PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önce Sabır Sonra Zafer

Hüseyin Kurt
23.03.2009, 10:42
Destek destek destek,
Sabır sabır sabır,

Bizim ilk düsturumuz bunlar olmalı arkadaşlar.Bakın her mağlubiyetten yada kötü dönemden sonra "kelle" isteyecek ve acımasızca eleştirecekseksek yakında takımda oynayacak futbolcu bulamayız.

Şu dönemde ve bu sene takıma destek vermeli ve sabır göstermeliyiz.
Takımımız bu sene 24 transfer yapmış,bunların 12 si askadroda ve ilk 11'deki 7 futbolcumuz bu yeni transferlerimiz arasında.

Biraz sabır,biraz daha sabır...
Takım yeni kurulan bir takım ve sancılı dönemleri olacak illaki...

Şu "Yeni Kurulan Takım" tamlamasının açılımını yapmak istiyorum çünkü söylediğimiz cümlenin içini doldurmamız ve "Yeni kurulan takım da olsa başarılı olmalı takır takır top oynamalı,o kadar para harcadık oynasınlar işte" cümlesine karşı daha bilinçli açıklamalar yapmalıyız.

Bize nicelik olarak fazla taraftar değil nitelikli ve bilinçli taraftar lazım diye boşa demiyoruz...

"Yeni Kurulan Takım";
Arkadaşlar bu seneki transferlerimize bakın,hangisi daha önce büyük bir takımda oynamış (Song ve Sylva hariç) , hangisi daha önce taraftar baskısı yemiş,hangisi şampiyonluk stresi yaşamış ve hangileri daha önce birarada oynamış??!!

Gökhan Ünal,Selçuk İnan,Gustavo Colman,Hrvoje Cale,Ceyhun Gülselam,İsaac,Giray ve diğerleri....
Bu adamların hangisi daha önce büyük takımda oynamış hangisi taraftar baskısı yemiş hangisi şampiyonluk stresi yaşamış??
Hangisi bu kadar taraftarın önünde bu kadar maç yapmış??Geldikleri takımların hangisinin bizim kadar taraftarı var,hangi takımın taraftarı takımıyla bizimki kadar beraber yaşamış??
Hiçbirisi...
Yani bu futbolcular taraftar baskısını ve şampiyonluk stresini ilk defa yaşıyorlar ve bu baskıyı ve stresi kaldırmak için biraz süreye ihtiyaçları var...Biraz daha bu havayı teneffüs etmeye ihtiyaçları var...Az sabır çok zafer...
Biraz sabır...

Bakın size bir örnek;
Birçoğumuz halısahada maç yapmışızdır.Allah aşkına söyleyin,halısahada maç yaparkan,20-30 kişi bizi izlemeye gelsdiğinde hemen elimiz ayağımız birbirine dolaşmaz mı,hemen kendimizi kurtarmanın yollarını aramaz mıyız??...Üstelik bu işi para için yapmadığımız halde,işini kaybetme korkumuz olmadığı halde,üstüne para verdiğimiz halde hemen stres yaparız ve "Ulan bu kadar adam bizi izliyor,düzgün oynayayım" diye kendi kendimize konuşuruz...
Ki düşünün,binlerce kişinin önünde,daha önce hiç bu kadar taraftara karşı oynamamış futbolcuların,nasıl bir psikoloji içinde olacağını...
Avrupa'daki büyük takımların tecrübeli futbolcuları bile çoğu zaman kendi taraftarları önünde nasıl stres ve baskı altında top oynayamadığını izliyoruz ve görüyoruz...

"Yeni Kurulan Takımın Uzun Süre Beraber Top Oynamaya İhtiyacı Vardır"

Bunun açılımı da zaten hepimizin bildiği gibidir.
Kim kimin nerede oynayacağını,nasıl oynayacağını,nereye top atacağını,nereye koşacağını,nereyi kapatacağını vsvsvs öğrenmesi için zamana ihtiyacı vardır.
Düşünün,sahada gözleriyle konuşan futbolcular vardı bizde "Gökdeniz-Fatih Tekke","Hami-Şota" gibi ve o dönemdeki takımlarımız gibi.Bunlar hemen olmadı,aradan uzun zaman geçti,uzun süre beraber oynadılar,ondan sonra ne kadar uyumlu ve güzel oynadılar herkes gördü...

Bakın yine halısahadan bir örnek;
Halısahada bile top oynarken çoğumuz kalenin dibinden topu dışarı atmışızdır,çoğumuz kalenin önünde heyecandan topu ayağımızın altından kaçırmışızdır,yada bizi izleyenler varsa "Şimdi bu topu gol yapamazsam ne düşünürler aceba" diye düşünmüşüzdür...Üstelik halısaha top oynarken üzerimizde baskı yok,taraftar izlemiyor,tvden milyonlar seni izlemiyor...Buna rağmen,tüm saflığa ve sakinliğe rağmen ne kadar kazmalık yaptığımızı herkes kendine sorsun...
Birde bu çocukları düşünün,bir de onların yediği baskıyı ve stresi düşünün...Tamam onlar futbolcu onların işi bu ama onlar da insan,onların da bizim gibi duygu ve düşünce yapıları var...

Bu takım bu sene kuruluyor arkadaşlar,bu sene önümüzdeki senenin temelleri atılıyor...
Nerelerde eksikler var göreceğiz.Yönetim ve Hoca da bunları görecekler,önümüzdeki seneye ve senelere hazırlıklar yapacaklar...
Bu seneyi "Neleri yapıyoruz neleri yapamıyoruz" diye kendimizi test etme senesi olarak görmeliyiz ve bunlardan dersler çıkarmalıyız...
Bu senenin amacı bu olmalı...

Bu sene temel atılıyor,herkes bir kürek harç atsın,demirinden çalmasın...
Bu sene 3. yada 4. olursak,bu kesinlikle başarısızlık değil aksine başarıdır...
Bizim hedefimiz ilk 3 yada ilk 4 te olmak olmalıdır...
Bu takım bundan sonraki 4-5 seneye damgasını vuracak takımdır arkadaşlar...
Lütfen bilinçli,akıllı ve uyanık olalım...
Hemen umutsuzluğa kapılıp,takımı yemeyelim,harcamayalım...

Bize çok fazla taraftar lazım değil bize çok fazla nitelikli ve bilinçli taraftar lazım...

Biraz bilinç,biraz akıl,biraz sabır ve çokça destek...Bu takım bunu fazlasıyla hakediyor...

Biz her zaman bu takımın yanındayız...

Önce Sabır Sonra Zafer...

OLCAY ÇAKIR
23.03.2009, 11:01
Önce sabır sonra zafer.

Güzel slogan oldu.

Dibe vurdukmu?
Vurduk sanırım.
Şimdi zıplama zamanı..

Emirhan Ömeroğlu
23.03.2009, 11:01
""
"Yeni Kurulan Takım";
Arkadaşlar bu seneki transferlerimize bakın,hangisi daha önce büyük bir takımda oynamış (Song ve Sylva hariç) , hangisi daha önce taraftar baskısı yemiş,hangisi şampiyonluk stresi yaşamış ve hangileri daha önce birarada oynamış??!!

Gökhan Ünal,Selçuk İnan,Gustavo Colman,Hrvoje Cale,Ceyhun Gülselam,İsaac,Giray ve diğerleri....
Bu adamların hangisi daha önce büyük takımda oynamış hangisi taraftar baskısı yemiş hangisi şampiyonluk stresi yaşamış??
Hangisi bu kadar taraftarın önünde bu kadar maç yapmış??Geldikleri takımların hangisinin bizim kadar taraftarı var,hangi takımın taraftarı takımıyla beraber yaşamış??
Hiçbirisi...
Yani bu futbolcular taraftar baskısını ve şampiyonluk stresini ilk defa yaşıyorlar ve bu baskıyı ve stresi kaldırmak için biraz süreye ihtiyaçları var...Az sabır çok zafer...
Biraz sabır... ""

Çok Doğru dedin abi :alkış: Ben yenildiğimiz zaman biraz küfür ettikten sonra susuyorum deccallık yapanlarıda duymamazlıktan geliyorum :)

"""Bu sene temel atılıyor,herkes bir kürek harç atsın,demirinden çalmasın...
Bu sene 3. yada 4. olursak,bu kesinlikle başarısızlık değil aksine başarıdır...
Bizim hedefimiz ilk 3 yada ilk 4 te olmak olmalıdır...
Bu takım bundan sonraki 4-5 seneye damgasını vuracak takımdır arkadaşlar...
Lütfen bilinçli,akıllı ve uyanık olalım...
Hemen umutsuzluğa kapılıp,takımı yemeyelim,harcamayalım.."""

x_man
23.03.2009, 11:04
futbolcu kardeşlerimize sonuna kadar güveniyorum onlara desteğimizi devam ettirmeliyiz futbolcu kardeşlerimden tek isteğim sezon başındakı o istek ve arzularına tekrar kavuşmalarıdır

Faik Yılmaz
23.03.2009, 11:05
Gol atıp atmamak o kadar önemli değil sahada mücadele edip etmemek önemli olan...

Onur Civelek61
23.03.2009, 11:08
Colman,Cale,Ceyhun,Selçuk,Faty,Giray gibi genç az tecrübeli oyuncuların seneye ve daha sonraki senelerde çok müthiş işler yapacağına inanıyorum.Diğer tecrübelilerden ise Gökhan,Umut a çok kızsam da destek veriyorum.Sabrediyorum.Ama en azından seneye 1 ini yedek bırakacak forvet alınır.
Bu sene de aslında hiç bişey kaybetmedik şampiyon olamamamız başarısızlık asla değildir.Bence 3. olursak başarılıyız.İnşallah bi an önce toparlanır bu takım.Desteğe ihtiyaçları var biliyoruz.Elimizden gelenin fazlasını yapalım:)

Cengiz Çubukcu
23.03.2009, 11:10
25 senedir sabrediyoruz, şunun şurasında 9 maç daha sabrederiz... :)

Burçak
23.03.2009, 11:16
Teşekkürler Hüseyin.
Örneklerinide vermişsin zaten.
en hoşuma giden de Gökdenizle Fatihin , Hami ile Şotanın gözleriyle anlaştıkları..
dediğin gibi bu zaman işi. Eksiklerimizi açık ve net görüyoruz.
Artık Nuri Albayrak döneminde ki gibi değil durum.
takımın bir iskeleti var. ve eksikler sırıtıyor.
Nokta ve kaliteli transferlerle önümüzdeki yıllar çok daha iddaalı olacağız.
Hersene onlarca futbolcu alıp göndermek olmayacak artık.
öyle zamanlar yaşadık ki. önüne gelen Trabzonspor formasıgiyer olmuştu hatırlayın.
hersene birsürü yeni oyuncu gelir gidenler olurdu.
Bu kadar basit olmamalı Trabzonspor formasını giymek.
gerçekten hak edene o formanın ağırlığını kaldırana vermeliyiz .
ve iskeleti oluştu denebilir kadromuzun. nerede eksiğimiz var? gol mü atamıyoruz.? seneye leblebi gibi gol atan bi forveti getirmek yönetimin görevi.
orta sahadamı eksik var. yönetim bulacak bi maestro . bizde taraftar olarak sonuna kadar yanında olacağız takımın.

mustafakaya
23.03.2009, 11:44
men sabera zafera

Hüseyin Kurt
23.03.2009, 12:00
Burçak,zaten şuan yapılmak istenen bu.
Başkan heryerde bunu söylüyor "seneye 1-2 takviyeyle şampiyonluğa oynayacağız" diyor.

Bu sene eksikler belirlenecek seneye çok daha iyi olacağız,yeterki taş koymayalım,koyanlara izin vermeyelim...

Ömer TOPAL
23.03.2009, 12:16
Beklemek ibadet,kalmak zülumdur....

bekleriz bekliyoruz...Hep destek...Size güveniyorum

Reha
23.03.2009, 12:23
men sabera zafera

Bu nece birader?

Adem Erdoğan
23.03.2009, 12:26
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
(Bertolt Brecht.)

Reha
23.03.2009, 12:28
Hüseyin kardeşimiz iyi niyetle fikirlerini belirtmiş.Zaten kızdığımız nokta şu an elinde imkan varken;kişisel hırs ve inat uğruna bu imkanları hocamızın kullanamamasıdır.

Kulübede ki topçu sahadaki adam ne kadar kötü olursa olsun kesilmiyeceğini bildiği için hiç bir zaman hazır değil;ve kulübesi hazır olmayan Şampiyon olamaz 2+2=4.

Bu arada artık kalede Tolganın da olduğu düşünülürse 36.yaşıma ve 26. şampiyonluk eziyetine merhaba!

iso_4939
23.03.2009, 12:29
25 sene zorda olsa bekleyenler bir 5 sene daha beklemez arkadaslar yeni kurulmus bır takım sampıyon olamazmı öyle bir madde mi var allah askına... hepsi bitti sımdı yeni savunma sözü (yeni kurulmuş bir takım)

Ali Tunahan Güllü
23.03.2009, 12:30
Önce sabır sonra zafer.

Güzel slogan oldu.

Dibe vurdukmu?
Vurduk sanırım.
Şimdi zıplama zamanı..

aynen öyle şimdi şaha kalkma zamanı inşallah ibb maçı dönüm noktası olucak...

Oğuzhan Fidan
23.03.2009, 12:56
sene sonu istediğiniz kişiyi eleştirin ama laf olsun diye buraya kırıcı şeyler yazmak anlamsız geliyo zarardan başka bişey değil. zaman hep destek tam destek zamanı

Gökhan Bozyiğit
23.03.2009, 12:57
Hüseyin Abi, anasayfaya konulması gereken bir yazı, tebrikler:alkış:.

Hepimiz bazen acele ediyoruz, Karadeniz'in doğasından kaynaklanan aceleci ve sabırsız bir yanımız var. Ama bilmeliyiz ki "Her külfetin bir nimeti, her nimetinde bir külfeti vardır". Yani sabretmeden çalışmadan başarı gelmesi çok zor, gelse bile biraz tesadüfi olur ve kalıcı olmaz. Biraz sabır ve empati ile takımın bu sene ve önümüzdeki senelerde çok daha başarılı olacağı su götürmez bir gerçektir.

25 sene zorda olsa bekleyenler bir 5 sene daha beklemez arkadaslar yeni kurulmus bır takım sampıyon olamazmı öyle bir madde mi var allah askına... hepsi bitti sımdı yeni savunma sözü (yeni kurulmuş bir takım)

Haklısınız olabilir ama transfer bütçemiz bunun 2-3 katı olsaydı. Ozaman genç ve gelecek vadeden futbolcular yerine kendini kanıtlamış ama pahalı futbolcular alınırdı. Tabi Avrupa'da pek çok örneği olduğu gibi bununda garantisi yok ama ozaman ihtimal daha fazla olurdu.

Hüseyin Kurt
23.03.2009, 13:01

Sana 5 sene bekle diyen kim??
Altı üstü birkaç ay daha sabır göstereceğiz.

Ayrıca neyin savunması kimin savunması??

Biz yeni kurulmuş bir takım şampiyon olamaz mı demişiz bir bak istersen "Yeni kurulmuş bir takım şampiyon olabilir ama olmazsa da yerden yere vurmak haksızlıktır"

oflu engin
23.03.2009, 13:17
bunun yanında birazda gayret etmek lazım
yenilgi sonrası yazılan olumsuz yorumlardaki gayretin yarısını bu takıma harcasak statlarda şenlenir forumlarda.farkında olmadanda olsa yıkmadaki gayreti hırsı yapıcılıkta kullanamayan bir taraftar profilimiz var malesef.olumsuz bir durumda forum sitelerine yapılan akınlar akıl almaz bir durumda adamın hocaya destek mesajınıda okudum köstek mesajınıda forvetlere methiyelerinide okudum hakaretlerinide bu nasıl bir iştir anlayan bana anlatsın.umarım bu amaçsız ve egoları tatmin zihniyetleri prim yapmazda hocamız ve bu kadro ile uzun yıllar istikrarı yakalarız.bu sefer bu zihniyet kazanmasın.gerçekten sabreden gayret gösteren emeğe saygısı olan gerçek taraftar zihniyeti kazansın.allahtan başkanda bizim gibi düşünüyor.benim bu olumsuzluklara karşı tek dayanağım adam gibi adam olan başkanımız sadri şener'dir

İslam Sezer
23.03.2009, 13:23
sabredelim ama lütfen oyuncular ilk haftalardaki hırslı oyunlarını tekrar göstersinler,antep gibi uyuz bir takım karşısında sanki milanla oynuyoruz hissi vermesinler bize.mücadele etsin yenilsinler ama baştan bırakmasınlar...

Akın NAZİFOĞLU
23.03.2009, 13:27
herkese manchester united örneğini hatırlatırım.elbetteki biz manu değiliz ama örnek sabrın ne kadar zor ama sonucununda bir o kadar güzel olduğunu çok net anlatıyor.alex ferguson ilk iki sezonu küme düşmemeye oynayarak geçirdi.üstelik fergusonda ilk geldiğinde çok sayıda transfer yapıp takımı tamamen değiştirmişti.en yaşlısı 30 yaşındaki steve bruce olan üç tane tecrübeli adamın etrafında kurduğu gencecik takım iyi oynamasına rağmen bir türlü sonuca gidemiyordu.üçüncü sezona çok iyi başladılar ama noel tatiline doğru arka arkaya tam 9 yenilgi ile dibe vurdular.noel tatilinin hemen ardından alex ferguson bir basın toplantısı yapıp "son bir transferim kaldı.eğer bunu gerçekleştirebilirsek bu sezon avrupa kupalarına katılabiliriz" dedi.herkes bıyık altından ona güldü.sondan ikinci olan ve saha sonuçlarına bakılırsa hiçte iyi gitmeyen üstüne üstlük her maç kendisine inanmayan bir taraftar kitlesinin önüne çıkmak zorunda olan bir adam için bu özgüven çok fazla idi.hele 3-4 gün sonra transfer açıklanınca herkes artık manu'nun küme düşeceğine kesin olarak inandı.transfer edilen Eric Cantona'ydı. Fransadan disiplinsiz tavırları nedeniyle adete kovularak gönderilen Eric Cantona.fakat o Eric Cantona bu takımda abi rolündeydi ve sorumluluk alınca neler yapabileceğini herkese göstermek istiyordu.o sezon manu cantonanın gelişinden sonra hiç maç kaybetmedi ve ligi üçüncü bitirerek alex fergusonu yanıltmadı.bir sonraki sene ligin bitmesine üç maç kala newcastle'ı(takipçileri) deplasmanda yenerek şampiyonluğu garantilediler.bir sonraki sezon işi dahada abartıp ilk 20 maçta 16 galbiyet ve 3 beraberlik aldılar.daha sonrası ise malum.
çok konuştum farkındayım ama demem oki sabredelim.sonundaki zevk için bu çileyi çekmeye deymezmi?

Şenol Altunsoy
23.03.2009, 13:31
Dostum kutluyorum seni sabır sözcüğünün öyle rastgele ifade edilen içi boş bir karvam olmadığını takım üzerinden son derece güzel açıklamışsın

MetiN08
23.03.2009, 13:43
Arkadas bu Takim inancini kaybetmis kendilerine güvenmiyorlar daha bütün sorun burda, ilk maclardaki istek yok bazilerinde daha, yok o ciksin bu oynasin veya yok söyle degilde böyle oyniyalim bunlar bizim isimiz degil bunlar hepsini Ersun Hoca yapmasi lazim, benim bir önerim var bu takimin inancini geri getirmek icin. Ben inaniyorum bizim Takim kendisine biraz güvensin biraz hirs yapsin sahada biz bu sene Sampiyon oluruz, bence her oyuncuya özel bir mektup gibi birsey yazsak güvencini geri getirmesi icin, mesela icine yazabiliriz bizim icin Trabzonsporun ne demek oldunu bizlerin onlara nekadar inandimizi veya onlarin Sampiyon olduklarinda Trabzon icin bir efsane olacaklari tarihe gececeklerini, bizlerin bu Takim icin neler yaptimizi, bu takim sevgisi icin bir kac kisi canini aldini filan, onlarin kendilerine inanmalarini onlar inandimi herseyi basaracgina, bunun gibi seyler yazsak iste, burda bazi arkadaslar birtane Video klibi hazirlarsa onlar icin, eski maclardaki Gol sevinci, macdan sonraki kolbasti oynadilarinda taraftarlarin sevinci olan bir klib hazirlansa ve bir CDye aktarilsa cok süper olur. Sonra her oyuncuya birtane Mektup ve bir Cd verilse inan bana bunlarin güveni geri gelir kendilerine gelirler bizim icin belki oynarlar yine, yabanci oyuncular icinde kendi dilerinde yazilsa o mektup tamamdir bu is.

Cdler icin ücreti ben öderim kendi cebimden fiyati neyse ben ödicem söz yani, ama lütfen birseyler yapalim artik cünkü Sampiyonluk cok yakin ve bu sene cok kolay cünkü.

sizler ne düsünüyorsunuz bu konu hakkinda, Kalsin saylicakla (kusura bakmayin türkcem biraz kötü :) )

Ümit Tekşan
23.03.2009, 13:46
Hüseyin abi , çok güzel "ANALİZ" etmişsin. 25 yıl bekledik bir kaç yıl daha bekleriz.

Ancak Gökhan , cale , colman , egemen vs. bunların büyük takımda oynamadığını ve büyük takımda oynamanın stresinden bahsetmişsin zor olduğunu yazmışssın. Bende şunu belirtmek isterim bu oyuncular TRABZONSPOR'a geldiklerinde mutlaka müzemizi ve TRABZONSPOR'un nasıl BÜYÜK takım olduğunu ve beklentinin neler olduğunu gezdirmiş ve anlatmışlardır.

Dolayısıyla bu gelen futbolcuların nasıl bir takıma geldiğini ve beklentilerin neler olduğunu bilmeleri lazım. Mutlaka da biliyorlardır. O bakımdan bu oyuncuların bu bilinç altında oynaması şart bu camianın büyüklüğünü , beklentilerini iyi ama iyi bilecekler ona göre oynayacaklar.Ben buna katılmıyorum , küçük takımdan gelip büyük takımda oynamak ZOR kısmına.

Ama diğer tesbitlerin yerinde bir tesbit tebrik ederim. Yazının geneli insanların aklında kalacak , yenildiğimiz ve berabere kaldığımız maçlarda sinirlensekte bu yazdığın yazı sayesinde sakinleşmemiz sağlanacaktır.

Sabır , Sabır , Sabır

Teşekkürler Hüseyin abi....

Hüseyin Kurt
23.03.2009, 14:02
Birkaç yıl değil sadece birkaç ay sabır :)
Erdal abi'nin başka bir başlıkta dediği gibi eğer önümüzdeki ekim ayında bile hala bunları konuşuyorsak o zaman sorun vardır,şimdi değil...

Kubilay ŞAHİN
23.03.2009, 14:12
Ne Demişler.. Sabıır Sabıır Ya Sabıır.. Sabır en büyük erdemdir.. Sabreden Derviş muradına ermiş..:)

Şaka bir yana hakkaten Biraz sabır etsek istemediğimiz kadar başarı yakalıyacağız..

Hüseyin İlkin
23.03.2009, 16:29
Güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler Hüseyin abi. Önce sabır, sonra zafer. Çok güzel ifadeler, çok güzel noktalar var yazıda. Sabırlı olmayı öğrenmeliyiz. İlk puan kaybında misal Ersun Yanal istifa sesleri yükselmemeli bu takımda. Bunlardan kurtulmak lazım. Bu takıma sabredeceğiz. Hak ediyorlar..

halil ibo
23.03.2009, 16:37
Bir kere hoca değiştirmekle başarının yakalanmayacağını öğrenemediysek yazıklar olsun bize.
Futbolcuları eleştirip yerden yere vurmaklada olmuyor bu işler.Her sene yeniden takım kurmaya ne bütçemiz nede sabrımız var.İstikrar için bu kadroyla sabredip sezon sonunda eksikler tamamlanırsa bir adım daha yaklaşmış olacağız şampiyonluğa.Ama yaz-boz tahtasıyla olmuyor bu işler...