PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neredesin YUSUF

Ayşe Aygün
02.04.2009, 14:49
Yusuf Of ilçesinde bir arkadaşımın alt komşusunun oğlu.Bu yüzden sima olarak tanıyorum.Sadece etrafınızda sahipsiz bir çocouk görürseni aklınızda olsun diye bu başlığı açtım.Özellikle OF ilçesinde yaşayan arkadaşlardan ricam çevrelerine dikkat etmeleri. Anne babası perişan çünkü. 3 gündür haber alamıyolar.

Trabzon'da ailesince çöp dökmeye gönderilen ilköğretim okulu öğrencisi Yusuf Kazdal (9) ortadan kayboldu. Minik Yusuf’un Solaklı Deresi’ne düşmüş olabileceği ihtimali üzerine çalışma başlatıldı. Of İlçesi İrfanlı Mahallesi'nde ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Kazdal (9), 4 gün önce, ailesi tarafından çöp dökmeye gönderildi. Evdeki çöpleri alarak dışarı çıkan Yusuf Kazdal'ın geri dönmemesi üzerine babası Tahir Kazdal, oğlunun hayatından endişe ettiğini belirterek, durumu polise bildirdi. Baba Kazdal, gazetecilere yaptığı açıklamada, evden çöp dökmek için ayrılan oğlundan bir daha haber alamadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
''3 gündür arıyoruz. Evden çıktığında üzerinde kırmızı renkli kazak, siyah mont, lacivert kot pantolon ve ayağında yarım bot vardı. Arkadaşları oğlumu kaybolduğu günün akşam saatlerinde görmüş. Görenlerin ''0535 3128262'' numaralı cep telefonunu aramasını ya da polise haber vermesini rica ediyorum. Acımız dağ oldu. Yüreğimiz yanıyor.''
Polis, kaybolan Yusuf Kazdal'ı bulmak için çalışma başlattı. Trabzon İl Sivil Savunma Ekipleri de Yusuf’un Solaklı Deresi’ne düşmüş olabileceği ihtimali üzerine derede arama çalışmaları başlattı. Ailesi ise el ilanı dağıtarak Yusuf’a ulaşmaya çalışıyor.

28TS61
02.04.2009, 14:51
insallah sag salim bulunur

FANATIK61
02.04.2009, 15:06
Insallah en kisa zamanda bulunur :(

Dursun Kaplan
02.04.2009, 15:12
İnşallah tez zamanda yüce rabbim ailesine sağ sağlim bağışlar.

Gökçebey
02.04.2009, 15:13
Yusuf Of ilçesinde bir arkadaşımın alt komşusunun oğlu.Bu yüzden sima olarak tanıyorum.Sadece etrafınızda sahipsiz bir çocouk görürseni aklınızda olsun diye bu başlığı açtım.Özellikle OF ilçesinde yaşayan arkadaşlardan ricam çevrelerine dikkat etmeleri. Anne babası perişan çünkü. 3 gündür haber alamıyolar.

Trabzon'da ailesince çöp dökmeye gönderilen ilköğretim okulu öğrencisi Yusuf Kazdal (9) ortadan kayboldu. Minik Yusuf’un Solaklı Deresi’ne düşmüş olabileceği ihtimali üzerine çalışma başlatıldı. Of İlçesi İrfanlı Mahallesi'nde ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Kazdal (9), 4 gün önce, ailesi tarafından çöp dökmeye gönderildi. Evdeki çöpleri alarak dışarı çıkan Yusuf Kazdal'ın geri dönmemesi üzerine babası Tahir Kazdal, oğlunun hayatından endişe ettiğini belirterek, durumu polise bildirdi. Baba Kazdal, gazetecilere yaptığı açıklamada, evden çöp dökmek için ayrılan oğlundan bir daha haber alamadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
''3 gündür arıyoruz. Evden çıktığında üzerinde kırmızı renkli kazak, siyah mont, lacivert kot pantolon ve ayağında yarım bot vardı. Arkadaşları oğlumu kaybolduğu günün akşam saatlerinde görmüş. Görenlerin ''0535 3128262'' numaralı cep telefonunu aramasını ya da polise haber vermesini rica ediyorum. Acımız dağ oldu. Yüreğimiz yanıyor.''
Polis, kaybolan Yusuf Kazdal'ı bulmak için çalışma başlattı. Trabzon İl Sivil Savunma Ekipleri de Yusuf’un Solaklı Deresi’ne düşmüş olabileceği ihtimali üzerine derede arama çalışmaları başlattı. Ailesi ise el ilanı dağıtarak Yusuf’a ulaşmaya çalışıyor.

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n15000/n14672/detail/Neredesin_Yusuf.jpg

Alihan Ertürk
02.04.2009, 15:17
inşallah bulunur :(

Fatih BALTA
02.04.2009, 15:45
http://www.karadenizgazete.net/images/haber/49256_b.jpg

İnşallah tez zamanda bulunur küçük kardeşimiz.

peker61
02.04.2009, 15:59
Çok üzücü gerçekten inşallah en kısa zamanda bulunur..

Great White
02.04.2009, 16:28
Ümit ederim ki şu bahsi geçen dereye düşmemiştir..

Zaten geriye bir tek kaçırılma seçeneği kalıyor ki, o bile dereye düşmüş olmasından daha iç açıcı..

Ailesine sabır ve metanet diliyorum..

Tez zamanda bulunması ümidiyle..

Gökhan KAN
02.04.2009, 16:31
Allah Yardımcıları olsun....

ÜNAL
02.04.2009, 16:34
İnşallah en kısa süre zarfında sağlıklı durumda bulunur. :(

Ertan 51
02.04.2009, 16:37
of ta eşi dostu akrabası olan bmn li arkadaşlar arasınlar memleketi haberdar etsinler,
bakarsın duyan olur gören olur Allah tan ümit kesilmez.
kötüye yormayalım inşallah sağ salim bulunur
çok zor bir durum çoook.

Mehmet Zeki
02.04.2009, 16:38
İnşallah en kısa sürede bulunur.

ÖmerFarukYılmaz
02.04.2009, 16:49
İnşallah bulunur,sağsağlim.:(

macka61
02.04.2009, 16:58
inşallah en kısa zamanda sağ salim bulunur

Mertcan
02.04.2009, 17:32
inşalh bulunur ya:(

Hüseyin İlkin
02.04.2009, 17:43
Sağ salim bulunur inşallah. Çok kötü bir durum. Her taraf için..

EMRAH ERTEMOĞLU
02.04.2009, 17:53
İnşallah bulunur ama el kadar çocukta çöpe yollanırmı ya.:(

Kamil Çakmak
02.04.2009, 19:50
O ailenin ve çocuun durumunu düşündükçe üzülmemek ve tedirgin olmamak elde değil.
Çocuklara biraz daha sahip çıkmak korumak gerek. Ama olan olmuş. İnşallah sağ salım bulunur.

Gökhan ÖZDEMİR
02.04.2009, 22:27
Çocuğun kaybolduğunu sanmıyorum.Çünkü o yaşta çocuk mahallesini ,sokağını yetişkinlerden daha iyi bilir emin olun.

Ailesine sabır diliyorum.

Çok acı bir durum.Ölümden daha beter bence.

pReN@_61
02.04.2009, 23:39
İnşallah tez zamanda bulunur

Halil Atalay
02.04.2009, 23:59
inşallah tez zamanda bulunur

Enes
03.04.2009, 01:22
ALLAH yardımcıları olsun .İnşallah tez zamanda bulunurr kardeşimiz...

Colakoglu
03.04.2009, 03:34
Of ya cok üzücü haberler bunlar,insallah kisa zamanda bulunur,Allah böyle söyleri düsmanimin bile basina vermesin..

Great White
07.04.2009, 11:40
Bir haftayı geçti..

Ne oldu acaba, bulunabildi mi:confused:

MehmetGÜRSOY61
07.04.2009, 11:43
iyi haberler bekliyoruz hayırlısı ilen

Tuğba ÖZTÜRK
07.04.2009, 12:24
İnşaAllah bulunur :( sağ salim güzel haberler için beklemedeyiz...

Melek
07.04.2009, 13:04
Hala bi haber yok sanırım :( hayırlısıyla bulunsa ...

A.Hilal Çakıroğlu
10.03.2010, 11:58
http://img694.imageshack.us/img694/7329/yusufn.jpg

Yaklaşık 1 yıl önce Trabzon/Of'tan kaybolan 9 yaşındaki Yusuf hala bulunamadı. Son günlerde TV programlarına çok fazla ihbar gelmeye başladı. Hemen hepsi de Yusuf'un İstanbul'un çeşitli yerlerinde (Özellikle Ümraniye, Yeni sahra, Fatih ve Beyoğlu) mendil sattırıldığı yönünde. Yaklaşık 20 gün önce Fatih'te bir bayana mendil satma bahanesiyle yaklaşıp Adının Yusuf, Annesinin Esma olduğunu ve Of'tan kaçırıldığını söylemiş. (Malesef kadın yardım edememiş :@) Ümraniye'de bir büfenin güvenlik kamerası görüntüleri de yayınlandı ve ailesi de dahil herkes onun Yusuf olduğunu söylüyor. Bugün de Yeni Sahra'da görülmüş.
Özellikle İstanbul'da bizim de karşımıza çıkmış olabilir. Daha önce bu tür çocuklara dikkatli bakmadığım için vicdan azabı duyuyorum. En azından bugünden sonra çocuklara biraz daha dikkatli bakıp, ailesinin yanında olup olmadığı hakkında konuşabiliriz.

Lütfen sizler de dilenen ya da mendil satan çocuklara biraz daha dikkatli bakın.

Trabzon’un Of İlçesinde 30 Mart 2009 tarihinde kaybolan Yusuf Kazdal’dan da aylardır tek bir haber alınamadı. Of 28 Şubat İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencisi Yusuf Kazdal, seçim nedeni ile okulların tatil olduğu pazartesi günü sabah saatlerinde çöp atmak için evden çıktı ve o günden bu yana kendisinden haber alınamadı. Of Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Ekipleri ve Trabzon Sivil Savunma ekiplerinin de katıldığı aramalardan sonuç çıkmadı. Küçük Yusuf'un en son pazartesi günü akşam saatlerinde İrfanlı Mahallesi Fatih Caddesi girişinde görüldüğü ve bir daha haber alınamadığı belirtildi. Baba Tahir Kazdal artık dayanacak güçleri kalmadığını belirterek yetkililerden yardım bekliyor.

Dursun Kaplan
10.03.2010, 12:03
İnşallah tez zamanda bulunur küçük kardeşimiz.

Adem Erdoğan
10.03.2010, 12:11
İnşallah bulunur, birkaç fotoğrafı daha olsa daha iyi olur akılda kalma açısından. Anlamadığım nokta fatih'te kadın neden yardım edememiş.

A.Hilal Çakıroğlu
10.03.2010, 12:25
İnşallah bulunur, birkaç fotoğrafı daha olsa daha iyi olur akılda kalma açısından. Anlamadığım nokta fatih'te kadın neden yardım edememiş.
Programı izlerken en çok da o kadına sinirlendim zaten.
Daha önce kadın, ağabeyi olduğunu sandığı büyük birinin çocuğu çok mendil satamadığı için tartakladığını görmüş. O gence söylenmiş ve çocuğu dövmesini engellemiş. Birkaç gün sonra yolda tekrar çocuğa rastlamış, çocuk selpak satma bahanesiyle yaklaşmış. Kadın alamayacağını söyleyince "abla, benim adım Yusuf, Annemin adı Esma, beni Of'tan kaçırdılar" demiş. Kadın da 15 m ileride karakol olduğunu söyleyip çocuğa neden karakola sığınmıyorsun? diye sormuş. O da kendisine mendil sattıran adamın mezarlıktan onları kontrol ettiğini, bu nedenle karakola gidemeyeceğini söylemiş. Kadın (sesine bakılırsa yaşlı bir kadın) bacaklarının ağrıdığını, tutmadığını söylemiş. Bu nedenle de yardım edememiş. Cep telefonu da yokmuş. :mad:

Sokağa çıkabilecek kadar yürüyen bir insan bu kadar zor durumda olan bir çocuğa yardım etmek için 15 m yürüyemiyor mu? Haydi yürüyemedin insan çevreden birinin telefonunu ister de polisi arar.

Bulabildiğim diğer fotoğraf da bu.
http://www.53habermerkezi.net/resimler/haberler/805.jpg

Keramettin
10.03.2010, 13:11
Bu haberi geçen yaz Of'ta nerdeyse bütün dükkanlarda vardı.Berber,bakkal,manav hiç farketmez her yerde vardı.Çok zaman oldu bulunamaması :S

Misina
10.03.2010, 13:18
1 Yıl Oldu doğru dürüst haber yok.Umarım bu ayrılık daha fazla sürmez.Allah kimseye böyle acı vermesin.

Külünkoğlu
10.03.2010, 13:19
İstanbul'daki arkadaşlar daha dikkatli olsunlar. Hala bir ümit var.

Keramettin
10.03.2010, 13:21
Söylendiği gibi insanlar oldukça bulunmaz bu çocuk :(

ÜNAL
10.03.2010, 13:28
İnşallah tez zamanda bulunur.Allah ailesine sabır versin..

faik celikoflu
10.03.2010, 13:34
Bu çocuk bulunacak Allahın izniyle...

Gerçekten çok büyük mücadele veriliyor Yusuf için..

Geçen yaz bütün Of ayağa kalkmıştı, halen daha devam ediyor, tez zamanda da ailesi ona kavuşacaktır...

ilhan
10.03.2010, 14:05
İnşallah tez zamanda bulunur. Bu tip haberleri görünce tüylerim ürperiyor. Nereye doğru gidiyoruz. Ufacık çocuklardan ne ister bu şerefsizler. Allah belalarını versin minik çocukları kaçıranların.

Murat Erdem
10.03.2010, 14:20
10 yaşında ki çocuğun o kalabalıkta bir fırsatını bulup 15 metre mesafede ki karakola koşmaması, ya da yoldan geçen birisinden yardım istememesi, bana çok mantıksız geliyor.
Allah ailesine sabırlar versin.

Keramettin
10.03.2010, 17:44
10 yaşında ki çocuğun o kalabalıkta bir fırsatını bulup 15 metre mesafede ki karakola koşmaması, ya da yoldan geçen birisinden yardım istememesi, bana çok mantıksız geliyor.
Allah ailesine sabırlar versin.
Çocuk mezarlıktan (yakın bir yer galiba) izleniyormuş.Birinden yardım istemiş karakola şurda koşu ver demiş :rolleyes:

hamucera
11.03.2010, 16:41
Yusuf ile ilgili iyi haberler varmış, Serap EZGÜ'nün programına ailesi katıldıktan sonra farklı yerlerde görülen ve kamera kayıtları ile tespit edilen Yusuf son olarak Kadıköy'de görülmüş. Yarına iyi haberlerin geleceği söyleniyor.

Güzel haberlerini bekliyoruz Yusuf

Keramettin
11.03.2010, 17:01
Böyle bir konu vardı ama neyse.

Yenisahra'da mendil sattığı söyleniyor

Zeki Akyol
12.03.2010, 16:52
Yusuf benim yengemın kardeşi oluyor ... gerçekten Allah böyle acı kimseye vermesin insan ölür mezarında dua edersin,,, biz yaşayıp yaşamadığından bile bihaberiz oyüzden hergün bir umutla yaşıyoruz gören benzeten herkese sesleniyoruz 5464315595 telefonu arayıp yardımcı oalbılırsınız