PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hackerlik bir marifet mi?

carphrtynasy
26.06.2004, 14:11
Arkdaslar bazilari neden sitelerle maillerle ugrasir?

Geçenlerde basima bir olay geldi.. Adamin biri benim msn adresimin sifresini çözmüs.! olayi aninda farkediyorum.. Bir ahbabimndan mail düstügünü gördüm açmak için tikladigimda pc-min ekranina yabanci pc-ye baglandiniz diye bir komut geldi ve aninda baglantim koptu..
msn den yani hotmail den logout oldum..

Akabinde tekrar login olmak için bilindik sifrem ile girmeye çalistigimda
yanlis sifre ikazi üstüste bir kaç sefer.. Anladim birisi sifreyi ele geçirdi.. Hemen sifremi unuttum seçeneklerine gittim.. Allahdan adam gizli soruyu degistirmemis.. Hemen sorulrdan girerek sifreyi sifirlayip yeniden sifre koyarak msn adresimi kontrolüme aldim ve sanki dünyalar benim oldum.. Fittirmis beynimden vurulmusa dönmüstüm..

Simdi Msn adresimi özgürce kullaniyorum.. Bu adresi tekrar haclemeye çalisan o adi serefsiz ; Kayitlarimin gizli sorusundaFenerbahçe'ye yapilmis adi bir küfürle karsilasacak ve cevabini bende bilmiyorum artik!!!

tigin
26.06.2004, 14:23
maillerinizde güvenlik sorusunu seçerken sahsinizla ilgisi olmayan sorular sorun ve cevapta alakasiz olsun.ve herhangi bir siteye üye olurken fake mail kullanin.

Berk Akçay
26.06.2004, 14:57
maillerinizde güvenlik sorusunu seçerken sahsinizla ilgisi olmayan sorular sorun ve cevapta alakasiz olsun.ve herhangi bir siteye üye olurken fake mail kullanin.

evet bencede evet alkasiz olursa daha iyi olur bulamiyacagi bir cevap olursa bu is tamamdir demek :)

Mehmet
26.06.2004, 14:58
Fake mail nedir anliyamadim ben :) yani baska bir mail mi?

serdarhoca
27.06.2004, 01:51
Arkadaslar sakin ha soru kismina bordo, cevapa da mavi yazmayinsmileys/smiley36.gif

murat
27.06.2004, 10:40
Arkadaslar sakin ha soru kismina bordo, cevapa da mavi yazmayinsmileys/smiley36.gif

herkese kendin gibi sazanmi zannettin smileys/smiley36.gif

Mehmet
27.06.2004, 11:24

herkese kendin gibi sazanmi zannettin smileys/smiley36.gif

Murat abi deme serdarhoca'nin bahsettigi gibi aynisi benimde bsima gelmisti..smileys/smiley5.gif

Internette üye olurken bilgilerini dogru yazmayacaksin..

<UL>
<LI>Özellikle dogum tarihinizi alakasi olmayan tarihler yazin!</LI>
<LI>
<DIV align=left>Gizli sorunuza mantikli cevab yazmayin !
Yani gizli sorunuz Babanizin adi ne?
Cevab: Babanizin adini dogru yazarsaniz :) Sizinle ugrasan birisi varsa bu cevabi arastirir kolayca bulur ve sifreni degistirir mailinize ve varsa sitenize el koyar..!
Soru bordo cevab mavi gibi mantikli soru cevabyazmayalim! </DIV></LI>[/list]
Birde Cafelerden internete girenler isleri bittiginde login olduklari sitelerden isleri bittiginde Logout olmayi unutmamalidirlar.. En saglami
Araçlardan Temporari internet filesi silmek!

Bu sikinti bir kaç kerede benim basima geldi.. Baska arkadasimizin basina gelmesin!

l-m
27.06.2004, 15:01
Hackerlik marifettir fakat hacklemek degil.Ayrica piyasada dolasip lamerim diye gezen gerzekler de sayica çok fazla.Hacklemek birisinin sifresini ele geçirmekten ziyade sifreye gereksinim duymadan gizli kapidan girmektir ki bu da teknik anlamda donanim gerektirir. Yani Türkiyedeki hacker sayisi bir elin parmagini geçmez ama hackerim diye gewzinen adam sayisi da genç nüfusun tamamidir diyebiliriz.Ben de bir aralar ugrasmistim ama yas 15 olunca insan anliyor yaptiginin ne derece anlamsiz oldugunu,10-15 yas arasi çocuklarin kendilerini kanitlama isteginden dogan bu hacker muhabbeti için gerekli önlemleri almakta fayda var.

Kaya
28.06.2004, 14:22
Osman çok dogru söylüyorsun. Sifreye gerek duymadan is yapiyorsan sen bir hacker'sin.

Günümüzde 2 tür hacker var. Biri siyah digeri beyaz.

Siyah hacker'lar zevk için siteleri veya mailleri yikiyorlar.

Beyaz hacker'lar ise sirketleri siyah hacker'lara karsi koruyorlar.

Bu arada sunu söylemeden geçemicem. Her beyaz hacker geçmisinde siyah hacker olmustur.

Guests
28.06.2004, 18:36
Bir ahbabimndan mail düstügünü gördüm açmak için tikladigimda pc-min ekranina yabanci pc-ye baglandiniz diye bir komut geldi ve aninda baglantim koptu..
msn den yani hotmail den logout oldum..

Bazen internet cafelerde görüyorum, messenger, bilgisayar açilinca otomatik açiliyor. Yani o adres "otomatik aç" a göre ayarlanmis.

Bunun gibi olabilecegi gibi bahsettigin üzere sifreniz çalinmis da olabilir.
Ilk ihtimal olasiligina da dikkat...

carphrtynasy
29.06.2004, 15:56
Özellikle bizim mail ve ve bedava sitelerle fenerliler çok ugrsiyor.

#10 Fietra
30.06.2004, 16:00
Hackerlik bir marifettir ve bir bakima yetenektir.

Gerekli de oluyor.

mavidenizim61
19.09.2005, 18:59
Evet bence de hackerlik zor ve akillica bir is yani istedigin rahliga sahipsin ama digerlerinin haklarini ihlal etmemek gerek tabiii ben de mi hacker olsam diyorum :)smileys/smiley1.gif

#10 Fietra
19.09.2005, 19:14
Artik 3 tip hacker var:Beyaz-Siyah-Gri

AtalaY_BuğrA
19.09.2005, 19:25
Hackerlik bir marifet bir yetenek ama ne amacla kullanildigini çok çok daha önemli.Ben bir çok kez üst düzeyde hackerlarin anti-virüs yazilimlari için çalistiklarina inaniyorum. Benim bildigim osmanin da bu yönde bir çok çalismasi var gibi sanki.smileys/smiley36.gif

Beytullah
19.09.2005, 21:09
hackerlik gerçekten bir marifet bir yetenek meselesidir.

Barış
20.09.2005, 01:58
Arkadaslar çok ugrasirdi bi islerle.Ben pek ilgilenmezdim gerçi ama bi ara ben de basladim.Bi kaç msn hackledim,sansima msn lerde en fazla 5-10 kisi vardismileys/smiley4.gifGizli soruyu degistirmezdim gerçi.Sonra sikti biraktim.Kredi Karti olaylari vardi hiç girmeyelimsmileys/smiley4.gif