PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kolbastı Ayıbı

Sayfa : [1] 2

evrents
21.03.2009, 18:42
Antep'te bizi kızdırmak için maç sonunda çalınan kolbastı çok ayıptı bizde yendikten sonra sahamızda antep müziği çalsak ayıp olmaz mı yada gs'yi yendikten sonra çıldırın çalsak

ceserdar
21.03.2009, 18:43
Sen yendikten sonra kolbastıyı oyna iyi olsun, öteki seni yenince çalsın kötü olsun. Bu mudur?

MuratJ
21.03.2009, 18:43
çaldıran kim biz cıkıp yensek ağlayarak gitçekler evlerine kebap edemedik onları.

ezik antepliler istanbul takımları gelince kırmızı halı serin oralara ezikler sizi

evrents
21.03.2009, 18:45
Sen yendikten sonra kolbastıyı oyna iyi olsun, öteki seni yenince çalsın kötü olsun. Bu mudur?
Biz kendi sahamızda yenince kolbastı oynuyoruz kendi yöremize ait olan birşey gidipde antep yöresi çalmıyoruz antepte yendi helal olsun kendi yöresinin müziğini çalıp isterse sabaha kadar oynasınlar biz alkışlarız

onur-ts
21.03.2009, 18:45

yazdığın mesajda bi anlam bulamadım.kolbastı bizim kültürümüz, tabiki yenince oynayacağız.bunun nesi hata.onların kolbastı çalma amacı ise tamamen bellidir.yaptıkları ayıptan ötürü anteplilerin de ne halt oldukları anlaşılmıştır artık...

Yavuz Hasan
21.03.2009, 18:47
yenilme o zaman

antagonist

Dam üstünde saksağan, gel bize bazı bazı...

cihatöztürk
çaldırtanlar utansın

Atmaca
21.03.2009, 18:48
Yenilmeyeceksin demekki.

Ba®ış
ayıbın büyüğü maçı kaybederek anteplilere bu fırsatı veren fitbolcularındır!

ceserdar
Biz kendi sahamızda yenince kolbastı oynuyoruz kendi yöremize ait olan birşey gidipde antep yöresi çalmıyoruz antepte yendi helal olsun kendi yöresinin müziğini çalıp isterse sabaha kadar oynasınlar biz alkışlarız

Bu uzayıp gider. Herkes kendi yöresine baksın demek hiç hoş değil. Kolbastı da çalsınlar. Bu çok basit birşey. Adam seni kızdırmak istiyor, şaka yapıyor. Buna karşı çıkmak, mahallede maç kaybeden çocukların kazananlara saldırmalarına benziyor. Tabi ki kışkırtma olacak. Bu normal.

Hüseyin İlkin
Fenerbahçe'de, Sivas'a Sivas'ın dağlarını çalmıştı.

Onun orada çalınmasını istemiyorsan. Çıkacaksın, alacaksın maçı.

Kobalas61
21.03.2009, 18:49
Adam Yenmiş Dalgasını Geçiçek Heralde

evrents
ayıbın büyüğü maçı kaybederek anteplilere bu fırsatı veren fitbolcularındır!
İyi tamam da nasrettin hocanın dediği gibi hırsızın hiç mi suçu yok (kolbastı müziği çalıp alay edenlerin)

Kadir
Takılacağımız en son şeye takılmışsın .
Puan kayıpları ard arda geliyor siz gitmişsiniz Antep'te kolbastı çalınmasına takılmışsınız .

Harun CAN
21.03.2009, 18:50
adam kolbastı da çalar horon da teper... sen ona bu fırsatı verdikten sonra herşey yapar ! adam ol at 3 tane , ondan sonra ne çalarsa çalsınlar !

TS-FAN
21.03.2009, 18:50
Niye kızıyorsunuz.
Bence iyi yaptılar.
Reklamımızı yaptılar işte.
Bırakın sevinsinler..

evrents
21.03.2009, 18:51
Takılacağımız en son şeye takılmışsın .
Puan kayıpları ard arda geliyor siz gitmişsiniz Antep'te kolbastı çalınmasına takılmışsınız .
Zaten şampiyonluk hayal oldu bari prestijimizi koruyalım

Atmaca

Belki bizimkiler bilseydi kolbastı çalacağını yenerledi, ha kim bilir.

Ba®ış
İyi tamam da nasrettin hocanın dediği gibi hırsızın hiç mi suçu yok (kolbastı müziği çalıp alay edenlerin)
ayıbın büyüğü diye yazmıştım zaten ;) geri kalanı da benim olmayacağına göre anteplilerindir ;)

Medallion

Yorum budur. Sen galip geldigin deplasmanda oyna, oteki de gelir Trabzon da oynar. Galip gelen takim haklidir...

Yavuz Hasan
21.03.2009, 18:52
adam kolbastı da çalar horon da teper... sen ona bu fırsatı verdikten sonra herşey yapar ! adam ol at 3 tane , ondan sonra ne çalarsa çalsınlar !
aynen abi düşersen tekme atan biri mutlaka çıkar

Sencer Bulut
21.03.2009, 18:52
Calsınlar daha iyi kolbastiyi uzun zamandır duyamamıstım.Sagolsunlar futbolcularımız bize kolbastiyi unutturdular...

antagonist
21.03.2009, 18:53

FB daha sonra Sivas'tan özür dilemişti. ;)

suat kalkan
yazdığın mesajda bi anlam bulamadım.kolbastı bizim kültürümüz, tabiki yenince oynayacağız.bunun nesi hata.onların kolbastı çalma amacı ise tamamen bellidir.yaptıkları ayıptan ötürü anteplilerin de ne halt oldukları anlaşılmıştır artık...
başkalarına hata bulana kadar adam gibi top oynayıp yenseler herkesin sesini kesecekler.antepe kızmanın anlamı yok ona o fırsatı verenlere kızmak lazım

evrents
Yorum budur. Sen galip geldigin deplasmanda oyna, oteki de gelir Trabzon da oynar. Galip gelen takim haklidir...
Biz kendi sahamızda yada deplasmanda yenince kolbastı oynuyoruz kendi yöremize ait olan birşey gidipde antep yöresi çalmıyoruz antepte yendi helal olsun kendi yöresinin müziğini çalıp isterse sabaha kadar oynasınlar biz alkışlarız

UğuR
21.03.2009, 18:54
Ayıp yaptıkları İ. .... tRABZON OLAMAZSIN ŞAMPİYON TEZAVRATI DA YAPTILAR....
gÜN GELİR DEVRAN DÖNER...

Seda
21.03.2009, 18:55
Iyi yaptilar!

Vehbi Sancak
21.03.2009, 18:55
yahu daha kötüsü oldu
uşaklığa alışmış ezikler; ... Trabzon olamazsın şampiyon diye ısrarla bağırıp durdu

ulan ezikler oluruz, olamayız, size giren çıkan ne
istanbul'dan şampiyon çıkması size ne gurur yaşatabilir
bu kadar eziklik nedir ya
Allah'a cc şükürler olsun ki Trabzonspor'luyum
kaç kez olduk daha çok kez olacağız şampiyon
ama ezik sürüsü siz nah olacaksınızzzzzz
ebediyen nahhhhhhh

Hüseyin İlkin
21.03.2009, 18:56
FB daha sonra Sivas'tan özür dilemişti. ;)

Biz o amaçla çalmadık, öyle anlaşıldıysa özür dileriz tarzı bir şey. Antep'lilerde aynısını yapacak. O amaçla çalmadık. Cart, curt. Yaptıkları hoş bir şey olmayabilir ama çıkıp oynayıp yeneceksin. Sonra böyle şeylerle uğraşırsın. Yenemesen bile ruh gibi dolaşmayacaksın.

TS-Tiryaki
Acaba kazansaydik bizim icin calarlarmiydi??

Atmaca

Evet bizde Antep olamazsın şampiyon diye bağırırız.

Hasan Habip Özbay
taktığımız şeye bak tabiki yaptıkları ayıp bunu biz yapsak tahmin edin ne der bu medya

mashal61
Ve bu tezahürat kolbastı olayından daha büyük ayıptır. Ancak artık klişeleşmiş herkese sıradan geliyor ki kimse tepki göstermiyor.

evrents
21.03.2009, 18:58
Evet bizde Antep olamazsın şampiyon diye bağırırız.
Zaten olamıycaklar kümeye diye bağırırız biz :D (ama ufak takımlarla uğraşmaya gerek yok istanbul abilerine güveniyorlar yoksa sesleri solukları çıkmaz)

cınar#7
21.03.2009, 18:59
bu kolbastı işi fazla abartıldı ve sonuçlarının böyle olması normaldir..

Adem Erdoğan
21.03.2009, 19:00

Düştükleri günü görmek nasip olur inşallah.

Konya da aynı şekilde.

Kubilay ŞAHİN
21.03.2009, 19:00
Bu Yapılan hataları bizim yapmamız bizim diğerlerinden farklı bir takım olmadığımızı gösterir.. Unutmayın..

Biz Farklıyız, Biz Büyüğüz, Bizim bu yanlışları yapmamamız gerekir. Yapan yapsın bulur elbet karşılığını..

antagonist
21.03.2009, 19:01
Takım yenilebilir fark da yiyebilir ama Antep çıkıp "tahrik,eğlence ve dalga geçme" amaçlı olarak kolbastı çalamaz.

Timur Öztürk
21.03.2009, 19:01
bu nasıl bir yazıdır anlamadım.ikisi arasındaki farkı ayırt edilemiyormu??

POYRAZ
21.03.2009, 19:02
Böyle bir seyi gecen sezon mu ondan önceki sezon mu Kayseri de yapmisti.Onlar da Ismail Türüt'ün bir parcasini calmislardi.
Normal zamanda kolbasti calmayip özellikle bu macta calmak futbol ahlagi ile uyusmaz bana göre. Rakibine saygi duymalisin. Kazanmissin ve tebrik edilirsin olur biter. Dogru degil.

Hekimoğlu
21.03.2009, 19:06
Sen yendikten sonra kolbastıyı oyna iyi olsun, öteki seni yenince çalsın kötü olsun. Bu mudur?Ne alaka birader ?? Şeytanın avukatlığını yapacaksan mantıklı ol en azından.

Canİlker
21.03.2009, 19:07
butür şeyler heryerde oluyor. ayıplamamak lazım. çıkıp topunu oynasaydın çatır çatır sen çalsaydın kolbastıyı. kimseye kabahat bulmayalım, oynayacaksın hakemleride yeneceksin istanbul sempatizanı takımlarıda yemeceksin olacaksın şampiyon. yapacak birşey yok.

abbas

hiç ya anlamıyorum. kendi takımımıza ne kadar zalim bir taraftarımız var. yahu yenildik. antep iyi oynadı yenildik. yenildik diye bizim taraftarımız antepli dengesizlerin bizim takımımızla dalga geçmesini aşağılamasını haklı buluyor. çıldıracam ya. zaten bir bu var. bir de hakem hataları yüzünden yenilince, sen oyna hakemide yen deyip haksızlığa gözyumanlar var. bikaç malubiyetle ancak bizim taraftarımız bu kadar düşman bir tavır sergileyebilir kendi takımına heralde!!!

abbas
butür şeyler heryerde oluyor. ayıplamamak lazım. çıkıp topunu oynasaydın çatır çatır sen çalsaydın kolbastıyı. kimseye kabahat bulmayalım, oynayacaksın hakemleride yeneceksin istanbul sempatizanı takımlarıda yemeceksin olacaksın şampiyon. yapacak birşey yok.

üstte ki yazımda bahsettiğim taraftar profiline örnektir.

ceserdar
21.03.2009, 19:09

Valla keşke yazmaz olaydım. Trabzonspor kazanınca kolbastı oynamıyor mu? Evet. Kendi evindeyse fondan müzik çalıyor. Deplasman da ise gene oynuyor ama sadece müzik yok. Oynuyor mu oynuyor. Ben de tam televizyonu kapatacakken ufaktan kolbastı çaldığı duydum ama ilkten yanlış duyuyorum dedim. Sonra ses verdim televizyona bir baktım kolbastı. Sonra kapadım televizyonu. Sonra buralarda dolaşırken baktım bir başlık var ayıp diye. Benim düşünceme göre ayıp falan değil. Sen çünkü sadece evinde değil deplasmanda da oynuyorsun. Bugün galip gelsek oynamayacak mıydık? Ee adam da galip gelmiş sana "ayarı veriyor" tabir caizse. Bu kadar espriyi kaldıramayacak kadar hoşgörüsüz bir millet miyiz? Fener özür dilemiş. Evet Sivas sinirinden olayı nerelere çekince artık lanet olsun özrü Fener'den mecburen geldi. Sen Sivas kadar çirkefleşecek takım mısın taraftar mısın? Basit bir şakayı gül geç. Yenilgini şakaya tepki vermek temizlemez. Sonra bunlara tepki vermek, karşı tarafı ciddiye almak demektir. Zaten onların istediği de bu ciddiye alınmak seni kızdırmak. Olayın etik açıdan hiçbir durumu yok. Arkadaşlarımız bile bazen böyle şeyleri bize yapabiliyorlar. Sen gülüp geçersen karşı tarafa koz vermezsin. Bu kadar basit.

Besirli
21.03.2009, 19:11
diyelimki ayip etdiler ve bizim inadimiza caldilar ve bizde rahatsiz olduk bu olaydan ya hic bir kisi sunuda sordumu bu kadroda bunu yasadi onlar sinirlenmedilermi kizmadilarmi bagirmadilarmi ve bu adaletsiz alanda her seylerini niye oryata koymadilar koymuyorlar??? biz kendimizi yirtalim yerden yere carpalim ama futbolcular boynu buyuk iceri girsinler ama bir banyodan sonra ucaga kadar tiyatro oynasinlar ucaga bindikleri gibi gule oynuya Trabzona geris gelsinler ohh be Dunya varmis hem para al hemde utanma?
gaziantepliler kolbasti caliyorlar bence superrr.

nede olsa biz en buyuk rakiplerimizden birinin introsunu her macimizda calisyoruz kim kime ne anlatiyor bu utanc toplosunu biz her macimizda yasiyoruz (avni akerde) son mohikanmidir nedir.. biz ilk bas bu cesit ozentilerden faz gecelim.

lazooo28
21.03.2009, 19:13
ne ayibi yenilme o zaman..bu firsati verme sende

Burçak
21.03.2009, 19:14
bu konu da çok görüş çıkar.
bende çalmalarını istemezdim. ama daha yakın zaman önce Antalyadaki maçı yendiğimizde Antalya nın statında kocabir daire kurup Kolbastı oynamıştık. adamlarda çıkıp hem yendiler hemde bizi tahrik etmek için bizim statımızda kolbastı oynadılar dese ne cevap verebiliriz mesela.
yada fener diyelim Avniekerde maç kazandı bütün topçular maç sonucunda dakikalarca yengeç dansı yapsa ?
Avrupada bunlara futbolun ince esprileri olarak bakılır ama ne yazıkki Türkiyede bu şekilde üşünen yok.
kısacası diyeceğim şu. biz yendiğimizde nasıl ki Avniakerde güle güle sanaa güle güle diye şarkısını çalıyosak
Antalyada kolbastı oynuyosak antepde yendiği bi maç sonrasında bunu yapmıştır.
yeneceksin yaptırmayacaksın ozaman ...

Hasan Ayvenli
21.03.2009, 19:20
ne güzel işte anteplilere de öğretiyoruz. 27. dakikada da şov yaptılar. baya baya özeniliyoruz.

Hekimoğlu
21.03.2009, 19:20
Dalga geçme çabası olduğu açık ince bir espiri olsa tepki verilmez ama bu öyle değil ,ezikliğin çekememezliğin tescilidir.

Canİlker
21.03.2009, 19:23
üstte ki yazımda bahsettiğim taraftar profiline örnektir.

24 senedir hakkımız yeniyor, peki ne yapabildik bu konuda hiçbirşey. napalım yani gidip hakemlerimi dövelim? ne yaparsak yapalım hakemler yanlı davranıyor, anadolu şehirlerindekilerin hepsinin 1. takımı istanbul takımları. 24 yıldır bunları değiştirebildik mi? değiştiremedik , o zaman hakemide yeneceksin, ist. yandaşlarınıda yeneceksin. bu dediğimde ne var anlamadım? gerçekleri söylemek kötü taraftarlık mı oluyor? geçiniz bu işleri...

Mehmet S. Pervan
21.03.2009, 19:23
Gaziantep'i tebrik ediyorum. Trabzonu kendilerine düşman ettiler. Bundan sonra işleri kolay olmayacak.

İgzas-61
21.03.2009, 19:26
antepi tartışmaya bile gerek yok arkadaşlar 3 istanbul eziğinin köpekleri işte

Hamdi Karamahmutoğlu
21.03.2009, 19:29
Özellikle bazı bölümlerde pek kıymetli Gaziantepspor taraftarının '.... Trabzon, Olamazsın Şampiyon!' deyip kendinden geçişini dinledim ve üzüldüm.
Bu futbolla, bu oyunla zaten şampiyon olamayız, biliyoruz bizler bunu.
Ama Anadolu takımların ne dayanışması ne de başka bir birlikten söz edilemez.
Elbette ki maçlara kazanmak için çıkacaklar ama aynı Gaziantepspor şimdiye kadar neredeydi? diye merak etmekten alamıyor insan kendini.
Böyle oynasaydı son on maçını puan olarak Trabzonspor'u geçmişti zaten.
Yazık diyorum sadece.
Türkiye Süper Liginde bulunan takımların taraftarları ve yöneticileri ne zaman önce bir istanbul takımı sonra da kendi şehir takımını tutmayı bırakırsa işte o zaman avrupada şampiyonluklar yeniden gelir.

Ayrıca Ersun Yanal'ın artık bir dizilim değişimine gitmesi şart oldu. Şu takımı bir tek forvet ve 2'li kanat hücümcusuyla oynatsın bakalım ne oluyor, öyle ya da böyle puan kaybediyoruz nasılsa.

...............Slyva
Serkan-Song-Egemen-Cale
.............Hüseyin
.......Selçuk-Colman
Yattara..............Alanzinho
...........Gökhan Ünal

Hasan Ayvenli
21.03.2009, 19:31
fener'e şampiyon olabilecekken 3-0dan maç satan antep. 2005te de aynısını yapıp 3-2 yenmişti bizi. yine şampiyonluğa yakındık. tarih işte.

Fatih Ersoy
21.03.2009, 19:33
"Kurt kocayınca ite maskara olur" derler ya buna benziyor bu yapılan birazda olsa...

Emo91
21.03.2009, 19:33
antep kimdir bizim müzigimizi calicakmis???

haftaya gider galatasaraya 3 puani hediye ederler!
ayrica 61. dakika sovumuzu bile kopya ettiler 27. dakika sovu yapdilar!
bu kadar yüzsüs olurmu bi halk????

simdi gitsinlerde diger takimlara karsi rahat rahat oynasinlar cünkü bizi yenip görevlerini yerine getirdiler!
simdi herkeze 3 puan dagitir bunlar!

yaziklar olsun sizin gibi anteplilere

[TR]abzon
21.03.2009, 19:34
Trabzon'un üstünden geçinmek hoş değil,ben yanlış duymadıysam Sivas Sivas diye bağırıyolardı.Antepin harcı değil.Dün .oktu bugün koktu hesabı.Önce giden taraftarımızı karşıla,yemek yedir sonra da çık ..ne Trabzon olamazsın şampiyon.Çocukca.

Burçak
21.03.2009, 19:34
yahu arkadaşlar 6 haftada 13 puan kayıp, istatistiklere bakıyoruz bu maçların topla oynama yüzdesi bizde diğer hertürlü isatistikte öndeyiz ama puankaybeden yine biz.
eksik bizde. girdiğin tonlarca pozisyonları basit şekilde kaçırırsan kolbastıda çalarlar horonda teperler.
ye ne cek sin.

Mehmet Zeki
21.03.2009, 19:36
Ozaman iyi oynayip kazanacaksin. Bakalim ozaman calarlarmi kolbasti.

Hekimoğlu
21.03.2009, 19:38
Yenildik diye yapılan terbiyesizliğe tepki vermeyelim mi yani ??

Bahattin Aydın
21.03.2009, 19:38
stadda maçı izleyen biri olarak ; Neymiş çocuk projesiymiş...10 yaşlarındaki çocukları kullanıyorlar Trabzon'a küfür ettiriyorlar.Ondan sonra ahlaktan bahsediyorlar..kolbastıda ise adamlar bizimle dalga geçme mahiyetli çaldılar.antep stadında daha öncede benzer kareler gördük.

alpozan61
21.03.2009, 19:43
Bu uzayıp gider. Herkes kendi yöresine baksın demek hiç hoş değil. Kolbastı da çalsınlar. Bu çok basit birşey. Adam seni kızdırmak istiyor, şaka yapıyor. Buna karşı çıkmak, mahallede maç kaybeden çocukların kazananlara saldırmalarına benziyor. Tabi ki kışkırtma olacak. Bu normal.

antepin yaptığı da yenen çocukların "yendik şişirdik dolma yaptık pişirdik" demesine benziyor o zaman

Muhammet
21.03.2009, 19:48
Bir gün sorarız hesabını. Onlar çaldıkları kolbastıyla kalırlar, dalga geçtiklerini sanırlar, biz hesabı kesince ne oldu bize derler..

Göreceğiz.

ÖzGür Ayar
21.03.2009, 19:56
Küfürler v.b tezhauratlar Antepin kişiliğini ortaya koymuştur. Amaa Kolbastı iyi oldu. Umarım bizim oyuncuların bazı şeyleri anlamalarını sağlamıştır. O formanın ağırlığını mesala.

Engin Türkyılmaz
21.03.2009, 20:06
anteplilerı ezelden berı sevmezdım sımdı de sevmıyorum bıde utanamadan ozentıler dk 61 ımızdekı kutlamları calmış dk 27 de sevınıyorlar utanmazlar ınsan biraz utanır arkadas bukadar ozentılık olmaz bıde kolbastı muzğı calıyorlar maç bıtınce anadolu takımlarının bızı desteklemerı gerekırken kosteklıyorlar hem ist takımları hem anadolu hem hakemler herkez bıyerden vuruyor sımdı biraz once yoldan gelırken 2 adamın konusması duydum antep yendı Trabzonu dıyor Trabzon sampıyonluktan oldu dıyor dğerıde Trabzon mahşere kadar şampıyon olamaz dıyor sorsan nerelıdır anadoludan gelme ama ne yapıyor kostek oluyor bıde olaya bu acıdan bakmak gerekır belkıde 25 yıl once anadolu bızı desteklıyor ve hakemler adil davranıyorlardı ama ne dıyoruz sureklı devir değişti ...

Burçak
21.03.2009, 20:08
Yenildik diye yapılan terbiyesizliğe tepki vermeyelim mi yani ??
yahu tek taraflı bakmayalım şu olaya. tepkimizi etikleri küfüre edelim.
biz yendiğimiz maç sonları hiç çalmadıkmı benzer şeyler sanki?
güle güle sanaa güle güle diye bi şarkı var. az mı çalındı Avniakerde?
durduk yere bu şarkı neden çalınıyordu peki.
tepkimiz edilen küfürlere olmalı çaldıkları şarkıya değil.

U.Sadıkoğlu
21.03.2009, 20:10
Onlara seneye çikita muz çalcaz

oguzhann
21.03.2009, 20:10
terbiyesizlik yaptılar aşikar ama resmen yenilgiye bahane arıyoruz şu başlıkta!

Nebiye
21.03.2009, 20:13
Bencede hiç hoş olmamış bu kolbastı çalma işi.Ama Burçağında yazdığı şu yorumlara aynen katılmadan geçemeyeceğim.

bu konu da çok görüş çıkar.
bende çalmalarını istemezdim. ama daha yakın zaman önce Antalyadaki maçı yendiğimizde Antalya nın statında kocabir daire kurup Kolbastı oynamıştık. adamlarda çıkıp hem yendiler hemde bizi tahrik etmek için bizim statımızda kolbastı oynadılar dese ne cevap verebiliriz mesela.
yada fener diyelim Avniekerde maç kazandı bütün topçular maç sonucunda dakikalarca yengeç dansı yapsa ?
Avrupada bunlara futbolun ince esprileri olarak bakılır ama ne yazıkki Türkiyede bu şekilde üşünen yok.
kısacası diyeceğim şu. biz yendiğimizde nasıl ki Avniakerde güle güle sanaa güle güle diye şarkısını çalıyosak
Antalyada kolbastı oynuyosak antepde yendiği bi maç sonrasında bunu yapmıştır.
yeneceksin yaptırmayacaksın ozaman ...

Oynayacaksın yeneceksin bu duruma kendini düşürmeyeceksin.
Ayrıca burdada bilmem ne kümeye diye bağırılıyo bazı maçlarda rakiplerimiz için.Millet bağırınca ben utanıyorum.Hatırlarsanız geçen senelerde durumumuz kötü olduğunda bizim için de yapılıyordu o tezahürat.
Hiç hoş değil.
Neyse keşkem yenseydik o zaman bunları konuşmuyor olacaktık.
Sorun burda.

istanbulunfethi
21.03.2009, 20:13
Ula zorla şampiyon edecekler az daha gelirlerse üzerimize rakip tanımaz bu takım.Diğer kardeş dediğimiz brütüslere de 5 atar gönderiririz bundan sonra.Başkanım sana sesleniyorum bi ayar çek şu takıma!!!

bladeemre
21.03.2009, 20:24
biz kazansak calarmıydı ben en en cok onu merak ediyorum? cünki antepli yöneticiler bizi desteklemek amaclı caldıklarını söylediler.

samway
21.03.2009, 20:27
kolbastıyı fener bahce yıllar once yenınce 3-0 dan 4-3 macta calsalardı onlar dans etmeye onamaya alısıklar cok agır konusmak ıstemıyorum satgım var yaşça buyuk ınsanlara ve bayanlara...

Erkan SUİÇMEZ
21.03.2009, 20:28
biz kolbastı oynayarak galibiyetlerimizin sevincini ortaya koyarken.onlar bizim üzüntümüzle dalga geçtiler .yazık..

Koray
21.03.2009, 20:29
Oynayacaksın yeneceksin demekte neyin nesidir ?
Bu takım hiç mi yenilmeyecek ?
Her yenilgiden sonra kolbastı çalınsa sesinizi çıkartmayacaksınız diye bi düşünceye kapıldım yapılan bazı yorumlardan...

Antep'in yaptığı tam terbiyesizlik durduk yere düşman kazandılar...

Muhammed KOÇ
21.03.2009, 20:33
resmen bize özeniyorlar..

bladeemre
21.03.2009, 20:34
mactan önce cocuk türbünüyle bordo mavi kırmızı siyah diye tezzerruat yaptı bizim taraftar onlar macta i.... trabzon olmassın şampiyon diye bağırıyor en büyüğü 13 yasında olan bi türbünden bahsediyorum. kolbastıdanda acı bence bu

Jackdaniels
21.03.2009, 20:35
Adamlar çatır çatır oynadı bizde izledik o çalınan kolbastıda antebin ayıbı değil sahadaki ruhsuzların ayıbıdır....

Pirselimoğlu
21.03.2009, 20:51
bizimle antep arasında fark var, şirin nar varken kolbastı çalmak bunun kanıtıdır.

ama çaldıran ruhsuzlardada suç yokmu ?

Egemen Yılmaz
21.03.2009, 20:54
Şu an düşünmemiz gereken en son konu budur herhalde.

Elbette yanlış ama, bırakınız çalsınlar, bırakınız oynasınlar.

Uluhan
21.03.2009, 20:54
Ayıp olan bişey yok bence, olaya biraz nüktedan yaklaşmışlar.

Mustafa K. Demirbaş
21.03.2009, 20:55
sen adamların başkanını anıt açılışına bile getir (özel olarak gelmedi antep maçı vardı) onu ağırla insani muamele göster onların yaptıkalrına bak bu centilmenlik işi artık fazla olmaya başladı galiba

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/369-7W4I6R7U.jpg

Ali Tunahan Güllü
21.03.2009, 20:55
bencede ayıp ama sende çaldırma kardeşim yenilmeyeceksin yenilirsen sonuçlarına katlanırsın...

fındıkoğlu
21.03.2009, 21:00
Sende yenersin zamanı gelince antebin hamamları ile uğurlarsın olur biter...
olur böyle şeyler.....
önemli olan o şansı onlara tanımamaktır.....

husky61
21.03.2009, 21:02
çok iyi yapmışlar valla görsünler biiz ne duruma düşürdüklerini

Emre7
21.03.2009, 21:05
resmen bize özeniyorlar..

ne özenmesi bizimle alay ediyolar...

kamer
21.03.2009, 21:08
beledıye macında acalarız dalgamıza bakarız sampıyonuz ınanın

arakli61
21.03.2009, 21:16
Kiskaniliyoruz 61.dkka kolbasti falan. Guluyorum bu insanlara tek kelimeyle alayi birden reziller. ancak kiskanclik bir hastalikdir acil sifalar diliyorum onlara

Ufuk Bayraktar61
21.03.2009, 21:25
ne özenmesi bizimle alay ediyolar...
sence alay edilecek kişiler kimler.. sen Trabzonsporlusun sadece Trabzonsporu tutuyorsun.. onlar sadece antepimi tutuyolar asıl alay edilecek kişiler onlar.. bu kolbasti bir kere çalınır geçer gider..haftaya unutursun. senden daha mı büyükler senden daha mı üsttteler seni örnek almaya çalışıyolar çünkü büyükler örnek alınacak kişilerdir. sen bununla övün.. onlar günlük yaşıyolar sen bir ömürlük

Mira_61
21.03.2009, 21:27
Tek kelime: Seneye görüşürüz Antebim.

Erdal DİLEK
21.03.2009, 21:34
yazın listeye, gaziantep, bu hilebazlar her sene aynı, ilk devre işi garantiye alırlar ikinci yarı parayı verene yatarlar parayı verdin mi maca asılırlar, bjk deki antepe bak bide bu mactaki bunlar hep böyle.

tunganyan
21.03.2009, 21:34
seeneye görüşecezz işte iyi oldu karşılığını veririzz....bi baklavalarını yeriz

İHSAN
21.03.2009, 21:35
Onların, maç sonunda bizi kızdırmak ve bize, onlar için zaman ayırıp burada onları tartışabilmemiz için maç sonunda kolbastı çalmaları amacına ulaşmıştır.

Ne istiyorlardı? Kolbastı çalarak, fb nin sivasa yaptığı gibi galibiyeti rakip takımla alay ederek kutlamak. Bu sayede ne olacak peki? Gazetelerde fb yle aynı davranışta bulunduğu için biraz daha fazla yer bulacak ve de biz oturup tartışacak başka şey yokmuş gibi onları konuşacağız. İstedikleri oldu mu? -Evet, oldu.

Antepin kolbastı çalmasını çok mu önemsiyorum? - Hayır, umrumda değil. antep benimle aynı statüde mi ki onu ciddiye alayım. Varsın çalsınşar kolbastı. Hiç olmazsa adam gibi müzik dinlemiş olurlar.

UMRUMDA DEĞİL ANTEPİN BU DAVRANIŞI...

EMRAH ERTEMOĞLU
21.03.2009, 21:38
Çokta tın kendi ayıpları..biz TRABZONSPOR'uz bize yakışmaz dalavera...

krdnz
21.03.2009, 21:39
Antep kolbastı çalmış.

Bana ne yaa...

3 Puan gitti hemde altın değerinde 3 puan.Önümüzdeki iki takım yenişemediler ve şimdi daha çok acıyorum o 3 puana.

Engin Koltuk
21.03.2009, 21:41
Çok takılmayalım böyle şeylere. Futbolun güzellikleri bunlar.

aggressors
21.03.2009, 21:41
ne güzel yapmış adamlar helal olsun,bizim topçuların belki zoruna gider diyecem ama nerdeeee....

efulimyoq61
21.03.2009, 21:43
sende yen sen oyna helal olsun antep

SARI61
21.03.2009, 21:43
antep oldum olası sevmem gostercez bız sıze kolbastyı sezon sonu bızı cekemeyn serfsızler ınsallah dogrulamazsnız

Mellih
21.03.2009, 21:44
Hayır hatayı kendimizde aramalıyız.
Eğer biz maçı kazansaydık böyle olmazdı.
Kaybettiğimiz için alay konusu olduk. Adamlara koz verdik

TheCrow
21.03.2009, 21:44
Demek ki adamlar bize öyle bir bilenmiş öyle bir hırslanmışlar ki,yenersek ne yapalım diye düşünüp kaseti de hazırlamışlar.Başka işleri yokmuş demekki,lüzumsuz herifler.

cihatöztürk
21.03.2009, 21:45
yahu daha kötüsü oldu
uşaklığa alışmış ezikler; ... Trabzon olamazsın şampiyon diye ısrarla bağırıp durdu

ulan ezikler oluruz, olamayız, size giren çıkan ne
istanbul'dan şampiyon çıkması size ne gurur yaşatabilir
bu kadar eziklik nedir ya
Allah'a cc şükürler olsun ki Trabzonspor'luyum
kaç kez olduk daha çok kez olacağız şampiyon
ama ezik sürüsü siz nah olacaksınızzzzzz
ebediyen nahhhhhhh

ne güzel yazmışsın be abi :alkış::alkış::alkış::alkış:

mashal61
21.03.2009, 21:45
Şu başlıktan anladığım Trabzonlu hemşerilerim kadar her şeye muhalefet her şeye farklı açıdan bakan başka bir şehir yok. Bu takım hiç yenilmeyecek mi yani? Barcelona, Manchester United hiç yenilmiyor mu? Peki biz yenildik böyle bir fırsat yakaladılar (bazılarına göre) bu şekilde alay etmeleri normal midir? O zaman bize küfür etmelerinde de haksız diyemeyiz. Onlara bu fırsat verilmeseydi, değil mi? Bu ne saçma sapan bir düşüncedir. Anlamak için kendimi zorladım, takımı eleştirmek açısından baktım ama hakikaten anlayan varsa bana da açıklarsa çok memnun olurum. Mantığım almıyor buna ayıp değil diyenlerin görüşlerini.

Ömer Yüce
21.03.2009, 21:46
Antep'e yapılacak en güzel cevap ne biliyo musun? Aradaki klsaman ve büyüklük farkı ortada. Trabzonsporun başarılarının %1ini alamamış bir takım. Kaale almamak onlara en büyük cevaptır. Herkes haddini bilmeli...

SARI61
21.03.2009, 21:47
ne güzel yazmışsın be abi :alkış::alkış::alkış::alkış:
bravo renkdaş ozetlemıssn bu serfsızlere herseyı antep seneye gorucem kuyruk acısını

Cafer Bulur
21.03.2009, 21:48
G.antep seyircisini de kara listeye aldim.
Yillardir bize karsi cirkeflik yarisi icindeler.
Ben onlara daha agir konusurdum ama onlar icin degmez günaha girmeye.

Eyüphan
21.03.2009, 21:48
Kim ne ekerse onu biçer arkadaşlar.
Ayrıca küfür edip, yuhalamak yerine böyle iğneleyici bir yöntem kullanmaları daha hoş olmuş. buyrun sıra bizde oturup düşünelim. Biz neler yapabiliriz?

İHSAN
21.03.2009, 21:52
Konuyu kapatıp bunlara daha fazla pirim vermeyelim derim, ben.

oktay61
21.03.2009, 21:54
Sivas maçında Ahu Tuğba gibi yatarlar Bursa gibi

Ömer Yüce
21.03.2009, 21:55
Konuyu kapatıp bunlara daha fazla pirim vermeyelim derim, ben.
+1967 katılıyorum

zafer6161
21.03.2009, 22:06
konya stadında,konya yendiği zaman statdan konyalıdan başkasına müziği çalıyor,o ayıp olmuyorda bumu olacak,ayp falan değil futbolun güzelliği,ama taraftarı adam değil

Mertcan
21.03.2009, 22:12
Adamlar Yendiler Çalacaklar Tabi İzin Vermeseydin O Müziğe Müziksiz Oradaki Binlerce Trabzonsporlu +11 Futbolcu Oynasalardı...

Böyle Mal Forvetler Olduktan Sonra Bize Heryer Kolbastı

TheRapZoNe
21.03.2009, 22:22
Antep'te bizi kızdırmak için maç sonunda çalınan kolbastı çok ayıptı bizde yendikten sonra sahamızda antep müziği çalsak ayıp olmaz mı yada gs'yi yendikten sonra çıldırın çalsak

Büyük takımlar büyük başarılarla,küçük takımlar ise büyük takımları yenmekle gururlanır. Trabzonspor camia olarak antepspor'un yapmış olduğu ucuz ve bayağı davranışları asla sergilemez.

glidali_61
21.03.2009, 22:40
seneye bizde antep müziği calarız(tabi yenersek)

Emirhan Makul
21.03.2009, 22:42
Gün gelir devran döner sen şampiyonluğa değil kümede kalmaya oynarsın senide avni akerde yenerler üstüne maç sonu kebap ve lahmacun dağıtırlar eden bulur Antepjimnastik veya Antepsaray veya Antepbahçe yahut İstanbulantepspor o günlerde gelir sözde Anadolu klübü.

Serhat
21.03.2009, 22:53
TrabzonSpor'la uğraşanın sonu iflah olmaz!
Etme bulma dünyası ... ;)
Bunlara verilecek en büyük cevap ...
Sene sonunda Dünyanın Dört biryanında Oynanacak olan Kolbastı ve Horon'lar olur inşallah !
İnanmaya devam ;) Şampiyon Trabzon !

trab61
21.03.2009, 22:55
serefsiz bu anadolu takimlarinin hepsi. ama olsun bu daha guzel oluyor, sampiyon olursak degeri kat kat artiyor. biz anlimizin teriyle 11 kisiye karsi degil 111 kisiye karsi oynuyoruz. ama bunlara ragmen sampiyonlugu gozlerine soka soka alacaz.

oguzhann
21.03.2009, 22:58
son 25 senede Trabzon hariç her yerde şampiyonluk kutlandı.bu gerçeği değiştiremeyiz anadolu falan hikaye hepsi istanbul uşağu

iso_4939
21.03.2009, 23:00
caldıran ruhsuzlar utansın...gercı antep ist yalaması takımdır normaldır...

bordox
21.03.2009, 23:02
Kolbastı olayı dikkatimi çekmedi ama maç içinde ettikleri küfürler için sebep neydi.Öndeler,takımı desteklemek yerine şampiyon olamazsın falan,biz olamadık buyrun siz olun da 3-0 dan 4-3 yenilip şampiyon olunmuyor ki.Şampiyonluğu kaybettiğiniz maçın sonunda şehrinizi fener alayına döndürmekle olmuyor ki.
Oturun öünüzdekine bakın.
Neyse Kolbastı falan değilde bizi t.direktörleri olmadan yenmeleri daha fazla zoruma gitti,yalan yok.

iso_4939
21.03.2009, 23:04
sampıyonluga oynamasına ragmen kac sene once kadıkoyde devreyı 3_0 bıtıren ve ıkıncı yarıda macı satıp 4 gol yıyen bu serefsız takım degılmıdır ....serefsız kopokler bıze gelen aslan kesılıyor gercı ......ama onlara yenılenlere lanet olsun ......

POYRAZ
21.03.2009, 23:17
Şu başlıktan anladığım Trabzonlu hemşerilerim kadar her şeye muhalefet her şeye farklı açıdan bakan başka bir şehir yok. Bu takım hiç yenilmeyecek mi yani? Barcelona, Manchester United hiç yenilmiyor mu? Peki biz yenildik böyle bir fırsat yakaladılar (bazılarına göre) bu şekilde alay etmeleri normal midir? O zaman bize küfür etmelerinde de haksız diyemeyiz. Onlara bu fırsat verilmeseydi, değil mi? Bu ne saçma sapan bir düşüncedir. Anlamak için kendimi zorladım, takımı eleştirmek açısından baktım ama hakikaten anlayan varsa bana da açıklarsa çok memnun olurum. Mantığım almıyor buna ayıp değil diyenlerin görüşlerini.
Trabzonsporlu olmak ile Trabzonlu olmayi karistirmayalim. Burada Trabzonsporlu olan ama Trabzonlu olmayan bir dünya insan var.

only ts
21.03.2009, 23:17
bence biz bunu hak ettik elbette yaptıkları hoş bişi değil .. hele hele mac boyunca ıbne hakem dıye bagırmaları bıze kufurler etmelerı onların ne kadar saygısız oldugunu zaten belli ediyor... bırakın kendi hallerine itleri

aurora
21.03.2009, 23:35
1) Kolbastıyı bizim maçlarda çalmalarının amacı bellidir. Başka maçta çalmıyolar bizim maçta çalıyorlar. Bizi gıcık etmek istedikleridir. Adi bir davranıştır. Kendilerini küçültürler. Kendi değerlerini öne süremeyecek büyüklükte olamayanlar böyle geçici zaferlerde rakiplerinin değerleriyle yaparlar kutlamalarını.
2) Antebi biz geçmişinden de iyi biliriz. Geçmişteki bir sezonda Farklı önde oldukları İstanbuldaki Fener maçını alsalardı( sondan üçüncü hafta olabilir) şampiyonluğa gidiyorlardı. Çapları yetmediğinden devre arasında ne olduysa oldu ikinci yarıda Fenerli oyuncuların önünde (Rapaiç) kendiliğinden düşüyorlardı yenildiler vede şampiyon ettiler.
3) Anteple Polemiğe girmek bize bir şey kazandırmaz.Çünkü bizim çapımızda değiller. Üçkızkardeşin figüranı rolünü çok güzel oynarlar yıllardır. Yani şairin dediği gibi "tükürsem yüzüne acırım tükrüğüme" kadar adice bir davranış sergilemişlerdir.
4) Bu kadar ağır lafları hakkediyorlar çünkü hiçbir zaman üçkızkardeşten birini yendikleri zaman olamassın şampiyon diye bağırdıklarını hatırlamıyorum.
5)Olamassın şampiyon tezahuratı onların bu sistemdeki rollerini de ortaya koymaktadır.
6)İyi ki varsın Trabzonspor'um Gücün karanlıkları aydınlığa çıkardı yine çıkaracak........................

magnacarta23
21.03.2009, 23:36
arkadaş bu başlığı açmak bile gereksiz..kolbastı çalınıp çalınmaması işin magazin kısmı...zaten Trabzon un farkı nerde?dünyada bir şehrin tümümünün desteklediği iki takımdan biri olmakta..
antep te seyircinin :mad:...trabzon olamazsın şampiyon falan diye bağırması bu farktan dolayıdır..

bırakında kolbastıyı da şu ilginç duruma bakın..gs ve fb bu haftaya kadar şampiyonluk ihtimali konuşulmayan takımlardı.ama bu hafta tabloya bakınca 2 hafta sonra bu takımların ;özellikle trabzonspor un lider olması mümkün..
bunu nasıl gerçekleştirebiliriz onu düşünün...

lazkopatfaroz
21.03.2009, 23:44
bu millet bizde ne gorse yapıyor, 61.dakıka showu, kolbastı vs. vs. kendılerı ne ürettıler ?

MaHMuT_61
21.03.2009, 23:44
İte kopuğa maskara olduk YETER ! Defol UMUT!

RepLay
22.03.2009, 00:04
Valla benim o değilde ... trabzon olamazsın şampiyon, burası leş gibi hamsi kokuyor diye bağırmaları zoruma gitti. Artık hiç bir anadolu klübüne sempatim yok hepsine lanet okuyacak hale geldim. Adamların bırakın şampiyonluklarını 1 tane 2. likleri yok bizi çekemiyolar yaa

pReN@_61
22.03.2009, 00:20
Şunları kebap yapamadık ahh ah

şahinler61
22.03.2009, 00:20
bu trabzonsporun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.antep kimdir ya sadece gülüyorum ...:)

Onur Civelek61
22.03.2009, 00:25
Hiç dostumuz yok.fb,gs,bjk nın var ama bizim yok bu gerçek.bizim şampiyon olmamızı bizden başka kimse istemiyor.istiyorum diyeni de Allah çarpar.

ölümüne61
22.03.2009, 00:36
gün gelir devran döner bugün bizim şampiyonluğumuza darbe vurduğunu sanıp dalga geçenler yarın küme düşmemek için bize yalvardıklarında o zaman bizde avni akerde antep kebabı yapıyor olucaz

Oğuzhan Fidan
22.03.2009, 00:47
yenilirsen bunların oluca kesin;)

reisoğlu61
22.03.2009, 00:50
sen millete findik dagitacagina dogru dürüst top oynasan bu mac sonu rezaletide olmaz.

Hutame
22.03.2009, 00:53
yapılan kolbastı ayıbından çok tirübünlerin söylediği şeylere takıldı kafam... i.... trabzon ulamazsın şampiyon..... olannn şeref yoksunu zihniyetsiz istanbul yalağı antep.. senin hayallerine şampiyonluk uğradı mı hiç.. olmasın trabzon.. kim olacak sanıyorsun.. azize babalı fener mi.. lobici galatasaray mı.. daha kaç ay önce yaptığı ayıba sırıtan beşiktaş mı.. ama haklısın be antep.. kendinde kudret bulamayanlar başkalarının yanında k.peklik etmez de ne yapar.. dişerin çekilmiş senin.. aslandan diş.. kartaldan kanat.. kanaryadan da estetik almışsın.. ama ortada çin malı spot bir anadolu takımı var da habersiz tirübünlerden anadolu efsanesine laf atarsın.. ama emin ol antep sen de bir gün bursaspor gibi kümeye düşünce Trabzonsporun büyüklüğünü anlarsın !!!

TheRapZoNe
22.03.2009, 00:58
Bayağı ve sıradan takımları,taraftarlarını kaale almak yersizdir. İcaplarına onları konuşturmayarak bakılır yani galibiyetle.İşin kuralı bu. Maalesef bizimkiler antepspor futbol oynarken sahada yürümekle yetindi. O zamanda ağız kokularını çekeceksiniz.Bizi kimse sevmiyor diye söylenmektense,seni çekemeyenlere gereken cevabı vereceksin. Yoksa bugünkü gibi rezil olursun

Vkgz
22.03.2009, 01:41
açıkçası güldüm kolbastı çaldıklarında. bizi kızdırıyor haliyle ama iyi espri

MuratJ
22.03.2009, 01:43
çaldırmayacaksın sende kardeşim elin ezik anteplilerine

Emre EFENDİOGLU
22.03.2009, 02:20
Antep'in taraftarı mı varmış :) Hepsi İstanbul yalağı taraftar, kendi takımlarını mı tutuyorlar sanıyorsunuz. O şarkıyı çaldıranda Beşiktaşlı veya Galatasaraylıdır.

MuratJ
22.03.2009, 02:22
Antep'in taraftarı mı varmış :) Hepsi İstanbul yalağı taraftar, kendi takımlarını mı tutuyorlar sanıyorsunuz. O şarkıyı çaldıranda Beşiktaşlı veya Galatasaraylıdır.
tabi öyle ezikler yarın gs fb veya bjk mmacı olsun hepsi misafir takım tribününde.

Mollasalihoğlu
22.03.2009, 02:46
Şampiyon Anadolu'dan diye bağırmışmışlar maçtan önce lig tv'ye göre..
Kadıköy anadolu yakasında diye olmalı..

MuratJ
22.03.2009, 02:48
Şampiyon Anadolu'dan diye bağırmışmışlar maçtan önce lig tv'ye göre..
Kadıköy anadolu yakasında diye olmalı..
ligtv gitsin....................sın

Fatih BALTA
22.03.2009, 05:00
Takılmamak lazım böyle şeylere varsın çalsınlar.Bizde deplasmanda oyuncularımız sahada kolbastı oynuyorlar.
Empati yapalım başka bir takım bizim sahamızda aynı hareketleri yapsa ne olur. Şu anda tartışacak konuşacak çok meselemiz var.Başka konularda çözüm arayalım.

Kazım Uzunboy
22.03.2009, 05:03
Maçtan sonra olanları yaşasaydınız, emin olun ayıbın ta kendisini görebilirdiniz.

Çok ciddi söylüyorum, kalpten gidiyırdum. :S

TaraftaR
22.03.2009, 08:31
Biz de TRabzonda onlari yendigimiz vakit Erkan Ocakli dan "Bize Trabzonlu derler, Biz sevmeyiz marazi" parcasini calar ugurlariz insallah.

Kolbasti calmalarina cok takilmiyorum. Öyle gördüler cünkü agababalarindan.

kudu_61
22.03.2009, 08:40
trabzonspor şampiyon olamayacaksa hiçbir anadolu takımı şampiyon olmasın istemiyorum bu kadar adilik olmaz çalan müziği bir yana bırakıyorum maç içerisinde yapılan tezahuratları hatırladıkça hala deli oluyorum olamazsın şampiyon adi herifler biz olmazsak siz olursunuz bekleyin istanbul yalakaları Trabzonda hoşgeldin yaptığımız anadolu takımlarının seyircilerinin sahalarında ağızlarından çıkanları kulakları duymuyor

Rahman Gümüş
22.03.2009, 08:46
Daha yoldan yeni geldik.Buraya da yazılacak çok şey var.Kendimize gelelim de yazacağız... Özellikle de o çocuk ve sağ tarafımızdaki zengin kesimin bulunduğu antep trübünleriyle ilgili. O takım elbiseli insanların bizim trübünümüze attıkları çakmakları, bozuk paraları yazacağız.. O çocukların bize nasıl küfür ettiklerini.... Biz de gaziantep buraya diye tempo tutup gaziantepsporu maç başı trübünümüze çağırıyoruz.Biz abiliğimizi yaptık ama.........

LazAnisT
22.03.2009, 10:03
Bursada kaybettiğimiz maçtan sonra topcular feribotunun önünde feribot beklerken. arabada 41.yıl marşını açtım.Sonra birden etraf kalabalıklaşmaya başladı.10-20-50-100 derken abartmıyayım ama tribündeki kadar adam oldu.O arada yanımızda kemencesiyle birlikte bir arkadaşımız vardı.Kemenceyi çalmaya başlayıp horona koyulduk.Hiç unutmuyorum yanımızda yaşlıca bir adam maçı kaç kaç yendiniz diye sordu.Bende 2-1 yenildik amca dedim.Adam bunlar manyak diyip gülerek oynayanları seyretmeye devam etti.Ama gözünün içinden helal olsun bunlara dediğini anlamak zor olmadı.

Sonuç:Futbol bir eğlencedir.Maçtan sonra kolbastı çalmışlarsa bence bunu değerlendirmek lazımdı.Emin olun o anda bunlar manyak diyip müziği keseklerdir:)

tsburak08
22.03.2009, 10:08
hocam ne alkışlaması ya yenilmişsin hala helal olsun tebrikler diyosun..

Erdal
22.03.2009, 10:14
Vallahi ben bozulmadım. Farkında değilmisiniz her yer plaka dakikası uygulamasına geçti. Seneye belki Antep fıstığı, Bursa şeftalisi falan atacak takımlar tribüne... Trabzonspor yeniden öncü oldu...Geriye bir tek şampiyonluk kaldı...Bu sene olmadı seneye....

Berk Akçay
22.03.2009, 10:28
G.Antep eğer maçtan sonra kolbastı çaldıysa, bize karşı oynadığı futbolu hiçbir takıma karşı oynamadıysa bu onların zaten ayıbı ancak bizlerde büyük takım olduğumuz göstermeliydik. Bu kadar vasat bir futboldan sonra ne bekliyorduk Antep maçı bizemi verecek. Anlaşılan Antep'in bize karşı bir yarası var önceden bunu görmek zor değil. ama bunun gelecek yılları var. Trabzonspor büyük takımlığını abiliğini o zaman gösterecek. Küme düşmemek için Trabzon'a gelecek olan takım G.Antep olacak biz değil...

Berk Akçay
22.03.2009, 10:30
Vallahi ben bozulmadım. Farkında değilmisiniz her yer plaka dakikası uygulamasına geçti. Seneye belki Antep fıstığı, Bursa şeftalisi falan atacak takımlar tribüne... Trabzonspor yeniden öncü oldu...Geriye bir tek şampiyonluk kaldı...Bu sene olmadı seneye....

Tebrikler gerçekten çok çok güzel bir tespit :alkış::alkış::alkış::alkış:

Öncü olmaya abileri olmaya devam edeceğiz ;)

Muhalif
22.03.2009, 10:49
Maç konusuna da yazdım, müzik başlayınca aşağıda tel örgülerin önünde oynamaya başladı bizim taraftarlardan bazıları. Ben de jest yaptılar sandım bize:) Ciddi olarak kızdırma amaçlı olduğunu düşünmedim ben. Mağlubiyetle morali bozulan taraftara bir şekilde teselli, neşelenme kaynağı olduğunu sandım. Yapanların amacı bu değildi belki ama bu amaçla da yapılsa yanlış anlaşılacakmış demek ki. Hoşgörü veya jeste alışkın değiliz toplum olarak. Oysa toplum olarak daha hoşgörülü yapıda olsak olan bitenin sahada kalması adına güzel bir hareket olarak görülebilirdi bu tip davranışlar. Antep'in 27. dakika kutlamasını 'taklitçi vesaireler' şeklinde sloganlarla karşılamak da çok tuhafıma gitti doğrusu. Bir çığır açmışsın ki ardı sıra giden ne kadar çok olursa senin büyüklüğün daha da ortaya çıkar fakat Antep 27. dakikada kutlama yapınca taklitçi v.b diye slogan atıyorsun. Bence yanlıştı. Tribünlerde küfür duymaktansa 1. dakikadan itibaren dakika kutlamaları görmeyi yeğlerim doğrusu.

firidin61
22.03.2009, 11:03
Adam Smith'in bir sözü vardır . Gerçi bu söz liberal yapı için söylenmiştir ancak bu açıdan bakmayıp sadece kelime anlamıyla yer alınca konuya çokta uzak değil ; '' birakiniz yapsinlar birakiniz geçsinler ''

Sene başından beri yapılanlar Anadolu nun her anlamda ağabeyi olan Trabzonspor a yakışır niteliktedir . Maç sonları kolbastı sevinçleri , yöreye özgü fındık dağıtmalar ve tabiki 61.dak . Bunların hepsi Trabzonsporla özdeşleşmiş .

Bu açıdan bakarsak Trabzonspor yenilmiş ( Olabilir Dünya nın sonu değil ) Takım deplasmanda ve maç sonu çalan müzik yine '' kolbastı '' Kolbastı yöreye özgü bir müzik ve berarindeki dans figürleri ... Bunu rakip bile yapsa Trabzon'a özgü bir uygulama olur . Buda farklılığı doğurur . Bende antep müziği yerine kolbastıyı tercih ederim . Birde yabancı oyuncuların yerine kendinizi koyun '' empati '' yapın . Deplasmandasınız , 1000 km uzakta maç bitiyor yine takımınızla özdeşleşmiş bir şarkı ...

Yahu hakikaten '' Bize Her Yer Trabzon ''

Saygılarımla

hüseyin1975
22.03.2009, 11:06
Kadiköyde bircok Mac sonrasi "Karadeniz Havasi" calanlara ne diyecegiz simdi?
O zaman Baslik acilmiyorda, simdi neden aciliyor?

Birbirini kizdirmakda bu isin bir Parcasi. Biz hic yapmadikmi acaba?

macka61
22.03.2009, 11:18
ayıp değil futbolda bunlar var oynayıp yenmeliydik antepi o kadar

Sümeyye Şahin
22.03.2009, 11:18
ne amaçla yaptılar bilmiyorum ama bi şekilde sinirden de olsa ağlanacak halimize güldüm...kolbastı müziği yanısıra burası leş gibi hamsi kokuyo tezahüratları .......işlerine gelince mis gibi yedikleri hamsyi de aşağılayıcı olarak kullandılar futbol bu ...

baho_61
22.03.2009, 11:33
calınmıcaksa yenılmıceksın bızı bu duruma getırenler utansın haftalardır puan kayıpları avantajları elımızın tersıyle ıtmemız antep ıyı ders vermıs bızım bundan ders cıkarmamız lazım madem calınmıcaktı yenılmıcektın ozman buna bu kadar takılmamak lazım bızım takım her zaman suprızlerı seviyoo bu macta tam bı suprızdı benım ıcın yazık oldu saygılar.........

Kazım Uzunboy
22.03.2009, 11:39
Rakip taraftara ayrılan hemen yanında, kale arkasında, çocuk tribünü vardı. Okullara dağıtılan biletler ile içeriye giren bir sürü 10-14 yaşları arasında çocuk ! Bize durmadan el kol hareketleriyle küfür ettiler. Ve daha kötüsüdür ki önlerinde onları yönlendiren bir büyüklerı vardı.

Antep çok ayıp etti çook

Fatih Kuloğlu
22.03.2009, 11:40
Ayıp olan şampiyonluğa giden yolda bukadar basit puan kaybeden bizim bence.Onların 27.Dakika etkinliği ve kolbastı müziği ise özentilik ve kıskançlık

lazzz61
22.03.2009, 11:51
Bu kÜrtlerdenn da baska ne bekliyordunuz ki

Fatih Kuloğlu
22.03.2009, 11:57
Sinirle yanlış bi yargı yapmışsın bence :)

MDanışmaz
22.03.2009, 13:03
Adamlar bizle dalga geçer gibi kolbastı müziği çalarken bizim taraftarımızda oynayarak heralde mağlubiyeti kutluyorlardı...

MuratJ
22.03.2009, 13:06
onlar kıro kıro

ts_tuncay_ts
22.03.2009, 13:25
onlar kıro kıro

Bende sevmem kürtleri ama bazı kürt trabzonsporlularda var oda unutulmamalı...

28TS61
22.03.2009, 13:55
Tebrikler gerçekten çok çok güzel bir tespit :alkış::alkış::alkış::alkış:

Öncü olmaya abileri olmaya devam edeceğiz ;)

bizim onlara öncülük yapmaya gerek mi var?
abileri olmaya devam edecekmisiz.
peki abilere küfür edilirmi hic?

bizim kimsenin abisi yada bilmem nesi olmamiza gerek yoktur

talibim
22.03.2009, 14:02
dünyanın tek şehit takımı trabzonspor'dur.horon da kol bastı da trabzon insanının kimyasıdır.trabzonspor dışındaki diğer tüm anodolu takımları istanbul'un üç mahalle takımını tutar.istanbul takımlarıyla maçlarında tribünleri dolar.neden dolar istanbulun yıldız oyuncularını görmek için!!! yoksa kendi takımlarını desteklemek için değil.madem ki bize jest yaptılar;ankara takımlarını yenince neden ankara havası çalmıyorlar??!!veya biz neden onları yenince antep havası çalmıyoruz.aşikar ve besbelliki bunlar trabzonsporU sev-mi-yor-lar!! ha sevmek zorunda değiller,zaten kimse onların sevgisini beklemiyor.onlar beşiktaş'tan kendi sahalarında üç yedikleri gibi itanbulada gs den de üç yer.ne yani galibiyet mi bekliyorsunuz antep'ten.biz şampiyonluk için diğer 17 takımla mücadele ediyoruz.istanbul takımlrı ise kendi aralarında.diğer masa başı oyunları başka!!!!
bu yapılan jest değil,çekememezlik,alaya almadır.

Emirhan Makul
22.03.2009, 14:29
http://i36.tinypic.com/xe04dl.jpg

yusufyilmaz
22.03.2009, 14:37
:)
evet anten takmalı..

gaziantepin bize karşı garezi ta fatih tekkenin orda kiralık oynadığı zamandan geliyor.ilk yarı fener bostanı 3-0 yenerlerken mac bitiminde tam skoru hatırlamıyorum ama yenilmişlerdi.mactan sonra fatih tekke takım arkadaşları için ''ben atiyorum .onlar yiyor ''
demişti orda onlar derken biraz kufurlu konuşmuştu. hakediyorlar belediye başkanları genelevi törenle acmişti hatirlarsanız.:)
ozamandan beri ben delikanlı demiyorum gaziantep için gazilik isminde kalmiş ismi degismeli. ve kantep olmalı
not:o zamanki belediye başkanları aynı zamanda klubünde başkanıydı bilmem anlatabildimmi...

aurora
22.03.2009, 14:39
Kolbastı olayının amacı sinir bozmaktır gıcık bir harekettir. Bir tek sebebi vardır. Kendi değerlerini ortaya koyamayacak kadar büyüklüğü ve gücü olmayanlar rakiplerinin değerleriyle hareket ederler. Antep in sistem içindeki rolü bellidir. Üçkızkardeşlere figüranlık yapmaktır. Ama unutmasınlar ki Trabzona laf edenler dalga geçenler sonu hazin olmuştur. Anteb in Üçkzıkardeşleri yendiği hiçbir maçta olamassın şampiyon diye bağırdığını hatorlamıyoruz. Bize karşı extra bir kinleri var. Varsın olsun. Oyun bitince şahla piyonu aynı kutuya koyarlar. Onlar bir piyon Üçkızkardeşlerde Sahte şahlar.

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 14:40
şu anadolu takımlarıyla alakalı bir pankart lazım 3 ist takımı bittii bide bunlar çıktı başımıza

Hotaman
22.03.2009, 14:42
Gönderme yapmışlar. Açıksası bende fazla alınmadım. Beni rahatsız eden bu takımın taraftarının bize etmiş olduğu küfürlerdir. Alacağımız ders, gelecek senelerde Antep maçlarında konumumuz ne olursa olsun daha çok asılacağımızdır. Gün gelir devran döner, adamları kümeye atar kolbastımızı oynarız...

steelturkTS
22.03.2009, 14:56
bence maç sonu kolbastı çalınması ve antep yönetiminin buna ses çıkarmaması çok büyük ahlaksızlıktır.ama olsun bizim gölgemizde olduklarını kanıtladılar.bizim taraftarımız bunun trabzon kısmında onlara en güzel cevabı verecektir.sabırsızlıkla o günü bekliyo olacağım.

robinhood61
22.03.2009, 15:19
ya ben trabzonsporlu bir futbolcu olsam ve bu antepfıstıklarının yaptığı şeyleri görsem daha çok hırslanır ve maçı almak için kendimi yıpratırım.
yazan ve yöneten biziz ama futbolcularda maşallah ruh kalmamamış. trabzonlu futbolculara okutun bu başlığı da ne rezil duruma düştük öğrensinler belki şaha kalkarlar.

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 15:21
hayır yani cogu takım başladı plakasını kutlamaya yada yaptığımızı yapmaya bizler o durumda utanır yapmayız ya... mesela bu plaka kutlama olayını sivas başlatmış olsaydı yada herhangi biri trabzonspor olarak bizde yaparmıydık ???kesinlikle hayır....yada onların bi oyun şekli olupta kutlama olarak yapsaydı biz yaparmıydık?? onada hayır tenezüll bile etmeyiz....... biz başlatırız ve yaşatırız taklit etmeyiz asla ..işte tüm takımlardan bir diğer farkımız daha!

Napoli
22.03.2009, 15:33
yılar once bizde yendiğimizde çelik parçası güle güle yavrum güle güle parçasını çalıyorduk..Bunlar olur... Ama i...ne Trabzon olamasın Şampiyon kelimesini gün gelir biryerlerine sokarız,
amaçsız orta sıra zavalıları

aurora
22.03.2009, 17:16
Şimdiden yazıyorum. Sivas şayet sivastaki maçta bizi yenerse onlarda çalabilir. Nedir bu kin bu hınç anlamıyorum.

61viya
22.03.2009, 18:06
Bu başlığı görmemişim...Teşekkür başlığına yazdım...Belki uzun bir vakitte karalarım bir şeyler buraya da.

dll.AxpY*
22.03.2009, 19:06
arkadasım yenıceksın caldırmıcaksın bu kadar basıt....

Varlıbaş61
22.03.2009, 19:08
takmayın bu kadar ark. lar
seneye entep'in hamamlarını da biz çalarız..
çekemiyorlar bizi....

Ahmet Pulusoğlu
22.03.2009, 19:34
Ne kadar yüzsüz bir taraftar kitlesi bu yaw gel 27. dk da bizim şov yap ondan sonra da maç sonu kolbastı çal. Sizde haklısınız azizin paraları tatlı geliyor size. Inşallah seninle Anteple Konya küme düşerde bakalım azize kurtaracakmı onları..

ApoCaN28
22.03.2009, 19:44
Bjk neden yenmediler....

Hüseyin İlkin
22.03.2009, 20:04
Apocan;

Penaltıları verilse, hücum elemanları bizimkilere özenmese yenmemeleri için hiçbir neden yoktu. Antep o maçın ilk yarısında çok iyi oynamıştı. Yedikleri golü çıkaramadılar. Olay bu. Tabata'da yoktu..

ÜNAL
22.03.2009, 21:07
Biz onlar gibi olamayız.Farkımız da buradadır zaten.:ok

:tsamblem:

OnOuR
22.03.2009, 23:00
Yaa yok yenilmicektin çaldırmicaktın diye birşey yok. Yaptıkları terbiyesizliktir. Daha bunun lami cimi yok yani...

hodlu
22.03.2009, 23:05
Bu kadar küçük düşünmeyelim beyler.Adamlar sevinmekte haklı,o müziği bizi kızdırmak için çaldıkları belli.Futbol birazda böyle,bizlerde mahallede arkadaşlarımızı kızdırıp mutlu olmuyormuyuz.Ama kızdırırken biliyoruz ki yenilgi anında bize geri dönecek.Ortada ayıp falan yok.Bende çok kızdım ama olayı büyütmek bizim büyüklüğümüze yakışmaz...

EyüpKILIÇ61
22.03.2009, 23:08
Staddaydım :) Kazım Uzunboy kardeşime maç başında kolbasti çalsa da oynasak demiştim.Maç sonunda 3-2 mağlup olarak tribünlerde dururken kolbastinin çalması baş döndürücü birşeydi.Tribündeki taraftarımızı çok sinirletmişti ki kendi aramızda kavgaya bile neden oldu bu müzik... :(

hodlu
22.03.2009, 23:30
Yeniligiyi hazmetmeyi bilelim arkadaşlar.Sonuçta eski yıllar gibi saha dışı faktörler yüzünden yenilmedik.Onun için adamlar bırakın çalsınlar,biz nerde ne yanlış yaptık onu konuşup kalan 9 maçı kurtaralım ve kolbastıyı her yerde oynayalım...

Reha
22.03.2009, 23:35
Az bile yaptılar bize,Bence Ersun da katılmalıydı kolbastıya...

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 23:39
kim takar onların yaptığı kolbastıyı :D spor programlrında bile trabzonsporun kol bastısını özledik o görüntüleri özledik diyolar ...taklitler aslını yaşatır istediği kadar inadına yapsınlar ALLAH büyüktür ya yıl sonu olası şampiyonluğumuzla hepsinin gözüne soka soka oynarız KOLbastımızı...

Uğurtan
22.03.2009, 23:42
Arkadaşlar,

Yurtta tanıştığım ve gurbette en yakınım olan arkadaşlarım 2 Anteplidir.. Onlarla bu mevzuyu konuşuyorum, konuşuyoruz gerçi maçı da beraber izledik zaten.. Ayıp olduğunu kendileri de söylüyorlar zaten..

Sadece kolbastı değil yapılan tezahüratlar ve galiz küfürler için tüm Antepliler adına özrü dilediklerini de söylememi istediler..

Konu şu Antep'in bizimle bir derdi olmadığını, olamayacağını ancak Gençlik 27 denen grubun çok sakat bir taraftar topluluğu olduğunu Antep'te dahi çok sıkıntılar yaşattığını insanlara.. Ve hepsinin genelde Fenerli olduğundan bahsediyorlar..

Olayı birde bu perspektiften değerlendirelim..

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 23:49
ya zaten trabzonun dışında diğer anadolu takımlarının tarftarının kaçı gercekten kendi şehir takımını tutuyoki???sivasın maçında tarftar tıklım tıklım görünüşte ama eminimki hepsi gs yada fb yada bjk izlemeye gidiyo sivası tuttuklarından değil napsınlar hiç bir bagı olmayan istnbul takımlarını başka görme şansları yok........çoğu şehirde böyle.....

TAHSİN 61
22.03.2009, 23:52
Bir şeyler çok oynarsan suyu çıkar fazla gurcalamıcaksın Kolbastıda bi yere kadar eskiden kolbastı yapmıyolardı biraz ara versinler.. bence..

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 23:58
Bir şeyler çok oynarsan suyu çıkar fazla gurcalamıcaksın Kolbastıda bi yere kadar eskiden kolbastı yapmıyolardı biraz ara versinler.. bence..
sence yeterince ara verilmedimi zaten istemedende olsa :)

POYRAZ
23.03.2009, 00:01
Gaziantepspor'un yaptigi etik degil. Herkes istedigi sarkiyi türküyü calabilir ama calinan sarkida gizli bir kinaye var.
Futbol ahlagina yakismayacak davranislardan uzak durmali. Rakibine saygi duymali.
Bana kalirsa bu konu üzerinde biz de fazla durmayalim.

only ts
23.03.2009, 01:10
gun gelir devran döner kolbastının kolunu alır onların g... s ... biliriz

x_man
23.03.2009, 01:16
futbolda olur böyle şeyler takmayalım arkadaşlar düşmanlık kimseye fayda getirmez hem maçın başındada çalmışlar adamlar yapmayın etmeyin

MaHMuT_61
23.03.2009, 01:18

Oynayacaklar kardeşim , oynamalılar üç beş çapulcu kinaye maiyetinde çaldı dye kendi zevkimizden mi olacağız bize hastır, onayacağız. Bu hafta Avni Aker'de bakın nasıl oynayacağız. Suyu felan çıkmaz :)

olgun
23.03.2009, 01:40
benim en baştan beri endişem, kol bastıyla ellerine koz verdiğimiz düşüncesi idi.
Hatta bunu da yazmıştım.
Yenileceğimiz günler de olur ve deplasmanlarda kol bastı oynarlar diye.
amma bundan sonra artık geri dönülmez.
kolbastıya devam.
ama kolbastıyı deplasmanlardaki maçlarda yapmamak lazım, çünkü nasıl onlar kol bastı havası çalıp canımızı sıktılarsa, adamları deplasmanda yeniyorsun ve sahalarında kol bastı oynuyorsun. işte bu olmaz.
souness vaktiyle fb yi saraçoğlunda yenip kipayı aldıklarında gs bayrağını santra noktasına diktiğinde nasıl tepki aldıyla bizim deplasmanlardaki kol bastılarımız da aynı tepkiyi alır.
ama madem bize yaptılar. normal kabul edeceğiz ve artık tepkiyi mepkiyi düşünmeyip, hangi deplasmanda yenersek kolbastıya devam. ama yenildik onlar misilleme yaptılar o zaman da hiç aldırmayacağız.
yani enteresan işler oluyor.
şimdi eğri oturup doğru konuşalım. düşünün sahamızda denizli bizi yendi ve mahalli oyunlarını oynuyorlar, yahut zeybek oynuyorlar
bizim taraftarımız ne yapar avni aker de.
onun için etki tepki meselesi. kolbastı oynanacak, ama onlar da bizi kızdırmak isteyince aldırmayacağız.
bu işler böyle.
champion olalım da onlar istedikleri kadar kolbastı oynasınlar.

olgun
23.03.2009, 01:48
Şimdiden yazıyorum. Sivas şayet sivastaki maçta bizi yenerse onlarda çalabilir. Nedir bu kin bu hınç anlamıyorum.

Trabzon bir gençlerbirliği, antalyaspor, eskişehirspor vs değil, elbette
bizi taşlayacaklar. bizi yendikleri zaman mutlu olacaklar.
Maç istatistiklerine baksanıza hepsine en aşağı 3 e katlamışız.
bu durum da sevinmesinler de ne yapsınlar bizi yendiklerinde.
onun için bunlar normal.
sen yolunda git. başarılı ol yeter.
onlar ne yaparsa yapsınlar.
Sanki biz onlara yapmıyormuyuz. elbette yapacağız. bu işler böyle.

olgun
23.03.2009, 01:57
kalan 9 maç tehlikeli maçlar arkadaşlar.
zira küme düşen takımlarla da oynayacağız.
içteki maçlar: istanbul, g.birliği, kayseri, bursa, malümunuz son maç fb.
Dıştakiler: hacettepe, sivas, kocaeli, eskişehir.

Aslında şampiyon olmak için fikstürün son 9 maçı gayet güzeldi, ama biraz mirasyedi gibi harcadık servetimizi.

Kubilay ŞAHİN
23.03.2009, 02:59
Bu Konu Hakkında Trt ye Güzel Bir Yazı Gönderdim Ama Okumadılar..

HAYRETTİN
23.03.2009, 04:31
Buna benzer takılmalar hep olur olucaktırda kafaya takmaya değmez

Mehmet
23.03.2009, 07:59
Biz oynadıkça onlar oynayamazlar, eğer biz oynayamazsak onlar oynar, güzel oyna sen oyna sanırım yeterli olacaktır.

Faik Yılmaz
23.03.2009, 08:53
Aklıma eski bir atasözü geldi...

Kurt kocayınca ile başlayan

halil ibo
23.03.2009, 08:56
Bizim şampiyon olmamızı kaldıramayan biz yarışın içindeyken fener bayrağı açan tribünlerden aşağılık bir hareket daha.Hiç yadırgamadım.Kendilerine yakışanı yaptılar yine...

Süleyman50
23.03.2009, 09:00
bir anadolu insanı olarak bütün anadolu takımlarından nefret eder oldum, istanbul yalakaları sizi....

Mehdi
23.03.2009, 09:01
Sounnes kadıköye bayrak dikip tarihe geçmişmiş.Biz de Kamil Ocak stadında kolbastıyı çaldırdık.Öyle ya da böyle.Antep'in hopteği tanıması olarak tarihe geçebilir.:)

Şaka bir tarafa terbiyesizliğin daniskası olmasına rağmen en iyi tepkiyi yine taraftar gösterdi.Siz çalarsınız da biz oynamaz mıyız?Belki de sinir olacaklarını sandılar ama kursaklarında bıraktık mı,bıraktık.

Ümit Tekşan
23.03.2009, 09:01
benim en baştan beri endişem, kol bastıyla ellerine koz verdiğimiz düşüncesi idi.
Hatta bunu da yazmıştım.
Yenileceğimiz günler de olur ve deplasmanlarda kol bastı oynarlar diye.
amma bundan sonra artık geri dönülmez.
kolbastıya devam.
ama kolbastıyı deplasmanlardaki maçlarda yapmamak lazım, çünkü nasıl onlar kol bastı havası çalıp canımızı sıktılarsa, adamları deplasmanda yeniyorsun ve sahalarında kol bastı oynuyorsun. işte bu olmaz.
souness vaktiyle fb yi saraçoğlunda yenip kipayı aldıklarında gs bayrağını santra noktasına diktiğinde nasıl tepki aldıyla bizim deplasmanlardaki kol bastılarımız da aynı tepkiyi alır.
ama madem bize yaptılar. normal kabul edeceğiz ve artık tepkiyi mepkiyi düşünmeyip, hangi deplasmanda yenersek kolbastıya devam. ama yenildik onlar misilleme yaptılar o zaman da hiç aldırmayacağız.
yani enteresan işler oluyor.
şimdi eğri oturup doğru konuşalım. düşünün sahamızda denizli bizi yendi ve mahalli oyunlarını oynuyorlar, yahut zeybek oynuyorlar
bizim taraftarımız ne yapar avni aker de.
onun için etki tepki meselesi. kolbastı oynanacak, ama onlar da bizi kızdırmak isteyince aldırmayacağız.
bu işler böyle.
champion olalım da onlar istedikleri kadar kolbastı oynasınlar.

Aynen katılıyorum. Onlar bizden öğrendiklerini yapsınlar bizimde zorumuza gitmesin. Bizde nasıl deplasmanda yendiğimiz zaman kolbastı oynuyorsak , Onlarda bizi yendikleri zaman kolbastı müziği çalsınlar. Burdan şunu da çıkartabiliriz. Diğer takımların anlaşılan bizim kolbastı oynayısımız çok zorlarına gitmiş bırakalım onlar oynasın becerebilirlerse .... Ben bu olayı hiç kafama takmıyorum. Zaten Antepi kafama takım başımı ağrıtamam eti belli butu belli bosverin gitsin. Bizi bu hallere düşürenler utansın.....

hatice_61
23.03.2009, 09:32
çok ayıp etmişler ya hiç yakıştıramadım

halil ibo
23.03.2009, 09:42
Bir de o 27.dakikadaki hareketleri yok mu ? Neremle güleceğimi şaşırdım :) Çakma şov :)

ilteriş
23.03.2009, 09:46
bizimle resmen dalga geçtiler.seneye bunları evire çevire yenip üstüne uygun bir müzikle uğurlamak farz oldu.

OLCAY ÇAKIR
23.03.2009, 09:55
Yıllar sonra birileri bizi herşeyimizle taklit etmeye başladı.

Şovumuzu.
Kolbastımızı.

Şimdi kolbastı ile bizimle dalga geçtiklerini düşünselerde,yakında tüm eğlencelerinde Antep-Trabzon kolbastisi oynamaya başlarlar.
Böyle başlar bu değişim.
Bi bakarsın içine işlemiş Antep'imin..

Not:Ayrıca Antep'i de ayrı bi severim.Tanıdığım tüm Antep'lileri sevmişimdir.

Fatih Öztürk
23.03.2009, 09:58
sene sonunda akıbeti belli olmayan şehrin asansör takımıdır g.antep.
takmamak lazım gün gelir bank asyaya son ve etkili tekmeyi biz atarız onlara.

EmrahYalçınalp
23.03.2009, 10:02
Bence ayıp ya da terbiyesizce değil, gayet şık, anlamlı ve zeka ürünü bir dokundurmaydı. Şahsen bana çok dokundu ama birşey de diyemedim. Adam kazanmış, ne istere çalar, kime ne? Yanılmıyorsam meşhur Lyon maçından sonra bir gazete "Al Sana Le Coq Sportif (Sportif Horoz)" diye bir manşet atmıştı. O geldi aklıma. 90 dakika o takımı seyrettikten sonra hala müziğe harcayacak siniri kalan arkadaşlara da tebrikler. Ben 2 gündür çok rahatım artık.

selcuk
23.03.2009, 10:03
ne ayibiymis bu

bu oyunun kurali bu
kazanirsin eglenirsin
kayibedersin egledirirsin

yinede kendilerini rezil ettiler 27. dakikada bize olan bisey yok

Dip.Ing.Mag.
23.03.2009, 10:05
Bence harika bir olay, adamlar islerini biliyorlar, ayibi mayibi yok bu isin , adam gibi oyna sende yen

bordomavi5561
23.03.2009, 10:34
Evet, bu bir alaydır, üzücüdür. Ama bu hareket, bu sene bir çok yönden geliştirdiğimiz "TRABZONSPOR" markasına hizmet etmektedir. Bunu da görelim.

Recep Alkan
23.03.2009, 11:52

bu nasıl bir düz mantıktır ya. tabiki oynayacağım. adamları yendiğimde onların kültürü ile dalga geçmedim ki. kendi kültürümü sezon başındna beri herkese gösteriyoum. ama bu adamlar benim senin kültürün ile o sahada dalga geçmeye çalıştı.

eğer sen bunda birşey göremiyorsan daha diyecek birşey yok zaten.

Çetin
23.03.2009, 11:56
Ya arkadaşlar neden sinir oluyoruz ki? her şey karşılıklı değil mi bu hayatta :) biz şimdi sinirlerimizi turşu yapalım seneye antep ile maç yaptığımız zaman

http://www.youtube.com/watch?v=hsR4B5Uw9Wo

bunu çalarız, güleriz eğleniriz olur biter

Dursun Kaplan
23.03.2009, 11:57
Fenerbahçe de Zivasspor'u yendikleri maçın ardından o meşhur " Sivas'ın yollarına,çıkayım dağlarına " türküsünü çalmıştı. :cool:

Gamze
23.03.2009, 15:27
Başta ben de sinirlendim, döndüm babama ''Baba napıyor bunlar böyle ayıp dğeil mi?' diye veryansın ettim, adamın ne suçu varsa artık :)
Ama şimdi o kadar da büyük bir ayıp gibi gelmiyor.
En azından taraftarlarının maç boyunca Trabzon'a küfredip, şampiyon olamayacağımız (!) kehanetini ortaya atmalarından fazla zoruma gitmedi.
Kolbastı Türkiye'nin artık, eğlensin paşalarım.

Cengiz Çubukcu
23.03.2009, 15:30
Forumda da daha önce yazmıştım, Antepliler taklitçilik konusunda yaratıcılıktan oldukça yoksunlar. önceden gollerden sonra brezilya havaları çalıp Fenere özeniyorlardı neyse ki şimdi Kolbastı çalıyorlar :)

Tolunay Abdioğlu
23.03.2009, 15:54
Kolbastı heryerde biliniyor reklamları bile var ama ....
Gaziantep'in Yaptığı Ayıp!
Gerçi bırakalım Yapsınlar Trabzonspor'u Hayatlarında 3 - 4 Kere Yeniyolar...
Keyfini Çıkarsınlar..

Mustafa Ayazoğlu
23.03.2009, 15:58
Yenilmeyeceeksin o zaman ! Kolbastında çalınmaz, rakip oyuncu formasınıda öpemez ! Yenilmeyeceeksin !

28TS61
23.03.2009, 15:59
Bu Konu Hakkında Trt ye Güzel Bir Yazı Gönderdim Ama Okumadılar..

ne yazmistin acaba, bizlerler paylasirmisin

Emirhan Makul
23.03.2009, 17:08
Kilit istemek gibi bir terbiyesizlik yapmam Yöneticilerimiz işini herzaman iyi bilir ama bu başlık bence çok mantıksız büyütecek birşey yok kimin ne olduğunu biliyoruz hafızamızda çok kuvvetli

Ziya doğanın elini tutmayan bülent uygunu
Provakatörlük yapan musa aydını
Song'un yerden kalkması için elini uzattığı mehmet yıldızın ona küfürle karşılık vermesini
Gaziantepli murat ceylanın tolga zengine kafa sallamasını
Ankaragüçlü barbarosun selçuk inana ve Trabzonspora ağza alınmayacak küfürlerini

Unutmayız biz unutturmayızda bu olayıda unutmayız ama bu başlığı gördük mü moralimiz bozuluyor kapatsak pekde birşey eksilmez diye düşünüyorum.

sahinsoy
23.03.2009, 17:12
Kilit istemek gibi bir terbiyesizlik yapmam Yöneticilerimiz işini herzaman iyi bilir ama bu başlık bence çok mantıksız büyütecek birşey yok kimin ne olduğunu biliyoruz hafızamızda çok kuvvetli

Ziya doğanın elini tutmayan bülent uygunu
Provakatörlük yapan musa aydını
Song'un yerden kalkması için elini uzattığı mehmet yıldızın ona küfürle karşılık vermesini
Gaziantepli murat ceylanın tolga zengine kafa sallamasını
Ankaragüçlü barbarosun selçuk inana ve Trabzonspora ağza alınmayacak küfürlerini

Unutmayız biz unutturmayızda bu olayıda unutmayız ama bu başlığı gördük mü moralimiz bozuluyor kapatsak pekde birşey eksilmez diye düşünüyorum.

haklısın çocuklar gibi ağlanmak bize yakışmaz cevabını zamanı geldiğinde veririz şimdi hep burda önümüzde durmasının anlamı yok bencede ..

piskopat_ofli
23.03.2009, 17:24
Sen gİttİn ankarada antalyada kolbastini oynadin sende onlara bİr haksizlik yaptin Şİmdİ neye kiziyoruzkİ gelsİnler kazansinlar maÇlari da dalga geÇtİrtmesİnler...

Ömer Kaya
25.03.2009, 00:06
arkadaşlar antep bize özenti oldugu için kolbastı çalıyor maçsonuda 27.dakkayıda kutluyor biz napıyorsk onu yapıyolrlar:)

b_m_61
25.03.2009, 04:05
Bunun adı terbiyesizlik başka bişey değil. Rakibini yensende saygıyı elden bırakmıycaksın ki sen dalga geçiyosun. Git kendi yörenin oyunuyla kutla kuluycaksan. Aferin diyelim ne diyelim başka. Bizde bidahaki maçta Gaziantepsporu yenince santrada kebap mı yesek napsak acep? Çok şükür biz seviyesiz sataşmalara tenezzür etmedik hiçbir zaman.

b_m_61
25.03.2009, 04:07
Birde bu yenilip de dalga geçtirtme fırsatı vermeyelim diyen arkadaşlar çok fazla. Elbette öyle ama her maçı kazanamıycağımıza göre mutlaka yenildiğimiz maçlar da olacak. Yenilmiş olmamız onlara küstah olma hakkı mı veriyor yani ?

yakup tekin
25.03.2009, 04:14
Yenilmeyeceeksin o zaman ! Kolbastında çalınmaz, rakip oyuncu formasınıda öpemez ! Yenilmeyeceeksin !

:alkış::alkış::alkış: Bravo dostum. Olay budur. Sen Antep e futbol açısından ezile ezile yenil. Trabzonspor camiasını rezil et. Sonra da kolbastı ayıbından bahset. İğneyi önce kendimize batırmamız lazım arkadaşlar. Mağlubiyet umurlarında olmayan ersun hoca ve bazı futbolcularımızı sorgulamalıyız. Sahada ortaya koydukları futbol muydu başka birşey mi belli değil. Ne organize bir atak, ne bir serbest vuruş organizasyonu, hiçbir şey yok ortada. Önce takımımızın ne kadar dağınık olduğundan söz edelim.

Rakibin yaptığı ayıp kendine. Bizi fazla etkilemez. İlerde kendilerine yuttururuz bu tükürdüklerini. Ancak bizi bu durma düşüren futbolcular ve teknik heyete neden tepki yok. Bunu konuşalım. Neden bu insanlar Konya ve Denizli ye mağlup oldukları halde gereken dersleri alıp toparlanmamışlar. Asıl konuşulması gereken bu. Yoksa kolbastı çalmışlar, şunu yapmışlar, bunu etmişler. Bırakın Allah aşkına ya.

ilteriş
25.03.2009, 10:02
Bunun adı terbiyesizlik başka bişey değil. Rakibini yensende saygıyı elden bırakmıycaksın ki sen dalga geçiyosun. Git kendi yörenin oyunuyla kutla kuluycaksan. Aferin diyelim ne diyelim başka. Bizde bidahaki maçta Gaziantepsporu yenince santrada kebap mı yesek napsak acep? Çok şükür biz seviyesiz sataşmalara tenezzür etmedik hiçbir zaman.

antepin hamamlarını çalarız baklava yeriz.

Dursun Kaplan
25.03.2009, 10:16
Bu konu hakkında diyeceğim son söz ;

" Kendi düşen ağlamaz. "

61SOYTÜRK61
25.03.2009, 11:21
iyide karıştırdıgınız bişey var kolbastı bizm maçlardan sonra oynadığımız bir smbol ....feneri yenip yengeç dansımı yaparız??yada bursa yenip timsah yurusuyumu yaparız??antalyayı ankarayı yener kendi klbastımızı oynarız ne oynıcaktık?!!!onların yaptıgı nspet baska bişy değil önce bunu bi ayrt edin yani!!!

Her_Zaman
25.03.2009, 11:39
Demekki onlarda kolbastı oynamak istiyor...Bizde Gelecek zamanlarda öğretiriz arkadaşlar...

Bera Algün
25.03.2009, 16:07
herkes seciyesinin icabını yapar

zarha6155
25.03.2009, 16:14
Rahatsız olacağımız o kadar çok şey var ki, inanın kolbastıyı çalmalarını hiç umursamıyorum.
Ama aslında mutlulukta duyuyorum ki, bütün Türkiye kolbastıyı öğrendi.
Trabzon denilince akla gelenlere; kolbastı da eklendi. Daha ne olsun:rolleyes:

kudu_61
25.03.2009, 17:39
bu ayıp ama antebin ayıbı senin ise avantajın seneye antep ile 2 maçımız var hadi biz unutmayacağız bakalım seneye sahaya çıkacaklar unutacak mı 2 maç 6 puan hadi hırs yapsınlar bakalım yapacaklar mı biz burada kendi kendimizi parçalamaktan başka birşey yapmıyoruz malesef geçen sene ki sivas maçını bi düşünün ondan sonra sivas ile oynadığımız hiç bir maçı kazanamadık BUMUDUR HIRS YAPMAK BU MUDUR GEÇMİŞİ UNUTMAMAK BIRAKIN ANTEP NE ÇALARSA ÇALSIN 3-5 GÜN SONRA UNUTULUR ZATEN BUNLAR UNUTULDUĞU İÇİN BU TAKIM BURALARDA

lazzz61
25.03.2009, 18:18
Yaa Şu sİvas antep bursa sÜper lİg de olmasa ne gÜzell olur

Mustafa Calik
06.04.2009, 21:01
Arkadaslar, ilk önce özür diliyorum basligi yine yukari cikardim diye ama Antep devre arasinda yine Kolbasti caldilar .. adamlar bizimlen dalga geciyorlar :mad:

Yönetim bu olaya el atamazmi ? cok sinir oliyorum yaw :mad:

Selçuk Demircioğlu
06.04.2009, 21:03
Arkadaslar, ilk önce özür diliyorum basligi yine yukari cikardim diye ama Antep devre arasinda yine Kolbasti caldilar .. adamlar bizimlen dalga geciyorlar :mad:

Yönetim bu olaya el atamazmi ? cok sinir oliyorum yaw :mad:
Sakin ol kardeşim bu da Trabzonumuzun büyüklüğünü gösteriyor...

Gökhan KAN
06.04.2009, 21:05
Çalsınlar ne alaka ya herşeyi kötüye çekmeyin..Şuan hit oluğu için çalınıyordur...

hatice_61
06.04.2009, 21:07
ya bunların işi gücü yokmu birisiyle uğraşmak isteyen bize takılıyo herkes futbolunu oynasın

Kereşenli
06.04.2009, 21:16
Bize takılan falan yok, bizim maç sonrası çaldıkları tamamen moralimizi daha fazla bozmak için yapıldı ama şu an devre arasında çalan kolbastı hit olduğu için çalınıyor.

Gökhan ÖZDEMİR
06.04.2009, 21:18
Ne güzel kültürümüzü yaşatıyorlar.

krdnz
06.04.2009, 21:20
Ne çalsınlar CERRAHPAŞA mı?:)

Tabi KOLBASTI çalacak taraftarı coşturmak için güzel bir seçim.

KÖKSAL AYDIN
06.04.2009, 21:20
Bunda ayıplanacak bir şey yok.Bununla övünmeliyiz.

Başka şeylerle değil türkülerimiz ve şarkılarımızla gündemdeyiz.

Ama ben liderlikle gündemde olmak isterdim yine de...