PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En İyi Afrikalı Adebayor

Manu61
11.02.2009, 18:51
'En iyi Afrikalı' Adebayor

Arsenal'in yıldız golcüsü Emmanuel Adebayor, teknik adamlar ve ulusal takım kaptanlarının oylarıyla Afrika'da yılın futbolcusu ödülüne layık görüldü.

Afrika Futbol Konfederasyonu'na üye ulusal takımların kaptanları ve teknik adamları, Afrika'da yılın futbolcusu seçimi için oy kullandı.

Arsenal'in Togolu yıldızı Emmanuel Adebayor, Ganalı Micheal Essien ve Mısırlı Muhammed Abutrika gibi önemli adaylarından arasından sıyrılarak 'Afrika'da Yılın Futbolcusu' ödülüne layık görüldü.

Ödülü almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Adebayor, geçen sezon Premier Lig'de 24 gol atmış, ülkesi Togo'nun Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde oynadığı 4 maçta da 3 kez fileleri havalandırmıştı.

'Yılın Genç Afrikalı Oyuncusu' ödülü ise bir başka Premier Lig ekibi Chelsea'de forma giyen Fildişi Sahilli Salomon Kalou'ya gitti.

Geçen yıl Malili Frederic Kanoute, büyük tartışmalar arasında Afrika'da yılın futbolcusu seçilmişti.

Afrika Futbol Konfederasyonu, ödülün en büyük favorisi Didier Drogba'yı, gala gecesine katılmayacağını açıkladığı için oylamanın dışında bırakmıştı.

Benim kendi fikrim hakedenin kazandığı yönünde..

Hüseyin İlkin
11.02.2009, 19:49
"HAYALİMDEKİ FUTBOLCU ADEBAYOR"

Şener, hayalindeki futbolcunun Adebayor olduğunu da belirterek, "Son Fenerbahçe maçında da gol atan Arsenal'in forveti Adebayor'u çok beğeniyorum. Ayrıca aynı takımda forma giyen bizim Song'un yeğeni Alex Song da çok iyi. Demek ki bunları genç yaşta toparlamak lazım. Bu paralarla transfer çok zor birşey. Biz de gençleri daha önceden takımımıza kazandırabilmek için Karadenizspor'u kurduk. Ama buradaki tüm takımlar bizim. 61 nolu futbolcuları ben de çok istiyorum, ama olmayınca olmuyor. Bu nedenle transfer yapmak zorunda kalıyoruz" dedi.

O günden sonra Adebayor 'u farklı bir gözle izliyorum :D

Tebriklerimiz Adebayor 'a :alkış:

futbalski60
14.02.2009, 05:27
Drogba bu sene kötü başlangıç yaptı ve tahtı Adebayor'a kaptırdı bu yarışmaya aday gösterilse bile kazanamazdı bence adil bir seçim olmuş.Mohamed Aboutreika'dan da artık Avrupa'ya açılmasını bekliyoruz çok geç kaldı Amr Zaki'den örnek almalı bence:)

Muhammet
14.02.2009, 11:50
Arsenal'da ilk oynadığı zamanları hatırlıyorum. İnsan sormadan edemiyordu "Bu Wenger ne yapıyor?" diye ama adamın bir bildiği varmış demek ki.. :rolleyes:

Hüdai Pervaneli
14.02.2009, 11:52
Arsenal'da ilk oynadığı zamanları hatırlıyorum. İnsan sormadan edemiyordu "Bu Wenger ne yapıyor?" diye ama adamın bir bildiği varmış demek ki.. :rolleyes:

Ilk zamanlarda Neydi Simdi Ne

Mayls
14.02.2009, 12:36
Fabregas için de, Adebayor için de aynı şeyleri düşünüyordum :p Şimdi ne oldular...

Muhammet
14.02.2009, 12:38
Fabregas için de, Adebayor için de aynı şeyleri düşünüyordum :p Şimdi ne oldular...

Evet ya. Fabregas da ilk zamanlarında baya eleştiri alıyordu. Özellikle fizik gücü bakımından Vieira ile kıyaslanıyordu.

Beni verin Wenger'in takımına, benden bile futbolcu olur yani. Öyle bir adam. :) :)

Harun-61
14.02.2009, 12:43
En iyi Afrikali Song'dur, o kadar !!! ;)

.

Cafer Bulur
14.02.2009, 22:40
Adebayor cok iyi bir forvet oyuncusu,gectigimiz yil cok iyi maclar cikarmisti.
Bu yüzden mantikli bir secim.
Ilk 3 te song un isminin de gecmesini beklerdim.
Türkiye de oynadigindan dikkate alinmamistir diye düsünüyorum.

Semih Aydın
27.02.2009, 09:55
şaşırdım biraz. Eto'o seçilir sandım. Ama Adebayor da cok iyi bir golcü.

Birtan Karaman
21.07.2009, 14:38
"HAYALİMDEKİ FUTBOLCU ADEBAYOR"

Şener, hayalindeki futbolcunun Adebayor olduğunu da belirterek, "Son Fenerbahçe maçında da gol atan Arsenal'in forveti Adebayor'u çok beğeniyorum. Ayrıca aynı takımda forma giyen bizim Song'un yeğeni Alex Song da çok iyi. Demek ki bunları genç yaşta toparlamak lazım. Bu paralarla transfer çok zor birşey. Biz de gençleri daha önceden takımımıza kazandırabilmek için Karadenizspor'u kurduk. Ama buradaki tüm takımlar bizim. 61 nolu futbolcuları ben de çok istiyorum, ama olmayınca olmuyor. Bu nedenle transfer yapmak zorunda kalıyoruz" dedi.

O günden sonra Adebayor 'u farklı bir gözle izliyorum :D

Tebriklerimiz Adebayor 'a :alkış:
Hiç Unutmam Başkan'ın Bu Açıklamasından Sonra Fotospor ;

Adebayor Bombası Diye Manşet Atmıştı :D