PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lange İçin 2 Milyon 250 Bin Euro Ödenecek

alioglua
18.03.2009, 10:07
Yargıtay’daki davanın sonuçlandığı, kulübün 2 milyon 250 bin Euro cezaya çaptırıldığı dile getirildi
Tüm dünya ekonomik kriz ile çalkalanırken ve kulüpler de borç batağının içine gömülmüşken, Trabzonspor şok bir haberle sarsıldı. Bordo-Mavili takımın 1999-2000 yılları arasında formasını giyen ve daha sonra parasının ödenmediğini ileri sürerek, ülkesine kaçan Rune Lange ile olan mahkemenin sonuçlandığı kaydedildi. Ve Trabzonspor kulübünün davada haksız bulunduğu, oyuncuya 2 milyon 250 bin Euro (yaklaşık 5 milyon TL) ödenmesine karar verildiği belirtildi. Dava en son Yargıtay 12’nci dairesinde görülüyordu. Lange davasıyla ilgili geçtiğimiz günlerde duruşma yapılmış, Trabzonspor, uyuşmazlıkta FİFA’nın hakem olması gerektiğini dile getirmişti. Bunun üzerine de Yargıtay 12’nci Dairesi’nin kararını bir ay içinde açıklayacağı da vurgulanmıştı. Dün Yargıtay’ın davayı sonuçlandırdığı ve Bordo-Mavili kulübü haksız bulduğu bildirildi.

Yılmaz Döneminde Alınmıştı
Bilindiği gibi Lange, Mehmet Ali Yılmaz’ın başkanlığı döneminde alınmış bu dönemde uzun süre parası ödenmemişti. Özkan Sümer ekibi geldiğinde ise durumu öğrenince oyuncunun alacaklarını banka hesabına yatırmış ama gitmesine engel olamamıştı. Norveçli futbolcu ile yapılan sözleşmesinde de bulunan, “Parası ödenmezse geleceğe dönük alacaklarını da tahsil eder ve bonservisini tek taraflı feshedebilir. Bu konuda Norveç mahkemeleri yetkilidir’ maddesine istinaden Norveç Yerel Mahkemesine gitmiş ve haklı bulunmuştu. Trabzonspor ise bu kararı Trabzon İdari Mahkemesinde bozdurmuştu. Bunun üzerine Lange’nin avukatı Yargıtay’a gitmişti. Tam 1,5 yıldır süren dava sonuçlanırken karar Bordo-Mavili kurmayların tam bir şok yaşamasına neden oldu.

kaynak: günrbakış gazetesi

o parayla neler alınmazdı ki iyi bir forvet oyuncusu mesela

Ustaalioğlu
18.03.2009, 10:15
Nasıl bir anlaşma yapılmış adamla inanılmaz, madem böyle maddeler koyuyorsun niçin ödemiyorsun. MAY TS tarihinin en büyük kazığıdır, zararını halen çekiyoruz...

cihatöztürk
18.03.2009, 10:20
neeeeeeeeeeeee

İdris Toksoy
18.03.2009, 10:20
finansal sıkıntının bulunduğu dönemde patlak vermesi kötü olmuş.

cihatöztürk
18.03.2009, 10:23
işllah gerçek deyildir böyle bir şey varsa way halimize o parayla neler yapardık ya

ozturk
18.03.2009, 10:24
şimdi okudum haberi çok kötü bir haber..

ilteriş
18.03.2009, 10:26
yuh daha neler.

Kazım Uzunboy
18.03.2009, 10:31
Bir bu eksikti.

Mehmet Ali Yılmaz bir güzellik yapsın da ödesin artık. :rolleyes:

Harun-61
18.03.2009, 10:33
14 milyon Mark vererek büyük bir fiyasko yasamistik....

bu parayi MAY ve ekibi ödesin, beceriksiz herifler !

.

oflubektas
18.03.2009, 10:34
Yılmaz Döneminde Alınmıştı
Bilindiği gibi Lange, Mehmet Ali Yılmaz’ın başkanlığı döneminde alınmış bu dönemde uzun süre parası ödenmemişti. Özkan Sümer ekibi geldiğinde ise durumu öğrenince oyuncunun alacaklarını banka hesabına yatırmış ama gitmesine engel olamamıştı. Norveçli futbolcu ile yapılan sözleşmesinde de bulunan, “Parası ödenmezse geleceğe dönük alacaklarını da tahsil eder ve bonservisini tek taraflı feshedebilir. Bu konuda Norveç mahkemeleri yetkilidir’ maddesine istinaden Norveç Yerel Mahkemesine gitmiş ve haklı bulunmuştu. Trabzonspor ise bu kararı Trabzon İdari Mahkemesinde bozdurmuştu. Bunun üzerine Lange’nin avukatı Yargıtay’a gitmişti. Tam 1,5 yıldır süren dava sonuçlanırken karar Bordo-Mavili kurmayların tam bir şok yaşamasına neden oldu.

kaynak: günrbakış gazetesi

o parayla neler alınmazdı ki iyi bir forvet oyuncusu mesela

Alacak meselesi yüzünden Norveç'te açılan davayı Trabzon'da, hem de idari mahkemede nasıl bozdurtuyorsun??? Hadi böyle birşey yaptın, İdari mahkeme kararlarının temyiz mercii Danıştay olmasına rağmen Lange'nin avukatı nasıl Yargıtay'a gidiyor ?? Hadi onu da kabul ettik; karar bir yerde bozuldu; ancak bozulan kararda para cezası verilmez ki, dosya tekrar incelenmek ve karar verilmek üzere ilk derece mahkemesine gider. Hem bu işin spor mahkemesi, federasyonu, Fifa'sı, CAS'ı bilmem nesi yok mu?

Bir tek ağır ceza mahkemesi eksik kalmış, hay sizin yapacağınız haberin.... !!!

bordo61
18.03.2009, 10:36
Mehmet Ali Yılmazın mirasları

.....
18.03.2009, 10:42
Allah aşkına nedir bu ya bu zorlu günlerde bir de bununla mi uğraşacağız . Inşallah doğru değildir...

x_man
18.03.2009, 10:42
bir bu eksikti

magicyattara
18.03.2009, 10:43
"Bilindiği gibi Lange, Mehmet Ali Yılmaz’ın başkanlığı döneminde alınmış bu dönemde uzun süre parası ödenmemişti. Özkan Sümer ekibi geldiğinde ise durumu öğrenince oyuncunun alacaklarını banka hesabına yatırmış ama gitmesine engel olamamıştı."

Buyursun ödesin o zaman.

Hekimoğlu
18.03.2009, 10:44
Skandal bir sözleşme idi ve bu maddelere rağmen geç ödediler parayı adamda fırsat bu fırsat kaçtı bu sözleşme sevr anlaşmasından beter resmen ihanet.

hereticsoul
18.03.2009, 10:44
futbolcu olasım var vallahi.baksana hiç oynamadan o kadar para ohh. iyi yatırım walla trabzonspora gelmek :D

cihatöztürk
18.03.2009, 11:04
gerçekten güne çok kötü bir haberle başladık işllah gerçek deyildir...

bide bu sorunla uğraşırsak

UğuR
18.03.2009, 11:17
Buradan Mehmet Ali yILMAZ başkanıma selam olsun....

Ayhan Yüksek
18.03.2009, 11:20
İnşallah doğru değildir bu haber yazık ya bu parayı ödemek.

bordo61
18.03.2009, 11:22
Alacak meselesi yüzünden Norveç'te açılan davayı Trabzon'da, hem de idari mahkemede nasıl bozdurtuyorsun??? Hadi böyle birşey yaptın, İdari mahkeme kararlarının temyiz mercii Danıştay olmasına rağmen Lange'nin avukatı nasıl Yargıtay'a gidiyor ?? Hadi onu da kabul ettik; karar bir yerde bozuldu; ancak bozulan kararda para cezası verilmez ki, dosya tekrar incelenmek ve karar verilmek üzere ilk derece mahkemesine gider. Hem bu işin spor mahkemesi, federasyonu, Fifa'sı, CAS'ı bilmem nesi yok mu?

Bir tek ağır ceza mahkemesi eksik kalmış, hay sizin yapacağınız haberin.... !!!
Banada ilginç geldi danıştayın konusu niye yargıtayda anlayamadım

İslam Sezer
18.03.2009, 11:45
mehmet ali yılmaz geçen cnn türkte trabzon eskiden medeni bir şehirdi,şimdi gerici oldu irticai akımlar çoğaldı,islam dini mantık dini deniyor madem Allah baba bizi affeder falan türü 3 yaşında çocuk lafları ediyordu.emin olun sadece egosundan değil bu çocuk yaştaki zekasındanda rahatsız oldum.ben hiç şaşırmadım bu sözleşmeyi yapıp sonra parasını ödememesine.
ayrıca diğer komik zırvası da şuydu:campell için ben paraya düşkün manasına yamyam dedim falan filan...

kalavara
18.03.2009, 12:09
ya hemen m. ali yılmaza yüklenmeyin, bence haberde bir kaç saçmalık var mahkemeler birbirine karışmış sanki!

Proof
18.03.2009, 12:23
Yazik okadar paraya ya

Mustafa Önder
18.03.2009, 12:27
Eğer durum böyleyse Mehmet Ali Beyyyyyyyyyy ödesin parayı da.

Yavuz Hasan
18.03.2009, 12:37
onursal başkanmış

yapsın şimdi onursal başkanlığını da görelim

Ali Tunahan Güllü
18.03.2009, 12:42
onursal başkanmış

aynen öyle....

mustafakaya
18.03.2009, 12:43
may ödesin parayı.

28TS61
18.03.2009, 12:51
ben bu habere inanmiyorum, günebakis gazetesi nerden almis bu haberi acaba

macka61
18.03.2009, 13:00
bencede bu parayı o dönemin yöneticileri paylaşmalı az bir para değil o sözleşmeye imza atarken insan geleceği hiç düşünmez mi nasıl kulübün geleceğini riske atar o zamanda şimdi ödemelisiniz

OLCAY ÇAKIR
18.03.2009, 13:04
Haberdeki detaylar,bizim alışık olmadığımız şekilde.
Şöyleki;
Daha evvelki sportif uzlaşmazlıklarda çözüm mercii farklı yerlerdi.
Ben bu habere soru işaretimi koydum gitti:)

agasaro
18.03.2009, 13:07
Bence bu parayı M.Ali Yılmaz'a ödetmek lazım.

28TS61
18.03.2009, 13:08
en kisa zamanda yönetimden yalanlama gelir diye düsünüyorum

MuratJ
18.03.2009, 13:14
MAY çıksın ödesin başka yolu yok su donemde onun hatalarını biz temizleyemeyiz madem onursal baskan madem trabzonsporlu cıksın ödesin kendi yaptıgı hatayı.

theo
18.03.2009, 13:18
adam gideli 9 sene oldu hala cefasını çekiyoruz!!!mehmet ali elini kulüpten çekti ama hala zarar!!!

ismail çakmak
18.03.2009, 13:19
doğruysa gerçekten yazık

Oğuzhan Fidan
18.03.2009, 13:21
ulan allah rızası için size yalvarıyoruz bırakın şu kulübün yakasını başka bişey istemiyoruz vallahi hey allahım fıkra gibi ya

Şahinoğlu
18.03.2009, 13:22
Giray Bulak 'ında MAY kadar suçu vardır böyle bir adama bu kadar para verdirdi ısrarla istedi elinde Vugrineç varken hemde kalmak istemesine rağmen yolladı o sene İtalya'da patlama yapmıştı Vugrineç, Fatih Tekke'yi antepe verip Erhan Namlı'yı üstüne 2,5 milyon dolar verip aldırttı sevgili Giray Bulak ve hala daha bu adamların günahlarını çekiyoruz yazık.

alioglua
18.03.2009, 13:47
arkadaşlar dediğiniz gibi inşallah yalanlanır bu haber ama aman ihale bana kalmasın kimsenin günahını almak istemem başlığı açarak

bu tip haberler genelde bir başlık altında tartışıldığı için uzun zaman sonra ben açayım dedim bu başlığı günebakış gazetesinin sitesine bakan arkadaşlar da görecektir aynı zamanda trabzonunsesi sitesinde de vardı aynı haber

hani bir yalanlama olursa "ki inşallah olur" benim bir suçum yok "biliyorum kimse beni suçlamadı" ama son yaşanan ersun hoca başlığındaki son olayından sonra artık daha da bir çekinir hale geldim sanırım

saygılarımla...

Kamil Çakmak
18.03.2009, 13:54
Bu haber ne kadar doğru acaba?
Klup tarafından resmi açıklama yok sanırım.
Doğruluk payı varsa harbiden Mehmet Ali Yılmaz ödese klübe bi iyilik yapmış olur.

Muhammet
18.03.2009, 13:55
Yargıtay diyor? :confused:

Orhan Aydın
18.03.2009, 13:59
yazık yaw bi transfer parası. 50 sene önceki olaydan bu kadar para yazık walla

Koray
18.03.2009, 14:06
Haber diğer spor ajanslarınada düşmeye başladı,ilk gördüğümde inanmamıştım yine yerel basın saçmalığı demiştim ama haber doğru galiba...

Evet şimdi sevgili Onursal Başkanımızdan onurlu bi davranış gösterip bu parayı ödemesini bekliyoruz...

zafer6161
18.03.2009, 14:11
la ne adammış ya 20 senedir peşimizi bırakmadı gitti :hırr

28TS61
18.03.2009, 14:13
Haber diğer spor ajanslarınada düşmeye başladı,ilk gördüğümde inanmamıştım yine yerel basın saçmalığı demiştim ama haber doğru galiba...

Evet şimdi sevgili Onursal Başkanımızdan onurlu bi davranış gösterip bu parayı ödemesini bekliyoruz...

yerel basin bi haber salliyor, sonrada ezikler medyasi bu haberi aliyor hemen aha ts yi karistircak bi haber bulduk hemen yayinlayalim diyor.

YEREL BASIN TS NIN ISINI TS DEN ONCE NASIL HABERDAR OLUP ACIKLAMA YAPABILIR?
CEVAP YAPAMAZ.

LÜTFEN INANMAYIN BÖYLE SACMA HABERLERE

ARAGORN01
18.03.2009, 14:16
Bu gibi davaların karar mercii yargıtay değildir, uluslararası mahkemelerdir. Haber yanlış.

28TS61
18.03.2009, 14:18
bir deli kuyuya tas atiyor herkes cikarmak icin ugrasiyor. yapmayin etmeyin arkadaslar. bu haber gercek disi

Halil Atalay
18.03.2009, 14:26
evt katılıyorum arkadaşa yapsın bakalım onursal başkanlığını

tsefsanesi
18.03.2009, 14:41
onursal başkanmış

aynen öyle ödesin mehmet ali yılmaz, araya bak ya bu ne ya kan beynime çıktı resmen:mad:

butthead
18.03.2009, 14:42
inşallah dogru teildur yoksa al başa belayı :N
dogru olmadıgını varsayarak MAY'a eleştiride bulunmayacagım....... ;)

Abdülkadir Kılıç
18.03.2009, 14:43
Çok kötü olmuş. Bu sıkıntılı döneme gelmeside ayrıca bir şanssızlık.

hAtes
18.03.2009, 14:44
haber %99 doğru malesef, sporx te yayınladı, sporx in yalan haberini hiç duymadım şimdiye kadar ben...
Yazık çok yazık...

Badaloğlu
18.03.2009, 14:54
Arkadaşlar, bilip bilmeden bazı şeyleri yazıyorsunuz valla komik oluyor.Az sonra bazı gerçekleri yazacağım o yüzden nasıl bir camia olduğumuza hep beraber karar vereceğiz...

Öncelikle atılan imzalar kurumları bağlar, bunu sakın unutmayın! Yani yok bu parayı Mehmet Ali Yılmaz ödesin, yok eski yöneticiler ödesin gibi içi boş cümlelere gerek yok.

İşin başına dönecek olursak o dönemde Rune Lange, Avrupa'da isim yapmış hatta yanılmıyorsam ülkesinde gol kralı olmuş bir futbolcu idi.Trabzon bu adama talip oldu ve taraflar çok büyük paralar karşılığı anlaşmışlardır.Kimse bu adamı zorla oradan alıp getirmedi...

İmzaladığı sözleşmeye Mehmet Ali Yılmaz döneminde harfiyen uyuldu.Yani adamın her ay parası oynasada oynamasada sözleşmede olan maddeye göre, tıkır tıkır hesabına yatmıştır.Ancak bu sözleşmede şöyle bir madde var.Sözleşme taksitlerinden biri ya da birkaçı ödenmiyorsa futbolcu serbest kalır maddesi var... Yani kızıp duruyoruz ama şu andaki Alanzinho, Sylva da dahil hepsinin sözleşmesi bu şekilde.Hatta geçenlerde gazetede çıkan habere göre Slyva'nın sözleşmesinde 500.000 Avro getirdiğinde serbest kalır maddeside var... Mehmet Ali Yılmaz'a kızıyoruz ama değişen bir şey yok!

Mehmet Ali Yılmaz, 2000 yılında başkanlığı Özkan Sümer ve ekibine bıraktığında, Lange'nin ödenmeyen senedi yoktu.Sonra gelen yeni yönetim bu taksitleri ödeyemedi.Lange, bu konuyu haliyle mahkemeye taşıdı.Zira elinde kapıu gibi sözleşmesi var. O dönemde ülkemizin içinde bulundu 2001 kriz bahane edilerek Langeye karşı açılan dava kazanıldı.Yani hukukta bir terim varmış ''Tanıma Temsil'' davası bunu Trabzonspor kazandı.

Aradan epey bir zaman geçtikten sonra bu taksitlerin ödenmesi istendi.O dönemlerde de AEK kulübü Lange'ye talip oldu.AEK Lange için kulübümüze 2.5 milyon mark teklif etmiştir.O dönem yönetimde olan avukat yöneticimiz sözleşmeyi inceleyince ''Lange bu sözleşme ile bizden çok para kazanır, bir an evvel bu adamı AEK'ya satalım'' dediysede ona sadece 2 tane yönetici destek olmuştur (isimleri bende saklı) Bu 3 yönetici ne yaptıysa toplantıda yönetim kurulunun diğer elemanlarını ikna edememiştir.Özellikle bir kişi satmayalım ilerde daha büyük paralara satarız demiş ve başkanımız Özkan Sümerde dahil satılmasına mani olmuşlardır.

Sonra satmadıkları Lange'nin transfer taksitleri yine kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar yüzünden yatırılamamışdır.Haliyle iş mahkemelik olmuştur.Lange akıllı adam önce ülkesindeki mahkemelerde Tabzonspor kulübünü maddi tazminat davasına mahkum ettirmiştir.İşte bu dakikadan sonra bu parayı tahsil etmenin yoluna gitmiştir.Onun için Türkiye'de yargıtayda, Norveç'deki mahkeme kararının onaması için dava açılmıştır.Nitekim bu dava açılmış ve öğrendiğimize görede maalesef bu dava kazanılmıştır...

Gelelim Türkiye'deki davanın kaybedilmesi hikayesine... Öncelikle Trabzonspor'un hukuk işlerinden sorumlusu Ali Sirmen beyefendi bu işte birinci derecede sorumlu olduğuna inanıyorum.Zira bu Lange davası sürecini Türkiye'de takip eden ve Trabzonspor'un diğer hukuk işlerini takip eden Avukat'ı lange'nin mahkemesine 1 hafta kala hangi sebeplerden ötürü azletmiştir? Bunu sormamız lazımdır?

Diğer bir konu Lange ülkesinde mahkeme kazanıyorsa bana görede Trabzonspor ülkesinde yani Türkiye'de mahkemeyi kazanmalıdır.Bunu ne tarafa çekerseniz çekin ama bu maalesef böyle olmalıydı.

Herşeyden önce bu mahkeme eğer kaybedildiyse ortaya şöyle bir sonuç çıkmaktadır.Bundan sonra Norveç mahkemelerinden ülkemiz aleyhine kazanılan davalar, bu dava emsal gösterilerek kararlar uygulanacaktır.Oysa Norveç hükümeti bildiğim kadarı Türkieye'de ülkesi aleyhine alınan mahkeme kararlarını tanımıyordu.Bu ilkeden yola çıkarak Lange'nin davasını yargıtayda başka şekle sokulup kazanılabilirdi.Ama mahkemeye 1 hafta kala sen avukatı azledip (hemde ne bahane ile?) yerine yenisini getirirsen bu davayı kazanamazsın.Zira bırakın yeni avukatı, bu davanın dosyaları Trabzonspor kulübünde bile yoktu.

Acı ama gerçekler bunlar... Yani olayı sadece Mehmet Ali Yılmaz'a bağlayıp işin kolaycılığına kaçmayalım.Tamam o dönemde çok pahalı bir transfer yapılmıştır.Ama Mehmet Ali Yılmaz dönemi bu adamın parasını aksatmamıştır.Sonra gelen yöneticiler Lange'nin taksitlerini ödeyemediği gibi, adamın AEK'ya transferinede engel olmuşlardır.Bu yönetim ise yaptığı stratejik hata ile mahkemeyi kaybetmişdir.Bunun hesabını başkan kimden sorar? bilmiyorum ama bu para hepimizin parası... Yazıktır, günahtır...

Lange, belkide futbolu bıraktı, oynuyor mu oynamıyor mu bilinmez ama, adam yaptığı sözleşme ile sanki Milli piyango'nun Trabzon şubesinden büyük ikramiye kzanmış gibi... Şimdi emekliliğini bir dünya turu ile kutlama hayali yapıyordur...

Hadi Lange olayı baştan beri sıkıntılı ama en azından bundan sonra elimizdeki yabancı futbolcuların sözleşmeleri muhakkak incelenip tedbirler alınmalı.Sylva'nın sözleşmesindeki 500.000 Avro'yu getirirse serbest kalır maddesine bir çare bulunmalıdır...

Can basten
18.03.2009, 14:55
Yahu ne Lange'ymiş elimizi verdik kolumuzu kurtaramadık adamdan.

Yine de "iş bilen" şu anki yönetimimiz tarafından sorunun çözülebileceğini zannediyorum.

Muhammet
18.03.2009, 14:58
Yine iş bilmezlik yani. Hala örnek uygulamalar da varmış demek.

Erdem Koltuk
18.03.2009, 15:08
Lig TV de Can bağlanacak şimdi konu hakkında.

Erdem Koltuk
18.03.2009, 15:10
5.250.000 tl ödemeye mahkum olmuşuz, ama yargıtay kararı bozabilirmiş.Sonuç daha klube bildirilmemiş.Can Karyağdı, Av.Ali Sürmen den almış bilgiyi.

BALKAN 06
18.03.2009, 15:15
hadi çık işin içinden çıkabilirsen
MAY ödesin laflarına bende yazacaktım Ahmet abi yazmış borç TS nin borcu MAY ödesin işi boş iş

valla çok üzücü çooook.

İsmail ALİOĞLU
18.03.2009, 15:16
Mehmet Ali Yılmaz ne gülüyodur şimdi...

RaİSTLİN610
18.03.2009, 15:19
Bir bu eksikti.

Mehmet Ali Yılmaz bir güzellik yapsın da ödesin artık. :rolleyes:
mehmet yılmaz mı odeyecek gıtmeden once takımdan alacağını ıstıyordu bir de fanatik tsliyim diye geciniyor:mad:

Hekimoğlu
18.03.2009, 15:29
May denen zatın yönetim şeklinin tezahürü hiç şaşırmamak gerek itilafta konuya Norveç mahkemeleri bakar maddesi ise fıkralara konu olur tebrik ediyorum bu sözleşmeyi yapanı.

28TS61
18.03.2009, 15:42
9 yil sonra trabzona geldi, trabzonu karistirdi mehmet ali yilmaz,
sessiz sakin geldin sakin gene gitseydin ya.

bu lange isi ismi kadar uzunmus hakketten yani

Kamil Çakmak
18.03.2009, 15:44
http://reklam.ajansspor.com/a.aspx?ZoneID=29&Task=Get&Mode=HTML&SiteID=1&PageID=59756 (http://reklam.ajansspor.com/a.aspx?ZoneID=29&Task=Click&Mode=HTML&SiteID=1&PageID=59756)

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Rune Lange davasında şu an itibarıyla aleyhte bir görüntü olmasına rağmen henüz son sözün söylenmediğini ifade etti.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Best FM’den Özkan Öztürk'e ''Lange konusunda daha olumsuz bir durum yok. Davanın sonuçlanması uzun sürecektir'' diye konuştu.

Davanın karar aşamasına gelmediğini vurgulayan Hacısalihoğlu, "Biz bu futbolcu ile sözleşme yaparken, Norveç mahkemelerinin yetkili olacağı söyleniyordu. Bunu bir kısım hukukçu kabul etmedi. Sonuçta bir ihtilaf oluştu ve konu mahkemeye intikal etti. Ancak bu tür davalar çok uzun sürer. Henüz ortada kesinlik kazanmış bir şey yoktur. Ajansa gelen haber sanırım bir yanlış anlaşılmadan ibarettir. Eğer davayı kaybedersek zaten gerekli girişimleri ve itirazları da yapacağız" dedi.

Ajansspor..

hasancolak
18.03.2009, 15:50
yazık kışılerın hatasını TS cekıyo

Hüseyin İlkin
18.03.2009, 15:50
Kötü oldu. Büyük bir para çıkacak kulübün kasasından. Bu parayı Lange'ye ödemek yerine çok daha iyi işlerde kullanabilirdik.

Hatta geçenlerde gazetede çıkan habere göre Slyva'nın sözleşmesinde 500.000 Avro getirdiğinde serbest kalır maddeside var.

Ahmet abiden alıntı yaptım yukarıdaki kısmı. Böyle bir şeyi nasıl sözleşmeye koyarlar aklım almıyor? Galatasaray'ın kalecisi Morgan seneye gidiyormuş. Sylva'yı bu madde yüzünden kaptırırsak ne olacak? Okulda kafam bozulmuştu. Bu başlık iyice moralimi bozdu...

Eren Karaahmetoğlu
18.03.2009, 15:52
Arkadaşlar, bilip bilmeden bazı şeyleri yazıyorsunuz valla komik oluyor.Az sonra bazı gerçekleri yazacağım o yüzden nasıl bir camia olduğumuza hep beraber karar vereceğiz...

Öncelikle atılan imzalar kurumları bağlar, bunu sakın unutmayın! Yani yok bu parayı Mehmet Ali Yılmaz ödesin, yok eski yöneticiler ödesin gibi içi boş cümlelere gerek yok.

İşin başına dönecek olursak o dönemde Rune Lange, Avrupa'da isim yapmış hatta yanılmıyorsam ülkesinde gol kralı olmuş bir futbolcu idi.Trabzon bu adama talip oldu ve taraflar çok büyük paralar karşılığı anlaşmışlardır.Kimse bu adamı zorla oradan alıp getirmedi...

İmzaladığı sözleşmeye Mehmet Ali Yılmaz döneminde harfiyen uyuldu.Yani adamın her ay parası oynasada oynamasada sözleşmede olan maddeye göre, tıkır tıkır hesabına yatmıştır.Ancak bu sözleşmede şöyle bir madde var.Sözleşme taksitlerinden biri ya da birkaçı ödenmiyorsa futbolcu serbest kalır maddesi var... Yani kızıp duruyoruz ama şu andaki Alanzinho, Sylva da dahil hepsinin sözleşmesi bu şekilde.Hatta geçenlerde gazetede çıkan habere göre Slyva'nın sözleşmesinde 500.000 Avro getirdiğinde serbest kalır maddeside var... Mehmet Ali Yılmaz'a kızıyoruz ama değişen bir şey yok!

Mehmet Ali Yılmaz, 2000 yılında başkanlığı Özkan Sümer ve ekibine bıraktığında, Lange'nin ödenmeyen senedi yoktu.Sonra gelen yeni yönetim bu taksitleri ödeyemedi.Lange, bu konuyu haliyle mahkemeye taşıdı.Zira elinde kapıu gibi sözleşmesi var. O dönemde ülkemizin içinde bulundu 2001 kriz bahane edilerek Langeye karşı açılan dava kazanıldı.Yani hukukta bir terim varmış ''Tanıma Temsil'' davası bunu Trabzonspor kazandı.

Aradan epey bir zaman geçtikten sonra bu taksitlerin ödenmesi istendi.O dönemlerde de AEK kulübü Lange'ye talip oldu.AEK Lange için kulübümüze 2.5 milyon mark teklif etmiştir.O dönem yönetimde olan avukat yöneticimiz sözleşmeyi inceleyince ''Lange bu sözleşme ile bizden çok para kazanır, bir an evvel bu adamı AEK'ya satalım'' dediysede ona sadece 2 tane yönetici destek olmuştur (isimleri bende saklı) Bu 3 yönetici ne yaptıysa toplantıda yönetim kurulunun diğer elemanlarını ikna edememiştir.Özellikle bir kişi satmayalım ilerde daha büyük paralara satarız demiş ve başkanımız Özkan Sümerde dahil satılmasına mani olmuşlardır.

Sonra satmadıkları Lange'nin transfer taksitleri yine kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar yüzünden yatırılamamışdır.Haliyle iş mahkemelik olmuştur.Lange akıllı adam önce ülkesindeki mahkemelerde Tabzonspor kulübünü maddi tazminat davasına mahkum ettirmiştir.İşte bu dakikadan sonra bu parayı tahsil etmenin yoluna gitmiştir.Onun için Türkiye'de yargıtayda, Norveç'deki mahkeme kararının onaması için dava açılmıştır.Nitekim bu dava açılmış ve öğrendiğimize görede maalesef bu dava kazanılmıştır...

Gelelim Türkiye'deki davanın kaybedilmesi hikayesine... Öncelikle Trabzonspor'un hukuk işlerinden sorumlusu Ali Sirmen beyefendi bu işte birinci derecede sorumlu olduğuna inanıyorum.Zira bu Lange davası sürecini Türkiye'de takip eden ve Trabzonspor'un diğer hukuk işlerini takip eden Avukat'ı lange'nin mahkemesine 1 hafta kala hangi sebeplerden ötürü azletmiştir? Bunu sormamız lazımdır?

Diğer bir konu Lange ülkesinde mahkeme kazanıyorsa bana görede Trabzonspor ülkesinde yani Türkiye'de mahkemeyi kazanmalıdır.Bunu ne tarafa çekerseniz çekin ama bu maalesef böyle olmalıydı.

Herşeyden önce bu mahkeme eğer kaybedildiyse ortaya şöyle bir sonuç çıkmaktadır.Bundan sonra Norveç mahkemelerinden ülkemiz aleyhine kazanılan davalar, bu dava emsal gösterilerek kararlar uygulanacaktır.Oysa Norveç hükümeti bildiğim kadarı Türkieye'de ülkesi aleyhine alınan mahkeme kararlarını tanımıyordu.Bu ilkeden yola çıkarak Lange'nin davasını yargıtayda başka şekle sokulup kazanılabilirdi.Ama mahkemeye 1 hafta kala sen avukatı azledip (hemde ne bahane ile?) yerine yenisini getirirsen bu davayı kazanamazsın.Zira bırakın yeni avukatı, bu davanın dosyaları Trabzonspor kulübünde bile yoktu.

Acı ama gerçekler bunlar... Yani olayı sadece Mehmet Ali Yılmaz'a bağlayıp işin kolaycılığına kaçmayalım.Tamam o dönemde çok pahalı bir transfer yapılmıştır.Ama Mehmet Ali Yılmaz dönemi bu adamın parasını aksatmamıştır.Sonra gelen yöneticiler Lange'nin taksitlerini ödeyemediği gibi, adamın AEK'ya transferinede engel olmuşlardır.Bu yönetim ise yaptığı stratejik hata ile mahkemeyi kaybetmişdir.Bunun hesabını başkan kimden sorar? bilmiyorum ama bu para hepimizin parası... Yazıktır, günahtır...

Lange, belkide futbolu bıraktı, oynuyor mu oynamıyor mu bilinmez ama, adam yaptığı sözleşme ile sanki Milli piyango'nun Trabzon şubesinden büyük ikramiye kzanmış gibi... Şimdi emekliliğini bir dünya turu ile kutlama hayali yapıyordur...

Hadi Lange olayı baştan beri sıkıntılı ama en azından bundan sonra elimizdeki yabancı futbolcuların sözleşmeleri muhakkak incelenip tedbirler alınmalı.Sylva'nın sözleşmesindeki 500.000 Avro'yu getirirse serbest kalır maddesine bir çare bulunmalıdır...

Ahmet abi, yönetim açıklama yapmıştı geçenlerde, Sylva'nın sözleşmesinde böyle bir madde yokmuş.

28TS61
18.03.2009, 15:53
Kötü oldu. Büyük bir para çıkacak kulübün kasasından. Bu parayı Lange'ye ödemek yerine çok daha iyi işlerde kullanabilirdik.

Ahmet abiden alıntı yaptım yukarıdaki kısmı. Böyle bir şeyi nasıl sözleşmeye koyarlar aklım almıyor? Galatasaray'ın kalecisi Morgan seneye gidiyormuş. Sylva'yı bu madde yüzünden kaptırırsak ne olacak? Okulda kafam bozulmuştu. Bu başlık iyice moralimi bozdu...

alanzinhoda 750 bin € getiren olursa serbest maddesi varmis, biliyormuydun bunu???

böyle bisey söz konusu bile degil. hemen her habere inanmayin. ts yönetimi o kadar aptalmi sylvaya 500 bin getir serbest kalirsin maddesi koyacak?
zaten gerekli aciklamalarda yapilmisti.

lange konusunda ise aciklama geldi ve kesin bisey olmadigi söylendi

Hüseyin İlkin
18.03.2009, 16:02
Ahmet abi kesin bir dille o madde var diyorsa, ben inanırım. Gözüm kapalı hemde... Sen inanmayabilirsin. Olabilir. İnşallah şu maddeye bir çözüm getirirler. Kalemizde kaleci var demişken kaybetmek istemeyiz herhalde...

Badaloğlu
18.03.2009, 16:04
Ahmet abi, yönetim açıklama yapmıştı geçenlerde, Sylva'nın sözleşmesinde böyle bir madde yokmuş.

Valla Erenciğim, şu yukarda yazdıklarımı okudun değil mi? Ben bunları kafamdan yazmadım.Eski bir yönetici arkadaşımız ile konuştum.Sylva'nın sözleşmesini ben gördüm dedi.Maalesef bu sözleşmede ''500.000 Avro getirirse serbet kalır'' maddesi varmış...

MuratJ
18.03.2009, 16:05
trabzonsporluyum diyorsan onursal baskanım diyorsan yaptıgın bu rezilliğpi kendn kapat i faydan olsun su takıma sayın may

Eren Karaahmetoğlu
18.03.2009, 16:07
Valla Erenciğim, şu yukarda yazdıklarımı okudun değil mi? Ben bunları kafamdan yazmadım.Eski bir yönetici arkadaşımız ile konuştum.Sylva'nın sözleşmesini ben gördüm dedi.Maalesef bu sözleşmede ''500.000 Avro getirirse serbet kalır'' maddesi varmış...

Çok yanlış yapmış o zaman bizim yönetim bu konuda,umarım başka futbolcularımızda da böle saçma sapan maddeler yoktur? Böle amatörce sözleşmeler yapmamaları gerekir. İnş düzeltirler bi an önce. Geçenlerde açıklama yaptı Hayrettin Hacısalihoğlu'ydu galiba.Böyle bir madde yok dedi. İnş lafta kalmayıp düzeltmeye çalışıyolardır.

Gerçi Sylva'nın bizden gitmek isticeini sanmıyorum:)

Hekimoğlu
18.03.2009, 16:10
Valla Erenciğim, şu yukarda yazdıklarımı okudun değil mi? Ben bunları kafamdan yazmadım.Eski bir yönetici arkadaşımız ile konuştum.Sylva'nın sözleşmesini ben gördüm dedi.Maalesef bu sözleşmede ''500.000 Avro getirirse serbet kalır'' maddesi varmış...Eski yöneticinin değil asbaşkanın sözlerine itibar etmek gerekir yalan söyleyecek hali yok adamın sonra sylva 500.000 euro verip giderse ne diyecek ben görmemişim o maddeyi mi ??

28TS61
18.03.2009, 16:11
Çok yanlış yapmış o zaman bizim yönetim bu konuda,umarım başka futbolcularımızda da böle saçma sapan maddeler yoktur? Böle amatörce sözleşmeler yapmamaları gerekir. İnş düzeltirler bi an önce. Geçenlerde açıklama yaptı Hayrettin Hacısalihoğlu'ydu galiba.Böyle bir madde yok dedi. İnş lafta kalmayıp düzeltmeye çalışıyolardır.

Gerçi Sylva'nın bizden gitmek isticeini sanmıyorum:)

olmayan seyi nasil ve neden düzeltsinler.
neden medyada cikan her habere inaniyorsunuzda YÖNETIMIN RESMI olan haberlere inanmiyorsunuz

Ahmet Kuru
18.03.2009, 16:11
O nasıl bir anlaşmadır öyle yahu...
Yuh....
5 Trilyon he...
İtiraz etme vb şeyler var mı?

MuratJ
18.03.2009, 16:14
sözleşmede böyle birşey oldugunu sanmıyorum

Erdem Koltuk
18.03.2009, 16:21

Abi Slyva şu an geçici lisans ile oynmıyor mu?Hala eski klubünün futbolsusu gözüküyor diye biliyorum normal şartlarda.Fifa oyuncunun rızası karşısında konunun kimseye zarar vermemesi için çözümünü sezon sonuna sarkıtan bir geçici lisans verdi diye biliyorum.Yani Lille ile anlaşmadan onu biz satamayız, çünkü daha alamadık diye biyiyorum.

Hekimoğlu
18.03.2009, 16:26
May yönetiminden böyle dahiyane sözleşmeler yapmasını beklemek doğal Erhan Namlı için Fatih Tekke + 1,5 milyon dolar veren de kendisi idi.

Uğur Ö.
18.03.2009, 16:26
bu ne yahu 10 sene önceki dava şimdimi sonuçlanıyor

TolgaTopçu61
18.03.2009, 16:31
Eeee yuh yani az para degil,CAS'a gitsek indirime giderlermi acaba,genede bir denemek lazim...

Badaloğlu
18.03.2009, 16:31
Eski yöneticinin değil asbaşkanın sözlerine itibar etmek gerekir yalan söyleyecek hali yok adamın sonra sylva 500.000 euro verip giderse ne diyecek ben görmemişim o maddeyi mi ??

sözleşmede böyle birşey oldugunu sanmıyorum

Peki sizin dediğiniz gibi olsun...

Hekimoğlu
18.03.2009, 16:33
Başlık yanlış olmuş 2 milyon 250 bin euro olmalı.

Harun_ayar_ts
18.03.2009, 16:33
gitti paralar havaya:mad:

Osman Yavuz
18.03.2009, 16:35
Mehmet Ali Yılmaz'ın kazığıdır Trabzonspor kulübüne bu resmen .

Badaloğlu
18.03.2009, 17:00
Yahu arkadaşlar takıldınız bir Mehmet Ali Yılmaz kazığıdır gidiyorsunuz.Ben önceki sayfalarda yazdım.Bu olayı sadece Mehmet Ali Yılmaz'a yıkmak işin kolaycılığıdır...

Yahu o dönemde birileri istemiş, Mehmet Ali Yılmaz'ı ikna etmişler o da bir çuval paraya bu adamı Trabzon'a getirmişler, sözleşmesi gereği oynasada oynamasada parasını alır ve transfer taksitleri ödenmezse serbest kalır maddesini sözleşmeye koyup imzalamışlar.

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz başkanlıktan gidene kadar Lange'nin paraları tıkır tıkır ödendi.Sonraki yönetim krizle birlikte gelince, taksitleri ödenemez duruma gelindi. Lange'de fırsat bu fırsat deyip elini kolunu sallaya sallaya çekti gitti.Paralarını almak içinde ondan sonra hukuksal bir süreç başlatmıştır...

Mehmet Ali Yılmaz, çok pahalı bir oyuncuyu Trabzona getirmesi yanlıştır.Ama o kafasına göre alıp getirmedi bu adamı, birileri istedi!... Buna rağmen transfer taksitlerini ödeyerek kendi sorumluluklarını yerine getirmiştir.Lange'nin taksitleri aksatılmadan ödenmiştir.Ondan sonra gelen yönetim bunları hesap etmeden mi geldi? Tamam 2001 yılı kriz bahane edilerek taksitler ödenmemiş olabilir.Ama daha sonraki süreçte kriz bitince Lange gene paralarının peşine düşmüştür.

Şimdi soruyorum, 2001 yılı krizi bahane edilerek bu adamın taksitleri ödemeyen Mehmet Ali Yılmaz'dan sonra gelen yönetim, Lange'ye AEK kulübü o dönemde 2,5 milyon Mark verdiği halde bu oyuncuyu neden satıp kulübü bu sıkıntıdan kurtarmadılar? Burada Mehmet Ali Yılmaz kadar bu yöneticilerde kabahatli değilmidir? Hem adamın taksitini ödemiyorsun, hemde gelen teklifi değerlendirmiyorsun!!!

Sadri başkan yönetiminin en büyük yanlışı bence duruşmaya 1 hafta kala kulübün bu davaya bakan avukatını azledilmesi yanlış değilde nedir? Bununda sorumlusu bence hukuk işleri sorumlusu Ali Sirmen'dir.Kimleri ne şekilde yönlendiriyorlar bilmiyorum ama bu süreç baştan beri hep eksik yönetiliyor...

Burada isimler çok önemli olmasa gerek, önemli olan burada kulübümüzün kurumsal durumudur.Başkan kim olursa olsun, kulübü bu durumlara düşürmemek lazımdır.

yusufyilmaz
bu dava aleyhmimize sonuçlanırsa siz seyredin kargaların gaklamalarını ozaman..

A.Gökhan AKIN
yalan haber gibi geliyor bana zira bu mahkemelerin bu kararlarda nasıl etkinliği oluyor onu anlamadım

Mustafa Ayazoğlu
18.03.2009, 17:06
Trabzonspor davayı kaybetti

http://www.hurriyet.com.tr/_np/8744/7578744.gif

Trabzonspor, 2000-2001 sezonunda Norveç'in Tromso Kulübü'nden transfer ettiği ancak beklenen verimi alamadığı Lange'nin, oynadığı sezon içerisindeki kulüpten olan alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle açtığı davayı kaybetti.

Lange'nin, sözleşmesindeki bir maddeye dayanarak Norveç mahkemesine açtığı davaya karşı bordo mavili kulüp de yerel mahkemede dava açmıştı. Bunun üzerine Yargıtay'da temyize giden dava Lange'nin lehine sonuçlandı. Bu karara göre, Trabzonspor'un Lange'ye faizi ile birlikte 5 milyon 200 bin TL civarında para ödemesi gerektiği açıklandı.

Norveçli oyuncu Lange sözleşmesindeki, "Parası ödenmezse sözleşmeyi feshedebilir ve geleceğe yönelik alacaklarını tahsil eder. Norveç mahkemeleri bu konuda tek yetkilidir" şeklindeki maddeden yararlanarak, izinsiz olarak kentten ayrılmıştı. Bu arada Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun karara itiraz etmek için çeşitli yollara başvuracağı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11238063.asp?gid=229

Medyaya reklam olduk..

Samet Yildirim
18.03.2009, 17:08
Yönetimden Gelen Son Açıklama:

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Best FM’den Özkan Öztürk'e ''Lange konusunda daha olumsuz bir durum yok. Davanın sonuçlanması uzun sürecektir'' diye konuştu.

Davanın karar aşamasına gelmediğini vurgulayan Hacısalihoğlu, "Biz bu futbolcu ile sözleşme yaparken, Norveç mahkemelerinin yetkili olacağı söyleniyordu. Bunu bir kısım hukukçu kabul etmedi. Sonuçta bir ihtilaf oluştu ve konu mahkemeye intikal etti. Ancak bu tür davalar çok uzun sürer. Henüz ortada kesinlik kazanmış bir şey yoktur. Ajansa gelen haber sanırım bir yanlış anlaşılmadan ibarettir. Eğer davayı kaybedersek zaten gerekli girişimleri ve itirazları da yapacağız" dedi.

Haber yalan rahat olalim

Serhat
18.03.2009, 17:09
İyiki M. Ali Yılmaz 9 yıl aradan sonra Trabzon'a geldi...

Hemen bi Lange Kapağı atılmış ortaya...

Ne O ? Yoksa birlik ve bütünlük mesajı birilerini mi Korkuttu? ;)

Yoksa Bu işler O Bazı Kişilerin Tezgahı mı? ;)

Hekimoğlu
18.03.2009, 17:10
Haber yalanlandı ama dava sürüyor demek ki.

Cafer Bulur
18.03.2009, 17:14
Ben bu davayi coktandir kaybettigimizi düsünüyordum.
Haber kesin olmasa da büyük ihtimalle gerceklesecektir.
Ihtilaf halinde norvec mahkemelerinin karar verecegi bir davayi kazanmamiz herhalde beklenemez.

Mustafa Ayazoğlu
18.03.2009, 17:21
Lange, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra herhangi bir kulüpte futbol hayatına devam etti mi?

Cafer Bulur
18.03.2009, 17:23
Lange, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra herhangi bir kulüpte futbol hayatına devam etti mi?
Belcika da club brugge takiminda oynadi ve halen daha oynuyor diye biliyorum.

alioglua
18.03.2009, 17:25
Başlık yanlış olmuş 2 milyon 250 bin euro olmalı.

arkadaşım ben ne yazmışım?

Eren Karaahmetoğlu
18.03.2009, 17:25

Geçen bilmem nerenin ikinci liginde bi takıma idda oynamıştım. Golü atan bu herifti. Rune Lange yazıyodu böle aynen:) İsim benzerlii diilse hala oynuyo.

Cafer Bulur
18.03.2009, 17:26
Geçen bilmem nerenin ikinci liginde bi takıma idda oynamıştım. Golü atan bu herifti. Rune Lange yazıyodu böle aynen:) İsim benzerlii diilse hala oynuyo.
Editt...........
Su anda ingiltere 3.liginde hartlepool united takiminda oynuyor.

Mustafa Yılmaz
18.03.2009, 17:32
M.A.Y ödesin

Mustafa Ayazoğlu
18.03.2009, 17:32

Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra herhangi bir kulüpte aktif futbol başladığı güne kadar olan haklarını alır !

Uzunca bir süreç olabilir!

Erdem Koltuk
18.03.2009, 17:34
Editt...........

Bir başka deyişle su anda ingiltere 3.liginde hartlepool united takiminda bir trilyoner oynuyor:)

Badaloğlu
18.03.2009, 17:35
http://www.facebook.com/people/Rune-Lange/597206260

http://photos-c.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v75/9/124/525225872/n525225872_148426_6279.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=148426&id=525225872&op=1&view=all&subj=2408777404&aid=-1&oid=2408777404)
http://photos-d.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v75/9/124/525225872/n525225872_148427_6442.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=148426&id=525225872&op=1&view=all&subj=2408777404&aid=-1&oid=2408777404)

magicyattara
18.03.2009, 17:35
Yahu arkadaşlar takıldınız bir Mehmet Ali Yılmaz kazığıdır gidiyorsunuz.Ben önceki sayfalarda yazdım.Bu olayı sadece Mehmet Ali Yılmaz'a yıkmak işin kolaycılığıdır...

Yahu o dönemde birileri istemiş, Mehmet Ali Yılmaz'ı ikna etmişler o da bir çuval paraya bu adamı Trabzon'a getirmişler, sözleşmesi gereği oynasada oynamasada parasını alır ve transfer taksitleri ödenmezse serbest kalır maddesini sözleşmeye koyup imzalamışlar.

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz başkanlıktan gidene kadar Lange'nin paraları tıkır tıkır ödendi.Sonraki yönetim krizle birlikte gelince, taksitleri ödenemez duruma gelindi. Lange'de fırsat bu fırsat deyip elini kolunu sallaya sallaya çekti gitti.Paralarını almak içinde ondan sonra hukuksal bir süreç başlatmıştır...

Mehmet Ali Yılmaz, çok pahalı bir oyuncuyu Trabzona getirmesi yanlıştır.Ama o kafasına göre alıp getirmedi bu adamı, birileri istedi!... Buna rağmen transfer taksitlerini ödeyerek kendi sorumluluklarını yerine getirmiştir.Lange'nin taksitleri aksatılmadan ödenmiştir.Ondan sonra gelen yönetim bunları hesap etmeden mi geldi? Tamam 2001 yılı kriz bahane edilerek taksitler ödenmemiş olabilir.Ama daha sonraki süreçte kriz bitince Lange gene paralarının peşine düşmüştür.

Şimdi soruyorum, 2001 yılı krizi bahane edilerek bu adamın taksitleri ödemeyen Mehmet Ali Yılmaz'dan sonra gelen yönetim, Lange'ye AEK kulübü o dönemde 2,5 milyon Mark verdiği halde bu oyuncuyu neden satıp kulübü bu sıkıntıdan kurtarmadılar? Burada Mehmet Ali Yılmaz kadar bu yöneticilerde kabahatli değilmidir? Hem adamın taksitini ödemiyorsun, hemde gelen teklifi değerlendirmiyorsun!!!

Sadri başkan yönetiminin en büyük yanlışı bence duruşmaya 1 hafta kala kulübün bu davaya bakan avukatını azledilmesi yanlış değilde nedir? Bununda sorumlusu bence hukuk işleri sorumlusu Ali Sirmen'dir.Kimleri ne şekilde yönlendiriyorlar bilmiyorum ama bu süreç baştan beri hep eksik yönetiliyor...

Burada isimler çok önemli olmasa gerek, önemli olan burada kulübümüzün kurumsal durumudur.Başkan kim olursa olsun, kulübü bu durumlara düşürmemek lazımdır.

Yanlış bilmiyorsan Lange burdan ayrıldığında Başkan hala M.Ali yılmaz'dı.

Ödenmeyen paralarda onun dönemindeydi diye biliyorum.

Cem Yavuz
18.03.2009, 17:37
Giray 'la MAY Sağolsun..
Biri izledi diğeri çok beğendi aldı...
Sonrada kar duasına çıktılar kolkola..
Ey gidi günler...
Yapacak bişey yok
Ödeyecez...
ONURSAL BAŞKANIMIZIN NAMI YÜRÜSÜN...
AĞANIN ELİ TUTULMAZ YA..

Eren Karaahmetoğlu
18.03.2009, 17:38
Editt...........

Ewt işte İngiltere'de olabilir,dorudur. Alt lig 2. olsun 3. olsun farketmez. Oynuyo sonuçta :P :)

Great White
18.03.2009, 17:42
Şu adama bu saatten sonra ısmarlanacak bir akşam yemeği bile zarardır yahu, ne 2 milyon yurosuymuş bu:S

Yazık ki ne yazık..

Hekimoğlu
18.03.2009, 17:42
Yanlış bilmiyorsan Lange burdan ayrıldığında Başkan hala M.Ali yılmaz'dı.

Ödenmeyen paralarda onun dönemindeydi diye biliyorum.Evet may zamanında gitti biz dava açtık sonra özkan sümer zamanında gittiği kulüp davadan vazgeçin biz 5 milyon mark ödeyelim demişti sanırım ama aptallık edip kabul etmedik zira 16 milyon mark vermiştik 6-7 ay önce ,biraz flu olsa da böyle hatırlıyorum.

aaahmet61
18.03.2009, 17:48
mehmet ali yılmazı görünce bile kanal değiştiriyorum.nasıl klübümüzün onursal başkanı olmuş anlam veremiyorum.onun zamanında çok kötü günler geçirmiştik.sadri şener harika başkan.inşallah senelerce başımızda kalır.

Besirli
18.03.2009, 17:50
buyuk para bana da verirlermi su an baya lazimda :o
Trabzonsporumuz icin gene bir unutulmaz vaka.

Badaloğlu
18.03.2009, 17:54
Arkadaşlar, bu iş neresinden bakarsanız bakın tam bir rezalet.Yani ısrarla şunu söylüyorum Mehmet Ali Yılmaz bu kulübe büyük bir yanlış yapmış olabilir ama ondan sonra devam eden süreçte yönetimlerinde çok büyük hataları vardır...

Örnek mi istiyorsunuz? Lange, Norveç mahkemelerinde kazandığı davayı Türkiye'de tanıtmak için Trabzon'da yerel mahkemeye açtığı davayı kazanırken, kulübün yöneticileri nerede idi? Bu dönem hangi dönem bilmiyorum ama(Albayrak dönemide olabilir) adam gelip burnumuzun dibinde Trabzon'da yerel mahkemelere açtığı davayı kazanıyor, biz daha burada Mehmet Ali Yılmaz şöyle yaptı diyoruz.Tamam Mehmet Ali Yılmaz haksızdır diyoruzda, ondan sonraki süreci neden konuşmuyoruz?

Trabzonspor'un hakkında acaba bu tarz açılmış kaç tane alacak davası vardır? bilen yönetici sayısı kulüpte varmıdır? Ya da kaçtır? Kulübün sadece emin ellerde olması bazen yetmeyebilir.Bu işlerle ilgilenecek yöneticilerin orada olması gerekir.Yönetici demek, sadece olduğu dönemde takımla kamplara, maçlara ya da transferler için yurt dışında dolaşmakla olmaz.Attığın imzanın milyonlarca insanın sorumluluğunu temsil ettiğini, bu sorumluluğun ağırlığını omuzlarında hissetmektir.

Arkadaşlar, bu giden paralar hepimizin paralarıdır.Trabzonspor kulübü kamu yararına bir dernektir.Bizler, sene başında gitmeyeceğimiz maçlar için aldığımız kombine biletlerinin hesabını yapmazken.Alınan formalar v.s. eşyaların kulübe katkısı olsun diye çırpınırken bu tarz ahmak paraları ödemek kanıma dokunuyor...

Great White
18.03.2009, 17:57
Şu tomruk herifin parasını çıkarabilmek için kimbilir kaçyüz tane forma almamız gerekecek..

ÜNAL
18.03.2009, 18:00
Nereden ortaya çıktı bu şimdi :eek:

Engin Türkyılmaz
18.03.2009, 18:04
yalan olmus 2.250 milyon euro vallaha

Samet Yildirim
18.03.2009, 18:09
Bu baslik neden kilitlenmiyor ??

Yönetim gereken aciklamalari yapmadi mi ??

Lange açıklaması!

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Rune Lange davasında şu an itibarıyla aleyhte bir görüntü olmasına rağmen henüz son sözün söylenmediğini ifade etti.

Ajansspor

Fatih Ersoy
18.03.2009, 18:09
Onursal (!) başkanım allah razı olsun zati çok paramız vardı verecek yer arıyorduk....

onur-ts
18.03.2009, 19:25
o dönemde bu sorunu başımıza açanların ceasını şimdi biz çekiyoruz...ancak gereken savunmanın yapılacağından ve haklarımızın sonuna kadar aranacağından hiç şüphem yok.başımızda Sadri başkan varken çok rahatım.ona sonuna kadar güveniyorum...ne diyeyim eski yönetim hatalarıyla bu yönetim uğraşıyor...

Muhammet
18.03.2009, 19:33
Hürriyet 5 milyon tllik çok diye haber yaptı bu konuyu. Faizi ile birlikte falan yazıyor.

Buyrun (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11238063.asp?gid=229).

leavemealone
18.03.2009, 19:41
N.. alir demek istiyorum ama is baya karisik...
Bu olayi basimiza acan sözde onursal baskan utansin ve ödesin birseyler ödenecekse ....

oguzlu
18.03.2009, 19:59
may'in 15 yillik iktidarini devirdip baskan oldugu icin maci birakip sadece ozkan sumere kufreden insanlara iyi gelir bu ceza.
o naleti insani devirdigi icin ozkan sumerin aniti dikilmeli trabzonun dort bir yanina ama nerde o degeri bilecek insanlar

Yavuz Hasan
18.03.2009, 23:13
çok makbule geçti şimdi bu iş

kendisi adına tesislere bir kazık heykeli diktirmek lazım

Ahmet Faruk
18.03.2009, 23:16
Onursal başkan ödesin parasını...
İçinde M.Ali Yılmaz geçen olumlu bir haber göremeyecek miyiz biz.

Hamdi Karamahmutoğlu
18.03.2009, 23:38
Lütfen sözlerimize dikkat edelim. Burası kıraathane değil, küfür ya da ima olmamalı yazdıklarınızda.

Travelair
18.03.2009, 23:43
Mehmet Ali Yılmaz döneminde ya da Özkan Sümer döneminde... Farketmez ünlü zenginler, iş adamları o kadrolardaydı. Ne oldu ne dediler bakkala çakkala milyarlarca lira borcumuz vardı demekten başka? Mutlaka hizmetleri olmuştur fakat bu neden böyle oldu? Sadri Şener başkanken evine ipotek gelirken Trabzonspor'a verdiği borca haciz gelmesin kulüp zorda kalmasın diye parasını hibe etti. Diğerleri ne yaptılar futbolcu ücreti savsaklanır mı boşverilir mi?
Sylva'da ise rahat olun 500 bin € veren çıkıyorsa versin gitsin çok sorun olmaz o kadar büyütülecek bir kaleci değil, genç de değil kariyerinin sonuna geliyor, bu sezonu bizde tamamlayacak zaten. Lille ile ihtilaf zaten bu düzeyde. Yani Lille parayı sonra alacak, Sylva da aynı parayı getirince ayrılacak. Bonservis vermeden futbolcuyu kullanmış oluyoruz

POYRAZ
18.03.2009, 23:46
Keske böyle kötü bir durumla karsi karsiya gelmemis olsaydik.

MuratJ
19.03.2009, 00:32
5 trilyon ne demek ya süper bi forvet alırsın
hatanın sahibi temizlesin bu hatayı güzel başkanımız böyle şeylerle muhattap olmasın ben trabzonsporluyum onursal baskanım diyosa bi kere göstersin trabzonsporlulugunu onursal baskanlıgını ben hiç göremedim ama..

Erkan
19.03.2009, 00:40
Hadi, gorev sirasi sende sayin 'onursal baskan'

olgun
19.03.2009, 00:45
BU HATAYI YAPAN YÖNETİM ÖDESİN BU PARAYI.
nası olur böyle bir şey.
alıyorsun bir yarma ki millet haklı olarak buna langa hıyarı ismini takmıştı.
alırken bir ton para veriyorsun. giderken neden karşılıklı fesh etmiyorsun mukaveleyi.
bunlar da yönetici ha.
işte Trabzonsporun asıl sancısı böyle yönetici olmak için yönetici olan bir çok hyrın yüzünden kaybedildi uzun yıllar.
nasılsa para ceplerinden gitmiyor ya.
ayıptır ayıp.
insanda biraz sorumluluk olur.
bu nasıl iştir.
adam gidiyor ve mukavelesini karşılıklı feshetmiyorsun.
bilmiyormusunuz ki gavur gavuru tutar.
gavurdan dost mu olurmuş.

buna ayranı yok içmeğe, tahtıravalli ider gider ayran içmeğe denilir.

5 trilyon ne demek ya süper bi forvet alırsın
hatanın sahibi temizlesin bu hatayı güzel başkanımız böyle şeylerle muhattap olmasın ben trabzonsporluyum onursal baskanım diyosa bi kere göstersin trabzonsporlulugunu onursal baskanlıgını ben hiç göremedim ama..

zannediyorum özkan sümer veyahut atay aktuğ zamanında alınmıştı bu adam.

bu kriz döneminde 5 trilyon lira vermek her babayiğidin harcı değil.

özkan sümer halleder bu işi, yada aktuğ transfer etmiş ise o halleder.

bunlar akıllı çocuklardır. bir kuruş para vermeden başkanlık yapmışlar, ama kulübün haklarını savunamamışlar ve gereksiz yere kulübü zarara sokmuşlar.

kimse kimseden para beklemesin. bu yönetimin başına kaldı öncekilerin hataları ve onlara ne demek lazım bilmiyorum.

bu kadar beyinsizlik olmamalıydı.

ts_tuncay_ts
19.03.2009, 01:14
parayı değilde gökhanı versek ona olmazmı :D

fehmi burnaz
19.03.2009, 01:19
ya nerden cıktı simdi bu mesele.bari büyümeden halledilse..

seyyah61
19.03.2009, 01:20
Gecmis olsun, fakat paranin hemen ödenecegini zannetmiyorum.
Bu isin itirazi, temyizi olur uzar daha.
Lange'nin torunlari belki alir parayi.

Ahmet Pulusoğlu
19.03.2009, 01:33
Bence Yalan olabilir bekleyip gelişmeleri görelim bence. Ama doğruysa yazık günah valla.. Tam adam akıllı bir başkan gelmişken maddiyatı düzeltmeye başlamışken olcak iş değil..

magicyattara
19.03.2009, 08:53
Ne biçim sözleşmeymiş bu.

Adam param ödenmedi diye bonservisini alıp gidiyor.Başka kulüple mukavele imzalıyor.Geçmiş tüm alacakları ödeniyor.Kalan alacakları için dava açıyor ve kazanıyor.
Böyle saçmalık olmaz.
Böyle bir kararı veren mahkemede adalet yoktur.
Böyle bir sözleşmeyi imzalayan yöneticide akıl yoktur.

Bu davanın sonucunda Lange haksız çıkacaktır.
Club Brugge'den aldığı paralar burdan alacağı paralardan düşülecektir yada.

Recep Alkan
19.03.2009, 09:09
bir tane futbolcumuzdan da iyi haber gelsin artık da. hep ver hep ver hep ver.

almadan vermek ALLAH a mahsus. bu ne bu kadar. nasıl bir anlaşma yapılmış bu adamla bilmiyorum. adam 1 sezon bile doğru dürüst oynamadı aldığı paraya bak.

birde bu verilecek para o zamanın kuruna göre hesaplanın verilsin. euronun tavan yaptığı bu günlerde bu kadar para verilir mi be ?

Ahmet AYDIN-28
19.03.2009, 09:21

bunlar akıllı çocuklardır. bir kuruş para vermeden başkanlık yapmışlar, ama kulübün haklarını savunamamışlar ve gereksiz yere kulübü zarara sokmuşlar.

kimse kimseden para beklemesin. bu yönetimin başına kaldı öncekilerin hataları ve onlara ne demek lazım bilmiyorum.

Zannediyorum diye başlamışsın, eminmiş gibi salladıkça sallamışsın iki eski başkana. Önce hangi dönemde alındığını öğren bence.

ilteriş
19.03.2009, 11:04
Eskiden Trabzonsporun ne kadar kötü yönetildiğine bir örnek daha.Futbolcuyla yapılan sözleşmenin maddeleri kulüp aleyhine ne kadar ağır.Sanki dünya starı ile sözleşme imzalıyorsunuz.Oynmayan adama para veriyorsunuz ayıptır.

cihatöztürk
19.03.2009, 11:15
parayı değilde gökhanı versek ona olmazmı :D

ewt abi katılıyorum gökanı verelim gitsin :D

Mollasalihoğlu
19.03.2009, 11:35
Hukuki açıdan saçmasapan bir karar..
İşin ehli hukukçular tarafından üzerine gidilirse, hafifletilebileceği kanaatindeyim..

UmutBaykan
19.03.2009, 12:28
yazık ya o parayla adam gibi adam alınırdı.

Egemen Yılmaz
19.03.2009, 12:49

İroni mi yapıyorsunuz anlamadım ama, Lange' yi transfer eden yönetim Mehmet Ali Yılmaz yönetimiydi. Sizin benden daha net hatırlıyor olmanız lazım zira ben o zamanlar 10 yaşında bir çocuktum...

Tansu Onur Erdoğan
19.03.2009, 12:54
Transferi yapan may önderliğinde o yönetim fakat adamın alacaklarını ödemeyen may değil özkan sümer sümer yönetimi.

suçu may'a atmak saçma olur

Alpayer
19.03.2009, 13:22
Sığır suratlı sanki çok iş yaptı da bi de para alacak.

alioglua
19.03.2009, 13:40
Mehmet Ali Yılmaz döneminde ya da Özkan Sümer döneminde... Farketmez ünlü zenginler, iş adamları o kadrolardaydı. Ne oldu ne dediler bakkala çakkala milyarlarca lira borcumuz vardı demekten başka? Mutlaka hizmetleri olmuştur fakat bu neden böyle oldu? Sadri Şener başkanken evine ipotek gelirken Trabzonspor'a verdiği borca haciz gelmesin kulüp zorda kalmasın diye parasını hibe etti. Diğerleri ne yaptılar futbolcu ücreti savsaklanır mı boşverilir mi?
Sylva'da ise rahat olun 500 bin € veren çıkıyorsa versin gitsin çok sorun olmaz o kadar büyütülecek bir kaleci değil, genç de değil kariyerinin sonuna geliyor, bu sezonu bizde tamamlayacak zaten. Lille ile ihtilaf zaten bu düzeyde. Yani Lille parayı sonra alacak, Sylva da aynı parayı getirince ayrılacak. Bonservis vermeden futbolcuyu kullanmış oluyoruz

orası öyle bonservis vermeden oyuncuyu kullanıyoruz ama böyle bir kaleci de gelmedi yıllarca şöyle bir geriye bakınca biraz petkoviç vardı o da son dakikalarda gol yerdi bir çok kez

sylva çok iyi bir kaleci ve ben artık pek korkmuyorum uzaktan çekilen şutlarda veya bir çok pozisyonda

aynı zamanda oyunu çok iyi okuması ve kurması bunlar çok büyük artıları

her insan hata yapabilir o da gs maçında bu hakkını kullanmış oldu bir maç için harcamayalım adamı

Selami Gürpınar
19.03.2009, 15:13
Çok büyük zarar şu zor günlerde bayağa zorlanıcaz gibi.

LazAnisT
19.03.2009, 16:21
Hürriyet Gazatesinde bu haberle alakalı yapılan yorumlardan bir tanesi bence işin özü bu..

''Futbol mantık gerektirir yönetmekte''

Sefa
19.03.2009, 16:26
yok artık 12 maç oynamış birine bu parayı veriyosak daha ne diyelim :S

bi yabancı topçuda şu klüpten mutlu ayrılsın ya nedir hepsi kavgalı :S

Bahattin Aydın
19.03.2009, 16:28
Hadi bakalım M.Ali Yılmaz büyük başkansın madem..Trabzonspor'u gönülden seviyorsun at elini cebine!!!

kamyonetçi
19.03.2009, 22:48
Çok kısaca Şunu söylemek isterim ki;yedi milyon Trabzonspor taraftarının bu parada hakkı var.

Haram zıkkım olsun,bu parayı yemek nasip olmasın inşAllah.Amin.

Uğurtan
20.03.2009, 11:06
Niye ya.. Nerden çıktı şimdi bu haber..

Bak şimdi tamda 9 yıl sonra Trabzon'a gitmiştim.. Canım sıkıldı gene iyimi..

...

Camiamızın büyüğüdür o gene canımm.. Onursal(!) başkandır o.. Vurdumu masa falan bırakmaz.. O bir tanedir(!) Bir tane..

Anlayan ve de alınan kendine bir pay çıkarabilir..

Mollasalihoğlu
20.03.2009, 11:23
Parayı ödemeyen Özkan Sümer'in hiç kabahati yok değil mi :)

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 11:30
Böyle ahmaklık olmaz ya

Badaloğlu
20.03.2009, 11:47
BU HATAYI YAPAN YÖNETİM ÖDESİN BU PARAYI.
nası olur böyle bir şey.
alıyorsun bir yarma ki millet haklı olarak buna langa hıyarı ismini takmıştı.
alırken bir ton para veriyorsun. giderken neden karşılıklı fesh etmiyorsun mukaveleyi.
bunlar da yönetici ha.
işte Trabzonsporun asıl sancısı böyle yönetici olmak için yönetici olan bir çok hyrın yüzünden kaybedildi uzun yıllar.
nasılsa para ceplerinden gitmiyor ya.
ayıptır ayıp.
insanda biraz sorumluluk olur.
bu nasıl iştir.
adam gidiyor ve mukavelesini karşılıklı feshetmiyorsun.
bilmiyormusunuz ki gavur gavuru tutar.
gavurdan dost mu olurmuş.

buna ayranı yok içmeğe, tahtıravalli ider gider ayran içmeğe denilir.

Olgun kardeşim, adam zaten mukavelesindeki maddeleri bahane ederek çekip gitti.Yani gelipte sana: ''siz benim alacaklarımı, tranfer taksitlerimi ödemiyorsunuz hadi gelin şu mukaveleyi fesh edelim'' demiyor! demezde... Adamın elinde tabu gibi sözleşme var... O sözleşmede yazan maddelere göre transfer taksitlerini alamadığı zaman ''bedelsiz kulüpten ayrılacağı gibi taraflar arasında hukuksal olrak sıkıntı olduğunda ise Norveç mahkemeleri yetkilidir'' tarzında maddeler var.Daha bu adam gelip senle anlaşır mı?

Lange, transferi Mehmet Ali Yılmaz ve yanılmıyorsam Giray hocanın zamanında oldu .Bu transfer olayında Atay Aktuğ ya da Özkan Sümer yoktu.

Yalnız Özkan Sümer, Mehmet Ali Yılmaz döneminden sonra başkanlığa gelmiştir.Haliyle Lange'de bu takımın oyuncusu idi ve transfer paralarını yeni yönetim ödemek zorunda idi.Maalesef para olmadığından bu taksitler ödenemedi .Peşinden zaten 2001 krizi patlayınca bu işler hepten oldu çorba...

Yöneticiler konusunda haklısın... Sırf bu transferi ''ben'' yaptım diye kasılmakla bu işler olmaz. İlk zamanlar o ''ben'' diyenler şimdilerde ortalıklarda gözükmüyorlar.Attığınız imzanın ağırlığını bilmek gerek.Bu haybeye havaya uçup giden paraların her kuruşunda bütün Trabzonsporluların hakkı var.O yüzden kim olursa olsun atacağınız imzalarda camiayı kesinlikle gözünüzün önüne getirin.

Cem Zırıh
20.03.2009, 11:54
neredeyse sampiyonlar ligine girisde alinacak para kadar bi miktar ucup gidecek yazik...

olgun
20.03.2009, 11:56
sayın badaloğlu.
açıklamaların için teşekkür ederim.
yalnız dikkatimi çeken şu.
bu lange gerçekten adi bir futbolcu.
Türkiyedeki diğer takımlarda da 3 kulüp dahil, taksitleri gecikiyor (bir tek gs dan rbery bu gerekçeyle ayrıldı. kaçtı yani)
ve o futbolcular kaçmıyor)
Şimdi bakmak lazım bu langa Trabzonspordan ayrıldığında başka kulübe transfer etmiş ise, alacaklarını hukuken isteyemez.
ama dediğin gibi, gavur mahkemesinden müslüman lehine hemen hemen hiç bir karar çıkmaz.

My
20.03.2009, 16:23
Hayrettin Bey'in açıklamaları vardı. Bu iş daha bitmedi, ajans yanlış değerledirmiş haberi gibilerinden. 2.250 bin euro kesinleştimi şimdi :confused:

Cafer Bulur
20.03.2009, 16:28
Hayrettin Bey'in açıklamaları vardı. Bu iş daha bitmedi, ajans yanlış değerledirmiş haberi gibilerinden. 2.250 bin euro kesinleştimi şimdi :confused:
Kesin degil ama norvec mahkemelerinin karar verecegi bu davada kazanmayi beklemek cok fazla mantikli olmasa gerek.
Bu davayi büyük ihtimalle kaybederiz,onursal baskanimiz sagolsun.;)

Vural Kuyumcu
20.03.2009, 17:12
yazik yazik ya bukadar paraya

Emirhan Makul
20.03.2009, 17:18
Başımızın Gözümüzün Sadakası Olsun.

lazooo28
20.03.2009, 17:31
bi saglam transfer parasi gitti

butthead
20.03.2009, 19:43
arkadaşlar bu onursal başkan muhabbetini tam bilmiyorum nası oluyo falan ama görünüşe göre kimse istemiyo MAY'ı onursal başkan olarak
bunun degişme gibi bir olayı varmı? gerçekten bilmedigim için soruyorum :confused:

pReN@_61
20.03.2009, 19:46
Çok yazık olur bu para giderse..

Süleyman Eruyar
20.03.2009, 19:52
daha önce almış olduğumuz cezalarada üzüldüm elbet..

ancak hiç bu kadar üzülmemiştim..

teşekkürler Sadri Şener.. Bize bizi hatırlattığın için.....

alper*
20.03.2009, 19:54
Trabzonspor ise bu kararı Trabzon İdari Mahkemesinde bozdurmuştu.

Nasıl yapmış bunu anlayamadım şimdi.Neyse.
Pek mümkün görünmüyor.

POYRAZ
21.03.2009, 00:48
Eger bu parayi ödersek asagi yukari Lange ilk geldiginden bugüne kadar 10 milyon Euro'ya patlamis olacak bize.
Toplasan 250.000 Euroluk katkisi olmamistir bize.
Insallah ödemeyiz.

Öztürk Adem
21.03.2009, 01:22
Ne kadar uzun zaman gecmıs :( Cok kotu oldu su ankı yonetımın adına Bakın eskı yonetım eserınız bu