PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonluk Yolunda En Büyük Engel ve A. Aker'de Tarihi Anons!

Sayfa : [1] 2

selimatal
08.03.2009, 13:10
ŞAMPİYONLUĞUN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGEL: TARAFTAR MAÇ SEÇİYOR!
VE A.KER'DE TARİHİ BİR ANONS

Sevgili TS Sevdalıları!

Uzun yıllar sonra ciddi bir şampiyonluk mücadelesi içerisine girdik. Öylesine tesadüfi bir giriş olmadı bu.Tarihimizin en acı birkaç yılından sonra büyük bir silkiniş ile başarıldı bu süreç. Çok kısa bir sürede gerçekleştirilen maddi ve manevi büyük bir toparlanma süreciyle kendimizi böyle bir konumda bulduk. Daha doğrusu çok bilinçli bir şekilde, bilinçli hamlelerle bu konuma geldik.

Neticede ligin üçte ikisinden fazlası bitti ve hala yapacak çok işimiz var. Belki çoğumuzun sezon başında hiç hayal etmediği bir yerdeyiz. Ama son haftalarda herkeste büyük bir memnuniyetsizlik var. En az 3 kez ayağımıza kadar gelen farkı açarak zirvede yalnız kalma şansımızı kullanamamış olmamızdan kaynaklanıyor bu durum.

Peki bu açık gerçeğin ana sebepleri nedir?
1-Yeni ve henüz oturma sürecinde olan bir takımız
2-Tam arkamızdakilerden kopma aşamasına geldiğimizde hep “hakem”, “basın” gibi faktörler devreye girmeye başlıyor, ...vs.

Ancak fırsatları değerlendiremediğimiz anlara baktığımızda hep aynı sorunla karşılaşıyoruz:
“TARAFTAR MAÇ SEÇTİĞİNDE KAYBEDİYORUZ”

Şayet Denizli ve Konya maçlarında kaybettiğimiz 6 puanı alabilmiş olsa idik şu anda şampiyonluk kutlamalarının nasıl olması gerektiği konusunda hazırlıklar başlamıştı bile. Ama başaramadık. Ve bunun en büyük sorumlusu bizleriz.

Hatırlarsanız sezon başında A.Akerdeki ilk birkaç maçta taraftar profilimiz hakkında oldukça sert tartışmalar yaşamıştık. Büyük çoğunluk, bu taraftar profilinin şampiyonluğa giden süreci içeriden tıkayacağında hemfikir olmuştu. Ancak haftalar ilerledikçe A.Akerdeki taraftar profilinde olumlu yönde ciddi değişiklikler oldu. Antalya, Sivas gibi maçlarda “efsane taraftar” geri döndü ve her maç bir öncekini aratmayacak bir destek verdi. “Kolbastı”, ülke sınırlarını bile aşan büyük bir eğlence haline geldi. Takımımızdan bile daha fazla haber konusu oldu ve takımımız üzerindeki baskıyı almaya başladı. İşin eğlence boyutu eksiklerimizi kapatacak kadar ön plana çıktı ve büyük faydaları oldu.

Ancak ligin 2. yarısında C.tesi maçlarımızla birlikte A.Aker tribünlerine adeta sihirli bir değnek değdi ve herşey birden olumsuz yönde değişti. İlk yarıda takımı ateşleyen ve dönmez denen maçları takımıyla bütünleşerek çeviren o taraftar daha maçın başında futbolcularımızın ayaklarına pranga vurmaya başladı. Oysa uzun süreli yarışlarda daima “finiş düzlüğü” yarışın en önemli aşamasıdır. Peki bu gerçeğe rağmen bu olumsuz değişikliğin sebebi neydi?

Sebep çok açık: TARAFTAR MAÇ SEÇMEYE BAŞLADI! Artık kolay ve zor maç ayrımı yapılmaya başlandı. Hem de küme düşmeme mücadelesi en alevli döneme girmişken.

İster C.tesi olduğu için insanlar işyerlerini kapayarak maçlara gelemiyor deyin, ister Denizli ve Konya maçlarını “kolay görüldüğü” için es geçtiler deyin.. Sebep ne olursa olsun 17.000 kombine bilet sahibinden en az 5.000 taraftar son iki maçta tribünlerde yerlerini almadılar. Özellikle maraton tribünde buna herkes şahit oldu. Herkesin sağında solunda sezon başından beri hiç görülmeyen kişiler belirdi. Yeni kurulan bir kadro nasıl bir kaynaşma ve uyum sürecine ihtiyaç duyuyorsa, bu sene ilk kez yanyana oturan taraftarımızda bir kaynaşma sürecine ihtiyaç duyuyordu ve ilerleyen süreçte bu kaynaşma büyük oranda gerçekleşmişti.

Son 2 A.Aker maçında kombine sahiplerinden en az 5.000 i kombinelerini belli ki yakınlarına vermiş. Eminim onlar da TS taraftarıdır. Ama bir fark var. Hem de önemli bir fark: Bu yönetime ve takıma inanarak daha lig başlamadan kombinelere hücum ederek, yağmur-çamur demeden takımını destekleyen ve çok sayıda “doru-yanlış”, “iyi-kötü”, “güzel-çirkin” e bizzat şahit olarak ilerleyen haftalarda doğruyu bulan kombine sahiplerinden oluşan “TRİBÜNDEKİ TAKIM RUHU”, bu yaşanmışların hiçbirine şahit olmayan yeni katılımcılarla birlikte bozuldu!

Demek ki sezon ortasında yeni futbolcu almak ya da hoca değiştirmenin verebildiği zararı ve hatta daha fazlasını tribündeki takımın bozulması da verebiliyormuş!

Neticede daha maçın 5. dk sında bu yeni yüzler içerisinde “Tayfun'a küfreden” şahıslardan çok sayıda gözlemlemek mümkün oldu. Yani sezon başına döndük. Sezon başında bu tipler çok daha fazla idi ama her maça geldikleri için büyük bölümü tribünlerde “eğitimden geçmiş”, çoğu top kaybeden oyuncuyu alkışlayacak düzeye kadar gelmişti.

Küfürbazlığın yöremizde “AİLEVİ” bir boyutu olduğunu ve bazı ailelerde “küfürün” sıradan bir davranış kalıbı haline geldiğini, bu kombine sahiplerinin de kombinelerini “aileden birine” vermiş olma ihtimallerinin yüksek olduğunu düşündüğümüzde “kendi futbolcusuna küfür” olayının 15 hafta sonra hortlaması sürpriz olmasa gerek.

Maçların başında Tayfun'la başlayan küfür süreci çok kısa sürede kaçan ilk golle “Gökhan'a” uzandı. Dikkat ettiyseniz Konya maçının 2. yarısında Gökhan sağ kanada çokça deplase oldu. Yani numaralı tribün tarafına. Oysa ilk yarıda sağ çizgiye sadece 1 kez yaklaştı ve küfürleri duyunca bir daha asla oraya gelmedi. Gökhan ve Umut birbirlerinden belli bir uzaklıkta oynarsa mutlaka gol çıkarıyorlar. Birbirlerine yaklaştıkça gol çıkma şansı azalıyor. Maraton tribünde bireysel ama yüksek volümlü küfürler nedeniyle Gökhan bizzat taraftarımızca Umut ile “yapışık ikiz” pozisyonuna sokuldu dar bir alana hapsedildi. Bütün futbolcularımız Maraton tribünün önünde top kaybetme korkusu yaşamaya başladılar.

Kimse maçın devre arasında Gökhan lehine yapılan tezahurattan bahsetmesin. Neticede tamamen Song'un maraton tribüne “FIRÇASI” nedeniyle oldu bu suni destek. Song'un yüzüne dikkat eden var mıydı? Büyük Şef geldiği günden beri ilk kez bu kadar kızgın ve üzgündü. Konya maçını kaybedeceğimizi ilk anlayan Song olmuştu desek yeridir.

Şu artık açıkça anlaşılsın ki, sahadaki 11 kişiden sadece 1 tanesine bile edilen küfür, takım ruhu kazanan bütün oyuncularımız tarafından kendisine edilmiş olarak kabul ediliyor. Ve bir futbolcumuza edilen küfür bütün takımı bozuyor. Başta Tayfun ve Gökhan'a edilen küfürler emin olun ki tüm takım oyuncularımız tarafından kendilerine edilmiş olarak algılandı. Çok daha zor maçları çok daha kötü oynamamıza rağmen çeviren bu futbolcular, üstelik Yattara'nın eski günlerini aratmayacak kadar hırslı, Colman'ın sahada basmadık yer bırakmadığı kadar istekli, Alanzinho'nun aldığı her topla tehlikeli pozisyon hazırladığı bir maçı çevirmeyi başaramadı. Ne kadar yazık oldu değil mi?

SONUÇ:

Lig artık bitiyor. Tribünlerin kendini yeniden eğitmek gibi bir lüksü yok. Kombine bilet sahibi 17.000 kişi şayet gerçekten bu takımı seviyor ve kombineleri bu yüzden aldı ise (ki bundan hiç şüphem yok) KOLAY MAÇ yanılgısına düşerek hiçbir maça gelmemezlik etmesin ve kombinelerini başkalarına vermesinler! Kolay maç gibi bir olay olmadığı gibi, aksine her geçen hafta her maç daha da zorlaşıyor.

GS maçında alınacak 3 puanla Konya veya Denizli maçlarında kaybedilen 3 puanın hiçbir farkı yok! Zira GS'ı yendiğinizde sadece bir rakibinizi yeniyorsunuz, diğer 3 rakip kaybetmiş olmuyor.

TS u gerçekten seven, kombine biletini başkasına vermesin ve tribündeki yerini alsın. GS maçında kimsenin kimseye kombine biletini vermeyeceğiniz biliyorum. Çünkü taraftarımız MAÇ SEÇİYOR! GS maçında kimsenin kendi futbolcularımıza kötü bile oynasalar küfür etmeyeceğini de biliyorum. Çünkü bazı taraftarlarımız GS veya diğer büyüklere duyduğu saygının küçücük bir kısmını Anadolu akımlarına duymuyor. Onlarla oynanan maçları önemsemiyor ve 3 puanı “çantada keklik” olarak gördüğü için o maçlara yakınlarını göndermeyi tercih ediyor. Sanki o Anadolu takımları, diğer rakiplerimize sayısız çelme takarak TS un zirvede olmasında önemli katkı sağlamamışlar gibi.

Ama GS maçından sonra oynanacak 5 A.Aker maçı daha var. Hadi FB maçını çıkaralım, 4 maç daha var. 12 puanlık 4 Anadolu maçı. Ve şayet o 4 maçtan 12 puanı alamazsak, kimse ilk 3 e girmekten bile bahsetmesin.

Deplasmanda ise sorun yok. Çünkü DEPLASMAN TARAFTARIMIZ ASLA MAÇ SEÇMİYOR! Deplasmanda futbolcularımız A.Akerdekinden çok daha büyük bir özgüvenle oynuyor.

Bu nedenle de deplasmanların açık ara kralı TS!

A.Aker'de BJK, Sivas gibi takımları hapseden, FB yi Kadıköyde sanki deplasmanda oynuyormuş gibi mahkum oynatan TS futbolcularının, küme düşmemeye oynayan takımlara karşı ayakları titriyorsa, ne kadroyu, ne hocayı, ne de kaçan golleri konuşmak bir anlam taşıyor demektir. Bu sorun saha içerisinden kaynaklanıyor olamaz.

Ne yazık ki A.Akerde destek, maç seçme yüzünden her geçen gün azalıyor, köstek artıyor...

Konya maçının devre arasında “Lütfen takımımızın moralini bozmayalım” anonsu ise herşeyi açıklıyor. Şampiyonluk mücadelesindeki rakiplerimizin stadyumlarında böylesi bir anonsu bir kez bile duyan varsa söylediğim her şeyi geri alacağım.

Bu sene şampiyonu TS belirleyecek. Şayet TS şampiyon olacaksa da bunu A.Aker tribünleri belirleyecek. Ligin ilk yarısında gitti denen birkaç maçı çeviren taraftarımız, son 2 maçta 6 puanı vererek verdiklerini geri almıştır. Yani TS un şu anki puanına hiçbir katkısı yoktur.

-Sokakta birine küfür ettiğinizde en azından dayak yemenin kaçınılmaz olduğu Trabzonda küfür için ne yazıkki tek özgür alan olan A.Akerde bu aşağılık zevkin tatmini mi?
-Yoksa Şampiyonluk mu?
-Herkes karar versin.
-Benim kararım bundan sonra futbolcularımızdan birne edilecek bir küfürü kendime edilmiş sayarak gerekeni yapacağımdır. 1 geri zekalı susturmak bile kardır. Ve bunu yapmazsam ben takımıma ihanet etmiş olacağım. Ve itiraf ediyorum ki 2 maçtır sessiz kalarak o ihaneti ettim.

A.Aker'deki bu anons tarihi bir olaydır:

“....Lütfen takımımızın moralini bozmayalım....”

Vay beeee.... Bunu küme düşmemeye oynarken bile yaşamamıştık... İnsanın boğazı düğümleniyor...

Not 1: Mehmet Fırat kardeşimin yazdığı bir sözü ekliyorum. Zira her şeyi benim yazdıklarımdan daha iyi anlatıyor:

"Bize her yer Trabzon ama, Trabzon hariç"

Not 2: Yanlış anlamaya sebebiyet verebildiğini gördüğüm için bir eklemede bulunma gerekliliğini hissettim. O kale arkalarındaki her koşulda takıma destek olan genç taraftarlar ve maraton tribünde organizasyonsuzluk yüzünden ne yapacağını bilemeyen ve katılmak için coşku bekleyen gençler var ya.. Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Sizler TS un geleceği ve ta kendisisiniz.

Recep Alkan
08.03.2009, 13:12

eğer hala trabzonlular futbolu biliyor diyorsak yazık gerçekten.

AKSOY_61
08.03.2009, 13:18
''trabzonlular futbolu biliyor'' cümlesi yanlış bence.
taraftarın ne olduğunu bilmeyenler futboldan da anlamaz.

''trabzonlu gençlerin çoğu futbolu biliyor'' cümlesi daha doğru bence.

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 13:20
Burdakilerin cogu ofsayti bile bilmiyor.

Recep Alkan
08.03.2009, 13:22
benim burda demek istediğim ofsaytı yada korneri bilmek değildi. bunlar futbolu bilmek değil futbolun kurallarını bilmektir.

@FLU
08.03.2009, 13:22
tepki vermeyi hiç ama hiç bilmiyoruz

ögrenecegimizi de sanmıyorum

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 13:24
futbolun kurallarını bılmemek futbolu bılmemekle esdeger topa nenemde vuruyor

Cafer Bulur
08.03.2009, 13:27
Selimatal kardesimizin hassasiyetli yaklasimlarina katilmamak mümkün degil.
Sampiyonluk yolunda en büyük rakibimiz avni akerdeki taraftardir,bu tartisilmaz bir gercektir.
Son denizli ve konya maclarinda takimin arkasinda bir 12.adam gibi durabilselerdi cok farkli seyleri konusuyor olacaktik.
Ne yapip edilip bu taraftarin organize edilmesi saglanmali.
Findik,hamsi gibi seylerden daha önemli olan yönetim tarafindan taraftarlarin bilinclendirilmesidir.

Orhan Aydın
08.03.2009, 13:28

“....Lütfen takımımızın moralini bozmayalım...

yukardaki 3 satırı gördüğümde ağlamak gelior içimden

bu anonsun suçlusu kim ?

sorusunun cevabı GÖKHAN VE UMUT

Orhan Aydın
08.03.2009, 13:30
selimatal kardesimizin hassasiyetli yaklasimlarina katilmamak mümkün degil.
Sampiyonluk yolunda en büyük rakibimiz avni akerdeki taraftardir,bu tartisilmaz bir gercektir.
Son denizli ve konya maclarinda takimin arkasinda bir 12.adam gibi durabilselerdi cok farkli seyleri konusuyor olacaktik.
Ne yapip edilip bu taraftarin organize edilmesi saglanmali.
Findik,hamsi gibi seylerden daha önemli olan yönetim tarafindan taraftarlarin bilinclendirilmesidir.

cafer abİ haklisin tmm taraftar sorunumuz var da abİ sÖylesene hangİ taraftar dayanabİlİr bu kadar becerİksİz forwetlere

Pirselimoğlu
08.03.2009, 13:31
Güzel yazmışsın ama senin yazdığın bjk-sivas-fb maçlarında hapsetme olayı bize 2 puan dan başka getirisi olmamıştı, o maçlarda da kaybedilen konya maçındaki gibi sorunlar vardı , yani o maçlarda da forvetlerin beceriksizliği vardı.

hem denizli maçında hemde konya maçında aynı kalede gelişen 2 pozisyon, aynı kişi, çok net 2 gol pozisyonu, deniz tarafı kale arkasında bunları izlemek, ve sonrasında yinede gökhanı alkışlamak, ama artık yeter sınıra dayandı, ben gs maçında bunun tekrarlanması durumunda taraftar tepkisi büyük olacak düşüncesindeyim.

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 13:32
Cumartesi gündüz maç oynanmamalı diye söyleyip durduk ama bir sonuç çıkmadı .

İki maçtada kaybettik .

Federasyon bundan sonrada devam eder iç saha maçlarında Cumartesi gündüz uygulamasına .

Harun_ayar_ts
08.03.2009, 13:35
bence trabzondaki traftarların maç şeçme sebebi takımlan trabzondaki traftarların hep bir arada olması olarak geliyor bana kombine taraftarı veya dige biletli taraftarlar ya nasıl olsa yenecekler konya kim diyip gitmiyorlar haftaya gs maçına gideriz diye ama çok yanlıs bir davranıs takımı çok yanlız bırakıyorlar.Deplasmanlarda ise taraftarda bir özlem var insanlar sezonda bir kere geliyorlar sehrimizde o maça da gidmeyipte ne yapalım gurbetteyiz sahsen kendim deplasmanda benim bölgeme yakın olan yerlere gitmeye çalısıyorum oda ilk yarıda olimpiyat stadıydı istanbul belediyeyi 4-0 yendigimiz maça gittim ARKAMDAKİ ADAM SÖYLE BİRŞEY DEDİ 'KESKE TAYFUN GOL ATMASAYDI'bu sözü asla unutamıyacagım sıra geldi deplasmandaki kocaeli maçına o maçtada staddaki yerimi alacagım:):rolleyes:

Cafer Bulur
08.03.2009, 13:38
cafer abİ haklisin tmm taraftar sorunumuz var da abİ sÖylesene hangİ taraftar dayanabİlİr bu kadar becerİksİz forwetlere
Bir tepki gösterilecekse,bu macin bitis düdügünden sonra gösterilmelidir.
Bana kalirsa bu tepki de gösterilmemelidir,zira tepki göstermekle veya küfür etmekle bir futbolcu motive edilemez anacak baski altina alinir.
Gökhan gelecek hafta yogun baski altinda olacak ve golleri atmada yine zorlanacaktir,zira atamazsa büyük tepkiler olacagi muhakkaktir.
Biz dünkü maci resmen 84.dakikada kaybettik,denizli macini da yedigimiz ilk golün ardindan.
Halbuki büyük takim böyle mi olmali,yedigi gollerin ardindan cökmeli mi?

Travelair
08.03.2009, 13:38
Küfüre karşı "0" tolerans uygulanmalı

selimatal
08.03.2009, 13:42
Güzel yazmışsın ama senin yazdığın bjk-sivas-fb maçlarında hapsetme olayı bize 2 puan dan başka getirisi olmamıştı, o maçlarda da kaybedilen konya maçındaki gibi sorunlar vardı , yani o maçlarda da forvetlerin beceriksizliği vardı.

O maçlarda:
1-Kazanamadık ama rakipleri ezdik (BJK maçı ligdeki değil kupadaki maçtı ve yenilmemize rağmen takımı alkışlamıştık)
2-İyi oynamıyor denen takımın ligin en iyi futbolunu oynayabilen takım olduğunu herkese gösterdik, en önemlisi kendimiz gördük
3-Kazandığımız maçlardan çok galibiyetin eşiğinden döndüğümüz o maçlarla taraflı tarafsız herkesin şampiyonlukta en büyük favorisi olduk
4-Takıma büyük bir özgüven geldi ve sonraki maçlarda o kayıpları telafi ettik.
5-A.Aker de etkili taraftarın nasıl olabileceğini herkes gördü

Görüldüğü gibi berabere bile kalsak o maçlarda çok şey kazanmıştık. Bizi zirveye yapıştıran gerçekte o puan kaybettiğimiz maçlardı.

Peki Denizli ve Konya maçlarında ne oldu?

Bazı maçlarda puan kaybedebilirsiniz ama çok şey kazanabilirsiniz. Bazı maçlarda ise puandan çok daha fazlasını kaybedersiniz.

İki kayıp türünü asla aynı kefeye koymamalı.

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 13:42
bu basligin amaci nedir bilmiyorum ama olumsuz ve real bir fikir degil bence. sampiyonlugun en büyük engeli taraftar diye birsey yok. futbol taraftar icin oynaniyor. televizyondan yansiyan bazi anlayissiz taraftar görüntüsünü bir bütün olarak kabul edilmis.

tamuğ yamtar
08.03.2009, 13:44
“....Lütfen taraftarımızın moralini bozmayalım....”

Bu nasıl?

Taraftarla alakası yok durumun.

tmrst
08.03.2009, 13:44
konya spor maçını taraftar kaybetti..kimse suçu başkasında aramasın 20.000 kişi tiyatro izler gibi maç izliyor.nerde karadenizliliğin o heyecanı nerde trabzonspor sevgisi..
hava nemliydi tamam ama biz bu havalara alışığız.
yonetimin yapacağı en güzel yatırım seneye kombine satarken ateşli taraftar gruplarını tribünün kalbine yani maratonun ortasına yerlestırmek olmalıdır..
diğer klüplerde tarafatr takımı ateşlerken bizde takım taraftarı ateşlemeye çalışıyor..olmaz.

Mehmet Fırat
08.03.2009, 13:45
MSN'de bir arkadaşımın iletisi;

'Bize her yer Trabzon ama Trabzon hariç'

:)

İskender66
08.03.2009, 13:46
Dün radyoda maçı anlatan trt sipikeri şöyle dedi: "Trabzonspor seyircisi maçı seyrediyor. Aynı tiyatro seyreder gibi" Daha pekçok şey söyledi aklımda bunlar kaldı. Keşke her maçı deplasmanda oynasak diyesi geliyor insanın :(

selimatal
08.03.2009, 13:47
bu basligin amaci nedir bilmiyorum ama olumsuz ve real bir fikir degil bence. sampiyonlugun en büyük engeli taraftar diye birsey yok. futbol taraftar icin oynaniyor. televizyondan yansiyan bazi anlayissiz taraftar görüntüsünü bir bütün olarak kabul edilmis.

Çok yanlış bir tespit olmuş.

Taraftarın büyük bölümü işin farkında. Ama farkında olmayan küçük azınlığın sesi çoğunluğu bastırıyor. Bu gayet normal ve devam etmeli diyorsan sana lafım yok. Ama bu durumda A.Akerde hiç maç kazanamayabiliriz de.

Ben başka birşey demiyorum. Adım gibi emin olduğum şeyleri yazdım. Maçı kaybetsek te rahat rahat küfür etsem diye düşünen bir avuç adiye A.Akeri teslim edip, sonra takım kadrosu kurma, futbolcu transferi yapma,.. gibi konulara dalmayı görev bilenlere lafım yok.

selimatal
08.03.2009, 13:49
MSN'de bir arkadaşımın iletisi;

'Bize her yer Trabzon ama Trabzon hariç'

:)

Bu söze gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. 3 sayfa yazdım ama bu cümle anlatmak istediğimin çok kısa bir özeti oldu.

Bunu yazan arkadaşına ve sana gönülden selam ve sevgiler.

İzninle gözden kaçmasın diye büyüterek yazacam:

"Bize her yer Trabzon ama Trabzon hariç"

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 13:51
fikir ve emek icin tesekkpr ancak burda tartisma geregi duymuyorum.

selimatal
08.03.2009, 13:55
fikir ve emek icin tesekkpr ancak burda tartisma geregi duymuyorum.

Saygı duyuyorum. Kadro yapmak ve kaçan golleri konuşmak gibi daha önemli işlerin vardır. Seni tutmayayım.

Sefaenes
08.03.2009, 13:57
En büyük engellerdende biri medya ya cikan yalan transfer haberleri ve istifa haberleri. Bu moral bozucu haberler ister istemez takimin moralini bence bozuyor.

Orhan Aydın
08.03.2009, 13:58
Dün radyoda maçı anlatan trt sipikeri şöyle dedi: "Trabzonspor seyircisi maçı seyrediyor. Aynı tiyatro seyreder gibi" Daha pekçok şey söyledi aklımda bunlar kaldı. Keşke her maçı deplasmanda oynasak diyesi geliyor insanın :(

iyide TRABZONSPOR U TRABZONSPOR YAPAN AVNİ AKER DEĞİLMİ NOLDU DA BU HALE GELDİ TAKIM?

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 13:59
Saygı duyuyorum. Kadro yapmak ve kaçan golleri konuşmak gibi daha önemli işlerin vardır. Seni tutmayayım.

burayada önerilerinizi bekleriz http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=12740

Cafer Bulur
08.03.2009, 13:59
En büyük engellerdende biri medya ya cikan yalan transfer haberleri ve istifa haberleri. Bu moral bozucu haberler ister istemez takimin moralini bence bozuyor.
Bu da bir etken olabilir tabiiki.
Mesela dünkü macin ilk yarisinda maca konsantre olamadik ve sahada yoktuk.
Denizli macinin tamami ve konya macinin ilk yarisi.Bu maclarda sampiyonluga oynama havasi yoktu bizim takimda.

İskender66
08.03.2009, 14:00
iyide TRABZONSPOR U TRABZONSPOR YAPAN AVNİ AKER DEĞİLMİ NOLDU DA BU HALE GELDİ TAKIM?
Avniakerdeki Trabzonspor tafartarları önceden de böylemiyidi yoksa bu senemi bu hale geldi onu bende tam bilemiyorum. Çünkü Avniakerde hiç maç izleme şansım olmadı :(

Üzeyir Gönül
08.03.2009, 14:00
Bana göre Trabzonspor'umuzun en büyük düşmanı yine taraftarıdır. Geçen yıl GS'de kendi sahasında küme düşen Kasımpaşa'ya yenilmiş ama sonraki maçlarını kazanarak şampiyon olmuştur. Bizim de bir maç kaybetmemiz şampiyon olamayacağımız anlamına gelmesin. Yeter ki taraftar takımının yanında olsun. Bu takımı buraya getiren bu futbolculardır ve sonrasını da getirecek olan bu futbolculardır. Bu takım şampiyon olmayabilir de, ancak gelinen noktadan hala memnuniyetsizlik duyan varsa geçen yıllara bir baksın, derim. Bu takımın bu sene ancak adapte olma senesidir. Bana göre de gelecek yılların temeli atılmaktadır. Ligin en genç kadrolarından birine sahibiz ve hala daha destek olacağımıza köstek oluyoruz. Daha sağduyulu bir taraftar istiyoruz.

selimatal
08.03.2009, 14:01

Evet, medya Yattarayı uzunca bir süre bizden ayırmıştı.

Ama bu takım Yattarasız zirveye çıktı ve haftalarca orada oturdu. Şimdi Yattara döndü. Giderek daha iyi oluyor. Alanzinho gibi gerçekten çok üst düzey bir katılım da oldu. Ama sürünmeye başladık

Basın her zaman vardı ve yine olacak. Ama sonucu onların yaptıkları değil "bizim yaptığımız ya da yapmadıklarımız" belirleyecek!

Emre Emiroğlu
08.03.2009, 14:01
Şükür ki Trabzondaki taraftarımızın " Taraftar " olmadığının üzerine parmak basıldı !!

Orhan Aydın
08.03.2009, 14:05
Evet, medya Yattarayı uzunca bir süre bizden ayırmıştı.

Ama bu takım Yattarasız zirveye çıktı ve haftalarca orada oturdu. Şimdi Yattara döndü. Giderek daha iyi oluyor. Alanzinho gibi gerçekten çok üst düzey bir katılım da oldu. Ama sürünmeye başladık

Basın her zaman vardı ve yine olacak. Ama sonucu onların yaptıkları değil "bizim yaptığımız ya da yapmadıklarımız" belirleyecek!

medyanın(anti trabzonspor) artık yattaranın üzerine gitmesine gerek yok yeni hedef bu yenilgiden sonra çok sevdiğim ersun yanal olacak galiba

tamuğ yamtar
08.03.2009, 14:06
Avniakerdeki Trabzonspor tafartarları önceden de böylemiyidi yoksa bu senemi bu hale geldi onu bende tam bilemiyorum. Çünkü Avniakerde hiç maç izleme şansım olmadı :(

Bu işler geyik efendim.

Yok taraftar bağırmamış, yok bilmem ne olmuş.

Geçsinler bunları.

Oynayacaksın, atacaksın.

Atamadıktan sonra taraftar bağırsa ne olur?

Sen futbolcu olarak durumun farkında değilsen taraftar ne yapsın?

Futbolcunun asıl suç.

Şu durumda çıkacaksın top oynayacaksın.

Ne yani taraftar bağırmadı diye mi Gökhan Efendi "CİDDİYETSİZ" davranıyor.

Geçin efendim bunları geçin.

Futbolcu görevini bilecek.

İlk yarı yatacaksın her maç, sonra zorla maç almaya çalışacaksın.

selimatal
08.03.2009, 14:07
burayada önerilerinizi bekleriz http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=12740

İdman ziyaretleri çok güzel. Mutlaka devam edin.

Maçın sonucunun belirlendiği A.Aker benim için M.Ali Yılmaz tesislerinden çok ama çok daha önemli. İdmandaki güzel anılar ve futbolculara verilen moralin A.Akerde 5 dk içerisinde tüketilmesi benim i,çin en büyük sorun. Ve bu sorun devam ettiği sürece de öyle kalacak.

Açıkçası şu anda tesislere gidip futbolculara baklava ikram etmeyi çok isterim ama biliyorum ki bazı futbolcular "maçta bazı seyirciler benim anama küfrederken neredeydin" der gibi gözümün içine bakacaklar ve çok utanacam. Ben gelmeyeyim o yüzden.

Cafer Bulur
08.03.2009, 14:07
Aslinda taraftarin sorunlari ta ki 96 senesine kadar dayaniyor.
O yillardan önce atesli ve rakibi baski altina alan bir taraftarimiz vardi.
Ne zaman ki sampiyonluk o sene kacti,ondan sonra atesli taraftarin yerini kuzucuklar aldi.
Var mi aksini iddia eden?

Vkgz
08.03.2009, 14:10
bence esas sorun takımın baskı kuramaması kendi evinde taraftar 2. planda sorumlu. -istifacılar hariç-

Hasan Cubukcu
08.03.2009, 14:11
Eskiden taraftarlarimiz avni akerden 1 puan cikarmaya bakardi , son 7-8 yildir ne olduysa oldu ve
kendi takimimz kendi sahasinda hemen hemen senede en fazla bir kere yenililirken bu defa biz 1 puan pesinde kosuyoruz bunun nedenlerinden biride bence selimatal arkadasimizin yazdigi gibi büyük rol oynuyor !!!

Küfür etme küfürde ettirme

selimatal
08.03.2009, 14:11
Bu işler geyik efendim.

Yok taraftar bağırmamış, yok bilmem ne olmuş.

Geçsinler bunları.

Oynayacaksın, atacaksın.

Atamadıktan sonra taraftar bağırsa ne olur?

Sen futbolcu olarak durumun farkında değilsen taraftar ne yapsın?

Futbolcunun asıl suç.

Şu durumda çıkacaksın top oynayacaksın.

Ne yani taraftar bağırmadı diye mi Gökhan Efendi "CİDDİYETSİZ" davranıyor.

Geçin efendim bunları geçin.

Futbolcu görevini bilecek.

İlk yarı yatacaksın her maç, sonra zorla maç almaya çalışacaksın.

BJK maçında biz 1-0 önde iken Çarşı gurubu hiç böyle düşünmemişti ve hiç susmamıştı.

Biz geriye düştük mü "ne olursa olsun atacaksın arkadaş" zihniyeti ön plana çıkıyor.

Bu yüzden 10 puan önde olduğumuz BJK bizi geçti. Aradaki puan farkını kapatan BJK lı futbolcular değil, atamasalar da homurdanmayan ve takımına son saniyeye kadar destek olan BJK taraftarıdır.

Bana da onlara "helal olsun" demekten başka bir söz kalmıyor.

Deplasmanda daha çok puan kazanmamız bile bir kısım taraftarımızı uyandırmaya yetmemiş. Şayet sorun futbolcularımızın beceriksizliği olsaydı, deplasmanda rakip taraftar önünde çok daha beceriksiz olmaları gerekmez miydi?

6Şafak Aydın1
08.03.2009, 14:12
İdman ziyaretleri çok güzel. Mutlaka devam edin.

Maçın sonucunun belirlendiği A.Aker benim için M.Ali Yılmaz tesislerinden çok ama çok daha önemli. İdmandaki güzel anılar ve futbolculara verilen moralin A.Akerde 5 dk içerisinde tüketilmesi benim i,çin en büyük sorun. Ve bu sorun devam ettiği sürece de öyle kalacak.

Açıkçası şu anda tesislere gidip futbolculara baklava ikram etmeyi çok isterim ama biliyorum ki bazı futbolcular "maçta bazı seyirciler benim anama küfrederken neredeydin" der gibi gözümün içine bakacaklar ve çok utanacam. Ben gelmeyeyim o yüzden.

nasil bir adamsiniz bilmiyorum ama cok sacma konusuyorsunuz ve emeginiz ve fikriniz saygiya deger degil o yüzden yukardaki sözümü geri aliyorum.

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 14:13
Ankaraspor maçında Delgado'ya sövmelerini görmeyiz ama .

Kulübe verdikleri maddi zararı görmeyiz ama .

Biz 2-0 öne geçsek , o maçtada sövmeler başlayacaktı .

melâl
08.03.2009, 14:14
yazı muhteşem... sonraki söz ise özetler nitelikte...

şampiyon olacağız... o anonsu yaptıranlara rağmen...

yalnız burada tüm eleştrilerimizi ; trübünde takımı canı gönülden destekleyen renkdaşlarımızın da varlığını göz önünde bulundurarak ve onları tenzih ederek yaptığımızı belirtmekte fayda var...

birilerinin sesi çok çıktı diye bunu tüm taraftara mal etmemek lazım...

Harun_ayar_ts
08.03.2009, 14:15
medyadan bir haber _

Yanal'a öfke seli!
08.03.2009 13:11 - Spor haberleri bugün 334.869 kişi tarafından okundu

Bordo-mavili taraftarlar, Avni Aker’de yaşadıkları şok yenilgi sonrası faturayı Teknik Direktör Ersun Yanal’a çıkardılar.

Maç sonrası takım otobüsünün önüne kesen ve “Ersun Yanal istifa” tezahüratlarıyla tecrübeli hocayı protesto eden kızgın grubu polis güçlükle dağıttı.
Yanal karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, “Kaybedince sorunlar tartışılır. Kazanamamanın nedenleri araştırılır. Oyuncularımın hiç birinin mücadele etmediğini söyleyemem. 7-8 net pozisyonumuz var. Baskımız var ama bunun yanında duran toptan bir gol yedik. Sorunumuz rakip kale çizgisini geçemiyor olmak. Bugün top çizgiyi geçmedi. Futbol böyle bir oyun işte. Bundan sonra kazanmamız gereken maç sayısı arttı. Bundan sonraki karşılaşmaları kaybetmeme adına elimizden geleni yapacağız” dedi.
Bu arada maçı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim de izledi. Terim maç öncesi de bordo-mavili kulübü ziyaret etti. Başkan Sadri Şener, Terim’e 61 numaralı Trabzonspor forması hediye etti.

tamuğ yamtar
08.03.2009, 14:16
BJK maçında biz 1-0 önde iken Çarşı gurubu hiç böyle düşünmemişti ve hiç susmamıştı.

Biz geriye düştük mü "ne olursa olsun atacaksın arkadaş" zihniyeti ön plana çıkıyor.

Bu yüzden 10 puan önde olduğumuz BJK bizi geçti. Aradaki puan farkını kapatan BJK lı futbolcular değil, atamasalar da homurdanmayan ve takımına son saniyeye kadar destek olan BJK taraftarıdır.

Bana da onlara "helal olsun" demekten başka bir söz kalmıyor.

BJK'nin bize yaptığı baskıyı kim yasa, o taraftar çıldırır.

Kendi evinde ilk dakikadan itibaren baskı kuramazsan sorun çıkar.

Bu da taraftarın sorunu değil herhalde.

Bu anlayışı inanın anlayamıyorum.

Futbolcu ne iş yapar?

Bu adamların görevi değil mi kardeşim maçları kazanmak, baskı kurmak, atak yapmak.

Öyle şeyler yazılıyor ki, inanılmaz.

Bu adamların suçu yok, bütün suç taraftarın.

Gökhan Ünal dışında pek kimseye de suç bulmuyorum gerçi.

Gökhan'ın da umursamaz tavırları beni deli ediyor.

Futbolcu çıkar adam gibi top oynar, taraftar da desteğini verir.

Olay budur.

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 14:18

Futbolcu ne iş yapar?

Bu adamların görevi değil mi kardeşim maçları kazanmak, baskı kurmak, atak yapmak.

Olay budur.

Kim kime neyin desteğini veriyor?
Maçın daha ilk yarısı bitmeden kendi forvetini yuhalayan bir andaval mangasından bahsediyoruz.

Kimse kusura bakmasın..

Destekmiş.

Köstekten başka birşey görmedim ben 3 haftadır stadda..

Vkgz
08.03.2009, 14:20
medyadan bir haber _

Yanal'a öfke seli!
08.03.2009 13:11 - Spor haberleri bugün 334.869 kişi tarafından okundu

Bordo-mavili taraftarlar, Avni Aker’de yaşadıkları şok yenilgi sonrası faturayı Teknik Direktör Ersun Yanal’a çıkardılar.

Maç sonrası takım otobüsünün önüne kesen ve “Ersun Yanal istifa” tezahüratlarıyla tecrübeli hocayı protesto eden kızgın grubu polis güçlükle dağıttı.
Yanal karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, “Kaybedince sorunlar tartışılır. Kazanamamanın nedenleri araştırılır. Oyuncularımın hiç birinin mücadele etmediğini söyleyemem. 7-8 net pozisyonumuz var. Baskımız var ama bunun yanında duran toptan bir gol yedik. Sorunumuz rakip kale çizgisini geçemiyor olmak. Bugün top çizgiyi geçmedi. Futbol böyle bir oyun işte. Bundan sonra kazanmamız gereken maç sayısı arttı. Bundan sonraki karşılaşmaları kaybetmeme adına elimizden geleni yapacağız” dedi.
Bu arada maçı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim de izledi. Terim maç öncesi de bordo-mavili kulübü ziyaret etti. Başkan Sadri Şener, Terim’e 61 numaralı Trabzonspor forması hediye etti.
yerel medyamı bu

selimatal
08.03.2009, 14:21
nasil bir adamsiniz bilmiyorum ama cok sacma konusuyorsunuz ve emeginiz ve fikriniz saygiya deger degil o yüzden yukardaki sözümü geri aliyorum.

Anlama özürlüsü olduğunu yeni öğrendim, kusura bakma. Senden yaşça çok büyük olduğum için sana bir ders vereceğim ve artık ne yazarsan yaz cevap alamayacaksın. Benim yazdıklarım anlayanlara ve bizzat yaşadığım 6 şampiyonluğun 7. ve en güzel olacak olanını görmek istiyorum, o kadar.

Futbolcuların ne düşündüğünü de çok iyi biliyorum. İdman ziyaretlerinden çok daha fazla A.Aker'de destek istiyorlar. Ve benim için de gönülden bir TS lu olarak onların istediği ön plandadır.

Ben şampiyonu belirleyecek olan A.Aker'le ilgilenmeye devam edeceğim. Sen de idmanlarla ilgilenmeye devam et. Bunda hiçbir gariplik yok. Sadece tercih meselesi ve sana gösterdiğim saygıyı sen de bana göstermelisin. Göstermezsen de canın sağolsun, neticede "yanılgıda olsa da bir TS lu" der ve geçerim.

Harun_ayar_ts
yerel medyamı bu

istanbul medyası

Zafer BİLGİN
Ya kimse taraftara niye pay çıkarmaz anlamıyorum.Hoca suçlu,futbolcular suçlu da,taraftar sütten çıkmış ak kaşıkmı.

serkanholep
08.03.2009, 14:23
arkadaşlar dün maçı internetten izledim

taraftar baskısı görmedim kusura bakmayın

ama bu sabah bjk maçına baktım

adamlar bağırıyo bir ağızdan yapıyo bu işi

bizim neden öyle değil

taraftar grubumuz nedir nasıldır ne yapar

tamuğ yamtar
08.03.2009, 14:24
Kim kime neyin desteğini veriyor?
Maçın daha ilk yarısı bitmeden kendi forvetini yuhalayan bir andaval mangasından bahsediyoruz.

Kimse kusura bakmasın..

Destekmiş.

Köstekten başka birşey görmedim ben 3 haftadır stadda..

Andaval pek olmamış. Düzeltirseniz sevinirim.

Ben Gökhan Ünal'a andaval diyor muyum?

Ciddiyetsizlik yapmazsa yuhalanmaz.

Gol kaçırmak ayrı ama CİDDİ olacaksın.

Harun_ayar_ts
08.03.2009, 14:26
stadda bütün taraftarlar birleşşe daha iyi olmazmı taraftar gurupları başkanı falan varmı siteden önde gelen kişiler konussa onlarla kalmıs surada 11 hafta taraftar göster kendini zafer abi sen el atsan su işe sen iyi anlıyorsun bu işlerden:)

Yunus Emre SEYHAN
08.03.2009, 14:28
Yönetimin olaya el atması lazım, Şimdiden gelecek yıl için çalışmalara başlanmalı.. Vali'nin bilet dagıtmasıyla vs olacak şey değil seyirci olan maçı Tv'de izlesin.. taraftar lazım... Özellikle bu yıl cok kötü Avniaker.. catının kaldırılmasından mı kaynaklanıyor? seyirci profilinden mi..? belli değil

Yavuz Hasan
bizim taraftar ne destek olur ne köstek oturup ancak çekirdek yerler 3.ligde oynayan göztepenin taraftarı bizimkinden daha iyi

İdris Toksoy
gün Trabzonspor'a sahip çıkma günüdür.Herkes bilinçlendirilmeli,takım sahiplenilmelidir.

serkanholep
08.03.2009, 14:30
evet gökhan çok laubali (nasıl yazıldığını tam bilmiyorum)

ama ts nin senelerdir çektiği hep taraftar ve şehirdir

sahaya girer 5 maç kapanır stat

ki o dönem stepanov marcelinho tekke gökdeniz szymek gibi yıldızlarımız vardı yanılmıyorsam

1-2 maç kaybedersin stattada yuhalanırsın şehirdede

rahat edemezsin

açık söylim ben de o durumda trabzonda değil iistabul ankara gibi şehirlerde ollmak isterim

hep başarı olmaz

başarıda biz burdayız başarısızlıkta yuh size öylemi

polibo06
08.03.2009, 14:32
son üç haftaya 8 puan önde girsek bile bu taraftar ile biz şampiyon olamayız....

neden mi?

herşey yolunda iken bu forumda dahil olmak üzere şenol güneş ismi geçmeye başladı hemde ligin 8-9 haftalarında...takım lider ama hoca gitsin başka hoca gelsin....süper bir anlayış....kesin şampiyon olurduk o zaman...

herşey yolunda fikstür avantajı sizde. ligin n iyi futbolunu oynayan takımsınız ama YEREL MEDYA çıkıp ersun yanal istifa etti diye yazıyor sonra özür diliyor...

ateş olmayan yerden duman tütmez.

yöneticiler değilmiydi şenol güneşi konuşan?

taraftarlar değilmiydi takım lider iken ersun istifa diye bağıranlar?

suçlu medya mı yoksa ateşi yakanlar mı?

dünkü maç...neredeyse ağlıyacaktım. bu kadar iyi futbola 0 puan...bu nasıl adalet? bu nasıl hak hukuk...ama top yuvarlak oluyor böyle sonuçlar....maçlar biraz düşünelim

gs-konya

maçı galatasaray pozisyona girmeden kaleci hatasından maçı alıyor. galatasaray bursa. galatasaray kendi sahasında şut çekmeden maçı kazanıyor hemde 2 golle...beşiktaş son dakikada gökhan zana çarpan topla istanbul belediyeyi yeniyor biz ise 90 dakika tek kale oynadığımız maçı yine çarpan bir topla kaybediyoruz. bu futbolun adaletidir.

hocanın suçu değildir.

teknik direktörü eleştireceğiniz zaman biraz mantıklı olmak gerekir. Dün takım kötü mü oynadı? topu ceza alanı içine kaç kere indirdi? ama olmayınca olmuyor. orada golü atacak olan ersun yanal değil futbolculardır.

SERDAR BALİ

yöneticilik yaptı. futbolculuk yaptı ama para için kulübü satıyor.

digitürk ona para veriyor v lştir diyor. eleştirsinki oda izlnsin...

dünkü maçtan sonra dinleyen varmı?

girayı çıkarırsanız sonuç bu olur. geride çok açık verdik. bir puanda bize lazım...

sayın FUTBOL DEHASI biz golü kontra ataktan yemedik. öyle bir gol yeseydik haklı olabilirsiniz ama kornerden gol yediğimiz an bunu konuşma hakkınız yok. sırf ersun yanalı leştirmek için konuşmayınız. bu işi o kadar çok biliyorsanız neden ynetici olduğunuzda takım ligde kalmaya oynuyordu?

takım herşeyi yapıyor ama golcülerimiz gol atamadıklarından dolayı müthiş baskı altında acaba bu hangi baskı düşünmemiz gerekiyor

maç sonrası bir grup taraftar ersun istifa diye bağırıyor...ersun hoca istifa ettiğinde şampiyon olacakmıyız?

96 yılındada bunu yaptılar... şampiyon olamadık diye neşteri alıp operasyon yapıldı ve şampiyonluğu kaçıran takım dağıtıldı sonuç ne oldu? acaba inatla kaçan şampiyonluğu almak için azimle çalışmaya devam etseydik aynı hoca aynı kadro aynı yönetimle...farklı bir şey olabilirmiydi?

Üstün bilgili serdar bali bir açıklama yaptı."ersun hoca kaç kez şampiyon olmuş?"

kaç türk teknikdirektörü şampiyon olmuş?

hemen ersun istifa etsin ve fatih terim gelsin..blki şampiyon yapar....

not:fatih terim maç sonunda yaptığı açıklamada biz hemen hemen her zaman geliyoruz. bu arada stadyum çok güzel olmuş

stadyum ne zaman değişti? fatih hoca gerçekten çok sık geliyormuş? zahmet ediyormuş biraz az gelsin yazık yoruluyor adam

selimatal
08.03.2009, 14:34
Bu hafta GS maçında sonuç ne olur bilemem ama muhteşem bir taraftar göreceğiz. Buna eminim.

Ama aklımızı başımıza almazsak GS maçından sonraki maçlarda eski tas eski hamam olacak.

Denizli ve Konya maçlarındaki ya da bundan sonraki maçlardaki 3 puan GS maçından alınacak 3 puandan daha mı az önem taşıyordu?

İşte uzun lafın kısası bu! Madem taraftara gerek olmadan takım her maçı kazanmalı fikrinde olanlar var, o zaman onlara şu soruyu soruyorum: "Böyle düşünüyorsanız GS maçına gelerek niçin Denizli ve Konya maçlarında hiç bağırmadığınız kadar bağıracak ve futbolcularımız top kaybettiği ya da gol kaçırdığında yuhalamak yerine utanmadan alkışlayacaksınız? Tüm maçlar 3 puan değerinde ve şampiyonluk yolunda eşit öneme sahip değil mi?"

Büyük maçlarda taraftarın takımımıza verdiği destek ve kendi futbolcularımıza gösterdiği toleransı diğer maçlarda göstermemenin bana geçerli bir tek cevabını verirseniz açtığım bu başlığın kapatılmasını talep edeceğim.

polibo06
08.03.2009, 14:38

Futbolcu ne iş yapar?

Olay budur.

atak mı? baskı mı? ya sen maçı izlemedim. maçın özetinide izlemedin yada bakan körlerdensin. bakıyorsun ama görmüyorsun maç konya yarı sahasında değil bizzat ceza sahasında oynandı be. bjk bize kaç pozisyonu vardı...."0-0-0-0"

ya biizm konyaya karşı kaç net gol pozisyonumuz var.

allah aşkına bu kadar seviyesiz olmayın

serkanholep
08.03.2009, 14:38
arkadaşlar maçın heyecanı başkadır

şu an diyoruzki hep destek tam destek ama

maçta 2-0 yenik duruma düştüğündede bunu yapabilmeliyiz

o heyecanla ıslıklamamalıyız

bir tezahürat bulun ya bir ağızdan söylensin

mahalle maçlarında bile bir ağızdan tezahürat yapılıyor

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 14:39
Konya maçının 30. dakikasından sonra büyük anlamda rakip sahaya yıktık oyunu.
Özellikle ikinci yarı konya 18 den çıkamadı uzun süre.

Peki tribün ne yaptı?

Bu iş senelerdir aynı..
Bu seneye özel bir durum değil.
Kendi topçusuna sövmeyi maharet sayana ben andaval diyorum kusura bakmayın.

Bu arada gol kaçırmak laubalilik midir?
Ne yaptı gökhan laubali olarak?
Adam son derece doğru santrafor koşulaarı ile doğru yerlere girdi, ama atamadı.
Laubali bir adam nasıl oluyor da bu kadar doğru koşular yapıyor, hayret doğrusu...

Bırakın bu hatice aramaları.
Skor taraftarı dolu stadyum, golü yapsa tepeye çıkarır.
İyi oynamış kötü oynamış geçin bunları.

Pozisyonlardan biri gol olsa laubalilik falan konuşulmazdı hiçbir yerde.

Tekrar ediyorum.
Bir sahtekâr kitle var stadyumda.

selimatal
08.03.2009, 14:44

Futbolcu ne iş yapar?

Olay budur.

1- BJK ın hiç baskı kuramadığı çok maçı da gördük. Taraftar hep aynı. Boşyere BJK taraftarının desteğine mazeret aramayın. Onlar kayıtsız-şartsız destek veriyor.

2- Gökhan asla vurdumduymaz değil. Saha içerisine bir kez bile inseniz sessizlikte bir tek küfürün bile futbolcu tarafından çok rahat duyulduğunu anlayacaksınız. Gökhan sadece "umursamıyorum, işimi yapmaya çalışıyorum" mesajı vermeye çalışıyor. Bu, bir futbolcunun kendisine edilen küfüre en nazik ve en terbiyeli karşılığıdır. Tam tersine Gökhan çok umursuyor ve asıl sorun burada. Umursadıkça kaçırmaya devam ediyor. Şayet Gökhan umursamıyor olsaydı son maçlarda tüm takım Gökhan'ı teselliye çalışmazdı. Artık açın gözlerinizi ve kendi taraftarının tepkisinde futbolcularımızın çaresizliğini görün.

3- Ama örneğin Song çok umursadı bu küfürleri. Tribünlerdeki küfürbazlara attığı fırçayı herkes görmedi mi?

serkanholep
08.03.2009, 14:45

Peki tribün ne yaptı?

Bu iş senelerdir aynı..

Laubali bir adam nasıl oluyor da bu kadar doğru koşular yapıyor, hayret doğrusu...

Tekrar ediyorum.

gökhanın umut kadar koşmadığı topa vuruşlarındaki hareketleri bana laubali geliyor

önceki yazılarıma bakarsanız gökhanın en fazla gol atan ve asist yapan oyuncumuz olduğğunu söyledim

ama benimsememiş gibi geliyor

taraftarı da çok yetersiz buluyorum

tamam kadınlı erkekli olması güzel ama

korkacak rakip

eski avni aker yok

hakan şükür bile diyorki avni akere gitmek çok zordu

en zor deplasmandı diyor

ama şimdi çok kolay

baskı kuramıyoruz demiyorum çok pozisyon bulduk

seyirci baskısı kuramıyoruz diyorum

açık düşüncem kimse desteklemesede takımın istanbulda olmasıdır

Orhan Aydın
08.03.2009, 14:47

Peki tribün ne yaptı?

Bu iş senelerdir aynı..

Tekrar ediyorum.

haklısın abi ancak gökhan ünal bordo mavi formayı giyiyorsa o kadar gol kaçırmaya hakkı yoktur.bizi kahretmeye hakkı yoktur çok koşu yapıp yapmaması fazla önemli değil forwetse bu adam o pozisyonları gol yapacak

Çetin
08.03.2009, 14:51
evet eletirelim sonuna kadar ama maç oynaırken yuhalamak gerçekten acizlik. gol kaçabilir, saçma oyuncu değiikleri olabilir, ama bunlar olurken bizim yapabileceğimiz tek şey desteklemeye devam etmek.

selimatal
08.03.2009, 14:52

Peki tribün ne yaptı?

Bu iş senelerdir aynı..

Tekrar ediyorum.

Dünyada 2 tip taraftar var:

1-Ne olursa olsun maçları sakince seyreden taraftar kitlesi (büyük çoğunluk böyle)

2-Takımını oynatan taraftar kitlesi

TS buna 3. bir taraftar çeşidi ekledi: "Takımı iyi işler yaptığında ayağa kalkan ve coşan bir taraftar kitlesi."

Denizli ve Konya maçlarında şayet kaçanlardan biri gol olsa taraftar ayağa kalkacak, ortalığı karnaval yerine çevirecek ve basında "MUHTEŞEM" A.Aker'den bahsedilecekti.

Trabzonda taraftar takımı değil, takım taraftarı hareketlendiriyor. Yani A.Aker profilimiz sadece "başarıya ortak" ne yazık ki.

Kale arkalarındaki ve maratonun bir bölümündekiler bu tasnif dışında elbet. Ve bu söylediklerim son 3 maç için geçerli. Oysa durumu düzeltmiştik ilk yarının ikinci bölümünde. Bu geriye gidiş kahrediyor beni.

orhan42
08.03.2009, 14:55
Trabzonspor sadece Trabzonlu arkadaşlarımıza ait değil..ben Konyalıyım..29 yaşındayım ve kendimi bildim bileli bu takımın sevdalısıyım..dün çok sevdiğim bi kardeşimin düğünü vardı ve gol haberini alınca -abartmıyorum- düğün zehir oldu bana..Yıllardır bu günleri bekliyoruz,95-96dan buyana (2003-04 ve 04-05 sezonlarını bile saymıyorum) hiç bu kadar heyecanlanmamıştım..fakat eğer burada okuduklarım doğruysa ,maçı izleyen kardeşlerimiz daha maçın başında sahada -nasıl olursa olsun- oynamaya çalışan futbolcularımıza yapılan en ufak bi hatada küfür ediyorsa bu oyunculardan Tarabzon kentinde oynanan maçlarda hayır beklemeyin..İlk cümlemde de yazdım..bu takım sadece bu kente ait değil..zaten bu yüzden TRABZONSPOR büyük bir kulüp..Başka şehirlerden topladığı taraftarıyla bunu hakeden yegane kulüp..ve siz kardeşlerim eğer böyle tavırlarla bu takıma pranga vuruyorsanız kombine de almayın maça da gelmeyin..İngiltere'de Liverpool 20 yıldır şampiyon olamıyor ve bu sezonda olamayacaklar ama her maç full çekiyor stadları ve ne olursa olsun o meşhur şarkılarını söylüyorlar "ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN" diye..Lütfen ama lütfen destek olun,köstek değil (sözüm maça gelip de takımı yürekten destekleyenlere değil sakın alınmasınlar..)

İleli
08.03.2009, 14:58
ligin ilk yarisindaki o taraftarimiz hic yok yine tezahurat felan yapiliyordu ama simdi hicbise yapilmiyor ne destek var ne bise..

selimatal
08.03.2009, 15:00
...Tekrar ediyorum.

"Sahtekar kitle" tanımına benim yorumum şu şekilde:

Çoğunluğumuz için TS bir "yaşam tarzı".

Bu gurup için ise yeri geldiğinde hırpalayabilecekleri bir "eğlence aracı".

İşte bu yüzden anlaşamıyoruz bu grupla. Ve ne yazık ki hangi grubun sesi daha hakim oluyorsa maçın neticesi ona göre şekilleniyor.

Orhan Aydın
08.03.2009, 15:00
dün eğer ikiz forvetlerden biri topu ağlara yollayabilecek kadar becerikli olsa
bugün bunları konuşmayacaktık

lazmutlu
08.03.2009, 15:04
benim anlamadıgım bırde su var ersun yanal hıc mı bu adam lara bbagırmıyor 10 trılyon para verıldı nasıl atamıyor gol sabah aksam gol nasıl atılır calıstırsın kalecının ne gunahı var selcugun ne gunahı var colmanın ne gunagı var butun suc 2 forvette butun arkadaslarının hakkını emegını calıyorlar yazık ve ayıp .ama ne sartla olursa olsun bu takım sampıyon olacak buna hıc bu kadar ınanmamıstım siteya yenı uye oldum yanlısım olmussa kusuraa bakmayın tanıstıgıma hepınızle memnun oldum.SAMPIYON KAREDENİZ FIRTINASI

Orhan Aydın
08.03.2009, 15:06
benim anlamadıgım bırde su var ersun yanal hıc mı bu adam lara bbagırmıyor 10 trılyon para verıldı nasıl atamıyor gol sabah aksam gol nasıl atılır calıstırsın kalecının ne gunahı var selcugun ne gunahı var colmanın ne gunagı var butun suc 2 forvette butun arkadaslarının hakkını emegını calıyorlar yazık ve ayıp .ama ne sartla olursa olsun bu takım sampıyon olacak buna hıc bu kadar ınanmamıstım siteya yenı uye oldum yanlısım olmussa kusuraa bakmayın tanıstıgıma hepınızle memnun oldum.SAMPIYON KAREDENİZ FIRTINASI

hoşgeldin abi aramıza ben eğer cincon maçında 3 puan gelmezse şampıyonluk gemisinin kalktığını düşünecem

mehmets61
08.03.2009, 15:08
deplasman galibiyetinin fazla olması her şeyi özetliyor bence...

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:09
Kabul etmiyorum ben böyle bir kafayı.

Tefeci mi bu taraftar kitlesi?

Sadece kârda ortaklık kabul ediyor.
Zarar olduğu zaman küfür, protesto, dayak...

Bezirgân kılıklı tefeciler.

selimatal
08.03.2009, 15:10
Trabzonspor sadece Trabzonlu arkadaşlarımıza ait değil..ben Konyalıyım..29 yaşındayım ve kendimi bildim bileli bu takımın sevdalısıyım..dün çok sevdiğim bi kardeşimin düğünü vardı ve gol haberini alınca -abartmıyorum- düğün zehir oldu bana..Yıllardır bu günleri bekliyoruz,95-96dan buyana (2003-04 ve 04-05 sezonlarını bile saymıyorum) hiç bu kadar heyecanlanmamıştım..fakat eğer burada okuduklarım doğruysa ,maçı izleyen kardeşlerimiz daha maçın başında sahada -nasıl olursa olsun- oynamaya çalışan futbolcularımıza yapılan en ufak bi hatada küfür ediyorsa bu oyunculardan Tarabzon kentinde oynanan maçlarda hayır beklemeyin..İlk cümlemde de yazdım..bu takım sadece bu kente ait değil..zaten bu yüzden TRABZONSPOR büyük bir kulüp..Başka şehirlerden topladığı taraftarıyla bunu hakeden yegane kulüp..ve siz kardeşlerim eğer böyle tavırlarla bu takıma pranga vuruyorsanız kombine de almayın maça da gelmeyin..İngiltere'de Liverpool 20 yıldır şampiyon olamıyor ve bu sezonda olamayacaklar ama her maç full çekiyor stadları ve ne olursa olsun o meşhur şarkılarını söylüyorlar "ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN" diye..Lütfen ama lütfen destek olun,köstek değil (sözüm maça gelip de takımı yürekten destekleyenlere değil sakın alınmasınlar..)

:alkış::alkış::alkış:
Seni tebrik ediyorum sevgili kardeşim.
TS luluk ile Trabzonluluğun ne kadar farklı şeyler olduğunu yazını okuyan herkes kolaylıkla anlayabilir.
Tek sorunumuz TS un doğum yeri olan Trabzon zaten. Dünyanın başka hiçbir yerinde sorunumuz yok. İnşallah aşacağız bir şekilde.

Benim için ve çoğu TS lu için "TS lu olmak", "Trabzonlu olmak" tan çok daha değerli bir üst kimliktir ve TS'u asıl büyük yapan bizim gibi Trabzon doğumlular değil, senin gibi TS u gönülden seçen milyonlardır.

Bizler doğuştan TS un içine düşenleriz. Sizler kendine evlenecek eş seçer gibi sonradan seçenlersiniz. Ve bizlerden çok daha kıymetlisiniz.

Selam ve sevgiler sana ve senin gibi olanlara..

Jackdaniels
08.03.2009, 15:10
Açılan konu çok saçma profesyonel futbolcuysan kendi sahanda OY-NA-YA-CAK-SIN arkadaş kimse taraftara suç bulmasın bu kadar açık ve net goller kaçmaz bu artık işin beceriksizlik kısmıdır böyle rezalet görmedim yaa dünyanın neresinde kendi taraftarafından korkan takım var yaa böyle saçmalık olurmu hem ersun yanal hemde futbolcular ciddi bi uyarıyı haketti bence bundan sonra alınacak bi malubiyette iş tersine döner herkes ayağını denk alsın trabzonsporun büyüklüğüne göre hareket etsin...

tamuğ yamtar
08.03.2009, 15:12
atak mı? baskı mı? ya sen maçı izlemedim. maçın özetinide izlemedin yada bakan körlerdensin. bakıyorsun ama görmüyorsun maç konya yarı sahasında değil bizzat ceza sahasında oynandı be. bjk bize kaç pozisyonu vardı...."0-0-0-0"

ya biizm konyaya karşı kaç net gol pozisyonumuz var.

allah aşkına bu kadar seviyesiz olmayın

Önce terbiyeli olacaksın.

Seviyesiz gibi ifadeler hoş olmuyor.

Daha sonra kurulan baskıdan yana sorun yok.

İlk yarı da baskı göremedim ayrıca.

Benim takımın oynadığı topla alakalı bir sorunum yok.

Desteğim de sonsuz.

Ama sorun taraftar değil bence.

Veya sadece taraftar değil diyelim.

Net pozisyon bulunca atacaksın.

Bulduğun pozisyonları atamamak taraftarın suçu değil herhalde.

O zaman neden bahsediyorsunuz siz.

Golü atacaksın arkadaş.

Ben mi sahaya inip golü atayım?

Golüysen atacaksın. 41 de 9 gol ne demek?

Aldığın paranın hakkını vereceksin.

Gökhan'a da çok yüklenmek istemiyorum aslında ama üzülüyoruz.

Hele Gökhan'ın vurdumduymazlığını görünce deliriyoruz.

tamuğ yamtar
08.03.2009, 15:15
Açılan konu çok saçma profesyonel futbolcuysan kendi sahanda OY-NA-YA-CAK-SIN arkadaş kimse taraftara suç bulmasın bu kadar açık ve net goller kaçmaz bu artık işin beceriksizlik kısmıdır böyle rezalet görmedim yaa dünyanın neresinde kendi taraftarafından korkan takım var yaa böyle saçmalık olurmu hem ersun yanal hemde futbolcular ciddi bi uyarıyı haketti bence bundan sonra alınacak bi malubiyette iş tersine döner herkes ayağını denk alsın trabzonsporun büyüklüğüne göre hareket etsin...

Olay budur işte.

selimatal
08.03.2009, 15:15

Kendi taraftarınca anasına küfredilip te etkilenmeden top oynayan adam zaten adam değildir.

Cantona bile dayanamayıp tribüne atlayarak adam dövmüştü. Uzun bir süre de hapis yatmıştı.

Bir de Türkiyeyi düşün. Sen sahada oynarken sana böyle küfürler gelse ne yaparsın?

Hekimoğlu
08.03.2009, 15:16
Taraftarın bazılarının yaptığı doğru değil fakat 25 yıllık özlem unutulmamalı o psikoloji anlaşılabilir sanırım sene başından beri her 5 pozisyondan sadece 1'ini gole çeviren forvetler isyan ettiriyorsa buna şaşırmamalı.Taraftarı da anlamak gerekir tv başından değil o atmosferi yaşayarak neyin nasıl geliştiğini anlamalıyız.

Bülent AKBULUT61
08.03.2009, 15:20
niye her seferde taraftar suclanıyor şimdi taraftar moralı bozdu diyemi beceriksiz gökhan gol atmadı bırakın ALLAH aşkına bu taraftar 25 senedir ıztırap cekiyor

FURKANIM
08.03.2009, 15:24
bu sene şampıyon biziz

fatihaltun08
08.03.2009, 15:24
valla yazıyı dıkkatle okudum benım son 3 haftadır bas bas bagırdıgım konulardan bırıydı ama kelımelerle ıfade edemedım bu ne dıye ama gerçekden selım ata abımıze çok tesektur ederım herseyı cok guzel acıklamıs bakıyorumda bu yazıyı okudukdan sonra hala ıcımızde var bu kısıler ıste ben bunu anlamıyorum klavuza bakıyon hala aynı seylerı dıyorsun tamug rumuzlu kısıye seslenmek ıstıyorum sana tek soru sormak ıstıyorum

sen halısaha macı yapıyomusun merak edıyorum nıyemı mesela ben kendımden ornek vereyım eger moralım ıyı olunca en ıyı topumu oynuyorum sahsen eger moralım kotuyse ogun en olumsuzu oluyorum bız kendımız yasıyoruz bunu hatta mac ıcınde bı pzoısyonda yapmak ıstedıgımız yapamayınca moralımız bozuluyor artı takım arkadasın sana dedıgınde dıyorkı sen bunu kacırdın hangısını atacaksın o zamanda otamatıkmen guvensızlıgı resmılestırıyorsun ve bunun sonucunda kendıne guvenını kaybedıyorsun ve sahadan varmısın yokmusun bellı deıl ıste bunu bırkısı yapıyor ama o stada dondugunde 20 bın kısı sana destek cıkmasa o adamdan ne beklersın bak ben burda bas bas bagırıyorum denızlı ve konya macında taraftar taraftarlıgını yapsaydı şuanda bunları konusmuyorduk ayrıca puan farkıyla liderligimizin tadını çıkarırdık bunun en basıt ornegını de vermek ıstıyorum hatırlarsanız takımz antalya macında gerıye ıkı kere dusmesıne ragmen taraftar destek verdı ve bunun sonucunda da gerıden gelıp aldık artı bı konuya da dıkkat cekmek ıstıyorum tayfuna cok kızıyoruz bana soyleyın bu sene kac maca cıkdı ve kaç gol attı 3 gol attı nasıl attı bırısı beledıyeye attı o dısardakı mac ve o gun de guzel oynadı bırısını ankaragucu macında attı oda ılk dakılarda bırıde kocelı macında oda taraftar ıyı destek verdı ve adamın moralı bozuk sız sımdı bu adama kufur edersenız adamın moralı bozulur bunlar orneklerle cogalabılır.

gelelım bunun dıger ornegını çarşı grubu bjk yenıkde olsa desteklerını verıyor olumsuz sonucda kufurde edıyor ama mac esnasında bunu yapmıyor ve yararını goruyor dıyosunkı ne alaka bız bjk macında taraftar baskı kurdu ve bunun yanında futbolcularda morallı olunca performansını artırıyor ve bıze karsı top gostermedıler ee ne oldu sonuc ne yıne taraftar ön planda

VE KISACA DIYECEGIMI DIYIM BURDA NE KADAR ANLATSAK ÖRNEK VERSEK YINE ONLAR CIKACAK DIYECEKKI BOLE SOLE ANLATAMASSIN BUNU BAK GORUYORUZ BUNLARI BU ARADA SELIM ABIYIDE KUTLARIM GUZEL ACIKLADI HERSEYI UMARIM BU YAZI BIZIM TARAFTARLARIMIZIN YENIDEN ILK YARIDAKI DESTEKLERIYLE DONUS YAPARIZ

FURKANIM
08.03.2009, 15:25
aynen dediğiniz çok güzel

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:25
niye her seferde taraftar suclanıyor şimdi taraftar moralı bozdu diyemi beceriksiz gökhan gol atmadı bırakın ALLAH aşkına bu taraftar 25 senedir ıztırap cekiyor

Senelerdir avni akere giderim.
Tek fantezisi topçulara sövmek olan, dışarda gördüğünde "adam" sanacağın bir sürü vatandaş var içerde...

Hep bir ağızdan kendi topçunu maç 0-0 ken daha ilk yarı olmadan yuhalamak ne demek?

niye hep taraftar suçlanıyor?
Taraftar olursan kimse seni suçlamaz.

Bağırmadığı zaman ben ağzımı açmadım...
Bu başka şey.
Ama desteği yapmadın, bari köstek olma.

Bundan sonrası takıma zarar vermeye gelir.

Bir takımın stad hoparlöründen "takımımızın moralini bozmayalım" diye anons yapılıyorsa artık varın gerisini siz düşünün.

Bu kepazeliktir.
Buna neden olan da kepazenin dik alasıdır.

fatihaltun08
08.03.2009, 15:28
ben bu ısın cozumunu buldum bu adamlar halısahada mac yapsın gelelım bunun ana avrat kufredelım sen napacaksın çok merak edıyorum bu soruyu cevaplandıralım

İNSAN KARSISINDAKINI ANLAMASI ICIN ONCE KENDINI ONUN YERINE KOYACAKSIN O ZAMAN ISI ÇÖZERSIN

tamuğ yamtar
08.03.2009, 15:29
@fatihaltun08:

Halı sahada top oynadığın için sana trilyonlar veriyorlar mı?

Bu adamlar profesyonel. İşleri bu zaten.

Gol kaçırılır elbette. Sorun umursamaz hareketler.

Uyuzluk. Anlatabildim mi?

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:33
@fatihaltun08:

Halı sahada top oynadığın için sana trilyonlar veriyorlar mı?

Bu adamlar profesyonel. İşleri bu zaten.

Gol kaçırılır elbette. Sorun umursamaz hareketler.

Uyuzluk. Anlatabildim mi?

Bunu kimseye anlatabilmen mümkün değil.

Birine trilyon vermen o adamın işinin her iç saha maçında kendi seyircisinden ana avrat küfür olması anlamına gelemez.
Gelmez demiyorum, gelemez.

Yok böyle bir mantık.

Trilyon veriyorum söverim.

İyi sövün. Yuhalayın kendi topçunuzu.

Gol kaçırınca laubali, gol atınca kral.

Laubalilik nedir?
Bu adamın oyun stili hep buydu.
Sanki kayseride farklı oynuyordu.

Laubali imiş.

Sövmeye, yuhalamaya bahane aramayın.

gamzelim
08.03.2009, 15:35
cimbom fener kartal üç büyük olabilir ama'TRABZON SPOR TEK BÜYÜK'

Jackdaniels
08.03.2009, 15:36
Kendi taraftarınca anasına küfredilip te etkilenmeden top oynayan adam zaten adam değildir.

Cantona bile dayanamayıp tribüne atlayarak adam dövmüştü. Uzun bir süre de hapis yatmıştı.

Bir de Türkiyeyi düşün. Sen sahada oynarken sana böyle küfürler gelse ne yaparsın?

Kimse babasının hayrına orda top oynamıyo bunun bi karşılığı var eğer takımın büyüklüğünü kavramayan futbolcular varsa ciddiyetsiz hareketlerde bulunuluyosa en büyük tepkiyi görecektir orası avni aker ali babanın çiftliği değil 7.30 metrelik kalede her top kalecinin kucağına atılmaz kendi sahanda rakibi boğacaksın sen trabzonsporun forvetiysen atacaksın bunun başka yolu yok gol tabiki kaçar ama bu kadarını dünyada ilk defa görüyorum ayıptır insanla alay ederler...

tamuğ yamtar
08.03.2009, 15:39
Bunu kimseye anlatabilmen mümkün değil.

Birine trilyon vermen o adamın işinin her iç saha maçında kendi seyircisinden ana avrat küfür olması anlamına gelemez.
Gelmez demiyorum, gelemez.

Yok böyle bir mantık.

Trilyon veriyorum söverim.

İyi sövün. Yuhalayın kendi topçunuzu.

Gol kaçırınca laubali, gol atınca kral.

Laubalilik nedir?
Bu adamın oyun stili hep buydu.
Sanki kayseride farklı oynuyordu.

Laubali imiş.

Sövmeye, yuhalamaya bahane aramayın.

Ben hiçbir yazdığım yerde küfürle ilgili olumlu bir ifade kullanmadım.

Demediğim ve yazmadığım şeyleri bana yamamaya çalışmayın.

Ayrıca konunun başlangıcı küfür değil, konulan tepkidir.

Kendi kafanız da tutturmuşsunuz bir doğru peşinden gidiyorsun.

Çok fazla miting izliyorsunuz anlaşılan bu aralar.

Siyasiler sizleri çok etkilemişler.

Kendinizi haklı çıkarmak için konuyu saptırmayalım.

Verilen trilyon örneğinin hangi yazı üzerine yazıldığına dikkat edin.

Kayserispor da vurdumduymaz olabilirsin ama Trabzonspor da olamazsın.

Bu takım farklı. Kayseri kim ki be kardeşim?

TRABZONSPOR da oynuyorsun.

Bu taraftarın geçirdi evreleri bileceksin.

Son söz beni olmadığım gibi göstermeye çalışmayın.

Tanımadan birşeylere bahane aradığımı yazmayın.

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:39
Kimse babasının hayrına orda top oynamıyo bunun bi karşılığı var eğer takımın büyüklüğünü kavramayan futbolcular varsa ciddiyetsiz hareketlerde bulunuluyosa en büyük tepkiyi görecektir orası avni aker ali babanın çiftliği değil 7.30 metrelik kalede her top kalecinin kucağına atılmaz kendi sahanda rakibi boğacaksın sen trabzonsporun forvetiysen atacaksın bunun başka yolu yok gol tabiki kaçar ama bu kadarını dünyada ilk defa görüyorum ayıptır insanla alay ederler...

Peşpeşe avni akerde iki maç van-fener maçlarında da atamamıştık.
Forvette hami-şota vardı..

Var mı kalitelerine laf edecek biri???

Ben çok gördüm bu kadar gol kaçtığını.

Kalede kimse yokken dışarı atanları da gördüm.

Lakin ortada bir problem var.
Hala bahane arıyorsunuz.

Sövemezsin efendim.
Kimsin sen hemşerim?
Kime sövüyorsun?

Bahane aranılan mevzuya bak.

Jackdaniels
08.03.2009, 15:41
Senelerdir avni akere giderim.
Tek fantezisi topçulara sövmek olan, dışarda gördüğünde "adam" sanacağın bir sürü vatandaş var içerde...

Hep bir ağızdan kendi topçunu maç 0-0 ken daha ilk yarı olmadan yuhalamak ne demek?

niye hep taraftar suçlanıyor?
Taraftar olursan kimse seni suçlamaz.

Bağırmadığı zaman ben ağzımı açmadım...
Bu başka şey.
Ama desteği yapmadın, bari köstek olma.

Bundan sonrası takıma zarar vermeye gelir.

Bir takımın stad hoparlöründen "takımımızın moralini bozmayalım" diye anons yapılıyorsa artık varın gerisini siz düşünün.

Bu kepazeliktir.
Buna neden olan da kepazenin dik alasıdır.

Tarafratın kendi futbolcusuna tepkide bulunmasımı kepazelik yoksa 7.30 metrelik kaleye saçma sapan vuruşlar yapıp takımı bu duruma düşüren futbolcuların ciddiyetsizliğimi kepazelik bidaha düşün istersen...

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:44
Tarafratın kendi futbolcusuna tepkide bulunmasımı kepazelik yoksa 7.30 metrelik kaleye saçma sapan vuruşlar yapıp takımı bu duruma düşüren futbolcuların ciddiyetsizliğimi kepazelik bidaha düşün istersen...

Gol kaçırmak hiçbir yerde kepazelik olarak geçmez.

"lütfen takımımızın moralini bozmayalım" anonsunu mideniz kaldırıyorsa benim sözüm yok.
Keyfinize bakın cümleten.

Saha içindeki takımın moralini bozmak için, üzerindeki baskıyı arttırmak için bahaneler aramaya da devam edin.

Emiin olun çok faydanız olacaktır.

ismail-dede
08.03.2009, 15:44
küfür olayı çok çirkin bu seviyeye o ekiple geldik daha ileriye taşıyacağına da inancımız var az da olsa
ama bir gerçek var takım mücadele etmiyor savaşmıyor hücum organizasyonu yok şansa gol atıyoruz
futbolcunun sahada zorlandığı zamanlarda taraftar devreye girmeli gücünü göstermeli taraftarın eksiği bu gücünü oyuncuya destek olarak kullanamıyor

efulim67
08.03.2009, 15:45
Bu Yazıyı yazan arkadaşa teşekkür ediyoru ama bu durumumuzun taraftara mal edilmesini yadırgıyorum.
Bu yaşadıklarımızın sorumlusu GOL POZİSYONLARINI değerlendirememek.
Denizli maçı: Maçın başında yakalanan 1-2 pozisyon kaleyi dahi bulmadı.
Konya Maçı: Kaçırılan goller inanılacak gibideğil.

Maça 1-0 önde başlamak demek maçı almak demeye eşdeğerdir. İStisnalar olabilir.

Jackdaniels
08.03.2009, 15:45
Peşpeşe avni akerde iki maç van-fener maçlarında da atamamıştık.
Forvette hami-şota vardı..

Var mı kalitelerine laf edecek biri???

Ben çok gördüm bu kadar gol kaçtığını.

Kalede kimse yokken dışarı atanları da gördüm.

Lakin ortada bir problem var.
Hala bahane arıyorsunuz.

Sövemezsin efendim.
Kimsin sen hemşerim?
Kime sövüyorsun?

Bahane aranılan mevzuya bak.

Van-Fener maçlarını bidaha izle istersen kaçan gollere bi bak bide denizli-antalya-konya maçlarında kaçan gollere bak o zaman anlarsın aradaki farkı....Ayrıca diosunki sen kimsinki sövüyosun sahada futbolcular birbirlerine her maç aleni bi şekilde söverken ben tribünde takımıma tepki göstermek için sövmüşüm çokmu futbolun içinde küfürde var ben etmeyenini hiç görmedim şimdiye kadar eminimki tv başında maç izlerken sende sövüyosun....

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 15:48
Van-Fener maçlarını bidaha izle istersen kaçan gollere bi bak bide denizli-antalya-konya maçlarında kaçan gollere bak o zaman anlarsın aradaki farkı....Ayrıca diosunki sen kimsinki sövüyosun sahada futbolcular birbirlerine her maç aleni bi şekilde söverken ben tribünde takımıma tepki göstermek için sövmüşüm çokmu futbolun içinde küfürde var ben etmeyenini hiç görmedim şimdiye kadar eminimki tv başında maç izlerken sende sövüyosun....

Van fener maçlarını herhalde hatırlamıyorsun.
Kaçan golleri ben baya hatırlıyorum.
İki maçta toplam 30 a yakın net pozisyon.
Bi daha izle istersen.
Neydi şota-hami laubali miydi? Kazma mıydı?

Geçin bu işleri ...

Tv başından sahadaki muhattap duymaz.
15-16 yaşındaydım en son sahadaki futbolculara tribünden küfrederken.

Çocukluk, ergenlik çağı...

Bulunduğum yerde bin kere topçulara toplu protesto yapılmıştır, hiçbirine bugüne kadar katılmadım.

Hiçbir faydası yoktur.
Olmayacaktır da.

Takımına zarar vermekten haz eden vatandaşlara taraftar denmiyor bizim orada.

Jackdaniels
08.03.2009, 15:49
Gol kaçırmak hiçbir yerde kepazelik olarak geçmez.

"lütfen takımımızın moralini bozmayalım" anonsunu mideniz kaldırıyorsa benim sözüm yok.
Keyfinize bakın cümleten.

Saha içindeki takımın moralini bozmak için, üzerindeki baskıyı arttırmak için bahaneler aramaya da devam edin.

Emiin olun çok faydanız olacaktır.

Diosunki taraftar futbolcuya sövdü onunda morali bozuldu ve gol kaçırdı pekii çok güzel biz geçen haftaki antalya maçını antalyada oynadık aynı ciddiyetsizlik ve beceriksizlik ordada vardı ha şimdide diyeceksinki antalyaspor taraftarı sövdü bu seferde o zaman ne yapalım trabzonspor maçlarını taraftarsız oynasın...

Uğurtan
08.03.2009, 15:50

Peki sen farkındamısın veyahut biliyormusun hocanın transfer sezonunda "Biz Trabzonspor'dan geldik" dediğinde talip olunan oyuncunun daha para filan konuşmadan ne cevap verdiğini? Bu üslup, bu tavır devam ettikçe acı ama gerçek hiçbir profesyonel futbolcu bizi tercih etmeyecek, etmezde.. Ha bana ne etmezse etmesin çokta umurumda diyenlerdenseniz size diyecek hiçbir sözüm yok..

Sizin gibiler yüzünden 25 senedir kurunun yanında yaşta yanıyor.. Keşke sadece sizin yanacağınız bir formül olsa...

tamuğ yamtar
08.03.2009, 15:50

Bu arkadaşla küfür etmek konusunda ayrılıyorum.

Jackdaniels
08.03.2009, 15:52
Peki sen farkındamısın veyahut biliyormusun hocanın transfer sezonunda "Biz Trabzonspor'dan geldik" dediğinde talip olunan oyuncunun daha para filan konuşmadan ne cevap verdiğini? Bu üslup, bu tavır devam ettikçe acı ama gerçek hiçbir profesyonel futbolcu bizi tercih etmeyecek, etmezde.. Ha bana ne etmezse etmesin çokta umurumda diyenlerdenseniz size diyecek hiçbir sözüm yok..

Sizin gibiler yüzünden 25 senedir kurunun yanında yaşta yanıyor.. Keşke sadece sizin yanacağınız bir formül olsa...

25 senelik başarısızlığı taraftara bağladınya tartışma başlamadan bitmiştir arkadaşım...

Murat Erdem
08.03.2009, 15:55
Yazayım, yazmayayım.
Kartvizit maçı oynayan rakip kaleciler, çizgiden içeri dürtülemeyen pozisyonlar. Lafta kalan iç saha avantajı, eşiği bir türlü geçememiz.
Doğa üstü güçler
Doğa üstü güçler
Doğa üstü güçler
84 de, dua eden hocalarla helalleşilmemesi sonucu, edilen bedduaya inanır oldum, artık iyice.

ALLAH rızası için, o hocaları, öldülerse talebelerini bulup helalleşelim.
Bitsin bu lanet.

Uğurtan
08.03.2009, 15:55
25 senelik başarısızlığı taraftara bağladınya tartışma başlamadan bitmiştir arkadaşım...

Bu kulüpte 25 senedir herşey değiştirildi, futbolcu, teknik direktör, herşey.. Bir tek aynı kalan taraftar.. Yine en küçük başarısızlıkta sövmekte, yine hemen bittik, mahvolduk triplerine girmekte.. Aslında varya hiç inanmamakta.. Bırakın La Fontaine'den masallar anlatmayı.. Diğe takım taraftarlarına bir göz atın haftalarca mağlup olduklarında bile biz şampiyon olacağız diyorlar.. Bizse 2 galibiyette şampiyon, 1 mağlubiyette 5. oluruz diyoruz.. Aramızdaki fark bu..

ismail-dede
08.03.2009, 15:56
sorulması gereken soru bence ''bizim istediğimiz ne'' eğer bu takımın zirveye oynamasını isityorsak destek olmak zorundayız motive etmek zorundayız ama bu küfürle yuhalamakla asla olmaz hani bi söz varya ''bağrımıza taş basıp'' sezon sonuna kadar var gücümüzle desteğe devam etmeli sonucunu o zaman görmeli ve değerlendirmeliyiz

Jackdaniels
08.03.2009, 15:57
Bu kulüpte 25 senedir herşey değiştirildi, futbolcu, teknik direktör, herşey.. Bir tek aynı kalan taraftar.. Yine en küçük başarısızlıkta sövmekte, yine hemen bittik, mahvolduk triplerine girmekte.. Aslında varya hiç inanmamakta.. Bırakın La Fontaine'den masallar anlatmayı.. Diğe takım taraftarlarına bir göz atın haftalarca mağlup olduklarında bile biz şampiyon olacağız diyorlar.. Bizse 2 galibiyette şampiyon, 1 mağlubiyette 5. oluruz diyoruz.. Aramızdaki fark bu..

Beğenmeyen başka takım tutsun trabzonspor taraftarı profili budur biz gerçekleri görüyoruz siz kendinizi kandırırsınız ancak.....

Uğurtan
08.03.2009, 16:00
Gerçekler.. :) Neymiş gerçekler küfür etmek mi.. :) komiksiniz.. Hatta gittikçe daha da batıyorsunuz.. Trabzonspor'un gerçek sahipleri küfürbazlar mı yani.. ?

Mehmet Fatih Yavuz
08.03.2009, 16:02
Beğenmeyen başka takım tutsun trabzonspor taraftarı profili budur biz gerçekleri görüyoruz siz kendinizi kandırırsınız ancak.....

Beğenip beğenmemek değil önemli olan..

Doğru var, yanlış var.

Bahsettiğin profil, ki sanırım sen de dahilsin içine..

Yanlışsınız.

Zarar veren taraftasınız.

Ben beğenmişim beğenmemişim hiçbir önemi yok.

Hangi takımı kimin hakettiğine gelince, takımına zarar verenlerden fazla hakediyor zarar vermeyenler bu takımı..
Lakin gene de biz bu muhabbete girmedik.
Başka takımı tutun vs. geçin bunları.

Hatalısnız , yanlışsınız, zarar veriyorsunuz.
İster kabul edin, ister etmeyin.
Nokta.

Çetin
08.03.2009, 16:06
Yazayım, yazmayayım.
Kartvizit maçı oynayan rakip kaleciler, çizgiden içeri dürtülemeyen pozisyonlar. Lafta kalan iç saha avantajı, eşiği bir türlü geçememiz.
Doğa üstü güçler
Doğa üstü güçler
Doğa üstü güçler
84 de, dua eden hocalarla helalleşilmemesi sonucu, edilen bedduaya inanır oldum, artık iyice.

ALLAH rızası için, o hocaları, öldülerse talebelerini bulup helalleşelim.
Bitsin bu lanet.

yahu yapmayın etmeyin :)

Jackdaniels
08.03.2009, 16:06
Beğenip beğenmemek değil önemli olan..

Doğru var, yanlış var.

Bahsettiğin profil, ki sanırım sen de dahilsin içine..

Yanlışsınız.

Zarar veren taraftasınız.

Ben beğenmişim beğenmemişim hiçbir önemi yok.

Hangi takımı kimin hakettiğine gelince, takımına zarar verenlerden fazla hakediyor zarar vermeyenler bu takımı..
Lakin gene de biz bu muhabbete girmedik.
Başka takımı tutun vs. geçin bunları.

Hatalısnız , yanlışsınız, zarar veriyorsunuz.
İster kabul edin, ister etmeyin.
Nokta.

Benim savunduğum şey küfür edilir taraftar haklıdır değil...Benim söylemek istediğim takımın başarısızlığını beceriksizliğini taraftara yıkmanız kabul edilir değildir ben ii taraftar kötü taraftar ayrımı yapmıyorum trabzonspor taraftarı Türkiyenin en özel taraftarıdır gerçekten futbolu bilir ve tepsikini koyar gerçekleri görür eğer senin futbolcun 6 pastan topu defalarca topu kaleciye nişanlarsa en büyük tepkiyide hakeder ve kimsede bu taraftarın suçudur diyemez...

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 16:07
Hep bir ağızdan yuhlanmadı Gökhan .

Gökhan 'ı yuhlayanları bastırmaya çalışanların sayısı daha fazlaydı . Hemde baya bir .

Napoli
08.03.2009, 16:07
Diosunki taraftar futbolcuya sövdü onunda morali bozuldu ve gol kaçırdı pekii çok güzel biz geçen haftaki antalya maçını antalyada oynadık aynı ciddiyetsizlik ve beceriksizlik ordada vardı ha şimdide diyeceksinki antalyaspor taraftarı sövdü bu seferde o zaman ne yapalım trabzonspor maçlarını taraftarsız oynasın...

Kardesim imzan guzel ama artık bizim futbolcular için geçerli rakıp takım için cenet :)

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 16:08
Golü yediğimiz dakikalardaki tribün sesleri, neden golü yediğimizi açıklıyor. Taraftar uyumaya başlayınca takım da uyumaya başlıyor.Bu açık ve net bişey.Üstüne küfürler ve yuhalamalar da eklenince futbolcuların iyice moralleri bozuluyor.

Laz_61
08.03.2009, 16:09

arkadasim sonuna kadar katiliyorum sana...Gökhan Ünal hafta 2-3 kez istanbullara gidecek sevgilisiylen bulusmaya o kadar parayi alacak ama bos kaleye topu atamayacak.Ben dün 7 sülalesine selam yolladim.Ruhsuz herif mehmet yilmaz bi gol kacirdiginda tribünler basliyodu sövmeye ama bu herif her mac 2-3 net gol kaciracak laubali laubali top oynayacak ondan sonra biz cagirip alkisliycaz bu taraftarlari kiniyorum ve hatta paraylan satin alinmis taraftar diye düsünüyorum.Gökhan Ünal ruhsuzun tekidir ve sezon sonu her nereye yollanirsa yollansin bize Kralimizi geri alsinlar.Fatih olsaydi biz hem fener macini almisdik hemde denizli ve konya yani 7 puan daha koyacaksin 45 eder 52 puandaydik simdi.Ersun Yanalin Fatihi istememesi bizi pahaliya mal oldu onun yerinede aldigi adam yedek oynuyor...Gökhan Ünal ne kadar ruhsuza ersun yanal o kadarda terbübesizdir bu adamla biz sampiyon felan olamayiz.

Harun CAN
08.03.2009, 16:12
17000 kombinenin içinde parayı bastırıp kombine alan trabzon aşığı çok var ama birde valiliğin aldığı kombineleri kime dağıttığına bakmak lazım !!! samimi şekilde söyleyimki cimriliğinden yada trabzona olan ilgisinden ! bugüne kadar para verip bilet alarak maça girmemiş bazı kişiler bile bedava kombineyi bulunca severek aldılar ve maça gelip çekirdek yiyerek, kukuma kuşu gibi oturarak maç izlemeye başladılar< son haftalarla birlikte bu da onları sıkmaya başladı ve artık maçlara gelmemeye yada kombileri başkalarına vermeye başladılar < ne yazıkki bu başkaları da tv izler gibi gelip stada oturduğu için bizim tribün bu hale geldi... iç sahayı rakiplerine dar eden trabzonspor ne günlere geldi ...eğer bjk seyircisi gibi seyircimiz ve adam gibi forvetimiz olsaydı şuan 55 civarı puanla koşar adım şampiyonluğa gidiyorduk !

Laz_61
08.03.2009, 16:13
Golü yediğimiz dakikalardaki tribün sesleri, neden golü yediğimizi açıklıyor. Taraftar uyumaya başlayınca takım da uyumaya başlıyor.Bu açık ve net bişey.Üstüne küfürler ve yuhalamalar da eklenince futbolcuların iyice moralleri bozuluyor.

top oynasinlar Taraftari heycanlandirsinlar.55-70 arasi taraftar nasil destekledi.takim top oynadi ya sonra fos...sebep beceriksizlik ve ersun yanal.yasla kafayi yedek kulübesinin diregine koyun bekler gibi maci izle sonra gol yiyince bagir cagir yok ya...colman-issac degisikligi neyin nesiydi acaba merak ediyorum...sacma hocanin sacmaligi.

murat
08.03.2009, 16:15
Tek sorun gol atamamiz. Iyi bir golcumuz olsa bunlar konusulmiyacak...

Tunga
08.03.2009, 16:15
Ben çok yerinde bir başlık olarak buldum.

Başarısızlığın "tek" sebebi bu değil. Tabi ki başarısız olduğumuz zamanlar. Bu sene için konuşmuyorum bunu.

Tek sebep olmasa da önemli bir etken. Herşeyin iyi olduğu günlerde taraftar, seyirci olmak kolay. Asıl bu zamanda destek olabilmek gerekiyor. Ancak unutmayalım ki, Sivas'a 4 atmadan önce Fener taraftarı da, benzer şeyleri Beşiktaş ve GS taraftarları da yapıyor.

Türkiye'de taraftarlık budur, bu kadardır. Bu konuda deplasman seyircisini de çok ayırmanın bir anlamı yok bence. Zira deplasmanlardaki taraftar sadece maçı izlemiyor, adeta takımıyla hasret gideriyor; ancak onlar bile maç başında tek tek tribünlere çağırıp alkışladığı adamı maç sonunda küfürlerle uğurluyor. Bunları da yaşamadan yazmıyoruz. Hepsinin yaşanmışlığı var.

Dolayısıyla bu iş Trabzon - deplasman ayrımından kaynaklanmıyor. Trabzonspor her maçını İstanbul'da oynasın, emin olun ki aynı anlayış burada da yaşayacaktır. Bu ciddi bir anlayış sorunudur; coğrafik bir sorun değil. Hatta dediğim gibi sadece bizde olan bir hata da değildir.

Daha durum 2-1 iken Şenol Hoca'ya Letonya maçında "istifa" diye bağıran "milyarlık eşekler" diye futbolculara bağıranlar da mesela İnönü tribünleriydi.

Ben futbolcu olsam, bunlarla yaşamaya da alıştırırdım kendimi. Şurada BMN'de yöneticilik yaparken bile aldığımız hakaretin, yediğimiz küfrün haddi hesabı yok. Değil ki siz Trabzonspor'un finansal olarak değerli (kaldı ki bence manen de değerli) oyuncususunuz.

Bu bir ütopya bile olsa, en azından bu güzel sesi, küfre jayır, desteğe devam seslerini yaşatmak lazım. Bence de çok önemli bir sorun bu. Takım iyiyken, her şey iyi, kötüyken "ben demiştim" demek en kolayı.

Diyelim ki, Trabzonspor bu özel örnekte olduğu gibi Gökhan yüzünden şampiyonluğu kaybetti. Hatta Avrupa Kupaları'na bile katılamadı. Olmaz ha, olsun.

O zaman dahi bir oyuncuyu bu tür karalamak, en azından transfer döneminde piyasasını düşürerek, yine de kulübe zarar verir. Ben kulübüne zararı dokunan taraftardan nefret ediyorum. Futbolculara verilen her kuruşta benim de hakkım ve emeğim var. Hesabını sormak da hakkımdır.

Bu anlayış, pek çok taraftarımızın bugün bulunduğu noktanın bir kaç kilometre önündedir. Herkesi o noktaya getirmek kolay olmasa da, bu umudu yaşar kılmak önemlidir.

İşte bu nedenle bu başlığı oldukça faydalı buluyorum; ama sadece tribündeki taraftarımıza odaklanmasını eksik buluyorum. Aynı sorun hiç tribünde bulunmayan buradaki arkadaşlarımızda da var. Hiç buraya girmeyip, tribünde de bulunmayanlarda da.

mkmsas
08.03.2009, 16:17
Trabzonspor taraftar profili bu değildir, olmamalıdır...

Dün stadda maç izleyenlerin büyük bir çoğunluğu nasıl maç izleneceğinden bihaber bir topluluktur..

Kombineye 100 lira verip, kendinde sahadaki herhangi bir insana ana avrat sövme hakkını bulabilecek kadar pervasızlardır..

Bu sene sahada terinin son damlasına kadar mücadele eden futbolculara ruhsuz diyecek kadar kördürler..

Sizin bu takımı tutmanız ancak ve ancak Trabzonspor için talihsizlik ve şansızlıktır..

Biz her şartta ve her koşulda sahada ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarından emin olduğumuz bu topluluğu destekleyeceğiz..

Son olarak başlık çok yerinde olmuş.. Giriş yazısı mükemmel tespitlerle dolu..Bu yazıya itiraz edenlerin çoğunun anlayamayacağı bir üslup ve birçok tespit için teşekkürler..

jurietti
08.03.2009, 16:17
1-avnı akerın cazıbelıgı kalmamıstır bu taraftar proflıyle bundan yonetım memnun cunku kombılenelerı sattılar onlar buna bakıyolar kombıne nedırkı kac maclık para toplanıyo 17000 kombıne kac mac edıyo
2- öz evllat trabzon cocugu dedıgınız ınsanları goruyosunuz trabzon maclarında ne kadar trabzonlu oldukarını gosterıyolar adamlar rakıp kalecıler sayesınde kazanıyor bızse kaybedıyoruz oguzhan hangı buyuk macta o sekılde oynar? alın sıze oz evlat en buyuk celmeyı bunlar takıyor sampıyonlukda

jurietti
08.03.2009, 16:19
talkım oynayınca taraftar cosuyo yanı takım taraftarı costuruyor taraftar takımı costuramıyor boylesıne ılgınc durum var takım oynayınca bagırmayın zaten opynuyo ozaman oynamadıgında bagırsanıza ıstanbulda oynasak butun macları daha cok galıbıyet elde ederdık trabzondakıdnden

ÇAĞDAŞ AYDIN
08.03.2009, 16:20
Başlığı açan arkadaşı isabetli fikirlerinden dolayı kutluyorum.

KemalEROĞLU5961
08.03.2009, 16:22

Evet biz gerçekleri görüyoruz ve bu gerçekleri, bu taraftar profilini değiştirmeye çalışıyoruz. 2 galibiyetle şampiyonluk gelmeyeceği gibi 1 yenilgiyle de 5. olunmaz. Denizli ve Konya maçlarını kaybetsek de şampiyon olabiliriz. Lakin bence de şampiyonluk yolunda önümüzdeki en büyük engellerden biri de insanımızın sabırsız karakteri. Ayrıca dünkü maçta Gökhan Ünal'ın laubali oynadığına da inanmıyorum, zor pozisyonlarda çok gerilerden güzel koşular yaparak topla buluştu, atamadı, özellikle ikinci yarı diğer 10 futbolcumuz gibi elinden geleni yaptı.

gerenimo
08.03.2009, 16:25
.................

Sümeyye Şahin
08.03.2009, 16:32
ne yalan sölim başlığı okuyunca taraftar sebep oldu yenilmemize diye geçirdim içimden:S

Necat Ulusoy
08.03.2009, 16:39
insan sinir oluyor.rakiplerimiz maclarini ikram gollerle kazanirken bizim bir düzine pozisyondan bir tanesi her ne hikmetse cizgiyi gecemiyor.cildiracagim artik yaa.96 da da böyle olmustu nerdyse.
bu futbolun adaleti yok (bizim forvetlerin de becerisi ! )
ayrica bize canakkale gecilmezi oynayan bu anadolu takimlari gsye ,sivasa,8tasa gelince dekabak cekirdegi gibi aciliyorlar !!!

Harun_ayar_ts
08.03.2009, 16:50
sivas ankara 1-1 oldu:D

bülent üygun yedek kulübesini kırdı sok sok sok hehe sivas avucunu yalarsın bekle sampiyon olursun

gerenimo
08.03.2009, 17:00

yazık... !!!

agasaro
08.03.2009, 17:06
Bu analizin altına imzamı atıyorum. Herkes şapkasını önüne koysun ve "hırsızın hiç mi kabahati yok" diye düşünsün.

zafercalikoglu
08.03.2009, 17:34
gökhan la umut bilerekmi kacırdılar o golleri ,takım kötü oynadıgında getirdikleri puanlara ne diyeceksiniz tamam 2.yarı gol kaçırma yarışına girdiler,ama destek lazım o cocuklara ki bize istediğimizi versinler

Mustafa K. Demirbaş
08.03.2009, 17:39
cumartesi gündüz oynanan maçlarda böyle şeylerin olacağını söyledim durdum vede malsef haklı çıktım bundan sonrası için yönetimimiz şimdiden hazırlıklı olmalı ve cumartesı gündüz maçı oynamamalıyız ve bu hafta oynanacak gs maçı için yönetimimizin açıklama yapmasını ve maçlara aglen normal seyircilerin ara sırada olsa gruplara yardımcı olmasını tezahüratlara eşlik etmesini istemelidir bu bence az da olsa işe yarayabilir

mavikan
08.03.2009, 17:46
90-94 yıllarında öğrenci iken maçlara gitmiştim.. aynen böyle idi.. yenerken bile küfür küfür esiyordu taraftar.. ama toplu halde değildi.. her kafadan bir ses çıkıyordu.. yönetim el atmalı!

mhayri
08.03.2009, 17:49
Sadri başkan al gel takımı İstanbula ...
Dünya taraftar görsün...

sahinsoy
08.03.2009, 17:51
o kadarda değil gelinen bu durumun taraftarla ne ilgisi var allah aşkına trabzondakiler futbolu bilmiyorlarmnış siz biliyormusunuz futbolu.klavyeden iki satır yazdınmı futboıl bilinmiyo.satılmışlar hariç bu taraftar beğensenizde beğenmesenizde bizim taraftarımızdır bizi bu taraftar.barcelona real madrid mancester chelse ve şuan sayamayacağım binlerce klübün taraftarı oturur belirli bir bölümleri amigolara ayrılşmış onlar bağarır.yani yazının şu anki durumla alakası yok gerçek dışı olaylar bence fazla hayale kapılıyoruz.

sahinsoy
08.03.2009, 17:56
ne demek moralinizi bozmayın eğer 7 milyon dolar aldıysan moralin bozulmayacak boş kaleye pozisyonları atacaksın kardeşimmmmmmmmmmm o kadar.bu taraftar bu camia sana gösterilen sabrı fatih tekkeye göstermedi sen kim oluyorsun hami diye bir adam koparıldı bu takımdan herkez unuttu sen gökhan ünal paranı eksizsiz alıyorsan atacaksın kardeşlimm.kimse senden yüzde yüzlük başarı istemiyor.başarı ortalaman yüzde yirmi ne hikaye anlatıyorsunuz millete takım takır takır top oynuyo her maç altı ytedi net boş kale pozisyonlar var siz hala takımın moralini bozmayın diyorsunuz .ne bu müsamereye katılan çocukmu bunlar.

lazkopatfaroz
08.03.2009, 18:16
malesef haklısın

Emre GÜRDAL
08.03.2009, 18:35

Bu nasıl?

Taraftarla alakası yok durumun.

aklıdan gecen bvuydu bunu yazıcaktım bu daha ıyı

selimatal
08.03.2009, 18:38
Meseleyi saptırmadan tartışalım arkadaşlar..

Sorunumuz Trabzonda futbolun bilinmemesi falan değil. Tam tersi bu şehir futbolun kitabını yazmış insanların şehri.

Ancak ortada ciddi bir sorun var. TS a sadece keyif aracı olarak bakan, tribünlerin sessizliğe büründüğü anları dörtgözle bekleyip "küfür yoluyla" tatmin olmaya çalışan bir militan grup söz konusu. İşler iyi gidiyor, takım golü atmışsa veya taraftar mağlubiyeti kabul etmiyor ve desteğe devam ediyorsa sorun yok. Bu grup ses çıkaramıyor, çıkarsa bile kimse duymuyor.

Ama iş zora girdiyse ve tribünlerdeki gönülden taraftar desteği unutup heyecandan tırnaklarını yemeye başladıysa bu tipler hemen faaliyete geçiyor ve stadın atmosferini kendi istedikleri yere çekiyorlar. Sonuç: Daima hüsran oluyor...

Peki soruyorum: Antalya maçında 2 kez geriye düşmemize rağmen taraftarın büyük çoğunluğu maçı bırakmayarak son dakikalarda da olsa koparmadı mı? A.Gücü maçında hakem 4 dk uzatmayı işaret ettiğinde maç 1-1 idi ama etrafımdakilerin büyük çoğunluğunda gol inancı zirvedeydi. Nitekim gol de son dk da geldi.

Niçin Denizli ve özellikle Konya maçlarında taraftar aynı şeyi hiç denemeye bile kalkmadan mağlubiyeti kabullendi? Üstelik Konya maçında Antalya maçına göre oyun kontrolü çok daha fazla bizde olmasına rağmen..

İşte asıl sorun burada. Bu taraftar bu sene çok maçı çevirdi. O maçlarda da çok gol kaçırıp saç baş yolmuştuk ama sonunda kolbastı oynanmıştı. Ama Denizli ve Konya maçlarında taraftar bunu yapmadı. Çünkü açıkça maç seçmeye başladı ve tribün profili değişmeye başladı. İnsanlar kendilerine en çok ihtiyaç olan haftalarda kombine biletlerini başkalarına vermeye başladılar. Yeni gelen en az 5.000 kişilik grubun içinde ne yazıkki taraftardan çok eleştirmene benzeyenler çoğunlukta.

Halbuki lig başında da benzeri sorunları yaşamış, daha sonra A.Aker tribünleri kendi kendini eğiterek bu sorunu büyük oranda çözmüştü. Son maçlarda ise geriye gidiş çok açık görülüyor.

Tribünlerdeki geriye gidişi görmezden gelerek, saha içerisine negatif elektrik yüklenmesine rağmen "golü atacaksın arkadaş" mantığında olanlar yüzünden işler giderek kötüye gidiyor ne yazıkki. Hala anlamayanlar lütfen kendilerine şu soruyu sorsunlar: Takım erkenden golleri sıralayıp fark attıktan sonra sana ne ihtiyaç var ki? Mesele işler kötü giderken duruma el koyarak mutlu sonu kolaylaştırmak değil mi?

Futbolcularımız bize "şampiyonluk için size ihtiyacımız var" diyor. Bazılarımız ise onlara "milyon dolarlar alıyorsun, bensiz kazanacaksınız" diye cevap veriyor. Yani profesyonel bir ilişkiye davet ediyorlar futbolcularımızı. Sonra aynı şahıslar özellikle transfer döneminde "forma aşkından" falan bahsederek komik duruma düşüyorlar.

Son bir söz daha: Şayet bu sene TS şampiyon olursa, dünyanın sayılı liglerinde oynayan takımlarının taraftarları arasında 100 TL ye şampiyonluk yaşayan tek taraftar TS taraftarı olacak.

100 TL ye şampiyonluk sevinci + sınırsız küfür hakkı + canı istediğinde destek, istemediğinde köstek

Bana pek olur gibi gelmedi.. Sizce???...

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 18:41
Kombinelerini başkalarına vermede Cumartesi gündüz maçı olmasıda çok büyük etken oldu .
Cumartesi gündüz maçı oynamamalıyız demiştik ama bu konuda bir adım atılmadı .

Federasyon devam edecektir bu uygulamasına .
Maden buldu .

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 18:43
100 TL ye şampiyonluk sevinci + sınırsız küfür hakkı + canı istediğinde destek, istemediğinde köstek....

bu nasıl bir yaklaşım?neyi baz alıp genelleme yapıyosunuz?hangi canı istediğinde neden bahsediyosunuz siz?

Gürkan
08.03.2009, 18:44
İkili tartışmalar uygunsuz mesajlar ve alıntı yapılan mesajlar silinmiştir.

Çetin
08.03.2009, 18:49
ya arkadaşlar bizim stadyumumuzda insanın insana saygısı yokken neyin taraftarlığından söz ediyoruz ki? herkes kabadayı herkes psikopat olmayı seviyor ve bunu iyi bir özellik gibi algılıyorsa bence taraftarlık boyutundan çok çok önce oradaki bu tarz kişilerin insani boyutu düzeltilmeli. etrafına saygısı olmayan bir topluluğun kendi takımlarına üstelik de işler kötü giderken destek olmasını beklemek ne kadar gerçekçi bir yaklaşım takdiri sizin ;)

selimatal
08.03.2009, 18:50
100 TL ye şampiyonluk sevinci + sınırsız küfür hakkı + canı istediğinde destek, istemediğinde köstek....

bu nasıl bir yaklaşım?neyi baz alıp genelleme yapıyosunuz?hangi canı istediğinde neden bahsediyosunuz siz?

Günaydın kardeş. İstersen ortadan girme konuya. Başını hızlı bir şekilde ve tamamen oku. Sonra fikirler değişebiliyor.;)

Mustafa Önal
08.03.2009, 18:54
ARKADAŞLAR bu işi sadece insanlara suç atıp TRABZONDA yaşayanlara atarak işin içinden çıkamayız hep beraber çözüm aramalıyız.

işin içinden suç atıp çıkmamalıyız. süreci yaşayalım ve berbar çözüm bulalım. herkes yakınındaki eşine ,dostuna terapi yapmaya başlarsa bu sürecide aşarız.

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 18:56
:D vala haklısın dostum genelde okurum ama sonunu görünce yıne eleştiri sandım.. tik oldu yani tarftarımız okadar elştiriliyoki insanın canı sıkılıyo bu duruma..uyarın için sağol..

ultrafanatik61
08.03.2009, 19:04
yazık... !!!

abicim su van ve fener maclari izliyebilecek yer varmi ?
ozamanlar daha kucuktum pek hatirlamiyom , hic bakmak istemedim o maclara , simdi bi baksam diyorum

selimatal
08.03.2009, 19:04
ya arkadaşlar bizim stadyumumuzda insanın insana saygısı yokken neyin taraftarlığından söz ediyoruz ki? herkes kabadayı herkes psikopat olmayı seviyor ve bunu iyi bir özellik gibi algılıyorsa bence taraftarlık boyutundan çok çok önce oradaki bu tarz kişilerin insani boyutu düzeltilmeli. etrafına saygısı olmayan bir topluluğun kendi takımlarına üstelik de işler kötü giderken destek olmasını beklemek ne kadar gerçekçi bir yaklaşım takdiri sizin ;)

Evet sanırım asıl sorun burada. Ama bu tipleri sıkıntılı günler bekliyor A.Akerde. Umarım gerek kalmaz ama bu tipleri enselerinden tutup güvenlik görevlilerine teslim edilmesi dönemine çok yakınız. Sayın Valimiz bu konuda çok duyarlı. Ayakkabı atana gösterilen ilgiyi küfredene de göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Neticede sahaya ayakkabı atmanın cezası sadece maçlara girememek ama, küfür olayı yargıya gidince A.Aker'e girememenin yanında işin içine bir de "hapis cezası" giriyor.;)

Ben şahsen benim görüş alanımda kendi oyuncumuza küfredeni güvenlik güçlerine teslim edeceğimi açıkça beyan ediyorum. Maçı bu tiplere zehir etmek artık farz oldu. Ve bu iş bir başladımı 2 maçta tribün bu tiplerden tamamen temizlenir. 100 kişi temizlense yeter de artar bile. Kalanlar zaten büyük çoğunluk. Bağırsalar da bağırmasalar da en azından takıma zarar vermiyorlar.

Şampiyonluk için "destek" çok önemli. Ama "kösteği yok etmek", destekten daha öncelikli ve önemli.

mavikan
08.03.2009, 19:08
aynen katılıyorum..

Seyit Hoca
08.03.2009, 19:13
ŞAMPİYONLUĞUN ÖNÜNDE EN BÜYÜK ENGEL: -Sokakta birine küfür ettiğinizde en azından dayak yemenin kaçınılmaz olduğu Trabzonda küfür için ne yazıkki tek özgür alan olan A.Akerde bu aşağılık zevkin tatmini mi?
-.

Aynı duyarlılığı , nezdinizde siz ve sizin gibi düşünenleri eski başka Nuri ALBAYRAK, td. Ziya DOĞAN , gazeteci Cevat KOL'a yapılan hakaretler , aşağılamalar ,küfüre varan eleştiriler , yaratıcı giydirmeler yapılırken de göstermenizi beklerdim.
Küfür edilen tek yer Avni Aker değil yani..
Vatandaş serbest olduğu ilk yerde SİNKAF sınırına gelene kadar ağzına geleni diyor . BMN de, hem de klavya başında , çayını yudumlarken diziyor methiyeleri .

KİMSEYİ YADIRGAMAYINIZ BENCE.....

selimatal
08.03.2009, 19:14
abicim su van ve fener maclari izliyebilecek yer varmi ?
ozamanlar daha kucuktum pek hatirlamiyom , hic bakmak istemedim o maclara , simdi bi baksam diyorum

Van maçı: sadece altıpasın içinden 10 küsür gol pozisyonu. Rakibin tek atağı ve 0-1

FB maçı: Rüştü 90'a uçuyor ve maç boyunca 90 seviyesinde asılı kalıyor. Sayısız kurtarış. FB 1 kez geliyor ve 2 gol atıyor. 1-2

Ben yıllardır unutmaya çalışıyorum sen seyretmek istiyorsun, nasıl iş?:)

Aslında iyi oldu. 1996 FB maçında maç uyduruk bir frikik golüyle 1-1 olmuştu. Ve o skor da şampiyonluğumuza yetiyordu. Ama muhteşem taraftar bir anda sustu. Herkes kaybedeceğiz psikolojisine girdi. Oysa FB atak bile yapamıyor, yarı sahmızı bile geçemiyordu.

Aklıma Konya ve Denizli maçlarıı geldi. Bir bağlantı kurdum. O maçlarda da taraftar daha maçın başında baskılı oynayıp çok pozisyona girmemize rağmen galibiyete inancını kaybetmişti. Oysa herkes biliyordu ki bu takım çok daha kötü oynadığı bir çok maçı kazanmıştı. Örneğin sahamızda kaybettiğimiz Denizli ve Konya'yı deplasmanda çok ama çok daha kötü oynayarak yenmiştik. Goller dışında girdiğimiz tek pozisyon bile yoktu o maçlarda.

Peki, daha iyi oynarken tribünlerde yaşanan umutsuzluk sendromunun sebebi ne olabilir? Bunu çok iyi düşünüp mutlaka cevabını bulmalıyız.

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 19:16
Aynı duyarlılığı , nezdinizde siz ve sizin gibi düşünenleri eski başka Nuri ALBAYRAK, td. Ziya DOĞAN , gazeteci Cevat KOL'a yapılan hakaretler , aşağılamalar ,küfüre varan eleştiriler , yaratıcı giydirmeler yapılırken de göstermenizi beklerdim.
Vatandaş serbest olduğu ilk yerde SİNKAF sınırına gelene kadar ağzına geleni diyor . BMN de, hem de klavya başında , çayını yudumlarken diziyor methiyeleri .

başka söze gerk yok hocam güzel açkladınız...

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

selimatal
08.03.2009, 19:21

Beni tanısaydın bunları yazmazdın. TS a iyi veya kötü ama "iyi niyetle" hizmet eden kimseye küfür edilemez, edilmemeli.

Ayrıca Nuri Albayrak la şahsen de tanıştım. Çok iyi ve mütevazi bir insan. İşi bilmediği ve adam seçemediği için çok başarısız oldu. Ama onun dönemi olmasaydı Sadri Şener asla başkan olmayacaktı. Bazı şeyler kaderdir ve hayırlıdır.

Bu uyarılarını bana ve benim gibi düşünenlere değil, küfürbazlara yapmalısın ki yerine gitsin.;)

Seyit Hoca
08.03.2009, 19:26
Sözüm sadece size değil tabii ki..Sorun çok..Yanlışa destek veriliyor BMN de..

İyi niyetli olmayana küfür serbest yani..Kim veriyor size bu hakları ?

Hem kimi kime şikayet ediyorsunuz ..? Sayfalar dolusu hakaret yazılırken bir kaç arkadaşımız hariç nerelerde idiniz ? Burada , ''en yaratıcı hakareti kim yapacak tarzında küfürler edildi'' , insanlar aşağılandı . Birbirinin hakaretine katılanlar katıldıkları hakaretlere yenilerini ekledi..

Orhan Aydın
08.03.2009, 19:27
Ulan meŞİn yuvarlak: DÜn konyanin aĞlarina bİr kez gİrseydİn bİzİm kaleye gİrmeden Önce tabİ sanada kizamiorum gÖkhan ve umut sana İyİ muamele edemedİler Şİmdİ benİm taraftarim burda tartiŞiyor olmayacakti.

Seyit Hoca
08.03.2009, 19:32
Bu uyarılarını bana ve benim gibi düşünenlere değil, küfürbazlara yapmalısın ki yerine gitsin.;)

@selimatal
sizi tanımıyorum ama yazılarınızı zaman zaman okuyordum.
Yapıcı bir üye olduğunuzu da biliyorum.

Bu başlık yerine BMN de ağır hakaretlere , insan onurunu zedeleyen aşağılamalara , küfüre hayır başlığı açsaydınız daha manidar olurdu düşüncesindeyim.

diyorum.

selimatal
08.03.2009, 19:53
Bu başlık yerine BMN de ağır hakaretlere , insan onurunu zedeleyen aşağılamalara , küfüre hayır başlığı açsaydınız daha manidar olurdu düşüncesindeyim.

Binlerce açılabilecek konu var. Bu konu şampiyonluk yolunda bir iç engelle ilgili.

Size konu açma yasağı mı var ki başkalarına konu açma önerisinde bulunuyorsunuz? Tek "tık" ile bahsettiğiniz konuda başlık açabilirsiniz. Ben de oraya görüşlerimi yazarım, siz de okursunuz.

Sizinki pek samimi bir davranış gibi gelmedi bana..

Murat Erdem
08.03.2009, 20:03
Van maçını dün oynanmış gibi hatırlıyorum.
Stingacıu'nun aklı zorlayan kurtardıkları ve oyuncularımızın altı pastan içeri dürtemedikleri sayısız pozisyon haricinde, 4 top direkten dönmüş, 3 topuda çizgiden defans oyuncuları çevirmiştir.
Genç arkadaşlara abartı gelebilir, o maç emsali dünyada pek oynanmamıştır.
Olmadı o gün, o top gol olmak istemedi.

Özkan
08.03.2009, 20:03
Ziya Doğan ya da Nuri Albayrak konusunda haklı olabilirsiniz ama Cevat Kolpa'ya edilen küfürlerin eleştirilmesine katılamayacağım. Bu herifin Trabzonspor'a beslediği kîni Aziz Yıldırım beslemedi.

Bu arada, Selim Abi ellerinize sağlık. Bu başlıktaki iletilerinize aynen katılıyorum. Küfür edenler tespit edilse ve kombineleri iptâl edilse ne has olurdu.

Tayfun Aydın
08.03.2009, 20:07
Stingacıu'nun aklı zorlayan kurtardıkları ve oyuncularımızın altı pastan içeri dürtemedikleri sayısız pozisyon haricinde, 4 top direkten dönmüş, 3 topuda çizgiden defans oyuncuları çevirmiştir.

Valla o maçı o kadar umursamamıştım dışarda arkadaşlarla geyik yapıyordum.Babam geldi 1-0 yeniğiz dedi.Sonra gittim Cine 5 ten şifreli seyrettim.İnanın o maçla hiçbir maçla kıyaslanamaz.O top resmen canlandı ve girmek istemedi kaleye.

Seyit Hoca
08.03.2009, 20:07
Binlerce açılabilecek konu var. Bu konu şampiyonluk yolunda bir iç engelle ilgili.

Size konu açma yasağı mı var ki başkalarına konu açma önerisinde bulunuyorsunuz? Tek "tık" ile bahsettiğiniz konuda başlık açabilirsiniz. Ben de oraya görüşlerimi yazarım, siz de okursunuz.

Sizinki pek samimi bir davranış gibi gelmedi bana..

..Gerekli yere şikayetimi ve başlıkların kapatılması husundaki meramımı ilettim . Üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum.

İyi niyetimden de şüpheniz olmasın .
Ben bir noktaya dikkat çekmek istemiştim ki bence insan ilişkileri şampiyonluklardan çok daha önemli.

Murat Erdem
08.03.2009, 20:09
Tüm samimiyetimle söylüyorum, yolda bir eski lamba bulsamda, içinden bir cin çıkıp, 3 hakkın var dile benden ne dilersen dese,
Van ve Fener maçlarını canlı olarak izleyip, yaşamamış olmak için 2 hakkımı gözümü kırpmadan kullanırım.
O derece büyük bir kabustu o maçlar, aslında genç arkadaşlar o travmaları yaşamadıkları için şanslılar bence.

MertcaN.K.*61
08.03.2009, 20:12
ya okurken bile bunalıma girdim darlandım :S

Çetin
08.03.2009, 20:13
Evet sanırım asıl sorun burada. Ama bu tipleri sıkıntılı günler bekliyor A.Akerde. Umarım gerek kalmaz ama bu tipleri enselerinden tutup güvenlik görevlilerine teslim edilmesi dönemine çok yakınız. Sayın Valimiz bu konuda çok duyarlı. Ayakkabı atana gösterilen ilgiyi küfredene de göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Neticede sahaya ayakkabı atmanın cezası sadece maçlara girememek ama, küfür olayı yargıya gidince A.Aker'e girememenin yanında işin içine bir de "hapis cezası" giriyor.;)

Ben şahsen benim görüş alanımda kendi oyuncumuza küfredeni güvenlik güçlerine teslim edeceğimi açıkça beyan ediyorum. Maçı bu tiplere zehir etmek artık farz oldu. Ve bu iş bir başladımı 2 maçta tribün bu tiplerden tamamen temizlenir. 100 kişi temizlense yeter de artar bile. Kalanlar zaten büyük çoğunluk. Bağırsalar da bağırmasalar da en azından takıma zarar vermiyorlar.

Şampiyonluk için "destek" çok önemli. Ama "kösteği yok etmek", destekten daha öncelikli ve önemli.

peki bunu kim yapacak? stadyumda yanımda sigara içen polis memuru mu? iki merdiven aşağıda küfür eden özel güvenlik elemanı mı? stadyumda kavga çıktığı zaman o bölgeye intikal edip olaya hiçbir müdahelede bulunmayan ve biraz bekleyip olay yerinden ayrılan sivil polisler mi? ha denilebilir ki bunlar sonuçların yansımaları ama bu yanlış. eğer tribüdeki vatandaş sigara içtiği zaman polisin anında ceza uygulayacağını bilse sigara içer mi? ya da kendisi gibi -çok özür dilerim- birkaç insan dışı canlı bulup sağa sola laf atıp kavga çıkartmaya gelen birisi bilse ki o polis, o güvenlikçi ona dünyayı dar edecek bunları yapar mı? kimse çıkıp demesin ki polisin özel güvenlikçinin gücü yaptırımı yok diye, 1 mayıslarda görüyoruz polisimizin nasıl da "vurucu bir güç" olduğunu ;) ayrıca her şey yasalarda açık, suç işleyen cezasını çeker.

gönül isterdi ki konuyu sadece takımı desteklemeyen taraftar profili altında inceleyebilseydik çünkü bunun çözümü çok basit, oturursun birkaç güzel beste yaparsın buna her taraftar katılır destek sorunu biter. ama durum maalesef böyle değil mantalite eksikliğimiz var. keşke kitap okuyan bir millet olsak o zaman Sunay Akın'ın da dediği gibi her şey çok daha güzel olur. geçenlerde otobüsle yolculuk ederken birkaç lise öğrencisi de vardı. gençlerden biri kitap okumaya başladı çantasından çıkartıp. bu esnada arkadaşlarından birisi çocuğa "laaa oğlan mısın kitap okuyorsun" dedi. sanırım durumu özetleyecek şey bu. diyeceksiniz ki kardeşim neden futboldan sosyal tespit yapıyorsun, benim de cevabım şu olur

"futbol asla sadece futbol degildir "

Murat Erdem
08.03.2009, 20:20
Ya o lanet 5 Mayıs akşamı yokmu, daha maç başlamadan bir uğursuzluk vardı A.Aker'in üzerinde.
Maç ertelenebilir mi sorularını akla getiren,sahanın üstüne çökmüş bir sis bulutu.
Kale arkalarında dizili yüzlerce komandonun, insanı şüpheye sevkeden görüntüsü.
Apdullah'ın golü atıp, askerlerin arasından koşup, kale arkası tellerini yumruklayıp elini parçalaması.
Maraton tirübünde fenalaşanlar, koşu pistinde ambulansların kriz geçirenleri hastanelere taşıması.
Devam etmek istemiyorum, boğazıma bir şeyler düğümleniyor.....................

Özkan
08.03.2009, 20:22
Nereden çıktı bu '96 muhabbeti? Ne güzel unutmaya başlamıştık.

EyüpKILIÇ61
08.03.2009, 20:23
Avni Akerde yapılan anons yanlış olmakla birlikte taraftarın suçlanmasına anlam veremiyorum.Oraya giden hangi taraftar takımın moralini bozmak isteyebilir ki.Takıma köstek oluyorsunuz diyen gurbetçilerimize bir sözüm var siz tv başından izlerken "gökhan bu nasıl kaçar " diye ahlanıp vahlanmıyor musunuz.

Bende gurbette yaşıyorum.Bu sezon avni akerde bir çok maçı izledim. lütfen eleştiri yaparken karşınızdakinin yerine de koyun kendinizi.

vaslat
08.03.2009, 20:35
http://videonuz.ensonhaber.com/haber-20015-maratonda-trabzon-konya-maci-2.html
Malesef Erman Toroğlu ve Şansal Büyükan'ın dedikleri doğru biraz sabır ve destek...

ultrafanatik61
08.03.2009, 20:42
Van maçı: sadece altıpasın içinden 10 küsür gol pozisyonu. Rakibin tek atağı ve 0-1

FB maçı: Rüştü 90'a uçuyor ve maç boyunca 90 seviyesinde asılı kalıyor. Sayısız kurtarış. FB 1 kez geliyor ve 2 gol atıyor. 1-2

Ben yıllardır unutmaya çalışıyorum sen seyretmek istiyorsun, nasıl iş?:)

Aslında iyi oldu. 1996 FB maçında maç uyduruk bir frikik golüyle 1-1 olmuştu. Ve o skor da şampiyonluğumuza yetiyordu. Ama muhteşem taraftar bir anda sustu. Herkes kaybedeceğiz psikolojisine girdi. Oysa FB atak bile yapamıyor, yarı sahmızı bile geçemiyordu.

Aklıma Konya ve Denizli maçlarıı geldi. Bir bağlantı kurdum. O maçlarda da taraftar daha maçın başında baskılı oynayıp çok pozisyona girmemize rağmen galibiyete inancını kaybetmişti. Oysa herkes biliyordu ki bu takım çok daha kötü oynadığı bir çok maçı kazanmıştı. Örneğin sahamızda kaybettiğimiz Denizli ve Konya'yı deplasmanda çok ama çok daha kötü oynayarak yenmiştik. Goller dışında girdiğimiz tek pozisyon bile yoktu o maçlarda.

Peki, daha iyi oynarken tribünlerde yaşanan umutsuzluk sendromunun sebebi ne olabilir? Bunu çok iyi düşünüp mutlaka cevabını bulmalıyız.

tskr ederim
valla bilmiyom hic izlemek istemiyordum ama dünki mactan sonra dedim bi izlim su maci, sampiyonlugu nasil kacirmisik diye :s ... bu sene artik sansimiz 20% e düstü 60% den :confused:

Özkan
08.03.2009, 20:45
Şampiyonluk olasılığımız %20, başka bir deyişle Sivasspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile eşit.

ultrafanatik61
08.03.2009, 20:47

haklisindir ben hatirlamiyom

Özkan
08.03.2009, 20:53
Mâdem eski yaralarımızı deşiyoruz, mâlûm maçta yediğimiz golü daha sonra jimnastiksporda, Siirt Jetpa Spor'da vs. oynayan Rahim atmıştı.

Murat Erdem
08.03.2009, 20:55
Mâdem eski yaralarımızı deşiyoruz, mâlûm maçta yediğimiz golü daha sonra jimnastiksporda, Siirt Jetpa Spor'da vs. oynayan Rahim atmıştı.
Golü atan Vansporlu Erkan dı renkdaşım, BJK de oynadığı doğru.

uzungöllü
08.03.2009, 20:55
sölenecek söz yok daha fazla... herkes şapkasını önüne koysun düşünsün... kendi adıma şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken sabırsızlık üst düzeyde ama lig yeni başladı ... asıl yarış şimdi başlıyor...

gs maçı kazanılarak hem 3 puan alınacak hem taraftar kendine gelecek hem oyuncular kazanılacak hem şehir eski havasını yakalayacak hem lige damgamızı vuracaz hem bazılarının ağzının payını verecezhem hem hem hem hem hem hem hem hemmmmm... şampiyon O-LA-CAZ ulan O-LA-CAZZZZZZZZZ!!!!!

selimatal
08.03.2009, 20:56
..Gerekli yere şikayetimi ve başlıkların kapatılması husundaki meramımı ilettim . Üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum.

İyi niyetimden de şüpheniz olmasın .
Ben bir noktaya dikkat çekmek istemiştim ki bence insan ilişkileri şampiyonluklardan çok daha önemli.

Doğrusunu yapmışsın.
Sadece bu başlığın konusu bir amaca yönelik. Bundan daha önemli şeylerin olduğu konusu ise farklı bir konu. Başlıklar önem sırasına göre açılmıyor ve bu da mümkün değil. Herkesin önem sıralaması farklı olabiliyor.

Neticede insan ilişkilerinin bozukluğundan kaynaklanan bir başlık bu. Şayet daha genel bir konu açarsan seve seve katılırım.

ultrafanatik61
08.03.2009, 20:56
yaa ben surda daha sampiyonluk belli olmadan yenildigimiz maci unutamiyorumda siz nasil unutuyorsunuz ?
cok surermi benim su maci unutmam valla bu sene yenildimiz hic bir mac bukadar zoruma gitmemisti yaa
okadar inanmistim bu hafta lider olacaz diye olmadi :(:(

vaslat
08.03.2009, 21:07
yaa ben surda daha sampiyonluk belli olmadan yenildigimiz maci unutamiyorumda siz nasil unutuyorsunuz ?
cok surermi benim su maci unutmam valla bu sene yenildimiz hic bir mac bukadar zoruma gitmemisti yaa
okadar inanmistim bu hafta lider olacaz diye olmadi :(:(
kısmet belki daha da iyi oldu zor olanın değeri daha fazla olur inşallah şampiyon olacağız yeterki birlik olalım..

Emre7
08.03.2009, 21:14
taraftarlar düzelmedikçe bu takım başarılı olamaz.
taraftardır oyuncuyu sahada oynatan.
Kalkacak oyuncuyu çoşturacak, Hüseyin hareket yaptı top kaçırdı diye ona değil, rakibe baskı uygulayacak.
Tolga 90 gol yese sözleşmesi bitene kadar onu destekleyecek.
Umut çizgiden gol kaçırsa her çıkışında eli patlayıncaya dek alkışlayacak yoksa bizim biletler zaten sinema parasına, amalelerle dolar oralar.

ultrafanatik61
08.03.2009, 21:23
abicim belcikada kalmasam her maca giderdim icerde disarda fark etmez
ben kotu gunde bile hep arkasindayim sadece umutlarim tukeniyor ona yaniyorum herzaman her yerde tsye laf atana haddini bildirdim devam da ederdim bu yuzden cogu spor sitelerinde yorum yapamiyorum daha adam gibi konusanlarida tbrk etmesini bilirim , valla yine cildirmaya basladim durup durduk yerde offfff offffffffffffffff
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 21:24
Konya maçı öncesi hoporlerden Karadeniz müzikleri çaldı .
Samsun 'a ait , Rize'ye ait , Ordu'ya ait .
Çok güzeldi .

Anons demişken bunu düzenleyenleri tebrik ediyim dedim .
Kulüp çalışıyor , çalışmayada devam edecek .

oguzhann
08.03.2009, 21:25
gerçekten utanıyorum,herkesi ıslıklayan küfürleri saydıran bir tribün.biz bu değiliz.bu gökhan belki bundan kaçırıyor ben o kadar baskıyı yesem sahaya çıkamam.her şeyden önemlisi Trabzonspor'umuzun bir duruşu vardır,futbolu bilir,centilmendir.bu duruşu yıkmaya çalışanlardan olmayalım.şu yaptıklarımızla ezik istanbulluların, mahallesini horozu bazı anadolu takımlarının ekmeğine yağ sürüyoruz.şampiyon olacağız uçarı kaçarı yok o kadar! sabır ve saygı istiyorum taraftarımızdan.

hsnkrcdg
08.03.2009, 21:28
10lu yaşlarımdayken şampiyonluğu elimizden kaçırdığımız ve günlerce ağladığım zamanlar aklıma geliyor. Bu yıl bu kadar büyük beklentilerle yola çıkmayıp daha sonra büyük beklentilere girdiğimiz ve bir anda yıkıldığımızı hatırlamak ve yeniden toparlanmak için bir 10 yıl daha beklemek istemiyorum. Belki biraz kabalık olacak ama 90dk hatta uzatmalar bitmeden takıma sövüp "bu hocayla, bu takımla bu iş yürümez" diyerek sövmeye başlayan taraftarı tribünde gördüğüm için UTANÇ DUYUYORUM!!! ah bea abilerim bukadar da sabırsız olunmazki. Geçen yıl ilk 5e bile giremeyen takım şimdiden geçen yılın puanını toplamış. Daha fazlasını istiyosan daha fazlasını versene!!! Takım 398 gün sonra A.Aker de mağlubiyet almış. Galip geldiğimiz günlerdeki tribünle o günkü tribünlere bi baksana! YAZIK! TRİBÜNDEN YÖNETİME KADAR BU TAKIMA ELİNDEN GELEN TÜM DESTEĞİ VEREN ABİLERİMİZE KARDEŞLERİMİZE YAZIK! YETER ARTIK SABREDEMEYECEKSENİZ TUTMAYIN BU TAKIMI!!!Bu takıma İ-NA-NI-YO-RUZ ve sizi İS-TE-Mİ-YO-RUZ

kudu_61
08.03.2009, 21:31
yazık çok yazık koskoca bir maraton tribünü yok rakibe baskı yapan bir tribünümüz olsa belki de 6 puan kaybetmezdik maçları üzülerek televizyondan seyretmek kaybettiğimiz maçlardan sonra 1 hafta sonrasını bekletmek yıpratıyor beni 1 haftayı üzgün geçirmek kadar acı verici birşey olamaz daha maraton tribünü inanmamışki futbolcu inansın maça gidip kuru kalabalk yapmakla taraftar olunmuyor bize profesyonel amigo lazım marotunun 2 köşesine ve maratonun ortasına

orhan42
08.03.2009, 21:36
İstanbyl'un 3 ablası da işin içine girdi..Şansımız iyice azaldı..Fakat bu tamamen kaybettik anlamına gelmez..Ben Konyalıyım ..Karadenizlileri de hırçın , inatçı ve tutuklarını koparan insanlar olarak tanıdım ve sevdim..Altı üstü bri mağlubiyet aldık..bakın haftaya gsyi yenersek işler nasıl değişiyor,oyuncularımızın morali nasıl düzeliyor..yeterki siz Trabzon'da yaşayan kardeşlerim moralinizi bozmayın,takımın yanında olduğunuzu her zaman hissettirin..Gol de kaçabilir,yenebilir de..Sizlerin tribündeki desteklerinizle gol de atılabilir,kalecilerimiz muhteşem kurtarışlar da yapabilir..7 yıllık öğretmenim..Saygıyla andığım bir müdürüm vardı..Derdi ki:"Benim öğretmenim mutlu ise,kafası rahat ise öğrencilerim de okadar mutlu ve rahattır..Mutluluğun olduğu yerde de başarı vardır,verim yüksektir..Ve ben müdürünüz olarak bu iş için varım" ..Bu anlayış sayesin de sorunlu okulumuz bir anda gıpta edilen bir okul haline geldi..İşte sizler tribünlerde takımın motivasyonunu arttıracak şekilde hareket ederseniz başarı da gollerde gelecektir..Selamlar saygılar....

magicyattara
08.03.2009, 21:44
Konya maçında yaşadığım ilginç bir olayı anlatıyım sizlere;

Tüm maraton kombine satıldığı için çevremizde ki herkesle arkadaş konumundayız.Tribünlerde tüm taraftarlar arasında bir samimiyet oluşmuş durumda.
Konya maçında arka sıramızda bu maça kadar hiç görmediğim,pala bıyık bir abimiz oturuyordu,ilk kez görmüştüm,yanındakileri de ilk görüşümdü.Keza ön sıramızda her zaman maça gelen grup biletlerini 9-10 yaşındaki çocuklara vermişler,ön sıramız olduğu gibi bu çocuklardan oluşuyordu 7-8 koltuk.

Bu abimiz ilk yarı boyunca tek hece konuşmadı,İlk yarı sonunda maçın kritiğini yaparken göz göze geldik ve tek cümlesini kurdu "Pozisyon penaltıydı" dedi.Tayfun'un eline çarpan topu kastetmişti.

Bu zihniyette ki taraftarlar ödünç kombinelerle Cumartesi gündüz maçlarını zehir ediyorlar.Zihniyet şu;"nasılsa gelecek maça gidemeyeceğim niye bağırıyım".Ödünç taraftarla bu iş olmaz.

Denizli maçına gidememiştim,kombinemi de kimseye vermemiştim.İyi ki vermemişim.

Orhan Aydın
08.03.2009, 22:09
Konya maçında yaşadığım ilginç bir olayı anlatıyım sizlere;

Tüm maraton kombine satıldığı için çevremizde ki herkesle arkadaş konumundayız.Tribünlerde tüm taraftarlar arasında bir samimiyet oluşmuş durumda.
Konya maçında arka sıramızda bu maça kadar hiç görmediğim,pala bıyık bir abimiz oturuyordu,ilk kez görmüştüm,yanındakileri de ilk görüşümdü.Keza ön sıramızda her zaman maça gelen grup biletlerini 9-10 yaşındaki çocuklara vermişler,ön sıramız olduğu gibi bu çocuklardan oluşuyordu 7-8 koltuk.

Bu abimiz ilk yarı boyunca tek hece konuşmadı,İlk yarı sonunda maçın kritiğini yaparken göz göze geldik ve tek cümlesini kurdu "Pozisyon penaltıydı" dedi.Tayfun'un eline çarpan topu kastetmişti.

Bu zihniyette ki taraftarlar ödünç kombinelerle Cumartesi gündüz maçlarını zehir ediyorlar.Zihniyet şu;"nasılsa gelecek maça gidemeyeceğim niye bağırıyım".Ödünç taraftarla bu iş olmaz.

Denizli maçına gidememiştim,kombinemi de kimseye vermemiştim.İyi ki vermemişim.

böyle bir zihniyete sahip kişilere TRABZONSPORLU denemez zaten

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:12
bencede o penaltıydı yani nevar ??yalanmı?şimdi trabzonsporlu sayılmıyomuyum?:D burda maçaları izlerken cogu ınsan penatıysa bunu gayet normal dile getiriyo penaltı olan seyi saklamanın yada söylememenın ne mantıgı varki?

Orhan Aydın
08.03.2009, 22:15
bencede o penaltıydı yani nevar ??yalanmı?şimdi trabzonsporlu sayılmıyomuyum?:D burda maçaları izlerken cogu ınsan penatıysa bunu gayet normal dile getiriyo penaltı olan seyi saklamanın yada söylememenın ne mantıgı varki?

nasılsa gelecek maça gidemeyeceğim niye bağırıyım zihniyetine sahip kişler için demiştim:)

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:24
orhan bende sana demedim kardeşim ortaya konuştum :D kendince değerlendirmiş penaltı oldugunu o zıhnıyette oldugunu bilemeyizki belki bi maç sonra bilet alıp gidcek yani bende kombıne bulmusken bilet almam

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 22:27
Statta herkes o pozisyona penaltı dedi .
Ben görememiştim . Bütün herkese sordum , penaltıydı dediler .
Sonradan izledim eve gelince , bencede penaltı .

Taraftarımızın doğruluğunu seviyorum .
Bu pozisyon İstanbul'da yaşanmış olsa , çarpma çarpma öyle penaltımı olur denirdi büyük ihtimalle .

Orhan Aydın
08.03.2009, 22:31
orhan bende sana demedim kardeşim ortaya konuştum :D kendince değerlendirmiş penaltı oldugunu o zıhnıyette oldugunu bilemeyizki belki bi maç sonra bilet alıp gidcek yani bende kombıne bulmusken bilet almam

:D:D e tabiki abi

Orhan Aydın
08.03.2009, 22:38
SonuÇta bu baŞliĞin da sebebİ gÖkhannnnnnnnn Ünalllll

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:41
hocaya sormak isterdim bukadar zormuydu göksuyu oynatmak....

Zeki Şevik
08.03.2009, 22:48
Sevgili Selimatal,
Öncelikle bu başlığı açtığınız ve açarken yazdığınız o güzel ve uzun yazı nedeni ile sizi kutluyorum. Yazdıklarınız, Trabzonspor için gerçekten kafa yorduğunuzu gösteriyor. Bu takıma, forma veya kombine almaktan öteye hizmet etmek böyle olur dedim yazınızı okurken. Maddi durumu elveren forma alıyor, SMS le bağış yapıyor, kombine alıyor. Ama yazdıklarınız bunlardan daha fazlasının da yapılabileceğini ve yapılması gerektiğini gösteriyor herkese , tabi anlayana.
Eğer şampiyonluğa oynayan bir takımın içerdeki bir maçının devre arasında üstelik durum 0-0 iken böyle bir anons yapılmasına ihtiyaç duyuluyorsa, durum ortada demektir. Anons, "Takımımızı daha fazla desteklemeliyiz" şeklinde yapılsaydı, bu bile yeterince utanç verici olurdu. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takım taraftarına bu bile söylenmemeli yani.

Bu hafta maçı bi kahvehanede izledim. Daha doğrusu bir lokalde. Trabzonunlulara ait bir derneğin lokali. Maç esnasında orada da o kadar çok küfür ediliyorduki. Ama bu küfürler en azından futbolcuların kulağına gitmediği için "zararsız" sayılabilirdi. Ama devre arasında "Trabzonspor u çok seven" bir abi, oynan futbol ve ilk yarı sonucundan o kadar rahatsız olmuşki "İnşallah yeniliriz diyordu" bağıra bağıra. (Ne kadar içten dua ettiyse artık ) Bunu istemesinin sebebi de; bu sayede Ersun Yanal' ın gönderileceğini düşünmesiydi. O anda Trabzonspor lu olduğunu söyleyip Trabzonspor' a zarar verici davranışlarda bulunurken bundan hiç rahatsızlık duymayanlar geldi aklıma bir kez daha. Sadece Ersun Yanal' ı sevmediği için takımın yenilmesini istiyordu. Bir başkası bir futbolcuya kızıp isteyebilir bunu. Bir başkası yönetime kızıp. Bu kızgınlıklar maç esnasında inanılmaz küfürlere dönüşüyor. Neden biz takımı olduğu gibi sevip destekleyemiyoruz. Trabzonspor' u neden sadece Trabzonspor aşkı için destekleyemiyoruz?

Ben Trabzonlu değilim, ama yıllardır bu renkler için yanıp tutuşuyorum. Şampiyonluk görmedğim 25 yıldır bu takıma bir kez bile küfrettğimi hatırlamam. Mağlubiyetlerden sonra tabiki üzülürüm. Kendimi çok kötü hissederim. Bazen kaçan gollerden sonra tabiki futbulcular için ağzımdan kötü şeyler çıkmıştır ama bunlar o pozisyonla alakalıdır. Ve gol kaçırdı diye tekrar pozisyona girmeye çalışan bir futbolcuya tirübinden küfür edenleri lanetliyorum. Küfür edecekseniz yanınızdaki bile duymamalı. Gırtlağınızı yırtarak futbolcunun kulağına yetiştirdiğiniz küfürden sonra o futbolcu sonraki pozisyonu gol mü yapacak yani. Küfür hiç bir kültürün parçası olamaz arkadaşlar. Ama küfür alışkanlığı bizim ülkemizin her köşesinde var. Ama lütfen Avni Aker' i bu alışkanlığınızı hoyratça sergileyebileceğiniz bir alan olarak görmekten vazgeçin. Küfür edeceksen bizim futbolcuya, gitme maça. Ne faydan olabilirki küfür ederek bizim futbolcuya? Kuru kalabalık bile etmezsin sen. Kuru kalabalık en azından zarar vermez takımına...

Öztürk Adem
08.03.2009, 22:49
Bakalım olaylar ıyıce kızıstı durumlar degıstı roller degıstı:( Sonuc ne olacak

Mustafa Ayazoğlu
08.03.2009, 22:54
Avni Aker'de 2 mağlubiyette herkezin payı var..

1-Taraftar %50
2-Futbolcu %30
3-Yönetim %10
4-Ersun Yanal %10

calypso
08.03.2009, 23:32
boyle bir durum olurmu ya??
bu boyle gitmez.. bmn duruma el koysun :) zaman tribunu isgal etme vaktidir.

Murat TÜRKAY
09.03.2009, 00:32
Abi bizim taraftar için kim futbolu biliyor deyip şişirmiş ben anlamıyorum... bu ne ya... takım iyi oynadı ersun yanal istifa.. abi sen nerdeyse kale çizgisinden topu dışarı at sonrada istifa etsin ersun yanal... bu avni akerde bir sorun var... büyülümüdür nedir.. o top rakip kaleden içeri girmiyor.. biz bu seyirci ile hiç birşey yapamayız...ben sttaddaydım..sinir ediyorlar adamı ya... hayatımda ağlayacak duruma ilk defa geldim... gol olmuyor seyirci hocaya bağırıyor.. o an dedimki benim bu insanların içinde ne işim var... gerçekten öyle.. yazık bu kadar emeğe hiç mi saygınız yok.. ne biçim insanlarsınız yaa işiniz gücünüz küfretmek... kendi takımını değil rakip takımı baskı altına alacağız.. bu nasıl iş anlamadım gitti.

Serhat
09.03.2009, 01:13
Burda herkes bişeyi atlıyor... Herkesin kendine özeleştiri yapması yada yanındakini eleştirmesi aslına bakılırsa güzelşey tribünlerin sağlıklı alış veriş yapması açısından...

Ama Olayın asıl hüzünlü tarafı ise İstanbulda gittiğim her deplasman maçında bu tip hiç bir olaya rastlamamam... Ne gariptirki sadece bizim Trabzondaki maçlarda bu tip şeyler çıkıyor... Bunun sebebini herkes söylüyor... birlik beraberlik kaynaşma diye... Arkadaşlar bunun sebebi belli ise neden ÇÖZÜMÜ atlıyoruz??? Neden Çözüm aramıyoruz? Neden birşeyler yapmıyoruz??? Bu Böyle gelmiş böyle gidermi diyoruz?? Tabiki hayır... Çok Uzağa gitmeye gerek yok... Bu Hafta oynanan bi kaç maçtaki taraftardan örnek vereceğim her nekadar zoruma gitsede... Gs - Bursa maçı... Ardanın tribünleri ateşlemesi ve resmen Taraftarın maçın içine girmesiyle gelen Pozisyon üretemeden resmen ezilerek aldıkları maç yani... Bjk'nin Hacettepe maçıda ortada... Yerlerde sürünmeye layık takım yerlerde sürünüyor... Ama birileri yani taraftarları tutup adamları yerden kaldırıyor... Kalk diyor... Ruh veriyor heyecan veriyor...

Bunun önemini herkes anlatıyor... Ama asıl önemli olan bundan nasıl kurtulacağımızın formülüdür... Benim bir Önerim var... Daha iyi öneriler çıkacaktır muhtemelen ama kendini maça değilde destekleme veren bir tiribün oluşturmak gerekiyor... Bunuda tiribüne gelen taraftarlara El ilanlarıyla, Büroşurlerle yada ne bileyim onlara teker teker hitap edilecek gruplarla yapabiliriz... Misal herkese maça girerken maç içinde yapılacak 5 tane tezahürati yazıp çoğaltıp dağıtabiliriz... Sırayla bunları söyleyerek yada ne bileyim söyleterek maçın içine olumlu yönde katkı sağlamalarına yardımcı olabiliriz...

Anlatmak istediğim herkes herşeyi biliyor, görüyor, sonra kendi özeleştirisini yapıyor... Arada mutlaka çatlak sesler çıkacaktır... Ama onları gür ve tek bi sesle bastırınca nekadar yırtarsa yırtsınlar kendilerini bişey farkedilmeyecektir... Mesele Tribünlerimizin aktif hale geçirilmesi için yapılacak çalışma olması gerek bence... Bu Şekilde daha fazla ahlanıp vahlanmadan Avni-Akeri eskisi gibi Kışkırtıcı ve zor bir deplasman haline getirebiliriz...

Uluhan
09.03.2009, 01:30
İnşallah seneye kombineler esnafa, memura dağıtılmadan biterse, seneye farklı bir atmosfer görürüz.

sifuni
09.03.2009, 01:34
selim atal abimize hassasiyeti yüzünden tessekür esdiyorum ve yazdiklarina sonuna kadar katiliyorum. Bir örnek vermek istiyorum Rakip Taraftarlardan birisi TRABZONSPORA küfür etse ne kadar bozuluruz degil mi?? hatta zaman gelir kavga bile cika bilir.O zaman Kendi taraftarimizdan kendini bilmeyen Küfürbazlarada Kendi oyuncuna küfür etmiyeceksin Oyuncuya edilen küfürü Takimina edilmis sayacaksin cünkü dolayli yoldan takimini etkiliyor o edilen küfürler

61SOYTÜRK61
09.03.2009, 01:43
küfür etmek dogru değil tabiki ama kusura bakamyın da gökana aldıgı para haram olsun ..... sen okadar para alıpda hakkını veremiyosan bu seyircinin yuregının agzına getiryosan 1 maç değil 2 maç değil 3 maç değil bu!!5 değil 7 değil 9 net pozisyon değil....diğer futbolcularada yazık hepsi okadar hırsla oynarken....gökanı yinede cagrıp alkşladılar noldu???bencil oynayan hiçbir becerisi olmayan bir futbolcu yazık ya ...hiç kimse kusura bakmasın bu adama küfür edenleri de hiç kimse kınamasın....umutuda dahil...

Emre Dumangöz
09.03.2009, 02:24
bnce bizim tek transfer etcehizim yer kaliteli bi fovet FAtih Tekke GEl geri kral yönetim inş. fatih geri alır

61SOYTÜRK61
09.03.2009, 02:38
gidenin geri geldiğindede başarılı olacagına da pek inanmıyorum alt yapımızda okadar iyi gençlerimiz varki onlar değerlemdirlmeli göksu örneği...ve dünya şampiyonu olmuş bir trabzonlisesi futbol takımı var yönetim neden değerlendirmiyo burdaki cocukları bilmiyorum...

Mustafa Ayazoğlu
09.03.2009, 02:44
Avni Aker kabusu

1995-96 sezonunda iç sahada kaybettiği maçlar yüzünden şampiyonluğu F.Bahçe’ye hediye eden Trabzonspor, bu sezon da aynı sıkıntıları yaşıyor.

TRABZONSPOR’un kalesi düştü... Bu sezon deplasmanda en çok puan toplayan (12 maçta 24 puan) takım olan bordo mavililer, aynı başarıyı sahası Avni Aker’de gösteremiyor. Kendi evinde Denizlispor’un ardından Konyaspor’a da yenilen Trabzonspor’un bu durumu, bordo mavili camiada endişeyle karşılanırken, "Acaba 1995-96 sezonu gibi mi olacak?" korkusu yaşanıyor.

Bordo mavili takım, o sezon ligi uzun süre önde götürmesine rağmen 30. haftada sahasında Vanspor’a 1-0, 32. haftada da şampiyonluk yarışında çekiştiği F.Bahçe’ye 2-1 yenilmişti. Sezon sonunda ise F.Bahçe 84 puanla şampiyon olurken, Trabzonspor 82 puanla ikincilikle yetinmek zorunda kalmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11165101.asp?gid=229

OnOuR
09.03.2009, 02:46
Gercekten çok güzel anlatmıssın abi... Umarım bu söylediklerin gerekli yerlere gereken cevabı verebilmiştir...

Ertan 51
09.03.2009, 09:57
söylenecek çok şey var ama inanın üzüntüden kahroluyorum beynimi toparlıyamıyorum
çok acı ama uzun lafın kısası bu kelimede gizli
''BİZE HER YER TRABZON,TRABZON HARİÇ''

Selimatal ve Mehmet Fırat teşekkürler.

İlyas Özdemir
09.03.2009, 10:08
kendi oyuncusunu yuhalama işi sadece Trabzonda yok bakın fb de guiza da yuhalanıyor şimdilerde Eskişehirde oynayan Youla da bir ara bjk da oynuyordu ve beşiktaş tribunleriyle geçinemeyince çareyi transfer olmakda buldu bizim tek farkımız onlar takımlarını iyi destekliyor sonuna kadar sabrediyorlar bir sonuç alamayınca patlıyorlar bizde ise doğru dürüst bir destek yok kötü oynayıncada ana avrat düz gidiliyor

Napoli
09.03.2009, 10:17
Alıntı:
hoca onu bunu yaptı böyle oldu oyle yaptı boyle oldu ", geçelim bunları. bu hoca onu bunu yaparak bu takımı buraya getirdi. siz hafta içinde adamı yatağında istifa ettirttin, sonra "hadi hoca yenelum". olmayınca da "şerefsiz hoca, nasi da yenemedun, onu niçun çikardun, bunu niçun kodun".
takımın üste üste bastırdığı dakikalarda dahi stadımızda o baskıyı yansıtan bir ses gürültü yok.

muratali
09.03.2009, 11:00
Avni Akeri Yıkalım. Bir senede yeniden yapalım. Bu arada takım İstanbulda oynar. Biz de her maça gider desteğimizi veririz. Bu da Trabzondaki küfürcü taraftar bozmalarına ders olur. Akıllanırlarsa bir dahaki sene adam gibi destek verirler.

x_man
09.03.2009, 11:38
takımı tesisleriyle beraber istanbula taşımak gerek sonunda olacağıda odur böylece istanbul takımlarıyla belki yarışabiliriz

toksoy61
09.03.2009, 11:49
Yıllarca İstanbulda kaldım. Trabzonun pek çok maçına gittim. Şu anda Trabzondayım ve kombinem var. İnanın maça gidesim gelmiyor. Yenilsiğimize mi üzüleceğim yoksa saçma sapan, aptalca hareketler yapan taraftaramı kızacam bilemiyorum. GS ve BJK nin stadlarına maçlar seyretttim. Bizim kadr takımına zarar veren bir taraftar görmedim. Çok radikal bir görüş gibi oalcak ama en azından bir süre maçlarımızı İstanbulda mı oynasak yada artık Avni Akere girişe yaş sınırı koyalım. 35 yaş üstü kişileri maça almayalım.

Mustafa K. Demirbaş
09.03.2009, 11:54
kim ne derse desin yönetim bu konuda sınıfta kalmıştır sene başında söyledikleri gibi bağıran taraftar istemiyoruz alkışlasınalr yeter sözü herşeyi anlatıyor zaten
gs maçı öncesi yönetimden bi bidiri açıklama her neyse işte bekliyorum hatta bi kez değil bi kaç kez gerekirse gazetlere b,le ilan verilmeli normal seyirciye artık kendine gelmesi konusunda uyarı yapılmalı şampiyonluk gidiyor hala uyuyorlar buna acil önlem şart ama bişeyin altını çizmek istiyorum bu açıklamayı özellikle başkanımzıdan bekliyorum

Uzunoğlu
09.03.2009, 11:57
kim ne derse desin yönetim bu konuda sınıfta kalmıştır sene başında söyledikleri gibi bağıran taraftar istemiyoruz alkışlasınalr yeter sözü herşeyi anlatıyor zaten
gs maçı öncesi yönetimden bi bidiri açıklama her neyse işte bekliyorum hatta bi kez değil bi kaç kez gerekirse gazetlere b,le ilan verilmeli normal seyirciye artık kendine gelmesi konusunda uyarı yapılmalı şampiyonluk gidiyor hala uyuyorlar buna acil önlem şart ama bişeyin altını çizmek istiyorum bu açıklamayı özellikle başkanımzıdan bekliyorum

Mustafa hassasiyetlerinin önemine katılmakla beraber bence bir konuda yapılmak isteneni görmek istemiyorsun. Bu yıl bir değişim süreci yaşıyoruz tribünlerde. Kafasına esen grup oluşturup rant peşinde dolaşıyordu. Bu sezon kabullenemediğimiz tedbirlerin ana sebebi bu. Grupların mekan olarak yakınlaşmasını sağlayarak birleşmeye zorlamak amacıyla bu radikal kararlar alındı. Bu değişim hemen olmayacak ama gerçekleştiği zaman müthiş bir stad atmosferine kavuşacağız. Bu yüzden biraz daha sabır bu sezon bir geçsin hele...

selimatal
09.03.2009, 12:02
Arkadaşlar,

Çoğunluğun olayın bilincinde olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Aslında diğerleri de bilincinde ama henüz duygusallıklarına hakim olamamışlar diye düşünüyorum.

Bazılarımız Gökhan Ünal'ın yerine F.Tekke'yi öneriyor mesela. Olur veya olmaz ama gerçek şu ki şampiyon belirlenene kadar bu takımın kadrosu bellidir. Bu sene bu kadroyla şampiyon olacağız veya olamayacağız. İşte asıl gerçek bu.

Size bir olayı hatırlatayım: F.Tekke bu takımın altyapısından yetişti. Kadroda yer bulmaya çalıştığında A.Aker tribünleri, Gökhan'a gösterdiğinden çok daha fazla tepki gösteriyordu F.Tekke'ye. Hatta ona edilen küfürleri birimize etseler müebbet hapis cezası yiyecek bir suç işlememiz hiç te küçük bir ihtimal olmazdı. Ve neticede F.Tekke'yi Trabzon'dan A.Aker tribünleri gönderdi!

Yıllar sonra o F.Tekke, kendisini yetiştiren TS kulübünde değil de Altay ve G.Antep gibi kulüplerde gelişimini tamamlayabildi ve Yıldız oldu. TS F.Tekke'yi yeniden aldığında o artık bir yıldızdı. TS "yıldız adayı" olarak gönderdiği futbolcuyu çuvalla para vererek ve bir "yıldız" olarak geri alma ayıbını yaşadı. Bu olayı her zaman hatırlar ve hatırlatırım.

Şimdi F.Tekke gelsin, Gökhan gitsin gibi, bir formül önerenlere (ki sezon sonuna kadar transfer olmadığını bile bile) bu olayı hatırlatıyorum. F.Tekke'nin geçmişte A.Aker'de ayaklarına pranga vuran tek şey o küfürlerdi. Bugün, Gökhan'ın ve bazı diğer futbolcularımızın ayaklarına pranga vuran şey yine o küfürler.

O gün F.Tekke beceriksiz diye küfür yedi ve gönderildi. Bugün Gökhan ve birkaç diğer futbolcumuz aynı küfürleri yiyor ve belki de yine taraftarın sesine uyularak sezon sonunda gönderilirler. Sonra gittikleri takımlarda burada tamamlamalarına fırsat verilmeyen gelişimlerini tamamlar, uyum sağlar ve yeniden taraftarın gözdeleri arasına girerler. Ama bir kez giderlerse, hiçbirinin F.Tekke gibi geri geleceğini sanmam.

Bu arada ne mi olur? F.Tekke'yi yıllarca kullanamayarak kaybettiği gibi, yine TS kaybeder.

Peki ne için? "Gol kaçırdı", "çalım atamadı", "laubali",..vs gibi suçlamalar yüzünden. Tıpkı geçmişte olduğu gibi.

Sayısız Trabzon kökenli futbolcunun geçmiş 25 yılda sırf bu sebepten dolayı A.Aker'de kapasitesinin çok altında oynadığını ve hatta gitmek istediğini adım gibi biliyorum. Bir Trabzonlu futbolcunun bile dayanamadığı hakarete henüz Trabzona geleli 1 yıl bile olmayan başka yörelerin çocukları nasıl dayansın?

Bir futbolcu sürekli gol kaçırdığında taraftarı ona sahip çıkıp destek olursa ve o futbolcu sonunda golünü atarsa ne yapar? Hemen taraftarına koşar, formasını öper, taraftarına bir öpücük gönderir,... Bunun anlamı "bu golü bana sizler attırdınız" demektir. Taraftar da o golde kendisinin de katkısının olmasının verdiği büyük mutlulukla maçtan sonra evinin yolunu tutar.

Bizim futbolcularımız gol kaçırdığında ise ne yazık ki "taraftarla birlikte" kaçırıyor. Kaçırdıkları gollerin en az yarısı aslında "taraftarın kaçırdığı" goller. Taraftar gole değil, gol kaçırmaya ortak olmayı tercih ediyor.

Gökhan veya Umut gol kaçırdığında bazen puan kaybediyoruz. Ama A.Aker tribünlerinden kendi futbolcusuna rakip oyunculara yapılmayan hakaretler yapıldığında gollerden çok daha büyük şeyler kaçıyor: ŞAMPİYONLUKLAR!

Ve bu tamamen bizim tercihimiz. Daha doğrusu, A.Aker'de her zaman var olan o küçük azınlığa A.Aker tribünlerini teslim etme tercihimizin doğal sonucu.

Ve A.Aker'de azınlık durumunda olan "kötüler" in sesi, "iyiler" den fazla çıktıkça böyle de devam edecek!

Mustafa K. Demirbaş
09.03.2009, 12:04
bence kaş yaprken göz çıkardılar koca bir yılı heba ettiler verdıkleri sözleri tutmadılar hatta taraftara sahip çıkmadılar yazacak çok şey varda neyse...

61-Li
09.03.2009, 12:04
Tarihi bir anons dogridir.. Ama Burda biz hem Destek hem stress verenleriz.. Gokhan veya Umut gol gacirdiginda kufredenler var.. Trabzonli dedugun zaman herzaman boyle olur zaten.. Sabrimizi biraz zorlasak destek ustune destek versek daha iy olacaktir INSALLAH ! 24 sene sonra yine sampiyonluk havasina giren takimda tabiki stress dogaldir.. ama bizim sakin olmamiz lazim.. Onun icin Hep DESTEK TAM DESTEK ..

SAMPIYON TRABZONSPOR !!

LazAnisT
09.03.2009, 12:14
Stattaki bu olaylar beni hiç şaşırtmıyor.Taraftarımız bu.Farklı olan bizleriz ve maalesef azınlıktayız.

Selim Turan
09.03.2009, 12:19
Ya Allah aşkına Konya maçında yol tarafı kalearkasındaydık. Kaleninde hemen arka tarafında 3-4 kişi ayağa kalkıp bağırmaya çalışsakta Tribün koyun gibi izliyordu maçı. Nasıl zorumuza gidiyordu arkadaş varya Maraton Yol tarafı ve Kapalı Sinema izlemeye gelmişler. Çekirdek çıtlatıyorlardı!

Ya böyle durumlarda sen ayağa kalktınmı arkandaki adam ya niye ayağa kalkıyorsun otur aşşa diyor dahada sinirleniyorsun. Allahtan BMN nin olduğu bölge ayaklandıda Yol tarafında bulunan sessizlik biraz olsun dindi. Çok sinirime gitti. Hele Yanal istifa diye bir kaç kişi bağırdı Yol kısmında insan çıldırıyor.

Vakfıkebirlilerin pankartı var kendileri yoktu. Bu ne biçim iş... Hiç değilse yol tarafını hareketlendiriyorlardı.

fırtına_oflu
09.03.2009, 12:51
Böyle bir taraftar anlayışı yok arkadaş ya gidiyosun stada her hafta 25 tl veriyosun gerçi o fazla önemeli deyil ama tiyatro izler gibi maç izliyorsun maratonda en küçük bir tezahürat yok destek yok ama küfür çok ayağa kalkıyosun kaşkol şovda 60 yaşına adam otur diyor sana önümü göremiyorum eee daha ne yapacan ki kelimelerin bittiği an burda olsa gerek bi kale arkalarından biraz destek var o kadar başka taraftarlara gıpta ediyoruz bir trabzonlu ve trabzonsporlu olarak gerçekten çok yazık çook ...

YENSEN NE FARKEDER YENİLSEN NE FARKEDER
TRABZON TAYFASI ÖLÜMÜNE SEWER
TRABZONSUN SEN HER SEWGİYE DEĞER
BU TARFTAR ELBET BİR GÜN GÜLER....ÖLÜMÜNE TRABZONSPOR....

robinhood61
09.03.2009, 12:53
yaw ben resmen üstünde forma olmayan ve çekirdek yiyen 40 lı yaşlarda bi tarfatra gördüm maçta. utandım resmen sanki köy maçına gelmiş bu taraftarlarla şampiyon olsak ne yazar

oflu engin
09.03.2009, 12:53
ne anaons ne kaçan goller ne çekirdek çıtlayan taraftar ne yalan haber yazanlar ne kollar ne bacaklar.............
en büyük engel inanmayan inanamayan taraftarın duruşu.galbiyette inancını tazeler ama takımına faydası yoktur sadece kendisi o an için mutludur paylaşmaz mutluluğu paylaşamaz çünkü şampiyonluk yoluna tam inanamadığı için bunu başaramaz.yaptığı trabzon trabzon ooooo nasıl yendik.tamam birdahaki maça kadar kendisinden haber alınamaz. malubiyette kendini kaybeder içindeki bütün olumsuzlukları herkesle paylaşmak ister hoca olur futbolcu olur golcü olur ah ben olsaydım o çimenleri yerdim teknik bilgilerde üstüne yoktur.en önemlisi inanmış taraftar pirofili arar ınanmamışlığını kanıtlarcasına susmazben demiştim.ben biliyordum bu takımdan bu golcüden birşey olmaz diye.....
evet en büyük engel içimizde,
bunlar için zordur kolay olanı yapmak
inanmak engelleri aşmak güvenmek şampiyonluğa inanmak
...........................
ben inanıyorum şampiyon olsanda olmasanda inanıyorum adım gibi eminim şampiyon olacağımıza.nemi yapıyorum sabırla bekliyorum taraftarın yapması gereken neyse yapıyorum.çok kızdığım anda aklıma gökhan uzunu mehmet dalmanı kazım koyuncuyu bu uğurda hayatını kaybedenleri getiriyorum bu insanların canından çok sevdikleri bu inanışa dik duruşa kızmaya sövmeye sırtımı dönmeye inanmamaya hakkım olduğuna ınanmıyorum.hem nasıl yapabilirimki ben trabzonsporum.biz değilmiyiz anadolu ihtilalini başlatan dik duruşun yanında olan güçsüzü kayıran düşene tekme atmayan.......
çok iyi oynadığımız maçta karşımızda çok iyi bir 61 numara gününde bir kaleci vardı.kaybedilen hiçbirşey yok.şampiyon olma ihtimalimz hala devam ediyor ve olacağımızada inanıyorum.

TheRapZoNe
09.03.2009, 12:55
Çağın gerektirdiği taraftarlık anlayışı konusunda bayağı mesafe kat etmişti taraftarımız ama; son haftalarda filmi yine geriye sardık maalesef. Bizim en büyük rakibimiz maalesef yine kendimiz.Umarım kısa zamanda her şey çok daha iyi olur ve Avni Aker'de kümeye oynayan takımlara bile yenilmeye son vermiş oluruz.

İHTİLALL
09.03.2009, 13:17
Bu cahil güruhu yenmeliyiz arkadaşlar,bu koca şehirde şu tribünleri arasıra da olsa,hiç olmazsa el çırpıp tempo tutturabilecek bir amigo yokmu dur Allah aşkına..BMN Trabzon bu işe bir el atsa nasıl olur?

TSezgin61
09.03.2009, 13:18
konya macinda maraton 2 dakika ayaga kalkti bagirdi tüylerim diken diken oldu... ya 90 dakika bagirsalar?

tamuğ yamtar
09.03.2009, 13:24
Çağın gerektirdiği taraftarlık anlayışı konusunda bayağı mesafe kat etmişti taraftarımız ama; son haftalarda filmi yine geriye sardık maalesef. Bizim en büyük rakibimiz maalesef yine kendimiz.Umarım kısa zamanda her şey çok daha iyi olur ve Avni Aker'de kümeye oynayan takımlara bile yenilmeye son vermiş oluruz.

Çağın gerektirdiği taraftar anlayışı?

Nedir o?

Denizli ve Konya'ya yenilmemizin sebebi nasıl taraftar oluyor inanın ben anlayamıyorum.

İHTİLALL
09.03.2009, 13:58

Nedir o?

Denizli ve Konya'ya yenilmemizin sebebi nasıl taraftar oluyor inanın ben anlayamıyorum.
Soru bana değil ama izninizle birşey söyleyeceğim.Bir futbol maçında tribündeki taraftarların tamamı bir takımı tutuyorsa o takımın 11 oyuncusu 25.000 kişinin kendilerinin kazanmasını istediğini düşünür,aynı şekilde karşı takımda yenilmelerini istediğini.Ama bu 25.000 kişi bunu becerip sahaya yansıtamazsa ters tepki yapar ve ortalama 25 yaşında olan futbolcuların eli ayağı dolaşır,stresten kaskatı kesilir.Tıpkı Trabzon'da ki gibi.

fatihaltun08
09.03.2009, 14:02
neyın tartışmasını yapıyoruzkı daha burda konuyu tartısırken hala taraftarın haklı oldugunu soyluyor ben suan ustanbuldayım ılk donem maratondan mac ıclemek ıcın sıvas macına geldım trabzona ne oldu bılıyomusun takımı destekleyecem ayaga kalkıyom arkadan 50 40 yasındakı adam dıyokı olum oturda bende goreyım ustre basda baslıyor kardesım mac ızleyeceksen evınde ızle
ben bu taraftarı anlamıs deılım hala burda dıyorkı gokhan umut kacırıyor adamlar 17 mılyon euro verıyor guıza 4 golu var hala yınde destek verıyorlar kacırsada bızımkıler 9 gol 7 asıst yapmıs adam gununde olmadıgı macda ılk dakıkada kacırdıgı goılun arkasına ana avrat kufredıyor adamın moralı bozuluyor sonrada kendını veremıyor sonrakı pozısyonlarda sımdıde kalkmıs o adam bole ole lan dune kadar bu adma senın kahramanın deılmıydı 9 golu 7 asıstı baska adammı yapdı yazıklar olsun sıze 2 macda kendını veremedı dıye anasına kufredıyorsunuz ben sana sımdı senın anana avradına kufur edeyım karsıma gec sınırlenmeden ısını yapabılıyormusun bak ben burdan soyleyınce nasıl sınırlenıyorsun dıyorsunku senın ananı baslıyosun sen kımsın dıye bır kısıye tahammulun yok o adam sahada ve ısını yaparken kac kısı yapıyor o adamın yerıne kendını hıc koyup dedınmıkı bu kadar bana kufur edıyor motıvasyonumu nasıl daha duzeltırım
bundan sonra bu konuda konusmak ıstemıyorum ben sana gerekcemı anlatıyorum sen hala aynı kafadansın yanlısını duzelt yok sen haklısın ya degısmessın ya olmaz dımı selım abımız herseyı anlattı yıne aynısın fatıhtekke de bı aralar bole deılmıydı dunyanın kufurunu yedı sonra sımdı ne oldu kral ya allah askına karsılık beklemeden destek verın ınanın ıstanbuldan kakıp gelesım gelıyo destek ıcın degerını bılmıyosunuz sız bu kendını bısey zannedenler

BOŞUNA DEMEMIŞLER ANLAYANA SIVRISINEK SAZ ANLAMAYAN DAVUL ZURNA AZ

BU SÖZ HERŞEYI ANLATIYOR

selimatal
09.03.2009, 14:44

Nedir o?

Çağın taraftar anlayışına şu örneği verebiliriz:

Liverpool, Olimpiyat Stadyumunda ilk 45 dk yı 0-3 geride kapadığında (Milan Karşısında) Liverpool taraftarının "asla yalnız yürümeyeceksin" şarkısını dinleyen herkesin gözleri doldu. Liverpool 2. yarıya çıktı ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

Bizim Denizli ve Konya karşısında çok daha kolay yapabileceğimiz şeyi Liverpool taraftarı Milan'a yaptı.

Bir düşünürün dediği gibi: "Yenilgi, Mağlup Olmak Değil, Mağlubiyeti Kabullenmektir!"

Ve ne yazık ki Denizli ve Konya maçlarında futbolcularımızdan çok daha önce taraftarın bir bölümü yenilgiyi kabullenerek acısını futbolculardan çıkarttı.

Burada iddia edilen şey, Denizli ve Konya maçlarını taraftarın kaybettirdiği değil. Bu maçları çok sayıda geçmiş örnekte olduğu gibi taraftar çevirebilirdi. Kaçan gollere küfretmeyi tercih ettik. Belki destek olsa bile yine başaramayacaktık ama Liverpool taraftarı kadar büyük olduğumuzu herkese ispatlayacaktık. Şimdi kaybettiğimiz puanlarla değil, o taraftarla herkesin dilinde olacaktık. Ligde daha çok maç olduğuna göre bundan sonra kalan 11 maç için tutunacak çok sağlam bir dalımız olacaktı.

Şimdi ne puan var, ne moral, ne de tutunacak dal. Hepsi bu..

GS maçından itibaren aklımızı başımıza toplamazsak ve Liverpool taraftarı gibi hareket etmezsek, sadece bu sezonu değil, yeni kurulan bu pırıl pırıl takımı ve geleceğimizi de kaybedeceğiz.

Bu takım FB maçını kaybederek ligi 5. bile bitirse, tek başıma bile kalsam ve belki de ağlayarak ta olsa takımımı ayakta alkışlayacağım. Ben TS u şampiyon oldu diye tutmadım. İlk kez "ben TS luyum" dediğimde takımım 2. ligde oynuyordu. Keşke sizler de 2. ligde oynadığımızı sadece duyanlardan değil, yaşayanlardan olsaydınız. Benden farklı düşünmezdiniz.

leventturksoy
09.03.2009, 14:48

Liverpool, Kadıköyde ilk 45 dk yı 0-3 geride kapadığında (Milan Karşısında) Liverpool taraftarının "asla yalnız yürümeyeceksin" şarkısını dinleyen herkesin gözleri doldu. Liverpool 2. yarıya çıktı ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

Bizim Denizli ve Konya karşısında çok daha kolay yapabileceğimiz şeyi Liverpool taraftarı Milan'a yaptı.

Bir düşünürün dediği gibi: "Yenilgi, Mağlup Olmak Değil, Mağlubiyeti Kabullenmektir!"

Ve ne yazık ki Denizli ve Konya maçlarında futbolcularımızdan çok daha önce taraftarın bir bölümü yenilgiyi kabullenerek acısını futbolculardan çıkarttı.

Burada iddia edilen şey, Denizli ve Konya maçlarını taraftarın kaybettirdiği değil. Bu maçları çok sayıda geçmiş örnekte olduğu gibi taraftar çevirebilirdi. Kaçan gollere küfretmeyi tercih ettik. Belki destek olsa bile yine başaramayacaktık ama Liverpool taraftarı kadar büyük olduğumuzu herkese ispatlayacaktık. Şimdi kaybettiğimiz puanlarla değil, o taraftarla herkesin dilinde olacaktık. Ligde daha çok maç olduğuna göre bundan sonra kalan 11 maç için tutunacak çok sağlam bir dalımız olacaktı.

rektas orası kadıkoy deyil istanbul olimpiyat stadı

toksoy61
09.03.2009, 14:50
konya macinda maraton 2 dakika ayaga kalkti bagirdi tüylerim diken diken oldu... ya 90 dakika bagirsalar?

O dakikalarda trabzon iyi bir baskı kurmuştu ve pozisyon buluyordu. maraton ayağa kalktı herkes tezahürata başladı. hakikaten o anda ciddi bir destek oldu takıma. ama dediğim gibi takım iyi oynadığı zaman pozisyonlar bulduğu zaman anca bağırıyoruz. yani bizim taraftarı takım ateşliyor, taraftar takımı ateşlemiyor.

selimatal
09.03.2009, 15:03
rektas orası kadıkoy deyil istanbul olimpiyat stadı

Önemsiz bir ayrıntı ama yine de sağol kardeş. Düzeltiyorum.

61SOYTÜRK61
09.03.2009, 15:10
iş trübüne verilecek amigoda bitiyo diyoruz hala eleştiri hala eleştiri allah aşkına stada gelen 40 yasındaki adam ne diyip bgracak bi söylermisiniz???ne varda neyi bagracak??amigosu olan guruplarda pek bişy bagrmıyo bordo gol mavi gol den başka neyi elşetiriyosunuz hala bıkmadınızmı çekirdek olayından ya sabır ya

selimatal
09.03.2009, 15:28
iş trübüne verilecek amigoda bitiyo diyoruz hala eleştiri hala eleştiri allah aşkına stada gelen 40 yasındaki adam ne diyip bgracak bi söylermisiniz???ne varda neyi bagracak??amigosu olan guruplarda pek bişy bagrmıyo bordo gol mavi gol den başka neyi elşetiriyosunuz hala bıkmadınızmı çekirdek olayından ya sabır ya

Bağırmamaya söylenecek birşey yok.

Ama maç boyu takıma katkı sağlayacak hiçbir hareketi olmayanların, bir top kaybettğimizde ya da bir gol kaçırdığımızda sesi en çok çıkanlar olmasına ve genelde küfürbazların bu tipler olmasına ne diyorsun? Sence bu normal karşılanması gereken bir durum mu?

61SOYTÜRK61
09.03.2009, 15:32
yok abi demek istedimi anlamıyosunuz küfür etmelerine çekirdek engel değilse bagırmayanlara engel olmaz yeterki birlik olsun hepbirlikte söylenecek bişyler olsun amigosuz tezvrat olmaz bunu kulup ayarlayıp yapmalıydı bıreysel tarftar nasıl bilipde eşlik etsin...kufur edenleri desleklemiyorum tabiki cevremde eden oluncada susturuyorum ama insanın yapısını değiştiremezsinki...hepbiragızdan yapılcak tezvratlar olsa ayaga kalkılsa o küfür ednlerinde sesi duyulmaz arada

selimatal
09.03.2009, 15:39
Doğru söylüyorsun. Çatlak sesler her zaman var. Ama çoğunluğun teşvik eden güzel sesi çıktığı zamanlarda bu çatlak sesler hiç duyulmuyor. Tek gerçek çözüm de bu.

Orhan Aydın
09.03.2009, 16:05
avni akerde taraftardan çok seyircinin olmasının sebebi acaba takım nası olsa kazanır desteklemeye gerek yok gibi saçma sapan bir düşünce olabilirmi

mkmsas
09.03.2009, 16:07
@selimatal abi,

Başlığa her girdiğimde mükemmel tespitlerle dolu yeni bir yazınızı okuyorum..

Bu tespitlerden sonra söylenecek fazla bir şey kalmıyor.:alkış:

tamuğ yamtar
09.03.2009, 16:32
Soru bana değil ama izninizle birşey söyleyeceğim.Bir futbol maçında tribündeki taraftarların tamamı bir takımı tutuyorsa o takımın 11 oyuncusu 25.000 kişinin kendilerinin kazanmasını istediğini düşünür,aynı şekilde karşı takımda yenilmelerini istediğini.Ama bu 25.000 kişi bunu becerip sahaya yansıtamazsa ters tepki yapar ve ortalama 25 yaşında olan futbolcuların eli ayağı dolaşır,stresten kaskatı kesilir.Tıpkı Trabzon'da ki gibi.

25 yaş futbol için tecrübesiz bir yaş değil.

Eli ayağı birbirine dolaşacak bir durum yok.

Şampiyonluk istiyorsan önce takım buna inanacak.

Şampiyon olacaksak ilk dakikadan itibaren kendi sahanda çılgınlar, deliler gibi oynayacaksın.

Topu yiyeceksin, parçalayacaksın.

Takımı başarısız bulmuyorum aslında.

Gelinen nokta çok iyi.

Şansımız da devam ediyor.

Ama Gökhan neden eleştirilemiyor anlamıyorum.

Kaybedince hemen taraftar suçlu.

Vurdumduymaz, umursamaz, ciddiyetsiz adamlara sürekli destek verelim.

Verelim de, O da bize bir ışık göstersin.

Hemen duygu muhabbetlerine vurmayalım olayı.

Paraları alırken, pazarlık yaparken hiç duygular ön plana çıkmıyor.

Bu taraftarı da düşünün biraz.

NOT: Küfürle, tezahürat olayını lütfen ayıralım.

tamuğ yamtar
09.03.2009, 16:39

Liverpool, Olimpiyat Stadyumunda ilk 45 dk yı 0-3 geride kapadığında (Milan Karşısında) Liverpool taraftarının "asla yalnız yürümeyeceksin" şarkısını dinleyen herkesin gözleri doldu. Liverpool 2. yarıya çıktı ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

GS maçından itibaren aklımızı başımıza toplamazsak ve Liverpool taraftarı gibi hareket etmezsek, sadece bu sezonu değil, yeni kurulan bu pırıl pırıl takımı ve geleceğimizi de kaybedeceğiz.

Bu takım FB maçını kaybederek ligi 5. bile bitirse, tek başıma bile kalsam ve belki de ağlayarak ta olsa takımımı ayakta alkışlayacağım. Ben TS u şampiyon oldu diye tutmadım. İlk kez "ben TS luyum" dediğimde takımım 2. ligde oynuyordu. Keşke sizler de 2. ligde oynadığımızı sadece duyanlardan değil, yaşayanlardan olsaydınız. Benden farklı düşünmezdiniz.

Örneklem anlamında uygun düşüyor mu?

Bence tartışılır.

Son paragrafınıza takıldım biraz.

Bu takım ligden düşsede farketmez.

Bordo-mavi renklerin sahada olması yeter.

Trabzonspor'u hiçbir şekilde yarı yolda bırakmayız.

Siz sıkıntı yapmayın.

Ayrıca ben şampiyonlukta görmedim.

Ama sizden farklı düşünüyorum.

İsmail ALİOĞLU
09.03.2009, 17:42

Bu gerçektende tarihi bi olaydır. Allahtan maça gitmedim. Eğer o stadda olsaydım arımdan yerin dibine girerdim. kendi taraftarımdan utanırdım..

"Bize her yer Trabzon ama, Trabzon hariç"Aksini düşünmek ne mümkün.

Tamuğ yamtar kardeş sen selimatalın son paragrafını yanlış anladın.. yaşın tutmuyor şte..
Ah o sahada olsaydında şu soylediklerini yutsan ne gülerdim sana..

İskender66
09.03.2009, 19:28
Selim Atal abicim yazılarınla duygularımıza tercüman olduğun için sana kucak dolusu selam ve saygılarımı iletiyorum. Ağzına ve yüreğine sağlık :alkış:

Erdal
09.03.2009, 22:11
Yahu Selim hocam ihmal ettik bu başlığı...Ama "saha içi diziliş" dışında bir çok konuda hemfikir olduğumuz için rahatım. Sağolasın emeklerine sağlık....

iso_4939
09.03.2009, 22:17
bence sampıyonluk hayal beyler bız coookkk 25 sene beklerız bu kafayla...

Anıl C
09.03.2009, 22:27
aslında bizim taraftarlar normal tepki veriyo
dikkat edin ispanya, ingiltere, italya ve hatta almanyada bile belirli taraftar grupları etkili
ancak bu ezberibozan bjk taraftarı gibi ateşli taraftarlar
kendimizi onlarla kıyasladığımız için yetersiz geliyo taraftar potansiyeli

İskender Çakmak
09.03.2009, 22:35
evet bize her yer trabzon ama trabzon hariç

only ts
09.03.2009, 22:55
bazı taraftarlara taraftar nasıl olunur bunun dersını vermek lazım cıddı cıddı... yazık benım guzel takımıma eger bırsey yapacaksa taraftar grupları bu hafta ıcı yapsınlar lakin bu haftadan sonra zaten ipin ucu bi anlamda kaçmış olacak.. bunu anlıyamıyorlarmı hangi egolarını tatmin etme içindeler birleşin artık tek bir catı altında toplanın bır macta 5000 kişi bagırsa yeter be ınanın her takım 12 kişi sahaya çıkıyor biz ise 11 !!!

Zeki Şevik
09.03.2009, 23:00
Ben bu sene şampiyon olamamaktan korkmuyorum. Ben bu sene şampiyon olamazsak takımın dağılmasından korkuyorum. Bu sene şampiyon olamazsak 2 türlü senaryo geliyor aklıma.
----------------------------------------
1. senaryo: Şampiyonluğun gittiği kesinleşmiştir. Taraftar artık her maçtan sonra Ersun Yanal' a küfretmektedir. "Yönetim istifa " sesleri tribünlerde artık çok daha net şekilde duyulmaktadır. Kaybedilen her maçtan sonra takımın otobüsü taşlanmaktadır. Gökhan Ünal hafta içi çarşıda gezerken taraftarların saldırısına uğramıştır. Ve son Fener maçından sonra tepkiler artık doruğa ulaşmıştır. Sonuç : Ersun Yanal istifa etmiştir. Egemen Trabzonspor' a geldiği için pişmandır. Song bütün sene takıma abilik yaptığı için, takımı çekip çevirdiği için ve taraftarla takımın kucaklaşması adına bütün sene didinmiş olduğu için bin pişmandır. Sadri Şener "değmezmiş" diye demeçler vermektedir. Yattara ve Gökhan ünal şehri terketmişlerdir. Colman' da gitmeyi düşündüğü için menejerlerine kulüp bulması için talimat vermiştir. Trabzonspor bir anda Sadri Şener gelmeden önceki günlerinden daha kötü duruma gelmiştir.
---------------------------------------------------
2. senaryo : Şampiyonluğun gittiği kesinleşmiştir. Ama hala şampiyonlar ligi şansı vardır. Taraftar şampiyonluk gitmiş olsa bile takımına sahip çıkmıştır. Çünkü bu sene hedefin şampiyonluk olarak konulmadığının farkındadır ve bu sene zirve heyecanını yaşatan tüm futbolcularına minnettardır. Song' u, Egemen' i bağrına basmıştır. Sayısız gol kaçıran Gökhan bile tribünlere çağrılabilmektedir. Futbolcular son maçta Fener' i yenip şampiyonlar ligine katılabilmek için kenetlenmişlerdir. Lig biter. Taraftar son maçta sonuç ne olursa olsun takımına sahip çıkacağının sinyallerini çok önceden vermişlerdir zaten. Sadri şener , bu sene için hedefi tutturdukları demecini verir. 1-2 nokta transfer ile seneye hedefin şampiyonluk olacağını ilan eder. Ersun Yanal şampiyonluk kaybedilsede taraftarın kendisine vediği destekten dolayı önümüzdeki sene için şimdiden çok daha hırslıdır.
----------------------------------------------
Son yaşanan Konya maçından sonra, şampiyonluk kaçtıktan sonra hangi senaryonun yaşanabileceği size daha yakın gelmektedir? Ve hangisi yaşansa daha iyi olurdu. Dediğim gibi beni şampiyonluğun kaçmasından çok, kaçtıktan sonra 1. senerayonun yaşanma ihtimali korkutuyor. Çünkü o zaman önümüzdeki 3-4 sene daha orta sıralarda mücadele veren, zaman zaman küme düşmeme mücadelesi içinde bir Trabzonspor izleriz. Ama 2. senaryo yaşanırsa önümüzdeki sene hem Avrupa' da hemde süper ligde fırtınaların kopacağı kesin gibi.

fehmi burnaz
09.03.2009, 23:00
herher takım 12 kişi sahaya çıkıyor biz ise 11 !!! düsüncesine katılmıyorum ama arkadaslar dediğiniz gibi büyük bi grub bağırmıyor.. aslında maraton tribününde bağıran büyük bi grup olsa hiç te fena olmaz....sadece kle arkalarındaki bi kac grubun bağırması cok etkili olmuyooo

selimatal
09.03.2009, 23:34
Yahu Selim hocam ihmal ettik bu başlığı...Ama "saha içi diziliş" dışında bir çok konuda hemfikir olduğumuz için rahatım. Sağolasın emeklerine sağlık....

:) Sağolasın. Diziliş konusunda son vazgeçilmezim Yattara-Colman-Alanzinho üçlüsü oynasın da gerisi nasıl olursa olsun şeklinde bu arada. Artık 3-4 gollü maçlar istiyorum. Yoksa taraftar cozutacak iyice.:)