PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onun da sabrı taştı!

StyLe
06.04.2009, 15:51
http://img9.imageshack.us/img9/7677/newsmansetresimt5sadris.jpg

Trabzonspor'da sadece taraftarın değil Başkan Sadri Şener'in de sabır taşı çatladı !.. Sakin yapısıyla tanınan Şener futbolcuları için sert bir açıklama yaparak "Dün oynadıkları oyun için bu kadar antrenman yapmaya, kamp yapmaya gerek yok. Dün oynadıkları oyun için 15 gün ara vardı, 15 gün hepsi evinde yatsa, dün gelip sahaya çıksa, bu 11 bunu oynar zaten." dedi.

"Şansızlık, top bizi sevmedi, çizgiyi geçmedi cevaplarını sevmiyorum. Benim elimde çok oyuncu var. Dar kadro olduğunu hiç kabul etmem. Geniş bir kadrom var veya ben bunları alırken hep yanlış aldım. Onu da diyebilirler. Bunları herhalde hoca bizlere anlatacak." diyen Şener, ardından sert eleştiriler yaptı:

"Futbolculara da şunu söyleyeceğim, dün oynadıkları oyun için bu kadar antrenman yapmaya, kamp yapmaya gerek yok. Dün oynadıkları oyun için 15 gün ara vardı, 15 gün hepsi evinde yatsa, dün gelip sahaya çıksa, bu 11 bunu oynar zaten. Niye antrenman yaptınız diye soracağım onlara. Gerek var mı, böyle oynamak için. Onlar da herhalde bir şey derler. Kocaman adamlar hepsi. Evlenmiş, evlilik çağında, çoluk çocuk sahibi adamlar. Onlar da 'başkanım sizden memnun değiliz' diyebilirler. Yönetimden, sizden memnun değiliz diyebilirler. Bu da olabilir. Bu sohbet, onlar diyecek, biz bir şey diyeceğiz. Bir şey bulacağız. Görevimiz bu. Üzülüyoruz, en çok ben üzülüyorum. Ama bu işte baş olmak zordur, tekrar bu işi toparlayacağız."

FİKSTÜR AVANTAJI
Şener, Konyaspor maçı öncesi de fikstür avantajları olduğunu söylediklerini, ancak bunu değerlendiremediklerini kaydederek, ''Geldik bugüne, yine fikstür avantajımız var. Ben bir de olaya ekonomik açıdan bakmak istiyorum. Ben her kaybettiğim maçta 330 bin TL naklen yayın parası alamıyorum. Konyaspor ve Denizlispor'a mağlup olduk. Galatasaray beraberliği, normal olabilir, rakibimizdir. Gaziantepspor mağlubiyeti, İstanbul Büyükşehir Belediyespor beraberliği, bütün bunların sonucu 1 milyon 150 bin TL parasal kaybı var. Bu kadar para alacaktım, şimdi alamıyorum. Artık bunun suçlusu hoca mı, futbolcular mı, ben mi, Hayrettin mi, siz mi bilmiyorum'' diye konuştu.

Şener, bütün bunların yanında 5,5 milyon TL kaybettiklerini, Lange davasıyla da uğraştıklarını dile getirerek, ''Tekrar Yargıtay'a müracaat ettik. Eskiden oynayan Zafer diye bir oyuncu vardı, ben pek hatırlamıyorum. Onunla ilgili 450 bin dolarlık kaybetmeye yüz tutmuş bir davamız var. Ersen Martin, 1 milyon dolar parası buraya gelip gitmiş, bu konu için Fenerbahçe'nin Ortega ile işlerini halleden avukata vekalet verdim. O parayı almak için bir uğraşımız var. Bunlar hep eski işler. Bunun dışında ikinci HES'i aldık. Avea ile Trabzonsporcell için görüşmelerimiz var'' dedi.

YANAL'A ELEŞTİRİLER
Şener, teknik direktör Ersun Yanal'ın eleştirilmesine ilişkin olarak ise ''Eleştirilebilir. Eleştirileri saygıyla karşılıyor, karşılamak da zorunda. Biz de eleştirebiliriz. 8 hafta bir geçsin. Şu anda hocayla ilgili bir şey sormanızı doğru bulmuyorum. Trabzonspor, büyük bir kulüp. 3-5 maçta bu sistemleri değiştirirsen dönersin küçük kulüplere. Belki hocanın da bize söyleyeceği şeyler var. Neler söyleyecek bilmiyorum'' diye konuştu.

Galatasaray'ın bu akşam Gaziantepspor karşısında kazanması halinde ligde 5. sıraya düşecekleri yönündeki bir soruya da Şener, şöyle yanıt verdi: ''5'incilik hiç olmadığımız bir yer değil. 5'inci sıra Avrupa'ya gidiyor. İntertoto Kupası kaldırıldı. Hepsi UEFA Kupası oldu. Avrupa Kupası hedefinden uzaklaşmayız. Avrupa Kupası'na, UEFA'ya gideriz. Şampiyonlar Ligi'ne gidersek, maddi olarak kulübe çok büyük paralar gelir. Onun hayalini yaşıyorum. Ümitlerimi de kırmak istemiyorum. Rakiplerin birbirleriyle yapacağı maçlar var. Her şey olabilir. Ümit kırmamak lazım. Üzüntü verici. Bunlar sporun içinde var. Yapacak bir şey yok, ama hiç kimse ümidini kaybetmesin. Üstesinden geliriz.''

Kaynak: Ligtv.com.tr

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:56
başkanımızı seviyorum

böyle bir başkan bir daha gelirmi gelse de biz görebilirmiyim bilmiyorum ama

inşallah ona ve emeklerine yazık olmaz

anladığım kadarıyla ersun yanal la seneye devam etmeyi düşünmüyor

tazminat da ödemek istemediği için sene sonu bekliyor

hepimiz için hayırlısı olsun

Cem Akyüz
06.04.2009, 15:57
başkan ne dese haklı

StyLe
06.04.2009, 15:57
Hakikaten başkanımız çok doğru bir yere değinmiş, 15 gün hiç antreman yapmasalar evde yatsalardı yine bu oyunu oynarlardı. :)

"8 hafta bir geçsin. Şu anda hocayla ilgili bir şey sormanızı doğru bulmuyorum." sözü zaten Ersun Yanal ile devam etmeyeceğinin sinyalini verdiğini gösteriyor diye düşünüyorum.

Erdal DİLEK
06.04.2009, 16:03
sonuna kadar başkan, sonuna kadar hoca

Miraç Atalay Çiftçi
06.04.2009, 16:12
Bu konuyu Başkanımız için açılmış başlıkta konuşuyoruz zaten. Sizlerde orada konuşmaya devam ederseniz daha uygun olur.

irfanb
06.04.2009, 16:47
Bu 15 günlük arada adam akil edip bir hazirlik maci düzenlerdi yedek futbolculari hazir tutmak icin diyecegim ama yedek futbolculari kazikla kulübeye bagladi Ersun hoca onun icin gerek görmedi herhalde.

Ali Tunahan Güllü
06.04.2009, 16:54
başkan gerçekten doğru söylüyor en çok onun emeği var ve en çok o üzülür...

başkanımızın hala umudu varsa bizimde var!!!!!!!!sonuna kadar....