PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bernd Thijs

Sayfa : [1] 2

admin
21.06.2004, 10:22
http://www.trabzonspor.org.tr/img/haberpic/0405gerede/49.jpg
Bernd Thijs ile ilgili tüm yorumlar bu baslikta...

U.Sadıkoğlu
21.06.2004, 11:48
YENI TRANSFERIMIZ IYI FGIRIKIK ATIYOR AYAGINDA IYI TOP TUTUYOR

ts_fan
21.06.2004, 12:20
bakacagiz insallah düsündügümüz gibi bir futbolcudur...simdi kafadan birsey yazamayiz su an için bana göre kapali bir kutu...

Punisher-61
21.06.2004, 12:34
Takima erken uyum saglamasi durumda iyi isler yaparsmileys/smiley32.gif

Punisher-61
22.06.2004, 10:20
Bu adamin internette Gol videolari veya Klibleri yok mu??

safir
22.06.2004, 14:26
Merak ettim

Kac Numarali formayi giyecek

smileys/smiley9.gif

Punisher-61
22.06.2004, 14:37
Forma Numarasi 14

My
22.06.2004, 14:42
Benim bildiim kadariyla Somers' in numarayi vericeklermis. Yane 8

serdarhoca
22.06.2004, 16:09
Arkadaslar tekrar hatirlatayim. Thijs'in okunusu Tays.Bilenler bilmeyenlere söylesin lütfensmileys/smiley1.gif

ts_fan
22.06.2004, 16:14
tays mi???valla yikildim, çok kötü bir okunus bu yaaa...tribünlere tays diye mi çagiracagiz??? smileys/smiley5.gif

serdarhoca
22.06.2004, 16:20
Evet bizzat kendisinden ögrendik.

Punisher-61
22.06.2004, 18:11
adamin ismi bile Klas

Cemalettin Taşkın
22.06.2004, 21:03
tay gibi kosar insallah :)

Harun-61
23.06.2004, 00:20
bende okudum. 8 Numarayi alacakmis...

U.Sadıkoğlu
23.06.2004, 17:21
8 NUMARA EVETII OLUR KOSAR TAY GIBI VALLA

schumi
23.06.2004, 18:03
yok yok topcu tibi var adamda...

yüzüne bakinca diyoki ben sahaya çikarim sommersden daha çok kosar daha iyi paslar atar ve daha çok gol atarim...

serdarhoca
23.06.2004, 18:11
TipiAlman Mathias Samers'e benziyor, umarim futbolu da benzer

Muhalif
23.06.2004, 18:42
serdarhocama aynen katiliyorum.. bende de ilk olarka bu izlenimi uyandirmisti ama belçikali olmasi iskillendiriyor beni.. agirligindan kusku duyuyorum hep nedense..

İleli
24.06.2004, 18:59
Arkadaslar tekrar hatirlatayim. Thijs'in okunusu Tays.Bilenler bilmeyenlere söylesin lütfensmileys/smiley1.gif

bizim burda TEYS diye geciyor ama bildiginiz gibi yapin!

serdarhoca
25.06.2004, 01:44
Arkadaslar okunus Teys olarak degismistir. Burayi siki takip edin her an degisebilir

EmrahYalçınalp
25.06.2004, 08:21
Arkadaslar okunus Teys olarak degismistir. Burayi siki takip edin her an degisebilir

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

Akin-61
25.06.2004, 19:03
TIYS diye okunuyor :) hatta Cnn ve kanalD muhabnirleride boyle telaffuz ettiler... bu sirad agitti bir havuç geldi bir havuç :)

Akin-61
25.06.2004, 19:04
http://www.trabzonspor.org.tr/img/haberpic/0405gerede/88.jpg

simdi tam Trabzonlu oldu smileys/smiley36.gif

Harun-61
25.06.2004, 21:30

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley17.gif

murat
26.06.2004, 00:13
Thijsi gercekten cok begendim Sommersi dusunun ama daha cabuk ve toplara daha iyi vuran bir sommers yani sommersin hirsi kesinlikle var, zaten ilk konusmamda dedim Thijsa Trabzonspor taraftari sommersi cok severdi cunku cok kosan bir oyuncuydu takim icin calisan bir oyuncuydu.Yani dedim sahaya cikinci cok calis tribunler seni alkislar dedim zaaten caliskan bir futbolcu takima ayakta uydurdu gibi geredede guzel goller atti 30 metreden ayaga pas falan gercekten uyum saglarsa onumuzde kimse duramaz! Ayrica gencleride cok begendim paf takimdaki oyuncular cok calisiyor. Hepsini alkislamak lazim kolay degil o tempoya dayanmak.

serdarhoca
26.06.2004, 01:19
TIYS diye okunuyor :) hatta Cnn ve kanalD muhabnirleride boyle telaffuz ettiler... bu sirad agitti bir havuç geldi bir havuç :)

Akin cnnturkdekiler mi daha iyi bilecek Thijs veya Belçikada yasan üyelerimiz mi? Bir sonraki degisime kadar okunusu Teys 'dir böyle biline.

Muhalif
26.06.2004, 16:08
Bir sonraki degisime kadar okunusu Teys 'dir böyle biline.
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

helal serdar hocamsmileys/smiley32.gif

tsakrep61
26.06.2004, 16:18

bayagi acikmisa benzio..

serdarhoca
27.06.2004, 01:27
Hüsmen Thijs ( Teys) smileys/smiley36.gif

PsYcHo_LaZ61
01.07.2004, 09:57
Hüsmen Thijs ( Teys) smileys/smiley36.gif

abi nerden buluyon bu esprileri yaa smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Muhalif
01.07.2004, 21:05
her neyse.. agir oldugu yazildi degerlendirmede.. ama teknigi ve sutlari iyiymis.. hayirlisi.. hizli bir belçikali beklemiyordum zaten.. hizli belçikali futbolcu bulmak ezikbahçenin sl yi kazanma ihtimaliyle esittir tahminimcesmileys/smiley2.gif

kadirsa_2000
02.07.2004, 21:46
Siz ne kadar telafuz yazarsaniz yazin onun adini H.Avni Aker tribünlerindeki o müthis mizah anlayisi olan taraftarlarimiz hemsehrilerimiz koyacak , diyalog muhtemelensöyle olacak:

- La hau yeni aldiklari adamin adi nedi he?
- Hankisii?
- La hau turunci kafali daa
- Hee, la Tiiysda Tiiys
- Tiiys?La Tirsiiiii

...vetelafuzu ya da nicki böylece belirlenmis olacak.smileys/smiley2.gif

Hey gözünü seveyim nasil özledim o tribünleri o muhabbeti anlatamam, benim hemsehrim benim insanim bir baska. O dogal halleri, o dogal halleriylemeydana çikardiklari kendilerine özgü mizah anlayislarini hiçbirseye degismem.Çok özledim çooook...

Kul
03.07.2004, 23:41
adama bak ekmege nasil sarilmis sanki 40 gün ekmek yememis...

Harun-61
04.07.2004, 00:29
Siz ne kadar telafuz yazarsaniz yazin onun adini H.Avni Aker tribünlerindeki o müthis mizah anlayisi olan taraftarlarimiz hemsehrilerimiz koyacak , diyalog muhtemelensöyle olacak:

- Hankisii?
- Hee, la Tiiysda Tiiys
- Tiiys?La Tirsiiiii

Hey gözünü seveyim nasil özledim o tribünleri o muhabbeti anlatamam, benim hemsehrim benim insanim bir baska. O dogal halleri, o dogal halleriylemeydana çikardiklari kendilerine özgü mizah anlayislarini hiçbirseye degismem.Çok özledim çooook...

bendeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

serdarhoca
04.07.2004, 19:00
Üyelerimizden Shadow'un Genel'de Thijs için yazdigi ve beni umutlandiran yorumunu asagiya yapistiriyorum.

Su ana kadar aldigimiz tüm Belçikalilardan 2 gömlek üstün, defalarca Belçika Millî takimina seçilmis, avrupa futbolunu yakindan takib edenlerin tanidigi, saglam bir ortasaha oyuncusu, hücum yönü çok iyi.

Ingilizlerin 2003 yilinda yaptigi ilginç anketlerden birinde kendisi, "Hücuma en iyi çikan10 ortasahadan biri" seçilmisti.Geçen sezon belçika liginde gerçekten çok kritik gollere imza atti.Bu özelligi kimse tarafindan vurgulanmadi ama, bunu Türkiye Liginde de gösterecektir.

Harun-61
04.07.2004, 21:54
bugün ilk golünü atti, penaltidan...smileys/smiley32.gif

Punisher-61
04.07.2004, 23:32
bugün ilk golünü atti, penaltidan...smileys/smiley32.gif

insallah geriside gelir

Çakır
05.07.2004, 11:27
http://www.trabzonspor.org.tr/img/haberpic/040704mac1.jpg
Formamiz da yakisti smileys/smiley32.gif

My
06.07.2004, 03:02
Lem baya da ihtisamli duruyor he smileys/smiley1.gifvalla arkadaslar geçenlerde bizim firmaya Belçika' li geldi. Hemen adama yapistim çat pat alamancayla karisik sordum. Valla adamin telafuzu '' tiys '' di. Ve adam güçlü futbolcu olduunu, çaliskan olduunu anlatti. Çok ii futbolcu dedi tabe benim agazda kulaklara kadar smileys/smiley4.gif

Harun-61
06.07.2004, 11:39
Lem baya da ihtisamli duruyor he smileys/smiley1.gifvalla arkadaslar geçenlerde bizim firmaya Belçika' li geldi. Hemen adama yapistim çat pat alamancayla karisik sordum. Valla adamin telafuzu '' tiys '' di. Ve adam güçlü futbolcu olduunu, çaliskan olduunu anlatti. Çok ii futbolcu dedi tabe benim agazda kulaklara kadar smileys/smiley4.gif ,

isiniz gücünüz futbol haaaaaaaaaa smileys/smiley36.gif

serdarhoca
06.07.2004, 16:57
. Valla adamin telafuzu '' tiys '' di.

Haydaaaa, buyur burdan yaksmileys/smiley5.gif

murat
06.07.2004, 17:24
yav geredede size kendi agzindan soyletmedimmi, hala ne tartisiyorsunuz!! theys okunur okadar! nokta.

cemilsezgin
06.07.2004, 18:26
ARkadasbu futbolcu hakkinda yorum yapacam ama ismini telafuz etmicem çönkü kimsenin kalmini kirmuiyim. arkadaslar bu adamin ahar oldunu duydum dohrumu bu adambukadar ekmek yerse kulüp iyice batti desenwe.

objek
06.07.2004, 19:04
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Arkadaslar bu adamin ismi thijs turkce okunusu teiys kisacasi belcikali ve hollandali yore dilini kullanan kasabalarda thijs olarakda telaffuz edilebiliyor kisacasi modern sehir diliyle adiTeiys oluyor bir ornek turkiyede yore diliyle hetice sehirde ve hatice diyoruzya! iste olay bu. sadece teiys derken aradaki i harfini fazla vurgulamadan soylemek lazim.saygilar</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

kadirsa_2000
06.07.2004, 22:35
Arkadaslar tekrar hatirlatiyorum bosuna tartisiyorsunuuuuuuz...

- Hankisii?
- Hee, la Tiiysda Tiiys
- Tiiys?La Tirsiiiii

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

zahido
06.07.2004, 22:43
ya arkadaslar onu bunu birakinda ergun ata hazirlik maçini degerlendirmesinde tjis i ayni somerse benzetti somers gibi agir davraniyomus ama teknigi iyiymis abi hüseyinde agir buadamda agir allah sonumuzu hayir eyleye

Harun-61
06.07.2004, 23:59
ya arkadaslar onu bunu birakinda ergun ata hazirlik maçini degerlendirmesinde tjis i ayni somerse benzetti somers gibi agir davraniyomus ama teknigi iyiymis abi hüseyinde agir buadamda agir allah sonumuzu hayir eyleye

ziya hoca 2 ayda onu süpermen eder smileys/smiley32.gif

My
08.07.2004, 05:15
Fanatik gazetesinde çikan röportaji arkadaslar;

Trabzonspor?un bu transfer mevsiminde renklerine katmayi gerçeklestirebildigi sadece iki oyuncudan biri olan Thijs?in, Belçika?daki futbol yasantisinin detaylarini, Trabzonspor?a gelis öyküsünü, yeni takimini, yeni arkadaslarini, yeni ortami ve gelecekle ilgili beklentilerini konustuk. Randevusuna sadakati ve sorularimiza verdigi net yanitlar, açikçasi pek de alisik olmadigimiz türden oldugu için, insan olarak ?Avrupali?nin iyisi? ile muhatap oldugumuzu daha isin basinda anladik. Iyi bir profesyonel üstelik çok da mütevazi. Ancak bu mütevaziliginin ardindaki iddiali kisiligini de saklamayi bir noktadan sonra beceremiyor. Örnegin, ?Gerede ve Almanya kamplarinda takimi büyük ölçüde tanidiniz, bu kadroya girip giremeyeceginiz konusunda kafanizda bir sekil olustu mu?? sorusunu, ?Ben iyi çalisirim, sonrasini hocam bilir? diye yanitliyor. Thijs, 5 yasinda futbola baslayip, 15 yasinda Standart Liege?e, 19 yasinda da Genk?e transfer oluyor. Sonrasinda Milli Takim yolu kendisine açiliyor. 14 kez çagrildigi Belçika Milli Takim formasini 5 kez giyiyor. Yilda 10 gol ortalamasiyla oynamis. Skoko ile sampiyon olduklari sezon 13 golü, 5 asisti var. Geçen sezon 9 gol atmis. Evli, 13 aylik kizi ve meslegine dogum için ara veren ögretmen esini önümüzdeki günlerde Trabzon?a getirtecek.
Iste yasam öyküsünü kisaca özetlemeye çalistigimiz Belçikali oyuncunun sözleri:

Akil hocasi Skoko ve Somers
?Almanya?dan birkaç takimin teklifi de vardi. Ama bu arada Trabzonspor?un benimle ilgilendigini ögrendim. Trabzonspor?un daha önce sadece ismini biliyordum. Arastirdim, önce Skoko?ya sordum, Türkiye?yi çok övdü. Sonra Hans?i aradim. Ikisinin Trabzonspor?a gelisimde çok büyük etkileri oldu. Iyi ki gelmisim, dedikleri kadar varmis. Kisa sürede iyi arkadasliklar edindim. Karel bana çok yardimci oldu. Ayni zamanda kendisi oda arkadasim. Somers?in biraktigi 8 numarali formayi giyecegim.?

Yazin ayakkabi giyemiyor
?Yeni bir hocayla çalismaya baslayan futbolcular için bilinmezler çoktur. Ziya hoca hakkindaki ilk izlenimim, çalismayi çok seven, oyuncunun yaninda olan, her seyin iyisini yapmaya çalisan bir yapiya sahip oldugu. Ben de çalismayi severim. Ayagimda cilt sorunu var ve ayakkabi giyemiyorum. Her yaz bu sikintiyi yasarim. Bu durum çalismalarimi biraz aksatti ama iyiye gidiyor. Yakinda sorunum kalmayacak. Daha iyi çalisacagim. Hocanin antrenmanlari için Belçika?dakinden daha agir ya da hafif yorumunu yapamam. Sadece farkli diyebilirim. Ama iyi çalisiyoruz.?

Sampiyonlar Ligi heyecani
?Kadroyu antrenmanlarda tanidim. Çok net fikir sahibi olamadim. Bu kadroda direk oynayip oynayamamam konusunu hoca bilir. Ben iyi çalisirim. Profesyonelligin gereklerini yerine getiririm. Isim çalismak ve futbol oynamak bunu yaparim. Hoca oynatir ya da oynatmaz onun bilecegi bir durum. Buraya oturmaya gelmedigime göre hedefim direkt oynamak. Takimin kapasitesi hakkinda yorum yapamam. Daha iyi tanidikça, daha çok maç yaptikça, fikirlerim netlesir. O zaman ancak hedeflerim ve takimin hedefleri konusunda yorum yapma asamasina gelirim. Ancak Sampiyonlar Ligi?nde oynamak heyecan verici. Umarim ön elemeleri geçeriz.?

?Gökdeniz kadar hizli degilim?
?Agir bir oyuncu oldugum dogrultusundaki elestirileri haksiz buluyorum. Ayaklarimdaki sorunlar beni engelledi. Ama tabii ki, Gökdeniz kadar hizli degilim. Türkiye?nin en hizli oyuncusu olacagimi da iddia edemem. Ancak sunu söyleyebilirim ki, futbol sadece hiz degildir. Ben iki ayagimi da iyi kullanirim. Kondisyonum iyidir. Bunlar da benim artilarim. Hocamin hizim konusundaki, zamanla daha iyi olacagima yönelik tesbiti yerinde. Çünkü bana göre de hiz sorunum yok.?

Can-i-bus
09.07.2004, 17:33
yanlis hatirlamiyorsam uefanin sitesinde genkin sampiyonlar liginde attigi golun (sonck) pasini veren Thijs. Cok Güzel uzun bir pas atmis.

Harun-61
09.07.2004, 22:29
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/img/haberpic/0405almanya/72.jpg

Can-i-bus
09.07.2004, 23:24
http://it.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=16 (http://it.uefa.com/competiti&#111;ns/UCL/FixturesResults/Round=1636/Match=1036499/Report=MbM.html) 36/Match=1036499/Report=MbM.html

bu videoydu galiba ilk sonckun gölünün pasi thijsten.

Harun
10.07.2004, 08:59
Bencde bir takimdailla herkesin kosmasi hizli olmasi gerek degil.oyunun belli bölümlerinde belirli kisiler ön plana çikar .bu herzamanda farklilik gösterir.o yüzden agir olmasi beni endiselendirmiyor.yeterki katkisi saglam olsun bu bana yeter.

Salih61
14.07.2004, 14:59
Adam hangi ismi ile çagirlirsa çagirilsin gerçekden yetenekli bir futbolcu biraz agir ama paslari ve oyuna etkisi çok iyi ne diyim Allah alanlardan razi olsun....smileys/smiley1.gif

Akın NAZİFOĞLU
14.07.2004, 16:38
adamin belçikadaki en büyük özelligi devamliligi

bu arada anladigim kadariyla adamin hücum yönü merak ediliyor.

merak edenlere küçük bir dipnot:

2003 yilinda ingilterede "avrupanin en iyi 10 hücuma dönük ortasaha oyuncularindan" biriydi ve o sezon basinda liverpool eger milan barros'u alamasaydi alternatifi thijs idi.

(nerdenmi biliyorum? o dönemde ingilteredeydim ve kaldigim binada fanatik liverpool'lu olan ve trabzona bile gelmis olan bir bey vardi onunla yapmis oldugumuz sohbetlerden aklimda kalmisti.)

Külünkoğlu
19.07.2004, 08:31
Dün aksam bir kez daha seyrettim. Bu haliyle 700 bin EURO'luk kaziktan baska bir sey degil..

ARAGORN01
19.07.2004, 11:45
Bu adam Belçika'da oynanan agir futbola alisik. Belçika'dan alinan bütün futbolcularda ayni durum sözkonusu. Çok yavaslar...

Tek olumlu yani isabetli paslari( kisa uzun )... Gökdeniz ve Fatih'e iyi ara paslari atabilir...

Imdat
19.07.2004, 12:04
Selam ,

Bence oyun bozucu özelligi daha fazla , üstelik bu takimin yildizlarina , gökdenize ve fatihe ayak uydurmasi zaman alacaktir ama orta sahada presi iyi , duracagi yerleri iyi biliyor, sanirim bu görüntüsü ile karsi takimlarin beyinlerini yok edebilir. Örnegin alex'e karsi gerçekten meraal ediyorum THijs'i.

Mehmet
19.07.2004, 13:15
Adamin ismini degistirelim ya Havuç olsunsmileys/smiley5.gif

zisinoli
19.07.2004, 13:19
yav geredede size kendi agzindan soyletmedimmi, hala ne tartisiyorsunuz!! theys okunur okadar! nokta.

Haklisin Muradim sen bizzat kendisine sormustun. Noktayi da koymussun ama bilmem habu gençler hala neyi tartisir.

Thiste isik göremiyorum. Hizli kontra yapan takimimizin hizini yavaslatmasin. Baska ihsan istemem.

Sabir! 20 yil bekledik, bir futbolcunun form tutmasini bekleyemezmiyiz. Üstelik bizler Langenin de futbol oynamasi için havalarin sogumasini bekleyen taraftar degilmiyiz. smileys/smiley36.gif. Eyvallah.

murat
19.07.2004, 15:36

Haklisin Muradim sen bizzat kendisine sormustun. Noktayi da koymussun ama bilmem habu gençler hala neyi tartisir.

Thiste isik göremiyorum. Hizli kontra yapan takimimizin hizini yavaslatmasin. Baska ihsan istemem.

Sabir! 20 yil bekledik, bir futbolcunun form tutmasini bekleyemezmiyiz. Üstelik bizler Langenin de futbol oynamasi için havalarin sogumasini bekleyen taraftar degilmiyiz. smileys/smiley36.gif. Eyvallah.

ne thisiiii yaaa smileys/smiley7.gifSabretmek guzel birseydir, ama resmi maclarda ne yapacak onu gormeden yorum yapmak haksizlik olur bence..

Mehmet Demirkaya
25.07.2004, 22:55
Simdilik vasati asamadi..Insallah açilir da hami'den sonra iyi bir frikikciye kavusuruz

Guests
26.07.2004, 08:59
ya adamlar bi kere izleyip almadi ya begenmislerki aldilar. hem adam iyi oyuncu reklam yapan bi oyuncu olmasa nike sponsoru olmazdi. türkiyede kaç tane nikenin sponsor oldupu kisi var? bi resmi maçlar baslasin ayagindaki sorun bi geçsin bakalim

schumi
28.07.2004, 16:47
ya tartismaya gerek yok bence adam iyi topcu bi sakatligi var ayagindan ondan kötü performans veriyodur, sonuçta geldigi ligdeki en istikrarli oyuncu

CaMoKa
29.07.2004, 12:30
Agir olmasi iyi top kullanma özelligini engelliyor

Harun-61
29.07.2004, 12:35

kac macini seyrettin ???????

Muhalif
29.07.2004, 12:58
iyi adam kendini belli eder.. sl maçinda yedek bekleyecek adami ne yapalim? birakin su belçikalilari yahu.. hanginden hayir geldi ki???

dinceraydogan
29.07.2004, 12:59

kac macini seyrettin ???????

Bana Laz Olseni hatirlatiyor. Onda da var di Thijisteki özellikleri . En yakinindaki adama kisa pas. Pas basarilismileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

Harun-61
29.07.2004, 13:05
bizim taraftar kadar sabirsiz taraftar yok !!!!!

vugrinec dede öyle dediniz ama adam sonradan acildi, azcik sabir edin yahuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Punisher-61
29.07.2004, 22:00

vugrinec dede öyle dediniz ama adam sonradan acildi, azcik sabir edin yahuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Bu sene Sampiyonluga oynamak istiyorsan Ligin 1. haftasindan 34.haftasina kadar iyi olacaksin.....Ligin 2. yarisinda düzelmesi ne isimize yarar 10-15 puan geriye düsersek??

Harun-61
29.07.2004, 23:43

Bu sene Sampiyonluga oynamak istiyorsan Ligin 1. haftasindan 34.haftasina kadar iyi olacaksin.....Ligin 2. yarisinda düzelmesi ne isimize yarar 10-15 puan geriye düsersek??

teys'in ayaginda problem var/vardi...alerji gibi birsey, bak görceksiniz bu adam iyi cikacak...sabir edin usaklar....

tsakrep61
31.07.2004, 22:13
yok hocam yok sommersle bunu karsilastiriom da sommers buna 1967 kat fark atar yav nerde o kosan savasan sommers nerde iki adim atamayan topa gitmeyen gelmesini bekleyen thijc

bide yok bu hoojdonk a frikikte rakip olurmus suana kadar 5 6 firikikini izledim hepside baraja takildi

Guests
01.08.2004, 08:59
bazi yerlerde belki hakli olabilirsin tsakrep61 ama sommersde agir adamdi sade kosmakla mücadele etmekle bu is olmaz bunuda unutmuyalim. artik adam alinmis göndericeksekte 1 seneden önce gönderemeyiz baslasin lig görelim

the king
01.08.2004, 12:14
ingiliz ulusal tv kanali tarafindan yapilmis bir degerlendirmede adami tehlikeli olarak degerlendiriyorlar. 2002 dunya kupasi eleme turlarina oynamamis ama atak gucuteknik direktoru icin iyi bir alternatifmis. sadece kendi takimi icinonemli golleri varmis ama 2002 dunya kupasindada hic oynamamis.

denizci61
01.08.2004, 14:58
Ona ihtiyacimiz var bir an önce adapte olsa iyi olur. Ne sans be! En pahali adam en dandigi çikti gibi...

Muhalif
01.08.2004, 16:16
pahali neye göresmileys/smiley17.gif.. ayni takimdan gençler skoko yu 1 milyon euro ya biz bu adami 500 dolar a aldik.. üç kurusa bes köfte istedik ama vermedilersmileys/smiley36.gif

the king
01.08.2004, 19:52
""Official Site of The 2002 FIFA World Cup <SUP>TM</SUP> | May 31 - June 30"" bu sayfadaki habere gore thijsin top kapma kabiliyeti cok fazlaymis ve sert vuruslariyla aglari bulmakta yetenekliymis. hangi sezondan bahsediyorlar anlayamadim ama genk'e sampiyonlugu getiren adam olarak bahsediyorlar. anlamiyorum niye bizde oynayamiyoki. karadeniz insani sabirsizdir bunu ona biri soylemeli.

the king
01.08.2004, 20:32
http://users.skynet.be/Michael.Esch/Images/dribbler.gifbize boyle durmadan kosacak bi adam lazim

Şahinoğlu
02.08.2004, 11:07
BU adamin bu kadar kötü olcagina ihtimal vermiyorum LEE YONG'ta geldiginde ilk yari top oynamadi amam ikinci yari açilmisti .

Imdat
03.08.2004, 14:47
Bugün Yeni Safak Gazetesinden ..

Kendini buluyor galiba..

Trabzonspor hedefe kitlendi

Bordo-Mavili ekip yarin oynanacak Sampiyonlar Ligi 2. ön eleme rövans maçina farkli skor için çikacak.

Trabzonspor yarin Letonya temsilcisi Skonto Riga ile oynayacagi Sampiyonlar Ligi 2. ön eleme karsilasmasinin hazirliklarini sürdürüyor. Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri'nde teknik direktör Ziya Dogan yönetiminde yapilan çalismaya, sakatliklari süren Erdinç, Selim ve Çaglar katilmadi. Dogan, oyuncularina düz kosu ve dar alanda pas çalismasinin ardindan yari sahada çift kale maç yaptirdi. Sakatliktan yeni kurtulan Volkan, çift kale maçta asiri yüklenmeden dolayi sakatlanarak antrenmani yarida birakmak zorunda kaldi. Idmanda Dogan ve oyuncularinin oldukça istekli ve neseli olduklari gözlendi. Bernd Thijs ise frikik çalismasi yapti. Duran toplara oldukça iyi vurmasi ile bilenen Belçikali oyuncunun attigi ustaca vuruslar, Ziya Dogan ve takim arkadaslarinin takdirini topladi.
<LI>

KAMIL ANAHAR
</LI>

Muhalif
05.08.2004, 12:22
ilk onbir de ne zaman oynayacak bu adam? kayseri maçinda oynar belki.. hüseyini dinlendirmek için.. sl tecrubesi var deniliyordu adam bu maçlarda yedek... sakatliklarda isimize yarayacak karel gibi herhalde.. saçma..

serdar61
05.08.2004, 12:37
güvenim vardi bu adama .. ama bu takimda fazla kredi yok. de Paar gibi olacak yazik verilen paraya.. ne zaman 11 de oynayacak? oynamayacaksa neden aldik?

corleone
05.08.2004, 16:35
isminin nasil okundugunu bulamadim bi türlü bunu da sommers gibi bir dönem beklicez galiba...

Cenkhan
07.08.2004, 22:30
/tegjz/ diye okunuyormus.

$FIRTINA61$
07.08.2004, 22:34
oyna girdiyinde fathi akildolusu bir pas atdi bu adamda is var bence yakida tamamen alism olur

kadirsa_2000
08.08.2004, 00:42
Ben bu aksam pek bir isik göremedim ama daha erken, her topçu hemen alisamaz takima fakat bizimde fazla vaktimiz yok onun için bir an evvel göstersin hünerlerini. Izleyecez görecez. Edited by: kadirsa_2000

lazkaya
08.08.2004, 03:54
Arkadaslar bu futbolcu Hüzeyin gibi.Hüzeyin de çok tepki almisti bi zamanlar hatirlarsaniz.Bana göre bu futbolcunun Hüseyin'in yaninda oynamasi zor.Ziya hoca ikisinden birini tercih edecekti.Simdilik Hüzeyin'i oynatiyo.Ama Bu oyuncu için sabredilmesi sart.

Muhalif
08.08.2004, 16:16
bu adam geldiginde 90 dk kosarim yorulmam diyordu röportajda.. aslini sorarsaniz onun kostugu tempoda ben de kosabilirim 90 dk biraz çalissam! agir aksak ilerliyor.. top geldiginde en yakinindakine veriyor o kadar.. bize böyle degil kaliteli yabanci lazim.. dün skokonun youlaya verdigi pasi gören var mi gençlerin golünde? iste o paslari bizim fatih yattaraya verdi.. ama ise bakin biz fatih i forvet oynatiyoruz o sikisinca kendi gelip üstleniyor bu isi.. çünkü ortasahamizda bir skoko yok.. bu thijs i alacagina skoko gibi bir adam alinsa ve iyi mi kötü mü diye papatya fali bakmamiza gerek kalmasa daha iyi olmaz miydi yahu? hem skoko da ayni takimdan geldi ama gelir gelmez ilkonbire girdi ve oynadigi futbolla -özellikle avrupada- kendini ispat etti.. bizim avrupa maçlarinda bu adam yedek.. birakin kayseri maçinda da yedek.. ne zaman oynayacak ki.. hüseyin sakatlanirsa.. hüseyin i kesecek bir adam beklerken hüseyine alternatif birini almis bizim yönetim.. tbr..

Edited by: BesinciMevsim

objek
09.08.2004, 13:02
Thijs agir olabilir fakat topa hiz verme ozellikleri ile bu acigini kapatabilir gorunen koy kilavuz istemez misali bu adam sistem ve takim oyuncusu (agustin gibi) yani solist ozellikleri az koro olursa cok iyi iste bu tip adamlar ancak tum takimin cok iyi paslasma ve verkac anlayislari yuksek olursa siritmazlar simdi trabzonsporda yeni gelmis bir oyuncu goze girmek icin once bir iki goze hos gelen hareketler yapmasi lazimki olumlu bir hava olussun bu hava su anda yok ama bu adam futbolu biliyor bencil degil kim bosta ise ona veriyor dezantavaji ise sommers ve huseyinden daha hizli kosamiyor:).saygilar

kuzey_lee
09.08.2004, 13:28
bu adam agir ki ne agir.bir insan kosarken kendini frenleyip duramazmi?iste bu duramiyor.hazirlik maçlarindan birinde (yanilmiyorsam st. pauli) adam kostu kostu topa basti top durdu kendi duramadi 4-5 metre daha gitti ancak durabildi.tabi geri gelip topu alana kadar adamlar ataga kalkti.

bence bunun transferi çok gereksizdi

grandiose
09.08.2004, 13:31
kiyas yapmayi hiç sevmem ama mevcut görüntü,sommersin bosu bosuna harcandigi izlenimi birakti bende..

lazkaya
10.08.2004, 23:50
Takima adapte olmaya baslamis.Bana öyle geliyorki yedek kalsa bile takima bayaa fayda saglayacaktir.Zaten bu sene 3 kupa alacagiz her oyuncuya ihtiyaç varsmileys/smiley2.gif

kolxuri
11.08.2004, 01:34
ben sahsen bu aksam olumlu isaretler aldim. bu adamin kumasi çok iyi bence. orta sahanin göbegindeçok yararli olabilir. çok kaliteli bir top dagiticisi görünümü veriyor ama.... takima adapte olabilmesi,bu maçta pek olmasa da, geneldebazi lig maçlarindazaman zaman kokusunu aldigim, takim içindekiZKEGPVBKEO(*) çetesinin insafina kalmis bence...ki böyle bir çetenin varligi da herzaman inkar edilmistir o da ayri mesele.. (bu çetenin varligini inkar edenler, SKONTO RIGA maçinin 34. dakikasinda basrollerinde GÖKDENIZ, HASAN ve YATTARA'nin yer aldigi kale önü pozisyonunu banttan tekrar izlesinler bi zahmet)

ZKEGPVBKEO(*) çetesi= "zorda kalmadikça elin gavuruna pas vermeyin,birbirinizi kollayin, ekmeginizden olmayin" çetesi..

Harun-61
11.08.2004, 01:49
yinemi hosunuza gitmedi ?????

35 dakka oynadi, tüm kafa toplarini kazandi !!!!

gol pasi verdi, o oyuna girdikten sonra orta sahada rahatladik (defansiv olarak)

bu adamda is var.......!!!!!!!!

Muhalif
11.08.2004, 08:01
çok agir yahu.. tamam bu maç fena degildi.. ama agirligi gerçekten çok beter.. hüseyin 2 gömlek üstün bu adamdan.. attigi gol pasi ise güzeldi.. ama öyle bir takim vardiki dün gece hasan üçüncü bile agustine hayal edemeyecegim bir pas atti.. neyse thijs daha iyi olur umarim ama israrla söylüyorum felaket agir...

EmrahYalçınalp
11.08.2004, 08:54
ben sahsen bu aksam olumlu isaretler aldim. bu adamin kumasi çok iyi bence. orta sahanin göbegindeçok yararli olabilir. çok kaliteli bir top dagiticisi görünümü veriyor ama.... takima adapte olabilmesi,bu maçta pek olmasa da, geneldebazi lig maçlarindazaman zaman kokusunu aldigim, takim içindekiZKEGPVBKEO(*) çetesinin insafina kalmis bence...ki böyle bir çetenin varligi da herzaman inkar edilmistir o da ayri mesele.. (bu çetenin varligini inkar edenler, SKONTO RIGA maçinin 34. dakikasinda basrollerinde GÖKDENIZ, HASAN ve YATTARA'nin yer aldigi kale önü pozisyonunu banttan tekrar izlesinler bi zahmet)

ZKEGPVBKEO(*) çetesi= "zorda kalmadikça elin gavuruna pas vermeyin,birbirinizi kollayin, ekmeginizden olmayin" çetesi..

Lütfen GPYOSÇÇ*'lar çetesine üye olmayalim...

GPYOSÇÇ= "Gereksiz paranoyalar yaratip olmadik sorunlari çikartmaya çalisanlar" çetesi...

Dün gece Thijs oldukça iyiydi. Belli ki adam top alip iyi pas atabilecek, teknigi olan bir adam. Futbol sadece hizli olmak degildir ki... Dün oyuna girdikten sonra hem Hüseyin'i çok rahatlatti, hem de iyi toplar atti.

tigin
11.08.2004, 09:46

GPYOSÇÇ= "Gereksiz paranoyalar yaratip olmadik sorunlari çikartmaya çalisanlar" çetesi...

Dün gece Thijs oldukça iyiydi. Belli ki adam top alip iyi pas atabilecek, teknigi olan bir adam. Futbol sadece hizli olmak degildir ki... Dün oyuna girdikten sonra hem Hüseyin'i çok rahatlatti, hem de iyi toplar atti.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

bencede bu oyuncuyabu kadar yüklenmenin bir anlami yok.dün aksam oyuna girdi ve yolgeçen hanina dönen ortasahayi toparladi.bi düsünün bakalim onca pozisyona ne zaman girdik.thijs oyuna girdikten sonra.bir futbolcu hem hizli olacak hem kosacak hem iyi pas dagitacak hem top çalacak.vay be nerde var böyle topçu.(fatih tekke hariç tabi ki smileys/smiley2.gif) bu oyuncu belçikada futbolu ögrendi karadenizde degil.

serdar61
11.08.2004, 11:24
yinemi hosunuza gitmedi ?????

35 dakka oynadi, tüm kafa toplarini kazandi !!!!

gol pasi verdi, o oyuna girdikten sonra orta sahada rahatladik (defansiv olarak)

bu adamda is var.......!!!!!!!! vben begendim açikçasi. ayaklari palet gibi geldi. bi ara abdullah öle kosardismileys/smiley36.giffrikik kullandi bir tane valla teknik fena diildi. oha!! bence yararli olacak arkadaslar. hemde yetenekli. gol pasinin yanin da birde ceza alani sag çizgisinde enteresan bi çalim atti hosuma gitti daha da iyi olacak. ziya hoca onu nasil kullanacagini çiok iyi biliyor. ziya hoca sayesinde teys bu takima daha hizli uyum saglar. olacak olacak

Imdat
11.08.2004, 11:33
Thijs konusuna hoca netlik kazandirdi bence bunun üzerine yorum çok bos. ziya hoca dün gece sanirim saat 1 filandi . TV8 de canli yayina baglandi. Ademi oyundan alip Thijs i oyuna alarak ortayi kapattik , baskiyi kirdik ve dinamonun etkili silahini kilitledik dedi. yani dünkü oyunun kilit ismi Thijs. Oyuna girdikten sonra adamlar oha filan oldu , o zencileri bu danerden çikti der gidi cüssesine bakiyordu bizimkinin. adami sahadan sildi , öyle lelerini kollarini sallaya sallaya ataga geçemedikleri için bir süre sonra oyundan koptular..

Dün gece trabzonda elektirikler kesilmis çam izlenememis benceshowa talepde bulunalim mas tekrar yayinlansin iyice seyredelim...

Fatih o oyuna girdikten sonra oyunu sogutma görevisi ona birakti ve daha çok ileri çikti.. hatirlayin kaçirdigi gölü.. çalimi bassa göldü..Edited by: Imdat

Çebi
11.08.2004, 12:19
smileys/smiley2.gifThijs belki çabuk degil,sürati de yok ama çok akilli bir oyuncu...Haddini biliyo,özelliklerini biliyo,çabuk bi oyuncunun kontrol edip,çalim yapacagi yerde o tek pasla isi görüyo...Ilerleyen haftalarda asist özelliginin daha çok ön plana çikacagini tahmin ediyorum,yani umuyorum

CaMoKa
11.08.2004, 12:43
abi dünkü maçta araya iyiy toplar atti daha iyi olacagini ümit ediyoruzsmileys/smiley32.gif

$FIRTINA61$
11.08.2004, 14:29
cok iyi oynadi dün

Onur1967
11.08.2004, 14:31
Dün iyi paslar atti fena da oynamadi hani ama hep söylüyoruz çok yavaaaaaaaassss

Salih61
11.08.2004, 14:35
Ikinci golun pasini verdi....Kostu mücadele etti....Yakinda çok çok daha iyi olacagina inaniyorum....

ibrahim_yattara
11.08.2004, 15:11
çok teknik bir oyuncu son kayseri ve dinamo maçlarinda siir paslar atti. ama klasik belçika nazikligiyle oynuyor. bizim takim agresif. acele güç toplayip yirticiligini arttirirsa orta sahamizda basariyla oyun kuruculuk yapar. paslari mükemmel...

murat
11.08.2004, 18:11
Thijs dahada iyi olacak herkes alkislicak onu yeterki azcik daha zaman taniyalim, takima alisti gibi simdi Ziya hocanin gozunede girmeli sonra banko 11 de!

Harun-61
11.08.2004, 21:35
Thijs dahada iyi olacak herkes alkislicak onu yeterki azcik daha zaman taniyalim, takima alisti gibi simdi Ziya hocanin gozunede girmeli sonra banko 11 de!

murat abi, bu sitede en cok sen ve ben bu adami koruduk, ins. güvenimizi bosa cikarmaz. dünki macda cook begendim...smileys/smiley2.gif

kolxuri
11.08.2004, 22:12
umarim ben yaniliyorumdur ve sen haklisindir...

murat
12.08.2004, 00:02

murat abi, bu sitede en cok sen ve ben bu adami koruduk, ins. güvenimizi bosa cikarmaz. dünki macda cook begendim...smileys/smiley2.gif

Valla korumaktan ziyade sans verelim diyorum2 hazirlik macindan sonra asip kesmek yanlis diye dusunuyorumve hala bu dusuncedeyim aradan 3-4 hafta gecsin bakalim ne olacak ben umitliyim Thijsdan insaallah dahada iyi olur..

tswonder
12.08.2004, 01:35
usaklar bilmem son zamanlarda göz attinizmi elemanin sitesi yenilenmis.

ayrica bir ziyaretci defteri de var. bir insan kendi sitesindeki ziyaretci defterini okur herhalde. haydi usaklar ona destegimizi ifade edelim. görsün genk taraftarlari ile Trabzonumun taraftarinin farkini...

almanca bilen almanca, ingilizce bilen ingilizce o da yoksa güzelim Türkce ile..

http://www.bernd-thijs.be/
http://books.dreambook.com/veldheer/bernd.sign.html

Harun-61
12.08.2004, 01:40
usaklar bilmem son zamanlarda göz attinizmi elemanin sitesi yenilenmis.

ayrica bir ziyaretci defteri de var. bir insan kendi sitesindeki ziyaretci defterini okur herhalde. haydi usaklar ona destegimizi ifade edelim. görsün genk taraftarlari ile Trabzonumun taraftarinin farkini...

almanca bilen almanca, ingilizce bilen ingilizce o da yoksa güzelim Türkce ile..

abi sagol, hemen bir mail atdim, ins. almanca biliyordur...smileys/smiley2.gif

ahmetturk
12.08.2004, 12:37
Bende mail attim herkes mail atsin haydi.

murat
12.08.2004, 12:39
arkadaslar, istiyen bana ozelden msgini atsin, ben Hollandaca(belcikacayla ayni) oraya aktaririm.

Hem bordomavi.nete davet edeyim onu smileys/smiley2.gif

Onur1967
12.08.2004, 15:22
Thijs'e bravo ne kadar iyi bir futbolcu oldugunu ispatladi Kiev maçinda

Ya ben merak ediyorum bizim fubolcular bu bölümü takip ediyorlar mi acaba ?

tswonder
12.08.2004, 16:07
ayrica yazilan mesajlar http://books.dreambook.com/veldheer/bernd.html (http://books.dreambook.com/veldheer/bernd.html)adresinden okunabilir...

kadirsa_2000
13.08.2004, 10:30
Yavas yavas olacak, tam olarak kendini bulacak insallah. D.Kiev maçinda gösterissiz ama etkili oynadi. Paslari nokta atisi, Gökdeniz'in 2. yari kaleye gönderdigi fakat kalecinin sona nada ayagiyla çeldigi toptaki pasi çok iyiydi. Biraz agir ama is görecek gibi insallah.

ARAGORN01
13.08.2004, 15:38
Gerçekten öldürücü paslar atiyor. Oyunun sikistigi zaman çok ihtiyacimiz olan bir adam.

Biraz da ha hizlanirsa tadindan yenmez:))

Imdat
13.08.2004, 15:44
''Thijs'in oyun yapisi bizim istediklerimizden farkli. Daha lüks oynayan, topa yakin olmaktansa topa uzak olup alan kapatan bir oyun anlayisi vardi ve ayaginda sürekli yaralar çikiyordu. Onu hazir olmadan sahaya atarsak o oyun mantigi içinde kaybolur düsüncesiyle zaman tanidik. Ben de hazirlik döneminde pek memnun degildim. Ama kalitesinin ve kumasinin varoldugunu biliyordum. Bizimle çalistikça her geçen gün adaptasyonu daha iyi oluyor. Bizim oyun prensiplerimizi daha iyi anlayinca çok daha iyi olacak.''

================================================== =

ziya Hocanin Thijs için bugün yaptigi yorum...

Bu adamin yanina bir de oyun kurucu olursa varya. Thijs press basar biktirir , oyun kurucu nefes alir..

hauptstrasse
14.08.2004, 15:28
sanirim ayri oyunculardan bahsediyoruz!

yavas degil hele citkirildim hic degil takimin fizigi en guclu oyuncularindan olacak bence...boy olarak zaten hepsinden uzun sanirim!

gecen sene huseyine laf yetistirmeye calisanlarin bu yilki hedefi oldu karel ile birlikte ama onlar en iyi cevabi sahada verdiler sizlere...

Muhalif
14.08.2004, 23:39
smileys/smiley36.gif

Harun-61
15.08.2004, 00:37
smileys/smiley36.gif

agbi niye güldün ??? smileys/smiley18.gif

kelkitli29
15.08.2004, 08:10
kiev macinda cok hosuma gitti. fatih ile bu tam avruplailar. cok sogukkanlilar. süpersiniz be. CL ye bir girsek resmen dinamoyu elemek tarih yazmak demek. bildigim kadariyla o kupaya en cok katilanlar real madrid, dinamo kiev ve galatasaray.

grandiose
15.08.2004, 09:22
Ziya hoca bu hafta Thijsi ilk onbirde oynatacak büyük ihtimalle... sebat maçinda Thijs sahada... Ziya hoca onu da adam eder merak etmeyin..

Harun-61
15.08.2004, 14:04
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =lineStory>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left>Thijs, ilk 11'de !.. </DIV></TD></TR></T></TABLE>
<TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD>Büyük umutlarla transfer edilen Thijs'in form grafiginin giderek yükselmesi teknik heyetin yüzünü güldürdü.. Teknik direktör Ziya Dogan, Belçikali oyuncuya A.Sebatspor maçinda ilk onbirde sans verecek..</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

KeeN
15.08.2004, 14:44
Tihjs bize kesinlikle lazim ve son derece teknik,seri ve süper pas atabilen futbolcu.Zaten Kurt Hoca Ziya Dogan milimetrik paslarla Kievi yikabilecegini anladigi anda Tihjs i oyuna sokup kievi vurmadi mi?

Muhtesem pas atabilen ve oldukça tecrübeli bir futbolcu takima katkilari son derece büyük olur.

Muhalif
15.08.2004, 14:45
smileys/smiley36.gif

agbi niye güldün ??? smileys/smiley18.gif

art niyetim yoktu... sadece bnm üstümde yazan arkadas thijs için yavas degil demis.. ilk onu görünce gayri ihtiyari hemen güldüm ve bunu buraya tasidim.. tamam hepimiz trabzonspor luyuz ve tüm oyuncularimizi seviyoruz ama thijs için yavas degil demek resmen alay etmek insanlarla yahu.. sadece buna güldüm..

selamlar..

not: ins. bugun onbirde basarili olur da beklentileimizn hakkini verir..

KaRaKaN61
15.08.2004, 23:48
ne acayip paslar veriyor thijs yaws, walla begendim iki mactir iki gol pasini verdi

lazkaya
15.08.2004, 23:57
Evet insallah çok daha iyi olacaksmileys/smiley32.gif

Muhalif
16.08.2004, 00:21
genel oyunu nasildi bilmem ama harbiden çok iyi bir arapasi vermis simdi gördüm.. biraz daha hizli hareket ederse tammdir..smileys/smiley32.gif

ibrahim_yattara
16.08.2004, 00:52
thijs e agresiflik lazim yirticilik mücadele gücü lazim. ondan sonra süperstar olarak adini tarihe yazacagiz... bunun için ne yapmak lazim onu düsünelim bence... bol bol hamsi sabah öglen aksam kemence terapisi uygulayalim pirana olur piranaaaaaaa :)

kelkitli29
16.08.2004, 01:05
ziya hocaya birakalim. hoca onu star yapar

kadirsa_2000
16.08.2004, 01:18
Belki agir, yavas ama su kesinki bu adam pas vermesini, pas verecegi yeri çok iyi biliyor. Ayagi çok ölçülü. Allah nazardan saklasin, zamanla dahada iyi olur insallah.

lazkaya
16.08.2004, 08:43
thijs e agresiflik lazim yirticilik mücadele gücü lazim. ondan sonra süperstar olarak adini tarihe yazacagiz... bunun için ne yapmak lazim onu düsünelim bence... bol bol hamsi sabah öglen aksam kemence terapisi uygulayalim pirana olur piranaaaaaaa :)

smileys/smiley36.gif

tsakrep61
16.08.2004, 12:38
evt hocam bizi thijs e hirs lazim o zaman bu adama doyum olmaz

Onur1967
16.08.2004, 12:56
Iki kelime söyleleyecegim :

MUHTESEM ASIST !

Harun-61
16.08.2004, 13:17
Iki kelime söyleleyecegim :

MUHTESEM ASIST !

geronimo_61
16.08.2004, 13:36
valla söylenecek pek fazla bir sey yok takimin orta sahasi zaten yirtici hasan adem hüseyin söker valla adamin cigerini thijs de bu pasörlügünü sürdürürse eger bizi kim tutar yawwwwwwwwwwwwsmileys/smiley32.gif

bu arada dün ntv de atilla gökçenin laflarini da duyduktan sonra gurulanmamak elde degil,,, su an türkiye'de izlenecek tek takimin trabzonspor oldugunu söyledi ne diyelim göz var nizam var demekk ki söylemeye yürek de var

ibrahim_yattara
16.08.2004, 14:22
ohoooooooo oda biseymi be bak fanatik.com daki bir fenerbahcelinin yorumunu kopyalayayim ben sana :)

<TABLE =PX11333333 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=center>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>QuenX
</TD>
<TD vAlign=top align=right>16.08.2004 12:16:07</TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>bana kalirsa ts bu yil benim için sampiyon, hem avrupadaki hemde türkiyedeki basarilarindan dolayi. Ben koyu bir fb' liyim ama ts' un basarisini söylemeden duramicam</TD></TR></T></TABLE>

corumluhus
16.08.2004, 14:25
bu sene sampiyon trabzonsmileys/smiley2.gif

murat
16.08.2004, 14:31
Bence daha oynamadan yerin dibine sokkuldugu gibi 2 mac sonucundada goklere cikartmamak lazim daha uzun zaman var izleyip gorecegiz. Tabi Gokdenize verdigi muhtesem asist harbi mukkemldi okadar ince ayarla yollanmis bir pastiki hayretlerde kaldim.. sirf o pasi sardirip sardirip 10 kere izledim..

ibrahim_yattara
16.08.2004, 14:47
ATTIGI PASLARI ÇOK ABARTMAYALIM BENCE... HEMEN GÖKLERE ÇIKARIRSAK KENDINI GELISTIREMEZ DAHA MÜCADELECI OLMASI LAZIM O ZAMAN MEZIYETLERI DEGER KAZANIR..

corleone
16.08.2004, 15:49
her seyi iyide biraz yawas ve mücadeleyi sevmiyor bizim takimin da yüzde 70 i mücadele yani thijs biraz daha savasmali...

perfectstorm
19.08.2004, 20:54
oynadigi ii maçtadaasist yapti birinde yattarayi golle bulusturdu,kiev maçinda digerindede gökdenizi sebat maçinda.çok yararli futbolcu . orta sahayiçok iyi kontrol ediyor,mücadelede ediyor..iyi futbolcu iyi.

Onur1967
22.08.2004, 16:20
Gün geçtikçe daha iyi oynuyor bu gidisle kilit adamlarimizdan biri olacak galiba..

tanthalas
22.08.2004, 16:45
saece çok güzel ara pas veriyor.ama bu onu ne kadar idare eder onu bilemem.fotomaçta çikan bi yazar bu oyuncu hakkinda çok anlamli seyler yazmisti.tamami dogru.(okuyanlar bilir)

murat
23.08.2004, 00:54
saece çok güzel ara pas veriyor.ama bu onu ne kadar idare eder onu bilemem.fotomaçta çikan bi yazar bu oyuncu hakkinda çok anlamli seyler yazmisti.tamami dogru.(okuyanlar bilir)

fotomacta yazarlik yapan adami ciddiye almam...

ofli_fan
23.08.2004, 10:18
takima yavaç yavas isiniyor...

3 maç 3 arapasli asist.. diklemesine paslari enfes... ..

ibrahim_yattara
23.08.2004, 14:42

fotomacta yazarlik yapan adami ciddiye almam...

evet bende dikkate almiyorum istanbul basinini

Hüda Topaloğlu
23.08.2004, 18:23
Bu siteden ingilizce almanca yada fransizca destek msj lari yazalim thijs'e, taraftarin destegini hissetsin uzerinde, daha tam uyum sagliyamadi sanki, çunku inanin bu thijsin gerçek kapasitesi degil...

Bu linkten thijsin kendi yaptirdigi siteye mesajlar birakilior, yani KESIN OKUYACAK!!!ona gore gaz werelim!!!tercuman gerekiorsa yardim ederim, siz yeterki yazin...sewgiler...

mesaj yazmak için

mesajlari okumak için
http://books.dreambook.com/veldheer/bernd.html

sitenin ana sayfasi ise

Haydi bi transferde bizden olsun:)...

My
25.08.2004, 23:40
Thijs' e bu takimin formasi bi kaç gömlek büyük geliyor.

lopsang
26.08.2004, 13:15
Sana katlmyom gölge oyunu, dünkü maçta da kötü degildi, mesele sadece onun takima uyumu degil,takimin da ona uyumu, bazi pozisyonlarda hem de tam sut atabilecegi yerlerde, pas vermediler adama, bence gün geçtikçe iyiye gidiyo ve daha da iyi olacak, düsünsene koca doksan dakika kimsenin aklina ceza sahasi civarinda firikik yaptirmak gelmedi, Belçikada uzaktan attiigi sutlar ve firikikleriyle taniniyo oysa... agir ama çok iyi alan daraltiyor, fizik gücü de yüksek...tam olarak kendini göstermesi biraz zaman alabilir,ama bence takima fayadali olacak...Bu haftaki gençler maçindan sonra fikrinin degisecegine inaniyorum

ibrahim_yattara
26.08.2004, 16:24
Sana katlmyom gölge oyunu, dünkü maçta da kötü degildi, mesele sadece onun takima uyumu degil,takimin da ona uyumu, bazi pozisyonlarda hem de tam sut atabilecegi yerlerde, pas vermediler adama, bence gün geçtikçe iyiye gidiyo ve daha da iyi olacak, düsünsene koca doksan dakika kimsenin aklina ceza sahasi civarinda firikik yaptirmak gelmedi, Belçikada uzaktan attiigi sutlar ve firikikleriyle taniniyo oysa... agir ama çok iyi alan daraltiyor, fizik gücü de yüksek...tam olarak kendini göstermesi biraz zaman alabilir,ama bence takima fayadali olacak...Bu haftaki gençler maçindan sonra fikrinin degisecegine inaniyorum

canim kardesim bu takim hiçkimsenin üzerine oyun kurarak oynamiyor

eger birisinin üzerine oyun kurup oynamak gerekseydi bu adamin adi thijs degil ibrahim yattara olurdu bizde öyle adam üzerine kurulu oyun hiç olmadiki!!! nereden çikti bu anlayamadim.

ShadoW
28.08.2004, 23:20
Bernd Thijs'in performansi ortada.Rolü de.Bekleyin ve görün!

lazkaya
28.08.2004, 23:31
Tamam mücadeleyi sevmiyor olabilir.En azindan hava toplarinda etkili olmasi lazim.Hüseyin gibi.Defansimiz kisa.Yan toplarin tehlikeli oldugunu malum maç sonrasi hepimiz gördük(Yav nerden hatirladim hatirlattimsmileys/smiley19.gif)

ts-saral-of
28.08.2004, 23:35
thijs'i kiev maçinda ciplak gözle izledim ve hüseyin,thijs olmasa fark yerdik mutis top kesiyorlar ve rakibin oyununu bozuyorlar

bende ilk basta thijs ise yaramaz dedim ama görünmeyen kahraman

CaMoKa
29.08.2004, 11:55
ben katilmiyorum thrij bize gereken adam degil

ibrahim_yattara
29.08.2004, 22:28

camoka sana sonuna kadar katiliyorum

ve alkisliyorum

thijs yerine savasci bi adam alsinlar orta sahaya onun atacagi 5 topun 1ini degerlendirecegimize

komple baski kurar 25 toptan 4ünü atariz..

sanatik
30.08.2004, 11:31
ben thijs den yanayim.

savasacak, kosacak,daha iyi olacak bundan eminim.

MaHMuT_61
30.08.2004, 11:46
Takim hep savasci beyin ariyoduk al sana beyin iste thijs gayaet iyi yere saglam basiyor üstelik daha halen %100 degil adam daha ne yapacak blmem alisinca savasacak ama beyinler hep savasmaz!!Sergen savasti mi?Hagi çok mu savasirdi?Okocha savasiyor mu?Lütfen beyler bu adam harika isler yapmaya basladi daha da iyisini yapacak...

Gerisbase
30.08.2004, 11:46

camoka sana sonuna kadar katiliyorum

ve alkisliyorum

thijs yerine savasci bi adam alsinlar orta sahaya onun atacagi 5 topun 1ini degerlendirecegimize

komple baski kurar 25 toptan 4ünü atariz..

Adam geldi gibi 3 asist yapti, 20 pas verdi yere 18 buluyor bulmadi yeri gidiyor savasiyor topu yine kazaniyor bunu begenmiyorzunus tamam adam gol atmiyor ama gol da atsa zaten süper bi futbolcu olur arkadaslar birakin bunu Thijs gitikce iyi oluyorur ve Huseyin ve Thijs ikili karsi takimin orta Sahi cok iyi bosouyor ve ayrija Thijs de forvettlere assist yapiyor ......

Bence TRABZONSPOR cok yararli bi futbolcu ve da da iyi olucaksmileys/smiley31.gif

Guests
30.08.2004, 12:33
orta sahada kosan bi oyuncu yeter (hüseyin) o kosuyor mücadele ediyor thijsde topu yönlendiriyor öldürücü paslar atiyor bence

perfectstorm
30.08.2004, 13:23
thijs ve hüseyin'in bi arada oynamasi nedeniyle orta saha agirlasti , bence hüseyin'in yerine ibrahim ege oynasa (affedilse) çok etkili olur.çünkü ikiside ayni tarz topçu thijs in oyun zekasi daha üst düzeyde.

Hüda Topaloğlu
30.08.2004, 13:43
Thijs in kalitesinide tartisiyoruzya helal olsun bize, duyanda zannedecek 10 milyonluk transferde adamin detaylarini arastiriyoruz, 750.000 euro ya bu kalitede ikinci bir futbolcu bulmamiz imkansiz!!!

ama anlamadigim dunku gençlerbirligi maçta yine frikik i fatih kullandi, halbuki thijs bi alissa hami den farki yok...

sanatik
30.08.2004, 13:50
Takim hep savasci beyin ariyoduk al sana beyin iste thijs gayaet iyi yere saglam basiyor üstelik daha halen %100 degil adam daha ne yapacak blmem alisinca savasacak ama beyinler hep savasmaz!!Sergen savasti mi?Hagi çok mu savasirdi?Okocha savasiyor mu?Lütfen beyler bu adam harika isler yapmaya basladi daha da iyisini yapacak...

savasacak kelimesi yerine GAYRET EDECEK veya MÜCADELE EDECEK yazmam daha uygun olurdu.

Genclerbirligi macinda mehmet yilmaz kafa golüne yetisemeseydi Thijs onun arkasinda HAZIR bekliyordu. UZUN boylu olmasi bu acidanda bir avantaj.

Ben thijsi sevdim - Umarim serbest atislarda söyledigi gibide basarilidir.
Fatih dün niye onun atmasina müsade etmedi anlamadim. Bence yanlis yapdi.

ShadoW
30.08.2004, 14:00
Thijs her maçta sessiz sedasiz isini yapmaya devam ediyor.Eger bu oyun yalnizca kosarak oynansaydi en iyi topçular Türkiyeden çikardi agalar...Adamin beyni ayaklarinda, çok sakin, teknik ve üst düzey oynuyor.Daha ne dileyelim? :)

ibrahim_yattara
30.08.2004, 14:44
hayiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

kesinlikle katilmiyorum

bu 5 pas atacak biri gol olacak diye bekliyoruz

thijsin yerine kaliteli ve savasçi bir adam lazim

o zaman orta sahamizdaki agirlik ortadan kalkar rakibi hapsederiz

25 pastan 3ünü atariz

ayrica yattara ve m yilmaz rakip defansa yapisik forvet oynamalilar

gökdeniz ve m yilmazda o savasacak orta sahaya monte edilmeli

bide defansif oynama hatamizdan dönersek

bizi tutabilene askolsun

yani uzun lafin kisasi thijs allaha yakin trabzona uzak olsun derim..

Salih61
30.08.2004, 16:34
Aksam gene çok çalisti...Asist yapti...Pres yapti...Savunma yapti...Evet biraz hüseyin ile agir kaldi ama onu da oyunu ile kapatti...

Saygilarimla...

objek
30.08.2004, 17:01
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Birileri hagi,nin futbola donmesi icin baski yapiyor biz hamiye kapinin yolunu gosterdik nedeni kosmayi sevmiyor agir kaliyor gibi seyler simdi bir thijs alinmis oda agir tek avantaji zekasi hizli calisiyor madem bu adama para verilmis faydalanmasini bilecegiz once bu adamdan verim almak istiyorsak yaninda i.ege oynamasi lazim zaten alinirkende boyle dusunulerek alindi huseyin ve i.egenin kaptigi toplar bu adamda toplanacak oda gelisine gol pasini ilerideki yildiz oyunculara aninda adrese postalayacak bu kadar basit bu adamin gelisine etkili pas atmasi icin rakip topla cikarken topu calmamiz lazim iste o zaman defansin dengeleri bozulmus oluyor bu esnada cok hizli dusunerek tek pas yapma ozelligi var bunu kullanamazsak diyer ozellikleri ile trabzonspora fazla katki saglayamaz.saygilar </TD></TR>

ibrahim_yattara
30.08.2004, 17:45
yahu ben hayatimda bu kadar enteresan bir adam görmedim. farketinizmi bilmiyorum adam maçin genelinde çok dalgin yanindan geçen topu 10 saniye sonra farkediyor ama bazen birden isik hiziyla düsünüp pas atiyor. ama bir adam enteresan olacaksa ^^yattara^^ gibi enteresan olmali. yeni haliyle tabiki kosarak... :)

ben hala thijs yerine savasçi bir adan ortasahamiza daha yararli olur düsüncesindeyim. rakibi hapseder defansi rahatlatir kabus gibi çökeriz o zaman rakibin üzerine.. saygilar..

Guests
30.08.2004, 18:44
objek haminin kosmamasiyla alakasi yok onun yönetimle baska sorunlari vardi simdi tekrar ayni konulari desmeye gerek yok ama bu yönetim jübile yaptirabilir ona.

Muhalif
30.08.2004, 22:20
Thijs in kalitesinide tartisiyoruzya helal olsun bize, duyanda zannedecek 10 milyonluk transferde adamin detaylarini arastiriyoruz, 750.000 euro ya bu kalitede ikinci bir futbolcu bulmamiz imkansiz!!!

ama anlamadigim dunku gençlerbirligi maçta yine frikik i fatih kullandi, halbuki thijs bi alissa hami den farki yok...

ewt.. bu açidan bakmak en dogrusu herhalde.. ama bir arkadsin dedigi gibi yanindan geçen topu 10 sn sonra fark etmesi de bir felaketsmileys/smiley36.gif

My
31.08.2004, 03:34
Çalim yetenegi çok az. Beni kopartan ise pasi aliyor arkadasindan sonra ya yana pas çikartiyor biraz sikistimi pasi hemen yaninda biri varsa etrafinda adam varmi, topu kaptirirmi diye düsünmeden zang diye adama veriyor. Sen simdi Hüsyin' e pas atarken etrafinda 2 kisi varken hele helede kaptirirsa tehlike olabilecek bir yerdeysede atarsan aha ben baslarim tirnaklarimi yemeye. Yahu arkadas söle bi topu tut, çek topu biraz icabinda bi çalim adami düsür oyundan i ihhh..!!! Yada öyle bir yerde geriye pas atiyorki hiç sorumluluk almiyor üzerine pas atarken. Hatta tribünlerden bile ugultular yükseliyor böle bisii yaptiinda. Savunmasida ii diil bence.Ama surasida bir gerçek, paslari bayaa isabetli. Vede bazen simsek gibi aniden ileriye doorupas çikartiyor. Yattara' ya vede en canli örnegi Gençler maçinda ki Gökdeniz' e attii paslar.

ibrahim_yattara
31.08.2004, 18:31
yahu gerçekten çok kafa karistiran bir adam ziya doganda eminimki onu oynatip oynatmamada baya kararsiz kalmistir. benim genel anlamdaki thijs izlenimim hiç iyi degil çünkü ortasaha bu adam yüzünden duraksiyor. fakat bazen o kadar enteresan paslar atiyorki tam gökdenizlik tap kaptanlik tam yattaralik... ama sadece bu güzel paslar için oynatilmasini istemiyorum orta saha yolgeçen hani oldu her maç bu kadar sansli olamayiz

murat
31.08.2004, 18:42
Çalim yetenegi çok az. Beni kopartan ise pasi aliyor arkadasindan sonra ya yana pas çikartiyor biraz sikistimi pasi hemen yaninda biri varsa etrafinda adam varmi, topu kaptirirmi diye düsünmeden zang diye adama veriyor. Sen simdi Hüsyin' e pas atarken etrafinda 2 kisi varken hele helede kaptirirsa tehlike olabilecek bir yerdeysede atarsan aha ben baslarim tirnaklarimi yemeye. Yahu arkadas söle bi topu tut, çek topu biraz icabinda bi çalim adami düsür oyundan i ihhh..!!! Yada öyle bir yerde geriye pas atiyorki hiç sorumluluk almiyor üzerine pas atarken. Hatta tribünlerden bile ugultular yükseliyor böle bisii yaptiinda. Savunmasida ii diil bence.Ama surasida bir gerçek, paslari bayaa isabetli. Vede bazen simsek gibi aniden ileriye doorupas çikartiyor. Yattara' ya vede en canli örnegi Gençler maçinda ki Gökdeniz' e attii paslar.

adam koskoca Trabzonsporda simdi futbolcumu secmeli, trabzonsporda oyniyan her futbolcuya pas atabilmeli.... yani huseyin bossa huseyine fatih bossa fatihe ikiside bossa tabi fatihe vermeli ama trabzonsporda su futbolcuya pasa atmiim buna atiim muhabbetine baslarsak hic sahaya cikmayalim. ayrica thijs biraz daha sert mucadeleye girmeli bence...

Guests
31.08.2004, 19:00
yahu gerçekten çok kafa karistiran bir adam ziya doganda eminimki onu oynatip oynatmamada baya kararsiz kalmistir. benim genel anlamdaki thijs izlenimim hiç iyi degil çünkü ortasaha bu adam yüzünden duraksiyor. fakat bazen o kadar enteresan paslar atiyorki tam gökdenizlik tap kaptanlik tam yattaralik... ama sadece bu güzel paslar için oynatilmasini istemiyorum orta saha yolgeçen hani oldu her maç bu kadar sansli olamayiz

trabzonspor dergisini okuyorsan hoca onu özellikle istemis ve çok seyler bekliyor ondan

grandiose
31.08.2004, 20:17

yattara da ilk geldiginde kosmuyor diye elestiriliyordu, hatirlatirim... simdi durum ortada... sakatligi nedeniyle oynamadigi maçlarda onu mumla aradik...harcamak kolaydir...zamana endeksli kazanim ise zor olandir ve sonunda kazanilmasi kaçinilmazdir..hocamiz istediyse bir bildigi vardir... yorumlamada basimiz sikistiginda Ziya hocamiz isini bilir diyor ve de hakli çikmiyormuyuz sonunda.. E o zaman Ziya Hocaya güvenecegiz...saygilar

sanatik
31.08.2004, 21:23
Thijs her maçta sessiz sedasiz isini yapmaya devam ediyor.Eger bu oyun yalnizca kosarak oynansaydi en iyi topçular Türkiyeden çikardi agalar...Adamin beyni ayaklarinda, çok sakin, teknik ve üst düzey oynuyor.Daha ne dileyelim? :)

sana katiliyorum "mod" smileys/smiley2.gif

ibrahim_yattara
01.09.2004, 14:30
grandiose

mataraci

ikinizede katilmiyorum beyler.

attigi paslara lafim yok uyuyan güzelimiz bazen cok hizli düsünerek iyi paslar atiyor. dikkat et bir maçta ortalama 3-5 arapasi atiyor birisi gol.. ya defans ya orta sahadaki hücum gücümüz, ya orta sahadaki savas mücadele. thijsin oynadigi maçlarda baski yönünden çok ezik kaliyoruz ve kalemizde akil almaz pozisyonlar gördük. her zaman böyle sansli olamayiz diyorum.

onun yerine (mesela bikaçyüzbin dolara almadigimiz batista) savasçi bir adam olsa orta sahamizda 3-5 degil 20-30 pas yapar 1ini degil 3ünü 5ini atariz. rakibi sahasina hapsetmeli trabzon. ve böylece sakatlarimizinda iyilesmesiyle ligin geçen seneki gibi az gol yiyen istikrarli takimi oluruz.

hikmetbal
02.09.2004, 04:00
sizce bir takimin kaptigi top mu kalitesini belirler yoksa kaptirdigi top orani mi?
bir kere kapilan ve kaptirilan top(mesela)40 kapilan top 40 olacagina kapilan top 20 kaptirilan top 20 olmasi daha iyidir.nedeni,futbol bir güç oyunudur.nekadar az top kaptirirsaniz o topu almak için o kadar az güç harcarsiniz.
modern futbol da bunu gerektirir.az top kaptiran ve tek pas oynayan bir futbolcu yanindaki kisilerle tam olarak uyum sagladigi zaman,tek pas oynamaya alistigi zaman arkadaslariyla,çok daha iyi performans gösterir.
herkes hüseyin ile birlikte agir kaldiklarini söylüyor.yani benim hüseyinle ilgili hiçbirsey diyecegim yok.sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte.adamin kapasitesi 100'se 99'unu veriyor.(her ne kadar gençler maçindaki oyunundan ve bezgin görüntüsünden hiç hazmetmedimse de takimin genel havasiyla da alakali olabilir)
ama ben bunca sezon boyunca hüseyinin herhangi bir maçta gol olmus yada olmamis önemli degil, thijsin gençler maçinda gökdenizin önüne attigi top gibi top attigini görmedim.yani anlayacaginiz eger bu takimda göbekteki biri kesilecekse takimdan,bunun hüseyin olmasi daha yararli olacagini düsünüyorum.hem biraz da dinlenmis olur.
ayrica ben bu takimin kievdeki maçta oynadigi formasyonla daha basarili olacagina da inaniyorum.yani bir çesit(daha serbest ve degiskenli) bir 4-3-3 oynamasi daha iyi sonuç dogurur.orta alandaki pas yüzdesi de böylece yükselir.ayrica forvetlerimizi de formda olduklari bu dönemde yedek kulübesine itmemis oluruz böylece...

Özkan Erdem
02.09.2004, 10:56
Thijs zeki bir adam, ayaklarina oldukça hakim, topu kontrolü, istop edisi, oyun sikistigindaoyunu kanatlara genisletmesi, uzun paslari ve arapaslari oldukça klas..

Tabi eksikleri de var, öncelikle bu kadar hizli düsünmesine ragmen zaman zaman müdahelelerde agir buluyorum. Ayrica Hüseyin ile ikisi agir kaliyorlar, ademle oynamasinitercih ederim..

ibrahim_yattara
02.09.2004, 14:53
sizce bir takimin kaptigi top mu kalitesini belirler yoksa kaptirdigi top orani mi?
bir kere kapilan ve kaptirilan top(mesela)40 kapilan top 40 olacagina kapilan top 20 kaptirilan top 20 olmasi daha iyidir.nedeni,futbol bir güç oyunudur.nekadar az top kaptirirsaniz o topu almak için o kadar az güç harcarsiniz.
modern futbol da bunu gerektirir.az top kaptiran ve tek pas oynayan bir futbolcu yanindaki kisilerle tam olarak uyum sagladigi zaman,tek pas oynamaya alistigi zaman arkadaslariyla,çok daha iyi performans gösterir.
herkes hüseyin ile birlikte agir kaldiklarini söylüyor.yani benim hüseyinle ilgili hiçbirsey diyecegim yok.sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte.adamin kapasitesi 100'se 99'unu veriyor.(her ne kadar gençler maçindaki oyunundan ve bezgin görüntüsünden hiç hazmetmedimse de takimin genel havasiyla da alakali olabilir)
ama ben bunca sezon boyunca hüseyinin herhangi bir maçta gol olmus yada olmamis önemli degil, thijsin gençler maçinda gökdenizin önüne attigi top gibi top attigini görmedim.yani anlayacaginiz eger bu takimda göbekteki biri kesilecekse takimdan,bunun hüseyin olmasi daha yararli olacagini düsünüyorum.hem biraz da dinlenmis olur.
ayrica ben bu takimin kievdeki maçta oynadigi formasyonla daha basarili olacagina da inaniyorum.yani bir çesit(daha serbest ve degiskenli) bir 4-3-3 oynamasi daha iyi sonuç dogurur.orta alandaki pas yüzdesi de böylece yükselir.ayrica forvetlerimizi de formda olduklari bu dönemde yedek kulübesine itmemis oluruz böylece...

forvetlerin oynamasi icin 443 sart degilki

orta saha yattara gökdeniz hüseyin adem

ileri ikili mehmet fatih

thijs yattarali gökdenizli hüseyinli orta sahaya pek yakismaz gerek yok bu adama

presede fatih ve mehmetle ileri ikiliden baslarsak ceza sahamiza giremezler bile

mterdengi
03.09.2004, 09:48
bildigim kadariyla thijs hayatinda ilk defa belçika disinda bir yerde oynuyor. lütfen 4 haftada hemen kesin karar vermeyin. bu kadar kisa sürede insan tam verime ulasamaz. beni istanbul'dan adana'ya göndermislerdi de 4 haftada kendime gelememistim (üstelik futbolculuk gibi çok özel ve zor bir is de yapmiyordum)!!!smileys/smiley36.gif

ahmetturk
03.09.2004, 10:03
Thijs %50 ile oynuyorum dedi demekki bu gün oynadiginin iki kati oynayacak bekleyelim görelim.

lazkaya
03.09.2004, 18:00
Thijs %50 ile oynuyorum dedi demekki bu gün oynadiginin iki kati oynayacak bekleyelim görelim.

Bu klasik futbolcu lafidir.Böyle dienlere pek inanmam.Umarim haklidir ne diim.

murat
03.09.2004, 18:50
simdi size bisi soylicem ama ters anlamayin bence Thijs icin karar vermek daha erken ama, Gencler macinda thijsin Gokdenize verdigi mukemmel pasi Alex verseydi basin simdi 1 hafta alexi konusurdu ama bizim Thijs okadar mukemmel pas verdi ama cit yok. Thijs Alexten cok kosuyor birkere ve ondanda iyi pas veriyor...

Özkan Erdem
03.09.2004, 23:14
simdi size bisi soylicem ama ters anlamayin bence Thijs icin karar vermek daha erken ama, Gencler macinda thijsin Gokdenize verdigi mukemmel pasi Alex verseydi basin simdi 1 hafta alexi konusurdu ama bizim Thijs okadar mukemmel pas verdi ama cit yok. Thijs Alexten cok kosuyor birkere ve ondanda iyi pas veriyor...

+1967

kelkitli29
04.09.2004, 00:17

1967 + 29
abi tam düsündügümü yazmissin. bence thijs alexten daha iyi futbolcu. trabzonsporumuza cok faydasi dokunacagi kesin

Harun-61
04.09.2004, 00:59

1967 + 29
abi tam düsündügümü yazmissin. bence thijs alexten daha iyi futbolcu. trabzonsporumuza cok faydasi dokunacagi kesin

ibrahim_yattara
04.09.2004, 11:09
thijs bu haliyle bes para etmez bi maçta 2 iyi pas atiyor diye oyuncu oynatildigini ilk sizden duyuyorum. o pas dagitimini yapan adam hagi gibi olacak sadece pas vermeyecek.. geçiniz efendim aptalex ide geçiniz thijside geçiniz.. ah batista ahhhh.

tsakrep61
04.09.2004, 14:36
yok hocam thijs fena degil en azindan bekledigim den iyi cikti

ibrahim_yattara
04.09.2004, 18:00
yok hocam thijs fena degil en azindan bekledigim den iyi cikti

yok abi bence özel bazi yetenekleri olan fakat kullanamayan bi futbolcu. avrupada iyi bir takimda bile oynar bu adam ama bizim takimda olmaz bu asiyi tutturamazlar abi kim ne derse desin thijsin ömrüde uzun degil göreceksiniz.. trabzonsporun 100 de 80 i savasmaktan pres ve mücadeleden kuruludur. thij bi 5 sene daha bize ayak uyduramaz.. attigi iki iyi pasa kanar devam ederiz 11 e almaya, yattarayi mehmedi yedek birakir batista gibi adamlari almaz i.ege ali sen gibi adamlarida küstürür kiçimizin üstüne otururuz sonra.. yahu futboldan iyi anlayan veya trabzonspor menfaatini düsünen birisinin bu adama 750 dolar yerine batistaya 450 dolar verirdi.

kelkitli29
04.09.2004, 19:06
ya ne batistasi ya. adam gs nin cöpüne düsmüs bizmi gidip alacaz. hemen futboldan anladin ciktin kenara. trabzonspor batista yerine thijsi secerek en dogrusunu yapti.

O KADAR

Gerisbase
05.09.2004, 00:35
ya ne batistasi ya. adam gs nin cöpüne düsmüs bizmi gidip alacaz. hemen futboldan anladin ciktin kenara. trabzonspor batista yerine thijsi secerek en dogrusunu yapti.

O KADAR

geronimo_61
05.09.2004, 13:26
Kardesim bu adam kötübir adam degil sadece futbol geleneginde topa basip çalmak yok alan daraltip tek ve hizli paslarla sonuca giden bir mantalitesi var ayrica geçen sene kosan çok pas atan adam yok diyoduk al sana pasör,,, iyi bir kumasi var belli daha da ii olacak

skokoyla beraber genk'i sampiyon yapti vede kaptandi bu asi yutacak inaniyorum ben

ibrahim_yattara
05.09.2004, 22:53

O KADAR

tabi ya kalitesiz adamdida shaktar donetsk milyon dolari basti aldi trabzonun kucagindan. batistali shaktar liginde lider. maxim i yollayip agustineden medet uman zihniyetsiniz iste. daha ne diyeyim. thijs le trabzonsporun oyun anlayisi çok zit belki bi sene sonra bize alisir ama o zamana kadar trabzonspor çok sey kaybeder çooookkk.

ibrahim_yattara
05.09.2004, 22:55
trabzonspor bu adam üzerinde çok israr ederse üzülerek söylüyorum defansimiz her zaman bu yükü kaldiramaz ve bu kadar sansli olmayiz çok gol yeriz puan kaybetmeyede baslarsak bu vatandaslar buraya ne yazacaklar çok merak ediyorum.. nokta simdilik susuyorum. insallah sizin dediginiz gibidir..

murat
05.09.2004, 23:42
trabzonspor bu adam üzerinde çok israr ederse üzülerek söylüyorum defansimiz her zaman bu yükü kaldiramaz ve bu kadar sansli olmayiz çok gol yeriz puan kaybetmeyede baslarsak bu vatandaslar buraya ne yazacaklar çok merak ediyorum.. nokta simdilik susuyorum. insallah sizin dediginiz gibidir..

ya kardesim Thijsin begenmiyorsun hadi neysede su ah batista ah yazman kadar sacma birsey yok, batista kim ya? sarhosun teki!

hicte susmana gerek yok buraya ne yazacagimizida merak etme kotuyse kotu deriz... ben dememismiydim zihniyetini birakalim. Peki bu Thijsla sampiyon olursak sen dicen ? sana bu soru sacma gelmedimi ? Artik 3-4 mactan sonra kesin yorum yapmayi birakalim.. sene sonubir muhasebe yapariz iyiyse Ziya hoca 11 de oynatiyordur eger 11 degilse iyi degildir..

sanatik
06.09.2004, 03:20
thijs hem akillihem kendine güveniyor.

henüz 4 hafta ve onu degerlendirmek icin yetersiz.

Gargamel
06.09.2004, 12:42
bence yaptigi mükemmel asistlerle bu sezona damgasini vuracak

**Maxim**
06.09.2004, 14:38
Bernd Thijs kisaca anlatmak gerekirse,

Somers'in 2 beden üstüdür..Her bakimdan(Turunculuk dahil...smileys/smiley36.gif)

ibrahim_yattara
06.09.2004, 16:05
THIJSI ABARTANLARIN HIÇBIRISINE KATILMIYORUM

GERÇEKLERI ERKENDEN GÖRMELIYIZ

BU KADAR DURAGAN BIR ADAM ORTA SAHAMIZDA 11 OYNAMAYA DEVAM EDERSE BIZI DEFANSTA EMRAH VOLKAN ERDINÇ TOLGA BILE KURTARAMAZ. YA ÇOK KOSACAK SAVASACAK TOP ÇALACAK YADA OTURACAK KULÜBEDE.. KALEMIZDE GÖRDÜGÜMÜZ POZISYONLARDA HEP BU KADAR SANSLIMI OLACAGIZ.

BATISTANIN KISILIGI BENI ALAKADAR ETMEZ AURELIONUNDA KISILIGI BENI ALAKADAR ETMEZ ODA PARAYA SATTI GITTI DIYORLAR BILEMEM NE KADAR DOGRUDUR AMA BILDIGIM BIR SEY VAR FENERIN GIZLIKAHRAMANIN TEK KELIMEYLE AURELIODUR... BUNA BIRAZ DAHA PARA VERIP TAKIMDA TUTSAYDIK GEÇEN SENEDE SAMPIYONDUK.. BU SENEDE EN BÜYÜK BELALARIMIZDAN BITANESI. ELIN BREZILYALISI PARA VERMEZSEN OYNARMI IYIYSE TUTACAN. BATISTA ÇOK KOSAN MÜCADELE EDEN IYI BI ADAMSA ALACAN. YOK BASKA CARESI.. BATISTA 450 BIN DOLAR ETMEZMIYDI BE VERSEYDIK ALIYORDUK.. GERÇEKLERI GÖRÜN ARTIK. THIJS MHIJS KOSMUYORSA 90 DAKIKA BOYUNCA IKI PAS ATAR DIYE OYNATILMAZ YANLISTIR..

tsakrep61
09.09.2004, 11:40
tamam thijs agir onu kabul eduyorum ama bu takimda onu telafi edecek biri olmali cunku onun ozelliklerini tasiyan baska biri yok takimizda gokdeniz diyeceksin ama gokdenizde her zaman ole guzel asistler yapamio adam hem isabetli pas atio hemde pozisyon uretio paslari ile

ibrahim_yattara
11.09.2004, 22:59
ellikere söyledim takimin bogusmasi orta sahada üstünlük kurmasi gereken dakikalarda thijs hep bize engel. bu yüzden kalemizede çok rahat geliyorlar. bir adam eksigiz böyle zamanlarda diye ellikere söyledim beni thijs düsmani ettiler.

2-0 dan sonra stiline uygun durumlar çikti adamin bos alana çok iyi toplar atiyor kabul ediyorum fakat 70 dakika boyunca thijs in sikintisini çekti bu takim. takimimiz öndeyken kullanmaliyiz bu adami 11 e girmemeli.

murat
12.09.2004, 01:04
ellikere söyledim takimin bogusmasi orta sahada üstünlük kurmasi gereken dakikalarda thijs hep bize engel. bu yüzden kalemizede çok rahat geliyorlar. bir adam eksigiz böyle zamanlarda diye ellikere söyledim beni thijs düsmani ettiler.

2-0 dan sonra stiline uygun durumlar çikti adamin bos alana çok iyi toplar atiyor kabul ediyorum fakat 70 dakika boyunca thijs in sikintisini çekti bu takim. takimimiz öndeyken kullanmaliyiz bu adami 11 e girmemeli.

bence Thijs bugun bayagi bir atak kesti ve oyunu rahatlatti.
umit milli takimda Ademi seyrettim gercekten superdi eger Trabzonspordada boyle oynayabilirse Thijsi rahat keser ama suan Thijsdan iyisi yok bence..

Guests
12.09.2004, 09:23
Dünde güzel paslar atti ama 2-0dan sonra çikmasi lazimdi

ibrahim_yattara
12.09.2004, 14:23
Dünde güzel paslar atti ama 2-0dan sonra çikmasi lazimdi

tam tersi

2-0 dan sonra 1-0 dan sonra alinmali. o saate kadar isimize yaramadi hatta ayak bagi oldu iki gol bulduk onun paslariyla farka gidecektik becerikli olsaydik. ilk 11 oynamamali. sonradan skor iyiyken girip paslariyla bos alanda rakibin direncini kirmali..

hobbit
13.09.2004, 12:57
bu kardesimizin oynunu begenerek izliyorum! eger biraz futbolu top ayaaktayken oynanan oyun olarak GÖRMEZSENIZ o zaman bu kardesimizin yaptiklarini da daha iyi anlayacagiz! arkadaslar kimi zaman futbol iki pasla sonuca gitmey oyunudur kimi zamanda butun 90 kdk. boyunca savasma oyunu! kardes bunun ikisinide yapmaya calisiyor! yavas oldugu dogru ama bize ne yavas olmasindan verdigi paslarla ve ozellikle de ortasahada rakip baski kurdugunda ayagindaki topu hatasiz bir sekilde baska yere aktarmasi cok hosuma gidiyor! denizli macinda ortasahadan sola,leeye bir uzun top atti o topu bizim takimda baska hicbir oyuncu oraya yollayamazdi!sonra huseyin gibi oda mucadelede ediyor ve dikjkatinizi cekerim kafa toplarinda cok iyi ve denizliye attigimiz birinci golde onun futbol bilgisinin bizim gol gibi karambolde kayboldugunu dusunuyorum! m. yilmazdada boy var ama onun aklina gelmedi o pozisyonda rakibe bindirme yapip ordaki oyuncularin pozisyonunu bozmak! macin o bolumunu bir daha izleyin ve gorun thijs in kac oyuncuyu orda kendisiyle birlikte yere indirdigini! golde onun o bindirmesi sonucu olusan karambolden geldi!!!

bu kardes iyi ve cok daha iyi olacak! ben tahmin ediyorum bilbao macinda sahanin en iyisi o olacak cunku boyle maclarda avrupali oyuncular daha bir sorumluluk ustleniyorlar sebebi ise kendilerine olan guvenlerinden! bizim turk asilli oyuncular bu tur maclarda biraz cekingen ve korkak oluyorlar! bekleyelim ve gorelim eger biz agustineye iki yildan beri sabir gosteriyorsak onada bu sabri gostermeliyiz!

Punisher-61
19.09.2004, 19:30
Seni hic Gözüm tutmadi be Adam....seni nerden buldular yaaaaaasmileys/smiley11.gif

Muhalif
19.09.2004, 22:11
nereden bulacaklar bit pazarindan.. kadroda direkt oynayacak 2 yabancimiz var.. gerisi hikaye.. bu sekilde 6 yabanciyla oynayan fb ile yarisabilir miyiz? Allah yerlilerimize bir zeval vermezse belki..

Harun-61
20.09.2004, 00:30
antep macinda nasil oynadi ??? kötü imidi ??? maca bakamadim...

$FIRTINA61$
20.09.2004, 10:13
bu adam tam bir konrta atak adami hele dün cok isa yarardi antepini 10 kisi kalmasindan sonra amam oyundan cikmisdi bile malesef birde adama bir serbest vurus cekdirseler birakin sunu ustalarina ya ilam gelecek gökdenizve fatih thisin tam performansini gösterememisi bence ts bence fatih gökdeniz memo nun fazla ilede oynamazi adam sade uzun pas atabilir gökdenizi yanin getirse hocamiz ne bicim olur amam gökdeniz hep forvet

My
20.09.2004, 23:16

adam koskoca Trabzonsporda simdi futbolcumu secmeli, trabzonsporda oyniyan her futbolcuya pas atabilmeli.... yani huseyin bossa huseyine fatih bossa fatihe ikiside bossa tabi fatihe vermeli ama trabzonsporda su futbolcuya pasa atmiim buna atiim muhabbetine baslarsak hic sahaya cikmayalim. ayrica thijs biraz daha sert mucadeleye girmeli bence...

Adasim beni yanlis anlamissin yada ben anlatamadim heralde. Dediin elbetteki dooru adammi seçicek. Orada Hüseyin' i örnek olarak verdiydim. Baska birinide olabilir ama anlatmak istediim etrafi kalaba olan adama bazen lang diye pas atiyor. Istiyorum ki ya biraz topu tut ayaanda, üzerine gelen adamdan korkma çek topu yana ne biliim bas çalimi vs... vs...

hakantpl
20.09.2004, 23:32
atremanlarda serbest vuruslara çalismasi lazim. duran toplarda gol yedigimiz gibi duran toplari kullanamiyoruz da.. bu soruna acil çözüm gerekli.. Thijs bence ilere daha iyi olacak. özellikle serbest vuruslarda frikiklere iki tane frikikcimiz var ama nafile..

Muhalif
20.09.2004, 23:44
bu adam hakkinda niye kötü seyler yaziyorum, niye isinamadim diye soruyorum kendime.. belçikali olmasi ilk sebep.. aslinda oyun bilgisi çok iyi ve yeterli pas da alamiyor.. ama nafile transfer sezonu baslarken hepimiz ortasahaya çivi gibi bir çek-polonyali bekliyorduk.. süratli, teknik, güçlü.. gele gele bu adam geldi.. bazilarimiz iyi yönden bkiyor ne yapalim madem geldi sahip çikalim babinda.. bazilarimizsa daha iyisini bekledigi için iyi de oynasa kötü yaziyor... iyi ama bence gençlerbirligi v.b takimlar için.. çok iyi diyen arkadaslara bir soru.. bu adami fener alsaydi ne yazardiniz? cevaba gerek yok sanirim...

sanatik
21.09.2004, 20:01
thijs daha iyi olacak. Cok Passivkaliyor.

ancak onun yerine ocak ayinda daha kivrak oynak dribbling yapabilen paslasip gol yapabilecek yaptirabilecek athletic biroyun kurucuya ihtiyacimiz var. Yani kisaca bir 10 numara.

o zamana kadar idare edecegiz mecburen ancak uygun bir transferden sonra thijs gerekdigi zamanoynar ancak.

CAFER ÖZER
22.09.2004, 10:20
Bu oyuncuyuda hala çözemedim.Yabanci kontenjanini bosa harcayanlardan,Belki biraz zaman ihtiyaci vardir.diye düsünüyorum.Kendisine 4 üzerinden 2 yildiz **

ibrahim_yattara
22.09.2004, 15:39
iki iyi pas atacak diye 90 dakika ortasahayi felç ediyor dedigimdekarsi çikanlarikürsüye bekliyorum...

yazik ya yabanci kontenjaninda yattara ve petko harici adamimiz yok. ama en azindan agustine kadar berbat degiller onada sükür..

Göktuğ Altuntaş
22.09.2004, 16:51
bence cok korkarak top oynuyo pasi yanlis atacam die bazen geri geri oynuyo bide uygun olan pozisyonlarda sut atmiyoda pas atiyim die ugrasiyo yaaa birak iste önün bos vur!bence korkuyo yani aslinda cok güzel paslari var ama takima yarar mi bilmem

corleone
23.09.2004, 11:53
ya ayaklarini o kadar iyi kullanmasina ragmen niye sut çekmiyor iyi frikik atarim dedi hala göremedik sahada hiç gayret göstermiyor sürekli geriye pas yapiyor ibrahim ege affedilirse thijsi keser...

Harun
23.09.2004, 16:39
Bu adama bi türlü isinmadim .Ne bileyim bana kaliteli bir futbolcu görüntüsü vermiyor.Adem ve Alisen onun yerine oynatilabilir diye düsünüyorum.

TheCrow
24.09.2004, 10:03
Bu adam kaliteli olabilir,ama Trabzonspor'a bir Çek,Polonyali ya da Rus bir orta saha oyuncusu lazimdi.Çünkü takimin oyun stili çok kosan,pres yapan,yirtici,saldirgan futbol.Zaten Ibrahim Ege'nin bu takimda bu kadar çok parlamasinin nedeni de oyun stilinin bu tarza çok uygun olmasi.Biz rakiplerimizin iki kati kosarak maç kazaniyoruz.Yoksa Hasan Üçüncü nasil bu takimda oynar ve üstüne üstlük basarili olabilirdi?

Ama devre arasinda oyuncu alinacak diye de hiç kimse beklemesin,alinacak olsaydi,Sampiyonlar Ligi'ne girmek için alinirdi.

Muhalif
01.10.2004, 11:42
serbest vurus ustasi! gökdeniz ve fatih ten firsat bulup kullandigi 4-5 serbest vurusun hiç biri baraji geçmedi.. o halde kizmayalim fatih gelip topu alinca.. zira onlar hiç degilse baraji geçiriyor!

tswonder
02.10.2004, 05:33
4-5 tane firsat bulabildi mi hakkaten ?

Orta sahada mücadele etmese bile dogru düzgün top yapabilen bundan baska adamimiz yok kardesim. Tamam Hüseyin, Adem cok kosuyor mücadele ediyorlar da, is top döndürmeye gelince onu beceremiyorlar gibi geliyor bana. Bu yüzden bende thijs kesilmemeli orta sahadan diyorum.

Onun mücadelede eksik kalmasindan dogan zaafiyetimizde yaninda oynatilacak Adem ile indirgenebilir belki, bilemiyorum...

Edited by: tswonder

Çebi
02.10.2004, 09:28
Thjis ve Hüsyin'in ayni anda orta sahada oynamasi facia olur....Tamam Thjis belki teknik olarak daha iyi Hüsyein'den iyi top yapabiliyo ama Hüsyin orta sahada tam bi kesici rolünde...Thjis bunu ayni sekilde yapamiyo..Topsuz oyunda yok....Topsuz oyunda olmayip bide verdigi paslar yerini bulmayinca çildiriyo insan...Bence simdilik Adem-Hüseyin ikilisi devam etmeli...

Muhalif
03.10.2004, 23:12
smileys/smiley5.gifbu adam alindigindan beri sinir katsayimi arttirmaktan baska bir ise yaramadi.. iyi pas veriyormus peh.. sakarya maçinda verir herkes pas.. bjk maçinda tek olumlu pasini gösterin.. adam sen de... belçikali degil mi!!!

Harun-61
03.10.2004, 23:26
smileys/smiley5.gifbu adam alindigindan beri sinir katsayimi arttirmaktan baska bir ise yaramadi.. iyi pas veriyormus peh.. sakarya maçinda verir herkes pas.. bjk maçinda tek olumlu pasini gösterin.. adam sen de... belçikali degil mi!!!

red cart yaptirdi yaaa smileys/smiley2.gif

murat
04.10.2004, 12:59
dun harbi cok kotuydu, eskiden yapmadigi mucadeleyi busefer yapti cok kostu ve bayagida top caldi ama her kullandigi top rakipteydi. Hatta 2.dk gol bile yiyebilirdik hatali pasi yuzunden.

Ben her futbolcuya sans verilmesindenyanayim. Thijsa cok sans tanindi artik bundan sonra ilk 11 de zor oynar sonradan girdigi maclarda kendi ispatlamasi lazim buda cok zor.

tswonder
04.10.2004, 17:48
Ben dünkü maca kadar inancimi koruyordum thijs'in mutlaka 11' de baslamasi gerektigi ile ilgili. Fakat dün hakkaten hic birsey yapmadi desek yeridir. Gerci eski maclarina oranla biraz daha fazla mücadele etmeye calisti, elestirilerden olsa gerek. Fakat vücut yapisi ve yavasligi nedeni ile kivrak olamadigindan bircok defa faul yapti. Dikkat ettinizmi bilmiyorum ama; cok topa ayak koydu ama hicbirini alamadi. Ayak koydugu top bir sekilde yine döndü rakipte kaldi. Ilginc, belki sanssizlik...

Valla ne diim bu adamin biraz yontulmasi lazim gibi. Anlasiliyor ki eski takiminda sadece ayaga pas yapmaya, mücadele etmemeye alismis. Belki biraz kizaga cekilse iyi olur. Ama sunu da göz önüne almak lazim: Besiktas dün bizden cok daha iyi pas yapti. Herkes bilir ki; iyi top yapabilen bir adamin yaninda yine iyi top yapabilecek, top onda iken dogru yer tutabilecek, kacabilecek adam yoksa, o adamin iyi top yaparligi bir naneye yaramaz. Varmi Thijs ile top cevirecek adam. Yok kardesim yok. Bizim takimin zayif yönlerinden biri de bu zaten. Top bir adamda iken hemen ücgeni kurup top cevirmek yok. Varsa varsa uzun toplar, kanatlara direk, capraz paslar. Gökdeniz - Fatih kombinasyonlari, bazen Yattara'nin sagdan kisisel becerisi ile tasidigi toplar falan yani...

Bir de dün Adem, Hüseyin, Thijs hepsi sahada idi. Thijs'in oyununa deli oldum, diyorum hemen cikartilmasi lazim ama yedeklerde onun yerine oynayacak oyuncu yokki kardesim. Simdiye kadar hic I.Ege'nin olmayisina 'Ah' etmemistim ama dün ettim iste bu düsüncelerle. Bir arkadas söyle dedi: "Karadeniz var bu Trabzon'da, bir de Ege olsa tamam". Bilmem, takimimiz adina hayirlisi olsun....

objek
04.10.2004, 18:38
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Dun aksamki oyun seklinde thijs ancak yan pas veya geri pas yapabilirdi ileriye atacagi toplar gokdeniz veya fatihe gitmesi lazimdi bu iki adamimiz tutulmus vaziyette idipeki simdi soruyorum bu ikili disinda surpriz olarak ileriye bos alanlara depar atip top istegen baska oyuncumuz varmiydi?. . </TD></TR>

Punisher-61
04.10.2004, 20:01
THIJES neden ilk 11de?????smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Bu Adam bir daha frikik kullanmasin takimada girmesin....

nedir bu ya sürat yok hareket yok....bu adam tam kazma yasmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Muhalif
05.10.2004, 00:09
smileys/smiley36.gifne hale sokuyor bizi bir havuç kafa... ya savunan arkadaslara önce de sormustum.. bu adami fener alsa yorumunuz nasil olurdu.. Allah için vicdaninizla yanitlayin... ben yaniti biliyorumsmileys/smiley17.gifeminim türk futbolu topigine fenerin saban havuç kafasi diye konu olmustu bu adamsmileys/smiley36.gif güldügüme bakmayin kahroluyorum aslinda bu adami izlerken!Edited by: BesinciMevsim

objek
05.10.2004, 14:47
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Bu adam alinmadan once orta sahada hasan ucuncu i.ege huseyin emre toraman gibi cok caliskan fakat sogukkanli ayaga pas atacak skor avantaji yakalandiktan sonra oyunu dinlendirerek zaman oldurecek futbolcu degildiler buyuk bir ihtimalle thijs bu savasci adamlarin arasinda biraz dusunen adam olarak alinmisgibime geliyor zaten kendisi uzun sure takip edilmis adem huseyin i.ege,den olusacak bir orta saha duzeninde cok daha basarili olur bu adam nede olsa club brugge ve anderlechtin onunde sampiyon olmus ufak bir sehir takimindan kaptan olarak geliyor uyum sorunu olabilir formsuzluk olabilir amabu adam tek basinabir solist degil ancak yardimlasarak oynanan oyunda kendini gosterebilir.saygilar</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

murat
05.10.2004, 15:14
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Bu adam alinmadan once orta sahada hasan ucuncu i.ege huseyin emre toraman gibi cok caliskan fakat sogukkanli ayaga pas atacak skor avantaji yakalandiktan sonra oyunu dinlendirerek zaman oldurecek futbolcu degildiler buyuk bir ihtimalle thijs bu savasci adamlarin arasinda biraz dusunen adam olarak alinmisgibime geliyor zaten kendisi uzun sure takip edilmis adem huseyin i.ege,den olusacak bir orta saha duzeninde cok daha basarili olur bu adam nede olsa club brugge ve anderlechtin onunde sampiyon olmus ufak bir sehir takimindan kaptan olarak geliyor uyum sorunu olabilir formsuzluk olabilir amabu adam tek basinabir solist degil ancak yardimlasarak oynanan oyunda kendini gosterebilir.saygilar</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Sana tamamen katiliyorum. Thijs kotu futbolcu degil ama bizde zor oynar taktik icabi. Dikkat ediyorum bizim her macta top istiyen adam eskik herkes toptan kaciyor bosa kaciim topu aliim diyen yok maalesef. Adam eksiltecek kimsede olmayinca oyun kilitleniyor. Fatih Gokdeniz ikilisi mukemmel paslasiyor ama bireysel adam eksiltmekte okadar basarili degiller, bunu sadece yattara yapiyor. Yani sonucta takima ortashada sIkIsInca2 adam gecebilecek biri lazim. Thijsin oynamasi bence zor tabi takimdaki kafadegismedikce her top Fatih Gokdeniz Yattaraya gidiyor yani birkerede baskasi ciksin ileriye dimi yani...

Faik Yılmaz
05.10.2004, 17:50
yattaraya defans yapmasini ögreten ziya hoca this ede kosmayi ögretebilirse bence hüseyinden daha verimli olur.tamam rakipten top kesmek pres yapmakta bi meziyet ama aldigin 10 topun 9 unu rakibe hediye edersen olmaz böyle.this hüseyinden çok teknik ama onun gibi kosmasi lazim.

sanatik
05.10.2004, 18:05
http://www.karadenizgazete.com/gazete/2004/images/karadeniz_solmenu.gif

Burasi farkli

Trabzonspor'un Belçikali futbolculari Karel D'Haene ve Bernd Thijs, Türkiye'nin kendi ülkelerinden farkli oldugunu söyledi. D'Haene ve Thijs, ülkelerinde de futbolun önemli oldugunu ancak Türkiye'de futbolun Ispanya'da oldugu gibi hep birinci sirada yeraldigini ifade etti.
Türkiye Ligi'nin de Belçika Ligi'nden daha iyi oldugunu ifade eden ikili, "Türkiye'de futbol herseyin önünde. Ispanya'ya çok benziyor. Ancak Türk futbolu çok farkli. Belçika'da takimin kampa girmesi gibi bir olay da yok. Herkes evinde oluyor ve maça 3-4 saat kala bulunmasi gereken yere geliyor" dediler.

Muhalif
05.10.2004, 18:56
smileys/smiley17.gifzati maça 1-2 saat kal taksi yollayip mi aldirsak evden ne yapsak ki.. bence taksi parasina yaziksmileys/smiley36.gif

ShadoW
05.10.2004, 19:38
Yavas beyler.. :)

TS-Karadeniz
05.10.2004, 19:54
Futbolcularimiza destek olsak birazda!! yazilanlar uzdu beni acikcasi... 1 mac top oynamayan futbolcularina bile sahip cikan taraftarlar var

ekrem75-61
05.10.2004, 20:15
bu iki futbolcunun ve o denyo forvet varya zewnci onuda gönderip yerlerine en az 2 tane 1 orta saha beyni vede forvete fatihin yanina bitirici bir forvet olsa ne iyi olurdu düsünsenize ziya hoca en iyisini bilir defansada saglam bir usta ayak trabzonum o zaman firtina olur

corleone
07.10.2004, 11:31
bu adam ne zaman frikikten gol atacak çok meerak ediyorum ilk geldiginde her sene 5-6 tane frikik golüm var demisti kullandiklarina bakiyoruz en azindan diregin yakinindan geçsin de heyecanlanalim diyoruz ama yok bence madem ki böyle bir yetenegi var idmanlarda çalisip gelistirsin bejeke maçinda iki tane cillop gibi frikik vardi ikisini de disari attik olmaz ki...

canim TS
07.10.2004, 19:16
Bence Thijs bu gecen sezon almistik ya Van de Paar mi ne ona benzetiyorum. Paar yine sert sutlari vardi. Bakalim ne olacak bu Thijs. Bence ilk 11 oynamasi yanlis adem onun yerini doldurur ve yattara mehmet yilmaz ida 11 görmek istiyorum. Öbür takim ismi demek istemiyorum bütün yildizlarlar oynuyorlarya mehmet yilmaz ve yattara bence TS bir yildiz. Bir arkadas demisti burada thijs kosmayi ögren de gel dogru. Bu kadar yavas ve olumsuz. Somers bundan daha mucadeleciydi. Zaten Romaschenko nasil verdik, adam gol de atiyordu bosverin gecmis bir kere.

hauptstrasse
07.10.2004, 19:32
hep0 degerlendirmelerinizi baska futbolcularla karsilastirarak yaptiginiz icin biraz yaniliyor gibime geliyorsunuz! frkikten gollerini istiyorsunuz arkadastan ama geldiginden beri attigi frikik sayisi 3 bu adamin! evet yaziyla uc!top rakip ceza alaninda bir yerde duran top olarak bize gelince hemen fatih kosuyor topa eger o kosmazsa gokdeniz ve diger turk oyuncular yerlerini aliyor topun gerisinde! boyle durumlarda thijs i gozluyorum! cocuk sikintiyla dolaniyor topun basinda bir sey diyemiyor ziya hocaya bakiyor saha kenarina! bir macta fatihle ikisi frikik atisinda topun basinda thijs fatihe isaret etti topu yuvarla ona gore saga dogru fatih tamam dedi sonra gitti topa vurdu ! sonuc; aut! bir keresinde korner atilacak yattara topun basinda volkan geldi yattarinin elinden topu aldi sonra korneri atti! sonuc;top disardan saha icine girdigi icin aut! baska bir ornek! lee soldan faul atisi kullanacak gokdeniz topu aldi vurdu! sonuc;aut bu takimda eger frikik ve faul atislarini kullanacak belirli isimler yoksa orda bununla ilgili sorunlar var demektir! hangi futbolcu 3 frikik atisinda hemen sonuc almis! ne saniyoruz! her frikik vurusu gol mu olacak! hamiden fena alismisiz anlasilan!frikik atisi rahatlik gerektirir kendinden eminlik gerektirir! orda sen frikik atacakken eger oncesinde takim arkadasinla bu konuda bir konusma yasamissan yada baska bir oyuncuda topa vurmak istiyrsa dogal olarak stres gelisiyor! oncelikle thijsi birakmaliyiz ki bir kac frikik atsin ondan sonra kendine guveni gelince nasil olsa golude bulur! adam gecen yil 13 gol atmis bunun altisi frikikten! oyle konusmayla olmuyor istatistiklere bakacaksin gecmise bakacaksin!

onun kosmadigindan bahsedenler var! besiktas macini seyretmemis olacak bui arkadaslar! o macta thijs cikana kadar ortasaha cok iyiydi ayni athletic macindaki gibi o ciktiktan sonra ortasaha hakimiyeti tamamen kayboldu! hoca onu taktik oarak hep biraz geride oynatiyor bu yuzden son maclarda hucuma yonelik gol paslarinda bir dusus var! hem fatihin ve gokdenizin arkasinda oynamak sanildigi gibi kolay degil cunku onlarla oynamak icin onlarla uym saglamis olmak gerekiyor bunun icinde thijsin biraz daha zamana ihtiyaci var!

tswonder
08.10.2004, 01:45
.. thijs i gozluyorum! cocuk sikintiyla dolaniyor topun basinda bir sey diyemiyor ziya hocaya bakiyor saha kenarina! bir macta fatihle ikisi frikik atisinda topun basinda thijs fatihe isaret etti topu yuvarla ona gore saga dogru fatih tamam dedi sonra gitti topa vurdu ! sonuc; aut! bir keresinde korner atilacak yattara topun basinda volkan geldi yattarinin elinden topu aldi sonra korneri atti! sonuc;top disardan saha icine girdigi icin aut! baska bir ornek! lee soldan faul atisi kullanacak gokdeniz topu aldi vurdu! sonuc;aut bu takimda eger frikik ve faul atislarini kullanacak belirli isimler yoksa orda bununla ilgili sorunlar var demektir! ...

Yukaridaki cümlelerin her birine imzami basiyorum kardes...

..onun kosmadigindan bahsedenler var! besiktas macini seyretmemis olacak bui arkadaslar! o macta thijs cikana kadar ortasaha cok iyiydi ..

Ista burada katilamiyorum. thijs'in cok mücadele etmeye calistigi dogru. Cok mücadele etti, kostu falan dersen tamam ama iyiydi dersen ona katilmak cok zor. Biraz daha dikkatsiz olsa 10 kisi devam etmek zorunda kalacaktik maca...

Muhalif
06.11.2004, 15:08
Thijs ilk alindiginda yapilan yorumlardan alintilar...

1-Bence süper bir transfer. Bugüne kadar transfer konusundaki ilk izlenimlerimde bir kez olsun yanilmadim. Sampiyonlar Ligi'nde oynayan Genk takiminin kaptanligini yapmis bu adam. Ayrica henüz 26 yasinda. Orta sahada oynuyor, oyun kurucu yönü de var. Herseyiyle tam isabet. Göreceksiniz çok yararli olacak bize...

2-bu resimlerde dikkat edilecek en önemli konu adamin gözlerinin içi gülüyor..yani "nereye geldim, niye geldim, hata mi yaptim" bakislari yok gözlerinde..

3-Orta sahamiz kule gibi oldu ya.Hüseyin Thijs çok iyi...

4-insallah burda yazilanlar kadar iyi bir futbolcudur.

5-Bomba diyoruz.Insallah elimizde patlamaz...

6-BÜYÜK BIR EKSIGI DOLDRACAK.

7-turabozan arkadasimiz cyzio ismini telefuz etmis.. kimse farkinda degil ama trabzona en büyük katki saglamis yabanci oyunculardan biriydi cyzio.. kale hariç her mevkide oynardi.. umarim thijs de öyle çikar.. fakat ben yine belçikali olmasindan dolayi serh koyuyorum! büyük ihtimalle agir hareket ediyordur.. mehteran basi hüseyinle birlikte ortasahada al gülüm ver gülüm pas yaparlarken maç biter diye korkuyorumhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifama gerçek su ki dünyada artik hizli oynayan kazaniyor.. umarim yanilirim..

8-arkadaslar ziya hoca ve transfer komitesi ayri zamanlarda izlemisler ve ziya hoca almak istedigi 2 oyuncudan biriydi thijs ve almamizada çok sevinmis yani tam istedigi özelliklere sahip bir oyuncu insallah bizde de basarili olur ve bide sampiyonlar ligi tecrübeside varmis!

9-YATTARA GIBI BIR ADAMSA EGER OYLE GORUNUYOR BIZI BU SENE KIMSE TUTAMAZ...IYI FRIKIK ATIYORMUS ARKADASLAR.....

not:sadece can sikintisindan yaptim bu arastirmayi... thijs in trabzona geldigi gün yapilan yorumlar bunlar bmn üyelerince...yorumlar kimlere aittir pek öenmli degil.. ama baktim thijs futbolcular sayfasinda 2. sayfaya geçmis unutulmasin dedim garibansmileys/smiley18.gif

Guests
06.11.2004, 15:17
4 tane attigimiz maçta bile oyuna alinmadi hadi hayirlisi smileys/smiley5.gif

Harun-61
06.11.2004, 15:58
4 tane attigimiz maçta bile oyuna alinmadi hadi hayirlisi smileys/smiley5.gif

olurmu özgür son 15 dakka oynadi...

Guests
06.11.2004, 16:04
çok dalgindim herhalde sory

Punisher-61
09.11.2004, 09:20
ara transferde gönderilsin.....baska bir yabanci baksin bizim yönetim

Guests
09.11.2004, 09:23
söyle iyice düsündükten sonra su kaniya vardim. thijs avrupada her takimda oynar. neden? avrupa futbolu tek pas kisa uzun paslar üzerine. ziya doganin sistemine uymuyor bu oyuncu. neden? kosmuyor daha çok tek pas yapiyor. ee simdi diyceksiniz madem böyleydi neden alindi. onuda ben bilmiyorum.

Muhalif
09.11.2004, 12:00
ya yedek kulübesinde 4 yabanci görünce kahroluyorum... hiç olmasa bundan daha iyi vallahi.. neyse thijs isi bitmistir artik trabzonda.. oynamasi gereken maç a. gücü maçiydi.. zira adem yok i. ege yeni gelmis dogru dürüst rakibi yokken ziya hoca kaç haftadir 18 e almadigi hasan i tercih etti thijs e.. artik bu vakiiten sonra bizim takimda forma giymesi zor...agustine le beraber gitmeleriherkes içi iyi olur bence..

kutoz
09.11.2004, 15:10
Thijs;
Belki Belçika'da iyi seyler yapiyor olabilir. Ama bizim orta sahada çok faydali olamiyor. Dikkat edin orta sahada aldigi her topu, rakip sahaya dogru oynayacagina, kendi kalemize dogru yönlendiriyor.

Bizim taktik anlayisimizda, pek yeri olmadigini düsünüyorum.