PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Çöküşte Suçlu Aramayalım, Çözümün Parçası Olalım...

hAtes
06.04.2009, 21:39
Bu başlıkta kesinlikle şu suçlu, bu suçlu tartışması yapmayalım.Bunun yapılabildiği ve yapıldığı bir sürü başlık zaten var...

Takımımız şu veya bu sebeple büyük bir düşüşe geçmiştir, bu düşüş sadece puan olarak değil manevi olarak ta başlamıştır...

Oyuncularımız artık ayakları titreyerek oynuyorlar, selçuk şut çekmez, gökhan aşırtamaz, umut taca bile atamaz oldu.Ersun hocanın yüzü bile gülmüyor artık.Sadri başkan da tabiki çok üzgün...

Peki bu çöküşte herşeyi sadece takıma mı bırakacağız, bizler de hiç birşey yapamazmıyız?

8 hafta kala fikstür olarak hala şansımız varken niye büyük bir dirilişe geçmeyelim.Eğer bunun ihtimali bile varsa bunun içik yapabileceğimiz en ufak birşey bile varsa yapmak istemezmiyiz?

Çoğumuzun evet dediğini duyar gibiyim...

Peki bizler taraftar olarak neler yapabiliriz?
Yaratıcılığımızı kullanalım, ve ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLALIM...

hAtes
06.04.2009, 22:27
Gruplar birleşmesede hepsinde 1-2 temsilcinin toplandığı toplantılar yapılıp ortak kararlar alınmalı.Birleşmesede birlikte oraganizasyonlar düzenleyip birlik beraberliği herkesin gözüne sokmalı.İçimiz dışımız bu takım için kaynamalı.İşte o zaman bu takımın da taraftarı olur...
Ayrıca bence 40 yaş üstü için ayrı tribünler ayrılıp buralara sadece onlar alınmalı...
bunlar bu sene olmasa da gelcek sene mutlaka yapılmalı!!

kamer
06.04.2009, 22:33
her zaman inandık biz bu takıma kutsal saydıgımız renklerınden ötürü
şimdi inanmayan insanlar hala buralarda köstek olmamalı bırakınız yapsınlar bırakınız gitsinler elbet bir bildikleri vardır elbet herşeyde bir hayır vardır
hak eden hak ettiğini alacaktır.biz sadece inanalım taraftar olarak görevimiz bu gerisi hikaye ve lütfen yapıcı eleştriler yapalım ligin bitmesine az kala böyle moral bozmamalıyız.taraftar olma bilincini kaybetmemeliyiz..

NE OLUR BU RENKLERE GÖNÜL VERENLER İNANIN BU TAKIMA

Sümeyye Şahin
06.04.2009, 23:08
geçen bmn nin yaptığı biz inanmaya devam ediyoruz pankartlı idman ziyareti güzeldi gerçekten..halil abi radyo yayınında belirtti ..bu ti,p şeyler motivasyon için çok önemli..elimden gelse kaparım bayrağımı bağırırım tek başıma da olsam ..ama ah şu özgürlük!..

hAtes
06.04.2009, 23:33
geçen bmn nin yaptığı biz inanmaya devam ediyoruz pankartlı idman ziyareti güzeldi gerçekten..halil abi radyo yayınında belirtti ..bu ti,p şeyler motivasyon için çok önemli..elimden gelse kaparım bayrağımı bağırırım tek başıma da olsam ..ama ah şu özgürlük!..
Acaba niye yapmıyoruz, yine yeniden.İnan trabzonda olsam direkt +1 yazardım ilgili başlığa...

x_man
06.04.2009, 23:43
çözümü bizmi bulacağız paraları alan teknik heyet ve futbolcular düşünsün

MetiN08
06.04.2009, 23:46
Ben önermistim 2 hafta önce ama hic kimse ciddiye almamisti beni, bence bmn olarak duygusal bir mektup yazsak, bizim icin trabzonsporun ne anlama geldiyini onlarin sampiyon olduklarinda bizim icin ve trabzon sehiri icin bir efsane olacaklarini, Bu Takim icin bir kac kisi canina son verdiyini gibi bir mektup yazilsa ve birtane Klip hazirlansa yani ilk yaridan kolbasti show filan, bu klibi cdye aktarsak, her oyuncuya birtane mektup ve cd verilsin diye önermistim, böyle seylere acayip motive olurlar ama kimse ilgilenmedi

Onur Civelek61
07.04.2009, 00:01
Tribünler Fatih Tekke diye bağırmasın.Islıklamasınlar futbolcuları.Beğenmiyen sessizse stadı terk etsin.

arimseli
07.04.2009, 00:09
(...)
Peki bizler taraftar olarak neler yapabiliriz?
Yaratıcılığımızı kullanalım, ve ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLALIM...
Arkadaş kusura bakma ama Trabzon'da ki taraftarımız çözümün değil, her zaman problemin bir parçası olmuştur.

Herkeste negatif enerji varken çözümün parçası olunması da bir hayli zordur hani...

Üzgünüm ama durum hakikaten aynen böyledir.

Travelair
07.04.2009, 00:24
Bir video kamera alıp Trabzon sokaklarında halkın görüşlerini alalım. Eski günleri anlatanları, anıları, stadyuma bilet almak için yapılan fedakarlıkları, takıma destek olmak adına takımın idmanlarını karda kışta takip edenleri, üşüyenleri, duygulananları, takımı için ağlayanları, çoluğuna çocuğuna eşine Trabzonspor yüzünden haksızlık yapıp ister istemez kızanları, intihar edenlerin yakınlarının düşüncelerini, futbolculara gerçekten duygulu mesaj vermek isteyenleri kaydedip, bir saatlik bir "Mini belgesel" haline getirip futbolculara izlettirmek üzere yönetime teslim edelim

şahinler61
07.04.2009, 00:28
mektup önerisi bence güzel futbolcuların eski hırslarını yakalamaları açısından yararlı olabilir

Travelair
07.04.2009, 00:33
Evet okumadan yazmıştım. Benzer düşünmüşüz

hAtes
07.04.2009, 13:42
Gerçekten güzel düşünce, acaba aynı videolar taraftar içinde hazırlanıp yerel kanallarda yayınlatılabilirmi? Belki o zaman yuhalayan taraftarımız azalır

DİNÇ
07.04.2009, 16:48
Haydi başlayalım...

1. Futbolcularımıza kol kanat gerelim...
Başta Umut ve Gökhan olmak üzere futbolcu kardeşlerimizi onore edelim.Unutmayın ki, transfer yapamayacağımıza göre şu anda bizim için dünyanın en iyi golcüleri onlar...Bu et,kemik ve ruh sahibi insanları aşırı strese sokmayalım.

2. Kendimizi de bir bütünün parçası olarak görelim.Hatayı sadece sahadakilerde aramayalım.Biz 90 dakika futbolcuları coşturduk ta onlar bunu göremedilermi? Eğer taraftar bir maçı nasıl çevirir bilemiyorsak diğer başarılı takımlardan dersler çıkaralım.Futbolcu taraftara baktığında korkmasın,aksine daha da hırslansın...

3. Ersun Hocanın kadro kurmasına ve oyuncu değişikliklerine güvenelim.Emin olun kadro içinde daha iyisi varsa bunu en iyi görecek Ersun Hocadır.Bence futbolculardan önce Ersun Hocayı rahatlatıp ona moral vermek gerekir...

4. Futbolcularımızın seviçlerini ve üzüntülerini paylaşalım.Örneğin yeni bebeği olana güzel bir bebek pankartı ya da ısınma sırasında tribüne çağırıp tebrik edilebilir.Ailesinden birini kaybetmiş ya da başka bir üzüntüsü olana üzüntümüzü belirten bir takım emareler sunalım.Bizler seyirci değil sevgiliyiz.Sevgimizi açıkça belirtelim.Bunu yaparken iletişimimize dikkat edelim...

5. Taraftarımız arasında yaratıcı fikirlere sahip bir çok arkadaşımız bulunmakta.Onlardan yardım alıp stad içinde çeşitli ambiyanslar deneyelim.İlginç sözlerle sarkılar ve melodiler besteleyelim.

6. Son 8 haftamız kaldı.Ondan sonra belki şampiyonluğu kutlayacağız...Belki de yine şampiyonluk kutlayanları seyretmekle yetineceğiz.Sonuç ne olursa olsun bu 8 haftayı nasıl değerlendireceğimiz biz taraftarlara bağlı...Bizler elimizden gelen tüm gayretleri gösterelim...Protestomuzu ve sevincimizi son haftanın 90. dakikasından sonra gerçekleştirelim.

hAtes
07.04.2009, 16:55
Haydi başlayalım...

Başta Umut ve Gökhan olmak üzere futbolcu kardeşlerimizi onore edelim.Unutmayın ki, transfer yapamayacağımıza göre şu anda bizim için dünyanın en iyi golcüleri onlar...Bu et,kemik ve ruh sahibi insanları aşırı strese sokmayalım.

2. Kendimizi de bir bütünün parçası olarak görelim.Hatayı sadece sahadakilerde aramayalım.Biz 90 dakika futbolcuları coşturduk ta onlar bunu göremedilermi? Eğer taraftar bir maçı nasıl çevirir bilemiyorsak diğer başarılı takımlardan dersler çıkaralım.Futbolcu taraftara baktığında korkmasın,aksine daha da hırslansın...

3. Ersun Hocanın kadro kurmasına ve oyuncu değişikliklerine güvenelim.Emin olun kadro içinde daha iyisi varsa bunu en iyi görecek Ersun Hocadır.Bence futbolculardan önce Ersun Hocayı rahatlatıp ona moral vermek gerekir...

4. Futbolcularımızın seviçlerini ve üzüntülerini paylaşalım.Örneğin yeni bebeği olana güzel bir bebek pankartı ya da ısınma sırasında tribüne çağırıp tebrik edilebilir.Ailesinden birini kaybetmiş ya da başka bir üzüntüsü olana üzüntümüzü belirten bir takım emareler sunalım.Bizler seyirci değil sevgiliyiz.Sevgimizi açıkça belirtelim.Bunu yaparken iletişimimize dikkat edelim...

5. Taraftarımız arasında yaratıcı fikirlere sahip bir çok arkadaşımız bulunmakta.Onlardan yardım alıp stad içinde çeşitli ambiyanslar deneyelim.İlginç sözlerle sarkılar ve melodiler besteleyelim.

6. Son 8 haftamız kaldı.Ondan sonra belki şampiyonluğu kutlayacağız...Belki de yine şampiyonluk kutlayanları seyretmekle yetineceğiz.Sonuç ne olursa olsun bu 8 haftayı nasıl değerlendireceğimiz biz taraftarlara bağlı...Bizler elimizden gelen tüm gayretleri gösterelim...Protestomuzu ve sevincimizi son haftanın 90. dakikasından sonra gerçekleştirelim.
çok doğru tespitler olmuş, tebrik ederim...
Unutmayalım bu 8 hafta sonunda şampiyonluğu kutlamak futbolcuların elinde olduğu kadar bizim, yani taraftarımızın da elinde.Döverek çocuk eğitilmez...

AKSOY_61
07.04.2009, 18:57
işe ota b.ka ıslık çalmamakla yuhalamamakla futbolculara destek olmakla başlayabiliriz.

Selçuk Çetin
07.04.2009, 19:02
hay başlığı açanın eline sağlık başlık açma şansım olsa herhalde bunu yazardım.
benim çözüm önerim şu Futbolculara maketten bir şampiyonluk kupası getirelim saha kenarında dursun bakıp bakıp ne için oynadıklarını bi hatırlasınlar.. belki etkisi olur yada olmadı burdan bi kurşun döktürücem artık topuklarınamı nazar değmesin diyemi onu düşünücem :D

demirel
07.04.2009, 19:16
çözüm gökhanla umutu yedeğe cekelim ,isaace sans tanıyalım

MaHMuT_61
07.04.2009, 22:38
Arkadaş kusura bakma ama Trabzon'da ki taraftarımız çözümün değil, her zaman problemin bir parçası olmuştur.

Herkeste negatif enerji varken çözümün parçası olunması da bir hayli zordur hani...

Üzgünüm ama durum hakikaten aynen böyledir.

İstanbul basını bizi bize kendi silahıyla vurduruyorya biz de o tetiğe basıp kendi kendimizi bölüyoruz ya insanlara güzeli sabrı tavsiye etmek varken tü kaka diyoruz ya , bize bravo çok kırılıyorum bu ayrıcılığımızdan.

Özkan
07.04.2009, 23:06
Kampı basıp tehdit edelim. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Taraftârın duygularını umursayacak herifler sahada böyle olmazdı.

Ya da boş verin, bu iletiyi okumamış gibi yapın. Sonuçta bu bir suç.

halukcan
07.04.2009, 23:08
Siz ne diyorsunuz arkadaşlar.
sanki Trabzonda Trabzonsporun aleyhinde çalışanlar yeni türedi.
Bunların nesli tükennmez.
Yokmu 60 yaşın üzerindeki Trabzonsporun içinde bulunan amcalarınız, dayılarınız, tanıdıklarınız. onlara sorun bakalım şampiyon
olunduğu devrelerde bunlar daha da azgındılar.
ahmet suat özyazıcı sağ. gidin ona sorun. ben ondan öğrendim bunları. şimdiki bozguncular o zamanki bozguncuların yanında hiç kalır dedi bana.
ama takım, diğer kupaları bırakın, 6 kere lig şampiyonu oldu.
KİMSE BAHANE ARAMASIN.
takım adam gibi takım ise, takımı çalıştıran iyi çalıştırıyorsa mesele yoktur.
it ürür kervan yürür derler ve yollarına devam ederler.
demek ki teknik kadroda iş yok ki, bahanelere sığınıyor...

halukcan
07.04.2009, 23:12
Kampı basıp tehdit edelim. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Taraftârın duygularını umursayacak herifler sahada böyle olmazdı.

Ya da boş verin, bu iletiyi okumamış gibi yapın. Sonuçta bu bir suç.

fikir jimnastiği denilir buna.
elbette böyle bir şey olamaz ama.
ağabeyim anlatıyor.
bjk çok fena bir dönem geçiriyor.
ve antrenman sahasını taraftar basıyorl. ve her biri teknik direktörleri dahil,
antranmalılar ya sağa sola kaçıp kurtuluyorlar.
Netice ne mi oluyor.
o dökülen beşiktaş o yıl şampiyon oluyor.
kıssadan hisse.

Bahattin Aydın
07.04.2009, 23:12
Şampiyonluk çok zora girdi.Kendime inanmıyorum inancım kalmadı bu futbolla desem bile her fırsatta şampiyonluk hesapları yapıyorum.Eğer takım canlanırsa neden olmasın ? Bizler tirübünde coşkulu bir şekilde desteklersek belkide birçok şey değişecek.

halukcan
07.04.2009, 23:14

Doğru söylüyorsun güzel kardeşim,

ama bu saatten sonra olacak iş değil bence.

isaac moralmen çökertildi.

Gökhan ile umut la devam etmek zorunluluğumuz var.

bu ikisine senden çok ben kızıyorum, ama başka alternatif yok şimdilik.

adem73
07.04.2009, 23:20
Siz ne diyorsunuz arkadaşlar.
sanki Trabzonda Trabzonsporun aleyhinde çalışanlar yeni türedi.
Bunların nesli tükennmez.
Yokmu 60 yaşın üzerindeki Trabzonsporun içinde bulunan amcalarınız, dayılarınız, tanıdıklarınız. onlara sorun bakalım şampiyon
olunduğu devrelerde bunlar daha da azgındılar.
ahmet suat özyazıcı sağ. gidin ona sorun. ben ondan öğrendim bunları. şimdiki bozguncular o zamanki bozguncuların yanında hiç kalır dedi bana.
ama takım, diğer kupaları bırakın, 6 kere lig şampiyonu oldu.
KİMSE BAHANE ARAMASIN.
takım adam gibi takım ise, takımı çalıştıran iyi çalıştırıyorsa mesele yoktur.
it ürür kervan yürür derler ve yollarına devam ederler.
demek ki teknik kadroda iş yok ki, bahanelere sığınıyor...
o zamanki topcularin cogu trabzonluydu kadro olarak bu futbolcu kadrosu yabanci yerlewrden gelmis sen yuhluyorsun.sen ilk kez dünyanin bi sehrine git dil bilmedigin yerde seni yuhalasinlar bakalim etkileniyormusun etkilenmiyormusun mahallenin kendi sehrinde olsan etkilenmezsin it ürür kervan yürür dersin buacidan bak birde

halukcan
07.04.2009, 23:22
taraftarın bir bölümü edepsizleşmiş maalesef.
ne demek daha maçın başında ıslıklamak, yuhalamak takımı.
sahadan çıkan oyuncuları yuhlamak.
bırakın yav.
siz Trabzonsporlu iseniz ben de cosmos kulübü başkanıyım.
utanın biraz utanın.
bu yaptıklarınıza spor dilinde tam bir dangalaklık derler.

Kubilay ŞAHİN
07.04.2009, 23:23

Isaac.. Hani Şu Gs Maçında Kaçırdığı Golle Gökhanı Örnek Alan Oyuncumu.

Göksu Oynasın Forvette.. :)

Ama Ersun Hoca Büyük İhtimalle Bu Maça Tek Forvet Başlayacak. En Azından Öyle Umuyorum.

adem73
07.04.2009, 23:24
rakip hacettepe oldugundan kadro bozulmaz herhalde

halukcan
07.04.2009, 23:27
o zamanki topcularin cogu trabzonluydu kadro olarak bu futbolcu kadrosu yabanci yerlewrden gelmis sen yuhluyorsun.sen ilk kez dünyanin bi sehrine git dil bilmedigin yerde seni yuhalasinlar bakalim etkileniyormusun etkilenmiyormusun mahallenin kendi sehrinde olsan etkilenmezsin it ürür kervan yürür dersin buacidan bak birde

Kardeşim, bu işin yerlisi yabancısı olur mu?
aslında o devirlerde amatör ruhla oynayan futbolcularımız bu durumlara düşürülseydi çok daha fazla etkilenirlerdi.
düşünün bunlar ne çocuk ne de amatör, ve bu devirde hepsi de tam bir
profesyonel.
profesyoneller elbette etkilenir. ama bitercesine değil, ve bir iki maç sonra
kendini düzeltir.
taraftara kızdığımı belirttim yukarıda. böyle taraftarlık olmaz dedim.
ama bunları da susturmanın yolu tamamiyle futbolcularımızın başarılarıyla
mümkündür.
çakarsın rakip takımlara. hepsi sus pus olurlar.
yani bunun yerlisi yabancısı yok.
alt tarafı insan. onlarda etkilenirlerdi, üstelik de onlar ismi profesyonel ama
kendileri amatör ruhluydular.
şimdikiler profesyonelliğin bütün gereklerini biliyorlar.
etkilenmeleri söz konus olmamalı. etkilenirler elbette ama böyle yerlerde
sürünürcesine değil.

halukcan
07.04.2009, 23:33
çare.
futbolcuların çok ciddi çalışmaları.
morallerini yüksek tutmaları.
trübünlere kulak tıkamaları.
tdirektörün de bu seslere aldırmaması.
futbolcular sadece kendi işlerini yapmakla meşgul olmalı.

taraftar da, ya adam gibi takımı coşturmalı. ya da sinema seyircisi gibi hiç değilse efendi efendi oturmalı.
son günlerde yaptığı gibi terbiyesizleşmemeli. (Elbetteki çoğunluk böyle değil. ben edepsizlik yapan sayıları az da olsa bu tür taraftara söylüyorum)
ve bu edepsizliklere devam eden taraftarları akıllı taraftarlar derhal susturmalı.
susmazlar mı. öyle bir susarlar ki.
zira çoğunluk sağ duyulu taraftardadır her zaman avni akerde.

halukcan
07.04.2009, 23:35
Kara gümrük yanıyor değil. Kara gümrük yanmasın. niye yansın ki.

görecek günler var daha.

bir ağaç gibi yalnız ve tek, bir orman gibi kardeşçesine.

adem73
07.04.2009, 23:37
Kardeşim, bu işin yerlisi yabancısı olur mu?
aslında o devirlerde amatör ruhla oynayan futbolcularımız bu durumlara düşürülseydi çok daha fazla etkilenirlerdi.
düşünün bunlar ne çocuk ne de amatör, ve bu devirde hepsi de tam bir
profesyonel.
profesyoneller elbette etkilenir. ama bitercesine değil, ve bir iki maç sonra
kendini düzeltir.
taraftara kızdığımı belirttim yukarıda. böyle taraftarlık olmaz dedim.
ama bunları da susturmanın yolu tamamiyle futbolcularımızın başarılarıyla
mümkündür.
çakarsın rakip takımlara. hepsi sus pus olurlar.
yani bunun yerlisi yabancısı yok.
alt tarafı insan. onlarda etkilenirlerdi, üstelik de onlar ismi profesyonel ama
kendileri amatör ruhluydular.
şimdikiler profesyonelliğin bütün gereklerini biliyorlar.
etkilenmeleri söz konus olmamalı. etkilenirler elbette ama böyle yerlerde
sürünürcesine değil.
haklisin kardes yalniz bizim taraftar profilinin de degismesi lazim.orta yasin üstündeki insanlar tribunun cogunlugunu olusturuyor.stadta genc sayisi az.93 sezonunda samsun macina gitmistim o zamanlar nerdeyse sag gözümü kaybediyordum.elinde sigara mac 1-1 anaavrat sövüyor adam sonra son 10 dakka takim gol atti sevindi önümdeki elindeki sigarayi gözüme sokuyordu nerdeyse ne bir özür dileme var ne bisey.cözüm öncelikle taraftarin kendini bastan asagi yenilemesi yoksa bir 100 yil bekleriz sampiyon olmak icin.

kalavara
07.04.2009, 23:47
Haydi başlayalım...

e yani, işte bu!!

hAtes
06.06.2010, 20:38
Kurtulduk gibi şükür ki

Armağan Dere
07.06.2010, 01:22
Bursaspor-Trabzonspor..2.yarı daki maça çıkarken 40 puanda Bursaspor,37 puanda Trabzonspor'du..Adamlar şampiyon oldu biz 5.bitirdik...Bu sene hedefimiz düşüktü bu kadar basit yoksa Bursa'nın yaptığı atağı görüp Trabzonspor'un daha üstünü yapması içten bile değildi..Futbolcular,teknik kadro,yönetimiyle bu sezon Türkiye kupası yeter dediler...Çözüm olarak hedefini yüksek tutmalı ve motivasyon olarak tam bir şekilde yeni sezona girmeliyiz...Ama kangren futbolcular da gönderilmeliydi ama 3 yıl daha sözleşme uzatıldı...Bakalım yeni sezonda ne olacak