PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir pankartin anlattiklari

ozgur
19.04.2005, 19:31
Burasi yerimi bilmiyorum ama gecen gun fb seyircisi denen yaratiklarin bjk macinda actigi " Riza efendi 2Ekmek 1 Sut" yazili pankart aslinda turk futbolu icin onemli seyler anlatiyordu. Biliyoruz fb yonetimi hemen bu pankarti yalanladi ve sahip cikmadi ama genel taraftar profilinin bu ulkedeemekciler icin yada emegi ile birseyler yapmaya calisanlara ne gozle batigini gormemize yardimci oldu.

1) Fb taraftarina gore paraniz yoksa hicbirseysiniz ve ancak birilerinin hizmetcisi olmaya mahkumsunuz demektir.2) Parali olmaksize ek bir statu kazandirdigina gore her zaman guclunun (haksizda olsa) pesinde suru psikolojisiyle yurumek gerekir. Ayrica bu fbli taraftarlarin cogu inanin kendileriemekci, isci cocugu ama degerlerine bu kadar yabancilasmislar iste.

Bu baglamda fblilerin bizi niye tasra takimi, culsuz olarak degerlendirdigini anlayabiliriz cunku Trabzonspor bu ustte siraladigim degerlerin tamda karsinda medya ya, bizansa, kapitalist patronlara karsi devrimci bir durus sergiliyor. Arkadaslar fakirlik gocunulacak birsey degildir, onemli olan fakirliginizi yaratan kosullari tahlil edip o kisir donguyu nasil kiracaginiz uzerinde dusunmektir. Ayrica stadina bir zamanlarin irkcisi, hitler hayrani rustu saracoglu'nun ismini veren, her turlu dalavereyi ceviren bir baskana sahip cikan bir camiayadabu emekci dusmani durus yakisirdi.Son olarak Senol gunes'in sonbasin toplantisindan bir alinti, " EVETISTANBUL YARISTA AVANTAJLI AMA DAHA FUTBOLUNEMEKCILERI SON SOZUNU SOYLEMEDI". Buda asagilik fb cumhuriyetine kapak olsun.

$FIRTINA61$
19.04.2005, 19:41
ayip beeeeee nerelere girioyrlar be sanki o statda gelen seyirciler millyarlaraca dollari varda öyle seyler yabiorlar

Duman
19.04.2005, 19:48
Bir insanin babasi kapici diye pankart asip,onu asagiladigini zannetmek, o pankarti asaninsanlarin ya da pankartin asili kalmasina seyirci kalanlarin(fenerbahçe yönetimi) kesinlikle beyin özürlü oldugunun net bir göstergesidir. Aslinda o pankarta sadece besiktaslilar degil,tüm futbol takimlarinin yöneticileri ve taraftarlari tepki göstermeliydiler.

Çagman
19.04.2005, 19:50
Evet Bu Haberi bende Okudum Gercekten YaptikLari Cok Ayip.

Once Kndi analarina babalarina baksinLar SerefsizLer CepLerinde 5 Kurus olmadan maca girerLer biLetLer beLes tabi azize veriyor Sonra insanLarin babasinin MesLgi iLe DaLga gecsinLer Serefsiz herifLer.

En Azindan O Adam Ekmek Parasi icin HirsizLik yapmamis ayip birsey yapmamis Off Off türk MiLLeti YozLasiyor abi.

FAruk
19.04.2005, 19:52
Insanlari mesleklerinden dolayi ya da baska kusurlarindan dolayi elestirmek,onlarla alay etmek ne müslümanliga ne de insanliga sinar.

Hüseyin Çümen
19.04.2005, 20:07
nabarsa yapsinlar bizi ilgilendirmez ezikler kendi kendilerini yesinler bosveri.n biz karismayalim

Mollasalihoğlu
19.04.2005, 20:56
bizi ilgilendirmez olur mu ya insanlik disi bi pankart.ne yani adamin babasi kapiciysa ne olmus , biz de simdi onlara kapici çocugu sizi madara etti mi diyelim?

helal olsun riza hoca'ya pankarta cevap aldiklari galibiyet oldu.

ftunsal
19.04.2005, 21:24
2 ekmek 1 süt yanina 4 tanede koool yazmayi unutmuslar

yattara11
19.04.2005, 21:29
inanin bu hayatimda gördügüm en büyük 'TERBIYESIZLIK'lerden biriydi... bunu söylerken abartma yapmiyorum...

ama inanin öteki tarafta hesabi verilir bunun... öylesine büyük birgünah çünkü bu'insan olmayan taraftarlar'in yaptigi...Edited by: yattara11

Guests
19.04.2005, 21:37
ben pankarta suç bulmuyorum. evet pankart yanlis yapilanlar büyük serefsizlik ama futbolda bu tür seyler oluyorsa her yerde olucak. peki o pankarti oraya sokan polisin hiçmi suçu yok? bizim gurbetçi gençler pankartimizi içeri sokmayanlar o pankarta nasil izin verdi? 20 dakka asili kalmasini nasil seyrettiler?

My
19.04.2005, 21:46
Bugün gazetenin birinde koca koca resimlerle yazilarla görünce ilk basta buda ne dedim. Meraktan biraz okuyunca kendine insan diyen bu insan sifatliköpek soylarinin nasilda asillarini, nesillerini unuttuunu, ruhlarini çoktan bu bozuk düzenin fahisesi yaptiklarini anladim. Bu ne terbiyesizlik, bu ne aptallik, bu ne düsüncesizlik. Sen nerden geldin e be deyyuz, hiçmi aranizda kapici çocuu olan, çöpçü çocuu, irgatçinin isçinin çocuu olan yok e be cibiliyetini çizdiiminin mendeburlari. Senin cürumun nede neyi asaaliyorsun aklinca vurayim o akla. Her zaman ha su Istanbul kulüplerini tutanlara dediim bisii vardir. Sizler bu kulüplerin üzerinde yamali bohça hesabi siritiyorsunuz. O kulüplerin çekirdek bünyeleri sizi dislar, küçümser. Kapilarindan köpek niyetine içeri sokmaz. Bugün bunlari hepsinin yüzüne yinevurdum haklisin valla demekten baska hiç bisii yapamadilar ama gel görki yarin deisen ne olacak. Hiçbisii ! Ayni koyun sürüsü, ne bi fikir ne bi düsüncenede bi prensip.Edited by: Gölge Oyunu

Beytullah
19.04.2005, 21:50
fenerbahçe seyircisinen baska ne beklenirdiki

Muhalif
19.04.2005, 21:51
konuyu açan arkadas burasi yeri mi bilmiyorum diyor ama buranin yeri olmadigi da kabak gibi ortada yani.. türk futbolu forumunda bununla alakali konu var zaten.. insanlar siyasi tercihlerini ifade etmek için niçin bu tür spor sitelerini seçerler onu da anlamis degilim.. milliyetçi arkadaslar benzer konular açinca hemen kapatilsin diyenler de siyasi görüsler kaygisiyla hareket edip ayni konulari açiyorlar.. aradaki fark slogan türü degil de biraz daha insancil ögeler kullanilarak konunun islenmesi..

su forumda önce Trabzonspor yazip da bir sekilde siyasi mesaj vermeden hareket eden insanlarin sayisi o kadar az ki.. aslinda önemli bir konu ama dedigim gibi yeri burasi degil.. türk futbolu forumunda buna benzer bir baslik var.. ama efendim oraya yazarsak engin görüslerimizden istifade edemez çogu üyemiz degil mi? hadi yahu..

Emir BAYRAK
19.04.2005, 21:54
Bunlar insan degilki bunlardan adam gibi pankartlar bekliyelim.Bunlar yüce ALLAH seref dagitirken semsiye açan taraftardir.Fenerbahçeye mal etmek yanlis olabilir...Insanlarin kisilikleriyle oynamamalari gerekmektedir...Tabi Febe yönetimi asili kalmamasini saglayamadi..YAZIK

yattara11
19.04.2005, 21:56
Bunlar insan degilki bunlardan adam gibi pankartlar bekliyelim.Bunlar yüce ALLAH seref dagitirken semsiye açan taraftardir.Fenerbahçeye mal etmek yanlis olabilir...Insanlarin kisilikleriyle oynamamalari gerekmektedir...Tabi Febe yönetimi asili kalmamasini saglayamadi..YAZIK

hayir ondan sonra aglamasin aziz yildirim ''en büyük taraftar fenerbahçe taraftaridir'' diye... bjk taraftari küfür ediyomus da febe taraftari küfür etmiyomusmus... bundan büyük küfür mü olur? küfür illa ki 'ANA'ya mi edilir?Edited by: yattara11

Alptuğ
19.04.2005, 22:04
evet fb seyircisinden baska ne beklenir ki onlara yakisan bi davranis!!!!

tigin
19.04.2005, 22:11
burasi yeri degil.Türk futbolu bölümünde bu konuyla ilgili baslik zaten var.Diger baslik daha önce açildigi için oradan devam edelim.
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=3075& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=3075&PN=1) amp;PN=1Edited by: tigin