PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporumuz Siyasi Amaçların Aracı Olarak Kullanılamaz !!!

İlker ToSun
04.03.2009, 19:03
Her ne kadar tepki çekeceğimden emin de olsam, bu düşüncelerimi yazmak istedim. Amacım siyasi polemiklere girmek değil, sadece kendimce gözden kaçan bazı ayrıntıları sizlerin görüşüne sunmak.

Hakkımızda hergeçen gün artan yalan haberler artık bugün doruk noktasına ulaşmış vaziyettedir. Bugün de sadece o haberi yapan kişinin adı ön plana çıkmıştır ve işinden olmuştur.

Cevat Kol un o siteden kovulması sizi ne kadar tatmin etti bilmem ama beni hiç ama hiç tatmin etmedi. Çünkü her oyun gibi bu oyunda da sadece "tetikçi" cezayı gördü ama oyunu kuranlar oyuna destek çıkanlar yok ortada. Bilinmiyor, bilemiyoruz...

Bu haberi bugün Cevat a yaptırırlar, yarın X e öbür gün de Y ye. Cevat ın kovulmasıyla tatmin olup bu konuyu kapatacaksak vay halimize.

Bizim sorgulamamız gereken başka konular, şu an bunları dediğim için çok tepki alıcam ama olsun.

1) Neden Bu Yalan Haberler En Çok Trabzonspor a Karşı Oluyor?
2) Trabzonspor un bu kadar üzerine gelinmesinin 29 mart seçimiyle alakası nedir?
3) Bizim için çok önemli olan belediye toplanmasına neden SADECE İKTİDARIN MECLİS ÜYELERİ GELMİYOR. Bundan önceki yerel seçimin cezasını mı çekiyoruz ?
4) İktidar partisi üyelerinin katılmamasıyla ertelenen toplantı Mayıs ayında yapılacak yani 29 Mart seçimlerinden sonra. Bu bir tesadüf mü?
5) Faruk Özak ın bakan yapılmasının asıl amacı nedir? Gerçekten o işin uzmanı olduğu için mi? yoksa Trabzonspor a yardım ediyor gözüküp Belediye seçimlerini iktidar partisine kazandırmak mı?
6) İktidar partisinin en yakınlarından biri başkanımızken en kötü dönemlerimizi bile geçirirken kılını kıpırdatmayan yerel medya, neden en başarılı yıllarımızdan birinde Sadri Şener ve kulübümüz aleyhine çalışmalar yapıyor?
7) Yurtiçindeki her transfer görüşmemizde Faruk Özak ın bulunması bir tesadüf mü?
8) Kimi tv kanallarında insanların bizim için "hükümetin de destek verdiği" takım söylemiyle bizim bilinç altımıza işlenmek istenen nedir? Yoksa bu düşünce bize kanıksatılıyor mu?
9) Bundan önceki yerel seçimleri Trabzon Limanını Trabzonspor a vermediği için kaybettiği iddaa edilen iktidar partisi, yine Trabzonspor üzerinden bu sefer seçimi kazanmayı mı planlıyor?
10) Bu söylediklerimde asla Faruk Özak a bir ithamım sözkonusu değildir. Zira onun Trabzonsporluluğunu tartışmak yaşım ve tecrübem gereği bana düşmez. Ancak sorun Faruk Özak ın bakan oluşu değil, Faruk Özak ın neden bakan olduğudur. Faruk Başkan her ne kadar iyi niyetle bize yardım etme çabasında olsa da onun arkasındaki güçlerin asıl amacı nedir?
11) 29 mart seçimlerinde olası bir mağlubiyette Faruk Özak gelecek seçimlerde kabinede kalır mı?

İktidar partisi mensuplarının bu yerel seçimle ilgili halka savurduğu tehditler aslında onlar için çok güzel örnek teşkil ediyor.

Halkına : " bizim adayımızı seçmezseniz burada işler kolay yürümez" diyen bir siyasi iktidar anlayışından bu konuda da aleyhimize tutum hiç de şaşırtıcı değil.

Sizlerin sadece Faruk Özak eğer Trabzonsporun önemli bir başkanı, şehrin ve takımın sembol bir ismi olmasaydı gerçekten bakan olabilir miydi sorusunu düşünmenizi istiyorum.

tigin
04.03.2009, 20:14
Siyasi polemiklere girmek gibi bir amacınız olmasada girmişsiniz.
Bu başlığın kapatılması ve bu tür siyasi içerikli mesajların yazılmaması hususunda tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum.

Vural Kuyumcu
04.03.2009, 20:42
kilit yolda