PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Sosyal Faaliyetler Fakültesindeki Genel Bölümü Hakkında

Adil ÖZGÜR
03.04.2009, 16:36
Tiryakilik, tutku, alışkanlık, sevda, duyguların ifadesi, Memleket Özlemi, Türkiye'mizin her türlü gündemini doya doya yaşamayı üyeleri ile paylaşma, onlara aktarma, bilgi alış verişini en güzel şekilde dile getirme yine BMN de zirve de, tıpkı futbol'da olduğu gibi. Futbol denilince Trabzon, Trabzon denilince Şampiyonluk anlaşılmaktadır.

Sevgili Recep ALKAN (Alkan 61) ile MSN konuşmasında bu konu işlenince BMN nin son günlerde bence bir duraklama yaşıyor, ben bunu aleni görüyorum, işte bu döneme isabet eden BMN radyo da çok güzel dakikalar geçerken, esasen Genel Bölümün bu durgunluğunu Recep ALKAN ile olan söyleşiyi MSN den alıp, düşüncelerine açmak istedim, bu durgunluğu yenmemiz Trabzon ve İstanbul hattında olanlarıda istişareye davet etmeyi, düşündüm.

En fazla iltifat alan Genel Bölüm'e daha çanlılık, daha heyacan nasıl gelir? Bazı başlıkları inceliyorum iltifattan yoksun kalıyor. O halde nasıl olmalı?

Sitemizde BMN aslında ne imiş, buna bende dahilim, iki kişi arasındaki diyaloğu da bu başlıkta pekiştirmek istedim. Yorumsuz aktarmak istiyorum.
7bmn benim için aslında duygularımın tercümanı oldu, o kadar dolmuşum ki yıllardır, balıkesirde [c=5]7:hem forum 7:hemde radyo bunları dışarı dökebilmem adına7:tercüman oldu 7:o yüğzden rahatım 7:futbol bilgime çeneme 7:güvenirim 7:konuşuurm yanlışsam susarım 7:o yüzden sizle de tanıştığım ve tanıdığım için daha rahatım

AYDOGDULU:BMN nin sosyal etkeleri bunlar, bunları eşit oranda paylaşmak, aynı duyguları bende yinelemek isterim, zira bir tiyatrocu oynayacağı tiyatroyu bulamaz da BMN ye gelse, işte BMN ona en iyi Tiyatro, eğer futbol üzerinde futbol, doktor üzerinde doktor, yazar üzerinde yazar, kan aranıyor üzerinde acil kan,..... BMN Sosyal Fakülte'dir.
[abi ben bu kadar ağır lafları kaldıramam 7:etma 7:ama 7:en güzeli ne biliyor musun 7:halil ayınından sonra7:afs forumdan7:badaloğlu ve tunga abi de 7:cep telefonundan arayıp 7:tebrik ettiler 7:tunga abi ikle 7:20 7:ahmet abi ile 33 dakika konuştuk 7:sağolsun7:lar7:işte7:o verilen emeğin7:çekilen sıkıntının bittiği andı o dakikalar:ondan sonra insanın canı durmak istemiyor 7:çünkü emeğinin karşılığını alıyorsun

Şimdi ise hala düşünüyorum, BMN Sosyal Faaliyetler Fakültesi, Genel Bölümü acaba bu yıl İKMALE'mi kalıyor?, Buradaki durgunluk, Trabzonsporun Liderlikten düşme etkisi ile küskünlük mü yapmış, bunu nasıl düzeltiriz, Trabzon-İstanbul-Kocaeli-Bursa-Balıkesir-Bolu=Bütün Türkiye BMN lisi, sizlere can simiti atsam, bu dalgalanmada almam demezsiniz galiba.

BMN Radyo örneği gibi, BMN Genel'i geri istiyorum.

Recep Alkan
03.04.2009, 16:43
adil abi;

evet seninle bmn adına konuşmalarımız olmuştu. hepsini hatırlıyorum. Bence tespitlerinde yerinde yorumların da aslında anlatmış bazı şeyleri .belki de maç arası bmn biraz yavaşlamıştır bilemeyiz.

ama bende senin gibi her dakika yorum yağan takip etmekte zorlandığım günleri arıyorum yalan değil :)

güzel yazın için çok teşekkürler. Biliyorum ki arkadaşlarımızdan güzel yorumlar ve talepler gelcektir.

Emirhan Ömeroğlu
03.04.2009, 16:47
Yeni konular yok Herşey rutine bağladı gibi :rolleyes:

Öğrencilerin en yoğun zamanı :rolleyes:

bilmiyorum ama ufak bir durgunluk olduğu kesin :cool:

Muhammet
03.04.2009, 16:49
Ben bu durgunluğu milli maç arasına bağlıyorum. Gerçekten. Lige dönelim, hareketlenir yine. Gelin ilk puan kaybından sonra Ersun Yanal ile İstikrar başlığına göz atalım isterseniz. :)

Halit Aydın
03.04.2009, 16:55
Genelde genç kesimin daha yoğun olduğu bir platform ve şu sıralar çoğumuz sınav dönemine girdik bunun büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum :)

Recep Alkan
03.04.2009, 17:00
Genelde genç kesimin daha yoğun olduğu bir platform ve şu sıralar çoğumuz sınav dönemine girdik bunun büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum :)

halit bu konuda haklısın. genelde günlük 80-100 arası olan ziyaretçi sayısı bu günlerde 30-40 civarı. ama yazılan düşünce ve görüşlere bakıldıında doğru düzgün yazılan yorumlarda göremiyoruz.

hatta son zamanlar ganita genel den biraz daha hareketli :)

belki de milli maç arası, belki takımın son zamanlardaki puan kayıpları, belki de içimizde ki heyecnın yavaş yavaş bitmesi olabilir.

ama bir durgunluk var bu kesin ;)

Ali Tunahan Güllü
03.04.2009, 17:01

bende katılıyorum çünkü sınav dönemi başladı onun etkisi olabilir...ama gerçektende biraz daha canlansa daha güzel olur...

unutmadan bi konu daha var lige verilen ara dan dolayı da olabilir yavaş yavaş hareketlenmeye başlar gibime geliyor...

Engin Türkyılmaz
03.04.2009, 17:01
genel bolumu en az 90 kişide goruyordum sımdı 11 de bıle gordum sınavlar benı pek etkılemedı Allah a emanet giriyorum da milli aranın etkisi olduğuna eminim ibb maçından sonra yıne eskı gunlere doner genel sayfası bence .:cool:

Cengiz Çubukcu
03.04.2009, 17:21
biz burdayız her daim tetikteyiz....

İHSAN
03.04.2009, 18:01
Düzenli çalışan öğrenci için zaman sorunu olacağını sanmıyorum. Olsa olsa zaman yönetimi sıkıntısı olur.

sınav dönemi mazeret değil elbette, ama iyi bir bahane olarak kabul edilebilir. Düzenli ve zaman yönetimi iyi bir toplum değiliz malum.

Emirhan Makul
03.04.2009, 18:09
Çok güzel dile getirmişsin Adil Abi.

Valla Sosyal Düşünceler Maneviyat ve Hayatın içindeki birşeyleri yaşamak anlatmak ve hissetmek için Ganita Bölümünde Konular açmaya ve desteklemeye çalışıyoruz bende üyelerimize birşey demek istiyorum haddim değil ama kendi düşüncem Herşey Futbol ve Trabzonspor değil tamam çok şey Trabzonsor ama herşey değil Takımımız dışında çok konularda da bilgi edinip tartışıpkonuşuğ eğlenebilir bilgi sahibi olabiliriz Onun için Ganit'a da Sosyal Konularda kimse fikrini anısını paylaşmakdan veyahut da bir öneri yorum getirmekden kaçmasın.

Saygılarımla(firidin'a itafen :D)

Muhammet
03.04.2009, 18:56
Sınavlar da etkili bundan tabi. Ama ben yine de milli aranın daha çok etkili olduğunu düşünüyorum.

Can basten
03.04.2009, 19:47
Milli ara da, sınavlar da kaydadeğer gerekçeler. Fakat son maçlardaki kötü performansımızın ve aldığımız tatsız sonuçların taraftarlarımızın şampiyonluk umutlarını biraz kırdığı ve heyecanlarını azalttığını da dürüstçe kabul etmemiz gerekir.

Fakat, yine de, eski şevkin yerine gelmesi sadece peşpeşe 2 galibiyete bakar. :)

Keleşoğlu
03.04.2009, 19:54
çok yerinde bir başlık.. aynı durum benimde dikkatimi çekti son zamanlarda forumda hiç hareket yok..

ama her zaman açılış sayfamız bmn!

Erdal DİLEK
03.04.2009, 20:05
evet sınavlar ve milli ara doğrudur, ama forumda sanki biraz cekişme üzerine yoğunlaştı gibi, cok rastlıyoruz bu cekişmelere(kendimde dahil. . .)

Recep Alkan
03.04.2009, 20:07
evet sınavlar ve milli ara doğrudur, ama forumda sanki biraz cekişme üzerine yoğunlaştı gibi, cok rastlıyoruz bu cekişmelere(kendimde dahil. . .)

abi açıkcası pek anlamadım bu dediğini ? çekişme derken kasdettiğin ?

Erdal DİLEK
03.04.2009, 20:23
abi açıkcası pek anlamadım bu dediğini ? çekişme derken kasdettiğin ?
ya karşıt görüşler olduğu zamanlar forumda kalma, birşeyler yazma ihtiyacı duyuyor gibiyiz, sadece kendi yorumumuzu her konuda dile getirmiyoruz, yada gerek duymuyoruz, başka arkadaşlar dile getirdi diye,

Recep Alkan
03.04.2009, 20:27
yani bir nevi anı düşünceye sahip olmak çok da güzel birşey değil :D

Muhammet
03.04.2009, 20:31
Bende bıkkınlık da var açıkçası.

Sürekli mantıklı dayanağı olmayan, af edersiniz saçmalayan boş beleş yorumlara karşı gelmekten, dev kadrolara laf anlatmaya çalışmaktan yoruldum. Onlar yüzünden adam gibi oturup fikir alış verişinde bulunamıyoruz.

Emirhan Makul
03.04.2009, 20:40
Bende bıkkınlık da var açıkçası.

Sürekli mantıklı dayanağı olmayan, af edersiniz saçmalayan boş beleş yorumlara karşı gelmekten, dev kadrolara laf anlatmaya çalışmaktan yoruldum. Onlar yüzünden adam gibi oturup fikir alış verişinde bulunamıyoruz.

25.000 Bini Aşan Üye sayısı var, Bence çok Normal.

Sinan SARI
03.04.2009, 23:08
Bu tür forumlarda insanları buraya çeken, çekmesi gereken belli başlı şeyler olmalı. Daha önce medyada çıkmamış resimler, ilginç tespitler, güzel ve akıllıca yön gösteren yorumlar, yeni projeler, değişik araştırmalar, türkçesiyle söyleşiler.....v.b. v.b. ; bunun gibi bir çok güzellikler olmalı ki insanlar ilgiyle takip etsin, katılsın, buluşsun bu forumda. Biraz özeleştiri yapmak gerekirse son zamanlarda özellikle GENEL bölümündeki başlıklarda hep bi isyan, hep bi memnuniyetsizlik ve yıkıcı yorumlar eleştiriler var. Bu da başlığı artık kimsenin okumak istemediği bir şekilde sıradanlaştırıyor.

Bunlar olmazsa yada azalırsa katılımda düşüş olması gayet normal. Tabiki takımımızında başarısı bu olayda direk etkendir.

ilhan
03.04.2009, 23:13
Lige ara verilince böyle durumlar çok normal oluyor. Halit'in de dediği gibi sınav dönemininde etkisi var tabii ki. Aktif üyelerin bir çoğu üniversite öğrencisi olunca her zaman görülen simalar daha az görünüyor. :)

Bunun dışında Adil abideki şu hassaslık üyelerin genelinde olsa yoğunluk nedir herkes görürdü. :)

ceserdar
03.04.2009, 23:20
Forumda bir başlık kirlenmesi var. Akşam rüya gören, sabah foruma başlık açıyor. Bence 2 sene öncesindeki havasından çok uzaklaştı. Forumun üye sayısı çok arttı. Fakat üreten üye sayısı aynı oradan artmadı. Önceden az üye vardı, üreten üye sayısı da ona göreydi. Şimdi çok üye var fakat üreten üyelerin sayısı çok artmadı. Bir de şu gözüme çarpıyor yavaş yavaş. Hiç kimse alınmasın ama kişiler kendi aralarındaki samimiyeti bazen foruma çok fazlaca taşıyorlar. Sanki forumda bir zirve var. Bu zirveye girebilmenin önünde hiçbir üyeye engel yok. Ama bu zirvedekiler bazen topu çok ayaklarında tutuyorlar. Ama en önemli sorun üretim. Üretim artışını gerçekleştirmek lazım. Kuru bir kalabalık var. 2 sene önce böyle değildi. Bir kusurumuz varsa affola.

macka61
03.04.2009, 23:23
vallah kendimi bu konudan muaf tutuyorum foruma her gün giriyorum 1 yada 2 kere baya bir giremimiştim oda taşınma netin bağlanması gibi yoksa her gün forumdayım

Recep Alkan
03.04.2009, 23:32
vallah kendimi bu konudan muaf tutuyorum foruma her gün giriyorum 1 yada 2 kere baya bir giremimiştim oda taşınma netin bağlanması gibi yoksa her gün forumdayım

ama belki de istenilen foruma sadece girmek değil arkadaşlarımızın dediği gibi üretken yazılar yazmaktır. kesinlikle şahsa lafım yok.

umarım bu kısa süreli durgunluk milli maç arasından dolayıdır.

Forum yöneticis arkadaşların işini kolaylaştırmayalım :D

Can basten
03.04.2009, 23:36
Büyük oranda öyledir Recep. ;)

Yoksa BMN Forum'un ziyaretçi sayısı da, kalitesi de şu ana kadar hep yükselen bir trend izlemiştir, bundan sonra da yine aynı şekilde olacağından benim şüphem yok açıkçası. Rakamlar da, yazılı ve görsel medyada yer bulma oranımız da (ve bu doğrultuda camia içindeki etkinliğimiz de) bunu işaret ediyor zaten. ;)

Adil ÖZGÜR
03.04.2009, 23:38
Lige ara verilince böyle durumlar çok normal oluyor. Halit'in de dediği gibi sınav dönemininde etkisi var tabii ki. Aktif üyelerin bir çoğu üniversite öğrencisi olunca her zaman görülen simalar daha az görünüyor. :)

Bunun dışında Adil abideki şu hassaslık üyelerin genelinde olsa yoğunluk nedir herkes görürdü. :)

Sevgili İlhan; İnan bana Forumun aktivitesini artırmak için, mutlaka sosyal birşey yapılmalı, yapılan bu etkinlik her kesimde olumlu tepki almalı ki amacına ulaşsın.
Mesela; Tam herşey eriyip gittiğini düşündüğüm sırada, BMN radyo üyeler arasında bir doping oldu, yararı olmadı diyen kimse çıkamaz, zira o kadar güzel konular işleniyorki, mükemmel, hem yeteneği olanlar, gizli doktorlar, gizli kameramanlar, gizli aşıklar, gizli spora gönül verenler bu arada zeytinyağı misali hemen su üstüne çıkıveriyor.
Birisi gazeteci olsa bu radyomuzu dinleyerek gazetesine haber olarakta, yorum olarak köşesinde yazar,
O zaman, tava var, su var, un var, yumurta var, aşçı var, fırın var, neden bu pasta pişmiyor, bence işin başında olan aklı başındaki kardeşlerimiz Haziran ayında KİRAZ'ın birbirine baktığı gibi bakıyor ve o şekilde kızarıyor, halbuki birbirine bakılmadan, elinden gelen yapsa o zaman herkes birşeyler yapmaya kalkacak.
Ben dikkat ediyorum, takım galip geliyor, maç sonuçu bir başlıkta kümeleşme oluyor, bu da belli bir kısır zaman içinde oluyor, ondan sonra bir bekleyiş süresi daha.
Ben anlamam arkadaş, gece çok devriye gezdim, çok düdük çaldım, illa düdüğü hakemler çalamazya ben BMN Genel Bölüm'ün her an düdüğünün çalındığı zamanları düşlüyorum. Yani siteye giren kişi genel bölümdeki o tutkuyu içine atıp yaşatmalı diyorum.

Forumda bir başlık kirlenmesi var. Akşam rüya gören, sabah foruma başlık açıyor. Bence 2 sene öncesindeki havasından çok uzaklaştı. Forumun üye sayısı çok arttı. Fakat üreten üye sayısı aynı oradan artmadı. Önceden az üye vardı, üreten üye sayısı da ona göreydi. Şimdi çok üye var fakat üreten üyelerin sayısı çok artmadı. Bir de şu gözüme çarpıyor yavaş yavaş. Hiç kimse alınmasın ama kişiler kendi aralarındaki samimiyeti bazen foruma çok fazlaca taşıyorlar. Sanki forumda bir zirve var. Bu zirveye girebilmenin önünde hiçbir üyeye engel yok. Ama bu zirvedekiler bazen topu çok ayaklarında tutuyorlar. Ama en önemli sorun üretim. Üretim artışını gerçekleştirmek lazım. Kuru bir kalabalık var. 2 sene önce böyle değildi. Bir kusurumuz varsa affola.

Bu konuya şöyle bakarım; BMN içinde genç kardeşlerimizin aşkını yukarıda bizlerin yaşıtı veya bir 10 yaş altı olupta yeteneği olanları genç kardeşlerimizin aşkının derecesine saygı ile bakılmalı diyorum.

Başlık kirlenmesi olayını ise, her görüşe kuşkusuz saygılıyım, fakat tiryakilik düzeyinde takip edilmesi gereken olmazsa olmaz başlıkları Genel bölümde yok,

Sorun Üretim; görüşünüze hemfikirim, kuru kalabalıktan ziyade, üreten bir topluluk, hem sevgiyi hemde saygıyı kendiliğinden getireceğine inanıyorum.

Recep Alkan
03.04.2009, 23:43
benim anlatmak istediğim olay biraz daha farklı aslında. bakarsanız 15 gün önce açılmış olan ibb maçı başlığı 15 günde 1000 mesaja uaşmış. normalde bir kocaeli maçı bile bir haftada bu rakamlara ulaşırken 15 gün biraz düşündürücü.

dediğimiz gibi bunda etki birazda herkesin sezon başında savunduğu düşüncelerin, oyuncuların ve gayelerin bu güne geldiğimizde artık ortak payda da toplanması ve herkesin doğruyu bir şekilde görmesidir. Yani günler ilerledikçe doğrular 1 başlık altında toplannıyor ve dolayısı ile zıt görüş meydana çıkmadığından dolayı çok fazla da konuşacak birşey kalmıyor üyelerimize.

Ganita nın burdan daha kalabalık olmasının genel nedeni de budur arkadaşlar.

Recep Alkan
06.04.2009, 17:48
sevgili adil abi;

şikayet ettiğimiz konu galiba eskilerde kaldı. baksana formumuzun canlanması için takımımızın puan kaybına uğraması gerekiyormuş.

tadını çıkaralım adil abicim.

Adil ÖZGÜR
07.04.2009, 02:37
sevgili adil abi;

şikayet ettiğimiz konu galiba eskilerde kaldı. baksana formumuzun canlanması için takımımızın puan kaybına uğraması gerekiyormuş.

tadını çıkaralım adil abicim.

Bence böyle düşünüpte bekleyenler çok yanılacaktır, zira bu 30.cu mesajı lig sonunda tekrar yorumlarız, ne dersiniz, belki de bu mesaj ödele layık bir mesaj olarak, söylediklerimiz, gördüklerimizin haklılığı daha iyi o zaman anlaşılacaktır. Her yönüyle tabiki.