PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Protesto: atv yi Kinamaya DESTEK !! (Peygambere Hakaret)

Harun-61
20.03.2009, 11:41
kanal değişirken atv de yayınlanan müge anlı ile tatlı sert programına denk geldim..gelmez olaydım..doktor bozuntusu mustafa öz peygamberimize ÇAPKIN dedi..bunu şiddetle kınayalım ve elimizden geleni ardına koymayalım..

atv ye yollanacak metin

Peygamberimize çapkın demesini bir müslüman olarak şiddetle kınıyorum..değerlerimizi ayaklar altına alan bu olayı duyurmak için de elimden geleni yapıp RTÜK'e şikayet edeceğim..ya özürdilesin ya da olacakları izleyin...

http://www.atv.com.tr/prog,muge_anli...ert,46499.html bize ulaşın butonu

alinti
.

Recep Alkan
20.03.2009, 12:13
iyice b.unu çıkardılar. artık diyecek söz kalmıyor.

yaradılan kullara söylediğin sözler için yıllarını içerde harcarken peygamber efendimiz hakkında bu kadar rahat konuşulması hiç hoş değil.

Cem Zırıh
20.03.2009, 12:15
:D bu adam garanti gerizekalinin baskani !

Great White
20.03.2009, 12:16
Harun, kötü niyetle söylememiş de olabilir yahu:)

Sonuçta sanırım 13 ya da 14 tane bayan ile evlenmiş Hz. Muhammed..

Taberi ve Buhari' nin kaynaklarında mevcut olan bir gerçektir bu..

Tabii ki o zamanın şartları şimdikiyle bir değil ama "Çapkın" tabiri de biraz argo gibi duruyor, orası ayrı;)

Programı izlemediğim için hangi niyetle söylediğini bilmiyorum ama sözünü ettiğin profesörün ileri derecede türkçe bilmediğini de ekleyeyim:)

İslam Sezer
20.03.2009, 12:40

Tabii ki o zamanın şartları şimdikiyle bir değil ama "Çapkın" tabiri de biraz argo gibi duruyor, orası ayrı;)

Programı izlemediğim için hangi niyetle söylediğini bilmiyorum ama sözünü ettiğin profesörün ileri derecede türkçe bilmediğini de ekleyeyim:)

çapkınlık ifadesini yanlış kullanmış olmanın dışında zerre siyer bilgisi de yokmuş elemanın.azbuçuk bilene sorsa biraz araştırsa o kadınların çoğunun yaşlı ve bakıma muhtaç olduğunu öğrenebilirdi ayrıca kadınlara İslamiyeti anlatmada farklı kabilelere mensup annelerimiz çok yararlı olmuştur.sonuçta milyonlarca insanın sevdiği bir insana kalkıp ulusal kanalda saygısız ifadeler kullanmak büsbütün terbiyesizlik.Allah akıl fikir iman versin...

28TS61
20.03.2009, 12:42
müge anlı yi ve programlarini hic sevmem

OLCAY ÇAKIR
20.03.2009, 12:50
Şans mı desem.Talihmi kader kısmet mi?

ATV-Sabah'a denk gelmiş hemde..

Manidar.

Bu arada Mustafa Öz kim?

Mehmet Öz'le ilgisi varmı olayın.?

Great White
20.03.2009, 12:51
Babası yahu..

İlgisi var yani:)

OLCAY ÇAKIR
20.03.2009, 12:54
Babasıymış evet.:)
Özür.

Babası yahu..

İlgisi var yani:)

Muhammet
20.03.2009, 12:55
İlginç tabi.. Çivisi çıkmış buraların.

Külünkoğlu
20.03.2009, 13:04

Evet evlenmişti ama tam manasıyla karı koca hayatı kaç tanesi ile yaşamıştı ? kaç tanesinden çocuğu vardı ? önemli olan bu. Zamanın şartlarında kimi kimsesi olmayan yaşlı bayanları da nikahına aldı peygamber efendimiz.

Zaman zaman sulandırılan bu gerçeği gözardı etmenin manası yok.

Akif Gür
20.03.2009, 13:18
kanal değişirken atv de yayınlanan müge anlı ile tatlı sert programına denk geldim..gelmez olaydım..doktor bozuntusu mustafa öz peygamberimize ÇAPKIN dedi..bunu şiddetle kınayalım ve elimizden geleni ardına koymayalım..

atv ye yollanacak metin

Peygamberimize çapkın demesini bir müslüman olarak şiddetle kınıyorum..değerlerimizi ayaklar altına alan bu olayı duyurmak için de elimden geleni yapıp RTÜK'e şikayet edeceğim..ya özürdilesin ya da olacakları izleyin...

alinti
.

geçen hafta bizim okula gelmişti aynı sözleri ordada sölemişti

mehmetdoğan
20.03.2009, 13:22
zaten taviz vere vere bu insanları düşünce özgürlüğü kisvesi altında yüce insana ellerinden geldikleri gibi saldırmaları alışkanlık oldu.nasıl ki danimarkada yapılanları dünya basını düşünce özgürlüğü olarak savunmuşlarsa bunlarda aynı nesilin tohumları...

eğer ki bunların yaptiği özgürlük ise ben özgürlük düşmanıyım...unutmasınlar ki Allah'ın da bir hesabı var...

Adem Erdoğan
20.03.2009, 13:25
Geçen hafta dün gece benzeri bu forumda da yaşandı.

Bu insanları görmek için Danimarkaya kadar gitmeye gerek yok.

ÖzGür Ayar
20.03.2009, 13:36
Benim görüşüm hakaret değil ama talihsiz bir gaf olduğu yönünde. Bunun yanında Doktor bozuntusu olduğunuda düşünmüyorum. Tam tersi bana göre önemli bir isim. İnanılmaz cana yakın, Sıcak kanlı ve bilgili bir isim. Kötü niyetle söylendiğini düşünmüyorum.

Harun-61
20.03.2009, 13:46
Benim görüşüm hakaret değil ama talihsiz bir gaf olduğu yönünde. Bunun yanında Doktor bozuntusu olduğunuda düşünmüyorum. Tam tersi bana göre önemli bir isim. İnanılmaz cana yakın, Sıcak kanlı ve bilgili bir isim. Kötü niyetle söylendiğini düşünmüyorum.

Özgür, ayni lafi birkac gün önce yine söylemis
bak yukardaki arkadas ne diyor:

e bi insan gaf yaparda hep ayni gaf'i mi yapar ???

.

Coloradoydu
20.03.2009, 13:49
Burada sadece kötü niyet aramak o yanlışı korumak olur. Ukalalık, ciddiyetsizlik, hafifseme gibi nedenlerlele de yapılsa ortada ciddi yanlış vardır. Allah'ın "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" dediği bir peygambere (anlaşılan da ikinci defa) "çapkın" demek, söyleyenin aklı başındaysa, korunabilecek bir davranış değildir.

Great White
20.03.2009, 13:52

Mustafa Öz, geçen hafta sizin okula mı gelmiş?

Hangi okulmuş o?

Akif Gür
20.03.2009, 13:54
Mustafa Öz, geçen hafta sizin okula mı gelmiş?

Hangi okulmuş o?

çemberlitaş anadolu lisesi

Great White
20.03.2009, 13:57
Türkiye' nin yetiştirdiği en büyük cerrahı olan Prof. Dr. Mustafa Öz, sıradan bir Anadolu Lisesi' ni ziyaret ediyor ve kendi mesleğiyle alakası olmayan bu kelamları ediyorsa bu işte sahiden bir gariplik var demektir:)

macka61
20.03.2009, 13:59
ayp etmik mustafa öz onun haddine değil mustefa bey kendi mesleği ile ilgili konuyu icra etsin

zafer6161
ALLAH kötü kullarının cezasını öbür dünyada verir,kendi haline bırakmak gerekir

Harun-61
bu arada; mail atmayi unutmayin...

.

Akif Gür
20.03.2009, 14:00
Türkiye' nin yetiştirdiği en büyük cerrahı olan Prof. Dr. Mustafa Öz, sıradan bir Anadolu Lisesi' ni ziyaret ediyor ve kendi mesleğiyle alakası olmayan bu kelamları ediyorsa bu işte sahiden bir gariplik var demektir:)

o kadarını bilemem komik bi adama benziyodu yaşadıklarını anlatıyodu sevdiği kızın onu bulmasını filan o sırada bundan bahsetmişti ama o anda espri niyetine sölemişti...

Mira_61
20.03.2009, 14:05
Gönderilmiştir mesaj.
Bu densizliği yapanları lanetliyorum en kısa zamanda cezaları verilir umarım.

Adem Erdoğan
20.03.2009, 14:07
o kadarını bilemem komik bi adama benziyodu yaşadıklarını anlatıyodu sevdiği kızın onu bulmasını filan o sırada bundan bahsetmişti ama o anda espri niyetine sölemişti...

Demekki doktor olmuş hatta işinde en iyi olmuş ama bu konularda saygı duysanda duymasanda espri yapılamayacağını öğrenememiş.

İyi niyetli veya kötü niyetli bin kere düşüneceksin bir kere söyleyeceksin.

MehmetGÜRSOY61
20.03.2009, 14:28
böyle insanların öbür dünyada yeri yok reziller :(

a d bacan
20.03.2009, 14:32
Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

mevlana ne güzel demiş.
demekki iyi bir prof. olabilmiş ama,daha adam olamamış
fazla söze ne hacet...

halil ibo
20.03.2009, 14:40
Hey gidi prof.hey,''Tahsil cehaleti giderir eşeklik baki kalır'' demiş atalarımız nede güzel demişler.

champions
20.03.2009, 14:47
Edepsiz herif.

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 16:05
programı izlemedim . adam belki kötü amaçlı söylememiştir

tugay_98
20.03.2009, 16:24
bana göre bu program yayından kalkmalı
konuyu açan arkaşımız bir anket düzenlesydi iy olurdu

MuratJ
20.03.2009, 16:27

atv ye yollanacak metin

alinti
.
atv yi rtük'e mi şikayet edicez? hepsi aynı degilmi rtük'ün baskanı atv sahibinin(!) kuryesi sonucta :)

ama yapılan tabiki de yanlışmış, heralde cıkar ozurdilerler.

Sümeyye Şahin
20.03.2009, 18:21
nefret edıyorum bu kadından..onun yaptığı programda bu kadar olur ....

AYAN61
20.03.2009, 18:31
Ben de attım maili

Doktor bozuntusu mustafa özün Peygamber efendimize yaptığı hakaret nedeniyle önce o şerefsizi sonra da buna seyirci kalan sizleri kınıyorum. Değerlerimizi ayaklar altına alan bu olaydan ötürü ya özür dilersiniz yada olacaklardan ben sorumlu değilim......

Erdem Keser
20.03.2009, 18:49
Talihsiz ve aptalca bir açıklama olmuş.

pReN@_61
20.03.2009, 19:50
Çivisini çıkardılar iyice

Gökhan Bozyiğit
21.03.2009, 11:02
Diyanet İşleri eski başkanı prof. Süleyman Ateş'in soruya güzel cevabı:

İşte Süleyman Ateş'in bu soruya verdiği cevap:

Sorunuzun kısa cevabı şudur: Peygamberimiz 52 yaşına kadar kendisinden yaşça 10 yıl büyük olan tek kadınla yetinmiş, onun üstüne evlenmeyi düşünmemiştir. Karısı Hatice’nin vefatı üzerine Peygamberimiz çok desteksiz kalmıştı. Davasını yaymak için desteğe ihtiyacı vardı. Araplar akrabalığa büyük önem verirlerdi. Manevi gücünü maddi hısımlık bağıyla artırmak, pekiştirmek için akrabalıklar kurmayı gerekli gördü. Bundan dolayı en yakın arkadaşı Ebubekir’in kızı Ayşe ve yine yakın arkadaşı Ömer’in kızı Hafsa ile evlenmek suretiyle bu arkadaşlarını hısımlık bağıyla da kendisine bağladı.

Peygamberimizin diğer hanımları da çoklukla kabile liderlerinin, toplumda saygın kişilerin kızlarıdır. Bir kabile reisi Peygamberle akraba olunca bütün kabile Peygamber’in destekçisi olmuştur. Bir hanımı da Uhud’da şehit düşen çok sevdiği bir arkadaşının eşi olan Ümmü Seleme’dir. Peygamberimiz, onun çocuklarına sahip çıkma yanında son derece zeki ve hikmet sahibi bu hanımın görüş ve kararlarından yararlanmak üzere onunla evlenmiştir. Bu evlilik o zamanki toplumda bir huzursuzluk yaratmamış, tam tersine huzur ve sevinç sağlamıştır. İlk hanımı Hatice ile Mısırlı cariyesinden başka herhangi bir hanımından çocuğu da olmamıştır.

http://www.ensonhaber.com/Gundem/125429/Peygamberimiz-neden-cok-kadinla-evlendi.html

ÖmerFarukYılmaz
21.03.2009, 11:14
Aptalca ama burda Atv'nin suçu ne:)

Sen çıkar oraya adamı,Çenesini nasıl tuttursun..

Zeki Akyol
21.03.2009, 11:32
Atv ye gereklı maılı attım ama Atv nın tecrubesızlığınden kaynaklanıyor art nıeytli olduklarını sanmıyorum bole adılerı yayına cağırmaları tek hataları :(

alpozan61
21.03.2009, 18:56
mustafa öz kim ya? mehmet öz olmasın hani şu amerikada yaşayan doğru dürüst Türkçe konuşamayan adam mı yoksa?? mailimi attım...