PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanzinho: "Türk Olurum" (Ne Düşünüyorsunuz?)

Sefa
25.02.2009, 22:39
"Türk olurum"

Alanzinho'dan "Türk vatandaşlığına" yeşil ışık !.. Trabzonspor'un yeni transferi Alanzinho, son günlerde aldığı yoğun eleştirilerin ardından, Lig TV Trabzonspor Muhabiri Can Karyağdı'ya konuştu. Trabzon'da kız arkadaşı Carla ile birlikte "Mutlu bir yaşam" sürdüğünü söyleyen Brezilyalı yıldız, teklif gelmesi halinde Türk vatandaşlığına geçebileceğini açıkladı.

ONUR BEKAR
25.02.2009, 22:42
Ne mutlu tÜrkÜm dİyene

Selman
25.02.2009, 22:43
Milli takımda oynamak içinse sonuna kadar karşıyım.

Muhammet
25.02.2009, 22:44
Girmeyelim böyle polemiklere. Basın bu soruyu soracak oyuncu arar oldu zaten. Buldular Alan'ı, sordular..

ÖmerFarukYılmaz
Yararlı olucaksa...

Ahmet Kuru
Her önüne gelen yabancı Türk olmamalı aslında...
Neyse...

Cafer Bulur
Bunu konusmak icin cok ama cok erken.

TolgaTopçu61
Olmak istiyorsa buyursun olsun,ama bunu sadece Türkiye milli takiminda oynamak icin istiyorsa,olmasin...

Kaan
25.02.2009, 22:45
Aklıma Angut'taki bir yorum geldi. :cool:

Hüdai Pervaneli
herhalde Buna terimden Baahsedilmemis ve 5 yili doldurmasi lazim

antagonist
Can Karyağdı bu soruyu ne diye sordu anlamadım yani.

Oldu olacak, havaalanına inen her turiste "Türk olur musun?" diye soralım. Adam Türkiye'ye geleli bir ay olmuş, sorulan soruya bak!

Gamze
25.02.2009, 22:46
Karşıyım.
Böyle iyi...
En azından şimdilik...

Sefa
25.02.2009, 22:47
İstanbul takımlarının taraftarlarının genel kanısı Milli takım ona mı kaldı... Hepsi Alanzinhonun ne olduğunu görecekler.

ONUR BEKAR
25.02.2009, 22:47
milli takımda oynamak içinse sonuna kadar karşıyım.

tÜrk olmasi bence bİr sorun teŞkİl etmez fakat dedİĞİn gİbİ mİllİ takim da oynamasi İÇİn deĞİl.

Sinan SARI
25.02.2009, 22:48
Alanzinho kardeşim sen önce futbolunu konuştur sonra biz seni Türk yaparız.

Nihal Ayvaz
Türk olmak istiyorsa olsun tabiki.

Ama milli takım içinse yapmasın böyle kalsın daha iyi.

Gamze
İstanbul takımlarının taraftarlarının genel kanısı Milli takım ona mı kaldı... Hepsi Alanzinhonun ne olduğunu görecekler.

Sadece İstanbul takımlarınnı değil benim de kanım bu.
Milli takım Alanzinho'ya mı kaldı hakikaten?
Alanzinho'ya, Nobre'ye bilmem kime mi kaldı?

Biz önce kendi vatandaşlarımızı milli takımdan soğutup uzaklaştırmayalım ( bkz. Yıldıray, Fatih ) ondan sonra devşirmeleri düşünürüz.

Ömer SEVİNÇ
25.02.2009, 22:49
Eksik kalsın.

Hele bir Trabzonlu olsun da Türk olmasına bakarız..

Mustafa Ayazoğlu
Önce futbolunu kabul ettirmesi gerek, erkenden yapılan bir açıklama

Cafer Bulur
Biraz da olumlu tarafindan bakmak lazim.
Alanzinho nun bu aciklamasi Trabzondan memnun kaldigini ve bu takimda uzun süreli kalmak istedigini kanitliyor.

Sefa
25.02.2009, 22:50
Sadece İstanbul takımlarınnı değil benim de kanım bu.
Milli takım Alanzinho'ya mı kaldı hakikaten?
Alanzinho'ya, Nobre'ye bilmem kime mi kaldı?

Biz önce kendi vatandaşlarımızı milli takımdan soğutup uzaklaştırmayalım ( bkz. Yıldıray, Fatih ) ondan sonra devşirmeleri düşünürüz.
Tabiki karşıyız onlar Alanzinho'yu topçu yerine koymuyor ben sadece gerçek Alanzinhoyu görecekler dedim.

Gamze
25.02.2009, 22:50
Alanzinho nun bu aciklamasi Trabzondan memnun kaldigini ve bu takimda uzun süreli kalmak istedigini kanitliyor.

Doğrudur.
Bunu atladık galeyana gelip. ;)

Gökçebey
25.02.2009, 22:51
Müracattan itibaren 5 yıl sonra vatandaşlığa geçildiğini bilmiyordur.

Ahmet Kuru
25.02.2009, 22:52
Ayrıca Can Karyağdı'nın bu sorusunuda anlamak zor...
Türkiye'ye yeni gelmiş birine sorulacak soru mu?
Ayrıca ybancıların bu tip sorulara olumsuz cevap vereceğini de düşünmüyorum tepki olabilir diye...
Suni gündem başka birşey değil...

Ömer SEVİNÇ
25.02.2009, 22:55
Ayrıca Can Karyağdı'nın bu sorusunuda anlamak zor...
Türkiye'ye yeni gelmiş birine sorulacak soru mu?
Ayrıca ybancıların bu tip sorulara olumsuz cevap vereceğini de düşünmüyorum tepki olabilir diye...
Suni gündem başka birşey değil...

Yani.

Adam ben Türk olmam, milli formayı giymem mi diyecekti? Sonuçta eli mahkum öyle bir cevap vermeye.

Mustafa Ayazoğlu
25.02.2009, 22:56
Müracattan itibaren 5 yıl sonra vatandaşlığa geçildiğini bilmiyordur.

Bildiği için erken davranıyordur :)

Cihan_Şumul
25.02.2009, 22:56
Hiç gerek yok böyle şeylere. Herkes kendi doğduğu vatanının vatandaşı kalsın...

Kardesh TR
25.02.2009, 22:57
Ne olursan ol yinede gel...

Kapımız herkese açık..

Mayls
25.02.2009, 23:07
Gerek yok. Eksik kalsın.

irfanb
25.02.2009, 23:07
Karşıyım.
Böyle iyi...
En azından şimdilik...

Nüfusumuzun cogalmasini istemiyormusun Gamze ? :)

Misina
25.02.2009, 23:08
Lincoln e ne dediysem aynısını diyorum.Alanzinho Tekkeden Gökdenizden Yıldıraydan daha iyi mi?

Kesinlikle Karşıyım.

Kasım Hilal
25.02.2009, 23:09

Tam olarak ben de bunu söylemek için girdim konuya..
Yabancı hakkkını açmak için ise amenna ama Milli Takım'a devşirme istemiyorum ben..

Yasin Berber
Milli takımda oynamaksa niyeti bence bize türk futbolcuları yeterde artar...Vede bu sözler için daha çok erken...

a d bacan
Adam yok asla olmammı diyecekti

karyağdıda soracak soru bulamamıi heralde
banada sorsalar bende evet olabilir derdim brezilta için:cool:

çokta mesele değil
önce gerçek TRABZONSPOR lu olsun bakalım sonrasın ı düşünürüz:rolleyes:

irfanb
25.02.2009, 23:10
Türk olsa bile Trabzonlu Türk oldugu icin Terim tarafindan yine Milli Takima alinmayacak. :)

boztepeliyasin
25.02.2009, 23:12
önce aldığı paranın hakkını versin sonra türklüğü düşünsün. türkiye hurda pazarı değil.

Abdülkadir Kılıç
25.02.2009, 23:15
Bence bir sorun yok. Türk olabilir. Hatta milli takımda oynamasına karşı değilim ama kendini gerçekten Türk hissederse. Türk milli takımı yabancı futbolcuyu Türk yapıp milli takıma çağırmamalı. Adam kendi isteği ile olursa gerçekten artık o Türk'se milli takıma girabilir. Ama ben Alan'ın gerçek bir Türk olacağına inanmıyorum.

Adil ÖZGÜR
25.02.2009, 23:16
BAŞLIK; Alanzinho: Türk Olurum...(Ne Düşünüyorsunuz)

Düşündüklerim;

- Vaktiyle geçmişte, yabancı uyrukluların T.C. vatandaşı olabilmeleri için, İçişleri Bakanlığına bağlı, E.G.M. nün Yabancılar kısmında, çalıştım biliyorum, kesin T.C. vatandaşı olur,

- T.C. Vatandaşı, olmasında bir sakınca görmüyorum, en azından ileride Türkleri över, bir Lange gibi Langur Lungur konuşmaz.

- Trabzonu sever, Yattaranın beslediği sevginin yarısını beslese yeter.

- Hiçbir sakıncası olmaz, kesinlikle Trabzonunun menfaatine olur.

- Bu işin sonunda Trabzonu çok sever, ne de olmazsa hayallerini gerçekleştirdiği ülke ve şehirde top oynuyor.

Mustafa Ayazoğlu
25.02.2009, 23:18
Brezilya milli takımında oynayamayacağına göre, en azından ilerde Türk statüsünde Trabzonspor'da kalırsa yabancı kontejanında boşluk açar :)

5 Yıl Trabzonspor'da kalır mı bilinmez

Olsun yani, Trabzonspor CV'sinde önemli bir + teşkil eder

Sefa
25.02.2009, 23:18
5 yıl olan yasa değişti diye biliyorum.

Gamze
25.02.2009, 23:19
Nüfusumuzun cogalmasini istemiyormusun Gamze ? :)

Abi o mesajı genişleymek lazım aslında. :D
Ben de Selman abi gibi Milii takım açısından vs. düşünmüştüm.
Ayrıca bu tarz vatandaşlık değişimlerini ben etik açıdan da kabul edemiyorum.
Kulübün faydasına olabilir ileriki dönem için tabi ama benim anlayışıma ters. :)

ilhan
25.02.2009, 23:20
Milli takım için değilse -ki sanmıyorum- bir sakınca görmüyorum. İkinci ya da üçüncü bir vatandaşlığının olmasına karışacak değilim. :)

Mayls
25.02.2009, 23:22
Kulübün faydasına olabilir ileriki dönem için tabi ama benim anlayışıma ters. :)
Şahsen benim anlayışıma da ters. Yabancı oyuncu sınırlaması boşuna mı var?

Daha geleli yarım sezon olmamış bir adamın "Türk olurum" demesini alternatif bir cevabın bulunmamasına bağlıyorum.

futbalski60
25.02.2009, 23:25
Klasik bir Brezilyalı...

Daha önceden Norveç'ten teklif almıştı ama o zaman kabul etmedi ilerde Brezilya milli takımında oynarım diye hatırlarsanız Aurelio Trabzonspor'dayken de Brezilya Milli takımında oynamak isterim demişti ama umutlar azalınca Brezilyalı oyuncular Türk Milli takımını seçiyolar kesinlikle karşıyım.

Tahsin Armutcu
25.02.2009, 23:29
once kendı olsun...

futbalski60
25.02.2009, 23:35
Ayrıca Alanzinho her gün basının malzemesi oluyor her gün gazetelerde manşet Alanzinho,başarısız olmasını isteyen bir sürü yazar var artık yönetim buna bir çare bulmalı yoksa başta yerel basın ve İstanbul basını bu oyuncuyla daha çok uğraşır.

EMiRHAN61
25.02.2009, 23:39
en azından ilerde Türk statüsünde Trabzonspor'da kalırsa yabancı kontejanında boşluk açar :)

bende tek bu yönden dolayı olumlu karşılarım.

Hüseyin İlkin
25.02.2009, 23:39
Soyadını Üçüncü yapmasın ...

Şaka bir yana , milli takım için ise boşversin .

Bilâl ÇOBAN
25.02.2009, 23:47
olmasın. hatta ve hatta vederson - nobre - aurelio gibi devşirmelerde çıkarılsın, yabancı kontenjanında yabancı sayılmasınlar, ama gelip de Ay - Yıldızlı formayı da giymesinler, abd mi yav burası, her gelene vatandaşlık, ne ihtiyacımız var...

Tuğba ÖZTÜRK
25.02.2009, 23:49
müslüman olsun o zaman bir de

Harun-61
25.02.2009, 23:49
soru bastan basa faul.

gereksiz bir soru, e adamda cevap vermis.

Alanzinio önce kendisine ödenen paranin hakkini versin,
ondan asistler ve goller bekliyoruz.
aradan 5 yil gecincede diger isler ile ugrasiriz ;)

.

Çağrı Bilici
25.02.2009, 23:53
Türk olunmaz Türk doğulur

Miraç Atalay Çiftçi
25.02.2009, 23:54
Futbolu çok güzel oynadı, kendisine hayran kaldık ya!
Sanki milli takımda da ihtiyaç var.

Sempatiklik kazandırmaya çalışmışlar, falso olmuş.
Basit ve ucuz bir haber.
Bu mu yani. Türk olurum. Hee, o halde Alan Türk olsun bende onun yerine Sol kanat'da oynayayım.

Harun_ayar_ts
25.02.2009, 23:57
Türk olmak istiyorsa olsun tabiki.

Halit Aydın
25.02.2009, 23:59
Lincoln ü ve digerlerini Türk yapmayı düşünüyorlarsa, varsın Alanzinho da Türk olsun :)

Emre B.
26.02.2009, 00:01
Her gelen yabancıya aynı soru soruluyo.Sıktı artık.

M.S.SOFU
26.02.2009, 00:03
yav geleli 1 ay olmuş bir adama niye bu soruyu sorarsın ey can karyağdı...
tuzak soru dedikleri kavram için çok güzel bir örnek bence...
adam ters bi cevap verse bu taraftar içinde göreceği tepkiyi önceden görenca karyağdı böyle polemiklere sebep olmakla anca bi yerlerini göğe erdirir
atasözü:g..nü göğe erdirmek...
töbe yarabbi fesübhanallah yahu...
ondan sonra yok trabzon taraftarı çok sinirli,yok abartıyor filan...adamı deli eder bunlar yahu...
kızınca da kızdı oluyor...allah allah...cık cık cık...

Medallion
26.02.2009, 00:04
soru bastan basa faul.

gereksiz bir soru, e adamda cevap vermis.

Alanzinio önce kendisine ödenen paranin hakkini versin,
ondan asistler ve goller bekliyoruz.
aradan 5 yil gecincede diger isler ile ugrasiriz ;)

.

Bir kendini gostersin bakalim...

Gökhan KAN
26.02.2009, 00:06
Türk değil Müslüman ol...

Özkan
26.02.2009, 00:07
Başlık çok sinir bozucu. Alanzinho "Türk vatandaşı olurum." demek istemiştir ki kendisini millî takımda görmek istemediğimden karşıyım.

Kubilay ŞAHİN
26.02.2009, 00:09
Şuan için çok erken.
Hele bir kendini gerçek anlamda göstersin kanıtlasın. Ondan sonra düşünülecek birşey.

Mehmet Öztürk
26.02.2009, 00:11
ben bu tür şeylere karşıyım!

Türk olmasın!

Aurelio ve diğerleri Vatandaşlıktan çıkarılsın!!!

Ömer TOPAL
26.02.2009, 00:15
milli takımda oynamak için yapacaksan önce Trabzonspordan gitmen gerekecek...terim o takımın basında oldukça ve sen Trabzonsporda oynadıgın sürece bırak Türk olmayı agzınla orangutan tutsan yaranamazssın :)

Emre7
26.02.2009, 00:16
Can Karyağdı son bir atakla Cevat Kolu geçip bu konuda liderlik pozisyonu nu alıyor.
3 günlük bir adama bu şekilde bir soru sorulurmu bre insan!!!
adamda cevabı yapıştırmış brazilyada oynamam güç norveçte teklif gelmişti, ama türkiyede de oynayabilirim...

Fatih
26.02.2009, 00:18
Alanzinho'da kabahat yokki kabahat o soruyu Alanzinho'ya soranda.

Can Karyağdı bu camiadaki notun gittikçe düşüyor haberin ola.

Tuğba ÖZTÜRK
26.02.2009, 00:19
Alanzinho'da kabahat yokki kabahat o soruyu Alanzinho'ya soranda.

Can Karyağdı bu camiadaki notun gittikçe düşüyor haberin ola.

onun da olurum demesinde suç var bence öyle hemen vatanını satabiliyormu bu şimdi?

Fatih
26.02.2009, 00:21
onun da olurum demesinde suç var bence öyle hemen vatanını satabiliyormu bu şimdi?

Ne demesini bekliyorsunuz Alanzinho'dan.?

Sorulan soru o kadar saçma ve zamansız ki ne diyeceğini şaşırmış olmalı bana göre.

Tuğba ÖZTÜRK
26.02.2009, 00:24
Ne demesini bekliyorsunuz Alanzinho'dan.?

Sorulan soru o kadar saçma ve zamansız ki ne diyeceğini şaşırmış olmalı bana göre.

hiç cvp vermeyebilirdi yada daha ilerki zamanlar da neden olmasın kendimi buralı hissedersem türk gibi hissedersem neden olmasın diye geçiştirebilirdi gayette,böyle konuşmasından iyi.

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 00:27
Bir kendini gostersin bakalim...

Bana göre kendisini gösterememiştir,

Nasıl göstersinki?

Adam da ne boy var,

Ne pos var, ayağının altına tabure koysa işte o zaman kendini gösterir derim.:D

MuratJ
26.02.2009, 00:28
soruya bakarmısın can karyagdı sen gerizekalımısın?
adamın bu soruyu cevaplamakta kullanabilecegi 2 secenek var. Birincisi hayır, bunu kullansaydı emin olun ülkede büyük bir tartışma başlardı. İkincisi evet, bunu dedi digerinden daha iyi bir secenek olmasına karsın yine bir tartısma var. Adam napsın şimdi eminim soruyu duyunca cok sasırdı can karyagdı niçin sordu anlamak çok güç dur daha yeni geldi adam soruya bak ne boş adam bu can.

erol-61
26.02.2009, 00:29
dur bakalım ya dün bir bugün iki hani bir laf vardırya daha şeyi kurumadı diye bune ya

POYRAZ
26.02.2009, 00:30
Bence Alanzinho'ya "Türk vatandasi olur musun" seklindeki bir soru geri rekaliliktan baska bir sey degildir. Henüz Türkiye'de 4. haftasini geciren bir insana bu soruyu sordugun zaman sana "Evet" cevabi veriyorsa seninle kafa bulmus demektir.
Alanzinho kim bilir icinden ne düsünmüstür, kim bilir kiz arkadasiyla nasil gülüsmüslerdir. Türkiye'de 4. haftasi. Sanki 5 veya 6 yil Türkiye'de yasayacagi garantide. Böylesi komdei sorulari bizim gazetecilerden baskasi da sormazdi zaten.

Mustafa Ayazoğlu
26.02.2009, 00:30

Başka ülkenin vatandaşı olmak vatanı satmak mıdır ? Yuh yani, en çok vatan satan Türkler o zaman..

Can basten
26.02.2009, 00:31
Daha bismillah yav...

augustus
26.02.2009, 00:32
Soruyu eleştireceğimiz yerde cevabı eleştiriyoruz.Soruyu soranın amacına ulaşmasına yardımcı oluyoruz.Alanzinhoyu kamuoyu önüne atmak için kurnazca sorulmuş bir soru.Alanzinho en azından olumlu düşünceler içinde.Olaya bu yönden bakıp kendisine başarılı olabilmesi noktasında destek vermek gerekirken hemen eleştiriyoruz.Ayrıca müslüman olmasının ya da olmamasının bize ne fayda sı ya da zararı var onuda anlamış değilim.Bize ne adamın dininden.Futbolunu oynasın yeter.

Halit Aydın
26.02.2009, 00:33
Can Karyağdı zaten hemen şimdi Türk ol demiyorki. İleriki zamanlarda 2-3 sene sonra Türk Milli takımdan yada Trabzonspordan sana böyle bir teklif gelirse ne düşünürsün diyor.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=53193

2-3 sene sonrası için derken Fatih Terimden dolayı diyorsa bilemem :D

Bu arada basın Alanzinhoyu yıpratma huyundan vazgeçse iyi olur. Yok kız arkadaşından ayrıldı yok bilmem ne geldiğinden beri aynı şeyler.

Tuğba ÖZTÜRK
26.02.2009, 00:36
Başka ülkenin vatandaşı olmak vatanı satmak mıdır ? Yuh yani, en çok vatan satan Türkler o zaman..

türk olurum diyorsa türklerin örf adetlerine dinlerine vs uygulaması gerekmez mi? o zaman ne anlamı var türk olmasının ne faydası var bizE?

Travelair
26.02.2009, 00:38
Çok ileri görüşlü ya şimdiden soruyor sorusunu
Şu bizdeki çarpık medyayı nasıl düzelteceğiz bilemiyorum
"Ben haberini yaptım, ertesi gün yönetim kurulu açıkladı, ben böyle haber yapıyorum"
Ben ben ben ben ben...
Şimdi bu haberin üzerine polemik çıkartmaya hevesli bir sürü insan çan çan çan enerji harcayacak enerji çalacak
Yazık değil mi?
Ben yaptım oldu... Tüm Türkiye bunu konuşuyor... Bakalım Yattara'nın derdi neymiş?

Anıl Caner
26.02.2009, 00:41
türk olurum diyorsa türklerin örf adetlerine dinlerine vs uygulaması gerekmez mi? o zaman ne anlamı var türk olmasının ne faydası var bizE?

birincisi Türklerin bir dini yoktur. yüzde 99'u islam dinine inanır.

ikincisi ülkemizin kültürel yapısına hizmet etsin diye Türk olmayacak bu adam.Kaldı ki zaten olmayacak, gelişine vurmuş işte muhabbetin adam, manşet olsun.

POYRAZ
Türk vatandasi olmak demek Türk yada Müslüman olmak demek degil. Mesela Avrupa'da yasadigi ülkenin vatandasi olan Türk insanlari dinlerini yada kimliklerini degistirmiyorlar. Aslinda eger insan yasadigi ülkede uzun yillar yasayacaksa vatandas olmali bence de.
Bu sorunun özellikle Alanzinho'ya sorulmasinin altinda bir sinsi plan olduguna inaniyorum. Insanlari bu sekilde düsünecek duruma getirdiler.

Adil ÖZGÜR

Sayayım;
1-Kuymak yemesini, hamsinin kulisini öğrenecek,
2-Kolbastı oynamasını,
3-Kemençe çalmasını,
4-Cenazede ağlamasını,
5-Caminin minaresini,
6-Trabzonluların tez canlı olmasının nedenini,
7-Son maçında oynadığı futbolu neneminde oynadığını öğrenecek.

Emo91
26.02.2009, 00:44
yuh be, adam geleli 4 hafta olmadi bile hemen türk vatandasligini soruyorlar adama!

can karyagdi nin böyle sacmalamasina adam ne cevap versin?
hayir diyip de herseyi üzerine mi ceksin??

canin üzerine kar yagmis :)
ne konusdugunu bilmez olmus!
saten hic bilmiyordu ya!

Tuğba ÖZTÜRK
26.02.2009, 00:44
neyse konu çok saçma yerlere gitmekte. yanlış anlaşıldıysam affola

Mert Marabaoğlu
26.02.2009, 00:46
böyle devam ederse türk milli takımında türk oyuncu kalmıcak. ourellio ilk ve son olmalı.

cakir28
26.02.2009, 00:53
Kalitesini göstermesze olmadan herhalde sadilacak

osmançakır
26.02.2009, 00:56
bu kadar kabız bi soru anca bizim medyamızdan çıkıyo hiç duydunuzmu bir türke sorulduğunu ispanyol olurmusun diiye.ayrıca alanzinhoyu eleştiren arkadaşlarım 3 4 hafta sonra ayakta alkışlıycaksınız onun çok iyi oyuncu olduğunu anlayan yerel medya ve istanbul medyası sırf takımımızın başarısız olmasını istediklerinden dolayı eleştirmeye başladılar.trabzona bir oyuncu gelip eleştiriliyosa anlayınki çok iyi oyuncudur ve başarılı olması istenmiyodur.

Çagman
26.02.2009, 01:21
Once Takıma Bize ispatla Kendini sonra Yavas yavas Türk Vatandası olabilirsin Ama Asla Türk olamazsın adın Mehmet (aurelio) olabilir Ama Bir Türk Asla!

Mustafa Ayazoğlu
26.02.2009, 01:27
Adı belli , Ali

Erdal DİLEK
26.02.2009, 01:43
adama sorulan soru milli takım ile bağlantılı, onun türk olurmsundan anladığı türk satatüsünde olur msusun, milli takımda oynar msısın, haliyle o da olabilir dedi, soru zamansız cevap yerinde. . .

İsmail Alkan
26.02.2009, 01:46
Birincisi,dün gelip,daha ülkemizin kaç vilayeti olduğunu dahi bilmiyen birine bu soruyu sormak neyin nesi,peki sordunuz , ne cevap verecekti ? "yok efendim,benim türk vatandaşlığıyla işim olmaz" mı diyecekti :)

İkincisi,bu başlığın açılması bile sorunun sorulması kadar gereksiz,

Üçüncüsü,ben dahil bu başlığa yorum yapmak bile zaman kaybından başka bir şey değil..

UtopyaTs
26.02.2009, 02:02
Ben hiçbir zaman ırkçı veya aşırı milliyetçi olmadım ama Milli takımda yabancı olmamaması taraftarıyım.Diyeceksiniz ki var ona da bişey dedigimiz yok sadece benim gorusum

poetricus
26.02.2009, 02:13
Bu ne be, herkes Türk oluyor!

POYRAZ
26.02.2009, 02:18
Dam üstünde saksagan vur beline kazmayi. Ya ben harbi harbi Alanzinho ve vatandaslik muhabbetine gülmeye basladim.
Poetricus, yanlis anlasma olmasin ama birden "Bu ne be herkes Türk oluyor" seklindeki yorumun da güldürdü beni. :D Paylasmak istedim.
Bu topik bir kac gün kalirsa cilki cikar zannimca.:D

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 02:20
Bu ne be, herkes Türk oluyor!

Hocam, bu farklı, bunun cinsi, üvez ve aşılı alıç sülalesine çok ılımlı:)

POYRAZ
26.02.2009, 02:27
Hocam, bu farklı, bunun cinsi, üvez ve aşılı alıç sülalesine çok ılımlı:)
Gülmekten yanaklarim agridi ya. :D

poetricus
26.02.2009, 02:35
Hocam, bu farklı, bunun cinsi, üvez ve aşılı alıç sülalesine çok ılımlı.
Mümkün değil abi, adam Güney Amerikalı. Muhtemelen tropikaldir, hadi subtropikal olsun. Türk olması zor.

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 02:44
Gülmekten yanaklarim agridi ya. :D
Sen gül, gül, yakında seni de sandık başına çekeceğim, o zaman sıfatından akan terlerine abi yelpaze yapsana ya, diyeceksin. Ben o günleri bekliyorum. Bak bunuda vatandaş yapayım, aha bir kişi daha fazlalaşacağım.

Mümkün değil abi, adam Güney Amerikalı. Muhtemelen tropikaldir, hadi subtropikal olsun. Türk olması zor.

Zor tabi, olması mümkün değil, olsa birde aksiliğe bak İran ile harp çıkar. Zaloğlu Rüstem topçu batarlayalarını hemen Garp'a çevirir, Ben Şark'a Alan de Costla ile gideceğim.

Türk dediğin ezelde kıspeti çekti, Zaloğlu Rüstemle Peşrev çekti. Ben Zaloğlu ile uğraşmaktansa, ne Üvez, ne de aşılı Alan de Costla yı düşünürüm.

poetricus
26.02.2009, 02:47
Yok abi, yok.
Bunun aşısı Norveç'ten. Subtropik - Tundra karışımı.
Aman abi Zaloğlu, Kıspet gibi şeyleri boşver. Ülke olarak, pardon forum olarak hassas bir dönemden geçiyoruz bu aralar.

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2009, 02:49
olmasın kardeşim maradona olsa gene olmasın bu kdr kolaymı ya bu ülkenin vatandası olmak.
millet bize vize vermio biz vatandaslık dağıtıyoruz anasını satim

POYRAZ
26.02.2009, 02:51
Ya Can Karyagdi'ya kizmistim ama onun engin gazetecilik basarisi sayesinde bu saatte bu kadar güldüm. Zaloglu Rüstem.:D

TSKara61
26.02.2009, 02:53
Turk olmasi bizim icin avantajli olur. Milli Takim'da oynar oynamaz Fatih Terim'in karari olur. Gerisi bizi ilgilendirmez.

miaksoy
26.02.2009, 02:55
umarim trabzonsporda basarili olur ve brezilya milli takimina secilir

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 03:00
Akşamdan beri bu başlığın muhabbeti nasıl tavan yapar diye inan düşündüm, bu başlıktaki ilk mesajım ile son mesajıma kadar espiri ve kalitenin böyle olmasını düşündüm, malesef bu kıvamı 02.54 de almışım, iyiki 02.54 e kadar ayakta kalmışım.

Sonra bizim Uskumrular veryansını boşuna yaptı bu tarihe kadar.

Balıkçılara gidiyorum, bir Uskumru versene diyorum, adam hayır abi bunlar Palamut diyor,

Ula oğlum, ben Palamutu, Kefali, Tirsiyi sendenmi öğreneceğim, ver bir uskumru, hayır abi Palamut, (amma bunlar şokli palamut, donmiş palamut, Norveç'ten geliyi)

Ula oğlum, başlarım Norveç'ine, İsveç'ine,

Buzları çözüldüğü zaman, yarın nüfus müdürlüğü çürük uskumru kokusundan geçmicek bak dedim.

Abi o zaman, o kokunun adi Türkçe'leşecek demesin mi?

Ulan seni, domizin oğlu, has... dermek geçti içimdem.

POYRAZ
26.02.2009, 03:02
Akşamdan beri bu başlığın muhabbeti nasıl tavan yapar diye inan düşündüm, bu başlıktaki ilk mesajım ile son mesajıma kadar espiri ve kalitenin böyle olmasını düşündüm, malesef bu kıvamı 02.54 de almışım, iyiki 02.54 e kadar ayakta kalmışım.
Hocam planlama, zamanlama, uygulama ve sonuc muhtesem.:rolleyes:
O degilde ben bu balik muhabbetini pek anlayamadim, daha dogrusu anladim da iyi kavrayamadim.:)

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 03:16
Hocam planlama, zamanlama, uygulama ve sonuc muhtesem.:rolleyes:
O degilde ben bu balik muhabbetini pek anlayamadim, daha dogrusu anladim da iyi kavrayamadim.:)

Karma bir terimle anlatmaya hayalden geçirdim, biraz karma karışık oldu, Zaloğlunu düz olarak, Norveç'ten gelenlerin sadece Alanzinho olmadığını, bu haliyle (Denizli maçındaki görüntüsü ile) Türk Vatandaşlığını pekiştirdim, ortaya buzları erimiş, aslında bayat bir uskumru gibi göründü. Zira benim gördüğüm çepheyi eğer Ali Kemal DENİZCİ aynı şekli ile yorumu yaparsa, ben Ali Kemal DENİZCİ'nin iyi bir uskumru anlayıcısı olduğunu rahatlıkla yazarım.

Tabiki T.S. menfaatlerine inşallah ben yanılırım, yanılgım ile tecrube kazanırım, ancak ben yanılmazsam, T.S. zarar görür ona yanarım.

İşte bu düşüncelerimle Satanı değil de;

Alan'ı düşünürüm.

POYRAZ
26.02.2009, 03:24
Mizahi yaklasimli ve kinayeli bir yazi. Tebrik ederim.;)

61SOYTÜRK61
26.02.2009, 05:40
off be herkes nekdar taktı bu adama kafayı durun bı arkdaşlar eleştirmekten vazgecin adam geleli 1 ay oldu ya boyuylamı futbol oynuyo?marodanın boyu 2 metreydi heraldi??soru anlamsız ve mantıksız bir okadarda sacma istnbul medya yalakası nolcak...zaten sempati olsun diye evet demiştir adam dünya starı olmak istiyo yoksa türkiye milli takımnda oynamak için söylediğini sanam cunku ulkesını seviyo...

Kazım Uzunboy
26.02.2009, 08:18
Ne kadar kolay değişebiliyor insan..

TAHSİN 61
26.02.2009, 08:37
Ne Türk ol nede Norveç Ne bizde nede Norveç Milli takımında oyna çok çalış çok çalış Brezilya milli takımına girmeye bak en azından 2. takımına gir...

Harun Karadeniz
26.02.2009, 08:53
Hayret bişey ya

cihatöztürk
26.02.2009, 09:14
çok çalış brezilya milli takımına girmeye bak...

artık bişiler yapmaya başla trabzonda

hüseyin1975
26.02.2009, 09:14

Birde olaya olumsuz yönünden bakalim:rolleyes:

Belkide böyle aciklamalar ile sempati kazanmaya calisiyor:rolleyes:
Ama umarim ben yaniliyorumdur cünkü sempatik tavirlari ile bizden gecinen birisini istemiyorum.

Dursun Kaplan
26.02.2009, 09:15
Heryerde mi aynı yorumlar yapılır. :rolleyes:

hüseyin1975
26.02.2009, 09:16
Heryerde mi aynı yorumlar yapılır. :rolleyes:
:confused:

Emirhan Ömeroğlu
26.02.2009, 09:22
Türk değil Türkiye Vatandaşı :)

Dursun Kaplan
26.02.2009, 09:22
:confused:

Hüseyin ağabey yanlış anlaşılmasın. :)

Sözlerim bu kadar kısa sürede asıp kesen yorumculara.

Kamil Çakmak
26.02.2009, 09:24
Türk olması için 5 yıl Türkiyede futbol oynaması gerekmiyormu?
Eğer öle ise 5 yıl sonra futbol adına ne vercekki?

hAtes
26.02.2009, 09:49
Türk olması için 5 yıl Türkiyede futbol oynaması gerekmiyormu?
Eğer öle ise 5 yıl sonra futbol adına ne vercekki?
3 tıl oynarsa türk oluyor, kendi milli takımında oynamadığı için (oynasaydı 10 yıl)
ama bunlar boş işler, canın boş bi sorusu sadece, önce oynasın o Türk karakterini, hırsını bize göstersin(aurelio gibi) o zaman belki, sinyor beğenrse

bordo61
26.02.2009, 09:53
Türk olamazda Türk vatandaşı olup olmaması kendi takdiri gerek yok ilk günden böyle açıklamalara bize güzel futbol oynaması kafi
Acaba bizim futbolcularımızdanda oralara gidipte ingiliz olurum fransız olurum diye açıklama yapanlar varmı ?

Hüseyin Kurt
26.02.2009, 09:54
olma...
öyle kal...

MehmetGÜRSOY61
26.02.2009, 09:56
SEN önce iyi oynamaya bak sonra düşünürüz :D:D

hüseyin1975
26.02.2009, 10:00
Alanzinho'dan ben bu sezon fazla birsey beklemiyorum.
Norvec Ligleri bittigi icin antreman eksigi vardi ve bize kamp dönemi bittikden ve Liglerin baslamasina kisa süre kala transfer oldu.
Alismasi, güc toplamasi vs. en az 2-3 ay sürecekdir ve en az bu süre ona verilmeli.

Biz Takima nasil adapte edebiliriz konusunu konusmamiz gerekir, Vatandas olsunmu olmasinmi konusu su an cok önemsiz.
Ayrica Can Bey yine yapdi yapacagini. Cok "talihsiz" bir soru sormus ve Alanda muhtemelen yanlis birsey dememek icin böyle bir cevap vermis. Yoksa daha Ülkemizi ve sehrimizi dogru dürüst tanimayan birisi neden Vatandas olmak istesinki?

Can Bey böyle sorularla hep bizleri ve Oyuncularimizi zir durumlara sokuyor. Mutlaka kulaginin cekilmesi lazim bu denyonun.

Suha
26.02.2009, 11:11
önce bir kendini göstersin yoksa bu performansla önümüzdeki sezon takımda kalması zor ama ersunun torpilli adamı belki kalır..yedekteki berış şu görüntüyle alanzin. yadan daha iii emeinim..

Bakanay61
26.02.2009, 11:15
olma...
öyle kal...

Fazla söze gerek yok :alkış::alkış:

pReN@_61
26.02.2009, 11:19
Gündeme gelmesi gereksiz olmuş..

Murat TONBUL
26.02.2009, 11:21
daha çok erken.önce bi kendini kanıtlasın ondan sonra...

aurora
26.02.2009, 12:01
Olur tabi. Zerre kadar takıma fayda saglamadan omuzlara cıktı. Boyle bedel odemeden saygı gorecegin bir ulke varmı dunyada

Guroni
26.02.2009, 12:59
Bence Türk olmak istiyorsa olsun bizene. Ama ilerde iyi oynamaya başlayıpta onuda milli takıma çağrıcaklarsa aman olmasın

Fatih Özkan
26.02.2009, 13:01
Bunları konuşmak için erken...

Travelair
26.02.2009, 13:07
- Alanzinho gol kralı olmak istiyor musun?
- Alanzinho sence üstüne kapıyı kilitlediler mi?
- Alanzinho son maçta yuhlandın sence hak ettin mi?
- Alanzinho Trabzon gibi minnacık bir şehre alışabildin mi?
- Alanzinho sorularım nasıl sence?
- Alanzinho tam bir cambazsın yanlış anlama
- Alanzinho aşağıda havalar nasıl?
- Alanzinho bakıyorum da tepeden saçın açılmaya başlamış, yorumun?
- Alanzinho bugün Cuma enseyi kapa?
- Alanzinho'dan çarpıcı açıklamalar

Hüseyin Bağdat
26.02.2009, 13:10
Çok gereksiz ve boş bir soru...

Mollasalihoğlu
26.02.2009, 13:20
önce sürmene nüfusuna kaydını yaptırsın yattara abisi gibi.. :D

milli takımda oynamak için dememiştir adam belki de..

Murat Erdem
26.02.2009, 13:38
Adam gibi topunu oynayıp, aldığı paranın hakkını versin, başka ihsan eylemesine gerek yok.

hüseyin1975
26.02.2009, 13:54
Neyse hepimiz Dünyaliyiz diyelim ve bu Konuyu Lütfen kapatalim.
Forum Yöneticilerinden birisi bu Basligi kapatirsa memnun olurum.
Gereksiz yere "geriliyoruz" :-)

Hekimoğlu
26.02.2009, 15:40
Gereksiz bir can karyağdı sorusu daha.

Hasan61
26.02.2009, 15:57
lincoln,deivid'in olmasını istemediğim gibi onunda olmasını istemem
öyle her önüne gelen olmamalı bir 5-6 yıl kalsın gelenek görenekleri öğrensin
yattara gibi bizden biri olsun sonra değerlendirilir

Alihan Ertürk
26.02.2009, 16:19
bence olmasın yada aurello gibi olsun ondan sonra Türk olsun , her önüne gelen Türk oluyor zaten ( nobre - vederson )

trabzonlux61x
26.02.2009, 16:23
Ben alman vatandasiyim simdi almanlarin örf adetlerini dinlerini uygulamammi gerekiyor cok yanlis bakiyorsun bence bu konuya. Ben sadece nüfus cüzdanim da alman olarak geciyorum ben türküm trabzonluyum bu asala degismiycek.

mashal61
26.02.2009, 16:29
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilir. Hem bizim için de Türk statüsünde oynaması iyi olur. Bu konuda çok sıkıntı çekeceğiz gibi görünüyor. Ancak milli takımda yabancı oyuncu oynamasına karşıyım.

mensure 61
26.02.2009, 17:11
Bence olsun :)

mensure 61
26.02.2009, 17:15
Burası yeri diyil ama uçankus sitesinde Şampiyon kim olur anketi var ve malesef Trabzonspor çok gerilerde lütfen tıklayıp oyunuzu kullanın :)

http://www.ucankus.com/

Sinan Ayaz
26.02.2009, 17:22
adam hemen gaza geliyo yaa önce bi trabzonda göster kendini sonraa düşünürsün adam kendini baya üstün görüyo

Emirhan Makul
26.02.2009, 17:44
İlk önce bir oynasın da ondan sonra Türk'de olur Müslüman'da Sürmeneli'de.

Burak_52
26.02.2009, 20:32
adam daha 3 maça çıkmış sorulan soruya bak başka sorumu kalmadı can karyadı
ben karşıyım milli takımda türk olmayan her futbolcuya

Semih Aydın
26.02.2009, 20:59
olmasin ... Türk dogsaymis ... simdimi aklina geldi Türk olmak güzel bisey diye :D

Cüneyt Canlıca
26.02.2009, 21:05
Maçlarda kendini gösterememnin verdiği ezikliğin gazına gelerek böyle bir cevap vermiş olabilir...Öte yandan Türk olmam deseydi daha büyük polemik konusu olurdu..Doğru cevap vermiş..

Muhammed KOÇ
26.02.2009, 21:08
medya varya her türlü karıştırıyor..

Mustafa Hazıroğlu
26.02.2009, 21:36
Saçma bir konu.Can Karyağdı'nın saçma sorusu yine.Adam ne desin ne işim var Türk milli takımında mı desin ?

İrfan KUMAŞ
26.02.2009, 22:04
kalsın,almayalım.

My
26.02.2009, 22:26
Sol açık ol,
orta saha ol,
gol ol,
asist ol...

Can basten
26.02.2009, 22:27
Sol açık ol,
orta saha ol,
gol ol,
asist ol...

Ama ne olursan ol, bonservisinin adamı ol... :D

Gürkan
26.02.2009, 22:28
S haberde alanzınho konusuluyor Altan tanrıkulu vs.

Harun Karadeniz
27.02.2009, 11:13
Hiç gerek yok sırf haber olsun diye yapılmış bişey

karatasof
27.02.2009, 11:17
Bırak kardeşim bu işleri.Sen topunu oyna,takım arkadaşlarınla uyumlu ol!Gol at yada attır,bu takımın başarısı için çalış bize o yeter.

denizgrsy
27.02.2009, 11:27
bi sen eksiktin . bu kadar kolay mı yahu TÜRK olmak !!!

Harun Karadeniz
27.02.2009, 11:30
iş olsun işte da

demirel
27.02.2009, 11:31
Bu adam bu takima gİrebİlecekmİ bakalim Önce... Sen bİ tÜrkİyede kalmayi baŞarda.....

Sencer
27.02.2009, 14:53
bi sen eksiktin...

Travelair
27.02.2009, 15:11
Adamın ismi Alan

Tarihte Alanlar Karadeniz kıyısında/çevresinde yaşayan bir topluluk :)

Yakın sayılırız :)

Harun Karadeniz
27.02.2009, 15:29
Adamın ismi Alan

Tarihte Alanlar Karadeniz kıyısında/çevresinde yaşayan bir topluluk :)

Yakın sayılırız :)

Abi biraz daha zorlarsak akraba çıkarız her halde:D

Şuayip Aydın
27.02.2009, 16:08
ol ol ol ol Karadenizli Trabzon lu ol alanzinho hatta Surmeneli ol yattara gibi seni cok ma cok seviyorum ve sana inanıyorum shende yattara gibi olacaksın alıs havasına suyuna hamsisine muhlamasına herseyine sonra sende sov yapacaksın ben inanıyorum sna

.....
27.02.2009, 16:25
İlk Önce Trabzonsporun Şampiyonluğunda pay sahibi ol onu sonra düşünürüz

Süleyman Sofu
27.02.2009, 16:28
Adam geleli nekadar oldu bize ne verdiki türklüğü sorgulanır oldu bence bu konu fuzuli zaten canın işi polemik yaratmak yattara konusunda sabıkalı olan can yine kendine kaşıyacak bişey buldu...

POYRAZ
27.02.2009, 16:56
Arkadaslar ortada bir yanlis anlasilma var. Alanzinho durup dururken "Türk vatandasi olurum" dememis. 1 Aylik bir oyuncunun durduk yerde bunu demesine imkan da yok zaten. Can Karyagdi isimli engin zekaya sahip bir gazeteci Alanzinho'ya bu soruyu sormus, Alanzinho "Olabilir" tarzinda bir sey demis. Yani Alanzinho can sikintisindan durduk yerde böyle bir söylemde bulunmamis.

_SeRKaN_
27.02.2009, 16:56
Önce bir futbolunu oynasın kendisini kabullendirsin...Türk olma konusuna gelince daha erken diye düşünüyorum...

Onur Akyüz
27.02.2009, 17:02
yok daha neler.

MehmetGÜRSOY61
27.02.2009, 17:13
ilk önce top oyna sonra kazan türklüğü :D

Sencer
27.02.2009, 17:14
bıyıkda bıraktıralım oldu olacak

futbalski60
27.02.2009, 17:15
S haberde alanzınho konusuluyor Altan tanrıkulu vs.
Akşam çok güzel konuştu Altan Tanrıkulu.Alanzinho'nun Trabzonspor'a çok şey katacağını taraftarın sabretmesini söyledi.Ayrıca yerel basını da eleştirdi Trabzonspor bu tip sabırsız insanlardan dolayı başarı sağlayamıyor dedi oyuncuyu ben de izledim dedi ilk maçı olmasına rağmen Gökhan'a yaptığı asistler unutulmasın dedi.

oguzhann
27.02.2009, 19:32
iyi topçu hoş topçu ama ülkede yerli futbolcular varken devşirmeye gerek yok.

aybasti
27.02.2009, 21:08
evet arkadaslar thomas jun avusturyanin 1 li takimlarindan altachta oynuyor .kaca sattik hic haberiniz varmi

Mayls
27.02.2009, 21:32
evet arkadaslar thomas jun avusturyanin 1 li takimlarindan altachta oynuyor .kaca sattik hic haberiniz varmi
Ne alaka? :rolleyes:

TS-Tiryaki
27.02.2009, 21:42
Milli takimda oynamak icin degilde, yabanci kontenjanin azalmasi icin Türk olmasini isterim.

Ama eger Norvec vatandasi olma imkani varsa bence olsun. Norvec Milli takiminda oynar.

Gökhan ÖZDEMİR
27.02.2009, 21:48
Olsun olsun yabancı kontenjanımız artar.

Öztürk Adem
27.02.2009, 22:26
Olsunda bu oyunla olsa ne olacak kı :DSeneye ancak ondan verım alırız

Bülent AKBULUT61
27.02.2009, 22:27
ilk önce TRABZONSPORUN başarısı için uğraş ondan sonra Türk olmaya çalışırsın

irfanb
27.02.2009, 22:29
Alan razi bize ne ?

reisoğlu61
28.02.2009, 00:34
bi sen eksiktin Alanzinho.

Cem Balcı
28.02.2009, 00:48
istikrar sağlicaksa tabiki evet ;)

NuDGeRR
28.02.2009, 01:07
hiç bosyere gecme Turk vatandaslıgına kardeşim. fatih bey ronaldinho olsan almaz seni milli takıma TRabzonumdasın cunkü.

KUTADGU
28.02.2009, 01:10
Boş meşgaleler bunlar hem de bom boş.

Alanzinho sadece ve sadece asli görevini yapsın, ben kendisinden başka bir şey istemiyorum.

Beklediğimiz, umduğumuz gibi futbol oynasın..

Meselelere bu kadar balıklama atlamanın, kutsiyetleri yok ettiği kanısındayım.

Adil ÖZGÜR
28.02.2009, 01:12
@Kutadgu;

Aynen katılıyorum, meselenin malayanilikten öteye varır tarafı yok, tam ganitalık.

Serhat
28.02.2009, 01:26
Alanzinho Seni Önce Bi Trabzon'lu ol ;) Sonra Trabzonspor Ruhu'nu kalbinde taşı Sonra Türk olmuşsun demektir... Terim zaten seni Milli takıma Trabzonlusun diye almaz... İstersen Sol kanatta 40 tane gol at Umrunda olmaz... Trabzonsporlu olmakla zaten Milli takım yolunu kapattin gülüm...;) Sende yakında Benim gibi anti terim dersin sonra :D Anti Terim ...;)

lazooo28
28.02.2009, 02:28
hic gerek yok olmasin biz lincolne ona buna derken bide alan cikti basimiza

akca61
28.02.2009, 02:41
Türkiyeye ayak basan Milli olmak istiyor nedense fikra gibi olmaya basladi Milli Takim'da futbol oynamak.

#10 Fietra
28.02.2009, 03:17
Alanzinho bilmiyorsun ki bu ülkede milli takıma seçilebilmen için önündeki engel uyruğun değil;kulübün.

Şahin_53
28.02.2009, 03:41
Bence hiç gerek yok..

sessizkral_1
28.02.2009, 04:27
Burda tartışılması gereken Alanzinhonun cevabından çok bu soruyu soran Can kayrağdı olmalı.

nekop
28.02.2009, 04:44
Türk olmasından önce Galatasaray'a transfer olması gerek milli takımda oynamak için...

Cem Zırıh
28.02.2009, 07:21
aynen oyle iste:)

Tolga
28.02.2009, 11:55
waLLa bizim miLLi takımı yönetmek fatih terim gibi artislere rezillere kaldıysa milli takımında alanzinholara ihtiyacı büyür.geçmişten beri işimizi devşirmeler yapıyolar diye kaybettik bu gidişlede çok çekeceğiz :mad:

hknsngr
28.02.2009, 17:04
Arkadaşım yaşınız ufak... Öncelikle Trabzonlu'luğun verdiği edeple kendinizden büyük bir insan hakkında yorum yaparken düzgün konuşmayı bileceksiniz! Sizin, şerefli mağlubiyetleri hatırlamayacak yaşta, geçmişi bilmeyen biri olarak "zaten geçmişten beri işimizi devşirmeler yapıyor diye kaybettik" deme cürretinde bulunmanız dahi komik. Önce biraz tarih okuyun, değerlerimize sahip çıkmayı da öğrenirsiniz! Futbolun eğlence olması gerekmekte... Sizin gibi ağzı bozuk kabadayılar yetiştirdiğini görünce iğrenmediğim de olmuyor hani şu futboldan...

Mehmet S. Pervan
28.02.2009, 17:19
Bismillah ya daha dur yeni geldin kardeşim. Hemen ne Türk vatandaşlığı. İlk önce futbolunu sergile. Sonra düşünürsün bunları.

vyno
28.02.2009, 17:20
Adam ortada bişey yokken turk olmak istiyorum falan demedi ki Can Karyağdı adama sordu böle teklif gelise kabul edermiisn diye o da tepki almamak için neden olmasın dedi bu kadar.

Mustafa ÖZDEMİR
28.02.2009, 17:23
ben bu açıklamayı yaptığına bile inanmıyorum

Mustafa Ayazoğlu
28.02.2009, 17:24
"Türk Olurum", yanlış tabir.. "Türk vatandaşı olurum" olarak düzeltilmeli.. Türk olmak zor :)

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

Muhammet25
28.02.2009, 17:29
Klasik Can Karyağdı Sorusu !

Bunları Konuşmak İçin Çok Erken !

Ceyhun Öncü
28.02.2009, 21:39
Bana norvec teklif etti hatta baski yapdilar kabul etmedim diyen adam Türk olurum demesi degisik birsey...
Üstelik yasi 25 olmasi lazim milli takima alindiginda 30 olacak..

Ozan Yazıcı
28.02.2009, 21:52
böyle oynayacaksa gitsin macar falan olsun
adam gibi oynayacaksa başımla beraber

Mertcan
28.02.2009, 21:54
hiç istemem türk olmasını türklük bu kadar ucuz bişey değil nedir bu gelen türk oluyor?

Bilâl ÇOBAN
28.02.2009, 22:46
böyle oynayacaksa gitsin macar falan olsun
adam gibi oynayacaksa başımla beraber

abi Macarlar'da Türk. Gitsin galler'li felan olsun :)

sahinsoy
28.02.2009, 23:18
adam olsunda ne olursa olsun.

Ali Haydar
04.06.2009, 19:08
Milli takımda oynamak içinse sonuna kadar karşıyım.Kesinlikle katılıyorum...Milli takımda oynamak içinse hiç Türk vatandaşı olmasın daha iyi..

Kazım Uzunboy
04.06.2009, 19:11
Milli takımda ki yabancı uyruklu oyunculara karşıyız.

Alanzinho, eğer ki Yattara gibi devamlı bir oyuncumuz olabilirse, ileri de düşünülebilir.

TS-Tiryaki
04.06.2009, 19:28
Yok canim olurmu öyle sey. Sonra Hayrettin amca ile Özkan amca kizar. :mad:

oguzhann
04.06.2009, 20:25
Milli takımda ki yabancı uyruklu oyunculara karşıyız.

Alanzinho, eğer ki Yattara gibi devamlı bir oyuncumuz olabilirse, ileri de düşünülebilir.
milli takımda yabancıya kesinlikle karşıyız

TSigalko
04.06.2009, 20:43
Türk statüsünde oynasın yeter..

sanatik
04.06.2009, 23:14
Ilginc cunkü transfer olurken okudugum haberlerde norvej milli takimindada oynamak istedigini söylemisdi (kiz arkadasi norvejli olmasida etkilemisdir).

AKSOY_61
04.06.2009, 23:16
özkan beyler istemezler.

tuncay1984
04.06.2009, 23:16
yattarada oldu kimlik alamadi ist takimina git bir telefonla yarim saat icinde türk yaparlar seni
kocum alan

Öztürk Adem
05.06.2009, 00:05
Olsa da olur olmasa da :(

must61
05.06.2009, 00:25
Günün tek iyi haberi heralde...İnşallah olur Aurelio dan sonra Alanzinho ya sonuna kadar destek

EmreTS61
05.06.2009, 10:27
inşallah olur...

bordo61
05.06.2009, 10:28
Meslek değiştirir gibi Ülke değiştirmek nerden çıktı dur bakalım bir ya Seneye gittin İngiltereye İngiliz Olurum mu diyecen

Onur Şeref
05.06.2009, 10:29
Türk olup napıcaksın? Derdin ne? :)

tuncay1984
05.06.2009, 12:02
Türk olup napıcaksın? Derdin ne? :)
niye nobre okadar para aldi
türk olduda bjk yeni anlasma yapti onla
yari bir gün cikar yine

Mellih
05.06.2009, 14:08
Trabzonspor için iyi olur Türk kontenjanın da oynaması
Ancak milli takıma faydalı olacağını düşünmüyorum..

keles76
05.06.2009, 14:09
sadece şunu derim Türk olunmaz Türk doğulur o sadece Türk vatandaşı olur olsun tabi millide olur bu sayede milli takıma faydamız olur

tugay_98
05.06.2009, 14:11
yrli malı yurdun malı herkes bu futbolcuyu kullanmalı:D:D:D:D:D:)

macuka
05.06.2009, 14:11
Yaw bu gasteler tam yamuk, eleman ilk geldiginde amacim Brazilya milli takimina secilmek felan demisti:)

Tayfun
05.06.2009, 14:56
Brezilyalı sevdik biz onu :)

Alihan Ertürk
05.06.2009, 14:59
Önce TÜRK oyuncularımız milli takıma alınsın da sonra Alanzinho'yu düşünürüz.

hatice_61
05.06.2009, 16:27
hangisi daha iyiyse öyle kalsın

Hami_41
05.06.2009, 16:40
Türk olmasına ılımlı bakmıyan arkadaşlar nedenlerini söliyebilirmi acaba kulüp ne kaybeder ..?
Bilmediğimiz bazı dezavantajlar var galiba...

Serdar A
05.06.2009, 16:42
Gazeteci : Türkiye'de yabancı sınırlaması olmasaydı ve milli takım kadrosunda yer alamayacağını bilseydin Türk olmak ister miydin ?
Alanzinho : Hmm...

Sorunun muhatabı yalnış , federasyona sorulacak soruyu gitmiş Alanzinho'ya sormuşlar .

Murat Acar
05.06.2009, 16:52
Ya iyide ne işine yarayacak Türk olmak 10 yıl zaten Türk satüsünde oynayamayacak olduktan sonra Türk olsa ne olur...Yaptılar işte febe becek için bi güzellik zamanıdna onalr erdi muradına biz çıkalım kerevetıne oldu Biz hala Türk Yapamadık bi yattarayı Alan olsa ne olur

kaplanlar29
05.06.2009, 16:54
alan bi git isini ya moralim zatn bozuk ..
bos isler habunlarr...

Uğur Ö.
05.06.2009, 18:55
başlık bence kapatılmalı çok saçma adam kamboçya ligine gitseler ordada kamboçyalı olurmusun deseler evet der yok ne yapayım mı desin

uğur BULUT
05.06.2009, 18:56
Türk milletinin kapısı açıktır ancak Fatih Terimin kapısını sadece anahtarı olanlar açabiliyor.

Mustafa Hazıroğlu
05.06.2009, 19:22
başlık bence kapatılmalı çok saçma adam kamboçya ligine gitseler ordada kamboçyalı olurmusun deseler evet der yok ne yapayım mı desin
Koptum yaa ççç ççç

Egemen Yılmaz
05.06.2009, 19:28
Alanzinho ilk geldiğinde, bir muhabirin sorduğu gereksiz soruya verdiği cevap için açılmış bir başlık. Adam uçaktan iner inmez "Türk olacağım milli takımda oynayacağım" demiş gibi bir durum yok. Hangi yabancı futbolcuya sorsanız laf olsun diye böyle şeyler söyler, çünkü siz de gerçekten laf olsun diye sorarsınız.

antagonist
05.06.2009, 19:31
Arkadaşlar, bu konu nereden aktifleştirildi anlamadım. Bu konu şu an güncel olmadığı için konuyu kapatıyorum...Hatta hiç güncel olmadı bile!