PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan askeri Trabzon'a mı geliyor?

Mustafa Yılmaz
19.02.2009, 11:38
Kırgızistan, Amerikan askeri üssünü kapatma kararı aldı. ABD'ye kucak açacak yeni bir bölge ülkesi ortaya çıkmıyor. Pentagon'un üs sorunu had safhada. ABD şimdi, Orta Asya'da fellik fellik üs kuracak yer arıyor. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Petraeus, Orta Asya turunda. Rus strateji uzmanlarına göre ise ABD; Tacikistan ve Özbekistan gibi ülkelerde şansını deneyecek. Çözüm bulamazsa, Türkiye'den Trabzon'u isteyebilir...

Faik Yılmaz
19.02.2009, 11:46
yok artık daha neler......

sıkar biraz.....

Hekimoğlu
19.02.2009, 11:48
Orta Asya için Trabzon uzak bir üs olur diğer alternatifler değerlendirilir bize teklif geleceğini sanmıyorum gelse de kabul görmez zaten İncirlik için her zaman homurtular yükselmiştir Amerika'ya üs muhabbetleri artık çok gerilerde kaldı bence.

Mustafa Yılmaz
19.02.2009, 11:58

sıkar biraz.....

Mecbursun yer göstermeye ,göstermemesi sıkar biraz diye algılanıyor şimdiden diplomatik çevrelerde.

MehmetGÜRSOY61
19.02.2009, 11:59
vay be buda mı olucaktı şaşırdım valla :)

OLCAY ÇAKIR
19.02.2009, 12:07
Bölgenin liderisiniz gazı geldi aklıma:)

ABD üssü,pilavüssüne benzemez.!

Harun-61
19.02.2009, 12:17
Amerikan Askeri Trabzon'da :eek:

Metin Akpinar'in buna benzer bil Sinema filmi vardi galiba :p

28TS61
19.02.2009, 12:42
ben sonuna kadar karsiyim, gidip baska yere üs kursunlar

Alihan Ertürk
19.02.2009, 13:08
Amerikan Askeri Trabzon'da :eek:

Metin Akpinar'in buna benzer bil Sinema filmi vardi galiba :p

Harun abi dediğin filmin adı ; Amerikalılar Karadenizde ''

Burçak
19.02.2009, 13:12
Nato ya bağlı olduğumuzdan dolayı bu talep gelebilir. kabul edilmesini kimse istemez ama Nato var işin ucunda.
Natoya katılmış ülkeler bunları kabullenmiş demektir. umarım böyle birşey olmaz.

LazAnisT
19.02.2009, 13:20
Şehir istemedikten sonra bu iş olmaz.Yemişler Nato'yu.

alper*
19.02.2009, 13:25
Amerika'ya üs veren ülke bombalanmayı haketmiştir.

28TS61
19.02.2009, 13:26

orasi oyle ama kim dinlerki insanlari :(

Mayls
19.02.2009, 13:44
İyi de Anadolu'yla Ortaasya'nın arasında koca Hazar Denizi var. Ortaasya üssü için Trabzon bayağı saçma bence. Tabi hedef aslında Ortaasya değilde İran'ın veya Rusya'nın çevresiyse bilemem.

Great White
19.02.2009, 13:47
Şimdilik gereksiz bir tartışma konusu..

Ortada fol yok yumurta yok henüz..

Kaldı ki o folun ya da yumurtanın birebir aynısı İncirlik' de mevcut senelerdir..

Sanki oradaki Amerikan tatil köyü mü?

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 13:49
Trabzon'un neresi uygun ki dağlık heryer ?

Faik Yılmaz
19.02.2009, 14:13
Mecbursun yer göstermeye ,göstermemesi sıkar biraz diye algılanıyor şimdiden diplomatik çevrelerde.

Ya yer gösteririzde kabul ederlermi bilmem :)

Emirhan Ömeroğlu
19.02.2009, 14:18
vallaha ülkemden nefret etmeye başladım artık!

Gökçebey
19.02.2009, 14:18
Orta Asya adı altında Karadeniz'e yakın olmak da olabilir plan. Karadeniz'de müthiş petrol rezervleri var. Gürcistan bir üs için yeterli derecede güvenli değil. Burası hem Rusya'ya, hem de Kafkaslara yakın yer sonuçta. Azerbaycan ABD ilişkilerini iyi bilmemekle birlikte, Trabzon'dan görecekleri tepki sonucu kabak Azerbaycan'ın da başında patlayabilir. Fakat ABD'nin en yakın müttefiki ! dururken neden bir başka ülkeye üs kursunlar ki ! Şehrin ticari hayatına canlılık getirirler gazını yemezsek Trabzon'da barınmaları zor.

Travelair
19.02.2009, 14:21
Bu konunun açılmasına sevindim. Çünkü tartışılması gereken çok ciddi bir konu

Amerika'nın baştan beri Trabzon'da bir üs istediği gerçek.

Özellikle 2. Irak savaşında alakasız gibi görünmesine rağmen Trabzon'da üs istendi. Reddedildi.

O zamandan bu yana başımıza gelmeyen kalmadı sanki. Hrant Dink cinayeti, papaz cinayeti, Trabzonspor'un başına gelenler.

Bazılarınız elbette "O kadar da değil" diyerek bunları ciddiye almayacaktır. Ben doğruluk payı buluyorum

İpuçlarını birleştirin

Doğu Karadeniz'de büyük bir petrol rezervi bulundu. BP ile araştırmalar devam ediyor. Rusya Gürcistan'la savaştı. Özerk bölgeler iyice ayrıldı.

Abhazya bölgesi kıyısında Rusya üs kuruyor. Trabzon'un yanı başı.

Ukrayna Abd ve Avrupa'ya yanaşarak ordaki dev üssü tasfiye etmesi için Rusya'ya nota veriyor. Ukrayna'nın Aşırı milliyetçi "Büyük Ukrayna" partisi muhalefet lideri Türkiye Kırım'ı istiyor, yakında onlarla savaşabiliriz diyor. Yani bir nüfus savaşı var

Rusya Karadeniz'deki 25 parçalık gemi filosunu 10 katına yani 250 parçaya çıkarmaya karar verdi

Abd'nin Karadenizde Romanya'da üssü var. Hazar'a, Doğu Karadeniz'e, Afganistan'a, İran'a, ortadoğu'ya, yeraltı zenginliği bulunan Türki ülkelere, Gürcistan'a, Azerbaycan'a yakın olmak istiyor

Azerbaycan Ermenistan'la ihtilaflı işgal altında bulunan Dağlık Karabağ'ı almak için savaşabiliriz diyor, 2 hafta önce Hava Kuvvetleri Komutanı suikaste uğradı

Akyazı'da uzun bir alan var. Hani deniz arazi kullanım hakkı Trabzonspor'da olan.

Acaba bu konuda nasıl bir seçenek olur bilemiyorum ama gelirlerse bölgenin ısınma ihtimali daha yüksek ihtimal olur

Turgay 6161
19.02.2009, 14:24
Trabzona gelene bilet bedavaa

Muhammet
Ya yer gösteririzde kabul ederlermi bilmem :)

:) :) :)

Gelirlerse sıcaklık artacak. :o

bestrafer
Sakın öyle bir şey olmasın. Valla Trabzon'da Amerikan askerinin de sağlıkla barınacağını düşünmüyorum. Aslında başımızdakilerin İncirlik Üssü'nü dahi kapatması lazım. Sonuçta savaş yok birşey yok. Bu kadar hareketliliğin anlamı ne anlayamadım. Sen kimseye saldırmazsan kimse de sana saldıramaz.

Gökçebey
19.02.2009, 14:34
Enteresan bir bilgi aldım şimdi şefimden :)

1950'li yıllardan 1970'e kadar Boztepe Amerikan üssüymüş zaten. Asıl bomba şimdi.

Amerikaya verilebilecek yer; şu an KTÜ sosyal tesisleri ve Mehmet Ali Yılmaz tesisleri olarak kullanılan bölge. Hatta 2. pistin yapılacak olmasının amacı da bununla bağlantılıymış ve bunlar yıllar önce konuşulmuş.

Ben çok şaşırdım. Yok artık dedirten cinsten bu sözler ama komplo teorisyenleri için taşlar yerine oturuyor.

Emre7
19.02.2009, 14:46

belediye başkanı onay verdikçe şehir de zamanla hazmeder.
ülkemizde bu sistem muhteşem şekilde işliyo...
one gelecekte seçim, !!! aaaa adayların en önemlisi !!!! yoksa !!!!?

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 14:49
Ruslar, Gürcüler, Ermeniler, Rumlar bi Amerikalılar eksiktti :)

hamsi_laz_tr
19.02.2009, 14:55
gürcistan ile rusya savaşını bahane ederek karadenize gemişti amerikan donanması kısa bi süreliğine. eğer trabzonda bir üssü bulunursa karadenizde daha rahat hareket edebilir tabi bu üssü batuma da kurabilir ama su an gürcistan karışık ve tam olarak amerikanın da yanında bulunamıyor.son olarak sunu soleyeyim rusya amerikanın orta asyada nüfuzunu azaltmaya calısıyor buna karsılık amerikada rusyanın karadenizde olan nüfuzunu azaltmak isteyecektir bunla ilgili teşebbüsleri de oldu.

Serdar A
19.02.2009, 15:24
Bu konunun açılmasına sevindim. Çünkü tartışılması gereken çok ciddi bir konu

Amerika'nın baştan beri Trabzon'da bir üs istediği gerçek.

Özellikle 2. Irak savaşında alakasız gibi görünmesine rağmen Trabzon'da üs istendi. Reddedildi.

O zamandan bu yana başımıza gelmeyen kalmadı sanki. Hrant Dink cinayeti, papaz cinayeti, Trabzonspor'un başına gelenler.

Bazılarınız elbette "O kadar da değil" diyerek bunları ciddiye almayacaktır. Ben doğruluk payı buluyorum

İpuçlarını birleştirin

Doğu Karadeniz'de büyük bir petrol rezervi bulundu. BP ile araştırmalar devam ediyor. Rusya Gürcistan'la savaştı. Özerk bölgeler iyice ayrıldı.

Abhazya bölgesi kıyısında Rusya üs kuruyor. Trabzon'un yanı başı.

Ukrayna Abd ve Avrupa'ya yanaşarak ordaki dev üssü tasfiye etmesi için Rusya'ya nota veriyor. Ukrayna'nın Aşırı milliyetçi "Büyük Ukrayna" partisi muhalefet lideri Türkiye Kırım'ı istiyor, yakında onlarla savaşabiliriz diyor. Yani bir nüfus savaşı var

Rusya Karadeniz'deki 25 parçalık gemi filosunu 10 katına yani 250 parçaya çıkarmaya karar verdi

Abd'nin Karadenizde Romanya'da üssü var. Hazar'a, Doğu Karadeniz'e, Afganistan'a, İran'a, ortadoğu'ya, yeraltı zenginliği bulunan Türki ülkelere, Gürcistan'a, Azerbaycan'a yakın olmak istiyor

Azerbaycan Ermenistan'la ihtilaflı işgal altında bulunan Dağlık Karabağ'ı almak için savaşabiliriz diyor, 2 hafta önce Hava Kuvvetleri Komutanı suikaste uğradı

Akyazı'da uzun bir alan var. Hani deniz arazi kullanım hakkı Trabzonspor'da olan.

Acaba bu konuda nasıl bir seçenek olur bilemiyorum ama gelirlerse bölgenin ısınma ihtimali daha yüksek ihtimal olur

Gürcistanda 2002-2003 arası yaşanan yoğun siyasi karmaşa ve Rusya-Amerika iktidar çatışması sonucu yaşanan Gül devriminide yukarıdaki derlemeye ekleyelim .

Konuya ilişkin , amerikan üssü için düşünülen asıl bölgenin Gürcistan olduğunu düşünüyorum . Akın abinin söylediği gibi British Petrol'ün karadeniz planlarıda oldukça belirleyici ancak bunun dışında Avrupa'nın kısa zaman içinde mahkum olacağı Asya petrol kaynakları ve kafkasların kontrolünü ele almak Amerika'nın öncelikli planları arasında . Bu sebeptendir , pek medyada yer bulmasada içinde Ermenistan , Azerbaycan gibi diplomatik ilişkileri olmayan ülkelei bile ekonomik ortaklığa itecek Kafkas paktı çalışmalarına hız verildi . Ne geriptirki bu oluşumda arabulucu ülke Türkiye . Türkiye'nin bu bölgede neredeyse tamamen devre dışı kalmasına karşın nasıl ve hangi ülke tarafından öne sürüldüğü konuları bölgesel bir paradoks yaratmakta.

Neresinden bakılırsa bakılsın Kafkasyanın yeniden yapılandırılması başlamıştır . Abd'nin burada ciddi bir üs edinmesi yakın gelecekte bu yapılanmanın Kuzey Kafkasya'ya sıçrayabilmesi için çok önemli .

28TS61
19.02.2009, 15:44

stada yer bularmiyoruz onlara hangi yeri göstercekmisiz, akyaziyimi :D

Faik Yılmaz
19.02.2009, 15:57
Bildiğim kadarıyla Arsinin bir yerinde Natonun bir silah deposu var. 1998 yılında havaaalnında staj yaparken oraya gelen çeşitli milletlere mensup Nato subaylarını görüyordum. Amam Nato başka Abd başka bir olay.

Çekiç Güçten neler çektiğimiz hepimizin malumu. Adamlar resmen PKK yı kurdular palazlandırdılar. Yardım etttiler. 1994 yılında Çekiç Güç helikopterinden atılan bir sandığı bulan askerlerimiz tam 10 milyon dolar nakit para buldular. Bu olayın üstü kapatıldı.

Eşref Bitliste Çekiç Güç bağlantısını araştırdığı için ölüdürüldü Yani Abd nin her zaman bölgemiz üzerinde emelleri vardır. Özellikle Trabzon Limanıda onlar için çok önenmli. Çünkü İrana ve orta Asyaya açılan bir kapıdır burası. Boğazlardanda daha değerlidir.

1998 yılında dönemin Başbakanı Erbakan İranla serbest ticaret anlaşması imzalayacaktı. Sonra imza aşamasında iken çeşitli nedenlerle vazgeçildi. Çok yazılacak şeyler var çok. Burada yazmakla bitmez. . .

boztepeliyasin
19.02.2009, 17:37
gelsinler belki hayrına bize stadda yaparlar. devletin buralara baktığı filan yok.

Tuğba ÖZTÜRK
19.02.2009, 17:41
hiç gelebilirmi zamanında rumlar istila etmişler kızlarımıza musallat olmak istemişler ama biziim pacilerimiz ne yapmış :D gerisi malum bayanlarımız bilir :)

Murat GENEL
19.02.2009, 17:43
yavaş gelsinler ..

Adem Erdoğan
19.02.2009, 17:44
hiç gelebilirmi zamanında rumlar istila etmişler kızlarımıza musallat olmak istemişler ama biziim pacilerimiz ne yapmış :D gerisi malum bayanlarımız bilir :)

Ruslar olmasın.:rolleyes:

Tuğba ÖZTÜRK
19.02.2009, 17:47
Ruslar olmasın.:rolleyes:

ben rumlar diye duymuştum.... (rum imparatorluğu zamanında)

Ozan
19.02.2009, 17:57
ABD Kırgızistan'daki üssü kaybedince büyük yara aldı ama şimdi Trabzon'u isteme gibi durum varsa çok kötü bana göre . Kabul etmezsek ülkede bir karışıklık daha çıkacak adım gibi eminim . Ne zaman karşı gelsek ülkede belli olaylar çıktı yani işin altında ABD vardı .
Bana göre NATO'nun vadesi dolmuştur ve oradan çıkmadıkça ABD başımıza bela olmaya devam edecektir . Yıllar önce soğuk savaş döneminde Rusya tehtidine karşı kurulmuş bir oluşumdur ama artık öyle bir durum yok ve ABD emperyalizmini ve ülkemizin sömürülmesini istemiyoruz diyorsak NATO'dan çıkıp Çin , Rusya , İran gibi Asya'da söz sahibi olan ülkelerle iyi geçinmeliyiz . Aksi halde her fırsatta ABD bizden yararlanmaya çalışarak bizi zora sokacaktır . Allah korusun bir savaş anında Rusya'ya en yakın ülkelerden biriyiz ABD mütteği olarak . Trabzon'da üs kurulursa da ABD'nin zora düşeceğini sanmıyorum yani burada beylik laflar etmeye gerek yok . Kurulmadan önce tepki konulmalı .

Geçen süre daha da netleştirecek . Şimdilik olayın biraz daha aydınlanmasını beklemek kalıyor herkese .

EMRAH ERTEMOĞLU
19.02.2009, 18:06
Trabzonuz biz
Trabzon imparatorlukların çökertildiği yerdir..
eskidende amerikalılar vardı ama trabzonlular onları kovdular..
şuanda bindiğiniz belediye otobüsleri amerikalılara aitti..

Egemen Yılmaz
19.02.2009, 18:18
ben rumlar diye duymuştum.... (rum imparatorluğu zamanında)

Rum İmparatorluğu zamanında Rumlar neden istila etsin ki Trabzon' u.. Zaten kendi toprakları değil mi :confused:

Adil ÖZGÜR
19.02.2009, 18:48
Bir ihtimal üzerine açılan konu isede;

Çok önemli ve düşünülmesi gereken bir ihtimal.

Diyelimki açılmadı, oh çok güzel, bizden uzak dursunlar,

Veya Ermenistan'a açtılar, bizi ne kadar etkiler, (Bir uçları Irak'ta, Bir uçları Ermenistan'da olur) Bu bölge için ne anlama gelir, Türkiye için çok önem arzeder, İran için felaket olur, belkide olağan bir (Armaggedon) savaşta ilk hedef olur.

Varsın bizde kesinlikle açılmasın, zira bunlar denizden gelen PAPAZ'lardan çok daha tehlikeli ve alçak bir milletin güç birliği.

Bizden uzak dursunlar.

Misina
19.02.2009, 18:52

bu iş belediyenin değil Hükümetin işi.

Türkiyenin Kuzey Iraka askeri harekat düzenlemesi gündeme geldiğinde Irakın toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını öne sürenler bu kadar açık seçik üs istemeyi nasıl dillendiyor anlam veremiyorum.

KUTADGU
19.02.2009, 18:53
Gelsinler yahu, ne olacak ki?
Sakıcası olmaması lazım, yoktur da.

macka61
19.02.2009, 19:35
kesinlikler karşıyım hatta incirliden de biran önce gitmeleri gerekmektedir

Mustafa K. Demirbaş
19.02.2009, 19:45
belediye başkanıyla bu işin ne alakası var :confused:

Miraç Atalay Çiftçi
19.02.2009, 19:49
Bu başlık siyasete karışır, dikkatli olalım...

Bu konular ince, çok hassas. Adamı vatan haini bile yapabilir söyleyeceğin sözler ya da kahraman. O yüzden böyle ortamlarda, gelsinler mi gelmesinler mi demenin pek anlamı yok gibi.

onur-ts
19.02.2009, 20:15
abd Trabzonu hep istedi hep istiyor.zira burdan Rusya çok güzel görünüyor...ancak burada özellikle boztepede abdye üs verileme.buna hem halk karşı çıkar hem de politikamıza uymaz trabzonun verilmesi.hem de Rusya bu duruma büyük tepki gösterir diye düşünüyorum.bence Trabzon abdye üs olarak verilmez.hem kırgızistandaki üs bildiğim kadarıyla afganistan için kullanılıyordu.abd ikmal, yardım, askeri uçakları oraya inip ordan afganistana geçiyorlardı.yani Trabzon o üssün alternatifi konumunda değil.

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 20:45

napmış paciler merak ettim ? yazında bizde bilelim :)

Mertcan
19.02.2009, 21:15
Vallahi konuşuluyor ama gelirselerde paşa paşa gelirler paşa paşa giderler yerlerine paşa paşa işlerini yaparlar hiçbirimizde gıkımızı çıkaramayız...

Asıl seslerini çıkarması gerekenler çıkarmadıktan sonra durup bizi dinleyecek halleri yok:)

Kazım Uzunboy
19.02.2009, 21:17
Eğer böyle bir durum gerçekleşirse, çok daha kötü olur, demedi demeyin. :rolleyes:

Semih
19.02.2009, 21:23
Buyrun cümbüşe...

Öztürk Adem
19.02.2009, 21:23
Ne yanı sımdı amerıkalılar karadenız de gercek olabılır desene :D

Kasım Hilal
19.02.2009, 21:58
Kırgızistan, Amerikan askeri üssünü kapatma kararı aldı. ABD'ye kucak açacak yeni bir bölge ülkesi ortaya çıkmıyor. Pentagon'un üs sorunu had safhada. ABD şimdi, Orta Asya'da fellik fellik üs kuracak yer arıyor. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Petraeus, Orta Asya turunda. Rus strateji uzmanlarına göre ise ABD; Tacikistan ve Özbekistan gibi ülkelerde şansını deneyecek. Çözüm bulamazsa, Türkiye'den Trabzon'u isteyebilir...

İstemeye ister ama ne alacağını da bilir inşallah!

İskender Çakmak
19.02.2009, 22:53
bu konuda haberleri okudum ekolaynette ayrıntısıyla yazmışlar trabzon amerikanın emelleri için çok iyi bir yer özellikle havalimanının da olması amerikanın ağzını sulandırıyor ama biz adana gibi değiliz bir büyükşehir verip bizim tepkimizi dindiremezler

TS-FAN
19.02.2009, 23:01
Amerikan askeri Trabzon'a mı geliyor?
Kalsın...

Fatih BALTA
20.02.2009, 00:06
Trabzon'un Boztepe mevkiinde 1953-70 yılları arasında üste görev yapan Amerikalı askerler, ülkelerinde kurdukları internet sitesinde o dönemlerdeki anılarını paylaşıyorlar. 30 askerin kurduğu sitede, Trabzon'da yaşadıkları hatıraları ve çektirdikleri fotoğrafları yayınlayan Amerikan askerleri başlarından geçen ilginç anıları da burada tüm çıplaklığı ile anlatıyorlar.
Devamı alttaki linkte.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=11258

Vkgz
20.02.2009, 00:24

sıkar biraz.....

neden sıkar? zaten ülkede mevcut bi ton abd askeri yokmu.

oguzlu
20.02.2009, 08:07
baska bir ulkeden x sehri ile trabzon arasinda kalirlarsa bizim yalakalar trabzona kurdurur o ussu
sonra ussun disardan koruma ve hatta askerlerin carsi izinlerinde korumasinida turk askerine ve polisine yaptirirlar
muhtemelen sscb'nin dagilmasindan sonra trabzona dolan natashalardan sonra ikinci bir ahlak patlamasi baslar ve trabzon kizlari amerikaya ihrac olmaya baslar

Faik Yılmaz
20.02.2009, 08:16
neden sıkar? zaten ülkede mevcut bi ton abd askeri yokmu.

Her Bölgede olur ama Karadenizde zor olur.....

Çünkü Karadenize gelecek Abd askeri resmen işgal için gelecek olurki bu imkansızdır.

oguzlu
20.02.2009, 08:26
neden imkansiz olsunki, amerikalilar bizim kardesimiz diyen ve irak'tan basariyla donmeleri icin temennilerde bulunan basbakanimiz varken:cool:

Emirhan Ömeroğlu
20.02.2009, 09:04
valla atıp tutuyoruz ama gelip oray konarlarsa hiç şaşırmam.. ve gidip ne yaparsak yapalım değişen bişe olucağını sanmıyorum açıkçası.. önemli olan hiç getirmemek

oguzlu
20.02.2009, 11:18
eski bir haber buldum yorum sizin buyrun

Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, ülkenin kıyı kenti Manta’da bulunan Amerikan askeri üssünün kapatılacağına ilişkin ilk sinyali verdi. ABD’de yayımlanan “The Washington Times” gazetesinin haberine göre Rafael Correa, ülkedeki Amerikan askeri üssünün anlaşmasının 2009 yılında bittiğini hatırlatarak, “Seçimler öncesinde verdiğimiz sözleri tutacağız. Bunların başında da Manta’daki Amerikan üssünün kapatılması geliyor” ifadelerini kullandı. Correa ayrıca “Amerikalıların, Ekvador toprakları üzerindeki varlığı, ulusal bağımsızlığımızın ihlali anlamına gelir” diye konuştu.

Venezüella’nın halkçı lideri Hugo Chavez’e yakınlığıyla bilinen Correa, seçim kampanyası sırasında bu durumu “Eğer ABD, birliklerinin Ekvador’da kalmasını istiyorsa bize Miami’de askeri üs açma izni vermeli” ifadeleriyle özetlemişti.

TAHSİN 61
20.02.2009, 11:41
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=11258

Daha önceden Trabzon'dalarmış.........