PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakemler

Semih58
22.03.2009, 17:54
Arkadaşlar ben hakemlerin ; (baskı yememek hariç) hatalı kararlar verdiğine inanıyorum, gözlemliyorum. Fakat bunları bilip te yaptığını zannetmiyorum. Siz eğer hakem olsaydınız; örnek veriyorum, aaaaaaa bu penatı ve ben bu takımı tutuyorum yedi sülalame sövsünler de penaltı vereyim demezdiniz herhalde. Benim teklifim şu,
Hakemlerin hangi takım sempatizanı olduğu az çok belli. Bu açıklasın.atıyorum; Bülent YAVUZ Gs'li ise herkes bilsin bunda ne sakınca var ki? ayrıca saniyeler ile karar veren hakemin pozisyonunu yorumcu ve hakem hocaları saatlerce tekrar tekrar seyrediyor ve fARKLI KARARLAR veriyorlar.

SİZ HAKEM OLSAYDINIZ tuttuğunuz takım için mi yoksa ekmek parası ya da kariyer için mi karar verirdiniz? Ya da arkası kuvvetli olandan m*?

Bence bu hakem camiasının iyi bir geliri olmalı. geçim kaygısı duymamalı.

ÇÖZÜM YOLLARI SİZLERDE?

Semih58
22.03.2009, 17:58
AYRICA HAKEMLER TELEVİZYONDA ÇIKSIN KONUŞSUN YORUM YAPSIN AİLELERİ TANINSIN.
ŞEFFAF OLSUN.

Neden yabancı maçlarda HİÇ BİR HAKEM BİZDEN DEĞİL ?

TÜRKİYE DE Erman TOROĞLU, Ahmet ÇAKAR, Bülent YAVUZ dışında hakem yokmu?

HAKEMLERİN SİZCE PSİKOLOJİSİ NASIL.?

Ben şahsen herkesin yedi sülaleme sövmesini istemezdim, hiç hakemleri öven ya da seven duydunuz mu?

Hakemlerin hepsi i. ne ise bu nasıl erkek oyunu?

bunlar i...lik testinden geçsin sonra maç yönetsinler?

Biraz esprili olsun diye yazdım.

SEVGİLERİMLE ?

KÖKSAL AYDIN
22.03.2009, 17:59
Zannedersem hakemlerin hangi takım sempatizanı oldukları bir kaç kez gazetelerde yayınlanmıştı.Ama bu neyi değiştirir ki...

28TS61
22.03.2009, 18:03
iyi bir gelirleri vari zaten. aldiklari paralar haram olsun.
ben bilerek hata yaptiklarina inaniyorum

Semih58
22.03.2009, 18:10
Zannedersem hakemlerin hangi takım sempatizanı oldukları bir kaç kez gazetelerde yayınlanmıştı.Ama bu neyi değiştirir ki...

Medyanın yazdığına ne kadar güven duyulabilir ki?

Kendi başka,eşi başka takımı tutabilir,
ya da oğlu veya kızı?

Semih58
22.03.2009, 18:25
SERKAN ÇINAR Üst Klasman Hakemi İSTANBUL
SUAT ARSLANBOĞA Üst Klasman Hakemi MALATYA
SÜLEYMAN ABAY Üst Klasman Hakemi İSTANBUL
TANER GİZLENCİ Üst Klasman Hakemi DENİZLİ
TOLGA ÖZKALFA Üst Klasman Hakemi İZMİR
VEDAT YÜKSEL Üst Klasman Hakemi MERSİN
ZAFER DEMİR Üst Klasman Hakemi MALATYA

Ad - Soyad Klasman Şehir
Sayfalar: « Önceki ( 1 2 ) Sonraki » | 1 / 2, Toplam 32 kayıt bulundu.
ABDULLAH YILMAZ Üst Klasman Hakemi TRABZON
AYTEKİN DURMAZ Üst Klasman Hakemi BALIKESİR
BARIŞ ŞİMŞEK Üst Klasman Hakemi TRABZON
BÜLENT DEMİRLEK Üst Klasman Hakemi İZMİR
BÜNYAMİN GEZER Üst Klasman Hakemi ANKARA
CEM DEDA Üst Klasman Hakemi ANTALYA
ÇAĞATAY ŞAHAN Üst Klasman Hakemi MANİSA
DENİZ ÇOBAN Üst Klasman Hakemi KONYA
ERBAY ALDEMİR Üst Klasman Hakemi AYDIN
FETHİ SERKAN KOÇAK Üst Klasman Hakemi ÇANKIRI
GÖKHAN GÜNEŞER Üst Klasman Hakemi ADANA
HAKAN CEYLAN Üst Klasman Hakemi İZMİR
HAKAN ÖZKAN Üst Klasman Hakemi İZMİR
HAKAN SİVRİSERVİ Üst Klasman Hakemi ESKİŞEHİR
HÜSEYİN SABANCI Üst Klasman Hakemi İZMİR
İLKER MERAL Üst Klasman Hakemi BALIKESİR
KORAY GENÇERLER Üst Klasman Hakemi MANİSA
KUDDUSİ MÜFTÜOĞLU Üst Klasman Hakemi ANTALYA
MUSTAFA ÖĞRETMENOĞLU Üst Klasman Hakemi ANTALYA
MUSTAFA İLKER COŞKUN Üst Klasman Hakemi ANKARA
MUSTAFA KAMİL ABİTOĞLU Üst Klasman Hakemi ANTALYA
MÜRVET SEZER Üst Klasman Hakemi SAMSUN
NİHAT AKMAN Üst Klasman Hakemi MUŞ
ÖZGÜÇ TÜRKALP Üst Klasman Hakemi ANKARA
ÖZGÜR YANKAYA Üst Klasman Hakemi EDİRNE

Semih58
22.03.2009, 18:28
BÜLENT YILDIRIM FIFA Hakemi ANKARA
CÜNEYT ÇAKIR FIFA Hakemi İSTANBUL
FIRAT AYDINUS FIFA Hakemi İSTANBUL
HALİS ÖZKAHYA FIFA Hakemi BATMAN
HÜSEYİN GÖÇEK FIFA Hakemi İSTANBUL
SELÇUK DERELİ FIFA Hakemi ANKARA
YUNUS YILDIRIM FIFA Hakemi MANİSA

Semih58
22.03.2009, 18:56
ir devrin tüm as ve klas futbolculari cennette bulusmus. Cennetin bas melegi de futbol meraklisiymis. Seytani cagirtmis:
-"Cennetle cehennem arasinda bir mac düzenleyelim ne dersin?"
-"Bosuna oynamayalim, biz kazaniriz", demis seytan.
-"Olur mu en iyi futbolcular bizde, ne kadar da kötü futbolcu varsa sizde..."Seytan seytanca gülümsemis:-"Ama bütün hakemler de bizde..."

Semih58
22.03.2009, 19:06
Futbol maçı başlamadan önce iki takımdan birinin kaptanı, hakemi bir köşeye çekip:
- "Hocam," der "Sen bizim takımın durumunu bilmezsin... "
- "Bu maçı bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilir misin?"
- "Ne yaparlar?"
- "Seni parça parça ederler..."
Hakem cevap verdi:
- "Anlaşıldı, siz bu oyunda berabere kalacaksınız..."
- "Neden?"
- "Öteki takımın kaptanı da bana aynı sözleri söyledi de ondan!.

Semih58
22.03.2009, 19:07
Maçın tam ortalarında oyunculardan biri hakemin yanına yaklaşır:
-Köpeğinizin ismi nedir?
-Benim köpeğim yok ki.
-Çok garip, hem körsünüz, hem de köpeğiniz yok!...

Semih58
22.03.2009, 19:10
80'li yılların sonlarında bir maç sırasında hakem
net 2 golü vermez, rakip takım lehine havadan bir penaltı verir.
maç çığrından çıkmıştır. neredeyse futbolcular sahayı terketmeyi düşünürler.

futbolcu santrayı yapmaz bekler. hakem düdüğü bir daha çalar,ama futbolcu
hala topa dokunmaz.
-hakem, " neden başlamıyosun, bak kart çıkartırım" der.
- cevap verir: "hocam sahanıza geçin de başlayalım"

POYRAZ
23.03.2009, 00:26
Hangi hakemin hangi takima sempati duydugunu acik acik aciklamak dogru olmaz.
Sonra önünü alamazsiniz.
Bana göre hakemlik nbir meslek olmali. Her hakemin belli bir puan siniri olmali. Bu siniri asan hakemlerin hakemlik meslekleri ellerinden alinmali. Hakemlerin geliri iyi olmali ve hakemlik yan gelir olmamali. Meslek olmali.

Vkgz
23.03.2009, 00:27
hakemler pek etkilemiyor son maçlarımızı ama gsyi destekledikleri bariz ortada

POYRAZ
23.03.2009, 00:42
hakemler pek etkilemiyor son maçlarımızı ama gsyi destekledikleri bariz ortada
2 Hafta önceki macta, yani Galatasaray macinda yedigimiz golün hemen öncesinde bariz sekilde Alanzinho indirildi, faul calinmadi ve golü yedik. Tv deki herkes "Ayip" "Buna calmayacaksan hangi pozisyona calacaksin" dediler. Cimbok'u destekledilerini yazmissin ama sonucta Cimbok ile biz de oynadik.
Son haftalarda aleyhimize düdük calinmadigini söyledinde. Kücük bir hatirlatma yapayim dedim sevgili kardesim.
Sevgiyle.

OLCAY ÇAKIR
23.03.2009, 17:12
Konuşuldumu bilmiyorum ama hep aklımdaydı.

Murat Ceylan'dı sanırım.
Serkanla mücedale ederken arkadan baya bi salladı bizim uşağa.

Konusu edilmedi.

Varmı hatırlayan.

Hakemde sadece faul verdi.

Kırmızılıktı.

Muhammet
23.03.2009, 17:13
Selçuk diye hatırlıyorum Olcay Abi. Evet Murat Ceylan baya salladı arkadan. Çok sinirlenmiştim görünce. Önceki maçlarda da öyleydi Murat Ceylan..

Onur Akyüz
23.03.2009, 17:16
selçuğun sırtına yumruk attı sanırım,

defanstaki kereste de gökhan'ın bacağına sağlam operasyon yaptı,hatta emin olamadı birdaha yaptı,

kimse lafını etmedi tabi.

OLCAY ÇAKIR
23.03.2009, 17:17
Selçuktu belkide.Valla çok iğrenç görüntülerdi.
Hakem hiç tepki vermedi.

Garip olan,bizim topçularda tepkisizdi.!

OLCAY ÇAKIR
23.03.2009, 17:18
Evet Onur,bak onuda es geçmemek lazım,unutmuştum.
Adam ezip kırmaya çalıştıda,zaman kısaydı,ayarlayamadı:)
selçuğun sırtına yumruk attı sanırım,

defanstaki kereste de gökhan'ın bacağına sağlam operasyon yaptı,hatta emin olamadı birdaha yaptı,

kimse lafını etmedi tabi.

mkmsas
23.03.2009, 17:29
Hakemlerin kritik pozisyonlarda verdiği kararlar, o maçı iyi ya da kötü yönettiğinin tek göstergesi değildir. Ya da hakem maçın sonucunu sadece bu kararlarla etkilemez..

Orta sahada çalmadığı veya çaldığı fauller, oyunun gidişatını 180 derece değiştirebilir.. Böylece, baskı kurmanızı engeller.. Ani çıkışlarda faul sonrası kaptırdığınız toplarda, savunmanızın eksik yakalanmasını sağlar.. Ya golü yersiniz, ya da açığı kapatmak için ekstra efor sarfedersiniz..

Rakip oyuncuların zaman geçirmelerine göz yumar, olur olmadık yerlerde tacın, faulun yerini 20-30 cm değiştirtir.. Oyunu soğutmuş olur.. Ani atakları keser, savunmaya nefes aldırtır..

G.Saray maçındaki faul bunun en güzel örneği oldu..

Yine Antalya maçımız buna örnekti.. İkinci yarı boyunca hakem lehimize sadece 4 faul çaldı.. Bunların 3 tanesi net sarı kartlıktı, sadece 1'inde kart gösterdi.. Halbuki maçın tekrarı izlense lehimize çalması gereken belki 10 faulu çalmadı.. Ani çıkışlarla gol pozisyonuna girecekken, atak yedik.. Oyun hep ortada kaldı, ekstra efor sarfettik..

Ligimizde artık, kötü niyetli hakemler böyle çalışıyor.. Oyun içindeki kritik kararlarda elinden geldiğince hata yapmayıp, alttan alttan amacı doğrultusunda hareket ediyor.. Hatta bazı önemsiz pozisyonlarda eyyam yapıp, alakasız faulleri de ters tarafa vererek, niyetini kamufle ediyor..

yusufyilmaz
23.03.2009, 18:12
o ismi, yazılan hakemlerin yüzde sekseni bana göre ......................
elim gitmiyor terbiyem el vermiyor.ilk yarıdaki sivas,kayseri,bursa ikinci yarıda da galatasaray macını düşündükce bayağı bir giydiresim geliyor.acmayın arkadaşlar böyle başlıklar .sonra sövdürtreceksiniz beni yüksek kaldırım çoçuklarına.....

Mustafa Calik
23.03.2009, 21:13
Süper Lig hakemleri istifa etti
23 Mart 2009 / 21:00

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yönetim Kurulu'nda yer alan 3 Süper Lig hakemi istifa etti.

Genel başkan yardımcısı olarak görev yapan FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri FIFA kokartlı Hüseyin Göçek ve Süper Lig hakemi Aytekin Durmaz, 2006 yılının nisan ayından bu yana sürdürdükleri görevlerinden ayrıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, maç yönettikleri bir tarihte yapılan son yönetim kurulu toplantısının ardından kendilerine içeriği hakkında bilgi verilmeden yapılan basın açıklamasına tepki gösteren deneyimli hakemler istifalarını verdi.
Basın açıklamasının altında imzaları bulunmayan Yıldırım, Göçek ve Durmaz'ın, son haftalarda ligde oynanacak önemli karşılaşmaları da göz önünde bulundurarak, bu mücadelelere daha rahat hazırlanabilmek amacıyla böyle bir karar aldıkları belirtildi.

arimseli
23.03.2009, 21:36
G.Antep maçında yediğimiz ilk 2 gol bize göre kabak gibi ofsayttı. Lig Tv'nin hinliği yüzünden bunlar hiç gündem edilmedi bile...

Lig Tv bu gollerin tekrarını ofsayt kamerasından hiç göstermedi. Hele hele yediğimiz ikinci golün tekrarını hiç göstermedi.

TRT1 de ki Stadyum'da ise her zaman olduğu gibi sadece laga-luga vardı. Yine Trabzonluyu enayi yerine koyup uyuttular. Birde bazı arkadaşların belirttiği gibi Antep'in defansında oynayan hau kara suratlı nasıl oldu da kart görmedi hayret.
Bu oyuncu bir ara peş peşe 5 faul yaptı. Peş peşe 3 faul direkt sarı kart eder bir kere. Ama Serkan faul bile yapmadığı pozisyonda hemen sarı görüveriyor.

Lig Tv, TRT1 Stadyum, Medya ve Hakemler. Bizi iyice çocuk yerine koyuyor ya helal(!) olsun...

Hüseyin İlkin
23.03.2009, 21:48
İkisindede ofsayt yoktu, bence.. Maraton programında iki pozisyonda konuşulmuştu sanki. İzlemedim ama sitelerinde yazısı vardı. Orada öyle okuduğumu hatırlıyorum..

arimseli
23.03.2009, 21:58
Şimdi araştırdım.

Doğru diyorsun birinci gol ofsayt için düşünülebilir belki. Ama 2. ve 3. gollerde tam hizadaymışlar.

Özür dileriz..

S@K@RON_61
23.03.2009, 22:00
bu hakemlerle şampiyonluk değil maç kazanmak bile zor sonumuz inşallah ii olur

mashal61
23.03.2009, 22:16
SİZ HAKEM OLSAYDINIZ tuttuğunuz takım için mi yoksa ekmek parası ya da kariyer için mi karar verirdiniz? Ya da arkası kuvvetli olandan m*?

Hakem olup da kendi takımının maçını yöneten şerefsiz, adidir. Ben hakem olacağım da Trabzonspor'un aleyhine penaltı vereceğim. Elim gitmez o düdüğe. Bu yüzden kendi takımımın maçına çıkmam. Ama çıkanlar da niye çıkar niye ben bu takıın maçlarına çıkmayacağım demez anlamıyorum. Veya bir hakem 5-6 hafta maç yönetmiş yorulmuş ve buna derbi veriliyor. Neden ben kaç haftadır maç yönetiyorum yorgunum bu maçı başka bir arkadaşa verin demez ki sanki? Yoksa işine mi öyle geliyor.

Mehmet S. Pervan
23.03.2009, 22:39
Ben Şahsen trabzon fener maÇi olsa ve ben hakem olsam ve bu maÇ Şampİyonluk maÇi olsa hİÇ dÜŞÜnmem trabzonun yenmesİnİ saĞlardim :d o maÇtan sonra İsterseler sÜrsÜnler benİ umrumda deĞİl :d

Erdinç Dilek
24.03.2009, 08:45
hakem değilde futbolcu olsam fazla zorlamazdım kendimi Trabzonspora karşı, konya maçından sonra kalecileri 61 numaralı kılıcarslan beyfendinin tüm maçların ıtakip ediyorum gelene geçene geç diyor, bizim maçta panter kesildiydi abeysi...