PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selcugun Formu

ugurozturk
04.03.2009, 01:41
Haftalardir ilk yaridaki formunu mumla aratan bir Selcuk var. Son Antalya macini HD olarak kaydetmistim. Sadece Selcugun istatistikleri bi kenara not alarak 90 dakikayi tekrar izledim. Durum dusundugumden de kotu cikti.

Ilk yari:

8 top kaybiyla oynamis.
Isabetli pas 0.
Sut 2. isabetli 1/ ama bu da yuvarlanarak geldi desek yeridir.

Bir kez calenin kademesine girmis ve topu taca kesmis; onun disinda caldigi bir top; ya da toplu oyuncuya top kaybettirecek bir presi yok. Aslinda ilk yarida dogru durust kameraya bile cikmadigi icin ne kadar kostugu hakkinda bir yorum yapamayacagim; ama genel olarak orta saha yuvarlagi +- 10 metrede oynamis.

ikinci yari biraz daha oyuna giriyor; en azindan pres yapiyor; buna ragmen ilk olumlu pasi dakika 60'da yattaraya. golden sonra da bir tane yattaraya iki tane colmana olmak uzere guzel ara paslari var;

fakat ikinci yarida da on libero olmasina ragmen rakibin kestigi bir atagi ya da araya girdigi bir rakip paslasmasi yok; bir tane bile; rakibin ceza shamiza yaptigi ortalarda ve sisirdigi toplardada 4-5 metreden izlemekle yetiniyor; seri bir sekilde basma; hataya zorlama gibi cabalari yok; yine bulustugu toplarda 5 top kaybi var; bunlarin 3'u kontrol yetersizligi; digerleri rakibin ikili sikistirmasi sonucu kaybedilmis;

Dk. 82'de giren alanzhinyonun bile daha cok pasi var; Selcuk; sadece duran toplarda ceza sahasina orta yapmis; ki her duran topu da onun kullandigi bir gercek. Arasira colman niyetlense de; selcugun elinin tersiyle uzaklas isaretini gorunce geri donuyor.

Selcuk bu performansina ragmen; ilk 11'de ve mac icinde degistirmek Ersun Yanalin aklina gelmiyor. Colman daha cok kosmasina ragmen; yattara rakip sahaya getirilen toplarin %85inde olmasina ragmen daha once cikariliyor.

Bu durum bana Ziya Dogan - Celaleddin iliskisini hatirlatiyor. bu sebeple hocamizin ve Selcugun dikkatini cekmek istiyorum. Ziya dogan doneminde pek cok oyuncu; onun prenslerinden asla forma alamayacagini dusundugu icin futboldan sogumus; formlari dusmustu. Ayni kanaat bu takimda da olusursa; Barislar; Ceyhunlar; Goksular; Fatyler kaybedilebilir.

Selcuk kesinlikle mukemmel bir oyuncu; ve futbolumuzun nadide yeteneklerinden. Ama formasinin surekli garanti olmasi; hem onun hem de mevkidaslarinin form dusuklugune neden olacaktir.

EyüpKILIÇ61
04.03.2009, 01:42
Kilit......

Futbolcularımız bölümünde Selçuk İnan başlığından devam edilebilir...

ugurozturk
04.03.2009, 01:44
yuhh......

TURHAN
04.03.2009, 01:44
#8 - Selçuk İnan (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9047&page=85)

Yukarida yazdigim baslik bu konulari tartismak icin acilmistir.