapmaya çalışıyor, ki seçenekler içinde bence daha iyisi yok! o nedenle eleştiriyi sezon sonu ile 09-10 sezonu arasındaki döneme sığdıralım, geriye kalan zamanlarda iyi ya da kötü destek olalım, çünkü hatırlatırım, biz trabzonsporu şampiyon olsun diye sevmedik, dozer cemili sürekli hafızalarda tutmanın faydalı olacağını düşünüyorum ve tavsiye ediyorum!
seni anlıyorum ben zaten her maça bu orta saha ile çıkalım demiyorum sadece dünkü maçın 60. dakikasından sonra kötü oldukları aşikar 2 kişiyi oyundan çıkarmamak ve onların yerine koyabileceklerini yanında oturtmanın takıma faydası ne oldu onu merak ediyorum bu gençlerbirliğine ben orta sahayı sana verdim gel beraberlik golünü at demek değil mi deneme yapamazmıydı veya ferhatı ceyhunu antremanlarda hırslandıramazmıydı eğer ferhat ve ceyhun senin dediğin gibiyse ki ferhat tam bir askerdir benim gözümde trabzonspor yedek kulübesini niye işgal eder de aldığın gençler paftan çıkardığın gençler hazırlanmaz bence dünkü maçta ersun hocanın savunulacak tek bir tarafı yok ama fikirlerine saygım var teşekkür ederim kesinlikle ne ersuncuyum nede anti ersuncuyum BEN KENDİMİ BİLDİM BİLELİ TRABZONSPORLUYUM

kalavara
18.04.2009, 09:17
seni anlıyorum ben zaten her maça bu orta saha ile çıkalım demiyorum sadece dünkü maçın 60. dakikasından sonra kötü oldukları aşikar 2 kişiyi oyundan çıkarmamak ve onların yerine koyabileceklerini yanında oturtmanın takıma faydası ne oldu onu merak ediyorum bu gençlerbirliğine ben orta sahayı sana verdim gel beraberlik golünü at demek değil mi deneme yapamazmıydı veya ferhatı ceyhunu antremanlarda hırslandıramazmıydı eğer ferhat ve ceyhun senin dediğin gibiyse ki ferhat tam bir askerdir benim gözümde trabzonspor yedek kulübesini niye işgal eder de aldığın gençler paftan çıkardığın gençler hazırlanmaz bence dünkü maçta ersun hocanın savunulacak tek bir tarafı yok ama fikirlerine saygım var teşekkür ederim kesinlikle ne ersuncuyum nede anti ersuncuyum BEN KENDİMİ BİLDİM BİLELİ TRABZONSPORLUYUM
bu konudaki eleştirilerinde haklısın, o bölge için yeterli alternatifler mutlaka oluşturulmalıydı, kesinlikle katılıyorum ancak mesela ferhat konusunda; geçen seneden beri ferhat bu takımda ve geçen sezon bir çok maçta oyuna girdi, yani onun yeterliliklerini ersun hoca biliyordur, o konuda bir şüphem yok..başa dönersek kesinlikle o bölgede "en az" selçuk ve colman kadar iyi bir oyuncu daha mutlaka olmalı hatta tempo yapmamız gereken maçlarda hüseyine de iyi bir alternatif gerekiyor sanırım. gelecek sezon için üç transfer bir çok şey için belirleyici olacaktır diyorum. iki orta saha ve bir "gerçek" santrafor...

SDanışmaz
18.04.2009, 09:18
Hüseyin bu takımda ne iş yapar ben hala onu anlamış değilim,yeni bir iş çıkarmışlar KESİCİ,ne kesiyor ne oyuna bir etkisi var,maç boyunca onu takip ettim ALLAH aşkına koş nerde adamın takıma hiçbir katkısı olmazmı yaa,yok işte biz şampiyonluktan bahsediyoruz en önemli mevkimizde ki adam saha da yürüyor evet resmen yürüyor adam.

Ne bir pas alışverişi ne bir ikiye bir ne bir oyuna top sokma bu adam neden bu takımda oynar allahım şu sezon bitsede şunlardan kurtulsak;

UMUT
HÜSEYİN
TOLGA
TAYFUN

ErtuGrul
18.04.2009, 09:25
Valla ben en cok Giray'in yedek kalmasina sasirdim...song formsuz...Giray'inda gecen haftadan akillarimizda kalan guzel oyunu ve golu vardi...bir haftada song formmu tuttu? yada Giray gecen haftaya guvenerek idmanlarda iyimi calismadi?vardir hocamizin bir bildigi....

playa
18.04.2009, 09:29
Arkadaşlar haftaya sivas maçında Umut'un yerine gökhan oynaması lazım.Umut atılan toplar betona vururmuş gibi geri dönüyor.Ersun hoca bunları görmesi lazım.

playa
18.04.2009, 09:30
Ceyhun bizde oynayacak futbolcu değil geçen hafta oyuna aldı gördük çok ağır hüseyinden bile ağır . Faty Papy'e şans vermeli.

lakerta
18.04.2009, 09:35
Bu hafta çok zor ve kritik bir maçı kazandık.Haftaya sivası yenersek işler çok değişir.Çalışmamızın karşılığını alırız inşallah...

Kazım Uzunboy
18.04.2009, 09:41
İyi ki onlar var! 2-0

Evet, kazanan haklıdır ama testi kırılmadan yol gösterene de saygı duyulmalıdır!

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/4/18_251219_trabzongencler42333.jpg

Geçtiğimiz hafta Ankara’da Hacettepe’yi gole boğan Bordo-Mavililer, dün gece de Gençlerbirliği engelini Yattara ve Gökhan Ünal ile geçti. Avni Aker’deki 4 maçlık galibiyet hasretine son veren Yanal’ın ekibi, zirveye de mesaj gönderdi:?“Trabzonspor’suz yarış olmaz...”

Evet, kazanan haklıdır ama testi kırılmadan yol gösterene de saygı duyulmalıdır! Trabzon, kazanırken kaybetme sinyallerini daha güçlü veriyor. Farklı skora rağmen oynamadan kazanıyor. Ama bu gülüş gülüş değil! Bu gidiş en azından gördüğümüz kadarıyla iyiye gidiş değil.
Avni Aker’de 4 maç sonra galibiyet görenler, aslına bakılırsa kabus görmeye de devam ettiler. Bir maç savunmacılar çıkıyor, dün Yattara sahne alıyor Trabzonspor kazanıyor. Ancak kazanırken uyarmakta fayda var; bu takım eskisi gibi oynamıyor.
Uzatmadan maça dönmekte fayda var...
Trabzonspor uzun bir aradan sonra ‘Fırtına’ gibi başladı. 5 ile 10. dakikalara Alanzinho damgasını vurdu, bir kaleci çıkardı, bir Umut kaçırdı. Gençler’in direnen ismi Troisi’nin ayağından topu kapan Sylva maç boyu işinin başında olacağını gösterirken, dakikalar 15’i işaret ediyordu. Bu kez Yattara, 19’da Umut’a nefis bir asist yaparken, ‘gizli golcü’ kafa yerine omuz-boyun arası bir vuruşla kaleyi bulamadı. Baktı orta ile bir yere varılamayacak, kaptı topu Yattara koştu rakip sahaya... Rakiplerini peşine taktı, uzak mesafeden nefis bir şut çıkardı: 1-0.
Yedi dakika sonraki şutu direği sıyırırken, insafa gelip bir dakika sonra yaptığı asistte Umut yine etkisizdi.
Hep böyle olsa keşke
İkinci yarıda Yattara yoruldu, yerine başka isimler dengeyi kurdu... Trabzonspor’da oyuna ağırlığını koyan Selçuk’un 65’teki şutu az farkla oyun alanını terk ederken, 79’da Gökhan Ünal’ın plasesi çerçeveden uzaktı. Gençler’in Trabzonlular’a son darbesi 82’de oldu. Burhan’ın nefis şutunda Sylva kalitesini konuşturdu. Ve son anlar... İnisiyatif aldığında tadından yenmeyecek işler yapan Selçuk ara pasını attı, Gökhan mükemmel tamamladı. Keşke hep böyle kalsa, bize yabancıları aratmasa!

fanatik.com.tr

hooligans61
18.04.2009, 10:06
ben böle oyuncu değişiklliği görmedim yha bu ne anlamadım alanzinho çıkıyo gökhan giriyo sen colmanı ne diye oyunda tutuyosun adam naptı dün onu çıkartıp 60 larda fln barışı al oyuna 70 lerde çıkar umutu al gökhanı olmaz böle bişe yha ilerde top tutan alanzinho yu çıkar sonra gördük top gençlerdeydi hep hücum üstüne hücum yedik

Erbay
18.04.2009, 10:14
Kötü oynayıp kazandık. Takım rakibi ısırmıyor. Rakip kadar pres yapamıyoruz. Çok sinir bozucu bir şey bu. Rakip pres yapınca topu hemen defansa atıyoruz. Defans da ileriye uzun top atıyor. O topları da Umut toplayamıyor. Orta saha diye bir şey yok. Orta sahadan paslarla çıkamıyoruz. Böyle olunca organize atak yapamadık. Yattara'nın müthiş golü olmasa puan almamız zordu. İçerde neden bu kadar zorlanıyoruz anlamıyorum. Ersun Yanal'ın orta sahada oyuncu değişikliği yapmasını bekledim maç boyu. Ama boşuna bekledim.

temel_yilmaz
18.04.2009, 10:21
şu takımda simko olsa seyrine doyum olmazdı ..şaka maka nuri başkan bizi bayağı bir geriyegötürmüş 20 küsür oyuncu aldık hala o ölü toprağından kurtulamadık step olsa simko olsa birde tekke olsa çok güzel olurdu herhafta banko. futbol gerçekten iyi oyuncularla iyi yattara ya bir bajın oynayınca seyrine doyum olmuyor .
maçn başında tekkevari ortalar ama umutvari vuruşlar izledik ben gençlerbirliğinin yabancılarını çok beğendim iyi takım olmuşlar birde sanki trabzonspora oynayan rakipler biraz dahamı motive oluyor ne ?

Harun-61
18.04.2009, 10:25
sanki bu sezon cok olaganüstü top oynadik....
acikcasi benim bildigim 8-9'u gecmez.

bu saat'den sonra kimse iyi Futbol beklemesin!

.

Süleyman Sofu
18.04.2009, 10:30
Ceyhun bizde oynayacak futbolcu değil geçen hafta oyuna aldı gördük çok ağır hüseyinden bile ağır . Faty Papy'e şans vermeli.

ceyhun konusunda sana katılıyorum geçen hafta gördük ne yaptığını aldığı bütün topları ezdi evet iyi topçu olabilir ama şuan için oynasa emn olun umuttan sora en çok küfürü o yer Trabzonda bizim kadromuz ve sistemimiz bana göre artık geçte olsa doğruyu buldu sadece umutun yerine gökhan oynamalı

Süleyman Sofu
18.04.2009, 10:39
sylva
serkan-song-egemen-cale
hüseyin
yattara-CEYHUN-FERHAT-ALAN
GÖKHAN

Kardeş sen bu kadroda gerçekten ciddiysen sana diyecek lafım yok ALLAH yolunu açık etsin tek kalemde colmanı silen selçuğu silen bi anlayışıda ben anlayamıyorum şayet selçuğun şutu akşam gol olsaydı acaba yine koymazmıydın kadroya çok merak ediyorum eleştiriye evet ama kesip doğramaya hayır diyorum şuanki kadroda sadece umut gökhan değişikliği bence yeterli bunu sivasta görecez inşaallah...

Mustafa ÖZDEMİR
18.04.2009, 10:43
haftaya final maçımız var inşallah yeneriz .emaneti almaya geliyoruz sivas

leventturksoy
18.04.2009, 10:50
Huseyin İlkin tarafından yazılan
Taraftarın hakkınıda vermek lazım. Harikaydılar.

Özellikle rakip takım yerine oturmuş küçük çocuklar, Trabzonlu Gençler ile birlikte bağırdılar. Helal olsun size demekten başka bir şey diyemiyorum. Belki sesleri duyulmamış olabilir. Ama hiç susmadılar, ciddiyim. Alkış.

"En çok o çocukların sesini duydum." desem biraz abartmış olurum ama olsun. Hatta bir ara "Ses gelmiyor!" diye bağırmaları komiğime gitti. :)

beyler ben macı tv izledim hatta bagran grubu kız gurubu sandım cocuklarmıs mukenmellerdi
onları her hafta oraya koymak lazım tv hep onlar ve kale arkaları bereber tezavrat yaptılar ALKISLIYORUM ONLARI.
BENCE MARATONA CEKİRDEKCİLERİN YERİNE BU COCUKLARI KOYMAK LAZIM

Emre GÜRDAL
18.04.2009, 10:53
hıc susmadılar kı

Murat TONBUL
18.04.2009, 11:05
bu çok iyi oldu.şükürler olsun.maç skoru tahminim de tuttu ayrıca :D

burak28
18.04.2009, 11:14
yatara ve gökhanı tekrar kazanmak güzeldi ama defansımız açık vermeye devam ediyor ersun hocanın sivas maçına bu bölgeyi iyi hazırlaması gerek inş. sivası da yenip yolumuza devam edeceğiz

Cemalettin Taşkın
18.04.2009, 11:15
öncelikle hakemden başlayalım.

hakemlik bir pozisyon yoktu yine de bir iki faulu vermedi alanzinhoya atılan tekmeye dirket kırmızı çıkabilirdi.

kaleci sylva çok iyiydi.

egemen ve song görevlerini yaptılar.

yattara da bu kabiliyet var ama işte 5-10 maçta bir ancak oynuyor. bu golle sezonu bitirebilir.

alanzinho çok iyiydi ki hala kondisyon eksiği var. alanzinho için bugün hürriyetteki altan tanrıkulunun yazısını okumanızı isterim.

umut bulut

ben umutu severim ama dün iyi değildi niye gökhan oynamadı diye düşündürdü bize.

son olarak 2. golden sonra bütün yedek kulübesinin gökhana koşmasının bir anlamı olmalı. özellikle umutun gökhanı ilk tebrik eden olması anlamlı bence.

ofluselo
18.04.2009, 11:16
Avni akerde adamlar 17 şut çekmiş..................

Gol: Trabzonspor: 2 – Gençlerbirliği: 0

Toplam Şut: Trabzonspor: 14 - Gençlerbirliği: 17

İsabetli Şut: Trabzonspor: 4 - Gençlerbirliği: 3

İsabetli Orta: Trabzonspor: 5 - Gençlerbirliği: 8

Faul: Trabzonspor: 20 - Gençlerbirliği: 17

Korner: Trabzonspor: 3 - Gençlerbirliği: 5

Ofsayt: Trabzonspor: 1 - Gençlerbirliği: 1

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 51 - Gençlerbirliği:% 49

hodlu
18.04.2009, 11:19
Kazanmak çook güzel.Kaçan puanlara yanarken gelecek hafta ki maçı kazanmanın planları yapılmalı.Takımda belli bir yorgunluk sezdim bu Sivasta başımıza iş açmazsa...

bordomavi5561
18.04.2009, 11:24

bu istatistiğin hepimiz farkındayız. ama kazanmak güzeldi. keyfini çıkarmaya çalışalım. kendimizi zorlayalım. sevinmeyi hak ediyoruz.

Gökçebey
Maç sonu ve Egemen'in 3'lüsü videosunu yükledim onaylanmasını bekliyorum.

kudu_61
sylva
serkan-song-egemen-cale
hüseyin
GÖKHAN

Kardeş sen bu kadroda gerçekten ciddiysen sana diyecek lafım yok ALLAH yolunu açık etsin tek kalemde colmanı silen selçuğu silen bi anlayışıda ben anlayamıyorum şayet selçuğun şutu akşam gol olsaydı acaba yine koymazmıydın kadroya çok merak ediyorum eleştiriye evet ama kesip doğramaya hayır diyorum şuanki kadroda sadece umut gökhan değişikliği bence yeterli bunu sivasta görecez inşaallah...
süleymancığım ben benim kadrom bu demedim colmanı da kesip doğramıyorum keşke benim mesajımı okusaydın sadece dünkü maçın 60. dakikasından sonra orta saha düştükten sonra bu kadro iş yapardı dedim yoksa ben kadromu biliyorum istersen bak

sylva
serkan-song-egemen-cale
hüseyin
yattara-colman-alan-barış
gökhan

Hüseyin Kurt
18.04.2009, 11:25

Bu şutların içerisinde o Momha mıydı neydi işte o futbolcunun ortasahadan çektiği ve kaleyle çok alakasız yerlere giden şutları da var.

Ümit Tekşan
18.04.2009, 11:28
Maç sonu ve Egemen'in 3'lüsü videosunu yükledim onaylanmasını bekliyorum.

Şu üçlüyü biranönce atında bizde izliyelim :)

Gökçebey
18.04.2009, 11:38
Taraftar ÇILDIRDI, Şampiyonluk İSTİYOR !!!

Maç sonu ve Egemen :) (Videoda 1 saniyelik galiz bir küfür var, elalemin ağzı torba olmadığı için büzemedik :) )

-4606595186589898130

magicyattara
18.04.2009, 11:43
Gençlerbirliği takımını beğendin mi deseler ben açıkçası beğenmedim.Adam akıllı bir santraforumuz olsaydı maç farka giderdi.
Yukarda ki istatistikler benim için bir şey ifade etmiyor.

En önemli pozisyonları,biz kontratağa çıkacakken Umut'un kısa düşen pasıyla son dakikalarda girdikleri pozisyon.
Maçta önde olmamız ve orta sahada ki adamlarımızın kötü oluşu daha doğrusu çok pas hatası yapmaları gençlerbirliğini biraz daha iyi oynar gibi gösterdi.

Seyrettiğim takımlar içinde 7-8 tane kötü takım var biri de bunlar.

lazzz61
18.04.2009, 11:49
ersun yanal taraftarla resmen zıtlasıyorr

Eren Karaahmetoğlu
18.04.2009, 11:53
Çok güzel vidyo:)

Ümit Tekşan
18.04.2009, 11:53

Maç sonu ve Egemen :) (Videoda 1 saniyelik galiz bir küfür var, elalemin ağzı torba olmadığı için büzemedik :) )

-4606595186589898130

Sagolasın Ranktaş, eline sağlık

hamucera
18.04.2009, 11:57
teşekkürler gökçebey

Onur Şeref
18.04.2009, 11:59
Gökçe abi çok teşekkürler.Oyuncuların kolbastı oynamadıkları için yuhalanmasını yadırgadım açıkcası.

Hüseyin İlkin
18.04.2009, 12:02
Gökçe abi teşekkürler :)

Birde, maçın devre arasında oynanan horon muhteşemdi :ok Gençlerbirliği'li yedekler bile bir ara ısınmayı bıraktı, onları izledi :alkış:

Cemalettin Taşkın
18.04.2009, 12:04
bu arada bizim futbolcular gerçekten sakinler. momba nın alanzinhoya tekmesine tepki vermediler ayrıca gençlerin kaptanı ilhan ekerde ortamı germek için uğraştı durdu ama bizimkiler ona uymadı.

Sümeyye Şahin
18.04.2009, 12:07
çocukların sesleri çok geldi...bi alkışta geleceğin büyük taraftarlarına:alkış:

Guner_Ahmet
18.04.2009, 12:13

-4606595186589898130

Emegine saglik renkdas.

Dusunuyorum da Egemeni amigo olarak alsak daha mi yararli olur?
:)

Erdinç Dilek
18.04.2009, 12:15
bu arada bizim futbolcular gerçekten sakinler. momba nın alanzinhoya tekmesine tepki vermediler ayrıca gençlerin kaptanı ilhan ekerde ortamı germek için uğraştı durdu ama bizimkiler ona uymadı.
doğru olanda bu, tepki verselerdi ortalık karışsaydı kırmızı kartlar havada uçussaydı herhalde daha iyi olmazdı...

yasin6167
18.04.2009, 12:19
vıdeo ıcın tesekkurler cok guzel...

Mustafa GÜLAY
18.04.2009, 12:21
lig tv de gösterdi süper di valla helal ego ya

Erdinç Dilek
18.04.2009, 12:21
takım olarak orta sahamız çöktü, colman hala küskün bence umrunda değil ilk o çıktı maç bittiğinde sahadan ibb maçında yuhalanmasını hala unutamamış gözü kapalı atacağı pasları bile rakibe teslim eder oldu, Hüseyin bizi üzmeye devam ediyor kesik yetikten sonra kendini bulamadı toparlanması lazım yoksa yerini Ceyhun a bırakmalı, selçuk u ikinci yarıda ki oyunuyla görmek istiyorum, maçın yıldızı bir hatalı pasıda olsa Cale diyorum daha sonra Sylva ve Yattara ve Serkan diyorum, ve Gökhan muhteşem döndü, Umut ta amatörlüğü bırakıp profesyonel olduğunun farkına varmaı ve kaçırdığı pozisyonlardan sonra çökmemeli, baskı kelimesini arkasına sığınıyor gibi geliyor kaçırdım yuhlanıyorum dur depresyona gireyim havalarından kurtulmalı, bu tempoyla sivas a karşı kazanmamız çok az bir ihtimal, press i doğru dürüst uygulayamıyoruz, orta saha bomboş adamlar elini kolunu sallay sallaya geliyorlar bi ara onların kalecisi topu uzaklaştırıd yerden top gitti gitti anca bizim sahamızın ortasınad bir futbolcuya geldi o arada bizden hiç kimse yoktu...takım oynunu beğenmedim ama skor lehimizeydi bu sevindirici, ayrca alanzinhonun yerine umut - gökhan değişikliği daha iyi olurdu...

ilhan
18.04.2009, 12:24
Egemen futbolu bıraktıktan sonra amigomuz olsun. Çok ciddiyim. :)

Orhan Aydın
18.04.2009, 12:25
kolbastı oynamadı die takım ciddi ciddi ıslıklandı son derece ilginçbi olay :)

mhayri
18.04.2009, 12:26
Kaç haftadır yazıyorum...
Son iki maçta oynadığımız tek forvetli sistemin en önemli adamı olması gereken
COlman iki maçtır sahada yok...
Selçuk kontenjandan oynuyor, Hüseyin bildiğimiz gibi lakin forvet arkası
pozisyonda oynaması (Selçukla değişerek) gereken Colman maalesef verimsiz...
Ne defansif ne ofansif anlamda katkısı sıfır...
Sanırım görev paylaşımında saha içi pozisyon almada kafası çok karışık...
Ve fizik olarak da düşük...
Umut için söz söylemeye gerek yok elimizde daha iyisi maalesef yok...
Ancak bundan önceki son iki sezonda da tek forvet oynamasına rağmen 14-15 gol atan Umut 'taki
bu düşüş düşündürücü...
Umut'un yerine Gökhan oynasın derseniz ben bu konuda hocayla aynı düşünüyorum..
Maalesef Gökhan topu ayağına beklediği için ve yeterince önde baskı yapmadığı için Umutun yerine tercih edilmiyor...
.........
Sivas maçında ise Alazinhonun yedek başlayacağını düşünüyorum ...
Yerine eski sitem Umut Gökhanlı çift forvet...
Olurmu? Bilemem...
Hoca hala önde oynayatacağı üçlüyü bulamadı diye düşünüyorum...
Barış ne alemde onu hiç bilmiyorum...Yeterli olsa, güçlü olsa tek forvetli sistemde
COlmandan daha etkili olur aslında lakin bir muaammadır gidiyor...
.........
Sonuç olarak 3 puan 3 puandır...
İyi oynayıp kaybettiklerimize sayalım...Misal Bursa,Misal Konya,misal Sivas maçları...
Sivas maçında ise sadece galibiyet bekliyorum iyi oyun seneye...

lazekom_61
18.04.2009, 12:26
buersun resmen taraftarala fut bolocuların arasını açıyo buadam neyepmaya çalışıyo

hodlu
18.04.2009, 12:27
Herşeyden önce maçı kazanmak çok güzel.Keşke Konya-Denizli-İBB maçlarıda böyle olsaydı da kazansaydık.Ancak dün gece Gençlerbirliği takımının kaçırdığı goller şaka gibi.Dün gece gol yemememiz tam bir mucize umarım takım dün geceden önemli dersler çıkarmıştır...

Seyit Hoca
18.04.2009, 12:27
@ Gökçe , eline sağlık . Süpersin yine .

Saltuk Buğra
18.04.2009, 12:30
serkan açıkladı sivas maçından sonra dedi kolbastı için şu an başarımız olmadığını esas başarının sivas maçından sonra olacağını söyledi. takım olarak alınmış bu karar. taraftarımız biraz daha duyarlı olmalı.

ilhan
18.04.2009, 12:30
Futbolcuların kolbastı oynamamasını takdir ettim. Bunda taraftarımızında etkisi varmış. Onları ayrıca takdir ettim. Sivas maçından sonra kolbastı oynayacağız arkadaşlar, saklayalım enerjimizi. ;)

mhayri
18.04.2009, 12:32
Futbolcuların kolbastı oynamamasını takdir ettim. Bunda taraftarımızında etkisi varmış. Onları ayrıca takdir ettim. Sivas maçından sonra kolbastı oynayacağız arkadaşlar, saklayalım enerjimizi. ;)

Sezon sonu sabaha kadar kolbastı var :)

ilhan
18.04.2009, 12:36
Sezon sonu sabaha kadar kolbastı var :)

Sezon sonu horon var abi :) Bir ucu Doğu'da bir ucu Batı'da, Orta Anadolu ve Orta Karadeniz ise kolbastı oynayacak.

Muhammed Ayaz
18.04.2009, 12:36
bu maçı almamız sivasspor açısından kötü oldu çünkü sivas bugün puan kaybederse trabzon sivasla 4 puana düşürcek.haftayada sivasla o maçıda alırsak 1 puan sonra sivasın büyüklerle maçları var.ama ben şahsen dilim şampiyon olamayız diyor ama kalbimde trabzonspor olacak diyor.ama hala inanmaya devam ediyoruz haydi artık:
77777777777777777777777777777777777777777777777777 777777777777777777777777777777777

lazekom_61
18.04.2009, 12:38
evet serkanın konuşmasını şimdi dinbldim karasaygı duyuyoruz ama unutulmasın butakımın sahibi taraftar taraftarı küstürmesinler

tuncay1984
18.04.2009, 12:39
iyi oldu bu galibiyet gökhan hakkaden cok gerginmis

Saltuk Buğra
18.04.2009, 12:43
gökhan atmıştır gerginliğini.. ama umut uda kaybetmeyelim tabi kaybetmemek içinde 90 dk oynatmak zorunda değiliz. taraftar yattara ya yaptığı tezahüratın yarısını ona yapsın yeter.

lazekom_61
18.04.2009, 13:00
sivas maçınıda bikazanırsak varya ozaman siz görürsünüz avni akeri

Gökhan KAN
18.04.2009, 13:06
Gençler gerçekten iyi takım...İnşallah haftaya daha iyi oyun ve skorla galip geliriz..

kudu_61
18.04.2009, 13:14
gökçe emeğine sağlık sen beni mutlu ettin ya Allah da seni mutlu etsin inşallah tribünde gibiydim egemen seni bi seviyorum bi seviyorum bilemezsin

Hüseyin İlkin
18.04.2009, 13:14
LigTv'de maçın tekrarı var, dakika 53. Bende yeni rastladım. İzlemek isteyenlere :)

Erdal DİLEK
18.04.2009, 13:24
1 de biiiir. . .

ilhan
18.04.2009, 13:25
Erdal abi 1 de 1 yazınca aklıma geldi. Ankara takımlarına karşı 8/8 yaptık. 24 puan Ankara'dan. :)

KaRaKaN61
18.04.2009, 13:28

Aptalca bir olay, bazen ne dangalak adamlar oluyor bu taraftarflarin arasinda ya ?

semihkilic61
18.04.2009, 13:34
ne olacak trabzondaki taraftarımız bu işte yanlış yapıyolar çok köstek oluyolar çoookk anlamıyorum ben bunu..haftaya sivası yıkarsak çok şey değişecek.inşallah kazanacağız..

Erdal DİLEK
18.04.2009, 13:36
ersunun tek yanlışı alanmzinho değil umudu ckaracaktı, ayrıca umut her gol kacırdığında tarafar umut gol gol diye bağırsa bence iyi olurdu, cok homurdanma oluyor

ayrıca sahalarda pek raslamadığımız bayanların ve cocukların tezahuratına ligtv efendinin kayıtsız kalması pek manidar, bilmem ki o cığılıkların 10 da biri istanbulda cıksa ne şaşalı olurdu medya yalamaları için, teşekkürler bayanlar ve cocuklar.. .

DKaraduman
18.04.2009, 13:37
Aptalca bir olay, bazen ne dangalak adamlar oluyor bu taraftarflarin arasinda ya ?

Yalnız bütün taraftarlar bağırdı :)

TSelif
18.04.2009, 13:41

Bilip bilmediğiniz yere yazmayın şuralarda. Ya dün sahada mıydın sen de bu kadar net yazabiliyosun.
Takım ıslıklanmadı . Takım bitiş düdüğü ile uçarcasına soyunma odasına girdi. Taraftar 15 dakika takımı çağırdı. Sadece gelip taraftarı selamlayıp gitsinler diye.
Çıktılar selamladılar biz de alkışladık geri yolladık. Bu kadar yani.
Ya bazen inanamıyorum olayı bilmeden pat diye nasıl atlayıp yazılıyo hayret ya !!!

DKaraduman
18.04.2009, 13:43
Bilip bilmediğiniz yere yazmayın şuralarda. Ya dün sahada mıydın sen de bu kadar net yazabiliyosun.
Takım ıslıklanmadı . Takım bitiş düdüğü ile uçarcasına soyunma odasına girdi. Taraftar 15 dakika takımı çağırdı. Sadece gelip taraftarı selamlayıp gitsinler diye.
Çıktılar selamladılar biz de alkışladık geri yolladık. Bu kadar yani.
Ya bazen inanamıyorum olayı bilmeden pat diye nasıl atlayıp yazılıyo hayret ya !!!

Ben de maçtaydım ve de başta çağırdıktan sonra gelmedi diye ıslıklandı, yuhalandı takım.

TSelif
18.04.2009, 13:44
Güzel maç oldu . Yattara bir ömre bedel bir gol attı yeter valla :)

kudu_61
18.04.2009, 13:46
ersunun tek yanlışı alanmzinho değil umudu ckaracaktı, ayrıca umut her gol kacırdığında tarafar umut gol gol diye bağırsa bence iyi olurdu, cok homurdanma oluyor

ayrıca sahalarda pek raslamadığımız bayanların ve cocukların tezahuratına ligtv efendinin kayıtsız kalması pek manidar, bilmem ki o cığılıkların 10 da biri istanbulda cıksa ne şaşalı olurdu medya yalamaları için, teşekkürler bayanlar ve cocuklar.. .
umut gol gol diye bağırınca da taraftar baskısı diyorlar toprağım

Ümit Tekşan
18.04.2009, 13:47
Takımımızın performansı son haftalarda 60. dakika'dan sonra düşüş görünüyor. Buna Ersun hocanın çare bulması lazım. Gençlerbirliği kaşılasmasının zor geçeceği herkes tarafından biliniyordu iyi oynamasakta 3 puanı almasını bildik. Bunda takımımızın büyük takım olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Ayrıca Yattara'yı attığı muhteşem golden dolayı kutluyorum.

Haftaya Sivas maçında inşallah şansta bizden yana olur güzel bir sokorla galip ayrılır hem Sivas'ın hafasını söndürür hemde yolumuza emin adımlarla devam ederiz.

Dün akşamki karşılasmada takımımızı cani gönülden destekleyen taraftarlarımıza da ayrılca teşekkür ediyorum. Bundan sonraki Avniakerdeki tüm maçlarda taraftarımızın aynı performansı göstermesini hatta daha fazla desteklemesini bekliyorum. Çünkü bu taraftar gerçekten sevinmeyi hak ediyor.

Başkanımızın dediği gibi ; Şampiyonluk Bize Yakışır.

Recep Alkan
18.04.2009, 13:47
Valla maçta değildim ama televizyondan bir ıslıklama sesi duyuldu maç bitiminde. Biz gençlerbirliği futbolcuları 2. gol için hakeme itiraz ediyor onu ıslıklıor sandık. Sebebini bilmiyorum. Ama gerçekten ıslıklama geldi.

TSelif
18.04.2009, 13:50
Islık vardı ama kolbastı oynamadı diye değil. Maçtan hemen sonra sayunma odasına gidip çıkmadıkları için. Onları dışarı çıkarmak için..

Erdal DİLEK
18.04.2009, 13:50
umut gol gol diye bağırınca da taraftar baskısı diyorlar toprağım
sen de haklısın abi ama umut gol kacırdıkca kendimce öyle bekledim tafaftardan , sanki daha iyi olurmuş gibi geldi. .

DKaraduman
18.04.2009, 13:52
edit.......

Recep Alkan
18.04.2009, 13:56
Islık vardı ama kolbastı oynamadı diye değil. Maçtan hemen sonra sayunma odasına gidip çıkmadıkları için. Onları dışarı çıkarmak için..

dediğimiz gibi televizyon başından çok da anlaşılmıyor ne olduğu. Sadece ıslık duyduk. Neyse sonuçta kimse bu durumdan etkilenmediğine göre (takım) sorun yok demektir. Haftaya kaldığımız yerden devam ederiz kolbastıya :)

Erdem Keser
18.04.2009, 14:08
Herkes Yattara diyor, bense Isaac, Selçuk, Gökhan dakika 90!.. 18 Nisan 2009
Yattara'nın attığı gol, ve oyunu çevirmesi mutlaka çok önemli, yeteneğine de kimse bir şey diyemez. Bende herkes gibi keyifle izliyorum ama size bir şey hatırlatmak istiyorum, İspanya grup eleme maçı, Ali Sami Yen'de oynanan. Bir çoğumuz dedik ki mağlubiyeti haketmedik. İspanya'dan çok daha etkili oynadık. Dün yorumlara bakıyorum LigTv'de Gençlerbirliği oynamış ama Trabzon şansıyla kazanmış! Kendinizi avutmayın diyorum bende;
Gençlerbirliği oynamaya çalıştı, futboldan iyi örnekler vermeye çalıştı, Türkiye gibi eyvallah, ama Trabzon sonuç almak ve bir sonranın hesabını yapmak için akıllı oynadı ve bence rahat kazandı, İspanya gibi...Artık bu işlere bu açıdan bakmaya başlamak zorundayız, futbol neticesinde sonuç oyunudur. Trabzonspor maçlarını farklı gözle seyretmenizi istiyorum bundan sonra, bireysel hata ya da duran top dışında set hücumundan, hiç gol yemiş mi? Takım savunmasını nasıl uyguluyor.
Trabzon ortasahasında 4 isim dikkat çekiyor, özellikle son 2 maçta, Selçuk, Alanzinho, Yattara, Colman... Bu oyuncular çok özel oyuncular, tek topta pozisyona girebilecek ya da verkaç özelliği olan 2'ye 1leri iyi uygulayabilecek yetenekteler. Ayrıca topa çok iyi vurabiliyorlar. Arkada kademe anlayışları çok iyi olan, Hüseyin, Song, Serkan, Egemen, Cale ve kaleci Sylva var. Üst düzey yardımlaşma özelliklerinin yanında, ters kademe anlayışını Turkcell Super Lig'de en iyi uygulayan takım. Ayrıca bu takım için bence Gökhan olsun, Umut olsun ya da Isaac olsun yeterli seviyede yıpratıcı forvetler.
Peki daha ne gerekiyor helva yapmak için, tek şey gol yemeden atılacak ilk gol, ne kadar erken olursa o kadar iyi, aynı İspanya gibi... Bu yıl ilk golü attığı maçlarda Trabzon hiç kaybetmedi, İspanya'da son maça kadar hep ilk golü atan oldu ve hep kazandı. İspanya, dünya klasmanında birinci ama bu futbolcu topluluğunun kaçıncı yılları beraber bir araştırın lütfen, Trabzonspor taraftarına biraz sabır diyorum, Ersun Yanal modern futbolu iyi bir takımla uyguluyor. Daha çok genç bir takımlar. Önümüzdeki yıl pas bağlantıları daha iyi olacak, kazanmaya daha çok alışacaklar, daha çok kenetlenecekler, çok daha güçlü olacaklar. Bu anlayışa uygun iyi bir kulübe de var, Savunmada Giray, orta alanda Ceyhun, Papy, ileride Göksu, Isaac, lütfen yaşlarına dikkat edin bu oyuncuların! Sabır edilirse 2 veya 3 yıl sonra Turkcell Süper Ligi'ni sürklase edecek bir takım geliyor.
Son olarak, dakika 90, Güiza sağdan giriyor, görerek orta Riera'nın tek vuruşu süperdi, dün akşam Isaac müthiş bir derin top, Selçuk''tan harika bir kaçış, topa giderken Gökhan'ı kontrol etmesi ve o yorgunlukla tam isabet bir tek pas, Gökhan'dan iyi yere koşu ve ölü noktaya tekvuruş, ne düşünüyorsunuz gelecek için? Tebrikler Ersun Hoca, henüz futbol olarak tam olmasada, en azından bu modern anlayışı bize seyrettirdiğin için.

Atılgan Korkmaz - Tekvurus.com maç yazısı

Süleyman Sofu
18.04.2009, 14:15
güzel yazı tebrikler atılgan
arkadaşlar yanlız YATTARAYA sahip çıkma zamanı geldide deçiyor adamı 8 aydır bekletiyolarmış nereye tepki koyulcaksa koyalım bu iş çözülsn bi izleyin adama ne kadar koymuş...
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?r=1&hid=55364

c1967
18.04.2009, 14:27
orda farklı bi olay var ama anlayabilene...

mehmet yıldırım
18.04.2009, 14:37
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=838842&title=ersun-hocaya-bir-tavsiyem-var

hayri beşer...zaman gazetesi spor müdürü.aslen yomralı...bence doğru ve önemli tesbitlerde bulunmuş

Badaloğlu
18.04.2009, 14:42
Serdar Balinin yönetici olduğu zamanı da biliyoruz...
Bilen bilir takım nerelerde sürünüyordu...
Hadi ordan Serdar diyorum hadi ordan...
Düş yakamızdan...

Evet Antep'de 30 dakikada kalemizde 4 gol yediğimiz günleri bende unutmadım.

http://www.akilli.tv/video/359944/Egemen-3lu-Trabzonspor-Gencler.aspx

egemenin üçlüsü.

Bu ne yaaa? Ne tarafından bakarsan bak 3'lü değil bu :D Daha çok 5'li, 6'lı gibi duruyor.Birde kardeşim şu fotoğraf makinasını dik dutamadın mı? Boynum zaten tutulmuştu, sende bu görüntüleri buraya koyunca iyice kilitledin :D

Maça genel olrak baktığımızda takımın üzerinde bir ürkeklik olduğunu görüyoruz.Bu ürkekliğin nedeni, haftalardır Avni Aker'de maç kazanamamızdan dolayıdır.İşte maç bu psikolojide devam ettiğinden ayağa pas yapamadık.Gençlerbirliği sahada ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü sergiliyordu.Açıkcası sanki deplasman takımı bizdik.Gençlerbirliği takımı organize olmuş, her hattıyla oyunun içindeydiler.Biz öyle pres yedikki, ayağımızda top tutamadık.Hal böyle olunca devreye Alanzınho'nun bireysel becerileri devreye girmeye başladı.Buna Yattara'da eklenince maç Trabzonspor adına kişisel becerilere kaldı.Alanzinho dikine topu sürüklemeye başlayıp uzaktan şutu çekip tehlike oluşturunca, anladıkki bu maçın kiliti ancak bu şekilde açılacak.Organize bir atak ile golüde bulmadık zaten.Rakip takımın kaçırdığı %100 bir gol pozisyonun ardından top dönüp Yattara'nın önüne geldiğinde kimse olabilecekleri düşünmemişti.Yattara, rakip sahanın solunda topla buluşup driplinglerle kaleye doğru hızla ilerlerken, herhalde kendiside böyle güzel bir gol atacağını düşünmemiştir.

Evet bu gole şapka çıkartmak gerekir.Açıkcası hiç beklemediğimiz bir anda 1-0 öne geçtik.İşte futbol bu yüzden güzel.Karşı takımın sahada ne yaptığını bilen oyun anlayışına karşılık uzaktan atılan nefis bir gol ile dengeler bir anda değişti.

Gençlerbirliği adına dün gece sahada 4 defa gol atma fırsatı ellerine geçmelerine rağmen değerlendiremediler.Cale ya da Egemen'in (tam hatırlayamadım şimdi) hatalı verilen bir geri pasında Troisi'nin topla buluşmasında, araya giren kaleci Tony Sylva'nın yatarak topu nefis bir şekilde kurtarışı, sonra Gençlerbirliği adına uzaktan çekilen şutun direkten dönmesi ve tabiki Yattara'nın attığı golden önceki pozisyonları.Son dakikalarda yandan kesilen ortaya Egemenin vuramadığı top Kahe'yide geçince Song vurup topu arkaya aşırtması. Bunlar gol olmayınca anladımki bu Gençler sabaha kadar da oynasa bize gol atamayacak.Olmayınca olmuyor demekki :)

Gençlerbirliğini ben dün çok beğendim.Özellikle sağ tarafta oynayan Hakan Altuntaş, sağ taraftan çok iyi bindirmeleri oldu.Hem hızlı hemde isabetli ortalar kesti.Yorulmadı bile... Kahe desen hemen hemen ilerde her topu ayağında tutarak, hücuma kalkan takımının pozisyon almasını sağladı.Sırtı kaleye dönük oynarken ayağındaki topu çok iyi sakladı.Özellikle Song ile girdiği hava toplarını aldı. Mustafa Pektemek, ilerde bence çok iyi bir forvet olacak.Hem süratli hemde yetenekli bir çocuk.Bu çocuğu izlemeye devam edin derim...

Egemen, dün eğer sarı kart görüp Sivas maçında cezalı duruma düşmediyse, bunu hakeme borçludur.Özellikle Kahe'nin ayağına arkadan basmasını bence hakem görmezden geldi.Song'un oyunun son dakikalarında oyundan düştüğü çok barizdi.Giray'ın bu takımda çok rahat oynayabileceğini düşünüyorum.Zaten kendisi oyuna girince bir oh çektim.Çünkü Song, çok yorulup oyundan düşmüştü.Bırakın koşmayı havaya olduğu yerde zıplayamıyordu.O yüzden Giray girince tekrardan hava hakimiyetini kazandı takım.

Umut, bal yapmayan arı gibi... Koşuyor, iyi niyetiyle mücadele ediyor ama tek forvet oynama konusunda çok fazla becerikli değil.Gençlerbirliğindeki Kahe'nin sahada yaptıklarına bir bakın.Topu ayağında ilerde nasıl tutuyor?Birde bizim Umut'a bakın, topu ayağında nasıl tutamıyor.Özellikle kendisine havadan kesilen adrese teslim ortalarda bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu hep beraber gördük.Zamanında Tanju'yla ilgili bir hikâye dinlemiştim.Ona sormuşlar: ''bu boyla bu kadar çok nasıl zıplayıp bu kadar çok ve güzel kafa golleri atabiliyorsun?'' diye .O da cevap olarak bir tane topu yüksek bir yerden aşağıya doğru bağladığını, sonra iki omuzuna araba lastiği koyarak zıpladığını söylemiş.Bu iki lastik'de rakip defans oyuncusularını sembolize edermiş...

Umut, havaya doğru zıplarken hem zamanlama (tayming diyor gavurlar) hatası yapıyor hemde yanlış zıplıyor.Topun gelişine göre arkadan koşarak topu havaya doğru nasıl vurduğunu ben daha çözemedim.Bu konuları çalışması lazım.Gerçi bu konu birazda Allah vergisi bir yeteneğin olması lazım.Zira, Fatih Tekke'nin boyu'da 1.77cm'dir. Ama o topa zıpladığında çok uzun defans futbolcuları arasında çok rahat bir şekilde gollerini atıyordu.

Yanlız Umut'un ilk golde Yattara'nın önünü açarken yaptığı çapraz koşuyuda görmezden gelemeyiz.Yattara bu topa bu kadar rahat vurduysa bunda Umut'un da çok büyük payı var...

Gökhan'ın gol atması güzel oldu.En azından içerdeki maçlarda taraftarların her kaçırdığı golden sonraki homurdanmaları kendisinde baskı oluşturuyordu.Golü atınca rahatladığını düşünüyorum.Golün ofsayt olup olmaması belki tartışılabilir ama Samet Aybaba'nın maçtan sonraki imalı konuşmasını Gençlerbirliği takımının düşme potasındaki durmuna bağlıyorum.Sanki biz bu maçı hakem hatalarıyla almışız gibi konuşmasını açıkcası çok yadırgadım.Allah'dan maç 2-0 bitti.Yoksa basın bu açıklamalarını üzerine balıklama atlardı.İçerde futbolcular ağlıyormuş, eğer bu golü hakem vermeseymiş her an 1-1'i yakalarlarmış v.s... Sen önce eline geçirdiğin fırsatları değerlendirseydin Samet hocam.Ne konuşuyorsun?

Atamayana atarlar...

trab61
18.04.2009, 14:45
dun guzel oynamadik ama yenmesini bildik. onemli olanda budur zaten. super ligte hala en fazla pozisiyona giren ve en fazla sut atan takimiz. demekki bunu gosteriyorki biz pozisiyon yaratmakta problem yasamiyoruz sadece gol atmakta problemimiz var. bence bunun sebebide forvetler. belki iyi niyetliler ama gol atamiyorlar.
dikktlice bakin fatih tekke ve gokdeniz varken yattrara en fazla asist yaptigi sezon o sezonlar. yattaranin en kotu oynadigi macta bile genede en az 2-3 tane ortasi var. ama maalesef umut ve gokhan bunlari degerlendiremiyorlar.
iste burda fatih tekke gercegi cikiyor ortaya. bence seneye tek bir transfer yapalim oda fatih tekke olsun. fatih olsaydi bu sene kesin sampiyonduk. insallah bidahaki sezon basinda gelir ve sampiyon oluruz. alanzinhoyada ayri parantez acmak lazim. gercekten super topcu, resmen yuruyerek calim atiyor. super transfer bence. hele sutlari cok guzel ve degisik bir vurus stili var. ama mactan cikarilmasina hala bir anlam veremiyorum.
seneye alanzinho-yattara-colman ve fatih tekke ligin tozunu attirirlar.

hasancebi81
18.04.2009, 15:08
Futbolculari bosver hoca baskiyi kaldiramiyor. 45 dakika baki yedik yedek klubesinden bon bon bakti. Allahim ne yapacagim ben simdi dedi. Nutku tutuldu. Goldeki sevincide bundan kaynaklaniyor. Yirttik dedi artik kazandik maci. Hocanin oyuna mudahalesi 0. bu is boyle yurumez. Giden hicbirmaci ceviremeyiz boyle.

Koray
18.04.2009, 15:09
Dünkü maçta Troisi'ye bir kez daha hayran kaldım,Gençler'de ona ayak uydurabilen biri olsaydı halimiz dumandı...

Samet Yildirim
18.04.2009, 15:11
Dünkü maçta Troisi'ye bir kez daha hayran kaldım,Gençler'de ona ayak uydurabilen biri olsaydı halimiz dumandı...

öylede kahe de baya begendim ilk defa...

selcuk
18.04.2009, 15:31
sagolsun ankara
baskent ten 24 puan aldik
asaga yukari her 2. puanimiz baskent takimlarindan

Bahtiyar Öztürk
18.04.2009, 15:44

-4606595186589898130

Vallahi gözlerim yasardi. Tesekkürler Gökcebey

Süleyman50
18.04.2009, 17:47
maçın ikinci yarısını seyredebildim ve çok kötü oynadık ikinci yarıda ama kazanmasını bildik...

selimatal
18.04.2009, 18:32
Bir kolbası ve Egemen 3lüsü videosu da benden. Yepisyeni:)

http://www.vimeo.com/4203119 (http://www.vimeo.com/4203119)

ÇaGaTaY
18.04.2009, 21:57
trt 3 şimdi maçın geniş özetini verecek yılmaz vural da yorumlayacak :)

aktan61
18.04.2009, 22:48
3-0 bitecek maç.Goller Gökhan (2) ve Yattaradan.
helal olsun
iyi tahmin
sivas maçı?

Gökçebey
19.04.2009, 00:05
Trabzonspor - Gençlerbirliği maçından

Kolbastı

-3299745816297023995

Futbolcu Anonsları

-7952315632120488766

Murat Başkandan 3'lü

-2087972553747858185

Kaptanın takımı tribüne götürmesi

1903937618736569006

War Chant

-2167246278425205549

Mehdi
19.04.2009, 00:10
Şunu bekliyorum ya.Hele şükür:)Eline sağlık kanga

ÇaGaTaY
19.04.2009, 00:24
Bu ne abi ya takımın kazandığı maçtan sonra bile moralini bozuyo seyirciler.Takım kolbastı oynamadı diye ıslıklanır mı yahu?? Gerçekten çok yazık bu futbolculara üzüldüm yani.. Onlar kendilerini kolbastıya layık görmedikleri için oynamadılar bunu anlamayacak ne var. O kadar mağlubiyet şokundan yeni kurtulmadan dolayı oynanmadı nasılki 61. dakika kutlamalarını da seyirci sönük kutladıysa bu da onun gibi...

Fanatik28
19.04.2009, 00:28

-4606595186589898130
Eline saglik Ustam!!! Seyret seyret bikmak ne mümkün, iste bu trabzonspor sevgisi olsa gerek, keske orada olabilseydim;(

Erdogan
19.04.2009, 00:46
BIrseyi sizde fark ettiniz mi bilmiyorum ama her zaman merak ettigim bir olay acikliga kavustu. Kadinlar stadyumda bagirirsa nasil ses olur diye :)
Bir ara maraton ile karsilikli bordo mavi bagirdilar bayanlar in sesi cok acayipti :) helal olsun gercekten. Ilk kez bayanlarin topluca tezahurat yaptigini duydum.

adem73
19.04.2009, 01:35
takimimizi alkisliyorum mücadele ettiler kazandilar

M.S.SOFU
19.04.2009, 03:35
BIrseyi sizde fark ettiniz mi bilmiyorum ama her zaman merak ettigim bir olay acikliga kavustu. Kadinlar stadyumda bagirirsa nasil ses olur diye :)
Bir ara maraton ile karsilikli bordo mavi bagirdilar bayanlar in sesi cok acayipti :) helal olsun gercekten. Ilk kez bayanlarin topluca tezahurat yaptigini duydum.
evet maraton utanmıştır umarım halinden,bayan evdeki yemeğini bırakmış maça gelmiş takımı destekliyor,koskoca adamlar maratında çıtır çıtır çekirdek çitliyor...
çekirdekçi maratona
t-sira alayına :D.......

hasancebi81
19.04.2009, 10:11
evet maraton utanmıştır umarım halinden,bayan evdeki yemeğini bırakmış maça gelmiş takımı destekliyor,koskoca adamlar maratında çıtır çıtır çekirdek çitliyor...
çekirdekçi maratona

Valla bayanlari bende tebrik ediyorum ayrica tesekkurde ediyorum. ellerinin hamuruyla gelmisler Trabzonsporu desteklemeye. Maratondaki diger arkadaslarda cekirdek citlayip mac izliyorlar. Bayanlara her mac 2000 kisilik yer ayrilmali. Hatta seneye kombinelerin yarisini bayanlara versek daha cok ses cikar eminim.

Aytaç Çakıroğlu
19.04.2009, 10:17
çekirdekçi maratona
valla o maratonda otorup çekirdek yiyen arakdaşalr yazık valla birde trabzonsporluyum diyorlar. biz tv başında oturamıyuoruz onlar orada destek yerine herşey yapıyorlar.

ben de bir ara bayanların karşılıklı tezahüratları duyudum ve helal olsun dedim. maraton sağolsun gol de bağırıyorlar başka yok. neyse ne yapalım bu sene destek yok maratondan anlaşılıan.

BİZE HER YER TRABZON

muratt
19.04.2009, 10:19
Takim 3. siradayken kolbasti oynamak Trabzonspor'a yakismazdi bence de.. 2-3 hafta sonra lider oldugumuz zaman (insallah) eminim cok guzel oynayacaklar.. Bence futbolcular oynamamakta cok hakli, buyutmemek lazim..

Erdal DİLEK
19.04.2009, 10:21
takım seyirciyer küsmüş, haklılar mı bence evet. .

Süleyman Sofu
19.04.2009, 10:38
insanoğlu etten kemikten yaratılmış birde kırılması kolay bi kalple yaratılmış sen adama bi hata yaptı diye sülalesinden girip anasından çıkarsan o adamda haliylen tepki koyar herkes elini vicdanına koyup düşünsün sahadaki kendisi olsa veya abisi kardeşi olsa geçse tv karşısına maçı seyretse o küfürleri duyunca ne hisseder tamam bizim yöre sövme işinde baya bi çağ atlamış bunu kabul ediyorum ama unutmayın sahada bizim yöreden en fazla 2 kişi oluyor diğerleri hep yabancı şehirlerin çocukları ve yaşlarıda o küfürleri kaldıramayacak kadar genç

Süleyman Sofu
19.04.2009, 11:11
2 Mayıs Cumartesi:
20.00 Trabzonspor-Kayserispor (Hüseyin Avni Aker)

şimdiden diyebilirimki bu maçıda aldık nedenmi çünki maç gece maçı bu arada cumartesi federasyon bizi tek geçmiş başka maç yok tüm maçlar pazar sayılır sadece gays maçı cuma...

Oğuuz
19.04.2009, 11:57
Takim 3. siradayken kolbasti oynamak Trabzonspor'a yakismazdi bence de.. 2-3 hafta sonra lider oldugumuz zaman (insallah) eminim cok guzel oynayacaklar.. Bence futbolcular oynamamakta cok hakli, buyutmemek lazim..

6 hafta sonra tribundeki taraftarlarda sahaya inip futbolculara katılır insallah kolbastıda, ve tüm Türkiyedeki Trabzonsporlularda caddelerde :)

worldmaster
19.04.2009, 12:41
Yazıklar olsun böyle taraftara resmen utanıyorum ,bir takım kazandığı maçtan sonra hangi mantık dahilinde ıslıklanır anlamak nümkün değil.Saahadakiler folklor ekibinden elemanlar değil futbolcu bunlar .Kolbastı oynamak gibi bir mecburiyetleri mi var yahu!
O kadar eleştiririm Gökhan ı Umut u ama şu videolarda izledim ya bu taraftarın akılalmaz ıslıklarını,artık forvetlerimizi ve diğer futbolcularımızı eleştirirken çok daha fazla insaflı davranacağım...
Yazık gerçekten yazık şu yönetime,şu takım için çalışanlara.Gelecek yıl için öncelikli transferimiz farklı bir taraftar portresi yaratmak olmalıdır...

Hüseyin İlkin
19.04.2009, 12:47
Ben buradan bütün maç boyunca takımını desteklemeye çalışan, hop oturup hop kalkan taraftarımıza alkışlarımı bir kez daha yolluyorum :alkış:

Takım kolbastı oynamayacaksa bile, içeri gitmeden toplanıp alkışlayabilirlerdi bizleri. Sonra Egemen üçlüyü çektirir, herkes evine giderdi. Yani bilmiyorlar sanki onlar gelmeden taraftarın oradan çıkmayacağını :p Nitekim de öyle oldu. Takım sahaya çıktı içeri girdikten sonra :)

Sefa Murat Dokuz
19.04.2009, 12:52
Hişşşşşşştttttttt 1-2-3
Sıradaki Sivas...

lazfather61
19.04.2009, 12:59

bu yorumnuna katılıyoeum kesınlıkle bu macta colman selcuk huseyın cok kotuydu orta sahayı en azından bunlardan ıkısını degıstırerek revıze etmesı gerekırdı. gırende kotu oynuyacak sonucta bırakda gıren kotu oynasın ıyı oynama sansıda var tabıkı

lazfather61
19.04.2009, 13:08
Orta sahan düşmüş colman canı istemiyor (kendi açıklaması bazen sahada yürümek bile istemiyorum) maçta var mı yok mu belli değil selçuk sadece 2. golde var takımında zaten defansa pek yardım etmeyen yattara var alan var selçuk ile colman ile bu maçı bitirmek tam bir fiyasko rakip geldikçe geliyor sen ne yapıyorsun gökhanı alıyorsun songu çıkarıp girayı alıyorsun ve ısaacı alıyorsun gülmek ten öldüm dün yazık yanında oturtuğun ferhata yazık yazık ceyhuna yazık bizden utanmıyorsan onlardan utan bari

sylva
serkan-song-egemen-cale
hüseyin
GÖKHAN

bu değişiklikleri yapsan orta sahanıda rahatlatacaksın defansını da Allah rızası için biri ersun yanala sorsun colmana nasıl tahammül etti
eğer tek forvet oynayacaksak forvetimiz kötünün iyisi gökhan olmalı umut lütfen git takımdan yok ya yetenek oyk tam bir duvak kafaya çıkışlara bakarmısınız komedi tel tel dökülen colman selçuk 92 dakika sahada hanginiz çıkıp ta bana ersun yanal oyunu okuyabiliyor derse telefonunu versin sabaha kadar onunla tartışacağım çok şükür ki beceriksiz gençler forvetleri sayesinde dünki maçı kazandık ama ya sonra ne olacak

bunada kısmen katılıyorum. dunku macın hakkı futbol olarak beraberliltir. ama ilk 11 den colman kesilmemelidir cunku bu adam gercekten yetenekli bir adam sadece bazen kotu oynuyor. kotu oynadıgı zamanda cıkarmıyor ersun yanal hatta tam tersine iyi oldugu zaman cıkarıyor. valla azıkcası ben ersun yanalın cıkardıgı kadroyada yaptıgı degısıklıklere de bazen anlam cıkartamıyorum. umut konusundada umut defans yapmaktan hucum yapmayı unutmus. ankaragucundekı ne hızı kalmıs ne de gucu cok dusuk formu bu ara ama ben bu konuda gene ersun yanalı sucluyorum umutu degıl formsuz adamı oynatarak hem futbolcuyu taraftarın onune yem atıyorsun hemde kotu futbolcuyu oynatıyorsun:D 75 de akıl almaz bır degısıklık yaptı zaten alan cıkardı gokhanı koydu artık kontra dusunulen bı macta hızlı ve top tutabılen bır oyuncuyu cıkarmasınada anlam vermeedım......... ama herseye ragmen galıbıyet cok guzeldı... yattara nın golude cok guzeldı. stresle macı ızledık ama guzel galıbıyettı herseye ragmen

dll.AxpY*
19.04.2009, 13:12

-4606595186589898130

elıne saglık super vıdeo

Mehmet S. Pervan
19.04.2009, 13:49
Yattara, Alanzinho, Cale, Sylva Hepsini ayakta alkışlıyorum :alkış:

Hadi kaplanlar çok az kaldı !

lazzz61
19.04.2009, 15:19
gökhan atmıştır gerginliğini.. ama umut uda kaybetmeyelim tabi kaybetmemek içinde 90 dk oynatmak zorunda değiliz. taraftar yattara ya yaptığı tezahüratın yarısını ona yapsın yeter.
abii bırak kaybedelım umuduu bu adamın bu takımda işi yok kısılıgıne bısey sölmıyorum ama tek kelımeyle becerıksız bı forvet aslında forvet demeye bıle dılım varmıyorr

Engin Türkyılmaz
19.04.2009, 16:00
elıne saglık super vıdeo
super vıdeo ya egemen futbol hayatını bıtırdıkten sonra ıyı bır amıgo olur :D

Saltuk Buğra
19.04.2009, 17:01
abii bırak kaybedelım umuduu bu adamın bu takımda işi yok kısılıgıne bısey sölmıyorum ama tek kelımeyle becerıksız bı forvet aslında forvet demeye bıle dılım varmıyorr
bende öyle düşünüyorum ama sezon sonuna kadar elimizde bu adam onun için es geçemeyiz son dakkalarda sokmalıyız yine gökhan yorulunca. gerçi ben bile daha oynarım ondan ama neyse

ugurozturk
19.04.2009, 18:17
bu yorumnuna katılıyoeum kesınlıkle bu macta colman selcuk huseyın cok kotuydu orta sahayı en azından bunlardan ıkısını degıstırerek revıze etmesı gerekırdı. gırende kotu oynuyacak sonucta bırakda gıren kotu oynasın ıyı oynama sansıda var tabıkı

yani giren kotu oynasa; kim hocaya bunu niye soktun diye kizarki; selcuk yine fena degildi ama huseyin ve colmanin 90 dakkayi tamamlamasi hataydi;

colman gecen haftada boyle oynadi; her topu kaybetti; hoca biraz kenara alsa; haftaya kendini toparlardi gibi geliyor bana. simdi sivas macinda da ayni isteksiz futbolunu devam ettirirse isimiz yas; cunku orta sahda kosan bir tek o vardii; o da durdu.

Fatih
19.04.2009, 22:05
Bu hafta totem yapalım.

Yenersek Sivas ve Bjk puan kaybeder.:)

Totem diye buna derim.:)

Gökçebey
19.04.2009, 22:32
Totem diye buna derim.:)

Tam isabet olmuş :)

gokmavi
19.04.2009, 23:21
Radyodan maci dinliyorum. Gökhan oyuna giriyor, taraftar oldugunu iddia eden bir grubun yuhlamasi radyo yayinindan gayet acik, net ve gür olarak duyuluyor. Ayiptir, günahtir, yaziktir. Biz de taraftariz bizim neden aklimiza gelmiyor, bizim neden icimizden gelmiyor böyle seyler yapmak. Biz "cakma" taraftar miyiz? Ondan sonra bazi renkdaslar cikip "taraftara cok yükleniyorsunuz, yapmayin" diyorlar. Onlar taraftarsa biz neyiz ?
Arkadasim varsa protesto niyetin, insanca, medenice yap. Ne bileyim takim yeterince mücadele etmiyor mu, sus mesela, tezahurat yapma, alkislama, 5 dakika arkani dön falan. Yaratici bir seyler bulun. Vur ama öldürme, tepkini koy ama oyuncunun motivasyonunu arttirici bir sekilde olsun bu tepki. Haaa "Yog argadash ben bu takiminin topunun .. " deyip küfredersen, aldiklari paralardan dem vurup, milyonluk esekler tarzi imalar yaparsan, isliklarsan olmuyor iste olmuyor, bu sekilde karsindakini yola koyamiyorsun.
Neyse, anlayan zaten anlamiyor, anlamayan, bu yolda kendini hakli gören düsüncesinde ve hareketinde sabit kaliyor. Bosuna konusuyoruz burada zaten, bos laf bizimkiler.

Fanatik28
19.04.2009, 23:29
Radyodan maci dinliyorum. Gökhan oyuna giriyor, taraftar oldugunu iddia eden bir grubun yuhlamasi radyo yayinindan gayet acik, net ve gür olarak duyuluyor. Ayiptir, günahtir, yaziktir. Biz de taraftariz bizim neden aklimiza gelmiyor, bizim neden icimizden gelmiyor böyle seyler yapmak. Biz "cakma" taraftar miyiz? Ondan sonra bazi renkdaslar cikip "taraftara cok yükleniyorsunuz, yapmayin" diyorlar. Onlar taraftarsa biz neyiz ?
Arkadasim varsa protesto niyetin, insanca, medenice yap. Ne bileyim takim yeterince mücadele etmiyor mu, sus mesela, tezahurat yapma, alkislama, 5 dakika arkani dön falan. Yaratici bir seyler bulun. Vur ama öldürme, tepkini koy ama oyuncunun motivasyonunu arttirici bir sekilde olsun bu tepki. Haaa "Yog argadash ben bu takiminin topunun .. " deyip küfredersen, aldiklari paralardan dem vurup, milyonluk esekler tarzi imalar yaparsan, isliklarsan olmuyor iste olmuyor, bu sekilde karsindakini yola koyamiyorsun.
Neyse, anlayan zaten anlamiyor, anlamayan, bu yolda kendini hakli gören düsüncesinde ve hareketinde sabit kaliyor. Bosuna konusuyoruz burada zaten, bos laf bizimkiler.
Orada yuhlanan Gökhan degildi. Alanzinho´nun oyundan alinmasi protesto edildi, cünkü sahada takimini 10 kisi birakan bir Umut ve ortasahada dökülen bir Colman varken...!!!

Gökçebey
19.04.2009, 23:33

Ah ön yargılar ahh :) Bir üstteki mesajda arkadaş söylemiş ıslıkların sebebini :)

Maçın başında bizim kale arkası Hüseyin takımı buraya getir diye tezahürat yaptı. Kaptan takımını tribüne yöneltti, alkışlattı. O an Ersun hocaya baktım. Bize dönmüş alkışlıyordu.

Ayıptır, günahtır, yazıktır...

gokmavi
19.04.2009, 23:39
Anlayamadim, yani ?

Ah ön yargılar ahh :) Bir üstteki mesajda arkadaş söylemiş ıslıkların sebebini :)

Maçın başında bizim kale arkası Hüseyin takımı buraya getir diye tezahürat yaptı. Kaptan takımını tribüne yöneltti, alkışlattı. O an Ersun hocaya baktım. Bize dönmüş alkışlıyordu.

Ayıptır, günahtır, yazıktır...

Gökçebey
19.04.2009, 23:40
Anlaşılmayan yer neresi?

gokmavi
19.04.2009, 23:46
Yani, Gökhan'in oyuna dahil olurken isliklanmasi Ersun Yanal'i protesto etmek amaclidir ve sebebi de bahsettiginiz Ersun Yanal'in kale arkasi tribününü alkislamasi hareketi midir? Ayrica bahsettiginiz hareketin (Ersun Yanal'in alkisi) ne anlama geldigini de anlamadim. E malum, 3000 km uzaktan radyodan dinliyoruz maci.

Gökçebey
19.04.2009, 23:50
Anlatalım :) Ersun Yanal taraftarın futbolcuları tribüne çağırıp alkışlamasını alkışlamıştır. Bunun doğru bir davranış olduğunu vücut diliyle anlatmıştır. Alanzinho çıkıp Gökhan girerken ıslıklama olmuştur ama Gökhan'a veya Alanzinho'ya değildi protesto, orta sahada tel tel dökülen futbolcular varken Alanzinho'nun çıkartılması ıslıklanmıştır. Hocanın oyuncu tercihidir protesto edilen. Yanlış veya doğrudur.

gokmavi
19.04.2009, 23:59
Anlasilmistir, tesekkürler. Denizden uzaktayim da, beyne yeterli iyot + O2 gitmiyor :)
Üstteki mesajda yazdigim gibi, bana göre bu tip protestolar, protesto edenlerin desarj olmasindan baska bir fayda saglamiyor, sonuca yönelik degiller.
1-0 öndeyiz. Evet, rezil oynuyoruz, GB sürekli bizim sahada ve pozisyon yaratiyor. Ama homurdanmak ve isliklamak daha iyi oynamamizi saglamiyor. Benim de tribünde mac seyretme güzelligi, sansi ve lüksü olan arkadaslara vermek istedigim mesaj bu.

Caner Dikan
20.04.2009, 12:31
Egemen'in üçlüsünün orjinali Lig Tv'de mevcut.Sesler harika.Ben bulamadım.Bulabilecek olanınız var mı??

ilteriş
20.04.2009, 13:16
dibe vuran takımın çıkışı kaçınılmazdır.sivas maçını alıp seriye devam etmeliyiz ki ilk iki için savaşa devam edelim.

karatasof
20.04.2009, 13:19
Yattara'nın golüydü akıllarda kalan,o dört beş rakip oyuncuyu peşine takıpta sonra çektiği şut uzun yıllar sonra TS'un attığı en güzel gollerden biriydi.Ne diyelim Allah nazardan saklasın ve Yattara bu şekilde devam etsin de maçları alalım.Yine ızdırap dolu bir maç izledik,gb bizden çok daha derli toplu oynadı ve biri direkten dönen olmak üzere bizden çok daha fazla gol pozisyonu buldu.Ama sonuçta galip gelen bizdik ve üstüne rakiplerin puan kayıplarıda eklenince kaymaklı ekmek kadayıfı oldu bı galibiyet.Umarım futbolcular üzerinde var olduğu söylenen stresi atmış oldular bu galibiyetle.Haftaya sivasta oynanacak maç bu futbolla kazanılamaz zira..Ve gerek teknik heyet gerekse futbolcular bunun bilincindedirler.Sivas maçı bu maç gibi olmayacaktır.TS uzun yıllardır gerilimli maçlarda kaybeden taraf olduğunuda hatırlar isek bu maça bambaşka bir mentaliteyle hazırlanılması gerekir diye düşünüyorum.İnşaallah o maçıda kazanırsak ancak CL için idaalı duruma gelebiliriz..

Faik Yılmaz
20.04.2009, 13:24
Maçın 2-0 bitmesi kimseyi kandırmasın....

defans bloğu ile orta saha arasında iletişim kopukluğu vardı. Rakip forvetleri bilhassa Troisi ve Kahe büyük fırsatlar yakaladılar.... Song , Cale ve Egemen canla başla çaılştılar tabi Silvayıda unutmamak lazım skora etki edecek kadar iyi kurtarışlar yaptı...

Sivasada aynı şekilde oynarsak zor durumda kalırız haberimiz olsun.

Barış Kaptanoğlu
20.04.2009, 23:49
2 haftada gelen 6 puan,yattaranın performansı,gökhanın gol atması,her şey çok güzel.Artık iş futbolcularda yensinler şu şımarık sivası her şey yeniden başlasın...Bizde kutlama hazırlıklarına başlayalım.