PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZONSPOR 2-2 Galatasaray

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25

orhan42
16.03.2009, 08:16
Gökhan patlayacak ama elimizde patlayacak bu gidişle..vallahi ersen martin bunlardan daha becerikliydi..

Engin Koltuk
16.03.2009, 08:21
Colman durumu özetledi akşamki röportajında : İlk yarı iyi oynamadan kazanıyorduk, bu yarı iyi oynadığımız halde kazanamıyoruz.

Mücadele gerçekten iyiydi. Kısmetimiz bu kadarmış diyelim. Ama hala hedeften sapmamış olmamız da sevindirici. Ancak puan kaybına tahammülümüz kalmadı. Düşünürsek çok ciddi maç olarak sivas ve fb maçı kaldı. fb maçını saymıyorum bile. Sivas maçına kadar ki maçları alıp Sivas'ı da yenmeliyiz.

Süleyman Sofu
16.03.2009, 08:21
kalecimiz dün akşam faciaydı bu konuda eleştiren herkes haklı adam kendini bulutların üstünde görüyor şayet egemen o topu çizgiden çıkarmasaydı belkide sonuç çok daha farklı olurdu birde hocanın şu sözlerine bence dikkatle eğilin
oyunda baskıyı kurduğumuz anlarda 61.dakika şovu nedeniyle oyunun durması rakibimizin toparlanmasına neden oldu ve arkasındanda gol geldi
biliyorum bazıları hocaya kılıf arıyor diyebilir ama maçı birdaha seyrederseniz hocaya hak verirsiniz birde tayfunun yuhlanması var ben bu konuda sadece şunu diyorum bir gol attırıp sahayı terkeden adam bizde yuhalanır ama futbolun beşiğinde ayakta alkışlanır...

Süleyman Sofu
16.03.2009, 08:26
bir notta süper bücüre dün akşam iyiydin evet ama daha iyide olabilirsin sende bu ışık var öncelikle attığın o gol seni eleştirmekten çok hakaret eden cevat kolpa tayfasına kapak olsun asistinde artık bize kadayıfın kaymağı oldu onlarada ikaz olsun akıllı olsunlar son olarak bu taraftar zor kabullenir ama kabullendimide adın ölümsüzleşir...
SEN ALANZİNHOsun BÜYÜK DÜŞÜNNNN :)

BALKAN 06
16.03.2009, 08:29
tek kelime şanssızdık
Silva olayına gelince,Tayfun o talihsizlği yapmasa tek gol yemiş olacaktı belkide galip gelecektik
kadronun en güven veren yerlerinden biriside kalemiz.

yukarda Emrah abinin de dediği gibi bu takıma bir Szymek,Gökhanın yanına da F.Tekke(bu isimler mecazi onların kalitesinde olacak yani)şart
sol bek e de alternatif
özellikle orta saha ve forvet olayını halledersek seneye geriye yaslanır çok rahat maç seyrederiz,kalp krizi tehlikesi olmadan;)

Faik Yılmaz
16.03.2009, 08:33
Dün maçı kazanamamızın 3 tane nedeni vardı...

1- Elektriklerrin kesilmesi. Takım tam havasını bulmuşken elektrikleri kesilince Gs de dinlendi oyunu soğuttu ardındanda golü yedik....

2- Hakem Faktörü. özellikle ilk yarıda oyunu tamamen Gs ye çevirmek için elinden geleni yaptı. Bunun adı hakemlik değil resmen tarafgirlik ve provakatörlük golden önceki açık faulü görmeyen adamın değil süper ligde amatör kümede bile işi yok...

3- Ersun Faktörü: Tayfunla Selçuk dökülüyor faydaları olmadığı gibi top kaptırıp sürekli zarara neden oluyorlar. ama haftalardır hala oyundalar. Gol yedik Tayfun yüzünden sonrada defalarca hata yaptı hala oyunda. sonrada oyundan alınınca seyirci yuhladı. Ersun Beye suçu biz taraftara attı. Resmen rezillikti oynamaları.

Hele Selçuk heralde Ersunun akrabasıdır yoksa bir adam bu kadar kayırılmaz.

Oruç
16.03.2009, 08:33
Gs hala açıklamadı mi Yunus'u MHK'dan ne kadara transfer ettiğini?

Mehmet Zeki
16.03.2009, 08:36
Dün maçı kazanamamızın 3 tane nedeni vardı...

1- Elektriklerrin kesilmesi. Takım tam havasını bulmuşken elektrikleri kesilince Gs de dinlendi oyunu soğuttu ardındanda golü yedik....

2- Hakem Faktörü. özellikle ilk yarıda oyunu tamamen Gs ye çevirmek için elinden geleni yaptı. Bunun adı hakemlik değil resmen tarafgirlik ve provakatörlük golden önceki açık faulü görmeyen adamın değil süper ligde amatör kümede bile işi yok...

3- Ersun Faktörü: Tayfunla Selçuk dökülüyor faydaları olmadığı gibi top kaptırıp sürekli zarara neden oluyorlar. ama haftalardır hala oyundalar. Gol yedik Tayfun yüzünden sonrada defalarca hata yaptı hala oyunda. sonrada oyundan alınınca seyirci yuhladı. Ersun Beye suçu biz taraftara attı. Resmen rezillikti oynamaları.

Abi Selcuk'un dun ara toplarini gormedinmi? Adam daha ne yapsin.

Süleyman Sofu
16.03.2009, 08:38
Akşamki yorumlarda ALANZİNHONUN pozisyonu ön plana çıktı genelde herkesin ortak kanısı hakemin
2metre önünde resmen futbol faciası olduğu yönündeydi hakem olaya neresiyle bakıyodu acaba bizim gördüğümüz kadarıyla gözleri kafasındaydı acaba bizmi yanlış gördük bu adamın gözleri poposundamıydı öyleyse adama hak veririm ama kafasındaysa gözleri o zamanda sülalesinden girer kendinden çıkarım

Süleyman Sofu
16.03.2009, 08:45
herkeste bi selçuk takıntısıdır gidiyor sezon başında gol atarken selçukta selçuk diyorduk bence hoca üzerinde ısrar etmekte haklı çünki o adam bunu hakediyor bana sorarsanız tayfunda oynamayı hakediyor belediye maçında bizi ipten aldı iyiydi yanılmıyorsam kocaeli maçında yine aynı şekilde kahramandı dün akşam hatada yapsa bize ALANZİNHO yu kazandırdı bence herşey biyana bu adamlar bizden biri ya aslında bazı kişilerin neden TRABZONLU hoca istediğini anlıyorum nasılsa bizim adamdır söv babam söv mantığı

TAHSİN 61
16.03.2009, 08:54
Selçuk gecen haftaya rağmen naklen yayın ve gece maçı olduğundan iyi hazırlanmış bence iyi oynadı. Gs top mop oynamadı.. Yazık ki ne yazık şu Gs yi yenemedik.. ama karamsar bir durum yok. Beşiktaş
Sivas D kayseri kocaeli d bursa Eskişehir D fenerbahçe zorlu maratonları başlıyor.. Fener keza öyle istikrarsız Sivas kafa takımlarla oynamadı bile bu işi bu saatten sonra bırakmamalıyız 10 kişi oynayalım gökhanla umut olmasın Birtek Fatih Sultan TEKKE olsun gol sorunu yaşamayız.. ısaac o golu atsa dibine girileceğni bnm okul takımındakı çocuklar bile söylüyor.. 7 8 yaşında çocuklar bile hocam dibine inse gol yaa diyor..... Olsun Alanzinho 'yu kazandık...

arifberkay
16.03.2009, 08:58
daha önce de yazmıştım bu takım bize arefeyi gösterir bayramı göstermez

K@HrY
16.03.2009, 08:59
Maçın özeti: Kaleci sezonun en berbat maçını çıkardı kendini dünyanın en iyi kalecisi sandı ve yediği gollerle maçı batırdır. Tayfun bizim öz evladımız ama yetenek yoksunu baroş ve arda her pozisyonda tayfunu alt etti ve adeta beksiz oynadık Serkanla başlamalıydı. Ersun yanal Her büyük maçta olduğu gibi bu maçtada oyuncu değişikliği faciasına yol açtı ayrıntısına girmeyeceğim. Sonuçta bir derbiden daha elimiz boş ayrıldık.

Recep Alkan
16.03.2009, 09:03
bu da bi fikir:eek:

bayağı bir ilginç fikir. bu arada zaten bir kaleci aldık. ihtiyaç olursa çağrılabilir seneye ?

Emin Danışmaz
16.03.2009, 09:03
Tam cimbobomun istediği gibi oynadık istedikleri bütün olaylar kendi lehlerine idi.
-Elektrik kesilmesi
-Meşhur 61.dk showumuz

fUTBOLDAN ÇOK İYİ ANLADIĞIMIZI SÖYLÜYORUZ VE ÖVÜNÜYORUZ.Fakat sap ile samanı karıştırıyoruz,takımın bütün konsantrosyonu zaten iyi değil ve daha da dibe vuruyor,bu show da bakın hep tehlikeli atakları yiyen biz oluyoruz.

Sahan da maç kazanamıyorsan ŞAMPİYONLUK sözünden bahsetmeyelim LÜTFEN.

Mehmet Fatih Yavuz
16.03.2009, 09:08
Selçuk nasıl döküldü dün anlamadım???

Selçuk dün en iyi 2-3 adamdan biriydi.

Colman orta sahada her topu ezdi dün gece..

Ama sonunda da golü attı....

Yani selçuk üzerinden sallamanın alemi yok, selçuk dün gayet iyi oynadı.

Ama tayfun konusunda bi çift lafım olacak.
Bu adam niye serkanı kesip 11 e giriyor biri bana anlatsın.
Başta da ersun hoca.
Oynamaz efendim.
Dönemiyor, sürekli çalım yiyor.
Bindirmelerinde sonuç yok.
Niye ilk 11 de bu adam haftalardır.
Serkan olmasa anlarım.

Hakem efendiye de özellikle ilk goldeki üstün çabası için teşekkür etmek lazım.
Maçın ırzına geçti.

muratt
16.03.2009, 09:08
1- Macin genelinde biz iyi oynadik ve mac bizim hakkimizdi.. Kotu oynadik diyen insafsizlik yapar..

2- Hakem maci katletti, artik alistik bunlara..

3- Ama tum sucu hakeme atmanin da bir anlami yok.. 61. dakika balonlari malesef bizim hizimizi kesti ve gol yedik.. Artik bu olay sadece onde oldugumuz maclarda yapilsin ya da hic yapilmasin.. Macin ortasina kutlama olmuyor iste, takimin havasi bozuluyor..

4- Alanzinho soru isaretlerine son noktayi sanirim koymus oldu.. Bu takimda Alanzinho ve Yattara oldugu surece ilk 11 oynamalari lazim, Ersun Hoca'nin sisteminde revizyona gitmeyi dusunmesi lazim.. Artik tek forvet arkalarinda Yattara-Alan mi olur, Huseyin-Colman-Selcuk'tan birini kesip cift forvet dortlu ortasaha mi olur bilemem.. Ama bence Umut-Gokhan ikilisi krediyi tuketmistir, tek forvete donulebilir..

5- Selcuk'a kotu diyenleri anlayamiyorum, adam bence gayet iyiydi.. Bir futbolcuya iyi dememiz icin illa Yattara ya da Alanzinho gibi driblingler yapip goller mi atmasi lazim.. Adam ortasahada top alip top dagitti, araya ve arkaya cok guzel toplar atti, panik oldugumuz anlarda soguk kanli bir sekilde topu yere indirip pas yaptirdi.. Colman icin de ayni seyleri soyleyebilirim.. Adam daha napcak, gorevini fazlasiyla yapti iste..

6- Huseyin, ozellikle son 30 dakika bence hayatinin en iyi topunu oynadi..

7- Yattara'yla napcaz bilmiyorum.. Oynasa bir dert oynamasa bir dert.. Boyle bir macta nasil hasta oluyor, bunun hesabini umarim soruyorlardir yonetim ve teknik heyet.. insan biraz kendine bakarsa hasta olmaz.. hele de soguk alginligi.. yapcagin sey gayet basit, terli su icmicen, ustun acik yatmican vs. vs. Guya da hafta icinde cok formdaydi..

Sonucta iyi oynadik, son dakikalarda kazaran bir gol olsaydi ve 3-2 yenseydik (ki olabilirdi pekala) burda cok daha pozitif yorumlar olacakti.. Yok Colman son golu atamasaydi, ki atamayabilir di de, o zaman da Ersun istifa basta olmak uzere bi suru hakaretler elestiriler vs. Malesef bmn olarak skor yorumculugu yapiyoruz.. Kabul etmek gerekir.. Ayrica 24. hafta bitti ve liderin sadece 3 puan gerisindeyiz.. Sadece fb derbimiz kaldi bir de sivas deplasmani tabi.. Yani onumuzdeki maclarda konya-denizli surprizleri yasamazsak gene sampiyon oluruz, bunu gormek lazim.. Ve su anda gs ve bjk ile beraber (bi de kocaeli) ligin en iyi iyi top oynayan takimiyiz..

CAFER ÖZER
16.03.2009, 09:12
G.S maçında oyuna Kötü başlamadık,Önede geçtik
Fakat bizim hesap etmediğimiz hakem faktörü devreye girdi.sahadan malup ayrılacak G.S ın Şampiyonluk yada avrupa Şansı kalmayacağı için birirleri el atması gerekiyordu,Bu güne kadar Kendisi ile maç kazanamadığımız Yunus efendi Devreye girdi yaptı yapacağı şerefsizliği,
Faulu ve sarı kartı vermeyerek Gol yememize engel olduğu yetmemiş gibi,İstanbul ve yalaka medyasının bir çoğu Yunus Yıldırımım Songa baroş posizyonunda kırmızı kart çıkartmayıp,Faul çalamadığını yazarak Yanına Trabzonsporun faulunü sıkıştırmaya çalışıyorlar,
Erman Toroğlu söyledi Songun posizyonunun Faulle alakası olmadığını,Bana görede Faul değil,Eğer o Faulse Servet Ve Emre aşık her maçta penaltı yapıyorlar,Ve kırmızı görmeleri gerekiyor.
Faul olan posizyonda bize Gol attıran Yunus Şerefsizi yetmezmiş gibi,Gökhan Ünalın Kafa İle Umutunönüne Bıraktığı Topta Hiç alakası olmadığı halde faul çaldı.
Bizim lehimize olan Faullerş görmezden gelirken,GS lehine Olmayan Faulleri vererek,Trabzonsporu Moralman bitirerek GS a cesaret verdi.
2.yarı Gs öne geçinde adam gibi maç yönetmeye Çalıştı.
Bu adamlara Kim dur diyecek,Bu adamlara Dur diyecek Olan Yönetimdir.Hakemleri ve federasyonu yenecek Takım kurmadığımız Müddetçe şampiyon olmamız Çok zor.
Kimse Ersun Yanal yada Golcüleri tartışmasın,
Tüm olumsuzluklara rağmen Hakemlerle kaybettiğimiz Puan sayısı 7 puan
Sivas 2 kayseri 2 Bursa 1 GS 2 bunlar net puanlar,
Rakiplerimizim Sivas dahil hakemlerle kazandığı 7-10 arası punaları düş Şu an Şampiyonluğu ilan etmiştik.
Eğer sen Tüm takımı değiştiriyorsunda Kendi kalecisini Yere düşürerek Bize Gol yediren Tayfun o sahada oynuyorsa,Ayağındaki Topu rakipe pas olarak atıp seni gol posizyonuna sokuyorsa,Şampiyonluktan bahsetme hakkına sahip değilsin.
Şampiyonluğa giden Yolsa Orta saha diye Oynattığın Kaptanından 24 maç boyunca 1 tane asist yoksa,1 tane gol yoksa Sen hakemleri ve federasyonu yenecek Takım Kuramamışssın demektir.
Kaptan dediğin adam maç kurtaracak,Gol atacak,Maça hareket getirecek.
Maça kim hareket getiriyor,Kim 1 puanı Kurtarıyor,Eski Dinazorların ve Trabzonspor Düşmanı yerel medyanın Maskot diye dalga geçtiği 1,5 metrelik adam,Attığı Mükemmel gol ile ve asistle,Belkide Türkiye Liglerinde En güzel gollerden birisini atıyor.
Trabzonspor Şampiyon olmak İstiyorsa Sahada kazanacak değil aynı zamanda masa başında Oturmuş ligin kaderini belirleyen Şerefsizlere karşıda maç kazanacak takım oluşturmalı,
Yoksa Bu ligi avrupa kupalarına bile katılmadan Bitiririz.

F.Erdem
16.03.2009, 09:17

kalınlaştırdığım noktayı biz de babamla konuşuyorduk : ))))

bilmiyorum yedeği olmadığına mı güveniyor! ve ersun hocanın oyunu okudğunu düşünmüyorum açıkcası : )

forvetleri zaten sormayın gitsin.

Fatih Tekke'yi almak gerek.

cihatöztürk
16.03.2009, 09:21
alanzinhoyo hakkındaki kafamdaki soru işaretleri yok artık yarıştan kopmuş deyiliz....

sivas maçına kadar kayıpsız gitmeliyiz

ille de 7
16.03.2009, 09:22
Selçuk dün çok iyi oynadı. Eleştirilmesi haksız. Umut sınırlı yeteneğinin açığını hırsıyla kapatırdı. Dün hırsı da yoktu. Ama yerine giren Isaac Umut'tan iyi değildi.

zahido
16.03.2009, 09:24
Nerdeyse butun yazarlari okudum hepsi agiz birligi etmiscesine gsnin trabzona oranla cok daha iyi oynadigini savunuyorlar.. Ben dun izlerken boyle dusunmedim acikcasi.. Acaba diyorum hani mac izlerken heyecanimdan dolayi tam takip mi edemedim yoksa ben futboldan mi anlamiyorum??

Dun sahada umut gokhan ikilisi yerine tekke sota olsaydi tarihi fark olurdu.. Ozman acilen seneye 2 tane saglam forvet arastirip bulmaliyiz.. Bir tanesini arastirmayada gerek yok: Tekke.. Otekisinide yurt disindan hallederiz diye dusunuorum..

Yurt icinden bulunabilicek extreme bir futbolcu icin Isaac takas yoluyla verilebilir ama suanda boyle bir oyuncu yok heralde.. Yonetimde zaten simdiden kollari sivamis oyuncu izlettiriyorlar.. Insallah seneye atanlarimizda iyi olur ve stressiz bir sekilde sampiyon oluruz..

ozturk
16.03.2009, 09:27
Gökhan patlayacak ama elimizde patlayacak bu gidişle..vallahi ersen martin bunlardan daha becerikliydi..

aynen gökan a verilen paraya yazık bence...

dün geceki meçın bizim açımızdan tek ve en büyük kazancı ALANZINHO dur..

nuhkoç
16.03.2009, 09:29
http://www.haysizinliginize.ts.tr.tc/

nuhkoç
16.03.2009, 09:31
woltajın düşecek zmanı buldu alanzinho ya ya yapılacak faulu görmedi ş.hakem bir gerçek var oda song çok kötü arkadaşlar çok kötü oynuyor yani biraz dinlense artık ersun hoca giraya yer verse iyi olur bari bir maç dinlenirse kendine gelir büyük şefff

magicyattara
16.03.2009, 09:35
Trabzon kazanmalıydı

Hafta içi futbolseverlere "Hangi 4 oyuncu olmazsa bu maçı izlemezsiniz" diye sorsalar, çoğunun yanıtı "Yattara, Arda, Lincoln, Kewell" olurdu. Sahaya sadece Arda çıktı. Yani dev maçın toplam kadrosu beklentilerin altında kaldı, pozisyon zenginliği de olmadı. Elektriği yüksek bir mücadele bekliyorduk, elektrik arızası ile kesilen bir Trabzonspor hızına tanık olduk. Alanzinho'nun müthiş golü, başta Bülent Korkmaz olmak üzere misafir ekibin yüzünü değiştirmişken, gelen duraklama sonrasında full aydınlatmaya rağmen gözünün önündeki faulü göremeyen ya da çalmayan Yunus bey, dengeyi sağladı. Bu golde son haftalarda hep pozisyon hatası yapan Song'un payı da vardı ama kalesini terk eden Slyva'nın katkısı en az pası atan Arda kadardı. Trabzonspor'un atağa çıkarken kaptıracağı toplara Arda ve Baros gibi isimlerin çok hızlı ceza keseceğini öngörmüştük ancak buna hakemin katkıda bulunacağını bilemedik. 1-1'lik tabela Galatasaray'a cesaret getirdi ve ilk yarının bundan sonraki dakikalarında Trabzonspor üstünlüğü izleyemedik. Orta sahada Ayhan'ın becerili ve enerjik oyununa, Selçuk, Hüseyin ve Colman'ın yanıtları yetersizdi.

Alanzinho'dan özür dilerim
Korkmaz'ın en önemli hamlesi sahaya çift santrfor ile çıkmasıydı. Haftalardır non-stop oynayan Song-Egemen ikilisini çok zorladı. Hüseyin'in de gizli stoper görevine diğer maçlardan daha az sadık kalmasıyla ilk 45 dakikada ev sahibi, zaman zaman çok zorlandı. Galatasaray'ın eksik kadrosu ve savunma zaafı ise Gökhan ve Umut'un dağınık performansları nedeniyle ev sahibinin kâr hanesine yazılmadı. İkinci yarı ilk 10 dakika dışında tamamen ev sahibinin kontrolünde geçti. Yorulan Galatasaray karşılık vermekte çok zorlandı, hatta bir ara topu kornere atacak takatleri bile kalmadı. Ancak 61'de balonları ile "lüzumsuz adam" İsaac'in kramponları Trabzon'un hızını kesti. Hatalar zinciriyle komik bir gol daha yendi. Trabzonspor'un en kötüleri kaleci Slyva ile santrfor Gökhan'dı. Selçuk en iyi maçlarından birini çıkarırken, Colman etkiliydi. Ancak gecenin adamı kesinlikle Alanzinho oldu. Kendisinden açıkça özür dilerim.

Hakan Kulaçoğlu-Fotomaç

zahido
16.03.2009, 09:36
Selçuk nasıl döküldü dün anlamadım???

Selçuk dün en iyi 2-3 adamdan biriydi.

Colman orta sahada her topu ezdi dün gece..

Ama sonunda da golü attı....

Yani selçuk üzerinden sallamanın alemi yok, selçuk dün gayet iyi oynadı.

Ama tayfun konusunda bi çift lafım olacak.
Bu adam niye serkanı kesip 11 e giriyor biri bana anlatsın.
Başta da ersun hoca.
Oynamaz efendim.
Dönemiyor, sürekli çalım yiyor.
Bindirmelerinde sonuç yok.
Niye ilk 11 de bu adam haftalardır.
Serkan olmasa anlarım.

Hakem efendiye de özellikle ilk goldeki üstün çabası için teşekkür etmek lazım.
Maçın ırzına geçti.

Colman milyon tane selcuk eder.. Bence ikisindede sorun yok o ayri konu.. Ileri ikiliye pas gelince ayaklarinda tutamiyorlar.. Sanki duvara carpip geri donuyor toplar.. Dun ardayi herkes izledi.. Adama top nasil gelirse gelsin tak diye ayagina aliyor.. Ilerdeki adamlarina attigin toplar bu sebeple direkt karsi rakibe geciyor.. Ondan sonrada topu almak icin orta sahadaki adamlar daha fazla vede gereksiz yere efor sarfediyorlar..

Ersun hoca forvetlere gol calismasindan once topu stop ettirme calismasi yaptirsin.. Bu cok buyuk bir eksikliktir ve giderilmesi lazim..

matalar
16.03.2009, 09:38
bu beceriksiz forvet hattımızla ben açıkçası şampiyonluk inancımı kaybettim.
bu kadar cömert forvet olmaz.
gökhan bir türlü beklenileni veremiyor.hoş bende çok şey beklemiyordum zaten.
neyse arkadaşlar bu gün şafak 61 oldu.61 gün sonra inşallah şampiyonluk kutlamaya gelirim amaaaaa.....:(

Mehmet Fatih Yavuz
16.03.2009, 09:38
Colman milyon tane selcuk eder.. Bence ikisindede sorun yok o ayri konu.. Ileri ikiliye pas gelince ayaklarinda tutamiyorlar.. Sanki duvara carpip geri donuyor toplar.. Dun ardayi herkes izledi.. Adama top nasil gelirse gelsin tak diye ayagina aliyor.. Ilerdeki adamlarina attigin toplar bu sebeple direkt karsi rakibe geciyor.. Ondan sonrada topu almak icin orta sahadaki adamlar daha fazla vede gereksiz yere efor sarfediyorlar..

Ersun hoca forvetlere gol calismasindan once topu stop ettirme calismasi yaptirsin.. Bu cok buyuk bir eksikliktir ve giderilmesi lazim..

Colman kaç tane kimden eder tartışması mı yapıyoruz?

Dün akşam colman kötüydü.

Selçuk iyiydi.

Mesele bu.
Genel bir selçuk colman karşılaştırması yapmıyoruz..
Dün akşam orta sahada colman kötüydü.

zahido
16.03.2009, 09:42
Colman kaç tane kimden eder tartışması mı yapıyoruz?

Dün akşam colman kötüydü.

Selçuk iyiydi.

Mesele bu.
Genel bir selçuk colman karşılaştırması yapmıyoruz..
Dün akşam orta sahada colman kötüydü.

Bu senin gorusun.. Bana soracak olursanda colman daha iyi idi.. Hucumu daha cok dusunen bi yapidaydi.. 2-3 tne artistlik yapma dolayisiyle kaptirdigi toplar oldu okadar.. Cok guzel kosular yapip cok guzel paslar atti.. Bence dun colman daha iyiydi en azindan bana oyle geldi..

Burhan61
16.03.2009, 09:42
Maça Tayfun ile başlamak hataydı. Gerçi ıslıklanarak çıkmayı haketmedi ama sürekli onun tarafından goller yiyoruz.

Isaac.. Hoca bu adamdan hala ne bekliyor anlamış değilim. Hepsini geçtim oyuna girip 1 dakika sonra krampon değiştirmek de ne demek. Üst üste iki korneri santrforsuz kullandık. Aşağı yukarı 20 maç sonradan oyuna girdi ve bir faydası görülmedi. Sene başından beri ilk yarıdaki Konya maçı haricinde hiçbir katkısı yok. Ayrıca Umut-Isaac değişikliğinden sonra yaptığımız baskıdan eser kalmadı. Bazı arkadaşlarımız 61. dakika şovuna bağlamışlar ama ben bu değişikliğe bağlıyorum.

Maçın hakemi ile ilgili konuşmaya gerek bile yok. Allah belasını versin. Hakemin bize tek katkısı seyircimizin negatifliğini futbolcularımızdan ziyade kendi üzerine çekti. Takım biraz daha rahat oldu.

Gökhan'a da bir çift lafım var. Kötü olabilirsin formsuz olabilirsin ancak bu kadar vurdumduymaz olmaya hakkın yok. Hiç olmazsa biraz mücadele et. Gayret et. Ayıptır yahu.

Alanzinho ile ilgili ümitler tükenmek üzereyken bu maç ilaç gibi geldi. İnşallah performansı artarak devam eder.

karatasof
16.03.2009, 09:44
Dünkü maç göstermiştir ki bu takım forvetsiz oynuyor.Maç başından sonuna kadar sahada dolaşan ( ki bazıları buna sahada basmadık yer bırakmayan da diyor) Gökhan ve Umut ile TS'un maç kazanması büyük şans.Ee bu şansta adama her zaman vurmuyor.Oyundan alınan yerine sahaya konanlar çok mu iyi diyecek olursanız ki haklı bir soru olur İsaac'ın kalecinin ayaklarına vurdurduğu pozisyon ile Baros'un gol yaptığı vuruşu karşılaştırın kalite farkının ne kadar bariz olduğunun farkına varın derim.Ayrıca uzun zamandır takım için büyük kazanç artık gözümüz arkada kalmıyor dediğimiz anda Tony Sylva bir kabus gibi üstümüze çöktü.Her iki golde de hatası büyüktü ve maç boyunca 18lik kaleciler gibi aculluklar sergiledi.
Gelelim bütün yazarların birlik etmişcesine methiler dizdiği taraftara.Ya ben anlamıyorum yada onların bakış açısı çok farklı.Dün maçta tribünleri dolduran taraftarın dağıtılan bayrakları sallamak ve 61.dakikada verilen balonları şişirip,sahaya konfeti atmak dışında da görevleri olmalı değilmi?TS taraftarı ne rakip takımı baskı altına alabiliyor nede kötü yönetim gösteren hakeme tepki ortaya koyabiliyor.Maça başka illerden gelmiş olabileceklerini varsaydığımız ancak içinde Trabzonlularında olacağını düşündüğüm bir avuç gs seyircisi bu sözde kalabalığı bastırıyor ve adeta sahayı ASY'e çevirebiliyor.Bu mudur korkulan Avni Aker tribünü,bu mudur korkulan deplasman?Hadi canım sende........

temel_yilmaz
16.03.2009, 09:49
az biraz futboldan anlayan adam dünki takımın orta sahasına laf edemez siz topu döndrüyorsunuz ve topu bir şekilde forvet ileri uç elemanlarına aktarıyorsunuz orda top sanki artı 45 derece sıcakta kalmış dondurma gibi eriyor haydaa bir daha bas topu al döndür enerji harca ileri at ilerde tekrar bu kısır döngü ..hali ile orta sahanız diri olmasınatürkiyenin en çok koşan orta sahası olmasına rağmen dakika 80de pili biten eski walkmen ler gibi oluyor ..bu yönetimin en büyük hatasıda iyi bir forvet ransfer edemeyişi oldu bu seneki kaçan olası bir şampiyonluğun bence en önemli etkeni yönetim ve ileri uç elemanlarının kötü demiyorum dandik oluşu ..
gökhanı koy durum 3-0 ken sana 5 tane gol atsın ama 0-0 iken bir cacık olmaz.dünki maçta bizim orta sahaya laf atan adamı ALLAH çarpar

Harun-61
16.03.2009, 09:51
bir forum'dan:

ileri ikilisi Umut Bulut ve Gökhan Ünal olan bir takım şampiyon olamaz. imkanı yok.
.

ilteriş
16.03.2009, 10:04
böyle bir gs yi yenemezsek nasıl şampiyon olacağız.sahanın iyileri alan ve egemendi.selçukta bira düzelme vardı.colman kötüydü.diğer oyuncularda iyi değildi.serkan onbirde olmalıydı.yattaranın olmaması kötü oldu.yattaranın bu tip derbilerde sakatlanarak yada hastalanarak oynamaması alışkanlık haline geldi.yorgun gs ye orta sahada diş geçiremedik.golcülerimiz herzamanki gibiydiler.ayakta bile kalamadılar.bu gökhan ve umutla işimiz yaş.bundan sonra ya 3-6-1 oynayalım yada 4-5-1 alan ve yattaranın yanında hüseyin-colman-selçuk defanstada serkan olsun bir dene böyle oynayalım.ileride kim oynasa fark etmiyor.gökhan ve umut artık kulübeye gitsin.belki biraz hırslanırlar.maçın pozitif tek yanı alanı kazandık.bir gol ve asistle kendini gösterdi.haftaya lig şekillenecek antepi yenersek bjk-sivası bekleriz.seneye şampiyonluk için bu takıma iki kaliteli golcü ve bir oyun kurucu şart.

Ertan OKUMUŞ
16.03.2009, 10:12
bence Ersun hoca prensi selcuguda alsın ve gitsin artık,bize kesinlikle artık bir katkısının olacağına inanmıyorum,bu güne kadar bu görüşün tamamen karşısındaydım ama ilk günden beri hocanın bize bir şey katamayacağını ve yapacaklarının iyi bir antrenörlükten ileri gidemiyeceğini savunan iddia eden tümarkadaşlarımdan özür diliyorum maalesef onlar haklıymışlar Egemende 2.golü seyretsin ve neden milli takıma alınmadıgını ve alınamayacağını belki anlar..
sakın yanlış anlaşılmasın maç skoru nedeniyle yazmıyorum bunları haftalardır Ersun hocaya ve canlı selçuğa dişlerimi sıkmaktan nerdeyse dökülecek:mad:
adamlar nerdeyse sağlam buldukları 11 kişiyi takıma koyup maca cıkıyorlar biz Isaac gibilerden medet umuyoruz,nerde transfer ettiğiniz genc adamllar? neden herkesin takımında 18-19 yasında adamlar oynayabiliyorda bizim takımda oynayamıyor bi bunlara cevap arayalım birde sakın kimse "ya oyuncuların moralini bozmayalım,desteğe devam vs." şeylere sarılmasıntakke düştü kel göründü iyice şuan 1.sırada bile olsak bu hocayla ve oyun anlayışıyla kesinlikle ümidim yok istikrara evet ama yanlışta da istikrar edilmemeli

Fatih Öztürk
16.03.2009, 10:14
maca ne bir tempo katabildik nede ağırlığımızı koyabildik.
türkiyede ışıkları zırt pırt kesilen avni akerden başka stad bilmiyorum.
yattaranın her kritik derbide neden oynatılmadığınıda bilemiyorum.
bildiğim bi tek şey var oda seneye kombine ''taraftara'' satılması gerekir.
izleyici ekran başına!

Badaloğlu
16.03.2009, 10:19
G.S maçında oyuna Kötü başlamadık,Önede geçtik
Fakat bizim hesap etmediğimiz hakem faktörü devreye girdi.sahadan malup ayrılacak G.S ın Şampiyonluk yada avrupa Şansı kalmayacağı için birirleri el atması gerekiyordu,Bu güne kadar Kendisi ile maç kazanamadığımız Yunus efendi Devreye girdi yaptı yapacağı şerefsizliği,
Faulu ve sarı kartı vermeyerek Gol yememize engel olduğu yetmemiş gibi,İstanbul ve yalaka medyasının bir çoğu Yunus Yıldırımım Songa baroş posizyonunda kırmızı kart çıkartmayıp,Faul çalamadığını yazarak Yanına Trabzonsporun faulunü sıkıştırmaya çalışıyorlar,
Erman Toroğlu söyledi Songun posizyonunun Faulle alakası olmadığını,Bana görede Faul değil,Eğer o Faulse Servet Ve Emre aşık her maçta penaltı yapıyorlar,Ve kırmızı görmeleri gerekiyor.
Faul olan posizyonda bize Gol attıran Yunus Şerefsizi yetmezmiş gibi,Gökhan Ünalın Kafa İle Umutunönüne Bıraktığı Topta Hiç alakası olmadığı halde faul çaldı.
Bizim lehimize olan Faullerş görmezden gelirken,GS lehine Olmayan Faulleri vererek,Trabzonsporu Moralman bitirerek GS a cesaret verdi.
2.yarı Gs öne geçinde adam gibi maç yönetmeye Çalıştı.
Bu adamlara Kim dur diyecek,Bu adamlara Dur diyecek Olan Yönetimdir.Hakemleri ve federasyonu yenecek Takım kurmadığımız Müddetçe şampiyon olmamız Çok zor.
Kimse Ersun Yanal yada Golcüleri tartışmasın,
Tüm olumsuzluklara rağmen Hakemlerle kaybettiğimiz Puan sayısı 7 puan
Sivas 2 kayseri 2 Bursa 1 GS 2 bunlar net puanlar,
Rakiplerimizim Sivas dahil hakemlerle kazandığı 7-10 arası punaları düş Şu an Şampiyonluğu ilan etmiştik.
Eğer sen Tüm takımı değiştiriyorsunda Kendi kalecisini Yere düşürerek Bize Gol yediren Tayfun o sahada oynuyorsa,Ayağındaki Topu rakipe pas olarak atıp seni gol posizyonuna sokuyorsa,Şampiyonluktan bahsetme hakkına sahip değilsin.
Şampiyonluğa giden Yolsa Orta saha diye Oynattığın Kaptanından 24 maç boyunca 1 tane asist yoksa,1 tane gol yoksa Sen hakemleri ve federasyonu yenecek Takım Kuramamışssın demektir.
Kaptan dediğin adam maç kurtaracak,Gol atacak,Maça hareket getirecek.
Maça kim hareket getiriyor,Kim 1 puanı Kurtarıyor,Eski Dinazorların ve Trabzonspor Düşmanı yerel medyanın Maskot diye dalga geçtiği 1,5 metrelik adam,Attığı Mükemmel gol ile ve asistle,Belkide Türkiye Liglerinde En güzel gollerden birisini atıyor.
Trabzonspor Şampiyon olmak İstiyorsa Sahada kazanacak değil aynı zamanda masa başında Oturmuş ligin kaderini belirleyen Şerefsizlere karşıda maç kazanacak takım oluşturmalı,
Yoksa Bu ligi avrupa kupalarına bile katılmadan Bitiririz.

Cafer ağabey, biz Bursa'ya son dakikada ofsayt golü ile yenilmiştik!!! Yani kaybettiğimiz 1 puan değil 3 puandır.Tayfun'un pozisyonda kaleciyi düşürdüğünü söylüyorsunda aynı kalecinin o topu tutmak yerine yumruklaması gerektiğini neden söylemiyorsun? Kaleci Sylva dünkü maçta bana göre hatalı gol yemiştir.Arkadan çıkan o'dur, yani defans oyuncusu olaya konsantre olmuş sen gibip o karambolde kendini ve takımı yakıyorsun, olacak iş değil.Yumruklasana kardeşim şu topu...

Maçı neden kazanamadık? Çünkü maça tam Galatasaray'ın istediği gibi başladık.Her ne kadar 7. dakikada golü bulsakta, genede Trabzonspor için bu maç ilk 15-20 dakikada kopması gerekiyordu.Yani maça Trabzonspor karakterini koyarak oynayamadı.Alanzinho'nun o topu gol olacağını kimse beklemiyordu.Ama adam bilinçli bir şekilde nefis vurdu.Önede geçmişiz ama hala daha sahada basan, pres yapan, koşan bir takımımız sahada yoktu.Tamam rakip Galatasaray ama kolu kanadı kırık.Galatasaray, Hamburg'dan yorgun, argın gelmiş, sen bu adamları 20 dakikada bitirmen,çökertmen,presle boğup, gebertmen lazımdı.Ama yapamadık, o ara araya hakem Yunus Yıldırım faktörüde girdi.Gözünün önündeki Alanzinhoya yapılan faulü çalmadı, çalamadı... Neden çalmadı? bilinmez ama o dakikadan itibaren resmen hakem dağıldı.Galatasaray'ın ve bizim lehimize, aleyhimize düdükleri çalamadı.Nitekim taraftarın maç boyunca yaptığı tek katkısı ''Yunus gol, gol, gol...'' tezahüratı idi.

Bizim forvetteki Umut ile Gökhan kötü olunca maçları kazanamıyoruz?Buna artık bir çare bulunmalı.Ben bu maçta Gökhan'dan çok şey bekliyordum hatta iddiamda vardı ama Yattara'nın oynamayacağını bilmiyordum.Eğer Yattara bu maçta oynasaydı ağır Volkan'ın pestilini çıkarır, Gökhana golleri attırırdı.Yattara'nın son gün grip olması affedilir gibi değil.1 haftadır bu maça hazırlanıyordu ama adamın hasta olacağı tuttu!

Bu maçta Alanzinho'ya 1 kişi daha ayak uydurabilseydi maçı koparırdık.Alanzınho attı, attırdı.Ama hakem ne yazıkki bu adama yapılan onca faulleri ısrarla çalmadı.Herhalde hakemin Norveçten bu adama bir gıcıklığı vardı. Alanzınho konusunda bir kaç kelam etmek lazım.İlk geldiği günden beri bu adamın çok yakında tribünleri ayağa kaldıracağını kendisine ait başlıkta da yazmıştırm.Bir çok arkadaşımız sabırsız bir şekilde bu adama acımasızca eleştiriler getirmişti.Hadi onları geçtim sözüm ona köşe yazarları, eski efsane futbolcuları bu maçtan sonra anmadan bırakmayalım.Mesela Ali Kemal Denizci... Efsane futbolcumuz Alanzınho'yu en acımasız şekilde eleştirmişti ''bu adamın boyu, 10 trilyonluk top oynamaz'' demişti.Bu cümleyi hayatım boyunca unutmayacağım. Sonra Necmi Perekli... Alanzınho için neler yazdığını gidin güncel yazarlar bölümünde okuyun.Sonra büyük Türk düşünürü Şirin Berber... Adama Yalanzınho bile dediler... Şimdi futbolu konuşanların, yazanların, bu işin içinde olanların yazdıklarının neyine inanalım? Yani anlayacağınız onlar kadar sizlerde bilgi ve fikir sahibisiniz.Onların bu saçma fikir ve düşüncelerini bizler bile yapmıyoruz.Alanzınho önümüzdeki sene bu lide damgasını vuracak ve çok büyük işler yapacak.Adamın tek eksiği kondisyon... Gökdeniz'in yere sağlam bastığı gibi az daha bacaklarını güçlendirebilirsek o zaman seyreyleyin Trabzonu... Maçın adamı bana göre Alanzınho'dur...

Maçı kazanamamamızın saha dışı faktörlerinin ilki bence Yattara'nın son günü grip olmasıdır.Ancak bu kadar olur, geldi geldi son günü buldu grip olacak. Sonra elektiriklerin kesilmesi... Takım tam olaya kitlenmiş, tribünşlerden konfeti yağpıyor.Bu nedir yahu? Bu nasıl şuursuzluktur? onu geçiyoruz tam hadi yeniden başlıyoruz oluyoruz bu seferde şak diye elektrikler kesildi. Sonra taraftarın 61. dakikadaki kutlamaları sırasındaki balonların sahaya girmesi, takımı kesinlikle olumsuz etkilemiştir.Tamda rakibin istediği oyun tarzına dönmüş olduk.Yani Galatasaray'a dinlenme şansını biz kendi ellerimizle verdik.Oysa o anlarda harbiden Galatasaray'a baskı kurmuştuk.Yani 61.dakika kutlamalarında artık takımı ateşleyip, gaza getireceğine oyundan düşürmüştür.Yani bu durum son sürat arabayla giderken birden yanda oturan kişinin el frenini çekmesine benziyor...

Daha öncede söylemiştim, Trabzonspor keşke tüm maçlarını deplasmanda oynasa diye... İster istemez takım geçne hafta Konya maçının etkisinden kurtulamamış.Her ne kadar taraftar, yöntim bu takıma bu maç için terapi uygulasada takımın genelinde bir stres vardı.Şimdi Denizli ve Konya maçına daha fazla yanıyoruz.Giray Bulak bu hafta Antep'den 3 yedi.Oysa geçen hafta zafer kazanmış konutan edası ile konuşuyordu.Aha ne oldi? onunda rengi soldi...

Son olarak Galatasaray her zamanki gibi gene şampiyonluk yolunda bizim önümüze bir taş daha koymuş oldu.Bunları bir kenara yazalım, bir zaman gelir bu hesabı toptan keseriz...

Fatih Öztürk
16.03.2009, 10:23
herkes selcuka tayfuna gökhana kızıyor ama son 5 haftadır yediğimiz gollere bakalım song adeta defansı mahvediyor.
ilkine şansızlık ikincisine bahtsızlık diyelimde diğerlerine ne diyelim?
tamam güzel galatasaraya golleri dışında pozisyon vermedik ama songun iki goldede pozisyon alma hatası diğer oyuncularımıza oranla hayli yüksek!

lakerta
16.03.2009, 10:24
Gs maçı ile ilgili tek konuşulacak mesele takımın heyecanını stresini bir şekilde atması gerektiği ve trabzon yönetiminin hakemler üzerinde etki göstermesi.Hakem taraftara inat iyice gs ye yardımcı oldu.Ve forvet hattındaki oyuncuların ve tayfunun artık düşünmesi gerekir.biz bu takıma uygunmuyuz değilmiyiz???

zahido
16.03.2009, 10:24
Yattara isteseydi igneyle serumla o maca cikardi.. Gsnin uefa sampiyonlugunda bulent korkmazin kolu kirildi yinede sahada durdu.. Yattrayi kotulemek degil amacim ama en azindan kadroya adini yazdirabilirdi..

aurora
16.03.2009, 10:28
Bu sene Derbi kazanabildik mi ? Hayır..... Derbi kazanamayan takım şampiyon olabilir mi ? Evet ama çok zor? Şampiyon olamassak herşeyin sonu mu hayır ? Çok şeyin sonu mu ? Evet .....
Bu sene şampiyon olamassak onumuzdeki sene yapılan yorumlarda hiç derbi kazanamayan takım şampiyon olamaz tabi youmları yapılırsa haklılık payı varmıdır ? Büyük ölçüde evet....
Şampiyonluk için umudumuz bitti mi ? Elbetteki Hayır.... Bundan sonra yapabilecegemiz tek şey yine takıma sonuna kadar destek olmak mı ? Evet ..... Hatalar eleştirilmeli mi ? Evet (Mesela ben şampiyonluga oynayan bir takmda İsaac ve Tayfun un cok yetersiz olduguna inanıyorum )....

Fatih Öztürk
16.03.2009, 10:32
bu sene şampiyon olmamız cok zor.alttan beşiktaş son 5 haftada koptu geldi bırakacak gibide gözkmüyor.
birbirinden beter forvetlerimiz bıraz baroşu örnek alsın ısaac baroşun gol attığı pozisyonun hemen hemen aynısını yakaladı ama vuruşu halı sahada bile böyle vurulmaz topa.kaleci yatmış vur üstünden ama yok işte.
ilk yarıda umut gökhan ikilisi ceza sahası kale cizgisinde paslaşmaya kalkıyor umut gökhana pas cıkarıyor ama gökhanın 2 metre gerisine düşüyor top.
merak ediyorum bunlar taktik idmanı yapmıyormu?
ikinci yarıya serkanla başlanılması gerekiyor
bunu anlamamak için trabzonsporla alakanın olmaması gerekiyor.
alanzinhoya daha gecen hafta balon diyenler alanzinhonun yattaradan daha cok katkısı olacağını görsün artık.
ve yattara mactan bir gün önce gribe yakalanıp iğneylede olsa maca cıkamayacaksa bedavada olsa sene sonunda gönderilmesi gerektiğinide anlamamız lazım.
ne olursa olsun galatasaraydan daha iyi oynayıp hakemide yenmemiz gerekirdi.
başarısızız diyemez kimse.
ilk onbirin dokuzu ilk senesini oynuyor şampiyonlar ligi hedefi daha cazip geliyor.
kahrolmamamız için şampiyonluk kelimesini telafuz etmeyelim.
bu kadro ilk senesinde bundan daha iyisini yapamaz.

Recep Alkan
16.03.2009, 10:33
Bu sene Derbi kazanabildik mi ? Hayır..... Derbi kazanamayan takım şampiyon olabilir mi ? Evet ama çok zor? Şampiyon olamassak herşeyin sonu mu hayır ? Çok şeyin sonu mu ? Evet .....
Bu sene şampiyon olamassak onumuzdeki sene yapılan yorumlarda hiç derbi kazanamayan takım şampiyon olamaz tabi youmları yapılırsa haklılık payı varmıdır ? Büyük ölçüde evet....
Şampiyonluk için umudumuz bitti mi ? Elbetteki Hayır.... Bundan sonra yapabilecegemiz tek şey yine takıma sonuna kadar destek olmak mı ? Evet ..... Hatalar eleştirilmeli mi ? Evet (Mesela ben şampiyonluga oynayan bir takmda İsaac ve Tayfun un cok yetersiz olduguna inanıyorum )....

ligde diğer şampiyonluk adayları anadoluya bu kadar puan kaybederken biz derbi kazanamazken bile şampiyon olabiliriz. ama bunun için sen anadoluya kaybetmeyeceksin. sonuçta önümüzde bir derbi var. geri kalan anadolu sadece. daha akıllı ve istekli oynamalıyız.

CAFER ÖZER
16.03.2009, 10:34
Cafer ağabey, biz Bursa'ya son dakikada ofsayt golü ile yenilmiştik!!! Yani kaybettiğimiz 1 puan değil 3 puandır.Tayfun'un pozisyonda kaleciyi düşürdüğünü söylüyorsunda aynı kalecinin o topu tutmak yerine yumruklaması gerektiğini neden söylemiyorsun? Kaleci Sylva dünkü maçta bana göre hatalı gol yemiştir.Arkadan çıkan o'dur, yani defans oyuncusu olaya konsantre olmuş sen gibip o karambolde kendini ve takımı yakıyorsun, olacak iş değil.Yumruklasana kardeşim şu topu...

.
Ahmet Bursa maçında 1-1 iken ve 90.dakikada Ofsayttan Gol yedik,Maç 1-1 bitecekken golü yediğimiz için 1 puan dedim.
2.goldeki en büyük hatayı ben Yine Tayfuna buluyorum İyi izle,Kaleci Topu eli ile Baroştan Kurtarıp alıp topu Hızlı bir şekilde oyuna sokayım derken Tayfun Kaleciye çarparak Onu yere düşürmüş Boşta Kalan Topa Baroş vurmuştur,Ben defalarca izledim bu şekilde gördüm.
Akşam Lig tv de aynı şeyleri söyledi,Maç esnasında kaleci hatası gibi gelen posizyon defalarca izlersen orda Kalecinin ne yapmak istediğini ve Tayfunun ne yaptığını görürsün.
Ben O şekilde gördüm.2.gol kaleciden ziyade Trabzospor defansının Başta Egemen olmak üzere GS a hediyesidir.
7 kişi arasında Arda tekbaşına gol atıyor.

ApoCaN28
16.03.2009, 10:34
İlla bu sene olucaksak şampiyon olmayalım nedir bu ya takım yeni kuruldu bu sezon ve bu başarıyı gösterdi ve hala zirvede biz bazen eleştirinin dozunu kaçırıyoruz Akıllı bir forvet ve sağ bek transferleri ile biz bu lige ambargo koyarız yine....

mskartal
16.03.2009, 10:38
Merhaba arkadaşlar,

Dün günlerce konuşabileceğimiz bir maç oynadık. Şahsi değerlendirmelerimi sizinle paylaşmak istedim. Önem sırasına göre :

1- Satılık Yunus : Sivas-GS kupa maçında GS ı yakan Yunus Yıldırım, dün adeta günah çıkardı. İlk gol öncesi vermediği faulün aynısına ikinci yarı sarı kart vererek gerçek niyetini ortaya koymuştur. Adnan Polat ın yüklenmeleri sonucunda etki altında kalan Yunus (adına lanet olsun) denen düdüklü hırsız GS camiasına kendini affettirmiştir. Ama bunu önceden görüp, önlem alması gereken yöneticilerimiz ve Başkanımızı maalesef uyudu...

2- 61.Dakika : 61. dakika olayını sadece tezahürat olarak uygulamalıyız, konfeti balon olayını ise, rakibin üstümüze geldiği bizi bunalttığı anlarda, onların hızını kesmek adına kullanmalıyız. Düşünebiliyor musunuz, tam GS ı boğmuşuz, adamlar 18 içine hapsolmuşlar, defanslarından dönen tüm topları topluyoruz, gol ha geldi ha gelecek... Bir konfeti ve balon yağmuru başlıyor... GS 5 dakika nefes alıyor, ataklarımıza seyircimiz engel oluyor...

3- Taraftar : Kombine olayını en kısa zamanda iptal etmeli ve, taraftar gruplarına etkili yerleri ayırmalıyız. Maç 1-1 olmuş sahadaki seyirci benim gibi seyrediyor maçı, o zaman evinden seyret arkadaşım. Şampiyonluk için bu kadar önemli bir maçta çekirdek yiyerek, haydi olum diyerek bu iş olmaz, O sahada GS futbolcuların bacakları korkudan titremeli... Oysa ben TV den seyrederken GS taraftarının tezahüratı geliyor kulağıma... Maalesef cehennem diye adlandırılan Avni Akerimiz, süt liman bir deplasman haline gelmiştir. Yazık...

4- Ersun Yanal : Birileri Ersun Hocamın kulağını çekmeli... Artık bariz görünen bir şey var, 12 adamla bu lig bitmez. Kurtarıcı olarak kapalı defanslara karşı Isaac i kurtarıcı olarak sokmasın, Pupy ve Göksu yu azar azar da olsa sahaya sürebilmeli. Daha erken demeyin, koskoca Barca bile 18 yaşındaki Krkiç i tek forvet sahaya sürebiliyor ona güveniyorsa, bizde aynısını yapabilmeliyiz. Ki pupy mücadelesi kadar olmasada, top çalması ile tekniği ile, oyun anlayışı ile, pas tercihleri ile bu kadroda oynamayı Hüseyin den çok daha fazla hakediyor. Göksu ya ise şans verilmeli... Barış nerelerde mesela, adam olacaksa, bu zor günlerde devreye girmeyecekse ne zaman girecek... Ya kendine çeki düzen vermeli, yada adam olması için kiralık olarak verilmeli...

5- Yattara : Yattara nın böyle bir müsabaka öncesi grip olması ise anlaşılır gibi değil... Maalesef çok amatörüz...

6- Yönetim : Dünkü hakem faciasından sonra, Bursa maçından sonraki tepkinin çok daha fazlasını ortaya koymalı.

7- Transfer : Açıkça görünen şey şu, tüm şartlar bizi şampiyonluktan uzaklaştırıyor, evet yeni bir takımız bu sene belki çok zor ama imkansız olmayan bir şampiyonluk var... Sonuna kadar kovalamamız gerekiyor... Ama şu saatten sonra bu işten gerçekten anlayan kişilerden oluşturulacak bir transfer ekibinin, öncelikli olarak sağ bek, ön libero, oyun kurucu, sol kanat ve en az 2 tane kaliteli golcüyü bu takıma kazandırma için çaba içerisinde olması gerekiyor... Alternatifi bol bir kadro kurmalıyız... Bu transferlerin ortak özelliği, rakibi ısıran, ne yaptığını bilen, kabiliyetli, çabuk, hırslı ve takımı için kendini parçalayacak oyuncular olması şart... Bu da transfer dönemi başladıktan sonra olmaz... Son dakikaya kalırsan, faksla gelen teklifleri değerlendirmek zorunda kalırsın...

8- Altyapı : Alt yapıdan niye az sporcu yetiştiği de ciddi bir şekilde sorgulanmalı... Dünkü müsabakada sahada oynayan ve takımımızın alt yapısından yetişen futbolcularımıza bakarsanız durum ibret vericidir. Tayfun ve Hüseyin... Futbolun beşiği bir şehir diye övündüğümüz bir şehrin, futbol eleğinden arta kalan iki oyuncumuz... Ne mi yapmamız gerekir, yönetimimiz alt yapıları ile ünlü kulüplerin sistemleri taklit etsinler yeter... Ajax, Barcelona, Sevilla, Valencia, Fulham gibi... Bu kulüpler neler yapıyor bir baksınlar bi araştırsınlar Allah aşkına... Ben TS alt yapısında oynarken liseye gidiyordum... 15-16 yaşımdan önce girememiştim, çünkü küçüğüm diye almıyorlardı... Üniversiteyi kazandığımda ise, eğitim ile futbol bir arada olmaz diye dışlanmıştım, bir çok arkadaşım gibi... Yukarıda bahsettiğim kulüplerde ise çocukları 6 yaşında alıyorlar bu işin içine, çocuğun kemik ve kas yapısını inceliyorlar önce, sonra uygun olanlara eğitiminden beslenmesine kadar varan bir program uyguluyorlar... İnşallah birileri bu işe bir el atar...

Saygılarımla...

temel_yilmaz
16.03.2009, 10:39
artık alanzinhonun bu takımdan kesilmemesi lazım yattara alanzinho forvetede kimi yazarsanız yazın artık kaybedecek bişi yok alanzinho yattara forvetde tek olsun hatta çıkılabiliyorsa direk 4-6 taktiğiyle oynuyalım forvetsiz olarak dünki pozisyonları gözünüzde canlandırın umutun vurduğu pozisyonu içeri verse selçuk boş kaleye yuvarlıyacak topu ama maalesef ..
birde ronaldo gibi erilip vurması çıldırttı beni

Erdinç Barutçu
16.03.2009, 10:41
Bütün futbol yazarlarını gözünden kaçan yada açıklamak istemedikleri birşeyi herkes gördü...Bir takımın oyuncularını faullerle kartlarla korkutursanız o takım oyuncuları rakiplerine müdahale etmekten çekinir.Kaldıki ikinci yarı bazı pozisyonlarda oyuncular "nasıl olsa rakibi yine düşürdük hoca faul çalacak" diye düşünerek pozisyona devam etmediler...Bunu adı oyuncu yıldırmaktır...

turphan
16.03.2009, 10:47
Dünkü maçın en kötüsü Yıldırım sonra da tribünlerdi...Hoca ile futbolcular o kadar kötü değillerdi bence ...

Ali Haydar
16.03.2009, 10:49
Dünkü maçın en kötüsü Yıldırım sonra da tribünlerdi...Hoca ile futbolcular o kadar kötü değillerdi bence ...Bencede hakem ve tribünler çok kötüydü hele tribünler nasıl galatasaraylı taraftarları bağırttı anlamadım..

Mehmet Fırat
16.03.2009, 10:49
Beraberliğe çok üzülmem demiştim. Berabere kaldık, çok üzülmedim. :)

Bir hakem bir de savunma hatası, iki beleş gol attı GS.

Biz ise yine şanssızlığımızı geçemedik.

Bu arada Alanzinho'ya dil uzatanların halini görmek isterdim dün. Ama ne yazıkki evde internet yok. :o

Badaloğlu
16.03.2009, 10:52

Değerli kardeşim, bu tip üzerimizde baskı unsuru oluşturacak istatistiki bilgileri çok doğru bulmuyorum.Özellikle derbi kazanamadık, şampiyon olamayız mantığı baştan dibine kadar yanlıştır.Derbi dediğiniz maçlar 3 ihtimalli maçlardır... Yani bu maçlarda her türlü sonuç alabilirsiniz.Sen önce kendi sahanda Sivas'ı,Antep'i (bu iki maç berabere bitti), Denizli,Konya (kendi sahamızda yenildik) BU maçları alsaydık kaç puanımız olurdu?Deplasmandaki Bursa maçınıda ilave et, 1 puanda orada çalındı...

Diğer taraftan bizim derbi diye tabir ettiğimiz maçlarda Beşiktaş ile 2 maçımızda 0-0, 1-1 berabere bitti. İstanbul'da Galatasaray'a 3-0 yenilip kendi sahamızda 2-2 berabere kaldık.Kadıköyde feneri ezdik ama yıkamadık.O maçta 0-0 berabere bitti.Yani senin yazdığın şeylerde haklılık payı olsa bile, kesinlikle karamsarlığa kapılmamıza gerek olmadığını düşünüyorum.Neden? Çünkü önümüzde bir Beşiktaş gerçeği var...

Adamlar ilk yarıda Fener'e Kadıköy'de 2-1, Galatasaray'a 4-2 yenilmişler.Bizimle ise 2 maçtada yukarda dediğimiz gibi 0-0 ve 1-1'lik sonuçlar almış olmalarına rağmen puan olarak bizden 2 puan öndeler.Bu durumda Beşiktaş'da derbi kazanamadı ama sıralamada bizden öndeler.Kalan Fener ve Galatasay maçını kazanacaklarının garantisi yok...

Yıllar önce 1996 yılında herkes şampiyonluğun fener maçında kaçtığını söylüyor ama asılk şampiyonluk Van maçında kaçmıştı.Fener maçı 3 ihtimalli maçtır.Bu gerçeği kabul etmek gerekmektedir... Biz Van'ı yenmiş olsaydık Fener maçındaki mağlubiyet, çok önemli olmayacaktı.Zira gene şampiyon biz olacaktır...

Geçmişte Galatasaray, 2 maçta Fener'e yenilmesine rağmen şampiyon olmuştur.Bu tip İstanbul takımlarını yenmeden şampiyon olunmaz tarzı takıntılar bize bir şey sağlamaz.Sadece bizim üzerimizde baskı oluşturur.Şampiyon olduğunda kimse sana demiyorki sen Fener'e 2 maçta yenildin, senin şampiyonluğunun bir değeri yok diye... Kimse şampiyon olduğunda derbileri kazanamadınız, sizin şampiyonluğunuz sayılmaz denmiyor. O yüzden bu tip takıntılardan düşüncelerinizi kurtarın ve kalan maçlarda takım yensede yenilsede şampiyonluk yolunda destek olalım... Sağda solda okuduğunuz köşe yazarları ya da dinlediğiniz futbol ulemalarının bu tip saçmalıklarına izin vermeyin.

kaplanlar29
16.03.2009, 10:53
Bir besiktaslinin yorumu.

Ben henüz objektif bir TSli göremedim. Gözlerini kapatıp olmasını istediği yorum yapıyorlar. GSnin ilk golunden önce faul vardı tamam ama hepsi o kadar. TSnin önünü kesen bizzat taraftarları olmuştur. TS bastırıyor tempoyu artırmış, top kornere çıkıyor ve 61. dakika şovu başlıyor. Oyun soğuyor ve TSnin atakları da kesiliyor. Taraftarsanız takımınızı ateşleyeceksiniz, siz engel oluyorsunuz. GS taraftarının sesini duyduk tv den. Yoksa maç Ali Sami Yende miydi? Goller dışında da bağırın, verin ateşi. Bu nasıl taraftarlıktır.

Olay budur helal olsun ..

Burhan61
16.03.2009, 10:53
Bir de şu derbi kazanamama olayı var. Neden buna bu kadar takıldık anlamıyorum. Bjk de kazanamadı. Ama 2. durumdalar.

Takımın üstünde gereksiz baskı oluşturmaya hiç gerek yok.

Aşağıda ilk 5 takımın kendi aralarında oynadıkları maç istatistikleri var.

Ts: 6 Maç 0 Galibiyet,5 Beraberlik 1 Yenilgi
Fb: 5 Maç 3 Galibiyet,1 Beraberlik,1Yenilgi
Sivas: 5 Maç 2 Galibiyet,2 Beraberlik 1 Yenilgi
Bjk: 5 Maç 0 Galibiyet,3 Beraberlik 2 Yenilgi
Gs: 5 Maç 2 Galibiyet,1 Beraberlik 2 Yenilgi

görüldüğü gibi derbi maçlarında çok başarılı olamayan Bjk liderin 1 puan gerisinde. Derbilerde kazansan da diğer maçları alamadıktan sonra bir hükmü kalmıyor. Denizli ve Konya maçlarını alsaydık kimse bugün Gs beraberliğine bu kadar üzülmezdi herhalde.

Suha
16.03.2009, 10:54
tünelin ucundaki ışığı göremiyorzss malesefff..içizden birileri bu ışığı görmemize engel arkadaşş..kim ama kimm..yazık başka nsl şampiyon olucazs..

tonyalı Aydın
16.03.2009, 10:54
ben mactan önce yaptığım yorumlarda yine haklı çıktım ne demiştim gs daha maç oynanmadan hakemi töhmet altına almaya başladı sivas gs maçında gs hakem yaktı diye yine yakacak bu maça verilirmi yine eski senaryolar hakemi etkilemek için ne varsa yaptılar.ve hakem maca peşin yükümlü çıktı maçı ya gs kazanacak yada berabere bitecek.bilerek isteyerek sırf gs yalakalık yaparak sivas macında yaptığı hatayı düzeltmek için büyün taktir haklarını gs kullandı.ilkyarı televizyon başında başında sinirden televizyonu parcalayacaktım.o anda macta olsa idim o hakemi kesin vururdum.gs federasyondan para isteyip federasyonda vermeyince çıkıpta diyorki gs başkanı bunu hangi federasyon üyesi açıkladı onlar benim olduğum yerde bir daha oturamazlar gelemezler federasyondan çıt yok oysa o lafı gazetecilere söyleyen kendisi ve federasyondan çıt yok.korkaklar topluluğu ondan sonra sırf gs yalakalık olsun diye kayseri ve bursa macında kayseri ve bursanın verilmeyen penaltıları trabzon macında 1 metre önünde yapılan ve sarı kartlık faulü ve penaltıyı vermeyen hakem.artık uyan trabzonspor yönetimi maçlar sahada değil masa başında kazanılıyor.100 trilyon harcayacaksın yeni bir takım kuracaksın gelecek bir şerefsiz senin bu kadar emeğini çalıp gitecek.ve sen daha duracaksın o federasyonu yıkarım ben bu işler iyilikle efendlikle olmuyor.illa bir tane hakemmi vurmak vurmak gerekiyor.resmen akşam bütün yorumcular trabzonun emeği çalındı dediler.star tv hariç onları protesto ediyorum onlar olayı maca değilde lincoll niye oynamadıya getirdiler.aynı durum gs yapılsa idi o hakemi ve federasyonu çarmığa germişlerdi.biz yine hakamdir hata yapar diye geçiştirirsek bir 25 yıl daha bekleriz.lig sezon başından belli bu sene bjk şampiyon çünkü bunu mustafa denizli federasyon başkanıyla haftada bir gün yemek yiyerek beyan etti.o yüzden hakam hataları 2 yarı hep bjk lehine döndü sesleri kesildi.gs 2 yapacaklar şampiyonlar ligine gitsin diye 3.sivası yapacaklar uefaya gitsin diye fener kupayı alacak bizede 4 lüğü verirler.inşallah ben yanılırım.2. konu ersun yanal artık bazı takındılarından vazgeçsin.nedir bu ya defalarca söylüyorum bu song her macta hata yapıyor.ağır kalıyor gol yiyoruz bu adamı bir dinlendir.yok adam sanki defansta çok iyide ikide bir ileri çıkıyor.çok iyi olsa idi gs onu bonservisi elinde olan bir topcuyu bırakırmıytı.hatırlayın gs gecen sene son 10 haftasında song sakatlandı yerine amre güngör oynadıta şampiyon oldular.bakın yenilen her golde songun hatası var.adam baroşa pas çıkarıyor bizimki 2 metre gerisinde ondan sonra gol adamın her tuttuğu adam her hafta bizim maçta gol atıyor bjk denizli konya gs maçları bakın hep songun hatası var.tutturdu bir onbir her hafta aynı takım oynuyor adamın a b planı diye birşey yok.yedeklerin hiçmi şansı yok bir forvet üçlüsü var kazmalar topluluğu akşam yine yoklar aynı pozisyonda baroş golü atıyor bizim isaaç kalecinin üzerine vuruyor.üçü oluncaya kadar bir fatih tekke olsaydı şimdi lidertik.sonra yattar sendromu var her zaman olduğu gibi yine büyük maçta yok.katar olayından sonra hem yattara hemde trabzon birbirinden koptu artık bu olay alenin belli.yönetim yattarayı yattarada yönetimi istemiyor.3.olarak taraftar takım gs abluka altına altı bir 61 dakika sevdası balonlar kompetiler takımın hızını kestiler maç 3 dakika durtu.gs defansı bir oh çekti.bence 61 dakika şovu önde olduğumuzda yapsak daha iyi nasıl yenince kolbastı oynuyoruz onuda galipken yapalım.500 kişilik bir gs taraftarını sus etemediler.resmen tiyatro seyreter gibi maç seyrettiler.maç 2.2 oldu taraftarda ses yok.sadece kendi oyuncularını yuhlamak 61 dakika şovu yapmak için maça geliyorlar.yine iddia ediyorum akşam bjk taraftarı gibi taraftarımız osaydı akşam biz o macı alırtık.gençlerbirliği macını sırf taraftarlar aldı.bizim seyirci takıma destek değil köstek oluyor.o yüzden kendi sahamızda maç kazanamıyoruz.gelin gurbetete taraftar görün.şu eksik gs yenemediğimiz için çok sinirleniyorum. ondan sonra gs taraftarlar kafa buluyor bu eksik takımıda yenemediniz diye iyi güzel hakem gs tuttada bizimkilerde alanzinho haricinde kazanmak için birşeyler yapmadılarki.yine başladı ersun yanal sendromu ilkyarı iyi 2 yarı kötü tıpki denizli manisa gençlerbirliğinde olduğu gibi.. yine bir terbi kazanamadık....

kudu_61
16.03.2009, 10:55
dün en çok güvendiğim yerden yıkıldık takımın kalecisi ve defansı

Yediğimiz 1.gol : Bu hakem kör falan değil mhk burada ya çıkacak art niyeti açıklayacak yada bizim bu hakemimiz futbolu ancak bu kadar biliyor ancak hakemliği bu kadar yapabiliyor diyecek görmedi diyemez adam oyna diye elini sallarken eli çıkacaktı bu kadar kötü bir hakemle bu lig buraya kadar geldiyse gene de başarılıyız kör adam kayıyor geliyor net faul ve sarı kart SEN NE BİÇİM BİR HAKEMSİN TERBİYESİZ HERİF HARAM ZIKKIM OLSUN ÇALDIĞIN EMEĞİMİZ

YEDİĞİMİZ 1.GOL : Tamam art niyetli yunus çalmadı 1 haftadır yaza yaza dilimde tüy bitti çıkmayın çıkmayın çıkmayın diye tayfun top daha orta sahayı geçmemiş sen nereye gidiyorsun baroşu orada yalnız bırakmak hangi akla hizmet (BAKIN BEN SADECE HAKEME YÜKLENMİYORUM) song adamı niye kaçırıyorsun sylva nereye çıkıyorsun adam iyice çapraza giriyor zaten song gelmiş yanına hadi çıktın niye hemen kendini bırakıyorsun hakem hatası yanında tamamen bir defans ve kaleci hatası tayfun kafana gelen topa omuz vuruyorsun egemen daha kaleyi bulan kafan yok ileriden gelmiyorsunuz bırakın bu işi bu hata yüzünden çok puanımız gitti siz önce görevinizi yapın

YEDİĞİMİZ 2.GOL : Komple bir defans ve kaleci bloğu nasıl hata yapabilir bunun örneği egemen vur taça hadi ilkinde vuramadın kafayla adama pas vermenin anlamı ne neyse kötü bir orta geldi sylva çıktıysan al o topu önünde tayfun var alamazsan da vur yumruğu tayfunun tepesine çıkıp topu baroşa kaptırmanın anlamı yok top song dan geliyor defansın arkasından arda takip ediyor defans uyuyor

malesef dün hiç beklemediğim yerden yıkıldık

bizim forvetimiz tam bir duvar gelen top çarparak rakibe gidiyor topu kontrol etme diye bir terim yok bu arkadaşlarda bu forvetle buraya kadar gelmemiz büyük başarı

maçın en iyisi alan-comman gerisi kötüydü

Burhan61
16.03.2009, 10:57
Ahmet ile aynı anda yazmışız.:)

Mert
16.03.2009, 11:04
1- Trabzondaki Trabzonspor seyircisinden nefret ediyorum. 100 tane çapulcunun sesini çıkardılar ya orada yazıklar olsun.
2- Fatih Tekke'yi çok özledim.
3- Solda Alanzinho, sağda Yattara ile çıkalım gerekirse forvetsiz oynayalım. Çünkü zaten öyle oynuyoruz.

burak28
16.03.2009, 11:06
yunus yıldırım+tayfun cora 2-trabzonspor 2 bu tayfun cora oynadıkça takımımız gol yemeye mahkum ben bunu sezon başından beri diyiyorum yinede arkasındayım serkan gibi bir futbolcun varken tayfunu oynatmanın manasını çözemedim ama bişi kaybetmiş değiliz önümüzdeki hafta bjk yenilmicek sivasa maç berabere biter antep yenmemiz şart şmp olmak istiyorsak

Suha
16.03.2009, 11:08
tayfun konusunda eleştiriler bence haklı..son 3 maçtır çok kötüü.bence kafası başka yerlerde şampiyonluğa inancı yok gibi oynuyor..antalya maçında adama daldı penaltı, konya maçında basket oynar gibi eller blokta, dün ilk golde kademe yok araya girmezs, sonrada silva ile çarpış..silvada hatalı o posyonda bence..bu nasl oyuncuu...bnm musalla taşımda şampiyonluk göremen öldii yazmasınn yalvarıyorum allha..

Suha
16.03.2009, 11:10
1- Trabzondaki Trabzonspor seyircisinden nefret ediyorum. 100 tane çapulcunun sesini çıkardılar ya orada yazıklar olsun.
2- Fatih Tekke'yi çok özledim.
3- Solda Alanzinho, sağda Yattara ile çıkalım gerekirse forvetsiz oynayalım. Çünkü zaten öyle oynuyoruz.

aynen katılıyorumm o maraton türübün hali ne yaaa..adamların sesini duyduk maç boyuu..insan birzs motive eder takımı..hiç bişey yapamıyosnaızs bordo-mavi şampiyon trabzon çekin...

Erkan SUİÇMEZ
16.03.2009, 11:10
bu maç istediğimiz sonucu alamadık ama bizim için olum şeylerde olmadı değil......

1. alanzinhoyu kazandığımıza inanıyorum.bundan sonraki maçlarda 11 garanti bence.

2. gökhan, umut ve ısaac ten ersun hocada bu saatten sonra vazgeçerek (az forvet çok ofansif ortasaha) parolasıyla
büyük ihtimalle sadece gökhanla başlayacak forvette ve arkasında alanzinho ve yattarayla destekleyecektir.top bizdeyken 4-3-3 ,rakipteyken 4-5-1 e anında dönebileceğiz ve ortamızda selçuk hüseyin ve colman olduğundan hiçde defans güvenliğide boşlanmıyacaktır.
3.sağbekte tayfunun kredisi bu maçta bitmiş oldu ve haftaya tekrar serkan yerini alacaktır.

Ben bu maçın dönüm noktası olduğunu düşünüyor ve bundan sonraki maçlarda daha rahat olacağımızı düşünüyorum..

zahido
16.03.2009, 11:12
Forvetteki iki vasifsiz elemandan bir tanesini kesip, yattara ve alanzinhoyu beraber suruceksin sahaya.. Sahaya surmeklede yetinmiyceksin ikisinide serbest oynaticaksin.. Bak ozaman neler oluyor..

karatasof
16.03.2009, 11:19
TS'un son dört maçtaki performansı ( ki bunların üçü kendi sahasında ) maalesef şampiyonluğun bizden ne kadar uzakta olduğunu göstermiştir.Ben zaten gs maçından umutlu değildim bu maç beklenenin ötesinde iyi sonuçlanmıştır bizim için.Hatta Yunus Yıldırım denen herif-i naşerif o faulu çalsa belkide üç puanı alan taraf olabilecektikde.Ancak asıl üstünde durulması gereken kendi saha ve seyircin önünde girdiğin onlarca pozisyondan gol çıkaramayıp üstüne üstlük birde mağlup olduğun Denizli,Konya gibi maçların ne kadar önemli olduğunu böyle bir maç sonunda daha iyi anlayabilmektir.Düşünün bir daha.Eğer TS bu iki maçı almış olsa ve gs'dan 7 puan üstte maça girse idi maçın seyri nasıl olurdu.Ne Yunus Yıldırım o takımı engeleyebilirdi nede gs.

magicyattara
16.03.2009, 11:24
"Yılın en çok top kaptıran futbolcusu olma yolunda koşuyor çocuk. Meziyetli de aslında fakat ligi çözememiş. Olmadık iş kovalıyor. Başta hakem, kimse onu anlamıyor. Düştü mü düşürüldü mü belli değil. Dokunsan yere yapışıyor. Aynı vuruşu bir daha yapsa orayı hedefledi deriz. Orta yaptı kurtarılmayacak yere gitti top..."
Şirin Berber-Fotomaç

Şirin Berber bey,Alanzinho'nun golü için orta yaptı gitti gol oldu diyor.

Şimdi bu adam yıllarca top oynamış,oynamış ama futbol topuyla oynamamış,sahada sağa sola koşup oyun bozmuş faul yapmış.Nerden bilsin o topun oraya nasıl gidebileceğini.
Alanzinho'nun ayağını topa yatırmasının nasıl bir üst düzey vuruş stili olduğunu nerden bilsin.
Kazma futbolcuydu hakeza kazma yorumcu oldu.

Lafa bak orta yapmış gol olmuş.

magicyattara
16.03.2009, 11:28
Ahmet Suat ÖZYAZICI

Trabzonspor ile G.Saray arasındaki derbi diye nitelendirilen bir maça sahadaki futbol pek uymadı. Her iki takım da futbol olarak istenileni yapamadı, bunda hava şartlarının da etkisi vardı.
Trabzonspor açısından maça bakarsak, galibiyete daha yakın taraftı. Çünkü bu yönde pozisyon olarak G.Saray’dan üstündü ancak olmadı. Bordo-Mavili takım, beklemediği anlarda yediği goller nedeniyle kırılma anlarında hep istemediği oldu. Ancak yine de gitti denen maçta son dakikalarda golü bulup puan almak da bir teselli olsa gerek.
Alanzinho için kaliteli bir kumaş olduğunu belirtmiştim. Bu yönde G.Saray karşısında iyi sinyaller verdi. Bir gol, bir asist ile Trabzonspor’un aldığı puanda başrol oynadı. Ancak Brezilyalı oyuncuya şunu söylemek lazım ki, çalımı dozunda bırakmalı. Bir, iki tamam ama daha fazlasına girince hem fazla top kaybediyor hem de katkısı azalıyor.
Alanzinho artık bu takımda oynaması gereken düzeye geldi. Daha da iyi olacağını düşünüyorum.
Yattara’nın olmaması bir sıkıntı yaratmadı. Ancak ben her zaman Yattara gibi bir silahım varsa, onu sahaya sürmeyi düşünürüm. Ayrıca eğer oynamak istemediğini ve kötü hissettiğini belirtiyorsa bu oyuncunun iyi niyetindendir. Kötü halde sahada bir şey veremeyip tepki göreceğine, durumunu teknik kadroya söylemesi ve oynamaması daha doğru.
Trabzonspor, G.Saray maçında da görüldüğü gibi savaşarak istediğini almaya çalışıyor. Bu oyun şablonu ve bu kadro zaten bunu yapar. Ve bu mücadele ile zirvede yer alıyor. Savaşmak ile özellikle kalitesi yüksek takımlar karşısında her zaman istediğinizi alamıyorsunuz. Ancak eldeki kadro bu, sonuca da böyle gidecek, başka da çare yok.
Ersun Yanal’a tolerans gösterilmeli. Birkaç kötü sonuç veya puan kaybında hocayı topun ağzına getirirsek bizim işimiz çok.
Bana göre Ersun hoca, bu kadroda en iyisini sahaya sürüyor, iş orada bitiyor zaten. Bunun için hocayı yıpratmak yerine takıma desteğimizi sabırla, kararlılıkla ve inatla sürdürmeliyiz.
Daha ligde çok hafta var ve kaybedilmiş bir şey yok. İnanıyorum ki Trabzonspor, sezon sonuna kadar yarışın içinde olacaktır. Umarız ki ligi en iyi yerde bitirecektir.

burak28
16.03.2009, 11:29
"Yılın en çok top kaptıran futbolcusu olma yolunda koşuyor çocuk. Meziyetli de aslında fakat ligi çözememiş. Olmadık iş kovalıyor. Başta hakem, kimse onu anlamıyor. Düştü mü düşürüldü mü belli değil. Dokunsan yere yapışıyor. Aynı vuruşu bir daha yapsa orayı hedefledi deriz. Orta yaptı kurtarılmayacak yere gitti top..."
Şirin Berber-Fotomaç

Şimdi bu adam yıllarca top oynamış,oynamış ama futbol topuyla oynamamış,sahada sağa sola koşup oyun bozmuş faul yapmış.Nerden bilsin o topun oraya nasıl gidebileceğini.
Alanzinho'nun ayağını topa yatırmasının nasıl bir üst düzey vuruş stili olduğunu nerden bilsin.

usta alonzinhonun attığı gol bilerek ve ustaca atılmış kalitesini gösteren bir goldür.bazıları çekemiyecek bu normal böle kazmaları yazar yaparlarsa böle yorumlar olur

hakantpl
16.03.2009, 11:33
Sistemimiz Belli oldu 4 -2 -3 -1 :)

------------- SLVia--------------
Serkan ---Egemen---Song----CaLe

--------Huseyin-----SeLcuk--------

Yattara----Colman-----AlanzinHo----

----------Gokhan (umut)-----------

Daha FazLa Ofans İçin Selçuk yada Hüseyin Çıkıp Forvet girmeLi

Jester
16.03.2009, 11:33
Birisi bana;

a) Kazanılan frikiği neden Umut'un kullandığı
b) Gol atma ve asist şansı sıfır olan Song'un neden sürekli ileriye çıktığı
c) Hazır Lincoln yokken Hüseyin'in neden Ayhan'a birebir baskı uygulamadığı

sorularının cevabını verebilir mi?

Allah rızası için.

Külünkoğlu
16.03.2009, 11:34
Defalarca yazdık burdan bırakın 61.dakikaları taraftara, 23 nisan çocuk şenliklerindeki gibi balon uçurmak yerine 61. dakika’dan sonra tezahuratların dozajı artıkça artsın dedik. Gel gör ki bu sefer golü hem yönetimden hem de taraftarımızdan yedik. Hiç kimse hikaye anlatmasın yok camdı çerçeveydi şuydu buydu demesin. Stadın 10’da 1 olamayacak topluluğun dakikalarca sesi geliyor. Yanındaki binlerce kişilik topluluk bir parça ar etse yer gök sarsılacak ama nerde o ruh !

Goller hep oyun durup soğuduktan sonra geldi. Biraz akıllı olmamızı istemek çok mu şeydir ?

Taraftarın böyle bir maçta zerre kadar itici güc olması şöyle dursun, el freni gibi davranması,
Defalarca kontrol edilmesi gereken elektrik sisteminin oyunun en can alıcı dakikalarında bozulması,
Oyuna girer oyuncunun 1 dakika sonra kramponlarını değiştirmesi ve bu değişimde 3 pozisyonda 10 kişi oynamamız,
Böylesine bir maçta maçın kaderine etki edecek oyuncunun ne mezareti olursa olsun grip olup kadro dışı kalması,
Anca bizde olur...

Mutlu Çelik, Oğuz Sarvan, Metin Tokat, Bület Yıldırım ve Papila’dan sonra gördüğüm en art niyetli hakem olan Yunus Yıldırım için söylenecek sözler var elbette de biz ona yine de bir türkü gönderelim. “Eşeği Saldım Çayıra Otlaya Karnın Doyura, Gördüğü Düşü Hayra Yoranın Da..”

Maçın iyisi belki de tek kazançlı olduğumuz nokta Alanzinho’ydu. Ondan sonraki en iyi oyuncularımız Egemen daha sonra Hüseyin’di.
Song’un kredisi bitmiyor ama 4 maçta 4 hata gol oluyor. Maç berabere iken defalarca ileri çıkma teşebbüsünde bulunuyor. Birileri Song yaptığı işin çok önemli olduğu öncellikli görevinin kendi mevkisinde yaptığı işler olduğunu hatırlatmalı. Serkan Balcı bu takıma mutlak suretle kazandırılmalı Tayfun’u yuhlamadan tabi. Selçuk İnan’ın berbat formunda biraz kıpırdanma olsada bizim istediğimiz Selçuk değil hala.

Büyük maçlar hata affetmiyor. Bizim bir birinden güzel iki golümüze karşılık yediğimiz iki tane pis gol var. Futbol şansı da yine yanımızda değildi. Seken bir topta rakibe değilde bize gitsin mübarek, nerdee..

Biz şampiyon olursak da böyle olacağız zaten. 25 yıldan beri doğru düzgün gün yüzü görmedik. Bizim şampiyonluğumuzda böyle olmalı son ana kadar sıkıntı , stres, üzüntü bunlar olmazsa biz zaten şampiyon olamayız.

iso_4939
16.03.2009, 11:36
berabere ıyı bır sonuc bukadar oyunculara sahıbızkı ınanamıyorum o kutsal formaya hak etmeyen okadar futbolcu varki ama ne yazık ki??? ersun hoca bunları görmuyorum oda anlamıyor zaten ..yattaranın hasta olduguna ınanmıyorum kesın ilk onbırde cıkarmadı tartıstı kadroya alınmadı.yattara,serkan,barışı,ısaac.yedek kulubesınde otursun tayfun ılk onbırde cıksın bu ersun hocada hakıkaten kafası sulanmış....

Samet Yildirim
16.03.2009, 11:37
Iyi oynadi aslinda...ben menmunum...ama bu hakemle ancak 1 puan alabilirdik...

Sanirim yattara-gökhan-alanzinho izleyecegiz bundan sonra...

iso_4939
16.03.2009, 11:38
[quote=hakantpl;2064227]Sistemimiz Belli oldu 4 -2 -3 -1 :)

allah askına şu kadroyu bırısı ersun hocaya fakslasın....

x_man
16.03.2009, 11:40
kesinlikle kadro bu şekilde olmalı
_____________________tony__________________
serkan____________song______________egemen________ _cale
yattara_______selçuk_________colman_____________al anzinho_
_________________barış memiş__________________________
______________gökhan ünal(umut bulut)_______________

zafercalikoglu
16.03.2009, 11:40
bizim bu macta puan kaybetmememizin en önemli nedeni de taraftar ,tarftarın tribün desteğinde ligin ilk haftasına oranla büyük bir düşüş var,gs tarftarının sesini duymaktan kına geldi,macı izlerken ,binlerce bayrak dağıtıldı ama yine de nafile tutturmuşuz bir 61 dakika bunuda abartıyoruz artık bolan bırakılnmasın ,bence bütün tarftar grupları bir araya gelerej bu destek sorununu muhakkak çözmeli,elimize tuttuşturdukalrı balonu bile sağlamayı doğpru dürüst beceremedik
zorla kendimize gol attrıdık,hele 2.gol tam evlere şenlik,nuri baskanın dönemindeki ,Ts geldi aklıma ,

hakantpl
16.03.2009, 11:42
Sistemimiz Belli oldu 4 -2 -3 -1 :)

Daha FazLa Ofans İçin Selçuk yada Hüseyin Çıkıp Forvet girmeLi

En ÖnemLi Faktörü Unutmuşum

+ Bilinçli Taraftar !

karatasof
16.03.2009, 11:48
Maçta TS seyircisi kötüydü,
Kalecisi kötüydü,
Hakem Yunus Yıldırım beterin beteriydi,
Son dört maçtan üçünü kendi evinde oynayan TS ancak 4 puan alabilmişti.
Şampiyonluk büyük bir hayal olarak bizden hızla uzaklaşıyordu.
Tüm bu olumsuzluklar içinde içimizi ısıtan tek olgu Alanzinho'ydu.
Ara transfer olmasına rağmen ancak 6.haftada kendisini gösterebilen bu yetenek kalan haftalarda aynı iyi oyununu sergilemesi halinde yeniden potaya girebilirmiyiz? Umut fakirin ekmeği,bekleyeceğiz ve göreceğiz.............

Fatih Özkan
16.03.2009, 11:54
Bu taraftar beni öldürecek!
Dün boğazlarım şişmişti halsizdim gittim maça...
Ama gel gör ki koca stad veremliydi sanki!
Bu böyle gitmemeli!

thehell61
16.03.2009, 11:57
Hakewme çok çok çok .......Bizi böyle yolumuzdan etmeye devam etsinler bunlar

Taraftarada ayrıca üzüldüm yahu bi bütün olun bir kerede berabereyken gerideyken takıma destek olun yahu bu takım ne maçlar çevirdi az destek olun ya köstek değil birde yuhalıyorsunuz yahu yazıktır ya

temel_yilmaz
slyva
göksu(serkan) song egemen cale
yattara hüseyin colman selçuk alanzinho
isaac
yalnız burda isaac kaleye dönmüyecek tek yapması gereken topu indirip geriden gelene vermesi başka bişey yapmayacak zaten kaybedecek birşeyde kalmadı

güngör_81
Defalarca yazdık burdan bırakın 61.dakikaları taraftara, 23 nisan çocuk şenliklerindeki gibi balon uçurmak yerine 61. dakika’dan sonra tezahuratların dozajı artıkça artsın dedik. Gel gör ki bu sefer golü hem yönetimden hem de taraftarımızdan yedik. Hiç kimse hikaye anlatmasın yok camdı çerçeveydi şuydu buydu demesin. Stadın 10’da 1 olamayacak topluluğun dakikalarca sesi geliyor. Yanındaki binlerce kişilik topluluk bir parça ar etse yer gök sarsılacak ama nerde o ruh !

Goller hep oyun durup soğuduktan sonra geldi. Biraz akıllı olmamızı istemek çok mu şeydir ?

Taraftarın böyle bir maçta zerre kadar itici güc olması şöyle dursun, el freni gibi davranması,
Defalarca kontrol edilmesi gereken elektrik sisteminin oyunun en can alıcı dakikalarında bozulması,
Oyuna girer oyuncunun 1 dakika sonra kramponlarını değiştirmesi ve bu değişimde 3 pozisyonda 10 kişi oynamamız,
Böylesine bir maçta maçın kaderine etki edecek oyuncunun ne mezareti olursa olsun grip olup kadro dışı kalması,
Anca bizde olur...

Mutlu Çelik, Oğuz Sarvan, Metin Tokat, Bület Yıldırım ve Papila’dan sonra gördüğüm en art niyetli hakem olan Yunus Yıldırım için söylenecek sözler var elbette de biz ona yine de bir türkü gönderelim. “Eşeği Saldım Çayıra Otlaya Karnın Doyura, Gördüğü Düşü Hayra Yoranın Da..”

Maçın iyisi belki de tek kazançlı olduğumuz nokta Alanzinho’ydu. Ondan sonraki en iyi oyuncularımız Egemen daha sonra Hüseyin’di.
Song’un kredisi bitmiyor ama 4 maçta 4 hata gol oluyor. Maç berabere iken defalarca ileri çıkma teşebbüsünde bulunuyor. Birileri Song yaptığı işin çok önemli olduğu öncellikli görevinin kendi mevkisinde yaptığı işler olduğunu hatırlatmalı. Serkan Balcı bu takıma mutlak suretle kazandırılmalı Tayfun’u yuhlamadan tabi. Selçuk İnan’ın berbat formunda biraz kıpırdanma olsada bizim istediğimiz Selçuk değil hala.

Büyük maçlar hata affetmiyor. Bizim bir birinden güzel iki golümüze karşılık yediğimiz iki tane pis gol var. Futbol şansı da yine yanımızda değildi. Seken bir topta rakibe değilde bize gitsin mübarek, nerdee..

Biz şampiyon olursak da böyle olacağız zaten. 25 yıldan beri doğru düzgün gün yüzü görmedik. Bizim şampiyonluğumuzda böyle olmalı son ana kadar sıkıntı , stres, üzüntü bunlar olmazsa biz zaten şampiyon olamayız.

Oh be süpersin iyi analiz beni uğraştırmadın hepsini bi yerde toplamışsın.Birde nolursun biri sölesin Neden Umut atar serbest atışları o top dağlarda dedim yanımdakilere güldüler sonra şaşırarak baktılar bana maalesef.

Tayfun
16.03.2009, 12:02
Alanzinho bu paraya değermi bugün çok net görecez sonunda.

Gördük mü?

-Gördük gördük :)

Emre HIZAL
16.03.2009, 12:03
Maçın malesef ilk yarısını izleyemedim 2. yarı izlediğim kadarıyla gs nin top oynadığını duşunmuyorum çok becerisizliklerimiz oldu yine oyun çok durdu soğudu sonuç olarak berabere bitti yenebilirdik olmadı. beni en çok mest eden şey izlediğim mekandaki gslilerin maçın bitmesi için yalvarmaları oldu bu bile bana yetti.

oflu engin
16.03.2009, 12:04
maçı trabzonsporun almaması için elinden geleni yapan bu hakeme rağmen bu takımı eleştirenlere maçı tekrar izlemelerini tavsiye ediyorum.hakemin sadece forması yanlıştı

trab61
16.03.2009, 12:07
serefsiz hakem yakti bizi. ama biz ne olursa olsun yolumuza devam ediyoruz. haftaya gokhan yattara ve alanzinho oynayacaktir insallah. ersun hoca artik bunu gormustur.

guarin
16.03.2009, 12:12
goksu ---Giray---Egemen----CaLe

--------papy-----SeLcuk--------

----------Gokhan -----------
(Her yedıgımız golun altında song un ımzası var gercekten birinin bu adamı gormesı lazım.Anlamsız ılerı cıkısları var :S)

İsmail Çavuşoğlu
16.03.2009, 12:15
-ula niye bağırıysiniz
biz taa Bolu dan geldik Takımımızı desteklemeye 18 kişi bağıracaz tabi.(Maratonda)
-ula siz delimisiniz oturun aşşa

başka hiç bir şey demiyorum %90 nı aynı şeyi söyledi resmen hayal kırıklığı yaşadık ama dinlemedik tabi 18 kişinin sesi ne kadar çıktıysa o kadar bağırdık bir de etrafta bir kaç kişi daha vardı tabi ama kendi topçularımıza küfüre sıra gelince maşallah herkesin dili çözülüyordu.:(

Mehmet Ç.
16.03.2009, 12:16
Dün Tayfun yüzünden kafayi yigyordum.. Nerdede Serkan dedim geldi ve iyi oynadi artik Ersun Hoca'nin Tayfun'da israrci olmasina gerek yok.

Alanzinho cok iyidi.

Colman Alan^lan iyi anlasiyor.

Gökhan, Umut, Isaac ücü'de satilmali sezon sonu.

Baris nerede^`?

olgun
16.03.2009, 12:17
alanzinho da messi ve söylenilenlere göre maradona havası varmış.
tabii ki onlar kadar değil ama. değişik özellikleri var.
ne demek 35 pasın 33 ünü isabetli vermek mesela.
bu bücük çok iyi işler yapacaktır.
hani derler ya boyundan büyük işler beceriyor diye. bu boyundan on kat büyük işler yapacak çapta bir futbolcu...

mustafaction
16.03.2009, 12:24
hani taraftar maç seçiyordu konya denizli maçlarında gerçek taraftar yok diye böyleydi tribünler,,,bunlar gerçek taraftarsa vay halimize

Volkan Albayrak
16.03.2009, 12:27
Dün Tayfun yüzünden kafayi yigyordum.. Nerdede Serkan dedim geldi ve iyi oynadi artik Ersun Hoca'nin Tayfun'da israrci olmasina gerek yok.

Alanzinho cok iyidi.

Baris nerede^`?

son haftalarda tayfunu izlkeyin her oyuncu hata yapabilir ama bu kadar lakayt top oynanmaz.. gökhan ve tayfun her maç beni kanser ediyor. hiç bir şey umunda değil ama hoca bunlarda inatla ısrar ediyor...ankaraspor maçını bi daha seyredelim bakalım o maçın asıl kahramanı kimdi. acilen serkan tayfun değişikliği ve umut tek forvete dönmemiz şart

Kasım BEKTAŞ
16.03.2009, 12:27
herşey bir tarafa bu maçta hakem!!! olsaydı ğs ye fark atardık...

Tayfun
16.03.2009, 12:28
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2009/03/16/fft16_mf199905.Jpeg

Cafer Bulur
16.03.2009, 12:32

Anca bizde olur...

Dünkü macin en dogru analizi bu olsa gerek.:alkış:
Yalniz isiklandirma sisteminin bozulmasi Trabzondaki sistemden kaynaklanan bir hata dedi yönetici tunc,burada hatali aramak kanimca dogru degil.

asimetrik
16.03.2009, 12:34
Turkcell Süper Lig 08/09

Poz Takım O P
1 Beşiktaş 7 17
2 Trabzonspor 7 16 ilk yarı 7. hafta
3 Bursaspor 7 15
4 Galatasaray 7 14
5 Sivasspor 7 14
.................................................. ...
Poz Takım O P
1 Trabzonspor 14 31 ilk yarı 14. hafta
2 Sivasspor 14 28
3 Galatasaray 14 27
4 Fenerbahçe 14 26
5 Ankaraspor 14 26
6 Beşiktaş 14 25
.................................................. .................................................. ........
ikinci yarı 7. hafta
1 Sivasspor 24 49 37 (12)
2 Beşiktaş 24 48 31 (17) Çıkış filan yok. ilk yarının 7. haftası aynı maçlar ve aynı puan.
3 Trabzonspor 24 46 35 (11)
4 Fenerbahçe 24 44 33 (11)
5 Galatasaray 24 44 33 (11)

Parantez içindekiler 2. yarıyı ilk yarı kabul etsek toplanan puanlar. ilk yarıyla kıyas için.
Lig daha yeni başlıyor.
ikinci yarının 14. haftası yine lideriz. Tek kritik durum Sivas'ı yensek çok iyi olur.
ilk yarıya göre daha iyi oynuyoruz. Sonuç alamıyoruz. Ama bu böyle gitmez.Alanzinho artı değer.
Golcüler düzelirse bu iş olur.

TSezgin61
16.03.2009, 12:36
ne komik insanlar var gercekten...

orta yapti gol oldu???? adama neresinlen gülerler biliyormu acaba... futboldan anlamayan insanlar böyle atip tutar iste...

Ali Kemal Kalmuk
16.03.2009, 12:36
Taraftara sitem eden arkadaşlara;

Arkadaşlar dün ki maçtan sonra hala moralim bozuk maç hakkında konuşmak ve haber okumamak için sabah beri epey uğraştım ama dolmuşta yakalandım.Ve birşeyler yazmamın doğru olacağını düşünüyorum.

Maça iyi başladık,golüde attık,tezahüratta yapıyoduk ancak gel gör ki adına hakem denilen o zat bize haksızlık yapmaya başladı.Artık 2 takımın maçını değilde o zatın istediği şekilde deavme den bir maç izlemeye başladık ki YUNUS GOL GOL GOL diye bağırmaya başladık.ama o zat o kadar moralimizi bozduki eminim futbolcuların da morali bozulmuştur artık en son alkışlarımızla o zatı protesto ettik.Ancak düzelen pek bir şey olmadı.

Hele hele Baroş ........ yerde yatması,sedye istemesi ,sedye gelince ayağa kalkması,sonra yürüyerek dışarı çıkmasına hiçbir tepki vermeyen o zattan sonra Baroş ......... formasındaki armayı öperek bizi orda tahrik etmesini inşallah MHK yada kim ilgileniyosa gözünden kaçmaz.Bu profesyonellikle böyle profesyonellik olmaz olsun.

Taraftarın desteği kale arkalarından da ancak bu kadar olur ve böyle devam eder.Ancak seneye maratonda bir grup olursa orda bir organizasyon yaparsa istenilen destek olur.Maratonda en büyük grup beş kişi. :) Kale arkalarından yapılan organizasyon bu kadar oluyor.İnşallah izah edebilmişimdir.

Tayfun'un yuhlanması olayı da bence şöyle;

Her insanın bakış açısı farklı olduğundan Tayfun'u beğenmeyen bir kaç yüz kişi o çıkarken bağırdı ama bunu tüm taraftara mal etmek te kimseye yakışmıyor.

Son olarak hiçbirşey bitmiş değil ancak hocamız Giray'ın Song'un yerine,Barış'ı Colman'ın yerine,Ceyhun'u Hüseyin'in yerine,Faty'i ya da Göksu'yuSelçuk'un yerine v.b. çalışmalar yapmalı düşünüyorum ki bu oyuncular formalarının kıymetini bilsinler.Umut ve Gökhan'ın şu an alternatifi yok olsaydı durum daha da iyi olurdu.

Badaloğlu
16.03.2009, 12:38
Şirin Berber-Fotomaç

Yıllarca top oynamış ve hocalıkta yapmış olduğu gerçek ama bir gerçek daha varki o da Ofspor'da hocalık yaptığı dönemde, takımın kümeye düşme gerçeğidir.

Tabiki öyle diyecek, ne diyecekki başka? Çünkü daha önce Alanzinho için öyle yazdıkları ortada.Sadece o değilki benim ilk aklıma gelen bir kaç duayen (!) var. Şimdi bu duayenler (!) tükürüdüklerini yalamak zorunda kalmak onlara çok zor geliyordur.Bazıları Alanzınho ile ilgili tek bir kelam bile köşelerinde etmemeleri ne kadarda manidar!... Sizi gidi öz evlatçı duayenler sizi, komik oluyorsunuz:)

Şirin BERBER: Alanzinho bu takımın oyuncusu değil. Bir yanlışlık olmalı... Bizim Barış Memiş, ondan daha iyi. İşte böyle yok oluyor memleket evlatları.

Necmi PEREKLİ: Alanzinho mu? Hadi canım sen de! İki ileri bir geri gelmekle bu işler olmaz.
Görünen şu fotoğrafta Alanzinho gibi dünya kadar futbolcu var Türkiye liglerinde. Ben burada bir parantez açmak istiyorum. Alanzinho'yu gördükten sonra Barış Memiş'i İngiltere Premier Ligi'ne yollarım.
Dün akşam Alanzinho'yu dikkatlice izledim, ilerisi için pek umut vermedi. Ama yine erken diyelim, şimdilik bunu pas geçelim.

Ali Kemal DENİZCİ: Bu adamın boyu 10 trilyonluk top oynamaz...

Bunlar gibi daha niceleri köşeleri tutmuş bize masal anlatıyorlar...Bunların hiçbirine artık inanmıyorum.Futbol dünyanın en basit oyunu ve bu basit oyunu bu adamlar zorlaştırıp, içinden çıkmaz hale getiriyorlar.En doğru bildiğiniz sizin doğrunuzdur.Bunlarınkisi hikâye...

Süleyman Sofu
16.03.2009, 12:38
hakem suçlu
futbolcular suçlu
hoca zaten suçlu
elektrikler gitti suçlu
cincon taraftarı çok bağırdı suçlu
lig tv suçlu sesi kısmadı
BİZİM TARAFTARMI AAAA OLURMU ONLAR SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK YA 61DAKİKADA BAĞIRDILAR GOLLERDE BAĞIRDILAR HE BİDE FUTBOLCULARA KÜFREDERKEN BAĞIRDILAR ÇOK BAĞIRDILAR ÇOOOK...

Doğan Şahin
16.03.2009, 12:40
Arkadaşlar Ersun Yanal haksız sayılmaz. Adam bizi bu durumlara getiren kadroyu bozmak istemiyor.
İki yenilgi alsa çocuklarla oyuna başladı böyle oldu diyecek yerel basının arkasından gidecek çok bizde.

Eminim ki iddiamız olmasa Papy den Ceyhun dan Barış tan Göksu dan en az ikisi ilk onbirde direkt oynarlardı.

Çok sabırsız bir taraftar kitlesiyiz. Bunca sene sabretmedikte n'oldu.
Sürekli hoca, futbolcu ve yönetim değiştirdik.
Bu sefer;
Takımda kapasite olarak memnun olunmayan oyuncu sayısı çok az.
Kapasite olarak diyorum çünkü bugün memnun olmadığımız bir Gökhan bir Selçuk kalburüstü oyuncular.
Tam kapasiteye çıkıp oynadıkları zaman bizi taşıyabilecek oyuncular.
Isaac diye bir oyuncumuz var. Sezon başında Yattara nın gidip/gelme durumu olmasaydı eminim çok daha iyi yerlerde olacaktı. Yaşı henüz çok genç ama ülkesinde kaptan olarak oynuyor.
Ofsayta düşmemesi gerektiğini bir şekilde öğrenebilir son vuruşlarda biraz dikkatli olursa bize çok faydalı olabilecek bir oyuncu. Bunu da onu kendi milli takımında oynatılan pozisyonda oynatarak aşabiliriz.
Çünkü orta sahada daha rahat edebilecek bir yapısı var.

Seneye Papy, Ceyhun, Barış ve Göksu daha çok ilk 11 şansı bulacaklardır.
Ama şimdiden taraftarın önüne atılırlarsa onların da akibeti Isaac gibi olacaktır.

Umut, Tayfun ve Hüseyin'in yetenekleri sınırlı olabilir ama kimse ellerinden geleni yapmadıklarını iddia edemez. Takıma her zaman için askerler gerekli. Tamamlayıcıları düzgün tespit etmek gerekiyor.

Ersun Yanalı destekleyenlerin en başında gelmeme rağmen üzülerek belirtmeliyim ki Umuta kullandırılan frikik tamamiyla teknik direktör hatasıdır. Gökdeniz de bir ara frikiklere gidiyordu, biraz buna benzedi bu durum.

Takımdaki oyucuları birer birer ele alırsak Kalecisinden Forvetine tam kapasite ile oynadığında ortalığı toz duman edecek bir takımız. Yeterki devamlılık ve konsantrasyon problemi yaşamayalım.
Seneye takıma katılacak brüls ve transfer edilecek sağbek, nobre tarzı bir golcü ve sol tarafa iyi bir yedek ile taraftarı da mest edecek bir kadroya sahip olacağımıza eminim.
Yeter ki desteğe devam edelim ve eleştirinin dozunu kaçırıp takviye sayısını gereksiz yere arttırmayalım.

Şampiyonluk bir hayal,
Engelleyenler hayalet,
Olmasa da adalet,
Şampiyon olacağız elbet...

olgun
16.03.2009, 12:41
valla kendinizi hiç yormayın.
ben bildim bileli stadyumda maç seyredenlerin %60 ı kendilerini sinema salonunda zanneden ve işleri güçleri, haklı veya haksız onlar için hiç farketmez, takımı eleştirmek.
bu böyle. ve bunlardan tezahürat filan da beklemeyin artık. bunlar k....kırık kendilerini adamdan sanan kişilerdir maalesef, aslında ukalalık ciğerlerine işlemiş, zavallılardır. kendilerini de adamdan saymazlar mı en çok bu taraflarına gülerim ben.
Eleştirme tamam. maçtan sonra yaparsın. doğru veya yanlış, ama illada samimi olacaksın. art niyetli olmayacaksın.

yoksa, abin, niye trabzonspora alt takıma hoca olarak alınmadı. niye trabzonsporda bir iş verilmedi veyahut neden yönetici olamadı diye veryansın edersen, sen pek şerefli bin insan tipi olamazsın. Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değil. Evet burayı çiftlik gibi kullananlar da oldu geçmiş yıllarda. alınan futbolcuların sırtından ceplerine para cukkalayanlar oldu. yani bir nevi kulübü çalanlar oldu. ve maalesef bunların bir kısmı yöneticilerin arasından çıktı, sayıları az da olsa utanmadan kendilerine Trabzonspor yöneticisi diyen kişilerin arasından çıktı.

Şimdi bu hainler, bu kulübe ihanet edenler parasını çalan reziller işte bu yersiz eleştirileri yapanların arasındadırlar.

Gerçek taraftar elbetteki inandığı eleştirileri yapacak. ama öyle saygı sınırlarını aşarak değil. sadece eleştirecek. eleştirileri doğru da olur yanlış da. yeter ki eleştirenler samimi olsunlar. bir menfaat peşinde koşuyor olmasınlar.

eleştirilerin yeri de stadyum değildir. futbolculara teknik adamlara hakeret edilmez stadyumlarda. stadyumlar takımlara tezahurat yapma yerleridir. maçtan sonra da futbolcuları yuhlama yerleri değildir.

ne zaman you will never walk alone prensibi, yani asla yalnız kalmayacaksın, asla yanlız yürümeyeceksin prensibi bu taraftarın kafasına sokulur ve onlarca benimsenir, o zaman işler düzelir. tezahuratlar devamlı yapılır.

yoksa siz o çekirdek yiyen sessizler ordusunun orada boş durduklarını mı sanıyorsunuz , 90 dakika orada ordu bozanlık yapıyorlar pis pis gevezelik yapıyorlar. ve kendilerini de bir adamdan sayıyorlar.

.

Mehmet Fırat
16.03.2009, 12:42
ne komik insanlar var gercekten...

orta yapti gol oldu???? adama neresinlen gülerler biliyormu acaba... futboldan anlamayan insanlar böyle atip tutar iste...

2. golde de şut çekti aslında ama Colman'a pas oldu.

Değil mi Şirin Berber? :)

Muhammet
16.03.2009, 12:43
Orta mı? Yahu güzelin güzeli bir gol attı adam. Ne zorları var anlamıyorum..

Tayfun
16.03.2009, 12:43

Maçı neresiyle izledi acaba ? :rolleyes:

theo
16.03.2009, 12:44

Alanzinho cok iyidi.

Baris nerede^`?

sezon sonu için görüşlerin doğru!!!bu takıma kafası çalışan hücüm hatta lazım...ezbere topa vuran ya da vurmaya çalışanlar değil!!!bi fatih tekke neden gönüllerde hala bunu anlasınlar!!!izlesinler arada lig tvden gollerini...gökhan symek olsaydı diyene kadar kendisi fatihin yarısı kadar oynamayı öğrensin ezbere topçuluk yapmasın!!!fatih eğer bu takımda olsaydı lig tarihinde görülmemiş bir gol yüzdesine sahip olurdu!!!fatihin ne pozisyonlarda gol attığını görsünler örnek alsınlar!!!

Hüseyin İlkin
16.03.2009, 12:47
Eleştirin eleştirinde , şu harika golü eleştirmeyin. Orta yapmış. Yok taça atmaya çalışmıştıda gol oldu. Hey Allah'ım ya.

el_conquistador
16.03.2009, 12:47
Tayfun'un yuhlanması olayı da bence şöyle;

Her insanın bakış açısı farklı olduğundan Tayfun'u beğenmeyen bir kaç yüz kişi o çıkarken bağırdı ama bunu tüm taraftara mal etmek te kimseye yakışmıyor.

Abi, tamamda. Yüz kisi yuhluyorsa, binlerce kiside alkis tutsun, yuhlayanlari protesto edin.

Süleyman Sofu
16.03.2009, 12:48
Gurbete TRABZONUM Gurbete şampiyonluk istiyorsak gidelim gurbete adanamı olur istanbulmu olur bilmiyorum ama bir bahaneyle avni akeri yıkıp yapacaz diyip takımı bir yıl dışarda oynatalım tercihen istanbulda oynasın bir yıl ne olur yani bakalım kaçıncı olacak takım gerçekten belki trabzondaki arkadaşlar kızacak ama çok ciddiyim çıkalım gurbete memleket aşk görsün sevgi görsün bakalım kaç kombine satar istanbulda denemesi bedava...25 yıl beklemişiz 1yılda istanbulda oynasın ne olur hem belki takım özlenirde artık iyi desteklenir...

My
16.03.2009, 12:48
Evet, sene başında beklediğimizden çok daha iyi bir performans sergiledik. Ama bu susmayı gerektirmiyor. Takımda defans kurgusu gibi iyi olan şeyler var ama oyun kurgusu yok.

Bugüne kadar Gökhan Ünal'ı çok savunmuştum. Bence hala donanımlı bir adam, ama artık beklemenin de anlamı yok. Umut sürekli deplase olmasının dışında yok. Isaac zaten golcü olmadığı gibi futbolcu da değil. Hasılı, üçünü toplasan bir forvet etmiyor. Ortasahada Selçuk paşamın keyfine kalmış durumdayız. Bu takıma şimdiden bir Szymek, ya da Aurello, ya da Appiah bulursun. 3 forvetin en az birinden, tercihen ikisinden kurtulup bir de forvet bulursun. Bir de solbek alırsın ki Cale kötü ya da cezalı olduğunda en iyi yerin olan defansını bozma! O zaman oturup takımdan konuşuruz...Hocam sağ bek. Sağ bek te muhakkak lazım bu takıma.

Muhammet
16.03.2009, 12:49
Eleştirin eleştirinde , şu harika golü eleştirmeyin. Orta yapmış. Yok taça atmaya çalışmıştıda gol oldu. Hey Allah'ım ya.

Vallahi yazık bize. Hem rakiplerle hem bunlarla uğraşıyoruz.

Akşam gslilerle uğraşmaktan canıma tak etti, soluğu burda aldım, ne göreyim-gerçi bildik görüntü ama- Ersun Yanal'a sallıyorlar..

En büyük rakibimiz bu zihniyet.

AtalaY_BuğrA
16.03.2009, 12:49
Maç için söylenecek birşey bulamıyorum o katliamdan sonra. Mahvetti canım maçı formasının ne renk olduğu belli olmayan terbiyesiz herif. İpin ucunu kaçırdı abuk sabuk işler yaptı.

Akşamın tek kazancı Alanzinho olmuştur sanırım. Hep böyle devam et Alan.

70 puan için yeterli diyorum ama 70 e ulaşmak için çok çaba gerekecek. Hayırlısı olsun artık.

theo
16.03.2009, 12:50
şirin berber ne boş bi adammış yaa...demlenip mi izlemiş maçı?

ApoCaN28
16.03.2009, 12:52
Kimsenin oyuncusunu yuhalamaya hakkı yok...
yeri gelince hepimiz sinirleniyoruz ama kusura bakmasın o yuhalayanlar köstek oldukları sürece bu takım Şampiyon felan olamaz onlar öyle yaptığı sürece iyilerde yanıyor Ts kötü oluyor taraftar bazında ...
Lütfen bundan sonra olmasın...

olgun
16.03.2009, 12:52
mehmet yılmazın son yılı. çocuğu sahada rahat bırakmıyorlar. top ayağına geldiğinde ıslıklıyorlar.
o gün hocası sahadan alıyor mehmet yılmazı ve sahadan çıkarken etrafımda on onbeş kişi yuh çekiyor mehmede.
Dayanamadım ayağa kalktım ve ayıptır utanın biraz utanın be diye bağırdım.
ve enteresan bir şey oldu. hepsi sustu ve yerlerine oturdular. tek kelime söylemediler.
anladım ki kendileri de utandılar bu davranışlarından.

Doğan Şahin
16.03.2009, 12:54
Öyle ortaya can kurban, Allahtan kaleye vurmamış yoksa kaleciyi de içeri sokarmış!
Şaka bir yana futbol oynamış biri nasıl orta yaptı diyebilir şaşırıp kaldım okuyunca.
Demek ki bir çıkarları var biryerlerde. Ya da tükürdüklerini yalamamak için atıp tutuyorlar.

coolank
16.03.2009, 12:58
Bu takımın forveti olmadıgını defalarca yazdık ki buna Gökhan alındıgı zaman da

dahil ....Sagbek dedik çok kişi gerek yok dedi ...

Öyle oldu böyle oldu demenin de bir anlamı yok ...Sezon sonu bakalım ERSUN

BEY dahil bunu herkes kabul edecek mi ?

Umut Gökhan Isaac bu takımın forveti olmaz olamaz olmamalı ...

Eleştirmeyelim diyoruz ama elinizi vicdanınıza koyun sadece bu maç için değil

bu üç oyuncu oynarken ne kadar rahatsınız eminsiniz ?

Bir forvet % 20 ortalama ile oynamaz

Oynarsa böyle olur ...

Alanzinho iyi futbolcu seneye de çok iyi olur diye düşünüyorum

Yattara Efendi eger seneye takımda kalırsa ciddi bir sevgi erozyonuna ugrar böyle devam ederse

Yeri değil anlamı yok biliyorum ama şu devre arasında Fatih Tekkeyi almış olsaydık çok iyi iş yapmış olacaktık

Cem Zırıh
16.03.2009, 12:59
Maç için söylenecek birşey bulamıyorum o katliamdan sonra. Mahvetti canım maçı formasının ne renk olduğu belli olmayan terbiyesiz herif. İpin ucunu kaçırdı abuk sabuk işler yaptı.

Akşamın tek kazancı Alanzinho olmuştur sanırım. Hep böyle devam et Alan.

70 puan için yeterli diyorum ama 70 e ulaşmak için çok çaba gerekecek. Hayırlısı olsun artık.

70 puani alan takim sampiyon olur zaten bu ligde suan 5 takim hala sampiyonluk potasinda ve hepsinin neredeyse birbirleriyle maclari var hala :) 70 puana ulasan takim sampiyon olur diye dusunuyorum. Sampiyonluk puani duser bu sene gecen senelere nazaran rekabetten oturu :)

Anıl Caner
16.03.2009, 12:59
sinirim zaten hala geçmemiş bir de şu eski efsanemsi futbolcuların yorumlarını koyuyorsunuz yemin ederim isyan ediyorum trabzonsoprluluğumdan.

kml61ts
16.03.2009, 13:00
Yemin ederim 1 kere Avni Aker de maç seyretmek için canımı veririm,ben tv başında kendimi paralıyorum, aglıyorum ama statdaki bi kısım taraftar takımın ayagını birbirine dolaştırmaktan başka bişey yapmıyo orda bi avuç ezigin sesini duyunca yerin dibine girdim.90 dk takımı oyuncuları yuhalamadan bi destek verin gözünüzü seviyim bakın yalvarıyorum size ,orda maç seyretmenin hakkını verin degerini bilin yemin ederim orda bi maç seyretmek için canımı veririm...

ekow
16.03.2009, 13:03
Bizim milletimiz cebinde biraz para oldumu kendini bişey sanır aynen stadyumda oldugu gibi kombinesi varya niye ayakda duracakki oturup koyun gibi macı seyredecek BÜYÜK ADAM OLDU YA Bİ KOMBİNESİ VAR taraftar degil zaten bunlar koyun seyirci ya anlamıyorum madem macı koyun gibi izlemekden hoşlanıyorsun al evine lig tv izle istersen yat uyu ne yaparsan yap bırakda senin boş yere fuzuli kalabalık yaptıgın yeri gerçek trabzonspor taraftarı alsın maratonda oturan fuzuli kalabalıkdan bıktık 200 kişilik capulcu toplulugunun sesi bütün mac boyunca duyuluyor utandım deli oldum ya bumu trabzonluluk bumu sizin ruhunuz, ama ne yazıkki bu forum giren de okuyanda yazanda GERCEK TARAFTAR biz ne kadar yazsak da orada oturan koyunlar bunları okumadıgı için dünyadan haberleri olmuyor birisi cıkıp tv den bunlara bişeyler söylemeli yeter takımımız belki iyi oynamıyor yenilebilirizde ama biz görevimizi yapalım ya görev demekde şaçmalık aslında insan nasıl oturabilir o atmosferde kalkıp bagırmak zıplamak bir saniye bile durmamak lazım içimiz kıpır kıpır oluyor trabzonun maclarında söyleyeceklerim bu kadar anlayanlar zaten anlamışdır gercek taraftar istiyoruz AVNİAKER de..

selimatal
16.03.2009, 13:03
1-Alanzinho'nun boyuna takılıp Maradonanın boyunu unutanlara güzel bir "kapak" oldu bu maç. Alanzinho TS da dünya starı olup en geç 2 yıl içinde Brezilya Milli takımına çağırılmazsa, ben futbolun "f" sinden anlamıyorum diyeceğim. Alanzinho sadece Yattara gibi yetenekli değil, aynı zamanda gerçek bir takım oyuncusu ve onu arayıp bulanlara tek kelimeyle alkışlar.

2-GS maçında 2 puan kaybettik gibi görülse de Alanzinho'yu kazanarak kalan 10 maçta çok daha fazla puan kazanma şansı yakaladık. GS maçı TS için büyük kazanç olmuştur.

3-Yattara-Colman-Alanzinho 3 lüsünü sadece Anadolu takımlarından değil, büyükler içinde de durduracak hiçbir takım yoktur. Sadece Colman ve Alanzinho'yu durdurmanın bile ne kadar zor bir iş olduğu açıkça görülmüştür.

4-Ersun Hocaya havaalanında laf atan ve Arda'nın onu savunması ile bizleri yerin dibine sokan o sapık zihniyet sahibi adamın kimliği deşifre edilerek gereken ders gerçek taraftarımızca ona verilmeli, bu zihniyet sahibi tiplerin acilen sesi kesilmelidir.

5-Denizli maçından sonra GS maçında da bizi yakan Yunus Yıldırım'ın kalan 10 maçta asla TS maçı yönetmemesi sağlanmalıdır.

6-GS maçına muhteşem başlayan taraftarımızın nasıl olup ta hakemin dolduruşuna gelerek Denizli ve Konya maçlarındaki gibi kendi oyuncularımıza tepki göstermeye başladığını herkes iyice düşünmeli ve kalan 10 maçta asla bu hataya tekrar düşülmemelidir. Rakip hocalar gibi hakemler de "TS u bir süre kilitle, sonra taraftar kendi takımı aleyhine dönecektir" taktiğini uygulamaya başlamıştır ve ligin ilk yarısında hiç tutmayan bu taktik ne yazık ki ligin 2. yarısındaki son 3 A.Aker maçında tamamen tutmuştur. Bir 4. sü yaşanırsa ilk 3 bile hayal olacaktır.

Bu konu tek başına bir başlık açılmasını gerektirecek kadar önemlidir. A.Akerde çatlak sesleri susturmak sadece ve sadece çoğunlukta olan fedakar-cefakar gerçek TS taraftarının görevidir, bunu yapacak başka hiçbir güç yoktur.

Şayet 10 gerçek taraftar ortalarındaki 1 "kaçık" taraftarı susturamayacaksa bu takımın şampiyon olması sadece hayal değil, aynı zamanda da "adaletsizlik" olur!

Cafer Bulur
16.03.2009, 13:05
Bu takımın forveti olmadıgını defalarca yazdık ki buna Gökhan alındıgı zaman da

dahil ....Sagbek dedik çok kişi gerek yok dedi ...

Öyle oldu böyle oldu demenin de bir anlamı yok ...Sezon sonu bakalım ERSUN

BEY dahil bunu herkes kabul edecek mi ?

Umut Gökhan Isaac bu takımın forveti olmaz olamaz olmamalı ...

Eleştirmeyelim diyoruz ama elinizi vicdanınıza koyun sadece bu maç için değil

bu üç oyuncu oynarken ne kadar rahatsınız eminsiniz ?

Bir forvet % 20 ortalama ile oynamaz

Oynarsa böyle olur ...

Alanzinho iyi futbolcu seneye de çok iyi olur diye düşünüyorum

Yattara Efendi eger seneye takımda kalırsa ciddi bir sevgi erozyonuna ugrar böyle devam ederse

Yeri değil anlamı yok biliyorum ama şu devre arasında Fatih Tekkeyi almış olsaydık çok iyi iş yapmış olacaktık
Fatih tekke gündemde oldugu zaman bazilari gökhan veya umut un yedek kalacak olmasini dert ediyorlardi.
Bu forumda dahi siddetle karsi cikanlar oldu.
Ama gec de olsa herkes farkina vardi,sampiyonluk yolunda tecrübesi bulunmayan oyunculariniz cok olursa hedefe ulasmaniz cok zordur.
Son 4 haftada bu gercekle yüzlesmedik mi?

asimetrik
16.03.2009, 13:05
Arkadaşlar bu spor basını hepsi dahil olmak üzere futboldan anlamazlar. Bunu kızgınlıkla söylemiyorum inanın hiç birisi anlamıyor. Anlayan bir kaç kişi de çıkar için veya reyting için yazıyor. Ciddiye alınabilecek bir kaç kişi ise zaten İstanbul takımlarını takip ettiklerinden bizim takımı tanımıyorlar. Yok gese nasıl yedi neden yedi veya nasıl attı neden attı. Baktıkları taraf bu. Ntv de bizim maçın özetini verirken, sonradan yapılan seslendirmede gese 2. golü attığında gese 2. kez öne geçti dedi ve bunu 2 kez söyledi. Ama hiç şaşırmadım Güntekin Onay denen zurna anlatıyordu.Sadece güldüm. Öyle aptalca şeyler yazıyorlar veya söylüyorlar ki sadece gülüyorum. İnanın en doğru yorumu taraftar siteleri yapıyor. Çünkü biz takımla yatıp takımla kalkıyoruz. Artık yensekte yenilsekte izlemiyorum spor programlarını. Diğer takımlardan doğru yorum almak içinde yine taraftar sitelerine bakıyorum. Bunların hepsi beyinsiz.

Tayfun
16.03.2009, 13:06
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61645F6361616A51626A6B65626B616AA17F80A19E.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/1573/1.html#galeri)

olgun
16.03.2009, 13:06
her zaman da söylüyorum, bu takımını yuhalayanların bir çoğu o stadyuma çeşitli yollardan beleşine giren densizlerdir.
sorumsuz, saygısız ve de ihanet içinde bulunanlardır.
silik, kişilikleri gelişmemiş, kendilerini, kendi egolarını tatmin etmek peşinde koşan zavallılardır bunlar.
böyle taraftar olmaz.
Manchester united sahasında cumartesi günü liverpool'a 4-1 mağlup iken taraftarı takımı lehine tezahürat yapıyordu.
anlayana...

Taner Gündoğdu
16.03.2009, 13:10

colmanda pas atmaya çalıştı zaten, rüzgar ve yağmur birleşti gol oldu :)

dün akşam Trabzonspor taraftarının sesini kaç duydum televizyon başında şöyle bir düşünüyorum,

-maç başlarken çok coşkulu bağırdılar
-maç 0-0 iken fena değildik
- 1-0 iken tavan yaptı ses
- 1-1 olunca stat sus pus! hemen peşinden takıma destek yerine "yunus gol gol gol" sesleri...
- 1-2 olunca cincon taraftarının sesini duyuyoruz koca TRABZON'da!
- 2-2 de olunca ses geliyor
- tayfun çıkarken ses geliyor

hakeme, ersun yanala, umuta, gökhana, hüseyine(haksızca), hatta ve hatta yattaraya söylenecek laf vardır elbet ama ne olur birazda özeleştiri! biraz şapkaları öne koyma vakti gelmedi mi? çünkü 25 sene oldu!

tuncay1984
16.03.2009, 13:12
her kötü durumda tayfun ve hüseyin yuhalayan taraftara size hic lafim yok

olgun
selim atal:
3-Ersun Hocaya havaalanında laf atan ve Arda'nın onu savunması ile bizleri yerin dibine sokan o sapık zihniyet sahibi adamın kimliği deşifre edilerek gereken ders gerçek taraftarımızca ona verilmeli, bu zihniyet sahibi tiplerin acilen sesi kesilmelidir.

böyle adamlara hiç bir ders verilmez bizde.
Mesela araştırdım. geçen yıl sahaya girip de bir şey yapmak isterken bir ton dayak yiyen, TS ru hükmen yenik saydıran ve 5 maç saha kapatma cezası verdiren o densizin maçlara girip girmediğini sordum onu tanıyanlara. hem de nasıl dediler. her maç sahada dediler.
Buyrun buradan yakın. Böyle bir adamın stadyuma ebediyyen sokulmaması gerekir.
Aslında bunun mahkemeye verilip çok ağır tazminata mahkum edilmesi gerekirken, adam hala utanmadan stadyuma giriyor.
nasıl oluyor bu iş.
ötekilerin yuhlamaları bu akılsız densizin yaptığının yanında neredeyse hiç kalıyor ki bunlara da gerekli cezalar verilmesi şart.

kudu_61
Bence de Selçuk dün kötü değildi. Ha iyimiydi hayır ama önceki haftalar kadar iyi değildi. Benim asıl kızdığım TAYFUN.
ADAM TRABZONLU OLABİLİR EYVALLAH. AMA BU OYNAMASI İÇİN SEBEP OLAMAZ. SON 3 MAÇTIR KALEMİZDE 3 GOL GÖRMEMİZE SEBEP OLMUŞTUR. BİRİDE DÜN YEDİĞİMİZ 2.GOL. ÇOK PAS HATASI YAPIYOR. DEFANSİF YÖNÜ BERBAT. BAZI ARKADAŞLAR MİLLİYETÇİLİK YAPIYOR VE BANA KIZIYOR AMA BANA TRABZONLU DEĞİL TRABZONSPORA FAYDALI ADAM LAZIM İSTERSE PKK LI OLSUN. SAHADA ADAM GİBİ OYNASIN DA.
Tayfunun inşallah bu son maçı olmuştur. Gitsin bank asya da oynasın zira yeteneği orayla eş değer. Ş...siz Tayfunu SEVMİYORUM.
Takımın 11 tanesi pkk olsun şampiyonlar ligi şampiyonu olsun al Trabzonspor senin olsun seni bu forumda nasıl barındırıyorlar anlamadım bazı şeylerin çivisi çıkmış yeniden çakılması gerekiyor bu forumda bakıyorum da kimbe yazdıklarına cevap yazmamış bu kadar mı vurdum duymaz olduk 2.golü tayfuna mal etmek kadar acemice yorumunu abuk sabuk şeylerle süslemene hiç yorum yapmıyorum

iso_4939
gırdık bır kere bu sampıyonluk havasına olmayıncada uzuluyoruz aslında bız degıl zorla soktular bu havaya bizi bosuna uzulmeyın beyler busene ımkansız olamayız ancak bır sartla oda bir mucize........

iso_4939
16.03.2009, 13:15
bukadar abartmayın beyle ne pkk sı s.......hayret bır sey

olgun
16.03.2009, 13:15
bakın benden tavsiye. kimse şampiyonluk havasına girip de kendini strese sokmasın.
Şampiyon olduk ne ala. ama olmadı. dünyanın sonumu bu.
Yaşanılan heyecanların hiç mi değeri yok.
Şampiyon olmazsa takım mesela avrupa kupalarına katılmasının hiç mi değeri yok.
veyahut gelecek yıllardan hiç mi ümit kalmıyor.
En iyi felsefe, olacakların en kötüsünü düşünmektir. ama en iyisi oldu. bundan daha bal börek şey mi olur.

kudu_61
16.03.2009, 13:19
Bence de Selçuk dün kötü değildi. Ha iyimiydi hayır ama önceki haftalar kadar iyi değildi. Benim asıl kızdığım TAYFUN.
ADAM TRABZONLU OLABİLİR EYVALLAH. AMA BU OYNAMASI İÇİN SEBEP OLAMAZ. SON 3 MAÇTIR KALEMİZDE 3 GOL GÖRMEMİZE SEBEP OLMUŞTUR. BİRİDE DÜN YEDİĞİMİZ 2.GOL. ÇOK PAS HATASI YAPIYOR. DEFANSİF YÖNÜ BERBAT. BAZI ARKADAŞLAR MİLLİYETÇİLİK YAPIYOR VE BANA KIZIYOR AMA BANA TRABZONLU DEĞİL TRABZONSPORA FAYDALI ADAM LAZIM İSTERSE PKK LI OLSUN. SAHADA ADAM GİBİ OYNASIN DA.
Tayfunun inşallah bu son maçı olmuştur. Gitsin bank asya da oynasın zira yeteneği orayla eş değer. Ş...siz Tayfunu SEVMİYORUM.
bir yönetici arkadaş bu arkadaşı forumdan uzaklaştırsın lütfen

olgun
16.03.2009, 13:20
bakın ben de gökhanın, umutun, tayfunun, selçukun (ki alanzinhoya ,attığı gol pasını uzatan o) formsuz olduklarını kabul ediyorum ama.
Bu formsuzluklarının ardında o sahadaki yuhlamaların etkileri çok. biz mehmet yılmazı böyle kaybettik.
yani tayfun kötü bir futbolcumu veyahut diğerleri.
Bunların moral motivasyona ihtiyaçları var. ama sahadaki o densiz takımı rahat bırakmıyor bu çocukları.
biraz dinlensinler tamam. ama bunları sahada da rahat bıraksınlar. demoklesin kılıcı gibi pis nefeslerini bu çocuklardan uzak tutsunlar.

karatasof
16.03.2009, 13:20
Bir kaç kelamda Serdar Bali için edelim.Devre arası olmuş ligtv spikeri maçın yorumlarımnı istiyor.Rakip gs ya hemen onlar için ek bir kontenjan olarak maça getirilen gsli yorumcu Bülent Tulun'a söz veriliyor.Bülent Tolun ilk devreyi kendince yorumluyor ve maçın hakemi Yunus Yıldırım'ın gs golünden önce çalmadığı faul düdüğünün maçı gerdiğini ifade ediyor.Bizim adımıza maç yorumlayan Serdar Bali ise havadan sudan muhabbet ediyor,hakemden iki kelam etmiyor.Nedir kardeşim bu?Hakem sadece gs'ın ilk golünü hazırlamakla kalmıyor bütün takdir haklarını rakipten yana kullanıyor.Maç boyunca tek olumlu hareketi diyebileceğim pozisyonda Gökhan Ünal Umut'a kafayla bir top indiriyor ..ne hakem faulu gs'a veriyor.Bütün bunlar gözümüzün önünde yaşanırken ve bundan avantaj sağlayan gs iken Bülent Tulun hakemi eleştiriyor Serdar abimizde tık yok.Neden sonra Tulun'un konuşmalarından cesaret almış olacak ki biraz hakeme değineyim diyebiliyor.Olmuyor,bu türlü hareketler TS'da efsane olmuş topçulara yakışmıyor.Sen orada haksız yere eleştiri yap demiyoruz ki sana,gslılar kadar olsun hakemin kötü olduğunu söyleyebil en azından.....

kudu_61
16.03.2009, 13:28

Bu adam ile aynı ortamda olmak istemiyorum böyle bir sevgi anlayışı olamaz bu adam gidecek

Erkan SUİÇMEZ
16.03.2009, 13:30
http://www.ajansspor.com/yazarlar/sedattahir/h/20090316/trabzon_hamburg_hatti.html

hele şükür ya koskoca medyada şampiyonlukta biride bizi favori göstersin....

olgun
16.03.2009, 13:32
yani maksadını aşan kelimeler kullanır bazen herkes.
o arkadaşımız da pkk lı olsunda.... şeklindeki ifadesi maksadını aşan bir kelime olarak kabul edilmelidir.
Sizde aynı şeyi yapmış oluyorsunuz. işin dozajını kaçırıyorsunuz. siteden atın filan diyorsunuz.
olmuyor beyler olmuyor.
burası katliam yeri değil. herkes hata yapıyor bu sitede. siz hemen altında bir kasıt arıyorsunuz. yapmayın.

İHTİLALL
16.03.2009, 13:35
1-Alanzinho'nun boyuna takılıp Maradonanın boyunu unutanlara güzel bir "kapak" oldu bu maç. Alanzinho TS da dünya starı olup en geç 2 yıl içinde Brezilya Milli takımına çağırılmazsa, ben futbolun "f" sinden anlamıyorum diyeceğim. Alanzinho sadece Yattara gibi yetenekli değil, aynı zamanda gerçek bir takım oyuncusu ve onu arayıp bulanlara tek kelimeyle alkışlar.

2-GS maçında 2 puan kaybettik gibi görülse de Alanzinho'yu kazanarak kalan 10 maçta çok daha fazla puan kazanma şansı yakaladık. GS maçı TS için büyük kazanç olmuştur.

3-Yattara-Colman-Alanzinho 3 lüsünü sadece Anadolu takımlarından değil, büyükler içinde de durduracak hiçbir takım yoktur. Sadece Colman ve Alanzinho'yu durdurmanın bile ne kadar zor bir iş olduğu açıkça görülmüştür.

4-Ersun Hocaya havaalanında laf atan ve Arda'nın onu savunması ile bizleri yerin dibine sokan o sapık zihniyet sahibi adamın kimliği deşifre edilerek gereken ders gerçek taraftarımızca ona verilmeli, bu zihniyet sahibi tiplerin acilen sesi kesilmelidir.

5-Denizli maçından sonra GS maçında da bizi yakan Yunus Yıldırım'ın kalan 10 maçta asla TS maçı yönetmemesi sağlanmalıdır.

6-GS maçına muhteşem başlayan taraftarımızın nasıl olup ta hakemin dolduruşuna gelerek Denizli ve Konya maçlarındaki gibi kendi oyuncularımıza tepki göstermeye başladığını herkes iyice düşünmeli ve kalan 10 maçta asla bu hataya tekrar düşülmemelidir. Rakip hocalar gibi hakemler de "TS u bir süre kilitle, sonra taraftar kendi takımı aleyhine dönecektir" taktiğini uygulamaya başlamıştır ve ligin ilk yarısında hiç tutmayan bu taktik ne yazık ki ligin 2. yarısındaki son 3 A.Aker maçında tamamen tutmuştur. Bir 4. sü yaşanırsa ilk 3 bile hayal olacaktır.

Bu konu tek başına bir başlık açılmasını gerektirecek kadar önemlidir. A.Akerde çatlak sesleri susturmak sadece ve sadece çoğunlukta olan fedakar-cefakar gerçek TS taraftarının görevidir, bunu yapacak başka hiçbir güç yoktur.

Şayet 10 gerçek taraftar ortalarındaki 1 "kaçık" taraftarı susturamayacaksa bu takımın şampiyon olması sadece hayal değil, aynı zamanda da "adaletsizlik" olur!
Harfi,harfine destek,tebrik ediyorum renkdaşım..:alkış::alkış:

kudu_61
16.03.2009, 13:37
yani maksadını aşan kelimeler kullanır bazen herkes.
o arkadaşımız da pkk lı olsunda.... şeklindeki ifadesi maksadını aşan bir kelime olarak kabul edilmelidir.
Sizde aynı şeyi yapmış oluyorsunuz. işin dozajını kaçırıyorsunuz. siteden atın filan diyorsunuz.
olmuyor beyler olmuyor.
burası katliam yeri değil. herkes hata yapıyor bu sitede. siz hemen altında bir kasıt arıyorsunuz. yapmayın.
böyle saçma sapan bir yorumun neresinden tutup ta savunacaksın pkk sını bir yana bırak futbolcuna şerefsiz demek ne demek insan yazarken düşünmez mi sözünün nereye gittiğini
ben hala atılsın diyorum atılmayacaksa ben atılmak istiyorum

Şenol Altunsoy
16.03.2009, 13:43
bakın benden tavsiye. kimse şampiyonluk havasına girip de kendini strese sokmasın.
Şampiyon olduk ne ala. ama olmadı. dünyanın sonumu bu.
Yaşanılan heyecanların hiç mi değeri yok.
Şampiyon olmazsa takım mesela avrupa kupalarına katılmasının hiç mi değeri yok.
veyahut gelecek yıllardan hiç mi ümit kalmıyor.
En iyi felsefe, olacakların en kötüsünü düşünmektir. ama en iyisi oldu. bundan daha bal börek şey mi olur.

Olgun Kardeşim bunları senin yazdığını görmek ne kadar güzel

olgun
16.03.2009, 13:45
Bir kaç kelamda Serdar Bali için edelim.Devre arası olmuş ligtv spikeri maçın yorumlarımnı istiyor.Rakip gs ya hemen onlar için ek bir kontenjan olarak maça getirilen gsli yorumcu Bülent Tulun'a söz veriliyor.Bülent Tolun ilk devreyi kendince yorumluyor ve maçın hakemi Yunus Yıldırım'ın gs golünden önce çalmadığı faul düdüğünün maçı gerdiğini ifade ediyor.Bizim adımıza maç yorumlayan Serdar Bali ise havadan sudan muhabbet ediyor,hakemden iki kelam etmiyor.Nedir kardeşim bu?Hakem sadece gs'ın ilk golünü hazırlamakla kalmıyor bütün takdir haklarını rakipten yana kullanıyor.Maç boyunca tek olumlu hareketi diyebileceğim pozisyonda Gökhan Ünal Umut'a kafayla bir top indiriyor ..ne hakem faulu gs'a veriyor.Bütün bunlar gözümüzün önünde yaşanırken ve bundan avantaj sağlayan gs iken Bülent Tulun hakemi eleştiriyor Serdar abimizde tık yok.Neden sonra Tulun'un konuşmalarından cesaret almış olacak ki biraz hakeme değineyim diyebiliyor.Olmuyor,bu türlü hareketler TS'da efsane olmuş topçulara yakışmıyor.Sen orada haksız yere eleştiri yap demiyoruz ki sana,gslılar kadar olsun hakemin kötü olduğunu söyleyebil en azından.....

serdar balinin Trabzonsporun yorumcusu olmasını yönetimin engellemesini isterim devamlı.
Sen hem Trabzonsporun sırtından yorumcu olarak para kazanacaksın, hem de Trabzonsporu hafife alıp nankörlük yapacaksın.
Hade bakalım, bjk,fb,gs maçlarını yorumlayan kişiler serdar gibi hareket etsinler bakalım, o külüpler onu orada bir saniye tutarlarmı. dünyayı dijitürkçülerin başına geçirirler.
Trabzonspor yönetimleri bu konuda iki üç yıldır hala uykuda.
Lütfen maçlarımızı yorumlayan serdar bali yi oradan uzaklaştırın.
iskender günen vardı. çocuk ne güzel haklarımızı savunuyordu.
elbetteki onu orada istemedi diğer kulüpler ve digitürk e uzaklaştırdılar ve yerine aleyhimize çalışan serdar baliyi getirdiler.
Yönetim kurulu ve sayın başkan. lütfen hem taraftarın, hem teknik kadronun ve hem de futbolcuların morallerini kasıtlı bir şekilde bozan bu adamı yorumculuktan uzaklaştırın.
çok mu zor. eğer bunu başaramazsanız, o zaman da ümitsiz vakasınız derim.
mesela dünkü maça bizi denizli maçında da haslayan o suratsız hakem yunus yıldırım atanıyor.
ve yönetimden tek ses yok.
ya arkadaşlar hiç değilse maçın hakemini değiştiremezseniz de bir mesaj vermiş olurdunuz. bu adam aleyhimizde bulunan bir hakemdir. biz bununla hiç maç kazanamıyoruz çünkü aleyhimize çalışıyor diyemediniz mi. hiç değilse böyle söyleseydiniz belki biraz adam olurdu bu Trabzonspor düşmanı fok balığı isimli kişi.
ve ne tesadüf, gs ın bu yunus isimli adam ile hiç maç kaybetmediği de bir gerçek.
yönetim kurulu ve sayın başkan.
1-Serdar baliyi uzaklaştırın yorumculuktan.
2- yıl başında sayın başkan ın federasyon aleyhindeki çıkışları ses getirmişti.
şimdi de çoğu aleyhimize çalışan bu densiz hakemler hakkında çıkışlar sürdürülmelidir. adanlar bakıyorlar ki, yahu biz bu adamlara ne yapsak
seslerini çıkartmıyorlar, öyleyse devam.
Bu hakem işlerini sesiniz gür çıksın. korkmayın. zira bunlar zaten bildiklerini yapıyorlar. sesinizi çıkartırsanız inanın faydası olur. zararı olmaz.

SERDAR BALİ VE HAKEMLERE HADLERİ BİLDİRİLMELİDİR.

Erdal
16.03.2009, 13:45
Selim hocam, yazdıklarınız için teşekkürler.

Bu saatten sonra öyle olsaydı böyle olsaydı demenin anlamı yok. Takım şampiyonluk yolunda. Desteğe ihtiyacı var. Hocanın da yönetimin de başkanında...Olmaz sa ne olur ? . Kaldığımız yerden devam. Bu sefer sıfırdan başlamak yok...Ayrıca şehri değiştirme şansımız yok. Artık anlaşılmıştırki bu şehirde öz- üvey evlat ayrımı yapmadan herkes her an eleştirilebilir. Değişmeli mi ? Evet...Kolaymı? Hayır...Seviyorum ben bu şehri bu yönetimi bu takımı bu hocayı...Ve son 5 yıldır giden süreci değiştirerek şehrin yeniden Futboluyla takımıyla kolbastısıyla horonuyla anılmasında her kimin emeği varsa teşkkür ediyorum....

Mustafa Ayazoğlu
16.03.2009, 13:48
Song - Egemen - Slvya çok basit hatalar yaptılar, nazar değidi..

olgun
16.03.2009, 13:49
Olgun Kardeşim bunları senin yazdığını görmek ne kadar güzel

Ne demek istediğini anlayamadım şenol kardeş.
Biz her zaman gerekenleri yazarız.
art niyetli değiliz. inandıklarımızı yazarız.
ha hata yapmazmıyız elbette hata da yaparız. kimse hatasız değil.
yazdığını hoş görü ile karşıladım. art niyet aramadım.
sağlıkla.

Erdogan
16.03.2009, 13:49
dönüm maci sivas maci

mskartal
16.03.2009, 13:50
Tony

Tayfun Egemen Giray Cale

Puty Serkan

Yattara Colman Alanzinho

Gökhan

olgun
16.03.2009, 13:52
böyle saçma sapan bir yorumun neresinden tutup ta savunacaksın pkk sını bir yana bırak futbolcuna şerefsiz demek ne demek insan yazarken düşünmez mi sözünün nereye gittiğini
ben hala atılsın diyorum atılmayacaksa ben atılmak istiyorum

o şerefsiz kelimesi benim de canımı sıktı. yapmamalıydı.
hani derler ya. on'a kadar sayın öyle konuşun yazın diye.
arkadaşımız hata yapmıştır.
inanıyorum ki özür dileyecektir.

Alihan Ertürk
16.03.2009, 13:52
dönüm maci sivas maci

o maça kadar birdaha puan kaybetmezsek dönüm maçı olabilir..

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/intro/16_03_2009-2C9N.jpg (http://www.trabzonspor.org.tr/DilCevir.asp?D=)

aurora
16.03.2009, 13:56
serdar balinin Trabzonsporun yorumcusu olmasını yönetimin engellemesini isterim devamlı.
Sen hem Trabzonsporun sırtından yorumcu olarak para kazanacaksın, hem de Trabzonsporu hafife alıp nankörlük yapacaksın.
Hade bakalım, bjk,fb,gs maçlarını yorumlayan kişiler serdar gibi hareket etsinler bakalım, o külüpler onu orada bir saniye tutarlarmı. dünyayı dijitürkçülerin başına geçirirler.
Trabzonspor yönetimleri bu konuda iki üç yıldır hala uykuda.
Lütfen maçlarımızı yorumlayan serdar bali yi oradan uzaklaştırın.
iskender günen vardı. çocuk ne güzel haklarımızı savunuyordu.
elbetteki onu orada istemedi diğer kulüpler ve digitürk e uzaklaştırdılar ve yerine aleyhimize çalışan serdar baliyi getirdiler.
Yönetim kurulu ve sayın başkan. lütfen hem taraftarın, hem teknik kadronun ve hem de futbolcuların morallerini kasıtlı bir şekilde bozan bu adamı yorumculuktan uzaklaştırın.
çok mu zor. eğer bunu başaramazsanız, o zaman da ümitsiz vakasınız derim.
mesela dünkü maça bizi denizli maçında da haslayan o suratsız hakem yunus yıldırım atanıyor.
ve yönetimden tek ses yok.
ya arkadaşlar hiç değilse maçın hakemini değiştiremezseniz de bir mesaj vermiş olurdunuz. bu adam aleyhimizde bulunan bir hakemdir. biz bununla hiç maç kazanamıyoruz çünkü aleyhimize çalışıyor diyemediniz mi. hiç değilse böyle söyleseydiniz belki biraz adam olurdu bu Trabzonspor düşmanı fok balığı isimli kişi.
ve ne tesadüf, gs ın bu yunus isimli adam ile hiç maç kaybetmediği de bir gerçek.
yönetim kurulu ve sayın başkan.
1-Serdar baliyi uzaklaştırın yorumculuktan.
2- yıl başında sayın başkan ın federasyon aleyhindeki çıkışları ses getirmişti.
şimdi de çoğu aleyhimize çalışan bu densiz hakemler hakkında çıkışlar sürdürülmelidir. adanlar bakıyorlar ki, yahu biz bu adamlara ne yapsak
seslerini çıkartmıyorlar, öyleyse devam.
Bu hakem işlerini sesiniz gür çıksın. korkmayın. zira bunlar zaten bildiklerini yapıyorlar. sesinizi çıkartırsanız inanın faydası olur. zararı olmaz.

SERDAR BALİ VE HAKEMLERE HADLERİ BİLDİRİLMELİDİR.

Serdar Bali'nin yorumculuktan uzaklaştırılması için başlık açılsın derim...........

selimatal
16.03.2009, 13:56
dönüm maci sivas maci

Katılmıyorum. Bu saatten sonra her maç dönüm maçımız. Hiçbiri diğerinden daha az önemli değil. Örnek mi: Denizli ve Konya maçları!

olgun
16.03.2009, 13:57
trabzonsporun şampiyonluğa oynamadığı sezonlar hep zevksiz geçmiştir.
bunu hala tvlerde, gazetelerinde anlamayan got kafalı yorumcu değil tuttukları kulüplerinin holiganları olan yorumcu bozuntularının anlamaları güç.
O Trabzonspor ki Türk futboluna bir renk getirmiştir.
Daha önceleri tonlarca gol yediğimiz avrupa takımlarına galebe çalmağa başladık Trabzonspor vitrine çıktığımdan beri. o Trabzonspor o 3 istanbul kulübünün ve diğer kulüplerin kendilerine çeki düzen vermelerine sebep olmuştur.
o 3 kulüp Trabzondan sonra işi ciddiye almışlar, diğer anadolu kulüpleri de bizde Trabzonspor gibi şampiyon olalım diye bir gayret içine girmişlerdir.
Trabzonspor bu ligin tuzu biberidir.
Trabzonsporsuz ligin tadı tuzu olamaz kesinlikle.
Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor süper ligin süsüdür, renk katıcısıdır.
holigan yazar çizer takımına, tv yorumcularına duyurulur.
Bu beyinsiz takımı belki anlarlar bu gerçeği de Trabzonsporun her yerde karşısına kasıtlı olarak engeller çıkartmazlar.

Alihan Ertürk
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_247266_16FAN01ER2-C-B.jpg

hakantpl
-ula niye bağırıysiniz
biz taa Bolu dan geldik Takımımızı desteklemeye 18 kişi bağıracaz tabi.(Maratonda)
-ula siz delimisiniz oturun aşşa

başka hiç bir şey demiyorum %90 nı aynı şeyi söyledi resmen hayal kırıklığı yaşadık ama dinlemedik tabi 18 kişinin sesi ne kadar çıktıysa o kadar bağırdık bir de etrafta bir kaç kişi daha vardı tabi ama kendi topçularımıza küfüre sıra gelince maşallah herkesin dili çözülüyordu.:(

Aynen katılıyorum.. birliktelik yok ben ordudan maça gidiyorum bağırmaya başlamadan tepki geliyo.. Organize ŞART !!

Erdogan
16.03.2009, 13:59
Katılmıyorum. Bu saatten sonra her maç dönüm maçımız. Hiçbiri diğerinden daha az önemli değil. Örnek mi: Denizli ve Konya maçları!

önem acisindan demedim aslinda, zaten sivas macina kadar puan kaybetmezsek ve sivasida yenersek ancak o zaman sampiyon olma yüzdesi cok artar.

besiktasda her maci almaz herhalde oda takilir.

aurora
16.03.2009, 14:01
Aynen katılıyorum.. birliktelik yok ben ordudan maça gidiyorum bağırmaya başlamadan tepki geliyo.. Organize ŞART !!

Bu sene geçti artık ama seneye kombineler falan satılırken organizasyon iyi yapılsın. Çekirdek seyircisi alınmasın yada taraftar grupları aynı yerden kombine alsınla.

selimatal
16.03.2009, 14:01
Bazılarımızın hala anlamakta zorlandığı konu Turkcell Süper Ligi'nin Bundesliga ligi gibi çok zor bir lig olduğu gerçeği. Artık çok beraberlik-mağlubiyetli şampiyonluklar dönemi başladı. Anadolu takımları seneye daha da güçlenecektir.

Şampiyonluk yolunda tek engel kendimiz ve ümitsizliğimiz olabilir. Bizim fikstürümüze sahip olmayı BJK ve Sivas ne kadar isterdi bir düşünün. Sorun ne o zaman? Sadece ve sadece kendimiziz.

Kendi engellerimizi aşarsak Şampiyonluk çok rahat gelebilir.

Mehmet S. Pervan
16.03.2009, 14:03
Aslında bi puana sevinmedim ama bu golü 83te atıpta beraberliği bizim yakalamamız sonucunda sevindim doğrusu. Bi de şöyle düşünün ya colman o golü atamasaydı şu anda 4. olurduk ve İstanbul medyası bizi çoktan şampiyonluktan elemişlerdi.

Şenol Altunsoy
16.03.2009, 14:04
Ne demek istediğini anlayamadım şenol kardeş.
Biz her zaman gerekenleri yazarız.
art niyetli değiliz. inandıklarımızı yazarız.
ha hata yapmazmıyız elbette hata da yaparız. kimse hatasız değil.
yazdığını hoş görü ile karşıladım. art niyet aramadım.
sağlıkla.

Art niyet zaten arama çünkü çok samimi yazdım ne yazmak istediğime gelince daha önceki yazılarında demek ki çok fazla olmusuzluk görmüşüm ve bu yazın hoşuma gitti hepsi bu sende sağlıkla kal

olgun
16.03.2009, 14:11
arkadaşlar, işim var çıkıyorum. akşama görüşürüz.
Bu saatten sonra elimizde ne varsa onunla idare edeceğiz.
Yeni teknik direktör istenmez, futbolcu da transfer edilemeyeceğine göre, eldeki imkanlarla idare etmek zorundayızki ligin zirvesinde olan takımların arasında bulunmamız da hiç de kötü durumda olduğumuzu göstermez zaten.
Burada değiştirilebilecek tek şey, taraftardan ziyade, o hiç bir şeyden haberi olmayan yerel gazetedeki spor yorumcularıyla, her biri angelotti pozlarında çok bilir yerel tv yorumcularıdır.
Trabzonu asıl karıştıranlar bunların çoğudur.
ve sahadaki seyircilerin çoğunu da tahrik edenler bunlardır.
bunlara lütfen kulak tıkayalım. bunların ciddiye alınacak hiç bir fikirleri yoktur.
ve bunlar maalesef belli bir menfaatlarının peşinden koşarlar. bu tipler kesinlikle samimi değillerdir.
ne söylerlerse, ne yazarlarsa aldırmayın.
Takıma destek ve moral verin. sahadan alınan bir futbolcu ne kadar bozuk bir oyun sergilese de alkışlarla karşılayın.
YOU WİLL NEVER WALK ALONE prensibini benimseyin.
BAŞKA TRABZONSPOR YOK.
Sağlıkla...

The Legend
16.03.2009, 14:12
sahamızda oynadığımız son 3 maçtan alınan sadece bir puan ve hala iddialı konumdayız. at yarışlarındaki gibi sonlara doğru açılıp seri galibiyetlerin başlaması dileğiyle..

Alihan Ertürk
16.03.2009, 14:14
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=54008

"Golden önce faul var"

Baros'un attığı golden önce Alanzinho'nun yerde kalması tartışmalara yol açmış ve Trabzonsporlu futbolcular Galatasaray'ın topu faulle alıp öyle gol attığı öne sürmüştü. Pozisyonu Maraton'da yorumlayan Erman Toroğlu da Alanzinho'ya yapılan hareketin faul olduğunu savundu ve "Trabzon toz şeker gibi oldu" dedi...

Murat Acar
16.03.2009, 14:15
Maçı istanbulda Sefaköyde bir cafede seyrettim
sanırım 100 kişi falan vardı cafede tıka basa dolu sigara dumanından geçilmiyordu Ve ister inanın ister inanmayın ama sanırım içlerinde sadece 3 kişiydik TRABZONSPORLU ve ilk golu attığımızda koca salonda 3 kişinin sesi tüm cafede cınlandı çok güzeldi peşinden gelen hakem hatasıyla onların gol dıye bagırmadan önce ben hakemle akraba olmakla meşguldum gol gelince önümdeki geseliler ne desen haklısın dediler bende lafı gediğine koydum.Biz bu golu hazmedemezdik Aynı şey bize olsa ben sevinçle kalkıp bağırmazdım bile dedim ama siz hazmediyosunuz afıyet olsun dedım çocuk hiçbişey diyemedi ve maç devresinde konuştuk bu sene beceke şampiyon olacak sıra onalrda bizve febede onlara çalışıyoruz masa başında bitiyor bu işler diyerek benim söylememe fırsat vermeden herşeyi itiraf etti o çocuk...Bende biz inanıyoruz sizin ve diğer iki istanbul takımına biz üç kuma deriz ne ayrı ne gayrı yapabılıyosunuz ama sızın saltanatınızı yıkacak tek takım varsa oda biziz TRABZONSPORDUR dedimv e bu senede bu iş için son dakikaya kadar savaşacağız ve ŞAMPİYON OLACAĞIZ DEDİM...

TSezgin61
16.03.2009, 14:16
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=54008

"Golden önce faul var"

Baros'un attığı golden önce Alanzinho'nun yerde kalması tartışmalara yol açmış ve Trabzonsporlu futbolcular Galatasaray'ın topu faulle alıp öyle gol attığı öne sürmüştü. Pozisyonu Maraton'da yorumlayan Erman Toroğlu da Alanzinho'ya yapılan hareketin faul olduğunu savundu ve "Trabzon toz şeker gibi oldu" dedi...

burda ligtv.com.tr hata yapti...

erman toroglu: bu pozisyondan sonra yunus yildirim toz seker gibi oldu.

oflu_ömer
16.03.2009, 14:17
kime usaklik ediyor bu hakemler bu sezon kac macimizi katletti bunlar .G:S.tel tel dükülüyor hakem tarafli ve tarafsiz caldigi düdüklerler g.s. lehine oyunu denkeliyor (bunun dek bir sebebi vardir )MILLI TAKIMA verdigi oyuncular dan dolayi her sey onlarin lehine calisiyor.(usaklar bize bu pastayi yedirmezler uc tel siyah sacim vardi onlarida kaybettim allah c.c.hepsinin belasini versin

INADINA USAKLAR INADINA NE OLURSA OLSUN BIRLIGIMIZI KISKANANLARA KARSI YOL VERMEYELIM

bu is daha bitmedi bizler güclüyüz. inancliyiz .her sey trabzonsporumuz icin

Alihan Ertürk
16.03.2009, 14:20
hakem adil bir maç yönetseydi maçı kazanacaktık..

bu yüzden maçı kazandık farzediyorum , hiç üzülmüyorum..

fanatikmühendis
16.03.2009, 14:21
kudu_61 isimli arkadaşım yazdıklarına dikkat et zira burada kimse kimseye hakaret edemez kendine gel lütfen.
Bu arada yolun açık olsun
istediğin yere gidebilirsin.
Zira yalnış bi şey yazdığımı düşünmüyorum.
Sen eğer Tayfunun bize faydalı olduğunu iddia ediyorsan burada işin yok zira TRABZONSPOR lu olamazsın yada futboldan anlamıyorsun. Başka forumlarda takılman senin için daha faydalı olur kanaatindeyim.
Söylediğim kelime içinde üzgün değilim zira maç sırasında tribünde futbolculara neler dediğinizi ben biliyorum.
Benim o bana yakışmayan kelimem çok masum kalır.
Davamda da haksız olduğumu kimse savunamaz.
Ölümüne TRABZONSPOR aşığıyım ve hiçbir yere gidemem.

senol 6116
16.03.2009, 14:31
Hakemin hangi tarafı tuttuğu çok bariz iken, bir kanaldaki galatasaray yorumcusu hakem GS nin 2 puanını gaspetti gibi saçma ve gerçeğin tam tersi bir yorum yapabiliyor. Tabi programda bir TS yorumcusu olmadığı ve de spiker de Gs li olduğu için sinirden köpürüyorum. maçı seyretmemiş olanları resmen kandırıyolar.
Bizim zaten 2-3 tane olan spor yazarlarımız ise TS nin haklarını savunacaklarına takımı ve hocayı eleştiriyorlar. Eleştiriyi Trabzon kanallarında ve gazetelerde yapsınlar.İstanbul TV lerinde bizim haklarımızı korusunlar

mskartal
16.03.2009, 14:32
Serdar Bali, o koltukta TS u yerden yere vurmakla meşgul arkadaşlar... Haksızlığa uğradığımız her pozisyon sonrasında yorum yapmak yerine, bunu Erman ve Şansal nasıl olsa yorumlayacak diye geçiştiriyo... Orada maaşlı olarak çalıştığı için bir çok şeyi söyleyemiyor.

Dün de devre arasında, haksız yediğimiz gol sonrasında nerdeyse özür dileyecek. Ih mıh kem küm... Arkadaş desene, "Yunus Yıldırım buraya günah çıkarmaya gelmiş, 2 m önündeki bu pozisyonu görmemesi niyetini açıkça ortaya koymaktadır. Böyle art niyetli hakemlerle bu lig yürümez..."

Diyemez çünkü orda maaşlı çalışıyor. O TS için değil, Lig TV için var artık. Bundan sonra ben Serdar'ın yorumları başlayınca başka bir kanala geçeceğim...

Kulüp yönetimi ve taraftar da, orda TS adına bulunan ama kendine verilen sınıra kadar konuşmaya yetkisi olan ve o çizgiyi geçemeyen, ama TS'un aleyhinde olan her mevzuda acımasızca eleştiren Serdar'u ordan almalılar...

Bu şehirde yeterince akciğer kanseri insanımız varken, Serdar kanseri çıkmasın bi de kafamıza...

OYılmaz
16.03.2009, 14:34
Özellikle şu eziğin gs amblemini öpmesinde ekran başında çıldırdım burası Trabzon Anadolunun her tarafında bu hareketi yapabilirsin ama Trabzonda yapamazsın Milan Nonoş

bordomavi5561
16.03.2009, 14:42
Yorum yapan arkadaşlar her şeye değinmişler. Ben, şunu ilave etmek istiyorum. Yattara alışkanlığı sebebiyle olsa gerek, topu sürekli sağ tarafa atıyoruz. Ortadan atak yapmamız lazım. Colman' ı ilk yarı kullanamadık. Bütün topları öncelikle Colman' la buluşturmamız gerekiyor bence. Çünkü Colman, her yere pas verebiliyor ve pas tercihlerini iyi kullanıyor. Selçuk bu maçta epey kıpırdandı. Bir de yanılıyor olabilirim ama, bu maçta sanırım yağmur da gs nin işine yaradı. Yağmur sanki bizi biraz telaşlandırdı.

Erbay
16.03.2009, 14:47
Ne sinir bir maçtı. Hakem,evin ber bereket görmez inşallah. Senin yüzünden yenemedik. Doğru, kendinize yakışanı yaptınız. O medya da o faulu değil de verilen pası konuşsun. Maçı saçma sapan nedenler yüzünden kazanamadık. Olsun pes etmek yok.

macka61
16.03.2009, 14:48
yine hakemle kaybettiğimiz bir maç oldu taraftarda çok kötü son maçlarda

Kara Mert61
16.03.2009, 14:54
Alanzinho yu kazandık ve 1 puan alabildik...Alanzinho ya çalımları golleri ve asistiyle bi klip yapılamazmı??

serdar avcı
16.03.2009, 14:54
ne dir bu derbilerden çektiğimiz en kötü zamanların da bile yenemiyoruz ezikleri 2 li averajda da önümüze geçtiler işler kötüye gidiyor.

nakzo
16.03.2009, 14:57
Selim hocam, yazdıklarınız için teşekkürler.

Bu saatten sonra öyle olsaydı böyle olsaydı demenin anlamı yok. Takım şampiyonluk yolunda. Desteğe ihtiyacı var. Hocanın da yönetimin de başkanında...Olmaz sa ne olur ? . Kaldığımız yerden devam. Bu sefer sıfırdan başlamak yok...Ayrıca şehri değiştirme şansımız yok. Artık anlaşılmıştırki bu şehirde öz- üvey evlat ayrımı yapmadan herkes her an eleştirilebilir. Değişmeli mi ? Evet...Kolaymı? Hayır...Seviyorum ben bu şehri bu yönetimi bu takımı bu hocayı...Ve son 5 yıldır giden süreci değiştirerek şehrin yeniden Futboluyla takımıyla kolbastısıyla horonuyla anılmasında her kimin emeği varsa teşkkür ediyorum....
Ben ersun yanalın sonuna kadar arkasındayım adamın hiçbi rsuçu yok zaten bu takımı hala şampiyonluk potasında tutanda ersun yanaldır ama sadece onunlada olmuyor kendimizi kandırmayalım bizim takımda vasatın altında çok futbolcu var çokkkkkkkk colman,alan,yattara song ve egemen haricinde bir takımı şampiyon yapabilecek hiçbir futbolcu yok bu takımda o yüzden olmuyor senelerdir o yüzden şampiyon olamıyoruz hakemle taraftarla bu işin alakası yok siz barcelona maçlarını seyretmiyomusunuz taraftarın ağızndan ses çıkmıyor tek kelime ses taraftar pür dikkat maçı izliyor takımı yenildiği zaman da eleştirisini yapıypr arkadaş peki barcelona ne yapıyor dünyanın en iyi, 3 takımından biri oluyor siz tutturmuşsunuz taraftar beşiktaş seyircisi son 14 yılda 2 şampiyonluk görmesine rağmen futbolcuları türbüne çağırıp hepiniz o....... çocuğusunuz diye takımı yerin dibine sokmadımı,fener seyircisi türkiyenin en iyi kalecisi rüştünün ağzını burnunu kırmadımı,boliçi hafa limanında linç etmeye kalkışmadımı onların taraftarı yanında 25 senedir şampiyonluk görmemelerine rağmen bu takımı tutmaktan vazgeçmeyen bu milyonlarca insan melektir be melek böyle saçma sapan yorumlarla insanı çileden çıkarıyorunuz neymiş taraftarmış ya bende maç izliyorum bu sene trabzonada gittim maç izlemeye sizin dediğiniz ölçüde hiçbir taraftar grubu hatırlamıyorum ......Kardeşim şampiyon olacaksan iyi adamlar alcaksın gökhan ve umutla şampiyon olunmazzzzzzzzzzz tayfunla şampiyon olunmazzzzzzzzzzzz.selçukla şampiyon lunmazazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...........

Coris
16.03.2009, 15:10
Güzel oynadık. Galatasarayın net pozisyonu yok ve 2 tane olmayan pozisyondan golü yedik. Bu maçtada gösterdiki Trabzonsporu sindirmeye çalışan bir hakem ordusu var süper ligde. Yazık günahtır, Alanzinho' nun net 5-8tane düşürülüşüne faul çalmadı. Ancak galatasarayın futbolcularının her yatışını (baroşunkiler hariç) faulle durdurdu. süper jenerik iki tane gol attık. Alanzinhoyu kazandık bu karşılaşmada ancak Yattaranın oynamaması hala aklımı kurcalıyor. Umarım kötü hissetmeme neden olabilecek bir durum yoktur bu konuda.

Son olarak şampiyonluk şansımız devam ediyor. Bu takıma herzamankinden daha fazla destek olmalıyız. Özlenen şampiyonluk ancak tam bir birlik beraberlikle gelebilir.

selimatal
16.03.2009, 15:16
......Kardeşim şampiyon olacaksan iyi adamlar alcaksın gökhan ve umutla şampiyon olunmazzzzzzzzzzz tayfunla şampiyon olunmazzzzzzzzzzzz.selçukla şampiyon lunmazazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...........

3 kız kerdeşler kadrolarında 3.sınıf futbolcular olduğu halde sürekli şampiyon olmuyorlar mı? Onların kadrosunda olupta asla TS da görmek istemeyeceğimiz sayısız futbolcu yok mu?

Tayfun ve Selçuk ne 3. sınıf futbolcular ve ne de karaktersiz adamlar. Aksine son derece karakterli ve çok duygusal çocuklar. İkisini de çok seviyorum. Kötü oynamalarına söyleyecek bir sözüm yok ama Yattara kapasitesinin %10 uyla oynadığında ona gösterilmeyen tepki, Selçuk ve Tayfun kapasitelerinin %50 siyle oynadıklarında niçin onlara gösteriliyor? Bu en azından insanlıkla bağdaşmayan bir davranış.

Ve takımın bir futbolcusuna gösterilen tepki, bütün takımı hatta iyi oynayan oyuncularımızı bile oyundan düşürüyor. Takımımızda oynayan 11 futbolcu sanki tek futbolcuymuş gibi oynadığımız maçları nerelerden çevirdik bir hatırlayın. Ama ne yazık ki taraftarımız 11 kişinin tek kişiymiş gibi yardımlaşarak ve takım ruhuyla oynamasını son 3 maçta ciddi şekilde engellemeye başladı. Taraftarımız kendi takımını dinamitliyor.

Gökhan gitsin F.Tekke gelsin....TRANSFER Mİ VAR?
Tayfun gitsin, başkası gelsin....TRANSFER Mİ VAR?

Bu lafları söyleyenler şampiyonluk sürecine katkıda bulunduklarını mı düşünüyor? İyi düşünün!!!

Halil Atalay
16.03.2009, 15:18
evt arkadaşlar daha yeni oturuyorum yerime cuma gününden bu yana trabzonpsor için ter döktük olmadı hakem ve bazı hattalar sonuçu maçı vertik

neyse trabzonda olmak ve o havayı solukmak çok güzeldi özellikle BMN Trabzon'dan ismail,gökçe,mehdi ve ismi aklımda kalmayanlar herşey için teşekkürler

ben şunuda söylemek istiyorum eğer istanbuldaki taraftarın sesi daha gür çıkmıyorsa bende adam değilim hele adamın bir tanesi maç başlatı ersun niye istifa etmiyorsun dedi turdu adama ya kardeşim niye öyle bağırıyorsun birak sen şimdi onu takıma ateşle dememe rağmen adam gene devam etti bence istanbuldaki taraftar daha akıllı

1000 mesaj oldu ama ne he yarar şu 8s yenemektikden sonra

Ahmet Kuru
16.03.2009, 15:19
Serdar Bali'nin maç ile ilgili açıklamalarını okuyabileceğimiz yada dinleyebileceğimiz bir yer var mı?

Medallion
16.03.2009, 15:21
Özellikle şu eziğin gs amblemini öpmesinde ekran başında çıldırdım burası Trabzon Anadolunun her tarafında bu hareketi yapabilirsin ama Trabzonda yapamazsın Milan Nonoş

Kardesim, sen de git Ali Sami Yen de, Inonu de gol at, armani op...

Niye Trabzon da yapilamiyor, kural mi var? Birakin bunlara takilmayi. Sen her deplasmanda kolbasti oynuyorsun, kimse birsey diyor mu?

nakzo
16.03.2009, 15:23
3 kız kerdeşler kadrolarında 3.sınıf futbolcular olduğu halde sürekli şampiyon olmuyorlar mı? Onların kadrosunda olupta asla TS da görmek istemeyeceğimiz sayısız futbolcu yok mu?

Tayfun ve Selçuk ne 3. sınıf futbolcular ve ne de karaktersiz adamlar. Aksine son derece karakterli ve çok duygusal çocuklar. İkisini de çok seviyorum. Kötü oynamalarına söyleyecek bir sözüm yok ama Yattara kapasitesinin %10 uyla oynadığında ona gösterilmeyen tepki, Selçuk ve Tayfun kapasitelerinin %50 siyle oynadıklarında niçin onlara gösteriliyor? Bu en azından insanlıkla bağdaşmayan bir davranış.

Ve takımın bir futbolcusuna gösterilen tepki, bütün takımı hatta iyi oynayan oyuncularımızı bile oyundan düşürüyor. Takımımızda oynayan 11 futbolcu sanki tek futbolcuymuş gibi oynadığımız maçları nerelerden çevirdik bir hatırlayın. Ama ne yazık ki taraftarımız 11 kişinin tek kişiymiş gibi yardımlaşarak ve takım ruhuyla oynamasını son 3 maçta ciddi şekilde engellemeye başladı. Taraftarımız kendi takımını dinamitliyor.

Gökhan gitsin F.Tekke gelsin....TRANSFER Mİ VAR?
Tayfun gitsin, başkası gelsin....TRANSFER Mİ VAR?

Bu lafları söyleyenler şampiyonluk sürecine katkıda bulunduklarını mı düşünüyor? İyi düşünün!!!
Sevgili abim Allahını seviyosan güldürme beni. Bir galatasarayın kadrosuna bak birde Trabzonun biz hala şampiyonluk potasındaysak kendi süper oyunumuzla değil 3 takımın kaybettiği olağanüstü puanlarla buradayız; yoksa bu kadar puan kaybıyla tanzanya liginde bile şampiyon olamazsın.....

Süleyman Özcan
16.03.2009, 15:27

Niye Trabzon da yapilamiyor, kural mi var? Birakin bunlara takilmayi. Sen her deplasmanda kolbasti oynuyorsun, kimse birsey diyor mu?

Gol at öp buna kimse birşey demez, sen oyundan çıktıktan sonra maratonun önünden başlayarak, kale arkasından devam ederek armanı öpersen ve bunu Trabzonspor seyircisinin gözüne gözüne sokarsan birisi orada sana '' Arkadaş, ağır ol. '' der.. Nitekim de denildi.

Kasım BEKTAŞ
16.03.2009, 15:38
Trabzonspor'u diğerlerinden ayıran en büyük özelliği
önündeki engellerin rakiplerinin olmayışı....

buda düzelecek inşallah...

aurora
16.03.2009, 15:50
Dünkü TRT spor programını seyretmedim ama Bloklar arsı Bağlantı ve çağdaş kollektif futbol söyleminden başka bişe bilmeyen Ömer ÜRÜN DÜLDÜL hakemi çok övmüş.Cesaretli hakem falan demiş diyorlar. TRT mail atalım şu tescilli Trabzon düşmanını alsınlar ordan....

only ts
16.03.2009, 15:54
http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=1566

mac sonrası hakeme tepkı guzeldı... ayrıca ersun yanala laf edenlerıde kınıyorum onlar trabzonsporlu degıl

only ts
16.03.2009, 15:56

he kardeşim he ... sen yenık takımın taraftarının gozune gozune sok sonra de beni ilgilendirmez

Bahattin Aydın
16.03.2009, 16:03
http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=1566

mac sonrası hakeme tepkı guzeldı... ayrıca ersun yanala laf edenlerıde kınıyorum onlar trabzonsporlu degıl
Ersun Hoca'ya yapılmaması gereken,hakeme haklı bir tepki olmuş.Bende o hakeme diyorumki benim hakkım evlatlarından çıksın yunus.....

selimatal
16.03.2009, 16:03
Sevgili abim Allahını seviyosan güldürme beni. Bir galatasarayın kadrosuna bak birde Trabzonun biz hala şampiyonluk potasındaysak kendi süper oyunumuzla değil 3 takımın kaybettiği olağanüstü puanlarla buradayız; yoksa bu kadar puan kaybıyla tanzanya liginde bile şampiyon olamazsın.....

Kusura bakma ama ben de senin gibi düşünenlere gülüyorum. Örneğin GS defansındaki Emre bu maçta iyi oynamasına rağmen Egemen'in yerine bizde oynasaydı kimse Tayfunla falan uğraşmazdı.

Bir düşün bakalım Colman-Alanzinho GS da olsaydı neler olurdu?;)

TS Denizliye ve Konyaya kaçırdığı inanılmaz gollerle yenilince "olağanüstü" olmuyor da Kocaeli GS'ı evire çevire 5 leyince nasıl "olağanüstü" oluyor???

Hala çok gerilerde kalmışsınız. Bitti artık 10 maçlık seriler dönemi. Anadolu takımları birçok Avrupa takımıyla kafa kafaya oynayacak düzeye geldi.

GS ın ve kız kardeşlerinin Anadolu takımlarına puan kaybetmesini mucize olarak görmen sadece gözünde fazla büyütmenle açıklanabilir. Şöyle 2-3 hafta sabret. Devamı var.;)

Ali Yerlikaya
16.03.2009, 16:10
Kusura bakma ama ben de senin gibi düşünenlere gülüyorum. Örneğin GS defansındaki Emre bu maçta iyi oynamasına rağmen Egemen'in yerine bizde oynasaydı kimse Tayfunla falan uğraşmazdı.

Bir düşün bakalım Colman-Alanzinho GS da olsaydı neler olurdu?;)

TS Denizliye ve Konyaya kaçırdığı inanılmaz gollerle yenilince "olağanüstü" olmuyor da Kocaeli GS'ı evire çevire 5 leyince nasıl "olağanüstü" oluyor???

Hala çok gerilerde kalmışsınız. Bitti artık 10 maçlık seriler dönemi. Anadolu takımları birçok Avrupa takımıyla kafa kafaya oynayacak düzeye geldi.

GS ın ve kız kardeşlerinin Anadolu takımlarına puan kaybetmesini mucize olarak görmen sadece gözünde fazla büyütmenle açıklanabilir. Şöyle 2-3 hafta sabret. Devamı var.;)

COk güzel özetledin ranktas bunu isde kimse anlamak istemiyor TS her maci Barcelon ayarinda oynamali sampiyon olmak icin 3 kiz kardes ve eziklere katilmaya calisan sivasda 3 lig takimi ayarinda maclar cikararak sansa hakemlerle üst siaralarda olunca hakkilan oliyorus ben bu isi anlamadim.

Yani futbol mücadele ve engeller dogrultusunda biz san sampiyonuz ama maalesef tabelayi etkiliyen engelleri suanlik halen yenemiyoruz am Ersun Hocaylan yakaliyacagimiz bi istikrarla herkese gercek TS yi göstercek ins.

Ayhan Yüksek
16.03.2009, 16:11

Kardeş, ben bu mantığa karşıyım, elbette birileri puan kaybedecek diğerleride üste çıkacak bunun başka yolu var mı?
galatasarayın dandik ötesi kadrosuyla şampiyon oluşunuda biliriz bir, son maçta fb Denizliye kaybetti diye gs şampiyon olmadımı o sene gs nin kadrosundaki yıldızları sayabilirmisiniz. puan kayıpları yalnız bizim için geçerli değil bu sene şampiyonluk puan barajı düştü bu açıkça ortada artık takımlar daha dirençli bu gerçeği gözardı edemeyiz.

Maçla ilgili içimde kaldı, adamlar konuşuyor evet Alanzinho'nun düşürülüşü faul ama hakem şansızlığı diyorlar komediye bak ya bide böyle bir terim çıktı piyasaya hakem şansızlığı, nasıl oluyorsa, gözünün önündeki pozisyona faul çalmıyorsan bunun adı şansızlık değil aferdersiniz ama şerefsizliktir, çok seviyorum ben Trabzonsporu haramda gözü olmadığı için baros vs. gibi çirkef topçuları ve çirkef yönetimi olmadığı için.

lazzz61
16.03.2009, 16:16
ersun yanalaa tepkı işini fazla abarmıyın adamın orda ts yi ne kadar cok sevdıgı konusma tarzından anlayabılırsınız fazla da bıse demedii zatenn

Bahattin Aydın
16.03.2009, 16:17
Bu konu ile ilgili başlık açılması uygun mudur bilmediğim için buraya yazayım dedim.Kulubümüz bu yazıyı kınama amaçlı resmi sitemizde bir yazı yayınladı.Bence bizlerde kulubümüzün yanında durarak tepki maillerimizi göndermeliyiz.Aşağıda ümit aktanın e-mail adresi bulunmaktadır.

Gol, Türkiye’ye nasıl olup da getirildiğini anlayamayan Avrupalı meslektaşlarımızın parlattığı Alanzinho‘dan geldi. Topu yere vurdurup arkasına düşüren Sabri‘nin hatası çok bu golde ama cambazın vuruş tekniğinin de altını çizmem gerekiyor.
Sonra biri şalteri indiriyor...
Maç soğuyor ve tekrar başladığında Trabzonspor’un da şalteri indirip stand-by konumunda istirahate geçtiği anlaşılıyor. Baros‘un attığı beraberlik golündeki başarı, vuruş hünerinden alası Arda‘nın ölçüp biçip attığı bir pasın içinde gizli.
Sonrasında hakemle çok oynayan ve aşırı motivasyonun verdiği gerginliği daha fazla yaşayan ev sahibi takım, evin sahibi olmanın stresini de bolca yaşadı. Hemen her pozisyonda hakemi seyircinin kucağına atmayı seçtiler.
İlk yarının skoru iki tarafın kaybını bekleyen “diğerlerini” memnun eder bir şekilde ama ikinci yarısı birincisi gibi olmayacak bir maç var önümde.
Lincoln‘ün uzak deplasmana götürülüp oynatılmamasını ise tipik bir “Fatih Terim davranışı” olarak yorumluyorum. “Gel yanıma otur, beraber seyredelim” demiş belli ki Bülent Korkmaz. Deneyimini iyi kullanıyor bana göre. Oyuncusunu kamuoyunun önüne atmadan eğitiyor..
Kullanmasını bekliyorum sonlarda Lincoln‘ü...
İkinci yarıda topu yere indiren ve daha etkili gelen Trabzonspor, rakibinin direncini kıramıyor ama oyuna girip iki korneri ayakkabı seçimiyle pas geçen İsaac de ayıbın daniskası oluyor. Sonra Trabzonspor’u durduran ve bozan şey gerçekleşiyor.
Klasik 61. dakika gösterisi...
Balonlarla duraklayan ev sahibi, G.Saray’ın hünerli ve takipçi ayaklarından ikinci golü yiyor.
Arda ve arkadaşlarının Hamburg sonrasındaki tempoları ile bu takımın içindeki ateşi üfleyen Bülent Korkmaz‘ı öpülesi bir durumda seyrediyorum maçı. Turşusu çıkmış bir takımın, kolu kanadı kırık tablosundan müthiş bir manzara resmi çıkarıyor Korkmaz Hoca...
Son çeyrekte tepikler tekmelere dönüşürken, kontrolden çıkan Yunus Yıldırım‘ın ayağı delinen Arda‘ya kalk demesi, dayak atanı görmeyip dayak yiyeni cezalandırması karşısında alınan bir puan ve verilen mücadele, ruh meselesidir.
Ben Galatasaray’ı kutlarım...
Trabzon’dan “sağ” çıkabildiği için...

Ümit Aktan
umit.aktan@tg.com.tr
16 Mart 2009 Pazartesi
Türkiye Gazetesi

zahido
16.03.2009, 16:21
Bu konu ile ilgili başlık açılması uygun mudur bilmediğim için buraya yazayım dedim.Kulubümüz bu yazıyı kınama amaçlı resmi sitemizde bir yazı yayınladı.Bence bizlerde kulubümüzün yanında durarak tepki maillerimizi göndermeliyiz.Aşağıda ümit aktanın e-mail adresi bulunmaktadır.

Gol, Türkiye’ye nasıl olup da getirildiğini anlayamayan Avrupalı meslektaşlarımızın parlattığı Alanzinho‘dan geldi. Topu yere vurdurup arkasına düşüren Sabri‘nin hatası çok bu golde ama cambazın vuruş tekniğinin de altını çizmem gerekiyor.
Maç soğuyor ve tekrar başladığında Trabzonspor’un da şalteri indirip stand-by konumunda istirahate geçtiği anlaşılıyor. Baros‘un attığı beraberlik golündeki başarı, vuruş hünerinden alası Arda‘nın ölçüp biçip attığı bir pasın içinde gizli.
Sonrasında hakemle çok oynayan ve aşırı motivasyonun verdiği gerginliği daha fazla yaşayan ev sahibi takım, evin sahibi olmanın stresini de bolca yaşadı. Hemen her pozisyonda hakemi seyircinin kucağına atmayı seçtiler.
İlk yarının skoru iki tarafın kaybını bekleyen “diğerlerini” memnun eder bir şekilde ama ikinci yarısı birincisi gibi olmayacak bir maç var önümde.
Lincoln‘ün uzak deplasmana götürülüp oynatılmamasını ise tipik bir “Fatih Terim davranışı” olarak yorumluyorum. “Gel yanıma otur, beraber seyredelim” demiş belli ki Bülent Korkmaz. Deneyimini iyi kullanıyor bana göre. Oyuncusunu kamuoyunun önüne atmadan eğitiyor..
İkinci yarıda topu yere indiren ve daha etkili gelen Trabzonspor, rakibinin direncini kıramıyor ama oyuna girip iki korneri ayakkabı seçimiyle pas geçen İsaac de ayıbın daniskası oluyor. Sonra Trabzonspor’u durduran ve bozan şey gerçekleşiyor.
Balonlarla duraklayan ev sahibi, G.Saray’ın hünerli ve takipçi ayaklarından ikinci golü yiyor.
Arda ve arkadaşlarının Hamburg sonrasındaki tempoları ile bu takımın içindeki ateşi üfleyen Bülent Korkmaz‘ı öpülesi bir durumda seyrediyorum maçı. Turşusu çıkmış bir takımın, kolu kanadı kırık tablosundan müthiş bir manzara resmi çıkarıyor Korkmaz Hoca...
Son çeyrekte tepikler tekmelere dönüşürken, kontrolden çıkan Yunus Yıldırım‘ın ayağı delinen Arda‘ya kalk demesi, dayak atanı görmeyip dayak yiyeni cezalandırması karşısında alınan bir puan ve verilen mücadele, ruh meselesidir.

Ümit Aktan
umit.aktan@tg.com.tr
16 Mart 2009 Pazartesi
Türkiye Gazetesi

:D:D:D hahahahahah vay salak vayyyyy.. vay okuz vayyyy... vay dallama vayyyyy :D:D:D hahahahah :D:D:D: yok boole bisi yok.. memleketin civisi cikmis gazetecilik ne hallere dusmus :@

Bahattin Aydın
16.03.2009, 16:25

Ümit Aktan
umit.aktan@tg.com.tr
16 Mart 2009 Pazartesi
Türkiye Gazetesi

Kusura bakmayın görmemiştim böyle bir başlık varmış :o

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=13053

genç61
16.03.2009, 16:39
bu takımı cok oyuncu lazım takımı seneye yeniden yenilenmeli ama bu sefer o formayı kalite olarak hakkeden adamlar bulunmalı boyle ligi besinci likle tamamlayabilecek kadro olmamalı seneye cok iyi en az 6 adam almalıyız

Badaloğlu
16.03.2009, 16:39
KEDİLERİN GÜNAHINI ALMIŞIM…/ Aksal YAVUZ

Fareye sormuşlar, “ Aslan kimdir?” Fare, kediyi işaret etmiş.
Kedi dedik de, bu ayda kediler, eski aylara oranla birbirleriyle daha samimi olurlar. Kedilerin insanlara uğursuzluk getirdiği söylenir. Kimi dikkate alır, kimi de aldırış etmez…

Pazar sabahı, apartmanın önünde her gün rastladığım kedi, arkadaşlarıyla bir arada olmaktan mutlu olacak ki, benimle hiç ilgilenmedi, uçurtma gibi ayağa diktiği kuyruğunu ayaklarıma dolamadı. Sanki yabancısıydım, ilk defa karşılaşıyormuşçasına hiç sırnaşmadı.

Arkadaşlarının evden firar ettiği her hareketlerinden belli idi. Aralarında biri vardı ki, parlak, taranmış tüyleri, renkli gözleri, güven vermeyen davranışları, nefret hissi uyandıran bakışları, sahibinin kelli felli olduğunu ele veriyordu…

O an anlamıştım, akşamki maçta bir aksilikle karşılaşacağımızı. Özgürlüğüne düşkün hayvanların başında gelen kediler, el kol işaretlerime rağmen beni tınmamdılar, oldukları yerde heykel gibi kaldılar, kıpırdamadılar…

Kedilere fazla takıldık galiba, maça geçelim…
Bu, bir değil, iki değil. Bu, bir sezon içerisinde birkaç defa tekrarlanıyor. Yılda birkaç kez aradan mantar gibi sıyrılan birileri Trabzonspor’un kaderiyle oynuyor.

Pazar akşamı, Galatasaray lobisinden korkma alışkanlığını hala üzerinden atamayan Yunus Yıldırım, Trabzonspor’un önünü kesti. Turkcell Süper lig’de yürümeye mecali kalmayan cim-bom’un şampiyonluk yarışından uzaklaşmaması için elinden gelen her şeyi yaptı. Anlaşılan bu hakemler, İstanbul takımlarının şampiyonluktan uzaklaşmalarını gururlarına yediremiyorlar. Oysa İstanbul takımlarının ahı gitmiş vahı kalmış haberleri yok…

Sahasında hem Denizlispor’a, hem de Konyaspor’a yenilen Trabzonspor’un, Yunus Yıldırım gibi bir hakemle Galatasaray’ı yenmesi zordu.

Bırakınız, sarı-kırmızılı takımın oyuncularının eksikliğini, kupa maçı söylevlerini. Her sene aynı taktik denenmedi mi? Böyle durumlarda Trabzonspor, Galatasaray’a mağlup olup, yarasına merhem olmamış mıydı?

Ligdeki konumu itibariyle, maç akşamı Galatasaray, Trabzonspor’a oranla daha rahattı. Mağlup olsalardı, kimsenin sesi çıkmayabilirdi, çünkü Avrupa’da yoluna devam ediyorlardı. Oysa Trabzonspor’da durum faklıydı; yenilselerdi, lige havlu atabilirlerdi. Birde buna sahasında kaybettiği iki maç eklenince…

Sevincimiz; Trabzonspor mağlup durumda iken beraberliği yakalamasınadır. Tersi olsaydı; daha çok üzülürdük. Neyse…
Ulusal basında yazanlardan biri, karşılaşması öncesi, “ Trabzonspor mağlup olursa, taraftar kombinelerini sahaya atacak” demesi, bulanık suda balık avlamaya, kafa karıştırmaya çalışmak istemesi, art niyet değil de nedir? Bizlerin aylardır göremediğini, o bir akşamda nasıl görmüş(!), gördünüz değil mi?

Bordo-mavili oyuncular sahaya çıkarken, ülkeyi, tekerlekli sandalye kampanyasına davet etmeleri ne kadar güzelse, Trabzonspor hakkında art niyet taşıyan, konuşan insanların da bir yerlere yönlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum!

Alanzinho’mu dediniz? Attığı gol elektrikleri kesmeye yetti, umarım hakkında olumsuz konuşanların da sesi kesilir…

Mart ayı Trabzonspor’a yaramadı. Yunus Yıldırım, Trabzonspor’un senelerdir hakkını yiyen hakemleri Pazar akşamı aratmadı. Meğer kedilerin günahını almışım. Bakalım haftaya karşımıza kim çıkacak? Birilerinin dedikodularla başaramadığını, saha içinde görev alan hakemlerin gerçekleştirmeye çalışması, inanın, insanı deli ediyor…

FatmaÇelik
16.03.2009, 16:46
Maçla ilgili olarak hakeme yüklenmek özellikle ilk yarı için çok yerinde bir tepki olur ancak ben o gün stada gidipte Trabzonsporu destekleyen daha doğrusu desteklemeyen taraftara da biraz suç buluyorum.

Neden biz maçı izlerken cinconun taraftralarının tezahüratlarını çok net bir şekilde duyabiliyoruz.Nerde bizim taraftarımız neden kimsenin sesi çıkmadı.Orası ali samiyen değil AVNİ AKER di ama nedense tv karşısında ben bunu pek de hissedemedim daha doğrusu staddaki taraftar bunu hissettirmedi ne yazıkki...

Artık sorunu mal edecek birilerini aramak yerine biraz da çuvaldızı kendimize batırmalıyız.
Skordan ziyade beni üzen bu oldu açıkcası...

İnşallah biz bu kayıplarımızı önümüzdeki haftalarda rakiplerimizin puan kayıplarıyla telafi edebiliriz...
Şampiyonluğa inanıyorum ama 2. ya da 3. olabileceğimize inandığım kadar değil maleseffff.....

aurora
16.03.2009, 16:47
Evet Arkadaşlar Ümit Aktan gibi biri bize muhalif olmakla bizi onore ediyor. Öyle biri varsın karşımızda olsun.

------- "Onların kulakları vardır duymazlar, gözleri vardır görmezler, dilleri vardır hakikati söylemezler...." (A’raf Suresi, 179’uncu ayet) ...

Ayhan Yüksek
16.03.2009, 16:47
bu takımı cok oyuncu lazım takımı seneye yeniden yenilenmeli ama bu sefer o formayı kalite olarak hakkeden adamlar bulunmalı boyle ligi besinci likle tamamlayabilecek kadro olmamalı seneye cok iyi en az 6 adam almalıyız

Kesinlikle katılmıyorum, takımın yenilenmeye felan ihtiyacı yok kardeşim sadece takviyeye ihtiyacı var abartmayalım her sene takım yenilemekten istikrar yakalayamadık geriledik durduk, henüz lig bitmedi ve 5. le tamamlayacağımızada nerden kanaat getirdin, böyle negatif olmayalım az pozitif olmaya çalışalım.

lazrail8989
16.03.2009, 16:50
Maçla ilgili olarak hakeme yüklenmek özellikle ilk yarı için çok yerinde bir tepki olur ancak ben o gün stada gidipte Trabzonsporu destekleyen daha doğrusu desteklemeyen taraftara da biraz suç buluyorum.

Neden biz maçı izlerken cinconun taraftralarının tezahüratlarını çok net bir şekilde duyabiliyoruz.Nerde bizim taraftarımız neden kimsenin sesi çıkmadı.Orası ali samiyen değil AVNİ AKER di ama nedense tv karşısında ben bunu pek de hissedemedim daha doğrusu staddaki taraftar bunu hissettirmedi ne yazıkki...

Artık sorunu mal edecek birilerini aramak yerine biraz da çuvaldızı kendimize batırmalıyız.
Skordan ziyade beni üzen bu oldu açıkcası...

İnşallah biz bu kayıplarımızı önümüzdeki haftalarda rakiplerimizin puan kayıplarıyla telafi edebiliriz...
Şampiyonluğa inanıyorum ama 2. ya da 3. olabileceğimize inandığım kadar değil maleseffff.....
ewet her maç sonrasında konuştuğumuz konular bunlar ama bir türlü çözüm bulunamıyor 20 bin kişi hep bir ağızdan aynı tezahüratı yaptı mı beklenen iç saha galibiyetleri çok rahat olacak buna eminim

Cafer Bulur
16.03.2009, 16:52
Kesinlikle katılmıyorum, takımın yenilenmeye felan ihtiyacı yok kardeşim sadece takviyeye ihtiyacı var abartmayalım her sene takım yenilemekten istikrar yakalayamadık geriledik durduk, henüz lig bitmedi ve 5. le tamamlayacağımızada nerden kanaat getirdin, böyle negatif olmayalım az pozitif olmaya çalışalım.
Kesinlikle öyle,bu takim yaz-boz tahtasi haline dönüsmekten kurtulmali.
Bu takimin gelecek sezonki ihtiyaci sagbek,alternatif solbek,cok iyi bir orta saha ve forvetdir.
Yattara giderse iyi bir sagacikda alinmalidir.
4-5 nokta transferle ve ersun yanalla bu takim seneye ligin tozunu atar.

FatmaÇelik
16.03.2009, 16:55
Bu hafta sonu ankaragücü sivas maçındaydım.Ankaragücü taraftarı özellikle gecekondu tribünde muhteşem gerçekten.

Artık davul da alıyorlar stadlara sanırım inşallah biz de Hacettepe maçında güzel ve hep bir ağızdan tribün yapabiliriz..

Tribüne maçı izlemeye değil takımımızı desteklemeye gidelim artıkkkkk..

lazrail8989
16.03.2009, 16:58
ayrıca ersun hocaya tek sözüm var dün tayfunu savundu taraftar yanlış yaptı oyucumuzu ıslıklayarak dedi fakat olayı bu duruma getiren ersun hoca bence çünkü serkanla taşlar yerine oturmuşken taraftar gösterdiği mücadeleden dolayı serkanı alkışlıyorken onu kesip yerine sağ bekte neler yapacağını bilmeyen orta yapmayı bılmeyen tayfunu koyarsan yuhlanır tabı yada her maç sahada ruh gıbı dolaşan selçuğu oynatırsan yuhlanır tabi ayrıca dün akşama anlasıldı kı alanzınhoyu oynatmak ıcın yattara yı kesmeye hıc gerek yok o adam sol kanat eksıgımız var dıye alındı ve solda muthıs performans gosterdı hocam 1 maç kes selcukla tayfunu serkanı sag bekte onunde yattara solda alanzınhoyu oynat be hocam 1 kere be

Ali Yerlikaya
Sayin genc61 renktasim belki gercekden sevdandan yapiyorsun ama forumu ve taraftarlari kiskitmakdan ve kötü hava yaymadan baska bisey yaptigini görmdim öyle degilse gercekden özür dilerim ama feci karamsarsin ins sadece asiir sevdandan dolayi bu karmsarlik ve kimsenin kuklaligini yapmiyorsundur.
Bölye bi düsüncem oldugu icin bile senden özür diliyorum gercekden sevdandan dolayi bu karamsarlik varsa sende.

genç61
ya bu takımın bir suru yeri degismeli gercekci olun dun kac tane dan dun yaptık geriden cunku selcuk ve colman geriden top almıyor saklanıyor song geriden en az 15 kere sisirdi aynısını egemede yaptı biraz dikkat edin her mac dan dun geriden isteyen yok topu
en cok top isteyen macta topla bulusan adam top kullnamayı bilmeyen huseyin boyle bir ortasahamız var bir kere iki ortasaha sart
dun macta en iyi adam huseyindi ortasahada bi alanzinho digerleri saklandı ne top aldılar ne top caldılar bunları gormeliyiz artık sampiyon takımın ortasahası boyle olmaz

iki forvet sart iki bek sart bi stoper sart giray olur beliki ama top kullanması kısıtlı biraz o yuzden o olmaz song yaslı agarlastı git gide gercekci olalım
yattara oynamıyor ne zaman oynıcagı belli degil oynasa tamam orayada adam sart bu yuzden
alanzinho kapalı kutu daha bir sey goremedik insallah iyi cıkar ama oda kotuyse orayada adam sart

Mustafa K. Demirbaş
16.03.2009, 16:59
Bu hafta sonu ankaragücü sivas maçındaydım.Ankaragücü taraftarı özellikle gecekondu tribünde muhteşem gerçekten.

Artık davul da alıyorlar stadlara sanırım inşallah biz de Hacettepe maçında güzel ve hep bir ağızdan tribün yapabiliriz..

burada 2 davulu içeri almak için 40 yere imza attırıyolar bize
daha maç başlamadan taraftarı sindiriyorlar gecekondu tribünü çok sağlamdır.. ama seneye bizde öyle olacağız inşallah ;)tabi bazıları yine sözlerini yutmazsa

Yunus Emre SEYHAN
16.03.2009, 17:01
ya bu takımın bir suru yeri degismeli gercekci olun dun kac tane dan dun yaptık geriden cunku selcuk ve colman geriden top almıyor saklanıyor song geriden en az 15 kere sisirdi aynısını egemede yaptı biraz dikkat edin her mac dan dun geriden isteyen yok topu
en cok top isteyen macta topla bulusan adam top kullnamayı bilmeyen huseyin boyle bir ortasahamız var bir kere iki ortasaha sart
dun macta en iyi adam huseyindi ortasahada bi alanzinho digerleri saklandı ne top aldılar ne top caldılar bunları gormeliyiz artık sampiyon takımın ortasahası boyle olmaz

iki forvet sart iki bek sart bi stoper sart giray olur beliki ama top kullanması kısıtlı biraz o yuzden o olmaz song yaslı agarlastı git gide gercekci olalım
yattara oynamıyor ne zaman oynıcagı belli degil oynasa tamam orayada adam sart bu yuzden
alanzinho kapalı kutu daha bir sey goremedik insallah iyi cıkar ama oda kotuyse orayada adam sart
Abi sanki Pazardan domates alıyorsun

Ali Yerlikaya
16.03.2009, 17:03

Öylede saiyonluugn en büyük adaylari olan takimlari cokmuy iyi yapma lütfen tonla positiona gire yine biziz yani sansizluk ve ugursuzluk olmazsa sorun olmaz bide dogru dürüsürt desteklemek laim stadyumda.

theo
16.03.2009, 17:12
yok artık daha neler!!!
oldu olacak 11i yenileyelim!!!bu takıma 3takviye yeter...hücuma hattına kafası çalışan bir forvet alırsın , orta sahaya oyuna önderlik edebilcek bir isim ve de akıllı bir sağ bek!!!

Samet Yildirim
16.03.2009, 17:14
TS iyidi bence...

3 puan hakkimizdi...ama alamadik...bu hkemle zaten almamiz icin barcelonayi getirmek lazim...

Kazım Uzunboy
16.03.2009, 17:14

Duyun bu sesi !!

champions
16.03.2009, 17:22
"Vee Trabzonspor çok rahat kazanabileceği bir maçı daha kazanamıyor."
Dünyanın en aptal gollerini yeme konusunda geçtiğimiz sezonları yakalamamıza çok az kaldı.
Baros bizde olsaydı maçı rahat alırdık.Sanırım maçın özeti budur.
Kalitesiz hücumcuların, karşılığını alamadığınız maçlar olarak size geri dönmesi futbolun bir gerçeği.
Rakibinizde bi numara yok,kendi evinizdesiniz iyide oynuyorsunuz ama şu işe bakın ki 1 puanı son dklarda kurtarıyorsunuz. Alanzinho farkıyla idare edilen durum.Rakibin neredeyse aynı kalitede bir takımının oynamadığını düşünerek soralım Ya Alanzinho olmasaydı? Ne kadromuz yeterince geniş ne de hocamızın mevcuttan maksimumu çıkarmak adına bir hamlesi var.
10 Gs maçımız daha var, unutmadan.
Rüzgar nereye kadar sürüklerse artık.
Hayırlısı.

kemaLAZ61
16.03.2009, 17:28
Arkadaslar sakin, ama sakin üzülmiyelim! Su an en büyük sampiyon adayi biziz bunu bilin! Galatasaray'i cok rahat yenebilirdik ama olmadi, vardir bir hayri. Bu sene insallah sampiyon olacagiz, DURMAK YOK, YOLA DEVAM!

tanjueren
16.03.2009, 17:35
Ne ne ne ? ne dıyorsunuz ya ne yenılenmesı da?Bir durun ya daha yeni kurduk takımı.Canavar gibi takımız.En ıyı futbolu biz oynuyoruz ligde.Evet eksiğimiz var onları tamamlamalıyız.Yedek kulubemızı guclendırmelıyız ama senn dedıgın essek sakası olur olsa olsa.Hersene takım yenılersek nasıl para dayanır nasıl başarı gelir acaba.Ama kaleye casıllas onlerıne terry puyol maıcon evra gerard essıen xavi iniesta torres messi yapacaksak kadroyu o ayrı.Onlara beklemeye gerek yok

Mayls
16.03.2009, 17:48
Hakem hakkında yorum yapmayacağım.

Çok dengesiz ve kontrolsüz oynadık bence. Bir çok pas hatası yaptık, bir çok top kaybettik. Ayağımızdaki topların 3'te 1'ini kaptırmışızdır. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar top kaybetmemesi gerekir.

Ayrıca bana göre Galtasaray kadar iyi pres de yapamadık. Bunda hakemin de etkisi büyüktü ama top GSlı futbolculara geldiğinde dakikalarca topa dokunamadığımız oluyordu.

Ama her şeyden önce tribünlere yüklenmek istiyorum. Tamam, Premier Lig düzeyinde tribünlerimizin olmadığını biliyorum ama biraz daha ana uygun tezahuratlar ve tepkiler verilsin artık. Rakip takım gol atmak üzereyken Kasap Havası söylemenin mantığı nedir. Dakikalarca Galatasaraylılar'ın tezahuratlarını dinledik ekran başında.

Ayrıca Baros'un oyunlara bu kadar kolay gelmemeliyiz. Zaten ceza için bahane arıyor Federasyon.

Karadağ06
16.03.2009, 17:49
Deniz'li Konya ve Gs maçlarını staddaki taraftar kaybetti zaten
Bu maçlarda stadda olupda bagırmayan takımı desteklemeyenın yenilgilerden sonra hiç konusmaya hakkı yok!
Derbi maçı oynuyosun staddan çıt çıkmıyor ya böyle bişey olabilirmi yazıklar olsun :S bu cekırdek cıtleyen taraftar maça ne diye gidiyor anlamıyorum zaten.

lazzz61
16.03.2009, 17:50
aslında colmaın sözuu olayı özetlıyorr ; İLK YARI İİ OYNAMIYORDUKK AMA SANSMIZ YANIMIZDA OLUYORDU IKINCI YARI İİ OYNUYORUZ AMA SANS YANIMIZDA DEILL OLAYY AYNEN BU TABİ GÖKHAN UMUT FAKTÖRUNU DE SAYMAZSAKK

ertek_ts61
16.03.2009, 18:04
diğer maçlar değil de dün güzel falan oynamadık....mücadele gücümüz bile tatmin edici düzeyde değildi...sahada varlık gösteremeyen çok oyuncumuz vardı...bütün bunlara rağmen ister şans deyin isterseniz beceri Trabzonspor dün 1 puan aldı ve bu bir puan inanılmaz önemli olacak bana göre ileriki haftalarda göreceğiz....
şu anki pozisyonumuz hala çok avantajlı bunu inşallah en iyi şekilde değerlendiririz.....

fetih aydın
16.03.2009, 18:08
Eskiden böle maçlardan sonra hakemin topuğuna sıkarlarmış bi daha böle yanlışlar yapmazmışş....:rolleyes:

Mert Marabaoğlu
16.03.2009, 19:20
Ben bu ßaros kadar, çirkef yalan dolancı bi adam görmedim, adam bizim önümzde resmen oscarlık seneryo çizdii ve oynadıı. bizimkileri önce tahrik etmeye çalıştı ve başardı sonra bizim taraftarlar, bayrakların sopalarını çıkarıp baros'a attılar:D baros'a hiçbiri gelmedi. hakem olay yerine baktıgını görünce yerde yuvarlanmaya başladı, yerden çim'i kopardı hakeme taşmış gibi gösteriyo:D biz bi yandn gülüyoruz, bi yandan ıslıklıyoruz. Baros'un ne kadar profesyonel (!) oldugunu gördk.

Emirhan Makul
16.03.2009, 19:23
Ben bu ßaros kadar, çirkef yalan dolancı bi adam görmedim, adam bizim önümzde resmen oscarlık seneryo çizdii ve oynadıı. bizimkileri önce tahrik etmeye çalıştı ve başardı sonra bizim taraftarlar, bayrakların sopalarını çıkarıp baros'a attılar:D baros'a hiçbiri gelmedi. hakem olay yerine baktıgını görünce yerde yuvarlanmaya başladı, yerden çim'i kopardı hakeme taşmış gibi gösteriyo:D biz bi yandn gülüyoruz, bi yandan ıslıklıyoruz. Baros'un ne kadar profesyonel (!) oldugunu gördk.

Bu adamları seçerek mi getiriyorlar Türkiye'ye ya
Liverpool'da Höyt denildiğinde Sami Hypa ile el ele klübeye giren oğlan çocuğu burda düşmeler kalkmalar milletle hakemle dalaşmalar ne oluyor bu adamlara Türkiye'de.

cahana
16.03.2009, 19:47
bu takımda tayfunun yeri olmadığı bir kez daha anlaşıldı
ayrıca songun dinlendirilme zamanı geldi
ve tabi sylva nın da uyarılması gerekli çok hata yapmaya başladı

orta sahada ki verimsizliğe bir çare bulunmalı herşeyi colmandan beklememeli
forvetimize ise diyecek laf yok kurusıkı tabanca ne kadar işe yarıyorsa onlar da o kadar işe yarıyor

Orhan Aydın
16.03.2009, 19:49
inş bu baroş olayları yüzünden saha fln kapatmazlar dicem de 3maçtır avni akerde kazanamıoruz

Tayfun Aydın
16.03.2009, 20:18
Dün sahada en çirkefinden 11 tane bülent korkmaz seyrettim.bülent sahaya kendisi çıksa bu kadar çirkeflik yapamazdı herhalde.Bu maç bu hakemle ancak berabere biterdi zaten.

Selman
16.03.2009, 20:43
Geçen haftalarda bu takımın en büyük sorunu "orta sahadır" diye çığırtkanlık yapanların gerçeği görmesinin sadece bir hafta sürmesi benim açımdan güzel bir gelişme.

Bu takımın en büyük sorunu forvet hattıdır.Hiçbir işe yaramayan iki adamıdır.Alanzinho 3 saniye topu ayağında tuttu, geriyi bekledi, Colman geldi vurdu, gol oldu.Bu iki adam bunu bile beceremiyor.Colman ve Selçuk bu takımın hamalı.Hem geriden oyun kuracaklar, hem gol atacaklar, hem asist yapacaklar.Başka bir isteği olan?Önünde ki tüm adamları çalımlayıp gol atamayacaklarına göre, forvet hattının ileride top tutması, geriyi beklemesi gerekir.İki işe yaramayan adamdan ismi Gökhan olanın bu hafta yedek oturması gerektiği gibi.

Mustafa Calik
16.03.2009, 20:55
arkadaslar, bu macin özeti varmi ? maca bakasim geldi. varsa lütfen birisi link'i yollasin :)

Selçuk Demircioğlu
16.03.2009, 21:06
Forvetlerimiz hareketli olsaydı en azından gs de ki baros kadar istekli olsalardı bu maç çok daha farklı olurdu..Artık ben gökhan ünaldan umudumu kestim bu maçı bekliyordum ama görüldüki ondan bize fayda yok..
Bu maçta gol atamazsan hangi maçta atarsan at banane!!!

Mehmet Sarigül
16.03.2009, 21:10
Geçen haftalarda bu takımın en büyük sorunu "orta sahadır" diye çığırtkanlık yapanların gerçeği görmesinin sadece bir hafta sürmesi benim açımdan güzel bir gelişme.

Bu takımın en büyük sorunu forvet hattıdır.Hiçbir işe yaramayan iki adamıdır.Alanzinho 3 saniye topu ayağında tuttu, geriyi bekledi, Colman geldi vurdu, gol oldu.Bu iki adam bunu bile beceremiyor.Colman ve Selçuk bu takımın hamalı.Hem geriden oyun kuracaklar, hem gol atacaklar, hem asist yapacaklar.Başka bir isteği olan?Önünde ki tüm adamları çalımlayıp gol atamayacaklarına göre, forvet hattının ileride top tutması, geriyi beklemesi gerekir.İki işe yaramayan adamdan ismi Gökhan olanın bu hafta yedek oturması gerektiği gibi.

:alkış: Alanzinho topu tutmasinin yanisira basini kaldirdi ve bakti, Gökhan'da ve Umut'da bunu yapacak teknik var mi?
Alanzinho'nun bu pozisyonuna bir benzeri Tayfun'un vardi, Colman ayni sekilde kendini cezasahasinin önünde unuturdu ama basini kaldirmayan Tayfun topu etrafinda dört GS'li olan Gökhan'a ortaladi. Oysa ki, Gökhan "istemeyerek de olsa" GS'li oyunculari üstüne cekmisdi ve Colman'a alan birakmisdi.
Colman ve Selcuk konusundaki görüsüne katiliyorum, dün Selcuk'u özellikle izledim. Selcuk sürekli gidip geliyor, cok kosuyor. Neden? Cünkü Gökhan'a ve Umut'a atilan her top kontra hucüm olarak geri geliyor. O hucüm girisimini kim karsilayacak? Tabi ki önce Selcuk, Colman ve Hüseyin.
Ayrica Selcuk dün cok güzel iki asist yapti; birini Gökhan'a, digerini Isaac'a.
Selcuk ve Colman bu Gökhan ve Umut oldukca "hamal" olmaya mahküm.

Erdem Keser
16.03.2009, 21:27
:alkış: Alanzinho topu tutmasinin yanisira basini kaldirdi ve bakti, Gökhan'da ve Umut'da bunu yapacak teknik var mi?
Alanzinho'nun bu pozisyonuna bir benzeri Tayfun'un vardi, Colman ayni sekilde kendini cezasahasinin önünde unuturdu ama basini kaldirmayan Tayfun topu etrafinda dört GS'li olan Gökhan'a ortaladi. Oysa ki, Gökhan "istemeyerek de olsa" GS'li oyunculari üstüne cekmisdi ve Colman'a alan birakmisdi.
Colman ve Selcuk konusundaki görüsüne katiliyorum, dün Selcuk'u özellikle izledim. Selcuk sürekli gidip geliyor, cok kosuyor. Neden? Cünkü Gökhan'a ve Umut'a atilan her top kontra hucüm olarak geri geliyor. O hucüm girisimini kim karsilayacak? Tabi ki önce Selcuk, Colman ve Hüseyin.
Ayrica Selcuk dün cok güzel iki asist yapti; birini Gökhan'a, digerini Isaac'a.
Selcuk ve Colman bu Gökhan ve Umut oldukca "hamal" olmaya mahküm.
Olay bu kadar basit.

sakaryalı.61
16.03.2009, 21:35
burası yeri olmayabilir fakat allah aşkına nedir şu 61. dakika saçmalığı nedir yav

bize bu kötülüğü rakipler bile yapmadı şu seyirciye yalvarmakmı lazım nedir bu yaa bırakın şu 61. dakika saçmalığını takımımızı mahvettiniz hızını kestiniz konsantrasyonunu bitirdiniz ancak bukadar takıma zarar verilebiir sevgili, b.m.n. sakinleri şunu mümkünse elbirlii yapıp kaldıralım arkadaşlar bütün yorumcular da aynı görüşte şu hareket........ takıma zarar veriyor............. zara veriyor.... zarar veriyor ...........bunu ne zaman anlayacağız bilmiyorum ..

61SOYTÜRK61
16.03.2009, 21:49
:D !-61.dk olmasa gökanla umut gol atacak ilginç....
2-tff ve hakem allah belanızı versin ALLAH tutugunuz takımlara şampiyonluk yüzü göstermesin
3-ersun hocam arkandayım sonuna kadar bize bu çoşkuyu yeniden yaşattıgın için tşkler ama lütfen artık göksuya barışa faty ye daha cok şans
4-alanznyoyu eleştirenlere laf söyleyenlere kapak!!!ne dedik daha yeni 90 dk görelim şu adamı dedik ama yok eleştirlecek ya!!
5-her maç sonu dedim yendiğimiz zamanda dedim siz savunanlar kalsık 11 de devam edin!! ben gökanla umutu görmek ıstemıyorum artık...nedenleri çokk bidaha söylemeye gerek yok
6-tarftarı kışkrtıp bu hallere düşürenlere yazıklar olsun....
7-selcuk oynamyamacaksan söyle yerine barış oynar....
8-önümüzdeki maça bakalım.....

Ömer TOPAL
16.03.2009, 21:56
gökhanı görmek istememek olabilirde umutu ben görmek istiyorum her zaman..göksu ve umut bence çok iyi ikili olacaklardır..bu maç geçti bitti ne demişlerr ÖNÜMÜZE BAKALIM :D

Ömer TOPAL
16.03.2009, 21:59
burası yeri olmayabilir fakat allah aşkına nedir şu 61. dakika saçmalığı nedir yav

bize bu kötülüğü rakipler bile yapmadı şu seyirciye yalvarmakmı lazım nedir bu yaa bırakın şu 61. dakika saçmalığını takımımızı mahvettiniz hızını kestiniz konsantrasyonunu bitirdiniz ancak bukadar takıma zarar verilebiir sevgili, b.m.n. sakinleri şunu mümkünse elbirlii yapıp kaldıralım arkadaşlar bütün yorumcular da aynı görüşte şu hareket........ takıma zarar veriyor............. zara veriyor.... zarar veriyor ...........bunu ne zaman anlayacağız bilmiyorum ..

Neden bu güne kadar zarar verdiği konusunda bir serzenişte bulunmazdın ? Ne zararı ne alaka açıklamasınıda yapsanızda zararı bilsek...61 dk. Kutlamaları takıma zarar vermedi ki verilen bir zarar varsa hava şartından dolayı balonların uçmaması sahaya düştüler ve maça ara verildi...de bunun 61. dakika kutlamaları ile ne alakası var...Yagmur ve basık havada uçan balonlar havalanmaz madem böyle bir hava var o balonları salmadan 61. dk. kutlamaları yapılabilir.61. dk kutlamlarının takıma zararı degil KARI vardır her zaman.Dün zarar veren hava muhalefetinden dolayı balonların uçmamalarıdır bunuda biz degil görevliler düşünüp balon gösterisini iptal edebilirlerdi.

lazzz61
16.03.2009, 22:01
bırakın su umut semppatızanlıgını yaa bu adam ne verdı ts yee bana kosuyorr demeyın lutfenn

Yavuz Hasan
16.03.2009, 22:14
çook zor gol atıyoruz yahu

DeeP__61
16.03.2009, 22:24

:alkış: :alkış:
başka söze gerek yok ...!

Mehmet Sarigül
16.03.2009, 22:38
gökhanı görmek istememek olabilirde umutu ben görmek istiyorum her zaman..göksu ve umut bence çok iyi ikili olacaklardır..bu maç geçti bitti ne demişlerr ÖNÜMÜZE BAKALIM :D

Gökhan ve Umut kaleye sirti dönük, rakip oyuncusunu arkalarinda hisederek oynayamiyorlar.
Ikiside farkli nedenlerden bunu yapamiyorlar, yapamazlar.

Gökhan arkasindaki rakip futbolcudan cok rahatsiz oluyor, vücutunu kullanarak oynamadigi icin hep tedirgin.
Dün Selcuk'un asisti ile kaleci ile karsi karsiya kaldi, top saginda Emre Asik solunda. Vücutunu Emre'nin ve topun arasina koyabilse gol vurusunu yapacak ama tersine Emre bunu yapti ve topa vurmasini engelledi.

Umut ise daha farkli; Umut vücutunu kullaniyor, hatta gerektiginden fazla yapiyor. Umut'un en büyük eksigi top teknigi olmayisi ve bundan dolayi yanindaki arkadaslarindan faydalanamamasi. Umut alan ve zaman bulamadigi icin bir cok topu kaybediyor.
Tabi ki rakibi sürekli meskul etmesi ve hataya zorlamasi iyi ama bunlar bir forvet (golcü) icin yeterli degil.

Gökhan ve Umut mutlaka zaman zaman iyi performans göstereceklerdir, ama "özellikle birlikte" uzun vadede Trabzonspor'a faydali olacaklarina inanmiyorum.

only ts
16.03.2009, 22:57
mactaki gs liler arasında bir arkadasım vardı. mac cıkısında otobuslerınde saglam cam kalmamıs taşlayan taşlayanaymış :D

yatara
16.03.2009, 23:10
bize bu milli ara cok iyi gelecek

TheRapZoNe
16.03.2009, 23:17
Bu maçı anlatan spikerin tam bir Trabzonspor düşmanı olduğunu biliyorum. Anlatış tarzı ve gereksiz aykırı yorumları her şeyi gösteriyor. Yıllardır anlattığı Trabzonspor maçlarının %95'inde puan kaybetmişizdir. Öyle de bir uğursuzluğu vardır bize.

aurora
16.03.2009, 23:18
Biz neden Gs nin dun attıgı 2 gol kadar kolay gol atamıyoruz. Birinci golde çalınmayan faul dudugunden sonra arda bir pas atıyor Baros a, Baros tok kontrol Kaleci de ileri cıkmış aşırıyor gol o kadar basit ki. İkinci gol Sag defansımız Tayfun rakip oyuncu gibi kalecimiz sylvia nın topu kontrol etmesini engelliyor seken topu Gs li vuruyor song tan seken top 5 tane Ts li arasındaki tek Gsli olan ardanın önünde vuruş ve gol. Hata nerde? Çalış didin sezon başından beri şöyle iki rahat golumuz yok ? Neyi yanlış yapıyoruz ? Oyuncumuz seyricimiz teknik heyetimiz hep sıkıntı hep stres içinde ? Nedendir Bu kadar enerjiye bu kadar az verim? Ersun YANAL bu sorunun cevabını bulmalısın. Bulacaksın. Ama galiba cevabı şu ki hayatta helal şeyler hep bedeli agır zor şeyler olurmuş. Bizde her başarıyı helalinden istiyoruz. Dunki maçtaki gibi Baros gibi bir topcu olacagına hiç olmasın herşeyi hakkımızla alalım derken haksızca başkaları malı goturuyor. Sormamız gereken soru şuna dönüşüyor ? Alem bu sen ne istiyorsun ? Burası hırsızlar sistemi. Burda hayatını devam ettirmek istiyorsan durustlukle bunu yapamassın ya sisteme uy yada terket. Sisteme uyarkende onların kurallarına gore oyna ? Onlar izin verirse layık gorursen ancak bazen onlarda seni gorurler. Ama Eşkiya dunyaya hukumdar olmadıgını gostermek 6 defada sana nasib oldu. Sahib oldugun kudret 6 defa yıktı sistemin baronlarını vede iyot kokan martı sesli sahillerin bir gun 7' yede uyanacak.

mhayri
16.03.2009, 23:21
Ümit Aktan kanal A da döktürüyo gene...

mhayri
16.03.2009, 23:26
Önde oynayacak doğru üç adamı bulduğumuzda biz de kolay goller atacağız inşallah...

sakaryalı.61
16.03.2009, 23:32
Neden bu güne kadar zarar verdiği konusunda bir serzenişte bulunmazdın ? Ne zararı ne alaka açıklamasınıda yapsanızda zararı bilsek...61 dk. Kutlamaları takıma zarar vermedi ki verilen bir zarar varsa hava şartından dolayı balonların uçmaması sahaya düştüler ve maça ara verildi...de bunun 61. dakika kutlamaları ile ne alakası var...Yagmur ve basık havada uçan balonlar havalanmaz madem böyle bir hava var o balonları salmadan 61. dk. kutlamaları yapılabilir.61. dk kutlamlarının takıma zararı degil KARI vardır her zaman.Dün zarar veren hava muhalefetinden dolayı balonların uçmamalarıdır bunuda biz degil görevliler düşünüp balon gösterisini iptal edebilirlerdi.

sana hiç katılmıyorum ...

nedenide şu takım tam baskı kurduğu anda maçtaki o kutlamadan dolayı konsantrasyonun kaybolduğunu bütün yorum yazarları söyledi taraflı veya tarafsız bırakın onlar söylemesin herşeyi gördük...
berbat olmaktan öteye gçemedi takım maça assılmışken bir curcuna takım maç esnasında karnavalamı katılsın... maçamı asılsın bırakın allah aşkına .
dünkü maçın ilk yarıyı söylemiyorum ikinci yarı soğumasının tek nedeni o kutlamadır ....

Napoli
16.03.2009, 23:40
birncisi traftarımıza o yaşlı kesime dayatma kombinelri verirken biz dedik trbunlerden çıt çıkmaz,kale arkası ve maratondaki kemik tayfaının yüzde seksenleri kombine alamadı bu sene,zaten maratonda gurpta kalmadı.bu çıt çıkmama durmuda kaçınılmaz oldu,ama seneye bu işe çözüm gelmeli 4 tane gurp birleşmeli. maratonda,yaşlı kesimde artık maçı nerede izler bilemeyız.galatasaray trbınleri guzel deplaman trıbunu yaptı kapak olsun bizdekı çekırdekçılerede..
maça gelince,bizz kötü top oynadık golle başladik ama bundan sonra ne olduysa oldu,elektirk kesintisi galatasaraya yaradı,bana kalırsa yüzde bin faulle gelen gole yunus yıldırım eyamcılık yaptı saçma sapan bi faulu goznun onunde gorduğu halde çalmayan yunus yıldırım maçın etksinde kaldı tabiri caize maçın içine.... ,bu hakemlerle yürümezzz.!
61. dakika olayına gelince belkide 63 de bana kalırsa gol gelıyordu 2-1 one geçcemiz durumda tarftatın yüznden 1-2 yenik duruma düştük,boyle amatorluk olmaz!!!
Maçın hakkı beraberlıktı galatasaray savaştı biz izledik...

Yunus Yıldırmada bundan soonraki yaşamında hayırlı işler...

zendit
16.03.2009, 23:50
ya bu yunus şerefsii fenerli değilmi haluk ulusoy döneminde hani fb macını yöetmiş fb berabere kaldı şimdi o hakem her iki tarafada böyle davrandı brabere bitmesini o istedi.neyse bunları konuşmaya değmez başkan diyoki seneye iki futbolçu alacağız başkanım bize hakem al en pacavrasından mümkünse yunus olmasın arada oltaya gelir.meze olur neme lazım.
-----------------
inadına devrim inadına trabzonspor

Emiroğlu
17.03.2009, 01:26
Ortalık sakinleşmişken birkaç birşey yazayım.

2 şey anladım ki ,

-Ersun Hoca gerçekten kondisyon yüklüyor.
-Biz hala takım olamadık.

Gs orta elemanları bizden daha iyi ayağa top yaptılar.
Şanssızlıkları , ileride iş yapamadılar.Ya da bizim yeteneğimiz sonucu.Artık neyse.
Bizim bozan oyuncularımız , oyunu bizim cezasahamıza yıkılmasını engellediler.

Ortada iki takım var.Ve özellikle ortasahadaki farklılıklar çok bariz.
Biz orta sahayı bireysel yetenek ve driblingler ile geçmeye çalışırken , gs , ayağa top ile geçmeye çalıştı.
Ve bizden çok daha iyi ayağa oynadılar.
Bizde karşılık olarak çok çok iyi mücadele ettik.
Getirisi olarakta düşük olan kondisyonlarını idareli kullanmış oldular.

Dikkatli izleyenler hatırlayacaktır , bir kaç pozisyon oldu ki , tam saha pres yapıyoruz,ama topu kapamıyoruz.Sebep ? Çünkü alan savunması yapamadık(Türkiyede kimse yapamıyor ya)
Top Ardaya geliyor , bizimkiler hurraaaaa Ardaya....Arda tek pas ile Ayhan'a atıyor topu ,Bizimkiler hurraaaaa Ayhan'a....

E bir maç içinde bu durum çok olunca normalde oyundan düşmemiz gerekir.Bu açıdan gs aslında çok akıllı bir taktik ile çıktı maça.Bizi ortasahadaki pas trafiği ile yorarak,ENERJİSİNİ ÇOK İYİ KULLANMAYI VE GEREKTİĞİNDE NEREYE KOŞMASINI BİLEN Baros'a bir ara pası ile gol yapmayı düşündüler.Yaptılarda.

Takımın başında başka bir hoca olsa idi , emin olsun dünki maçı almamızı bırakın ,berabere bitmesini beklemek bile hayalcilik olurdu.
Ersun hoca faktörü ise , orta sahada pas trafiği yoğun olan gs nin bizi yoramayışı oldu.
O trafiğe rağmen takımı yorulmadı.Hep bastı.

Dün takım futbol oynadığımızı pek düşünmüyorum.Takım olarak çok enerji,emek ve mücadele sarfettik. Gs özellikle orta sahada bizden çokdaha bilinçli işler yaptı.Ama gerek hırs olsun , gerek kazanma azmi ve Ersun Hocanın yüklediği kondisyon ile , maçı her türlü koparabilirdik.
Burda da devreye HAKEM ! girdi.

Şuna dikkat ettiniz mi ?
Gökhan olsun , Umut olsun , sürekli saçma hava topları atarak oyuncularımızı yoruyoruz.
Dün gs Baros'a kaç kez top şişirdi ?
Hiç.
E ne oldu peki , oyun içinde saklanıp , enerjisini gol pozisyonuna saklayan Baros , kendine atılan topta enerjisini çok verimli kullanıp usta işi bir gol attı.
Aynı pozisyon , Isaac'a geldi.Kaçırdı.
İddaa ediyorum , o pozisyon , 85 lerde , Gökhan ya da Umut'a gelseydi , gol olma ihtimali %20 idi.
Sebebi de , 85 dakika rakip defans ile boğuşan forvetlerin , ne gol vuruşu yapmaya , ne de topu oraya kadar çapraz şekilde sürmeye mecalleri kalmıyor.Konsantrasyonları da tabi.Can havli ilee topa vurmuş oluyorlar.Bizde deli oluyoruz.

Fakat, Baros gibi futbolcular , enerjileri ve konsantrasyonlarını sadece bu tarz pozisyonlar için harcıyorlar.Ve zamanı geldiğinde de koşuları ve son vuruşları çok düzgün olabiliyor.

Çok uzattım.
Diyeceğim o ki.
Önceden bizim sol tarafa bir Kewell lazım diyordum.Alanzinho geldi , Kewell kim dedim :)
Türkiyede en çok gol pozisyonuna bizim forvetlerimiz giriyor.Ama gol oranları çok düşün.
Bence sebebi de , yukarıda bahsettiğim , enerjilerini nerede kullanacaklarını bilmemeleri ve pozisyon alma - koşu yapma bilgilerinin eksik olması.

Şimdi diyorum ki ;
-YAŞI ÖNEMLİ OLMAKSIZIN
-Hangi pozisyonda nereye koşacağını bilen,
-Nerede durması gerektiğini süzebilen
-Enerjisini ne zaman kullanıp ne zaman rolantiye alacağını otomatiğe bağlamış

gerçek bir STRİKER ( misal M.Baros) ile , bu ligi seneye sallarız.