PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yabancı Futbolcularımızın Ülkelerinin Bayrakları Açılsın (Bayraklar Hazır!)

Sayfa : [1] 2 3

M.S.SOFU
19.02.2009, 03:24
geçen hafta -takip edenler bilir- westham mmiddlesborough takımlarının maçında maç westhamın stadında olmasına rağmen bir türk bayrağı açılmıştı...

bursaspor -sivasspor maçında bursaspor taraftarı yeni oyuncuları için kore bayrağı açmışlardı...

biz de yabancı oyucularımıziçin onların ülkelerinin bayraklarını açsak acaba nasıl olur?
bence bu yabancı futbolcularımıza moral kazandırabilir....denenesi bir olay....

Mustafa Önder
19.02.2009, 03:26
Çok mantıklı gibi duruyor. Sonuç da onlarında yüreklerinde milli duygular var. Hakkaten iyi olur.

Misina
19.02.2009, 03:38
Fena fikir değil ama saldırmak için fırsat kollayan medya Sarı Kırmızı Yeşil Gine Bayrağını Pkk bayrağı açtılar diye haber yapabilir :)

Haluk Ongan
19.02.2009, 03:51
Bence harika bir fikir, hemen uygulamaya konulmalı ve bir maç değil her maç durmalı. Avrupa da birçok örneği var.

Selman
19.02.2009, 03:54
Allah'tan sakat ülkelerden yabancı futbolcumuz yok.:)Bence de gerçekleştirilebilecek bir düşünce.

Can basten
19.02.2009, 03:57
Eskiden vardı zaten bu olay. Aurelio, Da Silva, Somers'in falan olduğu vakitler. Olabilir tabi...

http://img12.imageshack.us/img12/7080/bayraklaryb9.jpg (http://imageshack.us)

Serdar A
19.02.2009, 04:14
Cale şu an Hırvat milli takımında tutunmaya çalışıyor . Bu hafta ülkesinin bayrağının açılması ve ayrı olarak tribünlere çağrılması çok güzel bir mesaj olacaktır .

Ahmet KESKİN
19.02.2009, 07:20
ben bile duygulandım şimdi adamlar sahaya cıkınca ne olur bilemem... süper bi fikir tebrikler

Recep Alkan
19.02.2009, 08:01
bu uygulama bazı takımlar için güzel olur. kimin ne anladığı da çok önemli değil. ister pkk anlasınlar işte başka birşey. sonuçta biz ne için açtığımızı biliyoruz. gerisi hikkaye. ama ben şahsen sivasspor da bu uygulamaya katılırsa tribünlerde israil bayrağı görmeye dayananam.

Hüseyin Kurt
19.02.2009, 08:05
Bencede çok güzel fikir.
Uygulanması lazım ama kim organize edip uygulayacak?

David Beckham
19.02.2009, 08:27
keşke denizli maçına kadar yetişşe ?

Ümit Tekşan
19.02.2009, 08:47
Olabilir mantıklı gerçekleşirise görsel açıdan iyi olur.

Erdinç Dilek
19.02.2009, 08:53
gerçekleştirilebilir, faydası beklenilebilir bir uygulama, aklına fikrine sağlık

UğuR
19.02.2009, 09:09
Cale,milli maçdan geldikten sonra süper bir arapası attı.Bir de biz tribünde Hırvat bayrağı açarsak gol bile atar.:D

Emirhan Ömeroğlu
19.02.2009, 09:11
gerçekten Futbolcularımızı motive etmek açısından süper olur yapmalıyız :)

UğuR
19.02.2009, 09:11
Maçdan önce yabancı futbolcularımızı tribüne çağırırken de güzel olur bence.Hatta gol attıklarında yine açılır.Bakarsınız Yattara şevke gelir de gol atar.:cool:

Keleşoğlu
19.02.2009, 09:12
güzel bir düşünce hemen denizli maçında uygulansın

Recep Alkan
19.02.2009, 09:14
Maçdan önce yabancı futbolcularımızı tribüne çağırırken de güzel olur bence.Hatta gol attıklarında yine açılır.Bakarsınız Yattara şevke gelir de gol atar.:cool:

abi o adamı şevke getirecek tek şey var o para. hemde avrupanın verdiği kadar şartlarda para. :cool:

ama herşeye rağmen uygulanması taraftarıyım.

trapesus
19.02.2009, 09:19
Çok güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum. Trabzonsporumuza ve taraftarımıza yakışır.

Emirhan Ömeroğlu
19.02.2009, 09:25
gerçekten çok güzel olur

asi_mavi_ts
19.02.2009, 09:27
Düşünsenize santra çizgisinin orda bulunan tribünde kocaman türk bayrağı. her iki yanında da öbür bayraklar. ve ilk düdükle maç başlıyor. güzel beee..

Kazım Uzunboy
19.02.2009, 09:35
Olabilir, yapılabilir, güzel fikir deyip geçmemek gerekir.

Birşeyler yapmak gerek. :)

Erkan SUİÇMEZ
19.02.2009, 09:42
çok iyi bir fikir.hatırlıyorumda nihatın ispanyadaki maçlarında trübünlerde açılan türk bayrağını televizyonumuda her göründüğünde spiker teşekkürler nihat deyip gururla sevinçle coşuyordu...bu bayrakta onların gurur ve coşkusu olacaktır.

Hüseyin Kurt
19.02.2009, 09:45
Sonuç lazım.
Güzel fikir deyip bırakmamak gerek.

komdere
19.02.2009, 09:46
Futbolcular için çok hoş bir jest olur. Yalnız tüm bayraklar aynı anda hazır olmalı. Yoksa kaş yapayım derken göz çıkmasın.

komdere
19.02.2009, 10:03
İki yeri aradım, toplam 8 bayrak için biri 170TL dedi, diğeri ise 120TL. Ebatlar 100x150cm.
120TL diyen bir hafta içinde teslim ediyor.
İbrahim Bey 0 312 324 10 31 (Martı Bayrak)

Jester
19.02.2009, 10:10
Fikir çok çok güzel, kesinlikle uygulanmalı.
Böyle şeylerin değeri parayla pulla ölçülmez.
Trabzon'daki arkadaşlarımız organizasyon konusuna bir el atabilirlerse süper olur.

Hüseyin İlkin
19.02.2009, 10:23
Gerçekten çok hoş bir şey olur bunun uygulamaya geçilmesi .

Umarım uygulamaya koyabiliriz :ok

mHİÇYILMAZ
19.02.2009, 10:24
BMN Trabzon el atıver bu fikre. Antalya deplasmanı sonrası Avni Aker'de üst üste Konya va Galatasaray karşılaşmalırı var.;)

theo
19.02.2009, 11:02
onları sahiplendiğimizi herşeyiyle gösterebileceğimiz muhteşem bir iş olur bu...sonuçta nasıl yurtdışında oynayan futbolcularımız Türk bayrağını tribünde görünce kendilerini takımlarına ve yaşadıkları şehre daha ait hissediyorsa bizim futbolcularımız da bu coşkuyu yaşamalı...

GULER
19.02.2009, 11:05
cok guzel bir fikir arkadaslar. Mutlaka gerceklestirilmeli.

Ömer Yüce
19.02.2009, 11:05
Fena fikir değil ama saldırmak için fırsat kollayan medya Sarı Kırmızı Yeşil Gine Bayrağını Pkk bayrağı açtılar diye haber yapabilir :)
Trabzonspor dışında bunu her takım yapar bizim ne kadar milliyetçi duygularla beslendiğimizi cümle alem biliyor. :alkış:

bordo61
19.02.2009, 11:09
Adamlara ayrı bir motivasyon olur güzelde olur

bordo61
19.02.2009, 11:11
Bu gine bayrağı biraz sakat diğerleri normal

Kasım BEKTAŞ
19.02.2009, 11:22
Bu gine bayrağı biraz sakat diğerleri normal

hangi gine:) kamerun senegal bayraklarıda çok sakat :)

hemen hemen herkes çok iyi diye yorum yaptı da
bana sanki çok çok da iyi değil gibi geldi

ne bileyim takım içerisinde bireysellik falan...
belkide işten geldim yorgunum ondandır ::)

Ahmet Kuru
Oyuncularının moralleri açısından mükemmel bir fikir...
Ayrıca Tribüne çağrıldığında bayraklar açılabilir...Her futbolcu geldiğinde onun ülkesinin bayrağı açılır.Buna eminimkide yabancı futbolcularımız mutlu olup,duygulanacaklardır...

Yazılanları okudum içime kurt düşürdünüz he:)

a d bacan
uygulama çok güzel olurda
hakkatten bu sarı,kırmızı,yeşil Gine bayragından dolayı
bez parçası açmak için Gineden futbolcu transfer etmek isteyen aşağılık kulüpler olabilirmi?

afsbahar
19.02.2009, 11:26
Bence güzel fikir. En kısa zamanda uygulanması futbolcularımıza moral açısından iyi olur. Yabancı oyuncularımızın kendi milli takımlarına ne kadar değer verdiklerini biliyoruz. Bu uygulama onları mutlu edecektir.

Özellikle Trabzon şehri için; Sporun ne kadar evrensel olduğunu, kimsenin dinine, diline, ırkına karşı önyargılı olmadığımızı hem Türkiyeye hem de Dünyaya göstermiş oluruz. Trabzon üzerinden bu yönde politika yapanlara da bir ders vermiş oluruz.

Kırımız, Yeşil, Sarı renkleri bir ideoljiye, saplantıya, hayale has kılmamak adına bütün yabancı oyuncularımızın ülke bayrakları asılmalıdır.

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 11:28
Senegal, Gine, Kamerun aynı bayraklar :)

Cengiz
19.02.2009, 11:29
çok güzel fikir ;)

asi_mavi_ts
19.02.2009, 11:34
Biraz amatörce oldu ama idare edin artık. böyle olsa süper olurdu.
2934

Travelair
19.02.2009, 11:44
Düşünce güzel ama algıda bize zarar verebilir. Münferit olursa tamam ama böyle boydan boya büyük afişler bilmiyorum. İyice düşünmek gerek iyi mi olur kötü mü olur

Emre B.
19.02.2009, 11:46
Çok güzel olur.Yabancı futbolcularımız yalnız olmadıklarını anlarlar.

Hüseyin Kurt
19.02.2009, 11:49
Uzun bir tartışma sonucu,yararları ve zararları tartılır ve gerekiyorsa yapılır.
Benim fikrim müspet yönde.

asi_mavi_ts
19.02.2009, 11:54
hiç olmazsa başlama düdüğünde böyle bir görüntü yaratılmalı. diye düşünüyorum.

a f s
19.02.2009, 11:56
Futbolcularımızın ülkelerinin bayrakları ile birlikte Türk bayrağımızın bir arada bulunduğu 'UNITED COLORS OF TRABZONSPOR' isimli bir çalışmam var benim birazdan sizinle paylaşırım.

MehmetGÜRSOY61
19.02.2009, 12:02
süper bir fikir yani onlarında hoşlarına gider yani

okg_53
19.02.2009, 12:03
Afrika bayraklarını açtığımızda yanlış anlaşılabilir.
Renkleri ve görünüşü itibarı ile terör örgütünün bez parçasını andırıp,tribünlerde kargaşaya sebep olmaz inşallah.

Kara Mert61
19.02.2009, 12:05
herkes aynı şeyi anlayamayabilir.bilisunuzki hemen sinirlenen bi özellğimiz var..o yüzden sakata gelebiliriz..

Harun_ayar_ts
19.02.2009, 12:08
Cale şu an Hırvat milli takımında tutunmaya çalışıyor . Bu hafta ülkesinin bayrağının açılması ve ayrı olarak tribünlere çağrılması çok güzel bir mesaj olacaktır .
__________________:D:alkış:

LazAnisT
19.02.2009, 12:19
Düşünce güzel bu saatten sonra ne yapabilirizi konuşalım.

Travelair
19.02.2009, 12:31
Bizim hedefe kilitlenmeye ihtiyacımız var. Bunlar güzel ama sonraki işler. Trabzonspor medyada yakından takip edilmediğinden laf ebesi bazıları bunu polemik konusu yapıp, kamuoyunda aleyhimize yeni bir "Cephe" açılabilir. Yattara'ya yapılanların motivasyonunu nasıl düşürdüğü görülüyor.

Böyle bir hareket sonrasındaki olası çıkacak "Sakat fikirleri" söyleyeyim:

- Trabzonspor adeta Birleşmiş Milletler, anlaşmaları çok zor

- Trabzonspor'un bu kadar yabancısı olmamalı baksanıza Barış'ın ne eksiği var. Trabzonspor özüne ("Köyüne") dönmeli

- Madem bayrakları açıldı, oldu olacak marşları da okunsun

- Sakın Yunanistan'dan oyuncu almayın ben stadımda Yunan bayrağı açılmasına tahammül edemem

- Ben de İsrail bayrağı açtırtmam

- Şimdi Faty Paty'yi alıyorsun (Bari ismini doğru söyleyebilseler), Burundi bayrağı açıyorsun, ne gerek var?

- Oldu olacak kollarına bayraklardan şerit yapıp taksınlar rezalet

- Şimdi diyelim Trabzonspor iyi gidiyor yabancıları nedir o kolbastı oynuyor diye seviliyor bayrakları açılıyor. Kötü oynayınca ne olacak? Vay efendim! Nasıl böyle kötü onarsın! Vay efendim! Sen Trabzonspor'a ihanet ettin! diye bayrakları mı yakılacak. Burası Türkiye. Burda böyle şeyler olur. Zaten orda seyirciler ateşli fanatik. E bir de bunlara vereceksin yabancı bayraklar. İyice yabancı düşmanı ırkçı söylemler yapılacak... Olmaz. Çok yanlış... (Ömer Üründül tarzı yorum)

vesaire

Bizim şu aşamada insanların eline koz vermeden, çekiştirebilecekleri polemik konusu buldurmadan, sadece hedefe kilitlenmemiz gerekir diye düşünüyorum

Taner Gündoğdu
19.02.2009, 12:35
birileri senaryolara üretecek diye biz hiç birşey yapmayalım o zaman? 61.dakika içinde çok şey yazılabilir bu mantıkla! kolbastı da oynanmasın maçlardan sonra! hatta yattara çok spekülasyon konusu oluyor gönderelim gitsinde basına malzeme verilmesin!

Ali Tunahan Güllü
19.02.2009, 12:38
benccede çok güzel bir fikir eğer olursa futbolcular için güzel bi moral olur....

Şahin_53
19.02.2009, 12:45
Kesinlikle destek'liyorum bu fikri,şahsen yabancı kökenli futbolcu kardeş'lerimizin yerine koyarsak kendimizi, bu fikrin ne kadar isabetli olduğu anlaşılır..
Ayrıca fark'ımızı bir kez daha ortaya koymuş oluruz.
Ama bu düşünce olarak kalmamalı,Trabzon'da yaşayan renkdaş'larımızın yapabileceği bir durum bu..
Umarım gerçek'leşir olursa da çok da güzel olur.

Bu fikri ortaya çıkaran arkadaş'ımızı kutlamak gerekir. :alkış:

melâl
19.02.2009, 12:47
muhteşem bir fikir... uygulaması harika olur diye düşünüyorum :)

ama şu iki mesajı alıntılamazsam olmaz :)

Olabilir, yapılabilir, güzel fikir deyip geçmemek gerekir.

Birşeyler yapmak gerek. :)

;)

ve işte bu :D Gerçekten çok güldüm :D ahh isstanbuulll basını ah :D

hüseyin1975
19.02.2009, 12:48
Almanyada cogu Stadyumda görüyorum. Gayet normal bir uygulama ve Oyunculara kesinlikle moral verir.

Travelair
19.02.2009, 12:53
birileri senaryolara üretecek diye biz hiç birşey yapmayalım o zaman? 61.dakika içinde çok şey yazılabilir bu mantıkla! kolbastı da oynanmasın maçlardan sonra! hatta yattara çok spekülasyon konusu oluyor gönderelim gitsinde basına malzeme verilmesin!

Orda dediğim çok açık. Yeterince projemiz var. En büyüğü ise şampiyonluk.

Bence bir hata yaptık federasyona yürüdük haftalarca aleyhimize kullanıldı. Başkan sessizce federasyonla konuşup halletmesi gereken konuları bizim yapılacak tepkimiz yüzünden medyaya açıklama yapıp ceza aldı. Federasyona sanki dövmeye gidiyoruz gibi haber yapıldı. Birkaç kendini bilmezin işi gündemimize oturtuldu. Federasyon başkanı o eylemi ilk yarının en üzücü olayı ilan etti. Ne oldu? Zarar gördük. Suçlular kendi suçlarını örtme imkanı yakaladılar, herkes bundan faydalandı zeytinyağı gibi üste çıktı. Sonuçta biz zarar gördük. Yetmedi aleyhimize hata yaptılar iyice sindirdiler bizi. Yavuz hırsız misali

Osmanlı'nın nasıl büyüdüğüne bakın. Bir tarafla barış yaparken diğer tarafa yoğunlaşır. Biz eğer birdenbire çok yayılırsak toparlanmamız zaman alır, hedefimize yoğunlaşamayız. Herkes ayrı telden çalar. Sonra da tribünde neden bir bütünlük yok der dururuz. Polemik çıkartılır bizi uğraştırırlar.

Şampiyonluk üzerine kilitlenmeliyiz. Bırakın onlar aralarında didişsinler biz aradan ses çıkartmadan sıyrılalım. Bakın Sivasspor'un sesi çıkıyor mu? Bülent Uygun'un motivasyon üzerine kamuoyununun ve takımının beynini yıkama adına konuşmaları vardı sadece. Başka konu yok. Yoksa koz verirsin. Nitekim başladılar Bülent Uygun da çok konuşuyor, nedir bu canım, sıktı artık tarzı laflar medyada. Bu sefer o geri çekildi, aynı çizgide olmak kaydıyla basın sözcüleri gaz veriyor.

Bırakın federasyon, bjk, fb, gs birbirlerini yesinler bu faydamızadır. Diğer projeler bekleyebilir. Biz toz kaldırmadan ilerleyelim en büyük projemize: Şampiyonluk

Ba®ış
19.02.2009, 12:55
Şampiyon olduğumuz zaman zaten bütün bayraklar çıkacak.Travelair haklı bence önce şampiyonluk:ok bütün enerjimizle şampiyonluğa konsantre olmamız lazım

Travelair
19.02.2009, 13:04
Yanlış anlaşılmasın fikir güzel ama bence biraz bekleyebilir

irfan61
19.02.2009, 13:06
http://img222.imageshack.us/img222/1931/ulkebayraklarizs3.gif

Gine bayrağı hiçte pkk bayrağına benzemiyor.Ama Gana'nın ülke bayrağı baya benziyor pkk bayrağına.

Alihan Ertürk
19.02.2009, 13:12
aslında çok güzel olur ve hatta maçtan önce futbolcuların ismi anons edilirken açılabilir mesela Colman dediği zaman tribünden arjantin bayrağı açılabilir ve tüm futbolcular bitince en sonunda dev bir TÜRK bayrağı açılsa muhteşem bir şov olur ;)

Sinan SARI
19.02.2009, 13:22

Bu konuda hak vermemek elde değil, bu istanbul basınından herşey beklenir. O yüzden bu tür hassas bayrakların üzerine ülke adınında yazılması daha iyi olur. SENEGAL - GİNE şeklinde.

asi_mavi_ts
19.02.2009, 13:23
önemli olan tabiki şampiyonluk. ama trübin şovu yaparak, futbolcuların da moral seviyesini yükseklere çekmek lazım. Hele ki son oynadığımız 2 maça bakarsak. Futbolcuların çoğunun form düzeyi düşüşte. Bence güzel bir fikir.Ama önemli olan bunu uygulamaya geçirmek BMN TRABZON iş başına lütfen.

kalavara
19.02.2009, 13:29
Orda dediğim çok açık. Yeterince projemiz var. En büyüğü ise şampiyonluk.

Bence bir hata yaptık federasyona yürüdük haftalarca aleyhimize kullanıldı. Başkan sessizce federasyonla konuşup halletmesi gereken konuları bizim yapılacak tepkimiz yüzünden medyaya açıklama yapıp ceza aldı. Federasyona sanki dövmeye gidiyoruz gibi haber yapıldı. Birkaç kendini bilmezin işi gündemimize oturtuldu. Federasyon başkanı o eylemi ilk yarının en üzücü olayı ilan etti. Ne oldu? Zarar gördük. Suçlular kendi suçlarını örtme imkanı yakaladılar, herkes bundan faydalandı zeytinyağı gibi üste çıktı. Sonuçta biz zarar gördük. Yetmedi aleyhimize hata yaptılar iyice sindirdiler bizi. Yavuz hırsız misali

Osmanlı'nın nasıl büyüdüğüne bakın. Bir tarafla barış yaparken diğer tarafa yoğunlaşır. Biz eğer birdenbire çok yayılırsak toparlanmamız zaman alır, hedefimize yoğunlaşamayız. Herkes ayrı telden çalar. Sonra da tribünde neden bir bütünlük yok der dururuz. Polemik çıkartılır bizi uğraştırırlar.

Şampiyonluk üzerine kilitlenmeliyiz. Bırakın onlar aralarında didişsinler biz aradan ses çıkartmadan sıyrılalım. Bakın Sivasspor'un sesi çıkıyor mu? Bülent Uygun'un motivasyon üzerine kamuoyununun ve takımının beynini yıkama adına konuşmaları vardı sadece. Başka konu yok. Yoksa koz verirsin. Nitekim başladılar Bülent Uygun da çok konuşuyor, nedir bu canım, sıktı artık tarzı laflar medyada. Bu sefer o geri çekildi, aynı çizgide olmak kaydıyla basın sözcüleri gaz veriyor.

Bırakın federasyon, bjk, fb, gs birbirlerini yesinler bu faydamızadır. Diğer projeler bekleyebilir. Biz toz kaldırmadan ilerleyelim en büyük projemize: Şampiyonluk
Kaygınıza kesinlikle katılmakla beraber bayrak olayının sizin düşündüğünüz kadar dikkat (tepki değil) çekeceğini sanmıyorum zira hemen her tribünde buna benzer uygulamalar bulunmaktadır!

LazAnisT
19.02.2009, 13:35
Şu bayrak olayınıda şuralara taşıdıkya bizede helal olsun.

Erdinç Dilek
19.02.2009, 13:46
61. dakikaya da bi kılıf buldu mehmet demirkol yok bir anda seyircinin ayağa kalkması futbolcunu konsantrasyonunun bozuyormuş e o zaman hiç çıt çıkarmayalım maç boyunca aman takımın konsantrasyonu bozulur diye

a d bacan
19.02.2009, 13:56
61. dakikaya da bi kılıf buldu mehmet demirkol yok bir anda seyircinin ayağa kalkması futbolcunu konsantrasyonunun bozuyormuş e o zaman hiç çıt çıkarmayalım maç boyunca aman takımın konsantrasyonu bozulur diye
Bizim takım alıştı ona
E rakip takım?
-banane kardeşim o da alışsın artık...hem ben zaten ne için tribündeyim ki?

Demirkol da zırvalamaya başladı konuşacak bir şey yok heralde.

Trabzon mu?
-görmek istemiyolar...

M.S.SOFU
19.02.2009, 14:06
mehmet demirkol çok biliyor...
oturmuşlar oraya önlerinde bi mikrofon salla babam salla...
böyle adamların konuşturulmasına karşıyım...
bu tip adamlardan memlekette çok var,bi şeyden anlamaz bi şey beğenmez,icraatı yok,icraatı olana laf atar,.ayrıca bu tip adamlar üretken değildirler....
deli oluyorum bu tip heriflere yahu...

Bahattin Aydın
19.02.2009, 14:06
Uygulanması kolay ve yabancı oyuncularımıza olumlu etki yapabilecek bir uygulama gibi görünüyor.Onları ne kadar çok benimsediğimizi anlatabilecek bir olay olabilir.Bende yapılması taraftarayım.

M.S.SOFU
19.02.2009, 14:09
Eskiden vardı zaten bu olay. Aurelio, Da Silva, Somers'in falan olduğu vakitler. Olabilir tabi...

bu arkada kalmasın asacağımız bayraklar bunlar...

Napoli
19.02.2009, 14:09
arjantin bayrağğını ben açacam ona gore,zaten evde arjantin bayrağı var :)

Emre GÜRDAL
19.02.2009, 14:16
bncede guzlel fıkır lee yong zamnıdna vardı ole bı bayrak ınsallah gene olur

Emre7
19.02.2009, 14:54
bizim saf anadolu milleti bölücü ilan edeer bizi :)
dikkat edin.

Alihan Ertürk
19.02.2009, 14:56
Trabzon'daki abilerim hazırlıklara başlayın denizli maçında yapalım bu güzel şovu ;)

erol_izm
19.02.2009, 15:07
Büyük ebatlarda olmasa bile her hafta kale arkalarında bu ülke bayrakları bulundurulabilir. Sadece 1 haftaya mahsus 1-2 dakikalık bayrak gösteri olacağına kale arkalarında her hafta bu bayraklar asılabilir. Deportivo'nun kale arkalarında her hafta mutlaka Türk bayrağı olur mesela. Aynı mantıkla daha hoş olabilir.

1 kerelik değil her hafta o bayraklar aynı yerde kalsın. Devamlı kalması en azından bizim tribünlermize özgü bir şey olabilir.

Şöyle bir şey olmamalı mesela;
http://i.radikal.com.tr/150x113/2008/10/23/fft16_mf62343.Jpeg

Tangerine Dream
19.02.2009, 15:20
bizim saf anadolu milleti bölücü ilan edeer bizi :)
dikkat edin.

Eğer Suudi bir futbolcumuz da olsaydı ve tribünlerde Suudi Arabistan bayrağı açsaydık bu defa da Trabzon ve Trabzonspor düşmanı bir takım medya kalemşörü Trabzonlular şeriat devleti kurmak istiyorlar diye ortalığı ayağa kaldırırlardı:) 61. dakikadaki görsel şovumuza bile çamur atmaya çalışan bir tayfadan ne beklenir ki?

Bayrak olayı fikrini ortaya atan kardeşimi tebrik ediyorum, bence güzel bir uygulama olur ve de bir ilk olur.

only ts
19.02.2009, 15:21
bızım bayragımızda dahıl butun bayraklar bir kale arkasının onundekı duvara asılmalı orda oylece durmalı.. gercekten guzel olur. bızım bayragımız o bayrakların tam ortasında olmalı kım ne derse desın umrumuzda degıl guzel olur gercekten

only ts
19.02.2009, 15:29
birde su var gine kamerun senegal bayrakları nerdeyse aynı hatta tamamen aynı renkleride pkk bayragına benzıyor bu yuzden olası tartısmalara ortam hazırlanmaması ıcın bayrak altlarına yada uzerlerıne nasıl uygun olursa ulke ısımlerının yazılmasıdır

Osman Yavuz
19.02.2009, 15:41
Fena fikir değil ama saldırmak için fırsat kollayan medya Sarı Kırmızı Yeşil Gine Bayrağını Pkk bayrağı açtılar diye haber yapabilir :)Doğru diyosun yaparlar valla.:)

Yasin Berber
19.02.2009, 15:42
Bencede kesinlikle açılması lazım bunda kötü anlaşılcak bir şey yok...Tek amaç futbolculara moral vermek..........

Can basten
19.02.2009, 15:45
birde su var gine kamerun senegal bayrakları nerdeyse aynı hatta tamamen aynı renkleride pkk bayragına benzıyor bu yuzden olası tartısmalara ortam hazırlanmaması ıcın bayrak altlarına yada uzerlerıne nasıl uygun olursa ulke ısımlerının yazılmasıdır

Kardeşim o bayrakları örgüt (sözde) bayrağı sanacak kadar cahil cühela varsa o onun komikliği yahu.

Mesela bundan birkaç ay önce Senagal devlet başkanının Türkiye'yi ziyaretinde, adet olduğu üzere, başkanın geçeceği güzergaha asılan Senegal bayrakları polis tarafından örgüt bayrağı sanılarak toplatılmıştı. Sonuç; haber siteleri bu haberi "Komik Haber" sitesinde yayınladılar günlerce. :D

ugur_52
19.02.2009, 15:46
Bu fikri ortaya çıkaran kardeşimizi teşekkür ediyorum ve destekliyorum.

Mehmet Fırat
19.02.2009, 15:47
Çok iyi fikir. :)

Kesinlikle üzerinde durulması gerek. :)

selimatal
19.02.2009, 15:49
uzun zamandır gündeme getirmeye çalıştığım bir konuydu. Çok iyi oldu.

Kapalı tribünün çatısına ülke bayrakları asılmalı. Hem o futbolculara ekstra bir motivasyon sağlar, hem de o ülkelerin medyasında bile haber konusu olur.

TS sempatisini ülke dışına taşırmak ta görevlerimiz arasında.

selimatal
19.02.2009, 15:51

PKK rekleri bordo-mavi olsaydı hangimizin umurunda olacaktı?

Bence hiç sorun değil. Trabzonlunun PKK ya bakışını bütün dünya biliyor.

Uzunoğlu
19.02.2009, 15:53
. Deportivo'nun kale arkalarında her hafta mutlaka Türk bayrağı olur

Bildiğim kadarıyla bu duruma etki eden farklı bir sebep var

BordoMavi Sevda
19.02.2009, 15:54
tebrik ederim çok güzel bir fikir...

erol_izm
19.02.2009, 16:04

Celta Vigo taraftarlarının Deportivo taraftarlarına hakaret iması olarak Türk demeye baslamasından beridir devam eden taraftar geleneği. Deportivo taraftarı ise bunu hakaret olarak algılamamış. Kendilerine Türk denmesinden gurur duyan taraftarlara sahipler. El Turco falan diyorlar kendilerine. Benim bildiğim hikayesi böyleydi.

Panathinaikos maçında Deportivo La Coruna kale arkası tribünü;

http://www.ortakafagol.com/resimler/trbayrak.jpg

sifuni
19.02.2009, 16:10
cok hos olur bence ayrica faty ppapy icin ayri bir gurur olur herhalde 18 yasinda türkiye gibi ülkesinden cok uzakta bir ülkede.Kenidisinin taninmayan Burunidi Ülkesinin bayragi sallanacak

Alihan Ertürk
19.02.2009, 16:12

İspanyol futbol takımı Deportivo'nun “Türkler” lakabı almasının ve taraftarlarının maçlara Türk Bayraklarıyla katılmalarının sebebini biliyor musunuz?
Barboros Hayreddin Paşa Akdeniz’e hükmettiği sıralarda Avrupa'nın yarısına sahip, dünyanın en büyük Hristiyan devleti olan İspanya'yı yaptığı baskın ve savaşlarla sarsmakta, binlerce İspanyol'u esir almakta ve İspanyol işkenceleriyle öldürülen Endülüslüler'in binlercesini de katliamlardan kurtararak gemileriyle Mağrip'e taşımaktaydı.

İşte bu sıralarda İspanya’nın yiğitliği ile ünlü Galicia bölgesinin delikanlıları Barboros’a ve Türkler'e çeşitli konularda destek vermişler. Bu desteği içlerine sindiremeyen rakip kent Vigo Halkı ise ihanet saydıkları bu durum karşısında La Coruna’lılara "Türkler" adını takmışlar. Buna karşılık, La Coruna Halkı da Celta Vigo'lulara Portekizliler'e yakınlıkları sebebiyle "Hain" manasına "Portekizli" yakıştırması yapmışlar. İki komşu şehir arasında yüzyıllardan beri süregelen bu rekabet günümüzde ise özellikle futbolda kendini göstermektedir. Celta Vigo’lular, Deportivo’lulara Türkler'e verdikleri destek nedeniyle; Deportivo’lular da Celta Vigo’lulara Portekiz’lilere yakınlıkları sebebiyle, "Hain" yakıştırması yapmaya ve rakiplerince takılmış bu adları inadına ve zevkle sahiplenmeye devam etmektedirler.

Vigo şehrinin takımı Celta’da çok sayıda Portekiz taraftar derneği kurulmasına karşılık La Coruna takımı Deportivo'da da ateşli Türk dernekleri kurulmuş. İşte bu sebeple Deportivo La Coruna’nın her oynadığı maçta sahaya asılmış çok sayıda Türk bayrağı görebilirsiniz. Celta’lı futbolseverler derbi maçlarda "Türkler dışarı" diye tezahürat yaparken, Deportivo’lular da "En büyük Türkiye" diyerek gururla takımlarını desteklemektedirler.

http://www.ortakafagol.com/resimler/trbayrak.jpg

otuken55
19.02.2009, 16:14
..................

Mustafa Hazıroğlu
19.02.2009, 16:21
cok hos olur bence ayrica faty ppapy icin ayri bir gurur olur herhalde 18 yasinda türkiye gibi ülkesinden cok uzakta bir ülkede.Kenidisinin taninmayan Burunidi Ülkesinin bayragi sallanacak
Gerçekten süper olur ;) :)

MuratJ
19.02.2009, 16:22
denizli macında bu yapılmalı bence! cok cok guzel olur futbolcularımız için!

Tsikopat61
19.02.2009, 16:25

Sevgili renkdaşım,öyle demek istemediğini biliyorum,sadece detay olsada hatırlatmak gereği hissettim kendimde..PKK bayrağı diye birşey yoktur, bayraklar bağımsız ülkeleri temsil ederler ve saygıyı hakederler..PKK paçavrası vardır..Ve PKK paçavrasını bizim Gine'li futbolcumuzun bayrağıyla karıştıracak cehalet mevcutsa,aynı cehalet Arjantin bayrağını Yunan bayrağıyla karıştırıp,Trabzonlular Rum bayrağı açtı da diyebilir..ki desin kendilerini komik duruma düşürmüş olurlar..Fikir sahibi arkadaşa ,futbolculara vereceği morali öngördüğü için teşekkürler..Faydalı olacağına inanıyorum..

Gökhan KAN
19.02.2009, 16:47
Bu dogru gecenlerde tekstilcinin biri ülke bayragı yapıyordu pkk bayragı sanmıslar adamı mahkemeye vermişler tabi sonra gercek anlasıldı....

trabzonlux61x
19.02.2009, 16:55
Cok güzel olur gercekten ama türk bayragi da olmasi gerekiyor daha güzel olur.

nuhoglu
19.02.2009, 16:56
arkadaslar pkk bayragida ne demek oluyor herkes pkk bayragi yazmis pkk nin bayragi varda bizmi bilmiyoruz onlarin bayragi yokdur onlari simgeleyen renkler vardir

Tuğba ÖZTÜRK
19.02.2009, 17:00
harika bir fikir bence uygulanmalı, futbolcularımıza verdiğimiz değeri gösterir...

OYılmaz
19.02.2009, 17:11
Çok güzel düşünce onlarında milli duyguları var onlarda içimizden biri biz bir aileyiz :)

keles76
19.02.2009, 17:22
bence acilmasin butur isler o ulke vatandaslarinin kendi futbolcularini destelemek icin yaptigi bir uygulamadir sonra sivasta buna uyar hos seyler olmaz saka bir tarafa boyle seyler insanlarin icinden gelerek yapilan kendinden gelisen olaylardir zorlamalarla olmaz
birde yattara nin ginesinin bayragini nereden bulacaksiniz

G.YAZICI
19.02.2009, 17:22
onların güzel futboluna bizimde böyle jest ile karşılık vermemiz çok güzel olacaktır

Hüseyin Çümen
19.02.2009, 17:26
oyuncularıız maçlardan sonra yöresel oyunumuz kolbastiye sahip çıkıp kesintisiz her galibiyetten sonra bu güzel dansı yaparak gururumuzu okşamaktalar

bencede bu fikir harika bi jest olabilir

kesinlikle yapılmalı

Jester
19.02.2009, 17:27
İlave bir fikir olarak;

Maç öncesinde yabancı oyuncularımızın kendi dillerinde yapılacak anonslar da çok motive edici olabilir.

Örneğin Colman'ın duyacağı İspanyolca (eşi ve çocuğunun da tribünde olduğu dikkate alınarak hazırlanmış) birkaç güzel söz ile maça çok farklı, çok daha hırslı ve motive başlayabileceğini düşünüyorum.

En azından oyuncu forma numaraları kendi dillerinden de anons edilebilir.

sahinsoy
19.02.2009, 17:29
evet gerçekten çok güzel bir fikir uygulanması taraftarıyım .çokta güzel olur.ama bunu bir kale arkasına devamşı asmaları daha güzel olur.

Harun Karadeniz
19.02.2009, 17:58
Güzel bi konu

Bence yapılabilir çokda hoş olur kendilerini iyice takıma ve şehire bağlı hissederler

Çok iyi bir fikir:alkış::alkış::alkış:

Harun Karadeniz
19.02.2009, 17:59
İlave bir fikir olarak;

Maç öncesinde yabancı oyuncularımızın kendi dillerinde yapılacak anonslar da çok motive edici olabilir.

Örneğin Colman'ın duyacağı İspanyolca (eşi ve çocuğunun da tribünde olduğu dikkate alınarak hazırlanmış) birkaç güzel söz ile maça çok farklı, çok daha hırslı ve motive başlayabileceğini düşünüyorum.

En azından oyuncu forma numaraları kendi dillerinden de anons edilebilir.

Buna federasyon bi sorun çıkarabilir???:confused:

dll.AxpY*
19.02.2009, 18:02
uzun zamandır gündeme getirmeye çalıştığım bir konuydu. Çok iyi oldu.

Kapalı tribünün çatısına ülke bayrakları asılmalı. Hem o futbolculara ekstra bir motivasyon sağlar, hem de o ülkelerin medyasında bile haber konusu olur.

TS sempatisini ülke dışına taşırmak ta görevlerimiz arasında.

aynen katılıorum ve su cumlenın altının cızılmesını ıstıorum....

İskender Çakmak
19.02.2009, 18:07
ilk gördümğümde bu konu çok hoşuma gitti ve süper bir fikir hemen yapılması lazım en yakın denizli maçı ve süper olur

28TS61
19.02.2009, 18:40

Hep kendi kendime sormusumdur "Ispanya ligindeki maclari izlerken,
neden bu Deportivo'nun sahasinda hep bir Türk bayragi asili, kale
arkasinda" diye. Sonunda ögrendim ve cok hosuma gitti :

Deportivo, Galesia bolgesinin takimidir, eskiden Türklerin orada yasadigi
rivayet edilir! Deportivo'lu taraftarlar ile Celta Vigo´lu taraftarlar
birbirlerini hic sevmiyorlarmis. Asagi yukari 20 yil önce Celtali'lar bu
nedenle Deportivo'lulara "Türk" demeye baslamislar, ama hakaret anlaminda.

Ama Deportivo'lu taraftarlar bunu hic hakaret diye algilamamislar. Hatta
kendi deyimleri ile "Türk gibi güclü" görünmekten cok hoslanmislar. Iste
bu yüzden her maclarinda en az 1 Türk bayragi aciyorlar. Bir dahaki
baktiginizda dikkat edin, yüzde yüz görürsünüz.

Ekte de Deportivo'nun yunan Panathinaikos takimini karsilama görüntüsü var...

http://wowturkey.info/tr01/deportivo.jpg

Kasım Hilal
19.02.2009, 18:56

O kadar da öküz olacaklarını hiç düşünmüoyrum..

oguzkoc
19.02.2009, 19:22
bu başlıkta bahsi geçen olayı imkansız kıldırabilecek tek faktör israilli bir oyuncuya sahip olmamız olurdu :) o da olmadığına göre açabiliriz bayrakları...

MuratJ
19.02.2009, 19:26
takımımızda bulunan yabancı futbolcularımıza cok güzel bir anı olur kesnlkle yapılması gerekir diye düşünüyorum. trabzondaki arkadaslar bu maçta olabilir. Çokta güzel olur hemde!

10-61
19.02.2009, 19:35
Hadi ya harekete geçin da artık...herkes iyi,güzel,süper demiş ama yapalım diyen yok.Ben anlamam,denizli maçında göremezsem o bayrakları ben yapacağımı bilirim:))

ilhan
19.02.2009, 19:42
İtalya'da yapılan "Futbolcu numarası-isim" çubuklu pankartlarda yapılabilir. Ayrıca bayrak fikride gayet güzel. Fikri ben çok beğendim.

Osman Yavuz
19.02.2009, 19:46
İtalya'da yapılan "Futbolcu numarası-isim" çubuklu pankartlarda yapılabilir. Ayrıca bayrak fikride gayet güzel. Fikri ben çok beğendim.
Özellikle Roma taraftarı bunu çok iyi uyguluyorlar.Futbolcuların karikatürlerini pankartlarında görebiliyoruz.

Erdal
19.02.2009, 20:01
Güzel güzel güzel....Eee İsmail abi hadi ama aksiyon bekliyoruz...Kesinlikle çok eğendim bu fikri...Böyle fikirlerin çıktığı bir camia bu ülke sınırlarını aşmalıdır....

onur-ts
19.02.2009, 20:08
güzel bir düşünce.futbolcularımız için iyi bir hava olur ve onların bizlere olan sevgileri daha da artar.denizli maçında bu uygulanabilirse uygulanmalı bence.

Oktay AKKUŞ
19.02.2009, 20:11
Güzel Düşünce ... Uygulanmasını Dilerim..

Mehmet Sarigül
19.02.2009, 20:32
Cok güzel bir fikir...

only ts
19.02.2009, 20:54
bu bayrak uygulaması kırmızı halka ıcıne aldıgım yere gayet guzel bırsekılde uygulanabılecegını dusunuyorum... kocaelı macı oncesınde cektıgım bu resımde gorulenlerde gayet guzel..
http://img22.imageshack.us/img22/8547/dscn2990sskd4.jpg

Hüdai Pervaneli
19.02.2009, 21:03
Her mac bir futbolcuyami yapilacak yoksa

Her mac hepsine birden mi?

vuralkara
19.02.2009, 21:06
bu fikri ortaya atan arkadaşa bravo doğrusu kimsenin aklına gelmemiş ancak son derece önemli birşey bence. maç öncesi futbolcular tek tek çağrılırken sırası gelen tabancı tribüne doğru koşarken o anda bayrak açılıp fena halde gaza getirilir ve sonra da görülecek biryere asılırsa çok etkili olur. onların maç sonunda kolbastıyı nasıl içten oynadığını düşünün :) trabzondaki arkadaşların harekete geçmesini bekliyoruz. hadi arkadaşlar yapın şu işi.

ONUR BEKAR
19.02.2009, 21:07
Güzel bi konu

Bence yapılabilir çokda hoş olur kendilerini iyice takıma ve şehire bağlı hissederler

Çok iyi bir fikir:alkış::alkış::alkış:

OYNARKEN DAHA DA COŞARLAR . :alkış::alkış:

Semih
19.02.2009, 21:28
Çok beğendim, destekliyorum...

cem arin
19.02.2009, 21:34
istanbul takimlarinin taraftarlari düsünceyi calmadan önce harekete gecilip uygulanirsa emin olun sadece türkiyede degil dünya futbolunda da cok hos bir hareket olarak yerini alir...

claretred&blue
19.02.2009, 21:35
beyler duyduğum en güzel fikir açıkçası, kendi açıma düşününce okul maçlarında bizim sınıfın orda olduğunu kağıtlarda yazdğını görünce bile felaket olup gaza geliyorum, onun için kesinlikle mükemmel bir uyguluama olur valla ben arjantin bayrağını tahsis ederim colman için... hatta italyadaki gibi de bayrak şeklinde karikatüre edilmiş fotoğraflarıda yaptırabilirim :D

Abdülkadir Kılıç
19.02.2009, 22:01
bence de süper bir fikir

Mayls
19.02.2009, 22:24
Güzel bir düşünce. Oyuncularımıza da gaz verir :)

demiradam57
19.02.2009, 22:25
Bu bayrak işini paylaşın bakalım.Forumda maça gidecek olanlar birer ülkelerin bayraklarını yarın hemen diktirsin.

Haydi hemen bu gece iş bölümü yapın bakalım.Konuşmakla olmuyor beyler.

tsk61_24
19.02.2009, 22:33
Mantikli bir is çünkü adamlar sonuçta Trabzonspor için ter döküyorlar bizler taraftar olarak onlara gereken saygiyi göstermemiz lazim. Ve bayrak açma güzel bir mantik. Selamlar by TSK61... :yattara:

elturca61
19.02.2009, 22:40
guzel olur bence iyi fikir daha cok motive olurlar bence....

Fatih Ersoy
19.02.2009, 22:42
Evet evet.
Mükemmel bir düşünce. Umarım uygulamaya geçirilebilir..

Pirselimoğlu
19.02.2009, 22:48
Eğer bu fikir uygulamaya geçerse, ezik medyanın bunu kullanmaması için, bu bayrakların arasında mutlaka Türk bayrağımızın olması gerekir ve bu Türk bayrağı yabancı ülkelerin bayraklarından 2 kat daha büyük olmalıdır.

Berk Akçay
19.02.2009, 22:51
Güel fikir gerçekten yapılabilir...

Özge
19.02.2009, 23:02
Çok güzel olur gerçekten.

matrix5782
19.02.2009, 23:39
maç içinde artı motivasyon getirir.61. dakikada deniz tarafı kale arkasında senegal arjantin kamerun burundi bayrakları yol tarafı kale arkasında gine,hırvatistan,nijerya,brezilya bayrakları.maraton trübününde ise o bayraklardan biraz daha büyük türk bayrağı oooo oooo süper olur kafama yattı.
tabi maç sonundada devam edecek

tuncay1984
19.02.2009, 23:42
süper bi fikir

adem73
19.02.2009, 23:49
trabzonda olsam hemen yaptirirdim bir kameroon bayragi.

Murat Hızal
19.02.2009, 23:50
Eğer bu fikir uygulamaya geçerse, ezik medyanın bunu kullanmaması için, bu bayrakların arasında mutlaka Türk bayrağımızın olması gerekir ve bu Türk bayrağı yabancı ülkelerin bayraklarından 2 kat daha büyük olmalıdır.

Güzel bir fikir olmakla birlikte bütün ülke bayraklarının eşit olması taraftarıyım.

Cafer Bulur
19.02.2009, 23:51
Güzel bir düsünce,uygulanmasinda fayda görüyorum.
Trabzonda kendilerine deger verildigini gören oyuncularimiz daha mutlu ve istekli olacaklardir.

Kaan
19.02.2009, 23:52

Gine ve Kamerun bayrakları karışmış. :cool:

Konu hakkında ise ;

Güzel fikir , uygulanabilir. :):cool:

ÇaGaTaY
19.02.2009, 23:57
Haydi iş bölümü yapın artık herkes hemfikir yapılması konusunda yeter :)

Arjantin bayrağı için söz aldık yukarıda claretred&blue arkadaşımızdan...

evet gine? senegal? nijerya? yokmu seçecek olan? :)

Mehmet Öztürk
20.02.2009, 00:01

çok süper bir fikir

son Hoffenheim maçında gördüm

kocaman bir bayrak ve bu bayrakda tüm futbolcuların bayrağı bir bayrakda toplanmış

claretred&blue
20.02.2009, 00:05
ayrıca bunun için yönetimden ve ya federasyondan izin almamıza gerek yok, millet küfür ederken izin almıyor karşı takımlar, colman'ın tercümanından yardım almamız lazım ama :D
ve kesinlikle yapılmalı bu olay...

Recep Çaltepe
20.02.2009, 00:13
Devre arası transferleri yapılmadan önce can sıkıntısından bir şeyler yapmıştım. Hazır konusu da açılmışken paylaşayım buradan. :)

http://img410.imageshack.us/img410/601/jjhjrgfjrem8.jpg (http://imageshack.us)

claretred&blue
20.02.2009, 00:14
burundi yok burda :D

EMiRHAN61
20.02.2009, 00:16
futbolcularu motive etmesi bi yana

bayrakları açılan ülkelerde takımımız haber olur. takımımıza sempati artar. tanınırız seviliriz. yarın öbürgün birine talip oluruz , referansımız sağlam olur :)

Ba®ış
seneye birde Bosna bayrağı eklesek tam süper olur dimi Recep?:)

only ts
yesıl sarkı kırmızı renklerı bır arada gormekten rahatsız oluyorum ama yınede bu dusunceyı desteklıyorum

Can basten
20.02.2009, 00:17
Devre arası transferleri yapılmadan önce can sıkıntısından bir şeyler yapmıştım. Hazır konusu da açılmışken paylaşayım buradan. :)

http://img410.imageshack.us/img410/601/jjhjrgfjrem8.jpg (http://imageshack.us)

Türkiye, Brezilya ve Burundi de eklenince tam oluyor. :) Bu tasarım güzel gerçekten de.

Eline sağlık Recebim. ;)

Miraç Atalay Çiftçi
20.02.2009, 00:17
Güzel fikir gerçekten, yapılabilir birşey üstelik.

Recep Çaltepe
20.02.2009, 00:19
seneye birde Bosna bayrağı eklesek tam süper olur dimi Recep?:)

Çok süper olur Barış ama eskisini. :D

Yenisi sıkıntı yaratabilir. :D

Türkiye ve Burundi de eklenince tam oluyor. :) Bu tasarım güzel gerçekten de.

Eline sağlık Recebim. ;)

Rica ederim Can. Aslında şu saatten sonra toptan bi BM bayrağı işimizi daha rahat görür ama. :D

Adil ÖZGÜR
20.02.2009, 00:24

O zaman kaç renge gönül vermiş olacağız, dur sayayım.

Gök Mavisi-Beyaz : Arjantin,
Sarı-Yeşil-Mavi-Beyaz : Brezilya,
Kırmızı-Beyaz-Yeşil : Burundi,
Sarı Yeşil Kırmızı : Gine,
Kırmızı Beyaz Mavi : Hırvatistan
Kırmızı Sarı Yeşil : Kamerun,
Yeşi Beyaz : Nijerya
Sarı Yeşil Kırmızı : Senegal,

Bordo Mavi : T.S:
Kırmızı Beyaz : Türkiye

Buyurun beyler, ayıklayın pirincin taşını,
Ayıklayamazsanız silin gözümün yaşını,

Orta Bayraklar : Senegal, Kamerun, Gine,

Benzer Bayraklar : Geneli birbirine benziyor,

Adil ÖZGÜR
20.02.2009, 00:27
Bu bayrakların hepsi bir bayrak olsun, ortasında T.S. Renkli (LOGO'lu) ile ok işareti ile bayraklar gösterilsin çok güzel olur, manalı olur.

Öztürk Adem
20.02.2009, 00:36
Acılsın be :D onların da ozlemlerını dındırelım:D

UtopyaTs
20.02.2009, 00:42
Bu bayrakların hepsi bir bayrak olsun, ortasında T.S. Renkli (LOGO'lu) ile ok işareti ile bayraklar gösterilsin çok güzel olur, manalı olur.

Süper bir fikir bence türk bayrağı olur bayrakta orta da Ts süper

ÇaGaTaY
20.02.2009, 00:57
Fikiri destekleyen destekleyene.. Birşey olacağı yok gibi bu başlıkta

M.S.SOFU
20.02.2009, 01:13
Fikiri destekleyen destekleyene.. Birşey olacağı yok gibi bu başlıkta
kimse maça gitmiyor galiba...
ben baktım yazanlar hep trabzon dışından...:)
neyse artık maça gidenlerden biri uğrayana kadar bekleycez...:D

Sadullah KAPICIOĞLU
20.02.2009, 01:18
güzel hareket ;)

Adil ÖZGÜR
20.02.2009, 01:39
Bu bayrakların hepsi bir bayrak olsun, ortasında T.S. Renkli (LOGO'lu) ok işareti ile bayraklar gösterilsin çok güzel olur, manalı olur.

Süper bir fikir bence türk bayrağı olur bayrakta orta da Ts süper

Hatta bu ok işareti olmasın, şöyle düşünülse, TS logosu ortada bir güneş gibi parlıyor, ışıkların her istikameti diğer ülkelerin bayraklarını gösteriyor, olsun.

Amaç yerine ulaşmış, çok hoş bir tasarım olur. Umarım bu futbolcuları da motive eder. Zira o ülkelerin futbolcuları kollarına ülkelerinin bayrak renkleri ile sahaya çıkıyor. Hepsini onure eder.

Hüseyin Çümen
20.02.2009, 02:02
ilginç uzun zamandır gördüğüm karşılıklı muahalefetin olmadığı bir başlık var ortada

Ahmet KESKİN
20.02.2009, 04:34
evet icraat yapılsın artık aramızda para toplansın ebatları büyük bir karma bayrak yapılsın... bizde üzerimize düşenii yapalım bu konuda ... ilgili arkadaşların organizasyon yapmasını bekliyorum....

Semih
20.02.2009, 04:36
Evet Trabzon, söz sizde.

Ahmet KESKİN
20.02.2009, 04:39
Yanlız...Türk bayragını ayrı açalım onun yeri özel yabancı futbolcularımız kusura bakmasın... eger karma bir bayrak yapılacaksa bunun içinde olması tuhaf olur bana göre .. çokmu milliyetçi bi yaklaşım oldu mu ne???

Hüseyin Kurt
20.02.2009, 08:23
BMN Trabzon el atmadığı sürece gerçekleşmez.

ÖmerFarukYılmaz
20.02.2009, 08:30
Afrika birliği gibiyiz mübarek...

Emirhan Ömeroğlu
20.02.2009, 08:44
Adil abi çok güzel söylemiş :)

asi_mavi_ts
20.02.2009, 10:08
hatta deplasman maçlarına giderken, o bayrakta gelmeli. her maçta asılmalı diye düşünüyorum.

TAHSİN 61
20.02.2009, 11:18
Bence de mantıklı Fikir için tebrik ederim düşünce için ...

only ts
20.02.2009, 13:55
umarım lafta kalmaz icraata gecmek lazım herkes destegını verdi ..

hasanzihni
20.02.2009, 14:03
ula hala duşuniyimisunuz hayden daaaa yarun göriyim o bayraklari ordaaa.....

matalar
20.02.2009, 14:26
iyi olur bencede.
ama şu anki durumda tabii.
yarın hani olurya sırbistandan veya israilden bi futbolcu aldık mı onların bayraklarını şehrimde görmek istemem.

arifberkay
20.02.2009, 14:39
çok çok güzel hareket ama icraat lazım hayden

OnOuR
20.02.2009, 15:18
Düşünce cok güzel... Birçok fikirde atıldı ortaya ama umarım bu hafta bunlardan bir tanesini Avni Akerde görebiliriz... ;)

Oğuzhan Fidan
20.02.2009, 15:21
bu ülke bayrakları olayı muhteşem artı motivasyon demek. güzel düşünülmüş hayata geçmesi lazım =)

Harun CAN
20.02.2009, 15:37
bu kamerunla ginenin bayrak renkleri baya bi ofsayt << hele kamerun !!!

İskender Çakmak
20.02.2009, 15:37
maça birgün kaldı yarın saat 15 te tam 24 saat bayraklar açılacakmı peki

Adil ÖZGÜR
20.02.2009, 17:09
Büyük ebatlarda olmasa bile her hafta kale arkalarında bu ülke bayrakları bulundurulabilir. Sadece 1 haftaya mahsus 1-2 dakikalık bayrak gösteri olacağına kale arkalarında her hafta bu bayraklar asılabilir. Deportivo'nun kale arkalarında her hafta mutlaka Türk bayrağı olur mesela. Aynı mantıkla daha hoş olabilir.

1 kerelik değil her hafta o bayraklar aynı yerde kalsın. Devamlı kalması en azından bizim tribünlermize özgü bir şey olabilir.

Şöyle bir şey olmamalı mesela;
http://i.radikal.com.tr/150x113/2008/10/23/fft16_mf62343.Jpeg

Düşünülen bayrakta böyle bir görüntü olursa karışık bayrak görünümünde olur ve duruşu da biraz karmaşık görülür.

Ancak; Türk Bayrağını bu bayrağa eklemeye gerek yok bence, ortaya güzel ve alımlı bir T.S. bayrağı olmalı, bayraklar böyle birbirine bitişik olmasa daha şık durur.

-Bayrakların renkleri birbirine yakın olduğu için her bayrağın arasına Bordo Mavi rengin hakim olması ile bayraklar arasında bir mesafede T.S. un renkleri ile uyumlu, ve T.S. bayrağından çıkartılan ışıklar daha küçük gösterimdeki bayrakları hedef olursa daha doyurucu durur kanaatindeyim.

-Mesela birbiriyle eşdeğer renke hakim bayrakları ayırmak için, Hırvatistan ve Arjantin başta olmak üzere, Brezilya da renkleri bölen bir üçlü gruplara ayrıldığı zaman, 9 ülke eder ve eş renkliler teker teker ayrı karelere düşer.

Bu durum görüntüyü çok net gösterir.

Yavuz Hasan
20.02.2009, 17:34
kim olsa hoşuna gider yapılırsa çok güzel olur

Sufyu_41
20.02.2009, 18:09
buyrun amatör çalışma ;

http://img4.imageshack.us/img4/7388/10mayisbd8qp4.jpg

Fatih Kuloğlu
20.02.2009, 18:17
Çok güzel bir düşünce inşallah gerçekleşir

ugur_52
20.02.2009, 18:20
buyrun amatör çalışma ;

Burundili Faty papy i unutmussun :)

Alpayer
20.02.2009, 19:02
Bir arada değilde kale arkasındaki pankartların olduğu yere aynı onlar gibi yan yana koyulursa daha güzel olur gibi.

ilkonbir
20.02.2009, 19:47
bence bayrakların herbiri ayrı ayrı olsun ama aynı yerde açılsın

Muhammed
20.02.2009, 20:06
Bu konuyu yönetime iletebilecek birisi var mı?

Alihan Ertürk
20.02.2009, 20:09
yada ankaraspor stadında tribünde biryerde futbolcuların resimleri var oraya konulabilir bayraklar yada biz de futbolcu resimlerini stada ekleyebiliriz ;) bu da bi fikirr :) ( dursun'dan )

sifuni
20.02.2009, 22:32
eee sonuc ne oldu burada hep böyle oluyor birisi bir fikir atiyor herkes olsun yada olmasin diyor ama ne yapildi belli degil sarki bulma olayindada böyle oldu bmn yönetimi böyle fikirler icin ayri bir yönetici secsin ozaman organizasyonlar daha iyi olur.

ÇaGaTaY
20.02.2009, 22:59
Bende onu diyorum 8 sayfadır 80 kişi olsun olsun diyor.. Hiç bir organizasyon yok.. Ee anladık tamam olsun herkes hemfikir zaten ama artık cidden düşünülüyorsa harekete geçilsin.. Bu çok rahat denizli maçına yetişirdi ama 2-3 gündür aynı muhabbet dönüp gidiyo

Zafer BİLGİN
21.02.2009, 00:39
Arkadaşlar çalışmalar yapılıyor.Rahat olun.

Denizli maçına yetişmeyecek ama,bir dahaki Trabzondaki maça bu bayraklar Allah ın izni ile yetişecek

TS-FAN
21.02.2009, 00:54

Denizli maçına yetişmeyecek ama,bir dahaki Trabzondaki maça bu bayraklar Allah ın izni ile yetişecek
:alkış::alkış:

II61II
21.02.2009, 01:01
herkez güzel dior kim uygulayacak

OnOuR
21.02.2009, 02:02

Helal olsun be zafer abii...:alkış::alkış: Bu hafta için Trabzon'dan birinin çıkıp ilgilenmesi ve denizli maçına yetiştirmesi çok güzel olurdu ama maalesef olmayacak gibi görünüyor. En azından böle bi uğraştan haberimiz yok... Tekrar emeginize sağlık...:alkış:

Bilâl ÇOBAN
21.02.2009, 02:49
konu ile alakasız fakat, dikkatli bakarsanız, hırvatistanın bayrağında AYYILDIZ var, yeni farkettim :)

Mehmet Fırat
21.02.2009, 02:53
Bu bayraklar birbirleriyle yapışık olmasın bence. Pek güzel durmuyor.

Stadın farklı ve sahadan rahatlıkla görülebilen yerlerine asılsa daha iyi olur. :rolleyes:

M.S.SOFU
21.02.2009, 03:40
konu ile alakasız fakat, dikkatli bakarsanız, hırvatistanın bayrağında AYYILDIZ var, yeni farkettim :)
evet var bi de porstmouth'un logosunda var,ne ayak acaba :D...

M.S.SOFU
21.02.2009, 03:41

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
allah razı olsun sonunda duydular sesimizi....

Trabzon's Boy
21.02.2009, 10:05
bu bayraklar açılsa süper olur..bide yanına meşale getiren getirsin maça bayrakları.

Emirhan Ömeroğlu
21.02.2009, 10:08

Büyüksün abi :alkış:

Alibeyoglu
21.02.2009, 10:28
yabanci futbolcularimizi motive edebilir olmasi gereken birsey

Zafer BİLGİN
21.02.2009, 11:22
bayraklar salı günü elimizde olacaktır.Çarşamba günü ise Trabzondaki arkadaşlara ulaştırırım.Konya maçında tribünlerde açılır.

Bayrakların ebatı 100\150 cm ölçülerindedir.

8 yabancı futbolcumuzunda ülkesinin bayrakları yaptırılmıştır.

Her ülkenin bayrağından 2 şer adet yaptırdık.

Süleyman Eruyar
21.02.2009, 11:25
bayraklar salı günü elimizde olacaktır.Çarşamba günü ise Trabzondaki arkadaşlara ulaştırırım.Konya maçında tribünlerde açılır.

olaya hemen müdahale eden Zafer Bilgin e teşekkür ederim..

Erdinç Dilek
21.02.2009, 11:37

Ellerin dert görmesin

bunyamin55
21.02.2009, 11:44

Düşünce süper zafer abinin durumu hemen neticelendirmesi dahada süper tebrikler , teşekkürler abi

hasannuhoglu
21.02.2009, 12:18
valla zafer abim alemin kralı...kralsın abii canım abim:)

Zafer BİLGİN
21.02.2009, 12:20
Arkadaşlar,bu konuda asıl övgüyü başlığı açan arkadaş hakediyor.

Maksat cep telefonunu almak değil,onu icat etmek.Bizim yaptığımız sadece cep telefonunu aldık

antagonist
21.02.2009, 12:23
Zafer abi, tebrikler...

Her ne kadar BMN'de devri yapmasan da en az devrim kadar ses getirecek faaliyetler yapıyorsun. :)

Çok teşekkürler...

Zafer BİLGİN
21.02.2009, 12:30
Zafer abi, tebrikler...

Her ne kadar BMN'de devri yapmasan da en az devrim kadar ses getirecek faaliyetler yapıyorsun. :)

Çok teşekkürler...
Bırakın ülen bu işleri.Gitiiniz kıytırıktan bir ödül verdiniz bana.Sesimi kısacağınızı sandınız.

Bir dahaki ödüllerde en az 3 tane ödül vermezseniz o zaman görüşeceğiz sizinle

antagonist
21.02.2009, 12:32
Bırakın ülen bu işleri.Gitiiniz kıytırıktan bir ödül verdiniz bana.Sesimi kısacağınızı sandınız.

Abi ben devrim konusunda yanındayım. ;) İçeride bağlantılarım var. :)

Kubilay ŞAHİN
21.02.2009, 12:33
Başlığı açan arkadaşa ne kadar teşekkür etsek azdır.
Gerçekten çok güzel düşünülmüş bir uygulama.

:D:D..

Senide Tebrik ediyorum Zafer abi. Aktifsin yine :)..

Oğuzhan Fidan
21.02.2009, 12:35

ayrı ayrı olması çok daha güzel kenarlarından çıtalanıp daha güzel bi görüntü cehennem havası yaratır ispanyadaki fanatikler gibi yada latin ülkeleri gibi güzel oldu bu

afsbahar
21.02.2009, 12:52
Bence yabancı oyuncularımız için çok büyük moral olacaktır. Fikri dile getirene, destek verenlere ve neticelendiren Zafer arkadaşımıza teşekkürler.

Hotaman
21.02.2009, 12:56
M.S.SOFU'ya teşekürler. Zafer abiye tebrikler.
Ağabey teşkilatına bende girmek istiyorum nereye başvurmam lazım.:)

Emre B.
21.02.2009, 13:03
8 sayfadır güzel fikir diye yazıyoduk, Zafer Abi geldi, işi çözdü.Başlığı açan arkadaşa ve Zafer Abi'ye çok teşekkürler.

10-61
21.02.2009, 13:05

Tam aksiyon adamısın üstadım,eline sağlık.Fikri ortaya koyan arkadaşın da beynine sağlık:))

sifuni
21.02.2009, 13:10

güzel haber:alkış:

Kasım BEKTAŞ
21.02.2009, 13:14

zafer bu konuda son derece haklısın :) bu sene oy kullanmadım kullansaydım tüm oylarım sana idi...karanti :)...emeklerin için teşekkürler...

TAHSİN 61
21.02.2009, 13:15
Tebrikler emeği geçen herkezden Allah razı olsun.. Hissediyorum geliyor 77777777777777777

MuratJ
21.02.2009, 13:15

süpersin abi gercekten

Berk Eren
21.02.2009, 14:20
emegi geçenlere teşekkürler..

yanlarında bi kaç tane veya buyuk bir Türk bayragida olacak mı?

mHİÇYILMAZ
21.02.2009, 14:28

Fikri ortaya koyan ve gerçekleşmesi gayret gösteren herkese sonsuz teşekkürler.:alkış:

Can AYDIN
21.02.2009, 14:41

Söyleyecek kelime bulamıyorum.Bi şeyide başarma be kardeşim..
Zafer,kısa bir süre sonra Kocaeli Büyükşehir belediye başkanlığına aday ol.Bu dönem olmazsa gelecek dönem.Benden sana en az 50 oy var..Az çok tanıyorsun beni sülale aşşağı yukarı burda daha çok çalışırsam 80-90 arası yaparım..Kocaeli'yi yönetmeye aday idareciler arasında en çalışkanı herşeyden önemlisi en dürüstü sen olarak görünüyorsun.Bu yazdıklarım şaka filan değil..artık bu konuyu ciddi ciddi düşünmelisin..

ilkonbir
21.02.2009, 17:26
7 gelİyor 7 yalelel yaalelel:))))))

bayraklar salı günü elimizde olacaktır.Çarşamba günü ise trabzondaki arkadaşlara ulaştırırım.konya maçında tribünlerde açılır.

bu sahİplenme ruhuyla bİz bu sene Şampİyon oluruz

Zafer BİLGİN
21.02.2009, 17:32
O bayrakları ben nasıl açacağımı gayet iyi biliyorıum.

o kadar başlık yetmedide bu başlığadamı musallat oldunuz.Akbabalar gibi beklemekten ne zaman bıkacaksınız kardeşim.Bu sene takımada,hocayada,başkanada kı9sacası herkese destek

M.S.SOFU
21.02.2009, 20:17

yüreğine ve alın terine sağlık...

Ahmet Karadeniz
21.02.2009, 22:38
bayrakların buraya fotoları cekip koyarsanız sevinriz

Süleyman Özcan
22.02.2009, 14:59
Aklına sağlık SOFU, emeğine sağlık Zafer abi..

Sufyu_41
22.02.2009, 15:16
tebrikler zafer abicim

Bahattin Aydın
22.02.2009, 15:31
Zafer Abi teşekkür ederiz. :)

cınar#7
22.02.2009, 15:38
İtalya ligindeki gibi olsa super olur..stadın atmosferini cok etkiler...

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/01/15/article-0-031279F7000005DC-904_306x423.jpg

asi_mavi_ts
24.02.2009, 16:16
bayrakların bugün geleceği söyleniyordu. haberi olan varmı? bu önemli haftada bayraklar eğer bittiyse Antalya deplasmanına götürülmesi lazım. Hiç olmazsa moral olur.. Bide eğer bayraklar bitti ise ve elinize ulaştıysa resim bekliyoruz.

Zafer BİLGİN
24.02.2009, 16:24
Bayraklar elime yarın geçecek ama,Konya maçında yani evimizdeki maçta açılacak

Emirhan Ömeroğlu
24.02.2009, 16:30

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/01/15/article-0-031279F7000005DC-904_306x423.jpg

bunlarda harika :rolleyes:

yapmak çalışmak gerek :cool:

asi_mavi_ts
24.02.2009, 16:31
Teşekkür ederim zafer bey. Gönül isterdiki Trabzon'dan deplasmana gidecek olan taraftara verilseydi bayraklar orda da açsaydık. İyiki varsınız.

Zafer BİLGİN
24.02.2009, 17:00
Teşekkür ederim zafer bey. Gönül isterdiki Trabzon'dan deplasmana gidecek olan taraftara verilseydi bayraklar orda da açsaydık. İyiki varsınız.
Antalya maçına bende gideceğim ama kendi evimizde daha hoş olur bayrak olayı.görsel açıdan Antalya stadı çok kötü

fetih aydın
24.02.2009, 18:07
Deplasmanda bencede hoş olmaz.Aklınıza sağlık, kesenize bereket....:) Ama özenti dedikoduları çok olur malesef...

Karadağ06
24.02.2009, 18:17

bunların sopalarını stada sokmak yasak...
Çılgınlar grubu bu sezon ne emekler vererek sopalı pankartlar hazırladı ancak gözlemcının uyarısı ile sopaları söküldü...

61SOYTÜRK61
24.02.2009, 18:22
:D emeginize sağlık ..bencede deplasman da güzel görünmez azcık taraftar yeri var geniş genişşşşşşşşşşşş ascaksın...ammada yabancımız varmış ya aslında hem iyi hem kötü bu bayrak işi yabancılar motive edilsin diyosunuzda yerli futbolcumuz nolcak?onlarında resimlerini yapın bari:D

61SOYTÜRK61
24.02.2009, 18:27
buyrun amatör çalışma ;

bunun en üstünede haydi uşaklar şampiyon yapın bizi hepinizegüveniyoruz..yazılsaydı iyi olmazmıydı :)

Öztürk Adem
24.02.2009, 18:39
Super bır dusunce ya :Dmukemmelsınız

onur-ts
24.02.2009, 18:48
denizli maçında taraftar kötüydü.bu bayraklar stadın havasını değiştirebilir ve taraftar da futbolcu da atmosfere girer diye dşünüyorum.
konuya desteğimi daha önce belirtmiştim zaten.güzel bir düşünce ve destekliyorum.Konya maçında ses getirelim hayden...

61SOYTÜRK61
24.02.2009, 18:50
ya bide türk bayragının yanındaki hangi ulkenın ?drek pkk gidi duryo kime aitse resminide koysaydınız futbolcunun

Recep Alkan
24.02.2009, 20:01
http://img266.imageshack.us/img266/45/alkan61yg9.jpg

Cihan
24.02.2009, 20:05
o arjantin bayrağı değil ki uruguay bayrağı

Ba®ış
24.02.2009, 20:09
Uruguay bayrağı böyle ;)
http://www.onlinetercumanlik.com/uruguay_bayragi/image003.gif

Sümeyye Şahin
24.02.2009, 20:10
trübünlerde renkli görüntü oluşrurur. aklınıza sağlık... yalnız ben bu başlığı okuduğumda hayalimde hepsinin birlşik değilde ayrı ayrı trübüne yayılmış olarak düşünmüştüm...

AdemTS
24.02.2009, 20:11

Uruguay bayraginda yildiz sol üst kösede, Arjantin bayragi dogru yani.

Can basten
24.02.2009, 20:41
Eline sağlık Zafer abi. Trabzonspor'la ilgili konularda bu kadar fedakarca ve ivedi davranman gerçekten takdire şayan.

Trabzonspor'umuz hiç şüphe yok ki, mesaisini, parasını, emeğini ona harcayan özverili taraftarının omuzları üstünde yükselecektir.

Cihan
24.02.2009, 20:47
özür dilerim bir an için unutmuşum güneş olayı varya ikisindede:D her neyse çok güzel bir uygulama olacak arkadaşları tebrik ediyorum yabancı oyuncuları motive edeceğinden hiç şüphem yok .. ama şimdi her yabancıda bayrağı alıp koşmak için gol atmak isterse vay halimize :D

Özkan
24.02.2009, 20:56
Bayrak kutsal birşey sonuçta ama bizimkilerin bayraklarının rengi bozuk gibi. Özellikle Gine, Senegal ve Kamerun bayrakları.

Bu arada, Burundi'nin bayrağı unutulmuş. Her ne kadar Sayın Yanal bile unutmuşsa da Burundili futbolcumuz da var.
http://www.flags-and-anthems.com/media/flags/flag-burundi.gif

Düzeltme: Yukarıdaki birleşik bayrakların asılacağını sanmıştım ama meğer durum öyle değilmiş. Zafer Bey 8 yabancının geldiği ülkenin bayrağını yaptırmış. Sağ olsun.