PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftara Yüklenmeyi Bırakın

Sayfa : [1] 2

kudu_61
06.04.2009, 10:29
Neymiş efendim sahadaki futbolcuya baskı varmış yapmayın lütfen hiç hatalı yok gibi taraftarı hatalı göstermek ile elinize ne geçiyor trilyonları almak için binbir naz yapan alıncada kötü futbolunu tribün baskısına sebep gösteren futbolcu çin den mi geldi gökhan umut tayfun bilmiyor muydu Trabzonspor taraftarının nasıl bir taraftar olduğunu göz göre göre niye geldiler iki gol kaçıran tribündeki uğultuyu sebep gösteriyor o kadar para alıyorsun tut kendine bir psikolog siz Trabzonsporun futbolcusu nasıl olacaksınız iki yuhalanma sesi ile başarısızlığının sebebini taraftar gösteren futbolcu istemiyorum bu şekilde açıklama yapana sormazlar mı 25 benedir bu taraftar karşılıksız sevgisini verdi sen daha dün geldin ve profesyonelsin para ile bu işi yapıyorsun sevgi yok içinde tamamen maddiyat var sevginde bu yüzden BAŞARISIZLIĞINI TRİBÜNE YÜKLEMEYİ BIRAK SEN KENDİ İŞİNE BAK

diplomat61
06.04.2009, 10:30
...:::YORUMSUZ:::...

http://img6.imageshack.us/img6/5509/adszgrs.jpg

OLCAY ÇAKIR
06.04.2009, 10:39
Kimsenin Trabzonsporun bu halinin tek sorumlusu Taraftardır dediği yok.
Dikkate alınmaz bu.
Yok öyle bir durum.

Biz taraftarız.Kendi penceremizden özeleştiri yapıyoruz.
Ve ilgili başlıklarda bunları yapmaya çalışıyoruz.

Taraftarız ve kötüyüz kardeşim.
Kötüyüz.
Bu sadece taraftar kısmı.
Diğerlerini zaten her dakika yapıyoruz.
Nerdemi?
Bknz.Futbolcular,hoca,başkan,medya bölümleri.

Şampiyon olan takımın taraftarını sezon sonunda irdeleriz.
Maça etkileri nedir ne değildir gibi?

kudu_61
06.04.2009, 10:47
Olcay abi açıklama yapan her kişinin ağzında sakız olmuş baskı baskı baskı tribün baskısını kaldıramayan gelmesin ben bu mazereti duymaktan bıktım ya gidin açıklama yapanlarla konuşun (futbolcu, t.d. yönetici) yada baskıyı kaldıracak futbolcu alın lafa bakın Trabzon da herkes futbolu biliyormuş, kasap bile teknik drektörmüş de golü kaçırınca uğultu oluyomuş BEN MAZERET DİNLEMEKTEN BIKTIM ABİ

a f s
06.04.2009, 10:52
Bu maç inşallah yeniliriz diyen, maçın 10. dakikasından itibaren kendi futbolcusuna küfür eden bir taraftarımız var kabul edelim. Tamam hepsi değil fakat bu anlayışta olan insanlarımız var maalesef.

Futbolcu da etten kemikten duygusu olan insan. Bu taraftar profilinin maçın seyrini, futbolcunun psikolojisini kimyasını etkilediğini kabul edelim.

Maç yorumu için Trabzon'u aradığımda maçta kombinesi olan kardeşim ve yeğenimden aldığım yorumlar bunlar.

theo
06.04.2009, 10:53
taraftarın ne suçu var anlamıyorum ben!!!taraftar seni hangi maç yalnız bıraktı???ne zaman yarısı dolmuş stada oynadın???hangi yağmurlu rüzgarlı havada boş tribünlere oynadın???
ama yeter!!!taraftar sana her an destek verdi ha düzeldi ha düzelecek dendi...hocaya zaman futbolcuya zaman dedi...ama futbolcun çıkıp ''bu sezon böyle gider'' dedi!!!taraftara suç atanlar kendi acizliğini kendi beceriksizliğini ve de kendi ruhsuzluğunu bahanelerle örtmeye çalışanlardır...sen bomboş pozisyonları atma sonra da taraftardan sakinlik bekle üstüne de pişkinlik yap!!!

MetiN08
06.04.2009, 10:55
Bence en sabirli Taraftar Trabzonspor taraftaridir, 25 sene sampiyonluk görmemis birazda normal degilmi böyle yapmamiz, size soruyorum bu olay öbür istanbul takimlarinda olsa acaba onlar ne yapardi, macda iyi oynamiyoruz yeniliyoruz bahane hazir Taraftar, ilk basta herkes kendi isine baksin sonra elestirsin bence.

bordo61
06.04.2009, 10:59
Bırakamazlar suçlu birini bulmak lazım

Ertan 51
06.04.2009, 11:00
hangi maçta yanlız bıraktı diyoruz ama 10. dakkada oyuncusunu ıslıklayan,hocayı istifaya çağıran topluluk hoş bir topluluk değil ve taraftar hiç değil,
tabi hepsini demeyim ayıp etmeyim.
Messi gelsin oda çolpalaşır
Morinho gelsin oda kaçmanın yollarını arar
ben bunu bilir bunu söylerim
aşırı sevgi malesef tribünden zarar olarak yansıyor takıma.

Atalay
06.04.2009, 11:01
Maçta rakip takımı, hakemi baskı altında tutacak kendi takımınıda ateşleyecek bir taraftarımızın olmadıgını herkes biliyor arkadaşlar....!!

bordo61
06.04.2009, 11:02
Gene Tribündeki taraftarlarımıza başlığına dönmesin buralar

a f s
06.04.2009, 11:07
Bahsi geçen taraftar profili biz değiliz arkadaşlar, alınganlık yapmayalım.
Geçen sezon Sivas maçında sahaya dalan da taraftar(!)dı.

Düzelmesi gereken futbolcusuna pozitif katkıda bulunan değil negatif etkileyen taraftar çeşidi.

Azaldılar fakat hala varlar ve bunca iyi niyetli taraftara rağmen hepimize zarar veriyorlar.

Bir pozisyon önce Tayfun'a ana avrat küfredip, aynı futbolcu gol atınca ' ben küfür ettim de iyi oynadı, kerata ' anlayışında taraftar istemiyorum ben.

Faik Yılmaz
06.04.2009, 11:10
Taraftarın tek suçu her maçta gidip stadyumu tıklım tıklım doldurmasıdır....

Şundan eminimki eğer kombineleri olmasa maça gidenlerin % 90 ı o güzel pazar gününü sahilde geçirmeyi yeğlerdi.....

hsnkrcdg
06.04.2009, 11:15
Taraftar sahaya inip gol mü atsın?
Yok canım onu beklemiyoruz da.. Sahadaki adama iki dk sabretmesini bilsin. 10 dk Tayfun Cora'yı ıslıklamasın, Devre arası Yanal'ı istifaya çağırmasın, 70dk Fatih Tekke diyerek bağırıp. Kral diyerek alınan golcünün moralinin içine etmesin.
Taraftarın bir kısmı kötü kardeşim kabul edelim. Rakipten çok kendi oyuncusunu baskı altına alıp rakip takımı ateşleyen taraftar istemiyoruz.
"Hiç mi eleştirilmeyecek kardeşim bu takım?" diyenler için de! Yıllardır takımımızın her olumsuz hareketine sahada tepki veriyoruz. Jun lar, Campell lar "Kral" olup buralara geldiler. Onları harcadığımız gibi Gökhan Ünalı da harcamamayı deneyelim. İyi giderken herkes birlik olur. Önemli olan kötü günde takıma destek olmak. Kendini bilmez birkaç çıkarcı yerel medyanın gazına gelerek stadın atmosferini bozmayalım...
Son düdük çalana dek gırtlağını yırtarak bağıran taraftarımıza da Tekrar Tekrar Teşekkür Ederim kendi adıma

ceserdar
06.04.2009, 11:15
Bu maç inşallah yeniliriz diyen, maçın 10. dakikasından itibaren kendi futbolcusuna küfür eden bir taraftarımız var kabul edelim. Tamam hepsi değil fakat bu anlayışta olan insanlarımız var maalesef.

Böyle adamları anlamıyorum. Bu adamlar acaba hep bahsedilen klübe çöreklenmiş kan emiciler mi? Sade taraftarın neden takımın yenilmesini isteyeceğini anlamakta güçlük çekiyorum. Diğerini anlarım. Rantla beslenen adamlar mevcut yönetim gidip kendi istediği geldiğinde anca Trabzonspor'a dişini geçirip kan emebilir. Sonuçta sahada Trabzonspor mücadele eden bizim formamız.

Tezarühatta birleşemeyen ama küfür ve yuhalamada ayrılmaz bir bütün haline hemen gelebilen bir taraftarımız var. Türkiye'deki bütün taraftar gruplarında farklı olduğumuz kesin. Çünkü iyilik ortalamayı bile tutturamıyoruz. Kötülük kategorisini açan ise biziz.

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 11:16
Son haftalardaki başarısızlıkta en az pay taraftarındır. Ama bu demek değil ki taraftar çok süper?

Tezahürat konusunda organize olunamadığı gerçeği önümüzde duruyor. Bu sene ondan geçti. Böyle bir şeyin olması zor değil imkansız.

Birde oyuncuyu yuhalama gerçeği var. Her ne kadar son dört haftada bu sahada iki puan alsalarda. Daha maçın başından başlanmaz tepkilere yahu. Bekle hele maçın sonunu en azından.

asimavi
06.04.2009, 11:18
....farkındamısınız....işler kötü gitmeye başladığından beri...hep taraftarda suç arar olduk ..yok baskı oluyomuş yok futbolcu yuhalanıyomuş bilmem ne ...bunlar tamamen istanbul ve trabzon medyasının uydurmaları..neden mi...

....taraftar olmadan futbolun ne anlamı var..

....taraftar dediğiniz şey yer durumda destek verecekse koyalım oraya 3 tane hoparlör sürekli destek sesleri yükselsin..

....insanlar heyacnlarını paylaşmaya gidiyor stada güzel olanı alkışlamaya kötü olanıda eleştirmeye gidiyorlar...

...dünyanın her yerinde taraftar kendi futbolcusunu hocasını eleştirir ..hele böyle bir durumda bunlar çok normal...

...önümüze bi tarafatar meselesi konmuş yoğrulup duruyoruz....taraftarın hiç mi suçu yok evet var en büyük suçları hermaçda stadı doldurmak...

...şimdi düşünün stadın ful dolup futbolcuların yuhalanmasımı daha iyi çözüm olur...yoksa tribünleri boş bırakıp maça gitmemek hem futbolculara hemde yönetime teknik heyete ...en güzel cevap mı olur....

.....eğerki işlerin böylesine anlamsız bir şekilde kötü ğittiği bir dönemde yine de stadı doldurup hep destek olalım diyorsanız bu hiç bir şeyi çözmez 5 haftadır bu yapılmaya çalışılıyor olmuyor ...olmaz çünkü orası trabzon ..trabzon insanı heyacanlıdır heyecanını baskı altına alıp köreltemez iyi veya kötü bunu dışarı vurmak zorundadır yoksa hastalanır...doğrumu değilmi..?

......yani özetle ..bu taraftar baskı yapıyor meselesi tamamen mantıksız bir yaklaşımdır...

...problem başak yerdedir..ve o yer bellidir...baktığımızda kadromuz gerçekten yetenekli oyunculardan kurulubir takım...hatta bu yıl azda olsa takım olduğumuz maçlarda ne kadar güzel maçlar çıkardığımızı biliyoruz...

...takım olamıyoruz..oyuncular birbirlerine çok uzak..sürekli top kaybı oluyor topa sahip olamayan bir takımın maçları olması çok zordur...heleki forvetleriniz yeteneklerinin çok uzağında bir form çiziyorsa....

....bundan sonraki maçlar tek bir şekilde kazanılır bence ..gençlere şans verilerek ve yüksek motivasyonla...başka şekilde olmaz..

...takımdaki en büyük eksik ilk yarıdaki kazanma arzusu...bunu yediden kazanabilirsek bu yıl ilk 3 de bitirebiliriz...

Ömer Kaya
06.04.2009, 11:20
taraftar bi takıma nasıl maç kazandırı inönü de bi maç izleyin bide nasıl kaybettirri trabzonda msç izleyin..........

sessizkral_1
06.04.2009, 11:21
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=54821

bordomavi5561
06.04.2009, 11:22
Neden sabretmesini bilemiyoruz? Bu takım bu sene için şampiyon olmak zorunda değil, şampiyonluğa oynamak zorunda. Oynadı ve bundan sonra da oynayabilir. 4 hafta öncesine kadar esamisi okunmayan Wolfsburg, bu hafta Alman liginde liderliğe yükseldi, üstelik Bayern' e 5 atarak. Lütfen takımı ve teknik heyeti rahat bırakalım, gerekli görenler yalnız bıraksın. Devir öyle bir devir oldu ki, artık kendi çocuğumuza bile sevgisiz hiç bir şey yaptıramıyoruz. Sevmeliyiz, sevgimizi artırmalıyız, bunu da hissettirmeliyiz. Herkese karşı tek tek hissettirmeliyiz.

OLCAY ÇAKIR
06.04.2009, 11:25
Aslında taraftarın o kısmı* haklı bencede.

Ersun Yanal aslında mükemmel bir 25 yılın mirasını yedi de bitirdi resmen.!!!

*Maç başlayınca yuhalama reflexi gösterenler.

MetiN08
06.04.2009, 11:26
taraftar bi takıma nasıl maç kazandırı inönü de bi maç izleyin bide nasıl kaybettirri trabzonda msç izleyin..........

Istersen sende bir BJKli oyunculardaki yüz ifadelerine bak Sampiyon olma Hirslarina bak ,bide bizim oyuncularin Hirsina bak aradaki fark bu iste, bak bakalim bir BJK 25 sene Basari göstermesin orda ne oluyor kendinisi kandirmayin, bizim Takimda bazi oyuncular Trabzonsporun Formasini Kaldiramiyor bütün sorun burda hersey ters giderse tek sorumlu Taraftar iyi ozaman hic tepki göstermiyelim istediklerini yapsinlar dimi, Ersun Hocada bu inadi yüzünden kendi ipini cekiyor yavas yavas, 1 haftadan beri daha halen ayni Kadro ile oynuyoruz sanki yedek oyuncumuz hic yok sanki onlar Trabzonspor oyuncusu degil

kalavara
06.04.2009, 11:27
taraftarın ne suçu var anlamıyorum ben!!!taraftar seni hangi maç yalnız bıraktı???ne zaman yarısı dolmuş stada oynadın???hangi yağmurlu rüzgarlı havada boş tribünlere oynadın???
ama yeter!!!taraftar sana her an destek verdi ha düzeldi ha düzelecek dendi...hocaya zaman futbolcuya zaman dedi...ama futbolcun çıkıp ''bu sezon böyle gider'' dedi!!!taraftara suç atanlar kendi acizliğini kendi beceriksizliğini ve de kendi ruhsuzluğunu bahanelerle örtmeye çalışanlardır...sen bomboş pozisyonları atma sonra da taraftardan sakinlik bekle üstüne de pişkinlik yap!!!
hangi hep destek, işte belli oldu! asıl taraftarlık takım kötü iken yapılır, belli işte, takım bişey oynamıyor, oynayamıyor, o zaman taraftar girecek devreye, yıkacak tribünleri ve oyuncuları coşturacak...kimse anasına edilen küfürlerden sonra o sahada yırtınmaz, kusura bakmayın ama gerçek bu, bir de koşu pisti olmayan stad istiyoruz, küfürlerimizi daha iyi duysunlar diye değil mi!!!

Ömer Kaya
06.04.2009, 11:30
Istersen sende bir BJKli oyunculardaki yüz ifadelerine bak Sampiyon olma Hirslarina bak ,bide bizim oyuncularin Hirsina bak aradaki fark bu iste, bak bakalim bir BJK 25 sene Basari göstermesin orda ne oluyor kendinisi kandirmayin, bizim Takimda bazi oyuncular Trabzonsporun Formasini Kaldiramiyor bütün sorun burda hersey ters giderse tek sorumlu Taraftar iyi ozaman hic tepki göstermiyelim istediklerini yapsinlar dimi
hırs konusunda haklsıın takımda ruhyok ama stadda destek yok herposizyondan sonra ıslık var yha birazda kendimizde arıyalım

erolizmts
06.04.2009, 11:31
Para verip maça gitmek yuhalamak, ıslıklamak ve küfür etmek için yeterli bir sebepmiş bazı arkadaşlar için. Yani bu arkadaşlar görevlerini tam anlamıyla yapmışlar ve hepsi sütten çıkmış ak kaşık.

Avni Aker Trabzonspor için deplasmandır artık. Bunu herkes kabullenmeli.

tstafi
06.04.2009, 11:32
taraftarımız burda sucluların en basında gelır emın olun...gunesın vurmasıyla mayışmayla olmuyo bu işler...sonuc ne olursa olsun oyun nası olursa olsun destek vermek gerek...

çekirdek yemeyle taraftar olmaz,kombıne almayla trıbun dolmaz,taraftarlık yürek ister ölümüne destek ister....

asimavi
....bir şeyi anlamakta zorlanıyoruz ..galiba...destek kötü günde yapılır elbette ama..kötü günden kasıt ne...

...takım iyi oynar kazanamaz...hakem katleder...kendi kalene atarsın...kötü gün olur ..desteklersin...

...ama ortada bir sorun ve sorunun çözümü adına yapılabilecek şeyler varken yapılmıyorsa ..buna kötü gün denmez...ve körü körüne destek de verilmez...

Faik Yılmaz
Takım azıcık toplarlansa mücadele etse taraftarda hareketlenecek....

Ama sahada zor yürüyenlerede destek olmak istemiyor doğal olarak.....

Recep Alkan
06.04.2009, 11:33
bende çoğu zaman kabahati futbolcu da ararım. bugün de bu böyle. çünkü türkiyenin pozisyona girme rekortmeniyiz ama gel gelelim ligin de nerdeyse en az gol atan takımıyız.

ama düşünüldüğünde maçı seyrederken hiç de kendi sahamızda olduğumuzu sanmıyorum. bağıran yok birşey yok. herkes eline almış bir poşet çekirdek takılıyor. çekirdek yemeyi sadece küfür etmek için bırakıyor.

lütfen trabzondaki taraftarlar kalkıp üzerine yorum yapmasın. o kadar deplasmana gittim, en kolay maçta dahi bayanların elinde bile çekirdeğe benzer yemiş bulmak çok zor.

futbolcuların kabahati yok mu fazlası ile ama, herkes önce eteğindeki taşı döksün. kimse kombine aldım forma aldım gibi savsataların arkasına sığınmasın. bu sene içinde gittiğim 3 deplasmanın bana maliyeti abartısız 600-700 arası. ama kale arkasında oturan kombineli arkadaşlar 100 liraya 17 maç seyretti. ve şuna da inanın ki hiç biri deplasmanda ki taraftar kadar bağırmıyor.

amaç kimseyi kötülemek aşağılamak değil, ama herkes bunu şunu yaptım derken bir maça da stada gitmesin de baksın bakalım abvni aker nasıl görünüyor.

Ricam avni akeri bize değil lütfenn rakip takıma cehennem yapalım.

Ömer Kaya
06.04.2009, 11:35
hangi hep destek, işte belli oldu! asıl taraftarlık takım kötü iken yapılır, belli işte, takım bişey oynamıyor, oynayamıyor, o zaman taraftar girecek devreye, yıkacak tribünleri ve oyuncuları coşturacak...kimse anasına edilen küfürlerden sonra o sahada yırtınmaz, kusura bakmayın ama gerçek bu, bir de koşu pisti olmayan stad istiyoruz, küfürlerimizi daha iyi duysunlar diye değil mi!!!
işte anlatmak istediğimiz bu

asimavi
06.04.2009, 11:47
....çok garip şeyler bunlar...eskiden istanbul basını ve anadolu daki diğer kitle trabzon taraftarıyla uğraşırdı....şimdi onlar bıraktı ..biz kendi kendimizi yiyoruz...

....bu takım şampiyon olacaksada bu taraftarla olacak ..5. olacaksada ...10. olacaksada.....insanların karakterini değiştiremezsiniz ...yeni bir trübün kültürü oluşturmak..yeni bir nesil demek buda 20 30 yıl demek bunu kabul edelim......

....yani tarafatar değişmez ...ama oyuncular ve taknik heyet değişebilir..(değişsin demiyorum yanlış anlamayın)...veya başı ezilebilir..kulağı çekilebilir...revizyon yapılabilir...

....trabzonspor taraftar kitlesi olan milyonlarca fanatiği değiştirmek yerine 3 kişide yapılacak değişiklik şuan var olan parazit kadar sıkıntıyı çözecektir...

...gerçekten yönetim güzel şeyler yapıyor..trabzonspor 3 yıl içinde şampiyon olacaktır ..panik yapmayalım sorunuda başka yerlerde aramayalım....

Faik Yılmaz
06.04.2009, 11:52
bende çoğu zaman kabahati futbolcu da ararım. bugün de bu böyle. çünkü türkiyenin pozisyona girme rekortmeniyiz ama gel gelelim ligin de nerdeyse en az gol atan takımıyız.

ama düşünüldüğünde maçı seyrederken hiç de kendi sahamızda olduğumuzu sanmıyorum. bağıran yok birşey yok. herkes eline almış bir poşet çekirdek takılıyor. çekirdek yemeyi sadece küfür etmek için bırakıyor.

lütfen trabzondaki taraftarlar kalkıp üzerine yorum yapmasın. o kadar deplasmana gittim, en kolay maçta dahi bayanların elinde bile çekirdeğe benzer yemiş bulmak çok zor.

futbolcuların kabahati yok mu fazlası ile ama, herkes önce eteğindeki taşı döksün. kimse kombine aldım forma aldım gibi savsataların arkasına sığınmasın. bu sene içinde gittiğim 3 deplasmanın bana maliyeti abartısız 600-700 arası. ama kale arkasında oturan kombineli arkadaşlar 100 liraya 17 maç seyretti. ve şuna da inanın ki hiç biri deplasmanda ki taraftar kadar bağırmıyor.

amaç kimseyi kötülemek aşağılamak değil, ama herkes bunu şunu yaptım derken bir maça da stada gitmesin de baksın bakalım abvni aker nasıl görünüyor.

Ricam avni akeri bize değil lütfenn rakip takıma cehennem yapalım.

Sevgili Arkadaşım Abimle maç izliyoruz pozisyon gereği ayağa kalktık abimle.
Arkadaş sakallı bir amca oturunda maç izleyelim filan dedi. Dedim amca burası stadyum oturmak için para vermedik biz. hem herkes kalkıyor bi bizmi oturalım . Cevabı ben 55 yaşındayım kalkamam. yaşına binaen saygı gösterdim polemiğe girmedim tabiki kalktım yinede...

bu ve bunun gibi taraftarlar bir kişi değil yanımdaki vatandaşta kurulmuş kavede izlermiş gibi millet kalkınca oflanıyor puflanıyor. bir sürü adam var bunlar gibi...

şimdi söyleyin bize nasıl bağıralım nasıl kalkıp destek olalım.

bu gibi taraftara kombine filan verilmemleli. Kahvedeki gibi maç izlemek isteyenler kahveye gitsinler...

LazAnisT
06.04.2009, 11:53
Eğer eleştirmeyin dediğiniz taraftar İBB maçındaki taraftarsa ben onu sonuna kadar eleştirirm.Tayfunu yuhalayan,90 dakika organize olamayan, her kaçırdığı golden sonra Gökdeniz,Fatih tezahuratı yapan taraftarı ben heryerde eleştiririm.

Ersun Yanalıda eleştiririm,Gökhanıda,Umutuda.Kim eleştirilmeyi hakediyorsa eleştirilmeli.Trafatarı bundan ayırmak haksızlığın en büyüğü olur.

Erdinç Dilek
06.04.2009, 11:54
Tribündeki hemşerilerimiz n ezaman bizim futbolculara yüklenmeyi bırakır bende fikir olarak seyircimize yüklenmeyi bırakacam söz

ceserdar
06.04.2009, 12:03
Kombine satılırken, belli yaş gruplarının önceliği olsun. İlçelerde orada burada oturan taraftarların maça rahat gelebilmeleri için Belediyeler ile oturulup konuşulsun. 17000 kombine satılmış. Bu sayının hiç değilse 10000'i 25 yaş ortalamasının altında olsun. Trabzon'a gidip geliyorum, 100 lira verip kombine alamayacak durumda olamayanları da biliyorum. İstanbul takımlarında mesela bu oturmuş. Stada gidecek olan mutlaka bağırması gerektiğini biliyor ve bunda zevk alıyor. Taraftar seyretmek için değil, o ambiansa ortak olmak için gidiyor stada. Tepkisini de yeri gelince veriyor ama stadlarında da görüyoruz ses hiç eksik olmuyor.

Keleşoğlu
06.04.2009, 12:06
taraftarda bu başarısızlıkta pay sahibidir enaz futbolcular ve teknik adam kadar

28TS61
06.04.2009, 12:07
taraftarlarin cogu desarj olmak icin stadin en uygun yer oldugunu saniyorlar heralde :(

vatandas61
06.04.2009, 12:11
taraftarin tek sucu organize olup destek olmamak, ama oyunculari islikliyorlar diye kimse taraftari suclamasin. Az bile yapiyorlar.
Sampiyonluga oynayan bir takimiz ama ikinci ligde oynuyoruz sanki. Yüzüp yüzüp kuyruguna geldik ama kendi elimizle firsati teptik.
Kimse yenilgiye kizmaz, ama mesela tayfun gibi adam baski yerken hala kendi ceza sahasi icnde calim atmaya calisiyorsa ve t. direktör bunu görüp birsey demiyorsa seyirci yapacak bu isi. Dünkü macta tayfun bunu birkac kez yapti.
Mesela gökhan, 6 milyona alinmis, taraftar onu kral diye ilan etmis oda kendini kral zannedip hala tahtinda oturuyor. Madem taraftar sucluydu, ligin birinci yarisinda da ayni taraftar vardi, ozaman süper taraftardi da simdi mi kötü oldu?

Macin ilk 2dk ben macin sonucunu görüyorum, oyuncular coks sakin ve 5-0 öndeymis gibi oynuyorlar. 90dk uzun, nasilsa atariz birtane diyorlar. Sonra golü yedik mi de atamiyoruz. T. direktörün göremedigini taraftar görüyor, bu isin aci olan yani bu bence.

magicyattara
06.04.2009, 12:15
Taraftar yapısı olarak sınıfta kaldığımız bir gerçek.

Hem gruplar hem de diğerleri takıma destek olamıyor.Takım iyiyse taraftarda iyi oluyor kötüyse dünkü gibi sonuçlar ortaya çıkıyor.

Taraftar grupları maç öncesi futbolcuyu ve stadı havaya sokamıyor.En basitinden;futbolcular tribüne çağırılıp maç motivasyonu arttırılmıyor.
Dünkü maç piknik havasında geçti.Kadrolar sayılıyor seyircide çıt yok.
Herkes üstüne düşeni almalı.
Sadece bu maç değil,Denizli maçında da durum aynıydı,Konya maçında da.
Stad'da atmosferi yükseltemiyoruz.
Futbolcuların motivasyonu sahaya girince sıfırlanıyor.

vatandas61
06.04.2009, 12:21
cok kolay, her tribüne bir adam koyarsin kulagina da bir kulaklik. Bir kisi bu adamlari, bu adamlar da seyirciyi costuracak. Bütün stad anca böyle organize olabilir. Cekirdekcilerden kimse menun degildir herhalde, cekirdek satisini da durdurmak gerek.

iso_4939
06.04.2009, 12:32
edi ile büdü...komedi ya..

Hotaman
06.04.2009, 12:40
Taraftarın adını koymak lazım. Bursa da FB galip durumda tribünler yıkılıyor. Bizde maç 0-0, 90 dakika iki kez kalkıp Trabzon Trabzon diye tempo tutmayan adam bir top kaybında ya da oyuncu değişikliğinde futbolcusuna küfretmek için ayağa kalkıyor. Taraftar dediğimiz buysa ben o tarafta değilim.
Ayrıca; Trabzonspor şampiyon olacak diye tutmakta bence çok bencilce. Bu takım 50 sene daha şampiyon olamasın ben yine Trabzonsporluyum.

MuratJ
06.04.2009, 12:41
taraftarın %1 suçu yok nankor olmasın kimse avni akerde baskı vamıs bu safsatayı cıkarana yazıklar olsun. şampiyonluga oynuyorum diyosun evinde deplasmanda galibiyeti olmayan denizliye yeniliyorsun sonra konya seni yeniyor sonra antep yeniyor en son evinde ibb yi yenemiyorsun ama sampiyonluga oynuyorsun ne yapacaktı taraftar gokhan unalın yollarına gülmü dökeceklerdi.

zaten en basit yoldur ortada ciddi hatalar oldugunda tama bura trabzon taraftar baskısı bilmem ne bırakın bu safsatayı ya en kolpa olay budur. sen trabzonsporda oynuyosun hiçbir şey umrunda degil azim yok istek yok ruh yok evinde 5 mactır kazanamıyorusn ama milyon euroları alıyosun sonra ne bekliyosun taraftardan allah askına ne bekliyosun taraftarımız ozellkle bu sene 1 numaradır be saklamaya calısmayın gercekleri taraftarmıs baskıymıs bırakın gidin allah askına ya 1 metreden bir topu sokmayı beceremeyen taraftar dimi bırakın gidin allah askına

AKSOY_61
06.04.2009, 12:42
taraftar da bu kötü gidişte en büyük pay sahiplerinden biridir.
önümüzde takımın deplasmanda ve sahaiçinde topladığı puan gerçeği var.
neden bu kadar puan kaybedildi?

avniaker bu sene bi kaç maç hariç rakibe deplasman olamadı.bu maçlarda bile takıma destek olunup olumadığı bile tartışılabilir.

şimdi bu takımın iyi top oynamasını istiyoruz ve bunun için bazı futbolcuları ıslıklıyoruz veya yuhluyoruz.peki bu futbolcu gelecek hafta çok mu iyi top oynucak?
sen aynı futbolcuyu fenerin guizaya yaptığı gibi ya da bjk nin runje ye yaptığı gibi bağrına bassan futbolcuya kötü oynamasına rağmen destek olsan daha iyi değil mi?

yahu adam topu kalenin 2 mt önünden auta atıyor sen bunu yuhaladığın zaman gidp 90 a mı çakıcak? daha kötü baskı altına girip topu daha kötü atıcak?
hangi futbolcu topu ağlara göndermeyi istemez bilerek mi yapıyor bunu?

neymiş efendim takım kötüye gidiyor biz tepkimizi dile getiriyoruz yahu sanki sahada 11 robot var sen bunlara tepki verdiğin zaman bi düğmeye basıp ertesi hafta mükemmel ötesi top oynayacaklar.

sen şu 11 tane topçuyu formalarını değiştir inönüye çıkar bakalım nasıl top oynuyorlar.
fener bizden daha berbat top oynarken 2 güzel pas yapıp 1 şut çekince taraftar hemen gaza gelip takımı gol için itiklemeye başlıyor ve fb çok kötü oynadığı bi maçda taraftarıyla birlikte 3 puan alıyor.biz ne zaman görücez bu manzarayı avniakerde?

bu sene taraftar ersun yanal ve forvetlerimiz sağolsun iş işten geçti zaten.
seneye de şu konbinelerin verilmesinde bazı değişiklik yapılsın.belli yaş üstündekiler bi yere gençler ise ayrı yerlere oturtturulsun.
ayrıca ellerine ''ıslık ve yuhlamalar futbolcuların moralini daha fazla bozmaktan, yönetimi ve teknik adamı düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz'' yazılı broşürler verilsin.

bordo61
06.04.2009, 12:45
İnönü hayranları başladılar gene

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 12:47
Beşiktaş taraftarını anlarımda, Fenerbahçe taraftarıda kötü taraftarlar sınıfına girer... Hele o muhteşem statta.

Güiza'yı hala destekliyorlar diyorsunuz. Yuhlamadılar mı hiç o statta? Yuhladılar. Oyundan çıkarken yuhlandı o statta. Fenerbahçe taraftarı tarafından. Kazım Kazım, yuhlanmadı mı o statta? Daha iki gün öncesine kadar Selçuk Şahin'de yuhlanıyordu.

Trabzonspor taraftarına laf atacağız diye Fenerbahçe taraftarını şurada örnek vermeyin ;) Komik oluyorsunuz...

vatandas61
taraftar da bu kötü gidişte en büyük pay sahiplerinden biridir.
önümüzde takımın deplasmanda ve sahaiçinde topladığı puan gerçeği var.
neden bu kadar puan kaybedildi?

avniaker bu sene bi kaç maç hariç rakibe deplasman olamadı.bu maçlarda bile takıma destek olunup olumadığı bile tartışılabilir.

şimdi bu takımın iyi top oynamasını istiyoruz ve bunun için bazı futbolcuları ıslıklıyoruz veya yuhluyoruz.peki bu futbolcu gelecek hafta çok mu iyi top oynucak?
sen aynı futbolcuyu fenerin guizaya yaptığı gibi ya da bjk nin runje ye yaptığı gibi bağrına bassan futbolcuya kötü oynamasına rağmen destek olsan daha iyi değil mi?

yahu adam topu kalenin 2 mt önünden auta atıyor sen bunu yuhaladığın zaman gidp 90 a mı çakıcak? daha kötü baskı altına girip topu daha kötü atıcak?
hangi futbolcu topu ağlara göndermeyi istemez bilerek mi yapıyor bunu?

neymiş efendim takım kötüye gidiyor biz tepkimizi dile getiriyoruz yahu sanki sahada 11 robot var sen bunlara tepki verdiğin zaman bi düğmeye basıp ertesi hafta mükemmel ötesi top oynayacaklar.

sen şu 11 tane topçuyu formalarını değiştir inönüye çıkar bakalım nasıl top oynuyorlar.
fener bizden daha berbat top oynarken 2 güzel pas yapıp 1 şut çekince taraftar hemen gaza gelip takımı gol için itiklemeye başlıyor ve fb çok kötü oynadığı bi maçda taraftarıyla birlikte 3 puan alıyor.biz ne zaman görücez bu manzarayı avniakerde?

bu sene taraftar ersun yanal ve forvetlerimiz sağolsun iş işten geçti zaten.
seneye de şu konbinelerin verilmesinde bazı değişiklik yapılsın.belli yaş üstündekiler bi yere gençler ise ayrı yerlere oturtturulsun.
ayrıca ellerine ''ıslık ve yuhlamalar futbolcuların moralini daha fazla bozmaktan, yönetimi ve teknik adamı düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz'' yazılı broşürler verilsin.

Ersun yanal gökhan, umut ve tayfunda bukadar israr etmese belkide onlara daha az kizacagiz. Takimda rekabet yok ki, taraftar her hafta gökhan ve umutun kacirdiklarindan ve tayfunun yaptigi hatalrdan bikti. Ersun hoca bir macta yerine baskasini oynatsin da taraftarinda gündemi degissin. Bu kadar israr niye onu anlamiyorum ben. Eger inat sa bu ne takima nede taraftara bir yarar saglar.

MuratJ
lafa bak neden içerde bu kadar puan kaybedildi neden bunu gercegi ortdayken reçeteyi kestiginiz kurban hep taraftar oluyor ?? nedenmi kaybedildi teknik heyet ve futbolcuların büyük hataları yuzunden kaybedildi ruhsuz azimsiz isteksiz olmaları yuzunden kaybedildi.

MuratJ
06.04.2009, 12:49
Beşiktaş taraftarını anlarımda, Fenerbahçe taraftarıda kötü taraftarlar sınıfına girer... Hele o muhteşem statta.

Güiza'yı hala destekliyorlar diyorsunuz. Yuhlamadılar mı hiç o statta? Yuhladılar. Oyundan çıkarken yuhlandı o statta. Fenerbahçe taraftarı tarafından. Kazım Kazım, yuhlanmadı mı o statta? Daha iki gün öncesine kadar Selçuk Şahin'de yuhlanıyordu.

Trabzonspor taraftarına laf atacağız diye Fenerbahçe taraftarını şurada örnek vermeyin ;) Komik oluyorsunuz...
ya bıraksana kime ne anlatıyorsun ne yaptıklarından haberleri yok cıkarmıslar bi safsata yok baskı var trabzonda yok kotu taraftar bilmem ne gidip ornek verdikleri adamlara bak bide topcularını doven adamlar tesislerine otobuslerini sokmayan adamlar bırakın gidin ya ne dediginizden haberiniz yok.

basarısızsın işte teknik heyet ve futbolcularındır hatanın tek sahibi

AKSOY_61
06.04.2009, 12:50
lafa bak neden içerde bu kadar puan kaybedildi neden bunu gercegi ortdayken reçeteyi kestiginiz kurban hep taraftar oluyor ?? nedenmi kaybedildi teknik heyet ve futbolcuların büyük hataları yuzunden kaybedildi ruhsuz azimsiz isteksiz olmaları yuzunden kaybedildi.

kardeşim içsahayla dış sahanın farkını söyleyebilirsin bana.

bordo61
06.04.2009, 12:51
Gene eski günlere gidiyoruz sizle uğraştığımız günlere başlık eski haline dönmeden kapatılsın Hani her önüne gelen hakaret ediyordu ya hatırladınız mı

MuratJ
Bu safsatayı kim çıkartıysa yazıklar olsun.Kötü oyun olunca , adam gibi üst üste üç pas yapılamayınca, kaleye gidecek toplar nümune hastsnesinin çatısına gidiyorsa ne olacaktı. Bunları yapınca İNÖNÜ STADINDA, ALİ SAMİYENDE, ŞÜKRÜ SARAÇOĞLUNDA, İSMET PAŞADA, ATATÜRK STADINDA,19 MAYISTA gül mü atıyorlar da Trabzonlular ıslıklıyor ben bu kadar saçma laf görmedim mazeret ararken bazı dürüst olalım.

Lancet_61
kimse kendini kandırmasın..bjk taraftarı gibi bi taraftar topluluğumuz olsa..şu anda +7 puan rahat bizimdi..ben sadece maratonda göbeğini kaşıya kaşıya maç seyredenlerden bahsetmiyorum..bağıranlar da bi işe yaramaz...önce taraftar grupları kendine çeki düzen verecek sonra da maratonu ayağa kaldırmaya bakacaklar...önce birleşecekler tek ses olacaklar..yeni besteler için uğraşacaklar..bjknin bestelerini çalıp stadda bağırmayacaklar..bir tane beste yok söyledikleri bu takıma özel..daha önce de söylemiştim bunu izmirde karşıyaka maçına gitmiştim adamlar tek grup boğazları patlayana kadar bağırıyolar arkadaş..taraftarlık budur..atatürk stadı inledi ki bilenler bilir izmir atatürk ambiyans olarak iğrenç bi staddır..adamlar bi kaf kaf çekiyolar..yok böle bişey..stadı inleteceksin kardeşim 15-20 kişinin başka başka bağırmasıyla olmuyor bu işler..trabzona aşık değiller gruplarına aşıklar

hAtes
06.04.2009, 12:53
illa küfür edecek veya yuhalayacaksanız gidin bir kahveye orda izleyin maçı, stada giden taraftar oraya maç izlemeye değil bağırmaya desteklemeye gitmeli...

bordo61
06.04.2009, 12:53
Yönetimden isteğimdir Başlık kapatılsın eski günlere dönmek istemiyorum

bordo61
06.04.2009, 12:54
Ya şunu anlamıyorsunuz kimse size soracak değil stata gitmeden önce eğer varsa bir bildiğiniz Avni akerin yeri senelerdir aynı

Bakın burda sanal gezinti bile var tıkla (http://www.trabzonspor.com/default.asp?Sayfa=Stad#Icerik)

Son sözümde budur size

iso_4939
06.04.2009, 12:55
dogru bu futbolculara her mac 25 bın kısıye oynamak yakısmaz bunları ızlemeye bıle gıtmeyeceksın sonrada baskı var diyorlar...ayıp valla...

MuratJ
06.04.2009, 12:59
ayıp ki ne ayıp ya sen trabzonspordasın ya baskıymış nasıl futbolcu oluyosun sen o zaman git kucuk camialarda hedefsiz takımlarda oyna o zaman o kapasiten yokmus demekki senin, ki cogu topcunun bizim takımda olmaması gerektigine inanıyorum

yakup tekin
06.04.2009, 13:02
Arkadaş sakallı bir amca oturunda maç izleyelim filan dedi. Dedim amca burası stadyum oturmak için para vermedik biz. hem herkes kalkıyor bi bizmi oturalım . Cevabı ben 55 yaşındayım kalkamam. yaşına binaen saygı gösterdim polemiğe girmedim tabiki kalktım yinede...

bu ve bunun gibi taraftarlar bir kişi değil yanımdaki vatandaşta kurulmuş kavede izlermiş gibi millet kalkınca oflanıyor puflanıyor. bir sürü adam var bunlar gibi...

bu gibi taraftara kombine filan verilmemleli. Kahvedeki gibi maç izlemek isteyenler kahveye gitsinler...

Çok önemli bir hususa deyinmişsiniz. Benzer şey Avni Aker'de benim de başıma geldi ve maalesef hoş olmayan bir gerginlikle sonuçlandı. Takımına adam akıllı destek vermeyecek olan taraftarı, o stada sokmamak lazım kardeşim. Velev ki taraftarın sayısı azalıp kulübün geliri azalsa bile. Aksi durumda hep birlikte görüyoruz. Takımına tezahüratlarıyla destek olacak taraftar birileri tarafından susturulmaya çalışılıyor. Neden? Başım ağırıyor-kulamığın dibinde bağırıyorsun-ayağa kalkma göremiyorum vs. vs. vs. Sırf bu heyecansız, adeta emekliliği gelmiş seyirci yüzünden Avni Aker de maç izlemek zehir oluyor.

Travelair
06.04.2009, 13:06
Tribünde 3 sorun var. Birincisi küfür, ikincisi çekirdek, üçüncüsü çıkar grupları

Küfüre önlem alınabilir. Kapalı devre kamera sisteminde tespit edilen taraftarların kombineleri iptal edilir, para cezası verdirilir. Bu cezalar tribündeki taraftara ilan edilir, böylece uyarı yapılmış olunur. Orası deşarj yeri veya herşeyi yapma hakkı veren bir yer değildir, eğlence yeridir, destek yeridir. Bunu anonslardan da doğru şekilde taraftara anlatmak lazım. Küfürü aşmak için kampanya yapmak lazım. Büyük zararı var

Çekirdekçilerin ise dünya görüşünün değişmesi lazım. Takım güçlenirse çekirdek alışkanlıkları kaybolur, en azından vakit bulamaz tezahuratları arttırırlar diye ümit ediyorum

Çıkar grupları için ise önlem yine tribüne sokmamak olabilir. Ama bunun için işlerin hep iyi gitmesi, bunun için de çok güçlü takım şarttır

lakerta
06.04.2009, 13:11
Avni Aker de sadece kendini eğlendiren oturup çerez yiyen taraftar oldukça bu takımı gaza getirecek motive edecek taraftar yok ve olmazda İlk başta oyuncunu gaza getir motive et....sonra konuşalım bu konuları....

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 13:29
Serkan Balcı, taraftar baskısına ilişkin ise ''Baskı olmalı aslında. Bu baskı itici güç olmalı. Yani sahada kazanman gerektiğini bilmelisin. Bunu hissetmek futbolcuya olumlu yansımalı. Çok güllük gülistanlık bir ortam da iyi değil, ancak sorun bu baskıyı kaldıramayan oyuncularda. Bazı futbolcularda beklentiler ters tepebiliyor. Bazı oyuncular bunu kaldıramıyor'' diye konuştu.

TolgaTopçu61
06.04.2009, 13:32
Serkan Balcı, taraftar baskısına ilişkin ise ''Baskı olmalı aslında. Bu baskı itici güç olmalı. Yani sahada kazanman gerektiğini bilmelisin. Bunu hissetmek futbolcuya olumlu yansımalı. Çok güllük gülistanlık bir ortam da iyi değil, ancak sorun bu baskıyı kaldıramayan oyuncularda. Bazı futbolcularda beklentiler ters tepebiliyor. Bazı oyuncular bunu kaldıramıyor'' diye konuştu.
Iste bunu alkislarim:alkış:
Helal olsun sana...
"Bazi oyuncular bunu kaldiramiyor",maalesef bunlardan takimda cok fazla var...

Külünkoğlu
06.04.2009, 13:45
Mourinho "15 saat çalışıp evine ekmek götürmeye çalışan bir adamın yoruldum demeye ve baskı hissetmeye hakkı vardır. Futbolcuların değil..."

Ayrıca bir futbol oyununda futbolcular hakemlerin yediği baskının onda birini yemez. Topla oynadığı süre bellidir çünkü.

Dillere pelesenk olmuş "baskı baskı" elinin körü derler adama.. sen baskıyı niye hissediyorsun ?
topu aldın ilerliyorsun rakibinin üstün üstüne tribunlerde bir uğultu kopuyor. Karşındaki rakibinin eli ayağı dolaşması lazım. Çünkü taraftarı ile beraber üzerine yürüyen bi rakip var karşısında. Bu caanım avantajı sen dezavantaja çeviriyorsan sana profosyonel denir mi ?

25 yıldır aynı terane, istanbul medyası tarafından bilinçlere sokuşturulmuş, baskı da baskı !
hay sizin baskınıza !

Mustafa K. Demirbaş
06.04.2009, 13:48
Mourinho "15 saat çalışıp evine ekmek götürmeye çalışan bir adamın yoruldum demeye ve baskı hissetmeye hakkı vardır. Futbolcuların değil..."

Ayrıca bir futbol oyununda futbolcular hakemlerin yediği baskının onda birini yemez. Topla oynadığı süre bellidir çünkü.

Dillere pelesenk olmuş "baskı baskı" elinin körü derler adama.. sen baskıyı niye hissediyorsun ?
topu aldın ilerliyorsun rakibinin üstün üstüne tribunlerde bir uğultu kopuyor. Karşındaki rakibinin eli ayağı dolaşması lazım. Çünkü taraftarı ile beraber üzerine yürüyen bi rakip var karşısında. Bu caanım avantajı sen dezavantaja çeviriyorsan sana profosyonel denir mi ?

25 yıldır aynı terane, istanbul medyası tarafından bilinçlere sokuşturulmuş, baskı da baskı !
hay sizin baskınıza !

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 13:50
Olay budur.

Eline, koluna sağlık Metin abi :alkış:

En başta dediğimi yine dile getiriyorum, bu düşüşte en az pay taraftarındır..

Miraç Atalay Çiftçi
06.04.2009, 13:50
İşin en kolay yanı, Baskı var!
He var, çekirdek çitleyen onbinler baskı kuruyor üstünüzde çıt çıt çıt diye...
Tüm rakiplerinin saçtığı puanlar sonucunda "Bu sene şampiyonluk daha da kolay aslında" diyerek pozitif yaklaşmaya çalışan, üstelik söylediği cümle doğru ve tutarlı olan taraftar mı baskı kuruyor üzerinizde...
Sen çalışma, onbiri zorlama; onbirdeki de yerim garanti en fazla 45dk kenarda otururum nasıl olsa desin salıversin. Sonra kalk taraftar, baskı, stadyum, atmosfer de...
Yemişim baskıyı da o baskı psikolojisini size nakşedeni de...

Adulyan7
06.04.2009, 13:52
arkadaşlar bu işler onur meselsi onurlu olan insan becerisi olmasa bile terini son damlasna kadar sahada akıtır önünden geçen topu seyretmez
sakatlanır düşer kalkar mücadele eder 7 hafta olmuş 15 puan gitti hala bi gamsızlık bi vurdumduymazlık...trrabzonspor taraftarı bu takımı yenildiğinde de alkışlar trabzon insanının yeterki iyi niyetten şüphesi olmasın.. sahada mutlaka alınması gereken bir maç oynanıyorsa ve maça başlar başlamaz futbolcular sahada geziyorlarsa trabzon halkı bunu kaldıramaz tepkisini de koyar kimsenin zoruna gitmesin burda böyle işine gelen oynar işine gelmeyen yuhalanıp kovulur gider..bu takım büyük takım olmuşsa bu şekilde olmuştur büyük paralarla yıldız futbolcu alarak değil iki kişilik futbol oynayan futbolcularla istanbul takımlarıyla mücadele etmiştir.. bu yıl şampiyonluktan söz ettiysek eğer yine bu futbolcuların kalitesinden değil mücadelesinden dolayı kazandıkları maçlarla etmişizdir.. bi an önce silkinip kendilerine gelmeleri lazım haftaya alınacak bir hacettepe galibiyetiyle herşey düzelebilr erken konuşmayalım arkadaşlar bekleyelim görelim..

genç61
06.04.2009, 13:55
adam altı pastan stad dısına atıyor traftar baskısı oluyor
baskı oyle olmaz boyle olur deyip bence biraz aba altından sopayı göstermek lazım
işte baskı o zaman olur bak bakayım topu auta atıyormu adam

MuratJ
06.04.2009, 13:57
olay bu işte baskıymış hemen de arkasına saklanırlar bunun.
trabzondaki taraftar baskısı kolpasını ortaya cıkarana yazıklar olsun nede hazırmıs bizdeki cogu kesim hataları buna baglamaya.
sen futbolcuysan iyi futbolcuysan büyük camiada oynuyosan baskı baskı demeye hakkın yoktur. eger diyosan yerin burası degil kucuk beyinli kucuk futbolcusun demekkli sana kucuk camialarda basarılar denilip yollar ayrılmalı burası Trabzonspor aslanım sen neyden bahsediyosun

Sefa
06.04.2009, 13:59
Taraftar mı ? Bizde öyle bişe mi var ?

Başlığı düzelt arkadaşım Çekirdekçilere yüklenmeyi bırakın. bu daha iyi ;)

Sönmez Özlü
06.04.2009, 14:08
Taraftarlık tezahürat etmekten ibaret bir şey değildir.

Evet organize tezahürat konusunda eskiden beri sıkıntı yaşarız. Ben kendimi bildim bileli böyledir. Bu nasıl aşılır, düşünmek lazım elbette.

Ama işin gerçeğine gelelim. Realite şu: Takımlar için taraftarın asıl önemi tezahürat etmesinde değil, takıma para kazandırmasında saklıdır. Kusura bakmayın, alınmayın... Bu, böyledir.

Trabzonspor taraftarı kötü ekonomik durumuna rağmen her hafta tribünleri dolduruyor. TS Clup her zaman dolu. İyi kötü satış yapıyor. Bunları Trabzon gibi, yıllık ortalama geliri 1506 dolar olan bir şehrin insanlarına göre değerlendireceksiniz.

Taraftar yapabileceğini yapıyor.

On lira bazıları için küçük para değildir. Çocuğuna haftalık on lira veremeyen adam gelip bunu Trabzonspor'a verirse, tribüne çıkarsa, sonra sahada birilerinin kalça genişletmekle meşgul olduğunu seyretmek zorunda kalırsa o adam küfreder. O adam yuhalar. O adam ıslıklar.

Ne olmasını bekliyordunuz ki?

Tribün baskısı olmayan takımlar belli: Gençlerbirliği, Hacettepespor, Ankaraspor, Konyaspor...

Baskıdan rahatsız olan arkadaşlar bu takımlara gidecekler. Başka yolu yok.

yakup tekin
06.04.2009, 14:12

hay sizin baskınıza !

İşin en kolay yanı, Baskı var!
He var, çekirdek çitleyen onbinler baskı kuruyor üstünüzde çıt çıt çıt diye...
Tüm rakiplerinin saçtığı puanlar sonucunda "Bu sene şampiyonluk daha da kolay aslında" diyerek pozitif yaklaşmaya çalışan, üstelik söylediği cümle doğru ve tutarlı olan taraftar mı baskı kuruyor üzerinizde...
Sen çalışma, onbiri zorlama; onbirdeki de yerim garanti en fazla 45dk kenarda otururum nasıl olsa desin salıversin. Sonra kalk taraftar, baskı, stadyum, atmosfer de...
Yemişim baskıyı da o baskı psikolojisini size nakşedeni de...

Trabzonsporumuzun aldığı kötü sonuçların üzerini örtmek için sorumluluk taşıyanlar insanlar, "taraftar baskısı" bahanesini kullanmaya devam ediyorlar. Hâlâ kendilerine bir kabahat bulduklarını görmedim. Oynadıkları futbolu açık yüreklilikle eleştirip nedenlerini ortaya koyan bir sorumluya hâlen rastlamadım. Hem futbolcular hem de teknik heyet kolayını bulmuş bu işin. "Taraftar Baskısı..."

Yavuz Hasan
06.04.2009, 14:14
asıl siz futbolculara yüklenmeyi bırakın

arada istisnalar vardır elbette ama

çoğunluk üç kuruş para verip iki forma almanın dışında ne yaptı bu takım için

sevgiymiş taraftarlıkmış taraftarlığınız batsın yahu

sevmeyin bu takımı sizin sevginiz zarar

herşeyin bir yolu yordamı var daha bunu bilmiyorsunuz

maç içinde oyuncunun moralini bozuyorsunuz

sevmeyin bu takımı gidin fenerli olun size o yakışır

MuratJ
06.04.2009, 14:14
Trabzonsporumuzun aldığı kötü sonuçların üzerini örtmek için sorumluluk taşıyanlar insanlar, "taraftar baskısı" bahanesini kullanmaya devam ediyorlar. Hâlâ kendilerine bir kabahat bulduklarını görmedim. Oynadıkları futbolu açık yüreklilikle eleştirip nedenlerini ortaya koyan bir sorumluya hâlen rastlamadım. Hem futbolcular hem de teknik heyet kolayını bulmuş bu işin. "Taraftar Baskısı..."
bu safsataya prim verende cok taraftarımız varmıs burada, teknkik heyet ve bazı topcuların bu kucuk düşüncelerine, kucuk topcu hareketlerine prim veren taraftarlarımızı kınıyorum. rezil hallerini örtmek için kullansınlar baskı kolpasını bunu diyosanız cekip gidin burası buyuk camia

MuratJ
06.04.2009, 14:16

neden gercekleri "taraftar baskısı" kolpasına yüklemeyi seçiyorsunuz?

benmi evimde 5 mac yenemiyorum, mucadele etmiyorum, istek göstermiyorum, azimli degilim, 1 metreden topları stad dışına gönderiyorum. Bunları yapanların sıgındıgı yer o safsata sizde onlara prim verin yazıklar olsun

Yavuz Hasan
06.04.2009, 14:29
neden gercekleri "taraftar baskısı" kolpasına yüklemeyi seçiyorsunuz?

benmi evimde 5 mac yenemiyorum, mucadele etmiyorum, istek göstermiyorum, azimli degilim, 1 metreden topları stad dışına gönderiyorum. Bunları yapanların sıgındıgı yer o safsata sizde onlara prim verin yazıklar olsun
maçı televizyndan da izlediniz mi bilmiyorum ama dün şöyle bir görüntü vardı televizyonlerda

gökhan veya umut topu dışarı attıklarında kale arkasındaki taraftarlar(!)ellerini kollarını sallayarak ve muhtemelen küfür ederek aşağıya doğru koşuyordu

maçın başından sonuna böyleydi bu

futbolcu bunu görmüyor mu

siz böyle birşeye maruz kalsanız moraliniz bozulmaz mı

maç 90 dakika bazen daha uzun 90+5 golu atarsın 3 puanı kaparsın

oyun içinde futbolcunun morali bozulur mu

futbolcular sütten çıkmış ak kaşık değil eyvallah hataları çok

ama protesto etmenin de bi yolu yordamı var

insaf yahu

Vkgz
06.04.2009, 14:31
taraftara neden yüklenilmeyecekmiş. takımı sabote ediyor resmen

uzungöllü
06.04.2009, 14:34
bakıyorumda taraftara laf edenler hala ortalıkta... ilk başta bende taraftarda kabahat buluyordum ama kimse kusura bakmasın... sahada mal gibi dolanan 11 s...r varken taraftardan sabır beklemeyin bu saçmalık olur... iyi oynayarak yanilsek bu derece üzülmem ama puan keybetikten sonraki haftalar için bile ümit yok yok yok... bu futbolla bursa,antep,kayseri bile bizi geçer kusura bakmayın...

Külünkoğlu
06.04.2009, 14:37
taraftara neden yüklenilmeyecekmiş. takımı sabote ediyor resmen
Sabote ? futbolculara uyarlarsak bu çok su götüren bir kavram olur. :)
Fena ayazda kalırsınız Volkan hocam.

Ertan 51
06.04.2009, 14:37
her taraftaki baskı farklı Trabzon daki baskı farklı
(herkez futbolu bilir-herkez hoca-tüm kentin tek uğraşı futbol)
kesinlikle 20 oyuncumuzun en az 15 tanesi dışarda oynamayı içerde oynamaktan daha fazla seviyordur.
kısa vadede bunu lehde baskıya dönüştürebilirmiyiz
bence hayır,böyle gider
böyle devam ederse ben göremem heralde somut bi başarı ama Fırat belki.

Ömer Kaya
06.04.2009, 14:38
şu tayfunu rahat bırakın allah aşkınya

Yavuz Hasan
06.04.2009, 14:42
bakıyorumda taraftara laf edenler hala ortalıkta... ilk başta bende taraftarda kabahat buluyordum ama kimse kusura bakmasın... sahada mal gibi dolanan 11 s...r varken taraftardan sabır beklemeyin bu saçmalık olur... iyi oynayarak yanilsek bu derece üzülmem ama puan keybetikten sonraki haftalar için bile ümit yok yok yok... bu futbolla bursa,antep,kayseri bile bizi geçer kusura bakmayın...
bende diyorum ki taraftar maç esnasında takımı sabote etmesin destek olsun

protestomu edeceksin maç sonu otobüsün önünü kes

git tessislere protestonu orda yap

ama maç devam ederken oyunu sabate etmeyin

ama bizim taraftarda(!) o şuur nerede zaten gelirken kendini şartlamıştır

maça gelir küfür eder eder maçtansonra bişey yokmuş gibi çıkıp gider

bi biletlik deşarj olma yöntemi

ne güzel iş

Vkgz
06.04.2009, 14:42
Sabote ? futbolculara uyarlarsak bu çok su götüren bir kavram olur. :)
Fena ayazda kalırsınız Volkan hocam.

Abi hiçbir takım taraftarı 3. olan takımının moralini okadar bozmaz. hadi yıllardır şampiyonluğa koşan bir takım olsa neyse diyeceğim. Taraftar abartıyor biraz

Yavuz Hasan
06.04.2009, 14:44
(herkez futbolu bilir-herkez hoca-tüm kentin tek uğraşı futbol)

tam tersi bizimkiler futboldan anlamaz anladığını sanar

Miraç Atalay Çiftçi
06.04.2009, 14:46
İki taraf içinde geçerli olabilecek tek yan fazla duygusallıktır.
Taraftar fazla duygusal evet, bu yörenin de getirdiği kültürün birleşimiyle karakter yapımız zaten belli, ortada...
Peki ya futbolcular?

Onlar çifte duygusal...
Kardeşim siz profesyonel adamlarsınız. İşinizden para kazanıyorsunuz. Üstelik seçilmiş insanlarsınız. Peki bu kadar hovardalık neden...
Neden kötü günde size poff'layan off'layan grup baskı olarak yansıyor. Baskıysa iyi günde atılan nidalarda baskı. O zaman neden eliniz ayağınıza dolanmıyor?

Kabul edemiyorum kaçırılan pozisyonları, baskıcı zihniyet altında bunaldık gevezeliğini.
Çık işini yap ve düşün, o adam, bu bilgisayar başındaki eleman, yüzbinlerce km ötedeki yurduna hasret vatandaşın forma alıyor, kombine alıyor, aşkını simgeleştiriyor bir şekilde ve sana koşulsuz desteğini veriyor. Aslında sen maça 1-0 önde başlıyorsun, çünkü almışsın desteği kayıtsız, şartsız daha birinci dakikada...

Sonra ne oluyor?
Yakışmıyor...

Pozisyonları Göksu kaçırsa genç, tecrübesiz deriz.
Barış kaçırsa yeterli değil daha deriz,
Tayfun kaçırsa yeri forvet değil deriz,
E ama kardeşim iki forvetten biri tüm maç yatar, diğeri de aldıklarını auta atarsa bu kadar insan da istenilen kadar duygusuz değil.
Elbette homurdanır...

Sen at golünü, yap sus işaretini...
Farkında mısın?
O haftadan sonra da o kadar çıkamadı sesin...

Şov yapacağına oyun oynasaydınız, 15 puan öndeydik.

ÜNAL
06.04.2009, 14:50
@Mirac ÇİFTÇİ

:alkış::alkış::alkış:

Ahmet Başkaya
06.04.2009, 14:54
Taraftar fazla duygusal evet, bu yörenin de getirdiği kültürün birleşimiyle karakter yapımız zaten belli, ortada...
Peki ya futbolcular?

Onlar çifte duygusal...
Kardeşim siz profesyonel adamlarsınız. İşinizden para kazanıyorsunuz. Üstelik seçilmiş insanlarsınız. Peki bu kadar hovardalık neden...
Neden kötü günde size poff'layan off'layan grup baskı olarak yansıyor. Baskıysa iyi günde atılan nidalarda baskı. O zaman neden eliniz ayağınıza dolanmıyor?

Kabul edemiyorum kaçırılan pozisyonları, baskıcı zihniyet altında bunaldık gevezeliğini.
Çık işini yap ve düşün, o adam, bu bilgisayar başındaki eleman, yüzbinlerce km ötedeki yurduna hasret vatandaşın forma alıyor, kombine alıyor, aşkını simgeleştiriyor bir şekilde ve sana koşulsuz desteğini veriyor. Aslında sen maça 1-0 önde başlıyorsun, çünkü almışsın desteği kayıtsız, şartsız daha birinci dakikada...

Sonra ne oluyor?
Yakışmıyor...

E ama kardeşim iki forvetten biri tüm maç yatar, diğeri de aldıklarını auta atarsa bu kadar insan da istenilen kadar duygusuz değil.
Elbette homurdanır...

Farkında mısın?

aYaktaaa:alkış::alkış::alkış::alkış: lıyorum...

Burçak
06.04.2009, 14:54
Cumartesi günü BMN Pankartımızı asmaya gittiğimizde... :)

hemen alttaki foto Mehdinin Tribünleri kopardığı an.
tam bir Amigo. Tek başına Avni Akeri costurmayı başarıyor herdefasında.
Zaten fotoda da gördüğünüz gibi oturan tek bir kişi bile yoktu...

http://img8.imageshack.us/img8/5334/eeeelmv.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=eeeelmv.jpg)

:D

lazrail8989
06.04.2009, 14:56
Peki ya futbolcular?

Onlar çifte duygusal...

Sonra ne oluyor?
Yakışmıyor...

Elbette homurdanır...

Farkında mısın?

bu yorumun üstüne daha ne denir ki helal walla tüm futbolculara okutulsulsa ne güzel olur

uzungöllü
06.04.2009, 15:02
Peki ya futbolcular?

Onlar çifte duygusal...

Sonra ne oluyor?
Yakışmıyor...

Elbette homurdanır...

Farkında mısın?

Daha sölenecek tek bir kelime dahi düşünemiyorum bu yazının üstüne... Bu yazının çıktısını alacan götürüp antrenman sahasına atacan...Okuyup kendilerine gelir futbolcular da ne yaptıklarını görürler... İngilizce çeviri lazımsa benden...

oflu_ömer
06.04.2009, 15:03
biz taraftarlar sucluyuz ?????
cüngü icerde ve tisarda takiminin yaninda oldugu icin (sucluyuzz)
17 bin kombine bilet satin altigimiz icin(SUCLUYUZZ)
futbol feterasyon tarafin dan hakkimizi yedikleri icin sokaklara düküldügümüz icin(sucluyuz)
taraftarlar sayesinde külübü matti zorluklar dan kurtardigimiz icin sucluyuzzzz

tv kanallarinda bize saltiranlara karsi savas acdigimiz icin sucluyuzzz

bazi yanlis transferleri yaptigimiz icin sucluyuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

7milyon eur vererek külü bede oduran oyunculari oynatmadigimiz icin sucluyuzzzz

ya arkadaslar bu yönedim ne isdedide yapmadikkkkkkkkkkk

suclu araniyorsa aynaya bir baksinlar

bir takim sampiyonluga oynuyorsa 7 mac da 15 puan kaybederse ben o oyunculari her dürlü elesdiririmmmmmmmmmm kim ne derse desin onlar bunu hak ediyorrrrrrrrrrrrrr

TAHSİN 61
06.04.2009, 15:07
Ne oldu sonuna kadar desteğe ne oldu beşikdüzünden başlayan taşlamaya ne oldu cehenneme cennet yaptınız be Avni Aker'i puan cenneti Tek sorumlu değil birçok sorumlu var Yanlış oyuncu tercihi hoca görevini yapmayı geçtim ne yapcağnı bilmeyen taraftar ve isteksiz futbolcular...

Sönmez Özlü
06.04.2009, 15:08
Trabzonspor sahasında hiç maç kaybetmediği zamanlar, Avni Aker'de gol atan rakip takımın alkışlandığı zamanlar taraftar bambaşka mıydı?

Futbolcular mı bambaşkaydı?

Ben diyorum ki, büyük takımda büyük baskı olur.

Bu baskıyı kaldıramayacak adamın "Ben Avrupa'yı hedefliyorum." demesi komiktir. Acizliktir. Cehalettir. Kendini bilmezliktir.

Sen o hataları Nou Camp'ta yapacaksın, Barcelona seyircisi seni omzunda mı taşıyacak?

Taraftar baskısı olmayan takımlar da var. Baskıdan rahatsız olan oraya gidecek. Herkesin bordo-mavi forma giymesi şart değil ki... Kimisi Antalyaspor'a layıktır.

bordo61
06.04.2009, 15:11

Terbiyesizlik yapma kimse sana soracak değil takımı sevip sevmemekte Ne sanıyorsunuz kendiniz ya kimden alıyorsunuz bu cesareti bu şehirde o üç kuruşluk parayla ekmek almayıp maça giden var onların şehri bu şehir ve sendende çok iyi futbol biliyorlar herkes haddini bilsin biz kimseye birşey söylemiyorsak kimsede bize hakaret edemez
Çok istiyorsan git sen fenerli ol
Yeter ya görmek istemiyorum böylelerini

Trabzonspor sahasında hiç maç kaybetmediği zamanlar, Avni Aker'de gol atan rakip takımın alkışlandığı zamanlar taraftar bambaşka mıydı?

Futbolcular mı bambaşkaydı?

Ben diyorum ki, büyük takımda büyük baskı olur.

Bu baskıyı kaldıramayacak adamın "Ben Avrupa'yı hedefliyorum." demesi komiktir. Acizliktir. Cehalettir. Kendini bilmezliktir.

Sen o hataları Nou Camp'ta yapacaksın, Barcelona seyircisi seni omzunda mı taşıyacak?

Taraftar baskısı olmayan takımlar da var. Baskıdan rahatsız olan oraya gidecek. Herkesin bordo-mavi forma giymesi şart değil ki... Kimisi Antalyaspor'a layıktır.
İyi bakın bu paragraflara

wolf_TS61
06.04.2009, 15:15
Golleri atamayan gökhan umut ne kadar suçluysa atılamayan gollerden sonra homurdanan kaptırılan toplardan sonra homurdanan seyircide o kadar suçludur.

Açık ve net söylüyorumki stadtaki bu dengesiz, futboldan anladığını sanan zavallılar bu stadtan temizlenmedikçe trabzonspor şampiyon falan olamaz.ben hayatımda böyle bir seyirci topluluğu görmedim görememde.

-300 lira verdi diye kendini kral zanneden her türlü tepkiyi koyamayı kendinde bulan
-gökhana 6 milyon euro bonservis bedeli verildi diye gökhanı robot zanneden ama 100 milyon euro verilsede gökhanında bir insan olduğunu kabul edemeyen
-trabzonspor forması giyiyor diye umutun insani duygulardan arındırılmış olduğunu zanneden "tepkileri kafasına takmaması lazım çünkü o trabzonspor forması giyiyor" diye düşünebilen şu seyirci saçmalıkları bu stadtan temizlenmeden biz şampiyon falan olamayız kardeşim kimse kendini kandırmasın.

Gökhan niye kaçırıyor? ben söyleyeyim mi niye kaçırıyor adamın özgüvenini sıfırladık.bundan sonra gökhanın alkışlanacağı tek durum var oda gol attığı durumdur.selcuk uzaktan şut çekmiyor ? ben söyleyeyimmi niye bu adam uzaktan şut çekmiyor.çünkü onunda özgüvenini sıfırladık.artık takımdaki futbolcular sorumluluk almaktan kaçıyor.top benden çıksında ne olursa olsun diyor.

Yattara maçtan sonra diyorki taraftarın topu kaptırdıktan sonra bize tepki göstermesi moralimizi bozuyor.Ama hala daha bizim çok bilmiş taraftar sen trabzonspor futbolcususun bunlardan etkilenmemen lazım diyor.

Trabzonspor dediğin nedir kardeşim?liverpoolmusun sen torresi alıp oynatacaksın barcelonamısın sen messiyi alıp oynatacaksın.Tepkiden etkilenmeyen futbolcu istiyorsan barcelonadan liverpooldan yapacaksın transferleri ama kabul edelim şu gerçeği biz o kadar büyük takım değiliz.

Zaten ne geliyorsa bizim başımıza kendimizi bu kadar büyük görmekten geliyor.25 yıldır niye şampiyon olamadığımızı hiç sorgulamıyoruz ve hala daha bizim formamız yeter naraları atıyoruz.25 yıldır bu forma tek başına şampiyon olmamıza yetmedi bundan sonra yetmez.Kandırmaktan bıkmadık kendimizi.

Şampiyon olmak istiyorsak takım sahada oynacak taraftarda tribünde.Biri görevini yapmadığı zaman öteki onu ateşleyecek.Bizim takım oynuyor kimse oynamıyor diyemez her maç iyi kötü galibiyeti bulacak pozisyonlar buluyoruz.Takım tribüne hadi sende benle beraber gel diyor.bizim tribünlerde takımın ensesine yapışmış nereye gidiyorsun diyor.

Almadan vermek Allah'a mahsustur.Taraftar olarak ne veriyoruz ki almak istiyoruz.

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:22
boş boş ne desem boş

Jackdaniels
06.04.2009, 15:24
Golleri atamayan gökhan umut ne kadar suçluysa atılamayan gollerden sonra homurdanan kaptırılan toplardan sonra homurdanan seyircide o kadar suçludur.

Açık ve net söylüyorumki stadtaki bu dengesiz, futboldan anladığını sanan zavallılar bu stadtan temizlenmedikçe trabzonspor şampiyon falan olamaz.ben hayatımda böyle bir seyirci topluluğu görmedim görememde.

-300 lira verdi diye kendini kral zanneden her türlü tepkiyi koyamayı kendinde bulan
-gökhana 6 milyon euro bonservis bedeli verildi diye gökhanı robot zanneden ama 100 milyon euro verilsede gökhanında bir insan olduğunu kabul edemeyen
-trabzonspor forması giyiyor diye umutun insani duygulardan arındırılmış olduğunu zanneden "tepkileri kafasına takmaması lazım çünkü o trabzonspor forması giyiyor" diye düşünebilen şu seyirci saçmalıkları bu stadtan temizlenmeden biz şampiyon falan olamayız kardeşim kimse kendini kandırmasın.

Gökhan niye kaçırıyor? ben söyleyeyim mi niye kaçırıyor adamın özgüvenini sıfırladık.bundan sonra gökhanın alkışlanacağı tek durum var oda gol attığı durumdur.selcuk uzaktan şut çekmiyor ? ben söyleyeyimmi niye bu adam uzaktan şut çekmiyor.çünkü onunda özgüvenini sıfırladık.artık takımdaki futbolcular sorumluluk almaktan kaçıyor.top benden çıksında ne olursa olsun diyor.

Yattara maçtan sonra diyorki taraftarın topu kaptırdıktan sonra bize tepki göstermesi moralimizi bozuyor.Ama hala daha bizim çok bilmiş taraftar sen trabzonspor futbolcususun bunlardan etkilenmemen lazım diyor.

Trabzonspor dediğin nedir kardeşim?liverpoolmusun sen torresi alıp oynatacaksın barcelonamısın sen messiyi alıp oynatacaksın.Tepkiden etkilenmeyen futbolcu istiyorsan barcelonadan liverpooldan yapacaksın transferleri ama kabul edelim şu gerçeği biz o kadar büyük takım değiliz.

Zaten ne geliyorsa bizim başımıza kendimizi bu kadar büyük görmekten geliyor.25 yıldır niye şampiyon olamadığımızı hiç sorgulamıyoruz ve hala daha bizim formamız yeter naraları atıyoruz.25 yıldır bu forma tek başına şampiyon olmamıza yetmedi bundan sonra yetmez.Kandırmaktan bıkmadık kendimizi.

Şampiyon olmak istiyorsak takım sahada oynacak taraftarda tribünde.Biri görevini yapmadığı zaman öteki onu ateşleyecek.Bizim takım oynuyor kimse oynamıyor diyemez her maç iyi kötü galibiyeti bulacak pozisyonlar buluyoruz.Takım tribüne hadi sende benle beraber gel diyor.bizim tribünlerde takımın ensesine yapışmış nereye gidiyorsun diyor.

Almadan vermek Allah'a mahsustur.Taraftar olarak ne veriyoruz ki almak istiyoruz.

Ya bırakın bu taraftar baskısından etkileniyoruz palavralarını komik oluyosunuz valla...

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:27
yönetimin en büyük hatası biletleri ucuz yapması oldu

gerekirse maça az seyirci gelsin fakat belli seviyedeki insanlar gelsin

takımı destekleyecek insanlar gelsin

adamların yıllık çekirdeğe verdiği para trabzonspor ürünlerine verdiği paradan fazla

çekirdeğimi yerim yenersek rakibe yenilirsek bizimkilere iki küfür eder rahatlarım

bizdeki taraftar profili bu

Celâl Emre Samancı
06.04.2009, 15:34
yönetimin en büyük hatası biletleri ucuz yapması oldu

gerekirse maça az seyirci gelsin fakat belli seviyedeki insanlar gelsin

takımı destekleyecek insanlar gelsin

adamların yıllık çekirdeğe verdiği para trabzonspor ürünlerine verdiği paradan fazla

çekirdeğimi yerim yenersek rakibe yenilirsek bizimkilere iki küfür eder rahatlarım

bizdeki taraftar profili bu
zengin fakir ayrılsın diyorsun yani:)

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:35
zengin fakir ayrılsın diyorsun yani:)
hayata karşı hıncını takımdan ve futbolculardan çıkartacaksa ayrılsın

Miraç Atalay Çiftçi
06.04.2009, 15:37
Tribün bir kültürdür. Bu kültür geçmişten ileri dönemlere doğru ardısıra devam eder.
İş bizde, bir yerde kopmuş bizim kültürümüz. O büyük Cehennem yalan olmuş yani...
Buna rağmen birileri çıkıp "baskı" demagojisi yapması adeta insanı çileden çıkarıyor.
Demekki o cehennem, o kültür halen devam etse takıma teknik adam ve oyuncu bulmak, samanlıkta iğne aramak gibi olacak.

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 15:38
Yahu zenginler stata gelince sanki çok destekleyecek?

Öyle olsaydı kapalı bugün en çok destekleyen taraf olurdu.

Sorunlara yanlış çözümler geliyor.

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:40
trabzon bizim futbolculara cehennem oluyor

son yıllarda hiç hatırlamıyorum ki bir rakip takım futbolcusu trabzon zor bi deplasman desin

en son galatasaray maçında gördük

baskılı oynadığımız zamnada taraftar yüzünden oyun durdu

trabzon bize deplasman

Külünkoğlu
06.04.2009, 15:41
Sorunlara yanlış çözümler mi ? çözüm önerisi getirdiğini düşündüğün vatandaşın mesajlarını etüd et ilk önce Hüseyin kardeşim. :) İlgili şahıs bir yandan taraftarı yerden yere vuruyor. Bir yandan da "tesisleri basıp, otobüsün önünü kesin" diye çözüm önerisi getiriyor.

Ciddiye alan varsa buyursun. :)

oflu_ömer
06.04.2009, 15:42
wolf_ts61 jack yavuz hasan ve diyer arkadaslar burdaki elesdirilere katilmaya bilirsiniz bes barmagin besi bir olmadigi icin burda düsünce farkliliklari olabilir bunlari saygi icin de tardismak gerek ben sizlere soruyorum bu site bizim ise bu sitenin ismi bordomavi .net ise bizler burda oyunculariN (INISLI CIKISLI GRAFIGINI TARDISMAMIZA MUSADE EDIN LTF

bizim hic bir oyuncunun sahsinla isimiz yok bit onlarin yaptigi isi elesdirebiliriz vede bizler onu yapiyoruz (sampiyonluga oynayan bir takim (7MAC DA 15 PIAN KAYBEDIYORSA BURDA BIR SEYLERIN YANLIS OLDUGUNU SÖYLEMEYE CALISIYORUZ )bu takimda baris sin ceyhunun isaac girayin alanzonyonun ve diyerlerinin oynama sansi yoksa bu baralari neden ve nicin harcadi mevcut olan yönedim

neden baska oyunculara sans verilmiyorrrrrrrrrrrrrr

bunlari anlamakda zorluk cekiyirummmmmmmm

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:42
Yahu zenginler stata gelince sanki çok destekleyecek?

Öyle olsaydı kapalı bugün en çok destekleyen taraf olurdu.

yahu olayı başka yerlere çekiyorsunuz

zenginlikle fakirlikle alakası yok

diyorum ki adamın yılda çekirdeğe verdiği para lisanslı ürüne verdiği paradan fazla

bu adamlar gelmesin

millet maça küfür etmeye geliyor

taraftarda bi bilinç olması lazım

Celâl Emre Samancı
06.04.2009, 15:43
hayata karşı hıncını takımdan ve futbolculardan çıkartacaksa ayrılsın
en son ne zaman Trabzona gittin? sokakda gezen, internet kafelerde vakit geçiren, kahvede kağıt oynayanlar olmasa stada kimi getirmeyi düşünüyorsun? vede zengin adam stada gelip bağırırmı zannediyorsun?

Erdal DİLEK
06.04.2009, 15:43
taraftar; futbolcu ve hoca kadar sucludur, k,mse kusura bakmasın, yok öyle taraftara yüklenmeyin falan

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:47
wolf_ts61 jack yavuz hasan ve diyer arkadaslar burdaki elesdirilere katilmaya bilirsiniz bes barmagin besi bir olmadigi icin burda düsünce farkliliklari olabilir bunlari saygi icin de tardismak gerek ben sizlere soruyorum bu site bizim ise bu sitenin ismi bordomavi .net ise bizler burda oyunculariN (INISLI CIKISLI GRAFIGINI TARDISMAMIZA MUSADE EDIN LTF

bizim hic bir oyuncunun sahsinla isimiz yok bit onlarin yaptigi isi elesdirebiliriz vede bizler onu yapiyoruz (sampiyonluga oynayan bir takim (7MAC DA 15 PIAN KAYBEDIYORSA BURDA BIR SEYLERIN YANLIS OLDUGUNU SÖYLEMEYE CALISIYORUZ )bu takimda baris sin ceyhunun isaac girayin alanzonyonun ve diyerlerinin oynama sansi yoksa bu baralari neden ve nicin harcadi mevcut olan yönedim

neden baska oyunculara sans verilmiyorrrrrrrrrrrrrr

bunlari anlamakda zorluk cekiyirummmmmmmm
güzel kardeşim eleştiri yapılmasın demiyorum

takdir edersiniz ki herşeyin bir yolu yordamı var

yaramazlık yapan öğrenciyi bir kenara çekip ikaz etmekle

bütün sınıfın ortasında azarlamak arasında fark vardır

eleştiri yapılsın parotesto edilsin ama bu maçtan sonra yapılsın

stadı terk etme otobusun yolunu kes tesislere git protestonu yap

ama maç oynanırken her ataktan sonra futbolcu yuhalanmaz ki

futbol 90 dakika 90. dk gol atarsın puanı alırsın kazan kötü oyunu yine portesto et

ama bu şekilde takıma zarar veriyoruz futbolcuları trabzondan soğutuyoruz

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:48
en son ne zaman Trabzona gittin? sokakda gezen, internet kafelerde vakit geçiren, kahvede kağıt oynayanlar olmasa stada kimi getirmeyi düşünüyorsun? vede zengin adam stada gelip bağırırmı zannediyorsun?
bağırmasın kardeşim köstek olmasın da gerekirse destek de olmasın

böyle olunca bişey kazanacağızmı sanıyorsunuz

işler yoluna mı girecek sanıyorsunuz

kendimle çelişiyorum belki ama

gerekirse maç boyunca çekirdek yesin ama futbolcuuza küfür etmesin

Celâl Emre Samancı
06.04.2009, 15:49
bağırmasın kardeşim köstek olmasın da gerekirse destek de olmasın

böyle olunca bişey kazanacağızmı sanıyorsunuz

işler yoluna mı girecek sanıyorsunuz
o zaman stada seyirci girişi yasaklansın sezon öncesi herkes bilet parası versin her maç boş stada oynayalım? uyarmı sana?

Yavuz Hasan
06.04.2009, 15:59
o zaman stada seyirci girişi yasaklansın sezon öncesi herkes bilet parası versin her maç boş stada oynayalım? uyarmı sana?
evet seyirci giriiş yasaklansın bakıp bakıp küfür edecek olanlar girmesin

herkes değil bilinçli taraftar gelse yeter

kale arkalarına neden cam panel koyulduğunu ilk başta anlayamamıştım

ama şimdi daha iyi anlıyorum

çünki bizm seyirciler tezahüret yapmıyor

küfür ediyor

başkanıma ve yönetimimze olan saygım bir kat daha arttı

Gökçebey
06.04.2009, 16:00

küfür ediyor

Bu sezon o camlı kale arkalarında kaç maç izledin?

Gerçi neden cam olduğunu anlayamamışsan başka birşeyleri anlamanı beklemek hata olur zaten.

magicyattara
06.04.2009, 16:00
Taraftar baskısı diye bir şey yoktur.

Hadi biz somurtuyoruz da takım oynamıyor.Ya bjk taraftarına ne demeli,adamlar beste bırakmadı hepsini takımlarına uyarladılar.Gene de yok.Onlarda aşırı ilgiden muzdarip.

Takımın iyiyse çıkıp oynayacak,taraftarla takım karşılıklı coşacak.
Futbolcunun ayağında derman yoksa ne kadar bağırırsan bağır..

Yavuz Hasan
06.04.2009, 16:01
yanlış anladım

Celâl Emre Samancı
06.04.2009, 16:01

küfür ediyor

tamam o zaman. konuşmalarına görede paran çok. kurduğun bir klüpde uygulamaya geçirirsin bu düşüncelerini..

Samet Yildirim
06.04.2009, 16:02
Ylamayi birakalim...baska bisi istemiom...

Yavuz Hasan
06.04.2009, 16:05
tamam o zaman. konuşmalarına görede paran çok. kurduğun bir klüpde uygulamaya geçirirsin bu düşüncelerini..
hiç alakası yok bu takımın 10bin ve daha az kişiye de maç oynadığını bilirim

maça gelen taraftar evet gelir kaynağıdır ama mali olarak can damarı değildir

Celâl Emre Samancı
06.04.2009, 16:10
hiç alakası yok bu takımın 10bin ve daha az kişiye de maç oynadığını bilirim

maça gelen taraftar evet gelir kaynağıdır ama mali olarak can damarı değildir
maç bileti 20 ytlden ortalama 5000 kişiden her maça oynasak 3400000 ytl yapıyor? ki bu rakamlar bu sene özellikle çook daha yüksek olmadımı? zaten 3 kuruşluk paramızıda formalara veriyoduk onuda yapmayız.. istersen taraftar olarak hiç olmayalım? nasıl?

A.Ali Karanis
06.04.2009, 16:30
Futbolcularımız son 5-6 haftadır çok kötü oyun sergiliyor.Buraya gelmemizdeki en büyük pay futbolcularımızdadır bence.Futbolcuların her kötü hareketini eleştireceğiz.bundan doğal bir hakkımız da yok.
Fakat her maç yaklaşık 23bin kişinin en küçük bir hatada aynı anda ana-bacı küfür etmesi tahammül edilemez birşey olsa gerek.Futbolcu her maça "bu maçta kaç kez küfür yerim acaba?"'nın hesabıyla çıkıyor maça.Doğal olarak olmayacak yerde hatalar yapılıyor.Ben bu durumda olsam kötü hissederim.peki siz ?

Uğurtan
06.04.2009, 16:30
Trabzon'da taraftar sorunumu varmış? Trabzonda "Taraftar" varmıymış ki?

Fatih Kuloğlu
06.04.2009, 16:35
Cevap bu !

Gökçebey
06.04.2009, 16:50

Enteresan bir cevap olmuş :)

simavii
06.04.2009, 16:50
Taraftar 90 dakika destek vermeli susmak olmaz.Trabzonspor taraftarına yakışmaz.

hAtes
06.04.2009, 18:09

Çok güzel yazı olmuş, tebrik ederim...
Bu gerçeği kabul etmeyenler için en büyük örnek iç saha maçlarında 6. deplasman da 1. takım olmamızdır...
Ayrıca gol krallıkları yaşamış bi adama ne oldu da bi anda bu kadar aciz duruma düştü, ne oldu da topa vuracakken ayağı titriyor, gol atamayınca süratındaki korku hemen anlaşılıyor...

BUNU BİZ YAPTIK AMA DÜZELTECEK TE BİZİZ!!!
6 HAFTADIR YUHALAYARAK BU TAKIMI DÜZELTMEYE ÇALIŞTIK, ARTIK FARKLI BİR YOL DENEMENİN BİRAZ DAHA ARKALARINDA OLMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Ömer Kaya
06.04.2009, 18:12
başlık yankış tayfuna yüklenmeyi bırakınnnn

Recep Alkan
06.04.2009, 18:15

Faik çok güzel söylüyorsun.Bunların avni aker de olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat bir düşünelim. Bizim kale arkalarımız var birisi bordo mavi diyor, diğeri layyyy layyy tezahüratı. Birisi tayfunu ıslıklıyor diğeri alkışlıyor,. olay aslında sadece otur kalk değil. Bence bu biraz da aslında bağrımak istemeyen ve bunu bahane olarak sunanlaın işi ( şahsi almayın).

lazzz61
06.04.2009, 18:25
Baskiiyii yaratanlarr futbolculardirr...

DNA-TS
06.04.2009, 18:44
ohh negüzel memleket ..kazanınca , başarı fubolcunun ...kaybedince taraftarın... neymiş taraftar baskısı varmış olmasın mı..içerde son3 maçını kazanamadın.. suçu taraftara atmayı bırakta işine bak biraz...bu taraftarın bu kadar sabır gösterdiği bir teknik kadro olmadı yanılmıyorsam...şmpiyonluğa oynayan bütün takımlarda taraftar baskısı olur eğer baskıyı kaldıramıyorsan gelirken düşünecektin...neymiş gol atamıyor sebep baskı var... o baskı olmasa zaten büyük takım olamayız..büyük olmamızın belirtisiidir baskı...yoksa ne farkımız kalır sivastan kayseriden....

kudu_61
06.04.2009, 18:53
hangi maçta yanlız bıraktı diyoruz ama 10. dakkada oyuncusunu ıslıklayan,hocayı istifaya çağıran topluluk hoş bir topluluk değil ve taraftar hiç değil,
abi sana bişey söylheyeyim mi eğer ben ogün Avni aker de olsam takım sahaya çıkmadan kadrolar açıklandığında ıslıklamaya yuhalamaya başlardım kaç haftadır revizyon diye bağırıyoruz biz söylüyoruz biz dinliyoruz hocanın bizi dinleyecek hali tabi ki yok ama en azından bizim gördüğümüz gerçeği artık görsün

Eren Karaahmetoğlu
06.04.2009, 19:08
Maç başlarken 2-3 farklı üçlü sesleri, maç boyu devam eden beşiktaşın marşlarının Trabzon'a uyarlanmış şekilleri, hatta protesto ederken bile beşiktaş marşıyla protesto edilmesi, daha 60. dkdan yuhlamalara küfür etmelere başlanması,hiçbir zaman bir arada tezahurat yapılamaması, zehre kadar lehimize(yani rakip takım futbolcusuna)kurulamayan bi baskı, aksine kendi takımımıza olumsuz yönde kurulan bi baskı. Neymiş taraftarın ne suçu varmış.. Geçiniz..

Muhammed
06.04.2009, 19:09
Ligin en kötü tribünü bizde nokta.

Muhammet
06.04.2009, 19:14
Tek suçlu taraftar değil tabi ki.

Şu yuhalama konusu dışında suç da bulmuyorum ben pek. Ama yuhalamayı da anlamıyorum, lanet okuyorum. Takımın da bundan etkilendiği doğrudur. Öyle "trilyonlar alıyorlar, oynasınlar", "tutsunlar kendilerine psikolog", "bunlar bu taraftarın böyle olduğunu bilmiyor muydu" gibi saçma sözler bize zaman kaybettirir.

Oyuncu destek ister. Hata yapınca homurdanan taraftar, oyuncuyu daha kötü yapar, formunu düşürür, oyununu kötü etkiler. Geçelim boş lafları..

DNA-TS
06.04.2009, 19:18
Tek suçlu taraftar değil tabi ki.

Şu yuhalama konusu dışında suç da bulmuyorum ben pek. Ama yuhalamayı da anlamıyorum, lanet okuyorum. Takımın da bundan etkilendiği doğrudur. Öyle "trilyonlar alıyorlar, oynasınlar", "tutsunlar kendilerine psikolog", "bunlar bu taraftarın böyle olduğunu bilmiyor muydu" gibi saçma sözler bize zaman kaybettirir.

Oyuncu destek ister. Hata yapınca homurdanan taraftar, oyuncuyu daha kötü yapar, formunu düşürür, oyununu kötü etkiler. Geçelim boş lafları..
geçelim tabi... 6 milyon euroverip de aldığın adam sahada gezinip dururken tribündeki seyircilerin avazı çıktığı kadar bağırmasını beklemesinler....ben tribüncülük olarak seyirciye kusur bulmuyorum demedim...baskı konsunda futboculara hak vermiyorum dedim... neden baroş baskı hissetmiyorda gökhan umut baskı hissediyor...

sirincem
06.04.2009, 19:22
trabzonspor istanbula gelsin istanbuldaki taraftarıyla direk şampiyon.

Muhammet
06.04.2009, 19:22
geçelim tabi... 6 milyon euroverip de aldığın adam sahada gezinip dururken tribündeki seyircilerin avazı çıktığı kadar bağırmasını beklemesinler....ben tribüncülük olarak seyirciye kusur bulmuyorum demedim...baskı konsunda futboculara hak vermiyorum dedim... neden baroş baskı hissetmiyorda gökhan umut baskı hissediyor...

Ben sırf sana yazmamıştım. Neyse, madem öyle yazdıklarına cevap vereyim.

Barosla ne alaka? Ben onların stadında öyle bir yuhlama görmedim. Varsa da o da baskı hissediyordur, nereden biliyorsun? Sallama.

Ben baskı konusunda hak veriyorum. Homurdanmalar psikolojilerini bozuyor, kendi evinde oynayan takım deplasmanda oynuyormuşcasına özgüvenini kaybediyor. Ben de homurdanıyorum, ama tv başında. Oraya giden, tribüne giden, o takımı desteklemek zorunda. Küfürler, homurdanmalar, el kol hareketleri destek midir? Hayır, değildir. Aksine baskı unsurudur. Ben böyle düşünüyorum. Sen sırf bütün suçu oyunculara atmak için diğer etkenleri görmezden geleceksen keyfin bilir. Banane! Umrumda olmaz. Ben gördüklerimi yazarım. Sizse görmezden gelin, bakalım sonunuz ne olur.

Semih
06.04.2009, 19:24

Baros'un yuhalandığını hatırlamıyorum.

Allah aşkına bırakın bu işleri ya...

Bu yapılanın hiç bir mantığı yok, mantığı olmadığı gibi getirisi de yok.

Ben dahi maçı izlerken deli oldum yahu, izleyesim kalmadı, o adam nasıl oynasın?

Yuhaladın da ne oldu yani, haftaya daha iyi mi oynayacak bu adam?

Bu 6 trilyon verdik neden oynamıyor muhabbetini de bırakın artık.

Onların da kendini aşıp daha iyi takımlarda daha iyi ücretlerle oynamak gibi hedefleri var.

"Paramı aldım yatayım artık" düşüncesi ile itham edebileceğiniz oyunculara çoktan yol verdik zaten.

Hasan Üçüncü, Erdinç vesaire...

Muhammet
06.04.2009, 19:27

Onların da kendini aşıp daha iyi takımlarda daha iyi ücretlerle oynamak gibi hedefleri var.

"Paramı aldım yatayım artık" düşüncesi ile itham edebileceğiniz oyunculara çoktan yol verdik zaten.

Hasan Üçüncü, Erdin. vesaire...

He, bir de bu var. 6 trilyon verdik, oynayacak.

6 trilyon verdik diye anasına da sövebilirler mi? O zaman da tahammül etsin mi oyuncular? Böyle boş baştan savma bir mantık olamaz. Herşeyden önce insan onlar. Yaptıkları bir işte desteklendiklerini görmek isterler.

Yıllardır homurdanmalar yuhalamalar var, bunları normal görelim diyen insanlar, bu hareketin Trabzonspor'a ne kazandırdığını bana anlatabilir mi?

Bir kere, sadece bir kere o kafanızı biraz zorlayın da yapıcı olmaya çalışın. Sadece bir kere.

Fatih BALTA
06.04.2009, 19:29
trabzonspor istanbula gelsin istanbuldaki taraftarıyla direk şampiyon.
Hemen çözmüşsünüz olayı.Ne güzel!

asilhamsi
06.04.2009, 19:30

kimin ıslıklandıgına iyi bakmak lazım..mücadele eden oyuncuyu kimse ıslıklamaz..

DNA-TS
06.04.2009, 19:33
Ben sırf sana yazmamıştım. Neyse, madem öyle yazdıklarına cevap vereyim.

Barosla ne alaka? Ben onların stadında öyle bir yuhlama görmedim. Varsa da o da baskı hissediyordur, nereden biliyorsun? Sallama.

Ben baskı konusunda hak veriyorum. Homurdanmalar psikolojilerini bozuyor, kendi evinde oynayan takım deplasmanda oynuyormuşcasına özgüvenini kaybediyor. Ben de homurdanıyorum, ama tv başında. Oraya giden, tribüne giden, o takımı desteklemek zorunda. Küfürler, homurdanmalar, el kol hareketleri destek midir? Hayır, değildir. Aksine baskı unsurudur. Ben böyle düşünüyorum. Sen sırf bütün suçu oyunculara atmak için diğer etkenleri görmezden geleceksen keyfin bilir. Banane! Umrumda olmaz. Ben gördüklerimi yazarım. Sizse görmezden gelin, bakalım sonunuz ne olur.

Baros'un yuhalandığını hatırlamıyorum.

Allah aşkına bırakın bu işleri ya...

Bu yapılanın hiç bir mantığı yok, mantığı olmadığı gibi getirisi de yok.

Ben dahi maçı izlerken deli oldum yahu, izleyesim kalmadı, o adam nasıl oynasın?

Yuhaladın da ne oldu yani, haftaya daha iyi mi oynayacak bu adam?

Hasan Üçüncü, Erdinç vesaire...

kocaelispor maçında olanları hatırlayın bakalım....

Mehmet Zeki
06.04.2009, 19:34
Herkes suclu. Sadri Senerden Ersun Yanala. Gokhan'den tarafarlara.

Semih
06.04.2009, 19:35
Hatırlayın bakalımlarla yormayın insanı da ne söyleyecekseniz söyleyin Allah aşkına.

Muhammet
06.04.2009, 19:36
kocaelispor maçında olanları hatırlayın bakalım....

O kadar lafa bu cevap mı? Ne olmuş? Konu ile ne alakası var.

Geç tamam geç.

DNA-TS
06.04.2009, 19:38
gs kocaelispora yenildiğinde ne oldu haberin varmı...baroş penaltı kaçırdı gs gol yedi durum 4-2 oldu....sonrasında olanlar oldu ne sabrinin anası kaldı ne kibbenin nede diğerlerinin.... madem bilkentte okuyorsun bukadar cevapla anlaman lazımdı.....geçiyorum sen kafanı yorma...

murat karahasan
06.04.2009, 19:39
trabzondakı taraftarlar hıc kızmasın kusura bakmasın burdakı 1500 taraftar bıle daha cok ses cıkarır hakemler ve rakıpler trabzona resmen tatıle gelıyorlar sankı o kadar rahatlarkı tepkı yok cunku sen taraftar olarak rakıplerı baskı altın alacağına futbolcuna baskı yapıyorsun tıyatro ızler gıbı mac ızlenmez evsahıbı avantajı ne demek oldugunu seyırcı gosterır hakem son dakkada faulu attırmıyor seyırcı tıs adam yerde yatıyor seyırcı tıs ama bızımkıler bır pas hatasında hemen yuh olmaz oyle sey.futbolcuyu havaya kesınlıkle seyırcı sokar ornek bu senekı sıvas macı.

Muhammet
06.04.2009, 19:41
gs kocaelispora yenildiğinde ne oldu haberin varmı...baroş penaltı kaçırdı gs gol yedi durum 4-2 oldu....sonrasında olanlar oldu ne sabrinin anası kaldı ne kibbenin nede diğerlerinin.... madem bilkentte okuyorsun bukadar cevapla anlaman lazımdı.....geçiyorum sen kafanı yorma...

Şimdi onlar öyle yaptı, pardon düzelteyim, onlar böyle bir gerizekalılık yaptı diye bizimkilerin de yapmasını normal mi göreceğim? Gsyi mi kıstas alacağım? Ayrıca oyuncular bundan etkilenmedi mi diyorsun? Öyle diyorsan boş konuşuyorsun.

Ayrıca okuduğum okulla ne alakası var. Yok. Saçmala sen.

Ben daha yazmayacağım. Sen istediğin kadar yaz.

Manu61
06.04.2009, 19:41
Taraftarın takıma maçlarda iyi destek verdiğini hiç düşünmüyorum..Kimse kızmasın bizim taraftarımız çok istikrarsız.Stadı doldurmakla iş bitmiyor 2-3 hatadan sonra bir futbolcuyu ıslıklamakla ellerine ne geçiyor anlamıyorum..

Semih
06.04.2009, 19:44

Ohoo belden aşağı vurmalar, eğitim seviyesine dokundurmalar , ne oluyoruz:rolleyes:

Geç yahu, hakikaten geç.

murat karahasan
06.04.2009, 19:47
ben bjk-sıvas macına gıttım bjklı arkadaslarımla adamların mac falan ızledıgı yok sadece olumune bagırıp desteklıyorlar hemde okadar uyanıklarkır hakemı bıtırıyorlar resmen.hakem devamlı onlara duduk calıyor her turlu pıslık yapılıyor sonucta geberık bjk nerelere geldı

DNA-TS
06.04.2009, 19:49
ben bjk-sıvas macına gıttım bjklı arkadaslarımla adamların mac falan ızledıgı yok sadece olumune bagırıp desteklıyorlar hemde okadar uyanıklarkır hakemı bıtırıyorlar resmen.hakem devamlı onlara duduk calıyor her turlu pıslık yapılıyor sonucta geberık bjk nerelere geldı

madem seyircileri bukadar etkili neden 2003 den beri şampiyon olamadılar...bu sezon bu hale gelmelerinin nedeni taraftarlarının performansından çok rakiplerinin performansı....

Semih
06.04.2009, 19:52
madem seyircileri bukadar etkili neden 2003 den beri şampiyon olamadılar...bu sezon bu hale gelmelerinin nedeni taraftarlarının performansından çok rakiplerinin performansı....

Tersten bak olaya,

Madem yuhalamak bu kadar normal neden 84'ten bu yana şampiyon olamadık;)

Bir kez olsun tersini deneyin, bir görelim neler olacak .

murat karahasan
06.04.2009, 19:57
sampıyon olan takımların seyırcılerıne bak anlarsın. trabzonu gurbettekı trabzonlular kadar ozleyın ozaman anlarsınız

bmfırtına
06.04.2009, 20:02
tüpçünün başkan oldugu bi klup neden şamiyon olmadı demek???:D

samway
06.04.2009, 20:04
kımse taraftara laf atmasın tamam bır bjk taraftarı kadar ıyı organıze olamıyoruz bır feybe kadar buyuk stadımız yok bır samıyen kadar ıyı atmosferımız yok ama bu sene seyırcı yagmur yedı 3 tarafı açık stadda yıne bagırdı az veya cok tamam bende ısterdım kı ıstanbuldakı seyırcımız gıbı olsun ama sorarım sıze bende ıstanbuldayım ama neden ıddıasız oldugumuzda kı bu ıstanbuldakı taraftar maca gıtmedı ??? lamı cımı yok taraftara dil uzatanlar saçmalıyo bızım taraftarımız futbolu cok ıyı bıldıgı ıcın tepkıyı de anında veren bı taraftar o yuzden bılıyodu bu sonucların cıkacagını kım memnundukı bugune kadar oynanan oyundan ???

en onemlı husus şu baskı olayı ...

taraftar baskı yapmıs da falan da fılan da takımda oynayanların cogu 1 trılyondan asagı ımza atmadılar beyler bana verın 1 trılyonu baskının kralını kaldırırım para almaya gelınce hıc baskı demıyolar bız prof. topcuyuz dıyolar eeee baskıyı da onlar çözücek ozaman .)

Semih
06.04.2009, 20:08
kımse taraftara laf atmasın tamam bır bjk taraftarı kadar ıyı organıze olamıyoruz bır feybe kadar buyuk stadımız yok bır samıyen kadar ıyı atmosferımız yok ama bu sene seyırcı yagmur yedı 3 tarafı açık stadda yıne bagırdı az veya cok tamam bende ısterdım kı ıstanbuldakı seyırcımız gıbı olsun ama sorarım sıze bende ıstanbuldayım ama neden ıddıasız oldugumuzda kı bu ıstanbuldakı taraftar maca gıtmedı ??? lamı cımı yok taraftara dil uzatanlar saçmalıyo bızım taraftarımız futbolu cok ıyı bıldıgı ıcın tepkıyı de anında veren bı taraftar o yuzden bılıyodu bu sonucların cıkacagını kım memnundukı bugune kadar oynanan oyundan ???

Dillere pelesenk bu sözler.

Futbolu biliyordu şuydu buydu.

Futbolcuyu maç içinde motive etmeyi öğreneceğiz önce.

Gamze
06.04.2009, 20:09
Basketbol takımı hocamız Radyo BMN'De konuğumuz...

Dinlemek için grafiğe tıklayınız!

http://img381.imageshack.us/img381/6290/yayindayiznf9.gif (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

hodlu
06.04.2009, 20:10
Bu sene gelecek başarısızlıkta suçlanacak son kişi taraftarımızdır.Sen 2 metreden golu kaçıracaksın hemde 25 haftadır, sonra taraftar ıslıklıyor yok yaaa, ne yapsaydı taraftar onların da sabrı tükendi kardeşim...

hodlu
06.04.2009, 20:11
Gökhan dinlendirilmeli,Umut kovulmalı....

murat karahasan
06.04.2009, 20:11
taraftar cekırdek yemegı bıraksın destek olsun keske bu kadar kombıne satılmasaydı en azından bagıran gonulden seven maca gelırdı

Semih
06.04.2009, 20:13
Bu sene gelecek başarısızlıkta suçlanacak son kişi taraftarımızdır.Sen 2 metreden golu kaçıracaksın hemde 25 haftadır, sonra taraftar ıslıklıyor yok yaaa, ne yapsaydı taraftar onların da sabrı tükendi kardeşim...

Abi yaz döneminde gönderirsin adamı, bırakın da kalan maçları sakin kafayla oynasın.

Yuhalandığı zaman gol kaçırmayacak mı yani?

samway
06.04.2009, 20:15
Dillere pelesenk bu sözler.

Futbolu biliyordu şuydu buydu.

Futbolcuyu maç içinde motive etmeyi öğreneceğiz önce.

yattara yı motıve kım eder ????

gokhan ı mıllı takıma cagırdı motıve mı oldu ???

umut a büyücü getirsen bu kazmalıktan nasıl kurtulcak ???

tayfun motıve ıle topu taca deil de auta atmayı öğrenir ...

huseyın daha cok motıve olursa kırmızı kart görmeyi öğrenir .)

ahhhh ahhhhh hala motıve dıyosun

Semih
06.04.2009, 20:20
yattara yı motıve kım eder ????

gokhan ı mıllı takıma cagırdı motıve mı oldu ???

umut a büyücü getirsen bu kazmalıktan nasıl kurtulcak ???

tayfun motıve ıle topu taca deil de auta atmayı öğrenir ...

huseyın daha cok motıve olursa kırmızı kart görmeyi öğrenir .)

ahhhh ahhhhh hala motıve dıyosun

Yattara'nın kaptanlığı motivasyon sebebiydi.

Milli takım meselesi ile taraftarın ne ilgisi var?

Umut yuhalayınca daha mı iyi oynayacak?

Hüseyin ve Tayfun eleştirilerine cevap vermeyeceğim, boş mizah bunlar.

Evet hala ısrar ediyorum.
Maça giden gerekirse oynanan oyunu izlemesin, destek olsun.

Yuhalamaya giden de madem keyif almıyor bu işten, kahveler var.
Hem de 90 dakika yuhalıyorlar orda;)

samway
06.04.2009, 20:29
[QUOTE=Semih Albayrak;2118167]Yattara'nın kaptanlığı motivasyon sebebiydi.

sana cevap vermekten yorulmam

en başa dönelım sezon başına kombıneler satıldı klup para kazansın dıye trabzon kulturunu bıraz bılmen gerekırse şöyle dıyım o kombınelerı alabılecek adamlar ba-ğır-maz-lar ... yanı soyle dıyım bagırcak adam kombıne almaz yanı garantı paran olmazdı yanı alanzınho gıbı adamı alamazdın bu birincisi

bızım taraftarımız organıze olamıyosa bunun sucu bır amıgo eksıklıgıdır trıbun kulturu nden haber verıcem sımdı de sana mesela gurbetcı gencler her zaman onlarlaydım ama onu yoneten bırı oldu tahsın abı oldu ardından sımdı mustafa abı al bak bu sıte de mesela forum yonetıcılerı olmasa herkes kafasına gore atıp tutardı bu da ikincisi

en acıklı olan futbol kültürü onu sana veremicem cunku onu anlayamıcaksın neden mı yattara ya kaptanlık olayından bahsedıyosun bu takımda yattara ya kaptanlık vermek sacmalıktan öte bısey deıldır o kadar sorumsuz bır adama (yeteneklerı sınırsız super yetenek cok ıyı futbolcu) kaptanlık verırsen bu cıddıyetsızlıkten öte bısey deıldır bu takımın kaptanı song olmalıdır 2. si de tony olmalı profösör ve tecrubelı ıkı adam bunlardır

Mustafa K. Demirbaş
06.04.2009, 21:13
evet haklısınız bütün suç Taraftarda
kombinesini aldı formasını aldı lisanslı ürününü aldıya suçlu
yağmur çamur dinlemedi Ankara İstanbul dinlemedi maça gitti ya taraftar suçlu
futbolcu geldi gecenin yarısında havalanına gitti ya taraftar suçlu
kötü günler geçirirken tesislere gitti ya taraftar suçlu
içeri malzemesini sokarken güvenlikçilere yalvardıya onlarla tartışitı ya taraftar suçlu
pekiiiii
parasını zamanında eksiksiz alanlar
sahada boş boş gezinenler
son model arablarla Trabzonda kafe kafe dolaşanlar
bide kendilerini bişey sananların hiç suçu yok değil mi
bu taraftar bu seneki kadar kimseye destek vermedi kimseyi bu kadar sahiplenmedi son senelerde stadı bu kadar doldurmadı yinede taraftar suçlu hemi öyleyse tamam bütün suç taraftarda haklısınız
unutmadan sürekli maraton tribünü gösteren lig tv sizede helal olsun
amacınıza ulaştınız sesi biraz daha kısısın tam olsun

yüklenin bakalım taraftara yüklenin

ilhan
06.04.2009, 21:31
Tribünlere tamamen egosunu tatmin etmek amaçlı gelen insanlara ben taraftar diyemiyorum. İster kombine alsın, ister lisanslı ürün alsın. Takımı desteklemek için bağıranlara her zaman saygı duyuyorum. Ama Avni Aker tribünlerini dolduran tüm insanlar aynı nedenle orada değil bence. Takımı desteklemek için gırtlak patlatanlar ile sırf bağırmak için bağırmış olanları bir tutmuyorum. Zaten o bağıran, sürekli takımı ateşlemeye çalışan kesimde kendilerini onlarla bir tutmaz.

Taraftara yüklenmek gibi bir kaygım yok ama daha maçın 25. dakikasında futbolcusunu yuhalayan, ıslıklayan zihniyetle işimiz var. O zihniyeti değiştirmemiz gerekiyor. "Ben lisanslı ürün alıyorum, kombinem var.. Gidip maç izleyeyim, iki bağırır, söverim bir haftanın stresini atarım." Ben son maçta şu mantıkta insanlar olduğunu gördüm. Bu sadece bizim sorunumuz değil aslında. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe tribünlerinde de var aynı sorun. Biz Türk insanının tamamen tez canlılığından kaynaklanan anlık reaksiyonlar diye düşünüyorum.

Ama takımı desteklemek için bağıran ile sırf egosunu tatmin etmek için bağıranları kimse bir tutmasın lütfen. Ben bir tutmam, tutamam.

Mustafa K. Demirbaş
06.04.2009, 21:33
benim yazdıklarım gruplar içindi maraton tribüne herkes karşı zaten şimdi bişi yazacam onlar içinde olmayacak maratonda bişiler yapmaya çalışanlar var ama sayıları az

ilhan
06.04.2009, 21:35
Sen ve mensubu olduğun grubun maçın henüz 25. dakikası oynanırken Tayfun'u yuhaladı mı Mustafa?

Mustafa K. Demirbaş
06.04.2009, 21:36
tabi ki hayır

anlıyorum seni İlhan gruplardan bahsetmiyorsun ama herkes senin gibi değil;)
ah gelecek sene çabuk gelse

ilhan
06.04.2009, 21:39
Siz her zaman o tribünlerdesiniz Mustafa. Bak işte ne güzel söylüyorsun "Hayır yapmadık" diye. Abicim sen de kombine alıyorsun, sen de lisanslı ürün giyiyorsun. Ama henüz 25. dakikada yuhalamıyorsun. Benim tek derdim o zihniyetle. Yoksa onca gol pozisyonunu değerlendiremeyen futbolcuların taraftarı kangren yapması kadar doğal bir olay yok.

samway
06.04.2009, 21:45
taraftar şimdi protestosunu koysun ve tepkısını versın şimdi tepki zamanı nasıl federasyona yuruduysek sıra kendımızı elestırme zamanında haydı antremana

boztepeliyasin
06.04.2009, 22:22
ben taraftarın yeterince sabırlı ve inançlı olduğuna inanıyorum. 25 seneyi millet azmı zannediyor. evliya olduk sabırdan. hersene aynı lafları duyuyoruz. bekleyin sakin olun seneye daha iyi olacağız takım yeni kuruldu. ama hala bir sonuç yok. ts hiçbir yerde yok. istanbul takımları hersene şampiyon olurken kedi gibi uzaktan bakıp iç geçiriyoruz. gençleremize sadece 25 sene önceki şampiyonluklardan bahsederek içlerindeki ts sevgisini ayakta tutmaya çalışıyoruz o da gittikçe sönüyor. yinede sabredelim bakalım ama artık sabrımızın sonunuda görelim lütfen.

powerts61
06.04.2009, 22:44
taraftar cekırdek yemegı bıraksın destek olsun keske bu kadar kombıne satılmasaydı en azından bagıran gonulden seven maca gelırdı
Aynen katılıyorum eskiden millet maça bağırmak için giderdi şimdi oturup izliyorlar..Kombineli sistem böle.2.ise taraftarların birlik olmaması 90 dk baskı yapan bir ses yok.Gerektiğinde tepkide konulmalı bence..

hos_cocuk61
06.04.2009, 22:51
Bende senin gibi düşünüyordum ama gördümki stad'da bir bütünleşme yok yani bakıyorsun deniz tarafının sağ köşesi anya diye bağırırken sol köşesi ise konya bağırıyor maratonun bir köşesi mavi bağırıyo yol tarafı kale arkası başka bağırıyor ve ses kirliliği ortaya çıkıyor bence taraftar grupları menfaati bırakıp birleşmeli o kale arkasından tek bir ses çıkmalı

İskender Çakmak
06.04.2009, 23:00
taraftarın ne suçu var yaa neyin baskısından bahsediyorsunuz bu takım bjk maçında yenildiğinde tribünlre çağıran bu taraftar değilmiydi baskı varmış eğer baskı olsaydı gökhan o golleri atardı birazcık baskı olsaydı 10 puan fark atmıştık en yakın rakibimize

Ali Yerlikaya
06.04.2009, 23:02
Ne sucumu var etmeyin allah askina bizim taraftar sevgisinden dolayi oyunculari eziyor bitiriyor Sivas in bu kadar rahat oynamasininn nedeni taraftari olmaiyisndan bizimkisi ise cok fazla seviyor ve sevgisine hakim olamiyor maalesef.

Sirf takimi demoralize etmekde birlik saglaniyor tribunde yoksa tek bi agizdan bi tezahurat duymadim yani ne gibi artisi varki Avni AKerdeki taraftarin oyunculara????

Fatih BALTA
06.04.2009, 23:07
Taraftarın organize olabilmesi için kombine sistemi düzenlenmeli,maraton tribünün ortası bu işi en iyi yapabilecek bir taraftar grubu için ayrılmalı.Maçı sadece seyretmek için gelecek olan kitleye maraton ve kale arkalarının köşe tarafları ayrılmalı.Yönetimde kombineleri satarken kardeşim maçı sadece izlemek isteyenler şu bölümlerden kombinelerini alsınlar.Şu anda stadın üzeri açık ve kale arkaları camlarla çevriliyken ne kadar bağırırsan bağır olmuyor.

hos_cocuk61
06.04.2009, 23:11
Arkadaşlar taraftar ile seyirciyi ayıralım eğer siz seyirci iseniz bizim hissettiğimiz duyguları hissetmezsiniz bizim içimiz yanmış biz taraftarız bu duruma seyirci kalamayız tepkimizi elbette koyucağız biz bu duruma trabzonu tutan seyirciler gibi seyirci kalamayız biz taraftar olarak bu duruma el koyarız benim 6 milyon euroluk adamım boş kaleye topu atamıyor ise yuulanır bu son derece normal ne yapmamızı bekliyorsun 26 haftadır saç baş yolduruyor benim burada trabzonlu kardeşlerim hüseyin tayfun yuhalanırken herkez susuyodu bunada o zaman kimse ses çıkarmasın...

erkankoc
06.04.2009, 23:13
kendini trabzonda baskida hisseden futbolcu gitsin hacettepede oynasin..burasi buyuk takim buyuk camia..ona gorede para aliyolar..ona gorede oyniyacaklar...beceremiyosaniz ceker gidersiniz 2 ligten bi takima

ibrahim tolgun
06.04.2009, 23:14
OLİMPİYAT sıtadın da kac mac yaptık?ve hatırladıgım kadarı ile oynadıgımız bütün macları da kaybetmedik.

bordoylamavi
06.04.2009, 23:24
bende bıktım herşeyin taraftara atılmasından. iyi valla beceriksiz futbolcu 1 metreden kaleye atamasın suçlu taraftar. ersun efendi hatalardan ders almasın 7 maçta 15 puan kaybedilsin suçlu taraftar. ne güzel yaaaaaaaaa. arkadaşım 6 milyon euro almışsın. atacaksın o golü bırak taraftar ı. 6 milyon euroyu kim kime veriyor bu kadar nazik olmak için. taraftarı suçlayan aıklamalrı kim yaptı ersun mu futbolcular mı bilmiyorum ama kim yaptıysa çıkıp özür dilemeli. yok böyle şey. ne yapsaydı taraftar 1 metreden gol kaaçınca alkıoşlasamıydı.
madem ötyle deplasmanları biri açıklasın. antep. gelen geçen antepi sahasında yeni ijkinci yarı ya bizzz. taraftar dimi bırakın artık bu komkiliği
baskı baskı diyolar feneri görün de baskı neymiş anlayın. adamlar kaç maç dede istifa aziz yıldırım istifa guiza josico yu yuhlamalar. siz daha baskı görmemişsiniz

Çağatay Özmen
06.04.2009, 23:25
kendini trabzonda baskida hisseden futbolcu gitsin hacettepede oynasin..burasi buyuk takim buyuk camia..ona gorede para aliyolar..ona gorede oyniyacaklar...beceremiyosaniz ceker gidersiniz 2 ligten bi takima
bu kadar aşırı baskı bir hata değil yani öyle mi yapmayın allah aşkına hatalarını düzeltmeli bu taraftar bu zihniyetle nereye kadar gidecek her şeyi bilirim havalarında çoğu taraftarımız, maç boyu çekirdek çıtlayan, pozisyon olduğunda dahi heyecanlanmayan bu taraftar değil mi niye bırakacakmışım taraftara yüklenmeyi hatalı işte kardeşim hazır hedef ersun hoca olarak netleşmeye başlamışken taraftarımız da böyle başlıklarla aklasın kendini ne ala memleket

ofluselo
07.04.2009, 00:07
seyirci herşeyden memnun......

10-61
07.04.2009, 01:43
Bıraksınlar masal okumayı,baskıymış ne baskısı kardeşim,transfer sezonunda tonla para alırken bi şey yok ta 2 metreden topu atamayınca mı baskı var?
Sizin bir çift kramponunuzun parasıyla kaç ay ev geçindiren insanlar varken bu memlekette bir de utanmadan beyefendiler baskıyı kaldıramazmış,lafa geldi mi hepsi profesyonel.

Bizim zamanımızda üniversiteyi kazanabilmek için ÖSS ve ÖYS vardı,hafta içi okula hafta sonu dersaneye giderdik zira bu efendiler gibi 7 sülalemize yetecek kadar parayı zaten geçtik te bi işimiz olsun diye stresin babasını yaşadık,iddia ediyorum ki forumdakiler kadar üzülmüyorlardır bile,ne de olsa onlar profesyonel.

alihan_61
07.04.2009, 02:17
kım ne derse desın bızım stadda sampıyonluk atmosferı yok maalesef...ne kadar yazsakta buraya kıyaslama yapmakta ıstemıorum ama bızden az ı puan farklıyla onde olan bjk yaktılar besıktası ,ama bızde yıne bı cekırdek sewdası almıs gıdıo..bu seneden gectı ama ınsallah sneeye su maratonu taraftar gruplarına werırlerde eskı agrasif atarlı trabzon seyırcısı gerı gelır...

Rahman Gümüş
07.04.2009, 02:27
Bizim taraftarımızın tek sorunu destek vermemesidir(destek verenleri ayrı tutuyorum).. Stada gidip maç izlemekle taraftarlık olmaz.. Taraftarız biz demesin onlar.Güneşten hepsinin kafası parlıyodu..Zaten bağırmıyolar bir de güneş olunca iyice mayıştılar... Biz eleştirdikçe daha da kötü oluyolar... Sanki boşuna konuşuyoruz...

Başlığın konusuna gelince de kudu61 abimizin yazdığı ilk mesaja katılıyorum.Taraftarımız ne kadar kötü olursa olsun sen oyununa bakacaksın.Taraftara atmıcaksın topu...Kaleciyle karşı karşıyasın atamıyorsun.Burda taraftar baskısının ne alakası var! Koskoca kaleye vuramıyorsun topu taca atıyorsun...Baskıyla ayağın mı dönüyo anlamadım ki? Sen 7 hafta da 15 puan kaybediyorsun taraftar baskısı diyorsun! Dua et O taraftar sahaya atlamıyo... Sen görevini yap.Çok değil, her maç değil, girdiğin pozisyonların hepsini değil, çeyreğini at, Ya da gol de atma gol attır, Defansı yıprat bişeyler yap.Bak o zaman taraftar baskı yapıyo mu sana...
Kendinize gelin...

tunganyan
07.04.2009, 09:04
Taraftara yüklenmek yanlış değil!!!!Çok basit bi tez belki ama doğruluğuna kesinlikle inandığım bir tez..Bu kötü gidişin 1.Sebebi Gökhan Ünaldır kesinlikle!!!! 2.Sebebi de taraftarımızdır bu da kesinlikle!!!!!Bakın fenere o oyun becerisi olmayan kadrosu ile kayserisporu yendi nie çünkü öyle bi ortam var ki takım ister istemez yeniyo,rakip de öyle bi tribünle ortamla karşılaşıyo ki iyi de oynasa yeniliyo ister istemezzzz....Ama bizim süper taraftarımız nası resmen insanın içini uyuşturuyo sıkıyo,zaten iyi başlayamayan futbolcuj daha da konsantrasyon kaybına uğruyo...Avni Aker cehennemi mi ???alakası yok keşke bütün maçları deplasmanda oynasak ordaki bi avuç seyircimiz takımı daha iyi motive ediyor bunu ''Yeminle'' söylüyorum!!Taraftar nası olunur gerçekten biraz öğrenmek isteyen gitsin fenerin saraçoğlundaki maçlarını izlesin..onlarda futbolcu yuhluyo yeri gelince ama gol kralı forvetleri defanstan az gol attı die yuhluyolar...sora da gönlünü alıyorlar....Kısacası bizim taraftar tam bi tenis maçı taraftarı gol atınca bağıracaklar geri kalan dakikalarda sessiz maçı izlicekler evde tvde izler gibi...Bir de yeni çıktı futbolcu değişikliği oldumu ıslıklar yuhlamalar...BİZİ KİM YUHLAYACAK PEKİ..BİZ HER MAÇTAN SORA ISLIĞI HAKEDİYORUZ!!Galatasaray maçına bakın birdaha avni akerde, onları daha çok duydum nerdeyse yazık yaaa!!!!kendimizi yuhlamamız lazım...Kesin baya adam üstüme gelecek şimdi bunu da biliyorum ama bana laf atarken unutmayın ki ben de taraftarlardan biriyim fazla maça gidemesem de sonuçta Trabzonspor taraftarıyım..ama emin olun senede 1 2 maça gidiyorum sadece maçı izlemiorum futbolcu yuhlamıorum..

bordo61
07.04.2009, 10:59
Sorunlara yanlış çözümler mi ? çözüm önerisi getirdiğini düşündüğün vatandaşın mesajlarını etüd et ilk önce Hüseyin kardeşim. :) İlgili şahıs bir yandan taraftarı yerden yere vuruyor. Bir yandan da "tesisleri basıp, otobüsün önünü kesin" diye çözüm önerisi getiriyor.

Ciddiye alan varsa buyursun. :)

Ciddiye alan yokta sinirlerimizi bozuyor

yaranozlu
07.04.2009, 11:03
1. sebebi taraftardır bana göre de. Maalesef türkiyenin en zayıf taraftar topluluğu fenerle bizde. Haftasonu eskişehir tribünündeydim kadıköyde, adamlara helal olsun, bütün tribün bağırıyordu ve destekliyordu. Kocaelinin maraton tribününü bir inceleyin. Bu hafta Beşiktaş maçı var. Lütfen iyi izleyin tribünü, bağırmayan bir kişi var mı? bizim maratonda çıt yok, oturarak maç izlemek nedir allah aşkına. Amigomuz da yok, herkesin tanıdığı bir amigo olur, bizde böyle bir şey de yok. Bin tane amigo var. Bizde şöyle bir mantık var, adım duyulsun mantığı. Eskişehir tribününde bir tane taraftar grubuna tezahürat yapılmadı. Ve tezahüratlar binbir çeşit ve taklit tezahürat yoktu. Amigo dediğin adam da zeki olacak, lider olacak, nerde ne tezahüratı yapacağını bilecek. 100 tane Trabzon maçına gitmişimdir, bir tane eskişehir maçında gördüğüm desteği görememişimdir hem de sayıca bizden az olmalarına rağmen. Bizde ne görmüşümdür, zaman zaman cılız çıkışlar, ahenksiz tezahüratlar, yapılan tezahüratların yarısı tribün gruplarına, kalan yarısı da sevgili Ogün Samast(!) kardeşimize. Milli marşla birlikte siyasi düşüncelerimizi açığa vururuz, yeri gelir birbirimize vururuz, maç mı, takımı motive etme mi, salla gitsin. zaten trabzondaki taraftar maçı izleme peşinde. stat 33 bin kişi olacakmış, yanlış! ben olsam stadı küçültürüm, stat 5000 kişi olsun ama hepsi bağıran taraftar olsun...

ayazi
07.04.2009, 11:18
Ne sucumu var etmeyin allah askina bizim taraftar sevgisinden dolayi oyunculari eziyor bitiriyor Sivas in bu kadar rahat oynamasininn nedeni taraftari olmaiyisndan bizimkisi ise cok fazla seviyor ve sevgisine hakim olamiyor maalesef.

Sirf takimi demoralize etmekde birlik saglaniyor tribunde yoksa tek bi agizdan bi tezahurat duymadim yani ne gibi artisi varki Avni AKerdeki taraftarin oyunculara????

aynen katılıyorum arkadaş. bizim takım dış sahadaki maçlarını kazanıyor. avni akerde kazanamıyor. 20. dakika ıslıklamaya başlanırmı. ben pek çok defa maç izledim akerde. destek yok hep köstek hep köstek. bi futbolcu gol kaçırabilir. hata yapabilir. moral vereceksinki kendinde o direnci gücü bulabilsin. 2 tane gol kaçır üçüncüye vurmak istemezsin. ya yine kaçarsa dersin.

Kemal Musaoğlu
07.04.2009, 11:21
Bence taraftara yüklenmek değil.Taraftara yüklemek.

Erdal DİLEK
07.04.2009, 11:24
en sessiz taraftar topluluğu, olmuyor bir türlü olmuyor. . .

OLCAY ÇAKIR
07.04.2009, 11:27
Bizde taraftarız neticesinde.
Kendimizi ayrı gayrı tutmuyoruz.
Bize düşen kısımla ilgili kusurlarımızı eksiklerimizi dile getiriyoruz.

Daha maç başlamadan neredeyse,küfür edilip yuhalanıyorsa futbolcum,orda duracaksın.

Herkesin emeği var o oluşumda.
Benimde seninde.
Sen benim adıma gidip orda moral bozamazsın arkadaş.
Ben senden hesap sorarım..

Bozma moralini uşakların.
Terbiyesizlik etme.
Ayıp işlere kalkışma.

Ekstra külfet yükleme bize.

Gitme maça.

Bu kadar basit.
Yiyorsa;git kulübe başvur ve ödediğin masraflarını bir yazı ile iste.

Bizde aramızda para toplar seni zarardan kurtarırız,kımılcım.!

oflu engin
07.04.2009, 11:41
umutlarını bir anda yitiren olumsuz işlerde harçadığı enerjiyi takımını desteklemek için harcıyamıyan,berabere biten bir maç sonrası internet sayfalarını tüketen gazetelerde başlık konusu olan (taraftarın umudu kalmadı)takımı yenerkende ağır eleştiren,maç sıfır sıfırken 61.dk kutlamasını yapmayan takımına destek vermeyen futbolcusunu ıslıklayan hocayı şampiyonluk yolunda istifaya çağıran hatta herşeyi yapan başkanda bile kusur bulan bu taraftara yüklenmeyin.yüklenmeyinki takımı dağıtsın yüklenmeyinki yönetimide istifaya çağırsın,yüklenmeyinki trabzonsporun maddi değeri olan bu futbolcuları dahada aşağılasın değerlerini düşürsün,yüklenmeyinki pire için trabzonsporu yaksın.

Doğan BULAT
07.04.2009, 11:42
Taraftar baskısımı? Yahu bizim taraftarımız yok ki.. Çekirdek çitleyen tiyatro gibi maç izleyen seyircilerimiz var sadece.. Futbolcuların baskı dediği şeyde 100 kadar kendine taraftarım diyen futboldan anlamayan sadece küfür etmeye stres atmaya gelen kişiler... O kadarcık şey baskıysa o zaman bu futbolcular gelsin İnönüde Samiyende baskı neymiş görsünler.. Avni aker de baskı varsa bu takım İstanbula geldimi demekki felç oluyo.. Baskı dediğin şey orda var.. Trabzonda taraftar olsaydı bu rakip futbolcuların eli kolu oynamazdı her maçta, hakemler ufacık harekette zart diye düddük çalmaya yüreği yetmezdi.. Artık söylenecek tek şey , AVNİ AKER CENNETİNE HOŞGELDİNZ

erolizmts
07.04.2009, 13:51
Kimse kimseyi tepki verdiği için kınamıyor. Buradaki sorun verilen tepkinin zamanlaması. Be kardeşim maçın 15'inci dakikasında futbolcuya tepkinin neyi savunulur? Futbolcunu daha maçın başında yuhalamanın, ıslıklamanın neyi normal? Kafasına ıslıklanmayı, yuhalanmayı, hakaret yemeyi yerleştiren futbolcudan nasıl verim alabilirsin?

Bu iş öyle "profesyonel futbolcu bundan etkilenmemeli" savunmasıyla geçiştirilemez. Robot değiller sonuçta. Adam çizgide oynuyor. Senin ettiğin her küfürü duymaması imkansız. Belki birazcık alkış bile o futbolcunun maç içindeki performansını artırır. Daha çok koşar, daha çok mücadele eder. Bunları bilmek için profesör olmaya gerek yok. O yüzden sevgili Trabzonspor taraftarı: senin yapman gereken şey uzatma dakikalarında bile takımına köstek değil destek olmak. En yetenekli futbolcu bile her an ıslıklanacağı bir ortamda tüm yeteneklerini gösteremez. Protesto için son düdüğü beklemeyi öğren. Maçın bitiş düdüğü çalar ve sen o zaman tepkini gösterirsin.

Celâl Emre Samancı
07.04.2009, 14:02
gökhan ünal bu sezon 28i 11 olmak üzere 30 maçta forma giydi ve birisi kupada olmak üzere toplam 10 gol attı. ilk 9 maçta 5 gol attı ve sonrasında 6 maç üst üste gol atamadı. sonrasındada geri kalan maçlarda şu anki sayısını tamamladı..

umut bulut bu sezon 27si 11 olmak üzere 29 maçta forma giydi ve kupada atamadığı gibi ligdede 9 gol kaydetti. kupa maçları dahil ilk 12 maçta sadece ve sadece 2 gol kaydetti. geri kalan golleri kalan 17 maçta attı..

sonuç olarak taraftar baskısı diye dillendirilen şey son 6 maçtır ortaya atıldı ve bunun yüzünden taraftar suçlanıyor. eğer bu adamlar taraftar baskısından dolayı gol atamıyolarsa bu büyük bir palavradır ve bunu destekleyenlerde bu palavraya ortak oluyorlar..

teknik direktör ise hiç bir zaman geniş bir vizyona sahip olamadığı gibi söylediği demeçlerle kendinle çelişen biri olup iyi günlerimizde de bazı bilinçli kesimlerin endişe duymasını sağlamıştı. ama takım iyi gidiyor dokunmayın denilerek adeta bugünlere davetiye çıkarıldı. hiç bir zaman taktik? rotasyonundan ödün vermeyen ve kendi! 11 oyuncularını sahaya süren bir teknik direktör gördük hep. sezon başında 25 transfer yapıldı ama büyük kısmı karadenizspora gönderildi. alınan diğer gençler ise yer yer yedek klübesinde yer yer de trübünde çürümeye terk edildi. ersun yanalı gençleri futbola kazandıran biri olarak bilirdik. hani nerde? taraftardan bunu görmemesi isteniyor.

transfer edilen bir sol kanat oyuncusuyla sadece yattaraya muhtaç kalmayacağımızı ümit ediyorduk ama bu seferde alınan sol kanat oyuncusunu yattaranın mevkiinde oynatmaya başladı. gerçektende hocamızın bir bildiği varmıdır? yoksa günü kurtarmak amacı ile hep aynı oyunculardanmı medet umuyor?

sahada rakip oyunculara eskortluk eden bir kaptanımız var. ilk 5 maçtan sonra sahada varlık gösteremeyen selçuk. aslen forvet olan ve oyuna sonradan dahil olduğu maçlarda çoğu zaman sağ kanat oynayan isaac ve sol tarafta daima yanlız kalan bir cale.

Allah aşkına taraftar bunlara 24 maç sabretti ama artık bir şekilde o insanlarda isyan edecekti. sen 9 maç yarım yarım oyna sonra 6 maç yat, sen 12 maç sahada dolan dur ve sonra gol attığını san. attığın golleride biliyoruz. sende türbüne parasını vererek gelen taraftardan farksız maç başından sonuna kadar klübenin sağ kenarına ellerini bağdaştırarak yaslan ve sağı solu seyret 75de hüseyin-tayfun, 85de yattara-alan değişikliği yap. taraftar ses çıkarmasın.

kimse kusura bakmasın bu takımın taraftarı koyun değildir. herkes herşeyin farkında. taraftar olmazsa bu klüp hiç birşey ifade etmez. biz ne anadolu takımları gibi memleketimizin takımı yalnız bırakır istanbul takımını destekleriz nede istanbul takımları taraftarı gibi sahte başarılarla kendimizi kandırırız. çünkü biz Trabzonsporluyuz. çünkü bu klübün asıl sahibi taraftardır. yıllık 3 trilyon alıp paranın hakkını veremiyorsan bunda taraftarın kabahati yok. kimse buna bir kulp aramasın...

ismail tüfekçi
07.04.2009, 14:09
SuÇluyuz doĞru konbİneye 300 arti 4 kez trabzona 2 İst. 1 ankara 1 bursa ts culup dahİl bana malİyetİ enaz 5000.ytl arti sevgİm arti psİkolojİmİz bozuldu daha ne yapacaĞiz gs maÇinda ts culupten yaptiĞim 580 ytl nİn kartini daha Ödemedİm bİz bu takima daha ne verelİm bİrde bursadakİ can gÜvenlİĞİmİzİde sayalim

Samet Yildirim
07.04.2009, 14:21
Yulamayi birakalim...eger evmizde bir futbolcu yuhlaniyorsa isler cok zor derim....

Doğan BULAT
07.04.2009, 14:39
Allah aşkına biri bana söylesin.. Biz mi büyük takımız? 25 senedir yerimizde sayıyoruz.. Adamlar carlosu Linconu transfer ediyo borcumuz var demiyo.. Taraftar desen taraftar.. Desteğin, tezahuratın kralını yapıyolar, siz hala çocuk gibi balon uçurmaya devam edin... Sahada gezinen milyarlık herifler ama ruh yok.. Trübündede taraftar desen o da yok.. Biz eskinin mazinin gölgesinde yaşıyalım. Kendimizi büyük diye avutalım.. Hamiyi Ünalı Şotayı gördüm bu takımda ondan sonrakiler yalan zaten.. Yazıklar olsun

Emre7
07.04.2009, 14:44
konunun başındaki yazıyı okumadım. başlığa tepki koyuyorum bu takımı bu hale getiren yönetimdir. yöneten ise taraftardır.
çok kötü bir taraftarımız var çok.
düşman başına denenecek bir taraftara sahibiz.

Muhammet
07.04.2009, 14:47
Allah aşkına biri bana söylesin.. Biz mi büyük takımız? 25 senedir yerimizde sayıyoruz.. Adamlar carlosu Linconu transfer ediyo borcumuz var demiyo.. Taraftar desen taraftar.. Desteğin, tezahuratın kralını yapıyolar, siz hala çocuk gibi balon uçurmaya devam edin... Sahada gezinen milyarlık herifler ama ruh yok.. Trübündede taraftar desen o da yok.. Biz eskinin mazinin gölgesinde yaşıyalım. Kendimizi büyük diye avutalım.. Hamiyi Ünalı Şotayı gördüm bu takımda ondan sonrakiler yalan zaten.. Yazıklar olsun

Hayır, yapmıyorlar. Aksine köstek oluyorlar, takıma çelme takıyorlar. Yalan konuşmayın, atmayın tutmayın. Gerçekleri çarptırmayın.

gerçek
07.04.2009, 14:52
kombinem var ve ara sıra istanbuldan maça gidiyorum.... Galatasaray maçında maç 1-1 iken yaşı 50 ile 70 arasında değişen en az 10 kişinin ayrı yarı zamanlarda Ersuna ve futbolculara küfrettiğne şahidim. ( kapalı tribün yedek kulübesi arkası) Gençlerimizde trabzonda bu örneklerle yetişiyor.
Fazla söze gerek yok... parayı topçular istedi ama yönetim verdi. Haketmeyen için gereğini yapacaksın.. İçinizden hanginiz bu kadar para kazanıp olabilirki formsuz olduğunuzda bu kadar küfüre üstelik kendi sahanızda katlanırsınız. Ben görmedim.....
Maaşınıza 100 misli zam sözü versin birisi ama her sabah işe geldiğinde bişeyini beğenmedi diye size sövsün.. Hanginiz kalırsınız orada veya başarılı olabilirsiniz.

Hiçbir başarısızlık hiç kimseye sövme ve hakaret etme hakkı vermez. Ya bu takımı böyle kabul edip destekleyeceksin yada tribüne gelmeyeceksin....

Yasin T.
07.04.2009, 14:54
bmn'den ağbilerimiz falan bu konuya el atsınlar.yönetimle görüşsünler bütün taraftar gruplarının kalkmasını yeni bir oluşumla geniş kitlelere hitap eden bir taraftar grubu kurulmasını yönetimden rica etsinler.bunu yapamazmıyız acaba!!!

Doğan BULAT
07.04.2009, 14:58
Hayır, yapmıyorlar. Aksine köstek oluyorlar, takıma çelme takıyorlar. Yalan konuşmayın, atmayın tutmayın. Gerçekleri çarptırmayın.

İnönünede 30 bin seyircinin tek bir ağızdan beşiktaşı destekediğimi yalan? Samiyende bütün trübünün tek bir ağızdan koro halinde tezahurat yaptığımı yalan? Yoksa Trabzonda seyircinin maç daha 0-0 ken futbolcusunu yuhaladığımı yalan? 25 senedir yerimizde saydığımızmı yalan? Doğru olanı sen söyle kardeşim o zaman :mad:

Samet Yildirim
07.04.2009, 15:04
Bende taraftarim ama bizim stadaki taraftar görevini yaptigini söyleyemeyiz...

OnOuR
07.04.2009, 15:07
Taraftara sallamak işin en kolayı. Sallayın gitsin dimi. İş bilen beyefendileri tribünde görmek isteriz. Eleştiri çok kolay. Akıl verene kadar icraat yapın ya da susun ona buna b.k atmayın.

Orhan_Gazi
07.04.2009, 15:07
resmen takimi basarisizliga itiyolar trabzondaki taraftarimiz olamaz öyle bisey ben topcularin hcibirine kizmiyorum
taraftar futbolcusuna söverse o takimda is yok demekdir biz bu profille hicbirzaman sampiyon olamayacagiz
bizim taraftarin akillanacagini hic ama hic zannetmiyorum

Orhan_Gazi
07.04.2009, 15:08
İnönünede 30 bin seyircinin tek bir ağızdan beşiktaşı destekediğimi yalan? Samiyende bütün trübünün tek bir ağızdan koro halinde tezahurat yaptığımı yalan? Yoksa Trabzonda seyircinin maç daha 0-0 ken futbolcusunu yuhaladığımı yalan? 25 senedir yerimizde saydığımızmı yalan? Doğru olanı sen söyle kardeşim o zaman :mad:

harfi harfine katiliyorum

OnOuR
07.04.2009, 15:12
O stadda olun o atmosferde o rezalet oyundan sonra bir tanenizin tepkisi farklı olsun etek giyer dolaşırım

Ömer Kaya
07.04.2009, 15:17
o stadda olim 10.dakkada tayfunu ıslıklamam neyaparsa yapsın..

OnOuR
07.04.2009, 15:19
o stadda olim 10.dakkada tayfunu ıslıklamam neyaparsa yapsın..

Bekara karı boşamak kolay

Olması gereken sizlerin dediği gibidir ama varolan gerçek benim dediğimdir. Hayal kurup ideal toplumu düşleyip yorum yapmanın anlamı yok.

Zafer BİLGİN
07.04.2009, 15:25
SuÇluyuz doĞru konbİneye 300 arti 4 kez trabzona 2 İst. 1 ankara 1 bursa ts culup dahİl bana malİyetİ enaz 5000.ytl arti sevgİm arti psİkolojİmİz bozuldu daha ne yapacaĞiz gs maÇinda ts culupten yaptiĞim 580 ytl nİn kartini daha Ödemedİm bİz bu takima daha ne verelİm bİrde bursadakİ can gÜvenlİĞİmİzİde sayalim
Sana tavsiyem Ömer Seyfettin den DİYET adlı kitabı okuman

Engin Koltuk
07.04.2009, 15:35
Sana tavsiyem Ömer Seyfettin den DİYET adlı kitabı okuman

güzeldi bu :)

ismail tüfekçi
07.04.2009, 15:53
Tavsİyene uyup o kİtabi ben okurum sen ersuna bukadar destek vermenİn 1 tek nedenİnİ sÖylermİsİn

Yasin T.
07.04.2009, 16:02
bmn'den ağbilerimiz falan bu konuya el atsınlar.yönetimle görüşsünler bütün taraftar gruplarının kalkmasını yeni bir oluşumla geniş kitlelere hitap eden bir taraftar grubu kurulmasını yönetimden rica etsinler.bunu yapamazmıyız acaba!!!

BMN'deki ağbilerimiz falan bunu yapabilirlermi?????yada topluca bu konuda yönetime mail atsak olmazmı?seneye bence kesinlikle adam akıllı bir taraftar grubumuz olmalı!!!!

OYılmaz
07.04.2009, 16:14
Taraftara yüklenmezsek eleştirmezsek çözümünü nasıl bulacağız ortada ters bir durum var taraftar ölmüş uğultular cızırtılar .. Sadri Şenerin kesinlikle çözüm bulması lazım sadece Sadri Şenerle çözülmez bir toplantı yapılmalı onlarca grubumuzun (!) temsilcileriyle toplantı yapmalı öncelik taraftar gruplarının birleştirilmesi olmalı bağıran taraftarlarımız toplu halde maratona geçmeli ve maraton tribünün üstü kapatılmalı düzgün kişilikli beste yapabilen bir amigo seçilmeli çarşı grubunu örnek veriyoruz evet adamlar öyle bir destek veriyor ki takımlarına futbolcular o sesle futbol oynuyamıyor nerdeyse eski tezahüratları bırakmalıyız bize ait besteler yapmalıyız maçtan önce atkıları açıp söyleyeceğimiz bir marş olmalı böyle bir konuda var bunlar zor bir şey değil eminim bu başlığı Trabzonspor yönetiminden biri takip ediyordur taraftarın görüşlerini yönetime bildirip görüşüyordur yaşlı dayılarımız için Maraton tribünün üst tarafına 5-6 bin kişilik ek koltuk yapılmalı diğer yarısıda kale arkasına geçmeli sadece taraftar desteği , baskı istiyorum avrupanın ilk 5'ine girebilecek kapasitede taraftar profili görmek istiyorum bu konu önemli !

Mehmet Zeki
07.04.2009, 16:15
Tavsİyene uyup o kİtabi ben okurum sen ersuna bukadar destek vermenİn 1 tek nedenİnİ sÖylermİsİn

Ben soyleyim. Istikrar icin. Baska bir teknik direktor gelse bu takima alisacak. Bu da aylar surer. Onun icin Ersun Yanal. Ersun Yanali sevmeyenlerin inadina!!

O kadar teknik direktor gitti 26 senede. Tam 46 teknik direktor. Kac senede? 26. En cok sampiyonluga yaklasdigimiz sene? 1995/96. Kim vardi takimin basinda? Senol Gunes. Kac seneden beri? 4 seneden beri. Simdi Ersun Yanal ile niye olmassin? Bunun icin ''Istikrar'' gerekli!

ApoCaN28
07.04.2009, 16:39
BMN'deki ağbilerimiz falan bunu yapabilirlermi?????yada topluca bu konuda yönetime mail atsak olmazmı?seneye bence kesinlikle adam akıllı bir taraftar grubumuz olmalı!!!!

Kale Arkalarından başlanabilir...
Tek bi amigo eşliğinde kale arkaları karşılıklı şekilde iletişim halinde organize şekilde olur...

asilhamsi
07.04.2009, 16:54
Kale Arkalarından başlanabilir...
Tek bi amigo eşliğinde kale arkaları karşılıklı şekilde iletişim halinde organize şekilde olur...

dogru buda yapılmalı ama cok daha acili biri gökhan ve umuta son vurus nasıl yapılır kalenin bir metre önünde top kaleciye carptırılmadan nasıl gol atılır gibi dersler vermeli....

Bir arkadas büyük takım topcusunun tepkiden etkilenmeyecegini söylemisti...Bence isin kilit noktası burası..Tepki ama az ama cok hep oldu ve hep olacak bunu kimse engelleyemez...Kimse ben mükemmel insanım pozunda olmasın cünkü popiler ama gercekci degil...

Biz futbolcu ve teknik adam secimlerinde büyük takım olma özelligimizi dikkate almadık sanırım..Bu nedenle yanlıs secimler yaptık..

Örnegin gökhan her mac dolu tribüne oynamayı kaldıramadı sanırım...

Keza Ersun hoca da sampiyonlugu bu kadar uzun süre kovalayan bir takımda 13-14 kişiyle oynanamıyacagını düsünemedi ve sezon öncesi buna uygun davranıslarda bulunamadı..Bu saatten sonra simdiye kadar bir dakika bile oynamayan futbolcularla bir seyler beklemek mucize..Bunu hazırlıgı coktan yapılmalıydı..

steelturkTS
07.04.2009, 17:42
taraftarımıza kurban olıyım ama renkdaşlar enerjimizi çoğunlukla yuhalayarak ıslıklayarak ve çekirdek yiyerek harcıyoruz.tazahürat dakikamız hep sınırlı sadece 61.dakkada çoşuyoruz.ne ondan öncesi ne de sonrası gerekli desteği yapamıyoruz.hakeme baskı sıfır,bizim maçlarımız çok rahat yönetiyolar.organize tribün liderleri lazım bize

Selçuk Çetin
07.04.2009, 17:50
Aslında taraftarın o kısmı* haklı bencede.

Ersun Yanal aslında mükemmel bir 25 yılın mirasını yedi de bitirdi resmen.!!!

*Maç başlayınca yuhalama reflexi gösterenler.

bu yoruma yanlzıca yuhhhhhhh diyorum başkada söze gerek duymuyorum demek 25 yılın mirasını yedi bitrdi yazık çok yazık

Erdal DİLEK
07.04.2009, 18:31
bence önce tarafatara yüklenelim, tamam bağıran cabalayan arkadaşlara lafımız yok başımızın üstüne ama onlar azınlık maalesef, taraftar olmadı bu sene. . .

karatasof
07.04.2009, 18:37
On yıllardır TS taraftarı zaten ne rakip takımlar için baskıcı olabildi ne de hakemler için.Varsa yoksa kendi memleketinin çocuklarını yuhalamaktı tek vazifeleri sanki.Maç boyunca homurdanmalar ile oyun dışına alınan futbolcuyu yuhalamak marifet oldu şimdilerde.Kardeşim yanlış kararlar veren hakeme tepki koysana,oyunu germeye çalışan gereksiz yere yatıp vakit çalan rakip topçuyu ıslıklasana.Heyhat nerde bizde öyle seyirci.....

Özkan
07.04.2009, 18:38
Bugün sahada formamızı kirletenleri ıslıklayanları eleştirenler, yarın söz konusu heriflere ağzına geleni saymaya başlayabilir.

lazo1967_61
07.04.2009, 18:41
kim ne derse desin taraftarin sucu var ama en az sucta yonetimden sonra taraftarlardadir.

25 hafta boyunca takima destek veren tribunleri dolduran taraftara sucu atmak bence haksizliktir.
Bence taraftarin tepkisi sadece ve sadece ersun hocani sucudur.
Nedir bazi futbolcularda israr ediyor. Bu taraftar yeterince sabir etti.
Ama sonunda patlatti. Haklimi? hakli.
Hocamiz tutturmus bir gokhan umut tayun. Bunlara selcugu da katabiliriz.
Kimse kusura bakmasin ama bunlara hickimse sabremez Tabiki ersun hoca haric.

Taraftarin bu kadar tepki vermesi bence yanlis. Ama bizim insanimizin da karakteri boyle. Onceden de boyleydi simdiden sonrada degisecegine benzemiyor.

Selçuk Çetin
07.04.2009, 18:57
On yıllardır TS taraftarı zaten ne rakip takımlar için baskıcı olabildi ne de hakemler için.Varsa yoksa kendi memleketinin çocuklarını yuhalamaktı tek vazifeleri sanki.Maç boyunca homurdanmalar ile oyun dışına alınan futbolcuyu yuhalamak marifet oldu şimdilerde.Kardeşim yanlış kararlar veren hakeme tepki koysana,oyunu germeye çalışan gereksiz yere yatıp vakit çalan rakip topçuyu ıslıklasana.Heyhat nerde bizde öyle seyirci.....

bak işte taraftarın asıl düşünmesi gerekenleri ne güzel özetlemiş beşiktaş Trabzonspor maçı 1-0 öndeyiz bizim futbolcular oyunu soğutmaya çalışıyolar rakip taraftardan bir tezahürat "ayağa kalkın erkek gibi oynayın" ondan sonra bizimkiler bir daha yere yatmayı bırakın faulde bile düşmemeye çalıştılar bu örneği kendi taraftarım için vermeyi çok isterdim,

fteotdgs
07.04.2009, 18:57
Herkesin bildigini, soyledigini ben de soyleyeyim bir once: Bilhassa Trabzon'daki Trabzonspor taraftari tezahurat yapmayi, tribunden takim desteklemeyi bilmiyor; iki kere iki dort. Boyle 23 Nisan Cocuk Bayrami kutlar gibi balonlarla, sunla bunla, 61.dakika kutlamakla takim desteklenmez. Bunun yaninda Ersun Yanal'in sezon basindan beri artik bayginlik veren memur zihniyeti, bazi isimler uzerindeki koru korune, kos israri hangi takimda olursa olsun en az bu kadar tepki cekerdi. Bunun yanina bir de taraftarin yillar suren sampiyonluk ozlemini, ustuste gelen bu kadar kotu sonuca ragmen futbolcularda gozledigi vurdumduymaz, "ben parami alirim, gerisi umrumda degil" tavrini gorunce cildirmasi gayet de normal. Trabzonspor futbolcusunun yillardan beri suregelen genel profili bu: Buluttan nem kapan, kotu oynamak icin her turlu bahanesi hazir olan, cok afedersiniz tribunde yellensem psikolojim bozuldu bahanesi ile oyundan dusecek oyuncular toplulugu. Ben de cildiriyorum oturdugum yerde. Kimse tum bu olan biten karsisinda faturayi ilk taraftara cikarmasin. Suclu ise en son taraftar suclu.

Selçuk Çetin
07.04.2009, 19:04
evet hocam haklısın en son taraftar suçlu 25 senedir takımın şampiyon olamamasının arkasındaki suçlular başka zaten

fteotdgs
07.04.2009, 19:21
evet hocam haklısın en son taraftar suçlu 25 senedir takımın şampiyon olamamasının arkasındaki suçlular başka zaten
Ciddi mi soyledin ,ironi mi yapiyorsun anlamadim ama her halukarda soyledigim, soyleyecegim su: Trabzon'daki taraftari Istanbul'un uc kucuklerinin taraftari ile karsilastirdigimda bizim taraftarin takim desteklemekte onlardan ne kadar uzakta oldugunu belirtmeye calistim; bir kere daha belirteyim. Ote yandan asil dedigim yillar suren sampiyonluk ozleminin bas sorumlusu, futbolcular daha sonra sirasi ile teknik kadro ve yonetimdir. Taraftar bunlardan sonra gelir. Taraftarin bunca yildir asil sucu tribunde takimi desteklememesi filan degil, Albayrak yonetimi gibi felaketlere gereken tepkiyi gosterememis olmasidir gecen surecte. O bilinc bizim ulkede hangi taraftarda var; o ayri mesele, baska tartismanin konusu.
Sonucta ozetlersem, sampiyonluga hakikaten inanmis, aldigi parayi haketmeyi her seyden once dusunen, bunu namusu sayan futbolcu, teknik kadro cikar sahaya catir catir futbolunu oynar, bakmaz taraftar ya da hakem, rakip takim, su bu sunu yapmis bunu yapmamis diye. Zaten bunu yapan adam(lar) da tum camiayi kendiliginden surukler arkasindan, ne olursa olsun. Taraftar en son bu isigi ne zaman gormus de kostek olmus?

Selçuk Çetin
07.04.2009, 19:26
Ciddi mi soyledin ,ironi mi yapiyorsun anlamadim ama her halukarda soyledigim, soyleyecegim su: Trabzon'daki taraftari Istanbul'un uc kucuklerinin taraftari ile karsilastirdigimda bizim taraftarin takim desteklemekte onlardan ne kadar uzakta oldugunu belirtmeye calistim; bir kere daha belirteyim. Ote yandan asil dedigim yillar suren sampiyonluk ozleminin bas sorumlusu, futbolcular daha sonra sirasi ile teknik kadro ve yonetimdir. Taraftar bunlardan sonra gelir. Taraftarin bunca yildir asil sucu tribunde takimi desteklememesi filan degil, Albayrak yonetimi gibi felaketlere gereken tepkiyi gosterememis olmasidir gecen surecte. O bilinc bizim ulkede hangi taraftarda var; o ayri mesele, baska tartismanin konusu.
Sonucta ozetlersem, sampiyonluga hakikaten inanmis, aldigi parayi haketmeyi her seyden once dusunen, bunu namusu sayan futbolcu, teknik kadro cikar sahaya catir catir futbolunu oynar, bakmaz taraftar ya da hakem, rakip takim, su bu sunu yapmis bunu yapmamis diye. Zaten bunu yapan adam(lar) da tum camiayi kendiliginden surukler arkasindan, ne olursa olsun. Taraftar en son bu isigi ne zaman gormus de kostek olmus?

aynı şeyden bahsediyoruz Fatih Tekkeyi sattırmayıp Gözkdenizi sattrımayıp üstüne adam aldırtamadık onun için suçlu biziz önümüze konana razı geldik hep kongrelerde verilen vaatleri mületvekili vaadi sandık bi kerede onlara tepkimizi zamanında koysaydık verdikleri sözleri 2 maçta isteseydik durum farklı olurmuydu acaba onun için en son suçlu biziz

Selçuk Çetin
07.04.2009, 19:31
fteotdgs hocam diğer forumlarda da sürekli atışıyo gibi olduk bence bi nokta koyalım derdim ıslıklanan değil ne olursa olsun yola çıkılmış bir kadronun desteklenmesi sezon biter memnun değilizdir koyarız tepkimizi ayrıca sana cevap veriyorsam bu forumu okuyan birçok renkdaşımız var onlarında pozitif enerjisini almak takıma destek olmaya devam etmelerini sağlamak

fteotdgs
07.04.2009, 20:32
fteotdgs hocam diğer forumlarda da sürekli atışıyo gibi olduk bence bi nokta koyalım derdim ıslıklanan değil ne olursa olsun yola çıkılmış bir kadronun desteklenmesi sezon biter memnun değilizdir koyarız tepkimizi ayrıca sana cevap veriyorsam bu forumu okuyan birçok renkdaşımız var onlarında pozitif enerjisini almak takıma destek olmaya devam etmelerini sağlamak
Bu forumdan baska hicbir forumda bu adla yazmiyorum; karisiklik olmasin:). Bu forumda da yazdigim oldukca seyrek. Ayni kanida olmamiz sart degil; goruslerine saygi duyuyorum.

bordoylamavi
07.04.2009, 23:41
taraftarı eleştiren arkadaşlar sizde taraftarsınız unutmayın. ama galiba siz süper taraftarsınız hepsi sizin gibi olsa şampiyon oluruz diyosunuz yani

wolf_TS61
08.04.2009, 00:43
bak işte taraftarın asıl düşünmesi gerekenleri ne güzel özetlemiş beşiktaş Trabzonspor maçı 1-0 öndeyiz bizim futbolcular oyunu soğutmaya çalışıyolar rakip taraftardan bir tezahürat "ayağa kalkın erkek gibi oynayın" ondan sonra bizimkiler bir daha yere yatmayı bırakın faulde bile düşmemeye çalıştılar bu örneği kendi taraftarım için vermeyi çok isterdim,

o tezahurat bana çok dokunmuştu valla.sahadaki oyuncuya benden çok dokunduğu açıktır.keske bunları bizde yapabilsek.

taraftarı eleştiren arkadaşlar sizde taraftarsınız unutmayın. ama galiba siz süper taraftarsınız hepsi sizin gibi olsa şampiyon oluruz diyosunuz yani

Trabzonspor taraftarının burda onları eleştirenler gibi olmasına gerek yok olmaları gerektiği gibi olsunlar yeter.

ofluselo
08.04.2009, 00:45
liderin bizden fazlası var mı........yok...o zaman eleştiririm ....soru sorarım...eksikleri bulun halledin..yoksa çekin gidin..........futbolcularda tek.dik...yönetimde şurda yazanlarda daha çok trabzonsporlu değiller...onun için iyii de kötüyü de yazmalıyız ..kimse rahat olmamalı......

Harık
08.04.2009, 01:13
Taraftarda sucmu var! varise biz taraftarlik yapamiyorsak tamam biz Trabzonsporumuzdan uzak kaliriz tirnaklarimizi isirir kafamizi tasdan tasa vururuz yeterki siz baski altinda kalmayin Yeterki siz her macta 3 puan alin. :(

LAZTOLGA
08.04.2009, 01:23
Sanki Taraftar oynuyor cikin adamgibi oynayin da

msukas
08.04.2009, 01:28
Yorumları okudum ve yazma ihtiyacı hisseetim. aslında kafamda olanlarıda tam aksettirebileceğimide sanmıyorum ama yinede yazmam gerekiyor. Baştan şunu söyleyim futbolcular yolcu biz taraftarlar hancıyız. şimdi futbolcuyu yuhlayan veya farklı şekilde protesto eden taraftarın eline egosunu tatmin etmekten başka ne geçiyor Trabzon şampiyonmu oluyor? yok bizzat zararı oluyor futbolcu olumsuz etkileniyor ve sonuçta zararı bizi buluyor yani bir nevi bindiğimiz dalı kesiyoruz. Arkadaşlar bu takım yeni kuruldu tabiiki eksik aksayan yönler olacaktır bunlar sene sonu değerlendirilip yönetim tarafından gerekli önleler alınır ve seneye bu takımın üzerine konularak daha güçlü bir takım oluşturulu ve yola devam edilir. Benim Trabzonspordan en önemli beklentim güzel futbol oynamasıdır tabiiki bunun sonucunda şampiyonlukta gelecektir. Biraz sağduyu biraz sabır arkadaşlar bir fidanı diktiğinizde hemen meyve vermez. Bende yeri geldi çok kızıyorum maçı izlerken bazen ne dediğimide bilmiyorum ama sonra düşündüğümde son şampiyonluğumuzu hayal meyal hatırlıyorum ki hiç şampiyonluk hatırlamayan taraftarlarımız var. sorun değil çözüm üretelim çok güzel fikirler ortaya çıkıyor eminim ersun hoca ve yönetimde bunları okuyorlardır ve dikakkate alıyorlardır foruma baktığımda herkesin üzerinde birleştiği tek forvete dönüp alanzinyoyu kanada alıp iki kanadıda aktif bir şekilde kullanılması görüşü öne çıkıyor umarım ersun hoca bu kombinasyonu bu hafta dener ben başarılı olacağını düşünüyorum. sabır ce selamtele kalın arkadaşlar

sametaydin
08.04.2009, 04:55
Ya ben takımımızda sahada top oynayan bütün futbolcuların ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum. Bu oyuncuların yapabileceği şey bundan fazlası olamaz. Ben hepsinin alnından öpüyorum teker teker. Neymiş umut bulut topçu değilmiş, adam deli gibi koşuyor varını yoğunu ortaya koyuyor ama kapasitesi bu bundan fazlasını yapamaz.Ben sadece gökhan unalı taktım kafama. Bu adam 2-3 yıl once 25 golle gol kralı olmamışmıydı. O kadar gol pozisyonu... Bu derece kötü performans göstermesinin nedenini anlayamıyorum.

Taraftar konusuna gelince ben stadyumdaki taraftarı anlamakta güçlük çekiyorum gerçekten. Maçı tv den izlerken kaçırılan gollere ya da selcukun köto futboluna sinirden ağlıcaktım ama beni çileden çıkaran diğer şey ise taraftarın kendi futbolcusunu ıslıklamasıydı. Üstelik selcuk sakatlanıp oyundan çıkarken ıslıklanması yuhalanması beni çok üzdü. Taraftar böyle olmamalı. Futbolcuyu kamçılamalı iyi futbol oynaması konusunda.

kudu_61
08.04.2009, 06:06
ben bu başlığı açarken taraftarın tribündeki durumunu tartışmak için değil futbolcuların yöneticilerin hocanın ve basının sorumlu sorulduğunda tek sebep olarak neredeyse TRİBÜN BASKISINI GÖSTERMESİNDEN bıktığım için bu başlığı açtım ben böyle bir rezillik görmedim trilyonları cukka edeceksin ve gol kaçırdığında tribün baskısını göstereceksin Trabzon da başarısız olmak ne kadar kolay başarısızlığın sebebi belli sözüm ona tribün baskısı hocaya soruyorlar niye başarısız oldun adamın ağzından çıkan ilk cümle şu Trabzonda kasap bile teknik direktör futbolculara soruyorlar o golleri nasıl kaçırdın tribünden gelen uğultulara kafam takıldı kendimi baskı altında hissettim DALGA GEÇMEYİ BIRAKIN ÇIĞKIN ADAM GİBİ OYUNUNUZU OYNAYIN SİZİ OMUZUMUZDA TAŞIMAZSAK NAMERDİZ.

oflu_ömer
08.04.2009, 08:02
burda kimse oyunculari isdeyerek elesdirmiyor sizin bizim onun veya bunun bu takima emegi yok diyemesiniz bu bizim sevdamiz sa her kesin bu takima katki saglamak zorunlugu vardir bence

benim kafama takilan bazi sorular var örnek maliyeti 7 milyon olan bir oyuncu kenarda nasil oduruyor

bu takimda oynayacak baska oyuncular yok mu neden sans verilmiyor

artik is isden gecdi katro deyisse ne olur deyismese ne olur

7 hafta da sampiyonluga oynayan bir takim nasil 15 puan kaybeder

burda kimse kimseyi kandirmasin bu katro sampiyonlar liginde oynayamaz

sampiyon olsak transfere 20 milyon dollar lazim külübün durumu ortata

bence bu puanlar bilincli olarak kaybedildi kim ne derse desinnnnn

Samet Yildirim
08.04.2009, 18:36
maci izleyemedim...sonradan tekrarini izledim

ve taraftari berbat buldum...tamam bagrip cagirmayin onada raziyim ama su 15. dk dan baslamayin yuhlamaya kardesim alala...

sahinsoy
08.04.2009, 18:40
25 tane transfer yaptık ikinci yarıda değişiklik yapacak adam yok taraftar ne yapsın.herşeyin sorumlusu ersun yanaldır.en yakın zamanda istifa etsin gitsin.27 nhafta geldi 3 top yapıp oynayamadık.

Muhammet
08.04.2009, 18:43
Kaç top yapıp oynayabildik?

Makul eleştirileriniz varsa söyleyin. Kafadan sallama konuşmalarla olmuyor bu işler.

Samet Yildirim
08.04.2009, 18:44
25 tane transfer yaptık ikinci yarıda değişiklik yapacak adam yok taraftar ne yapsın.herşeyin sorumlusu ersun yanaldır.en yakın zamanda istifa etsin gitsin.27 nhafta geldi 3 top yapıp oynayamadık.

25 senedir kac tane hoca gitti:)

Barcelona bizdendaha büyük dimi bunu tartimayiz insallah:)
Rijjkard ilk sezonda 7.oldu bunu barcelona kaldirabiliyor 80-90 bin kombine satan kulüp bizde biraz bekleyim bir hoca 2 sene calissin bakalim noluyor haketten merak ediyorum TS da bir hoca 2-3 sene full calissa ne olur diye:)
Taraftar iyi de güzelde yuhlamasin...protesto ediyorsa cikarsin beyaz mendili etsin protestosunu alala...

sahinsoy
08.04.2009, 19:15
Kaç top yapıp oynayabildik?

Makul eleştirileriniz varsa söyleyin. Kafadan sallama konuşmalarla olmuyor bu işler.

muhammet arkadaşım çok özür dilerim yorum yaparken sana danışmadım ..

oguzhann
08.04.2009, 19:17
bu taraftar futbolcusuna ağzına geleni söyler ama hepsini sever fakat bazen gerçekten çok ileri gidiyoruz

Muhammet
08.04.2009, 19:24
muhammet arkadaşım çok özür dilerim yorum yaparken sana danışmadım ..

Yazmadan önce bir muhakemesini yapsan göreceksin sen de. Öyle bana danışmana da gerek kalmaz.