PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve Nedved Bırakıyor

Berk
26.02.2009, 18:17
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus'ta forma giyen Çek yıldız Pavel Nedved, sezon sonunda futbol yaşantısını noktalayacağını açıkladı.

http://img413.imageshack.us/img413/4193/covernedvedbol.jpg

Nedved, kararının kesin olduğunu da sözlerine ekledi. Çek futbolunun son dönemde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan birisi olan Pavel Nedved, İtalyan ekibi Juventus'ta sürdürdüğü futbol yaşantısını sezon sonunda noktalayacağını duyurdu. Takımının Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda İngiliz ekibi Chelsea'yle oynadığı ve 1-0 kaybettiği maçtan sonra UEFA'nın resmi İnternet sitesi olan uefa.com'un sorularını yanıtlayan Nedved, "Halen mutlu bir şekilde futbol oynuyorum ancak fiziksel ve mental olarak bakıldığında gençlere yer açmam gerektiğini anlıyorum. Onlar futbol oynamayı hak ediyorlar. Belki siz benin halen genç olduğumu düşünüyorsunuz ancak 37 yaşındayım. Şampiyonlar Ligi'nde ve Serie A'da iyi şeyler yapsak da Sezon sonunda ayrılacağım. Bu son kararımdır ve fikrimi de değiştirmeyi de düşünmüyorum. Ayrılmak için doğru bir zaman" dedi.

Nedved, 5 sezon Roma'da Lazio forması giydikten sonra 2001 yılından Juventus'a transfer olmuş ve o tarihten itibaren de İtalyan ekibinde top koşturuyor. Nedved fikrinde bir değişikliğe gitmezse Serie A'daki son maçını 31 Mart'ta Torino'da oynayacak. Nedved, Lazio'yla 1 kez Juventus'la ise 2 kez Serie A Şampiyonluğu kazandı. Nedved, Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nda ise 91 maça çıktı ve 18 gole imzasını attı.

Alihan Ertürk
26.02.2009, 18:19
açıkçası üzüldüm bırakmasına ama zamanı gelmişti artık

Dursun Kaplan
26.02.2009, 18:21
Dünya futbolunun en değerli futbolcularından. Çok beğendiğim bir isim.

Kendisi için hayırlı olur umarım. ;)

Hüseyin İlkin
26.02.2009, 18:24
Çok ama çok büyük bir oyuncuydu :ok
Hayırlısı olsun .

Hey gidi günler hey zaman geçiyor :o

Can basten
26.02.2009, 18:27
Çok ama çok büyük bir oyuncuydu :ok
Hayırlısı olsun .

Hey gidi günler hey zaman geçiyor :o

Çabuk geçiyor Hüseyin. Sparta Prag'da oynarken Trabzonspor'un transfer gündemine girmesi dün gibi. :)

Ben yine de Cafu'dan yediği hareketlerle hatırlayacağım Nedved'i en çok. :D

ApoCaN28
26.02.2009, 18:28
Çek Tetiği Sniper

Böyle yazıyordu bir dergide Nedved için...

Mehmet Fırat
26.02.2009, 18:34
Küçüklüğümün büyük oyuncuları yavaş yavaş futbola veda ediyor.

37 yaşında olduğuna inanamadım Nedved'in.

ilhan
26.02.2009, 19:03
Vay be, Szymek'in Juventus'ta oynayan versiyonu bırakıyor demek. "Büyük futbolcu" olmayı başarabilmiş yegâne futbolculardan bir tanesidir benim için. Juventus ligden düşürüldüğünde gemiyi terketmemesi zaten ne denli büyük bir futbolcu olduğunun kanıtıydı. Bu sezon doya doya izleyelim o zaman Nedved'i :)

Ba®ış
26.02.2009, 19:05
bu haliyle bile bizde 2 sene oynar,keşke gelse Trabzona

Emirhan Makul
26.02.2009, 20:27
Tam bizde oynayacak adam hemde Smek'i andırıyor Paşalar gibi oynar bizde ya.

Emre ÖZTÜRK
26.02.2009, 20:30
Bırakması gerekiyordu artık çok yaşlandı ama çok büyük futbolcu olduğu tartışılmaz.Gençlere yer açma isteğide çok hoş

Semih Aydın
27.02.2009, 09:53
Efsane oyuncu. Yaslandigi icin ve gencler forma hakki bulsun diye birakiyor futbolu.