PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Medya-Taraftar Baskısı- Başarı

Seyit Hoca
27.03.2009, 11:49
Dün gece Radyo Proğramında HALİL'in de ifade ettiği gibi , bir kaç başlıkta iddia edildiği gibi , futbolcu ,TD hakkında yapılan eleştirilerin ,asılsız haberlerin futbolcuları ve TD yi etkilemediği , profesyonel olduklarından bu tür eleştirilere alışkın oldukları , sanıldığı gibi futbolcu performanslarının bu tür polemiklere bağlı olmadığı vurgulandı.

Yapılan olumsuz eleştirilerin ardından''Futbolcuların morallerini bozmayalım '',
''sinerji yaratalım'',''TD ye destek''vs türünden söylemlerin , gittikçe hakaretlere ,küçük düşürmelere bıraktığı forum sayfaları , ceza alan üyelerle doldu.

Yerel medyada yapılan asılsız haber sahipleri de fazlası ile BMN den nasibini aldı.

YApılan eleştirileri , farklı algılayıp , takıma direkt etkisi varmışçasına , senaryolar oluşturup , başarısızlıkların sebeplerini taraftara yüklemeye çalışmak , HALİL 'in söylediklerinden sonra , hayalcilikten başka bir şey değildir diye anlaşılıyor.

Bizler futbolcu perfprmanslarını , stadyuma giderek , takımımızı alkışlayıp rakip üzerinde baskı kurararak arttırabilir ,takım başarısına katkı sağlayabiliriz.
Futbolcular , TD ler profesyoneldirler.Sağır,kör ve dilsizdirler.

Bu bağlamda , eleştirenleri eleştirirken daha dikkatli olmamız , insan ilişkilerinin hiç birşeyden daha önemli olmadığını da unutmamamız gerektiğini
düşünüyorum.

Kazım Uzunboy
27.03.2009, 18:27
Eğer ki gerçekten bazı kişilerin olumsuz söylemleri, futbolcuları ve TD' yi kötü yönde etkilemiyorsa ne mutlu bize.

Dediğiniz gibi, Biz üzerimize düşeni tribünde yerine getirmeye çalışalım. :cool:

Zafer BİLGİN
27.03.2009, 18:32
Haklısın Seyit hocam;

Ersun hocanın yüzüne ana avrat küfür edilmesinden hoca etkilenmiyor.Tayfun için maçlarda küfür edilmesinden,Tayfun etkilenmiyor.

Seyit hocam,tercümanımız politik bir cevap verrmiş.Bunu baz alarak fikir yürütmek sağlıksız oluyor

Seyit Hoca
27.03.2009, 18:50
BMN deTD yi ve futbolcuları eleştirenlerin hoş karşılanmamasına dikkat çekmek istemiştim ben Zafer..
Üye kafasında bir şablon oluşturuyor : Burada X futbolcusu eleştirilirse , bunu futbolcu okur .Moralmen çöküntü içerisine girer . Bu futbolunu da etkiler.
O halde eleştirenleri tez çok sert dille eleştirmeli , eleştireni eleştirirken de bazen '' sen futboldan anlamazsın ,Trabzonsporlu olamazsın '' şeklinde itham etmeli ,eleştirirler devam ederse hakaretlere başlama , küçük düşürme vs..

Dışarıdaki küfürbazları ıslah etmek bize düşmez .Çok çok tirübünde uyarabiliriz. Onları Allah'a havale etmekten başka çaremiz yok.
Ama , BMN deki yanlış uygulamaları elbirliği ile düzeltebiliriz.
Yanlış varsayımlardan yola çıkarak kimseyi aşağılamanın , küçük düşürmenin gereği yok.

Mustafa Önal
27.03.2009, 18:54
ben bu konuya katılmıyorum. daha 2 hafta önce TRABZONA gittiğimde tesislere gittim ve tesislerde masörle konuşurken hüseyin çimşir geldi. masaj yaptıracaktı. o sırada telefon geldi ve telefonde TRABZONDA yaşanan tüm baskıyı stada nasıl taraftar yapısıyla geldiğinden behsetti. bizde istemesekte kulak misafiri olduk.

Hasan Habip Özbay
27.03.2009, 19:45
ben bu işi sevdim ya ne mutlu ki burdayım

Seyit Hoca
03.04.2009, 12:18
@Zafer
Her ne kadar Halil'in medya-taraftar eleştirilerinden futbolcu ve TD nin , sanıldığının aksine , daha az etkilendiği ya da hiç etkilenmediği cevabını politik bulsan da ,sayın Ergun ATA'nın dün radyo proğramında anlattığı Ersun YANAL ile yaşadıkları da Halil'in bu tesbitini destekler nitelikte .
Bir kez daha vurgu yapmak istiyorum . Halil'in ve Ergun Bey'in , söylediklerine aksi fikir , eleştiren ya da asılsız haber yapanların , şiddetli alaşağı edilmesi , acımasızca eleştirilmesi ve hakaretlere mazur kalmasına BMN de ortam hazırlıyor .
TD ve futbolcular şikayetçi değil ve etkilenmiyorlarsa , Serdar BALİ'nin , Cevat KOL'un ya da forumdaki herhangi bir üyenin yazıları ya da sözleri sonucu bu ve benzeri kişiler aşağılanmamalı ,rendice edilmemeli , kendilerine hakaret yapılmamalı . Ergun Bey de , bu durumdan rahatsızlık duyduğu , eleştirilerin hakaretlere dönüşmemesini istediğini beyan etti.
Eleştirileri , heberleri abartmaya gerek yok . Yerel Medya'ya , eski futbolculara , bazı üyelere ,kantarın topuzunu kaçırıp yüklenmeye de gerek yok .
Metanetle , güzel üslupla yapalım eleştirilerimizi.
Kişileri değil , işlerini , yazılarını eleştirelim.
TD ler ,futbolcular eleştirilemez insanlar değil . Yapılan eleştirilerin , yaptıkları işleri olumsuz yönde etkilediğini düşünüp , eleştirenleri de , eleştirmelerinden dolayı acımasızca eleştirmeyelim.
Saygı ve sevgi çerçevesinde , yapılan her eleştiri muteberdir .

Ergun ATA ' nın sözlerinden şu 2 sonucu çıkardım.Ki bunları daha önce de forumda bir kaç kez yazdım.

1 - Yazarlara yapılan eleştiriler hakarete dönüşmesin.
2 - Aleyhte yapılan eleştirilerden futbolcular ve TD sanıldığı gibi , etkilenmiyorlar .( Bunu Ersun YANAL kendisi söylemiş.)

magicyattara
04.04.2009, 10:40
Kendi adıma Halil'in söylediklerini baz almıyorum.

Etkilenmeme diye bir şey söz konusu olamaz.Tabii burda eleştirinin dozu da önemlidir.

Mesela bu forumda Ersun Hoca'nın bu kadar seveni varken aleyhinde yazılan bir kaç mesaj onu etkilemez ama yerel medyanın hocanın karşısında aldığı olumsuz tavır etkiler.

Ben Hüseyin'in bu forumda hakkında yazılan yorumlardan olumsuz etkilendiğini düşünüyorum.Büyük bir çoğunluk tarafından istenmediğini görmek mutlaka performansını etkiler.
Futbolcuların kendileri hakkındaki başlıkları takip ettiğini düşünüyorum.

Seyit Hoca
04.04.2009, 12:02
Sadece Halil değil , Ergun ATA ve Ersun Hoca'nın da aynı doğrultuda açıklamaları vardı . Hatta , hakkında çıkabilecek ,yazılabilecek en ötü haber ''İSTİFA ETTİ'' haberinden dahi etkilenmemiş.
Ne o , ne de futbolcular.

magicyattara
04.04.2009, 12:24
O çok uçuk bir haberdi.Ondan etkilenmemeleri normal.
Ama taraftarın stadyumda bir futbolcuyu ıslıklaması veya hocaya istifa bağırması veya yönetime istifa bağırması işin rengini değiştirir.
İnsan olan etkilenir diyorum.
Şu forumlarda yönetim,hoca ve futbolcu hakkında oluşan genel kanaat moral yönünden olumlu veya olumsuz etki bırakır muhakkak.
Bunlarda benim görüşlerim.