PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkan Konak-Mimoza

TheCrow
19.02.2009, 12:44
Volkan Konak'ın yeni albümü çıktı arkadaşlar...Alalım :D

Nihal Ayvaz
19.02.2009, 12:49
Hadi yaaa Çıktı mı gerçekten

Ohh sonunda,hemen alıyorum :)

Harun-61
19.02.2009, 12:50
hayirli olsun....

Adem Erdoğan
19.02.2009, 12:50
Hayırlı olsun.Almak lazım.

Dursun Kaplan
19.02.2009, 12:51
http://esenshop.com/upload/big/26678697407055355.jpg

Albümdeki parçaların isimleri

1-Göklerde Kartal Gibiyim
2-Yalancı Dünya
3-Yarim Yarim
4-Kıranda Aşan aydır
5-Aynalar
6-Keklik Gibi
7-Mimoza Çiceği
8-Sular Akar Doldurur
9-Tahir ile Zümre - Hoşgeldin Kadınım
10-Yar

Hüseyin Kurt
19.02.2009, 12:52
inşallah alacağım...

Adem Erdoğan
19.02.2009, 12:54
8-Sular Akar Doldurur

Youtube'dan dinlerdim bu şarkıyı çok güzel şarkıdır.

OLCAY ÇAKIR
19.02.2009, 12:57
Sevindim.

Bu arada arkadaşlarıma soru;Kartal'daki tesislerden ayrıldılar,son durumu ne Volkan Konak'ın...
Bilen?

TheCrow
19.02.2009, 13:00
Sevindim.

Bu arada arkadaşlarıma soru;Kartal'daki tesislerden ayrıldılar,son durumu ne Volkan Konak'ın...
Bilen?

Ben şu an Kartal'dayım,burdaki bir arkadaştan aldığım bilgiye göre,önce yeni açılan Titanic Hotel'de sahne alacakmış,sonra yine Şimal Cafe'de programına devam edecekmiş...

MehmetGÜRSOY61
19.02.2009, 13:04
hemen alıyorum iş çıkışı dinlenmez mi ya VOLKAN KONAK 2 bir önceki mora albümü çok duygusal bir kasetti

Nihal Ayvaz
19.02.2009, 13:26
Sırf albümü almak için çıktım dışarı ama bugun çıktıysa yarın gelir dediler ve bulamadım.

Neyse yarın alırım artık.

LazAnisT
19.02.2009, 13:32
Daha dün sordum D&R'a yok demişiti.Şarkıların birçoğu tanıdık.Yine duygusal bir albüm olmuşa benziyor.Ama şahsım adına sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü.Bu arada Thecrow kardeşim Şimalde devam edeceğini nerden duydun.Ben öyle bilmiyorum.

melâl
19.02.2009, 13:35
Tahir ile zümre...

ve yine yarim yarim...

sabırsızlanıyorum...

hayırlı uğurlu olsun... alacağım inşallah :)

Ba®ış
19.02.2009, 13:37
o tahir ile zühre değilmiydi? :confused:

melâl
19.02.2009, 13:39
evet barış ben de annemden hep tahir ile zühre olarak dinlemiştim yıllarca bu masalı :)

ama albümde tahir ile zümre olmuş :D

OLCAY ÇAKIR
19.02.2009, 13:40
Zühre...
Yanlış bilmiyoruz.
Albümde hata var sanırım.

OLCAY ÇAKIR
19.02.2009, 13:41
TAHİR İLE ZÜHRE

Tahir olmak da ayıp değil, Zühre olmak da,
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
Bütün iş Tahir'le Zühre olabilmekte,
Yani yürekte..
Meselâ bir barikatta dövüşerek,
Meselâ kuzey kutbunu keşfe giderken,
Meselâ denerken damarlarında bir serumu,
Ölmek ayıp olur mu?
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil
Seversin dünyayı doludizgin,
Ama o bunun farkında değildir.
Ayrılmak istemezsin dünyadan
Ama o senden ayrılacak.
Yani sen elmayı seviyorsun diye
Elmanın da seni sevmesi şart mı?
Yani Tahiri Zühre sevmeseydi artık,
Yahut hiç sevmeseydi,
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil...

Nazım Hikmet Ran
( 1902 - 1963 )

melâl
19.02.2009, 13:42
Olcay abi...
muhteşem..
ve Teşekkürler :)

volkan konağın bu ZÜMRE olayına nasil bir açiklama getireceğini merak ediyorum :rolleyes:

OLCAY ÇAKIR
19.02.2009, 13:45
Kıvırıp,Ben bunu bir ZÜMRE'ye mal'ettim diyebilir:)
Olcay abi...
muhteşem..
ve Teşekkürler :)

volkan konağın bu ZÜMRE olayına nasil bir açiklama getireceğini merak ediyorum :rolleyes:

TheCrow
19.02.2009, 13:49
Daha dün sordum D&R'a yok demişiti.Şarkıların birçoğu tanıdık.Yine duygusal bir albüm olmuşa benziyor.Ama şahsım adına sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü.Bu arada Thecrow kardeşim Şimalde devam edeceğini nerden duydun.Ben öyle bilmiyorum.

İşyerindeki bir arkadaşım söyledi,resmi bilgi değil yani.Albümün çıktığını da ondan öğrendim zaten.

TheCrow
19.02.2009, 13:51
Umarım sadece internette yanlış yazılmıştır "Zühre" ,albümü alınca göreceğiz...

Edit:Kendi resmi sitesinde doğru yazıyor...

TheCrow
19.02.2009, 13:53
Şarki lİstesİ

gÖklerde kartal gİbİyİm
yalanci dÜnya
yarİm yarİm
kiranda aŞan aydir
aynalar
keklİk gİbİ
mİmoza ÇİÇeĞİ
sular akar doldurur
tahİr İle zÜhre - hoŞgeldİn kadinim
yar

Cengiz Çubukcu
19.02.2009, 13:55
Aylardır bu albümü bekliyorduk, en kısa zamanda alacağım...

Alihan Ertürk
19.02.2009, 14:05
hemen almamız lazım ;)

TheCrow
19.02.2009, 14:36
hemen indirelim :D

almamız lazım ama bu şarkıları daha önceden indirmiştim ben , albüm çıkmadan önce yani ;)

Alihan,hiç yakışmıyor...

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 14:42
Volkan Konak Mimoza?

Alihan Ertürk
19.02.2009, 14:42
Alihan,hiç yakışmıyor...

gerçekten söylemiyorum tabi abi , o kadar emek göstermiş adam alıp katkıda bulunmak lazım..Ciddiye almayın yani ;)

TheCrow
19.02.2009, 14:44
Siz indirmiyor musunuz yani :)

Film indiriyorum bazen,ama bulamadığım filmleri sadece,o da yanlış aslında biliyorum.

Ama Volkan Konak'ın albümünü bırak indirmeyi fazladan alırım,açılmamış durur evde...

TheCrow
19.02.2009, 14:45
gerçekten söylemiyorum tabi abi , o kadar emek göstermiş adam alıp katkıda bulunmak lazım..Ciddiye almayın yani ;)

Evet,sonradan farkettim şaka yaptığını,kendi mesajımı editlemeye çalışırken de alıntı yapıldı mesajdan kalıcı oldu :)

Anıl Caner
19.02.2009, 15:32
Ben film indiriyorum açıkçası insan gibi indirdiğim de söylenemez.

Ama Volkan Konak, Şevval Sam, Kazım Koyuncu,Cem Karaca,Barış Manço,Trabzonspor 41.Yıl Albümü :D gibi fazla saygı duyup, sevdiğim sanatçıların albümlerini kesinlikle korsan indirmem. Albümü aldıktan sonra, mp3 indiriyorum rahatça dinleyebilmek için orası ayrı.

macka61
19.02.2009, 20:40
en kısa zamanda edinmeye çalışıcam

macka61
19.02.2009, 21:21
http://www.volkankonak.com/video/index.html

burada albümün ilk parçasının klibi var

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 22:08

İzledim şarkı fena değil ama klip olmamış şarkının sözlerinde mapushanedn bahsetmesine rağmen insanın en özgür olduğu deniz kenarında çekilmiş zıt olmuş yinede güzel olmuş

Öztürk Adem
19.02.2009, 22:10
Hadı hayırlısı olsun bakalım:D

Erdal
19.02.2009, 22:12
Hayırlı olsun...Alacağız bir tane...

antagonist
19.02.2009, 22:14

Geçen radyo dinliyorum bu şarkıya denk geldim, ilk defa duyduğum için şaşırdım. Meğer yeni albüm çıkmış... :)

Semih
19.02.2009, 22:14
Sevindim...

Bir tane alacağım artık...

MehmetGÜRSOY61
19.02.2009, 22:56
çok duygusal parçaları var dinledim mükemmel ya :(

ertekin61
19.02.2009, 23:44
çok güzel albüm valla helal volkan abi

Kubilay ŞAHİN
19.02.2009, 23:57
Helal olsun. Her zamanki gibi süper bir albüm.

Anıl Caner
20.02.2009, 10:35
Kırandan aşan aydır şarkısını albümüne koymasına çok sevindim.

Yaylada ateş başında en çok söylediğimiz türkülerin başında gelir. Çok da harika yorumlamış.

ÖmerFarukYılmaz
20.02.2009, 10:41
Gene çoşturacak bizi...

Temin etmek gerek..

Bu arada bizim karadenizli sanatçılar çok şanslı...Kimse kıyıpta korsan indiremiyor..Kim Kazım Koyuncu'yu korsan dinlemiştir ki...Ya da Volkan Konak'ı...Hep onlarda kendimizi görüp,Onların başarısını, kendi başarımız gibi saydığımızdan olsa gerek...

macka61
20.02.2009, 16:35
Kırandan aşan aydır şarkısını albümüne koymasına çok sevindim.

Yaylada ateş başında en çok söylediğimiz türkülerin başında gelir. Çok da harika yorumlamış.

Birol Topaloğlu da Ezmoce albümünde söyledi oda harika söylüyor maçkalı Hasan Tunçun parçası

Nihal Ayvaz
20.02.2009, 18:37
Aldım albümü,parçalar fazla karadeniz ağırlıklı değil,ama beğendim.

Özellikle "Mimoza Çiçeği" şarkısını defalarca dinledim bugunden beri.

Herkese tavsiye ederim.

Alihan Ertürk
20.02.2009, 18:42
Aldım albümü,parçalar fazla karadeniz ağırlıklı değil,ama beğendim.

Özellikle "Mimoza Çiçeği" şarkısını defalarca dinledim bugunden beri.

Herkese tavsiye ederim.

gerçekten güzel , ben de aldım albümü

Adem Erdoğan
20.02.2009, 23:27
Favori şarkım olan Sular Akar Doldurur en güzeliydi bana göre.

Ama dinlediğim en kötü kasetiydi Volkan abinin.Maranda ve Mora'nın eline su dökemez.

Emre7
20.02.2009, 23:34
kaset çok güzel.
ama kasetten çok bir performans albümü olmuş.
cafe veya ne denirse orda söylediklerini bir albümde toplamış. hatta zamanında sarı sıcak adlı programda seslendirdiği 3 şarkıyı da albümüne koymuş. ama albümdeki performansları gayet güzel. ne mi bekliyordum yeni şarkılar ondan biraz üzüldüm

Mustafa Ayazoğlu
21.02.2009, 00:00
Volkan Konak en durgun en isyancı albümü açıkcası Volkan Konak'tan beklemezdim ,, beğenmedim

Müzik ve Söz kalitesi açısından çokta iyi değil :(

Öztürk Adem
21.02.2009, 00:03
Yaz benı yarım yarım :D super ya :D

Muhammet
21.02.2009, 00:10
Volkan Konak'a başarılar..

Kasım Hilal
21.02.2009, 01:02
Daha dinlemedim..

Kubilay ŞAHİN
21.02.2009, 01:17
Bu Akşam Trabzonlular Gecesinde albümünden şarkılarını dinledik.

Gerçekten çok farklı. Bir kez daha tebrik ediyorum..

Misina
21.02.2009, 01:27
Mimoza ve Tahir İle Zühre güzel.Diğerlerini beğenmedim.

Nihal Ayvaz
21.02.2009, 10:18
Bu kadar sene bekledi albüm için Karadeniz şarkıları olmasını beklerdim.

Diğer şarkıları da güzel ama çoğu şarkı eski zaten,biraz hazıra kaçmış gibi geldi.

Yine de dinlenebilir bi albüm olmuş,beğendim.

Kaya
21.02.2009, 22:01
Volkan Konak'ı çok severim ama bu albüm iyi bir çalışma olmamış bence. Albümde sadece 10 parça var ve Volkan Konak'a ait sadece bir söz ve bir müzik var... Kuzeyin Oğlu adlı programda dile getirdiği parçaları seslendirmiş neredeyse...

Misina
22.02.2009, 01:22
Kuzeyin Oğlu adlı programda dile getirdiği parçaları seslendirmiş neredeyse...

Evet Kaya abi bende aynı fikirdeyim.Hatta tv programında aynı şarkıları daha güzel seslendirdiğini düşünüyorum.

Ayrıca her gün amip gibi çoğalıp Yöresel çalgımız kemençeyi yozlaştıran insanların olduğu bir ortamda Kültürümüzü ezgilerimizi kemençemizi en iyi temsil eden ve eserlerine işleyen Volkan Konak gibi bir Sanatçının Kemençeye bu kadar az yer vermesini yanlış buldum.

LazAnisT
22.02.2009, 10:40
Birkaç albümdür kolaya kaçıyor ama hiç önemli değil.Ben yine albümünü aldım ve söylediği şarkıları onlarcakez kendi ağzından dinlememe rağmen yinede keyifle dinliyorum.Volkan Konağı canlı dinleme imkanı olanlar bileceklerdir o hiç bir zaman horon müziği yapmamıştır.

Epey zaman önce TRT' de Burhan Şeşenin yaptığı bir program vardı orda ''devlet insanı sağduyuya çağırdı ben solduyuluyum kardeşim! bizi yıllarca ekmek yerine yalanla doyurdular tarzında birşeyler söylemişti.O an itibariyle benim gözümde efsane olmuştur.TRT' de bunu söyleyebilecek bir başka karadenizli sanatçı çıkana kadar Volkan Konağa devam:)

Eski şarkı yeni şarkı boşverin açın ''Aynalar'' şarkısını birkez daha dinleyin keyfinize bakın:)

TSMareNero
22.02.2009, 23:22
benide tatmin etmedi acikcasi, arbamdaki cd de youtubedan indirdigim canli performanslari var ve iclerinde tabiki aynalar ve yarim yarim de var... bunlari mimozada görünce olmamis dedim, ayrica canlisi daha güzel...
yine hatir icin alacagim tabiki.
Volkan´in yeri baskadir bende ;)

unique
23.02.2009, 16:29
Albüm beni çok tatmin etmedi; yeni güzel besteler bekliyordum açıkcası.

MehmetGÜRSOY61
23.02.2009, 16:32
ne bekliyordunuz anca horon mu yoksa :D bence süper slow yapmış özgün müzik tarzı

Abdülkadir Kılıç
23.02.2009, 16:35
Ben dün aldım cd'yi "AYNALAR" gerçekten süper bir eser. Mimoza da güzel. Bence güzel bir eser olmuş.

Dursun Kaplan
23.02.2009, 16:52
Salı günü akşam Ankara Atatürk Spor Salonunda Volkan Konak konseri var. İlgilenenlere duyurulur. :)

Tuğba ÖZTÜRK
23.02.2009, 16:55
ben ce çok güzel ''keklik gibi'' parçasını ve ''mimoza çiceği'' adlı parçasını çok beğendim :)

Dursun Kaplan
25.02.2009, 00:18
Az önce geldim Volkan Konak konserinden. Mükemmelsin be abi. :alkış:

Senin o samimiliğin ve doğallığın dünyalara bedel. Helal olsun.

TSezgin61
25.02.2009, 01:11
bugün dinledim. begenmedim. hem eski sarkilari secmis hemde sarkilari birbirine benziyormus gibide geldi bana.

macka61
25.02.2009, 18:52
ben beğendim albümünüde aldım helal olsun değerli abimize

ezgi cubukcu
27.02.2009, 18:03
yeni bir seyler (ama kesinlikle farkli degil!) denemek adina 'yar gider arabayla' adli sarkida yaptigi duzenlemeyi (muzik de anonim olduguna gore Volkan Konak'in yaptigi duzenlemesidir herhalde?) ben cok begendim...belki sirf bu sarkida yeni bir sey denedigi icin...albumun tek suprizi son sarkida gelmis ama onceki 9 sarkiyi kurtarmaya yetmemis :)

dedi utaniyorum sen basla konusalim ;)

LazAnisT
27.02.2009, 18:49
Bugün Karadeniz radyosunda canlı yayın konuğuydu.Benimde canlı yayında onunla konuşma fırsatım oldu.Albümde yeni şarkı olmadığını biraz kolaya kaçılmış bir albüm olduğunu söyledim.Oda 4 şarkı için inanılmaz derecede bir talep olduğunu ve bu şarkıları bir şekilde bu albüme koymak adına kendini sorumlu hissettiğini söyledi.

Hüdai Pervaneli
27.02.2009, 18:55
Hala dinliyorum ciktigindan beri harika bir albüm yapmis

Cengiz Çubukcu
27.02.2009, 19:49
yeni bir seyler (ama kesinlikle farkli degil!) denemek adina 'yar gider arabayla' adli sarkida yaptigi duzenlemeyi (muzik de anonim olduguna gore Volkan Konak'in yaptigi duzenlemesidir herhalde?) ben cok begendim...belki sirf bu sarkida yeni bir sey denedigi icin...albumun tek suprizi son sarkida gelmis ama onceki 9 sarkiyi kurtarmaya yetmemis :)

dedi utaniyorum sen basla konusalim ;)

ben albümün henüz bir iki parçasını dinleyebildim, bunlardan birisi senin bahsettiğin ''yar gider arabalan'' parçası...açık söyleyeyim düzenlemeyi hiç beğenmedim, zaten ben yapı olarak eskiye sadık kalan biriyim , ki eski halini binlerce kez dinler ve hala zevk alırım...gelelim niye beğenmediğime, Volkan Konağın bu şarkıyı kitlelere duyurma adına yeniden düzenlediğini ve piyasaya sürdüğünü düşünüyorum ama son kısmı hariç vermeye çalıştığı rock havasını çok zorlama buldum...zorlama gitar yerine baştan sona kemençeyi kullansa ya da daha becerikli bir ekiple farklı birşey denese çok daha makul olurdu...zaman içerinde onun bir iki böyle denemesi daha olmuştu ama pek de başarılı olamadı diye hatırlıyorum, hepimiz onu ağır parçalarıyla seviyoruz...
son olarak inadına ilk albümündeki şekliyle dinlemeye devam edeceğimi söylüyorum.... :)

Miraç Atalay Çiftçi
28.02.2009, 12:40
28/02/2009 Sabah Gazetesi; Aslı Örnek-Volkan Konak söyleşisi.

Karısını dövenler, katiller, faşistler beni dinlemesin!

http://img.sabah.com.tr/i3/sp.gif

facebook'ta 79 bin hayranı bulunan Volkan Konak, "Herkes beni dinlemesin" dedi, sıraladı: Beni faşistler, katiller dinlemeyecek! Arkadaşı sıtmalı hayvanlar gibi açlıktan titrerken karısına sarılıp yatan dinlemeyecek! Karısına şiddet uygulayan adamlar dinlemeyecek!..

Karadeniz'in hırçın çocuğu Volkan Konak, yeni albümü 'Mimoza'yı geçtiğimiz günlerde çıkardı. Biz de albümü konuşmak için Konak'la buluştuk. Yaptığımız araştırma sonucu gördük ki, Türkiye (http://arama.sabah.com.tr/arama/arama.php?query=T%C3%BCrkiye)'de birçok hayranı olan sanatçılarından biri Volkan Konak. facebook'ta da 79 bin hayranı var. Albümleri çok satıyor. Ama bunlar onun hiç umrunda değil. Yalan söylemiyor, kıvırmıyor. 'Tehdit alıyor musunuz?' sorusuna ise 'Sinek konacağı atı bilir!' diyerek cevap veriyor. İşte Konak'ın anlattıkları:

* Albümünüzde 'Cerrahpaşa 2' diye bir parçanız var. Ama bu şarkı kartonette yazmıyor. Neden?
Kartonete koymadık ki, insanlara esnaflık gibi gelmesin, 'Bak önceki albümde tuttu da devamını yapmış' demesinler diye... Bu onun devamıdır aslında ama bunu sadece albümü alan kişi bilsin istedik.

GÜNEŞLİ HAVA BENİ BOZAR!

* Şarkılarınızı ve müziğinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
Ben ihtiyaç müziği yapıyorum. Bu yüzden de insanlar benim albümümü almak zorunda kalıyor. Kalacaklar da... Biz espri olsun diye bu albüme kullanma kılavuzu koyacaktık. Albümü güneşli havada dinlemeyin! Çünkü ben güneşli havayı sevmem. Güneşli havalarda beste üretemem. 'Benim albümüm yağmurda, gece ve yolculukta daha faydalı olur' diye yazacaktık, unuttuk.

* En son 2006 yılında 'Mora' albümünü çıkarmışsınız. Sağlam bir hayran kitleniz var... Bu üç yılda size albüm çıkarmanız için baskı yapmadılar mı?
Evet, yaptılar. Başımız belada o yüzden. Ben çok eziliyorum zaman zaman. Bizim DNA'mızda Karadenizlilik olsa da, Türkiye (http://arama.sabah.com.tr/arama/arama.php?query=T%C3%BCrkiye)'nin yedi bölgesinde de aynı sevgiyle karşılaşıyoruz. Dolayısıyla çok çalışmamız ve donanımlı olmamız lazım. Bir de bizim hayran kitlemiz müzik raflarından albüm alan insanlar... Bilinçli ve okumuş kişiler oldukları için onlara 'lagaluga' müzikler yapamazsınız. Ayrıca düzgün bir hayat yaşamanız ve çok çalışmanız gerek. Dolayısıyla bu çok ağır bir sorumluluk... Çıta koyduk ya, onu aşağıya düşürmememiz gerek! Öyle bir sevgi yaşıyorum ki, ürperip 'Acaba bunun karşılığını verebiliyor muyum?' diye düşünüyorum.

YALAN SÖYLEMEM!

* Peki sizi niçin bu kadar çok seviyorlar?
Ben de bunu çok düşündüm ve şuna karar verdim: Aslında bütün hadise samimiyet... Siyasette, futbolda her yerde bu böyle... Çünkü insanlar kimin ukala olduğunu, kimin rol yaptığını anlayabiliyor. Biz naturel yaşadık. Başarısızlığımızı kabullendik. Ama en önemlisi; insanlara yalan söylemedik. Onları yalanla değil, duygu ve samimiyetle besledik.

* 'Başarısızlıklarım da oldu' dediniz. Siz hangi konuda kendinizi başarısız gördünüz?
Ben son üç-dört yıldır böyle bir sevgiyle yaşıyorum. Bu sevgiyi daha önce alabilirdim. Şöyle söyleyeyim; Türkiye (http://arama.sabah.com.tr/arama/arama.php?query=T%C3%BCrkiye) beni 15 yıl sonra anladı. Belki 10 yılda anlayabilirdi. Belki daha çok çalışmalıydım. Belki Türkiye (http://arama.sabah.com.tr/arama/arama.php?query=T%C3%BCrkiye) gibi bir ülkede fazla mütevazı oldum. Bunun dışında daha önce yaptığım caz altyapılı bir albümüm vardı 'Pedaliza' diye. Ama o ticari anlamda amacına ulaşmadı. Ben başarısızlıktan gocunmam, vücudumun bir parçası olarak kabul ederim.

* Evli misiniz?
Evet. Ama bu pek bilinmez. Çünkü ben hep müzikle gündeme geldim. Özel hayatımla gündeme geldiğim an, müziği bırakırım. Çok güzel bir kızım var, sizin kadar asil.

POPÜLER OLMAM

* Kaç yıldır evlisiniz? Eşiniz bu camiadan biri mi?
1998 yılında evlendik. O özel bir kolejde İngilizce öğretmeni. Çoğu insan ona 'Sen niye çalışıyorsun?' diyor. Tabii çalışacak. Biz elmalarla armutları karıştırmıyoruz. Baştan her şeyi konuştuk.. Dedik ki sevenimiz olur, dürtülerimiz olabilir. Her şeyin üstesinden geliriz. Bizim camiada paylaşmak zordur. Bazen eve gidiyorsunuz her yeriniz ruj içinde... Yeri geliyor bin kişi sizi öpebiliyor.

* Peki eşiniz kıskanıyor mu?
Hiç kıskanmaz. Öyle olsa kopar gibi geliyor bana... Ben dünyada başkalarının duygularına basarak yükselmedim. Hiçbir erkeğin yanındaki kadına bakmam. Çünkü ben kendime yapılmasını istemediğimi başkasına yapmam. Değerlere saygılı olduğun sürece sayılırsın. Her şey bilinir bu camiada... Ben bugün en uç düşüncedeki konsere de gitsem, yine de kendi repertuvarımı okurum. Bu değişmez! Kanal 1'de 'Kuzey'in Oğlu' diye bir program yaptım. Yapımcı üstünü başını yırttı. Ağzımdan laf kaçıyor, kameraya sırtımı dönüyorum. Buna rağmen inanılmaz izlendi. Ama baktım albümün önüne geçiyor. 10 bölümde bıraktım. Çünkü televizyon (http://arama.sabah.com.tr/arama/arama.php?query=televizyon) fazla popülarite kazandırıyor, bu da hoş bir şey değil!

* Ama bu aslında iyi bir şey değil mi? Albüme de katkısı var...
Ama ben ne istiyorum biliyor musunuz? Beni herkes dinlemesin! Çünkü beni herkes dinlerse, ben üzülürüm. Beni faşist, beni katil dinlemeyecek! Beni en yakın arkadaşı sıtmalı hayvanlar gibi açlıktan titrerken karısına sarılıp yatan dinlemeyecek! Sevmem ben! Yere tüküreni sevmem, kadına şiddet uygulayanı sevmem. Mesela ben karısına şiddet uygulayan bir adamın arabasında albümümü görürsem çok üzülürüm. Demek ki; 'Bende bir eksiklik var; o beni öyle algıladı' diye düşünürüm.

* Korsan albümlerinizi görüyor musunuz? Görünce ne hissediyorsunuz?
Çok görüyorum. Geçen gün yeğenim internete girdi. Bir baktım, benim albümüm bir forum sitesinde var. Biri diğerine 'Eline sağlık' diyor. Ama kimse bana teşekkür etmiyor, buna çok kırıldım.

* Ölümden korkuyor musunuz?
Ölüm benden korksun! Ben ondan niye korkacakmışım? Ölüm geldiğinde ben kapıdan çıkmış olurum. Biz idamda sandalyesine tekmeyi kendi vuranlardanız... Ölüm geldiğinde ben 'Haydi eyvallah! Senden korkmayacak kadar onurlu yaşadım' diyeceğim.

Yeşim Ustaoğlu'yla beni tanıştırın

*Müziği bırakacak mısınız?
Bir albüm daha yaptıktan sonra Volkan Konak eserleri diye çift CD'lik bir çalışma çıkaracağım. Ben duygu tekrarına düşmeden bu işi bırakmak istiyorum. Bıraktıktan sonra 'Karadeniz sineması' yapmak istiyorum. Çünkü yapılanlar bizim 'Karadeniz sineması' değil!

* Yeşim Ustaoğlu'nu nasıl buluyorsunuz?
Çok başarılı buluyorum ve onunla tanışmak istiyorum. Ne olur, bu düşüncemi kendisine iletin! Elimde çeşitli senaryolar var, müzikleri konusunda da kendisine yardımcı olurum. Ona lojistik destek de veririm. Çevrem geniştir. Diğer hayalim Genco Erkal'la tanışıp, şiir ve müziğin içiçe geçtiği tek kişilik bir müzikal yapmak...

Kazım Koyuncu herif gibi öldü ben de herif gibi öleceğim!

* Kanserden ürküyor musunuz? Checkup yaptırır mısınız?
Yaptırıyorum. İnsanlara bu konudaki tavsiyem kaderci değil, şüpheci olmaları... Kanserin tedavisinde erken teşhis çok önemli. Ama bir gerçek ki, Çernobil'den dolayı Karadeniz insanı tavuklar gibi öldü. Çapa, Cerrahpaşa'da hep bizim insanlarımız var. Ama yanlış anlaşılmasın devlete kin gütmeyiz.

* Babanızın ölümü de Çernobil'e mi bağlı...
Ben babamın ölümünü Çernobil'e bağlamam. Belki yaşlılıktandır. Ama gençler de ölüyor. Ben bilinçli yaşamaya çalışıyorum. Sık sık check-up yaptırıyorum. Ama çıkarsa da çıksın. Geleceği varsa göreceği de var. Kazım herif gibi gitti, ben de onun gibi giderim. Ben kendimi mezarlıklarla ve hastanelerle terbiye ettim. Gecenin ikisinde mezarlığa giderim. Özellikle bizim oralara gittiğimde Konakoğlu Mezarlığı'nı ziyaret ederim. Onlara şarkı ve şiir okurum. Dua okuyacaksam Türkçe okurum. Yaratıcımız her dili anlayabilir. Onu kücümsememek lazım.

Üretkenliğimi kaybetmemek için internete girmiyorum!
* Siyasi partilerden size çok teklif geldiğini duydum, doğru mu?
Evet. Geldi ve gelmeye de devam ediyor. Ama ben gülüp geçiyorum. Çünkü sanat çok masum ama siyaset çok kirli... Sanatta kumpas kurmak, arkadaşına CD ile şantaj yapmak yoktur. Bizim hiçbir siyasetçide olmayan gücümüz var. Ben bunu elimin tersi ile iter miyim? Ben siyaset üstüyüm!

* facebook'ta 79 bin üyeniz var biliyor musunuz?
Biliyorum bana söyleniyor ama ben internet özürlüyüm. Üretkenliğimi kaybetmemek için internete girmiyorum. Naturel kalmak istiyorum. Bilgisayarlı müzik yapmaktansa akustik kalmayı tercih ederim. İnsanlar benim müziğimi dinlemeseler bile saygı duyuyorlar. Ben sadece kendini seven biriyle arkadaş olamam.

LazAnisT
28.02.2009, 14:15
Yukarıda beni herkes dinlemesin diyorya zaten herkes dinleyemiyor.Dün akşam Titanic otelde galası vardı.Kişi başı 180 tl den başlıyordu fiyatlar.:rolleyes:

ÜNAL
28.02.2009, 16:30
Eline sağlık Volkan Konak . . . . . .

Cengiz Çubukcu
28.02.2009, 16:45
Yukarıda beni herkes dinlemesin diyorya zaten herkes dinleyemiyor.Dün akşam Titanic otelde galası vardı.Kişi başı 180 tl den başlıyordu fiyatlar.:rolleyes:

180 ytl mi? ne varmış bu fiyatın içinde?

macka61
28.02.2009, 16:52
çok güzel konuşmuş helal olsun

Misina
28.02.2009, 17:15
Volkan abi Güzel Mesajlar Vermiş.Tebrik ediyorum kendisini.

OLCAY ÇAKIR
05.03.2009, 13:27
15 TL CD.
Bunu kimler alacak.
Kimler dinleyecek.
Kriz zamanı.
Öğrencisi,memuru,esnafı,serbest olanı.
Kim alacak..
Kimin önceliği CD şu dönemlerde.

Nasıl olacak bu iş.?

Sonra korsana hayır.

Bişeyler yanlış yapılıyor ama çözümü benden beklemesinler:)

Evet bencede KORSANA HAYIR...

Not:Kıraç'ın CD 12.5 TL idi .!

Albümle ilgili eleştirel yorumlarımı sonradan yazarım ,sıra gelmiyorki buna:)

LazAnisT
05.03.2009, 14:56
Olcay D&R lerde aldığın ürünlerde yüzde 25 grup indirimimiz var.Bir daha orjinal CD almayı düşünürsen haberim olsun:)

OLCAY ÇAKIR
05.03.2009, 17:49
Birde arabada memlekete doğru dinlemem lazım.

TheCrow
05.03.2009, 18:21
Olcay ben de dün 12.5 YTL'ye aldım...
3 sene sonra çıktı bu cd,tabi ki korsana hayır.3 senede Volkan Konak dinlemek için 12.5 ytl vereceğiz artık,bunun lamı cimi yok.Olmadı açacağız yerel bir radyoyu orda bekleyeceğiz çıksın diye.Ya da adsl abonesi bir arkadaşımızdan isteyeceğiz indirecek bize ttnetten...Fiyatı gayet normal bence cdnin.

TS-Tiryaki
05.03.2009, 18:52
Volkan Konak Yarin (Cuma) Show TV`de Ferhat Göcerin programi "Biri Bana Gelsin`e" konuk oluyor.

Bahattin Aydın
05.03.2009, 20:38
Bende orjinalini alacağımda burada bulamadım:(..netten sipariş vercem sanırım

korsan almayacam,netten indirmicem..Volkan Abi'nin emeğini çalmamak lazım :)

melâl
05.03.2009, 20:54
bursumun yatmasını bekliyorum... ayın 7 sini yani :D

(şimdi aklıma geldi bu yıl ne kadar çok bekledik bu 7 yi di mi )

Tamam her albüme yetmiyor bütçemiz ama... Volkan ağabeyimizin albümü alınmalı bir şekilde

OLCAY ÇAKIR
06.03.2009, 10:41
Şimdi tavsiye edebilir duruma geldim:)
Hoş,Volkan Albümü tavsiyeyle ancak onu bilmeyenlere aldırılabilir ya neyse.!

Gerçekten güzel albüm olmuş.

Önce, eski türküler,kolaya kaçma falan diye düşünmedim değil.!
Ama lezzetli arkadaşlar.

Tavsiye ederim..

LazAnisT
06.03.2009, 10:57
E kız koynunda ölsem kefende istemezdum
Üçgün sarıluk yatsak sağdan sola dönmezdum.

Bu nasıl bir aşk tarifi be :)

OLCAY ÇAKIR
06.03.2009, 11:13
Keklik gibi kanadımı süzmedim,
Murad alıp doya doya gezmedim,
Bu kara yazıyı kendim yazmadım,
Alnıma yazılmış bu kara yazı,
Kader böyle imiş ağlarım bazı.
Gönül ey sebebim ey...

LazAnisT
06.03.2009, 11:16
Olcay bölge dışına çıkmasak:)

OLCAY ÇAKIR
06.03.2009, 11:21
Bölgede sıcaklık 40 derece ula:)

Çok güncel olsun o zaman;

Nereye açuk başli hani ya senun fesun,
Gel okuyayim seni çok iyidur nefesum.

:)

Olcay bölge dışına çıkmasak:)

Adem Erdoğan
06.03.2009, 12:54
Çekilmez bir adam oldum yine.
Uykusuz, aksi, nalet.

Recep Alkan
06.03.2009, 12:56
gerçekten süper yorumlamış parçaları. tavsiye edeceğim sayılı albümlerden.

Öztürk Adem
06.03.2009, 13:11
Cıdden aldıgım gunden berı sadece bu albumunu dıınlıyor.Eskı parcaları hakkıyla mukemmel bır sekılde yorumlamıs

vurgun_kiz_61
07.03.2009, 00:50
Suan Volkan Konak Show tv'de Ferhat Gocer'in konugu...sevenlerine bildirilir..:)

Onur Şeref
07.03.2009, 00:56
Döktürüyor yine seviyorum bu adamı.

sessizkral_1
07.03.2009, 00:58
Sen kalem ol bende kağıt yaz beni yarim yarim çiz beni yarim yarim çöz beni yarim yarim..

OLCAY ÇAKIR
07.03.2009, 01:05
Güzel başladı program.
Her Volkan Konak programı gibi.

Miraç Atalay Çiftçi
07.03.2009, 01:24
Bugün daha bir farklı geldi gözüme, daha bir sevdim Volkan ağabeyi...
Hele arkada Kazım vardı ki, off.

Erdal DİLEK
07.03.2009, 01:46
işte bir klasik. ..

vurgun_kiz_61
07.03.2009, 01:50
Volkan Konak gozyaslarini tuttamadi suan Didoyu soyluyor...

ayşii
volkan konak bu akşam yine başka bi tat başka bi güzellik... hele o hoşgeldin kadınım yok mu Nazım sanki o okusun diye yazmış ya ....

sessizkral_1
Bu proğramı izlemeyen çok şey kaçırdı

vurgun_kiz_61
07.03.2009, 02:07
Arkadaslar izleyin horonu ... Volkan Konak dokturuyor...

boztepeliyasin
07.03.2009, 02:15
her yönüyle trabzon etkinlikleri ankaradan sonra show tv de devam ediyor. volkan konak ve ekip süper!

ayşii
07.03.2009, 02:21
Arkadaslar izleyin horonu ... Volkan Konak dokturuyor...

hemde nasıl nasıl :)

LazAnisT
07.03.2009, 02:25
Altyazıdan 50 tane şarkı ismi verdiler.Bunları okurlarsa sabah olacak ama varsın olsun.Müthiş keyif alıyorum arkadaşım ve ailesi bizde horon oynarken bizde eşlik etmeye kalktık vallahi apartman ayağa kalktı.

OLCAY ÇAKIR
07.03.2009, 02:26
Bu şarkı ağlatır.
Ağlamayan Fenerli olsun:)

agahozlu
07.03.2009, 02:27
Nasıl bir horondu o öyle.Ben hala orada kaldım.Helal olsun.Programda çok güzel oluyor.Volkan Konak arada bir Ferhat Göçer'in aklını başından alıyor :D

Miraç Atalay Çiftçi
07.03.2009, 02:29
Sözün bittiği yer sanırım, daha bu kadar zevk aldığım bir program olmamıştı.
Bravo, bravo...

LazAnisT
07.03.2009, 02:37
Bence Volkanın kafası iyi oldu heran bombalara hazır olun:)

ayşii
07.03.2009, 02:40
"elinin körü" hehehe valla kafası oldukça güzel :)

OLCAY ÇAKIR
07.03.2009, 02:40
Bekliyorum valla.
:)
Bence Volkanın kafası iyi oldu heran bombalara hazır olun:)

ozcilingir
07.03.2009, 02:43
Volkan'a helal olsun , delikanlı çocuk .Bu akşam beni mest etti ve devam ediyor.
VOLKAN KONAK , tüm dünya'ya anons yaptı, "Ne GİRESUN ne TRABZON alınmasın ama bu oyunun figürleri tamamen FAROZ MAHALLESİNE aittir " dedi. VOLKAN'I alnından öpüyorum delikanlı gibi gerçeği tek söyleyen sanatçı ve kişi.başkaları gibi lafı evirip çevirip geveleyip söylemedi,kimseyi yalanla beslemedi , direkt gerçeği söyledi

Adem Erdoğan
07.03.2009, 02:47
Volkan'a helal olsun , delikanlı çocuk .Bu akşam beni mest etti ve devam ediyor.
VOLKAN KONAK , tüm dünya'ya anons yaptı, "Ne GİRESUN ne TRABZON alınmasın ama bu oyunun figürleri tamamen FAROZ MAHALLESİNE aittir " dedi. VOLKAN'I alnından öpüyorum delikanlı gibi gerçeği tek söyleyen sanatçı ve kişi.başkaları gibi lafı evirip çevirip geveleyip söylemedi,kimseyi yalanla beslemedi , direkt gerçeği söyledi

Doğru söylemiş.Müzik nereye aittir bilemem fakat kolbastı oyununun ne olduğunu ilk defa farozlu bir arkadaşımdan öğrenmiştim.

Bahattin Aydın
07.03.2009, 11:40
Akşam Volkan Abi'nin kafası ekranda bizimde evde hoş olunca tadından yenmeyecek kadar güzel program oldu.Harika bir geceydi.Teşekkürler Volkan KONAK..

macka61
07.03.2009, 13:14
süperdi dün gece program sabaha kadar olsaydı izlerdim geç başladı yoksa daha çok söylüyeceği şarkı vardı

Alihan Ertürk
07.03.2009, 13:17
dünki program çok güzel oldu gerçekten , f.göçer'i hiç sevmem ama VOLKAN KONAK olduğu için izledim ve memnun kaldım :)

efsane55
07.03.2009, 14:56
Volkan Konakla programlar daha bir başka oluyor.Karadenizi ayırt etmeden sahip çıkması kendine has üslubu ona çok şeyler katıyor.Bu arada beyaz show a da yakında çıkacakmış sanırım....

Harun_ayar_ts
07.03.2009, 15:00
volkan konak dün süper horon tepti show tv de

OLCAY ÇAKIR
07.03.2009, 15:08
Uşaklar,

Horon oynanır.

Tepilmez.!

Tuğba ÖZTÜRK
07.03.2009, 15:34
dün akşam harika bir program oldu doğrusu tek volkan konak bu programı götürür lütfen ferhat göçer söylemesin :) volkan konağın o harika sesi samimi hareketleri dün gece bize yaşattığı duygular için çoook teşekkür ederiz. :) bir çok konseri varmış tarihlerini açıkladık gitmek çok isterdim :)

antagonist
07.03.2009, 22:59
_3Wd0J4PlcA

V2yyiNf7x2E

Dünkü programdan...

Zeynep Terzi
07.03.2009, 23:24
Volkan konak yaa:) Nasıl bi insan bu ...:) KAradenizin Profesörü gerçekten ;)

TaraftaR
08.03.2009, 07:28
Uşaklar,

Horon oynanır.

Tepilmez.!

Kim hangisini uygun görüyorsa öyle söyleyebilir. Tepmek fiili insanin dogasina ait olmayan bir seyi andiriyorsa da yanlis degildir. Horon figürlerinin yarisidir tepmek. Volkan Konak in programdaki horoncular icin söyledigi "serbest oynayacaklar, sakin ola yanlis oynadilar demeyin" diye sözünü ettigi serbest stilde bu figür siklikla kullanilir. Bundan gocunmak gerekmez.

Halayda da kimse birbirini cekmiyor, ama halay cekiliyor.

macka61
10.03.2009, 13:39
Volkan Konak'ın 'Mimoza' uğuru

Etnik müziği besteleri ile harmanlayarak kendi tarzını oluşturan Volkan Konak, müzikal kariyerinin 8. solo albümü "Mimoza"yı çıkardı.

Son albümü ilk haftasında 50 binlik satış yapan Konak, "Mimoza bana uğurlu geldi" diyor.Volkan Konak, son albümü "Mimoza"da, kendi bestelerinin yanı sıra Ali Ekber Eren, Osman Dülger, Özer Şenay, Hasan Tunç, Ziya Metin Eryürek ve Ziynet Sönmez gibi söz yazarı ve bestecilerin eserlerini de yorumladı. Albümün açılışı Ali Ekber Eren'in bestelediği, Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'nde kaleme aldığı "Göklerde Kartal Gibiydim" isimli şiiriyle yapılıyor. Ünlü şarkıcı, Nazım Hikmet'in "Tahir ile Zühre" ve "Hoşgeldin Kadınım" isimli şiirlerini de Uğur Varol'un bestesi eşliğinde seslendiriyor.
Kayıtları Marşandiz Stüdyoları'nda yapılan ve Eylem Pelit, Mehmet Akatay, Levent Altındağ, Erdem Sökmen, Selim Bölükbaşı gibi değerli müzisyenlerin imzasını taşıyan albüm, geçtiğimiz hafta müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümün ilk video klibi ise "Göklerde Kartal Gibiydim" isimli esere çekildi. Çekimleri DNA Film tarafından Rumeli Feneri'nde yapılan video klip, müzik kanalarında yayınlanmaya başladı.

Dursun Kaplan
16.03.2009, 13:19
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8257/7558257.jpg

Volkan Konak, sekizinci albümü "Mimoza"yı DMC etiketiyle çıkardı.

"İkinci evim, arsam ve borsada param olamaz" diyen Konak, bu yaşamı anlamayanları çevresinden uzak tutuyor. Hatta işi "Cimri, kadına şiddet uygulayan, yere tüküren, ölüsüne saygısı olmayan, hastasına kayıtsız kalan adamlar beni dinlemesin" demeye kadar vardırıyor.

Sekizinci albümü “Mimoza”yı DMC etiketiyle piyasaya süren Volkan Konak, karavanıyla şehir şehir dolaşmaya, emekli öğretmenler de izleyebilsin diye para almadan program yapmaya devam ediyor. Konak, “Cimri, kadına şiddet uygulayan, yere tüküren, ölüsüne saygısı olmayan, hastasına kayıtsız kalan adamlar beni dinlemesin” diyor.

Albüm hazırlıkları çok uzun süredir devam ediyordu. Neden bu kadar geç geldi, aksilikler mi yaşandı?

- Yanlış yapmaktansa bu dönemde çıkarmayı düşündük. Malum Türkiye’de büyük bir sevgisizlik var. ınsanlar keyifsiz ve büyük bir panik yaşanıyor. Bu dönemde topluma bir şeyler aşılamamız, insanlara yeni sözler söyleyip moral vermeliyiz. Toplum sanatla ve kadına verdiği değerle ayakta kalır.

Albümünüzdeki “Yalancı Dünya” parçasının yanında “Cerrahpaşa Final” yazıyor.

- Cerrahpaşa gibi eserler bir kez olur. Benim değil, Trabzon-Akçaabatlı bir arkadaşımın sözüdür. Sözler benim vasiyetim gibi zaten. Aslında öldükten sonra yakılmayı ve küllerimin de Karadeniz’e serpilmesini isterim, ama Türkiye’de ne yakılacağın bir yer var ne de bunu yapan... Bunu yapamayacaklarına göre yaylaları ve dağı gören bir yere, babamın yanına gömülmek isterim.

Herkes anlar mı bu albümü?

- Hayatımda cimri ve bencil insandan nefret ederim. Her insana saygı duyarım ama cimri insanı, kadına şiddet uygulayanı, yere tüküreni, ölüsüne saygısı olmayanı, hastasına kayıtsız kalanı, katilleri sevmem. Bu insanlar benim ilerici müziğimi nasıl algılar? Bunlar benim CD’mi almasın. Arkadaşı sıtmalı hayvanlar gibi açlıktan titrerken karısına sarılıp yatan dinlemeyecek! Karısına şiddet uygulayan adamlar dinlemeyecek!

Kazım Koyuncu’dan sizin en yakın arkadaşınızdı. Kaybı nasıl bir boşluk bıraktı?

- Kazım iyi bir yoldaştı. Nasıl bir sanatçı olursanız olun iyi bir kalbiniz yoksa bir işe yaramaz. Onunla arkadaşlığımız bu nüans üzerine kuruluydu. Hastalığı boyunca 5 ay yanındaydım. ınsanlar ölmeyi bayılmak zannediyor. Nişanlısı Gönül ile beraber aynı acıyı her gün yaşadım. Zaten ölümünden sonra radyo ve televizyonsuz uyuyamamaya başladım. Babam ve Kazım’ın ölümü bana büyük bir travma yaşattığı için rahatsızlık geçirdim, altı ay tedavi gördüm. Mikrobik olmayan tüberküloz teşhisi kondu. Altı ay ilaç tedavisi, bir yıl normal tedavi sürdü. O dönem günde 16 ayrı ilaç içiyordum.

Nasıl atlattınız o dönemi?

- Bunlardan bahsetmeyi uygun bulmuyorum. Çünkü insanlar bahsetmezsem vefasız, bahsedersem “adını kullanıyor” diyorlar.

İnanılmaz bir hayran kitleniz var. Bunu neye bağlıyorsunuz?

- Gerçekten son beş senede ulaştığımız hayran kitlesi sizi bile ürpertebilir. Bunun nedeni samimiyet.

5 YIL SONRA BU MESLEĞİ BIRAKIRIM

Her an sahnelere bırakabilirmişsiniz gibi bir izlenim veriyorsunuz.

- Zaten çok tekrara girmeden bu işleri bırakacağım. 5 yıl kadar sonra bu mesleği bırakmayı düşünüyorum. Müzik benim kanıma işlemiş, bırakmam zor ama 5 sene sonra bu kadar sık albüm yapmayabilirim. Her mesleğin bir süresi vardır. Yakınlarıma “Eğer ‘ben’ kelimesini çok söylersem hatırlatın da işi bırakayım” diyorum.

Peki sonrası için planlarınız var mı?

- Kitap yazmayı düşünüyorum, belki bir köşe yazarlığı yapabilirim. Karadeniz sinema tezim var, onu gündeme getirebilirim. Tek kişilik bir müzikal projem var. Zamanında Savaş Dinçel ve Müjdat Gezen hocalarımla paylaşmıştım, onu yapmayı istiyorum.

Konserlerinize neden uçakla değil de kara yoluyla gidiyorsunuz?

- Uçağı ben kullanmadığım için binmiyorum. Bana kullandırsınlar bineyim. Teknik ekibim uçakla gider, ben ise 20 yıllık arkadaşım bas gitarist Mahmut Özen’i alıp memleketten insan manzaraları yaşayarak giderim. Ben devrimci ve gezginciyim. Halk bilimi üzerine master yaptığım için insan benim malzememdir. Yol boyunca eserlerimi çalışıyorum, sahne yorgunluğumu atıyorum, arabayı da ben kullanıyorum. Yılda 80-100 bin kilometre yol yapıyorum. Türkiye’de gitmediğim yer yoktur. Ama Amerika’ya giderken mecbur uçağa biniyorum. Hollanda ve Belçika konserlerine de karavanla gittim. Ağustos ayında ise Kuzey Amerika’da karavanımla tatil yapacağım.

Kazandıklarınızla nasıl yatırımlar yapıyorsunuz?

- Benim babam öldüğünde verasetle hiç uğraşmadı, çünkü bir tek oturduğu Maçka’daki evin tapusu vardı. Benim de ikinci bir evim olmayacak. Karavanım ve teknem olabilir ama arsa, borsa olmaz. Tabii ki kenarda kimseye muhtaç olmamak için param var.

Sanatçılar konusunda çok hassassınız. Deniz Seki’nin son günlerde içinde bulunduğu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Evet ben meslektaşlarımı çok önemsiyorum. Deniz Seki’nin şu an içinde bulunduğu duruma da çok üzüldüm. Gerekirse sahnemi, ekmeğimi Deniz’le paylaşırım. Kariyerinin eski günlere dönmesi için ne gerekiyorsa yaparım. Hepimiz ona sahip çıkmalıyız. Kazım’ın ölmesi nasıl bir kayıpsa, Deniz Seki’nin de bu şekilde kırılıp dökülmesi bir kayıptır. ılk fırsatta da ziyaretine gideceğim.

Röportaj: Sinem VURAL

ugurTS1989
16.03.2009, 15:02
abı senı cok sevıyorumda su lafını hıc begenmedım:'' Ben devrimci ve gezginciyim.'':eek:

OLCAY ÇAKIR
16.03.2009, 16:06
Memlekete gittiğinde bir sor soruştur hatta 100 kişiye de sor bakalım!.

Sonra;
Bak bakalım eş dost konu komşu tepiyormu?
Oynuyor mu?

Yıllarca tepilmiş mi?
Oynanmış mı?

Volkan'ı izledin madem,kullanıyormu bu kelimeyi?
Ya Fuat Saka.
Hadi,İsmail Türüt.
Kamil Sönmez.
Cemile Cevher..
Adnan Yılmaz.
Süreyya Davulcuoğlu.
Sait Uçar.
Hacı Kahveci.
Katip Şadi.
Picoğli.
Erkan Ocaklı.
Kazım.

Daha saymayayım..

Birşeyleri koruyalım..
Derdimiz bu.

Şimdi isteyen tepebilir.
Onada saygı duyarım.

Kim hangisini uygun görüyorsa öyle söyleyebilir. Tepmek fiili insanin dogasina ait olmayan bir seyi andiriyorsa da yanlis degildir. Horon figürlerinin yarisidir tepmek. Volkan Konak in programdaki horoncular icin söyledigi "serbest oynayacaklar, sakin ola yanlis oynadilar demeyin" diye sözünü ettigi serbest stilde bu figür siklikla kullanilir. Bundan gocunmak gerekmez.

Halayda da kimse birbirini cekmiyor, ama halay cekiliyor.

Emre7
16.03.2009, 18:03
Cumartesi akşamı muhteşem bir konser vardı.
İyi ki varsın Volkan Konak kulaklarımı temizledim. Saçma sapan müziklerden

TaraftaR
16.03.2009, 23:04
Memlekete gittiğinde bir sor soruştur hatta 100 kişiye de sor bakalım!.

Şimdi isteyen tepebilir.
Onada saygı duyarım.

Ilkin, yukaridaki cümlede bir ironi var ise, size yakistiramadigimi belirteyim. "Tepmek" fiili horon kelimesiin önüne eklendiginde yardimci fiil görevi görmektedir. Böyle yalin haliyle ifade ettigi sey ortadadir.

Ben de zaten her iki fiilinde yanlis olmadigini, kim hangisini uygun görüyorsa ionu kullanabilecegini söylemistim.

Horon konusu aktif olarak uzmanlik alanima girse de, bu konuda bilimsel tezler öne sürecek kadar uzman degilim. Ancak, iki kisinin karsi karsiya oynamadigi bir dansa "oyun" denmesi ya da "haydi horon oynayalim" demesi biraz tuhaf degil mi?

Ben daha bir Karadenizlinin digerini horona davet ederken "Haydi horon oynayalim" dedigini duymadim. "Haydi tepinelim(!)" dedigini de duymadim. Ama "Horon tepelim" diyen cok. Yeni yetmelerden bahsetmiyorum. Maksat birseyleri korumaksa bunun belli bir mantiga dayandirilmasi gerekiyor. Yoksa sirf tepmekten utanildigi icin oynayalim denmemeli. Istersen bu yaz yaylalara, senliklere gittiginde horoncularin hareketlerini, konusmalarini ve komutlarini takip et.

Gecen bu basliktaki son yazimda Halay dan örnek vermistim. Bu sefer de "Teke Zortlatmasi" diyelim. Cik bakalim isin icinden...

LazAnisT
17.03.2009, 11:04
abı senı cok sevıyorumda su lafını hıc begenmedım:'' Ben devrimci ve gezginciyim.'':eek:Ya Uğur bende en çok o lafını sevdim:).Burdan şöyle bir sonuç çıkarabiliriz bu adam taraflı tarafsız herkezin sevdiği tarzda bir müzik yapıyor bence Volkan Konağı söyledikleriyle değil müziğiyle eleştirelim.

Kazım Uzunboy
17.03.2009, 11:30
Ankaa - Kızılay - Karanfil Sokakta köşe başında bir müzik market var. Ne zaman önünden geçsem Volkan Konak çalıyor, yeni albümünden. :)

ugurTS1989
17.03.2009, 14:20
Ya Uğur bende en çok o lafını sevdim:).Burdan şöyle bir sonuç çıkarabiliriz bu adam taraflı tarafsız herkezin sevdiği tarzda bir müzik yapıyor bence Volkan Konağı söyledikleriyle değil müziğiyle eleştirelim.
haklısın abı ısın ıcıne sıyaset bulastırmak ıstemezdım muzıklerıyle elestırelım :alkış:

Terzioğlu
18.03.2009, 23:06
Hastayim sana Volkan Konak. En sevdigim sanatci. Bu hafta Beyaz Show'a katilacak. Sabirsizlikla bekliyorum.

bordobluex
18.03.2009, 23:48
abı senı cok sevıyorumda su lafını hıc begenmedım:'' Ben devrimci ve gezginciyim.'':eek:

Devrim ''Yenilik'' demek. Eskiyen bir şeyin yenisini koymak. Bu işi yapana da ''Devrimci'' yani ''Yenilikçi'' deniyor.

Atatürk büyük bir devrimciydi ve şunu demiştir: Büyük devrimlere ihtiyacın kalmayacak kadar devrimci kal yeter. ;)

macka61
19.03.2009, 00:15
cuma akşamı beyaz showu kaçırmayacağım volkan abimiz konukmuş

Kazım Uzunboy
19.03.2009, 00:29
Ankaa - Kızılay - Karanfil Sokakta köşe başında bir müzik market var. Ne zaman önünden geçsem Volkan Konak çalıyor, yeni albümünden. :)

Bugün yine bahsettiğim yerden geçiyorduk Eyüp ile, ve yine Volkan Konak çalıyordu. :)

EyüpKILIÇ61
19.03.2009, 01:34
Bugün yine bahsettiğim yerden geçiyorduk Eyüp ile, ve yine Volkan Konak çalıyordu. :)

Çadır kuracağım oraya :D Sabahtan akşama kadar Volkana abiyi dinleyeceğim :D

Egemen Yılmaz
19.03.2009, 02:11
Sanatçılar konusunda çok hassassınız. Deniz Seki’nin son günlerde içinde bulunduğu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Evet ben meslektaşlarımı çok önemsiyorum. Deniz Seki’nin şu an içinde bulunduğu duruma da çok üzüldüm. Gerekirse sahnemi, ekmeğimi Deniz’le paylaşırım. Kariyerinin eski günlere dönmesi için ne gerekiyorsa yaparım. Hepimiz ona sahip çıkmalıyız. Kazım’ın ölmesi nasıl bir kayıpsa, Deniz Seki’nin de bu şekilde kırılıp dökülmesi bir kayıptır. ılk fırsatta da ziyaretine gideceğim.

Ben Volkan Konak' ın bunları söylemesini kabul edemiyorum. :(

Bir yanda kişiliğini, sanatçılığını anlatmama gerek bile olmayan Kazım abimizin kansere yenik düşmesi, diğer yanda ise her magazin programında kiminle birlikte olduğu, neler yaptığı hakkında bir sürü dedikoduya malzeme olan, buralardan ekmek yiyen bir şarkıcının uyuşturucu kullandığı iddiasıyla yargılanması.

İki durumun birbirine benzer ne tarafı var ki "Kazım' ın ölmesi nasıl bir kayıpsa Deniz Seki' nin de bu şekilde kırılıp dökülmesi bir kayıptır" diyebiliyorsun? Sanki Deniz Seki' ye birileri haksızlık yaptı da bu duruma düştü. Haklıysa zaten aklanır, değilse de cezasını çeker.

Çok talihsiz bir açıklama olarak görüyorum, hatta bu açıklamayı Volkan Konak değil de başka birisi yapsaydı çok daha sert ifadeler kullanırdım, ve eminim buradaki birçok kişi de tepki gösterirdi.

antagonist
21.03.2009, 01:12
Albümü almadım ama Volkan Konak'ın internet sitesinden "Göklerde kartal gibiydim"i dinledim, çok güzel yorumlamış.

Bu şiirin sözleri Sebahattin Ali'ye aittir. Sevilen birçok türküyü (Leylim ley, Aldırma gönül,Geçmiyor günler) yazan kalemdir...

Sebahattin Ali'nin şiir ve romanlarını öneririm arkadaşlar. ;)

Öztürk Adem
21.03.2009, 02:30
Bence cok super yorumlamıs eskılerı :DYuregıne saglık

Great White
23.04.2009, 20:27
Volkan Konak şu şarkı sözlerini de artık biraz daha olgunlaştırmalı..

Yani şu yaşına ve backrounduna bakmadan hala "Habu yalan dünyada gülemedim bir kere" diye uzayıp giden arabeskvari şarkı sözlerini biraz daha dişe dokunur mesajlar ile süslemeli artık..

Yani bu adam sonuçta bir Türüt ya da Güloğlu çapında bir sanatçı değil..

Onlardan çok daha farklı şeyler yapmasının zamanı geldi de geçiyor bile..

Bunları sadece bu albüm için söylemiyorum tabii ki..

LazAnisT
10.06.2009, 14:53
http://www.biletix.com/static/images/live/eventimages/volkankonaktkurucesme.jpg
Volkan Konak
tarih : 28.06.2009 21:00:00
mekan : Turkcell Kuruçeşme Arena (http://www.biletix.com/perfList.htm?id=KR&pst=VENUE)

(http://www.addthis.com/bookmark.php) (https://www.biletix.com/sales/sales.htm;jsessionid=3E18576B0A8D71128DD39DF7CE9EA DCC.www2?id=KKVLN)
http://www.biletix.com/static/images/tr/trans.gifbilet fiyatları
1. Kategori: 56,00 TL Sahne Önü Sandalye
2. Kategori: 45,00 TL Tribün
3. Kategori: 33,50 TL Tribün

ÜNAL
10.06.2009, 14:56
İzmir'deki konserine geçen sene 10 TL belki de daha az fiyata gitmiştik.

Volkan Konak nediyi böyle :eek:

macka61
10.06.2009, 17:39
albümü gerçekten süper her gün dinliyorum

hatice_61
23.06.2009, 18:06
çok güzel bi albüm olmuş her albümü gibi buda çok güzel

Cengiz Çubukcu
23.06.2009, 18:29
Volkan Konağa duyduğum sevgi tarif edilemez ama sürekli konuşma ve birşeyler anlatma derdinde, hele de son sözleri beni çok üzdü ve bir süreliğine kendisine kalbimi kapattım.. derken dün akşam sokakta efulimi duyunca anladım ki bu sevgi öyle kolay bitmez benim ki olsa olsa sitem olur :)

Alihan Ertürk
02.07.2009, 23:48
Volkan Konak Zonguldak Konseri

http://www.demirmedya.net/programlar/canliyayin.html

oflubektas
03.07.2009, 10:40
Son iki senedir konserlerinde, televizyon programlarında ve sahne aldığı mekanlarda defalarca söylediği şarkıların çoğunu albümüne almış. "Yar gider arabalan" şarkısı dışında albüm benim için tam bir hayal kırıklığıdır. "Dere akar doldurur" ile başlayan şarkısı ise hem alıntı, hem de müzik kalitesi bakımından oldukça düşük duruyor. Bu albüme para verip almak yerine internetten indirilmeyi bile hakediyor. Çünkü Volkan Abimiz de albümü yaparken "indirip playlist yapmış" :)

İlk rastladığım yerde kendisine; "Volkan Abim, güzel abim, 3 senedir çalıştığın, hepimizi beklettiğin kaset bu muydu?" demeyi düşünüyorum.

Yaptığı konuşmaların ise benim için pek bir önemi yok. Temiz bir kalbi olduğunu düşündüğüm için, ne söylerse yürekten söylediği için, söylediklerinin çoğuna katılmasam da asla riyakar olmayan her beyanını saygıyla karşılıyorum.

LazAnisT
03.07.2009, 10:56
Hasan ben o soruyu kendisine sordum.Bu şarkılarla alakalı inanılmaz bir talep gelmş.İnternette vs her yerde insanlar dinleyebiliyor ama albümdede olmasını istemiş millet.Verdiği cevap bu.Gerçi benide pek tatmin etmemişti ama:rolleyes:

Engin Türkyılmaz
03.07.2009, 11:45
volkan konak son albumuyle Karadenızın dısınada hıtab etmeye başladı.daha oncekı albumlerınde bu albumde olduğu kadar kendını aşamamıstı.

TSöğütlü
03.07.2009, 13:08
dinleye dinleye bütün şarkılarını ezberledim çok seviyorum bu adamı ya

mehmets61
03.07.2009, 14:12
tahir ile zühre şarkısında özellikle çok güzel kadınım diyor içten...

LazAnisT
06.07.2009, 14:12
Bu sene şu ana kadar Kuruçeşme Arenada verilen konserler içerisinde biletleri en çabuk tükenen ve en fazla kalabalığa seslenen bizim uşakmış.Bir gün sonraki hürriyet gazeteside 6000 kişilik koro diye başlık atmıştı.Herkes her şarkıya eşlik etmiş.

Nihal Ayvaz
24.07.2009, 21:14
Volkan Konak yarın akşam Düzce-Akçakoca Fındık Festivalin'de konser veriyor.İlgilenlere duyrulur..:)

Sümeyye Şahin
26.07.2009, 19:17
Balıkesir'deki konserine gitme fırsatı buldum.

Has uşak ;) Derinlerden söylüyor...

Samet BuLut
27.07.2009, 03:13
SaLı günü Bursa'da KüLtürpark Açık Hava Tiyatrosunda.. Ancak biLet fiyatLarı biraz pahaLı :)

macka61
27.07.2009, 21:17
10 ağustostada açıkhavada konseri olması lazım

ugurTS1989
27.07.2009, 21:23
bugunlerde bı sarkısını dınlıyorum ''yarim yarim'' son albumunden mı acaba????

Ilelioglu
27.07.2009, 21:34
bugunlerde bı sarkısını dınlıyorum ''yarim yarim'' son albumunden mı acaba????

Evet öyle biliyorum ben...:)

SDanışmaz
27.07.2009, 21:37
Volkan Konak yarın akşam Düzce-Akçakoca Fındık Festivalin'de konser veriyor.İlgilenlere duyrulur..:)

Ordaydım, konseri çok güzeldi. Anlatmaya çalışsam gelimeler yetmez.. Gece 1'e kadar sürdü :)

LazAnisT
29.07.2009, 16:36
Volkan Konak ayın 10 nda harbiye açıkhavada olacak

LazAnisT
03.08.2009, 21:54
http://forum.bordomavi.net/static/images/tr/trans.gifbilet fiyatları
1. Kategori: 150,00 TL
2. Kategori: 75,00 TL
3. Kategori: 60,00 TL
4. Kategori: 50,00 TL
5. Kategori: 40,00 TL
6. Kategori: 30,00 TL

LazAnisT
03.08.2009, 21:55
Volkan Konak @ Ataköy
tarih : 18.08.2009 21:00:00
mekan : Ataköy Open Air Show Center (http://forum.bordomavi.net/perfList.htm?id=OQ&pst=VENUE)

(http://www.addthis.com/bookmark.php) (https://www.biletix.com/sales/sales.htm;jsessionid=4069571907D0AE7F7A40AD95B5357 C9F.www2?id=KVPA2)
http://forum.bordomavi.net/static/images/tr/trans.gifbilet fiyatları
1. Kategori: 67,50 TL
2. Kategori: 56,00 TL
3. Kategori: 45,00 TL
4. Kategori: 34,00 TL

ÜNAL
03.08.2009, 21:57
Maşallah..

LazAnisT
12.08.2009, 17:31
http://imgkelebek.hurriyet.com.tr/LiveImages/Kelebek%20Haber%20Galerisi/volkan%20konak/seyirci_8695.jpg (http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=25515&p=12&rid=2368)
KONSERDEN FOTOĞRAFLAR (http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=25515&rid=2368)
Kuzeyin Oğlu'nu bizimle birlikte izlemek isteyen o kadar çok kişi vardı ki, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yetmedi, yetemezdi de... Çünkü 4 bin 500 kişi kapasiteli Açıkhava'ya yaklaşık 6 bin kişi gelmişti ve merdivenler dahi tıklım tıklımdı. Konak'a ilgi tabii ki bir günde oluşmamıştı, yıllara dayanan bir süreçti Volkan Konak'ın müziğine duyulan sevgi. Kuzeyin Oğlu'na duyulan bu sevgi de bu gece taştı Açıkhava'dan...

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nin önü kalabalık. İzdiham büyük. Hepsi Volkan Konak’ın “jübilem” dediği konseri için. Aslında Londra’da alacağı bir aylık eğitimi öncesi verdiği son konser Konak’ın. Konser boyunca milliyetçi söylemleri, sempatik tavırları, stand up kıvamındaki konuşmaları ve teatral sahne duruşu ile binlerce insanı kendine bağladığının en güzel kanıtıydı bu. Hoş son albümünün satışlarının büyüklüğünden böyle bir seven kitlesi bekliyordum ama tüm merdivenleri görünmez kılacak ya da çocukların merdivenlerde şallara sarınıp uyuyacağı kadar sevildiğini değil... Kimler yok ki, Ali Ağaoğlu kız arkadaşıyla el ele girdi salona. Akrabaları, Karadenizliler, Egeliler, İç Anadolulular, Güneydoğu Anadolular... Liste böyle uzayıp gidiyor, tabii annelerinin kucağında uykusu gelen çocuklar...
SİZ BÜYÜK İNSANLARSINIZ
Saatler 9’u 7 geçerken sahneye çıkıyor orkestrası. Kemençeyi eline alan Selim Bölükbaşı başlıyor “Dursun Kaptan Batumda”yla. Şarkı bitiminde bir ses duyuluyor. Sesi orada ama kendisi kuliste olan Volkan Konak, “Sevgili dostlar bu akşam kuzeyin çocuklarının destanını dinleyeceksiniz” diyor ve anlatıyor Karadenizli İsmail’in destanını. Bölükbaşı ikinci türküyü de çalıp söylerken şarkının ortasında Konak çıkıyor sahneye, ama ne çıkmak! Alkış kıyamet... Şarkı biter bitmez başlıyor konuşmasına, “Bitanelerim, bugün bir sorun var, 6000 kişi var salonda. Bu salon bu kadar kalabalığı görmedi. Bu teveccüh tesadüf değil. Buradakiler beni dinleyen büyük insanlar. Büyük insanlar da diğer insanlar gibidir. Özelliği, kendini önemser ve beğenir. Amerika'nın, CIA’in uşağı olmaz. Araba aldığında hayvan kanını plakasına sürmez, yere tükürmez, ambulansın peşinde takipçilik yapmaz. Özel meziyetleri vardır. Bazı insanlar, dinciliği, sağı-solu kullandı. Hayatımda nüfus kağıdına bakarak müzik yapmadım. Gözlere bakarak müzik yaptım. Ne yaptığınız önemli değil, çamaşırlarımız aynı güneşte kuruyorlar. Bana bu yeter. Biz ezberi bozduk. Çorbanın tuzuna bakma sırası bizde” dedi.
KORKAKLARIN İSTEKLERİ
CESURLARIN PROJESİ OLUR
“Göklerde Kartal Gibiyim”i söylerken alkışlar çığlık oluyor. Ceketi çıkarıyor bu coşkuyla kolları kıvırıyor her zamanki gibi. “Bugün pazartesi. Bu kadar insan nasıl geldiniz? Size bir sır vereyim mi, verdiğiniz para umrumda değil. Bu verdiğiniz emek var ya, bu yeter. Bu akşam mutlu etmeden sizi buradan göndermem. Benim zaman içinde elbette fikirlerim olmuştur. Korkakların istekleri. Cesurların projeleri olur” diyor. "Yarim Yarim" geliyor peşi sıra. Alkışlar o kadar güçlü ki mideme vuruyor, şiirini söylerken "kadını"na ağıt yakıyor. Gelen alkışlara Konak "Sütüm helal olsun size." diyerek karşılık veriyor.
Toplam yedi şarkı 45 dakikada söylenebilirken "Dertliyim Kederliyim"e sıra gelince muhteşem bir Selim Bölükbaşı kemençe solosu başrole çıkıyor. Konak, "Güle Güle Kazım" parçasını seslendirirken kendini tutamayarak "Kazım'ı çok özledim" diyor. "Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim" parçasını önce İngilizce sözlerle okuyan "Bana babaannem öğretti" diyen Konak, bir gün yine bu şarkıyı seslendirirken Fatih Erkoç'un tepkisini de anlattı, "Volkanım çok güzel söylüyorsun da ben hiçbir şey anlamadım, hoş biraz İngilizcem de var ama..."
"Akıyor Taşlı Dere" boyunca 6000 kişi omuzlardan ayaklara hareketlendi. "Haydi kızlar İtalya (http://www.hurriyet.com.tr/index/İtalya/)'ya gidiyoruz şimdi Ege'den" diye orkestrasına direktif veren Konak, "Selvi Boylum Al Yazmalım"ı çaldırdı. Nazım Hikmet'in "Tahir ile Zühre Meselesi" şiirini seslendirdi, o duygulu, titreyen sesiyle. Seyirciler en çok Cerrahpaşa'yı istiyor. "Okuyacağım" diyor, "Sabırlı olun..." ve sonunda seslendiriyor parçayı. Gözleri nemleniyor, ağlamaklı oluyor. "Bu eser bende travma yarattı" diyor, dinleyenlerin durumu da ondan pek de farklı değil. "Nemli gözlü olmanızı seviyorum" diyen Konak, sahneyi terketse de yoğun alkışa dayanamlayarak bis için geri geldi. "Bu şarkıdan sonra gidiyorum, dışarıdakiler için de kolon koyduk..." dedi finali yine "Yarim Yarim" ile yaptı.

LazAnisT
19.08.2009, 11:47
Dün akşam Ataköyde açık havada verdiği konserdeydik.
Haftasonu,hafta içi,geç saat ,erken saat farketmiyor adam için.Yine dağ taş insan doluydu.

Cengiz Çubukcu
09.03.2016, 17:23
Annesini kaybetmiş, Allah rahmet eylesin...