PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonluktan Uzaklaşıyoruz, Hem de AVNİ AKER'de

İHSAN
06.04.2009, 16:14
Bu başlığı açıyor olmayı hiç istemiyor olmama rağmen, mateessüf gündemde olan konu bu ve bu konu da ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Konu belli; Ersun hocanın doğrudan olmasa da dolaylı olarak tribünlerin rakibi değil kendi takımını baskı altına aldığını ifade etmesi; Başkan'ın ara ara evimizdeki maçlarda başarısız olmamızda taraftarın sabırsız olması ve erken gol atılamayınca, top kayıplarında futbolcuların ısıklanmasının önemli rolü olduğunu söylemesi; futbolcularımızın hemen her maç sonu ıslıklanıyor ve küfre maruz kalıyor olmaktan, Avniaker'deki maçlarda baskı altında kalıyor olmaktan sitem etmeleri; ve sağduyulu taraftarılarımızın taraftar olduğunu düşünenler yüzünden kendilerine de haksızlık yapıldığını ifade etmeleri gösteriyor ki, Avniaker'de oynanan maçlarda seyirci anlamında ciddi manada problem yaşamaktayız ve bunun da doğrudan muhatabı bizleriz: Taraftarlar.

Şüphesiz, sağduyulu taraftarlarımızı bu hususta ayrı tutmak gerekiyor. Ve gerçek manada takımı destekleyenlere de ayrı bir teşekkür etmek istiyorum: Siz üzerinize düşeni yaptınız-yapıyorsunuz. Yarası olan gocunmalı ve bu da sizler değilsiniz. Öncelikle burada anlaşalım.

Bu platformun gereği ve doğal sonucu olarak burada takımla ilgili hertürlü eleştirilerin tartışılıp konuşulması gerekir ve buna bilhassa taraftarlar olarak bizler de dahiliz. Yeri geldiği zaman kendimizi de sorgulayabilmeli, başka bir ifadeyle çuvaldızı kendimize batırabilmeliyiz. Herkes hatalar, yanlışlıklar yapabilir; önemli olan bu hataları tespit edebilmek ve kararlı bir şekilde cesaretle hataların,sorunların üzerine gidebilmektir.

Son dönemlerde sıkça gündeme geldiği üzere, Trabzonspor evinde oynadığı maçlarda etkisiz bir görüntü sergiliyor ve bunun baş müsebbibi olarak da avniakerin atmosferi gösteriliyor. Doğrudan söylenmese de böyle olduğu gayet aşikar ima ediliyor. Doğruluk payı var mıdır, varsa sebebi nedir, neden böyle olmaktadır? Yattara'nın alenen söylediği gibi " neden deplasmanda daha iyi oynuyoruz?"

Neden normal olan bizde anormal;çoğu futbol kulübü evinde devleşirken neden bizde durum tam tersi?

Hasılı, gitgide şampiyonluk yarışından uzaklaştık ve kimine göre şansımız bitti. Ve işin trajik yanı, şampiyonluk yarışından kopma noktasına geldiğimiz maçların çoğu Avniakerde oynandı. Avniakerde kaybedilen puanlar bizi şampiyonlukyan ederse-ki öyle olacak gibi- bu bizim için utanç kaynağı olmalıdr.

Buyrunuz, cesurca, adab-muaşeret kuralları çerçevesinde bir özeleştiri yapalım.

Fatih Kuloğlu
06.04.2009, 16:38
Herkesin en fazla 1 puan alırız dediği Avni Akerde 1 puana razı olur olduk artık çok acı :((

Yasin T.
06.04.2009, 16:49
yeni solganımız bu iyi ezberleyin:BİZE HER YER TRABZON!!!ANCAK TRABZON HARİÇ

hatice_61
06.04.2009, 21:14
ya çok acı ama galibiyete hasret kaldık ilk yarı ne güzeldi ole

Kereşenli
06.04.2009, 21:18
Deplasman maçlarımızın çok daha kolay geçmesi mantıklı. Trabzon'da oynadığımız maçlarda taraftarlarımız yüzünden oyuncularımız çok büyük sıkıntıya giriyorlar ve beklentiler büyük olduğu için hata yapma oranı yükseliyor.

Evet Sivas'ın adını ağzıma almak bile istemiyorum ama onların taraftarının yüksek bir beklentisi olmadığı için oyuncuları gayet rahat oynuyorlar.

krdnz
06.04.2009, 21:59
.....VE BEŞİNCİ OLDUK

belki de bu sezon ilk kez beşinci sıraya düştük

orhan42
06.04.2009, 22:02
Şaka gibi..Şampiyonluğu kendi sahamızda kaybettiğimiz puanlarla yitiriyoruz..Ve 5. liğe bu yüzden düşüyoruz..İnanılacak şey değil be...

Sönmez Özlü
06.04.2009, 22:21
4 sıra üstümüzdeki Sivas'la aramızda 6 puan fark var. Buna dikkat çekiyoruz.

Lâkin 1 sıra altımızdaki Bursa ile aramızda da 6 puan fark var. Bunu unutuyoruz.

Ne şampiyonluğu yahu?

kadir_ts61
06.04.2009, 22:22
alıştık hersene aynı

Mehmet Zeki
06.04.2009, 22:33

Lâkin 1 sıra altımızdaki Bursa ile aramızda da 6 puan fark var. Bunu unutuyoruz.

Ne şampiyonluğu yahu?

Sizin gibi taraftarlarla birak sampiyonlugu ilk 5e bile giremeyiz.

magicyattara
06.04.2009, 22:49
Avni Aker'de şampiyonluktan uzaklaşma diye bir şey söz konusu olamaz.Bırakın Avni Aker'e laf atmayı artık.

Doğru dürüst takım yapsın yapacak olanlar.

Bera B.
07.04.2009, 11:34
Avni Aker'de şampiyonluktan uzaklaşma diye bir şey söz konusu olamaz.Bırakın Avni Aker'e laf atmayı artık.

Doğru dürüst takım yapsın yapacak olanlar.

İşte tribünde yuhalayan taraftar da aynı sizin gibi düşünüyor. Gözlerinizi açın ve Avni Aker'de oynadığımız maçlara, sonuçlarına iyi bakın. BU kadarı tesadüf olamaz.

ozzy!
07.04.2009, 11:35
yeni solganımız bu iyi ezberleyin:BİZE HER YER TRABZON!!!ANCAK TRABZON HARİÇ

:alkış::alkış::alkış:

Melek
07.04.2009, 13:00
Her şartda takımı yanlız bırakmayan biz tarfatarlara bu kadar yüklenilmesini çok yanlış buluyorum,tabiki takım yenilince göl atamayınca sesimizi çıkartıcağız herkes oraya ne şartlarda geliyo,maddi manevi herşeyini veriyo bu taraftar bu takıma kendi evimizde böyle sonuçlar alınca da ses çıkartmadan duramayız herkes üstüne düşüni yapmalı biz taraftar olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yapıyoruz,ama demek ki yanlışmış bakın sivasa arkasında bizim taraftarın yarısı kadar bile desteği yok ama ne durum da artık inancım yok ellerimizle kaybettik bu seneyide ...

msukas
07.04.2009, 13:34
Biz nankör milletiz vesselam bir gün önce alkışladığımız adamı birgün sonra asarız. selçuğu yuhlamak ne kazandırdı bize söyleyin her futbolcu kötü oynayabilir biz 11 kişiyle mücadele ediyoruz 12. kişi yok hele orta sahaki en yıpranan yerdir eğer burda bir zenginlik yoksa bu ligi sonuna kadar getiremessiniz bunu seneye muhakkak dikkate almamız gerekortsahanın ortasına enaz 2 tane forvetle savunma arasında pas bağlanstısını iyi yapabilecek futbolcular alınmalı

Ömer SEVİNÇ
07.04.2009, 13:41
---edit---

Bera B.
07.04.2009, 13:51
Her şartda takımı yanlız bırakmayan biz tarfatarlara bu kadar yüklenilmesini çok yanlış buluyorum,tabiki takım yenilince göl atamayınca sesimizi çıkartıcağız herkes oraya ne şartlarda geliyo,maddi manevi herşeyini veriyo bu taraftar bu takıma kendi evimizde böyle sonuçlar alınca da ses çıkartmadan duramayız herkes üstüne düşüni yapmalı biz taraftar olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yapıyoruz,ama demek ki yanlışmış bakın sivasa arkasında bizim taraftarın yarısı kadar bile desteği yok ama ne durum da artık inancım yok ellerimizle kaybettik bu seneyide ...

Taraftarın görevi nedir? Takım kötü gittiğinde para verip tribünlere çıkıp küfretmek mi? Kusura bakmayın ama böyle saçmalık olmaz. Oraya gidiyorsanız takımı destekleyeceksiniz bu kadar açık. Küfretmek ne demek ya? Oyuncuya, teknik direktöre veya bir başkasına. Onlar da belki beceremeseler de bizim gibi takımımız için çalışmaktalar. İşyerinde altınızda çalışan biri hata yaptığında küfrediyor musunuz? Küfredince elinize ne geçiyor peki? Görüyoruz işte Avni Aker'in halini. Kaç maç yaptık stresten elimiz ayağımıza dolaşıyor bizim bile ekran başında. Tepki gerekiyorsa maçtan sonra verirsin ama ilk önce taraftar taraftarlığını yapsın takımı desteklesin. Daha maç başlayalı on dakika olmadan küfretmeye başlamasın.

Kimse para verdim diye kendinde bu hakkı bulamaz.

Avni Aker'deki bu sorumsuz düşüncedeki taraftar takımın şampiyonluk yolundaki en büyük engeldir!

genç61
07.04.2009, 13:55
ya bu takımı nou camp koy gene bir sey olmaz
olay avni aker olayı degil ama avni akerdeki tarftarda taraftar degil kimse kusura bakmasın
eger boyle destekliceklerse bu takımı bu takım istanbulda oynasın daha iyi bu ne ya

belediye baskanı ve valide kabahat kardesim yasaklayın cekirdek satısını artık su kente

Ahmet Faruk
07.04.2009, 13:58

Ne şampiyonluğu yahu?

Bursayla arasında yine 6 puan fark olan gs,fb şampiyonluktan bahsediyor da biz niye bahsetmeyeceğiz.

İnanmadan olmaz. Önce biz inanacağız.

Şu son 6 haftadır Avni Akerin olumlu bir tek katkısı oldu mu.

Bera B.
07.04.2009, 14:04
Sivas maçına kadar aradaki puan farkı üçe inerse liderle -ki liderin hala Sivas olacağını varsayıyorum- bu takım mutlu sona ulaşabilir ama fikstürümüz kötü çoğu maçımızıın Avni Aker'de olması düşündürüyor beni. Yazık ki şu lafı bile söyleyecek duruma geldik.

Abdullah Şahin
07.04.2009, 14:20
Herşeye rağmen Şampiyon olacağız.Daha hiç birşey bitmedi.Çok şey değişecek bu ligde.Haftaya görüşürüz.Ligde ki durumumuzu.

Engin Türkyılmaz
07.04.2009, 14:49
su zamana kadar hep Trabzon oynar oynar sonunda salıcak ust uste malubıyetler alıcak dedıler bana hep.ne yazıkkı haklı cıktılar ama ben hala sampıyonluğa ınanıyorum bu hafta 3. ve 3 hafta sonra 2. son haftalarda 1. olucaz ınş.

Kubilay ŞAHİN
07.04.2009, 14:59
....

Şüphesiz, sağduyulu taraftarlarımızı bu hususta ayrı tutmak gerekiyor. Ve gerçek manada takımı destekleyenlere de ayrı bir teşekkür etmek istiyorum: Siz üzerinize düşeni yaptınız-yapıyorsunuz. Yarası olan gocunmalı ve bu da sizler değilsiniz. Öncelikle burada anlaşalım.

......

Sanırım Böyle Taraftar Kitlesinin Gitgide Azalmakta Olmasıdır Herlade.

Çetin
07.04.2009, 15:15
Özür diliyorum herkesden. Lütfen beni affedin, her şeyin sorumlusu benim. Takımı ben kuruyorum, golleri ben kaçırıyorum, sol tarafa ben top atamıyorum. Özür dilerim tüm arkadaşlarımdan. Stadyumda olmasaydım eminim ki şampiyon olurduk ama işte bir kere oldu, tekrar tekrar özüd diliyorum.

Oldu mu? Tamam suçlu bulundu :)

only ts
07.04.2009, 15:29
biz her kadro ile zaten her sene en kotu 5. oluyoduk bu sene onca degısıklık yenılıge ragmen yınemi 5. lik yinemi ????? baskanım ersun hocayı umut ve gokhanı postalayın ne olur.. gokhana o kadar para verdık nasıl yollarız demeyın goruyorsunuz varmı bır faydası ?? 9 kısı oynasak valla daha ıyı oynarız en azından kacırılan onca pozısyon ıcın omrumuzden omur yemeyiz serefımızle 9 kişi mucadele ederız hadi baskan sende goruyorsun sende bılıyorsun sende hıssedıyorsun eger okuyorsan su mesajımı ne olur yolla sunları bize fatıh tekkeyı gerı getır baskan .......

Bera B.
07.04.2009, 15:49
biz her kadro ile zaten her sene en kotu 5. oluyoduk bu sene onca degısıklık yenılıge ragmen yınemi 5. lik yinemi ????? baskanım ersun hocayı umut ve gokhanı postalayın ne olur.. gokhana o kadar para verdık nasıl yollarız demeyın goruyorsunuz varmı bır faydası ?? 9 kısı oynasak valla daha ıyı oynarız en azından kacırılan onca pozısyon ıcın omrumuzden omur yemeyiz serefımızle 9 kişi mucadele ederız hadi baskan sende goruyorsun sende bılıyorsun sende hıssedıyorsun eger okuyorsan su mesajımı ne olur yolla sunları bize fatıh tekkeyı gerı getır baskan .......

Kusura bakmayın ama böyle bir mantık yok. En azından sene sonuna kadar bu takımlayız. Neden desteklemeyi seçmiyorsunuz?

Sadık Bıyık
07.04.2009, 15:54
suçlu aramak yerine birlik olsak daha iyi bence. bu zor zamanda taraftar taraftar olduğunu göstermeli.

tamam hoca bir takım hatalar yapmıştır, tamam oyuncular kimi zaman saç baş yoldurmuştur. belki evni akerde taraftarımız gereksiz bir negaatif elektrik yaymıştır. ama önümüzde daha 8 hafta var ve ilk üç için çokta uzak bir yerde değiliz.

şu 8 hafta hiç olmazsa kenetlensek nasıl olur. en azından ersunu, gökhanı bilmem kimi gönderecekler bi 8 hafta ekleseler nası olur. şunu unutmayalımki biz bu sezonu elimizdekilerle bitireceğiz. doğruda olsa yanlışda olsa ne kdar kızsakda sezon sonuna bunlar götürecek bizleri.

o yüzden en azından sahada yürüyen bi fb gs kadar inançlı olup inanç aşılamalıyız

halil ibo
07.04.2009, 15:59
Avni Aker eski günlerine ne zaman nasıl döner bilemem.Bildiğim o dönüş olmadan şampiyonluğa dönüşte çok zor.Kendi sahanı rakibe dar edemiyorsan gerçekten çok çok zor...

Tolunay Abdioğlu
07.04.2009, 16:04
Bursayla arasında yine 6 puan fark olan gs,fb şampiyonluktan bahsediyor da biz niye bahsetmeyeceğiz.

İnanmadan olmaz. Önce biz inanacağız.

Şu son 6 haftadır Avni Akerin olumlu bir tek katkısı oldu mu.

Haklısın abi ...

Sadık Bıyık
07.04.2009, 16:05
Avni Aker eski günlerine ne zaman nasıl döner bilemem.Bildiğim o dönüş olmadan şampiyonluğa dönüşte çok zor.Kendi sahanı rakibe dar edemiyorsan gerçekten çok çok zor...

aklım almıyor arkadaş; malum bazen başka takımı tutan arkadaşlarla maçları izleriz, eskiden sahamızdaki maçlarda koltuklarım kabarırdı. şimdi ise utancımdan yerin dibine giriyorum. ne oldu bu bizim taraftara neden tiyatro izler gibi maç izlerde, sadece olumsuz durumda küfretmek için enerjisini harcar. yazık oluyor ya. birde benim aklıma takılan acaba çatı olmadığından stadın akustiği eksik olduğundanmı seyirci yokmuş gibi oluyor.

İHSAN
07.04.2009, 22:38
Korkuyorum ki, son dönemlerde artık dört büyük olmadığımızı , o eski şaşalı günlerin eskide kaldığını söyleyen otoriteler (!); az da olsa haklılık payı olmakla birlikte, Avniakerin eskisi gibi futbol cehennemi olmaktan çıkıp sıradan bir deplasmana döndüğünü hatta Avniakerin Trabzonspor'a deplasman olmaya başladığını söyleyebilirler şimdi. Zira, üzülerek belirtmeliyim ki ellerinde hiç olmadığı kadar koz var ve bu kozları onlara yine biz verdik.

Tartışmaya devam edeceğiz...

Muhammed KOÇ
07.04.2009, 22:46
şimdiye kadar bu ba şlığa bişey yazmadım belki biri kapatır kilitlenir felan diye ama baktım olmuyor.. arkadaşlar bu başlığın kendisi bize zarar veriyor..

metinulusoy
07.04.2009, 22:57
suçlu aramaya gerek yok bence,aslında doğru da değil.bu saatten sonra birlik olup bizi heveslendiren bu futbolculara güvenmeliyiz.
birde şu konuya değinmek istiyorum.şampiyonluğun Avni Aker'de elmizden kayması ne kadar da manidar.bir düşündüm neden acaba diye. cevabı tribünlerde buldum ben.özellikle de karşıda,kameranın tam karşınsında,oturan koca maratonu işgal eden çekirdekçi tiyatro seyircisi.böyle bir taraftarlık mantığı var mı ya.maç boyu otur,çekirdek çitle,sahadakini ateşleyecek tek bir tezahürat bile yapma,sonra en ufak hatada ,takımı buralara kadar getirmiş futbolcunu yuhala.ayıp ya.maçı beraber izlediğim,başka takımı tutan arkadaşım"bu mu Trabzonsporun korkulan taraftarı,rakibi baskı altına alan taraftarı,eski taraftar kalmamış" diyor.maalesef haklı.
yönetime bir önerim var benim.önümüzdeki yıl taraftar gruplarının hepsine maratondan kombine satılsın.çekirdekçilere de kala arkası 5 misli fiyatla satılsın.almasınlar diye.maçlardan önce de kale arkaları satışa çıkar sadece.en azından maçları tvden izleyenler karşıda seyirci değil taraftar görür.

İsmail ALİOĞLU
07.04.2009, 23:55
2. yarı kaybedilen 17 puan ve uzaklaşan şampiyonluk. Bu umutlar asla geri gelmeyecek..

İHSAN
08.04.2009, 09:19
Istatistiklere yansıyan verilere göre, dışsaha galibiyet oranımız içsahaya oranla hayli yüksek. Tam tersi olsaydı, yani iç sahada dış sahaya oranla daha başarılı bir grafik sergileseydik bu, gayet doğal karşılanabilirdi. Nitekim, spor kulüpleri için ev sahibi olmak, kendi seyircisi önünde oynamak mutlak bir avantajdır ve çoğu kulüp(ler) bu avantajı isteyerek ya da istemeyerek bir şekilde kullanmakta. Olması beklenen de bu zaten. Ancak, bizde durum tam tersine işaret ediyor; iç sahada deplasmandan daha kötü oynuyoruz ya da kötü oynamasak da puam kaybediyoruz. neden?

serdar avcı
08.04.2009, 10:02
gerçek taraftar, hertürlü kötü şartta ,takımın destekleyen ve kötü söz söylemeyen taraftardardır bizim tarabzonspordan başkla neyimiz var akıllı olun herkes takımı desteklesin düşene bir tekme de sen atma zaten tekme atmak için can atanlar az değil.

delfino
08.04.2009, 10:14
(http://fanatik.ekolay.net/fanatik/Herkes-İçin-Spor_2_CatHome_225.htm)

http://foto.fanatik.com.tr/YazarlarYeni/ERGUNATA-PORTRE.jpg
Ergun Ata eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr)
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/d/i/phone.gif
FATA yaz boşluk bırak yorumunu ekle 3270'e gönder detaylı bilgi (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/index.aspx?aType=YT_Sms)

'Böyle bir sevgi işte'

EKLENME TARİHİ : 8 Nisan 2009
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/d/i/btn_send.gif
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/d/i/btn_yazdir.gif

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/d/i/4.gif (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/index.aspx?aType=YazarDetay&catid=35&articleid=129912&authorid=54#)
9.5 Puan
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/d/i/btn_Oyla.gif

En çok puan alanlar (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/Default.aspx?aType=TopRated)

En çok okunanlar (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/Default.aspx?aType=MostRead)

Fenerbahçe ve Galatasaray son hafta üstelik zor kazandı, puanları 47, camiaların havası: “Şampiyonluk şansımızı artırdık, sonuna kadar kovalayacağız.”
Trabzon 7 net pozisyon harcadı, berabere kaldı, puanı 47, camianın havası: “Bitti bu iş.”
Çelişkinin nedeni, Kayıhan Gedikli’nin Yanal’a mesajında gizli:
“Ersun hocam kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin. Futbolun sadece futbol olmadığı yerdesin. Burada insanlar, takımı başka tutarlar, ne bileyim kaşığın sapını tutmak gibi değil burada takım tutmak. Güneşin İstanbul’dan önce doğduğu, suların Bordo-Mavi aktığı yerdesin. Burada herkes aynı sevgilinin peşinden koşuyor hocam. O sevgili ki paylaşılamıyor. Kimse kimseden eksik kalmıyor. Şiirler ona, şarkılar ona, alıp verilen nefes ona. Cebindeki son kuruş ona. Zafer şarkıları ona, ağıtlar ona, övgüler ona, sitemler yakınmalar ona.
Burada herkes Trabzonspor’u günde bir defa düşünür hocam. O da 24 saatini alır insanların. Burada geçim sıkıntısı, işsizlik, kriz, küresel ısınma yok. Herkesin derdinin Trabzonspor olduğu yerdesin. Burada kepenkler açılmadan gazetelerin son sayfaları okunur, Dolar’ın, Euro’nun kurundan önce puan durumuna göz atılır. Genel yerel seçimler değil, Trabzonspor kongresi pür-dikkat izlenir. Trabzonspor Başkanı konuşursa ‘Ulusa Sesleniş’ odur. Takımı için fanatizm kurbanı olup adam bıçaklayanlar, öldürenler vardır başka yerlerde. Ama hocam burada, her takım taraftarının vazgeçilmez olan, “senin için ölürüm” sloganını gerçekleştirircesine, kaçan şampiyonluktaki ayak oyunlarına tahammül edemeyip canına son veren Mehmet’in mezarı vardır.
Sandığın gibi başarıya aç bir yerde değilsin. Aksine başarının doğduğu, tanımının yapıldığı yerdesin. Bir devrimin ateşinin yakıldığı yerdesin. Başarı odaklı olmadı sevdamız hiçbir zaman. Şampiyonluk 25 değil, 100 sene de gelmese bile aynı heyecanla severiz biz hocam. Ama sırtındaki formanın hakkını vermeyince kızarız hocam. Sokağa çıktığında, karşına çıkan herkesi ilgilendiriyorsun. Gözümüzün bebeğindesin. Elde sensin, dilde sen; gönüldesin, baştasın. Bu yüzden hocam; kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin.” Böyle bir sevgi işte...

ne güzel yazmışş sayın ergun ataa herşeyyy gayet açıkk....

Bu yazı 1815

calypso
08.04.2009, 10:29
telasa kapilmak bizim hastaligimiz..ayni puanda olup daha zor maclara cikacak takimlar umutlu biz umutsuzuz neden acaba?

murat köse
08.04.2009, 10:38
ya bu takımı nou camp koy gene bir sey olmaz
olay avni aker olayı degil ama avni akerdeki tarftarda taraftar degil kimse kusura bakmasın
eger boyle destekliceklerse bu takımı bu takım istanbulda oynasın daha iyi bu ne ya

belediye baskanı ve valide kabahat kardesim yasaklayın cekirdek satısını artık su kente

katılıyorum kardeş sana avni akerdeki tarafar tarftar değil.
herkesin defelarca küfür ettiği tayfun maçın ilk yarısı biterken hakem bize faul verdi ama kullandırmadı.
en basta tayfun olmak üzere diğer furbolcular hakeme gidip kendileri yırttlılar. ama bizim taraftar ne yaptı biliyormusunuz. ikii cılız ses çıkartıp sustular.
işte bizim taraftarımız bu analatıyor.
yemin ediyorum istanbulda olimpiyatta veya diğer istanbul takımlarıyla olan maclara gittim.
fener stadında 5000 kişi ile tüm fenerlileri susturduk. olimpiyattada elimizden gelnei yaptık ve macıda ilk sezon 4-0 aldık.
asıl sorun bence su. trabzonsaki taraftarlar doymuşlar ac değiller. sunu tümsamimiyetimle sölüyorum trabzonspor maçlarını istanbulda oynasın o zaman siz taraftar görün.

İHSAN
08.04.2009, 11:40
Burada, Trabzondaki gerçek anlamda 'taraftar'ımızın hakkını vermek lazım; zaten sözümüz 'sözde' taraftarlara. Tartaftar olduğunu zannedip, taraftarlığın manası hakkında fikri olmayan; amacı gayesi nedir belli olmayanlara dır, eleştirilerimiz.

Taraftar olduğunu düşünüp, stadyumda desteklemekten imtina edip, köstek olmanın kralını yapabilen taraftar bizim eleştiri hedefimiz...

Bizi sanal, klavyeci taraftar olmakla itham eden, ama aslen takıma verdiği zarar-katkısı kıyaslandığı vakit takıma yararı olmadığı anlaşıldığ gibi önemli oranda zararı olduğu bilinen seyirci kesimi sanıyoruz ki, avniakerin bize deplasman olmasında önemli paya sahiptir.

İyi düşünmek lazım; takıma ne veriyoruz; verirken neleri götürüyoruz. Takıma katkımızın sorgulanması meselesi yani...

Hani bilinen bir örnek vardır: Sahibinin yüzüne konan sineği kovmak isteyen ayı, salladığı pençesiyle sineği kovar ama sahibini de öldürür. Iyi niyetlidir lakin sonucunu düşünmez, ölçüyü kaçırır. Biz, takımımıza gönülden bağlıyız, hatta fanatiklik boyutunda bağlıyız, fakat daha dikkatli olmalı, sonucunu-takıma yaray-zararını- iyi düşünmeliyiz.

7 AHMET 7
08.04.2009, 11:46
niye avni akerde şampiyonlıktan uzaklaşıyoruz hiçbir neden yokken(!)

bordo61
08.04.2009, 11:49
İyi giderken Şampiyonluğa yaklaşıyoruz hemde avni akerde diye bir başlık yazmak kimsenin aklına gelmedi

Çünkü kimsenin öyle bir derdi yok Trabzonda yeterki iyi gitsinde nerde giderse gitsin

Ne ilginç iyiler hepimizin kötüler Trabzonun demi ne güzel devam edin durmak yok

İHSAN
09.04.2009, 01:25
Konuyla yakından alakalı bir yazı; Tunga Liman'ın kaleminden "çoğunluğun iktidarı: İnfial". Okunması, başlığın daha iyi anlaşılması bakımından faydalı olacaktır.

Bera B.
13.04.2009, 12:11
İnşallah bu haftaki maç bana yukarıda yazdıklarımı yedirir yutturur da rahat ve mutlu bir haftasonu geçirir rakiplerin maçlarını takip ederiz :)

iso_4939
13.04.2009, 12:15
evet trabzondan baska her yer bıze trabzon.....göz göre göre zorla sampıyonlukıstemıyoruz abı fazla bısey degıl sadece denızlı konya ist bld.maclarını alsaydınız be....

Kazım Uzunboy
13.04.2009, 12:16
Bu hafta inanıyorum ki takım kendini affettirecektir, taraftar da karşılığını verecektir.

Kubilay ŞAHİN
13.04.2009, 12:39
Bu hafta inanıyorum ki takım kendini affettirecektir, taraftar da karşılığını verecektir.

Benimde Kalbimden Bu Geçiyor..
Bir Farklılık Olacak Gibi..

Gökhan KAN
13.04.2009, 12:42
İnşallah taraftar her olumsuz şeyde homurdanmayı bırakırda takımına sahip çıkar..